PDA

Zobacz pełną wersję : DEKORACJA OKNA, okien: firany, zasłony, rolety, żaluzje - wątek zbiorczy



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16]

Marysia Ro
26-02-2015, 15:03
Hej, powracam do Was z prośbą o pomoc. Chodzi mi o okna w dużym pokoju, gdzie obok siebie są drzwi na balkon oraz dwa pojedyncze okna (w tym jedno otwierane uchylnie). Pod oknem stoi biurko i tak zostanie (tyle że będzie inne, większe). Najpierw chciałam zrobić podwójne rolety rzymskie, ale jednak to przerasta moje koszty i będę musiała zdecydować się na woal i zasłonę na karniszu. Albo coś innego, jeśli macie jakiś pomysł.

Tak to wygląda:

306330


Jak widzicie, budynek na przeciwko jest bardzo blisko, więc musimy się zasłaniać, ale jednocześnie trzeba dbać o dobre naświetlenie. Jeśli wybiorę woal i zasłonę na podwójnym karniszu, to chyba najlepiej by było, gdyby były różnej wysokości, ale wtedy muszę biurko odsunąć od okna - w sumie to i tak wtedy część zasłony/woalu będzie zasłonięta, więc nie wiem czy jest sens? Może lepiej na drzwi dać długość do samej ziemi, a przy oknie tylko do parapetu? Ale wtedy czy tę część balkonową zakończyć na połowie ścianki (między drzwiami a oknami) czy może dociągnąć do parapetu? A może zamiast tradycyjnych firan zawiesić na karniszach rolety woalowe + standardowe zasłony? Będzie drożej, ale może lepiej? A może jakieś inne rozwiązanie - żaluzje drewniane (białe)? Rolety dzień-noc odpadają - ma je moja mama i za mało światła wpuszczają do pomieszczenia. Pomóżcie, bo mieszkamy już tak ponad miesiąc i musimy się chować przed sąsiadami, a ja nadal jestem niezdecydowana...

pestka56
26-02-2015, 15:16
Jeśli umiesz troszkę szyć, rolety rzymskie możesz wykonać sama. Ja tak zrobiłam w łazience.

Marysia Ro
26-02-2015, 15:25
Niestety, ale zupełnie nie mam fachu w ręku ;)

Flawia
26-02-2015, 15:31
Marysia, ja bym dała białe drewniane żaluzje albo woal + zasłony, ale mimo, że będą częściowo schowane za biurkiem, to wszystko długie.

lukasz69karolina
27-02-2015, 08:45
jak ktoś poleca żaluzje to w zasadzie zawsze są podawane drewniane... a dlaczego właśnie te? czemu nie metalowe?

byłam w sklepie oglądać jedne i drugie, dopytać i skłaniam się ku opcji że te drewniane to jednak porażka... bo:
przy oknie balkonowym/tarasowym gdy żaluzja jest zamontowana w suficie bądź na ścianie (nie na oknie) to po podciągnięciu ich całkiem do góry zajmują ponad 60cm! czyli nie da się otworzyć okna balkonowego, bo będzie zawadzało o żaluzje...
zakładam że również bo mycia okna też nie jest zbyt wygodnie...

przy metalowych będzie lepiej, bo zajmą zwinięte połowę wysokości drewnianych, albo i jeszcze mniej

ciekawi mnie to... bo żaluzje wyglądają pięknie, mi się bardzo podobają... ale czy to jednak jest praktyczne, bo coś wątpię...

może się mylę?
może jakiś użytkownik się wypowiedzieć jak to jest?

ivy17
27-02-2015, 08:59
Karolina zaluzje metalowe wyglądaja tak trochę biurowo :rolleyes: Chociaż w niektóry domkach/aranzacjach jest całkiem ok i tez bardzo pasują:)
Myśle ze drewniane na oknie balkonowym( montowane do sufitu) to przy przesuwce tylko, ze nie robi to różnicy ze kawałek zostanie na górze zasłoniety , przy otwieranych normalnie to faktycznie bez sensu ale chyba nikt ne robi sobie takiego kuku na zwykłym oknie.
praktyczność do mycia- chyba i jedne i drugie sa odrobinkę upierdliwe do umycia :rolleyes:

lukasz69karolina
27-02-2015, 09:07
nie żaluzje do mycia tylko okno - że żaluzja je zasłania i pewnie nie jest to wygodne?
chciałabym by wypowiedział się ktoś kto je posiada jak to jest

a nawet przy zwykłym oknie 150cm wysokim, żaluzja zamontowana w suficie (ok 25cm nad oknem) po ściągnięciu zajmuje więcej niż te 25cm, więc też okna nie otworzysz normalnie,]

no jak to jest??

pestka56
27-02-2015, 09:29
Zapytaj Malkul o żaluzje. Ma ich sporo i na wielkich oknach.

Karnisze to są zwykłe rurki. Można je mocować także do sufitu nad oknem. Moja Kasia tak ma i fajnie to wygląda.
Zasłony albo mają tunele i nasuwa się je na rurki, albo jest specjalna taśma podszyta i żabki.

ivy17
27-02-2015, 13:16
a nawet przy zwykłym oknie 150cm wysokim, żaluzja zamontowana w suficie (ok 25cm nad oknem) po ściągnięciu zajmuje więcej niż te 25cm, więc też okna nie otworzysz normalnie,]



tu trzeba by o t wysokości dokładnie podpytac tam gdzie zamawiasz- bo chyba zalezy to od tego czy na taśmie czy na sznurku, ja dostalm w ktorejś firmie info ze ok 15% ale pewnie +-/-

lukasz69karolina
05-03-2015, 15:44
nikt z posiadaczy żaluzji tu nie zagląda???
nie wypowie się jak to jest????

bratkaf
06-03-2015, 09:02
jak ktoś poleca żaluzje to w zasadzie zawsze są podawane drewniane... a dlaczego właśnie te? czemu nie metalowe?

byłam w sklepie oglądać jedne i drugie, dopytać i skłaniam się ku opcji że te drewniane to jednak porażka... bo:
przy oknie balkonowym/tarasowym gdy żaluzja jest zamontowana w suficie bądź na ścianie (nie na oknie) to po podciągnięciu ich całkiem do góry zajmują ponad 60cm! czyli nie da się otworzyć okna balkonowego, bo będzie zawadzało o żaluzje...
zakładam że również bo mycia okna też nie jest zbyt wygodnie...

przy metalowych będzie lepiej, bo zajmą zwinięte połowę wysokości drewnianych, albo i jeszcze mniej

ciekawi mnie to... bo żaluzje wyglądają pięknie, mi się bardzo podobają... ale czy to jednak jest praktyczne, bo coś wątpię...

może się mylę?
może jakiś użytkownik się wypowiedzieć jak to jest?

ja się wypowiem, bo już rok użytkuję żaluzje drewniane, radziłam się tutaj na forum i firmę też wybrałam polecaną tutaj. Żaluzje montował mój mąż sam, wystarczyło przykręcić do sufitu.

Moje żaluzje są białe, mają grubsze listewki (chyba 5cm) i są montowane na taśmie. Mam mieszkanie, a żaluzje montowane były na dużym oknie w salonie, jedna strona jest nieotwierana, duża witryna do podłogi, druga to drzwi na balkon, i z boku mam jeszcze drzwi ala balkonowe.

Sama się zastanawiałam, czy żaluzje zmieszczą się w tym cokoliku nad drzwiami i powiem wam że źle nie jest, żaluzje po zwinięciu wystają tylko kilka cm (żaluzje się zwija i ona tak jakby potem troszkę odskakuje/opada). Nie trzeba za każdym razem całkowicie podciągać żaluzji, żeby wyjść na balkon, ja przesuwam lekko i wychodzę. Całkowicie balkon otwieram przeważnie latem lub gdy chcę umyć okna. Po prostu podciągam żaluzję całkowicie i przytrzymuję na chwilę ten sznurek, żeby nie odskoczył, otwieram balkon i puszczam żaluzję.

Dla mnie nie jest to uciążliwe. Postaram się w weekend zrobić dokładnie zdjęcia i wam wkleję, Ja polecam.

Z myciem okna to na prawdę nie jest problem, one nie wystają na 60cm, jest to raptem kilka cm. Mogę zmierzyć dokładnie.

Wydaje mi się, że jakbym w oknie balkonowym nie miała wywietrznika to żaluzje już w ogóle by się swobodnie otwierały.

Zdjęcia moich okien znajdują się tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?19809-DEKORACJA-OKNA-okien-firany-zas%C5%82ony-rolety-%C5%BCaluzje-w%C4%85tek-zbiorczy&p=6453240#post6453240

oliwkawawa
06-03-2015, 09:43
To i ja czekam na zdjęcia tych drewnianych białych żaluzji bo chyba czeka nas taki zakup do kuchni :)
Karolina, ja mam żaluzje w gabinecie, ale aluminiowe. One się całkiem ładnie podwijają pod sufit. Drewniane są pewnie grubsze..

lukasz69karolina
06-03-2015, 15:39
bratkaf super opis - ale poczekam na fotki żaluzji całkiem podciągniętych do góry
i powiedz ile masz cm od okna do sufitu?? i jaką masz wysokość pomieszczenia??


ja mam nad oknem 22cm i już sufit... z tego co mi powiedzieli w sklepie drewniane żaluzje o długości 250cm zajmą po zwinięciu około 60cm... więc prawie 40cm będzie nachodzić na okno - i to mnie zastanawia czy to prawda

oliwka ale masz pewnie krótkie? ja potrzebuję takie na ponad 2m długie i tu robi się problem...
choć coraz bardziej skłaniam się jednak ku aluminiowym - cena też robi swoje, ponad połowę tańsze będą ;)

oliwkawawa
07-03-2015, 10:20
okno ma 150 wysokości, a roleta jest montowana pod sufitem, cala ma ok. 170/ Przed chwilą zwinęłam ją do góry na maxa, na oko (bo nie chciało mi się tam włazić :P) zajmuje max. 15 cm, powiedziałabym nawet że 10 :) Ale to aluminiowa...

pruss
07-03-2015, 10:49
WItam, a czy ktoś może mieszka na parterze i ma doświadczenie - jak zasłonić wnętrza przez wzrokiem ciekawskich, aby nie wieszać firanek ani zasłon (dziecko alergik) no i mnie też się nie podobają firanki

Czy tez zaluzje dzień- noc dobrze zasłaniają w ciągu dnia widok do wnętrza mieszkania? Proszę o rady, kto korzysta z takich żaluzji?

pestka56
07-03-2015, 12:03
Możesz zrobić drewniane shuttersy, ale to drogo. Można stawiać parawan. Są też folie okienne, które nie pozwalają zajrzeć do środka, a od wewnątrz jakby ich nie było.

Hisia
08-03-2015, 10:15
Karolina zaluzje metalowe wyglądaja tak trochę biurowo :rolleyes: Chociaż w niektóry domkach/aranzacjach jest całkiem ok i tez bardzo pasują:)
Myśle ze drewniane na oknie balkonowym( montowane do sufitu) to przy przesuwce tylko, ze nie robi to różnicy ze kawałek zostanie na górze zasłoniety , przy otwieranych normalnie to faktycznie bez sensu ale chyba nikt ne robi sobie takiego kuku na zwykłym oknie.
praktyczność do mycia- chyba i jedne i drugie sa odrobinkę upierdliwe do umycia :rolleyes:

Zgadzam się z Ivy, żaluzje metalowe kojarzą się z biurem a w domu chodzi o to aby nadać mu przytulny wygląd. Posiadm żaluzje drewniane montowane w ramie okna i jeśli chodzi o mycie okna to nie ma problemu, ponieważ żaluzje te są wypinane. Bardzo podobają mi się żaluzje 50 mm na taśmie montowane na glifie okna, ale mam podwójne drzwi balkonowe otwierane a nie przesuwane więc ten pomysł musiałąm odrzucić. Nie wyobrażam sobie podciągać żaluzji za każdym razem gdy chcę wyjść na balkon, ale ostatecznie moje 25mm żaluzje montowane w ramie okna też fajnie wyglądają.

ivy17
08-03-2015, 11:04
. Nie wyobrażam sobie podciągać żaluzji za każdym razem gdy chcę wyjść na balkon, ale ostatecznie moje 25mm żaluzje montowane w ramie okna też fajnie wyglądają.

A możesz pokazać jak to wygląda na oknie balkonowym ???

bratkaf
08-03-2015, 11:54
ok tak jak obiecałam pokazuję zdjęcia żaluzji drewnianych białych, montowanych do sufitu, żaluzje montowane na taśmie, szerokość jednej listewki 5cm.

Wysokość mojego pomieszczenia to standardowe 250cm, cokół nad oknem ma 26cm. (ale do wywietrznika jest jeszcze ok 2cm), jakbym nie miała wywietrznika lub żaluzje byłyby o jedną listewkę krótsze, to spokojnie by się wszystko mieściło. Zdjęcia obrazują zwiniete żaluzje trochę opadnięte, wystają wtedy 2cm poza cokół, jak są całkowicie zwinięte, trzymam wtedy za sznurek to spokojnie się balkonik otwiera.

Żaluzje z boku po zwinięciu, wyglądają jakby były trochę niedomalowane, ale po rozwinięciu już tego nie widać. Nie mam również zamontowanej maskownicy u góry.

zdj. 1

307687

zdj. 2

307688

zdj. 3

307689

zdj. 4

307690

zdj. 5

307691

kredka007
08-03-2015, 17:52
Dziewczyny macie jakies pomysly co zrobic z takimi oknami o nierownych podzialach: dwa rozne okna plus pojedyncze drzwi balkonowe tuz obok? Nie mam pojecie jak zaaranzowac ta sciane aby wygladala jak najlepiej...zaslony? rolety rzymskie?
307739

pruss
08-03-2015, 20:02
kredka007 abstrahując od tematu, co to za podloga co u Ciebie lezy, gres czy panele? jaka firma? Jaka wysokość tego pokoju 260?

kredka007
08-03-2015, 20:52
kredka007 abstrahując od tematu, co to za podloga co u Ciebie lezy, gres czy panele? jaka firma? Jaka wysokość tego pokoju 260?

Sa to panele drewniane firmy Whiteriver, kolor Monolan Oak lakierowane na mat. Kupione na irlandzkim rynku wiec nie wiem czy w Polsce sa dostepne.
Wysokosc pokoju to 246 do sufitu glownego i 234 do sufitu podwieszanego. Wiem, ze dosyc nisko ale odcinek przy oknie byl juz oryginalnie nizszy, nie mozliwy do likwidacji wiec trzeba bylo kombinowac jak go zsynchronizowac z reszta. Dlatego tez zdecydowalismy pociagnac podwieszany sufit dookola

pruss
08-03-2015, 22:23
Dziekuje....ja zmagam się z problemem paneli w korytarzu i kuchni....nie wiem czy dobrze zrobie, jak je tam poloze zamiast gresu...bo się inaczej nie da.

agatah
09-03-2015, 07:53
ok tak jak obiecałam pokazuję zdjęcia żaluzji drewnianych białych, montowanych do sufitu, żaluzje montowane na taśmie, szerokość jednej listewki 5cm.

Wysokość mojego pomieszczenia to standardowe 250cm, cokół nad oknem ma 26cm. (ale do wywietrznika jest jeszcze ok 2cm), jakbym nie miała wywietrznika lub żaluzje byłyby o jedną listewkę krótsze, to spokojnie by się wszystko mieściło. Zdjęcia obrazują zwiniete żaluzje trochę opadnięte, wystają wtedy 2cm poza cokół, jak są całkowicie zwinięte, trzymam wtedy za sznurek to spokojnie się balkonik otwiera.

Żaluzje z boku po zwinięciu, wyglądają jakby były trochę niedomalowane, ale po rozwinięciu już tego nie widać. Nie mam również zamontowanej maskownicy u góry.

zdj. 1

307687]

Bratkaf, napisz proszę gdzie zamawiałaś zaluzje i jak one zaciemniają?
Może jakieś zdjęcie w słoneczny dzień?:rolleyes:

bratkaf
09-03-2015, 08:22
Żaluzje zamawiałam u tej firmy: http://zaluzjedrewniane.pl/

Firma polecana z tego forum, byłam bardzo zadowolona, bardzo szybko i sprawnie poszło całe zamówienie, no i przede wszystkim canowo bardzo korzystnie, bo wyceniałam też w sklepie stacjonarnym. Tylko wiadomo, że trzeba samemu montować, ale na prawdę, nie jest to problem. Na stronie mają też podane jak dokładnie wymierzyć okno/żaluzję.

Zdjęcia mogę robić tylko w weekend, bo teraz na co dzień mieszkam w innym mieście, ale zaciemniają bardzo dobrze, nie widać wtedy bloku z naprzeciwka. To jest bardzo jasne, słoneczne mieszkanie i żaluzje dają radę. Jak nadal będziesz chciała zdjęcie zaciemnienia, to w przyszły weekend pokażę.

agatah
09-03-2015, 08:33
Z montażem problemu nie będzie, poradzimy :)
Jesli to nie będzie kłopot to poprosze o zdjęcie :)

bratkaf
09-03-2015, 09:04
nie to nie problem, zrobię w przyszły weekend, miejmy nadzieję, że będzie słonecznie

Hisia
09-03-2015, 10:06
A możesz pokazać jak to wygląda na oknie balkonowym ???
Ivy to drzwi balkonowe z białymi drewnianymi żaluzjami montowanymi w ramie drzwi.

ivy17
09-03-2015, 10:25
Ivy to drzwi balkonowe z białymi drewnianymi żaluzjami montowanymi w ramie drzwi.

Bardzo dziękuję, bardzo ładnie :-)

Marysia Ro
11-03-2015, 09:58
Dziewczyny, zdecydowałam się w końcu na zasłony i na woal.
Zasłony będą takie:

http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/51/03/92/46/5103924679

Ale mam teraz problem z wyborem karnisza. Jak widzicie, okno balkonowe jest bardzo blisko lewej ściany i obawiam się, że standardowy karnisz z ikei się nie sprawdzi, bo zasłony nie dosięgną lewej strony, przez co nie całe okno będzie zasłonięte. Czy mam rację?
Aha, no i jak podzielić zasłony - na dwie równe części czy na takie, by łączyły się na tej ściance między oknami?

Przypominam wygląd okien:

306330

Flawia
11-03-2015, 10:24
Marysia, oglądałam kiedyś karnisze apartamentowe i one były tak zrobione, że żabki jeździły do samego końca.

Marysia Ro
11-03-2015, 10:54
Poszperałam w grafice google i znalazłam taką fotkę:

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/27/7c/39/277c39f1ad2ebbeee2f78f1d9b3b0f74.jpg

To chyba rozwiązuje mój problem - wystarczy, że jedno lub dwa kółeczka przełożę na stałe - zgadza się?
Jeszcze mam jedną wątpliwość - zasłony będą na przelotkach. A co z woalem?

endka
16-03-2015, 12:00
Witam się:) i Potrzebuję pomocy na cito!
w kuchni mam 3 okna, w tym jedno narożne (bez słupka) , brak słupka powoduje problem w założeniu rolet dzień/noc które bardzo chciałam.
to znaczy- okien rogowych nie będzie można uchylać (albo tylko minimalnie) , a otworzyć będzie można tylko do pewnego kąta ( na tyle, że dam radę je umyć)
Nie chcę zakładać żaluzji (bo taka była pierwsza opcja) bo w świetle szyby mam wrażenie, że będą ciężko wyglądać. ( no i cena)

Mam następujący wybór, albo zrobić plisy sterowane łańcuszkiem ( nie mam parapetów, blat jest do okna i łańcuszek musi być, bo inaczej musiałąbym wchodzić za każdym razem na blat, żeby je dać do góry lub na dół) i wtedy problemu otwierania, uchylania nie ma, albo zdecydować się na ten dzień / noc ( o wiele bardziej mi się podobają-nie wykluczają powieszenia ewentualnie zazdrostki) mogę wpuścic sobie tyle światła ile będę chciała) kosztem tego otwierania. dodam, że w domu jest rekuperator ,
także wiadomo jak to z tym wietrzeniem. co robić?
co robić? HELP>

awoya
16-03-2015, 12:07
Witam. Mam prośbę o radę Forumowiczów. Mianowicie mam problem z doborem firanek, bądź zasłon do salonu, wynikający z tego, że salon połączony jest z jadalnią i kuchnią. Okien w tych pomieszczeniach jest dużo i różnej wielkości. Wnętrza będą w stylu klasycznym-w salonie ściany kolor taupe, podłoga ciemna sapelle, sofy pikowane, kominek marmur crema marfil; jadalnia klasyczne krzesła medaliony, w kuchni białe meble z czarnymi blatami. Myślałam o roletach austriackich z dodatkiem firanek- podobne jak w inspiracji, ale ja nie mam wnęki na szynę tylko będą u mnie karnisze. Załączam rzut pomieszczeń z wymiarami okien, inspirację zapożyczona z internetu oraz zdjęcie z wcześniejszego etapu budowy przedstawiającego wykusz, w którym będzie jadalnia. Prosze o jakieś rady i propozycje. Pozdrawiam!

http://images67.fotosik.pl/711/c43e0939d4975fff.jpg

http://images68.fotosik.pl/709/96e203f639ef8882.jpg

http://images68.fotosik.pl/709/124dff41842ef01f.jpg

http://images69.fotosik.pl/709/4c08c359e01edc86gen.jpg

lukasz69karolina
20-03-2015, 06:46
ok tak jak obiecałam pokazuję zdjęcia żaluzji drewnianych białych, montowanych do sufitu, żaluzje montowane na taśmie, szerokość jednej listewki 5cm.

Wysokość mojego pomieszczenia to standardowe 250cm, cokół nad oknem ma 26cm. (ale do wywietrznika jest jeszcze ok 2cm), jakbym nie miała wywietrznika lub żaluzje byłyby o jedną listewkę krótsze, to spokojnie by się wszystko mieściło. Zdjęcia obrazują zwiniete żaluzje trochę opadnięte, wystają wtedy 2cm poza cokół, jak są całkowicie zwinięte, trzymam wtedy za sznurek to spokojnie się balkonik otwiera.

Żaluzje z boku po zwinięciu, wyglądają jakby były trochę niedomalowane, ale po rozwinięciu już tego nie widać. Nie mam również zamontowanej maskownicy u góry.
...
dzięki!! super zdjęcia, wszystko widać
wygląda na to że w sklepie mówili mi co innego

250cm żaluzji po zwinięciu zajmuje u Ciebie te 26-28cm a nie 50-60cm jak mi mówiono... to ogromna różnica!!

bratkaf
20-03-2015, 08:21
przy 50/60cm na pewno bym się nie zdecydowała, bo wtedy już okna na pewno nie da się otworzyć. Zadzwoń do tej firmy co polecałam lub jeszcze do jakiejś innej oni przez telefon mi wszystko wyjaśnili. Ja sama mierzyłam i u mnie o jedną listewkę mogło być mniej, ale męża w domu nie było a ja w gorącej wodzie kąpana to zamówiłam.

Postaram się zrobić zdjęcia w weekend dla Agatah, bo ostatnio słońca nie było i nie można było pokazać jak zaciemniają pomieszczenie, może w ten weekend się uda

lukasz69karolina
20-03-2015, 09:29
napisałam do tej firmy od Ciebie i mi odpisali że te 50mm zajmą 29cm lub 26cm (taśma lub drabinka) po zwinięciu... a 25mm zajmą 38cm (drabinka)

ciągle myślę... bo na okno mi wejdą 7cm, to już nie otworzę normalnie okna latem, tylko zawsze na uchylnie jedynie...
nie wiem czy tak chcę... matko ale trudne decyzje :-P

ivy17
20-03-2015, 09:46
napisałam do tej firmy od Ciebie i mi odpisali że te 50mm zajmą 29cm lub 26cm (taśma lub drabinka) po zwinięciu... a 25mm zajmą 38cm (drabinka)

ciągle myślę... bo na okno mi wejdą 7cm, to już nie otworzę normalnie okna latem, tylko zawsze na uchylnie jedynie...
nie wiem czy tak chcę... matko ale trudne decyzje :-P

Karola a ty masz rekuperacje ??
Ja okna otwieram tylko do mycia :rolleyes: tak to uchylone jesli już :rolleyes:

lukasz69karolina
20-03-2015, 10:24
nie mam
coś tam na tej zasadzie, że nadmuch jest - ma być... kiedyś tam

teraz mam wszędzie pouchylane bo mam za gorąco :( a w pokojach nieużywanych otwarte całkiem

ivy17
20-03-2015, 10:31
nie mam
coś tam na tej zasadzie, że nadmuch jest - ma być... kiedyś tam

teraz mam wszędzie pouchylane bo mam za gorąco :( a w pokojach nieużywanych otwarte całkiem

samo tak sie nagrzało czy tak ogrzewanie podkręciłaś :rolleyes:

lukasz69karolina
20-03-2015, 10:39
tzn sami nie wiemy... niemożemy się wstrzelić w odpowiednią mocą grzania jeszcze i w domu ciepło i duszno, dlatego otwarte okna

ivy17
20-03-2015, 10:48
tzn sami nie wiemy... niemożemy się wstrzelić w odpowiednią mocą grzania jeszcze i w domu ciepło i duszno, dlatego otwarte okna

poustawiacie i będzie idealnie :-)

lukasz69karolina
20-03-2015, 10:56
liczę na to kiedyś ;)

anele*
31-03-2015, 12:16
Aha, teraz zauważyłam na dekorii, że maksymalna szerokość rolety to 200cm, a mój pokój ma szer. 354cm, więc wersja A odpada, bo na drzwi musiałaby być roleta ok. 115cm, a na okna jakieś 235cm... Co z tym fantem zrobić? Poradźcie, proszę!


edit: Pokój ma 304cm, nie 354cm, ufff. ;)

na firanelle.pl rolety rzymskie można zamawiać do 300 cm szerokie...

anele*
31-03-2015, 12:18
Plisy świetnie sprawdzają się w kuchni, mogą być bez łańcuszka, tylko z uchwytami do rozsuwania, zssuwania "góra-dół"

bobel2801
20-04-2015, 10:04
Czy orientujecie się gdzie można kupić drewnianego żurawia / czaplę w rozmiarze, który nadaje się do postawienia na parapecie? Wszystkie, które znajduje są w rozmiarach "ogrodowych" :(

Dziękuję za pomoc!

GoLopos002
20-04-2015, 11:05
My w większosci pomieszczeń mamy zasłony ale zona zaczyna "chorować" na rolety rzymskie. Ładnie prezentuja się w klasycznych wnętrzach.

meniado
20-04-2015, 21:42
Witam wszystkich serdecznie, od dawna podczytuję forum ale mało piszę. Na etapie urządzania salonu trafiłam na zagwostkę - co dać w oknach, tzn. jakie rolety/zasłony, żaluzje. W salonie są 2 okna, jedno duże balkonowe ( drzwi przesuwne) z małym uchylnym - wychodzące na południe i małe balkonowe -wychodzące na zachód. Co gorsza są one różnej wysokości. Z rozpędu zainstalowaliśmy już karnisze ale jak coś to mogą być do usunięcia. Przy tym dużym balkonowym po lewej stronie będzie zabudowa kuchenna - praktycznie tak jak widać płytki. Będę naprawdę wdzięczna za wszelkie pomysły, propozycje jak udekorować okna, bo jakoś nie mogę nic wymyślić.
313910
313911313912

Balearic1985
23-04-2015, 22:39
Jestem na etapie aranżacji okna w mojej sypialni i chciałbym Was prosić o poradę. 314367

Po bokach planuję mieć szare grube zasłony, które wieczorem mają zasłaniać okno przed ciekawskimi z pobliskiego bloku, natomiast pozostaje mi problem z oknem bo nie wiem czy zastosowac tu białe drewniane żaluzje, czy może jakieś lekkie prześwitujące rolety w jedniliitym kolorze? Ewentualne żaluzje/rolety mają w ciągu dnia jedynie ograniczac dopływ światła.

Będę wdzięczny za wszystkie ciekawe rady i pomysły.

kredka007
24-04-2015, 13:17
Biale drewniane zaluzje fajnie by pasowaly chociaz roleta rowniez. Nie wiem tylko czy te szare grube zaslony sa dobrym pomyslem, nie wiem czy nie bedzie zbyt ciezko i przytlaczajaco z racji tego, ze plytki nad lozkiem (ktore swoja droga wygladaja super) sa juz bardzo wyrazistym elementem i takie szare grube zaslony moglyby odebrac im nieco uroku... ale zaden ze mnie dekorator, to tylko moje wrazenia:-) Jesli mozesz to zdradz co to za plytki i gdzie mozna takie dostac bo efekt bardzo fajny, moglabym je nawet wykorzystac u siebie:-) Mysle, ze bardzo fajnie by graly z jakims kolorem w dodatkach.

Balearic1985
24-04-2015, 16:25
To nie plytki tylko betoj

Balearic1985
24-04-2015, 19:14
To nie są płytki tylko płyty z betonu architektonicznego :) O monotonność i przytłoczenie szarym się nie boje, rolę kontrastu będą grały drewniane nogi biurka i szafki nocne :)

Co do producentów to jest ich pełno, wybierz takiego u którego bedziesz mogła ten beton dotknąć i zoabczyć na żywo. Na pewno unikaj tańszych rozwiązań czyli odlewów gipsowych, bo na zdjęciu może tego nie widać ale w rzeczywistości różnica jest kolosalna.314440

Ale odbiegliśmy od tematu, dalej liczę na ciekawe pomysły na aranżację mojego okna. Jeśli macie pomysł na kolor zasłon to też chętnie wysłucham rad. :)

mod*m
26-04-2015, 21:57
Tak, szare długie zasłony i śnieżnobiała roleta rzymska z batystu. To sypialnia więc po co kolejny kolor.

mms7
06-05-2015, 21:04
Ivy to drzwi balkonowe z białymi drewnianymi żaluzjami montowanymi w ramie drzwi.

Hisia czy te zasłony to Twoje. Są śliczne i zastanawiam się gdzie można takie kupić?

asiha
10-05-2015, 16:14
proszę o porady, co zawiesić na moich oknach: styl nowoczesny, salon 21m, połączony z jadalnią i kuchnią. Na drzwiach balkonowych muszę wymienić rolety, bo latem (wyjście na taras) w ogóle nie zdają egzaminu, ale na zasłony chyba za mało miejsca?
http://images68.fotosik.pl/875/88193bbaed4ffcdb.jpg
http://images67.fotosik.pl/876/cc6639eb8f009151.jpg
http://images69.fotosik.pl/875/0fd2aeef01563dfa.jpg

oOKAROLOo
11-05-2015, 09:38
a moze rolety przesuwne? na zaslony za malo miejsca.

kajkak
11-05-2015, 21:26
Potrzebuję pilnej porady. Okno balkonowe 180 cm, jaki karnisz? 240 cm wystarczy? Tylko mam taki problem, że okno nie jest po środku. Z jednej str ok 80 cm ściany z drugiej jest więcej, ale stoi kanapa i jest grzejnik, zasłona zakryje więc tylko część grzejnika. Co robić? Okno od str południowej. Ma być delikatna firanka i zasłony. 316793316794316795

asiha
11-05-2015, 21:31
mysle moze plisy..... ale jakie firany, juz nacieszyłam się gołymi oknami bez firan

bettka
26-06-2015, 15:35
Co myślicie o dużych roletach rzymskich z delikatnej tkaniny (batyst?) + zasłony na te duże okna w salonie? I jeśli w salonie rolety to co dać w oknach w jadalni i w drzwiach na taras? Rolety rzymskie bardzo mi się podobają, nie wiem tylko czy będą w stanie trochę osłonić nas od słońca no i od ciekawskich ;-)

Zdjęcia kiepskie bo zronione telefonem, no nie patrzcie proszę o bałagan za oknem i tymczasową kanapę w salonie, duży szary narożnik jest zamówiony i lada dzień przyjedzie, tak samo krzesła do jadalni.

rolmik
29-06-2015, 15:41
witam
jako że że zbliżam się do końca urządzania mieszkania przyszedł czas na okna w sypialni i kuchni
chodzą mi po głowie pomysły z zasłoną i roletami typu dzień noc (coś takiego322595)
do kuchni wziął bym beż i lekki brąz(roleta bahama 05 322597
322596
a sypialnia to brąz bahama 06 lub 02
w sypialni mam takie panele i sciany
322598
jak tio się wam widzi ? proszę o sugestie

werkawisia
19-07-2015, 11:29
Mam problem z zasłonami do kuchni, bo okno jest bezpośrednio na ulicę i wszyscy zawsze patrzą, co robię. Wiecie może, jak można zasłonić dowolny kawałek na oknie? Ale żeby nadal wpadało przez nie światło, bo poza wścibskimi sąsiadami to słońce mi nie przeszkadza, więc nie chcę zasłaniać całego okna.

Teska
19-07-2015, 17:54
zamiast rolety zastosuj plisy, mozesz zasłaniać np środek okna...jak ci tam pasuje

monika36
20-07-2015, 09:34
Jak nie chcesz zasłanić całego okna to kup rolety plisowane. Ja kupiłam ostatnio plisy firmy PRASKDESIGN w Castoramie i jestem bardzo zadowolona! Obsługuje się je za pomocą dwóch belek i możesz sobie zasłonić to co chcesz. Do tego były łatwe w zamontowaniu. Uchwyty były już z przewleczonymi na gotowo sznurkami!!! Z tym jeszcze nigdy się nie spotkałam. Najbardziej ucieszył się z tego mój mąż, bo złotą rączka to on nie jest ;) naprawdę ładnie wyglądają na oknie, cos innego niż zwykłe rolety!

Nefthy
07-09-2015, 17:26
Witam wszystkich,
ja także mam problem z dekoracją okna, nie mogę podjąć decyzji od 2 lat. Przeglądając to forum stwierdziłam, że sama nie dam rady i muszę poprosić Was o pomoc.

Wg mnie odpadają karnisze w kolorze złota czy srebra, bo nie mam żadnych dodatków w salonie w tych kolorach, klamki od mebli są czarne, lampy ciemny brąz i beż.
Na początku planowałam karnisz w kolorze ciemnego drewna o średnicy 19 mm, ale okno ma szerokość 3,5 m i karnisz wydaje mi się za cienki (wiem 3 wsporniki muszą być), wydaje mi się, że zginie na ścianie.
Drugi pomysł, to zwykłe drewniane karnisze, tanie i większa średnica, ale też odrzuciłam ten pomysł, boję się, że będzie to wyglądać tandetnie i tanio.
No i ostatni, który też umarł to szyna do sufitu (na zdjęciu), ale wydaje mi się że będzie wyglądać dziwnie, tak hotelowo.

Zasłony planuje w kolorze jak na zdjęciu poniżej, dodatki są w tych kolorach. I tylko zasłony, drewniane żaluzje są ładne same w sobie, ale jednak czegoś brakuje po bokach.

Prosiłabym o pomoc, bo mi już ręce opadają.

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z597/5976998/middle/1.jpg (http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/5976998/1) http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z597/5976998/middle/2.jpg (http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/5976998/2) http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z597/5976998/middle/3.jpg (http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/5976998/3) http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z597/5976998/middle/4.jpg (http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/5976998/4) http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z597/5976998/middle/5.jpg (http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/5976998/5) http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z597/5976998/middle/6.jpg (http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/5976998/6) http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z597/5976998/middle/7.jpg (http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/5976998/7) http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z597/5976998/middle/8.jpg (http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/5976998/8) http://www.galerieallegro.pl/views/5976998/1.jpg
(http://www.galerieallegro.pl/)

renetex
14-09-2015, 10:56
Witam!

Czy ktoś może polecić mi firmy która produkuje mechanizm do rolet rzymskich ?

PRUDELLA
27-10-2015, 17:44
Witam wszystkich,
ja także mam problem z dekoracją okna, nie mogę podjąć decyzji od 2 lat. Przeglądając to forum stwierdziłam, że sama nie dam rady i muszę poprosić Was o pomoc.

Wg mnie odpadają karnisze w kolorze złota czy srebra, bo nie mam żadnych dodatków w salonie w tych kolorach, klamki od mebli są czarne, lampy ciemny brąz i beż.
Na początku planowałam karnisz w kolorze ciemnego drewna o średnicy 19 mm, ale okno ma szerokość 3,5 m i karnisz wydaje mi się za cienki (wiem 3 wsporniki muszą być), wydaje mi się, że zginie na ścianie.
Drugi pomysł, to zwykłe drewniane karnisze, tanie i większa średnica, ale też odrzuciłam ten pomysł, boję się, że będzie to wyglądać tandetnie i tanio.
No i ostatni, który też umarł to szyna do sufitu (na zdjęciu), ale wydaje mi się że będzie wyglądać dziwnie, tak hotelowo.

Zasłony planuje w kolorze jak na zdjęciu poniżej, dodatki są w tych kolorach. I tylko zasłony, drewniane żaluzje są ładne same w sobie, ale jednak czegoś brakuje po bokach.

Prosiłabym o pomoc, bo mi już ręce opadają.

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z597/5976998/middle/1.jpg (http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/5976998/1) http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z597/5976998/middle/2.jpg (http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/5976998/2) http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z597/5976998/middle/3.jpg (http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/5976998/3) http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z597/5976998/middle/4.jpg (http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/5976998/4) http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z597/5976998/middle/5.jpg (http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/5976998/5) http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z597/5976998/middle/6.jpg (http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/5976998/6) http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z597/5976998/middle/7.jpg (http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/5976998/7) http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z597/5976998/middle/8.jpg (http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/5976998/8) http://www.galerieallegro.pl/views/5976998/1.jpg
(http://www.galerieallegro.pl/)


Mimo wszystko warto pomyśleć o szynach przy takim oknie, tym bardziej, że maja być zasłony :) Widziałam dużo takich dekoracji i wygladało to bardzo schludnie, ładnie i wcale nie hotelowo ;)

IZA30
16-11-2015, 13:56
Orientuje się ktoś gdzie mogę zamówić roletę rzymską mocowaną na rzepa? A może którąż z Was szyje podobne? :)Mam dokładnie takie okna jak na załączniku, mam za blisko szafki ,muszę podratować się czymś podobnym .

wiolek_lp
16-11-2015, 20:31
Ja zamawiałam na dekorii rolety rzymskie duo do salonu i kuchni a pojedyncze rzymskie zaciemniające 100 % do sypialni. I jestem zadowolona także pod względem ceny bo jak usłyszałam w sklepie 800 zł za 1 roletę to mnie z butów wydarło ;)
Sorki za jakość ale tel robione.

IZA30
17-11-2015, 06:31
WIOLEK Ile Cię wyniosła taka roletka i w jaki sposób była mocowana na oknie?

Kejt_R
17-11-2015, 08:07
Iza, wydaje mi się, że najlepiej do nich napisać podając dokładne wymiary, model, materiał i poprosić o wycenę. Przykładowe ceny są na ich stronie, można się zorientować na jakim są poziomie.
Rolety rzymskie są moim zdaniem piękną ozdobą okna.

99tomcat
20-11-2015, 12:04
Witam
Szukam pomysłu na powoli wykańczany salon z aneksem.
http://i1268.photobucket.com/albums/jj575/Bartosz_Pluta/Obraz%20008_zpszdzbuurs.jpg

Mieszkanie 1 piętro to coś musi być w oknach dla zachowania jako takiej intymności.

Myślałem nad roletami + karnisz. Problem to lewa strona i odledłośc drzwi balkonowych od aneksu i lodówki. Oko szerokie 2.52m, z prawej spory grzejnik, z lewej blisko do lodówki eh :(

Rolety rzymskie są ok ale ja chciałbym na codzień coś zasłaniajacego okno ale nei zacieniającego a na upalne lato dającego półcień w pokoju

wiolek_lp
22-11-2015, 19:06
IZA30 taj jak mówi Kejt_R najlepiej sprawdzić na stronie dekorii, podaje się wymiary okna oraz wybiera tkaninę i wyskakuje cena. Ta moja roleta Duo jest w tkaninie Loneta i przykładowo na to okno o wymiarach 190 x 170 kosztowała 436 zł na balkonowe 100x 250 326 zł. Brałam jeszcze taką na mniejsze okno w kuchni. A do sypialni brałam pojedyncze rolety 100 % zacieniające. Myślę, że cenowo wyszły fajnie ( przynajmniej biorąc pod uwagę sklepy stacjonarne ). Rolety mocowane są na rzepie na jakiejś blaszce, którą wpina się w takie małe plastiki, które przykręca się do ściany lub jak u mnie do sufitu :)

99tomcat myślę, że masz dużo opcji zależy co Ci się podoba :) Tak jak u mnie możesz kupić rolety rzymskie duo czyli w dzień to jest sam woal cieniuteńki ale jednak nic nie widać z zewnątrz a wieczorem zasłania się 2 warstwą, Lub rolety dzień noc, lub też nie wiem jak to się nazywa chyba plisy, takie co reguluje się w szybie wg ochoty. Dla mnie wygrały rzymskie mimo, że rozważałam dzień noc ale rzymskie jak dla mnie ocieplają troszkę pomieszczenie. Powodzenia :)

Yerenia
12-12-2015, 19:00
My mamy od roku rolety dzień/noc białe w prowadnicach. Kupowaliśmy je w Roletexie. Uważam, że w takie rolety naprawdę warto zainwestować. Jakoś nie toleruje firanek, na których
zbiera się kurz. 99tomcat myślę, że u Ciebie też się takie sprawdzą. Są one dostępne w różnych kolorach.

Na wszystkim zbiera sie kurz...

meStic
13-12-2015, 19:41
Na wolne ściany przy oknach chwalę dekoracje ścienne do salonu moim zdaniem fajnie sie prezentują, są tanie i nie wymagaja dużych umiejętności przy montażu.

saga2
14-12-2015, 20:46
A ja zakupiłam ażurowe firany 340658340659

miodelka
16-12-2015, 13:43
A ja zakupiłam ażurowe fierany 340658340659
fajnie wyglądają, gdzie je kupiłaś ?

saga2
16-12-2015, 19:12
w moim miescie sa tez na allegro nazywaja sie jowita
sa tez inne kolory ( ja mam kremowe)

greenarrow
16-01-2016, 22:00
Jakie dekoracje waszym zdaniem najlepiej nadają się w okna?
Chodzi mi o to, jak "ubrać" okno - nie przepadam za firankami, więc szukam jakichś alternatyw.

kalendarium
17-01-2016, 14:18
Może załóż tam rolety - takie klasyczne albo rzymskie?
Wydaje mi się, że to będzie dobry pomysł, żeby trochę się zasłonić, a przy okazji stylowo ubrać okno. Ciekawe modele zarówno rolet klasycznych jak i tych rzymskich widziałam [reklama]. Możesz też im zlecić wykonanie rolety zgodnie z twoim pomysłem, więc to fajny sposób, żeby zyskać nietuzinkową dekorację.

Yaa
28-01-2016, 16:51
takie pytanie...czy na kwadratowych w przekroju karniszach mozna powiesic zaslony na kołkach ?
czy to będzie dobrze wyglądało i działało ?

Yaa
05-02-2016, 12:31
takie pytanie...czy na kwadratowych w przekroju karniszach mozna powiesic zaslony na kołkach ?
czy to będzie dobrze wyglądało i działało ?


mhm.... wobec niepewnosci jest okrągły :)

i rolety wyszły tak

pięknie uszyte w dekorii

klawdia
05-02-2016, 17:44
Czy macie jakieś opinie o sklepie dekorama.eu?

lwica000
07-02-2016, 15:49
Jakie dekoracje waszym zdaniem najlepiej nadają się w okna?
Chodzi mi o to, jak "ubrać" okno - nie przepadam za firankami, więc szukam jakichś alternatyw.

Widziałam kiedyś firanki z koralików, ciekawie wyglądały.

kalendarium
08-02-2016, 10:52
Jakie dekoracje okienne warto waszym zdaniem wybrać?
Zastanawiam się na co się zdecydować...

greenarrow
08-02-2016, 15:49
Roleta rzymska może fajnie wyglądać.
I przyznam, że nawet podoba mi się ten pomysł bardziej niż zasłonki czy coś innego, bo chociaż tych karniszy nie trzeba wieszać i wiercić w ścianie.
Ciekawe propozycje jeśli idzie o takie rolety mają w Lotari - można zlecić na wymiar jeśli ktoś ma jakiś niestandardowy pomysł. Ten wspomniany pomysł z koralikami - zależy jeszcze jaki model. Niektóre wyglądają efektownie, inne tandetnie.

olla87
25-02-2016, 13:58
jakie firany polecilibyście do salonu skandynawskiego w kolorystyce biel/jasne drewno? Szukam czegoś białego, prostego ale totalnie nic mi jakoś nie pasuje :/

baggi
31-03-2016, 16:27
Ivy to drzwi balkonowe z białymi drewnianymi żaluzjami montowanymi w ramie drzwi.

Gdzie kupowałaś te zasłony? Jak się nazywa materiał i kolor? Szukam takich szarych.

dabrowska.kamila-65
31-05-2016, 09:32
My mamy salon połączony z jadalnią i kuchnią.
Zdecydowaliśmy się na rolety rzymskie na wszystkie okna.
Wszystkie zamówiliśmy z jednakowej tkaniny by się nie kłociły wzory czy kolory.
Baliśmy się przekombinować.
Zamówiliśmy je przez internet, a właściwie nie ja zamówiłam a mąż, ciężko mi było się rozeznać w fasonach, opcjach i innych okienkach, które trzeba było wypełnić by zamówić.

Mąż się ze mnie śmiał, wymierzył okna i zamówił, bez problemu.
Przyznaję efekt suuuuuper, nie spodziewałam się, że rolety zamówione przez internet mogą tak super wyglądać, no co by nie mówić eleganckie i estetyczne.
357228
357228

dabrowska.kamila-65
31-05-2016, 09:34
jakie firany polecilibyście do salonu skandynawskiego w kolorystyce biel/jasne drewno? Szukam czegoś białego, prostego ale totalnie nic mi jakoś nie pasuje :/

A co myślisz o moich roletach? też mam dość nowoczesny salon
357229

inka_
06-06-2016, 17:29
ladne macie :) jak zaciemniaja? ja tez mam nowoczesny salon i sypialnie i nie wiem co umiescic w oknie. rozwazalam panele i 'zabawe' kolorami, fakturami, rolety dzien i noc i rzymskie. Nie lubie stylu angielskiego/prowansalskiego, uprzedzam. W sypialni moze byc jakis element dekoracyjny, w salonie typowo tylko nowoczesny. z gory dziekuje

dabrowska.kamila-65
07-06-2016, 14:06
Mi panele tez się podobają, ale kiedy chcesz odsłonić to musisz mieć po bokach na nie miejsce, roleta rzymska jest bardziej praktyczna bo możesz ją podciagnąć do góry i nikomu nie wadzi.
Dzień noc u nas odpadł bo mężowi się nie podobają w ogóle.

Jeśli nowoczesne i proste lubisz to jak najbardziej do salonu polecam rolety rzymskie najprostszy fason a do sypialni proste zasłony na karniszy sufitowej, takiej metalowej białej. My też tak mamy, jednak w sypialni przydaje się opcja zasłaniania zasłon.
My te rzymskie tu zamówiliśmy http://www.firanelle.pl/rolety-rzymskie

One słabo zaciemniają,są uszyte z grubszej firany. Możesz wybrać i z zasłony.

bettka
15-08-2016, 20:37
Mam pytanie do użytkujących rolety rzymskie z tkanin delikatnych "firankowych". Jak macie rozwiązane tuneliki na patyki? Czy lepsze są tuneliki z tkaniny czy doszyte z takiej specjalnej taśmy? I czy praktyczniejsze są doszyte kółeczka do przewleczenia sznurka czy wspomniania taśma z oczkami?

Chyba będę musiała zamówić nowe rolety do salonu, bo moje dotychczasowe skurczyły się po wypraniu :-I Nie wiem czy pracownia krawiecka uzna reklamację... Sądząc po wystających patykach to odeszło z czerokości ok. 3-4 cm na raolecie...

bettka
29-08-2016, 22:46
I jeszcze pytanie o mechanizmy do rolet rzymskich łączone pod kątem, do okna w wykuszu. Czy macie coś takiego i czy to się sprawdza? Czy sznurek się nie płącze? Jedna pani powiedziała mi, że tego nie poleca, bo się nie sprawdza, że lepiej trzy oddzielne mechanizmy i trzy rolety. Z kolei druga powiedziała, że to super rozwiązanie...

Elfir
13-09-2016, 19:37
Jako, że z zasłonami pożegnałam się jeszcze w czasach kiedy do wyboru były tylko żabki na szynie, mam pytanie do bardziej doświadczonych w tej materii o to jak wybrać zasłony, upięcie i karnisz.

Z tego, co widzę karnisze okrągłe są w dwóch rozmiarach 16 i 19 mm.
Zastanawiam się nad zasłoną na przelotkach - średnica karnisza ma znaczenie?
Czy przelotki mają jakieś wady eksploatacyjne? Nie chcę żabek, bo nie lubię upinać fałd.

ave!
13-09-2016, 20:26
Jako, że z zasłonami pożegnałam się jeszcze w czasach kiedy do wyboru były tylko żabki na szynie, mam pytanie do bardziej doświadczonych w tej materii o to jak wybrać zasłony, upięcie i karnisz.

Z tego, co widzę karnisze okrągłe są w dwóch rozmiarach 16 i 19 mm.
Zastanawiam się nad zasłoną na przelotkach - średnica karnisza ma znaczenie?
Czy przelotki mają jakieś wady eksploatacyjne? Nie chcę żabek, bo nie lubię upinać fałd.

ja mam zasłonki prawie wszystkie na tunelach.
Bo żabek nie lubię :no:
Przelotki chyba nie bardzo pasują do mojego stylu. Ale - Grubsze karnisze lepiej wyglądają i patrz na średnice przelotek. Cienkie szyny na grubszych przelotkach.. wyglądają biednie;). Suwanie zasłon - musi być luz ale bez przesady.

Elfir
13-09-2016, 20:52
ech, a ja nawet nie wiem jakie zasłony będę miała mieć (w sensie tych otworów)

widzik
14-09-2016, 11:39
Jednym z rozwiązań z tej sytuacji jest zasłona na taśmie tunelowej, nie potrzebne są kółka, nie ma żabek, szelek, zakładki układają się same. Taśma ma też różne szerokości dostosowane do szerokości karnisza, użytkuję takową 3 lata i jestem zadowolona, przeszłam już szelki (wszystko ok jak się je ładnie ułoży i nie rusza), kółka mają ten plus że po zsunięciu na boki same tworzą zakładki, żabek też nie trawię.


























9pozdrawiam

Elfir
14-09-2016, 12:43
a jak jest z codziennym przesuwaniem na takiej taśmie? Wydaje mi się, że w efekcie tarcia nie da ich się lekko odsunąć jedną ręką. Bo to mają być zasłony do sypialni.

ave!
14-09-2016, 18:10
a jak jest z codziennym przesuwaniem na takiej taśmie? Wydaje mi się, że w efekcie tarcia nie da ich się lekko odsunąć jedną ręką. Bo to mają być zasłony do sypialni.
Mam tunele.
W sypialni , gdzie mam grubsze karnisze, suwanie... tak sobie, ale mam tylko bawełniane zasłonofirany i nie mam potrzeby zasłaniania
ew trochę słońca , ale od tego mam roletki.
Jeśli jest w miarę luźno jest w porządku. Wszystko zależy od średnicy tunelu, taśmy do tunelu: wysokość - ok 5 cm i średnicy samego karnisza, pewnie "śliskość " czy raczej gładkość materiału także ma znaczenie.

widzik
14-09-2016, 19:55
a jak jest z codziennym przesuwaniem na takiej taśmie? Wydaje mi się, że w efekcie tarcia nie da ich się lekko odsunąć jedną ręką. Bo to mają być zasłony do sypialni.

Tak jak pisała ave zależy od tkaniny, ja mam grubą, trochę sztywną typu blackout, suwa się bez problemu, taśma nie stawia oporu, w porównaniem z zasłonami na kółkach zajmują więcej miejsca po zsunięciu, ja mam tunel 10cm, średnica karnisza 19

crle
26-09-2016, 07:35
Ja równiez mam tunele

anele*
29-09-2016, 09:48
Co do rolety, która Ci się sprały, prawdopodobnie miały w sobie bawełnę. My przed uszyciem rolet, zasłon z tkanin zawierajacych w składzie bawełnę zawsze je dekatyzujemy, czyli pierzemy przed uszyciem by nie dochodziło do takich sytuacji.

Jeśli chodzi o to jakie taśmy/tunele na szprosy zastosować w przypadku rolet z firan to polecam tradycyjne taśmy poziome wszywane na lewej stronie rolety lub ewentualnie szprosy zaszyte po lewej stronie. Szprosy zaszywane na prawej stronie w przypadku firany nie sprawdzają się, mogą być widoczne dziurki przeszycia.

W razie pytań proszę o kontakt: [email protected]
Rolety rzymskie możesz zaprojektować i zamówić na naszej stronie http://www.firanelle.pl/rolety-rzymskie
http://www.firanelle.pl/rolety-rzymskie

anele*
29-09-2016, 09:50
Mam pytanie do użytkujących rolety rzymskie z tkanin delikatnych "firankowych". Jak macie rozwiązane tuneliki na patyki? Czy lepsze są tuneliki z tkaniny czy doszyte z takiej specjalnej taśmy? I czy praktyczniejsze są doszyte kółeczka do przewleczenia sznurka czy wspomniania taśma z oczkami?

Chyba będę musiała zamówić nowe rolety do salonu, bo moje dotychczasowe skurczyły się po wypraniu :-I Nie wiem czy pracownia krawiecka uzna reklamację... Sądząc po wystających patykach to odeszło z czerokości ok. 3-4 cm na raolecie...

Co do rolety, która Ci się sprały, prawdopodobnie miały w sobie bawełnę. My przed uszyciem rolet, zasłon z tkanin zawierajacych w składzie bawełnę zawsze je dekatyzujemy, czyli pierzemy przed uszyciem by nie dochodziło do takich sytuacji.

Jeśli chodzi o to jakie taśmy/tunele na szprosy zastosować w przypadku rolet z firan to polecam tradycyjne taśmy poziome wszywane na lewej stronie rolety lub ewentualnie szprosy zaszyte po lewej stronie. Szprosy zaszywane na prawej stronie w przypadku firany nie sprawdzają się, mogą być widoczne dziurki przeszycia.

W razie pytań proszę o kontakt: [email protected]
Rolety rzymskie możesz zaprojektować i zamówić na naszej stronie http://www.firanelle.pl/rolety-rzymskie
http://www.firanelle.pl/rolety-rzymskie

anele*
29-09-2016, 09:55
Mam tunele.
W sypialni , gdzie mam grubsze karnisze, suwanie... tak sobie, ale mam tylko bawełniane zasłonofirany i nie mam potrzeby zasłaniania
ew trochę słońca , ale od tego mam roletki.
Jeśli jest w miarę luźno jest w porządku. Wszystko zależy od średnicy tunelu, taśmy do tunelu: wysokość - ok 5 cm i średnicy samego karnisza, pewnie "śliskość " czy raczej gładkość materiału także ma znaczenie.

Fajne, też zamiast tuneli wygląda taśma przelotowa, która ułatwia suwanie po drążku, zdjęcie poniżej:
368759
368760

gordzilka
16-11-2016, 13:46
Bardzo proszę o doradę jak uzyskać takie ułożenie firan - http://wnetrza-ze-smakiem.pl/wp-content/uploads/2016/05/modern-scandinavian-home-interior.jpg
Czy to tylko zwykły tunel i czy sprawdzi się tutaj woal? Jak tego typu firany wykończyć dołem, by były równe z podłogą? Będę wdzięczna za wszelkie porady i pomysły :)
Pozdrawiam

crle
19-01-2017, 13:22
Witam. Proszę o pomoc w dobrze odpowiedniej firanki do salonu. W pokoju brakuje mi jakiejs ładnej ozdoby na oknie ( na dole zdjęcie pomieszczenia). Zależałoby mi głównie na tym aby zakryć ten brzydki kaloryfer
Na oku mam takie trzy firanki:
https://firaneo.net/firanka-zakardowa-na-metry-dwustronne-wys.-220-lub-250-cm-n437
https://firaneo.net/firany-na-metry/firany-na-metry-zakardowe-do-salonu-wys.-150-160-180-250-cm-n902
http://allegro.pl/woal-gladki-gotowa-firana-wys-od-0-30m-do-2-9m-i6612292083.html
Co będzie lepsze?

akluj
28-07-2017, 09:00
Drodzy forumowicze, czy ktoś z Was zmierzył się z problemem tkaniny na szerokie zasłony tzn. takich, które mają szerokość pow. 280 cm, dzięki czemu można ten wymiar uznać za długość i docelowa szerokość nie ogranicza nas wtedy szerokością brytu?

Może trochę to zawile opisuję, w każdym razie mam do zasłonięcia okno ze ścianą o szerokości powyżej 5 m i zależy mi na zasłonach, które nie będą zszywane z kilku brytów. Wg mnie to jakaś paranoja, że większość tkanin zasłonowych ma szerokość 140-160 cm:/
Jak już znalazłam kilka salonów z takimi tkaninami, to ceny /zaczynają się od 110 zł/m + oczywiście koszt szycia. A jeśli doliczyć do tego fakt, że chce mieć zasłony na fleksach, to już w ogóle niemożliwe jest znaleźć firmę, która mi zrobi to za mniej niż 1600zł;/

Czy są tu jacyś zasłonowicze, którzy poradzą, gdzie szukać?

Bejaro
28-07-2017, 10:07
Tutaj przykład w wyszukiwarce zaznaczyłam szer pow 160.Ta ma 280 za 69zł

https://www.tkaniny.net/04-canvas280-007_canvas-280-cm-4.html przykład szer w wyszukiwarce zaznaczyłam szer pow 160.

Kupowałam tu jedną tkaninę firankową przesyłka szybka z Niemiec można zamówić próbki

akluj
28-07-2017, 10:40
Dzięki, jeśli nie znajdę firmy która sprzedaje tkaniny od razu z szyciem na mikrofleksach, to będę musiała u nich pokombinować. Fajnie że mają duży wybór kolorów.

Bejaro
28-07-2017, 10:54
Dzięki, jeśli nie znajdę firmy która sprzedaje tkaniny od razu z szyciem na mikrofleksach, to będę musiała u nich pokombinować. Fajnie że mają duży wybór kolorów.

Ja teraz takie szyłam, ale usługa z materiałem i wąskie w okolicy Tarnowskich Gór nie wiem czy szyją z powierzonego materiału ale to prywatna pracownia nie żadna sieciówka.

matusiakjanek
01-12-2017, 19:56
Silva z tym kurzem nie przesadzaj wystarczy regularnie prać ;)

veronea0987
07-12-2017, 08:20
Mi osobiście podobają się listwy maskujące karnisze. Dzięki nim nie widać miejsca zamocowonia firan czy zasłon. Bardzo elegancko to wygląda.

adasko77
27-02-2018, 09:20
Wydaje mi się, że wbrew panującemu głebokiemu sprzeciwowi wobec firan i zasłon, które kojarzą się z naszymi mamami i babciami i nieśmiertelnym tekstem "zauwazyłeś, nowe zasłony powiesiłam" jednak dopełniają i zamykają przestrzeń. pokój nie wydaje się "nagi", poza tym wytłumiają, a zawieszone na odpowiedniej wysokości moga optycznie podnieść niskie pomieszczenie. Co myślicie o małych pomieszczeniach i zasłonach? Ciężkie boki sprawią wrażenie klatki?

Elfir
27-02-2018, 10:49
duże znaczenie ma wysokość samego wnętrza i jego kolorystyka.

Retriever
01-03-2018, 10:23
Mam pytanie do osob, ktore maja rolety rzymskie w kuchni - czy nie brudza sie one w zastraszajacym tempie? W naszym nowym m bedziemy miec salon polaczony z kuchnia i nie wiem co mam dac w oknie kolo wyspy. Najlepiej gdybym miala firany i zaslony jak w reszcie pokoju ale boje sie, ze nie bedzie to zbyt praktyczne, druga opcja to roleta rzymska. Zostaja jeszcze zaluzje ale do nich jestem najmniej przekonana.
Okno, ktore musze zagospodarowac to to po prawej stronie (z suwanymi drzwiami na taras).
408363
Z gory dzieki za odpowiedzi

Anwis
15-06-2018, 12:53
Delikatne zasłony, podwieszone wyżej sufitu z pewnością optycznie powiększą mniejsze pomieszczenia. W ostatnim czasie modne jest łączenie zasłon z innymi osłonami okiennymi np. z roletami rzymskimi. Dla przykładu dołączamy zdjęcie:)

KasiaC79
15-06-2018, 12:58
Nie brudzą się, no chyba że kuchenka gazowa byłaby zaraz pod oknem, to opary są zawsze. Ja mam kuchenkę gazową około 2,5 metra od okna i nic się nie brudzi roleta. Tzn normalnie piorę jak każdą inną firanę czy zasłony w innych pomieszczeniach. Gotuję dużo i codziennie, naprawdę nie ma problemu. A jeśli będziesz miała indukcję to już na pewno możesz być spokojna. Żaluzje są fajne, ale... sąsiadka ma i widzę jak co jakiś czas musi każdą lamelkę osobno ściereczką czyścić. A okno ma duże i wysokie, więc jest co czyścić. Ja roletę wypinam z mechanizmu, wrzucam do pralki i gotowe :-)

Darkat
12-07-2018, 05:58
Już byłem zdecydowany na roletę rzymską duo i chciałem zamówić, a tu nie miła niespodzianka na jednej ze stron internetowych. Max wysokość takiej rolety to 220 cm. A ja potrzebuję na ok. 255cm . Jest gdzieś możliwość kupienia tego typu rolet na większy rozmiar .

kasik6
21-09-2018, 20:59
Witam serdecznie,
gdzie w Krakowie mogę zamówić rolety rzymskie z napędem elektrycznym?

Reba
01-12-2018, 17:57
Witam
Widziałem rozwiązanie wykorzystujące 2 niezależne napędy łańcuszkowe (jeden za drugim). Może takie rozwiązanie jest mniej eleganckie, ale chyba nie ma tego ograniczenia. Z drugiej strony jak coś jest bardziej skomplikowanego w budowie to trudniej naprawić, a wszystko i tak kiedyś się psuje.

Reba
01-12-2018, 18:15
Już byłem zdecydowany na roletę rzymską duo i chciałem zamówić, a tu nie miła niespodzianka na jednej ze stron internetowych. Max wysokość takiej rolety to 220 cm. A ja potrzebuję na ok. 255cm . Jest gdzieś możliwość kupienia tego typu rolet na większy rozmiar .

Witam
Widziałem rozwiązanie wykorzystujące 2 niezależne napędy łańcuszkowe (jeden za drugim). Może takie rozwiązanie jest mniej eleganckie, ale chyba nie ma tego ograniczenia. Z drugiej strony jak coś jest bardziej skomplikowanego w budowie to trudniej naprawić, a wszystko i tak kiedyś się psuje.

darusch
13-03-2019, 18:15
Witam.
Pomoże ktoś w dekoracji okien?
Myślę o czarnych karniszach. Na 1 zdjęciu okno z drzwiami tarasowymi 170cm ( będą rzadko używane). Karnisz o długości 2m będzie ok?
Na zdjęciu nr 2 okno + drzwi tarasowe. Czy jeden długi karnisz na 4m będzie dobrze wyglądać? Czy dać dwa osobne?
Jestem otwarty na wszelkie propozycje ;)
[IMG=http://s1.fotowrzut.pl/73AVEHXZQD/1_medium.jpg] (http://fotowrzut.pl/73AVEHXZQD)
[IMG=http://s1.fotowrzut.pl/JCUGHW3UZC/1_medium.jpg] (http://fotowrzut.pl/JCUGHW3UZC)

antemiro1
08-10-2021, 11:38
Szkoda, że temat umarł a nie widzę nic nowszego