PDA

Zobacz pełną wersję : DEKORACJA OKNA, okien: firany, zasłony, rolety, żaluzje - wątek zbiorczy



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

centus
25-09-2002, 11:44
Witam wszystkich forumowiczów.
Właśnie przystępujemy z żoną do wystroju okien min karnisze tylko co teraz jest w modzie, co dać na te karnisze (firany, zasłony są ochydne ) m,acie moze jakieś pomysły??

gaja
25-09-2002, 12:05
W modzie(serwis muratordom pisał o tym we wnętrzach) są teraz szyfonowe materialy, ktore spelniaja zarowno role firan, bo sa przeziroczyste, ale i zaslon, bo sa na tyle grubo tkane, ze dobrze chronią przed wzrokiem ciekawskich. Mozna znależć w IKEA, Topwert.

centus
26-09-2002, 06:43
THNX

daniell
06-05-2004, 16:34
Gdzie zastosować rolety a gdzie zasłony? Gdzie i w jakim miejscu dane rozwiązanie będzie korzystniejsze?

Iskra
07-05-2004, 08:45
tez mam ten sam problem, ale generalnie- zaslony pomniejszają optycznie pomieszczenie, więc w salonie- małym zrobię rolety, a w sypialni ( bardzo dużej) zasłony, żeby było przytulniej- na pewno nie będę robić zasłon w kuchni.
Iskra

Marbo
11-05-2004, 12:20
Mam okna drewniane i zamiar zawieszenia w nich "woalowych szmatek" - coś pośredniego między firanką a zasłoną. Niestety "to coś" nie zapewnia zasłonięcia okna. Umiarkowanie podobają mi się rolety i najchętniej widziałabym na oknach poziome żaluzje. Dylemat : drewniane (jeżeli tak to w jakim kolorze) czy metalowe (w kolorze skomponowanym z kolorem ścian). Zależy mi na utrzymaniu łagodnie nowoczesnego charakteru wnętrz.

Zielona
12-05-2004, 12:02
Marbo
Mam również drewniane okna.
Prawie w każdym pokoju mam inne rozwiązanie.
W salonie roleta w kolorze ścian i woalki:
http://foto.onet.pl/upload/36/90/_233639_n.jpg

W dzieci pokoju tradycyjnie:
http://foto.onet.pl/upload/36/65/_249107_n.jpg

Ale najbardziej odpowiada mi rozwiązanie w sypialni:
drewnianie żaluzje poziome w kolorze okna na to okno ok. 860 zł i bawełniana kremowa firana.
http://foto.onet.pl/upload/12/66/_259132_n.jpg

ArtMedia
12-05-2004, 12:20
Oczywiście, to kwestia gustu... Czpiam się, nie znam się i w ogóle... "Wyżej sram niz siedzę" itd...
Ale dlaczego to coś co zwisa z karniszy wygląda jakby było z innego mieszkania, w którym była większa wysokość pomieszczeń? Rozumiem, że taka moda i tak się podoba? Oświećcie mnie. Czy takie są trendy w wystroju wnętrz?
A teraz do tematu... Mozna nie montować niczego poza tymi szmatkami. Będzie nowoczesnie. Ja tak mam i mam gdzieś, że mnie widać. Jak komuś sprawia przyjemność to niech patrzy. Pewnie jestem ekshibicjonistą? Złodziei też się nie boję. Na dole nie mam nic cennego.

Slawek :)
12-05-2004, 12:31
To na pewno kwestia gustu. Ponieważ mieszkam w parku, nie zamierzam niczym zasłaniać sobie widoku na otaczającą mnie zieleń - wokół tylko las i łąka - żadnych obcych domków, garaży czy kup gnoju :oops:
Być może w salonie i sypialni zdecyduję się na rzymską roletę, bardziej ze względu na żonę.. - ale musi być na prawdę z ładnego materiału, żeby stanowiła wyraźny akcent we wnętrzu kontrastujący z raczej spokojnymi ścianami. Mam nadzieję, że owa roleta będzie zawsze odsłonięta :D
Pozdrowienia

Zielona
12-05-2004, 12:31
[quote="ArtMedia"]
Ale dlaczego to coś co zwisa z karniszy wygląda jakby było z innego mieszkania, w którym była większa wysokość pomieszczeń? [quote]

W salonie na tym zdjęciu są trochę spuszczone rolety, ale jak są podniesione to nie wygląda jakby był inna wysokość pomieszczeń, a w sypialni masz rację - tak wygląda.
Czasami zachwyceni tym, że mamy dom i możliwość decydowania sami o wszystkim, nie dostrzegamy błędów.

ArtMedia
12-05-2004, 13:44
Rozumiem, taki kaprys. W pełni popieram indywidualność choć nie musi mi się podobać. W każdym razie nie jest to jakiś trend. O to mi chodziło. Miałem jednak na myśli te przydługie "zasłony" ciągnące się po podłodze...

Marbo
12-05-2004, 13:46
Zielona - podglądalam już wiele razy Twoje zdjęcia ale niestety nie widać na nich z czego która żaluzja. Wielkie dzięki za wyjaśnienie.

Co do kwestii gustu - też bym pozostawiła tylko te szmatki, ale nie czułabym się wieczorami dobrze w takich pomieszczeniach ( tylko nie poddajcie tgo psychoanalizie - niektóre typy tak po prostu mają :wink: )

Marbo
12-05-2004, 13:55
Ad. kładącej się na podłodze zasłony - chyba jednak jest to jakiś modny detal bo już go parę razy widziałam. Nie powiem, podoba mi się ale tylko i wyłącznie w cudzych oknach (to już nie kwestia gustu tylko lenistwa).

Może ktoś widział żaluzje metalowe na drewnianych oknach i podzieli się wrażeniami.

12-05-2004, 15:22
Oczywiście, to kwestia gustu... Czpiam się, nie znam się i w ogóle... "Wyżej sram niz siedzę" itd...
Ale dlaczego to coś co zwisa z karniszy wygląda jakby było z innego mieszkania, w którym była większa wysokość pomieszczeń? Rozumiem, że taka moda i tak się podoba? Oświećcie mnie. Czy takie są trendy w wystroju wnętrz?
A teraz do tematu... Mozna nie montować niczego poza tymi szmatkami. Będzie nowoczesnie. Ja tak mam i mam gdzieś, że mnie widać. Jak komuś sprawia przyjemność to niech patrzy. Pewnie jestem ekshibicjonistą? Złodziei też się nie boję. Na dole nie mam nic cennego.

ArtMedia- Właśnie takie są trendy jakbyś nie wiedział. Tylko jak możesz nie wiedzieć skoro jesteś taki drobiazgowy i tak wszystko wiesz najlepiej -co wynika ze wszystkich twoich wypowiedzi na Forum.
Zielona- nie komentuj faceta bo to jego metoda- wprowadzić zamęt , sam się określa mianem: "pokrętny jak woda w kiblu" czy coś w tym stylu. Bez sensu. Już pokazał się na stronie Kasiorka jaki jest świetny, tylko, że sam nic nie zaprezentował.

Tak czy siak-Okienka masz b.ładniutkie.

Ewunia
12-05-2004, 21:58
W każdym razie nie jest to jakiś trend. Miałem jednak na myśli te przydługie "zasłony" ciągnące się po podłodze...
Otóż jest. Poczytaj, pooglądaj, a potem wydawaj wyroki. A podobać się tobie nie musi. Ty w ogóle sprawiasz wrażenie wyjątkowo krytykanckiego. I jeszcze zrobiłeś sobie z tego wyróżnik :-?

Ewunia
12-05-2004, 22:02
W każdym razie nie jest to jakiś trend. Miałem jednak na myśli te przydługie "zasłony" ciągnące się po podłodze...
Otóż jest. Poczytaj, pooglądaj, a potem wydawaj wyroki. A podobać się tobie nie musi. Ty w ogóle sprawiasz wrażenie wyjątkowo krytykanckiego. I jeszcze zrobiłeś sobie z tego wyróżnik :-?

Slawek :)
13-05-2004, 00:04
Wiesz Artmedia,
nie bardzo rozumię Twój zarzut, jako bym sloganami nt. dwóch umywalek szafował. Tak się składa, że umywalkę używamy rano dwukrotnie - po wstaniu i po zjedzeniu śniadania. Kiedy się razem wyjeżdża do pracy to obie te czynności, tj. wstawanie i śniadanie wykonuje się raczej jednocześnie. Oczywiście, że toaletka częściowo rozwiązuje sprawę (przez jedną umywalkę się od niej nie wywinę ), ale ablucji porannych wszelkiej maści to się przy niej nie da wykonać. Niektórym przeszkadza tłoczenie się przy uwywalce i naprzemienne otwieranie i zamykanie szuflad lub innych schowków...
Moja Małżowinka to jeszcze przed ślubem prorokowała, że jeśli kiedyś mielibyśmy się rozwieść, to właśnie przez jedną umywalkę w łazience I powtarza to niezmiennie po dziś dzień - może to jakaś mantra, ale chyba nie slogan - znudziłby jej się.
Ktoś Ci chyba w innym wątku wytknął krytykanctwo, coś w tym chyba jest...
Pozdrawiam serdecznie

Zielona
13-05-2004, 10:02
Rozumiem, taki kaprys. W pełni popieram indywidualność choć nie musi mi się podobać. W każdym razie nie jest to jakiś trend. O to mi chodziło. Miałem jednak na myśli te przydługie "zasłony" ciągnące się po podłodze...

A chodzi Ci o przydługie zasłony, sorry w pierwszej chwili nie zrozumiałam, myślałam, że chodzi Ci o nadproża.
Zasłony i firanki (kolorystyka i materiał) to element wystroju wnętrza, który można dowolnie zmieniać, nawet co pół roku (jak kogoś stać), ale inne upięcie, czy zawieszenie, zmieniać można nawet co tydzień (jak ktoś lubi zmiany). Wraz ze zmianą kolorystyki zmienia się również całe pomieszczenie - można mieć zasłony wiosenne i zimowe.
Teraz w salonie (od czasu gdy wyjście na taras jest częściej używane) już nie mam przydługich zasłon, tylko artystyczne węzły, które po zawiązaniu sprawiły, że zasłona jest na miarę. "Przydługie" były niepraktyczne. Natomiast w sypialni dalej są "przydługie", ale tam wszystkie materiały, narzuty itp są przydługie, więc jest konsekwentnie.

ArtMedia - tak nawiasem mówiąc - podpatrzyłam u Ciebie "otwory strzelnicze" i mam takie same u siebie, mam nadzieję, że przełkniesz to, że ktoś coś odmałpował. :wink:

ArtMedia
13-05-2004, 10:56
Wow! Ale odzew! Nawet mi przez myśl nie przeszło, że odreagowując swoje frustracje wzniecę takie zainteresowanie. Dziękuję.
Przełknę wszystko, bo jak pewnie zauważyliście mam wszystko "gdzieś". Jestem prawdziwym egoistą i nie obchodzi mnie co ktoś czuje. Czepiać się lubię, bo już tylko to mi pozostało. Nie mam innych powodów do wzbudzenia zainteresowania. A każdy sposób jest dobry. Lubię sprawiać zamęt a w szczególności kiedy ktoś przeze mnie płacze. Nie boję się prawdy. Jestem obrzydliwy. Niektórzy nawet mi współczują, ale traktuje to obojętnie. Zaprezentowałem już w historii forum wiele. Ci, którzy są tutaj od początku wiedzą. Efekt końcowy zaprezentuję jak będzie. Na razie z braku kasy go nie ma. A jesli ktoś twierdzi, że wiem najlepiej, to bardzo mi miło, też tak myślę. Jeżeli coś wiem, to najlepiej. Chociaż znalazłbym tematy, na których się nie znam.
Skoro jednak zasłony ciągnące się po podłodze to taki trend, to także rozumiem. Jeśli brakuje pomysłów, trzeba trzymać się czasem trendów. Sam czasem się na tym łapię, chociaż zwykle to trendy pojawiają się mniej więcej kilka miesięcy do roku mo moich pomysłach. Tak jakoś mam, że wyprzedzam niektóre trendy. Myślę, że to przypadek.
Moje otwory strzelnicze wyglądają jak znany juz niektórym "pryszcz..." z watku o mieszkaniu Kasiorka, więc trochę dziwię się naśladownictwu, ale jak ktos chce to jego sprawa.
Powodzenia w upiększaniu. Szkoda tylko, że już nawet pytać na forum nie można bo zaraz larum.

Marbo
13-05-2004, 11:28
Ja z uporem maniaka - widział kto metalowe malowane żaluzje poziome na drewnianych oknach? Jak to wygląda? Może jakieś foto?

Zielona w pełni podzielam Twój pogląd na "zmienność szmatek w oknach".

Anika
13-05-2004, 13:30
Marbo
metal z drewnem zawsze żyły "w przyjaźni". Ale wszystko kwestia kolorów. W mieszkaniu mam białe okna drewniane i białe żaluzje. Jakoś to wygląda, chociaż mycie tych żaluzji to nic przyjemnego. W moim domu rodzinnym są drewniane okna (kolor naturalny) i żaluzje w różnych kolorach, dobrane do koloru ścian. Odcienie bardzo pastelowe. Tylko to wiąże się z koniecznością zachowania tych samych barw na ścianach lub zmiany żaluzji :-? . Ale powiem Ci, że jak rodzice wymalowali jedno pomieszczenie tym samym kolorem, co wcześniej, tylko już nie pastelowym (taka brzoskwinia), ale ze dwa odcienie ciemniejszym, to też fajnie wygląda. A, jeszcze jedno. Kiedyś w ich domu były zwykłe żaluzje (tak z 15 lat temu) w "metalowym" kolorze - nie było innych propozycji na rynku - i wcale nie "żarły" się ze sobą :wink:

Marbo
13-05-2004, 13:41
Aniko święta racja z tym myciem. Jednak stare okna miały jakieś plusy - żaluzja mogła być między szybami i znacznie mniej się kurzyła.
Ta moja "skłonność" ku metalowym wynika właśnie z nadziei, że metalowe łatwiej znoszą mycie. Mam teraz w domu żaluzję drewnianą (nie w oknie tylko wewnątrz pokoju dla oddzielenia kącika komputerowego) i mimo, że bardzo się uważam to widać na niej zniszczenia od mycia. [/list]

Anika
13-05-2004, 14:14
Marbo, mycie znoszą łatwo, to fakt, ale powiem Ci, że nigdy nie udało mi się domyć tych moich białych. Zawsze w kącikach zostaje trochę kurzu, albo jakieś smugi. Walczę z tym tałatajstwem ale zawsze wygrywa :wink:
I powiem Ci, że nie jest tak źle z żaluzjami, które są na zewnątrz okna. Można je przecierać częściej. A moja mama czyści je na sucho, nigdy na mokro i są spoko.

Ewunia
15-05-2004, 21:26
jak pewnie zauważyliście mam wszystko "gdzieś". Jestem prawdziwym egoistą i nie obchodzi mnie co ktoś czuje. Czepiać się lubię, bo już tylko to mi pozostało. Nie mam innych powodów do wzbudzenia zainteresowania. A każdy sposób jest dobry. Lubię sprawiać zamęt a w szczególności kiedy ktoś przeze mnie płacze. Nie boję się prawdy. Jestem obrzydliwy. Niektórzy nawet mi współczują, ale traktuje to obojętnie. Zaprezentowałem już w historii forum wiele. Ci, którzy są tutaj od początku wiedzą

:-? :-? :-?

Luśka
17-05-2004, 22:52
Mam rolety z jasnej tkaniny (nie wiem, jak się toto nazywa, ale jest ładne i praktyczne) oraz firanki - aktualnie z kremowego kreszu. Takiego pogniecionego co nieco. W sypialni na tym kreszu są jeszcze delikatne różyczki, przez co nawet wieczorową porą z zewnątrz widać jak przez mgłę. Rolety opuszczam niekoniecznie do końca - w zależności od potrzeb. W sumie - mam pełną gamę możliwości od pełnej odsłony do całkowitego odgrodzenia się od świata :lol:

Marbo
18-05-2004, 08:20
Mam rolety z jasnej tkaniny (nie wiem, jak się toto nazywa, ale jest ładne i praktyczne) oraz firanki - aktualnie z kremowego kreszu. Takiego pogniecionego co nieco.

Chyba widziałam taką tkaninę, były nawet w różnych odcieniach. Czy trzeba ją po praniu prasować?

Zielona
18-05-2004, 09:02
Ja kreszu nie prasuję, ale wiruję delikatnie, na mniejszej ilości obrotów i wieszam wilgotną firanę.

Marbo
18-05-2004, 13:01
Dzieki wszystkim za odzew.
Decyzja podjeta, kolor wybrany (na razie bez konfrontacji z podażą) - żaluzje poziome metalowe.
Mam nadzieję, że potrzebę odmiany zdołają mi zaspokoić różne wersje "okienych szmatek".

Marbo
05-06-2004, 20:05
A czy spotkał ktoś uchwyty na żaluzje poziome przystosowane do montowania na oknach o profilu soft-line?

nnatasza
05-06-2004, 23:21
bardzo lubię zasłony na podłodze - niestety nie są dla mnie bo mój "los kundelos" od razu się na nich kładzie zostawiając masę swoich wspaniałych kłaków! Sąsiedzi zaglądający przez okna mi nie przeszkadzają i dlatego mam wielką 3 metrową witrynę, której niczym nie zasłonię... (pewnie do czasu :D ).

nnatasza
05-06-2004, 23:23
artmedia- nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Ciągła krytyka Cię nie męczy?

ArtMedia
07-06-2004, 17:34
Ani trochę. Lubię krytykować. Sprawia mi frajdę gdy ktoś się denerwuje z mojego powodu. Możesz mi zabronić. Jak Cię to nudzi to nie czytaj, albo zignoruj. Generalnie zrób z tym co zechcesz. Ja mam to głęboko gdzieś. To Twoja sprawa. Tylko nie wiem dlaczego mnie osobiście pytasz publicznie, zupełnie odbiegając od tematu wątku? Rozumiem, że chcesz też publicznej odpowiedzi? Bardzo proszę.
Pozdrawiam.

Marbo
23-06-2004, 10:18
Tak obserwuję ostatnio domy i dochodzę do wniosku, że urozmaichenie okiennych dekoracji wewnątrz nie wpływa dobrze na zewnętrzną urodę domu.
Czy analizujecie jak będą wyglądały firany w oknach na zewnątrz?

osowa
26-06-2004, 01:52
Witajcie serdecznie :P
Jestem zdecydowaną zwolenniczką "okna inaczej" , to jest moja pasja i uwielbiam dekorować okna .Uważam , że okno to dusza domu -taka
"wizytówka"z zewnątrz a
"obraz "od środka mieszkania ...Ponieważ mieszkamy w małym mieszkanku blokowym , moje twórczości sa ograniczone rozmiarami , ale jestem w trakcie budowy i tam będę mieć bardzo dużo moich ukochanych okienek: już się nie mogę doczekać :wink:
http://foto.onet.pl/upload/43/88/_284882_n.jpg
uważam , że okno wcale nie musi mieć tradycyjnej firany
http://foto.onet.pl/upload/21/64/_284883_n.jpg
popieram Zielona, też zmieniam wystrój w zależności od pory roku i nastroju
http://foto.onet.pl/upload/40/13/_284884_n.jpg
a czasem nawet uciekam się dla urozmaicenia nawet do takich sposobów.Czy wiecie , że to jest poprostu zwykły obrus na ławę :wink:
czasami wieszam nawet serwetki czy inne materie przeznaczone do zupenie czegoś innego ...
acha , a te cztery fotki zaczynając od tej z serwetkami to jedno i to samo okno , prawda , że wygląda za każdym razem jak od innego pomieszczenia?
http://foto.onet.pl/upload/42/67/_284889_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/28/77/_284885_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/26/32/_284888_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/47/88/_284887_n.jpg
Natomiast ostatnie zdjęcie to już troszkę więcej inwencji : Dekoracja uszyta jest z podwójnej warstwy materiału wypełniona specjalnym sztywnikiem , każda z łat łączona jest z drugą naturalnym sznurem przekładanym przez specjalne metalowe oczka. Dodać jeszcze muszę , że jako karnisz służy zwykły bambusowy kij za 2, 90 zł i jak się Wam podoba ten pomysł?
Buziaczki , mam nadzieję , że nie zanudziłam czytających ten post , pozdrawiam cieplutko
http://foto.onet.pl/upload/15/68/_284886_n.jpg

Teska
26-06-2004, 12:31
osowa....piekne okna.....




ja widziałam cos takiego .www.firany.com.pl

osowa
26-06-2004, 13:57
Witaj Tesko :P
Dziękuję za miłe słowa w komentarzu , okna są i wyłącznie tylko moim pomysłem - dobrane jako całość do wnętrza , zdjęcia nie oddają w pełni klimatu ...ale mam nadzieję , że choć troszeczkę czuć w nich duszę :wink:
Jestem osobą ciągle żądną nowych wrażeń i poszukiwaczką zmian , z tąd różnorodność w wystroju okiennym ...
Twoje słowa będą dla mnie dalszą inspiracją....
buziaczki

Ew-ka
26-06-2004, 15:35
podziwiam i gratuluje pomysłów , ja tez inaczej dekoruję okna ( niestety nie mam zdjęć) . Kiedyś jedyną ozdobą moich okien były kwiaty doniczkowe( ogromne ilości ) Uwielbiałam to ,ale z wiekiem zrobiłam się wygodniejsza i nie chce mi sie już tyle"skakać " po parapetach co kiedyś.Teraz szyję zasłonki sama nie kupuję gotowców w sklepie- bardzo lubie i snują sie u mnie od 15 lat zasłonki przydługie po podłodze ....czy to jest modne od tak dawna ???czy firany dopasowane do okna " na miarę " modne są od 5 -10 a może od 100 lat? co to ma za znaczenie ? każdy wiesza w oknach co mu się podoba i krytykowanie gustów jest nie na miejscu .Na forum wymienia sie doświadczenia , a jak ktoś jest życzliwy to pokaże swoje dobre pomysły coby inni podpatrzyli :)

Marbo
26-06-2004, 19:59
Osowa - jestem pod wrażeniem i aż zazdroszczę pomysłowości.
Poezja!
Ale zapytam o prozę.Fotografii jest jedno okno z opuszczoną żaluzją poziomą - czy jest to żaluzja międzyszybowa czy wewnętrzna. Jeżeli wewnętrzna - byłabym bardzo rada poznać sposób zamocowania takiej żaluzji (typ, producenta).

osowa
26-06-2004, 20:32
Witaj Marbo :P
żaluzje są metalowe powlekane , wewnętrzne ( nie pamiętam jakiej firmy to już kilka lat minęło od zakupu )
Mocowanie to takie z przeżroczystego plastiku -by nie rzucało się w oczy z systemem szybkiego demontażu tzn wsuwa się w nie górną część żaluzji i nasuwa przytrzymującą taką klapeczkę system klik-klik .
Dodatkowo mam specjalne uchwyty z bolcami przytrzymujące w dolnej części żaluzję - by nie zwisała na pół parapetu przy otwarciu okna uchylnie .
Całość sama zamontowałam delikatnie nawiercając ręcznie w ramie okiennej dziurki i potem delikatnie zamontowałam wkrętami ( są one króciutkie , tak , że nie grozi uszkodzeniem ramy )
Jeśli masz jeszcze jakieś pytanie chętnie służę radą , pozdrawiam

Marbo
26-06-2004, 20:41
Nie jestem pewna, czy dobrze odczytałam fotografię, ale wydawało mi się, że żaluzja nie zachodzi na ramę okna a jest tylko na szybie. Oznaczałoby to, że mocowana jest "od dołu" do listwy przyszybowej. Poszukuję takiego właśnie rozwiązania, ale wszystkie (już z siedem) zamocowań są tak duże (albo moja listwa prezyszybowa tak płytka), że umocowanie ich jest niemożliwe.
Chciałabym uniknąć wychodzenia żaluzją na ramę okna.

osowa
26-06-2004, 20:50
Acha i jeszcze coś na temat żaluzji , właśnie przeglądając zdjęcia ( patrz poniżej) przypomniało mi się , że kwestie wyboru zasłaniania okien rozwiązałam w podwójny sposób ...
Tzn . mam zamontowane i żaluzje wewnętrzne na szerokości szyby , jak i też (ponieważ bardzo mi sie podobają rolety materiałowe impregnowane ) automatyczne roletki wewnętrzne . To daje mi dużą możliwość kreowania wystroju okna a delikatna roleta jest doskonałym tłem o wieczorowej porze dla kompozycji okiennej .
Natomiast jeśli chodzi o kwestię zaciemnienia pomieszczenia w dzień to żaluzje zdecydowanie lepiej się sprawdzają dając większy półmrok
http://foto.onet.pl/upload/7/24/_285144_n.jpg

osowa
26-06-2004, 20:56
Nie jestem pewna, czy dobrze odczytałam fotografię, ale wydawało mi się, że żaluzja nie zachodzi na ramę okna a jest tylko na szybie. Oznaczałoby to, że mocowana jest "od dołu" do listwy przyszybowej. Poszukuję takiego właśnie rozwiązania, ale wszystkie (już z siedem) zamocowań są tak duże (albo moja listwa prezyszybowa tak płytka), że umocowanie ich jest niemożliwe.
Chciałabym uniknąć wychodzenia żaluzją na ramę okna.
Właśnie przed chwilą zmierzyłam z ciekawości listwę przyszybową ; ma niecałe 3 cm , a same montownie jest szerokie 2,5 cm -wchodzi więc całkowicie pod ramkę , pozdrowionka :P

Marbo
26-06-2004, 23:22
To ja mam "gorzej" - nie mogę teraz zmierzyć - ale listwy przyszybowej na pewno jest mniej niż 2,5 cm i do tego jest lekko zaokrąglona (profil softlinie). Otwory na śrubki, we wszystkich uchwytach jakie przeszły mi przez ręce, wypadały już na łuku listwy albo wręcz poza listwą :(
Natknęło mnie jednak by obejrzeć żaluzje wewnętrzszybowe ( u siebie w mieszkaniu ). Nie mogę wyjść ze zdumienia dlaczego nikt ze sprzedających nie zaproponował mi takiego rozwiązania - konstrukcja wydaje się być mniejsza niż w wersji naszybowej i mocowana od dołu (bo jak inaczej).
Dzięki za odzew. Zakasuję rękawy na lekko opadniętych skrzydłach i drąże temat dalej.

Teska
27-06-2004, 11:10
Osowa...


a jak uszyta jest ta z kaczuszkami????


naprawde fajne pomysły....ja własnie przymierzam sie do firan....

osowa
27-06-2004, 12:05
Hejka Teska :P
A to jest kawałek "gnieciucha" zawieszony na karniszu po lewej, po prawej z tego samego uszyłam roletę RZYMSKĄ - dół ma ozdobnie podpięty w wachlarz .Wszystko razem spięte malusieńką żabką od tyłu za narożniki materii , jeśli masz ochotę to mogę wrzucić fotki rolet rzymskich -zasłonek jakie uszyłam do pokoju dzieci .
Buziaczki :P

Marbo
27-06-2004, 12:09
Osowa, wrzucaj wszystkie zdjęcia :D
Tylko nie podpisuj, że powielanie zabronione :wink:

osowa
27-06-2004, 13:04
A to obiecane roletki made in moja produkcja, szyte na miarę na okno pokoju dziecęgo , prezentuje je na innym oknie , nie chciało mi się szybko biegać na górę - mam nadzieję , że przez to nie straciły na urodzie ( fotki robię na bieżąco )
http://foto.onet.pl/upload/38/75/_285367_n.jpg

A tak wygląda lekko podciągnięta ( można ją całkowicie zwinąć do góry by odsłonić okno ) . Poza tym okno u dzieci mam trzyskrzydłowe - tak , że i roletek jest sztuk trzy powieszonych obok siebie , wygląda to bardzo interesująco - gdy każda jest podciągnięta na inną długość. I można tworzyć dzięki temu fajne kompozycje ....
http://foto.onet.pl/upload/49/22/_285369_n.jpg


Natomiast to jest na szyfoniku -aplikacje wycięłam z innych materiałów i naszyłam taki "obrazek"

http://foto.onet.pl/upload/34/38/_285386_n.jpg

Teska
27-06-2004, 15:13
Osowa.....


mozna popasc w kompleksy:):) hmm...a na okna wys 2 szer 1 to co byc poradziła?

osowa
27-06-2004, 15:33
Tesiu :P A dlaczego w kompleksy? ...nie chciałam , przepraszam...
Hym.... A czy to pojedyncze okna? Powiedz mi , czy są to w całości tafle , czy jakieś dzielone np. szprosami? Musiałabym widzieć też mniej więcej jakie masz wnętrze tzn.mebelki , styl całości - bo to wszystko razem ma wielkie znaczenie by dobrze wyglądało i spójnie ...
Może wrzucisz mi fotki na priva?
Całuski niedzielne :P

Teska
27-06-2004, 15:49
Osowa


okna całe tafle....

podaj mi meila to wysle..

Ewunia
27-06-2004, 17:56
To nie jest dekoracja okna

To są dzieła sztuki :o :D http://emots.gpbb.net/Spoko.gif

osowa
28-06-2004, 00:25
Osowa.....


mozna popasc w kompleksy:):) hmm...a na okna wys 2 szer 1 to co byc poradziła?
Uf...Tesiu :P Ale się naczytałam....zanim dotarłam do zdjęć :wink:
Chętnie bym poradziła , tylko nadal nie wiem jakie meble , kolorystyka , na fotkach nie widziałam podłogi tego pokoju ani mebelków :cry:
Jedno co na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć to , że napewno dałabym je dłuższe po bokach od narożników pomieszczenia a krótsze przy kominku .Oba oczywiście symetrycznie względem kominka , I gdybym mogła zasugerować coś co by rozszerzyło to pomieszcznie ( jakiś lambrekin , coś bardziej w szerokości karnisza niż długości ), bo kominek i kształt okien wyciągnęły salon optycznie w górę ...
Może spróbuję Ci to jakoś narysować
http://foto.onet.pl/upload/33/41/_285745_n.jpg

albo z jakiejś lekkiej materi fantazyjnie przewiązane w taki mnie wiecej sposób z supłami na karniszu i lużno puszczone dłuższe po zewnętrznej a krótsze bliżej kominka

http://foto.onet.pl/upload/6/61/_285746_n.jpg

Lub wspomniane wcześniej w innym poście rolety rzymskie też z czegoś muślinowego , półprzeżroczystego , zakończone na półokrągło .W poszczególnych poziomych tunelki na listewki -dadzą efekt rozciągniecia w szerokość pomieszczenia .Proponuje by były na szelkach - to da uczucie zniżenia się ich , no i masz jeszcze ten komfort regulacji długości - codziennie inaczej :wink:


http://foto.onet.pl/upload/37/13/_285747_n.jpg

Nie wiem też czy bedziesz coś jeszcze robić na kominku ..? czy to juz jest jego ostateczny wygląd?
Mam nadzieję , że choć troszkę pomogłam Ci ....
Buziaki

osowa
28-06-2004, 01:08
Jeśli zaś chodzi o kuchnię to najważniejsze jest byś kolory szafek znalazła na materiale ; przy czym podstawowym niech będzie :waniliowy" czyli ten z frontów. A dopełnieniem np. wzorki w zależnosci od gustu -jakieś geometryczne ( lub jeśli wolisz moga być np..owoce- koloru boków mebli , jeśli nie uda Ci się znależć takiego zestawu ( lub nie lubisz wzorków , to zastąp je lamówką dookoła po brzegu w tej ciemniejszej tonacji , przy czym ciagnęłabym temat w poziomie , materiał wycięty np jak wzór na ścianie okiennej z kafelków

28-06-2004, 11:41
Osowa- ależ Ty masz talent- GRATULACJE. Pięknie to wszystko urządzasz. Zainspirowałaś mnie bardzo. Obecnie jestem na etapie wyboru kolorów farb i malowania. Tak więc dużymi krpokami zbliża się dekoracja okien. Twoje pomysły są nietuzinkowe. Śliczne. Mam nadzieję, że będę mogła sie do Ciebie zwrócić o radę :-? Pozdrawiam

Teska
28-06-2004, 23:27
OSOWA


jestem pod wrazeniem...dzięki bardzo....a fotki salonu w całosci sa na oststniej stronie mojego dziennika...z meblami:)

osowa
29-06-2004, 01:05
Osowa- ależ Ty masz talent- GRATULACJE. Pięknie to wszystko urządzasz. Zainspirowałaś mnie bardzo. Obecnie jestem na etapie wyboru kolorów farb i malowania. Tak więc dużymi krpokami zbliża się dekoracja okien. Twoje pomysły są nietuzinkowe. Śliczne. Mam nadzieję, że będę mogła sie do Ciebie zwrócić o radę :-? Pozdrawiam
Oczywiście , jesli tylko będę w stanie pomóc , nie ma sprawy .... :P,Jak już zakończysz malowanie i meblowanie (albo bedziesz mieć już konkretną wizję na to ) daj znać i podrzuć fotki dla lepszego rozeznania się w temacie , pozdrawiam :P

osowa
29-06-2004, 01:14
OSOWA


jestem pod wrazeniem...dzięki bardzo....a fotki salonu w całosci sa na oststniej stronie mojego dziennika...z meblami:)
Ano teraz widzę :wink:
To sprawa zacieśnia się w temacie kolorystyki , na mój gust jesteś zdecydowaną "jesienią" lubiącą barwy natury -ziemi , musimy zatem się poruszać w tej palecie kolorów od kremów , poprzez beżyki , kolory piaskowca do ciepłych brązów włącznie ...
Jeśli się nie mylę , to sofki są delikatnie kremowe? Bo :roll: fotki nie oddają tego wyrażnie ...
W tym układzie szukaj materiału o podstawowym kolorze-zbliżonym do barwy najbardziej dominującego mebla w pomieszczeniu ; czyli sof .
Jednocześnie może zawieś półokrągły lambrekin w barwie zbliżonej do koloru podłogi tego bardziej ciemniejszego odcienia ( ciemne barwy od góry ściągną nam troszkę okna do poziomu )
Hym... w sumie mogłabyś się pokusić o powtórzenie jedego materiału w całym pomieszczniu łącznie z kuchnią , gdyż jak zauważyłam to w zasadzie jedno wielkie pomieszcznie , tylko by uniknąć monotoni zrób może w ten sposób;
Załóżmy znalazłaś jakiś fajny materiał do kuchni taki leciutko waniliowy z wzorkami w kolorze brązu (zbliżony do boków mebli ) - wykorzystaj go jako spójnik i zrób w salonie z niego lambrekiny , przy czym tak jak mówiłam główna "firana" - sugeruje jakiś muślin , żorżete , organzyne lub coś zbliżonego do szyfonu W KOLORZE SOF .
Lub tylko boki obszyj tym materiałem z kuchni jak lamówką np. gdyby to były rolety rzymskie - też będzie ciekawie wyglądać .....
O jednym jednak pamiętaj , by kolory wnętrza te główne czyli określmy je jako "dominujące plamy koloru "występowały również na oknie , to Ci pomoże w określeniu dekoracji okna .

Teska
29-06-2004, 07:11
OSOWA


buziaczki :lol: :lol: :lol:

29-06-2004, 09:09
Osowa- dziękuję. Jeśli chodzi o zdjęcia to spróbuję je wkleić, ale innym razem. Teraz z grubsza naświetlę Ci moje pokoje. Salon jest "zamknięty" (nie ma jadalni ani kuchni) z dużym otworem drzwiowym (takim na podwójne drzwi) naprzeciwko jest duże okno (270cm szeroka, 150cm wysoka)- nie otwiera się go. Prawie naprzeciw okna jest kominek- w stylu bardziej nowoczesnym niż tradycyjnym, z marmuru -jasny brąz. Naikoło chcę go pomalować na bordowo, a reszta ścian będzie jaśniutka (taki leciutki krem) Komplet wypoczynkowy mam koloru bordowego, dywan jest jaśniutki (krem, pistacja, róż) Podłogi będą dębowe-parkiet. W sumie to pokój jest taki prostokątny (4,5 na 6) Okno jest na długiej ścianie.
Osowa- nie wiem czy połapiesz się w moich chaosowych tłumaczeniach- jeśli nie to czym predzej narobię zdjęć. Może jeszcze znajdziesz chwilkę na sypialnię i jadalnię :-? :roll:
Osowa- jak ci się widzi sypialnia -dwie przeciwległe ściany -fiolet dość intensywny, dwie następne ściany-większe i jedna z oknem- miodowe lub zielona cytryna? Czy wg Ciebie taki zestaw jest nie do przyjecia?
Z góry Ci dziękuję za wskazówki. Pozdrawiam

S.P.
29-06-2004, 09:19
To co Osowa robi z oknami, to dzieła sztuki.

osowa
30-06-2004, 10:38
Osowa- dziękuję. Jeśli chodzi o zdjęcia to spróbuję je wkleić, ale innym razem. Teraz z grubsza naświetlę Ci moje pokoje. Salon jest "zamknięty" (nie ma jadalni ani kuchni) z dużym otworem drzwiowym (takim na podwójne drzwi) naprzeciwko jest duże okno (270cm szeroka, 150cm wysoka)- nie otwiera się go. Prawie naprzeciw okna jest kominek- w stylu bardziej nowoczesnym niż tradycyjnym, z marmuru -jasny brąz. Naikoło chcę go pomalować na bordowo, a reszta ścian będzie jaśniutka (taki leciutki krem) Komplet wypoczynkowy mam koloru bordowego, dywan jest jaśniutki (krem, pistacja, róż) Podłogi będą dębowe-parkiet. W sumie to pokój jest taki prostokątny (4,5 na 6) Okno jest na długiej ścianie.
Osowa- nie wiem czy połapiesz się w moich chaosowych tłumaczeniach- jeśli nie to czym predzej narobię zdjęć. Może jeszcze znajdziesz chwilkę na sypialnię i jadalnię :-? :roll:
Osowa- jak ci się widzi sypialnia -dwie przeciwległe ściany -fiolet dość intensywny, dwie następne ściany-większe i jedna z oknem- miodowe lub zielona cytryna? Czy wg Ciebie taki zestaw jest nie do przyjecia?
Z góryCi dziękuję za wskazówki. Pozdrawiam
Hym :roll: Czyli jeśli dobrze zrozumiałam to kominek jest na dłuższej ścianie czyli np. okna wejście zaś na krótszej?
Wiesz co , jeśli mogę coś doradzić to raczej nie robiłabym tym ciemnym kolorem tej ściany z kominkiem -myślę , że to bardzo zwęży optycznie pokój i zrobi z niego "kiszkę", takie jest moje odczucie ... :P
Ten bordowy kolor daj raczej na krótszej ścianie to spowoduje , że pomieszczenie zyska ładniejsze proporcje , bo jak wiadomo ciemne kolory "przybliżają"nam sciany.
Najlepiej jednak żebyś mi wrzuciła fotki , nie chciałabym czegoś pomylić lub żle zrozumieć i przez to wprowadzić Cię w błąd , może naszkicujesz mi rzut z góry?
Buziaczki :P

osowa
30-06-2004, 11:44
"Osowa- jak ci się widzi sypialnia -dwie przeciwległe ściany -fiolet dość intensywny, dwie następne ściany-większe i jedna z oknem- miodowe lub zielona cytryna? Czy wg Ciebie taki zestaw jest nie do przyjecia?
Z góryCi dziękuję za wskazówki. Pozdrawiam"


Hihhihi :lol: to ile masz tych ścian w sypialni 5 ?
a tak do rzeczy ... :roll: Intensywny fiolet. a dokładniej jaki ? Bardziej pod buraczek? czy w kierunku lawendy? a może wrzosowy? wiesz o kolorach trudno polemizować - je trzeba widzieć , bo każdy czuje i nazywa inaczej .Czy masz może na myśli taki bardziej adwentowy ? .. pytasz mnie o moje oddczucia? Wiesz , każdy ma inny gust i podobno o nich się nie dyskutuje :wink:
Jeśli miałabym tak od serca ci napisać , to skoro Ci się podoba ten kolor zrób go , ale.. zdecydowanie w jaśniejszych odcieniach takich bardziej pod pastelowe ( wszystko jeszcze zależy od wielkości pomieszczenia ; większe - kolor ciut mocniejszy , mniejsze- zdecydowanie pastelowy )
sypialnia to miejsce w którym się przede wszystkim odpoczywa po całym ciężkim dniu i człowiek potrzebuje wyciszenia ...
Intensywne kolory nie sprzyjają wypoczynkowi wręcz pobudzają , a na dłuższą metę wywołują nawet w podświadomości agresję ...
Jeśli mogę doradzić to kolory intensywniejsze zastosuj minimlanie , w zasadzie tylko w dodatkch - abażur lampki nocnej , obrazek , jakieś pudełeczka czy puzderka na biżuterie , świeczniki itd.
Natomiast jesli chodzi o wybór połącznia czy z miodowym czy cytrynka ZDECYDOWNAIE DORADZAM MIODOWY , sadzę , że bardzo ładnie się skomponuje z fioletemi jego oddżwięk będzie zedcydowanie łagodniejszy i subtelniejszy ( cytrynka i takie połączenie żywych barw raczej bardziej nadaje się na pokój młodzieżowy , czy pomieszczenia w których wre intensywne życie towarzyskie )
Chciałabym ci pomóc , ale najlepiej się doradza bedąc w danym pomieszczeniu , wtedy czuję całość i jestem pewna swego wyboru :P
Na odległość i tylko z literek :wink: , to już troszkę trudniejsza sprawa.

Paty
30-06-2004, 14:16
Osowa


Moje słowa uznania!!!
Też lubie sie bawic "oknami" , ale te rzeczy które ty robisz to dzieła sztuki.
Jeżeli jsteś tak miła i doradzasz innym , to jaką ozdobe okna zastosowałabyś na okno składające się z trzech 90 cm okien wysokich na 250 cm.Zaznaczam że te okna są jedną całością czyli 270x250.

Dziekuję z góry i pozdrawiam
Paty.

osowa
30-06-2004, 14:34
chętnie pomogę jeśli to tylko w mojej mocy , poproszę o fotkę - bo bez tego raczej ciężko bedzie mi polemizować , muszę zobaczyć wnętrze -kolorystyke (jeśli już jest urządzone) mebelki aby poznać Twój styl :wink: Wtedy spróbujemy coś razem zrobic , o.k.?
Czekam na odzew , buziaczki

Karol N.
01-07-2004, 09:15
Osowa.....


mozna popasc w kompleksy:):) hmm...a na okna wys 2 szer 1 to co byc poradziła?
Uf...Tesiu :P Ale się naczytałam....zanim dotarłam do zdjęć :wink:
Chętnie bym poradziła , tylko nadal nie wiem jakie meble , kolorystyka , na fotkach nie widziałam podłogi tego pokoju ani mebelków :cry:
Jedno co na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć to , że napewno dałabym je dłuższe po bokach od narożników pomieszczenia a krótsze przy kominku .Oba oczywiście symetrycznie względem kominka , I gdybym mogła zasugerować coś co by rozszerzyło to pomieszcznie ( jakiś lambrekin , coś bardziej w szerokości karnisza niż długości ), bo kominek i kształt okien wyciągnęły salon optycznie w górę ...
Może spróbuję Ci to jakoś narysować
http://foto.onet.pl/upload/33/41/_285745_n.jpg

albo z jakiejś lekkiej materi fantazyjnie przewiązane w taki mnie wiecej sposób z supłami na karniszu i lużno puszczone dłuższe po zewnętrznej a krótsze bliżej kominka

http://foto.onet.pl/upload/6/61/_285746_n.jpg

Lub wspomniane wcześniej w innym poście rolety rzymskie też z czegoś muślinowego , półprzeżroczystego , zakończone na półokrągło .W poszczególnych poziomych tunelki na listewki -dadzą efekt rozciągniecia w szerokość pomieszczenia .Proponuje by były na szelkach - to da uczucie zniżenia się ich , no i masz jeszcze ten komfort regulacji długości - codziennie inaczej :wink:


http://foto.onet.pl/upload/37/13/_285747_n.jpg

Nie wiem też czy bedziesz coś jeszcze robić na kominku ..? czy to juz jest jego ostateczny wygląd?
Mam nadzieję , że choć troszkę pomogłam Ci ....
Buziaki

Wszystko pieknie, ten wystroj i te propozycje ale zainteresowalo mnie cos innego a mianowicie kominek a raczej strona techniczna i mialbym jesli mozna pare pytan.

1. Jest to kominek/wklad elektryczny do ozdoby?
2. Jezeli nie to gdzie jest wlot powietrza do cyrkulacji no i wylot powietrza ogrzanego.
3. Jest moze zastosowane DGP z turbina? Jezeli tak to jak sie zabezpieczono przed przegrzaniem wkladu przy awari tej turbiny? Patrz punkt 2.

Karol N

osowa
01-07-2004, 09:53
Karolku :P
czy to pytanie do mnie?
Jeśli tak , to pomyłka . W złą stronę je ukierunkowałeś - to nie moje wnętrze
To salon Teski , jej się pytaj :wink:
Pozdrawiam słonecznie

Teska
01-07-2004, 10:12
KAROL N


wkład Jotul panorama 18.td pali to nie ozdoba ....w zime w domu niezamieszkałaym miałam 23 st:)

cyrkulacja?? znaczy czerpanie powietrza z zawnatrz jest od spodu rura poprowadzona pod wyleką na zewnatrz.

wyloty ciepłego powietrza 4 sztuki sa z boku...2 na gorze i dwa na dole...wiec gdyby turbinke szlag trafił to spoko powietzre sobie poleci grawitacyjnie i do góry i na dól...ppozatym turbina jak stanie to nie hamuje wylotu powietrza...ono grawitacyjnie sie rozchodzi..

01-07-2004, 10:36
Osowa- dziękuję. Spróbuję wkońcu wkleić parę fotek to zaboczysz "na zywo" jak wyszło. Mi sie b.podoba. Pozdrowionka

osowa
01-07-2004, 12:05
gorgu77

Już się nie mogę doczekać :wink:
Z pewnością jest SUPER !
Buziaczki :P

Karol N.
01-07-2004, 12:07
Karolku :P
czy to pytanie do mnie?
Jeśli tak , to pomyłka . W złą stronę je ukierunkowałeś - to nie moje wnętrze
To salon Teski , jej się pytaj :wink:
Pozdrawiam słonecznie

Szczerze sie przyznam, ze nie wiedzialem do kogo to pytanie skierowac a nie mialem czasu (czyt. checi :oops: ) studiowac przebiegu dyskusji liczac na to, ze wlasciwa osoba sie zglosi :wink: .
Widze, ze ponizej osoba kompetentna juz sie zameldowala z wyjasnieniem.
Dziekuje slicznie za odpowiedz i rowniez serdeczne pozdrowienia.
Karol N.

Karol N.
01-07-2004, 12:22
KAROL N


wkład Jotul panorama 18.td pali to nie ozdoba ....w zime w domu niezamieszkałaym miałam 23 st:)

cyrkulacja?? znaczy czerpanie powietrza z zawnatrz jest od spodu rura poprowadzona pod wyleką na zewnatrz.

wyloty ciepłego powietrza 4 sztuki sa z boku...2 na gorze i dwa na dole...wiec gdyby turbinke szlag trafił to spoko powietzre sobie poleci grawitacyjnie i do góry i na dól...ppozatym turbina jak stanie to nie hamuje wylotu powietrza...ono grawitacyjnie sie rozchodzi..
Mam nadzieje, ze zostanie mi wybaczone, ze tak zboczylem od sedna sprawy w tym watku. :D
Na dole rozumie, ze tuz przy podlodze. Jezeli tak to to tam jest wlot powietrza cyrkulacyjnego. Rura z zewnatrz dostarczane jest powietrze do spalania. Czy wlasciwie to zrozumialem?
Jak to jest zrobione ze kratki sa niewidoczne (przynajmniej na zdjeciu). Sa one wygiete w ksztalcie luku?
Pytam bo rozwazam rowniez taka polkolista obudowe jak u Ciebie. Maja inspiracja byla prefabrykowana obudowa firmy Norstar model Valencja.

Serdeczne pozdrowienia
Karol N

kroyena
01-07-2004, 14:43
Osowa
talent Się marnuje.
Zbierz jeszcze trochę takich motywów.
Na A3 to i odpłatnie ludziom doradzaj.
Serioooooooo 8) .
Szwagry po przyjacielsku aranżecję malutkiej łazienki miał, to ich koleżenstwo chciało na 1,5 kPLN wykasować. Skończyło się na nieco poniżej 1 k.
A jeszcze jako przedstawiciela, armatyrę zaprojektowaną im dostarczyli (nie mylić z montażem) na czym pewnie też działkę dostali.
Spokojnie możesz drugiej połowie zaimponować, a warsztak może nie być tak kosztowny (kompik i drukareczka A3).

anna99
01-07-2004, 16:08
Osowa! Czynisz cuda!

Bardzo proszę cie o poradę. Wiem do czego słuzy maszyna do szycia i myslę, że sama cos tam bym wykombinowała. Jak sie robi zasłony rzymskie? Wiem, że podciągają sie do góry marszcząc sie ale technicznie jestem blada. Z jakiego materiału najlepiej je wykonać? Okno 150x150 dzielone na pół.
Dzięki!!!

osowa
01-07-2004, 16:17
Osowa! Czynisz cuda!

Bardzo proszę cie o poradę. Wiem do czego słuzy maszyna do szycia i myslę, że sama cos tam bym wykombinowała. Jak sie robi zasłony rzymskie? Wiem, że podciągają sie do góry marszcząc sie ale technicznie jestem blada. Z jakiego materiału najlepiej je wykonać? Okno 150x150 dzielone na pół.
Dzięki!!!
Zdradzę Wam mój sposób , a co mi tam.... w końcu niech wszyscy maja radość :wink:
-Kup suchutkie listewki , takie do kwiatków
-rozplanuj sobie jak gęsto chcesz by były i przeszyj w tych miejscach tuneliki ; tam wsuniesz własnie te listewki
-kup sobie odpowiednią ilość oczek do staników ; takich od ramiączek kółeczek
-śliski sznureczek ale taki dość gruby , około 1-2mm ;musisz go policzyć dwa razy długość rolety plus raz szerokość plus dwa razy ramię do podciągania - średnio długość rolety i troszke na uszka do kółeczek
- do każdego tunelika oraqz na górnej części wszyj od podspodu po obu stronach szerokości gdzieś mniej więcej 2-3 cm od brzegu materiału uszka przez które od razu przełóż kółeczka
-przekładanie sznurka ( zawiąż na dolnym kółeczku ) zacznij od strony przeciwnej niż będzie część do podciągania
-przełoż przez górę i wyciągnij tyle po drugiej stronie ile potrzeba by była długość do podciągania i wróć tą samą długością z powrotem do oczka w dół po drugiej stronie rolety i zawiąż równiez na dolnym kółeczku
I GOTOWE
Musisz tylko pamiętać , że odległość od jednej listewki do drugiej przy podciąganiu dzieli się na pół tworząc ozdobną falę , tak więc wymiar tej odległości musi być proporcjonalny do szerokości i być w miarę duży by mogła powstać właśnie ta fala ...
Są prostsze sposoby ale mniej efektowne - można kupić specjalną taśmę do rolet rzymskich w ikea , mam też jedne w tej wersji ale nie polecam ze względów estetycznych - od strony zewnętrznej domu widok nie jest załadny , ponieważ ta taśma jest dość szeroka i niestety biała - wygląda to okrutnie na kolorowych materiałach... no i nie układa się tak ładnie
Mam nadzieję , że choć trochę zrozumiałaś moje zawiłe :wink: objaśnienia

Marbo
01-07-2004, 22:20
Interesująco wyglądają takie rolety uszyte z prześwitującej jasnej takaniny obszytej jakby "ramą" z kolorowgo materiału i z tego samego kolorowego są zasłony (wtedy taka roleta pełni rolę firanki).
Ewentualnie jeden (lub więcej) z pasów pomiędzy listewkami jest wykonany z kolorowej takniny.


Osowa Twój przepis na rolety jest dla mnie jak najbardziej na czasie (właśnie miałam o to pytać).Tyle, że ja "nie rozbiram" :cry:
Ale pójdę do firanowego salonu, podejrzę od strony technicznej i przeczytam Twoją receptę jeszcze raz i musi się udać.[/list]

osowa
01-07-2004, 22:52
Spróbuję zrobić fotke od tyłu , może będzie to lepiej widać ....proszę o cierpliwość :wink:

osowa
01-07-2004, 23:08
Wrzucam obiecane zdjęcia , mam nadzieję , że to pomoże.. :P
http://foto.onet.pl/upload/1/28/_288344_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/39/97/_288330_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/18/0/_288331_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/8/6/_288342_n.jpg

Marbo
02-07-2004, 08:03
I wszystko jasne!
Wielkie dzięki :D :D :D :D :D :D [/b]

anna99
02-07-2004, 08:44
Osowa

Dzięki za zdjęcia! Opis był jasny tylko tych kółeczek nie mogłam sobie wyobrazić (od stanika?? :o ). Teraz już wiem. proste jak bajka!!!
Stokrotne dzieki! Będzie frajda jak sobie sama uszyję!

anna99
02-07-2004, 08:48
Osowa

Dzięki za zdjęcia! Opis był jasny tylko tych kółeczek nie mogłam sobie wyobrazić (od stanika?? :o ). Teraz już wiem. proste jak bajka!!!
Stokrotne dzieki! Będzie frajda jak sobie sama uszyję!

osowa
04-07-2004, 11:48
Osowa


Moje słowa uznania!!!
Też lubie sie bawic "oknami" , ale te rzeczy które ty robisz to dzieła sztuki.
Jeżeli jsteś tak miła i doradzasz innym , to jaką ozdobe okna zastosowałabyś na okno składające się z trzech 90 cm okien wysokich na 250 cm.Zaznaczam że te okna są jedną całością czyli 270x250.

Dziekuję z góry i pozdrawiam
Paty.
Witaj :P
Zdradż mi tajemnicę , w jakich kolorach masz wnętrze , w jakim stylu urządzone? Może masz jakieś fotki , które mi nakreślą cały obraz..?
Trudno jest komuś radzić bez wglądu we wnętrze , chętnie pomogę ale i Ty musisz mi pomóc :wink: czekam więc i gdyby co proszę się uzbroić w cierpliwość ( czas wakacji - jestem to winna dzieciom , będę mieć więc ograniczony dostęp do netu ...).
Pozdrawiam wakacyjnie

karola
06-07-2004, 18:21
Jestem strasznie spóźniona z tym hymnem pochwalnym - osowa - to naprawdę dzieła sztuki - strasznie fajne te twoje ozdoby na okna. Zazdroszczę weny twórczej i umiejętności - nie wyobrażam sobie takich rzeczy robic sama.
Mam problem - może coś doradzisz? :wink:

Zafundowałam sobie strasznie duże wyjście na taras - to drzwi suwane o szerokości 3 metrów, jedna częśc 1.5 metra zachodzi na drugą. Nie ma szans na rolety - zresztą też umiarkowanie mi się podobają. Muszę czymś to wyjscie wieczorami zaslonic - aby sąsiad nie widział co u nas :wink:

Co proponujesz? Chciałabym jakieś płótno, cokolwiek niby lekkiego - ale żeby wieczorem zasłaniało lub przciemniało. W dzien mogę to na bok jakoś przekładać lub sznurować.
Sciany będa oliwkowe, podloga sosna bejcowana na biało.

Nie chcę cie nadwyrężać - pewnie tu wszyscy teraz proszą cię o pomoc :)

nastursja
08-07-2004, 16:21
fajne kompozycje maja szwedzi wejdzcie na strone
http://www.jotex.se/butik/default.asp

Marbo
09-07-2004, 07:18
http://www.finezja.pl/galeria.html

Też jest na czym oko zawiesić

osowa
10-07-2004, 15:38
Jestem strasznie spóźniona z tym hymnem pochwalnym - osowa - to naprawdę dzieła sztuki - strasznie fajne te twoje ozdoby na okna. Zazdroszczę weny twórczej i umiejętności - nie wyobrażam sobie takich rzeczy robic sama.
Mam problem - może coś doradzisz? :wink:

Zafundowałam sobie strasznie duże wyjście na taras - to drzwi suwane o szerokości 3 metrów, jedna częśc 1.5 metra zachodzi na drugą. Nie ma szans na rolety - zresztą też umiarkowanie mi się podobają. Muszę czymś to wyjscie wieczorami zaslonic - aby sąsiad nie widział co u nas :wink:

Co proponujesz? Chciałabym jakieś płótno, cokolwiek niby lekkiego - ale żeby wieczorem zasłaniało lub przciemniało. W dzien mogę to na bok jakoś przekładać lub sznurować.
Sciany będa oliwkowe, podloga sosna bejcowana na biało.

Nie chcę cie nadwyrężać - pewnie tu wszyscy teraz proszą cię o pomoc :)
Witaj serdecznie
Jeśli zależy Ci na tym by okno wtopiło się w ścianę , to proponuję znależć materiał - płótno lub coś innego naturalnego w kolorze ścian czyli zbliżone do oliwki ; jeśli jest ono wizualnie za duże dla Ciebie w odbiorze - kolor wybierz o dwa tony ciemniejszy( to zmniejszy je optycznie )
Jeśli jednak nie chcesz by udawało mniejsze , niż jest w rzeczywistości śmiało się kuś o dwa tony jaśniejszy niż ściana .
Może warto by było zrobić to jako trzy proste podłużne ekrany na szynach? To będzie pasować jeśli masz nowoczesnie urządzone wnętrze , przy czym np. ten środkowy pas niech ma jako główne tło oliwkę i będzie przyozdobiony jakimś wzorem geometrycznym lub dużymi kwiatami ( wszystko zależy od tego jakie masz upodobania ).
Tę wersję możesz tez zrobić w odwrotnej kolejności np. dwa brzegowe materiały we wzory a środkowy gładki - możliwości jest wiele ..
Dekoracja okna może też być w kolorze głównych elementów meblarskich czyli sof- najbardziej dominujący kolor wnętrza salonu po ścianach i podłodze ....
Może też być zbliżony wybarwieniem do podłogi - ważne jest by nie wprowadzać w pomieszczeniu dodatkowych barw ( to może stworzyć wizualny bałagan) i pamiętać o tych trzech dominujących podstawowych a w okryciu okna powtarzać ich barwy i poruszać się jedynie w tych . tonacjach .
Oczywiście te ekrany muszą mieć w dolnej jak i górnej części wszyte tuneliki do których wciągniesz odpowiednie usztywnienie- np. kijki które proponowałam do rolet rzymskich ( patrz fotki powyżej ) . Ekrany te możesz powiesić na trzech niezależnych szynach - wtedy jednym ruchem je zsuniesz na bok i będą ukryte jeden pod drugim udając pojedynczy pas ...a wyjście na taras nadal będzie wygodne . Poza tym to stwarza możliwość zmiany kolejności pasów na zasłoniętym oknie ( codziennie inaczej :wink: )
Jeśli Twój salon jest w bardziej stylu rustykalnym lub może jesteś tradycjonalistką - napisz , postaram się znależć jakieś inne rozwiązanie a najlepiej jeśli wrzucisz na post fotki lub do mnie na priva .
Pozdrawiam i mam nadzieję , że przydadzą Ci się moje propozycje :P

karola
10-07-2004, 16:28
Osowa, bardzo dziękuję za podpowiedzi - pozowlę sobie pytać dalej. :D

Pomysł z tymi ekranami bardzo mi się podoba, zupełnie nie wiem jednak jak się za to zabrać. Skąd wytrzasnąc takie szyny i jak to zamontować? Dlaczego ugerujesz na trzy podzielić - skoro drzwi są 1,5 zasuwane na 1,5 - pytam moze glupio, z gory przepraszam. :)

Myślę, że te duże drzwi są urokiem wnętrza, mieskzam teraz w domu z małymi oknami i pragnę tego światła, które będzie w nowym. Zdjęcie mogę zrobić cyfrówką w każdej chwili, może na początku przyszłego tygodnia wstawię. Narazie nie mam tam założonych desek, lekki bałagan tam panuje więc uprzątne trochę do zdjęcia. :D
Wnętrze będzie bardziej nowoczesne - myslę, że takie ekrany byłyby ok, tylko prosze więcej technicznych podpowiedzi. Mam komu zlecić robotę :D

osowa
10-07-2004, 17:51
Osowa, bardzo dziękuję za podpowiedzi - pozowlę sobie pytać dalej. :D

Pomysł z tymi ekranami bardzo mi się podoba, zupełnie nie wiem jednak jak się za to zabrać. Skąd wytrzasnąc takie szyny i jak to zamontować? Dlaczego ugerujesz na trzy podzielić - skoro drzwi są 1,5 zasuwane na 1,5 - pytam moze glupio, z gory przepraszam. :)

Myślę, że te duże drzwi są urokiem wnętrza, mieskzam teraz w domu z małymi oknami i pragnę tego światła, które będzie w nowym. Zdjęcie mogę zrobić cyfrówką w każdej chwili, może na początku przyszłego tygodnia wstawię. Narazie nie mam tam założonych desek, lekki bałagan tam panuje więc uprzątne trochę do zdjęcia. :D
Wnętrze będzie bardziej nowoczesne - myslę, że takie ekrany byłyby ok, tylko prosze więcej technicznych podpowiedzi. Mam komu zlecić robotę :D
Witaj ponownie :P
Pomysł z trzema ekaranami ....dla urozmaicenia - przecież nie musi być tak jak okno , poza tym jak już Ci wspominałam to możesz dzięki temu zmienaić ich kolejność a to daje naprawdę ciekawy efekt ...
Co do szyn , to pamietasz jakie kiedyś były? takie mocowane do sufitu z żabkami wewnątrz ...
Ale niekoniecznie muszą być to takie szyny , możesz je również zawiesić na linkach ( np. ikeowskich ) to naprawdę zależy do Twojej pomysłowości .
Zrób fotki to będę mieć klarowniejszą wizję Twojego salonu. Czekam i nie martw się jeśli długo będę milczeć - poprostu wakacje :wink:
Pozdrawiam

karola
11-07-2004, 22:37
Pamiętam te szyny, pamiętam :)
Narazie zaopatrzyłam się w IKEA w srebrne kólka i karnisz metalowy - ale to wszystko mogę uzyć w innym pokoju, zdjęcie wstawię jutro. Będę czekać na Twoją opinię.
Dzięki osowa :D

karola
20-07-2004, 21:44
Wklejam moje drzwi Na jednym zdjeciu widok lekko od kuchni, na drugim przy kominku moj syn. Na podłodze jeszcze beton - ale od jutra wchodza dechy.



http://www.dzieci.bci.pl/strony/blask/pokoj.JPG




http://www.dzieci.bci.pl/strony/blask/pokoj2.JPG

UKF
21-07-2004, 09:04
Osowa, wiem, że się powtarzam, ale jestem pod wrażeniem Twoich dekoracji!!!
Ogłaszam Cię forumowym guru od dekoracji okien!!!

Maria

osowa
22-07-2004, 16:23
Pamiętam te szyny, pamiętam :)
Narazie zaopatrzyłam się w IKEA w srebrne kólka i karnisz metalowy - ale to wszystko mogę uzyć w innym pokoju, zdjęcie wstawię jutro. Będę czekać na Twoją opinię.
Dzięki osowa :D
Witaj Karolinko :P
Przede wszystkim gratuluje przystojnego synka :wink:
A co do okien to fotka zmienia postać rzeczy , widzę że okien na tej samej płaszczyżnie jest więcej i to nadaje ton ... poza tym wydaje mi się doœć niskim pomieszczenieniem a te okna w jednym cišgu jakby potęgujš to wrażenie ... daj mi trochę czasu na przemyœlenie .
Pozdrawiam

karola
22-07-2004, 18:23
Synka usadziłam na pamiątke budowy :D Siedzieć on musi.... ma niestety mpdz :( dlatego domek parterowy, szerokie wejścia itd...gdyby musial się w przyszłości poruszać na wozku, czego narazie nie biorę pod uwagę - ale jak budowac to z takimi..... :-? Dziekuje za miłe słowa :)

Zdjęcie trochę wyszło durnowato, tam dalej za drzwiami biegnie korytarz i juz po tje stronie nie ma okna. Ale w duzym pokoju - z kominkiem - tak, obok drzwi drugie okno. Dzis przyjdzie facet nam rolety proponowac wewnetrzne i az sie boje ze sie zdecyduje....a nie chce :) Chcialabym puscic jakąs tkaninę luzno, nie wiem co..cos coby mialo polaczenie z tym oknem - teraz mysle nawet, ze po co ono tam jest. No ale juz jest :)

Osowa- będę wdzieczna za sugestie. A..... o ile nie mowilam to podloga bedzie bielona biala bejca (no moze z lekkim odcieniem blekitu) meble mam jasnego koloru drewna, a wypoczynek gleboki niebieski. NIe chce aby wyszlo mdło, z kolei na esy floresy też sie boje zdecydować :D

karola
24-07-2004, 13:56
Człowieka z roletami odprawiłam - byłoby strasznie drogo i na taką wielkośc nie daliby gwarancji - bo to duze, nietypowe.

Czekam więc osowa na Twoje pomysły :D

kadra
01-09-2004, 15:20
Po pierwsze - kukawki to wg moich fachowców wykusze w dachu, w kórych umieszczono okna. No więc w tych kukawkach mam duże okan i muszę powiesić zasłonki - problem polega na tym, że karnisz, który mogę zawiesić nad oknem jest krótszy od szerokości okna. WYgląda to tak:


_____________
/ \
/ ------------------- \
/ l l \
/ l l \
l l l l
l l_____________l l
l l

No i co z tym zrobić?
:(

kadra
01-09-2004, 15:24
jakoś dziwnie wyszło...
kurdę nie umiem wstawiać obrazka - chodzi o trapez a w nim okno prostokąta...
moze jeszcze popróbuję z tym obrazkiem...[/img]

pattaya
02-09-2004, 18:49
Nie rozumiem,dlaczego karnisz jest węższy(krótszy) od okna?

UKF
03-09-2004, 10:08
Jest taki temat "dekoracja okna":
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=26639&start=60
gdzie można zobaczyć m.in. cudeńka Osowej.
Spróbuj ją zapytać, może Ci coś podpowie.

Ja niedługo będę miała podobny "problem": mam trójkątne okno zajmujące cały trójkątny wykusz.
Myślę, że ani w moim ani w Twoim przypadku w grę wchodzi jedynie jakieś nietypowe upięcie zasłon/firan itp. dekoracji.

Maria

osowa
06-09-2004, 08:43
Witaj :P
zgodnie z obietnicą podrzucam moje przemyślenia i propozycje na Twoje okno;
Tylko zmieniłam zdanie co do ilości ekranów po tym jak wrzuciłaś fotke na forum , myślę , że to mniejsze okno warto by było włączyć jako całość do salonu ( popraw mnie jesli to okno od innego pomieszczenia ale na fotce wygląda jakby było w tym samym pokoju ) .
Wtedy w zależności jaka jest długość łączna tak by przykryć oba okna i scianę je łączącą podzieliłabym sumę tak by mogły byc np. cztery równe prostokaty - ekrany
http://foto.onet.pl/upload/45/40/_326703_n.jpg
Tak możesz zmieniać wystrój - poprostu przesuwasz ekrany w innej kolejności ...
http://foto.onet.pl/upload/38/34/_326664_n.jpg
Lub :


http://foto.onet.pl/upload/34/87/_326665_n.jpg

Mam nadzieję , że jakoś udało mi się Ci pomóc :P ( Kolory specjalnie zrobiłam intensywne by było widać o co chodzi , wiadomo że wzory dobierzesz jakie lubisz -to tylko szkic byś miała wyrażną rónicę materi zaznaczoną .Poza tym patrząc z boku będzie widać różnicę w liniach na podłodze i suficie zachodzących materiałów -jako , że mają się chować jeden za drugim .( starałam się to narysować na pierwszej fotce - wybacz , że tak nieudolnie wyszło )
Pozdrawiam i wrazie czego pytaj , bużka :P

kadra
07-09-2004, 15:00
z tym tematem o zasłonach Osowej - jestem na bieżąco. No można popaść w kompleksy... I jeszcze te nieszczęsne kukawki.

Osowa może coś poradzisz?
Jeśli oczywiście to przeczytasz, hmmmm.....
K

Ew-ka
07-09-2004, 23:26
http://www.finezja.pl/foto/sypialnie/images/DSCN3635.JPG

wzór ... :lol:

kadra
08-09-2004, 09:47
tak bym chciala wlasnie...
ale to nie mozliwe, bo karnisz jest wezszy od szerokosci okna. Zatem okno by wystawalo po obu stronach zaslonki... :( [/list]

samosia
08-09-2004, 10:38
Mam dobrą radę może kupić szerszy karnisz będziesz miala problem z głowy

kadra
08-09-2004, 10:45
Droga S.....
hmmmm....
od czego tu zacząć....
moze po prostu powiem, ze zakup szerszego nic nie da bo i tak nie wejdzie.... Próbowałam to wyjaśnić wcześniej.... moje okno jest umieszczone w trapezie / dla ułatwienia możesz sobie wyobrazić trójkąt równoramienny i w niego wpisać prostokąt o dłuzszym boku długości 80% podstawy tego trójkąta (teraz to już chyba zupełnie zagmatwałam)....
No i wejdzie dłuższy?

samosia
08-09-2004, 11:02
sądząc po twoim opisie to ty masz tam chyba kolo?

kadra
08-09-2004, 11:10
oj tak!!!
A mówiłam mężowi - żadnych kukawek!
A teraz sobie babo radź!

*marta*
08-09-2004, 12:26
Jakieś dziwne masz te kukawki :) szkoda, że nie możesz wstawić zdjęcia :( Nie da się zawiesić karnisza tuż nad skrzydłem okna troszkę z przodu mocując go do ściany po bokach? Nie wiem, czy dobrze sobie wyobrażam tą kukawkę (fajna nazwa)...

osowa
08-09-2004, 12:44
witaj Kadra :P
Myślę , że takim najprostszym sposobem jest poprostu powiesić gęściej namarszczone firanki na tym karniszu a po bokach okna gdzieś np. w połowie albo nawet tuż przy wysokości parapetu na ścianie - jeśli nie ma miejsca na tej z oknem to na bocznych ściankach lukarnyzamocować specjalne uchwyty do przekładania ozdobnie matriału ( podobne do wspornika z karnisza) . I w ten sposób podzieloną firanę w długości na dwie równe części możesz udrapować i fantazyjnie spuścić - mam nadzieję , że wiesz o co mi chodzi a ja Ciebie dobrze zrozumiałam ..szkoda , że nie masz fotki

*marta*
08-09-2004, 12:50
Sorry za krzywą kukawkę:

http://foto.onet.pl/upload/35/24/_328098_n.jpg

ten niebieski to karnisz. jeśli powiesisz go troszkę powyżej skrzydła (żeby mogło sięotwierać, ale poniżej górnej krawędzi okna (odrobinę, żeby jej nie odsłaniać), to zyskasz na szerokości i karnisz zakryje całe okno (na szerokość). No chyba, że wszystko pomyliłam i ta kukawka :) wygląda inaczej.

kadra
08-09-2004, 12:53
Drogie moje
fotkę zamieszczę jutro (moze uda mi się wreszcie za przyzwoleniem niebios). O kołkach po boku myślałam (nawet mi monsz przymocował) ale widzę, ze wygląda to ... dziwnie...
zobaczycie jutro...
dzieki
K

osowa
08-09-2004, 12:59
http://foto.onet.pl/upload/32/3/_328109_n.jpg

czy to tak wygląda?( sorry ale to rysunek na szybkiego) To jest ten najprostszy sposób , ale przychodzi mi coś do głowy innego - tylko muszę mieć pewność jak tam jest faktycznie z tą lukarną i ile masz miejsca np. między oknem a boczną ścianą itd...

ale wiesz co ? tak czytam ten post od początku raz jeszcze i naszły mnie wątpliwości...to okno jest jednak prostokątne? - nie bardzo więc rozumię w czym problem... :roll:

kol
08-09-2004, 13:12
DO kADRA: będę miała ten sam problem. W kukawce mam za duże okno i nie będzie się otwierało w całości , na dodatek też myślę jak tu powiesić firanki.
Do osowa: dzięki za szkic. Będę w sobotę na budowie to natychmiast wypróbuję twój pomysł. Na oko mi sie podoba i mam nadzieję że się sprawdzi.

kadra
08-09-2004, 13:26
http://foto.onet.pl/mojalbum/zdjecie.html?no=0&id=27215&zid=328132&r=1

ciekawe, czy udało mi się zamieścić ten rysunek?
K

Ew-ka
08-09-2004, 21:46
http://www.monada.com.pl/folder/images/dek_ok_20.jpg

Ew-ka
08-09-2004, 21:49
http://www.monada.com.pl/folder/images/dek_ok_21.jpg

http://www.monada.com.pl/folder/images/dek_ok_23.jpg

kadra
09-09-2004, 10:33
Ew-ka
ty czarodzieju!!!
śliczniutkie, a to mi nie przyszło do głowy, żeby od sufitu puścić....
To jest na szynach?
buzia
K

osowa
25-09-2004, 18:01
Pozwolę sobie odświeżyć wątek .
:P
Idą długie dni jesienne , dopadają nas nostalgie - można sobie poprawić więc humor zmianą aranżacji wystroju okna , to nada świeży powiew naszym domostwom , który w takich chwilach jest nam bardzo potrzebny . Nie zawsze mamy czas i pieniądze na zmianę całego wnętrza, myślę , że warto się nad tym zastanowić i wyczarować nowe szaty dla naszych okien ....

http://foto.onet.pl/upload/46/62/_339242_n.jpg

Matizka
26-09-2004, 08:40
Osowa artystko,

wlasnie niedawno czytalam ten watek zastanawialam sie czy mozna sie jeszcze do niego odniesc, a tu ty sama go podnosisz, wiec sie odwazam.

Ja mam cos podobnego jak kolezanka powyzej tyle, ze takie b. proporcjonalne - tzn. okno 1,5 m sciana metr i drzwi balkonowe poltora metra. I sie zastanawiam czy zrobic jeden czy dwa karnisze. A jesli dwa to myslisz, ze moglyby byc krotkie zaslony na oknie - tam ma stac stół, wiec by sie nie pałętały...

Piszesz tez o ekranach - widzialam takie szyny w Ikea czy to na czyms takim mozna montowac?

Ach i te cudowne rolety - a jak sie je montuje do okna?

Pozdrawiam

M.

PS. a zdjecie okien mam tylko z "drugiej strony" - pierwszy obrazek od gory, parter :)

http://www.acn.waw.pl/agamar/b24.html

26-09-2004, 14:04
A ja zrobię sobie tak, aby wystrój okien pasował zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz domu.U mnie będa okna drewniane, bez szprosów i podziałów i będzie ich bardzo dużo, w tym 4 portfenetry i 3 okna tarasowe - z saloniku, kuchni i pokoju córki.Będą na nich drewniane żaluzje, a w łazience u dzieci na dole i oknach młodszej córeczki zrobię drewniane okiennice wewnętrzne, żaluzyjne, dla ozdoby i większego bezpieczeństwa - nie chcę bowiem żaluzji zewnętrznych.
Pod niektórymi oknami będa dość szerokie parapety, bo mam niezliczone ilości kwiatów - do nowego domku już rozsadziłam mnóstwo fiołków, a paproci mam tyle, że w obecnym mieszkaniu brakuje na nie miejsca.No i jeden minus - jest z nimi wiele zachodu - przysznic, odżywki, przesadzanie itp.Nie zrezygnuję z nich jednak, bo jak przed długim wakacyjnym wyjazdem ułożyłam je wszystkie w jednym miejscu na podłodze, zrobiło sie bez nich jakoś tak całkiem blokowo.
Co do dużych okien tarasowych nie chcę ich wogóle zasłaniać, bo zamierzam utopić domek w zieleni.napatrzyłam się na takie okienka w Holandii i bardzo mi sie to u nich podobało, zwłaszcza, że oni mają przecudnej urody ogródki.

Matizka
26-09-2004, 21:33
Mimilapin,

cos rzeczywiscie mamy podobne gusta - ogrodki w Holandii to cuda! Ja tam zakochalam sie w rododendronach :)

M.

PS Sorrki, ze tak troche prywatnie i nie na temat

osowa
28-09-2004, 12:49
Osowa artystko,

wlasnie niedawno czytalam ten watek zastanawialam sie czy mozna sie jeszcze do niego odniesc, a tu ty sama go podnosisz, wiec sie odwazam.

Ja mam cos podobnego jak kolezanka powyzej tyle, ze takie b. proporcjonalne - tzn. okno 1,5 m sciana metr i drzwi balkonowe poltora metra. I sie zastanawiam czy zrobic jeden czy dwa karnisze. A jesli dwa to myslisz, ze moglyby byc krotkie zaslony na oknie - tam ma stac stół, wiec by sie nie pałętały...

Piszesz tez o ekranach - widzialam takie szyny w Ikea czy to na czyms takim mozna montowac?

Ach i te cudowne rolety - a jak sie je montuje do okna?

Pozdrawiam

M.

PS. a zdjecie okien mam tylko z "drugiej strony" - pierwszy obrazek od gory, parter :)

http://www.acn.waw.pl/agamar/b24.html


Witaj Matizko :P całuski dla Twojego ślicznego maleństwa.

A jeśli chodzi o te okna , proszę byś wrzuciła jednak od wewnątrz fotkę oraz opisała dokładniej jaki lubisz styl , kolorystykę - nie chciałabym Ci nic narzucać ,potrzebuje więcej wiadomości by Ci doradzić .

Pozdrowionka

Matizka
28-09-2004, 18:42
dobrze, pomolestuje meza, by mi pomogl, a styl ... bede miala meble z Ikea w kuchni - rustykalne, jasnozolte i do tego proste bukowe mebelki w salonie - generalnie to lubie rzeczy klasyczno-romantyczne bez przesady ( z tym romantyzmem).

Pozdrawiam,

M.

PS Emilka dziekuje za pozdrowienia

Gosia Łódź
29-10-2004, 08:29
EWA pełna jestem podziwu, bardzo ładne i ciekawe rozwiazanie

NatkaB
11-11-2004, 10:20
REWELACJA!!!!! a na czym są te firanki zawieszone?

Ew-ka
11-11-2004, 10:30
Dziewczyny - co by bylo jasne - to nie są moje realizacje - znalazłam zdjęcia w internecie , a co do reszty - kombinujcie !!!! :lol:

NatkaB
11-11-2004, 10:35
i tak jesteś dla mie wzorem :)
a gdzie w necie znajdujesz takie inspiracje?

Ew-ka
11-11-2004, 10:45
wchodzisz w np. google , wpisujesz hasło , np. wystrój okien i pokazuje Ci si e setki stron , mniej lub bardziej ciekawych :lol:

NatkaB
11-11-2004, 10:47
próbowałam, ale znajduję same nieciekawe stronki :-?

Ew-ka
11-11-2004, 10:55
kto szuka ten znajdzie....... :wink:
nie poddawaj sie

NatkaB
11-11-2004, 11:04
ok :) :) :)

_bogus_
12-11-2004, 11:59
Dzięki Osowa za podpowiedź w innym wątku. Mówisz "kółeczka do staników";) Ja raczej myślałem o takich tapicerskich łącznikach (czy jak to się nazywa) w kształcie metalowych kułeczek. Bo mosiężne podkładki metalowe odrzuciliśmy jako niszczące sznurek ostrymi krawędziami.

No to poszukam pasmanteryjnego sklepu.

Pozdrawiam

Lia
12-11-2004, 13:14
Osowa, spóżniłam sie troche - ale jestem pełna uznania.
Wiem wiele osób deklarują że pięknych okien niczym zasłaniać nie będą . Ja też do takich należałam. Teraz bawię się w dekorację okiem - bo dodaje to ciepła , przytulności, no i ... troche osłania. Mieszkamy teraz prawie w lesie, ale całkiem gołych okien już nie chcę. Ale cuda tworzysz!

osowa
12-11-2004, 16:26
Dzięki Osowa za podpowiedź w innym wątku. Mówisz "kółeczka do staników";) Ja raczej myślałem o takich tapicerskich łącznikach (czy jak to się nazywa) w kształcie metalowych kułeczek. Bo mosiężne podkładki metalowe odrzuciliśmy jako niszczące sznurek ostrymi krawędziami.

No to poszukam pasmanteryjnego sklepu.

Pozdrawiam

Cieszę się , że mogłam Ci pomóc - służę radą .

Pozdrawiam dekoracją okien

ol_inka
15-11-2004, 11:17
a może coś na stronie: www.magdalena.pl

Lia
16-11-2004, 19:13
Osowa, dzięki za cudne pomysły- już idę tworzyć!!!
Mam jeszcze parę okienek do ubrania.
Chyba namotam coś z muslinu - przewleczę przez kółeczka - nie rozcinając materiału ( mam ok. 10m 100 szer).

Berenika
18-11-2004, 15:56
Znalazłam parę fajnych zdjęć:

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/421/parada_zasl-copy.jpeg

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/421/parada_zaslon-2.jpeg

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/421/parada_zaslon-3.jpeg

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/421/parada_zaslon-4.jpeg

Berenika
18-11-2004, 15:57
i kilka ciekawych karniszy:

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/467/karnisze.jpeg

paprotka
02-01-2005, 18:26
puk puk :) czy tu zagląda osowa ??? :)

strasznie :wink: mnie zainspirował ten wątek, podziwiam autorkę ( rolet :) ) za talent i umiejętność jasnego wyłożenia tematu :)

mam pytanie ( bo jakoś to mi umknęło w wątku :oops: ) : jak zamontować te rolety ??
na zdjęciach widziałam, że one raczej są montowane na karniszu ( lub innej "zawieszce" ), nad oknem
chciałabym zrobić takie rolety na drzwi balkonowe w pokoju synka
konkretnie: zależy mi by były jakoś ( jak ? :roll: ) przytwierdzone do ramy drzwi i wypełniały tylko szybę - drzwi są dość często otwierane, a poza tym aktualny karnisz ( choć skróciłam go bardzo, żeby przylegał do ściany) + zasłona "zabierają" przestrzeń i pomniejszają i tak mały pokój :(


osowo ( osowa ? :oops: ) doradź proszę :)

monik

osowa
03-01-2005, 10:56
Witaj Monik
Jeśli tylko ktoś mnie woła – przychodzę :wink:
Rozwiązanie na Twoje okno – oczywiście , że się znajdzie ... Najprostszym sposobem , gdy masz okna plastikowe jest po prostu przyklejenie rzepa ( taka specjalna taśma ) do ramy okna , a drugiej jej części przyszycie do roletki –wtedy demontaż jest szybki . Możesz też oczywiście zamocować haczyki do zazdrosek i na nich umocować rolety - to rozwiązanie jest bardziej praktyczne : szczególnie przy ciężkich materiałach .
Nie ma rzeczy niemożliwych - czasem są tylko nieodnalezione ...

Pozdrawiam pomysłami

paprotka
03-01-2005, 12:38
osowa :D dziękuję serdelecznie :)

rzepy odpadają - zbyt intensywnie dziecię się tam kręci :roll: i życzenia nie mam ciągle wokół rolety gmerać, by wisiała jak należy :wink:
a teraz tak : rozumiem, że w ramach okien ( plasticzanych) mam nawiercić ( cienkim wiertłem :) ) dziurki i w nie wsunąć hmm, ten "patyk" mocujący, tak ?
b. zalezy mi na tym, żeby roleta była stabilna i żeby za mocno nie pocharatać ramy :roll:
i jeszcze cię podręczę :-? - jak ( na czym ?) zawijasz sznurek, który dynda po zwinięciu rolety ?

dzięki dzięki za cierpliwość :)

monik


Ps. bardzo się wzruszyłam :oops: twoją opowieścią o drzewie :) gratuluję i zazdroszczę :oops:

osowa
03-01-2005, 15:48
Cieszę się , że moje opowiadanie Ci się podobało – to miłe , dziękuję .
:P

A co do uchwytów – wystarczą plastikowe haczyki mocowane na przylepce : u mnie są już parę lat i zdają egzamin ( do kupienia w sklepach z firanami i karniszami ) . Można też przykleić haczyki z przyssawkami , gdyby jednak się okazało , że i te są za słabe – pozostaje faktycznie nawiercenie – wkręcenie w ramę .

Pozdrawiam z fantazją 8)

Dorota_N
13-01-2005, 20:40
Witaj Osowa...
Czytam te wszystkie wyrazy uznania dla ciebie... i zastanawiam się czy możesz zaproponować coś dla mojego okna :D. Szukam, pytam, kopię w necie i jak dotąd nie znalazłam nic co mi się spodobało.
Okno jest trochę nietypowe, bo jest to wykusz. Składa się z pięciu elementów... Załączam zdjęcie, troszkę ucięło z lewej strony, ale tylko takie mam :roll: . Jeśli chodzi o to lubię...Pokój zamierzam urządzić w przytulny, ale raczej nowoczesny sposób-sofa, finki i mały stoliczek na środku. Kąt TV to ściana zabudowana karton-gipsem, imitacja regału. Wszystko w ciepłych kolorach... Tak to widzę, a może oprócz firanki możesz mi coś podpowiedzieć...

Bardzo proszę o podpowiedź... :D

P.S. Okno jest duuuuuuuże, więc szukam czegoś co będzie się ładnie prezentowało, a cena nie zwali mnie z nóg :oops:


Pozdrawiam
Dorota


http://foto.onet.pl/upload/27/49/_403528_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/5/77/_403526_n.jpg

osowa
14-01-2005, 18:18
Dorotko ... oczywiście , że Ci pomogę :-)
Daj mi tylko chwilę na przemyślenia . Postaram się jak najszybciej przeanalizować Twoje okna .

Pozdrawiam słonecznie 8)

osowa
14-01-2005, 20:09
Pierwsze co mi przyszło do głowy to pojedyncze ekrany zawieszone symetrycznie – na zmianę o powtarzających się długościach – nawiązanie do prostoty mebli , o których wspominałaś . Mogą być one podciągane na sznureczkach – jak rolety rzymskie . Koniecznie z wszytym sztywnikiem w dolnej części – będą wisieć dzięki temu ładnie naciągnięte i tworzyć jakby obrazy . Mogą być gładkie lub w jakieś delikatne wzory pasujące do reszty pomieszczenia .

Spróbowałam Ci mniej więcej to narysować , mam nadzieję , że da się odczytać o co mi chodzi .


Tyle na razie , pozdrawiam .




http://foto.onet.pl/upload/44/60/_404318_n.jpg

Dorota_N
16-01-2005, 17:48
Dziękuję za podpowiedź...
:D Myślałam bardziej o jakiejś firance,fajnie upiętej, bo pomimo prostych mebli, chciałabym żeby ten pokój był dość elegancki, okno znajduje sie na wprost wejścia. Poza tym, kiedy wybuduje sie dom, na sąsiadującej działce, to w ciągu dnia będziemy jak na "dłoni".

Ale pomyśl jest fajny i może wykorzystam go u góry w sypialni...
Pozdrawiam i dziękuję
Dorota

osowa
16-01-2005, 19:42
Według mnie , do wnętrza jakie opisałaś bardziej pasuje elegancka prostota ... Ale to też rzecz gustu , zamieszczam więc rysunek jak możesz zawiesić jakiś muślinowy materiał . Na okna proponuję uszycie rolet rzymskich z wykończonym dołem na kształt draperii . Ten sam element dobrze by było powtórzyć jako lambrekin w górnej części . Ale może być również bez - wtedy wystrój będzie lżejszy .

Pozdrawiam delikatnością szlachetnych materiałów

http://foto.onet.pl/upload/21/64/_405230_n.jpg

dana15
18-01-2005, 08:43
Osowa, masz wspaniałe pomysły :) Na mnie też przyszedł czas wykańczania domu i mam taką cichą nadzieję, że będę mogła skorzystać z Twoich rad. Wnętrza z Twoimi pomysłami są takie oryginalne, ale przy tym bardzo ciepłe i przytulne. A o to mi właśnie chodzi :)

Lucy B.
28-01-2005, 09:51
Wow widze ze duze sie od Wan naucze, bardzo mi sie to podoba. Wlasnie szukalam jakis konkretnych porad. Ja dosc czesto zmieniam wystroj swojego mieszkania, nie moge wysiedziec miesiaca jak czegos nie zmienie. Moje okno jest duze, i nie mam zadnych foran ( jestem przeciwna tradycyjnym firanom i tradycyjnym roletom) dlatego narazie mam blekiny woal wokol karnisza opleciony fatazyjnie, czasami ozdamiam okno w zaleznosci od pory roku czy mojego humoru roznymi drobiazgami np ostatnio oko moje cieszyly kompozycje z zasuszonych skorek pomaranczy i cytryn zawieszonych na nitkach po obu stronach okna. Ale moim najwiekszym marzeniem sa rolety rzymskie w kolorze sniezno bialym , niestety w moim miescie nie moge nigdzie znalesc tego typu rolet a jak juz sa to niechlujnie zrobione. Chcilam kidedys sama zrobic ale nie wiem jak sie do tego zabrac..hmm

aniapap
28-01-2005, 15:12
przejrzalam caly watek i jestem pod wrazeniem. masz swietne pomysly i tak po cichutku licze na Twoja rade :D.
mieszkam w nowym mieszkanku juz poltora roku - i do tej pory jakos nie bylo finansow, ani zdecydowania zeby ubrac okna. sa tylko rolety - ze wzgledu na bliskosc sasiadow. w koncu postanowilismy jednak cos z tym zrobic, bo w ciagu dnia tez chcialabym sie jakos zaslonic.
tak wyglada salon:
http://foto.onet.pl/upload/20/98/_413179_n.jpg

kiedys myslalam o firankach - woal, kresz - material jak najprostszy.
ale po obejrzeniu Twoich pomyslow, mysle ze idealnie pasowalyby takie ekrany - to sie chyba nazywa tez zaslony panelowe
http://www.finezja.pl/foto/salony/images/DSCN8701.JPG
a na balkon - roleta rzymska z tego samego materialu
cos takiego:
http://www.rolety-rzymskie.renomar.pl/slides/49.jpg

przy takim rozwiazaniu mam jednak problem.
okna w wykuszy ( na wprost drzwi ) maja trzy skrzydla - wiec wypadaloby zeby byly trzy ekrany. ale nie da sie zamowocowac na scianie trzech rownych firan - rownolegle do okien - bo
- pierwsze okno z lewej wchodzi w sciane (trudno mi to opisac - mam nadzieje ze zrozumiesz ze zdjecia o co mi chodzi)
- przeszkadza tez parapet - karnisz - czy tez inne mocowanie bedzie musialo byc oduniete o jakies 18 cm - bo tyle wystaje parapet i skonczy sie tez te 18 cm z lewej strony przed sciana - bo tam tez jest parapet (prostopadly).

wobec tego zastanawiam sie jak te ekrany sensownie podzielic.
czy robic ekrany na obu scianach w wykuszy - na wprost na zdjeciu i po lewej stronie wykuszy - (jesli ta druga opcja - to czy czyms je wykonczyc z tej nieszczesnej lewej strony - bo przez szeroki parapet bedzie widoczny odstep o 18 cm od sciany)

mam nadzieje ze zrozumialas moje rozterki i pomozesz mi co z tym zrobic

pozdrawiam serdecznie

ania

smartcat
28-01-2005, 15:39
Gdzieś tu w poblizu albo nawet w tym wątku jest opis jak zrobic takie rolety. Równiez w ktoryms z muratorów lub ładnym domu z przełomu roku jest instrukcja.

aniapap
02-02-2005, 18:13
podciagam
Osowa - czekam na Twoja rade i przemyslenia - przeciez jestes specem od tych rzeczy :oops:

dana15
08-02-2005, 15:44
Osowa, Twoje pomysły są niesamowite, są takie ciekawe i niekonwencjonalne. W końcu zroibłam zdjęcia swoich nietypowych okien. Zastanawiam się, czy dawać tu jakieś firanki, czy może coś innego? Nie chodzi mi o zasłonięcie tego okna, ale zrobienie czegoś ciekawego na nim, wokół niego... tzn. to są dwa okna łazienka i hol

Oto one:
w holu
http://foto.onet.pl/upload/41/57/_419348_n.jpg

i łazienkowe:
http://foto.onet.pl/upload/0/60/_419349_n.jpg

Jak przyjdzie Ci coś ciekawego do głowy to napisz proszę.
Z góry dziękuję :)

osowa
10-02-2005, 10:51
Miło mi dziewczyny , że tu zaglądacie ... i moje rady się komuś przydają - to niezwykle sympatyczne z Waszej strony .
Oczywiście , postaram się znależć chwilę i coś podpowiedzieć .
Do miłego ponownego spotkania .

pozdrawiam dekoracjami okien 8)

-iva-
15-02-2005, 23:12
Witam ,
Co prawda do naszej przeprowadzki jeszcze co-nieco czasu zostało , ale już myśle jak urzadzić to i owo :) Zwłaszcza owo - czyli ...okna .
W sypialni mam dwa niezbyt duze okna - pomiędzy nimi "słupek" czyli mur o szerokosci ok 48 cm . Okna maja po 90 cm szerokosci . I nie wiem jak je "ubrać" . Czy jeden karnisz do firanek i zasłon , czy dwa ? Obawiam się , że odległość 48 cm pomiedzy oknami jest zbyt mała , żeby jakoś sensownie ja wykorzystać ...
Może ktoś podrzuci mi jakiś pomysł ?
Jestem zwolenniczka stylu "retro" , ciepłego , przytulnego . Nie przepadam za stylem a la techno - nowoczesnym , ani za typem Ikea - Lubie stare , odrestaurowane meble, ciepłe barwy , miękkie poduchy ...Oczywiście nie w nadmiarze - bo typ lambrekinów z chwostami prz atłasowych storach to juz całkiem nie moja "bajka" ;)))
Ale tez nie wchodzą w grę ani żaluzje ( zwłaszcza metalowe ) , ani brak firanek .
Okna muszą mieć firanki i chyba rolety schowane pod czymś w rodzaju "szalu" ... muszą - bo po pierwsze są od południa , a po wtóre co-nieco jednak widac z okien sąsiadów.....
Pozdrawiam i z góry dziekuję za sugestie :)

osowa
24-03-2005, 14:29
Wiosenne okno – :wink: trójwymiarowe ... kwiatki w dzbanku są dopięte ( zmieniam je w zależności od reszty dekoracji ) Aplikacje wykonałam na szyfonie – mocowanie firanki na szlufkach .

http://foto.onet.pl/upload/48/1/_444287_n.jpg

Pozdrawiam oknem ubranym inaczej

*marta*
24-03-2005, 15:11
A ja właśnie natknęłam się na takie cudeńka (na stronie www.alefajne.pl - zareklamuję komuś stronkę, ale ważny jest sam pomysł):

http://www.alefajne.pl/images/fullsize/marlet/firanki/04_kwiatki.jpg

http://www.alefajne.pl/images/fullsize/marlet/firanki/02_granatowe_tulipany.jpg

http://www.alefajne.pl/images/fullsize/marlet/firanki/18_okienko_tulipan_wazon.jpg

http://www.alefajne.pl/images/fullsize/marlet/firanki/14_firanki_szeroka_dzikie_wino.jpg

dorotaele
25-03-2005, 08:37
Oj przepiękne cudeńka!
Idzie wiosna...nowe piórka, może nowe firaneczki?
http://bi.gazeta.pl/im/2/2601/m2601992.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/8/2257/z2257948G.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/0/2257/z2257950G.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/2/2257/z2257952G.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/1/2257/z2257951G.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/9/2257/z2257949G.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/9/2257/z2257939G.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/9/2262/z2262859G.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/0/2262/z2262860G.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/7/2262/z2262857U.jpg

Poznanianka
25-03-2005, 09:49
http://www.alefajne.pl/images/fullsize/marlet/firanki/01_domki.jpg

Te firaneczki z "alefajne" są fajne, tylko cena niefajna...Myślałam,że około 40 zł za taką firaneczkę, ale okazuje się, że to ceny za metr firanki. Pomyślcie, ile zaoszczędzicie robiąc je samemu :-)

*marta*
25-03-2005, 10:00
Ja cen nie sprawdzałam :-? Tzn rzuciłam okiem, ale też myślałam, że cena jest za firaneczkę a nie za metr. Ale mi właśnie o zrobienie samemu chodziło. Do dzieła ;)

Maluszek
25-03-2005, 10:07
Ceny są straszliwe :(
Za firaneczkę 150 cm x 140 cm wyszło mi, że musiałbym zapłacić 380 zł :(

osowa
25-03-2005, 10:33
:) no proszę . Dziewczyny, to naprawdę nie jest takie trudne .... trochę wyobrażni i maszyna do szycia... no i jaka satysfakcja ! :D :D

Pozdrawiam uśmiechem zza firanek

*marta*
25-03-2005, 10:40
Czyli, wychodzi na to : że ja bardzo oszczędna jestem ... :) no proszę . Dziewczyny, to naprawdę nie jest takie trudne .... trochę wyobrażni i maszyna do szycia... A za to nikt inny nie będzie mieć takich – no i jaka satysfakcja ! :D :D

No ba! Pewnie, że własnoręcznie zrobione będą niepowtarzalne. Moje będą nie własnoręczne, ale mamoręczne ;) Wtedy będą najpiękniejsze i niepowtarzalne, moje byłyby tylko niepowtarzalne :lol:

25-03-2005, 10:55
Dziewczyny, to naprawdę nie jest takie trudne .... trochę wyobrażni i maszyna do szycia

Masz rację ossowa :D, to jest duuuża frajda! Naprawdę, czasem z byle szmatki można wyczarować cudeńka.
Polecam odwiedziny w hurtowniach tkanin, nie wiem jak u Was,
ale tu, w Łodzi można dosłownie za grosze kupić spore kawałki ślicznych tkanin w tzw. resztkach.
Później pozostaje twórczość artystyczna!. :D
Dodam, że to silnie działający środek antystresowy.
Pozdrawiam świątecznie!
:D :D

G
25-03-2005, 11:28
http://www.wisan.pl/

G
25-03-2005, 11:28
http://www.wisan.pl/

osowa
29-03-2005, 17:00
Dziewczyny chętnie służę pomocą – jednak mam problem z fotkami na których umieszczam pomysły do Waszych okien . Sama nie mam już miejsca w albumach w necie a Maksia nadużywać dobrego serca mi nie wypada. Chyba, że któraś z Was ma takie możliwości i czas – to podejmę wyzwanie i wspólnie rozwiniemy wątek dalej.
Czekam na znak i pozdrawiam serdecznie wszystkich

dana15
29-03-2005, 17:23
Kurczaki, szkoda, bo niezałapałam się na Twoją, Osówka podpowiedź do moich nietypowych okienek, głównie w holu.

osowa
29-03-2005, 18:16
Danuś ... postaram się , może Maksiu nie będzie się gniewał ,że go „wykorzystuję”

dana15
29-03-2005, 18:25
Maksiu się nigdy nie gniewa :)

dorotaele
30-03-2005, 08:48
"Instrukcje" do ciekawszych pomysłów z wklejonych wcześniej zdjęć :

http://bi.gazeta.pl/im/0/2257/z2257950G.jpg

Kawałki tkanin podkładamy ze wszystkich stron. U góry zaszywamy tunele na drążek. Około 15 cm od obydwu boków wbijamy w regularnych odstępach tzw. remizki - metalowe okucia do wykańczania dziurek w tkaninie (kupuje się je wraz z instrukcją w pasmanteriach). Przewlekamy przez nie sznurki, których górne końce przyszywamy do lewej strony rolety; na dolne nasuwamy koraliki i zawiązujemy supełki. Koraliki powinny ciasno przesuwać się po sznurku - będą blokować podciągniętą roletę




http://bi.gazeta.pl/im/8/2257/z2257948G.jpg

Kupione w pasmanterii płócienne łatki przyprasowujemy do tkaniny, najlepiej cienkiej i przejrzystej, na przykład woalu. Aby klej nie wsiąkał w podkład do prasowania, podłóżmy pod tkaninę papier. Nożykiem do tapet wycinamy w łatkach i woalu kwadratowe okienka. Tym prostym sposobem stworzymy całkiem nowy materiał - oryginalny, niepowtarzalny, a jednocześnie niedrogi. Promienie światła przedostające się przez otwory będą dodatkową, efektowną dekoracją




http://bi.gazeta.pl/im/2/2257/z2257952G.jpg

Nitki-gałązki układamy na papierze tak, aby wystawały z obu stron. Najlepiej użyć półpergaminu (do kupienia w sklepach papierniczych, arkusz 60 x 90 cm kosztuje około 20 gr). Następnie tworzymy kompozycję z liści preparowanych (sprzedawanych na giełdach kwiatowych) lub wyciętych z bibułki. Spryskujemy przezroczystym klejem w spreju (do kupienia w sklepach fotograficznych oraz z artykułami dla plastyków) i nakładamy drugi kawałek papieru. Na dolne końce nitek nanizujemy koraliki i wiążemy na końcach supełki; na górnych końcach nitek robimy pętelki. Zasłonkę zawieszamy na pinezkach lub gwoździkach wbitych we framugę

dana15
30-03-2005, 08:52
O rany, jakie piękne są te firaneczki, istne cudeńka... Ale czy będę potrafiła to sama zrobić?
Dorotaele dzięki za instrukcje :) Pomieszczenie z takimi firaneczkami, a właściwie dziełami sztuki, nabiera ciepłego i niepowtarzalnego uroku :)

*marta*
30-03-2005, 09:18
O kurcze, to: http://bi.gazeta.pl/im/0/2257/z2257950G.jpg to nie jest cudo, to jest przecudo! :)

dorotaele
30-03-2005, 20:08
I jeszcze kilka przykładów z serii zrób to sama :P


http://bi.gazeta.pl/im/4/2262/z2262864G.jpg

W kółka. Zasłonę ozdabiamy guzikami ułożonymi w kształt kół. Naszyte guziki mogą być różnobarwne lub w podobnej tonacji




http://bi.gazeta.pl/im/0/2262/z2262860G.jpg


Na sznurku. Górę zgrzebnej tkaniny, np. juty, usztywniamy podwójną listwą. Robimy dziurki i mocujemy remizki. Przepleciony przez nie sznur przywiązujemy do wsporników karnisza




http://bi.gazeta.pl/im/3/2262/z2262863G.jpg

Wiązania i bransolety
Na żyłkę lub miękki drucik nanizujemy koraliki o różnych kształtach i barwach. Związujemy końce i przyszywamy całość do zasłony




http://bi.gazeta.pl/im/7/2262/z2262857G.jpg

Na klamerkach. Do ramy okiennej, w połowie wysokości, mocujemy pręt. Przez pręt przewieszamy np. ściereczki i przypinamy je drewnianymi klamerkami do bielizny




http://bi.gazeta.pl/im/0/2262/z2262870G.jpg

W roli firanki
Wstążkę tniemy na kawałki i do każdego z nich przyklejamy wycięty z tkaniny kwiatek. Wstążeczki mocujemy taśmą dwustronnie klejącą do tyłu drążka nad oknem




http://bi.gazeta.pl/im/9/2257/z2257949G.jpg

W oknie powieszono pasy cienkiego kretonu w różne wzory. Taką dekorację łatwo co jakiś czas zmienić - wystarczy zawiesić pasy w innej kolejności lub niektóre z nich zastąpić nowymi. Można użyć dowolnych tkanin, np. w jednej barwie, ale z różnymi deseniami, albo też w kilku barwach i o różnych wzorach. Jeśli zdecydujemy się na drugie rozwiązanie, pamiętajmy, że nadmiar agresywnych deseni może wywołać wrażenie chaosu. Lepiej wybrać proste wzory powtarzające motywy występujące we wnętrzu

Życzę owocnego szycia. :lol: Pozdrawiam

dana15
31-03-2005, 15:29
Dorotaele nie masz litości :roll:
śliczności to wszystko :)

dorotaele
31-03-2005, 19:43
Dziewczyny! nie narzekać!
Budzić się do działań twórczych! :wink:
Zima chociaż długa i śnieżna już się skończyła!
DO ROBOTY!!!
Przy najbliższej okazji jeszcze coś poszukam. Buziaki

Maluszek
01-04-2005, 08:45
dorotaele - koniecznie poszukaj :D
Bardzo podoba mi się ta firana z cienkiego kretonu - właśnie coś takiego chcę u siebie w sypialni a teraz już wiem jak to zrobić :D

dorotaele
01-04-2005, 16:41
Jeszcze troszeczke ciekawych firaneczek


http://www.marlet.pl/gallery4/20_okienko_kaktus_doniczka_kolce.jpg

http://www.marlet.pl/gallery4/12_roleta_rzymska_ptaszki.jpg

http://www.marlet.pl/gallery4/11_firanki_liscie_dzielona.jpg

http://www.marlet.pl/gallery4/10_firanki_kwiatki_w_doniczkach.jpg

http://www.marlet.pl/gallery4/13_roleta_rzymska_dzieiona_1.jpg

http://www.marlet.pl/gallery4/19_okienko_kaktus_doniczka.jpg

Wszystkie niestety nietanie, ale można podpatrzyć lub tylko popatrzyć!

joola
01-04-2005, 16:50
Dorotaele bardzo ale to bardzo ładne te firaneczki :D jeszcze, jeszcze, jeszcze....

dorotaele
01-04-2005, 16:53
http://www.fad.pl/firanki2.jpg

http://www.fad.pl/firanki3.jpg

http://www.fad.pl/firanki4.jpg

I zasłonki ;

http://www.fad.pl/firanki1.jpg

http://freemarket.pl/pictures/0003800/0003765x01.jpg

http://www.styl-firanki.pl/photos/rsz_85.jpg

http://www.styl-firanki.pl/photos/rsz_84.jpg

dorotaele
01-04-2005, 17:47
http://www.styl-firanki.pl/photos/rsz_1.jpg

http://www.styl-firanki.pl/photos/rsz_10.jpg

http://www.styl-firanki.pl/photos/rsz_42.jpg

http://www.styl-firanki.pl/photos/rsz_14.jpg

http://www.styl-firanki.pl/photos/rsz_17.jpg

http://www.polontex.com.pl/pics/nowosci/2015_.gif

http://www.dekoracjeokien.pl/firany/firany_7.jpg

http://www.dekoracjeokien.pl/zaslony/zaslony_14.jpg

http://www.dekoracjeokien.pl/zaslony/zaslony_17.jpg

http://www.dekoracjeokien.pl/foto/austriackie_7.jpg

http://www.jolly.waw.pl/zdj/dodatki20m.jpg


Dziewczyny na dzisiaj koniec....Pozdrawiam

osowa
01-04-2005, 18:48
dorotaele Jesteś SUPER !!!!!!!!! Dziękuję ... za Twą pracę i zaangażowanie .

ara
01-04-2005, 21:59
Mnie tez się podobają te okienka. :)

Dla złotej rączki, która sama podejmie się realizacji , faktycznie- garść znakomitych pomysłów!

dorotaele
07-04-2005, 11:26
Panele

http://www.dekoracjeokien.pl/panele/panele_2.jpg

http://www.dekoracjeokien.pl/panele/panele_1.jpg

http://www.dekoracjeokien.pl/panele/panele_3.jpg

07-04-2005, 15:04
No, no... chyba polubię firanki. Jak widać powyżej pasują też do nowoczesnych wnętrz. Zazdrostki w oknach kilka postów powyżej też mnie zainspirowały. Czegoś takiego brakuje mi w mojej kuchni.
Dzięki za zdjęcia.

dorotaele
10-04-2005, 12:42
I jeszcze małe conieco

http://www.atwopole.pl/images/zazdroska_serca1.jpg

A teraz coś przepięknego...
Dziewczyny jak taki cacuszka się robi?
Macie jakieś pomysły. napiszcie mi.

http://www.kamilagawronska.com/foto/okna/04d.jpg

http://www.kamilagawronska.com/foto/okna/04a.jpg

http://www.kamilagawronska.com/foto/okna/04b.jpg

http://www.kamilagawronska.com/foto/okna/04c.jpg

http://www.kamilagawronska.com/foto/okna/05d.jpg

http://www.kamilagawronska.com/foto/okna/03.jpg

http://www.kamilagawronska.com/foto/okna/07.jpg

http://www.kamilagawronska.com/foto/w_dodatki/06.jpg

http://www.kamilagawronska.com/foto/w_dodatki/01.jpg

osowa
10-04-2005, 13:33
Dorotko... jeśli pozwolisz wkleję fotkę swojego okna- nie jest to, co prawda tak cudna i misterna koronka jaką pokazałaś... nie mniej jednak można już w sklepach kupić coś w zamian . No chyba, że masz kogoś kto potrafi szydełkować i go namówisz – ale to naprawdę żmudna praca . Na bambusowym kijku-( takim do podpierania kwiatków ) przeplotłam zwykłą koronkę gipiurową w kolorze naturalnego lnu . Do tego w takiej samej barwie naturalna o dużych oczkach,jak sieć rybacka upięta po bokach– szeroka, coś jak ze sznurka naturalnego... Warto poszperać po sklepach – można znależć naprawdę ciekawe materiały.


Pozdrawiam słonecznie
http://foto.onet.pl/upload/46/89/_383585_n.jpg

agniesia
10-04-2005, 16:08
Osowa, jestes... :D

10-04-2005, 19:27
dorotaele
myślałam,ze oczy wypatrzę,by zrozumieć,o co biega w tych cudnych firaneczkach,ale niestety nie zakumałam,choć na dzierganiu troszkę się znam :D
moja mama nawet długie firany kiedyś robiła,potem były maglowane i szpanowane na specjalnym "szpanerze" :D Szkoda,że je wyrzuciła,teraz były by cenne.

dorotaele
11-04-2005, 08:16
Osowa- pięknie to wygląda. Jeszcze raz się potwierdza, że najważniejszy jest dobry pomysł! Podpatrzę go od Ciebie bo choć sama dziergam myślę, że siedziałabym nad tymi firaneczkami do jesieni - czasu zawsze brakuje- a jeszcze nie wiadomo czy z pracy byłabym zadowolona. Robiłam już próbki na drutach i szydełku, trzeba miec szydełko gigant, a próbka nie wyszła wcale taka piękna...
Serdeczne buziaki

dorotaele
19-04-2005, 09:23
Parę ciekawych gipiur do firaneczek i nie tylko...

http://www.haft.com.pl/haft/assets/images/97870.gif


http://www.haft.com.pl/haft/assets/images/97400.gif


http://www.haft.com.pl/haft/assets/images/93750.gif


http://www.haft.com.pl/haft/assets/images/8991.gif


http://www.haft.com.pl/haft/assets/images/8923.gif


http://www.haft.com.pl/haft/assets/images/8919.jpg


http://www.haft.com.pl/haft/assets/images/8641.gif


http://www.haft.com.pl/haft/assets/images/86210.gif


http://www.haft.com.pl/haft/assets/images/83690.gif


http://www.haft.com.pl/haft/assets/images/82520.gif


http://www.gipiura.pl/haft/assets/images/gipiury03.jpg

dorotaele
19-04-2005, 10:35
Znalazłam jeszcze kilka fotek -

http://www.magdalena.pl/static/magdalena/files/b/kleopatra.jpg


http://www.magdalena.pl/static/magdalena/files/b/kornelia.jpg


http://www.magdalena.pl/static/magdalena/files/b/ritka_b.jpg


http://www.magdalena.pl/static/magdalena/files/b/dzika_roza_b.jpg



http://www.agnieszkaderek.pl/images/realizacje/lista/big/image05.jpg


http://www.agnieszkaderek.pl/images/realizacje/lista/big/image09.jpg


http://www.agnieszkaderek.pl/images/realizacje/aranzacja%20okien/big/image01.jpg


http://www.agnieszkaderek.pl/images/realizacje/wystroj%20okien/big/image05.jpg


http://www.agnieszkaderek.pl/images/realizacje/dekoracja%20okien02/big/image02.jpg


http://www.agnieszkaderek.pl/images/realizacje/dekoracja%20okien/big/image06.jpg


http://www.agnieszkaderek.pl/images/realizacje/dekoracja%20okien/big/image05.jpg


http://www.agnieszkaderek.pl/images/realizacje/dekoracja%20okien/big/image08.jpg

http://www.idee-design.pl/img/rzymskie_kolekcja_01.jpg

http://www.idee-design.pl/img/rolety_mozliwosci_01.jpg

http://www.magdalena.pl/static/magdalena/files/rolety/anwis2_b.jpg

Maluszek
19-04-2005, 10:38
Mam mały problemik z dekoracją okna w łazience i mam nadzieję, że mi pomożecie. To jest moja łazienka (zdjęcie niezbyt oddaje naturalne kolory - żółty jest taki cieplutki a ten jasny to beż).

http://foto.onet.pl/upload/8/30/_457476_n.jpg

Poczatkowo w oknach miały być rolety i tyle, ale okazało się, że nie możemy tych rolet przykręcić do ram okiennych bo możemy stracić gwarancję na stolarkę okienną jakby cosik podczas montażu się im stało.
Potem miały być drewniane rolety ale je trzeba zamontować jakieś 20 cm nad oknem i niezbyt to chyba by pasowało.
Ostatnio wpadłam na pomysł, żeby kupić karnisz drewniany tzn. jest on metalowy ale pokryty jakąś folią imitujacą drewno. Karnisz miałby być w kolorze okna (czyli czereśnia), prosty - 160 cm (okno ma szer. 120 cm). Chciałabym tam zawiesić jakieś beżowe (a może inny kolor?), lekkie zasłony.
A teraz pytania: przede wszystkim czy to będzie pasowało? W którym miejscu powiesić ten karnisz zaraz nad oknem czy troszkę wyżej? A zasłony upiąć zwyczajnymi żabkami czy może na uszka, które bardziej mi się podobają? Z jakiego materiału najlepiej zrobić te zasłonki? A może macie jakiś inny pomysł?

dorotaele
19-04-2005, 12:50
Maluszku, osobiście odradzałabym zasłonki w łazience.
Po pierwsze zastanów sie czy tego okna nie trzeba zasłaniać, choćby częściowo przez dzień!
Ja powiesiłabym - żaluzje pionowe
- rolety rzymskie
- ekrany, o których jest mowa wczesniej w tym temacie
materiał w kolorze żółtych płyteczek.
Pozdrawiam

agusia-rum
19-04-2005, 13:04
dorotaele

A teraz coś przepięknego...
Dziewczyny jak taki cacuszka się robi?
Macie jakieś pomysły. napiszcie mi.
Witam

Według mnie jest to makrama. Na tej stronie : http://panda.bg.univ.gda.pl/~madziak/robotki/makrama.htm jest historia i krótki kurs makramy.

Polecam i pozdrawiam

Maluszek
19-04-2005, 13:09
dorotaele - dzięki za odpowiedź :D

Dlaczego odradzasz zasłonki? Ze względu na dużą wilgotność?

O żaluzjach pionowym myślałam od samego początku ale nie mogę do tego pomysłu przekonać mojego małża bo mu się one nie podobają :(

Rolety rzymskie z kolei mnie się nie podobają.

Ekrany są fajne ale obok okna jest kabina i ciężko byłoby je rozsuwać.

O żółtym kolorze materiału myślałam od samego początku ale odradzono mi, że już za dużo tego koloru w łazience. Co o tym myślisz?

tripper
19-04-2005, 13:26
raz w zyciu mialem zaslony w domu - jestem alergikiem, a te wlasnie to siedlisko kurzu i temu podobnych. zaslony zrobilem z blekitnego brezentu, na karniszu z miedzianej rury i z miedzianymi kolkami. slicznie to wygladalo, no i mozna bylo czyscic to na mokro zamiast od razu prac :)

*marta*
19-04-2005, 13:48
Maluszku, a to jest łazienka na górze czy na dole? no i czy sąsiedzi są blisko i ew ktoś zagląda Wam w okna? Planujesz jakieś dodatki w łazience? Np lutro jakieś nietypowe (kolor?), może jakiś fotel wiklinowy (bo spora ta Twoja łazienka), czy jakaś szafeczka w kolorze X, czy też półka. Czy może nic tam nie będzie. Bo wszystko zależy nie tylko od płytek.

Maluszek
19-04-2005, 14:05
Marto - łazienka jest na górze. Raczej nikt w okno nie zagląda ale wieczorem lepiej zasłonić okna.

Drzwi do pralni (obok kabiny) chciałabym zrobić w kolorze okien (czereśnia) takie ażurowe. Szafka pod umywalki też drewniana (czereśnia) z drzwiczkami z matowego szkła. Nad szafką - ma być duże lustro wklejone w glazurę. Dekory mają kolory: żółty, taka czereśnia, beż. Drzwi wejściowe też czereśnia. Mam zamiar przy drzwiach wejściowych zrobić szafkę drewnianą albo z drzwiczkami z matowego szkła albo taki ażur jak przy drzwiach wejściowych.

Łazienka ma jakieś 12 m2.

osowa
19-04-2005, 14:10
Maluszku ...a może mini parawanik ? Miniaturka takiego romantyzmu z plaży.... Co Ty na to? Stawiany na parapecie do mniej więcej połowy wysokości okna . Stelaż z drewna w kolorze ramy, obciągnięty materiałem w kolorze żółtawych płytek z wzorkiem np. muszelek w korze tych beżowych...lub wzór tych kwadracików co masz z boku na ścianie. Składany w harmonijkę – szerokość ciut większa niż okno – by było widać, że to jest tak lekko pozaginane – że to parawan . Ciekawa dekoracja i nie kolidująca z niczym, oraz spełniająca funkcję zasłaniana .. i dodatkowo wprowadzi w nastrój relaksu...
Buzial

Maluszek
19-04-2005, 14:43
Osowa - jakie Ty masz super pomysły :D

Problem polega na tym, że okno powinno być raczej całe zasłonite bo naprzeciwko umieszczony jest wcecik i bidet a pod oknem wanna.

*marta*
19-04-2005, 14:54
Osowa pomysł genialny :) Tylko ja zrobiłabym parawanik obciągnięty materiałem w kolorze jaśniejszych płytek.

Maluszku z pewnością nie powiesiłabym tam:
- żółtej zasłonki
- ciężkiej zasłonki (jeśli już, musi być lekka, zwiewna, ażurowa lub jakaś inna przeźroczysta)
- pionowych żąluzji (brrr patrzę na nie codziennie 8 godz. są dobre do biura)
- rolety rzymskiej.

osowa
19-04-2005, 15:08
Proponowałam żółte tło dla równowagi wysokości prysznica – dla mnie to poprawiłoby proporcje oraz miało za zadanie być ważnym akcentem dekoracyjnym – widocznym . Oczywiście, myślałam też o tym jasnym beżu – jeśli ma się ochotę na wtopienie dekoracyjności w całość – będzie dobry by tylko delikatnie zaistnieć... to kwestia wyboru – jedna i druga koncepcja jest słuszna . A wybierze i tak Beatka.. poza tym, może być on wyższy i zasłaniać całość... wykonany np. z naturalnego płócienka nie będzie przysłaniał zbyt mocno światła dziennego – no i można go w każdej chwili zsunąć na bok.
:P Siedzę nad projektami i zamiast skupić się na pracy zaglądam na forum – nie mogę bez Was wytrzymać ani chwili, dziewczyny : co Wy w sobie macie ??? :wink: :lol:
Buzial

*marta*
19-04-2005, 15:16
Osowa, właśnie takie cieniutkie płócienko miałam na myśli. Ja nawet gdzieś widziałam ostatnio taki parawan.
Pomysły masz super, jak widać aż się wylewają z Ciebie ;) więc taka parawanowa odskocznia od innych projektów z pewnością im nie zaszkodzi ;)

dorotaele
20-04-2005, 08:20
Maluszku przed chwila czytałam wątek "rolety czy żaluzje", Ez pisze o roletach montowanych na oknach z gwarancją.
Ekrany można zamontować na takich prowadnicach jak żaluzje pionowe i odsuwać je w stronę wanny.
Ja na Twoim miejscu nie obawiałabym się żółtego kolorku, dodawanie innego jest niepotrzebne. Pozostaje wybór beżu i białego - to dla mnie takie biurowe, jak wspominano, kolorki.
Zasłonki w nowoczesnej łazience nie pasują, bardziej do stylu wiejskiego, rustykalnego jakieś firaneczki.
Przeczytałam teraz wątek do końca jeżeli masz duzo czereśni to może okiennice drewniane w kolorze czereśni montowane wewnątrz pomieszczenia już na ścianie, na wysokość całego okna, albo jak pisze Osowa o parawaniku ( ! ) do pewnej wysokości.
Pozdrawiam

Okiennice mozna zrobić z czterech części tak żeby nie było kłopotu ze składaniem.

dorotaele
20-04-2005, 08:26
Specjalne podziękowania dla Agusi-rum za namiary na makrame!
O ilu rzeczach człowiek jeszcze nie ma pojęcia!
Dziękuję. pozdrawiam.

Maluszek
20-04-2005, 08:40
Osowa, Marto, Dorotaele - dzięki ogromniaste za rady :D

Joasiu - ja od zawsze twierdzę, że masz super pomysły :D Bardzo mi się ten pomysł z parawanikiem podoba :D Muszę tylko jeszcze swego małża do niego przekonać.

A jak taki parawanik samemu zrobić?

O okiennicach myślałam ale mój mąż jakoś nie może przetrawić tego pomysłu. W sprawie rolet - dzwoniłam do producenta okien i oni stwierdzili, że mogę je zamontować na oknach na własną odpowiedzialność. W przypadku jakichkolwiek pęknięć tracę gwarancję.

Macie może jeszcze jakieś inne pomysły?

*marta*
20-04-2005, 10:05
Maluszku, wiem, że nie lubisz rolet, ale może coś takiego jednak jak poniżej Ci się spodoba (bo zwykłych zasłonek to ja jakoś nie widzę w tej łazience). No i zamontowane jest nad oknem. Ja nie wiem, co to jest na tym pierwszym zdjęciu, ale taka roletka z naturalnego płócienka na przykład ładnie się prezentuje. Taka delikatniutka, jaśniejsza nawet niż ściany.

http://www.mebleitalia.pl/img_prod/giada1.jpg

nawet zwykłe bambusowe ślicznie potrafią wyglądać. http://www.keraben.com/portales/admin/imagenes/PCA-Genesis.jpg

P.S. Zmieniłam zdjęcie kuchni bo ta zdecydowanie bardziej mi odpowiada :)

osowa
20-04-2005, 10:17
... Ja nie wiem, co to jest na tym pierwszym zdjęciu, ..

Wydaje mi się, że to też roletka babusowa ....
Pozdrówka

*marta*
20-04-2005, 10:28
Joasiu mi też się tak wydaje, ale można spojrzeć na nią jak na nie bambusową. Gdzieś widziałam takie materiałowe (naturalne), jak znajdę w domu zdjęcie, to zeskanuję.

EDZIA
20-04-2005, 10:35
Powiem, że to na pewno jest bambusowa, sama mam podobną.
Taka roletka służy li tylko do ozdoby okna, bo funcje praktyczne tzn. osłaniające są żadne. Widać wszystko i z zewn. do wnętrza i odwrotnie.
Jedynie latem dają trochę cienia.
Zreszta zobaczcie.

http://foto.onet.pl/upload/25/68/_379465_n.jpg

P.S. Mam nadzieję, ze córki nie pogniewaja się na mnie za pokazanie ich wizerunku. :wink:

*marta*
20-04-2005, 10:42
O kurcze rzeczywiście przez nie wszystko widać! Ale są bardzo ładne roletki z cieniuteńkich deseczek w kolorach najróżniejszych (pewnie czereśnia też) i przez nie nie wszystko widać :).

P.S. Edziu, śliczne warkocze! (nie wiem, jak one się fachowo nazywają, ale chodzi mi o to, co macie pomiędzy balami :)). I jakie piękne pęknięcia!

Maluszek
21-04-2005, 08:59
Marto - w łazience roletki bambusowe odpadają bo wszystko przez nie widać :( A szkoda bo takie roletki mi się bardzo podobają :D

*marta*
21-04-2005, 09:25
Hmmm, no to szkoda :( A takie z cieniutkich deseczek? Też są fajne. Ostatnio widziałam też drewniane żaluzje przymocowane nie do ramy okna, ale tak jak te rolety, nad oknem do ściany. Może tak? Kurcze a co ja powieszę w łazience??? :)

Maluszek
21-04-2005, 09:34
Pisałam już że chciałam drewniane rolety ale one muszą być zawieszone jakieś 20 cm nad oknem (żeby można było je otworzyć) i nie wiem czy to dobrze będzie wyglądało.

osowa
21-04-2005, 10:10
Hmm... raczej nie – bo będą nad linią okalającą całość – zburzą harmonię ... :-?

Maluszek
21-04-2005, 10:29
Właśnie tego się obawiałam i zrezygnowałam z drewnianych rolet :(

Joasiu - masz może jeszcze jakiś pomysł co z tym oknem zrobić?

osowa
21-04-2005, 13:29
Beatko właśnie przyszło mi do głowy takie coś ...
materiał naciągnięty jak ekran z tunelikiem w dole do usztywnienia ( wsuniesz tam listewkę) wieszany na takich uchwytach- kijkach jak do ręczników czyli :
-zamocowałbym je( sztuk dwie) po bokach okna na ścianie w wysokości linii kafelków tak by łączenie wypadło w połowie szerokości okna ( takie materiałowe okiennice)
Myślę, że to będzie pasować – nie trudne w mocowaniu , nie koliduje z ogólną koncepcją ... nowoczesne i proste . A gdy masz potrzebę – odchylasz na bok i wolny dostęp do okna masz bez kłopotu
Buzial

Maluszek
22-04-2005, 08:26
Joasiu - jesteś genialna :D :D :D Rewelacyjny pomysł :D

Mam tylko jeden z tym problem bo jak wczoraj w nocy przeczytałam Twój post to szybciutko pobiegłam do łazienki, żeby sprawdzić czy pomiędzy kabiną prysznicową a oknem będzie na tyle miejsca, żeby można było to zainstalować. Miejsce jest ale nie będę mogła otworzyć tej jedej okienniczki na całą ścianę (jedna taka okienniczka musiałaby mieć 60 cm - a odległość od okna do kabiny to jakieś 40 cm) tylko będzie się zatrzymywała na kabinie :( Czy to nie będzie przeszkadzało tzn. nie będzie źle wyglądał, że jedna połówka otwiera się całkowicie a druga tylko do pewnego momentu?

I jeszcze jedno pytanie - jak zrobić samej taki ekran?

22-04-2005, 08:53
Maluszku-a może jakąś piekną firankę- dość grubą, żeby nie było widać?
Rolety są fajne, ale sama piszesz, że u ciebie dość kłopotliwe do zawieszenia. Chyba, że dałabyś taka rolete, której mechanizm zawiesza sie zaraz nad oknem (roleta z materiału) Mam taka w kuchni. Jak mi się uda wkleje zdjęcie
Ja w łazience zawiesiłam firankę
http://foto.onet.pl/upload/47/19/_423888_n.jpg

No niestety nie mam lepszego zdjęcia- na tym niezbyt widać o co mi chodzi. W każdym razie roleta jest przymocowana do ściany na listwie
http://foto.onet.pl/upload/7/66/_421022_n.jpg

osowa
23-04-2005, 18:04
Znalazłam w swojej szafie jeszcze takie rozwiązanie – to okno w pokoiku dzieciaczków...
Wycięłam wzór po liniach obrazków i obrzuciłam overlokiem. Całość uszyłam na szelkach – wieszane bezpośrednio na karniszu . Mam też węższą część – zazdroskę mocowaną w połowie wysokości szyby ... ale nie mam fotki w całości. Niemniej jej wykonanie wygląda tak samo ...tanio,łatwo i szybko .

http://foto.onet.pl/upload/45/63/_460122_n.jpg

Maluszek
25-04-2005, 09:22
gorgu - a czy mogłabyś z bliska zrobić zdjątko tej swojej rolety, żebym mogła zobaczyć jak ona jest przymocowana?

25-04-2005, 15:27
gorgu - a czy mogłabyś z bliska zrobić zdjątko tej swojej rolety, żebym mogła zobaczyć jak ona jest przymocowana?
Jasne, że mogę, póki co spróbuję opisać. Roleta nie wisi na karniszu. Ma doczepiony mechanizm (listwę) która jest bezpośrednio doczepiona do ściany. Pani która robiła coś takiego powiedziała mi, że rolety maja dwa mechanizmy- albo wiszą na karniszu albo właśnie na tym mechanizmie (inaczej ukladają się fałdki) Jakbyś spytała tam gdzie robia firanki i rolety na pewno mają takie mechanizmy. Aha- to co ja mam mozna uzywać również do grubych materiałów-zasłon. Wersja z karniszem to raczej firanka. :lol:

Maluszek
26-04-2005, 08:57
gorgu - dzięki za opis :D Mniej więcej już chyba kojarzę o co chodzi :D i czekam na zdjątka :D

dorotaele
28-04-2005, 11:58
A ja znowu ze zdjęciami....

http://www.firany.tv/galeria/images/09.jpg

http://www.firany.tv/galeria/images/10.jpg

http://www.firany.tv/galeria/images/17.jpg

http://www.firany.tv/galeria/images/22.jpg

http://www.firany.tv/galeria/images/31.jpg

http://www.firany.tv/galeria/images/34.jpg

Pozdrawiam

dana15
05-05-2005, 19:05
dorotaele jesteś nieoceniona z tymi firaneczkami :)
Ta firaneczka nad biureczkiem jest taka romantyczna :)

ara
05-05-2005, 20:25
Kto mi takie piękniaste udzierga?? :lol:

kacha110
05-05-2005, 20:31
z aplikacjami śliczne są :)
Będę próbować kiedyś sama takie uszyć... Chyba, ze będzie kasa :)

dana15
05-05-2005, 20:37
Ostatnio byłam na stadionie (ale nie na meczu:) )
No i widziałam przecudne firanki, np. w maki, prześliczna. 30 zł za metr o wys. 2,70. Co myślicie o tej cenie?

osowa
09-05-2005, 18:02
Witaj Danusiu
Zgodnie z obietnicą spróbowałam coś zaprojektować na Twoje okna .

W połowie – nad prostą częścią proponuję Ci zamontować zazdroskę .
Ponieważ jest to bardzo charakterystyczne wnętrze – dominują w nim ostre trójkąty – sadzę , że warto powielić ten wzór w firance . Dobrze by była uszyta ze zbliżonego koloru - zieleń ze ściany ( jeśli dobrze odczytałam barwę ) na jakimś przeżroczystym materiale- szyfonie, organzie itp.. Może mieć również delikatne wzorki w żółtawym zabarwieniu – kolor trójkąta po prawej ....
Nad tym powiesiłabym większy trójkąt mocując na wąskim karniszu pod sufitem...Oczywiście z górnym trójkatem materiału możesz zejść niżej – to kwestia wyboru wysokości .

Nie bardzo wiem, co lubisz...więc ciężko tak doradzać ...
daj znać - to będę myśleć dalej.
Pozdrawiam
http://foto.onet.pl/upload/15/93/_471384_n.jpg

osowa
09-05-2005, 18:10
Na drugiej fotce zeszłam z górnym trójkątem niżej – a materiał zastosowałam we wzorki w kolorze drugiej ściany – żółtawe..
Oczywiście zestawienie barw może być odwrotne- odcień żółci jako tło a zieleń tylko wzorkiem...
Ps. Nie jestem pewna, co do tych kolorów- zastanawiam się, czy to czasem nie jest nie pomalowany regips- te fotki są takie niewyrażne... ale kolor możesz sobie zawsze dobrać – najważniejszy jest krój .
Buzial

http://foto.onet.pl/upload/15/91/_471390_n.jpg

dana15
09-05-2005, 22:21
Ojeja, Osowa, jesteś cudowna, już straciłam nadzieję na te okienka :)
Naprawdę jesteś niesamowita, ten drugi wariant mi się bardziej podoba. Jednak wprowadziłam Cię w błąd kolorystyczny. Rzeczywiście ściany jeszcze nie były malowane i są to regipsy, poniważ zabrakło białego, panowie poratowali się zielonym :) Kolorystyka będzie zupełnie inna. Prawa ściana (tylko) czyli ta gdzie są drzwi, wzdłóż której idą schody jest bordowa, sufity, w tym skosy - białe, reszta "brzoskwiniowy jogurt" Duluxa. Ale pomysł mi się bardzo podoba. Jesteś cudowna :)

dana15
12-05-2005, 09:41
Miałam powiedzieć, co lubię, więc prawdę mówiąc myślałam tutaj o nie zasłanianiu okna raczej puszczenie czegoś po ścianie, dla ozdoby, coś lekkiego, zwiewnego. Tutaj nikt nam nie zajrzy w okno, no i światło z tego okna doświetla nam cały hol, więc wolelibyśmy nie zasłaniać okna. Jak wpadnie Ci jakiś ciekawy pomysł do głowy, to polecam się :) Z góry dziękuję Osówko :)

dorotaele
17-05-2005, 21:56
http://www.ridex.com.pl/gal/16m.jpg

http://www.ridex.com.pl/gal/3m.jpg

http://www.ridex.com.pl/gal/4m.jpg

http://www.ridex.com.pl/gal/6m.jpg

http://www.ridex.com.pl/gal/9m.jpg

http://www.ridex.com.pl/gal/10m.jpg

http://www.ridex.com.pl/gal/11m.jpg

http://www.ridex.com.pl/gal/12.jpg

http://www.ridex.com.pl/gal/22.jpg

http://www.ridex.com.pl/gal/25.jpg

http://www.ridex.com.pl/gal/26m.jpg

http://www.ridex.com.pl/gal/27m.jpg

http://www.ridex.com.pl/gal/34.jpg

http://www.ridex.com.pl/gal/30.jpg

http://www.ridex.com.pl/gal/19.jpg

http://www.ridex.com.pl/gal/8.jpg

http://www.ridex.com.pl/gal/7.jpg

Pozdrawiam serdecznie.

dorotaele
23-05-2005, 20:27
http://www.countrycurtains.com/images/us/local/products/detail/010150251_dt.jpg

http://www.countrycurtains.com/images/us/local/products/detail/0103HR40_dt.jpg

http://www.countrycurtains.com/images/us/local/products/detail/01015087_dt.jpg

http://www.countrycurtains.com/images/us/local/products/detail/0101R040_dt.jpg

http://www.countrycurtains.com/images/us/local/products/detail/0809V82_dt.jpg

http://www.countrycurtains.com/images/us/local/products/detail/0811R017_dt.jpg

http://www.countrycurtains.com/images/us/local/products/detail/0815R017_dt.jpg

http://www.countrycurtains.com/images/us/local/products/detail/081550220_dt.jpg

http://a602.g.akamai.net/7/602/175/2005040510/cache3.jcpenney.com/images/regular/0900631b80a5ad28R.jpg

Znowu coś wygrzebałam. Miłego wieczoru.

dana15
23-05-2005, 23:41
Śliczności :)
Ciekawe jakie ceny są takich cudeniek?

dorotaele
24-05-2005, 08:39
Ceny-proszę bardzo:
19$ za metr tej firaneczki

http://www.countrycurtains.com/images/us/local/products/thumb/0811R038_th.jpg

Ale to maleństwo już 40,50$. Patrzenie za darmo! I całe szczęście!


http://www.countrycurtains.com/images/us/local/products/thumb/0816V82_th.jpg

dana15
24-05-2005, 08:53
No tak, całe szczęście :) Ale to wychodzi ok. 150 zł za okno. Tzn. firanka, a gdzie karnisz, jakieś bajery do upięcia? Chociaż pewnie pomału cały dom można "obwiesić" takimi cudeńkami :)
Pozdrawiam i jak Ci się jeszcze coś nawinie dorotaele to wrzucaj jak najwięcej :)
PS, czy Ty też jesteś na etapie wykańczania?

osowa
24-05-2005, 12:29
Pięknie ... wątek coraz bardziej inspirujący ... dzięki dziewczyny za Waszą aktywność w poszukiwaniu ciekawych aranżacji okiennych .
Macie za to słoneczne buziale
:P

tunia
25-05-2005, 11:59
Mam pytanie do Pań szyjących - bo ja maszynę mam od niedawna i bardzo chciałabym nauczyć się szyć różne cudeńka do okien...
Jak uszyć taką firankę?
http://www.finezja.pl/foto/lazienki/image_5.html
Mamy okno w łazience tak ok 30x50cm - ile mam kupić materiału? Jeżeli ktoś posiada na skanie jakikolwiek schemat ucięcia tego potem to chętnie przyjmę..
pozdrawiam serdecznie
zakochana w tym wątku...
tunia

osowa
25-05-2005, 12:13
Tuniu ależ to piękna miłość ... :D :D

w wolnej chwili postaram się Ci jakoś pomóc

Buzial i dbaj o to swoje kochanie :wink:

L.aura
25-05-2005, 12:33
Czesc Wam,
Mam pytanie czy spotkalyscie kiedys jakies ladne (zaznaczam ŁADNE!) rolety, ale zasuwane od dolu?
Chce zaslonic okna ktore sa na wys. calej sciany (takie od ziemi) potrzebowalabym cos takiego by zaslonic dol przed wscibskimi sasiadami majacymi okna na tej wysokosci co ja, a gorą przedostawalo sie swiatlo.
Bardzo podobaja mi sie rolety rzymskie, ale... :/

amj2
25-05-2005, 13:09
A ja rzymskie sobie uszyję wg przepisu Osowej :D :D :D
Przynajmniej spróbuję...
Tylko zastanawiam sie co zastosowac,żeby pod podciągnięciu rolety nie spadały??

L.aura
25-05-2005, 13:24
http://www.bluesage.biz/roman/ideabook/idea0019.jpg
o cos takiego mi biega. Czy moze ktos to ma? i czy to sprawia jakies problemy (np czy sie rowno do gory podnosi?)?

dorotaele
08-06-2005, 09:29
Dzien dobry w paskudnie zimny ranek. Dzisiaj parę "innych" rozwiązań na nasze okienka.
Pozdrawiam
http://images.meredith.com/bhg/images/03/p_908557.jpg
http://images.meredith.com/bhg/images/04/l_12767156.jpg
http://images.meredith.com/bhg/images/04/l_12767167.jpg
http://images.meredith.com/bhg/images/04/l_12767168.jpg
http://images.meredith.com/bhg/images/01/p_SIP914452.jpg
http://images.meredith.com/bhg/images/01/p_SIP899492.jpg
http://images.meredith.com/bhg/images/03/l_12762796.jpg
http://images.meredith.com/bhg/images/02/p_12761011.jpg
http://images.meredith.com/bhg/images/03/l_12762748.jpg
http://images.meredith.com/bhg/images/05/p_SIP912999.jpg

dorotaele
08-06-2005, 09:45
Do Dana15
No tak, całe szczęście Ale to wychodzi ok. 150 zł za okno. Tzn. firanka, a gdzie karnisz, jakieś bajery do upięcia? Chociaż pewnie pomału cały dom można "obwiesić" takimi cudeńkami
Pozdrawiam i jak Ci się jeszcze coś nawinie dorotaele to wrzucaj jak najwięcej
PS, czy Ty też jesteś na etapie wykańczania?
Cena tej firaneczki podana jest za mb!!!
Ja od +- 12 lat jestem na "gotowym". Ale jestem maniaczką zmian- przestawiam, doszywam, przemalowuję. Okna mam w domku bardzo duże więc chętnie zawieszam nowe rzeczy bo bardzo zmieniają całość wnętrza.
Buziaki

dana15
08-06-2005, 09:55
Fajnie masz dorotaele ja dopiero będę się wprowadzać i prawdę mówiąc patrzę na te firaneczki, ale pewnie na razie i tak nic nie będzie wisiało w moich oknach :( kaska się skończyła, ale marzę o zwiewnych i "ocieplających" wnętrze dekoracjach :) dlatego z przyjemnością zaglądam, czy coś nowego wkleiłaś :)

Joannal
08-06-2005, 14:04
Witajcie.

Muszę przyznać ze to mój ulubiony wątek na forum Muratora :-). Dlatego też chciałbym dołożyć coś do niego. Tylko nie wiem jak wklejać zdjęcia aby były one widoczne na forum. Z góry dziekuję za pomoc :-).

osowa
09-06-2005, 12:58
Witaj Joanno

Jeśli to Twoje zdjęcia –powinnaś je umieścić na jakimś serwerze, albo np. w albumie na onecie . Następnie .”musisz wejść na dane zdjęcie w albumie i kliknąć na nie prawym klawiszem myszki wchodząc we właściwości zdjęcia . Podświetlasz -na niebiesko przyciskiem myszki adres url z tego zdjęcia i klikasz „kopiuj” . Następnie w poście klikasz za „wklej” i masz już fotkę – adres zdjęcia musi się kończyć plikiem jpg i znakiem "


pozdrawiam obiadową porą :P

MacKacha
09-06-2005, 13:40
Witam forumowiczy firankowych!
Bardzo mi się spodobał ten wątek i na pewno z niego skorzystam na etapie wymyślania i wieszania u siebie :)
Mam nadzieję, że w razie wątpliwości będę mogła się zwrócić o pomoc doradczą :wink:
Będę zaglądać częściej, może kiedyś się pochwalę swoimi pomysłami?
Pozdrawiam serdecznie

Joannal
09-06-2005, 14:05
Bardzo dziekuję Osowa :-).

Pierwsza próba :-) :

http://foto.onet.pl/upload/1/99/_487570_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/14/62/_487571_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/14/76/_487589_n.jpg

Joannal
09-06-2005, 14:12
http://foto.onet.pl/upload/3/67/_488250_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/9/7/_488252_n.jpg