PDA

Zobacz pełną wersję : Uszkodzony parkiet - pomocy !



vinnie
15-05-2004, 15:11
Witam wszystkich forumowiczów.

Mam wielką prośbę o pomoc. Podczas przemeblowywania zarysowałem parkiet - dosyć głęboko, pozostały więc paskudne wyżłobienia. Czy jest możliwość renowacji tego parkietu, jeżeli tak to w jaki sposób? Słyszałem coś o wypełnaniu takich rowków żywicą albo lakierem.
Nie chciałbym zrywać całego parkietu :-?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam[/b]

MEDYK
15-05-2004, 19:30
A samo przecyklinowanie i ponowne polakierowanie nie wystarczy?
pzdr

vinnie
15-05-2004, 19:49
w niektórych miejscach naprawdę są głębokie wyżlobienia - obawiam się, że cyklinowanie ich nie wyrówna :(

nowicjusz
16-05-2004, 23:02
Zmieszaj opiłki parkietu (wytwórz je szlifierką, tarnikiem) z przezroczystym klejem lub pokostem i po wyschnięciu przeszlifuj zaszpachlowane miejsca. Zanim zaczniesz z podłogą, zarysuj kilka luźnych klepek i poeksperymentuj na boku. :lol:

kastel
22-12-2004, 20:44
najprościej kupić gotową szpachlówkę do drewna. są tego całe palety w budmarketach typu castorama. z pewnością da się coś dopasować. rysy zaszpachlować po uprzednimich oczyszczeniu ich a fragmenty podłogi,
jeśli już koniecznie chcesz uniknąć cyklinowania całej podłogi , trzeba lekko przeszlifować papierem ściernym (ok 120) i przelakierować te miejsca. niestety nie da sie tego zrobić tak aby całość wyglądała idealnie jednolicie ale z pewnością rysy powinne zniknąć.