PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc w urządzeniu salonu



SandraP
24-03-2012, 11:25
Nie wiem jakie wybrać zasłony, podłoga kolor ochra, jedna ściana ciemny brąz, pozostałe ściany taka kawa z mlekiem, okna i drzwi orzech, w oknie planuję żaluzje drewniane w kolorze orzech i taką kanapę
http://www.abra-meble.pl/duzy-pokoj/zestawy-wypoczynkowe/zestaw-mercado.html
dodatki turkusowe, do żaluzji chciałam zasłony i tu mam problem, czy brązowo turkusowe paski, czy jednokolorowe turkusowe czy jeszcze inne? Proszę o radę...

szocik
24-03-2012, 13:09
wszystko zalezy od dodatków, kształtów, faktur itd :)
mogą pasowac i turkusowe i brazowo-turkusowe paski...

SandraP
24-03-2012, 14:12
podobają mi się paski ale boję się przesadzić z paskami, które są na poduszkach kanapy, ale chyba zostanę przy paskach, chociaż mam problem ze znalezieniem fajnych zasłon...

SandraP
24-03-2012, 14:34
co myślicie o takich?
http://allegro.pl/zaslony-zaslona-w-pasy-piekne-wzory-4-kolory-i2210341157.html

duś
25-03-2012, 12:03
najlepiej wrzuć zdjęcie tych kolorów. odcienie też mają znaczenie.
(a te z linka mi się nie podobają)

SandraP
25-03-2012, 14:54
nie mam zdjęć bo ściany jeszcze nie są pomalowane, na razie jest tylko podłoga woodentic ochra...
a może ktoś wie gdzie znajdę fajne zasłony?

SandraP
25-03-2012, 15:59
ściany będą w kolorach caffe latte i cynamonowy deser duluxa, ta kanapa zalinkowana, w oknach żaluzje drewniane plus zasłony i nie umiem dobrać zasłon, proszę o jakieś propozycje

duś
25-03-2012, 19:01
żaluzje w oknie bedą ciemne?
jeśli tak, to zdecydowanie powiesilabym coś jasnego. dzis widziałam fajna tkaniny w ikei - jasna prosta mieniacymi sie kołami. trzeba czymś rozjasnic duza ciemna plamę jaka będzie kanapa

przede wszystkim jednak poczekalabym z zaslonami aż pomalujesz ściany, zalozysz zaluzje i wstawisz meble. swiatlo sloneczne zmieni wybrane przez was kolory. a tymczasem ty chcesz zacząć od dodatków.

m-333
25-03-2012, 19:04
Moim skromnym zdaniem, nie warto ryzykować i mieszać dwóch "paskowych" wzorów. Mała szansa na zgranie dwóch kolorystycznie tonacji.. Chyba żeby znaleźć fajne zasłony i uszyć z nich pokrowce na poduchy kanapy.:) Ewentualnie jak wszystko ma być stonowane to zasłony całe w turkusie nawiązującym do pasków na poduszce. Lepiej mieć efekt pewny niż "prawie". :)

m-333
25-03-2012, 19:07
żaluzje w oknie bedą ciemne?
jeśli tak, to zdecydowanie powiesilabym coś jasnego. dzis widziałam fajna tkaniny w ikei - jasna prosta mieniacymi sie kołami. trzeba czymś rozjasnic duza ciemna plamę jaka będzie kanapa

przede wszystkim jednak poczekalabym z zaslonami aż pomalujesz ściany, zalozysz zaluzje i wstawisz meble. swiatlo sloneczne zmieni wybrane przez was kolory. a tymczasem ty chcesz zacząć od dodatków.

Dokładnie..jak dasz kolorek wtedy zobaczysz,czy wnętrze ożywić czy może rozjaśnić jak słusznie rzecze duś .

SandraP
25-03-2012, 19:22
też boję się mieszać te paski, a te jasne tkaniny z ikei to jakiego koloru?

m-333
25-03-2012, 20:33
http://produkty.ikea.pl/km412/tkaniny

Poszperaj sobie - może coś się spodoba :)

duś
25-03-2012, 20:46
te, na które zwrociłam uwagę, nazywaly się nini coś tam. były jasno beżowe. kółka były delikatne - skoro żaluzje na oknie mają być ciemne, to tym bardziej nie dawałabym obok jeszcze więcej poziomych pasków, stąd akutat pomyślałam o tych