PDA

Zobacz pełną wersję : Taryfa G12W śląsk



rosomakx4
31-03-2012, 09:29
Pytanie do korzystających z dobrodziejstwa 2 taryf na śląsku, czy i w jaki sposób i konkretnie z kim można podpisać umowe na dostawe prądu na zasadzie taryfy G12W
Wiadomo kochany Vatelnfall ni ma takiej taryfy

KrzysztofLis2
31-03-2012, 15:01
http://www.tauron-pe.pl/dla-domu/sprzedaz1/Pages/G12w.aspx ??

rosomakx4
31-03-2012, 15:05
to to też widziałem tylko jak taką umowe podpisać, ktoś już przetarł szlak ?

asolt
01-04-2012, 15:19
http://www.tauron-pe.pl/dla-domu/sprzedaz1/Pages/G12w.aspx ??
Tak myslę ze te pytajniki przy linku powodują ze wartośc takiej podpowiedzi (porady) jest praktycznie zadna.
Obecnie nie możliwości aby po zmianie sprzedawcy uzyskać taryfę której nie ma dystrybutor na swoim terenie.
Taryfa G12w jest dostępna dla odbiorców tylko na terenie byłego Enionu i tylko dla odbiorców dla których dystrybutorem jest Tauron Dystrybucja SA a sprzedawcą Tauron Sprzedaż Sp. z o.o.. Każda inna konfiguracja powoduje ze nie mamy mozliwości skorzystania z tej taryfy.
Jest to niestety ograniczenie a rynek energii jest nie do konca uwolniony

rosomakx4
01-04-2012, 19:00
A mówi się że możemy bez problemu zmienić sprzedawce energii

rosomakx4
02-04-2012, 07:05
http://biznes.onet.pl/konkurencja-w-pradzie,18567,5010884,1,prasa-detal

W sumie być może Vatenfall zmieni taryfy skoro Tauron jest ich właścicielem, ja zamierzam drążyć temat to w ogóle moge zrobić w tej materii

asolt
02-04-2012, 11:22
http://biznes.onet.pl/konkurencja-w-pradzie,18567,5010884,1,prasa-detal

W sumie być może Vatenfall zmieni taryfy skoro Tauron jest ich właścicielem, ja zamierzam drążyć temat to w ogóle moge zrobić w tej materii

Na to bym nie liczył, cała reszta Tauronu oprócz byłego Enionu też nie ma tej taryfy.

rosomakx4
05-04-2012, 06:55
Dostałem dziś maila że nie mamy już Vatenfallu tylko Tauron Polska Energia
W wolnym czasie dopytam z kim jak i gdzie podpisać umowe na G12W i czy w ogóle się da
Waszym zdaniem przy PC gruntowej to dobra opcja ?

rydzadam
05-04-2012, 07:07
Dostałem dziś maila że nie mamy już Vatenfallu tylko Tauron Polska Energia
W wolnym czasie dopytam z kim jak i gdzie podpisać umowe na G12W i czy w ogóle się da
Waszym zdaniem przy PC gruntowej to dobra opcja ?

G12W dla typowej rodziny, gdzie pracuje się w tygodniu, a w weekend "odpoczywa" w domku to najlepsze rozwiązanie nie tylko przy PC, ale i bez niej. Już przy zużyciu 40% taniego prądu i 60% drogiego jest nieco taniej w G12w, a w praktyce ten stosunek będzie (bez pompy ciepła) min. 60% taniej i 40% drogiej, a jeśli mamy PC, do tego dobrze ustawioną i dobraną - około 80% w taniej i jedynie 20% w drogiej taryfie, co znaczy rachunki niższe o prawie połowę w stosunku do taryfy całodziennej G11.

asolt
05-04-2012, 07:55
Dostałem dziś maila że nie mamy już Vatenfallu tylko Tauron Polska Energia
W wolnym czasie dopytam z kim jak i gdzie podpisać umowe na G12W i czy w ogóle się da
Waszym zdaniem przy PC gruntowej to dobra opcja ?

Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości uzyskania taryfy nie będąc odbiorcą na terenie dawnego Enionu (Tarnów, Kraków,Częstochowa,Bielsko-Biała, Będzin),
to ze teren Vafenfalla został przejety przez Tauron nie ma nic do rzeczy. Warunkiem podstawowym jest dostępność danej taryfy u dystrybutora na danym terenie.
Zmiana sprzedawcy nic nie da. Jezeli Tauron wprowadzi na tym terenie taką taryfę to nie bedzie problemu, jezeli zas nie to podpisanie umowy na G12w bedzie niemożliwe. Posiadanie takiej takiej to bardzo dobra opcja, sam ją posiadam i sobie chwalę.

niedowiarek
05-04-2012, 10:12
Nie jestem ze śląska, ale się podepnę :). Wczoraj się dowiedziałem, że od stycznia mam dostęp do G12W (kompleksowo: obrót i dystrybucja). Dodatkowe tanie godziny w łykend, dodatkowe 3 gr brutto w taniej taryfie i 1,5 gr w drogiej. Przeliczyłem szacunkowo, że za ostatni sezon grzewczy przy przejściu z G12 na G12w zapłaciłbym niecałe 1 kPLN mniej. Ale to tylko symulacja. Pytania do praktyków: czy tak jest faktycznie? Opłaci się?

asolt
05-04-2012, 11:10
to niekoniecznie musi wyglądać tak różowo...
u mnie 1 sezon grzewczy dla PC 62% taniej, dla całego domu 52% taniej(za pełny rok)
teraz się kończy 2 sezon grzewczy, na razie mam dla PC 70% w taniej i dla całego domu około 58% w taniej.
W skali roku w moim przypadku są to oszczędnośc rzędu kilkaset zł (nie chce mi się liczyć dokładnie) przy stosowaniu G12 zamiast G11 - przy czym od razu zaznaczam, tylko pralka i zmywarka jeszcze są nastawione w taniej, przy prasowaniu,gotowaniu, nikt nie patrzy na zegarek czy jest akurat tania taryfa...

W taryfie G12w mamy 98 h/tydz w II tar. 70 h/tydz. w I taryfie
W taryfie G12 odpowiednio 70 II tar, 98 I tar.
W taryfie G12e odpowiednio 84 i 84.
Kazdy musie sobie sam przeliczyć co mu sie opłaca

rydzadam
06-04-2012, 08:33
to niekoniecznie musi wyglądać tak różowo...
u mnie 1 sezon grzewczy dla PC 62% taniej, dla całego domu 52% taniej(za pełny rok)
teraz się kończy 2 sezon grzewczy, na razie mam dla PC 70% w taniej i dla całego domu około 58% w taniej.
W skali roku w moim przypadku są to oszczędnośc rzędu kilkaset zł (nie chce mi się liczyć dokładnie) przy stosowaniu G12 zamiast G11 - przy czym od razu zaznaczam, tylko pralka i zmywarka jeszcze są nastawione w taniej, przy prasowaniu,gotowaniu, nikt nie patrzy na zegarek czy jest akurat tania taryfa...

Ale piszesz z tego co widzę o G12, ale znacznie lepiej to wygląda w G12w, kiedy mamy do dyspozycji dodatkowo cały weekend

lachowski
06-04-2012, 18:56
mam pytanie czy rolnicy moga miec inne taryfy prądowe, bo spotkałem sie , że jeden miał tani prąd w innych godzinach niż ja ?

rydzadam
10-04-2012, 06:02
mam pytanie czy rolnicy moga miec inne taryfy prądowe, bo spotkałem sie , że jeden miał tani prąd w innych godzinach niż ja ?

Dobre :) Dopłaty bezpośrednie, KRUS, itp. to widać jeszcze mało... A tak na poważnie - nie spotkałem się z tym. nam rolników i pseudorolników - mają co najwyżej weekendową G12w. Musisz pogooglować, bo w każdym regionie Polski może być inaczej. Różni dostawcy mają różne taryfy i "promocje".

niedowiarek
10-04-2012, 09:25
Rolnicy, zwłaszcza ci drobniejsi, z taryfy dwuczłonowej chętnie korzystali już od dawna. Z prostej przyczyny - wykorzystanie niskiej taryfy do zasilania np. parnika, zasobnika cwu, czy choćby maszyn gospodarskich. Rolnik i tak pracuje najczęściej w domu, więc ma możliwość ustawienia niektórych czynności na "tanie" godziny. Zegary sterujące w tych miejscach niejednokrotnie mają już swój wiek i bywa, że godziny na zegarze sterującym nijak się mają do czasu astronomicznego. Zmiana z czasu letniego na zimowy automatycznie następuje w stosunkowo nowych licznikach - do niedawna raz ustawiony zegar działał (z większym lub mniejszym błędem) do następnej wymiany licznika. Sterowanie liczydłami w starszych modelach liczników jest tak wykonane, że w przypadku awarii zegara (styków sterujących) czy licznika (cewki elektromagnesu) zawsze działało liczydło dzienne - dostawca na tym nie tracił. Jak odbiorca nie wyczaił faktycznych godzin niskiej taryfy wg swojego zegara to nieświadomie czerpał droższy prąd. Sam pamiętam, że trza się było nauczyć czytania metron-owskiego zegara, a na dodatek przyłożyć pięścią w licznik, bo inaczej nie zaskoczył na dolne liczydło, a doprosić się wymiany w tamtych czasach graniczyło z cudem.

Henderson
11-04-2012, 19:11
ostatnio byłem na rozruchu pompy w mazowieckim, a tu rolnik mówi,że właśnie ma tani prąd , był poniedziałek 19 h ?
Jak on sobie policzył, że tanio to wychodzi , przestał już palić w piecu i używa tylko PC. Traktuje ją jak stary piec i musi miec na grzejnikach 60C !! To przecież 39 bar na R410A !

klaudiusz_x
11-04-2012, 19:21
Macie problem.Sprawdzić na stronach elektrowni i wszystko jasne. Są tańsze taryfy o kilka groszy, ale zużycie musi być dosyć spore.
Ponadto pracownicy elektrowni mają dosyć duże rabaty.

rosomakx4
19-01-2013, 18:33
taryfy G12e i G11e przeszły do historii, zostały przemianowane na G12n i G11n - ciekawe czy doczekamy się też na tarfy weekendowe?

dzwoniłem do Tauronu i facet kazał mi pisać w tej sprawie maila i sądze że dobrze byłoby jeśli każdy z Nas napisze do nich maila z zapytaniem co w sprawie taryfy dla użytkowników PC czy G12W
Sam tych maili moge wysłać z 5 z różnych maili, po powiedzmy 2setnym mailiu sprawa zapewne będzie głośniejsza i być może coś w tym kierunku się ruszy

asolt
19-01-2013, 18:57
dzwoniłem do Tauronu i facet kazał mi pisać w tej sprawie maila i sądze że dobrze byłoby jeśli każdy z Nas napisze do nich maila z zapytaniem co w sprawie taryfy dla użytkowników PC czy G12W
Sam tych maili moge wysłać z 5 z różnych maili, po powiedzmy 2setnym mailiu sprawa zapewne będzie głośniejsza i być może coś w tym kierunku się ruszy

Problem braku taryfy G12w na terenie Górnego Sląska a bedącego w obszarze działania Tauronu wiąze sie z tym ze ten teren podlegał pod Vattenfala, kóry nie miał takiej taryfyu w swojej ofercie i został wykupiony przez Tauron. Tauron musi honorować umowy długoterminowe o dostarczanie energii dla niektórych odbiorców podpisane przez Vattenfalla, po ich zakonczeniu wszystkie taryfy powinny byc ujednolicone na terenie całego Tauronu. Ja rozumiem ze to w zasadzie malo obchodzi przeciętnego odbiorce ale niektórych zaszłosci nie da się przeskoczyć, niestety

rosomakx4
20-01-2013, 09:05
wklej jakis wzór i polecimy z tymi mailami :)
można nawet zorganizować jakąs kampanię społecznościową itp. :D

Wzór to raczej nie jest za dobry pomysł bo mogą pomyśleć że to jedna osoba-hacker i dupa
Proponuję oprzeć się na schemacie w rodzaju;
Jako użytkownik PC chciałbym się dowiedzieć kiedy firma Tauron doceni mój wybór wprowadzając specjalną taryfe dla użytkowników pomp ciepła i tym samym zachęci innych zastanawiających się nad wyborem źródła ciepła. Interesowała by mnie specjalna taryfa dla użytkowników PC lub chociażby rozwiazanie podobne do taryfy G12W którego w okręgu ślaskim niestety brak
lub
Zastanawiam się nad wyborem źródła ciepła w domu który właśnie zaczynam budować, nie widzę jednak specjalnych przywilejów dla rozwiązania w postaci PC, dlatego zwracam się z zapytaniem czy Tauron PE prowadzi jakieś prace nad ustanowieniem specjalnej taryfy dla użytkowników PC lub chociażby produktu znanego z innych niżeli okręg x zwanego taryfą G12W
Można próbować na wiele sposobów, np chcę zlikwidować piec na wongiel itd
Myśle że razem można ten temat chociaż ruszyć, a daj Boże coś pozytywnego osiągniemy

rosomakx4
20-01-2013, 10:03
jestem za taką stroną, sądze że dobrze byłoby zebrać materiały jak to wygląda w krajach cywilizowanych,przedstawić Naszego dostawce w niekorzystnym świetle, jako anty-pro-eko , może coś jeszcze?
A mimo wszystko wyśle również maila, dam znać jakie w ogóle mają w tej sprawie stanowisko

rosomakx4
23-01-2013, 14:32
Wrzuć tu adres mailowy tauronu, będzie łatwiej pomęczyć ich

Pyxis
23-01-2013, 16:07
Zegary sterujące w tych miejscach niejednokrotnie mają już swój wiek i bywa, że godziny na zegarze sterującym nijak się mają do czasu astronomicznego.

W Polsce czas astronomiczny zgadza sie z tym zegarowym tylko na poludniku 15*E w czasie zimowym ;)
Rczej Ci chodzilo o czas urzedowy pewnie - UTC(PL)

Pyxis
23-01-2013, 16:10
Konstrukcja wspólnej promocji zakłada możliwości zakupu urządzenia pompa ciepła Viessmann wraz z dedykowaną energią na specjalnych warunkach.


Dobre.;)

piotrmak
23-01-2013, 16:47
Dobre.;)

Widocznie inni sprzedawcy zamiast skomleć na muratorze podpisali konkretną umowę biznesową.
Dla mnie normalne:)

gall86
23-01-2013, 17:41
czyli taryfa pod pompe tylko po zakupie ich pompy :P swoja droga ciekawe jakie beda oferty na ten produkt...

Pyxis
23-01-2013, 19:32
czyli taryfa pod pompe tylko po zakupie ich pompy :P swoja droga ciekawe jakie beda oferty na ten produkt...

Tak czy tak, zaplaci za to klient. Bo chyba nie myslisz, ze firma na V do tego doplaci? ;)

Pyxis
23-01-2013, 19:33
Widocznie inni sprzedawcy zamiast skomleć na muratorze podpisali konkretną umowę biznesową.
Dla mnie normalne:)

Ja chyba jednak nigdy nie przywykne do tego, ze ktos chce mnie "rznac" :)

vr5
07-05-2019, 08:24
Mam 0d 15.02.2019 r.G12W. Do 31.12.2018 r. miałem G12E (12 godzin dziennej i 12 godzin nocnej), którą zlikwidowano i z "automatu" wrzucona G12. Te 1,5 miesiąca w G12 to był czas na przeprogramowanie licznika przez ZE.

Nie długo będę uruchamiał "prawdziwą" PC. Zobaczę, jak to się sprawdzi przy PV.

maciejos36
07-05-2019, 19:44
Złota łopata normalnie