PDA

Zobacz pełną wersję : Kotły grzewcze na miał (z podajnikiem)



Mario28
18-05-2004, 15:51
Czy może mi ktoś powiedzieć czy można taki kocioł podłączyć do instalacji centralnego ogrzewania ZAMKNIĘTEJ ???

Piec ma komputer sterujacy, czujnik temperatury wody wy. i przy., i UPS na zasilaniu pompy obiegowej

alnara
28-05-2004, 10:15
Witam

Sorry za brak polskich literek. Od 3 sezonow uzytkuje PROTECH KARO. Instalacja zamknieta w.g. naszych przepisow jest niedopuszczalna przy kotlach na paliwa stale. Ja zamontowalem inst. zamknieta po uprzednim sprawdzeniu jak toto sie bedzie zachowywalo. Piec niepozwala na przekroczenie temp. 80*C , aby zagotowac wode w instalacji trzeba recznie dosypac do paleniska. Do tej pory brak jakichkolwiek problemow. W tym kotle zastosowano komp. GECO . Mozna go latwo przeprogramowac - ja ustawilem min. temp. na 35*C ( zamiast 40* ) . Mozna tez obnizyc max. temp. z 80*C na mniejsza. Przy kotlach tego typu trzeba bardzo uwazac na wilgotnosc mialu - musi byc SUCHY . Inaczej podajnik moze sie blokowac - rdza powoduje zwiekszone opory.[/code][/list][/list]

xavi
02-09-2004, 10:21
też mam kocioł z podajnikiem i instalację zamkniętą z obwodami podłogowymi.
Nurtuje mnie tylko co się stanie jak braknie prądu podczas pracy kotła i nieobecności domowników ??:oops: