PDA

Zobacz pełną wersję : ratunku:(



FI_FI2
20-05-2004, 09:23
buduje dom niby caloroczny ale jednak mysle tylko o przyjezdzaniu wiec kominkowe grzanie odpada:( moge sobie zrobic jako dodatkowe ale teraz mam straszny dylemat miedzy gazowym a..... olejowym bo co bedzie jak bedzie mroz a mnie nie bedzie przeciez musze jakies stale ogrzewanie zamontowac nie posiadam gazu na dzialce jednak gaspol daje teraz jakies promocje kurcze ale ja sie troche boje tej butli na dzialce:((( olej chyba bezpieczniejszy ale jesli bedzie duza roznica cenowa to coz wybiore gaz czy ktos z Was robil porownania gaz- olej czyli wszystko piece przylacza zuzycie???????/ bardzo prosze pomozcie:) dom parterowy niepodpiwniczony obrys zewnetrzny 10.30 na 11.30 z poddaszem narazie nieuzytkowym ( 3 pokoiki +kuchnio pokoj, lazienka i pomieszczenie gospodarcze :) helppppp

BK
20-05-2004, 09:58
W twoim przypadku najlepsze będzie elektryczne - jakieś kondensacyjne - odpada kosztowna i kłopotliwa instalacja gazowa, piec, rury etc.
Jak będziesz grzać kominkiem, to spokojnie zagrzejesz całą chałupę, a prąd tylko do wody i ewentualnie dogrzewania.
Taki kominek będzie naprawdę tani, bo nie musisz robić rozprowadzania, ciepło się samo rozprowadzi :) a za prąd w takim trybie dużo nie zapłacisz więc nie rób żadnego gazu ani oleju - butla, kłopot. Jak sobie policzysz kasę za rury, piec co, peszle do tych rur, rozprowadzenie, posadowienie butli z gazem - trzeba to przecież zaprojektować, kasa za wymianę gazu, dzierżawę zbiornika etc. to prąd na pewno wyjdzie ci taniej.
Tym bardziej że domek jest zwarty i nie taki wielki. A kondensacyjne piece pozwalają ciągnać prąd z tańszej nocnej taryfy, kondensują ciepło i koszty sa obniżone.
Na pewno nie olej - drogie i kłopotliwe (zapach!).

GrzegorzS
20-05-2004, 10:43
Jeżeli domek tylko na dojeżdżanie, to najlepiej kominkowe lub gazowe powietrzne. Każde ogrzewanie z udziałem wody (czy to kaloryfery, czy podłogówka) będzie wymagało spuszczania wody z instalacji przed wyjazdem i ponownego napełniania i odpowietrzania po przyjeździe.

Lucky Strike
20-05-2004, 19:35
W twoim przypadku najlepsze będzie elektryczne - jakieś kondensacyjne - odpada kosztowna i kłopotliwa instalacja gazowa, piec, rury etc.
... A kondensacyjne piece pozwalają ciągnać prąd z tańszej nocnej taryfy, kondensują ciepło i koszty sa obniżone.
Na pewno nie olej - drogie i kłopotliwe (zapach!).

Jeśli elektryczne, to kumulacyjne.
Jeśli kondensacyjne to gazowe.
Ale, zgoda, jeśli kondensator, to może być też elektryczny.
:)

aru
20-05-2004, 23:49
a ja mam domek na dojeżdżanie, ogrzewanie tradycyjne ale nic nie spuszczam, napuszczam, odpowietrzam (oprócz wody użytkowej -niestety, ale to pikuś) bo mam instalację napełnioną glikolem,ha... :D