PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wykona? czap? betonow? do komina?



Gesiu
21-05-2004, 10:52
Tak jak w temacie...

meteor102
28-05-2004, 00:37
witam!
nie wiem czy taka Ci bedzie odpowiadała, ale jest coś takiego na stronach
internetowych Schiedla - systemy kominowe. szukaj pod instukcją montażu (Rondo). pozdrawiam.

Metal
28-05-2004, 14:17
Oto mój przepis:

Drewniana lub podobna płyta o powierzchni większej od powierzchni czapy. Do niej przybita ramka z łat dachowych dłuższym bokiem (6cm) w pionie. Wewnątrz ramki mniejsza ramka z elementów o grubości 5-7mm - zależnie od tego jaki chcemy mieć spadek. Cztery trójkąty ze sklejki układamy wewnątrz większej ramki i sklejamy między sobą mocną taśmą lub podpieramy na całej długości linii styku. Trójkąty odwzorowują pochyłe płaszczyzny czapy. Jeżeli potrzebny jest otwór, to w formie umieszczamy element np styropianowy o kształcie otworu i ścinamy wierzchołki trójkątów zgodnie z kształtem otworu. Jeżeli element odwzorowujący otwór będzie ze styropianu, to w trakcie zalewania musi być mocno czymś dociśnięty i proponuję owinąć go taśmą malarską tam gdzie będzie się stykał z betonem. Inaczej beton się do niego przyklei. Do tak przygotowanej formy wlewamy pierwszą warstwę zaprawy betonowej (np gotowej firmy MIX), wkładamy zbrojenie (nie wiem, czy jest konieczne) np w formie siatki z drutu fi6mm, który został ze strzemion wieńca, dopełniamy formę, wygładzamy spód czapy równo z krawędziami łat i czekamy aż beton zwiąże.
Jeżeli formę wyłoży się folią, to nie trzeba sklejać trójkątów między sobą i powierzchnia czapy będzie szkliście gładka.

Tą metodą zrobiłem dwie czapy dla mojego domku, w tym jedna prostokątna z niesymetrycznie umieszczonym otworem.

Jeżeli coś nie jest jasne to pytaj.

Gesiu
15-06-2004, 10:19
Mam jeszcze nastepne pytanko: jaki otwor zostawic w czapie na wylot z komina do kominka, czy kwadratowy o wymiarach wewnetrznych komina czy okragly i o jakich wymiarach? Co z padającym deszczem?