PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie rozdzielacz do ogrzewania podłogowego?



JK2010
28-04-2012, 09:34
Firma od ogrzewania podłogowego zrobiła projekt takiego ogrzewania dla mojego domu. Umieściła w nim rozdzielacz do ogrzewania podłogowego w przedpokoju. Tłumaczy to tym, że to centralny punkt domu i jednakowa odległość od pozostałych pomieszczeń i w związku z tym mniejsze straty ciepła itp. Problem jest w tym , że szafka rozdzielacza nie jest zbyt estetyczna a jest dość duża i nie chcę mieć w przedpokoju takich metalowej szafki. Myślałem, żeby to umieścić w pomieszczeniu gospodarczym pod schodami, nie jest może centralnie ale też blisko przedpokoju (3m od przedpokoju). Czy taki rozdzielacz musi być aż tak centralnie w domu?

Lsn
11-07-2012, 12:34
Witam,

Może Pan zastosować szafkę z tworzywa sztucznego, którą można pomalować w kolorze ścian - będzie ona mniej rzucać się w oczy:
http://pl.capricorn.pl/catalog/products/1848

Pozdrawiam

Kwitko
11-07-2012, 21:34
My też mamy szafkę na korytarzu. Planuję ją czymś zasłonić, to nie problem. Może jakąś fototapetę przykleję, albo coś postawię. Mi ona nie przeszkadza :no:

jasiek71
11-07-2012, 22:03
a czy to centralne miejsce ma jakieś znaczenie skoro prawie każda pętla ma kilkadziesiąt metrów długości
kilka metrów na doprowadzeniu do danego pomieszczenia nie zrobi chyba większej różnicy ...
co stoi na przeszkodzie aby zainstalować rozdzielacz koło pieca ?

Piotrek42
11-07-2012, 22:05
.
co stoi na przeszkodzie aby zainstalować rozdzielacz koło pieca ?

Pewnie jest ciasno i instalatorowi nie chce się schylać :)

jasiek71
11-07-2012, 22:16
Pewnie jest ciasno i instalatorowi nie chce się schylać :)

no tak...
to jest argument nie do podważenia ;)