PDA

Zobacz pełną wersję : DOM TOLI



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63

Maluszek
22-09-2008, 08:24
Tolu - spóźnione :oops: :oops: :oops: ale szczere życzenia wszystkiego co najlepsze z okazji urodzin :D Spełnienia marzeń :D i samych wspaniałych chwil w nowym domu :D

http://www.tulumba.com/mmTULUMBA/Images/FL_604100GH209_250.jpg

joola
22-09-2008, 10:48
Toluś ja również spóźnione ale szczere życzenia aby każdy następny dzień był piękniejszy od poprzedniego!

http://www.deserlandia.pl/repository/images/pudelko_swiateczne_duze.jpg

krzysztof54
22-09-2008, 10:54
Dzień dobry,
Znowu się ciut spóźniłem, ale mam nadzieję, że mi to wybaczysz i zechcesz przyjąć życzenia spełnienia najskrytszych marzeń.

Pozdrawiam serdecznie

Maluszek
22-09-2008, 10:57
Przekazuję dla Wszystkich pozdrófka od Maxtorki :D

selimm
22-09-2008, 11:12
http://www.bank-zdjec.com/foto2/4934_b.jpg


....mosz tu badyla 8)

madzialenka
22-09-2008, 11:37
Tolu, ja rowniez spiesze z zyczeniami urodzinowymi(przepraszam za spoznienie). Samych szczesliwych chwil w nowym domku.

Pozdrawiam
Magda

zalotnica
22-09-2008, 11:40
Ja równiez przyłączam sie do wszystkich życzeń - wszystkiego najlepszego Tolu :-)

mhk
22-09-2008, 13:36
Wszytskiego naj naj naj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

maksiu
22-09-2008, 14:42
Bardzo, bardzo Wam wszystkim dziękuję, jestem wzruszona, nie ukrywam, że pokazało się coś wilgotnego, w kąciku oka.....
....tyle ciepłych, pięknych słów, życzeń....dziękuję raz jeszcze.
Kwiaty wstawię do wazonu, to nic, że wirtualnego,
a słowa zapamiętam i będę się do nich zawsze uśmiechać... :P
...

Maksiu, dziękuję,
mam nadzieję że to" naj "to z końcówką "lepszego" :wink:
...

WASZE ZDRÓWKO
...dziękuję, że ze mną jesteście :P


najx3 do wyboru wg wlasnych potrzeb... taki czek in blanco.. :D
pozdrawiam
m.

joannab
22-09-2008, 15:23
Witaj Tolu i wszyscy uczestnicy wątku. Pierwszy raz piszę w Twoim dzienniku choć czytam i śledzę go od dawna. Przyłączam się do pochwał nad całym domkiem i oczywiście ogrodem a przede wszystkim ustawiam się w kolejce po sznurek :) U mnie w domku zaczął się etap mnie wykańczający ;) czyli wykończeniówka. Pomimo, że przeczytałam cały dziennik dopiero zwracam uwagę na szczegóły jak mam problem u siebie do rozwiązania.... Tolu mam pytanie o sposób połączenia kafli i parkietu - masz tradycyjnie listwę czy korek? A może jeszcze coś innego? I jak to połączenie się sprawdza .... np. przy myciu podłogi. Proszę może o jakieś fotki ze zbliżeniem na łączenie ??? Prooooszę :)

arcobaleno
22-09-2008, 15:37
Dołączam się do życzeń !!!
Dla Kwiatowej Czarodziejki - ukwiecony torcik :D

http://img158.imageshack.us/img158/8237/tortnn3.jpg

onna
22-09-2008, 17:49
i ja się dołączam do spóźnionych życzeń i serdeczności. Nie ma to jak przeciągające się świętowanie;) Ciesz się i tydzień a co ;)
http://www.kwiaty-warszawa.pl/images/11.jpg



A jak już skończysz świętowanie Toluś, bardzo CIę prosze o porade w sprawie nieszczęsnej szafy garderobowej. Konkretnie chodzi mi o to jakie powinny być wymiary (szerokość półek) żeby zmieścic elementy wyposażenia z IKEI. Jeśli dobrze pamiętam to Ty swoją szafę robiłaś pod te akcesoria. Głównie chodzi mi o kosze do wsuwania druciane, te co mają szerokość 50 cm np, z serii Komplement?
(http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90106790)
Jak pooglądałam te pudla, półki to mają różne szerokości i nie wiem już czy wystarczy odległość od ścianki do scianki 50 cm czy trzeba szersze robić? Na opisie podano "szerokość zabudowy 50 cm, ale czy to jest szerokość pomiędzy bocznymi ściankami czy już ze ścianką???
Podobny problem z wysuwaną półka na buty (takie prawidla). Według danych na stronie ma 100 cm - czy szerokość szafy dla niej powinna być 100??? Na pewno przerabiałaś to już więc mam nadzieję,że mi pomożesz. Właśnie siedze nad ostatecznym projektem wnętrza szafy i w tym tygodniu mam spisać umowę....

MonikaC
22-09-2008, 17:59
TOLA STO LAT

http://bi.gazeta.pl/im/6/5187/z5187946X.jpg

Dom piękny a ogród...ehhh marzenie. Może i ja kiedyś takiego się doczekam.

joannab
22-09-2008, 18:41
oj widzę że pomimo wnikliwej lektury przegapiłam urodziny założycielki dziennika :oops: Bardzo przepraszam i już nadrabiam.
Tolu życzę abyś mogła STO LAT zajmować się swoim ukochanym ogrodem i podziwiać go razem z ukochanymi

mayland
22-09-2008, 21:23
onna co prawda pytanie nie do mnie ale ja takze robiłam szafę pod elementy z Ikea.
Najprostrzy sposób na to by wszystkie elementy pasowły do szafy to uwzglednienie wymiarów półek. Wymiary półek są podane w opisie bardzo dokładne. Zasada jest taka, jak pasuje półka to będzie pasował kazdy inny element przewidziany do danego rodzaju szafy. Dlatego oprzyj się na wymiarach półek bo nie jest ważny wymiar zewnętrzny szafki w wymiar wewnętrzny. Szafki wykonane z grubych boków będa zawsze szersze ale powinny trzymać rozmiary wewnętrzne.
Tutaj w opisie półek są podane dokładne ich wymiary i tych wymiarów nalezy sie trzymać. Szafa może być jedynie głębsza ale nie powinna być płytsza.
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60121527

onna
22-09-2008, 21:31
dzieki mayland, do Ciebie już nie chciałam kopiować pytania, ale pamiętałam tez o Twojej szafie :) Okazuje sie że to nie takie proste zaprojektować szafę tak żeby sie wszystko zmieściło a jednocześnie żeby drzwi pasowały. Jak macie jakieś pomysły i uwagi zapraszam do siebie - tam pokazałam to co wymyśliłam - i już mam zastrzeżenia...

DarioAS
22-09-2008, 22:49
http://www.bank-zdjec.com/foto2/4934_b.jpg


....mosz tu badyla 8)

:P :P :P :P
to mnie z nóg powaliło :lol: :lol: :lol:
urocze i takie przekorne...
:lol: :lol:

Tolu, chciałam zrobić prezent, jednak to maleństwo rządzi tym razem :roll: :wink:
waga już będzie napewno 8) 8)

Żelka
23-09-2008, 08:31
Tolus wszystkiego dobrego od nas!

mpb1971
23-09-2008, 09:06
Toluś spełnienia marzeń i wszystkiego co najlepsze :lol:

http://gliwice.roza-kwiaty.pl/product_img/8/8/8/3_mini_1.jpg

tola
23-09-2008, 13:26
Ania klepka, Maluszku, Joola, Krzysztofie54, Madzialenko, Zalotnico, mhk, Arcobaleno, MonikaC, Zeljko, mpb1971 dziękuję bardzo za życzenia :D
Teraz mi już nawet nie wypada pisać, że coś jest nie tak,
bo po takiej ilości życzeń, to musi być pięknie :D

Selimm, Ty mi tu Ani nie powalaj, bo ona ma co innego do roboty teraz 8)

Joannab, dziękuje za życzenia.
Na łączeniu gresu z parkietem jest korek. Najpierw kładziony był gres, korek klejono razem z parkietem. Jest na tym samym poziomie, nic się z nim nie dzieje, nie wykrusza się, jest ok.
Zdjęcie znalazłam takie, może być?

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/parkiet3.jpg

Onna, Maylandka już wytłumaczyła. Jeśli coś ma w opisie szerokość 100cm, to znaczy, że otwór w szafie na taką półkę powinien mieć 100 cm.
Ja koszy i prawideł nie mam. Mam tylko wieszak na spodnie i te kratki na drobiazgi. Głębokość szafy na te półki to 60cm, szerokość 100.

joannab
23-09-2008, 15:58
Tolu zdjęcie świetne - właśnie o takie zbliżenie mi chodziło. Wielkie dzięki :) A możesz mi jeszcze powiedzieć czy ten korek masz polakierowany?

roszponka
24-09-2008, 10:43
Tolu spóźnione, ale szczere życzenia urodzinowe.
Dużo szczęścia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia, bo ono najważniejsze.
Ja mam pytanie co do receptury kawy podanej przez Ewę.
Czy to mleczko do kawy to zwykłe zagęszczone mleczko?

aga1401
24-09-2008, 11:03
ja tez spoznione ale szczere zyczonka : duzo zdrowka i spelnienia kolejnych marzen :D

Anula74
24-09-2008, 11:19
witaj Tolu
i ja dołączę do grona zachwyconych Twoim domem i ogrodem

tyle już powiedziano, że ja powiem tylko................... och........ach.......och :lol:

pozdrawiam ciepło w te nienacieplejsze dni

butterfly
24-09-2008, 13:34
Tola, nieśmiało donosze że projekt mojej kuchni do wglądu w galerii (Narcyze dla motylka).
Można krytykowac (oprócz barku bo to pomysł Toli :lol: )

tola
24-09-2008, 21:32
Joannab, tak, korek był lakierowany razem z parkietem.

Roszponko, dziękuję za życzenia.
a co do przepisy Ewki, to przyznam szczerze, że ja nie korzystałam i nie wiem :oops: ,
ale ją zapytam i napiszę.

Aga1401, dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Anula74, dziękuję, również pozdrawiam.
Zimno u nas okrutnie, prace ogrodowe zawieszone do odwołania :wink:

Butterfly, za chwilkę zajrzę, dzięki za wiadomości.
A przy okazji zapytam, czy to zdjęcie w awatarku to Wasze, prawdziwe?
Przepiękne ujęcie, zawsze zatrzymuję wzrok, nie sposób przejść obojętnie

mayland
25-09-2008, 07:31
Onna, Maylandka już wytłumaczyła. Jeśli coś ma w opisie szerokość 100cm, to znaczy, że otwór w szafie na taką półkę powinien mieć 100 cm.
Ja koszy i prawideł nie mam. Mam tylko wieszak na spodnie i te kratki na drobiazgi. Głębokość szafy na te półki to 60cm, szerokość 100.

Ikea podaje rozmiary zewnętrzne a nie wewnętrzne. Szafa setka ma owtór w środku 96x58cm a pięćdziesiątka 46x58. Najelepiej trzymać się rozmairów dostepnych półek bo jeśli one pasują to wszystko inne również :wink:

butterfly
25-09-2008, 13:13
czy to zdjęcie w awatarku to Wasze, prawdziwe?

Niestety nie...
Oglądasz Prison Break?

onna
25-09-2008, 14:32
Onna, Maylandka już wytłumaczyła. Jeśli coś ma w opisie szerokość 100cm, to znaczy, że otwór w szafie na taką półkę powinien mieć 100 cm.
Ja koszy i prawideł nie mam. Mam tylko wieszak na spodnie i te kratki na drobiazgi. Głębokość szafy na te półki to 60cm, szerokość 100.

Ikea podaje rozmiary zewnętrzne a nie wewnętrzne. Szafa setka ma owtór w środku 96x58cm a pięćdziesiątka 46x58. Najelepiej trzymać się rozmairów dostepnych półek bo jeśli one pasują to wszystko inne również :wink:

no toście mi namieszały, czyli jednak inaczej?? Ja juz zamówiłam szafę :/ Na stronie wymiar półki byl 50 cm, czy mi się wydaje???
Okazuje się tez że są w sklepie z akcesoriami koszyki do szaf 60tek, 50tek i 40tek, nie musze kupowac tych z IKEI choc są tańsze na pewno...

mayland
25-09-2008, 15:00
Wydaje Ci się. Spórz na dokładny opis przedmiotu na dole pod zdjęciem a nie obok zdjęcia. 100,50,80... to wymiary zewnętrzne szaf. Trzeba odjąć grubość płyty która wynosi ok. 1,8cm.

kasiakp
25-09-2008, 15:09
Uwielbiam Twoja galerie Twoj domek jest powalajacy a wnetrza mmmmmm - cudo

nitubaga
25-09-2008, 17:06
Tola, Tola............ ja znów mam pytanie z branży ogrodniczej.... :oops:

tak jak radziłaś wokół tych moich iglaczków nasadziłam różniste cebulowe kwiaty, ale mam pytanie - czy mogę to teraz zasypać korą/kermazytem/kamyczkami? czy nie - bo się wiosną cebulki nie wybiją? bo mnie się najbardziej podobają kamyczki, ale pod nie trzeba byłoby chyba agrowłókninę, bo się zapadną w ziemię - dobrze myślę?

więc co kora? a jeśli tak to jaka? taka paczkowana z ogrodniczego czy z OBI jest ok....bo o tym też różnie mówią... :roll:

czekam niecierpliwie na odpowiedź ......


buziaczki

onna
25-09-2008, 17:10
Wydaje Ci się. Spórz na dokładny opis przedmiotu na dole pod zdjęciem a nie obok zdjęcia. 100,50,80... to wymiary zewnętrzne szaf. Trzeba odjąć grubość płyty która wynosi ok. 1,8cm.

to chyba już po ptokach :( Zamowienie złożone, chyba że będe jeszcze dzwonić i molestować. Facet i tak juz mnie dobrze zna....

Tola, bardzo przepraszam za prywatę ale tam do mnie nikt nie zagląda, wszyscy wolą u Ciebie siedzieć ;)

nitubaga
25-09-2008, 17:29
Wydaje Ci się. Spórz na dokładny opis przedmiotu na dole pod zdjęciem a nie obok zdjęcia. 100,50,80... to wymiary zewnętrzne szaf. Trzeba odjąć grubość płyty która wynosi ok. 1,8cm.

to chyba już po ptokach :( Zamowienie złożone, chyba że będe jeszcze dzwonić i molestować. Facet i tak juz mnie dobrze zna....

Tola, bardzo przepraszam za prywatę ale tam do mnie nikt nie zagląda, wszyscy wolą u Ciebie siedzieć ;)

ooooooooooo


ja sobie wypraszam....Tola sorry za prywatę, ale ktoś tu bredzi..........moja droga - ja do Ciebie zaglądam, regularnie, bo dostaje powiadomienia ! ino nic nie mówię, bo jeszcze nie znam się na szafach IKEA - to co będę Ci mącić bardzo w głowie........ :roll: :roll:

magi
25-09-2008, 18:58
Toluś spóźnione ale szczere :) Wszystkiego NAJ i moc buziaków :D

http://www.kwiaciarnia-art.pl/img/koszroz25.jpg

A tarasem i wnętrzami się zachwycam :D jak zawsze :lol:

tola
25-09-2008, 23:13
Kurde blaszka, z tymi półkami z Ikei.
U mnie rzeczywiście wymiar tej szafy, w której mam półki z Ikei ma od wewnątrz równiutko 100cm. Panom od szaf podałam wymiar, że ma być 100 i tak zrobili.
Po przeczytaniu Waszych postów przed chwilą poszłam zmierzyć jeszcze raz, jest wewnątrz 100, ALE...z dwóch stron pod półką, a nad tą wysuwaną z podziałkami jest doklejony kawałek płyty, do której są mocowane prowadnice.
Czyli podany przez mnie wymiar był zbyt duży i ratowali się w taki sposób jak pisałam. Nic mi o tym nie wspomnieli, a ja się nie przyglądałam, nie zwróciłam na to uwagi.
Dziewczyny, przepraszam najmocniej za wprowadzenie w błąd, biję się w piersi....słychać? :wink:

butterfly, obejrzałam z ciekawością pierwszą serię. Ta druga była jak dla mnie zbyt brutalna i tak wyszło, że opuściłam kilka odcinków i już nie wróciłam.
Ale teraz faktycznie poznaję panią doktor :wink:

kasiakp, dziękuję, mam nadzieję, że będziesz tu w wątku się częściej odzywać, pozdrawiam serdecznie.

onna, bez krępacji, tu można wszystko, zawsze i o każdej porze :)

nitubaga, pod kamyczki trzeba położyć agrowłókninę, zwłaszcza, jeśli jest to drobny grys.
Pod korę też można, ale i bez włókniny ujdzie.
Jeśli wysypiesz kamyczki cienką warstwą, to cebulowe spokojnie dadzą radę wykiełkować między nimi. U mnie tulipany i hiacynty rosną w kamykach bez problemu. W miejscach sadzenia cebulowych, we włókninie wytnij szeroki otwór i tam już tylko kamyki.
Ja swoją korę kupowałam w workach 80l. w sklepach ogrodniczych.

Magi, dziękuję serdecznie, dzięki Tobie mam kolejny dzień świętowania, ale fajnie :D

mayland
26-09-2008, 07:59
Toluś nic nie szkodzi. :lol: Wyłapałam to tylko dlatego, że sama wymiarowałam swoją szafę i potem ją skręcałam. Stąd wiem co i jak :wink: A panowie poradzili sobie widzę bardzo zmyślnie :wink: Ja myślę, że onna jak chce to może jeszcze podać właściwe wymiary. Firma pewnie ejszcze nie tknęła tego zlecenia. :wink:

nitubaga
26-09-2008, 09:06
Tola dzięki...........tylko ja już swoje cebulki posadziłam bez agro.....czyli teraz je tylko okryję korą, a na wiosnę jak zaczną wychodzić z gruntu położę włókninę...z tymi dziurkami... :roll: :roll: może jakoś to mi wyjdzie... :roll:

ed-mar
26-09-2008, 09:23
Tolu, wszystkiego najlepszego..... spółnione ale najszczersze życzenia pomyslności, radości i szcześcia.

http://www.fotoplatforma.pl/foto_galeria/1810_kwiaty.jpg


Wrzuć trochę aktualnych zdjęć Twojego ogrodu, o tej porze musi wyglądać oszałamiająco!!!

Pozdrawiam

aga1401
26-09-2008, 10:25
Edyta ja o to samo mialam poprosic Tole.pomyslalam sobie ze ogrod w porownaniu do zeszlej jesieni juz sie ponownie rozrosl i te kolory wrzesniowe....tam musi byc jak w bajce.
wiec czekamy... :)

braza
27-09-2008, 09:32
A ja dzień dobry przyszłam powiedzieć :D Miłego dzionka życzę :D

Miraśka
27-09-2008, 21:03
hej Tolu :lol: jak sie ma sliwa wisniowa?-mam nadzieje ,ze dobrze

Oliwkowo_Mi
27-09-2008, 21:58
Witam serdecznie Tolu,
Piszę pierwszy raz choć oglądam zdjęcia i pomysły od pół roku....oglądam i podziwiam i jestem pełna szacunku.... gratulacje wielkie za stworzony niesamowity klimat w domu.
Mam nadzieję, że zdrowie dopisuje, bo wiem co oznacza koniec września dla zapalonej ogrodniczki. Mieszkam razem z tesciową, a ona to dopiero ma bzika na punkcie ogrodu. I teraz niezależnie czy pogoda czy nie siedzi w ogródku i cebulki wsadza, żeby wiosną znów wszystkich zachwycić...echhhh... a potem kicha i zaraża nas i narzeka, że ją przewiało.... :roll: :D 8)

Niedawno pisałaś, że plaża w łazience już skończona. Jestem strasznie ciekawa jak teraz wygląda, bo juz na początku mnie rzuciła na kolana. Proszę o kilka zdjęć... czekam z niecierpliwością i pozdrawiam 8)

tola
28-09-2008, 00:00
Edytko Kozłowska, dziękuję za życzenia :D
Aga1401, pstryknę ogród w kolorach jesieni, choć tak jak już kiedyś pisałam mam wrażenie, że w kółko wklejam te same zdjęcia.
Postaram się o jakieś inne ujęcia, może coś z tego wyjdzie.

Braza, dzionek był miły, bo jak się nie cieszyć, gdy świeci słońce :D

Miraśka, śliwa zaczęła gubić liście, te nie przesadzane jeszcze nie.
Ale gałązki są żywe, nie usychają. Czy przetrwa, okaże się wiosną.

Oliwkowo_Mi, pozdrowienia dla Teściowej :D
Na razie się trzymam, choć domownicy już przechorowali wrześniowe spadki temperatur.
Dziś coś mi do głowy strzeliło, że moje thuje kuliste przed domem są posadzone za daleko od brzegu chodnika.
Zebrałam wszystkie kamyki, i agrowłókninę i każdą z nich przesadziłam bliżej ścieżki.
Potem znów agrowłóknina, i rozsypywanie kamyków. Zabawa na parę godzin i nikt nie zauważył, że coś się zmieniło :roll:

To moje thuje zbóje jeszcze przed przesadzeniem

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/flora2.jpg

Plaża w łazience skończona, zdjęcia słabe, ale innych nie mam.
Córka chciała pomarańczowe dodatki, więc takie są

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/plaa.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/kamyk2.jpg

czerwony zachód słońca nad plażą :wink:

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/kamyk1.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/kamyk.jpg

nitubaga
28-09-2008, 08:13
Nie no - Tola miej nad nami litość....i co mam teraz powiedzieć, no cudnie jest....

O ile dobrze pamiętam ktoś tu miał sznurek....to ja poproszę....tak ze 3 m...




Tola - widzę, że Ty w swoim bajkowym świecie masz thuje szmaragdowe....kochana ja właśnie z nimi mam mały kłopot - wczoraj zauważyłam, że jedna z nich zaczyna brązowieć od środka i od spodu ... i te brązowe gałązki odpadają... :o :cry: Tola ratuj - co to jest, choroba? szkodnik? jak uratować moje drzewko? są jakieś opryski?

Roksi01
28-09-2008, 10:28
Łazienka jest śliczna. Gratuluje pomysłu.

Roksi01
28-09-2008, 10:32
Mam ogromną prośbę Tolu, pokaż jeszcze sypialnie.

Cpt_Q
28-09-2008, 11:23
Plaża w łazience skończona, zdjęcia słabe, ale innych nie mam.
WOW! Myślałaś już o tym, aby w tej łazience party urządzić? Skoro tak, to ja bym się wprosił. A jakością zdjęć nie kokietuj, ewentualnie zaproś Pana Fotografa ;)


Córka chciała pomarańczowe dodatki, więc takie są
No i dobrze chciała, niedaleko pada jabłko...

Nelli Sza
28-09-2008, 12:23
Tolu Kochana i ja składam baaaaardzo spóźnione, ale baaaaaardzo serdeczne życzenia !!!!!!!!!!
Życzę, abyś była baaaaaaaaaaaaaaaardzo szcęśliwa !!!!!!!!!!!!!!!
Przytulenia ślę !!!!!!!!!!!!
:D :D :D

http://www.otofotki.pl/img4/obrazki/ijkl2026030901l.jpg

rogbog
28-09-2008, 17:51
Łazienka śliczna :D :P
Tolu
ja odgapiłam Twoją plażę :oops: :oops: w naszej większej łazience(plaża będzie mniejsza).I mam w związku z tym pytanie-z jakiego szkła robiłaś akwarium? Czy z hartowanego? Rozmawiałam ze szklarzem i powiedział,że zupełnie wystarczy zwykłe ale grubsze szkło.

Mam też,jeszcze jedną prośbę.Wśród Twoich zdjęć widziałam chyba Twoją garderobę.Niestety coś nie mogę ich znaleźć(przejrzałam wszystkie strony i nic :o )
Jeśli możesz, pzreślij mi na priv -głównei częśc z półeczkami ,wieszakami.Mamy taką niezbyt szeroką garderobę, chciałabym to funkcjonalnie zagospodarować.
Głównie z wykorzystaniem gotowych elementów np.z Ikei.
Z góry bardzo dziękuje :P :D

Pozdrawiam Bogusia

braza
29-09-2008, 09:59
Na to "łazienkowe party" o którym wspomina nasz Kapitan to i ja się piszę :D :D , chociaż znowu mam mieszane uczucia: jak nie ma zdjęć, to mi czegoś brakuje; jak są ... w kompleksy wpadam :-? Echchchch, żyzń ..... :-?

nitubaga
29-09-2008, 14:36
Tola zgodnie z obietnicą - piwko dla szanownej pani


http://images32.fotosik.pl/339/83aab6a892b53256.jpg (www.fotosik.pl)


wzięłam więcej, co by nie brakło.... :lol:

bodzio_g
29-09-2008, 23:17
żywiec na plaży ... :roll:
wiedziałem, kiedy tu zajrzeć :wink: 8)

tola
30-09-2008, 13:21
I mamy ostatni dzień września, coraz bliżej listopad, najbardziej nielubiany przez mnie miesiąc roku.
Brrr, na samą myśl zimno się robi.
A tu w wątku wcale zimno nie jest,
Kapitan imprezkę zapodał, Braza jest na TAK, Nitubaga zaopatrzyła w trunki, które Bodzio natychmiast wywąchał :wink: :lol:
czyli dobrze jest :D
Robimy oficjalne pożegnanie lata?

(...)
Patrz! Dzieci do szkoły kasztanów niosą kosz,
a w parku powoli czerwień przejdzie w brąz.
Nim z deszczu na szybę gdzieś poleci kilka łez,
na oścież otworzy drzwi "Klub Opuszczonych Serc".

Żegnaj lato na rok, stoi jesień za mgłą,
czekamy wszyscy tu, pamiętaj żeby wrócić znów...


:wink:

tola
30-09-2008, 13:36
Tolu
ja odgapiłam Twoją plażę :oops: :oops: w naszej większej łazience(plaża będzie mniejsza).I mam w związku z tym pytanie-z jakiego szkła robiłaś akwarium? Czy z hartowanego? Rozmawiałam ze szklarzem i powiedział,że zupełnie wystarczy zwykłe ale grubsze szkło.

Mam też,jeszcze jedną prośbę.Wśród Twoich zdjęć widziałam chyba Twoją garderobę.Niestety coś nie mogę ich znaleźć(przejrzałam wszystkie strony i nic :o )


Bogusiu, szklarz ma rację, z powodzeniem wystarczy grubsze zwykłe szkło, zwróć tylko uwagę na to, by brzegi były solidnie oszlifowane.

Moje garderoby odszukałam w wątku, są na 53 stronie.
Mam nadzieję, że jak skończysz swoją łazienkę, to pokażesz nam "siostrę bliźniaczkę" mojej plaży, pozdrawiam serdecznie :D

Nelli Sza, dziękuję pięknie za życzenia, przytulenia i piękne kwiaty.
Wieczorkiem wypiję kieliszek naleweczki domowej roboty za Twoje zdrowie, w końcu jesteś moim gościem :D

Roksi01, witam serdecznie, dziękuję za słowa uznania.
Zdjęcia sypialni to już trudniejsza sprawa, muszę zapytać swoje pociechy,
czy pozwolą na pokazanie ich najbardziej prywatnych miejsc w domu.
Pozdrawiam.

jamles
30-09-2008, 14:20
Nie no - Tola miej nad nami litość....i co mam teraz powiedzieć, no cudnie jest....

O ile dobrze pamiętam ktoś tu miał sznurek....to ja poproszę....tak ze 3 m...

Tola nie ma litości 8)
witaj w klubie miłośników sznurka :-? 8) :wink:

rogbog
30-09-2008, 18:21
Tolu
ja odgapiłam Twoją plażę :oops: :oops: w naszej większej łazience(plaża będzie mniejsza).I mam w związku z tym pytanie-z jakiego szkła robiłaś akwarium? Czy z hartowanego? Rozmawiałam ze szklarzem i powiedział,że zupełnie wystarczy zwykłe ale grubsze szkło.

Mam też,jeszcze jedną prośbę.Wśród Twoich zdjęć widziałam chyba Twoją garderobę.Niestety coś nie mogę ich znaleźć(przejrzałam wszystkie strony i nic :o )


Bogusiu, szklarz ma rację, z powodzeniem wystarczy grubsze zwykłe szkło, zwróć tylko uwagę na to, by brzegi były solidnie oszlifowane.

Moje garderoby odszukałam w wątku, są na 53 stronie.
Mam nadzieję, że jak skończysz swoją łazienkę, to pokażesz nam "siostrę bliźniaczkę" mojej plaży, pozdrawiam serdecznie :D


Tolu

dzięki za odpowiedź.W takim razie mierzę akwarium i zamawiam szkło.A moją plaża....nie będzie tak piękna (i duża ) jak u Ciebie :oops: :( Ale i tak się pochwalę :D

Muszę otworzyć stronę z garderobą, pewnie coś mi się zdjecia nie ładowały.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam ciepło :wink:
Bogusia

magi
30-09-2008, 19:11
Plaża, piwko i jakie widoki :lol: normalnie raj 8)

tola
30-09-2008, 23:10
a może w tej mojej plaży tak z jedną butelkę piwa położyć :roll:
jak myślicie, będzie się komponować?
jestem zdania, że wanna od razu zyska na atrakcyjności, zwłaszcza u męskiej części rodziny :lol:

onna
01-10-2008, 11:06
haha, no kochana. I jeszcze powinnaś od producenta pobrać należność za reklamę jak to tutaj zamieścisz ;)

braza
03-10-2008, 08:41
Dzień dobry :D Piątek mamy :D :D :D

mhk
03-10-2008, 08:46
ja tez sie przywitam - dziendoberek?

nitubaga
03-10-2008, 19:38
ja tez jestem....

Tola ponoć moja trawa nareszcie wzeszła....trudno jej było bo słonka ostatnio nie za wiele, ale ponoć jest....jutro jadę zobaczyć... :)


jak fajnie że piątek, nie?

monia77w1
03-10-2008, 20:32
Toluś,

piekny domek i przepiekny ogród :D
Jestem pod wrażeniem pracy, którą wnosisz, żeby wszystko tak pięknie wyglądało.

mayland
03-10-2008, 21:05
Hmmm piszcie więcej i częściej to strzeli nowa stronka i Tola nowe zdjęcia nam pokaże :wink: :lol:

jolariska
03-10-2008, 22:07
Hmmm piszcie więcej i częściej to strzeli nowa stronka i Tola nowe zdjęcia nam pokaże :wink: :lol:
To ja się przywitam wieczornie, bo też się nie mogę zdjęć doczekać :D
Zaglądam tu zawsze spragniona zdjęć co by nacieszyć oczy tymi cudnymi wnętrzami i zewnętrzami :roll:

rogbog
03-10-2008, 22:07
Jestem za, jestem za :D :) :D
Bo

rogbog
03-10-2008, 22:09
Jestem za, jestem za :D :) :D
Bo

wasiek
03-10-2008, 22:53
Dobry wieczór...
Ja też jestem za....
Bogusia widzę nawet podwójnie za.... :D :D :D

Amtla
03-10-2008, 22:57
A to się przytelepałam za Wami do Toli :D

Dużo pisać.... :wink:

Dużo pisać...

A może tola złamie regułę nowej stronki?

Toluś, nie daj się prosić, może jeszcze kuchnię?

BetaGreta
04-10-2008, 00:01
Ja też zaglądam codziennie z nadzieją że się pojawią nowe zdjęcia :)

onna
04-10-2008, 10:20
dzień dobry.




To ile jeszcze do tej nowej stronki????????????????????????????????
??????????????????
??????????????????
??????????????????


W taką pogodę bym coś ładnego pooglądała :)

Amtla
04-10-2008, 13:01
Ile????????????????????????????????




Ile???







Ile?

aga1401
04-10-2008, 14:51
dolaczam sie do prosb :lol:

jolariska
04-10-2008, 23:12
Dobry wieczór, to co przeskakujemy już ?

jolariska
04-10-2008, 23:14
A tak w ogóle to jak można powybrzydzać to ja bym poprosiła ogród w jesiennej odsłonie.


plisss........




:roll:

i co.. :wink:

braza
05-10-2008, 10:40
A ja życzę miłego dnia :D :D :D

nitubaga
05-10-2008, 10:48
no to może ja....tylko nie w jesiennej, a prawie wiosennej :o

oto foteczki mojej dopiero co kiełkującej trawy...jest to iście wiosenna, żywa, świeża zieleń...aż niepasująca do otoczenia...

http://images34.fotosik.pl/374/2e4e506ab11f4142.jpg (www.fotosik.pl)

http://images24.fotosik.pl/282/d1f88ecfb849e4ca.jpg (www.fotosik.pl)

Tola dzięki jeszcze raz za namiar na siewnik...

rogbog
05-10-2008, 16:06
Bogusia widzę nawet podwójnie za.... :D :D :D

To wszystko przez mój net :D :D :D , ale dla wyższych celów (szybsza zmiana stronki :P :P ) niech tak będzie :P :lol:

Pozdr

wasiek
05-10-2008, 21:14
No to teraz i ja spróbuję, a może trafie na nową stronke...:-)

mhk
05-10-2008, 21:24
Ja trafie :lol:

Zygul
05-10-2008, 21:25
Ja trafie :lol:
I z dziennika Toli zrobiła się strzelnica... ładnie to tak?

mhk
05-10-2008, 21:27
Ja trafie :lol:

wasiek
05-10-2008, 21:28
to nie strzelnica :D :D :D tylko chcemy szybciej zobaczyc nowe zdjęcia... :D :D :D

mhk
05-10-2008, 21:32
Ja trafie :lol:
I z dziennika Toli zrobiła się strzelnica... ładnie to tak?

no nieladnie ale czemu nie raz zrobic sobie strzelnice :lol: :lol: :lol:

mhk
05-10-2008, 21:33
no przeciez ze to tylko o to chodzi - my chcemy zdjec my chcemy zdjec :D

mhk
05-10-2008, 21:34
zdjec zdjec zdjec :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

mhk
05-10-2008, 21:35
moze mi ktso pomoze :roll: :lol:

wasiek
05-10-2008, 21:38
a pomogę .... :D :D :D

mhk
05-10-2008, 21:38
beda zdjecia ja juz tak zrobie ze beda :lol: :lol: :lol: :lol:

mhk
05-10-2008, 21:40
wasiek do dziela!!!!!!!!

mhk
05-10-2008, 21:41
JEST JEST JEST - TOLUS JUZ TERAZ NIE MASZ WYJSCIA!!!!!!!!!!!!!!

Amtla
05-10-2008, 21:41
beda zdjecia ja juz tak zrobie ze beda :lol: :lol: :lol: :lol:



OPTYMISTKA URODZONA :D


Spóźniłam się :wink:




Pozdrowienia




?????

mhk
05-10-2008, 22:14
No Tolus teraz czekamy na zdjecia!!!!

wasiek
05-10-2008, 22:27
o kurcze przegapiłam... :(

wasiek
05-10-2008, 22:28
ale nic to, nowa stronka, nowe zdjęcia...... :D :D :D :D

tola
05-10-2008, 22:33
Dobry wieczór :lol:

wasiek
05-10-2008, 22:34
Dobry wieczór właścicielce tegoz wątku....my tu tak gościnnie.... :) :) :)

tola
06-10-2008, 00:00
cieszę się bardzo :D

strasznie wolno przeładowują się dziś strony, ciekawe, czy tylko u mnie?
jak minęła niedziela?
u nas wreszcie świeciło słońce, ogród obfotografowany, las też.
Nawet grzybów uzbieraliśmy, pachną :D
Widzę, że u Nitubagi trawka wzeszła, cudnie.
A do Ciebie Waśku to już lecę poczytać co nowego na budowie, zaległości mam :oops:

rogbog
06-10-2008, 11:29
A może mi się uda?? :D :D :D
Bo

mhk
06-10-2008, 19:56
Tola milczy!!!!

tola
06-10-2008, 22:44
Gwiazdki Wy moje. To wszystko nie jest takie proste.
Zdjęcia trzeba pozmniejszać, do albumu powrzucać, a mój komp chodzi jak żółw anemik.
Ale coś tam mam i wklejam.

Tematem sesji miała być jesień w ogrodzie, więc jest :wink:

cytrynowa odmiana berberysa w wersji czerwonej

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/jesien7.jpg

żółte liście glediczji trójcierniowej

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/jesien6.jpg

jesienna róża herbaciana

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/jes10.jpg

liście irysów już w żółte paski, pelargonie angielskie jeszcze nie ścięte przymrozkiem

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/jesien2.jpg

kolorowa altanka, dzięki barwom klonu i dzikiego wina

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/jesien3.jpg

niebieskolistna funkia karłowa też już żółta

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/jesien1.jpg

jeżówka

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/jes1.jpg

to widzę z okna kuchennego

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/jesien9.jpg

no i mój ulubiony wrzos

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/wrzoce-1.jpg

część pracy domowej odrobiona :wink:

rogbog
06-10-2008, 22:48
Tola milczy,
ale...jak się odezwie to....znowu nam szczęki opadną :o :D :D normalnie :wink:
Ale pozbieramy je do następnego razu,prawda? :lol: :lol:

Pozdr :roll:

tola
06-10-2008, 22:52
Bogusiu, a ja taka grzeczna, sypnęłam fotkami :lol:

rogbog
06-10-2008, 23:02
No to się wstrzeliłam :o .
I właśnie szczęka mi opadła :cry: :cry:
Cudnie,kolorowo :) :) :)

Pozdr :roll:

ed-mar
07-10-2008, 07:55
Tolu, ślicznie, kolorowo i bajecznie, a jak pieknie wygląda to wszystko w całości, prawda???

Dzis u nas ciepło i słonecznie :D
Pozdrawiam

jolariska
07-10-2008, 08:24
Tolu, po prostu pięknie. Mam pytanie ta pelargonia to tak w gruncie sobie rośnie ?

Maluszek
07-10-2008, 08:32
Tolu - cudną masz jesień w ogrodzie :D

miłego dnia :D

BetaGreta
07-10-2008, 08:47
Tolu piękna jesień w Twoim ogrodzie.

Czy jak będę urządzać swój ogród to przyjedziesz do mnie? :D

Miło było z rana zobaczyć takie piękne widoki.
Pozdrawiam,
BetaGreta

aga1401
07-10-2008, 09:59
ajjjjjjjj to jest prawdziwa jesien :D

rrmi
07-10-2008, 11:17
Oj Tolcia Tolcia :D

Zaraz mam wyjsc z domu .No i wyjde .
I jak zobacze te moje podworko to moge zejsc na serce :D :wink:

Ladnie , ladnie , pieknie , pieknie. :P :P :P

tola
07-10-2008, 11:58
Rrmi, jakie zejść, jakie serce?
to chyba tylko wtedy, gdyby jak w koszmarze ktoś w nocy wyciął Twoją brzozę sprzed ganku i te wszystkie wokół,
sosny przerobił na deski podłogowe, a leśne dróżki wyasfaltował.
Tego mogłabyś nie przeżyć. A tak, Ty to dopiero masz piękna jesień wokół domu.
Naturalnie pięknie.
Aga1401, no właśnie, jesień, a ja jej tak nie lubię :(
BetaGreta, no jasne że przyjadę, przy okazji odwiedzę rodzinkę w Żelechowie i do Rrmi zalecę :D
Maluszku, pozdrowienia całej Rodzince.
Jolariska, tę pelargonię moja mama przechowała przez zimę w doniczce i wiosną mi ją oddała.
Wsadziłam wprost do gruntu i kwitła ładnie całe lato.
Ma jeszcze dużo pąków, ale jak będzie przymrozek, to po niej. Aż szkoda.
Edytko, u nas wczoraj było ładnie, słonecznie, dziś znowu deszcz i tak smutno za oknem. Teraz w ogrodzie właściwie nie ma nic do roboty.
Ale jak wszystkie liście opadną, to wtedy szaleństwo.
Jeśli będzie sucho, zgarnę je odkurzaczem ogrodowym, jeśli nie, przyjdzie polatać z grabiami :wink:

ed-mar
07-10-2008, 12:56
Tolu
A u mnie przed domkiem wsadzone malutkie iglaczki, za domem las sosnowy, parę małych brzózek, których liście fruwają wokół i nawet do mnie nie dolatuję, czyli czystka, super bo nie ma roboty w ogrodzie jesienią, jest pare listków z ozrobnej jabłoni rajskiej i wierzby Iva, ale co to za robota, można pozbierac w ramach relaksu :wink:

PS. Chyba popstrykam dziś swój ogród, może coś z tego wyjdzie fajnego ...

aga1401
07-10-2008, 13:23
Edyto normalnie tak to opisalas, ze widze to oczami wyobrazni.zrob fotki koniecznie :D
Tola u ciebie kazda pora roku w ogrodzie jest piekna.fakt ze troszke deszcz i snieg ograniczaja pole dzialania, ale to czas zregenerowania sil na wiosne.gadam peplam a na razie mam 20 arow polnej laki.jessssu :oops

nitubaga
07-10-2008, 16:04
A ja juz nie mam słów by ten rajski ogród wychwalać :roll: więc nie będę wychwalać... teraz to się będę odgrażać TOLA JA TEŻ TAK KIEDYŚ BĘDĘ MIAŁA...i nie ma prawa być inaczej... :lol: :lol: :lol:

tola
07-10-2008, 19:29
A ja juz nie mam słów by ten rajski ogród wychwalać :roll: więc nie będę wychwalać... teraz to się będę odgrażać TOLA JA TEŻ TAK KIEDYŚ BĘDĘ MIAŁA...i nie ma prawa być inaczej... :lol: :lol: :lol:

Amen :lol:

Edytko, rób zdjęcia i pokazuj, już tyle razy chwaliłam miejsce, w którym mieszkasz, bo jest piękne.
A taras to mam absolutnie w ulubionych.
Aga1401, polna łąka też ma swój nieodparty urok, zwłaszcza w upalny letni dzień.
Wszystko kwitnie, pachnie, owady brzęczą leniwie, motyle siadają na nagim ramieniu, bossssko :D

DarioAS
07-10-2008, 20:12
wiedziałam gdzie zajrzeć, żeby rozjaśnić te pochmurne dni..
pięknie, jesiennie.. :roll:

BetaGreta
07-10-2008, 20:17
Tolu obawiam się że Ty masz na myśli ten Żelechów na trasie Warszawa - Lublin. Ja będę mieszkać w tym przy trasie katowickiej (powiat grodzisk mazowiecki).
Ale i tak Cię zawsze chętnie ugoszczę :)

ed-mar
08-10-2008, 10:33
Tolu wrzuciłam zdjęcia
http://forum.muratordom.pl/adriana-dom-edyty,t80628-120.htm

braza
08-10-2008, 11:17
Ale cudna jesień!!!!!

Pozdrowionka znad morza Toluniu :D :D

Ew-ka
08-10-2008, 15:29
Tolu ...masz u siebie trzmielinę oskrzydloną ? szukam jej od jakiegoś czasu i nigdzie nie potrafie kupic ....z allegro troszke sie obawiam co za patyk mi przyslą :-?


zrobiłam porzadek :lol:

magi
08-10-2008, 19:19
przysiadłam w tym jesiennym ogródku na chwilkę :D

tola
08-10-2008, 20:15
Tolu obawiam się że Ty masz na myśli ten Żelechów na trasie Warszawa - Lublin. Ja będę mieszkać w tym przy trasie katowickiej (powiat grodzisk mazowiecki).
Ale i tak Cię zawsze chętnie ugoszczę :)

nie potrzebnie się obawiasz, bo to właśnie ten Żelechów na trasie Katowickiej, jakieś 30 km za Warszawą, prawda?
tak więc nie znasz dnia, ani godziny, kiedy na progu stanę :wink:

tola
08-10-2008, 20:26
Ew-ka, ale piękna ta czerwona trzmielina, cudo.
Nie mam takiej u siebie, ale chcę, absolutnie.
Strasznie się strona rozjechała przez ten link z allegro :roll:

Dzięki dziewczyny za odwiedziny, wklejam jeszcze kilka

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/jesien10.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/jes6.jpg

tu na pierwszym planie pióropusze żurawki

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/jes5.jpg

czerwone owoce irgi

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/jes3.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/jes4.jpg

a tu kapeluszowate kształty dwóch wierzb, jeszcze zielone

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/jes8.jpg

dziś było tak pięknie i słonecznie, bezwietrznie, że opalałam się na tarasie, jak ja to lubię :D

zalotnica
08-10-2008, 21:32
Cudny ten Twój jesienny ogród Tolu!
Tak patrzę i patrzę i nachodzi mnie ochota, zeby juz cos posadzić u siebie.... niestety dopiero na wiosnę zaczynamy kopać fundamenty, więc jeszcze długo bedę czekała na swój własny ogród.

wasiek
08-10-2008, 23:47
Pieknie, pieknie.......
Tolu, potrzebuję porady...kupiłam kilka róz rabatowych i pnących a także migdałek trójklapowy. Ponieważ nie mam jeszcze nawiezionej u siebie ziemii, mam zamiar posadzić je w doniczki i tak przezimować w garażu. Czy przetrwają one w taki sposób zimę, żebym na wiosne mogła je wsadzić już na docelowe miejsce?
Oczywiście doniczki jeszcze czyms przykryje, żeby ciepło im było.... :D :D :D

jamles
09-10-2008, 01:00
dziś było tak pięknie i słonecznie, bezwietrznie, że opalałam się na tarasie, jak ja to lubię :D
zdjęcie opalenizny można prosić 8) :oops: :D

jamles
09-10-2008, 01:23
Tolu ...masz u siebie trzmielinę oskrzydloną ? szukam jej od jakiegoś czasu i nigdzie nie potrafie kupic ....z allegro troszke sie obawiam co za patyk mi przyslą :-?


zrobiłam porzadek :lol:
http://www.zszp.pl/index.php?sub=szukaj&wysw=1&sco=trzmielina+oskrzydlona

ed-mar
09-10-2008, 09:09
O jejku, nie mogę się napatrzec na Twój ogród, rzeczywiście niezły Z niego "popierdółek", jak możesz tak mówic na takie "dzieła sztuki"

Ivonesca
09-10-2008, 11:16
Toluś - ogród jesienno-kolorowy śliczniutki :-)

W sprawie mojego przetargu - niestety nici :cry: :cry: :cry:

BetaGreta
09-10-2008, 11:43
nie potrzebnie się obawiasz, bo to właśnie ten Żelechów na trasie Katowickiej, jakieś 30 km za Warszawą, prawda?
tak więc nie znasz dnia, ani godziny, kiedy na progu stanę :wink:

Super! Nawet nie wiesz jak się cieszę :D
Mam nadzieję że za rok już będzie domek i będę mogła ponowić zaproszenie.

A te ostatnie zdjęcia - marzenie. Co za kolory. Cudnie.

Zakrzewianka
09-10-2008, 16:09
Tolu

jaki piękny ogród...I pogoda.... Wszystko u Ciebie takie piękne! Aż nabieram znowu ochoty walczyć z tym naszym ugorem :wink:

pozdrawiam serdecznie

aga1401
09-10-2008, 16:57
tola nic dodac nic ujac.dech zapiera.jest naprawde cudnie.i slow mi brakuje z zachwytu.kazdy cos napisze, nie chce sie powtorzyc, ale wyjscia nie mam.
kazde zdjecie jak z ogrodu botanicznego, a co ja gadam.nawet tam nie jest tak ladnie.
napisz jak to robisz ze to wszystko tak pieknie rosnie, czy jakos specjalnie nawozisz, przycinasz? nawet moja trawa na lace nie jest nigdy tak zielona jak twoj trawnik :wink:

tola
09-10-2008, 20:48
Zalotnica, długo, czy nie , najważniejsze, że ogród będzie i tego się trzymaj.
Czas pędzi, nawet się nie obejrzysz, jak wszystko będzie kwitło.

Wasiek, ja robiłam inaczej.
Kupowane jesienią rośliny, które miałam sadzić wiosną zakopywałam razem z donicami do ziemi w przypadkowym miejscu, gdziekolwiek. Na to, co ponad donicą kładłam gałązki świerku. Róże też kopcowałam, przykrywałam ziemią, igliwiem. Migdałek możesz dla pewności okręcić białą włókniną i pień i koronę. Na pewno przezimuje bez przeszkód. Wiosną wykopiesz i posadzisz we właściwym miejscu.

Jamles, opalenizna jakaś taka mizerna i nie fotogeniczna 8)

Edytko, ja obstaję przy swoim, że popierdółek i już :lol:

BetaGreta, to jesteśmy umówione :D

Zakrzewianko, walcz, naprawdę warto

Aga1401, staram się dobierać rośliny tak, by nie były bardzo wymagające jeśli chodzi o pielęgnację zwłaszcza tą chemiczną.
Dlatego mam bardzo mało róż, które wymagają dużo oprysków.
Oczywiście, doglądam swoje roślinki, gadam z nimi, przycinam wtedy, gdy potrzeba. Jeśli chodzi o nawożenie idę na łatwiznę.
Wiosną kupuję nawóz Osmocote jeden do wszystkich rośli i sypię go pod każdą roślinę. Raz w roku. To wszystko.
Trawnik nawożę dwa do trzech razy w sezonie.
Sierpień, wrzesień to miesiące w których prac prawie nie ma, a ogród wygląda pięknie. Patrzeć i odpoczywać.
Druga połowa października dość pracowita, bo trzeba zgrabić wszystkie liście i ściąć obumarłe byliny, irysy, jeżówki, lilie, funkie, peonie.
Te prace lubię, bo jest na tyle chłodno, że już by się nie chciało siedzieć na tarasie, a tak wciąż przebywa się czynnie w ogrodzie.
Później zimą tak bardzo brakuje tego "grzebania" w ogródku.

bodzio_g
09-10-2008, 21:46
Normalnie jak zwykle - zatkało mnie i nie wiem co pisać :roll:
już nawet odgrażać sie nie mogę ... :-?

jamles
10-10-2008, 01:24
Jamles, opalenizna jakaś taka mizerna i nie fotogeniczna 8)


nie wierzę 8) :oops: :wink:

Maluszek
10-10-2008, 09:43
Tolu - a czemu nie ma zdjęć tarasiku w takim cudnym, jesiennym otoczeniu?

mhk
10-10-2008, 09:48
Nie bylo mnie bo sie schorowalam - ale przyszlam i od razu takie cuda zobaczylam - pieknie Tolu mam nadzieje ze kiedys tez bede potrafila wyczarowac choc jedna trzecia takiego ogrodu!!!

DarioAS
10-10-2008, 16:09
czyli co..
Funkie się ścina??
a tego nie wiedziałam.. :roll: :roll:

mayland
10-10-2008, 18:05
Hmmm
Tak sobie myślę.... że nie do powtórzenia jest urok Twego ogrodu Tolu :roll:
Czyszcze u sibie tylnią część działki. Jest cieżko bo teren nierówny i muszę dużo ziemi nawieść w doły. Mam 2 wywrotki czarnej ziemi do rozwiezienia. Wożę, ukladam chodnik z płyt betonowych, robię nasadzenia. Ale.... nie wyjdzie mi ładnie. Juz to wiem. Poprostu masz do tego rękę. Pewnei tez jakis urok bedzie miała ta moja olbrzymia rabata ale to nie bedzie TO!
Dziś kupiłam pęcherznice żółta i czerwoną, 2 bukszpany, suchodrzew, 2 cisy i barwinka. Postawiłam i jutro bedę sadzic. Po tym jednak, jak obejrzałam ponownie zdjecia Twego ogrodu jakoś... straciłam animusz. Ech, zamiast zmotywować to sie dobiłam :lol: Mam wrażenie, ze działam po omacku :-?

Amtla
10-10-2008, 18:19
tolu, jak ja lubię się do Ciebie wpraszać :D Zawsze mi się humor poprawi jak sobie pooglądam...

A możesz jeszcze trochę kuchnię pokazać?

TomKa
10-10-2008, 23:43
Przepięknie!! Jak zawsze czyściutko i wszystko równo przycięte. Śliczna ta jesień u Ciebie.
Tolu, mogłabyś napisać z czego masz podłogę w altance, jak to drewno jest zabezpieczone od spodu, czym pomalowane?

kasiulinka
11-10-2008, 00:14
Tolu już od pewnego czasu podglądam twój ogród ale dopiero teraz zdecydowałam się napisać. Ty jesteś chyba jakąś czarodziejką. Jak oglądam zdjęcia twojego ogrodu to tak jakbym tam była. Aż mi pachnie kwiatami w domu. Po prostu cudo. Wyobrażam sobie ile pracy musisz wkładać aby mieć taki efekt. Ze mnie niestety kiepska ogrodniczka wiec tylko mogę popodziwiać i muszę ci powiedzieć że szczękę mam non stop opadniętą. :D Naprawdę chylę czoła. Super !!!

wasiek
11-10-2008, 00:30
Tola, dziękuję za odpowiedź. Ja pewnie skorzystam z Twojej rady, bo to sposób juz sprawdzony.
Kolorki ogrodu cudowne.....ach, i u mnie też takie kiedys będą..... :D :D :D

jea
11-10-2008, 03:14
Cześć dziewczyno :D
pięknie i Cię...medytuję 8) :wink:

P.S.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję :P

Żelka
11-10-2008, 11:12
Oj Tolus, Tolus...... 8) Ty sie lepiej przyznaj z ktorej planety pochodzisz.., bo.., czy czlowiek jest w stanie taki ogrod zrobic i utrzymac..., jakos mocno watpie.... :D :wink:

braza
12-10-2008, 23:35
Ja już też nie mam sił się powtarzać i odgrażać ... przyszłam popatrzeć na te Twoje Tolu cuda natury :D :D

tola
13-10-2008, 12:59
Jamles, opalenizna jakaś taka mizerna i nie fotogeniczna 8)


nie wierzę 8) :oops: :wink:

:lol: :wink:

tola
13-10-2008, 13:15
Bodziu, jak tam piasek, wypłukany?, bo ja trzymam za to, cały czas :wink:
Maluszku, zdjęcia tarasu nie uległy zmianie. Jest tak, jak na ostatnio wklejonych, tu jesień jeszcze nie zajrzała :wink:
mhk, mam nadzieję, że ze zdrówkiem już wszystko w porządku.
A w ogrodzie będziesz musiała czarować. W końcu gdzie, jeśli nie tam? :wink:
DarioAS, z funkiami jest tak, że ich liście już robią się brzydkie, obumierają.
Można je tak zostawić do wiosny, będą stanowić ochronę przed mrozem, ale nie wygląda to fajnie i funkiom ochrona nie jest potrzebna.
Ścinać ich rzeczywiście nie trzeba w sensie dosłownym, bo te liście można zwyczajnie zebrać. One już się korzeni nie trzymają. Ja je zbieram.
Amtlo, postaram się coś wrzucić wieczorem.
TomKa, my robiliśmy tak.
Deski malowaliśmy impregnatem z dwóch stron, trzykrotnie.
Teren został oczyszczony ze wszystkiego, co rosło. Usunęliśmy też korzenie.
Wyrównaliśmy, ubiliśmy ziemię. Na nią położyliśmy czarną matę ogrodniczą, podwójną.
Żeby deski były uniesione do góry, przez co wilgoci pod spodem jest mniej i nie gniją tak szybko, w rogach i na środku położyliśmy betonowe płyty chodnikowe. I na nich oparliśmy całą podłogę.
To są zwykłe deski, więc ich żywotność nie będzie pewnie zbyt długa. Zobaczymy. Na razie wyglądają nieźle.

tola
13-10-2008, 13:20
Kasiulinka, cieszę sie, że napisałaś. Wyświetleń jest tak strasznie dużo, a wpisów mało.
Cieszy mnie każdy, naprawdę. Mam nadzieję, że się odezwiesz jeszcze nie raz. Pozdrawiam serdecznie.
Wasiek, jeśli będzie coś nie tak, to reklamacje do mnie :wink:
Jea, jeszcze raz wszystkiego najlepszego :D
Zeljka, ja chyba z Merkurego jestem, zdaje się, że to planeta horoskopowej panny :wink:
cześć Brazunia :D

tola
13-10-2008, 13:30
Wożę, ukladam chodnik z płyt betonowych, robię nasadzenia. Ale.... nie wyjdzie mi ładnie. Juz to wiem. Poprostu masz do tego rękę. Pewnei tez jakis urok bedzie miała ta moja olbrzymia rabata ale to nie bedzie TO!


I tu się nie zgodzę Maylandko, w życiu.
Widziałam chodnik, ma piękną falistą linię. Ścieżka przez to będzie ciekawsza, bardziej tajemnicza, zwłaszcza wtedy, gdy rośliny posadzisz tak, by fragmenty ogrodu były ukryte. Nie wszystko w zasięgu jednego rzutu okiem :wink:
Będzie ładnie, jestem o tym przekonana, patrząc na wnętrza, które urządziłaś.
Są niebanalne, z pomysłem, z pewną konsekwencją, nie chaotyczne, przemyślane.
Przeniesiesz to z pewnością również na ogród.
Tylko pamiętaj, że efekt nie będzie natychmiastowy i tym się nie zrażaj.
Jak patrzę na zdjęcia swego ogródu w pierwszym roku po założeniu, to wierzyć mi się nie chce, że tak to okropnie wyglądało.
I w ogrodzie można poczynić zmiany, jeśli się stwierdzi, że coś gdzieś nie pasuje. I za to między innymi kocham tę robotę, w przeciwieństwie do urządzania wnętrz, które mnie stresuje ponad miarę.
Przekonałam? :wink:

mhk
13-10-2008, 13:44
No a co z nowymi zdjeciami?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:

manieq82
13-10-2008, 20:06
Witam serdecznie :D
Podziwiam juz od długiego czasu i szukam w twoim wątku inspiracji i muszę przyznać (jak każdy tutaj) że masz po prostu prześlicznie :D
respect 8)

A apropos tarasu i obłożenia ścian drewnem - możesz napisać co to za towar i może jakąś fotkie z bliska :D Bardzo mi się to rozwiązanie podoba

Pozdrawiam i podziwiam

mariusz

mayland
13-10-2008, 21:11
Ach Tolu, oby było choć w połowie tak, jak zakładasz :lol:
Bardzo mi miło słyszeć, że Ci się podoba :lol:

asizo
13-10-2008, 21:47
Tolu, jestem u Ciebie nowa. Masz prześliczny dom i ogród. Jeszcze nie zdążyłam wszystkiego dokładnie obejrzeć, ale i tak jestem pod wrażeniem :)

Czy mogłabyś mi powiedzieć, jakie płytki masz na podłodze w kuchni?

Bardzo mi sie podobają, ale chyba nie uda mi się odnaleźć ich nazwy, bo ten wątek jest straaaasznie długi. Szukam, szukam i nie mogę znaleźć.
:-?

asizo
13-10-2008, 22:06
Znalazłam :D . Mówisz, ze to firma Gres Luna. A gdzie można kupić gres tego producenta? Gdzie Wy kupowaliście?

lilajar
13-10-2008, 22:33
Jak zwykle powalilas mnie na kolana tym swoim ogrodem. Nawet ta funkia, za ktora nie przepadam jakos sympatycznie wyglada. I wcale nie tak jesienno u ciebie. Czy wy nie macie jakiejs normalnej jesiennej pogody: plucha, zimno, wiatr?

bodzio_g
14-10-2008, 08:47
Bodziu, jak tam piasek, wypłukany?, bo ja trzymam za to, cały czas :wink: ...
jeszcze płukam bo ...mi brakuje na wylewki do piwnicy :wink: 8) :D

nitubaga
14-10-2008, 10:55
Dzień dobry....

przyszłam się ponatychać urokami ogródka. :wink: Mam nadzieję, że jak się tak ponatycham - to u mnie też tak będzie pięknie. Tola - cudnie masz.

tola
14-10-2008, 17:51
mhk, piękna kobietka z Ciebie,
takim zdjęciem w awatarku to jak nic Selimma tu ściągniesz :D

manieq82, ten towar :lol: na ścianach tarasu to jakaś zwykła sosnowa decha z tartaku.
A na zbliżenie to się możemy umówić 8) (pstryknę i wkleję). Pozdrówka.

asizo, ten gres kupowaliśmy w Białymstoku w sklepie "Aga" na ul. Hetmańskiej.
Oni specjalizują się w takich nietypowych płytkach z Hiszpanii i Włoch.
Moja płytka jest ładna, ale nie położyłabym jej drugi raz. Ma satynową powierzchnię i jest ona trudna w utrzymaniu czystości. Każdą plamkę wody widać po wyschnięciu. Wszystko się do niej mocno przykleja, trzeba szorować, mop nie zawsze daje radę. Nawet po umyciu mopem parowym powierzchnia nie ma jednolitego połysku. Może jestem przewrażliwiona i się czepiam (taka jest opinia rodziny), ale mnie ta podłoga denerwuje.
Natomiast gres kupiony też w tym sklepie, położony w jednej z łazienek, to rewelacja. Uwielbiam tę płytkę

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/12.jpg

ma delikatnie ryflowaną powierzchnię, delikatny połysk i fakturę jakby tkaniny.
No ale i cena była inna niestety.

lilajar, zapewniam Cię, że takiej pogody o której piszesz to u nas na Podlasiu dostatek. W ubiegłym roku przez prawie trzy miesiące słońce nie raczyło wyjrzeć zza chmur.
O nastroju nie wspomnę, masakra.

bodziu, to jak już wszystko wypłuczesz, daj znać, uczcimy to jasnym pełnym :wink:

nitubaga, to Ty dzisiaj robisz za "piękną potrzebę konsumenta" i na palmie dyndasz? :lol:
ja dzisiaj próbuję rozkminić nową komórkę, którą mnie Ślubny uszczęśliwił.
A że w technicznych sprawach to się gubię i znaleźć nie mogę, to mam zagwostkę na cały wieczór
:roll: :wink:

asizo
14-10-2008, 17:59
Dzieki, Tolu :)
Ja właśnie z Białegostoku jestem :)
Ale dobrze, ze mi mówisz o tych problemach z czyszczeniem, bo ja też mam pedantyczne podejście i pewnie by mnie to także wkurzało. A sklep odwiedzę. Nawet nie wiedziałam, ze taki jest. Byłam w Aneksie, Akcessie i Consusie. Na razie wpadł mi w oko włoski gres Travertini z firmy Ceasar. Ale skoro piszesz, ze w na Hetmańskiej sprowadzają nietypowe płytki, to może tam coś mi sie spodoba.
Wieeeeelkie dzięki :)
I będę tu do Ciebie zaglądać :) W końcu to po sąsiedzku ;)

tola
14-10-2008, 18:04
Przy okazji nowej strony wkleję zdjęcia z naszej przysypialnianej łazienki, tej ze schodami.
Co się zmieniło?
Są już drzwi do wnęki prysznicowej.
Ich wysokość idealnie zgrała się z górną linią lustra przy umywalce. Dobrze to wygląda.

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/pral3.jpg

Za tą ścianą umywalkową jest już zabudowa pralni, wszystkie środki czystości zamknięte w szafkach. Obok pralki szafka z koszem na rzeczy do prania.

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/pral1.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/pralnia.jpg

"pęknięcie" ściany doczekało się szklanych półek

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/azi2.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/azi1.jpg

Ręczniki i dodatki w tej łazience są w dwóch kolorach: jasnozielonym i bordowym.
Zdjęcia robione jeszcze przed przykręceniem wieszaków, więc tego nie widać.

tola
14-10-2008, 18:09
asizo, cieszę się, że mam tu w wątku "sąsiadkę" :D
A wracając do tematu sklepu, to jest on w miejscu, gdzie budują nowy Auchan.
I naprawdę warto go odwiedzić, mają ciekawą niespotykaną gdzie indziej armaturę, ciekawe szafki pod umywalki, kamienne dekory. Warto.

EDZIA
14-10-2008, 20:54
Witaj Tolu,
Pospacerowałam sobie po Twoim jesiennym ogrodzie, posiedziałam na wykończonym już drewnem tarasie, wpadlam do łazienki przysypialnej,... i tak fajnie się poczułam. Twój dom zawsze będzie mi się kojarzył z mile spędzonym urlopem, wspaniałymi ludźmi, których miałam okazję poznać u Ciebie.
Widzę też, ze kontki już som :D

pozdrawiam

Edzia

onna
15-10-2008, 00:03
tolu, piękna ta łazienka. A to wyrównanie linii drzwi z lustrem sprawia, że (na tym zdjęciu przynajmniej) wydaje się że za tymi drzwiami jest taaaaka przestrzeń z oknem i wogóle. Nawet linie dekoru Ci się połączyły. Świetne zdjęcie :)

braza
15-10-2008, 00:35
Przyszłam i odżyłam, bo ja zawsze odżywam przy pięknych widokach :D

Buziaki Toluniu :D

mayland
15-10-2008, 07:41
No, teraz mogę spokojnie zacząć dzień. Oczy nacieszone. Dusza....cóż, czuje niedosyt. Jak pomyślę o tym pięknie utraconym przy okazji własnej realizacji łazienki to sie wkurzam. Ale dobrze, że jest Twoja łazienka. :lol: Wiem, ze jest duża i to dało też pewne możliwości jej aranżacji. Myślę, że poza względami dekoratorskimi daje ona dobrą podpowiedź niejednej osobie w zakresie odpowiedniego planowania zagospodarowania przestrzeni. To bardzo ważne co widać na przykładzie twojej łazienki!!!

mhk
15-10-2008, 09:32
Nacieszylam oczy i czekam na nastepna strone - jest pieknie - jak ty to robisz????? !!!!

mhk
15-10-2008, 09:42
Tolu napisalas o mopie parowym - czy to jest rzeczywiscie taklie dobre urzadzenie jak je opisuja :roll: - gdzie je kupowlaas? - mase jest tego na allegro! moze tam?

Ivonesca
15-10-2008, 09:43
pięknie...jak zwykle 8)
pozdrawiam serdecznie

mbied1
15-10-2008, 12:44
ja mam te urzędzenie na parę jest rewelacyjne, tylko kupowałam firmowe, bałam się później, że może to być jednorazowe, wiec wolałam wydać-ale szczerze polecam, myje okna, podłogi, glazure itp -oczywiście z naszą pomocą- ja kupowałam to na allegro.

nitubaga
15-10-2008, 12:59
ja mam te urzędzenie na parę jest rewelacyjne, tylko kupowałam firmowe, bałam się później, że może to być jednorazowe, wiec wolałam wydać-ale szczerze polecam, myje okna, podłogi, glazure itp -oczywiście z naszą pomocą- ja kupowałam to na allegro.


a jakiś link możesz podesłać?

mhk
15-10-2008, 13:12
No wlasnie jakis link na oryginal!!! :D

selimm
15-10-2008, 13:47
jest pieknie - jak ty to robisz????? !!!!

zagląda od czasu do czasu do... GS-Białystok

Justyna777
15-10-2008, 14:14
Jeżeli chodzi o mopa parowego, potwierdzam - rewelacja. Jestem z Niego bardzo zadowolona a z podłogi mozna jeść :) taka czysta.
Tolu, powtórz prosze jeszcze raz te nazwę siewnika, którą podałaś Nitubadze.
z góry dziekuję
pozdrawiam
Justyna

nitubaga
15-10-2008, 14:52
Jeżeli chodzi o mopa parowego, potwierdzam - rewelacja. Jestem z Niego bardzo zadowolona a z podłogi mozna jeść :) taka czysta.
Tolu, powtórz prosze jeszcze raz te nazwę siewnika, którą podałaś Nitubadze.
z góry dziekuję

pozdrawiam
Justyna


ja nie Tola, ale odpowiem...




ten siewnik na allegro sprzedaje sklep o nazwie

dobre_narzędzia

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=7950124&order=pd&p=3&p=4

ale przejrzałam ich ofertę i juz go nie mają....ale myślę że jego ponowne pojawienie się jest kwestią czasu. Przypilnuj sobie tego sprzedawcę a na pewno go znajdziesz....można zawsze też zapytać. Niestety aukcja juz jest nieaktywna by Ci móc pokazać szczegóły aukcji...


ale zdjęcia tego siewnika są w moim dzienniku...

papa

aga1401
15-10-2008, 16:40
Tolu jest bosko.talent jakich malo.uwielbiam ta galerie :)

eelii
15-10-2008, 17:34
super, gratuluję pomysłów :D

elbra1
15-10-2008, 22:05
No Tolu Tolu...tu się można tylko zdołować :roll:
Przepiękna łazienka


a ja mam nietypowe pytanko do Ciebie :oops:
Szukam i szukam i nie moge znaleźć przepisu, który tu kiedyś zamieściłaś na ciasto "Rafaello".
Mam takiego smaka na to :lol:

Dałoby się coś w tej sprawie zrobić :roll:

wasiek
15-10-2008, 22:21
Tolu, oglądając poprzednie zdjęcia Twojej łazienki, miałam wrażenie, że jest ona jakos kilka razy zakręcona a teraz widze, ze to przedzielenie ścianki na część z umywalką i pralnią to kształt dwóch prostokątów ze spadkiem dachu a dalej są schody do waszej sypialni. Czy tak?
Tak czy inaczej, łazienka jest pieknie pomyslana i zrealizowana.... :D :D :D

jolariska
16-10-2008, 08:58
eeech.....powiem tylko tyle ...Tolu...........jesteś czarodziejką........pięknie

Maluszek
16-10-2008, 09:04
Tolu - cudo stworzyłaś :D
pozdrawiam gorąco :D :D :D

Sloneczko
16-10-2008, 09:31
Szukam i szukam i nie moge znaleźć przepisu, który tu kiedyś zamieściłaś na ciasto "Rafaello".
Mam takiego smaka na to :lol:

Dałoby się coś w tej sprawie zrobić :roll:

Przepraszam, że się wcinam, ale Tolusiowe Rafaello to ja mam od dawna w ulubionych :oops:

Takie jest:

TORT RAFAELLO:

spód:
4 jaja, 1 szklanka mąki, 1 szklanka cukru, 1 łyżeczka proszku do pieczenia.
Piec ciasto w piekarniku w blaszce sernikowej, około 30 minut.

wierzch:
4 białka, 1 szklanka cukru pudru, 200 gram wiórek kokosowych.
Białka ubić na sztywną pianę, dodać cukier, na koniec wiórki i delikatnie wymieszać.
Masę wyłożyć na blachę sernikową, wyłożoną pergaminem.
Piec około 25 minut.

krem:
pół litra mleka, 6-7 łyżeczek cukru, 1 cukier waniliowy, 1 margaryna lub masło roślinne,
2 łyżeczki mąki ziemniaczanej, 4 żółtka, 2 łyżki mąki zwykłej.
Żółtka, cukier, mąkę z odrobiną mleka rozrobić na jednolitą masę.
Zmieszać z resztą mleka i zagotować.
Ostudzić i połączyć z margaryną.

Składać warstwami, najpierw biszkopt, potem krem i na krem placek kokosowy.

:) http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/ave.gif

Mohag
16-10-2008, 10:40
Przynioslam troche Italii ... zwalczylam chyba depresje po urlopowa :wink:

http://img530.imageshack.us/img530/4063/img53941qx1.jpg

Lazienka widze jest juz na tip-top zrobiona... wyszla miodzio 8) no moze ta fala miedzy bidetem a kibelkiem powinna isc w poprzek ale tak tez nie jest zle :lol: :wink:

braza
16-10-2008, 11:38
Dzień dobry :D

mhk
16-10-2008, 13:20
Tolu jezeli bys mogla sprawdz prosze jakie macie zarowki w podbitce??? - mam wypuszczone kable i nie wiem co tam wsadzic - chcialam cieple swiatlo, nie wiem czy halogeny czy jakies malo watowe zarowki - myslalam tez o ledach ale nie wiem czy nie za malo swiatla daja :roll: :roll: :roll: !! Dziekuje ci bardzo!!!

tola
16-10-2008, 13:35
Pada, po kliku ładnych, słonecznych dniach dziś listopadowa pogoda.
Ale nic to, najważniejsze, że koniec spania w noclegowni, od dziś będzie to sypialnia.
Przyjeżdżają meble, wreszcie może dostanę kawę do łóżka, bo będzie łóżko :lol:
Dzięki dziewczyny, że tu do mnie zaglądacie, mam stałą motywację, by tu pisać, czytać. To dla mnie najlepsza psychoterapia, lek na jesienne smuteczki.
Buziaki wszystkim :D

Selimm, jeśli gumioki znoszone mos, to daj cynk, u nas w GS-ie som, amerykanskie :wink:
a życzenia te wiesz, się nie spełniły 8)

Przepis na rafaello wklejony, dzięki Sloneczko.
Siewnik opisany, dzięki Nitubaga.
A w sprawie mopa parowego to napiszę, że ja swój kupiłam w Makro. Nie wiem, czy to oryginał, czy nie. Działa, jestem zadowolona. Martwi mnie trochę, że mam tylko jedną zamienną mikrofibrę i zastanawiam się co będzie, gdy się zużyje?
W TV było 10.

tola
16-10-2008, 13:43
Witaj Tolu,
Pospacerowałam sobie po Twoim jesiennym ogrodzie, posiedziałam na wykończonym już drewnem tarasie, wpadlam do łazienki przysypialnej,... i tak fajnie się poczułam. Twój dom zawsze będzie mi się kojarzył z mile spędzonym urlopem, wspaniałymi ludźmi, których miałam okazję poznać u Ciebie.
Widzę też, ze kontki już som :D

pozdrawiam

Edzia

Edziu, a ja mam wiele powodów do uśmiechu patrząc na karnisz, który wciąż opada, ile było kółek do zawieszenia? 13? :wink: buziaki dla Marka :D
na nogi od stołu :lol: , na bambus który dobrze się ma.
Polecam wszystkim przeprowadzki z Edzią :P
A kontki som, coraz przytulniejsze :D
Przekazuję też pozdrowienia od tych, których u nas poznaliście :D

tola
16-10-2008, 13:51
Mohag, dzięki.
A depresję po urlopową znam dobrze.
Czekam na grudzień, jak nic nie stanie na przeszkodzie, powitam Italię.
Ciągnie w tamtą stronę, oj ciągnie :wink:

mhk, u nas są żarówki na 220V, nie halogeny, światło jest ciepłe.
Zapytam męża jakiej są mocy.
Moi znajomi wstawili ledy i są bardzo zadowoleni. Prądu im nie zżera.
Ale jak mocno świecą nie powiem, bo nie byliśmy u nich wieczorem.
Za tydzień mają przeprowadzkę, po niej na pewno do nich zajedziemy, to wtedy Ci napiszę.

mhk
16-10-2008, 13:53
Dzieki ci bardzo!!!!!!!!! Poczekam na ta wiadomosc o ledach!!:)

mhk
16-10-2008, 13:58
[quote="tola"]Tak było wczesną wiosną:

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/kleosin78.jpg

...a tak trzy miesiące później:

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/P9040043.jpg

I jeszcze jedno male pytanie - jak ty to przeobrazilas w 3 miesiace - no kwiatki mozna posadzic ale taka trawa :o :o :o :o :o :o :o :o moze zdradzisz ta tajemnice!!!!!!!!!!!

tola
16-10-2008, 14:13
Tolu, oglądając poprzednie zdjęcia Twojej łazienki, miałam wrażenie, że jest ona jakos kilka razy zakręcona a teraz widze, ze to przedzielenie ścianki na część z umywalką i pralnią to kształt dwóch prostokątów ze spadkiem dachu a dalej są schody do waszej sypialni. Czy tak?
Tak czy inaczej, łazienka jest pieknie pomyslana i zrealizowana.... :D :D :D

Wasiu, ta łazienka jest na półpiętrze, czyli na poziomie pokoju nad garażem.
Sypialnia jest wyżej, poziom poddasza. Żeby uniknąć aż 5 stopni z sypialni do łazienki, podnieśliśmy poziom podłogi i teraz z sypialni są trzy stopnie do łazienki w dół, a z pokoju nad garażem dwa do góry. Łazienka jest w rogu poddasza, ten róg, czyli spadek dwóch ścian jest we wnęce prysznicowej.
Tu widać schody do sypialni, po lewej ich stronie są drzwi do pokoju nad garażem, na zdjęciu ich nie widać.

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/maja1.jpg
Obok drzwi jest pion z lustrem aż do podłogi, za nim sedes i bidet.
patrząc dalej ściana z oknem

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/dzie4.jpg

i ściana z wnęka prysznicową i umywalką, za nią wiadomo, pralnia

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/dzie.jpg

po prawej stronie zejście po dwóch stopniach do pokoju nad garażem

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/majka12.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/majka4.jpg

teraz masz już pełen obraz tej pokręconej łazienki :wink:

tola
16-10-2008, 14:23
I jeszcze jedno male pytanie - jak ty to przeobrazilas w 3 miesiace - no kwiatki mozna posadzic ale taka trawa :o :o :o :o :o :o :o :o moze zdradzisz ta tajemnice!!!!!!!!!!!

mhk, to żadne czary.
Zajrzyj do dziennika Nitubagi, nie było trawy, trzy tygodnie i piękny zielony dywan. Trawa kiełkuje w ciepłe dni, wiosną nawet w tydzień. Po miesiącu już pierwsze koszenie. I to cieszy, bo efekt jest widoczny bardzo szybko.
Sonika w ubiegłym sezonie trawę siała we wrześniu i jak dobrze pamiętam jeszcze przed zimą zdążyła skosić.

mhk
16-10-2008, 14:35
ale tam ci rosnie tylko trawa - zadnych innych zilestwa nie widac - przekopalas i przerwalas caly ten teren czy potraktowalas jakimis srodkami!!!

mayland
16-10-2008, 14:39
Tolu czy porwałabyś się teraz na zasianie trawy? Oczywiście licze sie z tym, że nie bedzie to super trawnik i że na wiosne trzeba bedzie dosiać ale chciałabym zasiać trawę na świeżej ziemi, zanim ją chwasty zdominują :roll: Jeśli wyjda trawa i chwasty i opryskam mniszkiem :-? Co o tym myślisz? Jest sens to robić?

EDZIA
16-10-2008, 15:06
Dzięki Tolu za pozdrowienia.
Pozdrów proszę też wszystkich od nas.
O tak, nogi od stołu to był fajny motyw, najczęściej przez nas wspominany. :D
No i jestem wzruszona, że przeprowadzka kojarzy Ci się z nami.
Trzymajcie sie cieplutko
Edzia i Marek

Amtla
16-10-2008, 16:40
tolu,

gdzie ja byłam, żewykończonej łazienki nie widziałam? :-? :o

Oj, będę zgapiać..... :wink:

tola
16-10-2008, 20:26
No właśnie Amtla, gdzie Ty byłaś? :wink:

mhk, podzieliliśmy trawnik na trzy części. Pierwsza część to ta z tyłu domu.
Żadnej chemii nie stosowałam ani wtedy, ani przez te wszystkie lata.
Żadnych oprysków chemicznych od dwuliściennych.
Przed sianiem przekopaliśmy wszystko, wybraliśmy zielsko, korzenie.
Kamienie przydały się później na skalniaki. Posialiśmy na tym kawałku trawę i przeszliśmy do drugiej części, potem trzeciej.
Tak więc trawnik powstawał etapami.
Nawożę sztucznie, bo muszę, ale chwasty na trawniku pielę ręcznie, tak jak na rabatach.
To szaleństwo, wiem, ale staram się, by tej chemii było jak najmniej.

Mayland, za późno już na sianie trawy. Musisz poczekać do wiosny.
Oczywiście możesz jeszcze teraz przygotować grunt.
Przekopać, wybrać korzenie perzu i innych chwastów. To na pewno trawnikowi nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie.
A wiosną założysz trawnik, a jeśli chwastów będzie i tak dużo, potraktujesz mniszkiem i po sprawie.

tola
16-10-2008, 20:37
Edziu, tak sobie pomyślałam, że po tych długich pięciu latach budowy,
po pięciu latach mego bycia tu, na Forum Muratora,
po wszystkich naszych spotkaniach w realu na zlotach forumowiczów,
w chwili tak ważnej dla mnie, jak przeprowadzka...
Ty byłaś ze mną w tych dniach, tutaj, na drugim końcu Polski,
...Edzia - moderator, Edzia - legenda forum,
Edzia - przesympatyczna, ciepła, życzliwa kobietka,
to niesamowite, nie śmiałam marzyć, a jednak :P
nigdy tego nie zapomnę i niech nikt nie mówi, że internetowe znajomości to ściema :wink:

mhk
16-10-2008, 20:42
Bardzo ci Tolu dziekuje za cenne uwagi!!!!!!!!

tola
16-10-2008, 20:48
Bardzo ci Tolu dziekuje za cenne uwagi!!!!!!!!

nie były bezinteresowne :wink:
po złożeniu trawnika proszę o zdjęcia, tu w galerii,
będziemy chwalić :D

mhk
16-10-2008, 21:00
:) oczywiscie ze zapodam - mam nadzije ze przynajmniej w jakiejs czesci bedzie przypominal twoj - dzisija pojechalam na dzialke a tam moj wspanialy tato juz bardzo duzo ziemi mi porozwozil - JEST WIELKI!!!!!!!!!

braza
16-10-2008, 22:22
A kto mówi o ściemie w związku z internetowymi znajomościami :o No chyba za bardzo zdrowy nie jest!!!!!

Tolunia, ściskam mocno ... powtarzać się nie będę :D

Ivonesca
17-10-2008, 09:22
.... i niech nikt nie mówi, że internetowe znajomości to ściema :wink:
dokładnie jest tak jak napisałaś :D niedowiarkom należy pokazać to forum :wink:
pozdrawiam z deszczowego Wrocka

Maluszek
17-10-2008, 09:27
.... i niech nikt nie mówi, że internetowe znajomości to ściema :wink:
dokładnie jest tak jak napisałaś :D niedowiarkom należy pokazać to forum :wink:
pozdrawiam z deszczowego Wrocka
bo nasze forum jest wyjątkowe :D

Tolu - właśnie oglądałam w TV TVN dzień dobry - dzisiaj pokazywali Białystok :D Wypatrywałam ale Cię nie widziałam :

AMFI
17-10-2008, 09:37
witam Tolu, Twój domek mnie zauroczyła, a łazienka sypialniana to na prawdę wypieszczone cudko :-)

elbra1
17-10-2008, 12:07
Sloneczko bardzo dziękuję za przepis :D

DarioAS
17-10-2008, 13:53
Tolu Twoje wnętrza i ogród są jak zaczarowane..
słów barkuje, żeby opisać co się czuje patrząc na te zdjęcia...

nitubaga
17-10-2008, 15:50
Tolu Twoje wnętrza i ogród są jak zaczarowane..


zgadzam się....



słów barkuje, żeby opisać co się czuje patrząc na te zdjęcia..

a ja tam dobrze wiem co czuję - determinację.... i niecierpliwość: kiedyta wiosna będzie? .

tola
17-10-2008, 19:57
ściskam mocno ...

ja też :D

tola
17-10-2008, 19:58
.... i niech nikt nie mówi, że internetowe znajomości to ściema :wink:
dokładnie jest tak jak napisałaś :D niedowiarkom należy pokazać to forum :wink:
pozdrawiam z deszczowego Wrocka
bo nasze forum jest wyjątkowe :D

Tolu - właśnie oglądałam w TV TVN dzień dobry - dzisiaj pokazywali Białystok :D Wypatrywałam ale Cię nie widziałam :

bo ja też oglądałam w TV :lol:
buziaki :D

tola
17-10-2008, 20:31
AMFI, pozdrawiam serdecznie.

Elbra1, napisz, czy ciasto się udało, mam nadzieję, że tak.

Nitubaga, wiosną będzie bosssko :wink:

DarioAS, jak te wnętrza sprzątam, to wcale nie czuję, że są czarodziejskie 8)

Mohag
17-10-2008, 20:32
Czarodziejskie wnetrza sprzata sie z wieksza przyjemnoscia 8)

tola
17-10-2008, 20:38
Czarodziejskie wnetrza sprzata sie z wieksza przyjemnoscia 8)

tu się zgodzę 8)

Agnieszka&Robert
18-10-2008, 22:33
Tolu,

Niezła robota! wnętrza jak z bajki a ogód - brak mi słów :)

Dziękuję za wszystkie cenne rady i przepiękne zdjęcia - podpatruję i marzę, że kiedyś też będzie u mnie tak cudnie :D

Pozdrawiam, A&R

elbra1
18-10-2008, 23:27
AMFI

Elbra1, napisz, czy ciasto się udało, mam nadzieję, że tak.


tak udał się :P :P :P
Co prawda piekłąm go na szybcioch bo mój mały urwis wszędzie latał po kuchni na czterech łapkach i chciał wszytskiego próbować (czytaj: synek)
Bardzo dobry przepis Tolu :)


Tak oglądam i oglądam twoja łazienkę i odlatuje w wrażenia....czy ty myślałaś kiedyś nad dekoratorstwem wnętrz?? (chyba że coś pominęłam :oops: i się tym zajmujesz?)

niezapominajka567
19-10-2008, 17:22
Witajcie!!!
To mój pierwszy post na forum Tolki, ale muszę przyznać, że czytam i oglądam od kilku miesięcy. Jestem na etapiekładzenia dachu i niedługo zaczną się ważne decyzje urządzenia wnętrz. Dlatego piszę, bo Tolu masz piękne swoje wnętrza!!!! I tutaj moja prośba-czy mogłabyś wkleić tę ścianę z piaskowcem? :)

onna
19-10-2008, 21:02
Toluś, ja mam pytanie o wrzosy. Chciałam je posadzić (na cmentarzu) ale tam ziemia glinista. Jak dużo ziemi trzeba wymienić żeby mogły sobie rosnąć. I czy to wogóle dobry pomysł??? Pisałaś też o wrzoścach, może bym zasadziłą na przemian, zeby cały czas coś kwitło, ale nie wiem jak je rozróżnic no i czy można to teraz jeszcze sadzić????. (jak nie to posadz etyllko na ten schyłek jesieni i nie będe się wygłupiac z wymianą ziemi..

joannab
20-10-2008, 15:43
Tolu, oglądając poprzednie zdjęcia Twojej łazienki, miałam wrażenie, że jest ona jakos kilka razy zakręcona a teraz widze, ze to przedzielenie ścianki na część z umywalką i pralnią to kształt dwóch prostokątów ze spadkiem dachu a dalej są schody do waszej sypialni. Czy tak?
Tak czy inaczej, łazienka jest pieknie pomyslana i zrealizowana.... :D :D :D

Wasiu, ta łazienka jest na półpiętrze, czyli na poziomie pokoju nad garażem.
Sypialnia jest wyżej, poziom poddasza. Żeby uniknąć aż 5 stopni z sypialni do łazienki, podnieśliśmy poziom podłogi i teraz z sypialni są trzy stopnie do łazienki w dół, a z pokoju nad garażem dwa do góry. Łazienka jest w rogu poddasza, ten róg, czyli spadek dwóch ścian jest we wnęce prysznicowej.
Tu widać schody do sypialni, po lewej ich stronie są drzwi do pokoju nad garażem, na zdjęciu ich nie widać.

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/maja1.jpg
Obok drzwi jest pion z lustrem aż do podłogi, za nim sedes i bidet.
patrząc dalej ściana z oknem

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/dzie4.jpg

i ściana z wnęka prysznicową i umywalką, za nią wiadomo, pralnia

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/dzie.jpg

po prawej stronie zejście po dwóch stopniach do pokoju nad garażem

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/majka12.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/majka4.jpg

teraz masz już pełen obraz tej pokręconej łazienki :wink:

Tolu a możesz do tego opisu dodać jeszcze jakie płytki masz na ścianie i podłodze? Bo bardzo ciepło wygląda łazienka :) No i świetny pomysł z pralnią .... czy nowym gościom u Toli też sznurek przysługuje? :-?

tola
20-10-2008, 19:57
Agnieszka&Robert, ja również pozdrawiam bardzo serdecznie, dziękuję za ciepłe słowa i trzymam mocno za Waszą Koniczynkę.
Niech budowa będzie bezproblemowa, a przeprowadzka w terminie, jaki sobie zaplanujecie, bez żadnych poślizgów :)

elbra1, to się cieszę, że ciasto smakowało.
A co do projektowania wnętrz, to po tej jednej budowie mam dość.
Ja nigdy nie jestem zadowolona z efektów swojej pracy, więc męczyłabym się okrutnie.
Teraz walczę z wystrojem sypialni, już czwarty komplet zasłon zwróciłam do sklepu (dobrze że można zwracać).
Rodzinie wszystkie się podobały, a według mnie to wszystko nie to, szukam dalej.
Chcę to zrobić tak, by sypialnia miała dwie wersje. Jedna jesienno- zimowa, w kolorach ciepłych... rudości, czerwienie, czekolada.
I wersja druga, wiosenno-letnia, bardzo świeża, lekka, jasne zielenie, biel.
Baza, czyli podłoga i ściany jasne, meble z Malezji ciemne, ciężkawe.
Resztę czynią dodatki, czyli zasłony, poduszki, narzuta, ceramika, klosze od lampek nocnych...i to ma być w tych dwóch wersjach.
Największy problem mam z wyborem tapety na ścianę z łóżkiem.
Musi być ponadczasowa i pasować do obu koncepcji. Czy to się uda? :roll:

tola
20-10-2008, 20:20
Niezapominajka567, postaram się zrobić aktualne zdjęcia tej kamiennej ściany.

Onna, wrzosy lubią przepuszczalną ziemię, więc na ciężkiej gliniastej glebie mogą marnie rosnąć.
Ziemię trzeba wymienić wydaje mi się na dwie głębokości korzeni. Powinno wystarczyć.
Wrzosy potrzebują dużo światła słonecznego i kwaśnej gleby.
System korzeniowy mają płytki, więc trzeba je wyściółkować mchem, lub korą, by zimą korzenie nie zmarzły.
Myślę, że jeszcze do końca października możesz je wysadzić.

Joannab, na podłodze łazienki mam gres Imola Antares, o tych płytkach jest oddzielny wątek w dziale "Wnętrza",
Antaresy są do kochania, absolutnie :wink:
Ładna i praktyczna w utrzymaniu czystości płytka.
Na ścianach chiński gres polerowany o ciepłej, beżowej barwie Marco Polo Crema.
Płytka bardzo równa, glazurnik chwalił, a układana była na minimalną fugę, więc każda nierówność byłaby od razu zauważalna.
Cięcie też bez problemu.

tola
20-10-2008, 20:23
.... czy nowym gościom u Toli też sznurek przysługuje? :-?

nowych gości częstuję szampanem :D

http://www.szampan.net/image/szampan.jpg

oliwka2007
20-10-2008, 22:02
postaram się zrobić aktualne zdjęcia tej kamiennej ściany



:o my również czekamy z niecierpliwością

vanka99
20-10-2008, 23:14
Tola z ciekawością przeszłam przez 67 stron Twojego dziennika - masz wspaniały dom - urządzony ze smakiem. Tylko pogratulowac.
Pozdrawiam

mhk
21-10-2008, 14:25
Tolu bylas juz moze u tych znajomych i widzials ta podbitke z tym oswietleniem diodowym???

niezapominajka567
21-10-2008, 18:57
Domyślam się, że ten bąbelkowy poczęstunek w kieliszku to m.in.dla mnie... :lol: Dziękuję!!! I czekam z niecierpliwością na zdjęcie piaskowca na ścianie.

tola
21-10-2008, 21:55
Mhk, znajomi jeszcze się nie przeprowadzili, też czekam i pamiętam.

Vanka99, wiem, że to nie łatwo przejrzeć tyle stron, zdjęcia czasem długo się ładują.
Dzielna jesteś :D zapraszam częściej, wątek żyje wtedy, gdy tu piszemy, rozmawiamy.
Zaraz listopad, trzeba będzie walczyć z jesienną nostalgią :wink:
Aż nie chce się myśleć o zimnie, deszczu, brrrr.

Oliwka2007, Niezapominajka567, zdjęcia ściany będą, obiecuję.
Ale dziś mam coś innego.

Wracałam dziś do domu, przepiękny jesienny dzień.
Słoneczny, ciepły. Zrobiłam kilka zdjęć i chcę je wkleić.
Kiedy za oknem już nie będzie tak ładnie, z przyjemnością je obejrzę.
Może Wam też się spodobają i będziecie tu zaglądać.

Dziś cały dzień nuciłam taki kawałek, chodził za mną niemożliwie :wink:
I chyba będzie pasował do tych jesiennych zdjęć.

Włączcie głośniki

http://www.youtube.com/watch?v=fDQnkYwfNfk

i moja droga do domu:

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/jesien.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/jesien1-1.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/jesien2-1.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/park.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/park1.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/park2.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/park5.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/park6.jpg

i bukiet liści, zbierałam jak przedszkolak :D
stoją w wazonie

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/li.jpg

taką jesień można lubić i tego śpiewającego pana również :wink:

DarioAS
21-10-2008, 22:02
sama bym się przeszła tą trasą co Ty Tolu..
taką jesień można nawet pokochać 8)

Sonika
22-10-2008, 07:01
Cześć Tolusia :D ,
u Ciebie jak zwykle pięknie, nawet za oknem samochodu.



Wrzosy potrzebują dużo światła słonecznego i kwaśnej gleby.

Właśnie chciałam zapytać jak to się robi, żeby kwasolubne i normalne rosły obok siebie?
Sypie się w dołki kwaśną ziemię, ale co potem, bo trzeba ją od czasu do czasu zakwaszać :roll:.Podlewać mam kubkiem, czy jak?

Jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić :-? .

Miłego dnia Toluś i pięknych, jesiennych widoków :) .

ed-mar
22-10-2008, 07:44
Właśnie zasiadłam przy biurku do pracy. Na dzien dobry przy kawusi trzeba przecież odwiedzic Tolę i...aż mi się gęba uśmiecha, te widoczki, ta muzyczka, chyba wprowadziły mnie w pozytywny nastrój, Dzieki Tolusiia :lol:

Tobie równiez zycze pięknego dnia :D :D :D :D :D

mhk
22-10-2008, 09:36
ach Tolu przepieknie!!!!!!!! Pozdrawiam

aga1401
22-10-2008, 10:06
Tolu dzieki za cudny poranek.piekna jesien i ten kawalek, super ....ach :)

mikopiko
22-10-2008, 10:30
Cześć Tolusia :D ,
u Ciebie jak zwykle pięknie, nawet za oknem samochodu.



Wrzosy potrzebują dużo światła słonecznego i kwaśnej gleby.

Właśnie chciałam zapytać jak to się robi, żeby kwasolubne i normalne rosły obok siebie?
Sypie się w dołki kwaśną ziemię, ale co potem, bo trzeba ją od czasu do czasu zakwaszać :roll:.Podlewać mam kubkiem, czy jak?

Jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić :-? .

Miłego dnia Toluś i pięknych, jesiennych widoków :) .
to i ja się przyłączę do tego pytania :roll: :D

nitubaga
23-10-2008, 16:36
Aż mi łezki popłynęły jak popatrzyłam i posłuchałam Twojej drogi do domu....

no to tyle chciałam byś wiedziała...












no i dzień dobry wszystkim.... :wink:

mayland
23-10-2008, 17:50
Bardzo lubię Michaela Buble :lol: Dziękuję, za zdjecia także :lol:

tola
23-10-2008, 21:31
No to cieszę się bardzo, że Wam się podobało, że wzruszyło.
Trzeba sobie jakoś te jesienne, nie najładniejsze dni osładzać.
Jak pomyślę o zmianie czasu i o tym, że już przed 16 będzie ciemno, to aż skóra cierpnie.
Dobrze, że w perspektywie najpiękniejsze święta w roku, mam na myśli te grudniowe oczywiście.
Pierwsze święta w nowym domu, dekoracje wewnątrz i w ogrodzie...i choinka o której już dwa lata temu myślałam, pisałam, gdzie ustawię i jak się będę cieszyć :D
Będzie się działo.

mhk, widzę w awatarze, że kostka ułożona, pędzę poczytać Twój dziennik.

Sonisia, Mikopiko, z wrzosowatymi i wszystkimi, które lubią kwaśną ziemię można zrobić tak.
Wiosną kupić nawóz specjalny do kwaśnolubnych, podsypać pod każdą rośliną, która go potrzebuje i po problemie.

Nelli Sza
23-10-2008, 22:33
Tolu!

Właśnie słucham i wzdycham... Pięknie!!!
Ja kocham jesień, kocham październik... Wspomniałam kiedyś o tym w swojej galerii :wink:
Dlatego na wszelkie "przejawy jesieni" reaguję bardzo emocjonalnie..... i podobnie jak nitubadze... już płyną mi łzy....
pozdrawiam

arcobaleno
24-10-2008, 09:21
Jak też słucham :D
Tola - dziękuję za miły początek dnia !

I ja też czekam z utęsknieniem na ten grudniowy czas...


Pozdrawiam !

Maluszek
24-10-2008, 09:28
ja posłucham dopiero w domu - a droga jest piękna :D
miłego dnia :D

AMFI
24-10-2008, 10:05
Tolu droga do domku piękna, godna tego co na końcu :-)
Pozdarwiam :-)

tola
25-10-2008, 11:52
Wczoraj mój syn miał wypadek w szkole, stracił przytomność, jest na oddziale neurologii.
Czuje się lepiej, ale czeka go dużo badań, a mnie czekanie i lęk, czy wyniki będą dobre.
Proszę, trzymajcie za niego i pomyślcie ciepło....

BetaGreta
25-10-2008, 12:00
Trzymam kciuki. Wszystko będzie dobrze.
Ja byłam takim typem mdlejącym w okresie dojrzewania.

Ew-ka
25-10-2008, 17:03
Tolusia - napisz prosze jak Hubert sie czuje i oczywiscie pozdrów serdecznie z życzeniami zdrowia .
Buziaki dla Was ....nie martw sie za dużo -wszysto bedzie dobrze :D

nitubaga
25-10-2008, 17:07
trzymamy..., wiadomo juz coś?

małaMI
25-10-2008, 17:13
uwielbiam kolory jesieni :)

Maluszek
25-10-2008, 21:53
Toluś - trzymam kciuki.
Daj znać jak synek się czuje.

tola
25-10-2008, 23:11
Dziękuję dziewczyny.
Wczorajszy dzień to horror. Telefon ze szkoły...jak ja tam dojechałam nie pamiętam.
Młodzież jak to młodzież, wygłupy na przerwie.
Upadł, padając uderzył głową w parapet. Stracił przytomność, potem objawy wskazujące na wstrząśnienie mózgu, drętwienie ręki.
Jeżdżenie karetką od szpitala do szpitala, bo w jednym tomograf, w drugim konsultacja kardiologiczna, w innym neurologiczna, jeszcze w innym zszycie głowy, potem powrót do tego neurologicznego, obłęd, naprawdę.
Dziś jest już dużo lepiej, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
Badanie tomograficzne w porządku. Jestem spokojniejsza.

bodzio_g
25-10-2008, 23:12
Chyba nie ma człowieka na świecie, który nie straciłby nigdy przytomności - to jest pospolite . Gorzej jeśli wypadek był poważny, mam nadzieje że to jakieś przemęczenie organizmu lub coś podobnego i wszystko dobrze sie skończy. Może ...jakaś dziewczyna zawróciła mu w głowie...
ps. dobrze że już jesteś spokojniejsza ... :)

tola
25-10-2008, 23:14
Bodziu, pisaliśmy jednocześnie.
tu nie chodziło tylko o omdlenie, problem był w urazie głowy, a z tym już nie ma żartów.

bodzio_g
25-10-2008, 23:30
Bodziu, pisaliśmy jednocześnie.
...
a to ...ciekawe... :roll: :wink:
mam nadzieje że ...szybko zapomnicie o tym urazie...