PDA

Zobacz pełną wersję : DOM TOLI



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63

kubolotek
20-02-2006, 07:48
Tola, ty jak cos wymyslisz to az... naprawde super ta łazienka i bardzo jestem ciekawa jak zrobisz ta plaze, czekam cierpliwie,bo uwielbiam , palmy, morze i plaze, nawet myslalam zeby gdzies w domu zrobic taka sciane z tapety (juz taka widzialam)w rcmb swietna

tola
20-02-2006, 16:43
http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/zczz.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/aaszae.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/llop.jpg

Mam tu jescze dwa trochę jaśniejsze zdjęcia łazienki.

Taki śnieg padał wczoraj wieczorem :D

agnieszkaa
20-02-2006, 18:00
tolu, ŚLICZNy dom, Śliczny ogród, ŚlICZNA łazienka!!!!!!! :D :D :D :D :D

GRATULUJe pomysłów, gustu i wogóle :):):):):):)

Alis31
20-02-2006, 22:36
Przecudnie ale ci zazdroszczę.

Maluszek
21-02-2006, 07:12
Cuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuudo :D :D :D

tola
21-02-2006, 09:45
Agnieszkaa Alis31 Maluszku dzięki.
Ta łazienka nie była łatwa do aranżacji, bo jest na rogu poddasza i ma dwie ściany w skosie, te nad wanną. I to znacznie zmniejszyło możliwości ustawień.
Powiedzcie mi szczerze, czy nie lepiej byłoby pomalować ściany kolorem z palety żółci, a nie piasku. Może byłoby trochę weselej, cieplej?

tola
21-02-2006, 14:44
Zeljka

Odnalazłam nazwę tej płytki podłogowej Glamur. Coppe

lucky1506
21-02-2006, 17:34
Tola w projekcie naszego „Wilczego łyka” mamy taras, jednak ze względu na ukształtowanie terenu oraz dodanie piwnicy (już stoją) musieliśmy zrezygnować z tego tarasu, z jednego na pewno nie zrezygnujemy – z dużych okien (zaczynamy z murami jak nareszcie zejdzie ten śnieg). Teraz wrysowane są tam drzwi balkonowe, a wiadomo żadne balustrady nie wchodzą w rachubę. :-?

Na twoich fotkach widziałem na parterze pod balkonem super duże okna.

Jakie mają one wymiary i na jakiej znajdują się wysokości od podłogi.

jamles
21-02-2006, 17:46
Dziękuję za miłe słowa i mam prośbę, jeśli coś jest nie tak, napiszcie mi o tym,
brakuje.............. w wannie Toli:oops: , ale chyba dlatego, że to łazienka dzieci :roll:
u kogo jest sznurek :roll:
PS. po co mi to było :o :oops: :oops: :oops: 8) :wink:

egeria
21-02-2006, 19:40
Tolu
podziwiam domek od dłuższego czasu, masz pięknie
pozdrawiam

Honzka
21-02-2006, 20:20
przejrzałam cały Twój wątek, fajny domek, piękny ogród, z zewnątrz już prawie gotowe, masz więcej zdjęć z wewnątrz? ile domek ma metrów? kiedy przeprowadzka, bo chyba nie wyszła na Święta Bożego Narodzenia, chyba że coś przeoczylam?

pozdrawiam i życze powodzenia :wink:

tola
21-02-2006, 20:57
Lucky 1506 to moje panoramiczne okno w salonie jest z widokiem na łąki i las.
Przez to stanowi naturalną ozdobę salonu, to żywy ekran.
Ma szerokość 360cm. Jest nieotwierane, przez co rama bez skrzydeł jest cieńsza.
Jest podzielone na dwie 90 po bokach, 180 w środku.
Ten sam wymiar jest w wykuszu w jadalni.
Jest na wysokości 50 cm nad podłogą. Pod nim mieści się długi grzejnik szerokości 30 cm.
To duże przeszklenie, więc grzejnik być musi, tym bardziej, że w salonie chcę mieć parkiet.
Podłogówka odpada.

tola
21-02-2006, 21:07
Jamles sznurek przechwyciłam i nie oddam, nie ma szans, za łatwo by było :wink: 8) :lol:

Egeria dziękuję i też pozdrawiam :)

Honzka z przeprowadzką to jeszcze ho, ho..... :roll:
Stan zaawansowania robót mizerny.
Pomieszczenie gospodarcze, garaż i górna łazienka dzieci zrobiona, czeka na zrobienie druga łazienka na poddaszu, podłogi i malowanie.
Na dole etap szpachlowania ścian dopiero. Tak więc długa droga przed nami.

Pozdrawiam i dziękuję za życzenia.
O zaciskanie kciuków nie proszę, bo chyba nie pomogą. Potrzebna 6 w totka :roll: , nie musi być kumulacja :wink:

jamles
21-02-2006, 21:14
Jamles sznurek przechwyciłam i nie oddam, nie ma szans, za łatwo by było :wink: 8) :lol:
Agacka oddała :roll: :o :-?
ciekawe za ile :roll: .........chyba nie za rafaello :evil: :wink:

Żelka
21-02-2006, 21:36
Zeljka

Odnalazłam nazwę tej płytki podłogowej Glamur. Coppe

Nie tylko, że ma talent, ale jest kobieta od slowa... :wink:
Dzienki Tolu... :P

tola
21-02-2006, 21:47
Jamles sznurek przechwyciłam i nie oddam, nie ma szans, za łatwo by było :wink: 8) :lol:
Agacka oddała :roll: :o :-?
ciekawe za ile :roll: .........chyba nie za rafaello :evil: :wink:

za trzy wierzby płaczące na ziemi podlaskiej wyhodowane,
co jej mam na wiosnę przywieźć i wkopać, coby ogród zdobiły :lol:

Aga J.G
22-02-2006, 10:06
I tak nas Agacka na pastwę losu zostawiła :-?
Jamles chyba musimy nowego sznurka szukać :wink: :)

jamles
22-02-2006, 16:30
I tak nas Agacka na pastwę losu zostawiła :-?
Jamles chyba musimy nowego sznurka szukać :wink: :)
Ty chyba jeszcze możesz Tolę ......przebić pomysłem, wykonaniem 8)
a ja :roll: dwie łazienki gotowe.........chyba sznurek :roll: :wink:

Sonika
22-02-2006, 20:35
Tolu,
ja tak nieśmiało zapytam, bo dzisiaj jest właśnie połowa tygodnia - jest już plaża?

tola
23-02-2006, 10:48
Sonika akcje mego glazurnika lecą w dół.
Przed chwilą do niego dzwoniłam, okazało się, że nie zaniósł wymiarów mojej plaży do zakładu szklarskiego :evil: :evil: :evil:
A w łazience dlatego było ciemno, bo do żarówek o łącznej mocy 105W zamontował transformator 70W.

Nie powiem, co w tej chwili mamroczę pod nosem... :roll:

Aga J.G
23-02-2006, 12:30
I tak nas Agacka na pastwę losu zostawiła :-?
Jamles chyba musimy nowego sznurka szukać :wink: :)
Ty chyba jeszcze możesz Tolę ......przebić pomysłem, wykonaniem 8)
a ja :roll: dwie łazienki gotowe.........chyba sznurek :roll: :wink:

Przebić Tolę tylko jak :o :roll:
Sam wiesz że to nie wykonalne :-?

Agacka
23-02-2006, 12:33
Jamles sznurek przechwyciłam i nie oddam, nie ma szans, za łatwo by było :wink: 8) :lol:
Agacka oddała :roll: :o :-?
ciekawe za ile :roll: .........chyba nie za rafaello :evil: :wink:

nie oddałam mowy nie ma...no sami widzicie co się dzieje, za każdym zdjeciem jest powód by podyndać...
Tola bomba....biorę sznurek i przeprowadzam się!

Agacka
23-02-2006, 12:34
I tak nas Agacka na pastwę losu zostawiła :-?
Jamles chyba musimy nowego sznurka szukać :wink: :)


wcale nie zostawiłam...gdzież bym śmiała! :lol:
tylko swojego sznurka nie oddam, cały czas mi potrzebny...

Aga J.G
23-02-2006, 12:59
Nic to szukam swojego sznurka 8)

Agacka
23-02-2006, 13:05
http://vanika.w.interia.pl/strings.jpg

Aga J.G
23-02-2006, 13:28
Agacka dzięki na Ciebie można liczyć :lol:

jamles
23-02-2006, 13:54
środkowy mój :-? :wink:

jamles
23-02-2006, 13:58
Sonika akcje mego glazurnika lecą w dół.
Przed chwilą do niego dzwoniłam, okazało się, że nie zaniósł wymiarów mojej plaży do zakładu szklarskiego :evil: :evil: :evil:
A w łazience dlatego było ciemno, bo do żarówek o łącznej mocy 105W zamontował transformator 70W.

Nie powiem, co w tej chwili mamroczę pod nosem... :roll:
&*^%$%^&#$#@@$%!!!!@...... :roll:
z glazurnika nie zrobisz elektryka :-?

Agacka
23-02-2006, 14:19
Agacka dzięki na Ciebie można liczyć :lol:

:lol: :lol: :lol:

Agacka
23-02-2006, 14:19
środkowy mój :-? :wink:

spoko,jak zbraknie to doniosę... :-?

tola
23-02-2006, 17:41
Dosyć tego, co tu się dzieje :roll: rekwiruję wszystkie sznurki, mam dla nich lepsze przeznaczenie.
Iglaki trzeba ratować przed połamaniem, nie wytrzymują takiej ilości śniegu na sobie.
Obwiążę, mam serce do wszystkiego co żyje 8)

A teraz zdradzę sekret Agackiej.
Ona musi pisać, że łazienka bomba, (pomimo braku papuzich kolorów),
bo miała udział w jej tworzeniu!
Wybrała ten podświetlony obraz wśród wielu innych i razem dokonałyśmy zakupu w IKEI w Krakowie :D ....
.....to co ma teraz pisać?...że brzydko jest? :roll: :wink: :lol:

Aga J.G
23-02-2006, 20:35
Treaz widać Aga spiskuje za naszymy plecami i jeszcze sznurki rozdaje :wink: :)

jamles
23-02-2006, 20:51
A teraz zdradzę sekret Agackiej.
Ona musi pisać, że łazienka bomba,
bo miała udział w jej tworzeniu!

.....to co ma teraz pisać?...że brzydko jest? :roll: :wink: :lol:
no niechby spróbowała :evil: :wink:

Agacka
24-02-2006, 08:56
A teraz zdradzę sekret Agackiej.
Ona musi pisać, że łazienka bomba, (pomimo braku papuzich kolorów),
bo miała udział w jej tworzeniu!
Wybrała ten podświetlony obraz wśród wielu innych i razem dokonałyśmy zakupu w IKEI w Krakowie :D ....
.....to co ma teraz pisać?...że brzydko jest? :roll: :wink: :lol:


czuję się obdarta z mojego sekretu..........!!!!!!!!!!!!!!!
:lol: :lol: :lol:
Czy ja wybierałam obraz? :o Ja tylko usiłowałm Cię uratować przed wykupieniem wszystkich rzeczy w IKEI z motywani plażowo-muszelkowymi!
A tu taka wdzięcznośc...papuzie kolory! :wink:

Agacka
24-02-2006, 08:57
no niechby spróbowała :evil: :wink:


ani bym nawet o tym nie pomyślała! 8)

tola
24-02-2006, 09:50
Zmieniłam wczoraj żarówki na silniejsze, nowy transformator i jest dużo jaśniej. Zawiozłam osobiście wymiary plaży do szklarza, może na poniedziałek zrobi.

Agacka wszystkie inne skrety sekretmi pozostaną i z żadnego z nich już Cię nie obedrę :wink: :D może rafaello upiekę na 4 marca, co??? 8)

Ew-ka
24-02-2006, 10:02
Tola- do Twojej łazienki

http://www.fotoplatforma.pl/foto_galeria/2048_DSCN0245.jpg


http://www.superprezent.pl/images/RM141.jpg

http://www.fotoplatforma.pl/foto_galeria/1321_DSCN0720pop.jpg

tola
24-02-2006, 10:15
Ew-ka czyż tego można nie lubić? to ponadczasowe piękno jest.
Ciepła fala obmywa stopy...słychać kojący szum, mewa śmieszka wariuje...ech...

Agacka
24-02-2006, 10:23
Tola znów kusisz...

Honzka
24-02-2006, 21:09
Tola,

mogę zadać głupie pytanie? o co chodzi z tą plażą, gdzie ona będzie, nie bardzo rozumiem... :oops:

Ew-ka
24-02-2006, 21:59
Tola,

mogę zadać głupie pytanie? o co chodzi z tą plażą, gdzie ona będzie, nie bardzo rozumiem... :oops:
ja nie Tola ale Ci odpowiem

nad wanną jest podświetlona półeczka .Zostanie w niej umieszczona na całej długości szyba ,za którą Tola nasypie piasek ,poukłada muszelki i kamyki znad morza ......ech ....Ona to ma pomysły...... :o
ale będzie pięknie .....każdy by chciał taką Tolę i taka łazienkę ..... :wink:

Sonika
25-02-2006, 07:30
Sonika akcje mego glazurnika lecą w dół.
Przed chwilą do niego dzwoniłam, okazało się, że nie zaniósł wymiarów mojej plaży do zakładu szklarskiego :evil: :evil: :evil:
A w łazience dlatego było ciemno, bo do żarówek o łącznej mocy 105W zamontował transformator 70W.

Nie powiem, co w tej chwili mamroczę pod nosem... :roll:

Tolu, to pogoń trochę swojego glazurnika, bo ja się tej plaży doczekać po prostu nie mogę :wink: :D .

Ale łazienkę pięknie Ci zrobił, więc nie bądź dla niego za ostra tylko Mu powiedz, że ludzie czekają :wink: :) .

Honzka
25-02-2006, 16:22
Tola,

mogę zadać głupie pytanie? o co chodzi z tą plażą, gdzie ona będzie, nie bardzo rozumiem... :oops:
ja nie Tola ale Ci odpowiem

nad wanną jest podświetlona półeczka .Zostanie w niej umieszczona na całej długości szyba ,za którą Tola nasypie piasek ,poukłada muszelki i kamyki znad morza ......ech ....Ona to ma pomysły...... :o
ale będzie pięknie .....każdy by chciał taką Tolę i taka łazienkę ..... :wink:


dzięki, super pomysł, to ja też teraz z niecierpliwością czekam na plażę :wink:

Maxtorka
26-02-2006, 11:26
Tolu ,

jest prześlicznie , cieplutko , włożyłaś w to wiele serca . Naprawdę brak mi słów . Ale jak ktoś jest piękny , nie tylko zewnętrznie ale i wewnętrznie , to jego dzieło nie może być inne :)

Życzę Ci abyś jak najszybciej mogła się cieszyć swoim domkiem :)

tola
26-02-2006, 15:54
Sonika tak pogoniłam swego glazurnika, że aż do Niemiec uciekł :roll:
i to nie na krócej niż 3 miesiące. Pozostaje czekać i stać na drodze :wink:
Ale kamyczki mi zostawił i 20 kg piasku :D

Honzka plaża już teraz w rękach szklarza, wymiary dostał w milimetrach, mam nadzieję, że po sklejeniu, wejdzie w tę wnękę :roll:

A gdyby tak całą podłogę piaskiem zasypać....w klapeczkach do łazienki wchodzić...odpadło by odkurzanie :wink: :roll: 8)

Ew-ka dzielnie mnie wyręczasz w odpowiedziach, znasz mnie jak zły szeląg, zostajesz mianowana moim rzecznikiem (stanowisko o charakterze czysto charytatywnym, więc sporów o wypłatę nie będzie :wink: ).

Maxtorka dziękuję, takie przyjemne ciepło się rozlało po sercu :D

Ew-ka
26-02-2006, 17:37
Maxtorka-ale mi szczęka opadła na Twój widok !!!! :wink:

Maxtorka
26-02-2006, 20:01
Maxtorka-ale mi szczęka opadła na Twój widok !!!! :wink:

:oops: :oops: :oops:
Ach ci paparazzi , nawet się człowiek przebrać spokojnie nie może , zawsze go znajdą :wink: Założyłam przodem do tyłu a że to stringi głupio wygladało i stąd ta przebieranka :wink:

tola
26-02-2006, 20:50
Ja zwróciłam uwagę na przecudniste buty i jeszcze bardziej cudne nogi :wink: 8)

Maxtorka
26-02-2006, 20:57
Ja zwróciłam uwagę na przecudniste buty i jeszcze bardziej cudne nogi :wink: 8)

Tolu , buty pożyczone :wink:

tola
26-02-2006, 21:04
Ja zwróciłam uwagę na przecudniste buty i jeszcze bardziej cudne nogi :wink: 8)

Tolu , buty pożyczone :wink:

ale nogi i błękitne muśliny nie??? :wink: 8)

Maxtorka
26-02-2006, 21:23
Ja zwróciłam uwagę na przecudniste buty i jeszcze bardziej cudne nogi :wink: 8)

Tolu , buty pożyczone :wink:

ale nogi i błękitne muśliny nie??? :wink: 8)

:roll: :roll: :roll: nikt nie jest doskonały :wink:

golewo
27-02-2006, 09:27
http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/12.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/asassaas.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/assa.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/zczczc.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/metal.jpg

Tolu, jestem nowym forumowiczem i jakimś cudem na pierszy temat do oglądania otworzyłem Wasz domek i okzuje się że to dom który robi chyba największa furrorę na forum i niniejszym przyłączam się do fanklubu:)......nie będę się rozpisywał że bombowy od A-Z bo inni już to napisali ale jeśli możesz to proszę o info na pewien temat który jest aktualny na naszym etapie budowy.....a mianowicie ile ma wysokości ścianka kolankowa w łazience i pokoju dziecięcym na poddaszu (wysokość po wykończeniu płytami ,podłogą itp) bo widze że pięknie wkomponowaliście meble i sanitariaty w to niewysokie miejsce.....a drugie pytanie jeszcze dociekliwsze (moze nawet głupie ale jak ktoś ma sprawdzone to czemu nie skorzystać;) ) odległość tej muszli podwieszanej w poziomie od ścianki kolankowej i jednocześnie wysokość w pionie od tej muszli do pochyłego sufitu, bo rozumiem że nie popełniliście tu błędu i wstając z ustępu nie zalicza się stuknięcia w sufit;)
Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję - Twój Fan:)

tola
27-02-2006, 09:58
Witaj Golewo.
Zacznę od błędu, bo taka informacja jest zawsze cenniejsza. Muszla jest odsunięta od ukośnej ściany o 50 cm. Ściana kolankowa w tym miejscu ma 118 cm.
Jak widać na zdjęciu, należało geberit przesunąć w stronę umywalki o kilka centymetrów, wtedy płytka ta z kontaktem i płytka na końcu ściany miałaby taki sam wymiar.
Wyglądałoby lepiej i zyskałabym kilka centymetrów wysokości. Ja, mając 167 cm wzrostu mieszczę się na styk pod tym skosem. Ktoś wyższy musi lekko pochylić głowę. Siedząc na muszli, jest wystarczająco dużo miejsca, by głową nie dotykać skośnej ściany.
Natomiast wanna jest dość mocno odsunięta od skosu, wpuszczona w strop. Ja w niej stoję swobodnie i jest jeszcze zapas.
W pokojach dzieci, w których są lukarny, ścianka kolankowa ma 1.10 po wylewkach, przed ułożeniem podłogi.
Jak na wysokość okna, to trochę dużo. Ma to jednak swoje zalety. Przy małych dzieciach, jest bezpieczniej. A dużym jest wszystko jedno :wink:
Pozdrawiam :)

golewo
27-02-2006, 10:22
Jesteś ekspresowa;)
Dzięki za cenne uwagi bo właśnie co do tego miałem wątpliwości i jak widać się nie myliłem;).....na szczeście jest to jeszcze wykonalne.....wannę myślałem odsunąć nawet jeszcze bardziej przez co zrobi się szersza półka ale półek nigdy zawiele;) a to dlatego że mamy ciut niższą jeszcze ściankę......
NIe wiem czemu ale nie mogę nigdzie znaleźć zdjęć pokoi Twoich dzieci ani linku ani nic:(.....usunięte gdzieś czy już brak dostępu?;)......cosik chciałem jeszcze podpatrzeć;)......coś mi się wydaje że bedziemy z żonką mieli jeszcze kilka takich nietypowych pytań no ale jest się na kim wzorowac;)
Pozdrawiam

selimm
27-02-2006, 10:25
Tola Ty to masz talent ....marynujesz sie w tej Białej :lol:
cosik mi brakuje w tej łazience ....

tola
27-02-2006, 10:31
Tola Ty to masz talent ....marynujesz sie w tej Białej :lol:
cosik mi brakuje w tej łazience ....

...kociego futerka...? :wink: 8) :lol:

selimm
27-02-2006, 10:37
wody w wannie ...no i troche pianki 8) ...iiiiiiii kamerki :lol:

tola
27-02-2006, 10:44
W sprawie kamerki trwają poszukiwania....nieustannie, jak wiesz 8) :-?

tola
27-02-2006, 10:50
Golewo
Zdjęć z pokoi dzieci nie umieszczałam, ale umieszczę.
A pytać możesz o wszystko, po to piszemy, by inni mogli z naszych doświadczeń korzystać, nawet uczyć na naszych błędach.
Po to jest to forum właśnie.
Pozdrawiam serdecznie :)

golewo
27-02-2006, 13:34
Golewo
Zdjęć z pokoi dzieci nie umieszczałam, ale umieszczę.
A pytać możesz o wszystko, po to piszemy, by inni mogli z naszych doświadczeń korzystać, nawet uczyć na naszych błędach.
Po to jest to forum właśnie.
Pozdrawiam serdecznie :)

No i palnąłem gafę bo faktycznie nie wklejałaś zdjęć z pokoi dzieci (a szkoda;) ) a ja otworzyłem równolegle zdjęcia z domku "mahonia mpb1971" i tam są te pokoje o których mówiłem:)
pozdr

MarzannaPG
27-02-2006, 16:54
Tak było wczesną wiosną:



Skarpa przy tarasie:

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/P9040051.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/P1010061.jpg

Przepiękny domek Tolu i równie przepiękny ogród. Jestem pod wrażeniem i długo się nie otrząsnę. Albo wcale.
Mam pytanie a propos skarpy przy tarasie: na zdjęciu tego wyraźnie nie widać, ale jak jest rozwiązane to nasypanie ziemi przy cokole domu? Czy ziemia zachodzi bezpośrednio na cokół? Jak to jest rozwiązane w tym miejscu? U mnie wychodzi coś podobnie, ale nie wiem jak wybrnąć z tym właśnie narożnikiem i mąż się wścieka, że mu chcę ziemi napchać pod dom i będzie wilgoć na ścianę zachodziła...

tola
27-02-2006, 17:40
Marzanno mąż ma rację, nie należy ziemi żyznej usypywać bezpośrednio przy domu.
Ja zrobiłam w ten sposób, że wokół domu jest wkopany krawężnik i wysypany żwir, a na nim na wierzchu drobne kamyki.
To jest opaska. Krawężnika nie widać, przysypany kamykami.
Końcówkę skarpy dochodzącą do domu obłożyłam kamieniami polnymi, zostawiając tam wolną przestrzeń.
Czyli skarpa ma murek z kamienia polnego, miedzy tym murkiem, a cokołem 25 cm wolnej przestrzeni.
Posadziłam irgę i trzmielinkę kiedy się rozrosną, zasłonią tę pustą przestrzeń i nie będzie jej widać.
Będę jutro na budowie, zrobię zdjęcie, to będzie lepsze niż opis.
Nie wiem tylko, czy to miejsce nie zawalone śniegiem :roll:

MarzannaPG
27-02-2006, 17:57
Dzięki za szybką odpowiedź. Zdjęcie chętnie zobaczę jako że jestem wzrokowcem, ale nie ma pośpiechu. Mogę poczekać do roztopów! :D

tola
27-02-2006, 18:05
To mnie uspokoiłaś, Marzanko.
Przypomnij mi o tym zdjęciu, jak już śniegi przejdą do historii :)

MarzannaPG
27-02-2006, 18:19
Pierwszy parapet wklejony, tak więc parapetówę można już robić :D

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/1.jpg
Jeszcze cie Tolu pomęczę. Przepiękny ten parapet! Możesz zdradzić gdzie je nabyłaś? Jaki to kolor?
Chętnie bym go pokazała tym, którzy w jakimś wątku napisali, że parapety drewniane nijak się mają do okien PCV i że się 'gryzą' 8)

tola
27-02-2006, 18:50
Parapety na dole będą dębowe. W sypialniach na górze takie jak na zdjęciu.
Jest to parapet sosnowy, który bez bejcy byłby biedniusi, a dzięki kolorkowi zrobił się szlachetniejszy.
Na dole mam plastiki obustronnie okleinowane, na górze od środka są białe.
Też się obawiałam, czy zagra to z oknem, myślę, że jest dobrze.
W takim samym wybarwieniu jak parapety stolarka drzwiowa i będzie to wtedy pewna spójność.
I parapety i drzwi robione na zamówienie u stolarza, który robi też okna.
Jest bardzo dobrym fachowcem. Z okien zrezygnowaliśmy ze względu na cenę i ich odnawianie.
Dom mocno nasłoneczniony i te nasze wschodnie temperatury, w dzień na plusie, nocą -20 :roll:
O numer bejcy muszę zapytać, bo nie wiem, ale kolor ładny.

MarzannaPG
27-02-2006, 18:54
Okna, nie wiem czy dobrze rozpoznaję, to jednostronny kolor złoty dąb? :D
Parapety na prawdę super! W życiu bym nie powiedziała, że to sosna!
A jeszcze wracając do skarpy w ogródku (oj, męczliwa jestem, wiem, żeby nie powiedzieć upier...liwa :oops: )-czy ta kostka- murek wokół skarpy to też Polbruk/ Starobruk? Ślicznie to wygląda!

tola
27-02-2006, 19:03
Marzanna, pytaj śmiało.
Tak okna w okleinie złoty dąb. Ponieważ na dole są obustronnie okleinowane, musiałam tak dobrać bejcę, by się z nimi nie pogryzła.
Chciałam trochę bardziej czerwone, ale wtedy byłby zgrzyt.

Te czerwona palisada wokół skarpy była kupiona razem ze starobrukiem.
I firma układająca ścieżki montowała tę palisadę.
To był horror, bo nie było projektu, tylko moje wyobrażenie, które starałam się im wytłumaczyć.
A to co chciałam, nie zawsze było technicznie do wykonania :roll:
Była z tym niezła zabawa, momentami myślałam, że rzucą robotę i pójdą sobie 8) ...ale zostali i dokończyli, na szczęście :)

Te wszystkie roślinki posadzone na brzegu palisady, są płożące.
Rozrosną się i będą opadać w dół, wtedy złagodzą surowość tego było nie było czerwonego betonu.

mpb1971
28-02-2006, 19:14
Tolu,
nie mogę się napatrzeć na Twoją łazienkę, dlaczego moja jest już skończona... :o . piszę się w kolejkę po sznurek :wink:

Jajcek
28-02-2006, 19:15
Pierwszy parapet wklejony, tak więc parapetówę można już robić :D

A bigos będzie ?

tola
28-02-2006, 21:11
Pierwszy parapet wklejony, tak więc parapetówę można już robić :D

A bigos będzie ?

będzie... :D

Mpb1971 a ja nawet na nią nie patrzę, bo nie mam kiedy.
Prace na budowie wstrzymane do 10 marca. Czekamy na ekipę, która wyszpachluje parter.
No i na plażę czekam z utęsknieniem.
A w głowie powoli powstaje plan drugiej łazienki. Będzie ciekawie, bo łazienka jest na poziomie półpiętra. Z pomieszczenia nad garażem wchodzi się do niej po dwóch stopniach w górę,
a z sypialni naszej, schodzi się po trzech stopniach w dół.
Niezła kombinacja :roll:

Jajcek
28-02-2006, 21:25
No to jak bigos Toli bedzie to bedzie cool :lol:

tola
28-02-2006, 21:31
No to jak bigos Toli bedzie to bedzie cool :lol:

i Żuberka nie zabraknie, oczywiście 8)

Jajcek
28-02-2006, 21:39
No to jak bigos Toli bedzie to bedzie cool :lol:

i Żuberka nie zabraknie, oczywiście 8)
mmmmmmm sie rozmazylem :lol:

tola
28-02-2006, 21:43
No to jak bigos Toli bedzie to bedzie cool :lol:

i Żuberka nie zabraknie, oczywiście 8)
mmmmmmm sie rozmazylem :lol:

potraktuj jak zaproszenie, tu nie ma co marzyć, to trzeba wypić
:wink: 8) :)

Jajcek
28-02-2006, 21:47
No to jak bigos Toli bedzie to bedzie cool :lol:

i Żuberka nie zabraknie, oczywiście 8)
mmmmmmm sie rozmazylem :lol:

potraktuj jak zaproszenie, tu nie ma co marzyć, to trzeba wypić
:wink: 8) :)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: jest jest
i wcale sie nie wprosilem :oops: :wink:

mpb1971
01-03-2006, 08:14
A w głowie powoli powstaje plan drugiej łazienki. Będzie ciekawie, bo łazienka jest na poziomie półpiętra. Z pomieszczenia nad garażem wchodzi się do niej po dwóch stopniach w górę,
a z sypialni naszej, schodzi się po trzech stopniach w dół.
Niezła kombinacja :roll:

już jestem ciekawa co wymyslisz tym razem :wink: . A swoją drogą ciekawe rozwiązania architektoniczne masz u siebie w domku. Nie wiem czy przegapiłam ale może jakiś rzut by się znalazł? Milo byłoby zobaczyć rozmieszczenie pomieszczeń.

JANK
06-03-2006, 08:45
Sonika tak pogoniłam swego glazurnika, że aż do Niemiec uciekł :roll:
i to nie na krócej niż 3 miesiące. Pozostaje czekać i stać na drodze :wink:
Ale kamyczki mi zostawił i 20 kg piasku :D
Taki ładny domek musi tak długo czekać na glazurnika ? Tola wiosna idzie powinnaś jak najszybciej zamieszkać w nowym domku !!!!

Ew-ka
06-03-2006, 21:32
Tolu- mam nadzieję ,że Twoja nieobecność na Forum jest usprawiedliwiona tworzeniem plaży ..... 8)

amj2
08-03-2006, 18:12
No ja już się nie mogę tej plaży doczekać!!! :D

tola
08-03-2006, 21:57
JANK...chciałabym, chciała, ale to nie takie proste.
Plaża na razie wygląda jak kuweta dla kota :( , jutro zamierzam nad nią popracować i albo będzie dobrze, albo wyleci z hukiem z tego miejsca :roll:
Ale zanim to się stanie, zdjęcia zrobię i wkleję, obiecuję.
Może mnie powstrzymacie stwierdzając, że nie jest tragicznie i ja w to uwierzę ?

mpb1971
09-03-2006, 10:36
no to już dziś :lol: :lol: :lol: , się nie mogę doczekać tych obiecanych zdjęć...

tola
09-03-2006, 18:16
To NIE JEST efekt końcowy mojej plaży !!!
Zabrakło piasku, tak więc nie rozsypałam kamyków i muszelek.
Wrzuciłam jedynie kilka, aby mniej wiecej pokazać swój zamysł.
Chcę też na tej plaży mieć trawę wydmową...i...ech na wszystko trzeba czekać.
Ale wiem już na pewno, że plaża zostanie i wypięknieje.
Na zdjeciach tego nie widać, ale w realu naprawde nieźle wygląda i robi klimacik.
Cieszę się, bo już widzę, że to będzie to, co zamierzałam osiągnąć.

Kilka zdjęć zarysu plaży dla najbardziej niecierpliwych.

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/1mop.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/2mop.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/3mop.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/4mop.jpg[/b]

Sonika
09-03-2006, 18:33
Oj Tolu jak pięęęęęęknie :D :D :D .

Czułam przez skórę, że będzie slicznie i jest!!!!
Jeśli chodzi o piasek to ja trochę mam :wink: , ale Ci nie dam :wink:- bo teraz sama będę kombinować gdzie go u mnie dać :wink: .

Czy ktoś Ci już mówił, że z Ciebie kobieta wieeeelu talentów :D :D :D ?

Jeśli nie, to ja będę pierwsza - Tolu WSZYSTKO u Ciebie jest cudne, począwszy od ogródka, poprzez łazienkę i pewnie jeszcze nie jednym nas zaskoczysz.


Czy to będzie od góry przykryte szkłem?

tola
09-03-2006, 18:45
Sonika dziękuję, czerwienię się jak nie wiem co :oops: :oops: :oops:
nie przykryję tego, jesli po jakimś czasie to się niemożliwie ukurzy,
to zawsze można piasek wymienić i pobawić się od nowa.
Chodzi mi o to, by w czasie kąpieli relaksującej, można było sobie dłoń w piasek zanurzyć i ponawyobrażać :wink:
Jak tu zdobyć te małe kępki trawy, wiesz pewnie jak ona wygląda.
Ładnie się zasusza i wygląda w piasku tak prawdziwie.
Muszę jechać nad morze po trawę, niech no tylko Marzanna w Wiśle utonie :wink:

tabaluga1
09-03-2006, 20:03
:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
nie wiem co powiedzieć. Dech mi zaparło. Łazienki tak cudnej i oryginalnej jeszcze nie widziałam. Wspaniały pomysł z tą plażą i wcale nie tak drogi(????),tak myślę.
Gratuluję talentu i dobrego smaku. Niestety nie chcą mi się otworzyć pierwsze zdjęcia, tak więc widziałam jeszcze tylko ogród, który tylko potwierdza to , co napisałam wcześniej. Miło popatrzeć :P :P :P

inż. Mamoń
09-03-2006, 20:06
Dom i ogród to dla mnie BOMBA. Zapomniałęm o całym świecie, nawet o RW :D :D :D To wszystko takie inspirujące, niesamowite :o :D :D

kubolotek
09-03-2006, 20:16
Tola cały czas tu zagladam i czekałam na ta plaze , juz wyglada super, ciekwe jaki bedzie efekt koncowy?
ps. pamietasz o mnie a raczej o moim ogródku? pozdrawiam

monka
09-03-2006, 20:36
Nie napiszę nic odkrywczego - plaża wyszła super :D już teraz mi się podoba a jak bedzie skończona to chyba takie :o oczy zrobię.
Zresztą co tu dużo pisać cały domek jest śliczny o ogrodzie nie wspominając :D

tola
09-03-2006, 20:39
Tabaluga, a jak klikniesz na obrazek prawym przyciskiem myszy i "Pokaż obrazek"...to też się nie pokazują?

Marcin, że o całym świecie to się zgodzę, ale że o RW....nie wierzę :wink: 8)

Kubolotku pamiętam o Twoim ogródku, tylko zima nie pamięta, że jej czas minął :roll:
Koszt szkła do plaży 170zł, brzegi są pięknie zaokrąglone, wyszlifowane, ładnie się światło rozszczepia i mam własną tęczę. Piasek, muszelki, kamyki to grosze.
Jeszcze raz dzięki wszystkim za dobre słowa. Dziś mam dobry wieczór :D

tola
09-03-2006, 20:47
Monka dzięki. Ja nie często bywam zadowolona z tego co zrobię, ale dziś mam dzień dobroci dla samej siebie.
Naprawdę w rzeczywistości to wygląda zupełnie inaczej i dużo lepiej.
Zdjęcia są płaskie, nie oddają głębi, przekłamują proporcje, trudno uchwycić światło, coś błyszczy nienaturalnie, lub wcale.
W realu jest inaczej, ciekawiej, szkło jest prawie niewidoczne, piasek jak najbardziej.
Kopiowanie nie jest zabronione 8)

Janika
09-03-2006, 21:02
Tolu kiedy napisałaś,że plaża wygląda jak kuweta dla kota-to pomyślałam- nie to przecież niemożliwe. Z jaką ulgą odetchnęłam , gdy wstawiłaś już zdjęcia. Jest cudnie. Skoro piszesz ,że w realu jeszcze lepiej to znaczy ,że naprawdę się udało.
Twoja oświetlona lampkami z góry plaża przywodzi mi na myśl ciepły leniwy wieczór nad morzem z zachodzącym w oddali słońcem...
Ach, jak to wiele znaczy przy takich zimowych krajobrazach za oknem...

Ew-ka
09-03-2006, 21:36
Tolu - co ja Ci będę mówić :D jesteś moim guru i tyle ..... :D :D :D

Rewelacja ....mimo ,że piszesz -to nie jest TO ....Dla mnie ( Heniowi też sie podoba :wink: ) BOMBA !!!!!!!

09-03-2006, 21:54
WOW!!!
Więcej nie powiem bo mnie zatkało

bodzio_g
09-03-2006, 22:36
Fajna sprawa taka plaża - musze nad tym pomyśleć :roll: jak ją zaimportować do siebie :wink: :D

tomek1950
10-03-2006, 00:29
Tolu, napisałaś, że kopiowane dozwolone. :oops:
W mojej łazience z rybkami i innymi morskimi stworami na kafelkach ta plaża to by baaaaardzo pasowała. Pokażę Majce. Ciekaw jestem jak zrobiłaś oświetlenie. SUUUUUUUUPER!

SławekD-żonka
10-03-2006, 06:17
I po co ja tu weszłam, no po co :evil: i to z samego rana :evil: teraz mam doła giganta :( Tola u Ciebie kąpiel to delikatnie mówiąć sama przyjemność, qrczak a u mnie będzie tylko miejsce do wykonywania czynności higienicznych :cry:

Maluszek
10-03-2006, 07:18
Jak tu zdobyć te małe kępki trawy, wiesz pewnie jak ona wygląda.
Ładnie się zasusza i wygląda w piasku tak prawdziwie.
Muszę jechać nad morze po trawę, niech no tylko Marzanna w Wiśle utonie :wink:

Tolu - u mnie taka trawka w ogrodzie (hahaha jak to można ogorodem nazwać) rośnie. Jak będziesz w Warszawie to zapraszam do mnie na trawkę :D

A co do Twojej plaży jest cudna :D Zazdraszczam Ci talentów do upiększania domu.

Jagna
10-03-2006, 07:59
Tola - Jak możesz??!! Ogród już jakoś odchorowałam a teraz to....http://manu.dogomania.pl/emot/niespodziewanka.gif
Jak zobaczyłam zdjęcia plaży to przyszło mi tylko jedno do głowy:
"O ja pier.....ę!" http://manu.dogomania.pl/emot/gafa.gif Tak sobie pomyślałam. To komplement, oczywiście.
Kolejny wątek do którego nie mogę zaglądać, bo mi się mój dom jakiś taki...beznadziejny wydaje http://manu.dogomania.pl/emot/sciana2.gif

stary
10-03-2006, 08:29
Pierwszy parapet wklejony, tak więc parapetówę można już robić :D
http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/1.jpg
Ja pochwalę trafny wybór okien- Knipping- jeden z lepszych systemów okiennych, niestety mało popularny w Polsce. Kto je wykonywał ?? Jocz??
I drugie pytanko techniczne: dlaczego parapet nie dotyka do dolnej krawędzi ramy? Widać przerwę ok 20 mm wypełnioną pianką .Zamierzone działanie?

Jagna
10-03-2006, 08:56
I drugie pytanko techniczne: dlaczego parapet nie dotyka do dolnej krawędzi ramy? Widać przerwę ok 20 mm wypełnioną pianką .Zamierzone działanie?
Znając Tolę, to tam będzie jakiś bajer, na widok którego nam oko zbieleje....Kwiatki tam będą rosły, albo strumyczek się lał.....:evil: :evil: :wink:

tola
10-03-2006, 09:39
Dziękuję wszystkim :D :D :D i zapraszam na kąpiel w pianie...nie całkiem morskiej, ale za to cieplejszej niż w Kołobrzegu :wink:

Ciag dalszy zdjęć, nastąpi.

Jagna :roll: :D :D :D

Stary, złapałeś mnie na nie precyzyjnej wypowiedzi :oops:
Ten parapet na zdjęciu nie był zamontowany, jedynie położony. Stąd ta przerwa.
Montaż miał miejsce dopiero wczoraj. Stolarz przywiózł do wszystkich pokoi i wtedy zamontował.
Cieszę się, że tu zajrzałeś, zrobię zdjęcie po montażu, podpowiesz, czy jest prawidłowy, dobrze?
Ucieszyłeś mnie pozytywną wypowiedzią o Knippingu.
Tu na forum nie znalazłam informacji o tym profilu. Okna kupione w JOCZU.

tabaluga1
10-03-2006, 15:42
[quote="tola"]Tabaluga, a jak klikniesz na obrazek prawym przyciskiem myszy i "Pokaż obrazek"...to też się nie pokazują?

próbowałam otworzyć linki z początku Twojej galerii i niestety pokazują się tylko liczne napisy

Żelka
10-03-2006, 16:20
Piękna ta plaża, tylko trzeba się pilnować aby nie zanurzyć mokrej ręki od kąpieli w piasku. :wink:
A co do trawy, widziałam w sklepie Tesco cos co może by się nadawało do tego. Może tez zerknij w jakimś podobnym sklepie na dział gdzie są świeczki, suszone kwiatki, kamyczki, muszelki i tym podobne...Albo w kwiaciarni zapytać. Jak nie maja na pewno zamówić można cos co się nadaje do Twojej plaży...

Renatka
10-03-2006, 19:08
Tolusia, serdeczne gratulacje, jest pieknie!

Honzka
10-03-2006, 20:11
SUUUUUUUUUPER TA PLAŻA!!!! GRATULKI I MIŁEJ KĄPIELI :P

KARO1
11-03-2006, 09:11
Mi też się bardzo podoba :lol:

mpb1971
11-03-2006, 09:59
:o :o :o super !!! z lekka mnie zatkało...

zygmor
11-03-2006, 21:25
To mi się podoba!
Domek niczego, a i ten ogródek....
Pozdro

Aga J.G
12-03-2006, 18:38
Tola ślicznie :)

Cpt_Q
12-03-2006, 23:06
Oglądam oglądam i powoli zsuwam sie z krzesła w kierunku gleby.


http://www.kolobok.wrg.ru/smiles/light_skin/clapping.gif tolu! jeszcze, jeszcze!!

rrmi
12-03-2006, 23:22
Kapitanie , moze poduszeczke?
Tak na miekkie ladowanie?
:wink:
Patrze , ze Stary czujny jest :D
Dobrze , dobrze miec taki patronat fachowy :wink:

tola
13-03-2006, 11:02
Dziękuję Wszystkim za wpisy. Wspieracie mnie w tych moich pomysłach, a to daje siłę, nie mówiąc o przyjemności czytania takich słów :D
Chciałabym już skończyć tę plażę, czekam na meble łazienkowe, powinny dodać przytulności tej łazience.
Zamówiłam kolejkę u stolarza na wykonanie stolarki drzwiowej.
Znowu trzeba czekać i ćwiczyć cierpliwość :roll: , a zapasy cierpliwości wyczerpała zima.

jamles
14-03-2006, 09:09
:o :o :o i co znowu sznurek albo do monoplowego, bo na trzeźwo na moje,
jak to nazwała Kasia miejsce czynności higienicznych, patrzeć się nie da :(

Monika B
14-03-2006, 10:29
Tolu!
Przyłączam się do peanów na cześć siedliska!
Twoje fotki utwierdziły mnie w przekonaniu, że Castanio to dobry wybór na górną łaznienkę. Poprostu potrzeba dobrego, ciepłego oświetlenia i wychodzi cudo!
Dzięki, bo juz byłam bliska zmiany, jak zobaczyłam, nasze blade aranżacje.

tola
15-03-2006, 13:10
Jamles nie sznurek, nie monopolowy, a wizyta w KK wystarczy. Wiesz przecież :wink:

Moniko mnie się wydaje, że Castanio jest dobrą podstawą, bazą. Ma pewną neutralność, delikatność dekoru.
Przy takiej bazie, takim tle można wiele zrobić dodatkami.
Kolorem ręczników, dodatków łazienkowych, światłem, kolorem drewna w meblach...kolorem malowanych ścian, treścią obrazu na ścianie
można zmieniać, kreować przestrzeń.
Ściana w mojej łazience, ta między wc, a wanną.
Można tam postawić wiklinowy fotelik, lub ładny ceramiczny dzban z gałązkami bambusa.
Widziałam sztuczne (choć nie jestem zwolennikiem sztucznych roślin)...wyglądające bardzo naturalnie. Zieleń tych gałęzi ożywiłaby tę ścianę.
Dzban powinien być duży, w kolorze jasnej płytki, lub pleciony, wiklinowy.
Można się tym bawić, dać upust swojej wyobraźni, szukając własnej definicji harmonii we wnętrzu.
Każdego do tego zachęcam i pozdrawiam :D

NatkaB
15-03-2006, 19:04
To NIE JEST efekt końcowy mojej plaży !!!
Zabrakło piasku, tak więc nie rozsypałam kamyków i muszelek.
Wrzuciłam jedynie kilka, aby mniej wiecej pokazać swój zamysł.
Chcę też na tej plaży mieć trawę wydmową...i...ech na wszystko trzeba czekać.


ojej! jak cudnie!

chopinetka
15-03-2006, 19:22
Witaj Tolu

Miałam nie pisać, bo już wszystko zostało napisane, ale w tej pięknej łazience brakuje mi dużego akwarium słonowodnego z rybkami w stylu Nemo nie mówiąc o rafie koralowej. A później sprzęt płetwonurka i odpływamy w inny świat :roll: :wink: :lol:
Tolu pięknie masz!

NatkaB
15-03-2006, 20:20
Tolu pięknie masz!

a ogród to mnie już w ogóle powala na łopatki. Ja też chcę taki !!!!!!!!!!

tola
15-03-2006, 20:49
Chopinetko
Wyobraźnia może zdziałać cuda, płetwonurek w mojej wannie, no no.... :roll: :wink: 8)
Na nurkowanie to ponoć do Egiptu warto, ale w czasie budowy, to poza zasięgiem jest, niestety.

Natko...chcieć to móc, wiosna przed Tobą :D

Ew-ka
15-03-2006, 21:39
Tola - weszłam dzis na inne forum budowlane :oops: i tam opisywano podłogę w łazience .....muszle i piasek zalano żywiczną wylewką i powstała podłoga w łazience....to musi być bajer ....zaraz pomyślałam o Tobie :D

15-03-2006, 21:42
Tolu, co jest między kamyczkami a trawnikiem - takie szare, coś takiego chcę mieć, żeby się dało dobrze kosić?
http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/kleosin119.jpg

tola
15-03-2006, 22:03
Tola - weszłam dzis na inne forum budowlane :oops: i tam opisywano podłogę w łazience .....muszle i piasek zalano żywiczną wylewką i powstała podłoga w łazience....to musi być bajer ....zaraz pomyślałam o Tobie :D

Ew-ka widziałam kiedyś to w programie "Mieszkać z wyobraźnią"...niesamowite wrażenie, podest przy wannie i blat z umywalką, cudeńko.
Ale żaden ze znanych mi fachowców nie chciał się w to bawić :(

tola
15-03-2006, 22:22
Verunia to szare to zwykła ziemia, tam niczego nie ma.
Miedzy trawnikiem a rabatą robię takie lekkie wgłębienie w ziemi...taką mini rynienkę. Jeśli jest pielęgnowana, to trawa nie wdziera się na rabaty i dobrze, naturalnie wygląda takie oddzielenie.
Jednak wymaga pracy, nie będę ukrywać.
To widać też na tym zdjęciu:

http://212.244.189.200/pics/tola/P1010039.jpg

bodzio_g
15-03-2006, 22:29
to szare to zwykła ziemia, tam niczego nie ma.

To widać też na tym zdjęciu:

http://212.244.189.200/pics/tola/P1010039.jpg
musze przyznać , że ... to dobry pomysł :roll: 8)

tomek1950
15-03-2006, 22:42
Te ogródki Toli to trzeba oglądać na żywo. Zdjęcia nie oddają w 10% tego co widać na żywo.
Tolu, to prawda.

tola
15-03-2006, 23:08
Dzięki Tomku :D lato przed nami, powtórzymy to spotkanie.

mam tu jeszcze dwa zdjęcia, widać na nich ten brzeg

http://212.244.189.200/pics/tola/P1010010.jpg

http://212.244.189.200/pics/tola/nowe/P1010027a.jpg

jola_anna
16-03-2006, 10:45
Tolu, Twój ogród mnie urzekł. Bardzo spodobała mi się też Twoja "prywatna plaża" wokół wanny. :D

Ale "genialne" jest dla mnie wykorzystanie palet na (tymczasowe ?)ogrodzenie. I pomyśleć, że my z mężem oddaliśmy palety sąsiadowi na wsi, bo je nam podkradali z działki z powodu braku frontowej części ogrodzenia :cry: Ale z nas sieroty... skończone.

tola
16-03-2006, 11:59
Witaj Jola_Anna
Pomysł z tymczasowym ogrodzeniem z palet jest pomysłem mego męża.
Sporo palet było na budowie po różnych materiałach.
Ogrodzenie metalowe musiało poczekać , bo były inne wydatki, a ja z zakładaniem ogrodu nie chciałam zwlekać.
W tym temacie cierpliwości nie mam za grosz. Potrzeba była matką "wynalazku". Ten płot za solidny to nie jest, ale choć trochę chroni posesję przed nieproszonymi gośćmi, a krzewy i drzewka przed zmianą właściciela :wink:

Janika
16-03-2006, 12:08
[Moniko mnie się wydaje, że Castanio jest dobrą podstawą, bazą. Ma pewną neutralność, delikatność dekoru.
Przy takiej bazie, takim tle można wiele zrobić dodatkami.
Kolorem ręczników, dodatków łazienkowych, światłem, kolorem drewna w meblach...kolorem malowanych ścian, treścią obrazu na ścianie
można zmieniać, kreować przestrzeń.
Ściana w mojej łazience, ta między wc, a wanną.
Można tam postawić wiklinowy fotelik, lub ładny ceramiczny dzban z gałązkami bambusa.
Widziałam sztuczne (choć nie jestem zwolennikiem sztucznych roślin)...wyglądające bardzo naturalnie. Zieleń tych gałęzi ożywiłaby tę ścianę.
Dzban powinien być duży, w kolorze jasnej płytki, lub pleciony, wiklinowy.
Można się tym bawić, dać upust swojej wyobraźni, szukając własnej definicji harmonii we wnętrzu.
Każdego do tego zachęcam i pozdrawiam :D[/quote]


Tolu mam w związku z powyższym pytanie - jakim kolorem dodatków- czyli ręczników, chodniczków i innych drobiazgów chcesz uzupełnić to swoje piękne wnętrze w łazience ? Pozdrawiam.

Monika B
16-03-2006, 14:03
Tolu i Janiko!
Włśnie myslę o dodatkach do Cstanio.
Chce duzo ciemnego brązu. Troche podobnie jak w aranżacji na stronce Tubądzina. Blat, półki, rama okienna, może drewniane żaluzje w oknie. Do tego koniecznie ciepłe świtło. Plus właśnie duży wilkinowy kosz (na brudy?). I cwiety - - dla zieleni.
Będzie chyba bardziej kontrastowo niz muszelki. :wink:

_bogus_
16-03-2006, 14:16
tola - jak zobaczyłem pierwsze zdjęcia łazienki to se pomyślałem - "super, w końcu ktoś pomyślał i dał półki na książki przy wannie" (ja tam lubie sobie w wannie poczytać). A tu piaseczek - ślicznie acz mniej praktyczne ;-)

Ps. To może dasz półki na książki przy sedesie - ja w gornej łazience tak zrobię ;-) ;-)

tola
16-03-2006, 15:11
Bogus nad wc jest półka powstała przez zabudowę geberitu.
To może być półka na książki i (lub) czasopisma :wink:

Janiko, Moniko na kolor dodatków mam kilka pomysłów.
Łazienka nie jest bardzo jasna, gdyż ma ciemną podłogę i ciemniejszą płytkę położoną do skosów. Można to rozjaśnić poprzez dywanik i ręczniki w kolorach jasnej przygaszonej żółci w połączeniu z wiosenną zielenią.
Można dać dodatki w kolorach pomarańczowych (jeśli ktoś lubi kontrasty), rudych.
Ja skłaniam się bardziej do połączenia czekolady z ecru. Ciemny brąz w odcieniu płytek podłogowych i jasny beż. Ostre kolory jakoś mnie nie przekonują.
Ale muszę poczekać do momentu wstawienia drzwi i mebli łazienkowych.
Wtedy będzie wiadomo.

NatkaB
16-03-2006, 22:03
Natko...chcieć to móc, wiosna przed Tobą :D

i trochę poczekać aż ogród "podrośnie" ;) Tolu, pociesz mnie proszę, że ta Twoja przecudna trawka teraz wygląda szaro-buro i okropnie ;) moj wypielęgnowany "dywanik" wygląda teraz żałośnie

tola
17-03-2006, 09:13
Natko pocieszę Cię, po każdej zimie mój trawnik wygląda koszmarnie.
Biale placki, trawa jakby uduszona. Tak to wygląda w początkach kwietnia.
Jak w tym roku, jeszcze nie wiem, bo wciąż zalega na nim 30 cm warstwa śniegu, i nadal pada.

Wieczorem wkleję zdjęcia ogrodu z maja ubiegłego roku. Tak pięknie kwitły tulipany, żonkile, niezapominajki....

jola_anna
17-03-2006, 11:11
Tolu, mnie bardzo intryguje, jak powstają te piękne kompozycje w Twoim ogrodzie. Czy przygotowujesz sobie jakiś projekt, względnie korzystasz z gotowych, czy też sadzisz krzewa i roślinki "na żywioł", a ten niesamowity efekt osiągasz przez przypadek?

Ja na swojej działce posadziłam tylko orzech włoski i ilekroć tam jestem, to wydaje mi się, że wybrałam dla niego najgorsze miejsce z możliwych.
Więc nie wiem jak uda mi się zagospodarować ten mój kawałek raju na ziemi. :roll:

tola
17-03-2006, 13:14
Jola_anna
Tworzenie ogrodu na działce rekreacyjnej było puszczone całkowicie na żywioł.
I tworzył się ten ogród przez wiele lat. Kupiłam tę działkę jako ogrodniczą.
Było na niej dużo niezbyt ładnych drzew owocowych i mnóstwo krzaków czarnej porzeczki.
Nie mogłam wszystkiego wyczyścić tak od razu, zaplanować i zrobić w jeden sezon.
To się przeobrażało latami, powstawało po kawałku, powoli.
Często coś zmieniałam, przesadzałam, bo nie miałam wtedy pojęcia o tym jak rośliny urosną i jak to się będzie zmieniać.
Koncepcja powstawała nie w oparciu o jakieś zdjęcia z gazet, ale z obserwacji miejsca.
Wpatrywałam się godzinami i kombinowałam, potem szukałam roślin, które uważałam za najlepsze w danym miejscu.
Wszystko metodą prób i błędów i własnej radosnej twórczości :wink:

17-03-2006, 14:58
Dzięki Tomku :D lato przed nami, powtórzymy to spotkanie.

mam tu jeszcze dwa zdjęcia, widać na nich ten brzeg

http://212.244.189.200/pics/tola/P1010010.jpg

http://212.244.189.200/pics/tola/nowe/P1010027a.jpg
W twoim ogrodzie widać nie tylko troskliwą rękę i wiele włożonej pracy ale i świetny zmysł kształtowania przestrzeni roślinami. Bardzo mi się podoba. Kiedy ta wiosna przyjdzie, bo juz twoje zdjęcia mnie natchnęły

NatkaB
17-03-2006, 16:24
Natko pocieszę Cię, po każdej zimie mój trawnik wygląda koszmarnie.
Biale placki, trawa jakby uduszona. Tak to wygląda w początkach kwietnia.
Jak w tym roku, jeszcze nie wiem, bo wciąż zalega na nim 30 cm warstwa śniegu, i nadal pada.

Wieczorem wkleję zdjęcia ogrodu z maja ubiegłego roku. Tak pięknie kwitły tulipany, żonkile, niezapominajki....

czekam na zdjęcia :) i dzięki za pocieszenie :)

tola
17-03-2006, 21:29
http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/1aa.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/2aa.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/3aa.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/4aa.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/5aa.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/6aa.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/7aa.jpg

tola
17-03-2006, 21:31
A to moja trawka :D

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/8aa.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/9aa.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/10aa.jpg

Ew-ka
17-03-2006, 22:07
Tolu ..... a co mi tam jeszcze raz powiem .....CUDNIE CUDNIE CUDNIE .....piękna kobieta ,piękna działka ,piękny dom !!!! Ona jest czarodziejką ....to niesprawiedliwe :wink:

andre59
17-03-2006, 22:18
Tola, dziewczyno ale Ty masz piękny ogród!
Jestem zachwycony.
Masę pracy w niego włożyłaś.
Podziwiam Cię.

bodzio_g
17-03-2006, 22:19
Normalnie ... porażające !! :roll:
normalnie ... sznura i na góra !!
...albo ... jechać do Toli i pozwijać wszystko , zapakować do tira i szybko wracać :wink: :roll: 8)

Cpt_Q
17-03-2006, 22:23
No i teraz mamy na co patrzeć :D , skoro za oknem ciągle ta zimna burość. A do tego jak wszędzie wokół - topnieje śnieg i lód i wszędzie pełno psich kup.
Ja ze swojej strony uprzejmie dziękuję za piękne widoczki i KATEGORYCZNIE dopraszam się o jeszcze...:)
Te ujęcia - Tolu - nie miałaś do tej pory żadnych propozycji robienia zdjęć do magazynów ilustrowanych? Marnujesz się... hej - Redakcjo - talent, talent!!

tola
17-03-2006, 22:24
Dziękuję Ew-ka Andre :D
jeśli chcecie je oglądać, będę wklejać, mam ich sporo.
Tęsknię za tymi kolorami, zapachem, jeszcze trochę... :D

tola
17-03-2006, 22:25
Bodziu, Kapitanie...jutro część druga :D

bodzio_g
17-03-2006, 23:37
Bodziu, Kapitanie...jutro część druga :D
czekamy nawet na ...dziesiątą część 8)

NatkaB
18-03-2006, 06:22
http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/10aa.jpg



:o :o :o :o padłam z wrażenia, PIĘKNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sonika
18-03-2006, 06:44
:o :o :o :o :o :o
Tolu, Ty nas normalnie chcesz dobić - jest tak cudnie, że napatrzeć się nie można!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Natko, kiedy jedziesz na szkolenie do Toli?
I proszę mi się tutaj nie wykręcać - zostałaś oddelegowana w trybie natychmiastowym :wink: :D

NatkaB
18-03-2006, 06:53
Natko, kiedy jedziesz na szkolenie do Toli?
I proszę mi się tutaj nie wykręcać - zostałaś oddelegowana w trybie natychmiastowym :wink: :D

ja musiałabym najpierw przejsc szkolenie z cierpliwosci :lol: :wink:

Sonika
18-03-2006, 06:56
Natko, kiedy jedziesz na szkolenie do Toli?
I proszę mi się tutaj nie wykręcać - zostałaś oddelegowana w trybie natychmiastowym :wink: :D

ja musiałabym najpierw przejsc szkolenie z cierpliwosci :lol: :wink:

to już zostaw mnie :wink: :D - jakoś się dogadamy.

NatkaB
18-03-2006, 06:58
to już zostaw mnie :wink: :D


:lol: :lol:

tola
18-03-2006, 11:10
http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/1bb.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/2bb.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/3bb.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/5bb.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/4bb.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/6bb.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/7bb.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/8bb.jpg

jola_anna
18-03-2006, 12:35
Subtelna kobieta o wysublimowanym guście.

Będę "podkradała" Twoje pomysły do swojego ogródka. A co? Najwyżej zapłacę frycowe za naruszenie praw autorskich. Jak mnie złapią... :lol:

tola
18-03-2006, 13:30
Jolu :oops:

tola
18-03-2006, 13:37
A to nie jest fotomontaż, tylko forumowicze u toli na działce: Tomek 1950, Whisper, Luśka Whispera, Renatka, Maksiu...reszta w ukryciu :)

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/112.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/343345.jpg

Monika B
18-03-2006, 13:54
Ale muszę poczekać do momentu wstawienia drzwi i mebli łazienkowych.
Wtedy będzie wiadomo.
Cierpliwie czekamy. :wink:

Taka tu wiosnę zrobiłaœ Tolu, że aż dech zapiera w płucach!

Uważaj, bo jescze trochę ponęcisz a Ci się zwali na głowę połowa tego forum :wink: (wszyscy po sadzonki).

Renatka
18-03-2006, 19:06
Wspomnienia dobra rzecz.
Aż mi sie cieplej i słoneczniej zrobiło :D

bodzio_g
18-03-2006, 21:54
Coś mi sie zdaje , że na następnym spotkaniu braknie miejsca na trawniku... :roll: :D ( biedny trawnik :-? :( )

Żelka
18-03-2006, 22:29
No, jak Ty takich gosci w ogrodzie mialas, to sie nie dziwie, ze ten ogrod tak kwitnie... :wink:
A co do lazienki, kiedy beda meble i kwiaty, bo ja chce sie troche zrelaksowac.., a tu nowych zdjec mi brakuje... :wink:

deha
19-03-2006, 20:26
Tolu!! :o
żałuję, że dopiero teraz znalazłem ten wštek - tyle pięknoœci i ciekawych pomysłów - nie mogę napisać nic nowego (po za tym co zostało już napisane) poprostu
SSSSuper! .
Z jednego tylko się cieszę, że mamy w naszym domu odrobinę twojego dobrego ducha i wielkiego serca:



ANIOŁY DOBROCI

Mam nadzieję, że przynajmniej kilka osób wie o czym piszę?

tola
19-03-2006, 22:58
Dziękuję DEHA

sprawiłeś mi tym wpisem wielką przyjemność.
Anioły Dobroci są w dobrych rękach, wiem to. Pozdrawiam serdecznie :D

deha
22-03-2006, 20:05
Dziękuję DEHA

sprawiłeś mi tym wpisem wielką przyjemność.
Anioły Dobroci są w dobrych rękach, wiem to. Pozdrawiam serdecznie :D
Dzięki.

tola
23-03-2006, 10:14
http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/a.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/az2.jpg

tola
23-03-2006, 10:20
Wczoraj w jednym ze sklepów znalazłam taką płytkę. Jest w kolorze beżowo morelowym.
Sama płytka przypomina trochę marmurki z lat 80, ale jest w dużym formacie i wygląda nieźle.
Dodatki czekoladowe są zupełnie z innej serii, od innego producenta, ale dość ładnie z tą płytką zagrały.
Ciekawie rozwiązane podświetlenie wysuniętego lustra. Swiatło jest ukryte za nim.

Powiedzcie, co sądzicie o tej propozycji. Mam do zrobienia drugą łazienkę.
Jak Wy to widzicie?...ładne, czy nie koniecznie?

SławekD-żonka
23-03-2006, 10:43
Mi się podoba, nawet bardzo 8) :P Bierz i się nie zastanawiaj :wink:

maksiu
23-03-2006, 10:44
Widziałem pierwszą lazienke na zywo, wygladala super, wiec ta wg. propozycji przedstawionej przez Ciebie bedzie jeszcze lepsza. Znając Twoje opodobanie do perfekcji napewno bedzie super. Mi sie podana propozycja podoba
pozdrawiam
m.

kofi
23-03-2006, 10:47
Tolu!
Jeszcze kilka zdjęć Twojego ogrodu i naprawdę spadnę z krzesła :lol:
Jak ja mogę udawać, że pracuję, kiedy takie cuda oglądam :)
Zaraz jakieś firmy ogrodnicze podkradną Ci te zdjęcia i pokażą jako swoje realizacje :wink:
Dlaczego te zdolności tak nierówno podzielono: zgarnęłaś wszystkie. :wink:

tola
23-03-2006, 10:56
Kofi, Słonko, zapewniam, że nie wszystkie :wink:
A zdjęcia będą, niech no tylko przyroda ożyje, ja mam tyle do zrobienia w ogrodzie przy domu, doczekać się tych prac nie mogę.

Kasiu, Maksiu, dziękuję za opinie :)

Piszcie, ja w podejmowaniu decyzji nie jestem zbyt dobra.
Wątpliwości mam zawsze bardzo duzo. A Wasze głosy mi pomagają.

kubolotek
23-03-2006, 12:06
Tola bardzo ładna ta łazienka , my wlasnie planyjey ta na dole zrobic w takic kolorach i takie duze płytki tylko bez tych malutkich c. br. jakos mi sie nie podobaja ale reszta owszem, mysle ze i tak wybierzesz cos fajnego znajac twoj gust

deha
23-03-2006, 21:07
Niezła.
My co prawda wolimy mniejsze, ale może jak bym miał trzeciš łazienkę do zrobienia to może bym się na takie zdecydował. Naszczęœcie kończę naszš drugš (i ostaniš) łazienkę, i na razie doœć.

deha
23-03-2006, 21:09
Jak się tobie podoba, to najlepiej je bierz.

tola
23-03-2006, 21:28
Oj Deha, widzisz, ja mam zawsze problem z wyborem.
Niezwykle rzadko zdarza się tak, że widzę coś i urzeka mnie to na amen.
Tak samo jest z tą łazienką, coś jest w niej co mi się podoba, ale nie jestem całkowicie przekonana.
Poza tym, ja mam skosy, zupełnie inny układ i nie wiem, czy w innej przestrzeni ta płytka się obroni. Myślę....

Joanna i Janusz
23-03-2006, 21:33
Wczoraj w jednym ze sklepów znalazłam taką płytkę. Jest w kolorze beżowo morelowym.
Sama płytka przypomina trochę marmurki z lat 80, ale jest w dużym formacie i wygląda nieźle.
Dodatki czekoladowe są zupełnie z innej serii, od innego producenta, ale dość ładnie z tą płytką zagrały.
Ciekawie rozwiązane podświetlenie wysuniętego lustra. Swiatło jest ukryte za nim.

Powiedzcie, co sądzicie o tej propozycji. Mam do zrobienia drugą łazienkę.
Jak Wy to widzicie?...ładne, czy nie koniecznie?

bardzo podoba mi się to zestawienie kolorstyczne


a na Twój ogród wolę nie patrzeć, bo Ci zazdroszczę ręki...

tola
23-03-2006, 21:46
Dzięki Joasiu za wpis. A w ogrodzie to się możesz rozgościć, traktuj jak swój :)

Agacka
29-03-2006, 09:46
Niech tylko wody zejdą....jak się Tola rozszaleje to już biegnę szukać sznura... :lol:

SławekD-żonka
29-03-2006, 10:00
Wtedy dla zdowia własnego umysłu nawet tu przelotem nie wlecę :wink:

Agacka
29-03-2006, 10:14
Dobra, dobra jak nas znam to obie tu będziemy śledzić co się dzieje z nosami przy monitorach... :wink: :lol:

SławekD-żonka
29-03-2006, 10:22
:lol: :lol: :lol: a potem będzimy wyły do księżyca, a ja będę patrzyła na moje chwasty i czarowała :lol:

Agacka
29-03-2006, 10:35
u mnie nawet chwasty się potopiły w mojej glinie... :-?

SławekD-żonka
29-03-2006, 11:56
U mnie jeszcze nie, ale tylko dlatego, że ziemia nie była przewalana - a i tak podeszwa się w glajdzie zapada :-? :roll:

Maxtorka
29-03-2006, 12:12
Tolu ,

jak patrzę na Twój ogród od razu robi mi się milutko i cieplutko , te zdjęcia dają nadzieję na przyjście wiosny i do mnie , chociaż nie będzie tak cudnie jak u Ciebie . Ale mam cichutką nadzieję , że pozwolisz się troszkę Twoimi cudnościami poinspirować ? Pliiiiiiz :) :wink:

Co do płytek , możesz podać producenta i nazwę kolekcji ?
Chciałabym je zobaczyć na żywo ( mam lekką obawę , czy ten morelowy nie jest zbyt łososiowo-pomarańczowy )

Pozdrowionka :)

I oczywiście czekam jak wszyscy tutaj na nowe zdjątka :)

tola
29-03-2006, 16:27
Kasiu, Aga mam wiadomość: śnieg topnieje i odsłania koszmarny trawnik. Biało-żółto-brązowy, widział to ktoś?
I zabawa będzie od początku, dotlenianie, nawożenie, podlewanie i czarowanie, żeby wreszcie po tych wszystkich zabiegach stał się trawnikiem.
Nikt nie ma lekko, ja też nie :roll:

Maxtorka inspiruj się kobieto tyle, ile potrzebujesz :wink: :)
Producenta tych płytek nie zanotowałam, musiałabym jechać do tego sklepu.
W pomarańcz nie wpadają, ale w łososiowy kolor tak. Hm...żeby za cukierkowo nie było, prawda?
Ale tak sobie myślę, jeśli płytek nie będzie zbyt dużo, to stonować można kolorem farby na pozostałej części ścian.

MonikaC
29-03-2006, 17:09
Tolu - przepiękny dom, a działka - ach marzenie po prostu cudo tak jak ja lubię.
My niestety musimy przełożyć budowę na jakieś półtora roku :( .
Będziemy mieli dzidziusia i mieszkanie dopiero w przyszłym roku sprzedajemy. W tym musimy ogrodzić działeczkę i ją uporządkować. W przyszłym na 100% fundament, a w 2007 wielki start.
Będzie pięknie.
Tobie gratuluję - Masz świetny gust - PIĘKNIE!!!

tola
29-03-2006, 20:01
Moniko dziękuję.
Gratuluję tego, że zostaniesz mamą :D , a odłożoną budową się nie martw.
Dzidziuś podrośnie, będzie budował razem z Wami. A Ty do tego czasu przemyślisz swoje wnętrza i bogata w wiedzę budowlaną zdobytą na forum,
ruszysz jak burza i na pewno będzie pięknie :D

Pozdrawiam.

Honzka
29-03-2006, 21:33
Tolu, co z wyspą, skończona?

chopinetka
29-03-2006, 22:15
Witaj

Tolu będę trochę upierdliwa :wink: ale bardzo zainteresowała nie twoja roślinka bodajże na 5 zdjęciu ( na poprzedniej stronie)w głębi kwitnie na fioletowo-różowy kolor. Czy to jakaś odmiana tawuły?
A w ogóle ogród super!!!

tola
30-03-2006, 10:46
Chopinetko, tak, to jest tawuła japońska, karłowa. Obok ta zielona to też tawuła, ale innej odmiany, kwiaty ma drobniejsze i przyrost mniejszy.
Tą złotą tawułkę po przekwitnięciu przycinam w forme kulistą. Nie pozwalam jej się rozrastać.

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/5aa.jpg


na tym zdjęciu widać, o ile większy przyrost ma ta złota, staram się ją tak przycinać, by razem z tą zieloną tworzyły dwie kule.


http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/1bb.jpg

tomek1950
30-03-2006, 23:20
Niech tylko wody zejdą....jak się Tola rozszaleje to już biegnę szukać sznura... :lol:
Ten dywanik trawnikowy Tolu to mnie dobija. NIE BĘDĘ OGLĄDAŁ ZDJEĆ TWOJEGO OGRODU. Agacka skombinuj dłuższy sznur. :wink: :D Chol...., będę bo nie wytrzymam :D
Ale sama musisz przyznać, że takich dorodnych chwastów jak u mnie to w życiu nie widziałaś.

Agacka
31-03-2006, 09:58
Widziała... :lol: :lol: :lol:
U mnie! :-?

tola
31-03-2006, 10:08
O nie Aga, takiej pięknej, dorodnej, olbrzymiej, wręcz gigantycznej lebiody jak u Tomka to na całym świecie nie ma :wink: :D
Ona ma swój niepowtarzalny urok, nie do podrobienia :)

Tomku po świętach będę pakować przesyłkę Majce z paprociami i funkią. Tylko gdzie ja mam to wysłać? chyba do Warszawy, prawda?

chopinetka
31-03-2006, 20:58
Dzięki Tolu za odpowiedź, naprawdę piękne te tawuły. Już wiem, że taką samą zasadzę u siebie. :D

pozdrawiam

joola
04-04-2006, 17:18
Agacka, to i dla mnie sznura poszukaj...idę się powiesić...albo utopić...albo zastrzelić... Idę...żeby nie patrzeć na ogród Toli... ja nigdy takiego mieć nie będę...Tolu ogródek masz przepiękniasty! :D

jamles
05-04-2006, 15:57
Agacka, to i dla mnie sznura poszukaj...idę się powiesić...albo utopić...albo zastrzelić... Idę...żeby nie patrzeć na ogród Toli... ja nigdy takiego mieć nie będę...Tolu ogródek masz przepiękniasty! :D
sznurka nie ma, musisz sie..............utopić :-? :oops: :oops: :oops: :wink:

tomek1950
05-04-2006, 19:02
Widziała... :lol: :lol: :lol:
U mnie! :-?
Agacka, jak odszukam to wyślę Ci zdjęcie moich chwaścików :D Rekord Guinessa murowany, ale nie występuję o tytuł. Skromy chłopak jestem :D

tola
05-04-2006, 20:21
Wiecie co, sznurka to ja potrzebuję.
Droga podeschła, dojechałam na działeczkę :evil: zamiast trawnika miasto kretów,
sosna połamana, inne iglaki pod ciężarem śniegu też,
niektóre brązowe, poprzymarzały, rynna zerwana...ech... :cry:

tomek1950
05-04-2006, 21:00
Oj Tolu :cry:

jamles
05-04-2006, 21:01
Wiecie co, sznurka to ja potrzebuję.... :cry:
na krety :roll: :-?
u mnie też trochę kopczyków porobiły, ale nornice czy tym podobne gady
co kawałek jakieś biedaszyby wykopały :evil:
ale mojego pastwiska jakoś mi nie żal, ale jeżeli Twój ogród został zrujnowany to napradę przykra sprawa :(

tomek1950
05-04-2006, 21:20
Leszku, ogród Toli to było cudo. Trawnik jak afgański dywan.
Ale znając Tolę, to do sierpnia :D dywan odzyska swój dawny blask.

tola
05-04-2006, 21:52
Tomku, znasz mnie, nie dam się. Wypowiadam wojnę kretom.
Nie będą miały u mnie łatwego życia.

joola
05-04-2006, 21:56
(Ach juuuu...chciałoby się rzec...) Na krety jest najlepsze coś takiego - stołek i 2 butelki piwa. Siadamy na stołku koło trawnika i wypijamy pierwsze piwo, po drugim, złość do kretów przechodzi jak ręką odjął :wink: Tola Twój trawnik roskopany przez kreciki i tak na pewno jest piękniejszy od mojego, który jest taki jakiś...łysy.. :roll:

tomek1950
06-04-2006, 00:04
Joolu, Tola próbowała tej metody, ale kiedy podczas picia piwa kret wywalił kopczyk dokładnie pod stołkiem... :o

Sonika
06-04-2006, 08:41
Wiecie co, sznurka to ja potrzebuję.
Droga podeschła, dojechałam na działeczkę :evil: zamiast trawnika miasto kretów,
sosna połamana, inne iglaki pod ciężarem śniegu też,
niektóre brązowe, poprzymarzały, rynna zerwana...ech... :cry:

Toluś nie płacz proszę, bo mi też strasznie smutno się zrobiło :( :( :( .

tola
06-04-2006, 15:41
Dziękuję, ocieracie mi łzy.
W sobotę pojadę ratować działkę, zrobię zdjęcie tego pobojowiska.
Nie będzie ono Waszych oczu cieszyć, ale cóż teraz jest pod wozem, trzeba jakoś pomału wleźć na wóz, konie czekają :wink: .
Aerator spalinowy do trawnika zamówiony, muszę wczesniej uprzątnąć radosną twórczość czarnych futerek.

joola
06-04-2006, 16:01
Tola, ja tu się cieszę, że odróżniam drzewa liściaste od iglastych a Ty...Co to jest Aerator spalinowy do trawnika :o :oops:

tola
06-04-2006, 16:16
Joola :lol:

Wyciągaj zeszycik, piórnik, wyprostuj się w ławce, dzwonek na lekcję.
Zapisujemy: aerator spalinowy to urządzenie napędzane ropą, dzięki czemu podczas pracy kabel elektryczny którego nie ma,
nie związuje nam nóg na supeł.
Służy do napowietrzenia gleby, która dotleniona szybciej wchłonie nawóz i trawa będzie piękniejsza.
Oprócz tego specjalne ząbki w aeratorze wybiorą z trawnika wszystkie pozostałości po koszeniu trawnika w roku ubiegłym.
Trawnik po tym zabiegu przez czas jakiś wygląda jak twarz kobiety tuż po liftingu :roll:
czyli nie najpiękniej, ale później po wygojeniu poraża urodą :lol:
Dzwonek na przerwę :wink:

joola
06-04-2006, 16:32
Toluś kochana :D jestem kobietą techniczną, ale czy to ae..coś tam nie mogło się nazywać po prostu napowietrzacz gleby :wink: Czy to bezprzewodowe cudo używa się co roku? Jeśli tak, to może warto kupić takie cacko (jak np. kosiarkę do trawy), no chyba że kosztuje tyle co jaki mercedes :wink: Gdzie można wynająć tego upiększacza, czy firmy ogrodnicze to mają ? Sorki za tyle pytań ale będę miała mój pierwszy ogród w życiu i chiałabym żeby był choć w połowie taki piękny jak Twój, a piękna trawa, to połowa sukcesu (chyba :roll: )

joola
06-04-2006, 16:36
Tola, powiedz mi tylko jeszcze jak nazywa się ta roślinka ze zdjęcia, czy nadaje się na skalniak? Kiedyś widziałam podobne właśnie na skalniaku ale czy to to właśnie :roll: :oops: Dżizis, ale ze mnie "lajkonik" w temacie roślinek :oops:
http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/7bb.jpg

tola
06-04-2006, 16:50
Joluś, nie wiem jak ta zielenina skalniakowa się nazywa. Ale jak wszystkie skalniakowe nie ma żadnych wymagań. Buja i dobrze się ma bez pielęgnacji.
Aerator wypożyczam z wypożyczalni raz w roku na 1 dobę, koszt wypożyczenia 50zł. Nie muszę tego ustrojstwa przechowywać przez 364 dni w roku, i miejsca nie zajmuje.
Biorę na spółkę z sąsiadką, wychodzi po 25 :wink:

Honzka
06-04-2006, 18:44
Tolu,

Ty o ogrodnictwie wiesz wszystko :wink: mam nadzieję, że będę też mogła u Ciebie wziąć kilka lekcji :wink: fakt że ogród u mnie to bardzo odległa sprawa, ale na pewno zgłoszę się do Ciebie po pomoc, bo ogrod masz piękny!!!

a o krety się nie martwa, na pewno po liftingu trawnika się wyniosą :wink:

tola
06-04-2006, 19:12
Honzka, na to liczę, ponoć nie lubią hałasu, spalinówką pojeżdżę dobrych kilka godzin :lol:
Z lekcjami nie widzę problemu, tylko czy nauczyciel sprosta wymagającym uczniom? :roll:

Honzka
06-04-2006, 19:14
jak uczniowe sprostają wymaganiom nauczyciela to będzie dobrze :wink:

tola
06-04-2006, 19:23
Honzka, dyplom robiłam na Wydziale Pedagogiki i Psychologii ( nauczanie początkowe).
Tak więc mam niewyczerpane pokłady cierpliwości dla tych, którzy dopiero naukę zaczynają :)

Honzka
06-04-2006, 19:30
:lol: :lol: :lol:

joola
06-04-2006, 22:45
Honzka, dyplom robiłam na Wydziale Pedagogiki i Psychologii ( nauczanie początkowe).
Tak więc mam niewyczerpane pokłady cierpliwości dla tych, którzy dopiero naukę zaczynają :)
Czyli dla mnie :D No i dzieki bogu :D (i partii), że mamy tu na forumie taką nauczycielkę :D Toluniu postaram się być Twoją pilną uczennicą a jak kiedyś będziesz w Gdańsku, to zapraszam serdecznie do mojego domku i inspekcji chwaściorków :D

tola
07-04-2006, 10:39
Dzięki Joola za zaproszenie, nawet nie wiem, czy miałam być, ale teraz to już będę na pewno :wink: :D
Bardzo lubię Trójmiasto, zresztą, kto nie lubi?
A Ty przyjedź do mnie latem na "Zieloną szkołę" kilka lekcji poglądowych i uczeń przerośnie mistrza :D

Aga J.G
09-04-2006, 14:11
Brzmi interesująco :wink: :)

tomek1950
11-04-2006, 00:00
Tola - latająca po całej Polsce nauczycielka budowy dywanów trawnikowych. Ale porzućcie wszelką nadzieję, jej nikt nie dorówna. :D

Jajcek
11-04-2006, 06:24
Ale my nie chcemy jej dorownac tylko mamy malutka nadzieje ze i do nas doleci :wink:

tola
11-04-2006, 11:33
Ale my nie chcemy jej dorownac tylko mamy malutka nadzieje ze i do nas doleci :wink:

....z trawnikiem z rolki :wink: dolecę, dolecę Jajcuś, jestem czuła na wszelkie zaproszenia,
a Grodzisk Mazowiecki w zasięgu wzroku jest 8) i do Prezesa Whispera niedaleko i do Tomka blisko, paliwa w miotle nie zużyję zbyt dużo :wink:

Sprawozdanie z budowy: gładzie szpachlowe na dole na ukończeniu.
Ściana z kominkiem też już zaczyna wyglądać. Ścianki działowe te najbardziej fikuśne też stoją.
W niedzielę na Targach ogrodniczych zakupy drzewek poczynione.
Tylko drugi dzień pada deszcz ze śniegiem, wieje, zimno i brzydko.
Drzewka stoją w garażu i czekają na lepszą pogodę.

Sonika
11-04-2006, 13:21
Tolu, ale w sumie jakiś poradnik ogrodniczy mogłabyś prowadzić.
Na początek proponuję temat dotyczący zakładania trawnika - step by step :wink: :D dla takich początkujących ogrodników jak ja .

Sprawozdanie z budowy uważam za niepełne, bo brak zdjęć :wink: :( .

Renatka
11-04-2006, 23:08
Ściana z kominkiem też już zaczyna wyglądać. Ścianki działowe te najbardziej fikuśne też stoją.

Już nie moge się doczekać zdjęć. :D
Inspiruj nas Tolusia, niech nam szczęki poopadają, trudno :wink:

Agacka
12-04-2006, 09:49
Tola jakie drzewka, no nie bądź taka pochwal sie do końca... :lol:

premiumpremium
12-04-2006, 13:34
Hmm... Cud, miód i orzeszki :)

tola
12-04-2006, 19:21
Tola jakie drzewka, no nie bądź taka pochwal sie do końca... :lol:

Jestem już w pełni świadoma tego, że ogród przy domu nie będzie taki, jak chcę,
ale taki, jaki może być w pn.-wsch. Polsce, w miejscu bardzo przewiewnym, zimnym i gliniastym.
Muszę od strony zachodniej stworzyć kurtynę z iglaków kolumnowych, bo inaczej wymarznie mi wszystko.
Wymarzły thuje kuliste, świerki Conica, ligustry żółte, ostrokrzewy, ognik, nawet okręcone włókniną rododendrony :cry: :cry: :cry:

Moje ostatnie zakupy na targach, to głównie drzewka liściaste,
które posadzę wzdłuż ogrodzenia od strony ulicy, aby zasłonić widok na domy, garaże, betonowe ściany sąsiadów.

1. Acer Brilliantissimum forma kulista, na wiosnę liście żółto- różowe, później żółto-zielone, jesienią kolorowe

http://www.duchyofcornwallnursery.co.uk/Extras/Acer%20Brilliantissimum.jpg

http://www.nzplantpics.com/pics_trees/acer_pseudoplatanus_brilliantissimum_small_02.jpg

2. Acer Crimson Sentry

http://www.conceptgroen.nl/afb/Plantenfoto's/Acer%20platanoides%20'Crimson%20Sentry'%201kl.JPG

4. Wisnia płacząca Kiku-Shidare, pięknie kwitnąca

http://zahrada.nana.sk/data/lo210.jpg

5. Dampiero ulmus hol - wiąz, zdjęcia nie mam

6. Prunus cersus Umbraculifera, drzewko szczepione, do formowania w regularną gęstą kulę

http://www.karl-schlegel.de/bilder_produkte_alleebaeume/Parkbaeume_4xv_Robinia_umbraculifera_Kugelakazie_4 .Jahr.jpg

7. Gleditsia triancanthos Sunburst. Jedną posadziłam jesienią, nie wiem, czy przeżyła zimę, wygląda na razie bardzo biednie, a jest to jedno z moich ulubionych drzew.


http://www.mytho-fleurs.com/images/arbustes_2/gleditsia_sunburst_3.JPG

...marzę o bordowym kloniku palmowym, ale wiem, że u mnie nie ma szans na przeżycie zimy :(

3. Larix decidua Repens modrzew płaczący

http://www.pesta.pl/images/rosliny/LarixDecidua_Repens.jpg

tola
12-04-2006, 19:28
Ściana z kominkiem też już zaczyna wyglądać. Ścianki działowe te najbardziej fikuśne też stoją.

Już nie moge się doczekać zdjęć. :D
Inspiruj nas Tolusia, niech nam szczęki poopadają, trudno :wink:


Renatko szczęki zostaną na swoim miejscu, gwarantuję.
Ze zdjęciami poczekam kilka dni, niech już zakończą prace, zabiorą swoje rzeczy, posprzątam nieco :wink: .
Ściany to tylko szkielet, dopiero po odpowiednim pomalowaniu, założeniu oświetlenia i całej reszcie zaczną jakoś wyglądać. Tylko kiedy to będzie?

W sobotę robiłam porządki na działeczce, paliłam ognisko z połamanych przez śnieg gałęzi sosny.
Dym i promienie słońca przebijające przez gałęzie, ładne zdjęcie, prawda?

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/sln.jpg

Ew-ka
12-04-2006, 19:40
:D :D :D Staropolskim obyczajem, dużo szynki życze.... z jajem,
niech zające i barany pospełniają Wasze plany. Święta to jest czas
wyżerki, więc porzućcie swe rozterki. Niech to będzie czas uroczy,
życzę wszystkim miłej Wielkanocy
:D


http://images1.fotosik.pl/12/9szhplux8fwjq9x2.jpg

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!!!!

tola
12-04-2006, 19:45
Ew-ka dziękuję za życzenia :D :D :D Tobie, Heniusiowi i pociechom też życzę wszelkiej radości.
A te małe żółciutkie adoptuję natychmiast, przecudne :lol:

Ew-ka
12-04-2006, 20:35
Ew-ka
te małe żółciutkie adoptuję natychmiast, przecudne :lol:

bardzo rydzykowne postanowienie :wink:

http://www.100lat.info/kaczki/

tola
12-04-2006, 20:38
Ew-ka
te małe żółciutkie adoptuję natychmiast, przecudne :lol:

bardzo rydzykowne postanowienie :wink:

http://www.100lat.info/kaczki/

hm....myślałam, że to kurczaczki, a to....... :o :o :o

Sonika
13-04-2006, 17:36
RADOSNYCH ŚWIĄT TOLU!!!!!


http://naszdomek.photosite.com/~photos/tn/2140_348.ts1144943098578.jpg

Honzka
13-04-2006, 19:50
http://kartki.onet.pl/_i/d/kurczak_zajac_d.jpg

joola
13-04-2006, 19:54
WESOŁYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT TOLUŚ :D

http://www.ekartki.pl/kartki/14/93.jpg

Żelka
13-04-2006, 21:58
http://www.bizz.pl/kartki/nowe/images/wielkanoc/wielkanoc104.jpg

tola
13-04-2006, 22:07
Soniczko, Honzko, Joolu, Zeljka

dziękuję za życzenia :D
Wam i wszystkim odwiedzającym mój dom
życzę niezwykłych Świąt, dużo uśmiechu, radości i zadowolenia z życia, niech się spełniają Wasze marzenia.
Pozdrawiam serdecznie :D

amj2
14-04-2006, 07:48
http://kartki.onet.pl/_i/d/zajaczek_d.jpg

mpb1971
14-04-2006, 10:43
Tolu, życzę radosnych, pełnych słońca i miłości świąt Wielkiejnocy.

http://i.wp.pl/a/i/kartki2/main/kartka1400.jpg

15-04-2006, 12:39
Radosnych Świąt w rodzinnej atmosferze
http://www.uszata.com/eksplorer/rabbit_day/wielkanoc/WielkanocWiki1.jpg

kubolotek
15-04-2006, 13:15
Kochana Tolu wszystkiego najlepszego z okazji swiat, smacznego jajka, samych słonecznych dni i szybkiej przeprowadzki to waszego pieknego domu i ogrodu
http://img95.imageshack.us/img95/7660/beztytuufdfd5fp.jpg

monka
15-04-2006, 14:56
Tolu radosnych Świąt dla Ciebie i całej Twojej rodzinki

http://i.wp.pl/a/i/kartki2/main/kartka1709.jpg

Renatka
15-04-2006, 17:28
Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego oraz serdecznych spotkań przy stole życzy Tobie Tolu i Twojej Rodzinie Renata
http://www.gifownik.pl/gify_gifownik_lut/swieta/wielkanoc/18.gif

tomek1950
15-04-2006, 19:33
Tolu, spełnienia najskrytszych marzeń, zdrowia i ZERO kretów na Twym trawniku.

tola
15-04-2006, 20:39
Wszystkim Wam bardzo dziękuję
nie ukrywam, że jestem wzruszona, bo takie życzenia miłe są ....niezwykle

:D RADOSNYCH ŚWIĄT ŻYCZĘ :D

15-04-2006, 21:49
http://foto.onet.pl/upload/40/29/_593609_s.jpg

WSZYSKIEGO NAJ NAJ NAJ Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Marzena z rodziną

Agacka
20-04-2006, 09:56
Toluś skonam, ale taką wiśnie płaczacą musze i sobie upolować...ale piękna!
Co do klonu...to pewna jesteś, że zimy nie przetrwa u Ciebie? Mnie rósł kilka lat na parapecie na balkonie w małej skrzyneczce...a może spróbuj?

Aguirre
26-04-2006, 21:55
Napisz proszę jaką powierzchnię ma Wasz dom? Planuję z żoną zakup projektu o powierzchni około 140m2, ale z tego co napisałaś wnioskuję, że Wasz dom ma około 200m2 proszę wyprowadź mnie z błędu poniważ ten projekt bardzo mi się podoba ;).
Pozdrawiam
Aguirre

Żelka
27-04-2006, 10:09
A czy beda wkrotce jakies nowe fotki? :oops: 8)

tola
27-04-2006, 12:12
Aguirre
Dom ma 230 metrów. Powierzchnię użytkową zwiększa 45 metrów powierzchni nad garażem (mogłoby jej nie być) i to, że mam wysoką ściankę kolankową na poddaszu, dzięki czemu wszystkie pomieszczenia mają dużą, pełną powierzchnię.
Dom jest na miarę marzeń, a nie potrzeb, chociaż potrzeby można ściśle powiązać z marzeniami (kombinuję teraz) :wink:

Zeljka wkleję coś na życzenie :wink:

tola
27-04-2006, 12:38
Układ dołu, niezbyt dokładny, jeśli macie pytania - to pytajcie :wink:
Po prawej stronie przy schodach jest wejście do garażu i pomieszczenia gospodarczego (nie ma tego na rysunku).

Drugi rysunek to moje wyobrażenie ściany kominkowej.
Kominek prosty w formie, na tle ściany z kamienia.

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/pro1.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/kom1.jpg


Wszystkie półki, parapety, wnęki z karton-gipsu będą drewniane. Pobejcowane w kolorze stolarki drzwiowej, takie jak wklejony wcześniej parapet.