PDA

Zobacz pełną wersję : DOM TOLI



Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63

roszponka
23-10-2006, 19:13
Tolu Twoje drzwi są piękne ja też będę miała takie proste. Miał mi robić stolarz ,ale nie mogę się zdecydować. Nie wiem czy magę tak ważny element wykończenia powierzyć stolarzowi?Jak twój stolarz malował drzwi? Sam,pędzelkiem ,czy ma lakiernię? Czy jak tam to się nazywa. Piękne te drzwi.Niech żyje prostota!!!! :D

Sonika
23-10-2006, 20:00
Strasznie zaniedbałam przez to całe zamieszanie z przeprowadzką moje ulubione wątki :oops: .
Toluś - u Ciebie jak zawsze ślicznie, wszystko przemyślane, dopieszczane w każdym detalu :D - cudnie :D .

Ivonesca
24-10-2006, 07:15
tolu- drzwi piękne w swojej prostocie :-) ....przepiękne!

Mariusz_A
24-10-2006, 10:42
Tolu :D dzrzwi sa przepiekne - my mamy bardzo podobne 8) :lol: . i tez sie zastanawialam czy do lazienki potrzebna jest szyba w drzwiach, ale tak jakos mi wszyscy zakrecili w glowie ze niestety sa z szybka, a takie sa zdecydowanie ladnijsze!

tola
24-10-2006, 11:06
Mohag, drzwi też zamawiasz u stolarza, drewniane?
Ja w sypialniach zrobiłam z szybą dlatego, by doświetlić górny hol i klatkę schodową, bo tam nie ma okien.

Roszponko jeśli stolarz to fachowiec, to śmiało możesz mu powierzyć takie zadanie.
Niech Ci pokaże drzwi, które robił, wtedy ocenisz jego umiejetności. Moje drzwi były malowane pistoletem.
Wtedy bejca równomiernie rozkłada się kolorem, a różnice w wybarwieniu są tylko ze względu na układ słojów drewna.

Soniko jak już rozpakujesz wszystkie kartony i każda rzecz znajdzie swoje miejsce, wtedy będzie czas na zaległą lekturę wątków. Tak będzie, zobaczysz.

Ivonesca, dzięki za uznanie :oops: :D

Mariusz_A, ja do łazienki zrobiłam pełne dlatego, że na wprost wejścia jest kabina prysznicowa. I tak sobie pomyślałam, że drzwi pełne, stworzą większe poczucie intymności przy korzystaniu z prysznica. Stąd ten wybór. Pozdrawiam :D

ksieciu
24-10-2006, 12:25
Tolu jestem takim cichym podczytywaczem i podgladaczem twojego domku i wiernym fanem ogrodu :) Nawet nie wiesz jak bardzo chcialabym byc juz na tym etapie prac co Ty. U mnie dopiero sa wznoszone mury, choc ekipa twierdzi ze do konca tygodnia beda wszystkie sciany staly.

Mocno kibicuje i czekam na kolejne zdjecia bo sa dla mnie prawdziwa inspiracja :lol:

tola
24-10-2006, 12:47
Księciu a raczej chyba Księżniczko :D fajny nick :D
Od dziś już nie będziesz cichym podczytywaczem, prawda?
Pisz do mnie. To, co się teraz dzieje u Ciebie na budowie, to etap, który bardzo cieszy, bo dzieje się dużo, dużo zmienia w szybkim tempie.
Ja często wracam do zdjęć z początków budowy.
Wtedy widzę ile się od tego czasu zmieniło. I u Ciebie się zmieni i będzie cieszyć.
Nie myśl o tym, jak dużo jest do zrobienia, ciesz się wszystkim, co już dokonane. Zdjęcia ogrodu wrzucam do albumu. Link jest znany.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za ciepłe słowa :D

To zdjęcie klonu zrobione w niedzielę. Co prawda drzewo nie moje, ale ozdobi kolorami tę stronę wątku.
Dla wszystkich, kochających jesień i dla tych, którzy jej nie lubią :wink:

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/1-7.jpg

roszponka
24-10-2006, 13:37
Tolu dziękuję za odpowiedż mój stolarz robił adne i dobre drzwi . Widziałam jego pracę , ale drzwi były naturalne ,a nie w kolorze . Jak on będzie malował pędzelkiem to kicha :cry: . Nie biorę go.!! A jaki jest kolor twoich drzwi. jest taki stonowany nie mocny i ładnie widać słoje.

Mohag
25-10-2006, 18:36
Tolu, moje juz sa i wisza :wink: malo widac, bo jeszcze zapakowane i oczywiscie nie dokonczone (beda lakierowane na bialo) ale ekipa wykonczyla sciany i koniecznie chcieli montowac oscieznice zeby mozna bylo poprawki-zaprawki odrazu wykonac .. no to regulowac i dopasowywac kazde z drzwi tez chcieli odrazu zeby sie nie paprac z tym w pozniejszym terminie.
U mnie jest okno w przedpokoju na gorze, tak ze doswietlenia nie potrzeba. A na dole w duzym pokoju bede miala cale z szyby, to bedzie jasniej.

http://img152.imageshack.us/img152/9260/img34551ww3.jpg

motyczka
26-10-2006, 10:12
Tolu dziękuję za odpowiedż mój stolarz robił adne i dobre drzwi . Widziałam jego pracę , ale drzwi były naturalne ,a nie w kolorze . Jak on będzie malował pędzelkiem to kicha :cry: . Nie biorę go.!! A jaki jest kolor twoich drzwi. jest taki stonowany nie mocny i ładnie widać słoje.

Roszponka a może sama bys zdecydowała się pomalowac drzwi, które zrobi stolarz....tak jak my :) ...pozwole sobie tutaj na małą prywate w wątku Toli :wink: ...tez na początku miałam obawy, ale moja mama przekonała mnie, że bedzie dobrze :)

efekt taki:
http://foto.m.onet.pl/_m/e864767588cf518ced71cdee16aa210e,10,19,0.jpg

odwagi :D


ps. Oczywiście Toluś Twoje drzwi są piękne, zresztą jak wszystko czego dotykasz :wink:

ksieciu
26-10-2006, 10:29
Księciu a raczej chyba Księżniczko :D fajny nick :D
Od dziś już nie będziesz cichym podczytywaczem, prawda?

Tolu postaram sie wiecej udzielac, choc jetem raczej niesmiala osoba :)
Na razie czekam na dalsze inspiracje z Twoich wnetrz :)

roszponka
26-10-2006, 10:43
Motyczko Twoje drzwi też są piękne i aż trudno uwierzyć ,że malowałaś je sama.Pędzelkiem?

motyczka
26-10-2006, 11:11
Roszponka dokładnie tak... :D w moim wątku na stronie 3 o ile dobrze pamiętam, jest zdjęcie z malowania drzwi....nie chcę tutaj zaśmiecac swoimi fotkami tolowego postu :lol:

ja będziesz zainteresowania udziele dobrych rad :)

zizi1978
26-10-2006, 14:24
Tolu jeszcze raz pozwolę sobie pogratulować Ci pieknego domku, gustownie urządzanego wnetrza i cudownego ogrodu :D Przy okazji zapytam Cię o jedna rzecz.Doszukałam się na forum Twojego postu związanego z wolim okiem.Rozumiem, że w "pierwszym"projekcie domku miałaś zaplanowne 3 wole oka.Dlaczego z nich zrezygnowałaś...?My mamy zaplanowane 2 wole oka, jedno małe , drugie bardziej przypominajace falę (tam bedzie duze oko balkonowe).I jak tak czytam te wszystkie posty zwiazane z wolim okiem to rece mi opadają.Po pierwsze ze wzgledu na koszt dachu, po drugie obawiam, się ze u nas nie ma dobrych fachowców od tego typu dachów....Nie podoba mi sie też polecana przez wszystkich to tego typu dachów karpiówka :(

tola
26-10-2006, 18:53
Mohag , dzięki za zdjęcie Twoich drzwi. Rzeczywiście podobne do moich i jeśli są bez szyb, to ten podział jest bardzo dobrym pomysłem.
Proszę o zdjęcie po pomalowaniu :D

Motyczko, nigdy, żadnym wpisem nie zaśmiecisz mi wątku, nawet tak nie myśl.
Drzwi malowane pędzlem mają chyba jeszcze bardziej wyraźny rysunek słojów. Piękne :D

Roszponko, pytałaś o kolor bejcy, nie odpowiem Ci, bo bejca była wybierana z próbnika i opatrzona była jedynie numerem bez nazwy.

Księciu, na nieśmiałość najlepsza jest poranna kawa i wieczorne piwo w Forumowej Kawiarni Klubowej, zapraszam :wink:

Zizi, w Białymstoku jest człowiek, który pięknie robi dachy z wolim okiem.
Po rozmowie z nim i oszacowaniu kosztów materiałów i robocizny, wyszło na to, że zapłacimy za wole oka prawie o 20.000 więcej.
Nie wiem, ile w tym prawdy, ale tak nam powiedział. No i są lukarny.

Dziś weszła ekipa od parkietów. Jedna trzecia powierzchni już ułożona :D

zizi1978
26-10-2006, 19:07
Zizi, w Białymstoku jest człowiek, który pięknie robi dachy z wolim okiem.
Po rozmowie z nim i oszacowaniu kosztów materiałów i robocizny, wyszło na to, że zapłacimy za wole oka prawie o 20.000 więcej.
Nie wiem, ile w tym prawdy, ale tak nam powiedział. No i są lukarny

Tolu czy masz jeszcze namiary na tego Pana od wolich oczek?Jesli tak prosiłabym Cię abyś mi je podesłała ???(meil:[email protected])A jeśli nie, to może pamietasz nazwe firmy lub jego nazwisko???
z gory dziękuję

tola
26-10-2006, 21:49
Zizi, odszukałam numer i wysłałam Ci mailem.

motyczka
27-10-2006, 07:56
Motyczko, nigdy, żadnym wpisem nie zaśmiecisz mi wątku, nawet tak nie myśl.
Drzwi malowane pędzlem mają chyba jeszcze bardziej wyraźny rysunek słojów. Piękne :D


wiem, wiem...Tolusia :D musiałam sie troszku podroczyć :wink: ..od jutra zaczynam wklejac swoje fotki u Ciebie :lol: :lol: :lol:

zizi1978
27-10-2006, 10:06
Zizi, odszukałam numer i wysłałam Ci mailem.

Tolu dziekuję Ci ślicznie :D

Paweł76
27-10-2006, 10:48
Tolu czy zdajesz sobie sprawę, że teraz w większosci domów bedą takie drzwi :P :P :P

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/3-2.jpg

A swoją drogą bardzo gustowne :roll:. Ale tempo Tolu narzuciłaś w pracach wykończeniowych, czyżbyś planowała zaśpiewać kolęde w nowym domu ?

tola
27-10-2006, 11:20
wiem, wiem...Tolusia :D musiałam sie troszku podroczyć :wink: ..od jutra zaczynam wklejac swoje fotki u Ciebie :lol: :lol: :lol:

...dlaczego dopiero od jutra? :wink:


Paweł też się ze mną droczy :roll: 8) :wink:

motyczka
27-10-2006, 14:31
bo jutro dopiero będe miała cos nowego w domku :wink: .... czekamy na okrągły stól z krzesłami :) .... a tak to nie mam co zamieszczać wszystko już widziałas :P

ps. będę w pracy dopiero w czwartek więc od razu wkleje foteczki :D

roszponka
27-10-2006, 18:51
Tolu czy zdajesz sobie sprawę, że teraz w większosci domów bedą takie drzwi :P :P :P

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/3-2.jpg

A swoją drogą bardzo gustowne :roll:. ?
I bardzo dobrze są ładne i mogą być we wszystkich domach.

Paweł76
28-10-2006, 06:40
Paweł też się ze mną droczy


Tolu, gdzież bym śmiał sie z Tobą droczyć. Chciałem się tylko wprosić .... :P na młe piwko :wink:.

tola
30-10-2006, 11:17
Paweł, a może być duże? :wink:

Dziś poranek na minusie, szron na trawie, kwitące róże chyba zdziwione nieco :roll:
Podłogi ułożone na całym poddaszu, teraz nabierają "mocy urzędowej" przed cyklinowaniem.

roszponka
30-10-2006, 12:00
Tolu a może dasz namiary na twojego stolarza.

tola
30-10-2006, 12:11
Roszponko, wiadomość masz na priwie.

selimm
30-10-2006, 13:41
ja tez bym chciał coś dostać na priw 8)

zizi1978
30-10-2006, 13:44
Tolu umknęło mi gdzieś w w Twoim watku pytanie o bramę garażową...wiem, że ktoś z forumowiczów pytał o bramę, firmę z której pochodzi, cene.Nie mogę tego znaleźć :( Czy mogłabyś podać jeszce raz producenta bramy, kolor,cene i jej szerokość?Z góry dziekuję i pozdrawiam :D

roszponka
30-10-2006, 20:55
dzięki Tolu za wiadomość.

tola
31-10-2006, 12:01
ja tez bym chciał coś dostać na priw 8)

oki, COŚ dostaniesz :wink: 8)

tola
31-10-2006, 12:04
Zizi brama Wiśniowski, złoty dąb, szerokość 420. Ceny nie pamiętam.
Ale jak do nich zadzwonisz, to podadzą Ci aktualny cennik. Pozdrawiam :D

zizi1978
31-10-2006, 14:21
Zizi brama Wiśniowski, złoty dąb, szerokość 420. Ceny nie pamiętam.
Ale jak do nich zadzwonisz, to podadzą Ci aktualny cennik. Pozdrawiam :D

Tolu dziękuję.
pozdrawiam :D

jamles
31-10-2006, 14:41
ja tez bym chciał coś dostać na priw 8)

oki, COŚ dostaniesz :wink: 8)
kocica :roll: :wink:

tola
31-10-2006, 15:09
ja tez bym chciał coś dostać na priw 8)

oki, COŚ dostaniesz :wink: 8)
kocica :roll: :wink:

chcesz o tym porozmawiać? :wink: 8)

jamles
31-10-2006, 18:06
ja tez bym chciał coś dostać na priw 8)

oki, COŚ dostaniesz :wink: 8)
kocica :roll: :wink:

chcesz o tym porozmawiać? :wink: 8)
o Sellimie :roll: 8) :wink:

tola
01-11-2006, 19:33
ja tez bym chciał coś dostać na priw 8)

oki, COŚ dostaniesz :wink: 8)
kocica :roll: :wink:

chcesz o tym porozmawiać? :wink: 8)
o Sellimie :roll: 8) :wink:

lepiej nie, jak się dowie, to użądli :wink:

jamles
01-11-2006, 20:04
ja tez bym chciał coś dostać na priw 8)

oki, COŚ dostaniesz :wink: 8)
kocica :roll: :wink:

chcesz o tym porozmawiać? :wink: 8)
o Sellimie :roll: 8) :wink:

lepiej nie, jak się dowie, to użądli :wink:
teraz to ukamienuje :o ostatnio się mnie pytał o ceny jakiś głazów
co leżą na "mojej" trasie :wink:

tola
01-11-2006, 20:09
To co Ty tu jeszcze robisz przy kompie? Biegusiem po te kamienie, pozbierać i schować w max-tajemnym miejscu 8)

jamles
01-11-2006, 20:13
przekaże mu jakąś "zaporową" cenę to nie kupi 8)

tola
01-11-2006, 20:16
Chyba, że mu się jakaś kumulacja w Totka trafi :roll:
a kamień wyjątkowo piękny jest 8)

Paweł76
02-11-2006, 10:20
Paweł, a może być duże?


Tola jak najbardziej, moze być duże :P, ale przy dzisiejszej pogodzie to wskazany "grzaniec". Dziś poranek na minusie, śnieg na trawie :-? brr. A jak idą prace na poddaszu ?

tola
02-11-2006, 10:35
Grzaniec to dopiero jak się autko do garażu odstawi :wink:
Ale na wieczór to całkiem niezły pomysł :lol:
Poddasze odpoczywa, parkiety położone, jak się już dobrze przykleją, cykliniara się nimi zajmie.

Aga J.G
02-11-2006, 15:43
A gdzie fotki :)

ed-mar
03-11-2006, 12:26
Cześć Tolu,
Dawno się nie odzywałam bo miałam na głowie przeprowadzkę. Juz mieszkam, chociaż do zrobienia jeszcze niemało zostało, ale ciesze się że wyrobiliśmy sie z "grubymi" pracami. Nawet fajnie to wyszło.
Ciągle cos domawiamy, to szafa, to szafka pod umywalke do łazienki, to regał na książki, chciałabym zamówic firanki, albo cos na okna, ale mysle, że to może poczekać.
Na wiosne ruszamy z działką i zewnętrzną strona domu

W nowym domu nie mam na razie internetu, do pracy nie chodzę, bo jestem na zwolnieniu (powiększa nam sie rodzinka).

Pozdrawiam
Edyta

roszponka
03-11-2006, 12:32
Tolu czekamy na foteeczki z domku. :lol:

tamcia
03-11-2006, 12:39
czeœć Tolu! jej ale masz œliczny domek!!!!Zazdroœć mnie zżera...Ja jestem na etapie szukania działki iprzekonywania męża że on też chce się budować ..hi hi

tola
04-11-2006, 20:43
Foteczki jeszcze nie zrobione. Nawet zamierzałam, ale złośliwość przedmiotów martwych w postaci wyczerpanych baterii w aparacie uniemożliwiła ich wykonanie.

Tamcia, u mnie było odwrotnie, to mąż musiał nieźle się natrudzić, by mnie przekonać.

Edytko, gratuluję :D Kiedy to powiększenie nastąpi?
Trzymam kciuki za Twoje zdrowie i dobre samopoczucie. Uważaj na siebie, przeprowadzka to duży wysiłek.
I jak zwykle proszę o mail ze zdjęciami domu.
Pozdrawiam całą Rodzinę :D

aldio
05-11-2006, 20:37
Witaj Tolu!
Pojawiam się u Ciebie po przerwie. Bywałam wysoko - poziom krokwi, w końcu trzeba to było pomalować. Teraz malujemy podbitkę. Niestety nie zdążyłam z przeoraniem działki w październiku, wszystko się opóźnia.
Mam nadzieję, że jeszcze będzie kilka ładnych dni w listopadzie.

A Twoje parkiety, czekamy na zdjęcia, bardzo bardzo.


Pozdrawiam serdecznie z Bieszczad

ed-mar
06-11-2006, 09:03
Tolu, dziękuję za miłe słowa,
To doipiero początek, rodzinka sie powiększy dopiero na początku czerwca.
Obiecuję, wyslę ci zdjęcie, ale na razie dorywczo zaglądam u znajomych do internetu i zaglądam do was, może za kilka tygodni wrócę do pracy to nadrobie zalegołości.

Pozdrawiam
PA Edyta

jola_anna
08-11-2006, 12:21
Tolu, Twój dom jest tak piękny, że aż dech zapiera.

A teraz po komlemencie - prywata ;-) Czy masz może zdjęcia z kolejnych etapów budowy kominka (podstawa, izolacja, komora dekompresyjna, podłączenie wkładu do komina, itp)? Mój brat buduje podobny (choć nie taki reprezentacyjny :lol: ) i jakies materiały poglądowe bardzo by mu się przydały.

Jeżeli masz i możesz udostępnić, to bardzo proszę na adres: [email protected]

Będę zobowiązana (wielce)

tola
08-11-2006, 16:05
Aldio, miło, że się odezwałaś :D ja też pozdrawiam Bieszczady i z łezką w oku wspominam czasy studenckie i wędrówki, Chryszczata, Jeziorka Duszatyńskie, cóż za widoki, ech.

Edytko będę czekać na kolejne wiadomości od Ciebie :D

Jolu_anno, zajrzyj na priw.

jamles
22-11-2006, 14:17
tak zajrzałem na ..........drugą stronę :o
:wink:

Żelka
22-11-2006, 22:01
Tolu co slychac w Twoim domku? :P

Aga J.G
23-11-2006, 11:52
Pewnei szykuje nam kolejną bombę :wink: :)

tola
23-11-2006, 22:23
W moim domku właściwie nic się nie dzieje. Nuda.
Wciąż czekam na cyklinowanie podłóg, dopiero potem zabiorę się za malowanie sypialni na górze.
I tu mam problem. Pokoje dzieci mniej więcej ustalone, bo one same wybrały odcienie.
Nie mogę jednak zdecydować się na kolory naszej sypialni.
Co dzień zmieniam koncepcje. I mam już taki mętlik w głowie, że nie wiem, jak z tego wybrnę.
Potrzebuję pomocy, może ktoś jest chętny? :wink: :roll:

Renatka
23-11-2006, 23:09
Nuda?! :o Nic się nie dzieje?! :o
To jakim cudem czekasz na cyklinowanie podłóg Tolu? No przecież ktoś musiał w tym czasie kiedy nas zaniedbałaś położyć te kilometry podłóg, nieprawdaż?
Pinokio?! :P

Czekam z radością na zdjęcia :D :D :D

Żelka
24-11-2006, 10:07
Nuda?! :o Nic się nie dzieje?! :o
To jakim cudem czekasz na cyklinowanie podłóg Tolu? No przecież ktoś musiał w tym czasie kiedy nas zaniedbałaś położyć te kilometry podłóg, nieprawdaż?
Pinokio?! :P

Czekam z radością na zdjęcia :D :D :D
No wlasnie!!! :lol: :D :wink:
Co do sypialni, to jestem pewna, ze Tolcia sama sobie poradzi znakomicie... :D

24-11-2006, 10:21
W moim domku właściwie nic się nie dzieje. Nuda.
Wciąż czekam na cyklinowanie podłóg, dopiero potem zabiorę się za malowanie sypialni na górze.
I tu mam problem. Pokoje dzieci mniej więcej ustalone, bo one same wybrały odcienie.
Nie mogę jednak zdecydować się na kolory naszej sypialni.
Co dzień zmieniam koncepcje. I mam już taki mętlik w głowie, że nie wiem, jak z tego wybrnę.
Potrzebuję pomocy, może ktoś jest chętny? :wink: :roll:
Tolu, to zalezy czego oczekujesz w sypialni bardziej - czy spokoju i atmosfery relaksu czy wręcz przeciwnie namiętnego pobudzenia.
Jeśli tego pierwszego to lepsze są chłodne błękity , roże , filety i zielenie a jęsli to drugie 8) to raczej gorące odcienie czerwieni i pomarańczu.
Są jeszcze brązy ale nie wiem jak sklasyfikować :roll:

tola
24-11-2006, 13:10
No przecież ktoś musiał w tym czasie kiedy nas zaniedbałaś położyć te kilometry podłóg, nieprawdaż?
Pinokio?! :P

Czekam z radością na zdjęcia :D :D :D

Pinokio :lol: nawet nie zajrzał, tola sama układała 8)

na zdjęciu fragment naszej sypialni i wejście do garderoby, jeszcze bez listew wokół futryny. Założymy dopiero po pomalowaniu.

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/5-3.jpg

......jak widać poszło całkiem sprawnie :wink:
na razie parkiet przed cyklinowaniem i lakierowaniem taki biedniusi, jakiś szary i smutny.
Gdyby to były panele, od razu po położeniu wyglądałyby pięknie.
Ale chciałam parkiet, to mam, jak mam.

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/4-4.jpg

tola
24-11-2006, 13:18
Co do sypialni, to jestem pewna, ze Tolcia sama sobie poradzi znakomicie... :D

Zeljka, zdążę uschnąć ze zgryzoty dopóki podejmę właściwą decyzję.

Verunia, wiesz jak to jest z kobietami. Raz potrzebują wyciszenia, innym razem namiętnego pobudzenia :wink:
Kiedy myślę, że łagodne oliwki w połączeniu ze zgaszoną żółcią to jest to, o czym marzę, to za chwilę widzę tę sypialnię w kolorach wanili połączonej z ciemnym kakao. To znów bordo w połączeniu z kolorami starego złota gdzieś po głowie się tłucze. Ratunku!

Ivonesca
24-11-2006, 13:39
pierwsza myśl to była wanilia z kakao....ale jak chwilę pomyślałam to nie wiem czy nie za smutno będzie ;-) ....ale znó na jakieś ogniste kolory to bym się chyba nie zdecydowała.....
może jakiś brudny róż ? :roll: :roll:

nie ...chyba jednak dobry był początek ...będzie pasował do Twojego domku :-)

pozdrawiam i zyczę udanych wyborów ;-)

joola
24-11-2006, 14:14
Nooo Ivonesca toœ pomogła Toli :wink: Toluœ na pocieszenie powiem Ci tylko, że nie jesteœ sama. Ja miałam tak samo. Co ja mówię miałam- ja tak jeszcze mam. Sypialnia, to najbardziej niewykończone miejsce w domu. Od roku :lol: . Wykładzinę mam beżowš, œciany jasno oliwkowe, które zamierzam w przyszłym tygodniu przemalować na...no właœnie na co? Wiem tylko jedno, że kolor farby będę dobierała wieczorem przy sztucznym œwietle, bo właœnie wtedy najczęœciej przebywam w sypialni. Aktualny kolor wyglšda dobrze w dziennym œwietle natomiast wieczorem nie mogę na niego patrzeć :-? Jestem za waniliš, kakao i czekoladš oraz dodatkami w kolorze rudej pomarańczy lub... ciemnego bordo lub...ciemnej zieleni lub...fioletu lub...jeszcze nie wiem :wink: :lol:
ps. no i oczywiœcie nie wiem czy ma być prosto i nowoczeœnie czy poduszki, podusie, falbanki... :roll: :wink:

tola
24-11-2006, 18:41
Joola, dzięki za ten wpis. Daje mi dużo do myślenia.

Wkleję zdjęcia mojej sypialni i spróbuję opisać to, o co mi w niej chodzi.
Okna są na wprost wejścia. Po lewej stronie drzwi do garderoby, po prawej ściana, przy której jest ciąg komunikacyjny i drzwi do łazienki.
Przy tej ścianie na wprost okien nic nie będzie stało.
Zamierzam tam namalować ciemny kwadrat, podświetlony światełkami, na którym będą w jasnych ramkach wisiały czarno-białe zdjęcia,
przedstawiające najmilsze sceny z życia naszej rodziny.

Łóżko ma stać przy ścianie z wnękami. Leżąc na nim, po jednej stronie będzie galeria fotografii najmilszych sercu twarzy....po drugiej okna z widokiem na łąki i wyjście na balkon.
Czyli całkiem przyjemnie :wink: .
Wnęki nad łóżkiem też mają mieć w środku ciemny kolor, który podkreśli ich głębię i nawiąże do koloru ściany ze zdjęciami.

I teraz pytanie o te dwa kolory...ciemny i jasny, jakie mają być i jakiego koloru dodatki ? :roll:

Sypialnia jest duża, 27 m i bardzo widna, bo ma duże okna od strony zachodniej.

...wejście z holu

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/fewgtruyureuef6.jpg

po prawej stronie na obu zdjęciach widać ścianę, na której ma być ten ciemny kwadrat

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/t5t5t5t5e.jpg

....wnęki, pod którymi będzie stało łóżko i wejście do łazienki

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/sgwrgw.jpg

...fragment okien na wprost wejścia do sypialni...z ułożonym, lecz jeszcze nie polakierowanym parkietem (i pierwszy śnieg tej jesieni)

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/3-3.jpg

mpb1971
24-11-2006, 19:13
najpierw wanilia i kakao, tak pomyślałam nie widząc zdjęć, ale pokój rzeczywiście jest jasny, więc sypialnia w tych kolorach w ciągu dnia może wydawać się jeszcze większa niż jest w rzeczywistości... Tak sobie myślę, że kakao można zastąpić czekoladą :-? Jeszcze pytanie, do której łazienki masz wejście, do niebieskiej czy tej z plażą? ( a może jeszcze takiej, której nie znamy... :wink: ) No tak, sama się dopatrzyłam, że napisałaś ciemne kakao :roll:

24-11-2006, 19:34
Ja to chyba jakaś dziwna jestem bo mi się ten kolor parkietu przed lakierowaniem podoba

tola
24-11-2006, 19:36
Gohna to wejście do łazienki, która jest jeszcze nie zrobiona.
Ta z plażą jest łazienką przy sypialniach dzieci.
Łazienka przy naszej sypialni jest rozważana też w kolorach jasnego z czekoladą.
Więc może połączyć te pomieszczenia podobną kolorystyką?

Łazienka czeka na zrobienie, poprzedni wykonawca wyjechał za granicę i tam został.
A pan od gresów na dole, ma dla mnie czas dopiero w styczniu. Więc czekam.

tola
24-11-2006, 19:39
Ja to chyba jakaś dziwna jestem bo mi się ten kolor parkietu przed lakierowaniem podoba

Verunia, serce Ty moje :D
parkiet jest bardzo "łaciaty", ale tak akurat chciałam. By klepki były różne różniste.
W końcu to naturalne drewno. Ale ten szary kolor jest na razie za smutny....a może to jesień (a nie jesion) tak na mnie wpływa :roll:

mpb1971
24-11-2006, 19:50
Gohna to wejście do łazienki, która jest jeszcze nie zrobiona.
Ta z plażą jest łazienką przy sypialniach dzieci.
Łazienka przy naszej sypialni jest rozważana też w kolorach jasnego z czekoladą.
Więc może połączyć te pomieszczenia podobną kolorystyką?

Tolu, może pobaw się kolorkami w jakimś programie do zdjęć. Niestety nie znam się na takich programikach i jedyne co mi przychodzi do głowy, to paint. Mój małż gdzieś mi schował photosite, więc mogę tylko przesłać do Ciebie na adres malowy ( jeśli go dostanę :wink: ), to co mi na szybko przyszło do głowy.

mpb1971
24-11-2006, 19:54
oczywiście nie malowy adres, tylko mailowy... :lol:

tola
24-11-2006, 19:54
Gohna, będę bardzo wdzięczna, bo chyba wyobraźnia mnie zawodzi.
A dojdzie jeszcze potem różnica między wybranym kolorem z wzornika, a kolorem rzeczywistym.
I kolor różny w zależności od rodzaju oświetlenia. Ale zabawa :roll: :wink:

Sonika
24-11-2006, 20:13
Toluś, jeśli chodzi o moją wyobraźnię kolorystyczną, to niestety pożytku ze mnie nie będziesz mieć wielkiego.
Jedyne co mogę w tej kwestii napisać to moje własne doświadczenia.

Najpierw pomalowaliśmy sypialnię na fiołkowo - to było moje marzenie – zimna sypialnia, fiołki, zapach bzu...
Ale jakoś po czasie (jeszcze nie mieszkając) te fiołki przestały mi się zupełnie podobać.
Czułam w pokoju zimno, a poza tym chodząc po sklepach i oglądając różne cuda i cudności, jakoś tak do mnie dotarło, że z zimnymi kolorami w sypialni źle bym się czuła i poza tym bardzo trudno w/ g mnie jest dobrać kolory dodatków.
I przemalowaliśmy sypialnię na ciepły kolor :wink: :D .

tola
24-11-2006, 20:29
Soniczko, ja o zimnych nie myślę, bo ciągle marznę i muszę mieć poczucie ciepła, by jakoś funkcjonować.
Ale i tych ciepłych jest mnóstwo, a wybrać trzeba dwa.
Nie wiem, czy to "zmęczenie materiału" po intensywnym sezonie, czy jesienna chandra, ale ciężko mi idzie.

Sonika
24-11-2006, 20:36
Im bardziej neutralne i stonowane kolory wybierzesz, tym większe pole manewru będziesz miała.
Chyba lepiej szaleć :wink: dodatkami, pościelą, itd. niż kolorem ścian.

Sonika
24-11-2006, 20:37
Jasne beże.... :wink:

Sonika
24-11-2006, 20:39
I czekolada

tola
24-11-2006, 20:40
:D :D :D

mpb1971
24-11-2006, 20:42
moi znajomi nie mogli zdecydować się na kolor sypialni i przez rok mieszkali z białymi ścianami. Później nie mieli problemów z doborem koloru :wink:

Aga J.G
25-11-2006, 10:52
Ja poszłam w zielenie a jak wyjdzie to zobaczymy 8)

25-11-2006, 17:34
Soniczko, ja o zimnych nie myślęe
A jednak namiętne pobudzenie
8) 8) 8)

roszponka
25-11-2006, 18:02
Tolu jeżeli możesz to napisz na priva ile kosztowały Twoje drzwi.
Ja mam dwóch stolarzy.
Jeden maluje pędzelkiem ichce 1200zł .
Drugi maluje pistoletem i chce 1500zł.
To dużo czy mało jak na stolarza??

Maxtorka
25-11-2006, 18:07
A ja bym z wyborem koloru sypialni poczekała aż się parkiet polakieruje .
Wtedy dopiero będzie go widać w całej krasie :D

Renatka
25-11-2006, 19:05
A jednak namiętne pobudzenie

No, no, no!!!
Raczej natrętne przebudzenie :lol: :lol: :wink:

Ew-ka
25-11-2006, 19:09
kawa z mlekiem ....najlepsze kolory po przebudzeniu :D oczywiście podana do łóżeczka :wink:




Tolu ....ale masz przestrzeń ...... :D ale najważniejsze to wygodne łózko ...kolory można zmienić :D

tola
26-11-2006, 14:57
Soniczko, ja o zimnych nie myślęe
A jednak namiętne pobudzenie
8) 8) 8)

... :D ....spróbuję to osiągnąć innymi sposobami :wink:

tola
26-11-2006, 15:02
kawa z mlekiem ....najlepsze kolory po przebudzeniu :D oczywiście podana do łóżeczka :wink:



hm....a pożyczysz mi Heniutka? :wink:

Maxi, zrobię tak, jak piszesz. Poczekam, tym bardziej, że malować i tak będę po skończonym lakierowaniu. Będzie czas do zastanowienia, bo zanim przykryję podłogę, by móc malować, trzeba odczekać czas jakiś, by lakier dobrze wysechł, stwardniał, czy coś tam, coś tam.

Ale myśleć myślę i kombinuję.

Ivonesca
27-11-2006, 07:33
Nooo Ivonesca toœ pomogła Toli :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol:

może ten pomysł z białymi ścianami na początek jest dobry? a kolor przyjdzie sam po zamieszkaniu?

roszponka
27-11-2006, 17:26
Tolu dziękuję za odpowiedż :wink:

aldio
27-11-2006, 21:12
Tolu, ja też myślę by trochę poczekać - jeśli teraz nie jesteś zdecydowana.

Ja mam manię, parę lat podoba mi się pewna gama kolorów, a za parę lat inna.
Aktualnie jeśli coś mi się podoba - okazuje się, że ma w sobie coś z oliwki.
Najchętniej zielona jasna byłaby jadalnia, ciemny gabinet, a spopielona zielona sypialnia. Zwariować można.
Nie lubię różowego, nigdy go nie lubiłam. Ostatnio bardzo spodobała mi się gdzieś na zdjęciu sypialnia ściany: ciemna oliwka - dół i blado brudny różowy i bardzo blado bananowy - góra szerokie pasy. Tkaniny oliwka, dodatki banan. Dość chłodne te kolory, ale było to duże słoneczne pomieszczenie i wyglądało zaskakująco spokojnie.

A parkiet właśnie teraz wygląda świetnie, może by go nie lakierować? :wink:

Mohag
27-11-2006, 21:17
A parkiet właśnie teraz wygląda świetnie, może by go nie lakierować?

to samo mialam napisac :wink: :lol:

z kolorami nie pomoge, bo ja za kolorami na scianach nie za bardzo hihi

tola
28-11-2006, 09:51
Moja opcja na dziś jest taka.
Budyń waniliowy na całości, czekolada we wnękach i jako tło do galerii zdjęć (dość smacznie zatem, hihihihi).
Lekkie ciemno kakaowe, bawełniane zasłonki na oknach, dodatki typu poduszki i takie tam w ciemnej, wpadajacej w bordo czerwieni, tak dla pobudzenia :wink:
Widziałam wczoraj w IKEI taką czekoladową ścianę sypialni, na której wisiały zdjęcia w jasnych ramach. Meble z jasnego klonu. Ładne to było.
Jeśli nie będzie dobrze, przemaluję.

A parkiet muszę czymś potraktować, nie mam wyjścia. :roll:

magpie101
28-11-2006, 23:08
Tolu mam taka kolorystyke scian u syna w pokoju, trzy sciany waniliowe, czwarta w kolorze gorzkiej czekolady i na jej tle klonowe meble. Wyglada to bardzo ladnie.

magpie101
28-11-2006, 23:18
Dodaje zdjecie, na ktorym za duzo nie zlapalam ale pokoj ma tylko 9,6 m kw
http://images2.fotosik.pl/270/bb3c68ebd3af720fmed.jpg

anusia_d
29-11-2006, 11:00
Tolu, podziwiam Twój dom od dłuższego czasu. Masz duszę artysty, więc my możemy tylko posiedzieć przed ekranikami i podziwiać :P Co niniejszym czynię i proszę o więcej zdjęć :wink:

tola
29-11-2006, 16:28
Magpie101, dziękuję za to zdjęcie. Bardzo ładnie skontrastowałaś jasne mebelki z ciemną ścianą. Dzięki temu ten pokój żyje.
Ja chyba dam troszkę jaśniejszy brąz, taką kawę z odrobiną mleka, czy czekoladę mleczną, jak kto woli.
Dlatego, że we wnękach, taki kontrast byłby zbyt mocny.
Powstałaby taka ciemna plama, muszę trochę wydelikacić.
I podobaja mi się takie jasne meble.
Do sypialni też mogłyby być. Ale wtedy oprócz wnęk, musiałabym dać jeszcze szeroki pas ciemnego w miejscu, w którym stanęłoby łóżko z szafkami.
Z tym się wstrzymam do czasu wyboru mebli. Jeśli kupię ciemne łóżko, wtedy stanie przy jasnej ścianie.


Anusia_d, dziękuję, że się odezwałaś. Podziwiać, to jeszcze nie ma czego.
Ja wciąż jeszcze jestem na początku etapu wykończeniówki. I różnych dylematów będę miała wiele.
Dobrze jest móc z kimś o nich pomówić. Ja tego potrzebuję, bo z podejmowaniem decyzji bywa u mnie różnie.
Dlatego ważne są dla mnie Wasze opinie. Pomagacie mi.
Każdy wpis czytam wielokrotnie i za wszystkie baaaaaaaaaaaardzo dziękuję :D

bodzio_g
30-11-2006, 07:10
Nooo Ivonesca toœ pomogła Toli :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol:

może ten pomysł z białymi ścianami na początek jest dobry? a kolor przyjdzie sam po zamieszkaniu?
popieram , bo bardzo często przy przeprowadzce można sciany pozadzierać, a w trakcie mieszkania w mieszkaniu gusty podlegają zmianom i korekty czekają do następnego malowania .
Mimo to każdy woli jednak od razu na gotowo , a potem zaprawki tuszują usterki, ale nie do końca.
jeśli chodzi o parkiet to natura rozwiązuje wiele problemów za nas, czyli ... naturalnie kolor ...naturalny :wink: 8) , ale ... wyjątki też są wskazane

girlfriend in a coma
05-12-2006, 00:17
Droga Pani Tolu,

łazienka z piaskowo-muszelkowym akwarium bez wody jest prze-ślicz-na.
dodam,że plasuje się zaraz po mojej osobistej muszelkowo-giposwej, co oznacza,że przebiła nawet tę Maminą pustynno-beżową.

córa Ew-ki.

Aga J.G
05-12-2006, 10:31
widzę że nasza Ewka zaraziła swoje dzieciaki Forumową chorobą :wink: :)

tola
05-12-2006, 18:30
Droga Pani Tolu,

łazienka z piaskowo-muszelkowym akwarium bez wody jest prze-ślicz-na.
dodam,że plasuje się zaraz po mojej osobistej muszelkowo-giposwej, co oznacza,że przebiła nawet tę Maminą pustynno-beżową.

córa Ew-ki.

Kasiu, Słońce moje, dziękuje za miłe słowa :D i mów mi tolu, do "rudej z kucykami" słowo pani nijak nie pasuje :wink:

Pozdróweczka :D

tola
05-12-2006, 18:37
Wieści z budowy.
Jutro ekipa malarzy wprowadza się do mego domu. Będą czarować pędzlem (wałkiem chyba) i paletą barw.
Na powitanie zaśpiewam im:...więc chodź, pomaluj mój swiat, na żółto i na niebieeesko... :wink:
Na razie pomalują jedynie sypialnie na poddaszu.
Dopóki nie zrobię drugiej łazienki i wc na dole, reszta z malowaniem musi poczekać. Budowa uczy cierpliwości...oj uczy :roll: :wink:

Aga J.G
05-12-2006, 21:17
To czekamy na kolorowe wariacje :)

girlfriend in a coma
05-12-2006, 21:30
Kasiu, Słońce moje, dziękuje za miłe słowa :D i mów mi tolu, do "rudej z kucykami" słowo pani nijak nie pasuje :wink:

Pozdróweczka :D

Tolu ( :) :) :) ), również pozdrawiam - z Krakowa :D

jamles
05-12-2006, 22:27
Wieści z budowy.
Jutro ekipa malarzy wprowadza się do mego domu. Będą czarować pędzlem (wałkiem chyba) i paletą barw.
Na powitanie zaśpiewam im:...więc chodź, pomaluj mój swiat, na żółto i na niebieeesko... :wink:
Na razie pomalują jedynie sypialnie na poddaszu.
Dopóki nie zrobię drugiej łazienki i wc na dole, reszta z malowaniem musi poczekać. Budowa uczy cierpliwości...oj uczy :roll: :wink:
a już myślałem, że dom wynajęłaś :o
ale biznes jest biznes 8) ........malyrze zarobią na gwiazdkę 8) :D :wink:

tola
06-12-2006, 21:07
Malarze zarobią, a ja pójdę z torbami :roll:
a jak już z torbami, to może w nie prezenty włożę,
zabawię się w Św. Mikołaja i przyjemność komuś sprawię...komu by tu coś miłego...hm... 8)

Ew-ka
06-12-2006, 21:49
...komu by tu coś miłego...hm... 8)

...........hmmm.....ciekawe komu by tu ?

:wink:

Żelka
08-12-2006, 10:22
Tolu, to na prawde sama ukladalas ta podloge?! :o
Mysle, ze bedzie pieknie, a wlasciwie jestem tego pewna. Nie moge sie doczekac nowych zdjec juz z kolorkami..,to sobie cos podpatrze..,jak pozwolisz...
p.s.
Corcia Ewki mnie rozesmiala z tym swoim "Pani Tolu".... :wink: wiem, wiem, ze to objaw szacunku i kultury osobistej....ale....,
jak moja mloda sasiadka (23latka) do mnie tak mowila, to czulam sie taka stara... :lol: Teraz mowi juz do mnie ciociu...I wcale nie czuje sie z tym mlodsza... :lol: :wink:

kakusek
10-12-2006, 11:20
Witam Tolu!Od niedawna zaczelam przegladac to forum i co zagladnelam do jakiegos domku-nie moglam wyjsc z podziwu.Ja jestem an etapie wybierania projektu i jezeli z dalszymi czynnosciami bedzie tk sama jak teraz to obawiam sie ze nigdy wlasnego domu nie wybuduje.Podobaja mi sie domki wlasnie podobne do Twojego ale albo cos w zewnetrznym wygladzie nie pasuje albo pomieszczenia wewnetrzne sa nie takie :-((Wiem nie ma idealnego projektu.Ostatnio znalazlam takie projekcik http://www.mgprojekt.com.pl/domki/faworyt/index.php.W srodku w zsadzie dokonalabym malych zmian natomiast martwi mnie ze pomieszczenia na poddaszu sa bardzo niskie.W zwiazku z tym mam do Ciebie prosbe czy moglabys mi podac swoje wymiary domku?Jak jest wysokosc parteru a jaka poddasza?Jaka wysokosc calego domku i jego wymiary?Gdzies jzu pisalas o wysokosci scianki kolankowej wiec sobie poszukam.Nie wiem czy uda mi sie dokonac adaptacji tego faworyta gdyz pewnie zmana nachylenia dachu nie nie w kwesti adaptacji tylko juz podciaga sie na inydwidulany projket.A moze zamiast robic adaptacje oplaca sie bardziej tak jak Ty stowrzyc projket indywidualny?Strasznie duzo tych moich pytan jak na pierwszy raz przepraszam ale jestem pod wrazeniem Twojego domku i ogrodu!!!!Gratuluje smaku i zdolnosci-niestety ja bede musiala do takich rzeczy najac fachowcow albo zzynac od Was wasze pomysly :-))Podziwiam wytrwalosci i analizy wszystkiego-ja chyba jestemw goracej wodzie kapana hehehe.A tak z ciekawosci co masz zamiar robic na schodach?Wydaje mi sie ze ladnie by wygladaly pokryte tylko z wierzchu stopnie takim drewnem jak masz parapety-widzialam to tez u kogos w domku i wiem ze ja takei bym wlasnie chciala.Jeszcze raz GRATULUJE i czekam na odpwiedz na forum lub na priva jak Ci wygodniej :-))

tola
10-12-2006, 16:57
Zeljka, ja tylko udawałam, że układam :wink:

Teraz walczę z kolorami, popełniam błędy, uczę się korzystać ze wzornika.
Nie wychodzi to najlepiej. "Przejechałam się" na zieleni do pokoju synka.
Miało być delikatnie, wyszła żarówa. Trzeba całość przemalować.
Teraz wiem, że trzeba było mieszać barwnik na szarej bazie, a nie białej. Wtedy ona "gasi" intensywność koloru, zwłaszcza przy zieleniach i niebieskim.
Ale na wzorniku to było tak jasne :roll:
Cóż, błądzić jest rzeczą ludzką, a męską za to płacić :wink:...tak mawia mój mąż 8)


Kakusek odpowiedź masz na priw. Pozdrawiam i życzę dobrych wyborów.
Przed Tobą wszystko. Ale wiedz, że warto.

kakusek
10-12-2006, 21:32
Hej Tolka-jestes kochana!Jeszcze bym prosila o podanie wysokosci calego budynku-u Ciebie pomimo tak wysokiej scianki kolankowej wydaje sie byc w sam raz-nie za wysoki.Mam nadzieje ze znajde jakiegos dobrego architekta ktory zaprojektuje mi podobny-troche mniejszy domek w rozsadnej cenie :-)).Co do linku rzeczywiscie sie nie otwiera wiec podaje do strony glownej biura: http://www.mgprojekt.com.pl/ a domek ktory mi sie spodobal nazywa sie faworyt i drugi benedykt-rozne wersje.Jeszcze raz dziekuje za ekspresowa odpowiedz i nadal bede Cie podgladac w Twoich poczynaniach-mam nadzieje ze kiedys tez bede sie mogla pochwalic swoim domkiem.Czekam z niecierpliwoscia na wiosne bo znow bedzie mozna podziwiac Twoj piekny ogrod-choc u mnie trawa jest caly rok zielona :-))

Aga J.G
11-12-2006, 09:46
Ty mnie Tola nie strasz tą zielenią bo mój mąz nie jest taki hojny :wink: :)
Moje kolorowanie jak na razie jest trafne 8)

tola
12-12-2006, 18:44
Kakusek, dom ma niezłe proporcje mimo wysokiej ścianki kolankowej dlatego, że dach jest celowo nisko opuszczony.
Przez to są dość szerokie okapy dachu wokół domu.
Bo im niżej opuścisz krokwie, tym okap z podbitką będzie szerszy, ale proporcje dachu względem parteru lepsze.
Ale to też rzecz gustu, jak wszystko. Dach nie musi schodzić tak nisko i otulać dom jak parasol. Ja akurat tak chciałam i się udało.

Aga , pokój synka przemalowany, uratowany...uff.
Pozdrowienia dla Sławka :D

Aga J.G
12-12-2006, 20:25
Mam nadzieję że mojeje sypialni nie trzeba będzie przemalowywać :)
Sławek dziekuje za pozdrowienia :)
Jak na razie nie ma kolorowych niespodzianek i wszystko wychodzi tak jak chciałam :)

jaloska
13-12-2006, 22:42
dom ma niezłe proporcje mimo wysokiej ścianki kolankowej dlatego, że dach jest celowo nisko opuszczony.
Przez to są dość szerokie okapy dachu wokół domu.
Bo im niżej opuścisz krokwie, tym okap z podbitką będzie szerszy, ale proporcje dachu względem parteru lepsze.
Ale to też rzecz gustu, jak wszystko. Dach nie musi schodzić tak nisko i otulać dom jak parasol. Ja akurat tak chciałam i się udało.


Tolu, a ja pociągnę dalej temat ścianki kolankowej - ja podobnie jak Kakusek przymierzam się do Faworyta z MG Projekt - dom ten ma jedna zasdniczą wadę - niska ściankę kolankową (56 cm na frontowej i ogrodowej ścianie i 75 po bokach). Tolu - jaką Ty masz wysokośc tej nieszczęsnej (jak dla mnie scianki) i ile wystają Ci okapy poza obrys budynku. i jeszcze jedno - czy na piętrze w każdym pokoju masz balkon? W moim projekcie od frontu jest zwykła lukarna - podniesienie ścianki kolankowej do wysokości 95 cm powoduje, że okno wypadan na wysokości 115 cm + 5 cm parapet co daje 120 cm od podłogi - katastrofa jak dla mnie.
Przepraszam, że piszę o swoich dylematach w Twoim wątku, ale sen z powiek spędza mi ostatnio ta ścianka.

tola
14-12-2006, 17:29
Jaloska, już odpowiadam. Balkon mam tylko w swojej sypialni.
I tu okno jest na normalnej wysokości, ściana kolankowa ma 1.20 i to widać na tym zdjęciu.

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/sgwrgw.jpg

W dwóch pozostałych pokojach są lukarny bez balkonu. Ściana kolankowa tak samo: 1.20, okno niżej, na wysokości 1.10. Niżej właściwie się nie da, bo wtedy parapety zewnętrzne byłyby bardzo szerokie. Im niżej okno, tym bardziej wcięte w dach. Wysokość 1.10 może nie jest komfortowa, ale coś za coś.
To zdjęcie okna bez balkonu. Kaloryfer celowo nie symetrycznie pod oknem, by w wolnej częsci mogło stanąć biurko.

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/111.jpg


Dzieci są już wyższe ode mnie, zdążyły wyrosnąć przez lata budowy :wink: tak więc im ta wysokość okna nie przeszkadza, a ostre skosy byłyby dokuczliwe.

jaloska
14-12-2006, 19:06
Tolu, dziękuję za odpowiedź. Znasz więc z autopsji problem wysoko wypadającego okna w pokojach na poddaszu - a może to wcale nie jest problem tylko ja nie potrzebnie piętrze trudnosci, ot i tyle.
Choć zobacz, przy wysokiej u Ciebie sciance kolankowej okno wypada Ci ciut niżej, a u mnie przy 95 cm wypada a wysokości 120 cm :-? . Nie rozumiem dlaczego - może to wynika z kąta nachylenia dachu?
Tolu, napisz mi jeszcze proszę ile wystaja Ci okapy poza obrys budynku, dobrze?

Podoba mi się Twoj zadaszony taras - czy wstawisz tam bez problemu na stałe stół i jakies krzesla ogrodowe, tak, żeby mable stały pod daszkiem?

No i pochwal sie pokolorowanymi pokojami, bo doczekac się nie mogę nowości w Twoim domku.


Pozdrawiam!

tola
14-12-2006, 21:52
Jaloska, pewnie kąt nachylenia dachu ma jakieś znaczenie. Pamiętam jak w czasie budowy dyskutowaliśmy na temat tych okien.
Też nie było łatwo.
Szerokość okapów muszę zmierzyć, nie pamiętam jaka jest.
Taras ma wymiary 4m x 4.50m. Meble zamierzam postawić od strony wykusza.
Jak mierzyłam, to spokojnie można będzie wyjść na taras i zejść schodami bez obijania się o meble.
Chcę też na skosie od strony wykusza zamontować drewnianą kratkę na pnącza. Taras zyska na przytulności.
Malowanie jeszcze nie skończone. Z kolorami nie szaleję. Tak więc nic ciekawego.
Jeśli aparat nie przekłamie tak jasnych, pastelowych barw, wkleję zdjątka po skończeniu prac.
Pozdrawiam i życzę dobrego rozwiązania Twoich dylematów "lukarnianych".

Jutro jadę w świat w poszukiwaniu kamienia na ściany wokół kominka. Trzymajcie kciuki proszę, bo to ważna dla mnie wyprawa :wink:

Aga J.G
15-12-2006, 09:25
To ja zaciskam kciukasy i czekam na efekt poszukiwań :)

bodzio_g
16-12-2006, 23:35
Jutro jadę w świat w poszukiwaniu kamienia na ściany wokół kominka. Trzymajcie kciuki proszę, bo to ważna dla mnie wyprawa :wink:
"wsiąść do auta byle jakiego ....i ... ściskając w ręku kamień do kominka ...patrze jak wszystkich zostawiam w tyle ... "
no i to by było na tyle ... :roll: :-? 8)

jamles
17-12-2006, 01:02
Jutro jadę w świat w poszukiwaniu kamienia na ściany wokół kominka. Trzymajcie kciuki proszę, bo to ważna dla mnie wyprawa :wink:
"wsiąść do auta byle jakiego ....i ... ściskając w ręku kamień do kominka ...patrze jak wszystkich zostawiam w tyle ... "
no i to by było na tyle ... :roll: :-? 8)
te auto to naprawdę nie jest byle jakie 8)

Aga J.G
17-12-2006, 20:19
Jutro jadę w świat w poszukiwaniu kamienia na ściany wokół kominka. Trzymajcie kciuki proszę, bo to ważna dla mnie wyprawa :wink:
"wsiąść do auta byle jakiego ....i ... ściskając w ręku kamień do kominka ...patrze jak wszystkich zostawiam w tyle ... "
no i to by było na tyle ... :roll: :-? 8)
te auto to naprawdę nie jest byle jakie 8)
:lol: :lol: :lol:

motyczka
21-12-2006, 08:44
Toluśka :D

Wszystkiego co najlepsze z okazji Świąt i Spełnienia marzeń w Nowym Roku!!

http://foto.m.onet.pl/_m/ee133c62cbc522d8d6c982e888926e42,5,19,0.jpg

pozdrawiam piernikowo
motyczka :)

kasiaR
21-12-2006, 09:30
Tolu Dla Ciebie i całej Twojej Rodziny
Najserdeczniejsze życzenia
Szczęśliwych i radosnych Swiąt
Bożego Narodzenia oraz
Wszelkiej pomyślności i sukcesów
w Nowym 2007 roku.


http://kartki.onet.pl/_i/d/mikzielony1_d.jpg

Pozdrawiam,
KasiaR :wink:

martynka1
21-12-2006, 10:46
http://republika.pl/blog_nk_746602/1563228/tr/natal1059.gif

Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru
Przyniesie Ci spokój i radość.
Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia
Żyje własnym pięknem,
A Nowy Rok obdaruje Ciebie
Pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
Niech spełniają się wszystkie Twe marzenia.
Tobie i całej Twojej rodzinie życzy Martynka z rodziną

Sonika
21-12-2006, 17:29
Wesołych Świąt Toluś i wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku

http://images1.fotosik.pl/311/d95c0c8e5454242d.jpeg

pozdrawiam serdecznie :D

Sonika

Ew-ka
21-12-2006, 18:13
Z okazji Bożego Narodzenia,
Składam Ci Tolusiu.... serdeczne życzenia.
Niech Ci święta miłe będą,
Z dźwiękiem śpiewu i kolędą.
Z wigilią tuż po zmroku,
I w radosnym Nowym Roku.

http://www.hellasmultimedia.com/webimages/christ-htm/images/misc/twinkstar.gif

Ewa

Olkalybowa
21-12-2006, 21:14
http://i.wp.pl/a/i/kartki2/main/kartka1028.jpeg

Renatka
21-12-2006, 21:18
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej obfitości w Nowym Roku dla Ciebie Toluś i Twoich bliskich

http://www.opoka.org.pl/images/e-kartki/15.jpg

Maxtorka
21-12-2006, 21:51
http://www.gwiazdka.waw.pl/img/choinka2.jpgToluś , :D Niech nadchodzące Święta będą pełne ciepła i miłości a w Nowym Roku spełnią się wszystkie Wasze marzenia , te duże i te malutkie :D

Teletubiś Krysia z rodziną .

Adriano Komputero
21-12-2006, 23:25
Tolu, życzę Ci aby te piękne Święta były dla Ciebie i Twoich najbliższych pełne rodzinnego ciepła a Nowy Rok przyniósł Wam radość i szczęście


http://kartki.onet.pl/_i/d/mikolaje5_ok2_d.jpg

Nefer
21-12-2006, 23:30
Toluś,
Dużo zdrówka, szczęścia, pomyślności, wesołych i spokojnych Świąt Bożego narodzenia oraz spełnienia wszystkich marzeń i planów w 2007 roku - Tobie, Twojej rodzinie i przyjaciołom
Neferka

http://www.cardsdirect.com/images/christmascards/X3352_M.jpg

frosch
22-12-2006, 06:02
http://www.opoka.org.pl/images/e-kartki/556.jpg

KARO1
22-12-2006, 07:55
http://kartki.onet.pl/_i/d/balwanki_d.jpg

Gdy nadejdą Święta
niech nadzieja i radość
zastukają do Waszych drzwi,
a Nowy Rok przyniesie
pomyślność i szczęście każdego dnia

Anna Wiśniewska
22-12-2006, 10:08
Śniegu, miłości i mnóstwa pyszności!
I jeszcze tego - czegoś niezapomnianego!
WESOŁYCH ŚWIĄT!

http://www.ekartki.pl/cards_files/0/971_ft_dec04msl10_t.jpg

Żelka
22-12-2006, 10:20
http://ak.imgag.com/imgag/product/full/ap/3022843/graphic1.gif
Wesolych Swiat! Wszystkiego Dobrego!!!

tola
22-12-2006, 12:32
Bardzo Wam wszystkim dziękuję za życzenia :P :P :P
i za wpisy, za to że mnie tu odwiedzacie, wspieracie i pomagacie w podejmowaniu decyzji.
Niełatwych, jak wiedzą wszyscy, którzy budują :wink:

Ja również pragnę złożyć życzenia Wszystkim, którzy mnie tu czytają, najmilszych, najradośniejszych Świąt Bożego Narodzenia.
Niech upłyną w cieple domowego ogniska, wśród najbliższych w atmosferze miłości i życzliwości.
A Mikołaj niech spełni choć trochę marzeń, albo zaskoczy mile czymś niespodziewanym :D

WESOŁYCH ŚWIĄT - życzy tola z rodziną :P

maksiu
22-12-2006, 13:42
http://212.244.189.200/pics/choinka.jpg

'Mizerna cicha, stajenka licha, pełna niebieskiej chwały,
oto leżący przed nami śpiący w promieniach - Jezus mały'

życzenia błogosławieństwa Bożego w każdym dniu Nowego Roku
składa Maksiu z rodziną

Paweł76
22-12-2006, 13:43
Świąt beztroskich i radosnych,
trochę śniegu, trochę mrozu,
pełnego prezentów Mikołaja powozu, poza tym dużo zdrowia
i aby po Sylwestrze nie bolała głowa
życzy: Paweł z rodziną

http://www.gifcenter.prv.pl/images/mikolajk.gif

inż. Mamoń
22-12-2006, 13:51
Zdrowych i rodzinnych świąt,
a później oszałamiającego nowego roku życzę Tobie i bliskim

http://tatromaniak.fr.pl/images/dom/xmas4.jpg

Mohag
22-12-2006, 15:20
Pachnące radością, szczęściem oszronione
cynamonowo-mandaynkowe
na choince zawieszone
ŻYCZENIA
Świąteczne i do Siego Roku

http://www.pcarena.pl/zdjecia/choinka.jpg

22-12-2006, 17:21
WESOŁYCH ŚWIAT
http://republika.pl/blog_ti_267886/392270/tr/titoune_anges_sapin.gif

bodzio_g
22-12-2006, 21:40
Toluś - wszystko juz zostało powiedziane :oops:
do życzeń dołączam dużo łatwych wyborów i ...pozytywnej adrenaliny tak bardzo potrzebnej na codzień oraz abyśmy pamiętali że nie jesteśmy sami na tym świecie
radosnych świąt
od bodzia z rodziną

andre59
22-12-2006, 21:53
Prawdziwie radosnych i pełnych uduchowionych chwil Świąt Bożego Narodzenia życzy Andre z rodziną :D

http://www.desktop-xp.com/images/free-christmas-screensaver/big3.jpg

Honzka
23-12-2006, 11:50
Wesołych, spokojnych, radosnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2007.

http://kartki.onet.pl/_i/d/stroik2_d.jpg

roszponka
23-12-2006, 13:37
http://www.kartka.net.pl/kartki/g031.jpg
Wesołych Świąt.

monka
23-12-2006, 17:38
Tolu radosnych i spokojnych Świąt
dla całej Twojej rodziny !!!

http://www.ekartka.net/kartki/swieta/bn/b_swieta_10.jpg

kuleczka
24-12-2006, 01:18
tolu
Życzę Ci przepięknych i niezapomnianych Świąt :wink:

http://kartki.onet.pl/_i/d/kapliczka_d.jpg

Aga J.G
24-12-2006, 16:08
Gdy pierwszą gwiazdkę ,
ujrzysz na niebie,
Wspomnij tych,
co kochają Ciebie,
Gdy pierwsza zgaśnie,
a druga zabłyśnie,
niech Cię aniołek,
Ode mnie uściśnie.

Aga J.G
30-12-2006, 13:09
http://epocztowki.radzionkow.pl/images/kartki/sylwester/sylwek5.jpg

Aga J.G
30-12-2006, 13:11
http://epocztowki.radzionkow.pl/images/kartki/sylwester/sylwek5.jpg

roszponka
30-12-2006, 15:34
tolu Zyczę Ci duuużo szczęścia w Nowym 2007Roku[/b]
http://kartki.onet.pl/_i/d/a2_d.jpg

frosch
30-12-2006, 17:52
http://www.l2nowotny.gmxhome.de/szampan.jpg
Szczescia w zyciu osobistym, sukcesów w pracy, dobrego zdrowia, domku z ogrodem i basenem, eleganckiej limuzyny, samych zwyciestw, spelnienia marzen, milych niespodzianek losu, grona prawdziwych przyjaciól, niewyczerpanych pokladów energii, usmiechu na co dzien, drogi uslanej rózami, satysfakcji z pracy, genialnych pomyslów, niskich podatków, slodkiego, milego zycia, swiezosci spojrzenia, glównej wygranej na loterii, pozytywnej aury, pogody ducha, pomyslnych wiatrow, goracej milosci, wygodnych butów, cudownych wakacji, szczescia, , punktualnych pociagów, swietego spokoju, jachtu, zadnych trosk, powodzenia u plci przeciwnej, wysokich lotów, rzeskich poranków, pomyslnosci, trafnych decyzji, intuicji w interesach, prezentów od losu, duzego lózka, pekatego portfela, szerokiej drogi, milego szefa, jasnosci umyslu, niebanalnych wyzwan, milych snów, pewnosci siebie, wielkiej fortuny, wielu usmiechów, bogatego wujka, blyskotliwych ripost, romantycznych wieczorów udanych lowów, pasjonujacej pracy, szansy na sukces, duzo slodyczy, pozycji lidera, szampanskiej zabawy, mocnego dachu nad glowa, samych pozytywnych wibracji, pelni zycia, wielu niezapomnianych chwil, duzo slonca, olimpijskiej kondycji, pomyslnosci, jak najmniej zmartwien, wyjscia z kazdej sytuacji, uwielbienia u podwladnych, pasma sukcesów, niezmiennie zielonego swiatla, czystego nieba, stu lat zycia, konskiego zdrowia, slawy, pokaznego konta, manny z nieba, wysokich wygranych, ciagle nowych rekordów, niskich kosztów, bezpiecznych ladowan, wielu ciekawych znajomosci, wygranych przetargów, sumiennych dluznikow, najwyzszego miejsca na podium, dobrego fryzjera, radosnych swiat, serca jak dzwon, pewnej reki, komfortowych warunków, przyjemnych doznan, wielu wzruszen, mocnej glowy, powodzenia, stopy wody pod kilem, otrzymania najwyzszych odznaczen, osiagniecia wyznaczonych celów, pelnego sejfu, szczescia w kartach, sprzyjajacej pogody, dobrych zbiorów, kolorowych chwil, twórczego podejscia do pracy, polamania pióra, góry pieniedzy, samych slonecznych dni, smacznego jajka, uroku osobistego, mnóstwa prezentów, udanych negocjacji, serdecznych przyjaciól, grzecznych dzieci, udanych wakacji, miejsca w Ksiedze Rekordów Guinessa, wiekszosci w parlamencie, milego wypoczynku, wesolego towarzystwa, dobrego apetytu, szczesliwej podrózy, zlotej jesieni, poczucia humoru, anielskiej cierpliwosci przy czytaniu tych zyczen, wiecznej mlodosci, licznego potomstwa, niewieszajacego sie komputera, slawy i chwaly, lekkosci bytu, pokojowego rozwiazania wszystkich konfliktów, szybkiego rozwoju gospodarczego, hojnych sponsorów, korzystnego ukladu gwiazd, milosnych uniesien, czytelnych instrukcji, cichych wielbicieli/elek, mistrzowskich zagran, dobrej nocy, wielkiej przygody, slodkich snów, wystrzalowej zabawy sylwestrowej, zgranej ekipy, pomyslnosci na nowej drodze zycia, pociechy z pociechy, lojalnych wspólpracowników, bujnej wyobrazni, interesujacych przezyc, rodzinnej atmosfery, pomyslnych wiesci, radosci zycia, dobrego serca, pelnego szkla, suto zastawionego stolu, zlotej rybki, zimnego piwa, zasiegu w kazdym miejscu, gry fair play, nieomylnych decyzji, miejsca w historii, glównych ról, kreatywnosci, podrózy dookola swiata, udanych szkolen, efektywnych poszukiwan, pakietu kontrolnego, bogatej kolekcji, duzo wolnego czasu, beztroskiego zycia, dobrej passy, celnych strzalów, zdobycia Mount Everestu, wolnosci, trafnych wyborów, gradu prestizowych nagród, spokoju ducha, oddechu od codziennosci, samych piatek w szkole, godnych przeciwników, szczerych komplementów, wszelkiej pomyslnosci, codziennych atrakcji, swietlanej przyszlosci, hossy na gieldzie, korzystnego horoskopu, zdjecia na okladce,, milych sasiadów, wiary w sukces, mocy zawsze z Wami, wielu alternatyw, przychylnosci bogow, tolerancji, wlasnego odrzutowca, goraczki sobotniej nocy, piwniczki pelnej wina, silnej woli, wyrozumialego spowiednika, zamku w Szkocji, ambitnych planów, kilku odkryc i kilku wynalazków, owacji na stojaco, zniewalajacego usmiechu, szczesliwego trafu, plomiennych uczuc, pomocnej dloni, niezawodnej pamieci, nieprzemijajacej urody, asa w rekawie, sprawnych hamulców, miekkiego ladowania, duzo nadzienia w paczku, strumieni szampana, kominka, rozbicia banku, recepty na szczescie, zabawy do bialego rana, odwagi cywilnej, dobrej prasy, ptasiego mleczka, przygód z happy endem, dlugich wakacji, duzo rodzynek w ciescie, zmyslowych nocy, gwiazdki z nieba, wiernego psiaka, celnego oka, sportowego wozu, rózowych okularów, ruchu w interesie, stabilnej waluty, zgrabnej figury, sily perswazji, zdolnosci nadprzyrodzonych, ostatniego slowa, dobrego smaku, wlasnego sposobu na zycie, w zdrowym ciele - zdrowego ducha, wlasciwych wniosków, widoków na przyszlosc, podzielnej uwagi, czterolistnej koniczyny.
zyczy Froschka z Froschem :D

martynka1
30-12-2006, 19:10
http://kartki.onet.pl/_i/m/szczescia.gif

Życzę szampańskiej zabawy,
szalonych chwil,
udanego sylwestra
i szczęśliwego Nowego 2007 Roku !

http://republika.pl/blog_nk_746602/1563228/tr/gt8.gif

Honorka
30-12-2006, 21:04
Samych pogodnych dni,
niech spełnią się sny
pomyślności krok po kroku
w nadchodzącym Nowym Roku!!!!

http://www.delta-studio.com.pl/kartki/1721.jpg

Mohag
31-12-2006, 17:04
Tolu, co tu duzo bede pisac hihi Wszystkiego Dobrego ot co !!!

http://www.gifownia.info/gif/okazyjne/sylwester/3.gif

Sonika
31-12-2006, 18:33
Toluś - szczęśliwego Nowego Roku :D :D :D

http://images11.fotosik.pl/5/becf8d4c986765a2.jpg

mpb1971
31-12-2006, 19:39
tolu,
samych radosnych chwil w Nowym Roku, rodzinnego ciepła, szczęścia każdego dnia, oddanych przyjaciół.
http://www.e-kartki.org/img/kartki/mini/347.jpg

Ew-ka
01-01-2007, 11:29
Tolusia -niech to będzie Rok ,w którym spełniaja sie marzenia i zamierzenia .... rok , w którym wprowadzisz sie do swojego domku , w którym zdarzą się rzeczy magiczne i zaczarowane

http://web4.piripiri220.webperoni.de/gify_gifownik/3d/190.gif

Ewa

tola
01-01-2007, 20:34
BARDZO DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ŻYCZENIA.

:D

Ja również życzę Wam dużo wzruszeń, które pojawią się przy okazji spełnionych marzeń,
niech Nowy Rok będzie piękny, pełen miłości, przyjaźni, spotkań z bliskimi,
niech wiosna obdaruje kolorami, lato ciepłem, wspaniałym urlopem, jesień zaskoczy miłymi niespodziankami,
a zima sprawi, że Nowy(stary już wtedy rok) pożegnacie z uczuciem pięknie przeżytych 365 dobrych, szczęśliwych dni.

Sobie życzę więcej czasu na to, by móc częściej zaglądać tu, na Forum :wink:

Z przeokropnymi zakwasami po przetańczonej nocy....mówiła tola :D

selimm
01-01-2007, 20:49
Najlepszego w Nowym Roku
-mowił selim

tola
01-01-2007, 20:57
Najlepszego w Nowym Roku
-mowił selim

...dobrze mówił, tylko czemu tak krótko? :wink: 8)

Maluszek
02-01-2007, 09:20
Tolu,
wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :D

jamles
09-01-2007, 07:56
[size=18]

Sobie życzę więcej czasu na to, by móc częściej zaglądać tu, na Forum :wink:

....mówiła tola :D
coś się te życzenia nie spełniają :-?

FairyDream/BasniowySen
10-01-2007, 21:54
Witam w Nowym Roku!
tolu droga, sledze Twoj watek /jak kilka innych, zreszta/ i zazwyczaj milcze.
Powod tego, gdyz nie buduje jeszcze swojego domeczku, wiec i opisywac nie mam o czym.
Czesto, bardzo czesto, lezka w mym oczku sie zakreci, kiedy czytam i ogladam piekne domy, wykonczenia i kiedy radosc serca napawa; nowym nabytkiem dla ktorego najczesciej poswieca sie czas, aby znalesc w takiej glebinie towaru.

Pozdrawiam serdecznie.

orzeszek
11-01-2007, 14:52
Tolu! Obejrzałam calutki wątek. I jestem pod megawrażeniem. Teraz z pewnością będę tu stałym bywalcem.
Pozdrawiam

tomki 4
12-01-2007, 08:10
Tolu,

Bardzo mi się podoba Twój domek i ogród. :D
Często tutaj zaglądam i oglądając zdjęcia marze jak bedzie u mnie ... :D

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku

Pozdrawiam

orzeszek
13-01-2007, 16:23
i muszę jeszcze napisać o Twoim ogrodzie - BAJKA. Praca wykończeniowa w domku z taaaakim widokiem na zewnątrz to musi być czysta przyjemność :D
Pozdrawiam

justap
15-01-2007, 00:44
Pięknie, cudnie, bajecznie.
Jeszcze czegoś takiego nie widziałam. :o

Wszystkiego dobrego w tym Nowym Roku.
I jeszcze więcej takich świetnych pomysłów.
Jestem pod wraaaaażeniem.

A kiedy tak u mnie będzie... :cry:

Żelka
15-01-2007, 08:12
Tolu kiedy beda nowe fotki?? :D

Aga J.G
15-01-2007, 08:46
Tolu kiedy beda nowe fotki?? :D

:lol: :lol: :lol:
właśnie, kiedy ????

Marcin z Bydzi
15-01-2007, 09:00
O co chodzi z tym MISS FORUM?????????? :roll:

Aga J.G
15-01-2007, 09:09
Były kiedyś wybory na zjeździe Muratora w Redakcji :)

Ew-ka
15-01-2007, 09:20
Były kiedyś wybory na zjeździe Muratora w Redakcji :)
od tej pory kilka z nas przeszło estremalną metamorfozę i nie może doczekać sie na nowe wybory -coby panującą Miss zdetronizować :wink:

tola
15-01-2007, 13:17
A jednak ktoś tu zagląda :D
Spróbuję odpisać i nikogo nie pominąć

Maluszku , dziękuję za życzenia noworoczne, buziaczki dla Rodzinki.

Jamles kupię czas, może masz do sprzedania? :wink:

Baśniowy Śnie, życzę, by się Twoje marzenia o własnym domu spełniły jak najszybciej.

Orzeszku, Tomki 4, Justap bardzo dziękuję za ciepłe słowa,
kiedy mam złe dni dla samej siebie, Wasza życzliwość stawia na nogi.
Pewnie to próżność, ale miło jest czytać takie posty. Pozdrawiam serdecznie :D

Zeljka , Aga...zdjęcia powinny już być, wiem, ale przy takiej pogodzie kolorów zupełnie nie widać na robionych fotkach.
Wszystko jakieś szare, czekam na słońce.
Podłogi na górze już skończone.....ale daję im trochę czasu na utwardzenie, wtedy stolarz wejdzie, zawiesi skrzydła drzwiowe,
zamontuje listwy i wtedy zdjęcia zrobię, obiecuję.

Dziś montują mi balustradę na balkonie, mam nadzieję, że wiatr ich nie zwieje z rusztowania.
W ogrodzie prymulki kwitną jak szalone.
I kto tu mówi, że mieszkam na polskim biegunie zimna? 8) :wink:

Marcinie ...a dla kogo ten wywiad? :wink: pozdrawiam :D

Ewcia podaj adresik kliniki, to też się udam, coby urodę (hm :roll: ) podreperować i koronę zatrzymać :-?

Pozdrawiam wszystkich, życząc pięknego tygodnia.
I o coś sprawdzonego na chandrę poproszę, bo jakoś tak z humorkiem u mnie kiepściutko :roll:

tola
16-01-2007, 17:24
Śniegu nie ma, zdjęcia są.
Dużo fajniej ogląda się zdjęcia wykończonych wnętrz, takich z meblami, detalami, jednym słowem kompletnych.
Moje takie nie są, więc nawet nie wiem, czy warto umieszczać, bo i oka zawiesić nie ma na czym.
Ale wkleję, może czary mary sprawią, że obrazy same się zawieszą :wink:
Nie byłabym tolą, gdybym nie zaczęła od ogrodu.

To moje prymulki kwitnące w styczniu i wierzba wypuszczająca kotki:

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/5-4.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/7-3.jpg

a tu zamontowana wczoraj balustrada:

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/3-4.jpg

Jest bardzo skromna, bez ozdobnych fisiów. W założeniu miało być delikatnie, tak, jak z ogrodzeniem.
Jest dla bezpieczeństwa, ale nie odgradza mnie od świata.
Ozdobą balkonu mają być piękne ceramiczne donice, a w nich kule z bukszpanów i kratka, po której już od dołu będzie się pięła glicynia.
Czyli krótko mówiąc...natura.

tola
16-01-2007, 17:46
A tu kilka zdjęć z poddasza.
Po polakierowaniu, rysunek słojów jeszcze się wyostrzył, ale tak chciałam.
Widać, że to naturalne drewno i to mnie cieszy :D

fragment holu na poddaszu:

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/2-5.jpg

tu też, ale na tym zdjęciu widać fragment półokrągłej ściany, której odpowiednikiem jest podobna,
łukiem poprowadzona ściana na dole.
Listwa przypodłogowa dopiero się gnie i będzie montowana razem ze schodami

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/10-2.jpg

to fragment naszej sypialni:

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/12-3.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/11-3.jpg

i pokój córki, sama sobie wymyśliła taką ciemną ścianę i ma pomysł całej aranżacji swego pokoju w oparciu o ten kolor. W rzeczywistosci jest ładniejszy, nie ma tego buraczkowego odcienia.

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/1-9.jpg

Aga J.G
16-01-2007, 21:07
Tolusia slicznie u Ciebie :)
A te wyczyny w ogrodzie chyba dla rożlinek nie są zbyt dobre :o :roll:

tola
16-01-2007, 21:34
Oj nie są, nie są...po niedzieli ma przyjść zima, słyszałam dziś w prognozie, ma być śnieżnie i mroźno, a już nie chcę teraz zimy :(

andre59
16-01-2007, 21:35
Fajnie wyglądają te podłogi.
Tak... konkretnie :)

orzeszek
16-01-2007, 21:58
podłoga wygląda OBŁĘDNIE! straaaaasznie mi się podoba :D (a w ogóle jest coś co nie? :wink: )

tola
16-01-2007, 21:59
Konkretnie, to niezły balejaż :wink:
W salonie chcę deski z jasnego jesionu, schody też.
Ale cena nieporównywalnie większa, niestety.

orzeszek
16-01-2007, 22:01
zastanawia mnie tylko pokój po lewej stronie (z zielonkawą ścianą) - jak w nim prezentuje się parkiet położony równolegle do okna (?) Można prosić o zdjęcie? :)

tola
16-01-2007, 22:15
Orzeszku, długo się nad tym zastanawiałam, jak będzie lepiej,.
Czy zrobić prostopadle, ale wtedy byłoby odcięcie w progu i źle by wygladało w holu.
Czy przejść łagodnie holem do wnętrza, ale położyć równolegle do okna.
Wybrałam drugą opcję i nie załuję. Wedlug mnie tak jest lepiej.

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/dfsdsafsaf.jpg

orzeszek
16-01-2007, 22:27
pewnie, ja tam jestem wielkim przeciwnikiem jakichkolwiek odcięć w podłogach z jednego materiału i moim zdaniem podjęłaś słuszną decyzję (efekt piorunujący przy otwartych wszystkich drzwiach). Chciałam tylko zobaczyć pokój, jak wyszedł - nie zrobił się dłuuuuugi :wink: , a płytki? Ale chyba nie, bo już na tym zdjęciu wygląda na spory.

tola
16-01-2007, 22:39
Akurat ten pokój jest w kwadracie, tak więc nie ma problemu.
Mój synek zażyczył sobie coś miękkiego na podłodze, to tym bardziej podkreśli jego kwadratowe wymiary.

orzeszek
16-01-2007, 22:51
ech.. patrzę na ten parkiet i marzę, żeby mieć podobny - jest naprawdę bajeczny

tola
16-01-2007, 23:13
Orzeszku, to marzenia do spełnienia.
Życzę, by się wszystkie Twoje spełniły i pojawiały następne, bo najbardziej cieszy dążenie do ich spełniania.

orzeszek
16-01-2007, 23:24
dziękuję, Tolu :) i czekam na kolejne etapy urządzania Twojego domku - będę sobie multiplikować moje marzenia :D

Aga J.G
17-01-2007, 08:59
Tola jaka zima nie strasz :-?

martynka1
17-01-2007, 13:39
Tola kolory śliczne :wink:

tola
17-01-2007, 15:33
Martynko, aparat przekłamuje kolory, ten pokój z bordową ścianą, ma resztę w kolorze ciepłej kości słoniowej, a na zdjęciu taki bez koloru...
Zielony pokój to królestwo syna, tak chciał, nie broniłam mu.
Ta zieleń na zdjęciu też jakaś szpitalna, w realu jest cieplejsza.
Ma tam być ściana z grafiti i inne męskie szaleństwa...zostawiam mu dowolność na tym kawałku jego przestrzeni.

W naszej sypialni ściana z wnękami jeszcze przed końcową aranżacją, ale ta nastąpi dopiero po umeblowaniu.
Dopasuję ją kolorystycznie do mebli, a nie meble do ściany.
Tak więc to wszystko to "półprodukty" :roll: :wink:

kuleczka
17-01-2007, 16:30
Tola pięknie, pięknie!!!!

Ale Ci zazdroszczę tych wielkich okien na poddaszu , tych widoków 8) U mnie tylko dachowe i bardzo mnie to denerwuje...nie wykluczone, że będziemy robić lukarny, coby choć po jednym normalnym oknie w pokoju było :wink:

Parkiet prześliczny :D

Jeśli chodzi o kolory, to spróbuj wyłaczyć lampę w aparacie. U mnie przy właczonej lampie też wszystko wychodzi takie bezpłciowe i blade. Spróbuj :)

tola
17-01-2007, 16:41
Dzięki Kuleczko :D , tak zrobię.

Wiesz, ja to szalona jestem w temacie otwarcia na świat, na przestrzeń, przyrodę.
Gdybym mieszkała w innym klimacie, to mógłby to być namiot w jakimś pięknym zakątku i dom nie byłby potrzebny.
Ty stworzyłaś przepięknie ciepłe wnętrza u siebie, często w nich bywam, to lek na chandrę.
Dzięki, że je nam pokazałaś :D

Żelka
17-01-2007, 16:49
Tolu bardzo ladnie to wszystko wyglada.
Podlogi sa super, lakier wlasnie taki jak ja bym chciala, chodzi mi o ten polysk, nie za mocny i nie za slaby...
Bardzo tez podoba mi sie Wasza sypialnia...Piekny kolor scian...

tola
17-01-2007, 16:54
Dziękuję Zeljka, czy Ty wiesz ile ja siwych włosów mam przez te farby i kolory?
Nawet nie pytaj ile razy było przemalowywane :wink:

kasinka83
17-01-2007, 17:02
Tolu, zapowiada sie ciekawa sypialnia.Jakimi farbami malowałaś swoje wnętrza? 8)

Ew-ka
17-01-2007, 18:47
fiu fiu .........Tolusia , ale podłga ! :o piękna :D ...... szkoda ............ znów masz ładniej niż ja :cry:

17-01-2007, 19:26
Tolu, parkiet piękny. Napisz, proszę, co to za lakier - półmat czy połysk? I jesli można, nazwę firmy lakieru. Już nie mogę doczekać się na mebelki w Twoim domu.

tola
17-01-2007, 19:30
fiu fiu .........Tolusia , ale podłga ! :o piękna :D ...... szkoda ............ znów masz ładniej niż ja :cry:

kokietka :wink: Heniutka ucałuj, bo już dawno tego ode mnie nie robiłaś 8)

jamles
17-01-2007, 19:41
Konkretnie, to niezły balejaż :wink:
W salonie chcę deski z jasnego jesionu, schody też.
Ale cena nieporównywalnie większa, niestety.
schody z jasnego jesionu :o .....to tak jak u mnie 8)
PS a balkonik to taki jak w ....Weronie :wink:

tola
17-01-2007, 19:43
Kasinko
w większości farby to Tikkurila, w salonie i jadalni mam Dulux, ale tam na razie tylko pierwsze malowanie...przy drugim jeszcze zobaczę.
Generalnie jestem z obu zadowolona. Przy ciemnych odcieniach, nasyconych kolorem, Tikkurila daje lepszy efekt według mnie.
Wszystko jest w macie.

Aniu Węgrzyn
Podłogi mam robione lakierem wodnym półmatowym. Firmy PALLMANN.
Rodzaj lakieru to Pall-X 96. Adres ich strony: www.pallmann.net. Tam znajdziesz szczegóły.
Na meble to i ja nie mogę się doczekać, ale przede mną teraz druga duża łazienka, znowu wyzwanie i trzeba temu sprostać.
Wolałabym zakładać nową rabatę :wink:

agiis
17-01-2007, 19:43
podłoga wyglada świetnie, a kolor ściany w pokoju córki jest rewelacyjny! nie moge się doczekać kolejnych fotek ;)

Ew-ka
17-01-2007, 19:44
fiu fiu .........Tolusia , ale podłga ! :o piękna :D ...... szkoda ............ znów masz ładniej niż ja :cry:

kokietka :wink: Heniutka ucałuj, bo już dawno tego ode mnie nie robiłaś 8)

ucałuję ...ale troszkę..... bo katarzy i smarkuli :wink:

tola
17-01-2007, 19:47
PS a balkonik to taki jak w ....Weronie :wink:

Jamles, byłam widziałam, inspiracje zaczerpnęłam.
Mam nadzieję, że pod moim balkonem nie będzie tylu karteczek z miłosnymi wyznaniami, przyklejanymi na gumę do żucia jak tam... :roll:
Zakleiliby mi okno w salonie 8) :wink: ...a to przecież okno na świat :D

tola
17-01-2007, 19:50
Agiis
dziękuję w imieniu córki, bo to jej zasługa.
Kolorek trochę podobny do Twego w kuchni i fragmencie salonu, prawda?
Jesteście młode, czujecie te klimaty :D

Paweł76
18-01-2007, 07:05
Tola, w Twoim jak zwykle, wszytko przemyślane, kolorki tez ok. No moze ta czerwień :roll:, ale też fajnie bo połaczona z innym kolorem.
I jak prace szybko posuwają się do przudu, życzę Wam żebyście jak najszybciej mogli się cieszyć użytkowaniem tego cacka :P

motyczka
18-01-2007, 10:15
dopchałam się i ja w tym tlumie :lol: żeby gratulowac pięknej podłogi i kolorów na scianach....ach Toluśka mogłabym u Ciebie zamieszkać... :wink: :lol: 8) :D ...swojsko bym się czula :P

pozdrawiam słonecznie i zaklinam ta zimę, zeby już do nas nie przychodziła...bo tez nam juz tulipany sie wybiły i żonkile.... :roll:

motyczka :)

Maxtorka
18-01-2007, 12:10
dopchałam się i ja w tym tlumie :lol: żeby gratulowac pięknej podłogi i kolorów na scianach....ach Toluśka mogłabym u Ciebie zamieszkać... :wink: :lol: 8) :D ...swojsko bym się czula :Ppozdrawiam słonecznie i zaklinam ta zimę, zeby już do nas nie przychodziła...bo tez nam juz tulipany sie wybiły i żonkile.... :roll:

motyczka :)

Dokładnie to samo myślę . To są moje kolory i moje klimaty . Tyllko podłogi u mnie ciemniejsze . A sypialnia dokładnie moja :D
No nie wiem jak my się tam w czwórkę pomieścimy 8) :wink: :wink:

Bajki , bajki panie doktorze , jak mawia pewna pacjentka :D :D

roszponka
18-01-2007, 13:02
Tolusiu pięknie u Ciebie!!!!
Co za parkiet na górze?
Jesion? Jest cudny.

motyczka
18-01-2007, 13:29
dopchałam się i ja w tym tlumie :lol: żeby gratulowac pięknej podłogi i kolorów na scianach....ach Toluśka mogłabym u Ciebie zamieszkać... :wink: :lol: 8) :D ...swojsko bym się czula :Ppozdrawiam słonecznie i zaklinam ta zimę, zeby już do nas nie przychodziła...bo tez nam juz tulipany sie wybiły i żonkile.... :roll:

motyczka :)

Dokładnie to samo myślę . To są moje kolory i moje klimaty . Tyllko podłogi u mnie ciemniejsze . A sypialnia dokładnie moja :D
No nie wiem jak my się tam w czwórkę pomieścimy 8) :wink: :wink:

Bajki , bajki panie doktorze , jak mawia pewna pacjentka :D :D

hihihih....w tłumie podobno raźniej :lol: :lol: :lol: 8) :P ...damy radę ale co na to Men Toli?? :wink:

Maxtorka
18-01-2007, 13:49
dopchałam się i ja w tym tlumie :lol: żeby gratulowac pięknej podłogi i kolorów na scianach....ach Toluśka mogłabym u Ciebie zamieszkać... :wink: :lol: 8) :D ...swojsko bym się czula :Ppozdrawiam słonecznie i zaklinam ta zimę, zeby już do nas nie przychodziła...bo tez nam juz tulipany sie wybiły i żonkile.... :roll:

motyczka :)

Dokładnie to samo myślę . To są moje kolory i moje klimaty . Tyllko podłogi u mnie ciemniejsze . A sypialnia dokładnie moja :D
No nie wiem jak my się tam w czwórkę pomieścimy 8) :wink: :wink:

Bajki , bajki panie doktorze , jak mawia pewna pacjentka :D :D

hihihih....w tłumie podobno raźniej :lol: :lol: :lol: 8) :P ...damy radę ale co na to Men Toli?? :wink:

Większe łoże zamówi :wink:
Tylko co tolusia na to ? 8) :wink:

motyczka
18-01-2007, 14:22
dopchałam się i ja w tym tlumie :lol: żeby gratulowac pięknej podłogi i kolorów na scianach....ach Toluśka mogłabym u Ciebie zamieszkać... :wink: :lol: 8) :D ...swojsko bym się czula :Ppozdrawiam słonecznie i zaklinam ta zimę, zeby już do nas nie przychodziła...bo tez nam juz tulipany sie wybiły i żonkile.... :roll:

motyczka :)

Dokładnie to samo myślę . To są moje kolory i moje klimaty . Tyllko podłogi u mnie ciemniejsze . A sypialnia dokładnie moja :D
No nie wiem jak my się tam w czwórkę pomieścimy 8) :wink: :wink:

Bajki , bajki panie doktorze , jak mawia pewna pacjentka :D :D

hihihih....w tłumie podobno raźniej :lol: :lol: :lol: 8) :P ...damy radę ale co na to Men Toli?? :wink:

Większe łoże zamówi :wink:
Tylko co tolusia na to ? 8) :wink:

no własnie?? :P ...co Ty Tolusia na to?? :lol: 8) :D

18-01-2007, 16:44
Tolu, cudnie te podłogi wyglądają, w nowym domu moze też się skuszę na takowe.
Skrzynka na ścianie juz u mnie wisi, jak chcesz zobaczyć to zapraszam do mojej galerii.

tola
18-01-2007, 18:55
Tola, w Twoim jak zwykle, wszytko przemyślane, kolorki tez ok. No moze ta czerwień :roll:, ale też fajnie bo połaczona z innym kolorem.
I jak prace szybko posuwają się do przudu, życzę Wam żebyście jak najszybciej mogli się cieszyć użytkowaniem tego cacka :P


Paweł76 dzięki za życzenia. Ale te prace to wiesz, ślimaczą się niemiłosiernie, a może to czas zbyt prędko ucieka?
Pozdróweczka serdeczne :D

tola
18-01-2007, 18:59
dopchałam się i ja w tym tlumie :lol: żeby gratulowac pięknej podłogi i kolorów na scianach....ach Toluśka mogłabym u Ciebie zamieszkać... :wink: :lol: 8) :D ...swojsko bym się czula :Ppozdrawiam słonecznie i zaklinam ta zimę, zeby już do nas nie przychodziła...bo tez nam juz tulipany sie wybiły i żonkile.... :roll:

motyczka :)

Dokładnie to samo myślę . To są moje kolory i moje klimaty . Tyllko podłogi u mnie ciemniejsze . A sypialnia dokładnie moja :D
No nie wiem jak my się tam w czwórkę pomieścimy 8) :wink: :wink:

Bajki , bajki panie doktorze , jak mawia pewna pacjentka :D :D

hihihih....w tłumie podobno raźniej :lol: :lol: :lol: 8) :P ...damy radę ale co na to Men Toli?? :wink:

Większe łoże zamówi :wink:
Tylko co tolusia na to ? 8) :wink:

no własnie?? :P ...co Ty Tolusia na to?? :lol: 8) :D


No ładnie, dziewczyny, niezłe numerki się szykują.

Mój Blacky jest na tak (świntuch, no :roll: )...a ja to jeszcze się zastanawiam...pozwolicie mi leżeć po lewej? :wink: 8) :lol:

tola
18-01-2007, 19:06
Tolusiu pięknie u Ciebie!!!!
Co za parkiet na górze?
Jesion? Jest cudny.

Roszponko tak, to parkiet jesionowy.
Jesionu jako rosnącego drzewa nie lubię, takiś jakiś smutny jest.
Ale na podłodze może być.
Zrobię zdjęcia po zamontowaniu skrzydeł drzwiowych, oblistwowaniu.
Mojemu stolarzowi wypadł dysk i leży biedulek.
Mam nadzieję, że wkrótce stanie na nogi, trzymam kciuki za niego.

gdyby wiedział, ile dziewczyn ma być w mojej sypialni, pewnie leżałby u mnie) :roll: :wink:

motyczka
19-01-2007, 07:16
dopchałam się i ja w tym tlumie :lol: żeby gratulowac pięknej podłogi i kolorów na scianach....ach Toluśka mogłabym u Ciebie zamieszkać... :wink: :lol: 8) :D ...swojsko bym się czula :Ppozdrawiam słonecznie i zaklinam ta zimę, zeby już do nas nie przychodziła...bo tez nam juz tulipany sie wybiły i żonkile.... :roll:

motyczka :)

Dokładnie to samo myślę . To są moje kolory i moje klimaty . Tyllko podłogi u mnie ciemniejsze . A sypialnia dokładnie moja :D
No nie wiem jak my się tam w czwórkę pomieścimy 8) :wink: :wink:

Bajki , bajki panie doktorze , jak mawia pewna pacjentka :D :D

hihihih....w tłumie podobno raźniej :lol: :lol: :lol: 8) :P ...damy radę ale co na to Men Toli?? :wink:

Większe łoże zamówi :wink:
Tylko co tolusia na to ? 8) :wink:

no własnie?? :P ...co Ty Tolusia na to?? :lol: 8) :D


No ładnie, dziewczyny, niezłe numerki się szykują.

Mój Blacky jest na tak (świntuch, no :roll: )...a ja to jeszcze się zastanawiam...pozwolicie mi leżeć po lewej? :wink: 8) :lol:

hihihi....szefowa decyduje :lol: 8) :P ....

motyczka
19-01-2007, 07:18
Tolusiu pięknie u Ciebie!!!!
Co za parkiet na górze?
Jesion? Jest cudny.

Roszponko tak, to parkiet jesionowy.
Jesionu jako rosnącego drzewa nie lubię, takiś jakiś smutny jest.
Ale na podłodze może być.
Zrobię zdjęcia po zamontowaniu skrzydeł drzwiowych, oblistwowaniu.
Mojemu stolarzowi wypadł dysk i leży biedulek.
Mam nadzieję, że wkrótce stanie na nogi, trzymam kciuki za niego.

gdyby wiedział, ile dziewczyn ma być w mojej sypialni, pewnie leżałby u mnie) :roll: :wink:

bysmy Pana postawiły na nogi :P :wink: ...

Aga J.G
19-01-2007, 07:27
Tolusia dużo zdrówka dla stolarza :)
Oj dziewczyny myślę że on wtedy bardzo długo by chorował :wink: :)

tola
19-01-2007, 11:05
Tu chyba nie ma co myśleć, to trzeba sprawdzić :wink:
Jakby długo chorował, to dziewczyny mi drzwi oblistwują,
no w końcu coś, za coś 8)

motyczka
19-01-2007, 11:45
Tola ja potrafię pięknie malować drzwi :lol: :lol: :lol: (ale to dopiero po rozwiązaniu) :P ....a moge teraz ugotowac obiad i upiec palcek 8) 8) .....

tola
19-01-2007, 11:51
Motysia, to ja już stoję na drodze i wypatruję
kuchnia jest Twoja :D

motyczka
19-01-2007, 11:53
mąż już wie :wink: ...że bedziemy Pana leczyły ....więc pakuję sie do drogi :P 8) :lol:

tola
19-01-2007, 12:01
Muszę tylko pana S. uprzedzić, żeby się przeniósł pod nasz adres.
Namawiać pewnie nie będę musiała :wink:
Może mi później za zrobienie schodów taniej policzy :lol:

roszponka
19-01-2007, 12:31
Tolusiu pięknie u Ciebie!!!!
Co za parkiet na górze?
Jesion? Jest cudny.

Roszponko tak, to parkiet jesionowy.
Jesionu jako rosnącego drzewa nie lubię, takiś jakiś smutny jest.
Ale na podłodze może być.
Zrobię zdjęcia po zamontowaniu skrzydeł drzwiowych, oblistwowaniu.
Mojemu stolarzowi wypadł dysk i leży biedulek.
Mam nadzieję, że wkrótce stanie na nogi, trzymam kciuki za niego.

gdyby wiedział, ile dziewczyn ma być w mojej sypialni, pewnie leżałby u mnie) :roll: :wink:

bysmy Pana postawiły na nogi :P :wink: ...

I kręgosłup wymasowały,może nie tylko .
hi,hi,hi,hi.....

motyczka
19-01-2007, 12:49
Muszę tylko pana S. uprzedzić, żeby się przeniósł pod nasz adres.
Namawiać pewnie nie będę musiała :wink:
Może mi później za zrobienie schodów taniej policzy :lol:

same plusy takich odwiedzin....wszyscy zadowoleni 8)

bodzio_g
20-01-2007, 22:35
A co tu sie dzieje !!
zamiast merytorycznie, to umawiają sie ... :evil:
chociaż ... mnie też cóś łupie w kręgosłupie :roll: :-? :wink:

duduś
21-01-2007, 11:24
Tolu przecudnej urody domek posiadasz! Taka drobna jesteś a na miano " siłaczki" zasługujesz. Osobiście zaciekawiona jestem zdjęciami łazienki tzn. obudową wanny oraz miejscem w wanniw gdzie jest uCiebie "dziura" na czyszczenie syfonu bo ja jakos nie mam koncepcji jak i gdzie to umieścis w półokragłej wannie? Czy mogłabyś odnależć kilka zdjęc z obudowy wanny i je umieścić ( chyba że wolisz przesłać na maila ) oraz kilka zdjęć ale w świetle dziennym tego akwarium nad wanną z góry dziękuję

Mohag
21-01-2007, 18:01
mnie tez, mnie tez lupie w kregoslupie a bardziej cos mi w dysk wlazlo :roll: :wink:

Tolu, sypialnie masz cudna 8) taka duza, jasna i z takimi oknami WOW :o :lol:

Renatka
21-01-2007, 20:53
Tolusia
Twój domek nabiera rozmachu. Parkiet wyszedł świetnie, a pokoje dopiero teraz widać jakie są duże. Super!

tola
21-01-2007, 22:32
:D Widzę, że coraz nas więcej, czy nasz strop wytrzyma taką ilość chętnych do masażu i do masowania :roll: :wink:
Termin już ustalony? mnie każdy pasuje :D

Renatko, dzięki na Ciebie też czekam :D

tola
21-01-2007, 22:36
Duduś

Dojście do syfonu, jest po prawej stronie przy kranie. Tam jasne płytki są mocowane tylko spoiną. W razie awarii spoinę wytnę i mam normalne wejście.
A nie widać, że tam coś jest, prawda?

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/4-2.jpg

roszponka
24-01-2007, 19:40
Tolusiu dziś znowu sobie poglądałam Twój domek
I złapałam doła, kiedy u mnie tak będzie
Chyba przestanę oglądać te piękne domki
Do wiosny zwariuję
:( :( :(
Tolu napisz mi kochanie ile kosztował mkw jesionu?
Mam do kupienia podobno w promocyjnej cenie,ale nie wiem czy ona taka promocyjna,czy tylko kit wciskają.
Z góry serdecznie dziękuję!!!!

zygmor
25-01-2007, 01:27
Oj Tola, Tola,
Ładnie Ciebie i ten ogródek zadbany, nie to co unmie, tylko rododendrony i azalie jakby już nic innego nie było.
Napradę mi się podoba, bez żadnej kurtuazji..

aldio
25-01-2007, 08:31
Cześć Tolu, widzę że nie masz przerwy zimowej i dzielnie wykańczasz.
A jak Twój ogród się zapatruje na tę nagłą zimę?
Mam prośbę, byś pokazała jeszcze raz pokój córy z ciemną ścianą, chodzi mi o górę - jak te kolory łączą się ze sobą.

tomki 4
25-01-2007, 10:04
Tolu,

Śliczny ten jesion na podłodze, ostatnio też o nim zaczęłam myśleć, ale ciemna podłoga też mi się podoba. :-?
Może do czasu "wykończeniówki" się zdecyduję.

Myślę, że pan stolarz lepiej się czuje. Tyle osób zdrowia mu życzy .. :D Wszyscy czekamy na postępy prac i kolejne zdjęcia :D

tola
25-01-2007, 12:54
Tolu napisz mi kochanie ile kosztował mkw jesionu?
Mam do kupienia podobno w promocyjnej cenie,ale nie wiem czy ona taka promocyjna,czy tylko kit wciskają.
Z góry serdecznie dziękuję!!!!


Roszponko

Z cenami za parkiet jesionowy drugiej klasy jest tak:
parkiet o wymiarach ( 12x60x300 ) 61 zł brutto za metr kwadratowy
parkiet o wymiarach ( 22x60x300 ) 76.90 brutto
parkiet o wymiarach ( 22x70x350 ) 84,20 brutto

Napisz jak wygląda to w konfrontacji z Twoim cennikiem, jestem bardzo ciekawa, czy ja przepłaciłam, czy nie.
Wybrałam tę pierwszą opcję, może jest zbyt cienki, 12 to bardzo mało, ale dzieci mam duże, samochodzikami po podłodze nie jeżdżą.
Może nie trzeba będzie odnawiać podłóg zbyt szybko.

tola
25-01-2007, 13:01
Zygmor
dobrze wiesz, że Twój ogród jest piękny, dzięki azaliom i rododendronom, do których masz zamiłowanie i dobrą rękę.
Kwitną Ci przepięknie, co widać na zdjęciach.
Dziękuję, za dobre słowa. Ja bardzo lubię byliny, chociaż sporo z nimi zachodu.
Mój ogród przy domu dopiero startuje...chciałabym mieć w nim jeszcze kolekcję ozdobnych łubinów i piwonii.
Jest tyle odmian, można poszaleć, tylko działkę mam za małą :(
No i moje ukochane funkie, mam z nimi problem, bo działka nie ma miejsc cienistych, a na słońcu nie czują się najlepiej.
Trzeba czekać, aż drzewa urosną :wink:
Pozdrawiam i dziękuję, że zajrzałeś :D

tola
25-01-2007, 13:27
Cześć Tolu, widzę że nie masz przerwy zimowej i dzielnie wykańczasz.
A jak Twój ogród się zapatruje na tę nagłą zimę?
Mam prośbę, byś pokazała jeszcze raz pokój córy z ciemną ścianą, chodzi mi o górę - jak te kolory łączą się ze sobą.

Aldio przerwę będę miała od niedzieli, spadł śnieg, czas wyciągnąć narty :D
Ogród w sobotę przygotowałam do zimy, pookrywałam co było trzeba, nawet migdałek okręciłam agrowłókniną,
bo takie duże ma pąki kwiatowe, szkoda, żeby zmarzły.

A to zdjęcie, o które prosisz. Trochę wyjaśnię.
od podłogi jest kawałek prostej sciany, następnie zaczyna się skos, który jest jedną płaszczyzną aż do sufitu.
Nie ma w miejscu łączenia borda z wanilią załamania ściany, choć tak może wynikać ze zdjęcia.
Gdybym całą skośną ścianę pomalowała na ciemno, aż do sufitu, nie byłoby dobrze.
"wisiałby" ten kolor zbyt mocno nad głową.

Odcięcie ciemnego koloru następuje w linii, którą wyznacza ten ostry róg.
Przez to nie wydaje się być sztucznie odcięty na tej jedorodnej skośnej ścianie.
Powyżej jest jasny kolor i dopiero sufit.
Zdjęcie robione z lampą, dlatego ten beż jest taki zimny.
W rzeczywistości to ciepła, ładna wanilia.

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/121212121.jpg

tola
25-01-2007, 13:35
Tolu,

Śliczny ten jesion na podłodze, ostatnio też o nim zaczęłam myśleć, ale ciemna podłoga też mi się podoba. :-?
Może do czasu "wykończeniówki" się zdecyduję.

Myślę, że pan stolarz lepiej się czuje. Tyle osób zdrowia mu życzy .. :D Wszyscy czekamy na postępy prac i kolejne zdjęcia :D

Tomki4
Mnie też się podobają ciemne podłogi i ciemne schody, nawet bardzo.
Ale wiem, że denerwowałby mnie kurz, każdy paproch, który na ciemnym jest bardzo widoczny.

Stolarz jeszcze nie wydobrzał, pewnie dlatego, że dziewczyny obiecały masaż i nie przyjechały :(
Chyba ja się za niego wezmę :wink:

magda72
25-01-2007, 13:44
Duduś

Dojście do syfonu, jest po prawej stronie przy kranie. Tam jasne płytki są mocowane tylko spoiną. W razie awarii spoinę wytnę i mam normalne wejście.
A nie widać, że tam coś jest, prawda?

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/4-2.jpg


Tolu proszę powiedz mi co to za wanna. Jaka firma i nazwa. A gdyby starczyło ci cierpliwości to wymiary też by się przydały.
Magda

tola
25-01-2007, 14:04
Magda

Jest to wanna Europa z firmy Poolspa.
Wymiary 170 x 115 głębokość 48 cm. na zdjęciu nie wygląda na głęboką, bo jest wpuszczona w podłogę.
Pojemność 300 litrów, więc duża.
Jest bardzo wygodna, zakrywa wodą wszystko, co powinna :wink:
Jesteśmy zadowoleni z wyboru.

roszponka
25-01-2007, 14:18
Tolu ten pan ,który nam proponuje parkiet to znajomy (odnaleziony po latach) mojego męża ze studiów,i rzeczywiście cena chyba dobra.
tego parkietu nie ma dużo ,zabraknie na jedno pomieszczenie na gorze,ale dokupimy gdzie indziej.
cena parkietu (wycięty jak leci,ale wygląda ładnie)
szer4,5cmx gr.2,2cmx dł.30cm 50zł
to cena tylko dla nas ,po kosztach.
Dla mnie trochę za wąski ,ale w tej cenie nie można chyba narzekać.
Do salonu i na schody trzeba lepszy.

tola
25-01-2007, 18:23
Roszponko to bardzo dobra cena.
W salonie chcę deski jesionowe szerokości 12 cm, długości do 2400.
Część salonu od przejscia z jadalni na taras mam w gresie.
Pozostałą podłogę ok. 30m2 wycenili mi tak ze wszystkim na gotowo na prawie 8.000zł. :roll:

aldio
26-01-2007, 08:14
Tolu jesteś Wielka!
Bardzo dziękuję za zdjęcie i opis. Jak to dobrze, że jesteś!! I dobrze, że istnieje takie forum!
Widziałam wiele pomalowanych poddaszy, ale zawsze coś mi nie pasuje: albo kolor ze ściany wychodi na sufit i przytłacza, albo jest tylko na ścianie i mam wrażenie, że podchodząc do tej ściany wyrżnęłabym głową w skos.
Pisałaś o tym że w salonie mają być dechy połączone z płytkami. Bardzo proszę o zdjęcie nawet jeśli to w fazie roboty. Powiedz, jak wymyśliłaś sposób połączenia materiałów i jakie ogrzewanie będzie w salonie?
Mnie się marzy podłogówka pod drewnem, a mąż chce pas płytek między drzwiami - kominkiem i tarasem. I nie wiem jak to wszystko zgrać. Już zwątpiłam, czy to w ogóle możliwe.
Pozdrawiam

PS
jadę wieczorkiem na nartki, może się nie połamię :wink: trzymaj kciuki.

orzeszek
26-01-2007, 22:30
Tolu, a ja chcę taką doniczkę, jaką masz w łazience!! Gdzie takiej szukać? I zdradź jeszcze, jaka to świetna roślinka w niej drzemie :D bo żywa, prawda? :wink:

roszponka
27-01-2007, 14:45
Tolu ja też myślę odeskach jesionowych w salonie i holu ok. 50mkw.
Ciekawe ile mi policzą .
Schody oczywiście też jesion.
Dlaczego to wszystko jest takie drogie :roll:

tola
27-01-2007, 15:35
Aldio

U mnie gres jest na całym dole oprócz salonu i wszędzie pod gresem jest podłogówka.
W salonie pod tym wielkim oknem mam długi wąski 30-centymetrowej wysokości grzejnik.
Część gresu zachodzi na przestrzeń salonu, bo prowadzi do drzwi tarasowych i tak jest praktyczniej. To też da trochę ciepła w salonie no i kominek zrobi swoje.
Moi znajomi mając okna aż do podłogi, zrobili kanał grzewczy w podłodze przy oknach.
Wkleję zdjęcia, na nich widać trochę to, co opisałam.

To widok z jadalni na salon w głębi

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/a1sfagahbfdjggyuu.jpg

Tu widać pas gresu w salonie przy drzwiach tarasowych

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/b2ghfdtjut.jpg

A tu fragment podłogi salonu, na której będzie parkiet i zaczepy na grzejniki pod oknem

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/c3utu.jpg


....wokół kominka jest już półkolem ułożony gres, ale nie mam zdjęcia.

Mam nadzieję, że się udał wypad na narty, ja wyjeżdżam jutro, też trzymaj kciuki

:D

tola
27-01-2007, 15:43
Tolu, a ja chcę taką doniczkę, jaką masz w łazience!! Gdzie takiej szukać? I zdradź jeszcze, jaka to świetna roślinka w niej drzemie :D bo żywa, prawda? :wink:

Już mówię. To nie jest doniczka, tylko wiklinowosuchotrawiasta osłonka. Dostałam kiedyś kwitnące fiołki w doniczkach w takiej osłonce.
Fiołki się nie uchowały, a osłonka się teraz przydała. A te trawki w niej są sztuczne :roll: kupione w IKEA.
Tylko takie mają szanse na "przeżycie" w tym budowlanym pyle.

Roszponko, ceny drewna po nowym roku poszły nawet o 30% w górę, to nie żarty :roll:

Mohag
28-01-2007, 15:19
Tolu, a ten wiklinowy fotel w lazience masz lakierowany ?

Luiza_Czesiek
29-01-2007, 11:45
Witaj :D :lol: :wink: Tolu jaki masz cudowny domek i ogród :o :o :o ....ja też taki chcę :cry:
a przynajmniej podobną łazienkę z akwarium :D
Cud, miód, malina!
Pozdrawiam.L.