PDA

Zobacz pełną wersję : DOM TOLI



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63

julienx
30-01-2007, 20:57
Fiu, fiu... co tu dużo gadać.

Tolu przepiękna witryna w salonie, a jaki widok - tylko pozazdrościć.

Fajny domek...

Pozdrawiam

czekam na dalsze efekty

SławekD-żonka
31-01-2007, 07:29
To widok z jadalni na salon w głębi
Ale pięknie dużo światła 8) :P

orzeszek
31-01-2007, 10:43
http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/a1sfagahbfdjggyuu.jpg
Ha! widok za oknem chwilowo mnie zmylił i zobaczyłam tam jezioro :D
tak czy owak nawet bez jeziora widok macie BOMBOWY!
Ciężko mi się doczekać wykończenia Waszego salonu. Jest tak cudownie jasny - no miodzio! Trzymam kciuki, żeby wszystko udało się tak, jak chcecie!

Ivonesca
02-02-2007, 09:14
witaj Tolu w Nowym Roku :-)

parkiecik polakierowany wygląda super ! jak zresztą wszystko u Ciebie :wink:

pozdrawiam serdecznie

tosinek
02-02-2007, 20:57
Tolu,
przez przypadek ( na moje szczęście) odkryłam twój wątek i stałaś się dla mnie żywym i udanym przykładem, ze panowie mogą mury wznosić a o ogród trzeba dbać od początku. My kupiliśmy działkę, gdzie kiedyś był stary sad. Mam dwie jabłonki, krzaczki porzeczek, modrzew, dużo leszczyny, konwalie, truskawki i całe mnóstwo akacji. I jak ja mam to wszystko zabezpieczyć przed budową?? :lol: Ogród i koliste ścianki są cudne!!!!!!!!!!!!!!!!!! A moja Tolka (lat 4,5) okrzykneła twoją łazienkę mianem najładniejszej i też chce taką

mik99
03-02-2007, 20:09
Tola łazienkę masz "po byku"!, słowo. Ta plaża, super pomysł.

aka z Ina
03-02-2007, 22:47
Z największą przyjemnością przebrnęłam przez 21 stron.
niwiem co tu bardziej wychwalać:przepiekna działkę rekreacyjną, czy niecodzienny projekt domu, czy ze smakiem urządzany dom, czy niesamowitą łazienkę z plażą na wyciągnięcie dłoni, czy przepiękny przydomowy "ogródek" z kaskadą??? :roll: Sama niewiem!
Wszystkim jestem zachwycona w tym artyzmem pomysłodawczyni :D Musisz Tolu być wyjatkową kobietą, skoro takie cuda tworzysz!
Ja jestem zachwycona, ze mogłamm dzisiejszego wieczoru pocieszyć az tak moje oko!

Z jednej rzeczy jeszcze się bardzo cieszę......Dałas mi wiarę, ze mimo posiadania domku, którego teraz rozpoczynam budowe dam radę utrzymać działke rekreacyjną ,którą w pocie czoła przez ostatnie 3 lata doprowadzalismy do staniu używania poprzez budowe domku rekr. i obsadzenie zielenią.
Martwiłam się bardzo, czy dam radę.A tu mam dowód, że jesli się chce to mozna. Serce by mi się krajało, gdybym miała "oddać" działkę którą, na kolanach w ost.miesiacach ciąży pieliłam i oczyszczałam.

Dziękuję i pozdrawiam!!!!!!


Czekam już teraz na kolejne relacje i fotki z utęsknieniem :D

Asia_w
04-02-2007, 20:40
Tolu,

Absolutnie przepięknie jest u Ciebie! :D A roślinki, to ja nawet nie wiem, jak mogą aż tak dobrze rosnąć :o Sama jestem mocno zainteresowana ogrodami, chociaż swojego jeszcze nie mogę zacząć uprawiać (stan surowy otwarty domu i jeszcze straszny bałagan na działce). Oj, chcialabym mieć kiedyś taaaki ogród.. :D

Mam pytanko - czy kolor Twoich okien to złoty dąb? Tak mi się wydaje, ale wolę potwierdzić. Jak on w rzeczywistości wygląda od środka? Ja myślałam raczej o orzechu, który jest ciemniejszy i chłodniejszy. Troszkę się boję, że dąb wygląda bardzo ciepło, a ja zawsze wolałam stonowane raczej chłodne kolory. Natomiast na Twoich zdjęciach wnętrz dąb wygląda prawie jak orzech, no i zgłupiałam... :roll:

Gdybyś miała chwilkę - może udało by się wrzucić zdjęcia od wewnątrz ze zbliżeniem framugi okna w dzień i wieczorem przy sztucznym świetle?

Czy pamiętasz może kolor bejcy do drewna na parapetach? - bardzo ładnie wygląda.

pozdrawiam!
Asia_w

tola
05-02-2007, 16:23
Luiza_Czesiek, Julienx, SławekD-żonka, Orzeszek, Ivonesca, Mik99
Dziękuję za ciepłe słowa. Ja światła łaknę jak kania dżdżu :wink: stąd takie przeszklenia. Zimą słońca mało, ale jest nisko nad ziemią i zagląda wprost do wnętrza. Latem szerokie okapy dachu chronią przed przegrzaniem pomieszczeń.

Mohag, fotel w łazience polakieruję, by mi nie spleśniał :wink:

Tosinek, swoich budowlańców uprzedź, że jak Ci zniszczą choć jedno drzewko, to....(kara chłosty, pręgierz i okłady z pokrzywy) 8)

Aka z Ina, nie jest łatwo utrzymać dwa ogrody, ale jeśli się kocha, to się pielęgnuje, czyż nie?...i ogrody i wspomnienia i miłość :wink:
...niepoprawna romantyczka to mówi :wink: 8)

Asia_w, mam okna w kolorze złotego dębu. Nie jest to kolor moich marzeń, jak dla mnie ma za dużo tego żółtego odcienia. Zdjęcia nie oddają wiernie koloru, poza tym, różni producenci mają różne odcienie tej okleiny.
Szkoda, że nie ma czegoś pośredniego między tym dębem a orzechem.

Według mnie orzech jest ładny na zewnątrz, gdy pada na niego bezpośrednie światło dzienne. We wnętrzu jest trochę za ciemny, zbyt smutny.
Złoty dąb odwrotnie. Ładniejszy jest wewnątrz, bo framuga jest zawsze tyłem do wpadającego światła i ten złoty odcień jest przygaszony, ale nie jest ciemny.
Natomiast na zewnątrz, jest zbyt żółty...nie podoba mi się. Ale dla mnie ważniejsze było to, jak będzie wyglądał w pomieszczeniu.

Jeśli wolisz chłodniejsze kolory, to chyba orzech będzie lepszy. Weź też pod uwagę kolor drzwi wewnętrznych i mebli, które wstawisz.
Przemyśl, czy lepiej zagrają z orzechem, czy z dębem. Trzymam kciuki za Twoje wybory i pozdrawiam :D

Maxtorka
05-02-2007, 16:48
Cześć narciarko :D
Mam nadzieję że wypoczęłaś i się do następnego sezonu najeździłaś :D
A zdjątko jakieś z zimą i śniegiem wrzucisz ? :wink:

tola
05-02-2007, 16:55
Maxi moja droga :D
Co ja tam byłam, tyle co nic, w tym dwa dni wyciągi nie chodziły, tak wiało i padało... :evil:
Siedzieliśmy w jaskini solnej i wdychaliśmi cośtam cośtam, skusiłam się na masażyk, ale chyba nikt zdjęć nie zrobił ...a szkoda... :wink:
wody w pijalniach zdrojowych nie piłam, bo jakieś dziecko płakało, że smierdzi małżami :lol: a ja dzieciom wierzę na słowo 8)

Maxtorka
05-02-2007, 17:04
Ale chociaż narty przypięte miałaś 8) :lol:
Ja na razie tylko buty mierzyłam 8)
I czekam na marcowy wypad :D
Chyba że już lato będzie to się od razu na wodne przesiądę :wink:

tola
05-02-2007, 17:20
Chyba że już lato będzie to się od razu na wodne przesiądę :wink:

dobry pomysł :lol:
jeśli jedziesz gdzieś dalej, to życzę Ci śniegu
jak dla mnie, to nie mam nic przeciwko temu, by w marcu było już ciepło.
Zdecydowanie wolę leżak na trawniku, niż narty na stoku...mój Blacky wprost przeciwnie :roll: 8)

Mohag
05-02-2007, 18:30
Mohag, fotel w łazience polakieruję, by mi nie spleśniał

bo wiesz tak patrze na Twoja lazienke i ten fotel, tak patrze i patrze :wink: i tak mnie meczy strasznie zeby Ci zaproponowac zebys moze ten fotel pomalowala lakiero-bejca na kolor szafki pod umywalke ? dlatego sie pytalam czy on juz jest polakierowany, bo bylo by po ptakach bejcowanie.

Nie wiem czy Tobie teraz to optycznie bardziej odpowiada zeby sie zlewal z reszta, ale z mojego punktu "siedzienia! hihi jest mdlo w tamtym rogu... wszystko sie ze soba zlewa, jedynym "zywym" punktem jest wlasnie szafka w tym pieknym ciemniejszym kolorze i robiac fotel tez w tym kolorze lazienka zyska na wyrazistosci 8)

tola
06-02-2007, 12:00
Mohag Skarbie mój, dobrze mówisz :D
też o tym myślałam, tylko problem jest taki, że mam jeszcze we wnęce za prysznicem ciemną, grubą półkę na ręczniki i pod nią duży kosz na bieliznę taki sam jak fotel. Fotel z koszem gra. Czy kosz też malować??

Patrząc z tej strony, z której robione jest zdjęcie, rzeczywiście jest mdło.
Ale na tej ścianie z lustrem są ciemne drzwi(tzn. będą) szafka pod zlewem, szafka stojąca i półka nad zabudową geberitu.
Po wstawieniu drzwi zrobię jeszcze jedno zdjęcie od tej drugiej strony.
I wtedy pomyślimy raz jeszcze, tak?
Buziak wielki, za to że myślisz o tych moich kątach :D

Maxtorka
06-02-2007, 12:16
Chyba że już lato będzie to się od razu na wodne przesiądę :wink:

dobry pomysł :lol:
jeśli jedziesz gdzieś dalej, to życzę Ci śniegu
jak dla mnie, to nie mam nic przeciwko temu, by w marcu było już ciepło.
Zdecydowanie wolę leżak na trawniku, niż narty na stoku...mój Blacky wprost przeciwnie :roll: 8)

A ja lubię i jedno i drugie , wszystko w swoim czasie oczywiście :D
A teraz zabieracie sie ostro za chałupkę ?
Będę 3mać kciukasy :D

tola
06-02-2007, 12:44
Maxi
z tym ostrym zabieraniem się to wiesz, ciągle czekam na wielką kumulację w totku :wink:
Ale mam też inny problem, przez który źle sypiam od wielu tygodni.
Dawno, dawno temu malowałam sobie wizualizację salonu.
Ściana kominkowa miała być wyłożona imitacją kamienia.
Lekka forma kominka, miała rozbijać ciężkość tej kamiennej ściany.
Problem polega na doborze koloru tych ściennych płytek.
Jasnokremowe zleją się z kolorem ścian. Kontrastem byłyby te ciemne półki.
Ciemniejsze płytki kontrastowałyby z resztą jasnych scian, ale nie wiem, czy nie przytłoczyłyby tego pomieszczenia i nie uczyniły tej ściany bardzo ciemną wieczorem.
Nad nią są co prawda światła, które maja ją oświetlać po zmroku....sama już nie wiem.
Popatrzcie na te zdjęcia i powiedzcie, jak to widzicie. Będę wdzięczna za każdą sugestię.

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/kom1.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/wrewrwerw.jpg

premiumpremium
06-02-2007, 14:07
Tolusia, a ratownik w łazience też będzie? :)

Pięknie masz, ale pewnie juz o tym wiesz ;)

Maxtorka
06-02-2007, 14:39
toluś a jaką będziesz tam miała podłogę ?

Ja bym chyba jednak optowała za jasnym kamieniem , może nie kremowym ale bardziej beżowym , raczej melanż niż jednolity kolor ( kuleczka ma chyba takie o ile dobrze pamiętam ) .
Za to zaokrąglenie frontu kominka możaby zrobić ciemniejsze , nawiązując do parapetów i półek . Chyba :roll:
A karnisze z chociażby atrapami zasło planujesz ?

Mohag
06-02-2007, 18:39
To poczekamy na zdjecia lazienki z dodatkami, fotela nic nie goni 8) :wink:

a co do kamienia to ja dala bym tez jasny i to taki jasny jak te jasne mazie w plytkach :lol: musisz pamietac o tym ze ciemny kamien przy jasnych scianach bedzie tworzyl wielka ciemna plame na pierwszy rzut oka.
Zobacz na ta fotke ktora wrzucilas.... ale nie ta ostatnio tylko ta z oknem i popatrz ze na ta sciane nie pada swiatlo z okna, czyli ta sciana bedzie zawsze ciemna.
Co jeszcze przemawia dla mnie za jasnym kamieniem, to to ze na jasnym bardziej widac fakture.... dodajac do tego identyczny kolor scian, ale naprawde identyczny, to ta faktura przy gladkich perfekcyjnych scianach bedzie tym czyms wow w pomieszczeniu, ale nie bedzie obuchem w leb tylko bardziej na eleganckiej i bardzo delikatnej zasadzie.

ps. ozywiacz pomieszczenia juz masz tz parapety, polki itp :wink:

mbied1
06-02-2007, 19:06
Chciałam tylko powiedzieć, że czytając te 22 strony wypowiedzi na temat twojego domku i jego urządzenia zarówno środka jak i ogrodu sprawiło mi bardzo dużą przyjemność, muszę pochwalić i pogratulować pomysłów.

W moim przypadku to ja jestem w fazie początkowej wszystkiego :), dopiero z mężem zaczynamy stawiać domek, więc jeszcze długa droga przede mną.

Ale jak widzę twoje poczynania to liczę na podpowiedź jezeli chodzi o ogród, bo twój zapowiada sie rewelacyjnie, a zagospodarowanie działeczki jest pomysłowe i piekne.

Ja w tej chwili to nawet nie wiem nic o roślinach i się aż boje pomysleć jak mam zagospodarować te moje metry działeczki :(

pozdrawiam Edyta
sąsiadka z Białegostoku

[/list]

tola
06-02-2007, 21:50
Mohag, dzięki dobra kobieto. Dobrze mi radzisz. Skłaniam się ku tej opcji.
Zjeździłam za tym kamieniem pół Polski. I w każdym coś nie do końca pasuje.
Ale jestem cierpliwa (coraz mniej ostatnio) i wierzę, że uda mi się wreszcie kupić to, co bym chciała.

Maxi podłoga będzie z jasnego jesionu, chociaż bardzo mi się podobają te egzotyczne parkiety. I schody ciemniejsze też mi się bardziej podobają, a będą chyba jasne...ech... :roll:
W salonie okno będzie miało delikatne coś na sobie. W dzień całkowicie rozsunięte, wieczorem trzeba pewnie będzie zasłonić tę ciemną taflę szkła, by było przytulniej. Chciałabym coś bardzo delikatnego.

PP....ratownik, powiadasz? niezły pomysł :wink:

mbied1, Edytko, ogrodu nie trzeba się bać, ogród trzeba lubić.
Najgorzej jest zacząć, przygotowanie jest najtrudniejszym etapem, a potem sadzenie roślin to już sama przyjemność. Będziesz miała pytania, pytaj o wszystko. Trzymam kciuki za Twoją budowę i pozdrawiam serdecznie.

aka z Ina
06-02-2007, 22:24
Tolu-i ja mam zamiar nie raz lecieć w sprawie ogordu do Ciebie po poradę, mogę?

tola
06-02-2007, 22:39
Tolu-i ja mam zamiar nie raz lecieć w sprawie ogordu do Ciebie po poradę, mogę?

Aka zawsze i o każdej porze :wink: to dla mnie przyjemność :D
ja już dni skreślam czekając na wiosnę, ciekawe, czy moje kaczeńce w oczku przeżyją i czy zakwitną :roll:

Sonika
07-02-2007, 16:53
Tolusia, a ratownik w łazience też będzie? :)



Przeczytałam


Tolusia, a trawnik w łazience też będzie?

i w sumie nie zdziwiłabym się gdyby był :wink: :lol: :lol: :lol: .

premiumpremium
07-02-2007, 20:40
Tolusia, a ratownik w łazience też będzie? :)



Przeczytałam


Tolusia, a trawnik w łazience też będzie?

i w sumie nie zdziwiłabym się gdyby był :wink: :lol: :lol: :lol: .

Haha! :)
Soniko, w sumie ja też bym się nie zdziwiła ;) :P

tola
08-02-2007, 09:57
Prowokujecie mnie dziewczyny :wink:
Taki z rolki, ze ślimorkami i stokrotką...hm... :D
ratownik, bo plaża, ogrodnik, bo kosiara...no, no :lol:

premiumpremium
08-02-2007, 11:00
Prowokujecie mnie dziewczyny :wink:
Taki z rolki, ze ślimorkami i stokrotką...hm... :D
ratownik, bo plaża, ogrodnik, bo kosiara...no, no :lol:

Tola, tu masz podłogę wręcz idealną dla ogrodnika :wink: :wink:

http://www.joemonster.org/mg/albums/zyciowe/wc/trawka.jpg

tola
08-02-2007, 11:02
PP :lol:

podłoga ma być idealna dla mnie...ogrodnik też, dobrze by taki był :wink: 8)

oska
08-02-2007, 11:12
Tolu przepiękny domek!!! Jaki masz gres w holu, też szukam takiego jasnego, a twój wygląda bardzo ładnie. Jaka firma i kolor? Zazdroszczę ci etapu budowy!!!! Pozdrawiam Oska

tola
09-02-2007, 16:31
Oska, muszę sprawdzić nazwę tego gresu na pudełkach. Napiszę w poniedziałek. To jakiś hiszpański wynalazek. A zazdrościć akurat tego etapu budowy, to nie ma czego, wierz mi :roll:
Wykończeniówka wykańcza...to święta prawda :wink:
Pozdrawiam serdecznie :D

Anisia3
09-02-2007, 18:48
Witaj Tolu.
Właściwie nie zaglądam do galerii domów forumowiczów, ale dzisiaj za sprawą koleżanki z naszej grupy łódzkiej sobie weszłam i przy okazji zajrzałam do ciebie. Juz w innym wątku podziwiałam twoje parapety. Napisz czy są też z dębu jak gzyms przy kominku i na jaki kolor bejcowane. Czy to ten sam kolor co okna? Wygląda pięknie.

tola
09-02-2007, 20:54
Anisia3, masz super awatarek :D
Pipi L. to moja ulubiona postać z dzieciństwa.

Parapety są dębowe, okna plastiki w okleinie, niestety.
Ponieważ okleina złoty dąb nie do końca mi się podoba, parapety zrobiłam w innym odcieniu, są ciemniejsze i mają w sobie więcej czerwieni. W takim odcieniu zrobię też meble w salonie i jadalni.
Niestety nie mogę podać nazwy bejcy, bo ona miała jakiś numer, nie nazwę i jest kombinowana jako mieszanka dwóch odcieni. Rudobrązowy, z jakimś takim bardziej w mahoń wpadającym. W promieniach słonecznych barwa jest intensywniejsza, przy sztucznym świetle kolor jest bardziej stonowany.

Jeszcze raz te zdjęcia:


http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/10-1.jpg

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/8-1.jpg

Anisia3
09-02-2007, 21:41
Właśnie ten ciepły czerwonawy odcień jest taki urzekający. Ja właśnie będę zamawiać okna i też nie wiem, czy pozostać przy tak popularnym ostatnio złotym dębie.
A co do awatraku, to dziękuję. Też uwielbialam Pippi. A teraz za sprawą mojej prawie 6-letniej córki znów zaczytuję się w jej przygodach. No i jestem dużo bardziej ruda niż w dzieciństwie. :wink:

KonradJot
11-02-2007, 21:25
Jeszcze raz te zdjęcia:


http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/10-1.jpg

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/8-1.jpg[/quote]


Wiem że ogród i wszystko wokoło domu było już wcześniej wychwalane, ale przy okazji tych zdjęć pozwolę sobie i powiem jedno: masz zaje...fajny trawnik i ogródeczek
Konrad

tola
11-02-2007, 22:09
Dzięki Konrad

Też go lubię 8)

malmuc
12-02-2007, 09:42
Podglądam sobie Twój domek często :)
Wczoraj otworzyłam ostatnie zdjecia i zamarłam :o
siedziałam, siedziałam i gapiłam, gapiłam
i gdyby mnie mąż nie szturchnął w plecy i nie przerwał tego błogiego stanu :evil:
to już już już czułam zapach tej trawki, słoneczko grzało mi w dekielek..
ehhhhhh

mamamatinka
12-02-2007, 14:12
tola, możesz napisać coś więcej o oknach w salonie - bardzo mi sie podobają - czy to duż ejest otwierane???

tola
13-02-2007, 11:24
Malmuc, słońce i słodkie lenistwo na leżaku, któż tego nie lubi...
ja uwielbiam :wink:

Mamatinka to panoramiczne okno jest zawaliste, jak mawia mój synek 8)
teraz tylko mieć nadzieję, że się nikt z tamtej strony nie pobuduje i nie będzie patrzył w ogień naszego kominka :roll: :wink:
To okno jest fixem, czyli nie jest otwierane. Na sąsiedniej ścianie są drzwi tarasowe, tak więc świeżego powietrza chyba nam nie zabraknie 8)

jamles
23-02-2007, 06:54
...było już na drugiej stronie 8) :wink:

jaloska
23-02-2007, 22:12
Tolu, przypomnij proszę raz jeszcze jaki wymiar ma to duż okno w salonie.
Z góry dziękuję!

jamles
24-02-2007, 16:47
jaloska Tola szuka miarki :o , a ja pamiętam te wymiary 8) :wink:


Lucky 1506 to moje panoramiczne okno w salonie jest z widokiem na łąki i las.
Przez to stanowi naturalną ozdobę salonu, to żywy ekran.
Ma szerokość 360cm. Jest nieotwierane, przez co rama bez skrzydeł jest cieńsza.
Jest podzielone na dwie 90 po bokach, 180 w środku.
Ten sam wymiar jest w wykuszu w jadalni.
Jest na wysokości 50 cm nad podłogą. Pod nim mieści się długi grzejnik szerokości 30 cm.
To duże przeszklenie, więc grzejnik być musi, tym bardziej, że w salonie chcę mieć parkiet.
Podłogówka odpada.

jaloska
24-02-2007, 17:23
jamles dzięki za odpowiedź :D

I jeszcze jedno pytanie - jak długa jest ściana na ktorej znajduje się to okno? A najlepiej jakie wymiary ma salon - pytam, bo w moim projekcie salon ma wymiary 4,70 x 5,70 - ta dłuższa ściana jst z oknami, mam na niej wyrysowane 2 okna o szerokości 1,50 i standardowej wysokości, odległośc między jednym oknem a drugim wynosi 0,60 m. Strasznie mnie korci takie duże okno zamiast tych dwóch. Czy przy tak dużym oknie nie ma problemu z założeniem rolety zewnętrznej?

jamles
24-02-2007, 18:58
jamles dzięki za odpowiedź :D

I jeszcze jedno pytanie - jak długa jest ściana na ktorej znajduje się to okno? A najlepiej jakie wymiary ma salon - pytam, bo w moim projekcie salon ma wymiary 4,70 x 5,70 - ta dłuższa ściana jst z oknami, mam na niej wyrysowane 2 okna o szerokości 1,50 i standardowej wysokości, odległośc między jednym oknem a drugim wynosi 0,60 m. Strasznie mnie korci takie duże okno zamiast tych dwóch. Czy przy tak dużym oknie nie ma problemu z założeniem rolety zewnętrznej?
nie wiem :-? :( :wink:

Aga J.G
25-02-2007, 19:52
Tolusia co tam u Ciebie ???

tola
25-02-2007, 21:26
Aga, nic się nie dzieje, normalnie nic :roll:
Na "Rysiu" wczoraj byłam :wink:

Jamles, dobrze, że czuwasz pod moją nieobecność, tylko skąd odpowiedź "nie wiem" :roll: tak nie może być 8)
Dawaj na podlasie, dokształt będzie :wink:

Jaloska, salon ma wymiary 6.95 x 5.50. Okno jest na dłuższej ścianie.
W sprawie rolety najlepiej zadzwonić do firmy montującej. Podasz wymiary, a oni Ci odpowiedzą.
Wydaje mi się że można. Przecież duże witryny sklepowe też mają rolety.
Pozdrawiam :D

Aga J.G
25-02-2007, 21:39
Czekasz na wiosnę 8)
Szukałas inspiracji :wink: :)

tola
25-02-2007, 21:56
Czekam z utęsknieniem 8)
A co do inspiracji, zwłaszcza tych dotyczących kolejnych łazienek i całej reszty to chyba mam podobnie jak Ty :roll: :wink:
Dlatego nic się nie dzieje 8)
wsiadaj w pociąg i przyjedź do mnie, może razem coś poradzimy na tę twórczą niemoc :wink:

aka z Ina
25-02-2007, 22:39
jak ja Wam zazdroszczę tej niemocy twórczej :wink: chciałabym być już na tym poziomie :-? Ile jeszcze przede mną :roll:

cały cas śledzę wątek i podczytuję co nowego..................

tola
25-02-2007, 22:53
Aka
Przed Tobą wszystko co najlepsze, moce i niemoce, rozterki, radości,
ekipy, które polubisz i te które z hukiem wykopiesz za próg :wink:
jednym słowem ciekawe życie inwestorki i to jest piękne :wink: :D

aka z Ina
25-02-2007, 23:12
tolu-święte słowa piszesz! nie raz będę płakać i cieszyć się jak i chwalić i opierd........!!!!
mam tylko nadzieję, że w chwilach zwątpienia bedę mogła liczyc na Wasze wsparcie :roll: :-?

Aga J.G
26-02-2007, 09:14
Tola nawet nie wiesz jak bardzo chciałabym wsiąść w ten pociąg :) ale życie..... :-?
U nas zaczyna powoli powoli coś ruszać 8)

jamles
26-02-2007, 21:56
[

Jamles, dobrze, że czuwasz pod moją nieobecność, tylko skąd odpowiedź "nie wiem" :roll: tak nie może być 8)
Dawaj na podlasie, dokształt będzie :wink:

no, miałem jeszcze telefon do przyjaciółki 8) i ..... nieskorzystałem :oops: :( :wink:
a na Podlasie to nie wiem, którą obwodnicą jechać :wink:

tola
26-02-2007, 22:09
Najlepiej pociągiem, najmniejszy ruch i tory tylko górą, nigdzie doliną :wink:
A tory to zawsze lepiej niż Tiry 8)

Sonika
27-02-2007, 05:14
Aga, nic się nie dzieje, normalnie nic :roll:
Na "Rysiu" wczoraj byłam :wink:


To tak jak u mnie, ale ja to nawet na "Rysiu" nie byłam :( .

Aga J.G
27-02-2007, 09:53
Na Rysiu też nie byłam 8)
Ale za to powoli zaczyna się cos u mnie dziać 8)

Teska
27-02-2007, 10:11
super te wnetrza sa :)


a Ryś to według mnie przereklamowany film...... :cry:

tola
27-02-2007, 11:20
O Misiach - Rysiach już było, teraz najnowsze wieści z budowy.
Jak ponarzekałam trochę, to coś się wreszcie ruszyło.
Dziś od rana pan stolarz montuje opaski wokół drzwi na poddaszu.
Kręgosłup podleczył, zaległości na innych budowach nadgonił i zawitał do mnie, jakże się cieszę :D
Obiecał też wykonanie schodów w maju.
Odezwał się też błękitnooki Grzegorz od łazienek. Chyba chciałby...i ja też :wink: 8)
Ale ponieważ ta łazienka przy sypialni jest trudna do zrobienia, bo dwa skosy, bo ściana z lustrem i umywalką ma być na środku, a za nią mini pralnia.
Bo z sypialni schodzi się do niej po 3 stopniach, a drugie wejście po dwóch stopniach w górę jest z pomieszczenia nad garażem.
To orzekł, że bez profesjonalnego projektu nie ruszy.
W związku z tym, jestem na jutro umówiona z miłą panią Anią, która ten projekt ma wykonać.
Trzymajcie kciuki. Może uda się to fajnie zaaranżować.

aka z Ina
27-02-2007, 13:42
tolu-ja także chiałabym mieć miła panią od projektowania :D Tylko gdzie taką poszukać?
Życzę powodzenia w aranżacji!

Aga J.G
27-02-2007, 17:28
Ściskam kciukasy :)

jamles
27-02-2007, 22:41
tolu-ja także chiałabym mieć miła panią od projektowania :D Tylko gdzie taką poszukać?
Życzę powodzenia w aranżacji!
a pani Ania :roll:
zaproś na mecz Anwilu to Tola się wybierze z panią Anią 8) :wink:
co prawda to nie siatkówka, ale spróbować możesz 8)

aka z Ina
28-02-2007, 12:02
:D :D :lol:

roszponka
28-02-2007, 17:57
Tolu fajnie, że u Ciebie znów ruszyły drobne prace wykończeniowe.
Idzie wiosna :lol: :lol:
Wszyscy się cieszą,
Wreszcie nie długo można będzie coś zacząć w domku robić.
Trzymam kciuki za górną łazienkę.
Czekam na efekty .
POzdrowionka.[/url]

jamles
28-02-2007, 22:45
Tolu fajnie, że u Ciebie znów ruszyły drobne prace wykończeniowe.
Czekam na efekty .
POzdrowionka.[/url]
:o :o :o 8) :wink:

Aga J.G
01-03-2007, 11:09
Teraz będziemy czekać na te czary :)

tola
01-03-2007, 12:49
Dzięki wszystkim pozdrawiającym i odwiedzającym :D ja też pozdrawiam serdecznie baaaardzo :D

Raport: stolarz zrobił, co miał zrobić. Dowiedział się też, co planuję względem niego na najbliższe miesiące i...jęknął :roll: :wink:
W kilku sprawach usłyszałam nie da się, ale siłą uroku osobistego :wink: przekonałam go, że wręcz przeciwnie. Da się i to jeszcze jak 8)
Z panią Anią jestem umówiona na sobotę, pojeździmy po salonach glazurniczych.
Mniej więcej powiedziałam jej jak ja widzę tę łazienkę. Pokazałam nabazgrany swój zamysł. Zobaczymy jaka będzie jej wizja.
I na koniec wieści mniej dobre niestety. Budynek tańczy na tym moim gruncie gliniasto - wysadzeniowym.
Coraz więcej pęknięć, szczelin, zwłaszcza na poddaszu, na skosach, gdzie są karton-gipsy.
Nie podoba mi się to :( wcale...

No i ta zima za oknem, wciąż sporo śniegu, trawnika nie widać, a już chciałabym go kosić :-?

Ew-ka
01-03-2007, 13:30
Tolusia -pakuj sie i przyjedżaj -u mnie piekne słoneczko od rana -krokusy i przebiśniegi wybujałe kwitną ...trawa zieluniutka -pięknie ,piekne :lol:

ps....u mnie też są peknięcia -tak chyba będzie :-?

10-tka
02-03-2007, 06:45
Tolu masz piękny widoczek z okna naprawdę podziwiam.
Mam pytanie z czego masz ulożoną tą ścieżkę w ogródku i jaki to dokladnie kolor?
Ślicznie wygląda z zielenią trawki tylko jak się sprawuje przy jesiennej slocie?
Czy zostają na niej ślady blota?
Pozdrawiam cieplutko i czekam na dalsze zdjęcia

Aga J.G
02-03-2007, 10:18
Tolusia peknięcia chyba nie omijają nikogo :-? też ich nie lubię :evil:

Ivonesca
02-03-2007, 11:53
dzień doberek :-)
widze że mimo śniegu za oknem zaczyna sie dziać 8)
już nie mogę sie doczekać tej łazienki - pewnie znów nas zaskoczysz :D

pozdrawiam cieplutko

sylwia13
02-03-2007, 14:25
Aldio

U mnie gres jest na całym dole oprócz salonu i wszędzie pod gresem jest podłogówka.
W salonie pod tym wielkim oknem mam długi wąski 30-centymetrowej wysokości grzejnik.
Część gresu zachodzi na przestrzeń salonu, bo prowadzi do drzwi tarasowych i tak jest praktyczniej. To też da trochę ciepła w salonie no i kominek zrobi swoje.
Moi znajomi mając okna aż do podłogi, zrobili kanał grzewczy w podłodze przy oknach.
Wkleję zdjęcia, na nich widać trochę to, co opisałam.

To widok z jadalni na salon w głębi

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/a1sfagahbfdjggyuu.jpg

Tu widać pas gresu w salonie przy drzwiach tarasowych

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/b2ghfdtjut.jpg

A tu fragment podłogi salonu, na której będzie parkiet i zaczepy na grzejniki pod oknem

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/c3utu.jpg


....wokół kominka jest już półkolem ułożony gres, ale nie mam zdjęcia.

Mam nadzieję, że się udał wypad na narty, ja wyjeżdżam jutro, też trzymaj kciuki

:D

Witam. Piękny dom Tolu będziesz miała :P
Mam pytanie jakiej firmy i koloru jest ten gres. Bardzo mi się podoba. Już niecierpliwie czekam na kolejne zdjęcia. Pozdrawiam Sylwia

Robin2
03-03-2007, 16:43
Tolu

czytam i czytam i czytam i ...ach, takie widoki ;)
Nie moge sie sobie nadziwić, że do Ciebie wczesniej nie zajrzałem?

Robert

tola
05-03-2007, 17:21
Tolu masz piękny widoczek z okna naprawdę podziwiam.
Mam pytanie z czego masz ulożoną tą ścieżkę w ogródku i jaki to dokladnie kolor?
Ślicznie wygląda z zielenią trawki tylko jak się sprawuje przy jesiennej slocie?
Czy zostają na niej ślady blota?
Pozdrawiam cieplutko i czekam na dalsze zdjęcia

Witaj 10-tko :D
Ścieżka to starobruk, kolor piaskowy. Jest odporna na ślady błota i czarnej ziemi.
Deszcz zmywa wszystko. Trzeba jedynie uważać na granulki nawozu rozsypywanego na trawniku. Jeśli zostaną roztarte na ścieżce i zmokną, zostawiają plamy. Pozdrawiam.

Ivonesca dzięki za odwiedziny :wink:

tola
05-03-2007, 17:34
Mam pytanie jakiej firmy i koloru jest ten gres. Bardzo mi się podoba. Już niecierpliwie czekam na kolejne zdjęcia. Pozdrawiam Sylwia

Sylwia13 to jest gres hiszpańskiej firmy GRES LUNA.
Płytka o nazwie Fuzion Cream. Kolor piaskowy, ciepły beż. Satyna.

Robin2, masz tak blisko, że możesz zajechać na kawę :wink:

roszponka
05-03-2007, 17:37
tolu jak łazienka??
czekam na efekty pracy p. Ani.
u nas już wiosna :lol: :lol:

tola
05-03-2007, 17:56
Nad łazienką myślę usilnie. Wiele pomysłów chodzi mi po głowie.
Wszystkie blisko natury rzecz jasna :wink:
Mam wielką ochotę pobawić się w naturalne kamienie, otoczaki.
Chciałabym zamiast brodzika w kabinie ułożyć malutkie otoczaki, są do kupienia gotowe prawdziwe kamyki klejone na siatce. I ten sam motyw wprowadzić w podłodze pod półką, na której będzie stała umywalka.
I tu mam dylemat, czy takie kamienie podświetlone światłem spod półki ułożyć w takiej drewnianej prostokątnej paterze, czy zrobić na stałe w inny sposób.
Skuć fragment podłogi, ułożyć kamienie, podświetlić żarnikami z dwóch stron i przykryć szklaną szybą :roll:
Możecie to sobie wyobrazić? i co o tym myślicie???

To jest jeden z pomysłów, a mam ich jeszcze kilka.

Myślę też nad glazurą Forest i Maxima. Podobają mi się wymiary prostokątnych płytek ( 32,5 x 97.7) Nie podoba mi się tylko cena :roll:

W mojej łazience płytką podstawową byłaba ta jasna. Ta ciemna drewnopodobna byłaby pociągnięta jedynie wąskim poprzecznym paskiem. Widać go na zdjęciu. W zestawie są też płytki w małe kwadraty w dwóch kolorach, co powoli zróżnicować ten duży wymiar płytki podstawowej, z tą małą kostką.

Tak zrobiona łazienka pasowałaby klimatem do całego wystroju wnetrza naszego domu.

Co tym myślicie?

http://www.paradyz.com.pl//images/collections/big/0247_4.jpg

http://www.paradyz.com.pl//images/collections/big/0247_5.jpg

http://www.paradyz.com.pl//images/collections/big/0247_1.jpg

tola
05-03-2007, 18:00
tolu jak łazienka??
czekam na efekty pracy p. Ani.
u nas już wiosna :lol: :lol:

Roszponko pani Ania czeka na moje decyzje. Ona tylko przekształci je w projekt techniczny. Rozrysuje tak, by glazurnik miał prostą robotę.
Niestety to nadal jest mój ból głowy :roll:

aka z Ina
06-03-2007, 11:23
Tolu-wybrałas łazienkę która najbardziej podobała mi się w katalogu płytek.
dla mnie była najpiekniejsza :wink:

Aga J.G
06-03-2007, 20:18
Tola też mi ostatnio wpadła w oko ta łazienka :)
Bardzo ładna :)

tola
06-03-2007, 20:44
Jest ładna, ale wielkości salonu i bez skosów :roll:
A przy zupełnie innych rozwiązaniach, już taka ładna nie będzie.

Ew-ka
06-03-2007, 20:48
Skuć fragment podłogi, ułożyć kamienie, podświetlić żarnikami z dwóch stron i przykryć szklaną szybą :roll:


siostra .....piękny pomysł :D trzymam kciuki za Twoja wyobraźnię i jeszcze mocniej za Twoich wykonawców :D :D :D

ps.......skąd Ty takie pomysły bierzesz ? :wink:

tola
06-03-2007, 21:34
ps.......skąd Ty takie pomysły bierzesz ? :wink:

przypomniała mi się taka scenka z filmu "Zatańcz ze mną".
Do szkoły tańca wchodzi Bobbie w kiczowatym stroju i dumna z siebie mówi:
- ten kostium powstał w mojej wyobraźni
a Mitzi odpowiada:
- szkoda, że w niej nie pozostał...

Może z moimi pomysłami jest podobnie :roll: :wink:

Ew-ka
06-03-2007, 21:52
ps.......skąd Ty takie pomysły bierzesz ? :wink:

przypomniała mi się taka scenka z filmu "Zatańcz ze mną".
Do szkoły tańca wchodzi Bobbie w kiczowatym stroju.......
a Mitzi odpowiada:
:roll: :wink:

pamietałaś ich imiona czy ściemniasz ? :wink:

tola
06-03-2007, 21:55
Pamiętałam, bo ten film oglądałam 1000 razy :roll: :D

Ew-ka
06-03-2007, 22:04
Pamiętałam, bo ten film oglądałam 1000 razy :roll: :D

ja z Dirty Dancing mam taki rekord :wink:

aldio
07-03-2007, 07:21
Tola, oby w niej nie pozostał :wink:
Podoba mi się ten pomysł z otoczakami, brodzik sobie wyobrażam, ale pod umywalką już nie bardzo, może jakiś szkic?
Pozdrawiam wiosennie

Robin2
07-03-2007, 19:33
Tolu,
łazienka- marzenie ;)

A na kawę- chętnie - ale nie wczesniej niż za tydzień, na razie w pracy mam tyle zajęć, że wyjeżdżam o 7. i wracam o 8.

A i wiosna do tego czasu przyjdzie na dobre.

tola
07-03-2007, 19:56
Dobrze napisałeś Robin, łazienka - marzenie :wink:
Zobaczymy czy coś z tych marzeń się urodzi. Taki metraż to tylko w snach :wink:

A z piciem kawy jesteśmy umówieni.
Daj znać w wolnej chwili i czaruj dobrą pogodę :D

owmar
07-03-2007, 21:13
Witaj Tolu,
lubię do Ciebie zaglądać - jest tak pięknie! My jestesmy na etapie początkowego wykańczania, wkoło glina i błotko. :cry: Twoje zdjęcia są dla mnie swoistym balsamem. Ostatnio po raz kolejny prześledziłam wątek w poszukiwaniu inf. o drzwiach jakie dobrałaś do złotego dębu okien i bramy. Niestety nie znalazłam. Możesz przypomnieć? Życzę trafnych łazienkowych wyborów.

tola
07-03-2007, 21:36
Owmar, drzwi zewnętrzne robiłam na zamówienie u stolarza, ale nie wyszły kolorem takie, jak okna i brama.
Bardziej przypominają kolor parapetów wewnętrznych. Szczerze mówiąc ten kolor bardziej mi się podoba, niż złoty dąb. Pasuje też do koloru podmurówki i gresu na schodach, tak wiec jakoś ten kolor wybroniłam.
A glinę i błotko też miałam przez pierwsze dwa lata budowy. Znam ten ból.
Życzę, by budowa bez przeszkód posuwała się naprzód i pozdrawiam serdecznie.

Mohag
10-03-2007, 18:21
Tolu, z otoczakami swietny pomysl 8) tylko mam jedno przemyslenie apropo otoczakow przykrytych szyba... widzialam w sklepie stol ktory w srodku mial otoczaki przykryte szyba i podswietlkone.
Musze powiedziec ze ladnie otoczaki wygladaly tylko jak sie patrzylo na nie z gory i to dokladnie z gory, patrzac pod katem tz z oddalenia otoczaki byly jedna plama w roznych odcieniach ... dlatego mysle ze taka podloga ladnie by wygladala jakby byla na srodku pomieszczenia a nie pod umywalka.
Mysle ze na scianie takie otoczaki pod szyba tez ladnie by wygladaly ... ot taki naturalny obraz 8) albo jako dekor tz pas na okolo lazienki ech ile to czlowiek lazienek by potrzebowal zeby to wszystko zrobic co mu do glowy wpadnie :oops: :wink:

Robin2
10-03-2007, 19:39
Tolu,
zmieniłaś awatar ;)

Czyżby zmiana nastroju?

Pozdrawiam serdecznie.
Robin

tola
10-03-2007, 20:11
Wiosna Robin2, wiosna :wink:

Mohag, na te otoczaki mam jeszcze jedno miejsce, postaram się naszkicować plan tej mojej łazienki,
wtedy będzie łatwiej nam o niej rozmawiać.
To miejsce byłoby blisko schodów zejściowych, tak więc patrzyłoby się na nie z góry, od razu po wejściu do łazienki.
I myślę też, by tych białych kamieni nie zakrywać szybą, by wyglądały naturalnie.
Podświetlenie zrobić błękitną diodą LED ukrytą w maleńkiej drewnianej ramce, która byłaby dookoła tych kamieni.
I donica z bambusem obok :wink: Ogród w łazience? a dlaczego nie 8)

Mohag
10-03-2007, 20:34
ooo tak byloby najladniej jakby mozna bylo je z gory odrazu zobaczyc 8)

a co do ogrodu w lazience to juz w zeszlym roku pytalam:


A ja mam takie moze dziwne pytanie, zaznaczam ze na zieleninie sie w ogole nie znam

Czy moge w bardzo jasnej lazience posadzic w wielkiej donicy bambusa ogrodowego i takie wielkie trawy ktore tez w ogrodach rosna ?


Mirek napisal, ze nie wie jak zima... ale ze poeksperymentowac mozna :wink:

tola
10-03-2007, 21:20
To może ja spróbuję, będę prekursorem :wink: i uwagami szczerze się podzielę :D

Ew-ka
10-03-2007, 21:38
Tola rób tą łazienke ,bo mnie juz brakło wyobraźni :wink:

monka
10-03-2007, 22:17
Tolusia ja po prośbie do Ciebie przyszłam :roll:
Jestem po pierwszym malowaniu Tikurillą i takie mieszane uczucia mam, nie wiem czy nie przemalować :roll: mężowi sie podoba ale on na ogół mało wymagąjacy jest :wink:

Możesz mi napisać (bo czytałam że też Tikurilla malowałaś) jakie kolorki - symbole masz
w korytarzu na górze
http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/2-5.jpg

i w tym pokoju
http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/11-3.jpg
i w tym (chodzi mi o kość słoniową)

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/1-9.jpg

no i jak nie będzie to zbyt wielkim nadużyciem to dorzuć jeszcze tą zieleń z pokoju syna bo moja córa też się zaparła na zielony kolor ale jak mamusia wybrała kolorek to cała rodzinka taki wytrzeszcz miała :o kurcze strasznie ciężko wybrać kolor z tych małych krateczek :roll:

ps. coś mi się wydaje że jak Tola swoją nową łazienkę pokaże to ja długo szczęki z podłogi nie podniosę :wink: trzymam kciuki za wszystkie decyzje, na pewno będa trafne :D

tola
12-03-2007, 11:30
Witaj Monka :D

Tikkurila jest trudną farbą do położenia. Dlatego nie każdy lubi nią malować.
Trzeba mieć trochę umiejętności i dobry, odpowiedni wałek. Ale warto się starać, bo dobrze położona daje dobry efekt.

Teraz numery kolorów:
nasza sypialnia, ta z balkonem na bazie Optywii 5 G-398
hol na górze F-404
zielona sypialnia Y-382
kość słoniowa w sypialni z bordową ścianą to Dulux 40YY83129
sufity malowane Tikkurillą na bazie Pure White 1/2 koloru F-398 delikatne ecru

Jadalnię pomalowałam Duluxem "Pastelowa morela", nie mam zdjęcia.
Jest odrobinę jaśniejszy od holu na górze, ale w podobnym piaskowym odcieniu. Też ładnie.
Pozdrawiam :D

monka
12-03-2007, 11:52
Tola dzięki za numerki :)
w sumie wybrałam podobną tonację bo do salonu kość słoniową F 399 z dodatkami na niektórych elementach G 461 - taki kolor jogurtu kawowego z Bakomy :roll: :wink: korytarze w kolorze G 399. Tylko ten zielony do pokoju dziecka trafiony jak kulą w płot. Szkoda że mąż oddał już próbniki bo zobaczyłabym jak wygląda ten wasz zielony - nadrobię to następnym razem :D

tola
12-03-2007, 18:14
Monka, mam wzornik u siebie, chętnie sprawdzę Twoje kolory.
Ja początkowo wybrałam inną zieleń, na wzorniku była całkiem ładna, po pomalowaniu wyszła straszna żarówa. Przemalowałam i ten jest bardzo ładny.
Wiele osób mówiło widząc na żywo, że to najładniejszy kolor w całym domu.
Delikatny, nie jest ani zbyt chłodny, ani szpitalny. To pokój syna, chciałam wejść w kolory bardziej oliwkowe, takie wojskowe, ale on nie chciał. Ten mu pasuje.

Sonika
12-03-2007, 18:26
Toluś - ja już się nie mogę doczekać tej Twojej łazienki i otoczaków, i w ogóle..., długo jeszcze mamy czekać, że tak zapytam nieśmiało :wink: :D ?

A jakby miało zabraknąć tych kamoli, to ja mam jeszcze ze dwie torby - daj tylko znać, podzielę się - nie będę taka :wink: :D .

A co słychać w ogródku?? Tolusia, a jaką masz posianą trawę (chodzi mi o konkretną nazwę), bo ja bym chciała mieć angielski trawnik - dywanik znaczy się, a nie wiem co powinnam w tym celu zakupić.

monka
12-03-2007, 20:23
Tola jak on taki wypróbowany i ładny to ja chyba w ciemno się na niego zdecyduję 8)
Jak masz ochotę to zerknuj na próbnik, może mi coś doradzisz :roll: :D

agiis
13-03-2007, 07:17
te propozycje łazienkowe które wrzuciłaś :o super, bardzo by pasowały do klimatu twojego domku, a masz jakies wizualizacje na projekcie? cos czuje że będzie pięknie.....

tola
13-03-2007, 11:23
Soniko kochana, cierpliwość... trzeba się w nią uzbroić niestety.
Pracuję nad tą łazienką. Po otoczaki to już chciałam do Chorwacji jechać, ale do Ciebie mam bliżej, trzymaj dla mnie te kamulce :D

Trawnik obsiany trawą boiskową POKON. Jestem zadowolona z efektu, co zresztą widać na zdjęciach, jest gęsta, miękka, odporna na deptanie. Cudowna pod bosymi stopami. Raz w tygodniu kosiarką należy przelecieć, podlewać, nawozić i już.

Agiis, jak tylko te wizualizacje powstaną, pokażę je. W piątek najprawdopodobniej będę w Warszawie na Bartyckiej, szukam odpowiedniej prostokątnej, dużej, jasnej płytki. Jak ją znajdę, będzie z górki.
Czekam też na próbki prawdziwego, hiszpańskiego kamienia na ścianę kominkową.
W tym tygodniu mają dojechać, nie mogę się ich doczekać, wydzwaniam do sklepu codziennnie 8) Może to już jutro? :wink:

Aga J.G
13-03-2007, 18:25
To teraz trzeba czekać 8)
Tola a ta trawa wytrzymuje duże ciężary i ostre pazury ??? 8)

Mohag
13-03-2007, 19:24
Bambus moze nie w lazience, ale jestem zafascynowana tym zdjeciem.. do poogladania w czasie czekania :wink:

http://www.homesolute.com/typo3temp/pics/daade940fe.jpg

ula@
13-03-2007, 20:27
Tola....czy więcej zdjęć Twojej kostki brukowej można jeszcze gdzieś znaleźć...bardzo nam się podoba Twój ogród... :wink: pozdrawiam.ula.

tola
13-03-2007, 22:11
Ula@, zdjęcia są porozrzucane na wszystkich stronach, wiem, ciężko się to przegląda przy takiej ilości stron.
Wkleję tu link do fotosiku i postaram się do niego w wolniejszej chwili wrzucić jeszcze jakieś zdjęcia tej kostki. Pozdrawiam.

http://s66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/

i tu jeszcze dwa, jakieś stare zdjęcia

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/4e94d37a.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/dych.jpg


Mohag, przepiękne te bambusy, jeśli rosną w ogrodzie zimowym, to może i w łazience z oknem też dadza radę, muszę spróbować.

Robin2
14-03-2007, 21:04
Tolu,
zakochałem sie w tych widokach...

Nie wpuszczaj mnie na podwórko bo nie będę chciał wyjśc ;)

maaja222
15-03-2007, 08:57
Tolu ogród jest przepiękny... gratuluję zmysłu i smaku :D Już nie wspomnę o zdolnościach fotograficznych... Włożyłas w niego dużo pracy i serca. Z wielką przyjemnością zaglądam na twoja stronkę...

tola
15-03-2007, 21:31
Robin2, ja nie będę chciała Cię wypuścić, w końcu trawnik trzeba kosić co tydzień i inne takie tam prace wykonać :wink: :D

maaja222, słonko moje, dziękuje za słowa uznania.
Obiecuję, że jak zacznie się sezon, będę pstrykać i wklejać. :D

A teraz wkleję tu cuda nad cudami :wink:
Jak zwykle proszę o opinie i te na tak i te na nie...są dla mnie bardzo cenne, skłonią do przemyśleń.

To moja ściana kominkowa, na którą ponad rok szukałam kamienia.
W marketach wszędzie pełno płytek betonowych, lub gipsowych, imitujących kamień.
Prawdziwych kamiennych, w fakturze "celtic" nigdzie nie znalazłam.
Byłam więc zdecydowana na kupno takich. Problem miałam w tym, że nie pasowały mi kolory, nie wyglądały zbyt naturalnie.

Dziś wreszcie przyjechały hiszpańskie płytki. Najprawdziwszy kamień, w lekkim melanżu kolorystycznym, beż, szarość, lekki brąz.
Faktura jest bardzo zróżnicowana, bo to nie odlew fabryczny, ale prawdziwy, cięty kamień.

Napiszcie, co o nim myślicie, czy będzie pasował na tę ścianę i do podłogi z jesionu?

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/d4gjuftuft.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/1-10.jpg

Te kamienie klejone na plastrze zastosuję pod prysznicem zamiast tradycyjnego akrylowego brodzika.
Prześwity między kamieniami, wypełnia się specjalną spoiną na bazie żywicy, czy jakoś tak.
Ciepłe, nagrzane kamienie pod stopami, płynąca po skórze woda....toż to nieustanne wakacje będą :wink: :D

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/2-6.jpg


....a tu drewniana podłoga w kuchni, lub łazience :roll: :wink:

....to nie woskowane drewno, tylko gres...czyż nie jest doskonale zrobiony i piękny? ja jestem pod wrażeniem, szkoda, że cały dół mam już gresem wyłożony, oj szkoda. W rzeczywistości jest jeszcze piękniejszy, niż na zdjęciu.

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/3-5.jpg

Ew-ka
15-03-2007, 22:22
Tolu ...te kamienie są ..są .....powalające :o jak ja sie urzadzalam -nie widzialam takich pieknistych kamieni ,ktore można by zastosować w taki sposób :-? ....a ten gres rzeczywiście piękny :D :D :D

aldio
16-03-2007, 07:57
Tola, po prostu cudo! Spadłaś mi z nieba! A właściwie nie mnie tylko mojej siostrze, bo szuka gresu do salonu (zdecydowała się gł. ze względu na podłogówkę) ale nie bardzo jej pasują płytki do kanapy. Ten gres jest zajefajny.Możesz podpowiedzieć gdzie go znaleźć?
Jeśli chodzi o kamień przy kominku - to właśnie to co powinno być. Naturalny kamień z żyłkami przebarwień i swoistą fakturą. Jestem pełna podziwu dla Twojej wytrwałości w poszukiwaniach. Za Twoim przykładem też będę czekać na mój piaskowiec (na elewację , tyle że z innych względów - muszę na niego odłożyć:wink: ).

Z nie-cierpliwością czekamy na wizualizację łazienki z otoczakami.

PS.
U nas dzisiaj okna, bramy i drzwi wstawiają.

acca5
16-03-2007, 08:07
Tolu szukam strasznie takiego autentycznego gresu wygladajacego jak drewno- jaka to firma i nazwa płytki. prosze poszukaj, jak była cena za metr.

Paulka
16-03-2007, 10:27
Tolu szukam strasznie takiego autentycznego gresu wygladajacego jak drewno- jaka to firma i nazwa płytki. prosze poszukaj, jak była cena za metr.

dołączam sie do prośby!!!!!

i prosze jesze o dane tych kamieni na brodzik... jeśli to nie tajemnica ;)

Ivonesca
16-03-2007, 10:28
tola - jak zwykle to co wybierasz jest piękne i niepospolite :D
ja tam doradcą to raczej nie jestem :-? , ale wydaje mi sie że kamień będzie pasował - widać na nim takie brązowawe przebarwienia więc się będzie chyba zgrywało z drewnem ....

co do pomyslu na podoge w brodziku to jak dla mnie rewelacja!! a jak do tego zamontujesz kabinę? czy będzie wymurowana?
tak dopytuje bo mam teraz teraz taki problem - pękł mi akrylowy brodzik, niestety jest juz po gwarancji...zresztą i tak byłaby chyba nie uznana, bo to wina montażysty. Nie chcę dawać kolejnego akrylowego brodzika, a metalowego nie moge dopasowac kształtem do kabiny (Kabi Pablo I) :-(
może podpowiesz mi co można zrobić zamiast brodzika?
najchętniej to wybudowałabym teraz kabinę z pustaka i okleiła kaflami (bez brodzika).....tylko co zrobię z kabiną ? :(

16-03-2007, 12:54
Tolu, droga Tolu :D

śledzę ten wątek i czasami brakuje mi słów :o
Podoba mi się u Ciebie wszystko! pisałam już o tym kilka stron wcześniej.
Kamień na ścianę-rewelacja, kamienie pod prysznic obłędne. Sama bym takie chciała mieć u siebie w domu. Zastanawiam się tylko jak będą się sprawdzać w "życiu", woda z mydłem, kameń :lol: z wody, czym je czyścić i jak zachować w pierwotnej formie?

Pozdrawiam

16-03-2007, 14:06
Tolu szukam strasznie takiego autentycznego gresu wygladajacego jak drewno- jaka to firma i nazwa płytki. prosze poszukaj, jak była cena za metr.
Ja tez się podłączam pod pytanie
Strrrrasznie mi się podoba

Mohag
16-03-2007, 19:53
Piekny jest ten kamien scienny 8) normalnie rewelacyjny, ale bedzie cacuszko jak go juz polozysz. A ze jest jedyny w sobie, to bedzie pasowal do kazdej drewnianej podlogi.

Amtla
16-03-2007, 20:24
Mohag, dosłownie wyjełąś mi z ust wypowiedź. Będzie więc nudnawo jeśli to samo powtórzę.

Jednak nie odbiorę sobie przyjemności pochwalenia domku i oczywiście niesamowitych pomysłów właścicielki. BRAWO, BRAWO, BRAWO :D

beaokey
17-03-2007, 12:31
Tolu, kamień na sciane REEEEEEWELACJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bardzo prosze o informację i namiary gdzie można zakupić taki kamień i jak jest jego cena ?
Od dawna poszukuje kamienia na ścianę i nie mogę nic sensownego znależć.
Pozdr.

bodzio_g
17-03-2007, 21:25
a mnie sie nie podoba ...




bo to musi być pierunym drogi szpas, na który mnie nie bydzie stać ...
a tyż bych chcioł mieć tak piyknie jak Tola :roll: :-? ale ...
pomarzyc zawsze możno :wink: 8)
a tyn gres ? - to niezłe cygaństwo :wink: chyba sie zadłuże i se taki kupie 8)

acca5
18-03-2007, 11:01
Tola mi sie kamień podoba ale gdzie ty go chcesz dokładnie dać na jaki fragment sciany z kominkiem. Ściana kominka czy te duże fragmenty obok. Dla mnie duza ilość tego kamienia spowodowałaby uczucie ciężkiej ściany. To według mnie przytłacza i do lekkiej jasnej podłogi mi nie pasuje. No chyba,że fragmentami ala obraz z kamienia po obu stronach lub tylko na ścianie kominka to będzie i tak dużo. jako obraz to bym to podświetliła aby pokazać fakture tej sciany. To tyle. Podaj prosze namiary na płytkę podłogową z desek.

oxa
18-03-2007, 13:13
Płytki na podłogę, piękne :D kamienie też, czekam na efekt końcowy z niecierpliwością :roll:

tola
18-03-2007, 15:29
Dziękuję wszystkim za wpisy, za ciepłe słowa.
Postaram się odpowiedzić na wszystkie pytania.

Aldio, Verunia, Acca5 gres drewnopodobny o nazwie Elcano Cuero, cena 103,90 za metr kw.

Paulka, te kamienie do brodzika, na plastrze, miały nazwę "kamienie rzeczne". Pytałam o nazwę producenta, nie dostałam odpowiedzi. Cena 240 za metr kw. Sklep, w którym te kamienie można kupić, to sklep handlujący towarem hiszpańskim, pewnie chronią swoje dojścia, nie wiem.
Wszystkim, którzy są zainteresowani tym sklepem, namiary podam na priv.

Cudka...podzielam niestety Twoje obawy, co do tego pomysłu z kamieniami zamiast brodzika. Technicznie nie ma problemu, da się zrobić.
Natomiast jest problem higieniczny. Spoiny między kamieniami zawsze będą niżej od samych kamieni i w nich małe kropelki wody będą się dłużej utrzymywać.
Wilgoć i ciepło, naskórek, który się zmywa, to wszystko sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów.
Tak więc trzeba się nad tym zastanowić :(
Normalnie się "zrozpaczę", jesli przyjdzie mi z tego pomysłu zrezygnować.
Muszę zasięgnąć opinii jakiekoś mikrobiologa :roll:

Ivonesca u mnie jest wnęka na prysznic, obudowana z trzech stron, tak więc będą tylko szklane drzwi otwierane, bez typowej kabiny.
I mamy trzy opcje: brodzik, lub podłoga z terakoty, lub te piękne, kontrowersyjne kamienie. Nie wiem, co można by tu jeszcze :roll:

Beaokey, cena tego ciętego kamienia na ścianę, to 260 zł, ale można trochę negocjować 8) Nazwa: Cuarcita Iris

Acca5, ja też mam obawy, czy cała ściana w tym kamieniu nie będzie zbyt ciężka. Kiedy oglądałam duże powierzchnie ścian wyłożone tym sztucznym celtikiem, to wyglądały dobrze. Widziałam takie ściany w kwiaciarniach, w sklepach meblowych. Spróbuję trochę pokombinować z wizualizacją, nanieść ten kamień komputerowo i zobaczyć, jaki będzie efekt.

Wkleję tu jeszcze swój szkic zrobiony dwa lata temu, tak sobie tę ścianę wyobrażałam. W rogu po lewej stronie część ściany zakryje pudło telewizora.
Cały róg sciany po prawej stronie będzie w roślinach, pnączach, które będą się pięły po tym kamieniu, co też ładnie złagodzi jego surowość.

Na tym rysunku widać też trzy szklane półki. Jedna kreska-półka po lewej stronie, dwie po prawej, z lekkim przesunięciem. Z tych półek też mogą zwieszać się pnącza i przełamamać dużą powierzchnię kamiennej ściany.
Na tych półkach chcę też postawić świece...zapalone dadzą ładne światło na kamień.

Nad kamienną ścianą jest obniżenie sufitu, w którym są punkty świetlne.
To światło podkreśli fakturę kamienia i da pewnie piękny efekt światłocienia.
Zamiennie ze świecami :wink:

I myślę, by nie były to halogeny, ale ciepłe światło na 220v.

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/kom1.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/wrf23e2d.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/1213fd42c2.jpg

Będę wdzięczna za wszystkie uwagi, za sugestie, za wątpliwości, którymi zechcecie się ze mną dzielić. Bo teraz jest czas na to, by przemyśleć i podjąć właściwe decyzje. Piszcie więc.

Mój pomysł na ten dom znacie. To przenikanie ogrodu, czyli kamień, drewno, zieleń...do wnętrza domu. Duże przeszklenia, by się od natury nie odgradzać i jak najwięcej tych elementów w wystroju wnętrza.

Dlatego kamienna ściana w salonie, dlatego kamień naturalny w łazience, wnęki nad łóżkiem w sypialni też będą wyłożone łamanymi kawałkami trawertynu. Ten trawertyn ma się też pojawić w "pęknięciu" ściany w łazience przy sypialni. Zamiast tradycyjnej zabudowy geberitu w postaci poziomej półki, ma być takie rozejście się ściany, które da efekt....kurcze, nie wiem, jak mam to opisać :roll:
Spróbuję to może jakoś narysować, pojawił się taki kosmiczny pomysł w mojej głowie, nie wiem, co na to glazurnik 8)

Ten łamany trawertyn kupuje się w takich workach

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/aetr3rq3a.jpg

tola
18-03-2007, 15:33
W piątek byłam w Warszawie, w firmie OPEX na tyłach Galerii Mokotów znalazłam takie ogromne wymiary gresów drewnopodobnych, zobaczcie...chociaż bardziej mi się podoba ten gres, który wkleiłam wyżej.

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/r46rtyh6i.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/wdq123.jpg

Mohag
18-03-2007, 17:07
Osobiscie nie uwazam ze ten kamien nawet na calej scianie przytloczy pokoj. To pomieszczenie jest duze, z dominujacym oknem na drugiej scianie, a poza tym ten kamien jest jasny... to ze ma ciemniejsze elementy podkresla forme kamienia ale nie przyciemnia calosc.
A co wiecej, mysle ze jak zacznie sie go klasc elementami tz kombinujac tu troche, tam troche to straci caly swoj urok swojej rzezby jako kamienia.

Aga J.G
19-03-2007, 09:46
Tola jak zawsze super :)
Myślę że kamień z zielenią bedzie wyglądał bardzo fajnie :)
Co do otoczaków to musisz poszperać czy czymś tę fugę między kamieniami możan zabezpieczyć ( w końcu jak się ma płytki w brodziku to też fugę się zabezpiecza a potem już tylko szoruje :wink: :) ).

acca5
19-03-2007, 14:50
Może ktoś znalazł w necie ten gres drewnopodobny bo mi to sie nie udaje.

roszponka
19-03-2007, 16:30
Tolu cóż ja mogę po tych wszystkich zchwytach powiedzieć,
po prostu przyłączam się do nich.
Kamień na ścianę jest piękny, moim zdaniem ściana będzie dobre wyglądała,
bo kamień jest jasny, a pokój duży.
Otoczaki odlot!!

sowa (monikaka)
19-03-2007, 17:46
Witam,
domek piekny,piekne wykonczenia te które juz masz i te w realizacji :D
Jako że jesteś juz fachowcem powiedz czy chodniczeki przy scianie domu to nie fanaberia tylko koniecznośc.
I powiedz jak się robi tak cudną murawkę?

Pozdrawiam cieplutko :D

duduś
19-03-2007, 19:12
Tolu domek jak zapewne wiesz :D masz przepiękny Ponieważ nie mam czasu doczytac wszystkich postów proszę Cię o infor. z jakiej firmy i jaka nazwa kostki brukowej - chodzi mi o tą dróżkę pod oknem , jakiej jest szerokości, czy to są kolory standardowe czy jakieś na zamówienie Aha i ile płaciłaś za metr kw z góry dziękuję Duduś

tola
20-03-2007, 12:44
Sowa(Monikaka)
Wokół domu powinna być opaska drenażowa, by odprowadzać wilgoć od ścian.
Natomiast kwestia samej ścieżki, to sprawa pomysłu na zagospodarowanie terenu wokół domu. Jeśli jest potrzebna, bo trawnik nie będzie odporny na deptanie, to ją zrób. Jeśli nie potrzebna, ale w fajny sposób zaaranżuje Ci Twój ogród, to też zrób. Co do murawy, to wiesz, siejesz, podlewasz, nawozisz, odchwaszczasz, kosisz i masz :wink:
No i czasem trzeba powiedzieć, że się tę trawkę kocha, rośliny ponoć uwielbiają słyszeć takie słowa 8)
Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie :D

Duduś ta moja kostka to "Starobruk". Kupiona u lokalnego producenta. Ale myślę, że ten wzór mają wszystkie firmy handlujące kostką.
Kolory też dostępne od ręki. Pospolita czerwień i piaskowy. U poszczególnych producentów kolory mogą się różnić, bo to zależy od użytych barwników.
Szerokość ścieżki to gdzieś tak 80-100cm.
Cena mojej kostki jest nieaktualna, bo to było dwa lata temu. Ceny się zmieniły. Ja płaciłam za nią razem z robocizną. Nie pamiętam ile to było, nie chcę Cię wprowadzać w błąd.
Musisz podzwonić po firmach lokalnych i popytać o ceny starobruku.
Pozdrawiam serdecznie :D

iga9
20-03-2007, 12:52
Sowa(Monikaka)
Wokół domu powinna być opaska drenażowa, by odprowadzać wilgoć od ścian.


To ja sie podlacze po pytanko Sowy. Czy ta opada to drenaz pod ziemia, czy misi byc cos wysypane na wierzchu - jakies kamysli, czy ulozona kostka. Taka kostka nawet na 20 c, szeroka to przy calum obwodzie domu spory wydatek :roll:
Tola jak masz jakas wiedze w temacie - podziel sie z nami prosze :D

A w ogole podloga pryszica wylozona kamieniem bedzie piekna :roll: Mam juz kupiony u sibie jeden z pokazywanych przez ciebie drewnopodobnych gresow (z tych dgugich - duze tafle 60 x 45 , ale w kolorze wenge- jak ta deseczka obok). To hiszpanscie plytki Zirocinio czy jkos tak. Kosztowaly 99 zł/m2. Jakupilam sobie II gat. za 45 zł/m2. :wink:

tola
20-03-2007, 16:08
Iga9, super Ci się udało z tym drewnopodobnym gresem. Na pewno wcale nie widać, że jest w II gatunku.

Z opaską jest tak. Ponieważ między domem, a ścieżką jest rabata, trzeba było coś zrobić, by ten humus od ściany oddzielić.
Wokół domu, w odległości mniej więcej 25 cm od ściany wkopaliśmy najtańsze betonowe krawężniki. Na ich głębokość wybraliśmy humus, a wsypaliśmy przepuszczalny żwir. Na wierzchu położyłam pasek czarnej maty ogrodowej( nie musi być) i wysypałam kamyki. Jak spojrzysz na to zdjęcie, to krawężnik jest na styku kory i kamyków. Jest przysypany i go nie widać.

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/4e94d37a.jpg

Może podpowiem jeszcze jedno praktyczne rozwiązanie.
Poziom mego ogrodu wyznaczał fundament wylany przez sąsiada.
A ja chciałam, by wokół ogrodzenia rabata była wyższa niż poziom trawnika.
Usypałam więc taki wał, który na górze był wyższy, a lekko opadał od strony sąsiada. Bałam się, że jak wysypię to korą, to ta kora sływałaby na położony niżej fudament ogrodzenia.
Po drugie, ta część rabaty między ogrodzeniem sąsiada a moimi roślinami zarastałaby zielskiem, a trudno tam będzie zaglądać, jak się rośliny rozrosną.

Położyłam więc tam pasek czarnej maty ogrodniczej, która utrudnia rozrastaniu się zielska i wysypałam wiekszymi kamieniami.
Dzięki temu złagodzony został ten spadek, zielsko nie rośnie, bo mata i kamienie mu nie pozwalają, jest czysto, estetycznie i nie muszę tam między roślinami lawirować by coś wypielić.

Kamieni nazbierałam całą stertę, przy przekopywaniu działki przed założeniem trawnika. Żaden się nie zmarnował? :wink:

Oto zdjęcie, widać, że rabata jest wyżej, ma nawet fragment kamiennego murka oporowego i widać te kamienie

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/dgsdgx.jpg

iga9
20-03-2007, 17:23
Te kamyczki wygladaja bardzo estetycznie- dobrze masz, ze mialas ich tyle na dzialce :wink: U mnie nic- wszystko musze zakupic :roll:
Troche szkoda tych wkopanych kraweznikow- one nie sa najtansze z 12 zł za 0,5m - jak tak zrobisz po prawie calym obwodzie domu to z 200 zl wpakujesz pod ziemie :wink: No, ale nawet plus mata i plus kupione kamyki wyjdzie chyba taniej niz kostka :roll:
Ja chcialam sobie podwyzszyc poziom wokol dzialki - na granicy z sasiadem, ktory ma bardzo wysoki poziom zmiemi. Jest plot- od jego strony drewniane panele azurowe. Ja chce dac od swojej tez drewniane plene panale. I w odleglosci 0,4 od nich ulozuc wzdul brzegu dzialki gazony betonowe (brazowe) o wys. 0,3m. Ulozyc szczelnie 1 poziom i za nimi nasupac tej zimi tak na 25 cm - coby zrownac pozim. I chce tam posadzic powojniki - coby te drewniane panele docelowo zakryc.
Pisze to wszytsko, zeby sie Ciebie Tolu poradzic- bo wtoj ogrod jest to na forum wzorem :D Co sadzisz - sprawdzi sie? Chyba te gazony wypelnione zimia i obsadzone utrzymaja to 25cm skarpe za nimi? :roll:

P.S A po gresie faktycznie nie widac, ze drugi gatunek :wink:

tola
20-03-2007, 20:15
Iga9 Twój pomysł sprawdzi się. Gazony z pewnościa dadzą radę utrzymać tę skarpę. Uwielbiam rośliny pnące. Chciałabym nimi otoczyć dom, ale elewacja wciąż nie jest pomalowana i muszę czekać.
Wracam jeszcze do tematu opaski. Możesz nie dawać krawężników. Odsunąć humus, podsypać żwir, wysypać kamykami i też będzie dobrze. A rabatę planujesz pod samym domem? U mnie na tej rabacie jest położona linia kroplująca od automatycznego podlewania. To strona południowa, bardzo nasłoneczniona, musiałam tak zrobić.

iga9
20-03-2007, 21:19
U mnie na jednej scianie bedzie taras na na pozostalych chcialam rabatku lub waskim paskiem trway podejsc pod sciene budynku. Ale w takim razie po protu odsune troche i zrobie zwir z kamykami. A folie to chyba warto dac - zatrzyma jakies chwasty. Bede miala malutki ogrodek, wiec zadnego nawadniania nie bedzie - zawsze to jedne problem na tym etapie mniej :wink:

duduś
21-03-2007, 18:55
Ja natomiast mam pytanko co dzieje się z rurą spustową która " idzie" w kamyki -czy pod ziemią masz jakiś drenaż czy po prostu woda spływa pod te kamienie?

tola
21-03-2007, 19:35
Duduś woda z rynny jest rurą podziemną odprowadzona aż do rabaty przy ogrodzeniu z ulicą. Tam jest wkopana plastikowa beczka z malutkimi otworami.
Rura w nią wchodzi, woda spływa do tej beczki, a potem tymi otworkami sączy się powoli i nawadnia ziemię na rabacie. Tak mam zrobione ze wszystkimi rynnami. Szkoda marnować deszczówkę i odprowadzać do ścieków. Niech zostaje w ogrodzie i służy roślinom.

LeoAureus
22-03-2007, 00:23
....a tu drewniana podłoga w kuchni, lub łazience :roll: :wink:

....to nie woskowane drewno, tylko gres...czyż nie jest doskonale zrobiony i piękny? ja jestem pod wrażeniem, szkoda, że cały dół mam już gresem wyłożony, oj szkoda. W rzeczywistości jest jeszcze piękniejszy, niż na zdjęciu.

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/3-5.jpg

To jest gres??? Błagam, gdzie można to dostać??? :P

tola
22-03-2007, 11:21
W sklepie "Aga" na ul. Hetmańskiej w Białymstoku.

Robin2
28-03-2007, 20:32
Oj, Tolu, narobiłaś mi smaku tym gresem...

Robin2
31-03-2007, 18:41
Tolu,

czy wiesz, że dziś przejeżdżając przez Kleosin celowo troche zboczyłem z głównych ulic i coś mi się wydaje, że widziałem Twój dom na zywo? ;)

Ależ się tam nowych budynków pojawiło od czasu, gdy mieszkałem za torami, na Nowym Mieście...

RobSto
01-04-2007, 11:29
Witam Tolu,
wreszcie zawędrowałem do Ciebie :P

Jestem pod wrażeniem Twoich pomysłów, ale najbardziej podziwiam Cię za wytrwałość. Ja nie byłbym w stanie szukać elementów miesiącami. Widzę że liczy się dla Ciebie jakość i efekt - Super. Będę zaglądał i trzymam kciuki za dalsze wyzwania.

Rob

martynka1
01-04-2007, 18:45
Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie dla Ciebie Tolu i całej twojej rodziny
życzy: Martyna z rodziną

http://kartki.onet.pl/_i/d/kaczuszki2_d.jpg

tola
02-04-2007, 16:05
Robin2 mieszkałeś na Nowym Mieście?
Ja obecnie mieszkam na Nowym Mieście II i lubię to osiedle.
A Kleosin rozbudował się od tej strony bardzo.
Tu już nie było wolnych działek, kiedy szukaliśmy swego miejsca do życia.
Ale i w tej starszej części nie jest źle. Pozdrawiam i zapraszam :D

RobSto miło mi, że zajrzałeś. I dzięki za trzymanie kciuków, przydadzą się, bardzo :D

Martynko, dziękuję za życzenia świąteczne, Tobie i Rodzince życzę również
radosnych, rodzinnych, pełnych ciepła i serdecznej atmosfery Świąt Wielkanocnych.

I są wieści z budowy. W środę zobaczę rysunki i wizualizację swojego pomysłu drugiej łazienki. Tak nawymyślałam z tymi "pęknięciami ścian" i łamanym trawertynem, że moja biedna pani Ania dwa tygodnie pracowała nad tym, by to rozrysować technicznie. Jestem ciekawa, czy udało jej się zrobić to, czego chcę. Jeśli tak, wkleję zdjęcia.
Ciekawe co na to powie pan od glazury i ile za to policzy? :roll:

Żelka
03-04-2007, 08:55
O, to czekamy na fotki! :P
Ja tez zycze Wesolych Swiat!!!!

mpb1971
03-04-2007, 12:57
I są wieści z budowy. W środę zobaczę rysunki i wizualizację swojego pomysłu drugiej łazienki. Tak nawymyślałam z tymi "pęknięciami ścian" i łamanym trawertynem, że moja biedna pani Ania dwa tygodnie pracowała nad tym, by to rozrysować technicznie. Jestem ciekawa, czy udało jej się zrobić to, czego chcę. Jeśli tak, wkleję zdjęcia.
Ciekawe co na to powie pan od glazury i ile za to policzy? :roll:



Tolu, moja wyobraźnia odmówiła posłuszenstwa :cry: , dlatego z niecierpliwością czekam na zdjęcia :lol:

aldio
05-04-2007, 08:24
Tolu, ja też niecierpliwie czekam na zdjęcia ;)

Życzenia zdrowia spokoju i radości Wielkanocnej dla Całej Twojej Rodzinki.

Joanna

mpb1971
05-04-2007, 11:35
Tolu - inspiratorko moja :wink: ,

z okazji zbliżających sie Świąt Wielkanocnych, życzę wiele radości, satysfakcji ze zrealizowanych planów i marzeń o tych jeszcze nie zakończonych planach, a przede wszystkim zdrowia i uśmiechu nie tylko od święta. I oczywiście mokrego dyngusa.
:lol:

http://www.kartki.lagata.pl/kartki/23/658.jpg

agiis
05-04-2007, 14:42
Tolu czekam na fotki z projektem drugiej łazienki, no i te gresy... ach, piekne, czemu takich nie było jak ja u siebie kładłam gres? i wcale nie duża cena, mysląłam, że cena powlali, a da sie przełknąć 8) super, nas czeka jeszcze gres na ganku, ciekawe czy takie cudo by sie nadało?

Wesołych świąt przy okazji i smacznego jajka no i wrzuc nam na otuche swój ogród wczesna wiosną :oops: :wink:

Aga J.G
06-04-2007, 11:35
Pogody, słońca, radości, w niedzielę dużo gości, w poniedziałek dużo wody - to dla zdrowia i urody. Dużo jajek kolorowych, świąt wesołych, oraz zdrowych!

http://i.wp.pl/a/i/kartki2/main/kartka1710.jpg

frosch
06-04-2007, 16:20
Spelnienia wielkanocnej pisanki i mokrego poniedzialku....
.......zyczy Frosia i Frosch

http://bilderkiste.de/phpcliparts/media/kueken01e.gif

roszponka
06-04-2007, 17:06
http://kartki.onet.pl/_i/d/zajaczek_d.jpg


TOLU

życzę Wesołych świąt,smacznego jajka
i mokrego dyngusa

premiumpremium
06-04-2007, 17:19
Ciepłych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych,
MOKREGO DYNGUSA :)
oraz wszelkiej pomyślności i radości w życiu
życzy pp z rodziną :P

http://www.ekartki.pl/cards_files/2/2496_normal_kolorowe-kurczaki.jpg

Sonika
06-04-2007, 17:48
Zdrowych, radosnych Swiat Wielkiej Nocy,
suto zastawionych stolow, duzo wody w poniedzialek,
bogatego zajaca
i jak najmilszych spotkan w gronie przyjaciol i rodziny
- życzy....

Sonika

http://images21.fotosik.pl/149/f7cb42749835e990med.jpg

editta
06-04-2007, 18:54
http://img487.imageshack.us/img487/5781/kartka1en6.jpg

tomki 4
06-04-2007, 21:33
Tolu,

Życzymu Tobie i Twoim bliskim zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt
Wielkanocnych

tomki 4

Mohag
06-04-2007, 21:36
Tolu radosnych, pogodnych, spokojnych Swiat !!!

tomki 4
06-04-2007, 21:47
Tolu,

Życzymu Tobie i Twoim bliskim zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt
Wielkanocnych

tomki 4

tola
06-04-2007, 22:49
Zeljka
Aldio
Gohna
Agiis
Aga J. G.
Frosch
Roszponko
Premiumpremium
Soniko
Editta
Mohag
Tomki 4

Bardzo dziękuję za życzenia świąteczne :D :D :D

Wam również życzę pięknych, radosnych Świąt, niech będą wyjątkowe, takie, które na długo zostaną w pamięci.
Niech ten czas Wielkiej Tajemnicy napawa nadzieją, pomaga w trudnych chwilach. Niech daje siłę i moc.

Wszystkim, którzy tu do mnie zaglądają życzę WESOŁYCH ŚWIĄT :D

http://srodziemie.sfan.pl/grafiki/teksty/wielkanoc.jpg


A zdjęcia będą w przyszłym tygodniu.
Przyjdzie mi chyba zrezygnować z mojego pęknięcia w ścianie, ale obiecuję, że wizualizację tych moich "odlotów" pokażę bez względu na to, czy je zrealizuję, czy nie. W końcu obiecałam :wink:

andre59
07-04-2007, 09:52
Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych. :D
Wesołego Alleluja :D

http://www.abcgospodyni.pl/jajo_z_kwiatami.jpg

Aga J.G
07-04-2007, 13:55
Czyli czekamy na po świateczne "odloty" :wink: :)

Adriano Komputero
07-04-2007, 14:12
Tolu,

niechaj Wielkanocne życzenie pełne nadziei i miłości przyniesie sercu zadowolenie dzisiaj i w przyszłości.
Pogodnych, miłych i radosnych Świąt !

http://kartki.onet.pl/_i/d/kurczak_zajac_d.jpg

Mikazuu
07-04-2007, 14:49
tolu, sąsiadka zza miedzy (no,prawie :wink: ) przybywa do ciebie z życzeniami :)

A życzę Ci radosnego nastroju przy Wielkanocnym stole.
Miłych spotkań w gronie rodzinnym.
Smacznego jajka i dużo wody w poniedziałek, bo to podobno przynosi pomyślność.

RobSto
07-04-2007, 18:47
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
składam najserdeczniejsze życzenia:
dużo zdrowia, radości, smacznego jajka,
mokrego dyngusa, mnóstwo wiosennego słońca oraz samych sukcesów.

http://www.animowane-gify.allsoft4pc.com/gify/krolikmalaez.gif

Rob

Nefer
07-04-2007, 18:51
http://www.spdebno.ugnowytarg.pl/obrazy/wielkanoc.jpg

tola
07-04-2007, 22:35
Andre 59
Adriano Komputero
Mikazuu - sąsiadko
RobSto - sąsiedzie
Neferko


bardzo dziękuję i przepraszam, że nie w Waszych wątkach, a tu złożę Wam życzenia
( post wysyła się 10 minut, co z tym forum? :roll: 8) )

Wesołych, radosnych Świąt, niech spełniają się marzenia te wielkie i te maleńkie,
budowlane, zawodowe, osobiste i te nie z tej ziemi...

tego Wam tola z rodziną życzy :D

Anula
09-04-2007, 11:45
Kochana Tolu!
Przede wszystkim spóżnione życzenia świateczne - szczęścia, radości i uśmiechu.
Trafiłam na twój ogród przypadkiem szukając czegoś w internecie i szczęka mi opadła do samej ziemi. GRATULACJE!!!!
Oprócz nabawienia się kompleksów nasuneła mi się refleksja czyby nie zrobić czegoś z naszym ogrodem a szczególnie z jedna jego częścią, która obecnie jest dosyc zaniedbana. Patrząc na twoje rozwiązania pomyslałam o rabacie żwirowej (kawałek o który mi chodzi przylega do ściany domu) i ciekawa jestem czy mogłabyś z własnego doświadczenia polecic jakies niezbyt wysokie ale jednak dosyć reprezentacyjne rosliny, które dobrze znosza stanowisko na tak zwanej patelni (pełne nasłonecznienie od rana do 2 po południu). Calość tej rabaty in spe ma kształt trójkąta prostokatnego o bokach 4,5 (przy ścianie) i 1,5 metra czyli jest raczej niewielka. Jesli znajdziesz chwile czasu bede bardzo wdzięczna i z góry dziekuje
Pozdrawiam serdecznie

Robin2
09-04-2007, 15:45
Tolu,
święta jeszcze trwają więc zdążyłem ;)

Duzo słońca- na podwórku, w domu, w sercu...

Tego Ci zyczę.
Robert

acca5
10-04-2007, 10:24
Tolu a ja z prośbą dzwoniłam do tego sklepu z płytkami w Białymstoku podałam ich nazwę-aby dowiedzić sie jakiej firmy sa te płytki gresowe- drewniane ale gosciu nie wiedział o jakie chodzi. Czy masz mozliwość byc tam osobiscie i dowiedzić się dokładnie z jakij firmy- chyba hszpańskieji one pochodzą. Chodzi mi o płytkę- elcano cuero tylko jaka to firma? Bardzo proszę.Ja jestem z daleka i nie mam takiej mozliwości. :-?

tola
11-04-2007, 11:18
Robercie pięknie dziękuję za życzenia :D

acca5 ten sklep ma płytki hiszpańskie, podane są nazwy płytek, ale producent nie. Takich płytek jak oni tam mają, nie ma nikt w mieście. Chronią swoje dojścia i nazw producentów nie podają. Przykro mi, że nie mogę pomóc.

Anula, na takiej nasłonecznionej rabacie sprawdzi się kosodrzewina, ogromnie ją lubię, juka karolińska, przepięknie kwitnie latem, wszystkie odmiany karłowych iglaków wolnorosnących cyprys "Filifera Nana", żółty "Sungold", wszelkie odmiany niskich jałowców, np. "Depressa Aurea", "Plumosa Aurea", "Green Carpet".
Modrzewie szczepione na pniu, więc też nie rosną wysokie, "Diana", "Stiff Weeper", wszystkie odmiany świerków karłowych np. "Picea mariana Nana".
Jeśli będziesz tę rabatę podlewać, możesz posadzić róże, one uwielbiają słoneczne stanowiska.
Rośliny, które wymieniłam mam na zdjęciach swojej rabaty wokół domu. To strona południowa, bardzo nasłoneczniona.
Jeśli masz jakieś wątpliwości pytaj, spróbuje na wszystko odpowiedzieć, pozdrawiam :D

adam2007
11-04-2007, 12:03
Witaj Tolu,

Na początk chciałem pochwalić Twój domek. Naprawdę bardzo ładny i wykończenie smakowite.
Niestety lub stety tak się złozyło ,że my będziemy własnie zaczynali budowę niemalże identycznego. Z gotowego projektu przerobiliśmy parę rzeczy w tym wiekszy garaz i wyszedł bardzo podobny do Twojego. Na usprawiedliienie powiem ,że nie wchodziłem na to Formum przed wyborem projektu tylko kierowlaimy się naszym gustem i wymaganiami.

Chciałbm spytac jak rozwiązaliście sprawę schodów i ile w ogóle macie powierzchni w tym domku ?

Pozdrawiam,

tola
11-04-2007, 19:43
Witaj Adamie2007.
Cieszę się, że będziemy mieli podobne domy i trzymam kciuki za pomyślne rozpoczęcie budowy.
Nasz dom ma 233.50 powierzchni użytkowej plus garaż i kotłownia.

Rozmieszczenie schodów względem całego parteru widać na rysunku

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/pro1.jpg

tu stare zdjęcie schodów, nowszego nie mam :roll:
z drugiego spocznika, jest wejście do pokoju nad garażem.
Pod schodami wejście do garażu.

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/metalmetal4.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/cvbmnm.jpg

Anula
12-04-2007, 09:04
Tolu, dzieki za odpowiedz. A czy mozna tam umiescic na przyklad wierzbe Salix caprea Kilmanrock, ewentualnie pięciorniki? bardzo je lubię. I jakie róże bys poleciła?
Jeszcze raz dziekuję i juz lecę oglądać twoją rabatę
Anula

tola
12-04-2007, 11:26
Anula, wierzba ta lubi słoneczne stanowisko, ale wymaga dużo wilgoci, jak każda odmiana wierzby. Trzeba podlewać i nie dopuszczać do mocnego przesuszenia ziemi.
Pięciorniki jak najbardziej, uwielbiają słońce. Jest również przepiękna odmiana berberysa "Bagatelle". Nie rośnie wyżej, niż 0,4 metra i znosi największe słońce.

to ten na zdjęciu:

http://www.pinus.net.pl/foto/berberis_thunbergii_bagatelle_x1.jpg

bardzo ładnie wygląda w kompozycji z zielenią kosodrzewiny i żółtego cyprysika "Sungold"...na zdjęciu widać jego fragment po lewej stronie. Po prawej stronie widać zielono białe listki trzmieliny. To też piękny niski krzew zimozielony .

Na odmianach róż się nie znam, ale u mnie przez całe lato aż do mrozów pięknie kwitły róże okrywowe, niskie, silnie się rozrosły i miały mnóstwo drobnych kwiatów przez cały sezon. Różowe i białe. W tym roku posadzę też czerwone.

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/tolsia7.jpg

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/tolsia9.jpg

aka z Ina
12-04-2007, 11:37
Tolu-każda twa fotka kwiatowo-ogrodowa cieszy me oko :D

tola
12-04-2007, 11:49
Aka :D
Ty mnie znasz i wiesz, że ja bez przyrody ginę :wink:
Chciałabym móc już pokazać zdjęcia moich kwitnących cebulowych, ale nasz region jest najzimniejszy. Ani szafirki, ani hiacynty czy tulipany jeszcze nie są rozkwitnięte, pierwsze żonkile rozkwitają nieśmiało.
Róza szczepiona na pniu wymarzła po puszczeniu pąków w grudniu.
Migdałek i wiśnia piłkowa wypuściły pąki do kwitnienia i one przemarzły przed świętami. Tak więc z kwitnienia nici. Mieszkam w trudnym regionie i z wielu pięknych roślin muszę rezygnować.
Ale mam już pomysły na nowe ciekawe kompozycje w swoim ogrodzie.
Zdjęcia umieszczę z ogromną przyjemnością, jak tylko powstaną :D

aka z Ina
12-04-2007, 12:23
Aka :D
Ty mnie znasz i wiesz, że ja bez przyrody ginę :wink:

a Ty mnie znasz i wiesz, że nie jedno od Ciebie zerżnę :D Tyś moją inspiracją!!!!



Ale mam już pomysły na nowe ciekawe kompozycje w swoim ogrodzie.
Zdjęcia umieszczę z ogromną przyjemnością, jak tylko powstaną :D
Ty nam jeszcze większa przyjemnośc sprawiasz fotkami :D Przykro mi z powodu przemarznięcia roślinek i krzaczków :( :(
Znam ten ból....... :-?

Anula
12-04-2007, 14:13
Tolu, dzieki za rady. Kiedy juz zrobie tę rabatę to dam ci znac jakie są efekty. U nas dzis piekna pogoda i az się chce zabrac do grzebania w ziemi (tylko niestety trzeba wrócic z pracy)
Jeszcze raz dzieki
Anula

Ew-ka
12-04-2007, 19:50
Tolusia - szkoda Twych zmarzniętych kwiatów :cry: wielka szkoda :cry: ja właśnie posadziłam trzy szczepione na pniu róże .....mam nadzieję , że se trochę pożyją :wink:

z ogromną przyjemnością spaceruję po Twych włościach -Czarodziejko :D nieustannie ..... :wink:

ps....a jak łazienka ? obiecałaś pokazać projekt .....urodził sie w końcu ? :D

tola
12-04-2007, 20:54
Aka :lol:
rżnij co tylko chcesz :wink:

Anula, czekam na wieści z postępów w ogrodzie, daj znać, koniecznie :D

Ew-ka, pani Ania męcząc się z wizualizacją mojej łazienki stwierdziła, że takich łazienek to się nie robi :roll: ...ale jak wymyśliłam, to trzeba walczyć 8)
Jutro wkleję te wizualizacje, które są dalekie od wiernego przekazania moich fanaberii, będzie dużo tłumaczenia tych zdjęć z mojej strony...będzie to ktoś czytał? :roll:

Mohag
12-04-2007, 21:21
będzie to ktoś czytał? :roll:

no ba 8) tez pytanie :lol:

ja cierpliwie czekam, przytupuje nozkami ale nie chce poganiac :wink:

aka z Ina
12-04-2007, 22:14
będzie to ktoś czytał? :roll:

no ba 8) tez pytanie :lol:

no nie, jak tak!!!!!!! :wink: :-?

Angelika
13-04-2007, 07:25
Aka :lol:
będzie to ktoś czytał? :roll: będzie, będzie

tola
13-04-2007, 09:43
Dobrze dziewczyny, niech tak będzie, zaczynam :wink:

odcinek 1 "Płytka, ale jaka?"

Łazienka jest bardzo trudna, gdyż ma dwa skosy, wysunięty pion, dwoje drzwi, bo do niej można wejść z naszej sypialni i z pomieszczenia nad garażem. Drzwi są na różnych wysokościach: z pokoju nad garażem wchodzi się po stopniu w górę, a z sypialni schodzi w dół. Na środku łazienki jest ścianka, przy której ma być umywalka z lustrem, a z tyłu za nią pralnia.Totalny misz-masz.

Wnętrze to wymaga pewnego uspokojenia, z drugiej zaś strony trzeba zrobić coś, co by odwróciło uwagę od tych niespójności, czyli jakiś mocny element wyróżniający.

Wymyśliłam sobie tak, że uspokoję wnętrze jednym kolorem płytki. Nie będzie kontrastów kolorystycznych, wszystko w jasnym beżu, ale będzie różnica faktur. Czyli płytka podstawowa polerowana w dużym wymiarze 33.3 x 60 w połączeniu z chropowatym łamanym trawertynem.

To zdjęcie glazury, która w rzeczywistości jest w kolorze piasku, tu oświetlona jest zbyt żółta

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/rtrrwetweq2.jpg

na tym zdjęciu widać podwójne paski trawertynu...o ich wykorzystaniu napiszę później

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/fgwsegfwec.jpg

wykorzystam też taki łamany kamień jak widać w tych workach, kolorem będzie zbliżony do płytki glazury

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/aetr3rq3a.jpg

Aga J.G
13-04-2007, 09:48
Tolusia a masz jakieś wątpliwości 8)
Czekamy czekamy :)

tola
13-04-2007, 09:59
odcinek 2 "Pękła ściana nad wucetem"

Tu będę Was prosić o opinie, czyli zadanie do rozwiązania.
I nie migać mi się od podpowiedzi :wink:
To co widać na zdjęciu to ściana, nad którą myślę najwięcej.
Widać drzwi, schody, wysunięty pion, cofnięta ściana na podwieszane sanitariaty, które po zabudowie, dałyby poziomą półkę.
Nad nią jest skos, więc powstaje dodatkowy trójkąt. Totalny galimatias.
I dlatego pomyślałam, by zrezygnować z tradycyjnej poziomej półki nad sanitariatami, a zrobić takie pęknięcie ściany.
W sensie użytkowym do niczego nie potrzebne :roll: :wink:

Grubość tego pęknięcia (to wymiar geberitu czyli ok. 12 cm.) ma być wyłożona kawałkami kamienia. To by sugerowało, że ściana była z kamienia zbudowana, po rozcięciu jej...widać to.
W tej dolnej części można umieścić malutkie światełka.

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/ost8jpg.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/ost11jpg.jpg

tola
13-04-2007, 10:11
odcinek 3 "Rzeźba"

To pęknięcie ściany, wyłożone łamanymi kawałkami kamienia przechodzi jakby na ścianę pod oknem i idzie sobie dookoła łazienki w postaci tych dwóch widocznych pasków. Te paski pokazywałam na zdjęciu.
Po prawej stronie od okna widać wejście pod prysznic, na wizualizacji drzwi otwierają się nie w tę stronę co trzeba. Prysznic jest duży, wygodny, o wymiarach 120 x 100.
No i dochodzimy do mojej "rzeźby" :wink:
Efekt ma być taki, że ściana z lustrem została wykuta w grubej kamiennej płycie, z której już teraz został tylko taki falisty fragment, szerokość tej fali też zostanie wyłożona łamanym kamieniem.
Fala tej ściany dochodzić będzie do sufitu, natomiast ta część z lustrem, nie.
Z tyłu za tą ścianą pralnia.

Widok od strony wejścia z sypialni

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/ost13jpg.jpg

widok od strony wejścia z pokoju nad garażem

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/ost12jpg.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/ost7jpg.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/ost2.jpg

tola
13-04-2007, 10:26
odcinek 4 "Pion z poziomem"

Komoda na wizualizacji okropna, będzie prosta w formie, wyższa i węższa.
Półka pod umywalką będzie miała głęboką szufladę na kosmetyki, suszarkę, lokówkę i takie tam.

Wracam do wysuniętego pionu. Ma być na nim lustro do samej podłogi.
z jednej i drugiej strony lustra będzie glazura szerokości 25 cm.
Sufit zostanie obniżony na całości, ale będą w nim dwie podświetlone szczeliny, szerokości też 25 cm...czyli te paski glazury przechodzą wymiarem na sufit w postaci tych szczelin.
Widoczna na wizualizacji skrzyneczka pod lustrem, to nie kuweta :lol: , tylko miejsce na otoczaki. Nie wiem, czy wykuć otwór w podłodze i je tam powrzucać, czy jakoś inaczej, myślę nad tym. Jest to też miejsce na postawienie zielonych bambusów, nawet na skraju schodów.

Zadanie - pytanie, proszę o podpowiedź...rzeźba - fala przy lustrze jest zaklepana. Co zrobić z tym pęknięciem nad sanitariatami???
Czy je robić, czy nie, czy dwa smaczki to o jeden nie za dużo?
Jeśli nie pęknięcie, to jak ten fragment ściany zaaranżować?

Joskul
13-04-2007, 17:59
Witaj Tolu, bywam często i podziwiam, ale dziś coś powiem :D Wydaje mi się, że ta wijąca się wnęka lepiej wyglądałaby w pionie, rozdzielając sedes i bidet. A ta kuweta nie może być większa? Wiem, że musi być możliwość swobodnego podejścia do lustra, to może niech je otacza z trzech stron? Co postanowiłaś ze ścianą w salonie ? Pozdrawiam i jeszcze tu wrócę :D

tosinek
13-04-2007, 18:52
Olu a gdyby lustro w szybie było kontynyacją reliefu???? Czy za tą ścianką kryje się prysznic?
W jakim programie robisz swoje wizualizacje?

Mohag
13-04-2007, 19:25
Dla mnie jest prawie perfeto 8)

Moje przemyslenia hihi Ta ala scienna rzezba kolo lustra jest odlotowa, jest to centrum optyczne tego pomieszczenia i dla mnie to powinno byc wyznacznikiem ciaglosci. Pomieszczenie jest na tyle duze ze ta ciaglosc powinna znalezdz sie tez gdzies indziej, tak ze ta fala nad ubikacja i bidetem jest jak najbardziej pozadana :wink:
Ale co do fali to nie obkladala bym srodka kamieniami, tylko dol tz te 12 cm grubosci. Gore fali, tez te 12 cm grubosci, zrobila bym wklesla tak zeby mozna bylo zamontowac podswietlenie ale zeby nie bylo go wogole widac. Nie wiem czy wiesz o co mi chodzi :roll: to ma byc tak jakby kieszen, cos takiego jak sie uzyskuje przy szafkach kuchennych dajac oswietlenie podszafkowe i matujac listwe.

Przeszkadzaja mi te dwa paski trawertynu :roll: Przy tych dwoch falach z jednej i drugiej strony, ten prosty pod linijke dekor mnie razi :oops: Wiem ze nie moze byc wszystko na okraglo, ale ogolnie to lazienke masz w kanciastych formach, schodki, zabudowe pionu, wszystko kolo lustra i same lustra... ale ta kanciastosc przytlumiona jest bardzo neutralnymi kaflami, ktore nie przytlaczaja pomieszczenia i wlasnie te dwie fale sa po to zeby ta kanciastosc rozbic, a nie na odwrot.... no i te paski sa dla mnie za duzo dobrego :wink:

A co do otoczakow, to zrob to dla mnie i skuj troche tej podlogi i wloz je tam 8) :lol:

Sonika
13-04-2007, 19:56
Zadanie - pytanie, proszę o podpowiedź...rzeźba - fala przy lustrze jest zaklepana. Co zrobić z tym pęknięciem nad sanitariatami???
Czy je robić, czy nie, czy dwa smaczki to o jeden nie za dużo?
Jeśli nie pęknięcie, to jak ten fragment ściany zaaranżować?

Tolusia - jak dla mnie to o jedno pęknięcie za dużo :wink: .
Ja bym zrobiła tylko to przy lustrze.
Lustro w łazience jest przy okazji jej ozdobą i dobrze jak przyciąga uwagę, a sanitariaty niekoniecznie powinny :wink: .

Jedno duże, odlotowe :D pęknięcie według mnie wystarczy - czasem mniej znaczy więcej.

tola
13-04-2007, 21:54
Dziewczyny, jak ja Was za to lubię :D przecież ja muszę o tym z kimś porozmawiać, bo wątpliwości mam mnóstwo.

Joskul, tej skrzynki chyba nie będzie, kusi mnie obniżenie podłogi pod otoczaki i ono będzie na szerokości pionu.
Myślałam o pęknięciu pionowym, ale ono robi dodatkowy podział pionowy na tej ścianie i też mnie nie przekonuje...ale jeśli po zabudowie geberitu od góry do dołu niczego tam nie zrobię, też nie będzie dobrze. Ściana glazury i tylko wucety na dole :roll: Pomieszczenie jest wysokie, w tej chwili bez obniżonego sufitu 2.85, to nie mało.
O kamieniu do salonu wciąż myślę, bo to kupowanie kota w worku.
Muszę zamówić....a nie wiem co przyjdzie. A jeśli będą same szarości?

Tosinek, wizualizacje robi mi pani Ania, ja nie mam programu.
Ta łazienka na wizualizacjach zupełnie nie zachowuje żadnych proporcji.
Dlatego ciężko Wam wiedzieć, jak jest w istocie. A ja nie wiem, jak pewne sprawy opisać, by było bardziej zrozumiale.

Prysznic jest w rogu pomieszczenia, drzwi będą się otwierać odwrotnie. Za ścianą umywalkową pralnia. Drzwi wejściowe do łazienki też się otwierają na ścianę a nie tak, jak na wizualizacji. To taka bardzo robocza wersja.

Mohag, te kawałki trawertynu mają wyłożyć te 12 cm. czyli grubość ściany, dokładnie tak, jak piszesz. Ale tam jest jeszcze inny problem. Ta górna część w glazurze ponad pęknięciem, będzie się stykać ze skosem ściany, na której jest okno. Skosy będą malowane. Czy to nie zazgrzyta?

Światełka byłyby umieszczone w dolnej części pęknięcia i byłyby ukryte wśród łamanych kamieni, podswietlając wnękę i tę górną część pęknięcia wyłożoną też kamykami. Ona będzie bardziej widoczna. To pęknięcie zacznie się od dołu na wysokości 1.20, tak wyznacza geberit.
Coś mnie drażni w tym skośnym pochyleniu tej szczeliny, niby jest symetryczna względem skosu, ale coś mi tu nie gra :roll:
Jest jeszcze jedna sprawa. Lustro na pionie odbije falę przy umywalce, więc ta fala siłą rzeczy tam się pojawi i jak wtedy przy niej zachowa się to poprzeczne pęknięcie???

...ciężka sprawa...

...otoczaki przy lustrze na pionie nie będą samotne. Wnęka prysznicowa ma wymiar 120x100, a brodzik 120x80. Ten prostokąt 20 cm. zastąpią kamienie.
Początkowo jak pamiętacie cała podłoga pod prysznicem miała być z kamieni, ale względy higieniczne zaważyły na brodziku.
Jest fajny, bo prawie płaski i będzie całkowicie na poziomie reszty podłogi.

Mohag, litości, zostaw mi moje trawertynowe paski :( one będą prawie niewidzialne. Tam na zdjęciu jest pasek szerszy, a ja zrobię pojedynczy rządek, delikatniusi...co? (widzisz mój błagający wzrok i trzepot rzęs :wink: )

Soniczko, ale jak zrezygnować z pęknięcia, to co z tą ścianą zrobić?
coś trzeba, nie mogę jej całej zrobić w glazurze, bo będzie jak w masarni :roll:

I co z podłogą? musi być w macie, by się nie zabić na schodach, ale co z kolorem, też jasny beż? Tej podłogi nie ma aż tak dużo jak na wizualizacji, ona ją jakoś niemożliwie rozciągnęła, to nie są jej właściwe proporcje.

Piszcie, każda uwaga jest dla mnie cenna.

Mohag
13-04-2007, 22:24
A no to wszystko jest cacy 8) myslalam ze ta fala jest wyzej i tylko dolna czesc bedzie bardziej widoczna. Osobiscie ta fala mnie fascynuje, tym bardziej ze bedzie spelniac role "obrazu" sciennego, bedzie nadawac klimat i czego w lazienkach nie mozna przewaznie zrobic, to wlasnie cos swietlnego co nie jest swiatlem gornym czy lustrzanym.... a moim zdaniem pomieszczenie robi wlasnie swiatlo, punkty swietlne itp
O skos sie nie martw, dobierzesz kolorek do plytek i bedzie dobrze. Skosy to jest taka rzecz konstrukcyjna ze czlowiek jest do nich przyzwyczajony.

Na wizualizacji ten trawertyn jest bardzo dominujacy, ale jak mowisz ze to bedzie takie bardzo delikatne to walnij sobie na sciane, a co :wink:

Podloge zrobila bym w identycznym odcieniu plytek, nie wprowadzaj zadnego koloru do tego. Ta lazienka jest robiona forma, materialem, pomyslem na wnetrze a nie kolorem.... i tak przelamanie tego bezu bedziesz miala w drzwiach i meblach.

tola
13-04-2007, 22:41
...no właśnie tak zakładałam, że kolor jednolity, a zróżnicowanie fakturą.

Mohag, spójrz Słonko, tu pasek jest dwulinijkowy, a ja chcę taki jeden rządeczek, jedniusi, mogę?
i tu znów pytanie: ten pasek trawertynu ma lekki melanż, jasny z ciemniejszym.
Czy ten łamany trawertyn z tych worków, wiesz... zrobić tylko jasny czy też melanż dwóch lekko różniących się kolorów, tak, jak na tym pasku?

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/fgwsegfwec.jpg

Mohag
13-04-2007, 22:51
Zrob melanz, te kamienie beda na waskich powierzchniach i boje sie ze jak beda w jednolitym kolorze to nie oddadza formy kamienia. Ale dobierz tak kamien zeby byl jak najbardziej jednolity z odcieniami trawertynu.
A z drugiej strony jak juz bedzie ten trawertyn w pasku :wink: to trzeba go do czegos dopasowac, zeby nie byl tak ni z gruszki ni z pietruszki hihi

ale ogolnie to bardzo mi sie podoba ta lazienka 8) a jak jeszcze naprawde skujesz kawalek podlogi i wkleisz otoczaki ktore beda sie odbijac w lustrze, przez co stworza wieksza powierzchnie to bedzie naprawde cacuszko :lol:

aha, ale ten cieniutki, cieniusienki paseczek wpuscisz tez do kabiny ?

tola
13-04-2007, 23:09
polałaś mi trochę miodu na serce, ale pisz o wszystkim, co nietrafione, bo wtedy będę myśleć więcej :wink:
wkleiłam to zdjęcie, o którym pisałam, gapa jestem :roll:

z wejściem paskiem do kabiny....to nie jest tak prosto. Ale żeby opisać problemy związane z tą częścią łazienki, muszę mieć zdjęcie inaczej nie da się tego wyłożyć w sposób choć trochę zrozumiały.
Może po niedzieli Ania mi zrobi wizualizację tej kabiny. Tam jest podwójny skos i dzikie węże, pracuję nad tym 8)

Mohag
14-04-2007, 12:13
Ja potrzebuje troche czasu zeby sie "napatrzyc", pozniej przechodzic z tym i dopiero dochodze do tego co mi w jakims pomieszczeniu nie pasuje :wink:

Jestes bardzo przywiazana do tych ciemniejszych mebelkow lazienkowych ? bo.... wiesz one mi troche przeszkadzaja :roll: burza harmonie calego pomieszczenia, sa za bardzo dominujace jak dla mnie. A do tego wiem ze jedna juz taka podobna masz, to nie skusila bys sie na cos innego 8) :wink:

Przeszukalam neta i znalazlam to o co mi chodzi...

http://www.homesolute.com/typo3temp/pics/a4c8bccc85.jpg

przemysl moze to jasniejsze drewno. Nie sugeruj sie tym ze drzwi masz takie a nie inne, drzwi sie nie wybiera do konkretnego pomieszczenia tylko do calosci domu... a zreszta wchodzac do pomieszczenia drzwi zostawia sie z tylu i patrzy sie na calosc z przodu.

a wiesz jeszcze co pomyslalam, ze moze przejdz sie z jedna plytka scienna do stolarza, sklepu robiacego meble idt i zobacz czy dobierzesz do tego koloru MDF lakierowany 8) Pieknie by wygladalo jakby ta szafka podlatowa byla identyczna w odcieniu jak sciany i tez blyszczaca... blat do niej powinien byc w kolorach trawertynu sciennego...... a i jeszcze ta szafke ktora masz na scianie "pralni" a ktora widac w zestawieniu z ta szafka umywalkowa tez powiesila bym na scianie, tak zeby byla wyzej nad podloga. A najlepiej byloby dac tam dwie wiszace szafki jedna nad druga .. tak zeby pomiedzy kafle bylo widac. Cos takiego jak ma Sonika w kuchni na scianie... ale podobne forma do szafki podblatowej.

dżempel
14-04-2007, 22:03
szczęka parokrotnie opadła mi na podłoge oglądając Twoje fotki.Nic więcej nie napisze bo jestem ciągle pod wrażeniem i kolejne obrazy nachądzą mi się w mózgu.Może jutro Jak pokaże mężowi te fotki( bo ja penetruje całe forum a jemu pokazuje co ciekawsze :o ), to będe mogła sklecić sensownie pare zdań :lol: Powodzenia

jola_anna
15-04-2007, 08:51
Toluś, skąd Ty bierzesz takie czadowe pomysły?

Chyba zaangażuje Cię w roli osobistego aranżera wnętrz;) jak już uporasz się z własnymi :lol:

jamles
16-04-2007, 14:56
Toluś, skąd Ty bierzesz takie czadowe pomysły?

Chyba zaangażuje Cię w roli osobistego aranżera wnętrz;) jak już uporasz się z własnymi :lol:
pierwszy wolny termin to zapewne po wejściu IV RP do strefy euro :-?
a pomysły....Dobromir to ma na noc :wink:

iga9
16-04-2007, 19:27
Bardzo ciekawa ta lazienka. Rzezba z lustrem to hicior! Ale mi podoba sie pomysl Mohag- zeby wprowadzic tam meble w odcieniach lazienki. Osobiscie stwialabym na cos ala drewno w odcieniu jak najbardziej zblizonym do kamienia.

Robin2
16-04-2007, 20:18
Tolu,
masz drzwi wejściowe z doświetlem, które i mnie interesują. Czy możesz mi powiedzieć, gdzie zamawiałaś?

Pozdrawiam!
Robert

tola
16-04-2007, 22:53
Toluś, skąd Ty bierzesz takie czadowe pomysły?

Chyba zaangażuje Cię w roli osobistego aranżera wnętrz;) jak już uporasz się z własnymi :lol:

mam wybujałą wyobraźnię, zawsze tak było i czasem były kłopoty :wink:
uporam, nie uporam, przyjechać do Ciebie mogę, bardzo chętnie :D

Dżempel :lol:

Jamles Dobromir to mój przyjaciel :wink:

Mohag, Iga
myślę sobie i tak mi z tego myślenia wychodzi, że się boję o to, żeby nie było za mdło, jeśli szafki będą jasne.
Ładna ta łazienka na zdjęciu Mohag, ale ona ma jasne ściany, a płytka jest ciemniejsza.
A u mnie płytka jest bardzo jasna. No chyba żeby ściany pomalować na cynamon :roll:

MDF malowany na wysoki połysk zlałby się całkowicie z tą glazurą. I przy założeniu, że wchodzimy w kamień, bambus, otoczaki... lakierowany MDF byłby jak plastik przy tych naturalnych surowcach....jakoś go nie widzę....

...widzę tam drewno....czyli produkt naturalny, lub coś okleinowanego, ale łudząco drewno przypominające. To nie musi mieć wybarwienia takiego samego jak drzwi. Ale chyba jednak coś ciemniejszego, niż glazura.
Myślę, ze dużo się wyjasni po położeniu płytki na sciany. To będzie już inne spojrzenie na to wnętrze. Wkleję wtedy zdjęcia z realu i będziemy wspólnie kombinować, liczę na to :D

Dziękuję za to, że piszecie. Zawsze powtarzam, że to mnie skłania do myślenia :D

Robin2, namiary podaję na priv.

Mohag
17-04-2007, 19:01
MDF malowany na wysoki połysk zlałby się całkowicie z tą glazurą. I przy założeniu, że wchodzimy w kamień, bambus, otoczaki...

wlasnie... kamien, bambus, otoczaki, do tego rzezba i fala :wink: wydaje mi sie ze juz wystarczy przyciagajacych wzrok bajerow.
Pomysl jeszcze o tych jasnych drewnianych szafkach, jak nie mdf hihi
Wiesz czego sie boje, ze jak wstawisz cos bardzo dominujacego, to rzezba i fala straca na znaczeniu i wlasnie one zleja sie z caloscia.

Robin2
17-04-2007, 19:45
Tolu,
dziekuję za namiary, pyszną kawę w pieknym miejscu i wyborne towarzystwo ;)
Wierny czytelnik Robert

tola
17-04-2007, 20:34
Robercie, było mi niezwykle miło gościć Cię na budowie.
Cieszę się, że mnie odwiedziłeś. Zapraszam częściej :D

dżempel
17-04-2007, 21:01
pokazałam mężowi Twe fotki (masz za dużo stron , :roll: wiec był troche zniecierpliwiony) patrzył ,patrzył a później powiedział -My tak dopieszczonego ani ogrodu ani domku niebędziemy mieli !!!!!!!!!!!!!! Ciekawe co on miał na myśli :roll: :evil: chyba niewzioł mnie za lenia (ale przy Tobie )to tak wygląda. :-?

tola
17-04-2007, 21:36
Dżempel, on po prostu żartował :wink:
jak ja swojemu chcę coś w necie pokazać, to zwykle też jest zniecierpliwiony 8)

tola
17-04-2007, 22:30
W ogrodzie zakwitły pierwsze kwiaty, tulipany jeszcze w pąkach, ale żonkile, hiacynty, szafirki, sasanki, żagwin, prymulki już zdobią rabaty

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/4352d.jpg

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/afr23.jpg

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/352312dq.jpg

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/qwrqwrq22.jpg

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/4t42r3123r.jpg

dżempel
17-04-2007, 22:38
Nienapisałam ,ze bardzo mu się podobało. Ale faktycznie obydwoje jesteśmy bardzo "wygodnymi "ludżmi chętnie ogród ale taki który niebędzie wymagał za dużo pracy(3500m2)czyli duuużo trawy właśnie zasialiśmy -(wschodzi)piękny dom tak (ale przemyślany,żebyśmy się niezapracowali w nim). może przez to ,ze za dużo pracujemy ,a jak wracamy to lubimy leżeć!!!!!!!!ALE DOM MASZ CUDNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: OGRÓD JESZCZE ŁADNIEJSZY( wiem co mówie bo obydwoje z mężem jesteśmy z zawodu tech.ogrodnikami) :o

roszponka
18-04-2007, 17:37
Tolu po dłuższej nieobecności zajrzałam na forum (od kiedy pracuję nie mam na to czasu) i widzę u Ciebie coś się dzieje!!
Projekt łazienki jest suuuper,ja bym się zdała na opinię projektantki.
Dla mnie jest cudo.
Może to pęknięcie nad wucetami bym zlikwidowała.
Ogród masz zaje....fajny zazdroszczę Ci go :lol: :lol:
pozdrowionka

kaaj
19-04-2007, 07:41
tolu, uwielbiam zdięcia Twojego ogrodu :o

lidiasiem
21-04-2007, 23:20
skoro przy moim wooooolnym komputerze przebrnęłam cierpliwie przez wszytkie kolejne powoli ładujące się strony i dotarłam do końca to chyba znaczy jedno że bardzo mi się podobało i wszystkie należne Ci ochy i achy są zbędne. Czekałam na kolejne zdjęcia jak na kolejny odcinek pasjonującego serialu :lol:
Twoje pomysły są super i poważnie zastanawiam się nad skorzystaniem z Twoich usług ( to nie żart możemy omówic stawkę na priv :D )
Ja dopiero zaczynam budować, ale może akurat do tego czasu skończysz u siebie :wink:
Śledząc ten wątek zauważyłam że już trochę trwa to wykańczanie, a chyba jeszcze przed tobą mnóstwo pracy, więc chyba na Twoje rady przyjdzie mi poczekać i to pewnie długo po kolejka chętnych już też jest długa.
Cały czas frapuje mnie jak czyścisz swoją plażę nad wanną??????

tola
23-04-2007, 10:45
Roszponko, decyzja została podjęta, pęknięcie zostaje, ale w innym układzie niż na wizualizacji. Postaram się wieczorem wkleić zdjęcia ostatecznej koncepcji.

Kaaj, dzięki takim wpisom wierzę, że wklejanie zdjęć ogrodu jest komuś potrzebne. Dziękuję, będę pokazywać swoje roślinki z największą przyjemnością wiedząc, że ktoś się do tych zdjęć uśmiecha tak samo jak ja :D
Byłam w sobotę na targach ogrodniczych, przed bankructwem uchroniła mnie pogoda. Było tak przeraźliwie zimno i wietrznie, że wyjechałam czym prędzej prawie z urwaną głową :wink: oczywiście kilka odmian lilii, płożący jałowiec szczepiony na pniu, i kilka innych perełek ogrodniczych wyjechałao wraz ze mną :D

Lidiasiem witam serdecznie w moim wątku :D
Wiem, że przebrnięcie przez wszystkie strony nie jest łatwe, ale jak się buduje kilka lat to i stron przybywa :wink:
Pytasz jak czyszczę swoją plażę przy wannie. Otóż ja jej wcale nie czyszczę.
Kurzy się ona spokojnie, w pył budowlany obrasta i nikt jej w tym nie przeszkadza :roll:

Dlatego nie kończę jej, bo dopiero przy przeprowadzce wszystko z niej wyrzucę i zrobię od nowa kupując świeży piasek. A jak to się będzie sprawdzać potem....nie wiem, pożyjemy zobaczymy 8)

tola
24-04-2007, 09:50
Jestem zdruzgotana. Zastanawiałam się od jesieni nad tym, dlaczego "usycha" mi trawnik. Wczoraj postanowiłam na części trawnika zrobić rabatę, trochę roślin z targów ogrodniczych przywiozłam. Kiedy podniosłam darń do góry, moim oczom ukazał się makabryczny widok...tłuste, obrzydliwe pędraki wcinające korzenie mojego trawnika. Poczytałam wiadomości w sieci na ten temat...załamka, nic ich nie wytruje. Co teraz robić???

A to wizualizacja mego "pęknięcia" w łazience po modyfikacji.
Ta szczelina będzie podświetlona, na szklanych półkach postawię jakieś fisie, lub zwisający bluszcz. Zmierzyłam szerokości zabudowy geberitów, to pęknięcie zmieści się między nimi.
W lustrze na wysuniętym pionie widać pionowe odbicie fali, która będzie przy umywalce. Pęknięcie między sanitariatami poprowadzone zostanie podobnie, tak, by się ładnie zgrało.

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/wiz2.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/wiz1.jpg

AgataL
24-04-2007, 10:14
Bardzo mi się podobają "Twoje" pęknięcia. Wygląda to oryginalnie. Nie mogę doczekać się chwili gdy będą już przeniesione na ścianę.
Pozdrawiam.

tola
24-04-2007, 10:17
Agatal dzięki :D Mam nadzieję, że realizacja będzie dużo ładniejsza od tych wizualizacji. Glazura kupiona, teraz tylko czekać na pana Grzesia, który zawalony robotą, nie wiadomo kiedy się u mnie pojawi :roll:

tu mam jeszcze ujęcie od strony kabiny prysznicowej, pękniecie odwróci uwagę od widoku na sanitariaty...zawsze to biorąc prysznic lepiej popatrzeć na coś ciekawszego od sedesu :wink:

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/wiz3.jpg

aka z Ina
24-04-2007, 17:54
Tolu-Ty jak coś wymyślisz to zatyka, jak zawsze!!!!!!!!Pięknie :D


kurcze a tego robastwa nie zazdroszczę :-? Cholerka jak to się tępi??? :evil: tulam mocno :(

Robin2
24-04-2007, 19:14
Tolu,

krety lubią takie pędraki ;)

To tak żartem. A serio- spróbuje się czegoś na ten temat dowiedzieć.

tola
24-04-2007, 21:38
Robin2, krety lubią pędraki, ale ja nie lubię ani pędraków, ani kretów :roll: :wink:
Mam nadzieję, że się dowiesz o jakimś cudownym, czarodziejskim środku niszczącym to obrzydlistwo, bo ja dowiaduję się tylko tego, że nie ma na nie mocnych :(

Aka z Ina, dzięki za tulanie :D

tosinek
24-04-2007, 21:59
Tolu mnie się to ostatnie pęknięcie bardziej podoba, wydłuża łazienkę a przy okazji czynią ją przyulną
A co do pendraków może jest roślinka, której one nie jedzą????

agiis
25-04-2007, 08:07
pionowe peknięcie super, duzo lepiej niz poziome, trzymam kciuki za realizację, nie moge sie doczekac aż skończysz, pieknie u ciebie będzie 8)

agaFro
25-04-2007, 16:25
Witaj Tolu,
Bardzo podobają mi się Twoje zdjęcia ogrodu. Chciełabym aby i u mnie tak było. Jestem dopiero na etapie robienia podjazdu i alejek z kostki. Przygladam sie Twoim alejkom i zastanawiam się czy u Ciebie sa jakies obrzeża czy ich rolę pełni kostka? Obrzeża dosyc dużo kosztują a i estetycznie Twoje rozwiązanie jest o wiele lepsze (no chyba że się mylę i masz ułożone obrzeża w kształcie kostki-palisadę?).
Pozdrawiam,
Agnieszka :D

Cpt_Q
25-04-2007, 22:37
Tolu - no weź już się nie znęcaj. Ja dopiero w domowe progi powróciłem, a juz kopiemy rowy wokół domu, hałdy ziemi z gliną wokół, huk pękającego betonu... jeszcze walizki dobrze nie rozpakowałem, a tu takie cuda u Ciebie ...
Chociaż nasze tulipany już mordy pootwierały :D
A muszelki czekają... :wink:
Dzień dobry tak przy okazji :D

Aga J.G
26-04-2007, 09:30
Tolu mam nadzieję że uda się wyplenić te robactwo - trzymam za to kciuki :)
Łazienka będzie SUPER :)

tola
26-04-2007, 10:22
Tosinek, na łąkach przy mojej posesji widać sporo ptaków, mam nadzieję, że wydziobią mi te pędraki. Zauważyłam na trawniku takie dołki, mam nadzieję, że to od ich dziobów 8)

Agiis, dzięki, trzymaj mocno, wszystkie "dobre moce" są potrzebne :D

AgaFro, obrzeża krawężnikowe mam tylko w tej części na wprost wejścia do domu. Wszystkie ścieżki są tylko z kostki, ukorzeniona trawa mocno je dociska i nic się nie rozłazi.

Cpt_Q, miło Cię tu witać Qba :D
znów na lądzie...ciasno, co :wink:
(...to są muszelki, tak?...wygadałeś się :lol: )

Aga J.G., mam nadzieję, że będzie dobrze. Kupiliśmy płytkę glazury, wygląda dobrze. Tylko teraz z glazurnikiem kłopot, nie wiem, kiedy znajdzie czas, zawalony robotą :roll:

Aga J.G
26-04-2007, 10:31
Tolusia teraz wszędzie problem z robotnikami :o :roll:
Będę mocno zaciskała kciuki :)

roszponka
28-04-2007, 11:27
Tolusia pęknięcie pionowe super,dużo lepsze od tamtego!!
Co do pędraków to nie wiem jak z nimi walczyć,ale chyba na nie nic nie ma.
czekam na łazienkę
pa pa pa

tola
02-05-2007, 13:03
Roszponko, pozdrawiam :D

Ostatnio w hotelu, w którym nocowałam widziałam piękny blat w łazience.
Ciekawe, co to za kamień?

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/b.jpg

Pomimo przymrozków każdej nocy, lodowatego wiatru i temperatury w dzień nie przekraczajacej 8 stopni, ogród kwitnie...

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/rqrerf23.jpg

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/r2d3r23.jpg

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/asdasw.jpg

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/aaa.jpg

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/r23r2dddd.jpg

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/23r23rdff.jpg

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/r2323r2rf.jpg

Janika
02-05-2007, 16:15
Tolu czy to nie jakiś egzotyczny granit ??? Ale przesliczny jest... Twoje kwiatki też !

ruskowa
03-05-2007, 18:54
Ogród przepiękny, mam go w ulubionych, a kamień to chyba onyx, a może onyks (nie sprawdzałam pisowni) :oops:

mbied1
09-05-2007, 09:47
I jak z tym robactwem poradziłaś sobie, czy jednak jeszcze walczysz? , a łazienka , moja wyobraźnia nie ejst najlepsza:) więc doradzić nie potrafię, ale sądząc po wykonywanej przez ciebie pracy ( z pasją, z gustem), na pewno bedzie dobrze.:)

Zgadza się ładny ten kamień w tej hotelowej łazience, mi też się bardzo podoba.

Anoleiz
09-05-2007, 09:56
ja tak z kąta się przyglądam i podziwiam :oops:

:)

jamles
25-05-2007, 00:26
:roll:

AgataSS
25-05-2007, 07:22
Ten kamień, który CI się spodobał to marmur o nazwie Rain Forest Brown :) Jeden z piękniejszych marmurów, dosyć popularny więc u każdego kamieniarza powinien być dostępny.

Żelka
25-05-2007, 10:21
Ten kamień, który CI się spodobał to marmur o nazwie Rain Forest Brown :) Jeden z piękniejszych marmurów, dosyć popularny więc u każdego kamieniarza powinien być dostępny.
Tak jest, dostepny jest bez klopotow. :P
Tolu co slychac w domku, cos sie robi? :roll:

tola
25-05-2007, 21:50
Janika, Ruskowa, Mbied1, Anoleiz dziękuję za miłe słowa, pozdrawiam serdecznie :D

Jamles :wink:

Agata SS, dziękuję za nazwę marmuru, jestem ciekawa ceny, pewnie powalająca :roll:

Zeljka, ja to powinnam chyba dostać medal za cierpliwość w budowaniu tego domu :roll: :wink:
wszystkie materiały do zrobienia łazienki przygotowane, glazurnika nie ma :roll:
co za czasy :evil:
z tej złości kupiłam meble ogrodowe, na tę pergolę narożną i ławkę ogrodową, którą postawiłam od strony zachodniej, pod oknem salonu. Czyli znowu coś do ogrodu niestety...pstryknę zdjątka. Meble zrobił mi stolarz z drzewa modrzewiowego. Przynajmniej jeden fachowiec, z którym nie ma problemu i mimo nawału zleceń, stara się dotrzymywać terminy.

Żelka
26-05-2007, 12:23
No tak, coraz wiecej trzeba cierpliwosci w tym budowaniu. Bo albo nie ma fachowcow albo jak juz przyjda, to znikaja i wracaja, znikaja i wracjaja.., albo i nie wracaja... Co sie porobilo.... :roll:
Tolu Ty chociaz juz ten ogrod masz przepiekny, jest gdzie usiasc i odpoczac, a domek wykonczysz po woli... wiecej i tak masz za soba. :wink:

tola
01-06-2007, 22:28
Zeljka, to prawda, jest już na czym usiąść...w ogrodzie, bo w domu nie koniecznie :wink:

tu narożnik jeszcze pusty

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/222.jpg

tu już jest bardziej romantycznie i wygodnie

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/irysy.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/pergola.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/awki.jpg

ławka pod oknem salonu, to na niej siedząc patrzę na zachodzące słońce

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/awka.jpg

rośliny na skarpie rozrosły się niemożliwie, będę się dzielić z sąsiadami

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/skalniak.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/konika.jpg

murek kamienny obrasta roślinami, przez to wygląda bardziej naturalnie wtopiony w tę część ogrodu

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/kamyki.jpg

okno kuchenne już nie jest samotne, ale otoczone zielenią funkii, wierzbą płaczącą, jałowcami, cytrynowymi berberysami

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/front.jpg

dom powoli wtapia się w zieleń, wrasta w otoczenie, co mnie bardzo cieszy :D

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/dom.jpg

i mój dzielny rododendron, który rosnąc w bardzo niesprzyjających warunkach, tak pięknie mi zakwitł

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/azaliaaa.jpg

bodzio_g
01-06-2007, 22:45
to jest ...niemożliwe , żeby mieć taaaaaaaaaki ogród :roll: :roll: :roll:

Mohag
01-06-2007, 22:54
Tolu, no pieknie, pieknie... wszystko jest cacy, ale dalej czekam na lazienke z kamyczkami a Ty uczysz cierpliwosci :wink: :lol:

tola
01-06-2007, 23:01
Mohag, stęskniłam się za Tobą :D
tej cierpliwości to sama się uczę, mój pan od łazienki ma poza miastem cały ogromny dom do zrobienia...nie wiem, kiedy skończy.
A ja nie chcę do tego projektu brać kogoś z ogłoszenia.
Glazura w garażu, ja chyba gdzieś na urlop śmignę, bo mnie już nosi :roll:

KozAnka
01-06-2007, 23:14
Przepiekny ogrod! Po prostu cudowny. C U D O W N Y !!!

tola
01-06-2007, 23:20
Bodziu...bo to iluzja, Copperfield trochę pomógł :wink:

KozAnka, dziękuję :D

tola
01-06-2007, 23:45
coś tam jeszcze znalazłam

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/co.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/r.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/wierzba.jpg

http://i17.photobucket.com/albums/b89/tola2/fiolet.jpg

Renatka
02-06-2007, 00:07
Bodziu...bo to iluzja, Copperfield trochę pomógł :wink:


No chyba, bo to niemożliwe!
A ten dywan trawnikowy to chyba jakiś potrójny.
Tolusia, tak pięknie, że brak słów. Ja nie wiem jak Ty to robisz, że tak wszystko pięknie Ci rośnie "mimo niesprzyjających warunków" :wink: :D
U mnie nawet w super sprzyjających warunkach tak w połowie nie bedzie. :( :oops: