PDA

Zobacz pełną wersję : DOM TOLI



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63

Angelika
25-10-2007, 10:55
ha i to jest pomysł, normalnie zrobimy objazdową ekipę wykończeniową ... i taniej będzie i weselej... ;)

To nawet niezly pomysł :-)

Anoleiz
25-10-2007, 11:02
myśle, że tak po tygodniu u każdego i wykończeniówkę byśmy mieli z głowy... śpiwór każdy bierze we własnym zakresie, napoje rozgrzewające zapewnia "wykańczany" ;) i już

DarioAS
25-10-2007, 11:46
to jesteśmy umówieni, czekam z utęsknieniem i od jutra stoję na drodze i wypatruję :lol:
przyjeżdżajcie szybko, bo noce zimne i nie wiem ile wytrzymam :roll: :wink:

zgarnijcie po drodze Angelike, Mikite, Jea, DarioAS, Jamlesa i innych
będzie weselej :D bigos i rafaello macie jak w banku, wałki do malowania też.
Może i łupek machniemy, w końcu na co czekać 8)

bigos powiadasz...
i rafaello....

już się pakuję :P

tola
25-10-2007, 12:34
śpiworów u mnie dostatek, materace też są, w kominku napalimy, sąsiad z gitarą przyjdzie i będzie gicior, jak mawiają dzieci :wink:

Pogoda na Podlasiu piękna, od niedzieli cały czas słońce i w dzień całkiem ciepło.
A w Dworku w Kiermusach, który bardzo dobrze znają Warszawiacy, giełda staroci...jeśli ktoś lubi, można tam poszaleć na zakupach :D

DarioAS
25-10-2007, 13:52
coraz bardziej podoba mi się ta sprawa..
:wink:

bodzio_g
25-10-2007, 13:59
gdyby mi " mamuśka " pozwoliła to ...już bym jechał :roll: :wink: :D

tola
25-10-2007, 14:15
Takie płytki wybrałam do dolnej łazienki, glazura już przyklejona, a ściany do malowania oczywiście rozbabrane

http://www.novinki-plitki.ru/catalog/fap/velvet/fap-velvet-big.jpg

http://www.novinki-plitki.ru/catalog/fap/velvet/tile/velvet_beige.jpg

http://www.novinki-plitki.ru/catalog/fap/velvet/tile/velvet_brown.jpg

http://www.idealceramic.ru/plitka/fap/velvet/brown_04.jpg

te róże na tej płytce dekoracyjnej mają lekki połysk w kolorze mosiądzu
płytka została przecięta na pół, czyli z 30cm, na 15 i przyklejona na całej szerokości ściany pod lustrem.

Umywalka nie będzie tradycyjnie mała i przymocowana do ściany, jak to w małych wc, ale będzie stała na stołku :roll:

już kupiony razem z taką baterią jak na zdjęciu. Wiem, że będę ciągle czyścić to szkło, po którym spływa woda, ale trudno, zaryzykuję, bo mi się ta bateria bardzo podoba. Pionowa wneka w ścianie bedzie wykończona na dole szkłem wyokrąglonym i fazowanym jak ta bateria.

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/odlotazienka.jpg


zdjęcie pochodzi ze sklepu

Angelika
25-10-2007, 15:05
śpiworów u mnie dostatek, materace też są, w kominku napalimy, sąsiad z gitarą przyjdzie i będzie gicior, jak mawiają dzieci :wink:

Pogoda na Podlasiu piękna, od niedzieli cały czas słońce i w dzień całkiem ciepło.
A w Dworku w Kiermusach, który bardzo dobrze znają Warszawiacy, giełda staroci...jeśli ktoś lubi, można tam poszaleć na zakupach :D

Oj Tola kusisz, kusisz. No to biorę jaska pod główkę z domu i wyruszam w podróż.

Też się zastanawialam nad tą baterią i nad zlewem ze szkła, ale zrezygnowałam. Postawiłam na rustykalny styl. Ale w następnej chatce - pewnie będzie nowocześnie ;-)

Teska
25-10-2007, 15:52
Tolu


kto produkuje te plytki?

jamles
25-10-2007, 16:20
Tolu


kto produkuje te plytki?
http://www.fapceramiche.com/index.html ....włoskie

25-10-2007, 18:28
śliczne te płytki, jaka jest cena?

tola
26-10-2007, 12:49
Verunia, płytka wg mnie droga, po 196 zł. za metr, jedna płytka dekoracyjna ta z różami 160 zł za sztukę.
Kupiłam je dlatego, że moje wc jest małe, glazura tylko do wysokości 1.20, wyżej malowanie, więc nie dużo tej płytki.
Poza tym cena była obniżona do 145 zł, gdyż ktoś zamówił tę płytkę i potem zrezygnował. To co jest na stanie magazynowym było tańsze, inne kolory sprowadzane na zamówienie już po tej wyższej cenie.
Płytka w realu jest o niebo ładniejsza niż na zdjęciu.
Ta jasna ma melanż kolorystyczny od ecru, wanilii, beżu, żółci do odcieni oliwki i szarości. To paseczki mają takie różne odcienie i pięknie to wygląda.
Ciemna płytka też ma zróżnicowanie kolorystyczne w tych paskach od ciemnej czekolady, przez toffi, śliwkę i inne odcienie brązów.
W komplecie jest też gres podłogowy w kolorach i jasnym i ciemnym, jak kto woli. Ja wybrałam jasny ze względów praktycznych, choć ciemny podobał mi się bardziej.

Producent to firma FAP, seria Velvet , link wkleił Jamles patrz wyżej.

No i dobra wiadomość dla mnie, pan od malowania zgodził się skończyć moje łazienki, ma wejść po 1 listopada. Trzeba jednak dalej kciuki trzymać, bo pewność będzie wtedy, kiedy zwiezie swoje 'Instrumenty" :wink:

Niezależnie od tego wszystkich chętnych do pomocy w mojej wykończeniówce serdecznie zapraszam, w tej kwestii nic się nie zmieniło :D
Do bigosu i rafaello dorzucę jeszcze lazanię, ponoć wychodzi mi całkiem niezła 8)
Mglisto dziś na Podlasiu, tak listopadowo już, kawa niezbędna, by oczy dało się otworzyć :wink:

tola
26-10-2007, 12:52
gdyby mi " mamuśka " pozwoliła to ...już bym jechał :roll: :wink: :D

proszę o numer telefonu do "Mamuśki"...załatwimy Ci przepustkę :D

26-10-2007, 15:42
Ja jutro będę przejeżdżać koło ciebie , to pomacham chusteczką :D
No to te płytli mi odpadły :( bo chciałam do dużej łazienki i trochę by mnie to trzepneło po kieszeni. Chyba się muszę zadowolić rodzimą produkcją :roll:

Angelika
29-10-2007, 11:28
Ja jutro będę przejeżdżać koło ciebie , to pomacham chusteczką :D
No to te płytli mi odpadły :( bo chciałam do dużej łazienki i trochę by mnie to trzepneło po kieszeni. Chyba się muszę zadowolić rodzimą produkcją :roll:

Jak juz ktoś powiedział: Budowanie to sztuka kompromisu :-)

tola
29-10-2007, 13:03
Verunia, wypatrywałam, wypatrywałam i nie wypatrzyłam :(
a czekałam z kawą i ciastem...

tola
29-10-2007, 13:29
Jak juz ktoś powiedział: Budowanie to sztuka kompromisu :-)

Oj tak, święta prawda.
W czasie budowy o wiele rzeczy walczyliśmy, by były takie, jakie chcieliśmy.
Stąd okres budowy tak długi. Z wielu zrezygnowaliśmy, mierząc siły na zamiary.
Choć niejednokrotnie próżność podpowiadała co innego :wink:
Największe kompromisy to lukarny, a nie wole oka, bo dużo taniej, okna okleinowane, a nie drewniane,
działka 800 metrów, a nie 1500, kostka betonowa, a nie kamienna.
Tych mniejszych kompromisów jest dużo więcej...pogodziliśmy się z nimi.
O niektórych myślimy, że jak przyjdą lepsze czasy, to się wymieni, jeśli nie, to polubimy to co jest.
W myśl zasady, że trzeba się cieszyć każdym drobiazgiem, każdą chwilą.

Dziś mamy swoje małe święto, 19 Rocznicę Ślubu
niezły staż :wink: ...chciałoby się co najmniej drugie tyle :D

Amtla
29-10-2007, 14:15
Tolu,

pozwól, że jako pierwsza złożę serdeczne gratulacje Tobie i Małżonkowi.

Nie pozostaje życzyć nic innego jak drugich i trzecich tyle...


A tak na marginesie, to bardzo się ucieszyłam. Sądziłam, że Wasza działak to właśnie jest z tych rzędu 1500m. A tu miła dla mnie niespodzianka - tak prawie jak u mnie. Nie jest zatem tak źle, jak się ślicznie zieleń i kamlotki wkoponuje to może wyglądać na olbrzymią :wink:

Pozdr

jea
29-10-2007, 14:20
Tolu, wszystkiego dobrego w dalszej wspólnej wędrówce przez życie, dużo spokoju, wiary w przyszłość, dobrej bezinteresownej i wiecznej miłości, bo tylko dlatego warto żyć.

frosch
29-10-2007, 14:35
Tolunia :D
zyczymy Tobie i M . , abyscie dalej szli przez zycie trzymajac sie mocno za rece : zawsze usmiechnieci , zawsze razem, zawsze pewni swoich uczuc !!!!!!!!!!
Frosia z Froschem :D :D :D



http://www.e-drinks.com.pl/images/szampan3.jpg

Angelika
29-10-2007, 14:51
Dziś mamy swoje małe święto, 19 Rocznicę Ślubu
niezły staż :wink: ...chciałoby się co najmniej drugie tyle :D

Oj Toluś, to ogromniaste gratulacje. Życzę mnóstwo miłości, namiętności, szcześcia, wytrwałości. Samych radosnych chwil i zero złości. No i kolejnych wspólnych co najmniej 19 lat!!!

Żelka
29-10-2007, 14:53
Gratulacje Tola!

tola
29-10-2007, 16:52
Amtla, dziękuję pięknie za życzenia.
I też się cieszę, że poprawiłam Ci humor odnośnie gabarytów działki.
Małe jest piękne? :wink: ...czemu nie, mniejszy teren można bardziej dopieścić 8)

Jea, dzięki,
człowiek z wiekiem nabiera mądrości życiowej (ponoć :wink: ) i łatwiej mu zdefiniować pojęcie prawdziwego szczęścia :D pozdrawiam całą Rodzinkę :D

Froschka, buziaczki wielkie za piękne życzenia i Tobie i Froschowi :D

Angelika, bardzo dziękuję za dobre słowa. Tak całkowicie bez spięć, to się chyba nie da, bywa, że ostro się spieramy.
Dwa dość silne charaktery, to czasem iskrzy :wink: ale przynajmniej nie jest nudno :D
jeszcze raz bardzo dziękuję.

Zeljka, dzięki za gratulacje :D

No i szampan od nas dla Wszystkich wpisujących się i czytających
i fragment studenckiej piosenki, (czasy w których się poznaliśmy), tak mi się teraz przypomniał :D

...niech nam będzie w kolorowym kolorowiej,
przeżywajmy, póki co, póki sny,
niech muzyka nam chodzi po głowie,
bo muzyka, muzyka - to my ....

http://slub.onet.pl/_i/obrazki/przyjecie/toast.jpg

Sloneczko
29-10-2007, 19:21
Gratulacje i dla Twojego Męża Toluś, że ma taką wspaniałą żonkę :) http://www.awesomebackgrounds.com/templates/as-fireworks-anim-1.GIF

tosinek
29-10-2007, 20:11
Tolu, 19 to cudowna liczba zapowiadająca najlepsze lata!

joola
29-10-2007, 20:24
TOLU I MIRKU
:D
Wśród ciągłej życia pogody,
niech rozkosz Was oplata,
wśród miłości , wiary, zgody
żyjcie w zdrowiu długie lata.

http://www.wsp.krakow.pl/zsp/pages/szampan.jpg http://kwiatek.i5.pl/images/fullsize/ko3.gif

marjucha
29-10-2007, 21:49
No i wyjdzie, że odwiedzam Twój dziennik tylko jak jest impreza, ale co mi tam :wink:
Wszystkiego najlepszego z okazji dzisiejszego święta. :D

Anoleiz
29-10-2007, 22:06
To ja też się podpinam.. bo przecież bywam i czytam i oglądam i podziwiam i... no i wszystkiego naj najcieplejszego :)))

roszponka
29-10-2007, 22:17
Tolu wszystkiego naj, naj,najlepszego w tak piękną rocznicę Wam życzę.
Za rok okrągła.

rrmi
29-10-2007, 22:27
Mialam nosa , zeby zajrzec do Ciebie Sis

Najlepsze zyczenia :P :P

http://www.stalwit.nazwa.pl/flowersonline/osp72/images/Bukiet-11.jpg

Zakrzewianka
30-10-2007, 10:16
Tolu,

najszczersze gratulacje Tobie i Mężowi.

Chcialabym Tobie również bardzo podziękować za Twoją galerię. Zawsze, gdy problemy na budowie mnie podłamują, zaglądam do Twojej Galerii. Piękny dom i ogród podnosi mnie na duchu.

Pozdrawiam serdecznie i jeszce raz wszystkiego najlepszego

tola
30-10-2007, 10:27
Sloneczko, muszę pokazać Mirasowi to, co napisałaś, może w końcu uwierzy :wink: :lol:

Tosinek, rzeczywiście, 19 to piękna liczba, niby tak niedawno tyle miałam...hm....niedawno :wink:

Joola, dziękujemy za piękne życzenia, no i jak zwykle, buziaki od Mirka :roll: :D

Marjucha, dzięki, jak rozumiem, muszę więcej imprezować, byś tu częściej zaglądał :wink:
to się da zrobić :D

Anoleiz, miło mi baaaaaaardzo, że tu zaglądasz, pozdrawiam serdecznie i dziękuję :D

Roszponko, tak, za rok okrągła rocznica ślubu, okrągłe rocznice naszych urodzin,
okrągła liczba lat budowania (5 :roll: )...no i może przeprowadzka...fajnie by się to wszystko zgrało :D

Rrmi, dziękuję, pograliśmy wczoraj dużo dobrej muzyki z tamtych lat, jak zwykle się wzruszyłam, ale też i pomyślałam o Tobie, tak już mam, tak już będzie :D

Zakrzewianko, bardzo dziękuję za miłe słowa, one utwierdzają mnie w przekonaniu, że to co wklejam i piszę, ma sens, jest komuś choć trochę potrzebne. Pozdrawiam najserdeczniej i zapraszam :D

Późnym wieczorem wyciągnęliśmy z szuflady lekko przykurzoną (wstyd :oops: )
kasetę wideo z tamtego Dnia, sprzed 19 lat...
wróciło mnóstwo wspomnień, obrączka, która nie chciała wejść na palec, bo spuchł, z emocji chyba,
orkiestra, która się spóźniła o ponad godzinę, fotograf, który przyszedł do kościoła w połowie uroczystości,
wspominaliśmy wszystkich przyjaciół z akademika, którzy uczynili z przyjęcia weselnego takie balety,
że do dziś wspominając śmiejemy się do łez :lol: :lol: :lol:

i utwór Phila Collinsa "A Groovy Kind Of Love, który był głównym motywem muzycznym na naszej kasecie, do dziś mam dreszcze

http://taneczna.wrzuta.pl/audio/17Sgti0zPG/phil_collins_-_a_groovy_kind_of_love

DarioAS
30-10-2007, 17:04
a ja taka spóźniona...
:o :o :o :o
http://www.serenity.pl/ekartki/wyspy/czekoladki.jpg

samych słodkości na dalszej drodze życia i spełnienia marzeń najskrytszych...

rrmi
30-10-2007, 19:11
Rrmi, dziękuję, pograliśmy wczoraj dużo dobrej muzyki z tamtych lat, jak zwykle się wzruszyłam, ale też i pomyślałam o Tobie, tak już mam, tak już będzie :D


Chyba zaczne zadzierac nosa .
No bo jesli Ty pomyslalas o mnie w taki dzien to chyba moge , co ? :D :P

Sonika
30-10-2007, 21:04
Toluś - samych słonecznych dni i żebyście zawsze trzymali się za ręce - tak jak do tej pory!!! :D :D :D

http://images4.fotosik.pl/261/e5885d7dab20f714.jpeg

30-10-2007, 22:26
Verunia, wypatrywałam, wypatrywałam i nie wypatrzyłam :(
a czekałam z kawą i ciastem...
:( Machałam przez cały czas, ale pewnie w tym czasie parzyłas kawę
Nic to, jeszcze to nadrobimy :D
Dużo szczęścia i żeby zawsze miłość kwitła między Wami jak te róże
http://kwiatek.i5.pl/images/fullsize/red-dozen-green.gif

Asia R.
31-10-2007, 08:59
Tolu, przeglądając internet natknęłam się na pewną stronkę i odrazu przypomnialam sobie o Twoich dylematach z łupkiem.
Zerknij:

http://www.stegu.pl/gal.php?back=mexicana&gal=kamieniopodobne/gal/mexicana&il=32&id=15

ooooo a tutaj ściana z kominkiem w środku - coś podobnego jak u Ciebie:

http://www.stegu.pl/gal.php?back=alaska&gal=kamieniopodobne/gal/alaska&il=17&id=9

Pozdrawiam :D

krzysztof54
31-10-2007, 14:55
Lepiej późno, niż wcale więc i ja przyłączam się do gratulacji z okazji rocznicy ślubu i życzę, abyście następną świętowali we własnym, kompletnie urządzonym domu. :lol:

Pozdrawiam,
Krzysztof

Zakrzewianka
31-10-2007, 15:35
Tolu

chcialam jeszcze zapytać, czy te ścianki z wnękami i prześwitami to masz murowane, czy z płyt gipsowo - kartonowych? ja chcialabym zrobić taką zabudowę w bibliotece i zasranawiam się, jak to zrobić.

Pozdrawiam

tola
02-11-2007, 00:24
DarioAS, dziękuję za życzenia i słodkości,
wiśnie w czekoladzie to moja największa słabość (w temacie łakoci :wink: )

Rrmi Sis, Ty to możesz nosa zadzierać cały czas.
Jak talenty rozdawano, to byłaś pierwsza we wszystkich kolejkach.
I Ty dobrze o tym wiesz kochaniutka.
Moje wielkie gratulacje za całokształt :D
Jak śniegi stopnieją, to się wybiorę, by te gratulacje złożyć osobiście, na progu domu (to moje marzenie)...buziaki :D

Soniczko, Verunia, dzięki za życzenia i przepiękne róże.
Jak dobrze, że ilekroć tu zajrzę, to one zawsze będą świeże :D

Krzysztofie54, spróbuję sprostać Twoim życzeniom, pozdrawiam :D

Asia R, dziękuję za te linki. Firmę Stegu znam, widziałam ich wyroby w Castoramie. Płytki są ciekawe, ale kolorystycznie nie było tego, czego szukam.
Na zdjęciach wyglądają lepiej niż w rzeczywistości, tak więc chyba ten naturalny łupek wybiorę i niech się dzieje co chce :wink:

Zakrzewianka, tak, te moje wnęki są kartonowo-gipsowe.
Myślę, że możesz je wykorzystać w pomieszczeniu przeznaczonym na bibliotekę. Półki wyłożysz drewnem, albo szkłem i będzie dobrze.
Ja tez tak chciałam zrobić w takim dodatkowym pomieszczeniu nad garażem, ale muszę tam położyć tapety, dużo jest pęknięć, więźba mocno pracuje i tapeta to zamaskuje.
A wyklejanie takich wnęk byłoby kłopotliwe, tak więc chyba będą drewniane półki.
Marzą mi się przymocowane do takich prawdziwych okorowanych, sękatych sosnowych pni, które byłyby stelażem takiego regału. Półki też takie nie wygładzone heblem, dość surowe. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

joola
02-11-2007, 10:16
Toluś znalazałam coś takiego, nie jest to Twój kolor ale popatrz, a nóż widelec jakiś szczegół Ci wpadnie w oko :wink:

http://www.camis.pl/galery/img/kominki_nowoczesne/n87b.jpg

tola
03-11-2007, 21:10
Joola, dzięki,
wszystkim wklejanym zdjęciom uważnie się przyglądam i coraz bardziej utwierdzam w przekonaniu,
że jeśli łupek jest ładny, a jest,
to położony na dużej powierzchni będzie miał swój urok i nie będę się tego bała.

A dziś w prywatnym wątku będę uprawiać lokalną prywatę :wink:
Nasza Jagiellonia pokonała dziś brawurowo Lecha :roll: :wink: 4:2
i mimo iż jest beniaminkiem w Ekstraklasie, to zajmuje 8 miejsce w tabeli na miejsc 16 :D :D :D

Rrmi, dziś nie Kubica, ale Jagiellonia PANY :wink: :lol: :P

wasiek
11-11-2007, 00:36
Tolu, zaglądam tu często od dłuższego czasu :) i nie mogę patrzeć jak ten wątek spada.......
Jak tam łazienka, skończona?
Pozdrawiam i podziwiam :D :D :D

jamles
12-11-2007, 15:18
Tolu, zaglądam tu często od dłuższego czasu :) i nie mogę patrzeć jak ten wątek spada.......
Jak tam łazienka, skończona?
Pozdrawiam i podziwiam :D :D :D
to podnoszę, bo znowu spada i pewnie Tola nie może dojrzeć swojego domu :wink:

mama_2000
14-11-2007, 14:20
Witam Tolu, też jestem z Podlasia i też budujemy domek w okolicach Białegostoku. W domu naszym już mieszkamy, ale do zrobienia jest w nim jeszcze mnóstwo rzeczy, przede wszystkim kuchnia, podłoga w salonie, szalówka na sufit (o elewacji nie wspomnę). Wasz domek już wykończony jak widzę , gratuluję i serdecznie pozdrawiam.

RybaRy
15-11-2007, 21:15
Witaj Tola!!
Dziś korzystajac z tego, ze rozlożyla mnie choroba, przejrzalam WSZYSTKIE stronki na Twoim forum .(prawie cały dzień spędziłam nad kompem- ogladając zdjęcia, czytając rady..a nazbierałaś tego co nie miara hahaha :-) Jestem pod wrazeniem Twojego ogrodu - cudny, cudny, cudny....
Dom oczywiście też ale ten ogród powalający!!!!!

wasiek
15-11-2007, 21:21
Witam,
my tak wszyscy czekamy a Tola .....Tolu gdzie jesteś? Wróc to i wątek znowu się ożywi.... :D

jea
15-11-2007, 21:29
Do ciepłych krajów pojechała 8) :lol:

tola
15-11-2007, 23:19
Do ciepłych krajów pojechała 8) :lol:

i słusznie się chichrasz Jea :lol:
chciałaby, chciała...ale nie pojechała 8)

Zimno, brrrrr, napoje rozgrzewające wieczorem, książki, wygodny fotel...tak tola teraz wolny czas spędza :wink:
Listopad to najmniej lubiany przeze mnie miesiąc, tak go trochę przesypiam, jakby udając, że nie widzę :wink:

mama_2000, witaj. Wy już mieszkacie, a my nadal bawimy się w wykończeniówkę. Co my będziemy robić po przeprowadzce? :wink:
Poproszę o podpowiedź :D

RybaRy, wytrwała jesteś...przekopać tyle stron :wink:
dzięki za dobre słowa, poprawiają mi mój nieszczególny jesienny nastrój :D

jamles, zaraz opowiem o tym, jak doglądam domu...na szczęście dzieje się w nim coś nie coś :wink:

wasiek, wróciłam...ożywiaj wątek :lol:

Trochę ponarzekam teraz, mogę?
Pan, którego z utęsknieniem wyczekiwałam, by go do łazienki zwabić, okazał się bardzo drogą zabawką, więc jej nie kupiłam :(
Zaczęłam ponownie przeglądać ogłoszenia "matrymonialne" :wink: i jeden z anonsów wzbudził moje zainteresowanie.
Zadzwoniłam, umówiłam się, po pierwszej randce umówiliśmy się na następną za tydzień.
Miał przyjechać, nie przyjechał :evil: Kiedy zadzwoniłam z zapytaniem, co się dzieje?
odpowiedział, że związek ze mną w mojej łazience byłby zbyt krótkotrwały, a on szuka czegoś na dłużej :roll:
I ponoć znalazł, zabawiać się będzie w dużym domu do całkowitego wykończenia 8).
No cóż, muszę go rozgrzeszyć, zrozumieć nawet :wink:

Ponownie zajęłam się przeglądaniem ogłoszeń,
które zaowocowało spotkaniem z dwójką chętnych do przelotnego łazienkowego romansu :D :D :D

Młodzi, ale z doświadczeniem :lol:,
uśmiech na dzień dobry...codziennie :D
posprzątane, pozamiatane na do widzenia...codziennie :D
poczucie humoru...które rozumiem :D
no i" igraszki" łazienkowe na całkiem dobrym poziomie, nawet inwestor jest zadowolony :lol:

...tfu tfu przez lewe ramię, żeby nie zapeszyć, żeby nie zapeszyć,żeby nie zapeszyć...

wasiek
15-11-2007, 23:27
A witaj, witaj i opowieści z romansowych pól snój nam dalej....... tylko nie zasypiaj tak całkiem nam w tym fotelu pod ciepłym kocykiem...ok :D
ja wierną czytelniczką byłam dotąd dopóki się nie ujawniłam......po czym wątek zasnął był..... no ale teraz wracamy, wracamy ..... :D :D :D

tola
16-11-2007, 00:21
zdradzę jeszcze coś, bo jak już zdradzać....to na całego
jutro jestem umówiona na 8.30 jeszcze z innym panem, który obiecał przyjechać nie z pędzlem, ale z kryształem 8)
pikantne szczegóły jutro...o ile do nich dojdzie :wink:

marjucha
16-11-2007, 07:13
Cześć.
Czyli ciągle do przodu.
Super. Tak trzymać.
Pozdrawiam :D

RybaRy
16-11-2007, 09:34
Wytrwała nie wytrwała...hahahaha ale zafascynowana.....

Od wiosny zaczynam "budować" swój wlasny ogród...wyzwanie życia...A TY masz właśnie taki ogród o jakim marzę - zresztą mój mąż także...Twój ogród jest moja inspiracją i modelem nr 1 !!!jeżeli pozwolisz to bedzie także moim wzorem :lol: mogę liczyćna pomoc????

a od grudnia zaczniemy się "bawić" wykończeniówką więc też podglądam co i jak -bo ja we wszystkim zielona!!!!

jamles
18-11-2007, 08:51
zdradzę jeszcze coś, ....jutro jestem umówiona na 8.30 z panem, który obiecał przyjechać ... pikantne szczegóły jutro...:wink:
szczegółów.....brak :( 8) :oops: :wink:

wasiek
18-11-2007, 12:18
Jamles, poczekaj, szczegóły jeszcze będą ..... :D
pewnie padniemy od ich nadmiaru i oryginalności.....tyle czasu, można wiele zrobic.... :) :) :)

tola
18-11-2007, 18:10
Marjucha, ja też pozdrawiam :D

RybaRy, jak zaczniesz swój ogród tworzyć, to pytaj o wszystko, co zechcesz. Będę Ci kibicować i pomagać w miarę możliwości.

Jamles, Wasiek, szczegóły?, no to jedziemy :wink:

Pan Kryształowy przyjechał zgodnie z obietnicą i wkleił wszystkie lustra.
I zgodnie z tym, czego się obawiałam, łazienka zrobiła się miejscem magii i iluzji.
Lustro, na przeciwko którego jest drugie lustro...powiela odbicia i robi się dziwnie nieco.
Nie podoba mi się to. Jeśli przed lustrem stoję tylko ja, to jest znośnie, bo sama sobą zakrywam te odbicia,
ale podniesiona ręka.....to już kilkanaście podniesionych rąk :roll:...mąż obok....to kilkunastu mężów naraz :roll: 8)

Zastanawiam się teraz co z tym zrobić. Ja chyba muszę mieć jakąś sprawę do rozgryzania, taką, która mnie dręczy, spokoju nie daje.
Inaczej byłoby zbyt normalnie 8)
Prace w łazienkach właściwie dobiegają końca. Ściany raz pomalowane, w poniedziałek malowanie powtórne, potem fugowanie płytek, montaż sanitariatów, oświetlenie.
Stolarz zdjął pomiar na drewniany blat pod umywalkę. Zabudowa w pralni trochę poczeka.
Szklane drzwi do kabiny muszę robić na zamówienie, bo mają nietypową wysokość.

Łazienka wyszła bardzo jasna, cała właściwie w kolorze kości słoniowej.
Ale wystrój mogę zmieniać dodatkami, kolorem ręczników, drobiazgami dekoracyjnymi.
Do tego pasują właściwie wszystkie kolory.
Piękne i eleganckie połączenie z bordem, kolorem czerwonego wina np. latem.
Z czekoladowym brązem, lub rudością, kolorem pomarańczowym, lub oliwką jesienią.
Turkusem, chłodnym błękitem zimą.
Jasną, świeżą zielenią, lub żółcią wczesną wiosną.

Możliwość nieustannego kreowania tej przestrzeni bardzo mnie cieszy.
Jest kąt, w którym mogę ustawić w wielkim dzbanie gałęzie brzozy, może tam stać wysoka wiązka brązowej wikliny, bambusowy talerz z kamieniami, które przywożę z wakacyjnych wyjazdów, szklane naczynie z różnokolorowym piaskiem, pomysłów jest wiele.
Dzięki nim, to pomieszczenie mimo jednostajnej kolorystyki, nie będzie nudne.

Na zdjęcia trzeba jeszcze trochę poczekać, jeśli zechcecie, wkleję.
I wtedy już tylko krytykujcie, a ja będę się niezdarnie bronić :wink: 8) :-?

wasiek
18-11-2007, 18:25
a nie mówiłam.... :D :D :D oryginalnie. oryginalnie......ale kilkunastu mężów.....toz to harem w męskim wydaniu, chociaż tylko lustrzany....... :D :D :D

tola
18-11-2007, 18:52
...i nie wiem, czy to da się wytrzymać :roll: :wink:

wasiek
18-11-2007, 18:54
no tak, czasami ten jeden jedyny też potrafi wkurzyć.....czyz nie? :) :) :)

tola
18-11-2007, 18:56
...bywa :lol:
w takich momentach, do łazienki będziemy wchodzić pojedynczo :wink:

wasiek
18-11-2007, 19:03
noooo, dobre rozwiązanie..... :lol:
wiesz, ja nie potrafię za długo złościc sie na tego mojego wieloletniego......bo takiego jak mój to teraz na prawdę ze świecą trzeba szukać....a ja trafiłam... :D :D :D fakt w innych czasach......... :wink:

tola
18-11-2007, 19:18
moje czasy celnego trafienia były...niech policzę, 19 po ślubie, trzy przed... :roll:
jednym słowem, daaaawno temu :lol:
bez telefonu komórkowego, DVD, płyt kompaktowych, MP-trójek, ale nie bez miłości :D ...a, i kino było :wink:

wasiek
18-11-2007, 21:36
ładny staż, przyznaję ....mój troszeczkę......:) ale tylko troszeczkę .... 6 lat od Twojego stażu ślubnego wiekszy... :) :) :)
czyli srebrne gody w tym roku obchodziliśmy..... :D :D :D

wasiek
18-11-2007, 21:37
a trafienie nastapiło tez 3 lata wcześniej.... :lol: :lol: :lol:

tola
18-11-2007, 21:46
Wasiek, gratuluję, srebrne wesele, pięknie,
życzę kolejnych, szczęśliwych 50 :D

bodzio_g
18-11-2007, 22:14
jak tu ...srebrnie, kryształowo i zmysłowo :o
czekam na odbicia ....lustrzane :roll:

jea
18-11-2007, 22:19
Ja też bym chciał zobaczyć kilkanaście Twoich odbić...w łazience 8) :oops: :wink:

marjucha
19-11-2007, 07:12
Ja też bym chciał zobaczyć kilkanaście Twoich odbić...w łazience 8) :oops: :wink:
Jak ja Cię rozumiem :wink: :lol:

wasiek
19-11-2007, 08:05
Tola, dzięki ... to tylko 25 lat zycia razem..... :D :D :D pod jednym dachem.... :D
Własnie wrócił mój mąz ze spaceru z pieskiem i poinformował mnie, że........znowu mam łysy samochód!!!!! znaczy się kołpaki mi ukradli... :( :( :( Po raz 3 w tym roku.... tragedia, normalnie nie moge się już doczekać kiedy wyprowadzę się z tego osiedla ..... :evil: :evil: :evil:

tola
19-11-2007, 12:55
Ja też bym chciał zobaczyć kilkanaście Twoich odbić...w łazience 8) :oops: :wink:
Jak ja Cię rozumiem :wink: :lol:

a ja Was zupełnie nie rozumiem :roll: :wink:
...jadę na budowę 8)

tola
19-11-2007, 13:08
opowiem coś...kiedy Pan Kryształowy wkleił pierwsze lustro, przed tygodniem, poprosiłam o wycenę,
żeby wiedzieć ile mnie ta randka będzie kosztować.
Śpieszył się bardzo i stwierdził, że on to musi wyliczyć i teraz nie ma czasu.
Kiedy wklejał pozostałe dwa, mnie przy tym nie było, bo miał być o 8.30, przyjechał przed 11....nie czekałam.
Byli tylko malarze.
Wkleił, pojechał, nie zadzwonił. Wypadałoby się z nim rozliczyć.
Dzwonię więc dziś rano z zapytaniem....ile i dlaczego tak drogo :wink:

a on na to, że co ja tak się domagam tego płacenia....przecież to jakiś drobiazg, on nie ma czasu tego wyliczyć,
ma zamówienia w całym kraju, wielkie zlecenia, hipermarkety i inne takie...że kiedyś przy okazji...

o co chodzi??? :roll:...fachowiec, któremu nie zależy na pieniądzach za zrobioną robotę?...takie rzeczy to tylko na podlasiu :wink:

aga1401
19-11-2007, 13:24
o gdybym ja miala takich u siebie na budowie co nie szukaja zaplaty to bym miala stan surowy zamkniety :D
a tak to ciulam pieniazki i ruszam wiosna.
uwielbiam PODLASIE.
Tola wklej fotki to sie zobaczy jak to wyglada :)

marjucha
19-11-2007, 13:43
opowiem coś...kiedy Pan Kryształowy wkleił pierwsze lustro, przed tygodniem, poprosiłam o wycenę,
żeby wiedzieć ile mnie ta randka będzie kosztować.
Śpieszył się bardzo i stwierdził, że on to musi wyliczyć i teraz nie ma czasu.
Kiedy wklejał pozostałe dwa, mnie przy tym nie było, bo miał być o 8.30, przyjechał przed 11....nie czekałam.
Byli tylko malarze.
Wkleił, pojechał, nie zadzwonił. Wypadałoby się z nim rozliczyć.
Dzwonię więc dziś rano z zapytaniem....ile i dlaczego tak drogo :wink:

a on na to, że co ja tak się domagam tego płacenia....przecież to jakiś drobiazg, on nie ma czasu tego wyliczyć,
ma zamówienia w całym kraju, wielkie zlecenia, hipermarkety i inne takie...że kiedyś przy okazji...

o co chodzi??? :roll:...fachowiec, któremu nie zależy na pieniądzach za zrobioną robotę?...takie rzeczy to tylko na podlasiu :wink:
Ty lepiej daj na niego namiary :wink:

aga1401
19-11-2007, 13:54
ma zamówienia w całym kraju, wielkie zlecenia, hipermarkety i inne takie...że kiedyś przy okazji...

ciezko go pewnie zlapac bo ma zamowienia w calym kraju, wspanialy to musi byc czlowiek :D

jea
19-11-2007, 14:06
Ja też bym chciał zobaczyć kilkanaście Twoich odbić...w łazience 8) :oops: :wink:
Jak ja Cię rozumiem :wink: :lol:

a ja Was zupełnie nie rozumiem :roll: :wink:
...jadę na budowę 8)

Zrób foty w łazience 8)

tola
21-11-2007, 13:12
Zrób foty w łazience 8)

...jak mam zrobić, kiedy nie posprzątane :roll: :wink:

Kryształowy się nie odzywa, więc nie płacę, ale wczoraj zadzwonił Pan Łupkowy.
Zamiast się ucieszyć wpadłam w popłoch...po co mi ten łupek,
ludzie w Afryce głodują, a ja wydaję pieniądze na coś, czego nie jestem pewna,
paranoja jakaś.

Łupek już pocięty, zwieziony, leży przed kominkiem.
Jutro od 8 rano klejenie.
I co z tego wyjdzie? albo zadowolenie, albo płacz, albo sznurek,
nie wiem co obstawiać :roll:

jea
21-11-2007, 13:33
Zrób foty w łazience 8)

...jak mam zrobić, kiedy nie posprzątane :roll: :wink:


Nas z marjuchą pierwszy plan interesuje 8) :lol:
bałagan będzie tylko nic nieznaczącym tłem :wink:

marjucha
21-11-2007, 13:37
Zrób foty w łazience 8)

...jak mam zrobić, kiedy nie posprzątane :roll: :wink:


Nas z marjuchą pierwszy plan interesuje 8) :lol:
bałagan będzie tylko nic nieznaczącym tłem :wink:
O tak, dokładnie tak jak kolega powiedział :wink:

tola
21-11-2007, 13:40
Zrób foty w łazience 8)

...jak mam zrobić, kiedy nie posprzątane :roll: :wink:


Nas z marjuchą pierwszy plan interesuje 8) :lol:
bałagan będzie tylko nic nieznaczącym tłem :wink:
O tak, dokładnie tak jak kolega powiedział :wink:

...strój dowolny, czy macie jakieś życzenia :lol:

marjucha
21-11-2007, 13:42
Zrób foty w łazience 8)

...jak mam zrobić, kiedy nie posprzątane :roll: :wink:


Nas z marjuchą pierwszy plan interesuje 8) :lol:
bałagan będzie tylko nic nieznaczącym tłem :wink:
O tak, dokładnie tak jak kolega powiedział :wink:

...strój dowolny, czy macie jakieś życzenia :lol:
To wymyśl coś,żebyśmy byli zadowoleni :oops: 8)

joola
21-11-2007, 22:19
Zrób foty w łazience 8)

...jak mam zrobić, kiedy nie posprzątane :roll: :wink:


Nas z marjuchą pierwszy plan interesuje 8) :lol:
bałagan będzie tylko nic nieznaczącym tłem :wink:
O tak, dokładnie tak jak kolega powiedział :wink:

...strój dowolny, czy macie jakieś życzenia :lol:
Toluś podejrzewam, że strój to dopiero by było nic nieznaczące tło :wink: Chłopcy wolą żywą naturę 8)
Cieszę się, że w końcu sprawa łupka ruszy :D A sznurek, to Ty zostaw dla potrzebujących (czyli dla mnie i dla Agi na ten przykład 8) :wink: )

tosinek
22-11-2007, 00:10
Tola słowa nie do końca zastąpią obraz, poprosimy o zdjęcia

jea
22-11-2007, 09:15
Zrób foty w łazience 8)

...jak mam zrobić, kiedy nie posprzątane :roll: :wink:


Nas z marjuchą pierwszy plan interesuje 8) :lol:
bałagan będzie tylko nic nieznaczącym tłem :wink:
O tak, dokładnie tak jak kolega powiedział :wink:

...strój dowolny, czy macie jakieś życzenia :lol:
Toluś podejrzewam, że strój to dopiero by było nic nieznaczące tło :wink: Chłopcy wolą żywą naturę 8)
Cieszę się, że w końcu sprawa łupka ruszy :D A sznurek, to Ty zostaw dla potrzebujących (czyli dla mnie i dla Agi na ten przykład 8) :wink: )

joola, widzę, że czujesz klimat :P
Tolu, tylko żywa natura może być w wersji hard...z pacą albo szpachelką w dłoni 8) :lol: :wink:

tola
22-11-2007, 12:05
joola, widzę, że czujesz klimat :P
Tolu, tylko żywa natura może być w wersji hard...z pacą albo szpachelką w dłoni 8) :lol: :wink:

Joola, i Ty przeciwko mnie :wink:

...szukałam odpowiedniej szpachelki, ale żadna nie pasowała do koloru oczu :roll: :wink: :lol:

bodzio_g
24-11-2007, 07:00
... i nadal widze ...ciemność :roll:
dla mnie Tola w wersji hard to ... siostra podająca kroplówke ( tak jeszcze nie konsumowałem piwka :wink: ) w wielokrotnym odbiciu :wink: 8) :D

joola
24-11-2007, 10:58
joola, widzę, że czujesz klimat :P
Tolu, tylko żywa natura może być w wersji hard...z pacą albo szpachelką w dłoni 8) :lol: :wink:

Joola, i Ty przeciwko mnie :wink:

...szukałam odpowiedniej szpachelki, ale żadna nie pasowała do koloru oczu :roll: :wink: :lol:
Jakie przeciwko?! Przecież ja się staram pomóc wykreować Twój nowy wizerunek... ymydż po prostu 8) :wink:

S&M
24-11-2007, 13:02
Tolu
jestem pod wrażeniem Twojego ogrodu. Piękny. Zadbany.
Domek też piękny.

Ja jestem dopiero w stanie "surowym".
Ty jesteś na forum stałą bywalczynią. Czy możesz mi napisać kto ma urządzony domek w stylu klasyczny. Wiem, że na pewno motyczka, ale kto jeszcze? Bo przeglądałam tyle domów, że już wszystko mi się pomieszało i nic nie wiem. U mnie całkowicie odpada styl nowoczesny, geometryczny.

Pozdrawiam
Sylwia

marjucha
24-11-2007, 21:50
joola, widzę, że czujesz klimat :P
Tolu, tylko żywa natura może być w wersji hard...z pacą albo szpachelką w dłoni 8) :lol: :wink:

Joola, i Ty przeciwko mnie :wink:

...szukałam odpowiedniej szpachelki, ale żadna nie pasowała do koloru oczu :roll: :wink: :lol:
To niech będzie Tola w iglakach.
Zieleń pasuje do wszystkiego :wink:

jamles
25-11-2007, 09:39
Łupek już pocięty, zwieziony, leży przed kominkiem.
Jutro od 8 rano klejenie.
I co z tego wyjdzie? :roll:
delirium u kładących :roll: 8) :wink:
upilnowałaś podłużność układania 8)

tola
26-11-2007, 13:03
... i nadal widze ...ciemność :roll:
dla mnie Tola w wersji hard to ... siostra podająca kroplówke ( tak jeszcze nie konsumowałem piwka :wink: ) w wielokrotnym odbiciu :wink: 8) :D

...kiedy przyjeżdżasz? :wink: 8)

tola
26-11-2007, 13:04
Jakie przeciwko?! Przecież ja się staram pomóc wykreować Twój nowy wizerunek... ymydż po prostu 8) :wink:

...widzisz, ja cienki bolek nie skapowałam, ale jeśli tak, to jestem ZA :D

tola
26-11-2007, 13:08
joola, widzę, że czujesz klimat :P
Tolu, tylko żywa natura może być w wersji hard...z pacą albo szpachelką w dłoni 8) :lol: :wink:

Joola, i Ty przeciwko mnie :wink:

...szukałam odpowiedniej szpachelki, ale żadna nie pasowała do koloru oczu :roll: :wink: :lol:
To niech będzie Tola w iglakach.
Zieleń pasuje do wszystkiego :wink:

Marjucha, miej litość, u nas śnieg pada i zimno okrutnie, chcesz mnie zamrozić? :roll: :wink:


Jamles, w poprzek to nie jest, ale czy całkowicie w poziomie to nie wiem...zaraz jadę sprawdzić, bo dziś już kończą tę zabawę...


S&M, dziękuję za miłe słowa.
Co do domów urządzonych w stylu klasycznym, to muszę pomyśleć, sięgnąć pamięcią do tych wątków, których nie ma na pierwszych stronach.
Zajrzyj do domu Soniki, ona ma połączenie stylu nowoczesnego z klasycznym.
Ma piękne meble, warte obejrzenia. Jak coś przypomnę , napiszę tu.
Pozdrawiam serdecznie.

jamles
28-11-2007, 09:40
Jamles, w poprzek to nie jest, ale czy całkowicie w poziomie to nie wiem...zaraz jadę sprawdzić, bo dziś już kończą tę zabawę...

coś długo trwa ten odbiór :roll: ..........chyba nie skuwają :roll: :-? ....tfu, tfu 8)

@nia
28-11-2007, 11:22
Toluś proszę nie męcz nas dłużej samymi opowieściami - pokaż zdjęcia...
doczekać się już nie mogę...

tola
28-11-2007, 16:46
Jamles, w poprzek to nie jest, ale czy całkowicie w poziomie to nie wiem...zaraz jadę sprawdzić, bo dziś już kończą tę zabawę...

coś długo trwa ten odbiór :roll: ..........chyba nie skuwają :roll: :-? ....tfu, tfu 8)

no i tfu, tfu nie pomogło...skuwają :roll:
ale nie łupek 8)

tola
28-11-2007, 16:56
Toluś proszę nie męcz nas dłużej samymi opowieściami - pokaż zdjęcia...
doczekać się już nie mogę...

@niu,
łupek co prawda ułożony, ale trzeba przerabiać tę belkę oświetleniową nad łupkiem.
Łupek jest dużo grubszy, niż gipsowa imitacja kamienia (która była w pierwotnym zamyśle)
i żarówki nie oświetlają kamienia tak, jak powinny.
Jest przeróbka, a właściwie demolka istniejącej zabudowy i robienie jej na nowo w innych wymiarach.
Więc bałaganu ciąg dalszy. Nie ma co pokazywać.
Ale jestem dobrej myśli, w końcu muszą to skończyć i wtedy będą zdjęcia...z podświetleniem :D

aga1401
28-11-2007, 17:05
acha.wiec nadal czekamy :cry:

tola
28-11-2007, 17:20
acha.wiec nadal czekamy :cry:

Aguś, nie płacz, to już naprawdę niedługo :wink:
Mam nadzieję, że do końca tygodnia wkleję zdjęcia górnej łazienki, jeśli glazurnik się nie zbiesi i zrobi to, co powinien :roll:
nie będzie jeszcze blatu i umywalki, bo stolarz strasznie marudzi, drzwi do kabiny też nie wiadomo kiedy, ale coś tam wkleję.

aga1401
28-11-2007, 17:44
:D :) :lol: :P

TomKa
28-11-2007, 22:37
Zatem cierpliwie czekamy :wink:
Pozdrawiam

tola
29-11-2007, 00:03
Zatem cierpliwie czekamy :wink:
Pozdrawiam

TomKa, w tym wątku bez anielskiej cierpliwości ani rusz :wink:
pozdrawiam ciepło :D

jamles
29-11-2007, 00:44
Jamles, w poprzek to nie jest, ale czy całkowicie w poziomie to nie wiem...zaraz jadę sprawdzić, bo dziś już kończą tę zabawę...

coś długo trwa ten odbiór :roll: ..........chyba nie skuwają :roll: :-? ....tfu, tfu 8)

no i tfu, tfu nie pomogło...skuwają :roll:
ale nie łupek 8)
jeszcze nie wybudowane, a juz remontowane :roll: ..........jak umnie :-? :wink:

Ew-ka
29-11-2007, 14:20
Tola -daj pół zdjątka :D

TomKa
29-11-2007, 19:59
a dla mnie :roll: ... drugie pół zdjątka :lol: :lol: :wink: :lol: :lol:

marjucha
30-11-2007, 10:42
I dla mnie, wiesz jakie :oops: :lol: :lol: :lol:

tola
03-12-2007, 14:20
No i nie zabawię się dziś jeszcze w Św. Mikołaja,
ale zamierzam spełniać Wasze życzenia, może do świąt się wyrobię :roll: :wink:
piszcie zatem listy, piszcie i bądźcie dobrej myśli :D

Dla fachofcóf to chyba tylko rózgi będą,
chcą przychodzą, nie chcą, nie przychodzą...i co tu pstrykać? :(

jamles
03-12-2007, 16:16
fachofcóf
to się chyba pisze .....fahofcuf :roll:

tola
03-12-2007, 16:20
fachofcóf
to się chyba pisze .....fahofcuf :roll:

aż tacy to jeszcze nie są :wink:

wasiek
03-12-2007, 20:31
Oj są, są....
Dzisiaj u mnie po raz kolejny, "fachowiec" hydraulik nie przyszedł na umówiony wczesniej na 200% termin.... :evil: :evil:
Tłumaczenie....."..... aaaaa bo Pani nie dzwoniła......" Czyli tak jest właśnie z "fahofcami"

mpb1971
05-12-2007, 15:31
Tolu,

codziennie zaglądam i odbijam się o zamknięte drzwi... :wink: ładnie tak gości przyjmować? :wink:

No czekam na zdjęcia i czekam i zaglądam i czekam i czekam i zaglądam...... :wink:

tola
05-12-2007, 21:39
Wasiek, ja nie wiem skąd jeszcze we mnie te pokłady cierpliwości, dziś nawet mój glazurnik stwierdził, że jest dla mnie pełen podziwu.
Ja chyba jestem dla nich za dobra, za wyrozumiała...powinnam zacząć gryźć :wink:
Stolarz dziś oświadczył, że ma tak dużo roboty, że blat do umywalki to najszybciej pod koniec stycznia :evil:
A moje zamówienie złożone kilka miesięcy temu to nie jest robota z której musi się wywiązać?
...nie musi, bo tola przecież cierpliwa kobitka...poczeka :evil: :evil: :evil:

Gohna, zawstydziłaś mnie,
ja drzwi mam otwarte Skarbeczku, tylko za drzwiami wciąż nie ma tego, na co Ty czekasz, a ja jeszcze bardziej :(
wypij ze mną piwko...za pomyślność :wink:

http://www.ksiazka-kucharska.pl/img/artykuly/piwo/image001.jpg

marjucha
05-12-2007, 21:56
Wasiek, ja nie wiem skąd jeszcze we mnie te pokłady cierpliwości, dziś nawet mój glazurnik stwierdził, że jest dla mnie pełen podziwu.
Ja chyba jestem dla nich za dobra, za wyrozumiała...powinnam zacząć gryźć :wink:
Stolarz dziś oświadczył, że ma tak dużo roboty, że blat do umywalki to najszybciej pod koniec stycznia :evil:
A moje zamówienie złożone kilka miesięcy temu to nie jest robota z której musi się wywiązać?
...nie musi, bo tola przecież cierpliwa kobitka...poczeka :evil: :evil: :evil:

Gohna, zawstydziłaś mnie,
ja drzwi mam otwarte Skarbeczku, tylko za drzwiami wciąż nie ma tego, na co Ty czekasz, a ja jeszcze bardziej :(
wypij ze mną piwko...za pomyślność :wink:

http://www.ksiazka-kucharska.pl/img/artykuly/piwo/image001.jpg

Tola, tego się po Tobie nie spodziewałem.
Nie dość, że połowa to pianka, to do tego tylko 0,2litra :roll:
Jaja sobie robisz :wink: :lol: :lol: :lol:
A cierpliwość piękna cecha :wink:

wasiek
05-12-2007, 22:23
Cierpliwość, cierpliwością a przekładane terminy to nasza budowlana codzienność. Ja powiedziałam mojemu obecnemu hydraulikowi, że 10 mam umówione na 100% wylewki i musi się sprężać. O!!! Pan z rozbrajającą miną stwierdził..... to musimy w niedziele popracować.... :cry: myślał chyba, że ja powiem, że nie, a ja z ochotą przytaknęłam, a niech tam jeden dzien zwłoki to bardzo dużo..... :wink: :wink: :wink:

wasiek
05-12-2007, 22:28
Tola, a tak swoją drogą to masz rację. Gdyby nie cierpliwość w Twoim przypadku to nie miałabyś takiego efektu w domku jak masz.....chociaż z drugiej strony, gdyby znaleźć cudownego fachowca z prawdziwego zdarzenia to i nie trzeba byłoby tak długo na wszystko czekać.
Co do stolarza, to ja schody zamówiłam juz w sierpniu na miesiąc luty. Niestety, juz stolarz mówi mi, że nie da rady.....Ja też troszkę naciągnęłam termin lutowy ale zrobiłam to z premedytacją...i tak chyba nic z tego nie wyjdzie...
No cóż, mamy w co się "bawić" :) :) :)

tola
05-12-2007, 22:33
Tola, tego się po Tobie nie spodziewałem.
Nie dość, że połowa to pianka, to do tego tylko 0,2litra :roll:
Jaja sobie robisz :wink: :lol: :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol:

Marjucha, miałam ciężki dzień,
dzięki, to mój pierwszy śmiech dzisiaj....słychać? :lol:

no dobra, jak mało, to....dołożę kanapkę :wink: :lol:

http://www.kompas.pl/img/strefa/tworczosc/kanapka.jpg

tola
05-12-2007, 22:38
Tola, a tak swoją drogą to masz rację. Gdyby nie cierpliwość w Twoim przypadku to nie miałabyś takiego efektu w domku jak masz.....

Ja już nie wiem, co ja w tym domu mam, za długo to wszystko trwa....
Czasem myślę, czy nie zacząć remonować tego, co zostało zrobione na początku :roll:
toż to wieki temu, już stare i niemodne :wink:

wasiek
05-12-2007, 22:44
masz bardzo ładnie..... :D :D :D no i przyznaję, że pomysłowość Cię nie opuszcza.... :) :) :)

wasiek
05-12-2007, 22:46
Tola, spójrz na daty Twojego i mojego wejścia na muratora.... :D :D dzień po dniu tylko moje wejście opóźnione o cztery lata.....ach, gdybym wtedy była taka mądra jak teraz, to pewnie mieszkałabym juz dawno w swoim domku wybudowanym za połowę tego co teraz.....zgroza!!!! :o :o :o

tola
05-12-2007, 23:08
...gdybyśmy my mieli teraz zaczynać, nie byłoby tej budowy,
rzeczywiście to były inne czasy cenowe, zdążyliśmy to wykorzystać, na szczęście
:D

mpb1971
06-12-2007, 18:47
[quote="tola"]

Gohna, zawstydziłaś mnie,
ja drzwi mam otwarte Skarbeczku, tylko za drzwiami wciąż nie ma tego, na co Ty czekasz, a ja jeszcze bardziej :(
wypij ze mną piwko...za pomyślność :wink:

Tolu,
z Tobą zawsze :wink: , wypijmy za pomyślność, cierpliwość, fachowców (żeby nas nie opuszczali :wink:) i za kolejne święta w rodzinnym gronie...

http://www.pubowicz.pl/body/glowna/pomorskie/jastrzebia/info_pub/drink/img/jastrzebia_drink_bar_02.jpg

tola
08-12-2007, 23:23
Gohna, będziemy nieprzytomne :wink:
Glazurnik powiedział, że we wtorek kończy górną łazienkę, w środę sprzątam, w czwartek zdjęcia.
Tfu, tfu, żeby nie zapeszyć.

wasiek
08-12-2007, 23:27
Oj, Tolu.... :D musimy wszyscy wytrzymać do czwartku... Ja mam nadzieję być już po wylewkach....tfu, tfu, tfu ...coby nie zapeszyć..... :wink: :wink: :wink:

tola
08-12-2007, 23:42
trzymam za Twoje wylewki :D

mikopiko
09-12-2007, 00:01
Hej Tola zaglądam do ciebie często i wszystko bardzo mi się podoba , od wiosny będę pewnie działała w ogrodzie więc mam nadzieję, że dorodzisz mi to i owo :D
Ale przyszłam tu do ciebie w innej sprawie ..ktoś napisał gdzieś , że masz super przepis na Rafaello :oops: plisssssss możesz ten przepis umieścić tu :roll: :D

bodzio_g
09-12-2007, 00:19
no tak .... :-?
zamiast zdjęć z budowy to tu sie piwo pije , do tego kanapki i Rafaello :o
prosze autorkę wewontka o streszczanie sie do konkretów !! :wink: 8) :D

tola
09-12-2007, 00:41
Mikopiko, zbłądziłaś na moje podlaskie za.upie :D
należy Ci się nagroda :wink: ,
przepis na rafaello wklepię jutro,
za Twój ogród wezmę się wiosną, tylko przypomnij :wink:

Bodziu, jak konkrety będą, to będą i zdjęcia :wink:

jamles
09-12-2007, 08:13
Mikopiko,
za Twój ogród wezmę się wiosną, tylko przypomnij :wink:
mój znowu wypadnie z kalendarza :(

marjucha
09-12-2007, 10:05
no tak .... :-?
zamiast zdjęć z budowy to tu sie piwo pije , do tego kanapki i Rafaello :o
prosze autorkę wewontka o streszczanie sie do konkretów !! :wink: 8) :D
Ale jakie dobre te kanapki :wink:

tola
09-12-2007, 22:28
Ale jakie dobre te kanapki :wink:

...no, ba...specjalność zakładu :wink:

tola
09-12-2007, 22:52
masz super przepis na Rafaello :oops: plisssssss możesz ten przepis umieścić tu :roll: :D

życzysz, masz :D

RAFAELLO

spód:
4 jaja (kurze :wink: ), 1 szklanka mąki, 1 szklanka cukru,
1 łyżeczka proszku do pieczenia
Piec ciasto w piekarniku w blaszce sernikowej, około 30 minut.

wierzch:
4 białka (też kurze :wink: ), 1 szklanka cukru pudru, 200 gram wiórek kokosowych.
Białka ubić na sztywną pianę, dodać cukier, na koniec wiórki i delikatnie wymieszać.
Masę wyłożyć na blachę sernikową, wyłożoną pergaminem.
Piec około 25 minut.

krem:
pół litra mleka, 6-7 łyżeczek cukru, 1 cukier waniliowy, 1 margaryna lub masło roślinne,
2 łyżeczki mąki ziemniaczanej, 4 żółtka, 2 łyżki mąki zwykłej.
Żółtka, cukier, mąkę z odrobiną mleka rozrobić na jednolitą masę.
Zmieszać z resztą mleka i zagotować.
Ostudzić i połączyć z margaryną.

Składać warstwami, najpierw biszkopt, potem krem i na krem placek kokosowy.

zaprosić przyjaciółkę, przyjaciela, zadzwonić do toli... powiedzieć, że wyszło i zjeść ze smakiem :D

mpb1971
10-12-2007, 21:01
Gohna, będziemy nieprzytomne :wink:
Glazurnik powiedział, że we wtorek kończy górną łazienkę, w środę sprzątam, w czwartek zdjęcia.
Tfu, tfu, żeby nie zapeszyć.

Tola, splunęłam trzy razy przez lewę ramię :wink: . Z niecierpliwością czekam na czwartek :lol: :lol:

Amtla
10-12-2007, 21:24
Tfu, tfu, tfu przez lewe ramię...
Czekamy Tolu :D

TomKa
10-12-2007, 21:27
Ja też cały czas cichutko, cierpliwie czekam...
A co tam i do piątku poczekam...

mayland
10-12-2007, 21:36
Tolu czy Ty masz taką baterię?
http://www.allegro.pl/item278707111_nowosc_efekt_wodospadu_w_lazience_ch rom_i_szklo.html
Jeśli dobrze trafiłam to podziel się ze mną radą czy warto ją kupić? Jak sie sprawuje w użytkowaniu? Jest wygodna? Czy zbytnio nie rozchlapuje? Jakie są Twoje uwagi?

tola
10-12-2007, 23:21
Jak tak czytam, że czekacie, to zrobię zdjęcia nawet wtedy, gdy nie zdążę posprzątać.
Bez tych wszystkich łazienkowych dodatków nie będzie w pełni urokliwa, ale niech tam :roll: :wink:
Jak pisałam wcześniej drzwi do kabiny i blatu z umywalką nie będzie, trudno.
U mnie to już normalka, wszystko z opóźnieniem, jak na filmie wyświetlanym w mocno zwolnionym tempie :wink:

Mayland, bateria z tego linku wygląda tak:

http://www.aquarius-enterprise.aza.pl/images/spanza_faucets/7212/5.jpg

a moja tak:

http://www.ceramikaplus.com.pl/photo/747.jpg

różnica jest niewielka, moja ma całe szkło przezroczyste i brzeg z szeroką fazą.
Nie powiem jak się sprawdza w użytkowaniu, gdyż nadal jest niezamocowana.
Kupiłam ją do dolnego wc, który jeszcze nie jest skończony.
Sama jestem bardzo ciekawa, czy nie będzie problemu z osadzaniem się kamienia na szkle i jego czyszczeniu.
Może ta bateria z allegro z matową częścią szkła byłaby praktyczniejsza.
Widzę, że producent jest inny.
Jak wszystko pójdzie dobrze, to dolne wc skończą mi w przyszłym tygodniu.
Wypróbuję wtedy i i szczegółowo opiszę wraz ze zdjęciem tej płynącej wody.

Sonika
10-12-2007, 23:24
Tolusia, nie daj nam dłużej czekać, bo zniesiemy kota :wink: .
Wklej zdjęcia, please.

mayland
10-12-2007, 23:30
Sonika tutaj zagląda a ja u Niej w w galerii siedzę i łazienkę podziwiam :wink: :lol:

Tolu dziękuje Ci bardzo. Ja właśnie kupiłam tę baterię do dolnej łazienki. Kupiłam taką jak Ty masz, bez tego matowego. Nawet nie zwróciłam uwagi na to :o A linka wrzuciłam przypadkowego nie sprawdzając szczegółów :oops: :lol: W każdym przyjdzie mi naocznie sprawdzić jak to działa i najwyzej wszyscy bedą na mnei psy wieszać za ten wybór :lol:

mayland
10-12-2007, 23:30
Oooo tę kupiłam
http://www.allegro.pl/item279465216_efekt_wodospadu_w_lazience_chrom_szk lo_sklep_lodz.html :wink:

tola
10-12-2007, 23:31
Sonika,
ja ich jeszcze nie zrobiłam, serio, więc nie mam czego wkleić.
Powiem tylko, że jestem z łazienki zadowolona (przede wszystkim z tego, że już nie muszę nad nią myśleć) :wink:
cierpliwości...do czwartku :D

Sonika
10-12-2007, 23:32
Ja do Toli wciąż zaglądam z nadzieją, że to już ten zdjęciowy dzień :wink: , a tu nadal buba :wink: :D .

jea
10-12-2007, 23:35
...cierpliwości...do czwartku :D

Ja czekam... 8)

tola
10-12-2007, 23:35
Oooo tę kupiłam
http://www.allegro.pl/item279465216_efekt_wodospadu_w_lazience_chrom_szk lo_sklep_lodz.html :wink:

Pomyślałam tak, pieniądze nie takie, jak za oryginał Hansy (3.700 :o )
więc jeśli nie będzie dobra, to zmienię na inną i tyle.
Ja swoją kupiłam w sklepie u nas i przepłaciłam, jak widzę. Na allegro jest taniej o 60 zł.

tola
10-12-2007, 23:37
...cierpliwości...do czwartku :D

Ja czekam... 8)

Jea, a Ty gdzie byłeś , jak Ciebie nie było?
na wywczasach pewnie 8)

Sonika
10-12-2007, 23:39
...cierpliwości...do czwartku :D

Ja czekam... 8)

A mamy inne wyjście :wink: :-? ?

tola
10-12-2007, 23:43
...cierpliwości...do czwartku :D

Ja czekam... 8)

A mamy inne wyjście :wink: :-? ?

...macie...możecie do mnie przyjechać nocnym pociągiem :D

jea
10-12-2007, 23:44
...cierpliwości...do czwartku :D

Ja czekam... 8)

Jea, a Ty gdzie byłeś , jak Ciebie nie było?
na wywczasach pewnie 8)

trochę się poniewierałem...na nartach 8) :D

tola
10-12-2007, 23:47
trochę się poniewierałem...na nartach 8) :D

a to Cię wyczułam 8)
mój się właśnie poniewiera w Alpach, a ja walczę na budowie,
zero sprawiedliwości na tym świecie :(

Sonika
10-12-2007, 23:50
...cierpliwości...do czwartku :D

Ja czekam... 8)

A mamy inne wyjście :wink: :-? ?

...macie...możecie do mnie przyjechać nocnym pociągiem :D

Super :D , tylko kto za mnie pójdzie jutro do pracy :( ?

jea
10-12-2007, 23:52
...cierpliwości...do czwartku :D

Ja czekam... 8)

A mamy inne wyjście :wink: :-? ?

...macie...możecie do mnie przyjechać nocnym pociągiem :D

Super :D , tylko kto za mnie pójdzie jutro do pracy :( ?

ja,...zaocznie, tak na krechę 8) :lol: :wink:

tola
10-12-2007, 23:53
Super :D , tylko kto za mnie pójdzie jutro do pracy :( ?

wystawię Ci zwolnienie, mogę też zadzwonić do szefa...w nietypowej sprawie :wink:

tola
10-12-2007, 23:54
ja,...zaocznie, tak na krechę 8) :lol: :wink:

czyli mam wyjść na dworzec? :lol:

mikopiko
11-12-2007, 00:18
Tola :D wielkie dzięki za Rafaello :D
Na wiosnę liczę bardzo na pomoc :D
i czekam tak jak Sonika :D na łazienkę :D

tola
11-12-2007, 00:30
a ja czekam na zeznania, czy ciasto się udało :wink:

mikopiko
11-12-2007, 00:34
a ja czekam na zeznania, czy ciasto się udało :wink:

jak zrobię to się wyspowiadam :D
dzisiaj robiłam z chłopakami pierniczki więc chyba zaczyna się słodki tydzień :lol:

wasiek
11-12-2007, 09:33
Hej, ja w sprawie baterii, które zakupiłyście. Moje dziecię ma taką i uzytkuje u siebie od dłuższego czasu w górnej łazience. Nie chcę straszyć....ale....jak ją zobaczyłam po dłuższym użytkowaniu .....to cieszyłam się, że ja kupiłam tez wodospad ale cały stalowy....Jak będę dzisiaj u córki to zrobie zdjęcie i dokładnie wypytam jak często musi ją czyścić. Baterie kupowałyśmy na ebay niemieckim bo u nas na allegro jeszcze wtedy nic takiego nie było. Acha , jej bateria jest prostokątna ...
A moja wyglada tak ...
http://images31.fotosik.pl/75/fca11ba924871e47med.jpg

wasiek
11-12-2007, 09:47
Tola, teraz dopiero zauważyłam, że opakowanie które pokazujesz wyżej jest właśnie od kranu prostokątnego....hihihi....nie ma to jak spostrzegawczość.... :lol:

ed-mar
11-12-2007, 21:20
Witaj Tolu, po długiej przerwie mojego nieodzywania się. Chociaż przyznam że prawie codziennie zaglądam do Ciebie pocichutku i podpatruje co u ciebie słychać. Bardzo podoba mi sie twoja pogoda ducha, niejednemu pomogłaś przetrwać problemy budowlane i nie tylko...

Tolu bede miała do Ciebie ogromną prośbę na wiosnę odnośnie pomocy w zagorspodarowaniu mojej działki. Jesienią co nieco posadziłam, ale chcialabym troszke nasadzeń przed domem, może coś przy płocie, ale to później.
Tu jest link do mojego domku.
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=80628

Jak inni równiez czekam na świeżutkie zdjęcia
Pozdrawiam

mayland
11-12-2007, 21:28
Wasiek a co z nia jest nie tak? Psuje się? Rozleciała się? Rozchlapuje?Przecieka? Czy tylko jest niedoczyszczona? :wink: :lol:

wasiek
11-12-2007, 22:27
zdjęć nie zrobię, bo ...moja córka stwierdziła, że juz ją demontują. Po pierwsze;
- nasza woda nie nadaje się do takiej baterii...- kamień, który widać, pomimo czyszczenia a po drugie, mają duzy zlew ale niestety, strasznie rozchlapuję się woda. Poniżej zdjęcie tej samej baterii, którą ja tez sobie kupiłam - zapomniałam, że córka tez ją kupiła ale....też juz zdemontowała, ponieważ w dolnej łazience mają do takiej baterii za mały zlew. Tutaj w ogóle woda chlapała strasznie... :(
http://images24.fotosik.pl/125/7794a49e0bbcf471med.jpg

wasiek
11-12-2007, 22:39
Tolu, a to dla Ciebie. Wiem, że lubisz kamień...zresztą ja tez go lubię :) Okazało się, że takich lubiących jest więcej i między innymi mój zięć też...On sobie wymyślił łazienkę górną w kamieniu.... i tak też zrobił...pokaże początek prac. Kamień to onyx, który przywiózl z baaardzo daleka. Przy okazji ja też się załapałam i mam takiego kamienia 10 worków....co z nim zrobię? ...już pewne koncepcje mam :) :) Kamień ten po zaimpregnowaniu specjalnymi preparatami, wygląda jeszcze lepiej niż tutaj na zdjęciu. Zdjęcie jest z początku prac nad łazienką...
http://images29.fotosik.pl/124/fc7de231e1757698m.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc7de231e1757698.html)

tola
12-12-2007, 00:30
Edytko Kozłowska, moja chrześniaczka o takim samym imieniu i nazwisku, o której Ci pisałam wyszła za mąż, zmieniła nazwisko i już tylko Ty mi zostałaś niezmieniona :wink:
Zajrzałam do Twego wątku, pochwalę Cię bardzo za zróżnicowanie terenu i tę piękną skarpę wzdłuż ogrodzenia.
Wzmocniłaś ją pięknie kamieniami, wspaniałe miejsce na rośliny skalne.
No i te sosny w pobliżu tarasu...cudo.
Ja choć kocham wszystkie krzaczorki, jakie matka ziemia dźwiga na sobie :wink: , to jednak największy sentyment mam do sosen, świerków i brzóz.
I gdybym miała działkę z takimi drzewami, to przy tym bym pozostała.
Jak najbardziej naturalnie, bo tak jest najpiękniej.

Wasiek, zmartwiłaś mnie tą baterią, ale trudno, jak już kupiłam, to muszę wypróbować. Te onyxy na zdjęciu piękne. Mój trawertyn jest dziurkowany, porowaty i bardziej jednolity kolorystycznie.

Dziś już się wzięłam za sprzątanie. W piątek mają przywieźć deski jesionowe do salonu, musiałam jakoś to ogarnąć.
Glazurnik miał przyjechać dokończyć prace w łazience i przywieźć mi duży odkurzacz, nie przyjechał.
Więc walczyłam zwykłą zmiotką...szaleństwo, w całym domu jak we młynie, wszędzie tumany gipsu, nie było czym oddychać
:roll:
Więc napisałam SMS-a do swego Mirasa, który biedny się męczy na stokach alpejskich, że u mnie biało tak samo jak u niego.
Tylko nachylenie stoku nieco inne :wink: :lol:
A jak przejechałam miotłą po fali trawertynowej z żarnikami...małe to takie jakieś, trudno zauważyć :wink: , to kilka z nich zostało na zmiotce :roll:
Jutro dokupię, bo jak to na zdjęciach będzie wyglądać...jak szczęka bez zębów 8)
tylko druciki zostały w oprawkach, jak je wyciągnąć? pensetą?
Jeśli w czwartek nic tu nie napiszę, to będzie znaczyło, że były pod napięciem :-?

mayland
12-12-2007, 07:30
Nie ma sie co zamartwiać. To faktycznie malutka umywalka więc ma prawo chlapać. Moja umywalka jest głęboka i dośc duza. Z tym nie powinno byc problemu. Co zaś sie tyczy czyszczenia to trudno, trzeba będzi szczególnie dbać.

ed-mar
12-12-2007, 22:34
Tolu, dziękuje za miłe słowa.
Z tyłu budynku jak na razie może być - ta skarpa i sosny (na wiosne rusze z jakimis skalniakami). Działka jest dość duża, więc trawka i dzicz mi wystarczy, może jak juz wszystko zrobię (chyba to będzie nigdy :wink: ) to zajmę się tyłem, ale ja myślałam o przodzie. Widziałaś zdjęcia z przodu budynku, tam pod oknami czegoś brakuje, z przodu mam uliczkę wewnętrzną, dom jest na lekkim wzniesieniu, od ogrodzienia do budynku mam ok.15 m. Tam chciałabym zrobć cos ładnego, jakąś wizytówkę, nawet juz zaczełam, ale jakoś mi to sie nie widzi. Zerknij na przód i ... a zresztą poczekajmy do wiosny, OK?!?!!?

Pozdrawiam baaaardzo gorąco!

jamles
13-12-2007, 09:26
a gdzie można zobaczyć ten przód może bym coś zgapił :roll: :oops: :wink:

tola
13-12-2007, 10:12
a gdzie można zobaczyć ten przód może bym coś zgapił :roll: :oops: :wink:

przód jest w wątku Edyty :D

Edytko, w marcu będziemy myśleć, żebyś już w kwietniu mogła upiększać.
15 metrów do domu od ogrodzenia, tylko pozazdrościć, mój dom prawie na ulicy :roll:

tola
13-12-2007, 11:06
Zgodnie z obietnicą dziś zdjęcia.
Zdjęcia będą z opisami, bo trudno się w nich połapać co gdzie i do czego.
Łazienka jak wiecie jest stonowana kolorystycznie, bez kontrastów, wyrazistych kolorów.
W zamierzeniu miała być ciekawa jeśli chodzi o formę, kształty, bryły.
Mocno zagrałam oświetleniem, tworząc taki mały świat magii, iluzji, czegoś nierzeczywistego.
Stąd duże powierzchnie luster, różne kombinacje w oświetleniu.
Zdjęcia są fragmentaryczne, inaczej się da.
Nie widać na nich całości, więc nie oddają w pełni tego, co się w tej łazience dzieje.
Ale może choć trochę oddadzą klimat o który tak długo walczyłam.

Najpierw zdjęcia robione w pochmurny dzień (w słoneczny byłyby ładniejsze)
Do tej łazienki można wejść z naszej sypialni i z pokoju nad garażem.
To jest widok z wejścia z pokoju dodatkowego (deska do wc nie przykręcona) :wink:

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/kon.jpg

na lewo schody prowadzące do sypialni

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/konon.jpg

czyli te

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/lust3.jpg

wchodząc z sypialni widać ściankę na której ma być blat z umywalką, za tą ścianką jest miejsce na pralnię, wejście z prawej strony, po lewej wnęka prysznicowa

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/zez2.jpg

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/zez1.jpg

prysznic wygodny, 100 x 120

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/lala.jpg

Ten pion z dużym lustrem jest na przeciwko ścianki umywalkowej
te dwie przeciwległe ściany są górą połączone prostokątem sufitu.
Szerokość wnęki sufitowej jest identyczna z szerokością lustra na pionie.

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/lust8.jpg

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/lust7.jpg

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/zez7-1.jpg

sufit ma wiele kombinacji oświetleniowych, może świecić środek, mogą świecić halogeny dając światło na sufit po obu stronach tego prostokąta...zdjęcie robione z lampą wiec jakieś zimne

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/nowa.jpg

i efekty podświetlonych "fal" trawertynowych

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/zez6.jpg

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/lu2.jpg

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/lul4.jpg

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/lust9.jpg

gres na podłodze dobrałam do łamanego trawertynu na "falach"
jest to Antares firmy Imola

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/kleo.jpg

trawertyn po impregnacji będzie bardziej brązowy, wyrazistszy

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/jaja4.jpg

na tym zdjęciu widać po prawej wnękę na pralnię

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/jaja3.jpg

i sufit widoczny zza ścianki oddzielającej łazienkę od pralni

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/jaja2.jpg

tola
13-12-2007, 11:10
I jeszcze jedno

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/zez5.jpg

mikopiko
13-12-2007, 11:15
:o :o :o
o matko :o
ale super :o
jak w bajce :o

Mufka
13-12-2007, 11:19
Piękny ten salon kąpielowy :D, gratulacje, wyszło cudownie.

monka
13-12-2007, 11:22
:o :o :o
normalnie nic nie powiem bo szczęka mi opadła :D
pięknie jest ale od razu wiedziałam że tak będzie 8)

13-12-2007, 11:38
Ta łazienka jest prześliczna!!! :P Uwielbiam jasne kolory ...Miło i przytulnie spędza się czas w takich pomieszczeniach :P . Twój ogród jest jak z moich marzeń. Zapewne jest przy nim troche pracy?
Dopiero dziś zajrzałam pierwszy raz na tę stronę i bardzo się cieszę, bo zobaczyłam wiele rzeczy, któe ucieszyły moje oko :wink:
Pozdrawiam! Z przyyjemnością jeszcze kiedyś tu lukne.

tola
13-12-2007, 11:42
Dziewczyny, dziękuję Wam bardzo.
Ja dodam tylko, że na zdjęciach zwłaszcza tych z mocnym oświetleniem ma się wrażenie jakiegoś bałaganu, że tych elementów konstrukcyjnych jest zbyt wiele.
W rzeczywistości to inaczej wygląda, bo ma się widok na wszystko....na całość i dopiero wtedy widać pewną spójność i harmonię.
Ściana z drzwiami do pokoju nad garażem jest cała malowana, ona jest taką spokojną przeciwwagą do tej "cudacznej" części wnętrza.
Ale tej ściany nie ma na zdjęciach.
Sufit na fotkach też sprawia wrażenie masywnego, ciężkiego nawet, ale w realu tak nie jest.
To wysokie pomieszczenie, wyznaczone przez poziom pokoju nad garażem, który jest na półpiętrze. A sufit jest na poziomie sufitów pokoi na poddaszu. Tak więc łazienka ma 2.80 wysokości, to bardzo dużo.
Zdjęcia sufitu robione od dołu, dlatego tak ciężko to wygląda.

Delikatność łazienki chyba bardziej widać na tych pierwszych zdjęciach robionych za dnia.
Musicie uwierzyć mi na słowo, że nie ma przerostu formy nad treścią, choć takie odczucie można odnieść patrząc na niektóre ujęcia.

Mufka
13-12-2007, 11:45
Tolu - wiadomo, że na żywo wygląda dużo lepiej (choć ciężko w to uwierzyć..).

Damro
13-12-2007, 12:18
Szczęki szukam która mi opadła jak zobaczyłam Twój salon łazienkowy,toż to istne cudo.

agiis
13-12-2007, 13:20
pięknie wyszło Toluś, ślicznie doświetlone no i oczywiście zieleń u Ciebie to już obowiązek ;) ach i och tylko mogę wydać z siebie, cudnie, mega przytulnie i bardzo bardzo ładnie!!!!

frosch
13-12-2007, 13:45
tolunia http://forum.cdrinfo.pl/images/smilies/wow.gif http://forum.cdrinfo.pl/images/smilies/wow.gif http://forum.cdrinfo.pl/images/smilies/wow.gif http://forum.cdrinfo.pl/images/smilies/wow.gif http://forum.cdrinfo.pl/images/smilies/wow.gifhttp://forum.cdrinfo.pl/images/smilies/respekt.gif

Amtla
13-12-2007, 14:31
Tolu,

jeszcze raz potwierdzenie, że warto czekać, być wytrwałym I CIERPLIWYM!!!

ŚLICZNIE, ELEGANCKO, WŁAŚCIWE PROPORCJE... I JESZCZE TO ŚWIATŁO :D

GRATULUJĘ,
GRATULUJĘ,
GRATULUJĘ
GRATULUJĘ

Pozdr

wasiek
13-12-2007, 15:22
Tolu, moje gratulacje.....
efekt jest cudowny.... :D :D :D
i jak Damro napisała......tylko szukac szczęki, która nie wiadomo gdzie upadła..... :) :) :)
Czasami lepiej poczekać na coś dłużej, żeby potem móc cieszyć sie efektem ...
Pozdrawiam....

mpb1971
13-12-2007, 15:48
Tola,
jest pięknie, mimo pustego (na razie) wnętrza, czuję ciepło, przytulność i delikatny zapach przytłumionego cynamonu i czegoś jeszcze... ale jest tak ulotne, że brak słów, za to zmysły działają na najwyższych obrotach.
Warto było... Gratuluję.

aga1401
13-12-2007, 15:55
ale pieknie.I klasa.cudnie,cieplo i efektownie :D

Sonika
13-12-2007, 18:36
Przepięknie Toluś, nasze czekanie zostało nagrodzone, bo napatrzeć się nie mogę :D .
Ja z takiej łazienki nie wychodziłabym cały dzień :D , a może i noc :wink: .
Gratuluję i pomysłu i wykonania :D .
Pozdrawiam serdecznie :D
P. S. Chyba zacznę szukać nowej działki :wink: :roll:

jea
13-12-2007, 18:50
To kiedy mogę skorzystać 8) :lol:
Tak poważnie, gratuluję efektu :P czekać się opłacało :D

tola
13-12-2007, 19:50
Chciałabym Wam Wszystkim bardzo podziękować za te słowa, które napisaliście.
One wynagradzają mi moją szarpaninę z własnymi niepewnościami co do wyborów których dokonuję,
pomysłów, które realizuję zawsze z wielką niepewnością co do efektu końcowego.

Najchętniej teraz usiadłabym na podłodze w tej łazience,
tak na całkowitym luzie...z WAMI WSZYSTKIMI...każdy z piweczkiem w ręku :D
i gadalibyśmy sobie o samych przyjemnych sprawach...marzeniach do spełnienia i tych całkiem nierealnych,
już to widzę oczyma wyobraźni ( nie pytajcie o szczegóły :lol: :wink: )

Znalazłam okleinę bambusową na ten blat pod umywalkę, to zmieni wygląd całej łazienki.
Blat długi, zachodzący na fragment fali. Na nim wiklinowy koszyk z kosmetykami, waniliowe i czekoladowe świece.
Gruby, miękki ręcznik na kaloryferze.
Takie drobiazgi udomowią to wnętrze. Rośliny będą w bambusowych osłonkach na doniczkach.
Przy wejściu do pralni, czyli przy drzwiach od pomieszczenia nad garażem (nie ma tego fragmentu na zdjęciach)
będzie mały fotelik też w klimacie wiklinowo-bambusowym taki do klapnięcia w celu wysuszenia włosów.

Teraz od strony praktycznej: w pralni za ścianką pralka, kosz na rzeczy do prania... zabudowane, ukryte.
Nad tym szafki na wszystkie środki czystości i inne duperele.
Pod blatem umywalkowym będzie szuflada na podręczne przybory potrzebne w łazience.
W tej łazience pranie tylko ekspresowe, czyli bielizna, koszulki po treningach i takie tam co często i szybko trzeba.
Pranie ciężkie, długoschnące będzie w pomieszczeniu gospodarczym do którego muszę przechodzić przez garaż.
Mam tam wygodny blat roboczy, wannę do namaczania na pewnej wysokości, by się nie schylać.

Zdjęcia z kolejnych etapów urządzania tego pokoju kąpielowego, jak go ładnie nazywacie będę umieszczać.

Te fotki już pewnie nic nowego nie wniosą, ale to taki bonus do tych wyżej :wink:

Tu widać bardziej jak sporo miejsca jest po prawej stronie ścianki umywalkowej

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/salonkap.jpg

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/kap3.jpg

tu odbicie lustrzane wygaszonego sufitu

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/kap4.jpg

łazienka jest duża nawet pomimo tego, że ścianka umywalkowa zabrała jej część

http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/kap2.jpg

Sonika
13-12-2007, 20:00
Najchętniej teraz usiadłabym na podłodze w tej łazience,
tak na całkowitym luzie...z WAMI WSZYSTKIMI...każdy z piweczkiem w ręku :D

Teraz to nie damy rady :wink: , ale w innym terminie kto wie :roll: :wink: :lol: .

tola
13-12-2007, 20:05
Najchętniej teraz usiadłabym na podłodze w tej łazience,
tak na całkowitym luzie...z WAMI WSZYSTKIMI...każdy z piweczkiem w ręku :D

Teraz to nie damy rady :wink: , ale w innym terminie kto wie :roll: :wink: :lol: .

Sonika, będę drążyć ten temat, bo ja naprawdę tak bym chciała :D
Jeśli wszystko dobrze pójdzie, w czerwcu zamieszkamy...jeśli zechcecie tłumnie przybyć na parapetówę, drzwi otworzę szeroko, albo i całkiem zdejmę :lol:

Ew-ka
13-12-2007, 20:28
Tolusia - nic nie powiem ...ino se westchnę ....ech :o

to kiedy ta parepetowa ? w czerwcu ? 8)

mayland
13-12-2007, 21:01
Tolu bardzo ładny ten salon! Masz duzo miejsca i umiałaś je bardzo ładnie zgrać i nadać mu charakter. Ślicznie!

A teraz to ja nie wiem co mogę zdziałać na moich 10m2 :roll: :(

ed-mar
13-12-2007, 21:25
Och Tolu, pewnie nie będę oryginalna jak powiem że mnie zamurowało. Łaźnia cudo!!! Skąd ty bierzesz takie pomysły, kurcze jak ja ci zazdroszcze.
A ja dzis pstrykałam swoją górna łazienke żeby wkleić na forum (tę z zielonego castanio z podświetlaną wanną), ale jak zobaczyłam twoją to nie wiem czy warto ja pokazywać :( .

Ew-ka
13-12-2007, 23:40
......a co to bedzie jak Tola mieszkanie odpicuje ? :lol:
nic ino siąść i zdjecia kasować
:wink:

joola
14-12-2007, 09:40
Nnnnnooooooooo ja wiedziałam kiedy przyjść! :D Toluś, salon kąpielowy CUDOWNY! :D I nie piwo, tylko szampana na schodach w nim pić 8) :wink:
Nie mogę się doczekać tych doniczek, świec, miekkich ręczników...mmm to lubię :D No i łupek, łupek prze pani byśmy łobejrzeli :wink:


......a co to bedzie jak Tola mieszkanie odpicuje ?
nic ino siąść i zdjecia kasować

Ewuś, Tobie tak szybko poszła budowa domu, że zawsze możesz wybudować i drugi :wink: A poza tym, już Ty nie narzekaj co? :wink:

aldio
14-12-2007, 12:23
Tolu, cóż by nie rzec i tak mało :wink: Po prostu pięknie.

Bardzo się cieszę, że mogę obejrzeć (napatrzeć się nie mogę) i wyobrażać sobie jak to wnętrze wygląda w rzeczywistości.
Niech żyje internet i Tola, która chce się dzielić takimi cudami.

Tylko patrzeć i podziwiać i podglądać pomysły, przyjechać nie da rady, bo na razie nie ma jak wyjść z domku. Siedzę sobie z moją kruszynką, bo cycuś musi być w pogotowiu. Ale w czerwcu - to kto wie :P

Pozdrawiam Cię Tolu serdecznie i gratuluję.

krzysztof54
14-12-2007, 14:29
Masz gust dziewczyno! Piękna łazienka. Zdjęcia jak z katalogu - elegancko, przestronnie, piękna gra świateł.
Szczere gratulacje :P
Wiesz za co Cię jeszcze podziwiam?
Za to, że męża na deski puściłaś i wszystkim się sama zajęłaś.
Jesteś z siebie dumna? Masz prawo.

Pozdrawiam,
Krzysztof

kuleczka
14-12-2007, 15:27
tolaaaa :o boszzzzz!!!
cudownie, pięknie, zachwycająco...........
już sobie zapisałam w inspiracjach do nowego domku 8)
mam nadzieję, że nie masz za złe :oops:

14-12-2007, 15:40
Pięknie wyszło :D
Najbardziej podoba mi się to ujęcie
http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/lust9.jpg

marjucha
14-12-2007, 19:30
Tola nie będę si rozpisywał bo szcęka chaczy o klawiaturę :oops:
Dla mnie naprawdę bosko 8)

duduś
14-12-2007, 22:32
Ja to już wogóle się nie odzywam- mi jeszcze szczęka nie opadła a już ręce odmówiły pisania- CUDO!!!!!!!!!!!!!!1 ale i tak Tolu muszę spytać czy zamawiałaś lustro ( to duże) jako kryształowe?( ile kosztuje, jakie wymiary) Właśnie jestem na etapie wyboru lustra. Aha i jak mocowałaś - na klej czy na haczykach? Gratulacje!!!!!!!!!!!

tola
15-12-2007, 00:45
A teraz to ja nie wiem co mogę zdziałać na moich 10m2

Mayland, można zdziałać, uwierz mi.
Moja łazienka była tak strasznie nieustawna, niefunkcjonalna, że tylko usiąść i płakać.
Dwie ściany ze skosami, trzecia z pionem wentylacyjno-kominkowo-piecowym,
schodami w górę i drzwiami do sypialni,
czwarta na środku z dwoma stopniami w dół i drzwiami do pomieszczenia nad garażem...załamka.
Nie było gdzie umieścić kabiny prysznicowej, lustra z umywalką, masakra.
Ale coś tam jednak wykombinowałam.
Kawałek prostej ściany dobudowałam prawie na środku łazienki i to rozwiązało i sprawę umywalki i prysznica i jeszcze schowanej części pralni.
I Tobie się uda, 10 metrów to wcale nie jest mało. Trzymam kciuki.


A ja dzis pstrykałam swoją górna łazienke żeby wkleić na forum (tę z zielonego castanio z podświetlaną wanną), ale jak zobaczyłam twoją to nie wiem czy warto ja pokazywać

Edytko, nigdy tak nie myśl. Nie ma tak, że coś jest ładniejsze a coś mniej ładne.
Jest inne i to wszystko. Ile łazienek, tyle pomysłów i każdy jest dobry, wyjątkowy. I dobrze, że inny bo jest co oglądać.
Wklejaj i ciesz się tym, co zrobiłaś, bo trzeba się cieszyć, inaczej po co to wszystko?


No i łupek, łupek prze pani byśmy łobejrzeli

Joola
cierpliwości, u mnie nie ma tak hop siup :wink:
ale wspomnianego szampana możemy wypić w każdej chwili :D


Siedzę sobie z moją kruszynką, bo cycuś musi być w pogotowiu. Ale w czerwcu - to kto wie

Aldio, zapraszam razem z Twoją Kruszynką.
O matko, jak ja Ci tego karmiącego cycusia zazdroszczę...uwielbiałam te chwile :D


Za to, że męża na deski puściłaś i wszystkim się sama zajęłaś.
Jesteś z siebie dumna? Masz prawo.
Krzysztofie
Dumna to za duże słowo, ja tam zawsze miałabym jeszcze coś do poprawienia w tym co robię.
A narty mąż lubi duuuuużo bardziej niż ja, więc co mu będę żałować.
Każdy ma prawo do tego, by robić to co lubi, więc jeśli była okazja, to trzeba to wykorzystać.
Wróci szczęśliwy i wypoczęty i mnie się to z pewnością udzieli :wink:

Kuleczko, ja nie tylko nie mam za złe, ja rosnę to czytając :D

Verunia, mam nadzieję, że te schody nie będą przekleństwem 8)
lubię to duże lustro, to tak, jakby można było wejść gdzieś tam, poza nie.

Marjucha, dbaj o swoją szczękę, bardzo Cię proszę :wink:

Duduś to duże lustro ma wymiar 2.70x80 i nie jest kryształowe.
Wszystkie lustra zamawiałam z montażem, bo nikt inny by się tak dużych wklejać nie podjął.
Nie mam rozbicia cenowego na poszczególne 3 lustra.
Oni mi liczyli całościowo ile metrów z fazą ile bez, wycinanie po łuku, montaż
do tego jeszcze szklane półki. Wiem tylko ile do zapłaty za całość.

...i teraz jeszcze podziękuję za wszystkie ciepłe, niezwykłe słowa, które napisaliście
będę do nich wracać zawsze wtedy, gdy będę miała złe dni dla siebie,
one pomogą :D

16-12-2007, 11:21
Tola, łazienka jest po prostu CUDNA.Nic dodać, nic ująć.

TomKa
16-12-2007, 17:15
Toluś, warto było czekać, łazienka zjawiskowa!! Gratuluję pomysłów, swoją drogą: skąd Ty je bierzesz :wink: ? Nic tylko usiąść i podziwiać, patrzeć i dalej wzdychać...
Pięknie!!! :P :P :P

jamles
16-12-2007, 23:39
ta badyizba jest ......gryfno 8) :wink:

tola
17-12-2007, 00:04
Tola, łazienka jest po prostu CUDNA.Nic dodać, nic ująć.

Dzięki Aniu, :D
dodać to jeszcze trzeba i to sporo, ale teraz najbardziej zależna jestem od stolarza.
Umywalka kupiona, ale bez blatu ani rusz. Obiecał w styczniu, czy się wywiąże z obietnicy? zobaczymy.

TomKa, dziękuję, że zajrzałaś :D
ja to nie szybko usiądę :wink: do przeprowadzki to na pewno nie, a i potem będzie co robić :wink:

Jamles :lol:

zaba_gonia
17-12-2007, 12:05
Tolu :D

MASZ PRZEPIĘKNIE!!!!!!!!!!!!!!!
Na poczatku myslaam, ze pokazujesz jakąś łazienke z katalogu.
Jetsm pod wilekim wrażeniem
CUDO!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gratuluje!!!
:D :D :D

motyczka
17-12-2007, 13:45
i co tutaj więcej napisać po ty wszystkich.... achach, ochach ...fiu fiu, łał...boskie, cudo, mega boskie....hihihihi

Tolu na Tobie można polegać jak na Zawiszy :D :D :D
nigdy nie zawiedziesz oka naszego.............lekko powiem...subtelna, prowokująca ta łazienka jak ogród Twój, jak cała Ty :D :D :D
Gratuluje!!!!!!!!!!

tola
17-12-2007, 15:16
Zaba_gonia, buziaki za te słowa :D
cieszą mnie tym bardziej, że znam Twoje zamiłowanie do ciemnej kolorystyki.
Pozdrówka :D

Motyczko, dziękuję :D
łazienka w założeniu miała być subtelna i zmysłowa,
w końcu to łazienka przy sypialni :wink:
Magia świateł, świece na podłodze...
kabina prysznicowa dwuosobowa i...co Ci będę pisać :lol: 8) :D

Olkalybowa
17-12-2007, 15:31
Przepraszam czy ja mogę przycupnąć na schodkach i się pogapić?
Super.

selimm
17-12-2007, 15:44
pikne ...jak będę na emeryturze
to...tez se taką strzele :lol:

selimm
17-12-2007, 15:50
żartowałem ..łazienka jest seksi


ps. piszę to pod przymusem :lol:

tola
17-12-2007, 15:55
pisz jeszcze raz, nie taka była umowa 8) :lol:

Żelka
17-12-2007, 15:56
Tu bylam, widzialam. Mowe mi odjelo, wiec nic wiecej nie powiem. :D

tola
17-12-2007, 16:05
Zeljka,
Olkalybowa przycupnęła na schodach, ja tam siedzę,
Ty też do nas dołącz, tylko nie nadepnij na Selka, on gdzieś pod schodami leży 8) :wink: :D

selimm
17-12-2007, 16:06
http://i66.photobucket.com/albums/h278/Tolusia/lust9.jpg


łeee ....ni ma
kamyków za kiblem ....

pusto jakoś ...co za tarantino to wymyślił 8)

a tak wogle ...to wczesny gierek chyba ?

tola
17-12-2007, 16:10
a tak wogle ...to wczesny gierek chyba ?

Ty mi tu o umarłych źle nie pisz 8)
nieprzyzwoicie możesz :wink:

chopinetka
17-12-2007, 22:03
Witam

Poczucie piękna to ty Tolu posiadasz wyjątkowe :D
Gratulacje!

pozdrawiam cieplutko

Ew-ka
17-12-2007, 22:25
Przepraszam czy ja mogę przycupnąć na schodkach i się pogapić?
Super.
ja też sie pogapie na te sceny w tej kabinie dwu-osobowej :lol:

Ew-ka
17-12-2007, 22:37
piwko przyniosłam -siostra ,bo gorąco mi sie zrobiło na samą myśl co tam sie bedzie działo :wink:

http://piweczko.org/files/img/news/warka1.jpg

:lol:

tola
17-12-2007, 23:23
Ty Siostra wiesz, z czym do mnie przychodzić :D


Chopinetko, ja nie zasługuję na takie pochwały, naprawdę :oops:
ale ciepło mi na sercu czytając, dziękuję
i też pozdrawiam najserdeczniej :D

Ew-ka
17-12-2007, 23:26
Tola - nic nie piszesz jak M . na łazienke zareagował :lol: chyba juz wrócił ?

tosinek
17-12-2007, 23:35
Tolu,
ja wiedziałam, że będzie super ale funkcjonalność twojego salonu wypoczynkowego mnie poraża!! Jest świetnie, może zechcesz urządzić moje łazienki??? A tak naprawdę to teraz odkryłam co tak upiększa wnętrze, odpowiednie światło i krzywizny. I to jest to
a teraz muszę poszukać mojej szczęki, która mi opadła

tola
17-12-2007, 23:35
Tola - nic nie piszesz jak M . na łazienke zareagował :lol: chyba juz wrócił ?
wrócił :D ale o akcjach i reakcjach pisać nie przystoi :wink:

tola
17-12-2007, 23:39
a teraz muszę poszukać mojej szczęki, która mi opadła

Tosinku, Skarbie mój, szczęki to będziesz szukać za 90 lat, jak sztuczna będzie :wink: ,
teraz przysiądź się do kufelka, Ew-ka przyniosła złociste z pianką,
jak Bodzio tu zajrzy, to już nie będzie czym się częstować 8) :lol:

Ew-ka
17-12-2007, 23:43
Tola -zamknij KK ...przenosimy sie do Twojej łazienki :lol: w KK trza remont zrobić ....a Ty juz to masz we krwi wiec ....piwo przyniosłam ...i chłopaków zawołam :lol:

http://www.straubs.net/images/belgian/antwerp.jpg

tola
17-12-2007, 23:50
ale ich to na noszach trzeba zwieźć, przecież chorzy tacy
mamy jakiegoś noszowego pod ręką?
pewnie woleliby noszową :wink:

Ew-ka
17-12-2007, 23:54
ale ich to na noszach trzeba zwieźć, przecież chorzy tacy
mamy jakiegoś noszowego pod ręką?
pewnie woleliby noszową :wink:

jak sie zwiedza ,żeś pod prysznicem cudownie ozdrowieją :lol:

tola
17-12-2007, 23:55
ale ich to na noszach trzeba zwieźć, przecież chorzy tacy
mamy jakiegoś noszowego pod ręką?
pewnie woleliby noszową :wink:

jak sie zwiedza ,żeś pod prysznicem cudownie ozdrowieją :lol:

to co z nimi będzie, jak się dowiedzą, że Ty też :lol:

Ew-ka
18-12-2007, 00:03
to co z nimi będzie, jak się dowiedzą, że Ty też :lol:

uciekną 8)

tola
18-12-2007, 00:22
to co z nimi będzie, jak się dowiedzą, że Ty też :lol:

uciekną 8)

ale jakby co, to nikomu nie powiemy :lol:

Ew-ka
18-12-2007, 00:28
to co z nimi będzie, jak się dowiedzą, że Ty też :lol:

uciekną 8)

ale jakby co, to nikomu nie powiemy :lol:

a komu ja bym powiedziała ? :wink: ciiiiiii-ho-sza :lol:

EDZIA
18-12-2007, 09:40
Przepraszam czy ja mogę przycupnąć na schodkach i się pogapić?
Super.

Olka powiem Ci w tajemnicy, ze ja często sobie po cichutku wchodzę do domku Toli i podziwiam te cudne wnętrza. Czasem mi smutno, ze Bozia nie obdarzyła mnie takim talentem.
Bo nasza Tola talent ma wielki i to nie podlega dyskusji. :D

Toluś powtarzam się ale ślicznie u Ciebie :D

pozdrawiam

Edzia

jea
18-12-2007, 09:49
jak sie zwiedza ,żeś pod prysznicem cudownie ozdrowieją :lol:

to co z nimi będzie, jak się dowiedzą, że Ty też :lol:

Podglądać będą 8) :lol:

tola
19-12-2007, 11:29
Edziu, i Ty tu u mnie w moich podlaskich progach :D :D :D
Czekałam na Ciebie w wakacje, ale nie dojechałaś. Zaproszenie cały czas aktualne, ale to już wiesz.

Jea, myślisz, że tak całkiem bez" krępacji"? :roll: 8)

Wiecie co, uśmiałam się wczoraj do łez :lol:
wiem, że kiedy to napiszę, to już nie to samo, co widzieć i słyszeć na żywo, ale spróbuję:

- ile kosztuje ta choinka? - starsza pani pyta pracownika obsługi klientów
na stoisku z dekoracjami świątecznymi w hipermarkecie.
- 450 zł. Jest zrobiona z bardzo dobrego tworzywa,
będzie już na wieczność - zachęca ekspedient.
- Nie, dziękuję. Proszę o pokazanie tańszej, pod którą będę mogła jeszcze położyć prezenty.
Bo Mikołaj zawsze pożycza pieniądze z mojej emerytury,
a potem jakoś zapomina oddać. Dziad jeden.


:lol:

motyczka
19-12-2007, 14:46
TOLU!!!

Niech te Święta tak wspaniałe
będą całe jakby z bajek,
Niechaj gwiazdka z nieba leci,
niech Mikołaj tuli dzieci,
Biały puch niech z góry spada
niechaj piesek w nocy gada,
Niech choinka pachnie pięknie
no i radość będzie wszędzie!

http://images27.fotosik.pl/128/8d4083cebcf258b4.jpg
motyczka

EDZIA
19-12-2007, 15:05
Edziu, i Ty tu u mnie w moich podlaskich progach :D :D :D
Czekałam na Ciebie w wakacje, ale nie dojechałaś. Zaproszenie cały czas aktualne, ale to już wiesz.


Oj bywam, bywam i to często.

Niestety w ostatnim momencie nastąpiła zmiana planów wakacyjnych.
O Twoim zaproszeniu pamiętam i nieustannie w moich planach są dwa punkty - odwiedzić Ciebie i Tomka 1950 :D

pozdrawiam

Edzia

Aga J.G
19-12-2007, 19:57
Tola cud miód - SUPER ale inaczej być nie mogło :)
To ja też na tych schodach przycupnę :)
Ciekawe keidy ja znajdę swoją szczękę 8)
Albo idę szukać sznurka :wink: :)

ewuniamiii
19-12-2007, 22:55
Witaj Tolu ..masz śliczny domeczek..lubie koncepcje muszli w łazience ...a ogród marzenie...bede szukac cenny porad u ciebie doswiadczonej budowaniem jesli pozwolisz :) :D

martynka1
20-12-2007, 08:36
:P

martynka1
20-12-2007, 10:37
http://republika.pl/blog_nk_746602/1563228/tr/natal1059.gif

Tolu Dla Ciebie i całej Twojej Rodziny
Najserdeczniejsze życzenia
Szczęśliwych i radosnych Swiąt
Bożego Narodzenia oraz
Wszelkiej pomyślności i sukcesów
w Nowym 2007 roku.
życzy Martyna

Sonika
20-12-2007, 21:24
Niech te Święta tak wspaniałe,
będą całe jakby z bajek.
Niechaj gwiazdka z nieba leci,
niech Mikołaj tuli dzieci.
Biały puch niech z nieba spada,
niechaj piesek w nocy gada.
Niech choinka pachnie wszędzie,
no i radość wokół będzie.


http://images23.fotosik.pl/128/aa4250b504a33136.jpg

Pozdrawiam Sonika

Amtla
20-12-2007, 21:44
http://www.kartki.drukifirmowe.pl/foto_galeria/1471_kartka-sw.25_2.jpg

Wiary co góry przenosi,
nadziei, która nie gaśnie,
miłości w każdej ilości
- od Bożej Dzieciny
życzy

Amtla

mayland
20-12-2007, 22:41
http://www.krakow.sercanie.pl/galerie/wigilia/dscn8235.jpg

agnieszkakusi
21-12-2007, 08:44
http://kartki.onet.pl/_i/d/kaplica2_d.jpg

Niech te Święta tak wspaniałe będą całe jakby z bajek, niechaj gwiazdka z nieba leci, niech Mikołaj tuli dzieci, biały puch niech z góry spada, niechaj kotek w nocy gada, niech choinka pachnie wszędzie radość niechaj też tam będzie.

CoolaTT
21-12-2007, 11:01
http://images24.fotosik.pl/130/f1b0ad796efccf6amed.jpg

Żelka
21-12-2007, 11:37
http://www.ekartki.wolsztyn24.pl/kartki/21/1533.jpg

Lidka i Janusz
21-12-2007, 11:39
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/m/7/2/4/30520733_d.jpg
Moc życzeń w nadchodzącym Nowym Roczku .

arcobaleno
21-12-2007, 11:52
http://img213.imageshack.us/img213/8928/qwdfbo7.jpg
Tola - łazienka przepiękna - naogladałam się i nawzdychałam a napisać zapomniałam :oops: Wiec robię to teraz razem ze Światecznymi życzeniami :D

Honzka
21-12-2007, 12:42
http://i197.photobucket.com/albums/aa294/lialove09/icons/Christmas_04.jpg

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
oraz
Szczęśliwego Nowego Roku!!!
życzy
Honzka z rodzinką:)

tosinek
21-12-2007, 14:08
http://images30.fotosik.pl/129/173a9c0a605a8bd5.jpg (www.fotosik.pl)

EDZIA
21-12-2007, 14:42
Odrobiny ciepła i ludzkiej życzliwości,
odrobiny światła w mroku dzięki szczeremu uśmiechowi,
radości w smutku dzięki ludzkiej miłości
i nadziei na lepsze jutro w chwilach niepokoju

życzy

Edzia z Rodzinką

rrmi
21-12-2007, 16:17
http://www.christmasgifts.com/images/snowmanshuffle1cp.gif

Wesolych Swiat

mikopiko
21-12-2007, 18:22
Niech ta gwiazda betlejemska,
która wschodzi tuż o zmroku
da Ci szczęście i pomyślność
w nadchodzącym nowym roku. :D

http://digilander.libero.it/blogdinatale/sfondi%20di%20natale/patty1118carols34.gif

frosch
21-12-2007, 21:11
Na scyńści na zdrowie
na to Boże Narodzyni
Cobyście byli zdrowi weseli
jako w niebie janieli
Cobyście mieli pełno gości
jako na gałonzce łości
Cobyście mieli pełne łobory pełne pudła
coby wom gospodyni przy piecu nie schudła
Coby sie Wom darzyło kopiło
dyślem do stodoły łobruciło
Tak Wom Boze dej
HEJ HEJ HEJ

http://img91.imageshack.us/img91/9103/thumb5501crazyfrogxmasoef3.jpg