PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do Budowlanej Komedii w Odcinkach bami



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8

lullaby
29-11-2012, 21:12
Gratulacje! :) Znaczy się teraz będzie dużo fot? :cool:

bami
29-11-2012, 21:49
No sama nie wiem...
na razie to Janek obrabia moje tynki

dakula
29-11-2012, 22:12
Oj, wiem jak cieszy ciepełko w domu, choć program wygrzewania uczynił z naszej budowy tropikalną szklarnię.

lucka6
29-11-2012, 22:54
super że już się robi ciepło!!

A jakie w końcu wybrałaś grzejniki? Czy ja dobrze zrozumiałam że grzeje Wam podłogówka? U nas póki co tylko działaja grzejniki bo hydraulik zakazał grzać podłogówkę jeśli podłoga jest czymś przykryta...

bami
30-11-2012, 20:52
Oj, wiem jak cieszy ciepełko w domu, choć program wygrzewania uczynił z naszej budowy tropikalną szklarnię.
Dakula, rozumiem, ze wygrzewasz wylewki? A ile stopni puszczasz w rurkach?
Już od dawna chciałam napisać, ze bardzo podoba mi się Twoja idea budowy bezobsługowej :yes:. Ciekawa jestem, czy sprawdza sie w praktyce :no:

bami
30-11-2012, 21:26
super że już się robi ciepło!!

A jakie w końcu wybrałaś grzejniki? Czy ja dobrze zrozumiałam że grzeje Wam podłogówka? U nas póki co tylko działaja grzejniki bo hydraulik zakazał grzać podłogówkę jeśli podłoga jest czymś przykryta...

Lucka, grzeje właśnie podlogowka - właśnie po to, by moc coś na nią niebawem położyć. Nie bardzo rozumiem, czym kieruje się Twój hydraulik? Dawno kładliście gres na podłodze?
grzejniki wybrałam "mieszane" zwyczajne Purmo do pomieszczenia nad garażem, garażu i do 2 pokoi, gdzie nie będą widoczne - i te juz są, grzeją. Do naszej sypialni planuje Purmo Kos w kolorze Metallic black, do Malucha Jaga Strada, do korytarza na górę znalazłam coś obłędnego, ale cena powalająca. Dzisiaj odkryłam grzejniki firmy Radox, więc zamówienie może się zmienić :-)

adk
03-12-2012, 17:22
Bami - nie zdążyłam skomentować zachowania Boczka i Nosa (swoją drogą fajne ksywy mają Twoi wykonawcy), ale widzę że świetnie sobie poradziłaś.
Ja jeszcze nie wydarłam się ale czasami mam ochotę rzucić mięchem jak ktoś mnie zwodzi. Pijaństwa na razie nie było i mam szczerą nadzieję nie będzie.
Gratuluję zwycięstwa na Złymi Mocami!!!!

Moje Złe Moce to ten chol... prąd i jak go w końcu będziemy mieli to mam nadzieję, że ruszymy z kopyta.

Pozdrowienia zostawiam. Nie piszę często ale jestem na bieżąco i trzymam kciuki :)

bami
03-12-2012, 19:33
Bami - nie zdążyłam skomentować zachowania Boczka i Nosa (swoją drogą fajne ksywy mają Twoi wykonawcy), ale widzę że świetnie sobie poradziłaś.
Ja jeszcze nie wydarłam się ale czasami mam ochotę rzucić mięchem jak ktoś mnie zwodzi. Pijaństwa na razie nie było i mam szczerą nadzieję nie będzie.
Gratuluję zwycięstwa na Złymi Mocami!!!!

Moje Złe Moce to ten chol... prąd i jak go w końcu będziemy mieli to mam nadzieję, że ruszymy z kopyta.

Pozdrowienia zostawiam. Nie piszę często ale jestem na bieżąco i trzymam kciuki :)

Alicja, ja nieustająco trzymam kciuki za Twój prąd. Rozumiem, co przeżywasz, bo ja z tym ogrzewaniem....
A moi wykonawcy mają ładne ksywy, bo sama im je wymyślam ;-)

adk
04-12-2012, 18:05
Bami - czekam na wpis o tym wykonawcy drzwi.
Dlaczego żałujesz tego matowego gresu? I co to (jeśli pisałaś to przypomnij pliiiiz jeszcze raz bo gapa jestem i nie pamiętam).

A za kciukaski dziękuję i proszę o jeszcze :D

bami
04-12-2012, 18:49
Adk,
bardzo proszę: drzwi zewnętrzne RedMet Duchnów p. Mariusz Rudzik tel. 604 285 472, 22 795 10 20.
a z tym gresem to juz tak mam, ze wybór jest ciężki. Wybrałam Keraben Kursal Blanco. Odetchnę z ulgą, jak zobaczę końcowy efekt.

adk
04-12-2012, 21:17
Za kontakt dziękuję.
A gres postaram się obejrzeć na żywo - na zdjęciach zastrzeżeń nie mam :) Wybór potwierdzam bardzo trudny. Ja dzisiaj rozbijając talerz w drobne ale ostre kawałeczki już wiem - koniec zastanawiania się nad żywicą :(. U nas tyle talerzy rozwala się o podłogę, że żywica byłaby strasznie pocięta.

Bami ale prawie bym zapomniała WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI IMIENIN :D.
Oby już wszystkie Złe Moce Ci odpuściły i wykańczanie domu szło jak z płatka! I aby Gluś akceptował wszystkie Twoje wybory :-).

http://kwiaty-warszawa.pl/media/wysiwyg/jak_dbac_o_kwiaty_ciete_3.jpg

bami
05-12-2012, 16:42
Alicja, dziękuję! Tulipany to moje ulubione kwiaty....
dziękuję za życzenia, Gluś musi akceptować moje wybory, bo go ciągle nie ma...
A żywica na podłodze pozostanie moim na zawsze niespełnionym marzeniem...

dakula
08-12-2012, 13:00
Jakoś umknęło mi pytanie o wygrzewanie podłogi. Robi się to wedle specjalnego schematu i cały proces trwa 29 dni. Powoli się rozgrzewa do max temperatury pracy systemu, poźniej stopniowo obniża temperaturę. Później przerwa i wszystko od nowa, tylko szybciej. Piece mają na to specjalny program, więc idzie bezobsługowo ;).

My mamy podłogi od ponad 3 miesięcy i przed wygrzewaniem w głębszych warstwach były mokre, w połowie wygrzewania sprawdzał je pan od paneli i nadal były za mokre, teraz są już ok.

Widać też dokładnie miejsca w któtych były robione dylatacje. W pozostałych miejscach nic nie popękało.

bami
08-12-2012, 15:08
hmmm...
dzięki Dakula, w pewnym momencie stwierdziłam, że mnie to wygrzewanie już nie dotyczy, bo moje wylewki mają ponad 2 miesiące...
Tylko, zdaje się, że i tak niewiele wskóram, bo mam nastawiony tryb ogrzewania noc/ dzień 21/17 stopni - moja ekipa wykończeniowa w dzień pracuje, a w nocy tam śpią (są przyjezdni). Taka temperatura jest dla ich pracy i suszenia tego, co zrobili - chyba optymalna. Więc wylewki otrzymują jakąś wypadkową , zresztą nie wszędzie mam podłogówkę.
A tak z innej beczki: masz już wybrane drzwi wewnętrzne?
A kto już ma? i podpowie? doradzi? odradzi?

dakula
08-12-2012, 16:14
Nie jestem ekspertem ale sklep w którym zamawiam panele bez przedstawienia im protokołu z takiego wygrzewania, nie daje gwarancji na swoje wyroby. Przed samym kładzeniem paneli odbiją jeszcze beton do styropianu w kilku miejscach i sprawdzą wilgotność na spodzie.

Płytki na podłogi też czekają. Bo takie ekstremalne warunki mają uchronić podłogę przed uszkodzeniami jak już są na niej kafle. Dokładnie to widać, bo po wygrzewaniu w miejscach dylatacji szpara ma nawet milimetr, a wcześniej jej nie było.

U mnie wykonawcy też śpią i też marudzą ale widać, że to nie pierwszy raz dla nich. W sumie maksymalna temperatura jest tylko przez kilka dni.

A wilgotności podłogi lepiej pilnować. W prosty sposób można to sprawdzić zostawiając kartkę papieru na podłodze, jeśli następnego dnia jest wilgotna, to pod spodem jest jeszcze bardzo mokro. Sprzedawcy paneli mają specjalne czujniki do jej pomiaru.

dakula
08-12-2012, 16:20
A drzwi raczej Asilo u mnie będą

lucka6
08-12-2012, 18:27
hej Bami, dawno mnie u Ciebie nie było, spieszę z zaległymi życzeniami imieninowymi :)

Co do wylewek, też zamierzamy niedługo zacząć procedurę wygrzewania, bo to jest warunkiem zamontowania finish parkietu który ma u nas zagościć w salonie :)

A jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne, to mamy kilka typów, ale chyba nic konkretnego. Mam dobre opinie o firmie Moric, podobają się nam też drzwi Technidoor (salon przy Toruńskiej). Ale najprawdopodobniej zamieszkamy z drzwiami tylko w łazienkach, a pozostałe będą czekały aż wygramy w totka

koktajl
08-12-2012, 22:01
potwierdzam Moric:) mamy póki co od nich jedne drzwi i są super- zobaczymy co będzie w nowym domu- też planuje od nich jeśli portfel pozwoli:) poza tym dobre opinie mają jeszcze Dewro, Jagdor, Klimek i Kluś z tym, ze wszystkie ww to te ciut droższe. Jest wątek zbiorczy we "wnętrzach" na temat drzwi wew. jest tam dużo informacji nt rożnych firm ( jednak nie ma ich aż tak wiele) i modeli aczkolwiek jak mnie pamięć nie myli to ty masz wysokie prawda? teraz zastanawiam się czy firmy, które wymieniłam robią takie wysokie... w każdym bądź razie możesz też popytać lokalnych stolarzy czy nie wykonają Ci takich drzwi (jeśli PIU będą np za drogie:) aaaa i jeszcze chyba włoskie lualdi robi takie wysokie drzwi:) aaa no i może anulę zapytaj skąd ona ma drzwi? jak dobrze pamiętam ona w korytarzu na dole miała takie wysokie, przesuwne

bami
09-12-2012, 20:28
A drzwi raczej Asilo u mnie będą
Dzięki za wskazówkę, bardzo fajne :-)

bami
09-12-2012, 20:33
hej Bami, dawno mnie u Ciebie nie było, spieszę z zaległymi życzeniami imieninowymi :)

Co do wylewek, też zamierzamy niedługo zacząć procedurę wygrzewania, bo to jest warunkiem zamontowania finish parkietu który ma u nas zagościć w salonie :)

A jeśli chodzi o drzwi wewnętrzne, to mamy kilka typów, ale chyba nic konkretnego. Mam dobre opinie o firmie Moric, podobają się nam też drzwi Technidoor (salon przy Toruńskiej). Ale najprawdopodobniej zamieszkamy z drzwiami tylko w łazienkach, a pozostałe będą czekały aż wygramy w totka

Dzięki za życzenia Lucko :-)
Z drzwiami będzie ciężko, dzięki za namiary, ja jeszcze wypatrzylam firmę Wielgosz drzwi - ale nic nie mogę na ich temat znaleźć. Biorę tez pod uwagè Entra - mam je już kilka lat i nadal są super. Zamawiałam je onegdaj na Bartyckiej, montaż bez zarzutu. Biorąc po uwagę ilość drzwi w moim domu, tez raczej nie kupię od razu kompletu :-)

bami
09-12-2012, 21:32
potwierdzam Moric:) mamy póki co od nich jedne drzwi i są super- zobaczymy co będzie w nowym domu- też planuje od nich jeśli portfel pozwoli:) poza tym dobre opinie mają jeszcze Dewro, Jagdor, Klimek i Kluś z tym, ze wszystkie ww to te ciut droższe. Jest wątek zbiorczy we "wnętrzach" na temat drzwi wew. jest tam dużo informacji nt rożnych firm ( jednak nie ma ich aż tak wiele) i modeli aczkolwiek jak mnie pamięć nie myli to ty masz wysokie prawda? teraz zastanawiam się czy firmy, które wymieniłam robią takie wysokie... w każdym bądź razie możesz też popytać lokalnych stolarzy czy nie wykonają Ci takich drzwi (jeśli PIU będą np za drogie:) aaaa i jeszcze chyba włoskie lualdi robi takie wysokie drzwi:) aaa no i może anulę zapytaj skąd ona ma drzwi? jak dobrze pamiętam ona w korytarzu na dole miała takie wysokie, przesuwne
Dzięki Koktajl. Anula ma drzwi z interior Katowice - kilka stron wcześniej pisała u mnie o tym lullaby.
Wynalazłam też włoskie drzwi Barausse i zatkało mnie z zachwytu... Oni robią m.in. drzwi z bezopaskową ościeżnicą - cudo. Nie mam pojęcia, ile kosztują, ale wymiatają. Wystawię fotki w wolnej chwili, żeby nie tylko mnie było żal ;-)
ja mam tylko 2 drzwi na dole wysokich (2,35) a na piętrze nad drzwiami z jednej strony korytarza przebiega podciąg zelbetonowy i drzwi są tradycyjne 2,06. Z korytarza mam wejście do 4 sypialni i jednej łazienki ale... W każdej sypialni jest garderoba z drzwiami... I ilośc drzwi w moim domu jest iście hotelowa...

lullaby
12-12-2012, 14:15
Ja wolę Zacha Galifianakisa i mat :)

bami
12-12-2012, 15:27
Ja wolę Zacha Galifianakisa i mat :)

Faktycznie, jest świetny :-) ja tez wolę mat ale... Widziałam drzwi w połysku... Warte uwagi. A Ty lullaby nie planujesz żadnych połysków?

lullaby
12-12-2012, 15:46
Zabudowy w mdfie planuję matowe. Podłogi też i ostatnio nawet zmieniła się koncepcja kamienia ;) Na szczęście tutaj to akurat kwestia obróbki :)

bami
12-12-2012, 18:25
A ja muszę czymś błysnąć ;)
Jeżeli nie lakierowanymi drzwiami z matową opaską to może intelektem...
Albo oczami zaświecę

Barbara74
13-12-2012, 16:43
Witaj bami ,czyżbyś była moją imienniczką ?i masz też ró∑nież 2 chłopców?
No i jakie dałaś kafle do łązienki chłopaków ?fajnie by było,abyś dała te same co ja ,zobaczyłabym inny pomysł na nie.Ciekawa jestem jakbyś je zaaranżowała.
Mało zdjęć masz,sprawdzę jeszcze dziennik

bami
13-12-2012, 17:11
Witaj bami ,czyżbyś była moją imienniczką ?i masz też ró∑nież 2 chłopców?
No i jakie dałaś kafle do łązienki chłopaków ?fajnie by było,abyś dała te same co ja ,zobaczyłabym inny pomysł na nie.Ciekawa jestem jakbyś je zaaranżowała.
Mało zdjęć masz,sprawdzę jeszcze dziennik
Basiu, no pewnie, ze jestem Twoją imienniczką :-)
Mam 2 synów, jak Ty :-)
A łazienka moich już się robi, nie miałam siły szukać "Twoich" kafli po całej Europie :-) no i nie chciałam tak bezczelnie ściągać bez pytania... Dobrałaś bardzo fajne umywalki :-) bardzo pasują do formy płytek.
Mam mało zdjęć, bo jak wpadam na budowę to raczej gaszę pożary... I denerwuje mnie strasznie ten wykończeniowy bałagan i chaos, więc unikam robienia zdjęć. Myślę, ze mi przejdzie jak to całe zamieszanie w środku zacznie przypominać dom :-)

lullaby
16-12-2012, 21:43
Widzę, że się przemogłaś ;) Ładny kominek i okna spore :yes: Prosimy o więcej!
To Brunner?

bami
16-12-2012, 21:55
Widzę, że się przemogłaś ;) Ładny kominek i okna spore :yes: Prosimy o więcej!
To Brunner?

Przemogłam się, bo kominek prawie gotowy!!! To Spartherm. Bardzo mi sie podoba, jest delikatny...
niedługo pokażę Wam łazienkę dzieci - z szarej skały.....:yes:
A miały być kaczuszki... Albo Peppa Pig

lullaby
16-12-2012, 21:59
Czyli następny w kolejce do obfotografowania w salonie będzie onyks? :cool:
Ten Chris ma całodobowy nadzór? :D

bami
16-12-2012, 22:02
Czyli następny w kolejce do obfotografowania w salonie będzie onyks? :D
kto wie?

lucka6
17-12-2012, 18:57
Bami, kominek piękny :yes:

Ja trochę żałuję że nasz taki jest "wciśnięty", ale teraz to już trudno. A kamień jaki przy nim położyłas? Też bardzo mi się podoba :)

Szkoda że masz przejścia z takimi ważnymi wykonawcami, ale na szczęście dobrze się skończyło..

Czekam oczywiście na fotki "jaskini" i onyksu :D

bami
17-12-2012, 21:10
Bami, kominek piękny :yes:

Ja trochę żałuję że nasz taki jest "wciśnięty", ale teraz to już trudno. A kamień jaki przy nim położyłas? Też bardzo mi się podoba :)

Szkoda że masz przejścia z takimi ważnymi wykonawcami, ale na szczęście dobrze się skończyło..

Czekam oczywiście na fotki "jaskini" i onyksu :D

Lucka, cieszę się, że Tobie tez się podoba :-)
jest dokładnie taki, jak sobie wymyśliłam. Ścianka, na której sie znalazł ma aż 180 cm, musiałam pokombinować, jak zapełnić tę przestrzeń, nie kupując wkładu 160 cm.
Twój kominek wcale nie sprawia wrażenia "wciśniętego" :eek:
kamień to granit Zimbabwe Extra Black - w satynie oczywiście ;-)

a na onyks to sobie jeszcze poczekamy...

koktajl
20-12-2012, 15:02
wanna z corianu? a czy ona jest taka faktycznie taka głeboka czy tylko zdjęcie przekłamuje? a kibelki to V&B subway? bo jeśli tak to mam identyczne:)

bami
20-12-2012, 17:05
wanna z corianu? a czy ona jest taka faktycznie taka głeboka czy tylko zdjęcie przekłamuje? a kibelki to V&B subway? bo jeśli tak to mam identyczne:)

Raczej ma "grube" dno. Ma 66 cm wysokości zewnętrznej (czyli więcej niż typowe) i 50 cm głębokości.
Kibelki to Catalano Sfera. Subwaya mam w łazience chłopców :-)

lucka6
20-12-2012, 17:55
Bami, świetna ta wanna, kibelki też to niej pasują, gdzie Ty je wynalazłaś?

Tylko widziałaś że np tutaj:
http://www.ceneo.pl/2237946

kibelek i bidet mają takie zagłębienia na śruby? Na Twoim zdjęciu tego nie ma bo to inny model?

Wydaje mi się że łazienka będzie wyglądała super patrząc na te sprzęty, też kiedyś chciałabym taką wannę, ale to chyba w innym domu.. No i pewnie bym się zastanawiała gdzie położę wszystkie niezbędne wannowe gadżety jak będzie stała na środku pomieszczenia :) A jak to chcesz rozwiązać?

No i z serii 1000 pytań do...czemu łazienka to Wielki Problem :( ?

bami
20-12-2012, 18:30
Bami, świetna ta wanna, kibelki też to niej pasują, gdzie Ty je wynalazłaś?

Tylko widziałaś że np tutaj:
http://www.ceneo.pl/2237946 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ceneo.pl%2F223 7946)

kibelek i bidet mają takie zagłębienia na śruby? Na Twoim zdjęciu tego nie ma bo to inny model?

Wydaje mi się że łazienka będzie wyglądała super patrząc na te sprzęty, też kiedyś chciałabym taką wannę, ale to chyba w innym domu.. No i pewnie bym się zastanawiała gdzie położę wszystkie niezbędne wannowe gadżety jak będzie stała na środku pomieszczenia :) A jak to chcesz rozwiązać?

No i z serii 1000 pytań do...czemu łazienka to Wielki Problem :( ?

Oczywiście ja mam tę wersję bez zagłębień :-) jesteś bardzo spostrzegawcza ;-) i mam też inną deskę, cienką, o taką:

http://click.infospace.com/ClickHandler.ashx?du=http%3a%2f%2fwww.rogerseller. com.au%2fmedia%2fcatalog%2fproduct%2fcache%2f1%2fi mage%2f1300x%2f9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95%2f r%2fs%2frs_catalano_sfera_toilets_wall-hung_wall-hung-toilet-with-slim-seat_213413_2.jpg&ru=http%3a%2f%2fwww.rogerseller.com.au%2fmedia%2fc atalog%2fproduct%2fcache%2f1%2fimage%2f1300x%2f9df 78eab33525d08d6e5fb8d27136e95%2fr%2fs%2frs_catalan o_sfera_toilets_wall-hung_wall-hung-toilet-with-slim-seat_213413_2.jpg&ld=20121220&ap=9&app=1&c=facemoodsv4.1161&s=facemoodsv4&coi=372380&cop=main-title&euip=89.76.63.201&npp=9&p=0&pp=0&pvaid=a6b97ae7ce6a45228c166243607bce3f&ep=9&mid=9&hash=6B94B27EF2C9A196CCA5BFD91F654B56

Też mam wątpliwości odnośnie tej wanny, takie same jak Ty, bo ja jestem racjonalna... Ale tu pozwoliłam Chrisowi zaszaleć, ma być pięknie! Nie praktycznie! I to wyjaśnia też kwestię Wielkiego Problemu - Chris jest za nią odpowiedzialny :mad:

Wanna nie będzie stała pośrodku. Miała stać na ukos, ale nie podobają mi się wolno stojące baterie (a ich cena to już w ogóle :yes:). Będzie stała w pewnej odległości od ściany. Będzie tam też coś w rodzaju półki (nie jest to odpowiednie do końca słowo), raczej ścianki z trawertynu, z której będzie wychodziła ścienna bateria...
Trochę nakręciłam. W każdym razie ta półka-ścianka na czas kąpieli będzie służyła do stawiania szamopnów, mydeł, odżywek, świeczek :-)

lucka6
20-12-2012, 18:35
Wanna nie będzie stała pośrodku. Miała stać na ukos, ale nie podobają mi się wolno stojące baterie (a ich cena to już w ogóle :yes:). Będzie stała w pewnej odległości od ściany. Będzie tam też coś w rodzaju półki (nie jest to odpowiednie do końca słowo), raczej ścianki z trawertynu, z której będzie wychodziła ścienna bateria...
Trochę nakręciłam. W każdym razie ta półka-ścianka na czas kąpieli będzie służyła do stawiania szamopnów, mydeł, odżywek, świeczek :-)

No to pięknie :) Też jestem racjonalna, czasem za bardzo, ale nie chciałam tego pisać bo nie chciałam zabijać artystycznych zapędów Twoich i Chrisa :) Chyba trochę rozumiem o co chodzi z półką, myślę że będzie super!!

bami
20-12-2012, 18:52
Lucka, moje artystyczne zapędy są dla mnie prawdziwą niespodzianką :-) jestem megaracjonalna ;-)
A Chris... wyposażył tę wannę w pionowe słupy światła... półkę wymogłam na nim siłą! "Rozumiesz aniołku, ta wanna jest jak rzeźba.."
Aniołek zrozumiał. Postawił na swoim.

koktajl
20-12-2012, 21:16
Raczej ma "grube" dno. Ma 66 cm wysokości zewnętrznej (czyli więcej niż typowe) i 50 cm głębokości.
Kibelki to Catalano Sfera. Subwaya mam w łazience chłopców :-)

właściwie zastanawiałam się czy to nie sfera ale to chyba zdjęcie starej wersji sfery i dlatego pomyslałam że to V&B:) ja też mam w naszej łazience sferę a w dziecięcej V&B i widze, że mamy dokładnie ten sam gust:) okrągłe i bez wgłębień na kurz:D
teraz zauważyłam że dodałaś "nową" sferę-też mam z cieńką deską

Beata Weronika
20-12-2012, 22:15
Hej :)
Przeczytalam Twój dziennik i przeleciałam że sie tak wyraze komentarze :) Masz super lekkie pióro. Czy tam klawiature.
Wszyscy pisali ze masz wielllki dom a ja jego planu nie widze w Twoim dzienniku :(
I w ogóle to żałuje że mam dziennik i komentarze w jednym. Wole tak jak jest u Ciebie!
Co to za wanna? Wysoka. Rita jest do zobaczenia w Zielonce kolo W-wy ;)
Jade w koncu 29 grudnia sie do niej przymierzyc. Jedziemy cala rodzina wiec wszyscy wejdziemy i ja sprawdzimy.

bami
21-12-2012, 16:54
Hej :)
Przeczytalam Twój dziennik i przeleciałam że sie tak wyraze komentarze :) Masz super lekkie pióro. Czy tam klawiature.
Wszyscy pisali ze masz wielllki dom a ja jego planu nie widze w Twoim dzienniku :(
I w ogóle to żałuje że mam dziennik i komentarze w jednym. Wole tak jak jest u Ciebie!
Co to za wanna? Wysoka. Rita jest do zobaczenia w Zielonce kolo W-wy ;)
Jade w koncu 29 grudnia sie do niej przymierzyc. Jedziemy cala rodzina wiec wszyscy wejdziemy i ja sprawdzimy.

Beata, nie tyle mam lekkie pióro, co mało czasu ;-)
komentarze od dziennika kazała mi oddzielić rasia :bye:
A ja bym wolała chyba razem, takie dzienniki są bardziej interaktywne ...
Ta wanna to Balteco Senzo, mało popularna... Na forum nic o tej estońskiej! firmie nic nie mogę znaleźć. Zatem będę pierwsza :-) Widziałam ją na żywo, jest super.
Wycieczkę do Zielonki odpuszczam, bo moją juz zamówiłam...

bami
21-12-2012, 18:22
właściwie zastanawiałam się czy to nie sfera ale to chyba zdjęcie starej wersji sfery i dlatego pomyslałam że to V&B:) ja też mam w naszej łazience sferę a w dziecięcej V&B i widze, że mamy dokładnie ten sam gust:) okrągłe i bez wgłębień na kurz:D
teraz zauważyłam że dodałaś "nową" sferę-też mam z cieńką deską
Czy dobrze rozumiem koktajl, ze łazienki masz gotowe? Pokażesz?
nie mam pojęcia, czy to stara czy nowa sfera :-) najważniejsza jest dla mnie forma. Podoba mi sie tez bardzo V&B pure stone... ale umywalka niezbyt wygodna - mój mąż orzekł, ze się nie nadaje do golenia itp.
No i wannę tez do pure stone cieżko dobrać... I nie mam pure stone (moze to i lepiej, bo cena...)

koktajl
21-12-2012, 20:23
Czy dobrze rozumiem koktajl, ze łazienki masz gotowe? Pokażesz?
nie mam pojęcia, czy to stara czy nowa sfera :-) najważniejsza jest dla mnie forma. Podoba mi sie tez bardzo V&B pure stone... ale umywalka niezbyt wygodna - mój mąż orzekł, ze się nie nadaje do golenia itp.
No i wannę tez do pure stone cieżko dobrać... I nie mam pure stone (moze to i lepiej, bo cena...)

kibelki wszystkie mam (i sferę i V&B) ale niestety jeszcze niezamontowane-łazienki czekają na pana pytkarza (to dopiero pod koniec stycznia lub początek grudnia)
sfera z cieńką deską i bez wgłębień na śruby jest nową wersją- stara jest właśnie z tymi wgłebieniami na zdjęciu które pokazałas wcześniej (ja bym starej nie kupiła wlasnie ze względu na te wglebinia- teraz mam taki kibelek i wkurza mnie czyszczenie tego kurzu)
a moze kupić np ten kibelek który Ci sie podoba a dobrać inna umywalkę? przeciez umywalka nie musi być z identycznej serii-wystarczy ze będzie z V&B ale tak po prawdzie to ja do dziecięcej łazienki mam każdą rzecz z innej parafii ( wanna kaldewei, kibel i bidet V&B, umywalka Noken z porcelanosy- seria forma)
mozesz ewentualnie zastanowić się nad umywalką wpuszczaną w blat i zintegorwaną z nią czy co kompozytu (corian, staron czy kerrock) albo konglomeratu (kamień zmielony z żywicą) ja własnie jestem na etapie wyceniania umywalki do naszej lazienki (i jedna i druga opcja)

lucka6
21-12-2012, 20:30
kibelki wszystkie mam (i sferę i V&B) ale niestety jeszcze niezamontowane-łazienki czekają na pana pytkarza (to dopiero pod koniec stycznia lub początek grudnia)
sfera z cieńką deską i bez wgłębień na śruby jest nową wersją- stara jest właśnie z tymi wgłebieniami na zdjęciu które pokazałas wcześniej (ja bym starej nie kupiła wlasnie ze względu na te wglebinia- teraz mam taki kibelek i wkurza mnie czyszczenie tego kurzu)
a moze kupić np ten kibelek który Ci sie podoba a dobrać inna umywalkę? przeciez umywalka nie musi być z identycznej serii-wystarczy ze będzie z V&B ale tak po prawdzie to ja do dziecięcej łazienki mam każdą rzecz z innej parafii ( wanna kaldewei, kibel i bidet V&B, umywalka Noken z porcelanosy- seria forma)
mozesz ewentualnie zastanowić się nad umywalką wpuszczaną w blat i zintegorwaną z nią czy co kompozytu (corian, staron czy kerrock) albo konglomeratu (kamień zmielony z żywicą) ja własnie jestem na etapie wyceniania umywalki do naszej lazienki (i jedna i druga opcja)

koktajl, tak się tylko wtrącę, mam fajnego sprzedawcę ceramiki łazienkowej, dał mi bardzo dobre ceny na wszystkie rzeczy które kupowałam do łazienek (płytki, ceramika). Zresztą Bami też z nim się umawiała chyba, jak chcesz to dam Ci telefon albo maila, to też możesz do niego napisać

koktajl
21-12-2012, 21:20
koktajl, tak się tylko wtrącę, mam fajnego sprzedawcę ceramiki łazienkowej, dał mi bardzo dobre ceny na wszystkie rzeczy które kupowałam do łazienek (płytki, ceramika). Zresztą Bami też z nim się umawiała chyba, jak chcesz to dam Ci telefon albo maila, to też możesz do niego napisać

dzieki lucka:) ale ja juz mam zakupiona prawie cała ceramike:) brakuje mi tylko umywalki własnie do naszej łazienki ale własnie chce ją miec zintegrowaną razem z blatem:) poza tym jestem ze Śląska ale tak czy owak dzięki za pamięć:D

bami
21-12-2012, 21:44
Tak, większość gadżetów biorę od luckowego Marka...
nie będę juz kombinować bo zwariuję z tą naszą łazienką: wanna to Balteco Senzo, wc i bidet Caalano Sfera, umywalka Catalano cośtam (pies trącał) i brodzik Kaldewei.
Mam jeszcze problem z dolną łazienką, bo tam tez wypadałoby dać Catalano Sfera. Bo umywalka jest Catalano sfera asymetryczna, nablatowa.
Nie wiem jeszcze, co pocznę :-) w końcu to tylko służy do ... A ja i tak zbyt wiele czasu poświęciłam tematowi ;-)

Beata Weronika
27-12-2012, 13:06
Beata, nie tyle mam lekkie pióro, co mało czasu ;-)
komentarze od dziennika kazała mi oddzielić rasia :bye:
A ja bym wolała chyba razem, takie dzienniki są bardziej interaktywne ...
Ta wanna to Balteco Senzo, mało popularna... Na forum nic o tej estońskiej! firmie nic nie mogę znaleźć. Zatem będę pierwsza :-) Widziałam ją na żywo, jest super.
Wycieczkę do Zielonki odpuszczam, bo moją juz zamówiłam...

Jesu..widzialam cene 11 tys? ? ? Czy znalazlas ja w bardziej normalnej cenie??

bami
27-12-2012, 14:52
Jesu..widzialam cene 11 tys? ? ? Czy znalazlas ja w bardziej normalnej cenie??

Niestety, cena mimo upustu nadal jest powalająca ...
Duravit, V&B i poolspa tez nie schodzą poniżej dychy :-( taka wanna to drogi kaprys
wlasnie tylko Marmite ma rozsądną cenę, trochę gorzej z Marmorin - tez od 5 tysi wzwyż. Najdroższa z Marmorin chyba Jena, tez kosztuje powyżej 10. A jakość jest nieporównywalna z Balteco...
Zatem mówię trudno i zastanawiam się, z czego mam zrezygnować. Wykonczeniówka to kompromisy niestety. Wybiorę tańsze baterie ;-)

Beata Weronika
27-12-2012, 18:21
Niestety, cena mimo upustu nadal jest powalająca ...
Duravit, V&B i poolspa tez nie schodzą poniżej dychy :-( taka wanna to drogi kaprys
wlasnie tylko Marmite ma rozsądną cenę, trochę gorzej z Marmorin - tez od 5 tysi wzwyż. Najdroższa z Marmorin chyba Jena, tez kosztuje powyżej 10. A jakość jest nieporównywalna z Balteco...
Zatem mówię trudno i zastanawiam się, z czego mam zrezygnować. Wykonczeniówka to kompromisy niestety. Wybiorę tańsze baterie ;-)

No tak, to zupełnie nie na moją kieszeń. Barierka szklana, szklane drzwi do łazienki naszej małżeńskiej to będzie bolało a wanna to zupełnie już ponad nasze możliwości. Albo marmitte albo chinska ktora widzialam w LM. Ale ona ma kremowy kolor. Ciezko dobrac bedzie pozostala ceramikę.

bami
27-12-2012, 19:05
No tak, to zupełnie nie na moją kieszeń. Barierka szklana, szklane drzwi do łazienki naszej małżeńskiej to będzie bolało a wanna to zupełnie już ponad nasze możliwości. Albo marmitte albo chinska ktora widzialam w LM. Ale ona ma kremowy kolor. Ciezko dobrac bedzie pozostala ceramikę.
Beata, skoro jesteśmy przy drzwiach wewnętrznych - wybrałaś już coś?
A z wannami wolnostojącymi zawsze jest problem - trzeba do nich dobierać inne serie ceramiki. Chyba, że ktoś zaszaleje z V&B Aveo ;)
A co Ty dobrałaś do Rity?

Beata Weronika
27-12-2012, 20:04
Beata, skoro jesteśmy przy drzwiach wewnętrznych - wybrałaś już coś?
A z wannami wolnostojącymi zawsze jest problem - trzeba do nich dobierać inne serie ceramiki. Chyba, że ktoś zaszaleje z V&B Aveo ;)
A co Ty dobrałaś do Rity?

Drzwi wew beda z firmy Korona ze śląska. Basia74 z FM takie zamowila i czeka na montaz. Ja ich nie widzialam na oczy ale z opisu i Basi rekomendacji jestem na TAK. Cena tez jest na TAK. Basia przesle mi zdjecia swoich juz po montazu i wtedy ja zamawiam. Wiele osob zamawialo drzwi w Katowickiej firme Interior. Anula05 z FM je miala i tak sie zaczelo. Mam wycene od nich ale Korona jest lepsza.
ceramika do wanny - jade w sobote zobaczyc ja i moze na miejscu cos wybierzemy. W domu bedziemy miec WC V&B subway2.0 i GAP-a wiec zobacze ktory z tych dwoch kibelkow bardziej kolorystycznie pasuje do wanny.
Umywalki beda nablatowe i jeszcze nie mam typow. V&B sa piekne ale nie na moja kieszen :(

bami
27-12-2012, 21:28
Drzwi wew beda z firmy Korona ze śląska. Basia74 z FM takie zamowila i czeka na montaz. Ja ich nie widzialam na oczy ale z opisu i Basi rekomendacji jestem na TAK. Cena tez jest na TAK. Basia przesle mi zdjecia swoich juz po montazu i wtedy ja zamawiam. Wiele osob zamawialo drzwi w Katowickiej firme Interior. Anula05 z FM je miala i tak sie zaczelo. Mam wycene od nich ale Korona jest lepsza.
ceramika do wanny - jade w sobote zobaczyc ja i moze na miejscu cos wybierzemy. W domu bedziemy miec WC V&B subway2.0 i GAP-a wiec zobacze ktory z tych dwoch kibelkow bardziej kolorystycznie pasuje do wanny.
Umywalki beda nablatowe i jeszcze nie mam typow. V&B sa piekne ale nie na moja kieszen :(

A Basia 74 juz je ma?
A Ty kiedy zamawiasz?

Co do umywalek to nablatowych jest mnóstwo, nie trzeba kupować V&B :-) ja wybrałam Catalano

Beata Weronika
28-12-2012, 07:31
Basia bedzie miec w styczniu i wtedy ja tez je zamowie. Jesli wszystko z nimi bedzie ok.
Znasz dziennik watek domku z tarasem? Tam sa sliczne drzwi wew. Mam od nich wycene. Srednia niestety. Ale drzwi sliczne. Sa w Jabłonnej - firma zbigmed.
Jakie masz umywalki catalano? Widzialam ich ceramike na Bartyckiej ale albo byla bardzo juz wiekowa bo wygladala na zaniedbana albo stara kolekcja bo jakos mnie nie zachwycila a bylam na nia napalona glownie ze wzgledu na cene :)

Sharlotka
28-12-2012, 07:55
Bami,
przyciągnął mnie Twój post o wannie, bo ja też z sekty wielbicieli modeli wolnostojących:)
dziewczyny mają rację - świetnie się Ciebie czytać, bo piszesz lekko, z humorem i nieco zadziornie - dom piękny, odważny; będę obserwować postępy!!!!

bami
28-12-2012, 20:25
Bami,
przyciągnął mnie Twój post o wannie, bo ja też z sekty wielbicieli modeli wolnostojących:)
dziewczyny mają rację - świetnie się Ciebie czytać, bo piszesz lekko, z humorem i nieco zadziornie - dom piękny, odważny; będę obserwować postępy!!!!
Witaj Sharlotka!!
kojarzę Cię moja słodka z kursywy i z tych czarnych z lazurowym obramowaniem drzwi z inspiracji :-)
jakbym miała takie drzwi w domu, ciągle bym pod nimi stała...
Miło mi, ze odbierasz mój dom jako odważny - w miarę postępów nabieram coraz więcej śmiałości w niestandardowych rozwiązaniach... Może nie stchórzę na ostatniej prostej :-)
Niestety, nie jestem w te klocki tak biegła jak Ty lub inne dziewczęta ;-) urzędujące na co najmniej stustronicowych wątkach o wykańczaniu, dekoracjach, tkaninach, wizualizacjach...
ja dopiero się z instalacji wygrzebuję :-) jak się odłapię, to się do Was przyłączę, mogę?

bami
28-12-2012, 21:11
Basia bedzie miec w styczniu i wtedy ja tez je zamowie. Jesli wszystko z nimi bedzie ok.
Znasz dziennik watek domku z tarasem? Tam sa sliczne drzwi wew. Mam od nich wycene. Srednia niestety. Ale drzwi sliczne. Sa w Jabłonnej - firma zbigmed.
Jakie masz umywalki catalano? Widzialam ich ceramike na Bartyckiej ale albo byla bardzo juz wiekowa bo wygladala na zaniedbana albo stara kolekcja bo jakos mnie nie zachwycila a bylam na nia napalona glownie ze wzgledu na cene :)

Właśnie ostatnio trafiłam na ten wątek i na Zbigmet - muszę się tam wybrać. Beato czy możesz mi podesłać na priv ceny tych drzwi? I tych Korona? Będę wdzięczna.
Lucka a Ty znasz Zbigmet? Są blisko Ciebie, może zbadasz temat ;)?
Beato Weroniko umywalki mam Sfera i chyba C3. Szukałam umywalki max 38 cm szerokiej i trafiłam na Catalano 37x70 cm. Później zwróciłam uwagę na wc i bidet - bardzo nowoczesna forma. Wydaje mi sie, ze ta ceramika ma dobrą jakość. Za tydzień powinnam już je mieć, więc zobaczymy :-)

lullaby
28-12-2012, 22:26
Ja oczywiście nie mam pojęcia, o czym mówicie, ale też życzę Szczęśliwego Nowego 2013! :)

lucka6
29-12-2012, 09:46
Właśnie ostatnio trafiłam na ten wątek i na Zbigmet - muszę się tam wybrać. Beato czy możesz mi podesłać na priv ceny tych drzwi? I tych Korona? Będę wdzięczna.
Lucka a Ty znasz Zbigmet? Są blisko Ciebie, może zbadasz temat ;)?
Beato Weroniko umywalki mam Sfera i chyba C3. Szukałam umywalki max 38 cm szerokiej i trafiłam na Catalano 37x70 cm. Później zwróciłam uwagę na wc i bidet - bardzo nowoczesna forma. Wydaje mi sie, ze ta ceramika ma dobrą jakość. Za tydzień powinnam już je mieć, więc zobaczymy :-)

Basia,
mogę spróbować obczaić ten Zbigmed, tylko że na razie jestem uziemiona z chorym synkiem aż do Nowego ROku, a potem w pracy zaczynam jazdę bez trzymanki i będę tak się trzymać cały styczeń....:(

My na razie główkujemy skąd wziąć pieniądze których już nie mamy i jak udowodnić bankowi że mamy zrobione więcej niż wygląda, stąd drzwi to jeden z mniejszych i odległych problemów :)

bami
29-12-2012, 13:50
Basia,
mogę spróbować obczaić ten Zbigmed, tylko że na razie jestem uziemiona z chorym synkiem aż do Nowego ROku, a potem w pracy zaczynam jazdę bez trzymanki i będę tak się trzymać cały styczeń....:(

My na razie główkujemy skąd wziąć pieniądze których już nie mamy i jak udowodnić bankowi że mamy zrobione więcej niż wygląda, stąd drzwi to jeden z mniejszych i odległych problemów :)

Lucuś, to był taki żarcik ;)
Mam nadzieję, ze Synek ma się lepiej, jak mi dzieciaki chorują to ja zapominam o budowie - co oznacza, że nikt, nawet pies z kulawą nogą, o niej nie pamięta.
Ja tez aż sie boję stycznia, rozpędzona wykończeniówka, brak Chrisa, zajęty wiecznie mąż i znikąd pomocy :-(
ani moja Mama, ani Teściowa nie przyjadą nawet na kilka dni ...
juz wiem, ze będzie słabo :-(

bami
29-12-2012, 13:55
Ja oczywiście nie mam pojęcia, o czym mówicie, ale też życzę Szczęśliwego Nowego 2013! :)

Dzięki !!! Jestem pewna, ze w Nowym Roku będziesz ekspertem w kwestiach wykończenia :-)

lucka6
29-12-2012, 14:41
Lucuś, to był taki żarcik ;)
Mam nadzieję, ze Synek ma się lepiej, jak mi dzieciaki chorują to ja zapominam o budowie - co oznacza, że nikt, nawet pies z kulawą nogą, o niej nie pamięta.
Ja tez aż sie boję stycznia, rozpędzona wykończeniówka, brak Chrisa, zajęty wiecznie mąż i znikąd pomocy :-(
ani moja Mama, ani Teściowa nie przyjadą nawet na kilka dni ...
juz wiem, ze będzie słabo :-(

A swoją drogą, Bami, obejrzałam Zbigmet na stronie i nie wiem czy dobrze wyczytałam, ale te drzwi to MDF chyba, prawda? Ja wolałabym drewniane albo fornirowane....a Ty?

bami
29-12-2012, 16:52
A swoją drogą, Bami, obejrzałam Zbigmet na stronie i nie wiem czy dobrze wyczytałam, ale te drzwi to MDF chyba, prawda? Ja wolałabym drewniane albo fornirowane....a Ty?
Hmmm... Drzwi ( mdf lub fornir) wybiorę ostatecznie, jak dojdziemy do ostatecznego porozumienia w kwestii podłogi na piętrze. Na razie zawiesiliśmy się. Mnie najbardziej podobają się na razie z forniru (orzech amerykański) z usłojeniem przechodzącym na ościeżnicę i model Shine z Barausse (różne kolory).

lucka6
29-12-2012, 20:06
co do pralni, to chyba faktycznie wygodnie wyłozyć płytkami. My mamy Tani Beż Paradyża (tak się nazywa kolekcja) i glazurnik bardzo je chwalił, były taniutkie (jakieś 20-30zł/m2)

https://lh5.googleusercontent.com/-SgLMbczRjgM/UHphGuo8cPI/AAAAAAAAjXY/2wvJ89DnQzM/s400/IMG_9415.JPG

Tylko nie wiem, czy teraz jesteś w stanie jeszcze je położyć, jak już masz piec, może chociaż na kawałku gdzie będzie pralka?

Albo może pomaluj farbą taką jakby olejną i odporną na wodę, żeby łatwo było utrzymać w czystości? My myślimy żeby czymś podobnym pomalować garaż (mój mąż lubi dłubać przy samochodzie)

bami
29-12-2012, 21:21
Chyba położę zwykłą białą 20x20, ale moze dam kolorową listwę lub kolorową fugę :-)
Na piecu są elementy słoneczne żółte i czarne - więc takie lub takie
chyba że... Dam moze szary z liliową fugą :-)

Beata Weronika
29-12-2012, 22:19
Bami, przeslij mi adres e-mail to wysle Ci obie wyceny drzwi wew.
Pojechalismy dzis do Zbigmedu ale byli zamknieci :(
Drzwi wew drewniane ladne i w dobrej cenie widzialam w DDW Home na Jerozolimskich. COs w nazwie z drewnem ma ta firma :) nie pamietam. I do konca roku byla na nie promocja.

Siner
29-12-2012, 23:03
cześć terrorystko ;)

białe kafelki odradzam ! A już na pewno nie połysk ! Piec wydziela opary, które osiadają na płytkach i ścianach. A może by tak, podzielic to pomieszczenie na dwa ? Kotłownia, jak to kotłownia - brudna ,a pralnia raczej wymaga "sterylności".

Co do zasłon...popatrz na allegro...masa tkanin.

bami
30-12-2012, 09:20
Bami, przeslij mi adres e-mail to wysle Ci obie wyceny drzwi wew.
Pojechalismy dzis do Zbigmedu ale byli zamknieci :(
Drzwi wew drewniane ladne i w dobrej cenie widzialam w DDW Home na Jerozolimskich. COs w nazwie z drewnem ma ta firma :) nie pamietam. I do konca roku byla na nie promocja.

Dzieki, adres wyslalam na muratorową skrzynkę. Drzwi muszą poczekać. Teraz muszę rozwiązać problem schodów no i tej pralni.
I czas najwyższy zabrać się za kuchnię!

bami
30-12-2012, 21:25
Ojej :o Czy ja czegoś nie wiem?
Mam piec kondensacyjny, on wydziela kondensat, który rurą jest odprowadzany do kanalizacji ... Nic nie wiem o żadnych oparach...
teraz nie mam juz możliwości oddzielenia tych pomieszczeń

Siner! Pilnuję Cię ;)
dziś niedziela. Właśnie się kończy...

Siner
30-12-2012, 22:49
Baśku....przez te opary raczej nie zmutujecie, ale każda kotłownia wydziela cos w rodzaju kurzu, leciutkiego dymu....Po pewnym czasie jest widoczny na ścianach, w rogach ( przy suficie) pomieszczenia. Nie oddziel tylko PODZIEL to pomieszczenie - nawet karton - gipsem. Wstawisz drzwi i będzie odcięte od pralni, suszarni i takich tam.....

Wiem, że niedziela sie kończy ...coś Ty taka pamiętliwa ?!!! Dziś jest dobrze tzn. nie boli ale piłka lekarska się zrobiła...

Pozdrawiam ciepło...Gdzie się budujecie ? Anin ?

bami
31-12-2012, 08:44
Siner,
z pogaduchami przeniesiemy się do moich komentarzy, dobrze?

bami
31-12-2012, 08:48
Baśku....przez te opary raczej nie zmutujecie, ale każda kotłownia wydziela cos w rodzaju kurzu, leciutkiego dymu....Po pewnym czasie jest widoczny na ścianach, w rogach ( przy suficie) pomieszczenia. Nie oddziel tylko PODZIEL to pomieszczenie - nawet karton - gipsem. Wstawisz drzwi i będzie odcięte od pralni, suszarni i takich tam.....

Wiem, że niedziela sie kończy ...coś Ty taka pamiętliwa ?!!! Dziś jest dobrze tzn. nie boli ale piłka lekarska się zrobiła...

Pozdrawiam ciepło...Gdzie się budujecie ? Anin ?


nie mam jak podzielić...mogę jedynie zamknąć w wielkiej szafie :o

ja W OGÓLE nie jestem pamiętliwa :) i już się zamykam

Anin :p no coś Ty! Tam działka kosztuje tyle, że można wybudować za nią wielki dom lub dwa mniejsze. Wiocha pod Wwą ;-)

Siner
31-12-2012, 09:56
ło matko ! Sorki Basiula...nie zauważyłam, że masz podział gatunkowy :bash:

znikam......

Siner
31-12-2012, 09:58
jezdem......jeszcze raz przepraszam za zaśmiecanie.....
no więc ?

bami
31-12-2012, 09:59
jezdem......jeszcze raz przepraszam za zaśmiecanie.....
no więc ?

patrz do góry!

Siner
31-12-2012, 10:05
Wiocha pod Wwą :wink:

????????????:popcorn:

bami
31-12-2012, 11:00
priv ;-)

bami
31-12-2012, 13:13
ło matko ! Sorki Basiula...nie zauważyłam, że masz podział gatunkowy :bash:

znikam......

No stress
mam bo Pani rasia kazała

rasia
31-12-2012, 14:02
NAJLEPSZEGO KOCHANI!!!
Wierzę, że 13 przyniesie
Wszystkim szczęście,
zdrowie i spełnione marzenia:lol:!!!


https://lh6.googleusercontent.com/-M-RxbkqeQcc/UOF3WgE2SMI/AAAAAAAAJEA/he0E0IVMS_I/s512/HAPPY%2520NEW%2520YEAR%25202013.jpg




No stress
mam bo Pani rasia kazała


Foch!:P........................ ;)

lullaby
31-12-2012, 14:17
Bami, do domu, pracusiu! :D

bami
31-12-2012, 14:52
Bami, do domu, pracusiu! :D

DAWNO jestem w domu :-D

bami
31-12-2012, 14:55
NAJLEPSZEGO KOCHANI!!!
Wierzę, że 13 przyniesie
Wszystkim szczęście,
zdrowie i spełnione marzenia:lol:!!!


https://lh6.googleusercontent.com/-M-RxbkqeQcc/UOF3WgE2SMI/AAAAAAAAJEA/he0E0IVMS_I/s512/HAPPY%2520NEW%2520YEAR%25202013.jpg






Foch!:P........................ ;)

dzięki rasieńko Tobie i wszystkim Twoim Bliskim, dwu i czworonożnym, najlepszego!

tak napisałam bo to jest prawda :)

lucka6
02-01-2013, 20:46
Bami, a może napisz tutaj jakie masz dylematy lampowo sprzętowe to powrzucamy Ci tyle że się nie pozbierasz :p

bami
03-01-2013, 18:09
Bami, a może napisz tutaj jakie masz dylematy lampowo sprzętowe to powrzucamy Ci tyle że się nie pozbierasz :p
Dzięki Lucuś za dobre chęci...
nie mam juz żadnych dylematów :-(
tylko megadół i ocean zniechęcenia i niech to wszystko gęś kopnie!!!!
od wczoraj nie mam jak pojechać na budowę tzn. Nie mam kiedy... Przecież tak się nie da :bash:
Nie da się tak budować domu... To jakaś cholerna improwizacja!
a tu wyobraźcie sobie stek najgorszych przekleństw, jakie znacie!!!

adk
03-01-2013, 19:34
Bami uszy do góry. :hug:

lucka6
03-01-2013, 19:55
Basia, a musisz jechać na tą budowę czy Twoje poczucie obowiązku Ci każe ;) ? Głowa do góry, jeszcze trochę, najwyżej się trochę później przeprowadzicie, ale wyżej niż możesz i tak nie podskoczysz..

Jest chyba jeszcze coś takiego jak inwestor zastępczy, ale podobno jest to drogie i też nie wiem czy by Ci pasowało, my raczej byśmy tego nie chceli, bo wolimy sami o wszystkim decydować..

Głowa do góry i oby zły nastrój szybko prysł ;) :hug:

rasia
03-01-2013, 20:10
Ale o co chodzi z tymi schodami???:rolleyes:

bami
03-01-2013, 20:24
Ale o co chodzi z tymi schodami???:rolleyes:

zaraz Wam opowiem (tylko nie wiem, czy mnie Moderator nie wykropkuje, jak zacznę cytować w oryginale), tylko oprawię Malucha... może zaśnie NARESZCIE? Kto słyszał, by dwuipółlatek jeszcze nie spał?:P

bami
03-01-2013, 20:26
Bami uszy do góry. :hug:

Dzięki Alicja, ale dziś mam zamiar raczej się zdołować na maksa, a od jutra zacząć od nowa....

bami
03-01-2013, 20:28
Basia, a musisz jechać na tą budowę czy Twoje poczucie obowiązku Ci każe ;) ? Głowa do góry, jeszcze trochę, najwyżej się trochę później przeprowadzicie, ale wyżej niż możesz i tak nie podskoczysz..

Jest chyba jeszcze coś takiego jak inwestor zastępczy, ale podobno jest to drogie i też nie wiem czy by Ci pasowało, my raczej byśmy tego nie chceli, bo wolimy sami o wszystkim decydować..

Głowa do góry i oby zły nastrój szybko prysł ;) :hug:

Lucuś, ja bym chyba inwestora zastępczego.... Zresztą inwestor zastępczy teraz na etapie wykończeniówki to chyba trochę too late ;)

A nastrój mam już lepszy :wiggle:mojito jak zwykle działa

lucka6
03-01-2013, 20:42
To dobrze że już masz lepszy, a środek zaradczy też niczego sobie :)

Ja mam jeszcze pytanie - masz już namiary na szklarza? Podzielisz się :) ?

i też czekam na schodową opowieść...

bami
03-01-2013, 20:57
Dla przypomnienia, schody wyglądają tak
z góry

http://images35.fotosik.pl/1760/197ee7e3c25a69afmed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

ze spocznika

http://images43.fotosik.pl/1686/1f5fdc420554a56emed.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl)

bami
03-01-2013, 21:07
Schody wymyślił Chris w przypływie weny twórczej wspomaganej whisky. Zadawał nam pytanie: ile szerokości ma klatka? 2,40... a schody? 1,60 odpowiadał sam sobie i bardzo się cieszył.
Stopnie mają być obłożone drewnem i tu zaczynają się prawdziwe schody:
- stopnie są fragmentami wygięte - jak je obłożyć estetycznie?
Problem barierki - miała być szklana, o czym przypominałam zadowolonemu z siebie Chrisowi. Mówię: Chris, a co z barierką? Jak chcesz wygiąć szkło?
A Chris na to (kompletnie już zaprawiony): no coś ty aniołku, co Ja? JA SZKŁA NIE WYGNĘ? :o
Wtedy się załamałam.
Ale do końca dopiero, gdy wtrącił się Inwestor Strategiczny: no pewnie, że szkło można wygiąć!!! Przecież ludzie latają w kosmos, to co, szkła nie wygną?

Teraz musicie czekać, aż Chris i Gluś wygną szkło!!!

bami
03-01-2013, 21:17
Lucka, swoich szklarzy polecała Anula - chyba Kast z Radomia.
ja mam też inny namiar od mojego pana Janka - robił juz u mojego kolegi - p. Robert 888 989 212

lullaby
03-01-2013, 21:43
A szeregóweczkę też trzeba by wykończyć... a i schody byłyby brzydsze, i wielkość pomieszczeń nieodpowiednia, i działka taka malusia ;)
Pij to "modżajto" i daj znać, że Ci lepiej :hug:

koktajl
03-01-2013, 21:49
Schody wymyślił Chris w przypływie weny twórczej wspomaganej whisky. Zadawał nam pytanie: ile szerokości ma klatka? 2,40... a schody? 1,60 odpowiadał sam sobie i bardzo się cieszył.
Stopnie mają być obłożone drewnem i tu zaczynają się prawdziwe schody:
- stopnie są fragmentami wygięte - jak je obłożyć estetycznie?
Problem barierki - miała być szklana, o czym przypominałam zadowolonemu z siebie Chrisowi. Mówię: Chris, a co z barierką? Jak chcesz wygiąć szkło?
A Chris na to (kompletnie już zaprawiony): no coś ty aniołku, co Ja? JA SZKŁA NIE WYGNĘ? :o
Wtedy się załamałam.
Ale do końca dopiero, gdy wtrącił się Inwestor Strategiczny: no pewnie, że szkło można wygiąć!!! Przecież ludzie latają w kosmos, to co, szkła nie wygną?

Teraz musicie czekać, aż Chris i Gluś wygną szkło!!!

napisze tak-uśmialam sie do łez ale podejrzewam, ze Tobie tak śmiesznie już nie jest...:D

Siner
03-01-2013, 21:50
Widzę, że koleżanka podtrzymuje Polska tradycję i pije na budowie....;)

Pogoń tego Chrisa bo Cię wpędzi w alkoholizm :lol2:

Siner
03-01-2013, 21:55
a to, to już chyba zboczenie zawodowe :sick:


chociaż widzę też pewne szanse w związku z katastrofą - ja juz tak mam ze nawet w czarnej D... coś mi zaświta ;)

bami
03-01-2013, 21:55
A szeregóweczkę też trzeba by wykończyć... a i schody byłyby brzydsze, i wielkość pomieszczeń nieodpowiednia, i działka taka malusia ;)
Pij to "modżajto" i daj znać, że Ci lepiej :hug:
Pewnie, ze mi lepiej! Jeszcze jeden i sama szkło na barierkę wygnę!

bami
03-01-2013, 21:56
napisze tak-uśmialam sie do łez ale podejrzewam, ze Tobie tak śmiesznie już nie jest...:D

Wiesz koktajl, nie wiem dlaczego, ale mnie to tez bawi... Moze ja jakaś nienormalna jestem!

bami
03-01-2013, 21:59
Widzę, że koleżanka podtrzymuje Polska tradycję i pije na budowie....;)

Pogoń tego Chrisa bo Cię wpędzi w alkoholizm :lol2:

na jakiej budowie? O tej porze? W domu jestem!
A Chrisa nie pogonię, bo nikt mnie nie bawi tak jak on...
niestety nie mogę Wam zapodać, co mówi, bo to niecenzuralne

lullaby
03-01-2013, 21:59
O tak! To może przy okazji wygniesz mi okno kątowe w jadalni do 90 stopni :lol2:
Mąż się naoglądał cudów w necie, teraz żąda :D

Siner
03-01-2013, 22:05
lullaby. dobrze, że się tylko okien naoglądał ;)

Balbina200
03-01-2013, 22:23
Kochana!
Piję Twoje zdrowie!
Ale żeś się rozpisała:o, normalnie nie nadążałam czytać...
Bambi!
a mierzyłaś się w tej wannie, bo nie wszystkie są wygodne, lepiej sprawdź.
Drzwi - oczywiście najcudniejsze są całe drewniane (mówimy o boskim orzechu:rolleyes:, prawda?), ale niewiarygodnie drogie:sick:, potem pod względem wizualnym fornirowane, ale są baaardzo delikatne w użytkowaniu i łatwo się rysują i niestety na orzechu to widać (mam fornifowane szuflady - do ozdoby głównie - na wyspie). Jestem również na etapie drzwi na górę (na dole mam Filo dwa wysokie białe i dwa do malowania - wszystkie bezościeżnicowe, z chowanymi zawiasami i takimi tam bajerami). Na górze mają być orzechowe (12 sztuk). Przeanalizowałam sprawę i stwierdziłam, że na obecnym etapie rozwoju moich dzieci nie ma możliwości na drzwi fornirowane:-( W weekend szorowałam ściany po plakatówkach i kredkach (o dziwo bez problemu wszystko zeszło - przy okazji polecam Tikurilla Optiva chyba 5:-)). Niestety po fornirze sobie nie poszoruję:-( Obawiam się, że taka sytuacja mogłaby skończyć się albo moim zawałem albo zbrodnią... w napadzie szału - ręce i nogi z d... powyrywane. Póki mam jeszcze krztynę rozsądku i nie jestem zaślepiona urokiem przecudnej urody drzwi - nawet ich nie będę oglądać, bo życie moich dzieci i mój spokój ducha dla mnie ważniejszy niż najpiękniejsze na świecie drzwi, Ale jeśl je nabędziesz to z przyjemnością będę je podziwiać:-D
Jedynym odstępstwem jest orzechowa podłoga, po której nie pozwalam biegać w butach ani jeździć ostrymi zabawkami;)
Ja na etapie projektu postanowiłam sobie, że ma to być dom, w którym będziemy się czuć swobodnie (co nie znaczy, że mają przyzwolenie na niszczenie czegokolwiek) i nie będę chuchać i dmuchać, żeby czegoś nie zepsuć, ani nie będę wiecznie latać ze ścierką, bo się ubrudziło (ściany czyściłam pierwszy raz od wprowadzenia, bo już się nie dało ich zignorować;)). Dlatego kuchnia u nas jest niedroga (Ikea), a praktyczna i powiem nieskromnie, że ją uwielbiam!

A przy okazji - co będziesz kładła na schodach zewnętrznych?
I podeślij mi, proszę, namiar na ziemię:-)

No i trzymaj się Malutka i nie załamuj!
Sporo takich dołków zalicza się na budowie:-(
Ale od tego jest też Forum, żeby się wyżalić i mieć siłę walczyć dalej:-)
No i już kolejny za tobą, zawsze to bliżej końca;)

bami
04-01-2013, 17:29
O tak! To może przy okazji wygniesz mi okno kątowe w jadalni do 90 stopni :lol2:
Mąż się naoglądał cudów w necie, teraz żąda :D

Oooo, to uważaj co on tam ogląda... Bo widziałam kiedyś takie Tajki co to ..... Żeby tago samego nie zażądał ;)

U mnie na osiedlu jest taki fajny biurowiec z zaokrąglonymi pod kątem 90st. szybami... Super to wygląda :rolleyes:

Beata Weronika
04-01-2013, 20:00
Bami! Dlatego następne domy dopracujemy z precyzja co i jak i kto nam to zrobi na etapie planowania bryły domu!!
Jak mozesz to wejdz do mojego dziennika bo nie wiem co zrobic wlasnie tez z barierka!
Schody masz podobne do moich ale moje jednobiegowe. Mega podobaja mi sie Mytki i co? Tez takich sie nie da u nas zrobic a moznaby bylo gdybym wczesniej o tym pomyslala!
Ale to nic..dzis pierwszy raz byla u nas niania. W poniedzialek wracam do pracy. Na szczescie 4x w tyg bede pracowac w domu a raz w biurze ale..maly ryczal. A mi serce krwawilo i teraz nie wiem czy w ogole taki scernariusz ze ja jestem w pokoju obok a on z niania zda egzamin.
nie jestem w stanie o niczym innym myslec tylko o nim jak on sobie da rade i jak ja to przezyje... :( sorry za prywate

bami
04-01-2013, 21:01
Bami! Dlatego następne domy dopracujemy z precyzja co i jak i kto nam to zrobi na etapie planowania bryły domu!!
Jak mozesz to wejdz do mojego dziennika bo nie wiem co zrobic wlasnie tez z barierka!
Schody masz podobne do moich ale moje jednobiegowe. Mega podobaja mi sie Mytki i co? Tez takich sie nie da u nas zrobic a moznaby bylo gdybym wczesniej o tym pomyslala!
Ale to nic..dzis pierwszy raz byla u nas niania. W poniedzialek wracam do pracy. Na szczescie 4x w tyg bede pracowac w domu a raz w biurze ale..maly ryczal. A mi serce krwawilo i teraz nie wiem czy w ogole taki scernariusz ze ja jestem w pokoju obok a on z niania zda egzamin.
nie jestem w stanie o niczym innym myslec tylko o nim jak on sobie da rade i jak ja to przezyje... :( sorry za prywate

Beatko, przytulam....
ile ma Malutki? Ryczal bo widział nową osobę i na pewno wyczuł Twój niepokój.. Potrzebuje czasu, tak samo niania i Ty. Powrót do pracy zawsze jest dla matki stresem, inaczej sie nie da... Najważniejsze, by niania była godna zaufania. Wiem co mówię, przy Starszaku przerobiłam 3 - w ciągu 1,5 roku... Teraz Maluch ma jedną - koleżankę mojej koleżanki. Jest dla nas jak rodzina i widzę, ze kocha moje dzieci. Tobie tez życzę, by Twoja niania była taka albo nawet lepsza ;) (bo nasza nie jest oczywiście bez wad - na szczęście nie dotyczą one dzieci)

a teraz biegnę do Ciebie zobaczyć schody

bami
04-01-2013, 21:25
Kochana!
Piję Twoje zdrowie!
Ale żeś się rozpisała:o, normalnie nie nadążałam czytać...
Bambi!
a mierzyłaś się w tej wannie, bo nie wszystkie są wygodne, lepiej sprawdź.
Drzwi - oczywiście najcudniejsze są całe drewniane (mówimy o boskim orzechu:rolleyes:, prawda?), ale niewiarygodnie drogie:sick:, potem pod względem wizualnym fornirowane, ale są baaardzo delikatne w użytkowaniu i łatwo się rysują i niestety na orzechu to widać (mam fornifowane szuflady - do ozdoby głównie - na wyspie). Jestem również na etapie drzwi na górę (na dole mam Filo dwa wysokie białe i dwa do malowania - wszystkie bezościeżnicowe, z chowanymi zawiasami i takimi tam bajerami). Na górze mają być orzechowe (12 sztuk). Przeanalizowałam sprawę i stwierdziłam, że na obecnym etapie rozwoju moich dzieci nie ma możliwości na drzwi fornirowane:-( W weekend szorowałam ściany po plakatówkach i kredkach (o dziwo bez problemu wszystko zeszło - przy okazji polecam Tikurilla Optiva chyba 5:-)). Niestety po fornirze sobie nie poszoruję:-( Obawiam się, że taka sytuacja mogłaby skończyć się albo moim zawałem albo zbrodnią... w napadzie szału - ręce i nogi z d... powyrywane. Póki mam jeszcze krztynę rozsądku i nie jestem zaślepiona urokiem przecudnej urody drzwi - nawet ich nie będę oglądać, bo życie moich dzieci i mój spokój ducha dla mnie ważniejszy niż najpiękniejsze na świecie drzwi, Ale jeśl je nabędziesz to z przyjemnością będę je podziwiać:-D
Jedynym odstępstwem jest orzechowa podłoga, po której nie pozwalam biegać w butach ani jeździć ostrymi zabawkami;)
Ja na etapie projektu postanowiłam sobie, że ma to być dom, w którym będziemy się czuć swobodnie (co nie znaczy, że mają przyzwolenie na niszczenie czegokolwiek) i nie będę chuchać i dmuchać, żeby czegoś nie zepsuć, ani nie będę wiecznie latać ze ścierką, bo się ubrudziło (ściany czyściłam pierwszy raz od wprowadzenia, bo już się nie dało ich zignorować;)). Dlatego kuchnia u nas jest niedroga (Ikea), a praktyczna i powiem nieskromnie, że ją uwielbiam!

A przy okazji - co będziesz kładła na schodach zewnętrznych?
I podeślij mi, proszę, namiar na ziemię:-)

No i trzymaj się Malutka i nie załamuj!
Sporo takich dołków zalicza się na budowie:-(
Ale od tego jest też Forum, żeby się wyżalić i mieć siłę walczyć dalej:-)
No i już kolejny za tobą, zawsze to bliżej końca;)

Balbi zaglądaj do mnie jak najczęściej, bo sama widzisz, ze bez pomocy będzie marnie!
drzwi z orzecha amerykańskiego... Nawet takich nie widziałam. Mogę sobie tylko WYOBRAZIĆ, ile kosztują. Widziałam pełne fornirowane, ale tak przepięknie wykonane...cudo. Tylko, ze ten orzech to mi raczej nie pasuje tzn. tonacja kolorystyczna. Chris mówi, ze jak się uprę to zmieni koncepcję góry...
coś wiem o fornirze , mam kuchnię w fornirze wenge i mam ochotę ją porąbać tasakiem.
Ale...mam tez drzwi fornirowane (ale forniru jest mało, tylko opaski i trochę po bokach, reszta mleczne szkło) i generalnie nie ma biedy po dwójce łobuzów. Nie są idealne, ale tez ńie ma masakry.
Gdzie kupwałaś te filo? No i gdzie znajdę fotę :-( mam przelecieć 100000 postów u Ciebie?
u mnie na podłodze będzie gres i dąb
ja kuchni jeszcze nie zamawiałam, ale mam związane z nią wielkie plany... Które zapewne zostaną zweryfikowane przez życie ;)
nie mam pojęcia, co będzie na schodach... Pewnie jakiś gres...
A namiar na ziemię podaję tu bo Pan Tomek Szyperski jest bardzo wporzo 601 812 215 (tel:601 812 215)

no i nie znikaj znowu...

Siner
04-01-2013, 22:47
bami a po co Wy sobie tak komplikujecie życie ?
Po co wam te forniry, okleiny czy jakies inne wynalazki. Z tego co zauważyłam robicie raczej nowoczesne domy..
Może by tak wybrać fajne lakierowane i po ptakach.
Nic sie nie odklei, nic nie będzie odłazić a przy odpryskach mozna zamalowac i gites.

Ja jeszcze w kwestii tych wzorzystych podłóg, fornirów, okładzin. Wiem po sobie, że takie wzorzyste rozwiązania, szybko wychodza z mody, nudza się i po pewnym czasie zaczynaja męczyć. Wybrałabym raczej cos jednolitego, naturalnego, stonowanego i nie narzucającego reszty wyposażenia czy charakteru wnętrza.

Szkło na schodach ? Przy dwójce małych i jednym starszym chłopczyku ? Życzę powodzenia i cysterny cifa.
bami, czyje to pomysły ?

bami
05-01-2013, 10:02
Siner, masz mnóstwo racji
ale....
dom jest nie tylko miejscem użytkowym. My z mężem jesteśmy estetami i lubimy ładnie :-) jezeli np. Znajdę piękne drzwi lub lampę to je kupię, nawet jezeli nie będą w 100% praktyczne. Kupię je po to, by cieszyły moje oko :-). Coś za coś. Kompromisy.
A barierka nie będzie szklana i wcale nie dlatego, ze w gieesie zabraknie cif-u. Po prostu znalazłam coś o Wiele fajniejszego! Ale najpierw zrobię wycenę ;)

Siner
05-01-2013, 10:40
rozumiem ale nie o to mi chodzi.
Powiem tak.
Unikałabym rozwiązań ostatecznych tzn. takich, które po pewnym czasie ( gdy zaczną drażnić oko, znudzą się) ciężko jest zmienić czy usunąć.
I tak sobie myślę, że chyba każdy z nas jest estetą tylko każdemu co innego sie podoba i stąd rożne jałowe dyskusje na temat upodobań czy gustów.
Ja nie neguję wyborów ( Twoich czy innych osób) tylko radzę stonowanie w zakresie tego co tobie sie podoba.
Ty moja estetko :)

bami
05-01-2013, 12:55
rozumiem ale nie o to mi chodzi.
Powiem tak.
Unikałabym rozwiązań ostatecznych tzn. takich, które po pewnym czasie ( gdy zaczną drażnić oko, znudzą się) ciężko jest zmienić czy usunąć.
I tak sobie myślę, że chyba każdy z nas jest estetą tylko każdemu co innego sie podoba i stąd rożne jałowe dyskusje na temat upodobań czy gustów.
Ja nie neguję wyborów ( Twoich czy innych osób) tylko radzę stonowanie w zakresie tego co tobie sie podoba.
Ty moja estetko :)
Otóż to! Dlatego rozwiązania "ostateczne" mam bardzo zachowawcze: naturalna dachówka, jasny tynk, trochę kremowego piaskowca, antracytowe okna. Prosty, czarny kominek. Białe podłogi. Drewniane schody. Zaplanowana biała kuchnia. Ja tu naprawdę nie widzę żadnych szaleństw.... Orzech to materiał naturalny i szlachetny. Nie planuję drzwi z cekinów...
Naprawdę jestem w swoich wyborach bardzo racjonalna...i nie widzę tez nic osobliwego w szklanej barierce... No moze gdybym zrobiła barierkę np. z piór... To moglibyście się dziwić, ze jestem niepraktyczna :-)

Siner
05-01-2013, 12:58
i tu się nie zgodzę bo barierka z piór jest bardzo praktyczna !!!
Taką barierka można połechtac swoją próżnośc lub inne miejsce gdy mąż w delegacji ;)

A za okna antracytowe....ZABIJĘ !!! Kocham ten kolor i też kiedys się do takich przymierzałam :)

bami
05-01-2013, 15:57
A za okna antracytowe....ZABIJĘ !!! Kocham ten kolor i też kiedys się do takich przymierzałam :)

I tu jesteśmy właśnie u sedna sprawy. Tobie podobają się do szaleństwa. A tymczasem jeszcze 2 lata temu były używane niemal wyłącznie w biurowcach. Nawet teraz u niektórych budzą zdziwienie. Dla mnie są już nieco zbyt oklepane ( chociaż wcale nie są, nikt z moich znajomych ani sąsiadów takich nie ma). Są modne - tak chyba można powiedzieć. A ja wybrałam je z zupełnie innych względów.
W naszej dyskusji nie da się uniknąć kwestii indywidualnych upodobań. To, co dla jednej osoby jest osobliwe i odważne, może nawet krzykliwe czy bez sensu, dla innej będzie nudne i powtarzalne.

lucka6
06-01-2013, 20:27
Bami,
a widziałaś ten wątek?
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?90059-Schody-pochwalcie-si%C4%99-zapytajcie&p=5719798&viewfull=1#post5719798

Tutaj chyba pestka wygiętą szybę pokazywała :) ale jest też dużo innych świetnych rozwiązań, może nie będziesz musiała sama tego szkła obrabiać ani Chris nie będzie musiał tym bardziej :D

U nas będą poziome linki więc nic ciekawego w sumie, tyle tylko że pochwyt chcemy drewniany (dostaję gęsiej skórki jak pierścionek obciera o metal :) ) - coś takiego jak na zdjęciu
158817

koktajl
07-01-2013, 18:09
U nas będą poziome linki więc nic ciekawego w sumie...
mnie cały czas mówią, że linki po jakimś czasie robią się luźne i doradzali zrobienie cienkich profili ( ale niby znowu za cienkich też nie można bo wtedy nie będą one użyteczne w przypadku gdy ktoś nagle będzie się musiał ich przytrzymać i takie tam) i bądź tu człowieku mądry:)

bami
07-01-2013, 20:10
mnie cały czas mówią, że linki po jakimś czasie robią się luźne i doradzali zrobienie cienkich profili ( ale niby znowu za cienkich też nie można bo wtedy nie będą one użyteczne w przypadku gdy ktoś nagle będzie się musiał ich przytrzymać i takie tam) i bądź tu człowieku mądry:)

Acha! Więc trzeba giąć szkło!!!
Dziewczyny, znalazłam coś. co może dać ciekawy efekt na schodach.
Jak zgłębię temat, dam znać :)

koktajl
07-01-2013, 20:15
Acha! Więc trzeba giąć szkło!!!
Dziewczyny, znalazłam coś. co może dać ciekawy efekt na schodach.
Jak zgłębię temat, dam znać :)

pochwal się co to bo może się okazać, że mu juz zgłębiłyśmy:D

lucka6
07-01-2013, 20:20
pochwal się co to bo może się okazać, że mu juz zgłębiłyśmy:D

No właśnie, nie bądź taka, to nieładnie trzymać ciekawe koleżanki w takiej niepewności :D

bami
07-01-2013, 20:32
No właśnie, nie bądź taka, to nieładnie trzymać ciekawe koleżanki w takiej niepewności :D

No dobra. Siatka architektoniczna, ale w takim raczej ekskluzywnym wydaniu.

bami
07-01-2013, 20:34
Koktajl,
pochwal sie troszkę swoimi wyborami... Juz dawno zauważyłam, ze poruszamy się w podobnych klimatach :-)
co teraz robisz?

lucka6
07-01-2013, 21:08
No dobra. Siatka architektoniczna, ale w takim raczej ekskluzywnym wydaniu.

to czekam z niecierpliwością na więcej info :) Brzmi super :yes:
,
Siatkę ma też Spirea, ale ona ma taką raczej industrialną, pewnie Tobie chodzi o coś innego

a czym te schody w końcu będziecie obkładać?

Ja tak sobie myślę że nasze linki takie zwykłe będą, ale nie chce już kombinować tylko się przeprowadzać bo brak ruchu na budowie totalnie mnie dobija...

lucka6
07-01-2013, 21:12
Taka :) ?
http://4.bp.blogspot.com/-nk8cbJwjHL0/TqPpXnLt5gI/AAAAAAAAARY/yElWrPKT2oM/s640/8.png

bami
07-01-2013, 21:17
Widziałam schody Spirei, visus rzeczywiście inny, mniej loftowy. Tzn. u Spirei loftowy, a tamte... Trudno określić: trochę biżuteryjna, splot jak w kolczudze. Nigdy i nigdzie takich schodów nie widziałam. Moje byłyby pierwsze ;)
w połączeniu z ciemnym drewnem i słupem światła w środku "oka" moich schodów byłoby bombowo. Juz widzę cienie od tej siatki padające na ścianę....

bami
07-01-2013, 21:19
Taka :) ?
http://4.bp.blogspot.com/-nk8cbJwjHL0/TqPpXnLt5gI/AAAAAAAAARY/yElWrPKT2oM/s640/8.png
Nie taka... Ale to zdjęcie utwierdza mnie w przekonaniu, że idę we właściwym kierunku :-)

lullaby
07-01-2013, 21:35
Bami, do odważnych świat należy :) ;)

lucka6
07-01-2013, 21:37
Nie taka... Ale to zdjęcie utwierdza mnie w przekonaniu, że idę we właściwym kierunku :-)

No dobra, to już się nie odzywam, tylko siedzę cichutko i czekam ;)

koktajl
08-01-2013, 11:54
mnie się podoba siatka jako poręcz (ja lubie industrialne klimaty) nie wiem jaką ty masz na myśli ale pewnie będzie dobrze:) u mnie robią zabudowę z karton gipsów ( w sensie ukrywają wentylację, geberity itp itd bo dekoracji w postacji k-g nie przewiduje:)) zamontowano i obudowano kominek (ale nie mam ostatecznej obudowy) na początku lutego przychodzi kafelkarz ( więc kupuje jeszcze ostatnie płytki i kombinuje nad dwiema umywalkami i zabudową wanny) już mnie trochę od tego głowa boli bo nie umiem sie ostatecznie zdecydować:)
swoją drogą czy któraś z was wie gdzie mogę zakupić umywalkę podblatową z konglomeratu w bieli?chciałam ją zintegrować z takim samym blatem (może być i Wawa) pani w zakładzie kamieniarskim powiedziała, że teraz może być problem z dostaniem takiej misy ( wiem, że pozostaje mi jeszcze do wyboru corian-staron-kerrock ale ta opcja wychodzi dużo dużo drożej)

bami
08-01-2013, 17:14
Bami, do odważnych świat należy :) ;)

No myślę ;)
Lullaby, miałam kolejną przygodę z Torą. Trzeba ich BARDZO pilnować. BARDZO.

bami
08-01-2013, 17:22
No dobra, to już się nie odzywam, tylko siedzę cichutko i czekam ;)

Ty Lucuś nie siedź cichutko tylko odzywaj się!

bami
08-01-2013, 20:48
mnie się podoba siatka jako poręcz (ja lubie industrialne klimaty) nie wiem jaką ty masz na myśli ale pewnie będzie dobrze:) u mnie robią zabudowę z karton gipsów ( w sensie ukrywają wentylację, geberity itp itd bo dekoracji w postacji k-g nie przewiduje:)) zamontowano i obudowano kominek (ale nie mam ostatecznej obudowy) na początku lutego przychodzi kafelkarz ( więc kupuje jeszcze ostatnie płytki i kombinuje nad dwiema umywalkami i zabudową wanny) już mnie trochę od tego głowa boli bo nie umiem sie ostatecznie zdecydować:)
swoją drogą czy któraś z was wie gdzie mogę zakupić umywalkę podblatową z konglomeratu w bieli?chciałam ją zintegrować z takim samym blatem (może być i Wawa) pani w zakładzie kamieniarskim powiedziała, że teraz może być problem z dostaniem takiej misy ( wiem, że pozostaje mi jeszcze do wyboru corian-staron-kerrock ale ta opcja wychodzi dużo dużo drożej)

a to jesteś pewnie krok za mną...
a o z drzwiami wewnętrznymi? Wybrałaś?

lullaby
08-01-2013, 20:54
Lullaby, miałam kolejną przygodę z Torą. Trzeba ich BARDZO pilnować. BARDZO.

Napisz, proszę, więcej. Na chwilę obecną jestem z nich bardzo zadowolona. Z samego montażu szczególnie. Ale jeszcze jeden etap przede mną i martwi mnie to, co napisałaś.
Tora ma kilka ekip (par) fachowców. U mnie był m. in. p. Marek G. Wydawał się być rozsądny i sprytny. Może trafiłaś na jakichś opornych...?

bami
08-01-2013, 21:16
Napisz, proszę, więcej. Na chwilę obecną jestem z nich bardzo zadowolona. Z samego montażu szczególnie. Ale jeszcze jeden etap przede mną i martwi mnie to, co napisałaś.
Tora ma kilka ekip (par) fachowców. U mnie był m. in. p. Marek G. Wydawał się być rozsądny i sprytny. Może trafiłaś na jakichś opornych...?

Skoro był Marek, to pewnie jest ok. Wlasnie on poprawiał u mnie po swoich kolegach, którzy zrobili mi instalację klimatyzacyjną... Unplugged :bash:
Natomiast dla mnie zupełnie nieakceptowalne jest to, ze ta firma zawsze próbuje zrzucić winę na inwestora ... Bardzo nieelegancko. A ja bardzo ale to bardzo nie lubię, jak ktoś próbuje zrobić ze mnie idiotkę.
pozostaje mi jeszcze kwestia kosztów zwiàzanych z naprawą rozrytych ścian

lullaby
08-01-2013, 21:30
O kurczę, niefajnie :( Mam nadzieję, że nie miałaś przejść z panią J. ...
Nie rozumiem, czym inwestor mógł zawinić w takim wypadku. No cóż, muszę przypilnować, żeby na montaż centrali przyjechał do mnie p. Marek. Sam zresztą wspominał, żeby się o niego upomnieć. Trzymam kciuki, żeby wszystko poprawił jak należy! :hug:

bami
08-01-2013, 21:40
O kurczę, niefajnie :( Mam nadzieję, że nie miałaś przejść z panią J. ...
Nie rozumiem, czym inwestor mógł zawinić w takim wypadku. No cóż, muszę przypilnować, żeby na montaż centrali przyjechał do mnie p. Marek. Sam zresztą wspominał, żeby się o niego upomnieć. Trzymam kciuki, żeby wszystko poprawił jak należy! :hug:

Już poprawił. Też umówiliśmy się na finalny montaż. Upomnę się o niego z wielką przyjemnością ;)

lullaby
08-01-2013, 21:45
A propos indyjskiego sąsiada, jesteś pewna, że to nie modlitwa? :lol2:

bami
08-01-2013, 21:49
A propos indyjskiego sąsiada, jesteś pewna, że to nie modlitwa? :lol2:

interaktywna? Z piskami dzieci? Może... Chociaż oni to tam raczej powinni być ZEN

koktajl
08-01-2013, 22:01
tak myślę, że depczę Ci po piętach:) akurat dziś ustalałam oprawy sufitowe. Co do drzwi ja rozważam na razie dwóch producentów Moric oraz Dewro. I jedni i drudzy mają bardzo dobrą opinię choc Moric chyba nawet lepszą. Jak kiedyś robiłam wstępną wycenę to Moric wychodził nieco drożej ale wtedy to było naprawdę pi razy drzwi. U mnie jest 11 sztuk drzwi czyli zdecydowanie mniej niż u Ciebie i są standardowej wysokości. Będą zupełnie proste bez jakichkolwiek ozdób, zastanawiam się tylko czy nie zrobić wyzszej górnej oscieżnicy (Moric tak robi) i wtedy wizualnie drzwi robią sie wyższe. Kolor raczej biały (kiedys myslałam jeszcze o debowym fornirze ale teraz już odpada) i jeśli biały to mat/półmat-zwał jak zwał ale na pewno nie połysk:)

Balbina200
08-01-2013, 22:05
Kochana!
Nie jarzę co Ty kombinujesz z tą siatką przy schodach - to ma być siatka czy wygięte szkło???
Ale jeśli jesteś przekonana do tego rozwiązania to jestem spokojna. Napewno wyjdzie świetnie!
Niepokoi mnie natomiast o co tak strasznie posprzeczałaś się w moim ulubionym architektem???
Koniecznie proszę o relację MERTYORYCZNĄ (epitety możesz pominąć;)).

Balbina200
08-01-2013, 22:06
tak myślę, że depczę Ci po piętach:) akurat dziś ustalałam oprawy sufitowe. Co do drzwi ja rozważam na razie dwóch producentów Moric oraz Dewro. I jedni i drudzy mają bardzo dobrą opinię choc Moric chyba nawet lepszą. Jak kiedyś robiłam wstępną wycenę to Moric wychodził nieco drożej ale wtedy to było naprawdę pi razy drzwi. U mnie jest 11 sztuk drzwi czyli zdecydowanie mniej niż u Ciebie i są standardowej wysokości. Będą zupełnie proste bez jakichkolwiek ozdób, zastanawiam się tylko czy nie zrobić wyzszej górnej oscieżnicy (Moric tak robi) i wtedy wizualnie drzwi robią sie wyższe. Kolor raczej biały (kiedys myslałam jeszcze o debowym fornirze ale teraz już odpada) i jeśli biały to mat/półmat-zwał jak zwał ale na pewno nie połysk:)

Koktajl, a zdradź ile za te pi razy drzwi chcieli?

koktajl
08-01-2013, 22:08
interaktywna? Z piskami dzieci? Może... Chociaż oni to tam raczej powinni być ZEN
biedne dzieci :(

koktajl
08-01-2013, 22:14
Koktajl, a zdradź ile za te pi razy drzwi chcieli?
balbinko nie chce skłamac bo robiłam kilka wersji- jedne wlasnie w fornirze dębowym, jedne białe i wychodzily jakos u Morica 1600--1700 zł chyba tylko juz teraz nie pamietam czy był w tym montaz i VAT czy jeszcze nie. Było to ponad roku temu a nie mam juz tej kartki. W Dewro wychodzilo ponad 2000 ale wtedy jeszcze chciałam połysk a połysk ponoć był najdroższa opcją-drozsza nawet jeszcze niż forniry dębowe. Mozesz zadzwonic sobie np do Morica i zapytać-myśle ze powiedzą Ci cene przez tel albo na ich stronie znależć dystrybutorów bo sprzedają w wielu miejscach w polsce (dewro zreszta tez ma wiele punktów sprzedaży)

rasia
08-01-2013, 22:38
Był taki moment dzisiejszego dnia, nawet kilka razy, ze byłam bliska odmeldowania się z projektu "dom".
Właśnie mi przeszło: po raz n-ty mój indyjski sąsiad urządził za ścianą mojej sypialni rodzinną awanturę.
a na mojej wsi nie będę go słyszeć... Tylko ciszę :smile: albo mojego tamtejszego sąsiada pana łosia :smile:

Łosie prawie cały rok są ciiiche...;):D.

A taką awanturkę nagraj sobie następnym razem i puszczaj co jakiś czas jak mantrę...;).

No i pokazuj... łazienkę... oświetlenie...:rolleyes::popcorn:
O wasze wrzaski z Chrisem jestem jakoś dziwnie spokojna;):cool:...

bami
09-01-2013, 12:50
biedne dzieci :(
Koktajl, jezeli chodzi o takie klimaty, to jestem bardzo czujna. Nawet kiedyś wieczorem pofatygowałam sie do nich ( sąsiednia klatka), żeby sprawdzić, czy wszystko w porządku. Zobaczyłam dwójkę rozbrykanych dzieciaków, ale raczej bez śladów przemocy... Rozmawiałam tez z ochroną. Od dawna mam na ńich oko (i ucho) ale na razie oprócz krzyków nie odkryłam patologii. Niestety nie rozumiem, co wykrzykują ... Moze jedynie : idź spać ? ;-)

bami
09-01-2013, 20:24
Kochana!
Nie jarzę co Ty kombinujesz z tą siatką przy schodach - to ma być siatka czy wygięte szkło???
Ale jeśli jesteś przekonana do tego rozwiązania to jestem spokojna. Napewno wyjdzie świetnie!
Niepokoi mnie natomiast o co tak strasznie posprzeczałaś się w moim ulubionym architektem???
Koniecznie proszę o relację MERTYORYCZNĄ (epitety możesz pominąć;)).

Z tym wygiętym szkłem to oczywiscie jakiś matrix. Pewnie będzie siatka, ale nie mam kiedy się zająć tematem :bash:
A tak btw Balbinko kto Ci robił barierkę przy schodach? I schody?

z Chrisem pożarliśmy się o żyrandole czyli centralne lampy zwisające z sufitu :-) Chris ich nienawidzi. W całym domu jest JEDNA. Drugą kazałam jemu na złość zrobić w hallu. Ustąpiłam znowu i pozwoliłam dodać kolejne asymetryczne światło w łazience dla pe... gości.
Chris jest niesamowity. Jak mu powiedziałam, ze kobalt jest teraz modny, powiedział, ze na pewno go wkręcam. Dla przypomnienia: Chris "nie obsługuje internetu". Nie wie, co jest modne. Dzięki temu nie mam modnie. Mam inaczej.

bami
09-01-2013, 20:34
No i pokazuj... łazienkę... oświetlenie...:rolleyes::popcorn:
O wasze wrzaski z Chrisem jestem jakoś dziwnie spokojna;):cool:...

Raśko oświetlenie to na razie było targanie wystajacych kabli na wszystkie strony. Mam oświetlenie dolne oraz górne. Przy suficie i przy podłodze. Zapewne skończy się na Aquaform bo tylko oni mają duźy wybór opraw natynkowych.
Łazienki są nieskończone... Jedna jeszcze bez fug. Obie bez luster. Jeszcze bez białego. Nawet cyknęłam fotę moim brylantom na dole ale jakieś niefotogeniczne są...
Często myślę, że Chris jest stuknięty. Czasem ma przebłyski geniuszu i wtedy myślę, ze z tego domu wyjdzie coś fajnego :-). A innym razem, ze on sie nie zna i że to wszystko ja sama robiè i wyjdzie kicha.

lucka6
09-01-2013, 21:11
Bami, na pewno nie wyjdzie kicha :hug: :) Tak jak pisałaś Chris ma dużo fajnych pomysłów a Ty je wcielasz w życie z ogromną skutecznością, więc na pewno wyjdzie OK. Gorzej by pewnie było jakby on musiał tego wszystkiego dopilnować pewnie bo z tego co piszesz wygląda że jest raczej typem artysty i przyziemne rzeczy go nie kręcą ;)

Przyznam szczerze że kiedyś też myślałam że sami sobie wszystko wymyślimy, ale jak wpuściliśmy naszych architektów to od razu jakoś inaczej na to wszystko spojrzeli..

Ja też mam okres podłamania budową a najbardziej mnie wkurza że nic się nie dzieje i czas tracimy...do końca roku w takim tempie się nie wprowadzimy. Nie mówiąc już o tym że z ostatniej transzy to ledwo na waciki starczy ;)

Aha, jeszcze mam jeden typ drzwi wewnętrznych- Lutostański (były współwłaściciel firmy CAL- ostatnia literka, wyszedł ze spółki i zaczął produkować na własną rękę), montażysta naszych drzwi zewnętrznych (CAL) je bardzo polecał, a ponieważ dobrze mu z oczu patrzyło i widać było że zna się na rzeczy to zamierzam jeszcze tą firmę sprawdzić, może Tobie też coś się od nich spodoba?

pozdrawiam serdecznie!!

bami
09-01-2013, 21:24
LuCuś z Chrisem jest dokładnie tak, jak piszesz. Jest kompletnie odjechany. Ja mu pozwolę na trochę, na trochę on mnie i tak się wzajemnie kulamy :-)
tak sobie myślę, ze jak będziesz juz miała kuchnię to...można myśleć o powolnej przeprowadzce. Bo łazienki są skończone? Ja myślę ze do lata to obie się wyrobimy :-)
Ja drzwi na pewno zamówię u Wielgosza. Staranność ich wykonania jest powalająca. Lutostańskiego pamiętam sprzed 7 lat, jak szukałam drzwi do mieszkania. Wtedy były dla mnie za drogie. Wielgosz tez nie są tanie, ale jakość równa włoskim z wysokiej półki.

lucka6
09-01-2013, 21:42
Ja jeszcze muszę Wielgosza zobaczyć, tylko trzeba mieć kiedy się wybrać :bash:

Z kuchnią to racja, że zawsze bliżej, ale jeszcze trzeba mieć PODŁOGI...a jak wiadomo wszystko musi zdaniem mojego męża naturalnie wyschnąć i nie ma co się spieszyć, najlepiej sobie poczekać ;) A mnie nosi bo ja nie lubię czekać :D Stać w korkach też nie lubię :)

lucka6
10-01-2013, 20:55
Bami, jak tam dzisiejsze nastroje?
Mi już lepiej, bo mamy śliczne nowe parapety :)

bami
11-01-2013, 07:25
Bami, jak tam dzisiejsze nastroje?
Mi już lepiej, bo mamy śliczne nowe parapety :)

mi tez! Mam 1/4 salonu z podłogą, w tempie Janka i ekipy do niedzieli będzie cały dół!
parapeciki pokaz koniecznie. Z czego masz? Ja mam z konglomeratu...

lucka6
11-01-2013, 18:00
ja drewniane, ale jeszcze nie mam co pokazać, bo są obklejone, a na budowie królestwo tynkarzy, byłam dziś w sumie 2 minuty bo nie chciałam się wcinać :) Zresztą i tak schody nam zdemontowali więc na górę bym nie weszła, a gruntują górę...

Dzisiaj dostaliśmy też ostatnią transzę więc można zacząć szaleć ;)

lucka6
12-01-2013, 08:07
mi tez! Mam 1/4 salonu z podłogą, w tempie Janka i ekipy do niedzieli będzie cały dół!
parapeciki pokaz koniecznie. Z czego masz? Ja mam z konglomeratu...

a co kładziecie na podłodze? Wszędzie płytki czy też coś innego?

Ja muszę się przymierzyć do wyboru drewna na górę, a na dół (na podłogówkę) Fihish Parkietu..

lucka6
12-01-2013, 20:50
Basia, nie widziałam ILE macie tej podłogi!!! Woooowww...super wygląda, a płytki bardzo ładne :yes: Musisz jeszcze tylko kiedyś za dnia zrobić zdjęcie to będzie można więcej zobaczyć i jeszcze modniej się pozachwycać :D A co będzie w tych miejscach gdzie nie ma płytek? Płytki czy drewno?

bami
13-01-2013, 09:43
Basia, nie widziałam ILE macie tej podłogi!!! Woooowww...super wygląda, a płytki bardzo ładne :yes: Musisz jeszcze tylko kiedyś za dnia zrobić zdjęcie to będzie można więcej zobaczyć i jeszcze modniej się pozachwycać :D A co będzie w tych miejscach gdzie nie ma płytek? Płytki czy drewno?

:-) podłogi faktycznie jest dużo. Tam, gdzie ich nie ma, będzie drewno, będzie tworzyło takie "drewniane dywany".

lucka6
13-01-2013, 13:29
chodziło mi o to ile zrobione już jest :)
Dywany będą wyglądały super, też o takim czymś myśleliśmy kiedyś dookoła wyspy ale w końcu z lenistwa sobie odpuściliśmy...

bami
13-01-2013, 15:17
chodziło mi o to ile zrobione już jest :)
Dywany będą wyglądały super, też o takim czymś myśleliśmy kiedyś dookoła wyspy ale w końcu z lenistwa sobie odpuściliśmy...

:-D byłam dzisiaj i zrobiony jest juz cały salon!
I tak mój mąż z całą pewnością stwierdzi, ze drewna jest za mało...trzeci z dywanów będzie na tarasie:-)
niestety, jak wcześniej wspomniałam, nieobecni nie mają racji

Balbina200
16-01-2013, 21:47
Matowe płytki... cudo:rolleyes:
Nie widzę tych dywanów drewnianych, ale pewnie nie mam wystarczająco bujnej wyobraźni:p A jakieś wizki masz gdzieś zmaterializowane czy tylko w głowie ulubionego architekta?

Basia, napisz mi please gdzie kupowałaś piec (i chętnie za ile, jesli to nie tajemnica:)).

Sharlotka
19-01-2013, 07:56
Bami,
rany boskie, Ty masz już płytki położone???????:o:o:o

bami
19-01-2013, 19:37
O proszę, Goście Goście!!!
Sharlott, tylko w salonie.... Oczywiscie źle policzyłam i musiałam domawiać. Oczywiście inny nr tonacji kolorystycznej ( bo numeru 66 nie ma i nie będzie ):bash:. Oczywiście nie z takimi rzeczami sobie tu radziliśmy :-)

Balbi, oczywiście żadnych wizek (pamiętasz dlaczego;) Dywany drewniane będą tam, gdzie teraz widać ubytki. I tak kocham Chrisa, bo artystą jest ;)
o piecu napisałam u Ciebie, szczegóły chętnie Ci udostępnię na priv - bo ja oczywiście nie mogłam kupić pieca jak biały człowiek, tylko musiałam namotać. Kupiłam go w centrali Buderusa... Dobrze, że nie u dyrektora generalnego...;)

bami
19-01-2013, 19:40
162726


Olaboga, to działa!!! Dzięki Ivy!!!

malutkie toto ale działa!!!!

lucka6
19-01-2013, 21:12
Co do wiatrołapu, to inwestora ostatecznego możesz kochać :)

A może zostaw jemu zrobienie tego wiatrołapu ?

Ja też mam, bo też mi się wydaje że się przyda, tym bardziej że u nas przez wiatrołap wchodzi się z garażu do domu...Zrobiliśmy tylko szerszy, żeby szafa z Ikea się zmieściła :)

bami
19-01-2013, 21:24
A może zostaw jemu zrobienie tego wiatrołapu ?

Lucuś, Ty chyba znasz mojego męża..... ;)

Sharlotka
20-01-2013, 08:38
Bami,
u nas wiatrołap jest - spory, z 7.5 m ma - powiększyliśmy go kosztem kotłowni.
Ja wolę mieć wyraźnie oddzieloną część kurtkowo - butową od salonów:), planujemy tam sporą szafę na w/w wymienione, dł. 3 m.

dr_au
20-01-2013, 08:45
Bami - gdzieś mi mignęło, jaki projekt budujesz, a teraz nie mogę znaleźć. No to i wiatrołapowo trudno mi się wypowiedzieć. Jeżeli pomoże to przekonać Twojego Inwestora Ostatecznego, to fakt, że mały ciasny wiatrołap prowadzący do dużego domu kojarzy się wyłącznie z wiejską chałupą ;).

bami
20-01-2013, 12:01
Bami,
u nas wiatrołap jest - spory, z 7.5 m ma - powiększyliśmy go kosztem kotłowni.
Ja wolę mieć wyraźnie oddzieloną część kurtkowo - butową od salonów:), planujemy tam sporą szafę na w/w wymienione, dł. 3 m.

z mojego pseudowiatrołapu na wprost wchodzi się do garderoby - tam bedą wszystkie bambetle kurtkowo - butowe.

bami
20-01-2013, 12:05
Bami - gdzieś mi mignęło, jaki projekt budujesz, a teraz nie mogę znaleźć. No to i wiatrołapowo trudno mi się wypowiedzieć. Jeżeli pomoże to przekonać Twojego Inwestora Ostatecznego, to fakt, że mały ciasny wiatrołap prowadzący do dużego domu kojarzy się wyłącznie z wiejską chałupą ;).
Otóż to, Doktorze!
Rzucik dołu za moment wkleję
teraz mi właśnie przyszło do głowy, ze przecież to jest wiejska chałupa.....

koktajl
20-01-2013, 13:22
Ja tez mam wiatrolap ale tez spory ( razem z czescia na szafy to ponad 10m2) i wedlug mnie male ciasne wiatrolapy to okropienstwo. Jesli z drzwi zew nie widac np salonu czy kuchni to probowalabym przekonac meza do zmiany zdania( jesli do kanap jest 7 metrow to podczas otwierania drzwi w zime nie powinno ciagnac po nogach- po to glownie jest wiatrolap:)) moze faktycznie sposob lucki najlepszy?:) powiedz zeby sam go zrobil:) zapytaj go jak sobie wyobraza wykonanie go jesli masz juz wylewki( no a co z plytkami?) moze zrobic tylko szklana sciane z drzwiami? Jakies ograniczenie jest a wizualnie nie bedzie male pomieszczenie

lucka6
20-01-2013, 17:14
az sprawdziłam ile ja mam metrów, ale też 7...

jest dość przestronnie, ale faktycznie jesli Ty masz garderobę na ubrania to chyba go za bardzo nie potrzebujecie...Musicie się dogadać :hug:

lucka6
20-01-2013, 17:53
Bami, a jakb y w przejściu z sieni zrobić drzwi przesuwne, takie które będą mogły być cały czas otwarte?

bami
20-01-2013, 18:02
Bami, a jakb y w przejściu z sieni zrobić drzwi przesuwne, takie które będą mogły być cały czas otwarte?

No właśnie Lucuś, też to wymyśliłam. Tylko po co robić drzwi, które mają być cały czas otwarte? Jestem już na etapie bardzo skrupulatnego wyliczania kaski... Takie drzwi to duży wydatek, dla mnie nieuzasadniony. W razie czego mam kompromis: szklana ściana 110 cm - jakby do krawędzi pierwszego stopnia. Szklana ściana będzie też między kuchnią a hallem - ale tam być musi. W ścianie dwuskrzydłowe drzwi. Jutro przychodzi do mnie szklarz...

dr_au
20-01-2013, 18:05
Bami - jak dla mnie będzie ciasno. Jeżeli w wiatrołapie zbierze się kilka osób, które będą wchodzić, wychodzić, wchodzić do szatni etc, to będzie komunikacyjna katastrofa. Dom jest duży i reprezentacyjny. Nie wypada, żeby wejście do niego było zorganizowane przez mały, ciasny przedsionek, jak do jakieś wiejskiej chałupy.

Tak swoją drogę - sień to chyba co innego ;). Z pewnością takie pomieszczonko nie zasługuje na tę szlachetną nazwę.

bami
20-01-2013, 18:14
Bami - jak dla mnie będzie ciasno. Jeżeli w wiatrołapie zbierze się kilka osób, które będą wchodzić, wychodzić, wchodzić do szatni etc, to będzie komunikacyjna katastrofa. Dom jest duży i reprezentacyjny. Nie wypada, żeby wejście do niego było zorganizowane przez mały, ciasny przedsionek, jak do jakieś wiejskiej chałupy.

Tak swoją drogę - sień to chyba co innego ;). Z pewnością takie pomieszczonko nie zasługuje na tę szlachetną nazwę.

W zupełności sie zgadzam. To będzie katastrofa. Nie wiem dlaczego, ale Inwestor Strategiczny obawia się tabunów "nieproszonych gości zakłócających jego domowy mir" ;) chce ich dopuszczać tylko do poziomu wiatrołapu :-)
A swoją drogą, moze jakiś etnograf wypowie się na temat znaczenia słowa 'sień'.

dr_au
20-01-2013, 18:38
No więc wikipedia podaje taki sens:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sie%C5%84

Tymczasem :

Slownik Jezyka Polskiego PWN 3 t. (2004)

sień ż V, DCMs. sieni; lm M. sienie, D. sieni
«pomieszczenie, zwykle w domach wiejskich, pierwsze od wejścia, prowadzące do wnętrza domu»
Ciemna, mroczna sień. Otworzyć, zamknąć drzwi do sieni. Wejść przez sień do kuchni.

A jak to się przekłada na układ funkcjonalny chałupy:

http://www.muzeum-radom.pl/indexm.php?nid=997&r=24

http://www.muzeum-radom.pl/indexm.php?r=24&nid=1055

lucka6
20-01-2013, 19:12
Szklana ściana będzie też między kuchnią a hallem - ale tam być musi. W ścianie dwuskrzydłowe drzwi. Jutro przychodzi do mnie szklarz...

O rany, to weź ją jakoś oznacz żeby dzieci Ci na nią nie wpadły ;)

Ja notorycznie wchodzę w takie ściany, więc mam schizy :D

bami
20-01-2013, 19:28
No więc wikipedia podaje taki sens:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sie%C5%84 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fpl.wikipedia.org%2 Fwiki%2FSie%25C5%2584)

Tymczasem :

Slownik Jezyka Polskiego PWN 3 t. (2004)

sień ż V, DCMs. sieni; lm M. sienie, D. sieni
«pomieszczenie, zwykle w domach wiejskich, pierwsze od wejścia, prowadzące do wnętrza domu»
Ciemna, mroczna sień. Otworzyć, zamknąć drzwi do sieni. Wejść przez sień do kuchni.

A jak to się przekłada na układ funkcjonalny chałupy:

http://www.muzeum-radom.pl/indexm.php?nid=997&r=24 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.muzeum-radom.pl%2Findexm.php%3Fnid%3D997%26r%3D24)

http://www.muzeum-radom.pl/indexm.php?r=24&nid=1055 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.muzeum-radom.pl%2Findexm.php%3Fr%3D24%26nid%3D1055)

doktorze, WIEDZIAŁAM, ze zajmiesz stanowisko :-). Ja też lubię wiedzieć, podobnie jak Ty ;)
A jednak mam sień :wiggle:. I chałupę półtoratraktową.

bami
20-01-2013, 19:30
O rany, to weź ją jakoś oznacz żeby dzieci Ci na nią nie wpadły ;)

Ja notorycznie wchodzę w takie ściany, więc mam schizy :D

oczywiście Lucuś! Szkło będzie przyciemnione.

koktajl
20-01-2013, 19:45
a tą garderobę masz otwartą czy zamkniętą?( na projekcie jest scianka działowa) dla mnie jesli juz to tak jak pisałam szklana sciana z drzwiami- i bedzie zamknięte i bedzie ładnie wizualnie ( przesuwne tez byłyby dobrym rozwiązaniem ale zeby chowaly sie w sciane to juz chyba troche za poźno?) napisze kiedy drzwi w wiatrołapie sie przydają- w zimę jak twoje drzwi zewn beda juz dosc stare i beda przepuszczac zimno do środka:) u nas obecnie tak jest ale pewnie to kwestia wymiany starych uszczelek ( drzwi 13 lat maja) ale troche czasu Ci jeszcze zostało w takim razie:) bami a wklej rzut piętra- czy robiliscie jakies przeróbki w projekcie?i ile tych metrów tam jest bo parter naprawde spory. i jeszcze jedno pytanie- kuchnie planujesz tak jak na projekcie?meble pod scianą i taka wyspe na srodku?

bami
20-01-2013, 19:50
a tą garderobę masz otwartą czy zamkniętą?( na projekcie jest scianka działowa) dla mnie jesli juz to tak jak pisałam szklana sciana z drzwiami- i bedzie zamknięte i bedzie ładnie wizualnie ( przesuwne tez byłyby dobrym rozwiązaniem ale zeby chowaly sie w sciane to juz chyba troche za poźno?) napisze kiedy drzwi w wiatrołapie sie przydają- w zimę jak twoje drzwi zewn beda juz dosc stare i beda przepuszczac zimno do środka:) u nas obecnie tak jest ale pewnie to kwestia wymiany starych uszczelek ( drzwi 13 lat maja) ale troche czasu Ci jeszcze zostało w takim razie:) bami a wklej rzut piętra- czy robiliscie jakies przeróbki w projekcie?i ile tych metrów tam jest bo parter naprawde spory. i jeszcze jedno pytanie- kuchnie planujesz tak jak na projekcie?meble pod scianą i taka wyspe na srodku?

Garderoba jest zamknięta, jak w projekcie. Zmiany dotyczyły jedynie część garażowej i tarasów (tego z elewacji frontowej nie ma, za to na elewacji ogrodowej jest dobudowany wieeeelki). Kuchnia jak w projekcie, z wyspą, tylko kuchenki przy ścianie a nie w wyspie. Kuchnia jest nieustawna niestety :(

koktajl
21-01-2013, 21:00
bami wyczytałam, że podobają Ci sie reflektorki
znowu aquaform;) ale maja takie na szynie
http://www.aquaform.pl/systemowe,TRACK_PETPOT_FINE_Adaptor_3F,p133,polish .html
albo takie pojedyncze
http://www.aquaform.pl/reflektory,2000_P20,p48,polish.html
- te pojedyncze widzialam na żywo na bartyckiej i bardzo mi sie spodobały ( m.in. dlatego też zastanawiam sie nad tymi do korytarza,ewentualnie będę szukać czegos w tym stylu)- nie wiem czy są mniejsze niż te spotline ale jedne i drugie mają takie same źródło światłą więc jeśli juz to bedzie kwestia obudowy
aha i jakby co to nie pracuje w aquaform:D

lucka6
21-01-2013, 21:12
Bami, fajnie zapowiada się Twoja łazienka :yes:
a w niej będzie wanna albo prysznic czy to tylko WC dla pe...gości :D?

Które lampy do kuchni w końcu bierzesz? Bo ja napaliłam się na Venezinę, mam nawet od nich więcej zdjęć i wycenę (jak chcesz to daj maila to Ci prześlę), ale są jakieś małe...10x10cm..takie ściśnięte mi się wydają....Chors mają chyba 17cmx17cm...Chciałabym jeszcze wycenić Werve & Ducre, bo też są większe, wyglądają super, tylko nie do końca wiem gdzie je kupić, napisałam maila do tych od Veneziny, czy też nie mają (to jest dystrybutor oświetlenia - firma Keren). Będę w końcu brała ramkowe - kolor chyba aluminium szczotkowane

Wiesz coś więcej :) ?

koktajl
21-01-2013, 21:35
te moje mają 16 na 16 cm jakby co

bami
22-01-2013, 17:25
Bami, fajnie zapowiada się Twoja łazienka :yes:
a w niej będzie wanna albo prysznic czy to tylko WC dla pe...gości :D?

Które lampy do kuchni w końcu bierzesz? Bo ja napaliłam się na Venezinę, mam nawet od nich więcej zdjęć i wycenę (jak chcesz to daj maila to Ci prześlę), ale są jakieś małe...10x10cm..takie ściśnięte mi się wydają....Chors mają chyba 17cmx17cm...Chciałabym jeszcze wycenić Werve & Ducre, bo też są większe, wyglądają super, tylko nie do końca wiem gdzie je kupić, napisałam maila do tych od Veneziny, czy też nie mają (to jest dystrybutor oświetlenia - firma Keren). Będę w końcu brała ramkowe - kolor chyba aluminium szczotkowane

Wiesz coś więcej :) ?

Lucuś, w łazience dla pe... gości zlikwidowałam prysznic. Jest wc i bidet (by nie latać na górę ;)
Chętnie pozyskam od Ciebie więcej info dot. oświetlenia, bo ja zostałam w tyle... Chętnie zobaczę Venezinę. Chociaż nie wiem, czy nie jest za późno, bo otwory w suficie kazałam wyciąć pod wymiar Chorsów. Musiałam na szybko podjąć decyzję no i wyszło jak zwykle.
Ja też ramkowe, waham się między czarnym a właśnie aluminium szczotkowanym.

bami
22-01-2013, 17:31
bami wyczytałam, że podobają Ci sie reflektorki
znowu aquaform;) ale maja takie na szynie
http://www.aquaform.pl/systemowe,TRACK_PETPOT_FINE_Adaptor_3F,p133,polish .html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.aquaform.pl%2F systemowe%2CTRACK_PETPOT_FINE_Adaptor_3F%2Cp133%2C polish.html)
albo takie pojedyncze
http://www.aquaform.pl/reflektory,2000_P20,p48,polish.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.aquaform.pl%2F reflektory%2C2000_P20%2Cp48%2Cpolish.html)
- te pojedyncze widzialam na żywo na bartyckiej i bardzo mi sie spodobały ( m.in. dlatego też zastanawiam sie nad tymi do korytarza,ewentualnie będę szukać czegos w tym stylu)- nie wiem czy są mniejsze niż te spotline ale jedne i drugie mają takie same źródło światłą więc jeśli juz to bedzie kwestia obudowy
aha i jakby co to nie pracuje w aquaform:D

Dzięki koktajl, bardzo mi się podoba ich kształt. tylko one są malutkie, prawda? U Kasi labo na wizce są wielkie :o i takie wielkie by mi pasowały...

Paweł D.
23-01-2013, 09:43
bami jesteś absolutnie cudowną kobietą !!!!!!
Uśmiałam się do łez czytając twój dziennik, aż tusz do rzęs spłynął mi do oka ( za to Cię nie lubię ;) szczypie mnie do tej pory). Akcje z dzieciakami - jakbyś opisała mój wieczór, u mnie jest taka sama różnica wieku między nimi ( 2,5 i 8 lat) ;). Mało zdjęć wklejasz, ale widać ,ze salon wygląda przyjemnie. Co to za wkład kominkowy ?. Piękna wanna. Gorąco pozdrawiam i trzymam kciuki, aby reszta szła gładziutko.

demon

bami
23-01-2013, 19:44
bami jesteś absolutnie cudowną kobietą !!!!!!
Uśmiałam się do łez czytając twój dziennik, aż tusz do rzęs spłynął mi do oka ( za to Cię nie lubię ;) szczypie mnie do tej pory). Akcje z dzieciakami - jakbyś opisała mój wieczór, u mnie jest taka sama różnica wieku między nimi ( 2,5 i 8 lat) ;). Mało zdjęć wklejasz, ale widać ,ze salon wygląda przyjemnie. Co to za wkład kominkowy ?. Piękna wanna. Gorąco pozdrawiam i trzymam kciuki, aby reszta szła gładziutko.

demon

demo, dzięki... ale cudowną kobietą to ja byłam, kiedyś, dawno, z 10 lat temu ;)
żeby nie było: uwielbiam swoich chłopaków, są tylko, oględnie mówiąc, absorbujący (teraz mam 5 minut wolnego bo jeden je, a drugi... siedzi w klopie - a naprzeciwko WC jest ściana z lustra, więc robi miny... i to trochę trwa :-D
Mało zdjęć wklejam, bo na zdjęciach to wszystko jest takie.... niedokończone? ;-)
A wkład jest naprawdę cuuuudny Spartherm Varia 100 2L

U Ciebie się nie udzielałam, bo zzieleniałam z zazdrości i jeszcze się nie odłapałam.

Paweł D.
23-01-2013, 20:58
Bami ja też zzieleniałam jak zobaczyłam twoją wanne Balteco Senco ;). Jest absolutnie piękna nie tylko ze względu na swój kształt, ale także i materiał z jakiego jest wykonana czego na zdjeciach specjalnie nie widać. Oj dotykałam, ją dotykałam, bo miałam przyjemność ją zamawiać i montowac w kwietniu 2012. Rzeczywiście żadna wolno stojąca bateria do niej nie pasowała. Zrobiłam ścienną, a wannę odstawiłam od ściany tylko tyle by można było w miarę wygodnie za nią posprzątać. Dobrałam do niej miskę Antonio Lupiego Komodo bo występuje w białym macie. Wanna absolutnie powala.

demon

bami
23-01-2013, 21:37
Bami ja też zzieleniałam jak zobaczyłam twoją wanne Balteco Senco ;). Jest absolutnie piękna nie tylko ze względu na swój kształt, ale także i materiał z jakiego jest wykonana czego na zdjeciach specjalnie nie widać. Oj dotykałam, ją dotykałam, bo miałam przyjemność ją zamawiać i montowac w kwietniu 2012. Rzeczywiście żadna wolno stojąca bateria do niej nie pasowała. Zrobiłam ścienną, a wannę odstawiłam od ściany tylko tyle by można było w miarę wygodnie za nią posprzątać. Dobrałam do niej miskę Antonio Lupiego Komodo bo występuje w białym macie. Wanna absolutnie powala.

demon

nawet nie wiesz, jak się cieszę, że profesjonalistka pochwala mój wybór. I jeszcze to, ze "na czuja" zrezygnowałam z baterii stojącej na rzecz właśnie ściennej :wiggle:... Nie mogę namierzyć w necie tej umywalki... Potrzebuję nablatowej, dość dużej - sądząc po nazwie, kosztuje pewnie połowę wanny...

Paweł D.
23-01-2013, 22:40
bami pisałam o kibelku. Z umywalką się kompletnie "odcięłam", żeby nie robić konkurencji tej pięknej wannie- blat z białego konglomeratu, a w nim umywalka z konglomeratu.

demon

Balbina200
23-01-2013, 22:53
nawet nie wiesz, jak się cieszę, że profesjonalistka pochwala mój wybór. I jeszcze to, ze "na czuja" zrezygnowałam z baterii stojącej na rzecz właśnie ściennej :wiggle:... Nie mogę namierzyć w necie tej umywalki... Potrzebuję nablatowej, dość dużej - sądząc po nazwie, kosztuje pewnie połowę wanny...

Kochana!
Ale o jakiej umywalce Ty mówisz???
Demon pisała o misce klozetowej:o

lullaby
23-01-2013, 23:00
Słodko tutaj :D Fajna ta wanna Balteco senzo :) A Antonio Lupi kocham prawie tak samo jak Agape :) Swoją drogą nieźle demon, bami chyba nigdzie nie podawała nazwy wanny ;)
Basia, prosimy o więcej zdjęć!

bami
24-01-2013, 15:03
bami pisałam o kibelku. Z umywalką się kompletnie "odcięłam", żeby nie robić konkurencji tej pięknej wannie- blat z białego konglomeratu, a w nim umywalka z konglomeratu.

demon
Olaboga, a ja od razu skojarzylam z umywalką-misą nablatową... Miska ustępowa to związek frazeologiczny nieczęsto stosowany ;)

U mnie też wanna stoi oddzielnie, na tle ściany z trawertynu szczotkowanego i na podłodze z cieeeemnego teaku. Z góry będą dwa słupy światła na wannę, zza wanny światło na trawertyn. Powinno być fajnie

bami
24-01-2013, 15:05
Kochana!
Ale o jakiej umywalce Ty mówisz???
Demon pisała o misce klozetowej:o
No właśnie, znowu wykazałam się zaćmieniem umysłowym :oops:
Zupełnie, jak u Ciebie z tą kuchnią ;)

bami
24-01-2013, 15:23
Słodko tutaj :D Fajna ta wanna Balteco senzo :) A Antonio Lupi kocham prawie tak samo jak Agape :) Swoją drogą nieźle demon, bami chyba nigdzie nie podawała nazwy wanny ;)
Basia, prosimy o więcej zdjęć!
Słodko będzie, jak zobaczysz moją kuchnię :-)
a a nie kocham ani Antonia, ani Agape - swoją drogą zapomniałam o Agape
demon chyba naprawdę poznała po focie, bo nazwę zamieszczałam tylko w komentarzach ...

Paweł D.
25-01-2013, 10:27
Miska ustępowa to związek frazeologiczny



Fakt, mój błąd, poleciałam skrótem.

Co do nazwy to bami rzeczywiście w komentarzach ją umieszczała. Tak czy siak, co ja mam własnego " dziecka" nie poznać, przecież ja w tej wannie prawie spałam ;). Ona mi się podoba z jeszcze jednego powodu, a mianowicie ceny. To nie wielki problem posiadać cudo za 40.000. A ta perełka jest w miarę, w miare przystępna ;).

demon

bami
27-01-2013, 22:21
Fakt, mój błąd, poleciałam skrótem.

Co do nazwy to bami rzeczywiście w komentarzach ją umieszczała. Tak czy siak, co ja mam własnego " dziecka" nie poznać, przecież ja w tej wannie prawie spałam ;). Ona mi się podoba z jeszcze jednego powodu, a mianowicie ceny. To nie wielki problem posiadać cudo za 40.000. A ta perełka jest w miarę, w miare przystępna ;).

demon

Nooo demon, ale poleciałaś ;) naprawdę jesteś rozpuszczona przez inwestorów ;)
ceny wanien wolnostojących są wariackie!
Balteco też! Jeszcze jej nie zamówiłam, ale niestety nic równie ładnego nie znalazłam... Mam tylko nadzieję, ze nie będę żałować.

demon D.
28-01-2013, 10:22
Nooo demon, ale poleciałaś ;) naprawdę jesteś rozpuszczona przez inwestorów ;)

Oj tam oj tam ;). Siebie nie mam zamiaru tak rozpuszczać.
Oczywiście, że Balteco też ! Dlatego napisałam w miarę, w miarę. Uważam, że w niczym nie ustępuje tym za 25.000. Na pewno nie będziesz żałowała. Możemy się umówić, że ty kupisz sobie twoją wanne, a ja swoja baterie kuchenną i od razu będzie nam lżej ;).

bami
28-01-2013, 16:25
Oj tam oj tam ;). Siebie nie mam zamiaru tak rozpuszczać.
Oczywiście, że Balteco też ! Dlatego napisałam w miarę, w miarę. Uważam, że w niczym nie ustępuje tym za 25.000. Na pewno nie będziesz żałowała. Możemy się umówić, że ty kupisz sobie twoją wanne, a ja swoja baterie kuchenną i od razu będzie nam lżej ;).

... noo w portfelu na pewno ;)

lucka6
28-01-2013, 21:25
Bami, a widziałaś jaką wannę kupiła Karolina z dziennika Karoliny i Artura? Też wolnostojącą, fajnie wygląda i ona pisała że była w rozsądnej cenie...

adk
28-01-2013, 23:53
Bami - wymiatasz! Opis koszmarów sennych oraz opis żądań Inwestora Ostatecznego - wymiatają. Czytałam kilka razy! Co do zieleniaka - dokładnie tak jak piszesz - mieszkanie na wsi wcale nie zobowiązuje di uprawiania wszystkiego w swoim ogródku. Po co warzywniaki prosto od rolnika ;).
Ja co prawda znalazłam przyjemność w uprawianiu pomidorków i ziół, ale czysto hobbystycznie - na zasadzie sprawdźmy czy podołam temu zadaniu.

Pozdrawiam somsiadkę :D

PS.Czy małż wie, że tu o Nim piszesz?

koktajl
29-01-2013, 11:17
Bami, a widziałaś jaką wannę kupiła Karolina z dziennika Karoliny i Artura? Też wolnostojącą, fajnie wygląda i ona pisała że była w rozsądnej cenie...

ale karolina kupiła wanne z akrylu i wg mnie różnica między wanną z akrylu a wanną z corianu ( staron, kerroc etc) w wyglądzie jest kolosalna. akryl się świeci a wanna bami jest matowa i przede wszystkim w wyglądzie stabilniejsza, cięższa- sama nie wiem jak to określić. a akrylowa jest lekka i to raczej widać

bami
29-01-2013, 17:12
Bami, a widziałaś jaką wannę kupiła Karolina z dziennika Karoliny i Artura? Też wolnostojącą, fajnie wygląda i ona pisała że była w rozsądnej cenie...
Nie widziałam Lucko, nie dam rady przebrnąć przez dziennik.. ;)
Poza tym raczej już nie zmienię zdania, demon utwierdziła mnie w przekonaniu, ze "moja" wanna jest wyjątkowej urody :-).

bami
29-01-2013, 17:55
Bami - wymiatasz! Opis koszmarów sennych oraz opis żądań Inwestora Ostatecznego - wymiatają. Czytałam kilka razy! Co do zieleniaka - dokładnie tak jak piszesz - mieszkanie na wsi wcale nie zobowiązuje di uprawiania wszystkiego w swoim ogródku. Po co warzywniaki prosto od rolnika ;).
Ja co prawda znalazłam przyjemność w uprawianiu pomidorków i ziół, ale czysto hobbystycznie - na zasadzie sprawdźmy czy podołam temu zadaniu.

Pozdrawiam somsiadkę :D

PS.Czy małż wie, że tu o Nim piszesz?

nie... Ultimate inwestor i Chris nie mają pojęcia, że są sławni :-D
ja tez pozdrawiam - i czekam na aktualizację Twojego dziennika

lullaby
29-01-2013, 18:06
Bami, nie musiałabyś specjalnie szukać, błyszczy wraz z opisem na połowę ostatniej strony :D, ale Balteco to dobry wybór... ;) Jaką ona ma wysokość? Muszę ją porównać z NIE-JESTEŚ-W-MOIM-ZASIĘGU-AGAPE :)

bami
29-01-2013, 18:56
Bami, nie musiałabyś specjalnie szukać, błyszczy wraz z opisem na połowę ostatniej strony :D, ale Balteco to dobry wybór... ;) Jaką ona ma wysokość? Muszę ją porównać z NIE-JESTEŚ-W-MOIM-ZASIĘGU-AGAPE :)

Ale ja nie mogę znaleźć dziennika :-x.
Wysokość 66 cm z tego, co pamiętam... Nie porównywałam jej z Agape, ale np. z tańszymi i droższą V@B Aveo - zupełnie inna liga - na korzyść Balteco oczywiście

demon D.
29-01-2013, 20:43
Oj jest, jest wyjątkowej urody, nie zmieniaj zdania bami. Wstawię Ci jak wygląda w "naszej" łazience o niewielkich rozmiarach- bo to było mieszkanie.

http://images43.fotosik.pl/1715/c9e82aca6ba6d724med.jpg

lullaby
29-01-2013, 20:59
No właśnie, dość wysoka jest... ja bym wolała niższą, dla porównania, Agape Spoon XL ma 49... ale, jak już pisałam, poszukam ciut tańszego substytutu ;)
Demon, fajna łazienka :)

bami
30-01-2013, 21:41
Oj jest, jest wyjątkowej urody, nie zmieniaj zdania bami. Wstawię Ci jak wygląda w "naszej" łazience o niewielkich rozmiarach- bo to było mieszkanie.

http://images43.fotosik.pl/1715/c9e82aca6ba6d724med.jpg

Ooo, fajna łazienka - całkiem "męska" - takie robi wrażenie.

adk
30-01-2013, 21:49
nie... Ultimate inwestor i Chris nie mają pojęcia, że są sławni :-D

Rozumiem


... i czekam na aktualizację Twojego dziennika

Już zaktualizowałam brak wydarzeń na mojej budowie ;).

lucka6
31-01-2013, 23:55
Basia, piękny gadżet od Mikołaja, warto dla niego zmienić kolor kuchni ;)

bami
02-02-2013, 17:45
Już zaktualizowałam brak wydarzeń na mojej budowie ;).

Ale tymczasowy mam nadzieję... Trzymam nieustająco kciuki za prąd!

bami
02-02-2013, 17:48
Basia, piękny gadżet od Mikołaja, warto dla niego zmienić kolor kuchni ;)

Lucuś, ten kolor zachwycił mnie (i Chrisa także) kompletnie... tym bardziej, że Mikołaj nie konsultował go z nami... W białej kuchni nie dam rady wyeksponować jego urody, potrzebuję czerni! Trochę mam z tym zgryz, bo nie mogę za bardzo iść na całość, kuchnia jest ciemnawa, od północy...

demon D.
02-02-2013, 21:49
lullaby i bami dziękuje.
bami absolutnie cuuuuuudny . Ja zastanawiam się nad kanapami w tym kolorze, tyle, że właśnie chce je na bieli wyeksponować - biała podłoga + białe ściany + białe lampy podłogowe.

lucka6
02-02-2013, 23:14
Lucuś, ten kolor zachwycił mnie (i Chrisa także) kompletnie... tym bardziej, że Mikołaj nie konsultował go z nami... W białej kuchni nie dam rady wyeksponować jego urody, potrzebuję czerni! Trochę mam z tym zgryz, bo nie mogę za bardzo iść na całość, kuchnia jest ciemnawa, od północy...

No to zrób szarą kuchnię, też pięknie go wyeksponuje :)
Mi się bardzo grafitowe/szare kuchnie podobają, choć białe też są ładne.

bami
03-02-2013, 16:49
No to zrób szarą kuchnię, też pięknie go wyeksponuje :)
Mi się bardzo grafitowe/szare kuchnie podobają, choć białe też są ładne.

Myślałam o tym, tyle że ja mam (planuję) sporo szarego... Mam w zanadrzu jeszcze jeden pomysł, tylko muszę sprawdzić kolory konglomeratów - bo skąd wezmę biały granit :) ?

bami
03-02-2013, 17:24
bami absolutnie cuuuuuudny . Ja zastanawiam się nad kanapami w tym kolorze, tyle, że właśnie chce je na bieli wyeksponować - biała podłoga + białe ściany + białe lampy podłogowe.

Świetny pomysł, odważny... My też coś pokombinujemy z akcentem kolorystycznym w salonie, ale jeszcze bez konkretów. Chociaż Chris wspominał coś o niewielkiej kanapce w kolorze czerwieni Ferrari :jawdrop:

Beata Weronika
03-02-2013, 17:36
Bami,cudo,pierunsko drogie ale cudo
Pochwalisz sie jakie oswietlenie wybralas?

bami
03-02-2013, 18:05
Bami,cudo,pierunsko drogie ale cudo
Pochwalisz sie jakie oswietlenie wybralas?

Nooo Beatko - Mikołaj widocznie stwierdził, że za wybudowanie domu mogę takie cosik dostać ;)

Oświetlenie do kuchni Orlicki Design albo takie, jak Luckowe, albo takie:

http://ts1.mm.bing.net/th?id=H.4886535442138680&pid=15.1&H=82&W=160


http://ts4.mm.bing.net/th?id=H.4984898778367399&pid=15.1&H=119&W=160

To zależy, jaka finalnie będzie kuchnia - dopiero się tworzy :-)
Z niecierpliwością czekam na kuchnię Twoją i Luckową!

lucka6
03-02-2013, 18:42
Ale ja nie mogę znaleźć dziennika :-x.

Bami, tutaj, wydaje mi się że o tym wpisie pisała lullaby ;)
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?207676-Do-3-razy-sztuka-czyli-budowlanego-uzale%C5%BCnienia-ci%C4%85g-dalszy-%29/page8

koktajl
03-02-2013, 21:21
ja myslę, że w białej kuchni ten Kitchen Aid byłby wyeksponowany- na tle bieli bardzo rzucałby się w oczy- nawet bardziej niż na czerni. Natomiast z tym białym blatem może być kicha- sama jestem na etapie rozpoznawania tematu ( waham sie czy robić białą czy szarą wyspę). Podobno konglomerat odpada na kuchenne blaty (chociaż sama nie wiem bo raz mówią tak a raz siak), kwarcyt nie dość ze drogi to też idealnie biały nie jest, pozostaje do wyboru corian i tym podobne materiały ale cena bardzo bardzo zniechęcająca... może ma ktoś jeszcze jakiś inny pomysl?

lullaby
03-02-2013, 21:31
Ja mam. Bami, zawsze możesz postawić robota w salonie - nie będzie problemu z kolorem kuchni, a i jest pewne, że nic jej nie przyćmi :D

bami
03-02-2013, 21:42
Ja mam. Bami, zawsze możesz postawić robota w salonie - nie będzie problemu z kolorem kuchni, a i jest pewne, że nic jej nie przyćmi :D

Nie mogę, bo w salonie będzie królował onyx! :no:

bami
03-02-2013, 21:44
ja myslę, że w białej kuchni ten Kitchen Aid byłby wyeksponowany- na tle bieli bardzo rzucałby się w oczy- nawet bardziej niż na czerni. Natomiast z tym białym blatem może być kicha- sama jestem na etapie rozpoznawania tematu ( waham sie czy robić białą czy szarą wyspę). Podobno konglomerat odpada na kuchenne blaty (chociaż sama nie wiem bo raz mówią tak a raz siak), kwarcyt nie dość ze drogi to też idealnie biały nie jest, pozostaje do wyboru corian i tym podobne materiały ale cena bardzo bardzo zniechęcająca... może ma ktoś jeszcze jakiś inny pomysl?

Hmmm... Zawsze myślałam, ze corian to konglomerat :o
Corian to fantastyczny materiał, mam od 7 lat corianowy blat i jest bez zarzutu...

lullaby
03-02-2013, 21:44
I ferrari! :cool:

Chciałam podkreślić, że stale Was czytam :)

bami
03-02-2013, 21:49
Bami, tutaj, wydaje mi się że o tym wpisie pisała lullaby ;)
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?207676-Do-3-razy-sztuka-czyli-budowlanego-uzale%C5%BCnienia-ci%C4%85g-dalszy-%29/page8

hmmm... Na fotce wygląda ok, ciekawe, gdzie ją można zobaczyć na żywo ... Nie odwazylabym sie kupić żadnej ceramiki tak po prostu z netu...
demon, co Ty o tym sądzisz? Chociaż juz tyle narozpisywałyśmy się o Balteco, ze MUSZĘ ją kupić, by nie pozostać gołosłowną ;)

bami
03-02-2013, 21:50
I ferrari! :cool:

Chciałam podkreślić, że stale Was czytam :)

eee, nieładnie, tak z ukrycia... Proszę mi tu częściej wsadzać szpile ;)

bami
03-02-2013, 21:51
I ferrari! :cool:

Ferrari to w garażu.... ;)

koktajl
03-02-2013, 21:56
Hmmm... Zawsze myślałam, ze corian to konglomerat :o
Corian to fantastyczny materiał, mam od 7 lat corianowy blat i jest bez zarzutu...

sama jestem zakręcona w tym temacie- mnie się zawsze wydawało, że corian (staron, kerrock) to kompozyt, a konglomerat to zmielony kamień wymieszany z żywicą (czyli wygląda jak kamień ale sztuczny:))każdy określa to inaczej... bami ja bym chciała corian (albo coś podobnego) tylko nasz budżet tego nie wytrzyma ( mam wyspę 3 metry długą i szeroką na ok 1,2m i chciałam jeszcze boki wyspy obłożyc)...

Sharlotka
04-02-2013, 06:45
Bami,
śliczny ten cukierkowy KA - fajne dostajesz prezenty:D
Kolor Ci odpowiada, czy to inwencja darczyńcy?
Ja marzę o kolorze Black Onyx.

demon D.
04-02-2013, 09:29
Ferrari to w garażu.... ;)

Ja celuję w Aston Martina tylko grafitowego pod kolor łupka :cool:
Jest zupełnie biały konglomerat kwarcytowy ( nie pamiętam teraz dokładnie niestety nazwy ). Widziałam go w Beltrami za chyba około 820 zł/m2.
Wanna na fotce spoko, choć nieco drażni mnie ten MALY cokolik. Przy tej wannie jednak lepiej( ze względy na jej nieregularny kształt) pasuję bateria stojąca co znowu podnosi cenę. Balteco jest ładniejsze na żywo niż na zdjęciach. Mi się bardziej osobiście podoba Balteco. Klasa sama w sobie ;).

lullaby
04-02-2013, 10:04
:D

O właśnie, Bami, jaką planujesz baterię do wanny?

koktajl
04-02-2013, 10:49
Jest zupełnie biały konglomerat kwarcytowy ( nie pamiętam teraz dokładnie niestety nazwy ). Widziałam go w Beltrami za chyba około 820 zł/m2.

ale czy nadaje się na blat kuchenny? bo jest kilka rodzaji konglomeratów - właśnie te tańsze (miedzy 600-800 podobno nie nadają się), jest jeszcze taki konglomerat jak Silestone (droższy) i ten podobno już może być jako blat

bami
04-02-2013, 13:42
sama jestem zakręcona w tym temacie- mnie się zawsze wydawało, że corian (staron, kerrock) to kompozyt, a konglomerat to zmielony kamień wymieszany z żywicą (czyli wygląda jak kamień ale sztuczny:))każdy określa to inaczej... bami ja bym chciała corian (albo coś podobnego) tylko nasz budżet tego nie wytrzyma ( mam wyspę 3 metry długą i szeroką na ok 1,2m i chciałam jeszcze boki wyspy obłożyc)...




ale czy nadaje się na blat kuchenny? bo jest kilka rodzaji konglomeratów - właśnie te tańsze (miedzy 600-800 podobno nie nadają się), jest jeszcze taki konglomerat jak Silestone (droższy) i ten podobno już może być jako blat

:o Nie wiedxiałam, że kompozyty czy też konglomeraty (pies trącał) są droższe niż kamień....
koktajl a jaki kolor jest Ci potrzebny?
demon - a Ty jaki blat planujesz?

bami
04-02-2013, 13:49
Bami,
śliczny ten cukierkowy KA - fajne dostajesz prezenty:D
Kolor Ci odpowiada, czy to inwencja darczyńcy?
Ja marzę o kolorze Black Onyx.

Ja marzyłam o dowolnym kolorze, ale raczej w przyszłości, jak juz kuchnia będzie gotowa... Ten kolor niezwykle mi się podoba, jest bardzo oryginalny... Kiedyś chyba przemknął się przez nasze rozmowy (byliśmy u znajomych, którzy posiadają czerwony Classic ), ale nie spodziewałam się, ze M zapamięta, a już na pewno nie tego, że taki kolor odważy się kupić :)

bami
04-02-2013, 13:52
Ja celuję w Aston Martina tylko grafitowego pod kolor łupka :cool:
Jest zupełnie biały konglomerat kwarcytowy ( nie pamiętam teraz dokładnie niestety nazwy ). Widziałam go w Beltrami za chyba około 820 zł/m2.
Wanna na fotce spoko, choć nieco drażni mnie ten MALY cokolik. Przy tej wannie jednak lepiej( ze względy na jej nieregularny kształt) pasuję bateria stojąca co znowu podnosi cenę. Balteco jest ładniejsze na żywo niż na zdjęciach. Mi się bardziej osobiście podoba Balteco. Klasa sama w sobie ;).

A właśnie demon, czy ten Twój łupek to w realu jest taki czarny jak na wizualkach?
Wanna juz zdecydowana - Będzie Balteco.
cena blatu - :jawdrop:

bami
04-02-2013, 13:55
:D

O właśnie, Bami, jaką planujesz baterię do wanny?

ścienną, chyba Newform X-sense (albo jakoś tak)

koktajl
04-02-2013, 18:36
bami-tak to czysta paranoja-konglomeraty (np silestone w cenie ok 1800-1900), corian ok 2000-2500 zł jako sztuczne produkty są droższe niż naturalny kamień. Tylko co zrobić jeśli chce biały blat?marmur odpada, granitu wiadomo niet, o laminacie nie wspomnę...

bami
04-02-2013, 18:55
bami-tak to czysta paranoja-konglomeraty (np silestone w cenie ok 1800-1900), corian ok 2000-2500 zł jako sztuczne produkty są droższe niż naturalny kamień. Tylko co zrobić jeśli chce biały blat?marmur odpada, granitu wiadomo niet, o laminacie nie wspomnę...

:jawdrop:trudno, nie będę miała białego blatu... a co Ty planujesz w związku z tym?

Sharlotka
04-02-2013, 18:57
Rany boskie, Koktajl!!! 2500 za metr blatu?????
A mi się wydawało, że 1000 zł za granit to jest drogo.......

bami
04-02-2013, 18:59
Demon,
a Ty masz jakiś pomysł na blaty? Żeby było czadowo i żeby nie kosztowało tyle co SSO małego domku?

demon D.
04-02-2013, 20:32
bami łupek na wizkach jest w wersji po deszczu i zaraz wyszło słońce ;). Pisałam, że nie mam czasu ich podciągnąć, jako że szewc bez butów chodzi.
Po deszczu mocno ciemnieje, normalnie ma kolor grafitu ołówkowego.
Blat na pewno w macie lub pół macie , ciemny, będę wybierać po zakupie carrary.
Co do blatów z konglomeratów kwarcowych( w tym białych) oczywiście, że nadają się na blaty kuchenne, właściwie są im dedykowane. Często go używam bo jest to jedyna sensowna alternatywa do drogich blatów z corianu. Od razu dodam, że nierzadko utrzymuje kontakt z klientami po zakończeniu mojej pracy i widziałam te blaty po kilku latach użytkowania, bez zastrzeżeń. Na zdjęciu z łazienką jest właśnie ten konglomerat- blat z umywalką. U siebie zapewne będę robiła wszystkie umywalki z tego konglomeratu. Koktajl pewnie chodziło o białe konglomeraty marmurowe, które średnio nadają się na blaty kuchenne, ale ich cena tez jest znacznie niższa niż kwarcowych około 300- 400 zł/m2.

bami no niestety blat kuchenny, żeby Cię cieszył przez wiele lat ( był funkcjonalny, odporny i do tego jeszcze wyglądał) musi kosztować. Trudno na tym przyciąć, jak na armaturze, ceramice czy podłodze.

demon D.
05-02-2013, 08:51
Demon,
a Ty masz jakiś pomysł na blaty? Żeby było czadowo i żeby nie kosztowało tyle co SSO małego domku?

W sumie mam ;) Na pewno jest czadowy, granit Matrix poniżej 800 zł/m2. Na żywo to jest nawet mega czadowy dzięki swojej strukturze ;).

http://images47.fotosik.pl/1708/ea0e2ff84a708944med.jpg
http://images47.fotosik.pl/1708/1bd16dc70a950a76med.jpg
:cool:

koktajl
05-02-2013, 11:11
W sumie mam ;) Na pewno jest czadowy, granit Matrix poniżej 800 zł/m2. Na żywo to jest nawet mega czadowy dzięki swojej strukturze ;).

http://images47.fotosik.pl/1708/ea0e2ff84a708944med.jpg
http://images47.fotosik.pl/1708/1bd16dc70a950a76med.jpg
:cool:

te tańsze za 500-600 to na pewno marmurowe i odradzają je jako blat kuchenny
a ten za 820 w Beltrami to kwarcowy jest? Bo ja dziś dostałam cenę na biały konglomerat kwarcowy ( w promocji ) 1600 (bez promocji 2400 czyli tak jak corian) i teraz nie wiem czy w Beltrami jest kwarcowy cz marmurowy czy nasz kamieniarz chce nam złupić skórę.
Widziałam Matrix- on jest bardzo specyficzny jako kamień- wg mnie wszystko musiałoby mu być podporządkowane... No nic będę szukać dalej...

lullaby
05-02-2013, 15:28
A mnie interesuje coś innego ze zdjęcia :) Demon, jak rozwiązałaś podłączenie tv i sprzętów do niego? Kable biegną może w nodze telewizora?

bami
05-02-2013, 16:01
W sumie mam ;) Na pewno jest czadowy, granit Matrix poniżej 800 zł/m2. Na żywo to jest nawet mega czadowy dzięki swojej strukturze ;).

http://images47.fotosik.pl/1708/ea0e2ff84a708944med.jpg
http://images47.fotosik.pl/1708/1bd16dc70a950a76med.jpg
:cool:

znam ci ja matrix, znam... Ale podoba mi sie tylko w satynie, myślisz, ze nadaje sie na blat?

bami
05-02-2013, 16:04
bami łupek na wizkach jest w wersji po deszczu i zaraz wyszło słońce .
W takim razie musisz na dachu zainstalować specjalne zraszacze łupka :)

bami
05-02-2013, 16:09
bami no niestety blat kuchenny, żeby Cię cieszył przez wiele lat ( był funkcjonalny, odporny i do tego jeszcze wyglądał) musi kosztować. Trudno na tym przyciąć, jak na armaturze, ceramice czy podłodze.

Demon, no niestety. Ale ja zapomniałam przyciąć na armaturze, ceramice i podłodze .... aaaaaaaaa!!!!!!!

adk
06-02-2013, 09:47
Bami Mikołaj podarował Ci piękny prezent! Też taki chciałam mieć :-) ale skończyło się na Zelmerze ;).

A co do nieszczelności dachu to z tego co wiem często wychodzą jakieś nieszczelności przy kominie. Może można wcześniej sprawdzić tą obróbkę, nie czekając na wiosnę?

O blatach podczytuję bo też mnie to czeka, ale nie zdawałam sobie sprawy z tego,m że to takie drogie!

demon D.
06-02-2013, 10:00
te tańsze za 500-600 to na pewno marmurowe i odradzają je jako blat kuchenny
a ten za 820 w Beltrami to kwarcowy jest? Bo ja dziś dostałam cenę na biały konglomerat kwarcowy ( w promocji ) 1600 (bez promocji 2400 czyli tak jak corian) i teraz nie wiem czy w Beltrami jest kwarcowy cz marmurowy czy nasz kamieniarz chce nam złupić skórę.


Tak w Beltrami za około 800 zł jest kwarcowy. Ten za 1600 zł to zapewne Blanco Zeus Silestone i to jest raczej jego normalna cena, a nie promocja, no może 1800 zł/m2. Konglomeraty marmurowe dostaniesz w cenie, jak już pisałam 300- 400 zł, a nie 500- 600 zł. Także zastanowiłabym się nad kamieniarzem ;).

lullaby kable lecą w nodze ( to jest w tym przypadku standardowe rozwiązanie, a nie jakieś kombinacje bo to Bang & Olufsen ;) ) wszystkie sprzęty podłączone są do serwera, a kable lecą w peszlach w podłodze.

bami w satynie jest właśnie na zdjęciach ;)

bami
06-02-2013, 14:29
A co do nieszczelności dachu to z tego co wiem często wychodzą jakieś nieszczelności przy kominie. Może można wcześniej sprawdzić tą obróbkę, nie czekając na wiosnę?

O blatach podczytuję bo też mnie to czeka, ale nie zdawałam sobie sprawy z tego,m że to takie drogie!

Coś pokombinuję z tym dachem, ale podobno zima znowu nadchodzi...
Odnoszę wrażenie, że kamieniarze pracują na kosmicznych marżach - czego dowodzi też post powyżej :mad: