PDA

Zobacz pełną wersję : Komentarze do Budowlanej Komedii w Odcinkach bami



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8]

Sharlotka
15-04-2014, 20:31
Cześć Zgubo Nasza, gdzieś była, jak Cię nie było?!!!!!!:D

Fajnie, że się przeprowadzasz już za chwilkę - pisz i pokazuj, co u Ciebie - a ogrodzenie zrobiłaś??

Natuzzi, piękne - niestety miałam okazję tylko przykleić nos do szyby salonu, będąc niedawno w Mediolanie:( - nie miałam czasu na prywaty wnętrzarskie i tylko późnym wieczorem oglądałam wystawy, niestety........

bami
15-04-2014, 21:10
Ciasteczko..... :hug:
Ogrodzenie zrobiłam - mur od frontu a po bokach panele w ocynku. Wygląda bardzo ok. Tylko mur jeszcze nie otynkowany..

A Ty kiedy się przeprowadzasz? Napisz co robisz...

w Mediolanie byłaś ech.... Marzę o zakupach w Mediolanie - ale ciuchowych ;) i "butowych"
Salon Natuzzi w Mediolanie zapewne różni się od tych kilku sofek w Polsce, ale mi akurat "podpasowały" :)

Sharlotka
16-04-2014, 20:23
Bambino,
co robię, no się wykańczam:lol2: - albo dom?:lol2:
W sumie, momentami, jedno i drugie, wiesz jak jest:D

Kończymy elewację; zaraz dokończenie kostki; i zaraz za momencik ogrodzenie.
Z prac w środku zostały nam meble, podłogi i drzwi.

Chciałabym się przeprowadzić w wakacje, może koniec czerwca, może lipiec?

bami
17-04-2014, 14:52
Bambino,
co robię, no się wykańczam:lol2: - albo dom?:lol2:
W sumie, momentami, jedno i drugie, wiesz jak jest:D

Kończymy elewację; zaraz dokończenie kostki; i zaraz za momencik ogrodzenie.
Z prac w środku zostały nam meble, podłogi i drzwi.

Chciałabym się przeprowadzić w wakacje, może koniec czerwca, może lipiec?

to tak jak ja.
kostkowego mam dopiero na początek lipca...
przyślesz mi jakieś fotki? A jakie drzwi planujesz?
naaaaapisz coś.

u mnie dzisiaj mieli byc szklarze... Ale zadzwonili, ze będą w środę... Wrrrr
dlaczego mnie to nie dziwi? Ale im akurat wybaczam, bo są bardzo mili ;)

Sharlotka
17-04-2014, 19:47
No dooooobra, naaaaapiszę coś:D - @ Ci wyślę.

Drzwi wybrane, Asilo, Colombo 5, wersja bezprzylgowa, ukryte zawiasy, zamki magnetyczne, kolor na 99% śnieżna biel (choć kusi mnie jeszcze dąb szary, fornir, ale jeszcze nie wiem, czy będzie nam do całości pasował - nie wiem, bo nie wybrałam podłóg).

Jeśli szklarze (a co Ci szklą???) pojawią się w środę, to git, też bym im wybaczyła.

bami
17-04-2014, 19:50
No dooooobra, naaaaapiszę coś:D - @ Ci wyślę.

Drzwi wybrane, Asilo, Colombo 5, wersja bezprzylgowa, ukryte zawiasy, zamki magnetyczne, kolor na 99% śnieżna biel (choć kusi mnie jeszcze dąb szary, fornir, ale jeszcze nie wiem, czy będzie nam do całości pasował - nie wiem, bo nie wybrałam podłóg).

Jeśli szklarze (a co Ci szklą???) pojawią się w środę, to git, też bym im wybaczyła.

szklarze robią kabinę w łazience, szklane drzwi do prysznica u małolatów i 3 lustra.
W drugim etapie szklaną ścianę i drzwi pomiędzy hallem i kuchnią

bami
17-04-2014, 19:51
Aaaa, zapomniałabym: ukryte zawiasy i magnetyczne zamki działają suuuper - tez tak mam :)

bami
17-04-2014, 20:03
Marzy mi się do sypialni takie oto łóżko:

255337

do tego takie lampy, tylko klosz w kolorze srebrzystobiałym:

255338

Sharlotka
17-04-2014, 20:03
Jakie lustra???? Pokaż pokaż!!

Z jakiej firmy masz drzwi?

bami
17-04-2014, 20:16
Jakie lustra???? Pokaż pokaż!!

Z jakiej firmy masz drzwi?

No nie mogę pokazć, bo ich nie ma.... będą w środę :) normalne lusterka klejone do ściany w łazienkach :) nic specjalnego... oprócz tego, że w jednej z łazienek zamówiłam je w szkle opti-white.

Drzwi mam lokalnej firmy Wielgosz Drzwi - jakość jest powalająca.

ivy17
17-04-2014, 20:17
świetne to łózko :-) co to ??
Bami pokażesz coś ładnego u siebie , co ??

bami
17-04-2014, 20:28
świetne to łózko :-) co to ??
Bami pokażesz coś ładnego u siebie , co ??

Ivy,
nawet nie wiesz, jak bardzo chciałabym coś pokazać, ale naprawdę nie mam nic nowego. WSZYSTKO jest niedokończone.... I czy ładne? rzecz gustu jak zwykle... Sprzęty jeszcze w pudłach. lampy też...
Łóżko Saffron beds. Marzę o łóżku kontynentalnym odkąd kiedyś przespałam się na takim w hotelu. A teraz jestem bliziutko :)

G

bami
17-04-2014, 20:45
Skoro już tak się rozpisałam, to napiszę, że mamy z Chrisem duży problem...
Problem wygenerował inwestor strategiczny, bo zobaczył pewną lampę. Wielką i bardzo "wow". I się na nią uparł i powiedział basta i koniec i kropka i "ja ją muszę mieć" .
No to my z Chrisem szukamy ratunku... żeby uratować sytuację...zrobimy coś debilnego, bo powiesimy te lampy dwie...
Że też ten mój mąż zawsze musi "wejść w szkodę" i to zawsze za późno...

ivy17
17-04-2014, 20:47
Ivy,
nawet nie wiesz, jak bardzo chciałabym coś pokazać, ale naprawdę nie mam nic nowego. WSZYSTKO jest niedokończone.... I czy ładne? rzecz gustu jak zwykle... Sprzęty jeszcze w pudłach. lampy też...
Łóżko Saffron beds. Marzę o łóżku kontynentalnym odkąd kiedyś przespałam się na takim w hotelu. A teraz jestem bliziutko :)

G


to tak jak u mnie, wszystko zaczęte :cool:
a co to jest łóżko kontynentalne, jakieś wygodniejsze ?? bo sie nie znam :cool::cool::cool:

bami
17-04-2014, 20:51
to tak jak u mnie, wszystko zaczęte :cool:
a co to jest łóżko kontynentalne, jakieś wygodniejsze ?? bo sie nie znam :cool::cool::cool:

Ma 3 materace i jest trochę wyższe. I obłędnie wygodne. A ja bardzo zwracam na to uwagę, bo mam przewlekłe bóle kręgosłupa :(

Sharlotka
19-04-2014, 08:11
Bami,
odtąd będziesz Księżniczką Na Ziarnku Grochu!:D

Uchyl rąbka tajemnicy i pochwal się, co to za lampa, że inwestor się zakochał, a Ty wieszasz aż dwie sztuki!!!

rasia
21-04-2014, 00:28
https://lh3.googleusercontent.com/-PB1P1RYoGs4/U1PQFenL4YI/AAAAAAAAOao/hd0qW_MVeTY/w600-h400-no/%25C5%25BByczenia+2014.jpg

lucka6
23-04-2014, 22:06
Basia, a napiszesz jaki model zmywarki kupilas? Bo jesli sie uda, to zmienię moją felerną zmywarkę niekoniecznie na Samsunga i jesli tak, to będzie na 100% AEG bo mialam je w mieszkaniu i bylo rewelacyjne a tutaj cos mi na mózg musiało paść że kupiłam Samsunga..

Pokażesz nam coś wreszcie czy każesz czekać? Nie lubimy czekać :D

bami
25-04-2014, 19:09
Rasiu,

dziękuję za życzenia, ja oczywiście znowu się nie odnalazłam :-x

bami
25-04-2014, 19:14
Bami,
odtąd będziesz Księżniczką Na Ziarnku Grochu!:D

Uchyl rąbka tajemnicy i pochwal się, co to za lampa, że inwestor się zakochał, a Ty wieszasz aż dwie sztuki!!!

Kurczę, nie wiem czy będę, bo Strategiczny nie szaleje na punkcie tego łóżka... A ja bym je bardzo bardzo chciała....
W dodatku nie mogę zrobić transakcji wymiennej: nie będzie miał swoich lamp, bo są za długie... Trochę kamień z serca, ale teraz nie ma jak negocjować łóżka :(

bami
25-04-2014, 19:44
Basia, a napiszesz jaki model zmywarki kupilas? Bo jesli sie uda, to zmienię moją felerną zmywarkę niekoniecznie na Samsunga i jesli tak, to będzie na 100% AEG bo mialam je w mieszkaniu i bylo rewelacyjne a tutaj cos mi na mózg musiało paść że kupiłam Samsunga..

Pokażesz nam coś wreszcie czy każesz czekać? Nie lubimy czekać :D
ja też nie lubię, ale musiałam się przyzwyczaić :)
dziś zamówiłam kanapy: termin realizacji 10-13 tygodni :popcorn:

Zmywarkę mam model F99705VI1P
Pokażę coś tam, ale zdjęcia są okropne, z telefonu:

łazienka chłopców już z drewnem, lustrem i drzwiami do kabiny:

256510256511256512

nasza łazienka z tym samym, na drewnie stanie moja wanna

bami
25-04-2014, 19:57
coś mi się urwało...

256513

bami
25-04-2014, 19:59
Garderoba u Malucha:

256514

Kolor na próbniku wyglądał spox i do tego pięknie się nazywał. Jak go zobaczyłam w masie, to mowę mi odjęło... Dobrze, że to tylko garderoba należy ją zamknąć...

Sharlotka
26-04-2014, 19:37
Jakie ładne antracyty (czy czerń?) w łazience!!!

Drzwi BAMI macie bombowe, świetne opaski do sufitu!!!

lucka6
26-04-2014, 22:43
Basia, łazienka chłopaków wygląda świetnie!! Ja pamiętam że jak pisałaś o tych czerniach to mi wydawało mi się że może być zbyt mroczno, ale drewno bardzo ociepliło wnętrzę i jest bosko, ciekawe czy chłopcy też lubią tą łazienkę?
Wasza też jest pewnie bardzo ładna, tylko na tym zdjęciu mało widać, no i na pewno dodatkowy efekt da wanna :)

Dzięki za info o zmywarce, widzę że masz chyba najwyzszy model, ja celuję w koszt mniej więcej połowy Twojego jednak, ale generalnie o AEG mam bardzo dobre zdanie i pewnie zmywarka bedzie super. A masz ją już u siebie? Porobiłabyś mi kilka fotek jak ona wygląda w środku? Już uczulona jestem po tym głupim Samsungu, szczególnie interesuje mnie mocowanie kieliszków do wina (w obecnej potłukłam ich chyba z 6)

Domek wygląda na coraz bardziej gotowy, Basia, chyba czas powoli się pakować, prawda?

rasia
27-04-2014, 17:19
Bamiśka, łazienka chłopaków rewelacyjna! :yes: Powiedz nazwę płyt ściennych, plisss :).

bami
28-04-2014, 18:55
Jakie ładne antracyty (czy czerń?) w łazience!!!

Drzwi BAMI macie bombowe, świetne opaski do sufitu!!!


Dzięki ciacho, to antracyt, płytka jest matowa i chropowata....
opaski rzeczywiście dodają drzwiom urody, to ja wymyśliłam, zeby takie zrobić...

bami
28-04-2014, 19:11
Basia, łazienka chłopaków wygląda świetnie!! Ja pamiętam że jak pisałaś o tych czerniach to mi wydawało mi się że może być zbyt mroczno, ale drewno bardzo ociepliło wnętrzę i jest bosko, ciekawe czy chłopcy też lubią tą łazienkę?
Wasza też jest pewnie bardzo ładna, tylko na tym zdjęciu mało widać, no i na pewno dodatkowy efekt da wanna :)

Dzięki za info o zmywarce, widzę że masz chyba najwyzszy model, ja celuję w koszt mniej więcej połowy Twojego jednak, ale generalnie o AEG mam bardzo dobre zdanie i pewnie zmywarka bedzie super. A masz ją już u siebie? Porobiłabyś mi kilka fotek jak ona wygląda w środku? Już uczulona jestem po tym głupim Samsungu, szczególnie interesuje mnie mocowanie kieliszków do wina (w obecnej potłukłam ich chyba z 6)

Domek wygląda na coraz bardziej gotowy, Basia, chyba czas powoli się pakować, prawda?


Lucuś, chłopcy nie wypowiadali się na temat łazienki, po prostu przyjęli do wiadomości, ze jest ich. Teraz w łazience znajdą się kolorowe żółte i pomarańczowe ręczniki :) fajnie ją rozweselą. A chłopaki szybko urosną i będzie "normalnie".

Nasza łazienka jeszcze jest pozbawiona lampek i faktycznie niewiele widac

rzeczywiście, zmywarka to chyba najwyższy model - dostałam ją niechcący w cenie modelu dwa oczka niższego (taki wybrałam), bo jej nie było a czas dostawy mijał - btw bardzo miła niespodzianka od firmy electropoland.pl - polecam
a moze byś mnie odwiedziła i sama zajrzała do tej zmywarki ? :)
zaskoczylas mnie tymi kieliszkami, teraz nie mam żadnych specjalnych uchwytów, kieliszki wstawiam normalnie jak inne kubki i szklanki...i nic mi się nie tłucze, chyba ze je wstawiam po wypiciu butelki wina ;)


powolutku się pakuję, zwożę kartony ;)
trochę bambetli juz wywiezione
nie możemy za bardzo szaleć, bo czeka nas jeszcze malowanie klatki i korytarza na górze - klatka bardzo się zniszczyła po mocowaniu stopni i balustrady.
dół tak samo, zostawiłam na koniec dębowe podłogi no i okazało się, ze miejscami trzeba zeszlifować wylewkę.

Ale mnie juz nic nie rusza po moim stolarzu ....

na na szczescie mam nowego a nawet dwóch do wyboru :)

bami
28-04-2014, 19:15
Bamiśka, łazienka chłopaków rewelacyjna! :yes: Powiedz nazwę płyt ściennych, plisss :).

dzięki Raś, brakuje tylko dwóch halogenków, lampiszcze nad lustro nawet już mam. Co ja mówię, nawet ręczniki do niej mam :wiggle:
A płytki to Roca Lavagna Nero, wybrane przez Twojego (niestety mojego) ulubionego projektanta:" są zajebiste Aniołku, wyglądają jak skała ..."

lucka6
28-04-2014, 22:55
rzeczywiście, zmywarka to chyba najwyższy model - dostałam ją niechcący w cenie modelu dwa oczka niższego (taki wybrałam), bo jej nie było a czas dostawy mijał - btw bardzo miła niespodzianka od firmy electropoland.pl - polecam
a moze byś mnie odwiedziła i sama zajrzała do tej zmywarki ? :)
zaskoczylas mnie tymi kieliszkami, teraz nie mam żadnych specjalnych uchwytów, kieliszki wstawiam normalnie jak inne kubki i szklanki...i nic mi się nie tłucze, chyba ze je wstawiam po wypiciu butelki wina ;)



Basia, bardzo chętnie Cię odwiedzę, tylko ostatnio znowu czasu mi brakuje, szykujemy młodą do szkoły muzycznej i generalnie prawie codziennie ma jakieś dodatkowe zajęcia...Postaram się wygospodarować jakiś dzień, a jak mi się nie uda w miarę szybko to pstrykniesz mi fotkę środka, dobrze?

Z tymi kieliszkami to nawet jak pakuję je nie po wypiciu wina to jakoś mi się tłukły ;) szuflada jest dość nisko nad górnym koszem i to był jeden powód, a drugi to że to mocowanie na kieliszki w Samsungu jest wedlug mnie beznadziejne i kieliszki strasznie latwo stammtad wypadają. W moim starym AEG bylo to genialnie prosto zrobione i nic mi sie nie tluklo, a teraz czytam ze maja jakies specjalne zaczepy na kieliszki, ta Twoja zmywarka pewnie to ma, sprawdz sobie i pyknij mi fotke jesli mozesz :)


Glupio z tym malowaniem, ale jak trzeba to pewnie lepiej teraz zrobic bo potem Wam sie nie bedzie chcialo :)

Basia, a z ogrodem dzialasz? Bo mi z Twoją Panią nie wyszło, ale Pani od Rasi jest bardzo fajna :)

bami
29-04-2014, 21:14
Projekt się robi. Chciałabym jeszcze w tym roku posadzić rośliny, ale na razie nie mogę, bo kostka bedzie dopiero w lipcu. Tak długo mam czekać na Pana brukarza.
Ostatnie malowanie było zaplanowane, to żadna niespodzianka :)

na na razie czekam, az trochę podeschnie za płotem, bo muszę jeszcze nawieźć ziemi i ciężarówka nie ma jak wjechać . Juz myslalam, ze bedzie dosyć ale się "skurczyła" :( - ziemia, nie ciężarówka ;)

w piątek mam spotkanie z kolejnym stolarzem, poprzedniego tak przecwiczylam, ze wiecej się nie pojawił .

Sharlotka
30-04-2014, 12:24
Bami,
czyli wykańczasz wykonawców??:lol2: - co jest tak trudnym tematem, kuchnia ze spiekami?

Witaj w klubie walczących z nasypywaniem terenu.

bami
30-04-2014, 19:21
Bami,
czyli wykańczasz wykonawców??:lol2: - co jest tak trudnym tematem, kuchnia ze spiekami?

Witaj w klubie walczących z nasypywaniem terenu.

mam wiele trudnych tematów ... Niestety.
tym razem chodziło o garderoby. Dobrze, ze nie zamówiłam u niego szafek z drewna do łazienki, bo nie udźwignąłby tematu.
na długi majowy weekend zaplanowałam sobie sprzątanie, impregnowanie podłóg na górze i wywożenie części bambetli.

Mmelisa
30-04-2014, 20:18
Bami trzymam kciuki zeby wszystko poszlo pomyslnie :)

my w ubielym roku nawiezlismy na nasza dzialke 300wywrotek ziemi:sick:
w tym roku udalo sie to w koncu jakos wyrownac, bo w poprzednim nie dalo rady wjechac (za swiezo)

Sharlotka
30-04-2014, 20:24
Czyli prawie że przeprowadzasz się już lada dzień, Bambino moje drogie?

Mmeliska,
rany, czy ja dobrze czytam, 300??? Nie 30????

Mmelisa
30-04-2014, 20:25
Tak 300 :rolleyes: u nas duza roznica byla do poziomu drogi....ale i dzialka ma swoja wielkosc...- 40arow.
p.s. na szczescie dla mojej kieszeni.. bylo tanio...baaardzo tanio :D

bami
30-04-2014, 21:40
Czyli prawie że przeprowadzasz się już lada dzień, Bambino moje drogie?

Mmeliska,
rany, czy ja dobrze czytam, 300??? Nie 30????

nie Ciasteczko, jeszcze nie... Tylko wywożę część rzeczy z mieszkania, bo wypadają wszystkimi otworami :)

bami
30-04-2014, 21:43
Tak 300 :rolleyes: u nas duza roznica byla do poziomu drogi....ale i dzialka ma swoja wielkosc...- 40arow.
p.s. na szczescie dla mojej kieszeni.. bylo tanio...baaardzo tanio :D

:mad: A ja mam drogo... :mad:
Próbowałam na wiele sposobów obniżyć koszty, ale ziemia w okolicy jest droga. Najgorsze jest to, ze to juz kolejny raz... Ale za to bedzie równiutko, bez spadków

ivy17
30-04-2014, 23:41
właśnie, właśnie ...ile kosztuje wywrotka ziemi ??? nie mam 300 jak Mel bo chyba bym miała kopiec Kościuszki na podwórku ale trochę trzeba :rolleyes:
Musze pomysleć o tym przed płotem...hihi

Sharlotka
01-05-2014, 08:26
Tak 300 :rolleyes: u nas duza roznica byla do poziomu drogi....ale i dzialka ma swoja wielkosc...- 40arow.
p.s. na szczescie dla mojej kieszeni.. bylo tanio...baaardzo tanio :D

bardzo tanio łącznie za 300?
Trudno mi to sobie wyobrazić, na pewno jednak trochę Was ta operacja kosztowała; ilość naprawdę imponująca!!!!!
A co tam w ogóle u Ciebie???

Sharlotka
01-05-2014, 08:27
:mad: A ja mam drogo... :mad:
Próbowałam na wiele sposobów obniżyć koszty, ale ziemia w okolicy jest droga. Najgorsze jest to, ze to juz kolejny raz... Ale za to bedzie równiutko, bez spadków

A ja mam DZIŚ wielką akcję: ziemia i kopara - tak, jest 1 maj, ale firma wykonawca zdecydowała, że dziś pracują:)

Sharlotka
01-05-2014, 08:31
właśnie, właśnie ...ile kosztuje wywrotka ziemi ??? nie mam 300 jak Mel bo chyba bym miała kopiec Kościuszki na podwórku ale trochę trzeba :rolleyes:
Musze pomysleć o tym przed płotem...hihi

Ivy,
wszystko zależy od wielu czynników, okoliczności, szczęścia - za "średniej" jakości ziemię do wyrównania terenu, "no wiecie państwo, czarnoziem pod gerbery to to nie będzie:D", możesz zapłacić od 100 zł w górę za auto 9 kubików z transportem. My mieliśmy takie ceny, dziś płacimy drożej, po ponad 200 zł, bo to ziemia z placu, nie bezpośrednio wożona z terenu budowy.

Sharlotka
01-05-2014, 08:32
Bami,
przewozisz wszystko, niczego się nie pozbywasz?
Ja przed przeprowadzką zrobię wielkie porządki i na pewno tego.........wszystkiego (rany, ile przeciętna rodzina ma rzeczy!!!!! Ubrań, butów, książek, zabawek dziecięcych!!!) brać do domu nie będę!

Mmelisa
01-05-2014, 09:22
Ciasteczko u nas za wszystko w calosci tak jak jest teraz z wyrownaniem koncowym wyszlo 7tys... w ubieglym roku za nawiezienie ziemi ze wstepnym wyrownaniem placilismy 3tys.
W planach bylo podnoszenie terenu, ale nie na ubiegloroczny rok...a ze byla ku temu okazja, to skorzystalismy z niej.... powiekszano transformatorownie... i te ciezarowki przejezdzaly kolo naszego domu-maz zapytal szefa od kopania i sie zgodzili.... nie wspominajac ze mieli blizej z wysypywaniem i na czasie nie tracili :D
troszke bylam zla bo wstepnie mowil ze za to wszystko bedzie 1500zl.... a ze gosc wyczul kase to podskoczyl z cena,... ale i tak to nie duzo za to co bysmy musieli zaplacic normalnie.

To sie rozpisalam :rolleyes:

Dzien dobry :) :bye:

bami
01-05-2014, 10:21
Ale z Was ranne ptaszyny :))
dzień dobry !!!

No cóż, ceny pod stolicą są ZUPEŁNIE inne. Duża wywrotka ziemi kosztuje 400 pln, plus koszty koparki 120-150 za h... Dobrze, ze nie mam dużej działki :(


Ciasteczko, ja pozbywam się mniej więcej połowy rzeczy. Może nawet więcej. Będę minimalistką ;)

Sharlotka
02-05-2014, 06:59
Meliska,
nie narzekaj tylko się ciesz, że wyrwaliście ziemię tak tanio!!!!!!!!!!!!!:)
Rewelacja, absolutna rewelacja; wiesz, ile zapłacilibyście na "wolnym rynku", nawet, gdyby Wam policzyli preferencyjnie za mega hurtową ilość?:) na pewno wiesz!

Sharlotka
02-05-2014, 07:02
Bami,
drogo, BARDZO drogo, faktycznie!!!!!!!!
U nas godzina pracy koparki to 80-85 zł.

My już PO, wczorajsza akcja przebiegła planowo, przyjechało ponad 20 aut ziemi, działka wygląda zupełnie inaczej i w 90% prace są skończone.
Mam jednak wrażenie, że jeszcze kilka samochodów ziemi nam wejdzie, w jednym trudnym miejscu, ale to już po ogrodzeniu i kostce, gdy będą znane wszystkie poziomy i wysokości.

Mmelisa
02-05-2014, 09:53
Sharlotka, doskonale sobie zdaje z tego sprawe, ile tak naprawde musialabym miec bilecikow przy normalnym kupowaniu...
ziemia nie jest najlepsza, ale sam fakt za ile i ile jej potrzeba bylo nas powalil... byla okazja wiec z niej skorzystalismy :D

U nas koparka za godz brala 120zeta...a gasienicowa (ktora wykonala swoja prace w 100%) 170zl...
lepiej zaplacic za ta druga niz ta pierwsza...
koparka nie dawala rady u nas, trwaloby to dobry tydzien jak nie lepiej...(szczegolnie szybkosc wykonywania pracy;) ) wiec zrezygnowalismy z ich uslug :)

Dzien dobry :)

Ja to chyba nie bede miala problemow z pakowaniem... mamy tylko ubrania..bo nie bede targala za soba wszystkich mebli z NO do PL :lol2:
za to minus maly jest-trzeba wszystko kupowac od A do Z :sick:

ivy17
02-05-2014, 11:07
Ivy,
wszystko zależy od wielu czynników, okoliczności, szczęścia - za "średniej" jakości ziemię do wyrównania terenu, "no wiecie państwo, czarnoziem pod gerbery to to nie będzie:D", możesz zapłacić od 100 zł w górę za auto 9 kubików z transportem. My mieliśmy takie ceny, dziś płacimy drożej, po ponad 200 zł, bo to ziemia z placu, nie bezpośrednio wożona z terenu budowy.
Pytam bo obok sąsiedzi płacili po 700 zł za wywrotkę..nie wiem jaka ziemia ale jakoś duzo bardzo :rolleyes:

Ale z Was ranne ptaszyny :))
dzień dobry !!!

No cóż, ceny pod stolicą są ZUPEŁNIE inne. Duża wywrotka ziemi kosztuje 400 pln, plus koszty koparki 120-150 za h... Dobrze, ze nie mam dużej działki :(


Ciasteczko, ja pozbywam się mniej więcej połowy rzeczy. Może nawet więcej. Będę minimalistką ;)
niestety :mad:


A ja mam DZIŚ wielką akcję: ziemia i kopara - tak, jest 1 maj, ale firma wykonawca zdecydowała, że dziś pracują:)

Chyba ekipy ogólnie 1.05 pracują u nas obok wczoraj robili dach od 7-19 wiec cały dzień, dzisiaj tez robią,....

bami
02-05-2014, 11:31
Ja to chyba nie bede miala problemow z pakowaniem... mamy tylko ubrania..bo nie bede targala za soba wszystkich mebli z NO do PL :lol2:
za to minus maly jest-trzeba wszystko kupowac od A do Z :sick:

A ja tu widzę mały plusik: będziesz miała wszystko nowe ;)

bami
02-05-2014, 11:34
Bami,
drogo, BARDZO drogo, faktycznie!!!!!!!!
U nas godzina pracy koparki to 80-85 zł.

My już PO, wczorajsza akcja przebiegła planowo, przyjechało ponad 20 aut ziemi, działka wygląda zupełnie inaczej i w 90% prace są skończone.
Mam jednak wrażenie, że jeszcze kilka samochodów ziemi nam wejdzie, w jednym trudnym miejscu, ale to już po ogrodzeniu i kostce, gdy będą znane wszystkie poziomy i wysokości.


Ciacho, Ty wstajesz o 4??????

gratuluję sprawnej akcji, mnie zawsze cieszy, jak wszystko przebiega zgodnie z planem :)

ja ja teraz jestem na etapie wywalania połowy rzeczy z pokoju dziecięcego - nie ma dzieci, to poszaleję

Sharlotka
02-05-2014, 14:03
No co Ty, ja o czwartej???? Nieeeee.
Pisałam około 8.00, może ustawienia stref czasowych na Muratorze są jakieś dziwne?

Ej. pw chcę Ci wysłać, ale masz pełną skrzynkę.

Mmelisa
02-05-2014, 14:35
A ja tu widzę mały plusik: będziesz miała wszystko nowe ;)

Bami no to mnie pocieszylas :lol2:

nie ma to jak odnalezienie swiatelka w tunelu :rotfl:

tylko jest jeden malutki minus....skad na to dolary brac;) :lol2:

rasia
02-05-2014, 16:33
dzięki Raś, brakuje tylko dwóch halogenków, lampiszcze nad lustro nawet już mam. Co ja mówię, nawet ręczniki do niej mam :wiggle:
A płytki to Roca Lavagna Nero, wybrane przez Twojego (niestety mojego) ulubionego projektanta:" są zajebiste Aniołku, wyglądają jak skała ..."
No właśnie one są zajebiste Aniołku!!!:yes::yes::yes: Uściskaj Ulubionego Projektanta ode mnie!!!:lol2:

bami
02-05-2014, 20:58
No co Ty, ja o czwartej???? Nieeeee.
Pisałam około 8.00, może ustawienia stref czasowych na Muratorze są jakieś dziwne?

Ej. pw chcę Ci wysłać, ale masz pełną skrzynkę.

Opróżniona :)

bami
02-05-2014, 21:02
No właśnie one są zajebiste Aniołku!!!:yes::yes::yes: Uściskaj Ulubionego Projektanta ode mnie!!!:lol2:

nie mogę go uściskać, bo ostatnio nabijali się ze strategicznym z mojego korka w zabawialni i mnie wkurzyli...
na szczescie Chris się zrehabilitował i znalazł kompletnie odjechane kinkiety do salonu.
Strategiczny się zrehabilituje, jak się zgodzi na łóżko w paski :)

karolinaciosaniec
09-05-2014, 12:53
:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

rasia
09-05-2014, 18:57
Pokazuj te kinkiety!!!:p:lol2:

Beata Weronika
21-07-2014, 12:50
Hej Bami!

Przyszłam do Ciebie bo zamierzam u wszystkich napisac o tym jaki nieuczyciwy jest Pan DUDA z firmy Focus-Stones która sprzedaje kamienie na blaty między innymi. Czy to go Bami znasz osobiście? Masz jakiś wpływ na tego człowieka? Od Ciebie dostałam namiar na niego.
Nie wiem czy czytalas u nas w dzienniku ale blat z łupka który niestety zakupiliśmy u Pana Dudy pękł! W dwóch różnych miejscach.
Minął właśnie miesiąc od zgłoszenia tego Panu Dudzie a on właśnie nam napisał że znowu nie przyjedzie do nas bo przebywa zagranicą. Napisał że będzie mógł się spotkać w następną środę. Wątpie, pewnie znów coś wymyśli.
Pierwszy raz mam niestety przyjemność spotkać się z takim chamstwem i złość mnie bierze dlaczego tacy nieuczciwi ludzie mogą z powodzeniem w PL prowadzić interesy.

Boje się że jak blat pęknie do samego końca to runie na szafki albo nie daj Boże komuś jeszcze krzywdę zrobi.

Będę informować o całej historii w moim dzienniku.

bami
23-07-2014, 09:58
Hej Bami!

Przyszłam do Ciebie bo zamierzam u wszystkich napisac o tym jaki nieuczyciwy jest Pan DUDA z firmy Focus-Stones która sprzedaje kamienie na blaty między innymi. Czy to go Bami znasz osobiście? Masz jakiś wpływ na tego człowieka? Od Ciebie dostałam namiar na niego.
Nie wiem czy czytalas u nas w dzienniku ale blat z łupka który niestety zakupiliśmy u Pana Dudy pękł! W dwóch różnych miejscach.
Minął właśnie miesiąc od zgłoszenia tego Panu Dudzie a on właśnie nam napisał że znowu nie przyjedzie do nas bo przebywa zagranicą. Napisał że będzie mógł się spotkać w następną środę. Wątpie, pewnie znów coś wymyśli.
Pierwszy raz mam niestety przyjemność spotkać się z takim chamstwem i złość mnie bierze dlaczego tacy nieuczciwi ludzie mogą z powodzeniem w PL prowadzić interesy.

Boje się że jak blat pęknie do samego końca to runie na szafki albo nie daj Boże komuś jeszcze krzywdę zrobi.

Będę informować o całej historii w moim dzienniku.

Beata, bardzo mi przykro z powodu kłopotów z blatem i kuchnią :(
Sama bujam się z Dudą, bo jest kosmicznie nieterminowy i stale znajduje usprawiedliwienia dla swoich opóźnień. Onyx i łazienkę, co prawda rownież z poslizgami, zrobił jakościowo w porządku. Chciałam zrezygnować z jego usług, ale po kilku miesiącach poszukiwań okazało się ze jest monopolistą w instalacji spieków, żaden ze sprawdzonych przeze mnie kamieniarzy nie miał ze spiekami doświadczenia. No i teraz od jakiegoś czasu mam zrobione pół kuchni ....

I jeszcze chciałabym coś uściślić





Przyszłam do Ciebie bo zamierzam u wszystkich napisac o tym jaki nieuczyciwy jest Pan DUDA z firmy Focus-Stones która sprzedaje kamienie na blaty między innymi. Czy to go Bami znasz osobiście? Masz jakiś wpływ na tego człowieka? Od Ciebie dostałam namiar na niego.

tak Beata, ode mnie dostałaś namiar na Dudę, bardzo dawno temu, kiedy jeszcze nasza współpraca układała się poprawnie. Na pewno nie polecałam go, bo juz wtedy wiedziałam, ze jest zakręcony i nieterminowy. Z tego co pamiętam, zdecydowałaś się na Focus, bo tylko oni mieli interesujący Cię łupek i tylko oni byli skłonni zrobić łupkowy blat, który by the way wiele osób Ci odradzało. I wlasnie w tym duchu podeslalam Ci namiar, bo widziałam, ze mają duży wybór nietypowych materiałów.
Znam go oczywiscie, bo jest jednym z wykonawców na mojej budowie. Nie, nie mam na niego wpływu :eek:, dlaczego miałabym mieć?:eek:

Niestety czasem tak jest, ze nawet polecani wykonawcy u innych dają d...
Ostatni przykład z mojego podwórka (dosłownie :) - Zygii polecił mi w dobrej wierze kostkarza, który u niego spisał sie dobrze. W związku z tym, ze pan zajmuje się wyłącznie ukladaniem granitu i był rozsądny cenowo, postanowiłam czekać na niego 2 miesiące, bo takie miał terminy. Przez ten czas monitorowalam go telefonicznie i zapewniał mnie, ze wejdzie w pierwszym tygodniu lipca. Jak termin "dojrzał", dowiedziałam sie, ze ma duże zlecenie blisko miejsca zamieszkania i do mnie nie przyjdzie... Niestety branża taka jest, każdy kto budował, przyzna mi rację. I szkoda zdrowia, zeby sie tym ekscytowac... Do głowy by mi nie przyszło, zeby pisać w dzienniku Zygiego (pozdrawiam Zygiii ;)), ze mi polecił pajaca i czy ma na niego wpływ :jawdrop:

wracając do Focus Stones i pana Dudy, po zakończeniu z nim współpracy zamierzam się wypowiedzieć na ich temat ostatecznie, na razie nie mam podstaw (i mam nadzieję, ze tak pozostanie), by zarzucić mu nieuczciwość

Sharlotka
23-07-2014, 20:24
Bami,
wiem, że masz dość ekip i wykończeniówki, a coś z pozytywów???
Kiedy się przeprowadzasz?

lucka6
24-07-2014, 21:39
Basia, fajnie że się odezwałaś, mam nadzieję że u Ciebie OK :) napisz troszeczkę jak postępy i czy wakacje już będą w nowym domku? pozdrawiam serdecznie i życzę dużo siły do pokonania ostatniej prostej :hug:

Barbara74
25-07-2014, 07:49
Bami jakieś nowe fotki?

Beata Weronika
25-07-2014, 10:57
Beata, bardzo mi przykro z powodu kłopotów z blatem i kuchnią :(
Sama bujam się z Dudą, bo jest kosmicznie nieterminowy i stale znajduje usprawiedliwienia dla swoich opóźnień. Onyx i łazienkę, co prawda rownież z poslizgami, zrobił jakościowo w porządku. Chciałam zrezygnować z jego usług, ale po kilku miesiącach poszukiwań okazało się ze jest monopolistą w instalacji spieków, żaden ze sprawdzonych przeze mnie kamieniarzy nie miał ze spiekami doświadczenia. No i teraz od jakiegoś czasu mam zrobione pół kuchni ....

I jeszcze chciałabym coś uściślić



tak Beata, ode mnie dostałaś namiar na Dudę, bardzo dawno temu, kiedy jeszcze nasza współpraca układała się poprawnie. Na pewno nie polecałam go, bo juz wtedy wiedziałam, ze jest zakręcony i nieterminowy. Z tego co pamiętam, zdecydowałaś się na Focus, bo tylko oni mieli interesujący Cię łupek i tylko oni byli skłonni zrobić łupkowy blat, który by the way wiele osób Ci odradzało. I wlasnie w tym duchu podeslalam Ci namiar, bo widziałam, ze mają duży wybór nietypowych materiałów.
Znam go oczywiscie, bo jest jednym z wykonawców na mojej budowie. Nie, nie mam na niego wpływu :eek:, dlaczego miałabym mieć?:eek:

Niestety czasem tak jest, ze nawet polecani wykonawcy u innych dają d...
Ostatni przykład z mojego podwórka (dosłownie :) - Zygii polecił mi w dobrej wierze kostkarza, który u niego spisał sie dobrze. W związku z tym, ze pan zajmuje się wyłącznie ukladaniem granitu i był rozsądny cenowo, postanowiłam czekać na niego 2 miesiące, bo takie miał terminy. Przez ten czas monitorowalam go telefonicznie i zapewniał mnie, ze wejdzie w pierwszym tygodniu lipca. Jak termin "dojrzał", dowiedziałam sie, ze ma duże zlecenie blisko miejsca zamieszkania i do mnie nie przyjdzie... Niestety branża taka jest, każdy kto budował, przyzna mi rację. I szkoda zdrowia, zeby sie tym ekscytowac... Do głowy by mi nie przyszło, zeby pisać w dzienniku Zygiego (pozdrawiam Zygiii ;)), ze mi polecił pajaca i czy ma na niego wpływ :jawdrop:

wracając do Focus Stones i pana Dudy, po zakończeniu z nim współpracy zamierzam się wypowiedzieć na ich temat ostatecznie, na razie nie mam podstaw (i mam nadzieję, ze tak pozostanie), by zarzucić mu nieuczciwość

Bami, przecież nie napisałam ze mi go polecalas tylko ze od Ciebie mam do niego namiar.
Nie mam pretensji do Ciebie. Spytalam czy masz na niego wpływ bo myslalam ze to może jakiś znajomy.
To nie wina łupka ze pękł. TO wina montażu. Kamien jak kamien i rownie dobrze mógł to być granit. Wymyslilam sobie łupek i nie chce nic innego. Co z tego ze mi go odradzali. Ludzie wszystko co nowe odradzają. MI odradzali kładzenie desek na ogrzewanie podłogowe. Mało! Ogrzewanie podłogowe mi odradzali!

bami
25-07-2014, 21:49
Bami,
wiem, że masz dość ekip i wykończeniówki, a coś z pozytywów???
Kiedy się przeprowadzasz?

skąd Ci przyszło do głowy Ciacho, ze mam dość ? ;) Ależ skąd ...
juz powinnam byc przeprowadzona, ale ta cholerna kostka i masa nawiedzonych stolarzy...
plus wiele skomplikowanych instalacji, które jeszcze nie działają

bami
25-07-2014, 21:50
Basia, fajnie że się odezwałaś, mam nadzieję że u Ciebie OK :) napisz troszeczkę jak postępy i czy wakacje już będą w nowym domku? pozdrawiam serdecznie i życzę dużo siły do pokonania ostatniej prostej :hug:

dzięki Lucuś, mam nadzieję, ze koniec wakacji bedzie w nowym domku... Liczę na to baaaardzo

bami
25-07-2014, 21:53
Bami, przecież nie napisałam ze mi go polecalas tylko ze od Ciebie mam do niego namiar.
Nie mam pretensji do Ciebie. Spytalam czy masz na niego wpływ bo myslalam ze to może jakiś znajomy.
To nie wina łupka ze pękł. TO wina montażu. Kamien jak kamien i rownie dobrze mógł to być granit. Wymyslilam sobie łupek i nie chce nic innego. Co z tego ze mi go odradzali. Ludzie wszystko co nowe odradzają. MI odradzali kładzenie desek na ogrzewanie podłogowe. Mało! Ogrzewanie podłogowe mi odradzali!

Beata,
na szczescie nie mam takich znajomych, choć on ogólnie wydaje sie sympatyczny :)

ja tez (sterty albo niestety) nie słucham rad ;)

mi tez pękł kamień na kominku, ale firma Kominki i kominy szybko i bezproblemowo wymieniła mi na nowy :)
a mają do mnie 400 km, a nie jak FS 10...,

bami
25-07-2014, 21:55
Pokazuj te kinkiety!!!:p:lol2:



Bami jakieś nowe fotki?


voila, zaraz wkleję tylko zmienię kompa....

ivy17
25-07-2014, 22:00
:popcorn:
voila, zaraz wkleję tylko zmienię kompa....

bami
25-07-2014, 22:09
:popcorn:

no już, już.... Cieszę się, że zaglądacie mimo mojego obijania się :)

drewniane "dywany" w salonie:

271850

i z bliska, gdy pada dzienne światło:

271851

drzwi zewnętrzne - jeszcze przed położeniem tynku, ale tynk już jest :) - jutro wstawię je na białym tle

271852

drzwi zewnętrzne od środka:

271853

bami
25-07-2014, 22:49
widok na hall i wiatrołap ze schodów:

271869

kolejne drzwi na dole - do łazienki dla gości, zwanej onegdaj łazienką dla pedałów:

271870

korytarz na górze, wreszcie w burgundzie nie w buraczkach - niestety jasna podłoga jest przykryta

271871

i moja ulubiona wanna, już na drewnie i z osprzętem

271872

Beata Weronika
26-07-2014, 19:48
Bami drzwi zew sa drewniane tak?
Zabezpieczcie je!!!

Kostkarz rozsądny cenowo ile chce za ułożenie kostki w Warszawie??

bami
26-07-2014, 20:37
Bami drzwi zew sa drewniane tak?
Zabezpieczcie je!!!

Kostkarz rozsądny cenowo ile chce za ułożenie kostki w Warszawie??

Tak, drzwi są drewniane, to fotka zaraz po montażu :) na czas robót były zabezpieczone, teraz juz jesteśmy po wszystkim, wiec folia znowu zdjęta.

Kostkarz wycenił sie w zależności od wzoru 150-160 za m2 z materiałem. Niestety, ceny w Warszawie i okolicach są wariackie. Nie chcę nawet wiedzieć, ile to kosztuje w innych województwach. Kiedyś juz Melisa załamała mnie cenami robót ziemnych i ziemi w jej okolicy :(

Barbara74
27-07-2014, 15:56
Bami drzwi zewnętrzne rzeczywiście bardzo łądne,zapal onyks i pokaż go. :)musi być zachwycający

lucka6
28-07-2014, 00:56
Basia, pięknie!!

Podłoga na dole wygląda jak onyks tylko w drewnie :)
Na górze też świetnie, wanna cuuudna!!

a co to na górze takie zasłonięte? Przykryte czymś czarnym lustro czy coś innego?

widać wielki kunszt projektu wykończenia..

bami
28-07-2014, 17:06
Bami drzwi zewnętrzne rzeczywiście bardzo łądne,zapal onyks i pokaż go. :)musi być zachwycający

Dzięki Basiu, drzwi tez mi się podobają, szczególnie jakość ich wykonania, czego na zdjęciach specjalnie nie widać.
Sama je zaprojektowałam, inspirując się pewną fotką z Houzz :)

Sama bardzo chciałabym już zobaczyć onyks w pełnej krasie, ale długi dzień o tej porze roku sprawia, ze późno robi sie ciemno - czyli mnie tam nie ma z powodu wieczornych obowiązków przy dzieciach ;)
Obiecuję, ze jak już w końcu zrobię taką fotę to wrzucę :)

bami
28-07-2014, 17:13
Basia, pięknie!!

Podłoga na dole wygląda jak onyks tylko w drewnie :)
Na górze też świetnie, wanna cuuudna!!

a co to na górze takie zasłonięte? Przykryte czymś czarnym lustro czy coś innego?

widać wielki kunszt projektu wykończenia..

Jejku Lucuś, dziękuję, normalnie sie zarumieniłam :)

"To na górze" wcale nie jest zasłonięte :) to tafla grzejnika z czarnego szkła. Takie czarne lustro... Wprowadza pewną dezorientację: teoretycznie wydaje się odbiciem okna z klatki schodowej, które jest tej samej wielkości :) i jest na przeciwległej ścianie. Ale osoba wchodząca po schodach widzi siebie w tym czarnym lustrze.

agader
29-07-2014, 21:55
Witam

widzę, że jestesmy w zaawansowanym stadium budowy może macie do sprzedania stemple, barak?
Dziekuje za wszelkie informacje
Pozdrawiam
Aga

bami
30-07-2014, 12:00
Witam

widzę, że jestesmy w zaawansowanym stadium budowy może macie do sprzedania stemple, barak?
Dziekuje za wszelkie informacje
Pozdrawiam
Aga

Aga, stempli juz dawno nie mam, ale mam barak. Napiszę na priv, ok?

bami
21-09-2014, 20:48
Sama nie dowierzam, ze TO się stało ....
Od wczoraj mieszkamy !!!!

Sharlotka
21-09-2014, 20:55
Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:hug: - fotki fotki fotki!!!!!!!!! I wrażenia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??

ivy17
21-09-2014, 20:59
Gratulacje :hug:

Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:hug: - fotki fotki fotki!!!!!!!!! I wrażenia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??

tak, tak, tak :yes::yes::yes::yes::yes::yes:

lucka6
21-09-2014, 22:58
Wow!!! Super, Basia, WIELKIE GRATULACJE!!!!!

I jak jest???

koktajl
22-09-2014, 09:44
Gratulacje! Oby sie wam dobrze mieszkało:)

Mmelisa
22-09-2014, 09:47
Bami, coz za dobre wiesci! :wave:

Balbina200
22-09-2014, 16:03
WOW!!!!!!!
Fantastyczna wiadomość!!!
Bez zdjęć się nie obejdzie:no:

dr_au
23-09-2014, 08:30
Gratuluję, ogromnie zazdroszczę i bardzo czekam co najmniej na fotorelację (a najlepiej popartą opisem :))

Sharlotka
23-09-2014, 10:46
No i narobiła nam apetytu i zniknęła:)

bami
23-09-2014, 20:53
Jestem, jestem, tylko nie mam jeszcze netu.
OGROMNIE dziękuję wszystkim za gratulacje i życzenia !
Jeszcze ciężko jest mi wygrzebac sie spod kartonów, ale jest super :)
Nie brakuje małych niedoróbek.
Brakuje kilku istotnych rzeczy np. stołu (miał byc gotowy miesiąc temu
Za to mam krzesła :) prezentują się fajnie i w kuchni i w jadalni i na tarasie (btw taras finalnie powstał z modrzewia syberyjskiego i to był idealny strzał ).
Nie mam jeszcze wszystkich lamp, ale to co jest dobrze komponuje się z czernią i burgundem.
Najbardziej ze wszystkich pomieszczeń lubię kuchnię i łazienkę chłopaków :)
I moje wymarzone łóżko :)

Chris zobaczył to wszystko po długiej przerwie i powiedział: jest ogień Aniołku, jest zajebisty ogień. Wiedziałem, ze tak będzie!!! Wtf?