PDA

Zobacz pełną wersję : Beata i Kris dziennik budowy



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8

pestka56
22-10-2012, 21:58
Oj, genialny pomysł - budować mając wsio do ostatka wymyślone i zaprojektowane. Wprawdzie zmiany i problemy będą, ale łatwiej niż, gdy kombinuje się na bieżąco z niespodziankami.
A z tą garderobą, to odcierpisz Kochana jak mało z czym. Chyba, że Twoj to pedant :cool: Ja czasem nogi nie mam gdzie postawić, a o powysuwane szuflady permanentnie nabijam sobie siniaki :bash::bash::bash: Dobrze że szafy nie mają drzwiczek, bo bym chyba non stop w ciemnych okularach paradowała :lol2:

Barbara74
24-10-2012, 07:15
Beata ja też tak uważam ,najpierw sama zaplanuje pokoje ,a potem je pokażę projektantowi i musi dopasować domw miarę możliwośći.
Moja łązienka troszeczkę mogłaby być większa,bo mi brakuje półki,już na etapie ścian działowych mogliby ją zrobić.Teraz to nawet małą łązienkę ,niby prostą musiałąbym przemyśleć:)

Beata Weronika
24-10-2012, 15:20
Byłam dzis na budowie :) Dom cały biały. Ocieplanie pełną parą idzie. Next week siatka, klej. No i mam nadzieje ze z tynkiem zdazymy przed mrozami.

Sharlotka
26-10-2012, 09:36
Ale fajnie:) - zazdroszczę trochę!!!

Beata Weronika
03-11-2012, 16:43
Dziewczyny!
Wróciłam z TTW home (dziekuję Iwonko :) żeby wybrać płytki do łazienek i wybrałam....klamki do drzwi i płytki do wiatrołapu.
Słuchajcie mam do Was pytanie bo boje się żę się pogubię czy do nowoczesnych wnętrz ( ale kuchnia z frontami z frezem) pasuje szafa do holu w frezami taka troche angielska??146001146002
Jak myslicie? to nie bedzie jakies zamieszanie stylowe?
Czyli przypominam - wiatrołap moja inspiracja - 146003146004 a hol z szafami takimi angielskimi troche??

Sharlotka
04-11-2012, 07:11
Beata,
jeśli całość będzie stonowana, wyważona, to czemu nie?Popatrz na realizacje Kraszewskiej - u niej w nowoczesnych wnętrzach pojawiają się elementy nieco stylizowane, niekoniecznie super ascetyczne.

Jakie klamki wybrałaś??? I płytki?????

Beata Weronika
04-11-2012, 08:59
Beata,
jeśli całość będzie stonowana, wyważona, to czemu nie?Popatrz na realizacje Kraszewskiej - u niej w nowoczesnych wnętrzach pojawiają się elementy nieco stylizowane, niekoniecznie super ascetyczne.

Jakie klamki wybrałaś??? I płytki?????
Klamki, tupai 2002 - najzyklejsza w świecie. Rozeta okrągła.
A płytki 146038 szare ale kazda jest innego rozmiaru i koloru. Na zdjeciu zestawienie podlogi lekko bielonej i bialego frontu drzwi w holu.

Sharlotka
04-11-2012, 09:07
Płytki piękne - podasz nazwę?:rolleyes:

Beata Weronika
04-11-2012, 09:26
Płytki piękne - podasz nazwę?:rolleyes:

Jasne :)
http://www.ricchetti.it/les_dalles_des_chateaux/collection_it_310960.aspx

Sharlotka
04-11-2012, 15:45
Dziękuję!!!!!

Te płytki są obłędne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jaki bierzesz format?????

Muszę je namierzyć u siebie, ale na razie nigdzie ich nie znalazłam.
Czy mogłabyś mi Beatko napisać na pw, w jakiej są cenie?

Beata Weronika
04-11-2012, 17:59
Dziękuję!!!!!

Te płytki są obłędne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jaki bierzesz format?????

Muszę je namierzyć u siebie, ale na razie nigdzie ich nie znalazłam.
Czy mogłabyś mi Beatko napisać na pw, w jakiej są cenie?
3 formaty, maly kwadrat, wiekszy i prostokat i uloze z nich na przemian podloge :)
Cene wyslalam :)

Barbara74
05-11-2012, 08:48
płytki bardzo łądne,szkoda,że moja podłoga już przyklejona.
Beata ja też daję te klamki ,tylko nie wiem z jaką rozetą, po ile kupowałaś? i czy są różne kolory, bo ja chcę normalną nierdzewkę.

ivy17
05-11-2012, 09:01
Dziewczyny!
Wróciłam z TTW home (dziekuję Iwonko :) żeby wybrać płytki do łazienek i wybrałam....klamki do drzwi i płytki do wiatrołapu.

:hug:

płyteczki fajniutkie...musze je zobaczyć z bliższej perspektywy :rolleyes:

Beata Weronika
05-11-2012, 09:12
płytki bardzo łądne,szkoda,że moja podłoga już przyklejona.
Beata ja też daję te klamki ,tylko nie wiem z jaką rozetą, po ile kupowałaś? i czy są różne kolory, bo ja chcę normalną nierdzewkę.
Okrągłą rozetka, jeszcze nie kupione ale wybrane. szukam w necie gdzie najtaniej ale kolo 70 zl pewnie wyjdzie.

Sluchaj, gosc od Twoich drzwi wyslal mi zdjecia fragmentu Twoich drzwi. Poprosiłam go o zdjęcie całych.
Twoje są w kolorze RAL9010 a ja chyba wolalabym ten śnieznobialy kolor RAL9016. Listwy zazwyczaj sa w tym kolorze wlasnie.

Sharlotka
05-11-2012, 09:24
Płytki absolutnie fenomenalne!!!!
I dziękuję za priv!

Beata Weronika
05-11-2012, 09:27
:hug:

płyteczki fajniutkie...musze je zobaczyć z bliższej perspektywy :rolleyes:

W TTW sa w dwoch miejscach i sa w 4 kolorach. Super sa zdjecia na wloskiej stronie ktora podalam.

ivy17
05-11-2012, 11:37
Okrągłą rozetka, jeszcze nie kupione ale wybrane. szukam w necie gdzie najtaniej ale kolo 70 zl pewnie wyjdzie.
.

ja tez o nich myślalam , i cene ze stali nierdzewnej tez mam jakieś 70 zł bez rozety

Barbara74
05-11-2012, 23:18
no i co przysłał ,bo bym je chętnie zobaczyła.Ja teraz też bym zamówiła 9016,no ale po ptakach,listwy pomaluję na 9010 także.Ja dostaniesz fotę to pokaż ,bo ich nie widziałąm w całości tylko kawałeczek

Beata Weronika
06-11-2012, 07:23
no i co przysłał ,bo bym je chętnie zobaczyła.Ja teraz też bym zamówiła 9016,no ale po ptakach,listwy pomaluję na 9010 także.Ja dostaniesz fotę to pokaż ,bo ich nie widziałąm w całości tylko kawałeczek

Jeszcze nie przeslal. Dzis ma to zrobic.
Basiu, Kraszewska pisala mi ze kolor szafek w kuchni powinien byc 9010 wiec juz nie wiem. Wlasnie zerknelam w jej maile do mnie.
Moze ten 9016 za zimny jednak wychodzi i dlatego proponuje 9010. Tylko ze przemalowanie listew to bedzie droga impreza.

Sharlotka
06-11-2012, 07:56
Beata,
Ty mailujesz z P. Kraszewską????
I tak po prostu udziela porad?????

RAL9016 jest "czystszy", chłodniejszy - taki typowo "śnieżny" odcień czystej bieli.

Barbara74
06-11-2012, 23:28
Beata no to mnie pocieszyłaś z tym kolorem. Może do gładkich ,lakierowanych 9016 jest ok,a dla naszych elegancko,klasycznych właśnie 9010.Pocieszyłaś mnie z tym kolorem,a ja ją uważam za jedną z wiodących projektantekt wnętrz.
Moi znajomi też od naszych drzwi ,nie mieli problemu z malowaniem listew,ja kupuję drewniane w drewluxie i też je pociągnę ral 9010.
Jakie dajesz oświetlenie sufitu w salonie.Czy to byłby problem jakbyś zapytała o bezramkowe aquaformy te duże ,czy nie są za ordynarne?

Beata Weronika
07-11-2012, 00:23
Beata,
Ty mailujesz z P. Kraszewską????
I tak po prostu udziela porad?????

RAL9016 jest "czystszy", chłodniejszy - taki typowo "śnieżny" odcień czystej bieli.

:) :)
Byłoby super gdybysmy byly najlepszymi przyjaciolkami z K. Kraszewska ale niestety...
Korzystalam jakis czas temu z porady nt kuchni odplatnie i wymienilysmy sie mailami wlasnie. Jednym z tematow byly kolory :)
Wazne to bardzo zeby miec jeden i ten sam kolor bialy bo potem strasznie brzydko wychodzi laczenie listew z frontami niby w jednym kolorze a zupelnie inny.

Beata Weronika
07-11-2012, 00:25
Beata no to mnie pocieszyłaś z tym kolorem. Może do gładkich ,lakierowanych 9016 jest ok,a dla naszych elegancko,klasycznych właśnie 9010.Pocieszyłaś mnie z tym kolorem,a ja ją uważam za jedną z wiodących projektantekt wnętrz.
Moi znajomi też od naszych drzwi ,nie mieli problemu z malowaniem listew,ja kupuję drewniane w drewluxie i też je pociągnę ral 9010.
Jakie dajesz oświetlenie sufitu w salonie.Czy to byłby problem jakbyś zapytała o bezramkowe aquaformy te duże ,czy nie są za ordynarne?

Znaczy ktos im malowal surowe tak? Taniej wychodzi niz gotowe? Basia wiesz ile cm dajesz listwy?
Spytam a co mi tam. Jak bede miec odpowiedz dam znac :)

Barbara74
07-11-2012, 23:36
oni malowali listwy z mdf,ja jeszcze nie wiem jakie dam, chyba drewniane, muszę się zacząć tym interesować.Wysokośc też nie wiem

ivy17
13-11-2012, 13:53
dzieńdoberek...jak tam sprawy budowlane...jakos mało Cie ostatnio :rolleyes:

Beata Weronika
14-11-2012, 08:10
dzieńdoberek...jak tam sprawy budowlane...jakos mało Cie ostatnio :rolleyes:
Hej Iwonko!
Mało bo niewiele się dzieje znaczy dom już prawie ocieplony, tynk przyjdzie dzis więc zobaczymy czy pogoda pozwoli nam na polozenie struktury. Jeszcze Panowie musza podbitkę zrobic i mozna zaczynac :)
Piec juz prawie podlaczony bedzie trzeba zaczac osuszac. Ale wczesniej jeszcze sufity do zrobienia sa wiec mysle ze jeszcze spokojnie 2-3 tygodnie jak nie dluzej przyjdzie czekac na robienie podlogi :(
A ja czekam az Basia uzgodni z Agnieszka ostatecznie salon bo Agnieszka w tym tygodniu miala zaczac moje lazienki no ale salon Basi jest pierwszy.
Dostalam wczoraj zdjecia wanny wolnostojacej Marmitte do zobaczenia w Zielonce i pojedziemy ja zobaczyc w sobote.
Musze pomyslec o sypialni, wykladzine bede potrzebowac.
Oprocz tego dziecko zaczyna probowac raczkowac. Kosmos :)

Sharlotka
14-11-2012, 08:24
Beata,

jaki kolor tynku wybraliście?

Proszę napisz, o jakim modelu Marmite ostatecznie myślisz?
Podziel się zdjęciami, prooooszę:)

Przeżyjesz raczkowanie.
To jest bułka z masłem, w porównaniu z uczeniem chodzenia:) - zobaczysz, jak wtedy będziesz biegać za małym!!:)

Beata Weronika
14-11-2012, 08:40
Beata,

jaki kolor tynku wybraliście?

Proszę napisz, o jakim modelu Marmite ostatecznie myślisz?
Podziel się zdjęciami, prooooszę:)

Przeżyjesz raczkowanie.
To jest bułka z masłem, w porównaniu z uczeniem chodzenia:) - zobaczysz, jak wtedy będziesz biegać za małym!!:)
Tynk to Nebraska 1 i szary i wlasnie zapomnialam ktory. Etna chyba.
Do tego bedzie jeszcze drewno
Mysle o Ricie148086148087148088

Sharlotka
14-11-2012, 09:09
aaaa, szary, super - ja też chcę szarości!!!!
To czekam na efekt!!!

Przepiękna ta Rita!

Beata Weronika
14-11-2012, 09:41
Nebraska 1 i Etna 5

Sharlotka
16-11-2012, 12:44
Jutro wielki dzień, tj. oglądanie wanny, prawda?
Weź w moim imieniu też pooglądaj, proszę!!!:D

Beata Weronika
17-11-2012, 18:31
Sharlotko, oj rozczaruje :(
Dzis zamiast wanny zamówiliśmy kominek. Wym. 90x45 z podnoszeniem do gory. No i sprzatalismy po ociepleniarzach. Caly konterner sie uzbieral. I troszkę łopatą pomachałam. Dzialka wyglada juz zupelnie inaczej :)
Wanna w tygodniu bedzie ogladana. Ale bez meza.

Sharlotka
18-11-2012, 16:50
Czyli taki szeroki = panoramiczny, tak?
A jaki masz pomysł na obudowę/ wykończenie kominka?
Pokazywałaś jakieś inspiracje?

A wanna nie ucieknie:)

Beata Weronika
19-11-2012, 07:21
Czyli taki szeroki = panoramiczny, tak?
A jaki masz pomysł na obudowę/ wykończenie kominka?
Pokazywałaś jakieś inspiracje?

A wanna nie ucieknie:)

Tak, panoramiczny bedzie.
Inspiracje:149300149301149302149303149304
U nas będzie półka na calej dlugosci sciany a w niej dziura na sprzet pod TV cos takiego jak na jednej z inspiracji.
Półka poki co bedzie z betonu a potem jak juz bedzie kominek zdecudujemy czym go oblozyc. Chcialam cos czarnego ale teraz jakos tego nie widze. Mamy sciane z dosc jasnej cegly i jasna podloge i chyba chce obudowe kominka tez jasna.

Sharlotka
19-11-2012, 08:43
Będzie fajnie:)

Faktycznie, skoro masz cegłę + jasne drewno na podłodze, kolor czarny mógłby okazać się niepasujący.

Sharlotka
21-11-2012, 08:56
Beata,
i jak - elewacja skończona?

Beata Weronika
21-11-2012, 09:27
Beata,
i jak - elewacja skończona?
Parapety i podbitka sie robia. Struktura moze w piatek zaczna?

Sharlotka
21-11-2012, 09:31
To super - jaki robicie kolor parapetów i podbitki?

ivy17
21-11-2012, 09:35
Parapety i podbitka sie robia. Struktura moze w piatek zaczna?

:wiggle::wiggle::wiggle: super :-)
a jak tam dzidzius ??

Beata Weronika
21-11-2012, 10:02
To super - jaki robicie kolor parapetów i podbitki?

Parapety szare a podbitka w kolorze okien :)
Mysle wlasnie nad pralnia. Chce dac jedne z tych plytek 149758149759
Do tego domsjo by IKEA i mugaty nad zlewem. Albo bez mugatow, wlasnie nie wiem.

Beata Weronika
21-11-2012, 10:03
:wiggle::wiggle::wiggle: super :-)
a jak tam dzidzius ??
Dzidzius jutro konczy PÓŁ roku!!
I jest super :) :)
Strasznie fajny :)

ivy17
21-11-2012, 10:05
Dzidzius jutro konczy PÓŁ roku!!
I jest super :) :)
Strasznie fajny :)

supcio ;-)
Ja oststnio miałam "domowe przedszkole..a raczej żłobek" bo wpadły do mnie kolezanki z dzidiami jedna 8 miesiecy a druga 15 miesięcy :rolleyes: strasznie fajne takie dzieciaczki ;)

Barbara74
21-11-2012, 20:47
Beata a jaki wkłąd kupiłaś i jaką wannę ogladać masz?
A cegła wybrana?jaka?to co do cegły ,drewna nie pasuje czarny?no bo ja mam mieć taki kominek?

Beata Weronika
21-11-2012, 22:19
Beata a jaki wkłąd kupiłaś i jaką wannę ogladać masz?
A cegła wybrana?jaka?to co do cegły ,drewna nie pasuje czarny?no bo ja mam mieć taki kominek?

Wkład - 45 x 90 cm, wanna - marmitte rita
Cegla juz dawno jest ale duzo jasniejsza niz Twoja na inspiracjach. Twoj kominek w obudowie jak na wizkach jest zupelnie inny niz ma byc nasz. Twoj jest sliczny. Niestandardowy i nieoczywisty. Baardzo mi sie podoba. I tez bym chciala taki miec ale maz absolutnie sie nie zgodzi :(( On chce nowoczesny, taki jak na inspiracjach ktore zamiescilam.

Beata Weronika
22-11-2012, 08:51
Wiecie co usiluje domknac kuchnie i gosc ktory ma ja robic napisal do mnie tak:
Kolejność działań jest następująca - zanim rozpoczniemy współpracę zapraszam do mojego biura celem podpisania umowy współpracy oraz omówienia szczegółów Państwa zabudowy.Jednakże jakiekolwiek prace (w tym projektowe) mogę rozpocząć nad nią dopiero w styczniu.
Mam podpisac umowe a do wykonania jej zabierze sie w polowie lutego. Chyba najpierw trzeba dograc projekt w kazdym szczegole a potem umowa. No a z doswiadczenia juz wiem ze nie da sie dopiac projektu w jedno popoludnie.
Kurde.

Beata Weronika
22-11-2012, 16:53
Tynk zewnętrzny już jest :) Fajnie wyszlo :)

Mam wizki od Agnieszki łazienki :)
I zaraz je wrzuce tylko porzebuje informacji - gdzies pamietam na forum czytalam dziennik gdzie była łazienka z wanna wolonstojącą a za nia ściana brązowa z napisem LOVE. Czy ktoś pamięta czyj to dziennik budowy byl????

Beata Weronika
22-11-2012, 17:01
Oto wstepny projekt zrobiony przez Agnieszke.
150194150195150196
Sciana z prysznicem - grzejnik musi isc nizej i byc węższy - dwa schodki.
Sciana z wanna - mialabyc brązowa z jakimś moze napisem albo grafika.
Sciana z umywalkami - budzi najwięcej kontrowersji :) Te lampy koniecznie do zamiany na cos bardziej prostego. Ale pytanie najwazniejsze - czy ta ściana z umywalkami nie wydaje sie byc za duza, zbyt dominujaca? I czy nie dodac gdzies mozaiki ktora dodalaby uroku w sumie prostej łazience?

Dziewczyny HELP. Wszelkie uwagi beda mile widziane. Jak to widzicie??

pestka56
22-11-2012, 17:18
Wklejałam u Basi ścianę z zielonej mozaiki z imionami właścicieli. Ja nie znajdziesz to odszukam. Można na tej ścianie zrobić coś nie koniecznie napis z brązowej mozaiki.

Łazienka mi się podoba. Ma rozmach i klimat. Lustrzana ściana boska. Tylko nie lubię takich lamp

Beata Weronika
22-11-2012, 17:44
Wklejałam u Basi ścianę z zielonej mozaiki z imionami właścicieli. Ja nie znajdziesz to odszukam. Można na tej ścianie zrobić coś nie koniecznie napis z brązowej mozaiki.

Łazienka mi się podoba. Ma rozmach i klimat. Lustrzana ściana boska. Tylko nie lubię takich lamp
Lampy straszne :) Juz poprosilam Agnieszke o zamiane :) Hmmm, z mozaiki, ale jak, co? Pestko masz pomysl?
Ja wlasnie chcialam miec taki blat zeby z rozmaczem moc rzucic recznik :)
Nie chce tez tej polki na wannie, wolalabym cos na scianie za wanna miec, jakas mala poleczke. A nie dawac mozaiki miedzy lustro a blat??

Sharlotka
22-11-2012, 17:51
Mówisz o łazience Hazel:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?187479-Od-wizualizacji-do-realizacji-czyli-pogaduchy-u-hazel

Bardzo ładny projekt - łazienka nowoczesna, jasna, skromna, ale taka mocno na czasie i nieszablonowa.
Ściana z ogromnym lustrem i 2 umywalkami - BOMBA!!!!!
Wanna wolnostojąca prezentuje się przepięknie, ALE, sądzę, że to rozwiązanie średnio praktyczne - bo faktycznie gdzie podziać szampon, żel pod prysznic itp???
Ale w starciu: piękno kontra funkcjonalność - pewnie wygra piękno:)

Sharlotka
22-11-2012, 17:52
aaaaa, i okrutnie zazdroszczę okna do podłogi w łazience!!!!!!!!!!!!!!!!

julianna16
22-11-2012, 18:05
Dawno mnie nie było u Ciebie Beato, ale mam instynkt wyczuwania wizualek :D. Łazienka, elegancka i ciepła :yes:
Wanna jest chyba jednak inna, bo rita ma cieńszy brzeg - chyba, że perspektywa tak przekłamuje. Nie planujesz tam bidetu?
Odpowiadając troszkę na wątpliwości Ani - Sharlotki - na wannę można położyć drewnianą półkę. Poproś Agę to ją zrobi (ja mam taką na wizkach). Można też postawić w pobliżu mały, pasujący do reszty stołek na na nim utensylia kąpielowe :).

Beata Weronika
22-11-2012, 18:11
Dawno mnie nie było u Ciebie Beato, ale mam instynkt wyczuwania wizualek :D. Łazienka, elegancka i ciepła :yes:
Wanna jest chyba jednak inna, bo rita ma cieńszy brzeg - chyba, że perspektywa tak przekłamuje. Nie planujesz tam bidetu?
Odpowiadając troszkę na wątpliwości Ani - Sharlotki - na wannę można położyć drewnianą półkę. Poproś Agę to ją zrobi (ja mam taką na wizkach). Można też postawić w pobliżu mały, pasujący do reszty stołek na na nim utensylia kąpielowe :).

Dziewczyny czyli zadnych uwag??? O mamo. A co z rama? Moze na dole jej nie robic? I zamiast tego mozaike? Bedzie bardziej funkconalnie. A czy sciana z lustrem nie wydaje sie Wam za duza? W sensie ze moze ja skrocic na wysokosci wc?
Ewo, tak mial byc bidet swego czasu ale byloby za ciasno z przysznicem walk - in. Jutro bede miec wizke tej sciany to same zobaczycie.
A sciana z wanna nie wydaje sie Wam nudna? A moze ja na brazowo tak jak u hazel? I jakis napis?
Powiedzcie gdzie jest zle prosze. Nie moze byc wszystko dobrze :)

Sharlotka
22-11-2012, 18:42
Beata,
dawaj zdjęcia elewacji, albo nic nie piszemy o łazience!!!!!:lol2:

A poważnie - jest naprawdę pięknie.

Beata Weronika
22-11-2012, 18:52
Beata,
dawaj zdjęcia elewacji, albo nic nie piszemy o łazience!!!!!:lol2:

A poważnie - jest naprawdę pięknie.

Elewacje to na priv przesle :)
Oj tam oj tam, pieknie, ja chce glosy krytyki! :)

Sharlotka
22-11-2012, 18:58
No, a ja chciałam jeszcze powiedzieć, że będziesz miała najszykowniejszą pralnię w całej PL - z takimi płytkami????!!!!!:o
Gdzie masz w ogóle pralnię? Na górze?
A te szklane drzwi odbijające się w lustrze to prysznic, czy sauna???

:hug: za obiecanego priva ze zdjęciami - szukam intensywnie inspiracji!

Barbara74
22-11-2012, 18:58
Beata,świetnie określiła to Pestka łazienka z rozmachem,no powiem Ci ,że taka "Kraszewska łazienka"-Agnieszka czyta i wie co lubisz.
Sciana z wanną dla mnie absolutnie nie nudna tylko elegancka.Gdybym nie miała okna też bym dała jakiś obraz.
Piękna ,spokojna,elegancka i ponadczasowa łazienka.
Co do lustra,powiem szczerze,że jak pierwszy raz spojrzałam to też pomyślałam ,że ogromne to lustro.Jeżeli lampki dasz niżej (te zmienione,ale ciekawa jestem jakie ,bo mam ten sam problem)to może wizualnie się to zrównoważy.W zasadzie po to Agnieszka robi wizki,aby pokazać te drobne różnice,
Czy umywalki masz wybrane,bądź kupione?Bo jak dasz umywalki podblatowe ,lub trochę niższe to możesz dźwignąć blat wyżej.i będzie mniej lustra. Jesteś wysoka?
Jaką masz wysokość łazienki i szerokość tego blatu z łazienkami.
Beata dla mnie ogólnie pięknie,lustra dużo tu bym spróbowała coś pokombinować i zobaczyć co wyjdzie.Ide jeszcze raz się przyjrzeć,a patrzyłaś jak to Kraszewska rozwiązywała?

Sharlotka
22-11-2012, 18:59
Dokładnie - to jest łazienka na światowym poziomie Kraszewskiej!!!!
Aga, brawo brawo brawo!!!!!!!!!!! -to mówiłam ja, wierna fanka Twojego talentu:rolleyes::rolleyes:

Barbara74
22-11-2012, 19:04
Beata dałaś Agnieszce dobre wskazówki,ja bym mozaiki nie dawała .
Uwielbiam takie proste ,eleganckie łazienki,biały i drewno -ta łązienka za 10 lat też będzie zachwycała.
Chyba bym nie dawała lustra do sufitu.Agnieszka musi coś pokombinować z lustrem,wtedy zobaczysz różnice i będziesz wiedziała więcej.

julianna16
22-11-2012, 19:31
Zajrzałam raz jeszcze do wizualek i widzę, że tam już jest półka na wannie :D. Nie wiem dlaczego jej nie widziałam. Może zasugerowałam się wątpliwościami Ani o braku miejsca na kosmetyki i dlatego o niej napisałam :).
Wracając do Twoich wątpliwości. Wizualizacja jest obrazem, który Agnieszka najczęściej buduje na podstawie sugestii i preferencji osoby zamawiającej. Nie wiemy jakie były Twoje, więc trudno się czepiać, bo może akurat tak właśnie sama chciałaś :). Dobrze zatem, że piszesz o tym co u Ciebie samej budzi wątpliwości.
Zgadzam się z Basią - nad wanną jest i d e a l n i e!
Lustro w ramie na całą ścianę też mi się podoba. Ale jeśli sama się obawiasz, to możesz poprosić Agnieszkę o zrównanie go z zabudową geberita i ewentualnie skrócenie od góry. Podobnie jak Basia nie dawałabym mozaiki :no:

ivy17
22-11-2012, 19:36
Już jestem....
łazienka jest boska:jawdrop::jawdrop::jawdrop: i cięzko sie do czegoś przyczepić...
Lustro jest rewelacyjen, własnie takie duże bez pomniejszania..."robi łazienkę" - nie mówie tutaj o kwestiach praktycznych bo jest co pucowć :rolleyes:
wydaję mi sie ze mniejsze lustro bedzie tak śmiesznie wyglądąc...
lampy do wymiany bo tez nie moim guście
wanna i sciana przy niej mi sie bardzo podoba taka...ale myśle że jest to miejsce gdzie można pokombinować..i nawet jesli teraz nie zrobisz to za jakis czas bedzie można "odmienić" wnetrze :p kwestia tej praktyczności przy wannie wolnostojącej..ja nigdy z takiej nie korzystałam ale dobrze by było miec pod reką szamponiki i inne przydasie :p
czekam jeszcze na tą ściankę z prysznicem i drzwiami bo pozwoli to już całościowo zobaczyc wnętrze

Ale naprawde jest super, okno ładnie doświetla wnętrze :rolleyes:

:bye:

P.S a elewację poproszę na prv jesli można

pestka56
22-11-2012, 20:01
A czegóż Wy się tego lustra Paskudy czepiacie. Ono tu za creme de la creme robi :yes: Ja bym nic nie ruszała. TYLKO TE LAMPY, ale ja takich nie lubię i już

Przy wannie można postawić prostopadłościenny klocek drewniany. Będzie i do postawienia czegoś i można na takim przysiąść.

Beata Weronika
22-11-2012, 20:07
hmmm
musze sprawdzic z Agnieszka jakiej szerokosci jest rama, szklarz max moze zrobic 7 cm. Na wizce Agi pojecia nie mam ile moze miec. Ale moze z ciut szersza byloby lepiej. Obnizyc chce grzejnik ale wtedy duze reczniki beda zwisa dziwnie na polke. Do bani troche. Male reczniki tez tak troche dziwnie wygladaja.
No i na scanie z wanna musi byc polka. Nie wiem jaka ale musi byc bo musze miec miejsce na szampon i inne gadzety.
Te szuflady beda super, bede mogla tam wszystko chowac, suszarke do wlosow, waciki, kosmetyki a moze nawet zmieszcza sie reczniki :)
Aniu, drzwi wejsciowe przeszklone prowadza do sypialni :) Obok sypialni jest garderoba i tam zsyp na brudna bielizne ktora wpada do pralni dlatego nie bede miec kosza na brudna bielizne w łazience :)
Pralnia na dole wiec - odpowiadajac na Twoje pytanie - a ze ja duzo rzeczy piore w reku i nie wiem dlaczego ale CODZIENNIE mam cos do prasowania to to miejsce bede musiala czesto odwiedzac :( Dlatego ma nie byc rupieciarnia tylko ma byc w miare przyjemnym miejscem... :)

Beata Weronika
22-11-2012, 20:36
Beata,świetnie określiła to Pestka łazienka z rozmachem,no powiem Ci ,że taka "Kraszewska łazienka"-Agnieszka czyta i wie co lubisz.
Sciana z wanną dla mnie absolutnie nie nudna tylko elegancka.Gdybym nie miała okna też bym dała jakiś obraz.
Piękna ,spokojna,elegancka i ponadczasowa łazienka.
Co do lustra,powiem szczerze,że jak pierwszy raz spojrzałam to też pomyślałam ,że ogromne to lustro.Jeżeli lampki dasz niżej (te zmienione,ale ciekawa jestem jakie ,bo mam ten sam problem)to może wizualnie się to zrównoważy.W zasadzie po to Agnieszka robi wizki,aby pokazać te drobne różnice,
Czy umywalki masz wybrane,bądź kupione?Bo jak dasz umywalki podblatowe ,lub trochę niższe to możesz dźwignąć blat wyżej.i będzie mniej lustra. Jesteś wysoka?
Jaką masz wysokość łazienki i szerokość tego blatu z łazienkami.
Beata dla mnie ogólnie pięknie,lustra dużo tu bym spróbowała coś pokombinować i zobaczyć co wyjdzie.Ide jeszcze raz się przyjrzeć,a patrzyłaś jak to Kraszewska rozwiązywała?

O kurcze, Basiu masz racje, wyzej umywalki i moze proporcje sie zmienia. Tak jestem wysoka, umywalek nie mam ale chce nablatowe. Szerokosc blatu to nie wiem jaka Agnieszka dala.
U Kraszewskiej lusto jest na 3/4 ściany i jedna umywalka. A ja chce dwie. Widze siebie i meza jak razem myjemy zęby. Jak w amerykanskich filmach :)
Ciekawe tylko kto bedzie to wszystko szorowal :o

pestka56
22-11-2012, 20:58
Beata, to Ty jeszcze nie używasz magicznych ściereczek :confused: Tylko mocno ciepła woda i pięć minut czasu i całe to lustro jak kryształ błyszczy:rotfl:
I nie rób żadnych półeczek na ścianie nad wanną :no:. Popsujesz efekt wanny. Lepiej zamów mocną szafeczkę w kształcie sześcianu na ukrytych kółeczkach, z dwustronnymi półkami urytymi za drzwiczkami. Można przesunąć bliżej wanny, albo prysznica, usiąść, coś postawić na wierzchu, a w środku kolekcja płynów i szamponów.

Beata Weronika
22-11-2012, 21:17
Beata, to Ty jeszcze nie używasz magicznych ściereczek :confused: Tylko mocno ciepła woda i pięć minut czasu i całe to lustro jak kryształ błyszczy:rotfl:
I nie rób żadnych półeczek na ścianie nad wanną :no:. Popsujesz efekt wanny. Lepiej zamów mocną szafeczkę w kształcie sześcianu na ukrytych kółeczkach, z dwustronnymi półkami urytymi za drzwiczkami. Można przesunąć bliżej wanny, albo prysznica, usiąść, coś postawić na wierzchu, a w środku kolekcja płynów i szamponów.

Ta sa te Jana Niezbędnego czy jakos tak? :)

Pestka, no wiem wlasnie ze taka polka to nienajszczesliwsza ale..szescian powiadasz. A masz jakis obrazek jak to mialoby wygladac?

Barbara74
22-11-2012, 22:07
A ja bym sześciana nie dawała,u nas w TKMaxx widziałam takie metalowe stoliczki ,a w zasadzie tacka na 3 nóżkach,wiecie te nóżki były razem takie krzywe(ale opis:lol2:)i półki też bym nie robiła,tylko nie półka to ma być elegancka łazienka z rozmachem.:P

Przejrzyj jeszcze inspiracje u naszej Pani K. bo jak chcesz umywalkę nablatową np.15 cm to szafka standartowo powinna być na 70 cm,do tego na dół masz szuflady i zostaje mało do podłogi .Czy to nie będzie wyglądało jak osoba z niskim zawieszeniem????No i wtedy lustro jest go więcej ,a widzę ,że trochę Cię to niepokoi.Te częściowo wpuszczane w blat co masz na wizkach nie maja 15 cm ,a wiesz ile?poobliczaj sobie to.

Ja myślę,że jak Aga zmieni lampy( i jestem ciekawa na jakie ) to wtedy zobaczymy.Ja w szarej łązience mam mieć lustro od blatu.Mam z sufitu wypuszczone kable na zwisy po dwóch stronach umywalki,chodzę szukam i nic nie mogę znależć.A chodzi o to aby oprócz ozdoby dobrze oświetlały twarz jak makijaż robię.No za cholerę nie wiem co tam dać.

Wkleję za chwilę zdjęcia kostki :)zapraszam do mnie...

pestka56
23-11-2012, 00:25
Ktoś wklejał kiedyś łazienkę z pieńkiem w roli stoliczka przywannowego.
Coś poszukam, żeby ten sześcianik, prostopadłościanik zilustrować.

Sharlotka
23-11-2012, 07:09
Beata,
Twój projekt mnie zachwyca, jest jak pisze Basia ponadczasowy, będzie modny dziś, jutro, za 5 i 10 lat.
Ale jedna rzecz przyszła mi do głowy - wizualizacyjnie bosko, a jak z kwestią praktyczną: wanna przy ścianie pomalowanej farbą, bez płytek?
Nie boisz się, że się będzie chlapać?

Barbara74
23-11-2012, 12:23
Beata,
Twój projekt mnie zachwyca, jest jak pisze Basia ponadczasowy, będzie modny dziś, jutro, za 5 i 10 lat.
Ale jedna rzecz przyszła mi do głowy - wizualizacyjnie bosko, a jak z kwestią praktyczną: wanna przy ścianie pomalowanej farbą, bez płytek?
Nie boisz się, że się będzie chlapać?
ja tak będę miała, też miałam obawy więc zapytałam kiedyś forumowicza z Katowic -nie pamiętam ,ma piękny dom ,znajdę to dam link,w każdym razie on mówi ,że nic się nie chlapie

Beata Weronika
24-11-2012, 16:29
Dziewczyny, mam nowe wersje łazienki.
Co myslicie?
Ktora wersja najlepsza Waszym zdaniem?150547150548150550150551150552

pestka56
24-11-2012, 18:04
GŁOSUJE za:

Płaska ściana z fotki 1 jest OK
Ta mozaika mi nie pasuje – za dużo dobrego. Ściana za wanną lepsza jest gładka.
Jeśli chodzi o umywalki, bardziej mi się podobają te owale nablatowe

ivy17
24-11-2012, 18:16
ja jestem :cool: ale jutro sie wypowiem bo mam teściową w gościach i ją "zabawiam" wiec nie mogę za bardzo się skupic na Twojej cudnej lazience :D

Beata Weronika
24-11-2012, 18:58
GŁOSUJE za:

Płaska ściana z fotki 1 jest OK
Ta mozaika mi nie pasuje – za dużo dobrego. Ściana za wanną lepsza jest gładka.
Jeśli chodzi o umywalki, bardziej mi się podobają te owale nablatowe


Pestko a sciana z prysznicem bez mozaiki ale z polka?150582

pestka56
24-11-2012, 19:56
Mnie się bardzo podoba ta półka na ścianie sedesikowej i ten grzejnik taki szeroki. Mam jednak tę sama wątpliwość co Ty – co z ręcznikami? Jak je wieszać?

Beata Weronika
24-11-2012, 20:10
Mnie się bardzo podoba ta półka na ścianie sedesikowej i ten grzejnik taki szeroki. Mam jednak tę sama wątpliwość co Ty – co z ręcznikami? Jak je wieszać?

na grzejniku, nie bedzie mi przeszkadzac ze bedzie sie recznik o niego opieral. Ale bez polki golo strasznie moim zdaniem.

pestka56
24-11-2012, 22:19
To ja jestem za półką. Szczególnie, że wchodzi do prysznica i tam się bardzo przyda.

Śliczna będzie ta łazienka

Barbara74
25-11-2012, 01:02
tak umywalki jednak lepiej nablatowe,półka się pod prysznicem przyda,a powiększyć ci te zdjęcia?

Beata Weronika
25-11-2012, 07:34
tak umywalki jednak lepiej nablatowe,półka się pod prysznicem przyda,a powiększyć ci te zdjęcia?

Jak mozesz powiekszyc to super by bylo :)

Sharlotka
25-11-2012, 12:17
Beata,
umywalki zdecydowanie nablatowe!!!!!
Są o wiele .......elegantsze moim zdaniem.

Wersja z mozaiką przy wannie też mi się podoba - jest mocno charakterna, dzięki połączeni czerni i bieli.

Wiesz, KAŻDA z tych wersji jest piękna, inna, wyróżniająca się - więc będziesz miała trudny wybór....

ivy17
26-11-2012, 09:16
mi najbardziej podoba sie taka wersja :

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=150582&d=1353783482

z nadblatowymi umywalkamia, bo inaczej czegoś brakuje i wykończenie okna żaluzją :

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=150551&d=1353603483

z tymi lampami /wersja z ta mozaiką jest intrygująca, jednak jak dla mnie za dużo sie troszkę dzieje/chociaz może doda to smaczku /

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=150550&d=1353774224

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=150582&d=1353783482

:bye::bye:

Beata Weronika
26-11-2012, 12:16
Iwonko, dziekuje za powiekszenie :)
Mozesz wstawic zdjecie z prawidlowymi lampami?
150842

Zreszta bedzie poprawka, Agnieszka machnela sie w wysokosci i lustro bedzie jeszcze wyzsze :(
Jak przesle ostateczna wersje to poprosze Was o powiekszenie i doradzenie mi jeszcze raz :)

ivy17
26-11-2012, 12:25
lampy

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=150842&d=1353932076

pestka56
26-11-2012, 12:25
Kryształków nie lubię, ale wolałam z tamtymi lampami. Pokombinujcie jeszcze :yes:

Barbara74
27-11-2012, 16:51
no własnie pestko ja mam też problem jakie lampy do luster na całą ścianę,dlatego myślałam ,że coś tu podpatrzę,narazie mam dwa zwisy,lada dzień tego nie zmienię a jeszcze mogę dać kiniety wsadzone w lustro.

julianna16
27-11-2012, 23:08
Beato, Aga wrzuciła u mnie wersję Twojej łazienki z płytką 3D i... mnie się bardzo podoba :yes:. Jak wiesz mnie ostatnio bardzo ciągnie do takich płytek :D (więc nie jestem do końca obiektywna). Podoba mi się jednak tylko na ścianie nad wanną. wc zrobiłabym jednolite. Jest jedna rzecz, która mi się nie podoba na tej pięknej ścianie 3 D - to niestety półeczka. Jeśli jeszcze poustawiasz na niej utensylia, to zepsuje efekt ściany :(.

Beata Weronika
28-11-2012, 08:34
Beato, Aga wrzuciła u mnie wersję Twojej łazienki z płytką 3D i... mnie się bardzo podoba :yes:. Jak wiesz mnie ostatnio bardzo ciągnie do takich płytek :D (więc nie jestem do końca obiektywna). Podoba mi się jednak tylko na ścianie nad wanną. wc zrobiłabym jednolite. Jest jedna rzecz, która mi się nie podoba na tej pięknej ścianie 3 D - to niestety półeczka. Jeśli jeszcze poustawiasz na niej utensylia, to zepsuje efekt ściany :(.
Ewo, zgadzam sie :) Na tej scianie z wanna koniecznie musi cos byc ale juz tam gdzie prysznic nic. Co do poleczki to tez sie zgadzam. Zepsuje.
Cos moze wymysle.
To jest wersja juz poprawiona z wlasciwym suftem i wlasnie nie podoba mi sie lustro. Zamiast panoramicznego wyszlo kwadratowe :(151217151218151219

ivy17
28-11-2012, 08:37
sufit jest na ostatecznej wysokości ?? byl juz obniżany ??

ivy17
28-11-2012, 08:44
wstawilam większe fotki ostatniej wersji bo latwiej sie patrzy :yes:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=151217&d=1354091635

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=151218&d=1354091654

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=151219&d=1354091678

Beata Weronika
28-11-2012, 10:11
sufit jest na ostatecznej wysokości ?? byl juz obniżany ??
Sufit jest na 273 cm. Jeszcze nie mamy plyty polozonej wiec mozna ja obnizyc, Agnieszka widze nie dala lustra do konca do samego sufitu a i tak nie wyglada na panoramiczne.

Dzieki Iwonko za zdjecia :) :)

ivy17
28-11-2012, 10:33
trzeba by ustalic jakie musza byc proporcje lustra zeby wyszło panoramiczne w odbiorze i zobaczyc jak obnizyc sufit bo i tak coś bedzie obniżane bo widze "nad kibelkiem" wnekę świetlną...

chyba najbardziej panoramiczne wyglądało jak kibelkowa sciana była gładka, bez półki...

pestka56
28-11-2012, 13:57
Beatko, nie rób tej mozaiki na ścianie PLEASE
A jeśli już chcesz ją czymś obłożyć, to daj białą strukturalną mozaikę, cienie utworzą delikatny wzór. Ta jest zbyt agresywna.

Beata Weronika
28-11-2012, 19:03
Beatko, nie rób tej mozaiki na ścianie PLEASE
A jeśli już chcesz ją czymś obłożyć, to daj białą strukturalną mozaikę, cienie utworzą delikatny wzór. Ta jest zbyt agresywna.
A jaka to jest na przykład ta biała strukturalna? Ja do tej nie jestem przekonana. Przekonana natomiast jestem ze tam musi cos byc.

pestka56
28-11-2012, 19:07
Popatrz w posty u Basi (Guthouse) – Juliana jej tam wklejała fotki białych mozaik.

Barbara74
02-12-2012, 22:09
ja bym nie dawała też nic na ścianie wannowej ,tylko właśnie biało szarny obraz i tym obrazem co jakiś czas bym łązienkę przeobrażała.
Beata dobra farba ,obraz albo jakiś drewniany napis,mozaika nie ,poza tym mozaikę zawsze możesz przykleić,spróbuj najpierw bez

ivy17
04-12-2012, 14:35
patrzyłam na Tą Twoją lazienkę śliczną w watku lazienkowym...i tak się zastanawiam nad tym lustrem...bo ok pieknie wygląda ale...jak ono się znajdzie w tej łazience ??? jak je tam wniesiecie ??

Sharlotka
04-12-2012, 14:39
Halo, halo, BEATA!!!
Jak tam leci???
Wannę oglądała? Kupuje???

Piszże, jak się sprawy mają!!!!

Beata Weronika
04-12-2012, 21:54
patrzyłam na Tą Twoją lazienkę śliczną w watku lazienkowym...i tak się zastanawiam nad tym lustrem...bo ok pieknie wygląda ale...jak ono się znajdzie w tej łazience ??? jak je tam wniesiecie ??
No to łatwe to nie bedzie. Ale da rade. Drzwi moze zauwazylas nie ma w łazience standardowych tylko pełne przeszklenie do sufitu.
Skłaniam sie do obniżenialustra zeby bylo panoramiczne. Szkoda ze Agnieszka tego juz nie pokaze na wizce. Nie chce jej meczyc.

Beata Weronika
04-12-2012, 21:56
Halo, halo, BEATA!!!
Jak tam leci???
Wannę oglądała? Kupuje???

Piszże, jak się sprawy mają!!!!
Z wanna to jest tak ze czekalam az ja sciagna do tej Zielonki (BTW - to dla mnie koniec swiata) i jak juz ja sciagneli to sprzedali :) I znow sciagaja wiec jak sciagna to pojedziemy sie w niej na probe przekąpać całą trzyosobową załogą w składzie ja, moj maz i synek :)
Normalnie chyba zaczne tymi wannami handlowac - nigdzie ich nie mozna zobaczyc!

Beata Weronika
05-12-2012, 06:54
trzeba by ustalic jakie musza byc proporcje lustra zeby wyszło panoramiczne w odbiorze i zobaczyc jak obnizyc sufit bo i tak coś bedzie obniżane bo widze "nad kibelkiem" wnekę świetlną...

chyba najbardziej panoramiczne wyglądało jak kibelkowa sciana była gładka, bez półki...
Iwona ale nie sadzisz ze bez polki to lazienka jest nudna? Cala dluga sciana gladka. Troche kiepsko to by wygladalo wg mnie.
Dostalam druga wycene szafki-nie jest zle.

ivy17
05-12-2012, 07:35
Iwona ale nie sadzisz ze bez polki to lazienka jest nudna? Cala dluga sciana gladka. Troche kiepsko to by wygladalo wg mnie.
Dostalam druga wycene szafki-nie jest zle.

bez połki chyba bylo łatwiej uzyskac to panoramiczne lustro... z polką jest ok . Tylko jakie proporcje musi mieć to lustro aby bylo wrażenie panoramicznego ?
A kiedy ty ta łazienkę bedziesz robiła ?? może Agnieszka znajdzie chwilę na przerobienie tego jednego wymiaru ??

GUMISIOWA
05-12-2012, 08:19
To jeszcze ja namieszam:lol2:-mnie sie bardzo podoba mozaika przy wannie ale bez zadnych obrazow,jestem za owalnymi nablatowymi i jestem calkowita przeciwniczka poleczek-chyba ze jak u mnie hydraulikowi zapomni sie wmontowac geberit i podlacza w sciane i poleczki musisz zrobic:bash: i lampy dla mnie niekrysztalkowe;)
PIEKNA BEDZIESZ MIEC LAZIENKE

Beata Weronika
05-12-2012, 11:33
To jeszcze ja namieszam:lol2:-mnie sie bardzo podoba mozaika przy wannie ale bez zadnych obrazow,jestem za owalnymi nablatowymi i jestem calkowita przeciwniczka poleczek-chyba ze jak u mnie hydraulikowi zapomni sie wmontowac geberit i podlacza w sciane i poleczki musisz zrobic:bash: i lampy dla mnie niekrysztalkowe;)
PIEKNA BEDZIESZ MIEC LAZIENKE
No wlasnie maz moj wykul specjalnie w scianie miejsce na geberit zeby nie bylo polki! Malo tego specjalnie sciana jest grubsza! A teraz ja z polka wyjezdzam. Maz nerwa dostal na maksa ale bez polki to golo mi sie wydaje okropnie. Lampy z cala pewnoscia beda niekrysztalowe.
A macie jakies faworyty umywalek nablatowych? Biegne do Ciebie Gumisiowa bo Ty masz takowe :)

Beata Weronika
05-12-2012, 11:34
bez połki chyba bylo łatwiej uzyskac to panoramiczne lustro... z polką jest ok . Tylko jakie proporcje musi mieć to lustro aby bylo wrażenie panoramicznego ?
A kiedy ty ta łazienkę bedziesz robiła ?? może Agnieszka znajdzie chwilę na przerobienie tego jednego wymiaru ??

Znacznie nizsze powinno byc.
Moze jeszcze Agnieszke poprosze ale wiesz najpierw niech stolarz przyjedzie, zobaczy bo moze jeszcze cos wpadnie nam do glowy bo znow jakas zmiana bedzie.
Łazienka bedzie robiona po Nowym Roku. A kiedy to nie wiem. Pytajcie mojego meza :)

ivy17
05-12-2012, 11:50
Łazienka bedzie robiona po Nowym Roku. A kiedy to nie wiem. Pytajcie mojego meza :)

on bedzie kładł płytki itd ??

Beata Weronika
05-12-2012, 12:59
on bedzie kładł płytki itd ??

No tak, twierdzi ze to najlepsze w budowaniu domu wiec nie ma zamiaru najlepszej roboty komus oddawac...Ja mam wrazenie ze jak on wychodzi z domu bedac w nim cale 5 min po powrocie z pracy to sie cieszy i juz mysli ze zaraz na budowie to bedzie cos znow kombinowal, skladal, budowal itd itd. To sprawia mu satysfakcje ale dla mnie oznacza ze jestem calutki dzien sama z małym, kąpie, go karmie, usypiam, przewijam no wszystko sama. Znaczy mam na szczescie znajomych, chodze z nim na zajecia, spacery, jezdze z nim do rodzicow ale maz to maz. Jestesmy dwa i pol roku po slubie a od roku z kawałkiem jest budowa...Znamy sie 4 lata :) Długo na niego czekałam a teraz go nie ma .. Zazdroszcze mu tej pasji, bo budowanie, tworzenie czegos to jego pasja tez chcialabym miec cos takiego.

GUMISIOWA
05-12-2012, 20:14
No wlasnie maz moj wykul specjalnie w scianie miejsce na geberit zeby nie bylo polki! Malo tego specjalnie sciana jest grubsza! A teraz ja z polka wyjezdzam. Maz nerwa dostal na maksa ale bez polki to golo mi sie wydaje okropnie. Lampy z cala pewnoscia beda niekrysztalowe.
A macie jakies faworyty umywalek nablatowych? Biegne do Ciebie Gumisiowa bo Ty masz takowe :)

No wlasnie-ja prosilam,ja blagalam,ja rysowalam hydraulikowi i tak zapomnial i zrobil po swojemu...Pozniej bylo juz za pozno.Ja jestem zwolennikiem minimalizmu i mnie poleczki nie kreca co oczywiscie nie oznacza ze innych nie moga...;)
Uwazam ze ta piekna mozaika kolo wanny tak przykuje oko ze nie potrzeba poleczek.Nie uwazam ze pod prysznicem jest potrzebna-mialam takowa w pierwszym mieszkaniu i oprocz wiecznego sciagania butelek szmponow i tym podobnych bzdetow zeby ja moc wyszorowac;) do niczego wiecej nie byla potrzbna-krotko mowiac swietnie zbieral sie na niej brod,teraz mam wszystko na podlodze i poprostu moge sobie oplukac to woda a nie musze polek szorowac.Oczywiscie wszystko zalezy od upodoban potencjalnego mieszkanca;)
Co do umuwalek nablatowych-widzialam piekna LA FONTANA(NIE ZNAM CENY)I OCZYWISCIE LUBIE MOJE:lol2:-gorna lazienka KOLO ,dolna Vileroy&Bach;).Wszystko zalezy ile chcesz wydac;)

Beata Weronika
06-12-2012, 09:57
No wlasnie-ja prosilam,ja blagalam,ja rysowalam hydraulikowi i tak zapomnial i zrobil po swojemu...Pozniej bylo juz za pozno.Ja jestem zwolennikiem minimalizmu i mnie poleczki nie kreca co oczywiscie nie oznacza ze innych nie moga...;)
Uwazam ze ta piekna mozaika kolo wanny tak przykuje oko ze nie potrzeba poleczek.Nie uwazam ze pod prysznicem jest potrzebna-mialam takowa w pierwszym mieszkaniu i oprocz wiecznego sciagania butelek szmponow i tym podobnych bzdetow zeby ja moc wyszorowac;) do niczego wiecej nie byla potrzbna-krotko mowiac swietnie zbieral sie na niej brod,teraz mam wszystko na podlodze i poprostu moge sobie oplukac to woda a nie musze polek szorowac.Oczywiscie wszystko zalezy od upodoban potencjalnego mieszkanca;)
Co do umuwalek nablatowych-widzialam piekna LA FONTANA(NIE ZNAM CENY)I OCZYWISCIE LUBIE MOJE:lol2:-gorna lazienka KOLO ,dolna Vileroy&Bach;).Wszystko zalezy ile chcesz wydac;)
No oczywiscie nieduzo :( Na vileroya mnie nie stac. Malenka umywalka ktora mi sie podoba to 1100 zl :(
Masakra

Sharlotka
06-12-2012, 15:21
Beata,
czytałam o wannie - teraz musisz dopilnować, żeby jej nie sprzedali przed Twoim przyjazdem:)

A co do umywalek, wc itp - ja wychodzę z założenia, że to tylko ceramika, więc ma być dobrej jakości, wytrzymała, praktyczna, ładna, ale niekoniecznie w kosmicznych cenach - głowa do góry, na pewno znajdziesz coś ładnego!

Znasz?

http://www.superceramika.pl/

fajne modele, niskie ceny.

GUMISIOWA
08-12-2012, 11:05
No oczywiscie nieduzo :( Na vileroya mnie nie stac. Malenka umywalka ktora mi sie podoba to 1100 zl :(
Masakra

"Pomagam" teraz robic lazienke-zrobilam projekt i zalozenie budzetowe bylo-ma byc ladnie w miare solidnie-na luksusy klienta nie stac.Kupilysmy piekny gres w moim zaprzyjaznionym sklepie-pan roi mi dobre ceny,porzadny stelarz podtynkowy bo tego nie da sie wymienic bez demolki lazienki a przesliczna umywalke nablatowa(notabene podrobka Vileroy-a)kupilysmy w Castoramie za 320 zlotych-jeszcze nie zamontowana bo glazurnik zaczyna prace w poniedzialek ,ale kazdy kto widzial umywalke mysli ze kosztowala kosmos.
Klientka wyszla z zalozenia sciany beda piekne i bardziej "ekskluzywne" a jak bedzie miala na prawdziwego Vileroya i bedzie ja to krecic to latwo wymieni.Ja w kazdym razie uwazam ,ze nie ma takiej potzrby bo jak widac mozna kupic piekna rzezc i taniej;)Trzeba tylko dobrze poszukac i myslec aby ewentualna wymiana nie byla zwiazana z demolka;)
Mysle ,ze napewno cos znajdziesz;)
Ja bede podgladac i kibicowac bo Twoja lazienka bedzie piekna-tego jestem pewna bo pomysl znakomity i nietuzinkowy

Beata Weronika
12-12-2012, 08:40
Hej dziewczny,
Pan ze sklepu gdzie mozna zakupic wanne rita na moja prosbe sprawdzil czy jej kolor jest zblizony do V&B subway 2.5 i do umywalek nablatowych roca i napisal ze to dwie rozne biele. Duza roznica jego zdaniem.
Teraz nie wiem czy bedzie mi to przeszkadzac bardzo czy machnac reka. Pewnie po jakims czasie w ogole nie zwroce na to uwagi ale na poczatku znajac mnie nie bede mogla o niczym innym myslec tylko o tym. Kiepsko.
Od nastepnego tygodnia bedzie kladzona plytka z cegly na scianie.
A w ogole to mam kiepskie mysli :( Czytam dzienniki budowy i wszystkie domy wydaja mi sie byc takie składne i symetyczne i o jakies 60 metrow mniejsze niz nasz. Taki kolos nam wyszedl. Czytalam u pinacolady chyba o zuzyciu gazu. Mamy wlaczony juz piec wiec juz sie stresuje. Musze przywyknac ze w zime oplaty beda duze a nie rozlozone proporcjonalnie przez caly rok.
O takie mam ostatnio mysli :(

ivy17
12-12-2012, 09:13
Beatko ale ty tych bieli nie bedziesz przeciez miała blisko siebie bardzo, masz duża lazienke i beda one w rożnych miejscach. Duzo pewnie dez bedzie zalezalo od swiatla a msz kilka zródeł...najlepiej jak pojedziesz i sama sprawdzisz czy to aż taka roznica i czy widac ja tez w tej odległościw której bedą u Ciebie sprzęty a nie jeden przyłożony do drugiego ;)

Co do ogrzewania to przy dużym domy zawsze trzeba sie liczyc z jakimiś kosztami, pytanie z jakimi zalezy od zródeł ciepla i zastosowanych technologi budowy i ogrzewania. Jaki macie duży dom ??
A miałas robione OZc czy jak to tam sie nazywa z wyliczeniem zapotrzebowania dla domu ?? daje to jakis obraz i pozwala odpowiednie dobrać elementy ukladu grzewczego :-)
Moi znajomi po pierwszym sezonie wiedząc ile mniej wiecej placa za ogrzewanie narzucili sobie taki rygor ze w lecie gdzie rachunki są mniejsze odkładaja czesc aby własnie rozłożyc sobie te tematy równomiernie. No i oczywiście rachunki miesieczne bo jest mniejszy szok niz potem wyrównanie ;)

Sharlotka
12-12-2012, 09:17
Beata,
musisz sama zobaczyć wannę i pozostałą ceramikę, i porównać odcienie - zresztą wannę planujesz przecież na innej ścianie, niż umywalki - może to nie będzie aż tak duża różnica.

Ej, do pionu Cię trzeba widzę postawić!!!
Dom piękny, przemyślany, już za niedługo się przeprowadzasz, a Ty narzekasz.
Ciesz się tym, co masz - doceń to!!!
Co z tego, że niektórzy mają mniejszy metraż?'
Wy macie taki, jaki Wam odpowiada i jaki spełnia Wasze marzenia!!

U nas zużycie gazu będzie pewnie spore, nastawiam się na 800 zł/ miesięcznie – ale to przecież przez max 5 miesięcy w roku, czyli 4000 zł.
Czynszu płacę obecnie o wiele więcej za małe mieszkanko!

Tak trzeba do sprawy podchodzić – optymistycznie!!!:)

Sharlotka
12-12-2012, 09:25
O właśnie, Ivy dobrze pisze – my zamierzamy co miesiąc przeznaczać na poczet rachunków za ogrzewanie po 500 zł i wpłacać na osobne konto, tak, żeby nie było „szoku finansowego” zimą!

GUMISIOWA
12-12-2012, 11:36
Dziewczyny-co do rachunkow....
My mieszkamu rok ,powierzchnia domu 180 metrow,parter-optwarta przestrzen,gora-wiadomo sypialnie.Mamy piec gazowy i kominek z plaszczem wodnym.Od roku nie wlaczylismy gazu tzn,mam do grzania wody i gotowania ,ale ogrzewalismy kominkiem z plaszczem.Dodam ze u nas w gorach moze byc naprawde zimno i wietrznie-prawdziwa zima ze sniegiem do pol wysokosci tarasowki.Przy tememraturach -24 stopnie (w zeszlym roku) u nas przy kominku utrzymywalo sie -parter 23 stopnie,sypialnie 19 stopni.
Grzalismy przez 6 miwsiecy i spalilismy drewna za 1800 zlotych- to 300 na miesiac-mysle ze niezle.
Do tego gaz ktory place oczywiscie miesiecznie okolo 160 zlotych za grzanie wody do kranow i gotowania...
No i oczywiscie te komentarze w trakcie budowy ze dom,ze nie ogrzejemy-te same osoby rozbieraja sie teraz u mnie i mowia -ale macie goraco....

GLOWA DO GORY BEDZIE DOBRZE!!!!!

Ja mam na dole Subway-a-kibelek i nie widze roznicy co do Roci z ktorej robimy lazienke u znajomej...

Sharlotka
12-12-2012, 11:46
Gumisiowa,
to bardzo niskie koszty, gratuluję - tyle, że żeby grzać w kominku z płaszczem wodnym, to trzeba niestety być w domu - a większość z nas wychodzi około 7.00 i wraca o 17.00:(

aaaa, ja też "uwielbiam" teksty typu: taki duży dom??? wiecie, ile ogrzewanie kosztuje???
najlepsze, że to opinia ludzi, którzy mieszkają albo w bloku, albo w starych 30-40 letnich budynkach budowanych wg kompletnie innej niż obecna technologii:)

GUMISIOWA
12-12-2012, 12:18
Gumisiowa,
to bardzo niskie koszty, gratuluję - tyle, że żeby grzać w kominku z płaszczem wodnym, to trzeba niestety być w domu - a większość z nas wychodzi około 7.00 i wraca o 17.00:(

aaaa, ja też "uwielbiam" teksty typu: taki duży dom??? wiecie, ile ogrzewanie kosztuje???
najlepsze, że to opinia ludzi, którzy mieszkają albo w bloku, albo w starych 30-40 letnich budynkach budowanych wg kompletnie innej niż obecna technologii:)

A WCALE ZE NIE;) ;)Caly myk w tym aby rozgrzac wode w podlogowce i obiegowce.My pakujemy do kominka na maxa i tak sie pali przez dobre kilka godzin a podlogowka pieknie oddaje cieplo rownomiernie i inaczej niz grzejniki co widze na pietrze.
Wieczorem okolo 20.00 wrzucam dobrych kilka klockow i do 9 rano -zero dokladania,rano wciaz jeszcze sie zarzy a temperatura w obiegu na tyle wysoko ze w domu cieplo.;)
No musze powiedziec ze to byl jedna z najlepszych decyzji jakie podjelismy.No i przeciez mnie pomomo bycia teraz kura domowa;)tez zdaza sie wychodzic z domu;)-czasem nie mam nas cala niedziele ,wracamy wieczorem i w domu nadal cieplo -dorzucam nastepne klocki wieczorem i jest git;)
No oczywiscie nie mowie ze to najlepsze rozwiazanie i najtansze-wogole byloby super zeby wlaczyc gaz i nie placic;););)

Sharlotka
12-12-2012, 12:23
No tak, ale jednak rano trzeba porządnie rozpalić w kominku - już widzę, jak ja lub mąż o 6.00, w biegu, jeszcze mamy na to ochotę i czas:)

GUMISIOWA
12-12-2012, 12:26
No tak, ale jednak rano trzeba porządnie rozpalić w kominku - już widzę, jak ja lub mąż o 6.00, w biegu, jeszcze mamy na to ochotę i czas:)

E tam,E tam-dla tych 300 miesiecznie moge wrzucic;)-a jak sie juz pali to rozpalac nie musze poprostu zar sam rozpala dorzucone klocki;)

Sharlotka
12-12-2012, 12:36
no ja wiem, argument finansowy za tym bardzo przemawia:)

ivy17
12-12-2012, 13:20
E tam,E tam-dla tych 300 miesiecznie moge wrzucic;)-a jak sie juz pali to rozpalac nie musze poprostu zar sam rozpala dorzucone klocki;)

to ja zapytam jak kosztowo wam wyszedl ten kominek i akcesoria do niego ...nie chodzi mi o podłogówkę tylko o kominek+ automatykę do tego ...chodzi mi jaki jest koszt instalacji takiej zeby można tym grzac...bo w kominkach nie mam rozeznania. Bede wdzięczna za info.

GUMISIOWA
12-12-2012, 13:32
to ja zapytam jak kosztowo wam wyszedl ten kominek i akcesoria do niego ...nie chodzi mi o podłogówkę tylko o kominek+ automatykę do tego ...chodzi mi jaki jest koszt instalacji takiej zeby można tym grzac...bo w kominkach nie mam rozeznania. Bede wdzięczna za info.

Kominek-dosc duzy z szyba panoramiczna bez slupka(tutaj niestety za te estetyczna przyjemnosc trzeba doplacic)+cala reszta = okolo 11 000(troche po znajomosci)-gdybys chciala dokladnie musze poszperac w dokumentach albo kolega ktory pracuje w firmie z kominkami(tam tez kupilismy)zrobi wycene na dzien dzisiejszy;)

ivy17
12-12-2012, 14:06
Kominek-dosc duzy z szyba panoramiczna bez slupka(tutaj niestety za te estetyczna przyjemnosc trzeba doplacic)+cala reszta = okolo 11 000(troche po znajomosci)-gdybys chciala dokladnie musze poszperac w dokumentach albo kolega ktory pracuje w firmie z kominkami(tam tez kupilismy)zrobi wycene na dzien dzisiejszy;)

bardzo fajnie to cenowo wychodzi z kosztami ogrzewania, ja sie boję samego palenia :sick: my chyba jako jedynie na tym forum nie chcieliśmy kominka :sick: raz z ja sie bronię przed zabawą w palenia bo wiem ze wszystko spadnie na mnie a dwa ze moj P. powiedział ze on sie tym zajmować nie bedzie...ma złe doświadczenia z piecami kaflowymi i innymi akcesoriami do ogrzewania ;) Wiem ze mogą byc piękne realizacje, i ze nie trzeba palic codziennie itp.ale nasz budżet na dom jest mikroskopijny i dla samej dekoracji wydac kilkanaście tysi jakoś nie ukrywam nie mogę :sick:
Jednak twoje dzisiejsze informacje troche zaczynaja zmieniac mój pogląd... :rolleyes: zwłaszcza że mozna to przecież połaczyc z gazem jak by nas nie było w domku...

Beata Weronika
12-12-2012, 14:16
Kominek-dosc duzy z szyba panoramiczna bez slupka(tutaj niestety za te estetyczna przyjemnosc trzeba doplacic)+cala reszta = okolo 11 000(troche po znajomosci)-gdybys chciala dokladnie musze poszperac w dokumentach albo kolega ktory pracuje w firmie z kominkami(tam tez kupilismy)zrobi wycene na dzien dzisiejszy;)
Dzieki dziewczyny. My bedziemy miec zwykly kominek poniewaz tak jak Sharlot moj maz uwazal ze jak nie ma nas w domu ciezko bedzie zadbac o cieplo przy kominku z płaszczem. Obecnie piec bierze 8m3 gazu a w domu jest 12 stopni!! Mamy trojszybowe okna i styropian 18 albo 20 juz nie pamietam. Ale mysle ze to przez kubature. Dziewczyny ja mam 215 metrow i slowo honoru ja nie wiem gdzie sa te metry. Mam pralnie oczywiscie jak kazdy kto ma dom, prawda? Mam łazienke osobna dla szkraba naszego i dwie sypialnie oprocz sypialni rodzicow. Mam oczywiscie jadalnie i duzy salon i garderobe i spizarnie. I that is all. Nie mam bilardowni, silowni, sauny, basenu, werandy oranzerni. A no i kotłownia jest.
Tyle wyszło metrow.
I wiecie co mysle o nowym domu. Bedzie mniejszy o jakies 35 metrów. Zresztą jak mały nie bedzie miec rodzenstwa to ten trzeci pokoj na guzik jest nam potrzebny.
Echh, w dupe na raki z tym wszystkim :(
Do tego dochodzi jeszcze ze ja jakas niespojna jestem. Tyle rzeczy mi sie podoba! Jestem zachwycona domem z tarasem - iskanny. A przeciez zawsze chcialam pietrowy. A teraz mysle boszzze, po tych schodach to sie zatyramy złazic z małym w te i we wte. No mowie wam jakieś chwilowe rozdwojenie mam :( Ale przejdzie pewnie.

Sharlotka
12-12-2012, 14:35
Ej, ej, nie załamuj się!!!
Ja też mam z 200 m2 powierzchni użytkowej – po podłodze więcej, bo skosy.

I to wcale nie jest dom – kolos!!!!
Tylko wygodny dom dla 4-osobowej rodziny.
Chciałam, by nasza sypialnia i pokoje dzieci były w miarę wygodne, nie mikroskopijne, chciałam średniej wielkości salon (35 m – tak tak, dla mnie to nie jest kolos, a średni metraż – bo w salonie mam kominek, który wymaga, by z przyczyn bezpieczeństwa zachować pewną odległość od kanap/ stolika kawowego, mam przecież wyjście na taras z salonu, więc nie mogę zagracić go meblami), osobną jadalnię, dwie łazienki, no i chciałam dodatkowy pokój – gdyby w przyszłości któreś z rodziców miało z nami zamieszkać.

I się zbiera tych metrów.
Ale szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie, by mój dom miał mieć powiedzmy 130-140 m2.
No, może 170 -180 metrów byłaby optymalna.
Więc nie jesteś sama:)

A schody UWIELBIAM, dodają domowi uroku – więc nie chciałam mieć parterówki:)

ivy17
12-12-2012, 14:39
A przeciez zawsze chcialam pietrowy. A teraz mysle boszzze, po tych schodach to sie zatyramy złazic z małym w te i we wte.

Mały za chwilę nie bedzie taki mały i sam sobie da radę, bez pomocy mamy ;)

Sharlotka
12-12-2012, 14:41
no, a chwilowy spadek formy i podejście do tematu pt: w dupę na raki - przechodzi uwierz mi każdy:):)
To zmęczenie budową po prostu.

ivy17
12-12-2012, 14:44
no, a chwilowy spadek formy i podejście do tematu pt: w dupę na raki - przechodzi uwierz mi każdy:):)
To zmęczenie budową po prostu.

najwazniejsze ze Wam sie podoba domek, ze dla Was bedzie funkcjonalny bo pod tym kątem go budujecie...nie ma chyba reguły ile metrów jest to za malo a ile za dużo..kazdy ma inne potrzeby, styl zycia , inne dochody. Kwestia znalezienia swojego złotego środka..tak aby mieszkało sie przyjemnie :-)

Sharlotka
12-12-2012, 14:58
najwazniejsze ze Wam sie podoba domek, ze dla Was bedzie funkcjonalny bo pod tym kątem go budujecie...nie ma chyba reguły ile metrów jest to za malo a ile za dużo..kazdy ma inne potrzeby, styl zycia , inne dochody. Kwestia znalezienia swojego złotego środka..tak aby mieszkało sie przyjemnie :-)

AMEN:):) - doskonale powiedziane, Ivy!
Nie ma co oglądać się na innych, tylko realizować swoje marzenia, wg swoich możliwości i potrzeb!

Beata Weronika
12-12-2012, 15:32
AMEN:):) - doskonale powiedziane, Ivy!
Nie ma co oglądać się na innych, tylko realizować swoje marzenia, wg swoich możliwości i potrzeb!
Iwonko, rzeczywiście super napisałas tylko że....ile to jest tej kasy żeby starczyło na: gaz, utrzymanie ogrodu, nianie, samochody dwa, kredyt, zajecia dziecka albo dzieci. Ja wlasnie nie wiem czy mnie stac czy nie stac na ten dom. Moze sie przeliczylismy i gdybysmy mieszkali przy tym metrze to raz ze nie trzebabyloby miec dwoch samochodow, dwa miec pomocy bo choc ja lubie sprzatac i lubie miec w okol siebie porzadek to ja naprawde watpie czy mi sie uda o to samej zadbac.. Oczywiscie ze to bylo moje marzenie, miec dom duzy zeby nie potykac sie o meble tak jak teraz i zeby miec przestrzen i moc poganiac sie z synkiem na niej ale ... czy nie zje mnie myslenie czy mnie na to stac?
Strasznie marudze wiem.

GUMISIOWA
12-12-2012, 16:11
bardzo fajnie to cenowo wychodzi z kosztami ogrzewania, ja sie boję samego palenia :sick: my chyba jako jedynie na tym forum nie chcieliśmy kominka :sick: raz z ja sie bronię przed zabawą w palenia bo wiem ze wszystko spadnie na mnie a dwa ze moj P. powiedział ze on sie tym zajmować nie bedzie...ma złe doświadczenia z piecami kaflowymi i innymi akcesoriami do ogrzewania ;) Wiem ze mogą byc piękne realizacje, i ze nie trzeba palic codziennie itp.ale nasz budżet na dom jest mikroskopijny i dla samej dekoracji wydac kilkanaście tysi jakoś nie ukrywam nie mogę :sick:
Jednak twoje dzisiejsze informacje troche zaczynaja zmieniac mój pogląd... :rolleyes: zwłaszcza że mozna to przecież połaczyc z gazem jak by nas nie było w domku...

No wlasnie-mozna polaczyc z gazem-tak jest u nas.Jesli zaprogramuje na zegarze od gazu ktory polaczony jest z kominkiem ze chce miec w domu np.22 stopnie i w kominku sie pali a temperatura spadnie do 20 stopni to automatycznie wlaczy sie gaz i dogrzeje te 2 stopnie wiec rachunki tez nie beda kosmiczne.
Ja musze przyznac ze kominkiem z plaszczem bylam przerazona i bronilam sie rekami i nogami,decyzja byla ze bedzie normalny,ale poszlismy do znajomych ktorzy mieszkali juz w domu pol roku,wiele rzeczy mieli niedokonczone m.in kominek z plaszczem kupiony ale nie mieli kasy na montaz wiec stal w rogu salonu i czekal a grzali gazem.Przyszlam do nich ten kominek ogl;adnac bo mnie moj maz nagabywal o ten z plaszczem no i przyszla zona kolegi i dla przekonania mnie przyniosla rachunek za gaz...Przed montazem kominka za okres 2 miesiecy 2100 zlotych, po montazu -420zlotych przy 4 osobowej rodzinie i domku 160 metrow.No coz jej razhunek mnie przekonal do plaszcza wodnego.

GUMISIOWA
12-12-2012, 16:16
A po za tym jako osoba zamieszkujaca juz dom wiem ze jak juz mieszkamy to musimy sie organizowac z kasa na wszystko czy chcemy czy nie..
Dla pocieszenia ja w tej chwili jestem w domu na nieplatnym macierzynskim i moj maz urzymuje nasza trojke i dom i nie jest prezesem;)

Pewnie ze na luksusy teraz nie mam,ale zyc sie da a jak wroce do pracy to bede dalej szalec;)

Sharlotka
12-12-2012, 18:42
Gumisiowa,
po ile kupujecie drewno?
Bo zużyliście go zaskakująco mało, albo było bardzo tanie, skoro za pół roku wyszło Wam tylko 1800 zł.

Mam koleżankę, która ogrzewała dom tylko kominkiem w ubiegłym roku (120 m2) - dopiero w tym roku podłączyli im gaz - zapłaciła ponad 2500 zł za drewno, wieczorem było ciepło, a rano w domu miała 15 stopni:(

Sharlotka
12-12-2012, 18:49
Beata,
zobaczysz, jak się wszystko ułoży - przecież odpadną Wam koszty czynszu, a opiekunki mały nie będzie mieć do lat 18-tu, a do trzech lat, prawda?

julianna16
12-12-2012, 19:42
Widzę Beato, że i Ciebie dopadło... No to rzucam koło ratunkowe :D
Nasz dom ma...225 metrów + 38 metrów garażu. Był i tak zmniejszany (projekt indywidualny). Jest dopasowany do naszych preferencji, stylu życia i planów. Rozmiary domu mogą zaskakiwać, bo kuchnia ma niespełna 10 metrów, mamy tylko 2 łazienki, a salon wraz z jadalnią liczy sobie 31 metrów. Nie mam też sauny, bilardowni, oranżerii i sali bankietowej ;). Dużą mamy sypialnię, garderobę i gabinet, bo mam duuuuużo ciuchów, duuuużo książek i dokumentów zawodowych :D. Mam też w planach kącik szwalniczo-scrapkowy. Sypialnia wyszła duża (25 m pow. użytkowej), bo inaczej się nie dało. Może wykombinuję tam jakiś kącik fitnes, choć może być trudno, bo są skosy po obu stronach.
Co do wielkości domu miałam tylko raz wątpliwości... gdy dom już powstawał, a my straciliśmy nadzieję na potomstwo. Pamiętam do dzisiaj jak siedzieliśmy na ławce zbitej przez budowlańców z desek, a ja smęciłam, po co nam ten ogromniasty dom, skoro będziemy w nim siedzieć sami :(. Mój kochany M. powiedział wtedy, że jeśli nie będziemy w tym domu szczęśliwi to po prostu go sprzedamy i poszukamy szczęścia gdzieś indziej - byle razem :). To proste zdanie było dla mnie jak eureka. Naprawdę. Olśniło mnie, że przecież budując dom nie buduję sobie grobu, w którym muszę spocząć na wieki :). Bardzo chciałabym w nim mieszkać jak najdłużej, ale nie stresuję się jeśli wyjdzie inaczej. Nie przejmuję się też schodami, a mam ich sporo i to bez spocznika (celowo mam jeden pokój na parterze, z wyjściem na ogród by w przyszłości stare kości nie musiały dreptać na górę. Tymczasem pokój będzie moim gabinetem). A... no i jest oczywiście happy end... bo rok później była już z nami Julianna :D.
No to się wywnętrzyłam, choć raczej tego nie lubię, ale chciałam pomóc :hug:
Co do opału, to u nas nie ma gazu :(. Będziemy mieli kocioł na paliwo stałe. My bardzo chcieliśmy mieć kominek z płaszczem wodnym, ale uświadomiono nas, że przy kotle na paliwo stałe taki kominek jest bez sensu (i tu i tu trzeba dokładać do pieca) :D.

Kolorystyką ceramiki nie przejmowałabym się zupełnie. Nie wierzę, że siedząc na tronie będziesz porównywała jego kolor z wanną :lol2:.

ivy17
12-12-2012, 19:47
Nasz dom ma...225 metrów + 38 metrów garażu. Był i tak zmniejszany (projekt indywidualny). Jest dopasowany do naszych preferencji, stylu życia i planów.
.

:jawdrop: wow , jakos nigdy nie doczytałam ze bedziecie mieli tak duży domek ;) po tej kuchni myślałam faktycznie że jest sporo mniejszy, ale tak jak napisalaś jest wiele innych miejsc dla Was uzytecznych w domku :)


Kolorystyką ceramiki nie przejmowałabym się zupełnie. Nie wierzę, że siedząc na tronie będziesz porównywała jego kolor z wanną :lol2:.

:rotfl::rotfl::rotfl:

GUMISIOWA
12-12-2012, 20:09
Gumisiowa,
po ile kupujecie drewno?
Bo zużyliście go zaskakująco mało, albo było bardzo tanie, skoro za pół roku wyszło Wam tylko 1800 zł.

Mam koleżankę, która ogrzewała dom tylko kominkiem w ubiegłym roku (120 m2) - dopiero w tym roku podłączyli im gaz - zapłaciła ponad 2500 zł za drewno, wieczorem było ciepło, a rano w domu miała 15 stopni:(

My palilismy bukiem po 120 zlotych za metr szescienny-kupilismy 15 metrow szesciennych-kubikow,dodam ze byl niewysezonowany i kiepsko sie palil tzn.nieekonomicznie czyli gorzej.

W tym roku kupilismy swierka po 76 zlotych -20 kubikow-jest suche i spala sie szybciej ale tez bardzo szybko nagrzewa sie podloga i grzejniki na pietrze w tepie mega szybkim,oprocz tego mamy buka ktory sie sezonuje -zobaczymy jak wyjdzie po zimie.

Wiesz ci nasi znajomi ktorzy mnie przekonali tez nas i siebie uswiadomili ze nie tylko szkopol tkwi w kominku ale rodzaju przewodnika tzn,grzejnik ,podlogowka.
Tam gdzie maja podlogowke np,w kuchni i przedpokoju maja mega cieplo tam gdzie polozyli panele w salonie maja duzo chlodniej i bardzo teraz zaluja ze nie zrobili podlogowki,wiec mysle ze to temat zlozony.Beton na podlodze dluzej oddaje cieplo bo przez kilka godzin ,nawet jezeli w kominku sie juz wypali a kaloryfer ze sie tak wyraze przygasa;)

Ale nie zebym jakies guru od techniki grzewczej byla:lol2:-poprostu wiem ze mi w pupke cieplo:)

Beata Weronika
12-12-2012, 20:20
Ewo, miód na moje serce rozlalas :)
Jejku, to takie miłe że podzieliłaś się ze mną swoimi przemyśleniami. Tu są sami mili ludzie, wiecie?
Z natury jestem radosna i pogodna i mam w sobie beztroske i naiwność dziecka ale czasem właśnie dopada mnie smęcenie, marudzenie i moge tak na okrągło. Az znow sie odwroci koło i znow widze same pozytywy. Ale wtedy nic nie mowie bo obawiam się mowic o tym ze jest dobrze, zeby nie zapeszac. Wiec na glos mowie wtedy kiedy narzekam :) Moj maz nie ma lekko ze mna no ale tego mu nie przyrzekalam :)
Ewo, jak my zaczelismy planowac dom i jak juz łopata zostala wbita jeszcze nie mielismy dzieci, roznie moglo byc przeciez. Gdyby nie synek pewnie smecilabym niemilosienie mezowi po co nam taka stodola. Teraz przynajmniej jeden pokoj wiecej jest zagospodarowany :) Jeszcze jeden wolny zostaje :)
Anyway, co chcialam powiedziec - niedawno bylam u kolezanki ktora nabyla nowe mieszkanie 52 metry. Ladne. Ukladne. Sloneczne. Ale jak wyszlam pomyslalam sobie jezu jak to extra ze bede miec takie przestrzenie u mnie w domu! I jeszcze trawe mam. A jak sie odgrodzimy jakimis panelami to moge normalnie w majtkach po trawie latac. Ta wizyta utwierdzila mnie w przekonaniu ze dobrze zrobilismy. Ze bedzie nam tam dobrze bo juz tak serdecznie dosyc mam tego scisku w naszymi mieszkanku.
Tylko znow czasem przychodzi mysl czy nas na to wszystko bedzie stac :( Ale sie z tym uporam :)

GUMISIOWA
12-12-2012, 21:03
Oj pewnie ze Was bedzie stac!!!Sam fakt ze budujecie swiadczy o waszej gospodarnosci i samozorganizowaniu!!!!A to oznacza ze poradzicie sobie z utrzymaniem domu.I jak slusznie zauwazylas -kochasz przestrzen wiec po co z niej rezygnowac?
NIC SIE NIE ZALAMUJ BEDZIE DOBRZE!!!!!;)

pestka56
13-12-2012, 21:21
Beata, a ja mówię, że nie stać mnie jest na mieszkanie w mieście. Dom mamy 200 m2 i 30 z kawałkiem garaż. Ogrzewanie z kotła na pellety i kominek w salonie, który bardzo pomaga, bo mój salon + hol ze schodami + kuchnia – wszystko otwarte, to ponad 70m2 i w najwyższym punkcie 5 m wysokości. Naokoło 2000m2 ogrodu i przestrzeń, bo do najbliższego sąsiada ponad 100 m. Kocham tę swobodę i przestrzeń, ptaki, których coraz więcej w miarę jak ogród podrasta. Nie wyobrażam sobie mieszkania w mieście, mimo że się w nim urodziłam i spędziłam 4/5 życia.
Ile musielibyśmy wydać, żeby mieć namiastkę tej wielkości mieszkania w mieście. I potem czynsz !!! Moja mama ma 49m2 mieszkanie w centrum i sam czynsz to 440 zł, a jest dość niski, bo w okolicy żadna wspólnota nie ma niższych opłat niż 500–600 zł. Dodajmy resztę opłat i wychodzi ponad 1000 co miesiąc. byłoby znacznie więcej, gdyby nie mieszkała sama.
Tu mam możliwość regulowania wydatków. Zimą nie muszę wszędzie grzać mocno, ani cały czas. Nie płacę za ścieki, bo mam oczyszczalnię. Woda – to problem bo muszę podlewać ogród. Chyba zrobimy studnię.

Jeśli chodzi o ciepło w domu, to z czasem zmieniły nam się potrzeby i poziom odczuwania ciepło-zimno – 18-19 stopni zimą w domu to dla nas dobra temperatura. W sypialni mamy 15 stopni. Jak robi się cieplej nie mogę spać. Tylko łazienka jest nagrzana 22-24. U moich sąsiadów to samo. Jak komuś za zimno, to proszę ciepłe skarpety i polar.

Beata Weronika
15-12-2012, 22:44
Dzieki Pestko :)
Racja, racja, muszę o tym pamiętać!!

Dziś było spotkanie z stolarzem w sprawie szafki w łazience miedzy innymi. Powiedzial ze takie gigantyczne lusto nie bedzie dobrze wygladac. Ze bedziemy w nim ogladac sufit. I w ogole przyjzalam sie tej lazience i wyglada inaczej niz na wizce. Sciana z lustrem znaczy. Chyba mnie ten stolarz przekonal do zmniejszenia lustra.. Musze pomyslec.

GUMISIOWA
15-12-2012, 23:09
Dzieki Pestko :)
Racja, racja, muszę o tym pamiętać!!

Dziś było spotkanie z stolarzem w sprawie szafki w łazience miedzy innymi. Powiedzial ze takie gigantyczne lusto nie bedzie dobrze wygladac. Ze bedziemy w nim ogladac sufit. I w ogole przyjzalam sie tej lazience i wyglada inaczej niz na wizce. Sciana z lustrem znaczy. Chyba mnie ten stolarz przekonal do zmniejszenia lustra.. Musze pomyslec.

BZDURA,BZDURA,BZDURA!!!

JA mam wielkie i nie ogladam sufitu z prostego powodu ze nie patrze pod sufit-NIE ZMIENIAJ BO BEDZIE PIEKNIE!!!!!!!oCZYWISCIE ZE CALA LAZIENKA SIE ODBIJA RAZEM Z SUFITEM ALE TO DAJE PIEKNE POWIEKSZENIE PRZESTRZENI!!!
Nie daj sobie wmowic bzdur bo czasem ci fachowcy klepia w kolko to samo i jak zobacza cos innego to zaraz krytykuja i komentuja!!!!!

NIE ZMIENIAJ LUSTRA ABSOLUTNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!1

Barbara74
16-12-2012, 23:28
Beata głowa do góry:bye:

Beata Weronika
20-12-2012, 07:33
Dzieki dziewczyny :)
U nas w salonie polozona cegielka na ścianie :) Wyszla ok szału poki co nie ma ale jak bedzie oswietlenie, listwy, schody drewniane to bedzie fajnie.
No i robia sie sufity i ledowe oswietlenie. W holu widzialam i wyszlo super :)

bami
20-12-2012, 18:09
Beato,
nie wiem, jak to możliwe, że Twój wątek umknął mi do tej pory...
Będzie super! Też przymierzałam się do wanny Rita, ale wkurzyło mnie to, że nie można było jej nigdzie zobaczyć....
Pozdrawiam

Barbara74
20-12-2012, 21:30
no dobra ale gdzie zdjęcia

Beata Weronika
20-12-2012, 22:31
Chyba sie zaczeła wykonczeniówka bo właśnie mamy pierwszy fuckup..kużwa.
Fuga do cegly jakas kanarkowa jest. Do wywalenia a troche juz jej jest zrobione. Maz myslal ze jak wyschnie to bedzie jasniejsza. Guzik.
Moze nam wymienia choc to juz troche czasu minelo od jej kupienia jak nie to wlasnie poszla kasa w błoto :mad:. 155733155734155735

Barbara74
21-12-2012, 11:20
w tym świetle trudno ocenić ,ale kanarkowa się wydaje,a cegła jest kremowa ?jakiej firmy? impregnujecie?ja dzisiaj wybieram farby,no i właśnie wybrałam dla mnie katorga a w dodatku jeszcze to liczenie ile,bo malowanie będzie jak wyjedziemy najprawdopodobnie.
Beata idziesz jak burza widzę kominek ,no już wykończeniówka,ale fajnie,ja też się zastanawiam nad fugami ,ale do mojej starej skalnej z elkamino dam szarą ,bo takie ściany wybrałam w salonie i przedpokoju.A kolor to najlepiej w świetle dziennym zobaczyć.
Ty dajesz fugi na równo z cegłami ,bo ja planuję bardziej wgłębione niż cegła

Beata Weronika
21-12-2012, 11:54
w tym świetle trudno ocenić ,ale kanarkowa się wydaje,a cegła jest kremowa ?jakiej firmy? impregnujecie?ja dzisiaj wybieram farby,no i właśnie wybrałam dla mnie katorga a w dodatku jeszcze to liczenie ile,bo malowanie będzie jak wyjedziemy najprawdopodobnie.
Beata idziesz jak burza widzę kominek ,no już wykończeniówka,ale fajnie,ja też się zastanawiam nad fugami ,ale do mojej starej skalnej z elkamino dam szarą ,bo takie ściany wybrałam w salonie i przedpokoju.A kolor to najlepiej w świetle dziennym zobaczyć.
Ty dajesz fugi na równo z cegłami ,bo ja planuję bardziej wgłębione niż cegła
W sztucznym, dziennym w kazdym jest za zolta. Trzeba zeskrobac i polozyc biala. Na szczescie nie jest jej az tak duzo polozonej.
Basiu, to nie cegla, to plytka Vandersanden kolor Lindebloem i fuga wlazi w plytki, plytki wystaja ale nieznacznie.
No wlasnie, wszyscy rzucaja sie na szarosci. Fajne sa ale mi sie juz chyba przejadly. Bede kombinowac cos innego. Zreszta do tej cegly wydaje mi sie szarosc nie pasuje.
Nie impregnujemy.
Cos Ty Basia, idzie wszystko ale wooolno. Nie wiem jaki kolor podlogi wybrac do pokoju goscinnego i synka. I jeszcze tysiac innych zagwozdek mam..

Barbara74
21-12-2012, 13:32
ja miałam dać szary wpadający w niebieski,ale ponieważ fuga w cegłach będzie szara zdecydowałam się na szary,który ` cegłą wygląda fajnie.Szary to baza a dodatki potem z roku na rok zrobią swoje.
Męczy mnie też sypialnia,bo tam chciałąbym kolory ziemi ,mam zasłony,któ®e chcę tam dać i muszę połączyć w całość.

Beata Weronika
21-12-2012, 14:28
ja miałam dać szary wpadający w niebieski,ale ponieważ fuga w cegłach będzie szara zdecydowałam się na szary,który ` cegłą wygląda fajnie.Szary to baza a dodatki potem z roku na rok zrobią swoje.
Męczy mnie też sypialnia,bo tam chciałąbym kolory ziemi ,mam zasłony,któ®e chcę tam dać i muszę połączyć w całość.

Pokaz zasłony :)
A moze beż na ściany?
Albo niebieski?
Albo szary?
155889155890155891

Beata Weronika
21-12-2012, 14:50
Basia, bylas dzis na westwing? Kurcze, jest tam fotel żółty. Nie wiem tylko czy on jest drogi czy nie. Bo kurcze chciałabym go mieć..

Barbara74
21-12-2012, 16:50
Beata zasłony kupiłam kiedyś w LM.Są w kolorze kawy z mlekiem ,ale głównie uwielbiam u nich to ,że są w nich powycinane dziurki i tworzą chyba regularne kwaiatki.W każdym razie światło w ciągu dnia fantastycznie przebija i jest bardzo ciekawy efekt.Natomiast nocą super wyglądają od zewnatrz bo światło przebija ,ja wcześniej nad sypialnia się nie zastanawiałam,bo wiadomo drzwi,kuchnia ,łązienki ważniejsze a sypialnią można się zawsze zająć.
Ale skoro kupuję drogą farbę to wolałabym nie kombinować .No poza tym w końcu i na sypialnie musi przyjść pora.
Ogólnie moja kolorystyka to kolory ziemi ,bądż właśnie błękit,beż ,szary ,krem.
Dzisiaj poszukam sobie czegoś na houzzie ,a w swoich inspiracjach mam kilka:https://lh4.googleusercontent.com/-xEl7Fk_CS0U/UNSPId-ah3I/AAAAAAAAMo4/yAYPpNWY_Ew/s800/4.jpghttps://lh6.googleusercontent.com/-B2ap3jY-ePE/UNSQgMMRJQI/AAAAAAAAMqk/B5BDEjkI0xY/s831/Obrazek%25209.pnghttps://lh3.googleusercontent.com/-aHSNsg04ocw/UNSPPj7UIbI/AAAAAAAAMpo/7yN2EbifB7o/s375/gaslpaintpalette08januf5.jpgta trzecia chyba za zimna
https://lh5.googleusercontent.com/-epPCyz2YruE/UNSPNYN3gWI/AAAAAAAAMpY/l4s3VGM4m08/s600/bia%25C5%2582a%2520sypialnia%2520metalowy%2520sto% 25C5%2582ek%2520deski%2520pod%25C5%2582ogowe%2520d obre%2520projekty-blog.jpgta za biała ale piękna
W sumie nie wiem .Mam dębową podłogę ,białe drzwi ,

julianna16
22-12-2012, 13:42
Beato :)
http://img62.imageshack.us/img62/983/choinkazdrabiny.jpg

Magda 34
22-12-2012, 19:24
http://foto2.m.onet.pl/_m/fb370c0c49ed019c0f1ac544fc10d96e,21,19,0.jpg

ivy17
24-12-2012, 13:22
:hug:

http://img835.imageshack.us/img835/2835/yczeniau.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/835/yczeniau.jpg/)

Beata Weronika
26-12-2012, 20:01
Dziękuję za życzenia!!!
Święta to fantastyczny czas bo spędzony z rodziną :) :)

Moorela
27-12-2012, 20:51
Beata witam się u Ciebie i cieszę się, że tu trafiłam :) będę podglądać :yes:

Beata Weronika
28-12-2012, 07:26
Beata witam się u Ciebie i cieszę się, że tu trafiłam :) będę podglądać :yes:

Moorello witam :) Ja Ciebie podczytuję już długo :) ale się nie ujawniałam. Masz super domek. Zazdroszcze dachu. Tez taki chcialam miec ale architekt przekonywal ze to jest nowosc i radzi zrobic dach po staremu czyli nie do sciany domu tylko pociągnać dłuzej. Architekt generalnie baaardzo zachowawczy a my wtedy kompletnie dziecięco zieloni byliśmy... Szkoda. Wielka. Teraz po ptakach juz jest.
Zaluje ze nie mam oddzielnie komentarzy i dzienniki ale teraz tez na to juz za pozno. Zle sie czyta tak wszystko jednym ciagiem.

Sharlotka
28-12-2012, 07:53
Hej Beata!!

jak wybory, zakupy, decyzje wnętrzarskie?
U mnie pomalutku się wszystko klaruje:) - nie miotam się jak dziki lew w klatce, tylko raczej już wiem, czego chcę:)

Czytałam u Bami o wannie za 11 tysięcy - to też nie mój przedział cenowy - już taką za 3-4 tysiące uważam za drogą i "wymyślną", kusi mnie Marmite, ale muszę zobaczyć je na żywo.

Moorela
28-12-2012, 16:13
Dzięki Beata :) nie zaluj dachu, bo my mieliśmy z nim same problemy i nie wiem, jak dalej pójdzie ;) u Ciebie zapowiadaja się ładne wnętrza, już kilka rzeczy mnie zainspirowało :yes: i zazdroszczę tempa i jasności co do koncepcji, bo jak to Sharlotka ladnie powiedziała, ja miotam się jak lew w klatce...

Beata Weronika
29-12-2012, 16:57
Bylismy dzis w Zielonce zobaczyc Rite. I bierzemy ją. Pewnie lepsza byłaby z wysokim zagłówkiem ale ta jest delikatniejsza niz inne wolnostojące i jest stosunkowo niska a mi sie taka podoba. Nie jest bynajmniej dominujaca. Kolor ceramiki tez jest ok. Ta o ktorej pisalam wczesniej z LM jest zdecydowanie kremowa.
Do tego bedzie subway 2.0 tez tam zamowimy - korzystnie cenowo wychodzi. Brakuje dwóch umywalek nablatowych. V&B odpada, za drogi a catalano tez nie wychodzi mniej niz 800 zl za umywalke niestety :(
Lece szukac czegos.

Sharlotko - pisalam ze mamy juz cegle na scianie ale fuga byla za zolta, udalo sie ja wymienic i teraz bedzie sie z nia maz albo tesc meczyc.
Wybieralismy tez AGD do kuchni dzis. Z piekarnikiem mam zagwozdke. Ide szperac w internecie :)
Maz zrobil tez ledy w korytarzu i wyszlo super :)

bami
29-12-2012, 17:32
Bylismy dzis w Zielonce zobaczyc Rite. I bierzemy ją. Pewnie lepsza byłaby z wysokim zagłówkiem ale ta jest delikatniejsza niz inne wolnostojące i jest stosunkowo niska a mi sie taka podoba. Nie jest bynajmniej dominujaca. Kolor ceramiki tez jest ok. Ta o ktorej pisalam wczesniej z LM jest zdecydowanie kremowa.
Do tego bedzie subway 2.0 tez tam zamowimy - korzystnie cenowo wychodzi. Brakuje dwóch umywalek nablatowych. V&B odpada, za drogi a catalano tez nie wychodzi mniej niz 800 zl za umywalke niestety :(
Lece szukac czegos.

Sharlotko - pisalam ze mamy juz cegle na scianie ale fuga byla za zolta, udalo sie ja wymienic i teraz bedzie sie z nia maz albo tesc meczyc.
Wybieralismy tez AGD do kuchni dzis. Z piekarnikiem mam zagwozdke. Ide szperac w internecie :)
Maz zrobil tez ledy w korytarzu i wyszlo super :)
Beata, czekałem na Twoją relację z Zielonki - chyba odgryzę sobie ucho, że jej w porę nie namierzyłam. Chociaż... Nie jest jeszcze chyba za późno. Nurtuje mnie grubość rantu -na zdjęciu wydaje się być bardzo cienki. Ile ma cm? Napisz coś jeszcze o tej Ricie, jaki ma odpływ?

Beata Weronika
29-12-2012, 18:08
Beata, czekałem na Twoją relację z Zielonki - chyba odgryzę sobie ucho, że jej w porę nie namierzyłam. Chociaż... Nie jest jeszcze chyba za późno. Nurtuje mnie grubość rantu -na zdjęciu wydaje się być bardzo cienki. Ile ma cm? Napisz coś jeszcze o tej Ricie, jaki ma odpływ?
Jest cienki ale weszlam do niej i moze dlatego ze jest gleboka bo nisko przy podlodze ma dno to glowa opiera sie o sciane wanny a ja jestem dosc wysoka. Wanna nie jest duza tak jak inne wolnostojace. Najmniejsza z tych ktore widzialam a jednoczesnie cale nogi moglam wyprostowac.
Odplyw ma w wezszej czesci.

Sharlotka
29-12-2012, 19:33
Beata,
to super, że jesteś zadowolona z wyboru wanny, chociaż......ja pytałam o Marmite na wnętrzach i wg Gumiśki te wanny nie są dobrej jakości:( -ale może to subiektywna opinia?:(

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?208456-Wanny-Marmite-jakie-opinie

Sharlotka
29-12-2012, 19:35
Ja nie widziałam jeszcze "na żywo" żadnej wanny z konglomeratu.
Widziałam za to kilka umywalek z tego materiału - np. firmy ELITA MEBLE - już w sklepach były porysowane i zmatowione:(
Może Marmite używa innego jednak nieco surowca?
W końcu dają 6 lat gwarancji, prawda?

I nie piszę oczywiście tego, by Cię zdenerwować/ podważyć Twoje wybory, wiesz o tym.
Po prostu - spotkałam się z taką opinią, to się nią dzieję, bo obie jesteśmy zainteresowane wannami wolnostojącymi.

Beata Weronika
29-12-2012, 20:01
Ja nie widziałam jeszcze "na żywo" żadnej wanny z konglomeratu.
Widziałam za to kilka umywalek z tego materiału - np. firmy ELITA MEBLE - już w sklepach były porysowane i zmatowione:(
Może Marmite używa innego jednak nieco surowca?
W końcu dają 6 lat gwarancji, prawda?

I nie piszę oczywiście tego, by Cię zdenerwować/ podważyć Twoje wybory, wiesz o tym.
Po prostu - spotkałam się z taką opinią, to się nią dzieję, bo obie jesteśmy zainteresowane wannami wolnostojącymi.

Sharlotko, dzieki ze przesłałaś mi linka. Widziałam go juz ale nikt nie odpowiadal a widze ze wreszcie udalo sie zdobyc toche informacji.
Wiec tak, w sklepie byla umywalka z konglomeratu i rzeczywiscie licho wygladala a na dodatek podczas transportu ulegla uszkodzeniu - ulamala sie. Pan w sklepie nie polecal umywalek, za to wanna wygladala nie gorzej niz ta ktora ogladalam w LM. Rzeczywiscie nie jest jakos szczegolnie gruba ale ... zastanawiam sie jak moglibysmy ja uszkodzic. Jesli dotrze cala to jakos nie widze mozliwosci uszkodzenia wanny, znaczy ukruszenia jej.
A przebarwien nie boje sie, bedziemy ja czyscic tym co jest zalecone.
Ladna jest naprawde ładna.

bami
29-12-2012, 20:03
Beata,
to super, że jesteś zadowolona z wyboru wanny, chociaż......ja pytałam o Marmite na wnętrzach i wg Gumiśki te wanny nie są dobrej jakości:( -ale może to subiektywna opinia?:(

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?208456-Wanny-Marmite-jakie-opinie

gumisiowej super wyszła ta wanna z mozaiką :-) ciekawe, jakiej wanny "użyła".
Teraz przypomniało mi się, ze fajną wannę wolnostojącą miała też Balbina - ale ona ostatnio nie zagląda na forum

Beata Weronika
29-12-2012, 20:57
gumisiowej super wyszła ta wanna z mozaiką :-) ciekawe, jakiej wanny "użyła".
Teraz przypomniało mi się, ze fajną wannę wolnostojącą miała też Balbina - ale ona ostatnio nie zagląda na forum
Gumisiowa Koło a Balbna cos duuzo drozszego od marmite.

bami
29-12-2012, 21:16
... No ależ Ty jesteś przygotowana ;)

Beata Weronika
29-12-2012, 21:35
... No ależ Ty jesteś przygotowana ;)

:)
Hmm, sporo czytałam jak mnie ciąża przybiła do łóżka ale nie az tak znowu duzo. Pomysl budowy domu powstal dwa i pol roku temu. Zaraz po zakupieniu dzialki pobieglismy do architekta a nasza wiedza na temat co chcemy miec byla zerowa. A kurde to droga impreza wiec szkoda ze tak rachu ciachu wszystko u nas przebieglo. Teraz juz zrobilabym inaczej. Wczesniej juz pisalam ze na etapie planowania domu powinnam byla zaplanowac wszystko. Wnetrza tez.

bami
29-12-2012, 21:46
:)
Hmm, sporo czytałam jak mnie ciąża przybiła do łóżka ale nie az tak znowu duzo. Pomysl budowy domu powstal dwa i pol roku temu. Zaraz po zakupieniu dzialki pobieglismy do architekta a nasza wiedza na temat co chcemy miec byla zerowa. A kurde to droga impreza wiec szkoda ze tak rachu ciachu wszystko u nas przebieglo. Teraz juz zrobilabym inaczej. Wczesniej juz pisalam ze na etapie planowania domu powinnam byla zaplanowac wszystko. Wnetrza tez.
U nas było podobnie niestety. Hurraimprowizacja, budujemy dom. Teraz to ja bym.... I tu powinna nastąpić długa lista.
ale z drugiej strony myślę, ze zrobiłam wszystko, co mogłam, by plan się udał. To jest mój max. Dotyczy rownież wyboru sprzętów (vide owa wanna). Po prostu wyżej nerek nie podskoczę pracując, budując, prowadząc dom, wychowując małe dzieci ... Dlatego sobie odpuszczam. Ty tez sobie odpuść. Będziesz miała super dom :-)
zawsze można teoretycznie zrobić coś lepiej - i nie ma co się zamartwiać.

GUMISIOWA
31-12-2012, 05:16
Gumisiowa Koło a Balbna cos duuzo drozszego od marmite.

Beata Weronika-faktycznie jestes przygotowana:lol2:

Z okazji nadchodzacego Nowego Roku-zycze Tobie i wszystkim milym paniom tutaj zagladajacym-duuuuuzo zdrowia,spokoju,radosci z dnia codziennego,samych szczerych i zyczliwych ludzi i takich czasem madrzejszych co bys my sie mogly od nich jeszcze czegos nauczyc,trafionych wyborow budowlano-wnetrzarskich i wooooora pieniedzy!!!!!!

Beata Weronika
31-12-2012, 09:51
Beata Weronika-faktycznie jestes przygotowana:lol2:

Z okazji nadchodzacego Nowego Roku-zycze Tobie i wszystkim milym paniom tutaj zagladajacym-duuuuuzo zdrowia,spokoju,radosci z dnia codziennego,samych szczerych i zyczliwych ludzi i takich czasem madrzejszych co bys my sie mogly od nich jeszcze czegos nauczyc,trafionych wyborow budowlano-wnetrzarskich i wooooora pieniedzy!!!!!!

Jesu Gumisiowa, Ty jakaś wrózka jesteś! Skad wiedziałaś ze tego właśnie potrzebuję najbardziej??? Od poniedziałku przyszłego wracam do roboty. Jeszcze życzcie mi żebym do tego przywykła i nie płakała za dzieckiem.
Dziękuję za życzenia!!!!!!!!!!!!!!

julianna16
31-12-2012, 11:47
Beatko :)
Zatem...
Życzę Ci szybkiej aklimatyzacji na nowo w pracy i byś nie tęskniła za mocno za Maluszkiem :). Z każdym dniem będzie lepiej :hug:
Życzę Ci w Nowym Roku duuużo pozytywnych wzmocnień byś z większą ufnością patrzyła w przyszłość :). Życzę Ci szczęścia, zdrowia, radości i miłości, bo to zestaw gwarantujący pomyślność :D. BĘDZIE DOBRZE :hug:
http://img507.imageshack.us/img507/3654/happyom.jpg

szocik
31-12-2012, 11:54
https://lh4.googleusercontent.com/-a-wXw7P3GIM/UOFuHTBRysI/AAAAAAAABpo/yBkn7RiYFYA/s601/zyczenia.JPG

PS. No i łatwego powrotu do pracy rzecz jasna :)

Beata Weronika
31-12-2012, 12:39
Beatko :)
Zatem...
Życzę Ci szybkiej aklimatyzacji na nowo w pracy i byś nie tęskniła za mocno za Maluszkiem :). Z każdym dniem będzie lepiej :hug:
Życzę Ci w Nowym Roku duuużo pozytywnych wzmocnień byś z większą ufnością patrzyła w przyszłość :). Życzę Ci szczęścia, zdrowia, radości i miłości, bo to zestaw gwarantujący pomyślność :D. BĘDZIE DOBRZE :hug:
http://img507.imageshack.us/img507/3654/happyom.jpg
No poryczałam się normalnie!! Serio mówie!
Wygląda na to że się tu odkryłam za bardzo bo mnie kurde znacie!
Z większą ufnościa...tak, to życzenia specjalnie dla mnie..
Dziękuję Ci Ewo.

GUMISIOWA
31-12-2012, 15:04
Jesu Gumisiowa, Ty jakaś wrózka jesteś! Skad wiedziałaś ze tego właśnie potrzebuję najbardziej??? Od poniedziałku przyszłego wracam do roboty. Jeszcze życzcie mi żebym do tego przywykła i nie płakała za dzieckiem.
Dziękuję za życzenia!!!!!!!!!!!!!!

Nooooo to tez Ci TEGO ZYCZE;)
Ja na etapie powolnego rozgladania sie za praca-za punkt honoru postawilam sobie powrot do zycia;)w nadchodzacym roku;)
BUZIALKI:hug:

julianna16
01-01-2013, 21:07
Beato :),
Nie ma niczego złego w tym, że lepiej się poznajemy :). Dzięki temu możemy sobie lepiej pomagać :hug:

Przyszłam zapytać czy kupiłaś już subway'a? Tak sobie myślę, że przy Ricie i tych umywalkach (jeśli faktycznie się na nie zdecydujesz) może przydałoby się coś z delikatniejszą deską?
Może catalano sfera?
http://img03.allegroimg.pl/photos/oryginal/29/12/60/16/2912601613
Źródło (http://allegro.pl/catalano-sfera-vssfn-miska-wiszaca-z-d-wol-nowosc-i2912601613.html)

Beata Weronika
02-01-2013, 20:24
Ewa maz zachwycony tym kibelkiem. Musze go zobaczyc. Czy on jest wygodny?
Ja potrzebuje dwa, to jeden moglby byc ten wlasnie na gore a na dol do wc subway, tylko jaka umywalka do subwaya mala bedzie pasowac?
Musze nad malym wc pomyslec koniecznie.

bami
02-01-2013, 20:24
Beato :),
Nie ma niczego złego w tym, że lepiej się poznajemy :). Dzięki temu możemy sobie lepiej pomagać :hug:

Przyszłam zapytać czy kupiłaś już subway'a? Tak sobie myślę, że przy Ricie i tych umywalkach (jeśli faktycznie się na nie zdecydujesz) może przydałoby się coś z delikatniejszą deską?
Może catalano sfera?
http://img03.allegroimg.pl/photos/oryginal/29/12/60/16/2912601613
Źródło (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fcatal ano-sfera-vssfn-miska-wiszaca-z-d-wol-nowosc-i2912601613.html)

Widzę, że nie tylko mnie się podoba... zwłaszcza ta cienka deska mnie ujęła :-) już nie mogę się doczekać, kiedy przyjdzie (czekam już 2 tyg :-( )

Beata Weronika
02-01-2013, 20:26
Ogien w domu :)
157835

lucka6
02-01-2013, 20:45
cześć,

witam się nieśmiało i ja w Twoim dzienniku, od jakiegoś czasu podczytuję i bardzo mi się podoba :yes:

Kominek (zwłaszcza zapalony) chyba każdego cieszy :)

pozdrawiam serdecznie!!

Moorela
02-01-2013, 21:10
Ale masz piękny wkład kominkowy... :)

Beata Weronika
03-01-2013, 08:48
cześć,

witam się nieśmiało i ja w Twoim dzienniku, od jakiegoś czasu podczytuję i bardzo mi się podoba :yes:

Kominek (zwłaszcza zapalony) chyba każdego cieszy :)

pozdrawiam serdecznie!!

Ojej jak miło! Ja Twoj dziennik tez przeczytałam od deski do deski. I tez chcialam przeniesc komentarze z dziennika ale kurde, to duzo roboty.
Witam i czekam na komentarze i opinie i głosy :)

Beata Weronika
04-01-2013, 09:13
Schody teraz na tapecie. Maz zrobil dwie koncepcje szyby. Jedna zaklada ze mamy dwie szyby zamontowane przy suficie a druga ze jest ich trzy sztuki. O ile wersja z dwoma wydaje sie byc lepsza wizualnie to nie wiem czy nie bedzie za potezna, za ciezka to oczywiscie tez. Wersja z dwoma szybami oznaczalaby ze duza szyba wazy ponad 90 kg.
Umieszcze te rysunki na watku ze schodami tez. 158080158081158082

Sharlotka
04-01-2013, 13:12
Beata,

cudny wkład!!!!!!!

Podaj proszę model/ firmę - no jest tak obłędny, że chętnie go od Ciebie skopiuję!!!!

Co do schodów - wiesz, obie wersje są fajne, tak naprawdę nie ma ogromnych różnic. A co fachowcy mówią???

Beata Weronika
04-01-2013, 15:31
Beata,

cudny wkład!!!!!!!

Podaj proszę model/ firmę - no jest tak obłędny, że chętnie go od Ciebie skopiuję!!!!

Co do schodów - wiesz, obie wersje są fajne, tak naprawdę nie ma ogromnych różnic. A co fachowcy mówią???

Wkład jest z firmy kratki - 90x45 cm o ile pamietam.

Fachowcy - nie ma takowych. Maz sam bedzie sie z tym zmagal ale nie wiemy ktora wersja bedzie lepsza.

bami
04-01-2013, 21:09
Beata,
Obie wersje są świetne. Ja bym w tym układzie wybrała wersję bardziej ekonomiczną :-) myślałaś o przyciemnianym szkle? Np. Mocca? Grafit?

jak czytam o mężach, którzy np. Sami robią barierkę (zakładam, ze nie jest szklarzem - wtedy to oczywisty mus), to sie zastanawiam, czy ja nie popełniłam jakiegoś błędu ;)

pestka56
05-01-2013, 01:08
Beatko, uściski noworoczne choć spóźnione
158359

W sprawie barierki do schodów podpytaj Malkul. Oni też sami robili.

Moorela
05-01-2013, 06:26
Beata,
Obie wersje są świetne. Ja bym w tym układzie wybrała wersję bardziej ekonomiczną :-) myślałaś o przyciemnianym szkle? Np. Mocca? Grafit?

jak czytam o mężach, którzy np. Sami robią barierkę (zakładam, ze nie jest szklarzem - wtedy to oczywisty mus), to sie zastanawiam, czy ja nie popełniłam jakiegoś błędu ;)

Hahaha!!!!!!! :D

Beata Weronika
05-01-2013, 08:04
Beata,
Obie wersje są świetne. Ja bym w tym układzie wybrała wersję bardziej ekonomiczną :-) myślałaś o przyciemnianym szkle? Np. Mocca? Grafit?

jak czytam o mężach, którzy np. Sami robią barierkę (zakładam, ze nie jest szklarzem - wtedy to oczywisty mus), to sie zastanawiam, czy ja nie popełniłam jakiegoś błędu ;)

Aj tam świetne. Gdzie jest krytyka? :) Ekonomiczna bedzie z dwoma szybami chyba bo nie trzeba bedzie wiecej mocowan ale nie wiem czy taka duza szyba moze byc zamocowana jedynie na dwoch mechanizmach.
Przyciemniane chyba nie. Ja bym chciala zeby w ogole nie bylo barierki ale tak sie nie da. Najmniej inwazyjne wydaje mi sie bedzie wlasnie to szklo.

Daj spokoj, maz ma poprostu zaciecie, majsterkowanie, projektowanie to jego pasja. A Twoj maz pewnie ma inne zalety ktorych moj nie posiada.

Beata Weronika
05-01-2013, 08:39
Beatko, uściski noworoczne choć spóźnione
158359

W sprawie barierki do schodów podpytaj Malkul. Oni też sami robili.

Pestko, Malkul ma zupelnie cos innego. Nasza ma byc montowana do sufitu. Ja nie wiem tylko czy dac dwie czy trzy szyby. Ktora wersja wyglada wg Was lepiej? Jak zamontowac to maz juz wie.

lucka6
05-01-2013, 09:23
Ja głosuję za 2 szybami :)

Sharlotka
05-01-2013, 09:34
Beata,
takie rozwiązanie - z 2 szybami - przynajmniej ja się dopatrzyłam dwóch, nie trzech, na poniższych zdjęciach - zastosowała Katarzyna Arsenowicz:

http://www.arsenowicz-design.pl/projekty.html

https://lh4.googleusercontent.com/-nDG7DcEEHtc/UOfzYSp3L-I/AAAAAAAAIz4/bVADtM26n8c/s800/Arsenowicz%2520schody1.jpg

https://lh4.googleusercontent.com/-MHWl-s6US00/UOfzYCbswKI/AAAAAAAAIz0/bXaoyLC0C58/s800/Arsenowicz%2520schody.jpg

https://lh3.googleusercontent.com/-NX5h9HpQOP4/UOfzWu5xdcI/AAAAAAAAIzs/KZCtZD83DLM/s455/Arsenowicz%2520schody2.jpg

Beata Weronika
05-01-2013, 09:41
Sharlotko - o kurde! Zaje...e projekty!!
Szkoda ze nasze schody tak nie beda wygladac :(
Zaraz mezowi pokaze. Ale super!

Sharlotka
05-01-2013, 09:45
Przecież Wasze będą jeszcze ładniejsze, bo dywanowe!!!:)

Beata Weronika
05-01-2013, 09:55
Przecież Wasze będą jeszcze ładniejsze, bo dywanowe!!!:)

Nie my nie mamy dywanowych. Nasze wygladaja teraz tak158381
I szyby beda wisiec dokladnie na takich uchwytach158382

bami
05-01-2013, 13:24
Daj spokoj, maz ma poprostu zaciecie, majsterkowanie, projektowanie to jego pasja. A Twoj maz pewnie ma inne zalety ktorych moj nie posiada.

no dobra, pocieszyłaś mnie ;) przypomniałam sobie, ze jest bardzo inteligentny i dowcipny :-) i świetnie jeździ na nartach... I jest podobny do Daniela Craiga :rolleyes:
Ale barierki nie zrobi...

A wracając do barierki, nadal sie upieram, że będzie świetna i nie wymaga krytyki

pestka56
05-01-2013, 13:49
Beatko, pisząc o Malkul myślałam, że możecie uzyskać poradę jaką szybę zastosować. W sensie grubość i rodzaj.
Co do ilości płaszczyzn ja bym podzieliła długość widocznych z salonu schodów na proporcjonalne części i wtedy stwierdziła jak to jest pod względem efektu wizualnego. Macie 16 stopni, które trzeba brać pod uwagę jeśli szyba miałaby zaczynać się od 1-szego stopnia. 17-ty jako mało widoczny olewamy. Zresztą pewnie i tak podwieszany sufit go przykryje.
Na moich schodach poręcz ma się zaczynać od 4-go stopnia ze względu na lekkość wyglądu. Może Wasze schodki obudować szybą też dopiero od 4-go. Wtedy zostałoby 13 stopni do podziału na 2 płaszczyzny szyb. Będą lżejsze.

Beata Weronika
05-01-2013, 18:49
no dobra, pocieszyłaś mnie ;) przypomniałam sobie, ze jest bardzo inteligentny i dowcipny :-) i świetnie jeździ na nartach... I jest podobny do Daniela Craiga :rolleyes:
Ale barierki nie zrobi...

A wracając do barierki, nadal sie upieram, że będzie świetna i nie wymaga krytyki

No widzisz! A moj nie jezdzi na nartach wcale :) Daniela Craiga rowniez nie przypomina ale ja zakochałam się w jego talencie i pasji do tworzenia a że Danielem ani Bradem nie jest to zupelnie mi to nie przeszkadza :) :)

Dzis zamarkował dwie syby sznurkami i ta druga bylaby potezna. Boimy sie ze jakby sie spierniczyla to bylaby katastrofa a na dwoch uchwytach mogloby sie tak stac wiec beda chyba trzy.
PESTKO - mamy 19 stopni ale racja ze chyba trzech nie widac wiec zostaje tak jak pisalas 16.

pestka56
05-01-2013, 20:14
Beatko, zajrzyj do wątku schodowego. Coś tam dla Ciebie zostawiłam :wiggle: do przemyślenia.

julianna16
06-01-2013, 12:29
Ewa maz zachwycony tym kibelkiem. Musze go zobaczyc. Czy on jest wygodny?


Beato, ja niestety nie wiem czy jest wygodny, bo go nie posiadam ;). Jedynie do Twojej wanny wydał mi się bardziej adekwatny wizualnie (chodzi o cienki rant wanny i cienką deskę do niego nawiązującą. Podobnie szłabym w brzegach umywalki).

Bami z pewnością podzieli się swoimi wrażeniami ;).

Wkład piękny. Od razu zrobiło się cieplej, a schody świetne. Nie zarejestrowałam wcześniej, że Twoje będą takie "lewitujące" :). Wyglądają super.

pestka56
06-01-2013, 14:00
Beata, przenoszę ze schodowego wątku.
Bardzo mnie niepokoi, że chcecie montować szybę przy takiej amplitudzie drgań schodów. Nawet szyba typu opisanego przez KAISERa w poście #2614 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?90059-Schody-pochwalcie-si%C4%99-zapytajcie&p=5719798&viewfull=1#post5719798) może tego nie wytrzymać. Uważam, że po bliżej nieokreślonym czasie trzaśnie jak nic.
0,5 cm bujania się w górę i w dół + rezonans = duże ryzyko.

W Toronto jest kapitalne muzeum techniki. Jest tam m.in. most wiszący, na którym sprawdziłam jak działa rezonans przy zwyczajnym chodzeniu. Jak prędko nawet idąc ostrożnie można go rozbujać. Już po 3 krokach czuło się huśtawkę. A kiedy szły na przeciw siebie dwie osoby, było jak na pokładzie statku. Wiem, że ten most celowo reagował trochę mocniej niż to się dzieje w praktyce. Jednak zadziałało na moją wyobraźnię i do dziś pamiętam wrażenie miękkich kolan. Biegać po nim nie mogłam zupełnie.

Wyobraź sobie jakie naprężenia zadziałają na szybę przymocowaną do 2 stopni (2 pomiędzy nimi zaznaczyłaś jako wolne od mocowania), gdy 2 osoby będą korzystać ze schodów równocześnie – jedna stanie na górny, a zaraz po tym druga stanie na dolny stopień. Górny stopień zwolniony z nacisku już odbije do góry, a dolny będzie wtedy akurat naginany w dół. To daje razem amplitudę 1 cm, a może nawet więcej. Dodaj drgania przy powrocie do stanu spoczynku.

Macie małe dziecko. Co będzie jak podrośnie i zacznie biegać po schodach. Jak przyjdą koledzy i poszaleją. Wy także obawiam się, że nie będziecie zawiadamiać „Uwaga, idę po schodach”. Myślę, że szyba jest bardziej niebezpieczna niż inne rodzaje balustrady.
Ja bym dała sobie spokój z szybą i zastosowała pręty z postu #2606 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?90059-Schody-pochwalcie-si%C4%99-zapytajcie&p=5718344&viewfull=1#post5718344) One dodatkowo wzmocnią schody, a rozbrykany maluch na pewno pomiędzy nimi się nie zmieści i nie spadnie. Piękną cegłę i schody będzie doskonale widać. Powiem nawet, że takie pręty bardziej pasują do nich niż szyba.

pestka56
08-01-2013, 16:27
159183

Beatko popatrz jakie grubasy świetne. :wiggle: Nie mów mi, że Twoich schodków nie da się tak obudować. Prześwit na pewno będzie dostateczny.
Co tam słychać, jakieś nowe decyzje ? Coś się schodowo wyjaśniło ?
:hug:

Beata Weronika
08-01-2013, 17:42
159183

Beatko popatrz jakie grubasy świetne. :wiggle: Nie mów mi, że Twoich schodków nie da się tak obudować. Prześwit na pewno będzie dostateczny.
Co tam słychać, jakieś nowe decyzje ? Coś się schodowo wyjaśniło ?
:hug:

Pokaze mezowi, piekne sa a takie jak my mielibysmy miec w porownaniu do tych duzo gorzej wygladaja.
Maz zamowil uchwyty i juz zamontowal na trzy szyby.
Od Kaisera wyceny nie bralam bo 15 tys na balustrade nie mozemy wydac. W ogole to jakiej irracjonalne mi sie wydaje takie kwoty. W koncu miedzy Bogiem a prawda to to ma byc porecz uzytkowa a nie dzielo sztuki. Oczywiscie ze sa piekne, oczywiscie ze bym chciala takie miec, oczywiscie ze cieszyly by moje oko ale moze w kolejnym zyciu, moze jak wygram w totolotka.

Dziewczyny - wrocilam do pracy. MASAKRA :( Jest okropnie. Mam doła jak stad do Nowego Jorku.

Sharlotka
08-01-2013, 18:55
Heloł Beata,
przyszłam Cię pocieszyć - pierwszy dzień po powrocie do pracy jest zazwyczaj straszny, może jutro już będzie lepiej???
OBY - TEGO CI ŻYCZĘ!!!!

Balustrady szklane są koszmarne drogie - ja też wiem, że w naszym przypadku byłoby to co najmniej 10 tysięcy - dla mnie to lekki absurd, bo za tyle można mieć piękne dębowe schody! (no nie dywanowe ani lewitujące, ale policzkowe czy na jednej belce).

pestka56
08-01-2013, 19:34
Heloł Beata,
przyszłam Cię pocieszyć - pierwszy dzień po powrocie do pracy jest zazwyczaj straszny, może jutro już będzie lepiej???
OBY - TEGO CI ŻYCZĘ!!!!

Balustrady szklane są koszmarne drogie - ja też wiem, że w naszym przypadku byłoby to co najmniej 10 tysięcy - dla mnie to lekki absurd, bo za tyle można mieć piękne dębowe schody! (no nie dywanowe ani lewitujące, ale policzkowe czy na jednej belce).

Kaiser nie jest tani. Nawet powiedziałaby, że ma ceny wyższe niż z górnej części średnich.
Malkul na swoje balustrady dostała wycenę 30 tys. Jak się jej mąż zabrał do tego, to mają śliczne balustrady ze szkłem za 1/6 tej ceny :p

pestka56
08-01-2013, 19:36
Pokaze mezowi, piekne sa a takie jak my mielibysmy miec w porownaniu do tych duzo gorzej wygladaja.
Maz zamowil uchwyty i juz zamontowal na trzy szyby.
Od Kaisera wyceny nie bralam bo 15 tys na balustrade nie mozemy wydac. W ogole to jakiej irracjonalne mi sie wydaje takie kwoty. W koncu miedzy Bogiem a prawda to to ma byc porecz uzytkowa a nie dzielo sztuki. Oczywiscie ze sa piekne, oczywiscie ze bym chciala takie miec, oczywiscie ze cieszyly by moje oko ale moze w kolejnym zyciu, moze jak wygram w totolotka.

Dziewczyny - wrocilam do pracy. MASAKRA :( Jest okropnie. Mam doła jak stad do Nowego Jorku.

Pokażesz zdjęcia, jak to wygląda na dole i u góry.

Beata, przyszedł mi pomysł do głowy na oklejenie Twoich schodów. Zara pokarzę takie na szybko.

bami
08-01-2013, 19:38
Dziewczyny - wrocilam do pracy. MASAKRA :( Jest okropnie. Mam doła jak stad do Nowego Jorku.


Beatko,
:hug:. Pomyśl sobie, ile mam i dzieci przez to przeszło... z dnia na dzień będzie lepiej. Jak zobaczysz, że Mały jest bezpieczny i zadowolony, będzie Ci łatwiej :-)
Potrzebujecie czasu, to dopiero jeden dzień

Beata Weronika
08-01-2013, 20:00
Heloł Beata,
przyszłam Cię pocieszyć - pierwszy dzień po powrocie do pracy jest zazwyczaj straszny, może jutro już będzie lepiej???
OBY - TEGO CI ŻYCZĘ!!!!

Balustrady szklane są koszmarne drogie - ja też wiem, że w naszym przypadku byłoby to co najmniej 10 tysięcy - dla mnie to lekki absurd, bo za tyle można mieć piękne dębowe schody! (no nie dywanowe ani lewitujące, ale policzkowe czy na jednej belce).

Mi sie szklane podobaja a do nas pasuja albo wcale albo szklane wiec musimy wyjac kase ale..to nie bedzie taka kwota na szczescie.

Beata Weronika
08-01-2013, 20:00
Pokażesz zdjęcia, jak to wygląda na dole i u góry.

Beata, przyszedł mi pomysł do głowy na oklejenie Twoich schodów. Zara pokarzę takie na szybko.

Pestko niestety nie mam zdjec :(

Beata Weronika
08-01-2013, 20:06
Beatko,
:hug:. Pomyśl sobie, ile mam i dzieci przez to przeszło... z dnia na dzień będzie lepiej. Jak zobaczysz, że Mały jest bezpieczny i zadowolony, będzie Ci łatwiej :-)
Potrzebujecie czasu, to dopiero jeden dzień

Dzis to byl drugi dzien ale dziewczyny to nie tylko o malego chodzi!
Wrocilam do pracy nie na swoje stanowisko, dostalam propozycje czegos innego i to jest BEZNADZIEJNIE glupie. Projekt 6 miesieczny ktory po dwoch dniach widze ze nie moze sie udac...Strasznie demotywujace. TO raz. A dwa ze ja nie jestem typem osoby ktora nie potrzebuje kompetnie zadnego nadzoru, ktora moze pol roku pracowac bez pokazywania zadnych rezultatow, bez kontroli, rozmowy ... Okropne.
A do tego mały - juz nie ryczy ale jest mi go szkoda i tylko powtarzanie - za 15 lat nie bedzie mnie potrzebowac, za 15 lat nie bedzie mnie potrzebowac i zostawi mame i tate, i tak w kolo troche pomaga...Ale i tak okropne uczucie.
Mamy nianie ale...ja nie wierze w instytucje niani ktorej sie PLACI za opieke nad dzieckiem. Zawsze bedzie to dla niej tylko praca i zawsze bedzie patrzec na zegarek kiedy bedzie mogla pobiec do domu. Chyba ze jest sie urodzona opiekunka i marzy o tym zeby byc z dzieckiem, uczyc go i poprostu tak bezinteresownie pokochac. Ale to nie w naszym przypadku niestety :(

Moorela
08-01-2013, 20:41
Dziewczyny - wrocilam do pracy. MASAKRA :( Jest okropnie. Mam doła jak stad do Nowego Jorku.

Beata,ja już pracuję 3 m-ce i choć to moja druga córka też nie chciałam wracać :no: po 2 tygodniach zlapiesz rytm, znajdź sobie dużo zajęć, żeby nie było czasu na myślenie, trzymaj się, bedxiedobrze :hug:

bami
08-01-2013, 20:44
Dzis to byl drugi dzien ale dziewczyny to nie tylko o malego chodzi!
Wrocilam do pracy nie na swoje stanowisko, dostalam propozycje czegos innego i to jest BEZNADZIEJNIE glupie. Projekt 6 miesieczny ktory po dwoch dniach widze ze nie moze sie udac...Strasznie demotywujace. TO raz. A dwa ze ja nie jestem typem osoby ktora nie potrzebuje kompetnie zadnego nadzoru, ktora moze pol roku pracowac bez pokazywania zadnych rezultatow, bez kontroli, rozmowy ... Okropne.
A do tego mały - juz nie ryczy ale jest mi go szkoda i tylko powtarzanie - za 15 lat nie bedzie mnie potrzebowac, za 15 lat nie bedzie mnie potrzebowac i zostawi mame i tate, i tak w kolo troche pomaga...Ale i tak okropne uczucie.
Mamy nianie ale...ja nie wierze w instytucje niani ktorej sie PLACI za opieke nad dzieckiem. Zawsze bedzie to dla niej tylko praca i zawsze bedzie patrzec na zegarek kiedy bedzie mogla pobiec do domu. Chyba ze jest sie urodzona opiekunka i marzy o tym zeby byc z dzieckiem, uczyc go i poprostu tak bezinteresownie pokochac. Ale to nie w naszym przypadku niestety :(

Beata,
wspominałaś, ze większość czasu pracujesz w domu... Takie rozwiązanie ma wiele dobrych stron!
Co do nowych zadań w pracy: albo zaakceptujesz albo - moze to będzie powód do zmian?
za 15 lat tez będzie Cię potrzebował, tylko inaczej. Ja mam grubo więcej i jak jestem z Mamą to od razu mi lepiej :-)

Beata Weronika
08-01-2013, 20:55
Jestes kobieta to inna historia. Ja tez ciagne do mamy kiedy tylko moge. To jest super, wiem ze moge jej powiedziec wszystko i nie wysmieje mnie, nie machnie reka i nie powie a przestan, nie mam czasu, majtki by swoje ostatnie zdjela i mi dala jakbym tego potrzebowala...
Ale syn to jest inaczej. Syn ciagnie do zony.

Beata Weronika
08-01-2013, 20:58
Moorelo ja gdybym miala fajna prace to pewnie nie pisalabym MASAKRA. Ale moja praca nie jest warta tego zebym spedzala w niej czas w zamian za bycie z synem. To jest poprostu glupi projekt ktory nie ma szansy na powodzenie.
Wiem to moze jest dobry powod do zmian ale wszedzie wszyscy trabia - jest kryzys, dobrze ze w ogole prace masz...zycie zmarnowac mozna ze strachu...
Wlasnie dziewczyny kim jestescie z zawodu? Co robicie zawodowo? Jesli to nie tajemnica? Szukam natchnienia...inspiracji, musze cos zmienic.

bami
08-01-2013, 21:24
Ale syn to jest inaczej. Syn ciagnie do zony.
Beata - kolejny plus dla Ciebie, bo masz dobre doświadczenia ;) dobre dla Ciebie jako żony :) Chyba jednak masz trochę racji, u mnie jest podobnie - mój mąż jest aż za bardzo "odpępniony", muszę mu przypominać, żeby czasem zadzwonił do Mamy.
Ale jesteśmy tu i teraz i trzeba sie cieszyć, ze synek jest malutki i żyć bez mamusi nie moze. Mój dwupiółlatek dzisiaj mówił przed snem: no chodź do mnie Mamusio, jestem smutny, jak cię nie ma...

julianna16
08-01-2013, 23:44
Beato, to ja znowu coś ku pokrzepieniu napiszę :). Niewiele znam osób zachwyconych swoją pracą :(. Zawsze jest coś lub ktoś kto czyni ją źródłem stresu i braku satysfakcji, a to niskie zarobki, a to złe relacje między pracownikami, a to brak perspektyw, a to brak rozwoju, a to mobbing, straszny szef, nadgodziny, a to konieczność pracy "w imię idei" (czyli za darmo) lub konieczność zabierania pracy do domu, praca w złych, szkodliwych niebezpiecznych warunkach, itp, itd... Jeśli możesz coś z tej listy wykreślić to już jesteś szczęściarą :).
Jeśli chodzi o relacje synów i matek, to dużo zależy od tego "co włożysz do walizki" :). Przepraszam za takie porównanie, ale uważam, że jest bardzo trafne. Jeśli będziesz dbała o Wasze relacje, uczyła szacunku i reagowała na potrzeby, to z dużym prawdopodobieństwem to samo otrzymasz za kilka lat "otwierając walizkę". Przy tym wszystkim nie można być nachalnym i zaborczym. Czyli zawsze trzeba pamiętać o autonomii i prawie do samostanowienia naszych dzieci. Bądźmy obok, czujni i troskliwi, ale nie nadopiekuńczy. Oczywiście sporo też zależy co "wkładali do walizki" rodzice przyszłej wybranki Syna :). Rola rodzica jest inna niż dziecka... polega w dominującej mierze na bezinteresownym dawaniu (czasu, emocji, energii), czasem na rezygnacji z planów i marzeń, a często na bezwarunkowej miłości i akceptacji.
Nie masz do końca wpływu na to co będzie się działo za 25-30 lat, gdy Twój Syn zdecyduje się sam założyć rodzinę, ale jedno jest pewne - możesz zrobić bardzo dużo by Wasze relacje były pozytywne i trwałe. Nie ma złotej recepty, bo każdy z nas jest inaczej wychowany i dla każdego trochę inaczej wygląda definicja szczęścia, spokoju, bezpieczeństwa. Ale jestem przekonana, że świetnie poradzisz sobie z budowaniem dobrych relacji, które w przyszłości sprawią, że Twój Syn wraz ze swoją rodziną będą z radością przyjeżdżać do Ciebie na obiadek :D.

Przepraszam, bo strasznie mentorski wylazł mi ten post, ale starałam się jakoś Cię pocieszyć :hug: A jeśli czujesz głęboką potrzebę zmiany, to przyjrzyj się temu co Ciebie samą cieszy (bo chyba coś cieszy ;)?), co lubisz robić, w czym dobrze się czujesz. Zazdroszczę ludziom, którzy mogą pracować "w tym co lubią". Sama chętnie zmieniłabym coś w swoim życiu tylko paradoksalnie im więcej wiem, tym mniej czuję się pewna :bye:

pestka56
09-01-2013, 01:12
Beata, nie są to zbyt staranne rysunki, ale widać o co chodzi.
Pogrubiłam stopnie i myślę, że cokolwiek zdecydujecie jeśli chodzi o materiał do obłożenia stopni to jest to wykonalne.
Wariacje na temat kolorów:
1. stopnie są obłożone z góry, z przodu i z boku drewnem; pod spód i od tyłu można pomalować je na kolor zbliżony do cegieł na ścianie, albo dać okładzinę tę samą co dacie na kominku.
159336
2. stopnie mają tylko trep drewniany, a reszta jest w kolorze ścian.
159337
3. to wariacja poprzedniego, tylko jako okładzina jest w kolorze obudowy kominka
159338

Beata, pytasz o pracę ;) Wiele lat temu zrezygnowałam z archeologii, bo przydarzyła mi się moja córcia i chciałam móc jej poświęcić więcej czasu. Wykorzystałam umiejętność rysowania i „sprawne ręce”. Zostałam grafikiem, bo dawało to możliwość pracy w domu. Niby praca była luźna czyli bywałam w firmie tylko w razie konieczności, ale miałam stałą umowę i wynagrodzenie, a za każdy projekt dostawałam dodatkowe pieniądze. Miałam szczęście, bo trafiłam na świetną firmę i znakomicie zarabiałam. Myślałam, że tak będzie zawsze, ale tamte złote czasy dla grafików skończyły się. Teraz każdemu wydaje się się, że jest znakomity w tej dziedzinie i rynek graficzny zdechł. Jest bardzo ciężko freelanserom. Są tacy, którzy pracują za minimalne wynagrodzenie i psują rynek. Agencje reklamowe wymieniają ludzi średnio co 3 lata, bo praca w napięciu, stresie, bez ograniczeń czasowych, z koniecznością sypania pomysłami, wypala ludzi. Kiedyś pracowałam dla agencji i wiem jak to wygląda. Teraz sama wybieram klientów. Ładnie zabrzmiało, ale prawda jest taka, że łapię co wpadnie i nie marudzę. Czyli też stres i gonitwa. Choroba, czy urlop to od razu wymierna, poważna strata finansowa, którą trzeba potem długo odrabiać. Komfort o tyle, że przynajmniej mogę sobie pomyśleć, że to ja decyduję czy chcę tę pracę czy nie. Ale klient rządzi i czasem jestem zmuszona projektować rzeczy, których się wstydzę, ale klient tak chce, tak mu się podoba i ja tu nie mam nic do gadania. Fakt, że kilka zdarzyło mi się nie znieść sytuacji i zerwałam umowę.
Niby fajnie być grafikiem, ale każdy kij ma dwa końce :cool:

pestka56
09-01-2013, 01:30
Beato, to ja znowu coś ku pokrzepieniu napiszę :). ......................... Sama chętnie zmieniłabym coś w swoim życiu tylko paradoksalnie im więcej wiem, tym mniej czuję się pewna :bye:

Julianna, podpisuję się obiema łapkami pod całością. Wcale nie jest mentorsko, tylko mądrze i to jest sama prawda.
Napisałam parę słów o mojej pracy osobno, więc tu już nic nie dodam.
Ja mam 27 letnią córkę i wszystko co napisałaś dotyczy też moich z nią relacji.
Nie ma tak, że zawsze umiemy stanąć na wysokości zadania. Mamy złe i dobre chwile, a one, a raczej to co wtedy zrobimy, wracają potem do nas. Czasem nawet nasze najlepsze działania i pomysły okazują się być złe. Nasze dzieci mają swoje wyobrażenia o tym jacy powinni być ich rodzice. Moja córka wiele razy mnie zaskoczyła innym rozumieniem mojej rodzicielskości.
Im jestem starsza tym mniej jestem pewna swoich działań w relacjach z innymi. Ale czy robię się ostrożniejsza... nie wiem. I nie wiem, czy chciałabym być ostrożniejsza :bye:

Jeszcze coś
Ostatnio wpadlo mi takie zdanie jakiegoś pisarza, czy artysty „...spełnienie to śmierć dla artysty”. Utkwiło mi w głowie, bo jest w zgodzie z moim myśleniem o życiu, które daje mi okruchy zadowolenia i szczęścia. I to jest dobre, bo kto wie czy bym szczęście ceniła i rozumiała, że je mam, gdyby trwało ciągle?

Beata Weronika
09-01-2013, 21:28
Jejku, Ewa piekne to co napisalas. Ale widzisz ja widze ze inni maja prace fajne, ,dobrze platne ze stac ich na to na tamto i na dzieci tez i to nie jedno. Ach.. moze to przez ta budowe czuje sie tak...niewazne ile bysmy mieli kasy to kazda ilosc mozna wpompowac jak sie ma. A jak sie nie ma to ma sie debet i tyle.
Dobra bo wychodzi ze narzekam.
Musze sobe poradzic na nowym stanowisku i tyle...

Beata Weronika
09-01-2013, 21:34
Pestko, sliczne wizualki!!!
Sliczne!
Pierwsze schody oczywiscie najlepsze ale maz mowi ze za maly przeswit no i cena...beda drozsze. Pozatym gosc od podlogi na te z betonem sie juz zgodzil wiec...
Zazdroszcze Ci Pestko ze robisz cos zwiazanego ze swoim talentem. Ze masz talent to raz a dwa ze robisz to co lubisz i dostajesz za to pieniadze. Ja na przyklad kompletnie nie jestem zdolna i nie mam zadnego talentu. Jestem zwyczajnie przecietna. :(

pestka56
09-01-2013, 21:50
Beata, wszystko na pewno będzie dobrze z Twoją pracą. Każdy w życiu robi czasem coś co mu nie odpowiada lub nie daje satysfakcji. U mnie tak jest bardzo często. I czasem bardzo boli, kiedy klient uważa, że tylko on ma rację, a mnie wynajmuje jak robola od łopaty. Tak już jest. Raz lepiej, a raz gorzej i gdyby nie to to byśmy tego lepiej nie cenili.
Szczęście nie świnia, po północy się odwróci - jak mówią brydżyści :wiggle:

Trochę późno wyszło z tymi moimi obrazkami, ale przynajmniej wiecie jak mogłoby to wyglądać gdybyście wybrali inną opcję :rolleyes:

Sharlotka
10-01-2013, 11:15
Pesteczko,
jak zawsze świetne pomysły i fantastyczne wizualki!!!!
Bardzo liczę, że zechcesz ze dwa słowa i o moich pomysłach na schody powiedzieć:rolleyes:

julianna16
10-01-2013, 18:50
O rany, cieszę się, że nie wyszło mentorsko ;). Ale zapomniałam napisać o najważniejszym :). Znam mężczyznę, który ma świetne i bliskie relacje z mamą, mimo iż ma swoją rodzinę od 15 lat. To mój Mąż :), a ja jestem wdzięczna mojej Teściowej za to jak go wychowała, bo to najlepszy człowiek jakiego w życiu poznałam :rolleyes:

Głowa do góry Beato :). Masz cudnego Synka, świetnego, pracowitego Męża. Jesteś młoda, budujecie dom i całe życie przed Wami :D.

pestka56
10-01-2013, 19:38
O rany, cieszę się, że nie wyszło mentorsko ;). Ale zapomniałam napisać o najważniejszym :). Znam mężczyznę, który ma świetne i bliskie relacje z mamą, mimo iż ma swoją rodzinę od 15 lat. To mój Mąż :), a ja jestem wdzięczna mojej Teściowej za to jak go wychowała, bo to najlepszy człowiek jakiego w życiu poznałam :rolleyes:

Głowa do góry Beato :). Masz cudnego Synka, świetnego, pracowitego Męża. Jesteś młoda, budujecie dom i całe życie przed Wami :D.

Nie mogę się oprzeć :no::no::no: Przepraszam:(
Mój partner (od ponad 20 lat) też pod względem relacji z mamą jest taki sam jak Twój, Julianno. Jest dobrym, mądrym, pełnym zrozumienia dla innych człowiekiem, a moje relacje z jego mamą zawsze były ciepłe. Niestety takie matki, z których potem „robią się” teściowe to rzadkość. Moja poprzednia była modelem zimnym i pełnym przesadnej pewności siebie. Dlatego syna wychowała na egoistę pierwszej wody i z perspektywy czasu wiem, jak to dobrze, że miałam tyle odwagi, że mimo posiadania wspólnego dziecka rozeszłam się z nim. Chyba obie z córką wyszłyśmy z tego mniej okaleczone psychicznie, niż gdybym nie zdecydowała się postąpić radykalnie.

A więc wszystkie mamusie :rolleyes: głowy wprawdzie do góry, ale myślcie o tym jak dobrze wychować synów z korzyścią dla siebie i przyszłych synowych :yes:

ivy17
13-01-2013, 18:33
może tego typu oświetlenie do łazienki :confused:

http://annakoszela.pl/sites/default/files/09dom_pelen_spokoju_lazienka_w_brazach_i_bieli.jpg

Beata Weronika
14-01-2013, 19:35
Hej Iwonko!
Dzieki za lampy, chyba jednak nie tego bede szukac..
Sama nie wiem ..nawet jeszcze płytek nie kupilismy. Zobaczymy jak bedzie.
Jutro jedziemy podpisac umowe z Panem od kuchni...

ivy17
14-01-2013, 19:45
Jutro jedziemy podpisac umowe z Panem od kuchni...

pokażesz ostateczną wersję ??

Beata Weronika
15-01-2013, 19:05
pokażesz ostateczną wersję ??

Tak, jak dostane projekt z biura projektowego :)
Ale super wrazenie robi ta firma :)
Szukam ceny listwy przypodlogowej. 12 cm. Ktos na szybko wie ile za to trzeba zaplacic?

Sharlotka
15-01-2013, 19:24
Wie:)
Z mdf?
około 15-20 zł za metr:

http://www.komfortexspa.com.pl/listwy-nowoczesne.php

http://www.listwypodlogowe.com/

bami
17-01-2013, 15:55
Tak, jak dostane projekt z biura projektowego :)
Ale super wrazenie robi ta firma :)
Szukam ceny listwy przypodlogowej. 12 cm. Ktos na szybko wie ile za to trzeba zaplacic?

Beata, czy projekt kuchni robi Ci biuro projektowe, czy wykonawca kuchni? Jezeli są tacy ok, podzielisz się namiarami?

lucka6
17-01-2013, 22:29
Beata, czy projekt kuchni robi Ci biuro projektowe, czy wykonawca kuchni? Jezeli są tacy ok, podzielisz się namiarami?


Basia,
ja mogę Ci dać namiary na mojego wykonawcę kuchni, on też nam robił projekt, możesz poczekać tylko aż mi zamontuje - umówilismy się na początek lutego :)

Beata Weronika
18-01-2013, 12:39
Beata, czy projekt kuchni robi Ci biuro projektowe, czy wykonawca kuchni? Jezeli są tacy ok, podzielisz się namiarami?

Wykonawca kuchni robi mi projekt.
Bami a nie chcesz poczekac az mi ja zrobia? Ja troche z obiekcjami wchodze w ta transakcje. Ale...wszyscy stolarze z ktorymi sie widzielismy nie sa w stanie zrobic frezu takiego jak chcemy.
Ten ktorego wybralismy robil kuchnie ktora byla moja inspiracja wiec nie bedzie z tym problemu ale...jest niestety nie najtanszy. O jakosc jestem spokojna, gosc ma dostep do przepieknych materialow. Fornir ktory nam pokazywal - przepiekny! Ale to sa pogadanki poki co, jak bedzie na koncu to sie okaze :)

Beata Weronika
18-01-2013, 12:46
Basia,
ja mogę Ci dać namiary na mojego wykonawcę kuchni, on też nam robił projekt, możesz poczekać tylko aż mi zamontuje - umówilismy się na początek lutego :)
Luca a dobry jest? Drogi?
Przeslesz mi na priv namiar?
Masz u siebie projekt Twojej kuchni? Jak tak to juz biegne :)

Beata Weronika
18-01-2013, 12:47
Wie:)
Z mdf?
około 15-20 zł za metr:

http://www.komfortexspa.com.pl/listwy-nowoczesne.php

http://www.listwypodlogowe.com/
Fajna cena, ja dostalam od wykonawcy kuchni 26 zl ..... :wtf:

Sharlotka
18-01-2013, 13:21
A jak tam w pracy? Lepiej?
I co z wykończeniówką? Już zaczynacie ostatni etap???

mariomili
18-01-2013, 18:23
Witam właścicielkę wątku:bye:Dziewczyny czy możecie mi napisać nazwę płytek biało-czarnych?:rolleyes:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=150552&d=1353774475

pestka56
18-01-2013, 18:52
Julianna zdaje się takie miała w wątku. Jak Ci się spieszy to musiałabyć u niej pogrzebać, bo ona cosik zniknęła teraz.

lucka6
18-01-2013, 19:33
Beata,
no w sumie nie wiem tak samo jak Ty, bo nie mam jeszcze zamontowanej kuchni, ale na razie mi się podoba :) Bardzo podoba mi się, że nic nie jest problemem, przy tym jest fachowy i spokojny. Robił kuchnię sąsiadce i mi go poleciła. Zrobił mi projekt (też bez żadnego problemu, z tym że ja wiedziałam jaki ma być układ), mam go w dzienniku - moim zdaniem dużo lepszej jakości niz w WFM gdzie też próbowaliśmy wycenić kuchnię. Co do ceny to nie wiem, tanio chyba nie jest, ale też dużo taniej niż w WFM...problem polega na tym że szafek jest sporo, kuchnia będzie z forniru i to chyba robi cenę...Namiary oczywiście mogę dać, z tym że też może z zamówieniem lepiej poczekać do montażu na wszelki wypadek :)

ivy17
18-01-2013, 19:50
Witam właścicielkę wątku:bye:Dziewczyny czy możecie mi napisać nazwę płytek biało-czarnych?:rolleyes:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=150552&d=1353774475

to chyba jest

http://www.tubadzin.pl/pliki/grafika/produkty/thumbs2/MP-06-352-0298-0245-1-061.jpg
Tubądziń kolekcja Zienia
Mozaika podłogowa Barcelona 2A
przeznaczenie:podłogarozmiar:298x245 mm

Beata Weronika
18-01-2013, 20:27
Luka, widzialam Twoja kuchnie :) Rzeczywiscie masz sporo szafek ale jesli mozesz powiedz ile bedzie Was kosztowac. To da mi jakis poglad na koszt naszej.

Beata Weronika
18-01-2013, 20:27
Iwonka, tak to ta. Zajeb... droga mozaika..

Beata Weronika
18-01-2013, 20:29
A jak tam w pracy? Lepiej?
I co z wykończeniówką? Już zaczynacie ostatni etap???

Sharlotko, w pracy chyba narazie ok a to dlatego ze pracuje z domu :) Oooogromny komfort!
Poki nie beda zrobione sufity to jeszcze nie czuje wykonczeniowki :(

Beata Weronika
18-01-2013, 20:32
Dziewczyny a teraz mam pytanie. KOMINEK.
A dokladnie obudowa. Ktora wersja Wam sie bardziej podoba?162373162374

ivy17
18-01-2013, 20:40
Sharlotko, w pracy chyba narazie ok a to dlatego ze pracuje z domu :) Oooogromny komfort!
Poki nie beda zrobione sufity to jeszcze nie czuje wykonczeniowki :(

super, że możesz pracować w domu ;) Maluch pozwala Ci zająć sie pracą?

Beata Weronika
18-01-2013, 20:41
super, że możesz pracować w domu ;) Maluch pozwala Ci zająć sie pracą?

Mamy nianie. Wiec jest ok. Raz w tygodniu jade do biura :)

Moorela
18-01-2013, 21:01
Beata,oba kominki fajne, ale pierwszy jakoś mi bliższy :yes:

lucka6
18-01-2013, 21:06
wyslalam priva :)