PDA

Zobacz pełną wersję : Beata i Kris dziennik budowy



Strony : 1 2 [3] 4 5 6 7 8

bami
18-01-2013, 22:07
Dziewczyny a teraz mam pytanie. KOMINEK.
A dokladnie obudowa. Ktora wersja Wam sie bardziej podoba?162373162374

Mnie bardzoej podoba się wersja 2, 3 wymiary zawsze są lepsze niż 2 ;)
Beata, a wkład już wybrałaś?
Nie wiem dlaczego, ale ja bym pokombinowała z narożnym, wyraźnie dzieląc w pionie na część tv i kominkową

lucka6
18-01-2013, 22:07
Co do kominków, też mi bardziej spodobał się pierwszy, drugi jest jakby zawieszony w powietrzu i jakby ucięty.. tzn wiadomo że taki ma być ale takie wrażenie ma się po pierwszym :)

Ciekawe co by było jakbyś ten drugi dała jako pierwszy :D

bami
18-01-2013, 22:09
Basia,
ja mogę Ci dać namiary na mojego wykonawcę kuchni, on też nam robił projekt, możesz poczekać tylko aż mi zamontuje - umówilismy się na początek lutego :)
Poproszę, ale poczekam na finał....

bami
18-01-2013, 22:10
Wykonawca kuchni robi mi projekt.
Bami a nie chcesz poczekac az mi ja zrobia? Ja troche z obiekcjami wchodze w ta transakcje. Ale...wszyscy stolarze z ktorymi sie widzielismy nie sa w stanie zrobic frezu takiego jak chcemy.
Ten ktorego wybralismy robil kuchnie ktora byla moja inspiracja wiec nie bedzie z tym problemu ale...jest niestety nie najtanszy. O jakosc jestem spokojna, gosc ma dostep do przepieknych materialow. Fornir ktory nam pokazywal - przepiekny! Ale to sa pogadanki poki co, jak bedzie na koncu to sie okaze :)
To na Twoją też poczekam :-) robisz fornir?

Beata Weronika
18-01-2013, 22:14
To na Twoją też poczekam :-) robisz fornir?

Kominek juz jest, nawet jest zdjecie z ogniem :)
Nie robie forniru, bedzie kuchnia z frezem o takim 162406 kolor pod oknem szary a po drugiej stronie bialy RAL9016

Beata Weronika
18-01-2013, 22:16
Co do kominków, też mi bardziej spodobał się pierwszy, drugi jest jakby zawieszony w powietrzu i jakby ucięty.. tzn wiadomo że taki ma być ale takie wrażenie ma się po pierwszym :)

Ciekawe co by było jakbyś ten drugi dała jako pierwszy :D

Mi tez podoba sie bardziej pierwszy.
Nie wiem tylko z czego zrobic ta półke. Myslalam o betonie ale nie wiem. Cos bardziej klasycznego bym jednak chciala. Ale nie moze kosztowac duzo.
Cholera, przez ten dom czuje sie gola jak mysz koscielna. Nawet na buty szkoda mi kasy bo mysle ze za nie mialabym moze jakas baterie albo cos...Szalenstwo jakies...

lucka6
18-01-2013, 22:17
Podpisuję się rękami i nogami pod tym co napisałaś..my też prawie spłukani, ja przestałam kupować kawę w Starbucks a uwielbiam :)

Beata Weronika
18-01-2013, 22:25
Podpisuję się rękami i nogami pod tym co napisałaś..my też prawie spłukani, ja przestałam kupować kawę w Starbucks a uwielbiam :)
To ja juz dawno nie kupuje :) Jestem sknera ostatnio i dusigroszem. Od tego dnia jak dzialke kupilismy tak sie ze mna stalo. Tylko na obnizkach zakupy robie. No chyba ze cos dla synka... :)
Jak sprzedamy mieszkanie to mi sie odblokuje mam nadzieje ale to latwe nie bedzie :no:

pestka56
18-01-2013, 23:30
Dziewczyny a teraz mam pytanie. KOMINEK.
A dokladnie obudowa. Ktora wersja Wam sie bardziej podoba?162373162374

Kominek rób prosty, bez podcięcia.

A może taki, z powtórzoną półką nad TV, bo on tak wisi na ścianie i krzyczy, że jest:
162427

Sharlotka
19-01-2013, 08:53
Beata,
super, że możesz pracować w domu -ale komfort!!! To się naprawdę rzadko zdarza, taka możliwość od pracodawcy:jawdrop:

Podoba mi się prosty kominek, będzie ponadczasowy.
Kuchnia wzorowana na realizacji K.Kraszewskiej, jak widzę?:)

Świetne będzie połączeni szarości z bielą!!!!!

Jezu.
Dziewczyny, ja też tam mam, że idę na zakupy, mijam sklep z fantastycznymi butami, a w głowie: " o, fajne buty, ale to które płytki lepsze? Porcelanosa Cubica czy Oxo? Ile metrów?":)
To jest chore!!!!:)

Sharlotka
19-01-2013, 08:54
Pesteczka zrobiła mi przecudne projekty schodów - zajrzysz coś doradzić???

bami
19-01-2013, 17:15
Kominek juz jest, nawet jest zdjecie z ogniem :)
Nie robie forniru, bedzie kuchnia z frezem o takim 162406 kolor pod oknem szary a po drugiej stronie bialy RAL9016

Oczywiście... Kompletnie zapomniałam o Twoim kominku :x Wybacz proszę ;)
to dlatego, ze bywam na Forum z doskoku, moze lepiej wcale niż tak co chwilę bez orientacji w czasoprzestrzeni.

Fronty bardzo piękne :-) chętnie zobaczę, jak wyjdzie u Ciebie.

Beata Weronika
20-01-2013, 11:27
Bami, no coś Ty nie ma sprawy :) Wlasnie dlatego powinnam miec dziennik i komentarze oddzielnie bo tasiemiec sie u mnie zrobil a merytorycznie tego co u mnie bedzie to jest pewnie ze 4 strony :)
Mamy sufit w kuchni :) Jest super :)

Barbara74
20-01-2013, 16:43
wersja 1
https://lh6.googleusercontent.com/-WJ7nqNtCAJs/UPwPwsP_BrI/AAAAAAAAM7s/Lhfbanfs1YA/s640/Kominek%2520z%2520betonem%25202-2.jpgwersja 2
https://lh4.googleusercontent.com/-r-jyHk9DasA/UPwQxNzvVAI/AAAAAAAAM78/CGfgzAFs0Mc/s640/Kominek%2520z%2520betonem-1.jpg
propozycja Pestki wersja nr 3
https://lh4.googleusercontent.com/-K6Tqvquhooc/UPwRjVp2OMI/AAAAAAAAM8I/vQmLXD9yy5A/s640/Kominek%2520z%2520betonem-3.jpg

Barbara74
20-01-2013, 16:50
Dla mnie wesja 1,bo pasuje do całości ,wersja 2 i 3 chyba trochę za tradycyjne

Beata Weronika
20-01-2013, 17:15
Dla mnie wesja 1,bo pasuje do całości ,wersja 2 i 3 chyba trochę za tradycyjne

Dziękuję za powiększenie :)
I dziękuję PESTCE za 3 propozycję. Zostaniemy przy pierwszej ale znow mielismy dzis narade na budowie. Ta sciana gdzie ma byc tv i jest juz kominek jest krzywa. Krzywizna byla zamierzona i prostopadła do wielkich okien w salonie ktore sa po skosie. Nie wyglada to dobrze :(162919
Raz ze z prawej strony sciana za bardzo wchodzi w schody i kominek ktory bedzie na samym brzegu wlasciwie odwrocony jest do schodow co jest bez sensu. Dwa ze kanap nie ma jak ustawic na przeciwko siebie. A trzy deski beda biec od sciany ze schodami w kierunku okien i beda wchodzic w sciane pod skosem.
Na planie jest tez komin przy kuchni. Tez byl pod skosem ale w ubieglym tygodniu maz go "wyprostował". skosu juz nie ma i o niebo lepiej to wyglada.

ivy17
20-01-2013, 17:17
Ale masz piękny wkład kominkowy... :)

Beatko jaki ty masz wkład ??

Beata Weronika
20-01-2013, 18:58
Beatko jaki ty masz wkład ??

Mila, z firmy kominkarnia. 6,5 tys

Moorela
20-01-2013, 22:23
Widziałam Milę na żywo, faktycznie piękna, gdybym nie kupowała narożnego, na pewno byłaby Mila :yes:

Beata Weronika
21-01-2013, 12:09
Tak wyglada sciana z kominkiem163217163218163219

ivy17
21-01-2013, 14:19
Tak wyglada sciana z kominkiem163217163218163219

a gdzie wy macie komin, znaczy gdzie jest podłaczona ta rura od kominka ??
a co bedzie za tą ścianą ??

pestka56
21-01-2013, 14:35
Za ścianą mają jadalnio-bibliotekę.

Komin – to problem, o który też miałam zapytać.

ivy17
21-01-2013, 14:38
Za ścianą mają jadalnio-bibliotekę.

Komin – to problem, o który też miałam zapytać.

dzięki :) bo ja własnie w moim salonie gdzie nie miało być kominka zastanawiam się po cichu nad nim...tylko własnie tam gdzie mam komin to nie bardzo mi pasuje :sick: a ze sie ni znam na kominkach to podpytuje tu, bo widze ze gdzies ta rura idzie....

Beata Weronika
21-01-2013, 14:48
dzięki :) bo ja własnie w moim salonie gdzie nie miało być kominka zastanawiam się po cichu nad nim...tylko własnie tam gdzie mam komin to nie bardzo mi pasuje :sick: a ze sie ni znam na kominkach to podpytuje tu, bo widze ze gdzies ta rura idzie....

Ta rura idzie do komina, w stropie jest dziura na rure a dalej to juz komin.
Za sciana bedzie stol i kiedys regal na ksiazki.

pestka56
21-01-2013, 14:57
Beata, widzę jedno lekarstwo na problem wygody korzystania z salonu, kominka, TV i funkcjonalności pomieszczenia. Muszę to na planie nanieść, ale ten, który zamieściłaś na początku wątku jest w małej rozdzielczości i nie widzę wymiarów.

pestka56
21-01-2013, 14:59
dzięki :) bo ja własnie w moim salonie gdzie nie miało być kominka zastanawiam się po cichu nad nim...tylko własnie tam gdzie mam komin to nie bardzo mi pasuje :sick: a ze sie ni znam na kominkach to podpytuje tu, bo widze ze gdzies ta rura idzie....

Ivy, takie rzeczy jak brak komina w odpowiednim miejscu można rozwiązać. Pokaż gdzie byś go chciała i gdzie jest najbliższy komin.

ivy17
21-01-2013, 15:23
Ivy, takie rzeczy jak brak komina w odpowiednim miejscu można rozwiązać. Pokaż gdzie byś go chciała i gdzie jest najbliższy komin.

Beatko przepraszam za zaśmiecanie, wrzucę na chwile dla Pestki :hug::hug: potem usunę :rolleyes::rolleyes:

tu był planik ;)


na czerwono sa zaznaczone kominy a na żółto "strefa" kominkowomożliwa ;) w drugiej cześci był by TV i kanapa ;)

pestka56
21-01-2013, 15:23
Niiiii..., puść mailem największy plik jaki masz.

Beata Weronika
21-01-2013, 15:29
Pestko, a przeslesz mi swojego maila?

Iwonko, nie musisz kasowac posta.

pestka56
21-01-2013, 19:03
[email protected]

Beata Weronika
23-01-2013, 12:49
Projekt kuchni bedzie za tydzien a sama kuchnia w polowie marca...
To mam miesiac na wyobry kolorystyczne i lazienkowe
Pestko, zapomnialas pewnie o mnie? Strasznie ciekawa jestem co tam wymyslilas...

pestka56
23-01-2013, 13:11
A gdzie tam nie zapomniałam. Wczoraj cały wieczór buszowałam, bo necie i moich zasobach, żeby znaleźć jakąś pomoc, raczej cos innego niż wymyśliłam i pudło. Wszystko potwierdza to co wymyśliłam.
Naniosę na plan i podeślę Ci kilka fotek na poparcie, ale to wieczorkiem. Bo teraz muszę do sklepu, a żeby do sklepu to odśnieżyć

Sharlotka
23-01-2013, 14:09
Fajnie, że to tuż tuż!!!:)
Pochwal się wykonawcą kuchni - tu lub na pw.

Beata Weronika
23-01-2013, 16:39
Fajnie, że to tuż tuż!!!:)
Pochwal się wykonawcą kuchni - tu lub na pw.

Pochwale sie jesli wszystko bedzie ok. OK? :)

Beata Weronika
23-01-2013, 17:38
A gdzie tam nie zapomniałam. Wczoraj cały wieczór buszowałam, bo necie i moich zasobach, żeby znaleźć jakąś pomoc, raczej cos innego niż wymyśliłam i pudło. Wszystko potwierdza to co wymyśliłam.
Naniosę na plan i podeślę Ci kilka fotek na poparcie, ale to wieczorkiem. Bo teraz muszę do sklepu, a żeby do sklepu to odśnieżyć

Matko i Córko no umieram z ciekawości. Pestko opisz chociaz juz nie pokazuj prosze bo moze czasu nie masz...Co tam wymyslilas?

Sharlotka
23-01-2013, 19:09
Pochwale sie jesli wszystko bedzie ok. OK? :)

OK:)

Barbara74
24-01-2013, 00:50
Beata jTy będziesz cegły przemalowywać,czy tylko z fugami robisz porządek?Bo ja w łązience muszę cegły pomalować i zastanawiam siękiedy ,ale chyba przed fugami

pestka56
24-01-2013, 02:03
Beata, byłoby wcześniej, ale coś się porobiło na fm i nie wpuszczało mnie na niektóre wątki
Przepraszam, że będę pisać prosto z mostu, ale tak mi łatwiej.

Kominek wg. mnie macie po złej stronie. Trzeba go przestawić blisko okna.
164306
POWODY:

jeśli zostanie jak jest, to nic nie da się rozsądnie postawić w salonie;
kominek będzie jak zawalidroga przy schodach;
zasłoni przejście w znacznym stopniu i będzie to wyglądało jak pomyłka;
przestawiony, znajdzie się bardziej centralnie w pomieszczeniu i ciepło będzie bardziej równomiernie rozchodzić się;
TV w pobliżu okna będzie łapać odbicia od szkła.

Jeśli przestawicie kominek, co jest nadal możliwe, bo wymaga tylko poprowadzenia dłuższej rury do komina i może lekkiej zabudowy pod sufitem, salon zyska. Komfort oglądania tv też będzie znacznie większy, bo bryła kominka zasłoni ekran od strony okna.
Większość projektów, które w necie oglądałam, przy ustawieniu kominek + tv na tej samej ścianie prostopadłej do okna, ma kominek bliżej okna.

164304 164307
Wklejam te 2 obrazki, bo przy okazji podobają mi się te czarne bryły w jasnym wnętrzu. Ten pierwszy jest prawie jak wymarzony do twojego salonu.

Beata Weronika
24-01-2013, 08:19
Beata jTy będziesz cegły przemalowywać,czy tylko z fugami robisz porządek?Bo ja w łązience muszę cegły pomalować i zastanawiam siękiedy ,ale chyba przed fugami

Z fugami robie porzadek :)
Cos Ty Basia mase kasy zaplacilam za ta cegle zeby byla wlasnie w TYM kolorze :)

Beata Weronika
24-01-2013, 08:23
Pestko baardzo dziekuje :)
A czy to nie jest tak ze TV bylaby schowana gdzies pod schodami i ze nie bedzie wygodnie z niej korzystac?
A z lewej strony mamy bryle ktora ingeruje mocno w salon.
niestety nasza sciana nie jest prostopadla do sciany z cegla, ona jest prostopadla do okien ktore sa pod sporym kontem. Widac to na projekcie. Wtedy bryla z lewej bardzo by byla wysunieta na salon a TV zupelnie nie do korzystania :(

Beata Weronika
24-01-2013, 09:03
164325164326164327

To sa rysunki meza. Pestko - nie wyglada to dobrze w zadnym przypadku :(

ivy17
24-01-2013, 09:12
Jaką długośc ma ta ściana z kominkiem/ TV ??

Beata Weronika
24-01-2013, 10:37
Jaką długośc ma ta ściana z kominkiem/ TV ??
316 cm

Beata Weronika
24-01-2013, 23:04
Hop hop Pestko jakies pomysly moze? W sprawie sciany z kominkiem?

Tymczasem mam rysunki kuchni. Nie widac na nich frezów wiec bedzie do poprawki. Druga poprawka to blat przy ktorym sa krzesla. Powinien byc szerszy.
Ale czy widzicie cos co Wam zgrzyta?164599164600164601164602164603

Barbara74
24-01-2013, 23:44
Beata pokaż mi gdzie kraszewska ma mój biały z tym szarym ?w poniedziałek będę kupować farby na ściany to muszę być pewno co chcę,aha montaż kuchni mam w czwartek

Barbara74
24-01-2013, 23:46
Z fugami robie porzadek :)
Cos Ty Basia mase kasy zaplacilam za ta cegle zeby byla wlasnie w TYM kolorze :)
a jaki to kolor?ecru?

Beata Weronika
25-01-2013, 08:23
Beata pokaż mi gdzie kraszewska ma mój biały z tym szarym ?w poniedziałek będę kupować farby na ściany to muszę być pewno co chcę,aha montaż kuchni mam w czwartek
Jest u mnie dwie strony wczesniej. Bami cytowala ta kuchnie.

a jaki to kolor?ecru?
Ecru tak :) Ladne sa. jak beda fugi i oswietlenie to tez bedzie inaczej.

Basiu - jak widzisz moja kuchnie? Oprocz tego ze jest banalnie prosta i kuzwa droga jak nie wiem co :( Drozsza od Twojej!

Sharlotka
25-01-2013, 12:43
Beata,
ta biała zabudowa na wprost to co?
Normalnie szafki kuchenne, czy jakieś przejście do innego pomieszczenia?

Jaki wybrałaś materiał na fronty?
MDF malowany na mat?
Szuflady mają system BLUMA?

Jak chcesz, podeślę Ci info o mojej wycenie z projektem.

pestka56
25-01-2013, 13:19
a jaki to kolor?ecru?

Ecru, to jak kość słoniowa

pestka56
25-01-2013, 13:34
Hop hop Pestko jakies pomysly moze? W sprawie sciany z kominkiem?

Tymczasem mam rysunki kuchni. Nie widac na nich frezów wiec bedzie do poprawki. Druga poprawka to blat przy ktorym sa krzesla. Powinien byc szerszy.
Ale czy widzicie cos co Wam zgrzyta?164599164600164601164602164603

Beatko byłam wczoraj u Ciebie patrzyłam. Kombinuję jak Ci pomóc w kwestii kominek-schody-tv.

W Twojej kuchni przeszkadza mi prześwit pod barkiem. Wstawiłabym tam przegrodę – może byłaby dobra półka widoczna od strony kuchni. Takie miejsce na kolekcję książek kucharskich, które nie zawsze są w dobrym stanie do pokazywania, a są potrzebne i fajnie jak taka „biblioteczka” w kuchni jest, ożywia i świadczy, że kuchnia jest miłym i lubianym przez domowników miejscem.
Obawiam się, że ten prześwit, gdy będzie się w stronę kuchni patrzyło z dalszej odległości, stworzy wrażenie bałaganu. Bałagan w sensie, że widać gąszcz nóg hookerów a za nimi poziome podziały szuflad. Poza tym ta dziura pod spodem wywołuje u mnie skojarzenie z dostawionym stołem. Jakoś tak pomyślałam wygląda przypadkowo, jakby zabrakło pomysłu, nie jest całością z resztą kuchni.
I... daj jedną długą półkę nad oknem.
A... i jeszcze ściana od strony salonu powinna być w tym samym kolorze co kominkowa – optuję za antracytowym, albo czarnym jak granit.

Beata Weronika
25-01-2013, 16:03
O kurcze Pestko chyba prawde mowisz...
Czekaj to poprosze tego goscia zeby zrobil zamiast stolu taka wyspe jak ma Basia moze? Ale musi miec wciecie zeby moc przy niej siedziec po obu stronach i to dosc glebokie. TO nie bedzie glupio wygladac? Bo to nie ma byc miejsce na takie od czasu do czasu posiedzenie tylko my pewnie tam sniadania jesc bedziemy i obiady. Jadalnia to pewnie w weekendy bedzie uzywana.
Polka nad oknem tak, bedzie, nie wiem tylko do ktorego momentu. Fornirowana debowa. Widzialam taka u tego stolarza. Przepiekny ma fornir. Nie zalany tak na gladko tylko widac rzeczywiscie strukture drewna.
Komin ten przy kuchni tak, bedzie pomalowany ale antracyt? Nie za ciezko taki czarny słup?

pestka56
25-01-2013, 16:44
Pod stołem po środku wystarczy zainstalować 30 cm szerokości półkę plecami do salonu.
Jak będziesz miała kuchnię zainstalowaną, zrób fotkę stojąc przy kominku i pokaż. Poprzymierzamy kolory :)

Beata Weronika
25-01-2013, 17:30
Pod stołem po środku wystarczy zainstalować 30 cm szerokości półkę plecami do salonu.
Jak będziesz miała kuchnię zainstalowaną, zrób fotkę stojąc przy kominku i pokaż. Poprzymierzamy kolory :)

Dobrze :)
Pestko my nie bedziemy miec hokerow tylko krzesla podwyzszone.

pestka56
25-01-2013, 17:42
Dobrze :)
Pestko my nie bedziemy miec hokerow tylko krzesla podwyzszone.

No, to tym bardziej :wiggle: 16 nóg

A wybrałaś już te krzesełka ?

Zajrzyj tutaj http://www.pagedmeble.pl/Galeria-produktow-Taborety

Można u nich krzesła i takie podwyższone krzesła-hookery skompletować

Barbara74
25-01-2013, 19:04
dziewczyny muszę jechać ,będę wieczorkiem,ale tak na szybko.Ja też prześwitów po półwyspami nie lubię,
poza tym tam gdzie jest płyta każdy pogłębia blat ,a Ty masz grubą ścianę ,ona pełni jakąś funkcję z drugiej strony?
Ja gdybym mogła to bym dała blat ,tam gdzie płyta na min.70 cm.A ty ile tam masz?Jest 60cm? + poszerzenie na krzesła?
Czy wiesz co dasz na ścianę nad płytę i jaki okap?

Beata Weronika
26-01-2013, 10:36
Ale super zaslony i rolety do salonu. 164990

julianna16
26-01-2013, 23:03
Beato,
Nie było mnie znowu kilka dni, więc muszę troszkę nadrobić.
Nie wiem czy to kwestia techniki wykonania wizki, ale jakoś jej nie czuję.
Czytałam uwagi Pesteczki i Basi - zgadzam się z nimi odnośnie miejsca do siedzenia, choć nie robiłabym tam półek otwartych. Będą trudne do utrzymania czystości - szybciej będą się kurzyć, bo będą nisko, a jednocześnie będą gorzej dostępne do sprzątania. Może dać tam tylko fornirowaną płytę, albo kontynuację koloru ściany? Będzie zasłaniała, a jednoczenie zostawi swobodę dla nóg po obu stronach.
Nad oknem koniecznie bym coś zamontowała, więc z ulgą przeczytałam, że coś tam planujesz :). Płyta troszkę "na wygnaniu" :), ale w sumie masz blat roboczy zaraz obok i możesz wygodnie serwować z garnka/patelni na talerze. Jest też schowana, więc nie będzie się rzucała w oczy. Tam chyba planowałaś łupek? Przepraszam, ale wątki mi się mieszają i nie jestem pewna :rolleyes:

Co do kominka, to faktycznie ciężko... Najbardziej sprawdziłby się u Was kominek dwustronny - wtedy w miejscu proponowanym przez Pestkę byłby idealny i nie zabrałby miejsca w salonie. Nie miałam pojęcia, że takie - ciekawe skądinąd - pomysły na urozmaicenie bryły i przestrzeni tak komplikują potem urządzanie :(.
Pomysł Pestki uważam za bardzo dobry, jeśli jednak nie jesteś przekonana, to może spróbować "wyprostować" tę ściankę choć od strony salonu. Mam tu na myśli taką obudowę k-g, która uczyni ją prostopadłą do schodów. Za kominkiem będziesz mogła zrobić wtedy miejsce na drewno. Coś w tym stylu. Nie ma na tym skali (prawdopodobnie za wielkie wymalowałam), ale jest główna myśl ;). Od jadalni ściana zostałaby skośna.
http://img38.imageshack.us/img38/3167/problemkominkowyk.jpg

Tak czy siak gdzieś ten skos wylezie, bo teraz kanapy dostosujesz do prostej ścianki, ale względem okien będą nie teges :(

pestka56
27-01-2013, 01:56
Julianna, ty jak zawsze potrafisz wyciągnąć z naszych pomysłów to co najlepsze i pokazać błędy, których nie zauważamy.
Z półką pod blatem masz rację i świetny pomysł, żeby tak postawić ściankę, która będzie kontynuacją koloru ze słupa.

Jednak z kominkiem sprawa jest bardzo skomplikowana. Wszystko byłoby dobrze, gdyby ścianka nie kończyła się tak blisko schodów. Można byłoby wtedy zastosować ten pomysł z prostowaniem. Jednak tu efekt będzie taki, że kominek przysunie się jeszcze bardziej do schodów. W sumie uzyskamy efekt mocniejszego „wciśnięcia go pod schody”, a przejście zmniejszy się jeszcze bardziej. Na rysunku ustawiłam – starałam się – kominek jak proponuje Julianna.
165133Czerwony pasek pokazuje jak wąski zrobi się przesmyk.Żółta linia zaznacza gdzie schody i ściana kominkowa będą już tak blisko siebie, że trzeba będzie uważać, żeby nie zaczepić głową. To są moje przypuszczenia tylko. Trzeba sytuację zaaranżować przy pomocy pudeł, lub plyt styropianowych i sprawdzić

165134 165136
Dwie propozycje. Nie prostować ściany, ale przenieść kominek w stronę okna. Mam nadzieję, że widać o co chodzi. TV można zamontować tak, żeby dawał się odchylać kątowo od ściany.

Beata Weronika
27-01-2013, 08:38
dziewczyny muszę jechać ,będę wieczorkiem,ale tak na szybko.Ja też prześwitów po półwyspami nie lubię,
poza tym tam gdzie jest płyta każdy pogłębia blat ,a Ty masz grubą ścianę ,ona pełni jakąś funkcję z drugiej strony?
Ja gdybym mogła to bym dała blat ,tam gdzie płyta na min.70 cm.A ty ile tam masz?Jest 60cm? + poszerzenie na krzesła?
Czy wiesz co dasz na ścianę nad płytę i jaki okap?

Blat z plyta ma 90 cm szerokosci. W ogole to plyta ma byc obudowana tak jak kiedys zalaczalam zdjecia.165145
A co damy nad plyte to nie wiem :( Cos delikatnego. Moze poprostu tylko szybe? Teraz mam w kuchni szybe a za nia zdjecia robione przeze mnie z Majorki i strasznie ja lubie.
Kurcze z tymi przeswitami macie racje..

Beata Weronika
27-01-2013, 09:03
PestkoEwo baaardzo Wam dziekuje!

Najpierw kwestia kuchni - 165146 czyli uwazacie ze takie rozwiazanie bedzie lepsze. Moze macie racje.
Kuchnia z oknem jak nasza bez niczego nad nim. Malo to widac z tej perspektywy ale mi sie podoba...165147
Tak czy inaczej polke zrobimy debowa.
Basia jeszcze raz dla Ciebie kolory - szary i RAL9010165148

Beata Weronika
27-01-2013, 09:10
Salon - Pestko, maz markowal wczoraj miejsce, jest ok, nie bedzie sie zawadzac glowa.
Architekt zaplanowal nam ta sciane taki 165317tylko....ze kanapa po prawej nie zmiscilaby sie tam! Bylaby praktycznie na srodku salonu, jej ramie bylob na wysokosci kominka, bez sensu! Taki architekt....
Ewo bedziemy prostowac sciane dokladnie tak jak powiedzialas a krzywizna okien nie bede sie przejmowac. Kanapy beda stac do sciany z cegla i do sciany z TV i kominkiem natomiast ten ukos z oknami potraktujemy jako poszerzenie salonu i juz. Kanapy zawsze chcialam dwie na przeciwko siebie. Niestety...nie w tym domu :( Ale wiecie co, ja juz sie wkurzalam jakis rok temu na to. Jak w ciazy bylam i na budowe jezdzilam to mnie to tak wkurzalo ze za kazdym razem bylam bliska porodu. A teraz juz mi jest wszystko jedno. Chce zeby sie to juz skonczylo i zebysmy mogli tam zamieszkac.
Bedziemy miec Pestko tak kanape ustawiona jak narysowalas.

Barbara74
27-01-2013, 10:10
Beata czyli Kraszewska rzeczywiście jest dobra ,bo dobrała kolory tak jak ja:lol2:,gdybym wcześniej wiedziała,że dała RAL 9010 mniej bym się stresowała tym kolorem przed zobaczeniem.

Mnie pełno rzeczy wkurza w moim domu,dzieci chcą mieć piętrowe łóżka ,żeby biurko było pod spodem i nie mogą mieć,nie cierpię schodó∑ zabiegowych,mało miejsca na szafę w przedpokoju,poziom kuchni ,jadalni i salonu mógłby być ten sam,wszystko wyłoby bardziej ustawne i bardziej salon wydawałby się większy,garderoba powinna być z łazienką,a nie najpierw garderoba ,a potem łązienka,salon za wąski,ale ...Wspaniali sąsiedzi i piękne widoki,pięknie dookoła,chcemy mieszkać....bez listew przypodłogowych,bez...pełno rzeczy
kocham odśnieżać podjazd,schody...

Barbara74
27-01-2013, 10:12
Beata a ile masz na szerokość tego prześwitu pod blatem?

Beata Weronika
27-01-2013, 10:58
Beata a ile masz na szerokość tego prześwitu pod blatem?
90 cm

Barbara74
27-01-2013, 11:22
wydaje to się szersze niż 90 cm ,wchodzą tam dwa stołki i jeszcze jakiś luz jest,bo tę mi szerokość podałaś?

pestka56
27-01-2013, 15:31
Salon - Pestko, maz markowal wczoraj miejsce, jest ok, nie bedzie sie zawadzac glowa.
Architekt zaplanowal nam ta sciane tak165149 tylko....ze kanapa po prawej nie zmiscilaby sie tam! Bylaby praktycznie na srodku salonu, jej ramie bylob na wysokosci kominka, bez sensu! Taki architekt....
Ewo bedziemy prostowac sciane dokladnie tak jak powiedzialas a krzywizna okien nie bede sie przejmowac. Kanapy beda stac do sciany z cegla i do sciany z TV i kominkiem natomiast ten ukos z oknami potraktujemy jako poszerzenie salonu i juz. Kanapy zawsze chcialam dwie na przeciwko siebie. Niestety...nie w tym domu :( Ale wiecie co, ja juz sie wkurzalam jakis rok temu na to. Jak w ciazy bylam i na budowe jezdzilam to mnie to tak wkurzalo ze za kazdym razem bylam bliska porodu. A teraz juz mi jest wszystko jedno. Chce zeby sie to juz skonczylo i zebysmy mogli tam zamieszkac.
Bedziemy miec Pestko tak kanape ustawiona jak narysowalas.

Beatko, nie widzę tego załącznika.
Cieszę się, że ciut pomogłam znaleźć rozwiązanie.

Kanapy wcale nie muszą stać grzecznie równolegle i prostopadle do ścian. jest nawet taki trend, żeby stawiać skosami.
Spece od Roche Bobois – jednych z najpiękniejszych kanap – proponują m.in. takie ustawienia
165268 165269 165270 165271

julianna16
27-01-2013, 17:39
Ja też nie widzę tego załącznika :no:
Czyli kanapa będzie jedna?
Nie wkurzaj się - ślicznie wszystko urządzisz i będziesz zadowolona :).
Powiem Ci, że... te frezy w kuchni strasznie ładne są. Im dłużej patrzę, tym ładniejsze :D.

Beata Weronika
27-01-2013, 18:18
Ja też nie widzę tego załącznika :no:
Czyli kanapa będzie jedna?
Nie wkurzaj się - ślicznie wszystko urządzisz i będziesz zadowolona :).
Powiem Ci, że... te frezy w kuchni strasznie ładne są. Im dłużej patrzę, tym ładniejsze :D.

Wkeilam zdjecie raz jeszcze i teraz powinno byc juz ok.
Kanapy beda nadal dwie, jedna na przeciwko sciany z tv a druga na przeciwko schodow. Chyba ze jedna tylko na przeciwko tv i fotel. Ale raczej dwie kanapy.
Dzis wybieralismy sprzet AGD. Ciezka sprawa. Chce koniecznie piekarnik z roznem. A takich jest tylko dwa! Whirpool chyba wybierzemy. Zmywarke jednak z polka a nie koszyczkiem na sztućce. A lodowke to chyba Liebherr.

Beata Weronika
27-01-2013, 18:28
Zamarkowany kominek. Mamy sufity :)165319165320

monika996
27-01-2013, 19:40
Witaj Beato!!!!:p trafiłam do ciebie od Basi. będziesz mieć piękny domek. Bardzo mi sie podoba i będę podglądać/

już wiem ,że cegła i schody są piękne:p

Beata Weronika
27-01-2013, 20:42
Witaj Beato!!!!:p trafiłam do ciebie od Basi. będziesz mieć piękny domek. Bardzo mi sie podoba i będę podglądać/

już wiem ,że cegła i schody są piękne:p

Jej! Jak miło Moniko :) Witam!! Ja też Cię "znam" :) Fajne jest to forum :)

No co Ty podoba się? A my dziś z mężem rozmawialiśmy za jaką kwotę opłacałoby się nam sprzedać ten dom... Ale robimy dalej. Może za jakiś czas coś wymyślimy. A może nie.
Narazie AGD! :)

julianna16
27-01-2013, 20:51
Dobrze to wygląda :). Masz tam dużo miejsca na przejście. A Ty jak czujesz - lepiej?
Gratuluję sufitów :).

ivy17
27-01-2013, 20:54
Beatko a ja tak poza tematem...masz może elektryka do polecenia ??

Beata Weronika
27-01-2013, 21:21
Beatko a ja tak poza tematem...masz może elektryka do polecenia ??

Iwonko, cała elektryke robił mój mąż w domu więc nie polece Ci nikogo :(

lucka6
27-01-2013, 21:33
Ivy, moj elektryk jest chyba OK (jescze do końca nie testowaliśmy, ale robi dobre wrażenie :) ), jak chcesz to dam Ci namiar

Beata, oglądam sobie Twoje frony i coraz bardziej mi się podobają :yes: zaczynam powoli żałować że nasze takie zwyczajne proste...ale cóż, trudno, moja kuchnia będzie za TYDZIEŃ!!!

W sprawie kominka i TV nie doradzę niestety, bo nie mam takiej wyobrażni ale pestka i julianna super doradzają :)

ivy17
27-01-2013, 21:35
Iwonko, cała elektryke robił mój mąż w domu więc nie polece Ci nikogo :(

własnie mam tez kogoś kto by mógł mi to zrobic, ale nie wiem jak ugryźć temat potem papierów do elektrowni :sick:



Ivy, moj elektryk jest chyba OK (jescze do końca nie testowaliśmy, ale robi dobre wrażenie :) ), jak chcesz to dam Ci namiar

bardzo proszę :-)

Beata Weronika
27-01-2013, 21:40
Dziewczyny czy takie oświetlenie do salonu nie jest za małe? 165423
Cienki słupek światła, na przykład 6 sztuk w salonie? Dwie linie po 3 lampki?
A to układ podobny do naszego :) 165424

Beata Weronika
27-01-2013, 21:42
własnie mam tez kogoś kto by mógł mi to zrobic, ale nie wiem jak ugryźć temat potem papierów do elektrowni :sick:



bardzo proszę :-)

Maz ma papiery tez, zrobil sobie specjalnie do tego żeby moc u nas samemu wszystko zrobic ale...okazalo sie ze brakuje mu jednej pieczatki :( Na szczescie mamy już swój prąd i to normalna taryfe! Nie budowlaną!

Beata Weronika
27-01-2013, 21:43
Ivy, moj elektryk jest chyba OK (jescze do końca nie testowaliśmy, ale robi dobre wrażenie :) ), jak chcesz to dam Ci namiar

Beata, oglądam sobie Twoje frony i coraz bardziej mi się podobają :yes: zaczynam powoli żałować że nasze takie zwyczajne proste...ale cóż, trudno, moja kuchnia będzie za TYDZIEŃ!!!

W sprawie kominka i TV nie doradzę niestety, bo nie mam takiej wyobrażni ale pestka i julianna super doradzają :)

O mamo za tydzien! Ale super! Czyli poradziłas sobie z blatem :)
Lece do Ciebie zeby zobaczyc jakie masz AGD :)

Beata Weronika
27-01-2013, 21:44
Dobrze to wygląda :). Masz tam dużo miejsca na przejście. A Ty jak czujesz - lepiej?
Gratuluję sufitów :).

Ewo, tak, jakoś to musi w koncu byc. Ale dzis naprawde mysle o tym żeby za jakis krótki czas moze sprzedac ten dom i zaczac budowe nowa. To zalezy jeszcze od wielu innych czynnikow ale moze...

ivy17
27-01-2013, 21:47
Maz ma papiery tez, zrobil sobie specjalnie do tego żeby moc u nas samemu wszystko zrobic ale...okazalo sie ze brakuje mu jednej pieczatki :( Na szczescie mamy już swój prąd i to normalna taryfe! Nie budowlaną!

super :rolleyes: ja mam kogoś kto mi może zrobic,a le nie ma papierów:sick: muszę kogoś poszukac tylko już boje sie wycen za elektrykę ;)

lucka6
27-01-2013, 21:52
O mamo za tydzien! Ale super! Czyli poradziłas sobie z blatem :)
Lece do Ciebie zeby zobaczyc jakie masz AGD :)

no z blatem...slabo sobie poradziłam...tzn czekam wciąż na to, ze mój wykonawca kuchni dokona cudu i dostarczy mi go za darmo :)

czekam na jeszcze jedną wycenę od jego kamieniarza...na razie będzie pewnie bez blatuc, tylko nie do konca wiem jak rozwiążemy kwestię pogrubienia..

Nie jestem pewna czy wypisałam ostateczne AGD w dzienniku, ale typy masz :)

Piekarnik, mikrofalę i zmywarkę w końcu wzięłam Samsunga, płytę Electrolux, lodówkę mam Liebherr, a okap, zlew i baterię Franke...czyli niezły miszmasz :) Wciąż dumam co z młynkiem, bo jeszcze męża do końca nie przekonałam, a siebie do końca nie zniechęciłam ;) Na razie kombinuję żeby sprowadzić ze Stanów fajny model Insinkerator w cenie zwykłego modelu w Polsce...

I mam kłopot z drewnem, może poradzisz ;)?

pozdrawiam serdecznie!!

Beata Weronika
27-01-2013, 21:53
super :rolleyes: ja mam kogoś kto mi może zrobic,a le nie ma papierów:sick: muszę kogoś poszukac tylko już boje sie wycen za elektrykę ;)
10 tys lekko :( z materiałem

lucka6
27-01-2013, 21:54
10 tys lekko :( z materiałem

my chyba płacilismy 35zl za punkt, tylko tych punktów jakoś dużo wyszło..;)

pestka56
27-01-2013, 22:08
U nas też Mój ma papiery i robił wsio sam, ale doprowadzenie do domu zrobił facet z elektrowni. Też nie wiedzieliśmy skąd wziąć takiego speca żeby przystawił pieczątkę i Mój zapytał o rekomendacje w elektrowni. Okazało się, że zgłosił się do nas kierownik robót energetycznych i... zapłaciliśmy za tę przyjemność 3k. Cała jego praca polegała na staniu i patrzeniu jak wzięty do pracy fizycznej Rosjanin kopał 28 metrów rowka, kładł w niego kabel i zasypywał. Potem poszedł do pom. gospodarczego i popatrzył jak tam wszystko wygląda. Koniec :P

Za punkt elektryczny niektórzy biorą nawet 50 zł. pod W-wą.

pestka56
27-01-2013, 22:11
Salon - Pestko, maz markowal wczoraj miejsce, jest ok, nie bedzie sie zawadzac glowa.
Architekt zaplanowal nam ta sciane taki 165317tylko....ze kanapa po prawej nie zmiscilaby sie tam! Bylaby praktycznie na srodku salonu, jej ramie bylob na wysokosci kominka, bez sensu! Taki architekt....
Ewo bedziemy prostowac sciane dokladnie tak jak powiedzialas a krzywizna okien nie bede sie przejmowac. Kanapy beda stac do sciany z cegla i do sciany z TV i kominkiem natomiast ten ukos z oknami potraktujemy jako poszerzenie salonu i juz. Kanapy zawsze chcialam dwie na przeciwko siebie. Niestety...nie w tym domu :( Ale wiecie co, ja juz sie wkurzalam jakis rok temu na to. Jak w ciazy bylam i na budowe jezdzilam to mnie to tak wkurzalo ze za kazdym razem bylam bliska porodu. A teraz juz mi jest wszystko jedno. Chce zeby sie to juz skonczylo i zebysmy mogli tam zamieszkac.
Bedziemy miec Pestko tak kanape ustawiona jak narysowalas.

Świetnie, że jest dość miejsca.
Plecami do schodów zamiast kanapy postawiłabym jakiś odjazdowy fotel, taki jedyny w całym domu.

Beata Weronika
27-01-2013, 22:16
Pestko masakra 3k! Za nic!
Znaczy za kopanie. A rozdzielnie Twój M tez sam zrobil?

pestka56
27-01-2013, 23:11
Sam, bestia, wsio zrobił.
Ja z tego bardzo zadowolona jestem, bo u nas sporo kombinacji. Np. światło mogę i prztyczkiem i pilotem prawie w całym domu zapalać. W łazience, kuchni i wiatrołapie-przedpokoju gaśnie samo po 5 minutach od wyjścia. W kuchni wszystko podzielone na sekcje. Jakby cóś padło, to inne cósie działają dalej. No i komputery – te mają osobną instalację.
J. ciągle coś wymyśla, teraz będzie robił w niektórych pomieszczeniach dodatkową instalację na światło diodowe zasilane opcjonalnie z akumulatora. U nas jak są burze, albo mokry śnieg spadnie często są wyłączenia. Kilka razy zdarzyło się 24 godziny – herbatę i wodę do mycia zębów dzięki kominkowi mieliśmy gorącą :wiggle:
Dzięki temu, że sam robił, to może przeciągnąć dodatkowe kable w tych rurkach, które już są. Mądrala przewidział i dał większą średnicę;)

Te 3k zabolały, ale ile by kosztowało, gdyby ktoś kładł te kabelki u nas :confused:

monika996
28-01-2013, 08:48
Jej! Jak miło Moniko :) Witam!! Ja też Cię "znam" :) Fajne jest to forum :)

No co Ty podoba się? A my dziś z mężem rozmawialiśmy za jaką kwotę opłacałoby się nam sprzedać ten dom... Ale robimy dalej. Może za jakiś czas coś wymyślimy. A może nie.
Narazie AGD! :) o co wy dziewczyny z tymi sprzedazami.... bedzie dobrze. Kończ i wprowadzajcie się szybko!!! masz takie fajne pomysły:p


Dziewczyny czy takie oświetlenie do salonu nie jest za małe? 165423
Cienki słupek światła, na przykład 6 sztuk w salonie? Dwie linie po 3 lampki?
A to układ podobny do naszego :) 165424 wydaje mi się ,że musisz mieć jeszcze do tych tubek lampę stojącą.
bo one będą dawać takie nie przytulne światło

cześć z rana

Beata Weronika
28-01-2013, 09:03
o co wy dziewczyny z tymi sprzedazami.... bedzie dobrze. Kończ i wprowadzajcie się szybko!!! masz takie fajne pomysły:p

wydaje mi się ,że musisz mieć jeszcze do tych tubek lampę stojącą.
bo one będą dawać takie nie przytulne światło

cześć z rana

Hej :)
Monika wczoraj mi sie przypomnialo ze to Ty bez kropek pisalas u Anuli :) :)
Tak dlugo tu juz jestem :)
Probowalam znalesc Twoj salon w dzienniku wczoraj wieczorem bo pamietam dobrze tylko kuchnie ale usnelam :)

Lampa napewno bedzie stojaca ale nie wiem czy takie tubki i tak wystarcza.

monika996
28-01-2013, 10:48
beato i ja juz długo jestem . I nadal się utrzymuję na fm:p

nie mam zdjęc w komentarzach. usunęlam je tak na wszelki wypadek;) Moje stałe kuleżanki z Fm raczej pamietaja moje wnętrza:p

pestka56
28-01-2013, 17:56
Beata, a te lampki to jakie mają żarówki i o jakiej sile?
Jeśli chodzi o przytulne światło lub nie, to możesz kupować zimne lub ciepłe.
Myślę, że bardziej chodzi o moc świecenia.

Beata Weronika
28-01-2013, 20:11
Sam, bestia, wsio zrobił.
Ja z tego bardzo zadowolona jestem, bo u nas sporo kombinacji. Np. światło mogę i prztyczkiem i pilotem prawie w całym domu zapalać. W łazience, kuchni i wiatrołapie-przedpokoju gaśnie samo po 5 minutach od wyjścia. W kuchni wszystko podzielone na sekcje. Jakby cóś padło, to inne cósie działają dalej. No i komputery – te mają osobną instalację.
J. ciągle coś wymyśla, teraz będzie robił w niektórych pomieszczeniach dodatkową instalację na światło diodowe zasilane opcjonalnie z akumulatora. U nas jak są burze, albo mokry śnieg spadnie często są wyłączenia. Kilka razy zdarzyło się 24 godziny – herbatę i wodę do mycia zębów dzięki kominkowi mieliśmy gorącą :wiggle:
Dzięki temu, że sam robił, to może przeciągnąć dodatkowe kable w tych rurkach, które już są. Mądrala przewidział i dał większą średnicę;)

Te 3k zabolały, ale ile by kosztowało, gdyby ktoś kładł te kabelki u nas :confused:

Pestko, moj tez sam zrobil rozdzielnie :)
Fajnie ze samo gasnie po 5 min. To wazne jak sa male dzieci w domu chyba tez. Nie wiem czy mojego tak wyszkole zeby gasil za soba swiatlo jak wychodzil z lazienki czy swojego pokoju.
Co do swiatelek ktore pokazywalam - napiecie 230 V. To malo czy duzo?

pestka56
28-01-2013, 20:37
Napięcie normalne. Chodzi o rodzaj żarówek i ile WAT. Żarówki mogą być energooszczędne, halogenowe, diodowe, jarzeniowe.... Energooszczędne, halogeny i diody występują w wersjach światła zimnego i ciepłego. Zimne (niebieskawe) odbieramy jako jaśniejsze, a ciepłe naturalne (żółtawe) jako ciemniejsze.
Jeśli do tych lamp można użyć najwyżej 40 WATowej żarówki, to jest to raczej z założenia ciemne ściatło.

Barbara74
28-01-2013, 20:45
Beata ja myślałam aby dać podobne tubki massive nero 8 sztuk, mam salon 4x9.Też się obawiałam czy za mało, nie wiem ,dałam w końcu ,tzn.dam 8 sztuk na duże halogeny,ale najbardziej lubię w salonie oświetlenie niesufitowe.Beata nie mam pojęcia,nie pomogę Ci niestety.
Jaką masz powierzchnię salonu?

pestka56
28-01-2013, 21:02
Trzeba z tymi lampami jak z roślinami.
Sprawdzić jaki obszar oświetlają i rozmieścić tak, żeby coś z tego było, a nie tylko gwiazdki świetlne na suficie.

Beata Weronika
29-01-2013, 08:32
Dostałam dzis 2 wersje kuchni165719165720
polki nad oknem brakuje jeszcze. Co sądzicie?

monika996
29-01-2013, 15:51
Beato bardzo mnei absorbuje ta ściana koło plyty:p rozwiązanie fajne :p:p:p

a nad oknem koniecznie chcesz półkę ???? ja bym jednak chyba nie dawała polki. jak coś to tylko szafki..... albo nic

Beata Weronika
29-01-2013, 16:24
Beato bardzo mnei absorbuje ta ściana koło plyty:p rozwiązanie fajne :p:p:p

a nad oknem koniecznie chcesz półkę ???? ja bym jednak chyba nie dawała polki. jak coś to tylko szafki..... albo nic

Monika, to jest kurde komin. I w projekcie on jest pod takim samym kątem jak ta nieszczesna sciana z tv i kominkiem i ilekroc przyjezdzalam na budowe to zemscilam ta krzywizne az ostatnio maz zburzyl ten wystajacy kant i zabetonowal wylewke i mi odrazu lepiej sie zrobilo :)
W ogole to tam bedzie taka budka...taka zabudowa plyty zeby jedzac nie siedziec w garach. Plyte wlasnie chyba wybralismy. Indukcja taka wieksza niz standardowe znaczy szersza. I czarna bo bialej takiej jak chcemy nie ma :(
Z polka to sie jeszcze zobaczy ale ten gosc od kuchni ma exta forniry. Jak zobaczylam to sie zakochalam na zaboj.
Moniko, a nie wydaje ci sie ze po tej drugiej stonie od przejscia krzesla beda nam przeszkadzaly? ja sie tego boje..

monika996
29-01-2013, 16:26
Beato chodzi ci o te stolki na wizce??????
one są ok. przeciez można bardziej wsunąc:p

tą scianę kominowa fornirujesz????

Beata Weronika
29-01-2013, 16:32
Beato chodzi ci o te stolki na wizce??????
one są ok. przeciez można bardziej wsunąc:p

tą scianę kominowa fornirujesz????

Nie forniruje. To ekstrawagancja na ktora mnie nie stac obecnie. Marze ze kiedys sie odbijemy ale... ja bym chciala miec jeszcze jedno dziecko. Wiec na fornir to pewnie ze 20 nastepnych lat nie bedzie..

monika996
29-01-2013, 16:38
;)
Nie forniruje. To ekstrawagancja na ktora mnie nie stac obecnie. Marze ze kiedys sie odbijemy ale... ja bym chciala miec jeszcze jedno dziecko. Wiec na fornir to pewnie ze 20 nastepnych lat nie bedzie..;););););) cos ty!!!!!

przecież masz maluszka teraz/ile ma pol roczku??? i juz nastepne planujesz????

pestka56
29-01-2013, 16:41
Beata :wiggle: kamyczek do mojego ogródka. Zupełnie jak Twoja ściana między jadalnią a salonem, tyle, że grubsza.
165790
loftstudio.pl

To co tu jest ciemne drewniane, moglibyście zrobić w kolorze schodów. Byłoby PIĘKNIE

Beata Weronika
29-01-2013, 16:54
;);););););) cos ty!!!!!

przecież masz maluszka teraz/ile ma pol roczku??? i juz nastepne planujesz????

Moniko, tak, ja nie jestem najmlodsza juz i 20 lat to ja juz wieki temu skonczylam. Wiec jesli nie chce jako emerytka prowadzic dziecka do komunii to trzeba sie spieszyc..A synek ma 8 miesiecy i wlasnie wlazl w dziure 30 cm miedzy kanapa a sciana :)

Beata Weronika
29-01-2013, 16:58
Beata :wiggle: kamyczek do mojego ogródka. Zupełnie jak Twoja ściana między jadalnią a salonem, tyle, że grubsza.
165790
loftstudio.pl

To co tu jest ciemne drewniane, moglibyście zrobić w kolorze schodów. Byłoby PIĘKNIE

O mamo PESTKO, ale Ty masz dar do wyszukiwania takich rodzynków.
Ale ta sciana robi wrazenie ciezkiej. I ten beton....chyba nie do nas. Ja zawsze chcialam miec taka polke165797165798165799165800

pestka56
29-01-2013, 17:29
Nie forniruje. To ekstrawagancja na ktora mnie nie stac obecnie. Marze ze kiedys sie odbijemy ale... ja bym chciala miec jeszcze jedno dziecko. Wiec na fornir to pewnie ze 20 nastepnych lat nie bedzie..

A może i na słupie kominkowym i na tym kuchennym wykorzystacie szary łupkowy fornir kamienny http://www.stonart.pl/oferta-kamienny_fornir.php
Miałam to w rękach i mam nawet próbki szarego i czarnego, bo ja go chcę na kominek i cały komin. Gwarantuję, że jest super i można tym samodzielnie wylepić, więc koszt tylko materiału i kleju.
Teraz mają nawet obniżkę na czarny. Jest jeszcze ładniejszy. Chcesz fotki tych próbek?

Łupek filitowy River Black jest skałą dużo bardzej twardą i ścisłą niż popularne łupki kwarcytowe występujące na polskim rynku.

W promocjii oferujemy płytki o grubości 1 cm w poniższych wymiarach i cenach brutto:
30 x 30 cm szlifowany i szczotkowy w cenie 138 zł / m2
30 x 60 cm szlifowany i szczotkowany 150 zł / m2
60 x 60 cm szlifowany i szczotkowany 160 zł / m2
Ilość ograniczona. Promocja trwa do wyczerpania zapasów.

W ofercie posiadamy również płyty o wymiarach ok. 240 x 170 w promocyjnych cenach.
2 cm 180 zł netto / m2
3 cm 240 zł netto / m2

greywolf
29-01-2013, 17:33
witaj,

podczytuję od dawna - wspaniale będziecie mieszkać; postanowiłem napisać, bo pięknie zapowiada się Twoja kuchnia. Moim zdaniem półka nad oknem jest zbędna. Na wizualizacji projektowej brak czegokolwiek na ścianie (poza oknem oczywiście), stwarza wrażenie przestronności. Także ja obstawiałbym brak półki. No ewentualnie szafki, ale najlepiej zostawić bez niczego.

P.S. idź w stronę pierwszej z kuchni z postu #561 na str. 29.

Beata Weronika
29-01-2013, 21:31
A może i na słupie kominkowym i na tym kuchennym wykorzystacie szary łupkowy fornir kamienny http://www.stonart.pl/oferta-kamienny_fornir.php
Miałam to w rękach i mam nawet próbki szarego i czarnego, bo ja go chcę na kominek i cały komin. Gwarantuję, że jest super i można tym samodzielnie wylepić, więc koszt tylko materiału i kleju.
Teraz mają nawet obniżkę na czarny. Jest jeszcze ładniejszy. Chcesz fotki tych próbek?

Łupek filitowy River Black jest skałą dużo bardzej twardą i ścisłą niż popularne łupki kwarcytowe występujące na polskim rynku.

W promocjii oferujemy płytki o grubości 1 cm w poniższych wymiarach i cenach brutto:
30 x 30 cm szlifowany i szczotkowy w cenie 138 zł / m2
30 x 60 cm szlifowany i szczotkowany 150 zł / m2
60 x 60 cm szlifowany i szczotkowany 160 zł / m2
Ilość ograniczona. Promocja trwa do wyczerpania zapasów.

W ofercie posiadamy również płyty o wymiarach ok. 240 x 170 w promocyjnych cenach.
2 cm 180 zł netto / m2
3 cm 240 zł netto / m2

OMG - Pestko Black - to wlasnie chce na blat. Wiesz prawda?
Ale myslisz ze nie bedzie to za ciezkie? Taki kamien na dwoch kominach?
Masz zdjecia czarnego?

Beata Weronika
29-01-2013, 21:33
witaj,

podczytuję od dawna - wspaniale będziecie mieszkać; postanowiłem napisać, bo pięknie zapowiada się Twoja kuchnia. Moim zdaniem półka nad oknem jest zbędna. Na wizualizacji projektowej brak czegokolwiek na ścianie (poza oknem oczywiście), stwarza wrażenie przestronności. Także ja obstawiałbym brak półki. No ewentualnie szafki, ale najlepiej zostawić bez niczego.

P.S. idź w stronę pierwszej z kuchni z postu #561 na str. 29.

greywolf - strasznie mile to co piszesz :)
Dziekuje, to sie okaze czy bedzie ładnie...Czyli ze bez półki. Hmm to zobaczymy jak juz wszystko bedzie.

pestka56
29-01-2013, 21:53
OMG - Pestko Black - to wlasnie chce na blat. Wiesz prawda?
Ale myslisz ze nie bedzie to za ciezkie? Taki kamien na dwoch kominach?
Masz zdjecia czarnego?

Zdjęcia zrobię jutro przy świetle dziennym, bo z lampą wychodzą okropnie.

Na blaty weź płytki lub całe slaby łupkowe.
Na ścianach możesz położyć płytki albo cieniutkie fornir łupkowy (3 mm grubości).

Ile u ciebie jest między jednym a drugim kominem ?

Beata Weronika
29-01-2013, 22:51
Zdjęcia zrobię jutro przy świetle dziennym, bo z lampą wychodzą okropnie.

Na blaty weź płytki lub całe slaby łupkowe.
Na ścianach możesz położyć płytki albo cieniutkie fornir łupkowy (3 mm grubości).

Ile u ciebie jest między jednym a drugim kominem ?

Pestko a blaty tez tam maja? czekaj wejde na ich stone....na żoliborzu sa...trzba tam koniecznie jechac

6,5 metra odleglosci ale Pestko blat i do wysokosci okna ma byc lupek, potem kominek wiec jeszcze komin kuchenny to moze byc too much
I nie zapominaj ze mam cegle na scianie 6 metrowej. To moze byc odrobine za duzo kamienia na jednym poziomie.

monika996
29-01-2013, 23:04
Beato to pozno za dzieci się wzięłaś;) ale pewnie jak chcesz więcej niż jedno , to roznica 1-2 lata jest super. dla dzieci..... dla mamy na początku nie:no:

ja juz mam dorosłe dziecko( matura). wcześniejj nie myslałam o drugim, a teraz sama rozumiesz... za duża rożnica wieku:p syn by wyglądał jak tata brata alvbo siostry:p

Beata Weronika
29-01-2013, 23:10
Monika, ja za pozno poznalam mojego meza :( On mlodszy jest ode mnie 3 lata wiec dla niego w sam raz byl wiek na slub a dla mnie to juz ostatni dzwonek :)
Szybko sie ogarnelismy, zareczyny smigiem, slub, dzialka, ta budowa cholerna, synek a teraz mysle o rodzenstwie dla niego. Wszystko w 4 lata od momentu poznania.

A powiedz nie smutno Twojemu synowi bylo tak w wieku 6-13 lat? Pozniej to mial juz pewnie bliskich kumpli a wczesniej to tak nie bardzo zawiazuje sie przyjaznie. Bo ja jak pomysle ze tak sam bidulek bedzie z nami w tym domu to mi sie przykro robi. Z drugiej strony rodzenstwo nie zawsze zapewnia super rozrywke..

Matura! O wow. To sie stresujesz pewnie. Ja bede!

lucka6
29-01-2013, 23:24
Beata, ta druga wersja też fajna, może rzeczywiście lepiej z zamkniętym półwyspem. A siedzeń ile wtedy zostaje - 2 czy wciąż 4? Bo 2 wydają mi się mało, zakładając że tam będziecie jeść większość posiłków na codzień...

Ściana z oknem wygląda według mnie OK, półkę chyba zawsze możesz dorobić?

P.S. Ja mam 2 lata różnicy między dziećmi, teraz jest naprawdę OK (4 i 6 lat), na początku było słabo, ale wciąż miałam nianię więc jakoś daliśmy radę :D

Beata Weronika
30-01-2013, 07:56
Luka decyzja FM nie bedzie półki nad oknem w takim razie :)
Super roznica wieku! Bawia sie razem juz?

Beata Weronika
30-01-2013, 07:58
Zdjęcia zrobię jutro przy świetle dziennym, bo z lampą wychodzą okropnie.

Na blaty weź płytki lub całe slaby łupkowe.
Na ścianach możesz położyć płytki albo cieniutkie fornir łupkowy (3 mm grubości).

Ile u ciebie jest między jednym a drugim kominem ?

Pestko, maz zachwycony fornirem łupkowym. Mowil ze widzial to ale takie ceny byly ale w €.

Beata Weronika
30-01-2013, 10:05
Dziewczyny jakie lodowki do zabudowy wybieracie? Bo mam zagwozdke..

monika996
30-01-2013, 10:29
beato u nas od momnento poznania do urodzenia syna minęło 1, 5 roku. no nie myslelismy wtedy o domu itp:p:p:p

Moj syn jest bardzo towarzyski. jak był mały pełno kolegów , przedszkole, jezdziłam z nim do znajomych. raczej było ok. Ma kuzynow sporo młodszycch bo jeden ma 14, drugi 13 i z nimi jeżdzimy na wakacje. dogadują sie i on uwielbia z tymi małymi jeżdzić na wakacje.
rzeczywiściue w wieku 10-11 chciał brata( ale starszego:p czego sie zrobić nie dało;)). Minęło mu. ma nas , dziadkow, psa i kota.

-----------------

a z lodówką nie pomogę:p

pestka56
30-01-2013, 15:28
Pestko, maz zachwycony fornirem łupkowym. Mowil ze widzial to ale takie ceny byly ale w €.

Wcale się nie dziwię, że zachwycony :wiggle: To piękny kamień i jeszcze te możliwości, że daje się ciąć, a raczej łupać w cieniutkie plasterki. Nie traci przy tym faktury. Można nim oklejać nawet meble i kolumny o średnicy 35 cm.

Masz fotki.
Zrobiłam 7 i jeszcze dodatkowo zeskanowałam obie próbki, bo łupek w różnym świetle wygląda różnie. Te próbki są surowe, bez żadnego zabezpieczenia. Facet przy mnie odciął z całego arkusza.
166064166065166066
Te fotki to skany166062166063

ivy17
30-01-2013, 15:47
Wcale się nie dziwię, że zachwycony :wiggle: To piękny kamień i jeszcze te możliwości, że daje się ciąć, a raczej łupać w cieniutkie plasterki. Nie traci przy tym faktury. Można nim oklejać nawet meble i kolumny o średnicy 35 cm.


Super ! a czy maja tam dużą ekspozycję ?

pestka56
30-01-2013, 15:51
Tu widać grubość forniru 166098
166099166141
Te sfotografowałam jakieś 2 metry od okna leżące poziomo 166067

Ten fornir wytrzymuje temperaturę 150 stopni i jest lekki. Dlatego nie grozi mu odpadnięcie z ciepłej obudowy kominka. Chcę docelowo obłożyć tym czarnym River Black cały komin i 2 kolumny. Ta szara próbka to chyba Steel Grey. Oba to łupki filitowe - one są trwalsze od Kwarcytowych.

Ciągle zapominam, że Ty przecież jesteś mazowiecka. Do StonArtu jest dość trudno trafić. Adres jest wprawdzie Krasińskiego, ale wejście jest od Burakowskiej, w którą można wjechać od Krasińskiego, albo od Rydygiera.
Mają na miejscu sporą wystawę kamieni i magazyn też, więc niektóre można kupić od ręki.

Jeśli chodzi o blaty to mają slaby 240 x 130 cm grubości 3 cm, ale jak pytałam, to sprzedawca powiedział, że inne rozmiary też są możliwe bez problemu.

pestka56
30-01-2013, 17:35
Super ! a czy maja tam dużą ekspozycję ?

Ivy, mają w przekroju cały swój asortyment plus jeszcze to, czego w magazynie nie ma, ale mogą sprowadzić dość szybko. Poza tym oni nie tylko sprzedają, ale też wykonują prace kamieniarskie.

pestka56
30-01-2013, 17:49
Pestko a blaty tez tam maja? czekaj wejde na ich stone....na żoliborzu sa...trzba tam koniecznie jechac

6,5 metra odleglosci ale Pestko blat i do wysokosci okna ma byc lupek, potem kominek wiec jeszcze komin kuchenny to moze byc too much
I nie zapominaj ze mam cegle na scianie 6 metrowej. To moze byc odrobine za duzo kamienia na jednym poziomie.

6,5 metra to dużo – patrzę na moją ścianę w salonie 8m długości x 3m wysokości całą wypełnioną książkami.
Poszukam jakichś fotek żeby zobaczyć jak takie powtórzenie dominującego koloru wychodzi we wnętrzu.
Cegła tu raczej nic do tego nie ma. Jest na ścianie lekko przytłumiona schodami :)

Beata Weronika
02-02-2013, 18:11
Zdjecia cegły :)
Jest suuuper!167083167084

bami
02-02-2013, 18:44
Wow!
wyszło naprawdę przepięknie!

pestka56
02-02-2013, 19:07
Zdjecia ceły :)
Jest suuuper!167083167084

Beata, ona jest taka rozbielona naturalnie, czy to jeszcze ślad po fugowaniu?

Fajnie wygląda :yes:

Beata Weronika
02-02-2013, 19:40
Wow!
wyszło naprawdę przepięknie!
Dziekuje! Mi tez sie podoba :)

Beata, ona jest taka rozbielona naturalnie, czy to jeszcze ślad po fugowaniu?

Fajnie wygląda :yes:

Naturalnie rozbielona. Zdjecie nie oddaje chyba do konca jej uroku ale jak bedzie oswietlenie bedzie jeszcze fajniej :)

pestka56
02-02-2013, 20:45
Beata, to tym bardziej uważam, że okładzina kamienna w niczym nie będzie się kłóciła z cegiełką.

Naprawdę pięknie wygląda. Napisz ku przypomnieniu, która to cegła

Beata Weronika
02-02-2013, 22:15
Beata, to tym bardziej uważam, że okładzina kamienna w niczym nie będzie się kłóciła z cegiełką.

Naprawdę pięknie wygląda. Napisz ku przypomnieniu, która to cegła

Kupiona w klinkierbudzie. Nelissen Polska kolor - Kersenbloesem

lucka6
03-02-2013, 20:21
Cegła wyszła wspaniale :yes:

a jaj mam inne pytanie - zamierzacie ją czymś zagruntować czy zostawiacie jak jest? Bo my się wahamy czy naszych czymś nie zabezpieczyć, z tym że my nie mamy klinkieru, tylko zwykłe cięte cegły....

monika996
03-02-2013, 20:52
piękna cegła:yes::yes::yes::yes:

Beata Weronika
03-02-2013, 22:17
Cegła wyszła wspaniale :yes:

a jaj mam inne pytanie - zamierzacie ją czymś zagruntować czy zostawiacie jak jest? Bo my się wahamy czy naszych czymś nie zabezpieczyć, z tym że my nie mamy klinkieru, tylko zwykłe cięte cegły....

Lucka, zostawiamy jak jest. To sa tez ciete cegly a nie pełna cegła.

Beata Weronika
03-02-2013, 22:19
piękna cegła:yes::yes::yes::yes:

Tez mi sie podoba :). Podłoga wchodzi za 2 tygodnie. Sciany sie szlifuja. Zrobiona jest tez połka pod kominek. Zabetonowana znaczy.

monika996
03-02-2013, 22:27
Tez mi sie podoba :). Podłoga wchodzi za 2 tygodnie. Sciany sie szlifuja. Zrobiona jest tez połka pod kominek. Zabetonowana znaczy. no to robota pełną parą idzie:yes::yes::yes:

Sharlotka
04-02-2013, 07:48
Beata,
faktycznie, pędzicie!!!
Za 2 tygodnie podłogi????? Rewelacja!!!!!

lullaby
05-02-2013, 14:52
Znaczy TV i kominek dokladnie w jednej linij? To TV bedzie za nisko mysle...131130
Cos takiego tez odpada bo szyja bedzie bolec od zadzierania glowy.
To jest tez realizacja Kraszewskiej:
131131

Witam prawie po sąsiedzku :)
Zaczęłam czytać dziennik i czuję się w obowiązku napisać sprostowanie: autorem pokazanych przez Ciebie projektów jest Tamizo architects group, a nie Kraszewska.

Pozdrawiam :)

pestka56
05-02-2013, 20:50
Beata, ciągle mi siedzi w głowie ten Twój blat kuchenny – 2 inspiracje. Szczególnie ta pierwsza jest kusząca
167902 167903167904

Jak schować koszmarny ozdobnik salonu jakim jest tv
167905 167906 :yes:

Beata Weronika
05-02-2013, 21:56
Witam prawie po sąsiedzku :)
Zaczęłam czytać dziennik i czuję się w obowiązku napisać sprostowanie: autorem pokazanych przez Ciebie projektów jest Tamizo architects group, a nie Kraszewska.

Pozdrawiam :)

Witam lullaby :)
Ok, dzieki za uwage!

Beata Weronika
05-02-2013, 21:57
Pestko blat bedzie wlasnie taki jak na 1wszym zdjeciu tylko ze biały. Mam nadzieje ze szybko zapomne ile nas ta kuchnia kosztuje...

monika996
05-02-2013, 22:10
beato kiedy kuchnia będzie????

pestka56
05-02-2013, 22:24
Beata, czyli wiszący, bez podparcia? I taki gruby?
To OK, bo wtedy te nóżki od krzesełek by nie przeszkadzały :D

Beata Weronika
05-02-2013, 22:47
beato kiedy kuchnia będzie????
Polowa marca dopiero. Teraz maz bedzie dalej kominek zabudowywal. Zliczyl gniazdka ale chce podobierac je do koloru scian chyba. Nie wszystkie chce takie same. Strasznie u Mytki mi sie podobaly ale znow pewnie pierunsko drogie wiec zobaczymy..
Podlogi najpierw za jakies dwa tygodnie beda kladzone. Nadal nie wybrane do pokoju synka i do pokoju jego ewentualnego rodzenstwa ewentualnie goscinego... :)

Beata, czyli wiszący, bez podparcia? I taki gruby?
To OK, bo wtedy te nóżki od krzesełek by nie przeszkadzały :D
Nie no taki w powietrzu to nie :) Bedzie gruby to mialam na mysli, ze pogrubiony. No i ma byc ta plyta pod nim tak zeby nie widac bylo nozek. Nie wiem czy bedzie to dobrze wygladac. Bede miec inny projekt od tego naszego wykonawcy juz taki "ładny" to zobaczymy...

Sharlotka
06-02-2013, 08:01
biały blat jednak??
A to niespodzianka, bo miał być czarny granit, prawda?
Z czego robicie?

monika996
06-02-2013, 09:06
beato ja bym podłogi robiła albo drewniane, albo wykładzinka w dziennych pokojach.:) dzieciaki cally czas na podłodze urzęduj
ą;););)

Beata Weronika
06-02-2013, 09:25
biały blat jednak??
A to niespodzianka, bo miał być czarny granit, prawda?
Z czego robicie?
Z jednej strony tam gdzie bedziemy jesc bedzie bialy, kamienny za zimny, to bedzie mdf ale sadzac po cenie jakis niezwykly mdf

beato ja bym podłogi robiła albo drewniane, albo wykładzinka w dziennych pokojach.:) dzieciaki cally czas na podłodze urzęduj
ą;););)
Tak racja, jest ogrzewanie podlogowe wiec nie bedzie mu zimno ale Monika nie wiem jaki kolor desek. Jasny czy ciemny? Kojarzysz kolor moich okien? Sa takie miodowe. W salonie na dole mam bad bielony a na gorze...moze ciemne?

Sharlotka
06-02-2013, 11:01
Ciemne tzn?
Jak bardzo ciemne?

Barbara74
07-02-2013, 00:26
Beata a ile ta kuchnia Cię kosztuje?dzwoniłaś do mojego stolarza,teraz dobra droga do Warszawy ,to może by przyjechał

A dlaczego nie chcesz takie samego drewna na gó®ze co na dole?

Beata Weronika
07-02-2013, 08:00
Beata a ile ta kuchnia Cię kosztuje?dzwoniłaś do mojego stolarza,teraz dobra droga do Warszawy ,to może by przyjechał

A dlaczego nie chcesz takie samego drewna na gó®ze co na dole?

Basiu, jest drozsza od Twojej a z Twoim stolarzem rozmawialam. Nie chce podjac sie kuchni pod Warszawa...
Ta moja jest z blatem tym jedzeniowym, tym gdzie jest plyta. To troche tez podrozylo.

Na dole za drogie zeby dac na gore. Na gorze w dwoch pokojach dam takie lamelowe. A u nas w sypialni wykladzina. Ale nie wiem wlasnie czy nie dac takich czekoladowych w tych dwoch pokojach. Cos takiego zeby wyszlo168274
To chyba zreszta bylo u Ciebie. To zdjecie.

Beata Weronika
07-02-2013, 08:01
Sharlotko, no wlasnie takie jak na zdjeciu powyzej.

Sharlotka
07-02-2013, 08:15
Piękne - mocny, czekoladowy kolor; ja podobny odcień (heban) planuję u siebie - deskę warstwową olejowaną i fazowaną.

pestka56
07-02-2013, 11:57
Kochane moje, ostrożnie z takim ciemnym kolorem. Jest zobowiązujący jeśli chodzi o resztę wnętrza. Poza tym na jasnym widać każdą plamkę, a na ciemnym, każdą drobinkę kurzu. Sama mam ciemne orzechowe brązy, ale trochę je przyszarzyłam. Nie odwodzę nikogo od ciemnych podłóg, bo są po prostu piękne, ale pamiętajcie o tym, że każde uszkodzenie powierzchni widać jak cholera. U mnie nie problem wyciągam puszkę oleju plus, jeśli potrzeba bejce i pędzelek, wiórki ścierne, szmatkę lnianą i naprawiam. Ale jeśli ktoś ma lakier, to nie zazdroszczę.

Sharlotka
07-02-2013, 13:07
Pestko,
my weźmiemy deski olejowane, fazowane z 4 stron, matowe, nie do końca tak ciemne, jak na zdjęciu, które pokazała Beata; mam próbkę i wygląda pięknie, bardzo szlachetnie i naturalnie; odcień jest zimno brązowy.
Więc mam nadzieję, że nie będą bardzo trudne w użytkowaniu....
Lakieru jak piszesz sobie nie wyobrażam!

A może pokażesz tu u Beaty swoje deski????

ivy17
07-02-2013, 13:26
mam próbkę i wygląda pięknie, bardzo szlachetnie i naturalnie; odcień jest zimno brązowy.


Sharlotko a czy ty pokazywałś u siebie tą próbkę już ??

monika996
07-02-2013, 14:00
Kochane moje, ostrożnie z takim ciemnym kolorem. Jest zobowiązujący jeśli chodzi o resztę wnętrza. Poza tym na jasnym widać każdą plamkę, a na ciemnym, każdą drobinkę kurzu. Sama mam ciemne orzechowe brązy, ale trochę je przyszarzyłam. Nie odwodzę nikogo od ciemnych podłóg, bo są po prostu piękne, ale pamiętajcie o tym, że każde uszkodzenie powierzchni widać jak cholera. U mnie nie problem wyciągam puszkę oleju plus, jeśli potrzeba bejce i pędzelek, wiórki ścierne, szmatkę lnianą i naprawiam. Ale jeśli ktoś ma lakier, to nie zazdroszczę.przyznaję Pestce rację...ciemna podłoga jest bardzo niepraktyczna. Beato pomyśli, w dziecięcych pokojach to masakra. ja bym wybrała zwykłą deową , matową:)ma odcień miodowy

Sharlotka
07-02-2013, 14:07
Sharlotko a czy ty pokazywałś u siebie tą próbkę już ??

Ivy,
jeszcze nie:)

Beata Weronika
08-02-2013, 15:58
Musze wybrac plyte 168622
Takie rozmieszczenie pół to chyba dziwne i niefunkcjonalne jest nie?

Beata Weronika
09-02-2013, 09:51
Mam następną zagwozdkę.... Pestka u Szkocika pisala ze przejadly sie juz jej domy szaro-bialo-czarne. No wlasnie! Mi tez, ja od poczatku samego nie chcialam szarosci na scianach ale...mam miec przeciez fronty w kuchni szare a kuchnia otwarta na salon a salon otwarty na jadalnie i hol.
Jak uciec od tej szarosci? Mam cegle na scianie w kolorze jasno bezowym i marzy mi sie kolor taki kawowy albo oliwkowy. Do tego granatowe kanapy i granatowe zasłony. Ale jak to wszystko zgrac z kolorem w kuchni? Fronty jeszcze nie pomalowane na szaro wiec teoretycznie moge zmienic na przyklad na biel ale jednak chyba chcialabym utrzymac szarosc.
Takie zdjecie bylo kiedys u Basi i strasznie mi sie podoba i reszta ktora tez mi sie baardzo podoba 168696168697168698168699

monika996
09-02-2013, 09:59
beato vcześc.
ale u Pestki są raczej ciemnoszare kanapy:) nie granatowe. granat jest zoobowiązujący. Ja bym go do salonu nie dawała:yes:

A ściany najlepiej zrob złamane białe, albo delikatny jaśniutenki bęzowy

pestka56
09-02-2013, 13:13
beato vcześc.
ale u Pestki są raczej ciemnoszare kanapy:) nie granatowe. granat jest zoobowiązujący. Ja bym go do salonu nie dawała:yes:

A ściany najlepiej zrob złamane białe, albo delikatny jaśniutenki bęzowy

GRANATOWE, Moniko, GRANATOWE :rotfl: Monitor przekłamuje :lol2:

Granatowy ma masę odcieni i doskonale komponuje się z innymi kolorami, tak samo jak szary.

pestka56
09-02-2013, 14:29
Jak patrzę na fm wnętrza, to mam wrażenie, że wszystkie trochę się boicie zdecydowanych ciemnych kolorów. A ja w mojej kremowo jasnobrązowej łazience chcę walnąć ciemnobrązową ścianę vis a vis wejścia. W sypialni, chociaż ma tylko 16m2, marzy mi się ciemno granatowa wzorzysta tapeta.

GRANATOWE inspiracje, oczywiście z kolorem dla kontrastu:

168734 168731 168733 168730 168732

CD nastąpi

pestka56
09-02-2013, 14:40
Granatów i kolorów część 2ga:

168736 168740 168742 168735 168739

pestka56
09-02-2013, 15:00
Część 3 granatów:
168752 168753 168754 168755 168756

pestka56
09-02-2013, 15:04
Część 4.
Może troszkę przekonam kogoś do innego niż szary koloru
168759 168757 168758 168760 168761

Beata Weronika
09-02-2013, 15:12
Pestko piekne inspiracje. Kanapa w ostatniej seri ta turkusowa marzenie!
Napewno chce miec granat na ktorejs ze scian. A kanapy to na 100%.
Ale Pestko jak to zgrac z szarymi frontami w kuchni? Myslisz ze dobrze bedzie to wygladac?

Bylismy dzis w stonart tam gdzie polecalas. Chcemy wziac fornir łupkowy na komienk a raczej półke. Pan dal nam jeden arkusz i po przyjezdzie do domu pomyslalam ze wiem co mi to przypomina. Troche podloge w przedszkolu z pcv....Kurde. No ale moze to tylko moje wrazenie.

pestka56
09-02-2013, 16:20
A jaki wzięłaś? :lol2:
Masz pewnie takie wrażenie, bo te arkusze urody nabierają dopiero po położeniu i wykończeniu.
A w moich przedszkolach była klepka w jodełkę http://forum.muratordom.pl/images/smilies/jumpy.gif

Ta turkusowa kanapa to Rolf Benz, więc nawet się na nią nie nastawiaj, bo cena z górnej półki.Ja też ją kocham. Próbowałam podobną wstawić w wizualki salonu i kominka Basi (Guthouse).

bami
09-02-2013, 19:31
GRANATOWE, Moniko, GRANATOWE :rotfl: Monitor przekłamuje :lol2:

Granatowy ma masę odcieni i doskonale komponuje się z innymi kolorami, tak samo jak szary.

Pestko, Twoje słowa utwierdzają mnie w wyborach :-) zaplanowałam sobie w moich wielkich oknach granatowe, aksamitne zasłony - i teraz na pewno z nich nie zrezygnuję. Do tego kanapy granatowa i może gołębi kolor?
Beato, może razem rozpoczniemy (przynajmniej na forum) erę granatu - mój ulubiony to taki w wersji indygo
Pestka nas wesprze ;) prawda Pestuś?

pestka56
09-02-2013, 19:56
Oj, tak Bami. Indygo to też mój faworyt. Drugi w kolejce to specyficzny morski granat jak na tej kanapie Rolfa Benza. Do tego dodajmy coś by oko przykuło i gotowe. :D

Granatowy aksamit - piękne, choć ja wolałabym delikatniejszy welur. Pewnie sporo droższy niestety:(

Sharlotka
09-02-2013, 20:04
Pestko,
czyli sam tytuł mojego wątku Cię odrzuca pewnie kolorystycznie???:lol2:

Świat jest pełen pięknych barw, odcieni, tonacji; zgadzam się - sama uwielbiam turkus, indygo, wszelkie zimne i intrygujące odcienie błękitu, morskiej toni, fioletu, oberżyny - tylko........... myślę, że są bardzo bezpieczne w dodatkach (zasłony, poduchy, dekoracje) - zakup kanapy, foteli, wszelkich "dużych" mebli to potężny wydatek, często na co najmniej 10 lat. I co, jeśli po 2-3 latach zapragniemy odmiany, a się nie da, bo sofa jest w dominującym kolorze?
Dodatki zmieniać łatwiej.

Chociaż, widziałam ostatnio cudowny turkusowy materiał obiciowy - pierwsze wrażenie: TEN!TEN!TYLKO TEN!!!!
A moment później otrzeźwienie: ale pomyśl, jak dominujący i wymagający to będzie kolor.......

No i wiecie - życie, tzn. real life- uprzedzam, to będzie śmieszny argument, ale my........musimy dostosowywać kolorystykę tkanin obiciowych do..........kotów:lol2:
Tak, tak - mamy 2 sztuki, jedna cudna biało-srebrno-szara, i jak pięknie włos gubi!!!!
Przy niej - przetestowane - sprawdzają się tylko obicia w leciutkiej szarości. Inaczej - dramat - odkurzanie sofy i krzeseł dwa razy dziennie nie pomaga!:D

Sharlotka
09-02-2013, 20:09
Ale jeszcze dodam ciekawostkę: od wielu lat (grubo ponad 10) mamy w pokoju dziennym ns. miks kolorystyczny, wybrany intuicyjnie i bez zważania na obowiązujące wówczas trendy (bo były modne wenge, ciepłe beże i brązy): biel, szarość, turkus w dwóch tonacjach, i granat:)
To może dlatego teraz chciałabym ciut inaczej, ale jak widzę, jednak ciągnie wilka do lasu, tfu, do turkusu:D

pestka56
09-02-2013, 20:25
Sharlot, nie jest tak źle. Ja też lubię szary. Tylko, że zaglądając w wątki poczułam przesyt.

KOTY też mam dwa. Kocur z awatarka i kotka pręgowana z rudym podszerstkiem. O, sorry, zapomniałam o ostatnim wizytującym – cały czarny w białych stringach. ROZUMIEM Cię jak mało kto. U mnie wszystko poprzykrywane. Tylko dla gości ściągam narzuty z kanap i foteli. Z tego powodu kupiłam amerykańskiego potwora do prania :lol2: Na pranie chybabym nie zarobiła.

Wracając do szarego. Zawsze jakaś ściana może być w kolorze, poduchy, obrazy, albo tkaniny na ścianach. I już odszarzone.

bami
09-02-2013, 20:59
Bardzo Wam zazdroszczę tych kotów :-( ja jestem straszną kociarą, ale mój mąż i starszy syn mają alergię ... Więc mogę sobie o kocie pomarzyć
Pestko nspisz proszę wiecej o potworze do prania, może u mnie, by Beacie nie zagadywać wątku?

monika996
09-02-2013, 21:03
Bardzo Wam zazdroszczę tych kotów :-( ja jestem straszną kociarą, ale mój mąż i starszy syn mają alergię ... Więc mogę sobie o kocie pomarzyć
Pestko nspisz proszę wiecej o potworze do prania, może u mnie, by Beacie nie zagadywać wątku? chyba ,że wezmiesz sfinksa 9 bez sierści),, lub te co ma Mirelka( cornishe chyba)

bami
09-02-2013, 21:12
Monika, dzięki za podpowiedź ale ja już temat zgłębiałam dawno. Wbrew powszechnym mniemaniom to nie sierść uczula, ale wydaliny i wydzieliny zwierzęcia oraz elementy naskórka. Więc to nie jest tak, ze te łyse (albo np. Yorki, bo mają włosy a nie sierść ;) nie powodują reakcji u alergików. Powodują, tylko mniejsze bo mniej alergenow na sobie noszą :(

Beata Weronika
09-02-2013, 21:13
Ciesze się bardzo że u mnie gościcie! :)

Ja mialam beżową kanapę i wymieniłam na obicie bordo i zdecydowanie lepiej mi sie podoba i mieszka z takim zdecydowanym kolorem.
Jedna sciane bordo mam w sypialni obecnie! Uwilbiam zdecydowane, mocne akcent no a granatowy to juz uwielbiam namiętnie. Większość ubran mamy w tym kolorze :) Kanapy i zaslony wiec beda najpewniej w tym kolorze. Ta szarosc kuchenna tylko nie wiem jak sie bedzie miec do tego wlasnie ...

Pestko ten fornir łupkowy nie przeszedl dzis tez testu ogniowego. Maz testowal i stwierdzil ze gdyby z kominka cos spadlo zostalby slad....Chyba bedziemy myslec o jakiejs struktorze jednak na polce kominkowej :(
No i dostalam wycene na blat 3,6 metra dlugi z łupka - 5800 PLN :( Zalamka :(

lucka6
09-02-2013, 21:43
kurcze, jak Was czytam to zastanawiam się jaki akcent kolorystyczny mogę wprowadzić do domu :)
Na razie tylko lullaby mi każe na biało cegły malować, ale to sobie na razie jeszcze odpuszczę, zresztą biały to kolor nie kolor :D

U nas kanapy na razie będą musiały być beżowe, bo takie przytargamy z mieszkania, ale za jakiś czas jak Wasze granaty pooglądam to kto wie ;)

Beata, z blatami masakra faktycznie, widzisz jeszcze trochę Ci wycena urośnie i na granit wystarczy...

pestka56
09-02-2013, 21:48
Beata, mnie dziś kominkarze sprowadzili ciut na ziemię w sprawie forniru. On jest na podlepce z żywicy epoksydowej. Nie pomyślałam o tym, że to przecież choć trudno podpalić, to przy nagrzewaniu będzie woniało. Postanowiłam moje próbki spróbować skonfrontować z ogniem i ciepłem.
Ale wreszcie udało mi się ze zdunów wyciągnąć kilka ciekawych i budzących nadzieję informacjo na temat możliwości okładania kamieniem ciepłych kominków.

Beata, granatowy lubi różne kolory. Szarość jest neutralna, więc nie masz się co bać :)

Barbara74
09-02-2013, 22:08
To ja o granatach u Anity a tutaj takie inspiracje,piękne!!!!!
Pestko masz rację,ja się bałam ,ale najładniejszy kolor u mnie to szaroniebieski u młodego ,jest najciemniejszy w całym domu i wybierany na szybko ,uwielbiam ten kolor.Na jednej focie jest szary z ciemno granatową ścianą -bomba.
Ja daję teraz neutralne kolory ,ale ponieważ ja uwielbiamcały czas coś zmieniać, to jak poczuję dom i isiebie w nim będę działać.

pestka56
09-02-2013, 22:20
To ja o granatach u Anity a tutaj takie inspiracje,piękne!!!!!
Pestko masz rację,ja się bałam ,ale najładniejszy kolor u mnie to szaroniebieski u młodego ,jest najciemniejszy w całym domu i wybierany na szybko ,uwielbiam ten kolor.Na jednej focie jest szary z ciemno granatową ścianą -bomba.
Ja daję teraz neutralne kolory ,ale ponieważ ja uwielbiamcały czas coś zmieniać, to jak poczuję dom i isiebie w nim będę działać.

Basia, kobieta zmienną jest więc i kolory które lubi też.:D

bami
11-02-2013, 16:14
Beata,
czy znasz materiał pt. spieki kwarcowe? Myślę, że mógłby się nadać zarówno na Twój kominek, jak i na blat. Ja bardzo poważnie rozważam blat z takiego spieku. Niestety usunęłam fotkę, bo wyglądała zniechęcająco ;)

pestka56
11-02-2013, 19:40
Robiłam wywiad na wątku kominkowym. Jeśli jesteście zainteresowane, przekopiuję odpowiedzi. Część jest u Basi (Guthouse).

eniu
11-02-2013, 19:47
Beata, mnie dziś kominkarze sprowadzili ciut na ziemię w sprawie forniru. On jest na podlepce z żywicy epoksydowej. Nie pomyślałam o tym, że to przecież choć trudno podpalić, to przy nagrzewaniu będzie woniało. Postanowiłam moje próbki spróbować skonfrontować z ogniem i ciepłem.
Ale wreszcie udało mi się ze zdunów wyciągnąć kilka ciekawych i budzących nadzieję informacjo na temat możliwości okładania kamieniem ciepłych kominków.

Beata, granatowy lubi różne kolory. Szarość jest neutralna, więc nie masz się co bać :)

Łoj te zduny! Łokadzić dziadów, bendom rozmowniejsze...:D

:bye:

.

pestka56
11-02-2013, 19:56
Łoj te zduny! Łokadzić dziadów, bendom rozmowniejsze...:D

:bye:

.

Eniu, a to Cię przyniosło :o

Beata Weronika
11-02-2013, 21:09
Beata,
czy znasz materiał pt. spieki kwarcowe? Myślę, że mógłby się nadać zarówno na Twój kominek, jak i na blat. Ja bardzo poważnie rozważam blat z takiego spieku. Niestety usunęłam fotkę, bo wyglądała zniechęcająco ;)

Bami, cos mi maz o tym dzis mowil. A jaka cena?
Ten fornir nie bedzie nadawal sie na kominek to raz.
Dwa dostalismy wycene od nastepnego goscia na łupek na blat. Nam jest potrzebny jeden slab i doslownie kawalek na obrobke parapetu. A poniewaz jest to material zupelnie niepopularny jesli chodzi o zastosowanie na blaty to nie maja kawalkow podobno nigdzie i musielibysmy kupic dwa slaby. Absolutnie bez sensu.
Kuzwa, zalamuje powoli rece a czas biegnie..Trace zapal powoli.

Beata Weronika
11-02-2013, 21:09
Pestko zarasz poszperam w watku kominkowym.

Beata Weronika
11-02-2013, 21:11
Dzis byl gosc u nas od desek. Przywiozl probki kolorow na gore i podoba mi sie taki kolor prawie czarny. No strasznie mi sie podoba ale rownie bardzo boje sie ze to niefajne wyjdzie. Choc przeciez widze na roznych zdjeciach i podoba mi sie. Bojaca jestem.

monika996
11-02-2013, 21:48
Dzis byl gosc u nas od desek. Przywiozl probki kolorow na gore i podoba mi sie taki kolor prawie czarny. No strasznie mi sie podoba ale rownie bardzo boje sie ze to niefajne wyjdzie. Choc przeciez widze na roznych zdjeciach i podoba mi sie. Bojaca jestem. na tym prawie czarnym wszystko widac - kurz, brod , rysy...ja też bym się bała:yes:

bami
11-02-2013, 22:09
Bami, cos mi maz o tym dzis mowil. A jaka cena?
Ten fornir nie bedzie nadawal sie na kominek to raz.
Dwa dostalismy wycene od nastepnego goscia na łupek na blat. Nam jest potrzebny jeden slab i doslownie kawalek na obrobke parapetu. A poniewaz jest to material zupelnie niepopularny jesli chodzi o zastosowanie na blaty to nie maja kawalkow podobno nigdzie i musielibysmy kupic dwa slaby. Absolutnie bez sensu.
Kuzwa, zalamuje powoli rece a czas biegnie..Trace zapal powoli.

Beatko jutro wyślę Ci maila z namiarami. Dziś juz padam ...

Sharlotka
12-02-2013, 08:06
Czarnego to nawet ja bym się bała!!!:lol2:
Naprawdę, prawie czarna podłoga może być bardzo trudna w utrzymaniu.

Beata Weronika
12-02-2013, 08:36
Czarnego to nawet ja bym się bała!!!:lol2:
Naprawdę, prawie czarna podłoga może być bardzo trudna w utrzymaniu.

Moze i tak ale taka czekolada jest przepiekna!169473169474169475

ivy17
12-02-2013, 09:31
ta oststnia ma ładny kolorek :yes:

Beata Weronika
12-02-2013, 16:42
Beatko jutro wyślę Ci maila z namiarami. Dziś juz padam ...

Bami super. Jak to sie ksztaltuje cenowo?

bami
12-02-2013, 16:57
Bami super. Jak to sie ksztaltuje cenowo?

Beata, nie wyceniałam jeszcze konkretnego blatu, ale poniżej ceny granitu. Są wzory , które bedą w podobnej cenie. Namiar na muratorowej skrzynce

Beata Weronika
12-02-2013, 17:04
Bami super, dziekuje, zaraz zobacze.
Jeszcze powiedz mi o co chodzi z tym Panem Twoim i Lucki od oswietlenia. On ma jakies super dobre ceny na aquaformy czy tam inne lampki czy jak?
Wy w ogole dajecie halogeny czy diody?

bami
12-02-2013, 17:13
Beata, ten pan ma fajne oprawy halogenowe w rozsądnych cenach. To nie są Aquaformy (moze tez je ma, nie wiem) tylko Venezina lub Orlicki design (moim zdaniem fajniejszego niż Aquaformy). pan Jerzy jest bardzo wygodny, umawiałysmy sie z nim na budowie. Widać ze sie zna i potrafi doradzić.

Beata Weronika
12-02-2013, 23:20
Bami dzwonilam do firmy od kamienia. Gosc byl na spotkaniu. Mial oddzwonic po. No i nie oddzwonil. A strone maja suuuper. Dobra, nie robie im reklamy na forum :)

bami
13-02-2013, 18:04
Bami dzwonilam do firmy od kamienia. Gosc byl na spotkaniu. Mial oddzwonic po. No i nie oddzwonil. A strone maja suuuper. Dobra, nie robie im reklamy na forum :)

On jest zakręcony jak świński ogonek ;)
W razie czego, zawsze możemy im zrobić antyreklamę :)

Barbara74
15-02-2013, 08:45
Beata to jak jest z tym łupkiem na blat,ile Ci wycenili ,podaj namiary ,u nas zadupie ,jak blaty to tylko z granitu,a przeceiż nie bedę zamawiała ludzi z Warszawy ,bo mnie na to nie stać.Kurczę wkurzyłam się na łupek,że tylko tam u Was można

Beata Weronika
15-02-2013, 09:56
Beata to jak jest z tym łupkiem na blat,ile Ci wycenili ,podaj namiary ,u nas zadupie ,jak blaty to tylko z granitu,a przeceiż nie bedę zamawiała ludzi z Warszawy ,bo mnie na to nie stać.Kurczę wkurzyłam się na łupek,że tylko tam u Was można

Basia, jeszcze nie zamowilam. W ubiegla sobote bylismy u jednego goscia, PESTKA polecala ale blat ktory mial z łupka BARDZO mi sie nie podobal. To indyjski i wygladal jak laminat tylko ze pierunsko ciezki. Jutro znow jedziemy ogladac slaby.
http://62.121.127.111/index.php?page=Photos&hash=cKA4ak2sJWEhubuAV6Rg

Podoba Ci sie? Bo mi nie.

Focus stone nam polecal slaby w Siestrzeniu pod Warszawa wiec jedziemy zobaczyc.
http://www.focus-stones.pl/galeria/kuchnie-48
Zobacz blat nr 20 - jest to granit ( absolut black lub jet black ) w obróbce satynowanej.
Podba mi sie nawet.

Cena - łupek kosztowałby nas jakis tysiac mniej niz granit. Wiec szału nie ma.

Barbara74
15-02-2013, 21:36
No rzeczywiście,ja z uwagi na to ,że u nas łupka się nie dostanie na blat ,to się poddaję
,biorę granit

teraz tylko nie wiem jaka jest różnica płomień szczotkowany czy satyna

monika996
15-02-2013, 22:24
wydaje mi się ,że satyna to takie delikatne ztarcie powierzchni granitu, a szczotkowanie mocniejsze . Ja mam szczotkowany:yes:

moja znajoma ma łupek. I powiem ci ,że to jest na prawdę bardzo nierówne:yes:

pestka56
15-02-2013, 22:38
Musi być nierówny, bo jak sama nazwa wskazuje łupek jest łupany. Archeolodzy mówią, że taki to kamień, co dzieli się „na podszewki” :lol2:

Beata Weronika
16-02-2013, 12:31
Ja nie wiem co zrobie. Jesli łupka nie znajde takiego jak widzialam na realizacjach Kraszewskiej to tez wezmiemy granit.

Mam do Was pytanie. Mam w sypialni garderobe. Robic do niej drzwi? Czy zostawic otwarta? Jak myslicie?

monika996
16-02-2013, 12:37
Beato drzwi koniecznie:):):):)

Beata Weronika
16-02-2013, 13:20
Maz tez tak mowi a ja chcialam inaczej.
A co ? Niepraktyczne?

monika996
16-02-2013, 13:41
wydaje mi się ,że te ciuchy z garderoby tak sobie wyglądają . chyba ,że masz porządek jak w pudełku i posegregowane kolorkami:D

Beata Weronika
16-02-2013, 14:05
:) Raczej niekoniecznie ale i tak mam wrazenie ze dzwi do garderoby beda non stop otwarte. A moze zrobie w garderobie zamykane szafy i tylko oscieznice taka ramke?

pestka56
16-02-2013, 14:46
A może zrob przesuwne jak Cie drażni, że będą ciągle otwarte.

Beata Weronika
17-02-2013, 07:44
A może zrob przesuwne jak Cie drażni, że będą ciągle otwarte.

Przesuwnych maz nie chce. Dzwi do garderoby sa na tej samej scianie co drzwi wejsciowe do sypialni wiec moze az tak zle to nie bedzie wygladac. Jakos dla mnie za duzo tych drzwi poprostu. Mialybyc jeszcze jedne do lazienki w sypialni ale kazalam wybic sciane i beda duze szklane, przesuwne.

pestka56
17-02-2013, 15:02
Przesuwnych maz nie chce. Dzwi do garderoby sa na tej samej scianie co drzwi wejsciowe do sypialni wiec moze az tak zle to nie bedzie wygladac. Jakos dla mnie za duzo tych drzwi poprostu. Mialybyc jeszcze jedne do lazienki w sypialni ale kazalam wybic sciane i beda duze szklane, przesuwne.

A co będziesz dawać na okno w sypialni. Może „zamaskuj” otwór wejściowy do garderoby taką samą zasłoną–kotarą jak dasz na okna (jeśli dasz)?

bami
17-02-2013, 18:41
A moze szklane? Ja chyba takie zrobię... Chyba, jak dotrwam, bo :bash:

monika996
17-02-2013, 19:20
Beato zrob takie drzwi jak do łazienki:yes::yes:

ivy17
25-02-2013, 20:20
heloo:bye::bye:

Beata Weronika
26-02-2013, 20:58
Hej :)
Nic nie pisze bo nic sie nie dzieje :( Znaczy gladzie, gladzie, gladzie... Do tego podloga jest juz przygotowana do polozenia jakims swinstwem wymalowana.
No i dzis wybralismy dwa slaby na blat :)
Bami jesli to czytasz - dzieki za namiar na firme z Starej Milosnej :) Beda nam robic blat z łupka :)

monika996
26-02-2013, 21:15
hej!!! a zaglądam . pokaz lupek:yes:

Beata Weronika
26-02-2013, 21:23
hej!!! a zaglądam . pokaz lupek:yes:

Nie zrobilam zdjec :( ale podoba sie nam jak zreszta wszystkie kamienie w tej hurtowni
Biegalam miedzy slabami i prawie plakalam takie cudownosci. Dalabym na kominek, do lazienki, wszedzie. Gdybym miala jakies paredziesiat tysiecy zbedne...

monika996
27-02-2013, 10:18
beato ja mam lazienkę z a,la lupka. jest śliczna:yes::yes::yes::yes::yes: więc wiem co czujesz:yes:

Beata Weronika
27-02-2013, 11:07
beato ja mam lazienkę z a,la lupka. jest śliczna:yes::yes::yes::yes::yes: więc wiem co czujesz:yes:

O mamo, Moniko czy wkleilabys zdjecie tejze lazienki choc na chwile u mnie????

Ja mam jedna do zrobienia i CIEMNA magia jak ja zrobic. Panikuje bo maz codziennie sie zlosci ze nie mamy plytek jeszcze

bami
27-02-2013, 19:41
O mamo, Moniko czy wkleilabys zdjecie tejze lazienki choc na chwile u mnie????

Ja mam jedna do zrobienia i CIEMNA magia jak ja zrobic. Panikuje bo maz codziennie sie zlosci ze nie mamy plytek jeszcze
Beata,
też mam łazienkę "łupkowatą", antracytową - wyszła genialnie - efekt skały. Płytki Roca Lavagna Nero...

Balbina200
27-02-2013, 20:08
Beatko,
nie chcę Cię zniechęcać do łupka, ale ja z niego zrezygnowałam na blat ze względu na te nierówności.
Często pieczemy ciasteczka, czasem pierogi i wałkuję bezpośrednio na blacie, a na tym łupkowym to się nie specjalnie da.

Beata Weronika
27-02-2013, 20:46
Beatko,
nie chcę Cię zniechęcać do łupka, ale ja z niego zrezygnowałam na blat ze względu na te nierówności.
Często pieczemy ciasteczka, czasem pierogi i wałkuję bezpośrednio na blacie, a na tym łupkowym to się nie specjalnie da.

Balbinko, tak wiem ze taki urok łupka ale...ja mam dwa blaty. Jeden z łupka 3,5 metra a drugi przy ktorym bedziemy jesc ale jest na tej samej wysokosci co ten z łupka jest juz lakierowanego mdfu. Wyglada super wiec od poczatku go na tej czesci chcielismy.

Beata Weronika
27-02-2013, 20:46
Beata,
też mam łazienkę "łupkowatą", antracytową - wyszła genialnie - efekt skały. Płytki Roca Lavagna Nero...

Bambi - na ktorej stronie dziennika jest Twoja lazienka??

bami
27-02-2013, 21:03
Bambi - na ktorej stronie dziennika jest Twoja lazienka??

nie ma... zaraz wstawiam do komentarzy, bo Balbina też chce zobaczyć
A o jakim myślisz kolorze?

Beata Weronika
27-02-2013, 21:23
O jakim kolorze mysle do lazienki?
Jedna chce w kolorze trawertynu a druga biala z czarnymi zylkami. Jakos tak.

bami
27-02-2013, 21:27
O jakim kolorze mysle do lazienki?
Jedna chce w kolorze trawertynu a druga biala z czarnymi zylkami. Jakos tak.

Beatko,
"nasza" firma kamieniarska ma płytki trawertynowe 30x60 (prawdziwy trawertyn :-) w dosyć rozsądnej (jak na kamień naturalny oczywiście) cenie 149 zł...
Za ładny gres też trzeba tyle zapłacić... Jeżeli mieści się w założonym budżecie, to obejrzyj koniecznie.

pestka56
27-02-2013, 22:32
Beatko,
"nasza" firma kamieniarska ma płytki trawertynowe 30x60 (prawdziwy trawertyn :-) w dosyć rozsądnej (jak na kamień naturalny oczywiście) cenie 149 zł...
Za ładny gres też trzeba tyle zapłacić... Jeżeli mieści się w założonym budżecie, to obejrzyj koniecznie.

Co on tak tanio nieprzyzwoicie ten trawertyn? Ja za swój niewypełniany 30x30 płaciłam w LM coś koło 180 :( Wypełniany był wtedy po 240.

bami
28-02-2013, 09:48
Co on tak tanio nieprzyzwoicie ten trawertyn? Ja za swój niewypełniany 30x30 płaciłam w LM coś koło 180 :( Wypełniany był wtedy po 240.
Wydaje mi się, ze sprowadzili większą ilość i teraz się pozbywają... To trawertyn z Armenii, jest dosyć ciemny taki trochę ugier. Bardzo oryginalny. Są wypełniane i nie, w szczotce i w polerze - różniaste. Teraz trochę żałuję, ze nie zrobiłam z niego dolnej łazienki ...

ivy17
28-02-2013, 09:58
Beatko,
"nasza" firma kamieniarska ma płytki trawertynowe 30x60 (prawdziwy trawertyn :-) w dosyć rozsądnej (jak na kamień naturalny oczywiście) cenie 149 zł...
Za ładny gres też trzeba tyle zapłacić... Jeżeli mieści się w założonym budżecie, to obejrzyj koniecznie.

Bami a czy mogę poprosić o namiary na tego "waszego" kamieniarza, moze bym coś znalazl do dwojej drugiej łazienki w miarę rozsądnej cenie...

Beata Weronika
28-02-2013, 09:59
Wydaje mi się, ze sprowadzili większą ilość i teraz się pozbywają... To trawertyn z Armenii, jest dosyć ciemny taki trochę ugier. Bardzo oryginalny. Są wypełniane i nie, w szczotce i w polerze - różniaste. Teraz trochę żałuję, ze nie zrobiłam z niego dolnej łazienki ...

Bami, no to jade tam w sobote.
A bylas w tej hurtowni beltrami? Z kamieniem?
Plakac mi sie chcialo, biegalam miedzy slabami i przytulalam sie do nich. Moglabym tam zamieszkac. W tej zimniej hali.
Cudownosci.
Ale..........wczoraj robilismy podsumowanie co i ile bedzie jeszcze nas kosztowac. MASAKRA. !! I tyle rzeczy maz sam zrobil!

Beata Weronika
28-02-2013, 10:04
Bami a czy mogę poprosić o namiary na tego "waszego" kamieniarza, moze bym coś znalazl do dwojej drugiej łazienki w miarę rozsądnej cenie...

Ivy, poczekaj, niech u nas zrobia blat to bedziemy polecac. narazie sa ok cenowo ale nie wiadomo jak z jakoscia.

ivy17
28-02-2013, 10:15
Ivy, poczekaj, niech u nas zrobia blat to bedziemy polecac. narazie sa ok cenowo ale nie wiadomo jak z jakoscia.

oki, ja mam jeszcze chwilkę czasu wiec poczekam :-)

pestka56
28-02-2013, 11:57
No, tak, jeśli to taki układ... ale i tak zeszli z ceną o 1/3. Szkoda, że już mam mój trawertyn. Ugier jest piękny. nie miałam takiego wyboru

koktajl
28-02-2013, 13:34
cześć:) witam sie bo mnie tu jeszcze chyba nie było:)


A bylas w tej hurtowni beltrami? Z kamieniem?
Plakac mi sie chcialo, biegalam miedzy slabami i przytulalam sie do nich. Moglabym tam zamieszkac. W tej zimniej hali.

doskonale Cie rozumiem:) też tam byłam i gdybym mogła to wziełabym ze sobą wiekszość slabów-nieważne gdzie bym je dała- jakieś miejsce by się znalazło:)
blat z łupa na pewno będzie fajny- ja akurat zamówiłam parapet z łupka- jedynie co to tez zastanawiałam się nad nim do kuchni ale zrezygnowałam- nie mogłabym patrzeć na te wszystkie rysy za tą kasę.

Beata Weronika
28-02-2013, 14:20
cześć:) witam sie bo mnie tu jeszcze chyba nie było:)


doskonale Cie rozumiem:) też tam byłam i gdybym mogła to wziełabym ze sobą wiekszość slabów-nieważne gdzie bym je dała- jakieś miejsce by się znalazło:)
blat z łupa na pewno będzie fajny- ja akurat zamówiłam parapet z łupka- jedynie co to tez zastanawiałam się nad nim do kuchni ale zrezygnowałam- nie mogłabym patrzeć na te wszystkie rysy za tą kasę.

Koktajl - powiem szczerze - boje sie tego blatu jak cholera. Ale granit to jakies 3 tys wiecej kasy.
No i widzialam przeciez realizacje na zdjeciu kuchni z takim blatem i sie zakochalam. Ale oby to sie nie okazalo niewypalem!
Bo sie chyba zalamie. Tyle mamy juz w tym domu fuckupow.
Wczoraj bylam na dzialce i zniszczylam sobie buty. Poprostu wszystko płynie!!! Cala dzialka no i najwazniejsze ze ulica na ktorej mieszkamy wyglada jak jedna wielka brudna Wisla.
Gdzie ja mialam oczy jak kupowalam ta dzialke? Jezu jaka teraz bylabym madra!
Wiec boje sie łupka ale ryzykuje :( Obym nie ryczala...

lucka6
01-03-2013, 17:44
Też byłam w Beltrami :) I też mi się tam podobało :yes:

Beata, a kiedy masz montaż kuchni? Jakoś nie do końca wiem jak taki łupek wygląda i chętnie bym zobaczyła co wymyśliliście :)

lullaby
01-03-2013, 19:24
To ja się chyba jeszcze zastanowię nad wycieczką do Beltrami :rolleyes: Dwa lata temu trafiłam do ich punktu na Bartyckiej i zakochałam się w bianco thassos. Moja miłość trwa do dziś, niestety nie jest wzajemna :D

bami
01-03-2013, 19:49
Beatko,
A jaki kolor tego łupka?
Tez jestem bardzo ciekawa Twojej kuchni

bami
01-03-2013, 19:52
To ja się chyba jeszcze zastanowię nad wycieczką do Beltrami :rolleyes: Dwa lata temu trafiłam do ich punktu na Bartyckiej i zakochałam się w bianco thassos. Moja miłość trwa do dziś, niestety nie jest wzajemna :D

To jesteśmy juz dwie... Naprawdę nie chcesz łazienki z bianco thassos ;) ?

lullaby
01-03-2013, 19:56
Naprawdę bardzo chcę :D

bami
01-03-2013, 19:57
Naprawdę bardzo chcę :D
Niemożliwe!!! Kto by chciał taką łazienkę! Chyba tylko Ty!

Beata Weronika
01-03-2013, 22:22
Niemożliwe!!! Kto by chciał taką łazienkę! Chyba tylko Ty!

Ten bianco to z takimi zylkami szarymi jest? A to ja tez sie zakochalam! Chcialam zabrac odrazu dwa slaby ale maz sie patrzy na mnie i pyta i co z tym zrobisz jak to obrobisz wiesz ile to kosztuje????
Dlaczego to musi byc takie skomplikowane sie pytam??

Mamy juz podloge u malego w pokoju. 173856173857173859 Nie widzialam jej jeszcze, maz zrobil zdjecia. Zachwycona nie jestem. Kolor okna przy podlodze wydaje sie byc mega zolty. Ale to moze zludzenie. To sa surowe deski, beda olejowane pozniej. Ale kolor nie bedzie odbiegal od tego, ma byc lekko bielony dab, praktycznie to samo co jest. Zrezygnowalam z czekolady ciemnej.

lullaby
01-03-2013, 22:52
Nie, bianco thassos to taki biały biały. Bez koloru, jak kto woli ;) Ale na tym polega jego urok i z tego wynika jego cena :sick:
Ten z szarymi żyłkami to carrara albo calacatta albo jeszcze statuario np. Też piękne.

Sharlotka
02-03-2013, 08:33
Beata,
cudowna podłoga, fantastycznie naturalna!!!!
Gratulacje, że to JUŻ ten etap!!!!
Jak mocno będzie bielony dąb?

Barbara74
02-03-2013, 09:14
Beata co to za deski bardzo fajne.

Sharlotka
02-03-2013, 09:19
Ilu lamelowe są deski?

Beata Weronika
02-03-2013, 09:40
Beata co to za deski bardzo fajne.

Naprawde? Troche krótkie. W salonie beda wymieszane na szczeście z dłuższymi :)
Szarlotko i Basiu - to dąb 14 cm szeroki, warstwowy z fazka a jakiej firmy to nawet nie wiem. Wiem ze jest porzadne, ma 11 cm grubosci i sklejka bardzo porządna. Gosc robil znajomym rowniez na ogrzewanie podlogowe juz kilka lat temu i nam sie spodobalo wiec go wzielismy bo uczciwy i ma dobre drewno.

Basiu - myslisz zeby taki kolor zostawic? A nie malowac na czekolade?

Szarlotko, dab bedzie lekko wybarwiony. I olejowany a nie lakierowany.

Beata Weronika
02-03-2013, 09:40
Ilu lamelowe są deski?

One nie sa lamelowe.

monika996
02-03-2013, 09:59
to jest jedna lamelka:yes: zostaw naturalne zaolejowane i tak przyciemnieje ciut:yes: ja bym nie barwiła:yes:

Beata Weronika
02-03-2013, 10:05
to jest jedna lamelka:yes: zostaw naturalne zaolejowane i tak przyciemnieje ciut:yes: ja bym nie barwiła:yes:

Nie, nie sa lamelowane, to sa cale deski. Wszedzie takie same mamy.
Tak, one beda prawie naturalne. Wlasnie przyciemnieja wiec lekko je pobielimy ale to prawie niewidoczne jest.173886
Cos takiego wybralismy :)

Beata Weronika
02-03-2013, 10:48
Też byłam w Beltrami :) I też mi się tam podobało :yes:

Beata, a kiedy masz montaż kuchni? Jakoś nie do końca wiem jak taki łupek wygląda i chętnie bym zobaczyła co wymyśliliście :)

Kuchnia za dwa tygodnie. Potem blat. Boooje sie .........

bami
02-03-2013, 11:08
Kuchnia za dwa tygodnie. Potem blat. Boooje sie .........

Ty się nie bój, tylko ciesz!!!