PDA

Zobacz pełną wersję : Beata i Kris dziennik budowy



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7 8

monika996
02-03-2013, 10:36
Kuchnia za dwa tygodnie. Potem blat. Boooje sie .........no super. nic tylko się cieszyć!!!!

Deski śliczne:)

lullaby
03-03-2013, 15:53
Beata, czy jesteś szczerze zadowolona z wykonania tynków wewnętrznych przez firmę reklamującą się na forum? Robiliście wszędzie gipsowe (zwykły gips czy Knauff Diamant) czy może w łazienkach cementowo-wapienne? Jak oceniasz wykonawstwo? Z góry dziękuję za odpowiedź :bye:

Beata Weronika
03-03-2013, 16:42
Beata, czy jesteś szczerze zadowolona z wykonania tynków wewnętrznych przez firmę reklamującą się na forum? Robiliście wszędzie gipsowe (zwykły gips czy Knauff Diamant) czy może w łazienkach cementowo-wapienne? Jak oceniasz wykonawstwo? Z góry dziękuję za odpowiedź :bye:

Szczerze polecam nasza ekipę! Mamy Knauff Diamant w tym w pralni również. Natomiast w łazienkach nie mamy tynków w ogóle ale nasz wykonawca nie polecal cementowo-wapiennych. Diamant sa tak samo twarde jak cementowo-wapienne.
Moj maz jest wymagający. Pisalam juz o tym na jednym z wątków. I wlasnie z tynkarza wewnętrznego maz jest jedynie zadowolony. Mi sie jeszcze podoba podlogowiec ale to jeszcze zobaczymy...jak bedzie na zakonczeniu.

lullaby
03-03-2013, 19:58
To już druga rekomendacja osoby wymagającej :) W takim razie wybór jest chyba prosty - dziękuję!

bami
03-03-2013, 20:29
Beata, dechy są piękne. Ja będę na górze mieć bielony jesion :)
a marmur bianco thassos wygląda jak roziskrzony śnieg :rolleyes:

Beata Weronika
04-03-2013, 12:10
Pestko jak to czytasz - nie mam pomyslu na barierke na gorze w holu. na dole beda 3 kawalki szyby, mocowania juz sa. pamietasz jak to ma wygladac pewnie.
Natomiast na gorze nie wiem co zrobic. Pierwotnie chcialam szybe ale kurde to mi sie zimne mega wydaje no i nie wiem czy bezpieczne. Szyba jest bardzo nowoczesna a nasz dom wcale w rezultacje taki nie bedzie. mial byc :) ale sie w miedzyczasie bycia na forum okazalo ze wcale nie jestem za nowoczesnoscia :)

Masz w swoich przepastnych zasobach barierkowe inspiracje???

Beata Weronika
04-03-2013, 12:17
Beata, dechy są piękne. Ja będę na górze mieć bielony jesion :)
a marmur bianco thassos wygląda jak roziskrzony śnieg :rolleyes:

Bami a skad wziac bialy marmur z zylkami szarymi, nie wiem jak to sie nazywa fachowo ale chcialabym zeby wyszlo cos takiego174268 albo jeszcze mniej tych szarosci,
Dalabym to na jedna sciane i podloge a na drugiej scianie farba, tylko skad to wziac

koktajl
04-03-2013, 14:44
Bami a skad wziac bialy marmur z zylkami szarymi, nie wiem jak to sie nazywa fachowo ale chcialabym zeby wyszlo cos takiego174268 albo jeszcze mniej tych szarosci,
Dalabym to na jedna sciane i podloge a na drugiej scianie farba, tylko skad to wziac

to jakas odmiana carrary albo calacatty- trzeba pojechac do kamieniarza po prostu:) wyceni, obrobi kamień i zamontuje:) jeśli jednak będzie zbyt kosztowne zawsze można położyc płytki z marmuru (plytki naturalne a nie ceramiczne). Musisz natomiast wiedzieeć, że w wypolerwanym marmurze czyli tak jak na zdjęciu w miejscach najcześciej użytkowanych robią się ścieżki-poler wyciera się i matowieje.

ivy17
04-03-2013, 14:47
Beatko a czy gdzies masz fotkę tego miejsca/ schodów na ta górną barierkę ?

Beata Weronika
04-03-2013, 16:28
Beatko a czy gdzies masz fotkę tego miejsca/ schodów na ta górną barierkę ?

Mam pewnie! Ale wkleje zdjecie juz z polozona podloga :) !! Jutro. Podloga juz jest w holu :)

pestka56
04-03-2013, 18:33
Mam pewnie! Ale wkleje zdjecie juz z polozona podloga :) !! Jutro. Podloga juz jest w holu :)

To ja też poczekam na zdjęcie.
Ale tymczasem zajrzyj do Malkul. Oni mają kombinację szyby z ramą i jest b. piknie

bami
04-03-2013, 18:55
Bami a skad wziac bialy marmur z zylkami szarymi, nie wiem jak to sie nazywa fachowo ale chcialabym zeby wyszlo cos takiego174268 albo jeszcze mniej tych szarosci,
Dalabym to na jedna sciane i podloge a na drugiej scianie farba, tylko skad to wziac

to marmur calacatta albo carrara - zapytaj w Focus czy mają i niech wycenią
zapytaj tez demon D i lullaby, one są w temacie.

pestka56
04-03-2013, 22:28
Carrara, ktorej używał Michal Anioł jest śnieżno biała, ale u nas sprzedają przede wszystkim żyłkowaną. Te żyłki mogą być o różnym nasileniu od bardzo delikatnych po dość mocno szare. Zawsze jednak są jakby rozmyte.
Calacatta jest odmianą Carrary i ma żyłki o ostrych kreskach i ciemniejsze.

zygii
04-03-2013, 23:06
Witaj !
Czy możesz napisać coś więcej na temat kosztów deski warstwowej ? Jaki producent deski i firma która ją kładzie (oczywiście info może być na priva).
Czy będziecie stosowali tzw. "twardy wosk"?
W domu mam tylko podłogówkę i brak jest miejsca na błędy:yes:
Pozdrawiam po sąsiedzku :wiggle:

Barbara74
05-03-2013, 06:44
Beata będzie pięknie,też czekam na foty ,zrób z dalszej perspektywy,Mnie właśnie dąb bielony bardziej się podoba od naturalnego.A Ty będziesz mieć olej?

Beata Weronika
05-03-2013, 06:50
Witaj !
Czy możesz napisać coś więcej na temat kosztów deski warstwowej ? Jaki producent deski i firma która ją kładzie (oczywiście info może być na priva).
Czy będziecie stosowali tzw. "twardy wosk"?
W domu mam tylko podłogówkę i brak jest miejsca na błędy:yes:
Pozdrawiam po sąsiedzku :wiggle:

Hej, 240 za metr a na gore dostalismy spora znizke. Polece Pana podłogowego jak skonczy ok?
Deska jest z Jaworu a uklada ja gosc ktory zawodowo zajmuje sie sprowadzaniem drzewa do Polski, ukladaniem deski w takich domkach zajmuje sie mam wrazenie hobbistycznie ale ukladal podloge na ogrzewaniu podlogowym u znajomych kilka lat temu i byli wniebowzieci wiec nie mam zadnych obaw.
Wszedzie OLEJ.
Tez mamy WSZEDZIE podlogowke.

Beata Weronika
05-03-2013, 09:33
Hej wszystkim!

Słuchajcie ja z prosba do Was czytajacych dziennik - chcemy gdzies z mezem i naszym niedobrym synkiem udac sie na kilka dni na mazury najlepiej albo w bory tucholskie. Czy znacie miejsca godne polecenia? Nam nie zalezy na wygodach - maja byc cudne widoki i cisza i spokoj i zielono :)
Ale biezaca woda tez sie przyda.
Jak macie jakies swoje ulubione miejsca to podzielcie sie prosze..

Dziekuje z gory!

bami
05-03-2013, 15:50
Beatko, z Mazurami nie pomogę, bo te miejsca, które znam, zawsze mają jakiś defekt ;)

Ale... Byłam dziś w Focusie finalizować to i owo i widziałam, ze mają próbki Carrary, w biurze, nie wiem czy mają kamień na placu. Nie chcę Cię martwić, ale cena jest :jawdrop:, powyżej 800 netto za m2, niektóre 1200 i więcej...
dobra wiadomość jest taka, ze płytki trawertynowe niektóre są pięękne, jest w czym wybierać, są w cenie dobrego gresu :)

Beata Weronika
05-03-2013, 16:50
Dzieki Bami :) z mazurami to wiem ze moze byc ciezko ale moze jest ktos na forum kto byl w ladnym miejscu i moze polecic
oto zdjecia schodow sa nieskonczone oczywiscie, to co jest betonowe bedzie biale174511174512174513
i korytarz na gorze 174514174515
I teraz nie wiem co z barierka. Szklana taka surowa nie podoba mi sie chyba. Poza tym na ten kawalek to bedzie ponad 4 tys.

Beata Weronika
05-03-2013, 17:00
I jeszcze hol174525

zygii
05-03-2013, 22:26
Hej, 240 za metr a na gore dostalismy spora znizke. Polece Pana podłogowego jak skonczy ok?
Deska jest z Jaworu a uklada ja gosc ktory zawodowo zajmuje sie sprowadzaniem drzewa do Polski, ukladaniem deski w takich domkach zajmuje sie mam wrazenie hobbistycznie ale ukladal podloge na ogrzewaniu podlogowym u znajomych kilka lat temu i byli wniebowzieci wiec nie mam zadnych obaw.
Wszedzie OLEJ.
Tez mamy WSZEDZIE podlogowke.

Hej !
Co do polecenia wykonawcy od podłogi jasne czekam ...co do balustrady, rozumiem, że całoszklana odpada (pytam, bo ja znalazłem osobno profil, szkło i finalna cena zdecydowanie odbiega od wyceny profesjonalnych firm) :no:

pestka56
05-03-2013, 23:06
Beata, poszukaj w wątku Malkul. Rysowałam dla Małgosi kilka pomysłów na balustradę i chyba im pomogłam, bo w końcu zrobili bardzo podobną i wyszła im cenowo chyba 5 czy 6 razy taniej niż dostali ofertę. Szkło oprawione w drewno.
174627174628174629

Beata Weronika
06-03-2013, 05:29
Hej !
Co do polecenia wykonawcy od podłogi jasne czekam ...co do balustrady, rozumiem, że całoszklana odpada (pytam, bo ja znalazłem osobno profil, szkło i finalna cena zdecydowanie odbiega od wyceny profesjonalnych firm) :no:

Zygii - maz tez znalazl ale...metr szyby to 800 zl my potrzebujemy 6 metrow. Do tego mocowania - sruby - jedna 40 zl a troche ich trzeba. Do tego zakonczenie drewniane i razem ponad 4 tys za sama barierke. Chyba ze masz lepsze ceny? Jak tak to podziel sie prosze :)

Moorela
06-03-2013, 21:15
Beata, ale postępy! Brawo! Schody wyszły bardzo ładnie :yes:
Na czym u CIebie w końcu stanęło z kominkiem? Pamiętam, że było mnóstwo wątpliwości i wersji, ale coś nie kojarzę finału :(

Beata Weronika
06-03-2013, 21:33
Beata, ale postępy! Brawo! Schody wyszły bardzo ładnie :yes:
Na czym u CIebie w końcu stanęło z kominkiem? Pamiętam, że było mnóstwo wątpliwości i wersji, ale coś nie kojarzę finału :(

Moorello, one dopiero beda ladne - beda bielutkie a nie betonowe. :) Powiem CI ze podloga w domu to juz prawie mozna sie wprowadzac.
Gdyby nie to ze nie ma lazienki...ani kuchni...ani zadnego mebla to juz bym sie pakowala :)
Komienk "wyprostowalismy" wzgledem sciany z cegla. A teraz sie glowie czym go obudowac. Mial byc fornir lupkowy ale kiepsko wyglada. Kojarzy mi sie z pcv, szukamy czegos innego.

zygii
06-03-2013, 21:48
Zygii - maz tez znalazl ale...metr szyby to 800 zl my potrzebujemy 6 metrow. Do tego mocowania - sruby - jedna 40 zl a troche ich trzeba. Do tego zakonczenie drewniane i razem ponad 4 tys za sama barierke. Chyba ze masz lepsze ceny? Jak tak to podziel sie prosze :)

Bata,
Też mam tyle balustrady tzn. 6,3 mb (czyżby ten sam projekt ...:)) a koszty samych materiałów (bez montażu) to 691 zł/mb więc też nie mało - balustrada pełnoszklana "wychodząca" z podłogi 6/6/4 (hartowana/bezpieczna). Niestety innego rozwiązania nie dopuszczamy.
Najniższa oferta jaką dostałem od wykonawców to to 1 320 zł/mb a najwyższa to 2 000 zł/mb :(

zygii
06-03-2013, 21:49
Zygii - maz tez znalazl ale...metr szyby to 800 zl my potrzebujemy 6 metrow. Do tego mocowania - sruby - jedna 40 zl a troche ich trzeba. Do tego zakonczenie drewniane i razem ponad 4 tys za sama barierke. Chyba ze masz lepsze ceny? Jak tak to podziel sie prosze :)

Bata,
Też mam tyle balustrady tzn. 6,3 mb (czyżby ten sam projekt ...:)) a koszty samych materiałów (rob+mat. bez montażu) to 691 zł/mb więc też nie mało - balustrada pełnoszklana "wychodząca" z podłogi 6/6/4 (hartowana/bezpieczna). Niestety innego rozwiązania nie dopuszczamy.
Najniższa oferta jaką dostałem od wykonawców to to 1 320 zł/mb a najwyższa to 2 000 zł/mb :(

Beata Weronika
07-03-2013, 11:25
Bata,
Też mam tyle balustrady tzn. 6,3 mb (czyżby ten sam projekt ...:)) a koszty samych materiałów (rob+mat. bez montażu) to 691 zł/mb więc też nie mało - balustrada pełnoszklana "wychodząca" z podłogi 6/6/4 (hartowana/bezpieczna). Niestety innego rozwiązania nie dopuszczamy.
Najniższa oferta jaką dostałem od wykonawców to to 1 320 zł/mb a najwyższa to 2 000 zł/mb :(

Kurde, strasznie drogo i pewnie nie bedzie wyjscia...trzeba bedzie plakac i placic :(
Podasz namiar na to 691 zl/mb?Moze byc na priv. Ty jakos w moich okolicach mieszkasz?

ivy17
07-03-2013, 11:57
Kurde, strasznie drogo i pewnie nie bedzie wyjscia...trzeba bedzie plakac i placic :(
Podasz namiar na to 691 zl/mb?Moze byc na priv. Ty jakos w moich okolicach mieszkasz?

to ja tez poproszę bo chyba kawałek balustrady trzeba będzie zrobić ;)

Beata Weronika
09-03-2013, 15:20
Moze jednak damy murek na holu na gorze175355175356
Cos takiego

ivy17
09-03-2013, 19:48
a czy z murkiem nie bedzie za ciasno ...jaka jest odległość do sciany na korytarzyku ?

Beata Weronika
10-03-2013, 08:25
a czy z murkiem nie bedzie za ciasno ...jaka jest odległość do sciany na korytarzyku ?

Ciasno nie bedzie, jest pewnie z metr do sciany jeszcze. Szklo za drogo wychodzi.

Beata Weronika
10-03-2013, 12:26
Wczoraj bylismy w Focusie i wybralam bianco carrara plytke do malej lazienki.
Bylaby ulozona do polowy sciany

175594
Inspiracja:
175595175596
Do tego subway v&b i umywalka taka jak pokazywala u siebie Julianna tez v&b
Nie wiem tylko jaka baterie dac. I czy szafke czy sam blat.
Jak myslicie?
Klasycznie bardzo, nie?
I dwa kinkiety a miedzy nimi lustro w ramie.

Beata Weronika
10-03-2013, 12:54
175598
Tak wyglada korytarz na gorze. Murek mialby byc jak u mytki albo w tym domu175599175600175601

pestka56
10-03-2013, 13:46
Beata, chodzi o murek, czy o łazienkę?

Na balustradę mam 3 pomysły. Poszukam, bo wydaje mi się, że mam coś w inspiracjach, co pokaże jak ją zrobić.

Jeśli chodzi o łazienkę, to jest malutka, więc im mniej postawisz na podłodze, tym wyda się większa.

Beata Weronika
10-03-2013, 14:22
Pestko i o to i o to. A co sadzisz o schodach?
W lazience bylaby tylko malenka szafeczka na ta umywalke Ewy

pestka56
10-03-2013, 14:34
Schody wyszły bardzo ładnie. będzie super z białym. Balustradę rozumiem, że montujecie na samym końcu.

Czy w łazieneczce wszystkie instalacje już pociągnięte i stelaż do miski założony?

pestka56
10-03-2013, 15:56
MUREK na gorze jest uważam dobrym pomysłem. Tylko ja bym go zrobiła lżejszy.

175648175646 Połowa wysokości murku otynkowana, a połowa deski.
175647175645 Można tez obłożyć cegiełką

Można te deski wmontować na 2 sposoby – w następnym poście zobacz.

pestka56
10-03-2013, 16:03
Można tez wybudować murek, na nim posadowić drewnianą balustradę z wypełnieniem z hartowanego szkła. Nieduże tafle szklane dałoby się na pewno zamówić na wymiar u szklarza 175650 175651

Przekroje pokazują sposób montażu desek. Najlepiej, żeby deski powtarzały kolor podłogowych.
Deski nakładane na murek od strony korytarza 175652
Deski montowane w połowie szerokości murku 175653

Beata Weronika
10-03-2013, 16:50
Schody wyszły bardzo ładnie. będzie super z białym. Balustradę rozumiem, że montujecie na samym końcu.

Czy w łazieneczce wszystkie instalacje już pociągnięte i stelaż do miski założony?

Tak balustrada idzie na samym koncu.
W lazience nie jest zalozony stelarz a czemu pytasz?

Pestko, super Twoje wizki :)
Ale....cegla, drewno i szklo i to wszystko byloby widoczne od strony salonu to wydaje mi sie troche za duzo na jednej scianie.
Murek i szklo - fajnie! Pytanie czy to jedzie duzo taniej niz szklo na calosci...watpie...

pestka56
10-03-2013, 17:29
Jeśli chodzi o zróżnicowanie materiałów, nie widzę problemu:

przecież już masz na tej ścianie cegły, lepiej będą z dołu wyglądać pociągnięte wyżej na murek, niż jak je zakończysz tak jak teraz;
podłogę i schody masz z drewna, więc jak powtórzysz na balustradzie, to znowu wszystko jest w tym samym stylu;
szkło masz mieć jako balustradę na dole schodów; kilka tafli szkła o wysokości 40–50 cm na pewno nie kosztuje tyle, co szkło po całości, tym bardziej, że wystarczy zwykłe hartowane przy takich małych taflach.

Także każde z tych zestawień się nadaje. Pytanie (?) co Tobie najbardziej odpowiada i na co wystarczy kasy.

Radziłam Ci wcześniej odpytać Malkul, jak oni swoją szklaną balustradę zrobili. Zeszli z ceną z chyba 35 tys. za balustradę na całą klatkę schodową na zdaje się 5 tys, czy nawet mniej. Malkul zresztą napisała to w swoim wątku. Poczytaj.

Łazienka – pytam, bo warto pokombinować z ukośnym ustawieniem sedesu w rogu. Nie będzie taki rzucający się w oczy po otwarciu drzwi, a i pomieszczenie może zyskać.

Beata Weronika
10-03-2013, 18:04
Pestko, bylam u Makul. Barierke szklana zrobila jej firma ze slaska wiec nie mam co pytac o cene. Do mnie nie przyjada :(
Czekaj, a nie napisalas jak widzisz barierke taka jak maz namalowal - sam murek a na murku mysle trzebaby dac szklo zeby nie bylo to ciagle brudne. Tak jak u mytki.
Wc na ukos powiadasz...hmm, pomysle...'Nie wiem tylko czy te plytki nie sa za bardzo klasyczne. Nasz dom jest jednak bardziej nowoczesny niz klasyczny.
Myslisz ze nie bedzie hmm, jak by to powiedziec za bardzo napompowana ?

pestka56
10-03-2013, 19:52
654 – tu jest coś o pieniążkach i tym kto robi, i jak, tu zdjęcia 727, 733, 734, więc możesz zobaczyć jak dużo tej barierki. Malkul o ile wiem nigdzie nie napisała, że robi jej firma w calości. Owszem pisała o wycenie, która spowodowała, że zrezygnowali.

U Ciebie barierki jest zdecydowanie dużo mniej. W dodatku jest prosta, bo na jednym poziomie.

Łazienka – wybrałaś sobie bardzo zobowiązujący rodzaj kamienia. Przeglądałam net w poszukiwaniu inspiracji i zostało mi wrażenie, albo będzie hiper tradycyjnie, albo przełamiesz tradycyjność nowoczesną ceramiką i kolorem ścian.
Czy rozważałaś np. do tej carrary sedesik i umywalkę ze stali?

Beata Weronika
10-03-2013, 19:59
654 – tu jest coś o pieniążkach i tym kto robi, i jak, tu zdjęcia 727, 733, 734, więc możesz zobaczyć jak dużo tej barierki. Malkul o ile wiem nigdzie nie napisała, że robi jej firma w calości. Owszem pisała o wycenie, która spowodowała, że zrezygnowali.

U Ciebie barierki jest zdecydowanie dużo mniej. W dodatku jest prosta, bo na jednym poziomie.

Łazienka – wybrałaś sobie bardzo zobowiązujący rodzaj kamienia. Przeglądałam net w poszukiwaniu inspiracji i zostało mi wrażenie, albo będzie hiper tradycyjnie, albo przełamiesz tradycyjność nowoczesną ceramiką i kolorem ścian.
Czy rozważałaś np. do tej carrary sedesik i umywalkę ze stali?

O mamo, ze stali? Nie, nie myslalam o tym. Chcialam do polowy kamien a do gory kolor szary. Albo jedna sciana po lewej do polowy kamien i na przeciwko z wc tez do polowy kamien a prawa sciana i od kamienia w gore juz kolor szary.
Nad umywalka lustro cos takiego175707
Myszlisz ze to za bardzo wyjdzie tradycyjnie?Aaaaaaaa, oszaleje...

lucka6
10-03-2013, 20:25
Mi się podoba cegła + szkło :yes:

Beata Weronika
10-03-2013, 21:02
Lucka, bardziej niz sam murek?
Pestko, bylam u macul. 5 tys. To jest cena spoko ale...u nas same profile + jakies akcesoria do nich to jest 2 tys lekko. A szklo?
Jakos nie przemawia do mnie taki koszt balustrady.

Powiedzcie szczerze co myslicie o tej malej lazience.
Czy lepiej zrobic ja w bialej cegle jak bedzie u Basi? Taka wersja tez mi sie podoba. Ale nie wiem co dalej, co do tej cegly.

pestka56
10-03-2013, 21:04
O mamo, ze stali? Nie, nie myslalam o tym. Chcialam do polowy kamien a do gory kolor szary. Albo jedna sciana po lewej do polowy kamien i na przeciwko z wc tez do polowy kamien a prawa sciana i od kamienia w gore juz kolor szary.
Nad umywalka lustro cos takiego175707
Myszlisz ze to za bardzo wyjdzie tradycyjnie?Aaaaaaaa, oszaleje...

To jest klasyczna łazienka.

Czy te płytki, ktore wybrałaś to są kamienne i czy da się je kłaść tzw. bezfugowo, to znaczy fuga 1 mm ?

lullaby
10-03-2013, 21:15
Wtrącę swoje trzy grosze, może tym razem się przydadzą.

Ze wszystkich opcji barierkowych innych niż szkło, podoba mi się zwykły murek.

A jeśli chcesz uzyskać nowoczesny wygląd łazienki, nie kładź płytek do połowy ściany i nie odcinaj ich farbą. Tak wykończone wnętrze zawsze będzie wyglądało na klasyczne i wymagało kinkietów przy lustrze w okazałej ramie. Jeśli zależy Ci na zmniejszeniu kosztów, może po prostu zrób jedną ścianę w płytkach carrara, ale za to od podłogi do sufitu.

Beata Weronika
10-03-2013, 21:23
Pestko kamienne

Lullaby - tak myslalam od samego poczatku, a potem przyszlo mi do glowy zeby moze zrobic do polowy
Dobra to wracam do pierwszej wersji - sciana po lewo plytki+na przeciwko drzwi a po prawo farba szara.
Poszukam jakis inspiracji bo teraz nie wiem czy polka czy szafka pod umywalka i jakie lustro.

Zaczyna mi byc troche "wszystko jedno".
Musze kupic baterie w tym tygodniu. Wszystkie.
I jak przegladam ceny to slabo mi sie robi.
Marudze, wiem..

Barbara74
11-03-2013, 07:13
ja też wolę sam murek ,tak jak na wizce,a ten mały odcinek ze szkła.Powiem inaczej nie wolę,ale tak mi się podoba.
Osobiście nie lubię w rogu kibelków, kojarzy mi się to z małymi blokowymi łazienkami

Beata Weronika
11-03-2013, 08:14
ja też wolę sam murek ,tak jak na wizce,a ten mały odcinek ze szkła.Powiem inaczej nie wolę,ale tak mi się podoba.
Osobiście nie lubię w rogu kibelków, kojarzy mi się to z małymi blokowymi łazienkami

Nie wiem czy zauwazylyscie ze na wizce murek nie jest do samego dolu. Sa tam przeswity. Chcemy tak zrobic bo jest juz deska wzdluz polozona a murek zaslonil by ja w 90% i glupio by to wygladalo. Taki ogryzek by wystawal.

monika996
11-03-2013, 08:59
beato - ja bym poszukala innej szafki do łazienki:)

a murek jest fajny:)

Beata Weronika
11-03-2013, 10:09
beato - ja bym poszukala innej szafki do łazienki:)
a murek jest fajny:)

Ale to nie moja lazienka :)
Cos Ty! To tylko inspiracja.

Beata Weronika
11-03-2013, 10:19
Do malej lazienki wybieram baterie
Musi byc do miski podtynkowa
Zna ktos taka firme??
http://www.marantess.pl/pl/o/Kohlman-Maxima-bateria-umywalkowa-podtynkowa-chrom-QW180M

Sharlotka
11-03-2013, 11:57
Beata,
podoba mi się pomysł na całą białą balustradę u góry, będzie lekko, nowocześnie i bez nadęcia.


Z czego się robi taki murek? Z drewna?
Chyba, że będziecie murować z cegły i kłaść tynk?

pestka56
11-03-2013, 12:05
Beata, pogrzebałam w necie i to co znalazłam z białych marmurowych łazienek zupełnie mi się nie podoba. Ale... są światełka w tunelu. Wklejam kilka inspiracji. Każda jest inspirująca w inny sposób.



Bez prysznica oczywiście. Ale kolory i cała reszta jest do wzięcia:
175810
To pomysł na przełamanie bieli w łazieneczce - czarno-biała tapeta na jednej ścianie i czarna szafka pod umywalkę:
175812

Czarna ceramika i czarna podłoga i robi się nowocześnie:
175814
To podoba mi się najbardziej.
Ceramika biała. Podłoga, część ściany z umywalką i lustrem, oraz półka pod umywalkę, listwa przypodłogowa – z białej carrary.
175811 Także ścianę z sedesem zrobiłabym z carary jak tę z lustrem, czyli tylko do górnej krawędzi stelaża podtynkowego. Narożniki i resztę ścian oraz sufit ciemny szary, nawet grafit. Sedesu nie dawałabym centralnie, tylko lekko przesunięty w bok, żeby w rogu między ścianami umywalkową i sedesową powiesić jakąś długą ciekawą lampę.
To jako inspiracja bez szans na wykonanie, bo sam sedesik – sprawdziłam – kosztuje 6 tys.
175813 Ale wygląda nieźle.

pestka56
11-03-2013, 12:09
Beata,
podoba mi się pomysł na całą białą balustradę u góry, będzie lekko, nowocześnie i bez nadęcia.


Z czego się robi taki murek? Z drewna?
Chyba, że będziecie murować z cegły i kłaść tynk?

Murek można zrobić z tych samych materiałów co sufity podwieszane – stelaż aluminiowy, albo drewniany obudowany karton-gipsem.
Tyle, że to z tą dziurą pod spodem będzie i kłopotliwe do wykonania i wyglądać będzie potem tak sobie.
Ja bym wywaliła tę deskę i postawiła murek na wylewce. Ale zdaje się, że Beata już nie będzie chciała tego zrobić.
To jest przykład, że lepiej jest najpierw wszystko przemyśleć, zanim się coś zrobi.

Sharlotka
11-03-2013, 12:25
A z drewna? Pinacolada chyba miała taki murek właśnie?

Beata Weronika
11-03-2013, 12:31
Pestko murek bedzie murowany a maz nie chce do samej ziemi bo jego zdaniem bedzie lzej to raz a dwa ze bedzie ta deska ladna widoczna.
Na reszte zaraz odpowiem jak wroce od lekarza. Dziecko chore :(

pestka56
11-03-2013, 12:34
175837 O to Ci chodziło?

Z drewna można dwiema metodami. Albo tak jak z kartongipsu obudować stelaż jak kostkę, albo zmontować same deski pionowo, ale wtedy trzeba je wmurować w podłogę i dać na górnej krawędzi nakładkę. Najprościej postawić murek i obłożyć drewnem. Wszystko to jednak trzeba zrobić zanim położy się podłogę na piętrze. Z każda balustradą będzie kłopot jak podłoga już leży.
Sharlot, dziś dostaniesz swoje schody. Poluj wieczorem

onoa
11-03-2013, 12:42
Witaj . Jestem nowa na forum . Remontuję dom i podczytuję dzienniki budowy . Tak trafiłam do Ciebie . Postanowiłam się włączyć bo zapytałaś o baterię , którą też sobie wybrałam i w środę będę ją widzieć na żywo . Sciąga ją dla mnie przedstawiciel regionalny Kolhmana. Jestem z Katowic i podobno Kolhman dopiero wchodzi z asortymentem na Śląsk . Chcę jeszcze zobaczyć baterię wannową podtynkową , czteropunktową tej samej serii . Jeżeli jesteś ciekawa moich odczuć odnośnie wyglądu dam znać :) . Z panem ( i baterią ) widzę się w środę . Pozdrowienia

Sharlotka
11-03-2013, 12:47
Naprawdę????? DZIŚ??????:hug::hug::hug: Dziękuję dziękuję dziękuję, Pesteczko!!!!

Beata Weronika
11-03-2013, 14:15
Witaj . Jestem nowa na forum . Remontuję dom i podczytuję dzienniki budowy . Tak trafiłam do Ciebie . Postanowiłam się włączyć bo zapytałaś o baterię , którą też sobie wybrałam i w środę będę ją widzieć na żywo . Sciąga ją dla mnie przedstawiciel regionalny Kolhmana. Jestem z Katowic i podobno Kolhman dopiero wchodzi z asortymentem na Śląsk . Chcę jeszcze zobaczyć baterię wannową podtynkową , czteropunktową tej samej serii . Jeżeli jesteś ciekawa moich odczuć odnośnie wyglądu dam znać :) . Z panem ( i baterią ) widzę się w środę . Pozdrowienia

Hej! Pewnie ze jestem ciekawa!! Ceny sa chyba ok ale co z jakoscia.
Koniecznie prosze daj znac :)
Dziekuje z gory!

Beata Weronika
11-03-2013, 14:17
Pestko, to nie tak. My swiadomie nie zrobilismy profilu w wylewce pod szybe tak jak ma Anula. TO jest wg mnie za drogie.
Zostal albo taki murek albo szyba przykrecana do cegly w naszym przypadku. Ale drugie rozwiazanie tez odpadlo.

Sharlotka
11-03-2013, 14:48
Beata,
murek jest nowoczesny, minimalistyczny, a przy tym chyba niedrogi?
Więc to jest świetny pomysł!

Beata Weronika
11-03-2013, 15:22
Beata,
murek jest nowoczesny, minimalistyczny, a przy tym chyba niedrogi?
Więc to jest świetny pomysł!

Sharlotko no zobaczymy jak to wyjdzie. Za jaki czas, wszystko sie strasznie wlecze :(
Wybieralas juz dla siebie baterie? Ktos z forum moze ostatnio robil zakupy bateriowe? Ja sie gubie w tych wszystkich firmach :(
Czekam na Twoje schody :)

Beata Weronika
11-03-2013, 15:27
Beata, pogrzebałam w necie i to co znalazłam z białych marmurowych łazienek zupełnie mi się nie podoba. Ale... są światełka w tunelu. Wklejam kilka inspiracji. Każda jest inspirująca w inny sposób.


Pestko no ta ktora Tobie sie podoba - boska.
Myslisz ze gdybym zrobila w ciemnym szarym jedna sciane a druga ta z wc do polowy w marmurze i dalej szary to bylby ok?
Ja mam geberit bez polki ale moze jakos podzielic by sie dalo.

pestka56
11-03-2013, 16:53
Pestko, to nie tak. My swiadomie nie zrobilismy profilu w wylewce pod szybe tak jak ma Anula. TO jest wg mnie za drogie.
Zostal albo taki murek albo szyba przykrecana do cegly w naszym przypadku. Ale drugie rozwiazanie tez odpadlo.

Mnie chodziło o to, że tam masz za mało miejsca na zrobienie murku. Dechę powinno się kłaść jak murek będzie, bo obawiam się, że będziecie musieli ciąć ja teraz jak jest przyklejona. A co jeśli się nie uda precyzyjnie?

pestka56
11-03-2013, 16:56
Pestko no ta ktora Tobie sie podoba - boska.
Myslisz ze gdybym zrobila w ciemnym szarym jedna sciane a druga ta z wc do polowy w marmurze i dalej szary to bylby ok?
Ja mam geberit bez polki ale moze jakos podzielic by sie dalo.

Beata, nr 4. Ja bym z tym kombinowała. narysuję Ci szkic, ale nie dzisiaj. Dziś mi komputer dał w kość i dopiero zabieram się za obrazki, a mam niedokończony pomysł dla Anitki i muszę wreszcie skończyć schody Sharlot, bo az mi jej żal, że tyle czeka.

Sharlotka
11-03-2013, 18:51
Sharlotko no zobaczymy jak to wyjdzie. Za jaki czas, wszystko sie strasznie wlecze :(
Wybieralas juz dla siebie baterie? Ktos z forum moze ostatnio robil zakupy bateriowe? Ja sie gubie w tych wszystkich firmach :(
Czekam na Twoje schody :)

Beata,
ja mam już baterie, ale wszystkie kupione zagranicą, więc nie pomogę.
Kludi, Grohe - są to na pewno b. dobre firmy.

Też czekam na swoje schody:D

Sharlotka
11-03-2013, 18:54
Beata, nr 4. Ja bym z tym kombinowała. narysuję Ci szkic, ale nie dzisiaj. Dziś mi komputer dał w kość i dopiero zabieram się za obrazki, a mam niedokończony pomysł dla Anitki i muszę wreszcie skończyć schody Sharlot, bo az mi jej żal, że tyle czeka.

Pesteczko,
ależ ja jestem BARDZO wdzięczna, że w ogóle poświęcasz mi i moim schodom swój czas, serce i talent!!! I wiesz, że nie lecę jutro zamawiać, tylko mam trochę czasu:)

Moorela
11-03-2013, 20:35
Sharlotko no zobaczymy jak to wyjdzie. Za jaki czas, wszystko sie strasznie wlecze :(
Wybieralas juz dla siebie baterie? Ktos z forum moze ostatnio robil zakupy bateriowe? Ja sie gubie w tych wszystkich firmach :(
Czekam na Twoje schody :)

Ja kupowałąm :) Walnęłam sobie wszystkie Kludi i wszystkie w jednym sklepie internetowym. Co prawda czekałam 2 tygodnie, bo nie mieli wszystkiego, ale wyszło mi całkiem, całkiem z kasą i wszystko przyszło pięknie zapakowane - jestem super zadowolona bo zabierałm się do tego jak do jeża ;)

Murek będzie bardzo fajny! :yes:

Beata Weronika
11-03-2013, 20:45
Ja kupowałąm :) Walnęłam sobie wszystkie Kludi i wszystkie w jednym sklepie internetowym. Co prawda czekałam 2 tygodnie, bo nie mieli wszystkiego, ale wyszło mi całkiem, całkiem z kasą i wszystko przyszło pięknie zapakowane - jestem super zadowolona bo zabierałm się do tego jak do jeża ;)

Murek będzie bardzo fajny! :yes:

Moorello to lece do Ciebie :)
http://www.systerm.pl/51,s1_bateria-umywalkowa-kludi-bozz-382440576.html
Ja taka chce do malej lazienki a do tego umywalka od Ewy :)
175938
I subway 2.0
Tylko z płytkami sie boksuje :(

bami
11-03-2013, 21:41
Beata, ja będę namawiać Cię na odwagę, by zrealizować łazienkę z Carrary tak jak w inspiracji Pestki (ostatnie zdjęcie), z ciemną ścianą. Dopiero ten ciemny kolor będzie odpowiednim tłem dla kamienia. A uroda kamienia - sama wiesz - niepowtarzalna i ponadczasowa.
nie boksuj się juz tylko odwagi!

Beata Weronika
12-03-2013, 08:53
Beata, nr 4. Ja bym z tym kombinowała. narysuję Ci szkic, ale nie dzisiaj. Dziś mi komputer dał w kość i dopiero zabieram się za obrazki, a mam niedokończony pomysł dla Anitki i muszę wreszcie skończyć schody Sharlot, bo az mi jej żal, że tyle czeka.

Pestko, bede i ja w takim razie czekac na Twoj rysunek :)

julianna16
12-03-2013, 20:54
Beato,
Cieszę się, że spodobała Ci się "moja" umywalka :). Zajrzyj do mnie jak będziesz miała chwilkę, bo chyba nie będę jej mieć :( (tej za którą zapłaciłam).
Muszę Ci napisać, że masz układ górnego korytarza niemal identyczny jak u mnie :yes: Bardzo podoba mi się pomysł na murek. Muszę zmierzyć u siebie, ale chyba będę miała za ciasno (ok. 110 cm). Też zaczęłam od koncepcji, ze szkłem, ale coraz mi bliżej do zwykłych metalowych, czarnych tralek tudzież takiego fajnego, prostego murku (czy murka?) :D.

lucka6
12-03-2013, 21:07
Beata, a jeśli chodzi o baterie to może poproś o wycenę "mojego" pana Marka? Ja co prawda nie znam firmy o której wspomniałaś, mam Grohe, Kludi i Tres, ale pewnie mógłby Ci sprowadzić też te które sobie upatrzyłaś

julianna16
12-03-2013, 21:30
aaa... jeśli chodzi o baterię to do tej umywalki V&B mam właśnie baterię kludi bozz. Wykonanie bez zastrzeżeń. Niestety jeszcze nie zamontowana.

Beata Weronika
12-03-2013, 21:56
aaa... jeśli chodzi o baterię to do tej umywalki V&B mam właśnie baterię kludi bozz. Wykonanie bez zastrzeżeń. Niestety jeszcze nie zamontowana.

Ewo, a jaka mas wylewke? Bo sa dwie i do tej umywalki to nie wiem czy wziac dluzsza czy krotsza?

Beata Weronika
12-03-2013, 21:58
Beato,
Cieszę się, że spodobała Ci się "moja" umywalka :). Zajrzyj do mnie jak będziesz miała chwilkę, bo chyba nie będę jej mieć :( (tej za którą zapłaciłam).
Muszę Ci napisać, że masz układ górnego korytarza niemal identyczny jak u mnie :yes: Bardzo podoba mi się pomysł na murek. Muszę zmierzyć u siebie, ale chyba będę miała za ciasno (ok. 110 cm). Też zaczęłam od koncepcji, ze szkłem, ale coraz mi bliżej do zwykłych metalowych, czarnych tralek tudzież takiego fajnego, prostego murku (czy murka?) :D.

Ewo tez mamy wasko w korytarzu ale murek zostanie, szklo zdecydowanie too much. Metalowe tralki u nas tez odpadaja ze wzgledu na dziecko.

Beata Weronika
12-03-2013, 21:59
Beata, a jeśli chodzi o baterie to może poproś o wycenę "mojego" pana Marka? Ja co prawda nie znam firmy o której wspomniałaś, mam Grohe, Kludi i Tres, ale pewnie mógłby Ci sprowadzić też te które sobie upatrzyłaś

Lucka, o kurcze Wy to z Bami macie do wszystkiego swoich Panów :)
Na ktorej stronie masz wymienione baterie?
Bo musze szybciutko zamawiac.

julianna16
12-03-2013, 22:31
Ja kupiłam tę krótszą wylewkę 17 cm. Dlatego dobrałam do niej umywalkę 38 cm. Nie mam tam dużo miejsca i wolałam mniejszy wariant :).

Na tej stronie, którą wrzuciłaś jest bardzo dobra cena. Ja za swoją zapłaciłam 250 zł więcej :jawdrop: (a wydawało mi się, że znalazłam dobrą ofertę ;))

lucka6
13-03-2013, 05:48
Lucka, o kurcze Wy to z Bami macie do wszystkiego swoich Panów :)
Na ktorej stronie masz wymienione baterie?
Bo musze szybciutko zamawiac.

Nic nie chcę mówić, ale Ci Panowie byli na początku MOI, ale potem podzieliłam się nimi z Bami :)

Baterie mam tu:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210609-Dom-z-du%C5%BCym-oknem-dziennik/page2

a namiary do pana Marka - Marek Kalbarczyk tel.509441704 , mail [email protected]

Do kuchni mam Franke Lounge, ale tą zamawiałam u gościa z kuchni

bami
13-03-2013, 06:16
Nic nie chcę mówić, ale Ci Panowie byli na początku MOI, ale potem podzieliłam się nimi z Bami :)

Baterie mam tu:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210609-Dom-z-du%C5%BCym-oknem-dziennik/page2

a namiary do pana Marka - Marek Kalbarczyk tel.509441704 , mail [email protected]

Do kuchni mam Franke Lounge, ale tą zamawiałam u gościa z kuchni

Witajcie ranne ptaszyny!!!

Potwierdzam, Panowie są Luckowi, ja się tylko podłączyłam.
Beatko, to bardzo wygodne ;) mieć takich panów;)

Sharlotka
13-03-2013, 07:40
Beata,
ja właśnie ze względu na dzieci boję się balustrady z prętów/ tralek poziomych.
Chociaż, widząc otwór w stropie o długości 4 metrów, to ja boję się KAŻDEJ balustrady....

Beata Weronika
13-03-2013, 08:07
Sharlotko, widzialam Twoje schody :)
Ktore wybierasz?
Zajefajnie mamy z Pestka nie? :)

onoa
13-03-2013, 11:01
Witaj . Czytam , że zdecydowałaś się na inne baterie niż Kolhman , ale miałam podzielić się wrażeniami po obejrzeniu Maximy . Wrażenie było na tyle pozytywne , że kupiłam i podtynkową umywalkową i czteropunktową wannową , będę tylko zmieniać wylewkę na taką samą jak przy umywalce ( pan powiedział , że to nie problem ) :) . Wyglądają super solidnie , bardzo ładne no i cena atrakcyjna .
Nieśmiało wypowiem się również na temat balustrady : murek wygląda najfajniej :) .

Sharlotka
13-03-2013, 14:35
Sharlotko, widzialam Twoje schody :)
Ktore wybierasz?
Zajefajnie mamy z Pestka nie? :)

Pestka to czarodziejka!!!!
Jest.............niezwykła.
W takim wymiarze pomagać obcym ludziom, tworzyć na ich życzenie cudowne wizualizacje, fachowo i rzeczowo podpowiadać??
To prawie niemożliwe, że to nie sen!!!

Ej, przyjdź i coś podpowiedz ze schodami!!!

Beata Weronika
13-03-2013, 15:44
Witaj . Czytam , że zdecydowałaś się na inne baterie niż Kolhman , ale miałam podzielić się wrażeniami po obejrzeniu Maximy . Wrażenie było na tyle pozytywne , że kupiłam i podtynkową umywalkową i czteropunktową wannową , będę tylko zmieniać wylewkę na taką samą jak przy umywalce ( pan powiedział , że to nie problem ) :) . Wyglądają super solidnie , bardzo ładne no i cena atrakcyjna .
Nieśmiało wypowiem się również na temat balustrady : murek wygląda najfajniej :) .

Hej!
Kurcze, jeszcze baterii nie zamowilam. A jak cenowo Kolhman wyglada vs Kludi?

Beata Weronika
13-03-2013, 15:45
Ja kupiłam tę krótszą wylewkę 17 cm. Dlatego dobrałam do niej umywalkę 38 cm. Nie mam tam dużo miejsca i wolałam mniejszy wariant :).

Na tej stronie, którą wrzuciłaś jest bardzo dobra cena. Ja za swoją zapłaciłam 250 zł więcej :jawdrop: (a wydawało mi się, że znalazłam dobrą ofertę ;))

Ewa ale to jest cena za ta czesc zewnetrzna a jeszcze przeciez stelarz za drugie tyle. Moze Ty masz juz ze wszystkim?

Beata Weronika
13-03-2013, 15:46
Witajcie ranne ptaszyny!!!

Potwierdzam, Panowie są Luckowi, ja się tylko podłączyłam.
Beatko, to bardzo wygodne ;) mieć takich panów;)

Bami, moje dziecko wlasnie oglada BAM BAM na babytv :)
Wiem ze nie powinnam sie chwalic ze wlaczam mu TV ale to jedyna szansa byc na FM!!

julianna16
13-03-2013, 16:24
No tak, masz rację :). Ja kupiłam razem z elementem podtynkowym, który mamy już zamontowany w ścianie :yes:
Kupowałam TUTAJ (http://allegro.pl/kludi-bozz-bateria-umywalkowa-170-mm-podtynkowa-i3070833357.html). Cenę miałam 20 zł niższą od tej na stronie, bo robiłam większe zakupy i dostałam rabat :). Bardzo fajny sklep. Przyjęli mi bez problemu zwrot stelaża po miesiącu.

Wracając do "naszej" umywalki :). Jesteś pewna, że ta za 550 zł ma tę powłokę Ceramicplus? Bo teraz znalazłam inny sklep, gdzie jest właśnie w tej cenie, ale powłoki nie ma (pytałam mailowo). Te umywalki są w dziwnie rozstrzelonych cenach :???:

onoa
13-03-2013, 17:21
Hej . Podam Ci cenę tej podtynkowej umywalkowej . Jeżeli podobają Ci się właśnie takie baterie to pewnie orientujesz się w cenach :) . Ta maxima kosztowała 525 zł. wg mnie to mało . Bardzo podobna Hansgrohe axor UNO 2 kosztuje ponad dwa tysiące . Kludi kosztuje ok 350 zł , ale nie podobał mi się wygląd mieszacza np. oznaczenie ciepła - zimna woda . W maximie fajny jest mieszacz , który wygląda jak "dżojstik" i ogólnie wygląda prawie jak Hansgrohe . Porównaj sobie Hansa i maximę . Pewnie zastanawiasz się czemu piszę "prawie" . Nie widziałam hansa na żywo , ale na zdjęciach wydaję się , że mieszacz maximy ma trochę dłuższy element wystający w przód ( mam nadzieję , że dobrze wytłumaczyłam ) ale dla mnie ok. Wygląd chromu - super !! Baterie w ładnych pudełkach , każdy chromowany element w białym woreczku osobno . Takie chwyty pod klienta , ale estetyka opakowania też ważna :) . No i w wannowej słuchawka prysznicowa też w chromie , a nie w plastiku . Jedni wolą podobno plastik bo nie ubije wanny , ale z doświadczenia wiem , że odpryskuje z czasem , więc chrom też na plus . Zajrzyj sobie na stronę tego Kohlmana , mają różne serie więc duży wybór . No to się napisałam . :)

onoa
13-03-2013, 17:31
i jeszcze jedno . U mnie zaczęło się od tego , że chciałam się dowiedzieć gdzie ich baterie można zobaczyć na żywo. Zadzwoniłam pod tel . który mają na stronie i pan dał mi numer do ich przedstawiciela na śląsk ( jestem z Katowic ) . Zadzwoniłam , pan powiedział , że najlepiej jak on zamówi to co chcę zobaczyć bo w sklepach na ogół są ich katalogi , lub pojedyncze zestawy . Powiedział , że to do niczego mnie nie zobowiązuje , bo jak nie kupię on je wstawi do sklepu . Bałam się , ale jak zobaczyłam to kupiłam . Może to dla ciebie też sposób , żeby pomacać , pokręcić i ocenić na żywo :)

julianna16
16-03-2013, 18:18
Puk, puk :).
Napiszesz coś o umywalce? :rolleyes:

Beata Weronika
17-03-2013, 19:48
Puk, puk :).
Napiszesz coś o umywalce? :rolleyes:

Ewa, wezmiemy ta umywalke. W cenie niestety 550 zl od dostawcy u ktorego kupujemy wanne i subwaya.

bami
17-03-2013, 19:54
Beata,
kiedy będzie łupkowy blat?
a sprawa drzwiowa?

Beata Weronika
17-03-2013, 20:49
Beata,
kiedy będzie łupkowy blat?
a sprawa drzwiowa?

Bami (albo bam bam - zawsze mi sie ta bajka przypomina jak czytam Twoj dziennik :) - blat bedzie po montazu kuchni, czyli zupelny koniec marca ale mam przeczucie ze to bedzie w kwietniu :(
Drzwi wybrane - w sobote wzieli pomiary :)
Zalatwione
I w weekend zmienilam koncepcje malej lazienki. Podloga w teaku, na scianie na przeciwko drzwi tam gdzie wc biala mozaika, po prawo lusta a po lewo tu gdzie umywalka struktura betonu. I juz nic nie zmieniam.
Dzis bylismy w IKEA kupic szafke do pralni i ... kurde okazalo sie ze wlasnie ta jest do odbioru w Lazach i ze razem z pierdolkami do niej to kosztowac nas bedzie ponad 700 zl. Nieee, to za duzo. Wymysle cos innego.
Chcielismy tez juz ostatecznie wybrac fronty do Paxow do garderoby i....przesuwne sa takie praktyczne...ale znow bardziej podobaja mi sie wizualnie otwierane a nie przesuwane. No i szafy maja byc na przeciwko sobie wtedy zostanie 5 cm jesli otworzymy oboje drzwi. Wiec juz nie wiem...
Kurde.

bami
17-03-2013, 21:01
Moze być bam bam :)
a jakie drzwi???
czy dobrze rozumiem, ze garderoby wyposazasz w Ikea?

Beata Weronika
17-03-2013, 21:27
Drzwi firmy Korona
Tak, niestety pare rzeczy bedziemy miec z IKEA. Gdzies juz pisalam ze teraz mieszkamy w jakby showroomie IKEA - wszystko mamy stamtad i choc jakosc w stosunku do ceny jest ok to naprawde naprawde nie chcialabym miec wiecej niz to co koniecznie z IKEA.
Szafka w pralni, garderoba i meble do pokoju malego. Choc na to ostatnie to nie mam pomyslu. Wiec moze jednak nie IKEA.

bami
17-03-2013, 21:37
Dlaczego niestety?
ja chyba tez garderoby zrobię ikeowe.

Beata Weronika
18-03-2013, 05:44
Dlaczego niestety?
ja chyba tez garderoby zrobię ikeowe.

A o ktorych frontach myslalas ? Bo dasz paxy tak?

julianna16
20-03-2013, 11:58
Beato, pytałam o tę powłokę na umywalce :). Czy Twoja umywalka będzie ją miała? Ja już swoją umywalkę kupiłam (drugą). Jak pisałam jest w tej samej cenie co Twoja, ale nie ma tej powłoki, więc już nie wiem o co chodzi :).

Ja nie mam nic przeciwko meblom z Ikea. Uważam, że są dużo lepsze jakościowo i estetycznie od większości tego co można dostać w innych sklepach meblowych. A Ty masz jakieś szczególne zastrzeżenia?

Sharlotka
20-03-2013, 14:02
I w weekend zmienilam koncepcje malej lazienki. Podloga w teaku, na scianie na przeciwko drzwi tam gdzie wc biala mozaika, po prawo lusta a po lewo tu gdzie umywalka struktura betonu. I juz nic nie zmieniam.

Beata,
bardzo podoba mi się Twój pomysł na łazienkę -czekam na realizację!!!!

Beata Weronika
20-03-2013, 16:10
Beato, pytałam o tę powłokę na umywalce :). Czy Twoja umywalka będzie ją miała? Ja już swoją umywalkę kupiłam (drugą). Jak pisałam jest w tej samej cenie co Twoja, ale nie ma tej powłoki, więc już nie wiem o co chodzi :).

Ja nie mam nic przeciwko meblom z Ikea. Uważam, że są dużo lepsze jakościowo i estetycznie od większości tego co można dostać w innych sklepach meblowych. A Ty masz jakieś szczególne zastrzeżenia?

Ewa, moja tez bez ceramicplus. Ale spytalam w jakiej cenie jest z ta powloka, czekam na odpowiedz dam znac :)

Jesli chodzi o meble made by IKEA, z niektorych rzeczy absolutnie jestem zadowolona ale niektore to badziewie.
Lozko od poczatku zaczelo sie na rogach odklejac, znaczy sklejka, natomiast moja kanapa jak mi sie znudzila do dostala nowe obicie i znow zaczela mi sie podobac. Wszystkie inne meble w sumie ok ale...to nie o to chodzi. Przejadla mi sie ta firma aczkolwiek zadna inna jej w niektorych rzeczach nie przeskoczy. Od 10 lat mieszkam w mieszkaniu IKEA wiec juz nie chce :)
Ale jak mowie niektore rzeczy napewno tam kupimy.

Beata Weronika
20-03-2013, 16:11
Beata,
bardzo podoba mi się Twój pomysł na łazienkę -czekam na realizację!!!!

Sharlotko, ja tez czekam :)
Dzis wzielismy sobie wolny dzien i udalismy sie na poszukiwania :)
Jak ja lubie spedzic dzien z moim mezem :)

Sharlotka
20-03-2013, 19:14
I co znaleźliście???:)

Beata Weronika
21-03-2013, 10:38
I co znaleźliście???:)

Plytki do gornej lazienki, w sobote je zamawiamy, jak zamowie to sie pochwale :)

Sharlotka
21-03-2013, 11:55
OK:)

A proszę napisz, jaki masz kolor gresu Ricchetti???
Les Dalles Des Chateaux - Blanc czy gris???

Beata Weronika
21-03-2013, 12:21
OK:)

A proszę napisz, jaki masz kolor gresu Ricchetti???
Les Dalles Des Chateaux - Blanc czy gris???

Szary czyli gris
Blanc do holu z biala fuga sie nie nadaje za bardzo...

Sharlotka
21-03-2013, 12:38
aha rozumiem - a kiedy będą zdjęcia szarego????:)

bami
21-03-2013, 18:13
A o ktorych frontach myslalas ? Bo dasz paxy tak?

betty takie mi trudne pytania zadajesz...
a ja jeszcze nie zgłębiałam tematu ;)
na razie żyję kuchnią :)

Beata Weronika
22-03-2013, 10:12
aha rozumiem - a kiedy będą zdjęcia szarego????:)

Sharlotko, no niestety, trzeba poczekac. Wszystko sie nam przedluza min przez podlogowego :(

Beata Weronika
03-04-2013, 06:01
Hallo :)
Basiu nie zamknełam dziennika :)
U nas dzieje sie ale bardzo powoli. Nasz synek chorowal 3 tygodnie i maz odpuscil sobie budowe na moja prosbe. Nie mialam sily sama caly dzien z chorym dzieckiem byc.
Ale teraz odpukac wszystko ok wiec budowa znow sie rozkreca.
Barierka na gorze sie robi. Bardzo fajnie wyszla.
No i mamy podlogi w domu :) Sa cudne. Jeszcze nie poolejowane ale bardzo mi sie podobaja.
I zdaje sie ze bedziemy robic Paxy w garderobie z drzwi z zawiasami maz bedzie przerabal na przesuwne. Na zawiasy malo miejsca w przejscu byloby.
Mamy juz teak do malej lazienki ale...........nie mam mozaiki. Facet zrobl mi wycene i jedna sciana kosztowalaby 3 tys :) Zdziebko przy duzo..
I mnostwo innych pytan, jak gdzie etc etc.

ivy17
03-04-2013, 07:15
super, że sprawy posuwają się do przodu :D juz coraz bardziej jest domowo :yes: moze masz jakies foteczki ?



I zdaje sie ze bedziemy robic Paxy w garderobie z drzwi z zawiasami maz bedzie przerabal na przesuwne. Na zawiasy mało miejsca w przejscu byloby.


a system przesuwany z Ikei nie pasuje Wam ?

Beata Weronika
03-04-2013, 08:46
super, że sprawy posuwają się do przodu :D juz coraz bardziej jest domowo :yes: moze masz jakies foteczki ?



a system przesuwany z Ikei nie pasuje Wam ?

Fronty tych przesuwnych niebardzo mi sie podobaja. Wole klasyczne.
Zobaczymy czy tak sie da.

ivy17
03-04-2013, 08:54
Fronty tych przesuwnych niebardzo mi sie podobaja. Wole klasyczne.
Zobaczymy czy tak sie da.

To jeśli Twoja domowa złota rączka znajdzie patent jak to przerobić to będę prosiła o fotorelację :cool:

Barbara74
03-04-2013, 23:46
Beata super że idziecie dalej,moja koleżanka jeszcze zrobiła tak,że zamówiła u stolarza obudowy szaf i środki czyli te wszystkie akcesoria dała z ikei,kupiła mu i zawiozła,a on zrobił szafy pod nie.Więc ma dopasowane wysokością .Pokaż podłogę bo musi być cudnie skoro tak piszesz.Mój mąż po zamieszkaniu się rozkręca.Dzisiaj w pokoju nad pustką zamontował na ścianie TV.Ja dzisiaj śpię w starym domu,przyjechałam po rzeczy i planuję z mamą co dalej.Jak znajdę blachę pod okap w kuchni to ruszamy z cegłą.
Beata ja żałuję,że kiedyś nie kupowałam rzeczy do domu,teraz mamy zupełny brak kasy ,jak możesz to kupuj teraz czajnik,noże itp.

Beata Weronika
04-04-2013, 08:31
Beata super że idziecie dalej,moja koleżanka jeszcze zrobiła tak,że zamówiła u stolarza obudowy szaf i środki czyli te wszystkie akcesoria dała z ikei,kupiła mu i zawiozła,a on zrobił szafy pod nie.Więc ma dopasowane wysokością .Pokaż podłogę bo musi być cudnie skoro tak piszesz.Mój mąż po zamieszkaniu się rozkręca.Dzisiaj w pokoju nad pustką zamontował na ścianie TV.Ja dzisiaj śpię w starym domu,przyjechałam po rzeczy i planuję z mamą co dalej.Jak znajdę blachę pod okap w kuchni to ruszamy z cegłą.
Beata ja żałuję,że kiedyś nie kupowałam rzeczy do domu,teraz mamy zupełny brak kasy ,jak możesz to kupuj teraz czajnik,noże itp.

Podloga jest jeszcze nie poolejowana. Wlasnie sie zastanawiamy czy olejowac przed lazienkami i malowaniem czy po.
No widzisz! Twoj maz jest fajny :)

Noże mam :) Nie rozpakowane czekaja na nowy domek :)

pestka56
04-04-2013, 23:10
Jeśli możecie dobrze podłogę zabezpieczyć przed uszkodzeniami, to zostawcie olej na koniec.
Przed olejowaniem trzeba ją ładnie wyszlifować, więc trochę przy tym kurzu jest. Jeśli najpierw poolejujecie, to jest niebezpieczeństwo, że podczas malowania ścian farba nachlapie i trzeba będzie od razu poprawki robić

Beata Weronika
05-04-2013, 09:48
Jeśli możecie dobrze podłogę zabezpieczyć przed uszkodzeniami, to zostawcie olej na koniec.
Przed olejowaniem trzeba ją ładnie wyszlifować, więc trochę przy tym kurzu jest. Jeśli najpierw poolejujecie, to jest niebezpieczeństwo, że podczas malowania ścian farba nachlapie i trzeba będzie od razu poprawki robić

Jedziemy z olejowaniem od poniedzialku :) W sumie 10 dni to zajmie :(
Potem malowanie, kuchnia, lazienki :)

pestka56
05-04-2013, 14:08
:D Powodzenia, niech ładnie wyjdzie.

pestka56
06-04-2013, 08:44
Rozumiem, że ma nie być widać i zero list zasłaniających mechanizm widocznych od przodu.
Czy system Laguna znacie? http://www.belmeb.pl/idm,9,idprod,3820,kat,,laguna-drzwi-przesuwne-nawierzchniowe-simple.html#

Ja kiedyś robiłam takie przeszukanie decydując jakie drzwi zastosować w garderobie i mam ten Belmeb w zakładkach.

Barbara74
07-04-2013, 21:23
Beata a zastanawialiście się nad skłądanymi do garderoby?aczkolwiek z przesuwnych więcej systemów jest.A co będziesz robiła w przedpokoju?Ja tam muszę zabudować wnękę,ale nie mam pomysłu,jakie fronty zrobić,przedpokój bardzo ważny ,a u mnie to najbrudniejsze miejsce i najbrzydsze.Beata może od Ciebie coś ściągnę,daj jakiś pomysł!

Sharlotka
08-04-2013, 10:12
Beata,
no to jesteś o krok od przeprowadzki - sami malujecie????

Beata Weronika
08-04-2013, 10:13
Beata a zastanawialiście się nad skłądanymi do garderoby?aczkolwiek z przesuwnych więcej systemów jest.A co będziesz robiła w przedpokoju?Ja tam muszę zabudować wnękę,ale nie mam pomysłu,jakie fronty zrobić,przedpokój bardzo ważny ,a u mnie to najbrudniejsze miejsce i najbrzydsze.Beata może od Ciebie coś ściągnę,daj jakiś pomysł!

182259182260
Basia ja robie siedzisko takie jak na drugim zdjeciu, na nim beda poduchy.
Tylko ze plytki sa jasno szare w holu wiec poduchy tez jakos w takich koloroach. Moze w bezu a moze w granacie? A na drugiej stronie w holu bedzie wieszak dla mnie i meza i wieszaki nizej dla dzieci.
Nad siedziskiem lustro.

Beata Weronika
08-04-2013, 10:22
Skladane...hm, chyba nie, wole te z IKEA fronty z zawiasami przerobione na przesuwne.
A i jeszcze w przedpokoju chcialam miec taka wneke ale nie wiem z czego zrobic ta strukture.182265

Beata Weronika
08-04-2013, 10:23
Beata,
no to jesteś o krok od przeprowadzki - sami malujecie????

Tak sami. Znaczy nie ja. Maz z tesciem pewnie :)

Beata Weronika
08-04-2013, 10:24
:D Powodzenia, niech ładnie wyjdzie.

No musi ladnie wyjsc.
W sobote zaplacilismy za podloge.
Bolalo :(

Beata Weronika
08-04-2013, 10:32
Rozumiem, że ma nie być widać i zero list zasłaniających mechanizm widocznych od przodu.
Czy system Laguna znacie? http://www.belmeb.pl/idm,9,idprod,3820,kat,,laguna-drzwi-przesuwne-nawierzchniowe-simple.html#

Ja kiedyś robiłam takie przeszukanie decydując jakie drzwi zastosować w garderobie i mam ten Belmeb w zakładkach.

Tak, to tego systemu maz szuka ale ciezko go znalesc...

Sharlotka
08-04-2013, 10:55
Aż tak?
Ile wyszło Wam metrów podłogi?

Beata Weronika
08-04-2013, 10:58
Aż tak?
Ile wyszło Wam metrów podłogi?

Drewno - 148 metrow. W sypialni i garderobie bedzie wykladzina.

pestka56
08-04-2013, 11:06
:wave: No, to znalazłam, bo Belmeb ma Lagunę. To jest chyba jedyny w rozsądnej cenie.

Beata Weronika
08-04-2013, 11:15
:wave: No, to znalazłam, bo Belmeb ma Lagunę. To jest chyba jedyny w rozsądnej cenie.

No widze wlasnie widze :)
Czarodziejko
W weekend jedziemy do IKEA to zoabaczymy jeszcze raz fronty i sie okaze czy jest ok czy nie :(

Ile ja jeszcze rzeczy nie mam!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Firma od ktorej salik bral plytki i ja tez chcialam splajtowala! I teraz szukam w necie ale wszedzie jakies dzikie ceny. Masakra.
Nie mam umywalek nablatowych. Wczoraj szukalam i ...............kurde sa na przyklad za 250 zl. Czy kupilybyscie taka umywalke? Firma nieznana, kurde boje sie. Ogromna roznica bo w Kole ponizej 500 zl nic nie znalazlam. A to polowa tego. Roca i catalano tez ma od 500 zl. Nie wiem czy to w ogole brac pod uwage.
Boje sie troche.
Nie mam mozaiki nadal do dolnej lazienki.
Maz mnie zabije niedlugo ze tak zwlekam.
Grzejnika do gornej lazienki poziomego nie mamy :( Jak sa to szerokie a ja chce dlugi a waski....Masakra.

Sharlotka
08-04-2013, 11:22
Beata,
PEWNIE, że bym wzięła niedrogie umywalki - sama planuję albo z Linea Blue, jak Moorelka; lub po prostu to, co wpadnie mi w oko w sklepie. Zwłaszcza, jeśli i cena mi się spodoba:D
To TYLKO umywalka:) - zawsze można wymienić na inną.

pestka56
08-04-2013, 11:50
O to chodzi, Spireo :yes:

Beata, Tatarak brała jakieś fajne nie zabijajace cenowo umywalki. Zajrzyj też do Julianny, ona też ma wybrane coś nablatowego tanio.
Ja mam jakiś bez firmowy (chyba chiński :lol2:) kwadrat szklany kupiony w LM i powiem, że nam z nim dobrze. Tylko J. musiał się nauczyć spłukiwać dobrze po użyciu. Ale poza tym w utrzymaniu jest idealna.

Beata Weronika
08-04-2013, 11:59
O to chodzi, Spireo :yes:

Beata, Tatarak brała jakieś fajne nie zabijajace cenowo umywalki. Zajrzyj też do Julianny, ona też ma wybrane coś nablatowego tanio.
Ja mam jakiś bez firmowy (chyba chiński :lol2:) kwadrat szklany kupiony w LM i powiem, że nam z nim dobrze. Tylko J. musiał się nauczyć spłukiwać dobrze po użyciu. Ale poza tym w utrzymaniu jest idealna.

Ewa bierze V&B i ja tez. Ale to jest malenstwo to idzie do malej lazienki.
Potrzebuje dwoch stawianych na blat 60tek.

lucka6
08-04-2013, 12:29
No widze wlasnie widze :)
Czarodziejko
W weekend jedziemy do IKEA to zoabaczymy jeszcze raz fronty i sie okaze czy jest ok czy nie :(

Ile ja jeszcze rzeczy nie mam!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Firma od ktorej salik bral plytki i ja tez chcialam splajtowala! I teraz szukam w necie ale wszedzie jakies dzikie ceny. Masakra.
Nie mam umywalek nablatowych. Wczoraj szukalam i ...............kurde sa na przyklad za 250 zl. Czy kupilybyscie taka umywalke? Firma nieznana, kurde boje sie. Ogromna roznica bo w Kole ponizej 500 zl nic nie znalazlam. A to polowa tego. Roca i catalano tez ma od 500 zl. Nie wiem czy to w ogole brac pod uwage.
Boje sie troche.
Nie mam mozaiki nadal do dolnej lazienki.
Maz mnie zabije niedlugo ze tak zwlekam.
Grzejnika do gornej lazienki poziomego nie mamy :( Jak sa to szerokie a ja chce dlugi a waski....Masakra.

Beata, ja Ci dawałam chyba kiedyś namiary do mojego pana Marka, napisz do niego, bo ja kupowałam wszystko w bardzo dobrych cenach - kupiłam wszystkie płytki, baterie i większość ceramiki

Beata Weronika
08-04-2013, 12:50
Beata, ja Ci dawałam chyba kiedyś namiary do mojego pana Marka, napisz do niego, bo ja kupowałam wszystko w bardzo dobrych cenach - kupiłam wszystkie płytki, baterie i większość ceramiki

Lucka, nie dawalas mi namiar na Pana od oswietlenia chyba? Podasz mi prosze?
Casalgrande pytek nie moge znalesc w normalnej cenie a potrzebuje 30 metrow. 200 zl to za duzo. Moze Twoj Pan ma dojsce do tych plytek?

lucka6
08-04-2013, 13:05
Lucka, nie dawalas mi namiar na Pana od oswietlenia chyba? Podasz mi prosze?
Casalgrande pytek nie moge znalesc w normalnej cenie a potrzebuje 30 metrow. 200 zl to za duzo. Moze Twoj Pan ma dojsce do tych plytek?

myślę że ma, kwestia tylko jak szybko może zorganizować :)

Nazywa się Marek Kalbarczyk tel. 509441704
mail: [email protected]

Bami też korzysta z jego usług :)

Beata Weronika
09-04-2013, 08:33
myślę że ma, kwestia tylko jak szybko może zorganizować :)

Nazywa się Marek Kalbarczyk tel. 509441704
mail: [email protected]

Bami też korzysta z jego usług :)

Lucka, dzieki za namiar. Pan Marek jednak ma 20-50 zl drozsza oferte na baterie niz mozna znalesc w necie.
A do plytek nie ma dostepu.... :(

bami
09-04-2013, 16:39
Lucka, dzieki za namiar. Pan Marek jednak ma 20-50 zl drozsza oferte na baterie niz mozna znalesc w necie.
A do plytek nie ma dostepu.... :(

Beatko, to spróbuj u mojego "pana od płytek" - namiar na priv.
Ja u Pana Marka zamawiam ceramikę i baterie - cenowo trzeba go zoptymalizować - poza tym pamiętaj, że przy zamówieniu w sklepie internetowym płacisz za przesyłkę - może warto przymknąć oko na 20 zł? i nie kupować w ciemno w sklepie z drugiego końca Polski? a jak trzeba będzie reklamować? zwrócić? - wszystkie koszty po Twojej stronie...

koktajl
09-04-2013, 18:28
Owszem zgodzę sie ze dla 20 zł nie warto ryzykować ale nieprawda jest ze koszty przesyłki są po stronie kupującego- zmieniła sie ustawa i teraz koszty przesyłki reklamacji czy zwrotu pokrywa sprzedający. Poza tym ma sie 10 dni na zwrot towaru gdybyśmy go jednak nie chcieli

lucka6
09-04-2013, 20:36
Owszem zgodzę sie ze dla 20 zł nie warto ryzykować ale nieprawda jest ze koszty przesyłki są po stronie kupującego- zmieniła sie ustawa i teraz koszty przesyłki reklamacji czy zwrotu pokrywa sprzedający.

o...dzięki za info, bo nie wiedziałam, swoją drogą obciążanie sprzedawcę kosztami zwrotu wydaje się trochę nieuczciwe, bo czasami oddajemy z naszego widzimisię a nie dlatego że czasami jest coś nie tak...

Bami ma rację, u pana Marka trzeba sprawdzać ceny, w moim przypadku tylko Vitra była zakupiona gdzie indziej, cała reszta u niego, czasami się jeszcze targowałam.

miejmy nadzieję Beata że uda Ci się znaleźć te płytki

koktajl
09-04-2013, 21:12
No cóż tak w życiu bywa:) w sklepie tez mozesz cos oddać nawet do 28 czy 31 dni- wiadomo tam musisz iść sama a tu ktos musi pokryć koszty przesyłki

Sharlotka
10-04-2013, 14:44
Halo???
Jest tu kto?
Tj. konkretnie Beata Weronika?:D

Pokaż dechy, bo my tu umieramy z niecierpliwości:D
I napisz, co postanowiliście w kwestii balustrady u góry? Będzie pełna malowana?

julianna16
10-04-2013, 17:29
Ja też jestem ciekawa barierki górnej i podłóg :).
Co do umywalki stawianej na blat, to w górnej mam tanią Rocę gap :) (za największy rozmiar 65 cm zapłaciłam 239 zł)
Tu dla przypomnienia jak wygląda :)
http://imageshack.us/a/img803/8056/91610112.jpg

Są w kilku rozmiarach (co 5 cm).

Przyszła cała i pięknie zapakowana :D. Mnie bardzo podoba się jej kształt, ale nie wiem czy Tobie będzie pasował? Ty chyba szukasz bardziej owalnych?

Beata Weronika
11-04-2013, 09:50
Halo???
Jest tu kto?
Tj. konkretnie Beata Weronika?:D

Pokaż dechy, bo my tu umieramy z niecierpliwości:D
I napisz, co postanowiliście w kwestii balustrady u góry? Będzie pełna malowana?

Szarlotko, olejuja sie nie mozna wchodzic do domu i tym sposobem maz jest z nami wieczorami :) Normalnie RAJ!

Beata Weronika
11-04-2013, 09:53
Ja też jestem ciekawa barierki górnej i podłóg :).
Co do umywalki stawianej na blat, to w górnej mam tanią Rocę gap :) (za największy rozmiar 65 cm zapłaciłam 239 zł)
Tu dla przypomnienia jak wygląda :)
http://imageshack.us/a/img803/8056/91610112.jpg

Są w kilku rozmiarach (co 5 cm).

Przyszła cała i pięknie zapakowana :D. Mnie bardzo podoba się jej kształt, ale nie wiem czy Tobie będzie pasował? Ty chyba szukasz bardziej owalnych?

Jejku Ewa, na Tobie zawsze mozna polegac :) :) Kochana jestes!!!!!!!!!

Potrzebuje do mojej wanny wiesz ktorej :) rity oraz kibelka ...no wlasnie, pokazywalas kiedys blue line, taka fajna cienka deska, ale boje sie jakosci.
Na dole bedziemy miec V&B komplet - Twoja umywalka + subway 2.0 a na gorze tez chcialabym miec cos porzadnego. GAP-a chyba bym chciala na gorze wc ale co z umywalkami. Nie moga byc za wysokie. Twoja sliczna ale chyba nam nie pasuje :( Ale cena extra!!

Sharlotka
11-04-2013, 10:08
Fajnie, że już masz wszędzie podłogi - jest tak "domowo", prawda?

GUMISIOWA
11-04-2013, 10:11
Beatko-zaraz posle zdjecia!!!!!PRZEPRASZAM!!!!!!!!!!!!!

Beata Weronika
11-04-2013, 11:42
Beatko-zaraz posle zdjecia!!!!!PRZEPRASZAM!!!!!!!!!!!!!

No cos Ty!! Absolutnie nie przepraszaj. Maz tylko codziennie sie dopytywal o jakies zdjecia pieknego grzejnika :) Bo mu zakupy wstrzymywalam.

Pieknie dziekuje!!!!

Beata Weronika
11-04-2013, 11:44
Fajnie, że już masz wszędzie podłogi - jest tak "domowo", prawda?

Prawda, prawda. Ale tez mnie to przeraza ile tam jeszcze pracy jest potrzebne!!! Kurde tapete do malego pokoju wybieram juz pare miesiecy i nadal nie wiem!!!!
Chcialabym cos granatowego, cos bialego, ale tez cos zywego, bo moj synek jest zywy to by do niego pasowalo :)

Sharlotka
11-04-2013, 12:53
nie marudź:D - jesteś o krok od przeprowadzki przecież!!!

Beata Weronika
11-04-2013, 13:05
Dziewczyny, macie inspiracje na szafy do holu? Wiatrolap mam wymyslony ale w holu mam dwie olbrzymie szafy i musze stolarzowi wyrysowac jak maja wygladac...Chce szuflady na czapki, szaliki etc ale jak to ma wygladac??
Ktos ma jakies pomysly?

julianna16
13-04-2013, 12:40
Jejku Ewa, na Tobie zawsze mozna polegac :) :) Kochana jestes!!!!!!!!!

Potrzebuje do mojej wanny wiesz ktorej :) rity oraz kibelka ...no wlasnie, pokazywalas kiedys blue line, taka fajna cienka deska, ale boje sie jakosci.
Na dole bedziemy miec V&B komplet - Twoja umywalka + subway 2.0 a na gorze tez chcialabym miec cos porzadnego. GAP-a chyba bym chciala na gorze wc ale co z umywalkami. Nie moga byc za wysokie. Twoja sliczna ale chyba nam nie pasuje :( Ale cena extra!!

:) Ja pokazywałam Catalano z cienką deską :). Cena raczej porównywalna do V&B niż do LB :(
http://www.bathdisc.co.uk/images/sfera_vss54wh_wall_hung_wc-2012.jpg
Źródło (http://www.bathdisc.co.uk/ranges.php?list_ranges=Catalano%20Sfera)

Wygląda więc na to, że marki ceramiki będziemy miały te same - ja też na dole V&B (wzięłam jednak mniejszą miskę wc), a na górze Roca gap komplet (z tym, że miski stojące). Umywalkę chcesz dobrać do miski czy do wanny? I na jakie baterie do umywalek się zdecydowałaś? Umywalki mają mieć otwór na baterię?

Beata Weronika
14-04-2013, 18:34
:) Ja pokazywałam Catalano z cienką deską :). Cena raczej porównywalna do V&B niż do LB :(
http://www.bathdisc.co.uk/images/sfera_vss54wh_wall_hung_wc-2012.jpg
Źródło (http://www.bathdisc.co.uk/ranges.php?list_ranges=Catalano%20Sfera)

Wygląda więc na to, że marki ceramiki będziemy miały te same - ja też na dole V&B (wzięłam jednak mniejszą miskę wc), a na górze Roca gap komplet (z tym, że miski stojące). Umywalkę chcesz dobrać do miski czy do wanny? I na jakie baterie do umywalek się zdecydowałaś? Umywalki mają mieć otwór na baterię?

Dzieki Ewo!!
Miski chce dobrac raczej do wanny ale zalezy mi zeby kibelek byl wygodny. Nie musi byc ladny ale wygodny.
Baterie nablatowe. Kludi bedzie przy prysznicu ale nie wiem czy przy umywalkach tez.

Beata Weronika
14-04-2013, 18:38
Mamy podloge :)183636
Szafa w przedpokoju bedzie taka 183637 Tylko ramka prosta. Bez tych zdobien.
A teraz szukam tapety takiej do pokoju malego tylko ze w granatowe pasy183638

kakusek
14-04-2013, 22:35
Beatko czym macie obudowany kominek? Na zewnatrz sa chyba plyty g- k a od wenetrznej strony?

Beata Weronika
15-04-2013, 06:14
Beatko czym macie obudowany kominek? Na zewnatrz sa chyba plyty g- k a od wenetrznej strony?

Kakusku, kominek dopiero bedzie obudowany. Plytkami z czarnego łupka.

Sharlotka
15-04-2013, 08:57
No, cudnie!!!!
Piękne dechy!!!!!

Beata Weronika
15-04-2013, 09:29
No, cudnie!!!!
Piękne dechy!!!!!

Na zdjeciu wyszly tak sobie, jakies pomaranczowe a to dab bielony jest. W tym tygodniu zrobie lepsze zdjecia.

ivy17
15-04-2013, 09:33
A teraz szukam tapety takiej do pokoju malego tylko ze w granatowe pasy183638

byłaś może w LM w Arkadii , tam maja sporo katalogów z tapetami i widziałam tam takie pasy...tylko nie wiem jakiej firmy :(

kakusek
15-04-2013, 12:31
Kakusku, kominek dopiero bedzie obudowany. Plytkami z czarnego łupka.

Beatko nie zrozumialysmy sie :) Na zdjeciu widze ze masz obecnie obudowany kominek plytami gipsowo-kartonowymi tak? Jesli sa to plyty to czy wczesniej robilas zabudowe z czegos ognioodpornego i pozniej szly na to plyty czy jest to zabudowa z samych plyt? Pytam bo juz u kilku osob widze takie plyty :yes:

Beata Weronika
15-04-2013, 12:52
Beatko nie zrozumialysmy sie :) Na zdjeciu widze ze masz obecnie obudowany kominek plytami gipsowo-kartonowymi tak? Jesli sa to plyty to czy wczesniej robilas zabudowe z czegos ognioodpornego i pozniej szly na to plyty czy jest to zabudowa z samych plyt? Pytam bo juz u kilku osob widze takie plyty :yes:

:) :) Kominek jest po prawo i tam widzisz bialy styropian. Po lewo to zielono niebieskie to k-g na tym bedzie tv :)
A ten styropian rzeczywiscie jest jakis specjalny, maz bedzie wiedzial, spytam wieczorem.

Beata Weronika
15-04-2013, 12:54
Szukam stolu, mial byc z MF ale...... 5 tys za stol to przegiecie.
Hazel dala mi namiar na swojego stolarza bo zrobil jej stol identyczny jak z MF ale...nie odbiera tel...
Kurde, a myslalam ze wysle maila do MF i bedzie spokoj. Wycenialam u nich stol 2100 i cena do przelkniecia ale za 40 cm dodatkowych cena urosla o 1500 zl!
:(

ivy17
15-04-2013, 14:31
znalazłam takie tapety :

tutaj (http://modnetapety.pl/public/shop/wallpaper_zoom.econ?cms_id=4859&)
tutaj (http://modnetapety.pl/public/shop/wallpaper_zoom.econ?cms_id=5123&)

jest tam sporo PASKÓW (http://modnetapety.pl/public/shop/wallpapers3.econ?offs=0&)

kakusek
15-04-2013, 19:48
Beatko dziekuje-mysle ze w takim razie macie zrobiona zabudowe z plyt krzemianowo-wapiennych ktore nazywasz "styropianem":)

Beata Weronika
15-04-2013, 19:50
Beatko dziekuje-mysle ze w takim razie macie zrobiona zabudowe z plyt krzemianowo-wapiennych ktore nazywasz "styropianem":)

Maz kiwa głowa :) :)

Moorela
16-04-2013, 21:11
Maz kiwa głowa :) :)

Beata, świetna jesteś :)

Beata Weronika
17-04-2013, 10:21
Beata, świetna jesteś :)

Thank you :) :)

GUMISIOWA
17-04-2013, 10:36
Beatko-zostawilam ci cos na dzieciecym!!!:D:hug:

Beata Weronika
17-04-2013, 13:22
Beatko-zostawilam ci cos na dzieciecym!!!:D:hug:

Kochana :) dzieki, zapomnialam ze tam cos pisalam :)
Ten niebieski jest za ostry, wolalabym cos bardziej stonowanego to raz a dwa ze pasy w pionie.
Widzialam piratow u Ciebie - masz talent dziewczyno!!! W zyciu bym sama tak ladnie tapety nie polozyla!!

ivy17
17-04-2013, 20:00
Maluch jaki już duży :yes: jak czysto u Ciebie, podłogi jak zamieszkałe :yes:

GUMISIOWA
17-04-2013, 20:27
Kochana :) dzieki, zapomnialam ze tam cos pisalam :)
Ten niebieski jest za ostry, wolalabym cos bardziej stonowanego to raz a dwa ze pasy w pionie.
Widzialam piratow u Ciebie - masz talent dziewczyno!!! W zyciu bym sama tak ladnie tapety nie polozyla!!

Spoko,spoko dalabys rade-jak ja dalam.
TAK CZY INACZEJ-DZIEKUJE!!!!jA TE TAPETE W PASY MIALAM MIEC NA DWOCH POZOSTALYCH BIALYCH SCIANACH BO NA DWOCH PIRACI,ALE DOSZLAM DO WNIOSKU ZE ZA DUZO BEDZIE SIE DZIALO.nIE MNIEJ JEDNAJ JA JA MIALAM ZAMIAR PRZYKLEIC W POZIOMIE:yes:
Jak mi sie cos napatoczy to ci tu wysle!!!

julianna16
19-04-2013, 17:50
Ale piękne płytki! Wyglądają jak beton :)

Znalazłam umywalki pasujące do Twojej wanny, ale nie pasujące do marzeń o niskiej cenie :(.

http://www.skladlazienek.pl/product/image/2603/geo-rys.jpg
Źródło (http://www.skladlazienek.pl/geo-umywalka-oval-60-cm.html)

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQKPSKS4EU1kpWlIBVEvLCUW5KBn5Lt7 TSk-81qe4oRLzXlb8dR
Źródło (http://www.sklepy24.pl/sklep/astershop_pl/produkt/babel-umywalka-nablatowa-owalna-60x13x40cm-71118158/867)

Edit: Widziałam, że biegasz po FM z transparentem "ktokolwiek widział - ktokolwiek wie" :D

A może roca Art?
http://lazienki-szydlowski.pl/media/catalog/product/cache/2/small_image/210x/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/a/r/art_64_3.jpg
Źródło (http://lazienki-szydlowski.pl/ceramika.html?dir=asc&limit=15&order=name&producent1=99)

Albo Bathco Spain Toulouse

http://image.ceneo.pl/data/products/14901215/f-bathco-toulouse-4037.jpg
Źródło (http://www.nokaut.pl/umywalki/umywalka-nablatowa-bathco-toulouse-4037.html)

Ta jest bardzo podobna do tej z inspiracji
Art Ceram La Ciotola
http://p.alejka.pl/i2/p_new/15/26/umywalka-la-ciotola-bianca-70-artceram-l3060_0_b.jpg
Źródło (http://www.lazienkaplus.pl/pl/umywalka-70-x-42-cm-biala-art-ceram-la-ciotola-l3060,50717,81,i.html)
http://image.ceneo.pl/data/products/7688547/i-artceram-la-ciotola-70x42-l3060.jpg
Źródło (http://www.ceneo.pl/7688547)

Sharlotka
19-04-2013, 18:43
Beata,
dziękuję za specjalną dedykację dla mnie:D - podłogi cudne, dechy obłędny, kafle wyglądają świetnie - ale najpiękniejszy jest ten taki już duży chłopiec!!!!

Sharlotka
19-04-2013, 18:44
Julianno,
zobaczyłam ceny zalinkowanych umywalek i słabo mi się zrobiło - tysiąc złotych za kawałek ceramiki????
Ja celuję w takie po 200-300 zł - choćby na allegro jest naprawdę ogromny wybór!

Beata Weronika
20-04-2013, 10:23
Ewa dziekuje! Wszystkie sa piekne ale...ceny....
Powoli konczy sie nam kasa a tyle jeszcze nie zrobione! Musze teraz uwazac bardzo bo kurde maly wprowadzi sie do pustych scian :(
Dostalam wczoraj wyceny od stolarza...zalamka. Dwie szafy 10 tys!
Chyba maz bedzie je robic sam ...

Mamy juz garderobe w paczkach co prawda ale jest. Paxy z IKEA ale maz bedzie sam robic system przesuwny. Bo drzwi kupilismy zawiasowe ale takie nie beda. Za wasko mamy na zawiasy. Ale...kompetnie nie bede miec gdzie trzymac ksiazek, dokumentow. Potrzebuje sporo rzeczy od stolarza a kasy coraz mniej :(
A gdzie ogrodzenie? Brama?

Dzis odgradzamy sie panelami drewnianymi od sasiada :) Bede mogla biegac w kostiumie po dzialce :)

Rite Wam pokaze w poniedzialek :)

Dobra, szukam umywalek teraz...
Musze wyszukac jeszcze bateri, zlewu podwieszanego do kuchni no i zdecydowac o kolorach! Malarz juz jest !! Narazie bialkuje ale zaraz spyta o kolory a ja NIE WIEM :(

lucka6
20-04-2013, 11:04
Beata,

myślę że powoli wszystko zrobicie...

my też nie kupujemy na razie żadnych mebli, dzieciakom biorę pudła z zabawkami z mieszkania, za jakiś czas pewnie kupimy półki

Łóżka im zabieram też stare, córce za jakiś czas wymienię...

Ty przynajmniej kupiłaś drzwi....a ja z kolei mam namiastkę ogrodzenia...

nie można wszystkiego mieć od razu bo potem będzie nam się nudzić :)

Moorela
20-04-2013, 17:43
Lucka dobrze mówi :)

Sharlotka
20-04-2013, 18:58
Beata,
ja czekam na zdjęcia Rity!!!

I nie łam się - masz ogromnie dużo - piękne podłogi, elewację, będą cudowne łazienki i kuchnia!!
Gdzie kupujesz dechy do łazienki? W DLH? To będzie podłoga z teaku łączonego silikonem?

Beata Weronika
20-04-2013, 19:26
Beata,
ja czekam na zdjęcia Rity!!!

I nie łam się - masz ogromnie dużo - piękne podłogi, elewację, będą cudowne łazienki i kuchnia!!
Gdzie kupujesz dechy do łazienki? W DLH? To będzie podłoga z teaku łączonego silikonem?

A teak laczy sie silikonem przy tzw podlodze pokladowej? Nie, u nas bedzie bez fazki, kupujemy w egzoparku. 170 zl brutto za metr i to bedzie tez na scianie jednek z wc. Druga to cegla a trzecia to lustro.

Nie wiem czy wyjda cudne.
Troche zmienilam ta duza lazienke w porownaniu do wizki...

ivy17
20-04-2013, 19:32
Nie wiem czy wyjda cudne.
Troche zmienilam ta duza lazienke w porownaniu do wizki...

a co tam pozmieniałaś ?

Beata Weronika
20-04-2013, 19:52
a co tam pozmieniałaś ?

Plytki na podlodze - szare, reszta biala
Lustro nie po calosci bo jednak za olbrzymie by bylo tylko poziome nie od blatu tylko 30 cm powyzej. Do lustra bedzie plytka mozaikowa z kolekcji meteor.
No i jeszcze nie wybralam forniru. Znaczy niby wybralam ale mi sie nie podoba i jeszcze nie wybralam :)

julianna16
20-04-2013, 20:34
Beato, ja szukałam podobnych do tej inspiracji, którą u mnie i u Basi pokazałaś :). Myślałam, że jesteś tak zdesperowana, że cena nie gra roli :lol2:
Napisz proszę jaka będzie ostateczna barierka u góry :).

Beata Weronika
21-04-2013, 06:08
Beato, ja szukałam podobnych do tej inspiracji, którą u mnie i u Basi pokazałaś :). Myślałam, że jesteś tak zdesperowana, że cena nie gra roli :lol2:
Napisz proszę jaka będzie ostateczna barierka u góry :).

No cos Ty, cena gra od momentu kiedy dostalam kosztorys zupdatowany od meza olbrzymia role :(
Barierka u gory - 184855 taka czyli murek wzdluz schodow a w poprzek szyba. Murek nie dochodzi do podlogi, jest jakies 5 cm w powietrzu na 3 slupkach. Jak maz skonczy to oczywiscie zamieszcze zdjecia.

Beata Weronika
21-04-2013, 06:10
Zastanawiam sie nad pstryczkami. Znajomi jaka ABB basic 55 i bardzo mi sie podobaly. Biale z szara ramka, wygladaja bardzo elegancko choc na zdjeciu szalu nie ma...184856

Sharlotka
21-04-2013, 07:31
A teak laczy sie silikonem przy tzw podlodze pokladowej? Nie, u nas bedzie bez fazki, kupujemy w egzoparku. 170 zl brutto za metr i to bedzie tez na scianie jednek z wc. Druga to cegla a trzecia to lustro.

Nie wiem czy wyjda cudne.
Troche zmienilam ta duza lazienke w porownaniu do wizki...

Jak to się nie łączy? Sądziłam, że tak - jak na zdjęciu poniżej - deski teakowe uszczelniane czarnym silikonem 0 a może to od czegoś zależy techicznie?

(mogę wrzucić na chwilę inspirkę? najwyżej wyrzucisz:) - moje marzenie:

https://lh5.googleusercontent.com/-oJsmZGyqOdM/UI5SPBmiJMI/AAAAAAAAIMA/zyuT1y4uYak/s600/drewno+i+otoczaki.jpg

Beata Weronika
21-04-2013, 08:48
Sharlot, piekna inspiracja. Pewnie sie tak robi. My bedziemy miec bez fazki i bez silikonu. Zobaczymy jak to wyjdzie juz niedlugo :)

Kolor sciany w salonie jeden chce taki184862

Beata Weronika
22-04-2013, 08:56
Podłogi skończone i moge z czystym sumieniem polecać firme ktora je nam zrobila.
Zobaczymy jak beda sie sprawowac po sezonie grzewczym bo pod nimi jest ogrzewanie podlogowe ale poki co - montaz, rozliczenie - super. Dobieranie koloru tez extra wiec polecam!

Sharlotka
22-04-2013, 08:57
Super kolor - pięknie wydobywa czarno-białe zdjęcia i szkice!

Sharlotka
22-04-2013, 09:02
No to proszę podaj namiary na podłogówców!!!

Beata Weronika
22-04-2013, 11:02
No to proszę podaj namiary na podłogówców!!!

Jasne, napisze na priv.

Beata Weronika
23-04-2013, 18:15
Wiatrołap. Po lewo ma byc wieszak na ubrania a po prawo siedzisko cos takiego 185354
Myslicie na pasowalaby tu cegla biala po prawo?185355

Sharlotka
23-04-2013, 18:17
O jasna cholera!!!!!!!!
Jakie cudne są te Les Dalles!!!!!!!!
Pięknotki prawdziwe - takie mocno naturalne i kamienne, prawda???

Nie mam jeszcze zdania w sprawie cegły - tj. bałabym się, że w zestawieniu z płytkami będzie "za bogato".

Beata Weronika
23-04-2013, 18:25
Sharlot a ja jak je zobaczylam to powiedzialam "no szalu nie ma" ...ale to moze dlatego ze nie ma jeszcze fugi. No zle nie sa. Ja juz chyba mam jakies spaczenie i ciezko mnie zadowolic....wszystkok wydaje mi sie jakies nijakie...brakuje mi jakiegos akcentu. Siedzisko ma byc z granatowymi poduchami ale nie wiem co z kolorem na scianach...jaki dac w wiatrolapie.

Sharlotka
23-04-2013, 18:29
No wiem, jak to jest - czasem dany produkt wygląda super zjawiskowo - luksusowo w katalogu, a w realu, lekkie rozczarowanie - ale nie przesadzaj, będzie pięknie!!!! Na razie to przecież jeszcze "roboczy" wiatrołap!!!
A ściany jakie byś chciała???
Może biel, lub lekka szarość?
Do granatu i ciemnego brązu ładnie się komponują.
Granatowe poduchy brzmią bardzo wakacyjnie i dobrze się kojarzą:D

Barbara74
23-04-2013, 21:36
Beata ale właściwie w czym potrzebujesz pomocy?
A to siedzisko do wiatrołapu to skąd masz?

Barbara74
23-04-2013, 21:37
ja takie płytki w różnych rozmaiarach to strasznie lubię

pestka56
23-04-2013, 21:57
Płytki świetne. Myślę, że cegła nie przeszkodzi w niczym. tylko do białej cegły daj w identycznym odcieniu fugę. A, i fugę do płytek też z nimi zgraj kolorem.

Beata Weronika
23-04-2013, 22:10
Beata ale właściwie w czym potrzebujesz pomocy?
A to siedzisko do wiatrołapu to skąd masz?

Cegla chyba jednak nie. Basiu, nie wiem jakie kolory zrobic co tam w ogole zrobic na scianach.
Siedzisko zrobi stolarz na wzor tego ktore wkleilam.
Biale siedzisko na calej dlugosci, do tego granatowe poduchy i wlasnie nie wiem, moze ciemno szara sciane? Ale jedna. A co na drugiej dac?
Na drugiej powinny byc wieszaki na kurtki.
Kurde, nie wiem jak to zrobic.

pestka56
24-04-2013, 00:55
Beata, nie jojcz, tylko zabieraj się za http://mydeco.floorplanner.com/3d-planner/
Widziałaś Julianny wizuale ? Do roboty :lol2: Zobaczysz jak Ci się wszystko wyjaśni :hug:

Beata Weronika
24-04-2013, 02:55
Beata, nie jojcz, tylko zabieraj się za http://mydeco.floorplanner.com/3d-planner/
Widziałaś Julianny wizuale ? Do roboty :lol2: Zobaczysz jak Ci się wszystko wyjaśni :hug:

Pewnie ze widzialam. Super.
Cos Ty nie dam rady. Nie mam czasu na taka dlubanine.

Beata Weronika
24-04-2013, 17:03
Podoba mi sie ta umywalka tylko kurde duza jest a ja chcialam dwie.
Jak myslicie do rity bedzie pasowac?
185507185509

Sharlotka
24-04-2013, 18:50
Pokaż Ritę w realu, to się zastanowimy, czy umywalka pasuje:lol2:
No pewnie, że TAK!!!
Ładny model!

Beata Weronika
24-04-2013, 19:25
Pokaż Ritę w realu, to się zastanowimy, czy umywalka pasuje:lol2:
No pewnie, że TAK!!!
Ładny model!

Rita zapakowana, odpakujemy dopiero jak beda plytki. Kurde tylko drogie sa :( i wysokie 17,5 to duzo. Takie michy

bami
24-04-2013, 21:37
Rita zapakowana, odpakujemy dopiero jak beda plytki. Kurde tylko drogie sa :( i wysokie 17,5 to duzo. Takie michy
Beata, 17,5 to BARDZO dużo. Kupiłam Catalano, która ma 15 i muszę ją oddać... W zamian znalazłam Artceram ulahop E, ma "tylko" 11....
przy dobieraniu ceramiki uważaj na odcienie - rożne firmy mają odmienne zdania na temat bieli.
umywalka, którą pokazałaś, moim zdaniem do Rity nie będzie pasowała, bo Rita ma cieniutki brzeg a umywalka - wręcz przeciwnie... Ale moze to tylko moje odczucie...

Beata Weronika
24-04-2013, 22:18
Beata, 17,5 to BARDZO dużo. Kupiłam Catalano, która ma 15 i muszę ją oddać... W zamian znalazłam Artceram ulahop E, ma "tylko" 11....
przy dobieraniu ceramiki uważaj na odcienie - rożne firmy mają odmienne zdania na temat bieli.
umywalka, którą pokazałaś, moim zdaniem do Rity nie będzie pasowała, bo Rita ma cieniutki brzeg a umywalka - wręcz przeciwnie... Ale moze to tylko moje odczucie...

Ten brzeg to bym przezyla ale wysokosc...nie chce zeby to byla miska. Miske mam w malym wc.
Ladna ta Twoja ale do mojej wanny tez nie bedzie pasowac :(
Szukam dalej.
Dzieki Bami

lucka6
25-04-2013, 06:59
Beata, a może moja Vitra Shift?

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTD-gejKnqsOj5quncso67qc1PafgkNh55RVa_SQWfFOJuiouSmQw

http://www.stylepark.com/db-images/cms/vitra_bad/img/p290279_488_336-1.jpg

Tylko ona dość droga może być, ja kupiłam już dawno jak jeszcze były pieniądze ;)

Dzisiaj/jutro będę ją miała zamontowaną i mogę zmierzyć wysokość

Sharlotka
25-04-2013, 07:54
Dziewczęta, co Wy piszecie, że za wysoka umywalka to źle???
Wydawało mi się, że nie może być zbyt płytka, bo będzie się chlapać – i specjalnie szukam takich o wysokości co najmniej 15 cm.

Beata Weronika
25-04-2013, 09:04
Beata, a może moja Vitra Shift?

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTD-gejKnqsOj5quncso67qc1PafgkNh55RVa_SQWfFOJuiouSmQw

http://www.stylepark.com/db-images/cms/vitra_bad/img/p290279_488_336-1.jpg

Tylko ona dość droga może być, ja kupiłam już dawno jak jeszcze były pieniądze ;)

Dzisiaj/jutro będę ją miała zamontowaną i mogę zmierzyć wysokość

No sliczna jest!!! Ale 1000 zl za umywalke?? ja potrzebuje 2 szt + 2 baterie :( Za drogo :( :(

ivy17
25-04-2013, 09:59
Mam pytanko o fronty w kuchni, czy ty możesz mi przypomnieć jakie bedą...nie mogę cos odszukać u Ciebie :cool:

Beata Weronika
25-04-2013, 13:24
Mam pytanko o fronty w kuchni, czy ty możesz mi przypomnieć jakie bedą...nie mogę cos odszukać u Ciebie :cool:

Dzis montaz :)
Takie mamy fronty :)185681185682

ivy17
25-04-2013, 13:26
Dzis montaz :)
Takie mamy fronty :)185681185682

ale się wstrzeliłam z pytaniem :D

Beata Weronika
25-04-2013, 13:38
I co myslisz o niej? Maz powiedzial ze d..y nie urywa :(
A ja chcialam zeby urywala :)

ivy17
25-04-2013, 13:42
I co myslisz o niej? Maz powiedzial ze d..y nie urywa :(
A ja chcialam zeby urywala :)

na razie to widac dupy fachowców kuchennych :lol2:
zapowiada sie fajnie :yes::yes::yes:

Sharlotka
25-04-2013, 13:53
O jasna cholera - JUŻ KUCHNIA?????????????
Gratuluję i zazdroszczę. Strasznie!!!!!!

Fajna szarość i zapowiada się rewelacyjnie!!

Beata Weronika
25-04-2013, 15:32
O jasna cholera - JUŻ KUCHNIA?????????????
Gratuluję i zazdroszczę. Strasznie!!!!!!

Fajna szarość i zapowiada się rewelacyjnie!!

Wrocilam z budowy. Rzeczywiscie szary jest super, delikatny i w zestawieniu z lupkiem i biela po drugiej stronie bedzie ok ale...sa zacieki na frontach. DO WYMIANY! Mam nadzieje ze wykonawca nie bedzie sie burzyl. Jutro mamy spotkanie. Ciekawe co bedzie i jak dlugo potrwa wymiana....

Teraz musze lazienki skonczyc bo oszaleje! I wiatrolap - co na scianach dac?

bami
25-04-2013, 16:52
I co myslisz o niej? Maz powiedzial ze d..y nie urywa :(
A ja chcialam zeby urywala :)

cierpliwości, będzie urywała :)
nie za bardzo kumam, o co chodzi z szarością - ze zdjęć mam wrażenie, ze fronty szafek są białe...

Beatko myślałam o Twoich umywalkach i doszłam do wniosku, ze do Rity bedzie ciężko coś dobrać. Może się odciąć od tego kształtu i pójść w kierunku takim, jak umywalki zaproponowane przez Luckę. Pytałaś naszego Marka, co mógłby zaproponować w sensownej cenie?
Jakie baterie planujesz? Takie podtynkowe ze ściany?

pestka56
25-04-2013, 17:55
Beata, piękne te fronty :yes: Pogoń męża na dokształt z dizajnu :lol2:

Sharlotka
25-04-2013, 18:06
O cholera - wkurzyłabym się strasznie za zacieki:(
WIEM, jak czekałaś na kuchnię, i jakakolwiek usterka musi wkurzać okrutnie!!:(

Bamka.
no jak biały. Toż to szarość jest przecież!!!
Dla mnie bardzo w stylu Katarzyny Kraszewskiej - prawda, Beata?

Beata Weronika
25-04-2013, 18:07
Beata, piękne te fronty :yes: Pogoń męża na dokształt z dizajnu :lol2:

Naprawde Pestko? Naprawde? :) To sie ciesze. Mi tez sie podobaja.
Ale to nie maz wymyslil fronty.

Dziewczny, mam dziwne uczucie....ze powoli cos sie konczy. I ze w koncu naprawde tam zamieszkamy. Cos sie skonczy. To oczekiwanie, adrenalina...jakos mi normalnie smutno. Nienormalna jestem...
Na szczescie jeszcze duzo przed nami :)

mariomili
25-04-2013, 18:26
O ja ale super fronty!!! Cudownie. Jaki to kolor? Juz nie mogę sie doczekać całości ? Jaki blat będzie .
Normalnie bosko !!

ivy17
25-04-2013, 18:32
a masz jakies fotki dalszej roboty, chętnie bym zobaczyła więcej :D

Sharlotka
25-04-2013, 18:34
czyli lekka lub duża załamka pobudowlana Cię łapie?:lol2: - ponoć to NORMALNE!!!:D

julianna16
25-04-2013, 18:57
umywalka, którą pokazałaś, moim zdaniem do Rity nie będzie pasowała, bo Rita ma cieniutki brzeg a umywalka - wręcz przeciwnie... Ale moze to tylko moje odczucie...

Zgadzam się z Bami - Rita ma cienki brzeg, a ta umywalka szerszy i w dodatku nierówny.

Skoro ma być tanio, to może taka?
http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/31/84/81/46/3184814644
Źródło (http://allegro.pl/okazja-umywalka-nablatowa-un-116-i3184814644.html)

Albo taka?
http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/31/85/27/39/3185273969
Źródło (http://allegro.pl/wiosenna-promocja-umywalka-nablatowa-un-506-i3185273969.html)

Moim zdaniem biała cegła we wiatrołapie pasuje, ale idealnie prosta jak klinkier (a nie ta z elkamino) - będzie wyglądała elegancko :yes:


Kuchnia - mniam :)

Dziękuję za cynk o West :)

Edit - znalazłam taką cegłę jaką miałam na myśli. To niestety tylko zdjęcie, ale na pewno taki efekt da się zrobić.

http://us.123rf.com/400wm/400/400/geraktv/geraktv0910/geraktv091000122/5752308-biala-sciana-z-bialych-cegiel.jpg
Źródło (http://pl.123rf.com/photo_5752308_biala-sciana-z-bialych-cegiel.html)

A przy okazji wpadła mi taka inspiracja - fajna, choć cegła już nie taka równa :)
http://www.projekty-wnetrza.com/wp-content/uploads/2013/01/12_architektura_wnetrz_minimalizm_biala_cegla_desi gn.jpg
Źródło (http://www.projekty-wnetrza.com/apartament/apartament-wola-wnetrza-design/)

bami
25-04-2013, 19:09
Julianno, brawo!!!!
One pasują do Rity :)

bami
25-04-2013, 19:11
Bamka.
no jak biały. Toż to szarość jest przecież!!!
Dla mnie bardzo w stylu Katarzyny Kraszewskiej - prawda, Beata?

to jezeli jest szara, to musi urywać :lol2:
Tez będę miała szarą :)

Beata Weronika
25-04-2013, 19:12
Bamka dobrze Sharlotka mowi od okna sa szare, po drugiej stronie sa biale :)
Jutro wkleje wiecej zdjec.

Pytalam ale nic nie znalazl. Baterie powinny byc nablatowe, mamy jeden dekor 30 cm wysokie wiec na podtynkowe niebardzo juz mamy miejsce..

Beata Weronika
25-04-2013, 19:14
Zgadzam się z Bami - Rita ma cienki brzeg, a ta umywalka szerszy i w dodatku nierówny.

Skoro ma być tanio, to może taka?
http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/31/84/81/46/3184814644
Źródło (http://allegro.pl/okazja-umywalka-nablatowa-un-116-i3184814644.html)

Albo taka?
http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/31/85/27/39/3185273969
Źródło (http://allegro.pl/wiosenna-promocja-umywalka-nablatowa-un-506-i3185273969.html)

Moim zdaniem biała cegła we wiatrołapie pasuje, ale idealnie prosta jak klinkier (a nie ta z elkamino) - będzie wyglądała elegancko :yes:


Kuchnia - mniam :)

Dziękuję za cynk o West :)

Edit - znalazłam taką cegłę jaką miałam na myśli. To niestety tylko zdjęcie, ale na pewno taki efekt da się zrobić.

http://us.123rf.com/400wm/400/400/geraktv/geraktv0910/geraktv091000122/5752308-biala-sciana-z-bialych-cegiel.jpg
Źródło (http://pl.123rf.com/photo_5752308_biala-sciana-z-bialych-cegiel.html)

A przy okazji wpadła mi taka inspiracja - fajna, choć cegła już nie taka równa :)
http://www.projekty-wnetrza.com/wp-content/uploads/2013/01/12_architektura_wnetrz_minimalizm_biala_cegla_desi gn.jpg
Źródło (http://www.projekty-wnetrza.com/apartament/apartament-wola-wnetrza-design/)

Boze dziewczyny ale sie ciesze ze tu jestescie :)

Ewo, za wysokie...jakos przestaly mi sie podobac takie wysokie chcialam nizsze i moze nawet kwadratowe byleby byly nizsze..to wc tez bym bardziej kwadratowe dobrala...
Wszystkie wydaja mi sie takie potezne. A ja chcialam bardziej delikatne. Teraz to bym je nawet wpuscila w blat ale strace szuflade w szafce :(

Sharlotka
25-04-2013, 19:23
ta jest niska - ale kwadratowa raczej:

http://www.superceramika.pl/index.php?products=product&prod_id=420

Moorela
25-04-2013, 19:56
Beata, kuchnia fajnie się zapowiada, fajnie Ci z mężem, który pozwala montować szare fronty ;) U mnie jest antyszary bunt, choć mąż całkiem w porządku :) Ostatnio wygłosił oświadczenie, że garaż pomaluje sobie na czerwono-żółto-zielono (jakieś rasta klimaty) ;) Wracając do tematu, faktycznie chyba czas pomału pakować kartony... :)

Edit: zakupiłam tę druga umywalkę, którą pokazała Julianna, ale nie mam jej jeszcze, więc nie mogę poopowiadać wrażeń. Kupcoś taniego, najwyzej wymienisz za jakiś czas, choć jak wiadomo prowizorki są najtrwalsze :)

ivy17
25-04-2013, 19:58
U mnie też dzisiaj był poruszony temat szarości a własciwie że nie ma miłości do tego koloru :lol2:

julianna16
25-04-2013, 20:00
No to niezły zwrot akcji :D (ale rozumiem :cool:)
A dlaczego "za wysokie"? Planujesz baterie nablatowe, a to raczej wyższe baterie. Nie obawiasz się chlapania w zbyt płytkiej umywalce?

Beata Weronika
25-04-2013, 20:24
185739
Umywalki chcialabym takie jak na wizce. Mysle ze maja z 10 cm max.
Miskę gleboka juz mam w malej lazience, chyba nie chcialabym miec wszystkich takich..

Sharlotka
26-04-2013, 09:43
Wg mnie ta zalinkowana przez Juliannę jest w zasadzie idealnie zgodna z wizką:

http://allegro.pl/wiosenna-promocja-umywalka-nablatowa-un-506-i3185273969.html

Co prawda ma 145 mm wysokości - ale nie boisz się, że płytka będzie niepraktyczna?

Beata Weronika
27-04-2013, 18:23
Kurcze, nie wiem czy zrobic na tej scianie po lewo, tu gdzie bedzie tv łupek taki jak jest na półce.
Jak myslicie? Mamy płytki 60x60. Nie wiem czy dobrze bedzie wygladal taki czarny kawalek. Kominek bedzie obudodwany białymi płytami gipsowymi.186077

pestka56
28-04-2013, 17:56
Beata, zaraz coś pomogę :)

186415

Beata Weronika
29-04-2013, 05:18
Beata, zaraz coś pomogę :)

186415

O!!! Super Pestko.... I kurde nie wiem czy na bialo czy na czarno lepiej?
Dojda sofy granatowe dwie, zaslony granatowe. Nie bedzie za ciemno? Jak myslisz??

Beata Weronika
29-04-2013, 05:51
I nastepny dylemat. Czy zabudowe plyty i okapu zrobic tak czy tak 186417186418
Maz twierdzi ze wersja nr 1 jest jakby miala za chwile sie zawalic...

bami
29-04-2013, 08:03
I nastepny dylemat. Czy zabudowe plyty i okapu zrobic tak czy tak 186417186418
Maz twierdzi ze wersja nr 1 jest jakby miala za chwile sie zawalic...

Wersja 2 jest moim zdaniem fajniejsza, pierwsza strasznie przekombinowana ...

Beata Weronika
29-04-2013, 08:15
Ok, Bami to jeszcze lepiej :) Tanszy okap bedzie :)
A co myslisz o scianie z lupka? Na nie bedzie tv jeszcze.

bami
29-04-2013, 08:40
Ok, Bami to jeszcze lepiej :) Tanszy okap bedzie :)
A co myslisz o scianie z lupka? Na nie bedzie tv jeszcze.

jestem zawsze "za" :) uwielbiam kamień

Beata Weronika
29-04-2013, 09:06
jestem zawsze "za" :) uwielbiam kamień

a nie za mroczno bedzie?

pestka56
29-04-2013, 09:16
W kuchni wersja 2.

Nie będzie mroczno. Dołożysz jak będziesz potrzebowała jasne, albo kolorowe poduchy i będzie elegancko, ciepło i przyjaźnie.

bami
29-04-2013, 09:19
a nie za mroczno bedzie?

Będzie pięknie! Skąd weźmiesz łupek?

Beata Weronika
29-04-2013, 09:24
W kuchni wersja 2.

Nie będzie mroczno. Dołożysz jak będziesz potrzebowała jasne, albo kolorowe poduchy i będzie elegancko, ciepło i przyjaźnie.

Dobra to mamy 2:0 na wersje nr 2. Wlasciwie 2:1 bo ja mezowi powiedzialam ze wersja nr 1 ale tanszy okap mnie przekonuje.
Pestko daje na sciane za plyta cegly biale :) + szyba. Zaraz po nie jade.
Mamy juz cegly w salonie, lazience malej i kuchni...zastanawiam sie nad wiatrolapem wciaz ale chyba nie...

Beata Weronika
29-04-2013, 09:25
Będzie pięknie! Skąd weźmiesz łupek?

Lupek mamy z al. jerozolimskich z mapstone. sa dwa formaty 60x60 i 60x30 w dobrej cenie :) bedzie w kuchni przy oknie i obudowa kominka i jeszcze chyba cokol wokol domu tym zrobimy. bedzie pasowac do dachowki.

pestka56
29-04-2013, 09:45
To powtórz jeszcze gdzieś w pobliżu te cegły.