PDA

Zobacz pełną wersję : Beata i Kris dziennik budowy



Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7 8

Barbara74
29-04-2013, 09:52
Kuchnia zdecydowanie wersja 2 ,nie lubię jakiś udziwnień.
Beata Łupek jest piękny,bravo Pestko!!!
Beata ten Łupek jest chyba w rzeczywistości trochę jaśniejszy i jak to kamień różna struktura więc ten czarny pięknie niejednolity ,u mojego starszego 2 ściany czarne i jest pięknie kocham je strasznie

Barbara74
29-04-2013, 09:55
Dziewczęta, co Wy piszecie, że za wysoka umywalka to źle???
Wydawało mi się, że nie może być zbyt płytka, bo będzie się chlapać – i specjalnie szukam takich o wysokości co najmniej 15 cm.

popieram Szarlot w płytkich się chlapie,ja z racji wysokiej baterii też będę mieć stojącą nablatową 15 cm ,sąsiadka ma nablatową płytką z Vileroya i jest niezadowolona bo za płytka

Barbara74
29-04-2013, 09:57
I co myslisz o niej? Maz powiedzial ze d..y nie urywa :(
A ja chcialam zeby urywala :)
Beata dupę może urwać po blatach,wiem jak byłó u mnie :):lol2:

Beata Weronika
29-04-2013, 10:01
popieram Szarlot w płytkich się chlapie,ja z racji wysokiej baterii też będę mieć stojącą nablatową 15 cm ,sąsiadka ma nablatową płytką z Vileroya i jest niezadowolona bo za płytka
hmm, ja chcialabym max 13 cm

Beata dupę może urwać po blatach,wiem jak byłó u mnie :):lol2:
:) :) no mam nadzieje ze u mnie tez tak bedzie

Kuchnia zdecydowanie wersja 2 ,nie lubię jakiś udziwnień.
Beata Łupek jest piękny,bravo Pestko!!!
Beata ten Łupek jest chyba w rzeczywistości trochę jaśniejszy i jak to kamień różna struktura więc ten czarny pięknie niejednolity ,u mojego starszego 2 ściany czarne i jest pięknie kocham je strasznie
to damy łupek :)

Kurde dziewczny, jak to sie skonczy ta budowa to smutno bedzie :(
Basia, myslisz o pracy dla siebie? strasznie chcialabym nie pracowac u kogos tylko u siebie...

Barbara74
29-04-2013, 10:04
185739
Umywalki chcialabym takie jak na wizce. Mysle ze maja z 10 cm max.
Miskę gleboka juz mam w malej lazience, chyba nie chcialabym miec wszystkich takich..
Beata te z wizualizacji to najprawdopodobnie catalano,je można montować albo nablatowo,albo trochę wpuścić w blat ,poczekaj poszukam na allegro,ale one coś koło 800 zł.Ja śledzę wasze zakupy umywalkowe ,bo do szarej łazienki jak w końcu zamówię szafkę ,czyli będę wiedzieć u kogo ją zamówić,to muszę kupić

Barbara74
29-04-2013, 10:07
Beata ja ponieważ z małym chodzę do logopedy to zaczęłam myśleć o studiach podyplomowych z logopedii,ale one trwają 4 semestry,to sporo,jak na rozpoczęcie innej profesji.Też nie chcę u kogoś pracować.Jak coś wymyślisz to podpowiedz,Ty Warszawa ja Śląsk konkurencji nie będzie :)
Daj no fotki kuchni bo nie mogę się doczekać.Jaki szary Ral zrobiłaś frontów.Jak napisałaś szare to przymrużyłam oko i zaczęłam sobie moje szare wyobrażać,bravo za szarą decyzję!!!

Barbara74
29-04-2013, 10:09
o mam
http://allegro.pl/catalano-sistema-cx-umywalka-55ac2-od-reki-zobacz-i3137330976.html

Barbara74
29-04-2013, 12:29
Beata czy Ty planujesz u siebie jakieś stołki barowe?

lucka6
29-04-2013, 20:01
Beata, a mi się chyba bardziej podoba ta pierwsza wersja okapu, tylko bym ją uprościła żeby nie było tylu załamań..Ta druga wydaje mi się że by uderzała w głowę - u mojej mamy tak jest i zaliczyłam kilka siniaków :/

Łupek wygląda bardzo ładnie, a zasłony może takie wtedy jaśniejsze jak ma Gumisia?

Co do stołków barowych, też jestem zainteresowana, chcemy raczej takie wysokie krzesła niż hokery, w weekend oglądaliśmy hokery i wszystkie były bardzo niestabilne..

Beata Weronika
29-04-2013, 21:15
Beata ja ponieważ z małym chodzę do logopedy to zaczęłam myśleć o studiach podyplomowych z logopedii,ale one trwają 4 semestry,to sporo,jak na rozpoczęcie innej profesji.Też nie chcę u kogoś pracować.Jak coś wymyślisz to podpowiedz,Ty Warszawa ja Śląsk konkurencji nie będzie :)
Daj no fotki kuchni bo nie mogę się doczekać.Jaki szary Ral zrobiłaś frontów.Jak napisałaś szare to przymrużyłam oko i zaczęłam sobie moje szare wyobrażać,bravo za szarą decyzję!!!
Basia, mysle i mysle i ciezko mi idzie...
Kuchnia cala bedzie zlozona jutro. Znaczy bez blatów. Ale mamy juz wybrany zlew i baterie wiec montaz na poczatku maja I hope. Szary jest bardzo ladny to NCS 1500N

Beata czy Ty planujesz u siebie jakieś stołki barowe?
Raczej krzesla wyzsze, ale jeszcze nic nie szukalam

Beata, a mi się chyba bardziej podoba ta pierwsza wersja okapu, tylko bym ją uprościła żeby nie było tylu załamań..Ta druga wydaje mi się że by uderzała w głowę - u mojej mamy tak jest i zaliczyłam kilka siniaków :/
Łupek wygląda bardzo ładnie, a zasłony może takie wtedy jaśniejsze jak ma Gumisia?
Co do stołków barowych, też jestem zainteresowana, chcemy raczej takie wysokie krzesła niż hokery, w weekend oglądaliśmy hokery i wszystkie były bardzo niestabilne..
hmm to jest 2:3 na korzysc wersji nr 2Zaslony to raz a dwa bedziemy musieli miec jeszcze rolety!

Monia_22
30-04-2013, 12:51
Hej Beato,
Bardzo podoba mi się Twoja koncepcja domu, z pewnością będę podglądać.

Pozdrawiam,
Monika

Barbara74
30-04-2013, 15:48
Beata gdzie foty!! HaHa tak podejrzewałam ,że to ten kolor :)

Beata Weronika
30-04-2013, 17:48
Beata gdzie foty!! HaHa tak podejrzewałam ,że to ten kolor :)

Wpadlam po pracy na budowe i ................. dziewczyny no jakos szalu nie ma. Fronty poprawione, niby koloro szary nadal swietny, niby blat ten jedzeniowy jest ale...........d..y nie urywa :( Wydaje mi sie ze szpary jakies duze miedzy szafkami sa i to napewno do poprawki bedzie. Polka nad oknem mega dluga w opakowaniu piekna a teraz jak wisi to tez jakos mi tak....obojetnie. Ale moze mi sie juz cos w glowie porobilo...moze jak bedzie lupek i oswietlnie to bedzie lepiej.
I moze to dlatego ze ogolnie nie mam nastroju :(

Fotki jutro. Z dzieckiem na reku ciezko zrobic zdjecia :(

Z nowosci to mamy juz cegle polozona w malej lazience, trzeba ja teraz na bialo odmalowac...Nastepnie teak i lustra. Ale do tego to jeszcze troche.

Byl tez u nas szklarz w sprawie barierki szklanej wiszacej, sa rozne koncepcje. A snilo mi sie ktorejs nocy ze maly oparl sie o to szklo i spadl....brrrrrry, koszmar.

Beata Weronika
30-04-2013, 17:49
Hej Beato,
Bardzo podoba mi się Twoja koncepcja domu, z pewnością będę podglądać.

Pozdrawiam,
Monika

Dziekuje Moniko, Twoje slowa sprawily ze sie usmiechnelam a od tygodnia to raczej obce mi bylo.
Bylam u Ciebie z rewizyta. Piekne wizki masz!!!!

Barbara74
01-05-2013, 00:48
Beata a mnie rozśmiesza Twoje powiedzenie "dupy nie urywa":lol2:
A słuchaj jak masz tłuste włosy ,zaniedbane paznokcie u rąk i nóg ,niewydepilowane nogi, bez makijażu to jak założysz sukienkę to dupę urwie.No nie prawda.Dodatki to najważniejsze rzeczy.Jak ją ubierzesz to Ci się spodoba,coś chyba nie widzisz potencjału jej.Chyba masz dupiatą,dołującą pracę i chodzisz podminowana.Wiesz ,że ja moją szarą łązienkę polubiłam po jakimś czasie.Do tej pory to tylko marudziłam ,że mogłam białą z drewnem:DA teraz to ją uwielbiam jak tam wchodzę,chociaż brakuje lustra i szafki z umywalką,a to spotęguje efekt

A kto Ci te szafki do łazienki robi,ja opadłam z sił,a muszę się dokończeniem łazienek zająć

ivy17
01-05-2013, 08:06
Wpadlam po pracy na budowe i ................. dziewczyny no jakos szalu nie ma. Fronty poprawione, niby koloro szary nadal swietny, niby blat ten jedzeniowy jest ale...........d..y nie urywa .

po pierwsze czekam na fotki :yes::yes::yes:
po drugie Basia ma rację ...trzeba poczekac na efekt finalny bo zapewne szczegóły, zwłaszcza w tej kuchni bedą najważniejsze :yes::yes::yes:
a jesli faktycznie coś jest do poprawki to zmieniaj od razue :cool:

Ja czekam na fotki , chociaż mam wrażenie ze nie oddadzą uroku tego koloru , dużo lepiej bedzie na żywo :cool:

Beata troche uśmiechu, mimo ze pogoda nie zbyt ładna to kazdy takie duzy element jak kuchnia przybliża Was do zamieszkania czyli tego na co pracujecie wyborami caly czas, Będziesz mogła wiecej czasu spędzać z meżem bo nawet jak bedzie cos dłubał w domu to bedzie blisko :rolleyes:

pestka56
01-05-2013, 12:47
Beata, jak by Ci „dupsko urwało” tak od razu, to potem wiesz... apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Spokojnie, Twój domek ma potencjał. Jest niebanalny i kuchnia jak dostanie wszystkie elementy będzie zachwycająca

Beata Weronika
01-05-2013, 15:15
Dobra to teraz zdjecia. Kuchnia inspirowana byla ta realizacja 186910186911186912

Beata Weronika
01-05-2013, 15:18
A nasza obecnie wyglada tak186913186914186915186916

Beata Weronika
01-05-2013, 15:23
Jest cala lista do poprawki - zmywarka ma za waski front! Meble w zabudowie nie sa w linii prostej, cokol przy zmywarce jest za szeroki itd itd186917
Ciekawe co powie Wykonawca ale widac niedbalstwo monterow. Polka nad oknem jest nie wyszlifowana. Ogolnie zobaczymy jak sie skonczy ale poki co jestem na nie jesli chodzi o firme.
Blat bedzie czarny z łupka, powyzej blat do polki fornirowanej tez plytki z łupka. Polka podswietlana i powyzej polki tez oswietlenie. Nad stolem lampa jedna albo dwie, chyba jedna, dwie beedzie za gesto. Co myslicie?

pestka56
01-05-2013, 16:38
Beata, to tylko wina wykonawcy, że nie jesteś zadowolona i zresztą słusznie. Duś go jak cytrynę.
Kuchnia ma wszelkie za, a przeciw jest tylko niedbalstwo w wykonaniu.

Dałabym kawałek tego samego drewna co jest na półce, jako wykończenie części blatu barku. Takie nawiązanie zawsze robi dobrze.

Nie mogę się doczekać całości - BĘDZIE PIĘKNA :)

Lampy nad stołem mogą być nawet 3, ale szczupłe, żeby nie zasłaniały. Widziałam gdzieś takie fajne długie rurki-patyki wiszące dość nisko nad blatem. Poszukam.

Beata Weronika
01-05-2013, 16:49
:)
Ciesze sie ze sie podoba. Zwykle kuchnie na FM sa bardzo zabudowane a nasza taka malo kuchenna jest.
Jak to drewno na blacie barku? Gdzie? Jak? Kurcze a moze cos takiego zrobic jak Gumiska zrobila nad plyta? Fornir? Bo ja chce tam dac cegielke ale moze to bedzie za duzo i nie na temat?

lucka6
01-05-2013, 17:42
Beata, bardzo ładnie będzie!!! Z poprawkami nie ustępujcie, najlepiej wszystkiego nie płaćcie jeszcze i będzie dobrze :yes: Jak dojdzie łupek to zrobi się super. Z drewnem może będzie dobry pomysł, jeśli byłoby w kolorze półki, zresztą cegły też mogłyby być OK, ja chyba niestety nie mam takiej wyobraźni żeby stwierdzić bez zobaczenia...Może doróbcie sobie cegły i drewno na wizualizacji i wtedy zdecydujecie?

julianna16
01-05-2013, 18:41
Beato, kuchnia ma przepiękny kolor i fantastyczne frezy :). Poczekaj na efekt końcowy. Na pewno będziesz zadowolona :yes:
Czy dobrze rozumiem, że nad oknem nie będziesz miała wcale szafek tylko tę półkę?
A co planujesz z parapetem? Będzie przedłużeniem blatu?
Głowa do góry - już jest ślicznie, a co dopiero gdy będzie poprawione u skończone :).

bami
01-05-2013, 18:56
Beata, kuchnia jest bardzo estetyczna, nietuzinkowa, myślę, ze raczej jesteś nieobiektywna, bo widzisz niedoróbki.
Kupiłam od Ciebie to "dupę urywa/ nie urywa" :) a szczególnie, ze ja tez chcę, żeby urywało. A tymczasem albo wcale nie urywa, albo nie tak, jakbym chciała...
Nawet mój mąż martwi się moją frustracją i pociesza mnie wciąż, ze jemu urywa - za każdym razem, gdy ogląda zdjęcia korytarza na górze :)

Beata Weronika
01-05-2013, 19:38
Beata, bardzo ładnie będzie!!! Z poprawkami nie ustępujcie, najlepiej wszystkiego nie płaćcie jeszcze i będzie dobrze :yes: Jak dojdzie łupek to zrobi się super. Z drewnem może będzie dobry pomysł, jeśli byłoby w kolorze półki, zresztą cegły też mogłyby być OK, ja chyba niestety nie mam takiej wyobraźni żeby stwierdzić bez zobaczenia...Może doróbcie sobie cegły i drewno na wizualizacji i wtedy zdecydujecie?
Damy cegly jednak. Ja na wizkach takich jak robi moj maz tez nie wiele widze, na profesjonalnych oczywiscie zupelnie inaczej ale na takich gdzie w bibliotece nie wszystko jest to jakos moja wyobraznia za slabiutka..

Beato, kuchnia ma przepiękny kolor i fantastyczne frezy :). Poczekaj na efekt końcowy. Na pewno będziesz zadowolona :yes:
Czy dobrze rozumiem, że nad oknem nie będziesz miała wcale szafek tylko tę półkę?
A co planujesz z parapetem? Będzie przedłużeniem blatu?
Głowa do góry - już jest ślicznie, a co dopiero gdy będzie poprawione u skończone :).
Ewa, tak bedzie tylko polka ale jeszcze poolejowana najlepiej w kolorze okna mysle.
Parapet bedzie przedlozony blatem.

Beata, kuchnia jest bardzo estetyczna, nietuzinkowa, myślę, ze raczej jesteś nieobiektywna, bo widzisz niedoróbki.
Kupiłam od Ciebie to "dupę urywa/ nie urywa" :) a szczególnie, ze ja tez chcę, żeby urywało. A tymczasem albo wcale nie urywa, albo nie tak, jakbym chciała...
Nawet mój mąż martwi się moją frustracją i pociesza mnie wciąż, ze jemu urywa - za każdym razem, gdy ogląda zdjęcia korytarza na górze :)

Ide zobaczyc Twoj korytarz w takim razie :)

onoa
01-05-2013, 20:23
Hej . Podglądam Twój dom i czekałam na kuchnię . Bardzo mi się podoba :) . Zwłaszcza kolor i to , że w macie , a nie wszechobecnym wysokim połysku . Utwierdziłaś mnie , że moja kuchnia też będzie matowa . Walcz o swoje z wykonawcą , będzie pięknie :) . Mam jeszcze pytanie : pisałaś , że blat pod oknem to kamień , jaki wybierasz i czy na wyspie jest blat docelowy ? jeżeli tak to co to ? konglomerat ?
Jestem tu nowa , pisałam u Ciebie na temat Kolhmana ( krany ) i chyba się wtedy przedstawiałam , jeżeli nie to jestem Iwona :)
Acha : przewidujesz uchwyty w kuchni takie jak w słupku lodówkowym ?

Beata Weronika
01-05-2013, 21:07
Hej . Podglądam Twój dom i czekałam na kuchnię . Bardzo mi się podoba :) . Zwłaszcza kolor i to , że w macie , a nie wszechobecnym wysokim połysku . Utwierdziłaś mnie , że moja kuchnia też będzie matowa . Walcz o swoje z wykonawcą , będzie pięknie :) . Mam jeszcze pytanie : pisałaś , że blat pod oknem to kamień , jaki wybierasz i czy na wyspie jest blat docelowy ? jeżeli tak to co to ? konglomerat ?
Jestem tu nowa , pisałam u Ciebie na temat Kolhmana ( krany ) i chyba się wtedy przedstawiałam , jeżeli nie to jestem Iwona :)
Acha : przewidujesz uchwyty w kuchni takie jak w słupku lodówkowym ?

Na wyspie blat jest docelowy, to zwykly laminat niestety. Konglomerat za drogi :( Pod oknem blat kamienny z łupka.
Uchwytow nie bedzie, wszedzie mamy push to open...
Fajnie ze sie podoba. Dzieki.

Beata Weronika
01-05-2013, 21:09
Kurde dziewczyny, zaluje ze półka nad oknem jest z forniru a nie poprostu szara jak reszta...Czuje ze ona nie pasuje. Lepiej wygladalaby szarosc. W kolorze okna nie da sie tej polki zrobic, bedzie jak podloga ale od polki do podlogi jest strasznie daleko.
Chyba poprosze o wyprodukowanie jeszcze jednej tylko szarej. Jak myslicie?

mariomili
01-05-2013, 23:51
Piekna ta twoja kuchnia !!! Fajny szary kolorek, utwierdził mnie w przekonaniu zeby zostać przy takim u siebie :)
Beatko jaki kolor blatu będziesz miala ?
Mi tez rzucila sie w oczy polka nad oknem ale jutro popatrze na większym ekranie bo dziś tylko na tel i mało widać ;)

Sharlotka
02-05-2013, 07:21
Beata,
powinnaś być z siebie dumna!!!!!!!!:jawdrop::jawdrop::jawdrop:
Kuchnia jest oszałamiająca - piękna, elegancka, ponadczasowa, taka bardzo bardzo w najlepszym stylu Katarzyny Kraszewskiej - oryginalna, nietuzinkowa, wyróżnia się z tłumu forumowych białych na wysoki połysk:D faktycznie mat + szarość stworzyły niezwykły efekt!!!!!!!!!
Układ jest świetny i praktyczny.
No, to Cię i Twoją kuchnię pochwaliłam, tak, jak należy!

Ale półkę nad oknem faktycznie dałabym szarą.

Beata Weronika
02-05-2013, 07:30
Beata,
powinnaś być z siebie dumna!!!!!!!!:jawdrop::jawdrop::jawdrop:
Kuchnia jest oszałamiająca - piękna, elegancka, ponadczasowa, taka bardzo bardzo w najlepszym stylu Katarzyny Kraszewskiej - oryginalna, nietuzinkowa, wyróżnia się z tłumu forumowych białych na wysoki połysk:D faktycznie mat + szarość stworzyły niezwykły efekt!!!!!!!!!
Układ jest świetny i praktyczny.
No, to Cię i Twoją kuchnię pochwaliłam, tak, jak należy!

Ale półkę nad oknem faktycznie dałabym szarą.

Kurde, z polka dalam ciala. W ostatniej chwili zmienilam na fornir, niech to szlag.
Maz zly na mnie na maksa ze teraz chce cos zmieniac...

Barbara74
02-05-2013, 08:29
Beata powiem Ci moje pierwsze wrażenie..wow, urywa dupę.Pięknia wysoka kuchnia,elegancka z klasą,cholera zazdroszczę Ci tej wysokości ,koloru!!!oj piękny ten kolor.Fronty nietuzinkowe,tak jak powiedziała Szarlot takie kraszewskie.
Poprawki muszą być,dlaczego cokół nie jest jeden pod zmywrką i obok-to chyba lodówka.
Co do półki to muszę się przyjrzeć.
No i masz piękny kolor okien
Dla mnie dupę urywa,boże masz niedokończoną kuchnię a mam wypieki na twarzy i zaczęłam myśleć gdybym teraz robiła kuchnię jeszcze raz...
Ale wiem dam fronty do przedpokoju w tym kolorze chociaż.
Beata Pięknie ,pięknie ,czy Ty koziorożec jesteś,że tak narzekasz?
Ale w zasadzie to cię rozumiem,to przez te poprawki,chciałaś już mieć kuchni,a tu znowu musisz czekać.

Barbara74
02-05-2013, 08:38
Ewcia nie mam swojego laptopa powiększ te zdjęcia Beacie i obróć to jedno.

Beata wiesz dopiero teraz zauważyłam ,że Kraszewska pomieszała też biały z szarym na meblach,ten kolor szary mam na ścianie w salonie i przedpokoju,na meblach musi być piekny.
A ja to bym chciała aby mi dupy nie urwało tylko 2 rozmiary piersi,albo 3,4 i połowę brzucha:lol2:

Monia_22
02-05-2013, 09:32
Dziekuje Moniko, Twoje slowa sprawily ze sie usmiechnelam a od tygodnia to raczej obce mi bylo.
Bylam u Ciebie z rewizyta. Piekne wizki masz!!!!

Bardzo się cieszę, że mogłam trochę poprawić humor!:) Pewnie dopadło Cię to co większość budujących, chwilowe wypalenie i obojętność, zastanawianie się czy ja idę dobrą drogą??? :cool:
Kochana my dopiero zabieramy się za wykończeniówkę, a ja już nie jestem pewna swoich wyborów. Projekty robiliśmy kilka miesięcy temu i teraz dumam czy one na pewno są fajne?? Czy ja tak chce?? Twój dom naprawdę fajnie się prezentuje i nie masz się co zamartwiać!


Kurde, z polka dalam ciala. W ostatniej chwili zmienilam na fornir, niech to szlag.
Maz zly na mnie na maksa ze teraz chce cos zmieniac...

Kuchnia jest świetna, nietuzinkowa, niemuratorska, a dupę urywa :jawdrop: Ostatnio sama zastanawiam się czy nie zmienić lakierowanej białej, na białą matową, nie chcę widzieć miny mojego męża jak się o tym dowie :cool:
Odnośnie półki, to jeszcze coś nie gra, ale nie dawałabym ostatecznych sądów, zobaczymy jak będzie wyglądała pokryta olejem, jak będzie widać podłogę i dodatki....

Odnośnie lamp również jestem zdania, że swoim rozmiarem nie powinna przykrywać kuchnii.

Widzę, że na wątku kilka razy pojawiło się nazwisko Katarzyny Kraszewskiej, w swoich zbiorach mam trochę inspiracji z jej projektów, czy ona projektowała coś dla Was? Widziałam też rozmowę odnośnie podłogi, czy można od niej kupić materiały? Przepraszam, że tak niedokładnie zapoznałam się z dziennikiem i komentarzami, ale jak u większości budujących czas jest materiałem deficytowym, a przeglądając dłuuugie wątki szuka się zazwyczaj zdjęć :cool: Czekam na resztę fotorelacji i proszę się nie stresować! :)

mariomili
02-05-2013, 09:35
Beata co do polki to dałabym szara:yes:

czy u ciebie wszystkie fronty są w macie czy pól-macie?

Ja swoją kuchnie tez inspirowalam na kraszewskiej, tylko moja bez tych pięknych frezow:cool: taka prosta:rolleyes:

Barbara74
02-05-2013, 10:51
Beata ale zmiana półki na szarą to mały koszt,a tę na pewno wykorzystasz gdzieś,dałabym szarą półkę no chyba.Muszę wczytać się w propozycję Pestki,ale to chyba zmiana pewnych założeń.Nie kombinowałabym przy tej klasycznej kuchni z fornirem jak u Gumiśki na ścianie

pestka56
02-05-2013, 10:55
Czytam szybko, więc nie wiem, czy czegoś nie pokręciłam.
Dałaś tę półkę nad oknem w fornirze? Jeśli kolor się zgodzi z oknem, to po problemie. Choć ja jestem maniaczka drzewienna i zawsze wolę natural od okleiny. Jeśli jednak kolor się nie zgadza z okiennym, to pomalowałabym na kolor frontów.
Z blatem barowym, to chyba mój pomysł jest już po ptakach. Jakoś wydawało mi się, że Ty masz go mieć łupkowy, a to co widać to jeszcze nie jest końcowy efekt.

Wklejam obrazek, bo może komuś się taki pomysł przyda. Tylko nogi bym może dała w takim układzie w kolorze łupka, czyli grafit.
187033 187044

:)

amglad1
02-05-2013, 11:01
[QUOTE=pestka56;5954740]Czytam szybko, więc nie wiem, czy czegoś nie pokręciłam.
Dałaś tę półkę nad oknem w fornirze? Jeśli kolor się zgodzi z oknem, to po problemie. Choć ja jestem maniaczka drzewienna i zawsze wolę natural od okleiny. Jeśli jednak kolor się nie zgadza z okiennym, to pomalowałabym na kolor frontów.

i ja się podpiszę pod tym...
kuchnia PRZEŚLICZNA :)- elegancka, ponadczasowa, przemyslana, spójna - po prostu odlot:wave::wave::wave:
gratulacje:)

Sharlotka
02-05-2013, 11:40
Dla mnie u Beaty jest obecnie idealnie - tylko trzy kolory: biały, szary i czarny - nie wprowadzałabym nigdzie dodatkowo koloru okna, będzie "za bogato" i uleci ta delikatna szlachetność, jaką osiągnęli.
STRASZNIE podoba mi się, że blaty będą w dwóch różnych kolorach - biały na wyspie wygląda świetnie!
Jak pisze Basia - Beata, wymiana półki to parę groszy, zamów szarą, a tą obecną daj mężowi do garażu:D

Beata Weronika
02-05-2013, 11:43
Czytam szybko, więc nie wiem, czy czegoś nie pokręciłam.
Dałaś tę półkę nad oknem w fornirze? Jeśli kolor się zgodzi z oknem, to po problemie. Choć ja jestem maniaczka drzewienna i zawsze wolę natural od okleiny. Jeśli jednak kolor się nie zgadza z okiennym, to pomalowałabym na kolor frontów.
Z blatem barowym, to chyba mój pomysł jest już po ptakach. Jakoś wydawało mi się, że Ty masz go mieć łupkowy, a to co widać to jeszcze nie jest końcowy efekt.

Wklejam obrazek, bo może komuś się taki pomysł przyda. Tylko nogi bym może dała w takim układzie w kolorze łupka, czyli grafit.
187033 187044

:)

pestka, blat pod oknem bedzie z łupka. Blat barowy zostaje bialy. Noga tez.
Polka nad oknem jest w fornirze ale jej nie da sie zaolejowac jak okna. To jest kolor wyczarowany przez firme okienna i nie dostaniemy go nigdzie.
Pomalowac sie nie da, bedzie widac ze to fornir malowany, glupio by to wygladalo. Musze zamowic nowa z mdfu a z ta pomysle co zrobie. Zajebiscie dluga jest - 3,6 m wiec nie wsadze jej byle gdzie.
Pestko, a mozesz cos dla mnie zrobic???????????????
Pomalowac blat pod oknem na czarno jak lupek i do wysokosci polki tez lupek a polke zostawic jak jest???????????
Dzis mam spotkanie z wykonawca i musze zarzadzic czy wywalic ta polke czy robic nowa...

Beata Weronika
02-05-2013, 11:50
Dla mnie u Beaty jest obecnie idealnie - tylko trzy kolory: biały, szary i czarny - nie wprowadzałabym nigdzie dodatkowo koloru okna, będzie "za bogato" i uleci ta delikatna szlachetność, jaką osiągnęli.
STRASZNIE podoba mi się, że blaty będą w dwóch różnych kolorach - biały na wyspie wygląda świetnie!
Jak pisze Basia - Beata, wymiana półki to parę groszy, zamów szarą, a tą obecną daj mężowi do garażu:D

Polka sama 250 zl a olejowanie - uwaga - 600 zl! Moj maz mial to sam zrobic wiec 600 zl nam odjal ale wyobrazacie sobie? Olejowanie to 5 min roboty...
Dlatego maz wsciekly na mnie, bo on chcial szara a ja zmienilam na fornir a teraz znow mowie ze trzeba zmieniac. Dodatkowo ta polka jest jakos dziwnie montowana do sciany i trzeba ja teraz bedzie wyrywac. A zamocowac gdzie indziej takie dlugasne to nie wiem czy sie da...
Anyway, do tych 250zl jeszcze oczywiscie robocizna. Za zlozenie kuchni Wykonawca policzyl sobie 6,5 tys! A jest duzo spieprzone. Dzis sie okaze jak to naprawi.

julianna16
02-05-2013, 11:55
No to powiększam :) (jak będziesz chciała usunąć to wystarczy, że usuniesz swoje zdjęcia, bo z ich kodu korzystam)

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=186913&d=1367417880
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=186914&d=1367417893
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=186916&d=1367417917
http://img690.imageshack.us/img690/6639/dsc0127lb.jpg
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=186917&d=1367418051

Tu propozycje Pestki
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=187033&d=1367488344
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=187044&d=1367488520

Pesteczko a dałabyś radę zrobić szarą tę półkę nad oknem?

Sharlotka
02-05-2013, 11:58
Beata,
za montaż zapłaciliście 6500 zł???:jawdrop: Żartujesz???

pestka56
02-05-2013, 12:37
:)
187076 187078
Masz półeczkę drewniana i w kolorze frontów.

To jest typ lampek, o których pisałam wcześniej.
187079 187077

julianna16
02-05-2013, 12:40
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=187076&d=1367494525
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=187078&d=1367494552
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=187077&d=1367494539

Hmm... ta w kolorze okna wcale nie jest taka zła :)

Jeśli wnęka przy oknie ma być czarna, to może też taka półka?
http://img407.imageshack.us/img407/2986/dsc0126k2polka.jpg

amglad1
02-05-2013, 13:28
jak dla mnie to ta czarna fajnie 'zamyka' przestrzeń:yes::yes::yes:
ale lampki mi się nie podobają:no:

mam zbliżoną sytuację u siebie - mam okno nad blatem, ale w normalnym, lekko wydłużonym rozmiarze, nie jamnika. i też taką półkę, tylko wyżej.
Beata, myślę, że czarna lub idealnie w kolorze okna
jak przeczytasz, daj znać, wyrzucę swoje foty

greywolf
02-05-2013, 14:33
witaj,

rozumiem chwilową frustrację związaną z niedociągnięciami montujących, gdy czekało się tak długo na pierwszy efekt. Ale chciałem Ci napisać, że niedoróbki widzisz tylko Ty i niedługo znikną, a Twój pomysł na kuchnię jest świetny. Kolor frontów i frezy - rewelacja. Rozmieszczenie szafek, barek - pięknie. Tak więc, proszę, nie martw się, bo dla każdego z zewnątrz już teraz jest świetnie, a niedociągnięcia znikną lada moment. Gratuluję przepięknej kuchni!

lucka6
02-05-2013, 16:06
Mi się wydaje że ta drewniana jeśli będzie zbliżona kolorem do okna też będzie ładnie, ale czarna faktycznie fajnie zamyka przestrzeń łupka. Szara jest też ok, ale najmniej dupę urywa :)

Co do ceny montażu to aż sprawdziłam koszt u siebie - my zapłaciliśmy 1200zł za montaż i transport :jawdrop:

Beata Weronika
02-05-2013, 16:35
Dziewcznyny, zaraz odpisze wszystkim ale update sprzed chwili...
6,5 tys to za robocizne i montaz, maz mnie upomnial zebym glupot nie pisala...:)
Jestem po spotkaniu z wykonawca ktory zrobi wszystkie poprawki i widac ze strasznie glupio mu bylo wiec wiem ze bedzie dobrze.
Po Waszych komplementach tez juz zaczelam myslec ze bedzie dobrze. Poczekamy jak bedzie łupek polozony bo on tez taki wsciekle czarny wcale nie jest a wykonawca powiedzial ze nie ma problemu moga pomalowac...
Pytanie - czy powinnam czegos zadac za 10 punktow poprawek? W sensie oprocz ich wyprostowania jakies zadoscuczynienie? Maz moj jest miekki i mowi - rob jak uwazasz, on w ogole jest strasznie miekki dlatego to ja musze wkraczac do akcji jak nalezaloby podniesc ton. Moj maz nie umie...
Co sadzicie?? Czy to za grubo by bylo juz?

A teraz news z ostatniej chwili!!!!! Zalamka............przyszyl plytki do gornej lazienki, sa cudne, piekne, wloskie casalgrande, sliczne...........ale......ja zamowilam na podloge szare i to zupelnie nie wloskie tez 60 tki bo nie chcialam miec takiej faktury na podlodze w ktorej moze sie brud zbierac...Szare, takie zupelnie zwyczajne, ale w zestawieniu z biala plytka wloska na scianie wydawalo mi sie w opexie ze bedzie calkiem niezle no i mamy!
Wloskie sa 59,4 a te szare zwylke 60! I teraz bedzie kombinacja..................
A do tego te zwykle w zestawieniu z wloskimi wygladaja jak pięść do nosa........nie bardzo...Dziewczyny, tak to jest jak chce sie zaoszczedzic! Wloskie 2 x drozsze i chcialam byc madrzejsza i wymyslilam :(

Beata Weronika
02-05-2013, 16:36
jak dla mnie to ta czarna fajnie 'zamyka' przestrzeń:yes::yes::yes:
ale lampki mi się nie podobają:no:

mam zbliżoną sytuację u siebie - mam okno nad blatem, ale w normalnym, lekko wydłużonym rozmiarze, nie jamnika. i też taką półkę, tylko wyżej.
Beata, myślę, że czarna lub idealnie w kolorze okna
jak przeczytasz, daj znać, wyrzucę swoje foty
http://img607.imageshack.us/img607/6757/02052013980.jpg

http://img812.imageshack.us/img812/2935/02052013982.jpg

Amgad, jaki masz zlew ?40tka? No i cudny widok z okna!

Beata Weronika
02-05-2013, 16:37
Pestko, dziekuje!!!! Bardzo bardzo :)

amglad1
02-05-2013, 17:30
:)
mam 50 zlew, aż poszłam zmierzyć;)
co do płytkowego dylematu - na serio nie pasują? wrzuć może zdjęcia podłogowych i ściennych, może Ci się tylko wydaje że jest nie tak...
a jak jest nie tak, to dokupisz najwyżej na podłogę inne, chyba że musisz mieć na cito....
jak Ci się naprawdę nie podobają, to zmień, bo potem nie będziesz mogła patrzeć na nie... najwyżej niech kafelkarze co innego robią...
kurcze trudno mi coś doradzić, bo nie widzę i nie widziałam tych płytek na żywo... jednak to co czujesz i myślisz jest najważniejsze:) Ty bedziesz stópkami po nich chodzić i na nie patrzeć, więc jak są do dooopy, to nie kładź:)
kurcze, po kuchni patrząc, to masz świetny gust i smak, aż ciężko mi uwierzyc, że nie pasują....

Sharlotka
02-05-2013, 17:56
Pestko,
odszczekuję o półce w kolorze okna:D - wygląda fajnie, choć najlepsza byłaby chyba czarna - i to byłoby najtańsze rozwiązanie, po prostu do przemalowania.

Beata,
za 10 punktów poprawek żądałabym jakiegoś rabatu, nawet 3-5%, bo pewnie przy cenie kuchni to będzie paręset złotych.

lucka6
02-05-2013, 18:06
Pestko,
odszczekuję o półce w kolorze okna:D - wygląda fajnie, choć najlepsza byłaby chyba czarna - i to byłoby najtańsze rozwiązanie, po prostu do przemalowania.

Beata,
za 10 punktów poprawek żądałabym jakiegoś rabatu, nawet 3-5%, bo pewnie przy cenie kuchni to będzie paręset złotych.

A ja nie jestem przekonana- bo nawet jeśli coś jest do poprawy i poprawią wszystko, to dlaczego płacić mniej? Czy masz jakiś taki zapis w umowie? Z mojego punktu widzenia powinni robić dopóki nie będzie dobrze i wtedy dostaną pieniądze, chyba że się umówiliście inaczej, że np są kary za niedociągnięcia. Oczywiście lepiej, żeby było ich jak najmniej, ale czasami niektórych rzeczy się nie przewidzi.

Może ja za bardzo wyrozumiała jestem, ale jeśli w szybkim czasie Ci wszystko poprawią to bym się chyba nie czepiała. Jeśli trwałoby to np powyżej miesiąca, wtedy zażądałabym obniżki...

Sharlotka
02-05-2013, 18:11
Lucka,
masz sporo racji - tylko czemu klient, który zawierzył renomie & profesjonalizmowi firmy, na którą się zdecydował, musi domagać się tylu poprawek i czuć się rozczarowany jednak serwisem, jakością?
Dlatego uważam, że powinni sami z siebie honorowo zaproponować jakiś bonus lub rabat, ale pewnie teraz wszystkie powiecie: AKURAT! - więc klient musi sam o to pytać.

lucka6
02-05-2013, 18:38
No tak, taka ilość poprawek prawdopodobnie sprawi, że Beata ich nie poleci/lub poleci mniej chętnie i to powinno spowodować, że poprawią wszystkie niedociągnięcia najszybciej jak się da. Wnioskując po wypowiedzi Beaty, właściciel się przejął, ale ja nauczona doświadczeniem wiem że na pewno nie można zapłacić wszystkiego, bo to jest najlepszy motywator :/

Ja też obecnie przechodzę batalię z Orlickim który wydłużając kabel do moich glutków uszkodził mocowania 2 lamp i się próbuje wymigać, zobaczymy jak się to skończy...Na razie im nic nie zapłaciliśmy więc may przewagę ale niesmak już powstał

mariomili
02-05-2013, 18:48
Zgadzam sie z Sharlotka zdecydowanie za tyle poprawek domagalabym sie jakiegos upustu.

Kurcze co do plytek to ciezko powiedziec , masz moze wizki tej lazienki ?

Beata Weronika
02-05-2013, 19:25
Irytujace jest to ze gosc sie mega przechwalal jak ustalalismy z nim kuchnie, ze dla kogo on nie robil juz projektow, z jakimi architektami nie pracowal etc etc, materialy, technologie no kosmos ... kase wzial nie małą i to wiedzialam od poczatku ze mogloby byc taniej ale nikt NIKT nie mogl zrobic takiego frezu jak chcialam wiec trudno. Nam siemnial ze po kosztach jest ta nasza kuchnia ... ha ha ha ale ok, moj wybor. Tylko po takim gadanym to oboje z mezem spodziewalismy sie ze wszystko bedzie na tip top a tu...roczarowanie. To glownie dlatego ze nie bylo go podczas montazu, nie widzial finalnego rezultatu. W ogole jak przyjechal to poprosilismy z mezem zeby sam znalazl usterki :)
Oczywiscie w umowie nic nie ma o tym ze nam sie cos za ewentualne poprawki nalezy, w sensie ze rabat. Na to bym nie wpadla zeby wpisac do umowy :) Teraz wiem ze to wszystko poprawi ale niesmak zostal. I wiem ze jakby cos nam zaproponowal to lepiej bym go wspominala.
Tak jak wspominam Pana podlogowego. Super gosc!
Anyway, w srode maja zrobc poprawki ale sama nie zrobie odbioru. Czekac bede na meza. Jak ktos to czyta i nie usnal jeszcze to pamietajcie zeby przynajmniej 30% zostawic sobie zawsze po odbiorze!

Beata Weronika
02-05-2013, 19:27
Ewo, Julianno dziekuje za powiekszenie zdjec :) :)

Beata Weronika
02-05-2013, 19:31
Ewcia nie mam swojego laptopa powiększ te zdjęcia Beacie i obróć to jedno.

Beata wiesz dopiero teraz zauważyłam ,że Kraszewska pomieszała też biały z szarym na meblach,ten kolor szary mam na ścianie w salonie i przedpokoju,na meblach musi być piekny.
A ja to bym chciała aby mi dupy nie urwało tylko 2 rozmiary piersi,albo 3,4 i połowę brzucha:lol2:

Basiu, no wlasnie szary u Ciebie w salonie - przepiekny! Kurcze, tez go gdzies zrobie :)

pestka56
02-05-2013, 19:38
Skoro się poczuwa, to ja bym wykonawcy nie dusiła finansowo za karę. Natomiast jeśli masz jakąś potrzebę, która nie była ujęta w wycenie, to bym się dogadała, żeby Ci to, jako zadość uczynienie za nerwy, zrobił. Może być nawet drobiazg, symbolicznie, ale jednak coś.
Gdyby się usiłował wykręcać, to co innego – wtedy należy się nie tylko po łapkach, ale w dupsko nakopać.

:) Co sądzisz o takim kształcie wiszących lampek. Moim zdaniem są lepsze niż szerokie abażury, bo nie zasłaniają przestrzeni.
Jest spory wybór takich „patyczków” na dodatek przekrój cenowy też szeroki od bardzo tanich.

Na początek, te nad którymi sama bym się zastanawiała w pierwszej kolejności:
187158 187156 187159 187157
(Nazwy pokażą się po kliknięciu na fotkę)

Beata Weronika
02-05-2013, 19:39
Monia22 zanim zamowisz kuchnie zmieni Ci sie jeszcze pare razy :) My na samiutkim poczatku tez chcielismy nowoczesne fronty w polysku. Potem zwrot - absolutnie nie. Maz chyba slusznie zauwazyl ze moda szybko minie na lakier w wysokim polysku. A potem jeszcze frez, co jest przeciez klasyczne a nie nowoczesne. No i potem znow jakies zmiany zmiany. To forum powoduje ze czlowiek jakis taki bardziej swiadomy wszystkiego jest. I kurcze jak to wciaga!!
Pani K. - pytalam ja o porade w sprawie kuchnie raz odplatnie. W sumie to troche z tej porady skorzystalismy a troche nie. Podloga to juz z zupelnie innego zrodla absolutnie nie zwiazanego z Pania K. Polecala nam deski z hajnowki ale ciezko sie z nimi bylo dogadac w sprawie desek na podlogowke, rozmawialismy z przedstawicielami (hajnowka nie sprzedaje takim zuczkom z FM) i gucio z koloru ktory bardzo chcielismy wychodzilo. Mielismy swojego Pana ktorego prace widzielismy u ludzi ktorzy uzytkuja podloge juz ze 3 lata i bardzo sie nam podobala. Wiec go wzielismy i jestem zadowolona z efektu, upustow jakie nam dal etc etc.

Beata Weronika
02-05-2013, 19:43
Skoro się poczuwa, to ja bym wykonawcy nie dusiła finansowo za karę. Natomiast jeśli masz jakąś potrzebę, która nie była ujęta w wycenie, to bym się dogadała, żeby Ci to, jako zadość uczynienie za nerwy, zrobił. Może być nawet drobiazg, symbolicznie, ale jednak coś.
Gdyby się usiłował wykręcać, to co innego – wtedy należy się nie tylko po łapkach, ale w dupsko nakopać.

:) Co sądzisz o takim kształcie wiszących lampek. Moim zdaniem są lepsze niż szerokie abażury, bo nie zasłaniają przestrzeni.
Jest spory wybór takich „patyczków” na dodatek przekrój cenowy też szeroki od bardzo tanich.

Na początek, te nad którymi sama bym się zastanawiała w pierwszej kolejności:
187158 187156 187159 187157
(Nazwy pokażą się po kliknięciu na fotkę)

Zalaczniki sie nie otwieraja..a ja bym chciala takie jak ma Ewaaaaa....bardzo bym chciala. Pamietasz Pestko? Sa takie piekne. Ale kurde drogie. Widzialam zamienniki w LM za 300 zl i wiecie co moj maz powiedzial - ojej takie drogie? :) :) ha ha ha...mowie mu ze ja chce taka za 1500 w ladnych meblach tyle kosztowac potrafi
Oczywiscie tyle nie wydam na lampe. Jeszcze wydaje mi sie pozostaje przy zdrowych zmyslach...

pestka56
02-05-2013, 19:48
187165187166187167187168187169

Oczywiście klasyka dizajnu z Paolo Lucidi, Justinem Parkerem, Tomem Dixonem i Tomasucci na koniec. Są co najmniej o klasę wyżej od tych z poprzedniego postu. No, poza moim ulubionym Suttonem, bo takie bulwy uwielbiam ponad wszystko.

Beata Weronika
02-05-2013, 19:49
187170187171187177
Zmiany w stosunku do wizki - lustro nie do samego blatu tylko 30 cm powyzej gdzie bedzie dekor lustro odstaje od sciany i podswietlone ledami.
Plytki na podlodze nie biale tylko wlasnie szare i sie kurde rozjezdzaja rozmiarem do tych na scianie :( :(
I jeszcze cos..............nie podoba mi sie zaden fornir. Wszytkie wygladaja jak tanie laminaty. Chyba zrobie biale szafki, nie wiem.


Zgadzam sie z Sharlotka zdecydowanie za tyle poprawek domagalabym sie jakiegos upustu.

Kurcze co do plytek to ciezko powiedziec , masz moze wizki tej lazienki ?

pestka56
02-05-2013, 19:53
187176187172187173187174187175

Nie wiem czemu KARKO jakoś na fm nie występuje. To przecież niezwykle eleganckie, nowoczesne i na czasie wzornictwo. Najdroższe lampy, najlepszych światowych projektantów są z czystego szkła. Ceny takich lamp osiągają 2–3 tys. $ a nawet więcej. Uwielbia je włoski dizajn. A my czegoś nie. Wieszamy ciężkie kloce.
Ceny tych lamp od 115–350 zł.

pestka56
02-05-2013, 19:55
187183187184187185187186187187

Te już nie takie eleganckie, ale też ceny mają 200-300 zł na polskich portalach.

pestka56
02-05-2013, 19:59
Zalaczniki sie nie otwieraja..a ja bym chciala takie jak ma Ewaaaaa....bardzo bym chciala. Pamietasz Pestko? Sa takie piekne. Ale kurde drogie. Widzialam zamienniki w LM za 300 zl i wiecie co moj maz powiedzial - ojej takie drogie? :) :) ha ha ha...mowie mu ze ja chce taka za 1500 w ladnych meblach tyle kosztowac potrafi
Oczywiscie tyle nie wydam na lampe. Jeszcze wydaje mi sie pozostaje przy zdrowych zmyslach...

Spróbuj jeszcze raz. Zawiesiło mi komputer podczas wklejania. Poprawiłam.

Pamiętam oczywiście Ewy lampki. Musisz sama ocenić co Ci pasuje. Wcale nie musi kosztować majątku żeby pasowała i było ładnie.

pestka56
02-05-2013, 20:10
187170187171187177
Zmiany w stosunku do wizki - lustro nie do samego blatu tylko 30 cm powyzej gdzie bedzie dekor lustro odstaje od sciany i podswietlone ledami.
Plytki na podlodze nie biale tylko wlasnie szare i sie kurde rozjezdzaja rozmiarem do tych na scianie :( :(
I jeszcze cos..............nie podoba mi sie zaden fornir. Wszytkie wygladaja jak tanie laminaty. Chyba zrobie biale szafki, nie wiem.

Beata, a sprawdzałaś cenowo drewno. Jeśli cena zbliżona do fornirowanych, to ja bym się nie zastanawiała. Szkoda byłoby popsuć tę łazienkę białymi szafkami :( No,:) chyba, że byłby to jesion, albo dąb bielony

mariomili
02-05-2013, 21:05
Ja tez zostawilabym szafki takie jak są ( sama będę miała takie, więc powód oczywisty :) wydaje mi sie ze drewno ociepli łazienkę.
Kurcze z tymi płatkami kompletnie nie wiem co poradzić
:( moze ułożyć w cegiełkę?

pestka56
02-05-2013, 22:00
Beata, a może płytki na podłodze, albo te na ścianie położyć skosem. Trzeba by się przymierzyć jak by to wyglądało. Wydaje mi się, że wtedy wielkość nie miałaby żadnego znaczenia. Efekt mógłby być bardzo interesujący.

julianna16
02-05-2013, 23:13
Beato - cała przyjemność po mojej stronie :).
To po kolei:
1. z półek najmniej niestety podoba mi się szara :(. Wzięłabym pod uwagę, albo w kolorze ramy okna, albo czarną/ antracytową. Zaproponowałam ją właśnie po powiększeniu zdjęć, bo ta szara za bardzo się odcina. Czarną ulepiłam w paint pobierając kolor z blatu, ale na żywo podejrzewam, że może być trudno tak idealnie dobrać jej kolor. Kwestia praktyczna to kurz na niej - będzie bardzo widoczny. Półka jest nisko, więc jeśli będziesz tam stawiać naczynia, a domyślam się, że tak, to będzie dużo zabawy z ich częstym ściąganiem / przesuwaniem.
2. jeśli fachowiec zrobi wszystkie poprawki zgodnie z Twoim życzeniem, to będą już dla niego dodatkowe koszty (zarówno finansowe, jak i prestiżowe). Nie dobijałabym go "karami", no może zasugerowała, żeby półeczkę w ramach zadośćuczynienia malnął ;)
3. Płytki - 6 milimetrów różnicy to sporo :(. Nie będzie łatwo to zgubić w dużej łazience. Jedne musiałabyś kłaść na styk (jeśli nie są rektyfikowane, to nie będzie to dobrze wyglądać), a drugie z większą fugą. AniaS79 miała podobny problem, ale jej łazienka jest malutka i poradziła z tym sobie. Propozycja Pestki by podłogę lub ścianę zrobić w karo jest dobrym pomysłem, ale nie wiem czy Tobie się podoba?
4. Moje lampy - są spore (mają 38 cm średnicy). U TEGO (http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=22092567&id=5317)sprzedawcy znajdziesz podobne, nieco tańsze od moich.
A tymczasem pożyczam Ci moje ;) (nie wiem jak ze skalą, ale jak wspomniałam lampy mają 38 cm średnicy. Jak napiszesz ile ma blat, to będzie wiadomo mniej więcej jak będą wyglądały)
http://img824.imageshack.us/img824/6825/kuchniabeaty.jpg

Barbara74
03-05-2013, 01:26
czarny kolor półki wygląda świetnie

ivy17
03-05-2013, 08:23
Dziewcznyny, zaraz odpisze wszystkim ale update sprzed chwili...
6,5 tys to za robocizne i montaz, maz mnie upomnial zebym glupot nie pisala...:)


może głupie pytanie ale co to jest "robocizna" przy meblach na zamówienie?? To nie jest tak ze cena jest za całość podawana ?? dopytuje bo nie wiem co może mnie spotkać jak bym jednak zamawiała ...nawet myślałam o Twoim wykonawcy :cool:
Kuchnia coraz bardziej mi sie podoba , półka chyba czarna tylko tak jak Ewa piszę będzie kurz na niej widać :cool:

Monia_22
03-05-2013, 08:49
Monia22 zanim zamowisz kuchnie zmieni Ci sie jeszcze pare razy :) My na samiutkim poczatku tez chcielismy nowoczesne fronty w polysku. Potem zwrot - absolutnie nie. Maz chyba slusznie zauwazyl ze moda szybko minie na lakier w wysokim polysku. A potem jeszcze frez, co jest przeciez klasyczne a nie nowoczesne. No i potem znow jakies zmiany zmiany. To forum powoduje ze czlowiek jakis taki bardziej swiadomy wszystkiego jest. I kurcze jak to wciaga!!
Pani K. - pytalam ja o porade w sprawie kuchnie raz odplatnie. W sumie to troche z tej porady skorzystalismy a troche nie. Podloga to juz z zupelnie innego zrodla absolutnie nie zwiazanego z Pania K. Polecala nam deski z hajnowki ale ciezko sie z nimi bylo dogadac w sprawie desek na podlogowke, rozmawialismy z przedstawicielami (hajnowka nie sprzedaje takim zuczkom z FM) i gucio z koloru ktory bardzo chcielismy wychodzilo. Mielismy swojego Pana ktorego prace widzielismy u ludzi ktorzy uzytkuja podloge juz ze 3 lata i bardzo sie nam podobala. Wiec go wzielismy i jestem zadowolona z efektu, upustow jakie nam dal etc etc.

W miarę spokojne budowanie pozwala na przemyślenie wielu rozwiązań. Ja na projekt pani K. trafiłam szukając inspiracji i niektóre naprawdę mnie urzekły. Szukałam oświetlenia, które jest na jej wizkach ale niestety dokładnie takiego nie znalazłam :(
Mnie drewno bardzo się podoba, ale bojąc się o jego wygląd po pewnym czasie, zdecydowalismy sie na panele...



187170187171187177

Łazienka jest cudna! Bardzo mi sie podoba!! Jednak, aby utrzymać efekt z wizualizacji trzeba znaleźć ładne drewno :yes:
Odnośnie podłogi to spróbuj na "sucho" poprzykładać do siebie płytki. Jedyne rozwiązanie jakie mi się nasuwa to ułożenie płytek w karo, ewentualnie zakup innych :cool:

lucka6
03-05-2013, 08:50
może głupie pytanie ale co to jest "robocizna" przy meblach na zamówienie?? To nie jest tak ze cena jest za całość podawana ??
szczerze mówiąc to ja też się nad tym zastanawiałam..

w moim przypadku była wycena poszczególnych szafek (rozumiem że w niej było coś takiego jak robocizna), a dodatkowo miałam cenę za montaż i transport. Nie wierzę że koszt szafek gość Wam podał "po kosztach", bo przecież on na tym też zarabia

Zresztą, teraz nie ma co, przecież zaakceptowaliście warunki i wycenę więc to już nie podlega dyskusji. Teraz musisz wyegzekwować właściwe wykonanie wszystkich elementów...

Beata Weronika
03-05-2013, 09:08
Oferta byla rozbita na - material+robocizna i montaz.
Oczywiscie ze nie po kosztach to zrobil. Kuchnia w porownaniu do kuchni Basi byla droga.
Polke zobaczymy jak zrobimy jak bedzie juz łupek.
Moze uda mi sie z nim wynegocjowac pomalowanie w kolorze łupka w ramach rekompensaty..

Teraz ta łazienka mnie martwi. Chyba damy plytki podlogowe do szlifowania. Kurde, nie wiem co z tym fornirem, ,nie wiem tez co z blatem. Stolarz ktory nam bedzie robic szafke i blat wskazal mozliwosci i ani blat ani fornir mi sie nie podobaja.
Wybieralam pomiedzy tymi kolorami:
187274

pestka56
03-05-2013, 09:32
Nie podobają Ci się, bo wyglądają sztucznie i tyle.
Sprawdź drewno naturalne. No, nie wierzę, że jest za drogie. :yes:

pestka56
03-05-2013, 10:00
Mnie drewno bardzo się podoba, ale bojąc się o jego wygląd po pewnym czasie, zdecydowalismy sie na panele...

Monia, ja przeszłam od użytkowania klepki dębowej lakierowanej, przez 2 czy nawet 3 rodzaje paneli podłogowych, do zwykłej deski sosnowej olejowanej.
Pewnie, że gdyby mnie stać było na dąb, albo lepiej na orzech czy jawor, to w te pędy bym zamieniła. Ale nie... i jestem zadowolona.
Przede wszystkim zawsze wybrałabym olej, bo wygląda naturalnie, łatwo naprawić uszkodzenia (wystarczy miejscowo), a niedogodność w postaci odświeżania jest znacznie mniejsza niż w przypadku lakieru, bo wystarczy dobrze wyczyszczoną podłogę przetrzeć olejem. Nie ma problemu z wycieraniem, czy też jak u mnie – kolor ciemny – z wymywaniem barwy. A nawet jakby to łatwo te miejsca przetrzeć olejem i gotowe.
Lakier uszkodzony nawet niewiele obliguje do cyklinowania całości. Co parę lat i tak trzeba odświeżyć, a to wiąże się z potwornym bałaganem, bo trzeba przecyklinować. Lakier wyciera się miejscowo nawet pod dywanem i nawet na półmacie to widać.

Teraz o wyższości drewna nad panelami.
WYCIERAJĄ SIĘ, więc będą wyglądać fatalnie. Drewno nawet uszkodzone wygląda o niebo lepiej, bo jest to naturalne.
Panele uszkodzone musisz wymienić. Nie ma mowy o odświeżaniu i nie ma mowy o cyklinowaniu, a wycierają się wszystkie, nawet te z mocno górnej półki. Ciekawa jestem po jakim czasie zaczniesz myśleć o wymianie podłogi panelowej na nową? Mnie zajęło to po raz pierwszy pół roku, a po wymianie na nowe, lepsze rok. Będę uczciwa i powiem, że moje panele, które wytrzymały rok to był Kronopol (od początku wiedziałam, że to będzie tymczasowe). Ale zastanów się – deskę kupujesz raz i masz ją 100 lat i ho, ho, dalej też. Panele nawet jak wytrzymają 5 lat, to znowu nowa kasa. Skąd wiesz jakie będziesz miała wtedy warunki finansowe? Świat zmienia się na gorsze, a apogeum kryzysu dopiero w drodze do nas.
Lepiej już z deską warstwową, bo tę możesz olejować, a jeśli lakierowana, to wytrzyma jednokrotne cyklinowanie.

Jeśli jeszcze możesz to zastanów się poważnie nad tymi panelami. Moim zdaniem one zupełnie nie nadają się do pomieszczeń intensywnie używanych. Co najwyżej do sypialni.

Beata Weronika
03-05-2013, 10:41
Zgadzam sie z tym co napisala Pestka. My wydalismy duzo kasy na deske warstowa debowa ale...nie wyobrazam sobie paneli. Ja chce raz wydac i byc zadowolona. I tak mam ze wszystkim. Ciuchy tez kupuje zadko ale juz takie przemyslane. Meza tez wybralam pozno bo mi sie zaden nie podobal przed nim a byle jakiego nie chcialam miec. TO juz wolalam zadnego :)
Podloga to jest cos mega waznego. Ja moglabym w zasadzie na samej podlodze mieszkac, byle byla super. Reszte sie pozniej dokupi.

PESTKO, nie strasz o kryzysie...

pestka56
03-05-2013, 11:26
Nie będę straszyć :hug: Może nic złego się nie stanie. Zresztą wolę myśleć pozytywnie. Uważam jednak, bo sama tego doświadczyłam, że budowa i wykańczanie domu to jest bardzo poważna sprawa. Każda niby oszczędność i wybory bo „mi się podoba”, bez sprawdzenia opłacalności, wytrzymałości, amortyzacji kosztu, to błąd. Trzeba myśleć, czy to co instalujesz w domu (w granicach swoich możliwości finansowych) zrekompensuje nakłady i po jakim czasie. Świetnym przykładem w moim przypadku jest pompa ciepła. Kilka lat temu nie zdecydowaliśmy się na nią, bo z wyliczenia wyszło, że poniesione nakłady zamortyzowałyby się najwcześniej po 20 latach. Do naszego domu PC tylko z instalacją zewnętrzną kosztowała wtedy 80 tys.

Beata, a co z kaflami do łazienki? Chcesz szlifować? Pomysł z kładzeniem w karo nie odpowiada Ci?. Może poukładaj sobie i popatrz. Moim zdaniem szara podłoga w karo i białe kafle na prosto na ścianie wyszłoby bardzo dobrze.

mariomili
03-05-2013, 11:40
Beata co do kolorku szafek to mi podoba sie trzecia próbka . Blat zrób biały. Tak jak na projekcie.

Co do podłogi w domu to ja tez jestem za drewnem, i zgadzam sie z wami ze nie ma co porównywać paneli do drewna. Nam za tydzień bedą układali podłogi drewniane na calej górze i juz nie mogę sie doczekać . A jeszcze niedawno namawialam męża na panele, ale mój M ma takie samo podejście jak Ty Basiu, z ciuchami ma tak samo - raz a dobrze ;)

mariomili
03-05-2013, 11:41
Beata co z płatkami w łazience ?

Moorela
03-05-2013, 11:47
Beata, gratuluję kuchni, jest bardzo ładna i wyróżnia się wśród tego, co się teraz ogląda, brawo za odwagę, mnie samej pewnie by takiej zabrakło. Półka antracytowa lub czarna najbardziej mi pasuje. Lampki nad blat zdecydowanie jakieś "pulchne", te proponowane przez Juliannę lub gruszki od Pestki :) najbardziej chyba podoba mi się część wywołał-blatowa, biały blat świetnie komponuje się z czarną płytą, a z tym konglomeratem nie przesadzajmy, laminaty też nie są zle, zawsze można znaleźć wersję exclusive, ale może nie zawsze o to chodzi.

Pokaż te kłopotliwe płytki łazienkowe. Zdecydowalas już o umywalkach? Do mnie wczoraj dojechala Linea Blue, o której pisała pisała Ewa, jest naprawdę bardzo ładna i z czystym sumieniem polecam, mogę wrzucić zdjęcie z realu jak chcesz.

Beata Weronika
03-05-2013, 12:01
Beata, gratuluję kuchni, jest bardzo ładna i wyróżnia się wśród tego, co się teraz ogląda, brawo za odwagę, mnie samej pewnie by takiej zabrakło. Półka antracytowa lub czarna najbardziej mi pasuje. Lampki nad blat zdecydowanie jakieś "pulchne", te proponowane przez Juliannę lub gruszki od Pestki :) najbardziej chyba podoba mi się część wywołał-blatowa, biały blat świetnie komponuje się z czarną płytą, a z tym konglomeratem nie przesadzajmy, laminaty też nie są zle, zawsze można znaleźć wersję exclusive, ale może nie zawsze o to chodzi.

Pokaż te kłopotliwe płytki łazienkowe. Zdecydowalas już o umywalkach? Do mnie wczoraj dojechala Linea Blue, o której pisała pisała Ewa, jest naprawdę bardzo ładna i z czystym sumieniem polecam, mogę wrzucić zdjęcie z realu jak chcesz.
Ten blat w kuchni tez jest porzadny, w srodku ma jakies uzebrowienie zeby sie nie zawalil. Jest fajny ale sie brudzi, palce znac.

Tak! Poprosze zdjecie jesli mozesz, nie mam jeszcze umywalek. Cisza w tym temacie...choc juz dawno obie powinnam miec i wc tez.

Nie będę straszyć :hug: Może nic złego się nie stanie. Zresztą wolę myśleć pozytywnie. Uważam jednak, bo sama tego doświadczyłam, że budowa i wykańczanie domu to jest bardzo poważna sprawa. Każda niby oszczędność i wybory bo „mi się podoba”, bez sprawdzenia opłacalności, wytrzymałości, amortyzacji kosztu, to błąd. Trzeba myśleć, czy to co instalujesz w domu (w granicach swoich możliwości finansowych) zrekompensuje nakłady i po jakim czasie. Świetnym przykładem w moim przypadku jest pompa ciepła. Kilka lat temu nie zdecydowaliśmy się na nią, bo z wyliczenia wyszło, że poniesione nakłady zamortyzowałyby się najwcześniej po 20 latach. Do naszego domu PC tylko z instalacją zewnętrzną kosztowała wtedy 80 tys.

Beata, a co z kaflami do łazienki? Chcesz szlifować? Pomysł z kładzeniem w karo nie odpowiada Ci?. Może poukładaj sobie i popatrz. Moim zdaniem szara podłoga w karo i białe kafle na prosto na ścianie wyszłoby bardzo dobrze.
Maz ma sprawdzic ile szflifowanie by nas kosztowalo. W karo...nie wiem, musze ulozyc i zobaczyc...Jest to jakas opcja...

bami
03-05-2013, 13:32
Beata, napisz proszę, jak tam odbijaniem się palców na Twoich frontach - bo ja już muszę zdecydować, czy dać połysk czy mat i czy chcę frezy czy push to open. Podobno z tych matowych cieżko ślady zlikwidować, a jeszcze jak dam push, to boję się, ze będzie mnie to doprowadzało do szału...
Doradźcie pliz dziewczęta, bo nie jestem w stanie podjąć decyzji. W dodatku mam zapalenie ucha :(

Moorela
03-05-2013, 14:47
Beata, tak wygląda ta umywalka:
187323 187324

Beata Weronika
03-05-2013, 16:13
Beata, tak wygląda ta umywalka:
187323 187324

Dziekuje :) Moorello czy ona jest sniezno biala? Wyglada na zimna biel. Jaki masz do niej wc?

Beata Weronika
03-05-2013, 16:16
Beata, napisz proszę, jak tam odbijaniem się palców na Twoich frontach - bo ja już muszę zdecydować, czy dać połysk czy mat i czy chcę frezy czy push to open. Podobno z tych matowych cieżko ślady zlikwidować, a jeszcze jak dam push, to boję się, ze będzie mnie to doprowadzało do szału...
Doradźcie pliz dziewczęta, bo nie jestem w stanie podjąć decyzji. W dodatku mam zapalenie ucha :(

Bami, bylam na budowie i specjalnie sprawdzialam - my mamy pol mat i z tego co widze jest naprawde ok. Moi znajomi maja wysoki polysk i absolutnie bardziej widac palce. No chyba ze zobacze to w pelnym sloncu ale poki co nie wyglada to zle. Polysku nie rob...Basia ma tez frezy w kuchni i nie ma polysku a juz uzytykuje swoja kuchnie. Spytaj ja co sadzi.

Na zapalenie ucha bierze sie zwolnienie? TO masz troche czasu na przemyslenia budowlane...

Beata Weronika
03-05-2013, 16:21
Plytki187340187341187342187343
Biala ma taka strukture jak skorka pomaranczy. Szara jest gladka w centki jasno szare. I teraz widze ze fornir ktory wczesniej pokazywalam nie bedzie pasowac :( Chyba lepiej dam biala szafke i bialy blat...

Beata Weronika
03-05-2013, 16:23
Umiecie sobie wyobrazic te plytki w tej lazience?187346187347

bami
03-05-2013, 16:29
Ja nie mam frezu, fronty mają być gładkie. Wykonawca twierdzi, ze paluchy odbijają się jednakowo, ale z połysku czyści sie je jednym pociągnięciem. Podobno z matu gorzej. Nie wiem, co mam robić, obydwa fronty na probce wyglądają ok.
Ze zwolnieniem niestety nie poszaleję, zapalenie dopadło mnie dokładnie w cholerną majówkę. Jesteśmy z dzieciakami u teściów, mieliśmy odpoczywać, jeździć rowerami, grillować w ogródku ... Tymczasem jest 12 stopni i ciagle leje.
Bardzo fajne umywalki pokazałaś Moorelo

Moorela
03-05-2013, 16:43
Tak, to raczej zimna biel, śnieżna. Kupiłam do tego miskę Roca Meridan, ale głównie dlatego, że jest niewysoka (tzn. ma 34 cm wysokości) - mój P. swierdził, że musi być niewysoka, żeby pod nią swobodny dostęp mopem :)

Sharlotka
03-05-2013, 16:55
Beata, tak wygląda ta umywalka:
187323 187324

Śliczna!!!!!
Która to konkretnie z LB?

Sharlotka
03-05-2013, 17:02
Beata,
a jeśli chodzi o oświetlenie - do TAKIEJ kuchni rewelacyjnie pasują lampy od Julianny, w zasadzie żadne inne mi do niej nie pasują.

bami
03-05-2013, 17:08
Plytki187340187341187342187343
Biala ma taka strukture jak skorka pomaranczy. Szara jest gladka w centki jasno szare. I teraz widze ze fornir ktory wczesniej pokazywalam nie bedzie pasowac :( Chyba lepiej dam biala szafke i bialy blat...
Beatko, rozsądny płytkarz pomoże Ci wybrnąć z sytuacji. Faktycznie, ułożenie w karo przy tej wielkości łazienki może dać super efekt. Ma tylko małą pułapkę - docinki pod ścianą.
A ja do tego zestawu dałabym drewno o wyraźnym usłojeniu - niezbyt jasne.

Beata Weronika
03-05-2013, 19:47
Beatko, rozsądny płytkarz pomoże Ci wybrnąć z sytuacji. Faktycznie, ułożenie w karo przy tej wielkości łazienki może dać super efekt. Ma tylko małą pułapkę - docinki pod ścianą.
A ja do tego zestawu dałabym drewno o wyraźnym usłojeniu - niezbyt jasne.

Karo maz nie chce i ja szukalam inspiracji i nic nie znalazlam w karo :( :(

koktajl
03-05-2013, 19:49
Karo maz nie chce i ja szukalam inspiracji i nic nie znalazlam w karo :( :( a gdyby płytki na ścianie ułożyć na zakładkę?( tak jak cegły sie układa)

Moorela
03-05-2013, 20:03
Sharlotka, to jest UN-506. Bami, dziękuję :)
187362

Beata, Koktajl dobrze radzi, ułóż kafle z przesunięciem (podłoga przesunięta w stosunku do ściany,), ja karo też nie lubię, więc męża rozumiem, a ze szlifowaniem jest za przeproszeniem trochę pałowania, nawet jak kafelkarz ma maszynę ze strumieniem wodnym, poza tym ścięty bok jednak zawsze trochę się różni od oryginalnie ciętego.
Acha, w sprawie szafki łazienkowej, nie rezygnuj z drewna, pomaluj na szybko szafkę na biało na wizce i zobaczysz jak się robi smutno ;)

Beata Weronika
03-05-2013, 21:26
Moorello a w jakim programie moge pomalowac? Bo juz nie chce prosic dziewczyny o pomoc. Photoshopa nie mam :(

Moorela
03-05-2013, 21:44
No w photoshopie właśnie ;)
187381

Beata Weronika
04-05-2013, 05:52
No w photoshopie właśnie ;)
187381

Dziekuje!
Ty tez umiesz pracowac w photoshopie? To juz tylko ja na FM chyba nie potrafie :)
Ale plytki na podlodze sa szare wiec to tez inaczej bedzie wygladac...

Monia_22
04-05-2013, 06:00
Pestko, Beato ja nawet nie zamierzam dyskutowa nad wyższością drewna nad panelami, bo dla mnie to też jest oczywiste. Nas przekonały 2 rodziny, które zmieniały drewno na płytki/panele gdyż strasznie się niszczyło. My mamy 2latka, który uwielbia jezdzić jeździkami, samochodami, rowerkami, bałam się, że po tak intensywnym użytkowaniu na drewnie pojawią się, wgłębienia, rysy. Moi rodzice mają panele quicstepu i jeśli chodzi o wytrwałość i wygląd to na pewno nie można im nic zarzucić. Wiadomo, że nie jest to deska, ale wygląd jest ok.
Jednak najważniejszą kwestią jest to, że u nas praktycznie położenie deski jest już niemożliwe... Do salonu i jadalni wybraliśmy okna z łatwym otwieraniem przesuwnym, bezprogowe, okna zostały tak nisko osadzone, że nie wiadomo czy nie będziemy musieli "ścierać" posadzki, aby dało się wyrównać poziom z płytką w korytarzu... Niestety kiedy okna były montowane my mieliśmy ważniejsze sprawy na głowie, nie zgłębiliśmy tematu, zawierzyliśmy polecanej firmie, znajomym znajomych :cool: jak widać z kiepskim rezultatem....

Beata Weronika
04-05-2013, 06:35
Monia22, tez mam maluszka i juz sie stresuje ze nam zniszczy podloge ale jesli rozwiazaniem mialoby byc kladzenie paneli zanim on i jego przyszle rodzenstwo wyrosna z samochodzikow a potem zamiana byc moze na deski to wole sie stresowac.
Ja chce sie wprowadzic i juz tam nic nie zmieniac. I tak bedzie trzeba jeszcze jedna lazienke dla dzieci wykonczyc, zupelnie o niej teraz nie mysle...

Barbara74
04-05-2013, 18:33
Beata ja też nie umiem na photoshopie nic robić,a mnie po ekapipach budowlanych drewno pięknie wygląda a kafle tragicznie

mariomili
07-05-2013, 18:59
Beata jak tam sprawy budowlane?

Pozdrawiam

Barbara74
08-05-2013, 21:47
co tam u Ciebie taka cisza?????????????????

pestka56
08-05-2013, 23:41
Gapi się na swoją szałową kuchnię :lol2:

Beata Weronika
10-05-2013, 06:08
Update - poprawki dzis jeszcze beda sie konczyc mam nadzieje
Przyjezdza Pan od blatu kuchennego wymierzyc i montaz pewnie next week. Przyjechal zlew podwieszany Fanke 60x60 super :)
Schody wyszlifowane i wygipsowane, bielutkie, piekne :)
Płytki w lazience beda polozone pod katem takim pod jakim bedzie wanna stala i po ich rozlozeniu wyglada to dobrze.
Zobaczymy jak wyjdzie w realu.
Czekamy na baterie do lazienki.
To tyle :)

pestka56
10-05-2013, 07:26
No, jednak Cię nie zamiotło pod blat kuchenny. :rotfl: Beata, przypomnij z czego Twój blat będzie dokładnie.

Płytki + wanna – wyjdzie świetnie. Ciekawy pomysł i zawsze dobrze wygląda jak główne elementy trzymają się tej samej linii.

Beata Weronika
11-05-2013, 06:54
No, jednak Cię nie zamiotło pod blat kuchenny. :rotfl: Beata, przypomnij z czego Twój blat będzie dokładnie.

Płytki + wanna – wyjdzie świetnie. Ciekawy pomysł i zawsze dobrze wygląda jak główne elementy trzymają się tej samej linii.

Blat - łupek :) Pan wczoraj wszystko wymierzyl i niedlugo montaz :)

Kuchnia poprawiona i..............znow bedzie do poprawki....mam nadzieje ze w koncu to sie skonczy...

A dzis ja jade zeby malowac :) Z dzieckiem tylko niebardzo wiem co zrobic...

pestka56
11-05-2013, 09:26
Jak to nie wiesz? Jaki kolor ,czy co?

Barbara74
11-05-2013, 11:12
Beata ile Twój mały bobo ma lat ?jak dwa to może ró∑nież pomalować....swój pokój :)

Beata Weronika
11-05-2013, 16:47
Jak to nie wiesz? Jaki kolor ,czy co?

Pestko, z kim zostawie dziecko :) Tego nie wiedzialam :)

Beata Weronika
11-05-2013, 16:48
Beata ile Twój mały bobo ma lat ?jak dwa to może ró∑nież pomalować....swój pokój :)

Basiu, ma niecały roczek :) I jeszcze nie potrafi samodzielnie chodzic :)

Beata Weronika
11-05-2013, 16:58
A teraz cos o malej lazience, wlasciwie WC.
Dzis malowalam cegielki na bialo bo kupilismy w kolorze brazowym - takie byly najtansze.
Trzeba je jeszcze raz pomalowac. Deska na podlodze to wlasnie teak a po prawej maja byc lustra. Podzielone na szer 50 cm i tak jak narysowalam ołówkiem. Na przeciwko wc i za nim ledy a po lewej umywalka.
I teraz nie wiem co polozyc na scianie za wc. Teak na podlodze tak naprawede powinien byc z fazka ale z niego bedzie tez polka pod umywalke i ta powinna byc juz bez fazki. Wiec nie wiem czy moze tego na podlodze tez nie zrobic bez fazki???
I co na sciane za wc?
Macie jakies pomysly??188611188610

lucka6
11-05-2013, 18:46
Mi przychodzi do głowy łupek..

Taki jak mam ja abo Bami - Roca Lavagna - z tym że ja mam mozaikę, a Bami duże płytki...

Beata Weronika
12-05-2013, 06:31
Mi przychodzi do głowy łupek..

Taki jak mam ja abo Bami - Roca Lavagna - z tym że ja mam mozaikę, a Bami duże płytki...

Luca, a gdzie masz ta mozaike? Sami cieliscie na mozaike plytki? Pokaz jesli mozesz...
A gdzie kupowaliscie łupek?

lucka6
12-05-2013, 09:51
Luca, a gdzie masz ta mozaike? Sami cieliscie na mozaike plytki? Pokaz jesli mozesz...
A gdzie kupowaliscie łupek?

Hej Beata,
ja mam paski w łazience przy sypialni, kupowaliśmy gotową mozaikę, ona jest w kształcie takich pasków:

https://lh3.googleusercontent.com/-d5fvlW6qpKw/UI1USvnnXeI/AAAAAAAAjfc/ShJ2PHaG7w0/w362-h271-p-o/IMG_9461.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-uD7iY8UaanY/UI1UJAGUT1I/AAAAAAAAjfM/GOQmEXD4DPU/w346-h259-p-o/IMG_9464.JPG

Bami ma to samo, tylko w formie dużych płytek, możesz ją dopytać jak to się nazywało...

Beata Weronika
12-05-2013, 12:29
Lustra w lazience188899188900

bami
12-05-2013, 18:33
Beata, te płytki to Roca Lavagna Nero, ja mam 30x60 ale są tez kwadratowe. Lucka ma rację, że będą dobrze wyglądały z białą cegłą, wyglądają jak podrasowany łupek.

ivy17
12-05-2013, 18:48
Beata, te płytki to Roca Lavagna Nero, ja mam 30x60 ale są tez kwadratowe. Lucka ma rację, że będą dobrze wyglądały z białą cegłą, wyglądają jak podrasowany łupek.

a czy mozan je gdzies w którymś sklepie zobaczyć ?

bami
12-05-2013, 18:56
a czy mozan je gdzies w którymś sklepie zobaczyć ?

wydaje mi się, ze w Bartico na Bartyckiej mają

zerknij na post 788 w moich komentarzach, tam są fotki - ale na nich kiepsko wyglądają, bo nie są dokładnie wyczyszczone

lucka6
12-05-2013, 21:21
My chyba oglądaliśmy je w Omniconie na Bartyckiej, to taki duży sklep z płytkami chyba na końcu..

Beata Weronika
12-05-2013, 22:01
Beata, te płytki to Roca Lavagna Nero, ja mam 30x60 ale są tez kwadratowe. Lucka ma rację, że będą dobrze wyglądały z białą cegłą, wyglądają jak podrasowany łupek.

Ja tez mam dobra cene na plytki łupkowe ale mysle ze za ciemno bedzie. A co myslicie zeby dac teak na sciane z wc tez?

żona m
12-05-2013, 22:11
kuchnia sliczna, tylko nie bardzo rozumiem co oznacza robocizna i montaż? czyli za amteriały na meble płaciliście jeszce dodatkowo? ile wyniosła całość na gotowo?

600 zł za zaolejowanie pólki to bandyctwo. Puszka oleju 40-80 zł, więc co generuje taki koszt?

Beata Weronika
12-05-2013, 22:31
kuchnia sliczna, tylko nie bardzo rozumiem co oznacza robocizna i montaż? czyli za amteriały na meble płaciliście jeszce dodatkowo? ile wyniosła całość na gotowo?

600 zł za zaolejowanie pólki to bandyctwo. Puszka oleju 40-80 zł, więc co generuje taki koszt?

Na gotowo (znaczy wciaz sa poprawiki wiec nie jest GOTOWO) 20 tys...

pestka56
13-05-2013, 02:59
Te 20 tys. za Twoją kuchnię to super cena :yes:

Miałam mało czasu, więc nie wszystkie duperelki są spasowane dobrze. Najgorzej poszło z łupkiem. Musiałam skorzystać z fotki mozaiki łupkowej powiększonej. Stąd te koszmarnej wielkości fugi. Sedesik i umywalka, choć pasują, też są wstawione, bo takie miałam pod ręką. Mam nadzieję, że trafiłam kolorem teaku.

Sorry, Beata :(

189067 189069 189068 189070

Beata Weronika
13-05-2013, 06:47
Te 20 tys. za Twoją kuchnię to super cena :yes:

Miałam mało czasu, więc nie wszystkie duperelki są spasowane dobrze. Najgorzej poszło z łupkiem. Musiałam skorzystać z fotki mozaiki łupkowej powiększonej. Stąd te koszmarnej wielkości fugi. Sedesik i umywalka, choć pasują, też są wstawione, bo takie miałam pod ręką. Mam nadzieję, że trafiłam kolorem teaku.

Sorry, Beata :(

189067 189069 189068 189070

Pestko, a za co przepraszasz????????????Dziekuje!
łupek wyszedl za ciezko, po prawej stronie chce zrobic lustra a sciana z wc jest ze stelarzem zabudowanym do samej gory. Po bokach sa ledy. Umywalka bedzie stala na polce nie szafce i po lewej stronie nie prawej :)
Sciane z wc moze jedynie damy w łupku ale nie wiem sama...moze teak tam damy..

pestka56
13-05-2013, 14:17
No, to masz jasność z łupkiem. Chociaż to wrażenie ciężkości mogą powodować te ohydne fugi. Zrobiło się jak w średniowiecznej wieży z czarnego kamienia.
Nie widziałam na tej ścianie cegiełkowej wyprowadzenia do wod-kan, stąd mój błąd w umieszczeniu umywalki.

A może tak:
189138 189141 189142 189140 189139

Beata Weronika
14-05-2013, 08:23
No, to masz jasność z łupkiem. Chociaż to wrażenie ciężkości mogą powodować te ohydne fugi. Zrobiło się jak w średniowiecznej wieży z czarnego kamienia.
Nie widziałam na tej ścianie cegiełkowej wyprowadzenia do wod-kan, stąd mój błąd w umieszczeniu umywalki.

A może tak:
189138 189141 189142 189140 189139

Dziekuje!!!!!!!!
Łupek mi sie tutaj nie podoba. Za mala przestrzen, robi sie ciezko i ponuro. Zostawiam cegle+lustra na calej scianie+teak na podlodze i scianie z wc :)

Beata Weronika
14-05-2013, 08:25
Poprawki w kuchni zrobione ale nie bede polecac firmy ktora nam robila kuchnie.

ivy17
14-05-2013, 08:48
Poprawki w kuchni zrobione ale nie bede polecac firmy ktora nam robila kuchnie.

zrobili jak chciałas czy jakies kompromisy ?

Sharlotka
14-05-2013, 09:13
Czyli jednak serwis i obsługa klienta nie na najwyższym poziomie?
Przykre, że klient, który zamawia i płaci, musi się z wykonawcami użerać o wywiązanie się z ustaleń......

Beata Weronika
14-05-2013, 10:30
zrobili jak chciałas czy jakies kompromisy ?

Zrobili, wymeczyli raczej ale zenada ze trzeba wolac kogos 5 razy bo sam nie widzi co jest spieprzone
Przyzwyczail mnie Pan od podłóg do rzetelnej, fachowej pracy na super poziomie stad tez nie bede kuchennych polecac.

pestka56
14-05-2013, 11:23
Dziekuje!!!!!!!!
Łupek mi sie tutaj nie podoba. Za mala przestrzen, robi sie ciezko i ponuro. Zostawiam cegle+lustra na calej scianie+teak na podlodze i scianie z wc :)

Mnie się najbardziej podoba to z podłogą i dwiema ścianami z teaku. Fajny miałaś pomysł z ledami za ścianką sedesową i cegiełki też super.
A co dasz na ścianę po prawej. Może jak nie teak, to jakąś fajną tapetę tematyczną, albo powiększającą optycznie przestrzeń przez iluzję perspektywy ?

Beata Weronika
14-05-2013, 11:31
Mnie się najbardziej podoba to z podłogą i dwiema ścianami z teaku. Fajny miałaś pomysł z ledami za ścianką sedesową i cegiełki też super.
A co dasz na ścianę po prawej. Może jak nie teak, to jakąś fajną tapetę tematyczną, albo powiększającą optycznie przestrzeń przez iluzję perspektywy ?

Kochana juz pisalam o tym co dam na prawej scianie z 10 razy :) Zarobiona jestes..
Lustra beda na calej scianie o takie 189352
Pociete na 50 cm i na dwie czesci

pestka56
14-05-2013, 11:38
Kochana juz pisalam o tym co dam na prawej scianie z 10 razy :) Zarobiona jestes..
Lustra beda na calej scianie o takie 189352
Pociete na 50 cm i na dwie czesci

Zarobiona – to tęż :bash: Ale ja te lustra skojarzyłam sobie w pamięci z pomysłami do większej łazienki.
Dobre będzie. Choć trochę mnie w tym małym wnętrzu niepokoją te cięcia.
A widziałaś lustro u Radka (f5)? On się pojawia u Basi (Guthouse). Ma lustro w łazience na całą ścianę z pełnej tafli.

ivy17
17-05-2013, 09:17
jak łazieneczki, jakas decyzja zapadła co będzie ostatecznie na ścianach ?

Beata Weronika
28-05-2013, 12:23
Hej, wrocilismy z wakacji :)

Dziewczyny, dzis mamy okropny dzien. Przyjechaly drzwi wew - i sa w kolorze smietanki RAL 9010. Kuchnia tez taka miala byc ale okazuje sie ze jest bardzo duzy rozjazd kolorystyczny miedzy kuchnia a drzwiami. Kuchnia jest za bardzo biala wpada w 9016 a drzwi za bardzo smietankowe.
Okazalo sie ze kuchenny do RAL 9010 dodal kilka kropel bialego....extra nie? szkoda ze nas o tym nie poinformowal.
U Basi ten kolor mi sie podobal, u nas juz nie :(
A druga rzecz - cieknie nam po scianie woda :( :(
Balkon jest zle uszczelniony....Zalamka. Juz mam dosc :(

ivy17
28-05-2013, 12:52
Hej, wrocilismy z wakacji :)

Dziewczyny, dzis mamy okropny dzien. Przyjechaly drzwi wew - i sa w kolorze smietanki RAL 9010. Kuchnia tez taka miala byc ale okazuje sie ze jest bardzo duzy rozjazd kolorystyczny miedzy kuchnia a drzwiami. Kuchnia jest za bardzo biala wpada w 9016 a drzwi za bardzo smietankowe.
Okazalo sie ze kuchenny do RAL 9010 dodal kilka kropel bialego....extra nie? szkoda ze nas o tym nie poinformowal.
U Basi ten kolor mi sie podobal, u nas juz nie :(
A druga rzecz - cieknie nam po scianie woda :( :(
Balkon jest zle uszczelniony....Zalamka. Juz mam dosc :(

a który kolor miał być ?? jest szansa zeby któraś ze stron poprawiła ?

pestka56
28-05-2013, 13:52
O, matyldo kangurzyco, to jak z moimi kominami. Strasznie ciężko jest wyśledzić źle zrobioną obróbkę. Cieknie mikro dziurkami. Współczuje Beata.

Sharlotka
28-05-2013, 18:42
No to ja bym uprzejmie poinformowała pana kuchennego, że skoro zapomniał Wam wspomnieć o takim szczególe, jak zmiana koloru frontów na własną rękę, to niech pokryje koszt przemalowania wszystkich drzwi na ten sam odcień - nie daj się, walcz!!!!!!!
Kuchnię masz boską, co Ci szkodzi mieć drzwi w tym samym odcieniu?:)
Głowa do góry, Beata!

Beata Weronika
28-05-2013, 19:37
To jest taki sam kolor drzwi jak u Basi. Wyglada jak krem, nie?
Sharlot, ja nie mam sily wcalczyc z tym gosciem :(192367192368192369

ivy17
28-05-2013, 19:39
a to nie kwestia oświetlenia ?? ściana jaki ma kolor , biały biały ?

pestka56
28-05-2013, 20:04
Beata, a jak z fakturą? Drzwi są gładkie, a ściana lekko chropowata, prawda?
Faktura ma znaczenie dla odbijania światła. Dlatego widzimy ten sam kolor jako inny na powierzchniach gładkich i na chropowatych. Różnica jest też między błyszczącym i matowym.

Ale Ty masz zdaje się kłopot z różnicą koloru drzwi i frontów.
Co byśmy Ci nie powiedziały i tak musisz sama „gołym” okiem ocenić czy naprawdę jest taka duża różnica w odcieniach.

Sharlot ma rację. Facet zrobił samowolkę, to ja bym mu tę żabę kazała zjeść. Niech przemaluje drzwi.

Beata Weronika
28-05-2013, 20:17
Pestka, front jeden i blat jest bialy w kuchni. Reszta jest szara. Ale zostawmy to. Czy Wam sie te drzwi nie wydaja bardziej kremowe niz Basi?
NIe moge znalesc strony z drzwmiam Basi zeby porownac.
Myslalam ze RAL 9010 jest lekko przelamana biela a nie kremem :( czy to sie da jakos zminimalizowac?

pestka56
28-05-2013, 20:34
Musiałabyś mieć zdjęcie od Basi i swoje zrobione w neutralnym świetle. Tak to ja się niczego nie podejmę określić. Lampy u Ciebie świecą ciepło, to też zaburza widzenie koloru. Monitor ma swoje ustawienie balansu bieli. Za dużo tych zmiennych, żeby tak na odległość.

anitka89
28-05-2013, 21:56
Hej Beatko, współczuje z ta ścianą a co do kolorku to rozumiem ze tylko blat stołu i bok od strony kuchni jest biały reszta szara? a jak daleko od tego masz drzwi? moze dla oka to niezauwazalna róznica?
zrób zdjecia w swietle dzinnym bez lampy to bedziemy oceniac;) aaa i pamietaj o mnie;)

Beata Weronika
29-05-2013, 18:13
W swietle dziennym drzwi wygladaja tak
192483192485

A tak w ogole to sa sliczne :) Tylko ten kolor...

bami
29-05-2013, 20:12
Beatko,
drzwi są PIĘKNE. Jest jeden sposób, by zgubić tę śmietankę - przemalować ściany... Wiem, ze to straszne zamieszanie, ale ja chyba bym tak zrobiła. Niebiałe ściany podkreślą urodę drzwi...

Beata Weronika
29-05-2013, 20:19
Beatko,
drzwi są PIĘKNE. Jest jeden sposób, by zgubić tę śmietankę - przemalować ściany... Wiem, ze to straszne zamieszanie, ale ja chyba bym tak zrobiła. Niebiałe ściany podkreślą urodę drzwi...

Bami, no jasne! Sciany sa tylko pobielone, jeszcze nawet kolorow nie wybralam. Na pewno bedzie szarosc i mial byc gdzies granat.
Ale drzwi bielsze moglyby byc...

Beata Weronika
29-05-2013, 20:20
Hej Beatko, współczuje z ta ścianą a co do kolorku to rozumiem ze tylko blat stołu i bok od strony kuchni jest biały reszta szara? a jak daleko od tego masz drzwi? moze dla oka to niezauwazalna róznica?
zrób zdjecia w swietle dzinnym bez lampy to bedziemy oceniac;) aaa i pamietaj o mnie;)

Pamietam pamietam, nie ma mnie codziennie na budowie. Raczej raz na tydzien, jutro bede wiec zrobie zdjecia.

bami
29-05-2013, 20:36
Bami, no jasne! Sciany sa tylko pobielone, jeszcze nawet kolorow nie wybralam. Na pewno bedzie szarosc i mial byc gdzies granat.
Ale drzwi bielsze moglyby byc...
No to kochana, cytując Ciebie - z granatem i szarością no to chyba "dupę urwie" :)
Dulux ma taki fantastyczny kolor - Szarość zen się nazywa. U mnie w komentarzach znajdziesz kuchenną ścianę i kuchenny sufit - wyszły pięknie :) to taka ciepła, beżowa Szarość

Barbara74
29-05-2013, 21:36
Beata kolor ścian zmień,musi być mocniejszy,ten kolor wygląda przepięknie przy bardziej zdecydowanym

Barbara74
29-05-2013, 23:59
Tak tylko dodam ,że kuchenny dał dupy,,a kolor drzwi się zgubi jak dasz intensywniejszy kolor,na granacie to by dupę urwało :)
A czy ja Tobie nie mówiłam zamów próbkę koloru?

Beata Weronika
30-05-2013, 08:40
Tak tylko dodam ,że kuchenny dał dupy,,a kolor drzwi się zgubi jak dasz intensywniejszy kolor,na granacie to by dupę urwało :)
A czy ja Tobie nie mówiłam zamów próbkę koloru?

Nie :( Nie mowilas :( Ale sluchaj Basiu ja wyslalam probke frezu do Pana Roberta w kolorze bialym wlasnie. Co prawda nie zaznaczylam ze kolor ma byc wlasnie ten dokladnie bo dla mnie bylo to oczywiste. Przegapilam to poprostu. Bylam pewna ze jesli poslugujemy sie kolorem z palety to dla wszystkich jest on taki sam a tymczasem drzwi sa za bardzo kremowe moim zdaniem i to nie jest RAL 9010. Kuchenny rozbielil ten kolor a Pan Robert za bardzo usmietankowil.
Teraz musze cos z tym zrobic bo drzwi lacza sie nie tylko ze sciana. Bede miec meble biale w holu, w wiatrolapie siedzisko biale....

BASIU ---------- powiedz prosze jakie masz kolory u siebie, kiedys o tym pislaas i obiecalas w dzienniku wymienic wszystkie. Zrobisz to prosze dla mnie? U Ciebie na gorze w holu drzwi w zestawieniu z szarym wygladaly bosko przeciez. A mamy ten sam kolor. Mam nadzieje przynajmniej. Bo Twoje wydaja mi sie jednak bielsze ale moze to wrazenie tylko.

Beata Weronika
30-05-2013, 08:51
A teraz opowiem cos na przestroge tych co sa na etapie wykanczania sie. W ciagu dwoch dni dwa razy szlag mnie trafil na maksa.
Raz drzwi wew, kuchenny ktory samowolke uskutecznia - to mnie wyprowadzilo z rownowagi ale najlepsze bylo nastepnego dnia. Przyjechal blat. Mnie nie bylo przy tym, bylam w pracy i maz donosil co sie dzieje. Wiec przyjechal, piekny cudny ale............zlew wycieli nie na srodku szafki tak jak maz rozrysowal i tak jak ja na pomiarze zaznaczylam ze ma byc. Dostalam nerwa. Blat drogi co teraz? Wiec ja nauczona ze nie mozna odpiszczac "fachowcom" powiedzialam ze nie odbieram go i poprosze nowy...tylko ze ja slaby dwa razy jezdzilam zeby wybrac. Lupek ciezko dobrac zeby byly dwa slaby podobne. Jeden jest spierniczony a drugi...a drugi ucieli odwrotnie niz im mowilam ze ma byc. Wiec wszystko co bylo mozliwe do zepsucia zostalo zepsute.
Swietnie nie? I teraz mi mowia zebym przyjechala i wybierala nowe slaby. Nie, nie chce znow brac wolnego, jezdzic za Warszawe i znow szukac z dzieckiem na reku i brzuchem juz sporym.
Mam dosc fachowcow ktorzy nie potrafia wykonywac swojej pracy...

Barbara74
30-05-2013, 13:25
Beata na temat koloru rozpisywałam się dużo w swoich komentarzach,ja mam drzwi i kuchnie w RAL 9010 i jest to ten sam kolor,nie jest to czysty biały tylko śmietanka.Zamówiłam sobie od producenta drzwi farbę lakieru do drewna w RAL 9010,aby pomalować listwy przypodłogowe ,bo białe odbiegają kolorem od drzwi-wiadomo.Kolory mam opisane w dzienniku,zajrzyj tam,mam kolor ścian również RAL 9010, i mam inne nie z ralowskiego wzornika tylko kolory z palety caparola.
Na dole mam ścianę w kolorze twojej szarej kuchni -ten sam numer ralowski,ale ściana jest za blada w stosunku do drzwi.Jak wpadnę na pomysł na jaki kolor przemalować przemaluję.
A wogóle to mam pytanie dlaczego zamówiłaś kuchnię i drzwi w RAL 9010,a szafy w przedpokoju i ławkę w kolorze białym?U mnie bardzo długo toczyła się dyskusja na temat RAL 9010,zamawiając ten kolor trzeba było czytać jakie miałam wątpliwości i uwagi.
Każdy granat i ciemniejszy szary-nie taki rozmyty jak masz na meblach ,a ja w salonie i holu( nie pamiętam numeru wzornika) będzie ładny.
Zobacz Twój kolor na meblach wygląda super,natomiast ten sam kolor u mnie na ścianie dla mnie za jasny ,w moim jasnym salonie wygląda jak biały,szkoda ,że nie wzięłam ciemniejszego,2-3 tonów.Jak przemalujesz ściany wszystko nabierze wyrazu.
A z blatem nie popuszczaj!!!!!

Moorela
30-05-2013, 13:56
Rany Beata, współczuję, jakaś czarną seria nieszczęśliwych przypadków. Mam nadzieję, że siły Cię jednak nie opuszczą i być może wszystko zle co miało się przytrafić już sie przytrafiło. Trzymam za Ciebie kciuki. Drzwi śliczne, pimaluj ściany na kolor.

pestka56
30-05-2013, 13:59
Beata, u mnie szczyt szafki pod umywalką jest na 73 cm Umywalka jest nablatowa i ma wysokość 15 cm. Dla mnie było ustawiane, bo ja 158 wzrostu.

Blatu nie odpuszczaj i daj im popalić. Niech się uczą, że robota ma być wykonana co najmniej dobrze.

anitka89
30-05-2013, 21:59
beatko kochana sciskam cie bo niewiele moge zrobic ale pragne zapewnic ze drzwi sa piekne ale innego tla wymagaja. zobaczysz potem bedziesz je chwalic bardziej niz bialy.co do blatu walcz to nie 500zl ze machniesz reka i wymienisz! mysle o Tobie kochana !daj znac jak podialasz w mojej sprawie to napisze stolarzowi:*

Barbara74
31-05-2013, 00:04
Beata, u mnie szczyt szafki pod umywalką jest na 73 cm Umywalka jest nablatowa i ma wysokość 15 cm. Dla mnie było ustawiane, bo ja 158 wzrostu.

Blatu nie odpuszczaj i daj im popalić. Niech się uczą, że robota ma być wykonana co najmniej dobrze.
Pestko czyli umywalka jest 88 nad podłogą?

Sharlotka
31-05-2013, 09:26
Beata,
współczuję Ci pomyłek wykonawców - ręce opadają!!!!!!!
Nie odpuszczaj, domagaj się poprawek absolutnie wszystkiego (ja bym przemalowała jednak drzwi, by pasowały do czysto białych mebli), oczywiście również nowego blatu - jakoś się przemęczysz jeszcze raz z szukaniem slabów...........

pestka56
31-05-2013, 09:27
Górna krawędź umywalki – tak, dokładnie. Też myślałam, że będzie źle, ale ustalaliśmy na żywo. J. postawił konstrukcję ze skrzynki drewnianej na bloczkach ytonga, podłączył umywalkę, kran i próbowaliśmy. :)

Beata Weronika
31-05-2013, 10:22
Hej dziewczyny!
Basiu, alez czytalam Twoj dziennik a szczegolnie to o kolorach!!!! I dlatego 100 razy sprawdzalam zeby wszyscy wiedzieli ze operujemy w moim domu kolorem z palety RAL 9010 poniewaz RAL 9016 jest za zimny. Nie sadzilam ze moga byc takie hocki klocki ze w Warszawie RAL wyglada inaczej jak w Katowicach
Anyway, drzwi nie da sie przemalowac. Trzebaby zdrapywac lakier ten ktory jest teraz, rozkrecac elementy etc etc, to kosztowaloby mnie fortune wiec bedziemy niwelowac kolory. Szaf i siedziska na szczescie nie zaczeyly sie produkowac wiec teraz juz bede prosic o probki. Lakier na listwy kupie tak jak Ty Basiu od Pana Roberta.
Zobaczcie na moje drzwi jeszcze raz. Czy nie sa sliczne? Tak w ogole czy nie sa? Bo cos malo sie zachwycalyscie :)192896
A to jak wygladal blat - tez pieknie ale dlaczego zlew nie po srodku??? Gdyby nie historia z drzwiami to moze bym to przelknela ale teraz juz nic nie odpuszcze.192897192898

Beata Weronika
31-05-2013, 10:25
A teraz Anita dla Ciebie uchwyty192901192902

pestka56
31-05-2013, 10:29
Beata, drzwi są super, bardzo ładny wzór. Pewnie tak się wstrzeliłyśmy w problemy z kolorami, że żadna nie pomyślała, żeby się pozachwycać.

Jak pograsz kolorem ścian i tych elementów, które jeszcze możesz, wszystko się dopasuje.

Czy Ty zamierzasz obudować łupkiem wnękę okienną?
Przyszło mi to na myśl, bo nie wykończona. Mogłoby być ciekawie.

Dlaczego łączenie blatów jest tak dziwnie? Ja bym je zrobiła na krawędzi zlewozmywaka, żeby było jak najmniej widoczne.

Sharlotka
31-05-2013, 10:32
Beata,
drzwi są piękne i wyjątkowe!!!!
Dobrze, że pogodziłaś się z kolorem - wg mnie RAL 9010 ma lekko śmietankowy odcień, to nie jest czysta biel - najważniejsze, że wszystko możesz jeszcze zniwelować i dopracować!

Blat cudny -ale wiesz, ten zlew w tym miejscu też super wygląda!!!!;) - ale jeśli Cię wkurza, to każ zrobić wg zamówienia!

Sharlotka
31-05-2013, 10:33
Ten łupek ma przepiękną fakturę!!!!

Beata Weronika
31-05-2013, 10:42
Pestko, wneka do polki bedzie w łupku :) Plytki czekaja na polozenie.
Wzor na drzwiach jest IDENTYCZNY z frezem w kuchni i jest slliczny. W ogole to stalam wczoraj i sobie je zamykalam i otwieralam zamykalam i otwieralam :) Sa naprawde sliczne i mam je dzieki Basi :)
Sharlotko, tak blat super ale zlew mialbyc na srodku szafki i koniec i basta.
Pestko - laczenie przy zlewie nie moze byc, tak sie podobno nie robi. Bedzie na laczeniu szafek i dla mnie bedzie to ok.

pestka56
31-05-2013, 10:45
A to trafiłam z tą wnęką :)

Nie bardzo rozumiem, czemu nie łączy się blatów przy zlewozmywaku. przecież ciec nie będzie. Pod tym względem to nic nie zmienia, a byłoby mniej widoczne. Wyjaśniono Ci jakoś przyczynę, czy to tylko wygodnictwo fachowców?

Sharlotka
31-05-2013, 10:56
Beata,
strasznie mnie intryguje ten łupek:) - jaka jest grubość standarowa? Masz wersję z podklejką?
Ile mniej więce kosztuje za m2?

Beata Weronika
31-05-2013, 10:56
Wygodnictwo chyba nie, wszystko im jedno gdzie bedzie laczenie ale zgodnie ze sztuka laczenia nie robi sie przy zlewie.

pestka56
31-05-2013, 11:04
Poszukam informacji, podrążę. Ciekawi mnie dlaczego tak, bo na urodę to wpływa odwrotnie, więc musi być jakaś szczególna przyczyna.

Beata Weronika
31-05-2013, 11:14
Beata,
strasznie mnie intryguje ten łupek:) - jaka jest grubość standarowa? Masz wersję z podklejką?
Ile mniej więce kosztuje za m2?

Grubosc taka jak gresu a cena tez jak za gres :) jakies 130 zl chyba

Sharlotka
31-05-2013, 11:21
co???????????
130 zł za m2??????????????????:jawdrop::jawdrop::jawdrop:
TAK tanio????????

jak się nazywa ten łupek, Beatko?

pestka56
31-05-2013, 11:32
Nie dziw się Sharlot. Łupek jest dużo tańszym kamieniem od granitów i marmurów. Najczęściej cena zależy od jego grubości. A Beata na dodatek świetnie trafiła cenowo.
Firma warszawska, w której ja się dowiadywałam sprzedaje płytki łupka filitowego River Black o grubości 1 cm podobno w promocji, ale ta promocja już trwa ze 3 miesiące:
szlifowany i szczotkowany 30 x 30 cm – 138 zł / m2; 30 x 60 cm – 150 zł / m2; 60 x 60 cm – 160 zł / m2;
a slaby 240 x 170: 2 cm 180 zł netto / m2; 3 cm 240 zł netto / m2

Porównanie wybitnie na korzyść łupka. Szczególnie, że moim zdaniem bardziej urodziwy od granitu.

Sharlotka
31-05-2013, 11:35
Pestko,
różnica cenowa w porównaniu do granitu ogromna - masz rację!!!
Granit płomieniowany 2 cm kosztuje około 600 zł netto za m2:(

Tylko czemu u siebie w KRK nie mogę namierzyć żadnego sprzedawcy:(?
W kilku miejscach mają tylko pocięty łupek elewacyjny, dwóch, mimo że na stronie podaje, że sprzedaje łupki, ich nie prowadzi:(
Będę szukać dalej!

Beata Weronika
31-05-2013, 12:07
My za 60x60 placilismy 129 zl :)

Beata Weronika
31-05-2013, 12:09
Pestko,
Polka w lazience bedzie na wysokosci 77 cm, do tego idzie umywalka 15 cm. Bedzie wysoko ale teraz mieszlalismy w hotelu i na tej wysokosci byla umywalka i dla mnie git. Ja mam 176 cm wzrostu, maz jakies 185 chyba.

pestka56
31-05-2013, 12:18
Jak wszystkie poziomy, trzeba dostosowywać do wzrostu użytkowników.
Ja wolałabym umywalkę ciut niżej, ale J. musiałby używać jej w przykucu :lol2:

pestka56
31-05-2013, 12:43
Pestko,
różnica cenowa w porównaniu do granitu ogromna - masz rację!!!
Granit płomieniowany 2 cm kosztuje około 600 zł netto za m2:(

Tylko czemu u siebie w KRK nie mogę namierzyć żadnego sprzedawcy:(?
W kilku miejscach mają tylko pocięty łupek elewacyjny, dwóch, mimo że na stronie podaje, że sprzedaje łupki, ich nie prowadzi:(
Będę szukać dalej!

http://chinskigranit.pl/lupek-czarny-plytki-lupek
Oni mają oddział w Pinczowie

Beata Weronika
31-05-2013, 12:44
A to zdjecie z wakacji :)192917
No i jeszcze jeden news z tego tygodnia - nasz synek bedzie miec siostre :)

pestka56
31-05-2013, 13:09
:hug:

kanka9
31-05-2013, 14:23
Witam się w Twoim wątku ;-) Ale zainteresował mnie twój łupkowy blat . Wygląda fantastycznie i zastanawiam się czemu nigdy wcześniej nie widziałam z łupka blatu . A on jest tak samo odporny i łatwy w utrzymaniu jak granit ?

lucka6
31-05-2013, 17:16
Beata, drzwi są cudne i dziewczyny mają rację żeby podkreślić ścianami i zmienić resztę elementów na taki sam RAL i będzie git

A drzwi w kuchni jak bardzo Cię wkurzają to może przemaluj jednak? Najlepiej byłoby na koszt pana od kuchni ale rozumiem że nie chcesz już z nim gadać...

Nota bene, ja zaczynam się łamać czy też nie zamówić kiedyś białych drzwi na górę ;)

anitka89
31-05-2013, 17:37
Beatko, zaczne pokolei, drzwi piękne, dostosuj tylko meble w przedpokoju do nich i bedzie ok!, gratuluje córeczki;* a co do moich uchwytow to zmierzylas moze grubosc frontu, i masz moze zdjecie zamontowanego uchwytu jak jest otwarta zmywarka lub lodowka?

anitka89
31-05-2013, 17:40
zapomnialam.... Łupek cudny, moze i ja bym sie polakomila na taki tylko gdzie w krakowie znalezc kogos kto go zrobi? Sharlotko daj znac jak cos znajdziesz?
ja od wzoraj kaleka. Zszywali mi rke i to w dodatku prawa wiec doslownie nic sama bez pomocy nie robie. z wyjatkiem pisania na komputerze lewa reka;)

pestka56
31-05-2013, 17:57
Witam się w Twoim wątku ;-) Ale zainteresował mnie twój łupkowy blat . Wygląda fantastycznie i zastanawiam się czemu nigdy wcześniej nie widziałam z łupka blatu . A on jest tak samo odporny i łatwy w utrzymaniu jak granit ?

Kanka, są dwa rodzaje łupka (poza rozróżnieniem kolorów i pochodzenia) - kwarcytowy i filitowy. Tu możesz poczytać w skrócie i obejrzeć http://www.stonart.pl/oferta-river_black_plytki.php

Sharlotka
31-05-2013, 17:59
http://chinskigranit.pl/lupek-czarny-plytki-lupek
Oni mają oddział w Pinczowie

Pestko,
dziękuję!!!!!

Sharlotka
31-05-2013, 17:59
Beatko,
gratuluję Córeczki!!!!!:hug::hug:

Sharlotka
31-05-2013, 18:06
Anita,
no łatwo nie będzie - obdzwoniłam dziś z 5 firm, żadna nie oferuje łupków w dużych slabach, co najwyżej w formie pociętych płytek:(

A ja na dodatek mam zarezerwowane 2 slaby granitu na kominek (nero assoluto poler i wersja szczotkowana), jutro mam je zobaczyć i powinnam jeden potwierdzić:lol2: - bo wykonawca ma go odebrać w poniedziałek:rotfl:

Nie wiem, czy mam siłę, ochotę i nerwy na dalsze poszukiwania, i czy chcę denerwować męża i wykonawcę, że być może zmieniamy front i szukamy łupka:lol2: - zwłaszcza, że te granity są dostępne w dużych slabach (np. 300 cm x 200 cm), a my akurat taki kawał potrzebujemy; mam za darmo transport i w super cenie obróbkę, na dodatek sam granit mam w cenie hurtowej.
Oczywiście to droższy kamień, niż łupek, ale jeśli miałabym go sprowadzać np. z Wwy, płacić za transport, pojechać zobaczyć kamień na żywo osobiście, i drżeć, czy dojedzie cało, to jednak nie.......

Sharlotka
31-05-2013, 18:25
Ew. mogę pomyśleć o łupku na blat w kuchni - bo też mi będzie sporo potrzeba, na blat + wyspę z bokami.
Patrzę i patrzę na łupkowe realizacje; przepiękne, wydaje się taki organiczny, cudownie naturalny i pierwotny...........

koktajl
31-05-2013, 19:17
Sharlot i przez to ze jest tak pięknie naturalny to nie daje sie go na blat kuchenny i pewnie dlatego tez nie widzialas realizacji kuchni z nim... Beata jest świadoma tego ze jest to materiał bardzo miękki i łatwo sie rysuje( nawet paznokciem łatwo go zarysowac). Dlatego musisz sie porządnie zastanowić czy chcesz jednak ryzykować. Granit nie bez powodu jest droższy- mozna go bez obaw wszędzie wykorzystywać i dlatego ludzie używają go częściej niz lupek. Tym bardziej ze chcesz czarny- pytałas o wersje antykowana? Tez bedzie wtedy matowy a trwalszy...( sama chciałam lupek na blat ale po próbie paznokcia odpadl)ewentualnie bazalt? Z tym ze tez jie do końca pamietam jak było z twardoscia( choć wg mnie powinien byc twardy z tego co pamietam z geografii:))

Sharlotka
31-05-2013, 19:25
Koktajl,
dziękuję za porady, każda rada cenna - jeśli Beata nas stąd nie wyrzuci - a zwłaszcza mnie:rolleyes: naprawdę łupek jest MIĘKKI?????
A czytałam, że jest twardy i odporny.........
No ale fakt, blaty granitowe to standard i niejako "gwarancja" wytrzymałości stosowana od wieków - ja mam właśnie zarezerwowane 2 slaby z nero, matowy (szczotkowany i płomieniowany), czyli pewnie antyk, oraz poler. Nie widziałam u nikogo blatu z łupka, realizacji w necie jest dość mało.
A Ty co ostatecznie planujesz na blat?

koktajl
31-05-2013, 20:02
Szczerze to nie wiem co w koncu będę miec... Cały czas myślałam ze biały konglomerat- ale widziałam ostatnio granit ktory był biały w długie czarne wstegi ( i był antykowany więc matowy) tylko ze wtedy posypie mi sie cała koncepcja kolorystyczna kuchni) ale im dłużej patrzę na ten swiecacy konglomerat tym mniej mi sie podoba... Na razie kuchnie odkladam w przyszlosc- na start zabieramy stara niestety ale wtedy szybciej sie wprowadzimy:) cos za cos:) co do lupka- ja mam jeden parapet z niego ale jeszcze nie zamontowany ale naprawdę zarysowalam paznokciem go bo cały czas sie lamalam czy debat go nie wziasc...

pestka56
31-05-2013, 20:26
Koktajl,
dziękuję za porady, każda rada cenna - jeśli Beata nas stąd nie wyrzuci - a zwłaszcza mnie:rolleyes: naprawdę łupek jest MIĘKKI?????
A czytałam, że jest twardy i odporny.........
No ale fakt, blaty granitowe to standard i niejako "gwarancja" wytrzymałości stosowana od wieków - ja mam właśnie zarezerwowane 2 slaby z nero, matowy (szczotkowany i płomieniowany), czyli pewnie antyk, oraz poler. Nie widziałam u nikogo blatu z łupka, realizacji w necie jest dość mało.
A Ty co ostatecznie planujesz na blat?


KOKTAJL, wprowadza cię w błąd Sharlot.

Łupek filitowy lub kwarcowy jest twardy, wytrzymały i odporne na wietrzenie. Dlatego robi się z nich dachy i okładziny domów (patrz http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210399-stodo%C5%82a-Paw%C5%82a-i-demona/page29 )

Nazwą łupek są określane też łupki ilaste, serycydowe i te nie są twarde i dają się zarysować paznokciem, bo mają mała zawartość kwarcu.

Najtwardsze kamienie to porfiry i bazalty. Jest też pewien biały jak śnieg marmur z Carrary, który za względu na swoją twardość jest używany na lady rzeźnicze.

Blatów z łupka nie widziałaś, bo większość ma właśnie taką wiedzę jak Koktail na ten temat. A architekci wnętrz wykorzystują to proponując łupki mocno kasiastym klientom za mocno przesadzone kwoty. Vide Kraszewska http://kraszewska.com.pl/pl/wnetrza (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fkraszewska.com.pl% 2Fpl%2Fwnetrza) Chyba właśnie Beata kiedyś pokazywała jej projektu kuchnię z blatem z czarnego łupka. Nawet była mowa o szalonej cenie.

ŁUPEK FILITOWY jest niezwykle gęsty i jednolity, pozbawiony porów i nienasiąkliwy, odporny na działania chemii i skoki termiczne.
Matowy czarny kolor w ukośne smugi nie ulega zmianom w dłuższym okresie czasu nawet pod działaniem promieni UV. Spośród łupków filitowych wydobywanych na świecie, River Black wydobywany w jedynej kopalni w Indiach charakteryzuje się szczególnie korzystnymi parametrami:

praktycznie nie wchłania wody
twardość i zwarta struktura pozwalają na produkcję nawet dużych slabów bez pęknięć (sztychów)
posiada wysoką odporność na ścieranie.


Rodzaje wykończenia powierzchni:
Fine rubbed (honed) – gładka matowa powierzchnia,idealna na podłogę i ściany, blaty kuchenne i łazienkowe. Uwidocznione piękno struktury kamienia i kolor.
Jagged (brushed) – lekko wyczuwalne w dotyku pasma smug. Znakomite wykończenie na blat stołu i łazienki, podłogę, ściany wewnętrzne i zewnętrzne.
Rustic (shot blasting) – szorstka matowa powierzchnia w stalowo-szarym kolorze z widocznymi smugami. Przeciw-poślizgowa – doskonała na schody, mokre posadzki, tarasy.

koktajl
31-05-2013, 20:51
Przepraszam pestko ze sie odzywam- nie od dzis wiadomo ze lazisz po wszystkich wątkach i "doradzasz" wszystkim czy tego chca czy nie... Pokornie wycofuje sie oddając Ci palmę pierwszeństwa w wymadrzaniu sie a tym czasem sharlot Ciebie zapraszam do jakiegoś kamieniarza- przekonanasz sie sama i zdecydujesz czy wolisz lupek czy granit- każdy ma prawo do podejmowania decyzji a najlepiej jak każdy na własne oczy przekona sie co jest dla niego najwlasciwsze.

bami
31-05-2013, 22:32
Beatko, gratuluję córeczki :)
Ta firma od blatu to ta na F? Jeżeli tak, nie odpuszczaj. U mnie tez zaliczyli na początku wtopę - okazało się, ze mają za mało płytek trawertynowych, które Zamówiłam na podłogę i pod prysznic. A sami robili pomiary... Ale nie uwzględnili duzego odpadu przy najbardziej optymalnym estetycznie ułozeniu. Dostali ode mnie informację, ze jest to ich problem, nie mój. Nie wiem, jak to zrobili, ale wykopali gdzieś z Polski brakujące 2m2 i wszystko skończyło się jak należy :). Nie odpuscilam ani ja, ani ich podwykonawca, który nie chciał kombinować byle czego z tego, co jest.
Jeszcze raz powtórzę, ze drzwi piękne, tylko daj im jako tło ciemne ściany :)

Moorela
01-06-2013, 06:56
Na temat właściwości blatu sie nie wypowiadam, bo nie mam doświadczenia, poza tym nie lubię lupka, pewnie jako jedyna na forum ;-) pomijając lupka taka niesymetryczna dziura w blacie bardzo by mnie denerwowała i jeśli Beata "też tak masz" :) to nie odpuszczaj. A może porzadny rabat załatwiłby Twój problem?

Ale czym jest to wszystko wobec tej małej córeczki :) gratulacje, dziewczynki są cudowne.

lucka6
01-06-2013, 07:09
aaa...ja najważniejsze też gratuluję córeczki, taka konfiguracja starszy brat/młodsza siostra jest chyba najfajniejsza :)

Beata Weronika
01-06-2013, 07:25
aaa...ja najważniejsze też gratuluję córeczki, taka konfiguracja starszy brat/młodsza siostra jest chyba najfajniejsza :)

:) Oby tak bylo, jest bardzo mala roznica wieku wiec mam nadzieje ze beda sie dogadywac :)

Beata Weronika
01-06-2013, 07:28
Na temat właściwości blatu sie nie wypowiadam, bo nie mam doświadczenia, poza tym nie lubię lupka, pewnie jako jedyna na forum ;-) pomijając lupka taka niesymetryczna dziura w blacie bardzo by mnie denerwowała i jeśli Beata "też tak masz" :) to nie odpuszczaj. A może porzadny rabat załatwiłby Twój problem?

Ale czym jest to wszystko wobec tej małej córeczki :) gratulacje, dziewczynki są cudowne.

Chyba bedziemy pierwsi na forum z blatem łupkowym. To podziele sie ze wszystkimi wrazeniami. Rabatu nie chcę, ja teraz to juz wszystkim bede patrzec na jakosc pracy i to bardzo bardzo uwaznie. W koncu slono za wszystko placimy...

Beata Weronika
01-06-2013, 07:30
Beatko, gratuluję córeczki :)
Ta firma od blatu to ta na F? Jeżeli tak, nie odpuszczaj. U mnie tez zaliczyli na początku wtopę - okazało się, ze mają za mało płytek trawertynowych, które Zamówiłam na podłogę i pod prysznic. A sami robili pomiary... Ale nie uwzględnili duzego odpadu przy najbardziej optymalnym estetycznie ułozeniu. Dostali ode mnie informację, ze jest to ich problem, nie mój. Nie wiem, jak to zrobili, ale wykopali gdzieś z Polski brakujące 2m2 i wszystko skończyło się jak należy :). Nie odpuscilam ani ja, ani ich podwykonawca, który nie chciał kombinować byle czego z tego, co jest.
Jeszcze raz powtórzę, ze drzwi piękne, tylko daj im jako tło ciemne ściany :)

Tak to firma na F.
Dam granat w holu na dole chyba a reszta w szarosci i bieli ral 9010. No i hol na gorze tez w granacie.
U Ciebie w kuchni piekny jest ten szary na suficie tylko on jest mega ciemny. Bami co to za kolor jest??

Beata Weronika
01-06-2013, 07:32
Pestka wiele wiele razy mi doradzala na moja prosbe zreszta, rysowala dla mnie wizualizacje za co jestem jej ogromnie wdzieczna!
Co do łupka, polecala go Kraszewska bardzo a jak bedzie to zobaczymy. W kazdym razie ja nie nie zaplacilabym wiecej za blat niz teraz wydalismy na ten. Wg mnie to juz bylaby przesada.

Beata Weronika
01-06-2013, 07:34
Beatko, zaczne pokolei, drzwi piękne, dostosuj tylko meble w przedpokoju do nich i bedzie ok!, gratuluje córeczki;* a co do moich uchwytow to zmierzylas moze grubosc frontu, i masz moze zdjecie zamontowanego uchwytu jak jest otwarta zmywarka lub lodowka?

Grubosc frontu jest standardowa - 18 mm. Nie mam takiego zdjecia. Moze dzis pojade na budowe do meza to zrobie.

bami
01-06-2013, 08:13
Tak to firma na F.
Dam granat w holu na dole chyba a reszta w szarosci i bieli ral 9010. No i hol na gorze tez w granacie.
U Ciebie w kuchni piekny jest ten szary na suficie tylko on jest mega ciemny. Bami co to za kolor jest??

Granat do Twoich drzwi będzie idealny :)
Ten szary u mnie to zwykły gotowiec Duluxa - szarość zen. Najbardziej podoba mi się to, ze to jest taki ciepły odcień szarości. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona efektem połączenia tego koloru z bielą.

julianna16
01-06-2013, 12:16
Beato :),
Zacznę od NAJważniejszego - gratuluję Córeczki :). Myślałaś o synku, a tu będzie słodka dziewczynka :). Dbaj o siebie i nie przejmuj się tak.
Drzwi są przepiękne. Nie znam się na tym dobrze, ale chyba chłodne światło też powinno Ci pomóc w neutralizacji koloru. Mnie się on (ten śmietankowy) akurat bardzo podoba :). Mogę Cię prosić o informację na priva ile wyszła Was jedna para drzwi?
Blat widziałam u Basi (a przynajmniej z tej rodziny ;)) i wygląda przepięknie. Przykro mi, że trafiłaś na firmę kosztującą Cię tyle nerwów :hug: Mocno trzymam kciuki, by było tak jak sobie wymarzyłaś :).

czuszka
01-06-2013, 13:24
witam się w wątku :-)
łupek piekny jest; miałam chrapkę na obudowę kominka u siebie. Niestety pan kominkowy nie polecał-ponoć bardzo cięzko go doczyścić.

koktajl
01-06-2013, 13:24
Pestka wiele wiele razy mi doradzala na moja prosbe zreszta, rysowala dla mnie wizualizacje za co jestem jej ogromnie wdzieczna!
Co do łupka, polecala go Kraszewska bardzo a jak bedzie to zobaczymy. W kazdym razie ja nie nie zaplacilabym wiecej za blat niz teraz wydalismy na ten. Wg mnie to juz bylaby przesada.

Akurat nie Ciebie miałam na mysli... Kończąc dyskusje- kiedy ty podejmowałas decyzje o lupku tak samo zwróciłam Ci uwagę na to, ze kamieniarze odradzaja go na blat kuchenny( tak było w moim przypadku i sama to sprawdzilam). Zdecydowalas jednak ze ryzykujesz- twoj wybór. Będziemy czekać na twoje relacje odnośnie tego jak sie sprawuje. Natomiast Sharlotka wnioskujac z jej wypowiedzi nie miała raczej pojęcia o jego właściwościach dlatego ponownie napisałam to co Tobie wcześniej a nie kopiujac tekst z Wikipedii, ktory nic nikomu na dobra sprawę nie mowi. Beata czy ty wiesz jaki rodzaj masz lupka spośród tych ktore pestka wymieniła? Czy twoj kamieniarz jest Ci w stanie odpowiedzieć na to pytanie? Bo jakoś w to wątpię... Lupek to lupek w polskiej świadomości i blado widzę aby kamieniarze mieli na stanie kilka jeo rodzaji bo komuś przyjedzie do głowy akurat zamówić go na blat kuchenny...

anitka89
01-06-2013, 16:34
Grubosc frontu jest standardowa - 18 mm. Nie mam takiego zdjecia. Moze dzis pojade na budowe do meza to zrobie.

Dziekuję ze mi pomagasz. obcykaj ten front tez z bliska. Stolarz mnie prosil o jakies zbliżenie w sensie tą ramkę co idzie wkolo frontu- jak rogi sa laczone;)
Co do łupku to nie znam sie na wytrzymalosci ale napewno daje piekny efekt, nie ma co sie sprzeczac jak to bedzie z uzytkowaniem- musimy poczekac. a tak wogole fajnie ze sa osoby ktore przecieraja szlaki i probuja nowych rzeczy. Kolor granatowy na scianach bedzie sliczny- ja tez mam na niego ochote na kawalku sufitu w przedpokoju i w salonie na scianie z TV.
Beatko ściskam Cię

anitka89
01-06-2013, 16:53
Beatko a jakie wysokie masz szafki przy suficie nad wysoką zabudową?

Sharlotka
01-06-2013, 18:44
Koktajl i Pestka,
pax, pax, ja Was proszę!!!!:D

Pestka OGROMNIE pomogła wielu osobom poprzez mądre porady i wizualizacje - ja jestem Tobie Pestko za całą pomoc ogromnie wdzięczna - i za kominek, i za schody!!!

Forum rozszerza horyzonty, uczy, pokazuje nam takie możliwości, o jakich się wielu osobom nie śniło - ja często dzięki FM spotykam się z mocnym zdziwieniem wykonawców, że w wielu tematach się tak dobrze orientuję:) - i w rozmowach ze znajomymi również pojawiają się pytania: skąd ty wiesz o takich rzeczach?? - gdyby nie FM, pewnie brałabym co leci, jak leci, i jest dostępne w lokalnym sklepie niekoniecznie najwyższych lotów:)

Każda opinia, rada, wypowiedź użytkownika czy "współtowarzysza w niedoli budowania:)" daje ogromnie dużo - ale każdy z nas oczywiście dostosowuje propozycje, o których czytał, do swojego gustu, realiów, porad wykonawcy.

Więc proszę Was, nie toczmy sporów, tylko pomagajmy sobie!!!

Sharlotka
01-06-2013, 18:48
A w ogóle to na koniec napiszę - póki mnie Beata jeszcze nie wyrzuciła:) - by zakończyć dyskusję łupkowo - granitową, że: na kominek bierzemy granit Nero Assoluto.
OKROPNIE, przyznam, rozczarował mnie slab w wersji płomieniowano - szczotkowanej:( - wyblakłe, marowyraziste, szarawe to było, niczym nie zachwycające - Basi blat na zdjęciach wygląda cudnie - płyty, które ja oglądałam, NIE....... Oczywiście można ZA DOPŁATĄ i na SWOJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ zamówić dodatkową impregnację i nasączanie kamienia, ale nie należy spodziewać się, że będzie czarny (tyle, że matowy), oraz, że cała płyta na 100% przyjmie impregnację równo.........

anitka89
01-06-2013, 19:00
Sharlotko, podpisuje sie obiema rękami pod tym co napisałąs. koniec pprzepychanek slownych. FM i moją wiedze wzbogadza.a co do Pesteczko ja bez niej stałabym w mijescu. Ta bezinteresowność i mądre rady mi również pomogly i nadal pomagają, dziekuje

Beata Weronika
02-06-2013, 09:22
Granat do Twoich drzwi będzie idealny :)
Ten szary u mnie to zwykły gotowiec Duluxa - szarość zen. Najbardziej podoba mi się to, ze to jest taki ciepły odcień szarości. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona efektem połączenia tego koloru z bielą.

Bami, tylko kurde meble u malego mialybyc biale i teraz nie wiem czy one nie beda sie grysc z drzwiami :(

Beata Weronika
02-06-2013, 09:23
Beato :),
Zacznę od NAJważniejszego - gratuluję Córeczki :). Myślałaś o synku, a tu będzie słodka dziewczynka :). Dbaj o siebie i nie przejmuj się tak.
Drzwi są przepiękne. Nie znam się na tym dobrze, ale chyba chłodne światło też powinno Ci pomóc w neutralizacji koloru. Mnie się on (ten śmietankowy) akurat bardzo podoba :). Mogę Cię prosić o informację na priva ile wyszła Was jedna para drzwi?
Blat widziałam u Basi (a przynajmniej z tej rodziny ;)) i wygląda przepięknie. Przykro mi, że trafiłaś na firmę kosztującą Cię tyle nerwów :hug: Mocno trzymam kciuki, by było tak jak sobie wymarzyłaś :).

Ewa, dziekuje. Blat bede miec inny niz u Basi. Basia ma granit a ja łupek.

Beata Weronika
02-06-2013, 09:24
witam się w wątku :-)
łupek piekny jest; miałam chrapkę na obudowę kominka u siebie. Niestety pan kominkowy nie polecał-ponoć bardzo cięzko go doczyścić.

Hm, ja juz mam łupek na kominku i wcale nie jest trudno doczyscic. Trudno to jest z piaskowcem! To jest dopiero masakra. Ale z łupkiem - naprawde super. Raz przejechany mokra szmatką i git :)

Beata Weronika
02-06-2013, 09:29
Akurat nie Ciebie miałam na mysli... Kończąc dyskusje- kiedy ty podejmowałas decyzje o lupku tak samo zwróciłam Ci uwagę na to, ze kamieniarze odradzaja go na blat kuchenny( tak było w moim przypadku i sama to sprawdzilam). Zdecydowalas jednak ze ryzykujesz- twoj wybór. Będziemy czekać na twoje relacje odnośnie tego jak sie sprawuje. Natomiast Sharlotka wnioskujac z jej wypowiedzi nie miała raczej pojęcia o jego właściwościach dlatego ponownie napisałam to co Tobie wcześniej a nie kopiujac tekst z Wikipedii, ktory nic nikomu na dobra sprawę nie mowi. Beata czy ty wiesz jaki rodzaj masz lupka spośród tych ktore pestka wymieniła? Czy twoj kamieniarz jest Ci w stanie odpowiedzieć na to pytanie? Bo jakoś w to wątpię... Lupek to lupek w polskiej świadomości i blado widzę aby kamieniarze mieli na stanie kilka jeo rodzaji bo komuś przyjedzie do głowy akurat zamówić go na blat kuchenny...
Sa rozne łupki. My mamy black slate i on nie jest miekki. Ale widzialam okropne slaby takie ktore z daleka wygladaja jak pcv, takie wlasnie miekkie, widzialam z tego stol i sie przerazilam ze to takie brzydkie. Natomiast realizacja Kraszewskiej i moj blat to zupelnie inny łupek. Black slate mamy na kominku tez i bedzie okno w kuchni obudowane.

Beata Weronika
02-06-2013, 09:30
Beatko a jakie wysokie masz szafki przy suficie nad wysoką zabudową?

Lodowka i jedna szafka to sufitu czyli do 285 cm. Nie wiem ile ma lodowka + cokol wiec tak na okraglo pisze.

bami
02-06-2013, 09:31
Bami, tylko kurde meble u malego mialybyc biale i teraz nie wiem czy one nie beda sie grysc z drzwiami :(

Beata, no niby będą się gryźć. Tyle, że pewnie zauważysz to tylko Ty. Zastanów się, ile domów/mieszkań widziałaś, gdzie drzwi są idealnie w kolorze mebli...zarówno mebli przed drzwiami, jak również mebli za drzwiami :)

Beata Weronika
02-06-2013, 09:32
Dziekuję ze mi pomagasz. obcykaj ten front tez z bliska. Stolarz mnie prosil o jakies zbliżenie w sensie tą ramkę co idzie wkolo frontu- jak rogi sa laczone;)
Co do łupku to nie znam sie na wytrzymalosci ale napewno daje piekny efekt, nie ma co sie sprzeczac jak to bedzie z uzytkowaniem- musimy poczekac. a tak wogole fajnie ze sa osoby ktore przecieraja szlaki i probuja nowych rzeczy. Kolor granatowy na scianach bedzie sliczny- ja tez mam na niego ochote na kawalku sufitu w przedpokoju i w salonie na scianie z TV.
Beatko ściskam Cię
Anita, rogi nie sa laczone. Frez jest wyciety na jednej plaszczyznie i on jest dokladnie taki sam jak na drzwiach wew.193145

pestka56
02-06-2013, 11:35
O, qrczę, nie było mnie tylko wczoraj, a tu tyle do przeczytania.

Koktail ma rację co do rodzajów łupków i dobrze, że o tym napisała, bo z jej pierwszej wypowiedzi nie było tego widać, stąd moja reakcja o wprowadzaniu w błąd.
Są łupki i łupki, miękkie i twarde. To samo dotyczy marmurów.

Jeśli chodzi o wygląd powierzchni kamienia, same wiecie, jak wiele zależy od wykończenia. Mało jest kamieni, które mają ładną powierzchnię bez dodatkowej obróbki po przełamaniu, czy przecięciu. Do tych zalicza się większość łupków. Zachowują pewną matowość powierzchni, szarawość. Dopiero przepolerowany i potraktowany impregnatem tracą ten jakby pylasty nalot. Łupki filitowe są wyjątkowe jeśli chodzi o twardość i dlatego są też wyjątkiem jeśli chodzi w wygląd, bo chociaż w dotyku wyczuwa się leciutką chropawość (wrażenie jak dotykanie warstwy kurzu), to na urodę mu nie szkodzi.
Dobrze jest też wiedzieć skąd łupek pochodzi. Polskie np. są wszystkie miękkie.

Pa, Dziewczynki. Znikam z forum na dobre. Jak będziecie miały jakieś pytania, zapraszam na priv. Nie bawią mnie przepychanki i nie po to zaglądałam na forum. :bye:

anitka89
02-06-2013, 19:54
Lodowka i jedna szafka to sufitu czyli do 285 cm. Nie wiem ile ma lodowka + cokol wiec tak na okraglo pisze.

Batko chodziło mi o to sama wysokosc szafki nad lodówką? a zrobisz zdjecia otwartej lodowki i zmywarki tak zeby bylo widac montaz tych uchwytów? przepraszam ze tak naciskam cie, wiem ze jestes tym wszystkim wycienczona...

anitka89
02-06-2013, 19:56
pesteczko, nie odchodz z forum, bo wiele z nas kzysta z Twoich rad napisanych u kogos i wtedy nie musimy tyle zawracac ci glowy. Ignoraj jakies pojedyncze docinki, PROSIMY!!!1

Beata Weronika
03-06-2013, 08:50
Koktail,nie tylko obraziłaś Pestkę,ale również i mnie i pełno innych osób,które bardzo cenią Pestkę za jej pomoc,dośdwiadczenie,rady.
Jest wiele osób na forum, które mają swoje wątki i poza nie nosa swojego nie ruszają.Pomocy chcą ,ale nie dają nic w zamian.
To co Pestka robi jest bezinteresowne.
Ona do mnie nie łazi!!! ja na nią czekam i zawsze się strasznie cieszę ,że do mnie zagląda,głupio mi ją o coś prosić i zapraszać ,bo ma pełno swoich spraw na głowie i wiem ,że nigdy nie odmówi.
Myślisz,że tylko ja tak myślę???? !!!!
Koktail i to ty takie bzdury napisałaś !!!!!....

Basiu, dobrze ze to napisalas. Mam nadzieje ze Pestka do nas wroci...

Sharlotka
03-06-2013, 09:09
Co za wiadomość:(
Jest mi BARDZO PRZYKRO, Pestko, że rezygnujesz z FM:(
Jesteś skarbnicą wiedzy architektoniczno - technicznej, osobą z ogromnym doświadczeniem zawodowym, masz doskonałe "oko" oraz wyczucie - a przy tym jesteś osobą bardzo pomocną, życzliwą, i bezinteresownie, z dobrego serca, spełniającą marzenia wielu z nas o pięknym domu!!!
Kto na FM może pochwalić się takimi umiejętnościami, jak Ty, a dodatkowo kto prócz Ciebie pomaga innym, kto robi projekty, doradza, wizualizuje??? - NIKT!!!!!!!!!!

Ja czuję się WYRÓŻNIONA, że zgodziłaś się mi pomóc w wielu kwestiach - za co Ci BARDZO RAZ JESZCZE DZIĘKUJĘ - dzięki Tobie powstał cudowny, oryginalny projekt schodów oraz kominka!!!!!


Koktajl,
Twój komentarz jest krzywdzący i po prostu niesprawiedliwy - Pestka ZAWSZE pokazuje możliwości, alternatywy, solidnie motywując je informacjami technicznymi i linkami - dzięki Niej możemy poznać rozwiązania, o jakich nigdy nie słyszałyśmy - dlaczego więc tak piszesz??

Beata Weronika
03-06-2013, 09:16
Batko chodziło mi o to sama wysokosc szafki nad lodówką? a zrobisz zdjecia otwartej lodowki i zmywarki tak zeby bylo widac montaz tych uchwytów? przepraszam ze tak naciskam cie, wiem ze jestes tym wszystkim wycienczona...

A ile ma lodowka w zabudowie z zamrazarka? To jak sobie odejmiesz ta wartosc od 285 wyjdzie wysokosc szafki.
Zdjecie uchwytu:193372

pestka56
03-06-2013, 11:38
Ojejku, ależ się porobiło.
Słuchajcie moje Miłe Baby, przeczytałam, łezki mi się zakręciły. Jest mi ciepło na duszy i nie wiem co powiedzieć... :hug::hug::hug:
Sorry, za wszelkie emocjonalne reakcje.
I, wielka prośba, pokasujcie te wpisy o nieszczęsnej sprzeczce. Ja tez zaraz wykasuję swoje. Fm to miejsce publiczne i każdy ma prawo tu się wypowiadać.

pestka56
03-06-2013, 11:42
A ile ma lodowka w zabudowie z zamrazarka? To jak sobie odejmiesz ta wartosc od 285 wyjdzie wysokosc szafki.
Zdjecie uchwytu:193372

Beata, świetny ten uchwyt. Czy on jest jakoś wpasowany w górną krawędź frontu, znaczy zlicowany z nią? Czy też jest z całą oprawą montowany na szerokość frontu?

Beata Weronika
03-06-2013, 12:03
Chyba jest przyklejony do frontu przez cala jego dlugosc. No fajny jest bo "nieinwazyjny", nie widac go.
Fajnie ze jestes :)

Beata Weronika
03-06-2013, 12:04
Inspiracja do pokoju synka
193395

mariomili
03-06-2013, 15:02
Ojej co sie porobilo. Pesteczko nie opuszczaj nas:)

Cześć dziewczynki:)

anitka89
03-06-2013, 15:06
A ile ma lodowka w zabudowie z zamrazarka? To jak sobie odejmiesz ta wartosc od 285 wyjdzie wysokosc szafki.
Zdjecie uchwytu:193372

Beatko, dziękuję! Poszukam wymiarów lodówki w takim razie. Wczesniej myslałam ze sa rozne i dlatego drązylam temat a tak to poobliczam sama;)
Pesteczko super że jesteś z nami :hug: Dziękujęmy Ci za wszystko co dla nas robisz!!!!

anitka89
03-06-2013, 15:08
Inspiracja do pokoju synka
193395

Widziałam kiedys ten pokoik w gazecie M jak mieszkanie i tez mnie zauroczył. Praktyczny a zarazem przytulny

Moorela
03-06-2013, 16:44
Beata, widzę, że wyposażenie lodówki póki co zacne ;)
Czy Ty masz u siebie cargo? Jeśli tak to jaki masz do niego uchwyt?

pestka56
03-06-2013, 17:07
Inspiracja do pokoju synka
193395

:)

Wczoraj oglądałam ten pokoik. On ma przezabawne wejście na łóżko. Po prawej, tu gdzie w lustrze odbijają się półki, to są drzwi chyba do szafy. A w tej szafie są schodki. Dodatkowo każdy schodek to szuflada.

Beata Weronika
03-06-2013, 19:18
Pestka! Jak Ty zobaczylas ze w szafie sa schodki???? I szuflady????
Ja slepa jestem? I nie widze?

Chce zrobic szafe x 3 60tki i reszta zabdowa regałów tak jak na tej inspiracji ale lozko juz bedzie normalne :) Takie dla roczniaka

Beata Weronika
03-06-2013, 19:20
K-g okapu się robi 193467
Wyglada super!

Beata Weronika
03-06-2013, 19:21
Beata, widzę, że wyposażenie lodówki póki co zacne ;)
Czy Ty masz u siebie cargo? Jeśli tak to jaki masz do niego uchwyt?

Moorello to tylki naklejki :) :)
Nie mam niestety cargo mam za to 2,5 metra spizarke :)
Ale jak urodze to przechodze na diete wiec w spizarce same chrupkie pieczywo przewiduje :)

bami
03-06-2013, 19:50
Zdjecie uchwytu:193372


Beata, zbliżenie pokazuje, jak starannie wykonane są te fronty :).
skąd wytrzasnęłaś takie uchwyty? Potrzebuję takich samych, tylko czarnych...z czego są zrobione?

Beata Weronika
03-06-2013, 19:53
Beata, zbliżenie pokazuje, jak starannie wykonane są te fronty :).
skąd wytrzasnęłaś takie uchwyty? Potrzebuję takich samych, tylko czarnych...z czego są zrobione?

A tego nie wiem, kuchenny nam pokazal a ja powiedzialam ok, fajne...nic wiecej nie wiem :(

bami
03-06-2013, 20:29
A tego nie wiem, kuchenny nam pokazal a ja powiedzialam ok, fajne...nic wiecej nie wiem :(

A mogłabyś go zapytać? Czy tak Ci już zalazł za skórę, że nie masz ochoty z nim gadać?

ivy17
03-06-2013, 20:31
A mogłabyś go zapytać? Czy tak Ci już zalazł za skórę, że nie masz ochoty z nim gadać?
Bami a patrzyłas na uchwyty Zobal ? chyba jest tam coś podobnego ....

bami
03-06-2013, 20:58
Bami a patrzyłas na uchwyty Zobal ? chyba jest tam coś podobnego ....
Dzięki Ivy!!! :hug:
Zdaje się, ze zaoszczędziłaś mi mnóstwo czasu :). Na dodatek mają aluminium anodowane, więc nie będę musiała dawać do malowania :)

ivy17
03-06-2013, 21:04
Dzięki Ivy!!! :hug:
Zdaje się, ze zaoszczędziłaś mi mnóstwo czasu :). Na dodatek mają aluminium anodowane, więc nie będę musiała dawać do malowania :)

super że coś znalazłaś :)

anitka89
03-06-2013, 21:23
bami własnie też miałam ci pisać że znalazłam chyba identyczny model uchwytu jak ma Beatka ale ivi mnie uprzedziła;)
fajna ta pomoc na FM.

Beatko zabudowa okapu super! widze piekną cegiełke w tle:)

pestka56
04-06-2013, 00:21
TADAMmmmmmmmmm :wiggle: to projekt pracowni 81.waw.pl

Mają jeszcze drugi - pokój Natalii, też ze schodkami do łóżka.

Pokój Mai:
193539 193540 193542 193541 193543
Teraz znalazłam plan i upewniłam sie co do tych schodków.