PDA

Zobacz pełną wersję : Beata i Kris dziennik budowy



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8

Beata Weronika
04-06-2013, 08:47
Kurde, super jest ten pokoj. Super pomysl i wykonanie!!!
Chce taka zabudowe zrobic jak na tym zdjeciu ale po lewej. Tylko nie wiem czy zrobic regaly 60cm czy wiecej.

pestka56
04-06-2013, 09:13
On jest taki super z powodu tych zakamarów i łóżka w połowie ściany z ukrytymi schodkami.

Beata Weronika
04-06-2013, 11:47
Dziewczny ale numer.
Wysmarowalam maila w sprawie blatu i dwoch spierniczonych slabow i zazyczylam sobie albo nowych albo rozwiazania umowy i tym sposobem moge zaczac szukac blatu od nowa. Zwrot zaliczki bedzie...
Kuzwa :(

Barbara74
04-06-2013, 21:52
On jest taki super z powodu tych zakamarów i łóżka w połowie ściany z ukrytymi schodkami.
Pestko moi chłopcu uwielbiają zakamarki,no jak każde dziecko,ostatnio starszy w swojej małej garderobie-jeszcze nie zagospodarowanej zrobił sobie mały pokoik,myślę ,że jakbym dała mu teraz tam zasłonkę to piał by z zachwytu.
A te schody dla mnie bomba.Moja sypialnia jest stworzona do takiej zabudowy,moża ja sobie zrobię taki pokoik:lol2:

A tak wogóle to jesteś mistrzynią w wyszukiwaniu!!!!

Barbara74
04-06-2013, 21:52
Beata lepiej napisz jaką będziesz mieć sypialnię,jaki stół i jakie krzesła.

julianna16
04-06-2013, 23:00
Pomysł na zagospodarowanie pokoju bardzo ciekawy :yes:
A blat - wiem, że Cię martwi konieczność szukania od nowa, ale masz już wprawę :). O dotychczasowej współpracy czym prędzej zapomnij. Szkoda nerwów.

Beata Weronika
05-06-2013, 06:06
Beata lepiej napisz jaką będziesz mieć sypialnię,jaki stół i jakie krzesła.

Basia, stol zamowiony u Hazel :) Taki jak z MD Manu - 110 na 230 nierozkladany. Co do krzeseł to mamy rozne pomysly, ja bym chciala eamsy bo fajnie wygladaja a maz mowi ze to stołówka :(
Sypialnia - mamy wybrana wykladzine, jest bezowa i to bedzie baza dla reszty. Ale lozka teraz nie robimy. Bedzie tylko zabudowa k-g za łózkiem i jakas farbe wybiore ale nic wiecej. No i garderobe juz mam kupiona.

Beata Weronika
05-06-2013, 06:17
193818193819Mi tez ten pokoj znaleziony przez Pestke bardzo sie podoba i chcialam zabudowe zrobic do pokoju małego ale moja kolezanka slusznie zauwazyla ze on jednak za maly jest.
Kurde, to moze kupie mu szafe i regaly w IKEA+lozko z ogranicznikami na jakies 5 lat a potem bardziej dorosle meble i wtedy przeniesiemy go do drugiego pokoju a w tym zostanie siostra.
Juz sama nie wiem a decyzje musze podejmowac migiem.
W ogole to plytki sie klada w duzej lazience.

czuszka
05-06-2013, 08:04
ależ fajnie się łazienka zapowiada! jakie to płytki?

Beata Weronika
05-06-2013, 08:46
ależ fajnie się łazienka zapowiada! jakie to płytki?

Casalgrande na scianach a na podlodze to nie wiem co to jest, w opexie wybieralismy, nic wloskiego w kazdym razie :)

pestka56
05-06-2013, 13:50
Beata, nie byłoby domu bez problemów. Jak coś idzie zbyt łatwo, to gdzieś potem jakieś zonki wyskoczą.

Blat znajdziesz nowy i ładniejszy – wierze w to.

Co do pokoju z zakamarami – z planiku można dokładnie policzyć ile miejsca potrzeba. Sprawdź, bo może jednak...

Beata Weronika
05-06-2013, 22:24
Poki co szukam nowych slabów, bylam dzis w beltrami i........sa same gladkie! Nie ma juz takich super jak my wyszukalismy z takim super uslojeniem. Wiec nie wiem co bedzie dalej z naszym blatem.
Ale jest juz okap zrobiony i wyglada tak194037194038194039

Beata Weronika
05-06-2013, 22:25
Beata, nie byłoby domu bez problemów. Jak coś idzie zbyt łatwo, to gdzieś potem jakieś zonki wyskoczą.

Blat znajdziesz nowy i ładniejszy – wierze w to.

Co do pokoju z zakamarami – z planiku można dokładnie policzyć ile miejsca potrzeba. Sprawdź, bo może jednak...

Miejsca to ja mam duzo, ale to nie o to chodzi. Ten pokoj nie jest dla niemowlaka raczej tak sobie mysle. Chyba na pierwsze lata nie warto inwestowac w taka zabudowe...

pestka56
05-06-2013, 23:02
Okap super i efektowny.

W pokoiku możesz część zrobić, a resztę tak przygotować, żeby można było tę fajną zabudowę zrobić jak malec podrośnie.
Albo w ogóle na razie się tym nie przejmuj. Kto wie co za kilka lat fajnego znajdziesz.

Beata, a Ty sprawdzałaś w Stonartcie czy mają slaby łupkowe? A jak nie mają, to może mogą ściągnąć.

Beata Weronika
06-06-2013, 07:13
Okap super i efektowny.

W pokoiku możesz część zrobić, a resztę tak przygotować, żeby można było tę fajną zabudowę zrobić jak malec podrośnie.
Albo w ogóle na razie się tym nie przejmuj. Kto wie co za kilka lat fajnego znajdziesz.

Beata, a Ty sprawdzałaś w Stonartcie czy mają slaby łupkowe? A jak nie mają, to może mogą ściągnąć.

Mszczonow? Nie, bylam w jakis 5 roznych firmach kamieniarskich ale tam nie i nie mam juz za bardzo czasu ani ochoty znow sprawdzac i jezdzic.
Dla mnie to jest teraz mega problem. Moze cos w sobote ustalimy ze starym wykonawca.

pestka56
06-06-2013, 11:12
Myślałam o Stonart na Żoliborzu
http://www.stonart.pl/oferta-river_black_plytki.php
Kiedyś u nich byłam i mieli duży wybór ładnych kamieni. Z tym, że ja wtedy interesowałam się głównie fornirem kamiennym.

Beata Weronika
06-06-2013, 12:33
Myślałam o Stonart na Żoliborzu
http://www.stonart.pl/oferta-river_black_plytki.php
Kiedyś u nich byłam i mieli duży wybór ładnych kamieni. Z tym, że ja wtedy interesowałam się głównie fornirem kamiennym.

Pestko, bylismy tam, maja łupek TRAGICZNY, taki plastikowy, wyglada jak mdf. I cena duzo wyzsza niz w firmie ktora dla nas miala zrobic blat.

Sharlotka
06-06-2013, 12:38
Beata,
i co zamierzasz z blatem?
Szukasz łupka, czy zmieniasz koncepcję np. na laminat czy granit?

pestka56
06-06-2013, 18:35
Wot i przykrość.

A ty ten Swój blat to miałaś stąd http://www.mapstone.pl/black-slate-naturalny

czy stąd:
http://blatykamienne.blox.pl/2012/04/Dark-Slate-lupek-filitowy.html
http://palladiomaterials.com/pl/PalladioKamienNaturlany/lupekFormaty.html
http://www.focus-stones.pl/materialy/lupek-30/
http://www.kamulec.pl/materialy/lupki-kwarcytowe.html

Beata Weronika
09-06-2013, 06:59
Wot i przykrość.

A ty ten Swój blat to miałaś stąd http://www.mapstone.pl/black-slate-naturalny

czy stąd:
http://blatykamienne.blox.pl/2012/04/Dark-Slate-lupek-filitowy.html
http://palladiomaterials.com/pl/PalladioKamienNaturlany/lupekFormaty.html
http://www.focus-stones.pl/materialy/lupek-30/
http://www.kamulec.pl/materialy/lupki-kwarcytowe.html

Łupek obrabia nam focus a kamien jest z beltrami.
Byliśmy wczoraj w focusie, zrobia nam ociekacz tak żeby zniwelować to przesuniecie w zlewie względem szafki. I tak nie będzie symetrycznie ale już nie mam czasu ani sily szukac nowych slabów. Ociekacz w ramach zadośćuczynienia+rabat+impregnat do plytek z lupka na kominku for free.
W innych okolicznościach - więcej czasu, mniejszy brzuch i mniej jeczace dziecko pewnie szukałabym gdzies indziej a tak to dalam spokoj.

Mamy już lazienke duza zrobiona :) :) :)

lucka6
09-06-2013, 07:17
No i widzisz jak dobrze się rozwiązało :) Ociekacz jest bardzo fajny, ja testuję nasz od wczoraj i sobie na niego odkładam wszystkie naczynia (zmywarka jeszcze nie chodzi produkcyjnie), ja się z niego bardzo cieszę ;)

Pokaż łazienkę!!

ivy17
09-06-2013, 08:07
Pokaż łazienkę!! :yes::yes::yes:

super, że z blatem się udało :D Twoja kuchnia już jest śliczna a będzie jeszcze lepiej :D

Beata Weronika
09-06-2013, 08:17
Nie robiłam zdjęcia ale jest :) :)

pestka56
09-06-2013, 15:10
Dawaj Beata te łazienkę, bo nas ciekawość zamęczy :yes:
A Ty to jęczące dziecko, to chyba masz po sobie :lol2: Jęczałaś o blacie i poradziłaś sobie świetnie

julianna16
09-06-2013, 20:55
Super wiadomości :) - gratuluję wyników negocjacji blatowych :). Ja też czekam na łazienkę :D.

bami
09-06-2013, 21:40
Łupek obrabia nam focus a kamien jest z beltrami.
Byliśmy wczoraj w focusie, zrobia nam ociekacz tak żeby zniwelować to przesuniecie w zlewie względem szafki. I tak nie będzie symetrycznie ale już nie mam czasu ani sily szukac nowych slabów. Ociekacz w ramach zadośćuczynienia+rabat+impregnat do plytek z lupka na kominku for free.
W innych okolicznościach - więcej czasu, mniejszy brzuch i mniej jeczace dziecko pewnie szukałabym gdzies indziej a tak to dalam spokoj.

Mamy już lazienke duza zrobiona :) :) :)

Beata, musiałaś im tam w Focusie nieźle dać popalić... Jeden z chłopaków z biura jest okropnie zestresowany, przestraszony i ciągle mówi do mnie "pani Beato" :lol2:

pokaż łazienkę, pokaż ...

Barbara74
10-06-2013, 07:19
Beata pokazuj łązienkę:popcorn:

Beata Weronika
10-06-2013, 07:20
Oj weź Bami, nie stresuj mnie...az taka straszna chyba nie jestem :)
Zdjec nie mam, ale zrobie w tym tygodniu na bank.

W sobote szukaliśmy gniazdek, maz nie akceptuje ABB basic 55, mowi ze to stary model.
B Baker kwadrat może będzie, zależy jakie ceny dostaniemy.

Sluchajcie potrzebuje stolarza na gwałt! Mój nie odzywa się, znaczy pisze smsy ze nie może rozmawiać, nie wiem co się dzieje. W każdym razie dluzej nie mogę czekac, a wszystko było już wycenione :(
Ktoras z Was ma do polecenia stolarza z Warszawy albo najlepiej okolic?

Beata Weronika
11-06-2013, 18:46
Hol na gorze. Barierka robi się znaczy maz robi :) Sciane po lewej dam w szarości chyba albo granat + 2 massivy a na laczeniu ze sciana będzie szyba :)195204

Beata Weronika
11-06-2013, 18:54
A teraz lazienka195205195206 a tak ma to wygladac, albo prawie tak bo sa zmiany.
Zastanawiam się czy nie zrobić tych szuflad szarych.195207195208

Sharlotka
11-06-2013, 19:21
Beata,
balustrada pełna jest z k-g?


Czekam na zdjęcia łazienki z TĄ wanną:)

Beata Weronika
11-06-2013, 19:25
Tak, k-g i strasznie mi się podoba.
Lazienka tez mi się strasznie podoba i fajnie ze plytki sa pod skosem. Wanna będzie tez pod skosem a sciana gdzie będzie wanna będzie mieć plytki do wysokości wanny a ponad będzie kolor plytek :)
Tylko czy szare, jasnoszare szatki to będzie ok?

bami
11-06-2013, 19:34
Tak, k-g i strasznie mi się podoba.
Lazienka tez mi się strasznie podoba i fajnie ze plytki sa pod skosem. Wanna będzie tez pod skosem a sciana gdzie będzie wanna będzie mieć plytki do wysokości wanny a ponad będzie kolor plytek :)
Tylko czy szare, jasnoszare szatki to będzie ok?

Wydaje mi się, że nie uzyskasz efektu z wizualizacji, jeżeli nie użyjesz drewna... Ja namawiam Cię na drewno - w łazience zawsze ładnie wygląda, ponadczasowo...
Widzę, że drzwi do łazienki masz szklane. Czy przesuwne? Czy zamawiałaś już takie drzwi?

Beata Weronika
11-06-2013, 19:36
Bami, no wiem ale żaden fornir który widziałam nie podoba mi się. Może slabe widziałam i dlatego ?:(
Przesuwne, szklane, maz już rozmawial ze szklarzem a co będziesz mieć podobne?

Barbara74
12-06-2013, 00:03
Beata szafki będą wisieć czy na nogach?

Beata Weronika
12-06-2013, 07:06
Beata szafki będą wisieć czy na nogach?

Maja wisieć.

Barbara74
12-06-2013, 07:58
a masz ściany z porothermu?rozmawiałąś z kimś czy to wszystko się utrzyma?jaki masz mieć tam blat?

Beata Weronika
12-06-2013, 08:08
a masz ściany z porothermu?rozmawiałąś z kimś czy to wszystko się utrzyma?jaki masz mieć tam blat?

Blat bialy :)
Z mdf-u.
Slup betonowy jest po srodku sciany, z boku tez sa sciany+dobre kolki i będzie ok.

Dalabys fornir jasny do tej łazienki mojej?

Sharlotka
12-06-2013, 08:26
Beata,
zamów próbki: forniru oraz pomalowane na szaro i po prostu poprzymierzaj do łazienki - do płytek konkretnie!!! Zobaczysz, czy całość "zagra".

Mąż sam robił balustradę pełną?
Wygląda super - a czy technicznie to jest trudne do wykonania?

Beata Weronika
12-06-2013, 08:39
Tam w srodku sa takie 4 nogi stalowe wzmacniające konstrukcje, średnio jedna paczka dziennie przychodzi z zamówieniem z allegro dla meza :) a na to plyty, szybko mu poszlo wiec chyba nie takie trudne.
Zdolnego mam meza :)

pestka56
12-06-2013, 10:52
Beata musisz czymś przełamać tę biel łazienki bo Ci się zrobi jak w szpitalu. To drewno Agnieszka nie przypadkiem zaprojektowała.

Beata Weronika
12-06-2013, 10:59
Beata musisz czymś przełamać tę biel łazienki bo Ci się zrobi jak w szpitalu. To drewno Agnieszka nie przypadkiem zaprojektowała.

Agnieszka nie zaprojektowala :) Ona tylko narysowala to co ja chciałam zobaczyć na wizce. Cala lazienka była przez nas zaprojektowana :)
Wiem ze z fornirem lepiej ale wszystkie sa takie sztuczne. Mam namiar na stolarzy podobno dobrych wiec zobaczę co tam maja fajnego.

GUMISIOWA
12-06-2013, 11:09
Kurde ALE MNIE OMINELO!!!!!!!TAKIE CUDA SIE DZIEJA A JA NA NIC CZASU NIE MAM!!!!
PIEKNIE!!!LAZIENKA BEDZIE BOSKA-JA OD SAMEGO POCZATKU ZAKOCHALAM SIE JAK ZOBACZYLAM WIZKE!!!!
CZEKAM NA WIECEJ:D
I POZDRAWIAM!!!

pestka56
12-06-2013, 11:12
Tak czy siak pomysł piękny.

Szukaj żywego drewna. Nie potrzebujesz tego dużo. Teak byłby najlepszy. Daje się go barwić. Ale można też zostawić nieolejowany. Wtedy po pewnym czasie elegancko zszarzeje.

Beata Weronika
12-06-2013, 11:14
Tak czy siak pomysł piękny.

Szukaj żywego drewna. Nie potrzebujesz tego dużo. Teak byłby najlepszy. Daje się go barwić. Ale można też zostawić nieolejowany. Wtedy po pewnym czasie elegancko zszarzeje.

Teak mam już w malej łazience. Dzis do nas przyjezdza :) Tam gdzie cegla będzie na podłodze i scianie :)

pestka56
12-06-2013, 11:16
Co Ci szkodzi dać tu też? Zmień mu kolor

Sharlotka
12-06-2013, 11:27
Zdolnego masz męża, potwierdzam!!!!!:yes:

Ja też popieram pomysł szuflad drewnianych - nie z forniru, po prostu z drewna.
Poproś stolarza (znalazłaś jakiegoś???) o próbkę drewna w kolorze np. szarym i w kolorze "drewna".

bami
12-06-2013, 13:09
Beata,
mam próbki olejowanego teaku - 5 kolorów. A pewnie można mieć 15... Ja daję drewno do łazienek. Na szuflady czy szafki nie wyjdzie dużo, a prawdziwe drewno po kilku latach będzie nadal piękne, a fornir już nie.

Sharlotka
12-06-2013, 14:34
Też tak sądzę - moja koleżanka skusiła się na fornirowane fronty kuchenne, i po paru miesiącach narzeka!!!! (odpryski, malutkie ubytki) - nie wie, czy to wina jakości forniru, błędów wykonawcy - ale drugi raz nie zdecydowałaby się na fornir!

bami
12-06-2013, 14:46
Też tak sądzę - moja koleżanka skusiła się na fornirowane fronty kuchenne, i po paru miesiącach narzeka!!!! (odpryski, malutkie ubytki) - nie wie, czy to wina jakości forniru, błędów wykonawcy - ale drugi raz nie zdecydowałaby się na fornir!

Ja mam podobnie - teraz mam kuchnię fornirowaną - mam wlasnie te malutkie odpryski na krawędziach. Doprowadzają mnie do szału. A teakowe podłoga, półki i ramy luster nadal wyglądają pięknie, chociaż wstyd się przyznać, szczególnie o nie nie dbam ;)

Beata, podziwiam Twojego zdolnego męża :)

Beata Weronika
12-06-2013, 19:35
Ja mam podobnie - teraz mam kuchnię fornirowaną - mam wlasnie te malutkie odpryski na krawędziach. Doprowadzają mnie do szału. A teakowe podłoga, półki i ramy luster nadal wyglądają pięknie, chociaż wstyd się przyznać, szczególnie o nie nie dbam ;)

Beata, podziwiam Twojego zdolnego męża :)

Dobra, fajnie nie będę mieć forniru który od początku mi się nie podobal :) Ide w drewno naturalne :)
Musze pogadać z nowymi stolarzami :)

No, zdolny jest i w ogole fajny :) Jak się zachwycam jak u innych jest to maz mowi - e tam, przecież u nas będzie tez zajebiscie :) A ja mu wtedy ze ale no działki to takiej ladnej nie mamy, a maz e tam, jak się trawe zrobi i drzewka to będzie pięknie :)
I tez tak mysle :)

pestka56
12-06-2013, 20:10
Super taki optymista tuż obok :)

bami
12-06-2013, 20:42
Dobra, fajnie nie będę mieć forniru który od początku mi się nie podobal :) Ide w drewno naturalne :)
Musze pogadać z nowymi stolarzami :)


Świetna decyzja :)
Jak stolarze sie sprawdzą, podasz dalej, dobrze?

Beata Weronika
12-06-2013, 20:46
Świetna decyzja :)
Jak stolarze sie sprawdzą, podasz dalej, dobrze?

Dzis widziałam ich realizacje - super, zobaczymy jak cenowo. Dam znac na pewno.

bami
12-06-2013, 21:21
Dzis widziałam ich realizacje - super, zobaczymy jak cenowo. Dam znac na pewno.

widziałaś na żywo, czy moze masz jakiegoś linka?

Beata Weronika
14-06-2013, 11:49
Gumisiu, mam nadzieje ze będziesz do mnie wpadac trochę częściej. Potrzebuje tego!

Z nowych rzeczy - byliśmy u znajomej w jej nowym domu. Jest zapierający dech w piersiach. Podoba mi się WSZYSTKO. Pieknie wszystko rozmieszczone, wielkie przeszklenia, szarości, delikatny niebieski, ciezki, prawie czarny kominek, sporo bieli. Nowoczesnie ale absolutnie nie jest zimno.
Przepieknie. Widac ze kasy wlozyla w ten dom 3xwiecej niż my zamierzamy. Niestety...
Żeby nie było cudownie to ma mnóstwo niedorobek albo wprost sknoconych rzeczy co po raz kolejny jest dowodem na to jak pracują nasi "fachowcy". Drzwi wew, drewniane wypaczone, z tarasu leje się woda a elewacja przy schodach gdzie się wchodzi zaczela się rozsypywać. Szkoda gadac...

U nas za to tez się dzieje...
Przyjechalo drewno na podloge do malej łazienki. Teak. Slicznie. Pomalowany jest fragment sciany z cegla już na ral 9010 i w polaczeniu z drewnem wygląda to super :)
Przyjechal blat.............................................. ..........................
Podczas montażu zauwazylam pekniecia na frontach kuchennych. Lakier popekal. Strasznie fajnie. Znow bujanie z kuchennym. Nie moglobyc lepiej.
Blat z ociekaczem wygląda fajnie ale............................................... .................
Jak byliśmy ogladac te nasze slaby zobaczyliśmy ze na rogu jest maly uszczerbek, żeby nie był widoczny na drugim slabie wlasciciel zrobil taki sam żeby wygladalo to naturalnie. Na placu wygladalo to wszystko tak sobie ale miała być zywica impregnat, mialbyc fajnie.
No i mam blat. I mam ociekacz. I mam to cos wykreowanego ad hoc. W sensie dziure i spac nie mogę. Przez ta kuchnie odechciewa mi się już wszystkiego. Bateria tez slaba. Jaka taka badziewiasta. Teka ale niefajna :(
Dodatkowo zobaczyłam wczoraj kuchnie Karoliny i Artura. Pieknie maja. Mimo ze lakier mi się nie podoba wcale. Ale ja mojej mam już serdecznie dość.
:( :( :(
Maz pociesza ze cos wymyśli, ze będzie pięknie. może........jak dojda wszystkie rzeczy może nie będę zwracać na to uwagi. ale teraz mam nastroj pogrzebowy :(

Sharlotka
14-06-2013, 18:46
Uprasza się Szanowną Panią: przestań pieprzyć!!!!:D

Beata,
jesteś o krok od przeprowadzki do wymarzonego domu. Swojego, ukochanego, wyczekanego.
Z cudowną kuchnią, niezwykłym blatem, fantastycznymi podłogami, pięknymi oknami, świetną elewacją, łazienkami bardzo "światowymi".

No.
Może dziś masz "dzień nieszczęśliwości", ale jutro będzie lepiej i spojrzysz łaskawszym okiem na baterię? A jak nie, to po prostu ją zwróć!
Blat - nie wiem, co napisać, bo też by mi trudno było przeżyć ubytek.....
Już wiem!!!!
Za to teak jak sama piszesz piękny!!!!!!!

Po prostu:
Always look on the bright side of life........

Dom to ludzie, wspomnienia, emocje, radość z bycia razem.
Niech Ci ich nie zakłócają drobiazgi, których nie oczekiwałaś, ale które są - wielkich plusów w domu masz o wiele więcej!!!!!

Sharlotka
14-06-2013, 18:52
Ej, dla mnie kuchnia Karoli też jest piękna - tak samo jak Twoja - Twoja jest niepowtarzalna, stylowa, elegancka i bardzo ponadczasowa!!!
Niezwykła w swojej szlachetnej formie!!!!!

Skąd wiesz, że koleżanka wydała 3 x więcej - nie zawsze ilość pieniędzy gwarantuje świetny efekt.
To raczej wyczucie kolorów, faktur, umiejętne łączenie przeciwieństw, wyszukiwanie ciekawych dodatków.

pestka56
14-06-2013, 19:11
SHARLOT, dobrze to wszystko ujęłaś. Beata ma kryzys i strach, że coś nie wyjdzie tak pięknie, jak sobie wymarzyła, zaćmiewa jej rozsądek.

BEATA, uszy do góry. Masz świetny dom. Reszty już nie napiszę, żeby się nie powtarzać po Sharlot.

Sharlotka
14-06-2013, 19:24
Pestko,
mam nadzieję, że Beacie przejdzie humor pt: wielki czarny dół i spojrzy łaskawszym okiem na dom - każdy ma chwile załamań, dołów i wątpliwości przy budowie i wykańczaniu SIĘ wykańczaniem DOMU:)

ej, na maila czekam z pewnymi danymi, wiesz:)

bami
14-06-2013, 19:34
:hug:Beatko!!!!
Mogę tylko podpisać się pod tym, co napisały Sharlot i Pestka.
Twoja kuchnia jest oryginalna i elegancka! Jezeli bateria Ci nie odpowiada, wymień ją na jakieś cudo :)
Przez Twój rozpaczliwy post przenikają hormony ;)
Głowa do góry, masz piękny teak, łazienkę, ścianę przy schodach itd., o fantastycznym, utalentowanym mężu, słodkim bąbelku i kolejnym słodkim bąbelku nie wspomnę ;)

anitka89
15-06-2013, 22:13
Beatko!
Nie patrz na kuchnie innych czy dom koleżanki, tak naprawdę każdy jest nie powtarzalny a klimat tworzymy później i tworzą go ludzie...
kuchnie masz sliczną, mówie w 100% szczerze bo sama wzoruje sie na tobie, a co do lakieru, beda poprawki ale zrobią i będzie dobrze w całości nikt nie zauważy a sama ty po zamieszkaniu na to nie zwrócisz uwagi. Czesto jest tak że jesli mamy w głowie jakiś przyszły efekt a wyjdzie ciut inaczej co nie znaczy gorzej to jestesmy niezadowoleni bo poprostu oczekiwalismy czegos innego. ja tak mialam z kolorem podłogi a teraz kolor opatrzyl sie moim oczom i uważam ze jest sliczny.
A zreszta sama widzisz teak sliczny,piekna cegła i podłogi, kuchnia zapewniam Cie ponadczasowa, nawet ta Karoliny i Artura szybciej sie znudzi niz Twoja wiec kochana uszy do góry, musisz przejsc kryzysik i dzialać dalej.
mocno Cię ściskam i dopinguje

julianna16
15-06-2013, 23:11
Dom to ludzie, wspomnienia, emocje, radość z bycia razem.


Słowa Ani są piękne i mądre. To właśnie jest najważniejsze w domu. Jest takie powiedzenie o trawie, która jest zawsze bardziej zielona u sąsiada ;) - skojarzyło mi się z Twoim opisem domu koleżanki :).
Twój dom będzie Beato wyjątkowy i piękny. Bardzo podoba mi się postawa Twojego Męża. Dobrze mówi - słuchaj go i ciesz się tym co macie :D.
Poczekaj na efekt ostateczny. Zobaczysz jak wszystko pięknie się uzupełni i będzie zachwycające. I jestem przekonana, że Twojej koleżance będzie się u Ciebie podobało nie mniej niż Tobie u niej :).

Sharlotka
16-06-2013, 07:59
Anita,
ja wiem, że pocieszasz Beatę, ale ja sobie wypraszam:lol2: - bo mam prawie identyczny układ kuchni jak Karolina, bardzo podobny projekt, jak wiesz - co i ja czytam, że się szybko znudzi???:mad::mad::lol2::lol2:

ivy17
16-06-2013, 08:22
Uprasza się Szanowną Panią: przestań pieprzyć!!!!:D

.

:yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes:



Po prostu:
Always look on the bright side of life........

:D:D:D

Beata Weronika
16-06-2013, 10:05
Dzieki dziewczyny. Już mi trochę przeszlo.
Wczoraj malowałam RAl9010 cegiełki w malej łazience. Wyszlo super. W ogole coraz bardziej podoba mi się ten kolor.

Beata Weronika
16-06-2013, 10:07
:hug:Beatko!!!!
Mogę tylko podpisać się pod tym, co napisały Sharlot i Pestka.
Twoja kuchnia jest oryginalna i elegancka! Jezeli bateria Ci nie odpowiada, wymień ją na jakieś cudo :)
Przez Twój rozpaczliwy post przenikają hormony ;)
Głowa do góry, masz piękny teak, łazienkę, ścianę przy schodach itd., o fantastycznym, utalentowanym mężu, słodkim bąbelku i kolejnym słodkim bąbelku nie wspomnę ;)

Wymienic się chyba nie da skoro jest już rozpakowana i ba zamontowana. Woreczki w których była sa porozrywane...
Mogę ja ewentualnie przenieść do pralnii..

Beata Weronika
16-06-2013, 10:17
Blat195862195863195864

bami
16-06-2013, 10:24
Beata, blat wyszedł świetnie.
Bateria wcale nie wygląda "badziewiasto" :eek:, ale jezeli Ci przeszkadza, przenieś do pralni.

Beata Weronika
16-06-2013, 10:45
Czy myślicie ze lampa która sciagnelam od Ewy będzie pasować nad barek? Albo może dwie.
http://miviena.pl/fisherman_wiszaca_1sp_e27_60w_stal,22,557.html
195866

Sharlotka
16-06-2013, 13:10
Blat czaderski!!!!
Łączenia na zdjęciu za bardzo nie widać -a jak w rzeczywistości?
Fajna żółta torebka:)
Bateria jest fajna, stonowana - daj sobie parę dni na przyzwyczajenie.

Lampy - mi się widzą u Ciebie, takie jak u Karoliny (ja też je mam kupione), ale te Fishermany też są fajne - jeśli jesteś zdecydowana, to kup, przymierz, ew. odeślesz:)

pestka56
16-06-2013, 14:03
Ja o lampach ani pisnę, bo nie... :sick: Już pisałam wcześniej, co by mi się w Twojej kuchni podobało. Za to blat jest świetny. A na kran nie narzekaj, bo znakomicie się prezentuje.

ivy17
16-06-2013, 15:21
Blat czaderski!!!!

Fajna żółta torebka:)

blat super, kuchnia ślicznie wygląda ....czy ty pisłałaś może juz jaki jest koszt metra takieo cudownego blatu ??
torebeczka fajna, mam podobną pomarańczową :D

Beata Weronika
16-06-2013, 19:46
Blat czaderski!!!!
Łączenia na zdjęciu za bardzo nie widać -a jak w rzeczywistości?
Fajna żółta torebka:)
Bateria jest fajna, stonowana - daj sobie parę dni na przyzwyczajenie.

Lampy - mi się widzą u Ciebie, takie jak u Karoliny (ja też je mam kupione), ale te Fishermany też są fajne - jeśli jesteś zdecydowana, to kup, przymierz, ew. odeślesz:)

Szarlot, masz TE lampy? Skad? Gdzie kupilas???
I jak dlugi jest Twój blat? Mój nie ma nawete 160 cm wiec nie wiem czy na dwie lampy to nie zaciasno to raz a dwa ze w kuchni mam już ledy podswietlajace polke nad oknem i po srodku tunel z lampami wpuszczanymi. Nie wiem czy to nie za dużo swiatla na takie dwie duże lampy??

Beata Weronika
16-06-2013, 20:57
Ivy, 1000 zl za metr z obrobka czyli dziura na zlew i 3 otwory + cokół.

julianna16
16-06-2013, 22:31
Beata,
Zrób bardziej aktualne zdjęcie w tym ujęciu, to wstawię Ci te lampy i łatwiej będzie ocenić, ale moim zdaniem lepsze są te które planowałaś poprzednio, a te od Karoliny są wręcz idealne. Bardzo ładne lampy są w "Innych meblach", ale niestety ceny wysokie :(.
Ania kupowała swoje lampy już dawno w Home&You o ile dobrze pamiętam.

anitka89
16-06-2013, 22:56
Sharlotko chodzilo mi ze kuchnia Beatki taka ponadczasowa jak ty to okreslilas sama:-)
mnie osobiscie dom Karoli powala z nog ale to nie moje progi ogolnie. pisalas ze masz podne lampy jak Karola,gdzie kupowalas, bo czasem taka wiedza przydatna jest:-)pozdrawiam i przepraszam jesli cisnienie Ci sie przezemnie podnioslo:-)

anitka89
16-06-2013, 22:58
Blat EKSTRA!

Beata Weronika
17-06-2013, 06:38
Beata,
Zrób bardziej aktualne zdjęcie w tym ujęciu, to wstawię Ci te lampy i łatwiej będzie ocenić, ale moim zdaniem lepsze są te które planowałaś poprzednio, a te od Karoliny są wręcz idealne. Bardzo ładne lampy są w "Innych meblach", ale niestety ceny wysokie :(.
Ania kupowała swoje lampy już dawno w Home&You o ile dobrze pamiętam.

Te lampy Karoliny sa boskie ale ja takie widze po 1300 zl za szt. To zdecydowanie za drogo. Twoja tez jest piekna ale już tam gdzie Ty je kupilas ich nie ma. To samo z sharlotka. W h&y tez już ich nie ma :( Wiec szukam czegos innego :(

Zrobie zdjecie! Dzieki Ewa!!!!!!!!

Sharlotka
17-06-2013, 07:03
No właśnie moje są z H&Y - upolowane dawno dawno temu.
Karolina swoje (raczej na 99% te same) kupowała tu:

http://www.anguria.pl/pl/p/LAMPA-CHROM/188

Beata,

moja wyspa będzie miała 200 x 120 cm - i wg Agnieszki te lampy są za duże (50 cm średnica podstawy, 36 cm wysokość) -dlatego zdecydowałyśmy, że może dam je raczej do jadalni - chociaż wszystko wyjdzie w praniu:)

Sharlotka
17-06-2013, 07:07
Beata,
moja rada jest taka – może kup te wymarzone lampy trochę później, niż planowałaś, ale nie zadowalaj się półśrodkami, byle tylko „już mieć jakieś lampy” – bo będziesz żałować.

Edit:
głowa do góry - wysłałam Ci pw:)
Wiesz, ja upolowałam te 2 wymarzone lampy, ale z pechem lampowym się jednak z Tobą łączę - właśnie w weekend okazało się, że wymarzone kinkiety zostały wycofane z produkcji:( - a miałam je kupić wcześniej.....

Sharlotka
17-06-2013, 07:21
Anitka,
nie ma problemu:lol2: - żartobliwie to napisałam:)
Mi u Karoli podoba się wyważona, stonowana elegancja - wiem, że Ty akurat lubisz bardziej ceglano - loftowe klimaty.
Ale najlepsze w tych naszych dyskusjach o wnętrzach jest to, że każda z nas jest inna i ma inne potrzeby i marzeia, bo jak nudno wyglądałyby nasze domy, gdybyśmy miały identyczny gust:)
Julianna napisała prawdę - moje lampy są z Home & You, upolowane rok temu, na dodatek........ w sklepie 400 km ode mnie:)

Beata Weronika
17-06-2013, 07:27
Sharlot dwie to za dużo do mojej "wyspy" a jedna to chyba lyso by wygladala. Tez tyle placilas za te lampy?

Sharlotka
17-06-2013, 07:56
Jedna na pewno nie będzie pasowała - masz rację. Muszą być 2 szt.
Napisałam pw.

Beata Weronika
17-06-2013, 08:43
Wczoraj kupiliśmy wykladzine do sypialni 195994195995
Drugie zdjecie to kolor na scianach jaki damy w sypialni

Barbara74
17-06-2013, 23:52
Beata ja nie mogę do Ciebie zaglądać ,bo jak patrzę na fronty to dupę urywa i też takie chcę mieć.Cholera ,nie mogłaś tej kuchni zrobić trochę wcześniej to bym od Ciebie zgapiła.Lampy fishermany dla mnie nie do Twojej kuchni,coś bardziej klasycznego

wykładzina fajna to coś jak sizal?

Beata Weronika
18-06-2013, 12:12
196193
Beata ja nie mogę do Ciebie zaglądać ,bo jak patrzę na fronty to dupę urywa i też takie chcę mieć.Cholera ,nie mogłaś tej kuchni zrobić trochę wcześniej to bym od Ciebie zgapiła.Lampy fishermany dla mnie nie do Twojej kuchni,coś bardziej klasycznego

wykładzina fajna to coś jak sizal?

Po sizalu to bym sie bala chodzic bo jakbym wyrznela w sypialni na policzek to by mi zarysowanie zostalo i blizna na cale zycie :)

Oj tam oj tam z tymi frontami - pociesz sie Basiu ze ja sie tej kuchni boje. Frezy sa glebokie plycizna bardzo plytka wiec za pare lat kto wie czy to sie nie powygina.

Lampa klasyczna ale taka jak Karoliny by pasowala tylko ze jedna czy taki bardziej klosz jak chcialam miec w jadalni?196193

Sharlotka
18-06-2013, 14:54
A jaki chciałaś jeden klosz w jadalni?? Bo już nie łapię:)

Beata Weronika
18-06-2013, 16:26
O na przyklad cos takiego196204196205196206
Te dwie czarne widziałam wczoraj w almi decor i zrobiłam zdjecia

Sharlotka
18-06-2013, 18:39
Podoba mi się kształt tych z pierwszego i drugiego zdjęcia - ale one raczej też potrzebują sporo miejsca, by dobrze wypaść.

pestka56
18-06-2013, 19:20
Toż krzyczeć zaraz zacznę, że nad tym blatem powinny wisieć 3 cienkie patyczki jak rurki.
Oj, i się odezwałam :sick:

Beata Weronika
18-06-2013, 19:37
Ja wiem Pestko ze Tobie się takie podobają ale mi nie :(
Jakos tego nie widze jakos tak mi się przejadła taka sekwencja patyczków :(
Tak to teraz wygląda
196216196217
Jutro kladzony będzie lupek pod deska nad oknem a nad oknem idzie kolor szary i na tym slupie tez szarość, Blat ma 153 cm wiec nie jest jakiś mega dlugi i dwa zwisy to za dużo moim zadaniem zlaszcza ze w "korytarzu" kuchni sa massivy przewidziane a ponad oknem tam gdzie dziura przy suficie ida ledy.
To za dużo swiatla chyba jak na takie mala powierzchnie. Kurde utknelam z ta lampa :(

pestka56
19-06-2013, 00:10
Patyczki nie. OK. To może małe kulki zawiśnięte na różnych wysokościach. Mogą być różnej wielkości

196262
http://indivi.sklep.pl/692,selene-lamp.html
Nie koniecznie te, bo zabijają ceną, ale podoba mi się kompozycja.

196263 196264 196265 196262

Nie możesz powiesić nic ciężkiego, bo zamkniesz widok na okno i ścianę nad nim. Równie dobrze możesz ścianę zabudować tu, gdzie masz barek. Po co otwierałaś kuchnię na salon, jeśli teraz chcesz ją zasłonić takimi klabzdronami jak te z IKEA. Masz wielki słup, ciężki i jeszcze obok chcesz takie ciężkie lampy powiesić? Nawet jedna to już za dużo.

No, to wyartykułowałam wsio.

pestka56
19-06-2013, 00:22
Masz jeszcze kilka. Napatrz się. Może Ci się zmieni i pokochasz proste, przejrzyste szkło :yes:

196266 196267 196269196270196268
Ta ostatnia to Karko (w rozsądnej cenie)

pestka56
19-06-2013, 00:25
A jeśli już koniecznie musisz powiesić coś metalowego, to szukaj raczej takich jak ta Tomasucci „Bullet” i Ele Ricò Home „Calogero”
196272196271

Sharlotka
19-06-2013, 07:36
Calogero od Pestki - przecudne i jak dla Ciebie stworzone!!!
Zwłaszcza tak fajnie nierówno powieszone!

Beata Weronika
19-06-2013, 07:42
A jeśli już koniecznie musisz powiesić coś metalowego, to szukaj raczej takich jak ta Tomasucci „Bullet” i Ele Ricò Home „Calogero”
196272196271

o mamo ale mi powiedzialas :) :) I kurde znowu masz racje!!!!
Pewnie, nie ma co zaslaniac mojego łupka na scianie - btw - dziś już będzie polozony :)
Zdjecie ostatnie bardzo mi się podoba - jednak chciałabym cos metalowego...
A pestko możesz wrzucić mi ta ostatnia lampe nad blat który ma 1644 cm, wcześniej cos zle pisałam

Beata Weronika
19-06-2013, 08:48
Lampa do małego wc ?:
http://blowupdesign.pl/pl/lampy-pokojowe-stojace-podlogowe-wiszace-biurkowe-oswietlenie/205-design-zolta-modna-lampa-shade-good-yellow-stylowe-oswietlenie-salonu-kuchni-jadalni.html
Wklejam żeby nie uleciało gdzies

ivy17
19-06-2013, 11:39
ja bardzo lubię te od Pestki:
http://homegirllondon.com/wp-content/uploads/2012/12/The-Crystal-Bulb-Shop-93-Rivington-Street-London-EC2A-3AY.jpg

Beata Weronika
19-06-2013, 11:56
Iwonka naucz mnie jak robic takie duże zdjęcia w dzienniku :)
Mi się nie podobają takie zwisy, znajomi maja i jakos mi się po prostu przejadły wole klasyczne klosze albo industrialne ciężkie metale :)

ivy17
19-06-2013, 12:11
Iwonka naucz mnie jak robic takie duże zdjęcia w dzienniku :)

przy zdjeciach z interentu , ja robie tak;

Klikam prawym na zdjęcie - i klikam kopiuj adres obrazu . Potem klikam na "drzewko: które masz powyżej tekstu odpowiedzi ,zaznaczam from URL. W pole wklejam ten skopiowane chwilę wczesnie adres, odznaczam "ptaszka" ktory jest po adresem obok napisu ( u mnie po angielsku Retrieve remote file and reference locally) i tyle...

Beata Weronika
19-06-2013, 12:16
Dzieki :)
takie reflektorki tez będą :)
http://sklep.elektromag.pl/Img.ashx?Id=33589&w=200&h=200

Beata Weronika
19-06-2013, 13:13
Te ladniejsze http://www.ekskluzywnelampy.com.pl/99-201-large/petpot-fine.jpg

Barbara74
19-06-2013, 22:03
Pestko piękne te szklane lampki,któ®e pokazałaś i Pestka ma rację słup okapowy ciężki ,a półwysep -blat pod lampami ciężki,jak przysadzisz ciężkie lampy nad blatem to wizualnie się zawali pod ich ciężarem.
Pestko proszę jak widzisz jakieś zongi u mnie to też mi to powiedz.

pestka56
20-06-2013, 00:21
o mamo ale mi powiedzialas :) :) I kurde znowu masz racje!!!!
Pewnie, nie ma co zaslaniac mojego łupka na scianie - btw - dziś już będzie polozony :)
Zdjecie ostatnie bardzo mi się podoba - jednak chciałabym cos metalowego...
A pestko możesz wrzucić mi ta ostatnia lampe nad blat który ma 1644 cm, wcześniej cos zle pisałam

Musiałam Cię sprowadzić na ziemię i chyba się udało :wiggle:
Beata dziś kompletnie nie czasowa byłam.
Szukaliśmy co nam zaczęło w domy prąd żreć jak dzikie. Było wyłączanie wszystkiego, podłączanie pojedynczo, pomiary i latanie do licznika po porównanie.
Podejrzewaliśmy, że drań kłamie.
Potem musiałam nadrabiać zaległości w pracy i dopiero tu zajrzałam.
Trochę mam dosyć i jeszcze mi kot okulał. Pobiliśmy się jak próbowałam łapkę obejrzeć. Chyba mu coś wbiło się w poduszeczkę. Zarobiłam kilka nowych sznytów i jutro do weta, bo nie dałam rady sama.
Jak wrócę z sierściuchem, to wkleję Ci te lampki.

pestka56
20-06-2013, 00:25
Pestko piękne te szklane lampki,któ®e pokazałaś i Pestka ma rację słup okapowy ciężki ,a półwysep -blat pod lampami ciężki,jak przysadzisz ciężkie lampy nad blatem to wizualnie się zawali pod ich ciężarem.
Pestko proszę jak widzisz jakieś zongi u mnie to też mi to powiedz.

Basia, no przecież ja Ci zawsze mówię co myślę, ale u Ciebie nie za bardzo jest się do czego przyczepić :rolleyes:

ivy17
20-06-2013, 07:04
beata te biale sa fajne. ja chcialm je jako dodatkowe doswietlenie do salonu i kuchni .. nie bede miala zabudowy z regipsu wiec szukam czegos nadtynkowego...te ttoche drogie w wiekszej ilosci :-( a jedyne biale z mala podstawa przy suficie.

Beata Weronika
20-06-2013, 07:06
Pestko, no i doszliście czemu tak licznik bije??

Dziewczyny pomalowany jest fragment nad oknem w kuchni na szary taki jak szafki i za ciemno jest moim zdaniem. Damy jeden ton jaśniejszy szary.

Jeśli będziesz mieć czas Pestko to wstaw ale jeśli nie to glowy sobie nie zawracaj!!

pestka56
20-06-2013, 11:43
Mam nadzieję, że trafiłam w proporcje. Te lampy Ele Ricò nie są wielkie. Poza tym błyszczą bardzo, więc sprawiają wrażenie lekkich. No, i robią je w kilku rozmiarach. Były czas jakiś temu na Westwing. Stąd je mam, więc jakbyś się zdecydowała, to myślę, że możesz się z nimi dogadać, wznowią sprzedaż.

196525 196526

Były na Westwing takie
Ele Ricò – Armo, Ø 41 cm196527
Ele Ricò – Durante, Ø 46 cm196529
Ele Ricò – Calogero, Ø 16,5 cm196528

anitka89
20-06-2013, 21:47
Beatko, moim zdaniem powinnaś dać się namówić na jakies leciutkie lampy. Te firmy Karko bardzo fajne, sama o nich mysle ale do salonu, tylko te w wiekszej ilosci. Te ostanie co wstawiła tez ostatecznie ok bo niewielkich rozmiarów sa ale dla mnie najlepsze szklo, po co zasłaniać tak cudowna kuchnię.

pestka56
22-06-2013, 09:31
http://www.westwing.pl/Lampa-wisz-ca-Bullet-106826.html

Beata, jak na życzenie Bullety Tomasucci wróciły na Westwing :yes:

pestka56
22-06-2013, 09:32
Pestko, no i doszliście czemu tak licznik bije??

Na razie wyszło nam, że komputery żrą jak dzikie, ale to jeszcze nie załatwia całości.

Beata Weronika
22-06-2013, 21:17
PESTKO!
Dziekuje Ci! Kupuję tą lampę :) Jak nie do kuchni to do malej łazienki będzie :)

Beata Weronika
22-06-2013, 21:19
Słuchajcie w któryms z dzienniku ogladalam piekna łazienke z wanna wolnostojącą i napisem drewnianym love actually.
Ktos ma linka??

ivy17
22-06-2013, 21:23
Słuchajcie w któryms z dzienniku ogladalam piekna łazienke z wanna wolnostojącą i napisem drewnianym love actually.
Ktos ma linka??

U naszej Hazelki :-)
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?187479-Od-wizualizacji-do-realizacji-czyli-pogaduchy-u-hazel/page183

pestka56
22-06-2013, 21:27
Beata, a na poprzedniej stronie masz obrazki ode mnie i co?

Beata Weronika
23-06-2013, 07:50
Beata, a na poprzedniej stronie masz obrazki ode mnie i co?

Pestko wiem wiem oczywiście :) Dziekuje bardzo :)
Jakos mi nie podpasowaly te 3 lampy :( Może damy ta z westwing bo ja kupiliśmy.

pestka56
23-06-2013, 08:29
Tylko myślałam, że nie zauważyłaś.
Te Bullety mogłabyś nad barkiem powiesić 2. Nie są za duże - 16 cm średnicy – i mocno błyszczą. Byłby taki odświeżający akcent.

julianna16
23-06-2013, 19:11
Beato,
Przepraszam, że dopiero dzisiaj, ale niestety nadal jestem w kotle, choć już bliżej końca.
Bardzo podoba mi się trio lamp od Pestki. Na pewno będą wyglądały lepiej na żywo.
Te ostatnie lampy z Westwing są małe, więc dałabym raczej 3.
Moje lampy dostaniesz jeszcze TUTAJ (http://sklep.romantic-home.pl/product_info.php?cPath=38&products_id=936).
Wrzucam kilka obrazków, ale są raczej poglądowe. Nie jest zachowana skala. Przepraszam za jakość, ale nie potrafię tak ładnie jak Pesteczka :(.
Podsufitki lamp musiałam sama dorabiać.

http://img32.imageshack.us/img32/1774/unt7.jpg
http://img822.imageshack.us/img822/7109/q5fj.jpg
http://img24.imageshack.us/img24/4325/tr1q.jpg
http://img694.imageshack.us/img694/7383/btvj.jpg

pestka56
23-06-2013, 19:31
Ależ się dopraszasz o pochwały :wiggle: zupełnie jak ja.
Pięknie zrobiłaś i wcale nie gorzej, a nawet lepiej niż ja :D
And the winner is.... wg mnie Tomasucci Ballets i 3 wyglądają bardzo dobrze.

pestka56
23-06-2013, 19:38
Beta ja się jeszcze z Tobą podrzaźnię.

Patrz na te szkiełka nad barkiem 197042 Delikatne, a ile charakteru dodają

fioletowafiolka
24-06-2013, 10:27
Blat195862195863195864

Witaj Beato, pozowoliłam sobie pierwszy raz coś u Ciebie napisać. Przeglądnęłam cały dziennik, jestem zachwycona wieloma rozwiązaniami. Ale widzę, że masz z jedną rzeczą w kuchni cały czas problem - z półką. Borykałaś się z wyborem koloru itp. Ale muszę zapytać? Czy nie mogłabyś po prostuj tej półki zdjąć? Ile razy patrzę na meble kuchenne się zachwycam ale półki nie mogę znieść :) ona po prostu razi. Moim zdaniem jakbyś ją całkiem wywaliła to miałabyś wizualną przestrzeń a to wyglądałoby o niebo lepiej :) ale to moje zdanie :)

Beata Weronika
24-06-2013, 11:32
Witaj Beato, pozowoliłam sobie pierwszy raz coś u Ciebie napisać. Przeglądnęłam cały dziennik, jestem zachwycona wieloma rozwiązaniami. Ale widzę, że masz z jedną rzeczą w kuchni cały czas problem - z półką. Borykałaś się z wyborem koloru itp. Ale muszę zapytać? Czy nie mogłabyś po prostuj tej półki zdjąć? Ile razy patrzę na meble kuchenne się zachwycam ale półki nie mogę znieść :) ona po prostu razi. Moim zdaniem jakbyś ją całkiem wywaliła to miałabyś wizualną przestrzeń a to wyglądałoby o niebo lepiej :) ale to moje zdanie :)

Ojej, dziekuje za mile słowa :)
Z polka będzie inaczej, raz ze teraz jest już lupek polozony wiec już jest inaczej, dwa ze będzie wybarwiona do koloru podłogi a jak się nam nie spodoba to zaolejujemy ja i będzie w kolorze okna. Powyzej zostaje kolor bialy, szary zle wypadl, za ciemny jest, musimy przemalować, dalej jest miejsce na ledy wiec tez będzie inaczej
Na etapie kiedy wszystko powstaje często wydaje się ze cos nie pasuje, jak będzie skończone to zobaczymy. Bez polki wydaje mi się lyso a na niej będą rozne misy, książki poustawiane, tak bardziej domowo mam nadzieje się zrobi ...

Beata Weronika
24-06-2013, 11:33
Wow EWA dziekuje!!!!!!!!!!!
Srodkowa wersja przesliczna. Ale za droga poki co :(
Wzielam sztuk 1 tej ostatniej lampy i pewnie pojdzie do WC w którym tez sa zmiany. Lustra miały być na całej scianie a będą na polowie...

pestka56
24-06-2013, 14:14
Wow EWA dziekuje!!!!!!!!!!!
Srodkowa wersja przesliczna. Ale za droga poki co :(
Wzielam sztuk 1 tej ostatniej lampy i pewnie pojdzie do WC w którym tez sa zmiany. Lustra miały być na całej scianie a będą na polowie...

Beata, za ciężko z tymi dużymi lampami. Zobacz jak chwieją proporcjami wszystkiego. Nawet słup wydaje się przy nich mały.
Mnie one się też podobają, ale muszą mieć kawał ciężkiego i wielkiego stołu pod sobą.

Barbara74
26-06-2013, 23:43
Beata no i gdzie foty,coś się dzieje?

Beata Weronika
27-06-2013, 06:10
Kochana, nic się nie dzieje niestety. Jest teraz wielka sprawa pod tytułem cieknący balkon. Zrywanie starego, suszenie styropianu etc etc.
Masakra.
Dostalam wycene na siedzisko i szafki do łazienki od innego stolarza bo ten o którym pisałam kilka postow wcześniej zabił mnie ceną. Ten cenowo może być ale bez szału.
Czekam w sobote na Hazelke, przyjezdza do nas ze stolem to może nam wycenia 3 meble i zobaczymy.
Tesc przyjezdza wiec będzie akcja trawa, akcja malowanie dalszy ciag i to wszystko ...

Szukam kanap do salonu. Macie jakies firmy godne polecenia oprócz bizzarto, etap-sofa, mti-furninova??

pestka56
27-06-2013, 12:02
Beata, u Julianny podawałam linki do tzw. płynnej folii dekarskiej.
Wiem, że to działa na 100% i świetnie zabezpiecza. Znajomi cały półpłaski dach tym pokryli, i dopiero przestało ciec.
Na fm jest facet, który tego użył u siebie i tez wyraża się bardzo pozytywnie.

Czekaj, zajrzę do zakładek u siebie

http://www.technologie-budowlane.com/NYLON_DEKARSKI-3-100728-26.html
http://liquid-rubber.pl/

Można stosować praktycznie na każdą powierzchnię.

Beata Weronika
27-06-2013, 20:09
Beata, u Julianny podawałam linki do tzw. płynnej folii dekarskiej.
Wiem, że to działa na 100% i świetnie zabezpiecza. Znajomi cały półpłaski dach tym pokryli, i dopiero przestało ciec.
Na fm jest facet, który tego użył u siebie i tez wyraża się bardzo pozytywnie.

Czekaj, zajrzę do zakładek u siebie

http://www.technologie-budowlane.com/NYLON_DEKARSKI-3-100728-26.html
http://liquid-rubber.pl/

Można stosować praktycznie na każdą powierzchnię.

Dzieki Pestko, to pewnie kosztuje majatek. Akcja będzie dziac się w weekend, jak po weekendzie będą ulewy to sprawdzimy czy naprawa zadzialala czy nie...

pestka56
27-06-2013, 20:21
T (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.budtrade.pl%2F izolacje%2Fhydroizolacje-%2Fpowloki-zabezpieczajace%2Fliquid-rubber-izolacja-powlokowa-highbuild-s-200-opakowanie-20-l-kolor-czarny%2F13917)u jest oryginalny, sprzedawany przez przedstawiciela (liquid-rubber.pl)
http://allegro.pl/show_item.php?item=3331812820
Niestety tani nie jest – za 5 litrów 229 zł i wystarczy na pokrycie 2,5 m2 betonu.

Ale jak pisałam znajomi cały dach zabezpieczyli, bo nic innego nie dawało efektu i teraz mają spokój.

Barbara74
28-06-2013, 23:54
T (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.budtrade.pl%2F izolacje%2Fhydroizolacje-%2Fpowloki-zabezpieczajace%2Fliquid-rubber-izolacja-powlokowa-highbuild-s-200-opakowanie-20-l-kolor-czarny%2F13917)u jest oryginalny, sprzedawany przez przedstawiciela (liquid-rubber.pl)
http://allegro.pl/show_item.php?item=3331812820 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fshow_ item.php%3Fitem%3D3331812820)
Niestety tani nie jest – za 5 litrów 229 zł i wystarczy na pokrycie 2,5 m2 betonu.

Ale jak pisałam znajomi cały dach zabezpieczyli, bo nic innego nie dawało efektu i teraz mają spokój.
ja muszę moje schody betonowe może właśnie tym pomalować,tylko czy po tym granit mi się przyklei?

pestka56
29-06-2013, 20:25
ja muszę moje schody betonowe może właśnie tym pomalować,tylko czy po tym granit mi się przyklei?

Basieńka, granitu i tak nie mogą Ci położyć na sam klej. Muszą być bolce i to mocne.

Ale po prostu zadzwoń i odpytaj.

Beata Weronika
29-06-2013, 20:56
Wiatrołap. Prawa strona tam gdzie cegla zrobie biała a po lewo siedzisko z poduchami i lustro nad nim i szara tapeta albo farba tez szara.198064

bami
29-06-2013, 21:09
Wiatrołap. Prawa strona tam gdzie cegla zrobie biała a po lewo siedzisko z poduchami i lustro nad nim i szara tapeta albo farba tez szara.198064

świetna podłoga :yes:

Beata Weronika
29-06-2013, 21:48
świetna podłoga :yes:

:)

A to próbka farby w holu198066
Maz mowi ze za ciemno będzie. Mi się podoba.

bami
29-06-2013, 21:59
:)

A to próbka farby w holu198066
Maz mowi ze za ciemno będzie. Mi się podoba.

Nie będzie za ciemno. Dopiero przy tym kolorze wyeksponujesz drzwi :)

Beata Weronika
01-07-2013, 18:51
Mamy stół :)
Jest śliczny :)198451

ivy17
01-07-2013, 19:16
śliczny :-) co to za kolor i jakie wykończenie ?

Beata Weronika
01-07-2013, 20:10
śliczny :-) co to za kolor i jakie wykończenie ?

Kolor taki jak nasza podloga dobierany na podstawie próbki, olej :)
Cholernie ciezki ale śliczny :)

ivy17
01-07-2013, 20:17
Kolor taki jak nasza podloga dobierany na podstawie próbki, olej :)
Cholernie ciezki ale śliczny :)

śliczny, a jakie drewno ?

Beata Weronika
01-07-2013, 20:19
Dąb

bami
01-07-2013, 20:37
Piękny stół Beata, czy możesz polecić wykonawcę?

Beata Weronika
01-07-2013, 20:42
Tak :) To forumowa Hazel :)

ivy17
01-07-2013, 20:50
bede miala taki sam stol za jakis czas...tylko rozkladany :-)

Beata Weronika
01-07-2013, 21:24
A jakie krzesła do niego planujesz? I lampy?

ivy17
02-07-2013, 07:03
A jakie krzesła do niego planujesz? I lampy?

krzesła ..jeszcze nie wiem :cool: Lamp właśnie szukam, ja będę mieć rozkładany i szukam dwóch dużych, może na wysięgnikach...sama jeszcze nie wiem :bash:

Barbara74
02-07-2013, 08:14
Basieńka, granitu i tak nie mogą Ci położyć na sam klej. Muszą być bolce i to mocne.

Ale po prostu zadzwoń i odpytaj.
To nikt mi otym nie mówił,a robiłąm już wycenę u 3 wykonawców.

Barbara74
02-07-2013, 08:17
Beata piękne masz drzwi wejściowe,piękniebędzie u Ciebie w wiatrołapie.Ja żałuję,że nie mam wiatrołąpu :(
A stół piękny dąb bielony,ja kiedyś o takim myśłałąm ,ale teraz wydaje mi się dla mojej jadalni za ciężki,U Ciebie w Twoich przestrzeniach będzie pięknie wyglądał .

ivy17
02-07-2013, 08:41
A stół piękny dąb bielony,ja kiedyś o takim myśłałąm ,ale teraz wydaje mi się dla mojej jadalni za ciężki,U Ciebie w Twoich przestrzeniach będzie pięknie wyglądał .

a o jakim Basiu myślisz stole?

mariomili
02-07-2013, 10:04
Hello,:wiggle:

Ale masz super drzwi wejsciowe:eek:

Stol tez mi sie podoba, bedzie pasowal do mebli kuchennych, jakie planujesz krzesla. Jak postepy w lazience?

Beata Weronika
02-07-2013, 10:25
Hello,:wiggle:

Ale masz super drzwi wejsciowe:eek:

Stol tez mi sie podoba, bedzie pasowal do mebli kuchennych, jakie planujesz krzesla. Jak postepy w lazience?

Drzwi no nie wyobrażam sobie innych :)
Eamsy biale będą, jak u wszystkich :)
Łazienka - maluje się i szyba będzie zamawiana + lustro ale szafki nadal nie mamy. Dalam do wyceny..
Na westwing sa literki bath - trochę oklepane ale pasowalyby mi nad wanne, jakos tak trochę smutno się w niej zrobilo ale jak będzie cala zrobiona to będzie ok chyba.

mariomili
02-07-2013, 12:34
Eamsy to bedzie dobry wybor, bo u kazdego kto je ma ladnie sie prezentuja. Ja tez ma je na liscie, albo Pantony zakochana jestem w Softshell ale ta cena:bash:

Beata Weronika
02-07-2013, 12:41
198566
Zródlo: http://www.light-house.pl/pl/lampy-wiszace/1895-lampa-wiszaca-mirage-1-azzardo.html

Super strona
http://www.quadre.pl/nowoczesne-oswietlenie-sufitowe,c12.html

Barbara74
04-07-2013, 11:30
a o jakim Basiu myślisz stole?
no właśnie nie wiem :(

Barbara74
04-07-2013, 11:33
Beata będziesz mieć lustro dochodzące do blatu szafki? montujesz je przed szfką?

Beata Weronika
06-07-2013, 05:37
Beata będziesz mieć lustro dochodzące do blatu szafki? montujesz je przed szfką?

Hej Basiu, nie, lustro nie dochodzi do blatu szafki. Jest jeszcze dekor i dopiero lustro. A kiedy będziemy je wieszać to nie wiem jeszcze.

Beata Weronika
09-07-2013, 15:05
Jeden wazny komunikat
NIE KUPUJCIE NICZEGO FIRMY WHIRLPOOL!
Nie sadzilam ze w dzisiejszych cywilizowanych jakby nie było czasach jest mozliwa taka obsluga klienta.
Dostalismy uszkodzony piekarnik, zglosilismy do Whirpoola i zaczelo sie...napierw czekalismy na serwisanta...jak juz dojechal po cudownych dwoch tygodniach to nie slyszal ze brzeczy...jak juz uslyszal to go wyciagnal z slupka i oznajmil ze trzeba czekac...na czesc ktora jest na Cyprze. Po dwoch tygodniach zadzwonil maz czy juz ktos rowerem z tego Cypru z nasza czescia przyjechal moze? Nie, jeszcze nie i ze PRZECIEZ maja miesiac to po co dzwonimy po dwoch tygodniach??
Po miesiacu dzwonimy co sie dzieje z czescia. Nie ma. I nie bedzie.
Sprawe oddaja do reklamacji ktora bedzie przez nastepny miesiac zastanawiac sie co zrobic z tym fantem. A co mozna zrobic powiedzcie mi??? Chyba dostarczyc NOWY piekarnik??? Ale wg przepisow maja miesiac na zastanowienie sie. Minely dwa tygodnie i dzwonie i pytam czy juz tam kto sie zastanowil moze?? I ze przepraszam bardzo ale od 1,5 miesiaca nie mam w czym piec ! Odpowiedzieli na pismie ze za tydzien bedziemy miec nowy piekarnik jesli taki maja a jak nie to podobny....Bozzzz, nasz to najnowszy model wiec po co mi znow cisnienie podnosza???
I dzis dzwoni Pan ze on za 15 min bedzie...ale jak gdzie, przeciez ja tam nie mieszkam?! Nie mozna wczesniej bylo zadzwonic? Nie, a jak sie nie podoba to on wcale moze nie jechac!!
To jest wlasnie Polska ...
Nigdy wiecej Whirpoola!!!!!!!!!!!!

lucka6
09-07-2013, 20:48
Też mam podobne odczucia z Kludi :(
Może nie aż tak ektremalne, ale też poczułam jaką wielką łaskę mi zrobili że dosłali niepasujący drążek do zestawu prysznicowego. Dosłali też węża którego nie było, nie omieszkając nam powiedzieć że robią to tylko ze względu na dobrą współpracę z dystrybutorem, bo przecież nie z klientem....

mariomili
11-07-2013, 19:30
Beata, co tam nowgo??? Jak tam lazienka, strasznie jestem jej ciekawa:rolleyes:
Jak Ty sie czujesz?

julianna16
13-07-2013, 18:58
Beato masz cudowne, niesamowite drzwi. Dzisiaj zrobiłabym właśnie takie (ale zamawiałam 4 lata temu na chybcika). Okropne to co piszesz w sprawie piekarnika. Mam nadzieję, że jednak Pan łaskawie pojawił się u Was i sprawa jest na dobrej drodze.
Stół piękny :wiggle:

Beata Weronika
13-07-2013, 20:22
Tak, mamy nowy piekarnik ale maz wystawil go na allegro. Ma przedluzona gwarancje o 6 miesięcy, wynegocjowaliśmy wiec może ktoś go kupi.

Lazienka mala prawie skonczona :) brakuje luster i oświetlenia ale bardzo mi się podoba już teraz :)200516200517200518

Beata Weronika
13-07-2013, 20:23
Beata, co tam nowgo??? Jak tam lazienka, strasznie jestem jej ciekawa:rolleyes:
Jak Ty sie czujesz?

Czuje się w miare ok. Dziekuje :)
Boje się tylko co to będzie za jakiś czas, jak będę mieć dwojke maluszkow w domu ...

ivy17
13-07-2013, 20:31
bardzo mi się podoba już teraz :)
http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=200516&d=1373743274

jest super , chyba mam pomysl juz na wc'cik :rolleyes:

pestka56
13-07-2013, 20:34
Beata, wyszło w wuceciku PRZEPIĘKNIE :)

bami
13-07-2013, 20:42
Beata, łazienka prześliczna!!!
czy blat i półkę robił Ci ten sam wykonawca, który kładł drewno na podłogę i ściany? Czy możesz go polecić?

Beata Weronika
13-07-2013, 20:45
TAK oczywiście mogę polecić :) Kladl sam podloge, sciane, robil polke, zamontowal geberit i umywalke to mój wlasny ukochany i bardzo zdolny MAZ :)

bami
13-07-2013, 20:49
TAK oczywiście mogę polecić :) Kladl sam podloge, sciane, robil polke, zamontowal geberit i umywalke to mój wlasny ukochany i bardzo zdolny MAZ :)

:jawdrop::jawdrop:
Mowę mi odjęło... Tyle w temacie.
Jakim olejem potraktowaliście drewno?

ivy17
13-07-2013, 20:51
TAK oczywiście mogę polecić :) Kladl sam podloge, sciane, robil polke, zamontowal geberit i umywalke to mój wlasny ukochany i bardzo zdolny MAZ :)

gratulacje dla męża :)
a mąż podzieli się wiedza...jak montował ta ścianę z drewna ?

Beata Weronika
13-07-2013, 20:58
Stelaz + zabudowa k-g + klej
Drewno to teak a jaki olej to spytam meza.

lucka6
13-07-2013, 21:01
Beata, łazienka wyszła przecudna :yes:

Gratuluję zdolnego męża :)

Barbara74
14-07-2013, 08:41
Beata piękna łązienka,fajnie ,że idziecie do przodu,pogratuluj mu.Z takim mężem nie zginiesz!Czy wy macie te cegiełki białe?jaką dawaliście fugę?czy wasze cegiełki to coś podobnego do moich czyli grube na 1,5 cm?Mnie w moim białym wc na dole brakuje fug ,ale zastanawiam się własnie jaką dać.Zdradź dokładniej montaż blatu pod umywalką

mariomili
14-07-2013, 15:19
Super wyszła łazienka !! Jak wysoko masz zamontowana wylewke??

Beata Weronika
14-07-2013, 19:20
Olej na podłodze w wc Maximus Lios Bioil kolor natura.

Basiu, przecież Twoje wc było dla mnie inspiracja!! Tak samo jak drzwi i kolor niebieski :)
Cegiełki to tak naprawdę jest polowka cegły tak zwane płytki kupowane w klinkierbudzie najtańsze jakie były i sama je pomalowałam na RAL 9010. Fuga tak gdzies z pol cm ma.

Wylewka - stanelam przy scianie i powiedziałam tu chce mieć :) I maz tak zrobil. Nie chciałam za wysoko bo umywalka miska a ja będę pewnie myc w niej stopki brudne moich dzieci :) Na dole nie mam prysznica wiec będę często korzystać z umywalki, musi być wygodnie.

Dzis maz montowal garderobę a ja myłam okna :) Gorne umyte prawie i dolne największe z jednej strony. Nawet specjalnie nie jestem wykonczona. Wykladzina w garderobie wyszla super :)

A jeszcze montaż polek w wc - sa tam pręty zbrojeniowe :) po dwa na polke zamocowane ja kotwe chemiczna cokolwiek to znaczy, maz mi dyktuje :)
Polki wygladaja mega profesjonalnie, stolarz policzyłby za to cudo pewnie kilka stow :)

ivy17
14-07-2013, 19:33
Beata super wyląda...to co Wam jeszcze zostało?

fotki :popcorn::popcorn:

Beata Weronika
14-07-2013, 20:50
Beata super wyląda...to co Wam jeszcze zostało?

fotki :popcorn::popcorn:

Beata super wygląda :) O dzięki :)
Co nam zostało - drugie malowanie na kolor, szafy w przedpokoju, siedzisko w wiatrołapie, kanapy, biblioteka, oświetlenie, krzesła, krzesła do kuchni, lustra, a na gorze - szafka do łazienki, malowanie drugi raz, tapetowanie i polozenie wykładziny w sypialni :)
Także troszkę jeszcze się zejdzie :)

ivy17
14-07-2013, 21:08
Beata super wygląda :) O dzięki :)
Co nam zostało - drugie malowanie na kolor, szafy w przedpokoju, siedzisko w wiatrołapie, kanapy, biblioteka, oświetlenie, krzesła, krzesła do kuchni, lustra, a na gorze - szafka do łazienki, malowanie drugi raz, tapetowanie i polozenie wykładziny w sypialni :)
Także troszkę jeszcze się zejdzie :)

szczęśliwie to już końcówka wykończeniowki :):) jakieś plany na przeprowadzkę ?

Barbara74
14-07-2013, 23:06
Beata a jaką tam dałas fugę białą,chodzi mi czy zwykłą jak do kafli czy jakąs gruboziarnistą?
A co do tych prętów to są to kikuty proste wystające ze ściany?

Beata Weronika
15-07-2013, 02:08
Beata a jaką tam dałas fugę białą,chodzi mi czy zwykłą jak do kafli czy jakąs gruboziarnistą?
A co do tych prętów to są to kikuty proste wystające ze ściany?

Fuga tez z klinkierbudu najtansza jaka była i ja pomalowałam razem z ceglami na bialo. A czy grubozniarnista - kupiłam po prostu fuge do cegly.
Tak, proste kikuty wystające ze sciany.

julianna16
15-07-2013, 08:20
Beato,
Pięknie wyszło - cieszę się, bo "nasza" umywalka i bateria wygląda super :D
Duże ukłony przed pracą Twojego M. Czekam z niecierpliwością na kolejne zdjęcia z Twojego domku :).

Basiu, wygląda na to, że kotwa chemiczna będzie rozwiązaniem Twojego problemu :).

Beata Weronika
16-07-2013, 08:28
Ewo, umywalka i bateria rzeczywiście sa super. Ale wc! Jest extra i taki sam kupie na gore chyba bo jest mega wygodny :)
Dzis konczy się garderoba wiec przewoze ubrania! Poki mogę jeszcze dzialac to chce zrobić jak najwięcej.

Beata Weronika
16-07-2013, 08:35
A teraz problem.
Kolory na dol już wybrane i raz pomalowane, w tym tygodniu na gotowo maz będzie konczyl.
Ale mam duzy problem z gora. NIe potrafie wybrać koloru do sypialni i pokoju synka. Wybieram i to sa zle wybory. Wiec stoje w miejscu.
Do pokoju malucha wybrałam taka tapete 200957 na jedna sciane ta gdzie będzie stać lozko.
A na druga sciane wybrałam taki kolor 200958 ale on się nie nadaje. Taki pościelowy jest.
I teraz chce granat na sciane która tak naprawdę i tak będzie przyslonieta dwoma szafami i regalem na książki ale ten regal nie jest pelen z tylu tylko będzie przez niego przebijać kolor sciany.
Tylko czy to będzie pasować? I jaki ten granat?
Generalnie oszaleć można z kolorami. Ktoras już probka się nie nadaje :(

ivy17
16-07-2013, 08:59
A
I jaki ten granat?
Generalnie oszaleć można z kolorami. Ktoras już probka się nie nadaje :(

może ten Flugger S7010-R90B
odpowiednik chyba Benjamin moore hale navy nrHC-154
ma w łazience admete (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190830-Jak-po%C5%82%C4%85czy%C4%87-klasyk%C4%99-z-nowoczesno%C5%9Bci%C4%85/page474)
http://i1.fmix.pl/fmi482/3b309f63000dd26c5131f3e0
http://i2.fmix.pl/fmi2330/55adbfb3002909b251371a74

ivy17
16-07-2013, 13:50
Ale wc! Jest extra i taki sam kupie na gore chyba bo jest mega wygodny :)


a jaki wc'cik tam masz?

Beata Weronika
16-07-2013, 14:14
a jaki wc'cik tam masz?

Subway 2.0 z deska samo opuszczająca sie

anitka89
16-07-2013, 20:15
Beatko wpadnij do mnie tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?205841-100-pomys%C5%82%C3%B3w-na-minut%C4%99-na-przebudowe-domu-%29/page57 Kochana Pesteczk robiła mi niedawno porównania różnych odcieni granatu bo tez miałam to co ty i już fiksowalam:rolleyes:
jesli chodzi o ten 7010-R90B to w takim standardowym wzorniku NCS ja nie moge go znaleść możliwe że fluger misza z palety INC?

Beata Weronika
17-07-2013, 08:27
może ten Flugger S7010-R90B
odpowiednik chyba Benjamin moore hale navy nrHC-154
ma w łazience admete (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190830-Jak-po%C5%82%C4%85czy%C4%87-klasyk%C4%99-z-nowoczesno%C5%9Bci%C4%85/page474)
http://i1.fmix.pl/fmi482/3b309f63000dd26c5131f3e0
http://i2.fmix.pl/fmi2330/55adbfb3002909b251371a74

Ivy, ten jest piękny ale wpada w szarość. A ten jest bardziej zywy i chyba będzie lepszy S7020-R90B

Beata Weronika
17-07-2013, 08:27
Anitko, tak bylam u Ciebie już dawno, sliczne te granaty racja :)

pestka56
17-07-2013, 12:23
może ten Flugger S7010-R90B
odpowiednik chyba Benjamin moore hale navy nrHC-154
ma w łazience admete (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?190830-Jak-po%C5%82%C4%85czy%C4%87-klasyk%C4%99-z-nowoczesno%C5%9Bci%C4%85/page474)
http://i1.fmix.pl/fmi482/3b309f63000dd26c5131f3e0
http://i2.fmix.pl/fmi2330/55adbfb3002909b251371a74

Dziewczyny, oba granaty sa PRZEPIĘKNE, choć ja wolę ten ciemniejszy.

Beata Weronika
18-07-2013, 12:08
Garderoba się robi :)201330201331201332

pestka56
18-07-2013, 12:37
Widzę, że udało się z drzwiami przesuwnymi. :) Lustro olbrzymie daj na ścianie naprzeciw wejścia :yes:

Beata Weronika
19-07-2013, 08:37
Widzę, że udało się z drzwiami przesuwnymi. :) Lustro olbrzymie daj na ścianie naprzeciw wejścia :yes:

Tak udało się zamontować system przesuwny ale..te fronty sa liche, w sensie ze cieniutkie i polaczone po dwa na szafe nie wydaja się stabilne. Ale wizualnie wyszlo tak jak chciałam. Zobaczymy jak będzie się je uzytkowac.
Musze komode dokupić i garderobę mamy gotowa :)
Teraz pokoj synka na tapecie. W weekend jedziemy po meble. Malowanie, mycie podłogi i maly może mieszkac...teoretycznie bo nie mamy wszystkich barierek

mariomili
21-07-2013, 15:23
Fajna ta Twoja garderoba :)

julianna16
21-07-2013, 16:33
Beato,
Znalazłam inspirację, z ładnymi lampami, które skojarzyły mi się z Tobą :). Są takie jakie Ci się podobają, a jednocześnie subtelne. Niestety nie znam ich nazwy, ale może uda Ci się znaleźć coś podobnego :).
http://4.bp.blogspot.com/-KGNZh2_7uIA/UQKvG9UnFSI/AAAAAAAALew/UpP59HzjQhg/s640/140806209557885_0kR6Boeu_c.jpg
Źródło (http://andeelayne.blogspot.com/2013_01_25_archive.html)

Garderoba zapowiada się pięknie :yes:

Beata Weronika
22-07-2013, 06:02
Beato,
Znalazłam inspirację, z ładnymi lampami, które skojarzyły mi się z Tobą :). Są takie jakie Ci się podobają, a jednocześnie subtelne. Niestety nie znam ich nazwy, ale może uda Ci się znaleźć coś podobnego :).
http://4.bp.blogspot.com/-KGNZh2_7uIA/UQKvG9UnFSI/AAAAAAAALew/UpP59HzjQhg/s640/140806209557885_0kR6Boeu_c.jpg
Źródło (http://andeelayne.blogspot.com/2013_01_25_archive.html)

Garderoba zapowiada się pięknie :yes:

Ewo! Ten blog i zdjęcia na nim! Nastepne zdjecie na blogu z lampami w kuchni! Ale skad je wziąć? Takie lampy?
Kurde, extra by u nas wygladaly...

Beata Weronika
22-07-2013, 06:02
http://andeelayne.blogspot.com/2013_01_25_archive.html
Fajna ta Twoja garderoba :)

Tez jestem zadowolona :) Wreszcie będę miała kazda spódnicę powieszona na wieszaku :)

pestka56
22-07-2013, 09:38
Bardzo ładne lampy, pasowałyby:)
202007
Allen and Roth (8-1/8-in Polished Nickel Mini Pendant Light)

Jest np. na ebay za 40 $
http://www.ebay.com/itm/allen-roth-Polished-Nickel-Mini-Pendant-Light-with-Shade-0351053-/111123432667

Beata Weronika
22-07-2013, 10:41
No! Cudna jest! Kurde nigdy nic nie kupowałam na Ebayu. Tej lampy nie wysla do Polski :(
Pestko wlasnie wrocilam ze spaceru i caly czas myslalam o tych lampach szklanych kulach które Ty "widzialas" nad naszym barkiem :) I stwierdziłam ze masz racje, ze musi być cos lekkiego...
Przyszla lampa z westwing - idzie do małego wc, jest super!

ivy17
22-07-2013, 10:44
Beata pokaz nam co tam nowego u Ciebie ?

Czy ty montowałas już "tuby" na suficie gdzies u siebie ?? zastanwaim sie jak je zrozmieścić na korytarzu ...

pestka56
22-07-2013, 12:42
Beata wchodź dziś na Westwing, zerkałam i są różne fajne lampy. No, ale wiesz jak u nich z ceną.

Beata Weronika
22-07-2013, 12:53
Beata wchodź dziś na Westwing, zerkałam i są różne fajne lampy. No, ale wiesz jak u nich z ceną.

Tak, Pesteczko wezme lampe do małego pokoju taka z królikiem jednym zółtym. Cala żolta już wyprzedana :(
Pokoj ma być granatowy i dodatki zolte. Chcialam taki fotel 202017 ale nie ma zoltego pokrycia :(
Jedyny zolty to taki w IKEA 202018 fajny ale do karmienia to niewygodny i drogi :(

pestka56
22-07-2013, 12:54
Znalazłam tę lampę na innych stronach też. Oczywiście zagranicznych

http://www.lowes.com/pd_351053-1811-CPM150LPN_0__?productId=3367510

A tu jest podobna
http://www.bellacor.com/productdetail/quoizel-er1508is-emery-imperial-silver-mini-pendant-483661.htm

Beata Weronika
22-07-2013, 12:54
Beata pokaz nam co tam nowego u Ciebie ?

Czy ty montowałas już "tuby" na suficie gdzies u siebie ?? zastanwaim sie jak je zrozmieścić na korytarzu ...

Tub jeszcze nie mam ale będą po 3 szt na korytarzu.
Z nowości to malowanie, malowanie, malowanie, jutro maja lustra przyjechać :)

pestka56
22-07-2013, 12:55
Tak, Pesteczko wezme lampe do małego pokoju taka z królikiem jednym zółtym. Cala żolta już wyprzedana :(
Pokoj ma być granatowy i dodatki zolte. Chcialam taki fotel 202017 ale nie ma zoltego pokrycia :(
Jedyny zolty to taki w IKEA 202018 fajny ale do karmienia to niewygodny i drogi :(

Pokrycia na fotele IKEA robi http://www.dekoria.pl/offer/group/38/pokrowce-na-sofy-i-krzesla-IKEA U nich możesz sobie wybrać tkaninę

Beata Weronika
22-07-2013, 13:43
Pestko tak wiem ale tez nie maja takiego zywego zoltego, poza tym pokrycie kosztuje prawie tyle samo co fotel :(

Beata Weronika
23-07-2013, 16:39
Kolor w holu :)202180
Basiu, cos Ci to przypomina? :)

Barbara74
24-07-2013, 05:54
Beata nie dozuj zdjęć ,daj więcej pochwal się,
no i powiedz czy Wam się kolor też podoba?
pokaż kuchnię skończona?

Beata Weronika
24-07-2013, 22:57
Beata nie dozuj zdjęć ,daj więcej pochwal się,
no i powiedz czy Wam się kolor też podoba?
pokaż kuchnię skończona?

Basia, kolor mi się podoba :) Mam go w obu holach ale po jednej stronie. Po drugiej jest szary. I mam go tez na jednej scianie w jadalni.
Mezowi tez się podoba wiec super!

Mamy tez pomalowany pokoj synka. Na wściekły granat i to jest jedna sciana a druga pasy również w kolorze wściekłego granatu. Zdjecia może w weekend wkleję.
Kuchnia - nie jest poolejowana deska nad oknem. Wciąż ten fornir mi nie pasuje :( Poki z podłogi nie jest zdjęta folia nie widać wnętrz. A folia nie może być zdjęta póki nie przyjadą panowie wyregulować okien.
Zostal mi jeden kolor - sypialnia...i tu mam zagwozdke, wybrałam jeden ale pomalowana sciana próbka wyszla niedobrze. Musze cos innego wybrać.

Beata Weronika
27-07-2013, 19:22
Dzis trochę zdjęć. Na początek sciana z kominkiem. Wyszla ok wg mnie. Nie widać podłogi jeszcze a jak już zdejmiemy kartony to będę się zastanawiać w jakim kolorze dac kanapy. Mialy być dwie granatowa i szara ale chyba będą obie w jednym kolorze203030203031203032
Sciana na drewno tez uważam bardzo fajnie wyszla :)

Beata Weronika
27-07-2013, 19:25
Jadalnia i kolor w holu na górze203033203034
Pojecia nie mam jakie dac lampy nad stol.
Szarosci w salonie 203035
I szarości w holu203036

Beata Weronika
27-07-2013, 19:43
203038203039A to pokoj synka i nie wiem co dalej...jak go skonczyc203037

bami
27-07-2013, 20:03
Beata,
fajny kolor u malucha. Konkret :)
Wydaje mi się, ze przy takiej bazie (te ściany plus przepiękna podłoga), prawie wszystko się obroni.

Beata Weronika
27-07-2013, 20:21
Beata,
fajny kolor u malucha. Konkret :)
Wydaje mi się, ze przy takiej bazie (te ściany plus przepiękna podłoga), prawie wszystko się obroni.

Bami, chciałam dac zółta roletę, zółty zyrandol meble Besta z IKEA + łózko i może szary slon na scianie?
Ale przeglądam zdjęcia i może zrobić mu ten pokoj marynistyczny calkiem. To wtedy mniej zoltego a więcej bordo i znow niebieski i granat. Sama nie wiem. Zolta ciezka roleta mi pasuje do tego pokoju bardzo.
I fotel nie wiem który czy ten czy ten 203050203051
Zolty chyba za bardzo nowoczesny.

bami
27-07-2013, 21:03
Bami, chciałam dac zółta roletę, zółty zyrandol meble Besta z IKEA + łózko i może szary slon na scianie?
Ale przeglądam zdjęcia i może zrobić mu ten pokoj marynistyczny calkiem. To wtedy mniej zoltego a więcej bordo i znow niebieski i granat. Sama nie wiem. Zolta ciezka roleta mi pasuje do tego pokoju bardzo.
I fotel nie wiem który czy ten czy ten 203050203051
Zolty chyba za bardzo nowoczesny.

Wybralabym pierwszy.
połączenie granatu i żółtego jest na pewno bardzo widowiskowe, ale na codzień dla dziecka - moze być męczące

lucka6
27-07-2013, 21:25
Beata, super Wam wyszły te kolory, pokój synka zapowiada się bardzo fajnie.
A ja mam pytanie - po co mu fotel? Może lepiej jakąś pufę -worek sako, np coś takiego?


http://pufoteka.pl/11-62-thickbox/pufa-sako-xl.jpg

Beata Weronika
29-07-2013, 06:36
Beata, super Wam wyszły te kolory, pokój synka zapowiada się bardzo fajnie.
A ja mam pytanie - po co mu fotel? Może lepiej jakąś pufę -worek sako, np coś takiego?


http://pufoteka.pl/11-62-thickbox/pufa-sako-xl.jpg

Luca, ten fotel to wlasciwie dla mnie :) Przez jakiś czas z małym mieszkac będzie jego siostra wiec musze mieć na czyms usciasc na nocne karmienie :)

onoa
29-07-2013, 11:12
Granatowy kolor u synka mnie również baaardzo się podoba i też byłabym za żółtymi dodatkami :) . Zaglądam często i dużo fajnych rzeczy się dzieje :)

pestka56
29-07-2013, 12:19
Beata, ja wrócę jeszcze do tej deski nad oknem w kuchni. Pamiętasz jak to maglowałyśmy - co tam zrobić? Ty nadal nie jesteś zadowolona, prawda?
Patrz co dziś znalazłam:
203296 203297
Wąska szafka z drzwiami uchylanymi do góry - bardzo mi się to podoba :yes:

Beata Weronika
29-07-2013, 13:09
Granatowy kolor u synka mnie również baaardzo się podoba i też byłabym za żółtymi dodatkami :) . Zaglądam często i dużo fajnych rzeczy się dzieje :)

O! Witam! A myslalam ze oprócz 4 osob które mnie odwiedzają nikt więcej nie czyta tego dziennika :)

ivy17
29-07-2013, 13:20
O! Witam! A myslalam ze oprócz 4 osob które mnie odwiedzają nikt więcej nie czyta tego dziennika :)

Zapewniam cię ze czyta sporo osób :cool:

Beata Weronika
29-07-2013, 13:40
Beata, ja wrócę jeszcze do tej deski nad oknem w kuchni. Pamiętasz jak to maglowałyśmy - co tam zrobić? Ty nadal nie jesteś zadowolona, prawda?
Patrz co dziś znalazłam:
203296 203297
Wąska szafka z drzwiami uchylanymi do góry - bardzo mi się to podoba :yes:

Pestko a wiesz ze pomalowałam ta półke na kolor okna i postawiłam pierwsze kubki i wygląda teraz jak w barze za ladą i mi się nawet podoba.
Teraz szukam jakiś fajnych kolorowych mis to będzie na półce kolorowo.

Beata Weronika
29-07-2013, 14:01
Zapewniam cię ze czyta sporo osób :cool:

No wiem, Ty, Pestka, Bami i Lucka i czasem Basia :)

Sharlotka
29-07-2013, 14:27
a ja?????:P
normalnie się oburzyłam!!!!:)

ivy17
29-07-2013, 14:54
a ja?????:P
normalnie się oburzyłam!!!!:)

dawno Cię nie było :-)

Sharlotka
29-07-2013, 14:58
Bo w szale łazienkowym jestem:) - wykonawca wchodzi za 10 dni !!!! - więc wybory i zakupy:)

Beata Weronika
29-07-2013, 15:00
No tak :) Sharlotka jeszcze ale wklejam zdjęcia i zero komentarza. Czyli ze co brzydko jest?

pestka56
29-07-2013, 16:38
Dostało Ci się Beatko od Sharlotki :wiggle:

Beata, a może ładne kolorowe szkło? Ja z Egiptu naprzywoziłam sobie kobaltowych szkiełek. Podobne można kupić w PL w orientalnych sklepach.

bami
29-07-2013, 16:53
No wiem, Ty, Pestka, Bami i Lucka i czasem Basia :)

uff... Więc nie tylko ja mam wrażenie, ze pisze do siebie, albo do Lucka i do siebie :)

bami
29-07-2013, 16:57
No tak :) Sharlotka jeszcze ale wklejam zdjęcia i zero komentarza. Czyli ze co brzydko jest?

Beata, cofnij się kilka stron i zobacz, co się działo, jak pokazałaś łazieneczkę z teakiem :)

GUMISIOWA
29-07-2013, 17:27
NIE CZTERY :mad:ja tez podgladam:D:D:D:D:D:D:hug:
JEST OBLEDNIE!!!!

amglad1
29-07-2013, 17:42
NIE CZTERY :mad:ja tez podgladam:D:D:D:D:D:D:hug:
JEST OBLEDNIE!!!!

i ja też:):D:yes:

Sharlotka
29-07-2013, 19:01
Kurczę, nie piszę, bo mało mnie strasznie na fm.

ALE.
Dziewczyno, Twoja kuchnia jest jedną z najpiękniejszych, jakie kiedykolwiek widziałam - a widziałam dużo różnych i okropnie wybredna jestem::D
Fantastyczne schody.
Nietuzinkowe połączenia kolorów i struktur.
Klimat domu - to się czuje, mimo, że jeszcze nie mieszkacie.

mariomili
29-07-2013, 19:21
Ja tez zagladam :P

lucka6
29-07-2013, 21:36
Mi tez się wydaje że czasami do siebie albo tylko do Bami piszę :)
a tutaj regularnie zaglądam i uważam że Beata zrzędzi czasem a ma już teraz cudowny i prawie całkowicie wykończony dom :D

Moorela
29-07-2013, 21:37
Beata, "nie pal głupa", bo tu dużo ludzi zagląda. Ja np. jestem u Ciebie na bieżąco. Nie odzywam się, bo wydaje mi się, że nie mam za wiele do powiedzenia w Twoim temacie. Z pokojem młodego nie pomogę bo mam dwie córki ;)

anitka89
29-07-2013, 22:00
Kochana, ja tez Cę regularnie odwiedzam ale nic sie nie odzywam bo to raczej ja podpatruje od Ciebie a nie czuje sie godna doradzac;)
kolorki wyszły cudne! Na jaki granat wkońcu sie zdecydowalaś? możesz podac numer? piękny stół i wogóle Twój domek bedzie miał klimat. moze pokazesz kuchnie jak ją uzazasz?
aha a listwy przypodłgowe jkie robisz?

bami
29-07-2013, 22:02
Mi tez się wydaje że czasami do siebie albo tylko do Bami piszę :)
a tutaj regularnie zaglądam i uważam że Beata zrzędzi czasem a ma już teraz cudowny i prawie całkowicie wykończony dom :D

...w dodatku naprawdę piękny, wg mnie absolutna "forumowa" czołówka :)

Beata, a ja tak z innej beczki: jesteś pewna, ze chcesz umieścić dzieci od początku w jednym pokoju? Z moich doświadczeń wynika, ze noworodka lepiej mieć w swojej sypialni...z rożnych względów, w tym bezpieczeństwa

Moorela
29-07-2013, 22:31
Ja też odradzam wspólne trzymanie dzieciaków, u nas się wzajemnie wybudzają i latamy co chwila do obu. Względy bezpieczeństwa to inna inszość, też bym wzięła malucha do sypialni.

Beata Weronika
29-07-2013, 23:11
Ok :) to widzę że jednak jest odzew :)
Z tą czołówka to bez przesady. Pamietam dziennik Annuli05 - cale forum murator do niej pisało a u mnie bardzo skromnie jednak...

Bami, jasne, córeczka będzie z nami przez pewnie nie krócej niż 6 miesięcy do roku wiec w naszej sypialni tez będzie fotel. Ale u małego tez cos musi być. On niestety budzi się w nocy raz albo dwa na mleko, dostaje butelkę i sam opróżnia ale czasem żąda żeby mu potowarzyszyć. Więc trzeba na czyms usiasc...

Jeśli chodzi o kolor w pokoju malucha to 7020-R80B. Pierwsze wrazenie - masakra - wściekły granat jak tusz z długopisu. Malowane było 4 razy bo zacieki były.

Ja marudzę ? O kurde to nie powiem Wam o moich przemyśleniach z ostatnich dni bo już w ogole nie pozbede się tego przydomka marudy.

Dzis zrobiliśmy zakupy w IKEA do pokoj małego. Kupilismy łózko (nie wiem czy niespełna 1,5 roczne dziecko będzie się w nim komfortowo czuło) i szafy BESTA.
W IKEA nie ma zółtych dodatkow! Ani dywaniku zółtego nie uświadczysz, ani lamp ani pudełek na zabawki ani materiału na zasłony czy tam rolety :( :(

Beata Weronika
29-07-2013, 23:15
A jeśli o listwy chodzi to 10 cm wysokie i najprostsze jakie sa i nie zaokrąglone. Nie pasuja u nas inne.

Beata Weronika
29-07-2013, 23:16
Beata, "nie pal głupa", bo tu dużo ludzi zagląda. Ja np. jestem u Ciebie na bieżąco. Nie odzywam się, bo wydaje mi się, że nie mam za wiele do powiedzenia w Twoim temacie. Z pokojem młodego nie pomogę bo mam dwie córki ;)

Tez będę miała jedna :) No chyba ze się lekarz pomylil :)

Barbara74
30-07-2013, 08:59
Beata ja jestem nad morzem i zajrzałam :)

fioletowafiolka
30-07-2013, 11:51
Mam nadzieję, że trafiłam w proporcje. Te lampy Ele Ricò nie są wielkie. Poza tym błyszczą bardzo, więc sprawiają wrażenie lekkich. No, i robią je w kilku rozmiarach. Były czas jakiś temu na Westwing. Stąd je mam, więc jakbyś się zdecydowała, to myślę, że możesz się z nimi dogadać, wznowią sprzedaż.

196525 196526

Były na Westwing takie
Ele Ricò – Armo, Ø 41 cm196527
Ele Ricò – Durante, Ø 46 cm196529
Ele Ricò – Calogero, Ø 16,5 cm196528

Dziewczynki drogie, powiedzcie mi jak Wy robicie takie wizualizacje ? Ja mam w głowie kilka dylematów wnętrzarskich a moja wyobraźnia już nie wyrabia - mam photoshopa ale :wtf: może jest coś prostszego, błagam o pomoc :)

pestka56
30-07-2013, 12:39
Fioleczko, ja w photoshopie robię wizualki. Ale jest programik, który kiedyś podrzuciłam Juliannie i ona robi w nim fajne obrazki.
No, qrczę gdzieś mi zakładka wsiąkła. Wpadłam na momencik, bo koszę na tempo. Deszczem straszy. Jak przyjdę odpocząć, poszukam, albo luknij do Julianny

fioletowafiolka
30-07-2013, 13:06
Pesteczko, dziękuję Ci serdecznie - będę patrzeć u Julianny, a Ty koś szybko żeby Cię deszcz nie złapał :)

ivy17
30-07-2013, 13:14
Pesteczko, dziękuję Ci serdecznie - będę patrzeć u Julianny, a Ty koś szybko żeby Cię deszcz nie złapał :)

Julianna robiła chyba w Mydeco (http://mydeco.roomstyler.com/)

fioletowafiolka
30-07-2013, 13:18
O dzięki wielkie, ja "szperając" w wątku julianny znalazłam tylko program paradyża ale zerkam na ten mydeco :) dzięki wielkie :)

Beata Weronika
30-07-2013, 13:53
A może takie lampy nad blat w kuchni? Zna je ktoś? 203463
http://www.lumenpro.pl/lampy-inspirowane/61542-lampa-wiszaca-inspirowana-projektem-heavy-dla-benjamin-hubert.html

pestka56
30-07-2013, 15:00
O dzięki wielkie, ja "szperając" w wątku julianny znalazłam tylko program paradyża ale zerkam na ten mydeco :) dzięki wielkie :)

Ivy, okazała sie być niezastąpiona.
Żeby w pełni korzystać z MyDeco trzeba się zarejestrować. Wtedy po zaprojektowaniu będziesz mogła włączyć rendering i uzyskać pełen projekt 3D.

To fajny program, tym bardziej, że jest olbrzymia ilość elementów i mebli, które sa dostępne także w PL.

pestka56
30-07-2013, 15:02
A może takie lampy nad blat w kuchni? Zna je ktoś? 203463
http://www.lumenpro.pl/lampy-inspirowane/61542-lampa-wiszaca-inspirowana-projektem-heavy-dla-benjamin-hubert.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.lumenpro.pl%2F lampy-inspirowane%2F61542-lampa-wiszaca-inspirowana-projektem-heavy-dla-benjamin-hubert.html)

Beata, podoba mi się ta szara wersja. One mają średnicę 17 cm, spokojnie możesz nawet 3 powiesić. Fajnie by wyglądały na różnych wysokościach :)

bami
30-07-2013, 15:38
Ja marudzę ? O kurde to nie powiem Wam o moich przemyśleniach z ostatnich dni bo już w ogole nie pozbede się tego przydomka marudy.



a ja bym chętnie posłuchała ;)