PDA

Zobacz pełną wersję : Beata i Kris dziennik budowy



Strony : 1 2 3 4 5 6 [7] 8

lucka6
30-07-2013, 21:11
a ja bym chętnie posłuchała ;)

I ja, no pomarudz sobie trochę :D Tym bardziej że jesteś w ciąży to więcej Ci wolno :D

Beata Weronika
30-07-2013, 22:20
No dobra :)
Jak kupowaliśmy ta działkę nawet nie byłam w ciąży z pierwszym dzieckiem. Wydawało nam się że miejsce jest wspaniałe. Lasy, spokój, blisko do miasta, do kolejki do Warszawy. Ja nawet zauważyłam ze jak by co to szkoła jest niedaleko. No cudne miejsce wychodzę z domu i jedna ulice musze pokonać żeby znalesc się na pięknych trasach do joggingu, rowerowych. A jakieś 2 km dalej jest staw, górki, no super.
A teraz zastanawiam się co ja tam będę robic na takim bezludziu caly dzień z dwojka dzieci. Sklepu nie uświadczysz bez auta, chyba ze sprintem pol godziny chce Ci się zasuwac po chleb. Plac zabaw jest, nawet nowy i ładny ale te dzieci jakies takie wrzeszczące, basenu niet, piekarni ze swieżutkim pachnącym pieczywem niet, parku gdzie biegają dzieci i można znalesc towarzystwo niet. Po co park. Każdy siedzi w swoim ogrodzie, ma swój plac zabaw i swój basen..
Teraz mieszkamy w bloku gdzie mamy maly ale sliczny plac zabaw, jest bardzo kameralnie, w bloku jest 40 rodzin z czego jakies 15 to rodziny młode takie jak nasza z jednym bądź dwojka dzieci, które się lubia, bawia się razem, graja razem w pilke, nikt na nikogo nie krzyczy, razem spacerujemy, razem przezywamy ciaze i pierwsze przedszkola, zlobki, rozwody potencjalne, choroby. Sasiaka przyniosła mi ostatnio wisnie i porzeczki. Urocze nie? Zjezdzam winda na dol i już moje dziecko jest szczęśliwe. I ja tez.
Ale metrow za mało, chcieliśmy mieć przestrzen. I będziemy ja mieć ale co z dziecmi? Jakos nie umiem sobie wyobrazić żeby mój syn w nowym domu był szczęśliwszy niż teraz jest a przecież przenieść się mamy do lepszego a nie gorszego.
Wszyscy mowia - będzie mieć ogrod, swoje zabawki, jasne i sam ma siedzieć w tym ogrodzie ? Nie chce. Chce żeby miał przyjaciol żeby poznawal ciagle cos nowego, kogos nowego, uczyl się a nie siedział w domu z mama. Smutne to jakies takie.
Dla nas dwojga miejsce super. Dla nas dwojga + dwojka dzieci oznacza ze ciagle i ciagle będę w samochodzie żeby gdzies pojechać, cos pokazac, bo tam oprócz swiezego powietrza i spokoju nic nie ma :(
Za tydzień moglibyśmy się przeprowadzac a mi się tak sobie chce :(

lucka6
30-07-2013, 22:43
Oj Beata, trochę Ci się uzbierało, ale może spróbuj poszukać też pozytywów? Macie jakichś sąsiadów? Może też mają dzieci? U nas dzieciaki się generalnie bawią na ulicy, tak jak na wsi :) Zresztą moi są zadowoleni jak dorwą się do góry piachu i tam się ubrudzą po szyję :D Będziesz miała dwoje dzieci, za jakiś czas będą się razem bawić..w domach dzieci często się odwiedzają, śpią u siebie, u Was też tak może być...

a jak szkoła jest blisko, to naprawdę super, nie będzie problemu jeśli dzieci będą miały same tam chodzić.

Ja szczerze mówiąc się też bałam że dzieci będą same - na osiedlu zawsze była banda dzieciaków i bawili się razem, ale tutaj też są dzieci...

A wiśnie i porzeczki możęsz mieć swoje :)

Dla mnie właśnie wyjście na dwór w bloku to cała wyprawa, w domu otwiera się drzwi na taras i już się jest na dworze :D

My co prawda mamy blisko do basenu, kina, sklepów, ale i tak najważniejsze jest w sumie najbliższe sąsiedztwo,,

Beata Weronika
30-07-2013, 22:48
Oj Beata, trochę Ci się uzbierało, ale może spróbuj poszukać też pozytywów? Macie jakichś sąsiadów? Może też mają dzieci? U nas dzieciaki się generalnie bawią na ulicy, tak jak na wsi :) Zresztą moi są zadowoleni jak dorwą się do góry piachu i tam się ubrudzą po szyję :D Będziesz miała dwoje dzieci, za jakiś czas będą się razem bawić..w domach dzieci często się odwiedzają, śpią u siebie, u Was też tak może być...

a jak szkoła jest blisko, to naprawdę super, nie będzie problemu jeśli dzieci będą miały same tam chodzić.

Ja szczerze mówiąc się też bałam że dzieci będą same - na osiedlu zawsze była banda dzieciaków i bawili się razem, ale tutaj też są dzieci...

A wiśnie i porzeczki możęsz mieć swoje :)

Dla mnie właśnie wyjście na dwór w bloku to cała wyprawa, w domu otwiera się drzwi na taras i już się jest na dworze :D

My co prawda mamy blisko do basenu, kina, sklepów, ale i tak najważniejsze jest w sumie najbliższe sąsiedztwo,,

No mamy sasiadow. Z jednym idziemy do sądu bo wlazł nam na dzialke 1,5 metra ze swoim ogrodzeniem...
Reszta ok ale to nie jest osiedle domow jednorodzinnych. Gdzie mogę wystawić za brame dzieci i być spokojna.
Z dziecmi wszystko jest inne. Dla mnie teraz najważniejsze będzie żeby stworzyć im najlepsze warunki a tutaj mam watpilowsci czy to co wybraliśmy będzie dla nich najlepsze.

lucka6
30-07-2013, 22:56
Z dziecmi wszystko jest inne. Dla mnie teraz najważniejsze będzie żeby stworzyć im najlepsze warunki a tutaj mam watpilowsci czy to co wybraliśmy będzie dla nich najlepsze.

Wiesz, a ja się zastanawiam od czego to zależy. Bo chyba od nas..Dzieciom nawet nie zależy bardzo na tych najlepszych warunkach. Moja córka (6,5 roku) powiedziała mi dzisiaj jakoś w międzyczasie jak mijałyśmy wielki dom że takiego nie chciałaby mieć bo nie miałabym dla nich czasu tylko musiałabym tam sprzątać ;) Twoje dzieci nie chodzą jeszcze do przedszkola więc faktycznie spędzają dużo czasu w domu, ale jak poznają dzieci z przedszkola to mogą się odwiedzać i już jest inaczej :)

Przeprowadźcie się i zobaczycie jak będzie, nie ma co zakładać z góry że będzie gorzej, z założenia przecież ma być lepiej :)

pestka56
30-07-2013, 23:50
Beata, my do Warszawy mamy 37 km i mieszkamy na tzw. parceli, co oznacza, że domy są od siebie oddalone o co najmniej kilkadziesiąt metrów. W naszym przypadku to nawet 150 m. Sąsiedzi mają 3 dzieci w wieku od 6 do 19 lat. Drudzy sąsiedzi mają 2 (3 i 5 lat) i koniec. Reszta jest duuuuuuu...żo dalej. Ciągle się odwiedzają, rowery, spacery. W weekendy i w wakacje, gdy ładna pogoda chmara dzieciaków tapla się w basenie sąsiada. Do szkoły jest około kilometr - nowoczesna z pięknym boiskiem i wielką salą gimnastyczną. Jest też klub sportowy z dużym boiskiem. W sezonie często są mecze. W Górze Kalwarii, kilka km od nas jest kryty basen z atrakcjami. Jak się sprowadzaliśmy nie mieliśmy pojęcia ile tu się dzieje.
10 km od nas mieszkają nasi przyjaciele z dwójką dziewczynek (10 i 13 lat). Panny mają masę przyjaciółek w okolicy. Ciągle je odwiedzają, albo są odwiedzane. Starsza już nawet jeździ czasem sama na rowerze. Młodsza jest dowożona lub zabierana przez mamy koleżanek. Nie zauważyłam, żeby się nudziły. Dzieci będą szczęśliwe.
Oczywiście rodzice muszą zawieźć do szkoły na zajęcia dodatkowe, ale to jest kwestia zorganizowania się.

Pamiętam swoje dzieciństwo. Czekałam na każdy letni wyjazd z miasta. Mam takie wspomnienia z wakacji, jakich nie dały mi żadne kolonie czy wyjazdy rodzinne na wczasy. Oczywiście to była taka prawdziwa wieś, a nie domy z ogrodami. Ale ogród to też możliwości, których nie ma w mieście. Poza tym tu jest o wiele, wiele bezpieczniej niż w mieście.

Myślę, że masz kryzys i nie o to chodzi, że dzieci będą się nudzić – bo nie będą - tylko boisz się, że przybędzie Ci obowiązków. Spokojnie, step by step, zorganizujesz sobie wszystko i zobaczysz, jak się będziecie wszyscy dobrze czuć we własnym domu, z przestrzenią wokół i innymi, ale znacznie prostszymi problemami niż macie teraz.

Do wiejskiego sklepiku mam 10 minut pieszo. Latem jest czynny do 24. Jeśli czegoś nie prowadzą, to przywożą dla mnie na zamówienie. Po kilku latach już nawet nie muszę mówić po jakie piwo przyszłam i ile chcę piersi kurczaka dla kotów, sklepowa wie. Jak zapomnę portfela, to płacę przy następnej wizycie.
Zobaczysz jakie to miłe uczucie nie być anonimowym pieszym (lub kierowcą) na ulicy pełnej obcych ludzi.

Chleb możesz też upiec sama. Ja tak robię i sprawia mi to frajdę – godzina tygodniowo i jest pyszny zapas na cały tydzień. To jedna z radości wiejskich. Taka sama jak słoiczki z przetworami, winko i naleweczki. A jak fajnie podać takie swoje wyroby do grila...

Pewnie, że do miasta i jego atrakcji jest dalej, ale ile to miasto oferuje tak naprawdę – kino, teatr, muzea, galerie, knajpki. Odpowiedz sobie jak często teraz z tego korzystasz. Poza tym, powiem Ci z własnego doświadczenia, że to inaczej, mnie – „wsiowej babie”, teraz smakuje. Fajnie jest raz na ileś tam zrobić sobie rajd po knajpkach warszawskich, zaliczyć jakiś koncert. Coś co już mi zdążyło spowszednieć znowu mnie bawi.

Beata, daj sobie czas. Spróbujesz i założę się, że Cię wciągnie :hug:

Beata Weronika
31-07-2013, 11:24
No wiem ze trzeba poczekać i zobaczyć ale ja już raz mieszkałam na powiedzmy prowincji z rodzicami i wytrzymałam rok. Szybko uciekłam do miasta, meczyłam się bardzo. Jestem zbyt towarzyska ale zobaczymy. Może nie będzie zle.
Maz jest dobrej myśli. Najgorsze będzie jak wroce do pracy. Wtedy dojazdy będą zmorą.

Dziewczyny, teraz z innej beczki - jakie klosze dac do jadalni biale czy czarne?203652203653
Krzesła będą biale eamsy a za stolem na scianie której nie widać będzie biblioteka a raczej regal, cos takiego 203655203656

pestka56
31-07-2013, 14:48
Tę ścianę masz szaro-niebieską? To może klosze daj pod kolor ściany, albo nawet granatowe. Jak dasz białe to będzie za dużo tego białego, a czarne są ponure i nijakie.
Jesteś pewna, że Eamsy będą u Ciebie pasowały stylem? A ten stół jest wystarczająco długi żeby Eamsy się zmieściły, ile ich będzie? One potrzebują sporo luzu, żeby dobrze wyglądały. I dlaczego znowu Eamsy, wszyscy nic tylko Eamsy, a tyle jest fajnych krzeseł
203706 203707 203708 203709 203710

Mieszkać z rodzicami jest zupełnie inaczej. Teraz masz własną rodzinę, obowiązki. Czas rozkłada się inaczej. Na wsi żyje się spokojniej, inaczej śpi, lepiej odpoczywa.
Syn sąsiadki pracuje w W-wie. Inna sąsiadka też codziennie jeździ samochodem do miasta. To daje się ułożyć.
Ja dojazdy też przećwiczyłam. Opowiem, bo może podniesie Cię na duchu :)
Kiedy zamieszkaliśmy jeździłam do pracy codziennie. Samochodem do stacji kolejowej mam około 8 minut. Potem pociąg do W-wy Śródmieście 50 minut i metro do placu Wilsona. W sumie dojazd zajmował mi tyle samo czasu ile potrzebowałabym żeby z Ursynowa autobusem dojechać na miejsce.
Z jazdy do Centrum samochodem zrezygnowałam szybko, bo na Puławskiej bywają diable korki, a przez miasto przejechać też ciężko. No, i jest to męczące, a w pociągu mogłam zawsze poczytać. Nawet polubiłam te podróże choć wracałam do domu bardzo późno, bo zawsze trzeba było zajrzeć do rodziców, którzy młodzi nie byli (nadal jeżdżę do mamy). Bardziej mnie te wymuszone późne powroty męczyły niż same dojazdy do pracy.

Teraz mam jeszcze do wyboru z Góry K. autobus miejski średnio co godzinę do Wilanowa, albo PKS do Metra Wilanowska 4 razy dziennie. Do autobusu muszę dojechać 10 minut, a PKS mam 800 m od domu.

bami
31-07-2013, 15:59
Beata,
to co napisałaś, to nie jest żadne marudzenie, tylko spojrzenie na stan obecny pt. czy na pewno dobrze zrobiliśmy?
Ja mam takie same obawy... Czy na pewno dzieciom taka zmiana posłuży. I juz wiem, ze Starszakowi nie :( musimy mu zmienić szkołę. Próbujemy za wszelką cenę jakoś to dzieciakom zrekompensować ( własne pokoje, dużo miejsca, ogródek, hamaki, basen, możliwość zapraszania kolegów w większej niż 1 liczbie) ale ja ciągle mam wątpliwości... Do tego stopnia, ze sama nie potrafię sobie wyobrazić, ze kiedyś tam zamieszkam :(.
no i kwestie logistyczne: zakupy, dojazdy, późne powroty do domu, wcześniejsze wstawanie...

bami
31-07-2013, 16:01
No wiem ze trzeba poczekać i zobaczyć ale ja już raz mieszkałam na powiedzmy prowincji z rodzicami i wytrzymałam rok. Szybko uciekłam do miasta, meczyłam się bardzo. Jestem zbyt towarzyska ale zobaczymy. Może nie będzie zle.
Maz jest dobrej myśli. Najgorsze będzie jak wroce do pracy. Wtedy dojazdy będą zmorą.

Dziewczyny, teraz z innej beczki - jakie klosze dac do jadalni biale czy czarne?203652203653
Krzesła będą biale eamsy a za stolem na scianie której nie widać będzie biblioteka a raczej regal, cos takiego 203655203656

klosze: na pewno nie białe, czarne albo inne ciemne :)

Beata Weronika
31-07-2013, 16:06
Pestko, no wlasnie biale tez mi średnio pasowaly, czarnego nic nie mam a w granacie będą zaslony ale nie ma dużego wyboru w granacie.
Eamsow nie chciał maz wiec poprosiłam go żeby znalazł cos innego. Cos co nie jest droższe niż 300 zl za krzesło i będzie do nas pasować.
I wrocil do eamsow. Mi tez średnio widza się plastiki ale raz ze 300 zl to gorna granica a dwa ze nie widze niczego ciekawszego.

Ja kolejke już przecwiczylam, z Piaseczna na Sluzew dojezdzalam. I pamiętam zimę w kolejce a raczej blagajac żeby już przyjechala. NIe wyobrażam sobie takich koszmarow jak mam dwojke dzieci maleńkich które czekaja na mame która gdzies tam 3 godzine czeka na pociąg którego nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Masakra.
Notoryczne opóźnienia wyprowadzaly mnie z równowagi. Jak się nie ma dzieci to luz ale jak wiesz ze i tak tak mało dla nich masz czasu i stoisz jak pajac i czekasz na pociąg a one sa bez Ciebie to za ktoryms razem wsiadasz w auto, tu przynajmniej jest przewidywalnie. Koszmarne korki ale przewidywalny czas dojazdu.
Czarne strony mieszkania na wsi.

Beata Weronika
31-07-2013, 16:08
Beata,
to co napisałaś, to nie jest żadne marudzenie, tylko spojrzenie na stan obecny pt. czy na pewno dobrze zrobiliśmy?
Ja mam takie same obawy... Czy na pewno dzieciom taka zmiana posłuży. I juz wiem, ze Starszakowi nie :( musimy mu zmienić szkołę. Próbujemy za wszelką cenę jakoś to dzieciakom zrekompensować ( własne pokoje, dużo miejsca, ogródek, hamaki, basen, możliwość zapraszania kolegów w większej niż 1 liczbie) ale ja ciągle mam wątpliwości... Do tego stopnia, ze sama nie potrafię sobie wyobrazić, ze kiedyś tam zamieszkam :(.
no i kwestie logistyczne: zakupy, dojazdy, późne powroty do domu, wcześniejsze wstawanie...

No wlasnie...ale maz mowi - najpiękniejszy blok będzie zawsze blokiem, betonem a Warszawa jest za glosna. Tak, za glosna dla nas ale dla dzieci...chyba im to nie przeszkadza w obliczu tylu super okazji do rozwoju i poznawania swiata.
Bami, zawsze możemy sprzedać nasze domy...

GUMISIOWA
31-07-2013, 18:03
Beata
Co do mieszkania na "WSI " -troszkę masz rację:rolleyes: Ja czekam aż moje dziecię podrośnie bo teraz zero rozrywki dla niego i jakoś maleństw w okolicy też brak-więc mam nadzieje ze jak pójdzie do przedszkola będzie lepiej:rolleyes:.Właśnie zrobiłam prawo jazdy-na "starość";)bo utknęłam tutaj na AMEN:o choć do miasta samochodem mam 10 minut;)
Ale uwierz mi ze jak już zamieszkasz to w zyciu nie zamienisz tego na żaden blok;)WRAŻENIA ŻYCIA CODZIENNEGO-BEZCENNE;)

Co do krzeseł-miałam eamsy przez 2 miesiące-poszłam szałem FM;)-po dwóch miesiącach-z nich zrezygnowałam-miałam swoje powody,ale Tobie chciałam tylko taka małą uwagę zwrócić;).Ja swoje zamawiałam w Decolab-bardzo miła obsluga ale przestrzegam przed mieszaniem tych z podłokietnikami i tych "zwykłych" prostych-one roznia się struktura plastiku i kolorem.Niby oba białe ale jak postawisz obok siebie ti duza roznica.Te z podłokietnikami snieznobiale i matowe-bardzo fajne a te proste bardziej w krem wpadają i lekko blyszczą;) Warto to wiedzieć.To akurat nie zdyskwalifikowalo u mnie tych krzeseł-ja miałam inny problem;),ale warto wiedzieć.

Osobiście oszalalm na punkcie tych od Pesteczki-zdjecie 2 i 3 te tapicerowane-OBŁEDNE:jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop:

Pozdrawia-dom PIĘKNY;)

bami
31-07-2013, 18:37
No wlasnie...ale maz mowi - najpiękniejszy blok będzie zawsze blokiem, betonem a Warszawa jest za glosna. Tak, za glosna dla nas ale dla dzieci...chyba im to nie przeszkadza w obliczu tylu super okazji do rozwoju i poznawania swiata.
Bami, zawsze możemy sprzedać nasze domy...

Taaak, możemy ;)
Tylko przy obecnej sytuacji na rynku nieruchomosci moze sie to okazać nieopłacalne ;)
ale moze na początek spróbować zamieszkać w tych domach i poczuć to, o czym wspomina Gumisia

GUMISIOWA
31-07-2013, 19:49
Taaak, możemy ;)
Tylko przy obecnej sytuacji na rynku nieruchomosci moze sie to okazać nieopłacalne ;)
ale moze na początek spróbować zamieszkać w tych domach i poczuć to, o czym wspomina Gumisia

Dziewczyny-w sobote można w piżamce bez stanika sniadanie zjeść w ogródku:lol2:-w bloku na klatke schodową bez stanika bym nie wymaszerowala:lol2::lol2::lol2:

ivy17
31-07-2013, 19:58
Dziewczyny-w sobote można w piżamce bez stanika sniadanie zjeść w ogródku:lol2:-w bloku na klatke schodową bez stanika bym nie wymaszerowala:lol2::lol2::lol2:

coś tym jest :lol2::lol2:

myślę , ze każda z nas rozważała za i przeciw decyzji o budowie/zakupie domu w danej lokalizacji :cool: Ja kupilam dom dośc daleko od miasta stołecznego, wiem z czym to sie wiąże, jakie wyrzeczenia oraz jakie plusy. Analiza SWOT zrobiona :yes: nie ma decyzji idealnych, ale licze że nasza jest dobra :D

Beata Weronika
31-07-2013, 20:05
Gumisowa a wkleilabys choć na chwile swoje teraźniejsze krzesła?
Dzieki za komentarz o kolorze :) Wiedzialam o tym :)

Ja wychodzę na klatke bez stanika :) Malo tego chodze na zakupy bez stanika :) Kurde, wszystko jest za ciasne dla mnie teraz i jest tak goraco. Mam w nosie jak wyglądam :)

Beata Weronika
31-07-2013, 20:07
Taaak, możemy ;)
Tylko przy obecnej sytuacji na rynku nieruchomosci moze sie to okazać nieopłacalne ;)
ale moze na początek spróbować zamieszkać w tych domach i poczuć to, o czym wspomina Gumisia

No wiem, ale na szczęście chyba udało się nam nie wpakować jakiejś gigantycznej kasy w ten dom. Wiec szanse na sprzedaż sa może nawet z zarobkiem.
Karolina która buduje na forum już 3 dom zawsze sprzedaje z zyskiem...

GUMISIOWA
31-07-2013, 20:12
Gumisowa a wkleilabys choć na chwile swoje teraźniejsze krzesła?
Dzieki za komentarz o kolorze :) Wiedzialam o tym :)

Ja wychodzę na klatke bez stanika :) Malo tego chodze na zakupy bez stanika :) Kurde, wszystko jest za ciasne dla mnie teraz i jest tak goraco. Mam w nosie jak wyglądam :)

203784

:)

Ja bez stanika na klatke nie -bo bym swoimi podloge na klatce umyla:rotfl:

bami
31-07-2013, 20:18
No wiem, ale na szczęście chyba udało się nam nie wpakować jakiejś gigantycznej kasy w ten dom. Wiec szanse na sprzedaż sa może nawet z zarobkiem.
Karolina która buduje na forum już 3 dom zawsze sprzedaje z zyskiem...

czyli zawsze istnieje jakaś opcja ;)

Beata, a tak btw - kiedy przeprowadzka?

bami
31-07-2013, 20:20
203784

:)

Ja bez stanika na klatke nie -bo bym swoimi podloge na klatce umyla:rotfl:

Gummi,
pięknie to wygląda :yes:

I podłogę masz taką czystą ;) pozazdrościć :lol2:

GUMISIOWA
31-07-2013, 20:26
Gummi,
pięknie to wygląda :yes:

I podłogę masz taką czystą ;) pozazdrościć :lol2:

bami-dziekuje;)
szczerze-dobrze ze jej na codzien nie widać...moje dziecko jest na etapie znoszenia piaskownicy do domu:rolleyes: i kwiatki podlewa w ogródku ..tylko ze polowe konewki wylewa na podloge:rolleyes:ale ma 20 miesięcy wiec co ja mu powiem:lol2:
ale faktem jest ze co jak co ale nawet jak mam meksyk w domu to podloge lubie mieć czysta:)

Beata Weronika
31-07-2013, 20:49
Gummi,
pięknie to wygląda :yes:

I podłogę masz taką czystą ;) pozazdrościć :lol2:

Tez mi się podoba :)

GUMISIOWA
31-07-2013, 20:52
Tez mi się podoba :)

Dziękuje;)kilka ujec wrzucialam do dzialu z jadalniami i krzeslami;)

Beata Weronika
31-07-2013, 20:58
czyli zawsze istnieje jakaś opcja ;)

Beata, a tak btw - kiedy przeprowadzka?

Kiedy przeprowadzka? Wlasnie maz zadzwonil ze pralnia skonczona :) ale...w malej łazience trzeba przykleić 4 lustra, w salonie pomalować jedna sciane, zamontować massivy, w kuchni tez zamontować trzeba oświetlenie i zrobić polki w spiżarni.
Szklarz zamontowal szybe prysznicowa i szklane drzwi do łazienki wczoraj ale nadal czekamy na barierkę która tworzy wlasnie, poki jej nie ma nie możemy się przeprowadzić. Trzeba skrecic meble u młodego, polozyc wykladzine w sypialni, podlaczyc wanne i baterie do niej i wc. Szafka do dużej łazienki będzie dopiero we wrześniu to samo z siedziskiem w wiatrołapie i szafami w holu. Bez stolarki ewentualnie można się wprowadzić ale cala reszte musi niestety jeszcze maz zrobić. A! I pomalować sypialnie na kolor. Potem zamontować system inteligenty, rekuperator, odkurzacz centralny ale to tez później, już jak będziemy mieszkac..
Troche to jeszcze potrwa.
Kanap nie mam wybranych :(
Krzesla będą po 8 sierpnia dopiero.

pestka56
31-07-2013, 21:17
Beata, jeszcze Cię pozachęcam :wiggle:
Każdej wiosny wyglądam słońca i temperatury wystarczającej, by zjeść śniadanie w ogrodzie. Wieczory pod gwiazdami, maj z takimi śpiewami ptasimi, że ciężko usnąć. Raz mnie mrówki napadły i wyskakiwałam do imentu z ubranka na środku trawnika – spokojnie;) nikt nie widział. Tęsknię do takich chwil całą zimę. Ale zima też cudowna. Mój J. mówi, że gdy śnieg napada, czuje się się jak na wczasach. Mimo, że mieliśmy kilka przygód - guma zciachana do gołej felgi przy temperaturze -20 i powrót pieszo 6 km do domu w ciuchach zupełnie nie na tę okazję, a potem zamarznięty diesel i 700 zl za lawetę i odmrażanie. Zanim nabraliśmy wprawy w jeżdżeniu po śniegu, zdarzało się tęgie odkopywanie samochodu, łopata i łańcuchy na stałe w bagażniku. Ale kocham te wspomnienia. Mimo, że plecy bolą, a bicepsy robią się, że Pudzian wysiada, uwielbiam odśnieżanie. Koniecznie w tym roku musimy kupić biegówki, żeby śmigać po śniegu w okolicznych lasach.

Jeśli chodzi o pociągi na trasie radomskiej (Zalesie, Piaseczno...), już się nie spóźniają i jest ciepło zimą. Pewnie, że wypadki bywają, ale gdzie ich nie ma.

Lampa ciemnoniebieska – pierwsza jaka mi wpadła
203794
http://modernform.pl/Oswietlenie-k766/Lampy-wiszace-k669/Lampa-Wiszaca-Blob-Niebieska-p12040.html

Moorela
31-07-2013, 22:00
203784

:)

Ja bez stanika na klatke nie -bo bym swoimi podloge na klatce umyla:rotfl:

Gumiśka, wróciłaś :)
:rotfl:

Moorela
31-07-2013, 22:04
Cieszę się, że ta dyskusja się wywiązała, bo ja tez mam pełno obaw związanych z przeprowadzką. Martwię się o dojazdy do pracy, o dziewczynki i ich aklimatyzację, szczególnie starsza jest wrażliwcem. Ale myślę sobie, że jak nie spróbuję to nigdy się nie dowiem, mój P. powiedział, że jak nie będziemy tam szczęśliwi to sprzedamy dom i tyle. Z drugiej strony nie przychodzi mi do głowy nikt, kto by chciał wrócić do bloku z domku...
Chyba nie będzie tak źle Beata, staraj się myśleć pozytywnie i wiedz, że nie jesteś sama w swoich obawach :)

GUMISIOWA
31-07-2013, 23:04
Gumiśka, wróciłaś :)
:rotfl:
A czasem jak otwoze butelke wina to wracam:rotfl:
Dzisiaj pije z anakris w watku u Venuski:rotfl::hug:

czuszka
01-08-2013, 06:31
ale się nostalgicznie zrobiło. Chyba każdy boi sie zmiany. U nas przeprowadzka za pasem a ja tez mam takie myśli-ze w sumie może to wszystko było bez sensu...tu mamy znajomych, dzieci kolegów, fajny plac zabaw w cieniu (na upały jak znalazł), sklepów od groma, w centrum jestem w 10 minut tramwajem...
nowa lokalizacja niby też we Wrocławiu, ale fajnych sklepów na szybkie zakupy jeszcze nie znalazłam. do miasta w sumie tylko autem. No i ludzi stąd, tam ze sobą nie weźmiemy (poza jednym wyjątkiem-znajomi z bloku obok przenoszą się na równoległą ulicę :-))))

Beata Weronika
01-08-2013, 07:32
Cieszę się, że ta dyskusja się wywiązała, bo ja tez mam pełno obaw związanych z przeprowadzką. Martwię się o dojazdy do pracy, o dziewczynki i ich aklimatyzację, szczególnie starsza jest wrażliwcem. Ale myślę sobie, że jak nie spróbuję to nigdy się nie dowiem, mój P. powiedział, że jak nie będziemy tam szczęśliwi to sprzedamy dom i tyle. Z drugiej strony nie przychodzi mi do głowy nikt, kto by chciał wrócić do bloku z domku...
Chyba nie będzie tak źle Beata, staraj się myśleć pozytywnie i wiedz, że nie jesteś sama w swoich obawach :)

Ha! Moorello no to ja poznałam takich wlasnie. Byli u mnie ogladac mieszkanie które mamy na sprzedaż wystawione. Ostatnie 5 lat mieszkali w domku wlasnie i chcą do bloku! Za dużo pracy wokół domu a za mało czasu dla siebie i dziecko. W bloku robisz przelew administratorowi i już masz wszystko w nosie. W domu nie dość ze masz generalnie mniej czasu bo przecież żadna z nas nie wybudowala się w centrum miasta gdzie pracujemy tylko na prowincji wiec marnować czas będziemy na dojazdy to jeszcze a to smieci firma nie odebrala a to brama się zepsula a to trawa nie urosła albo przerosła i znowu koszenie a to kwiatki zwiedly i trzeba nawodnić itd. itd.
Ale..ja mam taka nature ze na bank jakbym przeniosła się do jakiegoś wyczesanego apartamentu i zalogowala się na forum murator to bym Wam zazdroscila domu, trawy i tego ze nie slysze smarkania sąsiada...

Beata Weronika
01-08-2013, 07:34
ale się nostalgicznie zrobiło. Chyba każdy boi sie zmiany. U nas przeprowadzka za pasem a ja tez mam takie myśli-ze w sumie może to wszystko było bez sensu...tu mamy znajomych, dzieci kolegów, fajny plac zabaw w cieniu (na upały jak znalazł), sklepów od groma, w centrum jestem w 10 minut tramwajem...
nowa lokalizacja niby też we Wrocławiu, ale fajnych sklepów na szybkie zakupy jeszcze nie znalazłam. do miasta w sumie tylko autem. No i ludzi stąd, tam ze sobą nie weźmiemy (poza jednym wyjątkiem-znajomi z bloku obok przenoszą się na równoległą ulicę :-))))

To widze ze nie jestem sama :)
Mam w planie zrobić rundę po nowych sąsiadach i się zaznajomić i przedstawić mojego synka. On jest taki fajny ze każdy się rozpływa wiec może zjednam sobie sasiadow :) :)

ivy17
01-08-2013, 08:20
W domu nie dość ze masz generalnie mniej czasu bo przecież żadna z nas nie wybudowala się w centrum miasta gdzie pracujemy tylko na prowincji wiec marnować czas będziemy na dojazdy to jeszcze a to smieci firma nie odebrala a to brama się zepsula a to trawa nie urosła albo przerosła i znowu koszenie a to kwiatki zwiedly i trzeba nawodnić itd. itd..

ale chyba też każda z nas miała tego świadomość, ze mieszkanie w domu i bloku sie różni dość mocno ;) Jeśli nie to wydaje mi sie ze decyzja była by podjęta niezbyt rozważnie. Wiem ze czasem sa gorsze dni i ma sie czegoś dość, ale raczej wiedziałyśmy na co się piszemy...

pestka56
01-08-2013, 16:12
Nie spróbujesz to nie wiesz. Tak jest zawsze.
Ja bałam się strasznie przenosin. Mój J. mieszkał sam rok zanim się sprowadziłam i NIEŻAŁUJĘ nic a nic.
Na dodatek życie tu jest tańsze o jakąś 1/3. Targ pod ręką co tydzień z naprawdę świeżymi i dojrzałymi produktami. Ludzie życzliwsi i nikt przez 3 miesiące nie wali młotem w ścianę obok, bo robi remont. A jak ja chcę odkurzacz włączyć o 2 w nocy, też nikomu nie przeszkadzam.
A najważniejsze dla mnie jest, że mój J. uczuleniowiec, który w mieście chorował na różne grypy, anginy średnio 5-7 razy do roku, odkąd mieszkamy tutaj co najwyżej z rzadka łapie drobne przeziębienie. Ostatnio 3 dni był chory jesienią.

Dziewczyny proponuję zrobić listą - kartka w łapki i po lewej zapiszcie co przemawia za domkiem z ogródkiem, a po prawej co przeciw.

Beata, jak już Ci te Eamsy tak w serce zapadły, to może poszukaj takich:
203893

Beata Weronika
01-08-2013, 18:09
Beata, jak już Ci te Eamsy tak w serce zapadły, to może poszukaj takich:
203893

Pestko, takie będą dwie sztuki, maz chudzinka stwierdził ze musi mieć cos miękkiego :)

Beata Weronika
01-08-2013, 18:11
ale chyba też każda z nas miała tego świadomość, ze mieszkanie w domu i bloku sie różni dość mocno ;) Jeśli nie to wydaje mi sie ze decyzja była by podjęta niezbyt rozważnie. Wiem ze czasem sa gorsze dni i ma sie czegoś dość, ale raczej wiedziałyśmy na co się piszemy...

Tak, pewnie wiedziałam ze dużo się zmieni. Ale odkad mam dziecko a wkrótce będę mieć dwójkę wszystko się zmienilo. Moje potrzeby już w ogole nie sa ważne. Mysle czego potrzebują dzieci i wychodzi mi ze taka prowincja vs miasto może być nieprzekonujące ...

pestka56
01-08-2013, 18:27
Beata, nie pogniewaj się, ale to błąd. To nie dzieci mają lepiej w mieście tylko my. Jest nam wygodniej, bo wszystko bardziej pod ręką. Dzieci sa szczęśliwsze i zdrowsze na wsi. Dopiero jak dorastają do 13-14 lat zachciewa im się klubów, koncertów. Z tym jednak też można się zorganizować.
Pamiętaj, że nie wszystkie „problemy” spadną na Ciebie od razu. Będziesz miała czas żeby się przyzwyczaić, zorganizować.

bami
01-08-2013, 19:09
Tak, pewnie wiedziałam ze dużo się zmieni. Ale odkad mam dziecko a wkrótce będę mieć dwójkę wszystko się zmienilo. Moje potrzeby już w ogole nie sa ważne. Mysle czego potrzebują dzieci i wychodzi mi ze taka prowincja vs miasto może być nieprzekonujące ...

Beata, masz takie malutkie dzieci, ze one najbardziej skorzystają na przeprowadzce do domu z ogródkiem. Towarzystwo innych dzieci zacznie je interesować ok. 3 roku życia, a i to na krótko...
Natomiast jak najbardziej masz prawo myśleć, ze Tobie takie przebywanie "daleko od szosy" moze nie odpowiadać :(
i nie myśl w ten sposób, ze "Twoje potrzeby nie są już ważne" - chociaż to niestety szara rzeczywistość bycia mamą małych dzieci... Na szczęście dzieci szybko rosną, wiem co mówię ;)

Beata Weronika
01-08-2013, 19:30
Beata, nie pogniewaj się, ale to błąd. To nie dzieci mają lepiej w mieście tylko my. Jest nam wygodniej, bo wszystko bardziej pod ręką. Dzieci sa szczęśliwsze i zdrowsze na wsi. Dopiero jak dorastają do 13-14 lat zachciewa im się klubów, koncertów. Z tym jednak też można się zorganizować.
Pamiętaj, że nie wszystkie „problemy” spadną na Ciebie od razu. Będziesz miała czas żeby się przyzwyczaić, zorganizować.

Totez wlasnie stwierdziliśmy ze ten dom będzie dobry dla nas na 5 lat zycia. Pozniej dzieci będą chciały na basen, na kosza, na plastykę, rytmikę i będzie trzeba to cywilizacji...Bo oboje musimy pracować, nie ma szans zebym z nimi została i wozila. Mam rodzicow niedaleko ale ja jestem z tych co chcą wszystko sama. Zreszta wiecie jak to z dziadkami jest. Lepiej zatrudnić do opieki obca osobe niż rodzine czasami.
Marzenia o tym ze jest sobota a ja leze na lezaku w ogródku i czytam ksiazke i pije kawe trzeba przesunąć o jakies...15 lat..

Beata Weronika
01-08-2013, 19:31
Beata, masz takie malutkie dzieci, ze one najbardziej skorzystają na przeprowadzce do domu z ogródkiem. Towarzystwo innych dzieci zacznie je interesować ok. 3 roku życia, a i to na krótko...
Natomiast jak najbardziej masz prawo myśleć, ze Tobie takie przebywanie "daleko od szosy" moze nie odpowiadać :(
i nie myśl w ten sposób, ze "Twoje potrzeby nie są już ważne" - chociaż to niestety szara rzeczywistość bycia mamą małych dzieci... Na szczęście dzieci szybko rosną, wiem co mówię ;)

Bami w jakim wieku masz dzieci?

pestka56
01-08-2013, 19:51
Beata, wiele się przez czas dorastania Twoich dzieci zmieni. Nawet jeśli chodzi o możliwości rozrywki i uprawiania sportów. Nasi przyjaciele mieszkają 10 km od nas i mają 2 dzieci. Oboje pracują. Pisałam wcześniej, więc nie będę jeszcze raz. Też musieli dużo zmienić w swoim życiu.
Pamiętaj, że dzieci rosną, a my się starzejemy. I im i nam zmienia się perspektywa i potrzeby. Daj sobie te 5 lat jak piszesz, tylko myśl pozytywnie. Zdziwię się jeśli będziecie chcieli wrócić do miasta.
Zwróć uwagę jeszcze na finanse. W mieście za mieszkanie płacisz potężny czynsz + wiele innych opłat. Podatki od nieruchomości i gruntu na którym dom stoi są znacznie wyższe niż na wsi. O ogrzewaniu np. decydujesz sama i tyle zapłacisz ile zechcesz zgodnie ze swoimi potrzebami. W mieście ogrzewaniem nie rządzisz. To tylko jako przykłady do przemyślenie.
My uważamy, że tu żyje się taniej i ma się więcej swobody.

bami
01-08-2013, 20:08
Bami w jakim wieku masz dzieci?

3 i 8 lat... Niefortunna dosyć różnica wieku sprawiła, ze od 8 lat mam małe dzieci :)

Beata, skoro juz jesteśmy przy takim dziecięcym temacie, moze znasz (lub dziewczyny odwiedzające Twój wątek) kogoś, kto poszukuje niani w Warszawie. Mam bo przekazania swoją w dobre ręce :)
jest naprawdę godną zaufania osobą, chciałabym pomoc znaleźć jen nową pracę, bo moj młodszy idzie do przedszkola

Beata Weronika
01-08-2013, 20:22
Bami, w ten sposób wlasnie moja kolezanka dostala ode mnie namiar na nianie z której musiala już zrezygnować moja inna kolezanka. Kolezanka nr 1 wniebowzięta bo niania z polecenia to skarb. A jest już u niej 7 miesięcy i wszyscy zadowoleni.
Na razie nikt nie przychodzi mi do głowy ale będę o tym pamiętać.

Beata Weronika
01-08-2013, 20:25
Beata, wiele się przez czas dorastania Twoich dzieci zmieni. Nawet jeśli chodzi o możliwości rozrywki i uprawiania sportów. Nasi przyjaciele mieszkają 10 km od nas i mają 2 dzieci. Oboje pracują. Pisałam wcześniej, więc nie będę jeszcze raz. Też musieli dużo zmienić w swoim życiu.
Pamiętaj, że dzieci rosną, a my się starzejemy. I im i nam zmienia się perspektywa i potrzeby. Daj sobie te 5 lat jak piszesz, tylko myśl pozytywnie. Zdziwię się jeśli będziecie chcieli wrócić do miasta.
Zwróć uwagę jeszcze na finanse. W mieście za mieszkanie płacisz potężny czynsz + wiele innych opłat. Podatki od nieruchomości i gruntu na którym dom stoi są znacznie wyższe niż na wsi. O ogrzewaniu np. decydujesz sama i tyle zapłacisz ile zechcesz zgodnie ze swoimi potrzebami. W mieście ogrzewaniem nie rządzisz. To tylko jako przykłady do przemyślenie.
My uważamy, że tu żyje się taniej i ma się więcej swobody.

Pestko, ja mieszkam i będę mieszkac w tej samej gminie wiec podatek jest ten sam. Za mieszkanie place 500 zl i do tego jest swiatło. I that is all. W zyciu takich opłat nie będziemy mieć w domu bo dom ponad 4 razy większy niż mieszkanie wiec ten argument akurat nietrafiony. Moi znajomi za mieszkanie na KEN 90 metrow placa 650 zl. Mieszkanie nowiutkie wiec pewnie fundusz remontowy niski i pewnie z czasem będzie wyższy ale przyznasz ze 650 zl to rozsadna kwota.

pestka56
02-08-2013, 00:48
To zależy od punktu widzenia z tą taniością. Mieszkanie mojej mamy w Śródmieściu W-wy wyciąga mi z kieszeni co miesiąc prawie 2 tys. a ma tylko 49 m2. Malutkie mieszkanie i czynsz tylko 620, ale fundusz remontowy, elektryczność, gaz, centralne ogrzewanie, woda ciepła i zimna, prąd, opłaty komunalne, podatek od nieruchomości i gruntowy.
Mój dom to 230 m2 + ogród 2000 m2 i średnia miesięczna nijak nie chce dojść do tej kwoty, a ja pracuję w domu i 3 komputery ciągną prąd prawie non stop.
Po prostu nie stać by mnie było na posiadanie porównywalnego lokalu w żadnej dzielnicy, którą lubię. Przez porównywalny rozumiem min. 130m2 i taras chociaż ze 20m2. A to i tak ersatz.

Beata Weronika
02-08-2013, 06:38
To zależy od punktu widzenia z tą taniością. Mieszkanie mojej mamy w Śródmieściu W-wy wyciąga mi z kieszeni co miesiąc prawie 2 tys. a ma tylko 49 m2. Malutkie mieszkanie i czynsz tylko 620, ale fundusz remontowy, elektryczność, gaz, centralne ogrzewanie, woda ciepła i zimna, prąd, opłaty komunalne, podatek od nieruchomości i gruntowy.
Mój dom to 230 m2 + ogród 2000 m2 i średnia miesięczna nijak nie chce dojść do tej kwoty, a ja pracuję w domu i 3 komputery ciągną prąd prawie non stop.
Po prostu nie stać by mnie było na posiadanie porównywalnego lokalu w żadnej dzielnicy, którą lubię. Przez porównywalny rozumiem min. 130m2 i taras chociaż ze 20m2. A to i tak ersatz.

2 tys. to jakiś paradoks. Anomaila, w nowych blokach tyle się nie placi.
Zobaczymy jak to będzie.

ivy17
02-08-2013, 07:40
Pestko, ja mieszkam i będę mieszkac w tej samej gminie wiec podatek jest ten sam. Za mieszkanie place 500 zl i do tego jest swiatło. I that is all. W zyciu takich opłat nie będziemy mieć w domu bo dom ponad 4 razy większy niż mieszkanie wiec ten argument akurat nietrafiony. Moi znajomi za mieszkanie na KEN 90 metrow placa 650 zl. Mieszkanie nowiutkie wiec pewnie fundusz remontowy niski i pewnie z czasem będzie wyższy ale przyznasz ze 650 zl to rozsadna kwota.

Beatko a czemu nie zdecydowaliście sie na fajne przestronne mieszkanie gdzies w swojej okolicy ??

ivy17
02-08-2013, 07:41
Pestko, ja mieszkam i będę mieszkac w tej samej gminie wiec podatek jest ten sam. Za mieszkanie place 500 zl i do tego jest swiatło. I that is all. W zyciu takich opłat nie będziemy mieć w domu bo dom ponad 4 razy większy niż mieszkanie wiec ten argument akurat nietrafiony. Moi znajomi za mieszkanie na KEN 90 metrow placa 650 zl. Mieszkanie nowiutkie wiec pewnie fundusz remontowy niski i pewnie z czasem będzie wyższy ale przyznasz ze 650 zl to rozsadna kwota.

Beatko a czemu nie zdecydowaliście sie na fajne przestronne mieszkanie gdzies w swojej okolicy ??

Beata Weronika
02-08-2013, 08:32
Beatko a czemu nie zdecydowaliście sie na fajne przestronne mieszkanie gdzies w swojej okolicy ??

Takie mieszkanie kosztuje około miliona złotych. Duze, przyszłościowe i w Warszawie. Wtedy wydawało mi się to strasznie dużo i wiedziałam ze być może za mniej uda się nam wybudować dom gdzie będę mogla lezec na leżaczku na własnej trawie i pic kawe.
Teraz mysle ze na ta kawe tak sobie będę mieć czas ... a dostepnosc wszystkiego w zasiegu reki jest chyba w tej chwili wazniejsza.
Chyba nie zdawalam sobie sprawy jaka to jest odpowiedzialność mieć dzieci. Malenkie dzieci. Kazde 5 min spędzone z takim szkrabem jest ważne dla mnie. Stanie w korku gdzie ten czas mogłabym spedzic z dzieckiem będzie koszmarem jak wroce do pracy kiedyś.
Zreszta sama zobaczysz Iwonko, jak Tobie się wszystko pozmienia.

ivy17
02-08-2013, 08:50
Zreszta sama zobaczysz Iwonko, jak Tobie się wszystko pozmienia.

Zapewne się pozmienia jak przybędzie Tuptuś. Starałam sie wybierać lokalizację chciaz odrobinę po dojazdy i ułatwienia lokalizacyjne. Patrząc też na póżniejsze potzreby naszej rodziny.W tej chwili dojazd zajmuje mi od pracy do domu jakies 40 minut, czyli wydaje mi sie ze dobry czas. Oczywiście przy dzidzi każda chwila będzie ważna. Z tym ze nigdy nie chcieliśmy mieszkania, bardzo chceiliśmy dom.Wiem z czy sie trzeba liczyć przy dojazdach, jak mieszkałam na ślasku to codziennie dojżdzałam do pracy autobusem prawie 1,5 godz. A jeśli chodzi o atrakcje, sporty i inne aktywności -zobacz co jest dookoła, przeciez nie mieszkasz na pustkowiu, może faktycznie trzeba dojechac gdzies samochodem ale nie za daleko.

lucka6
02-08-2013, 10:10
Beata, wydaje mi się że strasznie czarno na to wszystko patrzysz :)

Na początku będziesz przecież z dziećmi, a potem jak pójdą do przedszkola to zobaczysz że nie będzie im robiło to pól godziny różnicy więcej ;)

zreszta zawsze możesz je wozić do przedszkola czy szkoły przy pracy, wtedy jesteś z nimi dłużej, ale moim zdaniem dzieci się bardziej męczą takimi dojazdami (my czasami stoimy godzinę w korku)

Jak córeczka będzie miała 2-3 lata to myślę że już poleżysz sobie na tym leżaczku ;)

Pozdrawiam serdecznie :hug:

P.S. Wiecznie biegająca od 6 lat pomiędzy pracą, nianiami, przedszkolem, szkołą i budową :) Ale z mojego doświadczenia wynika że im więcej człowiek ma na głowie tym lepiej umie się zorganizować, a jak ma za dużo czasu to siedzi i się niepotrzebnie zamartwia :D

Beata Weronika
05-08-2013, 06:26
Beata, wydaje mi się że strasznie czarno na to wszystko patrzysz :)

Na początku będziesz przecież z dziećmi, a potem jak pójdą do przedszkola to zobaczysz że nie będzie im robiło to pól godziny różnicy więcej ;)

zreszta zawsze możesz je wozić do przedszkola czy szkoły przy pracy, wtedy jesteś z nimi dłużej, ale moim zdaniem dzieci się bardziej męczą takimi dojazdami (my czasami stoimy godzinę w korku)

Jak córeczka będzie miała 2-3 lata to myślę że już poleżysz sobie na tym leżaczku ;)

Pozdrawiam serdecznie :hug:

P.S. Wiecznie biegająca od 6 lat pomiędzy pracą, nianiami, przedszkolem, szkołą i budową :) Ale z mojego doświadczenia wynika że im więcej człowiek ma na głowie tym lepiej umie się zorganizować, a jak ma za dużo czasu to siedzi i się niepotrzebnie zamartwia :D

Luca, a tak! Często widze cos czarno a potem wychodzi ze niepotrzebnie. Taka moja natura. Ciesze się oczywiście ze będziemy mieszkac w takim ładnym domku gdzie wlasciwie wszystko jest jak sobie wymarzyliśmy ale...mam tez takie myśli ze nie wszystko będzie takie jak byśmy chcieli.
W każdym razie dzięki za słowa otuchy :)
Z nowości mamy łazienkę górna jeszcze bez szafki ale wszystko oprócz niej już jest :) I nawet z synkiem w weekend zaliczyliśmy pierwszy prysznic po złożeniu mebelków w jego pokoju :)
Mega zaskoczenie było - ma swoje łózko już no i ten prysznic :)
Teraz czekamy na dostawce szyb-barierek. To jest kluczowe.

Beata Weronika
08-08-2013, 07:05
Poczatki oświetlenia :)204926204927

Beata Weronika
08-08-2013, 07:07
I duża łazienka, na razie z płyta usb na której będzie lustro. 204928204929204930204931204932

ivy17
08-08-2013, 08:47
Jak ata łazeinka duża :jawdrop: na 3 zdjęciu wanna wygląa jak umywalka, mega maleńka ;) jaka macie wysokośc w pomieszczeniu ?? Mam tez pytanko jakie płytki masz na ścianie ?

Sharlotka
08-08-2013, 09:17
Beata,
pięknie - łazienkę masz faktycznie ogromną!!!!
Wanna piękna, okropnie mi się podoba Twój grzejnik.
Ślicznie wygląda hall z drzwiami - spójnie, prosto, jednolicie.

onoa
08-08-2013, 09:38
Mnie się też bardzo podoba , zwłaszcza wanna . Super kształt , cienki brzeg , tylko czy mąż też zadowolony z wielkości ? :) . Pomysł z ułożeniem płytek podłogowych pod kątem dobrze wygląda ( pamiętam Twoje rozczarowanie z powodu brakujących milimetrów ) . Dzięki temu jest inaczej , ciekawiej . Jest jednolicie , ale dobrze to wygląda. Zawsze ściana nad wanną może z czasem był akcentem kolorystycznym :). Lustro będzie podwieszone na płycie i podświetlone ?Sciana szklana też fajna...no to się pozachwycałam :)). Widac , że przeprowadzka tuż , tuż . Mam nadzieję , że pokażesz jeszcze pokój synka :))

Beata Weronika
08-08-2013, 10:13
Jak ata łazeinka duża :jawdrop: na 3 zdjęciu wanna wygląa jak umywalka, mega maleńka ;) jaka macie wysokośc w pomieszczeniu ?? Mam tez pytanko jakie płytki masz na ścianie ?

W łazience dojdzie jeszcze szafka przez cala dlugosc sciany wiec zmniejszy się optycznie :)
Płytki na scianie to casalgrande bianco, wysokość 272 cm

Beata Weronika
08-08-2013, 10:14
Beata,
pięknie - łazienkę masz faktycznie ogromną!!!!
Wanna piękna, okropnie mi się podoba Twój grzejnik.
Ślicznie wygląda hall z drzwiami - spójnie, prosto, jednolicie.

Dzieki :)

Beata Weronika
08-08-2013, 10:16
Mnie się też bardzo podoba , zwłaszcza wanna . Super kształt , cienki brzeg , tylko czy mąż też zadowolony z wielkości ? :) . Pomysł z ułożeniem płytek podłogowych pod kątem dobrze wygląda ( pamiętam Twoje rozczarowanie z powodu brakujących milimetrów ) . Dzięki temu jest inaczej , ciekawiej . Jest jednolicie , ale dobrze to wygląda. Zawsze ściana nad wanną może z czasem był akcentem kolorystycznym :). Lustro będzie podwieszone na płycie i podświetlone ?Sciana szklana też fajna...no to się pozachwycałam :)). Widac , że przeprowadzka tuż , tuż . Mam nadzieję , że pokażesz jeszcze pokój synka :))

Maz nie lubi wanny dla niego jest prysznic :) Płytki tez mi się podobają, wygląda bardzo fajnie taki lekki skos. Sciana z wanna - Onoa - przerobiliśmy ze 4 kolory na tej scianie i żaden nie pasowal :( Jest ral 9010 poki co ale jak będzie szafka to będzie w łazience więcej drewna dam obrazki w takich samych drewnianych ramkach z roznych miejsc gdzie byliśmy i mam nadzieje ze wyjdzie dobrze. Roleta będzie tez w kolorze drewna wiec lazienka trochę się ozezwi.
Lustro podwieszane oświetlone.
Pewnie ze pokaze pokoj synka! Jak już będę mieć roletę :)

ivy17
08-08-2013, 10:38
W łazience dojdzie jeszcze szafka przez cala dlugosc sciany wiec zmniejszy się optycznie :)
Płytki na scianie to casalgrande bianco, wysokość 272 cm

mozaika tez z tej firmy ?

Beata Weronika
08-08-2013, 10:46
mozaika tez z tej firmy ?
Tak, to sa tez płytki

Sharlotka
08-08-2013, 11:54
Beata,
kiedy przeprowadzka???:D

Beata Weronika
08-08-2013, 15:38
Beata,
kiedy przeprowadzka???:D

Sharlot, jak przyjadą listwy i te cholerne szklane barierki. Szklarz to facet nie z tej ziemi, kompletny brak organizacji. Z dużego zamówienia które zlozylismy na razie zamontowal 30% a mija 3 tydzień od zamówienia. Przywiezli lustra - dwa o nie takich wymiarach a trzecie potłukli na samochodzie.

Moorela
08-08-2013, 21:55
Beata, piękna łazienka, faktycznie przestrzeń niesamowita i na początku nie mogłam załapać, czy wanna to wanna ;)
Czy podwieszenie lustra na osb ktoś Ci doradził? Bo też mam mieć podwieszane i nie mam pojęcia jak to zrobić.

Beata Weronika
09-08-2013, 07:19
Beata, piękna łazienka, faktycznie przestrzeń niesamowita i na początku nie mogłam załapać, czy wanna to wanna ;)
Czy podwieszenie lustra na osb ktoś Ci doradził? Bo też mam mieć podwieszane i nie mam pojęcia jak to zrobić.

Kurcze, na zdjęciach rzeczywiście wanna wygląda na mala ale w rzeczywistości spokojnie ja+moj brzuch+moj synek się w niej mieścimy :)
Może to kwestia zdjęć i tej pustej sciany nad wanna
Maz tak wymyślil, ta płyte osb albo gdzies wyczytal

Sharlotka
09-08-2013, 08:21
Współczuję Ci opóźnień i niesolidnych wykonawców!!!!!
Ale pociesz się, że już za moment będziesz przeprowadzona, jesteś na finishu!!!

Beata Weronika
14-08-2013, 09:26
Byliśmy na mazurach zresetować się w przepieknym miejscu :)
Od wczoraj mamy krzesła - eamsy :) wygladaja extra!
Przyszła tez lampa podlogowa z westwing :)
W jadalni robi się domowo :)
Coraz fajniej :)

mariomili
14-08-2013, 12:10
Zdjęcia poproszę, bo nie wierze ;) gdzie byliście na Mazurach ??

Sharlotka
14-08-2013, 12:51
I myślisz, że bez zdjęć wpis przejdzie????:D
Beata, no ja Cię proszę, gdzie fotki???

Beata Weronika
14-08-2013, 12:53
Zdjęcia poproszę, bo nie wierze ;) gdzie byliście na Mazurach ??

Zdjec wczoraj nie robiłam bo bylam już padnieta ale zrobie :)
Pol godziny od Mrągowa w nowiuteńkiej leśniczówce super zrobionej. Można odpocząć :) Maz przeważnie spał :) A dziecko zapomniało w nocy obudzić się na mleko! Pierwszy raz :)

Sharlotka
14-08-2013, 13:16
Może już "dorasta" i wyrasta z nocnego karmienia?
Jak się w ogóle czujesz??? Który to tc?

Beata Weronika
14-08-2013, 22:00
Może już "dorasta" i wyrasta z nocnego karmienia?
Jak się w ogóle czujesz??? Który to tc?

Dobrze by było gdyby wyrósł ale jak tylko wrocilismy do domu natychmiast budzenie w nocy na mleczko :(

Jak odpuściłam prace zawodową to jest znacznie lepiej :) Jeszcze 2 miesiące mamy zanim na zawsze nasza rodzina się powiększy :)

A to zdjecie z telefonu jadalni206781
I tu kolezanka doradzila mi wpuszczenie koloru. Lampy nad stół w kolorze malinowym poradziła żeby dac...Chyba mi się ten pomysł podoba.

Beata Weronika
17-08-2013, 05:27
Pokoj synka już z meblami. NIe wiem co dalej...utknęłam. Nie podoba mi się to łózko ale trudno, musi już zostać.
Główkuje jaka dac rolete i dodatki. 207117207118207119

Beata Weronika
17-08-2013, 05:29
I sypialnia, tu z kolei nie wiem jaki kolor zasłon dac. Chyba cos zbliżonego do koloru wykładziny..207120207121

Barbara74
17-08-2013, 06:56
U małęgo masz Bstę szafę tę z frontami?
W pokojach w pasy dałabym szutersy,wiem ,że sa drogie,ale Twój zdolny mąż może je sam zrobić :)

Beata Weronika
17-08-2013, 07:06
U małęgo masz Bstę szafę tę z frontami?
W pokojach w pasy dałabym szutersy,wiem ,że sa drogie,ale Twój zdolny mąż może je sam zrobić :)

Tak, to besta. To jest jeden pokoj. Hahaha, powiem mezowi :) Stanie pewnie na rolecie rzymskiej ale nie wiem jaki kolor :(

Sharlotka
17-08-2013, 08:00
Beata,
ślicznie, domowo - wnętrza dopieszczone i bardzo fajnie przemyślane - no i widać, że lubisz niebieskości!!!:)

A może białe żaluzje drewniane z lamelkami 2.5 lub 5 cm?

Sharlotka
17-08-2013, 08:00
Słuchaj,
a co masz w kuchni na podłodze? Gres, czy deski?
Bo na zdjęciach kuchennych jest czarna folia i nie wiem, a jestem bardzo ciekawa:)

Beata Weronika
17-08-2013, 08:17
Słuchaj,
a co masz w kuchni na podłodze? Gres, czy deski?
Bo na zdjęciach kuchennych jest czarna folia i nie wiem, a jestem bardzo ciekawa:)

Sharlotko, mam drewno, to samo co w salonie. W poniedziałek już będzie odslonieta cala podloga bo maja przyjechać szyby i ostatecznie można się wprowadzać. Nie ma co prawda szaf w przedpokoju i siedziska w wiatrołapie i szafki w łazience ale da się bez tego zyc jakiś czas.

Sharlotka
17-08-2013, 08:24
No pewnie, że się da!!!!!
Takie drobiażdżki w sumie Ci zostały.

My stchórzyliśmy i w kuchni będzie gres - ale doszłam do wniosku, że przy naszym stylu życia (dużo gotowania, dużo chlapania wodą:D) i przy kotach + całym związanym z tym wyposażeniem (miseczka na wodę, miseczka na chrupki, miseczka na saszetki) u nas deski się nie sprawdzą:(

A jak Twoje deski olejowane w ogóle???
Koleżanka mnie załamała, że wprowadziła się 2 tygodnie temu, a podłogi porysowane:(

Beata Weronika
17-08-2013, 08:47
Ja mam teraz już 10 lat drewno na podłodze w kuchni i jest jak nowe wiec mam nadzieje ze teraz tez tak będzie. Będę mieć na pewno dywaniki.

Deski sa olejowane.

lucka6
18-08-2013, 20:54
Beata, ale u Was już ślicznie domowo!! Super że macie już meble bo u nas sporo rzeczy leży wszędzie jako że nie mamy ich gdzie pochować. Szafa Besty rewelacyjna, muszę sobie ją pooglądać na stronie, może też coś podobnego zgapię :) ?

Jadalnia też fajna, mi malinowa lampa chyba nie leży, szczególnie przy niebieskim, ale mogę oczywiście nie mieć racji :D

Życzę udanej przeprowadzki i pewnie dla Ciebie byłoby lepiej się przeprowadzić jakoś teraz bo potem z brzuchem coraz ciężej ;)

julianna16
19-08-2013, 23:25
Beata,
Przeczytałam właśnie u Basi, że już się lada moment wprowadzasz i przyszłam Ci serdecznie pogratulować. Widziałam ostatnie zdjęcia - salon zachwyca bez dwóch zdań. Świetnie wyglądają eamesy :yes: To kolejny piękny, dopieszczony domek na FM :).

Beata Weronika
20-08-2013, 10:43
Beata,
Przeczytałam właśnie u Basi, że już się lada moment wprowadzasz i przyszłam Ci serdecznie pogratulować. Widziałam ostatnie zdjęcia - salon zachwyca bez dwóch zdań. Świetnie wyglądają eamesy :yes: To kolejny piękny, dopieszczony domek na FM :).

Julianno, dziewczyny, dom będzie skończony za rok mysle. Teraz to jest absolutnie nieskończony projekt.

Mecze pokoj małego. Dzis bylam w sklepie z roletami rzymskimi i tkaninami. Pieknosci! Ale jakie to drogie. Sam mechanizm i uszycie 400 zl za jedna rolete na jedno okno do maluszka. Nie mowiac o materiale :(
Materiał do małego ma być w kotwice, ale to mama moja uszyje, będzie taniej, ztym ze mechanizm jest pierunsko drogi :(
Chce zrobić mu stolik z pienka drewna pomalowanego na biało i zrobić namiot albo cos co będzie przypominać statek.
To tylko jeden pokoj a tyle szukania.
Cale szczęście ze mała przez pewnie rok będzie z nami w naszej sypialni :) Nie musze myslec o miejscu dla niej jeszcze :)

Czy ktoras z Was miała kiedyś zasłony z tafty??

pestka56
20-08-2013, 17:07
Mam taftowe w salonie i właśnie wczoraj po raz enty je uprałam zwyczajnie w pralce. Sama szyłam :) Chcesz fotkę jak wyglądają po praniu, bez prasowania? Jeszcze nie powiesiłam.

Beata, czy Ty chcesz mechanizm do rolet rzymskich? Sprawdź na dekoria.pl Kiedyś mieli akcesoria do rolet w rozsądnych cenach.

Spytaj też tu
http://www.karnisz.eu/rolety_rzymskie_opis.html
http://www.stopsun.pl/oferta/grupa/64/Kompletne-systemy
http://www.mojerolety.pl/akcesoria_czesci_do_rolet_rzymskich.html

A tu mają w różnych cenach http://www.modnefirany.pl/index.php?products=product&prod_id=308
Kupowałam tu duperelki, bo szyłam sama z bambusowymi „fiszbinami”.

Beata Weronika
21-08-2013, 15:26
Mam taftowe w salonie i właśnie wczoraj po raz enty je uprałam zwyczajnie w pralce. Sama szyłam :) Chcesz fotkę jak wyglądają po praniu, bez prasowania? Jeszcze nie powiesiłam.

Beata, czy Ty chcesz mechanizm do rolet rzymskich? Sprawdź na dekoria.pl Kiedyś mieli akcesoria do rolet w rozsądnych cenach.

Spytaj też tu
http://www.karnisz.eu/rolety_rzymskie_opis.html
http://www.stopsun.pl/oferta/grupa/64/Kompletne-systemy
http://www.mojerolety.pl/akcesoria_czesci_do_rolet_rzymskich.html

A tu mają w różnych cenach http://www.modnefirany.pl/index.php?products=product&prod_id=308
Kupowałam tu duperelki, bo szyłam sama z bambusowymi „fiszbinami”.

Pestko, tak znamy te strony.
Wszedzie za sam mechanizm chcą 300 zl na okno 140x250. Do tego material 200 i szycie na przykład w LM 60zl za metr i robi się za rolete ponad 600 zl. KOmbinujemy gdzie kupic mechanizm to moja mama uszyje ...z babusowymi jest trochę taniej, pewnie gdzies 250 zl za mechanizm.

pestka56
21-08-2013, 16:45
Beata, ja się w łazience i u mojej córy w kuchni obyłam bez mechanizmu. Odpowiednio przyszyte kółeczka, przeciągnięty sznureczek, dobre usztywnienie u góry i jest OK. Działa jak z mechanizmem sznurkowym. Tak kiedyś robiono rolety więc czemu nie robić tak nadal :)

Beata Weronika
22-08-2013, 06:06
Beata, ja się w łazience i u mojej córy w kuchni obyłam bez mechanizmu. Odpowiednio przyszyte kółeczka, przeciągnięty sznureczek, dobre usztywnienie u góry i jest OK. Działa jak z mechanizmem sznurkowym. Tak kiedyś robiono rolety więc czemu nie robić tak nadal :)

Pestko, a w wolnej chwili możesz zrobić zdjecie swojej rolety?
Sznurkowa licho trochę wygląda, wolalabym na tak duże okno kulkowy mechanizm. Sznurki wyciagaja się .. tez mam w domu jedna sznurkową ale bambusową a ciekawa jestem jak z materialem jest.

Beata Weronika
24-08-2013, 19:59
Szyby sa...ale nie obyło się bez problemu - jedna odjechała niezamontowana bo wokół otworu miała doklejony kawałek. Niby była na hartowaniu po wycięciu dziury ale nie wzielismy jej. Cos czuje ze na nowa sobie poczekamy..208236
I kuchnia. Brakuje oczywiście oświetlenia i czegos nad półką nad oknem. Jakiegos napisu.208237

lukasz69karolina
24-08-2013, 20:55
ahhhh....
ohhhhhh....
ahhhhhhhhhh.....
cudowne schody... :)
ahhhhh...

Mmelisa
24-08-2013, 21:01
Witam sie w koncu (po dosc dlugim czasie obserwacji;) ) oficjalnie :)
coz moge od siebie dodac oprocz pozostalych opinii, pod ktorymi chcialabym sie podpisac ;)

moze od konca... tez bym szybe od schodow wymienila :yes:


teraz jestem rozkojarzona...wiec pozwol ze wszelkie pytania, sugestie i ooohy pozostawie na jakis inny dzien please:rolleyes:ale musialam po sobie jakis slad w koncu zostawic ;)

pestka56
25-08-2013, 11:03
Beata, schody są medalowe. Jeśli Murator ogłosi konkurs, to masz mój głos :yes:

W kuchni faktycznie nad oknem czegoś brakuje.
Ja bym optowała za zamianą półki na wąską szafkę (powtarzającą układ szuflad i ich wielkość) nad oknem. Coś takiego jak na tych dwóch fotkach:
208343 208344

ALE pamiętaj, że na półce projektowałaś postawić np. ramki z obrazkami i nie są powieszone lampy nad barkiem. Jak wszystko wykończysz, będzie inaczej wygladało :)

Barbara74
25-08-2013, 16:52
Beata a ja mam pytanie,nie wiem dlaczego na etapie projektowania kuchni nie zapytałam,ale najwidoczniej uznałam ,że po prostu tak chcesz...a mianowicie.nie myślałaś nigdy ,aby ten półwysep w swojej kuchni zrobić bardziej zabudowany,jak na większości Kraszewskiej inspiracji?coś mniej więcej jak ja mam.?
Schody piękne i ta białą lampa w salonie też -trójnóg stojąca co to?
pokaż w końcu swoje łazienki, jakieś nowe foty.
Dlaczego nie znalazła się ona w konkursie na najpiękniejszą łązienkę?

Aha na zdjęciu ze schodami na suficie to podwójny massive?jakie daje światło?

Beata Weronika
25-08-2013, 21:11
ahhhh....
ohhhhhh....
ahhhhhhhhhh.....
cudowne schody... :)
ahhhhh...

Dziękuję :)

Beata Weronika
25-08-2013, 21:11
Witam sie w koncu (po dosc dlugim czasie obserwacji;) ) oficjalnie :)
coz moge od siebie dodac oprocz pozostalych opinii, pod ktorymi chcialabym sie podpisac ;)

moze od konca... tez bym szybe od schodow wymienila :yes:


teraz jestem rozkojarzona...wiec pozwol ze wszelkie pytania, sugestie i ooohy pozostawie na jakis inny dzien please:rolleyes:ale musialam po sobie jakis slad w koncu zostawic ;)

Hej! Fajnie ze się ujawniłaś :) Bylam u Ciebie - tez masz super domek, super elewacja!

Beata Weronika
25-08-2013, 21:16
Beata, schody są medalowe. Jeśli Murator ogłosi konkurs, to masz mój głos :yes:

W kuchni faktycznie nad oknem czegoś brakuje.
Ja bym optowała za zamianą półki na wąską szafkę (powtarzającą układ szuflad i ich wielkość) nad oknem. Coś takiego jak na tych dwóch fotkach:
208343 208344

ALE pamiętaj, że na półce projektowałaś postawić np. ramki z obrazkami i nie są powieszone lampy nad barkiem. Jak wszystko wykończysz, będzie inaczej wygladało :)

Schody rzeczywiście robia wrazenie. Bardzo fajnie wyszły.
W kuchni takich zmian już na pewno nie będzie. Dodam napis i już. Półka z filiżankami i kubkami mi odpowiada. Mam wszystko pod ręką czego potrzebuję.

Beata Weronika
25-08-2013, 21:19
Beata a ja mam pytanie,nie wiem dlaczego na etapie projektowania kuchni nie zapytałam,ale najwidoczniej uznałam ,że po prostu tak chcesz...a mianowicie.nie myślałaś nigdy ,aby ten półwysep w swojej kuchni zrobić bardziej zabudowany,jak na większości Kraszewskiej inspiracji?coś mniej więcej jak ja mam.?
Schody piękne i ta białą lampa w salonie też -trójnóg stojąca co to?
pokaż w końcu swoje łazienki, jakieś nowe foty.
Dlaczego nie znalazła się ona w konkursie na najpiękniejszą łązienkę?

Aha na zdjęciu ze schodami na suficie to podwójny massive?jakie daje światło?

Basia, pierwotnie był zabudowany półwysep. W ostatniej chwili zmieniłam na białą płozę i jest ok :) Ciezko by się zrobilo moim zdaniem. Dojda krzesła będzie zupełnie inaczej.
Trójnóg - kupiony na westwing.
Lazienka mała już jest z lustrami, jutro zrobie nowe zdjęcia. Lazienka duza nie jest skonczona. Brakuje szafki ale...dziś się już przeprowadziliśmy :)
Pierwsza noc przed nami. Młody już śpi :)

Sharlotka
26-08-2013, 07:11
Beata,
schody OBŁĘDNE - nowoczesne, lekkie, przepiękne!!!! - ale to już wiesz:D
Pokaż pełną balustradę u góry!

Czy kominek masz w całości obłożony łupkiem, czy częściowo pomalowany na czarno???


aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!
GRATULUJĘ PRZEPROWADZKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Barbara74
26-08-2013, 07:37
no to dawaj te zdjęcia i czekam na wrażenia .Gratulacje!!!!

mariomili
26-08-2013, 11:48
Beatko gratulacje przeprowadzki!!

Schody masz obledne, inne niż wszystkie tu na fm pokazywane z cegła wyglądają przepięknie !!!!!!
W kuchni nie zmienilabym niczego ( no moze kolor poleczki na biały ;)

Beatko wiesz, ze my tu głodne fotek :)

Beata Weronika
26-08-2013, 22:09
Dziękuję Wam za miłe słowa :)
To wszystko zasługa mojego męża. On obmyślał jak realizować pomysły jakie miałam min na te schody ale przyznam szczerze że jak już szyby przyjechały to obleciał mnie strach czy dzieci kiedyś tych szyb nie uszkodzą i przy okazji sobie cos nie zrobia.
Powoli poznaje się ze sprzętem :) Dzis piekłam schab ze sliwkami i tarte śliwkową :)
Teraz gotuje krem pomidorowy:)

Wiem ze chcecie zdjęcia ale..łazienka duza nieskonczona wiec nie pokazuje, brak lamp w jadalni wiec nie pokazuje, brak rolety w pokoju malucha wiec nie pokazuje.
Mala lazienka 208699208700

Mamy problem z naszym synkiem - wydaje się być bardzo rozbity przeprowadzka. Tu gdzie zamieszkaliśmy nie ma samochodow jest cisza, nic się nie dzieje...poza tym boi się chyba przestrzeni...ciagle jęczy i chce na raczki. Masakra :(

GUMISIOWA
26-08-2013, 22:31
BeataWeronika-gratuluje preprowadzki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Niech Wam się cudownie mieszka-w zdrowiu,spokoju i otoczeniu prawdziwych przyjaciół!!!!!!

Jak dla mnie masz najpiękniejsze schody na forum:jawdrop::jawdrop:
Łazieneczka-BOSKA:yes::yes:

anitka89
27-08-2013, 08:23
Beatko codzinnie zaogladałam do ciebie zekajac na informacje o przeprowadzce i sie doczekałam. GRATULUJE JEST CUDOWNIE!
Nie powiem nic orginalnego: schody piekne- juz znalazły sie w moich inspiracjach:D, łazienka mala taka ciepła przytulna, zadko takie milusie wc widze:yes:
a jak uzytkuje sie kuchnie? ty masz piekarnik whirpool o ile sie nie myle. jestes zadowolona? my z mezem tez piekarnik i mikrofale z tego wybralismy.
Aha chciałam spytac jakie robic listwy przypodłogowe?
Jeszcze raz GRATULUJE i mam nadzieje ze synek szybciutko doceni uroki mieszkanie z dala od samochodów ale z duzym miejscem do biegania;)

Beata Weronika
27-08-2013, 15:29
BeataWeronika-gratuluje preprowadzki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Niech Wam się cudownie mieszka-w zdrowiu,spokoju i otoczeniu prawdziwych przyjaciół!!!!!!

Jak dla mnie masz najpiękniejsze schody na forum:jawdrop::jawdrop:
Łazieneczka-BOSKA:yes::yes:

Dziękuję :)
Nam też małe wc się podoba, może dlatego ze jest jedynym miejscem prawie skończonym :) Brakuje listewki przy podłodze :) Sa tez ledy i z ledami wygląda odlotowo :)

Beata Weronika
27-08-2013, 15:31
Beatko codzinnie zaogladałam do ciebie zekajac na informacje o przeprowadzce i sie doczekałam. GRATULUJE JEST CUDOWNIE!
Nie powiem nic orginalnego: schody piekne- juz znalazły sie w moich inspiracjach:D, łazienka mala taka ciepła przytulna, zadko takie milusie wc widze:yes:
a jak uzytkuje sie kuchnie? ty masz piekarnik whirpool o ile sie nie myle. jestes zadowolona? my z mezem tez piekarnik i mikrofale z tego wybralismy.
Aha chciałam spytac jakie robic listwy przypodłogowe?
Jeszcze raz GRATULUJE i mam nadzieje ze synek szybciutko doceni uroki mieszkanie z dala od samochodów ale z duzym miejscem do biegania;)

O firmie whirpool pisałam na forum. Nie kupiłabym już od nich niczego. Opisałam historie piekarnika dokładnie.
Jak się sprawuje na razie ok. Maz chciał z programatorem dla mnie sredno potrzebne ale ok.
Listwy zakupione i czekaja az maz będzie mieć chwile - 10 cm biale znaczy RAL9010. 12 cm zdecydowanie za wysokie nawet do takiego wysokiego wnętrza jak nasze.

Beata Weronika
27-08-2013, 15:33
Słuchajcie, szukam donic do salonu na dwa duże kwiaty. Ceny sa zawrotne!! Nie mogę nic poniżej 200 złotych znalesc! x2 to jest 400 zl! Szalenstwo jakies!

bami
27-08-2013, 19:50
Beata, gratuluję przeprowadzki!
jestem pewna, ze będzie Wam się dobrze mieszkało - nie moze być inaczej w tak pięknym domu :)

Maluchowi daj trochę czasu, to normalna reakcja u dziecka w tym wieku. Potrzebuje czasu, by przyzwyczaić się do nowego miejsca. I to nie jest kwestia wielkości, tylko innego rozplanowania pomieszczeń, innego łóżeczka, łazienki, miejsca zabaw. Chce na rączki, bo chce być blisko, nie wie, co jest za ścianą i przez jakiś czas nie będzie spuszczał Cię z oka.

Beata Weronika
27-08-2013, 20:53
Beata, gratuluję przeprowadzki!
jestem pewna, ze będzie Wam się dobrze mieszkało - nie moze być inaczej w tak pięknym domu :)

Maluchowi daj trochę czasu, to normalna reakcja u dziecka w tym wieku. Potrzebuje czasu, by przyzwyczaić się do nowego miejsca. I to nie jest kwestia wielkości, tylko innego rozplanowania pomieszczeń, innego łóżeczka, łazienki, miejsca zabaw. Chce na rączki, bo chce być blisko, nie wie, co jest za ścianą i przez jakiś czas nie będzie spuszczał Cię z oka.

Bami, dzięki!
Tez tak mysle ze czuje się bardzo niepewnie i dlatego chce na raczki i jest smutny. Dzis zresztą było lepiej ale...
Od jakiegoś czasu bije się rączką w główkę. Niepokoi mnie to. Albo chce na siebie zwrocic moja uwagę bo ostatnio wiadomo, przeprowadzka i mnóstwo rzeczy do zgrania albo to cos innego z czym musze isc do lekarza.
No i jeszcze cos......ma 15 miesięcy i nie mówi ani słowa. Maz mój się martwic zaczyna. Dzis poszli na spacer przed senny i maz wrocil trochę rozczarowany. Raz ze nasz synek nie nasladuje nas wcale, jak ja kopie piłkę która zresztą on uwielbia to nie powtarza tej czynności tylko wiecznie ja rzuca. Zamiast kopać rzuca. Mój tata już zaczal brac jego nóżkę i pokazywać mu co to znaczy kopać piłkę ale bez rezultatu... Albo jest taki ociezaly w mysleniu i wreszcze kiedyś zajarzy albo to cos poważniejszego :(

Barbara74
27-08-2013, 20:55
Beata jakie kupiłaś listwy przypodłogowe,kto Ci je malował na ten Ral,ja dalej bez listew :(

Beata Weronika
27-08-2013, 21:00
Teraz z budowlanej beczki..
Po dwóch dniach mieszkania w nowym domu mogę powiedzieć ze jestem zachwycona płyta indukcyjna - jest rewelacyjna, blatem z łupka, półką nad oknem. Jestem zawiedziona bezuchwytowymi szafkami. Chyba nie zastanawiałam się wcześniej jak to będzie dzialac ale teraz kiedy jestem w tej kuchni pare godzin dziennie strasznie mnie wkurza to naciskanie w front szafki która nie zawsze się otwiera i czynność trzeba powtórzyć. Wkurzające. Wkurzajacy jest tez zlew franke bo jest plaski, nie ma nachylenia i woda stoi.
Zachwycona jestem duza łazienka - znaczy płytkami, sa super! W ogole nie widać brudu ani zacieków :) Wanna tez ok, prysznic - rewelacja :)
A najbardziej podoba mi się ze mam polaczenie - lazienka, sypialnia, garderowa a w garderobie zsyp na brudna bieliznę która ląduje w pralni :) Super wygodne ze mam wszystko w zasiegu reki.
Pralnia tez mi się podoba :) Nareszcie mam gdzie prac w reku :)

Beata Weronika
27-08-2013, 21:02
Beata jakie kupiłaś listwy przypodłogowe,kto Ci je malował na ten Ral,ja dalej bez listew :(

Najprostrze jakie sa, bez zadnych faz ani załamań. Malowala ta firma która nam je sprzedala. Sa ok. Wiecej nie zaplacilabym za listwy niż my za nie daliśmy.

lucka6
27-08-2013, 21:55
Beata, bardzo gratuluję przeprowadzki!!! Niech Wam się dobrze mieszka, ale w takim pięknym domu nie może być inaczej :yes:

Schody są rzeczywiście zachwycające, ja w kolejnym domu też bym chciała wspornikowe, ale teraz już po ptakach a budować się jeszcze raz chwilowo nie mam ochoty ;)

Synek jest jeszcze bardzo maly, on dopiero co skończył roczek, niektóre dzieciaki w tym wieku zaczynają chodzić....Zresztą brutalna prawda jest chyba taka że dziewczynki dużo szybciej rozwijają się intelektualnie ;) Moja córka jak miała 15 miesięcy już dobrze mówiła, natomiast synek dopiero jak miał 2,5 roku. Za to on jest taki taki bardziej skaczący ;) Ale jak Was coś niepokoi, to nigdy nie zaszkodzi spytać pediatry

pozdrawiam serdecznie!!

onoa
29-08-2013, 07:55
Hej Beata. Ja też gratuluję przeprowadzki . Dom prezentuje się wspaniale , a schody to po prostu bajka :) . Fajnie , że po wątpliwościach które miałaś, cieszysz się przeprowadzką :) Piszesz o pralni . Możesz napisać co w niej umieściłaś ? Poza pralką oczywiście :) . Też mam przewidzianą pralnię i w niej zdecydowałam się na duży zlew , ale cały czas zastanawiam się czy wstawić tam jeszcze malą wannę ? Tylko czy jest sens ? Możesz napisać na co Ty się zdecydowałaś ?

Beata Weronika
29-08-2013, 10:54
Hej Beata. Ja też gratuluję przeprowadzki . Dom prezentuje się wspaniale , a schody to po prostu bajka :) . Fajnie , że po wątpliwościach które miałaś, cieszysz się przeprowadzką :) Piszesz o pralni . Możesz napisać co w niej umieściłaś ? Poza pralką oczywiście :) . Też mam przewidzianą pralnię i w niej zdecydowałam się na duży zlew , ale cały czas zastanawiam się czy wstawić tam jeszcze malą wannę ? Tylko czy jest sens ? Możesz napisać na co Ty się zdecydowałaś ?
Tak wygląda pralnia
209130

onoa
01-09-2013, 16:28
Swietne płytki w pralni . Zarówno te ścienne jak i podłogowe . U Ciebie nawet pralnia nawiązuje do reszty domu . Moja większa i kusi , żeby wykorzystać tę przestrzeń :) . Dziękuję za zdjęcie :).

lucka6
01-09-2013, 22:04
Beata, świetną masz pralnię!! A napiszesz co to za zlew - pralniczy? I szafka - w komplecie ze zlewem czy dorabiana?

Jestem pod wrażeniem wykończenia każdego pomieszczenia w Twoim domu, czuję się lata świetlne za Tobą ;)

Choć szczęśliwie pralkę w pralni już mam :D

Beata Weronika
02-09-2013, 03:14
Beata, świetną masz pralnię!! A napiszesz co to za zlew - pralniczy? I szafka - w komplecie ze zlewem czy dorabiana?

Jestem pod wrażeniem wykończenia każdego pomieszczenia w Twoim domu, czuję się lata świetlne za Tobą ;)

Choć szczęśliwie pralkę w pralni już mam :D

Dziękuję :) Strasznie lubię moją pralnię :) Jest 4 rano, wlasnie pranie nastawiłam :) Często teraz nie mogę spac w nocy :(
Zlew IKEA, szafka tez IKEA a blat z Fortpłyt.
W pralni brakuje listew przypodłogowych. Maz kompetnie nie ma czasu żeby zacząć je montować :(
Zmontował mi za to spiżarnie...jest extra!
Wczoraj kupiliśmy oświetlenie do wiatrołapu i donice :) Donica super, ale jej długo szukałam! Jak przesadze kwiatka to wkleje zdjecie :)

Mam za to kłopot z kanapami i zasłonami :( Nie wiem jakiego koloru powinny być :(

Barbara74
02-09-2013, 09:51
Beata jaką masz szerokość tej ściany z pralką?ja mam 180 cm,zlew chyba ten sam ceramiczny z ikea czeka na zamontowanie,spodobała mi się ta szafka podblatowa,więc może też tak zrobię,a blat kupiłaś w ikei również?
ja jedynie będę mieć kran ze ściany

Beata Weronika
03-09-2013, 06:38
.
Beata jaką masz szerokość tej ściany z pralką?ja mam 180 cm,zlew chyba ten sam ceramiczny z ikea czeka na zamontowanie,spodobała mi się ta szafka podblatowa,więc może też tak zrobię,a blat kupiłaś w ikei również?
ja jedynie będę mieć kran ze ściany

Basia, 198 cm0. Blat pisałam ze z fortpłyt

Beata Weronika
11-09-2013, 21:13
Dzis zrobiłam beze po raz pierwszy w życiu :)211645

pestka56
11-09-2013, 23:32
Nowy dom = nowa sprawność :D

Barbara74
18-09-2013, 12:37
Beata a listwy już przymocowane,jak duża łązienka zrobiona?co chcesz powiesiś na ścianach?

Beata Weronika
19-09-2013, 14:52
Beata a listwy już przymocowane,jak duża łązienka zrobiona?co chcesz powiesiś na ścianach?

Basia, na dole przymocowane, wyszlo super :)
Duza łazienka - płyty pod półkę są i drewno tez jest. Brak czasu żeby zrobić :(
Na scianach zrobie kolaż z naszych zdjęć z podróży. Cos zielono-niebieskiego żeby rozweselić łazienkę.

Barbara74
19-09-2013, 23:31
a listwy przyklejaliście pokaż zdjęcia

Sharlotka
20-09-2013, 11:49
Beata,
no pokaż cały dom, co?
Taki piękny jest - ja chętnie zobaczyłabym zebrane fotki wszystkich pomieszczeń.

lucka6
21-09-2013, 23:53
A ja coś czuję że Beata może już urodziła :)

Beata Weronika
22-09-2013, 08:11
Hej :)
Dziewczyny u nas się zmienia ale baaardzo powoli. Raz że robimy teraz garaż to oznacza że resztka kasy idzie w garaż a dwa że mąż na więcej niebardzo ma czas.
Brakuje nam zasłon w salonie, kanap, stolika. Stolik będzie robić maz :) Niklowane nogi i deski dębowe. Deski już kupiliśmy :). Podobna będzie też konsola również do salonu. Zamówilam lampy do kuchni nad wyspe z Westwing ale maja opóźnienie w dostawie więc same widzicie ze nie ma co pokazać nowego. Powiesiłam obraz jeden :)
Na górze za to brakuje nadal rolety u małego i półki i umywalek w dużej łazience i tak będzie jeszcze przez jakiś czas.
Może na tatusiowym maz cos zrobi ale do tego tez jeszcze trochę bo mimo ze dziecko jest baaardzo duże nie spieszy się na swiat :(
Zagladam na FM i jak się cos zmieni to na pewno będą nowe zdjęcia :)

ivy17
26-09-2013, 09:41
Beatko trzymam kciuki za postępy :-) i oczywiście za dzidziusia żeby w odpowednim momencie pojawił sie na świecie ;)
A jak sie mieszka, jak maluch ?? przyzwyczaił sie do nowego domku już ?

kori
26-09-2013, 12:02
super wnętrza
masz moze fotki salonu od strony kanapy ??

Beata Weronika
27-09-2013, 07:19
super wnętrza
masz moze fotki salonu od strony kanapy ??

Mam :)
To pod schodami trafi na regal za kominkiem, tam będzie biblioteka...Jak tylko maz będzie mieć czas :)214825

Beata Weronika
27-09-2013, 07:32
Beatko trzymam kciuki za postępy :-) i oczywiście za dzidziusia żeby w odpowednim momencie pojawił sie na świecie ;)
A jak sie mieszka, jak maluch ?? przyzwyczaił sie do nowego domku już ?

Maluch już gania po domu i się przyzwyczaił :) Dzieki :) Na nowego czekamy teraz i się uwijam żeby wszystko było na czas :)

kori
27-09-2013, 10:17
ooo właśnie mi o to chodziło:-)
mam podobną sciane i myślę co tu wykombinować
tylko u nas kominek narożny

fajne ze masz obudowę ciemną wtedy nie bedzie Ci się brudziła ściana przy wylotach powietrza
a właśnie ile masz wylotów??

wpadnij do mnie do galerii:-) zapraszam

Beata Weronika
27-09-2013, 13:24
ooo właśnie mi o to chodziło:-)
mam podobną sciane i myślę co tu wykombinować
tylko u nas kominek narożny

fajne ze masz obudowę ciemną wtedy nie bedzie Ci się brudziła ściana przy wylotach powietrza
a właśnie ile masz wylotów??

wpadnij do mnie do galerii:-) zapraszam

Z boku kominka mamy miejsce do trzymania drewna. Jest super!
Mam dwa jak widać na zdjeciu214973
Tez chcieliśmy mieć narożny ale pierunsko drogi był i trzebaby go przenieść tu gdzie tv bo bez sensu żeby grzal sciane z cegla.
Dzis rano maz nam rozpalil przed wyjściem z domu :) Jak wstaliśmy to się palil jeszcze :)

ivy17
27-09-2013, 13:34
Beatko co to za kolor przy tej wnęce na drewno ??

Beata Weronika
29-09-2013, 08:17
beatko co to za kolor przy tej wnęce na drewno ??

7502b

Sharlotka
29-09-2013, 11:44
Beata,
faktycznie, świetnie wygląda czarny kominek, na dodatek to bardzo praktyczne rozwiązanie, nie będzie się szybko brudził - nie wiem, czy swojej obudowy nie przemaluję tak samo:)

Na kiedy masz tp?

Barbara74
29-09-2013, 23:48
Beata a co Ty masz za lampy podwójne w salonie,zawsze byłam ciekawa ,bo je widziałam u kraszewskiej?czy to są dwie koło siebie ?

Beata Weronika
30-09-2013, 02:19
Beata,
faktycznie, świetnie wygląda czarny kominek, na dodatek to bardzo praktyczne rozwiązanie, nie będzie się szybko brudził - nie wiem, czy swojej obudowy nie przemaluję tak samo:)

Na kiedy masz tp?

Hej Sharlot!

Za 2 tyg ale licze ze wcześniej to nastapi. Syna rodziłam rok temu dwa tyg przed terminem...

Beata Weronika
30-09-2013, 02:20
Beata a co Ty masz za lampy podwójne w salonie,zawsze byłam ciekawa ,bo je widziałam u kraszewskiej?czy to są dwie koło siebie ?

Basiu, masivy podwojne jak się wszystkie zapali to jest jak w prosektorium. Dla małego w salonie dobrze jak jest dużo swiatla. Dla nas gorne oświetlenie to za dużo. Wystarcza lampy podłogowe.

Beata Weronika
30-09-2013, 02:24
A! Chialam napisac o blacie z łupka bo swego czasu była dyskusja na ten temat gorąca.
Blat jest SUPER!! Jest ciepły, kompletnie bez awaryjny i wygląda tez super. Wszystko na nim stawiam i nic się nie dzieje. To opinia po miesiącu używania :)
Za to zlew Franke - nie ma w nim spadku i to jest wkurzajace, to samo zlew z IKEA w pralni - kurde wszystko w nim stoi, zero spadku a jest wielki i wygodny tylko po użytkowaniu trzeba gąbka jezdzic pol godziny :(

Moorela
30-09-2013, 15:50
Beata wlasnie dzisiaj rano myślałam sobie że muszę Cię zapytać o blat lupkowy ;-) a może jakieś zdjecie wrzucisz bo ją dalej nie umiem sobie tego wyobrazić.
Cieszę się że program Vatowski się przydał, wymiata nie? ;-)

koktajl
30-09-2013, 20:01
A! Chialam napisac o blacie z łupka bo swego czasu była dyskusja na ten temat gorąca.
Blat jest SUPER!! Jest ciepły, kompletnie bez awaryjny i wygląda tez super. Wszystko na nim stawiam i nic się nie dzieje. To opinia po miesiącu używania :)
Za to zlew Franke - nie ma w nim spadku i to jest wkurzajace, to samo zlew z IKEA w pralni - kurde wszystko w nim stoi, zero spadku a jest wielki i wygodny tylko po użytkowaniu trzeba gąbka jezdzic pol godziny :(

W takim razie to bardzo dobrze ze jestes z blatu zadowolona:)

pestka56
30-09-2013, 21:47
Beata, ja się cieszę razem z tobą z tego błatu:wiggle:Wiesz, że uwielbiam łupek :) To cudowny kamień, a tak niedoceniany.

Jak przeczytałam, że go chwalisz, o mało nie zaczęłam postu od „a nie mówiłam” :rotfl:

Beata Weronika
08-10-2013, 20:32
Hej :)
Od środy jest nas już czworo :)
Dwa tygodnie przed terminem dokładnie tak jak rok temu :)
Wnętrzarsko ruszę znów od następnego tygodnia mam nadzieję :)

lucka6
08-10-2013, 22:21
Beata, to pozwól mi pierwszej złożyć Ci serdecznie gratulacje!!! Niech córeczka dobrze się chowa, synek będzie bardzo grzeczny a dom sam się wykończy :)

lukasz69karolina
09-10-2013, 06:37
Hej :)
Od środy jest nas już czworo :)
Dwa tygodnie przed terminem dokładnie tak jak rok temu :)
Wnętrzarsko ruszę znów od następnego tygodnia mam nadzieję :)
gratulacje :)
widzę, że masz malusią różnicę wieku między dziećmi:) całkiem jak ja
ile jest u Ciebie??

Beata Weronika
09-10-2013, 07:28
gratulacje :)
widzę, że masz malusią różnicę wieku między dziećmi:) całkiem jak ja
ile jest u Ciebie??

16 miesięcy i tydzień :)
A u Ciebie?

lukasz69karolina
09-10-2013, 07:31
14 miesięcy 8 dni :)

fajnie mieć takie dwa maluszki - ale lekko nie będzie :p
ucałuj malutką w piętkę :) i niech rośnie w siłę by szybko bawić się z bratem :)

bami
11-10-2013, 18:55
Hej :)
Od środy jest nas już czworo :)
Dwa tygodnie przed terminem dokładnie tak jak rok temu :)
Wnętrzarsko ruszę znów od następnego tygodnia mam nadzieję :)

gratulacje Beatko, niech Malutka zdrowo (i szybko) rośnie :)
podziwiam tez plany wnętrzarskie :)

ivy17
11-10-2013, 19:44
Beatko gratulacje :hug:
http://grafika.redakcja.pl/Gift.obiekt2.aspx/400/0/Gift/6f20b682-205d-4734-9fdc-0ee9e8c2afd8_20091209051534_Normalshutterstock1382 0611.jpg

pestka56
11-10-2013, 22:00
:hug:

Moorela
11-10-2013, 22:42
Beata, gratuluję drugiego bąbla :)

Sharlotka
12-10-2013, 16:49
Beata,
gratulacje z całego serca!!!!!!!!!!

Beata Weronika
15-10-2013, 09:08
Dziękuję WAM bardzo!
:)
Jeszcze tylko musimy wychować te nasze szkraby na porządnych ludzi :)

Mamy już fronty do szaf w przedpokoju :)

Beata Weronika
15-10-2013, 09:14
218606 -to mała szafa, będzie jeszcze taka x2 po drugiej stronie ale to maz dopiero dziś będzie montowal.
Kupilismy same fronty od firmy która zrobila nam kuchnie. Wnetrza - szuflady, półki sa z forplytu - tak wyszlo prawie polowe taniej.
Brakuje uchwytów i nie wiem jakie będą..jakies eleganckie powinny być.
A to Basiu dla Ciebie listwy 218607218608

Barbara74
15-10-2013, 10:28
Beata gratulacje,jak samopoczucie?
ja siedzę i myślę, bo chcę aby w salonie się bardziej domowo zrobiło :)W kominku palę prawie codziennie,tzn.jak było ciepło to nie ,bo muszę przyznać ,że dom mam cieplutki.
No listwy wykańczają wszystko,ja nie mam pojęcia jakie dam,ale chyba na górze takie jak Ty ,a na dole wyższe.
Jaką masz ich wysokość?montowane na klej?jaki?

Beata Weronika
15-10-2013, 10:41
Beata gratulacje,jak samopoczucie?
ja siedzę i myślę, bo chcę aby w salonie się bardziej domowo zrobiło :)W kominku palę prawie codziennie,tzn.jak było ciepło to nie ,bo muszę przyznać ,że dom mam cieplutki.
No listwy wykańczają wszystko,ja nie mam pojęcia jakie dam,ale chyba na górze takie jak Ty ,a na dole wyższe.
Jaką masz ich wysokość?montowane na klej?jaki?

Basia, wszystko ok bo mama mi pomaga codziennie. Ze starszakiem wlasnie jest na spacerze wiec mam odrobne czasu. Ale pranie, gotowanie, prasowanie, karmienie, odkurzanie wypelnia mi caly dzien. No i starszy tez nie może być caly dzień z moja mama, chce z nim spedzac jak najwięcej czasu razem.
Dom nasz tez jest cieply ale maz przed wyjściem do pracy wrzuca drewno do kominka żeby rodzina miała cieplutko jak się obudzi :)
Na klej, 10tki i powiem Ci ze mierzyliśmy 12stki i jakies kobylaste mi się wydawaly. Klej - soudal montażowy.

Barbara74
15-10-2013, 10:57
super ,dzięki za informacje.Widzę,że pomoc mamy ,albo nowy maluch poprawiły nastrój i nie marudzisz:D

Beata Weronika
16-10-2013, 06:36
super ,dzięki za informacje.Widzę,że pomoc mamy ,albo nowy maluch poprawiły nastrój i nie marudzisz:D

:)
Basiu, dziewczyny, szukam szarej tapety do wiatrołapu. Musze jaknajszybciej go skonczyc bo nie ma gdzie usiasc żeby ubrać dzieci.
Macie namiary na fajne tapety? Albo może ktoras z Was ma jakas już wyszukana? Szarą bez zadnych wzorow??

Beata Weronika
16-10-2013, 11:27
Basia, for you218797218798

lukasz69karolina
16-10-2013, 12:05
oooo super korytarz :)
zdradzisz jaka szerokość?

Barbara74
16-10-2013, 13:52
Beata ale jak te kolory na żywo wyglądają?w sensie razem?

Beata Weronika
16-10-2013, 15:03
Beata ale jak te kolory na żywo wyglądają?w sensie razem?

Powiem zwiezle - no zajebiscie wygladaja :)
Mi się bardzo podoba mój hol i kolory :)

pestka56
16-10-2013, 16:03
Beata, mam adres do firmy tapeciarskiej, ale to są tapety ręcznie drukowane i nic nie wiem o cenach. Wzory niewątpliwie warte obejrzenia:

http://www.redpoppy.pl/

Można u nich zamówić tapetę i identyczną tkaninę na zasłony, albo poduchy.

ivy17
16-10-2013, 20:24
Powiem zwiezle - no zajebiscie wygladaja :)
Mi się bardzo podoba mój hol i kolory :)

Jakie tam masz dokładnie kolorki, które to ?

kori
16-10-2013, 21:17
fajne mają tapetki :-)

Beata Weronika
20-10-2013, 07:50
oooo super korytarz :)
zdradzisz jaka szerokość?

117 cm

Beata Weronika
20-10-2013, 07:51
Jakie tam masz dokładnie kolorki, które to ?

Hmm, gdzies w dzienniku jest o tym. Nie pamiętam, ale to sa takie jak ma Basia

Beata Weronika
28-10-2013, 11:40
Sharlot for you 221174221175221176

Beata Weronika
28-10-2013, 11:48
I pokoj synka nieskonczony221180221182221183221184

ivy17
28-10-2013, 12:06
Beatko super :-) bardzo podoba mi sie pokój synka, co to za szafa ?? fajne rozwiązanie z tymi szufladami..a pasy są boskie :rolleyes:
a jak mała szkrabina, rośnie ?

anitka89
28-10-2013, 21:06
Witam Beatko,
cudownie jest u Ciebie. korytarz górny jest zachwycajacy.
Jak czuje sie Twoje maleństwo?
aha zapraszam Cie żebys zobaczyła moja kuchnie, bo chyba wyda ci się bardzo znajoma...:D Dziekuję

Beata Weronika
29-10-2013, 20:02
Beatko super :-) bardzo podoba mi sie pokój synka, co to za szafa ?? fajne rozwiązanie z tymi szufladami..a pasy są boskie :rolleyes:
a jak mała szkrabina, rośnie ?

To IKEA :)
Tak, nasza córeczka ma się dobrze :) Dziękuję :)

Beata Weronika
29-10-2013, 20:03
Witam Beatko,
cudownie jest u Ciebie. korytarz górny jest zachwycajacy.
Jak czuje sie Twoje maleństwo?
aha zapraszam Cie żebys zobaczyła moja kuchnie, bo chyba wyda ci się bardzo znajoma...:D Dziekuję

Anita, byłam u Ciebie, gdyby nie uchwyty to rzeczywiście - fronty bardzo podobne do naszych :)
Czy Ty masz szafki w połysku??
Cegła fajnie wygląda bardzo. Będzie super!

ivy17
29-10-2013, 20:34
Beata to zwykły pax ? w nim da sie tak szuflady zrobic na zewnątrz ?

anitka89
29-10-2013, 21:43
Anita, byłam u Ciebie, gdyby nie uchwyty to rzeczywiście - fronty bardzo podobne do naszych :)
Czy Ty masz szafki w połysku??
Cegła fajnie wygląda bardzo. Będzie super!
Beatko na uchwyty zdecydowalismy sie ze wzgledu na praktycznośc tego rozwiazania.szafki to 9010 RAL mat. dziekuję ze mnie pocieszasz ze ładnie jest. u ciebie cudownie. wszystko dopeszczone i dokładnie zrobione to najwazniejsze.

Beata Weronika
15-11-2013, 12:30
Beata to zwykły pax ? w nim da sie tak szuflady zrobic na zewnątrz ?
Ivy to nie pax.

Beata Weronika
15-11-2013, 12:34
Beatko na uchwyty zdecydowalismy sie ze wzgledu na praktycznośc tego rozwiazania.szafki to 9010 RAL mat. dziekuję ze mnie pocieszasz ze ładnie jest. u ciebie cudownie. wszystko dopeszczone i dokładnie zrobione to najwazniejsze.

Dziekuje.
Szukam lamp do jadalni i już mam DOSC. Nic nie mogę znalesc a szukam naprawdę prostych lamp :( :(
Wiatrołap tez nie zrobiony.
Sprawa kanap się rozwiązała...w związku z tym ze nasz syn kompetnie ma w nosie ze glutków z noska nie wciera się w kanape, nie przynosi się na nia zabłoconych butów i nie wciera resztek jedzenia z buzi postanowiłam nie kupować nowych kanap a dokupić jedna z IKEA.
Nie wiem tylko jaki kolor dac :(
I zasłony do salonu sa jeszcze do kupienia ale tu tez się zastanawiam.
Kolor granatowy nie pasuje absolutnie. Ani kanapy ani zasłony. Za ciemno, za ponuro. Zostaje bez ale to tak jakoś bez polotu mi się zdaje...no i gdzie je kupic! To jest problem...

Sharlotka
15-11-2013, 13:08
Czeeeeeeść!!!!:)
dawno Cię nie było, Beatko - jak maluchy? Jak Mała Księżniczka?
Fajnie się mieszka?

Piękny masz dom, taki już bardzo "udomowiony".
Zasłony - może białe, beżowe lub turkusowe?

Beata Weronika
15-11-2013, 17:16
Czeeeeeeść!!!!:)
dawno Cię nie było, Beatko - jak maluchy? Jak Mała Księżniczka?
Fajnie się mieszka?

Piękny masz dom, taki już bardzo "udomowiony".
Zasłony - może białe, beżowe lub turkusowe?

Księzniczka jest boska oczywiście choć zupełnie inna niż jej rodzony brat :)

Mieszka się super w domu, przestrzeń jest niesamowita, jest bardzo wygodnie, nie chce mi się z niego wychodzić. Szkoda tylko ze tak daleko od cywilizacji, znaczy może nie daleko ale autem trzeba :(

Białe zasłony przy dwójce odpadają. Bezowe ale zawsze taki kolor wydawal mi się nijaki. Chcialam cos konkretnego ale nic mi nie pasuje :(

Sharlotka
15-11-2013, 18:24
Beata,
ja mam białe zasłony. Przy dwójce. We wszystkich oknach:)
I muszę przyznać, że są bardzo łatwe w utrzymaniu - nawet jeśli małe łapki wybrudzą czekoladą lub dżemem, to nie ma łatwiejszego koloru, by w warunkach domowych wyprać/ usunąć plamy, bo czystą biel można odplamiać i wybielać - z kolorami jest różnie.

Masz w kuchni lampy?

W jakim stylu szukasz do jadalni?

Pokaż coś!!!

Beata Weronika
19-11-2013, 17:42
Beata,
ja mam białe zasłony. Przy dwójce. We wszystkich oknach:)
I muszę przyznać, że są bardzo łatwe w utrzymaniu - nawet jeśli małe łapki wybrudzą czekoladą lub dżemem, to nie ma łatwiejszego koloru, by w warunkach domowych wyprać/ usunąć plamy, bo czystą biel można odplamiać i wybielać - z kolorami jest różnie.

Masz w kuchni lampy?

W jakim stylu szukasz do jadalni?

Pokaż coś!!!

Lampy nad wyspe kupione na westwing - czekam na dostawe ale to będzie dopiero w grudniu. Lampy maleńkie, srednica 10 cm wiec nie wiem jak to będzie wygladac.

Do jadalni szukam czegos takiego225517225518
Pokazuje :)225519

anitka89
19-11-2013, 21:29
Beatko jaki śliczny WC. Przypomnij mi ty masz drewno czy płytki na podłodze i nad WC? Jedynie cos mi ta lampa nie pasuje ale może tak na zdj. wyszła. Co do lamp do jadalni tez takie uwielbiam wiec mam szczerą nadzieję ze je upolujesz juz wkrótce. i oczywiście Pokaż WIĘCEJ, bo ja tu po to zagladam codziennie:rolleyes:

Yaa
19-11-2013, 21:43
witam sasiadkę :)

pestka56
19-11-2013, 22:38
Beata, lustro przepięknie wykończyło wucecik :)

Beata Weronika
20-11-2013, 06:35
Na podłodze i na scianie jest teak który poolejowalismy.
Dziekuje za słowa uznania zwłaszcza ze sami z mezem i pomocą forum murator wszystko wymyslilismy :) Pestko Twoje wizki oczywiście były bardzo pomocne :)
Bardzo lubie ten wc i mam nadzieje ze szybko się nam nie znudzi.
Lustro mialobyc na całej scianie ale dzięki Bogu zmieniłam na polowe sciany. Tak jest ciekawiej :)

A lampa bardzo mi się podoba w tej łazience :)

Barbara74
20-11-2013, 15:55
Beata to mój ulubiony wc, ciepły ,drewniany i ceglany.Czy Ty masz tam lustra dzielone ze szlifem?
Jaką masz tam wysokość?
Ja ponieważ nie mam dalej skończonego wucecika ,a kafle tam na podłodze mnie męćzą, bo są te same co w przedpokoju i w utrzymaniu trudne ( co dziwne Mirella ma je też w przedpokoju i są ok) to mawet zastanawiałam się czy je nie zbić i położyć drewno,bo akurat mi tyle zostało.

POkaż jeszcze z innego ujęcia

Beata Weronika
20-11-2013, 21:33
Beata to mój ulubiony wc, ciepły ,drewniany i ceglany.Czy Ty masz tam lustra dzielone ze szlifem?
Jaką masz tam wysokość
Ja ponieważ nie mam dalej skończonego wucecika ,a kafle tam na podłodze mnie męćzą, bo są te same co w przedpokoju i w utrzymaniu trudne ( co dziwne Mirella ma je też w przedpokoju i są ok) to mawet zastanawiałam się czy je nie zbić i położyć drewno,bo akurat mi tyle zostało.

POkaż jeszcze z innego ujęcia

Tak, mam 4 lustra dzielone szli fem roznej wysokości. 3 metry wysokość.225716225717

Moorela
20-11-2013, 21:33
Beata przyszłam po prośbie, czy mogłabyś mi zdradzić parę szczegółów technicznych jak montowaliście lustro na płycie w górnej łazience? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.

PS. Łazienka mała bardzo fajna, gratuluję efektu :)

Barbara74
20-11-2013, 21:59
Beata jak masz podrubiony blat pod umywalką?ile cm?
jaką masz odległość kranu od umywalki?
super ten wc,nie mogę sobie darować ,że nie mam drewna na podłodze

Beata Weronika
20-11-2013, 22:07
Beata jak masz podrubiony blat pod umywalką?ile cm?
jaką masz odległość kranu od umywalki?
super ten wc,nie mogę sobie darować ,że nie mam drewna na podłodze

Blat ma 7 cm grubości a odleglosc kranu od umywalki 18 cm.
No wiem ze super :) Nieskromna jestem ale co tam :)

Beata Weronika
20-11-2013, 22:10
Beata przyszłam po prośbie, czy mogłabyś mi zdradzić parę szczegółów technicznych jak montowaliście lustro na płycie w górnej łazience? Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.

PS. Łazienka mała bardzo fajna, gratuluję efektu :)

Moorello, na klej było montowane i potem takie wielkie długie dragi przytrzymywaly lustro od osb i przez jakiś czas już na kleju stało podparte na styropianie. Cos jeszcze potrzeba? Pytaj, nie ma problemu :)
Jak tam Twój wiatrołap? Mój stoi i czeka az jakiś poczciwy stolarz się nad siedziskiem pochyli. Ale nie ma chętnych :( Skonczy się pewnie ze mój maz cos wymyśli.
A nie mowilam ze wlasnie robi stolik i konsole :) Stal + drewno. Jak będą gotowe to się pochwale :)

Barbara74
21-11-2013, 15:46
Słuchaj Beata nie ma co ukrywać ,że podoba Ci się Twoja łązienka,ja też uwielbiam moje dwie górne,dolną trochę mniej
Ale zauważyłam ,że u Ciebie wszystko ok,wyczuwam ,że jesteś zadowolona i zły przedporodowy humor odszedł :)
Ja czekam co Twój mąż zmajstruje,bo ja też sama te rzeczy,no chyba,że coś się trafi

belgijska pralinka
24-11-2013, 18:54
witam
piekny dom ,tylko ciezko przebrnac przez tyle stron zeby obejrzec fotki http://emotikona.pl/emotikony/pic/2okulary.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)
moze wrzuc na 1 stronke
pozdrawiam

Beata Weronika
26-11-2013, 20:48
witam
piekny dom ,tylko ciezko przebrnac przez tyle stron zeby obejrzec fotki http://emotikona.pl/emotikony/pic/2okulary.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)
moze wrzuc na 1 stronke
pozdrawiam

Dziekuje :)
Jak będę mieć czas to wkleje zdjęcia, już zresztą probowalam ale cos nie wyszlo :(

Beata Weronika
26-11-2013, 20:50
Szukam zaslon, maja być jak zdjecie nr 1 227036227037
Bylam w eurofiranach i guzik co znalazłam :(
Zaslony musza być podszyte podszewka a ze potrzebuje ponad 15 metrow to trochę to będzie kosztowac :(
I jeszcze gdzie je znalesc???

Sharlotka
01-12-2013, 08:40
Dekoria? Stylus? Allegro?:)
Najczęściej można zamówić o darmową próbkę, więc nie ryzykujesz zakupu w ciemno.

Powodzenia:)

Beata Weronika
04-12-2013, 10:55
Dekoria? Stylus? Allegro?:)
Najczęściej można zamówić o darmową próbkę, więc nie ryzykujesz zakupu w ciemno.

Powodzenia:)

Dzieki Sharlotko, w końcu gdzies je znajde ale latwo nie jest :(
A to swiezy nabytek :)228465

mariomili
04-12-2013, 19:36
Cześć beatko! Ja szukam podobnych zasłon i cieżko jest :(
Nabytek fajny :)

Moorela
04-12-2013, 21:43
Beata, do czego będzie CI służyła ta konsola i gdzie stanęła? :)

Beata Weronika
05-12-2013, 05:58
Cześć beatko! Ja szukam podobnych zasłon i cieżko jest :(
Nabytek fajny :)

Jak by ktoś potrzebowal taka konsolkę to dam namiar na zródło :)
Jeszcze mam stolik w salonie taki.

Beata Weronika
05-12-2013, 05:59
Beata, do czego będzie CI służyła ta konsola i gdzie stanęła? :)

Stanela w holu, trzymam na niej klucze, torebke, roznosci. Super jest!

lucka6
05-12-2013, 22:06
Jak by ktoś potrzebowal taka konsolkę to dam namiar na zródło :)
Jeszcze mam stolik w salonie taki.

Beata ja poproszę namiary, fajna ta Twoja konsolka :)

lukasz69karolina
05-12-2013, 22:19
świetnie się wpasowała w ten kącik... idealnie co do cm :) :)

Beata Weronika
06-12-2013, 11:41
Dzieki dziewczyny!
Lucka - namiar przesylam na e-maila

Pamietacie turkusowe zaslony Gumisiowej? Często o nich mysle i chyba je wezme choć maja tylko 3 m wysokości a u mnie jest 3,01 cm a chciałam żeby lezaly. Trzebaby cos wymyslec...
Tylko czy turkus to dobry pomysl...

Sharlotka
06-12-2013, 14:45
Beata,
pewnie, że pamiętamy - Gumiśka ma cudownie zaaranżowany dom - turkus to super pomysł, zwłaszcza w połączeniu z aksamitem - kupuj!!!!!
Skoro mają 3 m, będą idealne, mimo, że u Ciebie wysokość pomieszczeń to 3.01 m - bo przecież około 1 cm zajmuje szyna sufitowa, do tego 0.5-1 cm na żabki.
No i szybko pokaż je u Ciebie:)

GUMISIOWA
07-12-2013, 06:34
Beatko-milion lat mnie nie byłó-u Ciebie do CUDNEGO domu zawitała dzidzia!!!!!!!!!!!!!!!!!!WIEC GRATULUJE SERDECZNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!DUZO ZDROWIA WAM ŻYCZE!!!NIECH ROŚNIE ZDROWO W SZCZEŚCIU I SPOKOJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Dom obłedny tylko chyba mało zdjec;)
Widze ze Ty również konsolke postawiłaś-piekna-ja na moją również się doczekalam:)
POZDRAWIAM WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE:wiggle:

Scharlotko:hug:

Beata Weronika
07-12-2013, 08:51
Beatko-milion lat mnie nie byłó-u Ciebie do CUDNEGO domu zawitała dzidzia!!!!!!!!!!!!!!!!!!WIEC GRATULUJE SERDECZNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!DUZO ZDROWIA WAM ŻYCZE!!!NIECH ROŚNIE ZDROWO W SZCZEŚCIU I SPOKOJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Dom obłedny tylko chyba mało zdjec;)
Widze ze Ty również konsolke postawiłaś-piekna-ja na moją również się doczekalam:)
POZDRAWIAM WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE:wiggle:

Scharlotko:hug:
Gumisiowa, witam w moich skromnych progach :)
Dziekuje za zyczenia, dzidzia jest super :)
Pierwsza tez super, wariuje ostro :)

Sluchaj, nie zamiescilabys zdjęcia salonu z tymi turkusowymi zasłonami? Mezowi chciałam pokazac :)

Beata Weronika
07-12-2013, 08:57
Beata,
pewnie, że pamiętamy - Gumiśka ma cudownie zaaranżowany dom - turkus to super pomysł, zwłaszcza w połączeniu z aksamitem - kupuj!!!!!
Skoro mają 3 m, będą idealne, mimo, że u Ciebie wysokość pomieszczeń to 3.01 m - bo przecież około 1 cm zajmuje szyna sufitowa, do tego 0.5-1 cm na żabki.
No i szybko pokaż je u Ciebie:)
No tak ale ja chciałam żeby lezaly 5 cm na podłodze :( I one sa na kółka a ja mam szyne pod sufitem. Specjalnie mamy sufit podwieszany także u mnie szyna odpada taka na kółka :(

Sharlotka
07-12-2013, 09:49
Beata,
przy Twoim perfekcjonizmie porządkowym na pewno chcesz zasłony leżące na podłodze??:D
Wiesz, jakie to niepraktyczne?
Trudno odkurzyć, o myciu podłogi nie wspomnę, znacznie szybciej się takie po prostu brudzą - będziesz musiała podnosić czy podpinać zasłony na czas sprzątania, prawda?

GUMISIOWA
07-12-2013, 19:03
Beatko;)-wiadomoś na priva:D

Barbara74
07-12-2013, 19:26
tylko zasłony po praniu mogą się trochę skurczyć

Beata Weronika
18-12-2013, 09:00
Powiesilam zasłony z IKEA :)

Informacja dla tych którzy tu zagladaja :) Zobacze czy w ogole ten dziennik ktoś oprócz kilku moich koleżanek czyta :)
Mam do sprzedania garaz
230736230737230738
Cena 1000 zl, odbiór - Piaseczno pod Warszawą.

anitka89
18-12-2013, 16:09
Beatko, Ja czytam tylko garażu nie potrzebuje;) pokaż zasłonki.
Ja wrzuce dzis zdjęcia jak mnie sie mieszka w domku

Barbara74
18-12-2013, 22:02
ja mam garaż w piwnicy :)

ivy17
19-12-2013, 13:02
Beatko mogę tez prosic o namiary na konsolkę :-)

Sharlotka
21-12-2013, 06:35
No i gdzie te zasłony z Ikei?:popcorn:

Fajny garaż:D -wystaw go na tablicy, gumtree itp.

djcezar
31-12-2013, 23:09
Beata,
Szczęśliwego nowego roku 2014.

Witaj, jak możesz to prosiłbym Cię o szczegóły konstrukcji ścianki-balustrady, na jakich rurkach to stoi, ile Cię wyniosły szyby oraz w jakich parametrach są.
Pozdrawiam Dj_

Beata Weronika
03-01-2014, 08:25
Beata,
Szczęśliwego nowego roku 2014.

Witaj, jak możesz to prosiłbym Cię o szczegóły konstrukcji ścianki-balustrady, na jakich rurkach to stoi, ile Cię wyniosły szyby oraz w jakich parametrach są.
Pozdrawiam Dj_
Scianka stoi na kwadratowych rurach 40x40 mm. Szyba w korytarzu jest klejona warstwa 6mmx2 a w salonie hartowana 10 mm i te kosztowaly cos kolo 3 tys.

Beata Weronika
03-01-2014, 08:26
No i gdzie te zasłony z Ikei?:popcorn:

Fajny garaż:D -wystaw go na tablicy, gumtree itp.

Garaz sprzedany :)
Sharlot mam ciagle bałagan zabawkowy w salonie...nie chce tego pokazywać na forum :)

Beata Weronika
03-01-2014, 08:34
Beatko mogę tez prosic o namiary na konsolkę :-)

Wyslalam :)

Beata Weronika
03-01-2014, 08:51
Albo dobra - zaslony w salonie. Ale to nie sa docelowe. Będą za krótkie po upraniu wiec pojda do sypialni a do salonu będę szukac dalej...232989

ivy17
03-01-2014, 09:15
Wyslalam :)

nie ma miejsca na odpowiedz w skrzynce u ciebie ;-)

Beata Weronika
03-01-2014, 09:22
nie ma miejsca na odpowiedz w skrzynce u ciebie ;-)

Już powinno byc

Sharlotka
03-01-2014, 11:23
o jak ładnie!!!!
Pokaż WIĘCEJ WSZYSTKIEGO:D - TAAAAAKI:jawdrop: dom zasługuje na porządną fotorelację!!!!

W salonie masz oprawy Nero, Beata?

Beata Weronika
03-01-2014, 14:31
o jak ładnie!!!!
Pokaż WIĘCEJ WSZYSTKIEGO:D - TAAAAAKI:jawdrop: dom zasługuje na porządną fotorelację!!!!

W salonie masz oprawy Nero, Beata?

Massive nero :)
Jak posprzątam zabawki z salonu to zrobie zdjęcia :)

mariomili
03-01-2014, 20:58
Beatko gdzie kupilas zaslony, ja chce takie do sypialni.

Beata Weronika
04-01-2014, 08:50
beatko gdzie kupilas zaslony, ja chce takie do sypialni.

ikea :)

julianna16
04-01-2014, 16:26
Ja też czuję niedosyt zdjęciowy :).
Wszystkiego najlepszego Beato dla Ciebie i Twoich Bliskich w Nowym Roku :hug:

Barbara74
04-01-2014, 23:09
Zgadzam się z Julianną ,więcej zdjęć
A wogóle nie odzywałam się od świąt ,wszystkiego najlepszego w Nowym domu w Nowym roku.Mam nadzieję ,że święta były magiczne .
A ja też muszę wkleić zdjęcia ,bo mam prawie skończony kibelek na dole,brakuje listw ,wieszaczka na ręcznik i dodatków.
Beata jaki kolor ściany widać w tle ostatniego zdjęcia S1500N?

Sharlotka
05-01-2014, 08:16
Cześć Basiu - dawno Cię nie było.
Faktycznie Ty i Beata powinnyście zaktualizować zdjęcia, Wasze przepiękne i oryginalne domy powinny nam zostać znowu pokazane!!!!

Beata Weronika
05-01-2014, 08:34
Zgadzam się z Julianną ,więcej zdjęć
A wogóle nie odzywałam się od świąt ,wszystkiego najlepszego w Nowym domu w Nowym roku.Mam nadzieję ,że święta były magiczne .
A ja też muszę wkleić zdjęcia ,bo mam prawie skończony kibelek na dole,brakuje listw ,wieszaczka na ręcznik i dodatków.
Beata jaki kolor ściany widać w tle ostatniego zdjęcia S1500N?

Basiu, Tobie tez wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku! Świeta były ok, razem wszyscy wiec oczywiście cudnie. Uwielbiam być we czwórkę :)
Basiu, pokaz koniecznie kibelek :)

Kochane, ja nie mam co pokazywać - wiatrołap nieskończony wciąż - wczoraj wybieraliśmy tapete dopiero, nadal nie ma siedziska. Lazienka gorna - wydrukowałam zdjecie z wakacji i wyszlo jak obrazek z IKEA, bez szału, wiec jest do wymiany :(
Sypialnia - meble IKEA, nie ma zabudowy k-g która zaprojektowałam, pokoj małego pokazywałam, hol tez. W jadalni sa lampy ale nie ma biblioteki wciąż także niebardzo mogę Wam cos pokazac.
A ta kanapa w salonie to stara wymięta IKEA i na razie poki dzieci nie będą większe zostanie ta. Mój synek lubi wcierać w nia roznosci...nowe bez sensu teraz kupować.
Brakuje mi tez dwóch krzeseł do stolu w kuchni...
Hol na dole i nowe szafy i konsolke pokazywałam :)
Brakuje nam oprócz tego co wymieniłam drewna na elewacje, ogrodzenia i projektu ogrodu. Mnostwo pracy jeszcze przed nami na wiosnę :)

Sharlotka
05-01-2014, 09:04
Beatko,
a masz lampy nad wyspą w kuchni???? Jestem ciekawa, co wybrałaś.
Pokaż koniecznie jadalnię, skoro masz oświetlenie:)
Pokoik córeczki gotowy???

A w ogóle to może zebrałabyś wszystkie zdjęcia w jednym miejscu?
Tak lubię do Ciebie wracać i oglądać piękne wnętrza, ale trudno skakać po całym wątku.

djcezar
05-01-2014, 09:40
Scianka stoi na kwadratowych rurach 40x40 mm. Szyba w korytarzu jest klejona warstwa 6mmx2 a w salonie hartowana 10 mm i te kosztowaly cos kolo 3 tys.

Witaj
A myślałem, że jest odwrotnie, w salonie klejona 12 a na górze hartowana, powiedz czym było to podyktowane, dedykacją szklarza czy może względy ekonomiczne?
Szyby szklarz zamawiał czy może zamawiałaś internetowo?
Pozdrawiam

Beata Weronika
05-01-2014, 14:50
Witaj
A myślałem, że jest odwrotnie, w salonie klejona 12 a na górze hartowana, powiedz czym było to podyktowane, dedykacją szklarza czy może względy ekonomiczne?
Szyby szklarz zamawiał czy może zamawiałaś internetowo?
Pozdrawiam

Nie, na gorze klejona i hartowana a w salonie tylko klejona. Oczywiście ekonomiczne względy. Szklarz sam zamawial, pomogl nam tez w montażu szyb w salonie bo cholernie ciężkie sa.

Beata Weronika
05-01-2014, 16:20
Mam lampki w zasadzie a nie lampy. Tak długo szukałam ze stracilam cierpliwości i kupiłam takie maleństwa. Daja fajne swiatlo wiec sa w sumie ok ale powinny być bez watpienia większe. Trudno.233343

Sharlotka
06-01-2014, 10:47
Ładnie, chociaż faktycznie maluszki.

Sharlotka
06-01-2014, 10:51
A nie myślałaś o takich?:

http://www.nowodvorski.com/Oferta?category=8966&act=list

widziałam je na żywo - bardzo ładne, lekkie, a przy tym niedrogie, jak na lampy w stylu loftowym.

Moorela
06-01-2014, 12:18
Są jeszcze podobne w LM, i duże i małe :)
233472 233473

Beata Weronika
06-01-2014, 13:08
A nie myślałaś o takich?:

http://www.nowodvorski.com/Oferta?category=8966&act=list

widziałam je na żywo - bardzo ładne, lekkie, a przy tym niedrogie, jak na lampy w stylu loftowym.

Rzeczywiscie fajne...ale wiesz Sharlot ze jakos teraz niebardzo pasuje mi industrialny styl do salonu. Bardziej zrobilo się jakos klasycznie i nawet mi się podoba. Zołty duzy zegar jest mi potrzebny i zamiast czerwonej starej kanapy dam cos w bezach i do tego jeden malinowy fotel tapicerowany.
Pokoju córeczki jeszcze nie ruszyłam. Zreszta dziecko moje starsze tak mało przebywa w swoim pokoju ze spokojnie przyjmie do niego siostrę bo wlasciwie to będzie tylko na noc. Poki co coreczka z nami w sypialni spi w swoim łóżeczku :) I tak zostanie myslę do roku albo ciut dłużej...

Beata Weronika
23-01-2014, 13:18
Muszę Wam powiedzieć ze mamy coś takiego jak system inteligentnej instalacji. I to jest super. Widze on-line temperaturę w każdym pomieszczeniu i mogę w laptopie tym sterować, zmniejszać albo zwiększać albo zaprogramować kiedy ma się włączyć, wyłączyć. Mamy dwie pompy do podgrzania wody. Na górze pompa przez caly dzień jest wyłączona, wlacza się na kąpanie wieczorne.
Kontrolujemy zużycie gazu i póki co jest ok :) Koszty utrzymania wynoszą w zimę tyle ile mieszkanie 80 metrowe w Warszawie :) A w lato będzie sporo mniej :)
Oby tak dalej :)
Ciekawa jestem jak u innych to wygląda.

Sharlotka
23-01-2014, 14:22
Cześć Beata!
no to przyznaj się, ile płacicie za gaz???

A w ogóle miałam Cię pytać, jak sprawują się deski na ogrzewaniu podłogowym?
I jak z utrzymaniem białej pełnej balustrady? Obłożyłaś ją drewnem, czy to jest k-g?

Beata Weronika
23-01-2014, 14:38
Cześć Beata!
no to przyznaj się, ile płacicie za gaz???

A w ogóle miałam Cię pytać, jak sprawują się deski na ogrzewaniu podłogowym?
I jak z utrzymaniem białej pełnej balustrady? Obłożyłaś ją drewnem, czy to jest k-g?
W grudniu 500 zl i w styczniu powinno być to samo chyba ze będzie codziennie w nocy po -15. Niezle nie? Dom ma 220 metrów. Ale to dlatego ze w dzień gora jest wylaczona. Grzeje tylko w łazience gornej ale tak minimum. W nocy tylko w określonych godzinach grzeje.
Jest za to baaaardzo sucho i boje się wlasnie o deski.
Ogolnie podlogowka super - jest cieplutko i w nogi bardzo przyjemnie. W salonie mamy 3 metry wysokości i jest naprawdę cieplo. Myslalam ze będzie duuzo gorzej ogrzać taki dom.
Barierka - biala ale tam dzieci nie szaleją, wiec jest jak było - czysto biala.
Młody tylko rzuca samochodami i klockami o podloge i zrobily się takie mikro dziurki :( Niestety.
Ale absolutnie nie chciałabym mieć gresu.

ivy17
23-01-2014, 14:46
W grudniu 500 zl i w styczniu powinno być to samo chyba ze będzie codziennie w nocy po -15. Niezle nie? Dom ma 220 metrów. Ale to dlatego ze w dzień gora jest wylaczona. Grzeje tylko w łazience gornej ale tak minimum. W nocy tylko w określonych godzinach grzeje.
Jest za to baaaardzo sucho i boje się wlasnie o deski.
Ogolnie podlogowka super - jest cieplutko i w nogi bardzo przyjemnie. W salonie mamy 3 metry wysokości i jest naprawdę cieplo. Myslalam ze będzie duuzo gorzej ogrzać taki dom.
Barierka - biala ale tam dzieci nie szaleją, wiec jest jak było - czysto biala.
Młody tylko rzuca samochodami i klockami o podloge i zrobily się takie mikro dziurki :( Niestety.
Ale absolutnie nie chciałabym mieć gresu.

super ze deska sie sprawdza, bo ja cały czas się zastanawiam.
Ja mam troche mniej metrów ale teraz za grudziń i styczeń powinin być rachunek tez na poziomie 1000 zł za oba miesiace...u nas jeszcze wiatr hula nieszczelnościami wiec licze ze jeśli nie będzie mniej to bedzie cieplej póżniej- na dole jest jakies 21 stopni a na górze 22-22,5 :-)

Sharlotka
23-01-2014, 14:51
Super wynik - ja też zakładam koszty na poziomie 500 zł za gaz miesięcznie - i będę bardzo zadowolona, jeśli kwota będzie w tych granicach.

Beatko,
deski masz przepiękne, szkoda, że synek je trochę eksploatuje, ale mam nadzieję, że nie za bardzo.

A w ogóle to miałaś salon pokazać:)

Beata Weronika
23-01-2014, 14:57
super ze deska sie sprawdza, bo ja cały czas się zastanawiam.
Ja mam troche mniej metrów ale teraz za grudziń i styczeń powinin być rachunek tez na poziomie 1000 zł za oba miesiace...u nas jeszcze wiatr hula nieszczelnościami wiec licze ze jeśli nie będzie mniej to bedzie cieplej póżniej- na dole jest jakies 21 stopni a na górze 22-22,5 :-)
Ivy a grzejecie teraz non stop?
Potem będziesz zuzywac gaz jeszcze na podgrzanie codziennej wody. Prysznic, pralka, zmywarka.

ivy17
23-01-2014, 15:29
Ivy a grzejecie teraz non stop?
Potem będziesz zuzywac gaz jeszcze na podgrzanie codziennej wody. Prysznic, pralka, zmywarka.

teraz juz jest prawie normalnie ;-) to co teraz ucieka dziurami potem pojdzie na dodatkowe mycie. do pralki i zmywarki tylko zimna ;-) ogolnie jestem bardzo zadowolona z wyniku a qiem ze moze byc jeszcze odrobinę lepiej ;-)

Beata Weronika
24-01-2014, 08:42
teraz juz jest prawie normalnie ;-) to co teraz ucieka dziurami potem pojdzie na dodatkowe kompanie. do pralki i zmywarki tylko zimna ;-) ogolnie jestem bardzo zadowolona z wyniku a qiem ze moze byc jeszcze odrobinę lepiej ;-)

No tak :) Gaz tylko do prysznica :)

Barbara74
24-01-2014, 09:04
Beata to gratulacje, co to za pompy do podgrzania wody?mówisz o pompach cyrkylacyjnych wody do obiegu?

Beata a jakie macie zużycie prądu?