PDA

Zobacz pełną wersję : Beata i Kris dziennik budowy



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8]

Beata Weronika
24-01-2014, 09:58
Beata to gratulacje, co to za pompy do podgrzania wody?mówisz o pompach cyrkylacyjnych wody do obiegu?

Beata a jakie macie zużycie prądu?

Tak, i ta na gorze wlacza się tylko wieczorem, przez noc nie pracuje. Na gorze jest czujnik ruchu, jak tam jesteśmy pompa się wlacza, jak jesteśmy na dole nie pracuje.
Na razie 100 zl za prad. Ale nie mamy oświetlenia zewnętrznego jeszcze. Glownie wlaczamy ledy. A jak u Was?

Sharlotka
24-01-2014, 19:06
Beata,

mam nadzieję, że nie pogniewasz się, jeśli wkleję u Ciebie:

prośbę o wsparcie dla Córeczki jednej z naszych koleżanek z forum

Edyty E&K

dziewczynka ma ciężką wadę serca i wymaga pilnej operacji we Włoszech:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?223275-C%C3%B3reczka-E-amp-K-potrzebuje-pomocy-wada-serca!!!!&p=6331484#post6331484

Beata Weronika
29-01-2014, 16:07
Czy ktoś z czytających ten dziennik może polecić dobre garnki??
Muszę takowe zakupić dla kogoś a się nie znam.
Girls??

Barbara74
29-01-2014, 23:34
określ czy na indukcję i czy cena nie gra roli

Beata Weronika
30-01-2014, 12:11
określ czy na indukcję i czy cena nie gra roli

Hej, nie na indukcje, to garnki nie dla mnie. Nie no cena jakas ludzka ma być...Jakie firmy sa godne polecenia? Ktos się zna?
Bo ja wcale :(

Andzia K
30-01-2014, 20:26
Kup zestaw szybkowarów firmy Fagor. Ja mam taki: http://www.mixelectronics.pl/fagor-innova-in-6x1-71703 Ale widzę, że jest chyba nowsza wersja: http://www.mediamarkt.pl/szybkowar-fagor-future-in-6x1,id-255489 Od kiedy go mam jestem mistrzynią szybkich obiadów. Przykład? Golonka lub flaki w 30 minut :)

f.5
07-02-2014, 15:14
Dzien dobry.
Basia mnie skierowała do Ciebie a mianowiace szukam drzwi wewnętrznych i podobno ona ma te co Ty.
Jesli mozesz podaj prosze nazwe i kolor i mniej wiecej cene jaką powinienem zapłacic za sztukę.
czy mozna te drzwi zobaczyc u Ciebie w dzienniku ?

Barbara74
08-02-2014, 16:53
Radku kolor to Ral 9010 ,drzwi firmy korona spod Częstochowy
http://www.korona-drzwi.com
koszt około 1900 zł za sztukę
ja kupowałam tutaj: 535 500696 Bilski w TTW na Roździeniu.Ja mam część drzwi 90,80,70, mam z chowanymi zawiasami i nie,więc ciężko mi powiedzieć za ile jest sztuka.To wszystko zależy od szerokości opasek,zadzwoń to Ci facet wyceni.Powiedz,że skierowały cię kuzynki Beata i Basia :)

f.5
08-02-2014, 20:24
O widzisz dzięki
na pewno 100 x tam przechodziłem
w tygodniu tam wpadnę pogadam policzymy zobaczymy.

http://emotikona.pl/emotikony/pic/0winked.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

lucka6
08-02-2014, 22:05
Ja też ostatnio jestem w kontakcie z Panem Robertem i coraz bardziej skłaniam się do drzwi takich jak ma Beata, tylko śnieżnobiałych ;)

f.5
08-02-2014, 22:52
jeszcze jedno
czy cena podana to cena na gotowo z montazem klamkami podcinaniem i jeszcze nie wiem z czym ?

zastanawia mnie jedna rzecz bo zerknęłem do dziennika Beaty.
dlaczego na gorze w przedpokoju ze tak to okresle nie ma drzwi z szybkami tak samo u Basi chyba.

wiadomo pełne drzwi to ciemy przedpokoj.
jesli tak zrobię nawet w dzien będę miał totalnie ciemno (taki mam projekt)
Pełne są ładne ale......wiem jutro niedziele to się tam kartnę z moją Ewą

Beata Weronika
09-02-2014, 14:31
jeszcze jedno
czy cena podana to cena na gotowo z montazem klamkami podcinaniem i jeszcze nie wiem z czym ?

zastanawia mnie jedna rzecz bo zerknęłem do dziennika Beaty.
dlaczego na gorze w przedpokoju ze tak to okresle nie ma drzwi z szybkami tak samo u Basi chyba.

wiadomo pełne drzwi to ciemy przedpokoj.
jesli tak zrobię nawet w dzien będę miał totalnie ciemno (taki mam projekt)
Pełne są ładne ale......wiem jutro niedziele to się tam kartnę z moją Ewą

Hej, mi z szybkami się nie podobają a mam okno w gornym holu wiec swiatla nie potrzebuje.
Ja mam 2x drzwi otwierane przez oscieznice, chowane zawiasy, klamki magnetyczne i cena mniej więcej jak podala Basia ale teraz jest troszkę już drożej. Kolezanka wlasnie niedawno u Pana Robeta zamawiala.

Barbara74
10-02-2014, 22:30
ja mam zawsze drzwi otwarte,bo lubie ,a nie z potrzeby światła

djcezar
23-03-2014, 19:35
Nie, na gorze klejona i hartowana a w salonie tylko klejona. Oczywiście ekonomiczne względy. Szklarz sam zamawial, pomogl nam tez w montażu szyb w salonie bo cholernie ciężkie sa.

Witaj
napisz proszę jeszcze, gdzie zamawiałaś uchwyty do barier szklanych i jaki jest typ ich, zwłaszcza te przymocowane do stropu.
Pozdrawiam djcezar

Beata Weronika
09-04-2014, 12:42
Witaj
napisz proszę jeszcze, gdzie zamawiałaś uchwyty do barier szklanych i jaki jest typ ich, zwłaszcza te przymocowane do stropu.
Pozdrawiam djcezar
Hej, obawiam się ze tego nie wiem. Maz zamawial dawno temu na allegro ale co za typ za ile to pojęcia nie mam.

Beata Weronika
23-04-2014, 13:50
Hej, robimy ogrodzenie. Znaczy jedna strone.
Mam trzy wersje i jestem ciekawa Waszych opinii.
256151256152
Mozaika na samym dole a tynki na slupkach. Tynk taki jak na elewacji domu.
Drewno modrzew syberyjski.
Troche taki pociąg wyszedł.
Co sadzicie?

Sharlotka
25-04-2014, 12:34
Hej Beata,

wzywasz, więc jestem:)

Podoba mi się pierwsza wersja - ale pokaż może lepiej wzór ogrodzenia i kolory, ok?

Jak zabudujesz skrzynki i śmietnik?

Beata Weronika
25-04-2014, 13:29
Hej Beata,

wzywasz, więc jestem:)

Podoba mi się pierwsza wersja - ale pokaż może lepiej wzór ogrodzenia i kolory, ok?

Jak zabudujesz skrzynki i śmietnik?
Kolor taki jak okna.
Wzor drewna?

Sharlotka
25-04-2014, 13:52
Pokaż z bliska realizację jakąś, na której się wzorujecie - wizualka jest malutka i mało co widać.

Barbara74
26-04-2014, 07:46
Pokaż z bliska realizację jakąś, na której się wzorujecie - wizualka jest malutka i mało co widać.
potwierdzam

Beata Weronika
26-04-2014, 09:10
Hej,
Dziewczyny kompletnie nie mam czasu :( Moje dzieci nie dają spokoju.
Chodzi mi o to czy drewno, samo drewno na takiej dlugosci nie robi wrazenia pociągu? Nie lepiej poprzerywać je slupkami?
Drewno będzie lamelowe, elewacyjne. Cos jak u Annuli05.
Podmurówka jest już zrobiona - betonowa i maz uważa ze powinna być w mozaice a slupki otynkowane. Mi się to nie podoba bo będą trzy struktury na ogrodzeniu - mozaika, tynki i drewno podczas gdy nasz dom jest bardzo surowy wiec uważam ze max dwie struktury powinny być na ogrodzeniu.
No i mamy tez odmienne zdanie co do kostki. Mi się widzi granitowa a maz uważa ze w takim razie lepiej betonowa.
Licze na Wasze glosy, musimy z tym ruszyć jak najszybciej a wszystko stoi w miejscu :(256603

Beata Weronika
26-04-2014, 14:03
Na pokazcie swoje salony zamiescilam zdjęcia salonu :)

Sharlotka
27-04-2014, 07:33
Beata,
popieram Twoje zdanie -trzy struktury na ogrodzeniu to za dużo, dwie byłyby o wiele lepsze!!!!
Mąż się nie boi, że będzie "za bogato"? I tynk, i mozaika?
Jaką długość ma ogrodzenie frontowe? W sumie tak, powstaje optycznie "pociąg", ale jest nowocześnie.

A jaką mąż planuje kostkę betonową?
Pisałam Ci, że granitowa jest po deszczu niebezpieczna (śliska), w ogóle nierówna i mało bezpieczna dla dzieci - wśród betonowych jest taki wybór pięknych, szlachetnych, że na pewno coś Ci się spodoba - ja nie piszę o typowej "chodnikówce" za 25 zł:)

Widziałam widziałam salon - a jadalnię pokażesz???:)

pestka56
01-05-2014, 20:19
Beata, sorry za opóźnioną reakcję. Nawet nie wiem, czy jeszcze to aktualne :(

Sharlot ma rację 3 struktury to za dużo.
Mozaikqa to nie moja bajka. Albo tynkujcie podmurówkę i słupki, albo wyłóżcie je tym samym co podjazd i ścieżki. Nie przeszkadza mi „pociąg” :) jest inaczej i nowocześnie.

joasiah
04-05-2014, 22:18
Witaj Beato :)
dotrwałam do końca :D
a teraz pytanie w jakiej firmie w Hajnówce pytałaś o parkiet, czy ty był parkiet kaźmierczak?
domek jest piekny i strasznie mi się wszystko w nim podoba :lol2:
Pozdrawiam cię serdecznie :)

acca5
05-05-2014, 10:29
Pani Beato -czy ja tez mogę nieśmiało prosić o namiary na konsolę? oraz o podanie jej ceny?Lub czy można zamówić sama podbudowę bo blat to bym już miała.
drugie pytanie- czy zabudowa komina i szafka RTV to to samo czy tylko osobna szafka dobrana kolorem?-jaki jest to kolor kominka -grafit czy czarny?
Jaki kolor jest w salonie nr?

czy pani projekt to indywidualny ? czy można zobaczyć gdzieś ten projekt lub jego skany?

Beata Weronika
05-05-2014, 14:55
Witaj Beato :)
dotrwałam do końca :D
a teraz pytanie w jakiej firmie w Hajnówce pytałaś o parkiet, czy ty był parkiet kaźmierczak?
domek jest piekny i strasznie mi się wszystko w nim podoba :lol2:
Pozdrawiam cię serdecznie :)

Pytalam w roznych, wtedy Hajnowka nie miała w ofercie deski warstwowej a tylko taka nadaje się na ogrzewanie podłogowe. W ogole ciężko z taka deska. Teraz może już maja bo pamiętam ze wlasnie mieli ja wlaczyc do oferty.

Dziekuje, dom jest jeszcze nie skończony w srodku nie mowiac o zewnątrz!

Beata Weronika
05-05-2014, 15:01
Pani Beato -czy ja tez mogę nieśmiało prosić o namiary na konsolę? oraz o podanie jej ceny?Lub czy można zamówić sama podbudowę bo blat to bym już miała.
drugie pytanie- czy zabudowa komina i szafka RTV to to samo czy tylko osobna szafka dobrana kolorem?-jaki jest to kolor kominka -grafit czy czarny?
Jaki kolor jest w salonie nr?

czy pani projekt to indywidualny ? czy można zobaczyć gdzieś ten projekt lub jego skany?

Konsola na priv wysle. Zabudowa rtv i komin to to samo ale komin jest pomalwany a reszta to beton obudowany plytami z łupka. Kolor grafit, czarny był straszny. Kompletnie nie pasowal. Kolor w salonie to 1500N - wszyscy go maja :)
Projekt indywidualny.
Skanow nie umieszczę.

Beata Weronika
06-05-2014, 13:52
Beata,
popieram Twoje zdanie -trzy struktury na ogrodzeniu to za dużo, dwie byłyby o wiele lepsze!!!!
Mąż się nie boi, że będzie "za bogato"? I tynk, i mozaika?
Jaką długość ma ogrodzenie frontowe? W sumie tak, powstaje optycznie "pociąg", ale jest nowocześnie.

A jaką mąż planuje kostkę betonową?
Pisałam Ci, że granitowa jest po deszczu niebezpieczna (śliska), w ogóle nierówna i mało bezpieczna dla dzieci - wśród betonowych jest taki wybór pięknych, szlachetnych, że na pewno coś Ci się spodoba - ja nie piszę o typowej "chodnikówce" za 25 zł:)

Widziałam widziałam salon - a jadalnię pokażesz???:)

Sharlotka jaka będzie Twoja kostka?
Bylam dziś u brukarza. Żadna betonowa mi się nie podoba :(

Beata Weronika
06-05-2014, 13:59
Jadalnia 258524
Na tej scianie białej pustej będzie biblioteka. Nie wiem jeszcze jaka :( Inspiracje - 258525258526258527258528

ivy17
06-05-2014, 14:31
Beata bardzo fajnie :-) jakie masz wymiary stołu ???

Beata Weronika
01-06-2014, 08:33
Beata bardzo fajnie :-) jakie masz wymiary stołu ???

230 cm dlugi i szeroki na 110 cm

koktajl
03-06-2014, 15:59
Beata widze ze pytasz u innych o automat do bramy. Napisz jaka bramę bedziesz miec ( przesuwna czy dwuskrzydlowa) i jaki automat ci zaproponowano. Moze bede mogła pomoc.

Beata Weronika
03-06-2014, 17:35
Beata widze ze pytasz u innych o automat do bramy. Napisz jaka bramę bedziesz miec ( przesuwna czy dwuskrzydlowa) i jaki automat ci zaproponowano. Moze bede mogła pomoc.

Hej!
Dwuskrzydłowa a siłownik FAAC414 ale sa na allegro za 600 zl za cały komplet a jeden siłownik kosztuje 600 zl wiec może ktoś cos wie o tych z allegro za 600??

koktajl
03-06-2014, 21:26
Beata jeszcze zalezy jakie beda słupki w bramie- musicie zwrócić uwagę na to bo w zależności od szerokości słupków dobiera sie automat. FAAC ogólnie jest ok- z tym ze jak znam politykę FAAC to kojarze ze ci co kupią na Allegro i nie zamontuje go autoryzowany przedstawiciel to nie beda miec na niego gwarancji. Zapytam o to dokładnie i dam znac ( chodzi wlasnie o zaniżanie cen na Allegro- tak producenci automatów bronią sie przed dumpingiem) Aha i 600 zł za komplet siłowników to jakis nonsens... Podaj link do tej aukcji to zerkne.

Beata Weronika
03-06-2014, 21:40
Beata jeszcze zalezy jakie beda słupki w bramie- musicie zwrócić uwagę na to bo w zależności od szerokości słupków dobiera sie automat. FAAC ogólnie jest ok- z tym ze jak znam politykę FAAC to kojarze ze ci co kupią na Allegro i nie zamontuje go autoryzowany przedstawiciel to nie beda miec na niego gwarancji. Zapytam o to dokładnie i dam znac ( chodzi wlasnie o zaniżanie cen na Allegro- tak producenci automatów bronią sie przed dumpingiem) Aha i 600 zł za komplet siłowników to jakis nonsens... Podaj link do tej aukcji to zerkne.

Koktajl - no tak...ale teraz już za montaż naszej bramy tym razem do garazum jeszcze raz nie zaplacilabym 700 zl bo zajelo to 4 h panom.
Maż widział mnóstwo kompletów w takiej cenie na allegro.

koktajl
04-06-2014, 08:36
http://www.faac.pl na głównej stronie po prawej masz ostrzeżenie. To ze automaty sa na Allegro w niższej cenie to po prostu polityka tych którzy je sprzedają- zaniżają ceny aby pozyskać klientów a tak naprawdę to psucie rynku. Po 600 zł to moze byc jeden silownik - nawet na Allegro- wiem ile kosztuje mniej wiecej cały komplet i nie jest możliwe zeby zejść do takiej ceny. Ponadto musisz wiedzieć ze to jest urządzenie elektryczne- w budownictwie i certyfikacji i brama wjazdowa i garażową to maszyna, ktora moze kogoś skrzywdzić a nawet zabić!!! To nie jest jak pralka czy tv ze sie kupi i postawi. O ile jeszcze brama wjazdowa nie jest moze az tak niebezpieczna to złe zamontowana brama segmentowa juz tak!! I nie chodzi o to ze panom zajęło to tylko 4 h ( i dobrze bo w takim razie skoro tak szybko to zrobili to znaczy ze znają sie na swojej pracy i jest duże prawdopodobieństwo ze masz zamontowana prawidłowo) tylko jest kilka rzeczy ktore trzeba wiedzieć gdy sie montuje taka bramę np nakręcenie sprężyn. Jesli zrobi sie to zle to moga byc kłopoty. Płacisz po prostu za dobra obsługę, okna tez montowali ci na pewno fachowcy. A poza tym kupując sama bramę zapłaciłabys VAT 23% a nie 8. Wyszloby na to samo mniej wiecej a przynajmniej masz gwarancje na montaż.

koktajl
04-06-2014, 08:39
Zerknelam na Allegro- za 600 zł to jest tylko jedna sztuka a ty potrzebujesz dwie wiec juz masz 1200 zł. Ale lepiej od razu kupic komplet a nie dwa osobne silowniki. Nie kojarze do konca jak to sie ma do faktycznej ceny ale tu jest np komplet http://m.allegro.pl/napedy-do-bram-faac-414-montaz-warszawa-i-okolice-i4281031351.html piszą ze sa autoryzowanym przedstawicielem i oferta jest z montażem i VAT na pewno 23% bo wszystko co związane z ogrodzeniem jest na 23%.

Beata Weronika
04-06-2014, 08:51
Zerknelam na Allegro- za 600 zł to jest tylko jedna sztuka a ty potrzebujesz dwie wiec juz masz 1200 zł. Ale lepiej od razu kupic komplet a nie dwa osobne silowniki. Nie kojarze do konca jak to sie ma do faktycznej ceny ale tu jest np komplet http://m.allegro.pl/napedy-do-bram-faac-414-montaz-warszawa-i-okolice-i4281031351.html piszą ze sa autoryzowanym przedstawicielem i oferta jest z montażem i VAT na pewno 23% bo wszystko co związane z ogrodzeniem jest na 23%.

Koktajl, ja wiem ze 1 szt 600 zl, napisałam w pierwszym poscie ze taka cena za jeden FAAC. Ale sa inne, i te kosztują 600 ale dwa! I pytanie czy ktoś taki zakupil. Wiem ze chodzą wolniej ale czy sa trwale? O to pytam. Może ktoś ma doświadczenia.
Tak wiem ze straciłabym na VAT-cie.
Jeśli chodzi o montaż i fachowcow - wiele, wiele rzeczy maz sam robil na budowie i nie gorzej od FACHOWCOW! A raczej powiedziałabym ze lepiej. Mam kiepskie doświadczenia z ludzmi którzy biora ciężkie pieniądze za taka sobie robote. Niechlujstwo i brak szacunku dla czyjejś własności to sa moje refleksje po fachowcach niestety.
Już nie mowie o glazurniku który upominany ze ma uwazac na deski pochlapal nam jedna tak ze już się nawet tego chyba zeszlifować nie da - a co tam, jedna deska! o co Pani chodzi? ale o panu kuchennym który pracuje przecież w czystej robocie a jednak w buciorach swoich ludzi wpuszcza na deske bielona i tez nam zniszczyli fragment.
Ci od bramy tez byli wściekli ze musza godzine poczekać na meza żeby odebral ich prace. Niefajne to wszystko.

koktajl
04-06-2014, 14:00
Hej w takim razie nie pomogę ci. Te za 600 to chińszczyzna- pewnie jest tak ze jednym działają dłużej, innym całkiem krótko. Moze w dziale płoty, ogrodzenia zapytaj o te tanie?

Beata Weronika
22-06-2014, 08:35
Dzis odkryliśmy pękniecie blatu kuchennego. Maz uważa ze był zle wypoziomowany. Pekniecie idzie przez cala szerokość blatu. Az się boje co powie firma która nam go montowala. Mielismy niezla przeprawę z tym blatem i wygląda na to ze do końca będzie pechowy. Ale nie zamierzam odpuścić. Blat wygląda okropnie teraz.

Serce boli jak wiem ile wszystko kosztuje a jak nędznie jest wykonane.
Meble kuchenne to prawdziwa porażka. NIe wiem czy to wina lakieru ze odpryskuje czy to ze fronty sa strasznie cienkie i naprawdę wystarczy lekkie uderzenie co jest nie do unikniecia i już robi się odprysk. Kuchenny lakierował nam te odpryski i pekniecia nawet nie wiem ile już razy. Strasznie meczące a teraz odprysk jest w miejscu gdzie wiem ze kuchenny nie uzna ze to wina lakieru tylko uderzenia i zakwestionuje jako mechaniczne uszkodzenie. I takich odpryskow będzie caly czas miliony. Moim zdaniem technologicznie po prostu do bani.

To samo drzwi zewnętrzne. Piekne sa. Ale...przy wietrze same się otwierają. Super nie? Albo luźno chodza albo żeby je otworzyć trzeba zaprzec się i caly dom chodzi w posadach. Sa zle skonstruowane. Mamy przeswietlenie na całej wysokości i panel laczacy przeswietlenie i drzwi jest za cienki. To dlatego tak drza. Byli u nas oczywiście panowie i wyregulowali drzwi i nic więcej nie da się zrobić.

Dla tych co się budowac zaczynają - kupujcie to co szeroko dostępne na rynku. Jak sobie cos wymyślicie i będziecie robic to jako pierwsi badzcie pewni ze dobrze to nie wyjdzie i stracicie na tym. Tak wlasnie jest z naszymi drzwiami zew. i blatem z łupka.

pestka56
22-06-2014, 10:56
Beata, strasznie mi przykro :( szczególnie, że jak wiesz kocham czarny łupek.

Naczytałam się o nim i naoglądałam w necie i blatów i zlewozmywaków.
Coś musiało być nie tak i to na pewno nie z Waszej winy. Mogła być skaza w kamieniu, chociaż to rzadkie w przypadku łupka filitowego. Złe wypoziomowanie też możliwe, chociaż mniej, bo naprężenia musiałyby być bardzo duże.
Znajomi mieli podobną sytuację z granitem. Pękło dosłownie tydzień po montażu, gdy kuchnia była jeszcze nieużywana.

W którym miejscu pękł?
Jakiej grubości masz blat? Pamiętam, że musiał być gdzieś łączony.

Napisz, bo to może się przydać tym, którzy rozważają taki blat.

Beata Weronika
22-06-2014, 12:12
Beata, strasznie mi przykro :( szczególnie, że jak wiesz kocham czarny łupek.

Naczytałam się o nim i naoglądałam w necie i blatów i zlewozmywaków.
Coś musiało być nie tak i to na pewno nie z Waszej winy. Mogła być skaza w kamieniu, chociaż to rzadkie w przypadku łupka filitowego. Złe wypoziomowanie też możliwe, chociaż mniej, bo naprężenia musiałyby być bardzo duże.
Znajomi mieli podobną sytuację z granitem. Pękło dosłownie tydzień po montażu, gdy kuchnia była jeszcze nieużywana.

W którym miejscu pękł?
Jakiej grubości masz blat? Pamiętam, że musiał być gdzieś łączony.

Napisz, bo to może się przydać tym, którzy rozważają taki blat.

Pekl od rogu wycięcia na parapet.
Strasznie się boje ze ta firma badziewiarska się od tego wymiksuje i zostaniemy z tym sami. To oczywiście nie nasza wina. A co u znajomych się stało?

Moorela
22-06-2014, 12:46
Beata, głupia sytuacja, przykro mi. Z blatem i drzwiami wejściowymi to faktycznie był trochę eksperyment, ale z meblami kuchennymi to jakaś bzdura, jak może Wam lakier odpryskiwac przy normalnym użytkowaniu? Ile Wy mieszkacie? Rok? Kurcze weźcie się za tego kuchennego bo Wam kit wcisnął!

Beata Weronika
22-06-2014, 13:37
Beata, głupia sytuacja, przykro mi. Z blatem i drzwiami wejściowymi to faktycznie był trochę eksperyment, ale z meblami kuchennymi to jakaś bzdura, jak może Wam lakier odpryskiwac przy normalnym użytkowaniu? Ile Wy mieszkacie? Rok? Kurcze weźcie się za tego kuchennego bo Wam kit wcisnął!

Moorela powiedz jakie masz fronty? Matowe? Ja wczoraj wyjmując garnek z szuflady dotknelam wyższej i już zauwazylam taka mikrokropke na lakierze.
Ja nie wiem czy to jest normalne? Czy lakier jest za miękki czy o co chodzi. To za chwile odpryśnie na bank.
Kurde żeby mogl to zobaczyć ktoś niezależny. Ja naprawdę jestem ostrozna ale nie da się nie pracować w kuchni! To ma mi przecież sluzyc! MASAKRA

kakusek
22-06-2014, 13:55
Beata czy kuchnie robil Ci ten sam wykonawca co u Oli.U?

Beata Weronika
22-06-2014, 14:02
Beata czy kuchnie robil Ci ten sam wykonawca co u Oli.U?
Nie znam Oli.U - kto jej robil kuchnie?

Moorela
22-06-2014, 14:35
Beata, ja mam białe fronty na wysoki połysk laminowane. Na FM jest raczej moda na lakierowane fronty, bo laminat niby żółknie, itd. ale ogólnie jestem zadowolona, bo parę groszy zostało w kieszeni a póki co sprawdzaja się, choć to też dopiero rok...

Sharlotka
22-06-2014, 15:47
Beata,
przykro czytać o takich defektach:(
Słuchaj, może masz w pakiecie ubezpieczenia domu oc i ac, w tym dodatkową opcję za zniszczenie pewnych rzeczy, jak wybicie szyby, stłuczenie kabiny?
Może udałoby się w sprawie blatu uderzyć do ubezpieczyciela?

Sharlotka
22-06-2014, 15:49
Co to znaczy, że masz cienkie fronty?
Norma to chyba 19 mm - takie masz? To jest mdf lakierowany na mat?
To bezsens, żeby cokolwiek miało odpryskiwać!!!! PO ROKU??????????????

Żądaj ich porządnego polakierowania, lub nawet wymiany na nowe!!!!!!!!!

Beata,
na pewno za kuchnię zapłaciłaś dużo, powinna Ci służyć bez żadnych uszczerbków przez co najmniej 10 lat!!!!!!!!!

pestka56
22-06-2014, 17:12
U znajomych granit pękł, bo miał wewnętrzną skazę akurat tuż przy zlewozmywaku. Firma powiedziała, że wystarczyło rozprężenie uszczelniacza wokół zlewu. To w połączeniu z nierównym wypoziomowanie, spowodowało, że pękł.

Beata Weronika
22-06-2014, 21:55
Co to znaczy, że masz cienkie fronty?
Norma to chyba 19 mm - takie masz? To jest mdf lakierowany na mat?
To bezsens, żeby cokolwiek miało odpryskiwać!!!! PO ROKU??????????????

Żądaj ich porządnego polakierowania, lub nawet wymiany na nowe!!!!!!!!!

Beata,
na pewno za kuchnię zapłaciłaś dużo, powinna Ci służyć bez żadnych uszczerbków przez co najmniej 10 lat!!!!!!!!!

Sharlotko, tak 19 mm ale...ja mam dwa frezy wiec płycizna jest bardzo cienka. Fronty sa duże, 90 cm długie wszystkie. Mysle ze przy takich wym nie powinny być dwa frezy. Albo szuflady powinny mieć inne rozmiary.

Podejmę z nimi rozmowy, nie odpuszczę ale najpierw musze wiedzieć dlaczego tak się dzieje ze ten lakier jest taki nietrwaly.

Beata Weronika
22-06-2014, 21:56
U znajomych granit pękł, bo miał wewnętrzną skazę akurat tuż przy zlewozmywaku. Firma powiedziała, że wystarczyło rozprężenie uszczelniacza wokół zlewu. To w połączeniu z nierównym wypoziomowanie, spowodowało, że pękł.

I firma tym znajomym zamontowala nowy blat?

pestka56
22-06-2014, 23:06
Sami przywieźli, sami robili wypoziomowanie i układali, więc wzięli odpowiedzialność.
Pewnie znaczenie miała kasa jaką na tym domu zarobili – marmur w salonie i na schodach, 3 łazienki w marmurach, w tym jeden sprowadzany skądś z Afryki, 1 łazienka w czarnym granicie i kuchnia też granty (blaty i podłoga). Co im tam 5 mb blatu ;)

Barbara74
23-06-2014, 07:26
Beata nie miała u tego wykonawcy robionej kuchni co Ola U.
Ja teraz bym kuchnię wzięła z Ikei,masz gwarancję bardzo długą,a w razie czego wymieniasz.
U mnie na szufladach tam gdzie garnki też są ubicia,ale to wina dzieci jak wyprózniają zmywarkę i stukną.
Musisz wziąć rzeczoznawcę i walczyć.
Z blatem współczuję ,ale mam nadzieję ,że masz fakturę i wymienią.Bo przecież gwarancja na to powinna być.
Wracając do kuchni to zawsze możesz same fronty wymienić w ostateczności.Jeśli lakier odpryskuje to wina bardziej lakieru,podkładu pod lakier niż grubości frontu.
Beata zmobilizowałaś mnie dzisiaj do podzwonienia do stolarza od schodów ,aby dokończył swoje i do kominkowego.

Beata Weronika
23-06-2014, 07:57
Beata nie miała u tego wykonawcy robionej kuchni co Ola U.
Ja teraz bym kuchnię wzięła z Ikei,masz gwarancję bardzo długą,a w razie czego wymieniasz.
U mnie na szufladach tam gdzie garnki też są ubicia,ale to wina dzieci jak wyprózniają zmywarkę i stukną.
Musisz wziąć rzeczoznawcę i walczyć.
Z blatem współczuję ,ale mam nadzieję ,że masz fakturę i wymienią.Bo przecież gwarancja na to powinna być.
Wracając do kuchni to zawsze możesz same fronty wymienić w ostateczności.Jeśli lakier odpryskuje to wina bardziej lakieru,podkładu pod lakier niż grubości frontu.
Beata zmobilizowałaś mnie dzisiaj do podzwonienia do stolarza od schodów ,aby dokończył swoje i do kominkowego.

To racja z grubością ale sprawiają wrażenie mega kruchych przez to ze płycina jest taka duża i taka cienka. A to ze lakier pęka to już inna bajka.
Basia jak duże masz te odpryski? Widac je zaraz po wejściu do kuchni czy tylko Ty je widzisz?
Najlepsze jest to ze kuchennego polecila mi Kraszewska. Gosc jest młody i bardzo szybki i najwyraźniej jeszcze kompletnie nie ma doświadczenia.
Jak mysle o blacie to już tylko mi się płakać chce. Nawet jeśli ten gość odpowie to go nie wymieni. Już wtedy mielismy z nim przejścia.

Barbara74
23-06-2014, 08:27
u mnie nie widać bo są na szufladzie na wewnętrznym rancie.
Ja jestem zadowolona ,mam kilka uwag.Ale teraz i tak kupiłabym w Ikei,zresztą ten model co mojej mamie kupię.U mnie mnie wkurza wycięcie pod zmywarką( nóżki mebli mogłyby być głębiej to wtedy nie byłoby problemu z tym), cokół ,który jest łączony,ale podobno nie ma dłuższych niż 240.U mnie te dwie rzeczy są na wprost wejścia do kuchni.
Piekarnik za wysoko,ale to nie ich wina,chciał kuchenny niżej ,ale nie uzasadniał to brakiem ergonomii.Uszczelki pod cokołem mnie wkurzają, bo się marszczą,w jednym zdjełam ,ale w innych nie umiem cokołu wyciągnąć.
Na frezach też mi się kurz zbiera ,odkurzam małą nakładką na odkurzaczu, u mnie pomiędzy powierzchnią frontu ,a powierzchnią tego cienkiego jest uszczelka niewidoczna więc jest możliwośc ,że może tam coś wejść,więc na mokro bym tam mogła wepchnąć,odkurzam frez.

Sharlotka
23-06-2014, 08:29
Beata,
lakier z frontów nie ma prawa odpryskiwać!!!!
Rozumiem uszkodzenie mechaniczne, w sensie - mocne celowe uderzenie garnkiem czy pokrywką we front, defekt powstanie, ale nie w normalnym użytkowaniu!!!!
Przecież specjalnie wzięłaś drogi mdf LAKIEROWANY, który ma służyć lata!!!!! - czy ten wykonawca na swoją lakiernię? Czy zleca lakierowanie? Ile warstw lakieru nakładał? Ile ma lat doświadczenia? - w ogóle żadnego?
Domagaj się absolutnie poprawek, lub wymiany frontów na nowe!!!!
No to "fajnych" wykonawców poleca p. Kraszewska:(

pestka56
23-06-2014, 08:30
Beata, czy możesz zrobić zdjęcia? Pokazać jak wygląda to pęknięcie? Kilka ujęć pod różnymi kątami i z różnych odległości. Pokaż jak to wygląda. Może wpadniemy na jakiś pomysł wspólnie.
:)

Beata Weronika
23-06-2014, 08:44
To sa pekniecia frontów które zostały naprawione, wczoraj zauwazylam nowe, podobnie wygladaja ale sa delikatniejsze i teraz dochodzą jeszcze wybrzuszenia po delikatnych uderzeniach. Wczoraj delikatnie garnek stuknął mi o szufladę i już jest wybrzuszenie które może skruszeć i odpaść.266842266843

Beata Weronika
23-06-2014, 08:52
A to blat od spodu i pekniecie na wierzchu. 266844266845266844

Barbara74
23-06-2014, 09:47
fronty to każdy rzeczoznawca uzna za winę wykonawcy,domagaj się wymiany i szukaj rzeczoznawcy.

Sharlotka
23-06-2014, 12:32
Beata,
po zdjęciach widać, że to są pęknięcia lakieru, więc raczej nie miejscowe odpryski od uderzenia garnkiem czy pokrywką!!!!!

Basia,
u Ciebie na macie też już są uszkodzenia????

Dziś wypytałam dwie firmy o opinię na temat matu i wysokiego połysku, usłyszałam, że lakier na wysoki połysk jest bardziej odporny na uszkodzenia, bo na mdf kładzie się x warstw lakieru więcej, niż na mat, dodatkowo wysoki połysk utwardza się na koniec lakierem bezbarwnym i należy się liczyć z tym, że wersja matowa będzie "delikatniejsza":( - nie ucieszyło mnie to - w sobotę podpisujemy umowę na kuchnię, mam próbki w wysokim połysku i macie, chciałam mat, a tu takie informacje:(((((

pestka56
23-06-2014, 12:55
Basia ma rację :yes: Ewidentnie, nawet z tym co wiem o lakierowaniu, to wina wykonawcy.
Mogły być kolejne warstwy kładzione zbyt szybko, zanim poprzednie wyschły jak należy. Wydaje mi się też, że skoro tak pękają, to przyczyną może być zbyt gruba warstwa lakieru położona jednorazowo.
Nie wiem czy to się jakoś suszy specjalnie. Moim zdaniem wygląda jakby pękało, bo wewnątrz dosycha dopiero teraz i rozrywa wierzchnia warstewkę.

Blat
Przyjrzyjcie się mu dokładnie i poobserwujcie.
Czy to pęknięcie posuwa się dalej? To może postępować bardzo wolno. Może postęp będzie zauważalny dopiero po miesiącu.
Czy też trzasnęło i koniec, dalej nie idzie. Jeśli dalej się nie rozszerza, być może da się coś z tym zrobić bez ruszania blatu.

Jeśli pęknięcie się nie posuwa dalej, można rozważyć załatanie rysy, przeszlifowanie do wyrównania i ponowną impregnację. Materiał do zaszpachlowania takiej rysy powinien być elastyczny, jak fuga epoksy do kamienia.

Jeśli pęknięcie się posuwa dalej, to ewidentny znak, że płyta leży krzywo, źle wypoziomowana. Bez usunięcia tego błędu nie ma co marzyć o powstrzymaniu dalszego pękania.

Łupki dzieli się na slaby wykorzystując ich bardzo dobrą „łupliwość” w określonym kierunku, dzięki temu, że tworzą go naprzemianległe warstewki ciemniejszych i jaśniejszych o grubości 0,1 – 0,5 cm. Mają one strukturę drobnoziarnistą i zawierają drobne ziarna kwarcu i skaleni.
Dlatego nie powinien trzasnąć w tę stronę. Tam musiał być jakiś problem, albo strukturalny, albo spowodowany błędem w obróbce i instalacji u Ciebie.

Podczas studiów łyknęłam trochę wiedzy o różnych materiałach, ich obróbce i jak reagują na warunki. Oczywiście wsio w kontekście archeo.
Kamień pęka sam z siebie bo ma skazę i działają na niego różne siły. Drobna rysa napełniona wodą, spowoduje trzaśnięcie, gdy ta woda zamarznie. Rozwalić wielki blok można wiercąc nieduży otwór, wbijając w niego kołek i cierpliwie ten kołek nasączając wodą. Kołek puchnie i to wystarczy. Najczęściej kamień pęka wtedy na pół. Można to pęknięcie ukierunkować niezależnie od struktury kamienia.

Pewnie sami macie podobne wnioski.

Wiem, że świadomość istnienia pęknięcia i niezadowolenie pozostanie :(

Beata Weronika
23-06-2014, 14:03
Pestko, rysa idzie od rogu, widać to na zdjęciu?
A dziś zauwazylam ze w drugim rogu tez jest już pekniecie!
Gdyby slab nie był wycinany na parapet i nigdzie nie był cięty pod katem prostym pewnie byłoby z nim wszystko ok. A tak to dupa.
Moim zdaniem zle wypoziomowany.
A czy idzie dalej czy nie to rysa jest przez cala grubość slabu. Umiescilam zdjecie od spodu to ile by nie szlifować rysa będzie.
Jakie sa rozwiązania? Namowic wykonawcę na dostawe dwóch nowych slabów. To byłby cud.

Mmelisa
23-06-2014, 14:42
Witam sie, nie wiem czy po raz pierwszy, ale od dosc dawna obserwuje watek...

przykro mi z powodu kuchni... :( ale dla mnie to tez jest nie normalne z tymi odpryskami....

sama zamowilam kuchnie teraz na wysoki polysk lakier.. i sprzedawca dal mi znac, ze nie predzej jak za 6tygodni bede ja miec...

obecnie mam lakier polmat... ikea.. i nic sie nie dzieje od ponad 3 lat z frontami.. (a uderzenie garnkiem czy miska odbywa sie ciagle ;) )

Beatka 3mam kciuki za pozytywne zalatwienie sprawy na wasza korzysc..nie dawaj sie...musza wymienic... w koncu to nie sa male pieniadze!

Pozdrawiam

pestka56
23-06-2014, 14:46
Wiem, że jest przez całą grubość. Ale czy posuwa się dalej w szerokości blatu, jest coraz dłuższa?

Jak nie dogadasz się z wykonawcą, to może niech lepiej trzaśnie do końca. Wtedy jest nadzieja, że samo się wypoziomuje. Kamieniarz-konserwator potrafiłby to załatać i to tak, że nie byłoby widać.

Ale jak piszesz, że zauważyłaś nowe :bash: Qrczę, a skąd te slaby są? Z jakiego kraju?

Może być jeszcze jeden problem, skoro to przy wycięciu parapetu i pojawił się drugi. Dom przez pierwsze parę lat pracuje, osiada. Ten blat to niezły ciężar, może to jest przyczyna.

Beata Weronika
23-06-2014, 14:55
Wiem, że jest przez całą grubość. Ale czy posuwa się dalej w szerokości blatu, jest coraz dłuższa?

Jak nie dogadasz się z wykonawcą, to może niech lepiej trzaśnie do końca. Wtedy jest nadzieja, że samo się wypoziomuje. Kamieniarz-konserwator potrafiłby to załatać i to tak, że nie byłoby widać.

Ale jak piszesz, że zauważyłaś nowe :bash: Qrczę, a skąd te slaby są? Z jakiego kraju?

Może być jeszcze jeden problem, skoro to przy wycięciu parapetu i pojawił się drugi. Dom przez pierwsze parę lat pracuje, osiada. Ten blat to niezły ciężar, może to jest przyczyna.

Każdy osiada a szukałam w necie i nie widziałam żeby jeszcze komus pekl kamien. Twoi znajomi i my mamy pecha.

pestka56
23-06-2014, 15:05
Beata, niepokojące, że to na narożnikach przy parapecie. Ty masz blat i parapet z jednego kawałka. Może to dlatego ?

U znajomych granit leży też na ścianie 266898266899 ale tam są wszędzie łączenia.

U Ciebie to jeden kawałek. Skoro dom osiada, to może inaczej osiada ściana z parapetem, a inaczej to co już jest podłogą. Tworzy się jakby uskok. Parapet zostaje na tym poziomie co był, a szafki z blatem są teraz nieco niżej.
Szukam wytłumaczenia tych charakterystycznych pęknięć. Będziesz przynajmniej przygotowana na argumenty wykonawcy. On to moim zdaniem powinien przewidzieć i zwrócić Ci uwagę na możliwy problem.

Beata Weronika
23-06-2014, 21:26
Beata, niepokojące, że to na narożnikach przy parapecie. Ty masz blat i parapet z jednego kawałka. Może to dlatego ?

U znajomych granit leży też na ścianie 266898266899 ale tam są wszędzie łączenia.

U Ciebie to jeden kawałek. Skoro dom osiada, to może inaczej osiada ściana z parapetem, a inaczej to co już jest podłogą. Tworzy się jakby uskok. Parapet zostaje na tym poziomie co był, a szafki z blatem są teraz nieco niżej.
Szukam wytłumaczenia tych charakterystycznych pęknięć. Będziesz przynajmniej przygotowana na argumenty wykonawcy. On to moim zdaniem powinien przewidzieć i zwrócić Ci uwagę na możliwy problem.

Maja laczenie blatu z parapetem? Pamietam jak pisalas przed naszym montażem żeby probowac za wszelka cene jeden slab uzyc bez zadnych łączen :)
U nas na scianie tez lezy i rzeczywiście nie ma laczenia miedzy blatem a parapetem. Laczenie niefajnie by wygladalo. No i chyba wszyscy którzy maja niskie okno w kuchni tak samo robia?
No osiada osiada, tak jak każdy dom a dopiero u nas takie cuda się zdarzają? Przeciez teraz wszyscy maja blaty z kamienia.
Ja chce tylko wiedzieć dlaczego innym nie peka a nam tak. Kamienny blat miał być taki rewelacyjny :(

pestka56
23-06-2014, 22:19
Każde łączenie na płaskiej powierzchni w takiej sytuacji wygląda źle.

Ja mam u siebie schodek do parapetu. Gdybym jednak miała na płasko zrobiłabym to samo jak u Ciebie. To cały smak.
Fachowiec powinien wiedzieć jak to zrobić i jeśli to jest niebezpieczne to uprzedzić.
Poza tym skoro przecież nie zawsze pęka, to widocznie można.

Walcz, bo wyraźnie schrzanił robotę.

kakusek
23-06-2014, 22:21
Beatko mieliscie pecha i teraz najwazniejsze aby udalo sie to wymienic w ramach gwarancji. Pytalam o wykonawce kuchni bo wiem ze Ola U (forumka) jest zadowolona ze swojej a cos mi sie kojarzylo ze ktos jeszcze na forum robil w tej firmie (mozliwe ze Barbara74)
Wydaje mi sie ze gosc zle polakierowal fronty.Moze dal zbyt slaby lakier albo robil to nieumiejetnie stad te pekniecia.
Chyba wiem jak sie teraz czujesz i naprawde wspolczuje takich przejsc zwlaszcza ze nie byl to koszt 100 zl:(:hug:

Sharlotka
24-06-2014, 09:03
Beatko,
i co, jakie ustalenia, firmy poczuwają się do odpowiedzialności?

Beata Weronika
26-06-2014, 15:19
Czekamy na odpowiedz blatowego.
Kraszewska odpisala ze już nie współpracuje z kuchennym a ja nie wiem czego mam od niego wymagac. Najchetniej nowych frontów, twałych ale on pewnie będzie twierdzic ze tak już jest z matowymi frontami a do tego frezowanymi tak głęboko...
Zastanawiam się co mu napisac..

pestka56
26-06-2014, 15:29
Powinien uprzedzić, że takie jest niebezpieczeństwo. Jeśli tego nie zrobił, odpowiedzialność jest po jego stronie.

Barbara74
27-06-2014, 08:51
gdyby tak było odnośnie frontów matowych, to by ich nie robili do kuchni

Mmelisa
27-06-2014, 09:02
Ja mam frezowane matowe... i od ponad 3 lat nic sie z nimi nie dzieje...
uwazam ze zle zostala wykonana praca i masz prawo zadac wymiany

Sharlotka
27-06-2014, 12:29
Beata,
u Ciebie PĘKA LAKIER, a więc to jest na 99% wina niewłaściwego lakierowania/ niewłaściwego lakieru. Żądaj wymiany na nowe. Ileż można poprawiać te fronty!!!!
Skontaktuj się z rzecznikiem praw konsumenta, doradzi, czego możecie się domagać, pomoże sporządzić pismo.

A ci od blatu "myślą" co Wam odpisać???

Beata Weronika
28-06-2014, 06:03
Beata,
u Ciebie PĘKA LAKIER, a więc to jest na 99% wina niewłaściwego lakierowania/ niewłaściwego lakieru. Żądaj wymiany na nowe. Ileż można poprawiać te fronty!!!!
Skontaktuj się z rzecznikiem praw konsumenta, doradzi, czego możecie się domagać, pomoże sporządzić pismo.

A ci od blatu "myślą" co Wam odpisać???

Te fronty na których lakier pękał kuchenny wylakierowal raz jeszcze i nie widze już takich pękniec.
Sa za to odpryski których kuchenny nie musi uznac za wade lakieru. Zreszta ze dwa miesiące temu wezwalam go do takiego odprysku i stwierdził ze to uszkodzenie mechaniczne i chce za przelakierowanie 200 zl. Oczywiście wynegocjowałam for free w zamian za te wcześniejsze poprawki.
Ale teraz jest tych odprysków już kilka i o ile przy tym pierwszym myslalam ze to rzeczywiście nasza wina tak teraz jestem zdania ze ta kuchnia nie nadaje się do użytkowania skoro najlepiej w ogole nie korzystać z szuflad żeby cos nie odprysnelo.
Ale wiem ze on powie ze to sa mechaniczne uszkodzenia.

Powinnam mieć ekspertyzę od kogos niezależnego bo w tej chwili nie wiem czy to moja wina ze zle uzytkuje kuchnie czy to wina lakieru. Jeśli tak to powinnam tez wiedzieć czy to dlatego ze lakier jest za miękki? Czy to dlatego że jest go za mało?

Od blatu spytali w jakich okolicznościach blat pękł....ha ha ha. Skakaliśmy po nim cala rodzina a później wjechałam na niego traktorem. Co za pytanie. Od rogów gdzie blat jest przycięty od parapetów ida rysy na prawie cala szerokość blatu.

Beata Weronika
28-06-2014, 10:53
Dziewczyny, czy któraś z Was ma do polecenie firme która drukuje zdjęcia na płótnie???
Jest ich w necie mnóstwo ale chciałabym z polecenie.
Może ktoś może pomoc?

pestka56
28-06-2014, 11:16
Beata, czytam i szlag mnie trafia. Ciągle tak mam. Już myślę, że się uodporniłam i nagle znowu jakiś niezguj, pseudo fachowiec nabieracz się pojawia.

A w jakich okolicznościach ten blat miał pęknąć w tak charakterystycznych miejscach ?????????? Gdyby pękł tylko z jednej strony, to może pytanie byłoby zasadne. W tej sytuacji zajeżdża próbą wykręcenia się.


Druk na canvasie
Polecam Ci PosterPlate https://www.printposter.pl/start (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fwww.printposter.p l%2Fstart) Do niedawna robili tylko druk na blachach. Jednak to firma, której właściciel jest wnukiem malarza Ruszczyca, więc poziom dobry.
Niedaleko od nich (po przeciwnej stronie Andersa) jest też druga firma Krystel specjalizująca się w druku cyfrowym, z której usług korzystam od lat.
http://www.wydruki-wielkoformatowe.krystel.com.pl/druk%20wielkoformatowy.php
267687 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.wydruki-wielkoformatowe.krystel.com.pl%2Fdruk%2520wielkofo rmatowy.php)
Tu musisz wybrać materiał na jakim chcesz drukować i podać pozostałe informacje.

Różnica między tymi firmami jest taka, że Krystel tylko wydrukuje to co im wyślesz. Musi być przygotowane do druku. Do PosterPlate wysyłasz zdjęcie i oni dalej się nim zajmują.
ALE... w Krystelu będzie prawdopodobnie taniej i to sporo.

lukasz69karolina
28-06-2014, 11:43
Pestuś a wydruk na plexi?
znasz kogoś???
w necie wyskakuje mi http://sim-drukarnia.pl/ i cena przystępna całkiem

masz pw :)

pestka56
28-06-2014, 13:24
Karolina przestał działać link do Ciebie sygnaturze. Zrobiło się całkiem zgrywnie :lol2:

Bezpośrednio na plexi nie zdarzyło mi się drukować. Drukowałam na folii, albo na popierze i było klejone albo na piankę (coś jak KG tylko leciutkie) albo na plexi.

lukasz69karolina
28-06-2014, 13:33
a no to tak specjalnie dla Melci :D
teraz trzeba mnie szukać w kanałach :lol2:

oooo na foli i do plexi potem... może to tańsze by było?
choć chyba bezpośredni wydruk na materiale (tu plexi) będzie trwalszy na uszkodzenia? nic się nie odklei itp..

siut!!
zaśmiecam wątek Beaty :bash: sorki!!

Sharlotka
28-06-2014, 14:20
Beata,
no jak niewłaściwie użytkujesz kuchnię!!!! Kuchnia jest do używania, a nie do patrzenia na nią!!!!
Nie wiem, może wielcy architekci faktycznie projektują, żeby "wyglądało" tylko, skoro polecili Ci tak tragicznego, nieudolnego wykonawcę!!!!
Ja mam od 13 lat zwykłą laminowaną kuchnię, w której do tej pory NIC się nie stało - nie mam odprysków, rys, ani żadnych uszkodzeń!!!!
Domagaj się twardo naprawy w ramach wykonanej usługi, i powiedz, że nie dostałaś ostrzeżenia, że masz sobie te fronty oszklić i oglądać je przez szybę!!!!!

Beata Weronika
28-06-2014, 17:47
Dziewczyny, zamieszczę tu zdjęcia na chwile jakie chce wydrukować w formacie 50x50 cm na płótnie. Caly czas zastanawiam się czy dobrze one będą razem wygladac. Jak myślicie? Obok siebie maja wisieć.
Dziekuje Pestko za namiary. Dostalam wycene od jednej firmy i w takim rozmiarze chcą za jedno zdjecie 50 zl. Ale jakos nie mam zaufania, powiedzieli po moim pytaniu czy rozdzielczość jest ok ze jest ok, bez zastanowienia, jakos wydaje mi się ze kompletnie się nie zastanowili jak to wyjdzie. A jak mam wydac kase to chce żeby to dobrze wygladalo. 267732267733

Beata Weronika
28-06-2014, 17:55
Beata,
no jak niewłaściwie użytkujesz kuchnię!!!! Kuchnia jest do używania, a nie do patrzenia na nią!!!!
Nie wiem, może wielcy architekci faktycznie projektują, żeby "wyglądało" tylko, skoro polecili Ci tak tragicznego, nieudolnego wykonawcę!!!!
Ja mam od 13 lat zwykłą laminowaną kuchnię, w której do tej pory NIC się nie stało - nie mam odprysków, rys, ani żadnych uszkodzeń!!!!
Domagaj się twardo naprawy w ramach wykonanej usługi, i powiedz, że nie dostałaś ostrzeżenia, że masz sobie te fronty oszklić i oglądać je przez szybę!!!!!
Sharlot, dostałam podpowiedz od Kraszewskiej.
Jej zdaniem fronty na plyciznie sa za cienkie. Front frezowany powinien mieć grubość 22 mm i z tego powinno się wycinac frezy. Z takiej grubości. My mamy standardowe 19mm.
Boje się bo jak udowodnić ze ja nie wale garami w fronty i ze to nie moja wina ze lakier odpryskuje. Kuchenny może uwazac ze to moja wina. Napisalam do niego ze postuluje o wymiane frontow na grubsze i zastosowanie innego lakieru. Zobaczymy co będzie dalej.
Z blatowym czekamy...

Ale wiecie co...wszystko co wykonywal mój maz a robil tego sporo - hydraulika, elektryka, alarmy, inteligentny dom, sufity gipsowe, sciany gipsowe, montaż szyb, barierki, malowanie - wszystko gra, wszystko chodzi, nic nie odpada nie psuje się.
Nie wierze już "FACHOWCOM". Firma od blatow ma ogromne doświadczenie i w najgorszych snach nie przysniloby mi się ze cos takiego jak pekniecie blatu kamiennego mi się przytrafi. Ewidentnie ich wina. To samo kuchenny.

f.5
28-06-2014, 18:59
Dziewczyny, zamieszczę tu zdjęcia na chwile jakie chce wydrukować w formacie 50x50 cm na płótnie. Caly czas zastanawiam się czy dobrze one będą razem wygladac. Jak myślicie? Obok siebie maja wisieć.
Dziekuje Pestko za namiary. Dostalam wycene od jednej firmy i w takim rozmiarze chcą za jedno zdjecie 50 zl. Ale jakos nie mam zaufania, powiedzieli po moim pytaniu czy rozdzielczość jest ok ze jest ok, bez zastanowienia, jakos wydaje mi się ze kompletnie się nie zastanowili jak to wyjdzie. A jak mam wydac kase to chce żeby to dobrze wygladalo. 267732267733

jaka masz rozdzielczosc i ile wazy zdjecie ?
w takich zdjeciach na płótnie nie najwazniejsza jest rozdzielczosc bo nie patrzysz na zdjecie z 20 cm tylko z daleka ......paru metrów.
zdjecie ktore jest na płotnie tez nie musi byc ostre bo samo płotno sprawia wrazenie rozmycia.

koktajl
28-06-2014, 21:03
Wyobraz sobie ze moj blat pękł 2 razy, w trzecim kamieniarz wyciął w złym miejscu otwory. Na całe szczęście żaden z tych blatów nie uszkodził sie w mojej kuchni tylko jeszcze na warsztacie u kamieniarza... Tak czy siak dopiero 4 blat był dobry ale wykonywał go juz ktos inny bo pierwszy wykonawca sie poddał- stracił zbyt wiele pieniędzy i jie chciał juz wiecej ryzykować ( blat z konglomeratu 3x1,2 i dopiero potem przyznał sie ze używa konglomeratu po raz drugi) tak czy siak byłam ta sytuacja wykończona bo nie miałam kuchni przez ponad miesiąc wiec nie dziwie sie ze tez jestes wściekła.

pestka56
28-06-2014, 23:00
Beata, wyślij mi mailem oryginały tych fotek sprawdzę czy będą dobre do druku tej wielkości.
Mogę też użyczyć Ci dostęp do Krystelu z mojej skrzynki u nich. Oni w ramach ceny dostarczają wydruki do klienta. O ile pamiętam to mają własnego posłańca, który rozwozi na terenie Warszawy, a gdzie indziej to już kurierem. Poza tym pracują 24 godziny na dobę cały tydzień wiec najczęściej drukują i dostarczają w jeden dzień.
Maila wysyłam Ci na priv.

Beata Weronika
29-06-2014, 08:09
Wyobraz sobie ze moj blat pękł 2 razy, w trzecim kamieniarz wyciął w złym miejscu otwory. Na całe szczęście żaden z tych blatów nie uszkodził sie w mojej kuchni tylko jeszcze na warsztacie u kamieniarza... Tak czy siak dopiero 4 blat był dobry ale wykonywał go juz ktos inny bo pierwszy wykonawca sie poddał- stracił zbyt wiele pieniędzy i jie chciał juz wiecej ryzykować ( blat z konglomeratu 3x1,2 i dopiero potem przyznał sie ze używa konglomeratu po raz drugi) tak czy siak byłam ta sytuacja wykończona bo nie miałam kuchni przez ponad miesiąc wiec nie dziwie sie ze tez jestes wściekła.

Jezu, Koktajl, podniosło mnie to trochę na duchu bo myslalam ze nikomu kamien nie pękł jeszcze i ja debiutantką zostałam.
Watpie żeby nasz wykonawca zamowil na swój koszt łupek i zrobil mi nowy blat. Raczej będzie kleil ale wiem ze to nie ma sensu bo on pekl caly i to w dwóch miejscach. Ale z jakiej przyczyny?
Jakbym teraz robila kuchnie to robiłabym fronty gładkie z szufladami ukrytymi za frontem tak żeby jak najmniej było kantow do odpryskiwania :( Nasze kanty sa za ostre, te z IKEA sa zaokrąglone i to tez jest spora róznica w użytkowaniu.

Beata Weronika
29-06-2014, 08:10
Beata, wyślij mi mailem oryginały tych fotek sprawdzę czy będą dobre do druku tej wielkości.
Mogę też użyczyć Ci dostęp do Krystelu z mojej skrzynki u nich. Oni w ramach ceny dostarczają wydruki do klienta. O ile pamiętam to mają własnego posłańca, który rozwozi na terenie Warszawy, a gdzie indziej to już kurierem. Poza tym pracują 24 godziny na dobę cały tydzień wiec najczęściej drukują i dostarczają w jeden dzień.
Maila wysyłam Ci na priv.

Super!! Poszlo :)

Barbara74
29-06-2014, 22:24
A to zdjęcie na płótnie to jest na jakimś kartonie przyklejone,czy takie w formie miękkiej do naciągnięcia na ramę?.
Ja bym chciała mieć wydruk a potem włożyć do rami i dać passe partout.To się wtedy jakoś inaczej zamawia,o co w tym chodzi?

pestka56
30-06-2014, 19:05
Basiu, canvas, tak naprawdę to nie jest płótno jakie jest używane do malowania obrazów. Ma fakturę płótna, ale delikatniejszą. Jest miększe nieco od papieru i daje się napinać na blejtramie. Równie dobrze jednak można oprawić w passe partout. Tak jak w przypadku papieru trzeba dać twardy podkład.
Zamawia się tak samo, tylko bez oprawy i nie trzeba dodawać wokół 5 cm na zagięcie na blejtram.

Beata mail w drodze :)

Barbara74
30-06-2014, 21:17
Basiu, canvas, tak naprawdę to nie jest płótno jakie jest używane do malowania obrazów. Ma fakturę płótna, ale delikatniejszą. Jest miększe nieco od papieru i daje się napinać na blejtramie. Równie dobrze jednak można oprawić w passe partout. Tak jak w przypadku papieru trzeba dać twardy podkład.
Zamawia się tak samo, tylko bez oprawy i nie trzeba dodawać wokół 5 cm na zagięcie na blejtram.

Beata mail w drodze :)
Pestko,to wtedy zamawia się na canvas na twardym podkładzie?

pestka56
01-07-2014, 21:59
Nie. Robi się oprawę tak samo jak w przypadku zwykłego papieru :)

anitka89
08-07-2014, 13:50
Beatko wpadłam w odwiedziny a tu takie smutne więsci. Zainteresowało mnie to bardzo bo ja mam prawie odentyczna kuchnie jak Twoja i moje froty z racji tego ze tez chciłam podwójne frezowanie maja nie 1,9 cm a 2, 2. Stolarz zaleciłkupienie grubszego mdfu i polakierowanie z 2 stron przez to. Co do lakieru brak peknięc ale tak jak u Basi są uszkodzenia mechaniczne. jesli będziesz potrzebowała zdjęc mojej kuchni do walki z partaczami to słuze pomoca i pisz na priv. powodzenia Kochana

Beata Weronika
08-07-2014, 17:41
Beatko wpadłam w odwiedziny a tu takie smutne więsci. Zainteresowało mnie to bardzo bo ja mam prawie odentyczna kuchnie jak Twoja i moje froty z racji tego ze tez chciłam podwójne frezowanie maja nie 1,9 cm a 2, 2. Stolarz zaleciłkupienie grubszego mdfu i polakierowanie z 2 stron przez to. Co do lakieru brak peknięc ale tak jak u Basi są uszkodzenia mechaniczne. jesli będziesz potrzebowała zdjęc mojej kuchni do walki z partaczami to słuze pomoca i pisz na priv. powodzenia Kochana

Anitko, dzięki za odzew. Jakie masz uszkodzenia mechaniczne? Możesz opisac albo zdjecie zamiescic? Ile ich jest? Czy widać je dla kogos kto wchodzi do Twojej kuchni czy tylko Ty o nich wiesz?

anitka89
08-07-2014, 19:57
Anitko, dzięki za odzew. Jakie masz uszkodzenia mechaniczne? Możesz opisac albo zdjecie zamiescic? Ile ich jest? Czy widać je dla kogos kto wchodzi do Twojej kuchni czy tylko Ty o nich wiesz?

Beatko moje uszkodzenia to wynik uderzenia garnkiem czy nożem. Sa to niewielkie dziurki ale nie sa widoczne. tylko ja o nich wiem.

julianna16
09-07-2014, 21:11
Beatko,
Dotarłam w końcu do Ciebie i czytam o problemach :(. Przykro mi bardzo. Mam nadzieję, że uda się coś wynegocjować, bo przecież tak zostawić tego nie można.
Widziałam zdjęcia Twojej Córeczki :wiggle: - cudna :hug:
Trzymam mocno kciuki za reklamacje

Beata Weronika
10-07-2014, 14:13
Jej Ewa :)

Dla zainteresowanych - umiescilam post na watku kuchennym o naszej kuchni http://forum.muratordom.pl/showthread.php?56188-Pochwalcie-się-swoimi-kuchniami/page1087

Moorela
10-07-2014, 20:36
Beata myślę często o Tobie i tej Twojej bidnej kuchni i trzymam mocno kciuki. Blatowi coś się odzywali? Ide ma wątek kuchenny jeszcze...

Beata Weronika
10-07-2014, 21:15
Beata myślę często o Tobie i tej Twojej bidnej kuchni i trzymam mocno kciuki. Blatowi coś się odzywali? Ide ma wątek kuchenny jeszcze...

Blatowy to straszny burak. Prawie 3 tygodnie temu zlosilismy pekniecie, miał dziś przyjechać, maz wydzwanial ale burak nie odbieral. Wreszcie ja z mojego telefonu zadzwoniłam gdzie jest to odebral. Wiec dziś nie, jutro nie, za tydzień.
I żeby się nie przejmować...Za tydzień pewnie się dowiem ze takie pekniecia to każdy blat ma i ze to bułka posmarowana masłem jest ze się sklei.

Kuchenny to samo, robi realizacje w Wilanowie, Konstancinie - ma bardzo bogatych klientów i po prostu nie wyrabia się z zamówieniami. Taki jest rozchwytywany. Za każdym razem kiedy zglaszalam mu usterke musiałam wysluchiwac dla jakich on to klienow nie pracuje. Mi to wlasciwie z laski kuchnie zrobil bo takich szaraczkow to on wlasciwie nie obsluguje...
Dzis odkryłam nowe pekniecia lakieru.
Widze ze cala kuchnia była do bani zaprojektowana. Ten frez jest za głęboki to takiej grubości mdf-u. I mimo ze kuchenny powiedział ze mogę skontaktować się z producentem frezow żeby powiedział mi ze grubość jest ok to producent nie wie ze frez jest jeden na całej szafce przeciety w dwóch miejscach na szuflady. A to zmienia postac rzeczy!
Kuchnia wzorowana była na innej tez przez kuchennego wykonanej ale tam były wyłącznie szafy wysokie a w nich poukrywane szafki. Nie było szuflad.
Ja mysle ze gdyby mdf był grubszy i lakier wlasciwy to nic by nie pekalo.
I jestem przekonana ze on nam na grubsze frontow nie wymieni. I będziemy musieli zalozyc mu sprawę w sadzie :(
Najlepsze jest ze to Kraszewska mi polecila kuchennego :(

lucka6
10-07-2014, 21:18
Beata, szczerze współczuję.. My też co chwila jakieś cyrki, wciąż mamy problem z kostką ale zaczynam powolutku wierzyć że może niedługo uda się go rozwiązać...Szczęśliwie w kuchni oprócz zmywarki nic mi się nie psuje, ale praktycznie w każdym pomieszczeniu coś jest nie tak... Trzymam kciuki żeby udało Wam się pomyślnie wybrnąć z kłopotu!! Ja bym chyba polakierowała grubszym lakierem bo to faktycznie paranoja że nie możecie używac kuchni, przecież ona od tego jest!! Mi się blokują rolki w wysokim cargo, ale pan Tomek juz zamowił mi nowe i jak będzie wymieniał zmywarkową szafkę to je wymieni..

Barbara74
11-07-2014, 20:00
Beata rzeczoznawca!!!

Beata Weronika
21-07-2014, 11:54
Minął właśnie miesiąc od zgłoszenia ze blat pękł firmie Focus-Stones od której zakupiliśmy blat i dziś wreszcie miał właściciel Pan Duda do nas przyjechać. Mąż napisał do niego smsa bo na telefon nie odpowiadał i dostał odpowiedź - znowu nie przyjedzie do nas bo przebywa zagranicą. Napisał że będzie mógł się spotkać w następną środę. Wątpie, pewnie znów coś wymyśli.

Boje się że jak blat pęknie do samego końca to runie na szafki albo nie daj Boże komuś jeszcze krzywdę zrobi.

Czy na forum Murator jest wątek o nieuczyciwych "fachowcach"? Wie ktoś może?

ivy17
21-07-2014, 12:39
Beata tutaj :
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?77103-MAZOWIECKIE-czarna-lista-wykonawców/page50

Sharlotka
21-07-2014, 14:12
Beata,
dostałaś maila???

Beata Weronika
21-07-2014, 14:41
Beata,
dostałaś maila???

Dostalam, byliśmy na wakacjach wiec nie odpowiadałam.

Będziemy się sądzić :(

Sharlotka
21-07-2014, 14:53
Sprawdzałaś, czy Twoje ubezpieczenie domu obejmuje uszkodzenie blatu?
Jeśli obejmuje, zgłoś szkodę, a ubezpieczyciel niech się domaga zwrotu pieniędzy od wykonawcy już poza Wami.

dr_au
21-07-2014, 22:25
Hej. Podglądam od czasu do czasu, ale pierwszy raz się odzywam. Piękny dom zbudowaliście - jeden z najładniejszych na forum.

Mam małe pytanko - co to jest na podłodze w holu wejściowym - takie szare płyty w różnych rozmiarach. Kamień? Ale jaki?

mariomili
22-07-2014, 20:33
I jak? Byl ktos dzisiaj?

:)

Beata Weronika
25-07-2014, 07:43
I jak? Byl ktos dzisiaj?

:)

Dziewczyny, jestem załamana. Od blatu ma się pojawić u nas 31 lipca i to jest ostateczny termin jaki mu wyznaczyliśmy.
Natomiast kuchenny...miał być w poniedziałek. Nie przyjechal i nie odpowiada ani na telefony ani na maile.

Pisze mu smsa ze sprawę kierujemy do sadu konsumenckiego. Podobno szybko to idzie...

Teraz już pisze co to za firma polecana przez Pania Katarzynę Kraszewska - YDS - YOUNG DESIGNERS STUDIO, Maciej Szczepanik z Piaseczna.
Napisze tez na wątku o beznadziejnych wykonawcach.

Edit - wlasnie dostałam smsa ze mieli pozar........Wczesniej mieli ogromna inwestycje do zamkniecia i nie mogli się pojawić.

Beata Weronika
25-07-2014, 08:18
Dziekuje :) Tez się w nim super czujemy.
Niedlugo pokaze ogrodzenie :) :) :)

Jeśli chodzi o płytki to tak kamien na pewno gdzies w waktu jest ich nazwa. Podawalam ja sharlotce ale teraz nie pamiętam :(
Fajne sa.

Beata Weronika
29-07-2014, 09:32
PESTKO! strasznie Ci dziękujemy za namiar na firme poligraficzna.
Zdjęcia wyszły super fajnie! Już wisza. Firma profesjonalna, terminowa, bez żadnych zastrzeżeń :)
Dzieki za pomoc!!!

A oto ogrodzenie. Jeszcze mnóstwo roboty - kamyczki przed ogrodzeniem, siłownik do bramy, klamka...Ale już wreszcie jest.
Teraz drewno na elewacje będzie kładzone a później taras :)272352

anitka89
29-07-2014, 20:10
Beatko, jest pięknie. Ściskam mocno:hug: ja dopiero teraz będę uzupełniać troszkę moj wątek bo przez długi czas nic sie nie działow domku tylko same problemiki inne były. :bye:

Beata Weronika
30-07-2014, 11:03
Hej Anitko! Zaraz wejde na Twój wątek :)

Wczoraj był u nas kuchenny. Wymieni nam fronty z szufladami na grubsze o 1 mm i polakieruje z dwóch stron i uzyje twardszego podkładu. Fronty nie będą "wybierane" na frez tylko uzyte będą dwa oddzielne i razem sprasowane.
Ulzyło mi choć na ta operacje musimy poczekać....ma mnóstwo zlecen i urlop itd. itd. Pewnie w drugiej polowie września sfinalizujemy podmianę.

Zostal blat....jutro przyjezdza Focus Stones....

pestka56
30-07-2014, 18:25
Beata, ruszyło się i wygląda, że pozytywnie. :yes:

W podzięce za namiar wrzuć tu fotkę z powieszonymi obrazkami :D


Sąsiadom pewnie szczęki opadają na widok Waszego płotu. Znakomicie dobrany do domku :)

anitka89
31-07-2014, 21:37
Beatko jak miło czytać dobre wieści od Was. dobrze, żeidzie to w dobrym kierunku bo czesto mysle o Was patrząc na swoja kuchnie.....zapraszam do mnie i prosze o sugestie. Dla mnie te wasz płot to bomba!!!!

Barbara74
01-08-2014, 07:30
No pięknie u Ciebie ,super kolorystyka ,szkoda,że tak mało zdjęć elewacji.Lubię taki jasny kolor drewna.Ogrodzenia bomba.
Beata a te murki masz tynkowane?czy tam jest styropian czy tylko siatka i klej?

Co do frontów to ja mam włąśnie z dwóch osobnych płyt i jest uszczelka niewidoczna pomiędzy nimi,aby lakiej na łączeniu nie pękał

pestka56
01-08-2014, 09:28
Basia, możesz zrobić fotkę w zbliżeniu? Beata będzie wiedziała dzięki niej jak powinno to wyglądać, żeby ten porąbany kuchenny znowu jej kitu nie wciskał?

Facet musiał wiedzieć, że tak się robi duże fronty, skoro teraz to zaproponował. Pewnie coś na takiej fuszerce usiłował zaoszczędzić, tandeciarz obrzydliwy :mad:

Beata Weronika
04-08-2014, 14:31
Beata, ruszyło się i wygląda, że pozytywnie. :yes:

W podzięce za namiar wrzuć tu fotkę z powieszonymi obrazkami :D


Sąsiadom pewnie szczęki opadają na widok Waszego płotu. Znakomicie dobrany do domku :)

Wrzuce wrzuce, Razem ze zdjęciem nowej konsoli i pytaniem do Was w jakim kolorze ja zrobić :)

Beata Weronika
04-08-2014, 14:35
No pięknie u Ciebie ,super kolorystyka ,szkoda,że tak mało zdjęć elewacji.Lubię taki jasny kolor drewna.Ogrodzenia bomba.
Beata a te murki masz tynkowane?czy tam jest styropian czy tylko siatka i klej?

Co do frontów to ja mam włąśnie z dwóch osobnych płyt i jest uszczelka niewidoczna pomiędzy nimi,aby lakiej na łączeniu nie pękał

Basiu, to jest grunt+struktura mozaiki. Tylko siatka i klej.
I to jest do d... Mozaike trzeba kłaść jak nie ma upałów i oczywiście jeśli nie pada. Sprawdzalismy codziennie prognozy pogody. Mialo nie padac i maz zdecydowal ze polozy strukturę. Pechowo 40 h po polozeniu zaczelo padac i padalo i padalo a razem z deszczem nasza mozaika się rozpłynela. Znaczy podeszla woda i zrobily się purchle. Także takiego rozwiązania nie polecam!
A co wymyślimy zamiast mozaiki to nie wiem jeszcze :(

Beata Weronika
04-08-2014, 14:36
Blat tez będzie prawdopodobnie wymieniany.
Był u nas Pan od blatów i zadziwiony jak to się stało ze łupek pękł. Nigdy to mu się jeszcze nie zdarzyło. Dobrze był jego zdaniem położony.
I będzie wymieniac na nowy ale kiedy to............cisza............

pestka56
04-08-2014, 15:09
Czekam na fotki.

Mozaikę przemyślcie. Może zostawcie to na razie jak jest, do czasu aż pomysł i przypływ kasy na realizację pojawią się. Wiem, że drażni, choć na fotkach tu na fm nie widać. Może lepszy efekt dałoby obłożenie kamieniem. Wczoraj byliśmy na spacerze po okolicy oglądać nowy ośrodek zdrowia w naszej wsi. Tuż obok jest dom, którego właściciele rok temu zdecydowali się wybudować płot jak forteca. Za ch...rę nie pasuje do domu, ale jest robiny z materiału, ktory mi się bardzo podoba. Łupek, ale szary zwykły. Jest kładziony tak, że od zewnętrznej strony wygląda jak tzw suchy mur. Z tej racji płyty są nieregularne, łamane. Wiem, że z tego łupka robi się też płytki prostokątne i kwadratowe. Powierzchnia jest super, bo bardzo naturalna i mocna. Może też jakieś inny kamień w szarościach i koniecznie matowy.
Dajcie sobie czas na znalezienie rozwiązania.

Świetnie, że blatowy dał głos. Trzeba go przypilnować z poziomowaniem i podparciem blatu. Jak zdejmie ten, który teraz leży powinno być widać, jeśli jest różnica poziomów między korpusami szafek i parapetem. Obejrzyjcie dobrze spód blatu i ślady na parapecie oraz szafkach. Po takim czasie jak leży powinno byś znać gdzie docisnął, a gdzie wisiał w powietrzu. Cały czas myślę, że to chodzi o uskok parapet-góra szafek. Może tam trzeba wmurować podpierające kątowniki na całą szerokość blatu.

lukasz69karolina
04-08-2014, 15:38
a to nie można ogrodzenia zwyczajnie otynkować tak jak dom?

dopytuję bo u mnie tez takie betonowe i tak chcieliśmy zrobić

Beata Weronika
04-08-2014, 19:41
a to nie można ogrodzenia zwyczajnie otynkować tak jak dom?

dopytuję bo u mnie tez takie betonowe i tak chcieliśmy zrobić

Tynk bardziej chwyta zabrudzenia z ulicy niż mozaika. A mozaikę mamy w identycznym kolorze co tynk na elewacji.
Jeśli będziecie kłaść mozaikę sprawdzcie jaka pogoda będzie. Pisza ze wystarczy 24h na wyschniecie ale to nieprawda.

julianna16
06-08-2014, 21:50
Beata,
Cieszę się, że jest szansa na ratowanie Twojej pięknej kuchni :hug: Ogrodzenie bardzo mi się podoba. Pasuje do domu. Napisz proszę co to za drewno :)

mariomili
06-08-2014, 22:19
Uff dobre wiesci.
Pozdrawiam

Beata Weronika
08-08-2014, 13:17
Beata,
Cieszę się, że jest szansa na ratowanie Twojej pięknej kuchni :hug: Ogrodzenie bardzo mi się podoba. Pasuje do domu. Napisz proszę co to za drewno :)
Tak, jest szansa ze wszystko będzie ok :)
Swierk skandynawski.

Beata Weronika
08-08-2014, 13:19
Zaczynamy od poniedziałku kłaść kostke i mnie kostkowy trochę zdziwil. Na dzień dobry w poniedziałek chce 50% zaliczki.
Czy to nie za dużo? Jak myślicie?
Widzielismy jedna realizacje jego ale nic więcej o gościu nie wiemy. Po tych perypetiach już nie mam zaufania do nikogo...

ivy17
08-08-2014, 13:23
Zaczynamy od poniedziałku kłaść kostke i mnie kostkowy trochę zdziwil. Na dzień dobry w poniedziałek chce 50% zaliczki.
Czy to nie za dużo? Jak myślicie?
Widzielismy jedna realizacje jego ale nic więcej o gościu nie wiemy. Po tych perypetiach już nie mam zaufania do nikogo...

Beata a na co ta zaliczka ?? na jakiś towar ??

Beata Weronika
08-08-2014, 13:29
Beata a na co ta zaliczka ?? na jakiś towar ??

Tak, no niby na kostke. Kostkowy robi wszystko. Ale chce nawet trochę więcej niż 50%...

marnajola
08-08-2014, 16:44
Tak, no niby na kostke. Kostkowy robi wszystko. Ale chce nawet trochę więcej niż 50%...

odpowiadam, bo temat aktulany u mnie.
Akurat panowie układaja kostkę- wszystkie obrzeża juz położone, podobudowa w 70%, kostka 30% i dzissiaj pan kostkowy niesmiało zapytał czy" jestem bogata, bo chciałby jakas zaliczkę" . dałam i to 1/4 całej zapłaty. Także 50% to " lekkie przegięcie" tym bardziej , ze nic nei zaczęli. Firmy zajmujace sie układaniem kostki na ogół biorac z fabryki lub z jakiegos składu i tak nie płaca od razu.......
Reasumuja ja bym nie dała nie widzac nawet marteriału i zaczętej roboty.
pozdrawiam
p.s. dobrze , ze problemy kuchenne wychodzą na prosto.

Beata Weronika
09-08-2014, 11:48
odpowiadam, bo temat aktulany u mnie.
Akurat panowie układaja kostkę- wszystkie obrzeża juz położone, podobudowa w 70%, kostka 30% i dzissiaj pan kostkowy niesmiało zapytał czy" jestem bogata, bo chciałby jakas zaliczkę" . dałam i to 1/4 całej zapłaty. Także 50% to " lekkie przegięcie" tym bardziej , ze nic nei zaczęli. Firmy zajmujace sie układaniem kostki na ogół biorac z fabryki lub z jakiegos składu i tak nie płaca od razu.......
Reasumuja ja bym nie dała nie widzac nawet marteriału i zaczętej roboty.
pozdrawiam
p.s. dobrze , ze problemy kuchenne wychodzą na prosto.

Dziekuje :)
Mam w pn zaplacic za towar przy dostawie :)

Beata Weronika
09-08-2014, 12:00
Zastanawiam się czy nie kupic do stolu kuchennego tych krzeseł. 274031
Nie sa takie jakbym chciała żeby były niestety. Zbyt nowoczesne mi się wydaja ale kolor przelamalby wnętrze. Nozki za to nie podobają mi się ale.....cena przemawia na tak. Stolki barowe fajne kosztują powyżej tysiąca zl :(
Jak myślicie będą pasowaly?274035

pestka56
09-08-2014, 13:51
Beata, buziaczki mają świetne miejsce :)


Krzesełka mnie się podobają. Może tylko nóżki lepiej przemalować na grafit jako nawiązanie do czarnych blatów. Poza tym zrobią się stabilniejsze jeśli chodzi o wygląd.
I... jak to ja, dołożyłabym coś żółtego jeszcze :)

274055
274058
274056
274059

Barbara74
10-08-2014, 17:27
Beata ślicznie u Ciebie,zasłony masz szyte? masz kolor okien który chcieliśmy mieć,ale nie było .
Co do kolorów to nie jestem specjalistką,Pestka jest odważna ja nie,Ale fajnie to wygląda.Myślę,że do takiego wnętrza większość kolorów by pasowała.
Ja raz chcę dodać u siebie kolor ,raz nie.Ale w tej chwili zajmuję się tym co na zewnątrz,jakoś mi słabo idzie :(

Beata Weronika
10-08-2014, 19:32
Beata, buziaczki mają świetne miejsce :)


Krzesełka mnie się podobają. Może tylko nóżki lepiej przemalować na grafit jako nawiązanie do czarnych blatów. Poza tym zrobią się stabilniejsze jeśli chodzi o wygląd.
I... jak to ja, dołożyłabym coś żółtego jeszcze :)

274055
274058
274056
274059

PESTKO!!! super!!! Dziekuje :) You are the best :)

Kupuje w takim razie :)

Beata Weronika
10-08-2014, 19:35
Beata ślicznie u Ciebie,zasłony masz szyte? masz kolor okien który chcieliśmy mieć,ale nie było .
Co do kolorów to nie jestem specjalistką,Pestka jest odważna ja nie,Ale fajnie to wygląda.Myślę,że do takiego wnętrza większość kolorów by pasowała.
Ja raz chcę dodać u siebie kolor ,raz nie.Ale w tej chwili zajmuję się tym co na zewnątrz,jakoś mi słabo idzie :(

A skąd! Zasłony nie były szyte. Na szyte robiłam wycene ale raz że to oczywiście straszne pieniądze a dwa że nie potrafiłam sobie próbki wyobrazić na oknie dlatego kupiłam gotowe z mozliwoscia oddania gdyby nam się nie podobaly :)
Zaslony to IKEA.
My jutro kostke kładziemy i wkurzona jestem bo nie mamy co zrobić z ziemia pod kostka i trzeba zaplacic za wywiezienie :(
Kostkowy przychodzi tydzień wcześniej niż planowaliśmy i trochę nas to zaskoczylo :(
Chyba ze ktoś chce z forum ziemie 18 metrów sześciennych??????

pestka56
10-08-2014, 19:45
Nie masz miejsca w ogrodzie, żeby nadsypać pod rabatę? Pięknie wyglądają nasadzenia, jak są na lekkim pagórku.

W Górze Kalwarii przy głównej ulicy jest sklepik z bardzo ładnymi tkaninami dekoracyjnymi. Szyją zasłony – cena 5 zł/mb. + cena dodatków. Weszłam tam w zeszłym tygodniu, bo mnie jedna koronkowa tkanina na wystawie przyciągnęła.

Barbara74
10-08-2014, 20:01
Pestka ma rację ,pięknie wyglądają nasadzenia jak przy ogrodzeniu( i nie tylko) jest wyżej,moja sąsiadka tak ma.

Beata szkoda,że nie mieszkasz po sąsiedzku ,ja przyjmę każdą ilość ziemi,no chyba,że glina.
Ale daj ogłoszenie ,że oddasz ziemię na olx.
A któ®e zasłony kupiłaś? jakie to są?

sitoo
29-10-2014, 07:33
Przepiękny salon, cegła na ścianie i kolor kominka to moi faworyci :) Pięknie to razem wygląda.

Beata Weronika
31-10-2014, 11:47
Dzis wymienili nam fronty w kuchni.
W poniedziałek pomiar blatu i później wymiana. Będziemy mieć az 3 łączenia. Trudno. Odpuściłam.

Teraz próbuje wymyslec pokoj dla córki i kompletna pustka :(
Chciałabym żęby był biały z delikatnymi akcentami zółtego i może jeszcze jeden kolor i to wszystko.
Pokój syna zrobił się też jakiś nieciekawy.
Wkleje niedługo zdjęcia to może coś doradzicie :)

Licze na to!

Basiu, kochana z nowości to mam nowego kwiatka w salonie :) Stolik kawowy już pokazywałam - taki jak konsola.
Wciąż brakuje biblioteki i siedziska w wiatrołapie :(
Ale mamy za to kostke i ogrodzenie :)

Za miesiąc wracam do pracy :(

pestka56
31-10-2014, 12:02
Co zrobiłaś z ziemią?
Jestem kosmiczna gapa. dotarło do mnie, że Ty piaseczyńska jesteś, a to ode mnie rzut kamieniem.

Czekam na fotki :)

acca5
31-10-2014, 14:19
co to za fajne krzesełka barowe do kuchni?Można prosić o namiary?

Beata Weronika
31-10-2014, 14:41
co to za fajne krzesełka barowe do kuchni?Można prosić o namiary?

IKEA :)
Fajne, mogę polecić.

Barbara74
02-11-2014, 20:34
Beata jak nowe fronty?

anniia
03-01-2015, 13:35
Witam się,
Przepiękny dom - cudowny poprostu.
Jeśli będziesz miała chwilkę to powiedz proszę czy Wy przy kominku macie wyczystkę- bo widzę ze komin wchodzi do sufitu. Tez tak chciałam niektóry odradzają inni mówią ze można a kolejni ze sie sadza będzie sypać z komina do kominka.
My jesteśmy na etapie wykończenia i wiele tez będziemy robili sami.
Pozdrawiam sąsiadkę ;)
Ania

pestka56
03-01-2015, 19:17
Beata, spóźnione pomyślności w 2015 :hug:


Annila, nic się nie będzie sypać do kominka. Nawet w dość archaicznych, choć nadal popularnych w Anglii i za oceanem, rumfordach nic się nie sypie. A one mają kominy bezpośrednio nad paleniskiem. W obecnych kominkach paleniska nie są w pionie komina tylko obok, a rura dymowa wchodzi w komin pod kątem. Na tej ruże też montuje się coś w rodzaju drzwiczek umożliwiających czyszczenie. Wyczystka powinna być na samym dole przewodu kominowego, czyli poniżej poziomu paleniska.
Annila jeśli sami chcecie montować kominek, czego nie polecam, i robić obudowę, co jest możliwe dla laika, to poczytaj bloga Piotra Batury http://blog.kominki-batura.pl/ . Nie jest tego dużo. Za to dużo ważnych informacji. Ostatnio jest o najnowszym przedsięwzięiu Zduna, ale wcześniej znajdziesz dużo wiedzy.

anniia
04-01-2015, 20:38
Pestko,

Bardzo dziękuję za odpowiedź - poczytam niewątpliwie bloga. Kominek będzie montował mi tata, który już kilka kominków zmontował - wątpliwości były tylko co do komina i braku wyczystki.
pozdrawiam,

ania

Beata Weronika
11-05-2015, 09:35
Hej, ciekawe czy ktoś tu jeszcze wchodzi...
Robimy taras.
Wyszlo nam 14 metrow i trochę mało się wydaje...Ile powinien mieć taras żeby zmiescily się i stol i 6 krzeseł i może jakies lezaki?? Ktos wie?

pestka56
11-05-2015, 09:56
Najprościej weź sznurek i patyczki. Powbijaj w trawnik, rozciągnij sznurek i będziesz mogła określić przestrzeń, którą potrzebujesz. Ja mam 8 m x 3 m. lukasz69karolina, Andariel, Chloe też są teraz na etapie tarasu.

ivy17
11-05-2015, 09:58
Hej, ciekawe czy ktoś tu jeszcze wchodzi...
Robimy taras.
Wyszlo nam 14 metrow i trochę mało się wydaje...Ile powinien mieć taras żeby zmiescily się i stol i 6 krzeseł i może jakies lezaki?? Ktos wie?

Wydaje mi sie ze na to wszystko odrobinę mało :rolleyes: ja mam ok 16m2 i chyba tyle elementów niw wejdzie raczej na tej powierzchni

Adeptus3
07-01-2016, 22:35
Co to za Podloga ?

Adeptus3
07-01-2016, 22:36
Mam pytanie, co to za Podloga w hollu - jakie płytki ? Dziękuje ;)