PDA

Zobacz pełną wersję : montaz listew przypodlogowych



invx
31-05-2004, 19:44
mam debowe listwy przypodlogowe, sa one z tylu wyfrezowane, tak ze dalo by sie zamontowac jakies zatrzaski, moje pytanie, czy sa jakies takie zestawy w sprzedarzy, ze moge je sobie dobrac do listew i zamontowac, ew jak moza je inaczej zamontowac, (srubu odpadaja !)

Barti4
31-05-2004, 19:54
Zalezy jakie to sa listwy....
Jesli wysokie to na kolki co okolo 50-75cm, jesli niskie na klej montazowy, a jesli komplet wysokie plus cwiercwalek to wysokie na kolki i cwiercwalek gwozdzikiem do wysokiej lub np parkietu...
Czy aby frez w srodku nie jest zrobiony na przewody????
Szczerze mowiac w zyciu nie widzialem jakichs tam zatrzaskow ale cholera wie czego to ludzie nie wymysla....
Osobiscie uwazam, ze to na kable np do tv, glosnikow etc...

invx
31-05-2004, 20:08
moze to nie jest na zatrzaski przygotowane, ale wlasni chcail bym cos do tego dobrac, zeby na zatrzaski bylo, bo sruby beda szpecic te listwy.

andrzej K.
01-06-2004, 14:28
Na małe gwożdziki do podłogi - prawie nie widać. Tylko mocno przyciskaj żeby ci nie odeszły od ściany jak u mnie. Do listew plastikowych są systemy mocowania na zatrzaski. Na klej montażowy też chyba da radę tylko musisz unieruchomić na jakiś czas.

Bear
01-06-2004, 14:43
Na zatraski montuje się do ściany listwy przypodłogowe Classena. Są do nabycia w Castoramie albo w OBI. Wtedy nie widać śrub. Jeśli chodzi o panele to ne montuje się do podłogi tylko do ściany gdyż podłoga ulega zwężaniu i rozszerzaniu. Ale te zatraski nie wiem czy będą pasować do innych listew, gdyż są pod konkretny model. Innych nie widziałem.

wiaterek
01-06-2004, 16:50
Zatrzaskow nie polecam, jesli tego nie dotykac to sie trzymaja, u mnie w firmie gdzie pracuje takie listwy na zatrzaski sa zamontowane na styku blatu kuchennego i sciany - niby sie tego nie rusza, ale jak lekko stukniesz to odpada. Nie polecam.
Zalezy jaki ten frez jest wysoki: mozesz dac dorobic u stolarza odpowiednie listewki aby wchodzily we frez i przykrecic je do sciany a potem dopiero przykleic do nich Twoje listwy - wymaga precyzji i duzo wolnego czasu ale efekt murowany :wink:

invx
01-06-2004, 19:36
mowicie ze nia gotowych zatrzaskow, ze mozna sobie do listwy dobrac ?? i co ja mam zrobic ...

grzegorz2
01-06-2004, 19:51
majster który kładł u mnie podłogi stwierdził, że zatrzaski są dobre na bardzo równe ściany. Jeżeli są trochę krzywe - najlepiej przewiercić i dać na kołki rozporowe
Grzegorz

Wiech
02-06-2004, 10:19
Listwy drewniane również dębowe można mocować na zatrzaski.Z tyłu są wyfrezowane specjalne rowki. Najpierw mocujesz zatrzaski co 40 cm. a póżniej listwy .Zatrzaski kupujesz w marketach budowlanych do konkretnej listwy.Zgadzam sie z przedmówcą że powinna być równa ściana Wiech.

invx
04-06-2004, 09:15
juz mowilem ze sruby beda strasznie szpecily listwy :D

grzegorz2
04-06-2004, 10:28
Nie masz racji. Łeb śruby jest schowany i szpachlowany - z bliska to widać (jak będziesz mył podłogę na kolankach :wink: ) , normalnie nie rzuca się w oczy.
Grzegorz
PS. oczywiście nikogo nie przekonuję, że tak jest ładniej...

krzysztofh
04-06-2004, 11:16
Ja mam obecnie takie listwy. Są dość szerokie ale ściany nie są równe a i listwy na długości kilku mertów nie są idealnie proste, więc są przykręcone na dyble i śróby widać.
Ale w właśnie wykańczanym domku ściany wyglądają całkiem inaczej niz mieszkanie w bloku i mam nadzieję że uda się jakoś zamocować listwy bez widocznych śrób

invx
04-06-2004, 18:00
a czym sie lebnki szpachluje ?

Wowka
04-06-2004, 18:10
a czym sie lebnki szpachluje ?

- zbierz pył ze szlifowanych desek (możesz dostać taki pyłek z dębiny u stolarza)
- zmieszaj np. z caponem na gesto
- zaszpachluj to co trzeba
- poczekaj aż wyschnie
- zeszlifuj całość drobnym papierem ściernym

Pozdrawiam

invx
04-06-2004, 18:33
no ale przeciez cala listwa bedzie pracowac, a na srubach bedzie ja trzymac, i czy to nie spowoduje ze ta szpachla odejdze, popeka ?

grzegorz2
04-06-2004, 18:58
Są takie gotowe masy szpachlowe (ja kupowałem w Castoramie) - chyba na bazie silikonu. Jest toto elastyczne, gotowe i od razu barwione. I nie ma zamiaru pękać. Natomiast szpary pojawiły się pomiędzy panelem a listwą, w miejscu gdzie stoją meble. Pod ich ciężarem panel się ugiął, a listwa - nie. I nie bardzo wiem, jak możnaby temu zaradzić - szpara jest za mała do zaszpachlowania, ale widać, że jest...
Grzegorz

invx
04-06-2004, 19:00
grzegorz2 zastosuj mase akrylowa trwale plastyczne (popularny sylikon)

Ryszard1
04-06-2004, 19:36
Ja tez listwy mam przykrecone srubami na kolki rozporowe. Male mosiezne sruby wbrew pozorom nie szpeca i prawie ich nie widac, a mosiezny kolor dodaje im uroku. Pozatym takie rozwiazanie zapewnia b. solidne zamocowanie,

m@ly
06-06-2004, 23:05
Z wlasnego doswiadczenia nie polecam zatrzasków bo nie trzymaja!!! Na klej jest duzo roboty ale trzyma jak cholera

Olleo
28-08-2013, 06:58
Cześć,

odświeżam stary temat, bo znalazłem ciekawe rozwiązanie. Tytułem wstepu dodam, że parkieciarz odradza mi listwy dębowe, bo zbyt mocno pracują i jedyny pewny sposób montażu, to mechaniczny do ściany, albo podłogi. Poleca za to listwy sosnowe fornirowane dębem, które również można zaolejować.

Ja natomiast znalazłem coś takiego:
http://www.drew-lux.pl/uploads/cacheimg/e20eb70c5824106d27b293a7a5bdde52.jpg

Czy ktoś się spotkał w praktyce z takim rozwiązaniem? Poleca/odradza produkt?