PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodzenie ale jakie



darsalam
24-08-2012, 12:13
Mam do ogrodzenia cały dom i działkę.Ponad 200 metrów ogrodzenia.Jeszcze do tego na stronie frontowej lekki spadek.Jakie ogrodzenie będzie najekonomiczniejsze (czytaj w miarę tanie)?

Blechert
24-08-2012, 17:12
Tania jest siatka, ale wszystko zależy jakiej jakości ma być ten płot.
Ja mam granitowe płoty.

Milano2
17-09-2012, 13:32
Może nie do końca na temat... ale jeśli ktoś się zastanawia nad ogrodzeniem panelowym, to obecnie w marketach budowlanych PSB/Mrówka i Majster można zakupić taki panel w dość promocyjnej cenie. Np. panel ocynkowany 150x250 kosztuje 48 zł. W takiej cenie nie znalazłem paneli nawet na allegro. Po szczegóły odsyłam do ich gazetek promocyjnych: http://mrowka.com.pl/promocje/oferta-od-7-do-23-wrzesnia-2012-r-slupca i http://www.majsterpl.pl/gazetka-promocyjna
Jedyny minus tych paneli to grubość drutu (3,6mm) oraz wielkość oczka (7,5x20). Z tego co widzę, to standardem jest drut o 4-5mm oraz 5x20 oczkiem.

ash30
26-09-2012, 09:08
Ja mam wokół domu ok 120 mb ogrodzenia. Ze względu na koszty zdecydowaliśmy się na siatkę (1,5 m)n a trzech ścianach. Cena ok 50 zł mb z robocizną + podmurówka.
Nad frontem zastanawiamy się od dłuższego czasu i będzie to pewnie imitacja kamiennego muru gardeo z pozbruku. Nie jest to tanie rozwiązanie, ale jak dla mnie wspaniały efekt! Zwłaszcza w zimnych kolorach. http://pozbruk.pl/architektura_ogrodowa,60,0,t210.html Byłam już na ich wystawce pod fabryką i efekt nawet lepszy niż na foto.
Ponadto, co dla mnie ważne, będę mogła to połączyć kolorystycznie z jedną z ich kostek.

Pzdr

P.S Bardzo podobają mi się też gabiony, ale ten koszt!!!

edde
26-09-2012, 22:21
nie zapominaj tylko, ze na wystawce nigdy nie zobaczysz mchów czy innych zielonych nalotów, które na półnnocnej stronie na betonowych imitacjach wcześniej czy później wyjdą, chyba, ze lubisz okresowe czyszczenie i impregnowanie, bo ja nie i dlatego odpuściłem sobie imitacje betonowe chyba na rzecz jednak klinkieru...

Blechert
27-09-2012, 09:24
Ja mam na wystawie u siebie mur z łupka granitowego robiony metodą bezfugową. W szpary specjalnie powciskałem mech. Przyjął się i ładnie rośnie. Ful wypas:)

autorus
27-09-2012, 09:30
Ogrodzenia panelowe mi sie podobają, i takie tez nabyłem w kolorze zielony. Grubość drutu 5mm. W marketach bym nie kupił z powodu wątpliwej jakości, niestety.

edde
27-09-2012, 20:17
Ja mam na wystawie u siebie mur z łupka granitowego robiony metodą bezfugową. W szpary specjalnie powciskałem mech. Przyjął się i ładnie rośnie. Ful wypas:)

przy granicie, i owszem, może być ładnie
ale zielenina na powierzchni ( a nie tylko w fugach) barwionych betoniaków już tak okazale nie wygląda :(

autorus
28-09-2012, 07:38
Na trasie do Huty Zawadzkiej jest właśnie ogrodzenie robione metoda bez fugowa. Powiem tak, ładnie to wygląda. Zawsze zadaję sobie jednak inne pytanie, mój Boże ile to musiało kosztować :)

tomek67
26-12-2012, 23:11
Najtaniej to siatka pleciona co do estetyki to kwestia gustu, panele z drutu już lepiej przynajmniej są sztywne, ja myślę nad aluminium ale cena trochę odstrasza jednak jak coś zostanie na koniec budowy to pewnie pójdę w tym kierunku.

http://aluminioweogrodzenia.pl/images/element1.jpg
http://aluminioweogrodzenia.pl/images/element1.jpg

pionan
30-12-2012, 15:19
u nas do ogrodzenia 160mb. 140mb, czyli boki i tył będą grodzone siatką - całe szczęście, że 120 metrów na spółę z sąsiadami. 20 metrów od frontu zdecydujemy się na bloczki betonowe łupane. Z prostej przyczyny. po pierwsze cena, a po drugie, zarówno siatkę jak i te bloczki, zrobić można z powodzeniem samemu, bez specjalnych trudności.

edde
31-12-2012, 14:52
oj tam, samemu, bez specjalnych trudności niemal każde ogrodzenie można zrobić... ;)

Charlie
02-01-2013, 16:08
Najtaniej to siatka pleciona co do estetyki to kwestia gustu, panele z drutu już lepiej przynajmniej są sztywne, ja myślę nad aluminium ale cena trochę odstrasza jednak jak coś zostanie na koniec budowy to pewnie pójdę w tym kierunku.

http://aluminioweogrodzenia.pl/images/element1.jpg
http://aluminioweogrodzenia.pl/images/element1.jpg

rewela design

pionan
02-01-2013, 16:23
oj tam, samemu, bez specjalnych trudności niemal każde ogrodzenie można zrobić... ;)

bez specjanych trudności pewnie tak, ale bez specjalnych umiejętności to już inna kwestia :)

lasota
17-01-2013, 15:07
Siatka jest najtansza, ale mozna rozwazyc takze postawienie wokół domu siatki, ale poza frontem, gdzie warto zainwestować w ładne ogrodzenie. Mnie na przykład bardzo podobają sie ogrodzenia gabionowe, czyli stalowe kosze wypełnione kamieniem. Robią wrazenie i są nowoczesne, a ja akurat lubie nowoczesne rozwiąznaia.Ale oczywiście kwestia gustu, mozesz zdecydować się na inne rozwiązanie. Ale generalnie duzo osób robi w taki sposób, by tylko od frontu miec reprezentacyjne ogrodzenie.

autorus
17-01-2013, 15:45
odnośnie gabionów to ja będę robił takie ogrodzenie, a raczej tylko elementy. Koszty jednak są nie ma co opowiadać bajek :(
Na razie w garażu czekają 4 murki gabionowe :)

pionan
17-01-2013, 21:11
no to dokonaliśmy zakupu, a ściślej mówiąc zamówienia na materiał na ogrodzenie boków i tyłu naszej działki. Siatka ocynk wys. 140cm, grubośc drutu 4mm, wymiar oczka 5x5cm. Cena wraz z drutem naciągowym około 10 zł brutto/metr - bezpośrednio od lokalnego producenta, produkującego jedynie na rynek niemiecki.
Słupki zamówione w fabryce...gdzie robią m.inn. rury ocynkowane. Rura 2m ocynk około 10 zł/szt. Sprzedają to w przeliczeniu na kg, więc nie wiem dokładnie.
Teraz tylko czekać na wiosne i ładną pogodę, zakasac rękawy i do roboty :)

tomek67
07-02-2013, 18:04
rewela design

Fajnie bo niby nie widać przez ogrodzenie a jednak widać, i mam nadzieję że trochę będzie tłumić dzwięki ulicy.

autorus
07-02-2013, 19:57
Odnośnie ogrodzenia to mogę napisać ze jeśli myślicie nad siatą powlekana i macie psa to nie zakładajcie jej. Mam z nią same kłopoty. Siatka jest miękka i pies robi sobie z nią co chce.

pionan
07-02-2013, 20:07
u mnie zakupiona ocykowana (bez PCV) o grubości drutu 4mm. Psa mam beagla, o siatkę raczej sie nie boję, raczej o podkopy :D

autorus
07-02-2013, 20:14
jesli bez pcv to nie ma problemu. Mój pies tam gdzie dałem częściowo zwykła siatkę też nie podchodzi. jednak tam gdzie jest pcv niestety tragedia.

pionan
07-02-2013, 20:21
bo z pcv bardziej miękko między zebami i można sobie pożuć :D

CamillQ
10-02-2013, 19:07
Jakie ogrodzenie polecacie żeby oddzielić ogródek? Mam psa, który dzisiaj zaatakował kury sąsiadki i dosyć poważnie je poturbował (na szczęście nie ze skutkiem śmiertelnym póki co). Jednak sprawa ogrodzenia stała się paląca. Ogrodzenie oddzielające dom od ulicy już było jak kupłam mieszkanie (budynek czterolokalowy), składa się z podmurówki, słupków i desek. Z boku sąsiedzi z sąsiedniego domu oddzielili się siatką (też już była). Od sąsiadów z drugiej strony (czyli z tego samego budynku co my) i z tyłu naszego ogródka musimy zrobić ogrodzenie, zanim nasz pies ze skłonnościami zabójcy zostanie poczęstowany przez kogoś "kiełbasą" i odejdzie na wieki. Pies całe życie mieszkał w mieście i niestety nie nadaje się na wioskowego włóczykija (jak na przykład pies sąsiadów). Musi być odseparowny, a że łańcuch odpada, to zostaje tylko płot. Mój mąż dużo umie zrobić sam, ale muszę najpierw coś zaproponować sensownego. Jeśli więc coś przychodzi Wam do głowy to proszę o pomoc:)

gregorali
11-02-2013, 07:44
rewela design

Myślę, że ten design też nie jest zły: http://www.casaverde.com.pl/galeria.html

darriusz
11-03-2013, 13:48
Za pewne ma tez swoją sporą cenę. Gdybym miał nadmiar gotówki to bym sobie takie ogrodzenie sprawił.

CamillQ
11-04-2013, 13:24
Hej, serio nikt nie ma żadnego pomysłu?

XCEL
11-04-2013, 17:08
W tej sytuacji świetnie poradzą sobie panele ogrodzeniowe zamontowane na podmurówce prefabrykowanej.

Przykład:
EuroFence Strong + Rockina Antero
http://eurofence.pl/sites/default/files/bramy/Styl_Stowe/anter_podmurowka.jpg (http://eurofence.pl/produkty/antero)

m4rsh4ll
11-04-2013, 18:53
Bez jaj, przecież pies to podkopie. Głęboko to w ziemie wchodzi ?

norbert27
11-04-2013, 20:12
Nie głęboko... Zależy jaka płyta... 30 cm, lub 50 cm... 30 to pies-kopacz podkopie bez problemu... Najlepsza to była, jest i będzie siatka... Oraz najtańsza...

edde
12-04-2013, 08:13
Nie głęboko... Zależy jaka płyta... 30 cm, lub 50 cm... 30 to pies-kopacz podkopie bez problemu... Najlepsza to była, jest i będzie siatka... Oraz najtańsza...

a siatka najlepsza bo metr w ziemi czy jak? że lepsza od tej płyty i pies ma jej nie podkopać? jak pies kopacz to chyba niezawodna głęboka podmurówka betonowa (czy to wulewana czy też zakopane płyty betonowe), a powyżej dowolnie według uznania, estetyki, oraz masy i desperacji psa (siatka, panele, przęsła stalowe, mur, płot itp)

CamillQ
17-04-2013, 12:56
Dzięki wszystkim:) Pies jest desperat, kopacz i skoczek podniebny;) Z jednej strony była już siatka (postawiona przez sąsiadów x lat temu) może uda się ją ściągnąć, zrobić taką podmurówkę i zamontować na nowo. Swoją drogą czy taką podmurówkę można zrobić ze starych poniemieckich cegieł? Bo tak się składa, że mam ich w nadmiarze.

Liwko
23-04-2013, 11:53
A moje ogrodzenie właśnie rośnie :)
W zeszłym roku posadziłem 500szt. buka na żywopłot;)
Koszt 300zł i moja robocizna.
Z sąsiadami się dogadaliśmy, że ja posadzę, a oni będą dbać o niego od swojej strony. Za kilka lat będzie fajny efekt a z przejściem tego będzie duuuużo większy problem niż każdego innego płotu.

konking
23-04-2013, 20:47
http://sklep.andrewex.com.pl/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/b/r/braz.jpeg może z takiego czegoś zrobić ogrodzenie. Spokojnie samemu można je zamontować i dzięki temu zaoszczędzić trochę kasy. Jeśli chodzi o czas to też szybko to schodzi nie trzeba żadnych murków wylewać, szalunków ustawiać, kotwy się wbija i do przodu.

KK2012
24-04-2013, 07:39
http://sklep.andrewex.com.pl/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/b/r/braz.jpeg może z takiego czegoś zrobić ogrodzenie. Spokojnie samemu można je zamontować i dzięki temu zaoszczędzić trochę kasy. Jeśli chodzi o czas to też szybko to schodzi nie trzeba żadnych murków wylewać, szalunków ustawiać, kotwy się wbija i do przodu.

Jak zobaczyłem coś takiego w marketach budowlanych to się przeraziłem jakością wykonania, ono się rozpada już na wystawie!

Jeśli ma być solidnie to prefabrykowana podmurówka i możliwie najwyższe ogrodzenie panelowe - nie do ruszenia.

edde
24-04-2013, 08:28
Jak zobaczyłem coś takiego w marketach budowlanych to się przeraziłem jakością wykonania, ono się rozpada już na wystawie!

Jeśli ma być solidnie to prefabrykowana podmurówka i możliwie najwyższe ogrodzenie panelowe - nie do ruszenia.

ale dlaczego mozliwie najwyższe? ja właśnie montuję sobie, moim zdaniem możliwie najzgrabniejsze, panele 1,23m na podmurówce ok. 15-20cm nad ziemią i nie widzę potrzeby żeby były one wyższe, wyższe to już właśnie przemysłowo wygląda, na posesji niskie bardziej pasuje

Liwko
24-04-2013, 09:34
Jak mi się skończyła kasa a ogrodzenia nadal nie było, zacząłem się zastanawiać na cholerę mi ono.
Z boku i z tyłu chciałbym się trochę odciąć od spojrzeń sąsiadów, z przodu potrzebna mi jest brama wjazdowa na podwórko.
Z boków i tyłu siatka niewiele by pomogła w tej kwestii, nadal trzeba by było posadzić jakiś żywopłot. Wszytko inne było by już dużo droższe. A skoro przy siatce musi być żywopłot, to dlaczego nie zrezygnować z siatki? :)
Z przodu zrezygnowałem z typowego ogrodzenia a będzie w stylu amerykańskim :D. Od jednego boku domu odejdzie płot (z desek) a od drugiego brama z furtką (również z desek). Przed domem będzie tylko trawnik i kilka drzewek. Będzie też szeroki podjazd pod podwójny garaż bez konieczności otwierania bramy ogrodzeniowej.
Polacy! Likwidujmy płoty! :)

edde
24-04-2013, 10:10
nie takie to, kolego proste ;(
powody dla których ja robię szczelne ogrodzenie (mimo iż podobają mi się takie o których piszesz) to:
- swoboda i bezpieczeństwo małych pociech na własnym podwórku
- psina, której nie utrzymam na podwórku jedynie siła perswazji
- psiny dwóch sąsiadów, których siłą perswazji nie jestem w stanie powstrzymać pzred odwiedzaniem mojego czworonoga
- odchody (szczególnie widoczne po zimie) przed domem w ilości niemiłej dla oka, bo ogrodzenia frontowego (jeszcze) nie ma
fajnie by było, gdyby było idealnie, ale w większosci przypadków się nie da :( więc będzie ogrodzenie ;)

Liwko
24-04-2013, 10:25
nie takie to, kolego proste ;(
powody dla których ja robię szczelne ogrodzenie (mimo iż podobają mi się takie o których piszesz) to:
- swoboda i bezpieczeństwo małych pociech na własnym podwórku
- psina, której nie utrzymam na podwórku jedynie siła perswazji
- psiny dwóch sąsiadów, których siłą perswazji nie jestem w stanie powstrzymać pzred odwiedzaniem mojego czworonoga
- odchody (szczególnie widoczne po zimie) przed domem w ilości niemiłej dla oka, bo ogrodzenia frontowego (jeszcze) nie ma
fajnie by było, gdyby było idealnie, ale w większosci przypadków się nie da :( więc będzie ogrodzenie ;)

Tylko psina wielkości szczura da się przecisnąć przez dobrze zagęszczony żywopłot z buka ;)
Największy minus tego rozwiązania to czas. Potrzeba około 7-8 lat na zadowalający efekt. Trzeba to oczywiście rozpatrywać indywidualnie.

KK2012
24-04-2013, 10:32
ale dlaczego mozliwie najwyższe? ja właśnie montuję sobie, moim zdaniem możliwie najzgrabniejsze, panele 1,23m na podmurówce ok. 15-20cm nad ziemią i nie widzę potrzeby żeby były one wyższe, wyższe to już właśnie przemysłowo wygląda, na posesji niskie bardziej pasuje

Jak najwyższe pisałem w odniesieniu do wspomnianego psa skoczka. Wizualnie oczywiście postawiłbym standardowo 1,5 metra, to już tak fajnie wizualnie oddziela teren. Mniej oczywiście też można, kwestia gustów, mi się niskie nie podobają nawet bez psa.

KK2012
24-04-2013, 10:46
Polacy! Likwidujmy płoty! :)

Dom bez ogrodzenia ma swoje uzasadnienie, ale niestety nie u nas. Jeśli właściciel nie ogrodzi drutem kolczastym to wszyscy będę mu włazić na teren, bo co nie jest ogrodzone i zamknięte to jest publiczne, taka w Polsce pokutuje niepisana zasada. Na szczęście już się ogrodziłem, ale jak jeszcze nie miałem płotu to potrafili robotnicy z sąsiednich budów wejść w poszukiwaniu gniazdka prądowego (bez pytania), psy sąsiadów latały, przeszkadzały i srały wszędzie, nawracały ciężarówki i osobówki, czasem ktoś skracał sobie drogę spaceru lub jazdy przez mój teren, a sąsiadowi bez ogrodzenia wynosili różne rzeczy z jego działki, a kiedyś ktoś mu nawet zaparkował i poszedł sobie na spacer! O sytuacjach kiedy sąsiedzi, listonosze i inni wchodzi i nagle w błogiej ciszy zaczęli walić w drzwi (była jedna pielęgniareczka, która od razu nacisnęła na klamkę jakby wchodziła do siebie!) albo zaglądać przez okno czy kogoś nie ma w domu nawet nie wspominam. O wnikliwych obserwacjach sąsiadów, nieograniczonych żadnymi przeszkodami, którzy pragną monitorować nasze życie również. Zwierzęta domowe to kolejny argument, ale nie każdy ma. W dniu dzisiejszym przy ogrodzeniu i widedomofonie czasem nawet nie fatyguję się do gościa jak kogoś nie znam i mam SWÓJ zamknięty kawałek ziemi, a nie publiczny.

Działki bez ogrodzeń mają sens, ale na specjalnych zamkniętych osiedlach, przystosowanych do tego. Jest wiele takich w Polsce. Inaczej ma się takie sytuacje jak powyżej i wygląda to śmiesznie jakby właściciel w przeciwieństwie do sąsiadów nie dał rady jeszcze uzbierać na płot.

Liwko
24-04-2013, 11:01
Przez niemal każdy płot przeskoczę, przez żywopłot z buka nawet bym nie próbował :)
Reszta argumentów równie słabych.

KK2012
24-04-2013, 11:54
Reszta argumentów równie słabych.

Nie oceniaj zdania innych przez pryzmat siebie, bo to do niczego nie prowadzi. Każdy ma swoje powody stawiania lub nie stawiania ogrodzenia. Generalnie w Polsce ogrodzenie to podstawa zagospodarowania działki i ludzie nie robią go tylko z powodów finansowych (docelowego, bo choćby siatkę leśną ma prawie każdy). Jakiś promil to nowatorskie podejścia w stylu amerykańskim (choć to przecież nie jest tylko domena hamburgerów) lub specjalne osiedla.

Liwko
24-04-2013, 11:59
Widzisz, ty się już ogrodziłeś i twierdzisz że dla ciebie tak jest najlepiej. Inny może faktycznie najpierw pomyśli czy warto. Napisałem że trzeba to rozpatrywać indywidualnie.

KK2012
24-04-2013, 12:30
Z tą indywidualnością to nie niestety tak nie jest, bo siłą wizerunku domu bez ogrodzenia jest spójność z okolicą. Poza tym nie tylko ja uważam, że ogrodzenie to podstawa, bo w mojej "miejscowości" i okolicznych również praktycznie wszyscy są ogrodzeni, choćby siatką leśną, to taka narodowa tradycja mająca dodatkowe swoje liczne uzasadnienia w praktyce. Brak ogrodzenia w Polsce się zwyczajnie nie sprawdza to taki niszowy pomysł charakterystyczny dla specjalnych osiedli. Byłem kiedyś na takim i tworzy to specyficzny klimat, ale właśnie - nikt nie ma ogrodzenia, a osiedle jest monitorowane i wtedy rzeczywiście fajnie i bezpiecznie to wygląda, niestandardowo. Jeśli wszyscy mają ogrodzenia, a ktoś go nie ma to już brakuje efektu, harmonii, spójności.

Jeśli ktoś już podaje przykład amerykańskich osiedli (choć oczywiście nie wszystkich, ale tych stricte filmowych) to warto zaznaczyć, że ogrodzenia często nie ma przed domem, od frontu ale z tyłu pomiędzy sąsiadami już jest. Często nawet z przodu jest mały płotek, aby jednak oddzielić się wizualnie od okolicy.

Kwestię ludzi twierdzących, że brak ogrodzenia im się podoba, a jest to w rzeczywistości spowodowane brakiem funduszy akurat na ten cel oczywiście pomijam, bo to promil osób, którzy z uporem maniaka, żeby się odróżnić od innych nie rzucą nawet leśnej. Osobiście nie znam takich ludzi, ale biorąc pod uwagę polską mentalność zapewne znajdą się i takie przypadki.

Liwko
24-04-2013, 12:48
Czy ty człowieku widziałeś kiedyś żywopłot z buku?
http://allegro.pl/buk-pospolity-sadzonki-50-70cm-komplet-50-szt-i3183809572.html

Potrzebna tutaj jeszcze jakaś dodatkowa siatka??? PO CO?

Liwko
24-04-2013, 12:50
Jeśli ktoś już podaje przykład amerykańskich osiedli (choć oczywiście nie wszystkich, ale tych stricte filmowych) to warto zaznaczyć, że ogrodzenia często nie ma przed domem, od frontu ale z tyłu pomiędzy sąsiadami już jest. Często nawet z przodu jest mały płotek, aby jednak oddzielić się wizualnie od okolicy.


Proponuję czytać z uwagą to co inni napiszą. (mój drugi post w tym temacie)

KK2012
24-04-2013, 13:09
Czy ty człowieku widziałeś kiedyś żywopłot z buku?
http://allegro.pl/buk-pospolity-sadzonki-50-70cm-komplet-50-szt-i3183809572.html

Potrzebna tutaj jeszcze jakaś dodatkowa siatka??? PO CO?

Człowieku nie rozśmieszaj mnie. Po pierwsze zanim taki żywopłot osiągnie rozmiary kategoryzujące go do rzeczywistego ogrodzenia minie wiele lat. Po drugie nie każdy może sobie pozwolić na tak szeroki żywopłot ze względu np. na wąską działkę (nie tyczy się to tylko domów w zabudowie bliźniaczej, szeregowców, a ostatnio jest bum budowy czegoś takiego). Po trzecie nadal nie rozwiązuje to problemu zamknięcia działki i związanego z tym bezpieczeństwa, a także np. uniemożliwia swobodne wypuszczenie zwierząt z domu.


Proponuję czytać z uwagą to co inni napiszą. (mój drugi post w tym temacie)

Ja z kolei proponuję czytać ze zrozumieniem, ponieważ nie odnosiłem tego do ciebie, lecz do popularnych porównań z amerykańskimi osiedlami.

Liwko
24-04-2013, 14:10
Znowu bijesz pianę!
Napisałem, że wadą tego rozwiązania jest niewątpliwie czas w jakim osiągniemy zadowalający efekt. Napisałem?
Napisałem, że ogrodzenie będzie, ale z boków domu. Napisałem?
Napisałem, że trzeba to rozpatrywać indywidualnie. Napisałem?
To po co to twoje dalsze bicie piany? Kompleksy że furę siana na płot wydaliśmy?

f.5
24-04-2013, 15:14
bedzie fura siana bo brame mi robią Wisniowski :)
buk tez se zrobie bo z sianem trza cos wykoncypowac
grab z lewej strony dopiero kiełkuje

dla kazdego cos miłego
Pokazał bys lepie na fotce tege buka jak wysoki i szeroki jak tniesz

Liwko
25-04-2013, 06:32
Pokazał bys lepie na fotce tege buka jak wysoki i szeroki jak tniesz

Nie, nie, nie kochanienki. Buki posadziłem rok temu (dwuletnie sadzonki), więc na razie nie ma co pokazywać :)
Dałem ciała, bo trzeba było zaraz po kupnie działki sadzić, dzisiaj już by był piękny efekt.
Na razie przycinam stożki wzrostu.

KK2012
25-04-2013, 09:31
Znowu bijesz pianę!
Napisałem, że wadą tego rozwiązania jest niewątpliwie czas w jakim osiągniemy zadowalający efekt. Napisałem?
Napisałem, że ogrodzenie będzie, ale z boków domu. Napisałem?
Napisałem, że trzeba to rozpatrywać indywidualnie. Napisałem?
To po co to twoje dalsze bicie piany? Kompleksy że furę siana na płot wydaliśmy?

Człowieku opanuj się, weź tabletkę.

Z mojego ogrodzenia jestem bardzo zadowolony i w przeciwieństwie do ciebie miałem głowę na karku planując wydatki. Czasem trzeba wykazać się myśleniem i zamiast iść na żywioł zrobić kosztorys i wtedy takie błahe sprawy jak ogrodzenie, kostka itp. gubią się w kosztach. Nie trzeba z przymusu tworzyć jakiś koncepcji, których wątpliwy efekt pojawi się za wiele lat.

Reasumując przenieś najpierw swoje pomysły do rzeczywistości i pokaż efekt i później pogadamy, bo na razie to jest takie pierniczenie ze ślepym o kolorach i jego planach oraz wysłuchiwanie lamentu jacki ktoś jest zakompleksiony (haha!), że wolał wydać kasę na coś porządnego zamiast brnąć w półśrodki. Prawda jest taka, że do braku ogrodzenia zmusił cię brak zasobów finansowych, w przeciwnym przypadku już dawno miałbyś je postawione i nie pierniczył o sadzonkach, płotkach i stylu amerykańskim. :D

Dla mnie to EOT, szkoda czasu na dyskusje o planach z hejterem. :D

Liwko
25-04-2013, 10:58
Prawda jest taka, że do braku ogrodzenia zmusił cię brak zasobów finansowych

A co ja innego napisałem? Ty czytasz posty zanim skomentujesz? Skończyła się kasa to pomyślałem o żywopłocie! I wiesz co, nawet jak się znajdzie to płotu już nie postawie, nie widzę takiej potrzeby.
Płotu i bramy z przodu domu nigdy nie planowaliśmy. Koledze jak o tym powiedziałem, to zlikwidował swój (ma trzy samochody i miał problem z parkowaniem, teraz nie ma).
Możesz mi tylko jeszcze napisać jak dużą masz działkę?

solecki
25-04-2013, 12:25
Wybór ogrodzenia
Ogrodzenie posesji stanowi ważny element współtworzący architekturę działki i uzupełniający architekturę budynku, dlatego warto poznać różne rozwiązania i możliwości, jakie stwarza współczesny rynek materiałów budowlanych.

Na początek kilka uwag natury ogólnej. W myśl obowiązujących przepisów ogrodzenie działki nie może przekraczać granic wytyczonych przez geodetę. Część ogrodzenia wykonana w granicy działki sąsiedniej może być inwestycją podjętą wspólnie z sąsiadem. Wówczas dokonujemy wspólnie wyboru wzoru ogrodzenia pasującego do architektury sąsiednich zabudowań a koszty dzielimy między siebie. Budowa ogrodzeń nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, ale zgodnie z Prawem budowlanym w pewnych sytuacjach inwestor jest zobowiązany zgłosić zamiar budowy ogrodzenia do starostwa. Dotyczy to inwestycji polegającej na budowie ogrodzenia o wysokości przekraczającej 2,20 m, a także ogrodzenia od strony dróg, ulic, placów kolejowych i innych miejsc publicznych (art. 30 ust. 1 pkt 3 ustawy). Przed rozpoczęciem budowy ogrodzenia należy sprawdzić plan zagospodarowania przestrzennego, gdyż w niektórych miejscach w odniesieniu do ogrodzeń mogą obowiązywać wynikające z niego zakazy lub nakazy. Ograniczenia takie mogą wynikać np. z przepisów ochrony konserwatorskiej i narzucać rodzaj materiałów, z jakich może (lub nie może) być wykonane ogrodzenie, a także kształt czy wysokość ogrodzenia. Ograniczenia dotyczące budowy ogrodzenia mogą też narzucać przepisy o ochronie środowiska, np. zakaz budowy ogrodzenia z konkretnego materiału.
Do niedawna najpopularniejszym rodzajem ogrodzenia było ogrodzenie wykonane z siatki stalowej. Popularność tego rozwiązania wynikała zarówno z niskiej ceny materiału, a także z bardzo ubogiej oferty rynkowej w zakresie materiałów ogrodzeniowych. Obecnie oferta ta jest bardzo bogata i jedynym ograniczeniem w wyborze odpowiedniego rozwiązania może być oprócz stylu zabudowy, kwestia finansowa. Pewnym kompromisem pomiędzy ceną i estetyką jest wykonanie frontowej części ogrodzenia z zastosowaniem eleganckich i droższych materiałów, podczas gdy mniej reprezentacyjne części posesji mogą być ogrodzone siatką. Oprócz doboru ogrodzenia pod względem wzornictwa i rodzaju użytego materiału jest solidne zabezpieczenie antykorozyjne. Na chwilę obecną ogrodzenia ze stali czarnej poddaje się cynkowaniu ogniowemu oraz malowaniu proszkowemu. Cynkowanie i malowanie proszkowe to obecnie najskuteczniejszy sposób zabezpieczenia antykorozyjnego elementów ogrodzenia.
Cynkowanie ogniowe to zanurzenie przedmiotu w ciekłej kąpieli cynkowej. W procesie cynkowania ogniowego otrzymuje się powłoki o grubości średnio od 70 do 150 mikrometrów. Ta grubość wystarcza, aby chronić stal przed korozją przez całe dziesięciolecia. Średnia trwałość powłoki cynkowej wynosi 30-50 lat.
Malowanie proszkowe to nakładanie naelektryzowanych cząstek (20…100 μm) farby proszko wej na powierzchnię przewodzącą np. metalu. Osadzona warstwa proszku utrzymuje się na powierzchni malowanego detalu dzięki siłom elektrostatycznym. Następnie pokryte farbą elementy są nagrzewane do temperatury 140…200 °C, w rezultacie czego proszek ulega stopieniu i polimeryzacji. Uzyskana powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.
185673

185674
185675

ivy17
01-05-2013, 14:48
A moje ogrodzenie właśnie rośnie :)
W zeszłym roku posadziłem 500szt. buka na żywopłot;)
Koszt 300zł i moja robocizna.
Z sąsiadami się dogadaliśmy, że ja posadzę, a oni będą dbać o niego od swojej strony. Za kilka lat będzie fajny efekt a z przejściem tego będzie duuuużo większy problem niż każdego innego płotu.

a co ile sadziłes buk ?? zeby był potem gęsty żywoplot ??

Liwko
01-05-2013, 16:31
a co ile sadziłes buk ?? zeby był potem gęsty żywoplot ??

Co 30cm, w dwóch rzędach na przemian.

Beata&Slawek
03-05-2013, 15:13
Jakiego systemu użyć i jak pawidłowo wykonać ogrodzene ze spadkiem działki, robienia schodków sobie u siebie nie wyobrażam.

XCEL
08-05-2013, 22:53
Jeśli jest teren pochyły i nie chcemy stosować w ogrodzeniu kaskad to ciekawym rozwiązaniem może być system ogrodzeniowy Innovation Lite który ma możliwość montażu na terenie pochyłym do 22 stopni.

http://eurofence.pl/sites/default/files/imagecache/100x100/nowy-6_1.jpg (http://eurofence.pl/realizacje/pietrzykowice)

Więcej na ten temat: link (http://eurofence.pl/technologie/easyadjust)

Beata&Slawek
10-05-2013, 12:25
Ok a ile wyniesie mnie 104 mb takieog ogrodzenia, 2 do 2.5 raza tyle co za siatke jeszcze moze zaplace ale 4x juz niestety nie. Zresztá z tego co widze na zdjeciach nie jest to calkowicie system bez schodkow chyba, ze akurat w tym miejscu bo jest tam furtka nalezalo tak to zrobic.

konking
20-05-2013, 20:15
Ogrodzenia nie kupuje się w markecie KK2012:) Najlepiej kupić bezpośrednio u producenta bądź w sklepie firmowym. U nas w kujawsko-pomorskim najpopularniejszy jest chyba andrewex Wszystko zależy jak jest zabezpieczony taki płot. Wiadomo że drewniany wymaga więcej uwagi niż ogrodzenie kute, Co 2-3 lata trzeba je umyć i odmalować preparatem do ochrony drewna. Dziadek ma takie już 4 lata i jeszcze się nie rozleciało:)

marconi_piaseczno
24-05-2013, 13:12
Witam,

Ma ktoś z Was u siebie zamontowane ogrodzenie z PCV?
http://archi.inosak.org/imgdb/item3262597642_1.html
Koszt ciut większy niż zwykłe sztachety olchowe ale nie trzeba co 3-4 lata impregnować. Nie wiem tylko czy te PCV się nie będą odbarwiać i wyginać na słońcu.

mateuszratajczyk
28-05-2013, 13:43
Jak zobaczyłem coś takiego w marketach budowlanych to się przeraziłem jakością wykonania, ono się rozpada już na wystawie!

Jeśli ma być solidnie to prefabrykowana podmurówka i możliwie najwyższe ogrodzenie panelowe - nie do ruszenia.

no akurat Andrewex daje 5 lat gwarancji, więc prawda jest taka - w marketach liczy się cena końcowa, im daje niższą producent tym lepiej dla sklepu. Dobre firmy nie boją się dać 5 lat gwarancji bo wiedzą, że ich produkt jest bardzo dobry. Zresztą wystarczy popytać w branży któro eksportuje do Niemiec. Na zachodzie czegoś co ma się rozlecieć po roku nikt nie kupi.

"Przez niemal każdy płot przeskoczę"

no ale w budowie płotu nie tylko o to chodzi. Bo jak będzie ktoś chciał to i czołgiem wjedzie. Chodzi raczej o to, żeby ładnie wyglądał i wyznaczał granice działki. Jak złodziej będzie chciał to i tak przejdzie. Ale brak płotu to jak zaproszenie... więc nie ma co przesadzać z pancernym podejściem.