PDA

Zobacz pełną wersję : Róże w ogrodzie M95 L by Aniqa1982



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

aniqa1982
21-10-2012, 10:57
W końcu mam chwilę czasu i za namową znajomego Bittera ;) przenoszę swój dziennik budowy z bloga na starą formę ;)))
Tak więc :
Witam wszystkich , którzy chcą pooglądać nasze zmagania z budową i dążenia do wymarzonego domku :welcome:

Nasze wyobrażenie o domku wyglądało tak:
1.niewielki ,
2.najlepiej parterowy,
3.koniecznie z kotłownią z "boku" domu ( tzn nie z wiatrołapu )
4. 3 sypialnie + salon

Oczywiście z pięknym, zacisznym ogrodem , w którym znajdziemy spokój i odprężenie po stresującej pracy, gdzie nasze dziecko ( w przyszłości pewnie dzieci ;) będzie biegało po zielonej trawce ze swoim kochanym pieskiem ..... ehh piękna wizja :yes:

Przez około 1 rok szukaliśmy działki , najlepiej blisko lasu. Niestety zawsze coś nie pasowało, albo przy ruchliwej drodze , albo daleko media albo podmokły teren...albo najczęściej za droga . W końcu okazało się , że Rodzice chcą nam dac działkę , po sąsiedzku z nimi, a my zdecydowalismy się ,że chcemy tę działke bo jest połozona w całkiem fajnym miejscu. Blisko sklepów, szkoły , pkp i przy zacisznej ulicy , 13 arów o równym kształcie . Papierologia trwała ok 3 miesiące i działka nabyła nowych właścicieli :lol2: Potem rozpoczęło się przeglądanie projektów...

Po przeglądnięciu kilkuset projektów wstepnie wybraliśmy właśnie Róże w ogrodzie - M 95 z kolekcji Muratora .
Jednak szukalismy dalej z myslą ,że może jeszcze jakiś ciekawszy projekt znajdziemy.
Po pewnym czasie okazało się ,że żaden z innych projektów nie posiada tyle zalet co własnie ten! Ponieważ , nasza działka ma 20 m szerokości , po odjęciu 8 m odsunięcia się od granic pozostało nam 12 m szerokości domu. W zasadzie było dosyć sporo , ale na parterowy dome trochę mało. Tak więc zostaliśmy przy pierwszym projekcie , który zresztą baaardzo nam się podobał :D

aniqa1982
21-10-2012, 11:12
143377
143378
Tak wygląda nasz domek Róże w ogrodzie , wersja lustrzana
Nasza wersja trochę zmodyfikowana , budowana tradycyjnie .

Rozmieszczenie dla nas świetne, odpowiedni metraż ( chociaż zastanawialiśmy sie nad większym też )
Zmiany jakie wnieśliśmy to:

- kąt dachu zwiększyliśmy , bo takie były warunki zabudowy,
- podnieśliśmy ścianę kolankową
- zlikwidowaliśmy po jednym oknie w sypialniach na rogach domu, żeby były bardziej ustawne,
- zrobiliśmy drzwi do kołowni na zewnątrz,
- zliwkidowaliśmy wc na poczet spiżarki - schowka,
- zmienilismy wymiary okien w sypialni, drzwi tarasowe oraz w jadalni,
- i co najwazniejsze strop żelbetowy .

Na pozwolenie czekaliśmy ok 1 m-ca wszyscy straszyli , że dłużej ale nasze Starostwo szybkie i to w dodatku w okresie wakacyjnym-urlopowym !!

Juz na poczatku tego roku tj. w styczniu - lutym 2012 umówilismy się wstępnie z fachowcami na sierpień . Okazało się , że prawie trafilismy i po uprzednim wyznaczeniu domu przez geodetów, rozpoczęliśmy wykopy i zalewanie fundamentów . Trwało to cały jeden dzień 25 sierpnia.

aniqa1982
21-10-2012, 11:17
143379
143380
Na załączonym wcześniej zdjęciu widać słup z prądem w rogu działki, mamy także wodę i kanalizację ,a gaz w przyszłości. Sami nie wiemy jeszcze czy będziemy instalować gaz w domu, ponieważ przyłącz jest drogi a same opłaty przesyłowe duże.
Po kliku dniach od podmurowania bloczków betonowych na fundamencie , rozpoczęto "wyciaganie murów ".Stwierdziliśmy , że spróbujemy budować nasz domek metodą gospodarczą. Naszym pierwszym i najbardziej angażującym się pomocnikiem okazał się ojciec Inwestorki , który szybko awansował na stanowisko kierownika budowy Zwany dalej dumnie KIERBUD-em . Okazało się , nasz Kierbud w trakcie rozpoczęcia budowy miał przestój w swojej pracy co wykorzystał , aby pokazać swoje zdolności kierownicze ( ponieważ jest już autorytetem , bo swój dom własnoręcznie wybudował)i wiedzę na ten temat. Wtedy właśnie widać było już ewidentnie rosnące ściany naszych Róż ;)

aniqa1982
21-10-2012, 11:22
143381143382
Zdjęcie 1 - widok na taras, a na zdj. 2 drzwi do kotłowni i okno w łazience.
Jeszcze widok od frontu, tarasu.
143383143384

aniqa1982
21-10-2012, 11:25
Na pierwszym zdjęciu widać szalowanie i zbrojenie słupa na tarasie.
Ten etap był najbardziej widoczny i domek rósł w tempie ekspresowym . Zbrojarze weszli na budowę po tygodniu i ich praca trwała 3 dni. Poszło sporo stali i cegły dziurawki , którą dostalismy jakis czas temu i teraz się przydała .

aniqa1982
21-10-2012, 11:27
143385
Jeszcze jedno w świetle zachodzącego słońca ;)
143389

Zdjęcie ze zbrojenia stropu( tylko to jedno mogę dodać , reszta za duża)

aniqa1982
21-10-2012, 11:32
W tym samym dniu przyjechały dwie "gruszki" z betonem i strop został zalany :lol2:
143395
i widok od sąsiada z okna ;)
143396
Wczesniej oczywiście konkretnie zlalismy cegłę ,żeby nie wpijała wody z betonu.
Po zalaniu stropu zostały nam 2 kubiki betonu , które wykorzystalismy na wylewkę do garażu , którego zdjęcia jeszcze nie mam. ( Musze to nadrobić Garaż to temat na kolejny post. Po ok 1,5 tygodnia od zalania stropu przyszli murarze , do ścianki kolankowej.

aniqa1982
24-10-2012, 21:55
144028
Zalewanie wieńca...

aniqa1982
27-10-2012, 14:44
I w końcu doszliśmy do dachu:) drewno zakupilismy końcem lipca.Miało być poźniej , ale wycięli deski razem z wieźba . Krokwie zostały zabezpieczone oczywoście Boramonem Cu.

aniqa1982
28-10-2012, 11:02
144721
Na zdjęciach widać , deski , krokwie oraz stemple :)
144722

aniqa1982
12-11-2012, 18:42
Ojej jak długo mnie tu nie było....
Bardzo dużo się pozmieniało, na korzyść oczywiście:)
Domek stoi juz przykryty ! :D
Długo nie mogliśmy zdecydować się czy kupujemy dachówkę czy blachodachówkę. Wybraliśmy to drugie. Ostatecznie zostaliśmy przy kolorze czekolada Diament Plus Pladur Ice Crystal z Blachotrapezu.
147747
Na zdjęciu Diament plus ale nie ice crystal, chodziło mi o pokazanie kształtu blachy. Opinie czytaliśmy dobre więc mamy nadzieję ,że się sprawdzi :)

aniqa1982
12-11-2012, 18:47
Ice crystal - to taki efekt jakby lekko "mrożony ". Ciekawie to wygląda , dodatkowo kilka lat gwarancji więcej , bo grubsza powłoka i ponoc trwalsza.

aniqa1982
12-11-2012, 18:53
Od razu kupiliśmy też wyłaz na dach z szyba hartowaną umiejscowioną blisko kominów, żeby w razie potrzeby można było wyjśc na dach. no i oczywiście okno dachowe od frontu , ponieważ podnieśliśmy kąt dachu i od razu zrobiło się jaśniej na stryszku :)dodam ,że balcha z ThyssenKrupp. Mam problem ze ściągnięciem fotek z telefonu i nie mogę dodać na razie najnowszych zdjęć :bash:

aniqa1982
12-11-2012, 19:54
:wave: dzięki All share mam zdjęcia na komputerze !! At last !!
Więc moje ulubione, które już dawno chciałam dodać to nasza pierwsza półeczka na np kawusię, która obowiązkowo musi rano być :)
147777
:D

aniqa1982
12-11-2012, 20:06
Tak więc po krótce , w szybkim tempie kilka fotek do czasu teraźniejszego :)147783

Potem musieliśmy wykopać fundamenciki pod ścianki działowe 147784

aniqa1982
13-11-2012, 20:22
Nasza ekipa dachowa szybko rozpoczęła "łatowanie ", że tak to nazwę i położyli folię zabepieczającą .
Następnie wstawili okno dachowe i wyłaz na dach. Potem przyjechała blachodachówka , rynny łapośniegi czy reż sniegołapy ;) oraz reszta materiału.

148020

A tak w chwili obecnej wygląda dach i nasz kochany domek :D
148021
:lol2:

aniqa1982
13-11-2012, 20:33
W dniu dzisiejszym murarze wybudowali nam ścianki działowe ! W końcu widać pokoje :)Przedłuzylismy wiatrołap i widzę , że to był dobry pomysł :)
Zdjęcia dodam jak tylko je zrobię ;) A jeszcze dodatkowo dodam zdjęcie naszego garażu , tzn tylko płyty , bo murować będziemy w przyszłym roku.
Garaż mamy jednostanowiskowy z wiatą i pomieszczeniem gospodarczym. Przedłuzylismy dach z tyłu i powstało miejsce na jakieś drewno lub np stojak na rowery ;)
148033

aniqa1982
13-11-2012, 20:44
No tak każdy obserwator zauważy ,że "płyta" to jakoś szczególnie równa nie jest , ale nie była w planie ;) Okazało się ,że zamówiliśmy za dużo betonu i chcieliśmy to dobrze i szybko wykorzystać .
A plan na ten weekend to wykonanie kanalizacji w domu . Zaplanowalismy sobie , że w miejscu WC zrobimy spizarnię- schowek. Jednak podłączymy kanalizację i zaślepimy , a w razie potrzeby zrobimy kiedyś jednak WC. Myślę , że może przeniosę sobie tam pralkę ?... :confused: zmiesci sie spokojnie , a w łazience będzie więcej przestrzeni :)

aniqa1982
14-11-2012, 20:31
A jeszcze dodam , że zamówiliśmy okna . Mają być w przyszłym tygodniu.
Ponieważ zlikwidowaliśmy 2 a z trzeciego zrobiliśmy drzwi z zewnątrz do kotłowni , sprzedawca pytał czy na pewno dobrze policzyłam okna , bo coś ich mało :wtf: haha

aniqa1982
20-11-2012, 20:30
Oficjalnie mogę orzec , że uzyskaliśmy SSZ !!!!:D I któż by pomyślał ?
tak nam to zgrabnie idzie i pogoda dopisuje !
Dziś wstawili nam okna :)

aniqa1982
20-11-2012, 20:31
Nowe zdjęcia dodam jak tylko je zrobię, bo dziś było już ciemno .

aniqa1982
30-11-2012, 10:34
Dzisiaj tak wstępnie obmyślałam sobie jak można zrobić naszą niewielką kuchnie.
Ponieważ jest ona dosyć wąska i mała to musimy ją zaprojektować ,żeby optycznie wyglądała na większą.
Oczywiście teraz jest szał na białe kuchnie i grafitowe lub czarne blaty np z marmurów itp
Mnie osobiście spodobał się taki jeden projekcik kuchni :
151583

i jeszcze


151584

Na czarnym blacie podobno bardzo widać brud i smugi...więc przychylam się do grafitowego :)

aniqa1982
30-11-2012, 10:40
Pierwsze zdjęcie baaaaaardzo mi się podoba!!!
W tym samym miejscu mam okno i tak samo będzie kuchenka i zlew. Z lewej tylko jest ściana a tu widać okno.
Ale podobny układ pomieszczenia :)
Na razie ta fotka to mój faworyt :D

Kati@
18-12-2012, 14:49
148021

Super dom! juz ladniejszy niz w projekcie , a jeszcze nie ma elewacji :)

aniqa1982
24-12-2012, 08:21
156427

Zdrowych , Spokojnych i Wesołych
Świat Bożego Narodzenia !
życzę Wszystkim Forumowiczom
szybkiego zamieszkania w nowobudowanych domkach ,
a także pomyslności w urządzaniu tych już zamieszkałych ;)
oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2013!!

Merry Christmas Everyone!!!
:wave:

aniqa1982
24-12-2012, 08:23
Dziekuję Katia i witam u mnie :)

aniqa1982
07-01-2013, 21:40
Dziś chyba poczuliśmy z mężem wiosnę ;) W sobotę byliśmy na budowie i z radościa pochodziłam sobie po pokojach ,salonie i korytarzu ;) hehe
zaczęliśmy obmyslać plan robót w naszym kochanym domqu!!
Wstępnie określilismy czas wprowadzki na koniec 2014 roku .:D
Na razie mamy gdzie mieszkac i nam się szczególnie nie spieszy.
Tak więc zaczniemy od chudziaka potem kolejno prąd , hydraulika i tynki. To zakres robót do maja.
Następnie ogrzewanie C.O.
Dodatkowo wiosną chcemy posadzić ok 80-100 sadzonek , 90 cm wysokości thui .

aniqa1982
07-01-2013, 21:44
Może ktos mi poleci jakieś fajne odmiany thui lub innych krzewów ?
tylko takich ,żeby nie rozrastały się za szeroko , ponieważ przejazd koło domu mamy 4,60 m.
z góry dzięki za podpowiedzi :)

aniqa1982
08-01-2013, 21:37
No niestety nasza ekipa od tynków ma czas dopiero końcem czerwca!!:((( szkoda :( mamy nadzieję ,że bardziej się nie przeciągnie.

aniqa1982
08-01-2013, 22:01
159304

aniqa1982
08-01-2013, 22:18
Obiecane zdjęcie z oknami. :)
Domek będzie jeszcze podsypany ziemia wokół.
:)159313

finlandia
08-01-2013, 22:49
Można tu pisać?
Ładny porządek na budowie - nie często się taki widuje:)
ale co Was tak cisnęło na montaż zimą?:)

aniqa1982
09-01-2013, 17:18
Witaj finlandia mozna pisać jak najbardziej ;)
Wszystko wszystkim, ale porządek na budowie musi być :)Mój tato od początku ganił wszystkich ,żeby było posprzątane i tak nam juz zostało , że za każdym razem jak kończymy coś robić to się sprząta a nie zostawia na inny raz , bo to przecież tylko budowa ;)

Jeśli chodzi o okna to muszę Ci powiedziec, że mieliśmy poważny problem czy wstawic na wiosnę , czy też jesienią.
Jedeni odradzali , bo podobno lepiej żeby przewiało i przemroziło porzadnie dom zimą . Inni mówili ,że nic się nie stanie jak już wstawimy .
Planowalismy jakieś drobne prace zimą i nie chcielismy kombinować czym zatkać dziury okienne, żeby było jasno w środku.

aniqa1982
09-01-2013, 17:42
Czekalismy na okna ok 3 tygodni.
Kanalizację kończyliśmy już po wstawieniu okien.
Teraz planujemy elektrykę robić, a tak to musielibycmy czekać do wiosny. :)

Alexandra79
09-01-2013, 18:19
Czytam, że można tu pisać :) Zatem i ja się odezwę :)
Zazdroszczę ci już tych okienek a przede wszystkim podjęcia decyzji odnośnie zakupu okien... Ja już mam dość... Seriooo :) Jak nic nie wiedziałam, tak nadal nic więcej nie wiem... :(

Domek prezentuje się z okienkami fajnie... kolor też ładny.... :) No i chciałabym zapłacić za okienka tyle co Wy zapłaciliście... Ojj taka cena to cena moich marzeń :) Ale u mnie tak słodko nie będzie...

A kolor elewacji już wybrałaś?

aniqa1982
09-01-2013, 18:37
Witaj u mnie :)
Och ja tez się cieszę ,że juz mam to za soba ,bo sami nie wiedzieliśmy w końcu jakie ;/ Każdy chwali swoje :)
A ile Ty okien masz? Nie wiem czy czytałaś wczesniej co pisałam , ale jak zamawiałam okna to sie facet pytał czy jaiegos okna nie pominęłam , bo cos mało ich podałam ;) hehe
Jesli chodzi o elewację to jeszcze nie mamy pomysłu :)tak wstepnie to beż , ale sami nie wiemy. Na razie skupiamy się na pracach najwazniejszych. :)

Alexandra79
09-01-2013, 21:25
No właśnie... każdy chwali swoje :(
Czytałam, czytałam twój wpis.. dziękuję za odpowiedzi... Wcale się nie dziwie, że facet odpytywał czy oby na pewno wszystko :) Faktycznie macie malutko okienek... My mamy 14 okien z czego 5 okien z łukiem i jedno okrągłe, reszta już zwykłe .. Stąd takie ceny mamy na wycenach...

Wasz domek chyba w ogóle duży nie jest - prawda? Fajny.. taki zgrabniutki... Myślę, że w beżu będzie mu ładnie :)

aniqa1982
10-01-2013, 08:02
Nasz domek ma 100 m na parterze i w razie potrzeby ok 80 na poddaszu.
Dach jest podniesiony ( nie widać tego za bardzo na zdjęciach ), aby w razie potrzeby zrobić górę :)
Na razie jest nas troje i nie zapowiada się na więcej e tej chwili ,więc spokojnie wystarczą nam 3 pokoje +salon.
Ogólnie okna z łukiem są droższe a jeszcze taka ilość to na pewno pociągnie po kieszeni.
A wg jakiego projektu budujecie?:)

mari180790
10-01-2013, 08:27
Cześć Aniqa. Buduje ten sam dom. Chciałem się zapytac ile u ciebie wynosi scianka kolankowa?
Dom bardzo ładny. Pozazdroscic.

finlandia
10-01-2013, 09:49
Oj Aniqa,
porządek to fajna sprawa (odpowiednio pogrupowane odpady) ale u Was to jest wręcz pedantyczny porządek :D Aż zastanawiałbym się czy butów nie zdejmować ;)
Ok ,montaż rozumiem - było parę dni odwilży, a faktycznie coś zawsze można w zimie podłubać w środku.

aniqa1982
10-01-2013, 10:40
Oj Finlandia ,nie przesadzajmy po prostu porządki zrobione na zimę i dlatego tak wygląda;)
Tomek26 sciankę podnieśliśmy i ostatecznie wyniosła ok 60 cm + wieniec , ale przyznam że wystarczająca jest wysokość 60 z wieńcem.
Kąt dachu musieliśmy zwiększyć wg WZ. a ty w jakiej fazie jesteś teraz?

finlandia
10-01-2013, 12:45
:)Tylko nie odbierz tego jako drwiny z mojej strony. To podziw a może i komplement ;)
Mi, jako Wykonawcy, przyjemniej jest pracować na takiej budowie. Taki porządek zobowiązuje do zachowania go po sobie. Jak się śmieci leżące w każdym kącie to i swoje się tak samo zostawia i robi się.. no! to coś;)
Nie wymieniłaś nazwy firmy z której masz okna.. nie zasłużyli? czy wolisz uniknąć przypadkowej dyskusji ?

aniqa1982
10-01-2013, 17:31
Dzięki :) Okna mamy Brugmann Energy Arte. Ja jestem raczej laikiem w tych sprawach
. Zobaczymy jak będą się sprawowały. ;)

arturro2525
10-01-2013, 22:28
Mamy podobne klimaty i fajnie się ciebie czyta :-) szkoda że jednak to nie franczi :-) Zycze powodzenia

Alexandra79
11-01-2013, 13:20
Nasz domek ma 100 m na parterze i w razie potrzeby ok 80 na poddaszu.
Dach jest podniesiony ( nie widać tego za bardzo na zdjęciach ), aby w razie potrzeby zrobić górę :)
Na razie jest nas troje i nie zapowiada się na więcej e tej chwili ,więc spokojnie wystarczą nam 3 pokoje +salon.
Ogólnie okna z łukiem są droższe a jeszcze taka ilość to na pewno pociągnie po kieszeni.
A wg jakiego projektu budujecie?:)

Takiego typu domek chcieliśmy zbudować na samym początku... Parterowy z możliwością kiedyś tam rozbudowy poprzez poddasze użytkowe... Jednak stwierdziliśmy po rozmowie z architektem, że jednak zrobimy od razu z użytkowym poddaszem i wybraliśmy projekt z pracowni Horyzont Lawenda IIb

Metraż podobny bo dół mamy ok 100m2+43m2 garaż ... no i góra też coś około 80m2 ... My nie kupowaliśmy gotowego projektu, ponieważ zależało nam na powiększeniu garażu więc nasz dom jest trochę poszerzany.

:) Taki porządek zobowiązuje do zachowania go po sobie. Jak się śmieci leżące w każdym kącie to i swoje się tak samo zostawia i robi się..

Zgadzam się.... w 100% :)

aniqa1982
11-01-2013, 14:11
Mamy podobne klimaty i fajnie się ciebie czyta :-) szkoda że jednak to nie franczi :-) Zycze powodzenia
Dzięki Arturo :) Niestety dom moglismy mieć na max. 12 m szerokości i wiele domów parterowych nam po prostu odpadło . Alejak założysz dziennik to będę zaglądała :)

Alexandro podglądnęłam Twój projekt i bardzo mi się podoba ,ale jest duuuży :) Okien rzeczywiście masz sporo :)
My mamy w razie potrzeby mamy pole do popisu z poddaszem ;)

aniqa1982
11-01-2013, 14:16
Jutro mamy spotkanie na budowie z Panem od tynków. Ma pooglądać domek i spiszemy cos , żeby o nas nie zapomniał w czerwcu ;)
Opinie ma świetne i mam nadzieję, że będzie ok:)
Juz się nie mogę doczekać , żeby pochodzić sobie po domku :wiggle:
Od razu mi się humor poprawi :)
Jutro wrzucę jakieś zdjęcia z kanalizacji.

Alexandra79
11-01-2013, 15:19
Alexandro podglądnęłam Twój projekt i bardzo mi się podoba ,ale jest duuuży :) Okien rzeczywiście masz sporo :)
My mamy w razie potrzeby mamy pole do popisu z poddaszem ;)

Szczerze.... to wszyscy mi mówili, że to będzie spory domek... jednak ja uparcie twierdziłam, że będzie w sam raz :) Nie chciałam mieć klitki ale rezydencji też nie... Widziałam ten dom na żywo wcześniej i bardzo mi odpowiadał... chociaż Pan u którego oglądałam ten domek miał troszeczkę inną wersję i pomieszczenia na parterze troszeczkę inaczej ułożone... przez co cały parter wtedy wydawał mi się bardzo ciasny więc nawet się cieszyłam, że my poszerzaliśmy i będzie troszeczkę swobodniej u nas...

No ale... teraz... jak już są ściany, sufit i cała reszta :) jednak z pokorą stwierdzam i zwracam honor osobom, które twierdziły inaczej, że mógłby być jednak mniejszy ten domek dla nas :)

Same pomieszczenia na dole są w porządku... jednak po tym poszerzaniu góra zrobiła się wielka :) Ale i tak mi się podoba ten projekt więc nie narzekam :)

No ale... to nie mój dziennik więc nie wprowadzam Ci zamętu :)

Dziękuję za zaproszenie :) Chyba przyjęłam? Potwierdź lub nie... bo nie bardzo jeszcze potrafię poruszać się tutaj... :)

Będę obserwowała Twoje zmagania z budową i czekam na kolejne zdjęcia z kolejnych prac :)

Pozdrawiam Cie :)

aniqa1982
11-01-2013, 19:53
Alexandro ją teraz powiekszylabym nasz domek.bo kuchnia jest trochę za mała , ale już wiem jak ją zrobić żeby optycznie ją powiększyć:)
A Ciebie proszę baaardzo żebyś założyła koniecznie dziennik!!! :)

Alexandra79
11-01-2013, 20:19
Alexandro ją teraz powiekszylabym nasz domek.bo kuchnia jest trochę za mała , ale już wiem jak ją zrobić żeby optycznie ją powiększyć:)
A Ciebie proszę baaardzo żebyś założyła koniecznie dziennik!!! :)


Pomyślę nad założeniem dziennika :)
A zdradzisz jak można optycznie powiększyć kuchnie? Bo przyznaje, że u mnie powiększenie domu miało na celu zwiększenie garażu i właśnie kuchni... Jednak z tą kuchnią to słabo się udało u nas ponieważ ktoś brzydko mówiąc spartolił sprawę na początku... Nie wiemy, czy geodeta wytyczając fundamenty czy ekipa... I mam pomniejszoną kuchnie o szerokość fundamentów... Niby nic... ale wyspa raczej mi już nie wejdzie do kuchni - nad czym strasznie ubolewałam... :(

mari180790
13-01-2013, 10:05
Oj Finlandia ,nie przesadzajmy po prostu porządki zrobione na zimę i dlatego tak wygląda;)
Tomek26 sciankę podnieśliśmy i ostatecznie wyniosła ok 60 cm + wieniec , ale przyznam że wystarczająca jest wysokość 60 z wieńcem.
Kąt dachu musieliśmy zwiększyć wg WZ. a ty w jakiej fazie jesteś teraz?

Jesienią zalałem fundamenty. Budowę chcemy zacząć w kwietniu. Kąt dachu mam 30 stopni tak żeby w przyszłośći zrobić jakiś pokój na górze a ścianke projektant podniósł nam o 30 cm więc myślę że wystarczy.
Jeśli to nie tajemnica mogłabyś napisać w jakiej kwocie zamknęłaś SSZ?
Czekam na zdjęcia. Dom naprawdę prezentuje sie rewelacyjnie.

aniqa1982
13-01-2013, 14:40
Alexandro , powiększyć można optycznie np. przez jasne fronty mebli, polerowane na wysoki połysk, szafki górne bardziej pionowe niz tak modne teraz poziome. Mozna także powiększyć przez oświetlenie punktowe itp . Kuzynka mojego męża jest projektantką więc mam nadzieję , że mi trochę pomoże ;)
tomeq26 , SSZ to ok 100 tys. dokładnie Ci nie powiem , bo różnie to było z tym dokumentowaniem wszystkiego, ale na pewno nie przekroczyliśmy tego pułapu. Mój dom już stoi i powiem ci , że jedyny problem to dosyc mała kuchnia. Jakos wyobrażałam sobie ,że będzie wieksza ale już wiem jak ja zrobimy więc powinno być dobrze :) A jak miło pochodzić sobie i poplanować co gdzie będzie ;) ach....
Domek mamy niewielki i powiem Ci , że będziesz zadowolony. Juz mniej więcej wiemy ile nas wyniosą tynki czy elektryka i w takim domku nie wychodzi to strasznie dużo. Wiadomo ,że to tysiące zł , ale jak słuchaliśy znajomych ,że u nich to tak dużo kosztowało to miło słyszeć ,że w naszym domu są mniejsze koszty. To logiczne przecież ale i tak miło ;) hehe

mari180790
13-01-2013, 15:17
Dzięki że odpowiadasz na moje pytania. Powiedz mi jeszcze ile u Ciebie trwało żeby elektryka podciągnęła na działkę prąd?

aniqa1982
13-01-2013, 15:25
Nie ma za co :)
Ja miałam prąd jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Ponieważ po sąsiedzku wybudowano dom, moja działka została ''uzbrojona" w wodę i prąd wczesniej, jak jeszcze w zasadzie nie była moja ;)

aniqa1982
13-01-2013, 18:16
160816
Kilka zdjęć z rozprowadzania rur kanalizacyjnych...
WC

aniqa1982
13-01-2013, 18:21
160820

Kuchnia - częściowo

aniqa1982
13-01-2013, 19:04
160851
Łazienka - sedes , umywalka i wanna ...W chwili obecnej wszystko jest dokończone , pięknie przysypane i wyrównane .

aniqa1982
13-01-2013, 19:13
160858

Widać korytarz i na koncu drzwi z kotłowni na zewnatrz , W planach było tylko okno a my zmieniliśmy na drzwi.



Cos te zdjęcia źle wstawiam ...:confused:

aniqa1982
13-01-2013, 19:25
160859

Świeżutkie z wczoraj :)
Kanalizacja została rozprowadzona po domku i czeka cierpliwie na chudziaka :)
W lutym hydraulika :)

aniqa1982
15-01-2013, 21:04
No jakos tak smutno się zrobiło :( Chciałabym już wiosnę !!!!
Tyle rzeczy do zrobienia a tu jeszcze zima i zima ;)
Czytam o ogrodach trochę.... nie mam pomysłu na niego ...
Myślałam o thujach , a to widzę paux pas jakieś !:o
No ale mnie sie podobają i całkiem możliwe , że posadzimy ;)
Chcemy z jednej strony posadzić coś, żeby zasłonić troszkę od wiatru i może przed ciekawskimi oczyma ( oczami ? ) ;) hehe
Mamy tam ok 65m długości wzdłuż ogrodzenia . Więc może jakieś propozycje??

DEZET
15-01-2013, 22:49
Witam! Dopiero teraz wpadam z rewizytą :-) "Róże w ogrodzie" zbudował bitter. Szybko Wam idzie. Zima niestety jakby na nowo się zaczęła i pracować nie daje.

aniqa1982
16-01-2013, 10:06
Witaj Dezet !
Właśnie Bitter namówił mnie do założenia dziennika :)
Podglądam go regularnie ;) Do Ciebie też czasami zaglądam :)
Ehh mam nadzieję ,że szybko zleci ta zima i w końcu będziemy mogli kontynuować prace , bo aż mnie korci żeby jechać na budowę i coś grzebać przy domku ;)
Mąż się śmieje ze mnie , że wszystko chciałabym widzieć i robić :)
Mam chyba większy zapał od niego ;) hehe

Alexandra79
17-01-2013, 14:26
No co ja tu widzę... Tylko kilka dni mnie nie było :) A tu już kanaliza rozprowadzona :) Fajnie, fajnie.. Teraz tylko chudziak i już będzie można stąpać bez piachu w butach po własnych kątach :)

Mnie też werwa rozpiera bo bym coś podziałała u nas ale niestety... kwestie finansowe blokują... najpierw okna.. potem reszta... Także tak samo z niecierpliwością czekam na te naszą Wiosnę :)

Fajny ten Wasz domeczek.. Malutki, zgrabny... Podoba mi się :)

Co do ogrodu... Nie znam się za bardzo na ogrodnictwie ale też będę chciała zasadzić wokoło działki Thujki... Bardzo mi się podobają :) Nie dość tego, że ładnie wyglądają to i chronią przed podglądaczami to i jeszcze tak mocno nie wieje bo jakby ni ebyło trochę osłaniają od wiatru...

Także chyba zachęcam do posadzenia :) Myślę, że to dobre rozwiązanie...

aniqa1982
17-01-2013, 19:40
Witaj Alexandro :)
Kanaliza byla wczesniej zrobiona częściowo,ale już jest skończona.
Thuje są chyba najszybsze pod względem wzrostu ,a zależy nam żeby sobie już rosły. czytałam że rocznie nawet do kilkudziesięciu cm dochodza :)
tak więc na przełomie marca i kwietnia będziemy sadzić krzewy:)
My też będziemy robić ile się da.Chcielibyśmy pod koniec przyszłego roku wprowadzić się !
Nie wiem jak nam to wyjdzie ... czas pokaże :) a wy kiedy planujcie wprowadzkę ?:)

Alexandra79
18-01-2013, 07:58
Też czytałam tak o tych krzaczkach, że dość szybko rosną .... No i same w sobie są też ładne :)

Kiedy planujemy się wprowadzić? W sumie to nawet nie wiemy jak nam to wyjdzie.... Ogólnie plan był taki, że w ub. roku zrobimy SSO, w tym roku okna i takie sprawy jak hydraulika, elektryka, ocieplenie i takie prace w środku... a trzeci rok zostawiamy na wykończenie... Ale czy nam się to uda? Trudno wyczuć... Niestety albo stety budujemy bez kredytu więc to wszystko uzależnione jest od środków finansowych... jak się nic nie zmieni to może uda nam się zrealizować ten plan :)

Chciałabym.... :rolleyes:

aniqa1982
18-01-2013, 14:56
Doskonale Ciż rozumiem....
My też plan mamy wielce ambitny .... obawiam się ,że możemy mieć poslizg. Zobaczymym ile zdołamy w tym roku zrobić.
Chcemy jak najpóźniej kredyt wziąć, albo najlepiej ..... wcale ;) heheheh
My o ociepleniu jeszcze nie myslimy kiedy , na razie w środku . Chociaż mąż coś mówił ,że może ocieplimy styropianem 15 , ale konkretnie jeszcze nic. Mamy jeszcze garaż do budowy. Na 2 str. chyba było zdjęcie nierównej płyty garażowej, która wyszła przez przypadek całkiem;) I jest :)
(Zamówiliśmy za dużo betonu ;) )Mury pociągnąć to nie problem ,ale strop , więźba i blachodachówka to już konkretny koszt , nawet na małym garażu.
No ale nie dołujmy się !!!Jest piątek i w końcu weeeeekend !!!!!! Nie mogłam się doczekać :) Jakiś ciężki tydzień w pracy był.
A jak Ci poszło z oknami? zdecydowaliscie się już na coś ?

DEZET
19-01-2013, 12:51
U mnie tuje stały, stały i wreszcie ruszyły. Ale pięknie rosną tylko te, gdzie w pobliżu nie ma drzew, natomiast te w pobliżu wiekowych lip są mizerne. W opinii sąsiada lipa wyciąga z ziemi i zabiera składniki odżywcze, utrudniając wzrost i zacieniając tuje. W tym roku planuję intensywne nawożenie i doprowadzenie do nich wody z dachu, bo lipa zasłania nawet opad deszczu.
Fakt - te bez "sąsiedztwa" kradnącego soki rosną szybko- ok. 0,5m w ciągu roku i już je 2x przycinałem.

aniqa1982
20-01-2013, 07:37
Dezet a kiedy je przycinasz? ja na szczęście mam koło siatki pusto i nie ma tam cienia i innych drzew.Z jednej strony sąsiad ma fajnie wyrosniete tuje i fajnie nas oddzielają :)doradzałam mu żeby przycinal tylko nie wiem kiedy dokładnie można...

aniqa1982
20-01-2013, 10:12
162825

Tak wyglądają tuje sasiada ;)

aniqa1982
20-01-2013, 10:24
Sasiad tzn. mój father ;)Ogrodzenie z tej strony jeszcze nie zrobione. Z tui zrobił sue szczelny zywoplot, więc na razie poczekamy tym.
A tu zdjęcie właśnie ogrodzenia ,które chcę zasadzic :)
162826

aniqa1982
20-01-2013, 11:44
Okien zdjęć kilka ;)
http://i47.tinypic.com/2mm8tx5.jpg
http://i50.tinypic.com/2hfswt1.jpg

aniqa1982
20-01-2013, 11:45
No nie!!!! znów źle wstawia mi fotki :wtf:

aniqa1982
20-01-2013, 12:32
162861
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć ją wstawiać zdjęcia w większym formacie?
pliiiiiis;)

aniqa1982
20-01-2013, 21:20
Okna sa brudne więc nie przestraszcie się;)Zastanawia mnie ta wystajaca pianka... kiedy prawidłowo powinna byc przycięta ...

DEZET
21-01-2013, 08:30
Pianki nie ruszaj- obetnie się, jak będziesz ocieplać dom. Jeśli obetniesz teraz to zwietrzeje od słońca.

Tuje przycinałem z góry- najwyższe pędy, żeby uzyskać wzrost i zagęszczenie. Ciąłem wczesną wiosną.
Odmiana to brabant- rośnie luźno, nie jako kolumna.
No i nawożenie nawozem do iglaków, a przy sadzeniu pod korzenie wsypywałem ziemię do iglaków.

Nie wiem jak wstawiasz zdjęcia- otwierają się większe po 2krotnym kliknięciu na nich. Ja korzystam z www.tinypic.com.
Tam wrzucam fotkę i następnie wklejam otrzymany kod na stronę .
Pamiętaj o zapisaniu zdjęcia w układzie poziomym lub pionowym.
Przeglądarki zdjęć w kompie obracają zdjęcia tak, jak były zrobione w aparacie. Zobacz na miniaturki zdjęć- są np.poziomo, ale po wyświetleniu dużego zdjęcia już są pionowo.

aniqa1982
21-01-2013, 17:20
Dziekuję Dezet :)
My też zastanawiamy sie nad brabantem albo szmaragdem. musze podglądnąć u Ciebie jak wyglądają :)
Dzieki za info o zdjęciach :)Zaraz spróbuję i poprawię wcześniejsze zdjęcia :):wiggle:

aniqa1982
21-01-2013, 17:21
Próba nie strzelba !!!Dezet robię jak mi podpowiedziałeś!! Trzymać kciuki ;) hehe
http://i46.tinypic.com/30jk6mp.jpg


Jeeeest!!! thx !!

DEZET
21-01-2013, 19:10
Super- cieszę się, że mogłem pomóc ;-)

Alexandra79
21-01-2013, 19:38
aniqa nooo ja ze zdjęciami raczej ci nie pomogę bo nie mam zielonego pojęcia... jak się zmobilizuję to utworzę dziennik swój - wtedy się nauczę :) Jednak kolega już ci ładnie pomógł, więc jak ja będę potrzebowała pomocy a nie będę mogła znaleźć posta tego ... to skrobnę zapytanie do ciebie :)

Okienka wyglądają bardzo ładnie... Nawet nie wiesz jak bardzo bym chciała już mieć ten etap za sobą... To jest chyba póki co.. najgorszy wybór jaki dotąd miałam...

Kolorek okienek też wybraliście bardzo ładny :)

A wy po sąsiedzku macie rodziców??? Fajnie, co? My też mamy rodziców moich - jak to się mawia - zaraz za płotem :)

aniqa1982
21-01-2013, 20:23
Nie ma to jak mieć kogoś kto zawsze dobrą radą pomoże ;) thx again :)

Witaj Kochana :) No ja słyszałam ,że najgorzej jest przy wybieraniu płytek , farb itp :-D hehe
A ty masz za dużo czasu na myslenie , bo sezon okienny zacznie sie dopiero za jakieś 2 miesiące pewnie a juz Cię głowa boli na samą myśl o tym. My mamy okna w kolorze orzech .
Kiedy myslicie wstawiać ?

Tak po sąsiedzku mieszkaja moi rodzice. Nie mieszkam z nimi od 7 lat więc będę musiała od nowa się przyzwyczaić ;)
Są blisko i czuje się bezpieczniej trochę , jesienią było kilka włamań do niezamieszkanych domków w okolicy.
Działkę mamy ogrodzoną . Z przodu byle jaka siatka , trzyma się ale wiadomo jak to jest. Jeszcze będziemy w tym roku podsypywac domek wkoło ziemią i równać cały ogród , więc nic nie robimy z ogrodzeniem . :)

Alexandra79
22-01-2013, 17:45
Jak tylko zamówię okienka to wiadomo... chciałabym je mieć "na już" ale pewnie będzie trzeba poczekać około miesiąca... Myślę, że w kwietniu powinny już być wstawione :) taką mam nadzieję...

Ja też nie mieszkam już z rodzicami kupę lat... przeszło 11 ... więc się ciesze na tę myśl, że teraz będę miała ich przy sobie... Nasze domki stoją obok siebie... Rodzice podarowali nam kawałek ziemi i póki co wszystko stoi jeszcze na ich posiadłości wiec i ogrodzone jest jeszcze ich ogrodzeniem również...

Myślę się odgrodzić dopiero jak zrobimy dach.. póki co mamy przykryte tylko papą... Po przykryciu blachą będę też chciała nawieźć ziemi i wyrównać działkę, zasiać trawkę itd :)

Mówisz, że rozterki będą przy wybieraniu płytek? Pewnie tak... tylko myślę, że tu będą trochę innej natury rozterki.. Tu bardziej będę wybierała wizualnie... a teraz nie patrzę na wygląd... raczej na jakość... :) więc tym bardziej trudniej się jest na coś zdecydować bo i ta jakość trochę kosztuję... Więc muszę pogodzić ze sobą te dwie sprawy :)

aniqa1982
23-01-2013, 08:36
Kochana , my teraz zastanawiamy się mad ogrzewaniem do naszego domku....
Mamy dylemat , bo w projekcie mamy gazem , ale nie wiemy czy na pewno to zostawić czy może coś innego...
Nie znam się kompletnie na tego typu sprawach. Na pewno chcemy podłogówkę ale nie na całości tylko kuchnia, wiatrołap , korytarz , i łazienka.

I tak :
Jeśli zrobimy jednak ogrzewanie gazem, to Wc będzie jak w projekcie dalej WC, ;) bo kanalizę mamy podciągnięta tam już , a spiżarnię zrobię w kotłowni. Spiżarnia czyli jeden regał na jakieś przetwory itp ;) Będę miała wtedy w kotłowni dosyć sporo miejsca na różengo typu rzeczy gospodarcze i takie tam.
Ale jeśli zrobimy ogrzwanie np. na węgiel to wtedy w WC zrobimy sobie taki schowek i regał na przetwory, odkurzacz itp. ;)
Dlatego nie będzie tam podłogówki .
Muszę poczytać na forum o ogrzewaniu gazowym .
Oboje z mężem pracujemy i też musimy trochę pod tym kątem poszukać czegoś co najlepiej nam będzie pasowałao, ale też nie powalało potem kosztami.Może załozylibyśmy kiedyś też solary i nie wiem jak to się ma do tego wszystkiego ....
Może ktoś podpowie ?:oops:

DEZET
24-01-2013, 10:04
Jeśli myślisz o jakiejś przyszłościowej rozbudowie instalacji, trzeba moim zdaniem przygotować tą teraźniejszą instalację, tak, żeby można było bez prucia ścian itp dołączyć, np. te solary.
U siebie będę robił instalację na gaz, przyłącze już mam.

aniqa1982
24-01-2013, 10:07
Tez tak myślimy z mężem, żeby teraz zrobić instalacje . Poważanie zatsanawiamy się właśnie nad gazem. Dużo kosztował Cię przyłącz gazu?Ile to trwało? U mnie na działce nie ma gazu i muszę od sąsiada podciągnąć.

aniqa1982
24-01-2013, 20:36
Pomysłów ogrodowych ciąg dalszy ;)
http://i50.tinypic.com/14a8nwn.jpg
W tym stylu mniej więcej chciałabym obsadzić granicę działki. to zdjęcie po brałam z google grafika i mam nadzieje ,że nikt sie nie zdenerwuje ;)
Na pewno wężej to będzie bo przejazd koło domu 4 m. Chciałabym jeszcze koniecznie u siebie jakis krzew albo drzewko , które jesienią będzie zmieniało liście na piekny rubinowy kolor!!
http://i46.tinypic.com/14ncw9l.jpg
lub
http://i49.tinypic.com/2rn8m0g.jpg
czy też
http://i47.tinypic.com/6eixs5.jpg

aniqa1982
24-01-2013, 20:43
Chciałabym właśnie połączyć rośliny tak liściasto - iglakowo , ale żeby było ładnie a nie jakby "każdy z innej parafii " był :no:
hehe :)

DEZET
25-01-2013, 11:25
Ogrodowo to nie pomogę, temat obcy.
Za przyłącze (15m) zapłaciłem 1900zł. Miało trwać ok. 6m-cy, ale zrobili wcześniej, a dopiero w tym terminie zapłaciłem.
Za dodatkowe po 50zł/m jeśli oni by kopali.
Ceny są różne, ale z wpisów na forum widzę, że śr. ok. 2k wołają. Pewnie zależy od średniej długości rury.

aniqa1982
27-01-2013, 20:30
Dezet ,w projekcie mam kocioł o mocy 18 kW .przyjęto ,że roczne zużycie dla mojego domu,dla 4osób wyniesie:
c.o.-1390,3m3/rok
ciepła woda-909m3/rok
gotowanie -159 m3/rok.
razem ok. 2459 m3/rok razen
Czy to.nie za dużo?przypomnę dom 100 m2.max29 ,styr.15.co o tym myślisz?

DEZET
28-01-2013, 18:49
U mnie w projekcie (wg norm z 1999r- nie wiem czy aktualnych) kocioł gazowy 20kW. Z tym że budynek ściana 1W, okna U=1,7, a ja będę miał ścianę 2W, mam lepsze okna i pewnie będzie lepsze ocieplenie stropu. A gazu wg projektu: 4275m3/rok- kosmos jakiś :sick:

Co do mocy z tym się zgodzę, bo chcę piec dwu-funkcyjny turbo max moc 21kW (wtedy bez komina), ale ta jest wykorzystywana do przygotowania cwu, na c.o. potrzeba mniejszej mocy. Porównuję ze zużyciem teraz, gazu w mieszkaniu, to nie powinno być źle.
I tak planuję zrobienie OZC- wtedy wiadomo będzie co i jak.

aniqa1982
02-02-2013, 20:23
Dezet, dowiadywałam się w tym tyg o przyłącz gazu i rzeczywiście ok 2000 zł nas powinien wynieść. z tym , że skrzynkę jednak przeniesiemy z ogrodzenia na dom.
Jeśli chodzi o prąd to trzeba czekać do 6 miesięcy!!!
Byłam mocno zaskoczona , bo wydawało mi się ,że szybko to pójdzie ponieważ mam słup na działce i odległośc do domu to ok 10-15 m... a tu taki surprise!!
Przemiły Pan z obsługi PGE powiedział, że możemy czasem wcześniej mieć , ale do pół roku każdemu mówią:(
Chcieliśmy w kwietniu już najpóżniej mieć .....
Koszt ( do skrzynki )Pan przeliczył do ok . 2500 zł brutto.
ehhh zawsze coś wyjdzie...:mad:

aniqa1982
02-02-2013, 20:29
Dezet ten gaz w twoim projekcie to jakaś masakra!!!Ale jak sam zauważasz to w tej chwili już masz lepsze parametry domu i pewnie mniej zużyjesz.
czytałam gdzieś Twoje posty o ogrzwewaniu gazowym i naprawde mało ci to wychodzi w mieszkaniu.:yes:
Żeby tak pięknie było w domku:) tego nam zyczę ;)hihi

DEZET
03-02-2013, 10:40
U Bittera pisałem o kosztach gazu, bo jego zużycie prądu b. duże mi się wydaje (porównując do mojego mieszanego).
Gaz też mam doprowadzony do ściany domu (z pewnych względów;-) ).

Te terminy wykonania przyłączy są czasem.... dziwne. Ale ten czas szybko zleci. Organizuj teraz, jak mają mniej roboty, to bliżej w kolejce będziesz.

aniqa1982
03-02-2013, 11:15
Dzięki , przestudiuję jeszcze u bittera :)
Ja juz złożyłam w piątek wniosek i czekam na umowę od nich. Jeśli mi będzie wszystko odpowiadało to podpisujemy, i czekamy , czekamy i czekamy...Ogłaszają na to przetarg i zaprojektują dopiero jak te 10-15 m wykopać ;) itd, itp.
Jak do tej pory urzędy bardzo miło mnie zaskakiwały, więć mooooże zrobią szybciej ?
No w każdym razie roboty zaplanowane : elektryk , tynkarze i hydraulik umówieni ;)
Czekamy teraz na prąd, a gaz ok pół roku przed zamieszkaniem . :yes:

aniqa1982
20-02-2013, 18:21
Tak więc przeliczyłam się bardzo mysląc , że szybko nam pójdzie z przyłączem prądu :bash:
Jeszcze nie dostałam z Energetyki warunków , bo Pan powiedział ze do 30 dni maja termin na odpowiedź:(
złożono 01,02,13 i do dziś nic... wrrrrrr .
No ale z milszych rzeczy to w sobotę był u nas Pan Elektryk , który oglądał dom i wstępnie umówiliśmy się na początek marca.
Przygotowujemy też powoli podłoże na chudziaka...
Ach wiosno! przychodź w końcu :)

DEZET
21-02-2013, 18:14
Będzie dobrze, póki co jeszcze zima pokazuje pazur, mam nadzieję, że niedługo.
Jeszcze parę dni i będziesz mieć odpowedź z ZE, więc głowa do góry ;-)

aniqa1982
13-03-2013, 15:00
Dzieki Dezet :)
U nas dzisiaj Zima znów się pokazała a było juz tak pięknie :)
W sobotę ma juz być Fachowiec i jak nie będzie mrozów to zaczynamy elektrykę .
Cos zapowiadali mrozy od jutra, nawet do - 14'C. :(
No trudno "co się odwlecze to nie uciecze " ;)

DEZET
14-03-2013, 12:28
Niestety pazur nie chce się schować. U mnie 2 noce po -12* a w dzień +1-3*. Wnerwia ta pogoda... ale jest czas na przemyślenie działań ;-)

aniqa1982
14-03-2013, 13:41
Dokładnie! tylko myślimy, myślimy i myślimy ;)
W końcu coś chcielibyśmy robić :) Ale kaska się przynajmniej odkłada na konto ;) hehe
A Ty Dezet co teraz będziesz robił w pierwszej kolejności u siebie?
Ja zrobiłam w między czasie rozeznanie w szkółkach odnośnie Thui.
Zdecydowaliśmy się na najbardziej popularne Thuje szmaragdowe , wysokość 85 cm kosztuje 10 zł/szt.
My potrzebujemy teraz min. 100 sztuk . Jeszcze zapytam o niższe...
Z jednej strony jest tylko siatka i strasznie zawiewa śniegiem no i do wejścia domu też.
Jak się uda to chcielibyśmy wprowadzić się do końca przyszłego roku ,więc akurat się zakorzenią i podrosną:)

DEZET
15-03-2013, 09:16
Tuje za 2 lata potrzebują, żeby ruszyć. Ważne- pod bryłę korzeniową dać sporo ziemi kwaśnej, bo to lubią i potem nawóz do iglaków, dostępny np w brico. Jak się ukorzeniły to przyciąłem czubki, żeby rozrosły się wszerz. W tym roku też przytnę. U siebie , jak dostanę zwrot podatku i się wreszcie ociepli lecę z tynkami. Kable mam kupione, więc tylko rozłożę i robię tynk. Kasy mało, ale coś trzeba robić... małymi kroczkami do przodu. Jak się uda, to ten rok daję sobie na instalacje elektr., tynki, sufity GK i wreszcie dokończenie obróbek blacharskich- niekoniecznie w tej kolejności ;-) No i na zewnątrz koniecznie wyrównanie terenu i posianie trawy, bo już mam dosyć tych chwastów. Poza tym jeszcze zespawanie bramy przesuwnej i furtki. No i to już koniec koncertu życzeń :)

aniqa1982
21-03-2013, 20:44
No tak , każdy ma swój koncert zyczeń ;D
My mamy sporo, a co z tego wyjdzie to zobaczymy...
W tej chwili mamy wycięte prawie wszystkie puszki na gniazdka i kontakty, wycięte są prawie w całym domu " nitki " jak ja to mówię na peszle.
Kasę z US ?Pani powiedziała , że ponieważ pierwszą kolejnośc maja PITy , to my dostaniemy tydz przed końcem terminu czyli końcem kwietnia.
Spoko ...no ale przynajmniej wiem , że są :wiggle:
W sobotę ma dalej przyjechać na budowę Pan Elektro ;) Znów zapowiadają zamiecie :( tydzień temu ulice były nieprzejezdne i stałam w zaspach ( wraz z innymi autami) 1,5 godziny. Mam nadzieję ,że to się nie powtórzy :eek:
Teren wokół domu to nie wiem kiedy będziemy równać, w zasadzie można w każdej chwili jak tylko odpowiednia pogoda się zrobi .
Pewnie jak będziemy sadzić tuje to coś się porobi. Jesienią nawieźliśmy 20 kubików ziemii przed domem ,ale nie rozgarnęliśmy pod sam dom , bo jeszcze "podmurówka" nie jest ocieplona styropianem. Trzeba będzie najpierw ocieplić a potem podsypać .
W sobotę zrobię zdjęcia elektryki :)

aniqa1982
21-03-2013, 20:49
Aaaaa no i zapomniałam ,ze dostałam wstępną umowę z PGE Obrót , ruszyła powooolna machina ...
Na umowie Energetyka określiła się na przyłącz prądu do domu na koniec sierpnia 2013.
Pożyjemy - zobaczymy ;:evil:
Skrzynkę wybraliśmy na domu i kurde nie wiem teraz czy dobrze zrobiliśmy...

Alexandra79
26-03-2013, 11:06
Witam kochani.. Wpadłam zobaczyć co u was... Widzę, że powolutku coś zaczyna się u was kręcić?
Naokolo slychac tylko jak zima daje sie ludziom we znaki.. Mniejmy nadzieje, ze juz nie długo... Ponoć gdzies za horyzontem widac już te wiosne.. Tak słyszałam ostatnio :) Oby...

Piszecie o thujkach.. Ja sama też musze o tym cos pomyslec... Powiadacie, ze Thuje potrzebują 2 lata na zakorzenienie sie? Trochę długo... Sadziłam, że jak kupie takie metrowe to za dwa lata dość ładnie sobie juz podrosna.. Hmmm? W ogóle to musze sobie jakas ksiazke ogrodnicza kupic bo ja do ogrodu to mam dwie lewe rece... wiec zanim co.. trzeba sie dokształcic co by mi nie popadało wszytsko.. tego bym nie chciała...

Pozdrawiam Was :)

aniqa1982
26-03-2013, 21:36
Witaj Alexandro!Dawno Cie u mnie nie było. :)
No tak , podobno wiosna tuż, tuż:)
U mnie powoli rusza coś na budowie, mamy nawet tzw. Kubusia, piecyk podłączony w salonie ;) żeby nie było bardzo zimno :)
Jesli chodzi o thuje to sama myslałam , że szybciej się ukorzeniają . Chwilowo wstrzymaliśmy poszukiwania, ponieważ uzgadniamy wszystkie gniazdka , wtyczki itp. Troszeczkę zmieniliśmy ukłas i myślę ,że będzie wygodniej .
A tu jeszcze jedno zdjęcie , które mi się spodobało:
http://i48.tinypic.com/1zy7y90.jpg

Alexandra79
27-03-2013, 12:46
No fajne zdjęcie.. mi sie tez podoba... Chociaz ja jeszcze narazie nie planuje ogrodu a juz sama wiem z wlasnego doswiadczenia, ze to co podoba mis ie teraz niekoniecznie bedzie podobalo mi sie za jakis czas :) Takze nie napalam sie, tylko etapami wszystko tak raczej studiuje.. Ogród zapewne zaczne studiowac jak dach zrobimy.. Póki co mamy pape ... Ale fotka.... hmmm niezla ..serio :)

DEZET
27-03-2013, 22:14
To może sobie tu pooglądajcie: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?168662-Projektowanie-zak%C5%82adanie-ogrod%C3%B3w-mazowieckie-ludzkie&highlight=Poniatowski

aniqa1982
01-04-2013, 13:33
Ooo dzięki Dezet , oczywiście przestudiuję od deski do deski :)
Troszkę za późno,ale życzę WAM zdrowych i wesołych Świąt!!! ;)
http://i48.tinypic.com/2lbcp5i.jpg

aniqa1982
01-04-2013, 14:30
Wstawiam obiecane zdjęcia z przygotowań do rozprowadzenia prądu.
Narobili sie przy wycinaniu ....
http://i48.tinypic.com/5fgc4w.jpg
Widać miejsce na peszle, tu w kuchni :)

aniqa1982
01-04-2013, 14:34
Widok z salonu . Pierwsze drzwi będą do wiatrołapu a drugie do WC alias Spiżarko- schowek.
http://i50.tinypic.com/fk8ayr.jpg

aniqa1982
01-04-2013, 14:47
Niestety tak sie jakoś złozyło ,że dalej nie mamy chudziaka i na razie chodzimy po piaseczku ;)
Wiosna nie chce przyjść i do niedawna były spore mrozy , więc to musi jeszcze poczekać.
http://i48.tinypic.com/10n7s0l.jpg
To nasza rozwalona spiżarka lub w przyszłości WC. Wszysto będzie tak podłączone ,zeby bez przeszkód zrobić tu kiedyś ,,kibelek,, ;) zastanawiam się czy nie dac tu kiedyś pralki własnie ,żeby nie zagracać niewielkiej i tak łazienki.
pomieszczenie jest nieduże ale wszystko się zmieści:yes:

aniqa1982
01-04-2013, 15:02
Korytarz w strefie nocnej. szer. ok .1,70 cm.
http://i45.tinypic.com/242wirp.jpg
Drzwi kolejno : do łazienki , dalej do sypialni córki i na wprost do najmniejszego,wolnego pokoiku.
jeszcze wcześniej z lewej jest kotłownia , której nie widać i drzwi do naszej sypialni.

aniqa1982
01-04-2013, 15:12
Przypomnę układ domu :)
http://i48.tinypic.com/34y42mx.jpg
Na zdjęciach wszystko wygląda na małe i ciasne,ale w rzeczywistości wcale tak nie jest.
Nam to wszystko fajnie pasuje :)
No a wracając do elektryki to chciałam dodac ,że od razu podciągamy kable na strych ,żeby ewentualnie w przyszłości nie robić bałaganu w pokojach.

DEZET
02-04-2013, 10:44
No i tu widzę wyższość BK nad ceramiką na ściany- robienie wszelkich rowków to prawie przyjemność ;)

aniqa1982
02-04-2013, 21:07
Dezet prawie jak w maselku ;) hehe no ale ja zerwalam tasmy ochronne z okien .
Podczas wycinania caly ten wstretny pyl jakby '' przykleil '' sie do miejsc po tasmach !!:jawdrop:
no tak to tylko ja mogam ;) hehe na szczescie juz jest ok :)

aniqa1982
14-04-2013, 10:44
Wczoraj zrobiłam obchód działeczki wokol domu:))) Poniewaz nagle zrobila sie wiosna ,planujemy sadzenie tuji.
Bedziemy potrzebowali ok 100 krzewow wiekszych + ok 20 mniejszych , ktore beda sobie rosły powoli z tylu dzialki. Chyba wystarczy.
Jeszcze maja mi wycenic wszystko.
W domku rozciagniete sa juz peszle na scianach , osadzone zostaly puszki itp. W tym tyg powinnismy skonczyc elektryke.
183527

A TO MOJA NOWA INSPIRACJA KUCHENNA!!! :)

http://i47.tinypic.com/4seivk.jpg

Własnie coś takiego chcemy :) Tylko u nas w wersji lustrzanej.
W salonie na jednej scianie ,za kanapami chcemy dać jakis kamień lub cegłę i połączyć to wlasnie w taki sposob z kuchnia.
:)

aniqa1982
17-04-2013, 09:36
Ach jak pieknie i ciepło ! !
Wczoraj zaczęłam wiosenne porządki na działce wokół domu:)
Na dziś zapowiadają 20 'C !!! Ziemia jeszcze dość mokra , ale wiatr w końcu wysusza powoli.
Jesienią nawieżliśmy trochę ziemii przed dom i było bardzo miękko, aż kalosze się zapadały.
Domek się ciągle wietrzy , a w czwartek ma być Elektryk , żeby rozciągnąć już kable ,podłączyć wszystko do skrzynki itp.
Jak nic nie wypadnie to w sobotę powinien skończyć :) Już ustalone , że podczas weekendu majowego będziemy robić hydraulikę. :)
Na dworze tak pięknie , że aż chce się żyć:)

aniqa1982
19-04-2013, 14:24
" Zakochałam" się w tych płytkach !
http://i45.tinypic.com/flm4r7.jpg
Wyglądają jakby były pikowane;)
http://i48.tinypic.com/2zsskr8.jpg
płytka Bissel
http://i50.tinypic.com/214cidu.jpg

aniqa1982
19-04-2013, 14:42
Uwielbiam ciepłe kolory beżu , kawy a także biały i kość słoniową.
Chciałabym ,żeby nasz dom był właśnie taki ciepły, rodzinny i przytulny :yes:
Jak nam to wyjdzie . . . . zobaczymy :)
Bardzo podobaja mi się takie stoliczki przy scianie i te cudne okrągłe lustra.
http://i46.tinypic.com/2973vk.jpg
lub
http://i45.tinypic.com/k3ym8.jpg

aniqa1982
24-04-2013, 12:56
Elektryka zakończona !! Wrzucę jutro jakieś zdjęcia :)
No i mąż posadził wczoraj drzewko :)Nasze pierwsze :)
Tak więc został mu jeszcze SYN ;)
:lol2:

DEZET
25-04-2013, 19:45
Interesujące te pikowane płytki:) Gratulacje zakończenia etapu elektrycznego! A nowe(syna) nogi przyjdą w nowe progi ;)

aniqa1982
26-04-2013, 11:06
Póki co to się nie zapowiada ,ale chcielibyśmy oczywiście do pary ;)

aniqa1982
28-04-2013, 10:10
W końcu wstawiam rzut domu po zmianach jakie nanieśliśmy :
http://i40.tinypic.com/5kir1x.jpg
Zmiany raczej kosmetyczne. :)

aniqa1982
01-05-2013, 19:27
Wstawiam obiecane zdjęcia z elektryki:)
http://i41.tinypic.com/of926d.jpg
w kuchni
W poniedziałek zaczęliśmy sami robić chudziaka i oto częściowe efekty :lol2:
http://i44.tinypic.com/5twav4.jpg
oraz
http://i44.tinypic.com/4vmype.jpg
Te rowki służyły do złapania poziomu ale są już wyrównane .
Zdjęcia świeżutkie .

aniqa1982
01-05-2013, 19:57
Dostaliśmy kilka malutkich sadzonek jodły.
Jak się przyjmą to je rozsadzimy. :)
http://i43.tinypic.com/jph17a.jpg
Rownaliśmy także działkę przed domem, ponieważ mieliśmy świeżą dostawę ziemii.
Jutro dalsza część prac na budowie:)
Jesteśmy zmęczeni ale zadowoleni z siebie :wiggle:
Za tydz hydraulika !! :yes:

DEZET
02-05-2013, 11:15
Fajnie Wam idzie:)

aniqa1982
03-05-2013, 10:08
Dzięki Dezet ,ale powiem Ci ,że po tych kilku dniach bolą mnie mięśnie o jakich nawet nie wiedziałam , że mam !!:lol2:
hehe Jutro zrobię nowe zdjęcia sprzed domu i w środku z salonu . A Ty co teraz porabiasz?
Mąż tak ustawił urlop , że cały tydz był w domu i dlatego duuużo robót podgoniliśmy :) Ja tez miałam wolne, więc mało się nie zapaliłam taki miałam popęd do łopaty ;) hehe Natomiast dziś moją przyjaciółką jest kanapa :)
Teść będzie nam robił z M. (mężem) hydraulikę ,więc co możemy i umiemy to sami staramy się robić.
No ale M. ciągle pracuje do późna i w zasadzie w sobotę i wieczorami coś tam dłubiemy. :)

m&m niewielki m05b
03-05-2013, 12:10
Byłam, zobaczyłam, przeczytałam wszystko : ) RwO są moim ideałem parterówki : )) Ciekawe dlaczego ? : )) Życzę powodzenia i będę obserwować Waszą budowlaną opowieść.

aniqa1982
03-05-2013, 12:38
m&m niewielki m05b witam Cię i zapraszam do zaglądania i komentowania również :yes:

m&m niewielki m05b
03-05-2013, 12:44
Mamy bardzo podobny dom : ) Pewnie dlatego, że architekt ten sam. Kurcze, może to głupie, ale różni ludzie wybierają różne rozwiązania.Może właśnie tu leży klucz do wspólnego ograrniania rzeczywistości? ;)

aniqa1982
03-05-2013, 12:46
m&m właśnie podglądam Twój domek :)
no piękny projekt , nam dużo projektów odpadło bo mamy dosyć wąską działkęi mógł być dom o max. szer.12 m. Ale ten był pierwszy :) Pani Cybulska ma fajne projekty :)

m&m niewielki m05b
03-05-2013, 13:19
Nasza działka była bardzo cięzkim orzechem do zgryzienia - tym bardziej, gdy się chce mieć swoje miejsce na ziemi w pobliżu miasta. Kompromis to moje ulubione słowo ;)
Zazroszczę etapu zagospodarowania działki i sadzenia zielonego w czarne. Mam nadzieję, że na dniach też u nas "coś" zacznie wegetację. Tylko troszkę, malutko, ale jednak... : ) Mimo wszystko budowa to fajna sprawa : ))

DEZET
04-05-2013, 15:11
Oj, budowa pokazuje jak skomplikowany jest... organizm ludzki- boli nawet to, co nie powinno nigdy boleć ;)
A ja powoli.... tynkuję, raptem 2 ściany zrobione i walczę z otoczeniem -trawę chcę posiać, więc równam, równam i równam i nie widać końca.;)

aniqa1982
04-05-2013, 21:50
Dezet wiem coś o tym rownaniu ziemii ! ja jeszcze trawy nie sieję bo brama wjazdowa jest w innym miejscu niż ma być , bo tak jest wygodniej dla większych samochodow jak przywożą np ziemię,piasek czy żwir. W tym tyg mieliśmy 3 przyczepy ziemii przed dom i w końcu działka jest rowna z ulicą :)a była niżej .Tynkarze mają być w czerwcu u nas a ty już powoli sobie robisz :)super :)

aniqa1982
05-05-2013, 07:07
Dezet doradź ,tynkarze powiedzieli że w ramach usługi od razu mogą nam osadzić parapety. Wstępnie wybraliśmy z aglomarmuru kolor chyba popularny Botticino (tzn krem)ale zastanawiam się czy nie za szybko i czy nie zniszczy się .No w sumie potem już tylko będzie malowanie czy ewentualnie nakładanie gładzi i chyba nic im się nie stanie?Ty jak będziesz robił?

aniqa1982
05-05-2013, 07:09
m&m nawet najmniejszy krzaczek jak posadzisz na swojej ziemii to cieszy jak nie wiem co :) :)ja mam brzoskwinkę i 5 jodeł i na razie tyle.:)

aniqa1982
05-05-2013, 11:19
Wstawiam jeszcze zdjęcie parapetów , jakie wybraliśmy :
http://i44.tinypic.com/99l1co.jpg
i
http://i43.tinypic.com/15x0605.jpg

To jest parapet z aglomamrmuru o nazwie Botticino, zdecydowalismy się na grubość 3 cm.
Zależało nam , żeby okna od środka były białe i chyba tek kolor nie będzie za ciemny. Zresztą widzieliśmy u znajomych taki sam kolor i ładnie wyglądał. Do czego powinno się dobierać kolor parapetów?
:yes::yes::yes:

DEZET
05-05-2013, 13:43
U mnie droga do parapetów to długa jak rok świetlny ;). Ja dłubię tynki, a Wasze w jeden dzień zrobią tynkarze. Myślę, że ciekawa opcja z osadzeniem parapetów, bo już będzie na gotowo, a czasem coś trzeba podkuć i byłaby od nowa robota. Parapety to będą kiedyś- nie wiem jeszcze jaki kolor- jedynie kuchnia to ma być blat przedłużony do okien, w jednym poziomie.

aniqa1982
05-05-2013, 14:05
Dezet my inne rzeczy możemy sami zrobić np hydraulikę i ogrzewanie ,bo teść na tym się zna właśnie i to robi.Tynki natomiast zostawiamy dla specjalistow :)
Umówiliśmy się na 12 zł /m2 bez materiału. Raczej normalnie w moich rejonach z tego co wiem. Jesli chodzi o kuchnię to też chyba zrobimy tak jak mówisz.
Właśnie jutro mamy spisać materiał jaki będzie potrzebny do hudrauliki.
A odnowił się znów problem : jakie ogrzewanie wybrać?
gaz czy na węgiel ?????
Sami nie wiemy już w końcu.Gazu na działce nie mamy , ale od sąsiada można bez problemu podciągnac. :( My ciągle pracujemy i gaz to byłaby super wygoda...
ehhh ...:confused:

DEZET
06-05-2013, 23:04
Węgla nawet nie brałem pod uwagę, komfort zwycięża- będzie gaz, choć z początku myślałem o ogrzewaniu kominkiem z płaszczem, ale ciągła konieczność doglądania ognia i "kotłownia" w salonie spowodowała zmianę. Przyłącze gazu już mam zrobione.

aniqa1982
07-05-2013, 08:10
No właśnie , gaz to wygoda , tylk te opłaty , przesyły itp. Moja sąsiadka ma dom ok 160 m2, dom ok 12 letni, styro niew wiem jaki, ale za całą zimę zapłaciła za gaz 3600 zł, odliczając rachunki za ogrzewanie wody i do gotowania to przeliczała ,że ok 3000 zł wyszło samo ogrzewanie.
Gdyby przeliczyć to na węgiel , drzewo , bieganie , podkładanie do pieca , czyszczenie co kilka dni + 2 małych dzieci (mąż za granicą ) to ja tez jestem za gazem.
A ty jaki piec będziesz kupował?i za ile?
Twój dom jest większy , mój ma 100 m2.

aniqa1982
09-05-2013, 21:25
Kilka nowych zdjęć :
http://i41.tinypic.com/v7avib.jpg
Widok z salonu na hall :)
http://i41.tinypic.com/5js02s.jpg
wyjście na taras , którego jeszcze nie ma ;)

Wylewki schną a w sobotę ruszamy z hydrauliką :)

m&m niewielki m05b
11-05-2013, 18:24
Okna macie świetne. Światło też a to wazna sprawa. Oby do przodu : ))

aniqa1982
12-05-2013, 10:40
m&m powiem Ci , że wczoraj byłam od rana do wieczora na budowie i szczególnie zwróciłam uwagę na to jak słońce " przechodzi" przez dom. Więc już się rozmarzyłam : poranna kawka na tarasie w słoneczku :D
córcia wstaje też z porannym słoneczkiem, koło południa światło "wchodzi" do salonu przez okno i po południu słońce w kuchni i sypialni . Najbardziej cieszy mnie odpoczynek po pracy w zacienionym tarasie z widokiem na ogród :) kiedy to nastąpi w końcu ?
już się nie mogę doczekać :)
Póki co hudraulika rozpoczęta, na razie zrobiona w łazience głównej. Potem dodam zdjęcia :)
Miłej niedzieli !! :bye:

aniqa1982
16-05-2013, 07:31
Byłam wczoraj na budowie i zrobiłam kilka zdjęć , ale było juz dosyć ciemno i nie wyszły za dobrze.:(
http://i43.tinypic.com/zwca8.jpg
Rurki na wodę do kranu w łazience głównej nad wanną.
http://i44.tinypic.com/ehljxj.jpg
Dojście do pralki.
http://i44.tinypic.com/34s54ch.jpg
I do prysznica.
W sobotę dalsza część hydrauliki .WC i Kuchnia.
Wczoraj otrzymaliśmy kolejną porcję bardzo ładnej ziemii .
Więc w sobotę będę pracowała z Panią Łopatą :yes:
Może wtedy zrobię jakieś lepsze fotki .
Dziś jeszcze wybieram się do PGNiG dowiedzieć się ile wyniesie nas cały przyłącz gazu .
Wtedy zdecydujemy ostatecznie. :)

aniqa1982
17-05-2013, 12:16
Byłam wczoraj w PGNiG, dowiedzieć sięo przyłączenie gazu do naszego domu.
Gazociąg kończy się u sąsiadów i żeby mnie podłączyć , muszą rozbudować sieć. Nie ma problemu, ja nic za to nie płacę.
Wydatki zaczynają się od momentu przyłącza od "nitki " gazociągu do domu. Do 15 m jest stała opłata ok 1900 zł brutto. Nasz przyłącz to ok 13 m.
Wg naszych warunków , które były wykonywane do projektu budowlanego skrzynkę z licznikiem mamy w ogrodzeniu. Ponieważ nasza uliczka jest wąska , stwierdziliśmy ,że dla bezpieczeństwa lepiej chyba przenieść ją na dom . I tu zaczynają się schody...
Oddział w moim mieście nie wyraża zgody na przeniesienie, radzą żeby odwołać się do Karpackiej Grupy Gazowej. Jesli się zgodzą to ok, jeśli nie to zrobią gaz w ogrodzeniu ,a mój przyłącz wyniesie 3 m i zapłacę też 1900 zł brutto.
W takim wypadku muszę na własną rękę i przede wszystkim koszt zamówić koparkę , kupić rury i podłączyć to do domu . Odbiór , mapka itp ich nie obchodzi.
W przyszłym tyg. będę dopiero wiedziała w jakich granicach zamknie się wycena :( Na dzień dzisiejszy jest to koszt "tylko" 1900 zł brutto za 3 m przyłącza.
Dezet jak to było u Ciebie?Gdzie masz licznik i skrzynkę?
Dodam , że rok temu jak składaliśmy wniosek ookreślenie warunków , to Pani mówiła ,że nie będzie problemu w przyszłości zmienieć usytuowanie skrzynki.


:mad:

DEZET
17-05-2013, 17:37
Cenę podobną zapłaciłem- też mieszcząc się w 15m rury i przyłącze jest na budynku, bo tak chciałem. Na razie rura osłonięta i zabezpieczona. Skrzynkę mogę zrobić sobie sam- nie ma przeciwwskazań, a zakup arkusza brązowej blachy(identycznej jak blachodachówka), pocięcie i wygięcie odpowiednio to koszt do 150 zł, zamiast ok.400-500zł.

aniqa1982
17-05-2013, 22:42
Tak to jest jak się od początku nie przemysli dokładnie sprawy :(
No cóż zobaczymy ile wyjdzie kasy.

aniqa1982
20-05-2013, 08:44
W sobotę skończyliśmy chudziaka.
http://i41.tinypic.com/2mmv4w.jpg
w łazience
190466

190467

190468

Alexandra79
24-05-2013, 11:50
Wpadam i pozdrowienia zostawiam :)
Doczytałam zaległości i widzę, że rozmyślasz nad gazem kontra węgiel?
To samą łamigłówkę mam... U nas gaz niby jest we wsi, więc jakby problemu nie ma..
Tylko tak podczytuje gdzie się da jakie to są koszty później w czasie ogrzewania..
Hmm... z węglem niby ponoć taniej... ale.... Tak jak wspominasz.. bieganie, podkładanie, pilnowanie, brud, syf i co ważne a nawet uważam najważniejsze przy tej formie ogrzewania... żeby dostać dobrej jakości węgiel to też jest nie lada wyzwanie... Węgiel - węglowi nie równy. Moi rodzice zapłacili za węgiel 800zł/t i ładnie mówiąc... rewelacyjny ten węgiel nie był... Więc trzeba też wziąsć pod uwagę to, że żeby kupić dobrej jakości węgiel loteria... a jak już gdzieś się trafi to i cena już wzrasta... Więc w sumie... pózniej suma sumarum porównując koszta, wcale ten gaz tak dużo drożej nie wychodzi od węgla...
Niewiem.. to są moje takie rozmyślania na ten temat....

My jesteśmy już po elektryce.. niestety z dalszymi pracami czekamy do lata... finans się ukrócił i trzeba trochę uzupełnić sakiewkę. Także nic w sumie ciekawego się u nas nie dzieje...

A wy jakie plany teraz macie na dalsze prace?

Pozdrawiam serdecznie :)

aniqa1982
27-05-2013, 12:35
Witam , witam ! :)
Alexandro też przychylam się do gazu bardziej, z tym ze wolałabym skrzynkę na domu jednak . No na razie czekamy na wycenę firmy , która się tym zajmuje . Póki co to w tym tygodniu , być może w piątek ma przyjechać nasz Pan T (tzn od tynków) , żeby dokładnie już przeliczyć narożniki , jakieś uszczelki przy oknach cz jak to tam się nazywa oraz piasek ile trzeba będzie i jaki zamówić,bo umówiliśmy się na robotę bez materiału .
Jeszcze nie zamówiłam parapetów, ale mam już wycenę i jutro będę zamawiała. Czas oczekiwania ok 1,5 tygodnia , więc zdązymy spokojnie , bo firma ma być w połowie czerwca. Pan T ma nam je osadzić od razu. Alex w tym roku chcemy jeszcze zrobić ogrzewanie jesienią. Cały czas zbieramy fundusze , ale co tylko możemy i się da to robimy SAMI. Ostatnie dwa weekendy z powodu rodzinnych imprez okolicznościowych w zasadzie nie robiliśmy nic, tylko dokończyliśmy ślepe wylewki w kotłowni i łazienkach. Robił teść i mąż i zeszło im raptem 2 godzinki. :) Zdolne bestie :)
A ty masz już w końcu te okna? ;)

DEZET
28-05-2013, 17:23
Tak sobie myślę ile ton tego węgla trzeba na ogrzewanie domu ok. 110m2: 3-4? x800- średnio z 3000/rok. A do tego trzeba palić, żeby nagrzać wodę- kolejna tona+ drzewo, rozpalanie, popiół, bałagan. Teraz w słabo ocieplonym mieszkaniu (2 osoby, ok80m2) rocznie 2,5-2,7tys za gaz na wszystko:co, cwu i gotowanie, więc gdyby wyszło podobnie w porządnie ocieplonym domu, to wcale bym się nie zastanawiał. Może być drożej, ale to cena komfortu.
Bynajmniej nie namawiam na gaz- to takie moje przemyślenia. Dopiero wykonanie OZC pokaże, ile dom będzie potrzebował.

aniqa1982
29-05-2013, 09:39
Jak poprawnie wyliczyć OZC dla mojego domu ?

DEZET
30-05-2013, 07:41
"Jak poprawnie wyliczyć...?" Jak w ogóle wyliczyć- próbowałem kilka podejść do programu, nie zrozumiałem go jeszcze, za dużo informacji, jakby brak powiązań między zakładkami i chyba najlepiej będzie zlecić np. asolt-owi z forum.

aniqa1982
30-05-2013, 17:50
Ściągnęłam jakiś program od Purmo ale nie za bardzo mi to idzie :(

DEZET
30-05-2013, 20:12
Dokładnie to ;)

Alexandra79
31-05-2013, 00:06
A ty masz już w końcu te okna? ;)

Tak, tak ... mam, mam :) Już zamontowane nawet :rolleyes: w końcu zdołałam się podjąć jakąś rzeczową decyzję :) Montaż miałam na początku Kwietnia już.

aniqa1982
31-05-2013, 08:07
"Jak poprawnie wyliczyć...?" Jak w ogóle wyliczyć- próbowałem kilka podejść do programu, nie zrozumiałem go jeszcze, za dużo informacji, jakby brak powiązań między zakładkami i chyba najlepiej będzie zlecić np. asolt-owi z forum.
Dezet skoro Ty masz problem z tym obliczeniem to ja się nie dziwię sobie , że nie dałam rady.
Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o OZC i chyba rzeczywiście poproszę Asolt-a o pomoc. Dzięki :)
A jeśli chodzi o ten program i jeśli Ty też na tym samym próbowałeś liczyć to nasze odczucia są identyczne ;)

Alex chciałabym zobaczyć w końcu te Twoje okna! Może założysz dziennik ?
:popcorn:

A chciałam jeszcze dodać ,że we wtorek zamówiłam parapety do domu.
Zostały ostatecznie z aglomarmuru - kolor Botticino , grubość 3 cm. Zauważyłam ,że kolor bardzo popularny .
Mają przyjechać max. za 1,5 tyg.
Na wszystko trzeba czekać , no ale Tynkarze też tak jakoś mają być , więc może zdążymy :) Pan T będzie w niedzielę i dokładnie będziemy wiedzieli kiedy ruszą tynki.
Miłego dnia wszystkim!! :)

mari180790
31-05-2013, 09:22
Powiedz mi jaki ostatecznie Wam kąt dachu wyszedł?? Bo coś wspominałaś że dekarze pozmieniali. My mamy w projekcie 30 ale zastanawiamy się nad podniesieniem ponieważ widzę że będzie bardzo płaski ten dach. Fajnie że robicie już tynki...pewnie w następnym roku już zamieszkacie u siebie:) Pozdrawiam

aniqa1982
31-05-2013, 11:18
Mari mamy ok 35- 40 :(Nie powiem Ci dokładnie , bo nie wiem. Do 35 max i tyle wg mnie , bo to zaburzy cały wygląd domu !
Nasz jest trochę za wysoki , z przodu tego tak nie widać na zdjęciach , ale od tarasu już tak.
Jeśli chodzi o wprowadzenie się to chcielibyśmy na zimę 2014 r. Tak nam się marzy, ale fundusze są na wyczerpaniu więc jak zrobimy ogrzewanie w tym roku jeszcze to byłoby super :) I reszta w następnym roku. Najważniejsze wyposażenie domu mamy swoje , więc może się uda. Posiadamy meble , agd , rtv itp. , więc w razie czego mamy z czym iść ;) Wiadomo ,że kuchnię i łazienki to trzeba zrobić super. Mebli do kuchni nie chcę brać , tylko zrobić nowe wszystko. Te miałam robione na wymiar, więc nie będą za bardzo pasowały do nowego domu.

Donvito76
31-05-2013, 12:08
Coś spytam - jak się prezentuje ten Diament Plus IceCrystal? Oglądałem ostatnio wystawki na składzie budowlanym i zastanawia mnie czy bardzo widać na dachu te świecące cętki?
Na ekspozycji nie wyglądało to zbyt ładnie na rudym kolorze (chcemy akurat czarny) - badzo się świeciło.
Facet w składzie mówił, że po czasie minimalnie matowieją te cętki i nie widać bardzo. Z bliska tak, ale z ulicy patrząc na dach pod kątem już niby mniej.
Jak to jest w rzeczywistości?
Żonie nawet mniej to przeszkadzało jak mnie. Niby kobiety mają lepsze oko i zmysł estetyczny.
Pierwsze wrażenie jest takie, jakby przed chwilą padał deszcz na tą blachę albo efekt tych świecących plam na liściach lipy lub klonu w lato.
Masz może jakieś wyraźne zdjęcia waszego dachu?

aniqa1982
31-05-2013, 13:26
Donvito76 powiem Ci że na dachu np. z ulicy nie widać tych cętek tak bardzo. Widać ,że dach jest jakiś inny ale trzeba się wpatrzeć ,żeby te cętki zobaczyć. Wg mnie jest zmrożony ;)Jutro będę na budowie to zrobię Ci zdjęcie z ulicy i z bliska, jak to wygląda. Dom mam 15 m do ulicy więc sam ocenisz jak to wygląda. Nam się podoba, jest dłuższa gwarancja na Diament i ogólnie jest to coś innego . Jutro wieczorem postaram się wstawić dla Ciebie te zdjęcia. Obejrzyj sobie wstecz u mnie też . Ja odnoszę wrażenie , że jest grubsza ta blacha od innych ,a może to takie złudzenie ;)

Donvito76
31-05-2013, 14:57
Dzięki. Ciekawe tylko, czy zdjęcia oddadzą ten efekt. Mam nadzieję, że z czasem trochę zmatowi się ten szron.

Alexandra79
02-06-2013, 11:07
Dezet

Alex chciałabym zobaczyć w końcu te Twoje okna! Może założysz dziennik ?
:popcorn:

Założę, założę.. Teraz póki co.. za wiele się nie dzieje.. Kwestia finansowa nie pozwala nam działać dalej... Także teraz w sumie nie ma co nawet pokazywać... Wstawiliśmy okna, zrobiliśmy elektrykę i czekamy na sierpień na wykonanie wentylacji mechanicznej. Może wtedy założę dziennik? Obiecuję ... na pewno to zrobię... :rolleyes:

No i ja też czekam na te nowe fotki... Chetnie zobacze wasz domeczek :)

aniqa1982
02-06-2013, 18:26
No niestety pogoda okropna :( Donvito76 nie dało się zrobic dobrego zdjęcia , bo cały weekend padał deszcz i było pochmurno. Dach wygląda tak jakby nie było w ogóle tego "szronu ".Ma się rozpogodzić to na pewno zrobię nowe fotki. :) Na razie dodaję takie , zrobione wczoraj. Jak przybliżysz to widać trochę. Powiem ci ,że ja na pewno nie zmieniłabym blachy na inny wzór . Diament bardzo nam się podoba i wcale nie jest jakiś za bardzo błyszczący .Szukalismy takiego koloru pomiędzy matem a połyskiem :)
http://i41.tinypic.com/29y02du.jpg
Alex jak już tyle zrobiliscie to na pewno jest co oglądać ;) Czekam z niecierpliwością :)
A my mieliśmy dzis spotkanie z Panem T. Wstępnie umówiliśmy się na połowę czerwca. Uzgodniliśmy dokładnie ile potrzeba materiału.
Nie pamiętam czy wczesniej wspominałam,że mamy gości w domku . Jeśli tak to wybaczcie ,że się powtarzam;)Są pisklaczki w gnieździe , ale się pochowały podczas robienia zdjęcia.
http://i41.tinypic.com/2qd2aom.jpg
W zeszłym roku,po wymurowaniu bloczków betonowych na fundamentach , pomalowaliśmy od wewnątrz i zewnątrz ścianki Dysperbitem , które zostały potem zasypane piaskiem. Niestety "nadgorliwa " żona pomalowała również wewnętrzne ścianki w kotłowni, które Pan T kazał wyczyścić przez zrobieniem tynków. Tak więc M wczoraj czyścił to co Ja "zepsułam " :( Narobił się biedny .
Oto efekt :
http://i39.tinypic.com/2s60chd.jpg
Dodatkowo przygotowaliśmy już dom na przybycie ekipy od tynków.
Posprzątaliśmy wszędzie, M obciął wszystkie wystające gwoździe , druty , odbił pozostałe deski itp.
Przed domem jest po tych deszczach bardzo grząsko i mamy nadzieje ,że w końcu przestanie padac oraz ,że wysuszy ziemię. Nawieźlismy sporo nowej .
Po deszczach okazało się ,że gwałtownie zaczął rosnąć nam trawnik !! wyrasta nam perz oraz m.in. .... rzepak ?!
http://i40.tinypic.com/2ywiuip.jpg
Chyba musimy to opryskać . A może posiać trawę żeby zginęło to dziadostwo?:stirthepot:

mari180790
03-06-2013, 13:17
Co do trawnika to raczej będziecie musieli go opryskać i dopiero wtedy będzie można posiać nowa trawę. Ponieważ za każdym razem kiedy będziecie go kosić będzie odrastać ten perz.
Bardzo mi się podobają Wasze okna. Macie 2 kolorowe tzn. na zewnątrz brązowe a we wnątrz białe? Czy całe są brązowe. Bo my z mężem właśnie rozglądaliśmy się za 2-kolorowymi. Ciekawe jak to się będzie prezentować.

aniqa1982
03-06-2013, 14:33
Mari okna są w kolorze orzech z zewnątrz a od środka białe. Parapety będą, jak wcześniej pisałam w kolorze Botticino czyli mniej więcej krem. Okna chciałam koniecznie białe w środku, ponieważ domek jest nieduży a ciemne jeszcze zmiejszyłyby optycznie wnętrza.

Donvito76
03-06-2013, 19:25
Dzięki za fotkę dachu.
Jakby nie było kłopotu to chętnie bym zobaczył jak "lśni" w słońcu :))

aniqa1982
03-06-2013, 19:34
Nie ma problemu tylko niech się rozpogodzi w końcu:)Zaraz poszukam jeszcze w archiwum domowym czy nie mam jakiegoś :)

aniqa1982
03-06-2013, 20:06
http://i42.tinypic.com/xtyzo.jpg
Donvito76znalazłam takie ,ale nie widać tego " błysku ". To jest zdjęcie robione w listopadzie 2012 . .Niestety musisz poczekać jednak .
Chciałam Ci pomóc ,ale jak widzisz poki,to nic z tego. Jak tylko zrobie to od razu wrzucę dla Ciebie :)

aniqa1982
04-06-2013, 08:44
Za 1,5 tyg ma przyjść wstępnie do nas ekipa Pana T od tynków.
Mamy nadzieję , że przestanie w końcu padać, bo na działce mamy bagno :(
Będziemy tez niedługo ocieplać podmurówkę na fundamentach , prawdopodobnie Aquastyrem i od razu wtedy zrobimy chyba drenaż wokół domu.
Niestety teraz widać ile wody stoi. Wprawdzie wiosna jak ta , taka deszczowa nie jest co roku ,ale lepiej się zabezpieczyć na przyszłość.
Mieliśmy też zamawiać piasek ale na razie musieliśmy się wstrzymać, bo żadne większe auto nie da rady wjechać na działkę :(
No cóż czekamy na poprawę pogody. :sleep:

mari180790
04-06-2013, 09:59
U Nas na działce też woda stoi prawie po kolana w niektórych miejscach ....ciągle pada:( praca została przerwana. Powiedz mi czy ty zmieniałaś wysokość okien? Bo bardzo mi się wydaje że są wysokie;/ Czy można teraz w trakcie budowy domurować jeszcze na jeden pustak tak jak jest u ciebie?

aniqa1982
04-06-2013, 11:30
Witaj Mari ,
ja zmieniałam wielkość okien. Kierownik budowy nanosi ewentualne zmiany w dzienniku. Podam Ci wymiary naszych okien :
sypialnia- 210/150
kuchnia- 150/150
salon- 180/150
drzwi tarasowe- 180 / wysokości tu nie pamiętam;/ ( wyjście na taras od razu zmniejszyliśmy , bo chciałam większy kącik wypoczynkowy w salonie , a ponieważ obok jest duże okno to jest i tak jaśniutko, zresztą wcześniej są zdjęcia i widać :))
pokój 1-150/150
pokój 2-150/150
łazienka- 90/150.
No i ja zlikwidowałam też te dwa małe okienka w sypialni i pokoju 2 .
Zmiany można zawsze zrobić w trakcie z tym , że kierbud musi to nanieść potem. Teraz nie ma raczej typowych wymiarów np okien, i tak robią zamówienie jak Ty sobie życzysz. :)
Jeśli zaś chodzi o tą wodę to sąsiad zrobił ostatnio drenaż i po tych ulewach my też będziemy musieli zrobic pewnie.

mari180790
04-06-2013, 16:12
Dzięki za wymiary. Oby pogoda się poprawiła....u nas budowa została z tego powodu wstrzymana.
Pozdrawiam:bye:

aniqa1982
05-06-2013, 07:43
Niestety straszą ,że podobno całe lato ma być pod deszczową chmurką :(
Wczoraj pojechałam na budowę i w sumie w większości woda się wchłonęła . Najgorsze jest to , że jesienią nie zdążyliśmy ocieplić podmurówki i teraz woda zaczyna "stać" wokół domu przy samych fundamentach:(
No ale nic nie zrobimy , musimy czekać aż pogoda sie poprawi a mury porządnie wyschną, żeby to ocieplić i przysypać tak jak ma to być zrobione.
Dezet Ty widziałam od razu ocieplałeś. Czy ja będę musiała teraz jeszcze raz przeczyścić ,pomalować podmurówkę i ocieplić ? Czy od razu na tym co jest ?W niektórych miejscach , ale to w niewielu naprawdę tak jakby łuszczy się dysperbit.
Na razie porobiliśmy rowki ,żeby woda nie "stała" koło samych murów.
Od piątku pada prawie cały czas i jeszcze 3 dni ma tak być :(

aniqa1982
06-06-2013, 08:55
Wczoraj po południu trochę się rozpogodziło więc pojechałam na budowę.
Wstawiam świeżutkie zdjęcie :
http://i41.tinypic.com/ncf2v6.jpg
Domek prezentuje się całkiem fajnie ( że tak sobie sama pochwalę ;) hehe )
Tylko trawa jak szalona zaczęła wyrastać wszędzie. ;)
W sobotę ma być w miarę ciepło i bez deszczu to pokosimy trochę :yes:

Miłego dnia życzę wszystkim czytającym ;)

Ps. Donvito , niestety nie jestem w stanie zrobić bliższego zdjęcia ,żeby było widać fakturę blachy.
Widzisz sam ,że na zdjęciach wcale nie wygląda na jakąś błyszczącą .

DEZET
06-06-2013, 09:18
Cześć!
Nie wiem jaki masz grunt u siebie- u mnie była glina i choć domek jest wyniesiony znacznie nad działkę zrobiłem drenaż (kamyczki, rura z włókniną, kamyczki) wokół. Ziemia praktycznie wymieniona przy fundamentach na przepuszczającą, która odprowadzi nadmiar wody drenażem. Fundament mam pomalowany jakimś czarnym mazidłem, nazwy nie pamiętam, potem mam powieszoną folię budowlaną aż do rury drenażowej i dopiero na to styropian- zamocowany jednym kołkiem, dołem przyciśnięty ziemią i drobnym gruzem. Nie kleiłem, bo do folii nic nie złapie.
A Twój domek prezentuje się świetnie!
Zaraz idę walczyć z chwastami, bo pogoda dopisuje- chłodno, ale słonko świeci, deszcze były sporadyczne, nie kataklizmy jak na południu.
Dziękuję za bliskość morza, które jednak ma wpływ na pogodę- latem nie zawsze ciepło, zimy takie sobie, klimat jednak w miarę stabilny( wyjątki też są, ale rzadko).

aniqa1982
06-06-2013, 09:45
Dezet jak widać na zdjęciach woda już wsiąkła, więc nie jest taka zła ziemia.
A ja jeszcze nigdy nie byłam nad naszym polskim morzem ! Zazdroszczę Ci , ja bliżej mam do gór ;)
A jak patrzę na nasz dom to aż serce się raduje :)
Prędzej czy pózniej i tak w nim zamieszkam ;) taki żarcik poranny :D
Jakiś mam dziś humor poprawiony , chyba dlatego , że słońce w końcu wyszło ! :)

Donvito76
07-06-2013, 23:00
Faktycznie, nie widać, zeby jakoś się świeciła. Sprzedawca blachy ma mnie zabrać na kilka obiektów, gdzie jest ten IceCrystal w "naszym" czarnym kolorze i na żywo sobie zobaczymy z żoną jak to wygląda i czy nam sie podoba czy nie.
Dziękuję Ci bardzo za fotki.

aniqa1982
08-06-2013, 07:08
Donvito , ja widziałam dwa dachy z Diament Ice Crystal , ale nie w czarnym , więc nie wiem jak to wygląda . Najlepiej " na żywo" widzieć co się chce kupić. :)

A jesli chodzi o dzisiejszy dzień to na budowie jedynie chwasty pokosimy , bo znów kolejna impreza rodzinna;)
Ostatnio coś ich dużo :) Parapety już czekają grzecznie , aż zrobimy tynki .

Miłego dnia wszyskim !

aniqa1982
10-06-2013, 21:18
W sobotę M wyciął jeszcze przy oknach szczeliny na parapety.

http://i40.tinypic.com/zn390j.jpg

Dojechał też dzisiaj piasek do tynków. Ogród suchy , po aucie z piaskiem mało co widać w ziemii :)
Tak więc nie jest źle .;)
Listwy przyokienne są, listwy narożnikowe też , folia na okna itp także .
Jeszcze dowiozą wapno, cement i czekamy na ekipę. :yes:

mari180790
12-06-2013, 12:29
Witaj:) powiedz mi w którym miejscu masz wyłaz na strych?? Ja niby mam miec na korytarzu ale chyba przeniesiemy go do kotłowni;/ tylko nie wiem czy to bedzie dobre rozwiązanie;/?

aniqa1982
12-06-2013, 14:17
Witaj Mari :)
Wyłaz na strych mamy w korytarzu , na wysokości drzwi do Wc ( nie łazienki) w stronę salonu, ale wolałabym je tam gdzie pierwotnie są zaplanowane.
My mamy kotłownię niżej od poziomu podłóg w całym domu jak widziałaś, więc nie chcieliśmy tam.
Zastanawialiśmy się czy nie poszerzyć wyłazu kiedyś i zrobienia wąskich schodów na poddasze, schody muszą mieć min. 80 cm szerokości i trochę mało zostaje do przejścia . Mamy nad salonem przygotowany cieńszy strop, w wymiarach na schody . Nie chciałabym w sumie tam robić schodów, ale jakby mnie " przycisnęło " to mam gdzie je zrobić, wystarczy wybić beton.
Ogólnie to tylko tak się zabezpieczyliśmy w razie czego , bo nie po to chcieliśmy parterówkę , żeby potem dorabiać schody ;)
:)pozdrawiam :)

aniqa1982
13-06-2013, 11:34
Wczoraj czekała mnie bardzo miła niespodzianka na budowie :)
Mój tato zaczął podsypywać dom ziemią , którą kupiliśmy jakiś czas temu i nie było czasu na jej uporządkowanie.
Zostało tego jeszcze sporo , ale już powolutku widać efekt :)

http://i40.tinypic.com/dbmell.jpg

Na tarasie .

http://i42.tinypic.com/hsozdz.jpg


http://i41.tinypic.com/wbuo1i.jpg

Odwiedziła mnie wczoraj koleżanka, która dziwiła się jaki nasz dom jest szeroki ! hahaha :)Bo na zdjęciach taki malutki się wydaje . :)
Jak miło ;)


Dziś piękna pogoda więc na pewno wieczorkiem pojedziemy dalej na budowę kończyć rozsypywać ziemię:)
Miłego dnia wszystkim :)

aniqa1982
18-06-2013, 08:21
Wczoraj pojechaliśmy na budowę , domek wewnątrz został wysprzatany. Wszystkie zbędne rzeczy zostały wyniesione , gruz i piasek pozamiatany. Dojechały cement i wapno. Prawdopodobnie w tym tyg (jak się nic ekipie nie zmieni ) zaczniemy tynki. Dom czeka przygotowany:)
Następne prace jakie planujemy to będą:
- ocieplenie styropianem podmurówki na fundamencie,
- wykonanie ogrodzenia z siatki od strony północy.

Zastanawialiśmy się także nad tarasem i wejściem do domu.
Z czego je wykonać? Wyjdą nam raptem dwa schodki to nie mamy z czym zaszaleć...

Zdj. zaczerpnięte z Google Grafiki :
http://i39.tinypic.com/e0dx5.jpg

http://i42.tinypic.com/ixe6v7.jpg

Podoba nam się taras z palisady , ale jak to jest w użytkowaniu?
Ja lubię tez drewno, ale jak to jest trwałe?
http://i40.tinypic.com/4r2lxw.jpg
lub
http://i43.tinypic.com/35l7uom.jpg.
Wygląda ciekawie :)
Pić poranną kawkę na takim tarasie :rolleyes:
Miłego dnia Wszystkim czytającym !
Zapraszam do komentowania :)
Może ktoś mi podpowie ?

Alexandra79
19-06-2013, 22:06
My będziemy robili taras z kostki. Coś na zasadzie zdj. 1 .. Bardzo podoba mi sie taka kolorystyka.
Tarasik z drewna też jest super.. no ale... ciekawe właśnie jak jest z konserwacją takiego tarasu ....?

DEZET
20-06-2013, 08:29
Mnie też podoba się wersja 1, choć zastanawiałem się nad kolorami brąz i żółty kostki, żeby zgrać z kolorem na elewacji. Schody jednak raczej będą w płytkach, natomiast chodniki, jakaś kostka... tylko ta cena:(

aniqa1982
20-06-2013, 12:23
Prawda ,że świetna kolorystyka tego zdj 1? super mi się podoba , ale ja mam dach czekolada i chyba nie bardzo pasuje. Ale w tym stylu jest bardzo ładny taras .
Jak znajdę to wstawię w kolorach popiel i żółty . Widziałam na żywo i też ciekawy.
Człowiek nie jedno by kupił i zrobił w domu, ale niestety ogranicza nas ciągle jedno..... KASA!!:mad:
No ale " jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma ! :wiggle:
Prawda?

aniqa1982
20-06-2013, 12:40
I dodaję obiecane:
http://i43.tinypic.com/33ncaw8.jpg

http://i40.tinypic.com/2rroq53.jpg

http://i40.tinypic.com/dnklxt.jpg
Które ładniejsze?

DEZET
21-06-2013, 09:18
Fotka 1 i 2 to moi faworyci ;)

aniqa1982
21-06-2013, 12:37
Świetne nie? Tylko obawiam się,że 1 najdroższa.

aniqa1982
24-06-2013, 21:06
Dzisiaj przyszła ekipa od tynków i wszystkie ściany oraz sufity zostały zaszprycowane, kątowniki osadzone itp.

http://i39.tinypic.com/e6u59v.jpg
Korytarz
http://i40.tinypic.com/2nl5qig.jpg
Kominek
http://i44.tinypic.com/htuqnc.jpg
Jutro ciąg dalszy.:)

mari180790
25-06-2013, 10:26
Jestem pełna podziwu. Idziecie jak burza:) Już tynki....a My się ze stropem męczymy. Ehhh Kiedy ocieplenie domu będziecie robic?
Czekam na więcej zdjęć. POzdrawiam:bye:

aniqa1982
25-06-2013, 13:11
Dzięki Mari :) Tynkarzy mieliśmy umówionych już chyba w grudniu-styczniu, bo zależało nam właśnie na tych. Mąż oglądał ich wykonanie na innych budowach , a i cenowo nie są drodzy. Przede wszystkim ponoć robią dokłanie i równo.
Jeśli chodzi o ocieplenie to ze względów finansowych planujemy na wiosnę , bo na razie zastanawiamy się nad ogrzewaniem i na to pójdzie sporo kasy. Wahamy się pomiędzy ogrzewaniem gazowym a węglowym .
Więcej zdjęć dodam jak już tynki będą gotowe , mają na końcu od razu osadzić parapety . Nie mogę się doczekać:)
Mari, wam tez idzie sprawnie! Już strop robicie! Rośnie Wasz domek w oczach :)
pozdrawiam!

aniqa1982
27-06-2013, 14:33
Tynki są już na ukończeniu , a my stoimy przed kolejnym budowlano- wykończeniowym wyborem.
Drzwi zewnętrzne.
Tak, jeszcze i drzwi musimy zamontować w tym roku. Jak to się stało ,że nam umknęły?
W sierpniu zaczynamy robić C.O. i chcemy zamówić już drzwi. Trzeba czekać ok 3 -5 tygodni. Nam się nie spieszy, więć może być.
Wybór niby duży ,ale nie wiadomo na co się zdecydować.:confused:
Na pewno wiemy jedno:
- drzwi mają być drewniane,
- ocieplane , z szybkami , ponieważ nie mamy okna we wiatrołapie ,
- w kolorze orzech i lewe.
Znależliśmy Firmę Agmar i m.in. taki wzór:
http://i41.tinypic.com/2zqehab.jpg
Szukałam info na forum i nie ma zbyt dużo o nich.
Jak się sprawują? Może ktoś jest użytkownikiem?

aniqa1982
27-06-2013, 22:17
I zewnętrzne z kotłowni
http://i44.tinypic.com/ebc4xx.jpg
lub
http://i40.tinypic.com/2br7r4.jpg.
Jeszcze mamy oglądnąć u innego producenta drzwi.
w najbliższym czasie zdecydujemy a poki co to jutro koniec tynków.
Wyszło 420 m2.
Jutro rozliczenie i sprzątanie . I zrobię nowe zdjęcia. :)
:goodnight:

aniqa1982
28-06-2013, 07:56
Pogoda dalej przygnębiająca , jedyne co cieszy to postępujące prace na budowie i ........ koniec roku szkolnego!!!!:lol2:
W końcu nie będzie płaczu rano mojego Bąbelka , że nie chce się jej wstawać ( bo ten tydz był pod tym względem okropny). Chyba większość Rodziców się cieszy .
I będzie w końcu więcej czasu dla siebie przed pracą :D
Pozdrawiam !

motylek0503
30-06-2013, 16:44
Witaj. Od jakiegoś czasu podglądam twój domek i wygląda ślicznie. Mam pytanie odnośnie okien .Dostałam ostatnio fajną ofertę na brugmann arte 2 energy i mam pytanie jak sprawyją się te okna.Chciałabym okna w miare cenowe a zarazem dobrej jakości . pozdrowienia.

aniqa1982
01-07-2013, 13:29
Dzięki Motylek0503 :)Witaj u mnie :)
Powiem Ci , że po wstawieniu jeszcze raz przyjezdzali monterzy do regulowania okien. Poki co to są ok, ale nie mieszkamy i na co dzień ich nie użytkuję.
Wyglądają ładnie, lekko się otwierają. Dziś jadę na budowę zobaczyć jak wygląda dom po zakończeniu tynków , zrobieniu szpalet i założeniu parapetów.
Dodam nowe fotki potem. Zastanawialiśmy się też nad oknami 3 szybowymi i z ciepłym montażem . Jednak ze względów finansowych zostaliśmy przy "zwykłych" , że tak powiem. pozdrawiam :)

aniqa1982
03-07-2013, 12:51
Wstawiam zdjęcia tynków , z których jesteśmy zadowoleni, teraz powoli sobie będą schły :)

W końcu robi się już tak jakoś " domowo " :yes:

http://i39.tinypic.com/4g3jmh.jpg

http://i44.tinypic.com/28l5me0.jpg

http://i41.tinypic.com/2i29112.jpg
:popcorn:

aniqa1982
03-07-2013, 13:12
Jutro korzystając z urlopu planuję umyć okna w naszym domku . :) Są bardzo zabrudzone , tyle było kucia , wiercenia w ścianach do prądu.
Jeszcze jakieś nalepki zostały na zewnątrz na szybach , które trzeba w końcu zerwać i zmyć .
Przed podłogówką , musimy jeszcze skuć częściowo progi w kuchni, wiatrołapie i koło WC, żeby nie było " przerwy" w odczuwaniu ciepła na podłodze.
Bylismy u znajomych , którzy tego nie zrobili i ułożyli po prostu tak jak wychodziło. Idąc u nich np. z salonu do hallu czuć pod nogami ten "zimny" pas płytek.
Różnica ogromna i nieprzyjemna .
I jeszcze jedno zdjęcie:)
http://i39.tinypic.com/2gy360l.jpg
Z kotłowni na hall .

DEZET
04-07-2013, 09:40
Pięknie i domowo się robi ;)

aniqa1982
04-07-2013, 18:29
Tak Dezet :) chociaż ogrom prac jaki jeszcze nas czeka .....
No ale naprawdę duuużo zrobiliśmy już do tej pory . Nie ma co narzekać.
Okna i parapety umyte, jeszcze trzeba będzie trawkę wykosić , dokończyć rozwożenie ziemii i spokój na dobre kilka dni z budową ;)

aniqa1982
09-07-2013, 21:27
Miało byc kilka dni z głowy , a tu M postanowił w sobotni poranek troszkę popracować na budowie :)

http://i43.tinypic.com/xbx0kn.jpg
Zostały skute progi, do podłogówki.
I jeszcze zdjęcie od strony kotłowni .
http://i40.tinypic.com/2iljy8y.jpg
Teraz wybieramy styro do ocieplenia podmurówki i ostatecznie już wzór drzwi zewnętrznych .

Widać od razu jak sie wchodzi do domu , że tynki jaśnieją :)

aniqa1982
10-07-2013, 08:08
W dniu dzisiejszym oficjalnie złożyłam w PGNiG wniosek o przyłącze gazowe :) Płacić będziemy jakieś minimum za utrzymanie , tj. jak się dowiedziałam dzisiaj ok 9 zł brutto za 1 m-c. Najniższa taryfa , bodajże W-1. No ale wolimy teraz to zrobić , bo na zimę chcemy już mieć wyrównany teren i dokończone ogrodzenie z siatki od strony sąsiada.
Do 6 m-cy mają go nam wykonać i w tym czasie my też musimy zrobić instalację do licznika .
Procedura podobna jak w PGE . A właśnie , my ciągle czekamy na przyłącze prądu.
Dokumenty złożone 01-02-2013 r. :o
No ale w naszym kraju niestety trzeba się do tego przyzwyczaić.

Nawiązując jeszcze do gazu i ogrzewania gazowego, to niestety komu nie wspomnę ,że wybraliśmy właśnie taką formę ogrzewania to z reguły każdy krytykuje !Że drogo , że w domu chłodno itp
Już mnie to denerwuje. . . Nie wiem skąd takie nastawienie...
W każdym razie kolejna procedura rozpoczęta ;)

Miłego dnia wszystkim :)

DEZET
10-07-2013, 19:29
Jak się ma gaz w starym nieocieplonym domu to zawsze drogo i zimno. Ludzie nie rozumieją po co się robi grube izolacje cieplne, wolą tachać drzewo z lasu i kotłować w piecu.
P.S. "Przyłącze" - nie "przyłącz" ;)

aniqa1982
10-07-2013, 21:43
No właśnie :) Z tym styro to też prawda. Ktoś mi mówił , że po co 15 cm ? Przecież 10 cm wystarczy. My robimy wg swojego uznania i koniec.
Ps już się poprawiłam ;)

aniqa1982
10-07-2013, 21:56
Dezet a powiedz mi jeszcze jaki kocioł Ty wybrałes do swojego domu?

W zasadzie to już mniej więcej wiemy co chcemy . I będzie to kocioł kondensacyjny z zamknięta komorą spalania ,tylko jeszcze nie wiemy ile kW, bo to zależy też od zasobnika. Czy go kupić czy też wystarczy może jakaś mała terma na prąd do kuchni ( ponieważ jest najdalej od kotłowni - ok 15m) ?
Ale znów czy nie wyjdzie drogo ten prąd za tą termę?
Zaznaczam ,że od początku będę miała zmywarkę ,więc woda będzie tylko do takiego podgrzania na niewielkie raczej ilości .
Dezet może jeszcze Ty mi podpowiesz?

DEZET
11-07-2013, 17:09
Niedawno w pracy miałem podobne "starcie" o styropian. Stanowczo stwierdzano, że 10cm starczy, bo .. on ma już kilka lat i jest ciepło i rachunki niskie(oczywiście odczucie subiektywne). A przecież można jeszcze mniej wydać na ogrzewanie robiąc grubsze ocieplenie za niewielkie pieniądze.

Piec na tapecie- na razie zwykły 2f Termet z zamkniętą komorą, bez komina- rura przez ścianę, dlatego tylko wchodzi w grę do 21kW.
Ma być w łazience, więc blisko do odbiorników (prysznic), kuchnia dalej, ale tam może będzie jeszcze podgrzewanie z samorobnego solara ( w każdym razie podejście zrobię). A nawet bez tego te kilka m woda ciepła doleci;). Znalazłem gdzieś wyliczenie:1mb rury 16mm= 0,13litra wody.
Może jeszcze się zastanowię nad piecem Sanier Duval Ecotwin- ma wewnętrzny mały zbiornik na cwu. Wszystko rozbija się o kasę.

aniqa1982
12-07-2013, 09:53
No właśnie. :)A my też jeszcze nie do końca wiemy jakie kW.
Nasz piec będzie za ścianą łazienki , ale najdalej jest kuchnia . Dla nas 2+1 wystarczy 150 l ? Jak kocioł z zasobnikiem to ile kW proponowałbyś?Ktoś polecał jeszcze De Dietrich.. każdy chwali swoje i ja już mam dość ;) Jeden chwalą ,potem ten sam krytykuje ktoś inny i tak w kółko ;)
Chciałabym juz wybrać ten piec i mieć z głowy :bash:

DEZET
13-07-2013, 09:04
Nie brałem pod uwagę kotła z zasobnikiem, dlatego nie pomogę. Te 21kW to musi być dla pieców bez komina- wyprowadzenie spalin przez ścianę rurą współosiową. Zasobnik 150-200l moim zdaniem powinien Wam wystarczyć... chyba, ze lubicie kąpiele w wannie, to wtedy myślę, że 300l.
Generalnie moc kotła 2f ta max służy do podgrzania cwu, na "co"" nie ma to znaczenia, bo potrzebna jest niższa.

aniqa1982
16-07-2013, 12:18
W projekcie wyczytałam ,że do naszego domu pani projektant zaleca kocioł gazowy 18 kW + zasobnik 150 l .
Na razie Ariston raczej odpada , bo zbyt dużo o nim niepochlebnych opinii słyszeliśmy . Wychodził najtaniej . :bash:
Kolejne na tapecie to De Dietrich , Termet lub Vaillant..

aniqa1982
02-08-2013, 09:38
Witam po dłuższej przerwie... nie nie byłam na wakacjach tylko po prostu nic kompletnie się nie działo na budowie :)
No chyba , że oprócz przywiezienia ziemii, która leży jeszcze nie rozsypana.

Jutro mamy się spotkać ze stolarzem, który robił u kilku znajomych drzwi .Być może zamówimy i wycenimy już drzwi zewntętrzne wejściowe oraz do kotłowni.
Zobaczymy. . Jutro także będziemy wyliczać i spisywać cały materiał potrzebny do zrobienia ogrzewania, a co za tym idzie będziemy się też umawiać z ekipą bud. na wrzesień na wykonanie wylewek końcowych . Trzeba już także kupić styropian lub wełnę na ocieplenie strychu :)

Podczas mycia okien zauważyłam , że brakuje na kilku oknach osłonek plastikowych na okuciach :( Brzydko to wygląda i musze w końcu podejść do sklepu firmowego, w którym kupiliśmy okna. Nie wiem czy dostanę takie coś od ręki :-?

aniqa1982
02-08-2013, 10:04
Aaa i jeszcze zapomniałam!!
Czekamy cierpliwie na przyłącze prądu , dokumentację złożyłam 1 lutego i do dziś ,a w zasadzie do wczoraj CISZA!!
Zadzwonił wczoraj przemiły Pan z Energetyki i poprosił mnie ,żebym przyjechała łaskawie do BOK podpisać aneks do umowy zawartej w lutym .
Okazało się, że nastąpiła pomyłka i błędnie wpisali nam datę wywiązania się z umowy.
Data jest : 25-08-2013 a ma być 25-08-2014 :jawdrop:
Dzwoniłam do firmy , która jest wykonawcą ( wygrali przetarg na wykonanie mojego przyłącza) ponieważ tam kazał mi dzwonić Pan z E i pytam miło czy wie mniej więcej kiedy będą u mnie na działce robić przyłącz,ponieważ 25-08-2013 zbliża się nieuchronnie ...a Pan mnie uinformuje , że mają czas do końca września!!!!:jawdrop:
Ręce opadają !!!a tak na marginesie to czy ja muszę sama wydzwaniać po jakiś firmach nie wiadomo skąd? Przecież umowę podpisałam z Energetyką.
Zastanawiam się teraz co zrobić dalej, bo Pan zE brał mnie na litość ,że dostał burę od szefa za taki termin ( rozumiem doskonale pracownika ) i żeby przyjść i podpisać aneks z nowym terminem.
Aaa jeszcze Pan z E powiedział mi ,że ta firma ma dużo podwykonań i nie mogą się wyrobić z terminami... no comment...:eek:

Co zrobić w tej sytuacji?? Może ktoś z forumowiczów coś doradzi?
Boję się ,że ja podpisze aneks, a E sie na mnie potem "wypnie " w razie problemów z firmą podwykonawczą , bo oni będą w terminie :(

DEZET
03-08-2013, 09:13
Nie podpisałbym raczej aneksu, bo to dla Ciebie znaczące przesunięcie terminów. Pracownik dostał burę i już po ptokach- przecież nie wypowiedzą umowy?
Jednak przy odbiorze może robić problemy- tak źle i tak niedobrze;( Rozmowa z wykonawcą- czasem da się coś wyprosić urokiem osobistym i kobiecą niewinnością ;)

Drobne elementy okienne powinny być dostępne, chyba, że sprzedawca to nie producent, lecz pośrednik.

aniqa1982
04-08-2013, 07:20
Założyłam dodatkowo oddzielny wątek w tej sprawie właśnie na forum "Przyłącza"
Właśnie sama nie wiem jak to "ugryźć" . Mąż absolutnie nie chce ,żadnych aneksów ,ale nie wiem czy jest sens walczyć :(
ehhh tak to jest w naszym kraju niestety ...

aniqa1982
09-08-2013, 07:05
Z E chwilowo cisza.
Dostałam w każdym razie papiery o wyrażeniu zgody na wejście na działkę z firmy wykonującej przyłącze. Zobaczymy co będzie dalej.

A z milszych rzeczy to jutro zaczynamy c.o. Ponieważ sami robimy ,to zejdzie trochę.
Grzejniki czekają już kupione , styropian na podłogę oraz poddasze dojedzie w przyszłym tygodniu tak jak i reszta materiału.Zastanawiamy się nad styro, czy nie zmienić jeszcze grubości tego na poddasze z 10 cm na 15 cm. Na podłodze musi byc 10 bo nie ma więcej miejsca więcej.
Różnica wyszła ok 1 tys zł. ...:confused:
Jutro dokładna foto relacja z budowy... nie !! z domu :) :rolleyes:
Miłego dnia :)

mari180790
09-08-2013, 11:34
Aż Ci zazdroszczę że już C.O robicie. A my czekamy na dekarzy aż skończą u kogoś innego i przyjdą do Nas kończyć.
My się jeszcze nad grubością styropianu nie zastanawiali ale raczej 10 będzie ponieważ tak jak w twoim przypadku na więcej nie ma miejsca;/
Czekam z niecierpliwością na foto relację z ogrzewania. Powodzenia.
Pozdrawiam

aniqa1982
12-08-2013, 08:37
Mari spieszymy się trochę , bo chcielibyśmy troszkę wcześniej zwolnić mieszkanie . Jeśli chodzi o styro na podłogę to zamówiliśmy Austrotherm, 10 cm.
Mamy już wylewki pierwsze i dlatego nie będziemy dawać grubiej , a nawet w sumie ten wystarczy.
A w sobotę niestety nie dojechał materiał i tylko grzejniki zawiesili , żeby dokładnie wiedzieć jak to robić. :( No tak to już jest na budowie ,że zawsze coś pójdzie nie po naszej myśli.

aniqa1982
14-08-2013, 08:17
Dziś musimy jeszcze dokupić zestaw podtynkowy z sedesem do łazienki , bo nie zdążyliśmy wcześniej .
I jeszcze taki grzejniczek do łazienki , bo oprócz ogrzewania podłogowego trzeba coś mieć do suszenia ręczników .
http://i42.tinypic.com/2lwwq2r.jpg
A tu zdjęcia z grzejnikami:
206627

206628
I jeszcze moja brzoskwinka , którą jak sadziliśmy z mężem to były raptem dwa patyczki a tu proszę , jak się rozrasta :)
206629
W najbliższym czasie będzie się u nas trochę działo ,więc będę miała o cyzm pisać .:)

aniqa1982
20-08-2013, 16:36
Witam po kilku dniach.
Wybraliśmy się w końcu na zakupy szkolno - budowlane ;)
Kupiliśmy zestaw podtynkowy "slim "do łazienki czyli sedes+ deska wolnoopadająca+przyciski+stelaż+reszta.
W domu opornie idzie praca , bo ciągle coś nie tak. Mieliśmy problemy ze styro. Czekamy na ten konkretny Austrotherm i nie mogą dostać na magazynie. Podobno ceny styro maja iśc w górę i są braki. ...hmm ciekawe. Część dojechała a reszty nawet nie widać na horyzoncie.
Na razie folia jest położona na chudziaku. Do grzejników podłączono rurki , które mają być jeszcze spięte jakoś razem.

http://i39.tinypic.com/2vud8g5.jpg

http://i41.tinypic.com/a4l83t.jpg

i jeszcze jedno z kotłowni

http://i44.tinypic.com/2yn44zp.jpg

aniqa1982
20-08-2013, 16:42
Jest możliwośc ewentualnego dostawienia w przyszłości kotła na węgiel. Nie planujemy tego, ale w razie czego będzie można.

aniqa1982
23-08-2013, 07:19
Ocieplenie stropu oraz wylewka zakończone . Rozłożone na dwie części te roboty , ale nie damy rady inaczej .
Ocieplenie parteru rozpoczęte. Styro układamy w dwóch warstwach, na przekładkę . W niektórych miejscach , przy rurach widziałam ,że podsypują troszkę piaskiem. :-?Dziś to kończymy i zaczynamy rozkładać podłogówkę .

http://i44.tinypic.com/33be7g8.jpg

http://i43.tinypic.com/2zegep5.jpg

A wyczytałam jeszcze dziś,że od nowego roku tj. 2014 wchodzą zmiany w warunkach technicznych budynków.
Ma się zmniejszyć przenikalnośc ciepła i w ciągu następnych 7 lat wymagania będą stopniowo zaostrzane od 0,25 do 0,20 W/(m2.K).

Wiadomo, że to od razu podniesie koszty budowy.

My mamy dom z pustaka ceramicznego maxa 29 + dojdzie sytropian 15 cm = wyjdzie 44 cm , a to będzie jak wyczytałam U = 0,23 W/(m2.K) ?
Gdyby ktoś chciał poczytać to dodaję link:
http://muratordom.pl/budowa/przed-budowa/nowe-warunki-techniczne-2014-sciany-zewnetrzne-przepisy-budowlane,13_11118.html

aniqa1982
26-08-2013, 08:56
W sobotę rozkładaliśmy podłogówkę,
http://i39.tinypic.com/2ag0rwn.jpg

http://i42.tinypic.com/o9le85.jpg

http://i43.tinypic.com/2emhp4m.jpg.
Dzisiaj zakończenie wylewek.

mari180790
26-08-2013, 16:32
Super to wygląda:)
W całym domu robicie podlgówkę?

aniqa1982
26-08-2013, 18:49
Mari, my zrobiliśmy :
w kuchni, wiatrołapie, WC , łazience oraz w całym korytarzu.
Salon ostatecznie zostawiliśmy bez podłogówki. Mam nadzieję, że nie będę żałować. W salonie oraz sypialniach będą panele bądź też parkiet drewniany, wiem , że są panele pod podłogówkę ,ale i tak zdecydowaliśmy się nie robic tu.
Wylewki wyszły super i w końcu widać końcowy poziom . Jutro będzie można delikatnie wejść i zrobię jakieś zdjęcia.
Podam też całkowity koszt wylewek wraz z podłogówką, styro itp. :)

mari180790
26-08-2013, 19:22
No właśnie czekam na te zdjęcia z efektu końcowego ....mój mąż też jest ciekawy i ciągle pyta się czy jest coś nowego u Ciebie:)
Co do wyceny też byłabym wdzięczna.
Mamy zamiar też robić podłogówke ...ale raczej wc i łazienka i kuchnia...ale ciekawe jak cenowo;/
Wy robicie sami to pare tysiaków zaoszczędzicie a my niestety musimy zatrudnić kogoś.

aniqa1982
26-08-2013, 19:52
haha cieszę się , że komuś się podoba mój dziennik :)zawsze lepiej podglądnąć u kogoś i się doradzic:)
pozdrów męża :D
jutro podam dokładniej :)

aniqa1982
27-08-2013, 06:52
25 sierpnia 2013 minął rok jak pierwszy raz wkopaliśmy łopatę w ziemię!!!!
:wave: Nawet nie śniło mi się ,że tak szybko dojdziemy do tego etapu.
Dziękluję wszystkim , którzy nam pomagali do tej pory !
Szczególne podziękowania dla Taty i Teścia !! Jesteście wielcy!:yes:

DEZET
27-08-2013, 16:43
Nie widać wylewek, ale gratuluję !

aniqa1982
27-08-2013, 17:03
Witaj Dezet :)
właśnie wybieram sie za chwilę na budowę , zrobię kilka fotek i jeszcze dziś wrzucę na forum wraz z wyceną :)
Też się cieszę :wiggle:

aniqa1982
27-08-2013, 20:39
Tak więc wrzucam obiecane fotki , mogą trochę być rozmazane ,ale starałam się wybrałać te najwyraźniejsze :)
Posadzki zostały spryskane wodą .
http://i39.tinypic.com/whb9xy.jpg

http://i42.tinypic.com/v5gv9h.jpg
Mała garderoba w sypialni.
http://i42.tinypic.com/23m1v91.jpg
Korytarz w części sypialnianej.
http://i44.tinypic.com/2i0suqf.jpg
Kotłownia
http://i41.tinypic.com/wmgo06.jpg
Salon z wiatrołapu
http://i44.tinypic.com/29bbn9e.jpg
I jeszcze wylewka na poddaszu.
Tak to chyba na tyle. :)
Podsumowując wylewki wyniosły nas:
styropian - ok . 5500 zł
piasek- 420 zł
folia budowlana pod styro , tasma dylatacyjna - 0 zł - gratis
cement , maty zbrojeniowe i inne- 2160 zł
robocizna- 2150
czyli łącznie wylewki - 10 230 zł
grzejniki stalowe -1800 zł ( jeden drabinkowy jeszcze nie kupiony)
rurki PE do podłogówki ok 400 zł
rozdzielacz- 300 zł
3 głowice- 300 zł
folia srebrna/ekran pod podłogówkę , uchwyty do rurek PE, otulina do rur do grzejników - 1094 zł
robocizna przy grzejnikach, rozkłaadanie styro i podłogówki- 0 zł - mąż +teść ;)
Mam nadzieję ,że nic nie pominęłam i wstępnie ogrzewanie na razie wyniosło nas ok 3600 zł.
Brak jeszcze najważniejszego! kotła kondesacyjnego i naczynia zbiorczego!!To będzie koszt ok 6000 zł, bo zastanawiamy się pomiędzy De Dietrich a Vaillantem .
O jeny ale się spisałam! :p
Miłego wieczorku :)

DEZET
28-08-2013, 15:33
Jeśli można, poproszę o grubość wylewek i powierzchnię.
Czy konieczne jest naczynie wzbiorcze do kotła? One mają wewnętrzne.

aniqa1982
28-08-2013, 17:31
Powierzchnia parter 100 m2 - grubość wylewki 6 cm, styro 14
Poddasze / strych - ok 100 m2 - grubość wylewki 7 cm, styro 15 cm
Jeśli chodzi o kocioł to nie chcę wprowadzać w błąd , bo chodziło mi o tzw baniak na wodę 150 litrów . ;)
Zastanawiamy się czy nie wystarczy przepływ, a ewentualnie w kuchni malutka terma?? Zobaczymy...

DEZET
29-08-2013, 19:45
Teraz rozumiem. Ja się nastawiam na grzanie cwu przepływowo- kocioł 2funkcyjny. Wanny nie będzie- przyzwyczajony jestem do prysznica. Największy pobór liczę w łazience i tu będzie kocioł, najdalej do kuchni, ale to ok. 8m rurki, nie będzie męką czekanie na ciepłą wodę. Zresztą myślę nad podgrzewaniem tu wody przez słoneczko samorobną instalacją kolektora wg pomysłu forumowego Jaśka;)

aniqa1982
30-08-2013, 06:50
No właśnie ja też mam najdalej do kuchni i tu się zastanawiam. A ten samorobny kolektor to ciekawa rzecz :) Poszukam u Jaśka :)
A jak będziesz miał instalację gazową ? Nie patrzyłam na projekt jeszcze , ale podobno na zewnąrz teraz robią instalację gazową?

DEZET
31-08-2013, 10:11
Nie rozumiem, co masz na myśli pisząc o instalacji gazowej na zewnątrz. Od głównego gazociągu w drodze mam rurę w ziemi i aktualnie zawór na ścianie. Od skrzynki z licznikiem, który będzie u mnie na ścianie domu rurka po zewnętrznej wchodząca do łazienki i dalej wnętrzem do kuchenki gazowej. Zastanawiam się tylko jak ją zamaskować- może poddaszem puszczę.

aniqa1982
01-09-2013, 17:29
No właśnie, rurki nie wewnątrz, tylko po zewnątrz pod elewacją... :confused:
Podobno tak można ...
A z nowinek budowlanych to zdecydowaliśmy jeszcze , że wymurujemy garaż ponieważ zostało nam sporo piasku, stali i pustaków .
Murarze zamówieni i za ok 1-2 tygodni ruszamy . Do tego czasu musimy zamówić resztę materiału.

aniqa1982
05-09-2013, 15:04
Dzisiaj dzwoniłam do firmy wykonującej przyłącze prądu u nas i co się okazało?
Projektant oddał dokumentację do wykonania ,więc lada nie dzień a tydzień w końcu będę miała prąd w domu:mad:
Termin minął 28-08-2013 :mad:
Zobaczymy. W poniedziałek mam się łaskawie przypomnieć i dopytać o szczegóły :cry:

mari180790
06-09-2013, 13:58
Wiesz co...My mamy termin przyłącza prądu za rok dopiero, ale elektryke robić będziemy w tym roku jeszcze i ten pan co ma nam zakładać całą instalacje mówił że od razu zrobi podłączenie do słupa i skrzynkę nam założą. Może dlatego że on jest pracownikiem zakładu energetycznego. U was strasznie długo to trwa choć instalacje mieliście dawno temu zrobioną w domu.
Musisz dzwonić i pytać, bo oni sami z siebie to nie przyjadą i nie zrobią. Dopiero jak będziesz ich ponaglać:mad:

aniqa1982
06-09-2013, 15:01
Marlena ja im na pewno nie popuszczę:evil:
Póki co to zaczynam powoli zajmować się przyjemniejszymi rzeczami , a mianowicie aranżacją wnętrz :)
Oglądamy teraz drzwi wewnętrzne( trochę szybko może) , bo zastanawiamy się czy nie zamówić u stolarza ,żeby robił powoli w zimie.
Na razie orientuję się w cenach . Ceny lepszych drzwi kosmiczne. Jutro ma być u nas stolarz , który ma nam robic drzwi zewnętrzne i przywiezie też katalogi z wewnętrznymi. Na wiosnę byłyby gotowe.
W tym roku mieliśmy sadzić tuje, ale okazało się ,że wzdłuż siatki będą kopać na prąd i odpada na razie. Z drugiej strony nie ma jeszcze ogrodzenia a od frontu domu , brama wjazdowa byle jaka i to w dodatku przesunięta ( planowo będzie w innym miejscu) , żeby było lepiej ciężarówkom wjeżdzać na budowę , więc jak widzisz do przyszłego roku nic pewnie nie będę robiła.:no:
Mamy działeczkę niewielka na warzywa za garażem ,ale tam też trzeba dołożyć jakiejś dobrej ziemii. Jedyne co mogę sadzić to jakieś owocowe . Mamy brzoskwinkę, chcę kilka sadzonek malin i borówkę amerykańską , no i jabłoń. W tej chwiliw mam to wszystko w domu i jestem super zadowolona.
Borówki mrożę, z malin robię sok a jak pomyślę o szarlotce ......mmmmm mniam :rolleyes:
Pogoda już taka jesienna i kojarzy mi się właśnie z pachnącą szartlotką :)
I taki właśnie ma być mój dom.
Ma być ciepło, smacznie i rodzinnie :)
Oj ale zeszłam z meritum mojej wypowiedzi tak się rozmarzyłam :oops:
pozdrawiam szarlotkowo wszystkich ;)

lidia69
06-09-2013, 21:44
witam serdecznie
kupiliśmy ten projekt z mężem, mamy już wszystkie pozwolenia, czekamy na decyzje o kredycie; mam pytanie dotyczące kosztów, jaką kwotę do obecnego momentu wydaliście państwo na budowę ?
Domek jest śliczny, zakochałam się w nim od początku :)
pozdrawiam

aniqa1982
06-09-2013, 22:05
Witaj Lidio :)do chwili obecnej wydaliśmy ok 130 tys zł.dużo jednak robiliśmy sami.:)ja też uwialbiam nasz domek:)dobry wybór :)

lidia69
07-09-2013, 12:15
mamy podobne zmiany w projekcie, zamiast okna w kotłowni będą drzwi , powiększyliśmy łazienkę kosztem kotłowni , druga łazienka ma być garderobą (ew. schowek ), troszkę poszerzony jest przedpokój, ponieważ będzie na całej długości zabudowana szafa , i zrezygnowaliśmy z kominka , drzwi na taras podwójne , w pokojach po jednym oknie i jeszcze parę drobnych przesunięć ścianek działowych , sądzę, że jest to super projekt na oszczędny w eksploatacji domek , :)
podglądam forum od jakiegoś czasu, bardzo ciekawe uwagi, na pewno skorzystamy z mężem , część prac też będziemy robić sami
:smile:

aniqa1982
08-09-2013, 20:10
Zmiany rzeczywiście podobne.My kominka na razie nie robimy, ale kiedyś można.Ogrzewanie gazowe jest więc wc zostaje wc ,a nie spizarką jak planowaliśmy na początku. Domek myślę,że będzie w miarę niedrogi w utrzymaniu :)Kiedy ruszacie ?pozdrawiam :)

lidia69
09-09-2013, 19:27
chcielibyśmy na jesieni zalać fundamenty, ale nie wiem jak wyjdzie, dużo zależ y od pogody :) odezwę się jak coś zaczniemy działać

aniqa1982
09-09-2013, 19:45
Zapraszam serdecznie i trzymam kciuki :)

aniqa1982
10-09-2013, 14:55
Niepwności ciąg dalszy ...Nie mogę się skontaktować z firmą wykonującą przyłącze i co najlepsze.,.... ZE( Zakład Energetyczny ) też!!
:wtf: To już jakaś paranoja ! Jutro od 7 będę tam wydzwaniać. Czas mają niby do końca września:( ehh

W sobotę jednak przychodzą murarze do garażu. Zamawiamy jutro brakujący materiał. Musimy jeszcze sprawdzić wymiary bram garażowych , bo kolega zrobił wg projektu a musiał potem przerabiac otwory.

lenanova
12-09-2013, 10:53
aniqa-Piękny domek się buduje:) Trzymam kciuki za szybki dopływ prądu:yes: No i oczywiście czekam na kolejne zdjęcia.
Napisz mi czy macie jakieś plany na garaż?Czy to się gdzieś zgłasza przed budową. Jak to jest? Zrezygnowaliśmy z garażu w domu i teraz trzeba coś wybudować. Tylko od czego zacząć?:)

aniqa1982
12-09-2013, 11:31
Witaj Lena u mnie :welcome: ;)
My od razu kupiliśmy razem z domem projekt garażu. Fundamenty i płyta w zeszłym roku zalana , teraz mury i strop.
Składaliśmy wszystko razem , więc nie wiem dokładnie jak to wygląda oddzielnie. Jak kupisz blaszany czy z drewna to nic nie zgłaszasz.
Nam wydali pozwolenie na budowę na 2 lata i w tym czasie trzeba zacząć budowę. My od razu nanieśliśmy zmiany tj. z tyłu garażu dodaliśmy wiatę na np. rowery czy cos takiego ( w domu zawsze cos się takiego znajdzie). Ogrzewanie mamy gazowe , więć póki co nie potrzebujemy miejsca na opał , ale i na to miejsce się znajdzie w razie potrzeby.:)Ewentualne zmiany w trakcie budowy nanosi nam kierownik budowy.
Więć jak murowany garaż to trzeba kupić projekt. Ceny to chyba od 600 zł do 3 000 zł , tylko papierologia długa. Nasz kosztował 660 zł.
A z tym prądem to już nerwów nie mam, jakbym wiedziała ile to trwa to rok temu papiery byłyby złożone. Ale człowiek uczy się na błędach .
Natomiast gaz mają nam przyłączyć do 13-01-2013 r.
Pozdrawiam :)

lenanova
12-09-2013, 13:07
Witaj Lena u mnie :welcome: ;)
My od razu kupiliśmy razem z domem projekt garażu. Fundamenty i płyta w zeszłym roku zalana , teraz mury i strop.
Składaliśmy wszystko razem , więc nie wiem dokładnie jak to wygląda oddzielnie. Jak kupisz blaszany czy z drewna to nic nie zgłaszasz.
Nam wydali pozwolenie na budowę na 2 lata i w tym czasie trzeba zacząć budowę. My od razu nanieśliśmy zmiany tj. z tyłu garażu dodaliśmy wiatę na np. rowery czy cos takiego ( w domu zawsze cos się takiego znajdzie). Ogrzewanie mamy gazowe , więć póki co nie potrzebujemy miejsca na opał , ale i na to miejsce się znajdzie w razie potrzeby.:)Ewentualne zmiany w trakcie budowy nanosi nam kierownik budowy.
Więć jak murowany garaż to trzeba kupić projekt. Ceny to chyba od 600 zł do 3 000 zł , tylko papierologia długa. Nasz kosztował 660 zł.
A z tym prądem to już nerwów nie mam, jakbym wiedziała ile to trwa to rok temu papiery byłyby złożone. Ale człowiek uczy się na błędach .
Natomiast gaz mają nam przyłączyć do 13-01-2013 r.
Pozdrawiam :)

Musze zadzwonić do Naszego kierownika budowy i zapytać dokładnie o ten garaż.Powinien wiedzieć co w Naszym przypadku zrobić. Tylko gdzie Go szukać?:)Od początku budowy zajrzał tylko raz....zobaczyć jak nam idzie i ile zmian wprowadziliśmy:jawdrop: No i oczywiście po pieniążki:)
Jeśli chodzi o prąd i wodę to my na szczęście mieliśmy już te przyłącza:) Trafiło nam się:)
U nas gazu nie ma i bardzo dobrze.Teraz mam ogrzewanie gazowe i nigdy więcej gazu...ale to jak kto woli:)

aniqa1982
12-09-2013, 13:21
Tak to często bywa z kierbudami ;) U nas był za każdym razm jak robiliśmy coś ważniejszego tj. fundamentach , murowaniu, stropach i przy dachu też . Potem już sporadycznie, ale zawsze doradzi przez tel jak trzeba :yes:
Jeśli chodzi o gaz to my długo zastanawialiśmy się co będzie najodpowiedniejsze i zdecydowaliśmy się właśnie na to :) Musisz wiedzieć mniej więcej jakie jest OZC dla Twojego domu. M.in. na tej podstawie decydujesz co będzie najkorzystniejsze. Na naszym forum jest kilku dobrych znawców tematu. Rzuć temat i na pewno pomogą jak jeszcze nie wiesz sama do końca :)
A jak planujecie ogrzewac dom?