PDA

Zobacz pełną wersję : Oferty-online.com Płońsk opinia



Strony : 1 [2] 3

nutka66
03-06-2014, 15:08
uczciwa firma nie postępuje w ten sposób aby mydlić uszy człowiekowi słówkami o darmowej promocji , zmienia adresy i telefony a tak na marginesie to ja żadnej umowy z nimi nie podpisywałam ani nie zawierałam to jakaś ściema ten formularz

Oczywiście, że uczciwa firma tak nie postępuje tyle, że mamy do czynienia z firmą-oszustem. A co do ich działalności, że niby nie działają, to znalazłam ich nowe ogłoszenia na domy.pl ale już bez telefonów do właścicieli. Zastanawiam się, czy mogą tak postępować- nie są przecież pośrednikami, a portalem nieruchomościowym? Wprawdzie reklamują się jako Agencja Nieruchomości AleGratka ale jako biuro nieruchomości i pośrednicy powinni działać w oparciu o umowę pisemną podpisaną w siedzibie firmy- jest to wymóg ustawowy. Myślę, że kliknięcie regulaminu nie zastępuje takiej umowy. Nie wiem, cuda i dziwy się dzieją, a oszuści dalej uczciwych ludzi naciągają. Wydaje mi się, że teraz nie ujawniają numerów telefonów do właścicieli, gdyż ostatnio dużo osób wycofało się ze współpracy z nimi - chyba są już bardzo znani ze swojej super uczciwej działalności...A "pecia1" to wtyczka Expola? Takich tutaj nie zapraszamy i nie mamy przyjemności z nimi dyskutować.
Kiki2014 jak masz jakieś pytania napisz na mojego maila, jest na forum.
Pozdrawiam
nutka66

katarzyna2
03-06-2014, 16:58
jakiej umowy? O czym ty do cholery mówisz, umowę zawierają dwie strony. Wy zawieracie wirtualne umowy , które nic nie znaczą i nie są zobowiązujące. Ciekawa jestem, kiedy dobiorą się wam do d..... Podobno ktoś z oszukanych przez was ludzi jedzie jutro do Płońska aby osobiście ,, porozmawiać'' z tym cwaniakiem. Może być zabawnie :bye:

magda2014
04-06-2014, 07:28
owszem moja pani tylko nie rozumiem po co pani zabiera głos na tym forum skoro pani ta sprawa nie dotyczy

pecia1
04-06-2014, 09:47
owszem moja pani tylko nie rozumiem po co pani zabiera głos na tym forum skoro pani ta sprawa nie dotyczy

Głos zabieram, bo mam taki kaprys i byle kto mi tego nie zabroni. Jeżeli nie podoba Ci się droga Pani co tu pisze, to po prostu nie czytaj- to po pierwsze.

Po drugie - zastanawiam się, ze czytanie to raczej nie jest chyba Twoja mocną stroną? Bo warunków umowy nie doczytałas:bash:

PRZYKRO!

pecia1
04-06-2014, 09:52
jakiej umowy? O czym ty do cholery mówisz, umowę zawierają dwie strony. Wy zawieracie wirtualne umowy , które nic nie znaczą i nie są zobowiązujące. Ciekawa jestem, kiedy dobiorą się wam do d..... Podobno ktoś z oszukanych przez was ludzi jedzie jutro do Płońska aby osobiście ,, porozmawiać'' z tym cwaniakiem. Może być zabawnie :bye:

Wy? Wam? Bez komentarza, mało wiesz, więc się nie wypowiadaj. Nie wiem czy zauwazyłaś, ale występuje jako JA! A wiwesz co to znaczy "JA"?
Liczba pojedyncza. Takie rzeczy to szkoła podstawowa, ale nie ma się co dziwić wszystko wietrzeje z głowy, więc szacun.


Być może będzie zabownie... Nie chcesz się zabrać z tym Panem? Będziesz na bieżąco i na zywo zoabczysz te ubaw.

pecia1
04-06-2014, 09:56
uczciwa firma nie postępuje w ten sposób aby mydlić uszy człowiekowi słówkami o darmowej promocji , zmienia adresy i telefony a tak na marginesie to ja żadnej umowy z nimi nie podpisywałam ani nie zawierałam to jakaś ściema ten formularz

ściema...Jak dawali za fre to nie wydawało wam się, że to ściema? Mądry Polak po szkodzie.

Rozumiem, ze firma było uczciwa dopóki nie przesłała druczka do opłacenia? I wtedy pojawił się problem?:) ŻAL ŻAL ŻAL

[moderowano]

kiki2014
04-06-2014, 10:07
rozumiem opłata tak jak w innych SZANUJĄCYCH się portalach ok 20 czy 30 zł a nie cenę jaką wystawił EXPOL 500 zł za umieszczenie reklamy na jakichś beznadziejnych portalach .
Nie zwracajcie uwagi na wpisy od pecia1 bo to wtyczka Expolu chce odwrócić uwagę od problemu Expolu i nawrzucać spamu :spam:

katarzyna2
04-06-2014, 13:51
Sprawdziłam dzisiaj strony, na których expol zamieszczał ogłoszenia, no cóż większość to tzw. bezpłatne ogłoszenia drobne, w pozostałych cennik dla biur nieruchomości bardzo korzystny , a chyba expol nie jest biurem nieruchomości, czy może już jest ;). Poza tym oni zamieszczając ogłoszenie nawet nie zadbali o to aby go aktualizować, w chwili, gdy sprzedający obniżył drastycznie cenę swojej nieruchomości a oni tego nie zrobili i zamieszczali ogłoszenie z ceną pierwotną działali na szkodę klienta. Ogólnie, to jest jedna wielka żenada ten cały expol przez małe ,,e''. Ktoś sobie wydumał, że będzie zarabiał grubą kasę na oszukiwaniu ludzi, z pewnością przez długi czas im się to udawało ale chyba czas się zwijać. Proponuję nie zwracać uwagi na pecia1, bo któż to jest, wirtualny nikt. Gdyby musiała stanąć z kimś twarzą w twarz i powiedzieć, że to właśnie ona stoi za tymi oszustwami.........no tak, ale ktoś normalny nie bawi się w oszustwa.

pecia1
04-06-2014, 14:29
rozumiem opłata tak jak w innych SZANUJĄCYCH się portalach ok 20 czy 30 zł a nie cenę jaką wystawił EXPOL 500 zł za umieszczenie reklamy na jakichś beznadziejnych portalach .
Nie zwracajcie uwagi na wpisy od pecia1 bo to wtyczka Expolu chce odwrócić uwagę od problemu Expolu i nawrzucać spamu :spam:

Jezeli 20 czy 30zł to dla Ciebie sprawa groszowa to po co nie zapłacilaś tylko połaszczyłaś się na darmoszkę? Więc chyba SZANUJĄCĄ się osobą nie jesteś bo nie zapłaciłaś tylko wzięłaś co Ci podsuneli za darmo:)

Elfir
04-06-2014, 15:26
Proszę o trzymanie kultury wypowiedzi

aron1982
05-06-2014, 07:55
Porażka expolu na własnym terenie. Rozmawiałem telefonicznie z osobą z Warszawy, która jest już po sprawie. Sąd w Płońsku wydał wyrok niekorzystny dla expolu. Wyrok jeszcze musi się uprawomocnić. Jak będę posiadał scan uzasadnienia (po uprawomocnieniu) to dam znać.

kiki2014
05-06-2014, 09:16
aron1982 dzięki za pozytywną wiadomość czyli jakieś światełko w tunelu jest :)

ajaks
05-06-2014, 09:59
Porażka expolu na własnym terenie. Rozmawiałem telefonicznie z osobą z Warszawy, która jest już po sprawie. Sąd w Płońsku wydał wyrok niekorzystny dla expolu. Wyrok jeszcze musi się uprawomocnić. Jak będę posiadał scan uzasadnienia (po uprawomocnieniu) to dam znać.

Nawet jeśli Expol odwoła sie od wyroku, to i tak jest to good news :)

nutka66
05-06-2014, 10:04
Porażka expolu na własnym terenie. Rozmawiałem telefonicznie z osobą z Warszawy, która jest już po sprawie. Sąd w Płońsku wydał wyrok niekorzystny dla expolu. Wyrok jeszcze musi się uprawomocnić. Jak będę posiadał scan uzasadnienia (po uprawomocnieniu) to dam znać.

Brawo!!!!Proszę o więcej takich informacji!!!! Jest Pan Posłańcem Dobrych Wieści. Dziękuję!!!

magda2014
05-06-2014, 10:16
Porażka expolu na własnym terenie. Rozmawiałem telefonicznie z osobą z Warszawy, która jest już po sprawie. Sąd w Płońsku wydał wyrok niekorzystny dla expolu. Wyrok jeszcze musi się uprawomocnić. Jak będę posiadał scan uzasadnienia (po uprawomocnieniu) to dam znać.

Doskonała wiadomość widać światełko w tunelu :)

katarzyna2
05-06-2014, 10:57
Doskonała wiadomość widać światełko w tunelu :)

Wiadomość od aron1982 to najlepsza wiadomość dnia!!! To znaczy, że nie wszyscy w naszym kraju są aż tak durni, jak pecia1 myślała. Mam nadzieję, a nadzieja umiera ostatnia, że spotka ich kara i będą musieli zwrócić nieuczciwie pozyskane od ludzi pieniądze. Pozyskane, bo chyba nie można w tym przypadku użyć określenia zarobione. Czekam niecierpliwie , podobnie jak wszyscy inni-oszukani na skan tego dokumentu. :bye:

aron1982
06-06-2014, 14:02
oszukana9 podajesz maila [email protected]. Zakładam, że to Ty pisałaś do mnie z tego maila. W mailu tym była propozycja skierowania sprawy do kancelarii Radcy Prawnego R.S. z Warszawy. Niby tworzy on jakiś pozew zbiorowy. Podzielę się moimi spostrzeżeniami na jego temat. Już około rok temu dostałem do niego kontakt: mail i telefon. Wysłałem kilka maili, na żaden nie odpowiedział. Kilkakrotnie próbowałem się z nim skontaktować telefonicznie. Ciężko się do niego dodzwonić. Jak już odebrał telefon to twierdził, że nie ma czasu i umawiał się na termin w którym oddzwoni. Oddzwaniał tak samo jak odpisywał na maile. Później już nie odbierał ode mnie telefonu. Sprawę podobno prowadzi od ponad roku. Od ludzi, którzy nawiązali z nim współprace dowiedziałem się, że w tym czasie ten Radca nie poczynił zbyt wiele kroków w ich sprawie.

To moje spostrzeżenia, a decyzja czy chcecie z nim współpracować należny do was.

aron1982
06-06-2014, 14:08
Na tym forum możecie do mnie pisać na maila: [email protected]
Posługuje się nim od samego początku.
Nie pomylcie go z mailem, który podaje oszukana9.

katarzyna2
09-06-2014, 12:19
Na tym forum możecie do mnie pisać na maila: [email protected]
Posługuje się nim od samego początku.
Nie pomylcie go z mailem, który podaje oszukana9.

Taka cisza na forum. Czyżby nie było nowych oszukanych? Ja dostałam ponowne wezwanie do zapłaty z groźbą, że jeśli nie zapłacę, to naliczą mi odsetki, wpiszą do KRD, wytoczą proces i kto wie , co tam jeszcze planują ze mną zrobić. Ja też nie śpię lecz działam.

kiki2014
09-06-2014, 15:09
wydaje mi sięże firma zmieniła nazwę znowu i oszukani nie mogą do nas dotrzeć pozdrawiam

pecia1
09-06-2014, 16:01
Doskonała wiadomość widać światełko w tunelu :)


w końcu od roku pisania na forum jakieś dobre wiadomosci;) wierze ze wam się uda...WKOŃCU:yes:

pecia1
10-06-2014, 15:46
Ale mnie przestraszyłaś , już biegnę płacić !:eek:

W końcu coś madrego napisałaś:jawdrop:

merekkocz
10-06-2014, 20:37
Przestań ty pisać mądrości na tym forum i zaśmiecać go swoimi mądrościami.

pecia1
11-06-2014, 10:14
Przestań ty pisać mądrości na tym forum i zaśmiecać go swoimi mądrościami.


Nie czytaj jeśli Ci to przeszkadza:D

adamczyk1
11-06-2014, 18:07
Witam,

mam kilka pytań.
Czy jeżeli na stronie ale-gratka zgłosiłem ofertę to jest to równoznaczne z podpisaniem umowy ?
Czy przyjdzie teraz jakaś umowa w formie papierowej ?
Przez przypadek zgłosiłem wczoraj swoja nieruchomość i cos nie pasowało więc poszukałem trochę w necie i trafiłem na ten temat.

Co teraz zrobic ? cos mam wypowiadać ?

Dziękuję za pomoc

nutka66
11-06-2014, 20:23
Witam,

mam kilka pytań.
Czy jeżeli na stronie ale-gratka zgłosiłem ofertę to jest to równoznaczne z podpisaniem umowy ?
Czy przyjdzie teraz jakaś umowa w formie papierowej ?
Przez przypadek zgłosiłem wczoraj swoja nieruchomość i cos nie pasowało więc poszukałem trochę w necie i trafiłem na ten temat.

Co teraz zrobic ? cos mam wypowiadać ?

Dziękuję za pomoc
W ciągu 10 dni może Pan wypowiedzieć umowę bez potrzeby tłumaczenia się (art. 6 "Ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny")
Umowę proszę wypowiedzieć pisemnie i mailowo (tak na wszelki wypadek, bo ta firma nie stosuje powszechnie przyjętych standardów).
Pozdrawiam
nutka66

katarzyna2
12-06-2014, 08:23
W ciągu 10 dni może Pan wypowiedzieć umowę bez potrzeby tłumaczenia się (art. 6 "Ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny")
Umowę proszę wypowiedzieć pisemnie i mailowo (tak na wszelki wypadek, bo ta firma nie stosuje powszechnie przyjętych standardów).
Pozdrawiam
nutka66

Witam,

ja otrzymałam ponownie groźbę umieszczenia mnie na KRD. Chyba muszę przygotować się na spotkanie z nimi w sądzie.
Pozdrawiam.

kiki2014
12-06-2014, 11:09
ja dostałam dwie faktury pro forma na kwoty 490 zł każda i po paru upomnieniach i straszeniem KRD oddałam sprawę do rzecznika praw konsumentów i on wystosował pismo do firmy EXPOL i na tym narazie sprawa ucichła

katarzyna2
12-06-2014, 11:28
ja dostałam dwie faktury pro forma na kwoty 490 zł każda i po paru upomnieniach i straszeniem KRD oddałam sprawę do rzecznika praw konsumentów i on wystosował pismo do firmy EXPOL i na tym narazie sprawa ucichła

Czy mogłabyś dać mi namiar. Jutro jestem umówiona z adwokatem w tej sprawie, chcę się przygotować, tak na wszelki wypadek. Chętnie napiszę o tym także do rzecznika.
Pozdrawiam.

katarzyna2
12-06-2014, 11:30
ja dostałam dwie faktury pro forma na kwoty 490 zł każda i po paru upomnieniach i straszeniem KRD oddałam sprawę do rzecznika praw konsumentów i on wystosował pismo do firmy EXPOL i na tym narazie sprawa ucichła

Pomyślałam, że byłoby dobrze, gdyby moja sprawa trafiła do tej samej osoby, zaoszczędziłoby to czasu na działanie.
Dzięki.

kiki2014
12-06-2014, 13:38
zebrałam wszystkie dowody przeciw faktury pisma które mailem do mnie pisali nawet te z wpisem do KRD i wszystkie te które ja pisałam wypowiedzenia rzekomych umów i rzecznik już sam wiedzial co i jak i nawet do tego stopnia ze jesli przyjdzie mi jakis nakaz do zapłaty to on bedzie mnie w sadzie reprezentował

katarzyna2
12-06-2014, 14:41
zebrałam wszystkie dowody przeciw faktury pisma które mailem do mnie pisali nawet te z wpisem do KRD i wszystkie te które ja pisałam wypowiedzenia rzekomych umów i rzecznik już sam wiedzial co i jak i nawet do tego stopnia ze jesli przyjdzie mi jakis nakaz do zapłaty to on bedzie mnie w sadzie reprezentował

Ok. to super wiadomość. Pisałaś do UOKiK czy do Rzecznika w Twoim mieście?
To dla mnie ważne. Dzisiaj kontaktowałam się tel. z moim prawnikiem i on mnie pocieszył, że Expol jest przegrany ( Ustawa z 2000r.....)
Pozdrawiam.

kiki2014
16-06-2014, 14:40
pisałam do rzecznika praw w moim mieście ale słyszałam że inne osoby pisały i do rzecznika i do UOKiK
pozdrawiam forumowiczów

katarzyna2
17-06-2014, 07:46
pisałam do rzecznika praw w moim mieście ale słyszałam że inne osoby pisały i do rzecznika i do UOKiK
pozdrawiam forumowiczów

Dzięki.

Wszystkich , którzy mają ten sam problem zachęcam do zwracania się o pomoc do UOKiK oraz do rzeczników miejskich. Warto !!!
Pozdrawiam gorąco.

dziwna
17-06-2014, 08:07
Właśnie tez dostałam fakturę od ale-gratka EXPOL,w styczniu cos tam przeglądałam na tym portalu, a wcześniej dzwoniła to mnie pani z ich ofertą ,no i sprawdziłam nie do końca wypełniłam formularz byłam przekonana, że nie został zaakceptowany gdyż nie dostałam żadnego potwierdzenia.Zignorowałam to i bylam przekonana ,że żadnego ogłoszenia nie dodałam.a tu po tylu miesiącach niespodzianka.....faktura jak co i dlaczego???
Mam zamiar to zgłosić do Rzecznika Praw konsumentów.Widzę że już sporo osób tam pisało...czy są jakieś efekty.

dziwna
17-06-2014, 08:31
Czy muszę wypowiedzieć tą rzekomą umowę?

pecia1
17-06-2014, 08:35
Właśnie tez dostałam fakturę od ale-gratka EXPOL,w styczniu cos tam przeglądałam na tym portalu, a wcześniej dzwoniła to mnie pani z ich ofertą ,no i sprawdziłam nie do końca wypełniłam formularz byłam przekonana, że nie został zaakceptowany gdyż nie dostałam żadnego potwierdzenia.Zignorowałam to i bylam przekonana ,że żadnego ogłoszenia nie dodałam.a tu po tylu miesiącach niespodzianka.....faktura jak co i dlaczego???
Mam zamiar to zgłosić do Rzecznika Praw konsumentów.Widzę że już sporo osób tam pisało...czy są jakieś efekty.


Rozumiem, że Twój nick opisuje Twoją osobowość? Bo niby cos tam przeglądałaś, coś wpisałaś i myślałaś, że to dla jaj? Internet to nie zabawka, a juz napewno nie dla dorosłych.Dziwna oj dziwna sytuacja:)

pecia1
17-06-2014, 08:36
Czy muszę wypowiedzieć tą rzekomą umowę?


Nie, no po co przeciez Ty nic nie dodawałaś. POrywasz sie z motyka na księzyc, a nie wiesz od czego się zabrać.

Wypowiedzenie umowy to priorytet!:)

katarzyna2
17-06-2014, 16:10
Zrób to koniecznie. Rzecznik z pewnością poinformuje Cię , co powinnaś dalej zrobić. Napisz też do UOKiK.

Pozdrawiam.

ajaks
17-06-2014, 16:56
Czy muszę wypowiedzieć tą rzekomą umowę?

Stop. Nie śpieszyłabym się z wypowiedzeniem, jeśli twierdzisz, że do zawarcia umowy w ogóle nie doszło (nie wypełniony do końca formularz, brak potwierdzenia itd.). Radze na poczatek kontakt z rzecznikiem praw konsumentów i on podpowie co dalej robić.

Ja jestem "ze starego rozdania". Miałam z Expol popisana "normalną". Nie wiem do końca jak działa ta ale-gratka np. czy przesyłaja link potwierdzajacy we który należy klinkąć (co jest tożsame z zawarciem umowy) - czy też nie i jak jest to opisane (czy nie wprowadza w błąd). Natomiast to czego jestem pewna to, ze Expol wysyła faktury a automatu wszystkim osobom, które w formularzu podadzą swoje dane - zawsze ktoś się trafi kto przestraszy sie sądu czy KRD i im zapłaci - w końcu z tego zyją

A tak przy okazji - dodzwonilam sie do swojego sądu. Akta mojej sprawy trafiły do nich już jakiś czas temu, ale sędzia nie ustalił jeszcze terminu rozprawy, Czekamy dalej.

dziwna
17-06-2014, 21:04
Skontaktowałam się już z rzecznikiem i jutro idę na spotkanie, w moim przypadku umowy na razie nie polecał wypowiadać, jutro dowiem się więcej,
pismo do UOKiK już wysłałam.

merekkocz
25-06-2014, 19:48
witam
Po rozmowie coś nowego w sprawie.
pozdr

Pokal
26-06-2014, 10:18
Hej, ja dostałem wczoraj zawiadomienie, że moja sprawa odbędzie się w listopadzie, także czekamy.
P.S. Odbędzie się w moim miejscu zamieszkania zgodnie z wnioskiem który złożyłem w sprzeciwie do wezwania do zapłaty.

aron1982
26-06-2014, 19:59
Jutro mam rozprawe. Napisze jaki będzie rezultat. Mam nadzieję, że to będą dobre wieści. Dobre oczywiście dla poszkodowanych (w tym dla mnie), a nie dla expolu.

Czas na decydującą bitwę. Ku chwale Ojczyzny.

Pokal, tak na marginesie, to strasznie drogie paliwo macie w Szczecinie.

Pokal
26-06-2014, 21:23
Wiem:( niemcy tankuja to ceny rosna:[
Powodzenia jutro zatem, mam nadzieje ze dasz im popalić a sad zbierze wszystkie akta spraw aby zobaczyć ze to nie są wyjątki

ajaks
27-06-2014, 08:27
Jutro mam rozprawe. Napisze jaki będzie rezultat. Mam nadzieję, że to będą dobre wieści. Dobre oczywiście dla poszkodowanych (w tym dla mnie), a nie dla expolu.

Czas na decydującą bitwę. Ku chwale Ojczyzny.

Pokal, tak na marginesie, to strasznie drogie paliwo macie w Szczecinie.

Mocno trzymam kciuki ! :)

katarzyna2
27-06-2014, 13:38
Mocno trzymam kciuki ! :)

Ja też. Najmocniej, jak tylko potrafię. Czekam na wiadomość, wierzę, że będzie dobra. Moja sprawa jest w toku.
Pozdrawiam :bye:

aron1982
28-06-2014, 22:48
Sprawa się odbyła. Nikt z expolu ani ich adwokat się nie pojawił. Przebieg sprawy był raczej pozytywny. Ze względu na brak Powoda lub jego przedstawiciela wyznaczono kolejny termin na wrzesień.

ajaks
29-06-2014, 12:37
czyli po staremu ;) Chyba nie przewidzieli w swoim budżecie wycieczek po sądach Polsce, chociaż z drugie strony w Płońsku też sie nie pojawili. Ciekawe czy coś zyskują na takim przeciąganiu spraw, ale nie wydaje mi się.

Pokal
01-07-2014, 13:00
Ale czy oni nie płaca za każdy taki pozew po 1000zł?

ajaks
01-07-2014, 13:10
Ale czy oni nie płaca za każdy taki pozew po 1000zł?

No niestety... gdyby tak było to by Expol tak hurtowo nie wystepował do sądu o nakazy zapłaty.
Do 2 tys. zł roszczenia koszt pozwu to 30 zł, wiec przy swoich obrotach mogą sobie pozwolić ;>

Elfir
01-07-2014, 15:10
Czy ktoś wyspępował o oddalenie powództwa z powodu braku powoda na rozprawie (czyli braku zainteresowania postępowaniem)?

merekkocz
06-07-2014, 17:49
Czekam cały czas na pozew do sadu , i tak myślę że już nie doczekam się sprawiedliwości przed sadem.

lato2014
10-07-2014, 12:41
WITAM
JESTEM NOWA , BO JA WŁASNIE RÓWNIEZ ZOSTAŁAM OSZUKANA przez www.polecanenoclegi.com zaakceptował warunki i wczoraj przyszła faktura proforma imienna nie na firmę , no i co dalej...zapłacić ?/ nie mam gotówki

lato2014
10-07-2014, 12:45
ja też dostałam fakturkę od tej firmy za niby "reklamę " , straszą wpisem KTR i sądem , nalezy sie ich bać??

malgorzata4040
24-07-2014, 23:18
Witam! Tez należę do grona oszukanych. Bardzo prosze o informacje, najlepiej poza forum (pisza tu jak widac nie tylko osoby oszukane) co robic?

nutka66
27-07-2014, 07:45
Nikt na tym forum raczej nie został oszukany! Piszą tu Ci, którzy dali się nabrać jak małe dzieci i teraz nie potrafią się przyznać do błedu jaki popełnili.

Oczywiście wszyscy są winni tylko nie Wy! :popcorn:

pecia1 pleciesz trzy po trzy, jeśli nikt nie został oszukany, a Expol jest taki kryształowy, to dlaczego musiał ponieść koszta komornicze w kwocie 570,02 zł za niecelowe wszczęcie egzekucji? A taki fakt miał miejsce i niniejszym o tym informuję wszystkich czytelników forum i jest to wiadomość 100% pewna więc : Kochani cieszmy się i wypijmy po lampce wina za ten kolejny malutki sukces w walce z Expolem :)

ajaks
29-07-2014, 12:18
Proponuję sprawdzić profil działalności f-my Expol. Kilka miesięcy temu nie miała prawa wystawić faktury za usługi nie związane z profilem swojej działalności (PKD) tj. świadczenia usług reklamowych ( Informacja uzyskana w Państwowej Izbie Handlowej).:wiggle:

Jeśli kilka miesięcy temu nie miała prawa, to rok temu tym bardziej. Jednak wierzyć mi sie nie chce, zeby Expol masowo wystawiał faktury za "usługi reklamowe" nie posiadając nr PKD na tę działalność - oznaczałoby to z automatu nieważność wszystkich faktur. Urząd Skarbowy na pewno by się do tego doczepił.

malgorzata4040
31-07-2014, 18:02
A my tu wszyscy uwierzymy, ze ktos tu trrafia przypadkiem??? !!! No coz, profili mozna pozakladac do wol(jak sie nie ma z kim dyskutowac)i, a potem niby-gadac z kims a tak naprawde dla kogos:rolleyes:. Moze to nowy przekret Expola, to "autodofinansowanie"?Nie wiem , nie bylam, bo sie boje, klikne a potem kaza placic 490 zl!!!
Głupota ludzka nie zna granic, to juz znamy, pazernosc tez, i tez jestescie przykladem!

nutka66
31-07-2014, 20:30
Cuda i dziwy tutaj się dzieją ...Wchodzi na nasze forum niejaki saab12345 zarejestrowany w lipcu tego roku, liczba postów:3...Pytanie dlaczego na to forum? Czyżby Expol z Płońska był tak znany i niejaki saab12345 szuka o nim forum? Nie sądzę, tak postępują raczej ci, których Expol oszukał, a dla większości ludzi ta firma nie istnieje. Skąd zatem zainteresowanie tym wątkiem tematycznym niejakiego saaba czy też peci1(również niedawno zarejestrowanej, bo w kwietniu bieżącego roku)? Myślę, że są to osoby z tej quasi firmy, a ich zadaniem jest zignorowanie i zbagatelizowanie problemu oraz wyszydzenie wszystkiego i wszystkich... ale, może to będzie tak, jak mówił Mohandas Karamchand Gandhi: " Najpierw cię ignorują. Potem śmieją się z ciebie. Później z tobą walczą. Później wygrywasz". I tym cytatem zakończę...

malgorzata4040
31-07-2014, 23:17
Masz racje nutka 66. Gdyby nie wezwanie do zaplaty od expola,nigdy bym nie zawitala na to forum.Choc musze powiedziec, ze wiekszosc z uczestnikow forum to przyjazne, zyczliwe i bardzo pomocne osoby. Sa duzo ciekawsze strony i dyskusje w necie, na ktore brakuje czasu. Szczytem glupoty pleciu1 lub saabie jest sadzic, ze ktos z nas sugeruje sie tym co wypisujesz!

pecia1
01-08-2014, 10:07
Cuda i dziwy tutaj się dzieją ...Wchodzi na nasze forum niejaki saab12345 zarejestrowany w lipcu tego roku, liczba postów:3...Pytanie dlaczego na to forum? Czyżby Expol z Płońska był tak znany i niejaki saab12345 szuka o nim forum? Nie sądzę, tak postępują raczej ci, których Expol oszukał, a dla większości ludzi ta firma nie istnieje. Skąd zatem zainteresowanie tym wątkiem tematycznym niejakiego saaba czy też peci1(również niedawno zarejestrowanej, bo w kwietniu bieżącego roku)? Myślę, że są to osoby z tej quasi firmy, a ich zadaniem jest zignorowanie i zbagatelizowanie problemu oraz wyszydzenie wszystkiego i wszystkich... ale, może to będzie tak, jak mówił Mohandas Karamchand Gandhi: " Najpierw cię ignorują. Potem śmieją się z ciebie. Później z tobą walczą. Później wygrywasz". I tym cytatem zakończę...

Moim zdaniem saab chce skorzystać z darmowej oferty i trafił na te forum:P Bo przeciez forum mialo ostrzegac innych, a póki co trafiają na nie tylko osoby WIELCE pokrzywdzone i poszkodowane przez firmę.

Nikt nie bagatelizuje Waszego problemu, wręcz przeciwnie... chcemy pomóc, wesprzeć dobrym słowem:yes:

Nutka bardzo ładne słowa Gandhi.. Dają sporo do myślenia :confused:

P.s gdzie w googlach można je znaleźć?:P

ajaks
01-08-2014, 15:05
Nikt nie bagatelizuje Waszego problemu, wręcz przeciwnie... chcemy pomóc, wesprzeć dobrym słowem.

Peciu, to nas wesprzyj skoro deklarujesz. Nie musisz nawet dobrym, wesprzyj nas MĄDRYM słowem.

Saab - masz prawo mieć inne zdanie i postrzegać sytuację w inny sposób. Wcale nie zamierzam cię atakować, po prostu nie znasz wielu szczegółów. Zresztą każdy przypadek jest inny. Dla wyjaśnienia - ja w nic nie klikałam, podpisałam umowę w sposób swiadomy i w równie świadomy przed terminem ją wypowiedziałam, ale Expol nie uznał tego wypowiedzenia i wystawiał mi faktury jednocześnie nie świadcząc usługi będącej przedmiotem umowy - to czy miał prawo tak postąpić rozstrzygnie sąd. I tyle.
Wierz mi, nie jestem pieniaczem, wiedzą to ludzie, mieli ze mną kontakt poza forum :)

martazal78
10-08-2014, 13:01
Witajcie,
Także należę do grona osób, które padło ofiarą portalu ale-gratka.pl...W piątek 8 sierpnia dostałam na maila od Expol fakturę na kwotę 399 zł netto...
Po pierwsze nie jest napisane za jaki okres jest ta faktura.
Po drugie: nie pamiętam/znam dnia, w którym zarejestrowałam się na tym portalu, dodałam swoje ogłoszenie i kliknęłam, że zgadzam się na postanowienia regulaminu. Nie otrzymałam żadnego potwierdzenia w dniu rejestracji. Dlatego nie jestem w stanie stwierdzić, czy ten 3 miesięczny okres już minął, czy nie...
Jak to było u was??
W jaki sposób mogę zweryfikować, że upłynął już 3 miesięczny darmowych usług?? I w ogóle, czy ja w ogóle mam zawartą umowę z tą firmą? Nie dostałam żadnych informacji na temat numeru tej umowy, daty zawarcia...
Poszłam ze sprawą do Rzecznika Konsumentów we Wrocławiu i poradzono mi napisać pismo do Expol: Oświadczenie o odstąpięniu od umowy. Tak zrobiłam. Wysłałam to poleconym, za potwierdzeniem odbioru. Napisałam też do UOKiK na [email protected] z prośbą o poradę co mam robić.
Czy mam napisać gdzieś jeszcze? Może na jakiś inny adres email do UOKiK?

aron1982: napisałeś: Sąd w Płońsku wydał wyrok niekorzystny dla expolu. Wyrok jeszcze musi się uprawomocnić. Jak będę posiadał scan uzasadnienia (po uprawomocnieniu) to dam znać.
Czekam z niecierpliwością na to! :)

nutka66 - czy mogłabyś mi podać swojego mail-a? Napiszę na PRV, bo mam kilka konkretnych pytań.

Z góry dzięki,
Marta, Wrocław

merekkocz
21-08-2014, 20:31
Cisza na forum czyżby sprawiedliwość dopadła oszustów z expolu.

joannapola10
27-08-2014, 18:56
niestety, istnieje dalej , mnie oszukal na swoim nowym portalu ale-gratka.pl chce sie dołączyc do pozwu zbiorowego jak to zrobic??? dostalam wlasnie fv proforma w ktorej straszy sądem

merekkocz
28-08-2014, 17:53
Nie płacić , przeczytać poprzednie posty tam podany jest email gdzie pisać,

aron1982
28-08-2014, 21:18
Witam,
Przez ponad 2 tygodnie nie miałem dostępu do neta. W związku z tym nie zajmowałem się sprawami expolu, nie sledziłem forum, nie odpisywałem na maile. W ten weekend raczej nie nadrobie zaległości, ale od poniedziałku powolutku będę je ogarniał.
Pozdrawiam

wojtum1
29-08-2014, 15:17
Witam wszystkich oszukanych przez Expol jestem nową osobą na razie z jedną fakturą do zapłaty (przyszła początkiem sierpnia) co potwierdza że firma nadal prowadzi swój proceder miła pani przez telefon obiecywała darmową reklamę przez 3 miesiące a potem miałem zdecydować czy chcę dłużej ,wypełniłem kwestionariusz internetowo odhaczyłem regulamin nie czytając go (do głowy by mi nie przyszło ze tacy oszuści tak bezkarnie naginają prawo) i po jakimś czasie nawet sprawdziłem czy moje ogłoszenia są na portalach na których firma expol obiecywała ze będą, moje ogłoszenie zaalazłem tylko na jednym portalu immobi.pl do Expolu nie dzwoniłem z reklamacją sam dalej odpłatnie reklamowałem swoją nieruchomość w kilku portalach i o firmie Expol zapomniałem. Ale firma nie dała mi zapomnieć o sobie przysyłając email z fakturą pro-forma (04 sierpień 2014) na kwotę 490.77zł brutto a po 7 dniach kolejny email straszący odsetkami.Wtedy dopiero przekopałem internet ,trafiłem na wasze forum muratora i zorientowałem się z jak sprytnym oszustem mam do czynienia.Początkiem września mam spotkanie z naczelnikiem UOK w Rzeszowie będę prosił go o pomoc .Jako nowinkę dodam że Expol zaakceptował moje wypowiedzenie drogą meilową ale oczywiście za trzy miesięcznym okresem wypowiedzenia czyli 4 razy 490 zł .Ogłoszenia publikują na stronach immobi.pl ,adresowo.pl ,taakidom.pl (a ten portal rozsyła je dalej do dziwnych portali współpracujacych Yakaz,Donkiz,Trovit,Adsdeck, Czy są to główne portale o tematyce nieruchomości w Polsce oczywiście że nie publikowanie tam ogłoszeń jest przeważnie bezpłatne a od nas ta firma żąda 490zł miesięcznie -a więc walczmy i wspierajmy się na wzajem podaję mojego meila do kontaktu [email protected] pozdrawiam wszystkich forumowiczów

ajaks
31-08-2014, 16:54
Faktycznie nikomu jeszcze oszuści emeilem nie wypowiedzieli umowy. Dlatego tylko ze to po czasie a im tylko o to chodzi żeby przez parę miesięcy brać kasę za darmo.

Niekoniecznie. Mojego wypowiedzania mailowego zlożonego o czasie też nie uznali, a to wyslane listem oczywiście nie dotarło.
Nie wiem jaki jest status innych spraw sądowych (ja cały czas czekam na wezwanie, nie mogę się dodzwonić do sądu), ale wygląd na to, że formuła z zawieraniam pisemnych umów się nie sprawdzila, dlatego przeszli na oszukiwanie ludzi on-line.

Pokal
03-09-2014, 06:34
Ja również wysłałem im wypowiedzenie mailem, ale nie uznają go.

1kasienka9
09-09-2014, 08:21
Witam,
wczoraj dostałam fakture 499 zl do zapłaty!!!! wysylam im poczta e-mail prośbe o usuniecie moich ogloszen w maju, gdyz dostałam tel od jakies pani i mnie ostrzegła, jednak nie dostałam żadnej odpowiedzi. A wczoraj faktura.... SZOK. Po danych z faktury znalazlam to forum takze prosze o pomoc i kontakt z kims kto jest w tej samej sutuacji, ktos pisal o pozie zbiorowym? jestem za!!! Wczoraj im odpisałam że pisałam do nich, a oni ze nie dostali zandego wypowiedzenia ode mnie, takze zeskanowalam im tego meila a oni na to że uznajż tylko przyslane listem poleconym przez pocztę lub kuriera.. śmiech na sali!!! Płacic nie zamierzam, ale boje się że wkońcu będe musiała dla świetego spokoju zapłacic spora kwotę... Prosze o pomoc osoby poszkodowane

Pokal
09-09-2014, 16:24
Witam,
wczoraj dostałam fakture 499 zl do zapłaty!!!! wysylam im poczta e-mail prośbe o usuniecie moich ogloszen w maju, gdyz dostałam tel od jakies pani i mnie ostrzegła, jednak nie dostałam żadnej odpowiedzi. A wczoraj faktura.... SZOK. Po danych z faktury znalazlam to forum takze prosze o pomoc i kontakt z kims kto jest w tej samej sutuacji, ktos pisal o pozie zbiorowym? jestem za!!! Wczoraj im odpisałam że pisałam do nich, a oni ze nie dostali zandego wypowiedzenia ode mnie, takze zeskanowalam im tego meila a oni na to że uznajż tylko przyslane listem poleconym przez pocztę lub kuriera.. śmiech na sali!!! Płacic nie zamierzam, ale boje się że wkońcu będe musiała dla świetego spokoju zapłacic spora kwotę... Prosze o pomoc osoby poszkodowane

hej, świętego spokoju to mieć i tak nie będziesz, faktura to chyba dopiero pierwsza, a ile ich jeszcze będzie to zależy od umowy. Walka w większości przypadków trafia do sadu, ale żadna sprawa jeszcze się chyba nie zakończyła.jak wszyscy będziesz musiała przez to przejść, polecam rzecznika praw konsumenta w Twoim mieście, im więcej zgłoszeń tym wieksza szansa, ze ktoś kiedyś przyjrzy się działalności tej firmy globalnie.

1kasienka9
09-09-2014, 20:54
hej, świętego spokoju to mieć i tak nie będziesz, faktura to chyba dopiero pierwsza, a ile ich jeszcze będzie to zależy od umowy. Walka w większości przypadków trafia do sadu, ale żadna sprawa jeszcze się chyba nie zakończyła.jak wszyscy będziesz musiała przez to przejść, polecam rzecznika praw konsumenta w Twoim mieście, im więcej zgłoszeń tym wieksza szansa, ze ktoś kiedyś przyjrzy się działalności tej firmy globalnie.

tak pierwsza faktura, jestem taka zła że dałam się na to skusić ale skoro sama nie jestem będę coś w tym kierunku robić by to zakonczyć. Jutro wysyłam im pisemne wypowiedzenie skoro tego, ktore wysłałam w maju mailem nie uznają... czy ma ktoś wzór jak to napisać?

stanisław2014
11-09-2014, 16:37
Witam wszystkich.
Też jestem "naciągnięty" przez Expol z Płońska.

06 maja 2014 zadzwonił do mnie jaśnie Pan z Expolu i koniecznie oferował darmową usługę (o płatnościach po tym terminie nie wspominał )
aby tylko zarejestrować się na stronie ale-gratka.pl.
Niestety zrobiłem to i ....wczoraj otrzymałem fakturę na 490,77 złotych.
Żadnej usługi reklamy nieruchomości nie wykonano. Reklamowałem się sam na stronach związanych z nieruchomościami.
Po miesiącu rzekomej darmowej usługi nie mogłem nawiązać kontaktu z Expolem.
Wejście na stronę ale-gratka.pl i akceptację regulaminu w swietle k.c. nie uważam za zawarcie umowy ponieważ wprowadzono mnie w błąd podczas rozmowy telefonicznej.

Nie zamierzam płacic i widzę więcej tutaj osób z podobnym do mnie punktem widzenia.
Po rejestracji nie był do mnie wysłany link z aktywacją.
Udałem się na Komendę Powiatową Policji - wyjaśniłem całą sprawę związana z Expolem.
Nie kazano mi płacic żadnych faktur. W przypadku gróźb ze strony Expolu mam złożyć wniosek na Policji o próbę wyłudzenia pieniędzy.
Oczywiście przeczytałem -
http://www.nowemedia.org.pl/joomla/index.php/orzecz/item/789-wype%C5%82nienie-formularza-na-www-nie-jest-chwil%C4%85-zawarcia-umowy-on-line

Jutro udaję się do rzecznika UOKiK w celu przedstawienia i wyjasnienia całej akcji z EXpolem.

Pozdrawiam wszystkich jadących ze mna na tym samym wózku i głowa do góry.

Pamiętajcie: "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą" ktoś mądry kiedyś rzekł.

aron1982
12-09-2014, 13:42
ZWYCIĘSTWO!!!

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Legnicy wydał wyrok oddalający powództwo firmy Expol. Swoją decyzję uzasadnił tym, że punkt mówiący o sposobie wypowiedzenia umowy jest jednostronnie niekorzystny i mocno ogranicza skuteczne wypowiedzenie umowy. Ponadto strona powodowa nie wykazała, ze wywiązała się z umowy i wystawiła ogłoszenie na wskazanych przez nich stronach.

To główne punkty uzasadnienia Sądu. Było jeszcze kilka ale nie zapamiętałem wszystkich. Po uprawomocnieniu się wyroku (jeśli expol się nie odwoła do Sądu Okręgowego w Legnicy) otrzymam wyrok z uzasadnieniem na piśmie.

aron1982
12-09-2014, 13:43
Chciałbym podziękować wszystkim, którzy w miarę swoich możliwości współpracowali i pomagali w walce z tymi oszustami. Dziękuję za każdą informację, za każdy dokument, za każde oświadczenie, za każde dobre słowo.

To że wygrałem to nie znaczy że zapominam o sprawie i o forum. Adres mailowy [email protected] nadal będzie aktywny. Czasami częściej czasami rzadziej ale będę odczytywał maile i odpisywał.

luppo
12-09-2014, 13:44
ZWYCIĘSTWO!!!

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Legnicy wydał wyrok oddalający powództwo firmy Expol. Swoją decyzję uzasadnił tym, że punkt mówiący o sposobie wypowiedzenia umowy jest jednostronnie niekorzystny i mocno ogranicza skuteczne wypowiedzenie umowy. Ponadto strona powodowa nie wykazała, ze wywiązała się z umowy i wystawiła ogłoszenie na wskazanych przez nich stronach.

To główne punkty uzasadnienia Sądu. Było jeszcze kilka ale nie zapamiętałem wszystkich. Po uprawomocnieniu się wyroku (jeśli expol się nie odwoła do Sądu Okręgowego w Legnicy) otrzymam wyrok z uzasadnieniem na piśmie.

Gratuluje, ja wczoraj otrzymałam swoja pierwsza fakture na 490 :( Na szczęście już widzę że warto powalczyć!!

aron1982
12-09-2014, 13:48
"PRZEGRYWA TYLKO TEN, KTO SAM SIĘ PODDAJE."

złota zasada GDL

stanisław2014
12-09-2014, 21:45
ZWYCIĘSTWO!!!

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Legnicy wydał wyrok oddalający powództwo firmy Expol. Swoją decyzję uzasadnił tym, że punkt mówiący o sposobie wypowiedzenia umowy jest jednostronnie niekorzystny i mocno ogranicza skuteczne wypowiedzenie umowy. Ponadto strona powodowa nie wykazała, ze wywiązała się z umowy i wystawiła ogłoszenie na wskazanych przez nich stronach.

To główne punkty uzasadnienia Sądu. Było jeszcze kilka ale nie zapamiętałem wszystkich. Po uprawomocnieniu się wyroku (jeśli expol się nie odwoła do Sądu Okręgowego w Legnicy) otrzymam wyrok z uzasadnieniem na piśmie.

Serdecznie gratuluję wygranej sprawy z naciągaczami !!!

Cieszę się tym bardziej, bo to światełko w tunelu dla wszystkich którzy zostali "naciągnięci" przez Expol.
Postanowiłem od momentu otrzymania faktury że nie zapłacę i będę walczy do końca.
Na pewno wazne jest aby jak najwięcej ludzi wiedziało o podstepnym działaniu Expolu.
W internecie da się zrobic rozgłos. Postanowiłem także zainteresować tym zagadnieniem Pana Janusza Weissa z Programu I Polskiego Radia.
Muszę tylko przysiąść i wszyściutko mu opisać, Myślę że to też pomoże nam wszystkim w sprawie.
Na pewno napiszę do Uokik-u niech też mają kolejną jedną cegiełkę w tej samej sprawie. Na pewno nie zaszkodzi.

Cieszę się z wydanego wyroku przez sąd - myślę że Expol nie odwoła się, no ale.... .

Pozdrawiam serdecznie :)


"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą a nie pokonanym" - św. Augustyn z Hippony

luka55
22-09-2014, 16:21
Witam
Tez zostałam nabrana przez tą firmę . Jak się skończyła Panstwa sprawa ?

merekkocz
22-09-2014, 20:23
Kurde widzę ze nie doczekam się sprawiedliwości w sadzie a tak chciałem oszusta zobaczyć na żywo a nie tylko wirtualnie,

stanisław2014
22-09-2014, 22:25
Witam wszystkich. :)
podsyłam znaleziony link innej sprawy a mianowicie taniezakupy.pl i licytacje komornicze.pl
link: http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2013/11/tanie-zakupy-i-falszywy-komornik.aspx
Proponuję dokladnie przeczytać zwłaszcza komentarze ludzi którzy padli ofiarą naciągaczy.
Można wiele wyciągnąć wniosków dla siebie.
Na pewno nie zapłacę dla Expolu !!!!
Pozdrawiam

beatka0606
23-09-2014, 22:35
witam! jestem następną osobą w gronie osób oszukanych.... dwa dni temu otrzymałam fakturę na 490zł i wyszły mi oczy z orbit..... z tego co przeczytałam tutaj na forum, to pierwszym krokiem powinno być udanie się do rzecznika praw konsumenta, tak? pomóżcie

Dorka06
24-09-2014, 19:56
Beatka0606 koniecznie wyślij pismo do UOKIK i do rzecznika praw konsumentów .Jeśli jest w Twojej okolicy to najlepiej osobiście.Na pewno nie płacić:)Pozdrawiam.

kasia68
03-10-2014, 07:41
Witam,
czy ktoś może zna jakieś aktualne numery do Expol?komórki 792 910 910 i 533 330 990 są nieaktywne.

Pozdrawiam

kiki2014
03-10-2014, 12:08
http://www.ale-gratka.pl/ stronka a tel ale nie wiem czy aktualny 537-734-434 też jestem poszkodowaną oddałam sprawę do rzecznika praw konsumentów i czekam... ale najgorsze jest to że jest cisza a nie wiem czy nie cisza przed burzą

luppo
03-10-2014, 13:42
537-734-434 niby dziala, ale mimo kilku prob nie zdarzyło się aby ktoś go odebrał. Byliśmy z cała sprawą u prawnika. Uważa, że sprawa jest jak najbardziej do wygrania. W każdym razie radzi nie płacić i nie dać sie nabierać na ich propozycje skrócenia okresu wypowiedzenia.

merekkocz
05-10-2014, 20:05
Pozdrawiam i trzymam kciuki że wszystko będzie dobrze.

Redakcja
09-10-2014, 12:04
Prosimy o wpisy w zgodzie z Regulaminem Forum. Od nazwania kogoś przestępcą jest sąd. Takie wpisy nie są zgodne z Regulaminem Forum.
Pozdrawiamy

Syl12
09-10-2014, 20:56
Witam,
Moja sprawa dotyczy tej samej firmy. Poszukałem i jest wiele spraw, ktore juz przegrali. Napewno nic nie płaćcie. Faktura pro forma jest ofertą i jeżeli zapłacicie raz to napewno nie uchronicie sie od kolejnych opłat. Do płatności jest niezbędna faktura VAT, a do tego potrzebny jest NIP lub pesel. Akceptacja regulaminu nie jest zawarciem umowy, jeżeli nie otrzyma się linka aktywującego. Ja również zgłosiłam to na policję i mam w razie czego prawnika. Na innych forach piszą, ze UOKIK zajmuje się sprawą tej firmy. Nie dajcie się naciągnąć, bo oni na to liczą.
Pozdrawiam

aron1982
09-10-2014, 22:01
Czy są na tym forum osoby ze Świdnicy lub powiatu świdnickiego (woj. dolnośląskie)? Gazeta ze Świdnicy jest zainteresowana opisaniem sprawy ale potrzebna jest osoba poszkodowana z tego regionu, by sprawe opisać jako lokalną. Jeśli jest jakaś osoba z tego regionu, to proszę o kontakt z numerem telefonu na maila [email protected], który podam redaktorowi gazety.

arkadiusz58
10-10-2014, 07:01
Witam.
Moder zrobił rach ciach ciach i wywalił 2 strony bez względu czy było żle napisane czy tylko tak sobie ale to zawsze prawo władającego.
Wracając do sprawy każdy nawet potencjalnie poszkodowany powinien napisać doniesienie do prokuratury oraz do uokiku i opisać szczegółowo jak został "zrobiony" przez ale-gratka.pl która ma nazwę podszywającą się pod alegratka.pl firmy medialnej POLSKAPRESS.
Można też pójść do federacji konsumentów ale oni raczej niewiele mogą.
Z poważaniem
Igielski

aron1982
10-10-2014, 13:08
Sporo postów zostało usuniętych przez administratora i pewne informacje są nie spójne. Więc jeśli coś wydaje się nielogiczne, to zapewne brakuje tam jednej lub więcej wypowiedzi.

aron1982
10-10-2014, 18:43
Nie używajmy słów oszust, złodziej itp. Szkoda naszego pisania. Znajdźmy zamienniki dla tych słów, by posty nie były usuwane.

np. cwaniak, uczciwy inaczej, krętacz (to słowo chyba też powinno być zaakceptowane przez administratora)

merekkocz
11-10-2014, 21:49
tylko gdzie był moderator przez ten czas na wakacjach.

Zofia Żak
12-10-2014, 13:09
:(
Witam,
Moja sprawa dotyczy tej samej firmy. Poszukałem i jest wiele spraw, ktore juz przegrali. Napewno nic nie płaćcie. Faktura pro forma jest ofertą i jeżeli zapłacicie raz to napewno nie uchronicie sie od kolejnych opłat. Do płatności jest niezbędna faktura VAT, a do tego potrzebny jest NIP lub pesel. Akceptacja regulaminu nie jest zawarciem umowy, jeżeli nie otrzyma się linka aktywującego. Ja również zgłosiłam to na policję i mam w razie czego prawnika. Na innych forach piszą, ze UOKIK zajmuje się sprawą tej firmy. Nie dajcie się naciągnąć, bo oni na to liczą.
Pozdrawiam

barbara864
15-10-2014, 18:11
Witam. Dzisiaj byłam u rzecznika praw konsumenta w moim mieście.Wierzcie mi po tej wizycie ciśnienie skoczyło mi do 300.Panią rzecznik więcej interesował lakier na jej paznokciach niż moja sprawa.Były tylko dwa pytania o fakturę i czy zaakceptowałam regulamin.po kilku minutach usłyszałam że pani rzecznik może napisać do firmy expol pismo czy muszę im płacić za otrzymaną fakturę.Podziękowała i kazała czekać na wiadomość od niej.Czy czyjeś wizyty u rzecznika też tak wyglądały?Wydaje mi się że w tych urzędach siedzą takie robokopi zaprogramowane do paragrafów i to co wychodzi poza paragraf,regulamin nie jest do załatwienia,a to że zrobiono to podstępnie ,to się nie liczy.Może są osoby czujące się oszukane przez expol z okolic gdańska,ęlbląga.Napiszcie możemy połączyć nasze siły.Pozdrawiam.

Emka85
16-10-2014, 09:33
Witajcie. Ja pierwsze wezwanie dostałam 26 sierpnia. Potem przyszły jeszcze dwa. Postanowiłam nie wdawać się w żadne e-mailowe dyskusje i poczekać jak to się rozwinie. Pomyślałam, że wszelkie próby kontaktu z tą firmą i tak nie przyniosą żadnego efektu, a tylko pokażą, że przejmuję się tą ich rzekomą umową. Z początkiem września przyszło ostatnie wezwanie, od tej chwili cisza - nie wiem czy przed burzą, czy dali sobie spokój. Sama faktura też według mnie jest dość dziwna, nie jest tam nawet wyszczególnione jakiego okresu miałaby dotyczyć. Jednym słowem pic na wodę.

ajaks
17-10-2014, 10:07
A ja mam pytanie - czy kto z Państwa, kto zawarł internetowa "umowe" z Expolem i nie płacił i przesyłanych faktur dostał sądowy nakaz zapłaty?

Mam wrażanie, ze uzyskanie go nie będzie już takie proste jak przy podpisanej tradycyjnie umowie.

merekkocz
17-10-2014, 19:04
Cały czas czekam i czekam i doczekać się nie mogę od uczciwej firmy,

merekkocz
23-10-2014, 19:20
Dostajecie państwo Emile od firmy adwokackiej która chce pozwać firmę kant i o.............
8 listopada jest spotkanie w warszawie w tej sprawie z adwokatem.

aron1982
24-10-2014, 13:07
Ciekawe co z tego wyniknie. Ten adwokat zajmuje się tą sprawą już 2 lata, albo nawet ponad 2 lata. Narazie siedział cicho i nie poczynił żadnych konkretnych zdecydowanych działań. Kontakt z tym adwokatem też bardzo trudny. Nie odpisywał na maile, nie odbierał telefonu, a jak odebrał to za każdym razem mówił, że nie ma czasu teraz rozmawiać i oddzwoni ale nigdy nie oddzwonił. Było tak w moim przypadku i pewnej grupy osób, które miały identyczne doświadczenie z tym adwokatem. Jak dla mnie nie jest to profesjonalne podejście i można mieć wiele wątpliwości co do tego prawnika.

Nikomu nie odradzam pójścia na to spotkanie ale zachowajcie ostrożność, by kolejna osoba nie próbowała się dorobić waszym kosztem.

merekkocz
27-10-2014, 18:06
Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że w związku z wkraczaniem na bardzo zaawansowane stadium przygotowania przez Kancelarię "SL Lawyers" zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę Klientów spółki "PPH EXPOL Sp. z o.o.", Kancelaria organizuje w dniu 8 listopada 2014 r. bezpłatne spotkanie, które poprowadzi r. pr. Rafał Sikorski. Spotkanie jest niezobowiązujące, więc serdecznie zapraszamy zarówno osoby zdecydowane na zgłoszenie się jako pokrzywdzone jak i te które wciąż się wahają.

Mecenas Sikorski odpowie na Państwa pytania i wątpliwości oraz przekaże plan działań, które będą podjęte w niniejszej sprawie. Spotkanie odbędzie się w Warszawie na terenie Kampusu Centralnego Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 o godzinie 13:00. Z uwagi na konieczność wcześniejszego przygotowania sali oraz drobnego poczęstunku bardzo proszę o zwrotne potwierdzenie udziału w spotkaniu drogą mailową.

Z wyrazami szacunku,
Anna Kowalczyk
Asystentka radcy prawnego
--
"SL Lawyers" Kancelaria Radcy Prawnego
ul. Topiel 21 lok. 1, 00-342 Warszawa
e-mail: [email protected]
MOZE KOMUS SIE PRZYDA TRZEBA TEPIC TYCH OSZ...........................

Syl12
27-10-2014, 19:47
Witam,
Na razie cisza...... Nie przesłali nic więcej. Napisałam do nich, że jeżeli świadczyli jakieś usługi, to proszę o przedstawienie wszystkich linków z ogłoszeniem, jakie wystawili na płatnych portalach i oczywiście tych wskazanych na ich stronie i kilkunastu. Zostałam oszukana i celowo wprowadzona w błąd. Prawnik stwierdził, że napewno nie należy płacić, ale jeżeli przyjdzie wezwanie do zapłaty musicie na nie odpowiedzieć na piśmie. Warto skorzystać z pozwu zbiorowego, ale to zależy czy ta kancelaria naprawdę chce to zrobić?
Czy dostaliście kolejne faktury? Co oznacza ta cisza? Dajcie znać.
Syl12

luppo
28-10-2014, 07:52
To prawda, przez miesiac był "atak" mailowy, informacja o wpisie do rejstru dłużników, straszenie sądem. Teraz rzeczywiście Expol milczy, ale w ciagu tygdnia powinna przyjść kolejna faktura, patrząc na to kiedy przyszły poprzednie, zobaczymy...

merekkocz
28-10-2014, 17:11
faktury to chyba nie wysyłają tylko jakieś proforma faktury a to chyba tylko do ubikacji z tym.

luppo
28-10-2014, 19:47
No jasne ze pro forma, fakture vat musileliby sobie zaksięgować.

barbara864
30-10-2014, 21:07
Witam.Czy ktoś w pażdzierniku otrzymał fakturkę z Exspolu?

luppo
31-10-2014, 10:34
nasi ulubieńcy mają sie dobrze i założyli nową stronke, tym razem "alegratka eu", oczywiscie sposób działania ten sam.

merekkocz
31-10-2014, 19:10
Własnie po co pracować jak głupich miliony w internecie.

arkadiusz58
01-11-2014, 13:29
O tu się nie zgodzę.
Raczej naiwnych liczących na uczciwe traktowanie.
Ale niestety uczciwych w necie coraz mniej i ubywa ich w błyskawicznym tempie.
Wracając do sprawy każdy pokrzywdzony powinien wysłać pismo z zażaleniem na naszych orłów do UOKiK-u oraz złożyć wniosek do prokuratury a federację konsumentów sobie podarować gdyż oni właściwie nic nie mogą.
Arek

merekkocz
07-11-2014, 19:12
Jutro spotkanie proszę nie odpuszczać osz........................

Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do jutrzejszego spotkania w sprawie przedstawienia koncepcji działania w sprawie sporządzenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę Klientów spółki PPH Expol Sp. z o.o., proponuję spotkanie przed bramą główną Kampusu Centralnego Uniwersytetu Warszawskiego przy. ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, tak by nikt z Państwa nie błądził szukając odpowiedniego budynku na Kampusie.

Od godziny 13:00 przed bramą główną Uniwersytetu Warszawskiego będzie czekać moja asystentka Pani Anna Kowalczyk tel. 667-024-501, która zaprowadzi Państwa do sali w której odbędzie się spotkanie.

Pozdrawiam serdecznie,
--
r.pr. Rafał W. Sikorski
"SL Lawyers" Kancelaria Radcy Prawnego
ul. Topiel 21 lok. 1, 00-342 Warszawa
e-mail: [email protected]

ajaks
09-11-2014, 19:48
Jutro spotkanie proszę nie odpuszczać osz........................

Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do jutrzejszego spotkania w sprawie przedstawienia koncepcji działania w sprawie sporządzenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę Klientów spółki PPH Expol Sp. z o.o., proponuję spotkanie przed bramą główną Kampusu Centralnego Uniwersytetu Warszawskiego przy. ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, tak by nikt z Państwa nie błądził szukając odpowiedniego budynku na Kampusie.

Od godziny 13:00 przed bramą główną Uniwersytetu Warszawskiego będzie czekać moja asystentka Pani Anna Kowalczyk tel. 667-024-501, która zaprowadzi Państwa do sali w której odbędzie się spotkanie.

Pozdrawiam serdecznie,
--
r.pr. Rafał W. Sikorski
"SL Lawyers" Kancelaria Radcy Prawnego
ul. Topiel 21 lok. 1, 00-342 Warszawa
e-mail: [email protected]


Miałam być, ale niestety coś mi wypadło w tych godzinach. Ciekawa jestem co zostało ustalone. Ale to chyba rozmowa poza forum...

merekkocz
10-11-2014, 17:35
Dużo ludzi odpuszcza sobie dopiero jak dostanie fakturę to sobie przypomni o kanciarzach,

kasia68
20-11-2014, 18:15
Podzielę się taką refleksją z wami w związku z Expolem.Gdyby tak naprawdę realizowali to co obiecują mam na myśli zamieszczenie ofert sprzedaży nieruchomości w około 100 portalach, to te nieruchomości pewnie sprzedałyby się i zapłacenie faktur nie stanowiloby problemu.Ale skoro zamieszczają je w kilku i generalnie kombinują a jak, to czytamy na forum wiele różnych opinii to mamy problem.To co mogę poradzić, nie należy płacić faktur, szczególnie faktur pro forma które to stanowią tylko ofertę ,nie są dokumentem księgowym.W konsekwencji na podstawie faktury pro forma, niezależnie od tego jak została doręczona, nie można skutecznie wszcząć postępowania windykacyjnego oraz występować do sądu o wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym, czy upominawczym.
Jeęeli tak się stanie i dostaniecie nakaz zapłaty to złóżcie sprzeciw w terminie i sprawa zostanie przekazana do trybu zwykłego.Nakaz nie uprawomocni się a wy będziecie mieli szanse udowodnić swoje racje przed Sądem.

ajaks
21-11-2014, 09:23
Podzielę się taką refleksją z wami w związku z Expolem.Gdyby tak naprawdę realizowali to co obiecują mam na myśli zamieszczenie ofert sprzedaży nieruchomości w około 100 portalach, to te nieruchomości pewnie sprzedałyby się i zapłacenie faktur nie stanowiloby problemu.Ale skoro zamieszczają je w kilku i generalnie kombinują a jak, to czytamy na forum wiele różnych opinii to mamy problem.To co mogę poradzić, nie należy płacić faktur, szczególnie faktur pro forma które to stanowią tylko ofertę ,nie są dokumentem księgowym.W konsekwencji na podstawie faktury pro forma, niezależnie od tego jak została doręczona, nie można skutecznie wszcząć postępowania windykacyjnego oraz występować do sądu o wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym, czy upominawczym.
Jeęeli tak się stanie i dostaniecie nakaz zapłaty to złóżcie sprzeciw w terminie i sprawa zostanie przekazana do trybu zwykłego.Nakaz nie uprawomocni się a wy będziecie mieli szanse udowodnić swoje racje przed Sądem.

Do mojego nakazu zapłaty było dołączonych 6 faktur, z czego 2 były pro forma, a termin zapłaty jednej z nich był późniejszy niż data złożenia pozwu. To pokazuje nie tylko pazerność Expolu ale też indolencje sądu w Płońsku. Na szczęście sprawa została przeniesiona do Warszawy i od roku prawie roku czekam na wyznaczenie terminu rozprawy...

jcarter199
21-11-2014, 10:32
Do mojego nakazu zapłaty było dołączonych 6 faktur, z czego 2 były pro forma, a termin zapłaty jednej z nich był późniejszy niż data złożenia pozwu. To pokazuje nie tylko pazerność Expolu ale też indolencje sądu w Płońsku. Na szczęście sprawa została przeniesiona do Warszawy i od roku prawie roku czekam na wyznaczenie terminu rozprawy...

No to trzymam kciuki :)

kjurk
24-11-2014, 22:16
Witam,
Dziś otrzymałem fakturę proformę do zapłaty na 399 netto za reklamę nieruchomości. tak więc niestety dołączamy do grona oszukanych, naciągniętych ludzi tego forum.
Od początku..
Na początku wakacji 2014 wystawiłem działkę na sprzedaż na Olx, sprzedała się w ciągu miesiąca lecz w trakcie tego miesiąca wydzwaniała pani proponując ofertę na portalu ALEGRATKA.pl, ofertę darmową. Po dwóch tygodniach, za trzecim telefonem się zgodziłem i podałem maila, odebrałem skrzynkę i wedle instrukcji nacisnąłem link z wiadomości od ale-gratka.pl - machina wystartowała.
Dziś zobaczyłem maila i fakturka na prawie 500zł, odpisałem że to pomyłka, dostałem zwrotkę że zaakceptowałem warunki umowy tym samym regulamin.
fakturę dostałem od firmy Invest-Net, którą została założona w 01.10.2014, dostałem także propozycję anulowania umowy na specjalnych warunkach 981 zł.
Czy macie jakieś wskazówki co mam robić dalej? Czy firma, która istnieje od 01.10.2014 może obciążać mnie za coś z lipca 2014?
Przecież to jest okradanie nas w biały dzień, jak jest to możliwe że ten podmiot funkcjonuje. Czy jest ktoś już po sprawie sadowej?

aron1982
25-11-2014, 06:29
Tak, Expol (czy teraz Invest-Net) przegrał już przynajmniej 2 sprawy. W jednej z tych spraw moja żona była stroną pozwaną. Sąd w Legnicy we wrześniu 2014 wydał wyrok oddalający powództwo tej firmy. Inna sprawa odbyła się miesiąc albo dwa wcześniej w Płońsku (poszkodowany był z Warszawy) i również expol przegrał sprawę. Mam również informacje, że w jednej sprawie expol wycofał pozew.

Wydaje mi się, że spraw przegranych przez expol może być więcej, jednak nie posiadam na ten temat informacji i są to tylko moje przypuszczenia.

luppo
25-11-2014, 07:13
Na pewno nie płacić. W swoim regulaminie Expol ma kilka punktów, które mają wiele wspólnego z klauzulami niedozwolonymi. Warto zainwestować w jedną wizytę u prawnika, który pomoże napisać solidne pismo do expolu. Powinno wystraczyć, żeby dali spokój,

ajaks
25-11-2014, 10:48
Witam,
Dziś otrzymałem fakturę proformę do zapłaty na 399 netto za reklamę nieruchomości. tak więc niestety dołączamy do grona oszukanych, naciągniętych ludzi tego forum.
Od początku..
Na początku wakacji 2014 wystawiłem działkę na sprzedaż na Olx, sprzedała się w ciągu miesiąca lecz w trakcie tego miesiąca wydzwaniała pani proponując ofertę na portalu ALEGRATKA.pl, ofertę darmową. Po dwóch tygodniach, za trzecim telefonem się zgodziłem i podałem maila, odebrałem skrzynkę i wedle instrukcji nacisnąłem link z wiadomości od ale-gratka.pl - machina wystartowała.
Dziś zobaczyłem maila i fakturka na prawie 500zł, odpisałem że to pomyłka, dostałem zwrotkę że zaakceptowałem warunki umowy tym samym regulamin.
fakturę dostałem od firmy Invest-Net, którą została założona w 01.10.2014, dostałem także propozycję anulowania umowy na specjalnych warunkach 981 zł.
Czy macie jakieś wskazówki co mam robić dalej? Czy firma, która istnieje od 01.10.2014 może obciążać mnie za coś z lipca 2014?
Przecież to jest okradanie nas w biały dzień, jak jest to możliwe że ten podmiot funkcjonuje. Czy jest ktoś już po sprawie sadowej?

Wedlug mnie nie, ale dla pewności proszę skonsultować z prawnikiem. Invest-net to kolejna firma krzak pp. Braniewskich. Posiadają nieruchomości w Płonsku przy ul. Targowej 3 oraz Piaskowej 9a pod tymi adresami rejestrują wszystkie spółki i prowadza swój "biznes", który jak niestety widać nadal przynosi im zyski pod postacią nowych oszukanych.

Podstawowa zasada - NIE PŁACIĆ i nie iść na żadne ugody. Moim zdaniem nie będą już tacy szybcy w kierowaniu spraw do sądu, bo kilka z nich przegrali.

Oszukana1
25-11-2014, 17:54
Dołączam do grona [moderowano]. Właśnie otrzymałam fakturę pro forma na kwotę 490 zł a to nie koniec.

merekkocz
25-11-2014, 18:29
Myślałem ze firma kant poszła do normalnej pracy a tymczasem rejestruje nowe spółki i naciąga ludzi.

kasia68
25-11-2014, 19:30
Witam wszystkich,
czy ktoś wie co się dzieje tam na Targowej w Plońsku, czy tam jest jakieś biuro Expolu?

kjurk
25-11-2014, 21:31
Czy wypowiadać umowę? Umowa jest zawarta na czas nieokreślony z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia.
Piszecie nie płacić pro formy, szczerze mówiąc nie wiem co robić. Każda wizyta u prawnika to koszt, na jednej się nie skończy jestem zły, że dałem się tak podejść jak dziecko.
Co robić piszcie jak u Was się skończyło bez płacenia.

aron1982
26-11-2014, 07:12
Jedna wizyta u prawnika może wystarczyć, ale napewno po jednym takim piśmie expol nie odpuści. Będą wysyłać swoje kolejne pisemka, w których z uporem maniaka powtarzać będą swoje niedorzeczne argumenty. Jeśli jakieś ich argumenty zostały podważone, to nagle temat znika bez ich odpowiedzi. Jako przykład podam, że p. Braniewski twierdził, że nimi się nie kontaktowaliśmy telefonicznie przed wysłaniem wypowiedzenia najpierw mailowego, później pisemnego (wszystko w trakcie trwania 3 darmowych miesięcy), a jak przedstawiliśmy dowody w postaci bilingów, to nie odnieśli się do naszych dowodów i dalej powtarzali swoje niedorzeczne argumenty ale już z pominięciem tematu naszego kontaktu telefonicznego.

aron1982
26-11-2014, 07:17
Na Targowej 3 w Płońsku nie ma oficjalnego biura expolu. Jest to dom jednorodzinny i na parterze mieści się sklep mięsny. Pracownicy tego sklepu nie mają pojęcia o działalności Braniewskich i nic nie wiedzą o istnieniu firmy expol na tym adresie i w jego pobliżu.

aron1982
26-11-2014, 07:23
Sąd w Legnicy we wrześniu 2014 wydał wyrok oddalający powództwo firmy expol. Nie zapłaciłem im nawet złotówki.

ajaks
26-11-2014, 09:33
Sąd w Legnicy we wrześniu 2014 wydał wyrok oddalający powództwo firmy expol. Nie zapłaciłem im nawet złotówki.

Rozumiem, ze nie odwołali się od wyroku sądu? Jeśli tak, to wiedzą, że są na przegranej pozycji. Na mój prawie rok temu złożony sprzeciw od nakazu zapłaty nawet nie odpowiedzieli, a wcześniej ich prawnik zawsze smarował jakieś farmazony.
Zapewne teraz liczą na osoby, które nie trafiły na to forum, przestraszą się i zapłacą. Dlatego tez zarejestrowali spółkę o nowej, bo po wpisaniu Expol goole już ich odpowiednio pozycjonuje. Nawet ktos założył stronę na FB. Invest-net ma na razie w internecie czyste konto, wiec przez jakiś czas będę próbowali łowić nowych naiwnych. Mam nadzieję, ze prokuratura niebawem zajmie się ich "biznesem".

jah27
26-11-2014, 14:25
Witam wszystkich.
Mnie również próbowali naciągnąć. Niestety jak wiele osób na tym forum kliknąłem, że akceptuje regulamin nie czytając go i we wrześniu dostałem fakturę pro - forma na 490,77zl. Najpierw szczęka mi opadła ale potem szukając informacji na ten temat w internecie trafiłem n.in. na to forum.
Znajomy prawnik pomógł zredagować mi pismo do firmy expol w którym podniosłem szereg zarzutów. Głównie fakt wprowadzenia mnie w błąd podczas rozmowy telefonicznej oraz nie wykonanie lub "nienależyte wykonanie usługi" - jak wiadomo mojego ogłoszenia nie mogłem nigdzie znaleźć. Zwróciłem się również o pomoc do rzecznika praw konsumenta w Bydgoszczy, który po rozmowie ze mną wystosował odrębne pismo w którym oprócz zarzutów podniesionych przeze mnie dodał jeszcze między innymi, że punkt regulaminu o 3miesiecznym wypowiedzeniu umowy (w przypadku zawierania umowy na ogłoszenie dotyczące nieruchomości) nosi znamiona punktu niezgodnego z prawem. Od momentu wyslania przeze mnie pisma listem poleconym( w październiku) kontakt z firmą się urwał pomimo moich maili z prośbą o ustosunkowanie się do moich zarzutów. Odpowiedzieli dopiero miejskiemu rzecznikowi praw konsumenta(kilka dni temu). Pismo od nich zawierało jedno zdanie: cytuje"W imieniu spolki expol oświadczam, że w drodze wyjątku umowa zostaje rozwiązana a zobowiązania konsumenta umorzone" . Pod pismem popisał się p. Braniewski.
Szczerze mówiąc spodziewałem się trudniejszej przeprawy - byłem przygotowany na dalsze faktury, wezwania do zaplaty a nawet sąd.
Życzę wszystkim poszkodowanym podobnego zakończenia. Z pewnością niczego nie należy płacić chociaż samemu przeszło mi na początku przez myśl żeby zaplacic i miec spokoj.
Moj przypadek potwierdza tylko, że nie należy tego robić.
Pozdrawiam. J.

Kate79
26-11-2014, 18:39
Czy możesz podzielić się pismem jakie zredagowałeś dla firmy Expol. Ja zostałam oszukana przez firmę INVEST-NET, ALE-GRATKA.
Naiwnie chciałam skorzystać z 3 miesięcy bezpłatnej reklamy a zakończyło się tym że otrzymałam fakturę proforma.
Proszę o pomoc

aron1982
27-11-2014, 05:37
Rozumiem, ze nie odwołali się od wyroku sądu? Jeśli tak, to wiedzą, że są na przegranej pozycji. Na mój prawie rok temu złożony sprzeciw od nakazu zapłaty nawet nie odpowiedzieli, a wcześniej ich prawnik zawsze smarował jakieś farmazony.
Zapewne teraz liczą na osoby, które nie trafiły na to forum, przestraszą się i zapłacą. Dlatego tez zarejestrowali spółkę o nowej, bo po wpisaniu Expol goole już ich odpowiednio pozycjonuje. Nawet ktos założył stronę na FB. Invest-net ma na razie w internecie czyste konto, wiec przez jakiś czas będę próbowali łowić nowych naiwnych. Mam nadzieję, ze prokuratura niebawem zajmie się ich "biznesem".

Expol nie odwołał się od wyroku. Wyrok jest prawomocny.

kasia68
27-11-2014, 11:19
Witam,
czy ktoś jest jeszcze na forum z poszkodowanych, którzy mieli sprawę i było oddalone powództwo i czy Expol odwołał się.
W przypadku Arona1982 nie odwołał się!!Ciekawe, teraz dopiero wypływają terminy rozpraw około roku była cisza Sądy są przewlekłe...ale jednak coś się dzieje skoro Expol przekształcił się na INVEST-NET.Kolejne omijanie prawa, ale w końcu prawo zajrzy mu do 4 liter,tego mu na pewno wszyscy życzymy.

Pozdrawiam

jah27
27-11-2014, 13:27
Czy możesz podzielić się pismem jakie zredagowałeś dla firmy Expol. Ja zostałam oszukana przez firmę INVEST-NET, ALE-GRATKA.
Naiwnie chciałam skorzystać z 3 miesięcy bezpłatnej reklamy a zakończyło się tym że otrzymałam fakturę proforma.
Proszę o pomoc

Jasne. Po wszelkie informacje zapraszam na maila: [email protected]

Elfir
27-11-2014, 14:20
nazwisko zarządu jest jawne:
http://www.krs-online.com.pl/przedsiebiorstwo-produkcyjno-handlowe-sp-krs-224255.html
oraz własciela firmy:
http://www.infoveriti.pl/firma-jdg/6cca3046d3dfd3fc4751a26f9197a507.html

czak2
27-11-2014, 14:23
Czy możesz podzielić się pismem jakie zredagowałeś dla firmy Expol. Ja zostałam oszukana przez firmę INVEST-NET, ALE-GRATKA.
Naiwnie chciałam skorzystać z 3 miesięcy bezpłatnej reklamy a zakończyło się tym że otrzymałam fakturę proforma.
Proszę o pomoc

Witam
Mam identyczną sytuację

autorus
27-11-2014, 14:25
nazwisko zarządu jest jawne:
http://www.krs-online.com.pl/przedsiebiorstwo-produkcyjno-handlowe-sp-krs-224255.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.krs-online.com.pl%2Fprzedsiebiorstwo-produkcyjno-handlowe-sp-krs-224255.html)

Myslę, ze taka odpowiedz nikomu nic nie mówi. Przed chwila jeden z forumowiczów zaraportowała aby nazwisko "Braniewski" zostało usunięte jako chronione. Odpowiedz Elfir jest powyżej.

291391

czak2
27-11-2014, 14:28
Witam
Mam identyczną sytuację. Po długiej dyskusji e-mail, łaskawca zgodził sie bym zapłacił "tylko" za 2 miesiące bez okresu wypowiedzenia.
Co za wspaniałomyślność.Ja i tak nie mam zamiaru mu nic płacić.

luppo
27-11-2014, 15:03
Nie warto z nimi dyskutować i nie warto płacić. Ich sposób działania jasno wskazuje jakie mają intencje i liczą, że ktoś się przestraszy. Po co ten zastraszajacy to maili, pisany drukowanymi literami z niezliczoną ilością wykrzykników? Szanująca się firma nie koresponduje ze swoimi klientami w ten sposób i nie straszy od pierwszej faktury wpisem do rejestru dłużników. Sama początkowo rozważałam zapłacenie im, ale chyba lepiej wydać na prawnika niż na wzięte z kosmosu faktury expolu. Tak dla zasady.

merekkocz
27-11-2014, 18:14
REGULAMIN, REGULAMIN I JESZCZE RAZ REGULAMIN!

Seri myśleliście, że można coś w dzisiejszych czasach mieć za darmo? Bo słysząc słowo "darmo" zapala się jakaś lampka. Wam się nie zapaliła?
To teraz Wam współczuje, z całego serducha. Wina lezy tylko i wyłącznie po waszej stronie, więc pretensje możecie mieć tylko i wyłącznie do siebie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce z wiatrakami. :)

Uczciwość jest darmowa

autorus
27-11-2014, 18:40
I pisz z różnych kompów bo Twój Adres IP to już na pamięć znamy. :lol2::lol2::lol2:

czak2
28-11-2014, 08:44
Niestety ale-gratka.pl też chce ze mnie pociągnąć. Tylko ja mam inny problem bo niedawno otrzymałem fakturę do zapłaty na 490,77 zł. Jak napisałem im żeby anulowali mi fakturę ponieważ nieruchomość sprzedałem ale nie za ich pośrednictwem tylko z własnego ogłoszenia. To po tym e-mailu Pan Tomasz B. odpisał m.in. że jest możliwość rozwiązania umowy z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego w którym
wypowiedzenie zostało złożone i wyjątkowo mogą mi zaproponować ugodę skrócenia okresu wypowiedzenia z 3 do 1 miesiąca. Dzięki tej ugodzie będę miał umorzone 2 okresy wypowiedzenia na łączną kwotę: 981,54zł. Jeżeli się zgodzę to mam im zwrotnie odpisać, a wtedy przedstawią mi szczegóły oferty. Ale finalnie i tak muszę zapłacić 981,54zł.

Wypowiedzenia umowy jeszcze im nie wysłałem. Faktury nie opłaciłem (na Policji powiedziano aby na razie nie opłacać tej faktury).
Jaka jest Państwa opinia i rada w powyższym?

Mam identyczną sytuację

arkadiusz58
01-12-2014, 12:04
Witam ponownie szanownych poszkodowanych.
Właśnie otrzymałem pismo z prokuratury w Pińsku iż moje zawiadomienia zostało dołączone do postępowania w naszej sprawie przeciwko EXPOL-owi.
Toczy się postępowanie o sygnaturze Ds. 1886/14.
Każdy powinien w swoim mieście złożyć stosowny wniosek do prokuratury.
Im więcej wniosków tym większy odzew.
Arek

merekkocz
01-12-2014, 18:45
Witam ponownie szanownych poszkodowanych.
Właśnie otrzymałem pismo z prokuratury w Pińsku iż moje zawiadomienia zostało dołączone do postępowania w naszej sprawie przeciwko EXPOL-owi.
Toczy się postępowanie o sygnaturze Ds. 1886/14.
Każdy powinien w swoim mieście złożyć stosowny wniosek do prokuratury.
Im więcej wniosków tym większy odzew.
Arek

Może wreszcie prawo zrobi porządek z tymi kanciarzami

luppo
01-12-2014, 18:50
Witam ponownie szanownych poszkodowanych.
Właśnie otrzymałem pismo z prokuratury w Pińsku iż moje zawiadomienia zostało dołączone do postępowania w naszej sprawie przeciwko EXPOL-owi.
Toczy się postępowanie o sygnaturze Ds. 1886/14.
Każdy powinien w swoim mieście złożyć stosowny wniosek do prokuratury.
Im więcej wniosków tym większy odzew.
Arek
Bardzo dobre wiadomości, oby koniec tego dziwnego biznesu był bliski.

MarcinOp
09-12-2014, 16:39
U mnie to samo, invest-net ma tą samą formułkę dla wszystkich ...

gedales
21-12-2014, 18:03
Witam Wszystkich. Otrzymałem od firmy Invest-Net pierwszą fakturę pro forma na sumę 490,77zł. Nie zapłacę. Z góry bardzo dziękuje za każdą pomoc.

merekkocz
28-12-2014, 09:33
Nic nie płacić i zgłaszać gdzie się da na policje prokuratora później przed sadem tłumaczyć ze firma powstała i powstają nadal inne klony po to zęby wyłudzać pieniądze a nie profesjonalnie sprzedawać nasze mieszkania.

Pokal
30-12-2014, 13:40
Witam, miałem dzisiaj niebywałą przyjemność rozmowy z panią z portalu ale-gratka, wystawiłem ponownie swoją nieruchomość i znów otrzymałem niebywale atrakcyjną propozycję, żałuję tylko,że byłem w pracy i nie mogłem nagrać całej rozmowy..., natomiast w momencie kiedy poinformowałem Panią, że nie zrozumiałem oferty i chce aby powtórzyła a ja sobie nagram, dziwnym trafem połączenie zostało zerwane - ach te nasze kiepskie sieci... :)

kasia68
02-01-2015, 11:10
Witam,

kolejna sprawa wygrana, powództwo oddalone.

Pozdrawiam

Pokal
03-01-2015, 08:52
Super, gratuluje:)

merekkocz
03-01-2015, 18:03
Witam,

kolejna sprawa wygrana, powództwo oddalone.

Pozdrawiam

witam
Expol byl na sali sadowej lub papuga.

Kate79
04-01-2015, 08:10
a wogóle jakim prawem firma INVEST wystawia faktury pro forma za okres przed własnym powstaniem.
W lipcu jeszcze ich nie było na rynku. Firma założona w październiku dopiero.

merekkocz
04-01-2015, 09:32
Ci kanciarze robią co chcą i działają na strachu klienta ktoś zawsze zapłaci.

arkadiusz58
07-01-2015, 15:35
W naszym kochanym kraju niestety jest ustawowa ochrona danych osobowych wszelkiej maści oszustów wyłudzaczy czy innych np. posłów a nie uczciwych obywateli a ci robią co chcą.

czak2
08-01-2015, 20:31
Jak to się dzieje że te złodzieje jeszcze działają

expol.kaput
09-01-2015, 00:55
Witam,
Expol robi juz bokami. Mam równeż sygnały o kolejnej wygranej sprawie.
Nigdy nic im nie płaćcie. Jak dostaniecie pozew to odwołujcie się. Po pierwsze to zawnioskujcie o przeniesienie sprawy do sądu właściwego dla miejsca zmieszkania pozwanego jako powód podajcie np. stosowanie klauzul niedozwolonych w umowie. Jest duża szansa, że Sąd w Płońsku przychyli sie do wniosku a oni odpuszczą sobie od razu -koszty dojazdu prawnika są istotne, a jak widać sprawy zaczynają przegrywać. A poza tym to po co macie tracić czas i pieniądze na dojazdy. Jeśli mieliście umowę portali z gwiazdką (że nie musi się tam wszędzie ogłoszenie ukazywać) to jeśli nie zostały tam zamieszczone Wasze ogłoszenia to zostaliście oszukani na "dzień dobry". Na powodzie ciąży obowiązek udowodnienia poprawnego wykonania usługi i dowiedzenia swoich roszczeń. Czyli, wtedy Expol musi przedstawić linki do wszytstkich ogłoszeń portali z umowy i wykazać staranność wykonania usługi.
Aby ich bardziej ponękać to proponuje złożyc doniesienie do US w Płońsku aby sprawdzili czy od FV wystawionych firma odprowadziła podatek dochodowy oraz VAT?
Można to zrobić anonimowo:
http://www.is.waw.pl/Index.htm?main_office=1&office=47&menu=13&sub1=&sub2=&sub3=&sub4=&sub5=&mlt=
pozdrawiam i życzę powodzenia,
a sprawa nie jest tak beznadziejna jak sie wydaje.

aron1982
09-01-2015, 05:42
4 podstawowe augmenty w sprawie to:

- jednostronnie niekorzystne warunki umowy/regulaminu, które można uznać za niedozwolone klauzule umowne
- nie wywiązanie się z umowy (nie wystawiają ogłoszeń na tak dużej liczbie portali, tylko jakieś pojedyncze praktycznie nieznane strony, które może nawet oni sami stworzyli)
- celowe i świadome wprowadzanie w błąd
- utrudniony kontakt lub brak kontaktu w trakcie trwania 3 darmowych miesięcy (nie odbierają telefonu, nie opowiadają na maile, nie odbierają listów itp.)

Można znaleźć dodatkowe argumenty ale one dotyczą indywidualnie konkretnej sprawy.

aron1982
09-01-2015, 05:47
Jak napisał "expol.kaput" to na powodzie ciąży obowiązek udowodnienia poprawnego wykonania usługi i udowodnienia swoich roszczeń. Tak więc Wy twierdzicie, że nie wywiązał się z umowy, a oni niech się bronią przed tym zarzutem. Zazwyczaj to wysyłają zrzut z ekranu jakiegoś tam programu, który tak naprawdę nic nie wskazuje co i gdzie zostało wystawione. Taka próba pokazania, że mamy twardy dowód na wykonanie usługi.

aron1982
09-01-2015, 05:49
Tak więc wszyscy poszkodowani w trakcie lub przed sprawą, GŁOWA DO GÓRY, teraz już Wam będzie łatwiej walczyć niż nam na początku.

aron1982
09-01-2015, 05:50
Podstawowa zasada to: NIE DAĆ SIĘ ZASTRASZYĆ I NIC IM NIE PŁACIĆ

aron1982
09-01-2015, 05:53
Gratulacje dla kolejnych zwycięzców. Teraz ich będzie coraz więcej.

Kate79
12-01-2015, 19:04
Z Nowym Rokiem nowa faktura pro-forma na emailu się pokazała. Nie zamierzam i tej płacić. Z nowym emailem informacja że jak nie zapłacę to sprawę skierują na drogę postępowania sadowego itd.
Nie poddam sie tak łatwo.

1. Można kwestionować część roszczenia powołując się na ustawę z dnia 9 maja 2014 r. o informowaniu o cenach towarów i usług. Zgodnie z tą ustawą (art. 3 ust. 2) należy podawać cenę brutto a nie netto. Stąd też, sformułowanie "cena wynosi 399 zł plus VAT" jest niedozwolone. Dlatego też ewentualne wynagrodzenie wynosiło 399 zł za miesiąc a kwota ponad to, jako świadczenie nienależne, podlega zwrotowi (art. 410 Kodeksu cywilnego).
2. Można również zakwestionować wykonanie umowy, jeżeli nie zamieszczono naszych ogłoszeń zgodnie z treścią umowy.

Nęci mnie tylko jeszcze kwestia tematu jakim prawem firma IINVEST wystawia faktury pro forma za okres przed własnym powstaniem.
W lipcu jeszcze ich nie było na rynku. Firma założona dopiero w październiku. - może ktoś zna odpowiedź na to pytanie??

Kate79
12-01-2015, 19:08
I jeszcze jedno pytanie. Czy są jakieś osoby tutaj na forum które miały sprawę już z Invest?
Są takie które wygrały z Expolem i oby takich więcej a czy są osoby które przegrały? (oby nie było)

luppo
16-01-2015, 07:55
Nie trzeba czekać na pozew, w moim wypadku odpuścili, przynajmniej na to wygląda, po tym jak prawnik wysłał im solidne pismo, powołując się m.in. na klauzule niedozwolone występujące w regulaminie, niesolidne wykonanie usługi. Po dwóch fakturach przestali mnie nękać. Może jeszcze przyjdzie jakieś wezwanie do sądu, ale wątpię. Jeśli kogoś nie stać na prawnika, warto poszukać w internecie bezpłatnych porad prawnych. W większych miastach można znaleźć takowe. Powodzenia życzę wszytkim w dochodzeniu swoich praw.

Grzegorz1983
20-01-2015, 20:38
Witam serdecznie,
dzisiaj najwyraźniej przyszło mi dołączyć do grona tych, którzy mają/będą mieli podobny problem.

Ni z tego ni z owego otrzymałem dzisiaj maila z portalu ale-gratka.pl zawierającego fakturę pro-forma na kwotę 490.77 PLN

Poniżej treść całej naszej dzisiejszej korespondencji:




Ale-Gratka:

W załączeniu faktura VAT wystawiona za usługę reklamy nieruchomości w
portalu www.ale-gratka.pl

Prosimy o uregulowanie należności w terminie.

Informacje o nieuregulowanych zobowiązaniach będą przekazywane rejestru
dłużników.


Ja

Szanowni Państwo,

nigdy nie korzystałem z Państwa usług - a przynajmniej nieświadomie. Na przestrzeni kilku miesięcy dzwoniło do mnie kilka różnych instytucji (nie kojarzę czy również ale-gratka), natomiast wszelkie oferty były pod hasłem "bezpłatnie". Jedyna płatna oferta którą otrzymałem była z innego portalu, kosztowała inne pieniądze, zresztą została przeze mnie dawno opłacona.

Uprzejmie proszę o wyjaśnienie tej niedorzecznej faktury.

Z wyrazami szacunku,

Grzegorz G.


Ale-Gratka

Szanowny Panie!

Faktura została wystawiona na podstawie umowy zawartej za pomocą środków
elektronicznego przekazu tj. przez przesłanie formularza oraz akceptację
regulaminu.

Umowa zapewniała Panu darmową reklamę Pana nieruchomości przez okres 3
miesięcy z możliwością rezygnacji z usługi bez ponoszenia jakichkolwiek
kosztów w tym okresie. W związku z brakiem wypowiedzenia, umowa na mocy jej
postanowień przeszła w okres płatny.

Faktura została wystawiona w pełni zasadnie a umowa do dnia dzisiejszego nie
została rozwiązana.


Ja

Nie zostałem poinformowany o konieczności rezygnacji z usługi.
Wygląda na to że jest to kolejny podły marketing polegający na wyciąganiu pieniędzy poprzez niekompletną i niejasną informację.
Zwłaszcza że usługi zwykle są opłacan z góry a nie po fakcie............
Proszę o numer telefonu pod którym mogę się w tej sprawie kontaktować ponieważ absolutnie się z nią nie zgadzam.
Zarazem proszę o NATYCHMIASTOWE rozwiązanie jakiejkolwiek umowy którą rzekomo z Państwem zawarłem.
Grzegorz G


Ale-Gratka

Szanowny Panie!

Kontakt z nami możliwy jest tylko i wyłącznie w formie elektronicznej.

W treści umowy w sposób wyraźny wskazane są zasady jej obowiązywania, w tym
w szczególności terminy i sposób wypowiedzenia umowy.

Pańskie wypowiedzenie zostaje przyjęte.

Wypowiedzenie może zostać złożone z zachowaniem 3-miesięcznego okresu
wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego, w którym
wypowiedzenie zostało złożone.

W drodze wyjątku, możemy zaproponować Panu anulowanie okresu wypowiedzenia.
Jeżeli interesuje Pana niniejsza propozycja, prosimy o wiadomość zwrotną.
Przedstawimy szczegóły oferty.


Ja

Poproszę o szczegóły "oferty".

I nie jestem w stanie uwierzyć, że nie ma innej możliwości kontaktu z Państwem. ABSOLUTNIE nie zgadzam się z faktem, że świadomie podjąłem z Państwem umowę która zobowiązywała mnie do uiszczenia jakiejkolwiek opłaty.

Najwyraźniej mamy tutaj do czynienia dokładnie z sytuacją opisaną poniżej:

http://m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,17169959,500_zl_za_darmowe_ogloszenia___u waga_na_serwis_Ale_gratka_pl.html

Sytuacja jest dokładnie taka jak opisana powyżej - dzwoni sympatyczna pani i oferuje "darmowe ogłoszenia".

Wczytam się na pewno w to co mogę znaleźć o Państwa taktykach w Internecie, jeśli okaże się że sytuacja jest nagminna, będzie to jednoznacznie oznaczało jak wyglądają Państwa praktyki.

W razie konieczności będę również prosił o udostępnienie rozmowy telefonicznej z Państwa konsultantem lub konsultantką.

Bardzo nieprzyjemna sytuacja.

GG.


Ale-Gratka

Szanowny Panie!

Czy zapoznał się Pan z regulaminem przed jego akceptacją?


Ja

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210821-Oferty-online-com-P%C5%82o%C5%84sk-opinia/page12

Najwyraźniej sprawa jest bardzo popularna.

Sympatyczna pani bądź pan przez telefon informuje, że ogłoszenie jest darmowe.
Od kiedy to faktury tego typu wystawia się kilka miesięcy po wykonaniu usługi?

Z moich wyliczeń wynika, jeśli coś takiego miało miejsce, to powinienem Państwu płacić już od listopada, czyli dwa miesiące - znalazłem jakąś korespondencję od "gratki" z sierpnia "w nawiązaniu do rozmowy telefonicznej".

Prawnik albo Policja musi wypowiedzieć się na temat zasadności takiej umowy, bo jak widać z opinii w Internecie, oszukane czuje się całkiem sporo osób. I kwota się powtarza, i wyjątki....

Szkoda że takie sytuacje muszą mieć miejsce, tylko niepotrzebne problemu i strata czasu w odpowiednich instytucjach.

GG



Ale-Gratka

Szanowny Panie!

Okres rozliczeniowy za który została wystawiona faktura zakończył się w
dniu: 27.12.2014r.

Ogłoszenie było darmowe przez okres 3 miesięcy i to nie podlega żadnej
wątpliwości. Nie możemy brać jednak odpowiedzialności za Pańskie nie
zapoznanie się z zawieraną umową.

Oczywiście sprawę może Pan skonsultować z policją. Jednak policja nie weźmie
odpowiedzialności za Pańskie decyzje.


Ja

Nie komentując na razie pozostałych rzeczy, bo jestem już po wstępnej rozmowie z prawnikiem - szkoda że żyjemy w czasach w których tego typu praktyki są stosowane a człowiek faktycznie naiwny i zagoniony i daje się "złapać"........... poniżej korespondencja którą otrzymałem od Państwa w sierpniu (niestety rzeczywiście takowa była). Napisał mi Pan/Pani że kontakt z Państwem możliwy jest tylko drogą elektroniczną. Cóż to zatem za numer telefonu na końcu tej korespondencji którą od Państwa otrzymałem?

Witamy na portalu ale-gratka.pl!


Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Niniejsza oferta została
przesłana do Państwa w nawiązaniu do dzisiejszej rozmowy telefonicznej.

Tylko u nas zamieścisz swoje ogłoszenie nieruchomości całkowicie
bezpłatnie!
Nasz serwis wprowadził darmowy okres testowy aby dać Państwu możliwość
przetestowania naszych usług, przez całe 3 miesiące.

Aby skorzystać z oferty należy przejść na stronę internetową
www.ale-gratka.pl zgłaszając ofertę lub kliknąć w poniższy link
http://ale-gratka.pl/index.php/zglos-oferte

-----
Z poważaniem
Zespół Ale-Gratka
Internet: www.ale-gratka.pl

Telefon: 537 734 434
e-mail: [email protected]


Przegrali już Państwo w Polsce kilka spraw sądowych - Pan Tomasz Braniewski musi być bardzo obrotnym człowiekiem, że nadal robi to co robi, ale jak wskazują bardzo aktualne wypowiedzi na forach internetowych z Państwa "działalnością" związanych, lód jest coraz cieńszy. Czy naprawdę musimy iść tą drogą i teraz będziemy ciągać się po sądach za coś co jest jawnym naruszeniem dobrych praktyk? (bo w kwestii ich legalności jest działaniem na granicy, co pięknie Państwo wykorzystują).
Szkoda.

Jak to jest że żaden z maili które od Pani/Pana otrzymuje nie jest podpisany?

Ja jednak z przyjemnością porozmawiałbym z kimś przez telefon albo osobiście.

Grzegorz1983
20-01-2015, 20:41
Na tym na razie koniec, odpowiedzi na ostatni mail nie otrzymałem.
Oczywiście teraz przyglądając się choćby ich stronie internetowej widzę, jak wielka to ściema i nie mogę uwierzyć że dałem się "wciągnąć". Jak widać, nie ja jeden. W takich czasach żyjemy.... cóż, jeśli naprawdę oni chcą się ciągać po sądach, to będziemy się ciągać po sądach. Pytanie po co?

Dopiero zarejestrowałem się na tym forum i przejrzałem wszystkich Państwa wypowiedzi dość pobieżnie - zamierzam się oczywiście w to wszystko dokładnie wczytać.

Oczywiście wszelkie sugestie mile widziane... cyrk na kółkach, co się z tym światem porobiło :(

ajaks
21-01-2015, 15:37
Widzę, ze coraz grubszymi nićmi szyją tę swoją ofertę. Ja jestem ze starego rozdania, umowę podpisałam z nimi drpga trecycyjną (czekam od roku na termin rozprawy), ale zastanwiam się co sie dzieje po wypełnieniu formularza z danymi - czy dostawaliście Państwo link aktywacyjny na podany e-mail? czy ktoś weryfikuje ten dane? Czy mogę wpisać tam dane kontaktowe np. ex-małżonka, z ktorym mam na pieńku i on za 3 miesiące zacznie dostawać FV od ale-gratki? ;)

michuzg
21-01-2015, 16:54
Mam podobną sytuację... Ale bez szczegółów - można zarejestrować każdego... Taka to działalność. Pobieraczek bis?

Grzegorz1983
21-01-2015, 21:15
Poniżej ciąg dalszy korespondencji, dzisiejszej... już raczej jednostronnej:


Ja

"Szanowni" Państwo,

jako kolejny krok naszej sympatycznej korespondencji uprzejmie proszę o przedstawienie listy portali internetowych na których ogłoszenie mojej nieruchomości zostało umieszczone. Jest to oczywiście kolejne moje niedopatrzenie - ale przecież na tym oparty jest Państwa mechanizm - że na brak takiej informacji zaraz po rozpoczęciu "świadczenia usługi" nie zwróciłem uwagi, zwłaszcza że w przypadku innej firmy świadczącej takie usługi, taki proceder jak najbardziej miał miejsce.

Na Państwa stronie internetowej, na stronie głównej, widnieją nazwy następujących portali:
ale-nieruchomosci.pl
dom.blueporta.pl
oferty.net
nspot.pl
ofertydom.pl
portal-n.pl
taaki.com.pl

Na żadnym z tych portali swojego ogłoszenia nie znalazłem, co jest bardzo zastanawiające, bo przecież "usługa" nie została anulowana. Jako potwierdzenie tej sytuacji zachowałem sobie print-screeny.
Zwracam się zatem z uprzejmą prośbą o wykazanie rzetelności świadczenia przez Państwa usługi dla mojej osoby od 27. sierpnia ubiegłego roku.

Grzegorz G.


Ale-Gratka

Szanowny Panie!

Poniżej kilka linków do portali, w których rzekomo nie ma Pańskich ogłoszeń:

http://oferty-dom.pl/tresc/sprzedam-mieszkanie-Warszawa-6148972.html
http://portal-n.pl/oferta/show/sprzedam/mieszkanie/mazowieckie/6148972.html
http://noferty.net/oferta/show/sprzedam/mieszkanie/mazowieckie/6148972.html
http://nspot.pl/oferta/show/sprzedam/mieszkanie/mazowieckie/6148972.html
http://dom.blueporta.pl/tresc/sprzedam-mieszkanie-Warszawa-6148972.html


Ja

To bardzo ciekawe że na tych samych portalach wpisując kryteria wyszukiwania odpowiadające mojego mieszkaniu, sam tych ogłoszeń znaleźć nie mogę.

Tak czy owak, w myśl jednoznacznie negatywnych informacji o Państwa "działalności" oraz powtarzających się schematach równie jednoznacznie wskazujących na próbę wyłudzenia pieniędzy, sprawa zostanie zgłoszona dalej.

Nadal nikt od Państwa nie podpisuje maili.... jak również nie ustosunkował się Pan/Pani do mojego zapytania odnośnie podanego numeru telefonu... skoro, w myśl tego, co przeczytałem w korespondencji od Państwa wczoraj, "kontakt jest możliwy tylko drogą elektroniczną", czym jest tamten numer telefonu? Bo dość niespójne to informacje...

Uprzejmie proszę również o informację, jaki adres Państwa "firmy" jest adresem korespondencyjnym - na fakturze (pro-forma.........), datowanej nomen omen na 19.01 w PŁOŃSKU, widnieje warszawski adres przy ul. Złotej 61. W KRS natomiast siedzibą działalności jest Płońsk, ul. Piaskowa 9b. Proszę zatem o wyjaśnienie który adres jest adresem korespondencyjnym na który mogę planowaną do Państwa korespondencję kierować.

Grzegorz G.


Ale-Gratka

Szanowny Panie!

Niestety nie możemy brać odpowiedzialności za Pańską niemożność odnalezienia
ogłoszeń.
Firma zarejestrowana jest w Warszawie przy ul. Złotej jak i w Płońsku przy
ul. Piaskowej. Adres korespondencyjny to ul Złota w Warszawie.


Ja

...i z kim mam przyjemność? Bo nadal się Pan/Pani nie podpisała...

Jak również - uprzejmie ponawiam prośbę o odniesienie się do kwestii że kontakt z Państwem możliwy jest tylko drogą elektroniczną / numer telefonu podany w sierpniowym mailu.

Proszę również o dokładne podanie mi kryteriów wyszukiwania jakie Pan/Pani zastosował/a na powyższych portalach, tak ażebym mógł "z ciekawości" sprawdzić sobie, czy z pozycji mojego komputera wg tych samych kryteriów ogłoszenia odnajdę.

GG



Ja (3 godziny później)

Szanowni Państwo,

w wolnej chwili uprzejmie proszę o ustosunkowanie się do moich poprzednich zapytań dotyczących kwestii telefonicznego kontaktu z Państwem oraz, w myśl zasad kultury rozmowy, podpisania się imieniem i nazwiskiem pod korespondencją do mnie. Państwo wiedzą, z kim rozmawiają, a ja nie. Proszę również o informację w kwestii kryteriów wyszukiwania na portalach przez Państwa i mnie wspomnianych - rozumiem, że jeśli Państwo mogą moje ogłoszenia znaleźć, a ja nie, to robię coś nie tak, zatem ciekawy jestem jakie kryteria wyszukiwania powinienem zastosować żeby do ogłoszeń mojej nieruchomości dotrzeć.

Idąc tropem kontaktu, pomyślałem również, że skoro Państwa adres korespondencyjny jest w Warszawie, a ja również w Warszawie mieszkam, to najlepiej będzie jeśli umówimy się na spotkanie podczas którego wyjaśnimy wszystkie wątpliwości dotyczące tej niefortunnej "współpracy". Uprzejmie proszę zatem o nazwisko i numer telefonu osoby z którą mogę kontaktować się w celu umówienia takiego spotkania w Warszawie przy ul. Złotej.

GG

Grzegorz1983
21-01-2015, 21:19
Moje ostatnie dwie wiadomości do nich pozostały póki co bez odpowiedzi.

Nie pamiętam jak dokładnie wyglądało to w sierpniu, natomiast na pewno nie otrzymałem od nich żadnej *umowy*... jedyne co otrzymałem to ten mail który wcześniej tutaj wkleiłem. Tam nie było jako takiego linka aktywacyjnego, odsyłali po prostu do swojej zakładki "zgłoś ofertę".
Oczywiście dane osobowe mogłem podać z księżyca, ale też i kto by pomyślał wówczas :)

Dzisiaj usłyszałem kilka cennych informacji, m.in. o Ustawie o VAT. Ujednolicę sobie te informacje i oczywiście prześlę swoje wnioski i te informacje tutaj na forum.

luppo
22-01-2015, 10:10
Grzegorz 1983 - Twoja korespondencja z expolem wyglada dokladnie jak pozostale. Nie warto z nimi dyskutowac. Szkoda czasu i nerwów. Nie płacić i tyle.

Grzegorz1983
22-01-2015, 11:09
Dzięki za odpowiedź luppo :)

Zdaję sobie z tego sprawę - ale pomyślałem ze może niegłupio byłoby taką przykładową korespondencję tutaj wkleić żeby ją pokazać.
Żadnej nowej odpowiedzi na swoje maile do tej pory nie otrzymałem, za kilka dni odezwę się do nich sam z przypomnieniem, no bo w końcu rzetelna firma powinna klienta dobrze traktować, a jak klient ma wątpliwości odnośnie tego czy tamtego, to tym bardziej. A ja mam jeszcze kilka pytań i próśb ;) Więc im więcej tym lepiej - a każde dalsze milczenie tudzież odpowiedzi bardzo wybiórcze świadczą na ich niekorzyść.

Zastanawiam się cały czas tylko nad tym jak to działa - kilka osób deklarowało tutaj, że rzeczywiście były i wezwania do sądu i nawet sprawy (przegrane przez naszych "przyjaciół", tak, ale jednak były). Oznacza to, że tupet mają niesamowity........

Prawdopodobnie nie jest to oryginalny pomysł - ale czy ktoś z tutaj obecnych kontaktował się np. z Ekspresem Reporterów? Oni lubią takie kwiatki... znalazłem w Internecie jakiś artykuł na wyborcza.biz na ich temat, sprzed miesiąca bodajże, ale to za mało. Jest też taki reporter, Kuba Wądor, który lubi węszyć w e-przekrętach.

Może skrzykniemy się w kilka-kilkanaście osób i zrobimy taką akcję? Tak jak napisałem powyżej, domyślam się że nie jestem oryginalny i być może coś takiego nie zostało do tej pory zorganizowane tylko dlatego, że jest trudniejsze niż mi się wydaje... ale tu chodzi o ideę... nie płacić to jedno, oczywiście, ale z takim *czymś* naprawdę trzeba coś zrobić... skoro Unia Europejska bada kąty zgięcia banana i ogórka, to tego typu pomysłowe biznesy powinny być ścigane każdą możliwą mocą. A jeśli nie są - to przynajmniej jakaś inicjatywa społeczna musi się wydarzyć. Media to zawsze chyba niegłupie rozwiązanie.

Co Wy na to?

Czy coś w podobnym tonie miało już miejsce?

pawel17
22-01-2015, 13:53
Natrafiłem na to forum i chwała bogu.
Widzę że nie jestem sam.

Mam pytanie czy ma ktoś może regulamin tej całej ale-gratka.pl bo widzę że nasz ulubieniec zmienił dzisiaj na taki w którym są klauzule do tych wypisanych na forum.

Na wszelki wypadek chciałbym mieć ten poprzedni regulamin który był wyraźnie mniejszy.
Może ktoś ma jakiś skan albo maila w którym ma ten poprzedni regulamin?

Pozdrawiam

ajaks
22-01-2015, 14:23
Natrafiłem na to forum i chwała bogu.
Widzę że nie jestem sam.

Mam pytanie czy ma ktoś może regulamin tej całej ale-gratka.pl bo widzę że nasz ulubieniec zmienił dzisiaj na taki w którym są klauzule do tych wypisanych na forum.

Na wszelki wypadek chciałbym mieć ten poprzedni regulamin który był wyraźnie mniejszy.
Może ktoś ma jakiś skan albo maila w którym ma ten poprzedni regulamin?

Pozdrawiam

Dobrze, ze nie zmienił jeszcze ceny usługi ;) Prosze sie w ogóle tym nie przejmować. Przypuszczam, ze sąd akceptację regulaminu w takiej formie i tak nie uzna za zawarcie umowy.

Grzegorz1983, napisałam maila na forum-priv. Też jestem z Wawy.

wookie75
27-01-2015, 10:51
Mam podobny problem z tymi oszustami, z tym że do mnie najpierw sami zadzwonili z promocyjną ofertą na darmowe ogłoszenia, ani słowa nie było wspomniane o jakichkolwiek płatnościach a tym bardziej o wypowiadaniu umowy po 3 miesiącach. Chcą ode mnie chyba 499 PLN.
Czy ktoś aktualnie boryka się z nimi, przydało by się wspólne zgłoszenie do UOKIK i prokuratury. Nie zapłacę im oczywiście złamanego grosza, straszą na razie zgłoszeniem do rejestru dłużników i sprawą w sądzie. Ogłoszeń oczywiście nie ma na tych portalach, jest to oczywiste oszustwo zaplanowane w szczegółach od samego początku. Mam alergię na takie draństwo.

wookie75
27-01-2015, 10:52
A po konsultacji z rzecznikiem praw konsumenta wysłałem im maila takiej treści:

Na podstawie Art. 88 Kodeksu Cywilnego uchylam się od skutków prawnych rzekomej umowy.

wookie75
27-01-2015, 11:11
Dzwoniłem do UOKIK, chętnie zajmą się tą sprawą jako nieuczciwą praktyką.
Firma nazywa się teraz Invest-Net, założona 01-10-2014, czyli nowa odsłona oszustów, oto ich wyciąg z KRS:
Status OPP: NIE
Poczta: PŁOŃSK
Kod pocztowy: 09-100
Ulica: PIASKOWA 9B
Miejscowość: Płońsk
Gmina: PŁOŃSK
Powiat: PŁOŃSKI
Województwo: mazowieckie
Forma Prawna: BEZ SZCZEGÓLNEJ FORMY PRAWNEJ
Rejestr: CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
Data rozpoczęcia działalności: 2014-10-01
Organ rejestrowy/ewidencyjny: MINISTER GOSPODARKI
Forma własności: WŁASNOŚĆ KRAJOWYCH OSÓB FIZYCZNYCH

W przeciągu następnych kilku dni będę przygotowywał zgłoszenie do UOKIK, więc proszę osoby poszkodowane o zgłaszanie się do mnie przez to forum, wtedy będzie możliwe wysłanie zgłoszenia zbiorowego.

michuzg
28-01-2015, 19:01
Firma Inves-Net zarejestrowana jest od 1.10.2014, a zatem czy osoby pokrzywdzone, które podpisały umowa przed tą datą nie powinny zostać o tym poinformowane (co oczywiście nie nastąpiło), więc czy z zasady (na podstawie jakich przepisów) umowa niejako "z automatu" nie jest nieważna???

poirytowana
28-01-2015, 19:43
Witajcie,
łączę się w "bólu".
Miałam to szczęście, jeśli w ogóle mogę o tym tak mówić, że w dniu kiedy otrzymałam link do strony od konsultanta (który oczywiście nie informował o jakichkolwiek płatnościach) podczas przeklikiwania strony zapoznałam się z regulaminem i ..... uwaga wypowiedziałam im umowę, zgodę na przetwarzanie jakichkolwiek danych zarówno osobistych jak i dotyczących sprzedawanego mieszkania.

Ale oczywiście fakturę i tak otrzymałam w zeszłym tygodniu. Nawet udało mi się dodzwonić do konsultantki - młody głos ze słuchawki nie znał nawet założeń obecnego regulaminu i tylko odsyłał do odpisania na adres [email protected].
Wysłałam więc maila z wypowiedzeniem ponownie (takie były założenia regulaminu, wyślij wypowiedzenie mailem). Inny problem, że na stronie nie ma żadnych danych kontaktowych i gdyby nie faktura do tej pory nie znałabym właściciela portalu

Odpowiedzi nie otrzymałam, natomiast wezwanie do zapłaty jak najbardziej. Przy czym termin wysłania/otrzymania faktury nie pokrywa się z datą jej wystawienia, a do tej właśnie daty odnoszą się w wezwaniu.

Treść wezwania:

"Informujemy, że w dniu dzisiejszym minął termin płatności faktury na
kwotę: 490,77zł wystawionej za reklamę nieruchomości.

Prosimy o pilne uregulowanie należności!

Terminowe regulowanie zobowiązań uchroni przed naliczaniem odsetek w
wysokości czterokrotności stopy procentowej lombardu kredytowego NBP.

Informację o nieuregulowanych zobowiązaniach zostaną przekazane rejestru
dłużników."

Od razu skierowałam sprawę do prawnika. Na dniach powinni otrzymać odpowiednie pismo od niego. UOKiK zamierzam ogarnąć w tym tygodniu. Zgłaszam również policji próbę wyłudzenia pieniędzy oraz jeszcze kilka rzeczy, których się doszukam.

Regulamin to wbrew pozorom "czytelności" masa klauzul niedozwolonych.
Nie mam zamiaru zapłacić im ani 1 złamanego grosza. Ostrzegam przed płaceniem czegokolwiek, gdyż będzie to uznanie długu.

wookie75
28-01-2015, 21:07
Witajcie,
łączę się w "bólu".
Miałam to szczęście, jeśli w ogóle mogę o tym tak mówić, że w dniu kiedy otrzymałam link do strony od konsultanta (który oczywiście nie informował o jakichkolwiek płatnościach) podczas przeklikiwania strony zapoznałam się z regulaminem i ..... uwaga wypowiedziałam im umowę, zgodę na przetwarzanie jakichkolwiek danych zarówno osobistych jak i dotyczących sprzedawanego mieszkania. ....

Ja będę takie zgłoszenie do UOKIK wysyłać, są już trzy osoby do wspólnego wniosku, więc może warto połączyć się pod nas i zrobić wspólne zgłoszenie.
Ja chcę ten wniosek wysłać jeszcze w tym tygodniu.
Jeśli jesteś zainteresowana, to odezwij się na priv :)

aron1982
29-01-2015, 15:43
Osoby które wpadły w sidła expolu/Invest Netu i uległy presji, płacąc im całość lub część po ugodzie powinny zgłosić się na Policje lub Prokuraturę jako poszkodowani, oszukani przez tą firmę. Nie macie nic do stracenia poza poświęconym czasem, a może uda się odzyskać utracone pieniądze. Nikt nie zagwarantuje, że przyniesie to pożądany efekt ale każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie i jedno śledztwo zostanie umorzone ale drugie może zakończy się sukcesem.

aron1982
29-01-2015, 15:45
Osoby co nie zapłaciły, to niech dalej nie płacą i czekają na finał sprawy w Sądzie.

aron1982
29-01-2015, 15:47
Każda sprawa sądowa może być przeniesiona do Sądu właściwego dla waszego miejsca zamieszkania. Więc jak otrzymacie sądowy nakaz zapłaty i nie chcecie jechać do Płońska, to w sprzeciwie wnioskujcie o przeniesienie sprawy.

Sąd w Płońsku uznał, że punkt umowy/regulaminu mówiący, że sprawa w pierwszej kolejności powinna się odbyć w Płońsku jest to niedozwolona klauzula umowna.

aron1982
29-01-2015, 15:49
Również proponowałbym zainteresowanie tematem lokalnych gazet lub innych mediów. Przegrane sprawy przez expol/invest net nie są dla nich zbyt mocnym ciosem. Bardzo dużo osób ulega ich presji i płaci, a nikt nie zastanawia się zanim zaakceptuje regulamin. Dlatego najważniejsze by jak najwięcej osób dowiedziało się o ich działaniach. Dlatego w celu ostrzegania innych ludzi proponuję podjęcie prób zainteresowania lokalnych gazet do napisania artykułu.

beata7890
29-01-2015, 17:34
Jestem kolejną oszukaną przez firmę Invest-Net. W grudniu otrzymałam wezwanie do zapłaty o treści takiej jak wszyscy tutaj piszący. Oczywiście nie ma żadnego kontaktu z "super" firmą. Nie odpisują na moje emaile. Zgłosiłam sprawę do Powiatowego Rzecznika Konsumentów, który w moim imieniu wystosował do nich pismo.Czekamy na odpowiedź. Ponadto złożyłam doniesienie na policję jako próbę wyłudzenia pieniędzy. Sprawa została przekazana już do Komendy w Warszawie-Woli. Napisałam również do dziennikarza Gazety Wyborczej Jakuba Wątora, ale nie mam jeszcze odpowiedzi.
Nie zamierzam płacić tym oszustom żadnych pieniędzy.
Chętnie dołączyłabym się do pozwu zbiorowego do UOKiK.
Czy ktoś orientuje się, czy firma miała prawo wystawić fakturę za okres, kiedy jeszcze nie istniała?? To jest jakiś absurd.

wookie75
30-01-2015, 08:38
Do wniosku do UOKIK uzbierało się już 5 osób, ponieważ jednak rejestrowanie się na tym forum, żeby się ze mną skontaktować może być lekko uciążliwe, proszę osoby zainteresowane przyłączeniem się do tego wniosku o przesyłanie bezpośrednio na e-mail: [email protected] kilku zdań swojej historii oraz korespondencji z firmą Invest-Net.
Wniosek wobec tego wyślę dopiero w poniedziałek, proszę więc poszkodowanych o przesyłanie materiałów do wniosku nie później niż do poniedziałku - 2 lutego 2015.
Łukasz

luppo
30-01-2015, 18:55
Wysłałam już jakiś czas temu maila do wspomnianego wyżej Kuby Wądora. Narazie bez odpowiedzi, ale może jak więcej osób do niego napisze zainteresuje się tematem.

poirytowana
03-02-2015, 01:38
Grzegorz1983 a czy sprawdziłeś, że na portalach gdzie zostały zamieszczone ogłoszenia dotyczące Twojego mieszkania widnieje ten sam adres?
Węszę większy przekręt, gdyż ale-gratka.pl współpracuje tak naprawdę z jedną firmą (przynajmniej tylko jedna z podanego adresu odpowiada profilowi w CEIDG) https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/ceidg.public.ui/SearchDetails.aspx?Id=0d522054-2cf7-4ddb-a682-8afcc18a36b3


SEKCJA SERWISU I KOMUNIKACJI GRZEGORZ NOWAK
Dane podstawowe
Imię GRZEGORZ
Nazwisko NOWAK
Numer NIP 9451782363
Numer REGON 357127037
Firma przedsiębiorcy SEKCJA SERWISU I KOMUNIKACJI GRZEGORZ NOWAK
Dane kontaktowe
Adres poczty elektronicznej -
Adres strony internetowej -
Dane adresowe
Adres głównego miejsca wykonywania działalności ALEJA POKOJU 24 lok. 5, 31-564 Kraków, powiat Kraków, woj. MAŁOPOLSKIE
Adresy dodatkowych miejsc wykonywania działalności -
Adres do doręczeń ALEJA POKOJU 24 lok. 5, 31-564 Kraków, powiat Kraków, woj. MAŁOPOLSKIE
Przedsiębiorca posiada obywatelstwa państw Polska

Dość dziwne, że ogłoszenia (również moje) zostały zaktualizowane dnia 22.12.2014 roku.
Mimo iż ani razu nie wyraziłam zgody na ich publikacje a mieszkanie zostało już dawno sprzedane.

Obawiam się, że UOKiK może niewiele wskórać - napisze pismo, ale raczej na osobie z nieetycznym podejściem do biznesu może niewiele dać.
Wydaje mi się, że nie zaszkodzi natomiast wizyta w najbliższym komisariacie. Jest to ewidentna próba wyłudzenia pieniędzy i w dodatku zarządzanie danymi osobowymi jak numer telefonu, czy w ogóle zarządzanie mieniem bez zgody właściciela.

Grzegorz1983 - Tobie przynajmniej odpowiadają na maile. Ja od nich nie otrzymałam żadnej wiadomości poza standardowymi wezwaniami do zapłaty i groźbami wpisu do KRD.

Doszukałam się dziś informacji, że za wpis do KRD w spornej sprawie (a faktura wystawiona przez Braniewskiego) sprawą sporną jest niewątpliwie i nie odwołaniu wpisu do 14 dni od jego zamieszczenia można posądzić (w tym przypadku rzekomego) wierzyciela o grzywnę w wysokości do 30 tys.

michuzg
03-02-2015, 06:45
Jeszcze raz, tak dla pewności. Invest-Net istnieje od 1.10.2014, rzekome "umowy" zostały podpisane przed tym terminem (czyli zapewne expol), zmienił się NIP i KRS (przynajmniej), a zatem czy czasem państwo B. nie powinni nas o tym poinformować? To stanowiłoby chyba podstawę do natychmiastowego wypowiedzenie umowy (bez okresu wypowiedzenia), skoro nie zostaliśmy poinformowani to śmiało można stwierdzić, że żadne z nas nie ma żadnej umowy z Invest-Net???

beata7890
03-02-2015, 08:02
Ciekawa sprawa, ponieważ przygotowałam w grudniu 2014 wypowiedzenie "rzekomo" zawartej umowy, skierowałam je do firmy Expol i wysłałam emailem. W odpowiedzi otrzymałam informację, że portal ale-gratka nie ma związku z firmą Expol sp. z o.o., a faktura została wystawiona na podstawie zawartej umowy z firmą Invest-Net. Napisali jeszcze, że nie jest im wiadome, skąd wywnioskowałam, że łączy mnie umowa właśnie z Expolem.
Tylko, jak mogłam zawrzeć umowę we wrześniu z Invest-Net, skoro ta firma wtedy nie istniała???????
Przygotowałam kolejne wypowiedzenie (tym razem do Invest-Net), ale do dnia dzisiejszego nie mam odpowiedzi.

Grzegorz1983
03-02-2015, 08:47
poirytowana, przyznaję że nie bardzo rozumiem co to znaczy że na ogłoszeniach widnieje ten sam adres...
Przyznaję, że nie wczytywałem się w to głębiej, bo linki które mi wysłali to oczywista ściema, skoro z pozycji swojego komputera nie mogłem po żadnych kryteriach wyszukiwania swojego mieszkania znaleźć... a na "prośbę" o wyjaśnienie i podanie kryteriów wyszukiwania przez nich zastosowanych odpowiedzi nie dostałem... :) Zresztą cała nasza sympatyczna korespondencja ucięła się w ubiegły poniedziałek: Dostałem od nich mailem wezwanie do zapłaty, grzecznie odpisałem, co o tym wezwaniu myślę prosząc jednocześnie o ustosunkowanie się do moich pytań z poprzednich maili i od tego czasu cisza :)

poirytowana
03-02-2015, 09:25
Grzegorz1983
W zakładce kontakt na portalach widnieje adres.
Ja na początku też nie mogłam znaleźć ogłoszeń wg kryteriów, ale wczoraj prześledziłam portale na podstawie daty zamieszczenia i udało mi się odszukać informacje, co mnie jeszcze bardziej poirytowało, gdyż jasno i wyraźnie nie wyraziłam na ich zamieszczenie zgody. W naszym przypadku ogłoszenia z sierpnia aktualizowano pod koniec grudnia.


beata7890
W CEiDG istnieje wyłącznie konieczność rejestracji działalności. Można prowadzić działania na rzecz działalności bez wpisu. Jest on niezbędny natomiast w przypadku wystawienia fv. Najwidoczniej Pan Braniewski chciał uniknąć płacenia ZUS i podatków w trakcie rozpoczynania "nowej" działalności. I zgłosił ją dopiero tuż przed wystawieniem pierwszych proform (nie faktur VAT - od tych też musiałby zapłacić podatek).

ajaks
03-02-2015, 09:41
Z nowości - po ponad rocznym oczekiwaniu warszawski sąd wyznaczył mi w końcu termin rozprawy na koniec lutego. Jestem ciekawa czy pojawi sie na niej ktoś z Expolu. Daj znać jaki będzie wynik.

kasia68
03-02-2015, 13:35
Ajaks- ja już po sprawie, powództwo oddalone, na dwóch rozprawach nikt się nie pojawił, nie odwołali się również od wyroku Sądu sprawa zamknięta.

merekkocz
03-02-2015, 17:54
Kurde Ja tez od roku czekam na wezwanie od kanciarzy i nic i widzę ze się nie doczekam.
Oni zerują na naiwnych co płacą a takich jest w internecie mnóstwo.

nonamemeow
03-02-2015, 20:57
A możecie powiedzieć jak wygląda u Was takie wypowiedzenie? Niestety tez dałam się nabrać, z tym, że jeszcze nie minął od tego momentu okres 3 miesięcy i nadal jestem na okresie testowym. Zatem chcę złożyć wypowiedzenie, żeby uniknąć tych nieszczęsnych opłat ale nie wiem jak to zrobić skoro nie mam żadnego nr oferty, żadnego potwierdzenia na mailu, czy czegoś w tym stylu bo nic takiego nie podawali.. Czy wystarczy, że napiszę na podanego przez nich maila wiadomość, że wypowiadam umowę i podam swoje dane, które podawałam wcześniej w formularzu? A mówię o portalu alegratka.eu.

ajaks
04-02-2015, 12:47
A możecie powiedzieć jak wygląda u Was takie wypowiedzenie? Niestety tez dałam się nabrać, z tym, że jeszcze nie minął od tego momentu okres 3 miesięcy i nadal jestem na okresie testowym. Zatem chcę złożyć wypowiedzenie, żeby uniknąć tych nieszczęsnych opłat ale nie wiem jak to zrobić skoro nie mam żadnego nr oferty, żadnego potwierdzenia na mailu, czy czegoś w tym stylu bo nic takiego nie podawali.. Czy wystarczy, że napiszę na podanego przez nich maila wiadomość, że wypowiadam umowę i podam swoje dane, które podawałam wcześniej w formularzu? A mówię o portalu alegratka.eu.

" W okresie testowym Klient może w każdej chwili odstąpić od Umowy na piśmie, wysyłając odstąpienie na adres mailowy Administratora : [email protected]"

Proszę wysłać maila na ten adres i zachować jego kopię - to powinno wystarczyć. Proponuję tez zeskanować regulamin z tym zapisem, zeby nagle nie okazało się, ze w międzyczasie wprowadza jakiś zmiany.

aron1982
05-02-2015, 05:29
Jeśli chodzi o wysłanie wypowiedzenia na maila adres [email protected], to sugeruje aby wysyłać skan pisma-wypowiedzenia w załączniku maila oraz wysłanie wypowiedzenia listem poleconym za potwierdzeniem odbiory. Wysłanie takiego listu poczta kosztuje ok 5 zł ale mail i pisemne wypowiedzenie będzie bardzo ważnym argumentem przed sądem.

nonamemeow
05-02-2015, 19:05
Jeśli chodzi o wysłanie wypowiedzenia na maila adres biuro@ale gratka.eu, to sugeruje aby wysyłać skan pisma-wypowiedzenia w załączniku maila oraz wysłanie wypowiedzenia listem poleconym za potwierdzeniem odbiory. Wysłanie takiego listu poczta kosztuje ok 5 zł ale mail i pisemne wypowiedzenie będzie bardzo ważnym argumentem przed sądem.


No tak, z tym, że na jaki adres wysłać to wypowiedzenie? Bo na tej stronie nie ma zadnych danych..

aron1982
06-02-2015, 06:36
Dane z KRS

EXPOL
ul. Targowa 3
09-100 Płońsk

INVEST - NET
ul. Piaskowa 9B
09-100 Płońsk

beata7890
06-02-2015, 07:29
Ja swoje wypowiedzenie umowy wysyłałam emailem oraz listem poleconym na 2 adresy, a mianowicie Invest-Net ul.Piaskowa B 09-100 Płońsk i Invest -Net ul.Złota 61 lok.100 00-819 Warszawa ( adres z faktury Proforma).
Mój list został odebrany tylko w Warszawie, ten wysłany do Płońska wrócił do mnie pomimo wielokrotnych monitów z poczty z adnotacją "mieszkanie zamknięte".
Niestety od ponad 1,5 miesiąca nie dostałam żadnej odpowiedzi.

RybakRek
06-02-2015, 14:33
Ja korzystałem i nie narzekam ;)

stan75
06-02-2015, 21:34
Witam, ja tez dostałem proformę w styczniu i teraz nakaz. Rzecznik konsumenta w moim mieście powiedział mi, że może mediować tylko jeśli przyniosę im regulamin ale-gratki z lipca 2014, kiedy najprawdopodobniej w to wdepnąłem. Bardzo ważne jest, żeby wykazać, że właścicielem/adminem "serwisu" był Expol - bo niemożliwe, żeby był to Invest-Net, który teraz produkuje te pseudo faktury
PYTANIE: czy ktoś z forumowiczów dysponuję kopią regulaminu "serwisu" z lipca? Może ktoś ma zrzuty lub wydrukował? Proszę o info

Pozdrawiam

aron1982
07-02-2015, 07:08
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 23-25 lutego 2015 r.

Osoby czujące się poszkodowane mogą w tych dniach zgłaszać się do sądów i prokuratur w celu uzyskania porady prawnej. Organy te mają obowiązek udzielić bezpłatnej porady, a w przypadku prokuratur przyjąć przy okazji zgłoszenie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Zgłoszenie do prokuratury można zgłaszać również w innych dniach ale prokuratura wówczas nie udziela porad prawnych.

abakus1978
07-02-2015, 15:36
Witajcie dołączam się do grona poszkodowanych, w czwartek dostałem na maila ich fakturę i oczywiście groźby wpisaniem do rejestru dłużników i straszą sądem. Sami 9 września zadzwonili do mnie i miły głos kobiety która proponowała darmowe zamieszczenie mojego ogłoszenia dla odczepnego się zgodziłem bo jak za darmo miałem tylko wypełnić dane jakie przesłali na maila ale raz że wysłanie tego zgłoszenia wyglądało tak jakby wcale nie poszło nie dostałem żadnej informacji że zgłoszenie zostało przyjęte jakie są warunki teraz wiem że to było celowe. Też już byłem w piątek i Rzecznika Praw Konsumenta kazała wysłać list polecony że zgodziłem się na zamieszczenie tego ogłoszenia tylko dlatemu że powiedziano mi że jest to darmowa usługa.Najpierw pisałem drogą elektroniczną z nimi chyba jak każdy odrazu dosłałem "propozycję" szybszego wypowiedzenia umowy ale odrazu miałem wpłacić prawie 1000 zł na inne konto niż w tej fakturze proforma a jak powiedziałem żeby najpierw przysłali mi fakturę vat to na ten temat cisza.Wszędzie gdzie kupuje się jakąś usługę dostaje się maila z warunkami i z jasnymi zasadami.Mam nadzieję że dobiorą się nich i państwo Polskie zadziała broniąc nas poszkodowanych.Sam zamierzam powiadomić wszystkie urzędy jakie mi przyjdą do głowy oraz poproszę posłów różnych opcji opisując im jak wygląda sprawa to nic nie kosztuje a może ktoś pomoże.Pozdrawiam i cieszę się że nie jestem sam bo w grupie łatwiej walczyć.

stan75
10-02-2015, 08:57
Witam ponownie,
podbijam pytanie: czy ktoś z forumowiczów dysponuje kopią "regulaminu" serwisu ale-gratka z lipca lub sierpnia?Byłbym niezmiernie wdzięczny, gdybym mógł naocznie zobaczyć, kto był administartorem/właścicielem serwisu. Logika mówi jedno, ale dowody są dowodami.
Dziękuję za info
Pozdrawiam

kzzzzzo
10-02-2015, 15:15
To ci oszusci jeszcze działają?:bash:

merekkocz
10-02-2015, 19:09
To ci oszusci jeszcze działają?:bash:

Zakładają nowe spółki jak o tych głośno słabo przynoszą dochody.

Nitka1973
11-02-2015, 08:00
Ja również otrzymałam fakturę pro-forma. Wysłałam do UOKiK, Prokuratory w Płońsku i Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie (ostatnim dwóm adresatom do wiadomości pismo do UOKiK) pismo o treści j/n . Zachęcam wszystkich do podjęcia podobnych kroków. Dodatkowo jeszcze wyślę pismo do Telewizji (Uwaga, Interwencja) z opisem sprawy. Może to ukróci nieuczucie praktyki obu firm.

Ja niżej podpisana zwracam się z wnioskiem o interwencję w sprawie dot. nieuczciwej próby wyłudzenia pieniędzy przez portal ale-gratka.pl, należący do firmy lnvest-Net z siedzibą w Warszawie 00-819 ul. Złota 61 lok. 100, której właścicielem jest Pan Tomasz B., poprzez umieszczanie ogłoszeń o sprzedaży nieruchomości w portalach należących wyłącznie do jednego właściciela - firmy IMMO PL, Alicante (Espańa), Av.Goleta 37, żądając w zamian wysokich opłat, pomimo niewywiązywania się ze zobowiązań.
Firma podszywa się pod nazwą znanego ogólnopolskiego portalu nieruchomości alegratka.pl, wykorzystując renomę znanego polskiego portalu. Procedurą taką firma lnvest-Net naruszyła Art. 5. Ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji „Czynem nieuczciwej konkurencji jest takie oznaczenie przedsiębiorstwa, które może wprowadzić klientów w błąd co do jego tożsamości, przez używanie firmy, nazwy, godła, skrótu literowego lub innego charakterystycznego symbolu wcześniej używanego, zgodnie z prawem, do oznaczenia innego przedsiębiorstwa”.
1. W dniu ....nadano ogłoszenie o sprzedaży ..... Znalazł stronę ale-gratka.pl, gdzie przez 3 miesiące można było nadać za darmo ogłoszenie o sprzedaży. Po tym czasie oferta zamieniała się na umowę na czas nieokreślony, której wypowiedzenie mogło być możliwe z 3 miesięcznym wypowiedzeniem. Oprócz zaakceptowania treści regulaminu, nie otrzymaliśmy żadnych zapisów umowy, z której wynikały zobowiązania zarówno Sprzedającego jak i Kupującego. Nie została również wysłana żadna informacja na jakich i ilu portalach internetowych zostanie umieszczone ogłoszenie.
Z oferty na stronie www.ale-gratka.pl wynika, że cyt. „Dzięki naszemu serwisowi Twoje ogłoszenie trafi do niemal wszystkich głównych portali o tematyce nieruchomości w Polsce. Umieszczając swoją ofertę u nas, zamieszczasz ją również w kilkunastu ogólnopolskich portalach. Zwiększ swoje szanse i zaufaj specjalistom I" i dalej „Zamieszczając ogłoszenie u nas, zamieszczasz je we wszystkich głównych portalach o tematyce nieruchomości! Dzięki nam Twoja oferta pojawi się na kilkunastu portalach! Aby sprzedać swoją nieruchomość, nie musisz korzystać z usług pośredników. Wystarczy być widocznym w sieci na dziesiątkach stron internetowych! Kontrahenci znają Cię sami! Daj im tylko szansę! Bezpośrednia sprzedaż to same zyski! Nie musisz płacić prowizji która wynosi czasami kilkanaście tysięcy złotych"(nuty ekranów z ofertą ale-gratka w załączeniu).
Oferta pojawiła się TYLKO na nieznanych stronach internetowych pośredniczących w sprzedaży nieruchomości:
 www.oferty-dom.pl
 www.portal-n.pl
 www.dom.blueporta.pl
 www.nspot.pl
Wszystkie te strony internetowe należą do jednego właściciela - firmy IMMO PL, Alicante (Espana), Av.Goleta 37. Nie jest to ŻADEN z głównych polskich portali dot. nieruchomości, typu morizon.pl, nieruchomosci-online.pl, gratka.pi, otodom.pl, oferty.net, ofertymieszkan.pl, domy.pl, domiporta.pl, mitula.com, itp.
Dodatkowo zrobiłam symulację skuteczności oferowanych portali przez ale-gratka. Gdy w wyszukiwarce internetowej wypiszę słowa, będące tytułem mojego ogłoszenia w w/w portalach ale-gratki, celem znalezienia mojej oferty w intrenecie, znajduję oferty, które sama umieściłam w serwisach, tj mitula.com i w oto.dom, zaś przy innych szukanych słowach również moje ogłoszenia w lentno.pl l i olx.pl (rzuty ekranów dla poszukiwanego słowa w załączeniu).
Powyższe świadczy, że rzekomo najważniejsze w Polsce portale nieruchomości, w których zamieszcza ogłoszenia ale-gratka, mają zerową skuteczność - moje ogłoszenie w tych portalach w ogóle nie jest odnajdowanie. W intrenecie odnajduję tylko te ogłoszenia, które sama umieściłam i za które dokonałam zapłaty (mitula, oto.dom, lento).
Koszt zamieszczenia ogłoszenia na stronach, w których ale-gratka.pl zamieściła ogłoszenie wynosi 10zł za 1 m-c, z czego dom.blueporta.pl jest tym samym portalem co oferty-dom.pl (próba dodawania ogłoszenia przekierowuje na stronę oferty-dom.pl), więc realny miesięczny koszt zamieszczenia w tych portalach to 40zł/m-c. a ale-gratka, żąda zapłaty 490,77zł/m-c.
Ogłoszenia miały być we wszystkich głównych portalach o tematyce nieruchomości, a pojawiły się w mało znanym portalu, należących do jednego właściciela. Zapłata 490,77zł/m-c miała być korzystna dla klienta zatwierdzającego Regulamin (cyt. z oferty „Bezpośrednia sprzedaż to same zyski! Nie musisz płacić prowizji która wynosi czasami kilkanaście tysięcy złotych"), a faktyczne samodzielne umieszczeni ogłoszeń, w portalach ale-gratka, stanowi koszt 40zł/m-c. Ale-gratka zapewniała, że płacąc im należność będzie taniej, a jest drożej. Kolejne wprowadzenie klienta w błąd. Gdyby ale-gratka umieściła ogłoszenie faktycznie na głównych polskich portalach nieruchomości, to miesięczny koszt byłby porównywalny, więc nie można byłoby mieć zastrzeżeń do wykonania umowy.
Trzymiesięczny darmowy okres testowania to faktyczny koszt 120zł. Ale-gratka, żąda zapłaty za minimum kolejne trzy miesiące 1.472,31zł (umowę można wypowiedzieć z trzymiesięcznym wypowiedzeniem - nie wcześniej), realnie za kolejne trzy miesiące Ale-gratka, płaci IMMO PL 120zł.
Reasumując, gdyby umieściło się ogłoszenie na wskazanych wyżej portalach, to za pół roku publikacji zapłaciłoby się 240zł, a ale-gratka żąda 1.472,31zł. Czysty, nieuczciwy zysk lnvest-Net to 1232,31zł, co stanowi 500% czystego dochodu, za usługę, która nie została należycie wykonana, gdyż umieszczenie ogłoszeń w mało znanych portalach, które nawet nie są w ogólnopolskich wyszukiwarkach nieruchomości jest nieuzasadnioną stratą pieniędzy.
Pojawia się tutaj pytanie, ile faktycznie Invest-Net zapłacił za publikację w portalach należących TYLKO DO JEDNEGO WŁAŚCICIELA, gdyż wg mojej oceny celowo ZOSTAŁY wykupione domeny przez IMMO PL, Alicante (Espana), Av.Goleta 37, a nie można ustalić jakie są powiązania gospodarcze pomiędzy tymi dwoma podmiotami. Sugeruję, że pomiędzy nimi jest powiązanie i dzielenie się zyskami.
2. Za usługę, która nie została wykonana zgodnie z deklaracją przez lnvest-Net (tj umieszczenie ogłoszenia w kilkunastu głównych ogólnopolskich portalach nieruchomości) w dniu .... otrzymałam drogą mailową fakturę pro forma Nr ..... wystawioną .... - kopia w załączeniu. Wystawcą była firma lnvest-Net. Faktura opiewała na kwotę brutto 490,77zł, Faktura była za usługę reklamową nieruchomości.
Dodatkowo faktura została wystawiona przez firmę lnvest-Net, która powstała dopiero 01-10-2014 (w załączeniu informacja o rejestracji firmy), a zaciągnięcie zobowiązania . było ...-09-2014, czyli fakturę wystawiła firma, z którą nie zaciągnięto zobowiązania. Tutaj powstaje kolejne pytanie - dlaczego faktura Pro Forma, a nie normalna faktura, która odzwierciedla konkretne zdarzenie gospodarcze, które miało miejsce na gruncie prowadzenia działalności gospodarczej i powinno znaleźć odzwierciedlenie w dokumentacji księgowej przedsiębiorstwa. Wg mojej oceny, sprzedaż celowo nie jest ewidencjonowania, a tym samym zobowiązania podatkowe nie sa regulowane należycie.
Zgodnie z interpretacją Kodeksu cywilnego, fakturę pro forma można uznać za ofertę, ponieważ jest to oświadczenie drugiej strony o woli zawarcia umowy. Wystawca faktury pro forma składa ofertę kontrahentowi, a jeśli ten opłaci fakturę, to dochodzi w świetle prawa do zawarcia umowy sprzedaży. Faktura nie została przez mnie opłacona, więc nie została zawarta żadna umowa między mną a lnvest-Net.
Dodatkowo faktura została wystawiona przez firmę lnvest-Net, która powstała dopiero 01-10-2014 (w załączeniu informacja o rejestracji firmy), a zaciągnięcie zobowiązania było 03-09-2014, czyli fakturę wystawiła firma, z którą nie zaciągnięto zobowiązania.
Firma lnvest-Net, która nie była stroną w dniu powstania zobowiązania straszy mnie, że jeśli faktura pro-forma nie będzie zapłacona to zostanie przekazana Informacja do rejestru Dłużników oraz, cyt. z maila 04-02-2015, godz. 11:02 „Oczywiście może udać się Pani na policję. My ze swojej strony należności domagać będziemy się na drodze postępowania sądowego.

Polubownie próbowałam rozwiązać kwestię sporną, aby nie było konieczności dochodzenia swoich praw przed właściwymi organami administracji publicznej, proponując kwotę 80zł za pierwszy płatny miesiąc korzystania z usługi tj kwotę, którą musiałabym ponieść gdybym umieszczał ogłoszenie na wskazanych przez ale-gratka portalach, powiększoną o 100% zysk. Otrzymałam odpowiedź, cyt. „Pani propozycja jest absurdalna. Oczywiście, proszę skierować sprawę do Urzędu Ochrony Konsumentów. Brak terminowego regulowania zobowiązań, skutkował będzie skierowaniem sprawy na drogę postępowania sądowego.

W dniu 06.02.2015 wysłałam do ale-gratka.pl informację, że do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyślę pismo z prośbą o interwencję, z argumentami jak w niniejszym piśmie. Otrzymałam odp., cyt. „ Nie mamy nic przeciwko wysłaniu Pani pisma do wymienionych przez Panią instytucji. Ustosunkujemy się do niego na wniosek każdego z tych urzędów. Nadmieniam, że zależy nam na polubownym rozwiązaniu niniejszej sytuacji, aby uniknąć postępowania sądowego lecz stanowczo nie wyrażamy zgody na próbę Pani zastraszenia. Jeżeli interesuje Panią polubowne rozwiązanie, prosimy o przedstawienie ROZSĄDNEJ propozycji. Podkreślam, że absolutnie nie wyrażamy zgodny na umorzenie Pani wszystkich zobowiązań” i dalej „Szanowna Pani! Pani ogłoszenie, zgodnie z zapisami umowy widnieje we wszystkich współpracujących z nami portalach internetowych. (tutaj moje wtrącenie - miało być na wszystkich głównych portalach o tematyce nieruchomości w Polsce, a zapis o współpracujących portalach jest na kolejnej bliźniaczej stronie lnvest-Net alegratka.eu – ogłoszenie było poprzez ale-gratka.pl i zobowiązania z tej strony są wiążące) Nie są nam znane powody, na podstawie których twierdzi Pani, że nie wywiązaliśmy się z umowy. Tak jak wcześniej informowałam, nie ma możliwości anulowania Pani wszystkich zobowiązań. Po konsultacji mogę zaproponować Pani uregulowanie 50% kwoty widniejącej na fakturze oraz umorzenie pozostałych zobowiązań wynikających z umowy. Podkreślam, że niniejsza propozycja jest ostateczna i nie podlega negocjacjom. Nie wyraziłam zgody na zapłatę kwoty 245,40zł, która wg mnie była nadal bardzo zawyżona w stosunku do poniesionych kosztów przez ale-gratka.pl, informując, że byłabym skłonna zapłacić kwotę, którą musiałabym zapłacić, gdybym sama zamieszczała ogłoszenie we wskazanych portalach, powiększoną o 100% zysk dla Invest-Net za pośrednictwo. Ale-gratka.pl nie przyjęła oferty.

3. Ostatnią wątpliwość to sam fakt zawarcia umowy poprzez odznaczenie okienka akceptacji Regulaminu w ale-gratka.pl, bez rejestracji na stronie oraz akceptacji linku aktywacyjnego i wysłania Umowy w odrębnym mailu z doszczegółowienia warunków i zobowiązań obydwu stron. Podobna sprawa miała miejsce, gdzie Sąd Okręgowy w Legnicy w wyroku z dnia 16 marca 2010 r. uwzględnił apelację i oddalił powództwo (sygn. akt. VI Ga 25/10).
Zdaniem Sądu rozpoznającego apelację, w podobnej sprawie rozważono przede wszystkim kwestię, czy w ogóle doszło do zawarcia umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, a w szczególności, czy informacje zamieszczone na portalu internetowym należącym do powoda stanowiły ofertę zawarcia umowy oraz czy pozwany złożył oświadczenie woli w postaci elektronicznej o przyjęciu oferty powoda. Istotnym w podobnej sprawie pozostawało również, czy w przypadku uznania, że między stronami doszło do zawarcia umowy, jaka była rzeczywista treść zawartej przez strony umowy. Kluczowymi zarzutami mającymi wpływ na trafność argumentów apelacji okazał się zarzut naruszenia art. 8 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz art. 66: k.c. Zdaniem Sądu ofertą w postaci elektronicznej jest zatem takie oświadczenie woli przedsiębiorcy (art. 661 § 2 k.c.) złożone w sieci teleinformatycznej, na stronach internetowych, które wyraża stanowczą wolę zawarcia umowy, określając przy tym jej istotne postanowienia. Nader istotną kwestią pozostawało również, czy samo wypełnianie formularza na stronie internetowej powoda, doprowadziło do złożenia oświadczenia woli o przyjęciu oferty, zgodnie bowiem z przepisem art. 661 § 1 kc, oferta złożona w postaci elektronicznej wiąże składającego, jeżeli druga strona niezwłocznie potwierdzi jej otrzymanie. Powyższa zasada odnosi się do wszelkich ofert złożonych w postaci elektronicznej, z wyjątkiem tych, które zostają złożone za pomocą poczty elektronicznej albo podobnych środków indywidualnego porozumiewania się na odległość. W świetle powyższych okoliczności, Sąd uznał, że powód nie wykazał, jakoby pozwany złożył oświadczenie woli o przyjęciu oferty, Sąd uznał, że między stronami nie doszło do zawarcia umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną, co przesądzało o bezzasadności wytoczonego powództwa.
Omawiany wyrok zasługuje na całkowitą aprobatę. Ma to szczególne znaczenie wobec plagi podstępnego podsuwania ofert rzekomo darmowej rejestracji na różnych portalach. Często potem okazuje się, że osoby rejestrujące są po pewnym czasie obciążane różnymi płatnościami, czego nie spodziewały się podczas „bezpłatnej rejestracji". Jaskrawym przykładem jest kazus „Pobieraczka" (http://www.nowemedia.org.pl/pobieraczek.html). Z tym, że portal Pobieraczek.pl próbował obciążać niespodziewanymi płatnościami głównie konsumentów, którzy są bardziej chronieni przez prawo niż przedsiębiorcy.




Z uwagi na szkody wyrządzone wielu osobom przez Pana Tomasza B., który wcześniej prowadził działalność pod firmą Expol a obecnie lnvest-Net - ( z informacją o praktykach obu nieuczciwych firm można się zapoznać pod adresem www.forum.muratordom.Dl/archive/index.php/t-210821-p-2 oraz www.wyborcza.biz/biznes/l. 100896.17169959 ) proszę o pilne zbadanie sprawy i podjęcie stosowanych kroków. Nieuczciwe praktyki firmy Expol (wobec której już został wydany niekorzystny dla niej wyrok Sądu w Płońsku, jak i badana przez prokuraturę sprawa tej firmy) i Invest-Net powodują, że osoby, które są zastraszane dla tzw. „świętego" spokoju płacą za usługę, która nawet w 10% nie została należycie wykonane, bojąc się „ciągania" po sądach.
Licząc na zajęcie się sprawą w sprawie nieuczciwych praktyk Pana B., z niecierpliwością będę oczekiwała Państwa stanowiska w sprawie.

Nitka1973
11-02-2015, 11:27
Częściowo ja też tak już zrobiłam - mój post z dn. 11.02.2015, godz. 8:00. Mam zamiar jeszcze powiadomić telewizję - może zainteresuje ich ten temat. Dziwi mnie taka bezczelność firmy. Być może, jak nadadzą o nich reportaż to w ten sposób ludziom zapali sie lampka kontrolna. Dla mnie powinni mieć wyrok zakazu prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Polski. Pozdr.

pit05
11-02-2015, 17:11
Proszę o podanie akt sprawy wyroków przeciwko Expolowi!

jawor99
12-02-2015, 09:28
Cześć!

jestem kolejnym poszkodowanym z "nowego rozdania", czyli umowa elektroniczna z kliknięciem zapoznania się z regulaminem.

Kilka dni temu przyszła pierwsza faktura, szukając pomocy przeczytałem ten wątek, który jest trochę chaotyczny (pewnie przez interwencje admina), poniżej moje rozumienie sytuacji.

Jeżeli coś pominąłem to prośba o skorygowanie / dodanie.
1. Przede wszystkim nie dać się zastraszyć i nie płacić - to pojawia się najczęściej
2. Natychmiast wypowiedzieć umowę – tu zdania są podzielone, niektórzy twierdzą, że lepiej tego nie robić, bo tym samym „przyznajemy” się do jej zawarcia
3. Zgłosić sprawę do UOKiK (może wyśle pismo „straszak”)
4. W przypadku skierowania sprawy do sądu złożyć wniosek o jej przeniesienie do sądu w swoim miejscu zamieszkania (podróżowanie może ich zniechęcić)
5. W ewentualnej sprawie sądowej bronić się argumentami:
- jednostronnie niekorzystne warunki umowy/regulaminu, które można uznać za niedozwolone klauzule umowne
- nie wywiązanie się z umowy (nie wystawiają ogłoszeń na tak dużej liczbie portali, tylko jakieś pojedyncze praktycznie nieznane strony, które może nawet oni sami stworzyli)
- celowe i świadome wprowadzanie w błąd
- utrudniony kontakt lub brak kontaktu w trakcie trwania 3 darmowych miesięcy (nie odbierają telefonu, nie opowiadają na maile, nie odbierają listów itp.)

Dodatkowo w wątku pojawia się kilka adresów do tworzenia pozwów zbiorowych, jednak cześć z osób już jest po sprawie (znalazłem informacje o dwóch wygranych, żadnej przegranej – nie wiem, czy nie było, czy że ciężko się przyznać do przegranej) i niekoniecznie jest zainteresowana pomocą.

Żeby było jasne, sam jestem poszkodowany i szukam pomocy. Chcę mieć pełne rozumienie sytuacji z znaleźć najlepsze wyjście z sytuacji.

1. Czy coś jeszcze do tej listy można dodać?
2. Czy w tej chwili jest ktoś, kto koordynuje jakiś zbiorowy pozew?
3. Gdzie / u kogo personalnie szukać pomocy?

Pozdrawiam,
MichałJa

Grzesiekbu
12-02-2015, 11:32
brak daty powstania regulaminu i zmian oraz aktualizacji
termin zawarcia umowy (ja uważam że do takiej nie doszło) był w moim przypadku przed wpisem do KRS
wprowadzenie w błąd podczas rozmowy że umowa automatycznie wygaśnie
brak zasad wykonywania usługi oraz potwierdzenia jej wykonania (leży po stronie usługodawcy i to on musi dokładnie to udowodnić)
brak potwierdzenia przyjęcia zamówienia/ usługi
to tak na szybko

ja mam też jedno pytanie
czy firma powinna odbierać korespondencję również z adresu widniejącego w KRS??

zgłaszać sprawę do Rzecznika Spraw Konsumenta - minus ze pismo pójdzie dopiero po długim czasie np. w wawie 3 miesiące

policja z próbą wyłudzenia

Nitka1973
12-02-2015, 12:09
Z danych, które udało mi się uzyskać n/t firmy - Invest-Net nie jest wpisana do KRS (nie ma osobowości prawnej wynikającej z kodeksu spółek handlowych)Chyba, że coś się zmieniło wtedy prosiłabym o podanie nr KRS - na tej podstawia można się dowiedzieć jakie są udziały, czy Invest-Vet przejęła udziały Expola, tj. czyli, jest następcą prawnym Expola, jaki jest sposób reprezentacji, jeśli chodzi o zaciąganie zobowiązań i wiele innych kwestii
Wydaje mi się jednak, że jest to zwykła firma, która prowadzi zarejestrowaną działalność.

Kate79
13-02-2015, 14:36
witam,
czy ktoś posiada regulamin jaki obowiązywał w lipcu czy tez w sierpniu 2014?
Zastanawia mnie cały czas fakt że firma INVEST NET wystawia faktury za usługi, ludziom którzy kliknęli "AKCEPTUJĘ" kwadracik przy regulaminie w lipcu, sierpniu czy tez wrześniu. Firma owa powstała dopiero 01.10.2014. Czy żaden Rzecznik Praw Konsumenta do których udawaliście się nie zauważył tego faktu? Proszę o odpowiedzi. Nie chce tak jak i Wy płacić im ani grosza, a może to jest jakiś trop.

abakus1978
17-02-2015, 19:18
witam,
Dzisiaj zaś się odezwali oto treść maila;
Szanowny Panie!

Wzywamy Pana do zapłaty należności w kwocie: 490,77zł tytułem zaległej
faktury VAT wraz z odsetkami.

W przypadku braku wpłaty wyżej wymienionej kwoty do dnia: 20 lutego
2015r. informacje o Pana nieuregulowanych zobowiązaniach zostaną
przekazywane do REJESTRU DŁUŻNIKÓW.

W przypadku dalszego zwlekania z uregulowaniem zobowiązań, sprawa zostanie
skierowana na drogę postępowania sądowego, co narazi Pana na znaczne koszty
postępowania sądowego, w tym koszty egzekucyjne.

-- Ale-gratka.pl --------------------------------------

merekkocz
17-02-2015, 20:47
Proszę od roku żeby podali mnie do sądu a oni nic chyba ja musze to zrobić i podać sam kanciarzy bo czekam i czekam i nie doczekam się

ajaks
19-02-2015, 08:42
Dzień dobry wszystkim na tym forum, pozdrawiam.
Jestem jednym z was których próbuje zastraszyć ta parszywa firma. Niedawno dostałem ich słynną już fakturkę proforma.
Przeglądając (pobierznie przyznam się) ten temat zastanawia mnie dwie rzeczy.
Po pierwsze: dlaczego państwo nie nazywacie tych bydląt i prowadzonego przez nich przestępczego procederu po imieniu. Czy moderator taki surowy czy poprawność obyczajowa nie pozwala? Czego się boicie? Przecież gołym okiem widać że mamy do czynienia z firmą hien założoną wyłącznie po to aby wprowadzić jak największą liczbę klientów w błąd a następnie stosując prostackie (acz skuteczne jak mniemam) metody presji, zastraszania i pseudoprawniczego bełkotu egzekwować (czytaj wyłudzać, wymuszać) od nich pieniądze.
Te gnidy nawet nie silą się aby rzetelnie zrealizować swoją oszukańczą usługę. Niech ktoś z naciąganych na tym forum wskaże mi znaczący w necie portal (płatny) gdzie zamieszczono Wasze ogłoszenie. Jeśli już to zobaczyliście je w darmowych opcjach na nic nie wartych śmiesznych stronkach lub podróbkach znanych portali ogłoszeniowych. Aż dziw bierze że szanowany portal dom.gratka.pl jeszcze nie pozwał tych szmat do sądu za kradzież i psucie wizerunku.
I rzecz druga: wijecie się państwo w dziwnych konwulsjach jakby sparaliżowani strachem. Pytam - przed kim? Przecież tym skur...om o to chodzi. Stosujecie dziwną ekwilibrystykę myślową wyszukując jakieś nowe metody wykaraskania się z rzekomego długu. Ludzie, ocknijcie się! Jesteście uczciwi a usiłuje się od Was wyłudzić pieniądze. Te ludzkie mendy właśnie opierają swój proceder na naszej uczciwości, strachu, niewiedzy, nieostrożności. Na każde Wasze protest-maile mają gotowe podszyte groźbami odpowiedzi lub (też groźnie :)) milczą. To psychologiczny majstersztyk ogłupiania uczciwego człowieka.
Konkluzja - pokazać im środkowy palec i won! Żaden szanujący się sąd nie da im wygrać sprawy bo byłaby to kompromitacja sędziego. Ignorujcie i nie odpowiadajcie na żadne formy zastraszania, cierpliwi niech zgłaszją sprawę policji (ale z autopsji wiem że ta instytucja niechętnie zajmuje się pierdołami;)).
Ignorowanie bydlaków przyniosło skutek w sprawie pobieraczka i plikostrady. Poczytajcie na forach ile czasu musieli ludzie użerać się z tamtymi ch..mi. Jednym słowem - olać! A co wytrwalszym radzę aby chamom najzwyczajniej skuli ryja ;)

BRAWO! Lepiej tego ująć się nie da :)

abakus1978
19-02-2015, 19:33
Witajcie,
Znalazłem w sieci artykuł może być przydatny w walce nimi, link to http://konsumentwsieci.pl/link-do-regulaminu-nie-rozwiaze-sprawy/
Wklejam treść artykułu;

Link do regulaminu nie rozwiąże sprawy
By Krzysztof Lehmann On 09-02-2013 · 3 Comments · In dyrektywa, konsument, orzeczenia, TSUE, umowa na odległość

Nie jest wystarczające – przy zawarciu umowy na odległość – zamieszczenie przez przedsiębiorcę wymaganych informacji (w tym prawie do odstąpienia od umowy) jedynie na stronie internetowej, nawet jeśli przy rejestracji wymagana jest akceptacja regulaminu (w formie linku) w którym znajdują się ww. informację. Taki wniosek płynie z wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej C-49/11 Content Services Ltd vs Bundesarbeitskammer z 5 lipca 2012 r.

Najpierw przybliżenie stanu faktycznego. Content Services prowadził stronę z linkami do różnego rodzaju oprogramowania, z której można było skorzystać jedynie w wyniku wcześniejszej rejestracji. Przy tejże rejestracji konsument musiał zaakceptować regulamin (odhaczyć kwadracik). W celu zapoznania się z treścią regulaminu należało kliknąć w napis "regulamin", który miał format hiperlinku. W przedmiotowym wzorcu znajdowały się w zasadzie wszystkie informacje wymagane prawem (w tym informacja o braku prawa do odstąpienia od umowy, cena usługi, okres na który zawarta została umowa). Oczywiście rejestracja i akceptacja regulaminu powodowała obciążenie konsumenta opłatą w wysokości 94 euro, z czego oczywiście żaden przyszły użytkownik nie zdawał sobie sprawy. Czy nie przypomina Wam to czasem sławnego w naszym kraju portalu pobieraczek.pl?

Trybunał musiał odpowiedzieć na pytanie, czy zamieszczenie informacji na stronie przedsiębiorcy i udostępnienie konsumentowi linku do tych informacji spełnia wymagania określone w art. 5 Dyrektywy 97/7/WE? Przypomnę treść przepisu (pogrubienie moje):

W stosownym czasie podczas wykonywania umowy konsument musi otrzymać w formie pisemnej lub na innym trwałym, dostępnym dla niego nośniku potwierdzenie informacji określonych w art. 4 ust. 1 lit. a)–f), najpóźniej jednak w chwili dostawy w przypadku dóbr nieprzeznaczonych dla osób trzecich, chyba że informacje te zostały wcześniej przekazane konsumentowi przed zawarciem umowy w formie pisemnej lub na wspomnianym trwałym i dostępnym nośniku.

Odpowiednikiem powyższego przepisu w polskim porządku prawnym jest art. 9 ust. 3 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów, zgodnie z którym:

Przedsiębiorca jest obowiązany do potwierdzenia konsumentowi na piśmie informacji, o których mowa w ust. 1, najpóźniej w momencie rozpoczęcia spełniania świadczenia.

Zdaję sobie sprawę, iż polski ustawodawca nie uwzględnił 'trwałego nośnika" przy konieczności potwierdzenia konsumentom niezbędnych informacji. Pytanie teraz – przy uwzględnieniu "klauzuli minimum" z art. 14 Dyrektywy 97/7/WE – czy jest to celowy zabieg mający na celu wzmocnienie ochrony konsumentów czy też przeoczenie ustawodawcy? Wydaję się, mając na względzie funkcję celowościową regulacji zawierania umów poprzez sieć Internet, iż należy również w polskich realiach dopuścić możliwość informowania konsumenta za pomocą "trwałego nośnika" (wspomniałem o tym w Częściowa zmiana praktyki przez Pobieraczka oraz O Pobieraczku słów kilka…).

Podsumowując przydługawy wstęp, Trybunał stanął przed koniecznością odpowiedzi na pytanie, czy zamieszczenie informacji na stronie internetowej w regulaminie i podanie konsumentowi linku do tegoż regulaminu wypełnia definicję "trwałego nośnika".

TSEU uznał, iż link do regulaminu znajdującego się na stronie internetowej przedsiębiorcy nie może stanowić "innego trwałego nośnika" o jakim mowa w art. 5 Dyrektywy 97/7/WE i w związku z powyższym przedsiębiorca nie wywiązał się w sposób należyty z obowiązku informacyjnego. Przyznam szczerze, że jest dla mnie oczywiste, co wielokrotnie podkreślałem odrzucając mało przekonywujące argumenty właścicieli serwisu pobieraczek.pl, którzy wskazywali, że przecież konsument zawsze może sobie taki regulamin skopiować z ich strony. Nic bardziej mylnego…

Trwały nośnik musi spełniać łącznie dwie podstawowe cechy:

- informacje muszą zostać przekazane konsumentowi bez konieczności odegrania przez niego aktywnej roli w celu ich uzyskania;

- konsument musi posiadać kontrolę nad dostarczonymi mu informacjami, aby miał możliwość w przyszłości z nich skorzystać; nie mogą one mieć charakteru ulotnego, nad którymi przedsiębiorca posiada kontrole i w które może dowolnie ingerować, w tym je zmieniać lub usuwać.

W tym zakresie po szczegóły odsyłam do opinii Rzecznika Generalnego Paula Mengozziego z dnia 6 marca 2012 r. (pkt 24-29).

Tak więc "inny trwały nośnik" winien mieć taką formę, która uniemożliwiałaby ingerencję innych osób, niż ich adresat przy jednoczesnej jego biernej postawie. Takim nośnikiem jest np. płyta CD, DVD, dysk twardy, a nawet fax doręczony konsumentowi czy też mail przesłany na jego skrzynkę pocztową.

Na koniec parę cytatów z wyroku na poparcie ww. twierdzeń:

W ramach procesu przekazywania informacji nie jest konieczne, aby ich adresat dokonał szczególnej czynności. Natomiast w przypadku wysłania konsumentowi linku musi on podjąć działanie w celu zapoznania się z danymi informacjami i musi on w każdym razie otworzyć ten link.

W zakresie, w jakim nośnik umożliwia konsumentowi przechowywanie rzeczonych informacji, które zostały mu osobiście przekazane, gwarantuje brak zmian w ich zwartości, a także ich dostępność w odpowiednim okresie oraz pozwala konsumentom na ich odtworzenie w niezmienionej postaci, nośnik ten może być uznany za „trwały” w rozumieniu wskazanego przepisu.

MarcinOp
02-03-2015, 17:46
ale-gratka.pl dzisiaj się nie otwiera,
możliwe, że coś kombinuje

aron1982
06-03-2015, 06:05
Zgłaszajcie sprawę do prokuratury albo na policję w waszym miejscu zamieszkania. Sprawa zostanie zapewne przeniesiona do płońska, a tam umorzona ale chodzi o to by ich zasypać takimi sprawami. Nawet jeśli nie przyniesie to oczekiwanego rezultatu to nie zaszkodzi spróbować.

poirytowana
06-03-2015, 08:00
Witam,

otrzymałam maila o tej samej treści. W odpowiedzi napisałam, że mój pełnomocnik (kilka dni wcześniej zostało wysłane pismo od prawnika) ustosunkował się do tego i w przypadku dalszych prób zastraszania drogą mailową zgłoszę sprawę do prokuratury.
Póki co cisza.
Brak wpisu do KRD na chwilę obecną (aby to zrobić firma musi mieć podpisaną umowę i ma możliwość wpisu po 60 dniach od daty powstania zadłużenia, ale w przypadku kiedy to zrobi a sprawa jest sporna i nie wycofa wpisu w ciągu 14 dni można zgłosić to do sądu i ubiegać się o odszkodowanie do kwoty 30 tys. zł).


Tak więc, albo firma odpuściła, albo będziemy walczyć dalej za jakiś czas.

Kate79
06-03-2015, 13:02
Strona http://ale-gratka.pl nadal sie nie otwiera.
Czyżby firma zmieniała regulamin na nowy, z nowymi poprawkami abyśmy nie mieli wglądu?
Hmm podejrzana sprawa.

merekkocz
07-03-2015, 15:54
Najlepiej podać do urzędu skarbowego ich to sprawdza faktury itp.

krisy
16-03-2015, 21:40
witam. W październiku założyli stronę http://alegratka.eu . Wtedy też na olx.pl wystawiłem swój domek na sprzedaż i pewnego dnia przez telefon dostałem propozycję darmowej reklamy przez 3 miesiące pod warunkiem ze sie zarejestruje na ich stronie i akceptuje regulamin. Tak zrobiłem i kontakt się urwał a swojego ogłoszenia nigdzie nie widziałem. Teraz przychodzi faktura pro-forma do zapłaty 490,77zł i to zastraszanie KRD. Czy mam to po prostu olać czy zgłosić na policję?

bad7boy
17-03-2015, 04:42
Witam.Też mnie chcą naciagnąć -alegratka.eu,bo tak to się teraz nazywa. Byłem u prawnika,nie płacę,czekam aż założą sprawę albo ja założę jak mi się będzie chciało. To jest mail od nich:Szanowny Panie!

Wzywamy Pana do zapłaty należności w kwocie: 490,77zł tytułem zaległej
faktury VAT wraz z odsetkami.

W przypadku braku wpłaty wyżej wymienionej kwoty do dnia: 19 marca
2015r. informacje o Pana nieuregulowanych zobowiązaniach zostaną
przekazywane do REJESTRU DŁUŻNIKÓW.

W przypadku dalszego zwlekania z uregulowaniem zobowiązań, sprawa zostanie
skierowana na drogę postępowania sądowego, co narazi Pana na znaczne koszty
postępowania sądowego, w tym koszty egzekucyjne.


------------
Alegratka.eu

a to moja odp:

Informuję że wg mojej oceny nie zawierałem z państwem żadnej umowy dotyczącej reklamy nieruchomości,a tym bardziej reklamy która miałaby być płatna.Z tego względu nie mam zamiaru opłacać przysłanej mi faktury i proszę nie straszyć mnie wpisaniem na listę dłużników,bo do takiego wpisu nie ma podstaw prawnych.
Proponuję wam odstąpienie od nękania mnie,bezwzględnie wystąpieniu do sądu ze stosownym pozwem by to sąd rozstrzygnął sprawę.Rozważam również potrzebę skierowania zawiadomienia do prokuratury pod kątem popełnienia przestępstwa z art.286 $1 kk. tj. usiłowania doprowadzenia mnie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.
Jednocześnie z ostrożności procesowej na wypadek gdyby sąd uznał,że łączyła nas umowa to niniejszym
z dniem dzisiejszym wypowiadam ją w trybie natychmiastowym.
Niezależnie od tego na wypadek gdybyście nadal usiłowali wyłudzić ode mnie nienależne opłaty z tytułu umowy reklamy,której nie zawierałem,to na dowód,iż taka umowa została zawarta proszę o niezwłoczne przesłanie mi potwierdzenia jej zawarcia,treść umowy,czas i okres jej obowiązywania i datę jej podpisania.
Więcej maili od nich nie czytam.Mam ich w d...

merekkocz
17-03-2015, 19:12
witam. W październiku założyli stronę http://alegratka.eu . Wtedy też na olx.pl wystawiłem swój domek na sprzedaż i pewnego dnia przez telefon dostałem propozycję darmowej reklamy przez 3 miesiące pod warunkiem ze sie zarejestruje na ich stronie i akceptuje regulamin. Tak zrobiłem i kontakt się urwał a swojego ogłoszenia nigdzie nie widziałem. Teraz przychodzi faktura pro-forma do zapłaty 490,77zł i to zastraszanie krd. Czy mam to po prostu olać czy zgłosić na policję?

widzę że kanciarze już swoje klony firm powielają nic nie płacić a podawać ich do sadu urzędu skarbowego na policje
wszędzie gdzie się da .

maciekgat
23-03-2015, 14:04
Niestety - jestem kolejnym , którego próbuje naciągnąc - alegratka, eu
Juz dostałem wezwanie do uregulowania zapłaty 490,77zł

Napisałem do nich takie pismo- może komus sie przyda

Witam
Nie zawierałem z Państwem,żadnej umowy - ale jeżeli wydaje się Wam ,żę zaakceptowanie regulaminu+. w którym jest powiedziane,że takie działanie skutkuje zawarciem umowy , to jesteście w błędzie

Wg Polskieg Prawa a konkretnie art. 9 ust. 3 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów ,żeby umowa została prawnie zawarta musi być ona dostarczona konsumentowi na piśmie
Nie otrzymałem takiej umowy i jej nie podpisałem , tym samym tak naprawdę nie zleciłem wam żadnych czynności zmierzających do zamieszczania mojego ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości w żadnych portalach .
Jezeli na podstawie mojego "zaptaszkowania" regulaminu i wypełnienia formularza zgłoszeniowego podjęliście takie działania, to zrobiliście to na własną odpowiedzialność

Tak dla Państwa wiadomości to takiej sprawy odniósł się również trybunał sprawiedliwości Unii Europejskiej C-49/11 Contenr Services Ltd vs Bundesarbeitskammer z 5 lipca 2012 r. " nie jest wystarczające- przy zawarciu umowy na odległość- zamieszczenie przez przedsiębiorcę informacji( w tym prawa do odstąpienia od umowy) jedynie na stronie internetowej, nawet jeżeli przy rejestracji jest wymagana akceptacja regulaminu w którym znajdują się w/w informacje
Trybunał musiał odpowiedzieć na pytanie, czy zamieszczenie informacji na stronie przedsiębiorcy i udostępnienie konsumentowi linku do tych informacji spełnia wymagania określone w art. 5 Dyrektywy 97/7/WE? ---
I odpowiedział ,że:

W stosownym czasie podczas wykonywania umowy konsument musi otrzymać w formie pisemnej lub na innym trwałym, dostępnym dla niego nośniku potwierdzenie informacji określonych w art. 4 ust. 1 lit. a)–f), najpóźniej jednak w chwili dostawy w przypadku dóbr nieprzeznaczonych dla osób trzecich, chyba że informacje te zostały wcześniej przekazane konsumentowi przed zawarciem umowy w formie pisemnej lub na wspomnianym trwałym i dostępnym nośniku.---
TSEU uznał, iż link do regulaminu znajdującego się na stronie internetowej przedsiębiorcy nie może stanowić "innego trwałego nośnika" o jakim mowa w art. 5 Dyrektywy 97/7/WE i w związku z powyższym przedsiębiorca nie może wywiązać się w sposób należyty z obowiązku informacyjnego.

Trwały nośnik musi spełniać łącznie dwie podstawowe cechy:

- informacje muszą zostać przekazane konsumentowi bez konieczności odegrania przez niego aktywnej roli w celu ich uzyskania;

- konsument musi posiadać kontrolę nad dostarczonymi mu informacjami, aby miał możliwość w przyszłości z nich skorzystać; nie mogą one mieć charakteru ulotnego, nad którymi przedsiębiorca posiada kontrole i w które może dowolnie ingerować, w tym je zmieniać lub usuwać.

Odpowiednikiem powyższego przepisu w polskim porządku prawnym jest wymieniony przezemnie wyżej art. 9 ust. 3 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów


I jeszcze kilka uwag - gdzie na waszej stronie są zamieszczone jakiekolwiek dane dotyczące Waszej firmy ? Nigdzie!!!
Nawet nie ma ich w regulaminie- ani nazwy firmy ani jej danych. To jest działanie nie zgodne z prawem!!!

1.Jezeli nawet uważanie,że akceptacja regulaminu jest równoznaczna z zawarciem umowy ( nie mówiąc juz o tym co napisałem wyżej) , to z kim ja zawieram tą umowę z domeną internetową alegratka, eu? , pod którą ukrywa się jakaś firma? - nie wiadomo jaka!!!
2.A gdzie w Waszym regulaminie, który podobno jest taki wiążący są wymienione portale internetowe w których ukażę się ogłoszenie - nigdzie!!! ile jest tych portali?- nie wiadomo!!! - 2, 3 a może 10?


To wszystko nie trzyma sie kupy
Prosze więcej nie przysyłać wezwań do zapłaty , bo jesli Państwo tego nie zaprzestaną , uznam to za nękanie
Jak najbardziej proszę również ( jeżeli mają państwo inne zdanie niż ja) o wystąpienie do sądu z pozwem i niech sąd rozstrzygnie sprawę
Niezależnie od tego na wypadek gdybyście nadal usiłowali wyłudzić ode mnie nienależne opłaty z tytułu umowy reklamy,której nie zawierałem,to na dowód,iż taka umowa została zawarta proszę o niezwłoczne przesłanie mi potwierdzenia jej zawarcia,treść umowy,czas i okres jej obowiązywania i datę jej podpisania.

Jednocześnie z ostrożności procesowej na wypadek gdyby sąd uznał,że łączyła nas umowa to niniejszym
z dniem dzisiejszym wypowiadam ją w trybie natychmiastowym

Z poważaniem Maciej Gątkiewicz

ajaks
24-03-2015, 11:24
Obstawiam, że po takim piśmie nikt się już do Pana nie odezwie, a jeśli tak to proszę wkleić odpowiedź na forum, bo pewnie nie tylko ja jestem ciekawa argumentów drugiej strony ;)

W mojej sprawie cisza... Dla tych co śledzą moje posty przypomnę, ze miałam wyznaczony termin rozprawy na koniec lutego, ale niestety ie mogłam się pojawić się w sadzie. W sumie żadna strata, bo nie pojawił sie też nikt z Expolu. Terminu kolejnej rozprawy jeszcze nie wyznaczono...

krisy
24-03-2015, 21:31
Pod żadnym pozorem nie wolno płacić !! gdyż podpisanie pro faktury zobowiąże nas do dalszego płacenia. Ja byłem u adwokata i kazał mi na razie olać temat oraz pod żadnym pozorem nie pisać żadnego pisma wypowiadającego umowę której w sumie nigdy nie było .
Mimo to zacząłem z nimi korespondencję gdyż nękali mnie nie opłacaniem chorego abonamentu. Napisałem z zapytaniem na czego podstawie wystawiaja te całe pro faktóry a w odpowiedzi dostałem formularz on-line z moimi podstawowymi danymi , po zwróceniu uwagi iż ten formularz nie posiada żadnym danych osobistych czyli pesel lub nr dowodu osobistego odpowiedzieli że mają mój adres IP komputera z którego został wysłany formularz i dzięki niemu mnie zidentyfikują. I tak wtedy obsypałem ich całym mnóstwem zarzutów na temat niezgodnego regulaminu, nie dbaniem o sprawy klientów, wielu spraw w sądzie przeciwko swojemu wcześniejszemu przedsiębiorstwu EXPOL a oni ciągle ignorowali je i odpisywali tylko iż adres IP wystarczy do identyfikacji. I tak w końcu poprosiłem o adres ich przedsiębiorstwa żeby rozstrzygnąć to sądownie a oni podali adres złota 61 w warszawa i stwierdzili że sami podadzą mnie do sądu, a ja w odpowiedzi podziękowałem im za to i poprosiłem o prawdziwy adres gdyż pod tym nikt nawet nie wie o ich istnieniu a odpowiedzi już więcej nie uzyskałem . czekam jak się sytuacja rozwinie:)

ajaks
25-03-2015, 09:36
To ciekawe... Nie wiedziałam, ze adres IP jest podstawa do wystawienia FV. Idioci, ale z tupetem.

Ja właśnie dostałam wezwanie do Sądu na przesłuchanie. Ciekawe czy pojawi się druga strona.

krisy
25-03-2015, 10:19
Po jakim czasie pani dostala wezwanie do sądu w sprawie tej całej sytuacji? I ciekawe czy jako invest-net skierowali już jakąś sprawę na drogę sądową? Ja nadal czekam na wiadomość od nich z prawdziwym adresem przedsiebiorstwa ale cisza. Nawet jak dostanę wezwanie to odrazu pisze prośbę o przeniesienie sprawy do mojego sądu rodzimego gdyż nie bd dojeżdżał 250 kilometrów gdzie i tak nikt sie nie zjawi.

ajaks
27-03-2015, 20:36
Po jakim czasie pani dostala wezwanie do sądu w sprawie tej całej sytuacji? I ciekawe czy jako invest-net skierowali już jakąś sprawę na drogę sądową? Ja nadal czekam na wiadomość od nich z prawdziwym adresem przedsiebiorstwa ale cisza. Nawet jak dostanę wezwanie to od razu pisze prośbę o przeniesienie sprawy do mojego sądu rodzimego gdyż nie bd dojeżdżał 250 kilometrów gdzie i tak nikt sie nie zjawi.

Ja umowę podpisywałam jeszcze z Expolem i to w tradycyjne wersji - nie on-line. Pozostałe działa wg podobnego schematu. No może z tym wyjątkiem że u nas okres wypowiedzenia wynosił 6 m-cy, a opłata z m-c ok. 250 zł, a to i tak na jedno wychodzi.
Umowę podpisałam w styczniu 2013, sądowy nakaz zapłaty dostałam w grudniu 2013, sprzeciw złożyłam na początku 2014, a termin pierwszej rozprawy wyznaczono mi an luty 2015, ale takie tempo to tylko w stolicy ;) A i wniosłam też o przeniesienie sprawy z Płońska do Wawy (zero problemów)

merekkocz
22-05-2015, 21:14
Cisza na forum kanciarza posadzili....................

abakus1978
23-05-2015, 14:49
Witajcie.
Ja jak dostałem pierwszą fakturę pro-forma napisałem kilka pism po różnych instytucjach w tym do prokuratury generalnej, była odpowiedź że mój mail może oznaczać powiadomienie o popełnieniu przestępstwa wszczeli całe postępowanie przyjeżdżała policja przesłuchiwali mnie wzieli moją korespondencję z nimi. Policjant mówił że dobrze że nie płaciłem bo niemają żadnych podstaw abym im płacił. A wczoraj przyszedł list o umorzeniu postępowania i jest długie uzasadnienie w którym pisze też że miałem możliwość się zapoznania z regulaminem w który zaakceptowałem w którym pisało o kosztach i o możliwości wypowiedzenia umowy itd..
Ręce mi opadły i niewiem co robić może zapłacić , w poniedziałek podjadę do rzecznika praw konsumenta który kazał nie płacić jeszcze na początku kazał mi napisać list polecony opisując że zostałem wprowadzony w błąd na który oni do tej pory od lutego nie odpisali.

merekkocz
26-05-2015, 21:36
Witajcie.
Ja jak dostałem pierwszą fakturę pro-forma napisałem kilka pism po różnych instytucjach w tym do prokuratury generalnej, była odpowiedź że mój mail może oznaczać powiadomienie o popełnieniu przestępstwa wszczeli całe postępowanie przyjeżdżała policja przesłuchiwali mnie wzieli moją korespondencję z nimi. Policjant mówił że dobrze że nie płaciłem bo niemają żadnych podstaw abym im płacił. A wczoraj przyszedł list o umorzeniu postępowania i jest długie uzasadnienie w którym pisze też że miałem możliwość się zapoznania z regulaminem w który zaakceptowałem w którym pisało o kosztach i o możliwości wypowiedzenia umowy itd..
Ręce mi opadły i niewiem co robić może zapłacić , w poniedziałek podjadę do rzecznika praw konsumenta który kazał nie płacić jeszcze na początku kazał mi napisać list polecony opisując że zostałem wprowadzony w błąd na który oni do tej pory od lutego nie odpisali.

Sam proszę kanciarzy żeby mnie podali do sadu a oni nie chcą.
Pisza ci ludzie na tym forum nie plac i ich olej,oni żyją tych z naiwności ludzi którzy płacą bo żadnej sprawy sadowej nie wygrali,

ajaks
28-05-2015, 08:13
Mam kolejny termin rozprawy na 10 czerwca. Na dwóch poprzednich nikt się z Expolu nie stawił, a potrzebne jest przesłuchanie stron. Sędzia był już lekko wkurzony.

Przy okazji prośba o kontakt na priv do osób, które wygrały z Expolem i mają korzystne dla siebie wyroki.
kasia68, aron... moze jeszcze ktoś.

Z góry dziękuję!

ajaks
28-05-2015, 08:15
Witajcie.
Ja jak dostałem pierwszą fakturę pro-forma napisałem kilka pism po różnych instytucjach w tym do prokuratury generalnej, była odpowiedź że mój mail może oznaczać powiadomienie o popełnieniu przestępstwa wszczeli całe postępowanie przyjeżdżała policja przesłuchiwali mnie wzieli moją korespondencję z nimi. Policjant mówił że dobrze że nie płaciłem bo niemają żadnych podstaw abym im płacił. A wczoraj przyszedł list o umorzeniu postępowania i jest długie uzasadnienie w którym pisze też że miałem możliwość się zapoznania z regulaminem w który zaakceptowałem w którym pisało o kosztach i o możliwości wypowiedzenia umowy itd..
Ręce mi opadły i niewiem co robić może zapłacić , w poniedziałek podjadę do rzecznika praw konsumenta który kazał nie płacić jeszcze na początku kazał mi napisać list polecony opisując że zostałem wprowadzony w błąd na który oni do tej pory od lutego nie odpisali.


Zdecydowanie nie płacić i nie dać się zastraszać Poczekac na skierowanie sprawy do sądu, co może zwyczajnie nie nastąpić :)

abakus1978
29-05-2015, 19:58
Witajcie:)
Nie zamierzam płacić ani złotówki, wtedy miałem chwilę rozczarowania brakiem pomocy liczyłem że prokuratura stanie po stronie ofiary moim zdaniem próby wyłudzenia pieniędzy co spowodowało by ukrócenie tego rodzaju działalność. Policja podeszła do sprawy bardzo fajnie ale wyższa instytucja to olała więc się nie dziwię że takie firmy tak działają w imieniu prawa.Mam nadzieję że skarbówka dokładnie zbada sprawę bo też tam pisałem napisali że podejmą kontrole:)
Po dwóch fakturach ucichli nie odpowiedzieli na żadne pismo wysyłane poleconym, znalazłem też wypowiedź prawnika w sprawie podobnego tematu który pisał że był wyrok Sądu Najwyższego który powiedział że jeśli przedsiębiorca nie potwierdził przyjęcia zgłoszenia przez internet to żadna umowa nie została zawarta.

ajaks
17-06-2015, 09:12
u mnie odbyła się już trzecia rozprawa w sądzie, ale z Expolu oczywiście znowu nikt się nie stawił. Składając zeznania powiedziałam sędziemu, ze firma zmieniła nazwę na Invest-net i nadal naciąga ludzi w internecie.
Wyrok zapadnie niestety dopiero w sierpniu lub później. Dam znać.

merekkocz
17-06-2015, 20:05
u mnie odbyła się już trzecia rozprawa w sądzie, ale z Expolu oczywiście znowu nikt się nie stawił. Składając zeznania powiedziałam sędziemu, ze firma zmieniła nazwę na Invest-net i nadal naciąga ludzi w internecie.
Wyrok zapadnie niestety dopiero w sierpniu lub później. Dam znać.

kurde to jest właśnie polski wymiar sprawiedliwości sędzia powinien nałożyć im kare za obrazę sadu bo to jest obraza jak ktoś tak olewa ich,

ajaks
29-06-2015, 21:52
UWAGA! kolejny twór oszukańczy twór pp. Braniewskich
bez-posrednikow.pl
Zasady takie same jak na ale-gratka.eu.

nutka66
04-07-2015, 10:03
Witam wszystkich forumowiczów i sympatyków:)
2 lipca odbyła się w Sądzie w Płońsku rozprawa z powództwa Expolu względem mojej skromnej osoby. Powód nie stawił się na rozprawie. Ja zostałam przesłuchana i zapadł wyrok- WYGRAŁAM! . Powództwo zostało oddalone. Dodatkowo Sąd zasądził zwrot kosztów procesowych. Moim Pełnomocnikiem był Pan Mecenas Rafał Sikorski.
Kochani, nie płaćcie naciągaczom, nie bójcie się i walczcie o sprawiedliwość! Niestety, działają oni tylko dlatego, że ludzie dla "świętego spokoju" lub z obawy, że z oszustami nie wygrają płacą im. Gdyby nikt im nie zapłacił ten proceder już dawno byłby zakończony, bo finansowo by się wykończyli.
"ajax", z tego co wiem to wygrało już więcej osób niż tylko "aron" i "kasia68"- obiło mi się o uszy o jeszcze 6 osobach ale nie wiem kto:)) Mało ważne, ważne, że Expol dostaje to, na co zasłużył. Z niektórych powództw ponoć się sam wycofał. A swoją drogą, to ciekawe, że Sądy ich sądzą, a oni dalej działają. Myślę, że dlatego, że to oni nas pozywają, a nie my ich. Mam nadzieję, że w końcu się jednak doigrają....
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie:) Tym, co jeszcze walczą życzę wytrwałości i powodzenia, a tym, którzy są na początku drogi "użerania' się z Expolem życzę odwagi i wiary w swoją rację i nie dajcie się zastraszyć, taki biznes jaki oferuje Expol nie ma racji bytu...
Wszystkim, którzy tutaj, na tym forum się udzielają bardzo dziękuję : za ich wsparcie i dodawanie otuchy, a miałam chwile bardzo trudne, bo i komornik, i egzekucja..., za różne wskazówki, za polecenie Pana Mecenasa, za oświadczenia, za wszystko.... Bardzo, bardzo dziękuję:)
Po weekendzie napiszę więcej na maile prywatne:)

merekkocz
06-07-2015, 21:01
GRATULACJE i ze tak powiem wszystkiego dobrego na nowej już i spokojnej drodze życia,

ajaks
24-08-2015, 19:58
Polecam lekturę

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18622789,falszywa-ale-gratka-wraca-uwaga-na-niemal-500-zlotowe-oplaty.html#Czolka3Img

April66
01-09-2015, 13:40
PYTANIE O LICZBĘ POKRZYWDZONYCH PRZEZ WYŁUDZACZY
Dzień dobry, też należę do naiwnych, którzy dali się oszukać przez jedną z odnów tek oszukańczej ośmiornicy (ale-gratka.com). Oczywiście napisałem i do nich i do UOKiK i nie chcę nic płacić. Gratuluję też tym, którzy mieli odwagę, powściągnęli strach, poczekali i wygrali procesy z oszustami. Niemniej pomyślałem, że jeżeli mamy być państwem bardziej sprawiedliwym, to uczciwi obywatele powinni mieś spokój, a oszuści internetowi zacząć się bać kar i wyroków. Dlatego (wiem, że na to forum zaglądają też ci, którzy zostali oszukani, zapłacili i nic nie napisali) warto może oszacować liczbę oszukanych i sumę ukradzionych pieniędzy przez p Braniewskigo. Otóż prawo mówi, że jeżeli oszuści wyłudzili ponad 100 tys złotych (to byłoby np. 70 oszukanych osób x 1500 zł), to zajmą się nimi odpowiednie organy państwowe do zwalczania przestępczości zorganizowanej. Czy pokrzywdzeni mogą się uaktywnić na tym forum, lub macie jakieś swoje dane o nich? Bardzo proszę o krótkie wpisy, bo jak ich nie pogonimy, to będą okradać następnych i śmiać się nam w nos, a my będziemy się bać i narzekać na państwo, które ma nas chronić. Pozdrawiam wszystkich.

agdalena
01-09-2015, 20:25
PYTANIE O LICZBĘ POKRZYWDZONYCH PRZEZ WYŁUDZACZY
Dzień dobry, też należę do naiwnych, którzy dali się oszukać przez jedną z odnów tek oszukańczej ośmiornicy (ale-gratka.com). Oczywiście napisałem i do nich i do UOKiK i nie chcę nic płacić. Gratuluję też tym, którzy mieli odwagę, powściągnęli strach, poczekali i wygrali procesy z oszustami. Niemniej pomyślałem, że jeżeli mamy być państwem bardziej sprawiedliwym, to uczciwi obywatele powinni mieś spokój, a oszuści internetowi zacząć się bać kar i wyroków. Dlatego (wiem, że na to forum zaglądają też ci, którzy zostali oszukani, zapłacili i nic nie napisali) warto może oszacować liczbę oszukanych i sumę ukradzionych pieniędzy przez p Braniewskigo. Otóż prawo mówi, że jeżeli oszuści wyłudzili ponad 100 tys złotych (to byłoby np. 70 oszukanych osób x 1500 zł), to zajmą się nimi odpowiednie organy państwowe do zwalczania przestępczości zorganizowanej. Czy pokrzywdzeni mogą się uaktywnić na tym forum, lub macie jakieś swoje dane o nich? Bardzo proszę o krótkie wpisy, bo jak ich nie pogonimy, to będą okradać następnych i śmiać się nam w nos, a my będziemy się bać i narzekać na państwo, które ma nas chronić. Pozdrawiam wszystkich.

Absolutnie nie płacic, i spać spokojnie!
ja również dałam się "wrobić", schemat jak wszędzie jednakowy- miła pani z telefonu słodko namawia, kliknij akceptacje i gotowe! A następnie faktura na 499zł.
Pisałam do Pana Jakuba Wątora, który zajmuje się takimi sprawami i oto co mi napisał "według nowej ustawy konsumenckiej (z grudnia 2014) przez telefon nie można zawrzeć umowy. Aby była ona zawarta, klient musi mieć w ręce papiery, podpisać je i odesłać na adres przedsiębiorstwa. Identycznie jest z regulaminami internetowymi, więc ewentualna wizyta w sądzie skończy się porażką tego serwisu.

W takim wypadku najlepiej wysłać pismo z uchyleniem się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu oraz z ostrożności pismo z wypowiedzeniem umowy."

Prawdę mówiąc alegratka.eu(z nimi miałam do czynienia) szybko się odemnie odczepiła jak zacytowałam.Art. 286 paragraf 1 k.k. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej,
>> doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym
>> mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub
>> niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega
>> karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Na początku wyśmiewali się że to nie logiczne w tej sytuacji.
Nie bawiłam się w żadne pozwy- bo żadnej umowy nie zawierałam
Olałam ich a oni mnie.
Powodzenia

Cezz
05-10-2015, 19:21
Witam,
jestem kolejnym klientem firmy naciągacza. Top-Gratka.
Miła Pani zadzwoniła z ofertą umieszczenia za free na 3 m-ce. Regulamin zaakceptowałem chociaż nie był edytowalny. Mój błąd miało być bez opłat.
Na Gratka.pl czy Olx.pl przychodzi informacja o kwocie, którą się płaci i dopiero ogłoszenie jest widoczne.
Mam dylemat płacić czy nie? Do kogo zgłosić problem? Czy UOKiK pomoże w tej materii? Brak w necie jest postów dot. TOP-Gratka a szkoda bo dopiero po dalszym poszukiwaniu trafiłem na forum właścicieela naciągacza.