PDA

Zobacz pełną wersję : Oknoplast, dako, drutex

Bolen89
25-01-2013, 16:55
Witam, mam wycenę od tych trzech producentów:

Oknoplast:
Winergetic Premium szyba dwukomorowa 3/16/3/16/3 U=0,6 profil Veka 7-mio komorowy o szerokości 82mm kolor jednostronny cena 13000zł
http://www.oknoplast.com.pl/okna/rodzaje-okien/winergetic

Dako:
DPT-90 szyba dwukomorowa 4/16/4/16/4 U=0,6 profil Veka 6-cio komorowy z klinem docieplającym o szerokości 90mm kolor jednostronny cena 11200zł
http://www.dako.eu/article,1,89,707

Drutex:
Iglo energy szyba dwukomorowa 4/18/4/18/4 U=0,5 profil drutex 7-mio komorowy o szerokości 82mm kolor jednostronny cena 10400zł
http://www.drutex.pl/pl/oferta/okna/okna-pvc/iglo-energy.html

I tu mam pytanie czy opłaca się dopłacić do oknoplastu? Co sądzicie o nowych oknach drutexu? Profil widać że skopiowany od oknoplastu.

ClNEK
25-01-2013, 17:09
Drutexa bym sobie odpuścił a w Dako dopłacił do ciepłej ramki, gdyż w standardzie jej nie mają

blokno
25-01-2013, 17:11
A mógłbyś/mogłabyś pokazać dla porównania skany tych ofert? :rolleyes:

Bolen89
25-01-2013, 17:30
Niestety tylko w oknoplaście dostałem wydruk oferty a w pozostałych wycena została napisana długopisem na kartce papieru:( co do ciepłej ramki to u pierwszego producenta musiałbym dopłacić 700zł w dako 500zł a w drutexie nie chciał albo nie potrafił powiedzieć ile to będzie kosztowało...

Ostap
25-01-2013, 18:09
Osobiście to wolałbym porównywać konkrety a tych trochę brak. Podałeś U szyby ale nie wiadomo jakie jest U profilu i U ramki.
Bez tych informacji nie wiadomo jakie jest konkretne U dla całego okna - a raczej na pewno jest inne wśród tych trzech producentów.
Poza tym nie bardzo wiem jak można nie podać klientowi ceny z ciepłą ramką - cóż to za sprzedawca.

ClNEK
25-01-2013, 18:18
jak można produkować pakiety 3 szybowe bez ciepłej ramki..... co to za producenci :)

Bolen89
25-01-2013, 18:35
w sumie to u żadnego producenta u którego byłem nie proponowali mi ciepłej ramki w standardzie z pakietem 3 szybowym. Co sądzicie o tym nowym produkcie firmy drutex? cena wydaje się korzystna tylko jak z ich jakością? A jeśli chodzi o sprzedawcę drutexa to dziwny gość ale gdyby wybór padł na tego producenta to poszukał bym zdecydowanie innego przedstawiciela. Będę wdzięczny za każdą opinie na temat tych trzech producentów.

_FIX_
25-01-2013, 18:52
Z tych trzech, które podałeś ja wybrałbym Dako. Dopłać do ramki Swisspacer. Produkt ogólnie OK .
Nie sugeruj się czasem Uw, które podaje Oknoplast, bo ----tutaj cytat z innego forum "Jednym ze sposobów jest wyznaczanie współczynnika Uw metodą obliczeniową zgodnie z normą PN-EN ISO 10077-1. Obliczenia dokonuje się m.in. dla okna referencyjnego o wymiarach 1230 x 1480mm i takie wartości przenikalności cieplnej podawane są w naszym systemie, w celu ujednolicenia danych obliczeniowych. Na życzenie klienta wykonujemy obliczenia współczynnika Uw dla każdego okna indywidualnie.
pozdrawiam
Monika Sosnowska-Rainer
Specjalista ds. PR
OKNOPLAST"
Mam nadzieję, że Pani Monika się nie obrazi :)

O. ma w standardzie ramkę aluminiową, a ta ich "ciepła" to zwykła ramka stalowa.

Iglo Energy - jak wiadomo z reklam to najlepsze okna (i najcieplejsze) ;)

Ostap
25-01-2013, 19:01
Jak możesz to skontaktuj się z tymi osobami od wycen i wybierz któreś twoje okno i poproś o podanie Uw dla tego konkretnego okna - ciekawe jakie będą różnice.

marmax
25-01-2013, 19:45
W Dako wyceń sobie jeszcze szybę 4/18/4/18/4 Ug=0,5 cena powinna być zbliżona do Ug=0,6 - jedyny minus to przy pakiecie 48mm wąska 6mm listwa przy szybie. Jeżeli żaden ze sprzedawców nie zaproponował ciepłej ramki to duży minus każdemu.

Oknoplast od kilku lat zrezygnował z podawania współczynnika Uw dla każdego okna, bez ciepłej ramki małe okna mają Uw na poziomie 1,1, a wiadomo marketing działa. No i te 3mm szyby, zaczyna się odchudzanie.

finlandia
25-01-2013, 20:51
.... A jeśli chodzi o sprzedawcę drutexa to dziwny gość ale gdyby wybór padł na tego producenta to poszukał bym zdecydowanie innego przedstawiciela. .
Faktycznie przy tym producencie warto bardziej przyłożyć się do sprawdzenia sprzedawcy. Tanie okna sprzedają "tanie" punkty i czasem nie mają pojęcia o dobrych rzeczach.
A dodatkowo Drutex czyści forum z nieprzychylnych sobie wątków (jeszcze w tym tygodniu znikł stąd jeden - o reklamacji z Elbląga... ) Nie są to zagrania fair play.

Bolen89
25-01-2013, 21:41
Co do szyb 3mm w to czy taka szyba nie będzie bardziej narażona na uszkodzenie np przy jakichś wichurach lub gradzie? Wydaje mi się że 3mm to jednak trochę mało szczególnie przy większych przeszkleniach takich jak okno balkonowe czy tarasowe.

michcio0711
25-01-2013, 22:26
Wydaje mi się, że 3 mm szyby są już hartowane, przynajmniej przy większych przeszkleniach, a taka szyba będzie mocniejsza niż 4 mm.

finlandia
25-01-2013, 22:37
Oj chyba tylko Ci się wydaje:) Może takie możliwości są. Jedna z pierwszych firm która stosuje u siebie szyby 3mm do większych przeszleń używa już zwyyczajnych szyb 4mm.

Bolen89
26-01-2013, 08:56
Hmm... skłaniam się coraz bardziej ku ofercie dako, cena korzystna i co do jakości to słyszałem dużo pozytywnych opinii:) ale mają wyłącznie niezlicowany profil... okucia firmy winkhaus również są chwalone. Tak jak pisał marmax wycenię jeszcze szybę 4/18/4/18/4 i obowiązkowo ciepła ramka. Jeszcze mam pytanie co do montażu warstwowego, czy mógłbym wykonać go samodzielnie po zwykłym montażu na piance? Wcześniej przygotuje otwory okienne czyli wyrównam wszystkie bruzdy i zamuruje dziury w pustakach. Czy ciepły montaż będzie poprawnie wykonany jeśli przykleję taśmy po standardowym montażu?

ClNEK
26-01-2013, 11:01
Napisz nam potem jaka kwota wyszła w Dako z tą szybą 0,5.

Montaż warstwowy możesz wykonać potem, tylko będzie ci ciężko nakleić taśmę wewnątrz pomiędzy zawiasem a krawędzią okna. Potem musisz to jeszcze zatynkować co spowoduje, że tynk będzie przy samym zawiasie i będzie go ciężko estetycznie wykończyć

finlandia
26-01-2013, 11:49
W tej sytuacji bym już się dogadał z montażystami - Inwestor kupuje folie (jak się pogodzi z majstrami to i nakleja) a całą resztę pracy przy wykończeniu tego montażu spada na Klienta.
Jako Wykonawca idący na rękę na to mógłbym się zgodzić, ale też zaznaczyłbym, że klejenie taśm to odpowiedzialna sprawa i w tej niepozornej czynności leży klucz do osiągnięcia celów, jakie ma dać warstwowy montaż.

K160
26-01-2013, 13:14
Ja też się zdecydowałem na Dako. Nie dość, że najtańsza oferta spośród Oknoplastu, Okno Plusa, Pagen, nawet tańsza od ofert konkurencji na zwykłych profilach 73mm.
DPTS90, 3 uszczelki, ciepła ramka, klamka Secustic, ale zastanawia mnie szyba: Climatop Ultra N 4x14x4x14x4 Ug=0,6 Ar EN673 ? Tutaj wszyscy piszą o szybach z przestrzenią 16 czy nawet 18, więc nie wiem czy to nie pomyłka, na stronie producenta szyb takiego modelu nie znalazłem. 78,4mb ościeżnic i 26m2 powierzchnia szyb. Dużo FIXów, kilka okien tylko uchylnych i tylko 5 RU, za to 12 000 z montażem.

Bolen89
26-01-2013, 14:38
K160 masz chyba rację a byłem przekonany że to szyba 4/16/4/16/4. Teraz dokładnie przyjrzałem się stronie producenta i nie widzę nigdzie innej szyby niż 4/14/4/14/4. Dopytam jeszcze u przedstawiciela jak wygląda sytuacja z tymi szybami. Będę musiał zapytać również o ten montaż folii we własnym zakresie podczas prac montażowych. Było by to chyba najlepsze rozwiązanie. Dziękuję wszystkim za rady i opinie:)

Charlie
26-01-2013, 15:42
Wydaje mi się, że 3 mm szyby są już hartowane, przynajmniej przy większych przeszkleniach, a taka szyba będzie mocniejsza niż 4 mm.

3 mm hartowane są silniejsze na liniową charakterystykę uderzenia/obciążenia od 4 mm nie hartowanych. ale cenowo drozej wyjdzie niż 4 mm niehartowane.
3 mm szkło to siatka statyki pokazuje największy gabaryt 750 mm x 1500 mm także wszystko co wyżej co najmniej 4 mm.
Grubość 3 mm hartowana to najczęściej spotyka się w meblach IKEA :)

ClNEK
26-01-2013, 16:02
Dako wyszło taniej nawet od Pagena ? trochę mnie to zaskoczyło :)

IVO333
26-01-2013, 16:05
zastanawia mnie szyba: Climatop Ultra N 4x14x4x14x4 Ug=0,6 Ar EN673 ? Tutaj wszyscy piszą o szybach z przestrzenią 16 czy nawet 18,
W każdym profilu można zapiąć pakiety różnej grubości, ta o której piszesz ma 40mm i U 0,6 , pakiet jak pakiet. Trochę nie rozumiem u producentów stosowania cieńszych ramek od tych które da się zastosować (14 zamiast np.18), koszt pakietu przyjmijmy że taki sam a parametry gorsze. Może to po to żeby zrobić potem "promocję" typu szkło 0,5 za złotówkę dopłaty do m2 ?

Charlie
26-01-2013, 16:28
Wszystkie promocje producentów okien na szyby w stylu "dopłata tylko 1 PLN do szyby 0,7 " w stosunku do szyby standardowej 1,1 to zwykła ściema.
Nie ma takich cen !!!
Takie oferty tym bardziej trzeba sprawdzać kompleksową wartością z normalnymi ofertami przy identycznych dodatkach.

ClNEK
26-01-2013, 17:25
Trochę nie rozumiem u producentów stosowania cieńszych ramek od tych które da się zastosować (14 zamiast np.18), koszt pakietu przyjmijmy że taki sam a parametry gorsze. Może to po to żeby zrobić potem "promocję" typu szkło 0,5 za złotówkę dopłaty do m2 ?

Też tego nie rozumiem a jest to dość powszechne. Może listwy przy szybowe do 0,6 są tańsze lub łatwiej je zamontować ??

finlandia
26-01-2013, 17:44
Z katalogu Dako widziałem, że do Alphaline dają listwę typu soft - to może się niektórym podobać.
Poza tym niektóre szyby 0,6 mają lepszy współ. G :)

marmax
26-01-2013, 18:45
W Alphaline przy szybie Ug=0,6 na ramkach 14mm można zamontować półokrągłą listwę i dlatego w ofercie są różne rodzaje szyb. Szyba Ug=0,6 na ramkach 14mm ma lepsze i g i Lt od szyby Ug=0,5 na ramkach 16mm i to jest jej zaleta.

Charlie
26-01-2013, 19:04
W Alphaline przy szybie Ug=0,6 na ramkach 14mm można zamontować półokrągłą listwę i dlatego w ofercie są różne rodzaje szyb. Szyba Ug=0,6 na ramkach 14mm ma lepsze i g i Lt od szyby Ug=0,5 na ramkach 16mm i to jest jej zaleta.

ale o ile % to "g" i "Lt" jest lepsze - to są kademickie różnice mające sens przy szklanych ścianach fasadowych ( min. 1000 - 2000 m2 szkła) gdzie każdy % liczy sie w kontekście oszczędności zużycia prądu do napędzania AC.
Dla 30 - 50 m2 szkła w domku to kompletnie nie ma znaczenia. Nawet nie wspominajcie Inwestorom domkowym bo traficie na jakiegoś profesora który zacznie Was stymulować intelektualnie co dobrowadzi Was do ... .

finlandia
26-01-2013, 19:16
Zebyś nie czuł osamotniony w ten sobotni wieczór to dam jeszcze jeden argument "za":
- zwykle szyba 0,6 ma także lepsze LT (czyli są po prostu widniejsze)
Odnośnie dyskusji akademickiej - tak na prawdę roznica 0,1 na szybie jest az tak istotna? Dla przecietnego Inwestora to nie są nawet setki złotych. Nie jestem pewien czy w ogole dziesiątki ?

Charlie
26-01-2013, 19:23
....
- zwykle szyba 0,6 ma także lepsze LT (czyli są po prostu widniejsze)
...?

no dobra Sokole Oko - o ile ma lepszą transparencję ?
Śmignij jakąś cyfrą - 1 -2 - 3 % lepiej ?
Ile w.g Ciebie ?

_FIX_
26-01-2013, 20:05
Z katalogu Dako widziałem, że do Alphaline dają listwę typu soft - to może się niektórym podobać………
Nie tylko w Dako jest taka listwa, inni też ją mają. Twój dostawca też ma :)

….. lepszy współ. G :)
Chyba punkt G ;)

Nie wiem jak u innych, ale u mnie nikt nie narzeka na „cienką” listwę. Wszyscy wybierają szybę U=0,5 4/18/4/18/4

Charlie
26-01-2013, 21:22
Szyby 70 mm nie zaszkli się ?

stary
27-01-2013, 16:05
no dobra Sokole Oko - o ile ma lepszą transparencję ?
Śmignij jakąś cyfrą - 1 -2 - 3 % lepiej ?
Ile w.g Ciebie ?
1-3 % ???? Znacznie większa różnica.
Podam kilka przykładów budowy niektórych szyb dwukomorowych -
1. Lt =~71-72%, g=~49-51%
- 4t/10a/4/10a/4t - Ug=0,8
-4t/12a/4/12a/4t, - Ug = 0,7
- 4t/14a/4/14a/4t, - Ug = 0,6
- 4t/16a/4/16a/4t, - Ug = 0,6
- 4t/18a/4/18a/4t, - Ug =0,5
W powyższych przypadkach różnice pomiędzy szybami czy producentami są nieznaczne w parametrach Lt i g, natomiast aby uzyskać 0,5 na ramkach 16 mm jest używane szkło znacznie "ciemniejsze", pokryte inną warstwą tlenków, np:
- 3t/16a/3/16a/3t, - Ug=0,5
- 4t/16a/4/16a/4t, - Ug=0,5
Uzyskuje Lt =~58-60%, g=~36-38%.
Różnica w transparencji pomiędzy 71% a 57% to już nie jest akademickie 1-3% lecz 15-20 % !
W powyższych przykładach parametry podane: Ug wedle normy EN 673, Lt i g wedle normy EN 410

stary
27-01-2013, 16:17
.....Odnośnie dyskusji akademickiej - tak na prawdę roznica 0,1 na szybie jest az tak istotna? Dla przecietnego Inwestora to nie są nawet setki złotych. Nie jestem pewien czy w ogole dziesiątki ?
Fin, różnica na Ug wynosząca 0,1 generuje różnicę na Uw okna referencyjnego w granicach 7-10 %, więc jest to warte zastanowienia.
Przykłady dla pierwszego, lepszego okna referencyjnego w zależności od "ciepłoty" pakietu
- szyba Ug = 0,7, okno Uw = 1,0
- szyba Ug = 0,6, okno Uw = 0,93
- szyba Ug = 0,5, okno Uw = 0,86
Jest różnica?
Pozostałe parametry, odnoszące się do przenikania światła, energii, itp. pominąłem jako nieistotne w tym przypadku.

Charlie
27-01-2013, 19:36
Stary, z całym szacunkiem ale różnica w Lt czyli przezierności pomiędzy 72% a 58% w widoku od wewnatrz jest żadna. Nie ma takiego oka co by to wypatrzyło. Dopiero poniżej 50% jesteś w stanie stwierdzić, że słońce "ciemniej" świeci przez taką szybę - nie razi w oko czyli swobodnie na nie patrzysz. Tak organoleptycznie badasz czy szkło przeciwsłoneczne spełnia oczekiwania. Lt poniżej 50% maja szkła przeciwsłoneczne różnego typu. W warszawie najciemniejsze szkło jest na obiekcie kolokwialnie zwanym różowe portki - róg Al. Jana PawłaII i Al. Jerozolimskich 32% tam mają i cały dzień światło palą. Szkło szpiegowskie ma Lt = 7%.
Z zewnątrz patrząc na szkło Lt 72% i 58% - zgodzę się - widać różnicę. Ale słynny syndrom firanek jest w obu szybach :)
Natomiast współczynnik g bierze się pod uwagę w lecie kiedy okien sie nie otwiera ale to tylko ma sens przy klimatyzacji a w zimie nie ma w Polsce słońca - sorry, dzisiaj było drugi raz od 2 miesięcy.

T12345T
27-01-2013, 20:26
...różnica w Lt czyli przezierności pomiędzy 72% a 58% w widoku od wewnatrz jest żadna. Nie ma takiego oka co by to wypatrzyło.

Charlie z całym szacunkiem, ale najlepiej wychodzi Tobie pisanie niedorzeczności takich jak powyżej:-)

Charlie
27-01-2013, 20:41
Ja nie widzę różnicy także nie czepiaj się i wracaj do swoich norm i przepisów bo Ci pouciekają :)

T12345T
27-01-2013, 21:18
Ja nie widzę różnicy także nie czepiaj się i wracaj do swoich norm i przepisów bo Ci pouciekają :)

:-). Brak argumentów rodzi w Tobie agresję? Hm... zatem nie tylko wzrok Ci szwankuje. :-).

MMichal
28-01-2013, 00:26
Witam

Panowie może trzeba odrobinę zluzować ?? paski za mocno zaciśnięte ??

Charlie z całym, szacunkiem najpierw piszesz o 2-3 % a za chwilę 25 % nie robi różnicy ? może odrobina konsekwencji by się przydała? bo wiarygodność tracisz.

Pozdrawiam

Charlie
28-01-2013, 07:09
Zamotałem się z tym 0,5 , tak bywa - sorry dla wszystkich

Domderlis
12-02-2013, 18:22
Jak wygląda kwestia gwarancji w przypadku drutexu ? Uzależniona jest od podzespołów, czy jest ogólna gwarancja na okno ?

Stynia
12-02-2013, 19:42
Witam, mam wycenę od tych trzech producentów:

Oknoplast:
Winergetic Premium szyba dwukomorowa 3/16/3/16/3 U=0,6 profil Veka 7-mio komorowy o szerokości 82mm kolor jednostronny cena 13000zł
http://www.oknoplast.com.pl/okna/rodzaje-okien/winergetic

Dako:
DPT-90 szyba dwukomorowa 4/16/4/16/4 U=0,6 profil Veka 6-cio komorowy z klinem docieplającym o szerokości 90mm kolor jednostronny cena 11200zł
http://www.dako.eu/article,1,89,707

Drutex:
Iglo energy szyba dwukomorowa 4/18/4/18/4 U=0,5 profil drutex 7-mio komorowy o szerokości 82mm kolor jednostronny cena 10400zł
http://www.drutex.pl/pl/oferta/okna/okna-pvc/iglo-energy.html

I tu mam pytanie czy opłaca się dopłacić do oknoplastu? Co sądzicie o nowych oknach drutexu? Profil widać że skopiowany od oknoplastu.

Zapewne już podjąłeś decyzję, ale chyba łatwiej porównać bardzo dla mnie podobne oferty z tego samego profila:
DAKO DPQ-82
http://www.dako.eu/article,1,89,745
DPQ-82
Ciepły wymiar innowacji
Opis produktu
Standardowe wyposażenie
Najnowszy system PVC w ofercie DAKO, wykonany z siedmiokomorowych profili o grubości 82 mm. Wyjątkowo ciepłe i energooszczędne, innowacyjne okna, których wyróżnikiem są szerokie możliwości oferowane klientowi. Seria DPQ-82 pozwala na zastosowanie energooszczędnych pakietów szybowych o grubości do 52 mm o Ug=0,3 W/m2K. W systemie można wykonać nie tylko okna, ale też drzwi wejściowe i uchylno-przesuwne drzwi tarasowe, co pozwala na pełne dopasowanie stolarki otworowej zamontowanej w budynku.
Badania w akredytowanym i notyfikowanym Laboratorium Techniki Budowlanej potwierdziły współczynnik przenikalności cieplnej okna z szybą grubości 52 mm na poziomie U=0,65 W/m2K.
Standardowe wyposażenie
Najnowszy system PVC w ofercie DAKO, wykonany z siedmiokomorowych profili o grubości 82 mm.
Wyjątkowo ciepłe i energooszczędne, innowacyjne okna, których wyróżnikiem są szerokie możliwości oferowane klientowi. Seria DPQ-82 pozwala na zastosowanie energooszczędnych pakietów szybowych o grubości do 52 mm o Ug=0,3 W/m2K. W systemie można wykonać nie tylko okna, ale też drzwi wejściowe i uchylno-przesuwne drzwi tarasowe, co pozwala na pełne dopasowanie stolarki otworowej zamontowanej w budynku.
Badania w akredytowanym i notyfikowanym Laboratorium Techniki Budowlanej potwierdziły współczynnik przenikalności cieplnej okna z szybą grubości 52 mm na poziomie U=0,65 W/m2K.
•7-komorowy, energooszczędny profil klasy A grubości 82 mm
•pełna stal w ramie
•trzy uszczelki wciągane z elastomeru EPDM

Klamka
•wykonana z aluminium
•klasyczny wygląd

Okucie activPilot Concept
•nowoczesne okucie activPilot Concept
•mikrowentylacja
•zaczep antywłamaniowy w skrzydle RU
•grzybki antywłamaniowe
•możliwość zwiększania bezpieczeństwa,także po zamontowaniu okna
•mechanizm czterostopniowego uchyłu

Szyba
•Potrójny pakiet szybowy 4x18x4x18x4
•Wypełnienie gazem szlachetnym (argonem)
•U szyby = 0,5 W/m2K
Okna pozwalają na indywidualną konfigurację elementów i dodatków, podnoszącą ich energooszczędność, izolację akustyczną, bezpieczeństwo i funkcjonalność.

oraz Winergetic Premium http://www.oknoplast.com.pl/okna/rod...ien/winergetic

Na stronie DAKO nigdzie nie widać ich punktów sprzedaży aby obejrzeć ich stolarkę!

finlandia
13-02-2013, 09:28
Na stronie DAKO nigdzie nie widać ich punktów sprzedaży aby obejrzeć ich stolarkę!
Nie tylko w ta firma nie podaje adresów. Zawsze można napisać do fabryki z prośbą o wskazanie adresu polecanego sprzedawcy (ja od jednego ze swoich dostawców systematycznie dostaję wiadomości typu "proszę o kontakt z klientem" i w załączeniu wiadomość pytającego.
Czemu nie ma?
Uznaj to za przyznanie się do pewnej słabości swojej sieci. Firmy nie są pewne, czy wskazany na stronie punkt będzie ich odpowiednio promował (przykład z innego tematu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?162106-Problem-z-wyborem-okien-dźwiękoszczelnych/page2 -post nr 30).
A swoją drogą Dako stawia na salony firmowe z prawdziwego zdarzenia (ostatnio składają takie propozycje różnym firmom), wiec myślę że kwestia tych adresów się pewnie niedługo zmieni.

T12345T
13-02-2013, 10:21
Firmy nie są pewne, czy wskazany na stronie punkt będzie ich odpowiednio promował (przykład z innego tematu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?162106-Problem-z-wyborem-okien-dźwiękoszczelnych/page2 -post nr 30).

Fin, a gdyby spojrzeć na sprawę nieco inaczej. Czy może być lepsza promocja dla marki niż profesjonalizm i uczciwość sprzedawcy wobec nabywcy? W mojej ocenie sprzedawca zachował się pod każdym względem profesjonalnie. Zaproponował najlepsze rozwiązanie własnej marki. Jeśli nie spełniało oczekiwań nabywcy, to sprzedaży i tak by nie było, więc... zachował się jak rasowy profesjonalista... podał jego zdaniem inne najlepsze rozwiązanie problemu klienta. Mnie się to akurat bardzo podoba. Tak sobie właśnie wyobrażam zachowanie profesjonalnego sprzedawcy i doradcy.

Charlie
13-02-2013, 11:08
Nie tylko w ta firma nie podaje adresów. ....
...ciekawe jak byś zareagował na propozycję URZĘDOWSKIEGO dotyczącą otwarcia salonu firmowego, której podstawą było ologowanie elewacji TYLKO jego nazwą.
Nikt rozsądny po tylu latach pobytu na rynku pod swoją nazwą nie zrezygnuje z wypracowanej przez samego siebie pozycji, niezależności, renomy
Poza tym żaden producent nie jest w stanie zagwarantować swoim odbiorcą, że nie zbankrutuje czy w inny sposób nie zakończy działalności.

finlandia
13-02-2013, 13:31
Propozycje były w swoim czasie. Kilku znajomych się skusiło (de facto to tylko było zatwierdzenie istniejącego stanu rzeczy). Aha.. w sumie.. to ja jedyne logo jakie mam na elewacji - jest większe od mojego (od dawna przymierzam się do zmiany kasetonu)

Wspominam czasy sprzed 15 lat - zaczynałem pracę u "Największego producenta okien PCW w Europie Środkowo-wschodniej". Tej firmy nie ma na rynku od ładnych kilku lat, notabene - ich największych konkurentów z początku mojej pracy praktycznie też już nie ma (Tras, Thermoplast, Weru, Stamir, Monto-plast i pewnie jeszcze parę innych firm). A minęło tylko kilkanaście lat :) Także jestem teraz ostrożny.

Test,
ja mam kilka firm - między innymi po to, by właśnie móc proponować alternatywy, ale czy moi dostawcy są z tego stanu zadowoleni:)
Już pomińmy profesjonalizm - uważam, że w 80% o sprzedaży zdecyduje jednak marża...

MMichal
13-02-2013, 13:54
Witam

ja mam kilka firm - między innymi po to, by właśnie móc proponować alternatywy, ale czy moi dostawcy są z tego stanu zadowoleni:)
Już pomińmy profesjonalizm - uważam, że w 80% o sprzedaży zdecyduje jednak marża...

na moje dobrze, że masz kilku a czy ONI są zadowoleni - no cóż zadowolony to masz być TY i Twoi klienci - i właśnie z uwagi na tych KLIENTÓW lepiej się nie przyznawać, że sprzedajesz to na czym lepiej zarabiasz :)

Pozdrawiam

GraMar
13-02-2013, 13:56
Propozycje były w swoim czasie. Kilku znajomych się skusiło (de facto to tylko było zatwierdzenie istniejącego stanu rzeczy). Aha.. w sumie.. to ja jedyne logo jakie mam na elewacji - jest większe od mojego (od dawna przymierzam się do zmiany kasetonu)

Wspominam czasy sprzed 15 lat - zaczynałem pracę u "Największego producenta okien PCW w Europie Środkowo-wschodniej". Tej firmy nie ma na rynku od ładnych kilku lat, notabene - ich największych konkurentów z początku mojej pracy praktycznie też już nie ma (Tras, Thermoplast, Weru, Stamir, Monto-plast i pewnie jeszcze parę innych firm). A minęło tylko kilkanaście lat :) Także jestem teraz ostrożny.

Test,

Spaślak leżąc na fotelu u moich Rodziców mruczy od lat, że najpracowitszy kot to zdechnie z głodu przy jednej dziurze...

MMichal
13-02-2013, 13:57
Witam

...ciekawe jak byś zareagował na propozycję URZĘDOWSKIEGO dotyczącą otwarcia salonu firmowego, której podstawą było ologowanie elewacji TYLKO jego nazwą.
Nikt rozsądny po tylu latach pobytu na rynku pod swoją nazwą nie zrezygnuje z wypracowanej przez samego siebie pozycji, niezależności, renomy
Poza tym żaden producent nie jest w stanie zagwarantować swoim odbiorcą, że nie zbankrutuje czy w inny sposób nie zakończy działalności.

Wszystko jest zależne, pytanie CO daje U za takie ologowanie i całkowitą wyłączność ?? Jeżeli tylko "markę" to niech ją sobie .... powiesi w ramce na własnej ścianie :)
ale jeżeli np współfinansuje utrzymanie pkt, zapewnia bezpłatne szkolenia, wystawki, reklamę itp itd - to już jest kwestia kalkulacji.

Pozdrawiam

finlandia
13-02-2013, 14:31
...na moje dobrze, że masz kilku a czy ONI są zadowoleni - no cóż zadowolony to masz być TY i Twoi klienci - i właśnie z uwagi na tych KLIENTÓW lepiej się nie przyznawać, że sprzedajesz to na czym lepiej zarabiasz :)

Pozdrawiam
A w życiu! Nie piszę o sobie, a ogólnie - to moje szacunki dotyczące tego rynku. Ja staram się tak wykalkulować swoją część rabatu, którą oddaję klientom by "zbilansować się" na zbliżonym poziomie - wtedy mogę faktycznie mówić o tym, co kupiłbym sobie (a słabsza marża nie zaprząta mi wtedy głowy).
Mam "kolegę" z branży, który woli "zamurować" klientowi okno i sprzedać mu w to miejsce kuchnię (bo na szafkach więcej zarabia). Ale dość tego gadania nie na temat :)

Ps. tytułem autopromocji wrzucę dwa linki, gdzie są moje przemyślenia nt. salonów firmowych:
http://www.oknonet.pl/blogi/blog,29,rid,71.html
http://finlandia.blokno.net/?month=12&year=2012