PDA

Zobacz pełną wersję : hydroizolacja i drenaż



lechu k.
20-06-2004, 20:25
Proszę o pomoc. Zastanawiam sie czym najlepiej wykonać hydroizolację pionową ścian piwnicznych ze względu na cenę, jakość i trwałość izolacji.

smartcat
22-06-2004, 14:00
Proszę o pomoc. Zastanawiam sie czym najlepiej wykonać hydroizolację pionową ścian piwnicznych ze względu na cenę, jakość i trwałość izolacji.

Przyłaczam sie do zapytania

rys
23-06-2004, 23:22
Sporo zależy od tego czy chcesz zrobić hydroizolację ścian piwnicznych w budynku "starym" czy w nowo budowanym.
Ja robiłem to w budynku starym w następujący sposób: Używałem produkty firmy Ultrament. Najpierw zagruntowałem zewnętrzną ścianę (z cegły) środkiem tej firmy a potem pokryłem dwukrotnie specjalną masą do hydroizolacji. Następnie przyłożyłem tzw. folię kubełkową i zasypałem wykop ziemią. Kolejną czynnością było przykrecęnie specjalnych listew z tworzywa sztucznego uszczelniających miejsce styku górnej krawędzi folii
ze ścianą. Po paru miesiącach ściany zaczęły wysychać a po roku były już całkiem suche.

pchlistosc
24-06-2004, 13:08
Sporo zależy od tego czy chcesz zrobić hydroizolację ścian piwnicznych w budynku "starym" czy w nowo budowanym.
Ja robiłem to w budynku starym w następujący sposób: Używałem produkty firmy Ultrament. Najpierw zagruntowałem zewnętrzną ścianę (z cegły) środkiem tej firmy a potem pokryłem dwukrotnie specjalną masą do hydroizolacji. Następnie przyłożyłem tzw. folię kubełkową i zasypałem wykop ziemią. Kolejną czynnością było przykrecęnie specjalnych listew z tworzywa sztucznego uszczelniających miejsce styku górnej krawędzi folii
ze ścianą. Po paru miesiącach ściany zaczęły wysychać a po roku były już całkiem suche.

tylko nie zasypujcie ziemia z wykopu a pospolka lub zwirem a na wierzch
gruby zwir

michalmily
04-06-2006, 08:27
Witam wszystkich, zastanawiam się właśnie nad wyborem hydroizolacji ścian piwnicy, myślałem o izolacji grubowarstwowej Ultramentu - Isodämm, nie jest to produkt najdroższy w tej kategorii, dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z Was miał z nim do czynienia i co o nim mysli....

Khermorh
10-06-2006, 15:35
Jeśli chodzi o izolacje pionowe polecam Sika Inertol Igolflex 2 lub Pecimor 2N. Są to bitumy modyfikowane dedykowane właśnie do izolacji pionowych. Do tego przyklejenie płyt Hydromax płyty posiadają specjalne rowki drenażowe. Takiej izolacji żadne obciążenie wodą nie pokona.[/img]

zabog
11-06-2006, 12:29
Ja zaś radzę zrobić również drenaż do okoła budynku, szczególnie przy zastosowaniu izolacji z folii kubełkowej, oraz zasypanie wykopu grubym zwirem, badź płukanym drobnym kamiemiem, lub kruszywem. Pragnę podkreślić że, powinno się ułożyć folię pomiędzy kruszywem (płukanym kamienieo) a gruntem stałym (zwykla ziemią) zapobiegnie ona tak zwanemu "zamulaniu" drenażu.