PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt Z92 pracownia STUDIO Z500



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7

tsbtow_z92gl
31-01-2014, 19:52
Nie wiem kiedy planujecie zaczynać ale u nas poszło to szybko.
Zaczęliśmy 06.09 ... a na początku pogoda nam nie sprzyjała - padało co widać na fotkach.

To faktycznie - jak dla mnie bardzo szybko :) Mamy plany zacząć w kwietniu :) na ten rok tylko stan surowy zamknięty bez okien... A reszta... Może jakoś pójdzie kiedyś :)

paliszcz
01-02-2014, 07:58
Załatwiamy kredyt... może ktoś coś podpowie ?

Leszczu też będę kierować się Twoimi cenami ( szczególnie przy kosztorysie do banku) ale wg naszych szacunkowych obliczeń wyszło dość podobnie :yes: robociznę za sso + kompletny dach mamy właśnie 28tyś :yes:

leszczu 791
01-02-2014, 11:26
Załatwiamy kredyt... może ktoś coś podpowie ?

Leszczu też będę kierować się Twoimi cenami ( szczególnie przy kosztorysie do banku) ale wg naszych szacunkowych obliczeń wyszło dość podobnie :yes: robociznę za sso + kompletny dach mamy właśnie 28tyś :yes:

Ja też jestem na kredycie :( od listopada.
Dużo zależy od wkładu własnego (w tym również wartość działki). Ogólnie dom uznali za prostą konstrukcję (bez kukułek , prosty dach i bryła).
Kosztorys zupełnie odbiega od rzeczywistości....
Szczegóły mogę napisać na priv. :)

tsbtow_z92gl
03-02-2014, 21:18
Leszczu791 - mam takie pytanie, czy ściany zewnętrzne będziecie docieplać, jak tak to czym???
P.S. Zostawiłem też kilka dni temu wiadomość na priv...
Pozdrawiam :)

leszczu 791
04-02-2014, 21:08
Leszczu791 - mam takie pytanie, czy ściany zewnętrzne będziecie docieplać, jak tak to czym???
P.S. Zostawiłem też kilka dni temu wiadomość na priv...
Pozdrawiam :)


Tak ... styropianem 15cm.
P.S. odpisałam :lol2:

tsbtow_z92gl
05-02-2014, 23:00
Tak ... styropianem 15cm.
P.S. odpisałam :lol2:

:yes: A jeszcze jedno :) Budujecie z betonu komórkowego 24cm tak jak jest w projekcie??? Bo po zdjęciach wydaje mi się grubszy :)
Pozdrawiam :)

Matysssss
06-02-2014, 18:01
Leszczu791 nie mogę nigdzie doszukać jaki macie strop? monolit czy Teriva? planujecie gdzieś ogrzewanie podłogowe? oraz martwi mnie "prześwit" przy wejściu na schody... jaka tam jest planowana docelowa wysokość od stopnia do stropu? Aha i jeszcze jedno pytanko.... czy podnosiliście tylko ściankę kolankową czy cały dach (łącznie ze ścianą szczytową)

leszczu 791
06-02-2014, 20:18
:yes: A jeszcze jedno :) Budujecie z betonu komórkowego 24cm tak jak jest w projekcie??? Bo po zdjęciach wydaje mi się grubszy :)
Pozdrawiam :)

tak, budujemy z betonu komórkowego 24 cm..... nasz fachowiec ocenił jako wystarczający :)

leszczu 791
06-02-2014, 20:36
Leszczu791 nie mogę nigdzie doszukać jaki macie strop? monolit czy Teriva? planujecie gdzieś ogrzewanie podłogowe? oraz martwi mnie "prześwit" przy wejściu na schody... jaka tam jest planowana docelowa wysokość od stopnia do stropu? Aha i jeszcze jedno pytanko.... czy podnosiliście tylko ściankę kolankową czy cały dach (łącznie ze ścianą szczytową)

Matyssss, strop monolit a prześwit będzie zamurowany, wysokości nie znam ale jak chcesz to zmierzę. Przypominam, że spocznik jest niżej i cały a nie jak w projekcie pół-spocznika i w połowie zabiegowe.
Wg projektu z pół-spocznika na piętro są tylko 3 schodki u nas 5 (widać na fotkach)
Podnosiliśmy całość domu tzn. podnieśliśmy ściankę kolankową a dach wg projektu aby zachować kąt.
Ogrzewanie podłogowe na pewno w wiatrołapie,kuchni, łazienkach tam gdzie kafelki. Zastanawiamy się na korytarzem na dole. W salonie raczej nie.

leszczu 791
06-02-2014, 20:53
Tak przy okazji pochwalę się kominem :D

241108

Jak się przyjrzycie to widać, ze odległość między dachami jest mniejsza niż w projekcie.

Agata78
07-02-2014, 14:23
Witam Wszystkich:).
Mam pytanie, czy więźbę dachową robiliście (chodzi mi o wymiary) tak jak w projekcie, czy coś zmienialiście??
Mam zamiar budować z92, mam już pozwolenie na budowę i szukam obecnie ekipy budowlanej:).
Pytam o te wymiary, bo w projekcie wszystkie drewniane elementy są olbrzymie. Dach jest dość ciężki, a domek nie taki znowu okazały:confused:.
Pozdrawiam:):)

jacpuc
07-02-2014, 17:00
Witam jestem na etapie czekania na pozwolenie na budowę i interesują mnie koszty ta wycena na 90100 zł
rozumiem że to jest stan surowy zamknięty bez tynków i instalacji.

leszczu 791
07-02-2014, 19:51
Witam jestem na etapie czekania na pozwolenie na budowę i interesują mnie koszty ta wycena na 90100 zł
rozumiem że to jest stan surowy zamknięty bez tynków i instalacji.

dokładnie tak :yes:

leszczu 791
07-02-2014, 19:57
Witam Wszystkich:).
Mam pytanie, czy więźbę dachową robiliście (chodzi mi o wymiary) tak jak w projekcie, czy coś zmienialiście??
Mam zamiar budować z92, mam już pozwolenie na budowę i szukam obecnie ekipy budowlanej:).
Pytam o te wymiary, bo w projekcie wszystkie drewniane elementy są olbrzymie. Dach jest dość ciężki, a domek nie taki znowu okazały:confused:.
Pozdrawiam:):)


Witam,

jak juz wspominałam kupiliśmy belki o 70 cm dłuższe. Podnieśliśmy ściankę kolankową i dach byłby "za krótki".
W mojej ocenie Z 92 nie jest taki mały. Szczerze mówiąc myślałam ze będzie mniejszy.:confused:

akocot
08-02-2014, 11:41
Witam,
widzę, że temat zetki staje się coraz popularniejszy i w związku z tym postanowiłem dołączyć. Moją zetką wersja podstawowa - odbicie lustrzane jest obecnie u architekta, który nanosi nasze zmiany liczę, że na wiosnę ruszę z budową.
zmiany jakie wprowadziliśmy (ja z drugą połową tą ważniejszą):
- doprojektowanie piwnicy - działka na zboczu więc szkoda nie wykorzystać spadku,
- w piwnicy kotłownia i garaż
- jeden komin choć z dwoma przewodami (ten przy kominku)
- likwidacja wykuszu
- pomieszczenie po kotłowni zaadaptowane na mały pokój, pomniejszony o miejsca na schody (klatka schodowa) i wejście do niego od strony schodów
- schody ze spocznikiem,
- okna balkonowe zarówno te na górze jak i te po wykuszu zmienione na okna zwykłe
- drzwi wejściowe 100.
w przyszłym tygodniu odbieram projekt i zostanie tylko pozwolenie.
Pozdrawiam:)

yendrek3
08-02-2014, 12:51
Witam,
widzę, że temat zetki staje się coraz popularniejszy i w związku z tym postanowiłem dołączyć. Moją zetką wersja podstawowa - odbicie lustrzane jest obecnie u architekta, który nanosi nasze zmiany liczę, że na wiosnę ruszę z budową.
zmiany jakie wprowadziliśmy (ja z drugą połową tą ważniejszą):
- doprojektowanie piwnicy - działka na zboczu więc szkoda nie wykorzystać spadku,
- w piwnicy kotłownia i garaż
- jeden komin choć z dwoma przewodami (ten przy kominku)
- likwidacja wykuszu
- pomieszczenie po kotłowni zaadaptowane na mały pokój, pomniejszony o miejsca na schody (klatka schodowa) i wejście do niego od strony schodów
- schody ze spocznikiem,
- okna balkonowe zarówno te na górze jak i te po wykuszu zmienione na okna zwykłe
- drzwi wejściowe 100.
w przyszłym tygodniu odbieram projekt i zostanie tylko pozwolenie.
Pozdrawiam:)

w takim razie powodzenia i czekamy na wiesci. Witamy w klubie ''Zetek''. My juz prawie na koncu z naszym Z216 ale tez troche zmienilismy w projekcie do tego co bylo na poczatku

leszczu 791
08-02-2014, 18:07
Witam,
widzę, że temat zetki staje się coraz popularniejszy i w związku z tym postanowiłem dołączyć. Moją zetką wersja podstawowa - odbicie lustrzane jest obecnie u architekta, który nanosi nasze zmiany liczę, że na wiosnę ruszę z budową.
zmiany jakie wprowadziliśmy (ja z drugą połową tą ważniejszą):
- doprojektowanie piwnicy - działka na zboczu więc szkoda nie wykorzystać spadku,
- w piwnicy kotłownia i garaż
- jeden komin choć z dwoma przewodami (ten przy kominku)
- likwidacja wykuszu
- pomieszczenie po kotłowni zaadaptowane na mały pokój, pomniejszony o miejsca na schody (klatka schodowa) i wejście do niego od strony schodów
- schody ze spocznikiem,
- okna balkonowe zarówno te na górze jak i te po wykuszu zmienione na okna zwykłe
- drzwi wejściowe 100.
w przyszłym tygodniu odbieram projekt i zostanie tylko pozwolenie.
Pozdrawiam:)

Witamy i gratulujemy dobrego wyboru :yes:
Mam nadzieję, ze będziecie się dzielić fotkami na bieżąco.

paliszcz
08-02-2014, 18:30
Ale się temat ruszył :lol2:

Leszczu i jak zamknęliście budynek ?

leszczu 791
09-02-2014, 18:37
Ale się temat ruszył :lol2:

Leszczu i jak zamknęliście budynek ?

Tak :wave:
mamy szczęscie, pogoda na plusie i udało się zamknąć w jeden dzień.
Jak ściągniemy folie to zrobię fotki .

Są też złe wiadomości....pierwsza wizyta i wycena elektryka.
Całość (mat+rob ) z alarmem 13 tys. :bash: MASAKRA!

adamandrzej
11-02-2014, 22:10
"Koszty poniesione to:
-okna 9100zł (trzy-szybowe/pięciokomorowe na profilu Rehau z klamkami i montażem )
-drzwi wejściowe 2200zł (metalowe KMT-z klamką/wkładkami i montażem
-brama garażowa 3600zł +500zł montaż (brama Wiśniowskiego 280/225 dosyć szeroka)
-dach 17500zł (dachówka BRASS bałtycka +rynny itp / 3 x okno FAKRO / struktonit na wykończenie dachu i komina +blacha)
-konstrukcja+deski 16500zł (deskowaliśmy cały dach + membrana itp)
-piach/grunt 9000 zł (tu nisko działka musieliśmy wyrównać około 8000 dodatkowo)
-fundamenty 4600zł (z ociepleniem i izolacją)
-chudziak 1600 zł
-komin 2500zł
-reszta 23000zł (mury,strop,schody,stal,wieniec,nadproża, ściana kolankowa, ściany działowe,wieniec,szczyty,) to mam na jednej fakturze

RAZEM: 90100"

Witam!

Bardzo intensywnie zastanawiam się jak udało Ci się osiągnąć tak niskie ceny?
Mi za sam beton na ławy fundamentowe wyszło 4500 zł, bloczki betonowe 3450 zł, materiały do murowania 1200 zł piach do murowania 600 zł itd.
Ogólnie koszt fundamentów /bez chudziaka i hydrauliki/ na koniec 2013 r. wyszedł mi ponad 17000 zł bez robocizny. W tej kwocie, koparki, geodeta, stal itp.

Albo mocno przepłacam albo sam nie wiem ... :-) różnica jest zbyt wielka biorąc nawet pod uwagę różnice w cenach materiałów pomiędzy województwami.

leszczu 791
12-02-2014, 17:39
witam,
musisz doliczyć ławy 3400 (były dopisane później).
W tej wycenie nie ma: wykopu (koparki) bo wynegocjowaliśmy to gratis od firmy budowlanej oraz geodety (mapka + wizyta po fundamentach 1000zł)
Materiały bierzemy z jednej hurtowni i opieramy się na upustach firmy budowlanej. Faktur już nie zbieramy bo odliczenia obowiązywały do końca roku.
Dziś do tej wyceny dopisuje BELKI heblowane / modrzew 860zł ( od frontu i na tarasie ) - sztuk 5 (zrezygnowaliśmy z jednej na tarasie).
Te na fotkach były prowizorką :wiggle:

jak się nie mylę to paliszcz robił wycenę i wyszło podobnie :yes:

adamandrzej
12-02-2014, 19:19
Rozumiem.
Ja jestem dopiero na etapie fundamentów które skończyliśmy w listopadzie /bez chudziaka/. Jeśli możesz uściślić czy do wyceny doliczałaś takie materiały jak cement, piach do murowania itp. drobniejsze wydatki? Mi dokładnie wychodzi 17880 zł za fundamenty. Materiały do murowania wyszły 1244 zł, izolacja i styropian do fundamentów ponad 2100 zł. Również kupuję w hurtowni korzystając z dobrego rabatu. Dociekam tak bo zastanawiam się czy 300 000 wystarczy mi na wybudowanie tego domku.

pozdrawiam!

leszczu 791
13-02-2014, 20:51
wszystkie "drobne" wydatki są wpisane w kwocie 23 tys. ..... ja mam nadzieję, że wystarczy :)

Agata78
17-02-2014, 15:04
Witam,
mam pytanie, ile kosztował Was kierownik budowy?? :confused:

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

leszczu 791
17-02-2014, 17:58
Witam,
mam pytanie, ile kosztował Was kierownik budowy?? :confused:

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Witam,
kierownik budowy 1500zł
adaptacja projektu 1000 zł
u nas jedna osoba :yes:...

Matysssss
17-02-2014, 18:17
Leszczu a pozwolenie na budowę załatwialiście sami? mi gość co będzie robił adaptacje proponuje również załatwienie pozwolenia, + prąd, woda, kanalizacja, wjazd na działkę i to wszystko 2200zł-3200zł netto i też nie wiem czy się w to pchać czy załatwiać samemu....

Agata78
17-02-2014, 18:38
1500 zł za prowadzenie budowy od początku do końca do oddania do użytkowania domku??


Witam,
kierownik budowy 1500zł
adaptacja projektu 1000 zł
u nas jedna osoba :yes:...

leszczu 791
17-02-2014, 18:51
Leszczu a pozwolenie na budowę załatwialiście sami? mi gość co będzie robił adaptacje proponuje również załatwienie pozwolenia, + prąd, woda, kanalizacja, wjazd na działkę i to wszystko 2200zł-3200zł netto i też nie wiem czy się w to pchać czy załatwiać samemu....

Pozwolenie na budowę tylko podpisałam:D...sam wypisał wniosek i zaniósł/ odebrał i po uprawomocnieniu do nas zadzwonił.
Pozostałe dokumenty (prąd+kanaliza+zagospodarowanie terenu) załatwialiśmy sami.... nie było to trudne. Mają przygotowane wnioski dane + podpis i gotowe.
Za zmiany w projekcie nie dopłacałam.
podane ceny to BRUTTO (na fakturze)

leszczu 791
17-02-2014, 18:53
Tak... cena standardowa (chyba się dogadali :D)

leszczu 791
17-02-2014, 19:05
Dzisiaj wszedł elektryk !!! Ten o którym pisałam był kosmitą bo ceny miał z kosmosu.
Pozostali byli z jednej półki. Ostatecznie dogadaliśmy się na robociznę 3200zł (elektryka wew + alarm+ brama wjazdowa , domofon, oświetlenie zew.) Wycenił pracę ogólnie.... nie liczy każdego punktu oddzielnie.....więc nie ma stresu. Materiał z hurtowi na jego upustach, otwarte konto do wglądu. Materiał wycenił na około 4000 zł. Mam nadzieję, ze dużo się nie pomylił.

jolcia933
18-02-2014, 17:15
Witam serdecznie
My także wybraliśmy projekt z92gl. Już wkrótce ruszamy z naszą ostoją :yes:
Trzymam kciuki za wszystkich budujących i z chęcią czytam wszystkie wasze wiadomości ...
pozdrawiam

paliszcz
18-02-2014, 19:17
Widzisz leszczu jak to trzeba szukać :) niezła różnica z tym elektrykiem ! Słyszałam, że właśnie niektórzy liczą od punktu...

Nas projekt wyszedł łącznie ok 5 tyś (projekt ind +adaptacja+instalacje wew+przyłącza) - ale dużo po znajomości- i przypominam, że wzorowany na Z92- jednak ostatecznie indywidualny.

Jolcia- Witamy :) coś zmieniacie w projekcie ?

jolcia933
19-02-2014, 11:38
Witam nic nie zmienialiśmy w projekcie, wydaje nam się idealny, podczas budowy planujemy zamknąć kuchnię , :yes: co do reszty to zobaczymy ....pewnie coś wyjdzie w trakcie. Najważniejsza kwestia i tu chcę się doradzić - poradzić. Kwota 7700zł za wykopanie fundamentów bez materiałów to dużo?Kolejne pociągnięcie parteru 12000zł bez materiałów ....

jacpuc
19-02-2014, 21:20
Witam fanów Z92GL

My zmieniliśmy w naszym projekcie przedłużenie zadaszenia z tyłu nad tarasem do czterech metrów a z przodu do dwóch metrów .
Cały koszt papierów do pozwolenia wraz z architektem I projektem ok 8 000zł . Co sądzicie o tym zadaszeniu.

jolcia933
20-02-2014, 08:50
Witam fanów Z92GL

My zmieniliśmy w naszym projekcie przedłużenie zadaszenia z tyłu nad tarasem do czterech metrów a z przodu do dwóch metrów .
Cały koszt papierów do pozwolenia wraz z architektem I projektem ok 8 000zł . Co sądzicie o tym zadaszeniu.

A nie sądzisz ,że dzięki tak długiemu zadaszeniu mniej światła dotrze do wnętrza domu?w tym wypadku do salonu i wiatrołapu-kotłowni?

leszczu 791
20-02-2014, 20:28
i ja tak uważam......
Cały czas mówiłam o wydłużonym dachu na tarasie... oglądałam, jeździłam i szukałam w necie jak ma to wyglądać. Jak już robili konstrukcję i zobaczyłam jak pięknie zagląda do nas słoneczko zimową pora to zmieniłam zdanie. Cień na tarasie można zrobić parasolem albo wypuszczaną roletą a słoneczko niech zagląda :D
Tak przy okazji...pamiętacie mój dylemat z wiatrołapem? otwarty czy zamknięty? zdecydowałam się......
244168 244169
jak wyszło? bo w mojej ocenie bardzo dobrze i praktycznie!!!

leszczu 791
20-02-2014, 20:41
i jeszcze się pochwale:rotfl:

244170 244171

okna w rzeczywistości troszkę jaśniejsze... dokładnie taki kolor jak drzwi

jolcia933
20-02-2014, 21:25
leszczu, zazdroszczę....
Bardzo ładne drzwi, musiałam cofnąć się do zdjęć dachu, bo nie pamiętałam jaki masz kolor dachówki...wszystko razem tworzy niezłą całość... moja dachówka niestety albo stety będzie koloru ceglastego:rolleyes: i pojawia się problem z doborem koloru okien i drzwi...chciałam białe, ale ...wszyscy odradzają...Leszczu co o tym myślisz?

leszczu 791
20-02-2014, 21:40
szczerze.... białe w całości z białą bramą i drzwiami (co jest obecnie w modzie jak pobiegasz po zdjęciach forumowiczów) i dobrze dobrany kolor elewacji, wygląda jak dla mnie dobrze.
Jednak ja jestem praktyczna i nie wyobrażam sobie mycia tylu białych okien oraz białej bramy garażowej. Z czasem biel nie jest już biała i wygląda po prostu źle.
Moje stolarka jest w kolorze orzecha bo złoty dąb jest strasznie oklepany. Jednak mój brat ma właśnie stolarkę koloru "złoty dąb" dachówkę w kolorze ceglastym i dom w kolorze ciepłej zieleni (coś jak groszek) i wygląda to bardzo dobrze.

J&A
20-02-2014, 21:42
Popieram wersje z wiatrolapem zamkniętym. Mam pytanie o ile cofneliscie ścianę w wiatrolapie? I jeszcze jedno czy o ile macie wydłużony garaż (nie baliście opcji garażu szerokiego tak jak budynek oszczędzając na obrobce dachu tracąc pewnie na uroku domu) Jaka duża kotłownie planujecie w garażu

leszczu 791
20-02-2014, 21:59
witam...
ściana między wiatrołapem a spiżarnią ma 2,60 czyli wchodząc do wiatrołapu ściana po prawej ma obecnie 248cm + 12 cm ściana zamykająca ( wg projektu 196 +12). Mam nadzieję, ze dobrze się wyraziłam :).
Garaż jest powiększony o 40 cm z przodu i z tyłu. W całości mają sąsiedzi i wg mnie dobrze to wygląda ale dla mojego męża to już stodoła :) Kotłownia ma około 7-8m

Taka wersja też jest fajna i na pewno tańsza
244185

jacpuc
20-02-2014, 22:12
Witam
będę bronił swojego zadaszenia -argumenty, proszę- okno balkonowe w wykuszu mam na południe i zostawiam
tak jak w projekcie więc słoneczka będzie pod dostatkiem .Pod zadaszeniem zaplanowałem murowanego grila
i obszerne meble rattanowe.Ten pomysł z powiększeniem wiatrołapu jest genialny i na pewno skorzystam.

leszczu 791
20-02-2014, 22:23
a to co innego..... ja mam taras od strony południowej i stąd moje obawy. Uważam, że zacieniony taras jest bardziej praktyczny.
:yes:

jacpuc
20-02-2014, 22:24
Wielkie dzięki za zdjęcia są bardzo pomocne i proszę o jeszcze . Każde zdjęcie analizuję dokładnie.
Mam nadzieję że wystartuję w kwietniu .Życzę powodzenia .

leszczu 791
20-02-2014, 22:32
Startujcie...powodzenia
i czekamy na fotki z realizacji.
Mam nadzieję, że będziesz aktywny na forum. Wspólnymi siłami osiągniemy sukces w postaci pięknych i praktyczny Z-etek :)

leszczu 791
20-02-2014, 22:34
Witam
będę bronił swojego zadaszenia -argumenty, proszę- okno balkonowe w wykuszu mam na południe i zostawiam
tak jak w projekcie więc słoneczka będzie pod dostatkiem .Pod zadaszeniem zaplanowałem murowanego grila
i obszerne meble rattanowe.Ten pomysł z powiększeniem wiatrołapu jest genialny i na pewno skorzystam.

mam nadzieję, ze nas zaprosisz na tego grilla :)

adziatok
21-02-2014, 09:41
i jeszcze się pochwale:rotfl:

244170 244171

okna w rzeczywistości troszkę jaśniejsze... dokładnie taki kolor jak drzwi

Myślałam, że zobaczę je dopiero w sobotę, a tu niespodzianka. Piękne. I tak jak jolcia933 mam dylemat, bo podobają mi się białe. I do elewacji z cegły pasują. Ale orzech czy antracyt są znowu praktyczne. I bądź tu mądry

paliszcz
21-02-2014, 16:24
Leszczu- bardzo fajne drzwi :) pomysł z wiatrołapem super- też tak zrobię- tym bardziej że wydłuży się też spiżarnia :)

Jacpuc- ja też wydłużam dach nad salonem bo mam dokładnie taki sam układ i o brak słońca się nie martwię :)

leszczu 791
21-02-2014, 17:04
Leszczu- bardzo fajne drzwi :) pomysł z wiatrołapem super- też tak zrobię- tym bardziej że wydłuży się też spiżarnia :)

Jacpuc- ja też wydłużam dach nad salonem bo mam dokładnie taki sam układ i o brak słońca się nie martwię :)

a okna już nie fajne ? :lol2:
Spiżarnia się wydłuża i to sporo a kuchnia jest "pełniejsza"

Agata78
21-02-2014, 18:29
Bardzo fajne drzwi :yes:. Myślę nad podobnymi do swojego domku :D.


i jeszcze się pochwale:rotfl:

244170 244171

okna w rzeczywistości troszkę jaśniejsze... dokładnie taki kolor jak drzwi

leszczu 791
21-02-2014, 19:03
a jak jesteśmy przy wiatrołapie to jeszcze fotka od środka,( nie najlepszej jakości bo z telefonu ale tak do przemyślenia)
Widac o ile wiatrołap został poszerzony kosztem pom. gos.
244291

paliszcz
21-02-2014, 20:55
a okna już nie fajne ? :lol2:
Spiżarnia się wydłuża i to sporo a kuchnia jest "pełniejsza"

He he he no ładne, ładne :) ale ja z tych co za białymi :)

jacpuc
23-02-2014, 21:25
WITAM
Mam pytanko ile zamówiłeś siporexu na z92gl tak orientacyjnie.

Matysssss
25-02-2014, 18:42
Leszczu ;)
masz może gdzieś rysunek parteru z rozmieszczeniem pomieszczeń po zmianach? najlepiej taki z wymiarówka :)
Chciałbym tak jak Ty zrównać ścianę z kominkiem od salonu ze schodami ale nie chcę rezygnować z kominka i potrzebuje na to jakiś patent.

leszczu 791
25-02-2014, 20:13
WITAM
Mam pytanko ile zamówiłeś siporexu na z92gl tak orientacyjnie.

witam, to bardzo szczegółowe pytanie :)
Niestety na dzień dzisiejszy nie jestem wstanie odpowiedzieć, ponieważ nie mamy jeszcze faktury z hurtowni. Rachunek jest wciąż otwarty .....

leszczu 791
25-02-2014, 20:21
Leszczu ;)
masz może gdzieś rysunek parteru z rozmieszczeniem pomieszczeń po zmianach? najlepiej taki z wymiarówka :)
Chciałbym tak jak Ty zrównać ścianę z kominkiem od salonu ze schodami ale nie chcę rezygnować z kominka i potrzebuje na to jakiś patent.

Hmmm rysunku nie mam i nie bardzo potrafię zrobić to w programie ale mogę zmierzyć ścianki przy najbliższej wizycie na budowie.
Moje zaproszenie wciąż aktualne....ostatnio odwiedziła nas forumowiczka Agnieszka ze swoją druga połową i chyba wyjechali zadowoleni :bye:

leszczu 791
25-02-2014, 20:30
A tak przy okazji ......mam już wizualizacje kuchni. Kolorystyka jeszcze do ustalenia. Obecnie analizujemy układ ....a ściśle mówic robić piekarnik w słupku (korzyścią spiżarni) czy standardowo pod płytą???
Może macie inne pomysły....liczę na Waszą szczerą opinie :lol2:

244981 244982 244983 244984 244985

adziatok
26-02-2014, 10:35
Agnieszka, jesteśmy bardzo zadowoleni! Jeżeli ktoś chce na "żywo" zobaczyć jak wygląda z92, to szczerze Leszczy polecam:yes: Bardzo sympatyczni i otwarci. Budowa zrobiła na nas wrażenie. Za ich radą zmieniamy schody i likwidujemy tę ściankę z kominkiem. Dopiero tam zobaczyłam, że schodząc ze schodów zaraz nadziewamy się na ścianę. A co dopiero dzieciaki z nich zbiegające. Salon i pokoje na górze robią wrażenie. A drzwi wejściowe super i super cena. Mój mąż tak się napatrzył, że już zamówił geodetę do wytyczania budynku, a mieliśmy zacząć dopiero w kwietniu:D
Kuchnia, chociaż to nie w moim stylu, podoba mi się. Piekarnik w tym słupku fajnie wygląda. Lada super. My planujemy małą wyspę. Okno w kuchni też trochę zmniejszymy, bo ciężko żeby tam weszła szafka ścienna.

leszczu 791
27-02-2014, 20:19
Agnieszko DZIĘKUJE !!!

...chyba Wam się nie podoba, bo nie piszecie :(

adziatok
27-02-2014, 21:59
Aga, a może takie drzwi do spiżarni?245314

tylko kolor oczywiście inny

jolcia933
28-02-2014, 16:07
Super ta wizualizacja, takie twoje podpowiedzi leszczu są na wagę złota wszystko studiuję, analizuję ...
Białe drzwiczki do spiżarki są boskie, gdzie można takie kupić...??

jolcia933
28-02-2014, 17:30
Leszczu jeszcze Ciebie zapytam jakie drzwi tarasowe wstawiłaś przesuwne czy otwierane?

michcia1
28-02-2014, 18:24
Jakie wymiary ma kuchnia w Z92?

leszczu 791
28-02-2014, 18:31
Leszczu jeszcze Ciebie zapytam jakie drzwi tarasowe wstawiłaś przesuwne czy otwierane?

Otwierane bo przesuwne muszą być większe.....
tzn. ja ma 2x90 z ruchomym słupkiem , czyli jak otworze oba skrzydła będę miała 180 (wygodne do wnoszenia mebli :yes:).
W przypadku drzwi przesuwnych jedno skrzydło nachodzi na drugie i miałabym wejście 90. Wg mnie minimalne okno tarasowe przesuwne powinno mieć 2x150. A to troszkę dużo przy szerokości salonu 456.
Mimo wszystko bardzo mi się podobają:D

leszczu 791
28-02-2014, 18:40
Jakie wymiary ma kuchnia w Z92?

wg projektu: szer 3,54; gł 208 (równo ze spiżarką)

michcia1
28-02-2014, 18:52
wg projektu: szer 3,54; gł 208 (równo ze spiżarką)
Dzięki. Podoba mi się pomysł oddzielenia salonu, ciekawa jestem realizacji.

jolcia933
28-02-2014, 19:18
Dzięki. Podoba mi się pomysł oddzielenia salonu, ciekawa jestem realizacji.

Ja też myślę nad postawieniem ścianki między salonem a kuchnią, chociaż nieźle wygląda to w projekcie, ale każdy odradza otartą kuchnię...

michcia1
28-02-2014, 19:41
Ja bym chciała samą ściankę, bez funkcji barku.

leszczu 791
28-02-2014, 20:04
Ja bym chciała samą ściankę, bez funkcji barku.

ja też jestem za ścianką i jak zawsze są wady i zalety ....
moja kuchnia jest troszkę większa bo 3,54 na 2,60 i jeszcze rozważam ten pomysł ale boję się, że zrobię z kuchni klatkę :eek:

paliszcz
02-03-2014, 08:54
Leszcze bardzo fajna wizualizacja :)

Macie może jakiś wzór umowy z wykonawcą ?

jacpuc
02-03-2014, 15:41
Witam
Przyjaciele przecież to jest wasz dom i wasze wybory uważam że warto nie tylko wysłuchać
ale i spróbować .Przecież po paru latach można kuchnie odnowić z wersją zabudowaną kuchni.

leszczu 791
02-03-2014, 22:09
Leszcze bardzo fajna wizualizacja :)

Macie może jakiś wzór umowy z wykonawcą ?

:no:

leszczu 791
05-03-2014, 11:22
jaka tu cisza.... może na wiosnę będziecie bardziej aktywni.
u na elektryka zrobiona.... teraz robią tynki ( bałagan straszny) :)

jolcia933
05-03-2014, 14:19
jaka tu cisza.... może na wiosnę będziecie bardziej aktywni.
u na elektryka zrobiona.... teraz robią tynki ( bałagan straszny) :)

Nio cicho jakoś....ja mam pytanie" leszczuniu" czy dachówkę kupywaliście matową czy ceramiczną błyszczącą?

leszczu 791
05-03-2014, 14:42
dachówka jest brassa bałtycka z powłoką cisar . Zebraliśmy opinię i w podsumowaniu wyszło nam, że lepsza dobra dachówka betonowa niż najtańsza ceramiczna. Stąd nasz wybór..... czy dobry to sie okaże za kilka lat.

letniowoc
05-03-2014, 15:43
Witam
Gratuluję postępów na budowie :)
Możesz zdradzić ile cię kosztował dach?

leszczu 791
05-03-2014, 17:54
Witam
Gratuluję postępów na budowie :)
Możesz zdradzić ile cię kosztował dach?


Dachówka, gąsiory, rynny, taśma, grzebień itp + okna dachowe 3x FAKRO- 15 tys. (faktura na 8%)
Wykończenie struktonitem komina i dachu + podbitka osobno -jeszcze nie mamy całości

jacpuc
06-03-2014, 20:06
A może jakieś zdjęcia . Za tydzień odbieram pozwolenie NB nie mogę się doczekać .
Mam wszystko poukładane w głowie leszczu bardzo mi pomogłeś zdjęciami i pomysłami
czekam na więcej i pozdrawiam .Założyłem sobie że wprowadzę się na wiosnę 2015r.
Trzymajcie kciuki pozdrawiam.

leszczu 791
06-03-2014, 20:43
cała przyjemność po mojej stronie :)
Gratulujemy i czekamy na relacje z budowy.

Agata78
07-03-2014, 15:42
Witam,
my zaczęliśmy budowę wczoraj :rotfl:. Dziś kopanie fundamentów:).
Pozdrawiam

jacpuc
07-03-2014, 18:37
Życzę powodzenia i trzymam kciuki. Budujesz sam czy masz firmę .Ja otrzymałem ofertę
SSZ (bez mat)-36000netto z mat i sprzętem 103tys netto.

leszczu 791
07-03-2014, 20:05
Wspaniale.....Gratulacje i trzymam kciuki za wszystkich.
W końcu nie będę sama na "polu walki" i zrozumiecie moje rozterki :rolleyes:

jolcia933
08-03-2014, 14:38
Wspaniale.....Gratulacje i trzymam kciuki za wszystkich.
W końcu nie będę sama na "polu walki" i zrozumiecie moje rozterki :rolleyes:

Leszczu ile wyniosła was elektryka ? Pisałaś,że robocizna 3500zł a ile materiały?

leszczu 791
08-03-2014, 15:55
Leszczu ile wyniosła was elektryka ? Pisałaś,że robocizna 3500zł a ile materiały?

Instalacja -materiał 3570zł (bez elektryki białej)

Agata78
10-03-2014, 16:59
247358247359

Tak wygląda początek mojej budowy:)

Nie wiem czy to do mnie było pytanie, ale jak na razie do budowy stanu surowego otwartego z dachem(bez dachówki) zatrudniliśmy firmę. Materiał w ich zakresie. Umówiliśmy się na 80.000 brutto:). Materiał na dach dajemy im swój, czyli dach to ich robocizna i membrana pewnie.

jolcia933
10-03-2014, 18:49
247358247359

Tak wygląda początek mojej budowy:)

Nie wiem czy to do mnie było pytanie, ale jak na razie do budowy stanu surowego otwartego z dachem(bez dachówki) zatrudniliśmy firmę. Materiał w ich zakresie. Umówiliśmy się na 80.000 brutto:). Materiał na dach dajemy im swój, czyli dach to ich robocizna i membrana pewnie.

Agata i Leszczu jak to wygląda z dziennikiem budowy ?Idę do sklepu biurowego kupuję dziennik budowy i co dalej? idę z nim do urzędu po nadanie numeru? czekam ile?

leszczu 791
10-03-2014, 20:06
pięknie :rolleyes: i widok na las......oaza spokoju się zapowiada.
Pierwszy grill u Leszczów a kolejny u Agaty ;)

dziennik budowy?? hmmmm podpytałam M i okazuje się,że u nas załatwia to kierownik budowy. Nie pomogę...

adziatok
10-03-2014, 20:32
My kupiliśmy Dziennik Budowy w Starostwie jak odbieraliśmy pozwolenie. Koszt 10 zł. Resztą, tak jak u Leszczy, zajmuje się kierownik budowy.
Potrzebuje Waszej pomocy. Mój roztrzepany MĄŻ gdzieś wsiał to wyliczenie na stal i więźbę dachową. Mógłby ktoś przesłać mi na maila to zestawienie? Byłabym bardzo wdzięczna. [email protected]

adziatok
10-03-2014, 20:34
A zapomniałam podać.:rolleyes: Projekt domu bez garażu

jolcia933
10-03-2014, 22:05
Liczę, że wszystkie "formalności" dot. dziennika budowy są załatwiane od ręki...?
i będziemy ruszać ...:D
To trzymajcie kciuki...

Agata78
11-03-2014, 16:07
Ja kupiłam dziennik budowy razem z projektem:). My poszliśmy do starostwa, zgłosiliśmy początek budowy, kierownika i podstęplowali nam dziennik. Resztę w dzienniku uzupełnia kierownik budowy.

Agata78
11-03-2014, 16:09
Widok na las, a do jeziora 200 m.
:cool:

pięknie :rolleyes: i widok na las......oaza spokoju się zapowiada.
Pierwszy grill u Leszczów a kolejny u Agaty ;)

dziennik budowy?? hmmmm podpytałam M i okazuje się,że u nas załatwia to kierownik budowy. Nie pomogę...

jolcia933
11-03-2014, 18:35
Widok na las, a do jeziora 200 m.
:cool:

Zazdroszczę....widoku i jeziora :)
Dziennik zakupiony :wave: niecałe 18zł... W kolejnym tygodniu zaczynamy naszą podróż po świecie budowy....

leszczu 791
11-03-2014, 22:45
zazdroszczę, miejscówka marzenie :rolleyes:

U nas tynki skończone :rotfl:,

Agata78
12-03-2014, 13:45
zazdroszczę, miejscówka marzenie :rolleyes:

U nas tynki skończone :rotfl:,

A fotki??:):):)

paliszcz
13-03-2014, 14:39
My dziennik dostaliśmy w starostwie za darmo, później do nadzoru budowlanego i można ruszać.

My wciąż czekamy na kredyt i ruszamy, Leszczu jeszcze raz dzięki za pomoc :)

Szukam jeszcze jakiegoś wzoru na umowę z wykonawcą bo się nasłuchałam i wolę to zabezpieczyć formalnie :)

jacpuc
13-03-2014, 20:28
Odliczam dni do odebrania pozwolenia na budowę .http://forum.muratordom.pl/images/smilies/bye.gif

adziatok
17-03-2014, 13:34
Agnieszka-Leszczu:DJak kuchnia? Już zamówiona? Z wyspą czy ladą?

leszczu 791
17-03-2014, 18:41
witam,

kuchnia jeszcze dopieszczana ,
fotki będą ale muszę się ogarnąć.... mieliśmy włamanie i niestety są szkody. Załatwiam papierologię związaną z ubezpieczeniem....mam nadzieję, że nie będzie problemu z odszkodowaniem :(

Agata78
19-03-2014, 19:55
witam,

kuchnia jeszcze dopieszczana ,
fotki będą ale muszę się ogarnąć.... mieliśmy włamanie i niestety są szkody. Załatwiam papierologię związaną z ubezpieczeniem....mam nadzieję, że nie będzie problemu z odszkodowaniem :(
Współczuję :(.

adziatok
19-03-2014, 21:28
Niech tym złodziejom łapy powykręca!!!:mad: Agnieszka dobrym pomysłem jest zamontowanie atrap kamer. Moja koleżanka zawiesiła takie po tym jak powybijali okna w domu, w którym mieszkała jej babcia. I od tego czasu jest spokój. Pozdrawiamy i trzymamy kciuki za dalszą budowę.

paliszcz
23-03-2014, 19:41
Leszczu i jak ? Duże straty ?

Mamy termin- ruszamy zaraz po świętach :)

Macie jakiś patent jak policzyć zestawienie materiałów ?

Bazyl3
23-03-2014, 20:06
A ja z innej beczki. Muszę wybrać okna i dostałem propozycję na okna w systemie bluevolution. Słupki bez wypełnienia termicznego. Głębokość skrzydła 103 mm, pakiet 3szybowy 4-20-4-20-4. K=0,5. Coś, ktoś?

Paliszcz - odezwę się jutro :)

Agata78
24-03-2014, 13:50
Kolejny etap naszej budowy:):):)
250390
Powoli do przodu:):):)

leszczu 791
24-03-2014, 18:53
wróciłam ..... witam wszystkich.

Agata pięknie widzę, ze Wam również pogoda sprzyja i postępy n budowie.
Bazzyl nie pomogę, nie znam się na oknach i tych wszystkich parametrach (mieliśmy pomoc w tym temacie)
Paliszcz cieszę się, ze Ty również zaczynasz swoją Z-tke..... (POWODZENIA)
Straty hmmm sami oceńcie :
250439 250441 250448

ale lecimy dalej... tynki zrobione, hydraulika zrobiona, dzisiaj zalana posadzka u góry :rotfl:
iiiiiii dom ocieplony , i ALARM założony !!!
fotki będą obiecuje :lol2:

leszczu 791
24-03-2014, 22:12
elektryka:
250507 250508

hydraulika:
250516250517250518

leszczu 791
24-03-2014, 22:16
ocieplenie:
250521

paliszcz
28-03-2014, 21:33
leszczu- zazdrość mnie zżera ;)

Mamy kredyt !!! teraz już nie ma odwrotu :)

leszczu 791
29-03-2014, 08:15
witam w klubie:)
u nas już posadzki zalane..... teraz będziemy schnąć a aura nam sprzyja, pogoda piekna :)

Agata78
31-03-2014, 16:39
Małe postępy:):)
252127

Miały być stawiane ściany parteru, ale zdecydowaliśmy, że podniesiemy jeszcze fundamenty o dwa bloczki, aby dom nie był równo z ziemią.

jacpuc
01-04-2014, 21:12
Witam
Odebrałem pozwolenie na budowę fajne zdjęcia te dwa bloczki wyżej to bardzo dobry pomysł AGATA.
Mam pytanko ,czy za inspektora nadzory płaciliście z góry i ile bo mój kandydat żąda 3500zł to dużo czy mało.

leszczu 791
01-04-2014, 21:19
po.......? :rotfl:


252352

leszczu 791
01-04-2014, 21:21
Witam
Odebrałem pozwolenie na budowę fajne zdjęcia te dwa bloczki wyżej to bardzo dobry pomysł AGATA.
Mam pytanko ,czy za inspektora nadzory płaciliście z góry i ile bo mój kandydat żąda 3500zł to dużo czy mało.

Hmmmm inspektor t,o to samo co kierownik budowy? my płaciliśmy 1500 i nic nas nie obchodzi.

jacpuc
01-04-2014, 21:33
Więc ktoś zaszalał z tą ceną.

leszczu 791
01-04-2014, 21:35
Więc ktoś zaszalał z tą ceną.

on nam przygotowywał wszystkie dokumenty do pozwolenia na budowę i sam osobiście zanosił.

jacpuc
01-04-2014, 21:41
Mieszkam pod Wrocławiem może dlatego ta różnica .Miałem jeszcze propozycję za 2500
ale gościa muszę sprawdzić tamten jest sprawdzony ale trochę zaszalał.

Agata78
02-04-2014, 11:57
Witam
Odebrałem pozwolenie na budowę fajne zdjęcia te dwa bloczki wyżej to bardzo dobry pomysł AGATA.
Mam pytanko ,czy za inspektora nadzory płaciliście z góry i ile bo mój kandydat żąda 3500zł to dużo czy mało.

U nas jeszcze inaczej. My wynajęliśmy architekta, który robił nam wszystkie zmiany w projekcie (i robi do tej pory) i załatwiał nam prawie wszystkie formalności do momentu pozwolenia na budowę( zaczęliśmy sami, ale straciliśmy cierpliwość m/w w połowie całych formalności) i on wziął od nas 3000 i żadne koszty nas nie interesowały już. Teraz jak już budujemy mamy kierownika budowy i on kosztuje 1700 i chce to w trzech ratach. Część wziął na początku, część weźmie po zakończeniu stanu surowego i trzecią część po zakończeniu budowy.
:):)
Co kraj, to obyczaj.
Ja buduję na mazurach.

leszczu 791
02-04-2014, 19:59
podobno lubicie fotki....to proszę, kolejne :)

252530 252531 252532

jacpuc
02-04-2014, 20:17
leszczu foty są super !!!! jeszcze tylko lampiony do tych kabli i mieszkasz gratuluje. rzuciłem ofertę na kierownika budowy na oferteo i mam już trzy oferty od 1200zł
do 2500-do negocjacji.

leszczu 791
02-04-2014, 21:52
ja nie do końca sprecyzowalam..... u nas architekt i kierownik to jedna osoba..... adaptacja 1000 i kierownik 1500 razem pozwolenia i papierologia 2500 zł. Z tego co tu czytam to jestem do przodu. :)

paliszcz
03-04-2014, 09:15
Leszczu to co -do wakacji bedziecie mieszkac ;)
U nas kierownik za darmo bo to bliska rodzina :)
Aaaa i kierownik a inspektor to dwie rozne osoby

jolcia933
03-04-2014, 14:50
Leszczu jakie macie okna z jakiej firmy?
Pochwalę się my już stan zero :lol2:

leszczu 791
03-04-2014, 19:00
okna firmy Dekar na profilu Rehau - chyba tak sie pisze :)
Budowa idzie tak szybko, ze aż mnie to przeraża..... planowaliśmy wrzesień a wygląda na lipiec. Mąż już pakuje walizki...:)

Agata78
04-04-2014, 11:10
podobno lubicie fotki....to proszę, kolejne :)

252530 252531 252532

Dół jak dół, ale pokoje na górze to chyba spore wychodzą??
U nas ściany domku rosną. Dotarliśmy do poziomu okien na dole:):)

leszczu 791
04-04-2014, 17:12
Dół jak dół, ale pokoje na górze to chyba spore wychodzą??
U nas ściany domku rosną. Dotarliśmy do poziomu okien na dole:):)

pięknie.....to rośnie WAM w oczach :)
Pokoje są bardzo duże....aż za duże :)

tsbtow_z92gl
05-04-2014, 16:16
Witam... I u Nas się nareszcie ruszyło :)

253113253114253115

leszczu 791
05-04-2014, 21:08
super...gratuluję !!!!!

yendrek3
06-04-2014, 08:41
podobno lubicie fotki....to proszę, kolejne :)

252530 252531 252532

Leszczu bardzo solidnie wykonane, Treaz jeszcze tylko paroizolacja i krecicie gips kartony :)

Matysssss
07-04-2014, 09:05
Bardzo fajnie ogląda się Wasze dzieła, pomysły i czyta opisy, Ja w końcu uporałem się z przepisaniem działki przez co stałem się szczęśliwym posiadaczem 30ar i zabieram sie za załatwianie pozwolenia.
Chciałem się Was zapytać o dwie kwestie:
1. Czy i dlaczego zmienialiście strop z Terrivy na monolit? (może jakieś kalkulacje ;) )
2. Budowa ścian z betonu komórkowego na zaprawie klejowej to dobre rozwiązanie? czy raczej zaprawa tradycyjna?

Agata78
07-04-2014, 13:47
Bardzo fajnie ogląda się Wasze dzieła, pomysły i czyta opisy, Ja w końcu uporałem się z przepisaniem działki przez co stałem się szczęśliwym posiadaczem 30ar i zabieram sie za załatwianie pozwolenia.
Chciałem się Was zapytać o dwie kwestie:
1. Czy i dlaczego zmienialiście strop z Terrivy na monolit? (może jakieś kalkulacje ;) )
2. Budowa ścian z betonu komórkowego na zaprawie klejowej to dobre rozwiązanie? czy raczej zaprawa tradycyjna?
Witam. Monolit, to monolit. Zbrojenie i równo wylany beton. Nie ma w zasadzie powodu, aby sufit pękał. Przy terrivie natomiast są stalowe belki, na których trzymają się bloczki i od wierzchu zalewa się beton, a od dołu się tynkuje, ale te belki stalowe pracują, uginają się i pęknięcia zawsze będą. Jest to tzw. klawiszowanie. Jest rozwiązanie, mianowicie sufit podwieszany, ale mi to nie odpowiada.
Nie jestem fachowcem. Wszystko to wiem od "moich" budowlańców, z doświadczenia innych i czytałam też o tym:):).
Pozdrawiam:)

leszczu 791
07-04-2014, 17:31
Zgadzam sie z Agata 78.
Beton lać i tak trzeba, finansowo niewielka różnica ale te pęknięcia (podobnie jak w blokach, wyjdą zawsze w tym samym miejscu)...... jeżeli planujesz deskować dach to można wszystko wykorzystać.
Klej zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie a koszt porównywalny.

tsbtow_z92gl
07-04-2014, 20:42
No to pierwsze złotówy w ziemię!

253470253471253472253473

jacpuc
08-04-2014, 19:42
:welcome:super gratuluję piękny start .Mam pytanko ile wyszło ci stali na fundamenty tak około

tsbtow_z92gl
08-04-2014, 22:21
Stal 950 zł, natomiast betonu wyszło 32 m2.

Bazyl3
09-04-2014, 13:25
Pytanie do tych co już w realizacja posunięci :) Jakie drzwi zewnętrzne planujecie (macie)? Drewno, metal? Jaka firma i cena? Dzięki :D

jacpuc
09-04-2014, 19:04
:bash:Dzięki za informację a ilościowo może masz jakieś zestawienie stal chodzi mi o 12-stkę i strzemiona SZTUKI.

leszczu 791
09-04-2014, 19:32
Pytanie do tych co już w realizacja posunięci :) Jakie drzwi zewnętrzne planujecie (macie)? Drewno, metal? Jaka firma i cena? Dzięki :D


Ja wybrałam metalowe firmy KMT 2200 z montażem (podobno bardzo ładne.....Aga przyznaj :))
253852
ale skąd nasz wybór?....
drewniane - stosunkowo drogie i oddziaływują na temperatury, zimą się "kurczą" i może wiać, latem odwrotnie
PCV - dosyć drogie (była oferta za 5200) wyglądają bardzo ładnie i bardzo podobnie do metalowych

no i fabryką + salon 50 km od nas więc pojechliśmy, zobaczyliśmy, dotykaliśmy i kupiliśmy :rotfl:

tsbtow_z92gl
10-04-2014, 17:57
jacpuc
12 - stka 24 szt, 6 - tka na strzemiona 45 szt. (po 6m)


leszczu 791
Drzwi konkretne :)

adziatok
10-04-2014, 20:19
Ja wybrałam metalowe firmy KMT 2200 z montażem (podobno bardzo ładne.....Aga przyznaj :))
253852
ale skąd nasz wybór?....
drewniane - stosunkowo drogie i oddziaływują na temperatury, zimą się "kurczą" i może wiać, latem odwrotnie
PCV - dosyć drogie (była oferta za 5200) wyglądają bardzo ładnie i bardzo podobnie do metalowych

no i fabryką + salon 50 km od nas więc pojechliśmy, zobaczyliśmy, dotykaliśmy i kupiliśmy :rotfl:

Tak potwierdzam.:yes: Drzwi są bardzo ładne.
U nas już ściany parteru pną się do góry:D

jacpuc
10-04-2014, 20:31
:cool:dzięki za zestawienie stali .Drzwi wyglądają solidnie , dobry wybór.

jacpuc
10-04-2014, 20:43
:cool:dzięki za zestawienie stali .Drzwi wyglądają solidnie , dobry wybór.

leszczu 791
10-04-2014, 21:21
brawo Aga! ale nam wiosna Z-tek przyniosła :D

u nas postępy w pokojach (córka dla porównania 135 cm wzrostu):rolleyes:
254073 254074 254075

i na zewnątrz podbitka:
254076 254077

agnieszka1985
11-04-2014, 10:08
Witam wszystkich budujących ja także dołączam do fanów z92:) w przyszłym tygodniu występujemy z mężem o pozwolenie na budowę:) leszczu 791 super zdjęcia, bardzo pomocne w podjęciu kilku decyzji.

tsbtow_z92gl
11-04-2014, 16:41
Witam wszystkich budujących ja także dołączam do fanów z92:) w przyszłym tygodniu występujemy z mężem o pozwolenie na budowę:) leszczu 791 super zdjęcia, bardzo pomocne w podjęciu kilku decyzji.

Jakiś czas temu wiało tu straszną nudą a teraz wątek z92 gl przeżywa boom :)

leszczu 791
11-04-2014, 17:49
witamy,witamy kolejną "Zetko Fankę" ... jak dobrze pamiętam to już czwarta Agnieszka :)
życzymy powodzenia:))

A co do forum to strasznie sie cieszę, ze ruch sie zaczął. Jak zajrzalam tu pierwszy raz to wątek byl czysto teoretyczny opierajacy sie na projekcie. Dzisiaj większość z nas już buduje :)

Czekam na ocenę moich ostatnich fotek..? jak Wam się podoba podbitka?

fankaZ92
12-04-2014, 20:29
Witam,
podbitka super wygląda, jaki to kolor?
Widać, że pokoje na górze będą wygodne.
Zmiany jakie do tej pory wprowadziliśmy to:
1. obniżenie kotłowni
2. wygospodarowanie w wiatrołapie szafy kosztem kotłowni (wydłużyliśmy trochę wiatrołap, będzie się kończył na wysokości słupka od schodów).
3. wejście do kotłowni będzie tylko z zewnątrz (ogrzewanie na paliwo stałe)
4. poszerzenie okna w kotłowni do 1metra.
Leszczu czy możemy prosić zdjęcia całości domku z zewnątrz :).

Po Świętach wchodzą murarze :)

jacpuc
12-04-2014, 20:29
:welcome:Podbitka leszczu jest super na pewno kosztowała dużo pracy ale jest efekt.
Ja dzisiaj wbiłem łopatę wyznaczałem dla kopary gdzie zebrać humus.

paliszcz
13-04-2014, 09:51
Leszczu podbitka super !!!!!! No i pokoje... wydają się ogromne ;)

Leszczu czy na tym zdjęciu co jest Twoja córa to macie tam okno dachowe ?

U nas małe opóźnienie :( koparka wjeżdża dopiero w czwartek :(

Co robicie z humusem ?

leszczu 791
13-04-2014, 13:05
No właśnie podbitka, nie wiedziałam co o niej myśleć bo wybraliśmy w kolorze dachu (grafit) a nie tak jak większość w kolorze okien.
Pokoje na górze są naprawdę duże i w mojej ocenie wystarczająco jasne. Okno jest tylko jedno 1,60 m (dachowych brak) od strony południowo-zachodniej.
254501

okno uszkodzone przy włamaniu już wymienione co widać na fotkach.
humus.... mamy tak nisko działkę, że nie było problemu z wywozem. Obecnie na naszej działeczce jest dodatkowo 25 wywrotek ziemi a widać ile jeszcze brakuje :bash:

leszczu 791
13-04-2014, 13:12
Leszczu podbitka super !!!!!! No i pokoje... wydają się ogromne ;)

Leszczu czy na tym zdjęciu co jest Twoja córa to macie tam okno dachowe ?

U nas małe opóźnienie :( koparka wjeżdża dopiero w czwartek :(

Co robicie z humusem ?

To taki prezent na święta :D.... aby zacząć, trzymam kciuki !!!

Agata78
13-04-2014, 20:42
witamy,witamy kolejną "Zetko Fankę" ... jak dobrze pamiętam to już czwarta Agnieszka :)
życzymy powodzenia:))

A co do forum to strasznie sie cieszę, ze ruch sie zaczął. Jak zajrzalam tu pierwszy raz to wątek byl czysto teoretyczny opierajacy sie na projekcie. Dzisiaj większość z nas już buduje :)

Czekam na ocenę moich ostatnich fotek..? jak Wam się podoba podbitka?
Ja też mam na imię Agnieszka:):)

Agata78
13-04-2014, 20:45
Nasze postępy :lol2: 254576254577254578254579254580

jacpuc
13-04-2014, 21:39
:jawdrop:Agata super zdjęcia też zamierzam budować z solbetu( pytanko ile płaciłaś za bloczek )
ze zdjęć wynika że drzwi będą dwuskrzydłowe a okna powiększone .Drzwi w wykuszu będą
potężne jestem ciekaw jakie wstawisz. Cała budowa prezentuje się wzorowo gratulacje i powodzenia .
A to moja pierwsza fotka narazie tylko paliki ale lada chwila się zacznie.254588

paliszcz
13-04-2014, 22:08
Leszczu- to mnie pocieszyłaś bo też nie planuję okien dachowych ale wszyscy mnie straszyli że będzie ciemno... u nas będą 150/180 więc będzie git :)

Agata- WOW !!! Ale u was idzie szybko !!!! u nas też solbet :) właśnie- ile płaciłaś za bloczek ? I ile zamawiałaś na ściany zew. i nośne na cały dom ( pytam z ciekawości :rolleyes:)

Jacpuc- widzę, że budowę będziesz miał na oku ;) fajnie, ja od obecnego miejsca zamieszkania mam około 25km :eek:

Agata78
14-04-2014, 13:51
:jawdrop:Agata super zdjęcia też zamierzam budować z solbetu( pytanko ile płaciłaś za bloczek )
ze zdjęć wynika że drzwi będą dwuskrzydłowe a okna powiększone .Drzwi w wykuszu będą
potężne jestem ciekaw jakie wstawisz. Cała budowa prezentuje się wzorowo gratulacje i powodzenia .
A to moja pierwsza fotka narazie tylko paliki ale lada chwila się zacznie.254588
W sumie to nie wiem ile kosztowało cokolwiek, bo wynajęłam firmę i płacę etapami razem (usługa + materiał:)). Mają mi budować do stanu surowego otwartego z zadaszeniem, potem pomyślę, czy ich zostawić czy wziąć kogoś innego.
Wszystkie wymiary drzwi i okien są takie jak w projekcie. Nic nie zmienialiśmy pod tym względem.
Nie wiem czy drzwi wejściowe będą dwuskrzydłowe. Raczej chyba będą jednoskrzydłowe, tylko większe, a obok zabudowa z lukswerów, czy coś w tym stylu:):).

Agata78
14-04-2014, 13:57
Paliszcz - Ty na budowę masz 25 km, a ja z obecnego miejsca zamieszkania mam 220 km:). To dopiero odległość:). Tyle, że obok mojej budowy mieszkają rodzice i pilnują wszystkiego w miarę możliwości. Kierownik budowy jest dość konkretny, więc mam nadzieję, że wszystko będzie ok.:):)

kajetan23
14-04-2014, 21:23
Witam:)
sledze forum od pewnego czasu,
zamierzam kupic projekt z92 i zaczac budowe jeszcze w tym roku
Male pytanko czy jest ktos z wlkp kto buduje juz ten dom?
Rozwazam tez budowe piwnicy, czy ktos podpiwniczal ten dom?
Pozdrawiam

jacpuc
15-04-2014, 20:30
:bash:LEJE I LEJE a koparka czeka.Ta zabudowa z luksferów obok drzwi jest ciekawym pomysłem .

leszczu 791
15-04-2014, 20:35
ktoś prosił o fotki?
254940 254941

i specjalnie dla Paliszczanki fotka z pokoju u góry, w pochmurny/deszczowy dzień, o godz.17:30 i całe okno jest owinięte folią z obu stron ....
254942

leszczu 791
15-04-2014, 20:54
:bash:LEJE I LEJE a koparka czeka.Ta zabudowa z luksferów obok drzwi jest ciekawym pomysłem .

jacpuc słabo sie modlisz :) w niedziele na tacę dasz to słoneczko przyjdzie buhahah
a tak na poważnie to wspołczuje bo wiem jak sie czeka, my też w deszczu zaczynaliśmy

maq84
15-04-2014, 21:14
Witam wszystkich miłośników projektu Z92. Jestem nowym użytkownikiem, i właśnie z żoną po miesiącu poszukiwań znaleźliśmy odpowiedni projekt. Jedynym mankamentem który zauważyłem są schody które po częsci prowadzone są w kotłowni. Teraz niech ktoś mądry mi odpowie czy mogą te schody być drewniane? jak jest w waszych domkach to rozwiązane? Pozdrawiam

leszczu 791
15-04-2014, 21:33
Witam wszystkich miłośników projektu Z92. Jestem nowym użytkownikiem, i właśnie z żoną po miesiącu poszukiwań znaleźliśmy odpowiedni projekt. Jedynym mankamentem który zauważyłem są schody które po częsci prowadzone są w kotłowni. Teraz niech ktoś mądry mi odpowie czy mogą te schody być drewniane? jak jest w waszych domkach to rozwiązane? Pozdrawiam

Witamy :)

drewniane ażurowe? tak mogą tylko zmniejszysz sobie kotłownie (pom. gospod) i to bardzo.
ja mam schody lane ze spocznikiem i tak to wygląda od kotlowni
254950 254951

maq84
15-04-2014, 22:43
To w sumie pod schodami jest niewiele miejsca, po wylaniu wylewki to tylko 140cm, a w kotłowni obok komina musi mi się zmieścić piec na ekogroszek + zbiornik na wode do wymiennika ciepła, ciężko będzie. Albo zmniejszam kotłownie i daje to wszystko na ścianie od str. schodów, albo przenoszę schody na miejsce wc. A o ile zmniejszy się ta kotłownia po oddzieleniu schodów?

paliszcz
16-04-2014, 07:19
Leszczu- och bardzo dziekuje : ) jestem spokojniejsza

Dobrze ze nie bralismy okien dachowych- w sumie za dach za robocizne tj wiezba,deskowanie, blacha, obrobki, no kompletny dach bedziemy placic 10tys to chyba ok co ?

Mag- ja mam wlasnie przeniesione schody w miejsce wc, kotlownia zostala duza, dadatkowo lazienki maja prawie jeden pion i dodatkowo znalazlo sie sporo miejsca na garderobe u gory w miejscu schodow : )

Jacpuc- juz dzis ma nie padac :) u nas jutro wielki dzien :)

jacpuc
16-04-2014, 18:33
:welcome:Mam pytanie zaczynam z92gl-i chciałbym sprawdzić ile wam wyszło stali 12 i 6-stki
na cały dom lub tylko fundamenty może macie jakieś praktyczne porady.(po to jest to forum
żebyśmy nie powielali błędów)
:rolleyes: poliszcz co to za wielki dzień pochwal się.
Mag84 pamiętaj że piec na ekogroszek jest ok ale z doswiadczenia wiem
że trzeba mieć dostęp do ślimaka w podajniku a nawet żeby go wyciągnąć bo lubi się zaciąć lub
trzeba wymienić zawleczkę która lubi się zerwać.

leszczu 791
16-04-2014, 22:12
To w sumie pod schodami jest niewiele miejsca, po wylaniu wylewki to tylko 140cm, a w kotłowni obok komina musi mi się zmieścić piec na ekogroszek + zbiornik na wode do wymiennika ciepła, ciężko będzie. Albo zmniejszam kotłownie i daje to wszystko na ścianie od str. schodów, albo przenoszę schody na miejsce wc. A o ile zmniejszy się ta kotłownia po oddzieleniu schodów?

od dł pomieszczenia 3,48 (wg projektu ) musisz odjąć 90+12 (czyli minimalna szer schodka+ szer muru) to wyjdzie 2,46
kotłownia będzie miała około 7m 2

...a pod całym spocznikiem mamy ponad 1,80 (mąż się mieści) :)

paliszcz
17-04-2014, 09:16
Jacpuc- wielki dzien bo dzis zaczynamy oficjalnie budowe :) wlasnie wjechala koparka :D

Bazyl3
17-04-2014, 13:03
A niech tam! :) Nasza "stodółka" jeszcze w zimowej scenerii :D
255258

paliszcz
17-04-2014, 19:52
Bazyl rewelacja!!!! Ależ bym już chciała taki etap :yes:
ścianka kolankowa 1m ? czy podnosiłeś ?

leszczu 791
17-04-2014, 20:48
A niech tam! :) Nasza "stodółka" jeszcze w zimowej scenerii :D
255258

super !!! :jawdrop:

AiŁ_gość
18-04-2014, 11:19
Witam :) Projekt bardzo fajny, podobny do naszego. Kuchnie, jadalnię i salon zaplanowaliśmy nie licząc kanapy tak samo :) Będę zaglądać i trzymam kciki!

Bazyl3
18-04-2014, 11:31
Bazyl rewelacja!!!! Ależ bym już chciała taki etap :yes:

Ja bym się tak nie śpieszył, bo im dalej w las, tym problemów logistycznych więcej :P Mury to rzecz najprostsza w realizacji, a i tak można tu wiele skierdasić (wylanie stopy pod komin nie w tym miejscu i lanie drugiej, na ten przykład) :)

Bazyl3
18-04-2014, 11:32
super !!! :jawdrop:

Bez przesady. To ten śnieg pewnie dodaje +10 do uroku :P
PS. Wasz wygląda o niebo lepiej :D

leszczu 791
18-04-2014, 21:00
Witam :) Projekt bardzo fajny, podobny do naszego. Kuchnie, jadalnię i salon zaplanowaliśmy nie licząc kanapy tak samo :) Będę zaglądać i trzymam kciki!

czy to oznacza ze macie kanapę po przeciwnej stronie?
bo ja tez i zastanawiam sie czy to był dobry pomysł....:confused:

maq84
18-04-2014, 22:33
:
Mag84 pamiętaj że piec na ekogroszek jest ok ale z doswiadczenia wiem
że trzeba mieć dostęp do ślimaka w podajniku a nawet żeby go wyciągnąć bo lubi się zaciąć lub
trzeba wymienić zawleczkę która lubi się zerwać.

Ja planuję piec z tłokiem zamiast ślimaka, jest to mniej hałaśliwe i mniej awaryjne wyjście.

maq84
18-04-2014, 22:35
...a pod całym spocznikiem mamy ponad 1,80 (mąż się mieści) :)
OK. ale jak wylejesz posadzkę to będzie 1,60m. Piec nie wejdzie.

leszczu 791
19-04-2014, 07:58
Ja planuję piec z tłokiem zamiast ślimaka, jest to mniej hałaśliwe i mniej awaryjne wyjście.

Za to więcej kopci przez komin :)

leszczu 791
21-04-2014, 16:29
OK. ale jak wylejesz posadzkę to będzie 1,60m. Piec nie wejdzie.
ale my mamy już posadzki wylane :) Dokładnie jest 182 cm

kasia.g
23-04-2014, 07:11
Witam wszystkich tez z mężem zamierzamy budować naszą Z-ke ale na razie jesteśmy daleko w lesie patrząc na wasze projekty :jawdrop: :jawdrop:. jesteśmy na etapie podziału działki wiec jeszcze trochę ....:(((

Agata78
23-04-2014, 18:05
Witam,
mam pytanie do osób już budujących z92.
Ile daliście za materiał na dach ?? Jeśli to możliwe, to szczegółowo ile za konstrukcję, ile za deskowanie, za papę/membranę, pokrycie (blacha/dachówka) . Pytam, bo zastanawiam się czy nie przepłaciłam. Miała być okazja i nie wiem czy faktycznie była;/.

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

leszczu 791
23-04-2014, 19:52
Witam wszystkich tez z mężem zamierzamy budować naszą Z-ke ale na razie jesteśmy daleko w lesie patrząc na wasze projekty :jawdrop: :jawdrop:. jesteśmy na etapie podziału działki wiec jeszcze trochę ....:(((

witamy i zapraszamy :)

jacpuc
23-04-2014, 23:08
:wave:kopara wjechała i się zaczeło256264

jacpuc
24-04-2014, 20:41
:rolleyes:mam pytanko czy ktoś buduje zetkę w okolicach Wrocławia.
Dzisiaj miałem dostawe stali i oczywiście padał deszcz.

jacpuc
24-04-2014, 20:44
:bash:zapomniałem o najważniejszym ile płaciliście za wyznaczenie budynku przez geodetę
po prostu nie chcę przepłacić.

paliszcz
25-04-2014, 06:39
Za wyznaczenie budynku i przylacza wody 430 zl

Jutro zalewamy lawy :) dzis podsypka i koncza zbrojenie

Tez nam istatnio spadl deszcz, chlopaki musieli wode wybierac ale juz ok :)

No i mamy wode :D kranik pociagniety i jest juz w "domu" ;)

liconek
25-04-2014, 13:46
Witam,
również zakupiliśmy Z92GL :) i właśnie jesteśmy w trakcie załatwiania papierologii.
Aktualnie muszę podać projektantowi zmiany w projekcie do adaptacji ... no i się zaczęło zastanawianie (mimo, że przy wybieraniu projekt funkcjonalnie wydawał się idealny).
Nie wiem co zrobić z balkonem nad wykuszem w jadalni ponieważ wykusz jak i balkon mają tylko 60cm szerokości. Balkon chcemy mieć jednak nie taki wąski no i co teraz? Powiększyć wykusz czy tylko wysunąć balkon ze 30cm ... jeśli wysunę balkon, to czy nie będzie głupio wyglądało przy takiej prostej/nowoczesnej bryle?

Zmienię chyba jeszcze strop na lany, bo czytałem, że terriva pracuje mocno i może pękać wzdłuż belek.

pozdrawiam

paliszcz
25-04-2014, 14:05
Liconek a ten balkon i wykusz to musi byc ?

liconek
25-04-2014, 15:39
Liconek a ten balkon i wykusz to musi byc ?

No chcielibyśmy je jednak mieć :) ...

paliszcz
25-04-2014, 16:03
No to ja bym chyba wysunela tez wykusz, jakos tak nie moge sobie wyobrazic tego dluzszego balkonu...

Agata78
25-04-2014, 16:33
Witam,
również zakupiliśmy Z92GL :) i właśnie jesteśmy w trakcie załatwiania papierologii.
Aktualnie muszę podać projektantowi zmiany w projekcie do adaptacji ... no i się zaczęło zastanawianie (mimo, że przy wybieraniu projekt funkcjonalnie wydawał się idealny).
Nie wiem co zrobić z balkonem nad wykuszem w jadalni ponieważ wykusz jak i balkon mają tylko 60cm szerokości. Balkon chcemy mieć jednak nie taki wąski no i co teraz? Powiększyć wykusz czy tylko wysunąć balkon ze 30cm ... jeśli wysunę balkon, to czy nie będzie głupio wyglądało przy takiej prostej/nowoczesnej bryle?


Zmienię chyba jeszcze strop na lany, bo czytałem, że terriva pracuje mocno i może pękać wzdłuż belek.

pozdrawiam

My też zmieniliśmy strop na lany:). Co do balkonu nad wykuszem powiększyliśmy go, ale po to, aby rozsunąć trochę okna na górze. W ten sposób wejdą nam tam szafy (między oknem a szafą). Nie trzeba będzie upychać szaf pod skosem:).

Agata78
25-04-2014, 16:35
No chcielibyśmy je jednak mieć :) ...

Ja też nie chciałam rezygnować z wykuszu, bo bez niego dom wygląda zwyczajnie:/.

Agata78
25-04-2014, 16:41
No to ja bym chyba wysunela tez wykusz, jakos tak nie moge sobie wyobrazic tego dluzszego balkonu...

A ja widziałam wydłużony balkon nad wykuszem i nie wygląda wcale źle. Myślę, że potem jak zrobi się fajną elewację będzie całkiem ładnie i wygodnie:).

paliszcz
25-04-2014, 17:54
Nie napisalam ze wyglada zle :) kazdy robi po swojemu mi sie to po prostu nie widzi ;)

leszczu 791
25-04-2014, 18:32
wykusz w naszym projekcie jest troszkę mały i brak bocznych okien ogranicza widoki. Mam porównanie z sasiadami i drugi raz podjelabym taka samą decyzję. Jeżeli konieniecznie chcecie balkony (chociaż ja uważam ze są bez sensu, elemenent bardziej dekoracyjnym na zew. a rodzi dodatkowe koszty) to powiekszcie cały wykusz a nie sam balkon bo to będzie wyglądać śmiesznie.

paliszcz
26-04-2014, 14:18
£awy zalane :D

kasia.g
26-04-2014, 15:51
My my nie będziemy mieli balkonu (likwidujemy wykusz ) dzięki temu kuchnia sie troche zwiekszy i salonik również . A co do funkcji balkonu to zgadzam sie z leszczu bardziej dekoracja niż użytek . My powiększamy taras więc balkon nie będzie nam potrzebny dzięki temu można nawet sporo zaoszczędzić. Do gory zamiast normalnych okien kwadratowych takie do samej podłogi a na zewnątrz takie metalowe barierki, wiec w razie czego pościele można wywietrzyć:). Taką wizje mam jak narazie :):)

jacpuc
26-04-2014, 22:07
:bye:witam paliszcz może parę fotek pochwal się .Ja zalewam ławy może w tym tygodniu
jak pogoda pozwoli.
Jeszcze ważne pytanko ile zamawiałeś betonu i po jakiej cenie , ile płaciłeś za pompę256783256784 a może poradziłeś sobie bez pompy.

paliszcz
27-04-2014, 08:54
kasia g- też jak wy uważam że balkon w domu to tylko ozdoba... i do tego kosztowna... jednak zdaję sobie sprawę, że wiele osób nie wyobraża sobie domku bez balkonu i ok ale ja głównie z uwagi na dodatkowe koszty od razu wyrzucałam projekty z balkonami :) A i jeszcze mi się przypomniało- my też zrezygnowaliśmy ( oczywiście z uwagi na koszty) z tych długich okien bo barierki są piekielnie drogie...

Jacpuc- oczywiście już wszystko opisuję. Najpierw wstawię skan fundamentów bo nie wiem na ile konstruktor zmienił to względem oryginalnego projektu z92256806

beton- 12,5 m3 za 3798 zł w tym pompa (zamówiona i zapłacona za 2 godz ale zeszło w 1godz więc będzie jakiś niewielki zwrot) starczyło prawie idealnie - została niecała taczka więc akurat poszło na dziury które zostały po kopaniu wody ;)

bez pompy by u nas nie poszło.... a i lane było na wcześniej przygotowaną podsypkę (25-30 cm- mieszanka cementu, piachu, kruszca- podobno dobre zastępstwo tradycyjnego chudziaka ) i fotki:
256807256808256809256810

paliszcz
27-04-2014, 09:00
256811 i jeszcze jedno :) w poprzednim poście się nie zmieściło ;)

jacpuc
27-04-2014, 20:48
:wiggle:Super poliszcz świetne foty widzę że będziemy na podobnym etapie budowy więc możemy sobie
co nieco podpowiadać.Ja buduję w okolicach Wrocławia , a ty. Betonu wychodziło mi 35m3 wiedziałem , że
gdzieś jest błąd naprowadziłeś mnie dzięki .Buduję wersję z garażem więc wyszło mi 15.55m3.
teraz zastanawiam się nad schodami a konkretnie szukam wykonawcy .Pozdrawiam i życzę sukcesu.

AiŁ_gość
28-04-2014, 02:05
czy to oznacza ze macie kanapę po przeciwnej stronie?
bo ja tez i zastanawiam sie czy to był dobry pomysł....:confused:

Tak, kanapę daliśmy na drugą stronę (zaznaczone na naszym projekcie) żeby móc patrzeć na ogród nie wstając z niej:) Obok kanapy dajemy ściankę ażurową aby troszkę oddzielić salon od holu.

Bazyl3
28-04-2014, 08:21
Ile daliście za materiał na dach ??(...) Jeśli to możliwe, to szczegółowo ile za konstrukcję, ile za deskowanie, za papę/membranę, pokrycie (blacha/dachówka) . Pytam, bo zastanawiam się czy nie przepłaciłam. Miała być okazja i nie wiem czy faktycznie była;/

Ale to trzeba by porównać tę samą blachodachówkę, tę samą membranę itd., tak to się tylko zdenerwujesz :P

kasia.g
28-04-2014, 08:47
paliszcz te 12.5 metra betonu to na sam fundament czy fundament + strop??

Agata78
28-04-2014, 14:07
Do Bazyl3 Tak naprawdę chodzi mi najbardziej o drewnianą konstrukcję dachu.

paliszcz
28-04-2014, 19:46
jacpuc- u nas chyba po stanie 0 będzie przerwa około miesiąca ale to się jeszcze okaże...

kasia- te 12,5 m3 to tylko na ławy...

Agata- wstępna wycena tylko więźby to 4400 + Vat, też będziemy robić pełne deskowanie ale mąż pytał na razie tylko o więźbę- może jutro podjedzie do tartaku bo to już czas zamawiać

A u nas jutro skończą murować fundament :)

I mam pytanko jaki styropian dajecie na ocieplenie fundamentu ??? I na ile bloczków fundamentowych w górę- u nas wyszło na 7... i jakoś tak wysoko mi się wydaje... 257066257067

paliszcz
29-04-2014, 18:46
Wycena więźby z pełnym deskowaniem 8700- mąż ostro negocjował :) (w tym VAT za więźbę)

Leszczu a co wy mieliście dokłądnie w tej wycenie za dach...

-konstrukcja+deski 16500zł (deskowaliśmy cały dach + membrana itp)

bo spora różnica nam wyszła... i się zastanawiam co jeszcze trzeba do tego doliczyć


I pytanko- co sądzicie o blachodachówce ruukki classik na rąbek... podoba mi się bardzo :)
http://gra-bud.com.pl/portfolio-item/blachodachowka-ruukki-classik-na-rabek/ tu ją można zobaczyć

fankaZ92
29-04-2014, 19:40
Paliszcz - u nas bloczków fundamentowych jest 6, ocieplenie to styropian 10cm (na zakładkę), dodatkowo dwie warstwy cegły pełnej. Też martwiliśmy się, że dość wysoko, ale kierownik budowy powiedział, że lepiej jak jest wyżej.

Też myśleliśmy o tej blachodachówce, pasuje do domu w stylu naszej Zetki. Wdzieliśmy ją w realu na dachu dwuspadowym odcień antracyt. Super :)

Agata78
29-04-2014, 19:53
Wycena więźby z pełnym deskowaniem 8700- mąż ostro negocjował :) (w tym VAT za więźbę)

Leszczu a co wy mieliście dokłądnie w tej wycenie za dach...
bo spora różnica nam wyszła... i się zastanawiam co jeszcze trzeba do tego doliczyć


I pytanko- co sądzicie o blachodachówce ruukki classik na rąbek... podoba mi się bardzo :)
http://gra-bud.com.pl/portfolio-item/blachodachowka-ruukki-classik-na-rabek/ tu ją można zobaczyć

Myślałam o takiej blachodachówce na swój dom i w takim kolorze, ale niestety w "warunkach" mam - "dachówka w kolorze ceglastym".
No i tyle mam w tej kwestii do gadania:wtf:

Agata78
29-04-2014, 19:55
Dziękuję za odpowiedź w kwestii więźby:wiggle: Nie jest chyba tak źle jak myślałam:).

lenka123
29-04-2014, 20:04
Wycena więźby z pełnym deskowaniem 8700- mąż ostro negocjował :) (w tym VAT za więźbę)

Leszczu a co wy mieliście dokłądnie w tej wycenie za dach...
bo spora różnica nam wyszła... i się zastanawiam co jeszcze trzeba do tego doliczyć


I pytanko- co sądzicie o blachodachówce ruukki classik na rąbek... podoba mi się bardzo :)
http://gra-bud.com.pl/portfolio-item/blachodachowka-ruukki-classik-na-rabek/ tu ją można zobaczyć

witam :)
co prawda nie znam się na tym....ale coś takiego położyli na dachu na przeciwko mojego domu. Wrażenia estetyczne słabe, bardzo słabe :( gdy zaświeci słońce na tej gładkiej powierzchni widać wszystkie wgniecenia, odkształcenia, nie wiem- wygląda to średnio. Z tym, że pewnie położyli coś kiepskiej jakości albo panowie, którzy to montowali nie znali się na tym. Na zdjęciach w necie też mi się bardzo podobało :) gdy zobaczyłam na żywo już trochę mniej ;)
pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkich budujących z92 :) my zaczęliśmy w zeszłym roku :) budujemy "po godzinach" we dwoje z niewielką pomocą znajomego, więc tempo jest dużo wolniejsze niż u Was ale satysfakcja niesamowita. Pochwalę Wam się, że nasza decyzja o budowie własnego "d" zainspirowała dwójkę naszych znajomych i od tego roku budują swoje własne domki :)
Wstawiajcie fotki moi drodzy, bardzo pomagają w podejmowaniu decyzji, dają niesamowitego powera i pozytywnie nastawiają do pokonywania kolejnych etapów budowy :)

paliszcz
29-04-2014, 20:47
Paliszcz - u nas bloczków fundamentowych jest 6, ocieplenie to styropian 10cm (na zakładkę), dodatkowo dwie warstwy cegły pełnej. Też martwiliśmy się, że dość wysoko, ale kierownik budowy powiedział, że lepiej jak jest wyżej.

Też myśleliśmy o tej blachodachówce, pasuje do domu w stylu naszej Zetki. Wdzieliśmy ją w realu na dachu dwuspadowym odcień antracyt. Super :)

A ile dajecie ocieplenia ogólnie na ściany, bo dziś usłyszałam komentarz, że jak dajemy na fundament 10cm a na ściany 15cm to bez sensu, ze lepiej na fundament dać 6cm żeby się ściany nie zlewały...

Agata- no coś TY ? słyszałam, że gdzieś to nawet kolor domu jest z góry narzucony :confused:

Lenka- bardzo dziękuję za słuszną uwagę... no właśnie chyba muszę podpytać gościa od dachu czy w ogóle kiedykolwiek miał z tym do czynienia...
Jeśli chodzi o inspirację to nas właśnie zarazili znajomi- a już mieliśmy szukać większego mieszkania... U nas teraz idzie szybko ale po zakończeniu ssz już bez ekip... Mam nadzieję, że będziesz pisać częściej :bye:

lenka123
29-04-2014, 21:45
:) już w kwietniu zeszłego roku chciałam się włączyć do dyskusji (wtedy właśnie podjęliśmy decyzję, że z92 i nic innego :wiggle: ) ale moja druga połowa była sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, ;) cóż nadal jest ale myślę, że dużo więcej możemy zyskać niż stracić włączając się do tematu. Pojawia się coraz więcej pytań, jak? gdzie? co? ile? i skoro możemy sobie pomóc dlaczego tego nie robić ;) czasami osoba stojąca z boku może naświetlić sytuację z innej perspektywy :) Szczerze przyznaję się, że liczę na pomoc Was wszystkich i od razu bardzo chciałabym podziękować Paliszczowi za założenie tego wątku :lol2:
To może napisze coś o naszych kosztach, ilościach, problemach itd ;) może komuś się przydadzą te informacje ;)
budujemy bez garażu, przenosimy komin ze sciany (wieńca) bardziej do salonu, wykusz zostaje, zlikwidowaliśmy słup w kotłowni, reszta to już takie kosmetyczne zmiany typu zmiana wymiaru okien czy dodanie drzwi na zewnątrz z kotłowni.
*pręt zbrojeniowy 12mm-0,275t
*pręt zbrojeniowy 6mm-0.04t (kupiliśmy pocięty nie pamiętam jakiej długości ale bardzo dużo odpadu z niego wyszło :( nie opłaca się kupować w tej formie) mieliśmy jeszcze taki zwijany (ciągniony?) sami prostowaliśmy i cięliśmy na odpowiednią długość-zero odpadu, świetne rozwiązanie, polecam.
*beton na ławy 17m3 i tutaj uwaga! jeżeli macie taką możliwość nawet się nie zastanawiajcie-bierzcie gruchę z tą długą rurą-na pewno wiecie o co chodzi- u nas w momencie zalewania law termin oczekiwania na ten samochód z tym lejem był tak długi,że nie mogliśmy sobie pozwolić na czekanie :( zbliżała się zima, zalewaliśmy w 3 osoby prosto z normalnej gruszki. uwierzcie mi-kopanie łopatą tych ław w glinie czy noszenie tych wszystkich bloczków fundamentowych nie było dla mnie tak męczące jak to-masakra. Teraz się z tego śmiejemy jak wspominamy ;D
hmmm ktoś pytał o styropian do ocieplenia fundamentów. My dajemy 10cm.A na dom? myślę, że 15? jeszcze nie wiem- nie ten etap. raczej będziemy chcieli zrobić taki schodek, żeby fundament odróżniał się od ścian-ładniej to wygląda.

jacpuc
01-05-2014, 18:23
:welcome:oto ławy wykopane , 5 godzin dwóch amatorów i jeden specjalista
uważam że wyszło to perfekcyjnie ,oczywiście na koniec się 257459257460257461257462
rozpadało na szczęście delikatnie.

jacpuc
01-05-2014, 18:32
lenka 123 jakim cudem weszło ci 17m3 betonu na ławy bez garażu przyjmując że ława jest 60na 40
mi wychodzi 16m3 nie licząc słupów je zostawiam jak zostanie beton z gruchy jak nie to leje sam.

paliszcz
01-05-2014, 19:36
Jacpuc- no pięknie :) to kiedy zalewacie ? Lejesz w grunt czy dajesz chudziaka czy coś innego ?


Słuchajcie może ktoś coś podpowie... Jak zagęszczacie piasek ? Bo nasza ekipa coś wspomina o metodzie na podlewanie wodą :o Ja tam jestem za "skoczkiem" i ubijaniem co 30-40cm nasypanego piachu, i teraz nie wiem czy pomysł "na wodę" wynika z ich lenistwa bo jednak ze skoczkiem to się narobią... kończymy ocieplanie i trzeba szybką decyzję podjąć- jutro wypowie się jeszcze kierownik budowy ale mimo wszystko wolę mieć jakieś dodatkowe opinie.

Po ostatniej wizycie kierownika- , przekątne i wszystkie wymiary są ok, tylko słupy trochę uciekły i na drugi dzień były już poprawione :)

257467
257466

jacpuc
01-05-2014, 21:27
:welcome:leje w grunt mam piasek i glinę.

lenka123
01-05-2014, 22:34
lenka 123 jakim cudem weszło ci 17m3 betonu na ławy bez garażu przyjmując że ława jest 60na 40
mi wychodzi 16m3 nie licząc słupów je zostawiam jak zostanie beton z gruchy jak nie to leje sam.

Jacpuc jedną ścianę kopal ostrówek łyżka, było tak ciężkie podłoże, że nie daliśmy rady kopać łopatami. Ława wyszła szersza niż powinna być ale szkoda bylo naszych sił na ręczne kopanie w glinie z kamieniami+korzenie po szklankach. Laliśmy prosto w grunt. :) pzdr i trzymam kciuki za pogodę :wiggle:

paliszcz
02-05-2014, 07:33
Podbijam pytanie o zagęszczanie :yes:


Edit :) pytanie już nieaktualne ;) będzie zagęszczarka :)

Bazyl3
02-05-2014, 14:39
Edit :) pytanie już nieaktualne ;) będzie zagęszczarka :)

Pilnuj zagęszczaczy, chyba że masz zaufanie. U mnie wjechali prawie 300 kg patelnią i jechali tuż po ścianie. Efekt, 2 pęknięcia na ścianie z bloczków, wycinanie, zalewanie słupów, zdejmowanie jednej warstwy bloczka i zalewanie wieńca w to miejsce :(

paliszcz
02-05-2014, 15:56
Pilnuj zagęszczaczy, chyba że masz zaufanie. U mnie wjechali prawie 300 kg patelnią i jechali tuż po ścianie. Efekt, 2 pęknięcia na ścianie z bloczków, wycinanie, zalewanie słupów, zdejmowanie jednej warstwy bloczka i zalewanie wieńca w to miejsce :(

A miałeś zasypane mury od zewnątrz ? Bo właśnie mnie ostrzegano, że może mur rozsadzić :o
Kierownik kazał zagęszczać oczywiście warstwami a chudziak będzie dopiero jak powstaną ściany parteru. Po ostatniej warstwie kierownik sprawdzi a jak będzie miał zastrzeżenia to zlecimy badanie geotechniczne na koszt ekipy i tyle. Naczytałam się o osiadających podłogach nawet po kilku latach, ciekawe zdjęcia pokazują forumowicze... nie ma co trzeba tego pilnować :yes:

jacpuc
02-05-2014, 20:52
:wiggle: zbrojenie gotowe w wykopie poskręcane czas jeden dzień trzech ludzi.
oczywiście była przerwa na deszcz nawet ulewny .257676257677257678257679 pozdrawiam i odpocznijcie przy grilu cała sobota i niedziela piwko i dyskusje o budowie narazie innych tematów brak.
Nawet wakacje w CHORWACJI które po prostu zaliczymy w lipc nie są tak ekscytujące jak budowa domu.

Agata78
02-05-2014, 21:25
Podbijam pytanie o zagęszczanie :yes:


Edit :) pytanie już nieaktualne ;) będzie zagęszczarka :)

A jak kiedyś zagęszczano grunt jak nie było skoczków, ubijarek itp.??
Tylko wodą:), a domy stoją do dziś i nic się nie dzieje:)

Agata78
02-05-2014, 21:27
Mam nowe zdjęcia z budowy. Pokażę Wam nieszczęsny i tak kontrowersyjny balkon nad wykuszem. Muszę tylko wrócić do domku z urlopu i wklejam:).
Pozdrawiam :)

paliszcz
03-05-2014, 09:25
Agata- rozumiem że masz zagęszczane wodą ? Uważam, że świat, technologia, w jakimś celu idzie do przodu- ktoś to jednak wymyślił zapewne dlatego, że był problem z osuwającym się, nie ubitym podłożem- każdy chwali swoje- my będziemy zagęszczać, nie mam zamiaru ryzykować... Może też jest inaczej jak budynek stoi kilka lat w sso bez chudziaka, to zapewne samo osiądzie ale my nie mamy tyle czasu- mam nadzieję,że w przyszłym roku się wprowadzimy :yes:

A o co chodzi z tym balkonem ? Jednak Ci się nie podoba, że piszesz "nieszczęsny", czy coś w trakcie budowy poszło nie tak, może przeoczyłam ?

Agata78
03-05-2014, 18:13
Agata- rozumiem że masz zagęszczane wodą ? Uważam, że świat, technologia, w jakimś celu idzie do przodu- ktoś to jednak wymyślił zapewne dlatego, że był problem z osuwającym się, nie ubitym podłożem- każdy chwali swoje- my będziemy zagęszczać, nie mam zamiaru ryzykować... Może też jest inaczej jak budynek stoi kilka lat w sso bez chudziaka, to zapewne samo osiądzie ale my nie mamy tyle czasu- mam nadzieję,że w przyszłym roku się wprowadzimy :yes:

A o co chodzi z tym balkonem ? Jednak Ci się nie podoba, że piszesz "nieszczęsny", czy coś w trakcie budowy poszło nie tak, może przeoczyłam ?
U mnie nie zagęszczali. Jak zasypywali fundamenty, to nie było ziemi tylko błoto, bo przez kilka dni wcześniej lało. Nie dało by się nawet tego zagęścić ubijakiem, bo tak chlapała woda. Chudziaka jeszcze nie mam.
Balkon nazwałam "nieszczęsnym", bo budzi kontrowersje:):):). U nas wszystko jest ok:).

paliszcz
03-05-2014, 19:29
A widzisz, bo u nas właśnie na taki nie ubity chcieli lać chudziaka... i to mnie zastanawiało bo tak to się jeszcze ułoży :yes: czyli git :)

A co do balkonu to się nie przejmuj :no: przecież to Tobie ma się podobać :D na pewno jest dobrze :) dawaj fotki bo ciekawa jestem :)

lenka123
04-05-2014, 01:15
Witajcie :)
ponieważ i my małymi kroczkami zbliżamy się do zagęszczania piasku i wylewania chudziaka to wcześniej oczywiście układanie kanalizacji. I tutaj moja prośba...macie może i czy bylibyście tak mili zamieścić zdjęcia rozmieszczenia kanalizacji u was w domkach? :oops: Chodzi mi głównie o takie z niezasypanymi rurami ale zalane chudziakiem też oczywiście mogą być. Mam tyle teorii w głowie a tak na prawdę nie wiem jak to zrobić. :confused: :cry:

jacpuc
04-05-2014, 13:04
:welcome:lenka123 mam pytanko ile zamawialiście betonu na ławy ja buduję Z92GL

Agata78
04-05-2014, 15:57
Zdjęcia balkonu i wykuszu258134258135258136258137
258138

Agata78
04-05-2014, 16:02
Zdjęcia zbrojenia stropu258141258142 i tak jeszcze ogólnie :) 258143258144258145

My zdecydowaliśmy się na balkon i wykusz, bo myślimy o agroturystyce:). To było głównym powodem tej decyzji.

paliszcz
04-05-2014, 16:42
Lenka- nie pomogę bo mam łazienkę w miejscu schodów, więc inny układ.

Agata- ale wam domek rośnie :) no i piękne widoki macie :D a balkon na pewno będzie spoko i spełni swoją funkcję :yes:

lenka123
04-05-2014, 22:22
:welcome:lenka123 mam pytanko ile zamawialiście betonu na ławy ja buduję Z92GL


Jacpuc nam wyszło 17m3 betonu na ławy, z tym że my budujemy bez garażu i jak już pisałam jedną ścianę (ławę) mamy szersza. Myślę, że wyszły nam nawet ciut za wysokie ale to nie wada ;)

Paliszczku dziękuję Ci za dobre chęci :) heh nie mam pojęcia z której strony to ugryźć :(

Agata78 widzę, że odważyłaś się na powiększenie balkonu-nawet o tym nie pomyślałam, że można zrobić w ten sposób, ciekawe rozwiązanie :) zobaczymy jak wyjdzie po zalaniu. Powiedz ile wyszło Ci prętów na zbrojenie stropu?

Pozdrawiam

Agata78
05-05-2014, 14:25
Lenka123 - nie wiem ile prętów mi poszło na zbrojenie, bo buduje mi firma i to oni zakupują cały materiał :yes:

liconek
05-05-2014, 16:00
Zdjęcia balkonu i wykuszu258134258135258136258137
258138

To ten balkon sporo jest powiększony i na boki i do przodu ... ja myślałem ze 30cm wysunąć tylko do przodu :).

Ile ten Wasz ma teraz głębokości od ściany?

Agata78
05-05-2014, 17:33
My chcemy odsunąć okna nad wykuszem od dzielącej je ściany po 60cm każde (teraz jest chyba 30 cm), żeby można było spokojnie na tej ścianie postawić szafę. Dlatego powiększyliśmy balkon również na boki.
Nie wiem szczerze jakie ma teraz wymiary:).

lenka123
05-05-2014, 18:10
Mam jeszcze takie zapytanie ;) ponieważ 3 maja u nas cały czas padało poświęciliśmy ten dzień na "planowanie procesu budowy". usiedliśmy na spokojnie i obgadaliśmy sobie np. listę zakupów na najbliższą przyszłość, co w kolejności teraz będziemy robić i jak to robić. I pojawił się problem a mianowicie:
* wysokość chudziaka
do jakiej wysokości zasypać piaskiem? doszliśmy do wniosku, że zasypiemy do +/- przed ostatniego bloczka fundamentowego. do wysokości ostatniego zalejemy chudziak czyli chudziak będzie na równym poziomie z wysokością bloczków fundamentowych co za tym idzie izolacja również będzie na jednym poziomie(nie będzie różnicy wysokości-schodków w izolacji). Jak jest to u Was zrobione? Myśleliśmy też, by zalać niżej i ten ostatni bloczek zostawić na wypełnienie styropianem. w pierwszym wariancie styropian będzie układany już na wysokości pierwszego pustaka solbetu i tutaj obawiam się, znacznego obniżenia pomieszczeń :( dojdzie ogrzewanie, jakaś wylewka + płytki/podłoga drewniana, może jakiś podwieszany sufit...Może być za nisko.
*ogrzewanie
skoro jesteśmy już przy ogrzewaniu, jakiego rodzaju ogrzewanie wybieracie do salonu? kuchnia-podłogowe, łazienka wiadomo, w korytarzu:podłogowe/jakiś grzejniczek zawsze gdzieś się upchnie, podobnie na górze. a salon? Podłogowe może być mało-lubię ciepełko. a nie chcę przyklejać grzejnika na ścianie za kanapą-wątpliwy urok :( jak odnosicie się do zaproponowanego ogrzewania kanałowego? Ktoś u siebie instaluje coś takiego? Może ktoś ma doświadczenie z tego typu grzejnikami i może coś powiedzieć? Jakie pomysły na ogrzanie przestrzeni korytarz-kuchnia-salon?
*schody
temat schody-temat rzeka wiem. można o nich mówić dluuugo, nie jestem ich zwolenniczka-wolałabym zwykłe ze spocznikiem ale cóż. (nie jest powiedziane, że takie zostaną-jak mnie zdenerwują to zmieniamy) i jeszcze ten jeden stopień wystający na korytarz :mad: ale pytanie moje dotyczy okna. robicie okno na klatce schodowej? wydaje mi się, że może być ciemno..

fankaZ92
05-05-2014, 19:00
Lenka123 - na temat wysokości chudziaka niestety się dokładnie nie wypowiem, Mąż sam wylewał także jak wróci z pracy to go zapytam.:)
* ogrzewanie - u nas to też ostatnio temat gorący. Na 100% ustalone jest, że podłogówka będzie w wiatrołapie i łazience a na poddaszu grzejniki. Kombinujemy jak rozplanować ogrzewanie w salonie i korytarzu, w kuchni nie podoba mi się kratka w blacie, także chyba pozostaje podłogówka. Podsumowują u nas to temat nadal otwarty.
* schody - robimy z pełnym spocznikiem, schody będą wydłużone o 4 stopnie na poddaszu. Nie robimy osobnego wejścia do pralni, (wejście będzie od łazienki) także będzie miejsce na schody. Pralnie przenosimy w kąt gdzie jest komin (nie będzie mi przeszkadzał w łazience)

Na klatce schodowej robimy okno, w adaptacji projektu jest okno takie jak w pokoju na poddaszu, żeby ładnie wyglądało to z zewnątrz. Aczkolwiek dzisiaj murarze coś wspominali, że zobaczymy na jakiej wysokości wyjdzie to okno, żeby wyglądało ok także ze środka domu, tak czy siak okno na klatce schodowej będzie na pewno.

paliszcz
05-05-2014, 19:30
Wysokość chudziaka- jeszcze nie wiem bo będziemy zalewać dopiero po postawieniu ścian parteru, zobaczymy ile jeszcze piachu osiądzie. Poza tym po ocieplaniu pionowym fundamentów zostało nam sporo styro 10 (przy izolacji poziomej mieliśmy dać 6cm) i go damy na podłogę, więc też musimy troszkę miejsca zostawić...

Ogrzewanie- od początku wiedzieliśmy że cały dół podłogówka + łazienka grzejnik, poddasze grzejniki.

Schody- dwubiegowe ze spocznikiem :) a pod schodami dodatkowy schowek :)

Słuchajcie założyłam dziennik budowy tylko dlatego żeby mieć gdzieś zapisane wydatki, nie będę ich pisać tu bo nie chce mi się za każdym razem tłumaczyć, że mam zmienioną Zetkę- więc jak ktoś ciekawy to zapraszam. Dziennik dostępny tylko dla osób piszących tutaj :) więc jak ktoś nie może wejść to dajcie znać dopiszę do listy bo może o kimś zapomniałam ;)

lenka123
05-05-2014, 20:32
Wysokość chudziaka- jeszcze nie wiem bo będziemy zalewać dopiero po postawieniu ścian parteru, zobaczymy ile jeszcze piachu osiądzie. Poza tym po ocieplaniu pionowym fundamentów zostało nam sporo styro 10 (przy izolacji poziomej mieliśmy dać 6cm) i go damy na podłogę, więc też musimy troszkę miejsca zostawić...

Ogrzewanie- od początku wiedzieliśmy że cały dół podłogówka + łazienka grzejnik, poddasze grzejniki.

Schody- dwubiegowe ze spocznikiem :) a pod schodami dodatkowy schowek :)

Słuchajcie założyłam dziennik budowy tylko dlatego żeby mieć gdzieś zapisane wydatki, nie będę ich pisać tu bo nie chce mi się za każdym razem tłumaczyć, że mam zmienioną Zetkę- więc jak ktoś ciekawy to zapraszam. Dziennik dostępny tylko dla osób piszących tutaj :) więc jak ktoś nie może wejść to dajcie znać dopiszę do listy bo może o kimś zapomniałam ;)



Dziękuję za dodanie mnie do listy :)

fankaZ92
05-05-2014, 23:48
Wysokość chudziaka - podpytałam Męża: chudziaka laliśmy na ok 9-10 cm, wyszło 5 centymetrów poniżej linii bloczków, jednak u nas na bloczki domurowano jeszcze dwie warstwy cegły pełnej.

Agata78
06-05-2014, 14:53
Lenka123- my robimy schody takie jak w projekcie. Nie wiem jakim cudem, ale po cofnięciu schodów (ten jeden stopień nie będzie wystawał), też wyszły. Na klatce robimy również doświetlenie w postaci małego okienka.

paliszcz
06-05-2014, 17:14
zapomniałam napisać o oknie :) oczywiście doświetlamy klatkę schodową- to podłużne okno znajduje się nieco nad spocznikiem:

258546

jacpuc
06-05-2014, 20:19
:welcome:Ławy wylane wyszło mi 16m3 i starczyło na stopy tarasowe zakładając że
są wykopane tak jak w projekcie 40/60 koszt 3690zł258571258572

liconek
08-05-2014, 12:11
Witamy :)

drewniane ażurowe? tak mogą tylko zmniejszysz sobie kotłownie (pom. gospod) i to bardzo.
ja mam schody lane ze spocznikiem i tak to wygląda od kotlowni
254950 254951

Może ktoś z doświadczenia napisze jak się ma ta kotłownia w standardowym ustawieniu do rozmieszczenia pieca zasypowego z podajnikiem i kotła, tzn. czy wszystko się jakoś zmieści? Tak sobie patrzę ... tu wystaje komin, tam drzwi jedne, drugie dalej schody, okno ... coś mi tu śmierdzi, że nie jest to zbytnio obstawne :(.

pozdrawiam
liconek

J&A
11-05-2014, 07:49
Witam
Dołańczamy do grona budujących z92 gl co prawda budowa ruszy dopiero w lipcu ale myślami jesteśmy już w trakcie.
Dokonaliśmy następujących zmian likwidacja wykusza, likwidacja okień dachowych zostało tylko w łazience, dodanie lukarny , powiększenie garazu zrównanie go z tylu domu ze ścianą, powiększenie okien balkonowych do szerokości 150 cm. Jesteśmy zainteresowani wszystkim co dotyczy tego projektu więc prośba abyście umieszczali jak najwięcej informacji zwłaszcza dotyczących kosztów.
Mam prośbę piszcie gdzie budujecie my na Podkarpaciu
Pozdrawiamy

fankaZ92
11-05-2014, 09:05
J&A -jest projekt podobny do z92 właśnie z lukarną na poddaszu: Dom w filodendronach, zastanawialiśmy się nad nim ale ostatecznie wygrała zetka :)

Kotłownia - w kotłowni zlikwidowaliśmy wejście z wiatrołapu (będzie tylko z zewnątrz), dzięki czemu jest cała ściana do zagospodarowania.

jacpuc
11-05-2014, 20:12
Leszczu791 mam pytanie budowałeś z92gl ile zamawiałeś bloczków na mury i ścianki działowe
jeśli pamiętasz to podaj mi ilości .Ze zdjęć wynika że to bloczki 24/24/590 i chyba solbet
chcę porównać moje obliczenia .Jeśli możesz to podaj koszty zamówienia .
Z góry bardzo dziękuję a może masz jakieś cenne porady z tego etapu.

J&A
12-05-2014, 17:08
Palisz mam prośbę czy mogłabyś mnie dodać do oglądających twój dziennik

adziatok
12-05-2014, 21:45
Palisz mam prośbę czy mogłabyś mnie dodać do oglądających twój dziennik

mnie też? :)

Matysssss
13-05-2014, 11:11
Palisz mam prośbę czy mogłabyś mnie dodać do oglądających twój dziennik

Ja też chciałbym się dołączyć do tego grona ;)