PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt Z92 pracownia STUDIO Z500



Strony : 1 2 [3] 4 5 6 7

Agata78
13-05-2014, 15:18
Nareszcie mam schody w domu i sufit:):):)!!!!!!259899259900259901259902259903

paliszcz
13-05-2014, 18:20
Agata- wow ! Ale szybko wam to idzie :) Ile wam wyszło betonu na strop i schody ?

jacpuc
13-05-2014, 20:52
:bye:Agata78 super fajne schody.Gratulacje idziecie jak burza powodzenia.
Pytanko ile zamówiłaś bloczków na mury i jaki wymiar.

Agata78
14-05-2014, 14:31
Witam, do momentu zrobienia dachu w kwestii ilości materiału nie pomogę Wam, bo wszystko robi i zakupuje firma. Dalej będę już raczej kupować materiały sama, więc dopiero wtedy pomogę :):).
Wiem tylko, że bloczki mamy 24 cm, a potem pójdzie styropian 15 cm.

Agata78
14-05-2014, 14:41
Leszczu 791 i inni będący bardziej zaawansowani w budowie niż ja. Mam pytanie, ile zapłaciliście za okna?
Pozdrawiam

leszczu 791
14-05-2014, 19:52
Leszczu791 mam pytanie budowałeś z92gl ile zamawiałeś bloczków na mury i ścianki działowe
jeśli pamiętasz to podaj mi ilości .Ze zdjęć wynika że to bloczki 24/24/590 i chyba solbet
chcę porównać moje obliczenia .Jeśli możesz to podaj koszty zamówienia .
Z góry bardzo dziękuję a może masz jakieś cenne porady z tego etapu.

Witam,
co do bloczków masz rację a ilości musiałabym sprawdzić na fakturach (zrobie to jak wrócę :))

leszczu 791
14-05-2014, 20:13
Leszczu 791 i inni będący bardziej zaawansowani w budowie niż ja. Mam pytanie, ile zapłaciliście za okna?
Pozdrawiam

My płaciliśmy 9100 na profilu REHAU. Trzyszybowe/ pięcio-komorowe z zapadkami / w kolorze na całości.
Nie ważne gdzie kupujesz, bo firm jest tysiące, tylko jaki profil wykorzystują do produkcji okien. W niektórych profilach wzmocnienie jest stalowe a w niektórych plastikowe. Nie trudno się domyśleć, które lepsze :P
260115

leszczu 791
14-05-2014, 20:19
a dla zainteresowanych (jak juz zostałam wywołana :)) nasze nowe cacko
260116

jacpuc
14-05-2014, 20:50
:welcome:leszczu fajna machina oby służyła długo i bezawaryjnie .Ja robię fundamenty
w niedzielę zrobię foty. pozdrawiam.

Wojtas1989
15-05-2014, 08:10
Część. My z żoną zaczęliśmy budowę tego domu z tym że wybraliśmy projekt z garażem i zrobiliśmy lustrzane odbicie budynku bo tak jest w naszym przypadku lepiej. Taras mamy z widokiem na przyrodę a nie sąsiadów. Cieszę się ze znalazłem tę forum bo dużo idzie się dowiedzieć przydatnych rzeczy.

Wojtas1989
15-05-2014, 08:14
To jest moja pierwsza styczność z budownictwem. We wtorek zalali nam ławy fundamentowe teraz czekamy po pogoda nie pozwala na nic ciągle leje jak scebra. A zapomniałem dodać budujemy sami tyle ile się nam uda;

Wojtas1989
15-05-2014, 08:16
Jak będę mieć chwilkę to dodam zdjecia

Agata78
15-05-2014, 16:57
Leszczu 791 dzięki za odpowiedź. Nam też m/w tyle wychodzi za okna:).

Wojtas1989
15-05-2014, 17:02
Robił ktoś z was drenaż dookoła domu? A i jeszcze jedno zasadnicze pytanie ile kosztowało was wymurowanie parteru? chodzi mi wyłącznie o robociznę.

paliszcz
15-05-2014, 19:09
Czas wybrać coś na dach... a tu pusto w głowie...

Pochwalcie się jakie wybraliście pokrycie- plisssss

Wojtas- witamy- u nas robocizna za mury ale całego domu + strop+działówki+ schody lane= 10tyś

Wojtas1989
15-05-2014, 19:21
Do paliszcz: Moim zdaniem to bardzo korzystnie. Mi za samo murowanie tyle zaśpiewali ale szukam kogoś innego, zobaczymy może znajdę coś lepszego.

adziatok
15-05-2014, 20:26
Czas wybrać coś na dach... a tu pusto w głowie...

Pochwalcie się jakie wybraliście pokrycie- plisssss

Wojtas- witamy- u nas robocizna za mury ale całego domu + strop+działówki+ schody lane= 10tyś

Właśnie mamy ten sam problem. Co na dach? Miała być cementowa Braasa, ale zastanawiamy się jeszcze nad ceramiczną Robena. Różnica 3.600:sick:

adziatok
15-05-2014, 20:33
a dla zainteresowanych (jak juz zostałam wywołana :)) nasze nowe cacko
260116

Aga napisz co to za firma i oczywiście CENA:D i czy to ta maszyna, o której opowiadaliście?

paliszcz
15-05-2014, 20:38
Wojtas- my dlugo szukalismy, wzielismy ekipe jedna z najtanszych i poki co jestesmy bardzo bardzo zadowoleni- drogo nie oznacza dobrze a wielu tym nas chcialo przekonac :/ w koncu dalismy ogloszenie na tablica.pl. doslownie przebieralismy w ofertach :)
Adzia- my raczej blacha, i wiezba bedzie pod blache :( kurcze to juz czas...

Bazyl3
16-05-2014, 06:48
Czas wybrać coś na dach... a tu pusto w głowie... Pochwalcie się jakie wybraliście pokrycie- plisssss

http://www.pruszynski.com.pl/blachodachowki.php?produkt=838 - w wersji purmat :)


Wojtas- witamy- u nas robocizna za mury ale całego domu + strop+działówki+ schody lane= 10tyś

Tanio jak barszcz :)

jacpuc
16-05-2014, 20:53
:welcome: wojtas my budujemy taką samą wersję i jesteśmy na podobnym etapie .
Gdzie budujecie my na dolnym śląsku teraz jestem na etapie wybierania materiału na mury
chyba zdecyduje się na solbet.Może ktoś ma jakieś sugestie ,opinie z góry dziękuję.260480260481260482

paliszcz
17-05-2014, 07:55
Bazyl- Dzięki bardzo- mam tą blachę na uwadze :) myślę jeszcze o:

http://www.akcesoria-dachowe.eu/pokrycia-dachowe/96-blachodachowka-szwedzka-sara-ssab-prelaq-30-lat-gwarancji.html

oraz:

http://budmat.pl/index.php/venecja_produkt/

poprosimy o wycenę i dopiero wtedy decyzja zostanie podjęta :)

Jacpuc- ja buduję z solbetu- póki co mamy jakieś 1000 bloczków i powinno starczyć, szybko idzie :)

W poniedziałek zalewamy strop :)

Wojtas1989
17-05-2014, 09:39
Jacku- my na śląsku. My na ściany leier 25 p+w

natalia87
17-05-2014, 20:34
Witam wszystkich forumowiczów i fanów Z92 GL! W prawdzie projekt dopiero sie rysuje,ale chcielibysmy z meżem wiedziec jesli oczywiscie mozna ile przeznaczyli Panstwo na budowe tego domu pod klucz?Nie chodzi nam o marmury itp.tylko o domek w normalnym standardzie.U nas zmiany w projekcie beda nastepujace: kuchnia na miejscu pokoju(zyskujac wiekszy salon),kotlownia obnizona do poziomu garazu mniejsza za to osobne wejscie do domu z garazu przy kotlowni,drzwi z tylu garazu i oczywicie mniejsze okna(na chwile obecną chyba wszystko).Bedziemy wdzieczni za wszystkie dobre rady i oczywiscie piszcie jak najwiecej.Pozdrawiamy

paliszcz
18-05-2014, 07:31
Natalia- my przeznaczamy 300tyś ale mam nadzieję, że za 250 się uda- Z 92 to bardzo prosty projekt ale jeśli liczy się każdą złotówkę to warto jeszcze coś w projekcie uciąć :)

My zrezygnowaliśmy z:
- garażu ( będzie wiata)
- kominka (będzie bio )
- wykusza
- okien połaciowych (większe szczytowe)
- okna plastikowe, białe, dwu-szybowe (ale zaszalejemy i będą rolety- jedyne szaleństwo ;) )
-na dach blacha
-zamiast tynków płyty k-g (montaż samodzielny)
- płytki, panele- dobrej jakości jednak na wyprzedażach posezonowych więc dużo taniej
- wykończeniówka bez ekip

natalia87
18-05-2014, 08:42
Dzięki wielkie za odp. Zapomnialam dodac, że rowniez zrezygnowalismy z wykusza i kominka.Chcemy przeznaczyc max 320tys na budowa i miejmy nadzieje ze starczy:)Wylewki,tynki,ogrzewanie,przyłącza,okna jak i ocieplenie budynku musi nam wykonac firma. Elektryke i cala reszte mamy zamiar zrobic sami.Czy ktos z Was moze napisac ile wyniosly wylewki, tynki itp.Bedziemy wdzieczni za kazda odpowiedz.

leszczu 791
18-05-2014, 17:58
Dzięki wielkie za odp. Zapomnialam dodac, że rowniez zrezygnowalismy z wykusza i kominka.Chcemy przeznaczyc max 320tys na budowa i miejmy nadzieje ze starczy:)Wylewki,tynki,ogrzewanie,przyłącza,okna jak i ocieplenie budynku musi nam wykonac firma. Elektryke i cala reszte mamy zamiar zrobic sami.Czy ktos z Was moze napisac ile wyniosly wylewki, tynki itp.Bedziemy wdzieczni za kazda odpowiedz.

Witamy na forum:)
* tynki 19,50 za m2 (wyszło nam 575 m2 )-odliczali tylko okna tarasowe, pozostałe wchodzą jako obróbka, z uszczelkami i narożnikami
* posadzki 7500 ( w tym robocizna 2200, reszta materiał ze styropianem )

J&A
20-05-2014, 12:41
Witam
Mam pytanie czy buduje ktoś w okolicy Warszawy i były skłonny pokazać budowę.
Sprawa jest pilna w środę 21.05 jestem w stolicy proszę o szybką odpowiedź [email protected]

natalia87
20-05-2014, 20:49
Dzieki Leszczu! Przydatne informacje.Zachecamy Cie do wrzucania kolejnych fotek:D Czekamy:)

jacpuc
21-05-2014, 20:07
261437261438:wave: ostro zasuwamy jutro zasypuję piachem i utwardzam:goodnight:

Bazyl3
23-05-2014, 10:24
A jakie kotły będą Wam grzały domek w długie zimowe wieczory. U nas na 137m2 zakupiliśmy Defro Duo 15 kW i teraz toczę spory z kumpelą, która do 111m2 wstawia 20 kW i twierdzi (za fachowcem), że zapasik musi być, bo wtedy zużycie paliwa mniejsze :)
To jak już się dopytuję, to jeszcze - jakie drzwi do kotłowni / drzwi wejściowe będziecie montować w swoich Zetkach? :D

jacpuc
23-05-2014, 21:16
:wave:pracuję w hurtowni która handluję na dużą skale kotłami i mam z tym na co dzień do czynienia polecam Defro
są solidne i niezawodne ale osobiście kupię sobie ogniwo 20kw z podajnikiem na ekogroszek.zaletą jest
to że jest zgrabny i niewielki. Z tym naddatkiem mocy to racja, Defro jest wielki chodzi mi o gabaryty i wagę.Nasza
kotłownia w z92gl zastał by przytłoczona przez ten kocioł.

leszczu 791
24-05-2014, 17:42
A jakie kotły będą Wam grzały domek w długie zimowe wieczory. U nas na 137m2 zakupiliśmy Defro Duo 15 kW i teraz toczę spory z kumpelą, która do 111m2 wstawia 20 kW i twierdzi (za fachowcem), że zapasik musi być, bo wtedy zużycie paliwa mniejsze :)
To jak już się dopytuję, to jeszcze - jakie drzwi do kotłowni / drzwi wejściowe będziecie montować w swoich Zetkach? :D

Ja mam skam - p premium 12 kw i na nowy ocieplony budynek to w zupełności wystarczy, nie dajcie się naciągnąć na jakieś 20 kw to zdecydowanie za dużo piec nie będzie dobrze pracował tylko się kisił. Jest na forum o piecach osoba o nicku Jarecki, napisz do niego on ci wszystko wyjaśni.

paliszcz
27-05-2014, 09:09
leszczu- a jak tam u was ? nic nie chwalisz ostatnio ;) dawaj fotki :popcorn:

Agata78
27-05-2014, 13:42
No właśnie jakoś ucichło ostatnio?? Nikt nic nie robi:):)?? Nie wierzę:p

fankaZ92
27-05-2014, 15:24
U Nas przerwa technologiczna po zalaniu stropu :) wyszło 16 metrów betonu (strop terriva, Z92 bez garażu).

adziatok
27-05-2014, 21:12
U nas też zaczęła się przerwa. Dzisiaj zalaliśmy strop:wave:

Bazyl3
28-05-2014, 07:32
Z tym naddatkiem mocy to racja

nie dajcie się naciągnąć na jakieś 20 kw

Czyli jak zwykle, gdzie dwóch inwestorów, tam trzy opinie :D. Mam nadzieję, że moje 15 kW da radę i się nie rozpadnie po roku :P Szkoda, że portfel chudy, bo z chęcią zainwestowałbym w pompę ciepła.
A jakie macie drzwi wejściowe/do kotłowni i czy macie już pomysły na drzwi wewnętrzne?

leszczu 791
29-05-2014, 12:23
Czyli jak zwykle, gdzie dwóch inwestorów, tam trzy opinie :D. Mam nadzieję, że moje 15 kW da radę i się nie rozpadnie po roku :P Szkoda, że portfel chudy, bo z chęcią zainwestowałbym w pompę ciepła.
A jakie macie drzwi wejściowe/do kotłowni i czy macie już pomysły na drzwi wewnętrzne?

Spokojnie da rade , jeszcze zapas masz więc bez strachu, tylko bardzo ważne aby suchy opał wrzucać bo inaczej to ślimak długo nie pociągnie :)

Bazyl3
30-05-2014, 09:41
Ponieważ nikt nie podejmuje tematu to rzucę dwa linki:
- drzwi wewnętrzne - http://www.porta.com.pl/porta_koncept,p1,m95,s10.html (model A.9)
- drzwi zewnętrzne póki co - http://www.stolpaw.com.pl/drzwi-zewnetrzne/optimum-plus/stol-18 - aczkolwiek ja forsuję kupno metalowych (tylko nie wiem, jakie są dobre, bo Gerda ponoć się skiepściła) :)

Bazyl3
03-06-2014, 06:52
Skoro nikt nie chce pogadać o drzwiach, to może ktoś już prowadził rozeznanie i podpowie jakie kwoty wchodzą w grę przy dociepleniu poddasza. Zakres: pełne deskowanie od góry (stryszek), docieplenie wełną na całej połaci dachu i regipsy bez gładzi na całości (tylko w miejscach kręcenia i na spoinach)?? :)
EDIT: Docieplacie całość połaci (do szczytu) czy tylko po trapezie?

Pozdrawiam

leszczu 791
03-06-2014, 09:31
263444
Skam - p premium 12 kw sterownik IRYD PID wczoraj pierwsze odpalenie, chodzi wszystko ok, tylko podłogówka nie do końca , ale pewnie zapowietrzone niektóre obiegi są.

leszczu 791
03-06-2014, 09:33
Skoro nikt nie chce pogadać o drzwiach, to może ktoś już prowadził rozeznanie i podpowie jakie kwoty wchodzą w grę przy dociepleniu poddasza. Zakres: pełne deskowanie od góry (stryszek), docieplenie wełną na całej połaci dachu i regipsy bez gładzi na całości (tylko w miejscach kręcenia i na spoinach)?? :)
EDIT: Docieplacie całość połaci (do szczytu) czy tylko po trapezie?

Pozdrawiam
My mamy po trapezie :), sąsiad obok robił całość do połaci i wszystko z regipsami wyszło mu około 15 tys.

Bazyl3
03-06-2014, 20:24
My mamy po trapezie :), sąsiad obok robił całość do połaci i wszystko z regipsami wyszło mu około 15 tys.

Tylko wiesz, materiał to można zakupić konkret i cena rośnie. Dlatego na to nie zwracam uwagi i kupuję na co mnie stać (Isovera 035). Mnie chodzi o cenę robocizny :)

J&A
04-06-2014, 11:57
No i przyszła kolej na mnie, pozwolenie do odebrania 10.05 (czas oczekiwania 7 dni!!) dwa tygonie na uprawomocnienie no i zaczynamy.
Plany materiałowe ściany zewnętrzne z BK wewnętrzne z silikatów (?) stropy lane, dachówka cementowa, ocieplenie fundament 15, ściany 20 cm, dach 20, okna raczej 3 szybowe, doprojektowana lukarnia w pokoju z trema dachowymi oknami.
Zmiany: likwidacja wykuszu, niższe okno w miejscu wykuszu, likwidacja okień dachowych zostaje tylko w łazience, powiększenie garażu, i wiatrołapu kosztem kotłowni
Dylematy konstrukcyjne: jak zabudować kuchnie aby ją trochę odseparować od salonu, czy połączyć górną łazienkę z pralnią.
Dylematy instalacyjne: ogzewanie plan mam podłogówka w całym domu połączona z kominkiem z płaszczem wodnym, i piecem gazowym + solary , całość podpięta pod bufor własnej produkcji (praca zlecona szukam wyonawcy)
Dylemat mam dotyczący WM czy instalować jeżeli tak to jak się do tgo zabrać aby wszystko działało bezproblemowo i było drogo w instalowaniuu i póżniej w utrzymaniu.
Myśle że narazie wystarczy dylematów przybędzie wraz z wbiciem pierwszej łopaty.
Prośba do wszystkich o umieszczanie zdjęć zwłaszcza pomieszczeń w środku tu prośbę kieruję do min przodownika leszczu

leszczu 791
04-06-2014, 13:34
No i przyszła kolej na mnie, pozwolenie do odebrania 10.05 (czas oczekiwania 7 dni!!) dwa tygonie na uprawomocnienie no i zaczynamy.
Plany materiałowe ściany zewnętrzne z BK wewnętrzne z silikatów (?) stropy lane, dachówka cementowa, ocieplenie fundament 15, ściany 20 cm, dach 20, okna raczej 3 szybowe, doprojektowana lukarnia w pokoju z trema dachowymi oknami.
Zmiany: likwidacja wykuszu, niższe okno w miejscu wykuszu, likwidacja okień dachowych zostaje tylko w łazience, powiększenie garażu, i wiatrołapu kosztem kotłowni
Dylematy konstrukcyjne: jak zabudować kuchnie aby ją trochę odseparować od salonu, czy połączyć górną łazienkę z pralnią.
Dylematy instalacyjne: ogzewanie plan mam podłogówka w całym domu połączona z kominkiem z płaszczem wodnym, i piecem gazowym + solary , całość podpięta pod bufor własnej produkcji (praca zlecona szukam wyonawcy)
Dylemat mam dotyczący WM czy instalować jeżeli tak to jak się do tgo zabrać aby wszystko działało bezproblemowo i było drogo w instalowaniuu i póżniej w utrzymaniu.
Myśle że narazie wystarczy dylematów przybędzie wraz z wbiciem pierwszej łopaty.
Prośba do wszystkich o umieszczanie zdjęć zwłaszcza pomieszczeń w środku tu prośbę kieruję do min przodownika leszczu

Zdjęcia są tutaj poszukaj , aktualne wkleję jak będzie więcej czasu. Nie wiem jaki wy tam macie budżet , ale ja bym się zastanowił nad tym styropianem, na fundament 15?????, to chyba dużo za dużo . Na ściany tez bym nie dawał więcej niż 15 bo jak to mój kolega zajmujący się sprzedażą styropianu powiedział zysk cieplny jest nieadekwatny do poniesionych kosztów, na dach 15 i 5 i będzie ok. Jeśli chodzi o kominek z płaszczem wodnym to super sprawa, ale trzeba się zastanowić nad jednym dylematem do czego ma służyć taki kominek?, bo mój szwagier ma to samo rozwiązanie i piec gazowy, ale ze względu na koszty gazu palą cały czas drewnem w kominku i się żona wścieka że ma teraz kotłownie w salonie. To tak na szybko parę moich uwag. Pozdrawiam.

paliszcz
05-06-2014, 11:39
Bazyl w niczym niestety nie pomogę bo to nie mój etap. Jesteśmy na etapie zalanego wieńca, w przyszłym tygodniu więźba.

J&A- my działówki robimy z silikatów ( dokładnie z cegły silikatowej drążonej 12cm)

Ale szybko dostaliście pozwolenie, pierwszy raz słyszę aby komuś tak szybko się udało :) super :)

Sporo tego ocieplenia na fundament, my daliśmy 10cm, a na ściany zew. będzie 15cm, w reszcie nie pomogę- nie robię kominka i WM
Zdjęcia mam w dzienniku ( zetka trochę zmieniona ale może coś się przyda)

Leszczu- data przeprowadzki już jakaś jest ? :cool:

A jak reszta ? Coś cichutko... Agata, jacpuc, fanka, adziatok- wywołani do tablicy :rolleyes:

agnieszka1985
05-06-2014, 16:13
Pozwolenie na budowę odebrane, jeszcze tylko kredyt i my też ruszamy z budową naszej wymarzonej zetki mam nadzieję, że w lipcu się uda:) mam do was pytanie z czego budowaliście ściany zewnętrzne z ytonga tak jak sugeruje projekt czy może z solbetu, a może z jeszcze czegoś innego?

paliszcz
05-06-2014, 19:53
Solbet :)

leszczu 791
05-06-2014, 21:29
Ja tam bym na cenę patrzył, to i tak wszystko jedno i to samo po prostu gazobeton, mi się wydaję że ludzie biorą ytong czy inne tam nowości bo to w dobrym tonie mieć taka moda ,bo to tak jak kupić buty nike i się za logo płaci :)

Agata78
06-06-2014, 10:16
Ja tam bym na cenę patrzył, to i tak wszystko jedno i to samo po prostu gazobeton, mi się wydaję że ludzie biorą ytong czy inne tam nowości bo to w dobrym tonie mieć taka moda ,bo to tak jak kupić buty nike i się za logo płaci :)

Popieram:). Nawet przy budowie domu czasem lanserką zalatuje u niektórych:).

Agata78
06-06-2014, 10:17
U mnie na razie cisza, bo nic się nie dzieje. Ekipa zrobiła sobie wolne prawie 3 tyg. :bash: Cóż, takie życie.

Bazyl3
06-06-2014, 10:24
Ja tam bym na cenę patrzył

Dokładnie! Cena za m2 byłaby teraz u mnie decydująca. My stawialiśmy z Wienerbergera 25 P+W, ale teraz chyba bym postawił z dużych bloczków gazobetonowych na klej. Szybciutko, czyściutko i jak ekipa z głową, to jeszcze prościutko, czego o moich ścianach tak do końca powiedzieć nie można :P

agnieszka1985
06-06-2014, 11:23
Dla mnie te wszystkie materiały to czarna magia, dlatego pytam was bardziej doświadczonych co jest waszym zdaniem wystarczające :) mamy z mężem na budowe określony budżet i chcemy się w nim zmieścić. Cóż w sobotę będziemy rozmawiać z wykonawcą może on nam troche rozjaśni temat. :bash:

leszczu 791
06-06-2014, 14:18
Dla mnie te wszystkie materiały to czarna magia, dlatego pytam was bardziej doświadczonych co jest waszym zdaniem wystarczające :) mamy z mężem na budowe określony budżet i chcemy się w nim zmieścić. Cóż w sobotę będziemy rozmawiać z wykonawcą może on nam troche rozjaśni temat. :bash:

Wykonawca pewnie będzie namawiał na ytonga bo to się szybko i łatwo kładzie, my postawiliśmy dom z bloczków prefabet i tez stoi nie zawalił się a wyszło dużo taniej

Bazyl3
11-06-2014, 08:10
Cisza na morzu :) Macie już może jakieś wizualizacje łazienek? Jakie macie wysokości kondygnacji "na gotowo"? Drzwi zewnętrzne drewno czy metal?

Matysssss
16-06-2014, 14:59
Agata78
Miałbym do Ciebie ogromną prośbę.... Zaciekawił mnie Twój sposób "powiększenia" balkonu, skądinąd jakże innowacyjny. Byłaby szansa dostać od Ciebie więcej zdjęć? jakie wymiary ma teraz balkon? o ile został powiększony?

Agata78
17-06-2014, 14:11
Matysssss - powiększyliśmy balkon, ponieważ chcieliśmy bardziej rozstawić okna, a z wykuszu nie chcieliśmy rezygnować, gdyż dzięki niemu domek wygląda ładniej i nie jest to totalnie prosta bryła:). Powiększyliśmy go dość spontanicznie. Budowlańcy mieli go poszerzyć i wydłużyć, ale wymiarów nie ustalaliśmy dokładnie:). Efekt końcowy jest bardzo zadowalający:):):). Ponieważ buduję 200 km od miejsca zamieszkania:), więc dokładne wymiary mogę podać po weekendzie.266014266015266016266017266018

lenka123
17-06-2014, 18:34
Witam :) Co tak Kochani ucichliście? Domyślam się, że praca wre :) ściany pną się do góry, każdy korzysta z pogody, ale nikt się nie chwali :p Nurtują mnie dwie sprawy. Może ktoś mógłby rozwiać moje wątpliwości ;)
1. Czy w tak małej łazience jaka jest na dole dam rade upchać prysznic, wc, umywalkę i pralkę?
2. Drugie pytanie dotyczy wiatrołapu. Pomniejszamy drzwi wejściowe do jednoskrzydłowych i przesuwamy jak najbardziej w lewą stronę pomieszczenia. czy na ścianie po prawej stronie (ściana spiżarni ) dam rade wstawić szafę wiecie taką wnękową z suwanymi drzwiami? wymiary na to pozwolą?
Jakie są wasze odczucia? Jak to widzicie?
Po mału wychodzimy z ziemi :) Kanalizacja rozprowadzona, piasek zasypany, ubijany warstwowo i zalewany wodą. Przed nami wylewanie chudziaka :)

jacpuc
17-06-2014, 19:46
Lenka widzę że jesteśmy na tym samym etapie oto mój chudziak wylany wczoraj.266051266052

Bazyl3
18-06-2014, 07:34
1. Czy w tak małej łazience jaka jest na dole dam rade upchać prysznic, wc, umywalkę i pralkę?

Nie wiem jaka jest w oryginale. W naszej 1,7 x 3 spokojnie. Ciasnawo, ale bez przesady :)


2. Drugie pytanie dotyczy wiatrołapu. Pomniejszamy drzwi wejściowe do jednoskrzydłowych i przesuwamy jak najbardziej w lewą stronę pomieszczenia. czy na ścianie po prawej stronie (ściana spiżarni ) dam rade wstawić szafę wiecie taką wnękową z suwanymi drzwiami? wymiary na to pozwolą?

Nie wiem jak jest w oryginale :D Ale w naszym 1,8 x 1,9 i przy takim rozwiązaniu o jakim piszesz (drzwi na lewo), spokojnie. Co prawda nie wiem jak będzie z przestrzenią po zabudowaniu lewej strony szafą, ale jestem dobrej myśli :D

paliszcz
19-06-2014, 17:47
Macie już może jakieś wizualizacje łazienek? Jakie macie wysokości kondygnacji "na gotowo"? Drzwi zewnętrzne drewno czy metal?

Ten etap ma chyba tylko leszczu... większość jeszcze surowi :/ u nas w poniedziałek pewnie więźba. Natomiast wysokość pewnie będzie jak w bolku coś koło 2,5 - 2,55 ale się nie martwię, że za nisko- sufitów nie planujemy podwieszanym więc powinno być git.


Witam :)
1. Czy w tak małej łazience jaka jest na dole dam rade upchać prysznic, wc, umywalkę i pralkę?
2. Drugie pytanie dotyczy wiatrołapu. Pomniejszamy drzwi wejściowe do jednoskrzydłowych i przesuwamy jak najbardziej w lewą stronę pomieszczenia. czy na ścianie po prawej stronie (ściana spiżarni ) dam rade wstawić szafę wiecie taką wnękową z suwanymi drzwiami? wymiary na to pozwolą?
Jakie są wasze odczucia? Jak to widzicie?

1. U mnie jak u bazyla- dla mnie miejsca akurat
266281

2. drzwi wejdą 90cm ( otwór na około 103cm) wnęka głęboka na 80 cm, ścianę wiatrołapu- spiżarni wydłużyliśmy o pustaka i jest jakieś 227cm- przy takich wymiarach miejsca dużo i spiżarnia duża :) 266279

leszczu 791
20-06-2014, 07:20
witam,

zostałam wywołana wiec szybko odpowiadam :)
Wizualizację łazienki mam ale moja łazienka jest w projektowej sypialni więc chyba nie pomogę. Jak chcecie popatrzeć to proszę:
266361 266362

Kolor jasny szry (czego nie widać) i płytka drewnopodobna brązowa przetarta - wygląda jak deska, do tego listwa aluminiowa.

leszczu 791
20-06-2014, 07:41
A propo wiatrołapu.....
Ważne jest pytanie w która stronę będą otwierały sie drzwi zewnętrzne i drzwi z wiatrołapu to korytarza/salonu.
Całośc ma 1,80 szerokosci i 1,95 długości...... szafa pewnie 55-60 otwieranie drzwi do środka wiatrołapu spowoduje ograniczenie miejsca. Skrzydło od drzwi zew. ma 90cm wiec łatwo policzyć.

fiona_gk
22-06-2014, 16:35
Witam wszystkich :D Od jakiegoś czasu śledzę Wasze zmagania budowlane anonimowo. Postanowiłam wreszcie się przywitać gdyż z mężem prawie zdecydowaliśmy się na budowę wg projektu z92. I tu mam pytanie do Was: czy komuś bank wyliczał za jaka kwotę da się postawić taki dom i jaka to kwota? Byłabym wdzięczna za odpowiedź na forum lub na pw gdyż nie wiemy czy nie powinniśmy poszukać jakiegoś mniejszego i tańszego w realizacji projektu.

paliszcz
22-06-2014, 17:13
fiona- Witamy :) nam bank wyliczył 300tyś

leszczu 791
22-06-2014, 19:20
witamy, witamy...
nam równiez 300 tys

fiona_gk
23-06-2014, 12:41
Dziękuję za odpowiedź.
Okazuje się, że muszę się wiele nauczyć. Zawsze wydawało mi się bowiem, że wycena banku jest realnym kosztem zbudowania domu a biura projektowe ją znacznie przekłamują. A tu wychodzi podobna kwota (jak doliczymy VAT do kwoty podanej na stronie z500). ;)

Agata78
23-06-2014, 14:28
Marne bo marne, ale zawsze jakieś tam postępy:)266891266892266893266894266895
Więcej zdjęć mi nie chciało wejść:confused:

lenka123
24-06-2014, 16:25
Dziękuję Wam bardzo za odpowiedź ;) nie mogę spać po nocach przez tą łazienkę. W chwili obecnej wydaje się taka malutka...
A jeśli chodzi o wiatrołap- to drzwi otwierać się będą w stronę salonu-taki przynajmniej mamy zamysł. Co do drzwi do kotłowni-otwierać się będą na kotłownię, trochę z nimi powalczymy, przesuniemy, zmniejszymy, coś się wymyśli ;) żeby nie zmniejszać sztucznie wiatrołapu.
Agatka zdjęcia super :) nie jestem bardzo zorientowana ale może pomyśl o swoim własnym, prywatnym, osobistym dzienniku budowy :) Paliszcz taki prowadzi :) za co jesteśmy bardzo wdzięczni :) wklejasz sporo zdjęć-może tutaj są jakieś ograniczenia :(
Paliszczku wyrazy uznania dla dzielnego i samodzielnego męża :) ściana wygląda imponująco a wiem jaki to ciężki kawałek chleba :)
Trzymam kciuki za pogodę, by pozwalała nam szybciutko realizować założenia budowlane :wave: pzdr

lenka123
24-06-2014, 18:40
267102

lenka123
24-06-2014, 18:42
:) udało się, dodałam zdjęcie :wiggle: hmmm ktoś pytał o wizualizacje łazienki :) podoba mi się bardzo takie rozwiązanie.

paliszcz
25-06-2014, 10:55
Lenka- dzięki, bardzo mi miło, myślałam, że prawie nikt tam nie zagląda :razz:. Dziś kończą więźbę, mąż jutro i w piątek kończy szczytówki (to ząbkowanie trzeba teraz wyrówna do dachu) a w sobotę wchodzą z deskowaniem :rolleyes: Postaram się podliczyć koszty za sso bo już prawie, prawie :wiggle:

Mi się bardzo podobają taki białe łazienki, super rozwiązanie. Cały dom chcemy zachować w bieli i szarości a ożywić dodatkami, u dzieciaczków w pokojach jedynie szaleństwo koloru. Trochę mnie zainspirowało to zdjęcia które wstawiłaś- mąż już każe rozglądać się za płytkami, panelami itd... :wiggle:


Agata- ale u was czyściutko, i fajnie jednak wygląda ten balkon nad wykuszem, ciekawa jestem efektu końcowego ale już zapowiada się ciekawie :yes::yes::yes:

Agata78
25-06-2014, 13:50
Jeszcze 2 zdjęcia.267240267241
U nas może i w miarę porządek, ale za to budowlańcy szanują swój czas:(, niestety.
Z dwojga złego wolę bałagan:/.

fiona_gk
26-06-2014, 08:25
Mam prośbę do Paliszcz - czy możesz dopisać mnie do listy osób, którzy mogą oglądać Twój dziennik budowy?

paliszcz
26-06-2014, 08:48
fiona zaakceptuj zaproszenie do znajomych to będziesz widziała

fiona_gk
26-06-2014, 11:36
Dzięki. Jeszcze nie do końca obeznana z tym forum jestem.

paula18
27-06-2014, 05:22
Witam wszystkich. Czy jest ktoś kto buduje ten uroczy domek w kujawsko-pomorskim?. Z mężem chcielibyśmy ruszać z budową od przyszłego roku a fajnie byłoby go zobaczyć w realu. Pozdrawiam wszystkich:)

leszczu 791
29-06-2014, 10:04
jak będziecie jechać latem nad morze to zapraszam do Leborka :)

paliszcz
01-07-2014, 18:33
Cisza.....

u nas w czwartek/piątek powinni już skończyć dach :wave: teraz czekamy na wycenę okien- jeśli dobrze pójdzie za ssz powinniśmy zmieścić się w 100k :rolleyes: góra w 110 ( oczywiście z robocizną) - więc plan będzie osiągnięty oby dalej tak szło... :popcorn:

lenka123
01-07-2014, 20:04
Paliszcz pięknie to wszystko wygląda. I te duże okna na górze w pokojach... Kiedy my będziemy na tym etapie ;) Gratulacje i trzymam kciuki za dalsze postępy. My w sobotę zalewamy chudziak i nareszcie wyjdziemy z ziemi :rotfl: Luby jutro ma za zadanie znaleźć i zakupić dla swojej księżniczki jakże eleganckie i gustowne lakierki (czytaj "gumiaki, kaloszki" jak je zwał tak zwał) bym mogła w tym błotku brodzić. Trzymajcie kciuki by mi się w butki betonu nie nalało :p

Mam jeszcze takie pytanie... Zmieniacie wymiary okna kuchennego? Wydaje się być bardzo duże i prawdę mówiąc zastanawiam się nad zmniejszeniem go. Jak jest u Was?

paliszcz
01-07-2014, 21:35
U nas wszystkie okna maja wymiar 180/150:kuchnia,jadalnia,goscinny,sypialnia,pokoje dzieci.

Lenka-trzymam kciuki, po wyjsciu z ziemi najszybciej widac efakty :) tez mam swoje gumaki- fioletowe w kwiatki ;) sa mega ;)

maarina
02-07-2014, 18:12
Cześć, chciałabym dołączyć się do budujących zetkę:smile:
Rozpoczęliśmy już budowę, tj.na tę chwilę mamy tylko fundamenty i niestety kolejne etapy już chyba nie w tym roku. Mimo to jestem bardzo ciekawa przyszłego wyglądu mojego domku. Byłabym wdzięczna mając możliwość podejrzenia większej ilości zdjęć;)

leszczu 791
02-07-2014, 20:08
Mam jeszcze takie pytanie... Zmieniacie wymiary okna kuchennego? Wydaje się być bardzo duże i prawdę mówiąc zastanawiam się nad zmniejszeniem go. Jak jest u Was?

Wg projektu okno ma 2m...i jest dość duże. My równiez zmniejszyliśmy do 1,8 i takiej wielkości mamy wszystkie okna :)

leszczu 791
02-07-2014, 20:24
Cześć, chciałabym dołączyć się do budujących zetkę:smile:
Rozpoczęliśmy już budowę, tj.na tę chwilę mamy tylko fundamenty i niestety kolejne etapy już chyba nie w tym roku. Mimo to jestem bardzo ciekawa przyszłego wyglądu mojego domku. Byłabym wdzięczna mając możliwość podejrzenia większej ilości zdjęć;)

Witamy Zetkowiczów...... Zdjecia wszystkich pomieszczeń są na forum :)

Agata78
03-07-2014, 14:18
Leszczu 791 - może jakieś nowe zdjęcia?? Przodownikiem pracy na tym forum chyba Ty jesteś, więc wszyscy pozostający w tyle na pewno czekają na nowe wieści:):)????

Wojtas1989
03-07-2014, 22:21
Cześć wszystkim. Mam pytanie odnośnie instalacji sanitarnej. Jak prowadziliscici piony kanalizacyjne? Czy chowaliscie je w murach czy jak. Bo ja teraz chce teraz zrobic kanalizację pod płytą i nie wiem czy ruly dac zaraz obok muru czy w murze już wyciąć na nie. Proszę o pomoc piszcie jak to zrobiliście u siebie.

paliszcz
04-07-2014, 06:34
Wojtas- ja akurat nie pomogę bo mam łazienkę w miejscu schodów- czyli obie są w jednym pionie, rura biegnie przy kominie

leszczu 791
04-07-2014, 21:31
Cześć wszystkim. Mam pytanie odnośnie instalacji sanitarnej. Jak prowadziliscici piony kanalizacyjne? Czy chowaliscie je w murach czy jak. Bo ja teraz chce teraz zrobic kanalizację pod płytą i nie wiem czy ruly dac zaraz obok muru czy w murze już wyciąć na nie. Proszę o pomoc piszcie jak to zrobiliście u siebie.

w murach :)

paliszcz
04-07-2014, 22:11
Oficjalnie mamy sso :wave:

No i dylemat- okna Drutex Iglo 5 czy Vetrex Veka :/ parametry porównywalne a cena różni się o 200zł. Strasznie złe opinie krążą o Drutexie... chyba jednak będzie Veka ...

leszczu 791
05-07-2014, 18:54
Oficjalnie mamy sso :wave:

No i dylemat- okna Drutex Iglo 5 czy Vetrex Veka :/ parametry porównywalne a cena różni się o 200zł. Strasznie złe opinie krążą o Drutexie... chyba jednak będzie Veka ...

jak juz pytasz ... :) to zdecydowanie Veka. U nas Drutex bardzo popularny bo mamy fabrykę pod nosem.
Często mówi się, ze obecnie robią masówkę i okna się popsuły.

paliszcz
06-07-2014, 07:49
Dzieki leszczu za opinie :)

Agata78
06-07-2014, 20:32
Ja polecam okna firmy Adams:). http://www.adams.com.pl/ http://www.youtube.com/watch?v=xi5f80iOVjg

lenka123
07-07-2014, 16:29
:lol2: stan zero osiągnięty :wiggle: w sobote ruszamy pełną energią ze ścianami parteru.
Paliszcz GRATULACJE! za stan sso :wave:

paliszcz
08-07-2014, 06:41
Agata- dziękuje za zainteresowanie :)
Lenka- super !!! Teraz domek będzie rósł z dnia na dzień :wiggle:

Okna będą jednak Veka, czekamy na kolejne wyceny z naszego miasta, dodatkowo bierzemy rolety zew. ( w naszym wypadku są bardziej praktycznie niż okna 3szybowe) i moskitiery na wszystkie okna uchylne (mamy blisko gospodarstwo i ilość much może mnie zabić :o ) wyceny wahają się w granicach 12 tyś więc dokładnie tyle ile zakładaliśmy :) Mamy jedynie problem z kolorem rolet bo nasz dach miał być antracytowy a jak można zobaczyć na zdjęciach jest czarny... Miały być prowadnice białe ( bo okna bez koloru) + rolety antracyt, drzwi zew. antracyt, podbitka czarna (rynny czarne)

Ciężko będzie nam dobrać kolor drzwi i rolet bo dla większości antracyt to granat a u nas jest on bardzo bardzo ciemny : (

Szukamy drzwi zew, jak macie coś ciekawego to chętnie popatrzę ( chińczyki odpadają). Wczoraj byliśmy w jednym z lepszych salonów z drzwiami w mieście ale koleś był mega nie uprzejmy, wciskał mi na siłę babcine drzwi ( z jakimiś starodawnymi tłoczeniami i witrażami) masakra ;)

Czytam też o ociepleniu poddasza- choć nie wiem czy wcześniej nie weźmiemy się za elewację...

Bazyl3
09-07-2014, 07:16
Szukamy drzwi zew, jak macie coś ciekawego to chętnie popatrzę(...)

Czytam też o ociepleniu poddasza- choć nie wiem czy wcześniej nie weźmiemy się za elewację...

Już pokazywałem swoje drzwi - Stolpaw model Stol18 :) Co do elewacji, to ja czekam aż będę miał pewność że wylewki i tynki oddały całą wilgoć, żeby nie zamknąć jej w środku, więc pewnie koniec lipca, początek sierpnia :)

paliszcz
09-07-2014, 07:21
Już pokazywałem swoje drzwi - Stolpaw model Stol18 :) Co do elewacji, to ja czekam aż będę miał pewność że wylewki i tynki oddały całą wilgoć, żeby nie zamknąć jej w środku, więc pewnie koniec lipca, początek sierpnia :)

Bazyl właśnie Twoje drzwi widziałam :)

Słuszna uwaga z tą wilgocią, fakt że my robimy tynki suche ale może po wylewkach...

paliszcz
09-07-2014, 15:20
Może jakaś podpowiedź, uwagi - odnośnie rozmieszczenia gniazdek i światła ( rysowane z projektem + kilka dodatkowych pkt.) jak u was pomysły, realizacje ?

269426269427
coś słabo widać :( zielone to gniazdka, żółte- światło + włączniki

Bazyl3
10-07-2014, 09:55
Może jakaś podpowiedź, uwagi (...)

Nie wiem jak macie rozplanowane ogrzewanie, ale u nas na tej ściance na górze, gdzie po drugiej stronie jest garderoba, jest tablica od CO i obok zrobiliśmy gniazdko co zaowocowało koniecznością przesunięcia grzejnika, który tam jest i teraz zgrywa się z wejściem do naszej sypialni (na równo z futryną). Oświetlenie na środku górnej klatki też nie wyszło, bo poszedł wyłaz na strych :) Jak tak patrzę teraz, to zamiast grzejnika na górnym ciągu dałbym podłogówkę z łazienki :) W pokojach dziecięcych, tu gdzie u Was są szafki, daliśmy na środku ściany gniazdka i kabel antenowy, wychodząc z założenia, że może kiedyś chłopstwo będzie chciało powiesić sobie jakieś TV. Nie wiem czy się jasno wyrażam, ale lepiej nie potrafię.

lenka123
10-07-2014, 17:45
Paliszczku takie spostrzeżenia ode mnie ;)
*na górze w Waszej sypialni jak się domyślam ;) brakuje mi gniazdka po prawej stronie łóżka na np: lampkę nocną na stoliku chyba, że planujesz kinkiet ;) albo może jakąś ładowarkę do telefonu kiedyś będzie trzeba podłączyć na noc albo laptop itp. lepiej chyba jak każde będzie miało swoje gniazdko ;)
*w garderobie nie widzę żebyś miała oświetlenie-swoją drogą jak na nią patrzę to tak Ci jej zazdroszczę :) też bym chciała mieć :(
*i jedno gniazdko zrobiłabym w spiżarni. Ja planuję tam upchnąć jakąś małą zamrażarkę jak się uda jak nie coś wymyślę.
*na siłę można jeszcze zrobić oświetlenie na zewnątrz na balkonie i przy drzwiach wyjściowych z kotłowni by nogi w zimę nie złamać po ciemku.
*hmmm i może jeszcze delikatne małe światełko nad kanapą w salonie żeby sie troszeczkę doświetlić a nie palić dużego światła.

Jeśli chodzi o gniazdka wychodzę z założenia, że lepiej mieć jedno więcej i rzadziej używać, niż ciągnąć przedłużacze albo pruć ściany po fakcie.
Ogólnie bardzo przemyślane rozmieszczenie oświetlenia, gratuluję :)
Myślę, że fajnym rozwiązaniem na większych "przejściowych" powierzchniach jest użycie włączników/wyłączników takich jak schodowe :) mniej trzeba się nachodzić i wiesz, że nie będziesz w którąś strone iść po ciemku, żeby wyłączyć albo włączyć światełko. Nie wiem czy za bardzo nie zagmatwałam. Ale masz chyba takie rozwiązanie w kotlowni. Wchodzisz do pomieszczenia-zapalasz, przechodzisz-gasisz po drugiej stronie pomieszczenia i nie musisz się wracać do tamtego włącznika.
Aha ;) i chyba do pomieszczenia nad poddaszem "strychu" też trzeba pociągnąć oświetlenie ;)

paliszcz
11-07-2014, 09:17
Nie wiem jak macie rozplanowane ogrzewanie, ale u nas na tej ściance na górze, gdzie po drugiej stronie jest garderoba, jest tablica od CO i obok zrobiliśmy gniazdko co zaowocowało koniecznością przesunięcia grzejnika, który tam jest i teraz zgrywa się z wejściem do naszej sypialni (na równo z futryną).

fakt, nie pomyślałam o tej rozdzielni ;) u nas wygląda tak:
269656

Wyłaz mamy z garderoby, a TV u dzieci nie będzie :no: dzięki bardzo za rady, każda mega cenna :)

Lenka- tak, na górze to gniazdko jest tylko na żółto mi się zaznaczyło ;)
- zapomniałam o świetle w garderobie i na strychu ( Dzięki !!!)
- spiżarnia będzie tylko przechowalnią suchych produktów i sprzętu kuchennego mniej używanego ale może faktycznie jedno gniazdko tam wcisnę ;)
- nad kanapą w salonie chcemy dać taką stojącą :rolleyes:
Dokładnie co do gniazdek lepiej żeby nie zabrakło :) i ten system włączania/wyłączania na pewno zastosujemy :)
A jak u Ciebie ściany ?

fankaZ92
11-07-2014, 19:41
Witam,
nasz domek prezentuje się obecnie tak: widok od ogrodu 269763269764 .
Widok od frontu: troszkę zmienione wejście 269765.
Ściana z wejściem do kotłowni i dwoma oknami jedno od pokoju drugie na klatce schodowej 269769 269770.

fankaZ92
11-07-2014, 19:48
Widok okna od strony klatki schodowej: 269775. Wnęka w wiatrołapie na szafę oraz ściana z wykuszem: 269776269777. prace idą pełną parą także bałagan na budowie.
Dodam jeszcze, że poszerzyliśmy okno w kotłowni do 1 metra.
Klinkier na kominie to Roben NF10 + zaprawa ciemno grafitowa.

paliszcz
14-07-2014, 07:13
Fanka- Super pomysł z tym przeszkleniem przy drzwiach- będą tam luksfery ? Jakie macie plany na ten rok ? Zostawiacie sso czy ile się da ? :rolleyes:

Agata78
14-07-2014, 17:29
Nowe foty 270130270131270132 :) Bardzo powoli, ale do przodu.

fankaZ92
14-07-2014, 18:24
Paliszcz cieszę się, że podoba Ci się okno w wiatrołapie, planujemy wstawić tam fixa. Martwię się trochę jak będzie wyglądało to duże okno na klatce schodowej (z zewnątrz wygląda to ładnie, symetrycznie), jak coś będziemy zamurowywać :).
Co do planów to jutro wchodzi cieśla, po zadeskowaniu i przykryciu papą, zamontowaniu instalacji zostawiamy sso na zimę. Wczesną wiosną chcemy ruszyć z tynkami i całą resztą, tak żeby latem/ wczesną jesienią się wprowadzić :).

jacpuc
14-07-2014, 20:59
:bye:Witam wszystkich po wakacjach w ciepłych krajach oto stan budowy
jaki zastałem jest nie żle mogło być lepiej ale dostawca bloczków nawalił
i jest mały poślizg ale teraz opalony i wypoczęty za.......bieram się do roboty.
270167270168270169

Bazyl3
15-07-2014, 07:09
Nowe foty

Świetna miejscówka. A jak z mediami? :)

paliszcz
15-07-2014, 07:29
Agata- a u was jak dalsze plany ? Jakaś przerwa czy pędzicie ile się da? Materiał na dach wybrany ? Deskujecie cały dach ?
Okolice macie piękną- zazdroszczę braku sąsiadów !

U nas ruszyły jednocześnie 4 budowy obok siebie- jedyni jesteśmy ogrodzeni ( choć wiem,ze dla Ciekawskich to nie problem) ale mam ubaw z tzw niedzielnych objazdówek- kiedy to grzecznie po kościele przyjeżdżają całe rodziny wraz z ciotkami i dziadkami i na swojej budowie są 5 minut a na sąsiednich po 30 minut :lol2::lol2::lol2::lol2:i tak sobie chodzą i komentują po czym podchodzą do naszego płotu i do męża krzyczą czy widział jak Witek ma krzywe ściany itd... po czym kiedy jadą jedni przyjeżdżają następni itd... że tez nigdy się nie spotkają na nie swoich budowach he he he he.

Fanka no okno jet mega!!! Też bym z chęcią taki zrobiła :) Okno od klatki schodowej na zewnątrz wygląda bardzo dobrze w środku zapewne też- nie ma co murować zawsze światło wpadnie :) ciekawa jestem efektu końcowego :) A jakie instalacje zostawiacie na zimę ?

Jacpuc- szczęściarzu wakacyjny, zazdroszczę. Teraz masz siłę do dalszych budowlanych bojów :). My niestety w tym roku nigdzie ale ja jestem od 3tyg na bardzo dłuuuuugim wypoczynku (może nawet 2letnim) więc odpocznę a mąż no cóż... twierdzi że odpoczywa na budowie ;) Mury rosną aż miło :)

U nas dziś, na poddaszu maż będzie wyprowadzał działówki :wiggle::wiggle::wiggle:

Agata78
15-07-2014, 12:58
Świetna miejscówka. A jak z mediami? :) Co do wody, to myślimy o własnej studni (przyszłościowo taniej, a na pewno zdrowiej), szambo własne, prąd też nieopodal. Kanalizację mamy 20m od domu, ale nie chcemy z niej korzystać. Czy ktoś ma może jakieś doświadczenie z kopaniem studni, tzn. czy to nie jest jakoś bardzo skomplikowane w załatwianiu??
Sąsiadów będę miała, ale ci najbliżsi są oddaleni ode mnie o 60m:).

Paliszcz na razie musimy uporać się z dachem, a potem zobaczymy co jeszcze w tym roku. Mam nadzieję, że wprowadzimy się na jesieni przyszłego roku:). Na dach na pewno dachówka (jeszcze nie wybrana), deskujemy cały dach.

Bazyl3
15-07-2014, 13:51
szambo własne, (...) Kanalizację mamy 20m od domu, ale nie chcemy z niej korzystać.

To ciekawe, bo u mnie jest sytuacja odwrotna, tzn. chyba skończy się na szambie, bo kanalizacja nie zdąży "dojść" przed zimą :) A czemu szambo, a nie rura i spokój??

fankaZ92
15-07-2014, 20:27
Paliszcz przed zimą chcemy jeszcze zrobić elektrykę i CO. Teraz najważniejsze to uporać się z dachem.
Agata my mamy studnię, planowaliśmy ją już na etapie adaptacji projektu, samo kopanie trwało 1 dzień (nie musi być prądu na działce).

Agata78
16-07-2014, 13:27
To ciekawe, bo u mnie jest sytuacja odwrotna, tzn. chyba skończy się na szambie, bo kanalizacja nie zdąży "dojść" przed zimą :) A czemu szambo, a nie rura i spokój??
Własne szambo, ponieważ nie chcemy być uzależnieni od comiesięcznych opłat, które ktoś sobie ustala i zawsze może podnieść sobie do woli. To tak jak mieszkanie w bloku. Jak coś komuś padnie (kanalizacja czy woda) wszyscy są odłączani na czas remontu.
FankaZ92 dzięki za info:). My chcieliśmy podłączyć się do wodociągu, ale podobno woda to sama chemia (pomimo iż to wieś). Postanowiliśmy teraz, że wykopiemy studnię, tylko musimy najpierw zmienić sobie warunki zabudowy. A mogę wiedzieć chociaż w przybliżeniu jaki jest koszt wykopania takiej studni??

fankaZ92
16-07-2014, 20:05
Agata zapłaciliśmy około 3 tysiące.

Bazyl3
17-07-2014, 07:21
Własne szambo, ponieważ nie chcemy być uzależnieni od comiesięcznych opłat, które ktoś sobie ustala i zawsze może podnieść sobie do woli.

Ale cena wywiezienia beki, a cena wpuszczenia takiej samej ilości ścieków w kanał, to spora różnica na korzyść ruły. Przynajmniej u nas. No i szambo nie jest niestety bezobsługowe. A szambo klasyczne czy przydomówka?

Agata78
17-07-2014, 13:31
Ale cena wywiezienia beki, a cena wpuszczenia takiej samej ilości ścieków w kanał, to spora różnica na korzyść ruły. Przynajmniej u nas. No i szambo nie jest niestety bezobsługowe. A szambo klasyczne czy przydomówka?
Przydomówka:confused: Co to jest?

FankaZ92 - dzięki:)

paliszcz
17-07-2014, 14:09
Agata- Przydomowa oczyszczalnia ścieków :) u nas będzie

Agata78
18-07-2014, 20:57
Agata- Przydomowa oczyszczalnia ścieków :) u nas będzie
Dzięki, czasem nie orientuję się w tych skrótach:oops:

Agata78
18-07-2014, 21:01
A teraz moi mili mam 2 tygodnie urlopu i uciekam nad wodę :cool::rotfl:

jacpuc
18-07-2014, 21:41
:bye:życzę miłych wakacji i odpoczynku nabieraj sił przed dalszymi etapami budowy
zazdroszczę ci bo ja już jestem po wakacjach.

fankaZ92
20-07-2014, 21:31
Więźba prawie skończona :).
270900270901270902
Kotłownia: obniżona, okno powiększone do 1m, pomniejszona o wydzieloną szafę wnękową w wiatrołapie, wejście tylko z zewnątrz.:
270909270910

fankaZ92
20-07-2014, 21:44
Korytarz i wiatrołap:
270990270991270993270994
Łazienka:
270995

paliszcz
21-07-2014, 08:45
Fanka- w ostatnim poście jest jakiś błąd bo nie widać fotek :(

fankaZ92
21-07-2014, 17:22
Mały pokój:
270999

fankaZ92
21-07-2014, 17:24
Salon i kuchnia ze spiżarką:
271001271002271003271004

paliszcz
21-07-2014, 19:02
Już widzę :) super :) początkowo nie mogłam się odnaleźć w lustrzanym odbiciu ale już ok :)

Dopiero dziś zamówiliśmy okna, okres oczekiwania 4 tyg :( a cały sierpień miał być na instalacje... W ostatniej chwili zdecydowaliśmy się na oknoplast na profilach Veka, + rolety zew na wszystkie okna (oprócz schodów). Decyzja zmieniona z uwagi na kiepskie opinie montażystów poprzednich firm i tak spadła nam z nieba znajoma która właśnie brała z oknoplast-u ( jej znajomi również) i jest bardzo zadowolona. Niestety nieco drożej ale dla jakości (mam nadzieję) warto :yes: ( i w kosztorysie się trzymamy :D )

leszczu 791
21-07-2014, 20:13
no to ja tez się pochwalę :)
271045

Bazyl3
22-07-2014, 07:02
no to ja tez się pochwalę :)

Wyposażenie? Proszę chwalić się częściej :)

letniowoc
22-07-2014, 09:58
Hej wszystkim :)
Zaglądam tutaj z sentymentu dla projektu z92 i muszę przyznać, że pięknie Wasze zetki rosną w górę! Miło popatrzeć! Pozdrawiam i trzymam kciuki. Będę zaglądać od czasu do czasu.

paliszcz
22-07-2014, 20:55
Leszczu- wow !!!! to kiedy konkretna data przeprowadzki ? Ale wam dobrze :yes:

Letniowoc- oczywiście zapraszamy :yes::D

nieingeruj
23-07-2014, 09:47
Witam, przymierzam się do zakupu projektu Z92 GL.:rolleyes:
Bardzo proszę o informację:
- czy buduje ktoś dom na jego podstawie w okolicy Krakowa?
- jaki wyniósł Was koszt SSZ?

paliszcz
23-07-2014, 17:47
Nieingeruj- ssz 117k (projekt bez garażu) ale w tej cenie są wliczone np. narzędzia (dużo), kosiarka, podkaszarka, przyłącza, basen rozporowy z dodatkami i dużo innych bajerów ;) koszt robocizny w tej kwocie to zaledwie 26tyś, sporo mąż robi sam.
Dużo zależy też jakie weźmiesz okna i drzwi zew, warto polegać na sso u nas bez dodatków to pewnie coś koło 85-90 tyś ( z kompletnym dachem)

nieingeruj
23-07-2014, 17:59
Bardzo dziękuję za odpowiedź jeśli można wiedzieć to gdzie Państwo się wybudowali? ;)

paliszcz
23-07-2014, 18:15
odpowiedziałam w prywatnej wiadomości

leszczu 791
23-07-2014, 21:44
Leszczu- wow !!!! to kiedy konkretna data przeprowadzki ? Ale wam dobrze :yes:

Letniowoc- oczywiście zapraszamy :yes::D

chciałabym już.... ale tak się nie da. Wszystko zależy od stolarza który robi nam kuchnie/schody. Jak się wyrobi na koniec sierpnia to we wrzesniu przeprowadzka :)

paliszcz
24-07-2014, 06:39
Leszczu a kuchnia taka jak na wizualkach co kiedyś pokazywałaś ?

Wrzesień już za miesiąc :) To będzie pierwsze forumowe świętowanie :yes: Pierwsza zetka :D

Leszczu a mam jeszcze pytanie odnośnie drzwi- mężowi się bardzo podobały takie jak macie ale ostatecznie stanęło na:

271488 tylko kolor antracyt ( tak jak rolety)

Czy w przypadku Twoich drzwi nie mówili nic przy ubezpieczeniu w związku z niewielkim przeszkleniem > Bo się nasłuchałam, że nawet najmniejsza szybka powoduje zupełnie inną stawkę... I czy braliście tą szybkę P4 antywłamaniową ? I czy pomiędzy szybami coś widzisz ? czy to taki ozdobny podzielnik ? I jakie wybraliście do kotłowni ?


Edit: JAk to w końcu wyszło u was z ociepleniem poddasza ? Cofnęłam się trochę i widzę leszczu że macie 15+5 a jaki materiał ?

Bazyl a Ty dałeś w końcu po trapezie ? Duży ten stryszek robisz ? Wybrałeś Isover 035 ?

będziemy ocieplać sami :) też planujemy niewielki stryszek, zawsze jakieś graty się upchnie ;)

Bazyl3
24-07-2014, 09:34
Bazyl a Ty dałeś w końcu po trapezie ? Duży ten stryszek robisz ? Wybrałeś Isover 035 ?

Po trapezie jest 15+10 Profitmaty Isovera (tak 0.35), a do szczytu między krokwie 15 tejże. Do tego folia z ekranem (taka błyszcząca), pewnie chłyt marketingowy, ale różnica, od zwykłej żółtej, rzędu 150 PLN , więc wziąłem :) Stryszek jest nad całością kondygnacji, ubity z desek "trójek" z heblem z jednej strony :)

leszczu 791
24-07-2014, 19:05
Czy w przypadku Twoich drzwi nie mówili nic przy ubezpieczeniu w związku z niewielkim przeszkleniem > Bo się nasłuchałam, że nawet najmniejsza szybka powoduje zupełnie inną stawkę... I czy braliście tą szybkę P4 antywłamaniową ? I czy pomiędzy szybami coś widzisz ? czy to taki ozdobny podzielnik ? I jakie wybraliście do kotłowni ?

Drzwi oczywiście piękne...bo z tej samej serii. Pochwyt jest rewelacyjny ale mój mąż obawiał się, ze często będzie problem z zatrzaskiwaniem. No i kolor antracyt jest boski !!! Widziałam takie u producenta na wystawie....były piękne !
Szczerze mówiąc nie wiem jaki to ma związek z ubezpieczeniem bo nikt nic nie mówił o drzwiach. Szybkę mamy "anty" a między szybkami (poprzeczne kreski) widać doskonale :yes:
drzwi do kotłowni........ nasza kotłownia jest za garazem więc drzwi są całe proste, bez szybek.

paliszcz
25-07-2014, 07:02
Dzięki Bazyl- też myślę, żeby dać stryszek na całej długości ale mąż chce tylko do połowy :/ a ile wyszło Ci tam wysokości ?

Leszczu-Pochwyt to mąż wybierał :) całe szczęście dostaliśmy gratis bo inaczej to dopłata 400netto :eek: a o zatrzaskiwaniu nie myśleliśmy ;) Trochę mnie pocieszyłaś, że je widziałaś bo ja tylko w katalogu ale babka zapewniała, że mają antracyt taki jak ich rolety bo klienci tak zamawiają :)
Drzwi wybraliśmy początkowo Gerdy- dokładnie takie same ale kobitka odradziła - mówiąc, że przez ostatnie lata na gerde mają same reklamacje (w domach, mieszkaniach nie), ze reagują na warunki atmosferyczne :jawdrop: a myślałam że to solidna firma, mam nadzieję ,że z KMT będziemy zadowoleni :)

Bazyl3
25-07-2014, 08:06
Dzięki Bazyl- też myślę, żeby dać stryszek na całej długości ale mąż chce tylko do połowy :/ a ile wyszło Ci tam wysokości ?

Po naszych przeróbkach nie ma w tym domu graciarni, no, chyba że macie budynek gospodarczy. Ja uznałem, że warto odeskować całość, bo to i choinka i kartony ze starymi zabawkami, itd. Wysokość jest taka, że środkiem lekko nachylony poruszam się bez przeszkód, a do każdego miejsca bez problemu docieram na czworakach, więc dla mnie po prostu funkcjonalna, a weź pod uwagę, że mam ponad dwa metry :P


Drzwi wybraliśmy początkowo Gerdy- dokładnie takie same ale kobitka odradziła - mówiąc, że przez ostatnie lata na gerde mają same reklamacje

Jak jeszcze rozważaliśmy drzwi metalowe, to też nasłuchaliśmy się na temat :)

paliszcz
26-07-2014, 07:52
O to o wysokość stryszku się nie martwię :) ja to maleństwo 165cm więc wszędzie dotrę ;) :cool:

Bazyl3
28-07-2014, 11:39
@paliszcz, a masz już jakieś pomysły na łazienki? Bo moja Żona już włosy z głowy rwie z racji zbyt dużego wyboru cudów wszelakich :)

paliszcz
28-07-2014, 18:22
Jednej koncepcji brak...
- kafelki tylko do wysokości umywalki + do sufitu przy prysznicu, prysznic bez drzwi, z odpływem bez brodzika, kolory oczywiście biały,szary :/ rozweselę dodatkami- natomiast podstawowe wyposażenie to wszystko zależy od cen, będziemy szukać wyprzedaży itd... jedynie co to chcemy zachować wszystko kanciate-umywalka, wc, wanna, krany itd nic okrągłego :) Projektu raczej robić nie będę. Póki co pracuje nad kuchnią :)

lenka123
30-07-2014, 16:50
Prace od października zeszłego roku:
272599

272604

272606

272607

lenka123
30-07-2014, 17:04
272612

A teraz tegoroczne osiągnięcia :)

272613

272619

272620

272621

lenka123
30-07-2014, 17:18
272623

272624

:) najbardziej aktualnych jeszcze niestety nie zrobiłam ;) brudne rękawiczki, wszędzie pył i pora...kończymy prace jak już się ściemnia ;) szkoda aparatu niszczyć.

Miejcie na uwadze, że wszystko co tu widzicie robimy własnymi rękoma :) czyli dwie pary rąk-nasze :)))
Poświęcamy wszystkie weekendy i wolne chwile. Nawet jeśli komuś się nie podoba nie szkodzi ;) Wiemy czego pragniemy i do tego dążymy. Czego i Wam życzymy :) Trzeba wierzyć w siebie i spełniać marzenia :wiggle::wiggle:
Powodzenia

Agata78
30-07-2014, 21:13
Witam, mam pytanie czy na dach dawaliście deski czy płytę OSB lub MFP?? Poproszę od razu o wyjaśnienie co kładliście i dlaczego. Pytam, bo właśnie nie wiem co wybrać.
Jeśli ktoś coś wie, to poproszę o pomoc :):).

Bazyl3
31-07-2014, 07:08
Witam, mam pytanie czy na dach dawaliście deski czy płytę OSB lub MFP??

Ale na dach w sensie pełnego deskowania, czy na dach w sensie nad sufit, jako podłoga stryszku? Jeśli to drugie, to my dawaliśmy deski, boć zawsze szparki i cyrkulacja lepsza. Z drugiej strony ciepło też ładniej pewnie ucieka :P W każdym razie u nas deski "trójki". Na dachu mamy blachodachówkę i membranę, więc w tym przypadku nie pomogę :)

paliszcz
31-07-2014, 07:18
Lenka- Gratuluję zapału !!! Zdaję sobie sprawę jak wiele ciężkiej pracy w to włożyliście i jak wiele jeszcze przed wami... Ale zapewne jesteście z siebie bardzo dumni :yes: kawał dobrej roboty !!! Trzymam kciuki za dalsze postępy !!! :)

Agata- my używaliśmy dech. Mąż twierdził, że płyty to taka prowizorka, że ludzie kupują bo tanie ale jednak decha to decha- ja przyznam, że tematu nie zgłębiałam więc nie doradzę. W każdym bądź razie my mamy dechy :)

Bazyl3
31-07-2014, 08:21
Lenka- Gratuluję zapału !!! Zdaję sobie sprawę jak wiele ciężkiej pracy w to włożyliście i jak wiele jeszcze przed wami...

Dołączam do gratulacji :D A tak z czystej ciekawości, macie coś wspólnego z budowlanką czy to kompletna amatorka? Jeśli to drugie, to szacun, bo murowane jest pięknie :D

Wojtas1989
31-07-2014, 19:11
Mam pytanko odnośnie komina jaki robiliście tradycyjny murowany czy systemowy? a jak systemowy to z jakiej firmy ? cena ? i wysokość? a drugie pytanko to ile poszło wam betonu na chudziaka i jakiej klasy kupowaliście? z góry dziękuje za chętnych którzy odpowiedzą :)

paliszcz
31-07-2014, 20:15
1. Komin wybraliśmy systemowy ibf, cena coś koło 2,5tyś ale dokładnie nie pamiętam- wysokość hmm też dokładnie nie napiszę ale wyszedł nam nieco poniżej kalenicy i musimy dokupić jeden segment
2. Na chudziaka poszło 8m3 (beton B15 konsystencja K4- gęstoplastyczny, uziernienie 0/16

Jeszcze co do komina- nam różni doradzali brać systemowy bo ponoć mniejsze szanse na błąd ale jak życie pokazało- nie ma reguły- wszystko zależy od ekipy bo i nawet systemowy można nieźle spierdzielić.... Do stropu komin robiła ekipa- wyszedł krzywo- natomiast powyżej robił mąż (pierwszy raz w życiu) i różnica ogromna- prosto i bezproblemowo...

lenka123
31-07-2014, 21:21
Paliszcz, Bazyl3 :) dziękujemy za miłe słowa :)
Odpowiadając na Twoje pytanie Bazyl3 to u nas amatorka w najczystszej postaci :yes: ale dajemy radę.

hmmm jeśli chodzi o kominy...naszemu znajomemu w tą zimę zapaliła się sadza i rozsadziło komin systemowy, pokaleczył ręce wyciągając tą popękaną kamionkę, co od dołu wybrał, spadało od góry, co wybrał spadało. Mówi, że gdyby teraz stawiał postawiłby tradycyjny z cegły z grubą rurą w środku. W związku z tym i my mamy problem z decyzją jaki wybrać a czas nagli. Kierownik budowy również doradza z cegły. Ale te systemowe kuszą szybkością stawiania...

Widzisz Paliszczku coraz częściej jest tak, że nawet jak nie masz o czymś pojęcia to zrobisz to lepiej niż "specjalista" ;) Widzę, że mężowi się spodobało. Najpierw szczytówki teraz komin nono najważniejsze to mieć z tego frajdę i przyjemność :) wiadomo, że dla siebie robisz tak jak się należy :)

Mam jeszcze pytanie, czy ktoś z Was mógłby podać ilość prętów jaka poszła u Was na strop? Wiem, że to pytanie już się pojawiało ale nie pamiętam żeby ktoś odpowiedział.
Pozdrawiam

Bazyl3
01-08-2014, 11:58
jak systemowy to z jakiej firmy ? cena ? i wysokość? a drugie pytanko to ile poszło wam betonu na chudziaka i jakiej klasy kupowaliście? z góry dziękuje za chętnych którzy odpowiedzą :)

Schiedel Rondo Plus fi 20 8,66 mb za jakieś 3.5 tysiąca, ale to wersja z jednym W (wentylacja). Bez był tańszy o jakieś 4 stówy :) Nie pamiętam ile poszło betonu na chudziaka, ale braliśmy 20tkę :)
PS. U nas w przeciwieństwie do paliszcz został jeden segment :)

Wojtas1989
01-08-2014, 12:40
Dziękuje serdecznie za odpowiedzi:D

Agata78
01-08-2014, 15:18
Ale na dach w sensie pełnego deskowania, czy na dach w sensie nad sufit, jako podłoga stryszku? Jeśli to drugie, to my dawaliśmy deski, boć zawsze szparki i cyrkulacja lepsza. Z drugiej strony ciepło też ładniej pewnie ucieka :P W każdym razie u nas deski "trójki". Na dachu mamy blachodachówkę i membranę, więc w tym przypadku nie pomogę :)

Na dach w sensie pełnego deskowania.
Rozumiem, że nie deskowaliście tylko daliście membranę i na to blachodachówkę?? I tu nasuwa się kolejne pytanie co lepsze membrana czy papa :(??
Jeśli papa, to trzeba najpierw deskować dach, a jak membrana to bez deskowania, tak?

paliszcz
01-08-2014, 17:31
Lenka- nie podam Ci ilości bo u nas Teriva dodatkowo wzmocniona zbrojeniem ( konstruktor trochę zaszalał) więc może niech wypowiedzą się Ci co mają oryginał

Agata- my mamy membranę i deskowany dach. Podobno membrana dla lepszej wentylacji... Cieśla doradził i nie musieliśmy kupować dachówek wentylacyjnych ( które są drogie) membrana droższa od papy ale u nas się opłacało.

Bazyl3
04-08-2014, 07:02
Rozumiem, że nie deskowaliście tylko daliście membranę i na to blachodachówkę?? I tu nasuwa się kolejne pytanie co lepsze membrana czy papa :(??

Nie wiem co lepsze, u mnie jest dokładnie tak jak piszesz. Membrana Tyveka i na to Pruszek Arad i wsio. Teraz być może pokusiłbym się o pełne deskowanie i jakąś dachówkę :P
A ja z innym pytaniem. Jakie macie pomysły na tarasy? Kostka, płyta i płytki, drewno? A może coś zupełnie innego?

paliszcz
04-08-2014, 07:44
Bazyl- u nas będzie deska drewnopodobna. Mąż chce położyć agrowłókinę czy wylać jakiegoś chudziaka, kratownicę zrobić ze słupów, krokwi i tego co zostało z dachu ( widziałam gdzieś tu na forum u kogoś wykorzystanie właśnie reszty konstrukcji dachu do tarasu)
Płytki mi się strasznie nie podobają, ew kostka ale się nasłuchałam o obrastaniu mchem i czyszczenie więc została deska :)

Agata78
04-08-2014, 13:25
Nie wiem co lepsze, u mnie jest dokładnie tak jak piszesz. Membrana Tyveka i na to Pruszek Arad i wsio. Teraz być może pokusiłbym się o pełne deskowanie i jakąś dachówkę :P
A ja z innym pytaniem. Jakie macie pomysły na tarasy? Kostka, płyta i płytki, drewno? A może coś zupełnie innego?

Może coś takiego????:):) http://www.drewno-bud.pl/CIMG0506%20%281%29.jpg

Ja myślę o desce http://nailtra.pl/img/taras_Angelim_Amargosa_1.jpg
Na pewno jest droższa, ale takie tarasy są piękne. Może być na razie mały, a z czasem można go powiększyć:).

paliszcz
04-08-2014, 19:27
Ja myślę o desce http://nailtra.pl/img/taras_Angelim_Amargosa_1.jpg
Na pewno jest droższa, ale takie tarasy są piękne. Może być na razie mały, a z czasem można go powiększyć:).

Piękny taras !!!

Bazyl3
05-08-2014, 07:15
Piękny taras !!!

Piękny, ale my już jesteśmy po kosztorysie i mały tarasik (~12m2) na słupach betonowych wykonanych przez firmę to koszt jakichś 10 tysi. Na własnym podkładzie niewiele mniej, ok. 7 :( I to przy wykorzystaniu deski tarasowej, a nie kompozytu :)

Coś z innej beczki. Wczoraj zamontowano mi drzwi zewnętrzne. Po powrocie z pracy pojechałem zobaczyć dokonania ekipy i co zastałem. Coś takiego:
273265

dla porównania u znajomej (prawie te same drzwi):
273264

Moje pytanie zanim pojadę zrobic kipisz. Czy normalnym jest, że skrzydło nie zasłania okucia? Bo mnie się wydaje, że nie :(

Agata78
05-08-2014, 13:11
Piękny, ale my już jesteśmy po kosztorysie i mały tarasik (~12m2) na słupach betonowych wykonanych przez firmę to koszt jakichś 10 tysi. Na własnym podkładzie niewiele mniej, ok. 7 :( I to przy wykorzystaniu deski tarasowej, a nie kompozytu :)

Coś z innej beczki. Wczoraj zamontowano mi drzwi zewnętrzne. Po powrocie z pracy pojechałem zobaczyć dokonania ekipy i co zastałem. Coś takiego:
273265

dla porównania u znajomej (prawie te same drzwi):

273264

Moje pytanie zanim pojadę zrobic kipisz. Czy normalnym jest, że skrzydło nie zasłania okucia? Bo mnie się wydaje, że nie :(

No chyba raczej nie :/

Bazyl3
05-08-2014, 13:41
No chyba raczej nie :/

O tym, że wkładka zamka zamiast się licować z szyldem, to wystaje sobie kusząco, nawet nie wspominam :(

paliszcz
06-08-2014, 07:03
Piękny, ale my już jesteśmy po kosztorysie i mały tarasik (~12m2) na słupach betonowych wykonanych przez firmę to koszt jakichś 10 tysi. Na własnym podkładzie niewiele mniej, ok. 7 :( I to przy wykorzystaniu deski tarasowej, a nie kompozytu :)


Dużo... Jak na niewielki taras 10 tyś. to sporo. Może u nas starczy na deskę... ale znowu jak mam wybierać i wszystko odkładać na później to chyba zrobimy drewnopodobną i od razu taki jak chcemy. Zauważyłam, że coraz więcej rzeczy zbiera się do tych do zrobienia później "jak będą pieniądze"... to ogrodzenie (bo teraz z siatki leśnej), kostka,ogród, siatka na krety itd więc teraz chyba zrobimy od razu :) bez reszty się obejdziemy :)

A co do drzwi to- nie znam się ale coś na pewno jest nie tak :/ chyba, że to jeszcze jakoś osiądzie, się wyrobi czy coś... A masz całe drzwi montowane na piankę czy zaprawę ?

Bazyl3
06-08-2014, 08:11
Pamięć już nie ta - 19m2, a nie 12, co nie zmienia faktu, że i tak drogo :) Drzwi na pianę. I też dużo rzeczy zakładamy "potem", tak że to normalka.
PS. Dziś wyślę maila ze zdjęciem i pytaniem o te drzwi :(

Agata78
06-08-2014, 13:19
Ja myślę, że każdy kto nie ma dużo pieniędzy i chce jak najtaniej wybudować dom, będzie zostawiał sobie coś "na później", bo priorytetem jest jak najszybsze zamieszkanie w swoim wymarzonym domku:):).

Wojtas1989
06-08-2014, 21:18
Te drzwi nie powinny być tak zamontowane. Weź sobie miarę i zmierz w środku ościeżnicy powinno być i u góry i na dole i w środku tyle samo np 90 cm jeśli tak nie ma to poprzeciskali je.

Bazyl3
07-08-2014, 07:15
Te drzwi nie powinny być tak zamontowane. Weź sobie miarę i zmierz w środku ościeżnicy powinno być i u góry i na dole i w środku tyle samo np 90 cm jeśli tak nie ma to poprzeciskali je.

Będę po południu, to dokonam pomiarów. Co to znaczy "poprzeciskali" i jakie są tego konsekwencje. Zbieram jak najwięcej szczegółów, bo jutro panowie dostarczają parapety i chcę z nimi przeprowadzić poważną rozmowę :(

Agata78
07-08-2014, 14:03
A okna dachowe jeśli ktoś wstawia, to jakie macie, lub będziecie mieć, drewniane czy plastikowe??? Ja chcę wstawić tylko w górnej łazience i w pralni.

Wojtas1989
07-08-2014, 14:52
Może jak dawali sztraby przed piankowaniem ościeżnic to były za ciasne i wypchali ościeżnicę na zewnątrz , pianka związała i tak trzyma. zrób tak jak mówiłem pomierz te ościeżnicę i będziesz wszystko wiedział

Bazyl3
08-08-2014, 07:11
A okna dachowe jeśli ktoś wstawia, to jakie macie

U nas w pokojach chłopaków drewno (Fakro FTP, konkretnego modelu nie pamiętam, mogę spisać przy wizycie), a w łazience plastik, też fakrowski.

Bazyl3
08-08-2014, 07:12
Może jak dawali sztraby przed piankowaniem

Sztraby?? Wczoraj była megaburza, więc pomiary będą dziś :)

paliszcz
08-08-2014, 07:34
Agata- u nas tylko wyłaz, brak dachowych

Wojtas1989
08-08-2014, 20:38
Sztraby?? Wczoraj była megaburza, więc pomiary będą dziś :)

Sztraby czyli rozpory takie żeby pianka nie wycisła ościeżnicy.

Bazyl3
11-08-2014, 09:09
Te drzwi nie powinny być tak zamontowane. Weź sobie miarę i zmierz w środku ościeżnicy powinno być i u góry i na dole i w środku tyle samo np 90 cm jeśli tak nie ma to poprzeciskali je.

O dziwo jest tyle samo. Nie wiem, może to taka "uroda" tych drzwi, choć jak się przyglądam po budowach i u znajomych, to nigdzie nie widzę okuć na wierzchu :(

Wojtas1989
11-08-2014, 17:32
O dziwo jest tyle samo. Nie wiem, może to taka "uroda" tych drzwi, choć jak się przyglądam po budowach i u znajomych, to nigdzie nie widzę okuć na wierzchu :(
Hmm... to nie mam pojęcia dlaczego tak to wygląda:/

jarekFTW
12-08-2014, 16:15
Witam serdecznie, ile wyszedł Wam koszt stanu deweloperskiego ?

paliszcz
14-08-2014, 12:26
Witam serdecznie, ile wyszedł Wam koszt stanu deweloperskiego ?

Nie pomogę, nie mój etap- ale też jestem ciekawa :)

jarekFTW
14-08-2014, 17:23
A ile zainwestowalas i co masz ? :)

paliszcz
14-08-2014, 20:24
Pisałam 2 str wcześniej więc się zacytuję :rolleyes:


ssz= 117k (projekt bez garażu) ale w tej cenie są wliczone np. narzędzia (dużo), kosiarka, podkaszarka, przyłącza, basen rozporowy z dodatkami i dużo innych bajerów ;) koszt robocizny w tej kwocie to zaledwie 26tyś, sporo mąż robi sam.
Dużo zależy też jakie weźmiesz okna i drzwi zew, warto polegać na sso u nas bez dodatków to pewnie coś koło 85-90 tyś ( z kompletnym dachem)

jacpuc
15-08-2014, 20:15
Witam jestem mocno zapracowany ponieważ buduję sam i mam problem ze schodami
niedługo zalewam strop i szukam różnych rozwiązań schodów . Może macie jakieś
ciekawe pomysły,275080275081:D czekam na fotki a oto mój stan budowy.

leszczu 791
15-08-2014, 21:14
Witam jestem mocno zapracowany ponieważ buduję sam i mam problem ze schodami
niedługo zalewam strop i szukam różnych rozwiązań schodów . Może macie jakieś
ciekawe pomysły,275080275081:D czekam na fotki a oto mój stan budowy.

bezpieczne i wygodne ze spocznikiem :)
275093

paliszcz
16-08-2014, 05:53
Również proponuję te ze spocznikiem

275120

budujesz sam ? Super, wytrwałości życzę :) i trzymam kciuki by pogoda dopisała :yes:

Agata78
18-08-2014, 13:15
Ja mam takie jak w projekcie, tylko cofnięte i nie wychodzą tym samym na korytarz 275543275544 i przyznam, że też są wygodne:).

lukasz8424
18-08-2014, 18:42
Witam,mam pytanie odnośnie drzwi wejściowych,według projektu wymiar jest duży więc chciałbym zmniejszyć,
może leszczu by podpowiedział wymiar swoich drzwi wejściowych,drzwi są naprawdę super

leszczu 791
18-08-2014, 19:37
Witam,mam pytanie odnośnie drzwi wejściowych,według projektu wymiar jest duży więc chciałbym zmniejszyć,
może leszczu by podpowiedział wymiar swoich drzwi wejściowych,drzwi są naprawdę super

a dziękuje, dziękuje :)
dziura była na 100cm to skrzydło ma około 90. Taki standard podobno.
Pozdrawiam,wszystkich budujących i czytających !!!! (a wiem, ze jest ich wielu bo wciąż otrzymuje wiadomość i miałam już kilka rodzin zwiedzających :))

adziatok
18-08-2014, 20:59
Leszcze, bo chyba jako jedyni jesteście tak daleko z budową, no i chętnie dzielicie się swoim doświadczeniem i wiedzą, za co jesteśmy Wam bardzo wdzięczni. Pozdrawiamy Was bardzo serdecznie:)

Bazyl3
20-08-2014, 07:26
No i kolejny zonk na budowie :( Dziś przyszli panowie od wykończeniówki i wskazali na problem rdzewiejących narożników. Ponoć do tynków cementowo - wapiennych idą stalowe z ocynkiem. Niestety przy docieraniu ocynk prawdopodobnie poszedł się gonić :( Co robić?? :(
PS. Zatem ostrzeżenie dla tych co jeszcze nie robili, nie oszczędzajcie na narożnikach. Ja zaufałem sklepowi i dostałem ... Ech :(

paliszcz
20-08-2014, 18:45
problem rdzewiejących narożników

Nie miałam pojęcia, że coś takiego istnieje :eek:

jacpuc
20-08-2014, 20:51
:D Dziękiza zdjęcia schodów .Mam jeszce pytanko buduję z92gl (z garażem) ile wam poszło betonu na strop razem ze schodami
nie chcę zamówić za mało jak będzie więcej mam gdzie wykorzystać na taras .

paliszcz
24-08-2014, 07:05
W końcu po 1,5 miesiąca bezczynności ( no poza działówkami na poddaszu) mamy OKNA i DRZWI ZEW. :wiggle::wave:

Czas na instalacje :rolleyes:

Bazyl3
25-08-2014, 07:54
W końcu po 1,5 miesiąca bezczynności ( no poza działówkami na poddaszu) mamy OKNA i DRZWI ZEW

U nas trochę ruszyło. Kładą się płytki, a ja muszę załatwić w końcu sprawę szamba :) Gratulacje! :)

Agata78
26-08-2014, 17:36
276671U mnie w tej chwili tak to wygląda 276667276668 balkon 276669 i schody 276670 :)

lukasz8424
27-08-2014, 08:32
Witam,mam pytanie odnośnie ogrzewania domu,ogrzewacie gazem czy piecem na ekogroszek,,mam dylemac co wybrać,jedni mowia zeby ogrzewać gazem bo dużej różnicy w cenie miedzy groszkiem nie będzie,boje się zeogrzewanie gazem moze wyjść dużo drozej

Bazyl3
28-08-2014, 07:39
Witam,mam pytanie odnośnie ogrzewania domu,ogrzewacie gazem czy piecem na ekogroszek,,

Z braku gazociągu jeden dylemat mniej. Defro Duo 15kW. Ale wolałbym gaz, no chyba że różnica w kosztach byłaby kolosalna. Ale jeśli niewielka, to wygoda, czystość i stosunkowa bezobsługowość gazu do mnie przemawia :)

paliszcz
28-08-2014, 16:01
Agata- no to już prawie sso :) jeszcze tylko pokrycie :) Dach nad tarasem chyba bardziej wydłużony niż w projekcie co ?

lukasz- no z tym gazem to dokładnie jak Bazyl pisze jeśli różnica niewielka to gaz- czysto, bezobsługowo :) (choć przy dzisiejszej sytuacji na wschodzie to nigdy nie wiadomo co z tym gazem będzie... )

leszczu 791
29-08-2014, 08:17
[QUOTE=lukasz8424;6590507]Witam,mam pytanie odnośnie ogrzewania domu,ogrzewacie gazem czy piecem na ekogroszek,,mam dylemac co wybrać,jedni mowia zeby ogrzewać gazem bo dużej różnicy w cenie miedzy groszkiem nie będzie,boje się zeogrzewanie gazem moze wyjść dużo drozej[/QUO

.to dylemat każdego kto patrzy na koszty.:).........u nas ekogroszek....
Nasza decyzja to właśnie ta "niewielka?" różnica, bo jak jest okazja to dlaczego nie zaoszczędzić?
A pytanie do tych co palą gazem jaką mają temp. w domu i ile do tego wydają na drewno do kominka, bo o tym to juz nie mówią. Ludzie często maja przy gazie około 19-20 stopni i tłumaczą, ze tak lubią i to im wystarcza. Jak dla nas to za mało..... wolimy włożyć troszkę swojej pracy i mieć ciepło bez oszczędzania a dla zdrowia to ruch wskazany :)
Mój brat ma ogrzewanie gazowe w domku około 180m (+ solary) i temp 23 stopnie... płaci miesięcznie zimą 800-1000zł. Dom wybudowany 4 lata temu....dobrze ocieplony, z podbitką, wykończony. To taki przykład z życia:) Jak kogoś stać to tylko mogę pozazdrościć :P
Popytałam, poczytałam, ze ekogroszku spala się około 2,5-3 t przez cały rok. Obliczenia zostawiam dla Was ...:)

Agata78
30-08-2014, 08:11
Paliszcz

Do SSO jeszcze troszeczkę brakuje, ale bliżej już niż dalej. Nie mamy jeszcze wylanego chudziaka. Daszek nad wejściem podobno ma taki wymiar jak w projekcie (sama nie mierzyłam, bo mi taki odpowiada:)). Nad tarasem na razie zadaszenia nie robimy, bo wydaje nam się, że będzie za ciemno. Wyjście na taras ogrodowy jest od wschodu, a mamy blisko las, więc zanim słonko wyjdzie zza lasu, to w salonie za wiele słońca nie będzie. Zrobimy pewnie z czasem jakąś markizę:):).

Agata78
30-08-2014, 08:15
Leszczu791, a co tam u Ciebie:)??

Agata78
31-08-2014, 08:14
Witam. Mam pytanie odnośnie pokrycia dachu. Ten wątek już chyba był poruszany, ale nie mam pojęcia gdzie go znaleźć:(. Chciałam zapytać ile wyniosło Was pokrycie dachu tzn. dachówka, okna dachowe, rynny i wszystkie akcesoria z tym związane. Z góry dzięki:):):)

jacpuc
31-08-2014, 16:17
Agata mój dach wycenili na 59tys razem z rynnami i obiciem łupkiem kominów
dachówka creaton czarna szkliwiona 5 okien dachowych.
kompletny dach z robocizną i materiałem.
A oto moje schody zalane razem ze stropem.277602

paliszcz
31-08-2014, 17:16
Agata- pozwolę sobie zacytować z mojego dziennika:

Dach- ( śruby, podkładki,nakrętki, stopy pod słupy, pręty gwint., kotwa murłatowa) 1751zł
Konstrykcja- więźba, deskowanie (zostało 2m3) 9100 zł
Dachówka ceramiczna- Marsylka Wienerberger, rynny, gąsiory,wyłaz, itd... (+ na rachunku jest jeszcze klej, styrop, siatka- do komina) 14500 ( i tu jeszcze będzie zwrot od producenta 500zł, i zwrot za jakieś 50 dachówek i 6 gąsiorów)
robocizna- 13000zł (więźba, deskowanie, pokrycie, obróbka komina i wyłazu)
razem:38350

jacpuc
31-08-2014, 19:04
Zapomniałem dodać że jest to dom w wersji z garażem i przedłużonym dachem tarasu.
Powierzchnia dachu 220m2 . I jeszcze fotki.277625277626

paliszcz
31-08-2014, 19:16
A czy ktoś myślał coś nt alarmu, jakiś zabezpieczeń...

I jeszcze pytanko-jak robiliście/robicie ocieplenie podłogi ? Chodzi mi o to czy kładziecie np 10cm styropianu czy np po 5 w dwóch warstwach i jest on układany na tzw zakładkę. Pytam bo podobno lepiej na zakładkę (nawet taki 3cm w 3 warstwach), bo niektórzy kładą 10cm i wypełniają przestrzenie np piachem czy pianką żeby mostów nie było... zgłupiałam trochę bo pierwsze słyszę o tej zakładce... Może się ktoś wypowie :)

Bazyl3
01-09-2014, 07:01
I jeszcze pytanko-jak robiliście/robicie ocieplenie podłogi ? Chodzi mi o to czy kładziecie np 10cm styropianu czy np po 5 w dwóch warstwach i jest on układany na tzw zakładkę.

2x5 w zakładkę właśnie w celu zlikwidowania mostków termicznych.

paliszcz
01-09-2014, 17:23
2x5 w zakładkę właśnie w celu zlikwidowania mostków termicznych.


:) dzięki :)

leszczu 791
02-09-2014, 20:04
Leszczu791, a co tam u Ciebie:)??

a my przygotowujemy się do przeprowadzki i jakoś się wlecze...
podłogi i płytki są, prawie wszystko wymalowane (został korytarz i schody), kuchnia juz zamontowana (zostały małe poprawki do skończenia), schody będą w poniedziałek....i mozna mieszkać.
Resztę będziemy robić na bieząco, drzwi wew. będą za miesiać ale bez tego da sie żyć :)

Agata78
03-09-2014, 15:26
Leszczu 791 - no cóż, tylko pozazdrościć:):). Czekamy teraz na zdjęcia Waszego domku:)

lenka123
03-09-2014, 16:18
Otóż to :) GRATULACJE!!! :wave: Czy to będzie pierwsza nasza zamieszkana zetka? Bazyl chyba też jest już blisko przeprowadzki, czy się mylę? Kto jeszcze czuje, że koniec jest bliski? ;) Chętnie poczytam jak się mieszka :) chociaż wiadomo-" na swoim" przebija wszystko.
U nas ściany gotowe, następny krok: kominy, strop, schody. Ile czasu zbijaliście szalowanie na strop? Może do zimy nam się uda... :bash:

jacpuc
03-09-2014, 20:33
Leszczu gratuluję i mam pytanko czy podnosiłeś ściankę kolankową
czy zrobiłeś jak w projekcie na 97cm.Może jakieś fotki i sugestie.
pozdrawiam !!!!!!

Bazyl3
03-09-2014, 20:38
Czy warto dopłacić do tynku silikonowego czy wystarczy akrylowy. Odpowiedź potrzebna na rano. Jakby co jakiś tysiąc w kieszeni :)
PS. Jak wywabić plamę z kawy, która powstała na niezaimpregnowanym jeszcze jasnym gresie. Kapnęło fachowcowi, nie wytarł bo i po co i jest mały zonk, rzucający się oczy :(
PS2. Macie może jakieś patenty jak połączyć wycięty w łuk gres z panelami podłogowymi? Jakaś listwa, ale jaka?

Bazyl3
04-09-2014, 14:11
Bazyl chyba też jest już blisko przeprowadzki, czy się mylę? Kto jeszcze czuje, że koniec jest bliski? ;)

Bazyl chciałby bardzo w tym roku, ale ... zobaczymy. Jedno jest pewne, z dnia na dzień, z każdą kolejną wtopą i przeszkodą, przyznaję - czuję że koniec jest bliski :P

leszczu 791
04-09-2014, 21:29
Leszczu gratuluję i mam pytanko czy podnosiłeś ściankę kolankową
czy zrobiłeś jak w projekcie na 97cm.Może jakieś fotki i sugestie.
pozdrawiam !!!!!!

tak podnosiliśmy o jeden bloczek , fotka stara ale mysle, ze odpowiada na pytnie. Córka ma 130 wzrostu
278263 278262
Pokoje są w pełni do wykorzystania. Fotki, hmmm jakie fotki .....czego fotki byście chcieli? Nie dodaje zdjęć wykonczeniówki bo boje się krytyki :P
....takie mam lampy w kuchni.....i bardzo mi się podobają 278264 278265

paliszcz
05-09-2014, 06:36
Lenka- my nie szalowaliśmy stropu- mieliśmy pustaki szalunkowe takie typu " L "

Jacpuc u nas ściana na 1m i myślę że jest spoko ( pokoje są naprawdę duże), pamiętaj o wydłużeniu dachu przy podniesieniu ścianki kolankowej ( leszczu z tego co pamiętam ma wydłużony dach).

Bazyl- trudne pytania zadajesz ;) i co wymyśliłeś z tym tynkiem ?
Gres z panelami- chyba tylko listwa ale jak nie mam pojęcia :(

Leszczu fotki WSZYSTKIEGO !!! :) Ale tak poważnie to chętnie zobaczę kuchnie, łazienki- jak to wszystko zagospodarowane :) bo mi jakoś inwencji brakuje. Co do gustu to wiesz... różnie bywa ale jestem pewna że świetnie wszystko ze sobą zgrałaś :)

U nas zrobione przyłącze prądu- skrzynka w domu wiec prąd i woda już jest :) Wczoraj konsultowaliśmy oczyszczalnie i na dniach zamawiamy :)
Pod elektrykę prawie wszystkie bruzdy i gniazda przygotowane :) Fajnie by było w tym roku zrobić wszystkie instalacje, wylewki, płyty :) ale już urlopu brak więc będzie ciężko...

Bazyl3
05-09-2014, 09:45
Nie dodaje zdjęć wykonczeniówki bo boje się krytyki :P

Krytyki?? Jeżu kolczasty, chciałbym móc krytykować tak równiutkie gładzie jak u Ciebie i te kolorki, i... i... Wieczorem może się odważę i wrzucę łazienki (bez pomalowanych sufitów) i prawię końcówkę elewacji. Raz się żyje :D

@paliszcz Wzięliśmy akryl, baranek 1.5 z Greinplatu, 0110. Panowie stwierdzili, że silikon może i fajny, ale żeby wart swojej ceny ... A i w necie przeczytałem opinię człowieka, który twierdził, że jego silikon i sąsiada akryl kładzione w tym samym czasie niczym się nie różnią. A skoro nie ma różnicy ... :D

paliszcz
06-09-2014, 07:34
Bazyl no odważ się :D chętnie zobaczę !

lenka123
06-09-2014, 20:39
Ja również chętnie popatrzę :) Bazyl odwagi a myślę, że będziemy zachwyceni :) hmmm... łazienka, śmiało wrzucaj :)

jacpuc
07-09-2014, 14:41
Leszczu czekamy na fotki a napewno tak nam opadnie :jawdrop:

Agata78
07-09-2014, 18:14
Kochani nie żałujcie nam zdjęć, tym co w tyle ze swojej czy nie swojej :( winy.

Bazyl3
07-09-2014, 18:24
Jak znajdę chwilę to coś opiszę. Zielona łazienka - góra, z czarnym dół. Kolor fasady znacie :)

Agata78
07-09-2014, 19:29
Bazyl3 Jak miło popatrzeć na takie zdjęcia. Wymiary łazienek są jak w projekcie?? Wrzuciłbyś jeszcze zdjęcie domku od strony wyjścia na taras?? Baaardzo proszę:):)

Agata78
07-09-2014, 19:33
Mam jeszcze pytanie jak rozwiązaliście, lub rozwiążecie sprawę wejścia kominiarza na dach????

jacpuc
07-09-2014, 21:28
Brawo !!!!! TAKIE ZDJĘCIA są bardzo pomocne Gratulację.
Pytanko czy podnosiłeś ściankę kolankową czy tak jak w projekcie.
Czekamy na więcej fotek.
Oto moje fotki.278555278556

Bazyl3
07-09-2014, 22:07
Bazyl3Wymiary łazienek są jak w projekcie?? Wrzuciłbyś jeszcze zdjęcie domku od strony wyjścia na taras?? Baaardzo proszę:):)

U mnie jest przemodelowana zetka, jak u paliszcz. Górna to połączenie łazienki i tego składziku obok, stąd wielkość. zdjęcie jak nie zapomnę - jutro :)


Mam jeszcze pytanie jak rozwiązaliście, lub rozwiążecie sprawę wejścia kominiarza na dach????

Kominiarz musi być chudy, bo nasz wyłaz na dach jest dość mały. Szklany, koło komina, ze stryszku. Wyłaz znaczy, nie kominiarz :) Widać na zdjęciu powyżej.


Pytanko czy podnosiłeś ściankę kolankową czy tak jak w projekcie. Oto moje fotki.

Jeden pustak up, na gotowo po panelu jakieś 123 cm do skosu. Ależ Wy czyściutko i prościutko murujecie. Szacun :D

paliszcz
08-09-2014, 05:31
Bazyl- no REWELACJA !!! Też myślałam o biało czarnej na dole :) Jest pięknie !!! Nie mogę się napatrzeć :) Cały domek prezentuje się bardzo zgrabnie :)

Agata- u nas jak u Bazyla- wyłaz szklany,obok komina, ze strychu- fajnie doświetla ten stryszek :) Ale dokładnie- kominiarz musi dbać o linie :D

Bazyl3
08-09-2014, 07:06
Bazyl- no REWELACJA !!! Też myślałam o biało czarnej na dole :) Jest pięknie !!! Nie mogę się napatrzeć :) Cały domek prezentuje się bardzo zgrabnie :)

Dzięki za miłe słowo. U nas podmurówki jeszcze nie ma, bo raz, że zastanawiamy się z czego ma być. Dwa, musimy zgrać z opaską z kostki koło domu, bo jak nas będzie stać na jakiś kamień czy klinkier, to go trzeba dylatować, żeby przy wznoszeniu kostki nie rozwaliło całego dzieła :)

Wojtas1989
10-09-2014, 20:21
Jak znajdę chwilę to coś opiszę. Zielona łazienka - góra, z czarnym dół. Kolor fasady znacie :)
Cudownie:)

masumi85
11-09-2014, 09:03
Witam,
jestem tutaj nowa. Zastanawiamy się z mężem nad budową zetki z garażem.
Jest ktoś z łódzkiego bądź mazowieckiego, aby móc podjechać zobaczyć poczynania w budowie??
I pytanie odnośnie materiału na ściany, dlaczego bloczki a nie ceramika??
Ktoś mi kiedyś powiedział, że jednak ceramika lepsza. Powiem szczerze, że się nie znam i to jest mój dylemat co mamy wybrać.

adziatok
14-09-2014, 11:50
Pytanie do tych co mają już dachy. Jak u Was wygląda wentylacja w kuchni, łazienkach i pralni. Czy robiliście kominy czy rury spiro i kominki wentylacyjne? My mamy dachówkę Braasa bałtycką grafit i te ich kominki wentylacyjne to jakaś porażka. Nie dosyć, że są plastikowe, to jeszcze kolor zupełnie inny. Do tego przeczytałam gdzieś, że takie kominki to tylko do wentylacji przy kanalizie, a do kuchni i łazienki się nie nadają. Później jest też problem z odbiorem u kominiarza. Jak to wygląda u Was?

paliszcz
14-09-2014, 15:48
masumi85- każdy chwali swój materiał :) jest wiele wątków odnośnie "ceramika kontra bloczki"... U nas wygrał bloczek bo lżej, szybciej i łatwiej zbudować dla początkującego ( mąż bardzo dużo pomaga na budowie), łatwiejszy przy obróbce np. przy szczytówkach czy później przy instalacjach, nasz konstruktor też polecał i wśród znajomych same pozytywne opinie i jakoś tak wyszło :)

adziatok- u nas z kuchni rura + wentylator elektr.- w ścianie, łazienki mamy w jednym pionie więc wentylacja biegnie przy kominie spalinowym.


Macie jakiś orientacyjny koszt podłogówki dla naszej zetki ? Czekamy na wycenę od gościa który chce też nam zaproponować piec (15kW),bojler (140l) i grzejniki . Niestety z rozmowy odniosłam wrażenie, że nieźle nam to wszystko policzy i tak szukam jakiegoś pkt odniesienia... Cały czas powtarzał, że cena nie będzie najniższa ale ma materiały z górnej półki- a z tymi materiałami to różnie bywa- szukając na własną rękę czasami jest dużo taniej...
Jeśli ktoś się orientuje to chętnie poznam cenę podłogówki na całym parterze robocizna + materiał :)

jolcia933
14-09-2014, 19:19
Witam wszystkich
Mam poważny problem, na bieżąco czytam wszystkie poczynania w budowie naszego z92gl- w moim przypadku...jestem prze szczęśliwa,że został ten wątek założony...o co chodzi z moim problemem...otóż jaki wybrać kolor okien :( dach mamy w kolorze ciemnej czerwieni , kolor podbitki teak...beleczki z przodu również w tym kolorze( nie zostały one zabudowane) , więc proszę jaki kolor okien?? złoty dąb ? orzech? rynny będą brązowe...
liczę na wasze podpowiedzi....

jacpuc
14-09-2014, 20:17
Wieńce gotowe jeszcze tylko szczyty dokończyć i za dwa tygodnie zaczynają z dachem.
Co do koloru okien to tylko własna intuicja .U mnie będzie czarny "kreaton" szkliwiony(dachówka)
rynny czarne Marleya więc okna prawdopodobnie ciemny dąb i jasna elewacja tak to widzę.
Waham się jeszcze czy rynny chować pod ocieplenie czy na zewnątrz tradycyjnie.279779279780

leszczu 791
14-09-2014, 21:07
a my już po przeprowadzce :) na kartonach ale na cóż.....

adziatok
14-09-2014, 21:49
a my już po przeprowadzce :) na kartonach ale na cóż.....

Gratuluje!!! I zazdroszcze:D strasznie

paliszcz
15-09-2014, 05:27
jolcia- mi się ogólnie kolor na oknach nie podoba :( (ale już o tym pisałam i była wymiana zdań :/) Jednak w Twoim przypadku chyba zdecydowała bym się na kolor zbliżony do podbitki :) lub dać inny odcień ale wtedy też takie same drzwi :) Ładny etap macie- co tak mało piszesz ? :)

jacpuc- fajnie wyglądają schowane :) u nas też Marley ale na zew.

leszczu :wave::wave: GRATULACJE :) pierwsza zetka zamieszkała :D Jak się ogarniecie to bardzo poprosimy zdjęcia :) Jeśli pamiętasz to proszę napisz ile wyniosła was podłogówka :)

masumi85
15-09-2014, 09:44
zazdroszczę przeprowadzki :-),
u nas jeszcze papierologia związana z przepisaniem działki.
najgorsze jest to, że nie mamy projektu wybranego na 100%, bo tak to moglibyśmy już coś nie coś robić na działce (nie musielibyśmy czekać na akt własności).
Chodzę po mieście i oglądam domy bardzo podobne do zetki, aby wizualnie sobie to przedstawić.

Bazyl3
15-09-2014, 09:57
I pytanie odnośnie materiału na ściany, dlaczego bloczki a nie ceramika??

Odwieczna wojna świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy :) Ja bym teraz brał to co wychodzi najtaniej za metr kwadratowy ściany. A! I raczej zrezygnowałbym z cudeńka zwanego P+W na rzecz klasycznej murarki :)


Jak u Was wygląda wentylacja w kuchni, łazienkach i pralni.

W ścianie nad wiatrołapem potrójny kanał Schiedla (dwa do kuchni, jeden do łazienki na górze), łazienka na dole wyciąg do takiegoż kanału przy kominie. Martwi mnie tylko brak wentylacji w spiżarce, bo mamy przeniesioną pod drugą ścianę :(


Macie jakiś orientacyjny koszt podłogówki dla naszej zetki ?

Pojęcia nie mam, bo płaciliśmy hurtem za całe CO, a na dodatek majster jeszcze nie skończył liczenia :( W każdym razie piec Defro, a podłogówka w plastiku, a nie miedzi :)


a my już po przeprowadzce :) na kartonach ale na cóż.....

Gratulacje!!! I wielka zazdrość. Jak tam przebiegł odbiór (może być relacja na priv :) ).


Waham się jeszcze czy rynny chować pod ocieplenie czy na zewnątrz tradycyjnie.

U nas tradycyjnie, z tym że mam jeden problem. Jak dajecie rynnę przy przedłużonym daszku z przodu? Nie mam słupów do ziemi, tylko do ściany i puszczenie rynny po jednym z nich będzie wyglądało bez sensu. Zastanawiałem się nad opcją z łańcuchem. Sam już nie wiem :(

jolcia933
16-09-2014, 09:03
Paliszcz- ale jak dam okna zbliżone do podbitki czyli złoty dąb , chociaż wydaje mi się że sporo się różni kolor złoty dąb od teak, no to właśnie czy te dwa kolory nie będą się gryzły? Myślę o kolorze "orzech" ale z kolei nie będzie takie naciapane tymi kolorami , dach czerwony ( ciemny czerwony,)podbitka w kolorze teak, i okna orzech?. Szczerze ..to nie sądziłam, że to będzie takie problematyczne...

paliszcz
16-09-2014, 19:51
Nie wiem Jolcia- właśnie o to chodzi, że później jest kilka odcieni brązu :/ a jeszcze w środku jakoś trzeba wykończyć, żeby to pasowało, dlatego mi najbardziej pasowały białe :)


Wycena na C.O = 30tyś :mad: czy to możliwe ? Gość chyba pojechał trochę... Fakt, że jest w to wliczony kocioł, wszystkie artykuły instalacji wod-kan, c.o., bojler, grzejniki i oczywiście robocizna ( 7 tyś :jawdrop: ) Do tego trzeba doliczyć jeszcze styropian który kupujemy sami :/ masakra

Bazyl3
17-09-2014, 07:32
Wycena na C.O = 30tyś :mad: czy to możliwe ?

Wszystko jest możliwe. Pytanie zasadnicze - w czym? W miedzi, w peksie? :) Piec z podajnikiem czy bez? Czy w robotę wchodzi tzw. biały montaż urządzeń wodnych (kabiny, sraczyki, zlew, umywalki ...)? Ciężko mówić czy dużo jak się nie zna szczegółów :)

paliszcz
17-09-2014, 08:21
Kocioł witkowski eko raps plus, niestety w miedzi ( chcieliśmy plastik), a robocizna oczywiście BEZ białego montażu- szukamy dalej.

leszczu 791
17-09-2014, 17:19
Wycena na C.O = 30tyś :mad: czy to możliwe ? Gość chyba pojechał trochę... Fakt, że jest w to wliczony kocioł, wszystkie artykuły instalacji wod-kan, c.o., bojler, grzejniki i oczywiście robocizna ( 7 tyś :jawdrop: ) Do tego trzeba doliczyć jeszcze styropian który kupujemy sami :/ masakra

u nas całośc z piecem i grzejnikami 35t. Samej podłogówki nie wyliczę. Grzejniki około 3000, robocizna 5500 (z drenażem) piec około 7000, reszta to materiał. Bez białego montażu.

leszczu 791
17-09-2014, 19:09
leszczu :wave::wave: GRATULACJE :) pierwsza zetka zamieszkała :D Jak się ogarniecie to bardzo poprosimy zdjęcia :)

mam nadzieję, że fotki z telefonu wystarczą :P

kawałek kuchni
280348 280352

salon jeszcze bez mebli -
280350 280351

leszczu 791
17-09-2014, 19:12
ogarnieta kuchnia :
280353
pokój po malowaniu
280355

Agata78
17-09-2014, 19:32
Leszczu 791 super zdjęcia, tylko mało, mało, mało... Nie pamiętam już jak to było, więc proszę o przypomnienie. Rozmiary kuchni bez zmian?? Zastanawiam się, bo w ściance spiżarni zmieściły Wam się piekarnik i chyba mikrofala??

leszczu 791
17-09-2014, 20:21
Leszczu 791 super zdjęcia, tylko mało, mało, mało... Nie pamiętam już jak to było, więc proszę o przypomnienie. Rozmiary kuchni bez zmian?? Zastanawiam się, bo w ściance spiżarni zmieściły Wam się piekarnik i chyba mikrofala??
Kuchni jest większa niz w projekcie. Ściana między kuchni a wiatrołapem w projekcie miała około 2m, moja ma 2,60 co powiększyło jednocześnie spiżarnie. Było to celowe aby wcisnąć tam ten słupek. Za słupkiem są jeszcze półki w spiżarni wygląda to tak:
280364
a z drugiej strony tak:
280365

Wojtas1989
17-09-2014, 21:18
Leszczu 791- cudowną masz tą zetkę czekamy na kolejne zdjęcia:cool:

paliszcz
18-09-2014, 05:40
Leszczu- Kuchnia piękna !!! Oczywiście musi paść to pytanie- co to za płytki w kuchni ? Szukam właśnie czegoś w szarości :) Super pomysł ze spiżarnią :) no i salon mega :):):) A jak się mieszka ? :)


Jutro koniec elektryki :)

Na C.O mamy nową wycenę- robocizna 5tyś, materiały wybieramy razem z fachowcem ( więc nie będzie takich jaj jak u poprzednika który wyliczył nam jeden grzejnik do łazienki za 1000 zł :eek:) Jedyny minus- termin ma wolny dopiero za 1.5 miesiąca, ale trudno wolimy troszkę poczekać - w tym czasie może mąż odeskuje stryszek i ruszymy z tarasem :)

Bazyl3
18-09-2014, 06:52
mam nadzieję, że fotki z telefonu wystarczą :P

Jakościowo - tak, ilościowo - stanowczo nie :P Super oglądać wszystko pomalowane i gotowe na wejście. My męczymy się z malowaniem :( Zazdraszczam tej powiększonej kuchni, bo u nas wyszło sporo szafeczków dupereleczków, a u Was fajne wielkie szuflady i szafki :D