PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt Z92 pracownia STUDIO Z500



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7

lenka123
18-09-2014, 18:12
Leszcze cudownie to wszystko wygląda :) mi osobiście przypadły bardzo do gustu drzwi do spiżarni- one są przesuwane? Pomysł ze słupkiem też warty rozpatrzenia tylko może schować by tam lodówkę hmmm muszę zweryfikować nasze wymiary tej ściany... zainspirowaliście mnie :) Jakbyście byli tak mili i wrzucili jeszcze zdjęcie kuchni tak żeby było widać płytę kuchenną z okapem :) jestem ciekawa ile miejsca roboczego zostaje wokół płyty :) Obawiałam się, że tak jak mówi Bazyl nic się w tej kuchni nie pomieści, a tu takie duże szafki Wam się udało wcisnąć :) super.I jeszcze o zdjęcie łazienki na dole bym prosiła :oops: oczywiście nic na siłę :hug: jeżeli proszę o zbyt wiele wybaczcie :oops: ale ciekawość jest silniejsza... Pozdrawiam :) Niech Wam się dobrze mieszka :wave:

Paliszczku zszokowałaś mnie tą kwotą :jawdrop: - nie spodziewałam się, że aż tyle to może kosztować :( mam nadzieję, że uda Wam się znaleźć tańszą i porządną ofertę :)

Bazyl :) łazienka na górze bardzo w moim guście- ten zielony mmmmmiodzio :) bałeś się krytyki a tymczasem zasługujesz na same słowa uznania :) więcej wiary w siebie ;)

hmmm i jeszcze mam pytanie odnośnie "Dystrybucji Gorącego Powietrza" DGP z kominka. Stosujecie u siebie to rozwiązanie? Trochę poczytałam za i przeciw ale jestem ciekawa co Wy o tym myślicie? Wiem, że niektórzy nie mają kominka w ogóle ale może słyszeliście coś od znajomych odnośnie tego tematu?

My w sobotę walczymy z kominami. Zdecydowaliśmy się jednak na systemowy Schiedel-a. Czas pokaże czy to był dobry wybór.

jacpuc
18-09-2014, 20:19
Zdjęcia super mega pomysł z tym słupkiem na piekarnik.
Podoba nam się sufit i podświetlenie .
U nas czekamy na ekipę z dachem jeszcze tydzień .
Oto moje fotki280534280535

jacpuc
18-09-2014, 21:22
Lenka odnośnie dystrybucji ciepłego powietrza z kominka ja
w stropie umieściłem postak wentylacyjny dwókanałowy nad kominkiem
i z tych kanałów rozprowadzę ciepłe powietrze z zabudowy kominka na
pomieszczenia na poddaszu .Oczywiście można instalować rekuperacje za grube tysiące
myślę że to wystarczy żeby nie marnować ciepła tylko na dogrzanie jednego
pomieszczenia no i ta świadomość własnego pomysłu.

Bazyl3
18-09-2014, 22:27
lenka123 Łazienki to zasługa i dzieło, li tylko i wyłącznie mojej Żony, więc przekazałem dobre słowo :)
jacpuc ależ Wy macie czyściutko na placu budowy :D
Dla odmiany zasyfiony plac i działka z trawą po kolana oraz zupełnie nieogranięta kuchnia bez sprzętu :)
280546 280547

paliszcz
19-09-2014, 06:42
Lenka- nic nie słyszałam, my od początku nie chcieliśmy kominka- za to jeśli funduszy starczy ( w co wątpię ) bardzo bym chciała bio kominek :)

Bazyl- fajne widoki masz :D zazdroszczę braku sąsiadów (chyba tylko z jednej strony macie ? ) Dużo blatu roboczego w kuchni co mi się bardzo podoba :)

Bazyl3
19-09-2014, 07:50
Bazyl- fajne widoki masz :D zazdroszczę braku sąsiadów (chyba tylko z jednej strony macie ? ) Dużo blatu roboczego w kuchni co mi się bardzo podoba :)

Widoki super. Co prawda teraz okres prac polowych, więc trochę psują nastrój rozrzutniki z wonną zawartością, ale ogólnie spoko :) Blatu będzie mniej, bo pod tym wycięciem koło słupka idzie płyta indukcyjna, więc 60 cm mniej :)

adziatok
19-09-2014, 12:26
lenka123 Łazienki to zasługa i dzieło, li tylko i wyłącznie mojej Żony, więc przekazałem dobre słowo :)
jacpuc ależ Wy macie czyściutko na placu budowy :D
Dla odmiany zasyfiony plac i działka z trawą po kolana oraz zupełnie nieogranięta kuchnia bez sprzętu :)
280546 280547

Super kuchnia. Na jakiej wysokości macie okno? Też chce mieć blat na wysokości okna i kombinuje z wysokością, żeby pasowało. A widoki na zewnątrz domu macie piękne.

Bazyl3
19-09-2014, 20:47
Na jakiej wysokości macie okno? Też chce mieć blat na wysokości okna i kombinuje z wysokością, żeby pasowało.

Kombinacji z wysokością było co niemiara, bo a to wylewki, płytka gresowa. Tu centymetr, tam dwa :( Ostatecznie blat jest na 86 cm, ale jak będę budował drugi dom zrobię na jakieś 92-95. Z tym, że sam mam 203 cm :P

leszczu 791
20-09-2014, 11:37
witam.....bardzo dziękuję za mile słowa. Fotki wstawie ale po weekendzie bo nie mam jeszcze internetu w domu a z telefonu to nie robota :)

Jeżeli chodzi o okno na wysokości blatu to standardowo jest to 85 cm. ( u nas okno 95 cm i wygląda to tak jak na zdjęciu).

Ogólnie to nie mam wszystkiego zrobionego....... czekam na drzwi wewnętrzne i jeszcze nie mam łazienki na dole. Kończą nam schody i wtedy będziemy malować. Mimo wszystko cieszę sie z przeprowadzki bo to jezdzenie nas męczyło. Mam nadzieje , ze przez zime uda nam sie wszystko w środku wykończyć.

Gratuluję postępów budowalanych... wiosna i lato było bardzo owocne w Zetki z czego sie bardzo cieszę.

J&A
22-09-2014, 22:24
Witam ja oczywiście tez jestem zapracowany przy zetce jestem na etapie stropu skośnego lanego niedługo zdjęcia. Mam do was pytanie jak wypuszcaliście prze dach kominy wentylacyjne przy kuchni Leszczu u was nie widzę aby było przejście przez dach pozdrawiam

Bazyl3
23-09-2014, 10:53
Mam do was pytanie jak wypuszcaliście prze dach kominy wentylacyjne przy kuchni

U nas strop lekki (gipskarton) a kominy wentylacyjne wypuszczone w formie drugiego komina, co zresztą widać na zdjęciu na początku poprzedniej strony :) Czy pytasz jak przejść z tymi kanałami przez lany strop, to wtedy nie wiem :) Plastikowe/blaszane kominki może i bardziej estetyczne (kwestia gustu), ale drogie jak diabli. U nas jeden do wentylacji kanalizy.
EDIT: OK, dwie strony wcześniej, bo zainicjowałem nową :P

J&A
23-09-2014, 14:40
Bazyl chodzi mi o komin wentylacyjny podwójny który zaczyna się w kuchni i przechodzi przez poddasze i ... . Na twoim zdjęciu widzę że masz dodany taki grzybek ale nie nad kuchnią a u w projekcie jest wentylacja do której ma być podłączony okap. Co z nim u Ciebie

Bazyl3
24-09-2014, 07:58
Bazyl chodzi mi o komin wentylacyjny podwójny który zaczyna się w kuchni i przechodzi przez poddasze i ... . Na twoim zdjęciu widzę że masz dodany taki grzybek ale nie nad kuchnią a u w projekcie jest wentylacja do której ma być podłączony okap. Co z nim u Ciebie

Bo tak jak pisałem wyżej grzybek jest od wentylacji kanalizy. Z kuchni leci potrójny Schiedel, z którego kuchnia wykorzystuje dwa kanały, a górna łazienka, która w moim projekcie ścianą dochodzi do kuchennej, trzeci. Na dachu jest to drugi komin mniej więcej pośrodku budynku :) Do jednego w kuchni podłączony jest okap plastikowym tunelem nad meblami, drugi będzie otwarty.

leszczu 791
24-09-2014, 18:26
U nas są kominki :)
281452 281453

Bazyl3
26-09-2014, 11:00
U nas są kominki :)

Jak wyciągnęliście kominki w to miejsce na dachu? Rury spiro?

Bazyl3
26-09-2014, 20:04
Coraz bliżej, coraz bliżej. W oczekiwaniu kiepskie foty podłogowe z komórki :) Jutro próba piecowa, bo zimno włazi :(
281771281772281773

Agata78
27-09-2014, 11:46
Bazyl3 Zmieniałeś wymiary kuchni?? Przenosiłeś spiżarnię na drugą ścianę, bo Twoja kuchnia jakoś wydaje mi się, że trochę inaczej wygląda??

lenka123
27-09-2014, 15:05
Bayzl cudowna podłoga :) taka mi się marzy. Powiesz o niej coś więcej? :lol2:

lenka123
27-09-2014, 15:09
Jak najbardziej podtrzymuję pytanie o to jak wyciągnąć rurę z okapu przez strop i na dach? Czy rura spiro będzie tu odpowiednia? Coraz częściej przekonuję się o tym, że ten projekt jest niestety niedopracowany :mad:

Bazyl3
27-09-2014, 18:01
Bazyl3 Zmieniałeś wymiary kuchni?? Przenosiłeś spiżarnię na drugą ścianę, bo Twoja kuchnia jakoś wydaje mi się, że trochę inaczej wygląda??

Z wymiarami to nie wiem jak się mają do zetki, bo nasz projekt był jednak mocno zmodyfikowany, ale faktycznie spiżarnia jest po drugiej stronie. Z tym, że jakbym znał patent leszczu, to nie wiem czy bym się nań nie zdecydował :)


Bayzl cudowna podłoga :) taka mi się marzy. Powiesz o niej coś więcej? :lol2:

Cóż mogę rzec. Mieliśmy chęć na Drzewo różane (http://www.aurum.kronopol.pl/Kolekcje/Aroma/D-3348-Drzewo-Rozane), ale w końcu zachwycił nas Red River Hickory (http://www.kronoarena.pl/product_2014.php?subj=1&&page=1&&category=1&&collection=54&&product=362). Wyszłyby nas tak samo cenowo i mimo, że pierwsze w lepszej klasie, to jednak chyba nie żałuję :D


Coraz częściej przekonuję się o tym, że ten projekt jest niestety niedopracowany :mad:

Tyle razy ile podczas tej budowy szliśmy na różne kompromisy ... Nie ma chyba projektu doskonałego :P

leszczu 791
27-09-2014, 20:00
Jak najbardziej podtrzymuję pytanie o to jak wyciągnąć rurę z okapu przez strop i na dach? Czy rura spiro będzie tu odpowiednia? Coraz częściej przekonuję się o tym, że ten projekt jest niestety niedopracowany :mad:
Dokladnie SPIRO mamy :)

paliszcz
28-09-2014, 06:53
Bazyl- pięknie, fajne kolorki :)

Te grzejniki w pokojach to jedyne źródło ciepła ? Bo wyglądają na małe i zgrabne- u nas wychodzą długie i wąskie :/
Leszczu mi nie odpisała odnośnie gresu w kuchni to może Ty się pochwalisz bo bardzo fajnie prezentuje się połoga w kuchni :) co to za gres ?

U nas koniec elektryki i się tynkujemy ( do wtorku powinni skończyć) :D W środę oczyszczalnia :)

Bazyl3
28-09-2014, 07:52
Bazyl- pięknie, fajne kolorki :)

Te grzejniki w pokojach to jedyne źródło ciepła ? Bo wyglądają na małe i zgrabne- u nas wychodzą długie i wąskie :/
Leszczu mi nie odpisała odnośnie gresu w kuchni to może Ty się pochwalisz bo bardzo fajnie prezentuje się połoga w kuchni :) co to za gres ?

Kolorki wybierali sobie panowie (Starszego jest zieleń, a błękit Młodszego), reszta domu bardziej stonowana :) Oprócz grzejników pod oknami szczytowymi, są jeszcze 60tki pod połaciowymi, razem to 130 cm grzejnika. Tak było w projekcie (a nawet chyba 120 cm), ale mnie się wydaje skromnie, zobaczymy w zimę, najwyżej piec dostanie swoje :P Gres to jakiaś kremowa Nowa Gala. Fajny, jasny, ale cholernie łapiący plamy. Przed impregnacją fachmanowi kapnęło się kawusią, całe szczęście wywabiliśmy octem.Ale już po impregnacji (podwójnej) pojawił się zaciek koło spiżarni (nie wiemy z czego, bo raczej nie nasza robota) i tu już ocet średnio pomaga. Słowem przemyślcie bardzo jasny gres :P

natalia87
28-09-2014, 15:33
Witam! Czy ktoś z Was mógłby dodać zdjęcie zrobionych schodów oraz podać ich cenę?Pozdr.

paliszcz
28-09-2014, 17:27
Bazyl- naczytałam się właśnie o gresach szczególnie w wątku - czego byś nie zrobił budując jeszcze raz- dlatego tak dopytuję, szukam czy ktoś poleci konkretny model :)

Jaka wam wyszła powierzchnia do otynkowania parteru ?
Ściany + sufit bo chyba coś źle liczę, mi wychodzi jakieś 250m2 bez klatki schodowej i pomieszczenia pod schodami
A coś mi się kojarzy jak leszczu pisała, że im wyszło ponad 500 :( help :/
Nam odliczają wszystkie okna oprócz wc.
Miały być płyty ale jednak wygrała wygoda... mam nadzieję, że nie będziemy żałować...


Natalia- ale chodzi o takie już na gotowo ? To nie pomogę bo moje lane w stanie surowym

leszczu 791
28-09-2014, 18:07
Leszczu mi nie odpisała odnośnie gresu w kuchni to może Ty się pochwalisz bo bardzo fajnie prezentuje się połoga w kuchni :) co to za gres ?

upsss gdzies mi to pytanie ucieko, przepraszam.
Ja szczerze mówiąc nie wiem jaki to model. Poszam do sklepu wybrałam, zamówiłam i są :) Ale jak będę gdzieś w pobliżu to zapytam.
Płytka jest ok ale z racji tego, ze jest lekko frezowana to fuga wyszła dosyć duża mimo najmniejszego krzyżyka.
Obiecane fotki kuchni :)
281939 281940 281943 281948

jacpuc
28-09-2014, 19:57
Super zdjęcia , mam pytanko czy masz rolety nad oknem czy na zewnątrz i jaka jest wysokość okna.

leszczu 791
28-09-2014, 20:15
Super zdjęcia , mam pytanko czy masz rolety nad oknem czy na zewnątrz i jaka jest wysokość okna.

Sufit w kuchni jest obniżony ale nad oknem jest wnęka (widac na foto) na roletę rzymską. Będzie wychodziła jakby z sufitu. Widziałam coś takiego i barzdo mi się podobało. Okno szer180/wys130

jacpuc
28-09-2014, 20:38
Ja mam zaplanowane rolety zewnętrzne pod nadprożem 140 dlatego okno mi wychodzi 125 czy to nie będzie
za niskie okno jeszcze mam wybór rolety dać na zewnątrz dlatego pytam.

leszczu 791
28-09-2014, 22:17
a jakie szerokie okno? wydaje mi sie, ze te 5 cm mniejsze od mojego okna nie będzie zauważalne. Rolety zewnętrzne to super sprawa......

Bazyl3
29-09-2014, 07:27
@paliszcz Ok. 330 m2 dół i 220 m2 góra, ale nie wiem co liczyli do dołu, a co do góry. Tylko u nas nie odliczali okien, bo okna policzyli za obróbki przy nich :)

paula18
29-09-2014, 21:13
Leszczu 791 dziękujemy za możliwość obejrzenia waszego domq, pomogło nam to bardzo w podjęciu decyzji zakupu tego właśnie projektu:).
Domek bardzo funkcjonalny i zmiany jakie wprowadziliście bardzo trafne i przemyślane. Gratuluję pomysłów;).Dzięki Wam my będziemy mieli o wiele prościej. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy wszystkiego najlepszego.

paliszcz
30-09-2014, 09:37
Dzięki Bazyl- to by się w miarę zgadzało :D

natalia87
30-09-2014, 10:59
paliszcz - chodziło mi o takie na gotowo, ale dzięki za odp.

Bazyl3
30-09-2014, 13:01
@natalia87 My w akcie desperacji kupiliśmy bejcę przez net, bo nie mamy czasu pojechać z deseczką na miejsce, do sklepu. Zobaczymy czy się zgra z panelami :P U nas się zaczną schody za tydzień, to się odezwę :)

slawny72
30-09-2014, 18:54
Witam forumowiczów

My tez jesteśmy zainteresowanie tym projektem, a właściwie to już prawie podjeliśmy decyzję.
Mamy zamiar zacząć załatwiać formalności tak aby na wiosną ostro ruszyć z budową.
Mam prośbę do już budujących. Czy ktoś posiada szczegółowy kosztorys i czy może go udostępnić?
Proszę również o umożliwienie wglądu do waszych dzienników budowy. Myślę, że pozwoli to nam lepiej zaplanować całą inwestycję życia.

Pozdrawiam

Wojtas1989
30-09-2014, 23:24
Hej mam pytanie czy schody bieg górny łączą się z belka która jest w kotłowni?

leszczu 791
01-10-2014, 19:43
Leszczu 791 dziękujemy za możliwość obejrzenia waszego domq, pomogło nam to bardzo w podjęciu decyzji zakupu tego właśnie projektu:).
Domek bardzo funkcjonalny i zmiany jakie wprowadziliście bardzo trafne i przemyślane. Gratuluję pomysłów;).Dzięki Wam my będziemy mieli o wiele prościej. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy wszystkiego najlepszego.

nie ma za co :) i życzymy powodzenia !

paliszcz
03-10-2014, 08:44
Wojtas- u mnie schody w innym miejscu więc nie pomogę...


Powiedzcie mi dlaczego wszyscy tak bardzo wciskają piece 22-25kW do takiego małego domu... No co robimy wycenę to wszyscy liczą właśnie na taką moc... Próbujemy przekonać wykonawcę na 12-15kW ale nic...

Wybraliśmy jednego wykonawcę, na którym nam bardzo zależy bo jako jedyny daje wgląd do materiału i możemy sami szukać taniej, no i cenę ma przystępną ale tak się upiera przy piecu 25kW wręcz nie da gwarancji jak weźmiemy mniejszy... Co robić ? Brakuje mi argumentów a mąż powoli przychyla się do teorii pana od c.o...

Bazyl3
03-10-2014, 13:40
Powiedzcie mi dlaczego wszyscy tak bardzo wciskają piece 22-25kW do takiego małego domu... No co robimy wycenę to wszyscy liczą właśnie na taką moc... Próbujemy przekonać wykonawcę na 12-15kW ale nic....

Zmień wykonawcę, u nas też się upierał, ale jest "piętnastka". Na razie żre jak smok o czym pisałem na forum ogrzewania, ale ponoć podłogówka musi się wygrzać i mury, więc może tak być. Jak tak teraz czytam i patrzę, to nie wiem czy nie zdecydowałbym się na jakieś rozwiązanie z PC. Czysto, bezobsługowo, a koszty prawie takie same (nie licząc instalacji, a może i tu nie tak znów wyższe) :) Piec przewartościowany będzie chodził na pół gwizdka co raczej przyczyni się do jego krótszej żywotności. Ale w sumie laik ze mnie, więc już milknę :D Powodzenia w wyborze.

paliszcz
03-10-2014, 20:21
Bazyl- ja bym też brała PC + reku bez zastanowienia...

Jestem po całodniowej lekturze o mocy kotła ! Masakra- ale jestem trochę mądrzejsza przed jutrzejszymi negocjacjami z wykonawcą. Powyżej 15kW w ogóle nie będziemy rozmawiać :) nawet zastanawiam się ostro nad 12kW... lub ew 15kW z buforem ale to pewnie większa kasa... Mam nadzieję, ze już niewiele takich dylematów do końca budowy zostało :D

Wojtas1989
05-10-2014, 12:31
Dzięki paliszcz:) sprawa rozwiązała sie w praktyce:) czy zima planujecie jakieś prace na etapie surowym?

paliszcz
05-10-2014, 12:45
wojtas- tynki na parterze schną, zaraz wstawię zdjęcia do dziennika. Za 2 tyg podłogówka, piec ( piec jeśli w końcu się zdecydujemy) później wylewki i jak poschnie to ocieplamy poddasze :D

A dla tych co będą wybierać moc kotła coś wartego przeczytania:
- http://czysteogrzewanie.pl/zakupy/co-za-duzo-to-niezdrowo-dobor-mocy-kotla-weglowego/

Stanęło w końcu na 15kW, choć i tak uważam, że to za dużo- 12kW by było w sam raz ale mąż już mnie słuchać nie może. Mamy też propozycję by zrobić taki piec na zamówienie (koszt porównywalny z gotowym od renomowanego producenta) ale nie wiem... jakoś mnie to nie przekonuje... jednak co firma- gwarancja i serwis to firma...

leszczu 791
06-10-2014, 18:32
A dla tych co będą wybierać moc kotła coś wartego przeczytania:
- http://czysteogrzewanie.pl/zakupy/co-za-duzo-to-niezdrowo-dobor-mocy-kotla-weglowego/


Jestemy tego samego zdania. Pytaliśmy znajomych, czytaliśmy dużo na ten temat i kupilśmy 12kw.

Bazyl3
07-10-2014, 09:03
Jestemy tego samego zdania. Pytaliśmy znajomych, czytaliśmy dużo na ten temat i kupilśmy 12kw.

Leszczu, jak rozumiem palicie. Jakie macie zużycie paliwa na dobę (ekogroszek?). Jak macie ustawiony piec, nastawy ręczne czy automatyka? Podpytaj męża o szczegóły instalacji (zawór czterodrożny, automatyka mieszalnika, regulator pokojowy??).
Pytanie dodatkowe dla tych co już po schodach - jakiego lakieru używaliście? Nam nie podoba się połysk i półmat i chcemy mat, a ten z kolei nie występuje jako poliuretanowy tylko alkidowo-uretanowy i, choć nie wiem czy słusznie i z jakich powodów parkieciarze go nie kupują. Nie znacie jakiegoś matowego lakieru poliuretanowego w macie, bo Harz Lack też alkidowo-uretanowy :(

leszczu 791
07-10-2014, 16:32
Leszczu, jak rozumiem palicie. Jakie macie zużycie paliwa na dobę (ekogroszek?). Jak macie ustawiony piec, nastawy ręczne czy automatyka? Podpytaj męża o szczegóły instalacji (zawór czterodrożny, automatyka mieszalnika, regulator pokojowy??).
Pytanie dodatkowe dla tych co już po schodach - jakiego lakieru używaliście? Nam nie podoba się połysk i półmat i chcemy mat, a ten z kolei nie występuje jako poliuretanowy tylko alkidowo-uretanowy i, choć nie wiem czy słusznie i z jakich powodów parkieciarze go nie kupują. Nie znacie jakiegoś matowego lakieru poliuretanowego w macie, bo Harz Lack też alkidowo-uretanowy :(

witam,
Jeśli chodzi o piec to kupiłem skam-p premium 12kw z firmy Sekom z Pleszewa ze sterownikiem Iryd Pid , do tego czujnik pogodowy, czujnik spalin i regulator pokojowy pilot -g. Jeśli chodzi o instalację to mam wymiennik ciepła czyli mam układ zamknięty na dom , otwarty na piec. W domu instalacja mieszana czyli podłogówka z grzejnikami.Już na samym początku okazało się że nie mogę korzystać z regulatora i pogodówki bo nie mam pompy CWU. Wodę miałem podpieta pod pompę C.O i regulator lub pogodówka przy trybie lato lub piorytet CWU odłaczały pompe ze wzgledu na osiągnietą temperaturę w pomieszczeniu.Obecnie mam już zamontowaną pompę CWU i wszystko chodzi elegancko. Ogólnie Iryd z regulatorem i pogodówką to niezły kombajn, można praktycznie wszystko ustawić. Ja mam ustawione na regulatorze strefy, a pogodówka steruje ogrzewaniem podłogowym. W tej chwili mam temperature w domu 24,7 przy odłączonych kaloryferach( zrobił to regulator). Na piecu mam PiD wyłączony bo wyczytałem za forum ,że przy instalacji mieszanej lepiej chodzi, ale za jakis czas napewno przetestuje pracę z Pidem. Jesli chodzi o spalanie to cięzko okreslić bo rozpalanie, kombinowanie z ustawieniami, zamieszanie z pompą CWU napewno miało na to wpływ. Za jakiś czas dam znać , dwa dni temu zasypałem 100kg i teraz nic nie przestawiam , zobaczymy na ile starczy.

Bazyl3
09-10-2014, 08:09
witam,
Jeśli chodzi o piec to kupiłem skam-p premium ...

Dzięki za obszerne wyjaśnienia. Widzę, że trzeba będzie wysupłać dodatkowy tysiączek na czujnik pogodowy i regulator pokojowy oraz jeszcze takie cuś na zawór mieszający w tej chwili ustawiany ręcznie. Głupie pytanie - czy regulator pogodowy wyklucza konieczność zakładania na każdy grzejnik głowic termo?

leszczu 791
09-10-2014, 09:07
witam,
Tak źle to nie będzie, czujnik pogodowy to jakieś 40 zł , pilot-g 150 zł . Ja mam głowice na każdym grzejniku, jeśli będziesz miał regulator na dole to na górze coś musi sterować grzaniem, więc głowice są potrzebne.

paliszcz
09-10-2014, 10:13
Leszczu- chyba weźmiemy taki piec jak Wy :D od kilku dni śnią mi się kotły :)

przekonuje mnie fakt,że jest to piec o mocy 12kW ale pracuje do 15kW i producent jako jedyny nie wciska przewymiarowanego pieca :) ma wszystkie bajery, dobre opinie i cenę przystępną.

Mam pytanko- czy dopłacaliście coś za transport i dodatki ? Jeśli można wiedzieć- ile dokładnie wyniósł was piec ? bo na str producenta widzę od 6600-7000 tyś

leszczu 791
09-10-2014, 13:36
Leszczu- chyba weźmiemy taki piec jak Wy :D od kilku dni śnią mi się kotły :)

przekonuje mnie fakt,że jest to piec o mocy 12kW ale pracuje do 15kW i producent jako jedyny nie wciska przewymiarowanego pieca :) ma wszystkie bajery, dobre opinie i cenę przystępną.

Mam pytanko- czy dopłacaliście coś za transport i dodatki ? Jeśli można wiedzieć- ile dokładnie wyniósł was piec ? bo na str producenta widzę od 6600-7000 tyś

Dodatki tak jak wyżej napisałem, transport pieca był gratis :)

klawdia
10-10-2014, 08:47
czy ktoś buduje ten domek w okolicach Warszawy lub Łodzi?
Bardzo chętnie obejrzelibyśmy go w realu.
Mój mail: [email protected]
Proszę o kontakt

Bazyl3
10-10-2014, 09:42
witam,
Tak źle to nie będzie, czujnik pogodowy to jakieś 40 zł , pilot-g 150 zł . Ja mam głowice na każdym grzejniku, jeśli będziesz miał regulator na dole to na górze coś musi sterować grzaniem, więc głowice są potrzebne.

Defro chyba bardziej się ceni. Mam sterownik do Duo K1 PID i zastanawiam się czy on nie ma wbudowanej pogodówki, ale nie jestem pewien, Regulator pokojowy defro to jakieś 500 PLN, albo ja źle patrzę :( A masz siłownik elektryczny na zaworze 3 czy 4 drożnym (bo nie wiem jaki masz)?? Jak była cena?

Agata78
13-10-2014, 14:38
Witam. U mnie na razie prace utknęły w martwym punkcie, ale za to przychodzą mi do głowy różne pomysły odnośnie dalszej budowy. Nie wiem co Wy na to, ale ostatnio pomyślałam, że zrezygnuję ze spiżarni obok kuchni i zrobię ją pod schodami. Wyjdzie mi w ten sposób większa kuchnia. Chcę wygospodarować pomieszczenie częściowo kosztem kotłowni. Spiżarnia byłaby od ściany dzielącej pokój ze schodami, a drugą ścianę wymurowałabym na linii słupa (w podstawowym projekcie znajduje się za szafą w korytarzu). Wyszłaby w ten sposób spora spiżarnia/graciarnia:).

paliszcz
13-10-2014, 17:43
Agata- pomysł niezły :) Mi jednak pasują obecny wymiary kuchni i spiżarka pod ręką :) ale wiadomo każdemu wygodnie w innych przestrzeniach.

U nas w przyszły poniedziałek rusza podłogówka :)

Zakupiliśmy również płytki do kotłowni ( ściana, podłoga) i do łazienek na ściany :D oczywiście z końcówek kolekcji i wyprzedaży, zapłaciliśmy grosze w porównaniu z cenami producenta ale obawiamy się, że trzeba będzie niewielką ilość dokupić w cenie "normalnej" (urok końcówek) ale zawsze parę groszy do przodu :D

leszczu 791
13-10-2014, 20:35
Defro chyba bardziej się ceni. Mam sterownik do Duo K1 PID i zastanawiam się czy on nie ma wbudowanej pogodówki, ale nie jestem pewien, Regulator pokojowy defro to jakieś 500 PLN, albo ja źle patrzę :( A masz siłownik elektryczny na zaworze 3 czy 4 drożnym (bo nie wiem jaki masz)?? Jak była cena?

Witam,
Trochę się rozpędziłem z tym sterowaniem pogodowym podłogówką ( ale sam dopiero poznaję swoja instalację), zawór mam trójdrożny i wymiennik ciepła jak pisałem wcześniej, i nie mam siłownika elektrycznego. Ceny zaworu nie pamiętam :). Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony, wszystko działa do kotłoni nie muszę za wiele zaglądać. Już na starcie zauważyłem ,że ogromne znaczenie ma jaki się ma ekogroszek. Na początku miałem ruski węgiel z lokalnego składu i nie byłem zadowolony, teraz na sezon zamówiłem inny ekogroszek przez internet, róznica kolosalna ( lepiej się wypala, mało popiołu i mniej go idzie)

liconek
14-10-2014, 15:01
witam,
Jesli chodzi o spalanie to cięzko okreslić bo rozpalanie, kombinowanie z ustawieniami, zamieszanie z pompą CWU napewno miało na to wpływ. Za jakiś czas dam znać , dwa dni temu zasypałem 100kg i teraz nic nie przestawiam , zobaczymy na ile starczy.

Witam,
już jakieś konkrety co do spalania?

pozdrawiam
liconek

natalia87
14-10-2014, 20:45
Bazyl - jak tam schody? Pozdrawiam

leszczu 791
14-10-2014, 22:43
Witam,
już jakieś konkrety co do spalania?

pozdrawiam
liconek

Jutro mija 10 dzień od zasypu węgla jeszcze cos tam jest więć wyjdzie jakies 8-9 kg na dobe przy obecnych temperaturach w pomorskim i przy korzystaniu z CWU prze 4 osobowa rodzine nie wiem czy to duzo czy mało.

Bazyl3
15-10-2014, 08:30
Bazyl - jak tam schody? Pozdrawiam

Się robią. Pokażę jak wyjdą na piętro :)


Jutro mija 10 dzień od zasypu węgla jeszcze cos tam jest więć wyjdzie jakies 8-9 kg na dobe przy obecnych temperaturach w pomorskim i przy korzystaniu z CWU prze 4 osobowa rodzine nie wiem czy to duzo czy mało.

Malutko. Chciałbym mieć takie osiągi, ale na razie nie podchodzę do drugiej próby. Odbędzie się w weekend. Podłogówka rozumiem też chodzi?

jacpuc
15-10-2014, 21:25
Witam może macie jakieś pomysły na balystrady przy schodach.
A oto moje dokonania .284511

Bazyl3
16-10-2014, 11:00
@leszczu Powiedz mi jeszcze, jak masz ustawione na podziałce zaworu mieszającego. Mam afriso trójdrogowe i skalę od 1 do 10 i nie wiem jak powinno być, żeby było dobrze :)

leszczu 791
17-10-2014, 20:59
@leszczu Powiedz mi jeszcze, jak masz ustawione na podziałce zaworu mieszającego. Mam afriso trójdrogowe i skalę od 1 do 10 i nie wiem jak powinno być, żeby było dobrze :)

Ja mam zawór tej samej firmy ale nie mam skali , podłogówka jest narazie wyłączona, planuje ustawić jedna stałą temperaturę np 38 stopni na podłogówkę, a regulowac będe na obiegach bo grzać na dole i na górze może zupełnie inaczej. Wczoraj ustawiłem strefy czasowe CWU bo tak sobie pomyslałem że po co ma sie mocno grzać woda jak mnie nie ma w domu. Tak jak pisałem z tym Irydem to się mozna pobawić. Jesli chodzi o spalanie to jak ja rozpalałem pierwszy raz i wszystko poszło na maksa na rozbujanie to prawie 100 kg mi poszło w 1 dzień!!!!!!, ale juz drugi było 30kg. Teraz 15.10.2014 znowu zasypałem 100 kg i załączyłem PID czyli automat no i poustawiałem tak jak doradzają ludzie na forum zobaczymy teraz.

Wojtas1989
19-10-2014, 15:59
Jacpuc- widzę że będzie przykryte na zimę:-D my budujemy też z garażem byłbyś w stanie powiedziec ile wyszla cię więźba i ogólnie cały dach? A rynny też od razu robicie?

jacpuc
19-10-2014, 18:25
Cały dach drzewo ,wykonanie , więżba ,dachówka(KREATON TYTANIA szkliwiona) , łupek ,okna dachowe x5,obróbka kominów łupkiem
rynny ikopal malowane proszkowo. Polecam takie wykonawstwo kompleksowo i bez kłopotów otrzymywałem tylko telefon co i kiedy
przyjedzie na budowę .Materiał który został na koniec jest liczony i odliczany od kwoty którą ustaliliśmy wcześniej .A cena no cóż
jak nie masz pieniędzy to się nie budujesz.Całość 55tysi płatne na koniec roboty , może to dużo ale najlepsze materiały bez szaleństwa.
Ja jestem zadowolony i oto chodzi wszystkim się podoba a fachowcy kręcą głową że wszystko jest dobrze wykonane ,była już pierwsza ulewa
i było suchutko .

agnieszka1985
20-10-2014, 20:42
285509 my już mamy tyle , budowa szybko idzie:) myśle, że jeszcze 2 tygodnie i będzie stan zamknięty. Leszczu muszę przyznać, że wykorzystałam twój pomysł wbudowania słupka z piekarnikiem w spiżarni bardzo fajne rozwiązanie:)

jacpuc
21-10-2014, 19:04
Witam i gratuluje fotka jest super musisz się spieszyć bo zaraz zima .A jak okna jakie zamawiałeś .
Najbardziej interesuje mnie tarasowe z tyłu jakie zamawialiście .Oto moje fotki.:wiggle:285666285667

Maciej Brudzyński
22-10-2014, 08:34
Witam
czy ktoś może mi powiedziec skad zdobyc projekt Z92GL w wersji z porothermu??






Więźba prawie skończona :).
270900270901270902
Kotłownia: obniżona, okno powiększone do 1m, pomniejszona o wydzieloną szafę wnękową w wiatrołapie, wejście tylko z zewnątrz.:
270909270910

agnieszka1985
22-10-2014, 14:02
Zamówiliśmy okna Vetrex system V82 okna na dole mają wzmocnioną szybę tzn. P2. Okna tarasowe są trzyskrzydłowe jedno ze stałym słupkiem a dwa z ruchomym każde skrzydło ma 100 cm ,a i niskim oprogiem.

lukasz8424
22-10-2014, 17:02
285807285806Witam,mam pytanie odnośnie tynków,jakie macie tynki w domu?cementowo-wapienne czy gipsowe,i ile płaciliście robota +materiał?? JA okno tarasowe mam 150x150 rozsuwane

lenka123
22-10-2014, 17:03
Witam
czy ktoś może mi powiedziec skad zdobyc projekt Z92GL w wersji z porothermu??

Kupujesz projekt np w studio z500 :) a stawiasz z czego chcesz ;)

paliszcz
22-10-2014, 19:22
Lukasz- gipsowe 21zł za m2- są gładziusieńkie- wystarczy grunt i można malować :cool:

Piec zamówiony będzie 12kW- nie dajcie się nabierać na dodatkowy zapas w postaci 25kW dla naszej zetki :D

paliszcz
22-10-2014, 20:40
Co ile będziecie mieć lub macie rozłożone rurki od podłogówki ?

Nasz hydraulik chce dać co 20cm a mi się wydaje trochę za rzadko...

On jeszcze nie może przeboleć tego pieca ( twierdzi, że za mały) i nie wiem czy z tego powodu nie chce dać tak rzadko...

lukasz8424
27-10-2014, 19:30
Witam,ogrzewa ktoś dom gazem?jeśli tak to jak wychodzi to cenowo,ja będe miał w całym domu ogrzewanie podłogowe i zastanawiam się czy piec z podajnikiem na ekogroszek czy na gaz?byłbym wdzięczny za każdą radę.

piotr_lbn
29-10-2014, 07:33
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Po wielu latach męczarni w starym, drewnianym domu z lat 50', razem z żoną podjeliśmy decycyzję o wybudowaniu nowego. W drodze eliminacji wypadło na zetkę 92. Zamierzamy budować systemem gospodarczym i chcemy rozłozyc budowe na dłuzszy okres czasu (nie chcemy brać kredytu). Narazie załatwiamy wszystkie formalności ale mam nadzieję, że ruszymy z wykopami wczesną wiosną. Duzym ułatwieniem jest to, że Zetkę zamierzamy wybudować 2 metry od naszego dotychczasowego domu więc każdą chwilę będzie można przeznaczyć na jakieś prace, nie trzeba załatwiać prądu, wody itp.W zasadzie w projekcie nie będziemy za wiele zmieniać: napewno zrezygnujemy z okna dachowego w pralni, myślałem również o zmianie słupów podtrzymujących daszek przed wejsciem i na tarasie z drewnianych na wykonanane ze stali nierdzewniej ale to już kosmetyka. W przeciwieństwie do większości Szanownych Forumowiczów zamierzamy przykryć dom panelami z blachy na rąbek. Decydują o tym nie tylko względy ekonomiczne ale i wygląd dachu: wydaję się dużo lżejszy i bardziej nowoczesny. Chętnie skorzystam z każdej porady i uwagi. Czy jest ktoś na forum z olic Lublina i byłby na tyle miły żeby umozliwił obejżenie budynku na włane oczy?
Jesli chodzi o blache to cos takiego jak na foto:
286648

piotr_lbn
29-10-2014, 07:46
Witam,ogrzewa ktoś dom gazem?jeśli tak to jak wychodzi to cenowo,ja będe miał w całym domu ogrzewanie podłogowe i zastanawiam się czy piec z podajnikiem na ekogroszek czy na gaz?byłbym wdzięczny za każdą radę.
nad gazem to bym sie zastanawiał, jak Putin zakreci kurek to bedzie jak ze złota :)

paliszcz
29-10-2014, 14:50
lukasz- jakiś czas temu był poruszany temat gazu- nikt z zetkowiczów się nie deklarował.

piotr- witamy :) napiszę szczerze, że bardzo mi się podoba ta blacha i byliśmy z mężem zdecydowani prawie w 80%. Niestety w moim rejonie nie mogliśmy znaleźć żadnego fachowca który pracuje z taką blachą. Po przeczytaniu wielu, wielu opinii - nie zdecydowaliśmy się na ten materiał tylko z braku fachowca- ale bardzo mi się podoba!!!

slawny72
29-10-2014, 20:45
Witam wszystkich budujących i planujących budowę.

My też już kupiliśmy projekt, oczywiście Z92. :)
Jest teraz u architekta w celu wykonania adaptacji.
Zmiany w większości jak u "paliszcz", z wielkimi podziękowaniami dla nich za możliwość obejrzenia budowy.
Czas na formalności i z budową ruszamy na wiosnę.
Do tego czasu będę pilnie śledził temat, może podsuniecie jakieś ciekawe rozwiązania i pomysły oraz własne spostrzeżenia.

piotr_lbn
30-10-2014, 09:26
Zapomniałem dodać, że przez wiele lat zajmowałem się projektowaniem stolarki oraz konstrukcji z PCV oraz aluminium, chetnie pomogę wszystkim w tym zakresie. Jeśli by ktoś miał jakieś pytania lub wątpliwości - proszę pytać.
Przeglądając forum zauwazyłem, że spora część z Państwa montuje stalowe, antywłamaniowe drzwi zewnętrzne. I tu pojawia się problem. Nie bedę się rozpisywał na temat jakości bo jak wiadomo jakość idzie w parze z ceną to jest pewna nieścisłość w nazewnictwie. Rozróżniamy drzwi wejściowe oraz drzwi zewnetrzne. Drzwi wejściowe możemy zamontowac na klatce schodowej w bloku. Natomiast drzwi zewnetrzne przeznaczone są do montazu np w domkach jednorodzinnych.
Wynika to z samej konstrukcji drzwi, w wiekszości przypadków konstrukcję drzwi stanowi kratownica z profilu stalowego do którego zgrzana jest blacha. Pusta przestrzeń pomiędzy kratownicą jest wypelniona materiałem izolacyjnym. W takim przypadku kratownica stanowi doskonały mostek termiczny ( przy niewielkim mrozie pojawiają się oszronienia na wewnetrznej powierzchni skrzydła, układające sie na wzór kratownicy). Modele przeznaczone do montowania na zewnatrz budynku powinny posiadać 3 warstwowy profil wzmacniający z przekładką termiczną z tworzywa sztucznego. Nie ma w zasadzie norm co do nazewnictwa więc nie uczciwy sprzedawca moze je nazwac jak chce. Przy zakupie zawsze poproś o pokazanie przekroju skrzydła. Chciałbym równiez przestrzec przed kupnem tanich chinskich drzwi bez wzmocnień - w zasadzie sama puszka wypełniona pianką, mozna je otworzyć zwykłym otwieraczem do konserw:) http://www.youtube.com/watch?v=WrAleJRdPO4
Tak przy okazji nie polecam zmiany w projekcie i montażu pojedyńczych drzwi ( może się okazać, że np piec sie nie zmieści)

piotr_lbn
30-10-2014, 09:48
Piękny, ale my już jesteśmy po kosztorysie i mały tarasik (~12m2) na słupach betonowych wykonanych przez firmę to koszt jakichś 10 tysi. Na własnym podkładzie niewiele mniej, ok. 7 :( I to przy wykorzystaniu deski tarasowej, a nie kompozytu :)

Coś z innej beczki. Wczoraj zamontowano mi drzwi zewnętrzne. Po powrocie z pracy pojechałem zobaczyć dokonania ekipy i co zastałem. Coś takiego:
273265

dla porównania u znajomej (prawie te same drzwi):
273264

Moje pytanie zanim pojadę zrobic kipisz. Czy normalnym jest, że skrzydło nie zasłania okucia? Bo mnie się wydaje, że nie :(
O ile to ze widoczna jest blacha czołowa nie jest wynikiem nieprawidłowego montazu (za bardzo rozparta ościeżnica) to, ze widać tą blache nie jest wadą a raczej zaletą. Blacha czołowa jest wykonana z grubej blachy i ma za zadanie zabezpieczyć wysuniety rygiel przed wyrwaniem z oscieznicy. Więc czym wieksza ta blacha tym lepiej. Sprawdź czy oscieznica jest prawidłowo zamontowana tzn czy nie jest wklęsnieta w strone ościeży (ściany) - jesli jest równo wszystko ok. Co do samej wkładki to wymień na inną ta jest przeznaczona do skrzydła o innej grubości o ile od wewnatrz sie licuje ( moze wystarczy ją obrócić o 180, wtedy bedzie sie licować z szyldem od zewnątrz a wystawać wewnątrz)

paliszcz
30-10-2014, 14:16
Zmiany w większości jak u "paliszcz", z wielkimi podziękowaniami dla nich za możliwość obejrzenia budowy.


Polecamy się :)



Tak przy okazji nie polecam zmiany w projekcie i montażu pojedyńczych drzwi ( może się okazać, że np piec sie nie zmieści)

A ja polecam :cool: Zawsze zostają drzwi tarasowe :) u nas z ruchomym słupkiem- wszystko przejdzie :)

leszczu 791
30-10-2014, 17:24
Witam,
Dla zainteresowanych tematyką ogrzewania, jestesmy po pierwszym miesiącu regularnego ogrzewania domu piecem skam - p premium 12 kw na ekogroszek.
Spalanie wyszło równo 300 kg za cały październik. Ogrzewanie CO i CWU dla 4 osób, podłogówkę włączyłem na 3 dni ale zaraz wyłączyłem bo za gorąco było.
Temperatura w domu ustawiona 22,8 . W strefy będe się bawił w listopadzie :). Mam dwa rodzaje ekogroszku poszło 150 kg Wesołej Gold 29kj i 150 kg Rubin 25kJ. Kwota za październik to 240 zł. Z moich obserwacji ten droższy węgiel lepiej się wypala, ale drugi tragedii nie ma. Jeśli chodzi o pracę to dwa razy czyściłem piec , zajmuje to jaś z 10 -15 min no i popielnik do opróżnienia raz na tydzień. Takie pierwsze dane do przemyśleń.

Bazyl3
31-10-2014, 13:43
Spalanie wyszło równo 300 kg za cały październik.

Ładnie. U mnie jednak faza rozpalania i wygrzewania domu pożarła sporo węgla. Teraz jest sporo lepiej, ale pół domu mam pozakręcane na grzejnikach, bo ciepło. Jakby nie to, że jestem leń, to chyba rozpalałbym tylko na noc :P Popielnik w ciągu tygodnia czyściłem już dwa razy (2 x 10 litrowe wiadro po farbie), sporo spieków, ale węgiel musiałem dać lekko wilgotny. Teraz już sypię suchy, to poobserwuję :) Muszę wypalić dziś do końca i od jutra sypać ważony :)

leszczu 791
31-10-2014, 14:28
Ładnie. U mnie jednak faza rozpalania i wygrzewania domu pożarła sporo węgla. Teraz jest sporo lepiej, ale pół domu mam pozakręcane na grzejnikach, bo ciepło. Jakby nie to, że jestem leń, to chyba rozpalałbym tylko na noc :P Popielnik w ciągu tygodnia czyściłem już dwa razy (2 x 10 litrowe wiadro po farbie), sporo spieków, ale węgiel musiałem dać lekko wilgotny. Teraz już sypię suchy, to poobserwuję :) Muszę wypalić dziś do końca i od jutra sypać ważony :)

Przymknij trochę dmuchawę , spieki są pewnie dlatego że za dużo powietrza jest, a popiół to już zależy od węgla

jacpuc
01-11-2014, 21:23
Witam u mnie lada dzień wstawiają okna zamówiłem oknoplast trzyszybowe pięciokomorowe
i przymierzam się do elektryki podpowiedzcie ile was to kosztowało robota i materiały
tak w przybliżeniu .

paliszcz
02-11-2014, 07:03
jacpuc- u nas też oknoplast :) ( tylko dwuszybowe)

elektryk- materiał około 3200, robocizna 2000.(prąd w domu, rozdzielnia,przyłącze) Materiał był brany z jego zniżek, co do robocizny- mąż sporo pomagał przy rozprowadzeniu instalacji i wierceniu otworów...

Pamiętam, że mąż jakiegoś dnia trafił też na wyprzedaż w obi i kupił sporo metrów jakiegoś kabla za chyba 30% ceny- pojechał po 2 godz dokupić (stwierdził, że się przyda) to już całej palety nie było)

Jedziesz dalej z robotą czy robisz jakąś przerwę na zimę ?

U nas jutro posadzki :) Za 2 tyg. piec :)

lukasz8424
02-11-2014, 07:03
Witam,mnie cała elektryka w domu materiał+montaż kosztowała 7500zl,
miał ktoś w domu robione tynki cementowo wapienne-zacierane na gładko?czy na takie tynki daje się gładz?

Bazyl3
03-11-2014, 08:11
miał ktoś w domu robione tynki cementowo wapienne-zacierane na gładko?czy na takie tynki daje się gładz?

Ja mam takie tynki i nie dawałem gładzi. Gładź niby ładna, ale mało odporna na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym mnie się podoba ta chropowatość tynku :)

Bazyl3
03-11-2014, 08:12
Przymknij trochę dmuchawę , spieki są pewnie dlatego że za dużo powietrza jest, a popiół to już zależy od węgla

Piec mam skręcony na 45C i dmuchawa pyka na 25-30%. Myślę, że to jednak wina tego wilgotnego wora, który musiałem wsypać :(

Bazyl3
03-11-2014, 08:14
Sprawdź czy oscieznica jest prawidłowo zamontowana tzn czy nie jest wklęsnieta w strone ościeży (ściany) - jesli jest równo wszystko ok.

Wszystko równo i po regulacji języka mniej widocznie (po prostu drzwi lepiej dociągają), a wkładką zajmę się na wiosnę :)

leszczu 791
03-11-2014, 08:54
Piec mam skręcony na 45C i dmuchawa pyka na 25-30%. Myślę, że to jednak wina tego wilgotnego wora, który musiałem wsypać :(

Chodziło mi o przesłonę na dmuchawie, pewnie masz ją za bardzo otwartą i dostarczasz za dużo powietrza. Ja mam czujnik pogodowy wiec CO ma ustawione na sterowanie pogodowe.

Bazyl3
03-11-2014, 14:39
Chodziło mi o przesłonę na dmuchawie, pewnie masz ją za bardzo otwartą i dostarczasz za dużo powietrza. Ja mam czujnik pogodowy wiec CO ma ustawione na sterowanie pogodowe.

A jaką temperaturę masz na piecu? Postaram się dziś przyjrzeć tej przesłonie, człowiek ciągle się uczy czegoś nowego. Wspominałeś o czyszczeniu pieca, przybliżysz? :)

leszczu 791
03-11-2014, 14:54
A jaką temperaturę masz na piecu? Postaram się dziś przyjrzeć tej przesłonie, człowiek ciągle się uczy czegoś nowego. Wspominałeś o czyszczeniu pieca, przybliżysz? :)

Tak jak pisałem , mam podpiety piec pod czujnik pogodowy wiec ta temperatura sie zmienia w zależności od temperatury zewnętrznej. Jesli chodzi o czyszczenie to raz na dwa tygodnie szczotka i skrobak do reki i do roboty, ale planuje zakup odkurzacza do popiołu więc niedługo będzie to szło jeszcze sprawniej. U mnie miałem przesłonę na 50 % otwartą , przy ekogroszku wesoła gold spieków nie było, ale jak zmieniłem na tańszy rubin to odrazu się spieki zaczely robić, przymknołem zasłonę , mam tak otwarte tylko lekko i już spieków nie ma :)

Bazyl3
03-11-2014, 17:23
przymknołem zasłonę , mam tak otwarte tylko lekko i już spieków nie ma :)

Może napisze teraz głupotę, ale nie mam żadnej przysłony na dmuchawie :( Jest kratka, w środku wiatrak, ale jakiegoś dekla, którym by się dało sterować dopływem powietrza, to już nie :(

jacpuc
03-11-2014, 20:44
paliszcz - robię elektrykę i wszystko zależy od pogody jak tylko się da to wpuszczam tynki i hydraulika może jeszcze
dam radę ocieplić mam swoje rusztowanie i zrobię to sam. Wszystko zależy od temperatury.Oto moja fota.287303

paliszcz
04-11-2014, 07:22
Jacpuc- to oby pogoda dopisała :D my się baliśmy teraz wylewek ale podobno taka temperatura najlepsza.



Ma ktoś opinię nt wełny climwool ?

Bazyl3
04-11-2014, 08:01
Pytanie odnośnie drzwi wewnętrznych. Czy maskownice ościeżnicy powinno się dać zdjąć gołymi rękami, ot tak. Złapać w paluszki i żeby cała rama odeszła od ściany?? :confused:

lukasz8424
04-11-2014, 19:25
Witam,będę miał w całym domu ogrzewanie podłogowe,jaki piec polecacie i co oprócz pieca trzeba zeby wszystko działało jak należy?

leszczu 791
04-11-2014, 19:26
Może napisze teraz głupotę, ale nie mam żadnej przysłony na dmuchawie :( Jest kratka, w środku wiatrak, ale jakiegoś dekla, którym by się dało sterować dopływem powietrza, to już nie :(

To pewnie masz inny typ dmuchawy niż ja, ale tam musi być jakiś system sterowania nadmuchem, zadzwoń do producenta.

paliszcz
05-11-2014, 10:36
Witam,będę miał w całym domu ogrzewanie podłogowe,jaki piec polecacie i co oprócz pieca trzeba zeby wszystko działało jak należy?

Ja jeszcze nie mogę polecić bo dopiero za jakieś 1,5 tyg piec będzie montowany.

Najważniejsze żebyś wiedział czego chcesz:
- czy ma być z podajnikiem
- ślimakowy czy tłokowy
- na eko, pellet, miał, drewno ? czy "na wszystko"
- jakie ma mieć sterowniki (np pogodówka, pokojówka...)
- i najważniejsze moc kotła !!!- podałam jakiś czas temu link do bardzo ciekawego artykułu- może on wiele wyjaśnić laikom.
- i nie słuchać przedstawicieli i fachowców którzy mówią- " ja taki mam i wszystko ok", albo " montowałem takie i nikt nie narzeka" - bo pewnie, że działać będzie ale to Ty będziesz ponosił co sezon koszty przewymiarowanego pieca- ale działać będzie :) i w domu też będzie ciepło ;)

leszczu 791
05-11-2014, 22:42
leszczu o piecach a leszczowa wkleja fotki :)
ktos pytał o barierekę ?
287653 287654 287655
Jak widać jeszcze nie skończone.. :(

Bazyl3
06-11-2014, 07:55
ktos pytał o barierekę ?

Piękności. Nasze rury z nierdzewki leżą sobie w pakunku i czekają, aż zwieziemy meble na górę i wtedy zaczną się robić barierki :) Schody niestety majstrowi niezbyt wyszły (różnice po zamalowaniu korków na trepach), ale jak wspomniał o szlifowaniu całości, to podziękowałem. Wystarczy mi 3 dni sprzątania po jego dotychczasowych dokonaniach :)
EDIT: Co to macie ładnego na stopniach??

leszczu 791
06-11-2014, 09:30
Piękności. Nasze rury z nierdzewki leżą sobie w pakunku i czekają, aż zwieziemy meble na górę i wtedy zaczną się robić barierki :) Schody niestety majstrowi niezbyt wyszły (różnice po zamalowaniu korków na trepach), ale jak wspomniał o szlifowaniu całości, to podziękowałem. Wystarczy mi 3 dni sprzątania po jego dotychczasowych dokonaniach :)
EDIT: Co to macie ładnego na stopniach??

a takie ładne kawałki kartonów przyklejone ,bo się jeszcze nosi , sciągniemy po zamontowaniu drzwi wewnetrznych.

Bazyl3
06-11-2014, 11:57
a takie ładne kawałki kartonów przyklejone ,bo się jeszcze nosi , sciągniemy po zamontowaniu drzwi wewnetrznych.

No to pogratulować dokładności i dizajnu, bo obstawiałem jasnoszare chodniczki i ciekaw byłem, gdzie można nabyć :D U mnie było rzucone ot tak i urwane ot tak :P A teraz też się nosi jeszcze, ale w długi mamy zamiar zrobić wjazd na chatę i generalne sprzątanie :)
EDIT: Potrzebuję czarnego, ładnego łańcucha rynnowego. Jakby się komuś rzucił w oczy przy przeglądaniu w necie, bo ja widzę tylko miedź i miedź :)

lenka123
06-11-2014, 17:08
Leszcze jakie piękne schody:):yes: będą mi się śniły po nocach, cudowne :) czy będę nietaktowna pytając ile trzeba mieć na takie schody?

agnieszka1985
06-11-2014, 17:37
Udało się okna wstawione i mamy stan zamknięty :) w poniedziałek zaczynamy z elektryką :)

Bazyl3
06-11-2014, 20:42
Zręby tarasiku i chodniczka :) 287823287824

leszczu 791
06-11-2014, 21:22
Leszcze jakie piękne schody:):yes: będą mi się śniły po nocach, cudowne :) czy będę nietaktowna pytając ile trzeba mieć na takie schody?

dziękować :)
chwalić będziecie później.... bo jeszcze nie skończone. Czekamy na drzwi wewnętrzne a zwłaszcza na te do pokoju nad garażem. Robi je stolarz , który robił nam schody i będzie wszystko wykańczał. Wtedy ściągniemy "dywaniki" :) i zrobię fotki. A propo dywaników to tez dzieło stolarza. Przy montażu zabezpieczał każdy stopień i chodził w kapciach. Byłam zaskoczona jego dokładnością i czystością wykonania.
Koszt całkowity schodów (łącznie ze schodkami do pokoju nad garażem) to 7t. Czy dużo? zostawiam to Waszej ocenie :P
P.S. Parapety tez mi robił :)
287825

Bazyl3
07-11-2014, 07:39
P.S. Parapety tez mi robił :)

Piękności. To malowana i lakierowana decha? Czy okleinowana? 7 tysi, to za robotę, którą widzę, po taniości :D

paliszcz
07-11-2014, 07:56
Leszczu- bardzo ładne schody. Myślałam alby zrobić tylko stopień schodów ( kolor paneli w salonie) ale jak patrzę na te wasze to nie wiem czy jednak nie zabudować całych :) śliczne

Agnieszka- brawo :) Przy takiej pogodzie to i tynki i wylewki przed zimą zdążycie :yes:

Bazyl- nie no- rządzisz :) pięknie będzie :)


A my schniemy- 287855

leszczu 791
07-11-2014, 13:27
ale ją nie mam całych schodów ciemnych. W kolorze okien mam stopnie i poręcze a podstopnie mam białe z płyty pociagniete na matowo.

paliszcz
07-11-2014, 14:44
aaaa bo wygląda jakby całe były :cool: tak czy tak bardzo, bardzo ładnie :)

E&J
09-11-2014, 16:11
Witam ,my również zliczamy się do sympatyków Z 92, działka właśnie zakupiona ,planujemy ruszyć na wiosnę .Mam pytanie czy buduje ktoś w zachodniopomorskim .

JózeKamila
09-11-2014, 22:49
My budujemy na Śląsku,mamy już piękny dach i czekamy na wstawienie okien.

paliszcz
10-11-2014, 12:59
Ale "zetek" rośnie :D


Myślał ktoś o ociepleniu poddasza pianką PUR ?

Wojtas1989
10-11-2014, 20:51
JózeKamila- a gdzie dokładnie na śląsku bo my w Żorach

Bazyl3
12-11-2014, 11:08
Odchodząc od wątku budowlanego. W jaki sprzęt AGD wyposażacie domy? W sensie firmy jakiej :)

paliszcz
12-11-2014, 13:38
Ja mam upatrzoną tylko lodówkę... LG dokładnie GSB 325PVQV taka dwukomorowa, resztę będę wybierać w zależności od funduszy ale to pewnie po nowym roku- może po świętach będą jakieś promocje ;)

piotr_lbn
13-11-2014, 10:36
Ja mam upatrzoną tylko lodówkę... LG dokładnie GSB 325PVQV taka dwukomorowa, resztę będę wybierać w zależności od funduszy ale to pewnie po nowym roku- może po świętach będą jakieś promocje ;)
Polecam! mam taką od ponad roku i jestem bardzo zadowolony, pracuje cicho, ładnie wygląda, bardzo pojemna. W zamrażalniku nie ma grama szronu. Co prawda jest problem z duzymi gabarytami np świateczny gar z bigosem :). Super funkcja express frozen - zamraża w kilkanaście minut na kość.
Udało mi sie kupic na promocji w RTV euro agd, zapłaciłem w sumie 30% taniej bo była promocja pozatym ostatni egzemplarz z ekspozycji

paliszcz
14-11-2014, 09:39
Polecam! mam taką od ponad roku i jestem bardzo zadowolony, pracuje cicho, ładnie wygląda, bardzo pojemna. W zamrażalniku nie ma grama szronu. Co prawda jest problem z duzymi gabarytami np świateczny gar z bigosem :). Super funkcja express frozen - zamraża w kilkanaście minut na kość.
Udało mi sie kupic na promocji w RTV euro agd, zapłaciłem w sumie 30% taniej bo była promocja pozatym ostatni egzemplarz z ekspozycji

Dzięki, cenna opinia ( jakby nagle mi się odwidziało :D )

bakoz
14-11-2014, 14:59
My również jesteśmy sympatykami z92, ale budowa najwcześniej w 2016r. w okolicach Koszalina. Gdzie Państwo planujecie budowę?

leszczu 791
16-11-2014, 19:21
Kochani Zetkowicze...doczekałam się :) muszę się pochwalić bo strasznie jestem zadowolona :wiggle::wiggle::wiggle:
289434 289435289436 289437289438

leszczu 791
16-11-2014, 20:09
szyba w kuchni tez już jest ...a mój leszczu został bohaterem w swoim domu i zawiesił reling z miętą :)
289449

Bazyl3
16-11-2014, 20:58
leszczu - piękności, u nas niestety fajnie zrobione schody spsuł sam majster docierając i malując kołeczki, bo porobił plameczki. Chciał wszystko ścierać i od nowa malować, ale wybiliśmy mu to z głowy. Już widzę ten lakier w powietrzu :( W ramach rekompensaty zrobił nam drewniane (fajne) listwy w przedpokoju i holu :) A my na klatce damy słabe żarówki i będziemy gościom kazać patrzeć w górę, a nie pod nogi :P

paula18
17-11-2014, 21:03
leszczu schody pierwsza klasa;) a my przez zimę "papierologia " i wiosną ruszamy:D. Pozdrawiamy wszystkich odwiedzających te stronę

paliszcz
18-11-2014, 09:30
leszczu schody- super.

Jednak bardziej interesuje mnie szybka w kuchni bo planuję taka samą :) ( i najlepiej gres w kolorze właśnie takiej szyby) można wiedzieć jaki koszt szyby?

leszczu 791
18-11-2014, 12:33
szyba na całości (bo jeszcze z drugiej strony okna kawałek) 560 zł

paliszcz
22-11-2014, 17:03
szyba na całości (bo jeszcze z drugiej strony okna kawałek) 560 zł

Dzięki

Poddasze ocieplone :D
290429

Niestety kolejne 2tyg mamy opóźnienie z piecem więc robota stoi... :(

slawny72
22-11-2014, 19:49
Dzięki

Poddasze ocieplone :D
290429

Niestety kolejne 2tyg mamy opóźnienie z piecem więc robota stoi... :(

Witam

Widzę, że ocieplaliście pianą?
Jak to wygląda w praktyce, jakie macie wrażenie co do jakości i izolacji, oraz oczywiście ceny w porównaniu do wełny?

paliszcz
23-11-2014, 08:18
Widzę, że ocieplaliście pianą?
Jak to wygląda w praktyce, jakie macie wrażenie co do jakości i izolacji, oraz oczywiście ceny w porównaniu do wełny?

Tak, otwarto komórkowa- wszyło w granicach 20-24cm.

Wrażenia póki co bardzo, bardzo pozytywne. Mogę śmiało polecić ekipę ( kujawsko-pomorskie - Inowrocław ) - spisana umowa, faktura- wszystko tak jak powinno wyglądać :)

Cena - na samym materiale różnica na korzyść wełny ( około 1tyś.) ale dodając cenę robocizny- u nas piana wyszła taniej... Mąż miał kłaść wełnę sam- ale policzyliśmy- czas i np codzienne koszty dojazdu itd i wygrała piana- nie wspominam już o dokładności montażu... Dach jest ocieplony cały, zakryta jest cała górna płatew (widać dosłownie kawałek jętek) gość dał więcej piany niż zakładaliśmy więc jesteśmy bardzo zadowoleni :)

O zaletach piany pisać nie będę bo każdy chwali swoje :) ale bardzo się cieszę, że wybraliśmy taki sposób :)

Postaram się dziś wieczorem dodać więcej zdjęć do dziennika :)

Bazyl3
27-11-2014, 10:10
Średnio się to wiąże z zetką, ale może są tu fachmani od tematu: agregaty prądotwórcze. Niezawodny do 1000 PLN i na co zwracać uwagę??

liconek
28-11-2014, 10:30
Średnio się to wiąże z zetką, ale może są tu fachmani od tematu: agregaty prądotwórcze. Niezawodny do 1000 PLN i na co zwracać uwagę??

Szczerze ... pożyczyłem od kuzyna taki bez nazwy za 600-700zł (około 2000W) i też chodzi jak złoto, mało pali, dobrze odpala, ogólnie wszyscy zadowoleni.

Zaczęło się i u nas, trochę mnie zaskoczyła sytuacja bo miało być na wiosnę ale z uwagi na dobrą pogodę ekipa wszystko nadrobiła i zaczęła wcześniej. Dzisiaj kończą "już" izolację fundamentów ... jeszcze tylko zasypać i można iść w sen zimowy :). Może i dobrze, że tak przyspieszyło, bo coś już będzie z głowy i wiosną nie będzie aż tyle latania.

291483

p.s. Moglibyście napisać ile płaciliście za kierownika budowy? Mój (sąsiad) nie wie ile wziąć :) ... i coś mam zaproponować.

jacpuc
30-11-2014, 21:13
Ja płacę 200zł brutto za wizytę i maksymalnie 6 wizyt czyli 1200zł wszystko zdjęcia przesyłam meilem .
Jeżeli mogę coś doradzić to zastanów się nad słupem przesuń go do wysokości komina żeby nie był na nadprożem.
JEŻELI NIE WIESZ O CO MI CHODZI TO MOGĘ PRZESŁAĆ ZDJĘCIA (DOBRA RADA)

liconek
30-11-2014, 21:21
Ja płacę 200zł brutto za wizytę i maksymalnie 6 wizyt czyli 1200zł wszystko zdjęcia przesyłam meilem .
Jeżeli mogę coś doradzić to zastanów się nad słupem przesuń go do wysokości komina żeby nie był na nadprożem.
JEŻELI NIE WIESZ O CO MI CHODZI TO MOGĘ PRZESŁAĆ ZDJĘCIA (DOBRA RADA)

Nie do końca widzę, co by to miało dać :). Pewnie teraz to i tak nic już nie mogę zrobić, bo gotowe.
Słup przesunąłem w ścianę (wystaje po stronie kotłowni), żeby zabudowę móc zrobić bez słupa ...

jacpuc
30-11-2014, 23:29
Ja postawiłem ściankę równolegle do schodów pomniejszyłem kotłownie ale zrobił mi się większy hol
i korytarz do garażu rozwiązanie moim zadaniem jest o niebo lepsze niż w projekcie .
jutro zrobię fotki.

lenka123
02-12-2014, 18:02
W temacie słupa w kotłowni...My zrezygnowaliśmy z niego całkowicie. W zamian pociągnęliśmy sobie belkę w stropie, która odrobinę wystaje ale i tak będzie przykryta warstwami podłogi poddasza czyli w rezultacie jest ale jej nie będzie. Dla nas najbardziej korzystne rozwiązanie :) aha i tu pojawia się radosna nowina- 22 listopada udało nam się zalać strop :) jeszcze parę drobnych prac zabezpieczających przed zimą pomału zapadamy w sen zimowy ZZZzzzzZZZZzzzz ;)
i292314292315

jacpuc
03-12-2014, 16:43
Lenka jaki sen jedziemy u mnie elektryk kończy lada moment i wjeżdża ekipa z tynkami
jeśli nie będzie siarczystych mrozów .

paliszcz
03-12-2014, 18:24
Lenka- no to dobranoc :) zbierajcie siły na wiosnę :) Ja mam nadzieję, że do wiosny to my już będziemy mieszkać :D

adziatok
03-12-2014, 22:52
Tak wygląda nasza chałupka292557292558

agnieszka1985
03-12-2014, 23:05
U mnie tynki już zrobione w poniedziałek zaczynamy robić ogrzewanie podłogowe:)

paliszcz
04-12-2014, 20:20
adziatok- ale rewelacyjnie to wygląda :yes: szok- mega mi się podoba :) nie wiedziałam, że tak zmieniliście zetkę- super pomysł. Nad wiatą jest pokój ?

adziatok
04-12-2014, 20:45
adziatok- ale rewelacyjnie to wygląda :yes: szok- mega mi się podoba :) nie wiedziałam, że tak zmieniliście zetkę- super pomysł. Nad wiatą jest pokój ?

Dzięki Paliszcz :) Nad wiatą będzie składzik na klamoty mojego męża:D i na przezimowanie rowerów i mebli ogrodowych.

jacpuc
04-12-2014, 20:54
Anieszko1985 podpowiedz ile kosztowały cię tynki ja buduję z garażem tynki cementowo wapienne.

aisha1980
04-12-2014, 21:35
Ja postawiłem ściankę równolegle do schodów pomniejszyłem kotłownie ale zrobił mi się większy hol
i korytarz do garażu rozwiązanie moim zadaniem jest o niebo lepsze niż w projekcie .
jutro zrobię fotki.
Witam mam pytanie
Jakie poniesliscie koszty od fundamentow po dach bez ocieplenia dachu,
Dziekuje za odpowiez

Bazyl3
05-12-2014, 09:11
Dzięki Paliszcz :) Nad wiatą będzie składzik na klamoty mojego męża:D i na przezimowanie rowerów i mebli ogrodowych.

Świetny pomysł. Szkoda, że już skończyłem inwestycję. Teraz tylko trzeba zacisnąć pasa i zacząć odkładać na budynek gospodarczy, bo na razie rowery u teściów :)
PS. Ponieważ sam z niecierpliwością czekam na kolejne fotki, to wrzucam ostatnio wklejoną w kuchni szybę z fototapetą :)
292723

paliszcz
05-12-2014, 09:42
Witam mam pytanie
Jakie poniesliscie koszty od fundamentow po dach bez ocieplenia dachu,
Dziekuje za odpowiez

Jeśli dobrze pamiętam nielicznych dzielących się kosztami SSO to między 80 a 120tyś... zależy od:
- blacha czy dachówka
- z garażem czy bez
- deskowanie czy nie
- ilości okien dachowych
- koszty robocizny...
ale to tak ogólnie, no chyba że ktoś ma inne wyliczenia



PS. Ponieważ sam z niecierpliwością czekam na kolejne fotki, to wrzucam ostatnio wklejoną w kuchni szybę z fototapetą :)
292723

Wow :) u nas będzie szara szyba jak u leszczów :) ale pomysł z fototapetą extra :yes:

Adzia- mój mąż teraz chodzi i przeżywa to wasze rozwiązanie :) Normalnie powinniście opatentować na stronie Z500 :) Jeszcze raz gratuluję pomysłu :yes:


U nas dziś próba pieca, mały stresik oby wszystko grało :) Tynki na sufitach wciąż dosychają ( a leżą już chyba z 2 miesiące) więc w końcu temp. podkręcimy i będzie można ruszyć dalej :)

leszczu 791
06-12-2014, 10:57
u nas w łazience szafka się pojawiła :)
292870

agnieszka1985
06-12-2014, 19:22
jacpuc jeżeli dobrze pamiętam to tynki kosztowały nas około 10 tys. też mamy wersję z garażem i tynki cementowo-wapienne.
aisha1980 koszt postawienia naszej zetki począwszy od prac ziemnych po dach to 150 tys. Mamy wersję z garażem, 8 okien dachowych, dachówkę ceramiczną, w tej cenie są jeszcze wliczone wylewka wejścia przed dom i duży taras w kształcie litery L. i robocizna. Jutro umieszczę zdjęcia.

agnieszka1985
07-12-2014, 19:48
Wejście 293047 tu widać gdzie zaczyna się u nas taras:)293048, a tu tył domu 293049293050 to jest pokój nad garażem :) wszyscy mówią, że najładniejszy:)

adziatok
07-12-2014, 21:22
U nas dziś próba pieca, mały stresik oby wszystko grało :) Tynki na sufitach wciąż dosychają ( a leżą już chyba z 2 miesiące) więc w końcu temp. podkręcimy i będzie można ruszyć dalej :)

Ale mnie pocieszyłaś:( to u nas będą schły prawie do lutego:jawdrop:

aisha1980
07-12-2014, 22:06
Witam
Dziekuje za cenne informacje i mam jeszcze pytanie o koszty samej robocizny od fundamentow po dach,nam fachowiec wstepnie powiedzial za stan do dachu z deskowaniem bez dachowki 45-50 tys,my placimy za koparke i pewnie jeszcze cos dojdzie,okna w jakiej cenie u was?. U nas troche przerubek,zamiast dachowych dwie lukarny w ksztalcie trojkata,z tylu dach domu zrownany z dachem garazu,powiekszamy garaz z tylu wydzielamy maly skladzik,wydluzone zadaszenie nad tarasem

leszczu 791
07-12-2014, 22:51
50 tys za stan surowy i to bez dachówki to bardzo dużo, powinniście zapłacić góra 30-35 tys.

QUOTE=aisha1980;6698517]Witam
Dziekuje za cenne informacje i mam jeszcze pytanie o koszty samej robocizny od fundamentow po dach,nam fachowiec wstepnie powiedzial za stan do dachu z deskowaniem bez dachowki 45-50 tys,my placimy za koparke i pewnie jeszcze cos dojdzie,okna w jakiej cenie u was?. U nas troche przerubek,zamiast dachowych dwie lukarny w ksztalcie trojkata,z tylu dach domu zrownany z dachem garazu,powiekszamy garaz z tylu wydzielamy maly skladzik,wydluzone zadaszenie nad tarasem[/QUOTE]

liconek
07-12-2014, 23:49
Z ekipą budowlaną jestem umówiony na 25tys. za samą część murarską bez dachu. Na razie zapłaciłem 7tys. za ławy i fundamenty ze zrobioną przez nich izolacją styropianem (plus siatka i klej), jak poniżej:
293098

Bazyl3
08-12-2014, 08:06
A ja się wbiję między wątki budowlane i spytam o osusacz powietrza do spiżarki, bo jednak spora różnica temperatur i kiepska wentylacja zaowocowały wilgocią przy podłodze i przez zimę muszę się ratować sprzętem specjalistycznym, a na wiosną wybić otwór przez ścianę i zamontować kanał wentylacyjny. Tymczasem - na co zwracać uwagę przy zakupie? :(

paliszcz
08-12-2014, 16:43
u nas w łazience szafka się pojawiła :)
292870

Bardzo ładna :) Nasza czeka złożona w kartonie już ze 2 miesiące ale tak kupujemy na raty żeby później portfel nie bolał za bardzo :yes:


Ale mnie pocieszyłaś:( to u nas będą schły prawie do lutego:jawdrop:

A jakie robicie ? My mamy gipsowe ( im podobno mrozy aż tak nie szkodzą). Dosłownie chyba w ostatnim momencie zaczęliśmy ogrzewać... bo normalnie szron w narożnikach się zaczął robić... Teraz mamy temp w domu około 10-14 st. i widać różnicę choć wilgotność wciąż spora :( . Na poddaszu dużo cieplej i sucho więc mąż robi stelaże i kładzie płyty- jak skończy z płytami to bierze się za płytki w górnej łazience bo dół zdecydowanie za mokry...

Bazyl- my właśnie chcemy kratkę zrobić w spiżarni...z obawy przed wilgocią :/

Agnieszka- bardzo dobrze prezentuje się taras :yes: u nas dopiero na wiosnę :cool:

adziatok
08-12-2014, 18:33
A jakie robicie ? My mamy gipsowe ( im podobno mrozy aż tak nie szkodzą). Dosłownie chyba w ostatnim momencie zaczęliśmy ogrzewać... bo normalnie szron w narożnikach się zaczął robić... Teraz mamy temp w domu około 10-14 st. i widać różnicę choć wilgotność wciąż spora :( . Na poddaszu dużo cieplej i sucho więc mąż robi stelaże i kładzie płyty- jak skończy z płytami to bierze się za płytki w górnej łazience bo dół zdecydowanie za mokry...
:
Tynki mamy gipsowo-wapienne. Grzaliśmy nagrzewnicą gazową, ale pożerała butle w dwa dni więc podłączyliśmy coś "a la" kozę.
W spiżarce mamy kominek wentylacyjny. Mam nadzieję, że to wystarczy.

lenka123
08-12-2014, 19:31
[QUOTE=leszczu 791;6698581]50 tys za stan surowy i to bez dachówki to bardzo dużo, powinniście zapłacić góra 30-35 tys.

Hmmmm... wydaje mi się, że bardzo dużo zależy od rejonu Polski w którym budujecie. My dowiadywaliśmy się u nas w okolicy w cenach robocizny i właśnie Panowie podawali 40-50 tys ale to z wliczeniem blachodachówki, wariant bez garażu.

paliszcz
08-12-2014, 21:16
Adzia- aaaa grzejecie :) to spoko będzie :yes: u nas też przez jakiś czas była "koza" ale tylko w kotłowni

aisha1980
09-12-2014, 12:23
[QUOTE=leszczu 791;6698581]50 tys za stan surowy i to bez dachówki to bardzo dużo, powinniście zapłacić góra 30-35 tys.

Hmmmm... wydaje mi się, że bardzo dużo zależy od rejonu Polski w którym budujecie. My dowiadywaliśmy się u nas w okolicy w cenach robocizny i właśnie Panowie podawali 40-50 tys ale to z wliczeniem blachodachówki, wariant bez garażu.

aisha1980
09-12-2014, 12:25
[QUOTE=leszczu 791;6698581]50 tys za stan surowy i to bez dachówki to bardzo dużo, powinniście zapłacić góra 30-35 tys.


Hmmmm... wydaje mi się, że bardzo dużo zależy od rejonu Polski w którym budujecie. My dowiadywaliśmy się u nas w okolicy w cenach robocizny i właśnie Panowie podawali 40-50 tys ale to z wliczeniem blachodachówki, wariant bez garażu.

Tak wszystko zalezy od regionu,my budujemy w zachodniopomorskim,ceny dosc wysokie

lenka123
09-12-2014, 18:43
u nas w łazience szafka się pojawiła :)
292870

Leszcze Wasza łazieneczka mistrzostwo :) wszystko się świetnie komponuje. Jesteście dla mnie "Królami Górnej Łazienki" :) o Bazylowej łazieneczce też pamiętam ;) śliczna zieloniutka.... ale ta jakby bardziej moja ;) hmmm nawet przez moment nie pomyślałam by dać umywalkę w tym miejscu.

agnieszka1985
09-12-2014, 18:51
ja też już robiłam przymiarki do ustawienia umywalki w tym samym miejscu co leszczu:)
Aisha 1980 my też budujemy w zachodniopomorskim:)

jacpuc
09-12-2014, 21:12
:bash:Tynkować czy nie tynkować oto jest pytanie,jest lekko na minusie w nocy.Mogę poczekać
ale na wiosnę było by już z głowy doradzajcie.
łazienki są super a ten taras w elkę jest bomba .Pozdrawiam :confused:

Karolrolak
09-12-2014, 21:31
Witam wszystkich,

Jeśli chodzi o koszty robocizny u mnie wyszło 45k zł za SSO z oknami dachowymi i dachówką (woj dolnośląskie)

293418

Aktualny etap - instalacje elektryczne

Bazyl3
10-12-2014, 08:10
Leszcze Wasza łazieneczka mistrzostwo :) wszystko się świetnie komponuje. Jesteście dla mnie "Królami Górnej Łazienki" :) o Bazylowej łazieneczce też pamiętam ;) śliczna zieloniutka.... ale ta jakby bardziej moja ;)

U nas za niskie kolanko na taki ruch, no i ja za duży. Moje 203 cm za diabły nie wejdą pod skos. Już z kibelkiem pod skosem jest problem :P Postaram się jutro coś umaić forum zdjęciami :D

leszczu 791
10-12-2014, 19:10
Leszcze Wasza łazieneczka mistrzostwo :) wszystko się świetnie komponuje. Jesteście dla mnie "Królami Górnej Łazienki" :) o Bazylowej łazieneczce też pamiętam ;) śliczna zieloniutka.... ale ta jakby bardziej moja ;) hmmm nawet przez moment nie pomyślałam by dać umywalkę w tym miejscu.

bardzo bardzo dziekuje za miłe słowa.... ta łazienka nie jest standardowa i wiem, ze nie każdemu może sie podobać, dlatego tym bardziej cieszę sie, że komuś wpadła w oko :) kolory w rzeczywistości są bardziej wyraziste niż na fotce z tel. a jak dojdą zielone/limonkowe dodatki to będzie przytulnie.

leszczu 791
10-12-2014, 22:44
U nas za niskie kolanko na taki ruch, no i ja za duży. Moje 203 cm za diabły nie wejdą pod skos. Już z kibelkiem pod skosem jest problem :P Postaram się jutro coś umaić forum zdjęciami :D
kibelek musi być pod oknem, wtedy jest wnęka i można sie wyprostować :) my na szczęście z tych mniejszych ludkow :P

JózeKamila
11-12-2014, 00:19
Oto nasz domek.Pozdrawiamy wszystkich budujących z92!!!
293608, 293609[ATTACH=CONFIG]293610

JózeKamila
11-12-2014, 00:45
Oto nasz domek.Pozdrawiamy wszystkich budujących z92!!!
293608, 293609[ATTACH=CONFIG]293610293617


Mamy SSZ i teraz czas zabrać się za wykańczanie domu.Przed nami instalacje itd.........Oto kilka fotek naszego dachu.
293614293615293616

Bazyl3
11-12-2014, 09:27
kibelek musi być pod oknem, wtedy jest wnęka i można sie wyprostować :) my na szczęście z tych mniejszych ludkow :P

Niby racja, ale mamy dość wysoko osadzone okna i trzeba by z kolei sporo gimnastyki przy ich myciu. Poza tym "na górkę" chodzę na posiadówki z tabletem bądź książką, więc jest ok :P


Oto kilka fotek naszego dachu.

Ładne cacko :D. Żałuję, że nie pomyślałem o stopniu kominiarskim koło komina :(

raffik82
14-12-2014, 19:37
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Po wielu latach męczarni w starym, drewnianym domu z lat 50', razem z żoną podjeliśmy decycyzję o wybudowaniu nowego. W drodze eliminacji wypadło na zetkę 92. Zamierzamy budować systemem gospodarczym i chcemy rozłozyc budowe na dłuzszy okres czasu (nie chcemy brać kredytu). Narazie załatwiamy wszystkie formalności ale mam nadzieję, że ruszymy z wykopami wczesną wiosną. Duzym ułatwieniem jest to, że Zetkę zamierzamy wybudować 2 metry od naszego dotychczasowego domu więc każdą chwilę będzie można przeznaczyć na jakieś prace, nie trzeba załatwiać prądu, wody itp.W zasadzie w projekcie nie będziemy za wiele zmieniać: napewno zrezygnujemy z okna dachowego w pralni, myślałem również o zmianie słupów podtrzymujących daszek przed wejsciem i na tarasie z drewnianych na wykonanane ze stali nierdzewniej ale to już kosmetyka. W przeciwieństwie do większości Szanownych Forumowiczów zamierzamy przykryć dom panelami z blachy na rąbek. Decydują o tym nie tylko względy ekonomiczne ale i wygląd dachu: wydaję się dużo lżejszy i bardziej nowoczesny. Chętnie skorzystam z każdej porady i uwagi. Czy jest ktoś na forum z olic Lublina i byłby na tyle miły żeby umozliwił obejżenie budynku na włane oczy?
Jesli chodzi o blache to cos takiego jak na foto:
286648

Cześć,
Ja zacząłem budowę tego domu w Uniszowicach to bardzo blisko. Aktualnie mieszkam w Krakowie, w Lublinie bywam dość często. Jakby co to zapraszam kiedyś możemy pogadać - obecnie mam fundamenty zrobione a w przyszłym roku może stan surowy ruszy.

Gdyby ktoś jeszcze z okolic Lublina budował to piszcie.

lenka123
18-12-2014, 18:16
hmmm... chyba ktoś obiecał jakieś fotki wrzucić ;) a my tu czekamy...codziennie zaglądamy...i nic, cisza.

jacpuc
20-12-2014, 21:01
295093295094295095:yes:
Oto pare fotek moich dokonań czekam na tynki wew.

Karolrolak
21-12-2014, 18:27
Moja Zetka

Modyfikacje w stosunku do projektu:

295175
295176
295177
295181

- zmniejszone okna (taras kuchnia i wykusz)
- dodatkowe 2 okna dachowe nad garażem jedno mniej w sypialni,
- podzielone pomieszczenie nad garażem na sypialnie i garderobę.

295178

Pozdrawiam
K

jacpuc
21-12-2014, 20:08
Chyba budujemy koło siebie i jesteśmy na podobnym etapie .
Mam pytanko czy czy pokój nad garażem dzieliłeś po dachu czy na etapie murowania ścianek działowych
chciałbym wyciąć drzwi do garderoby,295191

Karolrolak
21-12-2014, 22:17
Hej,

Faktycznie budujemy dość blisko siebie.
Garderoba była zaplanowana jeszcze przed dachem :yes:.

295254

jacpuc
22-12-2014, 20:14
295338Dzisiaj montowałem ostatni parapet w garażu elektryka położona i czekam na tynki .
Czy załatwiałeś wodę . Mi powiedziano że po mojej stronie leży zakopać rurę z taśmą
zrobić dokumentację zdjęciową zawór ,konsolę i zawór antyskażeniowy reszta leży po stronie
gminy czyli zasuwa i nawiertka tylko że trzeba czekać do pół roku .chyba że zrobimy sami wszystko w obecności
człowieka z gminy to od ręki.295337

Karolrolak
22-12-2014, 21:50
Woda to temat na przyszły rok. Sprawa dosyć skomplikowana związana z wpinaniem się do prywatnego rurociągu sąsiada.
U mnie koniec instalacji elektrycznych alarmowych tv itp.

295355
295356
295357
295358

Kiedy planujesz tynki wew? Ja mam umówiony wstępnie termin na luty ale zobaczymy co będzie z tej zimy.
Jakie decyzje dot. ogrzewania?

jacpuc
23-12-2014, 18:15
Witam . Tynki wew mam umówione na poniedziałek po świętach.Ale zobaczymy jaki będzie mróz
jestem przygotowany a i ekipa ma mocne ogrzewanie więc damy radę do -5 stopni na zewnątrz
jeśli nie to czekamy .Z ciekawości jaką ustaliliście cenę jeśli można wiedzieć .U mnie jest ok
590 m/2 cementowo wapiennych tynków webera z osadzeniem puszek elektrycznych.
Cena plus minus 12500zł ale nie więcej jak 13tyś.
Ogrzewanie ekogroszek kocioł ogniwo 20kw albo 16kw dół oprócz pokoju obok łazienki
podłogówka góra łazienka podłogówka reszta grzejniki kermi.zastanawiam się jeszcze nad solarami albo
fotowoltaiki . mam czas do zastanowienia .Kominek najprostrzy z wyprowadzeniem ciepła rozprowadzonym
na góre do wszystkich pokoi kanałem nawiewowym.295485295486295487

lukasz8424
23-12-2014, 19:58
A oto moja zetka;) 295494295495
Ja za tynki dałem ok 14 tys cementowo wapiennych zacieranych na mokro,nie trzeba juz gladzi klasc

Karolrolak
23-12-2014, 20:18
Hej,

Z wstępnych ustaleń cena nie większa niż 27zł/m2. Sama usługa bez materiału 12zł/m2.

Ps
lukasz8424 - Twoja Zetka prezentuje się bardzo sympatycznie w szczególności na tle cube'a sąsiada ;)

jacpuc
26-12-2014, 20:38
Witam oto moje parapety 295725295726

aisha1980
27-12-2014, 21:32
ja też już robiłam przymiarki do ustawienia umywalki w tym samym miejscu co leszczu:)
Aisha 1980 my też budujemy w zachodniopomorskim:)

Dobrze wiedziec a dokladnie gdzie ,my w Pyrzycach kolo Szczecina

natalia87
28-12-2014, 11:51
Witam! Ile metrow i jaka cena ocieplenia budynku Wam wyszła?Pozdrawiam

agnieszka1985
28-12-2014, 19:37
Dobrze wiedziec a dokladnie gdzie ,my w Pyrzycach kolo Szczecina

My w Grzędzicach koło Stargardu.

aisha1980
28-12-2014, 21:39
My w Grzędzicach koło Stargardu.
Super ,fajnie wiedziec ze ktos blisko nas buduje zetke,my dopiero na poczatku calego zamieszania,zaczynamy w kwietniu 2015,narazie papierologia.Mam prosbe o podanie kosztow jakie poniesliscie od poczatku do dachu na tip top bez okien

agnieszka1985
29-12-2014, 14:13
[QUOTE=aisha1980;6717402]Super ,fajnie wiedziec ze ktos blisko nas buduje zetke,my dopiero na poczatku calego zamieszania,zaczynamy w kwietniu 2015,narazie papierologia.Mam prosbe o podanie kosztow jakie poniesliscie od poczatku do dachu na tip top bez okien[/QUOT
Nie podam Ci ile poszczególne elementy kosztowały bo nie wiem, my z wykonawcą umówiliśmy się na konkretną kwotę od zera do dachu i nic nas więcej nie interesowoało. Stan surowy otwart kosztował nas 150 tys. w tej cenie jest robocizna, roboty ziemne, sprzet ciężki -koparka, fundamenty, postawienie murów, strop, wylanie tarasów i wejścia przed domem, dach, okna dachowe 8 szt dyżych i 2 szt małe na strychu, Budowaliśmy z solbetu i mamy dachówkę ceramiczną. Po Nowym Roku robimy hydraulikę. Acha my mamy wersję z garażem na wcześniejszych stronach są zdjęcia naszej zetki i tarasu:)

liconek
29-12-2014, 14:40
Jak wygląda aktualnie sprawa okien dachowych? Jakie polecacie/montujecie? Jaka przenikalność w stosunku do ceny najlepsza, najlepsze sposoby otwierania przy wysokiej ściance kolankowej i tym podobne uwagi ...

michas89
29-12-2014, 23:09
Witam!!! Czy ktoś z podkarpackiego buduje z92 ????

Karolrolak
30-12-2014, 22:30
liconek - ja wybrałem Velux trochę mniejsze niż w projekcie M6. Miałem w dobrej cenie :D

VELUX GLL MK06 1055 + BDX (dodatkowe ociplenie)
VELUX GLU MK06 0055 (poliuretanowe) + BDX


aisha1980 - Koszty robocizny:

Ławy i fundamenty 7800
Parter ściany 6700
Poddasze ściany 7200
Stropy 5800
Wieńce 1800
Kominy 1700
Klatka schodowa 1500
Dach 13000
Tarasy 2000
---------------------------------
TOTAL : 47,5k zł

Koszty materiałów SSO 101k zł
Koszty materiałów SSZ 122,4k zł

Fundamenty 20 600
Parter 13 500
Strop 15 300
Dach materiały 17 700
Okna dachowe 9 000
Więźba 10m3 9 200
Ścianki działowe kominy 6 000
Wieńce 1 350
Poddasze materiały 2 650
Kominy 1 700
Okna z roletami 17 500
Brama 3 900
Tarasy 4 000

Pozdr
K

natalia87
05-01-2015, 21:56
A co tu taka cisza? Czekamy wszyscy na odpowiedzi i oczywiście wszelkie świeże fotki:pPozdrawiam

michas89
05-01-2015, 22:38
Dokładnie cisza cisza... Ile poszło wam desek + - na szalunki itp oraz ile drutu (strop oraz skosy betonowe) ???

anettet
06-01-2015, 12:13
Witam!!! Czy ktoś z podkarpackiego buduje z92 ????

Witam,
Budujemy na podkarpaciu z92.
297478297479297480297481297482

jacpuc
06-01-2015, 19:57
:wiggle:Jaka cisz U MNIE ROBIĄ TYNKI WEW OBIECALI ŻE SKOŃCZĄ
W SOBOTĘ SPRAWNA EKIPA JEST LEKKI MROZIK ALE W ŚRODKU USZCZELNILI
CHODZI PIECYK I JEST 8 STOPNI A POJUTRZE MA BYĆ JUŻ CAŁY CZAS NA PLUSIE
TRZYMAJCIE KCIUKI.297595

natalia87
06-01-2015, 20:49
Trzymamy trzymamy i z niecierpliwością na zdjęcia czekamy:)

anettet
08-01-2015, 08:22
Super, że już tynkujesz. Trzymam kciuki, aby pogoda dopisała i aby ekipa dobrze zrobiła.

Kiedy będziesz wstawiał właściwe drzwi wejściowe?

adziatok
08-01-2015, 08:47
U nas ciągle tynki schną:( Szwagier hydraulik działa. Jutro mają dokończyć kłaść dachówkę na wiacie. Najważniejsze, że pogoda dopisuje.

jacpuc
08-01-2015, 15:45
Drzwi wejsciowe i garazowe zamowie po wylaniu podlogi na samym koncu szkoda .zeby sie zniszczyly mieszkam obok wiec mam wszystko na oku to wielki plus.

jacpuc
08-01-2015, 22:02
Parę fotek są kiepskiej jakości ale robota wre kto przy tym był wie jaka jest tam zadyma
jak będą gotowe to pokaże w lepsz297890297891297892:wiggle:ej jakości.

agnieszka1985
08-01-2015, 22:58
Jaki piec polecacie? jakiej firmy i model?

leszczu 791
11-01-2015, 09:35
Jaki piec polecacie? jakiej firmy i model?

My mamy piec na ekogroszek skam - p premium 12 kw firmy Sekom z Pleszewa i jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni.

paliszcz
11-01-2015, 14:58
My mamy piec na ekogroszek skam - p premium 12 kw firmy Sekom z Pleszewa i jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni.



My również. Jednak jeszcze nie wszystko podłączone bo musimy wezwać fachowca (nasz zna się na starych piecach i poustawiał głupoty ;))

jacpuc
11-01-2015, 20:17
298338298339298330298331298332[ATTACH
Tynki gotowe wyglądają dobrze .:wiggle:.Ekipa uwineła się w 5 dni pełny profesjonalizm.

leszczu 791
11-01-2015, 22:23
My również. Jednak jeszcze nie wszystko podłączone bo musimy wezwać fachowca (nasz zna się na starych piecach i poustawiał głupoty ;))

Ja wszystko sam poustawiałem bo fachowcy to mieli o tym mało pojęcia, wystarczy trochę fora pośledzić.

paliszcz
12-01-2015, 09:32
Ja wszystko sam poustawiałem bo fachowcy to mieli o tym mało pojęcia, wystarczy trochę fora pośledzić.

No właśnie... musiała bym się za to zabrać... Tylko my nie mamy pewności czy wszystko jest dobrze podłączone, bo np czujnik od pogodówki leży sobie w kotłowni... :bash:

Poza tym wciąż mamy nie ocieplony budynek... Trochę długa przerwa u nas była, ale już zabieramy się do pracy.

Bazyl3
12-01-2015, 11:05
Ja wszystko sam poustawiałem bo fachowcy to mieli o tym mało pojęcia, wystarczy trochę fora pośledzić.

Ja śledzę i na razie nie odważyłem się na ręczne nastawy :P Odpaliłem PID, trochę pogrzebałem w zaawansowanych ustawieniach i tyle. Na pytanie: "Ile ci spala?" odpowiadam, że tyle ile weń wsypię :) Ale już wiem, że na wiosnę będzie kilka usprawnień i przeróbek :(

leszczu 791
12-01-2015, 14:43
Ja śledzę i na razie nie odważyłem się na ręczne nastawy :P Odpaliłem PID, trochę pogrzebałem w zaawansowanych ustawieniach i tyle. Na pytanie: "Ile ci spala?" odpowiadam, że tyle ile weń wsypię :) Ale już wiem, że na wiosnę będzie kilka usprawnień i przeróbek :(

Ja u siebie PID mam wyłączone, PID się sprawdza przy prostych instalacjach. Jak jest uklad mieszany czyli grzejniki i podłogówka i jeszcze grzanie CWU piec lepiej chodzi w dwustanie , czyli ustawiasz sobie tylko podanie i pauze oraz podtrzymanie i to wszystko.

Bazyl3
13-01-2015, 07:59
Ja u siebie PID mam wyłączone, PID się sprawdza przy prostych instalacjach. Jak jest uklad mieszany czyli grzejniki i podłogówka i jeszcze grzanie CWU piec lepiej chodzi w dwustanie , czyli ustawiasz sobie tylko podanie i pauze oraz podtrzymanie i to wszystko.

A powiesz jakie masz ustawy u siebie? Ja próbowałem coś kombinować na podstawie danych internautów dla pieca podobnej mocy, ale to niestety trzeba spędzić w kotłowni ładny dzionek, żeby dojść do ładnego i efektywnego spalania, bo bez dozoru, to albo gaśnie, albo zasuwa jak mały samochodzik. U mnie PID na razie mniej więcej sobie radzi, więc doczekam na nim ferii i urlopu, zrobię kanapki i zamieszkam w pobliżu pieca :) Najbardziej mi przeszkadza, że wszędzie są dmuchawy z przesłoną, której wartość użytkownicy podają, a u mnie czegoś takiego nie ma. Jest chyba hallotron.
PS. Piszesz o podaniu, pauzie i podtrzymaniu, a nawiew? U mnie w opcji praca ręczna jest jeszcze chyba parę jakichś wskaźników :)
PPS. Muszę chyba jednak obejrzeć ten mój wentyl, bo ... http://www.techsterowniki.pl/75-poradnik-instalatora :D

paliszcz
13-01-2015, 10:55
doczekam na nim ferii i urlopu, zrobię kanapki i zamieszkam w pobliżu pieca :)

:lol2::lol2::lol2::lol2: dokładnie ;)

slawny72
13-01-2015, 18:29
Witam ponownie.
Mamy zrobioną adaptacje. Dzisiaj złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę.
Man nadzieję, że pod koniec marca ruszymy jeśli warunki pozwolą.:rolleyes:

Dotychczasowe koszty to:
- mapka 500zł
- projekt + adaptacja 4100zł

Wojtas1989
19-01-2015, 19:06
Czy był by ktoś w stanie napisać ile poszło wam więźby na dach(projekt z garażem) i czy montowaliście okna dachowe takie jak w projekcie 140cm* 70cm? Jaką parafolię użyliście? Czym wykańczaliście kominy? Proszę o wasze sugestie i przemyślenia. A może jakieś pomysły :)

aisha1980
20-01-2015, 12:32
295093295094295095:yes:
Oto pare fotek moich dokonań czekam na tynki wew.
Widze ze taras powiekszyliscie i zadaszenie równiez, u nas planujemy na 3m daszek i taras,jak to wyglada w wszym projekcie?

jacpuc
20-01-2015, 20:36
Taras jest powiększony do 4metrów 300057 Zwis nad drzwiami wejściowymi jest
powiększony o pół metra,300058300059

kasia050209
22-01-2015, 05:57
Mam pytanie odnośnie łazienki zarówno jednej jak i drugiej. Są dość małe i spędza mi to sen z powiek dlatego chciałabym wszystko dobrze rozmieścić. Może ktoś wrzucić zdjęcia gotowej łazienki jak to sobie wszystko urządził? Nie wiem czy na piętrze zostawić tak jak jest w projekcie czy zlikwidować ściankę dzielącą z pralnią? co radzicie?

aisha1980
22-01-2015, 13:41
My też braliśmy to pod uwagę, ale później zmieniliśmy zdanie. Przecież trzeba gdzieś wysuszyć pranie, a tam jest właśnie ciąg wentylacyjny. My wymyśliliśmy sobie, że w łazience nie będzie okna dachowego tylko lukarna. To w znaczny sposób powiększy powierzchnię łazienki. Koszt praktycznie ten sam. Konsultowaliśmy to z wykonawcą. Tak to mniej więcej wyglądało. Pozdrawiam.
300294

Doradca VELUX
23-01-2015, 16:06
Jak wygląda aktualnie sprawa okien dachowych? Jakie polecacie/montujecie? Jaka przenikalność w stosunku do ceny najlepsza, najlepsze sposoby otwierania przy wysokiej ściance kolankowej i tym podobne uwagi ...

Witam,
Przy wysokiej ściance kolankowej lepiej zastosować okna VELUX z dolnym otwieraniem np. GZL/GLL B.
Polecam poniższą animację dlaczego wybranie właściwego sposobu otwierania ma tak duże znaczenie przy doborze okna dachowego: http://www.velux.pl/klienci/produkty/okna_dachowe/product%20overview/top_bottom_operated

Pozdrawiam,
Paweł
Doradca VELUX

aisha1980
27-01-2015, 21:07
Witam,

Mam pytanko do Leszcza, lub do innych osób, którzy w projekcie Z92 GL zastosowali strop żelbetonowy (monolit).
Możesz mi powiedzieć ile kilogramów poszło wam pręta żebrowanego 12mm. Fajnie jak byś powiedział ile Ci poszło na fundamenty, a ile na strop?
Wielkie dzięki.
U nas zaczyna się okres zamówień i pertraktacji z hurtowniami.
W zachodniopomorskim pręty żebrowane kosztują około 2,80 za kilogram.
Ponoć jest dobry moment na wszelkie zamówienia związane z budową, tzw. martwy okres.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

slawny72
29-01-2015, 20:19
Witam

Ja też na etapie zakupów materiałów.
Cena prętów podobnie 2,85zł/kilo
Bloczki SOLBET 5,90zł/szt.
Bloczki betonowe Czemaninek 3,18zł/szt
Proponowana przez hurtownie centa stropu TERIVA 7800zł.
Więźba 5600zł/kpl. (mam po obliczeniach mocno odchudzony dach)
Wszystko z transportem na teren budowy.

Pozdrawiam wszystkich.

anettet
01-02-2015, 21:21
Ja obecnie jestem na etapie oczekiwania na ekipę elektryków.
Proszę dajcie jakiś sugestie jak powinien być rozmieszczony prąd, aby było jak najbardziej praktycznie.

paliszcz
03-02-2015, 08:01
anettet:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?212914-Projekt-Z92-pracownia-STUDIO-Z500&p=6547456#post6547456 tu masz moje pierwsze plany, nie mieszkamy jeszcze więc nie wiem gdzie brakuje

Najlepiej ustal dokładnie co gdzie ma stać i wtedy gniazdka- szczególnie w kuchni... bo tam zawsze brakuje

kasia- co do łazienki- to nie mam jeszcze wykończonej ale my nie mamy ścianki z pralnią...
w tej chwili mam w bloku łazienkę 3mkw i suszarkę zmieszczę więc takiej łazience tym bardziej ;)
nie potrzebuję pralni ale to już jak każdemu wygodniej- ja wolę większą łazienkę- mam zamiar zrobić tam sporą szafę by wszystkie możliwe środki chemiczne, kosmetyki, ręczniki, ładnie tam ukryć.
Ciekawe rozwiązanie jest z lukarną bo pewnie powiększy łazienkę ale ja z góry zakładałam, że dach bez lukarn, okien itd...
no i u nas z racji przeniesienia schodów i wygospodarowania miejsca na garderobę nie dało by rady zrobić osobnego wejścia do łazienki tylko przez pralnie więc zupełnie z niej zrezygnowaliśmy :) poza tym ile się da pranie będę suszyć na dworze :D u nas na wsi jak raz zawieje to nawet w zimę pranie suche ;)

Bazyl3
03-02-2015, 09:30
poza tym ile się da pranie będę suszyć na dworze :D u nas na wsi jak raz zawieje to nawet w zimę pranie suche ;)

Albo u sąsiada na dachu :D

paliszcz
03-02-2015, 17:20
albo u sąsiada na dachu :d

:d:d:d

lenka123
03-02-2015, 21:21
Paliszczku gratulacje :))) teraz już wiem skąd ta cisza na Twoim blogu i tym forum ;) a tu zetka zdobyła małego mieszkańca :lol2:
My rozebraliśmy już szalunki na całości - oj było bardzo ciężko :rotfl: przesadziliśmy z gwoździami ale z dwojga złego lepiej w tą stronę. Pozdrawiam

paliszcz
04-02-2015, 08:12
Lenka- dziękujemy :) maleństwo to aniołek więc mąż całe dnie wykańcza domek a ja szukam promocji ;) W niedzielę jadę zobaczyć obecne efekty więc na pewno wstawię fotki :)

Co do szalunków to zupełnie Cię rozumiem u nas było to samo, i w dodatku miałam w wakacje robotę polegającą na wyciąganiu gwoździ z tych desek bo przecież dechy się przydadzą :mad: masakra... ale przynajmniej się do czegoś przydałam :D

JarekMad
09-02-2015, 10:00
Witam,

Jestem zainteresowany budową domu z projektu z92. Od razu przyznam się, że dość nietypowo,planuję zamontować do niego gaz. Wiem, że wiele osób dziwi się po co mi gaz w takiej dużej kotłowni, ale chce tam mieć pralnio/prasowalnie, siłownie oraz trzymać wiele rzeczy, które wymagają przyjaznego środowiska i jak się uda to mikrowarsztat. Podoba mi się zmiana, którą wykonał paliszcz u siebie z przeniesieniem schodów .
@paliszcz: Czy jesteście zadowoleni ze swoich zmian, czy coś okazało się błędem? PS: Gratulacje :)

I teraz pytanie ogóle do osób, które już budują/wybudowały się: Czy widzicie w tym projekcie jakieś mankamenty, które widać dopiero po wybudowaniu? Czy coś byście zmienili? Czy zrobiliście jakąś modyfikację, którą chcecie się pochwalić?

Czy jest ktoś to wybudował się na Śląsku/Zagłębiu i chciałby się pochwalić osobiście?

Moje wstępne plany na modyfikację to: zmiana fundamentu na płytę, montaż wentylacji z odzyskiem ciepła, optymalizacja ocieplenia pod moje pomysły, przeniesienie schodów jak u paliszcz.

paliszcz
09-02-2015, 12:57
@paliszcz: Czy jesteście zadowoleni ze swoich zmian, czy coś okazało się błędem? PS: Gratulacje :)
.

Dziękujemy :)

A więc tak zmieniła bym:
- ogrzewanie - pompa ciepła ! + wentylacja mech.
- z racji że poddasze i strych ociepliliśmy pianą strych zrobił się duży :) brakuje mi tam małego doświetlenia, jakieś mikro okienko na ścianie szczytowej by wystarczyło.
- pomieszczenie pod schodami również okazało się nieco większe niż zakładałam i teraz żałuję, że nie obniżyliśmy go przy wylewce... byłby w pełni wartościowy składzik, teraz jest troszkę nisko :/

W sumie mam nadzieję, że najpóźniej za 2 miesiące uda nam się przeprowadzić i dopiero się okaże co jest git a co nie ale jestem dobrej myśli :)

Projekt jest super, i myślę, ze warto przenieść te schody- mniej komunikacji a więcej pow. pomieszczeń :)

Ps. zapraszam do dziennika :)

anettet
09-02-2015, 15:59
[QUOTE=paliszcz;6761073]anettet:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?212914-Projekt-Z92-pracownia-STUDIO-Z500&p=6547456#post6547456 tu masz moje pierwsze plany, nie mieszkamy jeszcze więc nie wiem gdzie brakuje

Najlepiej ustal dokładnie co gdzie ma stać i wtedy gniazdka- szczególnie w kuchni... bo tam zawsze brakuje

Bardzo dziękuję :)

paliszcz Gratulacje i dużo zdrowia dla pociechy.:)

slawny72
09-02-2015, 21:54
Dziękujemy :)

A więc tak zmieniła bym:
- ogrzewanie - pompa ciepła ! + wentylacja mech.
- z racji że poddasze i strych ociepliliśmy pianą strych zrobił się duży :) brakuje mi tam małego doświetlenia, jakieś mikro okienko na ścianie szczytowej by wystarczyło.
- pomieszczenie pod schodami również okazało się nieco większe niż zakładałam i teraz żałuję, że nie obniżyliśmy go przy wylewce... byłby w pełni wartościowy składzik, teraz jest troszkę nisko :/

W sumie mam nadzieję, że najpóźniej za 2 miesiące uda nam się przeprowadzić i dopiero się okaże co jest git a co nie ale jestem dobrej myśli :)

Projekt jest super, i myślę, ze warto przenieść te schody- mniej komunikacji a więcej pow. pomieszczeń :)

Ps. zapraszam do dziennika :)

Witam ponownie.
Nie jesteście zadowoleni z pieca?. Jakieś uwagi? Też myślę nad rodzajem ogrzewania.

Moja "zetka" po adaptacji wygląda tak.
303627303628

paliszcz
10-02-2015, 08:21
slawny- z pieca jako tako to jesteśmy zadowoleni ale ogólnie z systemu ogrzewania czyli eko...to już nie :/ (ale to też nie jest jakiś dramat, napisałam co bym ewentualnie zmieniła gdybym miała okazję budować jeszcze raz)
myśleliśmy o pompie ciepła wcześniej ale jakoś nie wgłębiłam się w temat i z góry założyłam, że nas nie stać
a okazuje się że odejmując cenę pieca, komina itd już cena pompy nie jest tak przerażająca :P

JarekMad
10-02-2015, 09:03
- ogrzewanie - pompa ciepła ! + wentylacja mech.

Ja jestem już przekonany do wen mech, a rodzaj ogrzewania to zobaczę. Może dziwnie to brzmi, ale lubię gaz. Montując kocioł kondensacyjny nie trzeba montować tradycyjnego komina. Wystarczy rura wylotowa za jakieś 200-300zł.



- pomieszczenie pod schodami również okazało się nieco większe niż zakładałam i teraz żałuję, że nie obniżyliśmy go przy wylewce... byłby w pełni wartościowy składzik, teraz jest troszkę nisko :/


W wolnej chwili wrzuć więcej zdjęć tutaj lub na dziennik. Ciekawią mnie schody, wielkość łazienki na górze i sypialni 'rodziców'.



Ps. zapraszam do dziennika :)
Właśnie go przeczytałem, bardzo fajny konkretny.

paliszcz
10-02-2015, 11:06
Jarek- myślę, że w niedzielę dodam zdjęcia do dziennika. Teraz trwają ostatnie poprawki na parterze ( niedługo przyjeżdża kuchnia) i zabieramy się za malowanie poddasza :)

A ja przeglądam sprzęt AGD i aż głowa boli :/ Jedynie lodówkę mam upatrzoną- ale płyta idukc, zmywarka, pralka, piekarnik...
Niby opcje mają te same a cena różni się czasem o 50%

Macie jakiś producentów AGD których kategorycznie odradzacie ?

Remol27
10-02-2015, 18:46
Witam się i pozdrawiam wszystkich Z-etowiczów. Przeglądam i analizuję ten wątek od dłuższego czasu, dziękuję autorowi za jego założenie - tym bardziej, że przyczynił się do wyboru projektu Z92. Obecnie trwa adaptacja projektu do warunków lokalnych oraz drobne zmiany w projekcie: rezygnacja z wykusza i kominka, skrócenie ściany kominkowej, wydzielenie na piętrze garderoby kosztem jednego z pokoi i jakieś tam jeszcze drobniejsze zmiany.

Bazyl3
11-02-2015, 07:51
Macie jakiś producentów AGD których kategorycznie odradzacie ?

Odradzać, to nie. Ale mogę powiedzieć co mamy, a mamy każde z innej obórki :P Płyta, pralka i zmywarka Bosch, piekarnik Electrolux, a lodówka Samsunga. Bardziej niby opłacało się w pakiecie, ale podobało nam się to co kupiliśmy, a i ceny były niezłe, więc jest jak jest. Ja w pewnym momencie przestałem czytać fora, wrzuciłem wyszukiwarkę i sortowanie po cenie od najniższej :D

leszczu 791
11-02-2015, 20:19
Jarek- myślę, że w niedzielę dodam zdjęcia do dziennika. Teraz trwają ostatnie poprawki na parterze ( niedługo przyjeżdża kuchnia) i zabieramy się za malowanie poddasza :)

A ja przeglądam sprzęt AGD i aż głowa boli :/ Jedynie lodówkę mam upatrzoną- ale płyta idukc, zmywarka, pralka, piekarnik...
Niby opcje mają te same a cena różni się czasem o 50%

Macie jakiś producentów AGD których kategorycznie odradzacie ?


Witam, mój szwagier pracuje w jednej ze znanych sieci AGD i on był naszym doradca :). Co odradza ... sprzet AMICA! reszta zalezy od kieszeni i potrzeb.
Lodówka - jezeli w zabudowie to NO FROST a one nie są najtańsze (my mamy Electroluxa)
Płyta - wg uznania i potrzeb funkcji (mamy BOSCH -można połączyć dwa kółka i jest zimna w dotyku)
Piekarnik i Mikrofala - jezeli w słupku to koniecznie jednej firmy i z jednej serii bo może się różnic kolorem np. raczka będzie ciemniejsza albo czerń bardziej czarna. (mamy SAMSUNGA) Piekarnik wzięłam z możliwością użycia tylko połowy co jest oszczędnością i wygodą i z tej samej serii mikrofala.
Pralka - funkcje i opinie uzytkowników (mamy BOSCHA miała najlepsze opinie na forum w naszym przedziale finansowym :D

Pozdrawiam i ściskam wszystkich Z-kowiczów, szczególni tych, których poznałam osobiście..... Mało pisze ale wciąż zaglądam i śledzę Wasze poczynania.:yes:

adziatok
14-02-2015, 08:15
Pozdrawiam i ściskam wszystkich Z-kowiczów, szczególni tych, których poznałam osobiście..... Mało pisze ale wciąż zaglądam i śledzę Wasze poczynania.:yes:

Dla Was też pozdrowionka:) i zazdrościmy (ale tak pozytywnie) że już mieszkacie i macie za sobą te wszystkie wybory kafelek, baterii i innych dupereli:bash:

paliszcz
15-02-2015, 08:15
Dziękuje wam za opinie, mamy już swoje typy teraz będziemy robić wyceny gdzie taniej :)

Remol- Witamy :)

Doradca VELUX
15-02-2015, 13:17
- z racji że poddasze i strych ociepliliśmy pianą strych zrobił się duży :) brakuje mi tam małego doświetlenia, jakieś mikro okienko na ścianie szczytowej by wystarczyło.

Witaj paliszcz,
Doświetlić strych możesz wybierając np. małe okno dachowe lub stosując świetlik tunelowy, który za pomocą tunelu doprowadzi światło z połaci dachu do pomieszczenia. Więcej inspiracji na naszej stronie:http://www.velux.pl/klienci/produkty/dachowe_swietliki_tunelowe
304560
Jeżeli potrzebna pomoc w doborze produktów to zachęcam do kontaktu z naszym działem obsługi, chętnie pomożemy i doradzimy.
Pozdrawiam,
Paweł
Doradca VELUX

robert 11
16-02-2015, 21:00
Witam czy ktoś powie mi ile kupić suporeksu ile całych ile połówek tak w przybliżeniu ?

Wojtas1989
16-02-2015, 22:21
Witam wszystkich po zimie. Jestem na etapie zamawiania dachówki i mam duży dylemat odnośnie czy dawaliście na dach swoich zetek dachówki skrajne? bo przyznam że są one bardzo drogie:( a może jakieś inne rozwiązanie? Czytałem trochę na ten temat i różnie robią począwszy od obróbek blacharskich, przybijając skrajne deski ale mnie interesuję jakie wy macie zdanie na ten temat i jak robiliście. A i czy ktoś może mi polecić jakąś sprawdzoną folię wysokoparoprzepuszczalną?

Karolrolak
17-02-2015, 10:30
Witam,

Jaka wam wyszła powierzchnia ścian do tynków? (ze szczytami czy bez?) Jaki koszt ponieśliście za m2 z materiałem tynków cementowo wapiennych. Ostatnia moja wycena to 27zł/m2 z narożnikami i listwami dylatacyjnymi przy oknach.

Pozdrawiam
K

paliszcz
17-02-2015, 17:34
Witam czy ktoś powie mi ile kupić suporeksu ile całych ile połówek tak w przybliżeniu ?

u nas tylko całe- wyszło dokładnie 1000szt, zabrakło 30 szt :p



Witam,

Jaka wam wyszła powierzchnia ścian do tynków? (ze szczytami czy bez?) Jaki koszt ponieśliście za m2 z materiałem tynków cementowo wapiennych. Ostatnia moja wycena to 27zł/m2 z narożnikami i listwami dylatacyjnymi przy oknach.

Pozdrawiam
K

bez poddasza i pomieszczenia pod schodami- w przybliżeniu około 250m2, my mamy gipsowe 21zł/m2- gładziutkie gotowe do malowania (tzn już pomalowane)


Witam wszystkich po zimie. Jestem na etapie zamawiania dachówki i mam duży dylemat odnośnie czy dawaliście na dach swoich zetek dachówki skrajne? bo przyznam że są one bardzo drogie:( a może jakieś inne rozwiązanie? Czytałem trochę na ten temat i różnie robią począwszy od obróbek blacharskich, przybijając skrajne deski ale mnie interesuję jakie wy macie zdanie na ten temat i jak robiliście. A i czy ktoś może mi polecić jakąś sprawdzoną folię wysokoparoprzepuszczalną?

U nas są dachówki skrajne jeśli dobrze kojarzę tzn- dachówka szczytowa prawa i lewa. Cena tej podstawowej to było coś koło 3zł za szt ( a wyszło jakieś 2300szt) a te szczytowe to po 26zł (zamawialiśmy po 48szt)

Folia- u mnie paroprzepuszczalna Aqua control XL 165g/m2 cena 3,5zł za m2 (zamawialiśmy 225m2 ale pamiętam, że sporo zostało)

Wojtas1989
17-02-2015, 22:08
Paliszcz- dzięki za informację:) a jeśli można wiedzieć to z jakiej firmy masz dachówkę?

paliszcz
18-02-2015, 09:43
http://www.wienerberger.pl/dachy/galeria/dach%C3%B3wki-marsylki

Wienerberger Marsylka Antracytowa (choć jak dla mnie to jest grafit a nie antracyt ale podobno antracyt ma milion odcieni)

Karolrolak
20-02-2015, 08:52
u nas tylko całe- wyszło dokładnie 1000szt, zabrakło 30 szt :p

bez poddasza i pomieszczenia pod schodami- w przybliżeniu około 250m2, my mamy gipsowe 21zł/m2- gładziutkie gotowe do malowania (tzn już pomalowane)



paliszcz - dzięki za info., zakładam, że masz Zetkę bez garażu.

Jak rozwiązaliście kwestię wentylacji? Czy wszystkie pomieszczenia będą u Was miały wentylację? U mnie zdecydowanie brakuje przewodów wentylacyjnych w kominach lub dachówek wentylacyjnych :( Koszt dachówki to prawie 400 zł.

Pozdrawiam
K

Agata78
21-02-2015, 09:55
Witam,
dawno mnie nie było, bo mieliśmy mały przestój w budowie, ale od listopada działamy już znowu i mamy elektrykę skończoną, a teraz ruszamy z hydrauliką. Odpowiadając Karolrolak u nas wszystkie pomieszczenia są wentylowane, bo jeden komin mamy z podwójną wentylacją, a drugi komin z potrójną. Tak więc pralnię (garderobę) na górze mamy z wentylacją, obie łazienki, schowek pod schodami, oczywiście kotłownia i to chyba wszystko. Kominka nie planujemy, ale wybudowaliśmy komin w salonie, ponieważ podłączymy tam jakąś fajną kozę.
Pozdrawiam

adziatok
21-02-2015, 21:46
[QUOTE=

Jak rozwiązaliście kwestię wentylacji? Czy wszystkie pomieszczenia będą u Was miały wentylację? U mnie zdecydowanie brakuje przewodów wentylacyjnych w kominach lub dachówek wentylacyjnych :( Koszt dachówki to prawie 400 zł.

Pozdrawiam
K[/QUOTE]

U nas jeden komin z wentylacją kotłowni i górnej łazienki. Poza tym kominki wentylacyjne w spiżarni, pralni i kuchni. W dolnej łazience wybita dziura w ścianie na wentylator.

paliszcz
22-02-2015, 07:30
paliszcz - dzięki za info., zakładam, że masz Zetkę bez garażu.

Jak rozwiązaliście kwestię wentylacji? Czy wszystkie pomieszczenia będą u Was miały wentylację? U mnie zdecydowanie brakuje przewodów wentylacyjnych w kominach lub dachówek wentylacyjnych :( Koszt dachówki to prawie 400 zł.

Pozdrawiam
K

Moja zetka z racji wielu zmian jest projektem indyw. bez garażu.

Dachówek wentylacyjnych nie mamy ale nie pamiętam dlaczego :oops: coś mi się kojarzy, że gość od dachu nam zasugerował że nie trzeba dawać ale nie wiem czy z racji samej dachówki, membrany czy deskowania więc nie robiliśmy.

Wentylacja pomieszczeń- spiżarnia (wentylator w ścianie), górna i dolna łazienka ( u nas jeden pion z racji przeniesienia w miejsce schodów) wentylacja w kominie (mamy tylko jeden z kotłowni). Zastanawiam się jeszcze nam wybiciem dziury na strychu bo przez pianę mamy zbyt szczelnie i trzeba będzie coś tam wygospodarować :)

Kemada
24-02-2015, 16:42
Witam wszystkich właścicieli i wielbicieli z92! Razem z żoną planujemy budowę tego domu. Rok temu kupiliśmy działkę. Powoli zbieramy środki, które pozwolą nam rozpocząć budowę. Na pierwszy rzut oka z92 wydaje się projektem idealnym dla nas. Jednak po przeczytaniu z uwagą całego wątku parę zmian bym wprowadził. Naszym marzeniem jest dom z podwójnym garażem, ale obawiam się, że finanse nie pozwolą i pozostaniemy przy jednostanowiskowym lub ciut szerszym aby obok auta jeszcze jakieś rowery, kosiarka i inne sprzęty się zmieściły. Jeśli chodzi o sam dom to nie rozważaliśmy zmiany usytuowania schodów względem łazienki, ze względu na to, że chcemy mieć nad garażem strych. Patrząc na Wasze zmiany to z pewnością przy pozostawieniu schodów na swoim pierwotnym miejscu trzeba by skrócić ścianę z kominkiem. Kominek przesunąć bliżej wyjścia na ogród. Nie będzie miejsca na tv, ale na tym nam zupełnie nie zależy. TV może ewentualnie mieć miejsce w gabineciku za ścianą. Chcielibyśmy pozostawić wykusz, a nad nim powiększyć trochę balkon. Być może też powiększyć trochę wiatrołap kosztem pom. gosp., tworząc z niego pomieszczenie w kształcie litery L. Dom chcemy ogrzewać gazem więc mniejsze pomieszczenie gospodarcze chyba nam w zupełności wystarczy. Dodatkowo planujemy zlikwidować spiżarkę, a w jej miejscu zrobić zabudowę meblami kuchennymi, 3x60cm, które ukryją się za ścianą byłej spiżarki (lodówka+słupek z piekarnikiem+60cm szafka cargo ala spiżarka). W pomieszczeniu gospodarczym chyba starczy miejsca żeby wygospodarować ścianę na regał na słoiki itp.. Na górę schody jak w projekcie, tylko, żeby nie wystawały na hall na parterze, z wejściem na strych nad garażem. Łazienka, osobno pralnia. Nie planujemy budowy garderoby jak wiele z Was. W każdym pokoju po prostu szafy + ew. komody. Ogrzewanie w całym domu tradycyjne bo marzą się nam drewniane podłogi, a pod drewno podłogówka chyba odpada?

Tak widzę naszą Zetkę. Czy ktoś z Was buduje w woj. śląskim? Chętnie byśmy wpadli zobaczyć na żywo jak prezentuje się nasze z92 :)

Jestem ciekaw czy ktoś budował z większym, podwójnym garażem i jakie są różnice w kosztach?

Pozdrawiam

paliszcz
25-02-2015, 07:29
Kemada, Witamy :) i zapraszamy :)

U nas w końcu koniec fugowania... No i się pochwalę, że fugowałam cały salon, kuchnię, hol, wiatrołap- tak wygląda mój macierzyński ;) i mimo, że łatwo nie było to w końcu skończyłam :) i newer egejn ;)

Sprzęty kupione :) z ładnym rabacikiem (ale to po znajomości) tylko na lodówkę będziemy dłużej czekać bo nie mają... Poza tym okazało się, że elektrolux zrobił promocje, że kupując 3 ich produkty (tj zmywarkę, piekarnik, płytę) zwracają połowę najtańszego. Gdybyśmy kupili dzień wcześniej nie załapalibyśmy się :) A jakoś przypadkiem trafiło że wszystko jest elektroluxa ( poza lodówką), a o promocji dowiedziałam się wczoraj :)

Kuchnia się montuje, musimy jeszcze kupić blat i szybę na ścianę :) Już coraz coraz bliżej :D

Niestety poddasze kuleje... mam nadzieję, że szybko nadrobimy bo wracam do pełni sił i mogę mężowi pomóc :D

Niedługo podsumuję koszty ale wiele wskazuje, że zmieścimy się w zamierzonym budżecie ( bez ogrodu, podjazdu, i wykończonego tarasu, taras będzie na 50%)

aisha1980
25-02-2015, 13:08
Niedługo podsumuję koszty ale wiele wskazuje, że zmieścimy się w zamierzonym budżecie ( bez ogrodu, podjazdu, i wykończonego tarasu, taras będzie na 50%)

A możesz przypomnieć jaka to kwota?

paliszcz
25-02-2015, 14:34
250k zł