PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt Z92 pracownia STUDIO Z500



Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7

Agata78
25-02-2015, 19:47
A to kilka zdjątek mojego domku 306196 Salon z kuchnią 306195306197 Łazienka 306198Kotłownia 306199

Agata78
25-02-2015, 19:51
Pokój z balkonem 306204 Największa sypialnia wedlug projektu306205 Drugi pokój z balkonem 306206

adziatok
25-02-2015, 21:14
Kemada, Witamy :) i zapraszamy :)

U nas w końcu koniec fugowania... No i się pochwalę, że fugowałam cały salon, kuchnię, hol, wiatrołap- tak wygląda mój macierzyński ;) i mimo, że łatwo nie było to w końcu skończyłam :) i newer egejn ;)

Sprzęty kupione :) z ładnym rabacikiem (ale to po znajomości) tylko na lodówkę będziemy dłużej czekać bo nie mają... Poza tym okazało się, że elektrolux zrobił promocje, że kupując 3 ich produkty (tj zmywarkę, piekarnik, płytę) zwracają połowę najtańszego. Gdybyśmy kupili dzień wcześniej nie załapalibyśmy się :) A jakoś przypadkiem trafiło że wszystko jest elektroluxa ( poza lodówką), a o promocji dowiedziałam się wczoraj :)

Kuchnia się montuje, musimy jeszcze kupić blat i szybę na ścianę :) Już coraz coraz bliżej :D

Niestety poddasze kuleje... mam nadzieję, że szybko nadrobimy bo wracam do pełni sił i mogę mężowi pomóc :D

Niedługo podsumuję koszty ale wiele wskazuje, że zmieścimy się w zamierzonym budżecie ( bez ogrodu, podjazdu, i wykończonego tarasu, taras będzie na 50%)

Paliszcz, a gdzie ta promocja?

paliszcz
26-02-2015, 07:42
Trzeba zrobić zakupy w rtv euro agd tu masz szczegóły:

http://promocja-electrolux.pl/#8_ATR

Agata- super :) już prawie, prawie ssz :)

many84
27-02-2015, 16:41
witam mam pytanie buduje ktoś z92 w kuj pom

paliszcz
27-02-2015, 19:14
Many- ja :) ale mam zmienioną zetkę, więcej info na PW :)

norbertoX
28-02-2015, 22:54
Dokladnie SPIRO mamy :)
Witam.
Mam SSO ale obawiam się, że dałem za mało kominków wentylacyjnych na dach (Potwierdzam projekt jest niedoskonaly).
Ile wy daliście i jakie do jakich pomieszczeń?
Tak samo brakuje w projekcie rury fi160 pod płytą fundamentu do kominka w salonie. JA tego nie dopilnowałem i teraz będę kombinował z kanałami wentylacyjnymi w styropianie pod posadzką

norbertoX
28-02-2015, 23:02
293050

Witam. Możecie podpowiedzieć (jakieś foto) jak zabudować belkę na ściance kolankowej. Chodzi mi o połączenie tynku na ściance kolankowej, przez belkę po karton-gips na skosie.

Agata78
02-03-2015, 17:20
Witam. Kolejna porcja fotek. Grzejnik w salonie 307041, spiżarnia pod schodami 307043, kotłownia (piec jeszcze nie podłączony) 307044, łazienka 307045307046.

Bazyl3
02-03-2015, 19:31
293050
Witam. Możecie podpowiedzieć (jakieś foto) jak zabudować belkę na ściance kolankowej. Chodzi mi o połączenie tynku na ściance kolankowej, przez belkę po karton-gips na skosie.

U mnie było podmurowywane YTONGiem tylko nie pamiętam już jakim. Chodziło o szerokość materiału do tej murarki i jedyne co pasowało to tak na 80% - PP4/06. Na wysokość też :)

Karolrolak
04-03-2015, 18:09
293050

Witam. Możecie podpowiedzieć (jakieś foto) jak zabudować belkę na ściance kolankowej. Chodzi mi o połączenie tynku na ściance kolankowej, przez belkę po karton-gips na skosie.

U mnie wygląda to tak:

307281

Bazyl3
05-03-2015, 09:07
U mnie wygląda to tak:

U mnie też miała być połówka Porotherma, ale nijak nie chciała się zmieścić i stąd patent z YTONGiem :)

milka1234
05-03-2015, 15:20
Witam !!!

Aisha1980 my też zastanawiamy się nad budową z92. Czy można obejrzeć Wasz dom tak w połowie kwietnia my mieszkamy koło Szczecina.
Na jakim etapie jesteście. Bardzo nam się podoba z28 ale już z rodziny naszej ktoś go wybudował i tak dziwnie, by było wziąć taki sam projekt.
Chcemy zobaczyć jak wygląda parter salon, bo najlepiej by było jakby można było zlikwidować łazienkę i poszerzyć salon ale tam jest ściana nośna i się nie da. Podoba nam się też z108 ale jest za duży trochę. Pozdrawiam

JarekMad
05-03-2015, 19:58
Teoretycznie część ściany konstrukcyjne wewnętrznej można zamienić na podciąg podpierany przez filary. Ale o tym musisz rozmawiać z jakimś konstruktorem/architektem.

aisha1980
05-03-2015, 22:30
Witam Milka 1234,
Niestety my zaczynamy dopiero w połowie kwietnia.
Nasza ekipa budowlana wraca właśnie na święta Wielkanocne do kraju i dopiero w połowie kwietnia ruszamy z budową.
Jeśli nie zamierzacie jeszcze w przyszłym miesiącu rozpoczynać budowy, to zapraszamy w połowie maja lub w czerwcu. Mam nadzieję, że do tego momentu "wiecha" zawiśnie na naszej więźbie.
Pozdrawiam.

milka1234
06-03-2015, 07:48
aisha1980

Bardzo chętnie byśmy obejrzeli Wasz domek w czerwcu.
My planujemy budowę dopiero za rok na wiosnę ale chcemy już kupić projekt
bo wybór jest tak ogromny i już mam dosyć oglądania tych projektów :rolleyes:.
Bardzo mi zależy żeby zobaczyć salon i kuchnię.
Zastanawiam się też nad z108 tam jest właśnie większy salon ale z92 ma fajne poddasze.
My na żywo widzieliśmy z28 i powiem Wam, że super domek ale w rodzinie już go mają
i tak dziwnie by było budować i wzorować się na kimś.

Pozdrawiam

JarekMad
06-03-2015, 10:49
Pomyśl nad projektem indywidualnym, wtedy możesz połączyć zalety kilku projektów w jeden. Jak się dobrze poszuka to da się znaleźć architektów, którzy narysują projekt i go zaadaptują w podobnej cenie jak adaptacja + gotowiec. Sam znam co najmniej dwóch.

Ja będę robił w podobny sposób, nawet w tej dyskusji jest osoba, która już tak zrobiła z projektem z92.

paliszcz
06-03-2015, 19:10
Ja będę robił w podobny sposób, nawet w tej dyskusji jest osoba, która już tak zrobiła z projektem z92.

;-) dokładnie :) ze zmianami jak u mnie mogę polecić gościa co zrobi projekt taniej niż gotowiec :D

milka1234
10-03-2015, 07:55
Wolę gotowy projekt, bo zawsze można pojechać i zobaczyć czyjś domek no i jest na pewno taniej.
Czy ktoś z Was zamiast okna dachowego ma lukarnię. Czy są to dużo wyższe koszty budowy.

agnieszka1985
11-03-2015, 10:25
U nas już ogrzewanie włączone, ściany na poddaszu wyszpachlowane..na dole tynki dosychaja i też szpachlujemy :) za około 2 tygodnie robimy łazienki i jak dobrze pójdzie to maj/czerwiec się wprowadzimy:)

paliszcz
11-03-2015, 16:30
agnieszka- super :) my już pierwsze kartony przewozimy ( mimo iż poddasze jeszcze nie wykończone :/ ) ale musimy wynająć mieszkanie i czas nas goni :/

JarekMad
12-03-2015, 10:10
Ciekawy temat poruszyłyście.

W sumie mam pytanie do osób, które już się wprowadziły: Ile zajmuję czasu od SSO do 'pod klucz' dla osób którym się śpieszy w przypadku z92 lub podobnych.

Ja planuję przebyć tą drogę w 2017 i mnie ciekawi ile będę musiał zalegać u rodziny

paliszcz
12-03-2015, 10:28
Jarek- u nas było tak:

- sso na początku lipca- i tak miesiąc opóźnienia bo czekaliśmy na okna, później mąż kończył działówki w środku
jakoś w październiku robiliśmy tynki i jakieś 2 miesiące schły :/

później ocieplenie poddasza ( szybko bo piana) i płyty na poddaszu które wciąż nie są skończone bo mąż przerywał by robić płytki na parterze
- ale parter w pełni gotowy do zamieszkania tak od 2 tyg.

Wszystko też zależy czy będziesz robił sam czy ekipami- u nas tylko mąż no i ja do drobnej pomocy- mąż bez urlopu więc codziennie po pracy, i weekendy bez niedziel (całe szczęście)

Nie ma się też co spieszyć, tynki potrzebują dobrze wyschnąć itd ...

U nas najprawdopodobniej minie dokładnie rok od wbicia pierwszej łopaty do zamieszkania, dla wielu to za szybko ale nie mamy możliwości budowania latami... i tak poddasze będziemy jeszcze wykańczać ( ale już nie dużo) i w końcu będziemy wszyscy razem :)

tak więc może Ci to zająć 3-4 miesiące ale też i ponad rok wszystko zależy od kasy czy masz na ekipy czy siedzisz sam...

agnieszka1985
12-03-2015, 21:21
Rozpoczęliśmy budowę około 20.08.2014 r. na dzień dzisiejszy szpachlujemy ściany na dole bo góra juz zrobiona, lada moment będą łazienki, podłoga, schody, malowanie. Mieliśmy 2 miesiące opóźnienia z ogrzewaniem podłogowym. Myślę, że max. do czerwca się wprowadzimy czyli 10 miesięcy nam zajęło budowanie i wykańczanie domu.

aisha1980
14-03-2015, 13:49
Prosba do budujących z92gl wersja z garażem, ile m3 drewna poszło na dach z deskowaniem

zdun12
17-03-2015, 05:58
Witajcie , właśnie zaczynamy naszą przygodę z92 , troszkę pozmienialiśmy ale nadal to zetka , mam pytanie dotyczące dachu, nasz majster przekonuje nas do lania skosów , oczywiście jest to zasadne , teren dość wietrzny , kilka lat temu pozrywało dachy w naszej okolicy teraz pytanie do was : za położenie blachodachówki + wykonanie konstrukcji drewnianej ( ta która znajdzie się na skosach) zaproponował cenę 60 pln/m2 , według mnie to trochę dużo , co sądzicie o tym ? według mnie to powinno być na poziomie 45-50 pln/m2. A drugie pytanie ile wam wyszło za okna ? mam na myśli wszystkie okna + okna dachowe. Dzięki za odpowiedź.

Bazyl3
17-03-2015, 10:57
(...) majster przekonuje nas do lania skosów (...) A drugie pytanie ile wam wyszło za okna (...).

Ja, gdybym miał teraz wybór, lałbym bez wahania. Wykończenie gipskartonami, to same kłopoty, a i estetyka pozostawia sporo do życzenia :( Za okna (bez połaciowych) zapłaciliśmy coś koło 11 tys. za dachówki koło 3.

milka1234
17-03-2015, 12:56
Zdun12 a możesz napisać jakie zmiany zrobiliście w projekcie.

aisha1980
17-03-2015, 14:14
( Za okna (bez połaciowych) zapłaciliśmy coś koło 11 tys. za dachówki koło 3.

Bazyl, na prawdę nie wiem gdzie Wy kupujecie tak tanio. U nas sama dachówka około 7 tys. zł. (około 240 m2) Zlikwidowaliśmy okna połaciowe w projekcie. Same okna wraz z roletami u nas kosztują od 20tys. w wzwyż.

aisha1980
17-03-2015, 14:16
Bazyl, na prawdę nie wiem gdzie Wy kupujecie tak tanio. U nas sama dachówka około 7 tys. zł. (około 240 m2) Zlikwidowaliśmy okna połaciowe w projekcie. Same okna wraz z roletami u nas kosztują od 20tys. w wzwyż.

Nie wspomnę, że cała ceramika wraz z dodatkami to koszt około 20.000 zł. Także podziwiam Was. Dla mnie jesteście mistrzami w cięciu kosztów. :D

zdun12
17-03-2015, 15:13
Zdun12 a możesz napisać jakie zmiany zrobiliście w projekcie.

to co teraz pamiętam to :
1. zlikwidowaliśmy jedno okno dachowe,
2. zminiliśmy delikatnie wymiary budynku,
3. pod schodami będzie mikro pralnia :-)
4. kotłownia ma dodatkowe drzwi,
5. sypialnia jest połączona z garderobą ,
6. skosy będą lane,
7. dwie ścianki działowe na poddaszu będą nośnymi ( tego nie ma na projekcie),
8. powiększyliśmy wykusz + powiększyliśmy balkon ,
9. delikatnie zmodyfikowaliśmy korytarz na poddaszu,

generalnie dostosowaliśmy ten projekt pod nasze potrzeby , nie pamiętam co jeszcze ale to pewnie jakieś detale , sam już nie pamiętam jak wygląda oryginalny projekt :-)

Poniżej powinny być zdjęcia z rzutów ( mam nadzieje że są ):


309090309091

JarekMad
17-03-2015, 22:48
A nie myśleliście aby przesunąć kotłownię na północ?

Zyskujecie wtedy jeden pokój więcej który korzysta z darmowej energii.

zdun12
18-03-2015, 04:21
A nie myśleliście aby przesunąć kotłownię na północ?

Zyskujecie wtedy jeden pokój więcej który korzysta z darmowej energii.

W naszym przypadku kotłownia jest na kierunku północny-wschód , myśleliśmy o zmianie ale z drugiej strony dom będzie ogrzewany paliwem stałym także byłby problem z dowozem paliwa ( kwestia logistyczna) , byłoby więcej komplikacji, więc uznaliśmy że idziemy na kompromis , kotłownia bliżej bramy wjazdowej + niewielki podjazd od strony drugich drzwi i pokój na parterze na kierunku północny - zachód. Zanim zaczęliśmy budowę ( &projekt ) już częściowo zagospodarowaliśmy działkę na ścianie północnej także dodatkowo by to skomplikowało sprawę.

paliszcz
18-03-2015, 08:36
U nas okna + rolety 13400 cena z montażem

okna białe, 10szt, tarasowe z ruchomym słupkiem, 6szt takich samych wymiarów, zero dachowych. Oknoplast na profilach Veka

Bazyl3
18-03-2015, 08:59
Bazyl, na prawdę nie wiem gdzie Wy kupujecie tak tanio. U nas sama dachówka około 7 tys. zł. (około 240 m2) Zlikwidowaliśmy okna połaciowe w projekcie. Same okna wraz z roletami u nas kosztują od 20tys. w wzwyż.

Wybacz wprowadzenie w błąd skrótem myślowym. "Dachówki", czyli 3 okna dachowe bez rolet - około 3 tysięcy :) Zwykłe okna jakieś 12 tys. bez rolet, w kolorze, 6 komór, trzy szyby i cała masa cyferek, które mi nic nie mówią :P Dach mamy pokryty blachodachówką, nie ceramiką :)

jacpuc
21-03-2015, 20:47
U mnie wylewki gotowe poddasze ocieplone
lada moment kładę płyty gipsowe i poddasze gotowe .Brama garażowa zamówiona
oczywiście Herman wasze propozycje na drzwi bo dwie godziny męczyliśmy faceta w salonie
i nic można wydać każde pieniądze ale gdzie rozsądek może macie jakieś ciekawe sugestie.:bash:

paliszcz
23-03-2015, 10:02
jacpuc- my mamy KMT , w sumie to wybraliśmy się z uwagi na cenę i kilka opinii.

Początkowo chcieliśmy gerde ale sprzedawca odradzał- powiedział, że mają sporo reklamacji i nie nadają się jako drzwi zew. do domów jedynie do mieszkań...

No i drzwi kupowaliśmy razem z oknami więc przy większym zamówieniu dostaliśmy rabat ( już nam się nie chciało szukać gdzieś indziej)

Bazyl3
24-03-2015, 07:44
jacpuc- my mamy KMT , w sumie to wybraliśmy się z uwagi na cenę i kilka opinii.

A my drewniane Stolpawy, w sumie to dlatego, że Żonie się podobały :D

adziatok
24-03-2015, 14:15
Witajcie , właśnie zaczynamy naszą przygodę z92 , troszkę pozmienialiśmy ale nadal to zetka , mam pytanie dotyczące dachu, nasz majster przekonuje nas do lania skosów , oczywiście jest to zasadne , teren dość wietrzny , kilka lat temu pozrywało dachy w naszej okolicy teraz pytanie do was : za położenie blachodachówki + wykonanie konstrukcji drewnianej ( ta która znajdzie się na skosach) zaproponował cenę 60 pln/m2 , według mnie to trochę dużo , co sądzicie o tym ? według mnie to powinno być na poziomie 45-50 pln/m2. A drugie pytanie ile wam wyszło za okna ? mam na myśli wszystkie okna + okna dachowe. Dzięki za odpowiedź.

U nas okna Abakus bluEnergy (białe) z suwanką HS + drzwi wejściowe Doorsy + drzwi do kotłowni Wikęd 18tyś. Okna dachowe 4 szt. 5tyś. Teraz czekamy, aż wyschną posadzki i dalej do roboty:D

Remol27
24-03-2015, 18:31
Gratuluję wszystkim, którzy mają już wybudowane swoje zetki . My jesteśmy dopiero na samym początku tej drogi a dokładnie od 12-03-15r czekamy na pnb i przygotowujemy się do budowy. Czy zagląda tu ktoś na podobnym etapie?
Podziękowania dla zamieszczających fotki, jest to bardzo pomocne i motywujące do działania.

michas89
24-03-2015, 20:41
My jesteśmy na podobnym etapie a właściwie na takim samym.

JarekMad
24-03-2015, 21:11
Ja jestem na etapie oczekiwania na Księgę Wieczystą działki na której powstanie coś ala Z92.

Matysssss
25-03-2015, 08:30
Witajcie,

Ja również mocno obserwuje ten temat, na szczęście pozwolenie na budowe już mam, aktualnie robimy wjazd na działkę bo ta znajduje się około 2 metry nad drogą i trochę kopania jest :) czekam też na przyłącze z energetyki i zamówioną stal na cały budynek. Mam nadzieję że po świetach zaczniemy fundamenty - już nie mogę się doczekać :D

Dziękuję wszystkim który tu się udzielają i służą pomocą dzieląc się swoim doświadczeniem...

aisha1980
26-03-2015, 13:14
Witajcie,

Ja również mocno obserwuje ten temat, na szczęście pozwolenie na budowe już mam, aktualnie robimy wjazd na działkę bo ta znajduje się około 2 metry nad drogą i trochę kopania jest :) czekam też na przyłącze z energetyki i zamówioną stal na cały budynek. Mam nadzieję że po świetach zaczniemy fundamenty - już nie mogę się doczekać :D

Dziękuję wszystkim który tu się udzielają i służą pomocą dzieląc się swoim doświadczeniem...


My równiez zaczynamy po świętach,działka ogrodzona,studnia wykopana,łącze enea zrobione,piach juz czeka. Fajnie ,ze tak dużo zetek sie buduje!!!!

lenka123
26-03-2015, 18:20
My po Świętach startujemy ze ścianami poddasza :) Drewno na dach wyliczone na 8500. Zobaczymy, deskowanie chyba zrobimy sami. Postawienie dachu zlecimy ekipie :) będzie to pierwsza ekipa na naszej budowie ;) może poza Panami wożącymi beton :D Też już przebieram z nóżki na nóżkę i nie mogę się doczekać :lol2:

zdun12
27-03-2015, 16:05
Witajcie,

czekam też na przyłącze z energetyki i zamówioną stal na cały budynek.


Cześć , możesz napisać ile ton zamówiliście i na co konkretnie? dzięki

aisha1980
28-03-2015, 13:36
Jaki projekt wybraliscie z garazem czy bez,u nas z garazem i zadaszenie nad tarasem

Remol27
28-03-2015, 20:19
No to trochę zetek się wysypało na wiosnę :o Jakie zmiany wprowadzacie?

My budujemy wersję bez garażu, w przyszłości planujemy garaż wolnostojący.

Lenka123 -gratuluję samodzielnego budowania! Z uwagą przeglądałem Wasze relacje z budowy bo również planujemy budować samodzielnie i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem zaczniemy na przełomie kwietnia i maja. W tym roku budujemy tyle na ile pozwolą finanse i siły choć bardziej obawiam się o te pierwsze :) Jeśli nie jest to tajemnicą można poznać koszty materiałów jakie ponieśliście do tej pory? Ewentualnie proszę o wiadomość na priwa.

lenka123
29-03-2015, 11:00
Lenka123 -gratuluję samodzielnego budowania! Z uwagą przeglądałem Wasze relacje z budowy bo również planujemy budować samodzielnie i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem zaczniemy na przełomie kwietnia i maja. W tym roku budujemy tyle na ile pozwolą finanse i siły choć bardziej obawiam się o te pierwsze :) Jeśli nie jest to tajemnicą można poznać koszty materiałów jakie ponieśliście do tej pory? Ewentualnie proszę o wiadomość na priwa.

U nas wersja bez garażu, mamy do zagospodarowania budynek starej stodoły także zmieścimy tam spokojnie dwa samochody, jakiś składzik na kosiarki i całą reszę przydasiów (meble ogrodowe, rowery itd) z czasem może przeniesiemy tam również ogrzewanie. Wszystko w swoim czasie. Także wersja bez garażu jest dla nas ok :)

Cieszę się, że ktoś również podejmuje się samodzielnej budowy :) zobaczysz ile to przynosi radości :rotfl: i jakiego daje powera ;) a to, że budujemy wolniej niż ekipa-trudno, dzięki temu z oszczędności odkładamy na następny etap, który przed nami ;) a nie uważam byśmy robili coś gorzej niż ekipa ;) i tak oto udało się bez kredytu dojść do tego etapu :) My też nie mamy naodkładanych pieniążków ani rodziców sponsorów a dajemy radę więc Wam na pewno też się uda :) Trzymam kciuki. Wrzucaj zdjęcia swoich poczynań :) zaglądam już do Twojego dziennika budowy ;)
Gdybyś potrzebował jakichś zdjęć :) chętnie wstawię a mam tego sporo :) cieszy każdy wbity gwóźdź także robię sporo fotek na pamiątkę i konstrukcyjnie żeby w przyszłości wiedzieć jak np idzie pręt w zbrojeniu stropu ;) i czy dziura w tym miejscu to dobry pomysł czy akurat trafimy na pręt :D takie zboczenie ;) ale sam zobaczysz jak to jest :D

Ponieważ budujemy sami, nie ma u nas kosztów robocizny a podana niżej wycena jest w zaokrągleniu ;)

Stan zero:

stal 1000
belon-ława 3800
cement 1600
piach 1600
bloczki 3000
dysperbit 600
styropian 2100
klej siatka folia 800
kanalizacja 800
beton chudziak 2200
RAZEM OK 20 000 (trzeba doliczyć folię, gwożdzie, wapno w płynie i takie duperele)

do stropu
cement 300
pustak na całość (nie wiemy czy zostanie czy zabraknie)
cały 7500
połówka 1000
stal 5200 (nadprożą, strop, schody- zostało jeszcze na wieniec ściany kolankowej i nadprożą na poddaszu)
2 kominy 6800 ale musimy jeszcze dokupić dodatkowe pustaki wentylacyjne
beton strop 4200
RAZEM OK 25 000

Deski i stemple kupiliśmy okazyjnie od znojomych-znajomych nie pamiętam już za ile.
Pozdrawiam

Remol27
29-03-2015, 13:10
Lenka dziękuję za zestawienie kosztów, życzę powodzenia w dalszej budowie.
Postanowiłem odejść od prowadzenia typowej wersji dziennika budowy (poprzestałem na 1 wpisie) i założyłem nowy osobny wątek, poniżej powinien być do niego link.

Matysssss
30-03-2015, 09:40
Cześć,
Stal wyliczoną mamy na całość tzn: zbrojenie fundamentu, dozbrojenie stropu (zgodnie z projektem strop systemowy) + balkon + schody + ścianki kolankowe + wienieć, Wg wyliczeń szwagra budowlańca 1300kg fi12 i 350kg fi 6 winno powinno starczyć :) jak z tym będzie to się okaże. Wg wyceny 4275zł za całość. do tego proponuje jeszcze zakupić maty z drutu fi6 na sałość posadzki fundamentu tzw chudziaka i zrobić dodatkowy wieniec na szczycie fundamentu. ale jest to tylko dodatkowa opcja żyby podłoga nie opadła jak to się podobno często zdarza gdy wypełnienie fundamentu "siada".

zdun12
01-04-2015, 21:02
do stropu

stal 5200 (nadprożą, strop, schody- zostało jeszcze na wieniec ściany kolankowej i nadprożą na poddaszu)

beton strop 4200
RAZEM OK 25 000

Deski i stemple kupiliśmy okazyjnie od znojomych-znajomych nie pamiętam już za ile.


Cześć lenka123, rozumiem ze strop mieliście lany ? możesz podać jaka grubość , interesuje mnie szczególnie nad salonem. Dzieki.

lenka123
02-04-2015, 18:22
Cześć lenka123, rozumiem ze strop mieliście lany ? możesz podać jaka grubość , interesuje mnie szczególnie nad salonem. Dzieki.

Hej :) tak strop lany. Grubość 14 cm po całości. My mamy dodane dodatkowe belki, jedna w kotłowni a druga idzie między kuchnią a salonem i one są wylane grubiej. Dodawałam wcześniej ich zdjęcie po wylaniu stropu.

zdun12
04-04-2015, 21:48
lenka123 dzięki za info, ale mam jeszcze jedno pytanie dotyczące stropu , jaki mieliście rozstaw prętów zbrojeniowych ? rozumiem że mieliście zbrojenie ułożone krzyżowo , a jakie odległości miedzy prętami ? pytam bo zmieniam z Terivy na monolit i chcę się przygotować na dyskusję z majstrem, pisaliście o dodatkowych belkach nad kotłownią i między kuchnią a salonem , mam problem z zlokalizowaniem ich na zdjęciach - możesz pomóc ? wasz projekt przewidywał strop monolityczny?

lenka123
05-04-2015, 23:54
Hej. Przy adaptacji zmieniliśmy na monolit. Jeżeli chodzi o te dodatkowe belki (wystają do góry ponad strop) to ta w kotlowni jest dodana zamiast słupa ( który jest w oryginalnym projekcie), a jeżeli chodzi o tą drugą to kierownik budowy doradził by ją dodać, ponieważ powierzchnia salon-kuchnia jest troszeczkę za duża i delikatnie zasugerował, że wolałby w tym miejscu widzieć dodatkową belkę ;) dodaliśmy jeszcze jedną mini belkę w salonie- ale ta już nie wystaje i jest zalana w stropie. hmmm jeżeli chodzi o rozstaw prętów :D miarka, kreda i do dzieła ;) rozrysowaliśmy sobie na deskach kreski co 20cm i zrobiliśmy szachownicę. Kreda została nawet po deszczu i Panowie od betonu się śmeli, że tego jeszcze nie widzieli jak pracują :D żeby ktoś z linijką zbrojenie wiązał:lol2: Wprowadziliśmy u siebie jeszcze takie rozwiązanie, że od ścian zostawialiśmy jakieś 15 cm odległości i dopiero pręt-na wypadek przebijania sie przez strop z jakąś rurą czy przewodami itp czy to poprawnie (?) nie mam pojęcia- tak jest u nas. Dodatkwo przy kominach dodane pręty poprzeczne, w rogach budynku i przy balkonie również. Może zdjęcia pokarzą to dokładniej.
Mini belka w salonie:
311759
Dodane dwie belki:
311760
311761
311762
A tutaj widać kredę :D
311763

zdun12
06-04-2015, 22:03
Lenka123 jesteście wielcy ! dzięki tym zdjęciom dokładnie wiem o czym rozmawiać z majstrem i kierownikiem budowy. Jeszcze raz dzięki !

paliszcz
08-04-2015, 09:58
Od świat mieszkamy :wave::wave::wave:

jest cudnie :)

w dzienniku podsumowanie kosztów ale mam wrażenie coś mi uciekło, także jak ktoś coś zauważy to śmiało pisać :D

Remol27
08-04-2015, 20:40
Gratulacje!!!
A jak można podejrzeć ten dziennik?

lenka123
08-04-2015, 20:52
Gratulacje Paliszczku!!! :lol2::rotfl::lol2: W końcu się doczekaliście :) ale musisz obiecać, że będziesz tu do nas jeszcze zaglądać i podpowiadać, liczymy również na zdjęcia oczywiście. Niech Wam się dobrze mieszka :wave:

paliszcz
09-04-2015, 07:58
Remol dodałam Cię do znajomych, powinieneś móc oglądać

Lenka- będę bacznie śledzić wasze poczynania :) szczególnie, że budujecie sami :) nie myślałaś o założeniu dziennika ?

Trzymam kciuki za wszystkich- oby jak najmniej wpadek budowlanych ! Zaglądać będę do porannej kawki :D

Oczywiście dodam kolejne zdjęcia tylko wciąż walczymy z płytami na poddaszu :( dwa pokoje gotowe ale nie wiem czy nie weźmiemy się za poprawki :/ także płyty będę przeklinać do końca życia ! To nasz jedyny błąd w całej budowie, ale i tak jest cudnie :) :D

Bazyl3
09-04-2015, 08:31
To nasz jedyny błąd w całej budowie, ale i tak jest cudnie :) :D

Szczęściarze. My mamy parę do wymienienia :D No i gratulacje. Czekam na foty :D

agnieszka1985
09-04-2015, 17:27
paliszcz gratuluję :) my walczymy z kafelkarzem, a raczej jego brakiem :( jeszcze 2-3 misiące i też się wprowadzimy ...na razie wykanczamy się na wykończeniu :( też chętnie zobaczyłabym Twoj dziennki:)

lenka123
09-04-2015, 23:09
Nad Dziennikiem Budowy zastanawiałam się już od dobrego miesiąca. Z obawy, że niedługo nie będzie mi się chciało opisywać etapów sprzed 2 lat a nowe zdjęcia lada moment pojawią się w aparacie i będzie jeszcze trudniej się zmotywować, bo wszystkiego będzie więcej, założyłam swój Dziennik Budowy. A teraz się zastanawiam czy komuś to w ogóle jest potrzebne :confused: heh

adziatok
10-04-2015, 09:51
Nad Dziennikiem Budowy zastanawiałam się już od dobrego miesiąca. Z obawy, że niedługo nie będzie mi się chciało opisywać etapów sprzed 2 lat a nowe zdjęcia lada moment pojawią się w aparacie i będzie jeszcze trudniej się zmotywować, bo wszystkiego będzie więcej, założyłam swój Dziennik Budowy. A teraz się zastanawiam czy komuś to w ogóle jest potrzebne :confused: heh

Potrzebne, potrzebne :)

paliszcz
10-04-2015, 10:55
lenka- ja dziennik bardziej założyłam dla siebie aby wszystko mieć w jednym miejscu, muszę chyba odblokować dostęp dla wszystkich bo codziennie mam jakieś wiadomości z prośbą o dostęp :) a zablokowałam z osobistych powodów :P
Takie dzienniki są potrzebne, sama zanim zaczęliśmy budowę spędzałam długie wieczory na czytaniu i studiowaniu :)

agnieszka- trzymam kciuki :) to już ostatnia prosta :)

Remol27
10-04-2015, 20:59
Dzienniki budowy to skarbnica wiedzy dla początkujących inwestorów i nie tylko.

Paliszcz dziękuję za dodanie mnie do oglądających dziennik, na pewno będę często zaglądał.

Lenka123 :yes:

tomaszkolo78
12-04-2015, 10:18
witam wszystkich budujących z92, również chcemy dołączyć do tego grona, narazie kupilismy działeczkę i jestesmy na etapie załatwiania papierów, mamy nadzieje że pójdzie nam to szybko ponieważ chcielibyśmy jeszcze w tym roku postawić ssz, nie ukrywamy że chcielibyśmy jakies podpowiedzi ze strony budujących, odwiedzam to forum od pewnego czasu i naprawde już troche się dowiedziałam, pozdrawiamy

tomaszkolo78
12-04-2015, 12:28
acha jeszcze chciłam zapytac czy ktoś ten domek buduje w woj małopolskim, my mieszkamy niedaleko krakowa

lukasz8424
12-04-2015, 20:49
Ja buduje w bielsku ;)

aisha1980
13-04-2015, 09:26
łłłłłłłłłłłłłłłWłasnie zaczelismy budowę Z92 gl, w tej chwili zalewamy zbrojenie,pogoda narazie dopisuje. Budowa koło Szczecina

tomaszkolo78
13-04-2015, 10:03
Ja buduje w bielsku ;)

super to nie tak daleko, a czy możemy zapytać na jakim etapie jesteście, jaką wersję budujecie, my planujemy bez garażu, choć jeszcze sie zastanawiamy, czy robiliście jakies zmiany w projekcie i najważniejsze pytanie dla nas czy myślicie że kosztorys który jest na stronie z500 jest wiarygodny

lukasz8424
13-04-2015, 18:56
Jesteśmy na etapie wykanczania wewnatrz,budujemy wersje bez garazu,zmian w projekcie nie robilismy,312898312899 ,to sa jeszcze stare zdjecia,dom jest juz w innym kolorze,porobie zdjecia nowe i wrzuce za kilka dni

lenka123
13-04-2015, 22:50
Z czego robicie słupy podtrzymujące dach? Drewniane? Żelbetonowe? inne?

paliszcz
14-04-2015, 09:02
Lenka u nas drewniane :)

A co do chwalenia to musiałam Cię pochwalić bo wiem jakie to miłe :) Jak ktoś do nas przyjeżdża i widzi mnie w roboczych ciuchach to się bardzo dziwi, że kobieta coś robi :jawdrop: ostatnio gość od anteny aż nie mógł uwierzyć jak powiedziałam, że gdybym nie karmiła to browar w dłoń i na poddasze pracować heh :) i dodał, że też by chciał taką żonę bo jego to tylko płytki wybierała i narzekała, że go całe dnie nie ma tylko na budowę jeździ :P Także Lenka wielki ukłon, że od samego początku tak bardzo pomagasz mężowi :D

Tomaszkolo- kosztorys na stronie wychodzi chyba 280k ( ssz, instalacje,elewacja,tynki,wylewki- czyli dla mnie taki deweloperski) i wg mnie w miarę wiarygodny. My się wprowadziliśmy przy 220k. Dla przypomnienia:
"1) fundamenty 25000
2) sso 65000
3) ssz 17600
4) instalacje 36300
5) wykończeniówka 76000

razem: 220000

brakuje- parapetów wew i zew, wykładzin do pokoju dzieci, tynku zew. (+robocizna), wykończenia schodów + balustrada, szafa- (wiatrołap garderoba, górna łazienka), listew przypodłogowych, mebelki do pokoju starszaka
Także będziemy finiszować tak jak zakładaliśmy 250k lub nieznacznie tę kwotę przekroczymy"


lukasz- ile kosztowała was elewacja jeśli można wiedzieć ? (tzn robocizna, tynk (jaki) )

tomaszkolo78
14-04-2015, 09:13
witam jesteśmy nowi na forum gdzie mozna poczytać państwa dziennik

tomaszkolo78
14-04-2015, 09:21
paliszcz- z tego co czytałam większość rzeczy robiliście sami u nas bedzie inaczej, niestety zostanę sama na polu walki;)z budową ponieważ mąż ciężko pracuje aby zarobić na nasz wymarzony domek, wstepnie rozmawialiśmy z wykonawcą i powiedział nam 35-40tyś z dachem bez okien, nie wiem czy to dużo czy cena jest normalna, strasznie podobają mi się wasze domki i zazdroszczę etapu, pozdrawiamy

paliszcz
14-04-2015, 10:53
tomaszkolo- 100%wykończeniówki to nasz robota, trochę przy murowaniu ( tylko ściany szczytowe), i pomoc przy instalacjach. Wiem jak jest... mąż każdą wolną chwilę poświęcał i poświęca dalej na budowę bo w sumie praca mu w miarę na to pozwala (od 16, 17 mógł być na budowie bo późna) no i cały urlop, ale co zrobić

35-40k jeśli z kompletnym dachem to git :) Trzymam kciuki, jeśli budujecie ekipami to szybciutko pójdzie :)

macpyt
14-04-2015, 23:46
acha jeszcze chciłam zapytac czy ktoś ten domek buduje w woj małopolskim, my mieszkamy niedaleko krakowa

Tydzień temu odebraliśmy pozwolenie na budowę naszego Z92. Wersja bez garażu. Nie wprowadzaliśmy żadnych zmian w projekcie - jakieś kosmetyczne rzeczy pewnie zmienimy na etapie budowy. Jedyną istotną rzeczą była zmiana ogrzewania z paliwa stałego na gazowe.
Teraz batalia z bankami, bo niestety bez ich udziału nic nie zbudujemy :-(
tomaszkolo78 nasza działeczka jest koło Krakowa, więc, jak coś to będziemy budować po sąsiedzku :)
Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, jesienią zaczniemy działać.
A domek ma stanąć tu:
313133
Jak się dobrze przyjrzeć zdjęciu to nasz Z92 jest już wytyczony.
Póki co udało się nam postawić garaż, który ma pełnić funkcję domku letniskowego i zaplecza budowy :)
Pozdrawiam

tomaszkolo78
15-04-2015, 11:08
macpyt- witamy super że ktoś z naszego rejonu również buduje ten domek, a czy można wiedzieć gdzie dokładnie, my jestesmy z krzeszowic. Piękna działeczka, my niestety utkneliśmy z warunkami zabudowy ponieważ nie ma planu zagospodarowania i musimy się o nie starać i czekać czekać...też mamy w planie zacząć budowę na jesień ale nie wiemy czy wyrobimy się z papierami, jeżeli chodzi o zmiany to zlikwidujemy wykusz, nie bedziemy mieć okien dachowych jedynie w łazience, okna w pokojach na górze powiększymy a w salonie będa dwuskrzydłowe, zamiast pralni chcielibyśmy zrobić małą garderobę a w kotłowni wygospodarować miejsce na pralkę, również planujemy ogrzewanie gazowe + kominek z płaszczem wodnym. Czy macie może wykonany jakiś kosztorys, jaki przewidujecie koszt budowy,

paliszcz
15-04-2015, 15:55
Przyszedł zwrot z elektroluxa na karcie przedpłaconej wiec to nie ściema :D (połowa najtańszego produktu) :wiggle:

Przy większych zakupach marketowych polecam leroy merlin i ich promocje imieninową całe 10% na wszystko bez względu na wysokość kwoty zakupów :)
My poszliśmy ze znajomym (który miał akurat imieniny) a robiliśmy spore zamówienie (drzwi) i kilka stówek do przodu :)

Wojtas1989
15-04-2015, 23:27
dzięki za info, dobrze wiedzieć o tych imieninach :)

Też lubię pomagać mężowi ale na naszym etapie nie mam zbytnio co robić, a poza tym to niestety nie mam opieki dla córy która za 2 tygodnie kończy roczek.

Aktualnie jesteśmy na etapie murowania ścianek kolankowych i działówek na parterze ;) oczywiście ja z córką spoglądamy na wszystko puki co z daleka bo ciężko wjechać wóziolem na budowę ;)

budujemy w śląskim- Żory

pozdrawiam Wojtasowa Żonka ;)

paliszcz
16-04-2015, 09:00
Co do tych imienin to nie ma znaczenia czy się akurat obchodzi (tzn. pierwsze po urodzinach). Oni mają wywieszone przy wejściu imiona solenizantów ale obowiązują wszystkie na dany dzień :)
Pan mi tłumaczył, że sprawdzają w wikipedi, a jak ktoś ma na imię Piotr to ma rabat co kilka dni :lol2: bo to imię chyba najczęściej ma święto :)

Kemada
16-04-2015, 17:51
dzięki za info, dobrze wiedzieć o tych imieninach :)

Też lubię pomagać mężowi ale na naszym etapie nie mam zbytnio co robić, a poza tym to niestety nie mam opieki dla córy która za 2 tygodnie kończy roczek.

Aktualnie jesteśmy na etapie murowania ścianek kolankowych i działówek na parterze ;) oczywiście ja z córką spoglądamy na wszystko puki co z daleka bo ciężko wjechać wóziolem na budowę ;)

budujemy w śląskim- Żory

pozdrawiam Wojtasowa Żonka ;)

Super! My planujemy budowę w Zebrzydowicach. Możemy wpaść kiedyś na Waszą budowę zobaczyć na żywo jak się prezentuje zetka?

Kemada
16-04-2015, 17:54
Ja buduje w bielsku ;)

Do Was też chętni wpadniemy zobaczyć budowę, jeśli byłaby taka możliwość :)

Wojtas1989
17-04-2015, 11:54
Super! My planujemy budowę w Zebrzydowicach. Możemy wpaść kiedyś na Waszą budowę zobaczyć na żywo jak się prezentuje zetka?

Jeśli macie ochotę to zapraszam na priv, we wrześniu będzie dach to lepiej bedzie sie prezentować domek :) my budujemy z92gl z garażem i odwrócony ;) zmian w projekcie nie mieliśmy zbyt dużo ;)

aisha1980
18-04-2015, 21:56
do lenka123
Czy w trakcie adaptacji projektant zrobil wam projekt stropu monolitycznego razem z obliczeniami,chodzi o nacisk, rozstawienie prętów. Jezeli tak to ogromna prośba o zeskanowanie tego projektu pomogło by to naszemu budowlancowi podaje meil [email protected]

macpyt
21-04-2015, 00:20
macpyt- witamy super że ktoś z naszego rejonu również buduje ten domek, a czy można wiedzieć gdzie dokładnie, my jestesmy z krzeszowic. Piękna działeczka, my niestety utkneliśmy z warunkami zabudowy ponieważ nie ma planu zagospodarowania i musimy się o nie starać i czekać czekać...też mamy w planie zacząć budowę na jesień ale nie wiemy czy wyrobimy się z papierami, jeżeli chodzi o zmiany to zlikwidujemy wykusz, nie bedziemy mieć okien dachowych jedynie w łazience, okna w pokojach na górze powiększymy a w salonie będa dwuskrzydłowe, zamiast pralni chcielibyśmy zrobić małą garderobę a w kotłowni wygospodarować miejsce na pralkę, również planujemy ogrzewanie gazowe + kominek z płaszczem wodnym. Czy macie może wykonany jakiś kosztorys, jaki przewidujecie koszt budowy,

Nasza działka jest koło Skały, tak że w sumie jesteśmy (prawie) z jednej strony Krakowa :-)
Co do pozwolenia to udało się szybko - od zakupu projektu w jakieś 3 miesiące mamy ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę.
Na szczęście u nas jest plan miejscowy, więc ominęło nas uzyskiwanie wuzetki.
Co do zakładanych kosztów budowy - chcielibyśmy się zmieścić w kwocie podawanej jako szacunkowa przez Z500 tj. ok. 250 000, z tym, że już z instalacjami. Zobaczymy, daję teraz projekt do wyceny różnym ekipom... Jestem projektantem w branży sanitarnej - może uda mi się dzięki jakimś tam kontaktom kupić co nieco taniej rurki, kocioł, grzejniki... Co do standardu - to raczej średnia półka. Takie są założenia :-)
Mamy już właściwie pełne uzbrojenie zrobione, tj. przyłącza wod-kan z podprowadzeniem w rejon domu i elektrykę. Zostaje tylko gaz, no ale to już pod koniec budowy.
Jeszcze o zmianach - nie zmienialiśmy tego w projekcie do pozwolenia, ale plan jest taki, że pralnię/suszarnię/graciarnię urządzimy w kotłowni na dole (kocioł będzie gazowy), a w miejscu pralni na górze będzie garderoba. Zastanawiamy się też nad nieznacznym powiększeniem łazienki na dole kosztem gabinetu. Chcemy też dodać okna w ścianie szczytowej - doświetlenie schodów i normalne okno w łazience na górze.
Wykusz zostawiamy, bo właściwie to on zdecydował o zakupie tego projektu - podobają nam się domy z wykuszami :-)
Plan jest taki, że zrobimy w nim drzwi tarasowe i taras wokół narożnika domu - od wyjścia tarasowego w salonie do rzeczonego wyjścia z wykuszu. Dom jest ustawiony tak, że ten narożnik wychodzi na południe, więc taras będzie od południowego-wschodu do południowego-zachodu.
Pozdrawiam i życzę cierpliwości w załatwianiu kwestii urzędowych

tomaszkolo78
21-04-2015, 09:21
do łukasz8424- z niecierpliwością czekamy na zdjęcia, mąż będzie dopiero w lipcu więc jak by była taka możliwość czy moglibyśmy do was podjechać i oglądnąć jak domek wygląda w realu, pozdrawiamy

macpyt- witam, super że tak szybko udało wam się załatwić to wszystko u nas niestety się przeciąga, znależliśmy projektanta który załatwi nam wszystko od wz do pozwolenia myśleliśmy że to szybciej troszkę pójdzie ale niestety te polskie realia, trzeba czekać,:( zmiany w projekcie mamy podobne, niewielu zmienia na ogrzewanie gazowe i jesteśmy bardzo ciekawi jak to wyjdzie, wielu moich znajomych mówi że na tak mały domek wystarczy kominek z płaszczem wodnym że bedzie ciepło ale ja jestem laikiem w tych tematach więc tym bardziej cieszę się że wy też zdecydowaliście się na takie rozwiązanie, pozdrawiamy

lukasz8424
21-04-2015, 12:05
313975 dom w kolorze,tomaszkolo78 zapraszamy do obejrzenia domu,teraz konczymy lazienke na dole,jak bedzie gotowa to wrzuce zdjecia,

paliszcz
21-04-2015, 12:37
lukasz- ponawiam nieśmiało pytanie o elewacje ;) koszty, robocizna, tynk, obróbki - jeśli można... lub chociaż na PW bo pytałam na poprzedniej stronie ale chyba zostałam zignorowana ;)

Wojtas1989
21-04-2015, 12:41
lukasz- ponawiam nieśmiało pytanie o elewacje ;) koszty, robocizna, tynk, obróbki - jeśli można... lub chociaż na PW bo pytałam na poprzedniej stronie ale chyba zostałam zignorowana ;)


my również prosimy wycenę elewacji :) daleko jeszcze u nas do niej ale warto znać koszty.

Wojtasowa żonka

tomaszkolo78
21-04-2015, 14:34
lukasz-piekny domek, napewno skorzystamy z zaproszenia, będziemy sie kontaktować dopiero w lipcu jak będzie moja druga połówka, z niecierpliwością czekamy na dalsze zdjęcia,

tomaszkolo78
21-04-2015, 15:05
lukasz- jeszcze chcielibyśmy zapytać czy jest możliwość podania kosztów jakie do tej pory ponieśliście, czy robiliście sami czy może mieliście ekipy, z tego co czytałam mieliście w planie ogrzewanie gazowe czy zostaliście przy tym czy może jednak zmiana na eko groszek, z jakich materiałów budowaliście,

lukasz8424
22-04-2015, 11:53
Elewacja,Styropian 15cm Austrotherm,kleje do siatki system Kabe,
kolki,laczenie styropianu pianka,grunt w kolorze tynku,tynk system kabe kolor
Calosc 15000zl
Dom budował Nam od żony kuzynki meża brat:) jakos tak,
Dachowka ceramiczna Piemont Tobago Roben
Mamy piec z podajnikiem na ekogroszek i w calym domu ogrzewanie podlogowe

Wojtas1989
22-04-2015, 14:26
Podzielcie się informacją ile m3 więźby mieliście na zetkę z garażem razem z łatami i kontrłatami ?

My nadal męczymy temat wrześniowego dachu firmy wyliczają materiał na 27000 tysi (m inn dachówka, rynny, okna dach 6x, i reszta akcesoriów)
robociznę ekipa wycenia na 15000, a więźbę dachową 800zł m3

wojtasowa żonka ;)

lenka123
22-04-2015, 18:06
do lenka123
Czy w trakcie adaptacji projektant zrobil wam projekt stropu monolitycznego razem z obliczeniami,chodzi o nacisk, rozstawienie prętów. Jezeli tak to ogromna prośba o zeskanowanie tego projektu pomogło by to naszemu budowlancowi podaje meil [email protected]

Przykro mi aisha ale nie pomogę niestety w tym temacie :(

Bazyl3
23-04-2015, 09:30
Przedstawiam swoje nowe, wielce czasochłonne hobby :P 314202

Wojtas1989
23-04-2015, 11:36
Przedstawiam swoje nowe, wielce czasochłonne hobby :P 314202


można kliknąć "lubię to ! " cudowna zetka! :)

paliszcz
23-04-2015, 11:48
Bazyl- jest pięknie :yes::D pięknie macie, elewacja, kostka no na bogato :D super :)

Wojtasowa- my płaciliśmy robociznę za dach chyba 12,5k po dużych negocjacjach, była to ekipa jedna z najdroższych które braliśmy pod uwagę ale z polecenia. Także + garaż 15k to chyba tak normalnie. Co do m3 nie pomogę bo nie mam pojęcia gdzie karton z rachunkami (mamy trochę zmienioną tą zetkę ale zawsze dla porównania podaję). Jeszcze wszystkiego nie przewieźliśmy z mieszkania bo to już takie same pierdoły ;)

Bazyl3
23-04-2015, 15:01
Bazyl- jest pięknie :yes::D pięknie macie, elewacja, kostka no na bogato :D super :)

Do piękności jeszcze daleko. Zewnętrze leży i kwiczy. Podmurówka takoż. W domu jeszcze ładnych parę tymczasówek, ale wreszcie, kurczę, na swoim :)
PS. Kostka musiała być, choćbyśmy mieli jeść margarynę przez rok, bo podłoże jest ilaste i bez niej byłaby masakra, póki nie dorobimy się trawników, które zwiążą teren :P Raz tylko wlazłem po coś w rozkopany plac i wylazłem bez butów :D

lenka123
23-04-2015, 17:22
Bazyl jest świetnie :) bardzo przyjemnie to wszystko wygląda :yes: a co do hobby to masz całkowitą rację-pochłania bez reszty ale ile daje radości :) hmmm a może jeszcze poprosimy Bazyla o widok od tyłu? ;) Pzdr

lukasz8424
23-04-2015, 19:57
314272314273

lenka123
23-04-2015, 20:01
lukasz8424 ;) Ciebie też chciałam prosić o zdjęcia od strony tarasu ale jakoś nie miałam śmiałości ;) czytasz chyba w moich myślach. Domek wygląda super, zazdroszczę już tego etapu :yes: kiedy się wprowadzacie? :D

lukasz8424
23-04-2015, 20:02
314272314273 rzut domu z tylu i z boku.314274 a to zdjecie kuchni ze scianka,

lukasz8424
23-04-2015, 20:36
Jak dobrze pojdzie to sierpien wrzesien,moze uda nam sie wprowadzic do tego czasu,

norbertoX
23-04-2015, 20:52
Witam wszystkich.
Macie może jakieś zdęcia z realizacji instalacji elektrycznej (jestem na tym etapie)?
Czy robił ktoś studnie chłonne do odprowadzenia deszczówki, jakieś foto?
pozdrawiam

Wojtas1989
23-04-2015, 21:11
Bazyl- jest pięknie :yes::D pięknie macie, elewacja, kostka no na bogato :D super :)

Wojtasowa- my płaciliśmy robociznę za dach chyba 12,5k po dużych negocjacjach, była to ekipa jedna z najdroższych które braliśmy pod uwagę ale z polecenia. Także + garaż 15k to chyba tak normalnie. Co do m3 nie pomogę bo nie mam pojęcia gdzie karton z rachunkami (mamy trochę zmienioną tą zetkę ale zawsze dla porównania podaję). Jeszcze wszystkiego nie przewieźliśmy z mieszkania bo to już takie same pierdoły ;)

też mamy jedną z lepszych ekip z polecenia, w okolicy robili sporo dachów każdy ich chwali.. Wczoraj jeszcze mężul z nimi rozmawiał to wspomnieli że zejdą poniżej 15k wiec fajnie ;)

kurczę no ale wam zazdrościmy tego na swoim!!


314272314273 rzut domu z tylu i z boku.314274 a to zdjecie kuchni ze scianka,


Łukasz a w kuchni masz też spiżarnię?

paliszcz
24-04-2015, 06:28
Bazyl- racja z kostką, namawiam małżona żeby jednak położyć chociaż od płotu do wejścia i wokoło domu ale zobaczymy...

Póki co udało się i ruszamy z ociepleniem zew. , najpierw styro,siatka,klej, obróbki okien (musimy ukryć puszki od rolet), parapety zew. i zobaczymy czy starczy na tynk i robociznę...

Wojtasowa- tak, fajnie jest ale nasze poddasze wciąż niewykończone i jakoś nam się już nie chce go robić ;) w sumie okazuje się, że dom jest bardzo duzy. Spokojnie sam dół + jeden pokój by nam wystarczył. Mam nadzieję, że w końcu wykończymy poddasze ( zostały 2 pomieszczenia)

norberto- ale co dokładnie Cię interesuje ? Rozdzielnia, rozmieszczenie gniazdek i włączników ?

Bazyl3
24-04-2015, 10:41
reszty ale ile daje radości :) hmmm a może jeszcze poprosimy Bazyla o widok od tyłu? ;) Pzdr

Cóż, od tyłu prezentuję się fatalnie, więc ... :) Ale domek, proszę bardzo. Do poprawy struktura na jednym ze słupków :( 314405

Karolrolak
24-04-2015, 11:50
Witam wszystkich.
Macie może jakieś zdęcia z realizacji instalacji elektrycznej (jestem na tym etapie)?
Czy robił ktoś studnie chłonne do odprowadzenia deszczówki, jakieś foto?
pozdrawiam

https://drive.google.com/folderview?id=0Bx1DdzqWhnqlazlRWjFtbjZZSXM&usp=drive_web

Pozdrawiam
Karolrolak

piter256
24-04-2015, 19:33
https://drive.google.com/folderview?id=0Bx1DdzqWhnqlazlRWjFtbjZZSXM&usp=drive_web

Pozdrawiam
Karolrolak



Witam
Ładnie udokumentowana budowa.
Też jestem na etapie budowy Z92gl.
Mam pytanie skąd i za ile zamawiałeś okna?

norbertoX
24-04-2015, 22:25
Dziękuję Ci bardzo Karolrolak. Widać u Ciebie bardzo estetyczne ułożenie instalacji.

Karolrolak
25-04-2015, 22:42
Witam
Ładnie udokumentowana budowa.
Też jestem na etapie budowy Z92gl.
Mam pytanie skąd i za ile zamawiałeś okna?

Hej,

Okna kupowałem w Miłoszycach koło Jelcza-Laskowic.
VEKA ALPHALINE - 11k zł - rolety 6,5k zł (wielkości okien inne niż w projekcie)

www.styl-plast.pl

Pozdrawiam
Karolrolak

lenka123
28-04-2015, 19:14
314870 314871
zbrojenie prawie ukręciłam, czekamy w zasadzie na drewno :(
Dawka zdjęć od Karola ;) zamiast mnie zmotywować ( mega pomocne a do tego wszystko tak dokładnie i czysto ułożone i przedstawione na zdjęciach- super robota-dziękujemy Ci za to :yes: , oby wiecej osób tak chętnie dzieliło się swoimi zdjęciami ) to ja popadłam trochę w zniechęcenie...ileż jeszcze przed nami :cry:

Wojtas1989
28-04-2015, 23:00
314870 314871
zbrojenie prawie ukręciłam, czekamy w zasadzie na drewno :(
Dawka zdjęć od Karola ;) zamiast mnie zmotywować ( mega pomocne a do tego wszystko tak dokładnie i czysto ułożone i przedstawione na zdjęciach- super robota-dziękujemy Ci za to :yes: , oby wiecej osób tak chętnie dzieliło się swoimi zdjęciami ) to ja popadłam trochę w zniechęcenie...ileż jeszcze przed nami :cry:

Lenka widzę że jesteśmy prawie na tym samym etapie ;)

paliszcz
29-04-2015, 08:35
Lenka- głowa do góry i tak już macie dużo :) jeszcze troszkę i będziecie pić szampana :wiggle::wiggle:

Bazyl3
29-04-2015, 08:48
Lenka- głowa do góry i tak już macie dużo :) jeszcze troszkę i będziecie pić szampana :wiggle::wiggle:

Tja, szampana :P Sianie trawy (a propos, jaka najlepsza?), ogarnianie okolicy, etc. etc., czyli tzw. newerendingstory :D

paliszcz
29-04-2015, 12:12
newerendingstory :D

:lol::lol::lol::lol:

oj tam :) ale to przecież sama przyjemność :) ja tam wole jak mój mąż dłubie coś na poddaszu lub przed domem niż gra w te durne gierki w necie :)

a szampana można pić z kielnią czy pędzlem w łapce ;) każdy powód dobry :wiggle:


a co do trawy my mamy wciąż pastewną i póki co chyba taka zostanie :D przynajmniej z rok :(

lenka123
30-04-2015, 18:15
Lenka- głowa do góry i tak już macie dużo :) jeszcze troszkę i będziecie pić szampana :wiggle::wiggle:

Będziemy mieli już dach i okna to na 100% zaczniemy sobie nocować w weekendy na materacu :) Skoro świt będziemy sobie zaczynać a wieczorkiem z naleweczką podziwiać efekty dnia ;) narazie dojazdy nie pozwalają :D
Żeby nie zrobić :offtopic: odpowiem jeszcze na pytanie Bazyla o trawie ;) u nas też mix nawiany z sąsiadujących pól, zawsze brakuję czasu na koszenie i najczęściej dorasta do wysokości pasa :D ale na wszystko przyjdzie swój czas :) i będzie boski ogródeczek :wiggle:

lenka123
06-05-2015, 07:13
WSTRZYMUJEMY BUDOWĘ!!!

Stała się, rzecz straszna. Najgorszy koszmar jaki można sobie wyobrazić jest niczym. Oszukano nas i mam tutaj na myśli setki osób z województwa mazowieckiego. Władze po cichu zafundowały nam budowę linii elektroenergetycznej wysokiego napięcia 400kVz dosłownie ponad naszymi głowami. Na żadnych mapach, nigdzie linia nie została naniesiona. Pozwolenia na budowę były wydawane bez najmniejszego zająknięcia o planowanej inwestycji, Wójtowie, sołtysowie, burmistrzowie gmin i powiatów od 2007 roku o wszystkim wiedzieli, szary człowiek nie wiedział o niczym. Marzył, planował, układał sobie życie. Ludzie z miasta sprzedawali swoje domy, mieszkania i przeprowadzali się na piękną, cichą wieś. A pięknie jest, mamy wszystko,chronione rezerwaty przyrody w najbliższej okolicy, zabytki, pomniki przyrody, stawy, jeziora a pośród tego wszystkiego jest przecież ogrom ludzkiej pracy piękne stadniny koni, skanseny, nasze domy i pola uprawne, nasze życie i marzenia... Nie pomogło nam nic. Okolica, która się rozwijała, ludzie grodzili działki, rozpoczynali budowy domów, pielęgnowali ogrody i uprawiali pola zamienia się w teren wymarły. W przeciągu miesiąca- wtedy informacja ujrzała światło dzienne, my dowiedzieliśmy się całkiem przypadkiem 3 maja. Nie ma żadnej informacji o tym co będzie tutaj budowane, jak będzie wpływało na zdrowie i życie ludzi mieszkających w sąsiedztwie linii.Ludzie uciekają, zamiast tego wszystkiego pojawiają się tylko tablice SPRZEDAM, tablice,tablice... i pozrywane firanki w oknach domów w których nikt już nie zamieszka. Banki przestały udzielać kredytów, bo wartość ziemi jest już w zasadzie bez wartości.
Ten płachetek ziemi- nasza ostoja, nasze miejsce na Ziemi...Obdarto nas ze wszystkiego. Z marzeń, planów, przyszłości. Chyba tylko my wiemy ile siły, czasu i serca włożyliśmy w budowę tego domu, domu który nie usłyszy śmiechu ani naszego ani naszych dzieci. Nie wybierzemy koloru ścian ani pieca do kotłowni. Nie będzie "boskiego ogródeczka" z poprzedniego postu, oczyszczonego stawu, fontanny ze strumykiem płynącym po zbieranych kamieniach ani truskawki wyhodowanej na własnej ziemi. Dzieci nie pobudują domu na działce obok. Nie będzie niczego. Nie mamy już nic. Mam tyle żalu w sobie, tyle złości i gniewu.Nie mam już tylko siły i łez. Całe nasze życie straciło sens, ta budowa to było wszystko, ta ziemia...kochamy ją,. A teraz to wszystko ma nas zabić, bo linia wysokiego napięcia jest najważniejsza i nie można się jej sprzeciwić. Pomyślicie, że nie sprawdzaliśmy, że teraz to pretensje możemy mieć tylko do siebie. Nie prawda. Pytaliśmy jakie inwestycje są planowane w okolicy (autostrada, spalarnia śmieci, może cmentarz, cokolwiek) zostaliśmy zapewnieni, że nic takiego nie będzie miało miejsca.
Piszę tą wiadomość żeby podzielić się z Wami naszym ogromnym smutkiem ale też ku przestrodze. Chcesz dowiedzieć się więcej poczytaj o budowie linii Ołtarzew-Kozienice, linii, która jeszcze nie powstała a już zniszczyła wszystko...

paliszcz
06-05-2015, 08:14
Lenka tab bardzo mi przykro :hug:nie wiem cóż więcej mogę napisać :( mimo wszystko będę trzymać kciuki by jakoś się to wszytsko ułożyło... może jest jeszcze jakaś szansa...

Może zawiadomić media ? Jakiś pozew zbiorowy ? Nie znam przepisów ale ktoś powinien za to beknąć, faktycznie zostaliście oszukani ! Walczcie Lenka bo zdaje sobie sprawę jak wiele włożyliście w budowę... ściskam...

agrafffka
06-05-2015, 08:39
Lenka,
Współczuję.
Wydaje mi się, że można zaskarżyć kogoś (urząd), kto wydał decyzję o budowie linii, ew. domagać się jakiejś rekompensaty, analogicznej działki...

Myślwliście (grupowo] o tym, by skorzystać z pomocy prawników?

agrafffka
06-05-2015, 08:40
Paliszcz, mogę prosić o link do Twojego dziennika?

Bazyl3
06-05-2015, 09:34
Lenka tab bardzo mi przykro :hug:nie wiem cóż więcej mogę napisać :(

Podobnie jak paliszcz nie wiem co napisać :( Trzymajcie się i walczcie o marzenia. Mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze :hug:

Agata78
06-05-2015, 17:14
Lenka przyłączam się do zdania Paliszcz. Powinniście to nagłośnić, napisać do np. "Uwagi". Oni zajmują się takimi sprawami i myślę, że mogliby pomóc.

Wojtas1989
06-05-2015, 18:47
Lenka.. spotkała was okropna rzecz.. domyślam sie co czujecie gdy nagle świat wali się na głowę.. :( przykro mi, ale nie poddajcie się walczcie o swoje może uda się jeszcze cos zrobić!

Remol27
06-05-2015, 21:15
Lenka- współczuję, tym bardziej, że włożyliście tyle pracy w budowę własnego domu.

Mam jednak nadzieję, że sprawa zakończy się pomyślnie dla Was.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.

macpyt
06-05-2015, 23:28
Lenka. Również współczuję, ale może jeszcze nic straconego.
Pytanie jak daleko Wasz domek jest od projektowanej linii elektroenergetycznej. Takie linie mają swoje zasięgi oddziaływania - w Waszym przypadku wyczytałem, że 35 m od osi linii kończy się pas technologiczny. Gdyby Wasza działka była w tej strefie 35 m musielibyście być poinformowani o procedurze pozwolenia na budowę, nawet jeśli jest to robione jakąś specustawą (np. taką jak dla dróg i autostrad).
Może nie jest tak źle... Ja sam mam obecnie taki widok z okna:
316114
Co prawda to słup 110kV, ale ten Wasz (sic!) 400kV będzie pewnie wyglądał podobnie. Ja mojego już nie widzę - przez 11 lat się do niego przyzwyczaiłem :-)
Głowa do góry. Oczywiście jak jest jakakolwiek możliwość protestu, należy ją bezwzględnie wykorzystać i nagłośnić sprawę.
Czy Wasza działka jest objęta jakimś planem miejscowym, czy budujecie się na WZetce?
Pozdrawiam

lenka123
07-05-2015, 21:13
Wszystkie gminy przez które biegnie ta linia są przeciwne jej budowie. Otwarcie protestujemy. Telewizja nagrywa programy, radio nadaje audycje, zaangażowani są prawnicy, urbaniści, zwykli mieszkańcy-każdy poświęca swój prywatny czas. Piszemy listy do Najwyższych tego kraju. Zaangażowałam się w zbieranie podpisów. Drukuję i roznoszę ulotki, rozmawiam, tłumacze. Niestety społeczeństwu brakuje empatii, solidarności. Słyszę :"a to daleko ode mnie, bo za lasem" (raptem 300m-ale dla ludzi to daleko), "ale ja już dzieci mam, więcej mieć nie będę to nie muszę się podpisywać"," ja to mam jeszcze daleko, Ci tam to mają gorzej- i wskazuje na sąsiada", "ja to już stary jestem, mi nic nie potrzeba już-a da pani spokój". Jestem właśnie po rozmowie z sołtysem swojej mieściny gdzie obecnie mieszkam, linia będzie od tego miejsca oddalona o jakieś 3km. Usłyszałam, że to nie jest jego problem, bo linia nie idzie bezpośrednio przez jego rejon. Gdyby problem dotykał Jego osoby albo najbliższych-jestem przekonana, że podpisy zbierałby na końcu świata. Na moje stwierdzenie, że rejon może nie jest jego ale gmina jest nas wszystkich i Ci ludzie potrzebują pomocy, potrzebują informacji. Pan stwierdził, że nic w tej sprawie nie może zrobić i wyśmiał pomysł zbierania podpisów, który nic nie da. Tacy ludzie nas reprezentują, mają dbać o nasze dobro. Skoro osoba-urzędnik ma takie podejście, a jest takich osób na stanowiskach na pewno więcej, bo dzwoniłam przed momentem do rodziny i przez ich wioskę też przebiega trasa tej linii i oni mi mówią, że pierwsze słyszą żeby coś takiego miało być to jak mamy z tym cholerstwem walczyć? Skoro przedstawicielowi wsi, miasteczka nie chce się ruszyć swojej d*py i powiadomić mieszkańców o niebezpieczeństwie. Nie mogę tego zrozumieć. Najłatwiej rozłożyć ręce i mówić, że nic się nie da zrobić. A później wybudują spalarnię śmieci, albo oczyszczalnię ścieków, bo tereny będą zdegradowane i mało atrakcyjne więc już będzie można tu zrobić wszystko.
Ludzie nie wiedzą nawet, że na ich ziemi ma stanąć słup, że ich ziemią biegnie trasa linii-to przerażające, że dla inwestora jesteś nikim, że dla sąsiada jesteś nikim. Może nie mieszkasz w sąsiedztwie tej linii ale rodzice, dzieci może Twoje rodzeństwo lub znajomi tak, może ktoś tam pracuje i przebywa 8 godz. Nie można myśleć tylko kategoriami "ja"...

Ok 400m- tyle od naszego domu ma przebiegać linia. Słupy mają mieć wysokość ok 70m (to ok 25 pięter). Nie przeszkadza mi widok z okna ( akurat z tej strony jest tylko jedno okno), nie o to chodzi, ludzie mają gorsze widoki. Zamieszkanie w bliskim sąsiedztwie tak olbrzymiego pola elektromagnetycznego jest dobrowolnym, świadomym narażaniem zdrowia i życia swojego jak i swojej rodziny. Dzieci częściej chorują na białaczkę-zachorowalność na nowotwory wzrasta również u dorosłych, poronienia, choroby Alzheimera, depresje, zaburzenia rytmu serca i ciśnienia tętniczego, zwiększa się ryzyko zawału serca, hałas zakłóca sen- tego się obawiamy najbardziej, martwimy się o zdrowie.

Jesteśmy już tą sytuacją wypaleni. Nie mamy pomysłu co dalej robić ze swoim życiem. Wszystko się posypało. Pojawiały się problemy, porażki ale wiedzieliśmy, że ta budowa to jest to czego pragniemy, że to nam się uda, będzie nasze. W zeszłym roku gdy dni robiły się coraz krótsze a słońce pięknie zachodziło przytuliłam się do Daśka i zapytałam: Czy myślisz, że będziemy tu szczęśliwi? -Na zawsze- odpowiedział. Nasze "zawsze" nie trwało długo...

Agata78
08-05-2015, 18:23
Wszyscy mają okna - mam i ja:). 316378316379316380316381316382

Wojtas1989
11-05-2015, 22:36
witajcie. Trochę zawaliliśmy sprawę bo przy adaptacji projektu nie zmieniliśmy wymiaru tarasu na większy a 2m szerokości to trochę mało ( kierownik budowy dopuszcza +0,5m... ) ale 2,5 to itak po zmierzeniu mały tarasik.. Taras chciałam duży i całkowicie zadaszony.. eh ktoś przechodził przez urzędowe papierki związane ze zmianami w projekcie?

Agata78
12-05-2015, 15:24
Hej. Ja się nie znam, ale osobiście mi się wydaje, że zmiana wielkości i kształtu tarasu nie musi być zmieniana i zatwierdzana przez architekta:confused:. Nie jest to znacząca zmiana dla bryły budynku w sensie architektury i bezpieczeństwa. Zmiana ścian nośnych czy stropu ma znaczenie dla budynku, ale taras to już kosmetyka:):). Pewnie tylko głębokość fundamentów pod taras musi być odpowiednia, ale to już kierownik bud. powinien Wam podpowiedieć.

piter256
12-05-2015, 18:12
witajcie. Trochę zawaliliśmy sprawę bo przy adaptacji projektu nie zmieniliśmy wymiaru tarasu na większy a 2m szerokości to trochę mało ( kierownik budowy dopuszcza +0,5m... ) ale 2,5 to itak po zmierzeniu mały tarasik.. Taras chciałam duży i całkowicie zadaszony.. eh ktoś przechodził przez urzędowe papierki związane ze zmianami w projekcie?


Witam

Dokładnie jak napisał poprzednik, wymiary tarasu uzgadnia się z inwestorem i nie jest wymagane zmiany w projekcie. Chyba że zmieniasz dach, tak aby zadaszenie było większe, to wtedy jest to zmiana konstrukcji dachu i wymagany jest projekt zamienny. Procedura przejścia dla kier. bud. nie jest straszna. Wystarczy zrobić projekt zamienny (podpisany przez projektanta lub osobę która posiada uprawnienia do projektowania) i złożyć w Starostwie.

Ale nie wiem jak to teraz będzie bo od 1 czerwca zmienia się prawo Budowlane i nie jest już wymagane pozw. na bud, tylko zgłoszenie.
No ale takimi rzeczami zajmuje się kier. budowy.

Wojtas1989
12-05-2015, 21:34
Chyba musze sama uderzyć do tego kierownika.. bo może mąż coś źle zrozumiał, ja tez uważam że powiększenie tarasu to tylko kosmetyka.. ale podobno musi sie to zgadzać przy nanoszeniu budynku na mapy po odbiorze.. (?) nie wiem jutro jak się wyrobię podejdę do Nadzoru Budowlanego i sie dowiem. Z większego zadasznia powoli już zrezygnowałam.

Agata78
13-05-2015, 17:55
Co do zadaszenia wejścia i tarasu, to my pozostawiliśmy tylko to nad wejściem do domu. 316975 Jeśli chodzi o taras, to zrezygnowaliśmy z zadaszenia 316976
bo:
- taras mamy od wschodu, las jest blisko, więc jak już słońce zza niego wyjrzy, to zadaszenie blokowało by dostęp słońca do salonu
- takie stałe i duże zadaszenie sprawia, że salon może być trochę ciemny i ponury (szczególnie w pochmurne dni)
- mamy zamiar zamontować albo pergolę, albo daszek pokryty poliwęglanem, albo markizę
- mi osobiście marzy się coś takiego http://www.zwiadowca.pl/produkty/2678/Baldachim-Pawilon-kolekcja-MODERN

paliszcz
13-05-2015, 20:51
Co do zadaszenia- my mamy taras od południa, zadaszony i nie wyobrażam sobie inaczej. Ciemno nie jest nigdy, nawet w pochmurne dni, a często nawet zasuwam roletę do połowy bo mi świeci :rolleyes: ale zaznaczam, że taras mamy od południa

A z nowości- robimy SAMI schody :) baliśmy się ogromnie ale okazuje się, że to żadna filozofia :P jak skończymy to się pochwalę póki co wygląda tak
: 316990

lenka123
14-05-2015, 19:02
Wybaczcie, w tym całym zamieszaniu nawet nie podziękowałam Wam za zrozumienie i słowa otuchy. Jednocześnie przepraszam, że zasypałam Was lawiną swoich żalów i problemów-ciężki to dla nas czas. Na stronę zaglądam i obserwuję Wasze dokonania :) Paliszczki robią piękne schody, czekamy na finał... Agata ma już dach-wydaje mi się, że rezygnacja z zadaszenia balkonu to dobry pomysł, zawsze w obronie przed słońcem można powiesić roletę. A z doświetleniem byłby pewnie problem. Ostatnio nawet o Tobie myślałam, że się nie odzywasz. Byłam ciekawa Twoich postępów :yes: Trzymam kciuki. Pzdr

kasia050209
14-05-2015, 19:50
Wszyscy mają okna - mam i ja:). 316378316379316380316381316382

Witam, domek sie pięknie prezentuje :)
Chciałam zapytać o wymiary okna w wykuszu oraz czy drzwi trzykomorowe z wyjściem na taras są na wielkość takie jak w projekcie?
pozdrawiam

Agata78
14-05-2015, 21:25
Witam.
Okno w wykuszu ma 2040 x 1520, a okno tarasowe jest takie jak w projekcie. Okno w wykuszu miało być jeszcze większe, w sensie chciałam, żeby miało parapet na wysokości kolan, ale wtedy grzejnik wyszedłby malutki, a tym samym mało wydajny:/. Ale tak jak jest też jest ok:):).

Bazyl3
15-05-2015, 08:12
A z nowości- robimy SAMI schody :)

Szacun, szacun i jeszcze raz szacun. Dla mnie każdy kto ma jakiekolwiek zdolności manualne i sam robi coś na budowie to mistrz nad mistrze. Schody bardzo ładne :D
A u nas już potrzeba pierwszych remontów :P Siła fachowa prawdopodobnie dała niewłaściwy rodzaj fugi na spoinie ściany z podłogą ogrzewaną podłogówką i prawie wszystko pokruszyło się i zostało wyssane odkurzaczem :( Nie znacie jakiegoś kitu, który byłby odporny na temperatury? :)

JarekMad
15-05-2015, 08:58
Z tego o kiedyś przeczytałem to takie miejsca powinno się wypełniać silikonem przy około 3-4 mm szczeliny. Pytałaś w sklepach?

Bazyl3
15-05-2015, 10:10
Z tego o kiedyś przeczytałem to takie miejsca powinno się wypełniać silikonem przy około 3-4 mm szczeliny. Pytałaś w sklepach?

Póki co, nie. Leniwy jestem i czekam, aż wykruszy się większość :)

JarekMad
15-05-2015, 12:55
Zawsze możesz pomóc skrobakiem lub nożem do fug.

Wojtas1989
15-05-2015, 17:20
My też się nie obijamy, ścianki kolankowe gotowe, mąż zbroi i szaluje wieniec ;)

KrzychuM
16-05-2015, 15:07
Witam,
od dłuższego czasu analizujemy projekt z92 z garażem jednostanowiskowym i jesteśmy już bardzo blisko podjęcia decyzji o realizacji w rzeczywistości tego projektu. Jednak jak przed każda poważną decyzja pojawi się szereg wątpliwości. Układ pomieszczeń (dzięki tutejszym forumowiczom) uległ zmianom, oczywiście dla nas na lepsze :) jednak brakuje jeszcze tej kropki na "i". Biorąc pod uwagę, iż brakuję nam troszeczkę zdjęć, wizualizacji, aranżacji wnętrza, zwracamy się do Państwa z pytaniem czy istnieje możliwość aby przesłać nam kilka fotek domu (e-mail: [email protected]). Interesuję nas przede wszystkim jak wygląda to wewnątrz domu, jak po umeblowaniu wygląda przestrzeń domu, jak prezentuję się wnętrze po wykonaniu całości projektu. Pozdrawiam i dziękuję za ewentualna pomoc :)

skorpi20
17-05-2015, 22:40
Witam serdecznie,
my także jesteśmy mocno zainteresowani tym projektem. Generalnie to wstępnie omawialiśmy już z architektem ten projekt i jakie chcielibyśmy ewentualne poprawki. Jeżeli to możliwe to także bardzo proszę o zdjęcia jak się prezentuje wnętrze już wykończone. Zastanawiamy się z mężem czy nie wydłużyć domu o 0,5 m od strony wykuszu, obawiamy się czy salon nie jest jednak za mały.

kasia050209
18-05-2015, 09:24
Dziękuję za informację :) zrobimy z wykuszem tak samo. Mam jeszcze kilka pytań mogę prosić o kontakt na maila [email protected]
Pozdrawiam

kasia050209
18-05-2015, 09:25
Witam, domek sie pięknie prezentuje :)
Chciałam zapytać o wymiary okna w wykuszu oraz czy drzwi trzykomorowe z wyjściem na taras są na wielkość takie jak w projekcie?
pozdrawiam

Dziękuję za informację zrobimy z wykuszem tak samo. Mam jeszcze kilka pytań mogę prosić o kontakt na maila [email protected]
Pozdrawiam

kasia050209
18-05-2015, 09:27
Wszyscy mają okna - mam i ja:). 316378316379316380316381316382

Dziękuję za informację zrobimy z wykuszem tak samo. Mam jeszcze kilka pytań mogę prosić o kontakt na maila [email protected]
Pozdrawiam

Agata78
18-05-2015, 14:20
Dziękuję za informację zrobimy z wykuszem tak samo. Mam jeszcze kilka pytań mogę prosić o kontakt na maila [email protected]
Pozdrawiam

Witam,
na serwerze, gdzie mam skrzynkę jest chwilowo jakiś problem. Podam więc może Pani mój adres [email protected].
Proszę śmiało pisać. Jak będę mogła, to pomogę:).

Pozdrawiam

paliszcz
18-05-2015, 15:26
Krzychy M, skorpi20- jak się ogarnę to wstawię fotki wnętrz, tylko obecnie na raz robimy górną łazienkę, schody, i montujemy drzwi wew więc jest totalna rozpierducha :rolleyes:

skorpi20
18-05-2015, 19:05
Krzychy M, skorpi20- jak się ogarnę to wstawię fotki wnętrz, tylko obecnie na raz robimy górną łazienkę, schody, i montujemy drzwi wew więc jest totalna rozpierducha :rolleyes:

Szczerze zazdrościmy tej totalnej rozpierduchy :) my jesteśmy na razie na etapie mapek i przyłączy.

Fioodor
18-05-2015, 21:51
Witam wszystkich miłośników Z92, wybraliśmy już ten projekt, jesteśmy na etapie drobnych zmian oraz adaptacji do działki.
Będziemy budować wersję lustrzaną Z92 GL2, z garażemx2, śledziłem ten wątek na forum już długo i pora się przywitać. :bye:
Czy może ktoś realizuje swoje marzenia w mazowieckim?

Pozdrawiam,

piter256
18-05-2015, 23:12
Witam wszystkich miłośników Z92, wybraliśmy już ten projekt, jesteśmy na etapie drobnych zmian oraz adaptacji do działki.
Będziemy budować wersję lustrzaną Z92 GL2, z garażemx2, śledziłem ten wątek na forum już długo i pora się przywitać. :bye:
Czy może ktoś realizuje swoje marzenia w mazowieckim?

Pozdrawiam,

Witam
Ja buduję Z92 gl bez odbicia lustrzanego w mazowieckim.
Jestem na etapie wysychania stropu, ale od następnego tygodnia pnę się do "góry"

POzdrawiam

Bazyl3
19-05-2015, 07:50
Krzychy M, skorpi20- jak się ogarnę to wstawię fotki wnętrz, tylko obecnie na raz robimy górną łazienkę, schody, i montujemy drzwi wew więc jest totalna rozpierducha :rolleyes:

Dawaj, dawaj. Rozpierduchy też są fajne :D

KrzychuM
20-05-2015, 21:03
Planuję budowę wersji z garażem jednostanowiskowym. Mam tylko jeden dylemat czy salon z metrażem z wersji bez zmian tj. 28,7 m2 nie jest zbyt mały ? jakie są Wasze opinie w tym zakresie.
Może ktoś z Państwa posiada jakieś fotki takiego salonu jak się prezentuje pod kątem powierzchni ? a może ktoś dokonuje budowy tego projektu z garażem w mojej okolicy tych bliższych i dalszych :):) (jestem z okolic Leszna w Wielkopolsce).
Pozdrawiam

skorpi20
21-05-2015, 21:17
My będziemy budować na śląsku, a raczej na obrzeżu. Bez garażu, ale z wiatą dwustanowiskową, postawioną w późniejszym czasie.

piter256
26-05-2015, 20:27
Witam

Mam pytanko do tych co już wybudowali.
Jak rozwiązaliście problem ze stopniem do wejścia ze schodów do pokoju nad garażem?
Czy dawaliście w ogóle jakiś stopień?


Pozdrawiam

Wojtas1989
28-05-2015, 19:51
Witam

Mam pytanko do tych co już wybudowali.
Jak rozwiązaliście problem ze stopniem do wejścia ze schodów do pokoju nad garażem?
Czy dawaliście w ogóle jakiś stopień?


Pozdrawiam

w projekcie wychodzi że jest stopień, ale idzie to oszukać na wylewce i ociepleniu więc u nas wyjdzie bez stopnia, wejście do pokoju nad garażem będzie bezpośrednio ze spocznika.

co do wielkości salonu dla nas jest idealny, ale itak wszystko wyjdzie w praniu ;)

milka1234
01-06-2015, 14:24
aisha1980 na jakim już jesteście etapie, bo bardzo byśmy chcieli zobaczyć Waszą budowę. Pozdrawiam

milka1234
02-06-2015, 17:42
Witam !!!
Paliszcz czy mogę zobaczyć Twój dziennik budowy.
Pozdrawiam

aisha1980
03-06-2015, 09:11
Czas płynie a nasza budowa rośnie od 10 kwietnia319368319369[ATTACH=CONFIG]319370
W tym tygodniu zalewamy strop:):):)

skorpi20
04-06-2015, 11:25
Chciałabym żebyśmy byli już na takim etapie. Na razie mąż namiętnie kosi ogromną trawę. Wciąż czekamy na mapkę do celów projektowych :(

aisha1980
04-06-2015, 21:48
Chciałabym żebyśmy byli już na takim etapie. Na razie mąż namiętnie kosi ogromną trawę. Wciąż czekamy na mapkę do celów projektowych :(


Niestety papierologia to w naszym kraju norma, trzeba cierpliwie czekac. My czekalismy 6 miesięcy na wszystkie papiery

aisha1980
12-06-2015, 22:26
Witam drogich forumowiczów,
mam pytanie do tych, którzy wybrali grzejniki zamiast podłogówki.
Jak rozwiązaliście rozmieszczenie grzejników w salonie i kuchni?
Gdzie umieściliście grzejniki i o jakiej mocy grzewczej?
My mamy wyrównany wykusz w salonie, a okno tam podnieśliśmy na wysokość około 60 cm nad poziomem posadzki. Możemy tam umieścić jeden grzejnik o długości około 2 m. i wys. 50 cm. Jednak to stanowczo za mało jak na tą powierzchnię. Zastanawiamy się na umieszczeniem kolejnego grzejnika przy wyjściu na taras, ale jest on bardzo blisko kominka.Na tej ścianie zamierzamy umieścić telewizor i inne sprzęty elektryczne. Zimą chyba nie będzie to dobrze wpływało na elektronikę. Z jednej strony kominek a z drugiej grzejnik. Podłogówka odpada z uwagi na fakt, że mamy do wykorzystania ok. 80 m2 parkietu dębowego o grubości 2,5 cm.
Może ktoś pomóc?

skorpi20
12-06-2015, 22:44
My jesteśmy po spotkaniu z architektem i w związku z tym mam pytanie do osób, które zmieniały zadaszenie tarasu na dłuższe. Architekt zasugerował nam , że jeżeli wydłużymy zadaszenie nad oknem balkonowym do 2,5m to będzie w tym miejscu w pokoju ciemno. ;) Czy ktoś może ma taki długi daszek i czy mógłby wstawić zdjęcie od wewnątrz, czy faktycznie jest aż tak ciemno? Bardzo proszę o odpowiedź bo mam zgrzyta ;)

Agata78
14-06-2015, 21:41
[QUOTE=aisha1980;6882661]Witam drogich forumowiczów,
mam pytanie do tych, którzy wybrali grzejniki zamiast podłogówki.
Jak rozwiązaliście rozmieszczenie grzejników w salonie i kuchni?
Gdzie umieściliście grzejniki i o jakiej mocy grzewczej?


Hej,
my mamy podłogówkę tylko w kuchni. W salonie mamy grzejnik w wykuszu i planujemy jeszcze postawić tam kozę (zamiast kominka) tak na wszelki wypadek jak zimą byłoby za zimno. Gdy wstawi się meble do salonu i kuchni, to nie będzie tam wcale aż tak dużo miejsca i nie sądzę, że będzie zimno:).

aisha1980
16-06-2015, 09:40
[QUOTE=aisha1980;6882661]Witam drogich forumowiczów,
mam pytanie do tych, którzy wybrali grzejniki zamiast podłogówki.
Jak rozwiązaliście rozmieszczenie grzejników w salonie i kuchni?
Gdzie umieściliście grzejniki i o jakiej mocy grzewczej?


Hej,
my mamy podłogówkę tylko w kuchni. W salonie mamy grzejnik w wykuszu i planujemy jeszcze postawić tam kozę (zamiast kominka) tak na wszelki wypadek jak zimą byłoby za zimno. Gdy wstawi się meble do salonu i kuchni, to nie będzie tam wcale aż tak dużo miejsca i nie sądzę, że będzie zimno:).

Ile Wat ma ten Wasz grzejnik w wykuszu? Czy ten grzejnik wyliczył Wam hydraulik? Chodzi mi o stosunek mocy grzejnika do powierzchni.
Jeden problem, który mi tu się nasuwa, to to, że jest on tylko jeden. Chyba, że jest to grzejnik z wentylatorem. Konwektorowy, czy jakoś tam, i ciepło jest wydmuchiwane na całą powierzchnię salonu. :rolleyes:
Czy inne osoby mają jakieś alternatywne rozwiązania?

Agata78
16-06-2015, 14:45
Witam,
nie mam pojęcia ile Wat ma grzejnik w wykuszu. Polecił nam go hydraulik i jest to zwykły grzejnik. Jak wiadomo ostatnio zimy są do pupy. Nie ma już takich mrozów jak kiedyś. Myślę, że w razie czego koza wspomoże ten jeden grzejniczek:). Poza tym w całym dolnym przedpokoju mamy podłogówkę i jeszcze grzejnik, więc chyba powinno być ciepło:).

JarekMad
17-06-2015, 09:16
Ile Wat ma ten Wasz grzejnik w wykuszu? Czy ten grzejnik lub wyliczył Wam hydraulik? Chodzi mi o stosunek mocy grzejnika do powierzchni.
Jeden problem, który mi tu się nasuwa, to to, że jest on tylko jeden. Chyba, że jest to grzejnik z wentylatorem. Konwektorowy, czy jakoś tam, i ciepło jest wydmuchiwane na całą powierzchnię salonu. :rolleyes:
Czy inne osoby mają jakieś alternatywne rozwiązania?

Jeśli grzejnik nie jest osłonięty to fizyka sama zajmie się rozprzestrzenieniem ciepła. Nazywa się to konwekcja i każdy grzejnik wykorzystuje to zjawisko. Wentylatory stosuje się w elektrycznych, bo one generują zbyt dużą ilość ciepła jak na swoje wymiary, aby konwekcja sobie z tym poradziła. Jeśli Agata poda wymiary grzejnika to z pewnym błędem będzie dało się określić jaka jest jego moc.

aisha1980
20-06-2015, 23:03
Jeśli grzejnik nie jest osłonięty to fizyka sama zajmie się rozprzestrzenieniem ciepła. Nazywa się to konwekcja i każdy grzejnik wykorzystuje to zjawisko. Wentylatory stosuje się w elektrycznych, bo one generują zbyt dużą ilość ciepła jak na swoje wymiary, aby konwekcja sobie z tym poradziła. Jeśli Agata poda wymiary grzejnika to z pewnym błędem będzie dało się określić jaka jest jego moc.

Witam,
my rozważamy pod drzwiami balkonowymi z wyjściem na taras zamontowanie w podłodze takowego grzejnika. Poniżej link:
http://www.regulus.com.pl/ogrzewanie-kanalowe-canal-vent
Jest to grzejnik tradycyjny (nie elektryczny) i ma w opcji zamontowanie wentylatora, który podnosi sprawność grzejnika.
Także wentylatory nie są tylko stosowane do grzejników elektrycznych.
Rozumiem jak najbardziej Twój wywód, ale nie mogę w 100% się z nim zgodzić.
Pozdrawiam.

jacpuc
21-06-2015, 10:11
321560321561321562321563321564 Coś na deserek parę fotek ,nie miałem czasu bo sami wszystko robimy, mam dużo zdjęć pytajcie chętnie doradzę.

jacpuc
21-06-2015, 10:27
321567 oto moje rozwiązanie ogrzewania w salonie i holu wszędzie podłogówka oprucz pokoju i garażu
a na górze hol i łazienka reszta grzejniki kermi .

jacpuc
21-06-2015, 10:37
321568 rozpracowywałem ogrzewanie w salonie i jedyną rozsądną opcją jest podłogówka .
grzejniki wpuszczane w podłogę to porażka wiem coś o tym bo pracuję w branży .

Bejaro
21-06-2015, 12:16
321568 rozpracowywałem ogrzewanie w salonie i jedyną rozsądną opcją jest podłogówka .
grzejniki wpuszczane w podłogę to porażka wiem coś o tym bo pracuję w branży .

Witam się,właśnie szukam grzejnika kermi piszesz że będziesz miał takie i jesteś z branży,mógłbyś polecić gdzie można kupić w dobrej cenie?

jacpuc
21-06-2015, 22:24
Witam się,właśnie szukam grzejnika kermi piszesz że będziesz miał takie i jesteś z branży,mógłbyś polecić gdzie można kupić w dobrej cenie?
Grzejniki kermi kupisz na oltaszynskiej 112 we wroclawiu

Bazyl3
22-06-2015, 08:52
Coś na deserek parę fotek ,nie miałem czasu bo sami wszystko robimy, mam dużo zdjęć pytajcie chętnie doradzę.

Bardzo, baaaardzo fajnie zakomponowany daszek nad tarasem. Szkoda, że nie widziałem wcześniej i ostukałem swój blachą :( Te drewniane elementy świetne :D Brawo!

skorpi20
23-06-2015, 18:21
321567 oto moje rozwiązanie ogrzewania w salonie i holu wszędzie podłogówka oprucz pokoju i garażu
a na górze hol i łazienka reszta grzejniki kermi .

Bardzo dziękuję za to zdjęcie. Widzę, że niepotrzebnie się martwię. Przy tak dużym zadaszeniu tarasu wcale w pokoju nie jest ciemno. Przynajmniej nie tak, jak opisał nam to architekt.

jacpuc
24-06-2015, 05:33
Witam odnosnie zadaszenia tarasu ja mam taras od strony zachodniej a drugie okno tarasowe to dwometrowe od strony poludniowej wiec moglem sobie pozwolic na takie zadaszenie zwruc na to uwage to bardzo wazne.

skorpi20
24-06-2015, 18:21
Witam odnosnie zadaszenia tarasu ja mam taras od strony zachodniej a drugie okno tarasowe to dwometrowe od strony poludniowej wiec moglem sobie pozwolic na takie zadaszenie zwruc na to uwage to bardzo wazne.

My zadaszenie mamy mieć na wschód, wykusz na południe.

aisha1980
24-06-2015, 22:18
321568 rozpracowywałem ogrzewanie w salonie i jedyną rozsądną opcją jest podłogówka .
grzejniki wpuszczane w podłogę to porażka wiem coś o tym bo pracuję w branży .

Jacpuc. Możesz trochę rozwinąć swoją myśl na temat grzejników wpuszczanych w podłogę? Dlaczego porażka? Trudność w montażu? A może niewielka moc tych grzejników? Ja jak wspomniałem kilka postów wcześniej mam do wykorzystania sporą ilość parkietu dębowego. Muszę jakoś wcisnąć w tą dużą powierzchnię trochę grzejników.

Bazyl3
25-06-2015, 07:55
Jacpuc. Możesz trochę rozwinąć swoją myśl na temat grzejników wpuszczanych w podłogę?

U nas jest podłogówka w przedpokoju, w holu do wysokości schodów oraz w kuchni (jakieś 1/3 salonokuchni). Oprócz tego dwa niewielkie grzejniki (chyba 900, góra 1100) jeden koło wyjścia tarasowego i jeden pod oknem w jadalni). Wiem, że zima była mało mroźna, ale te wiszące były odkręcane z minimum może ze trzy razy w największe mrozy. Podłogówka na termostatach ustawiona koło 2 na 5stopniowym regulatorze.

aisha1980
27-06-2015, 22:57
U nas jest podłogówka w przedpokoju, w holu do wysokości schodów oraz w kuchni (jakieś 1/3 salonokuchni). Oprócz tego dwa niewielkie grzejniki (chyba 900, góra 1100) jeden koło wyjścia tarasowego i jeden pod oknem w jadalni). Wiem, że zima była mało mroźna, ale te wiszące były odkręcane z minimum może ze trzy razy w największe mrozy. Podłogówka na termostatach ustawiona koło 2 na 5stopniowym regulatorze.

Nie wiem, jestem trochę przeciwnikiem mieszania sposobów ogrzewania domu. Dużo czytałem na temat późniejszych problemów z regulacją całości. Do tego dochodzą jeszcze mieszacze, bufory, a to też dodatkowe koszty. Prawdopodobnie wcisnę jeden grzejnik pod oknem w jadalni (tam podnieśliśmy okno na 50 cm ponad posadzkę, drugi grzejnik (ozdobny) zamocuję na ścianie od spiżarni. W kuchni nie będzie żadnego ogrzewania, oprócz sprzętu AGD. ;-)Zastanawiam się jeszcze nad jednym grzejnikiem ozdobnym obok drzwi balkonowych. Jednak obok ma zawisnąć telewizor. Potem z drugiej strony będziemy mieli "kozę" norweską na wysokości komina. Boję się, że usmażę telewizor lub jakiś inny sprzęt elektryczny lub elektroniczny.
Jak bym nie miał parkietu to bez dwóch zdań założyłbym wszędzie podłogówkę. Fajne jest w tym to, że później można "pobawić się w podłączenie pod nią pompy ciepła. Choć nie wiem jak ma to się do wentylacji grawitacyjnej. Mimo szczerych chęci nie zrobiliśmy u siebie rekuperacji. Koszty, koszty no i czas. Do tego dochodzi jeszcze mała wiedza na ten temat przez ekipę, która buduje mi domek.
Chodzi mi po głowie, żeby sprzedać ten parkiet i zrobić podłogówkę. Mam jeszcze czas na zastanowienie do późnej jesieni.

akocot
28-06-2015, 12:46
Trochę się dzieje z Z92 coraz więcej osób docenia ten projekt.
a tak wygląda moja zetka (odbicie lustrzane)
322438
322440
trochę zmian:
- piwnica pod całością z garażem
- brak wykusza
- dodatkowe drzwi tarasowe

aisha1980
28-06-2015, 19:58
Postępy na naszej budowie322502322503322504

Wojtas1989
28-06-2015, 20:59
Postępy na naszej budowie322502322503322504

Super to wszystko wygląda ;) u nas mąż walczy murując szczyty ;)

Kemada
29-06-2015, 16:34
Witam zetkowiczów!

Postanowiliśmy rozpocząć poszukiwania projektanta naszej zetki. Chcemy, znaleźć kogoś kto zaprojektuje nam dom na podstawie z92 z naszymi niewielkimi zmianami w projekcie. Ile płaciliście za swoje projekty? Nie wiemy zupełnie jakich kwot możemy się spodziewać, ale słyszeliśmy od kilku różnych znajomych, że oni płacili za swoje projekty od 5 do prawie 10 tys. za projekty, czasem od podstaw razem z załatwianiem formalności związanych z wydaniem pozwolenia na budowę.

Czy są tu jeszcze aktywni forumowicze, którzy budują z92 w woj. śląskim? Chcieliśmy zobaczyć jakąś zetkę na żywo przed podjęciem ostatecznych decyzji. Jeśli jest taka możliwość proszę o info na pw.

Wojtas1989
29-06-2015, 22:02
Witam zetkowiczów!

Postanowiliśmy rozpocząć poszukiwania projektanta naszej zetki. Chcemy, znaleźć kogoś kto zaprojektuje nam dom na podstawie z92 z naszymi niewielkimi zmianami w projekcie. Ile płaciliście za swoje projekty? Nie wiemy zupełnie jakich kwot możemy się spodziewać, ale słyszeliśmy od kilku różnych znajomych, że oni płacili za swoje projekty od 5 do prawie 10 tys. za projekty, czasem od podstaw razem z załatwianiem formalności związanych z wydaniem pozwolenia na budowę.

Czy są tu jeszcze aktywni forumowicze, którzy budują z92 w woj. śląskim? Chcieliśmy zobaczyć jakąś zetkę na żywo przed podjęciem ostatecznych decyzji. Jeśli jest taka możliwość proszę o info na pw.

koszty które ponieśliśmy "na początek"

Projekt 2500
adaptacja 2000
nadzór budowlany 2000
wytyczenie budynku 500
mapy w urzędzie miasta 120
mapy do celów projektowych 700
słup energetyczny 2065

u nas koszty gotowego czy rysownego od podstaw projektu wychodziły prawie tak samo. bo gotowy 2500+2000 adaptacja projektu (zmiana stropu, rozmiaru okien, ilości.. czyli drobne zmiany za więcej zmian koszt był by wyższy) a rysowany od podstaw 5000

my budujemy w śląskim

adziatok
30-06-2015, 22:47
U nas zrobiona elewacja. Od jutra ma wejść kafelkarz (miesiąc spóźnienia :mad:). Ogrzewanie w salonie podłogowe, ale daliśmy jeszcze grzejnik przy oknie tarasowym.322690322691322692

aisha1980
09-07-2015, 16:11
Widzę, że wszyscy tak intensywnie zajęli się budową, że na forum głucho i cicho. :)
U nas zawitała wiecha, jak czasu starczy to coś ze zdjęć się wrzuci na forum.
Pozdrawiam. Szczęśliwców z Z 92 :bash:

Agata78
12-07-2015, 09:03
Witam,
to moje najnowsze zdjęcia 323981323982 kotłownia 323983323984323985

Agata78
12-07-2015, 09:04
I jeszcze te 323986323987 Wyszedł nam fajny schowek pod schodami :) 323988

aisha1980
14-07-2015, 14:16
I jeszcze te 323986323987 Wyszedł nam fajny schowek pod schodami :) 323988
Super a unas jeszcze tak daleko,jakie koszty poniesliscie na tynki i podłogę ,elektryke co w niej jest np podłoczenie bramy?,hydraulike jaki sprzet i koszty robocizny,koszt okien jakie z góry dzieki za odpowiedz

Agata78
17-07-2015, 14:35
Witam,
co do kosztów, to nie za wiele mogę podpowiedzieć, bo mąż miał monitorować wydatki na budowę, a że w pewnym momencie zapomniał o tym kompletnie, to od tego momentu odpuściliśmy sobie notowanie tego wszystkiego (bo właściwie i po co :-?).
Okna mamy firmy Adams. Od środka białe, na zewnątrz kolor, dwuszybowe. Koszt to 8300 z montażem.
No i chyba to na tyle co mogę podpowiedzieć jeśli chodzi o koszty.

Pozdrawiam

grzkol7872
19-07-2015, 11:26
TU MOŻNA OGLĄDNĄĆ MOJĄ RZETELNĄ REALIZACJĘ. Powodzenia i siły dla budujących.

http://z500.pl/plac-budowy/Z92/397/tablica/domek-moni-grzegorza-i-daniel.html?sort=data

grzkol7872
19-07-2015, 11:57
Zapraszam na moją realizację.

http://z500.pl/plac-budowy/Z92/397/tablica/domek-moni-grzegorza-i-daniel.html?sort=data

aisha1980
22-07-2015, 21:13
Prosze o informacje jesli ktos z forumowiczów zetkowiczow deskował dach, ile kubikow wyszło????

jacpuc
26-07-2015, 21:19
325555325556:rotfl:Oto parę fotek mojej elewacji 325554

adziatok
27-07-2015, 22:15
325555325556:rotfl:Oto parę fotek mojej elewacji 325554

Elegancko:yes:

Wojtas1989
28-07-2015, 12:19
Witajcie ;) u nas szczyty stoją , więźba zamówiona, komin pnie się w górę ;)


Jacpuc- super to wszystko wygląda ;)

ksaztan
29-07-2015, 11:48
hej, jestem mocno zainteresowany budową domu z92, zastanawiam się nad kilkoma zmianami. Jedną z nich i chyba najbardziej problematyczną jest zmiana wymiarów zewnętrznych budynku. tak by otrzymać trochę większą kuchnie i salon. Nie chciałbym robić zmian kosztem innych pomieszczeń. Czy kotoś z was doświadczonych spotkał się zmianą szerokości domu z 11m na 11.5 czy 12m? co myślicie o takim pomyśle

skorpi20
29-07-2015, 18:50
hej, jestem mocno zainteresowany budową domu z92, zastanawiam się nad kilkoma zmianami. Jedną z nich i chyba najbardziej problematyczną jest zmiana wymiarów zewnętrznych budynku. tak by otrzymać trochę większą kuchnie i salon. Nie chciałbym robić zmian kosztem innych pomieszczeń. Czy kotoś z was doświadczonych spotkał się zmianą szerokości domu z 11m na 11.5 czy 12m? co myślicie o takim pomyśle

hej,my będziemy wprowadzać taką zmianę do projektu. Poszerzymy salon z kuchnią o pół metra. Architekt powiedział, że to nie stanowi problemu.

Bazyl3
30-07-2015, 09:42
hej,my będziemy wprowadzać taką zmianę do projektu. Poszerzymy salon z kuchnią o pół metra. Architekt powiedział, że to nie stanowi problemu.

Pod warunkiem, że MPZP nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia. U nas miał, więc nie mamy np. wersji z garażem :P

tomaszkolo78
06-08-2015, 14:23
Witam czy mogłabym prosić osoby które już wybudowały o podanie kosztów wykonania fundamentów, wersja bez garażu, z góry dziękuję :rolleyes:

Frezer
10-08-2015, 09:41
hej,my będziemy wprowadzać taką zmianę do projektu. Poszerzymy salon z kuchnią o pół metra. Architekt powiedział, że to nie stanowi problemu.
Hej, Pytanie do powyższego: czy macie już ta zmianę wprowadzoną? możecie podesłać na priv jakiś skan? czy po takiej zmianie pozostawiacie wykusz czy tez ulega on likwidacji? zmieniacie rozkład pokojów na piętrze 9te dwa skrajne wyjdą wtedy bardzo duże). Pozdrawiam

skorpi20
10-08-2015, 23:40
Na razie mamy tylko zakupiony projekt. Jak będziemy mieć coś konkretnego to postaram się zamieścić jakiś skan. Wykusz będzie powiększony do 1m, na górze te dwa identyczne pokoje bez zmian. W trzeciej sypialni przestawiamy drzwi na ściankę po lewej stronie, żeby powstała garderoba. Pozdrawiam.
Marne są moje umiejętności, ale mam nadzieję, że widać o co chodzi :rolleyes:
327219
327220

Frezer
13-08-2015, 07:13
Dzięki, umiejętności umiejeętnościami najważniejsze że widać charakter zmiany ... :-) Sama zmiana OK (tez ja rozważamy) ale u nas konieczne stało by się zmniejszenie skrajnych pokoi (to pokoje dzieci) bo robią się zbyt wielkie. Widzę że zostawiacie kominek! to będzie kominek z płaszczem wodnym, nadmuchem (będziecie go używać do ogrzewania) czy też będzie pełnił funkcję dekoracyjną? Pozdrawiam

skorpi20
13-08-2015, 08:56
W pokojach chciałabym garderoby, ale mąż jest innego zdania.:mad: Uważa, że pokoje będą za małe. Kominek będzie z płaszczem wodnym. Co do ogrzewania planujemy ogrzewanie podłogowe w całym domu, ewentualnie w łazienkach po małym dodatkowym grzejniczku na ręcznik. Piec na eko-groszek.

Frezer
16-08-2015, 12:19
321560321561321562321563321564 Coś na deserek parę fotek ,nie miałem czasu bo sami wszystko robimy, mam dużo zdjęć pytajcie chętnie doradzę.

jacpuc wysłałem Ci prywatna wiadomość na forum odnośnie przejścia pod schodami do garażu. Pzodrawiam

jacpuc
16-08-2015, 21:05
327853 Przede wszystkim mam lustrzane odbicie więc kotłownia jest za słupem w prawo
dzisiaj przesunoł bym ten słup w prawo tak żeby był na równi z wejsciem do garażu.Sprawa jest skomplikowana
ale do zrobienia .Radze weż sobie fachowca do szalunku schodów razem z wylaniem stropu.Umnie wejście do garażu
wyszło super.Wszystko robiłem na czuja i liczyłem się z tym że cos będę kuł ale wyszło super327854
Kamieniaż wzioł już pomiary na schody i mówił że jest ok będą obłożone granitem .za dwa trzy tygodnie.327856

Frezer
18-08-2015, 06:58
Pytanie: czy rozważał ktoś temat ogrzewania Z92 za pomocą pompy ciepła? jakieś wnioski, wyniki analizy którymi mógłby się podzielić? jakiej mocy? ile by to kosztowało rocznie (średnioroczny koszt ogrzewania)?

samda185
22-08-2015, 20:10
Mam pytanie do tych którzy budowali z92 z garażem bo na rysunkach wejście do pomieszczenia nad garażem jest w połowie schodów na spoczniku i tak średnio mi się to podoba, budował już ktoś ten wariant?

jacpuc
22-08-2015, 20:47
Owszem wejscie wychodzi na pierwszym stopniu niema mowy o drzwiach ja zrobiłem pokój otwarty bez drzwi dla dzieci ,328375salonik zdjęcie jest z etapu stropu ale dokładnie widać jak wyszły schody do pokoju nad garażem

samda185
23-08-2015, 20:06
A nie chcieliście podnieść do wysokości piętra i zrobić wejścia z pokoju albo z holu?

jacpuc
23-08-2015, 22:06
wtedy zmieniła by się cała bryła budynku czego chcieliśmy uniknąc .
A poza tym góra ma trzy sypialnie plus ten pokój nad garażem przeznaczyliśmy na pokój otwarty
dla dzieci do gier i telewizji.

Ala1980
25-08-2015, 14:49
Witam wszystkich od dłuższego czasu obserwuję forum Z92 chciałam zapytać czy ktoś w Zachodniopomorskim w okolicach Szczecina stawiał domek? My zastanawiamy się jeszcze nad Z124 ale 95% stoi za Z92.

aisha1980
25-08-2015, 23:03
Witam wszystkich od dłuższego czasu obserwuję forum Z92 chciałam zapytać czy ktoś w Zachodniopomorskim w okolicach Szczecina stawiał domek? My zastanawiamy się jeszcze nad Z124 ale 95% stoi za Z92.

Pyrzyce

tomaszkolo78
26-08-2015, 13:48
Witam, ponawiam prośbę o podanie kosztów wykonania fundamentów waszej zetki,wersja bez garażu, pilne, z góry dziekuję

ksaztan
02-09-2015, 12:13
niestety nie pomogę z kosztami bo siedzę jeszcze w papierkach. Zastanawiam sie nad zastosowaniem rekuperatora, czy ktoś z forumowiczów zdecydował się na takie rozwiązanie. Jak to sprawdza się w praktyce oraz w jaki sposó poprowadzone zostały wentylację? z góry dzięki.

JarekMad
04-09-2015, 12:20
Ja już jakiś czas zastanawiam się nad rekuperatorem i planuję go umieścić na poddaszu, aby kanały były jak najkrótsze. Ja jestem na etapie ścinania drzew na działce w miejscu w którym będzie stał dom więc doświadczenia nie mam.

piter256
06-09-2015, 14:04
Witam, ponawiam prośbę o podanie kosztów wykonania fundamentów waszej zetki,wersja bez garażu, pilne, z góry dziekuję

wersja z garażem

Robocizna 6900zł
Sprzęt (koparka) 1270zł
Materiały 19821zł
Stane "0" z chudziakiem i ociepleniem styrodurem.
RAZEM 27991,00zł

Matysssss
08-09-2015, 07:52
Witam, ponawiam prośbę o podanie kosztów wykonania fundamentów waszej zetki,wersja bez garażu, pilne, z góry dziekuję

Cześć
U mnie wersja bez garażu, fundament lany, tylko po górze dołożona 1 warstwa bloczków.
Dzisiaj zaczynam ściany parteru z bloczków solbet optimal 24cm.


FUNDAMENTY 18 682,00 zł
koparka - fundamenty 600,00 zł
Zwir + piasek 980,00 zł
bednarka 35kg 70,00 zł
papa podkładowa pod ławę 110 zł
Beton ławice 14m3 3 024,00 zł
Gwoździe spaxy drut wiąz. 260,00 zł
wypożyczenie szalunków 720,00 zł
beton ściany 17m3 3 672,00 zł
Dysperbit 325,00 zł
Rury kan, drenaż, folia kub 920,00 zł
zasypka fund 60m3 + kopara 3 000,00 zł
Piasek cement i bloczki fund. 500,00 zł
b10 beton chudziak 10m3 2 010,00 zł
XPS 8cm 3,9m3 1 600,00 zł
Papa pod ściany 400,00 zł
Inne 200,00 zł
Klej pianka do styroduru 291,00 zł

tomaszkolo78
11-09-2015, 10:06
bardzo dziękuję za odpowiedzi :)

Agata78
14-09-2015, 10:03
Moje ocieplenie330572330570330575. Mam już tynki na ścianach i może jutro wstawię zdjęcia:).

Agata78
14-09-2015, 10:13
Chyba nie można otworzyć moich załączników, nie wiem czemu:confused:

Agata78
14-09-2015, 17:49
330672330673330674330675

Agata78
14-09-2015, 20:17
Moje tynki:) 330684330685330686 górna łazienka 330687330688

skorpi20
24-09-2015, 17:20
Moje tynki:) 330684330685330686 górna łazienka 330687330688

Wygląda super :yes: uwielbiam oglądać zdjęcia z realizacji, pokazują to, gdzie moja wyobraźnia nie dociera .
Zazdroszczę, chciałabym być już na tym etapie :(

krasulka
26-09-2015, 14:29
Ja już jakiś czas zastanawiam się nad rekuperatorem i planuję go umieścić na poddaszu, aby kanały były jak najkrótsze. Ja jestem na etapie ścinania drzew na działce w miejscu w którym będzie stał dom więc doświadczenia nie mam.

Jarek - ja zaczynam budowę wg tego projektu w Mysłowicach czyli po sąsiedzku można powiedzieć w marcu 2016. Obecnie jesteśmy na etapie adaptacji i omawiamy z architektem ostateczne zmiany min martwi mnie ciągle to zadaszenie tarasu. Prośba do wszystkich tym samym - jeśli komuś udało się zwiększyć powierzchnię zadaszenia tarasu poprzez wydłużenie dachu - bez łamania np. zwiększając wys. ściany kolankowej na piętrze lub w inny sposób o ile Wam się udało - wyślijcie zdjęcie proszę. Jeśli ktoś wybudował ten dom i jest ze śląska dajcie znać, zależy mi aby móc obejrzeć ten projekt w realu. Pozdrawiam wszystkich i trzymam kciuki za Wasze projekty. :-)

magdalena1986
30-09-2015, 11:04
Witam czy mógłby ktoś podesłać zdjęcia salonu jeszcze w budowie i z gotową aranżacją. Wydaje się on być trochę mały i mało ustawny.
Podaję emaila [email protected]
pozdrawiam

leszczu 791
30-09-2015, 19:39
nie mogę zamieścić fotek dlaczego?

Remol27
01-10-2015, 18:05
Może za duży rozmiar pliku?

leszczu 791
02-10-2015, 19:48
332722
332724
Krasula - doskonale Cię rozumiem, miałam dylematy na każdym etapie .... czy będzie dobrze wyglądało, czy będzie praktyczne, analizowałam wszystkie "za" i "przeciw" i tak nie potrafiłam się zdecydować.
Dla ciebie zdjęcie zadaszenia tarasu przy podwyższonej ścianie kolankowej o 1 bloczek.

Sorki za sufit... nie mogę usunać załącznika:P

Agata78
05-10-2015, 10:31
Powoli, ale do przodu :):):) 332909 332910 332911 Ja mam taki dach:):):)

Frezer
18-10-2015, 12:23
Agata78, możesz wrzucić zdjęcia salonu ale od ściany z kominkiem (chciałbym zobaczyć usytuowanie kominka lub miejsce na niego). Pozdrawiam

Agata78
21-10-2015, 09:06
Witam,
chciałabym wrzucić zdjęcia miejsca na kominek, ale od jakiegoś czasu wrzucanie zdjęć na tym forum to loteria. Może później mi się uda :confused:

Frezer
21-10-2015, 21:44
Możesz wrzucić zawsze na priv. Adres w wiadomości

Agata78
22-10-2015, 09:27
Udało się:). My nie planujemy kominka. Wystarczy nam jakaś fajna koza:). 334828334829

xmistakex
22-10-2015, 14:13
Witajcie po przerwie ;) Jakie ponieśliście koszty stolarki okiennej- my budujemy wersję z garażem i jeśli fundusze pozwolą to chcemy założyć również rolety zewnętrzne.. ale to ciągle stoi pod znakiem zapytania.

Aktualnie dachówka stoi na placu budowy, wybraliśmy creaton titania, wiec jak mąż skończy komin, to wchodzi ekipa od przyszłego tygodnia mam nadzieję.

Wojtasowa żonka ;) 334865

Agata78
08-11-2015, 18:55
Co tak wszyscy ucichli????

xmistakex
08-11-2015, 22:35
wątek chyba upada ;p

JarekMad
09-11-2015, 09:08
Nic nie upada, sezon się kończy i Ci co budują już kończą budować i zasypiają w sen ziomowy, a Ci co chcą budować właśnie załatwiają formalności. A że papiery są nudne to nie ma o czym pisać.

Poza tym liczę na to, że temat nie padnie bo sam zaraz zaczynam walkę.

Bazyl3
09-11-2015, 11:30
Są jeszcze ci co już wybudowali i nie mają nawet siły się pochwalić, bo odpoczywają po zmaganiach z urzędami i siłą "fachową" :P

Kemada
09-11-2015, 16:53
Witam,

ja właśnie załatwiam formalności, zezwolenia i warunki techniczne, projektant nam rysuje. Mocno wzorujemy się na z92. Jak już będę miał gotowy projekt to podzielę się nim tutaj z Wami.

Frezer
09-11-2015, 20:26
Nic nie upada :-) Właśnie dziś złożyłem wniosek o pozwolenie na budowę i po cichu liczę na łagodny grudzień, aby postawić fundament. Indywidualny na bazie Z92GL. Pozdrawiam i czekam na wasze realizacje.

JarekMad
10-11-2015, 08:30
To ja może pochwale się tym co mi wyszło z inspiracji z92. W sumie to niewiele zostało z oryginału. Główna zmiana to dodanie piwnicy. Resztę widać tutaj:

337031
337032

akocot
11-11-2015, 16:10
wątek dalej aktualny, ale trzeba posprzątać po pracowitym sezonie
Ja swoją zetkę zdążyłem przykryć dachem
337227

Bazyl3
12-11-2015, 10:52
To ja może pochwale się tym co mi wyszło z inspiracji z92. W sumie to niewiele zostało z oryginału. Główna zmiana to dodanie piwnicy.

Odjąć wykusz i piwnicę i patrzę na swoją chałupkę :)

JarekMad
12-11-2015, 12:12
U paliszcz'owej zobaczyłem to rozwiązanie ze schodami, a kto wpadł pierwszy na pomysł to nie mam pojęcia. Super według mnie.

Piwnicy miało nie być, ale wszyscy moi znajomi mają piwnicę i mnie przekonywali. Ci co nie mają też przekonywali. Do tego ostatnio miałem sporo majsterkowania i siedziałem w piwnicy rodziców. Stąd pomysł na piwnice. Wykusz został bo to główny powód czemu nam się Z92 spodobał. Chyba wierzę w miłość od pierwszego wejrzenia.

kasia050209
13-11-2015, 02:19
337420337421

Witam wszystkich na forum. :)
My zdążyliśmy niedawno przykryć,a z oknami zaczekamy do wiosny.
Po pierwsze ceny po nowym roku spadną mocno w dół (znajomi kupowali nawet do 30% taniej), po drugie ściany są jeszcze mokre.
Zmiany jakie wprowadziliśmy to
- rezygnacja ze śpiżarni, w tym miejscu powstanie zabudowa m.in. z AGD
- rezygnacja z kominka, zastąpie go biokominkiem
- poszerzenie wejścia do salonu, ponieważ w projekcie było zbyt wąskie
- dodanie okna na klatce schodowej i drzwi w kotłowni,
- rezygnacja z okna w pralni na piętrze
- zmniejszenie okna w wykuszu
- podniesienie ściany kolankowej o jeden pustak