PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt Z92 pracownia STUDIO Z500



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7

Marzenia2016
17-11-2015, 18:21
Witam i pozdrawiam wszystkich Fanow Zetki92,

my wlasnie pomalu przygotowujemy sie do budowy tzn. jestesmy na etapie walki o PNB:D Wlasnie nasza Pani Architektka obrabia nasz projekt. Zmiany sa niewielkie i inspirowane na waszych pomyslach.Dziekuje Wszystkim za wpisy i super zdjecia. Sa naprawde pomocne:yes:

I jak wszyscy to robia to ja tez zapytam o kase:D.
Otoz dostalismy kosztorys na wybudowanie tego wlasnie domku z jednym garazem plus obrobka terenu czyli podjazdy plus ogrodzenie. To jest na zasadzie inwestor zastepczy organizuje wszystko a my tylko placimy i ogladamy. Wykonczenie wewnatrz i zewnatrz. Okolo 500 tys. Moze ktos kto juz wybudowal ten domek wypowie sie na ten temat.
Niestety my nie mozemy sami zajac sie budowa bo pracujemy przewaznie w terenie i stad ten pomysl.
Bede wdzieczna za jakakolwiek odpowiedz.

Bazyl3
18-11-2015, 08:45
Okolo 500 tys. Moze ktos kto juz wybudowal ten domek wypowie sie na ten temat.

Rozpiętość cen materiałów do budowy (nie wspominając już nawet o cenach elementów wykończenia: płytki, armatura etc.) czy brak wiedzy na temat tego jakiej wielkości działka i czym ma być ogrodzona, nie pozwala na ocenę czy to dużo, czy mało bez wiedzy - z czego? :) Dla mnie to potężna cena :)

Marzenia2016
18-11-2015, 17:36
Dziekuje za tak szybka i szczera odpowiedz. I wlasnie o to w tym chodzi WIEDZA!!! Jej niestety jeszcze tak do konca nie mamy. Ale zdobedziemy.:D
Czyli jednak najlepiej jest budowac na etapy.? Pomalu ale do przodu??...

adziatok
19-11-2015, 13:05
Rozpiętość cen materiałów do budowy (nie wspominając już nawet o cenach elementów wykończenia: płytki, armatura etc.) czy brak wiedzy na temat tego jakiej wielkości działka i czym ma być ogrodzona, nie pozwala na ocenę czy to dużo, czy mało bez wiedzy - z czego? :) Dla mnie to potężna cena :)

Dla mnie też:yes:

xmistakex
19-11-2015, 20:18
Dziekuje za tak szybka i szczera odpowiedz. I wlasnie o to w tym chodzi WIEDZA!!! Jej niestety jeszcze tak do konca nie mamy. Ale zdobedziemy.:D
Czyli jednak najlepiej jest budowac na etapy.? Pomalu ale do przodu??...

Ja bym wybrała budowanie na etapy, lepiej mieć pod kontrolą jaki etap ile kosztuje i większe prawdopodobieństwo że nie przepłacicie.
Nasza zetkę z garażem budujemy własnymi siłami, tylko dach robi ekipa i SSO zmieściliśmy 115 tysiach. Materiały ze średniej półki. W tę cenę wliczone są tez sprzęty typu jakiś młot, wkrętarka, pompa do studni itp.

Marzenia2016
20-11-2015, 08:22
Dziekuje za odp. Wyslalismy zapytania do kilku firm o SSO i jestem ciekawa co nam zaproponuja.

xmistakex to super info co do kosztow za SSO. My jak juz pisalam nie bedziemy sami budowac ale teraz wiem ktore oferty beda dla nas realne.

Bazyl3 "brak wiedzy na temat tego jakiej wielkości działka i czym ma być ogrodzona, nie pozwala na ocenę"- Dzialka ma prawie 1000m², tak wiec jest co ogradzac. Dwie strony pojdzie zwykla siatka a po dwoch stronach cos ozdobnego ale nie ciezkiego. Jestesmy tez w toku ustalania. Sa to niby drobne rzeczy ale naleza do calosci.

Material budowlany chyba najlepiej tzw. Silka(o to tez pytalismy przy wysylamiu prosb o kosztorysy), a dach bedzie z dachowki cenentowej najprawd. Braas. Gdzies ktos napisal "lepiej drozsza cementowa, niz tansza ceramiczna". i chyba cos w tym jest :yes:

Poza tym bedzie do ogrzania podlogowka z reku i kominek a w niedalekiej przyszlosci pompa ciepla. Jesli bedzie takie zapotrzebowanie:D no i kasa

Pani Architekt zaproponowala nam tzw.studnie na deszczowke zamiast do kanalu, ale co bedzie jesli taka studnia sie przepelni to wtedy mamy jezioro w ogrodzie:confused: Chyba bede musiala na ten temat jeszcze poczytac....

Trzymam kciuki za wszystkich budujacych i za tych ktorzy beda budowac.

A moze jest ktos w dolnoslaskim kto buduje rowniez nasze Z-BABY. Chetnie nawiazalabym kontakt.:D

Bazyl3
20-11-2015, 10:26
Poza tym bedzie do ogrzania podlogowka z reku i kominek a w niedalekiej przyszlosci pompa ciepla. Jesli bedzie takie zapotrzebowanie:D no i kasa

To wszystko w tych 500 tys.? Bo z takimi bajerami cena nie będzie już tak straszna :)

JarekMad
20-11-2015, 12:12
To wszystko w tych 500 tys.? Bo z takimi bajerami cena nie będzie już tak straszna :)

Koszt reku do tego domu z instalacją i montażem to około 15-20 tys. Podłogówka to około 12 tys. Pompa ciepła to szerokie widełki od 30 tys do 70 tys.

Ja radzę robić etapami, wtedy da się kontrolować wydatki i porównywać z innymi. Jeśli chcecie jak najmniej udzielać się przy budowie to niektóre prace da się zgrupować w jednego wykonawcę i tak:
1. SSO może zrobić w pełni ekipa wraz z zamawianiem materiału.
2. Elektrykę, reku, ogrzewanie wraz z podłogówką, hydraulikę i kanalizację często wykonuje jedna firma.
3. Tynki , wylewki i wykończeniówki ciężko połączyć w jedną ekipę bo tutaj w większości są wyspecjalizowane ekipy.

Generalnie ciężko powiedzieć czy 500 tys za wasz dom to dużo tak samo jak nie da się powiedzieć czy mercedes powinien kosztować 150 tys czy 500 tys. Wszystko zależy co ten mercedes ma w sobie i na co można sobie pozwolić.

Jeśli chcecie zlecać komuś całą inwestycję to poproście o wycenienie wszystkich etapów i porównajcie sobie koszty jakbyście zlecali każdy osobny etap kolejnej ekipie.

Marzenia2016
21-11-2015, 19:28
JarekMad Dzieki wielkie za super wyszczegolnienie i ogolna wycene.
Wlasnie tak bedziemy robic, ze firma zrobi nam rozklad jazdy na poszczegolne stacje i za kazdym razem bedzie podana cena biletu8-)
Po kolejnych etapach albo rezygnujemy albo budujemy dalej. Do kazdego etapu bedzie ekstra dokumentacja, tak wiec nie trzeba bedzie szukac co jest juz skonczone a co nie.Mam nadzieje ze to nie sa takie obiecywanki cacanki:(
Jak dostane bilecik to dam znac jak i co. Obecnie czekamy na pozwolenie na budowe:yes:

Marzenia2016
22-11-2015, 13:34
Leszczu 791 odwiedzasz jeszcze nas????
Mam pytanko odnosnie kuchni. Super to wymysliliscie ze spizarnia i piekarnikiem z mikrofalowka. I tu wlasnie moj luby ma problem.:mad: Czy podczas uzywania piekarnika czy tez mikro nie nagrzewa sie schowek a wraz z nim wszystkie zapasy jakie tam sa przechowywane.:confused:
Bylabym wdzieczna za odp.

mitbar
23-11-2015, 20:14
Witam,
Jestem tu nowy :yes:.
Czy mógłbym prosić jeśli ktoś posiada zdjęcia z wykończonego budynku w środku i na zewnątrz?
Czy zastanawialiście się nad budową tego budynku (Z92 bez garażu) w wersji szkieletowej?
Proszę o odpowiedz:)

Marzenia2016
23-11-2015, 21:30
Witam nowego Fana z-etki:welcome:
Jesli poczytasz cale forum i poogladasz tam zamieszczone fotki to mozna sobie bardzo dokladni wyobrazic jakie duze sa pomieszczenia i jak to wyglada na zewnatrz. Napewno tego czasu nie zaliczysz do straconego:bye:
Ja tez najpierw chcialam ten domek budowac z prefabrykatow. Dokladnie mowiac z firma Wolf System. Przemily Pan i super wszystko opowiadal i pokazywal. Niestety nie moglam sie do konca przekonac co do tej technologii. Zobacz na ich stronach jest rowniez wycena Z92 bez garazu:D

JarekMad
24-11-2015, 08:25
Witam mitbar.
Przeczytaj cały wątek bo jest wiele odpowiedzi na Twoje pytania.

Ja chciałbym zaprosić do swojego dziennika budowy. Na pierwszym poście będzie link do galerii, gdzie będę wrzucał zdjęcia dobrej jakości. Narazie widać tam samą działkę, bo jeszcze nic więcej nie mam. Zachęcam do komentowania.

paliszcz
24-11-2015, 09:09
Witajcie- ja też czasami zaglądam ale czasu mało na pisanie , staram się na bieżąco odpisywać na wiadomości PW ale to też różnie bywa za co przepraszam. Postaram się jakieś aktualne zdjęcia dodać, może wieczorkiem ;)

Marzena- a czemu pompa ciepła w przyszłości ? Nie myśleliście żeby zrobić to od razu ? Dużo mniejsze koszty- bo nie potrzeba pieca, kotłowni, komina... Przy pompie ciepła i reku, kotłownia i wszystkie bajery z tym związane nie potrzebne, ale poczytajcie bo to tylko moje skromne zdanie ;) Ja cały czas powtarzam, że jedyne czego żałuję to to że nie zgłębiłam tematu pompy jeszcze na etapie projektu.

a i uważam, że 500tyś to sporo... ale tak jak napisali poprzednicy to temat rzeka...

Marzenia2016
24-11-2015, 14:28
paliszcz- dzieki za zainteresowanie moim watkiem. Na poczatku nie bylismy pewni co do ogrzewania. Chcielismy czysto i sprawnie. Obecnie jednak nawiazalam kontakt z osoba ktora zajmuje sie sprzedaza PC. Wytlumaczyla i przesle wycene. Jesli nie przekroczy to naszego budzetu to jak najbardziej. My nie chcemy miec PCP tylko PCG i dlatego koszty beda wyzsze. Jak dostane wycene to sie pochwale;)

mitbar
24-11-2015, 18:07
Dziękuje za odpowiedz, staram się przeczytać wszystkie wcześniejsze posty.
Czy jest ktoś z budową lub wybudowanym domkiem w okolicach małopolskiego Chrzanowa?
Ewentualnie Podkarpacie okolice Dębicy żeby obejrzeć ten domek? wybieram się w strony Dębicy w ten weekend.
Proszę o informacje:)

paliszcz
24-11-2015, 20:53
Nie wiem czemu nie mogę dodać zdjęć do dziennika...ani tu :( spróbuję później...

Marzenia2016
24-11-2015, 23:20
A czy ja tez moge twoj dziennik bud. ogladac? Dopiszesz mnie kochany paliszcz-ku:rolleyes:

skorpi20
25-11-2015, 20:43
Ja też proszę, jeśli można :)

Agata78
26-11-2015, 19:06
Nie wiem czemu nie mogę dodać zdjęć do dziennika...ani tu :( spróbuję później...
Ja też miałam problem z dodaniem zdjęć, ale po kilku dniach się udało. Czekamy więc, czekamy...:):)

skorpi20
02-12-2015, 17:29
Spróbuję dodać , jakie my wprowadziliśmy zmiany.
339405

skorpi20
02-12-2015, 17:32
Udało się :)
trzeba nacisnąć "basic uploader" w prawym dolnym rogu.

Kemada
06-12-2015, 13:42
Nasz projekt inspirowany z92.
339808339809339810

Mateo33
07-12-2015, 06:50
Ile płaciliście za ten projekt skoro jest tylko wzorowany na z92 ?? :)

Karolrolak
07-12-2015, 15:57
339934339933

U mnie elewacja zakończona, zostały do zrobienia rury spustowe rynien.

skorpi20
07-12-2015, 22:47
339934339933

U mnie elewacja zakończona, zostały do zrobienia rury spustowe rynien.

Wygląda super :)

Bazyl3
08-12-2015, 08:37
Wygląda super :)

Ładniej od naszego :P Teraz dopiero widzę, że moja niechęć do oświetlenia w podbiciach była niechęcią niesłuszną. Piękny domek :D

Marzenia2016
09-12-2015, 19:23
Rewelacja ta elewacja i te oswiatlenia. Gratulacje
My niestety nadal czekamy na PNB. Do tego okazalo sie jeszcze ze potrzebujemy opinie konserwatorska, na wypadek jakby zloto na naszej dzialce znalezli:P

Karolrolak
12-12-2015, 12:36
Elewacja w świetle dnia.

340374340375

Może komuś się przyda :)

link do zdjęć z wykończeniem:
https://drive.google.com/open?id=0Bx1DdzqWhnqlN01nNHRlb2JZVDQ

Pozdrawiam
K

skorpi20
12-12-2015, 16:44
Aż się rozmarzyłam.. :yes:

paliszcz
13-12-2015, 09:48
340458 340459

Schody zrobiliśmy sami :) całkowity koszt nie przekroczył 3tyś :D

mitbar
13-12-2015, 09:59
Karolrolak super zdjęcia z realizacji budynku:)
Jakie macie pokrycie dachu?
Można dostać tutaj lub na priv koszty jakie do tej pory ponieśliście.

Karolrolak
13-12-2015, 23:22
Hej,
Dach to dachówka ceramiczna Bogen czarna angoba mat.
Co do kosztów to przekroczone 350k zł. Przy wykończeniu doba zdecydowanie się kurczy i skrupulatność w prowadzeni pliku z wydatkami naturalnie zanika ;)

Plan - Święta w nowym domu :)

Dzięki za mile słowa dot. Zetki
Pozdrawiam
K

Bazyl3
14-12-2015, 09:28
Schody zrobiliśmy sami :) całkowity koszt nie przekroczył 3tyś :D

To nieludzkie wrzucać zdjęcia rozwiązań, z których zrezygnowałem. I teraz Żona struga kołki za brak halogeników przy schodach :P Ładnie :D

xmistakex
14-12-2015, 21:08
Bosko macie to wszystko zrobione! :)

skorpi20
15-12-2015, 17:45
Troszeczkę zmieniliśmy elewację :rolleyes:

340701

Przepraszam za załącznik, nie wiem jak go usunąć.

Frezer
16-12-2015, 19:42
Jest PnB <jupi> Zimo nie przychodź ze śniegiem i mrozem :-) Bądź taka jak rok temu :-)

Ala1980
18-12-2015, 11:08
Pochwalcie się ci co wybudowali elewacją domku :)

rkw
19-12-2015, 06:54
NIE ZMIENIAJCIE PROJEKTU BO WYCHODZĄ Z TEGO BAOBABY!!!

Jak ktoś robi tyle zmian to znaczy że to nie jest ten projekt. Nie wierze że kupując gotowy projekt nanosząc tyle zmian komuś wychodzi taniej niż pójść do projektanta i zrobić indywidualny projekt. Na forum nakręcacie się i mam wrażenie że już nie chodzi o projekt a kto więcej wymyśli zmian. Z92 w oryginale rewelacja!!!

skorpi20
19-12-2015, 11:37
No cóż...naszym priorytetem był rozkład pomieszczeń i wielkość domu. Tylko Z92 nas satysfakcjonowało pod tym względem. Niestety nie miał on naszych wymarzonych daszków. Wstępnie podobał nam się Z95, jednak po dłuuugich przemyśleniach i obliczeniach :) odrzuciliśmy ten projekt.
Druga sprawa to taka, że trzeba być gburem żeby tak krytykować czyjeś pomysły. Na tym forum wiele ludzi prezentuje zetki zupełnie zmienione, ale co komu do tego. Tak sobie wymarzył no to super, że może się teraz tym cieszyć. Lepiej coś zmienić w projekcie niż jakiś szczegół ma kolić w oczy przez resztę życia.

JarekMad
20-12-2015, 08:25
:cool:
NIE ZMIENIAJCIE PROJEKTU BO WYCHODZĄ Z TEGO BAOBABY!!!

Jak ktoś robi tyle zmian to znaczy że to nie jest ten projekt. Nie wierze że kupując gotowy projekt nanosząc tyle zmian komuś wychodzi taniej niż pójść do projektanta i zrobić indywidualny projekt. Na forum nakręcacie się i mam wrażenie że już nie chodzi o projekt a kto więcej wymyśli zmian. Z92 w oryginale rewelacja!!!

1. Kwestia gustu. Przypominam, że idealny dom to taki z którego jest zadowolony właściciel.
2. Każdy jest dorosły ma kalkulator w domu i sam sobie może policzyć co mu się opłaca.

PS: sam jestem przedstawicielem osób co zrobiły dużo zmian. U mnie wynikało to z wiedzy, co potrzebuję i jaki rozkład mnie interesuje Niestety poczucie estetyki mam słabe i jako wzór wybrałem coś ładnego.

paliszcz
20-12-2015, 08:37
rkw no uśmiałam się do łez.... :) baobaby :lol2::lol2::lol2::lol2:

rkw
20-12-2015, 17:42
No cóż...naszym priorytetem był rozkład pomieszczeń i wielkość domu. Tylko Z92 nas satysfakcjonowało pod tym względem. Niestety nie miał on naszych wymarzonych daszków. Wstępnie podobał nam się Z95, jednak po dłuuugich przemyśleniach i obliczeniach :) odrzuciliśmy ten projekt.
Druga sprawa to taka, że trzeba być gburem żeby tak krytykować czyjeś pomysły. Na tym forum wiele ludzi prezentuje zetki zupełnie zmienione, ale co komu do tego. Tak sobie wymarzył no to super, że może się teraz tym cieszyć. Lepiej coś zmienić w projekcie niż jakiś szczegół ma kolić w oczy przez resztę życia.

Przepraszam ale nikogo nie wyzywam i to nie ładnie komuś jechać tylko dla tego że chce dobrze. Napisałem z własnego doświadczenia i z obserwacji co powstaje z domów jak się np. podniesie ściankę kolankową albo zmienia się rozmiary okien. Myślałem że jest to forum do wyrażania własnych opinii a tu się okazuję że to forum do samo uwielbiania. TO SIĘ CHWAL BO TY PIERWSZY I OSTATNI STAWIASZ DOM!!! W końcu faktycznie to "kolić" będzie Ciebie jak mądrzejsze jajko od kury.

skorpi20
20-12-2015, 20:27
Przepraszam ale nikogo nie wyzywam i to nie ładnie komuś jechać tylko dla tego że chce dobrze. Napisałem z własnego doświadczenia i z obserwacji co powstaje z domów jak się np. podniesie ściankę kolankową albo zmienia się rozmiary okien. Myślałem że jest to forum do wyrażania własnych opinii a tu się okazuję że to forum do samo uwielbiania. TO SIĘ CHWAL BO TY PIERWSZY I OSTATNI STAWIASZ DOM!!! W końcu faktycznie to "kolić" będzie Ciebie jak mądrzejsze jajko od kury.

Nie skomentuję tego bo jestem już baobabem.

aisha1980
21-12-2015, 00:12
340458 340459

Schody zrobiliśmy sami :) całkowity koszt nie przekroczył 3tyś :D

Przyznam, że tanio. Co do schodów, to mogę jedynie wspomnieć, że są dość wąskie. Ja dopiero uzmysłowiłem to sobie jak zobaczyłem je na żywo. Kolega ma inny projekt i tam są schody o szerokości 110cm. 90cm to troszeczkę zbyt wąsko. Wiem, że to nie ma być autostrada, ale na dzień dzisiejszy poszerzyłbym je chociaż o 10 cm, kosztem kotłowni. Pozdrawiam.

paliszcz
21-12-2015, 13:54
aisha ale nasze schody mają 100cm :D przecież ja mam Baobab :p (czytaj zmienioną Zetkę) Nie mamy jak w projekcie :) Schody zamienione z wc
Szerokość jest dla nas wystarczająca :) Mieszkamy, korzystamy, wnosiliśmy różnego gabarytu meble i jest ok :)

skorpi20
21-12-2015, 17:02
:bash: nie pomyślałam o tym

JarekMad
22-12-2015, 13:16
Przepraszam ale nikogo nie wyzywam i to nie ładnie komuś jechać tylko dla tego że chce dobrze. Napisałem z własnego doświadczenia i z obserwacji co powstaje z domów jak się np. podniesie ściankę kolankową albo zmienia się rozmiary okien. Myślałem że jest to forum do wyrażania własnych opinii a tu się okazuję że to forum do samo uwielbiania. TO SIĘ CHWAL BO TY PIERWSZY I OSTATNI STAWIASZ DOM!!! W końcu faktycznie to "kolić" będzie Ciebie jak mądrzejsze jajko od kury.

A to widzę tak: Twoje komentarze są jak baobab. Napisałem tak ponieważ chcę dobrze.

Czy miło Ci się czyta taką opinię? Następny raz postaraj się przemyśleć jak zostanie odebrana Twoja wypowiedź. Ja rozumiem, że chciałeś napisać, że sugerujesz nic nie zmieniać, bo projekt został przemyślany już przez kogoś i jest estetyczny. Trochę może za bardzo rozpędziłeś się w formie. Każdy buduję tak jak chce i to do inwestora należy decyzja co wyjdzie. Ja wiem, że moje zmiany nie będą idealne, ale mój projekt odpowiada moim potrzebą i wolę lekki brak proporcji niż problem ze wstawieniem biurka pod ścianę. Projekt domu to zawsze zbiór kompromisów, a każdy kompromis ma swoje wady.

A tak do wszystkich użytkowników proponuję nie wracać do tej sprawy, każdy ma gorszy dzień i czasem napisze za dużo.

Wesołych świąt

leszczu 791
22-12-2015, 22:00
Leszczu 791 odwiedzasz jeszcze nas????
Mam pytanko odnosnie kuchni. Super to wymysliliscie ze spizarnia i piekarnikiem z mikrofalowka. I tu wlasnie moj luby ma problem.:mad: Czy podczas uzywania piekarnika czy tez mikro nie nagrzewa sie schowek a wraz z nim wszystkie zapasy jakie tam sa przechowywane.:confused:
Bylabym wdzieczna za odp.

Witam wszystkich zetkowiczow :-)
Przepraszam, ze tak pozno..... nie, nie nagrzewa sie. Przedostaje sie tam zapach. Pomieszczenie jest ogólnie ciepłe tzn. Jest w nim tem. pokojowa, poniewaz jest to małe pomieszczenie i nie ma okna.
Umiejscowienie piekarnika i mikrofali w tym miejsvu uwazam za bardzo dobry pomysł, po roku uzytkowania. Dzoeki temu kuchnia wyglada nowocześnie i jest miejsce pod plyta na dodatkowa szafke/ szuflady.

leszczu 791
22-12-2015, 22:04
P.S. Jezeli macie jakies pytania to prosze o wiadomosc priv. Nie zawsze czytam wszystkie posty..... brak czasu.:-)
Wesołych Świat :-)

mitbar
22-12-2015, 22:32
Pomysl ze sprzętami tez mi sie podoba, myslimy o podbobnym usytuowaniu tylko jak zrobic go chlodniejszym. Moze jakas kratka na zewn pod dachem zeby nie bylo widać? A co widzicie co by można zrobic inaczej po czasie w budynku. Tez uważamy żeby schody byly wieksze, widze problem w kuchni ze zlewem i duzym oknem jak go otwierać.

aisha1980
22-12-2015, 23:28
aisha ale nasze schody mają 100cm :D przecież ja mam Baobab :p (czytaj zmienioną Zetkę) Nie mamy jak w projekcie :) Schody zamienione z wc
Szerokość jest dla nas wystarczająca :) Mieszkamy, korzystamy, wnosiliśmy różnego gabarytu meble i jest ok :)

Faktycznie paliszcz, zapomniałem.
Ja już będę musiał z tym żyć.
skorpi 20, jest jeszcze ewentualna możliwość pomniejszenia kotłowni. Można zrobić tam przejście do garażu bezpośrednio omijając kotłownię. Dzięki temu możesz sobie poszerzyć chociaż o 5 cm schody do zabiegu. U kilku osób widziałem takie rozwiązania. Dodatkowo pod schodami masz schowanko na odkurzacz lub inne małe, ale potrzebne graty. Ja będę miał piec na ekogroszek z zasobnikiem, także musiałem zrezygnować z tego pomysłu. Zależało mi na dużej kotłowni.

skorpi20
23-12-2015, 00:04
My też chcemy piec na ekogroszek, więc też zależy nam na dużej kotłowni. Tym bardziej, że będziemy budować wersję bez garażu.

leszczu 791
23-12-2015, 17:41
Pomysl ze sprzętami tez mi sie podoba, myslimy o podbobnym usytuowaniu tylko jak zrobic go chlodniejszym. Moze jakas kratka na zewn pod dachem zeby nie bylo widać? A co widzicie co by można zrobic inaczej po czasie w budynku. Tez uważamy żeby schody byly wieksze, widze problem w kuchni ze zlewem i duzym oknem jak go otwierać.

A propo uzytkowania....
Jak ktos czytał forum i śledził wątek leszczów to wie, ze scchody mamy na 100 cm zmienione z zabiegowych na scody ze spocznikiem. Wnosiliśmy juz meble i nie bylo to łatwe ale trudno mi sobie wyobrazic taką operacje przy zabiegowych. Wiem,ze meble nosi sie rzadko ale jednak .... do tego schody zgodne z projektem sa bardzo strome . Nasze schody maja spocznik o 3 stopnie nizej niz projektowe zabiegowe a i tak wydają sie duze i strome. Zmiana tych schodow byla jak dla nas trafionym pomyslem.
Okno.... czy małe, czy duze zawsze bedzie problem z otwieranie jezeli pod oknem bedzie zlew. Są krany składane, ktore pozwolą ma swobodne otwieranie okna ale nie maja wyciaganej wylewki. Ja stwierdzilam, ze czesciej bede korzystac z wyciaganej wylewki niz ze skadania kranu. Okno myje od zewnatrz. Jeszcze mozna okno podzielic na pol (ja mam 1/3 i 2/3) i zlew umiejscowić dokladnie w połowie to pozwoli otwierac obie czesci. Jak dla mnie pomysł mniej praktyczny, ponieważ za bardzo dzieli blat roboczy. Kwestia gustu i potrzeb. :-)

Bejaro
23-12-2015, 22:16
A propo uzytkowania....
Jak ktos czytał forum i śledził wątek leszczów to wie, ze scchody mamy na 100 cm zmienione z zabiegowych na scody ze spocznikiem. Wnosiliśmy juz meble i nie bylo to łatwe ale trudno mi sobie wyobrazic taką operacje przy zabiegowych. Wiem,ze meble nosi sie rzadko ale jednak .... do tego schody zgodne z projektem sa bardzo strome . Nasze schody maja spocznik o 3 stopnie nizej niz projektowe zabiegowe a i tak wydają sie duze i strome. Zmiana tych schodow byla jak dla nas trafionym pomyslem.
Okno.... czy małe, czy duze zawsze bedzie problem z otwieranie jezeli pod oknem bedzie zlew. Są krany składane, ktore pozwolą ma swobodne otwieranie okna ale nie maja wyciaganej wylewki. Ja stwierdzilam, ze czesciej bede korzystac z wyciaganej wylewki niz ze skadania kranu. Okno myje od zewnatrz. Jeszcze mozna okno podzielic na pol (ja mam 1/3 i 2/3) i zlew umiejscowić dokladnie w połowie to pozwoli otwierac obie czesci. Jak dla mnie pomysł mniej praktyczny, ponieważ za bardzo dzieli blat roboczy. Kwestia gustu i potrzeb. :-)


Baterie składane z wyciąganą wylewką są dostpne:yes:

aisha1980
23-12-2015, 23:14
A propo uzytkowania....
Jak ktos czytał forum i śledził wątek leszczów to wie, ze scchody mamy na 100 cm zmienione z zabiegowych na scody ze spocznikiem. Wnosiliśmy juz meble i nie bylo to łatwe ale trudno mi sobie wyobrazic taką operacje przy zabiegowych. Wiem,ze meble nosi sie rzadko ale jednak .... do tego schody zgodne z projektem sa bardzo strome . Nasze schody maja spocznik o 3 stopnie nizej niz projektowe zabiegowe a i tak wydają sie duze i strome. Zmiana tych schodow byla jak dla nas trafionym pomyslem.
Okno.... czy małe, czy duze zawsze bedzie problem z otwieranie jezeli pod oknem bedzie zlew. Są krany składane, ktore pozwolą ma swobodne otwieranie okna ale nie maja wyciaganej wylewki. Ja stwierdzilam, ze czesciej bede korzystac z wyciaganej wylewki niz ze skadania kranu. Okno myje od zewnatrz. Jeszcze mozna okno podzielic na pol (ja mam 1/3 i 2/3) i zlew umiejscowić dokladnie w połowie to pozwoli otwierac obie czesci. Jak dla mnie pomysł mniej praktyczny, ponieważ za bardzo dzieli blat roboczy. Kwestia gustu i potrzeb. :-)

Można też kupić do kuchni okna "patio". Jest to okno przesuwne. Oczywiście jest kilkanaście procent droższe od zwykłego, ale daje możliwość montażu jakiegokolwiek kranu do zlewozmywaka. Fajna sprawa.

leszczu 791
24-12-2015, 21:44
O prosze...rozwiązania są można zaszaleć :-)
Wesołych Świąt !

aisha1980
26-12-2015, 00:19
O prosze...rozwiązania są można zaszaleć :-)
Wesołych Świąt !

Tylko skąd na to pieniążki wziąć?
Wesołych Świąt!!!

xmistakex
26-12-2015, 13:13
Witajcie u nas dach ukończony, cele na 2015 rok wykonane ;) koszty dachu zamknęliśmy w 56 tysiach ( w tym 11 tys więźba, 16 100 zł robota, 25 794 dachówka creaton titania)

edit, nie mogę zmieścić zdjęć..;/

jacpuc
26-12-2015, 17:10
341436341437 Oto mój taras i elewacja z tyłu

mitbar
26-12-2015, 19:00
Jaki koszt takich duzych fajnych drzwi tarasowych?

341436341437 Oto mój taras i elewacja z tyłu

jacpuc
27-12-2015, 09:57
koszt tego okna z Oknoplastu trzy szyby to 4300zł plus podproże ocieplone ok150zł okno jest szerokości 3 metry
tak jak w projekcie nie są to HS I powiem wam że są super .341476341477

skorpi20
28-12-2015, 09:57
Super ten salon wygląda.
My dzisiaj zgłaszamy do urzędu projekt. Oby nie było jakiegoś ale :rolleyes:

tomaszkolo78
28-12-2015, 18:28
Witam,
Jestem tu nowy :yes:.
Czy mógłbym prosić jeśli ktoś posiada zdjęcia z wykończonego budynku w środku i na zewnątrz?
Czy zastanawialiście się nad budową tego budynku (Z92 bez garażu) w wersji szkieletowej?
Proszę o odpowiedz:)

witam, mieszkamy w krzeszowicach i tu będziemy budować naszą zetkę ale w wersji murowanej, możemy zapytać gdzie państwo będą budować swoją i na jakim etapie jesteście, my czekamy na pnb, pozdrawiamy

anitate
28-12-2015, 21:13
Witam Was serdecznie:)
podglądam Was i podziwiam już od dłuższego czasu:) od ok. pół roku z mężem jesteśmy zdecydowani na z92 gl. W marcu-kwietniu zamierzamy kupić działkę i zacząć budowę tak w czerwcu-lipcu jak sprzedamy mieszkanie, aby wprowadzić się na jesień 2017 do naszej zetki.
Stąd też moje pierwsze pytanie: ile czasu zajęło Wam postawienie tego domu do sso?

JarekMad
28-12-2015, 21:21
A czy macie już działke? Poszukowanie działki, adaptacja oczekiwanie na pnb, formalności, szukanie ekipy trochę trwa. Plan ambitny i życzę powodzenia.

anitate
28-12-2015, 21:25
i jeszcze jedno pytanko szczególnie do osób budujących przy pomocy ekip budowlanych, nie samodzielnie: czy cena ssz tj. 269 tys netto jest ceną zaniżoną, czy to tak wychodzi?

jacpuc
28-12-2015, 22:22
podstawa uczciwy kierownik ekipy z polecenia i umowy na papierze z terminami zakończenia jest to
uczciwa kwota 341605341606341607
na zachęte parę fotek .:bye:

skorpi20
28-12-2015, 22:42
Tak spytam z ciekawości, ile wychodzi sso w wersji bez garażu? Zastanawiam się czy starczą nam nasze oszczędności, czy od razu musimy decydować się na kredyt. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

anitate
28-12-2015, 23:45
A czy macie już działke? Poszukowanie działki, adaptacja oczekiwanie na pnb, formalności, szukanie ekipy trochę trwa. Plan ambitny i życzę powodzenia.

Działka zarezerwowana, z ekipą też nie problem, z kilkoma rozmawiałam. Chciałabym w najgorszym razie mieć wylane fundamenty do końca roku 2016

anitate
28-12-2015, 23:54
podstawa uczciwy kierownik ekipy z polecenia i umowy na papierze z terminami zakończenia jest to
uczciwa kwota 341605341606341607
na zachęte parę fotek .:bye:

"jest to uczciwa kwota" jacpuc, czy to odnośnie mojego postu?. dziekuję za dobre wskazówki, Twój domek piękny jest, dach taki jak chcę mieć ja:) kierownik budowy wstępnie polecony przez znajomych, którzy dwa w sumie domy zbudowali:)apropos zdjęć: dach w Twoim domu jest wydłużony nad wejściem? czy tak jest w projekcie?

JarekMad
29-12-2015, 08:50
W temacie kwoty to niestety ja jestem niedoświadczony, ale dostałem od jednej firmy informację, że zbuduje mi ten dom (z92 bez garażu) z piwnicą za 180 tys. Jedna osoba, która się tutaj udziela dostała ofertę na budowę całego domu z92 na 150 tys zł.

Jestem z okolic śląska. Oczywiście mowa o SSO.

skorpi20
29-12-2015, 10:26
No to słabo to widzę ;)

paliszcz
29-12-2015, 10:56
Anitate- ta suma to tylko za ssz czy deweloperka bo jesli tylko ssz to cena jest kosmicznie wysoka...

mitbar
29-12-2015, 16:54
Sądze że kwoty w rejonie śląsk-małopolska będą dosyć wysokie taki "nasz" rejon..
ale o kosztach nie dyskutuje bo ich jeszcze nie poniosłem:)

jacpuc
29-12-2015, 21:41
:rolleyes:Tak dach z przodu został przedłużony z przodu do 2 metrów z tyłu zadaszenie tarasu zostało przedłużone
i wyszedł taras 6/4metra taki jak chciałem i wyszło zgrabnie polecam . wszystkie poprawki wprowadzałem do projektu na etapie adaptacji.
A w temacie kosztów moja zetka w tym stanie kosztowała 250tyś zostały tylko kafle panele i drzwi wew a na to można wydać każde pieniądze
także ograniczyć nas może tylko fantazja .POWODZENIA ZETKOWICZE .341674

anitate
29-12-2015, 22:09
średnia cena robocizny ssz netto. Wolę zakładać że wyjdzie więcej, niż później niemile się zaskoczyć.

anitate
29-12-2015, 22:20
to pięknie się wyrobiłeś. a dużo robiłeś sam? przepraszam, że pytam ale nie byłam w stanie czasowo wszystkich wpisów tutaj przeczytać. Ja na pewno w zmianach chciałabym 2 okna dachowe w pokoju nad garazem. Szwagier ma wybudowaną podobna do zetki bryzę i są one bardzo przydatne(okna).A kotłownię zostawiłeś jak jest, bo widzę drzwi? zastawiamy się aby kotłownię przenieść na koniec garażu ale nie wiem czy garaz nie zrobi się wtedy za krótki, znowu nie chcielibyśmy, aby syf z kotłowni znalazł sie we wiatrołapie

anitate
29-12-2015, 22:33
339934339933

U mnie elewacja zakończona, zostały do zrobienia rury spustowe rynien.

ale pięknie wyglada Wasz domek:)

paliszcz
30-12-2015, 10:00
Anitate nam budowa zajęła dokladnie rok od fundamentów po wprowadzenie.
Wrócę do ceny- napisałaś 269tys za ssz netto... To naprawdę duzo... Chyba ze sie wkradł jakis błąd. Zapraszam do mojego dziennika, tam mam wyszczególnione co ile kosztowało. Fakt, ze bardzo duzo zrobiliśmy sami i mamy nieco zmienioną zetke ale może cos bedzie wam pomocne :)

mitbar
30-12-2015, 10:28
W kwocie 250tys co miales zawarte.?
Tynki ogrzewanie, elewacje? Zostało tylko wykończenie budynku w srodku akcesoriami typu meble, bialy montaz, kafle, panele?
Ciekawa cena i to za wersję z garazem:)


:rolleyes:Tak dach z przodu został przedłużony z przodu do 2 metrów z tyłu zadaszenie tarasu zostało przedłużone
i wyszedł taras 6/4metra taki jak chciałem i wyszło zgrabnie polecam . wszystkie poprawki wprowadzałem do projektu na etapie adaptacji.
A w temacie kosztów moja zetka w tym stanie kosztowała 250tyś zostały tylko kafle panele i drzwi wew a na to można wydać każde pieniądze
także ograniczyć nas może tylko fantazja .POWODZENIA ZETKOWICZE .[ATTACA=CONFIG]341674[/ATTACH]

Frezer
30-12-2015, 11:32
Hej,
Rozważam pompę ciepła do ogrzewania Z92 gl. Chętnie bym pogadał z kimś kto się orientował w tej kwestii do naszego projektu!

jacpuc
30-12-2015, 18:42
Dokładnie tak . Myślę że musimy jeszcze włożyć 100 tyś na wykończenie włącznie z meblami
podjazdem i ogrodzeniem tak żeby było przyzwoicie i bez pośpiechu bo mieszkamy obok.
I większość roboty wykonuje z teściem który wybudował już nie jeden dom.

xmistakex
30-12-2015, 21:53
U nas SSO to 118 tysięcy, ale wersja z garażem i prawie wszystkie prace wykonywaliśmy sami ( jedynie dach ekipa i kilka "bzdurek" )

jacpuc
31-12-2015, 08:50
341757:wiggle: aktualne zdjęcie Teraz pracuję nad ustawieniami pieca wszystko hula
tylko przy dwóch sterownikach trzeba trochę czasu żeby piec się ustabilizował mam ogniwo 25 na ekogroszek
wersja eko plus.Jewżeli mogę coś poradzić to forum radzę przestudjować od dechy do dechy ,jest tu dużo cennych informacji.

skorpi20
31-12-2015, 10:19
A ja mam pytanie odnośnie strychu, jak tam jest wysoko? Czy można tam coś schować, np. choinkę? :)

leszczu 791
31-12-2015, 15:02
to pięknie się wyrobiłeś. a dużo robiłeś sam? przepraszam, że pytam ale nie byłam w stanie czasowo wszystkich wpisów tutaj przeczytać. Ja na pewno w zmianach chciałabym 2 okna dachowe w pokoju nad garazem. Szwagier ma wybudowaną podobna do zetki bryzę i są one bardzo przydatne(okna).A kotłownię zostawiłeś jak jest, bo widzę drzwi? zastawiamy się aby kotłownię przenieść na koniec garażu ale nie wiem czy garaz nie zrobi się wtedy za krótki, znowu nie chcielibyśmy, aby syf z kotłowni znalazł sie we wiatrołapie

Witam.... tak jak ktos tu podkreślił trzeba poswiecic wieczór i przeczytac forum. U nas kotlownia przeniesiona za garaz. Auto sie mieści " seat alhambra" szalu nie ma ale przejscie jest. Kotlownia miedzy garazem a wiatrolapem jest dobrym rozwiazaniem przy ogrzewaniu gazowym. W innym wypadku wszystko bedzie wchodzilo do domu. I nikt mi nie powie ze tak nie jest. W kotlowni nigdy nie bedzie czysto i idealnie a jest to pomieszczenie przejsciowe wiec bedzie sie nosilo. Kotlownia za garazem to duzo lepsze rozwiazanie. Bezposrednie wyjście na zewnatrz, latwo wnies wegiel itp. Pomieszczenie gos przeznaczylismy na wszystko to co potrzebne w domku np drabina, wiartarki, segregacje smieci, dodatkowy zamrażalnik i rolki, sanki itd. Rowery zimuja na scianie w garazu.

leszczu 791
31-12-2015, 15:05
A ja mam pytanie odnośnie strychu, jak tam jest wysoko? Czy można tam coś schować, np. choinkę? :)

Strych duzy....na srodku mozma chodzic bez schylania :-) taka piwnica u góry :-)

leszczu 791
31-12-2015, 15:17
Anitate nam budowa zajęła dokladnie rok od fundamentów po wprowadzenie.
Wrócę do ceny- napisałaś 269tys za ssz netto... To naprawdę duzo... Chyba ze sie wkradł jakis błąd. Zapraszam do mojego dziennika, tam mam wyszczególnione co ile kosztowało. Fakt, ze bardzo duzo zrobiliśmy sami i mamy nieco zmienioną zetke ale może cos bedzie wam pomocne :)
Ja tez uwazam , ze duzo. My wydalismy 300 tys i bylo prawie wszystko zrobione. Szczegoly ma forum. Budowa zajelam nam rowniez rok i nic nie robilismy sami. W mojej ocenie wybudowanie to maly koszt ..... wykonczenie -wykancza :-)

skorpi20
01-01-2016, 02:26
Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. W takim razie chyba z pralni zrobimy garderobę.
Czy ktoś może ma zrobioną w domku podłogówkę na dole i na górze? Lub wie jak to najlepiej zrobić.
I jeszcze jedno pytanie :) odnośnie ocieplenia poddasza. Zastanawiamy się nad pianą na poddaszu, interesuje mnie samo użytkowanie, czy nie jest za parno i oczywiście interesują mnie koszty ocieplenia poddasza wełną bo może zwyczajnie nie warto dopłacać?
Proszę o odpowiedź.

jacpuc
02-01-2016, 18:07
341837341837341838341839
Na dole mam grzejnik tylko w pokoiku koło łazienki i w garażu reszte mam w podłogówce na górze hol i łazienka.
Radze samemu się za to nie zabierać mi poszło ok 600m rury i mam trzy rozdzielacz trzeba naprawdę dobrego fachowca
żeby to wszystko spioł 341840 i kotłownia mała ale wszystko wlazło.

leszczu 791
03-01-2016, 09:45
My już jesteśmy w drugim sezonie grzania i samej podłogówki nie polecamy. Podłogówka pochłania masę energii i odczujecie to oczywiście w kosztach ogrzewania. U nas jest rozwiązanie mieszane, podłogówkę mamy w salonie + grzejnik, kuchni, łazience na dole i górze, w pralni, w przedpokoju, wiatrołapie. Grzejniki sypialnia, pokoje dzieci. W miesiącach przejściowych typu marzec, kwiecień czy październik listopad zdecydowanie lepiej sprawdzają się grzejniki, podłogówkę mamy włączona np teraz jak mamy na zewnątrz -13.

skorpi20
03-01-2016, 09:58
My już jesteśmy w drugim sezonie grzania i samej podłogówki nie polecamy. Podłogówka pochłania masę energii i odczujecie to oczywiście w kosztach ogrzewania. U nas jest rozwiązanie mieszane, podłogówkę mamy w salonie + grzejnik, kuchni, łazience na dole i górze, w pralni, w przedpokoju, wiatrołapie. Grzejniki sypialnia, pokoje dzieci. W miesiącach przejściowych typu marzec, kwiecień czy październik listopad zdecydowanie lepiej sprawdzają się grzejniki, podłogówkę mamy włączona np teraz jak mamy na zewnątrz -13.

Mój teściu rozwiązał to w ten sposób, że podpala w kominku. Zrobił kanały , którymi rozchodzi się ciepło do pokoi. Zimą jak zapomni się dołożyć do pieca w salonie upał, a na górze chłodno, dlatego zdecydowaliśmy się na podłogówkę w całym domu.

skorpi20
03-01-2016, 10:01
A przy oknach kładliście gęściej rur? Boje się , że przy oknach tarasowych może być zimno.

leszczu 791
03-01-2016, 11:25
Mój teściu rozwiązał to w ten sposób, że podpala w kominku. Zrobił kanały , którymi rozchodzi się ciepło do pokoi. Zimą jak zapomni się dołożyć do pieca w salonie upał, a na górze chłodno, dlatego zdecydowaliśmy się na podłogówkę w całym domu.

No ale w tym momencie wychodzi na to , że macie kotłownie w salonie. Trzeba to naprawdę wszystko dobrze przemyśleć. Wiele też zależy oczywiście od tego kto na jaką formę ogrzewania się decyduje.

leszczu 791
03-01-2016, 11:27
A przy oknach kładliście gęściej rur? Boje się , że przy oknach tarasowych może być zimno.

Nie kładliśmy gęściej, trzeba po prostu dobre okna kupić :)

skorpi20
03-01-2016, 14:21
Nie kładliśmy gęściej, trzeba po prostu dobre okna kupić :)

Muszę to jeszcze raz wszystko przemyśleć.
Teraz w salonie mamy problem z oknem tarasowym. Oczywiście mamy grzejniki, dzisiaj pod oknem (na podłodze) odkryłam lód. Generalnie jak dochodzi się do tego okna to w odległości 0,5m czuć bardzo wyraźny chłód.
Okno tarasowe koniecznie musi być 3 szybowe? Podobno są dużo droższe. Jakie polecacie?

tomaszkolo78
03-01-2016, 17:02
witam, a czy można zapytać jaki koszt jest takiego ogrzewania podłogowego, my jesteśmy dopiero na etapie pnb ale chcemy zorientować się mniej więcej jak to wszystko wyglada od strony finansowej, z góry dziekuję

JarekMad
03-01-2016, 22:32
Poszukaj wykonawców ogrzewania podłogowego i zapytaj ich. Zwykle takie ekipy robią też instalacje na grzejnikach. W zależności od regionu są różne ceny. Musisz też policzyć grubaszą wylewkę.

leszczu 791
03-01-2016, 23:33
Muszę to jeszcze raz wszystko przemyśleć.
Teraz w salonie mamy problem z oknem tarasowym. Oczywiście mamy grzejniki, dzisiaj pod oknem (na podłodze) odkryłam lód. Generalnie jak dochodzi się do tego okna to w odległości 0,5m czuć bardzo wyraźny chłód.
Okno tarasowe koniecznie musi być 3 szybowe? Podobno są dużo droższe. Jakie polecacie?

My mamy 3 szybowe od lokalnej firmy, które te okna robią na profilu Rehau, jeśli chodzi o okno tarasowe to wsadzili, tam pod ościeżnicą profil bazowy i nie problemu. Sąsiad tego nie ma i też mu ciągle wilgoć to domu tamtędy włazi.

Agata78
06-01-2016, 11:31
Witam,
my mamy okna 2-szybowe i okno mamy takie jak w projekcie 3-skrzydłowe i nic nam nie przemarza.
Nie mieszkamy jeszcze w naszym domku, ale codziennie palimy i średnio mamy na dole temp. 15 stopni, a na górze 19 - 20.
Przypomnę, że nie mamy jeszcze elewacji.
A przepalacie teraz w czasie mrozów w domu???


Muszę to jeszcze raz wszystko przemyśleć.
Teraz w salonie mamy problem z oknem tarasowym. Oczywiście mamy grzejniki, dzisiaj pod oknem (na podłodze) odkryłam lód. Generalnie jak dochodzi się do tego okna to w odległości 0,5m czuć bardzo wyraźny chłód.
Okno tarasowe koniecznie musi być 3 szybowe? Podobno są dużo droższe. Jakie polecacie?

skorpi20
06-01-2016, 13:24
Witam,
my mamy okna 2-szybowe i okno mamy takie jak w projekcie 3-skrzydłowe i nic nam nie przemarza.
Nie mieszkamy jeszcze w naszym domku, ale codziennie palimy i średnio mamy na dole temp. 15 stopni, a na górze 19 - 20.
Przypomnę, że nie mamy jeszcze elewacji.
A przepalacie teraz w czasie mrozów w domu???
Na noc zawsze się pali i rano zawsze ktoś rozpala, jakby wygasło. U nas jest średnio 22C. Na tym oknie bardzo zbiera się para, spływa potem na podłogę, no i zamarza przy dużym mrozie.

Agata78
06-01-2016, 14:45
Na noc zawsze się pali i rano zawsze ktoś rozpala, jakby wygasło. U nas jest średnio 22C. Na tym oknie bardzo zbiera się para, spływa potem na podłogę, no i zamarza przy dużym mrozie.

W takim razie jak zbiera się para, to trzeba lepiej wietrzyć domek. Ja przed mrozami miałam prawie wszystkie okna rozszczelnione i w dzień i w nocy, żeby wilgoć ze ścian wyszła czy jak to tam nazwać:). Teraz już żadne okno mi nie paruje.

lukasz8424
06-01-2016, 19:19
ja mam w calym domu podłogówke i jestem zadowolony,mieszkam od listopada zeszlego roku i nie narzekam,
http://wstaw.org/w/3KiK/
http://wstaw.org/w/3KiL/
http://wstaw.org/w/3KiN/
http://wstaw.org/w/3KiO/
http://wstaw.org/w/3KiQ/

Kemada
06-01-2016, 20:55
Czy ktoś kto budował wersję z garażem jednostanowiskowym może napisać jakie miał koszty robocizny? Właśnie jestem na etapie rozmów z firmami i ekipami i mają mi wyceniać robociznę bez materiału. Materiał mam sam załatwiać.

Zastanawiam się jeszcze czy stan 0 robić z chudym betonem, bo tu opinie są podzielone. Czy na zimę zostawić tylko zasypany fundament żeby wszystko mogło dobrze osiąść czy jednak zalać?

JarekMad
06-01-2016, 21:34
Łukasz Super dom. Wrzuć więcej zdjęć, też mam spadzistą działkę od strony drogi. Jak masz jakąś galerię online to daj link.

mitbar
06-01-2016, 22:16
Witam,
Również dołączam się do prośby o większa ilość zdjęć:)




Łukasz Super dom. Wrzuć więcej zdjęć, też mam spadzistą działkę od strony drogi. Jak masz jakąś galerię online to daj link.

skorpi20
06-01-2016, 22:26
ja mam w calym domu podłogówke i jestem zadowolony,mieszkam od listopada zeszlego roku i nie narzekam,
http://wstaw.org/w/3KiK/
http://wstaw.org/w/3KiL/
http://wstaw.org/w/3KiN/
http://wstaw.org/w/3KiO/
http://wstaw.org/w/3KiQ/

Zarąbiście to wszystko wygląda, a układ sprzętu w kuchni jest genialny, w życiu bym na to nie wpadła :)

klimastom
06-01-2016, 22:30
Witam Aisha napisz mi proszę gdzie budujecie swoją zetkę? (Pyrzyce) ja jestem ze Szczecina - bardzo chciałbym podjechać z żoną zobaczyć domek. Adres email [email protected]

lukasz8424
07-01-2016, 09:29
http://wstaw.org/w/3Klh/
http://wstaw.org/w/3Kl6/
http://wstaw.org/w/3Kl7/
http://wstaw.org/w/3Kl8/ ,łazienka trochę ciemno wyszło
http://wstaw.org/w/3Kl9/
http://wstaw.org/w/3Kla/
http://wstaw.org/w/3Kld/
http://wstaw.org/w/3Klg/ pokoj na dole-sypialnia
http://wstaw.org/w/3Kle/
http://wstaw.org/w/3Klf/ widok z salonu(w tle jeszcze kibelek nierozebrany:p)
Na razie mam tyle zdjęć
Pozdrawiam

maarina
07-01-2016, 12:54
Witam,
Łukasz bardzo ładna kuchnia. My jesteśmy właśnie na etapie wykanczania i powoli rozgladamy sie za meblami m.in. kuchennymi. Mogłabym się dowiedzieć jaki był u Ciebie koszt samych mebli? Właśnie takie chcialabym do swojej kuchni:) Rozstawienie tez mamy podobne.
Paliszcz czy bylaby możliwość zobaczenie Twojego dziennika budowy?
Pozdrawiam

lukasz8424
07-01-2016, 13:00
Witam,koszt samych mebli 13tys
Pozdrawiam

Remol27
08-01-2016, 20:06
Zastanawiam się jeszcze czy stan 0 robić z chudym betonem, bo tu opinie są podzielone. Czy na zimę zostawić tylko zasypany fundament żeby wszystko mogło dobrze osiąść czy jednak zalać?

Nie dawno też miałem taki dylemat ale ostatecznie zostawiłem i będzie zimowało, zwróciłem jedynie uwagę by ława nie była zbytnio odsłonięta i żeby grunt pod nią nie przemarzł dlatego ława i ściana fundamentowa jest obustronnie przykryta gruntem i piaskiem. Na wiosnę dokładne zagęszczanie piachu, kanaliza, chudziak i jazda w górę.

Lukasz8424 fajna ta Twoja Z-etka.

pozdr

Frezer
08-01-2016, 23:51
Moja "Zetka"
342682
342680

Ogrzewanie gazowe (lub pompa ciepła) podłogowe cały dom

xmistakex
09-01-2016, 21:10
Łukasz super macie ten domek :)!

oleander_2010
09-01-2016, 23:40
Witam wszystkich forumowiczów. Postanowiłam już dołączyć do Was, mimo że jeszcze nie kupiliśmy projektu, z92 gl jest naszym faworytem. Powiedzcie proszę czy kupiliscie wraz z projektem kosztorys budowlany oraz zestawienie materiałów - zastanawiam się czy jest sens wydawać dodatkowe 300 zł.

jacpuc
10-01-2016, 09:48
Moim zdaniem kosztorys jest niepotrzebny w porządnej hurtowni jak przedstawicie projekt sami wyliczą ile czego potrzeba a
jak zostanie materiał bez problemu zrobią korektę tylko trzeba wszystkiego przypilnować .342824

oleander_2010
10-01-2016, 18:01
A do banku nie trzeba przedstawić kosztorysu? Orientuje się ktoś?

Frezer
10-01-2016, 20:42
A do banku nie trzeba przedstawić kosztorysu? Orientuje się ktoś?

Do tych w których pytałem do tej pory (5 sztuk ich było) trzeba. ale to nie problem bo analizując ten wątek znajdziesz wszytskie niezbędne wyliczenia do standardowego formularza. Ja przyjąłem na potrzeby banku 350 tys za wersję z garażem.

Regards czy coś ...

oleander_2010
10-01-2016, 21:28
Dzieki☺
Cały wątek już przeczytałam, ale pewnie część pytań powtórzę więc wybaczcie.

anitate
12-01-2016, 12:33
Ja tez uwazam , ze duzo. My wydalismy 300 tys i bylo prawie wszystko zrobione. Szczegoly ma forum. Budowa zajelam nam rowniez rok i nic nie robilismy sami. W mojej ocenie wybudowanie to maly koszt ..... wykonczenie -wykancza :-)
Bardzo mnie pocieszacie, bo ja mam nadzieję wyrobić się, nie licząc działki, i elewacji( wsensie okładziny i malowania), w kwocie 300 tys. Liczę, że kafle z tatą będę kłaść, fugować sama, a u góry mąż ścianki działowe. malować też będziemy sami, kłaść panele- to oczywiste. remont mieszkania mielismy 3 lata temu, wiec meble, do 2 pokojów i salonu mamy fajne. Chciałabym jeszcze w oknach zamontować rolety antywłamaniowe(jaki koszt jestem ciekawa?). Ogrzewanie podłogowe na dole, ale nie chcę mieć kafli tylko panele, a słyszałam, ze jest już taka możliwość.teraz w mieszkaniu mam kuchnię 10mkw i za meble lakierowane, samodomykające sie kosztowały mnie 3 l temu6 tys, u znajomego stolarza, wiec no liczę 11-12tys ze sprzętem

agape89
16-01-2016, 09:38
Witam ;-)

my już mamy ssz :-) i jak będzie ciepło zaczynamy robic sami instalacje......planowany termin zamieszkania to pazdziernik-listopad 2016. Domek dla nas jest idealny. No może salon jest trochę mały bo w projekcie się wydawał większy ;-(

agape89
16-01-2016, 09:53
343485

agape89
16-01-2016, 09:55
343486
343487

oleander_2010
16-01-2016, 15:26
Super, gratuluję i zazdroszczę.
Co do salonu, to też mi się wydaje za mały (już w projekcie bo my jeszcze nie budujemy) - zostawiliście wykusz czy zrezygnowaliscie? Bo na zdjęciach nie widać. Ja najpierw chciałam zrezygnować z niego ale chyba jednak zostawimy zawsze to choć trochę więcej miejsca.

Marzenia2016
16-01-2016, 20:17
A tak z ciekawosci to jaka hurtownie polecasz? Ja rowniez juz niedlugo bede zaczynac:rolleyes: Kazda podpowiedz jest na wage zlota:)
Moim zdaniem kosztorys jest niepotrzebny w porządnej hurtowni jak przedstawicie projekt sami wyliczą ile czego potrzeba a
jak zostanie materiał bez problemu zrobią korektę tylko trzeba wszystkiego przypilnować .342824

podlina
17-01-2016, 12:50
Witam, bardzo podoba nam się projekt domu z92. Nie ukrywam, że z wykuszem i drzwiami balkonowymi wygląda bardzo ładnie i nowocześnie, ale jeśli zdecydujemy się na ten projekt to raczej zlikwidujemy wykusz-względy finansowe... :) I tu moje pytanie, czy wykusz likwiduje się po prostu go usuwając (czyli powierzchnia domu jest o ten wykusz mniejsza), czy można ścianę z kuchni i tą na której stoi sofa w salonie przesunąć tam gdzie się wykusz kończy (czyli powierznia domu się zwiększy). Z góry dziękuje za informacje :) pozdrawiam

oleander_2010
17-01-2016, 14:53
Z likwidacja to raczej w tym przypadku nie powinno być problemu, ale jeśli chcecie przesunąć całą ścianę to zwiększy sie powierzchnia całego domu, dachu i nośność stropu więc to wszystko trzeba przeliczyć - to robi architekt na etapie adaptacji - więc pewnie większy koszt adaptacji. Ale niech wypowiedza się Ci co już budują/mieszkają bo my jesteśmy na takim samym etapie - wyboru projektu.
Swoją drogą to dobry pomysł na przesunięcie tej ściany bo salon wydaje się trochę mały.

skorpi20
17-01-2016, 15:37
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?212914-Projekt-Z92-pracownia-STUDIO-Z500&p=7010019#post7010019
przesunęliśmy ścianę o 0,5m, żeby powiększyć salon. Wykusz powiększony do 1m. Architekt na pewno wzmacniał strop.

JarekMad
18-01-2016, 14:01
Przesunięcie ściany do miejsca gdzie się kończy wykusz jest na tyle istotną zmianą, że pewnie taniej będzie o projekt indywidualny. Taka zmiana to modyfikacja ponad połowy projektu. Nowe obliczenia dla dachu, nowe obliczenia dla stropu, zmiana przestrzeni oraz prawie wszystkich możliwych rysunków. Drugie pytanie czy pracownia z500 zgodzi się na taką zmianę.
Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie:
Krok 1. Telefon do z500 z pytanie czy wyrażają zgodę na taką zmianę,
Krok 2. Telefon do swojego projektanta lub przedzwonienie okolicznych projektantów z pytaniem ile to kosztuje.

PS: Ja dodałem piwnicę oraz przestawiłem parę rzeczy w środku i jak poznałem koszta adaptacji kontra projekt indywidualny to zaoszczędziłem ponad 1000zł na indywidualnym.

skorpi20
18-01-2016, 19:54
Tak czy siak ja już odliczam dni do PNB. Papiery złożyliśmy 28.12.2015, na razie cisza, oby nie przed burzą.

leszczu 791
19-01-2016, 07:16
W trące zdanie jako uzytkownik. :-)
Salon nie jest duzy .... jak wstawi sie meble ( stół+ krzesla, kanapa i szafka pod telewizor ) to miejsca jest jak w duzym pokoju w bloku. Zaznaczam,ze nie mam kominka , ktory zajmuje sporo powierzchni. Tez bylam rozczarowana jak juz wszystko stalo na swoim miejscu (a nie mam duzo mebli ). Zmiany wykusza i scian zew. to nie tylko koszt ale zmiana calej konstrukcji dachu, nacisku i wygladu zew. I jeszcze jedna wazna rzecz. Powiekszajac powierzchnie salonu, powiekszacie metraż całego domu a przede wszystkim pokoje nad salonem, ktore sa i tak bardzo duze. Przy podniesionej sciance kolankowej o jeden bloczek, pokoj jest w 100% do wykorzystania czyli prawie 20 m2.
Jest jeszcze druga strona medalu..... jak zaczym sprzatac i po raz kolejny wymieniam wode przy myciu podlogi to ciesze sie, ze to " tylko" niecałe 200 m pow. podłogowej. :-)

oleander_2010
19-01-2016, 15:41
faktycznie powierzchnia domu jest dość duża - na pewno szczególnie odczuwalna przy sprzataniu������ - pokoje sypialne bardzo duże a salon jakby nieproporcjonalny i za mały do całej powierzchni. Ja zastanawiam się nad rezygnacja ze spiżarni żeby optycznie go powiększyć. Czy ktos tak zrobil, co o tym myślicie ?

Kemada
19-01-2016, 20:00
faktycznie powierzchnia domu jest dość duża - na pewno szczególnie odczuwalna przy sprzataniu������ - pokoje sypialne bardzo duże a salon jakby nieproporcjonalny i za mały do całej powierzchni. Ja zastanawiam się nad rezygnacja ze spiżarni żeby optycznie go powiększyć. Czy ktos tak zrobil, co o tym myślicie ?

My zdecydowaliśmy się na zlikwidowanie spiżarni, która bez okna i tak by nie spełniała swojej funkcji moim zdaniem. W jej miejscu planujemy wstawić lodówkę, piekarnik w zabudowie oraz szafę kargo. Dzięki temu schowa się to za ścianką, którą zostawiamy, a sama kuchnia będzie większa i powinna sprawiać wrażenie mniej zagraconej. Chyba dwie strony wcześniej wrzuciłem wizualizację, możesz zobaczyć, chociaż projektant upchnął i tak tam więcej mebli - wg swojej wizji, a nie naszej ;)

leszczu 791
19-01-2016, 20:07
faktycznie powierzchnia domu jest dość duża - na pewno szczególnie odczuwalna przy sprzataniu������ - pokoje sypialne bardzo duże a salon jakby nieproporcjonalny i za mały do całej powierzchni. Ja zastanawiam się nad rezygnacja ze spiżarni żeby optycznie go powiększyć. Czy ktos tak zrobil, co o tym myślicie ?

Dobrze powiedziane...właśnie to mialam ma myśli. Pomysl ze spizarnią optycznie powiekszy ale zawsze to bedzie wieksza kuchnia a nie salon. Moim zdaniem spizarnia to najbardziej funkcjonalne pomieszczenie jakie mam na dole. Pomimo wszystkich słoików,zapasow ( cukier,mleko itd) to mozna wstawic wiadro,mopa, miotla, ziemniaczki , frytownica, toster, opiekacz itp.

skorpi20
19-01-2016, 21:31
Dobrze powiedziane...właśnie to mialam ma myśli. Pomysl ze spizarnią optycznie powiekszy ale zawsze to bedzie wieksza kuchnia a nie salon. Moim zdaniem spizarnia to najbardziej funkcjonalne pomieszczenie jakie mam na dole. Pomimo wszystkich słoików,zapasow ( cukier,mleko itd) to mozna wstawic wiadro,mopa, miotla, ziemniaczki , frytownica, toster, opiekacz itp.

Ja zamierzam wstawić do spiżarni drugą lodówkę :)

Kemada
20-01-2016, 18:24
Ja zamierzam wstawić do spiżarni drugą lodówkę :)

My ewentualną drugą lodówkę, dodatkowe pułki na rzadko używane graty "kuchenne", mopa, odkurzacz itp zamierzamy wstawić do powiększonego pomieszczenia gospodarczego. Myślę, że piec gazowy + ewentualnie rekuperator nie będą im przeszkadzać :)

oleander_2010
21-01-2016, 11:33
Dobrze powiedziane...właśnie to mialam ma myśli. Pomysl ze spizarnią optycznie powiekszy ale zawsze to bedzie wieksza kuchnia a nie salon. Moim zdaniem spizarnia to najbardziej funkcjonalne pomieszczenie jakie mam na dole. Pomimo wszystkich słoików,zapasow ( cukier,mleko itd) to mozna wstawic wiadro,mopa, miotla, ziemniaczki , frytownica, toster, opiekacz itp.

I tu masz rację w spiżarni można ukryć wiele sprzetow rzadziej używanych, zapasy jedzenia czy weki, i pewnie lepiej wykorzysta się ta sama powierzchnię mając spiżarnię niż stawiając w jej miejsce zabudowę kuchenna. Dlatego zastanawiam się czy ważniejsze są względy wizualne i tu przeważa zabudowa czy funkcjonalne - spiżarnia.
Mam dylemat ale też sporo czasu na przemyślenia :)

Agata78
21-01-2016, 14:52
faktycznie powierzchnia domu jest dość duża - na pewno szczególnie odczuwalna przy sprzataniu������ - pokoje sypialne bardzo duże a salon jakby nieproporcjonalny i za mały do całej powierzchni. Ja zastanawiam się nad rezygnacja ze spiżarni żeby optycznie go powiększyć. Czy ktos tak zrobil, co o tym myślicie ?

Witam,
ja zrezygnowałam ze spiżarni przy kuchni i mam ją pod schodami. Całkiem sporo miejsca tam jest. Oczywiście wszystko zależy jaki kto ma projekt, na ile zmieniony:). Jak dla mnie kuchnia ze spiżarnią była za mała.

xmistakex
24-01-2016, 12:27
Witam,
ja zrezygnowałam ze spiżarni przy kuchni i mam ją pod schodami. Całkiem sporo miejsca tam jest. Oczywiście wszystko zależy jaki kto ma projekt, na ile zmieniony:). Jak dla mnie kuchnia ze spiżarnią była za mała.

a moim zdaniem rozmiar kuchni+spiżarnia w oryginalnej wersji zdecydowanie wystarcza, aż wręcz można powiedzieć że jets bardzo duża :) ale to wszystko zależy od gustu i potrzeb ;) zobaczymy jak to będzie po umeblowaniu :)

podlina
24-01-2016, 18:33
W takim razie nie będziemy raczej usuwać wykusza, bo chcemy mieć duży stół.
A teraz pytanie do osób, które nie usuwały spiżarni i nie zmieniały wielkości okna w kuchni. Czy da się wstawić między okno a ścianę spiżarni i lodówkę i półkę z piekarnikiem i mikrofalą? Jeżeli nie to w któro miejsce można by było wstawić? Myślałam jeszcze o oknie narożnym w kuchni. Bo też zależy mi na dużym oknie.

leszczu 791
24-01-2016, 18:53
W takim razie nie będziemy raczej usuwać wykusza, bo chcemy mieć duży stół.
A teraz pytanie do osób, które nie usuwały spiżarni i nie zmieniały wielkości okna w kuchni. Czy da się wstawić między okno a ścianę spiżarni i lodówkę i półkę z piekarnikiem i mikrofalą? Jeżeli nie to w któro miejsce można by było wstawić? Myślałam jeszcze o oknie narożnym w kuchni. Bo też zależy mi na dużym oknie.
Tylko lodowke.... ma stronie z projektem jest szczegółowy rysunek z wymiarami.

Moim zdaniem kuchnia projektowa nie jest duza, co widac na zdjeciach wyzej. Jako otwarta przestrzen moze byc dla niektorych wystarczajaca. Ja chcialam oddzielic kuchnie od salonu barkiem (z hokerami od strony kuchni )i to bylo zdecydowanie za wąsko. Powiększyłam calosc o 60 cm ( sciana między spizarnia a wiatrolapem ma 2.60). Jednoczesnie zwiekszym wiatrołap ..... dzieki temu cala cztero-osobowa rodzina moze swobodnie sie rozebrac.
Wracajac do kuchni... slupek z piekarnikiem i mikrofala jest korzyscia wiekszej spizarni. :-)..obok drzwi do spizarni. Zdjecia sa na forum.

oleander_2010
24-01-2016, 22:01
Tylko lodowke.... ma stronie z projektem jest szczegółowy rysunek z wymiarami.

Moim zdaniem kuchnia projektowa nie jest duza, co widac na zdjeciach wyzej. Jako otwarta przestrzen moze byc dla niektorych wystarczajaca. Ja chcialam oddzielic kuchnie od salonu barkiem (z hokerami od strony kuchni )i to bylo zdecydowanie za wąsko. Powiększyłam calosc o 60 cm ( sciana między spizarnia a wiatrolapem ma 2.60). Jednoczesnie zwiekszym wiatrołap ..... dzieki temu cala cztero-osobowa rodzina moze swobodnie sie rozebrac.
Wracajac do kuchni... slupek z piekarnikiem i mikrofala jest korzyscia wiekszej spizarni. :-)..obok drzwi do spizarni. Zdjecia sa na forum.

Podoba mi się wasze rozwiązanie z piekarnikiem ale mąż nie chce rezygnować z kominka, więc raczej odpada, bo ta sciana jest za waska w oryginale, a chciałabym mieć piekarnik na takiej wysokości. Zastanawiam się tez nad zmianą szerokości drzwi do spiżarni np. na 60cm wtedy może udałoby się zmieścić przy nich piekarnik. Czy może 60 cm to za wąsko?

aisha1980
25-01-2016, 09:19
Tylko lodowke.... ma stronie z projektem jest szczegółowy rysunek z wymiarami.

Moim zdaniem kuchnia projektowa nie jest duza, co widac na zdjeciach wyzej. Jako otwarta przestrzen moze byc dla niektorych wystarczajaca. Ja chcialam oddzielic kuchnie od salonu barkiem (z hokerami od strony kuchni )i to bylo zdecydowanie za wąsko. Powiększyłam calosc o 60 cm ( sciana między spizarnia a wiatrolapem ma 2.60). Jednoczesnie zwiekszym wiatrołap ..... dzieki temu cala cztero-osobowa rodzina moze swobodnie sie rozebrac.
Wracajac do kuchni... slupek z piekarnikiem i mikrofala jest korzyscia wiekszej spizarni. :-)..obok drzwi do spizarni. Zdjecia sa na forum.

My właśnie zrobiliśmy w ten sam sposób. Tzn. przesunęliśmy ściankę spiżarki na wysokość słupa betonowego. Na ścianę pomiędzy oknem a spiżarką wstawimy dwudrzwiową lodówkę, natomiast w spiżarce jest już gotowe miejsce (dziura) na wstawienie piekarnika. Pomysł świetny. Zastanawiamy się jeszcze czy płyty grzewczej 90 cm (na prąd) nie wstawić na blat pomiędzy kuchnią a jadalnią. Nad tym jakiś ciekawy okap. Mam nadzieję, że ten pomysł uda się ze strony praktycznej. Wiadomo pomysły pomysłami a potem zderzenie z brutalną rzeczywistością. :)

leszczu 791
25-01-2016, 11:38
Podoba mi się wasze rozwiązanie z piekarnikiem ale mąż nie chce rezygnować z kominka, więc raczej odpada, bo ta sciana jest za waska w oryginale, a chciałabym mieć piekarnik na takiej wysokości. Zastanawiam się tez nad zmianą szerokości drzwi do spiżarni np. na 60cm wtedy może udałoby się zmieścić przy nich piekarnik. Czy może 60 cm to za wąsko?
.
Za wąsko. Sciana ma 2m ...... lodowka + drzwi+ slupek to 3x60 cm = 180 Nie ma szans. Nie moge wstawic fotki ale jak poszukasz na forum to 2,60 to minimum. Nie musicie rezygnowac z kominka. Mozna skrocic sciane z kominkiem o te 60 cm i wszystko sie przesunie.

leszczu 791
25-01-2016, 11:49
My właśnie zrobiliśmy w ten sam sposób. Tzn. przesunęliśmy ściankę spiżarki na wysokość słupa betonowego. Na ścianę pomiędzy oknem a spiżarką wstawimy dwudrzwiową lodówkę, natomiast w spiżarce jest już gotowe miejsce (dziura) na wstawienie piekarnika. Pomysł świetny. Zastanawiamy się jeszcze czy płyty grzewczej 90 cm (na prąd) nie wstawić na blat pomiędzy kuchnią a jadalnią. Nad tym jakiś ciekawy okap. Mam nadzieję, że ten pomysł uda się ze strony praktycznej. Wiadomo pomysły pomysłami a potem zderzenie z brutalną rzeczywistością. :)

Pomysl do zrealizowania mozliwy, miejsce jest tylko czy praktyczny?
Salon z kuchnia nie naleza do duzych, przy standardowym ukladzie zapachy i halas jest odczuwalny. Gotujac zawsze cos pryska i pewnie nie jedna z nas wielokrotnie wyciera sciane/szklo/kafelki za kuchenką. W takim ukladzie wszystko bedzie lecialo na podloge w strefie jadalnianej. Wiem ze wyspa jest obecnie bardzo modna i wyglada bardzo nowoczesnie ale w codziennym uzytkowaniu chyba sie nie sprawdza.
Pytanie ile gotujesz? , bo jak tylko w weekendy to mozna sie poswiecic dla "wow" od znajomych :-) i nowoczesnego wnetrza.

oleander_2010
25-01-2016, 21:59
.
Za wąsko. Sciana ma 2m ...... lodowka + drzwi+ slupek to 3x60 cm = 180 Nie ma szans. Nie moge wstawic fotki ale jak poszukasz na forum to 2,60 to minimum. Nie musicie rezygnowac z kominka. Mozna skrocic sciane z kominkiem o te 60 cm i wszystko sie przesunie.

Widziałam Wasze wizualizacje już jakiś czas temu, ale nie pamiętam wymiarów. Niby 2m to tak na styk powinno wystarczyć, ewentualnie + 20 cm więcej nie chce przedłużać spiżarni.
zmienialiscie gdzieś szerokość drzwi, czy zostawiliście jak w projekcie? Pamiętam, że zewnętrzne macie jednoskrzydlowe.

leszczu 791
25-01-2016, 22:31
Widziałam Wasze wizualizacje już jakiś czas temu, ale nie pamiętam wymiarów. Niby 2m to tak na styk powinno wystarczyć, ewentualnie + 20 cm więcej nie chce przedłużać spiżarni.
zmienialiscie gdzieś szerokość drzwi, czy zostawiliście jak w projekcie? Pamiętam, że zewnętrzne macie jednoskrzydlowe.

Jakim cudem wejdzie? Zostaje 20 cm...? Lodowka odstaje od ściany a w zabudowie ma jeszcze wiecej. Drzwi od spizarni beda mialy ościeżnice, slupek zeby dobrze wygladal musi miec rame ( jak drzwi) bo jak inaczej? No i slupek musi byc min 12 cm od rogu bo scianka boczna spizarni ma 12 cm (pol bloczka)chyba ze postawicie scianke z plyty? Moze sie wam uda....
Drzwi wejsciowe jednoskrzydlowe, wew 90 cm ze wzgledu na wygode przy wnoszeniu mebli. Zamawialismy drzwi u stolarza, rozmiar nie mial wplywu na cenę wiec postawilismy na szersze.... pomieszczenia sa duze, wiec nie wplywa to na funkcjonalnosc pokoju.

leszczu 791
26-01-2016, 10:56
Jakim cudem wejdzie? Zostaje 20 cm...? Lodowka odstaje od ściany a w zabudowie ma jeszcze wiecej. Drzwi od spizarni beda mialy ościeżnice, slupek zeby dobrze wygladal musi miec rame ( jak drzwi) bo jak inaczej? No i slupek musi byc min 12 cm od rogu bo scianka boczna spizarni ma 12 cm (pol bloczka)chyba ze postawicie scianke z plyty? Moze sie wam uda....
Drzwi wejsciowe jednoskrzydlowe, wew 90 cm ze wzgledu na wygode przy wnoszeniu mebli. Zamawialismy drzwi u stolarza, rozmiar nie mial wplywu na cenę wiec postawilismy na szersze.... pomieszczenia sa duze, wiec nie wplywa to na funkcjonalnosc pokoju.

344601 344602 344601 344604

leszczu 791
26-01-2016, 11:06
jeszcze jedna rzecz...... przy takim układzie drzwi do spiżarni nie mogą mieć klamki, ponieważ przy każdym otwieraniu lodówki bedzie sie obijać.
Mozna jeszcze odsunąć lodówkę od ściany ale to juz kwestia estetyki. Drugim rozwiązaniem są drzwi przesuwne.
Leszcze mają drzwi na klika i są po 1,5 roku uzytkowania zadowoleni, choć były obawy :)

leszczu 791
26-01-2016, 11:20
Jak już się dorwałam do komputera to jeszcze kilka fotek a propo kuchni dla zainteresowanych:
Spiżarnia w srodku przy układzie jw:
344605 344606

oraz wielkość kuchni.... kuchnia w standardzie mniejsza dokładnie o szafkę z lewej strony 60cm. Ktos pytał o odległość miedzy oknem a lodówką...widać na zdjęciu:
344607 344608

podlina
26-01-2016, 14:06
I tu masz rację w spiżarni można ukryć wiele sprzetow rzadziej używanych, zapasy jedzenia czy weki, i pewnie lepiej wykorzysta się ta sama powierzchnię mając spiżarnię niż stawiając w jej miejsce zabudowę kuchenna. Dlatego zastanawiam się czy ważniejsze są względy wizualne i tu przeważa zabudowa czy funkcjonalne - spiżarnia.
Mam dylemat ale też sporo czasu na przemyślenia :)
jeszcze są względy finansowe...taniej wychodzi postawić ściankę i drzwi i trzymać słoiki w spiżarce niż w meblach, które kosztują sporo ;)

podlina
26-01-2016, 15:02
leszczu 791 a Ty masz kominek?
Da się na stronie z500 samemu mierzyć odległości? Bo nigdzie takiej opcji nie widzę

leszczu 791
26-01-2016, 19:13
leszczu 791 a Ty masz kominek?
Da się na stronie z500 samemu mierzyć odległości? Bo nigdzie takiej opcji nie widzę

Kiedys byly rysunki/rzuty szczegolowe z wymiarami.
Nie mamy kominka...... juz pisalam, kominek fajna rzecz ale dodatkowy koszt i to nie maly, salon okazal sie niewielki a kominek zajmuje sporo miejsca. Ogrzewanie mamy na ekogroszek wiec kominek bylby raczej elementem dekoracyjnym rozpalanym od swieta. Sasiedzi maja więc jest okazja na winko w zimowy wieczor wyskoczyc! :-)

oleander_2010
26-01-2016, 19:36
Jakim cudem wejdzie? Zostaje 20 cm...? Lodowka odstaje od ściany a w zabudowie ma jeszcze wiecej. Drzwi od spizarni beda mialy ościeżnice, slupek zeby dobrze wygladal musi miec rame ( jak drzwi) bo jak inaczej? No i slupek musi byc min 12 cm od rogu bo scianka boczna spizarni ma 12 cm (pol bloczka)chyba ze postawicie scianke z plyty? Moze sie wam uda....
Drzwi wejsciowe jednoskrzydlowe, wew 90 cm ze wzgledu na wygode przy wnoszeniu mebli. Zamawialismy drzwi u stolarza, rozmiar nie mial wplywu na cenę wiec postawilismy na szersze.... pomieszczenia sa duze, wiec nie wplywa to na funkcjonalnosc pokoju.

Jeśli zamienię drzwi z 80 cm na 60 to zyskuje 20 cm ściankę z płyty i ewentualnie wydłużyć ścianę spiżarni o 20 cm wtedy dałoby radę. O drzwiach myślałam przesuwnych, ale dzięki za uwagę odnośnie klamki :)

oleander_2010
26-01-2016, 19:40
leszczu 791 a Ty masz kominek?
Da się na stronie z500 samemu mierzyć odległości? Bo nigdzie takiej opcji nie widzę

Musisz ściągnąć rysunek szczegółowy jest gdzieś na dole str z projektem, w ramce po prawej "Pliki do pobrania"

leszczu 791
26-01-2016, 20:02
Jeśli zamienię drzwi z 80 cm na 60 to zyskuje 20 cm ściankę z płyty i ewentualnie wydłużyć ścianę spiżarni o 20 cm wtedy dałoby radę. O drzwiach myślałam przesuwnych, ale dzięki za uwagę odnośnie klamki :)

Ja mam drzwi do spizarni 60 - widac na fotkach ze szerokosc slupka i drzwi jest jednakowa. A sciana z plyty...? Nie wiem czy to dobry pomysl , niech sie wypowiedza specjalisci. Dom pracuje obawiam sie ze laczenie plyty z murem bedzie widoczne i bedzie pękać.

oleander_2010
27-01-2016, 20:09
Ja mam drzwi do spizarni 60 - widac na fotkach ze szerokosc slupka i drzwi jest jednakowa. A sciana z plyty...? Nie wiem czy to dobry pomysl , niech sie wypowiedza specjalisci. Dom pracuje obawiam sie ze laczenie plyty z murem bedzie widoczne i bedzie pękać.

Chyba masz rację łączenie płyty z murem to nienajlepszy pomysł. Ostatecznie piekarnik może być pod płyta kuchenna.

Bazyl3
28-01-2016, 07:57
Jak już się dorwałam do komputera to jeszcze kilka fotek a propo kuchni dla zainteresowanych:

Leszczu fotki mi nie banglają :(

podlina
28-01-2016, 21:39
Nie wiem co to znaczy "nie banglają" ale u mnie się nie wczytują

leszczu 791
28-01-2016, 22:33
Ok poprawie sie :-) ktore Zetkowicze? Jutro z kompa jeszcze raz wstawię, bo z telefonu jak widac nie idzie :-)

Bazyl3
29-01-2016, 08:16
Te ostatnie, które wrzucałaś :)

skorpi20
30-01-2016, 11:16
Dostaliśmy PNB! Huraaa! :) Oby zima była krótka :)

podlina
30-01-2016, 17:08
Gratulacje!!!!:wiggle:

leszczu 791
31-01-2016, 10:09
spiżarnia :
345259 345260

szerokośc kuchni wg projektu o pierwszą szafkę z lewej mniejsza (60 cm).
345262 345263

mysti
31-01-2016, 13:06
Dzień dobry wszystkim. Jesteśmy na etapie wyboru projektu i chyba zdecydujemy się właśnie na Z92 :) Z tego co czytałem optymalnym ułożeniem domu względem stron świata jest wejście od północy z tarasem na południu. Niestety nasza działka wymaga całkowicie odwrotnego układu (wejście od południa).

Czy ktoś budował tak swoją Zetkę? Nie przygrzewa za bardzo w kuchni i nie jest ponuro na tarasie/salonie?

Pozdrawiam ciepło :)

aisha1980
03-02-2016, 12:21
mysti

wydaje mi się, że nie jest to dobry pomysł.
Ja mam wejście od strony północnej i moim skromnym zdaniem Z-92 jest to właśnie projekt dla działek, które mają wejście od strony pólnocnej, północno-wschodniej, północno-zachodniej.
Szukając projektu powinniśmy się również sugerować położeniem działki. Można zaznaczyć w opcji szukania projektów "z wjazdem od strony południowej".
NO ale jak się już nastawiliście na ten konkretny projekt, to cóż ... można zrobić. Chociaż może i warto przemyśleć decyzję jeszcze raz.
Pozdrawiam.

oleander_2010
05-02-2016, 13:08
Dzień dobry wszystkim. Jesteśmy na etapie wyboru projektu i chyba zdecydujemy się właśnie na Z92 :) Z tego co czytałem optymalnym ułożeniem domu względem stron świata jest wejście od północy z tarasem na południu. Niestety nasza działka wymaga całkowicie odwrotnego układu (wejście od południa).

Czy ktoś budował tak swoją Zetkę? Nie przygrzewa za bardzo w kuchni i nie jest ponuro na tarasie/salonie?

Pozdrawiam ciepło :)

Witajcie,
My jeszcze nie wybudowalismy, nawet nie zaczęliśmy - na szczęście ten projekt idealnie pasuje do naszej działki z tarasem południowo-zachodnim. Na pewno warto się zastanowić nad ułożeniem domu na działce przed kupnem projektu. Znajomi mają taras północny i dzięki temu w upalne dni moga posiedzieć w cieniu i nie biegać z parasolem, a w razie potrzeby można wyjść do ogrodu - słońce zawsze gdzieś bedzie:) A co do nagrzewania to są szyby, które nie przypuszczają promieni słonecznych są trochę ciemniejsze ale skuteczne i wtedy kuchnia się nie nagrzewa.

skorpi20
08-02-2016, 13:01
My teraz mamy salon z dwoma wielkimi oknami na zachód. Powiem szczerze , że latem jak słońce się tam oprze to jest masakrycznie gorąco. Zwykle jest tam wtedy ponad 30 stopni, nie da się wytrzymać. Dobrym rozwiązaniem byłyby wtedy rolety zewnętrzne. My takowych nie mamy niestety.

namira
08-02-2016, 13:25
Też mam salon z wyjściem na zachodni,odkryty taras i powiem tak: o ile w upalne dni nikt na tarasie nie wysiedzi,to w domu panuje przyjemny chłodek,co podkreślają wszyscy,którzy nas odwiedzają,dotyczy to parteru,bo poddasze bardziej się nagrzewa i tam zdarza nam się opuszczać w ciągu dnia rolety zewnętrzne.

oleander_2010
10-02-2016, 21:21
Mam pytanie do zetkowiczow, którzy grzeją się ekogroszkiem, czy bardzo się brudzi w kotłowni? Chodzi mi o to czy kotłownia, z której wchodzi się bezpośrednio do domu to dobry pomysł. Wiem jak wygląda kotłownia przy paleniu w piecu tradycyjnym weglem/koksem, czy piec na ekogroszek to porównywalna ilość sprzątania jak przy tradycyjnym piecu?

Bazyl3
11-02-2016, 10:20
Mam pytanie do zetkowiczow, którzy grzeją się ekogroszkiem, czy bardzo się brudzi w kotłowni?

"Bardzo" to pojęcie względne, bo każdy ma inny poziom tolerancji na ilość syfu. W samej kotłowni jak dla mnie jest ok. Raz w tygodniu wybieram popiół, raz na dwa tygodnie czyszczę piec z sadzy (przy sadzy jest gorzej) i po tych akcjach szczota i ściera i ładnie jest. Muszę tylko doszczelnić szparę pod drzwiami do korytarza wejściowego, bo jednak pył tamtędy się rozsiewa po chałupie :) Poziom pyłu w samej kotłowni dla mnie do przyjęcia. Trzymam tam różne rzeczy (buty, kurtka robocza itp.) i nawet jak poleżą nieruszane z miesiąc, to wiele się go nie zbiera :)

leszczu 791
11-02-2016, 21:03
Pył i zapach na pewno bedzie w wiatrolapie. Kotlownia miedzy garazem a wiatrolapem jest pomieszczeniem przechodnim...ja praktycznie codziennie wchodze do domu przez garaz. Wlasnie dlatego przenieslismy kotlownieza garaz i zyskalismy pom. gos. W obecnej sytuacji stwierdzam, ze jest to praktyczne pod wzgledem noszenia workow. Za domem mamy domek gospodarczy gdzie trzymamy węgiel .

leszczu 791
11-02-2016, 23:16
Pył i zapach na pewno bedzie w wiatrolapie. Kotlownia miedzy garazem a wiatrolapem jest pomieszczeniem przechodnim...ja praktycznie codziennie wchodze do domu przez garaz. Wlasnie dlatego przenieslismy kotlownieza garaz i zyskalismy pom. gos. W obecnej sytuacji stwierdzam, ze jest to praktyczne pod wzgledem noszenia workow. Za domem mamy domek gospodarczy gdzie trzymamy węgiel .

to pisała żona :) jednak w kotłowni to ja częściej przebywam :) nie ma opcji żeby się nie kurzyło i nie nosił się brud. W/g mojej opinie kotłownia z piecem na ekogroszek w pierwotnym miejscu czyli między garażem ,a wiatrołapem to porażka. Jak już ktoś chce mieć kotłownie w tym miejscu to gaz albo pompa ciepła.

Bazyl3
12-02-2016, 08:43
W/g mojej opinie kotłownia z piecem na ekogroszek w pierwotnym miejscu czyli między garażem ,a wiatrołapem to porażka. Jak już ktoś chce mieć kotłownie w tym miejscu to gaz albo pompa ciepła.

W przypadku wersji z garażem można kombinować. W przypadku wersji bez, opcje są żadne, bo kotłownia musi być w bryle domu. Opcja przy wiatrołapie oprócz wad (raczej pył, bo zapachów przedostających się do domu nie stwierdzam, chyba, że może ktoś ma kiepsko wentylowaną kotłownię, to może), ma też zalety. U mnie służy jako pomieszczenie gospodarcze do którego blisko i główne wejście do domu (bo łatwiej z podjazdu). Nie narzekam :) Albo się przyzwyczaiłem :)

leszczu 791
12-02-2016, 15:55
W przypadku wersji z garażem można kombinować. W przypadku wersji bez, opcje są żadne, bo kotłownia musi być w bryle domu. Opcja przy wiatrołapie oprócz wad (raczej pył, bo zapachów przedostających się do domu nie stwierdzam, chyba, że może ktoś ma kiepsko wentylowaną kotłownię, to może), ma też zalety. U mnie służy jako pomieszczenie gospodarcze do którego blisko i główne wejście do domu (bo łatwiej z podjazdu). Nie narzekam :) Albo się przyzwyczaiłem :)

No oczywiście , ze w opcji bez garażu nie ma możliwości przeniesienia kotłowni. Ludzie są na etapie planowania więc trzeba im pisać szczerze, a prawda jest taka , że będzie się kurzyło , nosiło i będzie czuć zapachy. Bazyl oczywiście ty pewnie już przywykłeś bo zawsze można się przyzwyczaić, ale jeśli ktoś ma wersję z garażem niech planuje powiększenie garażu i kotłownie za garażem, a będzie miał dodatkowo jeszcze doskonałe pomieszczenie gospodarcze bez pieca i brudu.Dotyczy to osób , które planują kotłownie na paliwa stałe. Jeśli ktoś planuje kotłownie z piecem na gaz lub pompę ciepła to problemu nie ma. Pozdrawiam

Bazyl3
12-02-2016, 21:28
Leszczu, nie bardzo wiem, co sugerujesz. Że piszę nieszczerze? A jaki mam w tym interes? Kurzy się, owszem, ale bez przesady. Nosić mi się nic nie nosi, bo w kotłowni, przecierając raz na tydzień, mam po prostu czysto. O jakich zapachach mówimy, skoro piec 7 dni w tygodniu jest zamknięty? Piszę jak jest. Wielkiej uciążliwości przy kotłowni zlokalizowanej przy wiatrołapie po prostu nie odczuwam. Nie wątpię, że PC czy gaz, to świetna alternatywa dla "brudnego" węgla, no ale bez przesady. Mnie po prostu nie było stać na instalację za 70 tysi, a okolica niezgazyfikowana. Jak ktoś planuje wersję z garażem niech przenosi, bo sam bym tak zrobił. Ja po dwóch sezonach grzewczych mogę napisać tylko tyle, że jest lepiej niż myślałem :)

oleander_2010
12-02-2016, 22:23
Tylko bez awantur bardzo prosze :lol2:
My też nie będziemy mieli gazu w najbliższej przyszłości a na pompę ciepła nie bardzo nas stać, więc zostaje eko-groszek. Zdaje sobie sprawe, ze przy czyszczeniu czy zasypywaniu pieca pojawia sie syf i jakis zapach, ale te piece nie wymagaja codziennej obslugi czy wtedy tez brudzi i go czuc ?
Nie bardzo chce powiększać garaż bo pomieszczenie nad nim jest już i tak duże.
leszczu - rozumiem że przenosiliscie komin?

Bazyl3
12-02-2016, 22:52
Żadna awantura. Po prostu nie lubię jak ktoś "oczywiście" i "pewnie" wie lepiej ode mnie, jak to u mnie jest :P Przy zasypywaniu? Ustawiam sobie 6 worków 25 kg przy zasobniku, otwieram i sypię. Zajmuje mi to jakieś 2 minuty. Potem zamykam szczelną klapę. Ile syfu może przy tym powstać? Większym problemem jest rzeczywiście czyszczenie paleniska, ale też bez przesady. Zapach? Jedyny, na który mogę narzekać, to dymu ze spalania starego drewna przez sąsiada, który to dym przy zachodnim wietrze czuć przez kratki wentylacyjne. Mając jednak możliwość przeniesienia kotłowni dalej od części mieszkalnej, poważnie rozważyłbym tę opcję. Z drugiej strony jak coś trzeba w gaciach sprawdzić przy piecu w środku nocy, wolę moją opcję :D

leszczu 791
13-02-2016, 09:27
Żadna awantura. Po prostu nie lubię jak ktoś "oczywiście" i "pewnie" wie lepiej ode mnie, jak to u mnie jest :P Przy zasypywaniu? Ustawiam sobie 6 worków 25 kg przy zasobniku, otwieram i sypię. Zajmuje mi to jakieś 2 minuty. Potem zamykam szczelną klapę. Ile syfu może przy tym powstać? Większym problemem jest rzeczywiście czyszczenie paleniska, ale też bez przesady. Zapach? Jedyny, na który mogę narzekać, to dymu ze spalania starego drewna przez sąsiada, który to dym przy zachodnim wietrze czuć przez kratki wentylacyjne. Mając jednak możliwość przeniesienia kotłowni dalej od części mieszkalnej, poważnie rozważyłbym tę opcję. Z drugiej strony jak coś trzeba w gaciach sprawdzić przy piecu w środku nocy, wolę moją opcję :D

Bo każdy chwali swoje Bazyl :) Normalka spokojnie nie ma co się tak spinać. My mogliśmy mieć gaz ale ze względu na koszty też zdecydowaliśmy się na piec na ekogroszek i palimy już drugi sezon i jesteśmy zadowoleni. W domu ciepło i w porównaniu z sąsiadami którzy grzeją gazem także tanio. Co jednak nie zmienia faktu , że się kurzy i to przy różnych okazjach. Czy to zasypywanie, czyszczenie pieca, brudzi się także przy wynoszeniu popielnika. Oczywiście czystość kotłowni zależy od tego czy ktoś lubi sprzątać czy nie. No i tak na marginesie to ja po nocach do kotłowni nie łażę bo niby po co he he he. Dla tych którzy planują takie rozwiązanie dobra rada NIE DAJCIE SOBIE WCISNĄĆ PRZEWYMIAROWANEGO PIECA. My mamy piec 12 KW i spokojnie w tym domu daje sobie radę nawet gdy były mrozy po -18 C.

leszczu 791
13-02-2016, 09:40
Tylko bez awantur bardzo prosze :lol2:
My też nie będziemy mieli gazu w najbliższej przyszłości a na pompę ciepła nie bardzo nas stać, więc zostaje eko-groszek. Zdaje sobie sprawe, ze przy czyszczeniu czy zasypywaniu pieca pojawia sie syf i jakis zapach, ale te piece nie wymagaja codziennej obslugi czy wtedy tez brudzi i go czuc ?
Nie bardzo chce powiększać garaż bo pomieszczenie nad nim jest już i tak duże.
leszczu - rozumiem że przenosiliscie komin?
Tak komin przenieśliśmy. Pamiętać należy , że gdzieś te 4 tony węgla trzeba trzymać i do tej kotłowni nosić. W praktyce u nas mamy postawiony drewniany budynek gospodarczy zaraz za kotłownią. To nie jest tak że się zasypie i się tydzień tam nie zagląda. W praktyce w grudniu przy temperaturze -15 stopni powinno wam schodzić 20 -25 kg na dobę. wtedy się często dosypuje i wynosi popiół. Luz jest natomiast w ciepłe miesiące typu maj, wtedy faktycznie zasypiesz 100 kg i możesz długo tam nie zaglądać. No należy tez pamiętać , że raz na dwa lub trzy tygodnie trzeba ten piec wyczyścić no i wtedy się trochę ( no może bardziej niż trochę :) ) ubrudzicie.

oleander_2010
13-02-2016, 15:27
Dzięki za cenne informacje i dobre rady.
Przy przeniesieniu kotłowni na koniec garażu, o ile go powiekszyliscie?

oleander_2010
13-02-2016, 16:20
Znalazłam taka informacje odnośnie wymogow kotłowni na paliwo stałe - "Wysokość kotłowni wynosi minimum 2,2 m, ale w budynkach już istniejących może wynosić tylko 1,9 m. Kubatura kotłowni wynosi 4 m3 na każdy kW nominalnej mocy cieplnej kotła i nie mniej niż 30 m3. Kocioł ustawiony jest w stosunku do ścian w odległościach: min. 2,0 m od przodu, 1,0 m z obu boków i 0,7 m z tyłu." Wychodzi mi wiec, że nasza zetka ma za mała kotłownie bo jej kubatura to 26,1 m3 a przy przeniesieniu jej za garaż zakładam, że będzie jeszcze mniej. Czy to jest istotne, czy Wy stosowaliscie się do jakichś wymogów?

Piecha21
14-02-2016, 07:49
Witam wszystkich !

Właśnie zabieram się za kupno z92gl. Tylko moja żonka ma wątpliwości ;) Czy moze mi ktoś wysłać zdjęcia kuchni ?;) Moja żona twierdzi ze 8,5 m2 to bardzo malo i ze to bedzie za mala kuchnia ;) ja oczywiscie uważam że idelna ;) i jak to wyglada z pokojem nad garazem ? Czy tam jest rzeczywiscie mozliwe zrobienie normalnego pokoju ? Jaka jest wysokos tego pokoju ?
Pozdrawiam.

leszczu 791
14-02-2016, 10:10
Witam wszystkich !

Właśnie zabieram się za kupno z92gl. Tylko moja żonka ma wątpliwości ;) Czy moze mi ktoś wysłać zdjęcia kuchni ?;) Moja żona twierdzi ze 8,5 m2 to bardzo malo i ze to bedzie za mala kuchnia ;) ja oczywiscie uważam że idelna ;) i jak to wyglada z pokojem nad garazem ? Czy tam jest rzeczywiscie mozliwe zrobienie normalnego pokoju ? Jaka jest wysokos tego pokoju ?
Pozdrawiam.

Witamy,
Temat kuchni i fotki sa 2-3 strony blizej. Dla jednego mala dla drugiego wystarczajaca :-) Moje fotki przestawiaja kuchnie powiekszona o 60 cm. Nie zmienia to wielkosci salonu i jadalni, poniewaz stół stoi na swoim miejscu ( na srodku okna).
Jezeli chodzi o pokoj nad garazem to jest on bardzo duzy i o standardowej wysokosci. Niczym sie nie rozni.... u nas podniesiona sciana kolankowa o jeden bloczek w calym domu, wiec pokoje w pelni do wykorzystania. Pod skosami stoi kanapa/ rogowka i lozko sypialniane. Nie ma problemu ze wstawaniem.

piter256
14-02-2016, 13:01
Witam wszystkich !

Właśnie zabieram się za kupno z92gl. Tylko moja żonka ma wątpliwości ;) Czy moze mi ktoś wysłać zdjęcia kuchni ?;) Moja żona twierdzi ze 8,5 m2 to bardzo malo i ze to bedzie za mala kuchnia ;) ja oczywiscie uważam że idelna ;) i jak to wyglada z pokojem nad garazem ? Czy tam jest rzeczywiscie mozliwe zrobienie normalnego pokoju ? Jaka jest wysokos tego pokoju ?
Pozdrawiam.

Witam
Też buduję Z92gl praktrycznie bez przeróbek.
Kuchnia wydawała mi się też mała, ale jak zrobiono mi wizualizację, to wcale tak źle nie wygląda.

Też podniosłem ścianę kolankową o jeden pustak, więc skosy na górze nie są takie straszne:yes: Można postawić biurko dla pociechy, albo kanapę.

Pokój nad garażem jest jak najbardziej normalny i ustawny. U nas będzie pełnił rolę gościnnego oraz do XBOXa chłopkaów.

W załaczeniu fotki wizualizacji kuchni. Kuchnia z BRW.
346680

Bazyl3
15-02-2016, 11:54
Bo każdy chwali swoje Bazyl :) (...) No i tak na marginesie to ja po nocach do kotłowni nie łażę bo niby po co he he he. Dla tych którzy planują takie rozwiązanie dobra rada NIE DAJCIE SOBIE WCISNĄĆ PRZEWYMIAROWANEGO PIECA. My mamy piec 12 KW i spokojnie w tym domu daje sobie radę nawet gdy były mrozy po -18 C.

Nie chwalę, piszę jak jest. I wyraźnie piszę, że gdybym mógł wypchnąć kotłownię z dala od pomieszczeń mieszkalnych, to bym wypchnął. A w gaciach chodzę, bo mieszkam na zapupiu, gdzie często brakuje energii i nie zawsze piec jest w stanie po takim braku wystartować. Trzeba mu pomóc, także w środku nocy. Przy okazji, kotłownia to jedno z najcieplejszych miejsc w domu, więc zlokalizowana w bryle, ma też funkcję dogrzewającą :P Z przewymiarowaniem racja. Mam 15KW z tym, że moje pseudozet ma 137 m2 i jest ok.

oleander_2010
16-02-2016, 17:10
A ja się pochwalę :) Kupiliśmy projekt i jeszcze zalapalismy się na walentynkowa promocje :wave:
Ale dalej nie wiem co robić z kotłownia. Leszczu jak duża macie kotłownie i ile zabraliście powierzchni garażu? I co z wentylacja łazienki na górze po przeniesieniu komina?

leszczu 791
16-02-2016, 18:16
A ja się pochwalę :) Kupiliśmy projekt i jeszcze zalapalismy się na walentynkowa promocje :wave:
Ale dalej nie wiem co robić z kotłownia. Leszczu jak duża macie kotłownie i ile zabraliście powierzchni garażu? I co z wentylacja łazienki na górze po przeniesieniu komina?

Garaz powiekszylismy.... o ile ? Hmmmm, różnica między bryłą garazu a bryłą domu to 40-50 cm z tyłu i przodu. Kotłownia oddzielona ścianką, garaz moze nie wielki (parkuje scenic ) jeszcze mam okolo 80 cm przejscie za autem. Nasze założenie było takie: w garazu ma sie mieścić auto i to wszystko ewentualnie rowery na scianie zimą, pozostałe rzeczy w pom. gos.( śrubki, wiertarka,itp, u nas druga lodowka, stojaki na segregacje śmieci, ubrania i obuwie do ogrodu). Kotlownia wiadomo umywalka + piec i węgiel. Jak otwieram brame garazowa to czysto i nie widac tego wszystkiego :-). Dodatkowy plus z noszeniem wegla( mąż pisal wyzej). Pierwszy sezon nie mielismy domku gospodarczego i 4 tony wegla zmiescilismy w garażu na dwóch ścianach. Kotlownia jest pomieszczeniem bardzo ciepłym, wsiadam do auta zimą rano a tu +16 :-). Nad garazem mamy sypialnie :-)

Jezeli chodzi o kominek wentylacyjny, to nie mialo to dla nas znaczenia, poniewaz łazienkę mamy w projektowej sypialni. Kominki są z obu lazienek obok siebie. Z tego pokoju zrobilismy lazienke oraz pralnie ( mamy dzieci wiec potrzebujemy miejsca na dwie suszarki a to mnie nakbardziej irytowalo w bloku- suszarka stojąca w pokoju dzieci lub sypialni). Z projektowej lazienki i pralni (waskie i dlugie pomieszczenie) zrobilismy garderobe ( szafy + wieszaki+ odkurzacz+ deska do prasowania zawsze gotowa :-))

oleander_2010
22-02-2016, 11:42
A co tu taka cisza:???: ja wiem, że jest zima ale przecież łagodna, to można chyba budować i się chwalić :)
My od kilku dni mamy projekt, tylko wciaz myślimy nad zmianami, które zależą od rodzaju ogrzewania a nadal nie zdecydowaliśmy się. Przy ekogroszku dużo zmian bo w takim przypadku, tak jak sugerujecie najlepiej przenieść kotłownie za garaż a wtedy i komin i schody i układ pomieszczeń na poddaszu do zmiany. No i teraz zastanawiamy się nad montażem zbiornika na gaz plynny na podwórku. Nie wiem czy Wy też tak mieliście ale zanim kupiliśmy projekt byłam przekonana, że to ten jedyny i nawet innych już od jakiegoś czasu nie przeglądałam a teraz gdy go kupiliśmy to mam coraz więcej wątpliwości czy to był słuszny wybór, ehhhh :bash:

JarekMad
22-02-2016, 12:38
Komin wentylacyjny możesz zrobić kształtek wentylacyjnych, wcale nie musisz murować całego komina.

Jeśli nie jesteś pewna projektu to teoretycznie możesz go zawsze zwrócić: http://z500.pl/gwarancja-zwrot-lub-wymiana-projektu .
Pytanie jak długo już go masz u siebie. Jeśli pytasz o moje doświadczenia w tej dziedzinie to ja nad projektami siedziałem o kiedy tylko postanowiłem budować dom (2014). Od tego czasu przeanalizowałem chyba wszystkie istniejące projekty, odwiedziłem trochę domów pytając mieszkańców o problemy i stwierdziłem, że nie istnieje nic co by mi odpowiadało. W taki sposób wyszedł mój projekt indywidualny inspirowany z92.

Ja mam taką swoją zasadę życiową, że jeśli już na coś się zdecyduję i za to zapłacę to nie zastanawiam się czy to była dobra decyzja. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy jeszcze mam możliwość odwrotu. W innym przypadku jedynym efektem wątpliwości jest ból głowy od myślenia, a potem może się okazać, że nie jest tak źle jak się myślało. Szczególnie, że mieszkając w najdziwniejszym domu po kilku latach można przyzwyczaić się do wszystkiego.

Zastanawiam się czy możliwe jest ucięcie jednego metra z kotłowni i zrobienie przejście dom <-> garaż. Wtedy idąc do pieca przechodziło by się przez garaż i można by zlikwidować wejście do kotłowni z wiatrołapu.

oleander_2010
23-02-2016, 18:52
Projekt mamy od tygodnia, ale już go nie oddam :) Zanim sie zdecydowaliśmy na ta zetke, ja tez przejrzalam chyba wszystko co sie dalo a mialam jeszcze wiecej czasu niz Ty, i moze wlasnie dlatego dalej szukam dziury w calym. Jak podejmiemy decyzję co do rodzaju ogrzewania to wszystko będzie jasne a na to dajemy sobie czas do końca tygodnia.
Na podzieleniu kotłowni stracisz sporo miejsca a korytarz będzie tylko przejściem i nic tam nie ustawiasz no i jeszcze kwestia powierzchni kotłowni, czy nie ma jakiejś minimalnej wymaganej powierzchni dla pieca na paliwo stałe? Ale generalnie z oddzieleniem kotłowni od wiatrołap pomysł dobry

skorpi20
28-02-2016, 12:12
Użytkownicy zetki z piecem na ekogroszek, w jaki sposób ogrzewacie wodę latem?

tomaszkolo78
28-02-2016, 13:53
Witam, mam pytanie czy słyszał ktoś może o pustaku ceramicznym keram, u nas na składzie pan nam zaproponował cena super ale nie znamy go i nigdy nie słyszelismy, więc jakby ktoś cos wiedział to proszę napisać, z góry dziękuję

leszczu 791
29-02-2016, 08:34
Użytkownicy zetki z piecem na ekogroszek, w jaki sposób ogrzewacie wodę latem?

normalnie piec ogrzewa :)

skorpi20
29-02-2016, 20:04
normalnie piec ogrzewa :)

:) tak myślę

chodzi mi raczej o jakąś alternatywę, dzięki której nie trzeba będzie palić w piecu cały rok.

leszczu 791
29-02-2016, 22:57
:) tak myślę

chodzi mi raczej o jakąś alternatywę, dzięki której nie trzeba będzie palić w piecu cały rok.

Latem to akurat to palenie wcale nie jest uciążliwe, zasypiesz i przez miesiąc mało tam zaglądasz :) , a koszty wychodzą około 80 zł, ale oczywiście można zamontować np solary jeśli się ma kasę na taką inwestycję lub elektrycznie podgrzewać wodę. Pewnie trzeba wcześniej przekalkulować czy to się opłaca?

JarekMad
01-03-2016, 10:20
Ewentualnie pompa ciepła do ogrzewania wody jest jeszcze dobrym pomysłem.

Bazyl3
02-03-2016, 09:00
Ewentualnie pompa ciepła do ogrzewania wody jest jeszcze dobrym pomysłem.

Do samego ogrzewania wody? To raczej ekstrawagancja :P Przypuśćmy, że na wodę grzejemy 5 miesięcy (V-IX), to nam daje jakieś 4 stówki rocznie. Po ilu latach będzie się taka instalacja kalkulować. I wiem, wiem, nie wszystko można przeliczyć na pieniądze :)

JarekMad
02-03-2016, 09:50
Do samego ogrzewania wody? To raczej ekstrawagancja :P Przypuśćmy, że na wodę grzejemy 5 miesięcy (V-IX), to nam daje jakieś 4 stówki rocznie. Po ilu latach będzie się taka instalacja kalkulować. I wiem, wiem, nie wszystko można przeliczyć na pieniądze :)

To jedna sprawa, a druga, że mniej więcej po 10 latach zwróci się pompa ( jeśli nic nie padnie). Wszystko zależy od oczekiwań i możliwości.

leszczu 791
02-03-2016, 12:18
To jedna sprawa, a druga, że mniej więcej po 10 latach zwróci się pompa ( jeśli nic nie padnie). Wszystko zależy od oczekiwań i możliwości.

My palimy już drugi sezon, wcześniej myśleliśmy o solarach , ale teraz dochodzę do wniosku, że koszty ogrzania wody są tak małe , że szkoda kasy , bo za nim się to zwróci to już trzeba będzie wymieniać :)

aisha1980
02-03-2016, 21:40
My palimy już drugi sezon, wcześniej myśleliśmy o solarach , ale teraz dochodzę do wniosku, że koszty ogrzania wody są tak małe , że szkoda kasy , bo za nim się to zwróci to już trzeba będzie wymieniać :)

Leszczu,
możecie opisać jak technicznie wygląda to ogrzewanie wody poprzez piec na ekogroszek z zasobnikiem.
Piec cały czas pracuje? Czy odpalacie go codziennie w celu podgrzania wody?
Czy może jakiś specjalny program do ogrzewania jedynie ciepłej wody użytkowej?
Czy może wyłączacie "duży" obieg i piec jedynie grzeje wodę w zbiorniku?

My zakładaliśmy, że w układ wepniemy przepływowy podgrzewacz wody na prąd. Koszt około 3000pln.

Pozdrawiam.
Mariusz.

leszczu 791
03-03-2016, 07:55
Leszczu,
możecie opisać jak technicznie wygląda to ogrzewanie wody poprzez piec na ekogroszek z zasobnikiem.
Piec cały czas pracuje? Czy odpalacie go codziennie w celu podgrzania wody?
Czy może jakiś specjalny program do ogrzewania jedynie ciepłej wody użytkowej?
Czy może wyłączacie "duży" obieg i piec jedynie grzeje wodę w zbiorniku?

My zakładaliśmy, że w układ wepniemy przepływowy podgrzewacz wody na prąd. Koszt około 3000pln.

Pozdrawiam.
Mariusz.

Piec nie jest wygaszany cały rok. Latem, w sterowniku ustawiam tryb "lato" i piec ogrzewa tylko wodę ( pracuje pompa CWU). Większość czasu piec pracuje na podtrzymaniu. Jak zasypałem podajnik to na miesiąc starczyło, więc roboty nie ma praktycznie wcale. Moim zdaniem na jakieś dodatkowe formy grzania wody to szkoda zachodu, ale to tylko moje zdanie oczywiście.

Bazyl3
04-03-2016, 08:10
Piec nie jest wygaszany cały rok. (...) Jak zasypałem podajnik to na miesiąc starczyło,(...)

U mnie jak u leszczów. Dodam tylko, że miesięcznie zużywałem pięć do sześciu 20kilogramowych worków najtańszego węgla z casto. Po, bodajże, 11,80 zł za worek. Czemu ten? Bo wypalał się na pył, a wysokoenergetyczny, który został mi z zimy, w trybie letnim palił się koszmarnie :)

skorpi20
07-03-2016, 22:11
Bardzo dziękuję za wszystkie sugestie, są bardzo pomocne. Chyba faktycznie zostaniemy na razie przy samym piecu. Rozważam jeszcze solary(kiedyś :) ). Mam jeszcze zapytanie co do pustaków. Chcemy budować z ytonga, ale co rozmawiamy z jakimś murarzem to stwierdza, że lepiej by było budować z porotermu. Cenowo wychodzi podobnie, ale sama już nie wiem, jest jakaś znacząca różnica między jednym a drugim?

tomaszkolo78
08-03-2016, 13:19
Bardzo dziękuję za wszystkie sugestie, są bardzo pomocne. Chyba faktycznie zostaniemy na razie przy samym piecu. Rozważam jeszcze solary(kiedyś :) ). Mam jeszcze zapytanie co do pustaków. Chcemy budować z ytonga, ale co rozmawiamy z jakimś murarzem to stwierdza, że lepiej by było budować z porotermu. Cenowo wychodzi podobnie, ale sama już nie wiem, jest jakaś znacząca różnica między jednym a drugim?

Witam chciałam zapytać jak wybralibyście porotherm to raczej oryginalny wienerberger 25 czy może E3 lub tańszy leier, cenowo sporo się różnią, u nas na składzie pan zaproponował nam pustak keram właśnie ze sławkowa czy słyszeliście coś o nim, pozdrawiamy

JarekMad
08-03-2016, 13:29
Temat rzeka. Sam dumam nad dwiema opcjami: Silka czy Porotherm. Ogólnie Beton komórkowy, ceramika poryzowana i wspomniane silikaty są trzema najpopularniejszymi materiałami. Dyskusje nad tym co lepsze przerastają w bardzo agresywne spory i proponowałbym poszukać tematów pokrewnych gdzie takie dyskusje już się toczą od dawna. Ewentualnie warto poczytać różne artykuły i pogadać z niezależnymi ludźmi, którzy mieszkają w danym materiale. Cenowo wszystko wygląda podobnie. Na szybko podsumowanie wygląda tak:
-Beton komórkowy: - lekki, łatwy w obróbce, dobrze izoluje termicznie, kiepsko akumuluje ciepło, bardzo chłonie wodę i jest słabym izolatorem akustycznym,
-Porotherm: - lekki, kruchy w obróbce, dobrze izoluje termicznie, średnio akumuluje ciepło, dość dobrze izoluje akustycznie, trudno wieszać na nim coś cięższego. Nie udało mi się znaleźć danych odnośnie nasiąkliwości
-Silikat: - ciężki, trudny w obróbce (twardy), średnio izoluje termicznie, dobrze akumuluje ciepło, dobrze izoluje akustycznie, nie nasiąka wodą, jest odporny na grzyby(wapno)

Oczywiście tylko liznąłem temat.

Bazyl3
09-03-2016, 08:55
Mieszkam w ceramice, ale nie mam żadnego zdania na jej temat :P Ale chyba teraz budowałbym z silikatów i nie wiem czy nie z klejem zamiast zwykłej zaprawy :)

leszczu 791
09-03-2016, 15:07
Mieszkam w ceramice, ale nie mam żadnego zdania na jej temat :P Ale chyba teraz budowałbym z silikatów i nie wiem czy nie z klejem zamiast zwykłej zaprawy :)

Ja mieszkam w Gazobetonie :) no i często chodzę do sąsiadów którzy mieszkają w Ceramice :) Nie widzę żadnej różnicy w żadnym aspekcie. To chyba jałowa dyskusja.

Bazyl3
10-03-2016, 10:57
To chyba jałowa dyskusja.

Jak większość z nich :P Po prostu widziałem tempo stawiania budynku z takich materiałów i zrobiło na mnie wrażenie. Dokładność też. Oczywiście przy sprawnej i doświadczonej ekipie :) Nie to, żebym miał coś za złe "mojemu" Wienerbergerowi :D Nie wiem czy dobra, ale rada - patrzcie na cenę za m2 ściany :D

leszczu 791
10-03-2016, 14:03
Jak większość z nich :P Po prostu widziałem tempo stawiania budynku z takich materiałów i zrobiło na mnie wrażenie. Dokładność też. Oczywiście przy sprawnej i doświadczonej ekipie :) Nie to, żebym miał coś za złe "mojemu" Wienerbergerowi :D Nie wiem czy dobra, ale rada - patrzcie na cenę za m2 ściany :D

Też tak myślę , że tu raczej ceną trzeba się kierować a nie modą :)

JarekMad
10-03-2016, 21:32
Hmm, czy możemy uznać, że wniosek z tej dyskusji jest taki, ze z materiałów do budowy ścian zawsze powstanie ściana? Po prostu ściana, zwykłą ściana i będzie tylko zwykłą ścianą? Bez względu na materiał.

skorpi20
12-03-2016, 08:17
A czy ytonga trzeba od razu ocieplać? Powiedziano nam , że tak bardzo chłonie wilgoć, że nie wolno odkładać tego na później.

Kemada
13-03-2016, 12:38
A czy ytonga trzeba od razu ocieplać? Powiedziano nam , że tak bardzo chłonie wilgoć, że nie wolno odkładać tego na później.

Podłączam się pod pytanie, bo też zamierzam budować z betonu komórkowego, a budowę prowadzić w etapach przez 2-3 lata

leszczu 791
13-03-2016, 18:52
Podłączam się pod pytanie, bo też zamierzam budować z betonu komórkowego, a budowę prowadzić w etapach przez 2-3 lata

Ja ocieplałem szybko.

Kemada
13-03-2016, 20:00
Tzn.? W tym samym sezonie co postawiłeś?

leszczu 791
13-03-2016, 22:11
Tzn.? W tym samym sezonie co postawiłeś?

Oczywiście, po deszczu sami zobaczycie :)

Marzenia2016
14-03-2016, 15:03
Witam Zetkowiczow ponownie:D
Mamy pozwolenie:lol2: nareszcie. i jak wszystko dobrze pojdzie to za trzy tygodnie mozemy zaczynac. Ale niesamowicie sie cieszymy:wiggle::wiggle::wiggle::wiggle:.

Co do dyskusji na gorze. My rowniez sie przez wiele miesiecy zastanawialismy co wybrac na budulec naszego domku. Wybralismy jednak silke 18cm i na to ogrzewanie 18-20 cm. A dlaczego??
Obecnie przebywamy u naszych zachodnich sasiadow. Tutaj jak sie buduje z betonu kom. to bierze sie bloczek 36,5cm i bez ocieplenia poniewaz taki bloczek jest wystarczajaco cieply. A ze BK nasiaka woda to wtedy nie bedzie mogl oddychac jak polozy sie ocieplenie. Taka opinie uslyszelismy od roznych osob nie powiazanych ze soba.
A dlaczego silka i taka cienka?. Silka , jak juz ktos wspomnial jest materialem samym w sobie twardym. Do tego dobrze izoluje cieplo i jest wyciszajaca. Moze z tym ociepleniem troche przesadzimy(doradzano nam max.15cm styropianu) ale ja sie uparlam na 20cm.
Ale to tylko moje slowa. Obijetnie z czego sie buduje, to sciana jest sciana i trzeba sie do niej przekonac.
Wazna jest dobra ekipa, dobrze zamontowane okna i drzwi zewnetrzne, aby w tych miejscach nie bylo mostkow termicznych. Do tego kladziemy na podloge ocieplenie 15cm i podlogowke na caly dom.
Ogrzewac bedziemy PC najprawdopodobniej Buderus i rekuperacja Brink.
To chyba wszystko
Ale jak powiedzialam to jest moje zdanie.........
Pozdrawiam serdecznie

leszczu 791
14-03-2016, 19:33
Witam Zetkowiczow ponownie:D
Mamy pozwolenie:lol2: nareszcie. i jak wszystko dobrze pojdzie to za trzy tygodnie mozemy zaczynac. Ale niesamowicie sie cieszymy:wiggle::wiggle::wiggle::wiggle:.

Co do dyskusji na gorze. My rowniez sie przez wiele miesiecy zastanawialismy co wybrac na budulec naszego domku. Wybralismy jednak silke 18cm i na to ogrzewanie 18-20 cm. A dlaczego??
Obecnie przebywamy u naszych zachodnich sasiadow. Tutaj jak sie buduje z betonu kom. to bierze sie bloczek 36,5cm i bez ocieplenia poniewaz taki bloczek jest wystarczajaco cieply. A ze BK nasiaka woda to wtedy nie bedzie mogl oddychac jak polozy sie ocieplenie. Taka opinie uslyszelismy od roznych osob nie powiazanych ze soba.
A dlaczego silka i taka cienka?. Silka , jak juz ktos wspomnial jest materialem samym w sobie twardym. Do tego dobrze izoluje cieplo i jest wyciszajaca. Moze z tym ociepleniem troche przesadzimy(doradzano nam max.15cm styropianu) ale ja sie uparlam na 20cm.
Ale to tylko moje slowa. Obijetnie z czego sie buduje, to sciana jest sciana i trzeba sie do niej przekonac.
Wazna jest dobra ekipa, dobrze zamontowane okna i drzwi zewnetrzne, aby w tych miejscach nie bylo mostkow termicznych. Do tego kladziemy na podloge ocieplenie 15cm i podlogowke na caly dom.
Ogrzewac bedziemy PC najprawdopodobniej Buderus i rekuperacja Brink.
To chyba wszystko
Ale jak powiedzialam to jest moje zdanie.........
Pozdrawiam serdecznie

Pierwszy raz słyszę, żeby ktoś budował dom z gazobetonu bez ocieplenia, z tym nasiąkaniem to bez przesady , jak ocieplisz to co ma nasiąkac??? Wentylacja dobra jest potrzebna, a jeśli planujecie rekuperacje to ta cała historia już jest kompletnie bez sensu bo w tym momencie macie stałą wymianę powietrza w domu , nawet okien nie musicie otwierać :) Można dom wybudować nawet ze złota ( wszystko zależy od portfela ) Na dzień dzisiejszy nie wiadomo który materiał jest lepszy okaże się za 30 lat .Tak jak tu już wcześniej kolega napisał " ściana to ściana" Tak naprawdę po 2 latach mieszkania zapomnicie o tych wszystkich mostakch, silkach, ytongach i innych i raczej będziecie myśleć o tym jakie sobie kwiatki w ogródku posadzić :) Jak was stać to rekuperacja to super pomysł. Jesli chodzi o podłogówkę to mam dwóch sąsiadów, którzy mają podobne domy, ogrzewanie gazowe jeden ma tylko podłogówkę a drugi ogrzewanie mieszne. Z tego co mówili to między nimi są znaczne różnice w kosztach ogrzewania na korzyść ogrzewania mieszanego. My mamy piec na paliwa stałe , ale też zauważyłem dużo większe spalanie przy włączonej podłogówce. Myślę , że to ważna informacja , bo reszta to już kwestia gustu. Ja osobiście nie wyobrażam sobie podłogówki w sypialni , ale każdy robi jak lubi.

Bazyl3
15-03-2016, 08:22
My mamy piec na paliwa stałe , ale też zauważyłem dużo większe spalanie przy włączonej podłogówce.

Zgadza się. Nie wiem czy to kwestia zbyt wątłej izolacji od strony podłoża (nie pamiętam już czy to było 10 czy 15 cm, co potwierdza tezę leszcza, że po dość krótkim czasie po prostu mieszkamy i mostki i inne rzeczy, które spędzały nam sen z powiek w czasie budowy, mamy w odwłoku, no, chyba że nam duje po łydkach), czy jakiegoś innego czynnika, ale odpalenie 2 sporych grzejników naściennych na domu vs małej pętli w wiatrołapie, to zawsze większe zużycie przy tym drugim (największe na starcie, kiedy gres się nagrzewa). Co nie zmienia faktu, że fajnie jak ciepło w łapki :D

Karolrolak
15-03-2016, 09:32
Mam u siebie zastosowane ogrzewanie mieszane:

Podłogówka parter: wiatrołap, przedpokój, łazienka, garaż, kuchnia.
Grzejniki parter: salon x2, pokój x 1, łazienka x 1.
Podłogówka piętro: korytarz, łazienka, pralnia.
Grzejniki piętro: pokój nad garażem x 2, łazienka x 1, pralnia x 1, każda sypialnia x 2, garderoba nad garażem x 1

Temp w domu 23C, kocioł gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem – bez kominka
Realny koszt ogrzewania i podgrzewania wody to ok. 480 zł/mc ok 240m3 gazu.

349960

Pozdrawiam
K

leszczu 791
15-03-2016, 11:28
Mam u siebie zastosowane ogrzewanie mieszane:

Podłogówka parter: wiatrołap, przedpokój, łazienka, garaż, kuchnia.
Grzejniki parter: salon x2, pokój x 1, łazienka x 1.
Podłogówka piętro: korytarz, łazienka, pralnia.
Grzejniki piętro: pokój nad garażem x 2, łazienka x 1, pralnia x 1, każda sypialnia x 2, garderoba nad garażem x 1

Temp w domu 23C, kocioł gazowy jednofunkcyjny z zasobnikiem – bez kominka
Realny koszt ogrzewania i podgrzewania wody to ok. 480 zł/mc ok 240m3 gazu.

349960

Pozdrawiam
K
No własnie takie informację mogą się komuś przydać.
My posiadamy ogrzewanie mieszane. Temperatura 23 C. Kocioł na ekogroszek skam-p premium 12 kw. Zakupiony Węgiel za 760 zł tona
Spalanie :
Pażdziernik - 300 kg - 230 zł
Listopad - 350 - 270 zł
Grudzień - 400 - 300 zł
Styczeń - 500 - 380 zł
Lutu - 350 - 270 zł
Marzec - wyjdzie z 300 - 230 zł

skorpi20
15-03-2016, 13:40
Porównanie super, a jak się kształtują koszty ogrzewania podłogowego w całym domu z piecem na ekogroszek? Ma ktoś może i chciałby się podzielić? :)

Rudny
15-03-2016, 14:37
Wita,
Czy moze ktos z wojewodztwa łódzkiego buduje dom z projetku z92?

Marzenia2016
15-03-2016, 19:36
Ja tylko wyrazilam swoje zdanie :yes:
Ale kazdy chwali swoje i robi jak uwaza. My zostaniemy przy podlogowce na calym domku i opiszemy po sezonie grzewczym jak i za ile to wszystko dzialalo. Bo przeciez nikt z tego co piszecie nie ogrzewa PC i nie ma w tym kierunku zadnych doswiadczen.
Pozyjemy zobaczymy
Serdecznie pozdrawiam

skorpi20
15-03-2016, 19:48
My dzisiaj jednak zdecydowaliśmy się na solbet. Będziemy brać kredyt, więc i tak od razu dom będzie ocieplany. Znowu zaczęłam zastanawiać się nad ogrzewaniem, ale czekam na relację właścicieli podłogówki w całym domu. :)

leszczu 791
15-03-2016, 20:39
Ja tylko wyrazilam swoje zdanie :yes:
Ale kazdy chwali swoje i robi jak uwaza. My zostaniemy przy podlogowce na calym domku i opiszemy po sezonie grzewczym jak i za ile to wszystko dzialalo. Bo przeciez nikt z tego co piszecie nie ogrzewa PC i nie ma w tym kierunku zadnych doswiadczen.
Pozyjemy zobaczymy
Serdecznie pozdrawiam

Nasi znajomi ogrzewają PC od trzech sezonów i są bardzo zadowoleni, co prawda nie mają rekuperacji. Jeśli chodzi o koszta to za prąd to około 400 -500 zł plus koszty eksploatacji. Czyli wychodzi mniej więcej to samo co gaz. Przy założonej rekuperacji na pewno rachunki będą mniejsze, ale tutaj znowu się kłania szacunek i wyliczenia zysków do poniesionych kosztów inwestycji i w jakim okresie to się wszystko zwróci.

Bazyl3
16-03-2016, 10:13
No własnie takie informację mogą się komuś przydać.
My posiadamy ogrzewanie mieszane. Temperatura 23 C. Kocioł na ekogroszek skam-p premium 12 kw. Zakupiony Węgiel za 760 zł tona

U nas zakupione w połowie września 2,5 tony powinno wystarczyć do końca marca. Piec 15 kW, temp. 24-25 C :)
PS. leszczu masz siłownik na zaworze mieszającym czy kręcisz gałą na oko? :)

JarekMad
16-03-2016, 10:54
Jesli chodzi o podłogówkę to mam dwóch sąsiadów, którzy mają podobne domy, ogrzewanie gazowe jeden ma tylko podłogówkę a drugi ogrzewanie mieszne. Z tego co mówili to między nimi są znaczne różnice w kosztach ogrzewania na korzyść ogrzewania mieszanego. My mamy piec na paliwa stałe , ale też zauważyłem dużo większe spalanie przy włączonej podłogówce. Myślę , że to ważna informacja , bo reszta to już kwestia gustu. Ja osobiście nie wyobrażam sobie podłogówki w sypialni , ale każdy robi jak lubi.

Pytanie jakie to są różnice i czy te osoby mają: taką samą temperaturę, podobną wentylację i używają jej w podobny sposób, czy w domu przebywa podobna liczba ludzi z podobnymi zwyczajami. Teoretycznie w fizyce nic nie ginie i jedyne straty jakie może mieć podłogówka to straty ciepła na grzanie tego co jest pod nią i ścian po bokach. Z drugiej strony podłogówką można grzać do niższych temperatur, ponieważ subiektywnie przy ciepłych stopach ma się wrażenie wyższej temperatury. Z kolei na korzyść grzejników działa to, że można je spokojnie i szybko odciąć jeśli są nieużywane lub zredukować ich moc.

leszczu 791
16-03-2016, 14:03
U nas zakupione w połowie września 2,5 tony powinno wystarczyć do końca marca. Piec 15 kW, temp. 24-25 C :)
PS. leszczu masz siłownik na zaworze mieszającym czy kręcisz gałą na oko? :)

Kręce gałą he he he, w sumie to nie kręce bo mam na minimalnej nastawie cały czas :)

leszczu 791
16-03-2016, 14:07
Domu te same, ilość dzieci ta sama, temperatura ta sama 21 C , jedni i drudzy dogrzewają kominkiem , więc myślę że w tym przypadku porównanie jest w miarę obiektywne :)

oleander_2010
17-03-2016, 23:30
A ja mam pytanie do zetkowiczow, którzy nie podnosili ścianki kolankowej (jeśli tacy sa). Czy możecie coś powiedzieć o funkcjonalności pomieszczeń na poddaszu?, szczególnie łazienki. Nasz projekt jest w tej chwili w adaptacji - znajomy, który ja robi sugeruje pozostawić oryginalna wysokość wg projektu.

Kemada
19-03-2016, 16:21
Cześć,

w maju zaczynamy. Mam jeszcze kilka dylematów do rozwiązania i mam pytanie:

#1 Czy robiliście drenaż? Mam grunta gliniaste, ale nie mam gdzie tego drenażu odprowadzić, bo mam płaską działkę, a studni chłonnej na sam drenaż nie chcę robić

#2 Czym ocieplaliście fundamenty? W wersji niepodpiwniczonej zastanawiam się czy warto płacić za styropian xps/styrodur czy wystarczy styropian aqua?

#3 Odgromienia nie robię, a czy bednarkę robicie dookoła domu czy tylko od ławy wypuszczacie kilka metrów od domu po działce?

JarekMad
20-03-2016, 13:36
#2 Styropian aqua to styropian, który od zewnątrz jest wodoodporny. Jego poważną wadą jest fakt, że jak przetniesz / przewiercisz / natniesz go to miejsce cięcia jest nieszczelne. Ja biorę XPS, bo po prostu nie wierzę w taki produkt jak styro aqua.

#3 Odnośnie bednarki to radziłbym zapytać elektryka, zawsze to profesjonalista i praktyk. W przypadku wątpliwości to kilku różnych elektrów. Jestem pewien, że taką informację dostaniesz telefonicznie.
----------Nowy post:
Rozmawiałem ze swoim elektrykiem. Powiedział, aby wypuścić na każdym rogu domu pręt ze zbrojenia fundamentu na około 20 cm i po zalaniu przymocować do nich bednarkę dookoła domu. Wszystkie elementy zbrojenia fundamentu takiej instalacji muszą być ze sobą zespawane.

Agata78
22-03-2016, 11:26
Witam,
my nie podnosiliśmy ścianki kolankowej. Uważam, że nie ma takiej potrzeby. U nas pomieszczenia wyszły funkcjonalne (no chyba, że domownicy mierzą 2 metry, wtedy wszędzie na poddaszu będzie za nisko:):)). Oczywiście każdy ma inne oczekiwania funkcjonalności. W z92 jak dla mnie poddasze jest wystarczające jeśli chodzi o wysokość i powierzchnię. Łazienka też fajnie wyszła. My mamy taką jak w projekcie.

:):)
A ja mam pytanie do zetkowiczow, którzy nie podnosili ścianki kolankowej (jeśli tacy sa). Czy możecie coś powiedzieć o funkcjonalności pomieszczeń na poddaszu?, szczególnie łazienki. Nasz projekt jest w tej chwili w adaptacji - znajomy, który ja robi sugeruje pozostawić oryginalna wysokość wg projektu.

skorpi20
24-03-2016, 15:46
Kochani, dzisiaj mieliśmy rozmowę z kolejną firmą budowlaną. Pan był bardzo zdruzgotany, że chcemy kryć dach blachodachówką, a nie dachówką. Mówi, że dodając koszty wykończenia itd. cenowo wychodzi podobnie jak za dachówkę, ale przecież trzeba też inną więźbę , która tą dachówkę uniesie. Nie ukrywam, że na blachodachówkę zdecydowaliśmy się ze względów finansowych. Jak to wygląda w praktyce? Ile wyniósł was dach?
Poza tym wszystko u nas zmienia się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie fundamenty robimy z bloczków, ściany to poroterm i strop żelbetowy. Mózg się lasuje :(
Pozytyw jedynie taki, że zaczynamy po świętach :D

macpyt
24-03-2016, 21:47
Widzę, że jesteśmy na podobnym etapie i z podobnymi rozterkami. My również zaczynamy - we wtorek po świętach :-D
Fundamenty lane "w ziemię" (bez szalunków - warunki gruntowe na to pozwalają), ściany Porotherm 25 p+W, strop żelbetowy - lany.
Co do dachu, to jesteśmy raczej zdecydowani na dachówkę - choć na pewno wyjdzie trochę drożej. Wszystko zależy od tego, jaką się wybierze.
Nasz majster mówi, że koszty są zbliżone w przypadku lepszej blachy i "normalnej", podstawowej dachówki, ale niezależnie od wszystkiego brałby dachówkę. Podstawowy argument - poddasze użytkowe i komfort cieplny - głównie w lecie. Pomimo ocieplenia dachu, jednak dużo przyjemniej jest podobno pod dachówką, niż pod blachą, która niemiłosiernie się nagrzewa. Następne pytanie - jeśli dachówka, to jaka? Ceramiczna, czy cementowa? Skłaniamy się ku ceramicznej - podoba się nam Koramic Orea 9 antracyt mat. Zobaczymy jak nam to wycenią...
Dachówkę można nabyć za 30 i za 100 zł/m2 - nam się podoba taka za 70 zł/m2, ale pewnie względy finansowe skierują nas ku najtańszemu rozwiązaniu - czyli podstawowemu wzorowi dachówki. Na szczęście w naszych domkach mamy nieskomplikowany dach - pojedyncze elementy typu gąsiory, połówki wykańczające dach od strony ściany szczytowej kosztują majątek - np. 40,0 zł/sztuka...
Wesołych Świąt :-)

Karolrolak
25-03-2016, 13:43
Widzę, że jesteśmy na podobnym etapie i z podobnymi rozterkami. My również zaczynamy - we wtorek po świętach :-D
Fundamenty lane "w ziemię" (bez szalunków - warunki gruntowe na to pozwalają), ściany Porotherm 25 p+W, strop żelbetowy - lany.
Co do dachu, to jesteśmy raczej zdecydowani na dachówkę - choć na pewno wyjdzie trochę drożej. Wszystko zależy od tego, jaką się wybierze.
Nasz majster mówi, że koszty są zbliżone w przypadku lepszej blachy i "normalnej", podstawowej dachówki, ale niezależnie od wszystkiego brałby dachówkę. Podstawowy argument - poddasze użytkowe i komfort cieplny - głównie w lecie. Pomimo ocieplenia dachu, jednak dużo przyjemniej jest podobno pod dachówką, niż pod blachą, która niemiłosiernie się nagrzewa. Następne pytanie - jeśli dachówka, to jaka? Ceramiczna, czy cementowa? Skłaniamy się ku ceramicznej - podoba się nam Koramic Orea 9 antracyt mat. Zobaczymy jak nam to wycenią...
Dachówkę można nabyć za 30 i za 100 zł/m2 - nam się podoba taka za 70 zł/m2, ale pewnie względy finansowe skierują nas ku najtańszemu rozwiązaniu - czyli podstawowemu wzorowi dachówki. Na szczęście w naszych domkach mamy nieskomplikowany dach - pojedyncze elementy typu gąsiory, połówki wykańczające dach od strony ściany szczytowej kosztują majątek - np. 40,0 zł/sztuka...
Wesołych Świąt :-)

U mnie temat dachu wyszedł następująco:

Więźba 10m3 + gwoździe itp. - 9 200zł
Dach materiały - dachówka ceramiczna Bogen Reform 11 + rynny metalowe Galeco - 17 679zł
Okna dachowe Velux M06 x 8 szt. + wyłaz dachowy - 9055zł

MATERIAŁY: 35934zł

Dach robocizna: 13 000zł
Total: 48 934zł

Dodatkowo dojedzie podbitka :)

Kemada
29-03-2016, 17:52
#2 Styropian aqua to styropian, który od zewnątrz jest wodoodporny. Jego poważną wadą jest fakt, że jak przetniesz / przewiercisz / natniesz go to miejsce cięcia jest nieszczelne. Ja biorę XPS, bo po prostu nie wierzę w taki produkt jak styro aqua.

#3 Odnośnie bednarki to radziłbym zapytać elektryka, zawsze to profesjonalista i praktyk. W przypadku wątpliwości to kilku różnych elektrów. Jestem pewien, że taką informację dostaniesz telefonicznie.
----------Nowy post:
Rozmawiałem ze swoim elektrykiem. Powiedział, aby wypuścić na każdym rogu domu pręt ze zbrojenia fundamentu na około 20 cm i po zalaniu przymocować do nich bednarkę dookoła domu. Wszystkie elementy zbrojenia fundamentu takiej instalacji muszą być ze sobą zespawane.

Dzięki za odpowiedź. Z tą bednarką to będę jeszcze wyjaśniał i dzwonił do elektryka. Jeśli chodzi o styropian to cały czas się zastanawiam czy warto płacić za tego xps'a. Przecież to ma być warstwa, która izoluje termicznie. Od wilgoci ma chronić folia kubełkowa, a same ściany dysperbent. No, a sam styropian od kontaktu z wilgotnym gruntem chronić będzie właśnie folia kubełkowa. Czy dobrze myślę?

JarekMad
29-03-2016, 22:59
Folia kubełkowa chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, przed wodą nie ochroni. XPS dlatego, że on sam w siebie wody nigdy nie wchłania. Styropian aqua jest jak jajko, naruszysz zewnętrzną warstwę i pije wodę. A jak styropian napije się wody to zacznie być przewodnikiem

Kemada
02-04-2016, 14:38
No zdecydowałem się na xps'a. Teraz tylko szukam 15cm w dobrej cenie. Może Synthos, może Ravatherm, albo jeszcze coś innego. Chyba wybierając xps'a nie trzeba już tak patrzeć na producenta? Bo lepszy najtańszy xps niż eps?

skorpi20
02-04-2016, 15:33
A my kopiemy :) generalnie to już jest wykopane, teraz chłopaki robią zbrojenie. W poniedziałek szalunek i jedziemy dalej :wave:

tomaszkolo78
02-04-2016, 17:27
Witamy wszystkich
W końcu po tylu miesiącach :bash: oczekiwania mamy POZWOLENIE NA BUDOWĘ:wiggle::wiggle::wiggle::wiggle::wiggle:
Już się nie możemy doczekać jak rozpoczniemy budowę, jak wszystko pójdzie po naszej myśli zaczynamy w maju
jak tylko zaczniemy wkleję jakieś zdjęcia, pozdrawiamy

skorpi20
02-04-2016, 21:36
Witamy wszystkich
W końcu po tylu miesiącach :bash: oczekiwania mamy POZWOLENIE NA BUDOWĘ:wiggle::wiggle::wiggle::wiggle::wiggle:
Już się nie możemy doczekać jak rozpoczniemy budowę, jak wszystko pójdzie po naszej myśli zaczynamy w maju
jak tylko zaczniemy wkleję jakieś zdjęcia, pozdrawiamy

Gratulacje :rotfl::rotfl::rotfl:

macpyt
03-04-2016, 16:09
Gratulacje!
No to mamy wysyp rozpoczętych budów. My również zaczęliśmy :wiggle:
Póki co zalane ławy fundamentowe do wysokości gruntu, teraz szalunki i jedziemy do poziomu 0,00.
Jak mi się uda wrzucę kilka fotek później.

macpyt
03-04-2016, 17:07
No i zdjęcia:

351865351866351867351868351869

skorpi20
05-04-2016, 18:29
A u nas tak :)
351995

Kemada
07-04-2016, 07:42
Witam, czy ktoś posiada projekt kanalizacji i mógłby się nim tu podzielić albo wysłać jako prywatną wiadomość?

xmistakex
10-04-2016, 12:34
Kochani, dzisiaj mieliśmy rozmowę z kolejną firmą budowlaną. Pan był bardzo zdruzgotany, że chcemy kryć dach blachodachówką, a nie dachówką. Mówi, że dodając koszty wykończenia itd. cenowo wychodzi podobnie jak za dachówkę, ale przecież trzeba też inną więźbę , która tą dachówkę uniesie. Nie ukrywam, że na blachodachówkę zdecydowaliśmy się ze względów finansowych. Jak to wygląda w praktyce? Ile wyniósł was dach?
Poza tym wszystko u nas zmienia się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie fundamenty robimy z bloczków, ściany to poroterm i strop żelbetowy. Mózg się lasuje :(
Pozytyw jedynie taki, że zaczynamy po świętach :D

Witaj. u nas dachówka creaton titania, budujemy dom z garażem, podaję wykaz materiałów

DACH


więźba +łaty 14m3 11000
dachówka i reszta akcesoriów 25794
szpilka gwintowana15szt 71,25
wkręt ciesielski 10szt 33,8
tarcze do cięcia 2szt 5
pręt żebrowy fi 8 12mb 14
klej do steropianu 2szt 36
klej do siatki 1szt 22
narożnik perforowany 4szt 14
gwoździe 6,5 kg 34
robota więźba 5750
robota łaty 4600
robota dach 5750
spinka do dach 120
wkret 128
blachy 691 blachy do obicia krokwi z zewnatrz
blacha 23
obrob komina 800
sniegołap 124
gwozdzie 175
impregnat 25
wkrety 30
kielnie 56
łaty na szczyt 60


SUMA 55228 złotych


edit w cenie 6 okien dachowych.

JarekMad
11-04-2016, 15:32
Ja już w środę startuję z fundamentem. Znaczy moja ekipa. Wszystko zamówione, ale problem z zamówieniem dobrej pogody. Za to przed moją działką mistrzowie marketingu postawili coś takiego:

https://goo.gl/photos/r56sDiKDUMTU1d518

Jak to zobaczyłem to padłem.