PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt Z92 pracownia STUDIO Z500



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7

paliszcz
07-03-2013, 15:41
Witam.

Poszukuję osób przymierzających się do budowy domu wg tego projektu
http://z500.pl/projekt/Z92,Wygodny-dom-z-duza-kotlownia-na-paliwo-stale-pralnia-oraz-pokojem-na-parterze.html.
Przeszukałam forum ale wątku o tym projekcie nie ma.
Zamierzamy wraz z mężem ruszyć wiosną :wiggle:Początkowo zakładaliśmy bardzo skromny budżecik i dom do 100mkw ale sytuacja się nieco zmieniła i będziemy budować większy dom :rolleyes:

Proszę również o opinie doświadczonych odnośnie zmian.

Jestem mocno początkująca ale trochę zmian oszczędnościowych i "dla wygody" wprowadziłam do projektu:
-rezygnacja z wykuszu,
-rezygnacja z okien połaciowych, powiększenie szczytowych,
-rezygnacja z kominka,
-drzwi wejściowe- jednoskrzydłowe,
-schody ze spocznikiem ( mam nadzieję, że się zmieszczą),
-dodatkowe wejście do kotłowni od zewnątrz

tyle pamiętam... a wyglądało by to tak: (po lewej moje zmiany, po prawej oryginał)174936174937


Zapomniałam dodać, że wiele pomocnych zmian które widać powyżej udzieliła mi Elfir za co jeszcze raz serdecznie dziękuję :)

beti87
08-03-2013, 06:42
witam, a oto moje zmiany : 175096175097 nie wiem czy dokładnie je widac ale postaram sie opisać.
-na dole dołoże tylko dzwi do kotłowni z zewnątrz
-nie mam tego zaznaczone na rysunku ale chce troszke zmniejszyć szerokosc sciany tv i kominkowej aby było wiecej miejsca na przejscie
-okno w kuchni wyrównać z blatem
-okna przy wykuszu poszerzyc na całą jego szerokość
- poszerzyć dzwi tarasowe zaś pozbyć sie tego małego okna przy nich ale to jeszcze zobacze jak to bedzie wyglądało z tym okienkiem na waszych zdjeciach
-zlikwidowanie kominka ale za to chce mieć biokominek daje on ciepło, pali sie normalnym ogniem, można go obudowac jak zwykły kominek ale jest dużo tańszy i nie potrzeba dodatkowego kominu
-na górze podniose ścianke kolankową do 120 cm, na stronie z500 architekci pisali , ze nie ponosi to za sobą żadnych trudności
-powieksze pralnie a łazienke zmniejsze do 7 m2 , taka w zupełności nam wystarczy
-sypialnie rodziców chce zamnienić na pokój 16,5 m2 i przy nim garderoba
-w drugim pokoju 16,5 m2 chce równiez zrobic garederobe
-okna połaciowe zostawie, gdyż obecnie mieszkam w domku, gdzie w pokojach jest po jednym oknie szczytowym i przy ścianie ze skosem jest po prostu ciemno
-acha zapomniałam dodać ze w kotłowni chce przesunąć komin troszke bliżej schodów , jeżeli by sie dało wtedy w łazience u góry komin znalazł by sie nieco bliżej sciany z umywalkami a nie tak na środku

Narazie tyle, czekam na zdjęcia i relacje , bo u mnie to jeszcze troche potrwa zanim zaczne budowe pozdrawiam

paliszcz
09-03-2013, 17:29
Beti Ciekawe zmiany :) właśnie je sobie analizuję :)
- muszę pomyśleć o biokominku- może to wcale nie jest zły pomysł,
- my okien połaciowych na pewno nie będziemy robić bo pokoje dzieciaków będą najbardziej doświetlone więc raczej się nie obawiam, ze będzie za ciemno. Nasza sypialnia będzie ciemniejsza ale to akurat dobrze ;D

Cały czas się zastanawiam czy zmieszczą się schody dwubiegowe ze spocznikiem- nie chce zabiegowych bo są wąskie, ciasne i mniej bezpieczne... muszę przeanalizować wymiary bo chyba schody zostaną tam gdzie są, chciałam łazienki w jednym pionie ale mąż mi mówi, że za dużo już wymyślam- miało być jak najmniej zmian ;)

Może forumowicze mają jakieś uwagi co do projektu :) ???

Beti24
09-03-2013, 22:24
Mnie schody własciwie nie przeszkadzaja, moze sa troszke węższe ale to nie wygląda zle. Jesli spojrzec na rysunki szczegółowe to są tam tylko 4 schodki zabiegowe i jest spocznik. Musze ci powiedziec paliszczku ze w obecnym domu mam czesciowo zabiegowe schody i są naprawde wystarczająco szerokie , nigdy mi sie nie zdarzyło na nich żle stanać czy cos. Chce miec mniej wiecej tak 175443175444.
Chciałabym wybudować dom chociaz do stanu , zeby mozna było w nim zamieszkać czyli stan surowy bez pokrycia dachu, instalacje ocieplenie tynki, reszte wykanczac z czasem. Naprawde nie chce brac kredytu chodz pewnie moje nadzieje są złudne. Zobaczymy co los przyniesie

paliszcz
10-03-2013, 15:59
Hm.... chyba będę musiała się wybrać do znajomych i pooglądać ;) fakt źle to nie wygląda, zobaczę ile kosztem dwubiegowych straci łazienka górna.

Te mi się podobają:
175626

Trochę mi się wczoraj nudziło ;) oto efekt: (tylko kiepsko widać) -PARTER :)
175627


W przyszłym tygodni najprawdopodobniej zakupimy projekt. Zastanawiam się czy jest sens zamawiać od nich kosztorys, na innych wątkach czytałam, że to strata pieniędzy...

Beti24
10-03-2013, 16:29
A TO MOJE WIZUALKI 175635175636175637175638175639
to super że wy już niedługo zaczniecie, mam nadzieje że bedziesz wszystko dokładnie opisywac, ja bede śledzić każdy szczegół

paliszcz
10-03-2013, 17:16
WoW ale super to u Ciebie wyszło :rolleyes:

Bazyl3
12-03-2013, 09:57
Jeśli bardzo chcesz garderobę to można ją zrobić przy pierwotnej sypialni w miejscu biurka

Wzdłuż tej ściany z kominem wentylacyjnym (swoją drogą nie da się go przesunąć do ściany, żeby nie było tej "szpary")? A jak rozwiązać wtedy wejście do sypialni?


Ściana kominkowa u nas też będzie skrócona- większy salon.

Tylko, że to jest ściana nośna i nie wiem czy można ją tak sobie bezkarnie skrócić :confused:


Ja pseudobalkoników nie robię, za to duże okna szczytowe- szczególnie u dzieci, w sypialni jakiś standard...

Jak duże? Możesz podzielić się info co do wymiarów? W łazience też szczytowe czy zostawiacie połaciowe? My chyba dachówkę zostawilibyśmy w tej prostokątnej sypialni, bo dość duża jest odległość od okna.


Co do tarasu- ja tylko podwójne drzwi- okno dodam w miejscu wykuszu- średnie :)

Czyli standard :)

letniowoc
12-03-2013, 13:47
Witam wszystkich :)
Ja również zaliczam się do sympatyków projektu z92. Zaczęłam się nim interesować już we wrześniu 2012 r., zaraz po tym jak został stworzony przez studio z500. Nie znalazłam wówczas praktycznie nikogo kto budowałby z92. Natomiast na wątku dotyczącym wyboru projektu, wielu cennych rad na temat projektu i ewentualnych zmian udzieliły bowess i Elfir. Jeszcze raz dzięki :)

Cieszę się, że ten wątek powstał. Też jestem budowlanym laikiem, mnóstwo rzeczy dowiaduję się czytając muratora i to dzięki muratorowi dowiedziałam się np. jaki wybrać projekt domu, aby był ekonomiczny w budowie.

Nasze plany budowlane wyklarują się w przeciągu kilku tygodniu (kwestie związane z przekwalifikowaniem działki na budowlaną) proszę trzymajcie kciuki:rolleyes: Czekamy na to już prawie 4 lata....

Dlatego nie wiem czy projekt z92 będzie tym "naszym". Wszystko zależy od działki. Akurat na tej naszej nie ma gazu, dlatego wybieraliśmy projekt z92 m.in. pod kątem dużej kotłowni. Zazwyczaj kotłownie na paliwo stałe w innych projektach mają po 6-8 m kw. co nie jest tak dużo jak powstawia się różne kotłowniane wyposażenie. Jakie Wy planujecie ogrzewanie?

Dodam, że podoba nam się także z162 (to taki mniejszy "brat bliźniak " z92) i trochę mniej z14. Raczej na pewno wybierzemy coś ze studia z500.

paliszcz
12-03-2013, 14:07
co do garderoby, może tak:
176152

Nie mam pojęcia co z tą ścianą nośną, to samo tyczy się wielkości okien- dam tu pole do popisu projektantowi bo nie znam się aż tak na tym a myślę, że sensownie doradzi jaka wielkość odpowiednio doświetli pokoje dzieci. Jedyne czego jestem pewna to fakt, ze na tych okach oszczędzać nie będę.
W łazience czytałam na stronie projektu, ze pasuje tam okno szer. max 60cm, wys 70-80- parapet na 80-90, lub długie do podłogi. Teraz nie mam w ogóle okna w łazience i żyje :cool: więc też szczególnie nie będę wydziwiać- z całą pewnością w całym dachu nie będzie ani jednego ona dachowego.

Letniowoc- witam :) i trzymam kciuki za działeczkę- informuj na bieżąco :)
My będziemy grzać ekogrosz. dół podłogówka, góra grzejniki :)

ehhhh też na bieżąco studiuje muratora, mamy zamiar wspierać fizycznie i emocjonalnie naszego murarza :cool: więc jakaś wiedza by się przydała... teraz mam trochę czasu bo tydzień wolnego ale tak to nie bardzo jest kiedy to wszystko ogarnąć a czasem to aż wstyd pytać... więc czytam i czytam...

letniowoc
12-03-2013, 14:31
Ja w łazience okno planuję, można otworzyć i przewietrzyć. Jakoś dziwnie by mi było bez okna. Na górze wolałabym w ścianie szczytowej zamiast dachowego. Ogólnie nie przepadam za dachowymi, też chcę je ograniczyć do minimum. Myślę czy nie zostawić jednego w pralni?

Okna w pokojach dziecj też chcemy max. powiększyć. Myślałam nad oknem balkonowym (z barierką francuską) plus boczne okno połączone z balkonowym, coś na kształt odwróconej litery L. Wiecie o co chodzi? :)

Za kciuki (nie) dziękuję :)

paliszcz
12-03-2013, 16:16
Nie no fakt, okno w łazience będzie ale w szczytowej, do pralni chciała bym zrobić przejście z łazienki to może trochę światła wpadnie :rolleyes:

Też myślałam o oknach balkonowych... zobaczymy, w tym tygodniu będę konsultować projekt z architektem, tyle jest możliwości, że głowa boli

letniowoc
13-03-2013, 11:37
Też myślałam nad przejściem z łazienki do pralni tylko mam pewną wątpliwość. Kiedyś czytałam, że ktoś na forum tak zrobił i potem żałował. Bo gdy dzieci podrosły (nastolatki) to non stop blokowały łazienkę i nie było jak dostać się do pralni (żeby wziąć stamtąd jakieś ubranie, wyprasować coś itd itp). Muszę to jeszcze dobrze przemyśleć.

Co do wielkości okna tarasowego na parterze. Naprawdę robi się zazwyczaj dwuskrzydłowe? Czyli likwiduje się tego jednego fixa z boku, tak? Czy nie będzie za ciemno w salonie, zważywszy na to, że będzie lekkie zacienienie dzięki okapowi z dachu?

paliszcz czyli u Was najpierw konsultacja z architektem a potem kupno projektu czy idziecie do niego z już kupionym projektem? Wypytaj o wszystko, każda rada i uwaga cenna :)

Bazyl3
13-03-2013, 13:16
No to jadziem dalej i zapraszam do komentowania pomysłów. Można ostro i bez certolenia się :P
1. Drzwi jednoskrzydłowe i szafa po prawej od wejścia, a co za tym idzie skrócenie ścianki w holu (zlikwidowanie jednego stopnia schodów, najniższego) i przeniesienie wejścia bardziej na lewo. W tej małej wnęczce która powstanie, regał z książkami :) W ogóle chyba zrezygnowałbym z drzwi między wiatrołapem a hallem, bo u znajomych co prawda są, ale jeszcze nie widziałem ich zamkniętych :D Tylko, że fakt, tam nie ma przejścia wiatrołap - kotłownia :(
2. Zmniejszenie kotłowni kosztem "ościanowania" klatki schodowej i wstawienia doń schodów samonośnych. Zakładając szerokość kotłowni 282 cm i szerokość schodów 90 cm odchodzi jakieś 2,5 m2 kotłowni i zostaje 7,5. Do kotła na ekogroszek chyba wystarczy?
3. Ciągle nie rozwiązany dylemat z górą. Same okna szczytowe (duże), same drzwi balkonowe + francuzy czy francuzy z oknami w odwrócone L. Dziś idę do domu usytuowanego tak jak będzie nasz, gdzie są takie Lki i zobaczę ilość światła w pochmurny dzień jak dziś :)
Jak coś wymyślę, dam znać :D
PS. Wstępna wycena pierwszego wykonawcy to 25 tys. za system "nic cię nie obchodzi". Własny sprzęt (w tym agregat). Tanio, drogo?

paliszcz
13-03-2013, 16:33
Letniowoc- dlatego myślę też o dodatkowych drzwiach do pralni- chcę zrobić przejście bo zdarza się, ze coś suszę na kaloryferze takim długim żeberkowym(obecnie) więc nie musiała bym biegać, no i trochę światła wpuszczę.

Likwidacja fixa- sama nie wiem... myślę że nie powinno być za ciemno ale dopiszę to pytanie do tysiąca pytań do architekta ;)

My najpierw konsultujemy pomysł z architektem bo to mój znajomy- niestety mieszka jakieś 100km ode mnie więc póki co ślę mu maile ;) Chciała bym skorzystać z jego pomocy bo będzie taniej. Ciekawa jestem jego zdania odnośnie zmian- wysłałam mu dziś konkrety i czekam na odpowiedź, także będę informować na bieżąco :)

Bazyl- ja bym w życiu nie rezygnowała z drzwi z wiatrołapu- po pierwsze wszystko z kotłowni niesie się do domu, po drugie zawsze trochę stanowi ochronę przed uciekaniem ciepła z domu ( tak gdzieś czytałam)

Nie wiem co ze schodami, ja dalej upieram się na dwubiegowe z racji wygody i bezpieczeństwa- wstaw jakieś zdjęcie tych samonośnych, o które konkretnie Ci chodzi. Wyobraź sobie ewentualne potomstwo lub siebie na starość- po czym wygodniej będzie chodzić...

Pierwotnie chciałam zamienić schody z wc na dole ale mąż mi uświadomił, żeby zbytnio kotłowni nie zmniejszać bo przecież nie mamy garażu (planujemy później dobudować) a gdzieś trzeba trzymać np kosiarkę, węże ogrodowe, rowery, sanki a dla tych wszystkich gratów i tak obecna kotłownia będzie za mała- my ją nawet chcieliśmy trochę przedzielić i stworzyć małe pomieszczenie gospodarcze. Fakt, że pewno zostanie blaszak po budowie no ale przecież wiecznie tam przetrzymywać tego wszystkiego nie będę.

Czekam na opinie o oknach na górze, a myślałeś co z tą garderobą ?

A wycena to za co dokładnie ?

Bazyl3
13-03-2013, 18:56
[B]Bazyl- ja bym w życiu nie rezygnowała z drzwi z wiatrołapu- po pierwsze wszystko z kotłowni niesie się do domu, po drugie zawsze trochę stanowi ochronę przed uciekaniem ciepła z domu ( tak gdzieś czytałam)

Dlatego właśnie zastrzegłem, że u znajomych nie ma wejścia do kotłowni. A z tym uciekaniem ciepła, to bym nie przesadzał. Każdy tylko ciepło, mostki termiczne, to i tamto :)


Nie wiem co ze schodami, ja dalej upieram się na dwubiegowe z racji wygody i bezpieczeństwa- wstaw jakieś zdjęcie tych samonośnych, o które konkretnie Ci chodzi. Wyobraź sobie ewentualne potomstwo lub siebie na starość- po czym wygodniej będzie chodzić...

Pi razy oko - TAKIE (http://www.dobrepodlogi.com.pl/img/p/94-244-thickbox.jpg) Potomstwa nie muszę sobie wyobrażać, bo mam dwóch dziedziców na stanie :D A ja na starość skupię się na dole :) Natomiast obcięcie kotłowni i zrobienie typowej klatki schodowej da mi szansę na ich wstawienie. Przy zabiegu nad kotłownią nie widzę szans.


Pierwotnie chciałam zamienić schody z wc na dole ale mąż mi uświadomił, żeby zbytnio kotłowni nie zmniejszać bo przecież nie mamy garażu (planujemy później dobudować) a gdzieś trzeba trzymać np kosiarkę, węże ogrodowe, rowery, sanki a dla tych wszystkich gratów i tak obecna kotłownia będzie za mała- my ją nawet chcieliśmy trochę przedzielić i stworzyć małe pomieszczenie gospodarcze. Fakt, że pewno zostanie blaszak po budowie no ale przecież wiecznie tam przetrzymywać tego wszystkiego nie będę.

Te 2,5 m2 to i tak nic nie zmieni, bo tak jak sama wspomniałaś pomieszczenie jest za małe na skład przydasiów wszelakich. U nas też na razie blaszak, potem się będzie myśleć. Dzielenie pom. gosp. to raczej chybiony pomysł :)


Czekam na opinie o oknach na górze, a myślałeś co z tą garderobą ?

Wizyta w domku znajomego przełożona na jutro. Chyba będą Lki z francuzami w dziecięcych, a u nas duże szczytowe.


A wycena to za co dokładnie ?

176426

PS. Czy wiecie już z czego będziecie budować. U nas będzie na 90% ceramika. Jak uda się maxa z Kozłowic dostać, będzie chyba taki max :)

paliszcz
13-03-2013, 19:48
Dlatego właśnie zastrzegłem, że u znajomych nie ma wejścia do kotłowni. A z tym uciekaniem ciepła, to bym nie przesadzał. Każdy tylko ciepło, mostki termiczne, to i tamto :)


no fakt he he ale mimo wszystko myślę, że to czynnik dość istotny ;)




Pi razy oko - TAKIE (http://www.dobrepodlogi.com.pl/img/p/94-244-thickbox.jpg) Potomstwa nie muszę sobie wyobrażać, bo mam dwóch dziedziców na stanie :D A ja na starość skupię się na dole :) Natomiast obcięcie kotłowni i zrobienie typowej klatki schodowej da mi szansę na ich wstawienie. Przy zabiegu nad kotłownią nie widzę szans.



to się dogadaliśmy :) dokładnie o coś takiego mi chodziło :) tylko ja się zastanawiam czy samonośne czy betonowe- bo przy betonowych można by tam jeszcze coś "pod" wygospodarować :)




Te 2,5 m2 to i tak nic nie zmieni, bo tak jak sama wspomniałaś pomieszczenie jest za małe na skład przydasiów wszelakich. U nas też na razie blaszak, potem się będzie myśleć. Dzielenie pom. gosp. to raczej chybiony pomysł :)


Zgadza się :)






176426



Zaznaczam, że nie za bardzo się znam ale z tego co czytałam różne wyceny to myślę, że bardzo ciekawa oferta. Ja zakładałam że przynajmniej ze 40k zł. Ciekawe ile dach ? Ogólnie ten nasz projekt ma bardzo prostą bryłę... Spojrzałam na kosztorys szacunkowy ze stronki z projektem i tam podają, ale za ssz- ok 52k zł - 55k zł netto oczywiście więc sam zobacz że masz dobrą ofertę.




Czy wiecie już z czego będziecie budować. U nas będzie na 90% ceramika. Jak uda się maxa z Kozłowic dostać, będzie chyba taki max :)

bk 600 lub 400 ale raczej 600 +15cm styropianu. Na 100% ściana 2W. Wybraliśmy bk bo łatwy w obróbce a my chcemy budować sami tak jak pisałam z rodzinką+ jeden fachowiec.Poza tym parę km od Torunia mamy Solbet więc liczę na sąsiedzkie zniżki :) Ściany działowe z silki. Ogólnie z tego co się naczytałam to każdy z materiałów jest ok, każdy chwali swoje... Ważna cena... Ja chyba zacznę szukać bloczków fundamentowych bo to już czas... ale ciągle mam coś ważniejszego...

Zastanawiam się czy jest sens zamawiać kosztorys z Z500 bo opinie nie są zbyt przekonujące do zakupu ...

Bazyl3
13-03-2013, 20:44
to się dogadaliśmy :) dokładnie o coś takiego mi chodziło :) tylko ja się zastanawiam czy samonośne czy betonowe- bo przy betonowych można by tam jeszcze coś "pod" wygospodarować :)

Ale w takim układzie jak na projekcie to raczej wylewane schody nie dadzą nic wygospodarować pod. W wąskim korytarzyku bieg do góry, a powrót nad kotłownią (stąd piec pośrodku ściany). Przy klatce schodowej pod drewnianymi schodami zrobi się pewnie graciarnia, ale to już trudno :)


Zaznaczam, że nie za bardzo się znam ale z tego co czytałam różne wyceny to myślę, że bardzo ciekawa oferta. Ja zakładałam że przynajmniej ze 40k zł. Ciekawe ile dach ? Ogólnie ten nasz projekt ma bardzo prostą bryłę... Spojrzałam na kosztorys szacunkowy ze stronki z projektem i tam podają, ale za ssz- ok 52k zł - 55k zł netto oczywiście więc sam zobacz że masz dobrą ofertę.

Jakieś dziwne te kwoty. Za instalacje robocizna 11 tys.?? Hłe hłe. Chciałbym :D



bk 600 lub 400 ale raczej 600 +15cm styropianu. Na 100% ściana 2W. Wybraliśmy bk bo łatwy w obróbce a my chcemy budować sami tak jak pisałam z rodzinką+ jeden fachowiec.Poza tym parę km od Torunia mamy Solbet więc liczę na sąsiedzkie zniżki :) Ściany działowe z silki. Ogólnie z tego co się naczytałam to każdy z materiałów jest ok, każdy chwali swoje... Ważna cena... Ja chyba zacznę szukać bloczków fundamentowych bo to już czas... ale ciągle mam coś ważniejszego...

Czyli jednak BK. A co Was przekonało? U nas wkoło wszędzie na czerwono i ekipy w tym szkolone, więc ...:) Albo Cerpol albo hadykówka :)


Zastanawiam się czy jest sens zamawiać kosztorys z Z500 bo opinie nie są zbyt przekonujące do zakupu ...

Nie wiem. A do banku?

paliszcz
13-03-2013, 22:10
Ale w takim układzie jak na projekcie to raczej wylewane schody nie dadzą nic wygospodarować pod. W wąskim korytarzyku bieg do góry, a powrót nad kotłownią (stąd piec pośrodku ściany). Przy klatce schodowej pod drewnianymi schodami zrobi się pewnie graciarnia, ale to już trudno :)


Tylko ja chciałam zamienić schody z wc, poświęcając (jeśli będzie to konieczne) kawałek gabinetu, pisałam o tym też do projektanta zobaczymy co powie. Trzeba by było też zabrać coś z kotłowni żeby wc miało jakieś "normalne" wymiary.



Czyli jednak BK. A co Was przekonało? U nas wkoło wszędzie na czerwono i ekipy w tym szkolone, więc ...:) Albo Cerpol albo hadykówka :)


Tak jak pisałam wyżej- jest najlepszy do samodzielnej obróbki, lekki i Solbet blisko. Poza tym nie będzie murowania na tradycyjną zaprawę tylko na klej więc bk jak najbardziej.




Nie wiem. A do banku?

Ja do banku na razie nie potrzebuję. Fundamenty z oszczędności, mury pójdą w górę za pieniążki z mieszkania które właśnie sprzedajemy, i dopiero na wykończenie kredyt. Jest jeszcze opcja, że po fundamentach podejmiemy decyzje co do kredytu- problem w tym, że rynek nieruchomości stoi! Ciężko teraz sprzedać mieszkanie.

Bazyl3
14-03-2013, 08:30
Tylko ja chciałam zamienić schody z wc, poświęcając (jeśli będzie to konieczne) kawałek gabinetu, pisałam o tym też do projektanta zobaczymy co powie. Trzeba by było też zabrać coś z kotłowni żeby wc miało jakieś "normalne" wymiary.

Łazienkę to ja w ogóle chciałbym mieć na dole większą, ale nie widzę szans na wygospodarowanie, tym bardziej, że nie chcę zmniejszać "gabinetu", który, już w czasach pustego gniazda, będzie pewnie naszą sypialnią :) Trochę mi też szkoda miejsca na południowej ścianie dla kibelka, ale już się chyba pogodziłem z tą myślą :)


Tak jak pisałam wyżej- jest najlepszy do samodzielnej obróbki, lekki i Solbet blisko. Poza tym nie będzie murowania na tradycyjną zaprawę tylko na klej więc bk jak najbardziej.

Jako że jestem nogą techniczną i pupa ze mnie nie majsterkowicz zdany jestem na siłę fachową. A że ceny za m2 wychodzą podobne, a u nas cała okolica w ceramice, to nie będziemy się wyłamywać i będzie czerwona ściana 288 :)

EDIT: A stropy w jakiej technologii? U nas chyba będzie teriva, ale się naczytałem i zastanawiam się, czy jednak nie żelbet ??
Cerpol u mnie w województwie (świętokrzyskie) nie ma sieci dystrybucji :( Zostaje Hadykówka :)

letniowoc
15-03-2013, 21:54
Hej :)
Odnośnie kosztów budowy. Kiedyś tak luźno mąż rozmawiał ze znajomym budowlańcem i pytał go o koszt robocizny. I ten znajomy najpierw pytał jaki duży dom, jaki kształt dachu (ile lukarn itp) oraz czy będą balkony. Powiedział, że za postawienie domu ok. 10x10m, dach dwuspadowy bez udziwnień, bez balkonów biorą ok. 45 000 zł. To cena za robociznę (fundamenty, ściany, dach). Ale tak jak mówię to była taka luzacka rozmowa, bez konkretnych ustaleń.

Czy planujecie okno na klatce schodowej, żeby ją doświetlić? Bo w projekcie nie ma.

My też chcemy omijać bank tak długo jak się uda i zacząć budowę za oszczędności.

Ciągle chodzi mi po głowie projekt z162... Hmmm, gdyby tylko miał większą kotłownię to byłby idealny.

paliszcz
17-03-2013, 10:36
To już moje trzecie podejście do napisania posta, ciągle coś ;)

Dostaliśmy odpowiedź od architekta i nie będziemy kupować gotowego projektu. Zrobi nam z92 wg naszych zmian bo inaczej byśmy trochę się wykosztowali (podkreślam, że to znajomy) ale normalnie jest to do zrobienia. Sama już nie wiem czego chcę, zamiana wc ze schodami ma swoje plusy i minusy więc dopiero po spotkaniu z architektem zdecydujemy co robć. Będę informować na bieżąco :)

Strop ? nie mam pojęcia- muszę się douczyć ;) a że teraz czasu nie mam to chyba architekt coś podpowie.

Letniowoc- no cena całkiem, całkiem szczególnie, że z dachem. Ciekawe jak by to faktycznie wyglądało.
Tak, ja planuję okno na klatce schodowej- najbardziej widzi mi się taki podłużne (niskie)
Ten drugi projekt też fajny tylko dla mnie trochę za duże pokoje na górze, można by tam wygospodarować ew. garderobę ale znowu kotłownia zdecydowanie za mała- ( no ale można by wc zmniejszyć ?) Z 92 jednak metrażowo większy...
A widziałaś wariant Z162v3 ? ten już bardziej :)

letniowoc
17-03-2013, 19:09
paliszcz - ale mimo, że nie kupujesz gotowego projektu z92, to będziesz zaglądać na wątek i dzielić się postępami z budowy ? :) Fajnie, że macie znajomego architekta, dogadać się łatwiej i nie złupi z Was pieniędzy:)

Ja okno również chce mieć, wąskie i długie. Dobrze, że nie dachowe, odpadnie problem z myciem.

Cały czas czaję się wokół tego z 162, podwariant 3 widziałam. Podoba mi się, że zaprojektowali pralnię na górze, tylko znowu te nielubiane przeze mnie schody zabiegowe :bash:

No i na pewno zamieniłabym gabinet z kuchnią.

Ale póki co czekam na decyzję z gminy i odliczam, odliczam, odliczam.....

paliszcz
17-03-2013, 20:59
Oczywiście, że będę zaglądać bo to zawsze będzie z92 :rolleyes: tylko tańszy projekt :)

Najgorsze to czekanie... Mąż odbiera w poniedziałek WZ, a ja kombinuje co z mapkami bo jedni twierdzą że muszą być z gminy a inni że obojętnie od kogo, mnie najgorzej denerwuje fakt, że mało wiem i ciągle okazuje się, że jeszcze coś trzeba załatwić... ale tak to pewnie będzie do samego końca budowy he he.
Trzymam kciuki, koniecznie daj znać :)

Jeszcze ogrodzenia nie wybraliśmy takiego tymczasowego...

Bazyl3
19-03-2013, 15:10
A ja z pytaniami praktycznymi. Jaki jest koszt użycia agregatu (prąd) przy budowie domu tej wielkości? Czy prawdą jest, że koszt stropu nad poddaszem jest porównywalny do technologii bezbetonowej (tak twierdzi kierownik ekipy, a mnie się za bardzo nie chce w to wierzyć)?

jumar78
19-03-2013, 23:37
Witam,
Dopisuje się do listy budujących Z92. Byłem chyba pierwszy zakupie tego projektu, gdyż musiałem czekać 3 tygodnie na przysłanie dla mnie od Z500.
Projekt został zaadaptowany, mam PnB ekipa także już zorganizowana. Ruszamy jak tylko zejdzie śnieg.
Ciekawe są Wasze pomysły na zmiany w projekcie. Ja osobiście tylko dodalem dwa okna - jedno w klatce schodowej i jedno w łazience. Aby wstawić okno w łazience należy przesunąć komin trochę. Dodatkowo co zmieniłem to strop - będzie z płyty żerańskiej (żelbeton). Na pewno taniej i szybciej, a z tego co wiem to równi dobrze.
Koszty robocizny SSO łącznie z pokryciem dachówką to 30 do 60 tys (sprawdzone z 7 ekipami).Dwie najwyższe oferty zdecydowanie oderwane od rzeczywistości. Polecane ekipy od znajomych ceniły się 35 do 40 tys.
Projekt moim zdaniem to strzał w dziesiątkę. Mam nadzieje, że będę zadowolony w późniejszym użytkowaniu :).
Pozdrawiam,

beti87
21-03-2013, 07:53
jumar czy podnosisz ścianke kolankową? Fajnie ze nie robisz duzo zmian, bede widziała jak to tak naprawde wygląda. Masz zrobione jakieś wizualizacje, mam nadzieje ze założysz jakiegoś bloga. Jejku ja już naprawde nie moge sie doczekać zeby chociaż ktoś już postawił ten domek. :)

jumar78
21-03-2013, 21:18
[QUOTE=beti87;5887256]jumar czy podnosisz ścianke kolankową? Fajnie ze nie robisz duzo zmian, bede widziała jak to tak naprawde wygląda. Masz zrobione jakieś wizualizacje, mam nadzieje ze założysz jakiegoś bloga. Jejku ja już naprawde nie moge sie doczekać zeby chociaż ktoś już postawił ten domek. :)[/QUOTE

Nie, ścianka kolankowa zostaje bez zmian. Sprawdzałem w domach znajomych, 1m scianki wydaje sie byc ok. Z całą pewnością gdzieś wrzucę, trochę fotek pokazać jak to wygląda. Nie robiłem wizualizacji. Wewnątrz domek przypomina mi pewen domek, w którym bywałem rozwiązanie optymalne.
Materiały i ekipa już czeka, tylko pogoda niestety płata figle :)

paliszcz
22-03-2013, 22:41
jumar witamy :)

Czy zamawiałeś kosztorys z Z500 ?Jeśli tak, możesz podzielić się szczegółami ? Albo w ogóle napisz jakie masz kalkulacje odnośnie projektu (ile planujesz z sso, ssz, wykończenie) i w jakim rejonie Polski budujesz ? Będę bardzo wdzięczna za informacje :rolleyes:

Bazyl nie wiem jak to wygląda z agregatem, szkoda, że doświadczeni nie udzielają się w wątku, myślę, że dużo by pomogli.
Co do stropu architekt proponował mi aby napisać do ekip prośbę o wycenę z dodatkowym zapytaniem o strop (porównać ceny;) ).

Może głupie pytanie ale od początkującej ;) - co uwzględnić, albo w ogóle jak napisać zapytanie o wycenę ?

Beti jak masz jeszcze jakieś wizualizacje to śmiało chwal się bo ostatnie bardzo mi się podobały :grin::lol:

beti87
23-03-2013, 10:30
prosze bardzo paliszczku :) 178700178701
niestety w tym programie nie da sie zrobić okna dachowego, ale bedzie ono nad wanna, na przeciwko lustra . Oczywiscie kolorystycznie bede miała inaczej i wogóle pewnie jeszcze dużo zmienie, ale mniej wiecej można zobaczyć jak moze wyglądać moja łazieneczka.

beti87
25-03-2013, 09:08
179003179005179006 179255179256

Bazyl3
25-03-2013, 15:23
tyle pamiętam... a wyglądało by to tak: (po lewej moje zmiany, po prawej oryginał)174936174937

A czemu garderoba w kwadrat? Nie lepiej dociągnąć ścianę "na równo", a zrezygnować ze ściany między łazienką i pralnią, robiąc dużą łazienko pralnię? Albo schować pralnię za łazienką, przy ścianie szczytowej? :)

Bazyl3
26-03-2013, 21:53
Już, już prawie TO :D
179384179385

Z kwestii nurtujących:
1. Kuchnia. Chyba zrezygnujemy ze spiżarni, bo nie ma wtedy miejsca na wysokie sprzęty typu lodówka, a z kolei przedłużenie ściany przy spiżarce bezsensownie zmniejszy przejście do salonu. Jakieś pomysły?
2. Okno w łazience będzie :) Jak również schowek pod schodami (jednak beton).
3. Zastanawiamy się nad górą. Ja jestem za czymś takim:
179387
Ale wtedy pozbędziemy się graciarni, którą planowaliśmy urządzić w 2.5 :)
Pozostajemy w oczekiwaniu na sugestie :D
PS. A może od ściany szczytowej wydzielić schowek na graty z przejściem z garderoby?? Czy to very głupi pomysł :D

Elfir
27-03-2013, 12:31
http://images47.fotosik.pl/1770/196aaba299e5d5bf.jpg

A w kuchni przesuń okno nieco w kierunku narożnika budynku (jakieś 60 cm)

Bazyl3
27-03-2013, 12:40
A w kuchni przesuń okno nieco w kierunku narożnika budynku (jakieś 60 cm)

Ale okno kuchenne czy to, które powstało w ramach likwidacji wykuszu? I czy to nie wpłynie na wygląd budynku, bo jak czytam symetria to podstawa ;)
Co do góry, to już sam nie wiem, która opcja lepsza. Czy ta z graciarnią w 2.5 czy ta z łączoną łazienką i garderobą przez całą szerokość. Myślisz, że to dobry pomysł wyciągnięcie tej ściany łazienkowej aż do futryny pokoju po lewej?

intercuuren89
27-03-2013, 12:50
No to jadziem dalej i zapraszam do komentowania pomysłów. Można ostro i bez certolenia się :P
1. Drzwi jednoskrzydłowe i szafa po prawej od wejścia, a co za tym idzie skrócenie ścianki w holu (zlikwidowanie jednego stopnia schodów, najniższego) i przeniesienie wejścia bardziej na lewo. W tej małej wnęczce która powstanie, regał z książkami :) W ogóle chyba zrezygnowałbym z drzwi między wiatrołapem a hallem, bo u znajomych co prawda są, ale jeszcze nie widziałem ich zamkniętych :D Tylko, że fakt, tam nie ma przejścia wiatrołap - kotłownia :(
2. Zmniejszenie kotłowni kosztem "ościanowania" klatki schodowej i wstawienia doń schodów samonośnych. Zakładając szerokość kotłowni 282 cm i szerokość schodów 90 cm odchodzi jakieś 2,5 m2 kotłowni i zostaje 7,5. Do kotła na ekogroszek chyba wystarczy?
3. Ciągle nie rozwiązany dylemat z górą. Same okna szczytowe (duże), same drzwi balkonowe + francuzy czy francuzy z oknami w odwrócone L. Dziś idę do domu usytuowanego tak jak będzie nasz, gdzie są takie Lki i zobaczę ilość światła w pochmurny dzień jak dziś :)
Jak coś wymyślę, dam znać :D
PS. Wstępna wycena pierwszego wykonawcy to 25 tys. za system "nic cię nie obchodzi". Własny sprzęt (w tym agregat). Tanio, drogo?

Witam.
My budowaliśmy w tamtym roku taki sam budynek w cenie 32 tys. za stan SSO z wieźbą. Więc sądzę, że wypada trochę się zastanowić co jest przyczyną takiej ceny.. Aczkolwiek trzeba poprosić Pana wykonawcę o dokładny kosztorys. i wtedy wszystko jasne. Pozdrawiam.

Bazyl3
27-03-2013, 12:53
Witam.
My budowaliśmy w tamtym roku taki sam budynek w cenie 23 tys. Więc sądzę, że jest to w miarę rozsądna cena. Aczkolwiek trzeba poprosić Pana wykonawcę o dokładny kosztorys. i wtedy wszystko jasne. Pozdrawiam.

Stargowaliśmy na 23 właśnie :) A jak realizacja. Jakieś galerie czy coś. Jakieś rady od praktyków? Plusy i minusy. Wasze przeróbki. Ciekaw jestem wszystkiego :)
PS. Doczytałem na spokojnie i rozumiem, że byłeś wykonawcą, a nie inwestorem :D

Elfir
27-03-2013, 13:03
Ale okno kuchenne czy to, które powstało w ramach likwidacji wykuszu? I czy to nie wpłynie na wygląd budynku, bo jak czytam symetria to podstawa ;)

Okno od frontu. Chodzi o wstawienie lodówki przy spiżarce, tak aby nie stykała się z krawędzią okna.



Co do góry, to już sam nie wiem, która opcja lepsza. Czy ta z graciarnią w 2.5 czy ta z łączoną łazienką i garderobą przez całą szerokość. Myślisz, że to dobry pomysł wyciągnięcie tej ściany łazienkowej aż do futryny pokoju po lewej?

Nie gromadź gratów nie będziesz potrzebowal graciarni. Nadal optuję za składzikiem (np. na bombki choinkowe) pod schodami. W tej chwili marnuje się tam sporo miejsca.

łazienkę sobie przykładowo urządź i zobacz czy wielkosc wystarczy i sprzęty się pomieszczą.

intercuuren89
27-03-2013, 13:07
Stargowaliśmy na 23 właśnie :) A jak realizacja. Jakieś galerie czy coś. Jakieś rady od praktyków? Plusy i minusy. Wasze przeróbki. Ciekaw jestem wszystkiego :)
PS. Doczytałem na spokojnie i rozumiem, że byłeś wykonawcą, a nie inwestorem :D

Przeczytaj jeszcze raz mój post ;) Pomyliłem projekty :) Posiadam gdzieś fotorelację z budowy, ale nie na tym komputerze jak będę miał czas wrzucę. Jak 23 tys to za metr gdzieś tak 140 zł chyba, że wykonawca robi to na czarno ;)

Bazyl3
27-03-2013, 13:15
Okno od frontu. Chodzi o wstawienie lodówki przy spiżarce, tak aby nie stykała się z krawędzią okna.

Ok, ale ponawiam pytanie: czy po takim przesunięciu okna do rogu front domu nie będzie wyglądał głupio? Może jednak rezygnacja ze spiżarni i wysokie szafki na tej ścianie, to lepszy pomysł ?? :)


Nie gromadź gratów nie będziesz potrzebowal graciarni. Nadal optuję za składzikiem (np. na bombki choinkowe) pod schodami. W tej chwili marnuje się tam sporo miejsca.

Łatwo powiedzieć. Jesteś chomikiem czy Japończykiem jeśli chodzi o charakter gromadzenia? :D No właśnie, bombki, choinka, walizka z narzędziami, odkurzacz. Składzik już klepnięty tylko nie naniesiony :)


łazienkę sobie przykładowo urządź i zobacz czy wielkosc wystarczy i sprzęty się pomieszczą.

Jeśli rezygnuję z graciarni to na tych 9 m chyba coś się da upchnąć :)

Bazyl3
27-03-2013, 13:16
Przeczytaj jeszcze raz mój post ;) Pomyliłem projekty :) Posiadam gdzieś fotorelację z budowy, ale nie na tym komputerze jak będę miał czas wrzucę. Jak 23 tys to za metr gdzieś tak 140 zł chyba, że wykonawca robi to na czarno ;)

Przeczytałem. Czyli to w końcu ten czy nie ten projekt, bo się pogubiłem? No i ja piszę o murarce bez dachu, bo od dachu będą inni fachmani, więc nie wiem czy ta cena taka dziwna :)

intercuuren89
27-03-2013, 13:25
Przeczytałem. Czyli to w końcu ten czy nie ten projekt, bo się pogubiłem? No i ja piszę o murarce bez dachu, bo od dachu będą inni fachmani, więc nie wiem czy ta cena taka dziwna :)

Czyli 32 tys. za SSO z wieźbą. :)
dziwna ta cena jak dla mnie budować ponad 141 metrów za 23 tys. w sumie sama murarka i region też robią swoje... My z ekipą działaliśmy 5 tyg z kawałkiem w tym jeden dzień wieźba. Zapłacić ludziom itp. jak dla mnie wyjątkowo podejrzane, ale próbuj i pilnuj, patrz na ręce chyba, że ekipa naprawdę zaufana ;)

Elfir
27-03-2013, 13:27
Bazyl - teraz i tak nie masz symetrycznego frontu przecież

Bazyl3
27-03-2013, 13:48
Bazyl - teraz i tak nie masz symetrycznego frontu przecież

Ale jednak okno jest w środku prawej strony budynku :) Przepchnięte w narożnik nie będzie dziwnie wyglądało?
PS. Jaki intuicyjny program do aranżacji wnętrz polecacie :)

Elfir
27-03-2013, 16:12
Tak by to wyglądało:

http://images50.fotosik.pl/1903/ecf77ca07cc2d651.jpg

paliszcz
27-03-2013, 21:05
Elfir- jak miło że jesteś :)

Ale "nastukaliście" :rolleyes:

Pod czytałam was w wątku jaki projekt wybrać i Bazyl widzę, że chyba będziemy mieć takie same zmiany :) Rysuje sobie coś jeszcze z tym projektem bo muszę meble powstawiać ale w programie sweet home 3d dopiero się uczę i idzie mi to bardzo wolno- a po świętach spotkanie z architektem i muszę już konkrety przedstawić. Próbuję dopasować okna itd... w kuchni bym chciała takie nad blatem, to i szafki się zmieszczą, coś takiego- tylko jedno i dłuższe:
- 179606

parter jak pisałam- na pewno schody w miejscu wc, jak w pierwszym poście
poddasze- tworze :)

edit:

Beti- zapomniałam napisać, ze suuuper :)

beti87
27-03-2013, 21:19
Bede wklejać wiecej wizualek i czekam na wasze :)

paliszcz
27-03-2013, 21:32
nie biorąc pod uwagę rozmieszczenia sprzętu w łazience ma to wyglądać tak (na szybko)- połączę pralnie z łazienką, i mam jeszcze dodatkowe pomieszczenie.

179619
Beti :*

Bazyl3
28-03-2013, 10:42
nie biorąc pod uwagę rozmieszczenia sprzętu w łazience ma to wyglądać tak

Chyba jednak wolę mieć sporą garderobę przy naszej sypialni, a i sypialnię jednak większą. Nawet kosztem tego dodatkowego pomieszczenia :(

Bazyl3
29-03-2013, 10:45
No to teraz mam jeszcze zgryz z wielką łazienką na górze. Po przesunięciu naszej sypialni i zakończeniu jej garderobą, tak by ściany się zgrywały z dołem okazuje się że łazienka ma ~12 m2. Za dużo. Pomysły? Podzielić na pół i zrobić malutki gabinecik za łazienką z przejściem przez garderobę? Czy zakombinować całkiem z układem lewej strony góry? Tylko jak? Ech :(

letniowoc
29-03-2013, 14:24
Hej
Widzę, że ostro rozpracowujecie projekt z92 i szukacie najlepszych rozwiązań. Super, tak trzymać! :)
Niestety okazało się, że nasza działka nie jest jeszcze budowlana, więc i budowa musi poczekać. Wielka szkoda, ale cóż... Ceny działek w moich stronach to jakiś kosmos: za 10 arów nieuzbrojonej działki trzeba dać min. 80 tyś zł, a fajne ładne działki zaczynają się od 100-120 tyś :(

Więc czekamy dalej na przekształcenie naszej półhektarowej ziemi, może się uda w ciągu 2-3 lat..

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę wszystkim Wesołych Świąt i wiosny, wiosny, wiosny!
Będę tutaj zaglądać i trzymać kciuki za spełnienie marzeń o własnym domu :)

Elfir
29-03-2013, 23:47
Pamiętaj, że w łazience musisz mieć pralkę

paliszcz
30-03-2013, 08:53
Letniowoc- bardzo mi przykro... ale zobaczysz, warto poczekać i będziecie mieli swój wymarzony domek. Będziesz miała więcej czasu na przygotowanie- ja żałuję, że się wcześniej za to nie zabrałam ale decyzja była szybka :rolleyes: a i działkę udało nam się bardzo tanio kupić- no trafiliśmy w okazje :rolleyes:

Bazyl- może to głupie pytanie ale ścianki muszą być nad sobą ? Moja niewiedza budowlana bardzo mnie przeraża- myślałam, że to nie jest istotne :confused:

Bazyl3
02-04-2013, 10:32
Pamiętaj, że w łazience musisz mieć pralkę

Mimo pralki na górze zostaje kolubryna. Teraz dwa pytania. Czy jest sens zrobić to tak i uzyskać biblioteczkę za garderobą. 180695 Czy lepiej zrobić drugą garderobę w w płn. sypialni dociągając ścianką do futryny łazienki? Czy jeszcze coś wywrócić do góry nogami (projektant zemdleje) i np. zrobić sypialnię z garderobą od płn. w kształcie pseudo L, a łazienkę zrobić przy schodach? Ech :(

Bazyl3
02-04-2013, 10:33
Bazyl- może to głupie pytanie ale ścianki muszą być nad sobą ? Moja niewiedza budowlana bardzo mnie przeraża- myślałam, że to nie jest istotne :confused:

Fachowcem nie jestem, ale przy terivie chyba lepiej żeby były. Nie jest to bodajże konieczność, ale ułatwia budowę :)

Elfir
02-04-2013, 14:34
biblioteczka za garderobą - chcesz tam jakieś cenne woluminy ukrywać za ciuchami?

Bazyl3
02-04-2013, 19:09
biblioteczka za garderobą - chcesz tam jakieś cenne woluminy ukrywać za ciuchami?

Nie. Ja chcę się tam ukrywać przed światem :D No i troszkę książek jednak mam :)
PS. Ok, to jak racjonalnie wykorzystać lewą stronę poddasza?

Elfir
02-04-2013, 20:11
Tam będzie przecież nisko, bo jest skos. Ty sobie najpierw urządz na papierze taką duża łazienkę z miejscem do prania i suszenia a potem się zastanawiaj czy jest za duża czy nie. Bo moim zdaniem skosów nie bierzesz pod uwagę licząc powierzchnię.

Garderoba przy sypialni jest za wąska.

Bazyl3
02-04-2013, 20:13
Czyli zostawiłabyś jak jest?? :)

Elfir
02-04-2013, 20:28
Nie, powiększyłabym garderobę.
Dlaczego kominy są w tym miejscu?

Bazyl3
02-04-2013, 21:11
Nie, powiększyłabym garderobę.
Dlaczego kominy są w tym miejscu?

Ale kosztem sypialni czy poszerzając w dół. Kominy są w tym miejscu bo na parterze na tej ścianie stoi piec.

paliszcz
02-04-2013, 21:16
Macie rację z garderobą- powinna być przy sypialni: a więc będzie tak:


180853

Łazienka wcale nie wydaje mi się za duża ( skosy)
Mam nadzieję, że to nasza ostatnia zmiana :/


Wie ktoś jak zrobić skosy w sweet home 3D ?

beti87
02-04-2013, 22:35
ja wiem ale troche to trudne do wytłumaczenia

paliszcz
03-04-2013, 09:41
Beti a całe ściany tak można ? bo mi tylko to się udało :/ 180928

Bazyl3
03-04-2013, 13:53
Nie, powiększyłabym garderobę.

Do jakiej szerokości?


Dlaczego kominy są w tym miejscu?

No właśnie - kominy :( Wolałbym je na ścianie zewnętrznej i prostopadle do dachu, ale wtedy doopa z okna szczytowego :(
PS. Co do łazienki, to jak widzisz opcję, że zostaje, ale nie będzie cała opłytkowana (ściany)?

Bazyl3
03-04-2013, 13:54
Mam nadzieję, że to nasza ostatnia zmiana :/

Hmm :P A w temacie. Gdzie u Was będą kominy właśnie? :D

paliszcz
03-04-2013, 16:10
tak jak w projekcie ( z kotłowni nad łazienkę wszystko pozostaje bez zmian)

Elfir
03-04-2013, 17:50
Bazyl - zajrzyj w dziale wnętrza do wątku o łazienkach bez kafelków.

Bazyl3
03-04-2013, 19:46
tak jak w projekcie ( z kotłowni nad łazienkę wszystko pozostaje bez zmian)

Czyli w łazience będziecie mieli okno dachowe?

Bazyl3
03-04-2013, 19:47
Bazyl - zajrzyj w dziale wnętrza do wątku o łazienkach bez kafelków.

A tak w skrócie - jesteś za czy przeciw?
PS. Dasz bezpośrednią linkę? :)

beti87
03-04-2013, 20:07
paliszcz chodzi ci o to? 181092

beti87
03-04-2013, 21:06
co powiecie na cos takiego 181123

beti87
03-04-2013, 21:15
acha jeszcze prosze o opinie które lepsze 181126 czy 181127

Elfir
03-04-2013, 21:24
A tak w skrócie - jesteś za czy przeciw?
PS. Dasz bezpośrednią linkę? :)

Nie lubię kafelkowania po sufit.
Tu znajdziesz linka: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?212666-Najcz%C4%99%C5%9Bciej-szukane-tematy-sprawd%C5%BA-zanim-za%C5%82o%C5%BCysz-nowy!

paliszcz
03-04-2013, 22:41
Bazyl- dachowych zero ! zmieści się tam okno długie i wąskie, gdzieś mam zapisane wymiary.

Beti- łazienka bardziej podoba mi się ta druga- ale te halogeny to chyba spory koszt ?
Muszę jeszcze sprawdzić dokładnie jak się wnętrza robi,skosy bo w ogólnym projekcie to chyba i tak nic mi to nie da :)
ale to dopiero w piątek. Bo nie chodzi mi o kolory ścian itd.. muszę sprawdzić funkcjonalność pomieszczeń, jakie meble wejdą, wysokość... No i u mnie wykończenie będzie dużo bardziej skromne niż w Twoich wizualkach :) pięknie to wszytsko wygląda ale niestety nie na moją kieszeń :( ma być tanio- szczególnie przy wykończeniu na które będzie chyba kredyt...

beti87
03-04-2013, 22:51
ja tez chce jak najtaniej, mój dom na pewno bedzie wygładał inaczej niż na moich wizualkach, chociaz marze ze moze kiedys bede miała taką scianke tv

paliszcz
04-04-2013, 06:59
Nie no Beti- ścianka wypas :D chciała bym taką :cool: jakąś wizje salonu mam ale wszystko wyjdzie w praniu... :)

Bazyl3
04-04-2013, 10:03
Bazyl- dachowych zero ! zmieści się tam okno długie i wąskie, gdzieś mam zapisane wymiary.

Jako przeciwnik dachówek łaknę szczegółów wymiarowych i kominoumieszczeniowych :) Zastanawiam się też jaka w końcu jest sensowna szerokość tej garderoby :) I jakby mi ktoś powiedział czy sensowna jest wnęka z sypialni dziecięcej w stronę łazienki. Taka do futryny :) A co na górze w pokojach?? Duże okna czy luks z oknem czy co? :D
PS. Dajcie wszystkie pomysły, bo jak na nie patrzę, to ciągle mi coś do głowy wpada.

Elfir
04-04-2013, 13:43
Szerokość garderoby - 60 cm na wieszaki + min 80 cm żeby się obrócić. To przy założeniu, że garderoba będzie miała półki tylko po jednej stronie. Przy dwustronnej dodajesz 30 cm (półki) lub 60 cm (wieszaki)

Bazyl3
04-04-2013, 14:08
Szerokość garderoby - 60 cm na wieszaki + min 80 cm żeby się obrócić. To przy założeniu, że garderoba będzie miała półki tylko po jednej stronie. Przy dwustronnej dodajesz 30 cm (półki) lub 60 cm (wieszaki)

Czyli w tej kwestii mam już jasność 1,70 m, czyli sypialnia mniejsza o 0,45 m :) Dziś dosiądę sweet homa, to zobaczę co mi wyjdzie w kwestii tej łazienki. No i ciągle nie wiem jak rozwiązać kwestię komina (kominów) :(
PS. Jak w sh3d zrobić grubość ścian, bo jak sobie zacząłem robić pokoje na prostokącie 9x10,5 to mi oczywiście wyszła szpara wynikła z nieuwzględnienia tych grubości. Czy po prostu zliczyć szerokości i zrobić taki prostokąt jaki wychodzi bez ścian??

paliszcz
04-04-2013, 16:32
Bazyl- mi się wydaje, że jakaś strasznie mała ta garderoba- nie lepiej poświęcić trochę więcej sypialni ?

wymiary okna napiszę późnym wieczorkiem jak wrócę do domu.

paliszcz
04-04-2013, 20:29
cytuje ze strony projektu:
" okno zmieści się tuż za kominem max. szer.60cm wys. ok 70-80cm(parapet na 80-90cm).
Ale można wstawić większe okno, mniej typowe - wysokie, od samej podłogi lub ze ścięciem, kształt trapezu"


co do garderoby polecam artykuł:
http://ladnydom.pl/budowa/56,106568,13037457,O_urzadzaniu_i_kosztach_zabudow y_garderoby.html

paliszcz
05-04-2013, 23:40
Bazyl edytowałeś i nie doczytałam.

Ja rysowałam najpierw na tle projektu z92 - tu masz link jak to zrobić
http://blog-budowlany.blogspot.com/2010/08/obsuga-programu-sweet-home-3d-pierwsze.html

najpierw ściany, później podłogi

grubość ścian musisz zmieniać w ustawieniach- ja zrobiłam normalnie grubość 39, na prostokącie- później działówki i prawie wychodziły mi takie powierzchnie jak w z92 ale wciąż patrzyłam na rzut szczegółowy projektu i mierzyłam odległości

a ja dziś w końcu podjęłam decyzję co do okien ( wymiary) 20kwietnia architekt albo potwierdzi albo wyprowadzi z błędu :)

paliszcz
07-04-2013, 19:31
Bazyl a co ze stropem ?

Bazyl3
09-04-2013, 15:21
Bazyl a co ze stropem ?

U nas teriva :)

Bazyl3
11-04-2013, 21:28
Mam pytanie. Nie wiem czy mądre, ale zadam. Jakie są standardowe wymiary okien? Tzn. podejrzewam, że jest zestaw "typówek" w niższej cenie oraz okna ponadwymiarowe czy w dziwnych kształtach, za które płaci się ekstra. Interesują mnie duże okna na górę, ale typowe. Kurczę, dziwnie to brzmi, ale może zrozumiecie co poeta miał na myśli :D
EDIT: Doszukałem. Czy na górę wystarczą okna O36-O37, czy lepiej dołożyć do O52-O53 skoro nie ma "dachówek"? Jaki powinien być współczynnik powierzchni okien do powierzchni pokoju??

paliszcz
12-04-2013, 18:41
okna powinny mieć powierzchnie całkowitą taką jak 1/8 podłogi (gdzieś to wyczytałam-nie pamiętam gdzie)

co do wymiarów standardowych to też gdzieś czytałam, że najdrożej to wymyślne typu trapezowe, łuki itd... reszta jak sobie życzysz bez dopłat ale ile w tym prawdy nie wiem...

andyblue
13-04-2013, 12:37
Witam pracuje m.in. na budowie (wykonywałem instalacje elektryczne-teletechniczne). Sprawdzonym firmą, dałem dom do wyceny. Mam również wyceny z dobrych materiałów na budowę. Wyceniłem też instalacje więc przedstawię jak to się kształtuje:
Robocizna za stan surowy: 30000 zł
Robocizna za dach: 11000 zł
Materiał na cały dom (bez dachu) z piaskiem i betoniarką: 65000
Materiał na dach z oknami i rynnami, kantówką itp: 35000
Okna na dole plus drzwi: 30000
RAZEM: 171000 zł

Instalacje
Pompa ciepła SOFATH natea z wszystkimi elementami dolne i górne źródło plus robota i CWO: 45000 (wg mnie najlepsze rozwiązanie na rynku)
Instalacja WOD-KAN z materiał plus robota: 8000
Materiał instalacje elektryczne, alarmowe, sat-tv, lan itp.: 10000
(robocizna w moim zakresie:)
Styropian i folia: 3000
Wylewki (5 cm min) i tynki materiał plus robota ok: 12000
Izolacja dachu i poddasza pianką materiał plus robota: 12000
RAZEM:
90000 zł brutto
I to wszystko będą koszty stanu surowego zamkniętego brutto z 23% (można 15% odliczyć)

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY 261000 zł brutto (bez robocizny za instalacje elektyczno-teletechniczne)

Zapomniałem dodać że będe wykonywał jeszcze rekuperacje, sam materiał dobrej firmy np zehnder to koszt ok 11000 zł brutto

andyblue
13-04-2013, 12:45
Acha i jeszcze zapominałem dodać, w związku z pompą ciepła i rekuperacją likwiduje KOMINY.

Więc licząc z zapasem, cały dom z wszystkimi instalacjami (stan surowy zamknięty) jak ww. na 8% to koszt 250 tys. zł brutto

paliszcz
15-04-2013, 19:17
andyblue- fajnie, że zamieściłeś tak szczegółowe wyliczenia :yes: ale mam kilka pytań:

-z czego budujesz ?
- ile cm ocielenia ?
- jaki strop ?
- co na dach ? blacha ?
-jakie schody ? lane czy samonośne ?
- jakich okien tyczy się wycena? bo tu możne być duża rozbieżność, pcv czy drewniane, ilu szybowe, z kolorem ? wymiary dokładnie takie jak w projekcie ?
- w jakim województwie budujesz ?
-jakieś zmiany w projekcie ?

sory za tyle pytań ale uważam, że oceniając wycenę są dość istotne a myślę, że wielu może to pomóc w szukaniu oszczędności- czekam na odpowiedź :)

Bazyl3
17-04-2013, 14:50
Ciągle coś. Wymyślając sobie okna O52-O53 na górę zapomnieliśmy o jednym. Przy wysokości pomieszczeń 2,5 m nie będzie jak wstawić grzejników pod takie okna :( Ciągle też nurtuje mnie kwestia komina, który projektant chce przeprowadzić przez garderobę, a który ja chcę mieć przy ścianie wschodniej w łazience, nawet chyba kosztem okna dachowego. Jest jeszcze kwestia tego gdzie dać drugi komin - wentylacyjny :(
PS. Jak tam Wasze postępy? My otrzymaliśmy zapewnienie od elektryki :)

paliszcz
20-04-2013, 21:20
My po spotkaniu z architektem :) tak więc projekt się rysuje :)

Co do okien my w pokoju dzieci wybraliśmy wymiary 200/150 (niedługo dostaniemy odpowiedź czy taki szerokie się zmieszczą)

A poza tym mamy małe kłopoty, do piątku okaże się czy uda nam się wystartować z budową w tym roku czy dopiero w przyszłym :( bez względu na wszystko z cała pewnością musimy zamknąć całą papierologię i uzyskać pozwolenie... jednak mam nadzieję, że w tym roku wyjdziemy z ziemi...

Bazyl3
22-04-2013, 08:15
Tym razem chyba ostateczna wersja :D
185028185029

paliszcz
22-04-2013, 18:29
Bazyl- no i super :) nasze projekty różni tylko spiżarnia ;)

iwona210517
22-04-2013, 18:30
Bazyl(u)3
widzę, Twoje zmiany w projekcie i nie wiem czy widziałeś ale jest podobna realizacja Twojej kuchni, spizarni jadalni i salonu w tym domku:
http://www.dobredomy.pl/projekt/galaktykaI

moze widziałeś, a może nie .;)
może się przyda ta realizacja :)

musisz wejść w zakładkę REALIZACJE

Bazyl3
23-04-2013, 08:08
Bazyl- no i super :) nasze projekty różni tylko spiżarnia ;)

Najlepsze jest w tym to, że koleżanka z pokoju buduje dom, który po niewielkich przeróbkach byłby ... - http://www.dobreprojekty.pl/projekt_BW01.html :)

Bazyl3
23-04-2013, 08:10
Bazyl(u)3
moze widziałeś, a może nie .;)

Po prostu, Bazylu, a realizacji nie widziałem. Dzięki. Każda pomoc w sprawie czynu budowlanego mile widziana :D

paliszcz
23-04-2013, 20:52
jest dużo podobnych projektów- np ten: http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-koniczynce-2/m4471b21ae2bc5
dól dokładnie taki jak chcę, ale góra zupełnie odpada, metraż większy, kubatura dużo większa

iwona210517
24-04-2013, 09:59
witam. mam pytanie.
jaki jest wg was lepszy projekt :
- z14 pracowni z500
Tutaj kilka realizacji:
http://z500.pl/plac-budowy/Z14/200/tablica/a-jak-budowa.html
http://z500.pl/plac-budowy/Z14/57/tablica/Adam.html
http://z500.pl/plac-budowy/Z14/76/tablica/Nasz-Z14.html
zmian w tym projekcie nie byłoby wiele, chyba w ogole, no poza oknami ale takto nic. Jednak niestety nie urzeka mnie dom zewnątrz, totalna klapa bym rzekła. ale układ pomieszczeń ma bardzo ciekawy i funkcjonalny

czy

-z92 pracownia z500
http://z500.pl/projekt/Z92,Wygodny-dom-z-duza-kotlownia-na-paliwo-stale-pralnia-oraz-pokojem-na-parterze.html
Niestety nie ma realizacji.
Ale tutaj układ pomieszczen tez jest bardzo ciekawy i funkcjonalny. No i zewnątrz też fajnie wygląda ;)
Prawie w ogole zmian by nie było w tym projekcie, jak już to tylko takie poprawki kosmetyczne. ;)

czy
-z99 pracownia z500
http://z500.pl/projekt/Z99,Maly-funkcjonalny-dom-z-pokojem-na-parterze-oraz-kuchnia-i-wykuszem-od-ogrodu.html
Zmiany w tym projekcie byłyby nastepujące: wydłużenie domu z tyłu o metr ( w celu wiekszego salonu i kuchni) i wydłużenie domu z przodu o pół metra (żeby wieksza była kotłownia)
Realizacja domku:
http://vimeo.com/30537190
Wydaje sie ten domek także ciekawy ale i również bardzo przytulny.
Jaki wg Was lepszy byłby projekt.
PROSZĘ O POMOC.

paliszcz
24-04-2013, 17:22
Podkreślam, ze znawcą nie jestem ale moim skromnym zdaniem:

Z14- ogólnie fajny układ ale... brak garderoby na poddaszu, ściana kolankowa z tego co mi się wydaje to chyba 70 cm (mało) a podniesienie trochę ryzykowne... a gdzie okna na poddaszu ? tylko dachowe- masakra! Łazienki bardzo oddalone od siebie a podobno lepiej jak są w jednym pionie

Z99- tu też ściana kolankowa słaba- coś koło 80cm, no i to wydłużanie tu o metr, tam o pół- to chyba sporo kosztuje przy adaptacji trzeba zmienić całą konstrukcję. Mała kotłownia, kuchnia daleko od wejścia- będziesz musiała przejść z zakupami przez cały dom, schody zabiegowe(niewygodne), brak garderoby na poddaszu :/

Z92- oczywiście najlepszy ;) po wspomnianych przez nas zmianach w projekcie jak dla mnie idealny. Wiesz każdy ma inne swoje potrzeby- ja akurat zupełnie nie kieruje się wyglądem domu z zewnątrz....

Bazyl3
25-04-2013, 07:52
Ja też specem nie jestem, a i doradzać komuś kogo potrzeb się nie zna trudno, ale:
Z14 - dół oprócz zbyt małej (dla mnie) kotłowni - fajny, ale na górze baaaaardzo skromniutkie metrażowo pokoje (tzn. po podłodze fajnie, ale jak się ma 2 metry wzrostu, to się patrzy na pełną wysokość :) ) :(
Z99 - lepiej niż Z14, ale tylko pod warunkiem, że nie będzie ogrzewany paliwem stałym, no i dużo jeszcze zależy od usytuowania działki :)
Z92 - no wiadomo :D, ale to już większy domek.

letniowoc
25-04-2013, 13:53
Na poddaszu w z14 można podnieść ściankę kolankową i już zyskuje się więcej powierzchni użytkowej i przestrzeni. Moim zdaniem metraż po podłodze jak najbardziej ok. Jedyne co to nie podoba mi się daszek z przodu, wolę wypuszczony okap.
Podobają mi się zmiany w z92 zaproponowane przez paliszcz i Bazyla :) Studio z500 mogłoby je wziąć pod uwagę :P
Przeglądając strony z projektami, zauważyłam że jest sporo projektów podobnych funkcjonalnie do z92 po Waszych zmianach. Projekty różnią się wymiarami domu i powierzchnią poszczególnych pomieszczeń, ale układ jest taki sam lub zbliżony np. ULA Archeco (http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/5469-ula.html) albo SAMBOR EKO Archeton (http://www.archeton.pl/projekt-domu-sambor_eko_1392_opisogolny) a tu już ze schodami w innym miejscu Dom przy Cyprysowej 20 (http://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-cyprysowej-20.html)
i Dom przy Cyprysowej 26 (http://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-cyprysowej-26.html)

To tak jakby ktoś szukał czegoś podobnego do z92, ale trochę mniejszego :)

paliszcz
26-04-2013, 21:33
Bazyl a Ty będziesz miał projekt indywidualny wzorowany na z92 czy gotowca adoptujesz ?

paliszcz
30-04-2013, 18:20
no dobra projekt dopieszczony to teraz może pogadajmy o kosztach,

-Jak oceniacie poszczególne etapy ? Ciekawi mnie wasza opinia nt stanu deweloperskiego bo reszta to wszystko zależne od gustu (płytki za 200zł czy 50 :/ więc rozbieżność może być duża)

Może w końcu doczekamy się opinii doświadczonych ?! :) wiem że zakładane są specjalne wątki z pytaniami kto jak ocenia koszty budowy danego projektu ale może lepiej jak to wszystko będzie tu :)

Łerka
01-05-2013, 17:07
Witam wszystkich budujących Z92.
JAk miło, że jest nas już więcej;) My złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę 23 kwietnia i czekamy.... Do projektu wprowadziliśmy kilka zmian. Z tych istotnych dla architekta, który zrobił nam adaptację to było powiększenie tarasu do 3,5 m i powiększenie garażu do szerokości 6m (budujemy Z92 GL). Jedyne co będziemy jeszcze zmieniać to pewnie ścianki działowe. Na pewno zrezygnujemy z jednego okna połaciowego w pokoju w którym są aż 3. Zamiast pralni będziemy mieli garderobę do której będzie się wchodziło z sypialni obok. Natomiast pralnia, suszarnia i graciarnia będą na strychu. Acha a na dole w sieni przesuniemy lewą ściankę wgłąb kotłowni, żeby można było klapnąc przy zakładaniu bamboszy;)
Jeżeli chodzi o budowę to na razie określiły się 2 ekipy. Tzn. jedna konkretnie a od drugiej czekam na szczegółową wycenę. PAn "konkretny" powiedział za SSO bez koparki i innych podobnych gadżetów 58 tysięcy. A drugi Pan bardzo mi się spodobał bo pokazał mi domy które zbudował i te które buduje. Powiedział, że SSO z materiałami (np dachówka ceramiczna, bloczek komórkowy), koparką, gadżetami i wszystkim co potrzebne to do 150 tys. sie wyceni. I co o tym myślicie?

paliszcz
11-05-2013, 09:37
Witam Łerka- 58 tyś to strasznie dużo wg mnie- no chyba że z dachem ?
Druga opcja całkiem kusząca- jakby zszedł do 130 tyś to już w ogóle :)
My ciągle czekamy na zmiany od architekta, musimy mu dosłać jeszcze mapki do celów projektowych- i tu mam pytanko ile w waszych rejonach one kosztują i ile zamawiacie- 3, 4 a może 5 ? bo różne opinie czytam...

Łerka
11-05-2013, 15:10
W końcu ktoś się odezwał: :hug:Wszyscy zajęci chyba budowami i nie mają czasu na śledzenie forum;) Powiem szczerze, że mam ojca geodetę i się go spytam. W związku z tym, że papito wszystko mi załtwia i to w dodatku za darmo to nie orientuję się w szczegółach. Chodzi o tę mapkę co się daje do architekta przed adaptacja i naniesieniem budynku na mapę?

paliszcz
11-05-2013, 16:55
Łerka- tak dokładnie o tą mapkę chodzi :yes: to zapytaj przy okazji o cenę wytyczenia budynku :cool:

Wiesz co nie wiem czy tak wszyscy zajęci budową bo w wątku mało stałych bywalców... trochę się ruszało jak była dyskusja dotycząca zmian w projekcie a teraz cisza... szkoda że nie ma wśród nas bardziej doświadczonych to zawsze by coś podpowiedzieli :/

Łerka
12-05-2013, 20:25
A więc PApito daje mapki w ilości "kto ile chce". Mówi, ze za to się nie płaci więc wedle potrzeby. Cena usługi to od 800 do 1000 zł.
JA jestem dzisiaj zdołowana bo mój faworyt-budowlaniec milczy..... Przecież nie będę atakowała go telefonami bo jak zobaczy, że mi zależy to pewnie cena pójdzie w górę:/ PAliszcz jaki budżet przeznaczacie na budowę? Tak mniej więcej pytam. Nam powiedzieli architekt i budowlaniec, że w 350 max w 400 tys się zmieścimy:) Aaaa i wczoraj zapłaciliśmy pierwszy rachunek z Taurona. To też było wkurzająca bo nic się na działce nie dzieje a płacić trzeba;(

Bazyl3
13-05-2013, 16:39
@paliszcz - U nas mapka 700 PLN.
A w temacie, problematyki ciąg dalszy :) Na elewacji płd okienko doświetlające klatkę znajduje się pod dachem tarasu :( Jedyne wyjście to okno dachowe, którego jak wszyscy zainteresowani wiedzą, nie chcemy. Czy jest sens zostawiać to okno pod dachem?
189145
Jaka grubość ściany fundamentowej? U nas bloczek daje się 240 mm, a pustak się wypuszcza. Można zrobić 380 mm, ale wtedy wiadomo, koszt :(
Co dać na ściany. Chcieliśmy Maxa, ale majster namawia na P+W Porotherm.
Czy zaniżyć położenie kotłowni czy dać tak jak resztę chałupy?
Kominy wentylacyjne murować czy zrobić z kształtek?
W łazience na górze okno dachowe czy to małe i wąskie szczytowe?

Słowem, zbyt dużo pytań, na które nie znam odpowiedzi :( Na razie rozbolała mnie głowa i idę :D

A, a na tym chyba zakończymy rozmieszczenie :D
189146189147

Łerka
14-05-2013, 17:11
My mamy podobne dylematy. A najgorsze, że nie "weszliśmy" jeszcze w hasła budowlane. Najpierw jednak musimy znaleźć porządną ekipę (czy porządna to się okaże:/). A dlaczego chcecie obniżać podłogę w kotłowni?

paliszcz
14-05-2013, 18:29
To jestem w szoku z tymi cenami mapek, nasz geodeta chce 280 zł, poprzednią propozycje mieliśmy za 300zł więc o co chodzi ? rejon kujawsko-pomorskie

Bazyl to mi teraz dałeś do myślenia z tym oknem doświetlającym klatkę, zupełnie o tym nie pomyślałam- zaraz piszę do architekta. W łazience u nas tylko okno to podłużne, nie ma mowy o dachowym. Na resztę pytań nie odpowiem- powinni się wypowiedzieć Ci co budowali... Nie wiem jeszcze co ze ścianami fundamentowymi, kominami itd... A po co obniżać podłogę w kotłowni ?

Łerka masz rację nie naciskaj bo gościu pomyśli, że bardzo zależy... A co do prądu- my za przyłącze płacimy 2300, a jakie rachunki ? Też o tym słyszałam, że płaci się jakąś stałą opłatę- nam pan powiedział, że to co zużyjemy to za to płacimy... i nic więcej...
A koszty budowy he he tu chyba wszystkich zaskoczę ale mam nadzieję do 180k zł zrobić ssz z dachem, oknami i instalacjami :cool: ale ja chcę np. okna plastiki, białe bez okleiny (trochę poczytałam i na pewno dam sobie spokój z usztywnianą ramą, trzema szybami, antywłam-na poddaszu itd więc koszt powinien mnie nie powalić), blacho dachówkę a instalacje tylko za materiał- robocizna taniej bo wszystko znajomi. Na wykończenie chcemy przeznaczyć jakieś 100-150k zł (oczywiście bez szaleństw- nic z półki z napisem nowość ) Domcio ma być skromny i wybudowany za rozsądną cenę- dla nas a nie oka sąsiadów i rodziny.

Wciąż zastanawiam się co z kredytem czy jednak nie zacząć z bankiem a później sprzedać mieszkanie i spłacić ile się da.... trudna decyzja bo od 2 miesięcy sprzedajemy a same biura nieruchomości dzwonią, proponują tak śmieszną cenę że aż szkoda sobie tym głowę zawracać...

A wy dowiadywaliście się odnośnie kredytu ? Ile banki liczą sobie teraz za m2 ? I czy np działka liczy się jako wkład własny ? Czy liczy się kotłownia do powierzchni użytkowej? Macie jakiegoś faworyta ?

Łerka
14-05-2013, 21:05
Ale to nie jest cena za mapkę tylko za pomiar i coś tam.
O co chodzi z oknem w korytarzu? Bo jeśli o problem doświetlenia to fajne są świetliki np. takie http://www.ambit.gda.pl/Swietliki-Dachowe/Fakro/Swietlik-Rurowy-SLT.htm Też się zastanawiam nad takim świetlikiem bo u mnie w korytarzu to w ogóle będzie ciemnica. A ja lubie jak jest dużo światła w domu.
Faktura jest za "opłatę przyłączeniową" 94,10 zł. Niezbyt wielki koszt ale zawsze KOSZT! Za podłączenie (ale chyba już tego prądu po odbiorze, po zamieszkaniu ) zapłacimy właśnie ok 2800 zł z VATEM. Chyba, że dobrze umowy nie doczytałam i się mylę.
Paliszcz, powiem CI szczerze, że my dowiadywaliśmy się jakieś 3 lata temu o kredyt ale to tak bardzo luźno. Nie odpowiem Ci na twoje wszystkie pytania ale wiem jedno: kredyt to zabójstwo! JEśli i tak macie w planie sprzedać mieszkanie to lepiej sprzedać za mniejsze pieniądze. Bo zejdziesz z ceny np. 10-20 tys a za tyle to Ci być może bank pozwoli wcześniej spłacić kredyt. Banki nie lubią wcześniejszych spłat. Weź proszę zobacz sobie na internecie jakikolwiek kalkulator kredytowy i zobaczysz ze za kredyt 250 tys musisz bankowi oddać 200. Przez 30 lat swojego życia pracujesz na prezesów banku zestresowany bo nigdy nie wiesz co sie wydarzy. Wybudujesz dom , sprzedasz mieszkanie a i tak kredyt Ci zostanie. My żeśmy rok czasu liczyli. 3 lata zbieraliśmy na działke bo sie panicznie boimy kredytów. Nie mam znajomych którzy nie mają kredytu i powiem CI , że wszyscy żyją w stresie. JA zarabiam bardzo mało. ALe zarabiam tyle ile zostawałoby mi po spłacie raty kredytowej. Więc nie stresuję że jak stracę pracę to bank będzie mnie nękał, że zabiorą mi dom na który wzięłam kredyt. My też musimy sprzedac mieszkanie. Teraz mamy karty kredytowe i z tego bedziemy w razie czego opłacac początek budowy. Zawsze to chwilowe raty i odsetki a nie zło na lata. A w międzyczasie czekamy aż sprzeda się mieszkanie. Oszczędzamy także maksymalnie. I powiem Ci szczerze, że lepiej mi sie śpi jak sobie pomyślę, że może budowa będzie dłuzej trwała, może jeszcze 2 może 3 lata będę musiała się gnieździć na 40 wynajmowanych m kw. (mieszkanie które sprzedajemy mamy w innym mieście niż mieszkamy) ale jak sie wprowadzę to zamiast płacić raty będę kupowac kosiarkę albo budować altankę ogrodową :D ..... się rozgadałam

Bazyl3
15-05-2013, 08:29
@paliszcz 280 zeta za mapkę do celów projektowych, to jak darmo :) No, chyba że nie mówimy o tej samej mapce :) Z tą kotłownią, to w sumie nie wiem o co chodzi :) Takie pytanie padło i myślałem, że tu się czegoś dowiem :D Obniżona nie będzie potrzebowała schodów z zewnątrz, ale za to wewnątrz. O i tak.
@Łerka Jak spojrzysz na zamieszczony rysunek elewacji, to zobaczysz wykreskowane okno znajdujące się pod daszkiem tarasu. To okno miało doświetlać klatkę schodową, ale jest zasłonięte. I lipa :(

paliszcz
15-05-2013, 16:12
Bazyl a ile mapek bierzesz ? Architekt powiedział, że chce jedną- więc nie wiem po co mi więcej- a słyszałam że ludzie biorę np po 4 lub 6 ? Może są jeszcze do czegoś potrzebne ? Łerka zapytaj tatę ;)

O świetlikach nic nie słyszałam, pierwszy raz coś takiego widzę ;) ale to nie bardzo mi odpowiada bo trzeba dziurę w dachu robić :/

Co do kredytu to ja sobie doskonale zdaję sprawę ile trzeba oddać- tylko problem tkwi w tym że mamy trochę więcej niż 20 lat i jakbyśmy mieli odkładać to pewnie po 50 byśmy się budowali... więc kredyt i tak nas czeka... jakbyśmy mieli ratę około 1000zł to bez problemu... muszę pochodzić po bankach i zapytać bo najważniejsza sprawa ile banki policzą za budowę

Bazyl3
17-05-2013, 08:26
Bazyl a ile mapek bierzesz ?

A nawet nie wiem ile tych mapek dostałem :)
Z pytań gnębiących. Rozumiem, że murujecie fundament z bloczka. Jak ustawiacie 240 czy 380 mm? Majster twierdzi, że na szerokości 240 mm spokojnie można murować nawet z maksa 288 mm, a przy jakimś porothermie 250 mm, to już w ogóle nie ma o czym gadać. Ja natomiast mam wąty, czy budynek będzie wystarczająco stabilny. Podpowie ktoś z doświadczeniem??
PS. A jak by się już znalazł ktoś z doświadczeniem, to może by doradził czy zwykły max (koszt spoin poziomych) czy też porotherm p+w. I czy ściana w tej drugiej technologii będzie duuuużo droższa od pierwszej??

Bazyl3
21-05-2013, 10:18
Pogoda się zrobiła i każdy chyba w plenerach :)

Bazyl3
22-05-2013, 09:48
Pytania dodatkowe: z czego robicie kominy wentylacyjne (cegła, kształtki), jakie dajecie wkłady kominowe?

Bazyl3
27-05-2013, 20:56
Podbijam temat w nadziei, że się może ożywi. U nas ostatnie podrygi przed złożeniem wniosku o PnB :D

Łerka
29-05-2013, 22:40
Bazyl, my pozwolenie odebraliśmy dzisiaj. :wave: Zaczynamy w przyszłym tygodniu. Nie wiem jakie bedą kominy i cała reszta bo powiem Ci szczerze , że nie mam kiedy poczytać ale jak tylko czegos się dowiem to napisze. Chociaz pewnie nie bede wartościowym partnerem do rozmów :oops:Na stronie z500 prowadzę "moją budowe". Zapraszam;)

Bazyl3
31-05-2013, 10:54
Bazyl, my pozwolenie odebraliśmy dzisiaj. :wave: Zaczynamy w przyszłym tygodniu. Nie wiem jakie bedą kominy i cała reszta bo powiem Ci szczerze , że nie mam kiedy poczytać ale jak tylko czegos się dowiem to napisze. Chociaz pewnie nie bede wartościowym partnerem do rozmów :oops:Na stronie z500 prowadzę "moją budowe". Zapraszam;)

Gratulacje. Daj linka :)

Łerka
31-05-2013, 11:55
http://z500.pl/plac-budowy/Z92_GL/257/tablica/nasza-ostoja.html
:wiggle:

letniowoc
04-06-2013, 15:16
Łerka - gratki :)))))
Fajnie, że papierologia za Tobą.
A ja przeglądam różne projekty domów i żaden nie jest dla mnie tak dobry jak z92. Ehhh....

Łerka
04-06-2013, 21:20
dzięki wielkie;) jeszcze troche papierologii zostało ale to już będzie z górki. NAjgorsza jest ta pogoda:( Rozpoczęcie prac się opóźnia. JA też przejrzałam setki projektów i w sumie to prawie zdecydowałam się na z 162 GL. W ostateczności zdecydowałam sie na z 92 bo ma wejście do pomieszczenia nad garażem ze schodów i można tam sobie zorganizować fajną pralnio-suszarnię z rowerkiem stacjonarnym i innymi gratami. A jakbym sie rozkręciła z prokreacją to zrobię tam sobie sypalnię a dzieciakom zostawię góre. Takie mam zamiary a co z tego wyjdzie to zobaczymy;)

Bazyl3
11-06-2013, 17:37
Jutro składamy wniosek o PnB :) Z pytań dodatkowych - ile u Was kosztuje adaptacja projektu i czy w cenie są projekty przyłączy?

paliszcz
11-06-2013, 19:05
WoW Bazyl ale u was szybko poszło :) u nas adaptacja kosztuje około 2tyś a nie wiem co z przyłączami bo nasz architekt milczy od kilku tygodni... lipa...

Ale z nowości to na działce mamy blaszaka- na cóż od czegoś trzeba zacząć :) w tygodniu będzie ogrodzenie tymczasowe :) umowa z energetyką czeka na podpis ale jakoś nie mogę się zebrać do głębszej analizy...

Łerka
13-06-2013, 06:26
My zapłaciliśmy za adaptację 2800. PRojekt przyłaczy dodatkowe 800 (wodno-kanalizacyjne). Mam nadzieję, że PAn Koparkowy właśnie pije poranną kawę przed wjazdem na moją działkę i za 1 h rozpocznie budowe;) trzymajcie kciuki

Łerka
13-06-2013, 22:06
Zaczęło się :wiggle::wiggle::wiggle::wiggle::wiggle::wiggle::w iggle::wiggle::wiggle::wiggle::wiggle::wiggle:

letniowoc
14-06-2013, 14:56
Łerka to super :)
Kibicuję i trzymam kciuki, bo choć to mojej budowy jeszcze daleko to chętnie przyglądam się poczynaniom innym, coby się dokształcić :)
Wyobrażam sobie jaka to wielka radość, gdy w końcu zaczyna się budowę swojego wymarzonego domu....
Czy dobrze kojarzę, że twój z92 to oryginalny projekt tzn. bez zamiany schodów z łazienką? Bo nie mam teraz czasu wertować stron wątku i poczytywać.
Pamiętam, że paliszcz ma rysowany indywidualnie na bazie z92 i właśnie ma zamienione miejscami schody i łazienkę.

Łerka
15-06-2013, 15:11
Letniowoc masz bardzo dobra pamięc;) nasz projekt jest bez zmian 195751
oto nasza droga, która jeszcze nie wygląda na drogę ale kiedyś nią będzie;) no i dół gdzie w przyszłm tygodniu będą wylewane fundamenty;)
195752

Łerka
15-06-2013, 15:14
acha radośc jest przeogromna a chęc posiadania własnego miejsca na ziemii które zrobimy po swojemu od A do Z zabija w nas wszelkiego rodzaju rozrzutnośc finansową hehehe LEtniowoc czas szybko leci. Chwila moment i będziesz budować własne gniazdko;)

Bazyl3
15-06-2013, 20:17
Trzymamy kciuki i czekamy na relację step by step :D U nas za jakiś miesiąc też zacznie się jazda :)

letniowoc
16-06-2013, 11:45
Łerka a zostawiasz schody zabiegowe czy zamieniasz na schody ze spocznikiem?
I jakiej wielkości będzie okno w łazience na dole? Takie jak w projekcie 60x140 i wtedy nietypowa kabina na 86, czy zmniejszasz okno żeby weszła standardowa kabina?
Mam na oku projekt ze studia z500 i tam łazienka na parterze na szer. 150 na dł.200 i jest okno 120x60. Jest to okno w poziomie. Tylko jak ono się otwiera skoro kabina stoi przy oknie :???:

Łerka
16-06-2013, 12:59
schody zostawiłąm zabiegowe z pólspocznikiem jak w projekcie. A jeżeli chodzi o okno na dole i kabinę to jeszcze nie podjęłam decyzji. Nie lubię małych okien i daltego chciałąm zostawić to okno tak jak jest i zrobić kabine przy ścianie oknem z otwieranymi szlanymi drzwiami bez żadnych brodzików. A jak widza to inni? Bo tak w ogóle to ja nie lubie standardowych kabin, wole już wannę z zasłonka żeby mieć więcej przestrzeni. Może właśnie trzepnę tam wannę z zasłonką?

paliszcz
20-06-2013, 20:59
Bazyl i co postanowiłeś z kominem ? Murowany czy z kształtek ? pomocy !

Bazyl3
24-06-2013, 15:25
Bazyl i co postanowiłeś z kominem ? Murowany czy z kształtek ? pomocy !

Chyba jednak murowany, bo do kształtek nie mam zaufania :) Ile zapłaciliście za kierownictwo?

paliszcz
25-06-2013, 11:17
My postanowiliśmy z kształtek- podobno taniej, mniej błędów, wszyscy znajomi polecają, nikt nie był za murowanym dlatego taka decyzja.

Kierownikiem budowy będzie bardzo bliski przyjaciel rodziny więc kasa symboliczna :)

Dowiedzieliśmy się również, że projekt instalacji nie wchodzi w zakres naszego projektu indyw. :( i gdzie teraz szukać kogoś kto to zrobi... ile to może kosztować ?

Zastanawiamy się jeszcze nad wentylacją domu- oczywiście ze względu na brak kasiory będzie grawitacyjna ale pytanie czy wentylować wszystkie pomieszczenia czy tylko te bez okien ?

Bazyl3
25-06-2013, 15:02
My postanowiliśmy z kształtek- podobno taniej, mniej błędów, wszyscy znajomi polecają, nikt nie był za murowanym dlatego taka decyzja.

Ja zapytam kierownika i wtedy podejmę decyzję ostateczną.


Kierownikiem budowy będzie bardzo bliski przyjaciel rodziny więc kasa symboliczna :)

A nie spytałabyś ile kosztuje usługa dla innych? :D


Dowiedzieliśmy się również, że projekt instalacji nie wchodzi w zakres naszego projektu indyw. :( i gdzie teraz szukać kogoś kto to zrobi... ile to może kosztować ?

Ale których instalacji? Elektryka i wod. kan.? Czy przyłączy może?


Zastanawiamy się jeszcze nad wentylacją domu- oczywiście ze względu na brak kasiory będzie grawitacyjna ale pytanie czy wentylować wszystkie pomieszczenia czy tylko te bez okien ?

U nas projektowana jest do wszystkich, ale czy będzie? :)

Bazyl3
01-07-2013, 11:12
Cisza zapadła :D Albo wakacje, albo praca wre :) Ja mam pytanie o materiał. U nas na 100% ceramika. Zastanawiam się nad Wienebergerem 25P+W albo takimż pustakiem z Owczar (Termoton 25P+W). A czasu coraz mniej :(

paliszcz
02-07-2013, 07:14
Bazyl chodzi o instalacje wew. już się trochę dowiadywałam i koszt elektryki i wod-kan łącznie to jakieś 1500-2000 zł - masakra :( podobno nie wszędzie jest to wymagane ale u nas jest :( No i oczywiście jeszcze przyłącza dodatkowo :(

Jak będę miała okazję zapytam kierownika ;)

U nas wentylowane nie będą sypialnie i gabinet ( w razie potrzeby wystarczy dać nawiewniki w oknach)

Materiał jak już wcześniej pisałam beton komórkowy (SOLBET)

Bazyl a czy Ty dostałeś zestawienie materiałów do budowy?

Bazyl3
02-07-2013, 09:34
Bazyl chodzi o instalacje wew. już się trochę dowiadywałam i koszt elektryki i wod-kan łącznie to jakieś 1500-2000 zł - masakra :( podobno nie wszędzie jest to wymagane ale u nas jest :( No i oczywiście jeszcze przyłącza dodatkowo :(

Dziwne. U nas projekt jak najbardziej obejmował instalacje. Nie wierzę, że projektant nie zna kolegów branżowców. Dziwię się tylko, że Wy macie ich szukać :(


Bazyl a czy Ty dostałeś zestawienie materiałów do budowy?

Tak. Nawet na moje życzenie kilku rodzajów. I stwierdziłem, że różnica między pustakiem MAX a Wienebergerem P+W jest tak niewielka, że będzie chyba ten ostatni. Co prawda naczytałem się o mostkach na spoinach pionowych ( u niektórych nawet gwizdało), ale postanowiłem olać temat. Zobaczymy czy słusznie :)

Bazyl3
10-07-2013, 13:46
Ostatnia chwila żeby zadecydować - na pewno wienerberger, ale:
25 P+W i 20cm styro czy 30 P+W i 15 albo 20 cm styro :(
Jeśli zagląda tu ktoś kumaty w temacie, to niech się odezwie :D

Bazyl3
15-07-2013, 09:19
Temat umarł? Czy też wszyscy budują i nie mają czasu na pisanie o?? :D

Bazyl3
18-07-2013, 09:35
Działacie coś?? :D

Łerka
22-07-2013, 19:17
a czy zmienialiście coś w schodach? facet który nam buduje, mówi że w zeszłym roku budował dom wg tego projektu i jakaś lipa była ze schodami i musieli to zmienić. W końcu nie zrozumiałam o co mu kaman:(

Łerka
24-07-2013, 22:04
Dzisiaj zmieniliśmy wielkości i wysokości okien w domu. Dzisiaj zaczęli stawiać sciany więc musiałam sie streszczać.A więc:
1. w łaziece zmieniliśmy szerokośc okna na 45 cm
2. W wykuszu będzie okno na wysokości od podłogi 80 cm
3. w kuchni zmieniliśmy okno na wysokosc od podłogi 105 cm i szerokosc 150
4. w kotłowni będzie na wysokość od podłogi 105 cm

Jak myślicie, cos jeszcze zmienic?

maleńka
01-09-2013, 18:48
To prawda, jest błąd w projekcie jest za niski prześwit nad schodami. Trzeba go powiększać, bo głową będziesz walić wchodząc po schodach.

letniowoc
06-09-2013, 21:38
Pojawiły się wizualizacje wnętrzz92 na stronie studia z500 :)

Buczots
09-09-2013, 11:39
Mam pytanie czy ktoś kto buduje albo wybudował dom zmieniał ogrzewanie piecem węglowym na ogrzewanie gazowe ? ewentualnie wie jakie są różnice cenowe w grzaniu gazem tego domu ?

Bazyl3
25-09-2013, 13:08
Czas podpytać inwestorów o szczegóły :) Czym kryjecie dachy swoich zetek i co dajecie pod spady tarasowe: drewno czy betonowe słupy, a może klinkier??

Bazyl3
09-10-2013, 15:09
Nikt w końcu nie buduje?? :D

leszczu 791
10-10-2013, 18:03
Witam,

ja bududje :)
Przy budowie jest tyle spraw, ze nie ma czasu na komputer ...
jesteśmy na etapie murów, jutro mają robić nadproża. Nie jestem fachowcem od budowy bo to mój mąż zajmuje sie wszystkim (login tez jego ) ale wiem,że na dachu będzie dachówka betonowa braasa (bo podobno lepsza dobra- droższa betonowa niż tania ceramiczna= koszt ten sam). O taras zapytam :)
Mam pytanie o schody... są strasznie długie 3,5 m ... czy ktoś probował to zmienić. Dodając do kazdego schodka 1 cm skrócimy całość o jeden stopień ale to za mało. :( Macie jakiś pomysł?? chciałabym też spoczni cały a nie częsciowy.

adziatok
17-10-2013, 12:35
Witam!
Zaczynamy budowę na wiosnę. Wprowadziliśmy parę kosmetycznych zmian (likwidacja wykusza, kominka ; zwężenie drzwi wejściowych ; drzwi wyjściowe z kotłowni ; dodanie wiaty). Niestety projektant zamówił projekt bez kosztorysu. Siedzę i obliczam sama ilość pustaków i nie wiem czy dobrze. Ma być porotherm 25 P+W. Może ktoś poratuje? Będę wdzięczna:)

leszczu 791
26-10-2013, 21:56
Witam!
Zaczynamy budowę na wiosnę. Wprowadziliśmy parę kosmetycznych zmian (likwidacja wykusza, kominka ; zwężenie drzwi wejściowych ; drzwi wyjściowe z kotłowni ; dodanie wiaty). Niestety projektant zamówił projekt bez kosztorysu. Siedzę i obliczam sama ilość pustaków i nie wiem czy dobrze. Ma być porotherm 25 P+W. Może ktoś poratuje? Będę wdzięczna:)

Witam,

zmiany takie jak u nas...bez wiaty :) i dodatkowo powiększyliśmy garaż o 80 cm i przenieślimy kotłownie za garaż. Właśnie wylaliśmy strop a do zimy mamy zamiar zrobic z dachem. Ilość pustaków to trudne pytanie...jeżeli jesteście zainteresowani to mogę przedstawić koszty do stanu obecnego .

paliszcz
27-10-2013, 15:10
I ja się witam :) My mieliśmy przestój.... ehhh nieoczekiwane kłopoty z działką ale już ok i kończymy papiery i składamy o PNB :)

Piszcie jakie koszty ponosicie proszę ... wielu to pomoże.... szukam właśnie wykonawcy ale jakaś masakra... ruszamy już na 100% na wiosnę, zmiany taki jak wcześniej pisałam

leszczu 791
27-10-2013, 21:52
Witam ponownie....
Za nim przedstawię koszty to wspomnę:
1 ) SCHODY uparłam się na schody z całym spocznikiem bo mam małe dzieci i takie mam :) na początek dodałam do każdego schodka 1cm (mają 17 cm) i na całości jest o cały jeden stopień mniej. Następnie obniżyliśmy spocznik o 4 schodki niżej i jest na całości o szer. 95cm. W efekcie końcowym schody na górze wydłużają się o te 4 schodki. Jeżeli ktoś ma garaż to wejście do pokoju nad garażem jest po schodach .....moim zdaniem w niczym to nie przeszkadza a o wiele lepiej wygląda. Miałam przygotowane szalunki na schody projektowe i wierzcie mi są bardzo nie wygodne, wąski zakręt a drzwi nad garaż bardzo niewygodne.
2) KOMINEK zrezygnowałam z kominka i juz sie ciesze. Przejście z holu do salonu byłoby bardzo wąskie a teraz mam przestrzeń.
3) ŁAZIENKA na dole. Poszerzyłam ją o 12 cm kosztem cieńszej ściany kominkowej - tylko na szerokość prysznica (zamiast 24 jest 12) i tym sposobem toaleta zmieści mi sie pod oknem. Będzie wygodniej.
4) WIATROŁAP powiększyłam kosztem pom. gosp, bo jak wspominałam kotłownie będziemy mieli za garażem a tu będą rowery kosiarki itp.

KOSZTY:
projekt - 2490 zł
mapka - 650 zł
geodeta - 400 zł
adaptacja projektu - 1000 ( ze zmianami)
kierownik budowy - 1500
materiały do stropu 48000 zł ( uwaga niska działka zapłaciłam za piach 8500)
robocizna (od wykopy do stanu deweloperskiego z płotem ) - 50000 zł (woj. pomorskie)
nie płacę za wykop, prąd, wodę ... sprawdza ceny i informuje nas, mąż sprawdza swoje źródła i sam decyduje i płaci.
Czy dużo? nie wiem... znamy wykonawce osobiście więc mamy większe zaufanie.
W razie pytań - jestem :)

Bazyl3
28-10-2013, 12:23
Dwa pytanka :D
1. Jaki system kominowy posiadacie/planujecie?
2. Jaki materiał na pokrycie dachu?

DOGONIC-MARZENIA
29-10-2013, 13:14
Witam
W zasadzie byliśmy już zdecydowani na Tytus II aż nie trafiliśmy przypadkiem na :
http://z500.pl/projekt/741/Z92_GL2,wariant-z-garazem-dwustanowiskowym/dane-ogolne.html

Może ktoś buduje ten domek?

Pozdrawiam

wladek652
29-10-2013, 13:57
Witam serdecznie, my również myśleliśmy nad tym domkiem ale później znaleźliśmy jeszcze Z99 w tej pracowni ( http://z500.pl/projekt/93/Z99,maly-funkcjonalny-dom-z-pokojem-na-parterze-oraz-kuchnia-i-wykuszem-od-ogrodu.html ). Z99 jest trochę mniejszy ale ostatecznie 'kupiła nas' elewacja tego budynku. My budowę zaczynamy na wiosnę :)

DOGONIC-MARZENIA
29-10-2013, 14:11
Witam serdecznie, my również myśleliśmy nad tym domkiem ale później znaleźliśmy jeszcze Z99 w tej pracowni ( http://z500.pl/projekt/93/Z99,maly-funkcjonalny-dom-z-pokojem-na-parterze-oraz-kuchnia-i-wykuszem-od-ogrodu.html ). Z99 jest trochę mniejszy ale ostatecznie 'kupiła nas' elewacja tego budynku. My budowę zaczynamy na wiosnę :)

zupełnie inny niż Z92 GL2 :) Dla nas odpada bo:
1 nie ma garażu 2stanowiskowego
2 za mały
3 zdecydowanie nie odpowiada nam układ : kuchnia-salon-jadalnia
4 wejście z łazienki do kotłowni :/
5 mało wygodne schody

jednym słowem wymagałby za dużo zmian :)

Ale każdemu się podoba co innego :)


Elewacja to coś na co my patrzymy w ostatniej kolejności. Musi się podobać wiadomo. Ale tak jak do elewacji się przyzwyczaisz (mało na nią patrzysz ;)) tak do niefunkcjonalnego układu pomieszczeń niestety nie-będą irytować zawsze bo żyjesz wewnątrz :). Poza tym stylistyką elewacji można zmienić dom całkowicie-

Powodzenia :) i dużżooo cierpliwości bo przy budowie się przydaje :)

Elfir
29-10-2013, 14:21
Powodzenia :) i dużżooo cierpliwości bo przy budowie się przydaje :)


Połączyłam z istniejącym tematem o Z92.
Garaż to w zasadzie dobudówka, więc o samej częsci mieszkalnej można pogadac z tymi, co już wybudowali

DOGONIC-MARZENIA
29-10-2013, 14:31
A szukałam takiego tematu i nie widziałam :)

DOGONIC-MARZENIA
29-10-2013, 14:56
Mam pytanie do tych co budują ten dom z garażem.
Jak oceniacie funkcjonalność wejścia nad garaż (i np sypialni która tam będzie) ze spocznika schodów?

I czy dałoby się się przebić z sypialni na strych by wydzielć tam garderobę?

leszczu 791
29-10-2013, 23:35
Poczytaj forum......pisałam o wejściu do pokoju nad garażem. Przejscie z sypialni do garderoby też można zrobić rónica poziomów o 2 schodki.

leszczu 791
29-10-2013, 23:41
Bazyl... na Twoje pytania odpowiem po konsultacji z mezem (bo ja nie znam odpowiednich słów:))
Paliszcz...poczytałam forum i stwierdzam, ze Twoj projekt to AZURYT (jest kilka wersji co do układu n poddaszu ) ...bardzo chciałam go mieć ale niestety projekt nie był jeszcze w sierpniu skończony. Czas mnie gonił.

leszczu 791
31-10-2013, 23:13
Dwa pytanka :D
1. Jaki system kominowy posiadacie/planujecie?
2. Jaki materiał na pokrycie dachu?


Komin z kształtek a dach ? Byliśmy przekonani do dachówki betonowej z powłoką ale jeszcze sie zastanawiamy nad ceramiczną. A wy co planujecie?

olinek okrąglinek
02-11-2013, 12:03
Hej,
jetem również zainteresowana Z92.
Mam takie pomysły na zmiany:
Parter:
http://img802.imageshack.us/img802/9550/3ju0.png (http://img802.imageshack.us/i/3ju0.png/)

Poddasze:
http://img845.imageshack.us/img845/3003/zy2i.png (http://img845.imageshack.us/i/zy2i.png/)

Co sądziecie o tych zmianach?

P.S. Część z nich to pomysły Elfir. Wg mnie warte rozważenia.

olinek okrąglinek
03-11-2013, 12:57
A, i jeszcze jedno:

Ile planujecie wydać na budowę tego domu?

Mam na myśli system gospodarczy - ekipy do każdego etapu.

rmirowska
04-11-2013, 12:14
Moja rodzina wybudowała ten dom przy budżecie, który był bardzo ograniczony [290tys. zł. ani złotówki więcej]
Całkiem zgrabny i miły dla oka. Gdzieś mam zdjęcia, ja znajdę to pokażę jak to wyszło :)

olinek okrąglinek
04-11-2013, 18:10
Moja rodzina wybudowała ten dom przy budżecie, który był bardzo ograniczony [290tys. zł. ani złotówki więcej]
Całkiem zgrabny i miły dla oka. Gdzieś mam zdjęcia, ja znajdę to pokażę jak to wyszło :)
O tak! Bardzo proszę.:yes:

leszczu 791
04-11-2013, 19:18
Hej,
jetem również zainteresowana Z92.
Mam takie pomysły na zmiany:
Parter:
http://img802.imageshack.us/img802/9550/3ju0.png (http://img802.imageshack.us/i/3ju0.png/)

Poddasze:
http://img845.imageshack.us/img845/3003/zy2i.png (http://img845.imageshack.us/i/zy2i.png/)

Co sądziecie o tych zmianach?

P.S. Część z nich to pomysły Elfir. Wg mnie warte rozważenia.


Hej,
wg mojej oceny jezeli chodzi o dół to:
wersja 1 - ściana kominkowa ok (mam dokładnie taką samą),powiększona kuchnia ok ale nie az tyle bo bedzie bardzo ciasno ze stołem i przesuniete okno zepsuje urok zew. ( tez planuje postawić sciane ale na wysokości początku wykusza), drzwi osobne do kuchni i salonu ze ścianku to chyba "bardzo ciasny pomysł " - mam juz wybudowany dom do stropu , szafa w wiatrołapie kosztem kotłowni (u mnie też tylko odwrotnie, najpierw drzwi , potem szafa)
wersja 2 - zdecydownie wiecej miejsca

góra moze być, ale przez ta dodatkową szafe bedzie ciemniej,cgyba ze bedzie okno na schodach? bo ja mam garaż i okna brak

leszczu 791
04-11-2013, 19:28
222476


dzisiejsza fota :)

olinek okrąglinek
04-11-2013, 19:46
leszczu791,
dzięki za opinię. Tym cenniejsza, że budowa już trwa.
Jeszcze taki pomysł mi się nasunął - gaderoba na kurtki kosztem kotłowni i wnęki na szafę w holu. Tylko pojęcia nie mam, ile miejsca na nia potrzebuję. No i w projekcie jest słup, a w garderobie wypadłby na środku pomieszczenia. Da się go przesunąć?
http://img543.imageshack.us/img543/349/aoa0.png (http://img543.imageshack.us/i/aoa0.png/)

Poproszę o więcej zdjęć. Zwłaszcza pomieszczeń.

leszczu 791
04-11-2013, 21:54
Garderoba dobry pomysł, sama się zastanawiam jak to zrobić tym bardziej ze kotłownie mam przeniesiona za garaż a to będzie pom. gos. na taczki, rowery itp.. Obawiam się, ze ściana postanowiona na samym początku schodów może stwarzać wrażenie wąskiego korytarza.
Słup jest wentylacyjny im można go przenosić. Ja obecnie nie mam jeszcze ścianek działowych tylko nośne i schody. Słupów brak. I chyba zrezygnuje z drzwi miedzy wiatrołapem a holem.
Na garderobę potrzebujesz około 60 cm na wieszaki i 30 cm na półki, żeby sie swobodnie obrócić to około 80 cm.

leszczu 791
04-11-2013, 22:03
222528
schody z całym spocznikiem

222531
w środku jeszcze mało widać ale jak ściągną stemple to będą nowe fotki

222532
i tył :)

olinek okrąglinek
05-11-2013, 19:06
Obawiam się, ze ściana postanowiona na samym początku schodów może stwarzać wrażenie wąskiego korytarza. .
Może masz rację.
Jesli będziesz juz miała ścianki dzialowe, to łatwiej będzie podjąć decyzję.



Na garderobę potrzebujesz około 60 cm na wieszaki i 30 cm na półki, żeby sie swobodnie obrócić to około 80 cm.
Czyli min. 140 cm szerokości.

paliszcz
05-11-2013, 21:48
Paliszcz...poczytałam forum i stwierdzam, ze Twoj projekt to AZURYT (jest kilka wersji co do układu n poddaszu ) ...bardzo chciałam go mieć ale niestety projekt nie był jeszcze w sierpniu skończony. Czas mnie gonił.

Oglądałam ten projekt i nie znalazłam takiego samego poddasza :) to całkiem inny domek :)

Szukamy wykonawców :) Ceny wahają się od 28-45tyś za sso+ dach, bo póki co tylko do sso nas interesuje. Znacie jakieś fajne stronki z poradami jak skonstruować umowę z wykonawcą i na co zwracać uwagę ?

leszczu 791
09-11-2013, 16:04
obiecane fotki......przypominam, ze nie ma jeszcze ścianek działowych.

kuchnia
223299
salon
223300
223301
schody
223302
mały pokoj i toaleta
223303


i jak?

olinek okrąglinek
09-11-2013, 17:21
O, są zdjęcia!
Dzięki serdeczne. Już nie mogę się doczekać następnych :p

Wydaje się przestronnie. Ależ bym chciała już być na takim etapie....
Kiedy ruszacie z działówkami?

Mnie martwią 2 rzeczy:
1. widok na toaletę zaraz po wejściu do domu z wiatrołapu
2. wejście do kuchni przez salon (próbowałam jakoś oddzielić to wejście, ale tylko na papierze, nie wiadomo, jak by to wyglądało w rzeczywistości).

Pisałaś, że zamykacie kuchnię. Całkowicie? Masz jakieś wizualizacje?

A tak w ogóle- to boję się, że domek będzie za duży (na 3 osoby).

Znalazłam mniejszy odpowiednik - Dom w zielistkach wersja 2.
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-zielistkach-ver-2/m6e11f727d39c5,2706

Ale - pokój na parterze malutki, salon mały, kuchnia mogłaby być, ale brak spiżarki.

Lub dom w filodendronach W - trochę większy od Zielistek, ale mniejszy od Z92
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-filodendronach-w/m50645c7926e97,2706

Wizualnie z zewnątrz podobne.
Wewnątrz układ też podobny (i nie ma widoku na wc).

Filodendrony już bardziej do mnie przemawiają. Ale też coś bym zmieniała.

Ach, te dylematy.

Lada dzień dostaniemy WZ. Trzeba podjąć decyzję.
Dlatego tak zależy mi na zdjęciach.

Bardzo proszę o zdjęcie ściany nośnej między salonem a wc. Bardzo jest długa?

leszczu 791
09-11-2013, 18:54
Z projektami tak juz jest ...w każdym jest cos do zmiany. Ja chciałam Azuryt NF 40.... był dla mnie idealny ale projekt nie był skończony.
Następne fotki będą razem z nośną. Moja ma długość 3,70. Nie mam kominka i dlatego skróciłam ją troszkę co dało przestrzeń. Wg projektu cała ściana ma 4,70. Poniżej rzut ręcznie przerobiony :)

223329

w salonie zamieniłam układ mebli i kibelek przenoszę pod okno.

1) widok na toaletę w ogóle mnie nie rusza, bo jak będą ładne drzwi (takie jak do pokoju) to nie ma to dla mnie znaczenia.
2) wizualizacji kuchni jeszcze nie mam...chciałabym ją częściowo zamknąć ale wiem, ze optycznie zmniejszy mi cały salon i jadalnie. Stolarz zrobi mi wizualizację dopiero w styczniu :(

Proszę o komentarze.. moze inny pomysł na wiatrołap?
Szkoda, ze nie zaglądają do nas poprzednicy :)

paliszcz
10-11-2013, 10:15
Ale fajnie, że są fotki :) super to wygląda :) Myślę, że domek będzie całkiem spory ale nie za duży- w sam raz :)

Wstawiam rzuty mojej przerobionej "zetki" może komuś się przydadzą :)

223408223409 jak widać to już nie Z92 ale mocno wzorowany :)

olinek okrąglinek
10-11-2013, 11:18
Paliszcz,
jaka wyszła Wam powierzchnia domu?

Ciekawe zmiany.
Wasz parter prawie w 100% mi odpowiada. Przesunęłabym tylko ścianę z drzwiami do łazienki bardziej w głąb, żeby ukryć wejście do wc (hmm... chyba mam jakieś "zboczenie" na tym tle).

paliszcz
10-11-2013, 18:53
Paliszcz,
jaka wyszła Wam powierzchnia domu?

Ciekawe zmiany.
Wasz parter prawie w 100% mi odpowiada. Przesunęłabym tylko ścianę z drzwiami do łazienki bardziej w głąb, żeby ukryć wejście do wc (hmm... chyba mam jakieś "zboczenie" na tym tle).

użytkowa 128 m2, mi też troszkę ta łazienka nie pasuje... ale wolę tak niż było wcześniej (łazienki są blisko siebie- a to zawsze taniej, i nie tracę miejsca na poddaszu- dzięki temu mam sporą garderobę, a pod schodami dodatkowo schowek)

He he ale z łazienką to faktycznie coś masz :lol2::lol2::lol2:

olinek okrąglinek
14-11-2013, 17:00
A gdzie budujecie swoje domki?
Baardzo chciałabym zobaczyć w realu Z92 - przed podjęciem decyzji.

leszczu 791
15-11-2013, 21:14
A gdzie budujecie swoje domki?
Baardzo chciałabym zobaczyć w realu Z92 - przed podjęciem decyzji.


ja w pomorskim .....w Lęborku :)

olinek okrąglinek
15-11-2013, 21:18
ja w pomorskim .....w Lęborku :)

Uuuu, kawał drogi ode mnie. Mazowsze.
Dziś odebraliśmy WZ i rozpiera mnie energia. :wiggle:
Choć wiem, że do dopiero początek drogi.

olinek okrąglinek
16-11-2013, 20:47
Bardzo proszę o zamieszczenie zdjęć ze ściankami działowymi, jeśli ktoś jet na takim etapie. :bye:

leszczu 791
17-11-2013, 19:26
oto obiecane fotki ściany kominkowej......przypominam, że jest skrócona o szerokość schodów (około 1 m)
225132

225133

leszczu 791
17-11-2013, 19:48
i jeszcze fotki z postępów :)
225139

225140

olinek okrąglinek
17-11-2013, 22:48
O, nowe fotki. Super!

A ja cały czas waham się między z92 a Zielistkami :(

olinek okrąglinek
18-11-2013, 21:00
Leszczu, jaki ponieśliśliście koszt do tego etapu?

leszczu 791
18-11-2013, 23:49
Leszczu, jaki ponieśliśliście koszt do tego etapu?

Bez wykonawcy 57 000 (juz pisałam, ze płacimy całościowo do stanu developerskiego) . W tym za nieszczęsny piach 8500.... a jak widać na fotkach jeszcze duzo brakuje oraz na konstrukcje zaliczka wpłacona . Nie wliczam tu papierków i projektu.

olinek okrąglinek
20-11-2013, 20:37
Dzięki.
I pisz nam tu, jak budowa postępuje :yes:

leszczu 791
20-11-2013, 23:11
Dzięki.
I pisz nam tu, jak budowa postępuje :yes:

będę pisać i wstawiać fotki :)
teraz jestem na etapie wybierania okien, drzwi i bramy garażowej.....i tu już schody. Jakie okna , jaki kolor i czy kolor z dwóch stron czy z jednej a w środku białe?
Pomożecie?

DOGONIC-MARZENIA
21-11-2013, 10:32
Leszczu ja bym wzięła 2-kolorowe z obu stron. Kolor... na pewno nie złoty dąb bo w słońcu wyglądają jak sraczkowate ;)
My kupimy albo jakiś orzech albo antracyt z naciskiem na orzech- pasuje zarówno do tradycyjnych jak i nowoczesnych (a takie nasze będą) wnętrz :) Sprawiają że mimo prostych, nowoczesnych mebli wnętrze nie jest surowe.

paliszcz
22-11-2013, 14:42
u nas będą białe :) tniemy koszty gdzie się da, a poza tym biel zawsze do wszystkiego pasuje :)

DOGONIC-MARZENIA
22-11-2013, 23:34
teraz mamy białe - już bym nie chciała :)
Okleina drewniana też zawsze pasuje

paliszcz
23-11-2013, 08:05
Biorąc pod uwagę okna w całym domu- obustronny kolor to jednak koszt...

Co do względów estetycznych każdemu podoba się co innego :)


BAZYL- wywołuję do tablicy !!! Pisz co u was :)

Olinek- jakaś decyzja co do projektu ? :rolleyes:

Leszczu- ale u was się dzieje :) Oby zima była w tym roku łagodna :)

DOGONIC-MARZENIA
23-11-2013, 12:55
Paliszcz my mamy trochę inne podejście. Mieszkamy w domku (małym) i budowaliśmy z dobrych materiałów ale wybieraliśmy to co tańsze - np właśnie białe a nie kolorowe okna. Budowaliśmy żeby nie wynajmować. Ten dom ma być domem takim o jakim marzymy, więc i wykończenie takie będzie. Wolimy budować rok, 2 lata dłużej ale tak żeby móc się cieszyć że mamy jak chcemy a nie jak musimy mieć :rolleyes:

Okna, dach to nie dywan czy wazon który wymienisz za rok bo się nie podoba :)

paliszcz
23-11-2013, 17:08
he he ale ja nie napisałam, że mi się białe nie podobają, wręcz przeciwnie, wolę biały-zawsze modny, niż oklepany ostatnio dąb i orzech ;)

buduję licząc każdą złotówkę nie dlatego że muszę tylko dlatego że chcę !!! bo nie problem wziąć kredyt, lub czekać kilka lat i odkładać...

He he i dzięki za info, że dachu i okien nie można co rok wymieniać bo bym na to nie wpadła :-P z pozdrowieniami

DOGONIC-MARZENIA
23-11-2013, 18:03
A ja myślałam że bierzesz białe bo tniesz koszty, Masz rację białe nie są tak oklepane jak dąb i orzech :lol2: :p Biały już nie jest modny- kto Ci powiedział ze zawsze jest modny?? :no:

Dla mnie nie jest problemem odkładać na budowę bo mieszkam w wygodnym domku z ogrodem i mi się nie pali. Wolę 2 lata dłużej mieszkać gdzie mieszkam niż kupować wszystko z najniższej półki. Kredytu nie biorę ale nie potępiam tych co biorą.

Piszę o moim poglądzie na temat wyboru okien, dachu itd

paliszcz
23-11-2013, 19:50
uroki forum widzę- czepialstwo słów i "bo to tylko mój pogląd ale... "

bez komentarza :) :bye:

DOGONIC-MARZENIA
23-11-2013, 20:35
Słusznie :)

olinek okrąglinek
23-11-2013, 20:39
Ej, no...
Przestańcie...
Ten wątek ma służyć pomocą budującym Z92 (lub przekonać do niego wahających się ;), czyli m.in. mnie)

nie kłóćcie się, bo to niczemu dobremu nie sprzyja...

P.S. A ja dalej się waham....
Zielistki mniejsze, a Z92 bardziej funkcjonalne...
Niech ktoś za mnie podejmie decyzję...:bash:

paliszcz
23-11-2013, 20:58
Olinek :) Ehhh co by tu doradzić- dla mnie zielistki za mały, salon z jadalnią zdecydowanie za ciasny- próbowałaś sobie to jakoś umeblować ? Ile osób będzie mieszkało ?

Po długich negocjacjach cenowych dostaliśmy ostateczną wycenę (od murarza na którym nam najbardziej zależało) 28tyś za sso z kompletnym dachem :lol2:

olinek okrąglinek
23-11-2013, 21:42
Olinek :) dla mnie zielistki za mały, salon z jadalnią zdecydowanie za ciasny- próbowałaś sobie to jakoś umeblować ? Ile osób będzie mieszkało ? :
Biegałam po domu z metrówką i próbowałam "wstawić" narożnik i stół. Ciasnawo, ale gdyby narożnik postawić przy stole krótszą stroną... Eh... tak kombinuję na wszystkie strony...
Z92 ma wszystko, co chcę. Tylko ten metraż..

Będą mieszkały 3 osoby.


Po długich negocjacjach cenowych dostaliśmy ostateczną wycenę (od murarza na którym nam najbardziej zależało) 28tyś za sso z kompletnym dachem :lol2:
Gratulacje udanych negocjacji.:D
Oby jak najwięcej takich podczas budowy.

paliszcz
24-11-2013, 10:43
Olinek- to faktycznie na 3 osoby zetka ma spory metraż.... Dom z zielistkach mały, ale na 3 osoby myślę, że ok.

Potrzebujecie duży stół w jadalni ? Często macie gości ?

Zetka to wiadomo mój faworyt ale na 3 osoby też bym chyba miała dylemat..



A co do negocjacji z ceną robocizny to jak na początku usłyszałam 40-50 tyś to się za głowę złapałam... no za co- to najprostsza bryła jaka może być- bez załamań, wykuszu, podcieni, zwykły prostokąt, dach bez okien tylko wyłaz, wszystkie otwory okienne w pokojach tych samych wymiarów itd.... SSO + dach ma im zająć około 1,5-2 miesiące jeśli pogoda pozwoli. Resztę będziemy robić z pomocą rodziny więc to raczej jedyna ekipa która zagości na naszej budowie.

Obecnie walczymy z projektem instalacji wew. i przyłączami a do końca roku musimy złożyć PNB... oby się udało :)

olinek okrąglinek
24-11-2013, 11:18
Olinek- to faktycznie na 3 osoby zetka ma spory metraż.... Dom z zielistkach mały, ale na 3 osoby myślę, że ok.

Potrzebujecie duży stół w jadalni ? Często macie gości ?

Zetka to wiadomo mój faworyt ale na 3 osoby też bym chyba miała dylemat..

Cieszę się, że rozumiesz...:hug:

Gości mamy baaardzo rzadko, więc bardzo duży stół nam niepotrzebny.



Obecnie walczymy z projektem instalacji wew. i przyłączami a do końca roku musimy złożyć PNB... oby się udało :)
My też mieliśmy takie plany. Ale się nie uda.
Oby Wam się udało.

paliszcz
24-11-2013, 13:10
Olinek idę do Twojego wątku bo widzę nową koncepcję :)

leszczu 791
01-12-2013, 21:03
halo...zaglądacie tu jeszcze? i czy ktoś prócz nas buduje Z92?

mam dla Was fotki :)
227849
227852
227855

DOGONIC-MARZENIA
01-12-2013, 22:23
Leszczu wybrałeś okna?

olinek okrąglinek
01-12-2013, 22:29
halo...zaglądacie tu jeszcze? i czy ktoś prócz nas buduje Z92?
Ja zaglądam.
Ale waham się co do projektu.
Jego funkcjonalność odpowiada mi bardzo. Tylko ta wielkość...

A fotki super. Domek prezentuje sie wspaniale.
Cieszy pewnie taki postęp.

leszczu 791
01-12-2013, 22:52
Leszczu wybrałeś okna?

no własnie .... Jutro mam pomiar z firmy DEKAR...jest to producent od nas z okolic i robi okna na profilu REHAU.
Oferty były różne : Drutex, Bertrand i na profilu Veka.
Ostatecznie chyba zostaniemy przy firmie Dekar.... pięciokomorowe-trzyszybowe. Maja bardzo dobrą opinie. Kolor? jednak białe w środku i nie chodzi tu o cenę tylko estetykę. Nie chce mieć pięciu odcieni brązu. (Dla zainteresowanych kolor obustronnie to + 1000-1300zł).
Jeszcze zostały mi drzwi i brama.
DRZWI możliwości: drewniane, PCV,metalowe...w takiej samej kolejności cenowo. Drewnianych nie polecają bo "pracują", metalowe najtańsze ale przepuszczalność mają oczywiście najmniejsza więc chyba PCV- oglądałam są całkiem fajne, lekko się otwierają tylko ta cena!
BRAMA -tu nie mam pojęcia i potrzebuje Waszej pomocy. !!!

Dachówka juz zamówiona, za tydzień w sobotę WIECHA !!!!

fankaZ92
01-12-2013, 23:27
Witam,
my również budujemy Z92. Dla mnie to projekt spełniający prawie wszystkie wymagania naszej rodziny czyli: spiżarka, duża kotłownia, dodatkowy pokój na parterze, odpowiedni układ pomieszczeń względem stron świata, pralnia, wysoka ściana kolankowa. Jesteśmy na etapie fundamentów. Zmiany jakie wprowadziliśmy/wprowadzimy to obniżenie kotłowni oraz drzwi na zewnątrz z kotłowni, duże okno na schodach, wydzielone miejsce na szafę wnękową w wiatrołapie kosztem kotłowni oraz wydzielone miejsce na szafę w korytarzu na piętrze. Śledzę forum i czekam z niecierpliwością na pierwsze zdjęcia wnętrz.

DOGONIC-MARZENIA
01-12-2013, 23:58
Leszczu nie rozumiem o co chodzi : "nie chcę mieć pięciu odcieni brązu " :confused:

leszczu 791
02-12-2013, 00:13
Leszczu nie rozumiem o co chodzi : "nie chcę mieć pięciu odcieni brązu " :confused:

nie chce być uzależniona od koloru okien.Z zewnątrz podobają mi sie orzechowe a w środku wg mnie za ciemne.
Jednak jak bym wybrała opcje obustronnie kolor to powinnam do tego dobrać podlogę, schody i drzwi wewnętrzne. To jest moja wizja. Nie wyobrażam sobie mieć np. okien orzechowych, podłoge jasną, drzwi orzech jasny a schody jeszcze inne do tego stół i krzesła wenge.
Jak dla mnie to sie gryzie.......Pewnie można to zgrać ale ja takiej wizualizacji w głowie nie mam :(
ALe to nie znaczy , ze mi nie nie podobają...i stąd był mój problem. Ładne są jedne i drugie tylko trzeba to zgrać z całym wnętrzem.

na wizualizacjach naszej Z-tki też są białe :P

DOGONIC-MARZENIA
02-12-2013, 11:19
Kumam :) Też się nad tym zastanawiamy. Myślę o antracycie...

DOGONIC-MARZENIA
02-12-2013, 12:46
Uważaj na okna jednostronnie kolorowe- poczytaj na forach. Jak zarysujesz widać białe a nie brąz.(okna 2-stronnie kolorowe są barwione w masie a nie oklejane) Okna jednostronnie kolorowe są inaczej robione... Chyba że w ciągu ostatniego roku to się zmieniło

leszczu 791
03-12-2013, 23:19
Pogoda dopisuje...praca wre :-)

228342

leszczu 791
12-12-2013, 22:58
śniegu brak .... budujemy dalej :)

229932

229933

229934

lukasz8424
14-01-2014, 09:08
Witam,mam zamiar na wiosnę zacząć budowę,jestem na etapie szukania firm,dostałem wycenę od jednej z firm i chciałbym się dowiedzieć czy to dobra oferta 149tys(do negocjacji) robocizna tym materiał.Roboty ziemne,Fundamenty i sciany fundamentowe,izolacja fundamentow,ściany konstrukcyjne parteru oraz ścianki działowe,strop nad parterem,schody,ściany konstrukcyjne poddasza oraz scianki działowe,kominy,stal,dach konstrukcja z pokryciem,
Kostka fundamentowa LUBAR 12x25x38, beton B20, Beton B15, stal zbrojeniowa fi 14, fi 12, fi 6, fi 4, pustaki ceramiczne Porotherm DRIFIX 25 cm, Porotherm 11,5 cm, kominy schiedel Rondo, rondo plus, lub Cj BLOK, dachówka ceramiczna Roben, więźba impregnowana, ciepły strop gestożebrowy – TERIVA z LUBAR.
Proszę o radę czy to dobra oferta

leszczu 791
19-01-2014, 23:18
Witamy nowego forumowicza i fana Z 92 :wiggle:
Jak widać mało kto tu ostatnio zagląda... jak poczytasz forum to znajdziesz wyceny ale głównie robocizny.
W mojej ocenie płacąc za całość z materiałami zawsze troszkę przepłacisz. Trudno porównać bo mamy inne materiały ale może to coś Ci pomoże.
Stan surowy otwarty z dachem kosztował nas 125 tys. Ale budujemy z gazobetonu PROFABET, strop mamy wylewany, dachówka cementowa BRASS -bałtycka cisar i okna dachowe FAKROx4 (jeszcze nie założone ale zapłacone). Wyglada to tak:
236284

Dla zainteresowanych podnieśliśmy ściankę kolankową o 1 bloczek i u góry mamy salony:)
236285
ścianki działowe już stoją , następnym razem zrobie zdjęcia wszystkich pomieszczeń.

i jeszcze jedna fotka...przymiarka podbitki (wybieramy kolor) i struktonit
236286
236287

paliszcz
21-01-2014, 18:05
lukasz- ja póki co znam tylko ceny za robociznę za sso więc za dużo nie pomogę ale fakt, że trochę się przepłaca jak się bierze ekipę z materiałem

leszczu- super to wygląda, fajnie że dzielisz się fotkami i poniesionymi wydatkami :) słuchaj a jak się prezentuje cały dom po podniesieniu ścianki kol. bo słyszałam, że to czasami ryzykowne... nie traci wizualnie ? Dach nie wydaje się za "krótki" ? bo na tym jednym zdjęciu wydaje się ok :)

Matysssss
22-01-2014, 17:28
Wyglada to tak:

Fajnie to wszystko wygląda :) My również przymierzamy się do budowy Z92, na razie kończymy sprawę z podziałem działki za tydzień geodeta.
Później adaptacja itp itd mamy nadzieję zacząć w okolicach Czerwca-Lipca i w tym roku zrobić same fundamenty.
Leszczu byłbyś tak miły i podesłał więcej zdjęć z wnętrza.... przedpokój, klatka, saloooon i łazienka na górze? zastanawiam się czy zmieści się tam okno koło komina? Byłbym bardzo wdzięczny za "pokazanie" :D chętnie przyjmę nieograniczoną liczbę zdjęć pozdrawiam [email protected]

leszczu 791
22-01-2014, 18:50
leszczu- super to wygląda, fajnie że dzielisz się fotkami i poniesionymi wydatkami :) słuchaj a jak się prezentuje cały dom po podniesieniu ścianki kol. bo słyszałam, że to czasami ryzykowne... nie traci wizualnie ? Dach nie wydaje się za "krótki" ? bo na tym jednym zdjęciu wydaje się ok :)

W środku wygląda to super, pomieszczenia do wykorzystania w 100 %.
Na zewnątrz dach wygląda bardzo dobrze ale został wydłużony tzn. że dach kończy się na wysokości takiej jak w projekcie aby wizualnie nie było śmiesznie. Dokładnie nie wiem o ile ale belki były zamawiane o 70 cm dłuższe niż w projekcie.

paliszcz
23-01-2014, 19:04
W środku wygląda to super, pomieszczenia do wykorzystania w 100 %.
Na zewnątrz dach wygląda bardzo dobrze ale został wydłużony tzn. że dach kończy się na wysokości takiej jak w projekcie aby wizualnie nie było śmiesznie. Dokładnie nie wiem o ile ale belki były zamawiane o 70 cm dłuższe niż w projekcie.

no właśnie- bo niektórzy na własną rękę podnoszą o jeden pustak i później bardzo dziwnie to wygląda.

Z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia :)

leszczu 791
26-01-2014, 16:43
Fajnie to wszystko wygląda :) My również przymierzamy się do budowy Z92, na razie kończymy sprawę z podziałem działki za tydzień geodeta.
Później adaptacja itp itd mamy nadzieję zacząć w okolicach Czerwca-Lipca i w tym roku zrobić same fundamenty.
Leszczu byłbyś tak miły i podesłał więcej zdjęć z wnętrza.... przedpokój, klatka, saloooon i łazienka na górze? zastanawiam się czy zmieści się tam okno koło komina? Byłbym bardzo wdzięczny za "pokazanie" :D chętnie przyjmę nieograniczoną liczbę zdjęć pozdrawiam [email protected]

z oknem nie pomogę ponieważ, budujemy Z92 GL (wersja z garazem) i komin mamy przeniesiony na tył garazu ale mogę zmierzyć ściankę jak trzeba lub zrobic dodatkowe zdjecia
:)

leszczu 791
26-01-2014, 16:55
Tak jak obiecałam wklejam fotki....dużo fotek, w opisie przypominam zmiany jakie wprowadziliśmy.
Tu wyjaśniam...nie planowaliśmy zmian bo projekt nam odpowiadał w 100 % ale w trakcie budowy wszystko sie zmienia :)
1. Salon
-wyjście na taras.... 2-skrzydłowe 1,8 m
-zlikwidowany wykusz
-okno z boku 1,8m
-bez kominka
-ściana kominkowa wyrównana z początkiem schodów
237646 237647 237648

2. Kuchnia
-okno 1,8 m
-spiżarnia wydłużona aby powiększyć "gł" kuchni ..... po zmianie dł spiżarni 2,6m (ściana z drzwiami od spiżarki)
237649 237650

leszczu 791
26-01-2014, 17:20
cd.
237651 237652 237653

3. Łazienka na dole
-okno pomniejszone 60/95 bo pod oknem będzie toaleta
-minimalna wnęka na prysznic (12 cm)
-w mojej ocenie zmieścić prysznic toaletę i umywalkę na ścianie 2,30 nie jest dobrym pomysłem.... stąd zmiany
237663 237664

leszczu 791
26-01-2014, 18:10
cd
237667 237668 237669 237666

4.Pokoj na dole
-okno zmniejszone do 1,6

237672 237679 237680

leszczu 791
26-01-2014, 18:32
5. wiatrołap
-wnęka na szafę korzyscią pom. gospodarczego (+ fotki w trakcie budowania ściany)
-przesunięte drzwi do pom. gos.
-wiatrołap jeszcze nie zamknięty...zastanawiamy się :)

237681 237682 237683

leszczu 791
26-01-2014, 18:57
6.schody
-cały spocznik ! (były wg projektu ale ze względu na dzieci zmieniliśmy)
- w wyniku zamiany pół-spocznika na cały spocznik powstały schody do pokoju nad garażem
237685 237686 237688 237689

7. pokoje na gorze (dwa jednakowe)
-likwidacja balkonów
- w zamian duże okna 1,60
-ścianka kolankowa + 1 bloczek ok 25 cm (dla porównania córka o wzroście 1,30)
237690

leszczu 791
26-01-2014, 21:14
cd
237714 237715 237716 237717

8. łazienka + pralnia u góry (czyli sypialnia w projekcie)
237718

reszta fotek jutro.... dlaczego zdjęcia nie chcą wchodzić? jest jakieś ograniczenie?

leszczu 791
27-01-2014, 10:23
cd fotek
237854 237855 237856
i moja pralnia
237857 237858

leszczu 791
27-01-2014, 10:25
9. Moja garderoba (wg projektu łazienka+pralnia)
237859 237860 237861

leszczu 791
27-01-2014, 10:31
10.pomieszczenie gospodarcze (kotłownia)
-pomniejszone o wnekę na szfe w wiatrołapie
-okno w poziomie (żeby nikt nie zaglądał :))
237862 237863 237864 237865237866

To chyba wszystko...jak macie pytania to piszcie, postaram się odpowiadać na bieżąco z fachową pomocą męża:)
Jak ktoś ma ochotę na wycieczkę nad morze to zapraszam do obejrzenia na żywo.

paliszcz
28-01-2014, 19:17
WoW- no masz u mnie mistrza za te zdjęcia :) cały czas siedzę i analizuję :) świetnie !!!

Dziś otrzymaliśmy pozwolenie na budowę :lol2: a więc niech szybko nadejdzie wiosna i ruszamy :)

leszczu 791
28-01-2014, 20:50
WoW- no masz u mnie mistrza za te zdjęcia :) cały czas siedzę i analizuję :) świetnie !!!

Dziś otrzymaliśmy pozwolenie na budowę :lol2: a więc niech szybko nadejdzie wiosna i ruszamy :)

:lol2: dziękować

leszczu 791
29-01-2014, 22:25
Potrzebuje Waszej pomocy!!!
Zamknąć wiatrołap czy nie???? to pytanie dręczy mnie i męczy przez ostatnie dni.
Zaczynając budowę cały czas mowiłam, że wiatrołap będzie otwarty ale jak wchodzę do domu to jakoś mi nie pasuje. Wiem, że dojedzie szafa i pewnie jakiś wieszak / lustro ale nie potrafię sobie tego wyobrazić.
Jedno wiem na pewno.....dobrą decyzją było wydłużenie ściany pomiędzy wiatrołapem a spiżarnią oraz wnęka na szafę. W wersji projektowej wiatrołap byłby bardzo mały.

piszcie ...czekam

paliszcz
30-01-2014, 18:46
a wiesz że ja też ostatnio o tym myślałam... i wolała bym chyba zamknąć

J&A
30-01-2014, 21:46
Witam
I odrazu słowa uznania dla leszczu791. My również jesteśmy zainteresowani tym projekem wersją GL wydaje się prawie idealny jedyną jak dla mnie bardzo istotną zmianą jaką chcę wprowadzić to jedna lukarnia (z drzwiami balkonowymi) w dwóch pokojach od stronu ogrodu tym samym likwidacja okien połaciowych. Co o tym myślicie czy bardzo podniesie to koszt a i jeszcze jedno strop pod dachem wylewany.
Lesczu791 my jesteśmy z podkarpacia więc niestety z oglądnięcia nic nie wyjdzie ale jak by można było jakieś konkretne koszty dane to podaje adres [email protected]

leszczu 791
30-01-2014, 22:51
Witam
I odrazu słowa uznania dla leszczu791. My również jesteśmy zainteresowani tym projekem wersją GL wydaje się prawie idealny jedyną jak dla mnie bardzo istotną zmianą jaką chcę wprowadzić to jedna lukarnia (z drzwiami balkonowymi) w dwóch pokojach od stronu ogrodu tym samym likwidacja okien połaciowych. Co o tym myślicie czy bardzo podniesie to koszt a i jeszcze jedno strop pod dachem wylewany.
Lesczu791 my jesteśmy z podkarpacia więc niestety z oglądnięcia nic nie wyjdzie ale jak by można było jakieś konkretne koszty dane to podaje adres [email protected]

Lukarna...hmmm trudno mi powiedzieć jaki to będzie koszt .... (+ okno+ troche bloczków +dachówka na wykończenie)
Strop wylewany pod dachem to duży koszt chyba niepotrzebny...ale to tylko w naszej ocenie.

Koszty poniesione to:
-okna 9100zł (trzy-szybowe/pięciokomorowe na profilu Rehau z klamkami i montażem )
-drzwi wejściowe 2200zł (metalowe KMT-z klamką/wkładkami i montażem
-brama garażowa 3600zł +500zł montaż (brama Wiśniowskiego 280/225 dosyć szeroka)
-dach 17500zł (dachówka BRASS bałtycka +rynny itp / 3 x okno FAKRO / struktonit na wykończenie dachu i komina +blacha)
-konstrukcja+deski 16500zł (deskowaliśmy cały dach + membrana itp)
-piach/grunt 9000 zł (tu nisko działka musieliśmy wyrównać około 8000 dodatkowo)
-fundamenty 4600zł (z ociepleniem i izolacją)
-chudziak 1600 zł
-komin 2500zł
-reszta 23000zł (mury,strop,schody,stal,wieniec,nadproża, ściana kolankowa, ściany działowe,wieniec,szczyty,) to mam na jednej fakturze

RAZEM: 90100

leszczu 791
30-01-2014, 22:58
J&A specjalnie dla Was fotki pokoju nad garażem:wave:
239119 239120 239121
Tak jak wspominałam do pokoju mam schodki które są wynikiem zrobienia całego spocznika - wg mnie w niczym nie przeszkadzają. Tu również wydzieliliśmy małą garderobę i widać nasz komin :D

tsbtow_z92gl
31-01-2014, 17:01
Witam, to mój pierwszy post na tym forum więc jeszcze raz witam wszystkich fanów Z92 GL :)

leszczu 791 - czy te koszta, to koszta razem z robocizną??? :)

Pozdrawiam :)

leszczu 791
31-01-2014, 17:53
Witam, to mój pierwszy post na tym forum więc jeszcze raz witam wszystkich fanów Z92 GL :)

leszczu 791 - czy te koszta, to koszta razem z robocizną??? :)

Pozdrawiam :)


Niestety :no: tylko materiały
Stan surowy otwarty z dachem u nas w granicach 28-35 tys....(pomorskie)

Matysssss
31-01-2014, 19:16
Leszczu791 zastanawiam się jak Ty masz te fundamenty zrobione za taką kase.... powiesz coś więcej ;> masz ławy + bloczki? sam chciałbym się zmieścić w takiej kwocie jak ty :D

tsbtow_z92gl
31-01-2014, 19:39
Niestety :no: tylko materiały
Stan surowy otwarty z dachem u nas w granicach 28-35 tys....(pomorskie)
Dzięki, tak myślalem...

Ach... kiedy ja będę na takim etapie...

leszczu 791
31-01-2014, 19:42
ups ....
zapomniałam o ławach 3400 zł i deski na szalunki są wpisane w konstrukcja+deski bo później je wykorzystaliśmy.
Mam nadzieję,że zostanie mi to wybaczone z racji tego, ze jestem kobietą:)

239232 239233 239234 239236 239237

tsbtow_z92gl
31-01-2014, 19:46
Będę się trochę kierował tymi danymi w rozmowie z przyszłym wykonawcą :) My jedyną zmianę jaką robimy to kasujemy drzwi do kotłowni z domu...A reszta wg. projektu :)

leszczu 791
31-01-2014, 19:49
Nie wiem kiedy planujecie zaczynać ale u nas poszło to szybko.
Zaczęliśmy 06.09 ... a na początku pogoda nam nie sprzyjała - padało co widać na fotkach.