PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł peletowy, który wybrać?



bobpoz
14-03-2013, 17:24
Witam, mam zamiar zakupić kocioł peletowy. Wybieram spośród: Eg Greń Pellet Mini, Heiztechnik DasPell, oraz Ecovarm Ecofire PE.
Greń i Heiztechnik to nowe konstrukcje.,
Greń ma okrojony sterowanie, palnik ecovarmu, wymiennik rurowy (płomieniówki). Heiztechnik, ma rozbudowany sterownik ekoMax 850, wymiennik "wysocesprawna kolumna", palnik Pellasa. Ecovarm, tu niestety mam mało informacji. Palnik własny, sterownik chyba Key, wymiennik też chyba pionowy.
Proszę o informację, który z tych kotłów będzie ekonomiczny i łatwy w obsłudze.
Pozdrawiam
Slawek

Puławiak
14-03-2013, 18:09
Witam, mam zamiar zakupić kocioł peletowy. Wybieram spośród: Eg Greń Pellet Mini, Heiztechnik DasPell, oraz Ecovarm Ecofire PE.
Greń i Heiztechnik to nowe konstrukcje.,
Greń ma okrojony sterowanie, palnik ecovarmu, wymiennik rurowy (płomieniówki). Heiztechnik, ma rozbudowany sterownik ekoMax 850, wymiennik "wysocesprawna kolumna", palnik Pellasa. Ecovarm, tu niestety mam mało informacji. Palnik własny, sterownik chyba Key, wymiennik też chyba pionowy.
Proszę o informację, który z tych kotłów będzie ekonomiczny i łatwy w obsłudze.
Pozdrawiam
Slawek
Który ecovarm ??? Palnik taki jak w Greniu. Sterownik Key wymiennik rurowy pionowy z zawirowywaczami czyszczenie automatyczne lub reczne wajchą.

Kroitz
15-03-2013, 07:11
Pomyśl może jeszcze o kotle Pellet Duo Heat, z tej samej grupy kotłów. Palnik Pellasa, ecoMax 850 plus wymiennik rurowy napewno sprawniejszy od DasPell i MIni. Temperatura spalin w okolicach 130-150 stopni, Gren podaje 160-200
http://allegro.pl/kociol-na-pelet-pellet-duo-heat-17kw-pellas-i3048989239.html

bobpoz
15-03-2013, 08:18
Kociołek fajny, choć przyznam że szukając nie trafiłem na niego. Ecovarm ma temperatury 160/110C więc podobnie a firma bardziej znana. Dzięki za informację.

Anzji
15-03-2013, 14:20
Witam, pozwolę podłączyć się do tematu ponieważ tej wiosny również czeka mnie wybór kotła.
Wstępnie wybrałem podobnie kotły Eg Greń Pellet Mini i Heiztechnik DasPell i dodatkowo jeszcze Red Compact. Ten ostatni kociołek leży mi najbardziej ze względu na niewielkie wymiary- niestety kotłownia nie jest za duża i rozmiar w tym przypadku ma duże znaczenie :).
Zaintrygowała mnie w tym kotle możliwość przepływowego podgrzewania CWU jak w gazowych kotłach dwufunkcyjnych- w takim rozwiązaniu odpada konieczność instalowania zbiornika CWU = potrzeba mniej miejsca. Nie mogę niestety znaleźć żadnych opinii na temat takiego rozwiązania, więc jeśli ktoś ma taki kocioł lub się po prostu zna :) i wie czy ma to sens bardzo proszę o odpowiedź.

Puławiak
15-03-2013, 14:56
Witam, pozwolę podłączyć się do tematu ponieważ tej wiosny również czeka mnie wybór kotła.
Wstępnie wybrałem podobnie kotły Eg Greń Pellet Mini i Heiztechnik DasPell i dodatkowo jeszcze Red Compact. Ten ostatni kociołek leży mi najbardziej ze względu na niewielkie wymiary- niestety kotłownia nie jest za duża i rozmiar w tym przypadku ma duże znaczenie :).
Zaintrygowała mnie w tym kotle możliwość przepływowego podgrzewania CWU jak w gazowych kotłach dwufunkcyjnych- w takim rozwiązaniu odpada konieczność instalowania zbiornika CWU = potrzeba mniej miejsca. Nie mogę niestety znaleźć żadnych opinii na temat takiego rozwiązania, więc jeśli ktoś ma taki kocioł lub się po prostu zna :) i wie czy ma to sens bardzo proszę o odpowiedź.
Testowaliśmy to rozwiązanie i zima bedzie nawet ok ale latem to już problem. Otwierasz kran na chwile puszczasz odrobine "ciepłej wody" i po około 15-20 min masz ciepłą wode. niestety musi być zasobnik na ciepła wode. Ale mam pocieszającą wieść wkrótce bedą dwa małe kociołki różnych producentów jeden to red compact Slim o wymiarach 1086x280x1208 (szerokośćxgłebokoścxwysokość) moc kotła 13,5 kW zasobnik peletu 40 kg.

bobpoz
15-03-2013, 17:24
Ja do kotła planuję zasobnik około 140l, lub bufor około 1000l. Zobaczę po rozmowie z hudraulikiem. Odnośnie kotła to Ecofire jest moim faworytem.

Kroitz
16-03-2013, 07:58
Red Compact Slim fajna sprawa, ale trzeba będzie poczekać do wakacji na kociołek

Anzji
20-03-2013, 08:17
Dziękuję za odpowiedź.
Myślę, że jeśli zdecyduje się na ten kocioł to faktycznie z dodatkowym zasobnikiem CWU za wymiennikiem.
W każdym bądź razie pogoda jest jaka jest:( więc budowa trochę się opóźnia i na wybór kociołka jest jeszcze trochę czasu.
Niedawno odkryłem , że w Bydgoszczy (gdzie mieszkam) organizowane są co roku targi z branży pellets. Kolejna edycja będzie w czerwcu i myślę,
że zdążę jeszcze się tam wybrać aby na żywo obejrzeć jak sprawują się kotły poszczególnych producentów.

Puławiak
20-03-2013, 12:34
Dziękuję za odpowiedź.
Myślę, że jeśli zdecyduje się na ten kocioł to faktycznie z dodatkowym zasobnikiem CWU za wymiennikiem.
W każdym bądź razie pogoda jest jaka jest:( więc budowa trochę się opóźnia i na wybór kociołka jest jeszcze trochę czasu.
Niedawno odkryłem , że w Bydgoszczy (gdzie mieszkam) organizowane są co roku targi z branży pellets. Kolejna edycja będzie w czerwcu i myślę,
że zdążę jeszcze się tam wybrać aby na żywo obejrzeć jak sprawują się kotły poszczególnych producentów.
EEEE na targach to wszystko jest ładne extra i bezproblemowe. Poszukaj urządzeń zamontowanych w domkach u klientów i porozmawiaj ew porozmawiaj ze sprzedawcami. Pamiętaj że zadowoleni z pracy urządzeń nie piszą na forach.

bobpoz
20-03-2013, 23:32
Dobra myśl, Puławiak a podeslesz mi namiary na klientów, którzy użytkują kocioł Ecofire PES (moc 14, 20kW)?

Puławiak
21-03-2013, 07:20
Wielkopolsce niestety nie mam.

bobpoz
21-03-2013, 13:39
Puławiak jeśli to nie problem, a jakiś Twój klient porozmawia za mną przez telefon (email) to lokalizacja nie ma znaczenia. Czy coś na temat serwisu możesz powiedzieć?

Puławiak
21-03-2013, 15:09
Puławiak jeśli to nie problem, a jakiś Twój klient porozmawia za mną przez telefon (email) to lokalizacja nie ma znaczenia. Czy coś na temat serwisu możesz powiedzieć?
Cześci do kotła dostepne u producenta ale serwis to już sprzedawca/instalator niestety. Przy ecofire przy innych z zasady jest podobnie. Mało firm ma swój własny serwis fabryczny w wiekszości bazują na sprzedawcach i instalatorach. Rozumiem ze chcesz kontakt do klienta który ma ecofire. ???

bobpoz
21-03-2013, 17:14
Tak poproszę o podanie kontaktu. Dziękuję bardzo.

mariokam
09-04-2013, 23:24
Witam. Forum przeglądam od ponad miesiąca. Temat kotłów pelletowych tez zgłębiam po roczne przerwie. Temat dojrzał.
Chcę wymienić kocioł z węglowego na pellet.
Mam pytanie do Puławiaka odpowiedź może być na forum lub na priv. Zastanawiam się nad kotłem Ecovarmu, choć pod rozwagę biorę również EG Greń Mini. Twoje uwagi na forum dużo mi porozjaśniały, więc Twoja opinia też może będzie wskazówką. Na który kocioł byś stawiał.
Miałeś może kontakt z kotłami firmy KAMEN z palnikami Pellas - jeśli tak to co nich sądzisz?
Dzięki Pozdrawiam:)

Puławiak
10-04-2013, 06:37
Kamen - kocioł jak kocioł nic szczególnego węglówka z dołożonym palnikiem. Bedzie działał.

jjaagg
10-04-2013, 20:54
Jestem użytkownikiem kotła Ecovarmu. Jak mogę w czymś pomóc to proszę pytać.

Pozdrawiam
Marcin

mariokam
10-04-2013, 21:36
Jestem użytkownikiem kotła Ecovarmu. Jak mogę w czymś pomóc to proszę pytać.

Pozdrawiam
Marcin

Jak długo użytkujesz ten kocioł. Jakiej mocy i na jakiej powierzchni. Jak zadowolenie z użytkowania?

jjaagg
11-04-2013, 00:03
Jak długo użytkujesz ten kocioł. Jakiej mocy i na jakiej powierzchni. Jak zadowolenie z użytkowania?

Zobacz w pierwszej kolejności to co napisałem w innym poście.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?207415-ktory-piec-na-pellet-wybra%C4%87&p=5740597#post5740597

Użytkuję kocioł od września 2012. Tryb zima włączony jest od początku października czyli już ponad 190 dni. Średnie spalanie za cały okres to około 21kg/doba. Jak kupowałem Ecofire PE miał tabliczkę 16kW - obecnie sprzedają go podpisując mocą 14kW - dlaczego - nie wiem. Dom około 200m2 w całości kaloryfery.

Pozdrawiam
Marcin

mariokam
11-04-2013, 22:45
Byłem dzisiaj u dystrybutora i widziałem w akcji kocioł firmy KAMEN robiony pod Dębicą, z palnikiem firmy Pellas. Trójdrożny ciąg. Drugi i trzeci ciąg z pionowymi płomienicami w których są zawirowywacze. Temperatura spalin na wyjściu z pieca 90-100 stopni. Maksymalna po dwutygodniowym nie czyszczeniu płomienic 130. Na wyjściu z pieca zamontowano termometr. Gościu mówił, że próbowali eksperymentalnie dodać następnie płomienice, czyli dwa dodatkowe ciągi, ale niestety temperatura spalin była za niska i pojawiły się skropliny w kominie. Co prawda czyszczenie tych płomienic nie jest tak proste jak w Ecofire, tylko trzeba raz na 1-2 tygodnie 4 rury przelecieć wyciorkiem.
Palnik montowany w drzwiczkach. Dodatkowy ruszt żeliwny do ewentualnego drewna. Ruszt działa jako rodzaj deflektora, a rozgrzewając się do czerwoności dopala spaliny.

karoka65
11-04-2013, 23:47
Mam coś takiego w ofercie: http://karoka.eu/kategoria,26/kotly-tilgner
można poczytać, dostępny w wersji niskiej, kocioł wtedy jest dłuższy ( głęboki ) ale wysokość prawie połowę wysokości zasobnika na pellet, duży zasobnik na paliwo.
Czekałem na niego koło roku zanim dotarł do mnie, wszystko szło na bieżąco za zachodnią granicę.

Piotr7777
25-11-2014, 14:47
Jestem użytkownikiem kotła Ecovarmu. Jak mogę w czymś pomóc to proszę pytać.

Pozdrawiam
Marcin

Witam,
tak się składa, że właśnie u mnie w kotłowni wystartował kociołek Ecovarm Ecofire PES.
Jeśli nadal oferujesz pomoc to chętnie skorzystam. Chodzi głównie o ustawienie do jakich doszedłeś bo ja na razie użytkuje go na ustawieniach producenta, czyli można powiedzieć, że nic nie zmieniałem. Będę wdzięczny też za twoje opinie o kotle, czy miałeś jakieś problemy z nim i ogólnie jak się sprawuje. Oczywiście informacje o zużyciu peletu też będą pomocne. Czekam i pozdrawiam.:stirthepot::stirthepot::stirthepot:

Gilotyna
07-01-2016, 20:20
Nie będę oryginalny jak powtórzę pytanie , jaki kocioł wybrać ?
1) ecofire PE 14KW ecovarmu
2) Daspell GL 12KW wrzutkowe podawanie i palnik revo
3)Red Compact 14KW
Nie ukrywam , że moim liderem był ten Red po wpisach Puławiaka , ale jak dla mnie jest tam za mały zbiornik na pellet ,no i gwarancja 2 lata ???
Ten daspell jest dla mnie ciekawą opcją