PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie ścian wewnętrznychElcia84
24-03-2013, 15:44
Witam,

Czeka mnie malowanie ścian, nigdy tego nie robiłam, dlatego mam kilka pytań i zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc. Ściany poddasza mam wykonane z karton-gipsu obecnie są pomalowane na ciemniejsze kolory, teraz chciałabym przemalować je na sporo jaśniejsze - pastelowe kolory. Z tego co czytałam, to powinnam umyć ściany, w tym celu zakupiłam środek Beckersa Målartvätt. Malować będę farbami Beckersa designer colour.
1/ Czy po umyciu powinnam ściany zagruntować? Nadmienię, że przed pierwszym malowaniem (około 3 lat temu) ściany były gruntowane.
2/ Czy mogę od razu malować docelową farbą, czy najpierw mam przemalować ściany na biało? Różnica w odcieniach farb jest znaczna.
3/ Na poddaszu mam okna dachowe, we wnęce w której się znajdują odchodzi mi farba wraz z gładzią, spowodowane jest to tym, że czasami deszcz tak zacinał, że wpadał do środka. Teraz trzeba to wszystko zeskrobać, położyć na nowo gładź. Na przyszłość chciałabym uniknąć takich sytuacji, co radzicie? Czy warto jest tam np. położyć folię w płynie i dopiero pomalować?

Na ścianach normalnych tzn. wykonanych z pustaka, otynkowanych, na których jest gładź i farba, mam kilka tłustych plam (najprawdopodobniej po jakimś oleju z wiertarki), które wyszły dopiero po mniej więcej roku. Nie mogę się pozbyć tych plam, próbowałam min. rozpuszczalnikiem.
4/ Jak pozbyć się tych plam? Pan w Leroy poleciła farbę dekorala na plamy (najpierw pomalować tą farbą, a dopiero docelową). Czy to jest dobre rozwiązanie?

Bardzo proszę o pomoc.

jar.os
24-03-2013, 16:12
Trzy letnia powłoka ?? mycie nie ma sensu od razu maluj , gruntowanie możesz odpuścić , gruntuj tu gdzie zeskrobiesz to co odpada przed zaszpachlowaniem i po , przed samym malowaniem , folia w płynie nie jest na padający przez otwarte okno deszcz :) , pilnuj się aby zamykać okna ,na te plamy dekoral który wymieniłas powinien pomódz ..

123budujemy
25-03-2013, 10:10
Ja bym umył, pomalował śnieżką grunt (biała) a potem beckersem dwie warstwy

jar.os
25-03-2013, 16:25
Ja bym umył, pomalował śnieżką grunt (biała) a potem beckersem dwie warstwy

czyli jak by nie patrzył i tak malowanie trzykrotne łącznie ze śnieżką .........

dez
25-03-2013, 19:53
Niekoniecznie, jeśli domieszasz do białej farby gruntującej trochę koloru docelowego to przy dobrych wiatrach wystarczy tylko jedna warstwa koloru. Oszczędność potężna, ale wszystko zależy od tego czy poprzedni kolor ścian się nie przegryzie na wierzch. Gruntowanie odpuść. Folię w płynie opuść.

Dominik bfc
26-03-2013, 00:11
Grunt Śnieżki to słaby wybór- jest lateksowy niby i czasami słabo łapie się z szpachlowanymi powierzchniami do tego jest suchy i ,,pije,, farbę i to bardzo. Jak chcesz gruntować to zrób to białym bekersem z dodatkiem gruntu dulux w szarym opakowaniu w ilości 5-10%. Później 2 warstwy docelowego koloru. Jeżeli chodzi o sufit to tylko flugger flutex 2s nie ma na rynku lepszej farby suftowej w tej chwili.
Jeżeli przy oknie jest to rzeczywiście problem padającego deszczu bo może być także źle docieplonego okna możesz wykleić wnękę okna gładką tapetą z włókna szklanego i pomalować łazienkowym lateksowym bekersem 3-4 razy a będziesz musiała się martwić o podłogi pod oknami a nie odpadającą szpachlą. Powierzchnie są nieduże więc pójdzie mało farby. taśmę kupuj tylko Tesa do obklejania żółtą a do odcinania farby różową. Jeżeli chcesz zrobić jakieś linie to zawsze przemaluj rant taśmy kolorem obecnym aby zakleić dziurki i dopiero docelowym. Powodzenia

Yeda
28-03-2013, 19:18
zgadzam się z Dominikiem

Elcia84
14-04-2013, 18:20
Dzięki za podpowiedzi.
Sypialnia już pomalowana i wyszło ok. Ściany umyliśmy tym środkiem Beckersa, następnie uzupełniliśmy ubytki. We wnęce zastosowaliśmy tak jak radził Dominik tapetę z włókna szklanego. Ścian zgodnie z Waszymi radami nie gruntowaliśmy, tylko pomalowaliśmy farbą, niestety 3 warstwy, bo gdzieniegdzie kolor nie był równomierny.
Teraz zabraliśmy się za drugi pokój, zobaczymy jak wyjdzie.

E-Rzecznik Śnieżka
25-04-2013, 08:40
Szanowny Panie,

lateksowa emulsja podkładowa do wnętrz Śnieżka Grunt http://www.przemaluj.pl/1131_320.htm jest wysokiej jakości gruntem polecanym do stosowania przed malowaniem ścian i sufitów farbą nawierzchniową. Dobór odpowiedniego wyrobu gruntującego jest jednak związany z chłonnością podłoża – jeśli jest ono wyjątkowo chłonne (a tak może być właśnie w przypadku ścian z karton-gipsu), to najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie preparatu gruntującego przeznaczonego do tego typu powierzchni, np. Gruntu Polimerowego Uniwersalnego ACRYL-PUTZ® http://www.acrylputz.pl/74/grunt-polimerowy-uniwersalny

WRC20
25-05-2013, 11:15
Ja na Twoim miejscu umyłbym ściany wodą z mydłem, przejechał raz białą farbą - zwykłą białą - nie gruntującą i na to nakładał kolor, jak dobrze pójdzie to przy takim zabiegu wystarczy jedno malowanie kolorem.