PDA

Zobacz pełną wersję : Czy wykorzystam do czegos gruz ceglano-betonowy...



tomek_2
29-06-2004, 13:44
... np. jako podklad pod wylewki na posadzki lub jako podloze pod kostke brukowa? Mam tego ogromna gore i na razie trzymam z mysla, ze sie wykorzysta, ale moze jestem w bledzie i powinienem sie tego pozbyc? Wiekszosc z tego to stara cegla, jest tez troche kawalkow betonu.
Jak zwykle licze na wasze doswiadczenie i pomoc.
tomek_2

Jerzysio
30-06-2004, 07:35
Ja takie rzeczy potraktuje jako podbudowę podjazdów ( po wcześniejszym wykorytowaniu i dokładnym pokruszeniu - nie dawaj w całości pustaków ceramicznych !), przez parę miesięcy w naturalny sposób
się "uleży" a potem na to piasek i kostka.
Pozdrawiam
J

Slawek :)
30-06-2004, 12:47
Sam mam podobny problem - tj. chałdę piachu (stara podsypka) i gruzu ceramicznego.
Stary murarz przestrzegał mnie przed wykorzystywaniem tego ostatniego pod jakiekolwiek wylewki lub podobne ze względu na jego niestabilność - jest higroskopijny (więc jako podsypka pod drogę będzie utrzymywał wilgoć zamiast sprawnie przekazywać ją wgłąb ziemi), dodatkowo pod wpływem nadmiernej wilgoci rozpada się - destabilizując podłoże i następne na nim warstwy.
Brzmiało to dość przekonująco, stąd do wypełnienia koryta przyszłego podjazdu zostawię sobie tylko piasek z podsypki i trochę gruzu betonowego. Z ceglanego mogę sobie co najwyżej jakiś nasyp w ogrodzie uformować i przykryć następnie próchnicą...
Pozdrowienia

kgadzina
01-07-2004, 08:28
Ja z gruzu mieszanego zrobiłem podbudowę pod taras ziemny. Zmiesciło się wszystko i jeszcze dołożyłem trochę piasku na wierzch żeby było równo pod płytki.

jędrzej
01-07-2004, 11:19
U mnie gruz był na wagę złota! Teren mam gliniasty i podmokły, więc każdą ilość gruzu mogłem wpakować w podjazdy i drogę (nawet kupowałem po 100 zł za Kamaza).

zosiek
01-07-2004, 11:24
... np. jako podklad pod wylewki na posadzki lub jako podloze pod kostke brukowa? Mam tego ogromna gore i na razie trzymam z mysla, ze sie wykorzysta, ale moze jestem w bledzie i powinienem sie tego pozbyc? Wiekszosc z tego to stara cegla, jest tez troche kawalkow betonu.
Jak zwykle licze na wasze doswiadczenie i pomoc.
tomek_2
Z tego co słyszałam, to pod wylewki jedynie gruz betonowy można wrzucić (oczywiście jako dodatkowo do piasku). Żadnych cegieł, suporexu, nic innego.

Rafał Storm
01-07-2004, 12:16
Miejsc do wykorzystania gruzu jest na budowie mnóstwo, podjazdy, fundamenty ogrodzenia, wszelkie dziury w drodze do zasypania i co tam się chce. Jak to mówią dobrego gruzu nigdy za wiele :D