PDA

Zobacz pełną wersję : Odbiory podłogi



monkey222
21-07-2013, 08:45
Macie jakieś konkretne punkty które opisują ostatni etap pracy tj. odbiór podłogi???

Chodzi o punkty w umowach ustnych i pisemnych.

Pytam bo coraz częściej trafiaja się klienci którzy zwyczjanie świrują.
Chcą najtaniej , najszybciej a gdy przychodzi odbiór podłogi to traca czucie w nogach i padja na kolana z nosem przy ziemi węsząc każda niedoskonałość a czasem nawet wspomagaja się lampami 800wat.

Nieraz czytałem że odbiór odbywa sie z pozycji stojącej , że tyłem do światła itp.
Jak jest u was???

sp**t
21-07-2013, 09:45
Witaj monkey222
Tymi 800 wattowymi lampami chyba chca opalic taka podloge :D
My w umowie mamy min.: Odbior w pozycji stojacej lub siedzacej, nie nizej niz 70cm. W swietle dziennym stojac tylem do jego padania, brak rys, bez plam, zaciekow lakieru lub innej aplikacji chemi...itd.
Odbior mamy calosciowej powierzchni wedlug punktow naszej umowy, ( § 10 ich mamy), Nastepnie dajemy do podpisania klientowi nasz protokół odbioru (... Jan Kowalski jest zadowolony z wykonanej uslugi firmy "mojej" w zakresie prac: ...data,Miejsce,Podpis) Po odebraniu reszty sumy wartosci realizacji (45%), Wreczamy F-vat, z warunkami pielegnacji i uzytkowania parkietu + PISEMNA GWARANCJA.
Pozdrawiam

monkey222
21-07-2013, 10:05
Mieliśmy klienta i nawet umieszczałem tu na forum filmik z tego odbioru.
Czarna podłoga, jodełka z fugą . klient odbierał w biały słoneczny dzień z lampa 800-1000 świecąc z wysokości uda - masakra

No właśnie . i najbardziej mi chodzi o ten odbiór tyłem do światła.
Praktycznie każdy klient nie dopuszcza myśli że może odbierać podłoge tyłem do światła bo pod światło wszystko widać, szczególnie na połysku ( najmniejszy paproszek itp) jak pare razy mówiło się klientowi o patrzeniu tyłem do światła to śmiali się ironicznie twierdząc że pod światło wszystko wychodzi i tak musi być.

jarekkur
21-07-2013, 21:31
Mieliśmy klienta i nawet umieszczałem tu na forum filmik z tego odbioru.
Czarna podłoga, jodełka z fugą . klient odbierał w biały słoneczny dzień z lampa 800-1000 świecąc z wysokości uda - masakra

No właśnie . i najbardziej mi chodzi o ten odbiór tyłem do światła.
Praktycznie każdy klient nie dopuszcza myśli że może odbierać podłoge tyłem do światła bo pod światło wszystko widać, szczególnie na połysku ( najmniejszy paproszek itp) jak pare razy mówiło się klientowi o patrzeniu tyłem do światła to śmiali się ironicznie twierdząc że pod światło wszystko wychodzi i tak musi być.

Warunki odbioru powinny być wręczone wraz z instrukcją pielęgnacji przy umowie. Te dodatkowe dokumenty muszą być wpisane w umowę!
Odbiór odbywa się w każdej pozycji. Podstawą odbioru jet to co widać wchodząc do pomieszczenia. Następnie sprawdzam tyłem do okna. W tej pozycji nic nie widać! Mimo, że wchodząc widzi się rysy po szlifowaniu, dołki, paprochy etc. Chyba zrozumiałe, że klient ma rację.!
W sytuacji gdy próbuje halogenem ślizgać się po podłodze, możecie odmówić odbioru i natychmiast zażadać zapłaty. Takie światło jest niedopuszczalne!!! Jeżeli na powierzchni znajduje się jakiś mankament, to musi on być widoczny ze wszystkich stron, a przynajmniej z trzech, poza światłem wpadającym przez okno stojąc do niego tyłem. Jeżeli ten mankament aby go zobaczyć, musimy się gimnastykować i szukać go z róznych stron i pod różnym kątem, to dla mnie nie ma problemu. Szorstkie powierzchnie sprawdza się nie opuszkami palców lecz co najwyżej slizgającym, posuwistym krokiem w skarpetach lub rajstopie. Następnie można sprawdzić ręką jak bardzo jest to miejsce szorstkie. Są klienci, którzy mnie wzywają dla świętego spokoju, abym odebrał podłogę, bo nie są do końca pewni, a zapłata czeka. To są ludzie, którzy chcą rozwiać wątpliwości. Niedopuszczalne są skupiska paprochów, brudu.
Tutaj jednak chodzi o natchnionych klientów, szukających nieuczciwego zysku z cudzej pracy.

fredi07
22-07-2013, 00:39
Są bandyci co wyłudzają usługę ale i też i pseudo firmy co kuszą z 5 zł taniej. Fakt. Więcej jest poprawek , uzasadnionych, po panach gipsiarzach co wszystko zrobią jak już złapali robotę.Ale ich już się nie odszuka. Telefon na kartę. Gwarancji można szukać jak wiatru w polu. Jak ktoś głupi i myśli, że Pana Boga za nogi złapał i coś co kosztuje 100zł kupi za 50 to zapłaci te 50 a później to 100.

w**owe
22-07-2013, 16:13
Dlatego najlepiej zawsze brać sprawdzonych fachowców a nie najtańszych. Podłoga kupiona w salonie to i ekipę polecaną przez salon. A jak się chce mieć najtaniej to trzeba samemu ułożyć podłogi, co też nie jest takie trudne.

jarekkur
22-07-2013, 21:47
Dlatego najlepiej zawsze brać sprawdzonych fachowców a nie najtańszych. Podłoga kupiona w salonie to i ekipę polecaną przez salon. A jak się chce mieć najtaniej to trzeba samemu ułożyć podłogi, co też nie jest takie trudne.
No, bez przesady! Chyba, że chodzi o laminat, chociaż tutaj też jest potrzebna wiedza i trochę narzędzi przyrządów pomiarowych!

w**owe
01-08-2013, 15:10
Laminatu to ja nikomu nie polecam kłaść. Jak choć trochę się orientujesz w budowlance spokojnie sobie poradzisz z układaniem desek warstwowych.

monkey222
01-08-2013, 18:34
Laminatu to ja nikomu nie polecam kłaść. Jak choć trochę się orientujesz w budowlance spokojnie sobie poradzisz z układaniem desek warstwowych.

Warstwowe to może i tak ale układanie litej deski lepiej pozostawić komuś kto się bardziej zna niż troche. Ostatnio poprawialiśmy podłoge u klienta. Znajomy złota rączka układał i po jakimś czasie przez środek pokoju próg zwalniający na 20 cm:)

http://img23.imageshack.us/img23/2576/vdve.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/23/vdve.jpg/)

http://img843.imageshack.us/img843/1094/m456.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/843/m456.jpg/)

http://img543.imageshack.us/img543/6312/fmq7.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/543/fmq7.jpg/)

w**owe
21-08-2013, 17:28
No tak, z litym drewnem jest trochę więcej roboty i trzeba mieć trochę więcej doświadczenia. Pod tym względem deski warstwowe są dużo wygodniejsze, szybko je zamontujesz i nie musisz czekać aż się uleżą żeby następnie jeszcze lakierować i czekać aż wyschną.