PDA

Zobacz pełną wersję : parapety zewnętrzne na styropianie



koper31
04-07-2004, 13:26
Mam zrobioną elewację ze styropianu 10cm. W jaki sposób mam zrobić parapety zewnętrzne? Chcę je wykonać z kształtek klinkierowych.Nie wiem tylko,czy mam je kłaść bezpośrednio na styropian,czy trzeba zrobić podlewkę betonową?A jeśli tak, to czy trzeba ją zazbroić i jak zamocować ,tzn.czy wbić pręty w boki styropianu?Gdybym kład na klej,to na jaki?

sidney
08-07-2004, 07:42
Dołączam się do pytania, sam jestem ciekaw, bo planuje podobne rozwiązanie. Może ktoś coś podpowie?

Przem1
08-07-2004, 08:29
Ja wyżłobiłem dziurę w styropianie tak na głębokość 5-7 cm prawie do końca tak iż powstał mi taki szalunek między murem a styropianem (styropian od przodu) i tam włożyłem 2 pręty fi 6mm które przywiązałem drutem do wgoździ wbitych w scianę (co 6 cm). Gwoździe miały długość około 16 cm i po 8 cm wystawały ze ściany (styropian 12 cm). Na brzegu styropianu "przybiłem" do styropianu deskę aby był równy poziom (ze spadkiem). Do klejenia uzyłem kleju tego co słuzył do mocowania styropianu (zostało mi trochę) ale zrobiłem go dość gęstego, tak by nie spływał ale był dość plastyczny i trochę więcej aby płytkami wyciskać go na bok. Kleić płytki proponuję zacząć od środka okna wyrównując tył płytki do okna a przód do deski. Wykonanie jest stosunkowo banalnym przyklejeniem płytek tak by wycisnąć trochę kleju z pod płytki. Podczas wyciskania trzymaj sąsiednią płytkę bo ona też się unosi. Po przyklenieniu każdej płytki sprawdzaj poziom wszystkich i ewentualnie popraw.

Po wykonanym tak parapecie chodziła nawet moja żona myjąc okna i nic sie nie stało.

Pozdrawiam to jest stosunkowo proste jak się odpowiednio wcześniej przygotujesz, zrób sobie najpierw szalunki i zbrojenie a potem kolejno okno po oknie zalewaj.
Pozdrawiam Przemek :P

kroyena
08-07-2004, 09:31
Mam co prawda 6 cm cegły i 8 cm styropianu, kładłem 7 lat temu. Przez te pół na pół prętów nie wbijałem, reszta podobnie jak u Przem1. Jeden wyjątek porozkładałem sobie płytki, żeby wiedzieć, czy na środku otworu okiennego wypadnie mi płytka czy fuga.
Kapinosy z płytek odpowiednio wyciągnąć (tzn. chciałem powiedzieć odpowiednio długie płytki kupić).

Test miałem lepszy niż u Przem1, szwagiero sobie impreke urządził (za zgodą jak nas nie było) i zapomnieli :wink: , gdzie otwór drzwiowy jest.
Żadna z płytek nie byla do poprawy.