PDA

Zobacz pełną wersję : podwyzszanie podłogi pod płytki



pawwelb
04-07-2004, 23:46
W moim domku na dzalce jest podloga betonowa ktora aimpregonowano masa asfalowo-kauczukowa. Ja chcialbym na to polozyc deski drewniane na polowie a na drugiej polowie plytki ceramiczne. O ile z deskami klopotu wieszego nei ma wystarczy polozyc laty i przybic deski wewntualnie podlozyc styropian a tyle z plytkami mam wiekszy klopot gdyz uwzgledniajac grubosc deski i laty (ok 7cm) a przewidywana grubosc plytek z podkladem (plytka 0.5 podklad 0.5 = 1) dostaje spora roznyce poziomow a chcialbym aby wszytko bylo na jednym poziomie. Dlatego zastanawam sie jak podniesc plytki o te 6cm w gore? Chcialbym to wykonac jak najtancszym sposobem gdyz cala akcja dzieje sie jak juz mowilem w letnim domku i nie chcialbym tam topic majatku mojego zycia;)
Zakladane rozwiazania prosze o ewentualne opinie czy to wypali:
1. wylewka i na to plytki
2. Styropian , wylewka i na to plytki,
3 Twardy styropian przyklejony do podloza i na to plytki:)

Co sadzicie o takich pomyslach? W kwestiach remontowych jestem raczej mizernym zawodnikiem dlatego prosze o pomoc.

Mamcia
02-08-2004, 12:37
Najtaniej to twardy styropian, siatka zbrojeniowa zatopiona w warstwie betonu. Lub grubsza warstwa betonu bez styropianu.

neptunek
02-08-2004, 13:03
1. wylewka i na to plytki
Dobre rozwiazanie - ale trzeba zbroic wylewke.


2. Styropian , wylewka i na to plytki,
Jak potrzeba ocieplac to dochodzi koszt twardego styropianu - ale odejdzie troche koszt wylewki, jednak ona i tak jest najtansza.