PDA

Zobacz pełną wersję : Łączenie muru i np tarasu (płyty przed drzwiami weśc.) poprzez warstwę izolacji termi



Jacek06
11-08-2013, 18:53
Witam!

Mam pytanie. Jak rozwiązujecie (wasi budowlańcy) przerwę w murze - części podłoża, tuż przy izolacji cieplnej drzwi wejścia oraz tarasu ziemnego. Przecież nie przeskakujecie miękkiego styro.
Mój fachman zaproponował mi bloczki isomuru pod drzwi wejściowe i tarasowe jako izolację w tych newralgicznych miejscach. Temat ogólnie znany. Ja jednak pytam co w przypadku np. 10 cm ocieplenia ścian fundamentowych i np.12 cm zewnętrznych - tuż za murem ( a przed betonem podestu wejściowego i tarasu) powstaje miękka strefa ze styropianu/styroduru (10-12 cm).
Ja wykombinowałem to tak:
Isomur wysuwam na 10-12 cm poza lico ściany. Na izolacji poziomej fundamentu nadal pozostaje 12-14 cm bloczka isomur, który będzie jednocześnie podkładem pod drzwi wejściowe i drzwi tarasowe. Wysokość tego bloczka to ok. 11,3 cm, czyli idealnie dla większości (bez extremów w stylu 20cm styro) układających warstwę izolacji na betonie podkładowym, na gruncie. Tam mostka term. nie będzie.
Również wyeliminuję miękką przerwę pomiędzy murem zewnętrznym a podłogą betonową tarasu na gruncie i podestem przy drzwiach wejściowych. Oczywiście zostawię tam ok 2 cm na dylatację.

Jak zapatrujecie się na ten pomysł oraz jak rozwiązywaliście to u siebie (budujący podłogi na gruncie)?