PDA

Zobacz pełną wersję : Węgiel to śmierć



Strony : 1 [2]

Pyxis
15-01-2017, 11:45
Dodaj jeszcze - PIS zachwycony, bo górnicy mu opon na ulicach palić nie będą, [...]

O ludzka naiwnosci! Nie beda palic dlatego, ze Duda("niezalezny" zwiazkowiec) to PiSuar pelnej krwi, a nie dlatego, ze gornikom jest tak super. :)

adam_mk
15-01-2017, 12:17
Pieprzysz jak potłuczony!
Zamknij górnikom kopalnię, to jak nie będą mieli co robić, to zajęcie szybko sobie znajdą!
A opony palić umieją, co nieraz już pokazali.

Adam M.

Pyxis
15-01-2017, 12:19
Naprawde myslisz, ze to tak dziala, ze przychodzi Karlik do Jozka i mowia, chodzmy po Franka i 2000 innych kumpli, wynajmijmy autokary i jedzmy przed Sejm do Warszawy?
O ludzka naiwnosci! :D

adam_mk
15-01-2017, 12:20
Nie ma takiego skurwysyństwa, jakiego by nie zrobił nawet NAJLEPSZY RZĄD jak mu kasy braknie...
A ten rząd naobiecywał tyle, że kasy brakuje mu stale i dużo!
To... WIESZ GDZIE oni mają te smogi, Twoje zdrowie itp. duperele?

Adam M.

Pyxis
15-01-2017, 12:36
Adas, ja nie o smogach. Mowie tylko, ze takie protesty sa sterowane przez mocno upolitycznionych zwiazkowcow i za akurat tego rzadu palenia opon przed Sejmem NIE BEDZIE. :)

Ares300
15-01-2017, 13:09
Palenia opon nie będzie bo nie będzie zakazu palenia węglem
Ustawa antysmogowa będzie zawierała jedynie nakaz sprzedaży i montażu pieców spełniających jakieś tam normy których niestety jeszcze nie ma określonych w PL dokładnie więc trochę się to przeciągnie w czasie

adam_mk
15-01-2017, 13:10
No, nie wiem...
Dobrymi chęciami to piekło wybrukowano.
A ten rząd co zrobi - to gorzej wychodzi.
Gospodarka staje, pieniądz się schował, krzywa Laffera dawno przekroczona a oni nic, tylko uszczelniają, opodatkowują, wymyślają kary i ograniczenia.
I - podobno dla naszego dobra.
A tego dobra to nam już prawie nic nie zostało...
To pierdolnie, bo musi!
Tylko nie wiem jak, bo wiem, ze już niedługo.

Adam M.

Pyxis
15-01-2017, 13:12
Palenia opon nie będzie bo nie będzie zakazu palenia

Makoszowy zamkneli, a gornicy przyszli po dom Pani Premier z kwiatami i petycja. Ona ich olala. Opon syren i petard zapomnieli?

Pyxis
15-01-2017, 13:19
No, nie wiem...
Dobrymi chęciami to piekło wybrukowano.
A ten rząd co zrobi - to gorzej wychodzi.
Gospodarka staje, pieniądz się schował, krzywa Laffera dawno przekroczona a oni nic, tylko uszczelniają, opodatkowują, wymyślają kary i ograniczenia.
I - podobno dla naszego dobra.
A tego dobra to nam już prawie nic nie zostało...
To pierdolnie, bo musi!
Tylko nie wiem jak, bo wiem, ze już niedługo.


Przy nastepnych wyborach (jesli jakies wogole beda) byc moze takie polityczne leniuchy jak ja jednak wyjda z domu i wrzuca swoj glos do urny. Chociazby po to, zeby takiego wstydu nie bylo.

adam_mk
15-01-2017, 13:35
"gornicy przyszli po dom Pani Premier z kwiatami i petycja. Ona ich olala. Opon syren i petard zapomnieli? "

Nie!
Głupole od rąbania tych czarnych kamyków po naukę przyszli do SWOJEGO rządu.
Tego, co go SOBIE wybrali dla 500+
Lekcję odebrali.
A że to głupole od rąbania kamieni to ciekawe ILE z niej zapamiętają.
Prosty naród to skojarzenia tez proste.
Kwiatki se zamienią na syrenki, opony i kilofy i zaś przyjdą.
Niedługo.

Adam M.

adam_mk
15-01-2017, 13:39
Rząd za to mądry mamy.
Już zaczęli fortyfikowanie Sejmu.
Pod Pałacem Prezydenckim też fortyfikują...
Całą sobotę pokazywali baranom, CO na nich szykują.
Jaki wspaniały sprzęt maja, jakich dzielnych żołnierzy...
Wyraźnie czują co będzie...

Adam M.

adam_mk
15-01-2017, 13:42
Będą trwali na stanowisku niezłomnie dla naszego dobra!
Wiesz chyba, że "rzad się sam wyżywi" ?
Tę prawdę to chyba Jurek Urban dawno objawił...

Adam M.

wg39070
15-01-2017, 14:34
Ludzie, nie narzekajcie na obecne rządy. Każdy z nas jeździ samochodem lepszym lub gorszym, wielu nowym. Za komuny posiadanie auta samo w sobie było luksusem, tak jak np kolorowy telewizor. Podobał się Wam (pamiętającym) stan wojenny, godzina milicyjna, wszystko na kartki? Był jedna jeden plus - wszystko w szkle i brak hałd śmieci z plastiku. Pamiętajmy też, że zdecydowana większość dróg została zbudowana za tamtych czasów, nawet obecne austostrady są budowane na miejscu starych dróg wykorzystując już ich podbudowę. Za nowych rządów nie powstał nawet kilometr torów kolejowych. Nie narzekajmy bo może być gorzej, szanujmy to co mamy.

Pyxis
15-01-2017, 14:54
Ja jakos wole rownac w gore niz w dol. Tak mam.

adam_mk
15-01-2017, 14:56
Czytałeś to, co napisałeś?

Podbudowę, fundament wszystkiego, co mamy zbudowano (zbudowaliśmy) w tym paskudnym socjalizmie, bo pomyślał na STO lat naprzód o wielu sprawach.
Za nowych rządów mamy tylko walkę o koryto i głaskanie lemingów w okresie wyborczym.
Koryto ciągle to samo, świnie też, ale kolejka do koryta to to, o co ONI się żrą wychlapując dla nas jakieś ochłapy.
Jesteśmy grabieni bezczelnie na każdy możliwy sposób a mamy siedzieć cicho i chwalić!
O to chodzi?

Adam M.

noc
15-01-2017, 15:27
Ludzie, nie narzekajcie na obecne rządy. Każdy z nas jeździ samochodem lepszym lub gorszym, wielu nowym. Za komuny posiadanie auta samo w sobie było luksusem, tak jak np kolorowy telewizor. Podobał się Wam (pamiętającym) stan wojenny, godzina milicyjna, wszystko na kartki? Był jedna jeden plus - wszystko w szkle i brak hałd śmieci z plastiku. Pamiętajmy też, że zdecydowana większość dróg została zbudowana za tamtych czasów, nawet obecne austostrady są budowane na miejscu starych dróg wykorzystując już ich podbudowę. Za nowych rządów nie powstał nawet kilometr torów kolejowych. Nie narzekajmy bo może być gorzej, szanujmy to co mamy.

Rozbrajająca wypowiedź, cieszmy się bo na Kubie czy w Korei jest gorzej:jawdrop:. Otwartym szeroko granicom i zdolnościom jakiejś części naszego społeczeństwa zawdzięczamy to, że nie jesteśmy drugą Białorusią czy Ukrainą. Ale to nie temat na ten wątek.

wg39070
15-01-2017, 15:32
Ja jakos wole rownac w gore niz w dol. Tak mam.

A wrzuciłeś dziś pieniążek do puszki WOŚP?

fachman19
15-01-2017, 16:09
Ludzie, nie narzekajcie na obecne rządy.

Teraz jest jeden rząd i to totalny.

Właśnie weszły przepisy o odwróceniu Vat .Oczywiście w ramach ułatwień dla małych firm.
Wystarczy stanąć na głowie

fachman19
15-01-2017, 16:12
A wrzuciłeś dziś pieniążek do puszki WOŚP?

Ja nawrzucałem gdzie spotkałem :)
Brawo Jurek Brawo My

wg39070
15-01-2017, 17:07
Ja nawrzucałem gdzie spotkałem :)
Brawo Jurek Brawo My

Ja też.

adam_mk
15-01-2017, 17:41
http://www.se.pl/wiadomosci/polska/ksiadz-w-kazaniu-gromi-wosp-zbieraja-na-aborcje-i-eutanazje_935698.html

Czyli popieracie eutanazję i aborcję...
Ten kler to już kompletnie pojebało...
Głupi ciul, co PROGRAMOWO nie powinien wiedzieć co kobitka ma pod kiecką jest AUTORYTETEM!

Adam M.

adam_mk
15-01-2017, 17:44
A czytaliście jak ślicznie kościół "wyczyścił" dom księdza, który w spadku przypadł jego synusiowi?
Kaska zniknęła a bohomazy zostały...

Trudno dziś być synem/córką klechy...

Adam M.

wg39070
15-01-2017, 18:53
http://www.se.pl/wiadomosci/polska/ksiadz-w-kazaniu-gromi-wosp-zbieraja-na-aborcje-i-eutanazje_935698.html


Czyli popieracie eutanazję i aborcję...
Ten kler to już kompletnie pojebało...
Głupi ciul, co PROGRAMOWO nie powinien wiedzieć co kobitka ma pod kiecką jest AUTORYTETEM!

Adam M.

Oni pewnie zaglądają pod ciekawsze kiecki, niż nam się wydaje.

kulibob
15-01-2017, 19:28
Oni pewnie zaglądają pod ciekawsze kiecki, niż nam się wydaje.

Znajoma przez dwa lata waliła się z klechą. Za mundurem panny....

Pyxis
15-01-2017, 21:08
A wrzuciłeś dziś pieniążek do puszki WOŚP?

Ba! Nawet w lokalnym finale uczestniczylem filmujac namietnie poczynania mojej corci. :)

Pyxis
15-01-2017, 21:11
Znajoma przez dwa lata waliła się z klechą. Za mundurem panny....

A to jakies kuriozum jest? Kazdy facet ma swoje potrzeby. Niezaleznie od zawodu. :)

adam_mk
15-01-2017, 21:28
Ale w tym zawodzie potrzeby faceta to grzech jest!
KASA kościelna się po potomkach rozłazi...

Adam M.

noc
15-01-2017, 22:01
Ale w tym zawodzie potrzeby faceta to grzech jest!
KASA kościelna się po potomkach rozłazi...

Adam M.

Kościół to chyba największa organizacja zbierająca charytatywne datki na swoje istnienie. Nie pozwoli swoim pracownikom się żenić i rozdawać majątku potomkom.
Kiedyś, jeszcze w podstawówce, moje niezrozumienie budziła wieloletnia wojna zakonu powołanego do krzewienia chrześcijaństwa z państwem chrześcijańskim, które samo go zaprosiło do siebie.
Jak widać historia się powtarza, tylko tym razem nie rozumiem wyborów ludzi, popierających stworzenie systemu socjalistycznego, który sami przed niewielu laty zwalczyli wielkim wysiłkiem i ofiarami ludzkimi. I te historie mają miejsce w tym samym kraju (społeczeństwie)! Powiedzenie "mądry Polak po szkodzie" jest fałszywe, dajemy na to dowody także w 21 wieku!

Pyxis
15-01-2017, 22:21
Ale w tym zawodzie potrzeby faceta to grzech jest!
KASA kościelna się po potomkach rozłazi...


Grzech? To jest tylko przekroczenie niezyciowego regulaminu.
Zreszta to w wiekszosci wyksztalceni ludzie, wiec znaja PŚ

Choćby wasze grzechy były jak szkarłat,
jak śnieg wybieleją;
choćby czerwone jak purpura,
staną się jak wełna" (Iz 1, 18 ).

Kemotxb
15-01-2017, 22:31
A może by tak wrócić do tematu ... Forum - Instalacje - wymiana doświadczeń -Ogrzewanie - Węgiel to śmierć .... ?

Pyxis
15-01-2017, 22:48
Dyskusja o smierci mnie przerasta. To dobre dla filozofow. Sorki.

kulibob
16-01-2017, 05:31
A może by tak wrócić do tematu ... Forum - Instalacje - wymiana doświadczeń -Ogrzewanie - Węgiel to śmierć .... ?

- ekobzdury

KvM
16-01-2017, 07:14
Jasne, ekobzdury, a płuca przeciętnego Polaka wyglądają niewiele lepiej niż palacza. Są szare od syfu który wdychamy.

Ok 60 tysięcy przedwczesnych zgonów to przecież nie raporty lekarzy tylko wymysł ekooszołomów. Tyle, że wystarczy nałożyć kawałek filtra na rurę od odkurzacza i włączyć go na kilka minut i by gołym okiem zobaczyć to czym oddychamy codziennie.
Kto ma mechaniczną wentylację też może obejrzeć swój filtr.

kulibob
16-01-2017, 11:00
Ekobzdury
Widzę że wielu ma problemy ze sobą proponuję walnąć browar ubić konia albo coś.

wg39070
16-01-2017, 11:45
Jasne, ekobzdury, a płuca przeciętnego Polaka wyglądają niewiele lepiej niż palacza. Są szare od syfu który wdychamy.

Ok 60 tysięcy przedwczesnych zgonów to przecież nie raporty lekarzy tylko wymysł ekooszołomów. Tyle, że wystarczy nałożyć kawałek filtra na rurę od odkurzacza i włączyć go na kilka minut i by gołym okiem zobaczyć to czym oddychamy codziennie.
Kto ma mechaniczną wentylację też może obejrzeć swój filtr.

Przepraszam, a które to zgony nie są przedwczesne?

adam_mk
16-01-2017, 12:54
"Ok 60 tysięcy przedwczesnych zgonów..."

Luźniej się zrobi?
Płace wzrosną jak pracowników mało będzie?
"Średnia" kondycja zdrowotna się poprawi w narodzie jak cherlaki padną?
ZUS się uraduje, bo dłużej przetrwa...
Sporo pozytywów też w tym jest.

Adam M.

muchenz
16-01-2017, 16:21
Przepraszam, a które to zgony nie są przedwczesne?

Z grubsza można przyjąć, że te poniżej średniej długości życia.

Spalanie węgla i drewna wiąże się z emisją WWA i BaP - są odpowiedzialne za nowotwory (w długim terminie ekspozycji) oraz emisją PM2,5 PM10 - stres oksydacyjny, udary mózgu anomalie w pracy serca (w krótkim terminie ekspozycji)itd.

Udary mózgu:

każdy wzrost stężenia pyłu o*10 µg/
m3 prowadzi do wzrostu hospitalizacji lub umieralno-
ści o*1,20% (95% PU: 0,22-2,18%) dla PM2,5 o

Anomalie w pracy serca:

iloraz ryzyka wystąpienia arytmii
komorowej w*odpowiedzi na wzrost stężenia pyłu
PM10w okresie 2 godzin poprzedzających epizod wynosił
1,31 (95% PU: 1,00-1,72) na każdą zmianę stężenia
pyłu w*zakresie IQR [17]

Zaobserwowano,
że przy wzroście stężenia pyłu PM2,5 o*10 µg/m3 istotnie
wzrasta szansa wystąpienia wydłużonego odstępu QT
(IS=1,6; 95% PU:1,2-2,2), a*także opóźnienia przewodnictwa
komorowego (IS=1,7;95% PU:1,0-2,6)

noc
16-01-2017, 16:48
Z grubsza można przyjąć, że te poniżej średniej długości życia.

Spalanie węgla i drewna wiąże się z emisją WWA i BaP - są odpowiedzialne za nowotwory (w długim terminie ekspozycji) oraz emisją PM2,5 PM10 - stres oksydacyjny, udary mózgu anomalie w pracy serca (w krótkim terminie ekspozycji)itd.

Udary mózgu:

każdy wzrost stężenia pyłu o*10 µg/
m3 prowadzi do wzrostu hospitalizacji lub umieralno-
ści o*1,20% (95% PU: 0,22-2,18%) dla PM2,5 o

Anomalie w pracy serca:

iloraz ryzyka wystąpienia arytmii
komorowej w*odpowiedzi na wzrost stężenia pyłu
PM10w okresie 2 godzin poprzedzających epizod wynosił
1,31 (95% PU: 1,00-1,72) na każdą zmianę stężenia
pyłu w*zakresie IQR [17]

Zaobserwowano,
że przy wzroście stężenia pyłu PM2,5 o*10 µg/m3 istotnie
wzrasta szansa wystąpienia wydłużonego odstępu QT
(IS=1,6; 95% PU:1,2-2,2), a*także opóźnienia przewodnictwa
komorowego (IS=1,7;95% PU:1,0-2,6)

Zaraz zwolennicy ekowęgla udowodnią Ci, że to wierutne bzdury. Prawie każdy zwolennik tego paliwa wie, o zdrowotnym działaniu dymu węglowego:D. Ja proponuję każdemu z nich, dym z komina skierować rurą do swojego domu. Albo choć część, przecież jest nieszkodliwy:(.

adam_mk
16-01-2017, 17:24
A ja proponuję, aby ta rzesza nawiedzonych statystyków powiedziała co z tym zrobić, a najlepiej - sięgnęła do kieszeni o opłaciła to co trzeba zrobić i co doradzą.
Są chętni?
Czy tylko popiszecie sobie ile to procent padnie przez ile procent pyłu i jakiego?

Adam M.

bladyy78
16-01-2017, 18:02
Ja węgla i śmieci nie spalam, spalam drewno tak jak się to robiło od wieków i wara tym komu się to nie podoba. Nie jestem również przeciwnikiem węgla, bo tez nie jest zły wystarczy tylko podjąć działania odgórne. Zakazać sprzedaży kotłów zasypowych nie spełniających żadnych norm, badać i karać firmy ze pod przykrywka ekologi bez żadnych konsekwencji sprzedają kotły do spalania śmieci. Zabronić sprzedaży flotów, mułów i innych odpadów powęglowych. Karać przykładnie spalających śmieci aby drugi raz się im to nie opłaciło. Dokładniej badać samochody z silnikiem diesla a szczególnie czy nie ma wymontowanego filtra cząstek stałych oraz katalizatora. Wprowadzić obowiązkowa komunikacje miejska w centrach miast. Przyjrzeć się dokładnie żywności i chemii jaką jest naszpikowana. Zakazać pakowania żywności w tworzywa sztuczne, zakazać sprzedaży produktów i artykułów z Chin czy innych krajów, które z powodu marnej jakości ulegają szybkiemu uszkodzeniu i masowo lądują w koszu, na urządzenia elektryczne, elektroniczne, spalinowe wprowadzić 5 letnią gwarancję. Wprowadzić jednakową pensje minimalną w całej Europie, obniżyć ceny prądu do celów grzewczych o połowę itd itd wtedy może jakość powietrza, środowiska i naszego zdrowia się poprawi. A do tej pory proponuje nie jeździć w góry na narty , czy na wczasy bo tam w każdym domu spala się drewno lub węgiel i jego odpady .

KvM
16-01-2017, 19:01
Przede wszystkim wieki temu nie było tak dużych skupisk ludzkich jak obecnie, a co za tym idzie stężenia dymu i smogu. No i co chyba jasne kiedyś ludzie tak długo nie żyli jak obecnie. To znaczy umierali zwykle zanim pyły mogłyby ich zabić.

Jeśli ktoś mieszka na kompletnym odludziu to nikomu krzywdy nie zrobi. Szczególnie jeśli spala drewno prawidłowo. Co innego gdy prawie każdy będzie sobie dymił.

Nawet Czesi poszli po rozum do głowy i błyskawicznie rozprawili się ze smogiem.

Musimy w końcu pojąć, że palenie węglem nie jest tanie. Tyle że rachunek płaci kto inny. Dlatego mądre państwo dopłaci do "droższych" źródeł ciepła po to by obywatele nie chorowali i nie trzeba płacić za leczenie.

Niestety mamy krótkowzrocznych polityków. Koszty dopłat do zmiany zasilania i mediów dla najuboższych trzeba ponieść dziś, a efekty zdrowotne będą zauważalne po kilku-kilkunastu latach.

fachman19
16-01-2017, 19:14
- ekobzdury

możesz palić ale dym zostaw w domu . Nie wszyscy chcą mieć Twoje smrody w domu i na ulicy

Smieci i szambo też zostaw sobie , czemu nie

fachman19
16-01-2017, 19:18
Ja węgla i śmieci nie spalam, spalam drewno tak jak się to robiło od wieków i wara tym komu się to nie podoba. Nie jestem również przeciwnikiem węgla, bo tez nie jest zły wystarczy tylko podjąć działania odgórne. Zakazać sprzedaży kotłów zasypowych nie spełniających żadnych norm, badać i karać firmy ze pod przykrywka ekologi bez żadnych konsekwencji sprzedają kotły do spalania śmieci. Zabronić sprzedaży flotów, mułów i innych odpadów powęglowych. Karać przykładnie spalających śmieci aby drugi raz się im to nie opłaciło. . .

Pal tak aby innym nie smierdziało .
Równie dobrze ktoś wleje ci szambo na działke ,albo do domu .Ludzie srają od wieków To ,ze nie wiesz jakie sa produkty spalania drewna np CO i produkty pirolizy .
Wystarczy ,że zostawisz sobie troche dymu w domu , wtedy zrozumiesz

adam_mk
16-01-2017, 19:54
No...
Kominek...
Klimat i ta wspaniała nutka płonących żywicznych polan...

Adam M.

bladyy78
16-01-2017, 20:01
Pal tak aby innym nie smierdziało .
Równie dobrze ktoś wleje ci szambo na działke ,albo do domu .Ludzie srają od wieków To ,ze nie wiesz jakie sa produkty spalania drewna np CO i produkty pirolizy .
Wystarczy ,że zostawisz sobie troche dymu w domu , wtedy zrozumiesz

Rozumiem ze jesteś ekologiczny nie masz samochodu bo zdajesz sobie sprawę jakie sa produkty spalania paliwa, im więcej jeździsz tym bardziej trujesz innych, jeździsz tylko komunikacja miejska aby zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska na wczasy jeździsz pociągiem, kupujesz tylko produkty ekologiczne i najlepszej jakości tak aby jak najmniej zanieczyszczać środowisko odpadami. Dom masz wybudowany z ekologicznych materiałów słomy i gliny bez zbędnych bajerów których wytworzenie powoduje zanieczyszczenie powietrza przez zakład produkcyjny itd. Nawet jeżeli nie zanieczyszczasz powietrza grliem w lecie to i tak kupując produkty przemysłowe przykładasz sie do zanieczyszczenia powierza, a im więcej ich kupujesz tym więcej przyczyniasz sie do tego czym oddychamy. Im społeczeństwo bogatsze tym środowisko naturalne bardziej cierpi. Tobie sie nie podoba ze ja spalam drewno a co ma powiedzieć ktoś ktoś komu pod nosem drogę wybudowali i wdycha cale życie spaliny.

noc
16-01-2017, 20:52
Niewątpliwie trzeba ograniczać wszystko, co przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska i sprzyja chorobom. Spalanie węgla także mieści się w tym zakresie, taki jest wątek. Lepiej dla środowiska i dla nas byłoby "przesiąść się" z węgla na pompy ciepła. Nie dość że w elektrowni można go spalić "czyściej", to jeszcze za pośrednictwem PC można go spalić 3 razy mniej.
Tylko to jest temat raczej dla nowobudowanych domów. Posiadacze starych instalacji i domów, częściej martwią się jak przetrwać do wiosny, niż o inwestycji w PC. Pomogłoby nauczenie ich obsługi własnych kotłów, bo patrząc na kominy to niektórzy chyba nie umieją palić.

fachman19
16-01-2017, 20:58
Rozumiem ze jesteś ekologiczny nie masz samochodu bo zdajesz sobie sprawę jakie sa produkty spalania paliwa, im więcej jeździsz tym bardziej trujesz innych, jeździsz tylko komunikacja miejska aby zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska na wczasy jeździsz pociągiem, kupujesz tylko produkty ekologiczne i najlepszej jakości tak aby jak najmniej zanieczyszczać środowisko odpadami.
Czy to ,ze jeżdżę samochodem i emituję 8 % zanieczyszczeń upoważnia innych do emisji 90 % z kotłów .
Nie inni zejdą do tych 8%.
Wtedy pogadamy o dalszej redukcji.

fachman19
16-01-2017, 21:02
to jeszcze za pośrednictwem PC można go spalić 3 razy mniej. .
To akurat nie jest prawda
Sprawność produkcji i przesyłu Powoduje ,że ilość węgla jest identyczna .
Oczywiście jest jeszcze ciepło odpadowe

fachman19
16-01-2017, 21:04
Spalać można wszystko ,ale nie emitujcie syfu .Nawet kocioł gazowy może emitować CO a olejowy dodatkowo sadze

noc
16-01-2017, 21:12
To akurat nie jest prawda
Sprawność produkcji i przesyłu Powoduje ,że ilość węgla jest identyczna .
Oczywiście jest jeszcze ciepło odpadowe

Nie cały prąd pochodzi z elektrowni węglowych, są jeszcze inne źródła energii, czyściejsze. Co prawda w naszym zacofanym kraju, węgiel to dominujące paliwo. Jednak w wielu europejskich krajach domowe kotły węglowe emitują 3 razy więcej zanieczyszczeń, niż gdyby ten dom korzystał z PC zasilanej energią z sieci krajowej.

fachman19
16-01-2017, 21:19
Nie cały prąd pochodzi z elektrowni węglowych, są jeszcze inne źródła energii, czyściejsze. Co prawda w naszym zacofanym kraju, węgiel to dominujące paliwo. Jednak w wielu europejskich krajach domowe kotły węglowe emitują 3 razy więcej zanieczyszczeń, niż gdyby ten dom korzystał z PC zasilanej energią z sieci krajowej.

Mówimy o smogu w naszym kraju , nie w Szwecji

adam_mk
16-01-2017, 21:38
" Lepiej dla środowiska i dla nas byłoby "przesiąść się" z węgla na pompy ciepła."

No...
A jak fajnie do roboty na pompie ciepła się jedzie!!!

Zima jest, to szajba Wam odbija.
A latem, jak jest 40stC w cieniu to dymek z rury wydechowej wcale Wam nie przeszkadza...
I jak sobie klimę puścicie, bo z majtek chcecie wyleźć - to ten spalany węgiel na zrobienie do niej prądu - też nie przeszkadza...
I kupujecie co się da w plastikowych opakowaniach...

A tak - realnie...
CO poza pierdoleniem bez sensu w tej dziedzinie możecie zrobić?
Zgodzicie się np. na dodatkowy podatek - 200zł od łba - na opanowanie tego problemu?

Adam M.

wg39070
16-01-2017, 21:41
Spalać można wszystko ,ale nie emitujcie syfu .Nawet kocioł gazowy może emitować CO a olejowy dodatkowo sadze

Tak kuźwa, wszyscy grzejmy prądem a elektrownie się zesrają.

Liwko
16-01-2017, 21:49
Tak kuźwa, wszyscy grzejmy prądem a elektrownie się zesrają.

Sam się zaraz zesrasz.
Ci co grzeją prądem lub PC, najczęściej wykorzystują II taryfę. Wiesz dlaczego energia w drugiej taryfie jest tak tania? Rusz dupsko i sprawdź.

adam_mk
16-01-2017, 22:02
Realia są jakie są...
Krzywa Laffera dawno została przekroczona. (https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzywa_Laffera)
Kto może, a także ten, co nie może, MUSI spierdalać przed podatkami, bo inaczej szybciutko padnie!
W efekcie - gdzie by kontrola nie wlazła - ma WINNEGO!
Kraj oszustów i zbrodniarzy podatkowych...
Jedyny sposób, aby być uczciwym to przenieść firmę za granicę albo spieprzać stąd jak najdalej.
Jedynie słuszna opcja polityczna uszczelnia, kary nakłada, walczy z wrogiem (którym jest cały naród poza budżetówką) i ogłasza, że zwycięstwo jest bliskie!
Prawdziwi Polacy i Prawdziwe Polki, gremialnie - na emeryturze, krzyżem polegują i ciałem własnym każdej miesiączki nadprezesa bronią i bronić będą!
Zbrodniarze z NBP też zostaną pokonani! (bydlaki wprowadzają banknot 500zł aby szara strefa miliony w jednej kieszonce mogła nosić i złapać ją wtedy trudno...)
W nowym roku już nikt nawet nie piernie!
Limit 15 tysi zł. mu się skończy zanim piernie drugi raz...
Produkcja pada, handel pada.
(te nasze, drobne, bo koncerny i korporacje kwitną!)
Pieniądz się chowa... nikt nikomu nie płaci w terminie...
Prawo zaczyna działaś wstecz...
Zakusy na OFE lecą pełną parą...realna kasa na mętne obietnice ma być wymieniona...

A Wy tu , pożyteczni idioci, pierdolicie jak potłuczeni na temat podrzucony NA RYBKĘ!!!
Rozum Wam stanął!
PRZECZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM definicje pyłu zawieszonego!
O inhalacjach ktoś słyszał?
To też WDYCHANIE PM10 i PM2,5...

Zgoda!
DOBRZE BY BYŁO, aby za małe pieniądze był dostępny przyzwoity opał.
Ale... NIE JEST.
A pieniędzy "nieprzyzwoitych" na dobry opał ludzie nie mają...
Jak w starym, nieocieplonym (bo ZA CO?) domu w dupę zimno to do kotła idzie wszystko, co da się spalić!
A że to źle?
Trudno... jest jak jest...
Jak nam się poprawi - ocieplimy chałupkę (bo taniej się będzie żyło) PC się kupi, albo coś innego równie EKO...
A na razie?
- Byle do wiosny!
Tych mułków tak szybko ubywa... opony gdzieś tam, te stare, łyse, w kącie podwórka leżały...
Cholera...

Adam M.

adam_mk
16-01-2017, 22:11
Elektrownie już się zesrały...
Stare są i lada moment trzeba je będzie wyłączyć.
A nowych nie ma, bo sporo kosztują.
Zresztą... i tak nie są nasze...
A za te nowe i tak my zapłacimy...

Jakby kto nie zauważył, to zwracam uwagę!
Lepiej nie będzie... Lepiej - to już BYŁO!

Adam M.

KvM
16-01-2017, 22:54
Elektrownie już się zesrały...
Stare są i lada moment trzeba je będzie wyłączyć.
A nowych nie ma, bo sporo kosztują.
Zresztą... i tak nie są nasze...
A za te nowe i tak my zapłacimy...

Jakby kto nie zauważył, to zwracam uwagę!
Lepiej nie będzie... Lepiej - to już BYŁO!

Adam M.

Tak, teraz już nic nie pozostaje tylko sznur. Człowieku zastanów się co Ty robisz?
Trujesz innych swoim jadem i frustracją często dlatego, że nie rozumiesz jak działa świat.
Krzywa Laffera ma swoje maksimum w okolicy stawki podatku na poziomie 75 procent. Takiej stawki nie ma nigdzie w Polsce. I nie wyjeżdżaj mi tu proszę z sumowaniam składek na NFZ ZUS i podatków. Podatki w Polsce są jednymi z najniższych w OECD, nakłady na służbę zdrowia grubo poniżej średniej i blisko trzy razy niższe niż w USA w stosunku do PKB.
Podatki nieustannie się obniża i ciągle jęczy jak to strasznie jest źle.
W Niemczech prąd jest prawie dwa i pół razy droższy mimo ceny w nurcie czasem niższej niż w Polsce, cała różnica w cenie końcowej jest w podatkach.

Jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia typowa maksymalna stawka podatku w krajach rozwiniętych wynosiła 60-80 procent, a w USA po wojnie do lat siedemdziesiątych nawet 92 procent.
Podatki obecnie w Polsce są żenująco niskie i niemal wyłącznie obniżane.
Stawka CIT z 40 procent spadła do 19 a teraz do 15 dla mniejszych firm. To samo z PIT. Zlikwidowano w zasadzie podatek spadkowy i dochodowy, obniżono składki rentowe, ale ciągle mało.

Za to państwo ma działać lepiej i budować nowe elektrownie. Ciekawe z czego.

Pyxis
17-01-2017, 00:05
CO poza pierdoleniem bez sensu w tej dziedzinie możecie zrobić?
Zgodzicie się np. na dodatkowy podatek - 200zł od łba - na opanowanie tego problemu?


Predzej kazdy da sobie zdrowego zeba wyrwac.

Adam626
17-01-2017, 00:28
Elektrownie już się zesrały...
Stare są i lada moment trzeba je będzie wyłączyć.
A nowych nie ma, bo sporo kosztują.
Zresztą... i tak nie są nasze...

http://energetyka.wnp.pl/nowy-blok-1075-mw-w-kozienicach-zdal-kluczowy-test,272538_1_0_0.html "Przybicie tabliczki znamionowej oficjalnie potwierdziło udaną próbę ciśnieniową kotła nowego bloku 1075 MW, który powstaje w Elektrowni Kozienice - poinformowała w czwartek Enea (spółka Skarbu Pańśtwa).

kulibob
17-01-2017, 05:20
Musimy w końcu pojąć, że palenie węglem nie jest tanie. Tyle że rachunek płaci kto inny. Dlatego mądre państwo dopłaci do "droższych" źródeł ciepła po to by obywatele nie chorowali i nie trzeba płacić za leczenie.



Nie chce mi się znowu udowadnić że jest najtańszy z wyjątkiem PC działającej w odpowiednich warunkach. Jakie rachunek płaci ktoś inny?? tylko nie pisz o eko bzdurach. Jak tak wegiel przeszkadza to Wam tak przeszkadza to trzeba się przeprowadzic tam gdzie niema śmierdzielstwa. To ze śmierdzielami trzeba walczyć a nie z prawidłowo spalanym eglem czy drewnem. Koło mnie ludzie używają różnych systemów grzewczych i nie widzę aby węglarza jakoś strasznie smrodzi. Koło ok 100-200m dalej jest jeden wielki śmierdziel i zastanawia mnie to jak tak można palić i z takim gównem trzeba walczyć anie z węglem.

Adam626
17-01-2017, 07:05
Ogrzewanie domu węglem nadal jest dwukrotnie tańsze od gazu. węgiel jest dobrym rozwiązaniem dla starych domów które pochłaniają dużo ciepła. palenie węglem wymaga umiejętności przy zastosowaniu się do szkoły palenia ekonomicznego i ekologicznego stworzonej przez Last Rico polegającej na podpalanie od góry dokładanie małymi porcjami i uszczelnienie kotła można palić bez dymu a sąsiedzi nawet nie będą wiedzieli że palisz węglem

Adam626
17-01-2017, 07:08
Oczywiście robienie instalacji na węgiel w nowym domu świadczy o nie dojechał mowanie użytkownika i swego rodzaju koleinach umysłowych

מרכבה
17-01-2017, 07:21
Pani od historii szalała, bo historia najważniejsza, pani od geografii skakała jak pchła, siejąc powszechny teror w szkole, wtórowała
jej pani od biologi... i j.polskiego i tak został wyrównany poziom w dół! człowiek zgaszony głupotami.. wie jak zbudowany jest pantofel..
ale nie wie jak działa jego ściana ...i ciekną mu złotówki, dostaje zawału kiedy mu się zostawi 40 wat żarówkę nie zagaszoną, ale że mu dom cieknie
jak 250 takich żarówek.. i to średnio sezonowo .. to tego nie widzi..
mnie te argumenty.. bo tanio .. jeszcze taniej jest wstawić trociaka.. i siedzieć w korzuchu..jest taniej ...

Beskidziak
17-01-2017, 07:33
Nie chce mi się znowu udowadnić że jest najtańszy z wyjątkiem PC działającej w odpowiednich warunkach. Jakie rachunek płaci ktoś inny?? tylko nie pisz o eko bzdurach.
Polski węgiel jest dotowany...
Czym są umarzane straty kopalń?
Czym zawieszane, potem umarzane i tak zaniżone składki na ZUS?
W normalnej firmie to wszystko jest składnikiem ceny.
Wszyscy płacą te rachunki.
Dokladamy nawet do eksportowanego węgla.

Liwko
17-01-2017, 07:51
Polski węgiel jest dotowany...


Ktoś kiedyś tu pisał, że jest to około 500zł rocznie na każdego pracującego Polaka. Czyli nieważne czym grzejesz, gazem, prądem, drewnem, węglem, razem z żoną dopłacasz 1000zł rocznie. Część idzie na twój prąd bytowy, część możesz doliczyć do ogrzewania. Tak czy siak możemy doliczyć ten 1000zł do naszych rachunków.

adam_mk
17-01-2017, 07:54
"Jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia typowa maksymalna stawka podatku w krajach rozwiniętych wynosiła 60-80 procent, a w USA po wojnie do lat siedemdziesiątych nawet 92 procent.
Podatki obecnie w Polsce są żenująco niskie i niemal wyłącznie obniżane.
Stawka CIT z 40 procent spadła do 19 a teraz do 15 dla mniejszych firm. To samo z PIT. Zlikwidowano w zasadzie podatek spadkowy i dochodowy, obniżono składki rentowe, ale ciągle mało.

Znaczy - jest dobrze!
Mamy się CIESZYĆ!
Ale... rozejrzyj się!
Wcale tego nie widać....
Więc jaki kraj i jakie czasy opisujesz?

Adam M.

wg39070
17-01-2017, 07:57
Sam się zaraz zesrasz.
Ci co grzeją prądem lub PC, najczęściej wykorzystują II taryfę. Wiesz dlaczego energia w drugiej taryfie jest tak tania? Rusz dupsko i sprawdź.

Ilu grzeje prądem? Co setny?

adam_mk
17-01-2017, 07:59
"Tak czy siak możemy doliczyć ten 1000zł do naszych rachunków. "

KvM twierdzi, ze bredzisz.
Opłaty, podatki i daniny (ukryte i jawne) mamy najniższe w Europie i w dziejach.
A my, ślepawce, tego nie widzimy i nie doceniamy...
Może to przez te szare mgiełki za oknem?

Adam M.

Liwko
17-01-2017, 08:11
Ilu grzeje prądem? Co setny?

A to moja wina? Elektrownie akurat chciałyby, żeby prądem ogrzewana była większa liczba domów.

adam_mk
17-01-2017, 08:20
"Tak, teraz już nic nie pozostaje tylko sznur. Człowieku zastanów się co Ty robisz?
Trujesz innych swoim jadem i frustracją często dlatego, że nie rozumiesz jak działa świat. "

No, chyba nie rozumiem.
Sporo jeżdżę po kraju. Nie od dziś, od lat!
To co teraz widzę postawiłoby mi włosy dęba, gdybym nie był łysy...
Takiego wycinania lasów jakie leci teraz, to ja nie pamiętam. Tną je jak zboże... łanami...
Jak z lasu w pola wyjedziesz - same trawki rosną i małe krzaczki...Ugory do horyzontu.
W mojej wsi (bom teraz wieśniak) nie ma ani jednej krowy. Nikt świń nie hoduje, kur i kaczek też nie ma...
Wiem. Nie opłaca się bo... Unia dopłaca, aby się nie opłacało.
Co kawałek stoją ruinki i walące się ruderki firm, które działały i w których okolica pracę miała.
Są też przepiękne hale z wielkim napisem na ścianie w jakimś zagranicznym języku. Też je widzę!
Na drogach tłok, bo w każdej jako-tako przędącej rodzinie autko jest albo i dwa, zwykle niemłode. ALE TO JUŻ SIĘ SKOŃCZYŁO!!!
AKCYZĄ TE RZĘCHY BĘDĄ DOBITE I KAŻDY SOBIE NOWE autko kupi, albo dwa...
TIRów cała masa. Co kawałek stoi wielkie centrum logistyki (taka stajnia dla TIRów).
Co jest, do cholery, ze to wszystko nie przekłada się na dobrobyt szarego ludu?
Lud oponami i mułem pali w śmieciuchach...
Może ten lud nieuświadomiony jest - że tak nam teraz jest DOBRZE?
Może trzeba by tych oportunistów - batem!
Rozkułaczyć bydlaków, aby w budżecie było DUUUŻO!
Przecież i tak płacimy najmniej w Europie!

Adam M.

kulibob
17-01-2017, 08:43
..i ciekną mu złotówki, dostaje zawału kiedy mu się zostawi 40 wat żarówkę nie zagaszoną, ale że mu dom cieknie
jak 250 takich żarówek.. i to średnio sezonowo .. to tego nie widzi..
mnie te argumenty.. bo tanio .. jeszcze taniej jest wstawić trociaka.. i siedzieć w korzuchu..jest taniej ...
Tylko wat watowi nie równy :rotfl: koszt 40 watów grzanych prądem a koszt 40 watów grzanych grochem

kulibob
17-01-2017, 08:51
Śledze temat o gazie i porównuję podobne metrażowo domy do siebie. Takie domki mają reku i mają syberię w domu 21,5-22C i często lepszą lub porównywalną izolację a w najlepszej sytuacji koszt wychodzi zbliżony do ekogrochu u mnie. Więc gaz odpada prąd na starcie. PC porównywalnie lub lepiej dużo zależy... Węgiel niema sensu w naprawdę dobrze izolowanych domach.

adam_mk
17-01-2017, 09:09
"Węgiel niema sensu w naprawdę dobrze izolowanych domach. "

A że PRAWIE WSZYSCY takie domy mają to problem wynika jedyne z naszego narodowego buractwa...
No, i mamy diagnozę problemu!

Adam M.

kulibob
17-01-2017, 09:20
A że PRAWIE WSZYSCY takie domy mają to problem wynika jedyne z naszego narodowego buractwa...
No, i mamy diagnozę problemu!

Adam M.

??

adam_mk
17-01-2017, 09:37
http://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201701/1484609614_gmkkhe_600.jpg

Adam M.

bladyy78
17-01-2017, 09:50
W Madrycie smog pochodzi z naszego kraju który tam jest nawiewany z mojego komina, oraz z niskiej emisji samochodów osobowych. To czy smog występuje czy nie w dużej mierze zależy również od warunków atmosferycznych. Dlatego są miejsca w kraju w których smog występuje częściej niż w innych.

kulibob
17-01-2017, 10:56
Ten po lewej to mój

JTKirk
17-01-2017, 16:00
Nawet jeżeli nie zanieczyszczasz powietrza grliem w lecie to i tak kupując produkty przemysłowe przykładasz sie do zanieczyszczenia powierza, a im więcej ich kupujesz tym więcej przyczyniasz sie do tego czym oddychamy.

szczególnie przyczynia sie w nocy, tak koło 1-2...wtedy są notowane rekordowe steżenia...

fachman19
17-01-2017, 18:20
W Madrycie smog pochodzi z naszego kraju który tam jest nawiewany z mojego komina, oraz z niskiej emisji samochodów osobowych. To czy smog występuje czy nie w dużej mierze zależy również od warunków atmosferycznych. Dlatego są miejsca w kraju w których smog występuje częściej niż w innych.
Tylko w Madrycie smog jest na poziomie 50 ppm a u nas zaczyna się mówić przy 300 ppm.
Więć może pochodzić z samochodów a nawet z papierosów

kulibob
18-01-2017, 05:24
Tylko w Madrycie smog jest na poziomie 50 ppm a u nas zaczyna się mówić przy 300 ppm.
Więć może pochodzić z samochodów a nawet z papierosów

Całkowity zakaz palenia papierochów i smog zniknie to jest to.

fachman19
18-01-2017, 07:44
Całkowity zakaz palenia papierochów i smog zniknie to jest to.

za skomplikowane ?

kulibob
18-01-2017, 15:32
Ten temat i pokrewne są tak skomplikowane że trudno mi je brać na poważnie.

KvM
19-01-2017, 17:03
"Jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia typowa maksymalna stawka podatku w krajach rozwiniętych wynosiła 60-80 procent, a w USA po wojnie do lat siedemdziesiątych nawet 92 procent.
Podatki obecnie w Polsce są żenująco niskie i niemal wyłącznie obniżane.
Stawka CIT z 40 procent spadła do 19 a teraz do 15 dla mniejszych firm. To samo z PIT. Zlikwidowano w zasadzie podatek spadkowy i dochodowy, obniżono składki rentowe, ale ciągle mało.

Znaczy - jest dobrze!
Mamy się CIESZYĆ!
Ale... rozejrzyj się!
Wcale tego nie widać....
Więc jaki kraj i jakie czasy opisujesz?

Adam M.

Nie, nie jest dobrze, bo podatki są zbyt niskie dla najbogatszych. Właśnie ustalono, że majątek ledwie 8 najbogatszych osób jest równy majątkowi biedniejszej połowy ludzkości. Zastanów się dlaczego gdy podatki w USA były na poziomie 92 procent dla najbogatszych kraj ten rozwijał się najlepiej w swojej historii i bogacili się przede wszystkim zwykli ludzie, a nie elity. Tak jak rosła wydajność pracy tak rosły pensje.

Tymczasem od lat siedemdziesiątych nadal rośnie wydajność, a pensje niemal stoją w miejscu (realnie). Owoce wzrostu trafiają tylko do wąskich elit, coraz węższych. W latach pięćdziesiątych USA rozpoczęła program kosmiczny, ktory pozwolił polecieć na księżyc a po 40 latach "rozwoju" nie jest w stanie tego powtórzyć. Dziesiątki milionów Amerykanów mimo ciężkiej pracy po 10-12h nie są w stanie opłacić czynszu, rachunków, jedzenia, szkoły dla dzieci i ubezpieczenia zdrowotnego.

Blisko połowa nie jest w stanie ponieść nagłego wydatku na poziomie 400 dolarów. To wszystko w jednym z najbogatszych krajów swiata, gdzie gospodarka kwitnie, a podatki są kilka razy niższe niż po wojnie. Tak, to wszystko jest wina niskich podatków dla najbogatszych i wycofania się państwa. Niskie podatki powinni płacić ludzie niezamożni. Tymczasem oni płacą relatywnie najwiecej.

fachman19
19-01-2017, 17:16
Nie, nie jest dobrze, bo podatki są zbyt niskie dla najbogatszych. Właśnie ustalono, że majątek ledwie 8 najbogatszych osób jest równy majątkowi biedniejszej połowy ludzkości. .

Zabierz najbogatszym to Cie rząd zatrudni .Wybuduje fabryki i zatrudni wybitnych fachowców.
Najlepiej to nałożyć wysokie podatki i pomagać biednym.Wtedy będą mogli kupować .

Konto usunięte_1*
19-01-2017, 17:19
Nie narzekajcie na węgiel bo węgiel leczy , węgiel żywi , węgiel grzeje , i tak dale j i tak dalej

adam_mk
19-01-2017, 17:22
Bzdury!
Podatki powinny być możliwie niskie i liniowe.
ŻADNYCH podatków nie powinno być od pracy!
(dochodowy itp)
Ty byś za Janosika chciał robić?
Zabierałbyś bogatym a DAWAŁ biednym?

Daje się WĘDKĘ a nie rybę!
Wtedy jest dobrze.

Niskie podatki (w sensie sumy) płaciliby ci, którzy nie są zamożni. Wysokie ci bogaci.
Za co?
Za bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne.
A gminie - od nieruchomości.
Biedni ich nie mają, to by ich to nie obciążało.

Teraz kroi się bez miłosierdzie głównie tych, którzy NIE UMIEJĄ LUB NIE MOGĄ z dochodami spierdzielić w maliny i rządowi pokazać FIGĘ!
Bo bogatych STAĆ na uciekanie od podatku.

Adam M.

fachman19
19-01-2017, 17:39
"
Lud oponami i mułem pali w śmieciuchach...
Może ten lud nieuświadomiony jest - że tak nam teraz jest DOBRZE?
Może trzeba by tych oportunistów - batem!
Rozkułaczyć bydlaków, aby w budżecie było DUUUŻO!
Przecież i tak płacimy najmniej w Europie!

.

Jakoś nie wylewają szamba na ulice .Śmieci też się udało ogarnąć. Teraz pora na śmieciuchy :sick:

noc
19-01-2017, 18:21
Nie, nie jest dobrze, bo podatki są zbyt niskie dla najbogatszych. Właśnie ustalono, że majątek ledwie 8 najbogatszych osób jest równy majątkowi biedniejszej połowy ludzkości. Zastanów się dlaczego gdy podatki w USA były na poziomie 92 procent dla najbogatszych kraj ten rozwijał się najlepiej w swojej historii i bogacili się przede wszystkim zwykli ludzie, a nie elity. Tak jak rosła wydajność pracy tak rosły pensje.

Tymczasem od lat siedemdziesiątych nadal rośnie wydajność, a pensje niemal stoją w miejscu (realnie). Owoce wzrostu trafiają tylko do wąskich elit, coraz węższych. W latach pięćdziesiątych USA rozpoczęła program kosmiczny, ktory pozwolił polecieć na księżyc a po 40 latach "rozwoju" nie jest w stanie tego powtórzyć. Dziesiątki milionów Amerykanów mimo ciężkiej pracy po 10-12h nie są w stanie opłacić czynszu, rachunków, jedzenia, szkoły dla dzieci i ubezpieczenia zdrowotnego.

Blisko połowa nie jest w stanie ponieść nagłego wydatku na poziomie 400 dolarów. To wszystko w jednym z najbogatszych krajów swiata, gdzie gospodarka kwitnie, a podatki są kilka razy niższe niż po wojnie. Tak, to wszystko jest wina niskich podatków dla najbogatszych i wycofania się państwa. Niskie podatki powinni płacić ludzie niezamożni. Tymczasem oni płacą relatywnie najwiecej.

Socjalistyczne gadanie!
Wynaleźć takie przepisy by zabrać bogatym i rozdać potrzebującym. A najlepiej rządzącym potrzebującym i biednym potrzebującym.
Jak ktoś już kiedyś pisał, państwo powinno wyżywić się samo w tych układach.
Rozumny podatek liniowy jest najlepszą alternatywą, niewysoki ale bez odpisów i zwolnień dla wszystkich. Inaczej zaczynają się machinacje i nagła potrzeba zatrudnienia armii urzędników do kontrolowania uników podatkowych.
Czy orientujesz się, że tych 8 najbogatszych daje pracę milionom biednych? Przecież nikt nikogo nie przymusi do dozgonnej biedy, każdy może poprawić swój byt pracą czy zaradnością. Każdy biedny może zostać niebiednym, tylko chęci, umiejętności, pomysłu i pracy potrzeba.
Przeczytaj List Otwarty Prezydenta Nowej Soli do Prezydenta Polski w wątku 500+na dziecko, w dziale aktualności i wydarzenia z ostatniej chwili. Tak właśnie wygląda życie wielu biednych i roszczeniowych ludzi w naszym kraju.

kulibob
19-01-2017, 18:32
Nie narzekajcie na węgiel bo węgiel leczy , węgiel żywi , węgiel grzeje , i tak dale j i tak dalej

Na sraczkę dobry

KvM
19-01-2017, 19:27
Socjalistyczne gadanie!
Wynaleźć takie przepisy by zabrać bogatym i rozdać potrzebującym. A najlepiej rządzącym potrzebującym i biednym potrzebującym.
Jak ktoś już kiedyś pisał, państwo powinno wyżywić się samo w tych układach.
Rozumny podatek liniowy jest najlepszą alternatywą, niewysoki ale bez odpisów i zwolnień dla wszystkich. Inaczej zaczynają się machinacje i nagła potrzeba zatrudnienia armii urzędników do kontrolowania uników podatkowych.
Czy orientujesz się, że tych 8 najbogatszych daje pracę milionom biednych? Przecież nikt nikogo nie przymusi do dozgonnej biedy, każdy może poprawić swój byt pracą czy zaradnością. Każdy biedny może zostać niebiednym, tylko chęci, umiejętności, pomysłu i pracy potrzeba.
Przeczytaj List Otwarty Prezydenta Nowej Soli do Prezydenta Polski w wątku 500+na dziecko, w dziale aktualności i wydarzenia z ostatniej chwili. Tak właśnie wygląda życie wielu biednych i roszczeniowych ludzi w naszym kraju.

Tak, weźmy takiego Billa Gates'a jako przykład człowieka ktory się dorobił, którego nikt nie przymuszał do dozgonnej biedy. Kazdy moze tak jak on, prawda? Na początek dostał milion dolarów od rodziców. Potem kontrakt na Kiepski MS-DOS w IBM załatwiła mu mama, która była w zarządzie. Znacznie lepszy DR-DOS przez to w zasadzie zniknął z rynku. No ale BIll jest także pozytywnym przykładem. Zmądrzał na starość i zrozumiał, że kapitalizm prowadzi do zagłady planety na dłuższą metę.

Tymczasem strasznie roszczeniowi ludzie, którzy pracują po 300h w miesiącu i klepią biedę przy stawce 4-5 zł na godzinę sami są sobie winni, że nie zostali milionerami jak Bill. Mogli się urodzić w bogatej rodzinie. Kto im bronił. Mogli się urodzić choćby geniuszami.

A w kwestii dawania pracy. Raport miedzynarodowego funduszu walutowego o nierównościach z 2015 roku pokazuje, ze bogaci nie daja pracy tylko ją odbierają. Wzrost dochodów 10 procent najbogatszych prowadzi do spadku PKB w przeciwieństwie do wzrostu dochodów osób najuboższych ktory stymuluje gospodarkę.

fachman19
19-01-2017, 19:45
Tymczasem strasznie roszczeniowi ludzie, którzy pracują po 300h w miesiącu i klepią biedę przy stawce 4-5 zł na godzinę sami są sobie winni, że nie zostali milionerami jak Bill.Mogli się urodzić w bogatej rodzinie. Kto im bronił. Mogli się urodzić choćby geniuszami.

.
A może to problem tego ,że nie chcemy płacić za pracę np . Fachowcom A godziwe stawki nazywamy strzyżeniem:rolleyes:
Jesteśmy dumni ,że udało sie wynegocjować głodowe stawki

Liwko
20-01-2017, 13:03
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p480x480/16114975_1622620451087748_7164896146500741787_n.pn g?oh=969445c6abb01aaca085638595a26423&oe=58D5D205

Przemek Kardyś
20-01-2017, 13:21
Może by tak kradzież zalegalizować? Kupa stresu, kombinacji, a opresyjne państwo jeszcze za to karze.

Adamie, czy ty nie jesteś czasem anarchistą?

noname2
20-01-2017, 14:01
Gdyby wielokrotnosc stawki godzinowej wpływała na jakość. Nie zawsze, najczęściej guzik to daje.
A z tym ze ludzie sa dumni ze udalo sie wynegocjować głodowe stawki zgadzam sie w całej rozciągłości. "Dziadostwo" nazywane... ubrane w marketingowy bełkot handlowanie to gra.

מרכבה
20-01-2017, 14:26
Pycha nas roznosi ;) szczęśliwy ten który jest wolny od niej :) kurcze czy ja komu kazałem stawiać buchaja na 250m2 ?
http://www.krosno24.pl/ogloszenia.php?podstr=pokaz&kat=2&pod=2&xoff=20
http://www.krosno24.pl/image.php?id=484576 czy komuś ktoś kazał takiego druszlaka termicznego budować ? patrzcie jeszcze jaka cena :lol2:
http://www.krosno24.pl/image.php?id=437109 czy ktoś miał choć trochę pojęcie.. jak by można było do tych balkonów, schodów żarówkę ..
podłączyć - to tą stratą by świeciła :D czy ktoś komuś bronił wybudować ciepło ? nie! tylko głupia niczym nie poparta mentalność, a płoco, ła na co dychę styropianum - to przesada, mróz nie przejdzie, grzać trzeba i takie slogany... Czy ktoś jeździ ziłem do pracy ?
http://www.krosno24.pl/image.php?id=494887 czy może taki pomnik pychy, którego aby ogacić.. trzeba nie lada się nagłowić..
a później defekacja dymem z źle spalonego węgla .. i to jest dobrze, tylko biadolenie bo kasy mało.
Kiedyś w dwóch izbach trzeba było mieszkać i każdy dawał radę, gacił ..

JTKirk
20-01-2017, 15:50
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/p480x480/16114975_1622620451087748_7164896146500741787_n.pn g?oh=969445c6abb01aaca085638595a26423&oe=58D5D205

Ty się Liwko nie smiej...wiesz, jak usłyszałem o tej "promocji", to długo nie wiedziałem o co chodzi....aż wszedłem tutaj
http://niezalezna.pl/92489-polityczna-zadyma-wokol-smogu-ta-akcja-promocja-rosyjskiego-gazu-i-zachodnich-kotlow-gazowych

Liwko
20-01-2017, 16:07
Ty się Liwko nie smiej...wiesz, jak usłyszałem o tej "promocji", to długo nie wiedziałem o co chodzi....aż wszedłem tutaj
http://niezalezna.pl/92489-polityczna-zadyma-wokol-smogu-ta-akcja-promocja-rosyjskiego-gazu-i-zachodnich-kotlow-gazowych (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fniezalezna.pl%2F92 489-polityczna-zadyma-wokol-smogu-ta-akcja-promocja-rosyjskiego-gazu-i-zachodnich-kotlow-gazowych)

:o:rotfl:

wg39070
20-01-2017, 17:08
Pycha nas roznosi ;) szczęśliwy ten który jest wolny od niej :) kurcze czy ja komu kazałem stawiać buchaja na 250m2 ?
http://www.krosno24.pl/ogloszenia.php?podstr=pokaz&kat=2&pod=2&xoff=20

http://www.krosno24.pl/image.php?id=484576 czy komuś ktoś kazał takiego druszlaka termicznego budować ? patrzcie jeszcze jaka cena :lol2:
http://www.krosno24.pl/image.php?id=437109 czy ktoś miał choć trochę pojęcie.. jak by można było do tych balkonów, schodów żarówkę ..
podłączyć - to tą stratą by świeciła :D czy ktoś komuś bronił wybudować ciepło ? nie! tylko głupia niczym nie poparta mentalność, a płoco, ła na co dychę styropianum - to przesada, mróz nie przejdzie, grzać trzeba i takie slogany... Czy ktoś jeździ ziłem do pracy ?
http://www.krosno24.pl/image.php?id=494887 czy może taki pomnik pychy, którego aby ogacić.. trzeba nie lada się nagłowić..
a później defekacja dymem z źle spalonego węgla .. i to jest dobrze, tylko biadolenie bo kasy mało.
Kiedyś w dwóch izbach trzeba było mieszkać i każdy dawał radę, gacił ..

Kiedyś nie było elektryki i co, mamy do tego wrócić? Jak ktoś buduje duży czy nawet wg innych za duży dom, to nic komu do tego. Nie każdy lubuje się w 90-100 metrowych wypierdkach, gdzie w łazience dwie osoby ocierają się tyłkami a okna są max 120x140 w imię bezgranicznej energooszczędności.

adam_mk
20-01-2017, 18:50
"Może by tak kradzież zalegalizować?

Adamie, czy ty nie jesteś czasem anarchistą? "

Przecież już zalegalizowano!
No, fragmentarycznie, bo PAŃSTWO kraść może, banki też - a my nie!
Co było z OFE ?
Co jeszcze planują?
Co z tym - że banki nie mogą upaść a my - tak!
Co z wydłużonym czasem pracy do 67 lat? Inna była umowa, jak zaczęli składki pobierać...

Nie. Nie jestem anarchistą. Ani czasem ani stale.
Stale jestem antydemokratą.

Adam M.

Zdun Darek B
20-01-2017, 18:52
Nie każdy lubuje się w 90-100 metrowych wypierdkach, gdzie w łazience dwie osoby ocierają się tyłkami a okna są max 120x140 w imię bezgranicznej energooszczędności.

Nikt nie musi budować domów do 100 metrów , tak w latach 70-tych budowano ze względu na kredyt ,czy jednak czasami gigantomania nie jest jedynie na pokaz ?
Z trzeciej strony dla rodziny 2+2 to takie 100 metrów wystarczy.....

Przemek Kardyś
20-01-2017, 19:18
Nie. Nie jestem anarchistą. Ani czasem ani stale.
Stale jestem antydemokratą.

Adam M.

Demokracja to faktycznie niebezpieczna religia. Mądre europejskie społeczeństwa zdają sobie z tego sprawę i tam nie będzie problemu z sukcesją tronu po ostatecznej klęsce systemu demokracji, choć śmiejemy się dziś z ich rozrzutności na złocone karoty.

U nas nie ma możliwości od małego nauczyć kogokolwiek opieki nad swoim legalnym majątkiem, bo ten majątek albo jest nielegalny, albo nie swój, albo nie stary i spokoju nie daje. Głowacki śmiał się z Wokulskiego. Na nas by nawet nie splunął.

kulibob
20-01-2017, 19:39
Nie znudziło się Wam jeszcze bo mi już tak.
Gaz to też może być śmierć bo sponsorujące inwazję Kacapów :wiggle:

kulibob
20-01-2017, 19:40
Z trzeciej strony dla rodziny 2+2 to takie 100 metrów wystarczy.....

Umnie po podłodze 150 użytkowej 116 +garaż rodzina 2+1 i powiem że chałupa raczej troszeczkę za duża.

ProStaś
20-01-2017, 19:52
"
Co jeszcze planują?


Źle postawione pytanie, winno być: Kto jeszcze temu Państwu ufa?
Ręka w górę !!!

Jak czytam o 500+ to mnie śmiech pusty ogarnia. Do kiedy?
Jak czytam o magazynowaniu prądu z PV, to mnie śmiech pusty ogarnia. Do kiedy?
Jak usłyszałem, że Polska przyjmie Euro w 2012 r to nadal dusi mnie pusty śmiech. To kiedy to Euro?
Jak czytam o wieku emerytalnym dla kobiet 60 lat to mnie pusty śmiech ogarnia. Do kiedy?
Jak czytam o kredytach ze stałym oprocentowaniem to mnie pusty śmiech ogarnia. Od kiedy i do kiedy?
itd itd
Niech każdy sobie dopisze co chce.

I zgadzam się z Adamem, to co masz na podwórku do grzania to Twoje, wiesz za ile, i jest szansa, że nikt Ci nie zabierze.
Reszta to iluzja, luźny związek pomiędzy tym co politycy chcą/mogą/wymyślą a rzeczywistością.

Przemek Kardyś
20-01-2017, 21:25
Las se posadź, sad, warzywniak, źmioki i zborze. I kur miej ze 30, 3 świnie, dwie krowy, dwa hektary łąki i może agroturystykę dla kasy. I olej księdza i owsem pal.

kulibob
21-01-2017, 06:46
Las se posadź, sad, warzywniak, źmioki i zborze. I kur miej ze 30, 3 świnie, dwie krowy, dwa hektary łąki i może agroturystykę dla kasy. I olej księdza i owsem pal.

A co w tym złego?? Jeszcze domu nie było a już 10 drzewek w sadzie posadziłem i ziemię pod Wawrzyniak przygotowuje na 80m2 i z 10 kurek jest w planach.

Adam626
21-01-2017, 14:27
Węgiel to śmieć a nie śmierć.
Bardzo dobre paliwo dla starych dużych domów przy umiejętnym paleniu.
Do nowych się nie nadaje

bladyy78
22-01-2017, 10:31
Węgiel to zabezpieczenie energetyczne dla naszego kraju, gdyby tylko w Polce zamknięto wszystkie kopalnie, przepraszam wszystkie państwowe kopalnie na czym najwyraźniej komuś zależy i nie mówię tu o społecznym sprzeciwie bo ludzi jak widać łatwo zmanipulować i podzielić, to stalibyśmy się zależni od od innych krajów od których polska by musiała kupić węgiel i gaz. Jak wam się wydaje ceny gazu i nawet tańszego w chwili obecnej węgla który do nas wędruje z innych krajów, były by takie jak teraz? Ceny prądu by były takie jak w chwili obecnej? W krótkim czasie poszybowały by do góry, bo popyt by wzrósł a polskie rządy jakie by nie były za łapówy podpisywały by 20 letnie umowy na dostawę tych surowców po niekorzystnych cenach. Od 3 lat nagle smog w polce powoli rośnie i z każdej strony nas nim straszą. 30lat temu jak bylem dzieckiem pamiętam jak każdego dnia aktualności programu 3 podawały stan powietrza na śląsku, im byłem starszy to stany zanieczyszczeń były mniejsze, to był okres jak zaczęto likwidować huty i przemysł na śląsku, po jakimś czasie normy które podawała tv nie były już przekraczane, później nawet nie wiem dlaczego zaprzestano podawania tych pomiarów. Teraz znowu się zaczyna, straszą nas z każdej strony że poumieramy od tego, ale jednocześnie podnoszą wiek emerytalny bo ludzie żyją dłużnej to jak to jest ? Ktoś nas chyba okłamuje? Dlaczego tak mało mówi się o żywności która zawiera masę szkodliwych substancji którą jest naszpikowana i o których nikt nie ma pojęcia. Ostatnio się dowiedziałem że nawet pasta do zębów jest rakotwórcza zawiera " triklosan" o fluorze nie mówiąc bo większości się wydaje ze jest zdrowy. Tylko dlatego nie mówi się o szkodliwości żywności bo żywność w większości wypadków należy do dużych zagranicznych koncernów które maja środki aby ten syf nam sprzedawać. Telewizją która oglądamy również sterują zagraniczne firmy które kreują to za co w danym momencie wielkie koncerny płacą. Takim właśnie koncernom tylko że energetycznym zależy w tym momencie aby dobić nasze kopalnie, a w późniejszym czasie przejąc za grosze te lepsze i sprzedać nam swoją kilkukrotnie droższa energię. Niemiecka energetyka idzie w elektrownie węglowe a nie jądrowe. Jak myślicie skąd ten węgiel będą brały ano będą brały ze swoich kopalni które powoli kupują w innych krajach za bezcen. Przykładem jest kopalnia Silesia w Czechowicach którą oddano praktycznie za darmo, a kopalnia ma jedne z większych pokładów węgla w Polsce, teraz czesko- niemiecka korporacja wydobywa w niej węgiel.

Przemek Kardyś
22-01-2017, 10:47
Tylko węgiel to jest dobry do elektrowni, a nie do domów.

מרכבה
22-01-2017, 10:50
Pytam się gdzie jest ustawa o OZE - żebym mógł postawić sobie wiatraki itp PV..
pierwsza jaskółka tzn: możliwość wycięcia drzewa bez kwitów, to pierwszy sygnał dekomunizacji kraju, bo na razie komuna jeszcze ma się dobrze.

bladyy78
22-01-2017, 11:04
Tylko węgiel to jest dobry do elektrowni, a nie do domów.

A żywność w sklepach jest dla kogo? Co mam kupić do jedzenia zęby się nie truć ? Smog w naszym kraju występuje stosunkowo krótko i nawet przed nim możemy się w jakimś tam stopniu ochronić unikając przebywania na zewnątrz, stosując maseczki ochronne, ale przed zatruta żywnością która jemy przez cały rok i karmimy nią swoje dzieci się nie uchronimy i jak widać nawet na tym forum mało komu na tym zależy. Jestem przekonany ze wystarczyło by tylko przez kilka dni pokazywać z taka sama częstotliwością informacje o szkodliwości żywności jaka jemy jak to było w przypadku smogu, to wtedy również na forach by było gorąco, ale w tym nikt nie ma interesu wiec o tym się nie mówi.

noc
22-01-2017, 11:29
A żywność w sklepach jest dla kogo? Co mam kupić do jedzenia zęby się nie truć ? Smog w naszym kraju występuje stosunkowo krótko i nawet przed nim możemy się w jakimś tam stopniu ochronić unikając przebywania na zewnątrz, stosując maseczki ochronne, ale przed zatruta żywnością która jemy przez cały rok i karmimy nią swoje dzieci się nie uchronimy i jak widać nawet na tym forum mało komu na tym zależy. Jestem przekonany ze wystarczyło by tylko przez kilka dni pokazywać z taka sama częstotliwością informacje o szkodliwości żywności jaka jemy jak to było w przypadku smogu, to wtedy również na forach by było gorąco, ale w tym nikt nie ma interesu wiec o tym się nie mówi.

Żywność swoją drogą, chemia zawarta w żywności nieustannie atakuje nasze ciała. Dlatego mamy w ogródku wydzielony warzywniak, produkujący warzywa i owoce na nasze potrzeby. Wszystko rośnie bez sztucznych nawozów i jest tego sporo, nam wystarcza. To co musimy kupić w sklepach, także oglądamy skład, unikamy coli, słodzików, sztucznych aromatów, konserwantów itp. Ale tu o smogu.
Tak jak wyżej napisano: węgiel do elektrowni, nie do domów. Skoro tego paliwa mamy pokłady, funkcjonujące elektrownie węglowe, filtry w nich, to ok., niech to hula. Jednak my zajmujemy się węglem w domach. A to jest problem. Dobra izolacja domów ograniczałaby zużycie tego syfiącego paliwa. Tylko jak namówić właścicieli starych domów do tego? Oni raczej martwią się, jak przetrwać do wiosny. Nie w głowie im inwestycje w izolację czy zmianę paliwa. Dla wielu nawet węgiel jest za drogi, "czarne złoto" często uzupełniają oponami czy plastikami. Skoro już rząd dał 500zł na dziecko, to niech także wspomoże walkę ze smogiem. Dopłaty do izolacji, kotłów na czyste paliwo, jakieś specjalne nocne taryfy dla grzejących prądem itd. pomogłyby w szybkim tempie rozwiązać problem.

מרכבה
22-01-2017, 12:18
Smogu nie musi być, 18 kg powietrza średnio na dobę człowiek potrzebuje ! a ile zje ? 1,5 kg .. wypije 3-4L wody..
to które rzeczy najbardziej trują ? i dostają po zaworach ? Moja córka teraz kaszle i kaszle.. choć przeziębiona nie jest..
Problem jest mentalności, co rusz, spotykam opinie taki że nie wiadomo co z nimi zrobić ? nie mają osoby pojęcia,
co jak.. bardziej wybieranie szynki ich interesuje, niż to że ich dom cieknie energią.. a węgiel łagodzi to cieknięcie .. bo jest "tani"
pozornie tani, kto za lekarzy mi zwróci, za czas ? za zdrowie .. bo się jedne z drugim nadęty jegomość uprą .. że 5cm lub wcale jest ok..
ile tych haseł o "oddychających" ścianach .. pytanie kto się zabiera za izolowanie ? "fachowcy" czy "znojcy" czy znachorzy budowlani ?
Zapytać ich o podstawy prostego wyliczania współczynnika przenikania ciepła U.. i uuuu sowę udają.. a jak nie to jak puchacze nadęte..
bo wg ich mniemanologi 8cm na plackach, byle jak jest ok.. a my musimy za to cierpieć.. czasy dobrego taniego wujka się kończą..
wujka węgla.. i teraz trzeba będzie za "nie wiedzę" ponieść koszty...

Wyjazdy że będzie w domu grzyb itp .. to jest właśnie ta ideologia powtarzana niczym głuchy telefon budowlany.


Dopłaty do izolacji, to nie pomoże... czytaj wyżej kto się zajmuje izolowaniem.. owszem ludzie pracowici.. ale leniwi na wiedzę..
a przynajmniej by chcięli się rozwijać..

bladyy78
22-01-2017, 15:32
Smogu nie musi być, 18 kg powietrza średnio na dobę człowiek potrzebuje ! a ile zje ? 1,5 kg .. wypije 3-4L wody..
to które rzeczy najbardziej trują ? i dostają po zaworach ? Moja córka teraz kaszle i kaszle.. choć przeziębiona nie jest..
Problem jest mentalności, co rusz, spotykam opinie taki że nie wiadomo co z nimi zrobić ? nie mają osoby pojęcia,
co jak.. bardziej wybieranie szynki ich interesuje, niż to że ich dom cieknie energią.. a węgiel łagodzi to cieknięcie .. bo jest "tani"
pozornie tani, kto za lekarzy mi zwróci, za czas ? za zdrowie .. bo się jedne z drugim nadęty jegomość uprą .. że 5cm lub wcale jest ok..
ile tych haseł o "oddychających" ścianach .. pytanie kto się zabiera za izolowanie ? "fachowcy" czy "znojcy" czy znachorzy budowlani ?
Zapytać ich o podstawy prostego wyliczania współczynnika przenikania ciepła U.. i uuuu sowę udają.. a jak nie to jak puchacze nadęte..
bo wg ich mniemanologi 8cm na plackach, byle jak jest ok.. a my musimy za to cierpieć.. czasy dobrego taniego wujka się kończą..
wujka węgla.. i teraz trzeba będzie za "nie wiedzę" ponieść koszty...

Wyjazdy że będzie w domu grzyb itp .. to jest właśnie ta ideologia powtarzana niczym głuchy telefon budowlany.

to nie pomoże... czytaj wyżej kto się zajmuje izolowaniem.. owszem ludzie pracowici.. ale leniwi na wiedzę..
a przynajmniej by chcięli się rozwijać..

Wiesz zapewne że człowiek w 70 procentach skalda się z wody , a twój organizm jest tym co jesz. Normy powietrza jak są przekraczane to jest to kilkanaście dni w sezonie grzewczym gdy warunki pogodowe sprzyjają smogowi, a zatrutą żywność podajesz sobie i swoim dzieciom każdego dnia. O ile przed zatrutym powietrzem można się jakoś obronić to przed zatrutym jedzeniem bronią się tylko nieliczni którzy kupują zdrową żywność. Ilu z was kupuje taka żywność? O dziwo jak byłem dzieckiem nie trzeba było kupować zdrowej żywności bo to była norma. Tak samo jak normą było że z każdego komina leciał czarny śmierdzący dym. Teraz gdy z tylko poniektórych kominów leci co widać i czuć robi się larmo i wrzuca wszystkich spalajacyh opał stały do jednego wora, zamiast karać i napiętnować tylko tych co spalają odpady. Takim podejściem nic nie zdziałacie. Ludzie muszą sami do tego dorosnąć. Teraz tak samo jak o zatrutym powietrzu jeden z drugim zacznijcie pisać o zatrutym jedzeniu dlaczego o tym nie wspominacie nawet? Czyste powietrze to nie wszystko do całości potrzeba jeszcze zdrowej żywności i czystej wody. Tylko o zdrowej żywności nie było by z kim dyskutować gdyż druga strona która ja produkuje ma to po prostu w d..... a my wszyscy musimy to jeść bo nie ma innej alternatywy.

fotohobby
22-01-2017, 15:43
Chłopie, to jest forum budowlane, dział "Ogrzewanie", więc rozmawiamy tu o ogrzewaniu i truciu poprzez spalanie paliw stałych.
Na tym forum jest tez wątek gastronomiczny, jak masz jakąś misję, to stwórz tam wątek o zdrowej żywności i się tam udzielaj.
A nie mieszaj tematów.

Już ktoś zwrócił na to uwagę - tylko ode mnie zależy co i jak jem.
Jeśli jem niezdrową żywność, to szkodzę TYLKO sobie.
Kopciuch truje siebie i połowę mieszkańców ulicy. Taka różnica

מרכבה
22-01-2017, 15:58
A problem powstał - przez brak nawet podstawowej edukacji w tym względzie. Nawet starsi inż, arch ... powtarzają slogany o "oddychaniu" to się pytam ..
jak żyć..

bladyy78
22-01-2017, 16:03
Chłopie, to jest forum budowlane, dział "Ogrzewanie", więc rozmawiamy tu o ogrzewaniu i truciu poprzez spalanie paliw stałych.
Na tym forum jest tez wątek gastronomiczny, jak masz jakąś misję, to stwórz tam wątek o zdrowej żywności i się tam udzielaj.
A mieszaj tematów.

Już ktoś zwrócił na to uwagę - tylko ode mnie zależy co i jak jem.
Jeśli jem niezdrową żywność, to szkodzę TYLKO sobie.
Kopciuch truje siebie i połowę mieszkańców ulicy.
Ja nie mam misji gastronomicznych tylko jak jeden z drugim widzi tylko koniec swojego nosa nie dziw się że ci co pala węglem również tak do tego podchodzą. A o tym co jesz tak jak większość z nas nie ma zielonego pojęcia, wiec nawet nie wiesz kiedy sobie szkodzisz. W większości postów tylko jad się z was wylewa. Co myślisz ze jak będziecie szydzić z ludzi palącymi węglem to się to zmieni? Oni tak samo maja was głęboko, bo nikt normalny z roku na rok nie wymieni sprawnego kotła tylko dlatego ze teraz okazało się że truje innych.

fotohobby
22-01-2017, 16:07
Wydajemy na żywność trochę więcej niż średnia, bo świadomie wybieramy produkty, które mamy spożywać.
Ale nawet, gdybym kupował najgorszy chłam, to szkodziłbym tylko SOBIE.

Kominy szkodzą WSZYSTKIM. Tym, którzy mają to w d..e, ale też i tym, którzy są skłonni wydać więcej, aby nie emitować do atmosfery całego tego świństwa.
Niestety, są ludzie, których nawet stać, ale i tak wolą smrodzić węglem czy drewnem zamiast czysto spalać gaz

מרכבה
22-01-2017, 16:43
Porównywanie żywności do węgla - jest nietrafiona, węgle się pali - ponieważ nabudowało się koszmarków termicznych - to teraz trzeba czymś nabić te termiczne durszlaki! To wina mody, pewnych, pewnych trendów w budownictwie, zastaw się, a pokarz się itp.
A na koniec są próby usprawiedliwiania tego "biedą" ta bieda powoduje, że kominem wywala się zł, aby ogrzać te koszmarki.
Jeszcze żeby była wola zmiany tego statusu, ale jest pełno "fachowców" którzy wyżej cenią swoje przypuszczenia, niż widzę..
no 5cm i koniec, okna montowane byle jak .. Ostatnio robiłem symulację .. obrębu fundamentów jednego domu..
masakra .. przez nie mądre ułożenie warstw.. a tylko 20 wat na mb przy 0 st .. traci .. i tylko 600 wat .. jednym detalem, który nie wymagał żadnych kosztów..
i za tą kpinę z budownictwa, za tą kpinę z fizyki budowli - ludzie muszą płacić płucami.

http://www.krosno24.pl/image.php?id=500513 i za taki koszmarek termiczny .. ja mam płucami płacić ! bo ktoś musi mieć 20kW mocy aby ogrzać taki durszlak termiczny.

http://www.krosno24.pl/image.php?id=465838 albo te "cudne" radiatory.. czy ja komuś kazałem taki koszmar termiczny budować? że mam za to płacić płucami ?
http://www.ravnieruchomosci.pl/photo/nieruchomosc-410-dom-jednorodzinny-wolnostojacy-4860.jpg albo taką masakrę .. moje płuca mają ponieść karę, a takie coś.. bo "nie stać" .. kupię ziła..→ do jazdy po bułki do sklepu .. jasne że później taki koszmar albo drewnem, albo węglem ogrzewać.. bo cieknie jak stary cedzak ..
i nie ma na to argumentacji .. wiedza była dostępna !
http://www.passiv.de/ proszę brać z górnej półki przykłady i równać..
1991 rok ...

wg39070
22-01-2017, 17:06
Porównywanie żywności do węgla - jest nietrafiona, węgle się pali - ponieważ nabudowało się koszmarków termicznych - to teraz trzeba czymś nabić te termiczne durszlaki! To wina mody, pewnych, pewnych trendów w budownictwie, zastaw się, a pokarz się itp.

A na koniec są próby usprawiedliwiania tego "biedą" ta bieda powoduje, że kominem wywala się zł, aby ogrzać te koszmarki.
Jeszcze żeby była wola zmiany tego statusu, ale jest pełno "fachowców" którzy wyżej cenią swoje przypuszczenia, niż widzę..
no 5cm i koniec, okna montowane byle jak .. Ostatnio robiłem symulację .. obrębu fundamentów jednego domu..
masakra .. przez nie mądre ułożenie warstw.. a tylko 20 wat na mb przy 0 st .. traci .. i tylko 600 wat .. jednym detalem, który nie wymagał żadnych kosztów..
i za tą kpinę z budownictwa, za tą kpinę z fizyki budowli - ludzie muszą płacić płucami.

Widzę, że przemawia przez Ciebie nie troska o atmosferę a zwykły snobizm. Nie każdy musi mieć PC lub gaz i dom najlepiej pasywny. Nie każdy też musi jeździć nowoczesnym suv-em. Pamiętaj, że póki coś nie jest zabronione, jest dozwolone.

מרכבה
22-01-2017, 17:24
Nie przemawia przeze mnie snobizm, jestem daleki od tego. Problem leży w mentalności.. i do tego zmierzam..
Wybudować było komu.. pt bo ludzie mają ! skąd ja to znam? ulubiony slogan pokolenia Rodziców i ciut młodszych..
bo ludzie mają i ja też tak chcę.. Innej drogi nie ma, jak tylko ciepłe domy, aby można było ogrzać czystym źródłem ciepła,
a nie syfić węglem! moje płuca cierpią, cierpią i tych którzy latają i podkładają ten syf. No bo co zrobić? dom cieknie energią.. w zatrważającym tempie.
A idź takiemu zostaw światło w jednym pomieszczeniu włączone .. furii dostaje ..

Uważasz że zrobienie domu który jest prosty, nie wymaga skompilowanych instalacji, to snobizm.. to jak nazwać kotłownię na wungiel ? .. z podajnikiem..

http://czysteogrzewanie.pl/2014/10/mozesz-nie-dozyc-wiosny/ całkiem realna ta śmierć..
http://swiatmiedzi.pl/wp-content/uploads/2015/03/modernizacja-3.jpg z innej beczki .. taka masakra.. pompka stanie i bum.. rureczka .. jak do kozy 4-6kW.. a nie do kotła.. tak się właśnie kończy epoka miedzi .. to jest dopiero paranie główki.. i snobizm..
a Ty mnie tu stawiasz do pionu..

pytam się za tem jaki zbój wymyśla prucie rur.. stalowych pod kocioł.. i dawanie rureczek.. aby "zarobić" .. tu masz przykład prania główki i snobizmu..

A nie w ciepłych domach..


http://obrazki.elektroda.net/23_1264718984.jpg to naprawdę musiało się opłacać.. masakra ..

adam_mk
22-01-2017, 17:50
Optymalny stosunek objętości (na której nam zależy) do powierzchni (przez którą tracimy/zyskujemy energię) ma kula.
Twierdzisz, ze ludzie są głupi, bo kulistych domów nie budują a podobają im się takie z wykuszami i tarasami, balkonikami...
Czyli - zabić te bezguścia!
Dom powinien być kulą! Wtedy nie smrodzi, bo żadnego kotła w nim ani nie zmieścisz ani nie uruchomisz, bo z definicji ten "najmniejszy" jest ZA DUŻY.
Idąc dalej - ZAORAĆ trzeba to, co już jest, co od dziesięcioleci czy dłużej stoi! NOWE wybudować!

No to, daj receptę na to - skąd na to wziąć kasę.

Adam M.

מרכבה
22-01-2017, 18:03
Adamie .. a kominem jak zł policzysz ile wypuścisz w świat trując jest ok.. bo tego nie widać.. bo jest rozłożone na lata...
stąd ta argumentacja .. to co puści izolacja, trzeba wpompować .. Stare PRL'owskie kostki pod względem potencjału naprawy nie wyglądają źle..
gorzej z tym domem, nabitym lukarnami. Kula nie .. kopuła.. ma najlepszy udział powierzchni obudowanej do użytkowej ..

imrahil
22-01-2017, 18:40
מרכבה ma absolutną rację. miałem ostatnio gościa który buduje nowy dom. ktoś go do mnie skierował, żeby sobie oczyszczalnię zobaczył. i go martwiło, że oczyszczalnie może dużo prądu zużyć. wybudował dom, gdzie przez jeden mostek ucieka więcej energii niż ta oczyszczalnia pociągnie przez cały rok. takich mostków ma kilkadziesiąt. a martwi się o koszt działania POŚ.

מרכבה
22-01-2017, 18:47
Taki oto "cudny" detal u Rodziców.. jest.. wtedy się nikt nie zastanawiał.. a była masa doradców.. przy budowie .. koniec PRL'u Tato nie raz przez fachowców pokutował..np kucie płyty bo obwisła.. a przecież .. lokalni znachorzy budowlani wydali wyrok.. czołgiem można jeździć.. oczywiście trzeba puścić i odpuścić, ale jako przykład trzeba użyć..
Ten balkon to 80% strat tego co mam nadzieje wybuduje :) będzie trudno, bardzo trudno ..:( ale trzeba podjąć wyzwanie. Największy "cud" to brak grzyba w tym miejscu..
W lecie trzeba będzie wywalić ten "kochany" balkon jako minimum zadanie..
Stąd bierze się napęd.. 30-35 mp drewna w komin.. to jest niby za free?

Liczę - że tym roku uda się ścianę północą zrobić.. a jest trochę roboty, ściany szczytowe do zastąpienia, aby nie ciągnąć izolacji i nie przerywać .. 70m2 ściany.. 33cm grafitowego .. to jest bariera i start , jeszcze trzeba odkopać po ławy dom.. roboty masa.. niech by raz na 2 lata jedna elewacja.. na top.

http://spplthumb.blob.core.windows.net/1000x901c/48/60/66/izolacje-cieplne-przeciwdzwiekowe-w-domkach-mazowieckie-radom-318995532.jpg

wiedza była.. wnioski z liczb można było wyciągnąć.. z Tatą śmiliśmy się ..że książka prokurator.. że zasiadł na ławie .. ;) a Tato ze spokojem.. to jak ja bym zrobił dobrze .. to ty nie miał byś co robić ;) i gadaj tu z takim :) ale naprawdę "szok" bo książka niewiele ustępuje, a podstawy typu opór cieplny są..

muchenz
22-01-2017, 21:22
Normy powietrza jak są przekraczane to jest to kilkanaście dni w sezonie grzewczym gdy warunki pogodowe sprzyjają smogowi

Bzdura. Cały czas oddychamy syfem. Tu masz rakotwórczy BaP dla Nowej Rudy w woj. dolnośląskim:

Styczeń 48,50
Luty 22,73
Marzec 25,50
Kwiecień 13,70
Maj 4,34
Czerwiec 1,01
Lipiec 0,84
Sierpień 1,69
Wrzesień 4,07
Październik 20,37
Listopad -
Grudzień

Norma to 1 ng/m3, tylko spełniona przez 3 miesiące w roku. A w styczniu średnia przekroczona prawie 50 razy!!! Pokaż mi choć jeden produkt w którym rakotwórcza chemia jest aż tak bardzo przekroczona. Nie ma. Bo jakby był to zaraz poleciłbyś do sądu, że producent ci dzieci truje, a powietrze jest wspólne - czyli niczyje - więc truć można ile wlezie.

rwojtek
23-01-2017, 07:58
Co jest wspólne jest niczyje ...w tym kraju.

adam_mk
23-01-2017, 16:51
Jesteście, sam już nie wiem, bardziej nudni czy bardziej żałośni...
W kółko trujecie o jednym i tym samym.
Na dodatek, o tym z czym nikt się nie kłóci!
Zauważcie, że Wasza "moc sprawcza" jest ZEROWA!!!
Nie mieliście, nie macie i nie będziecie mieli wpływu na to co jest!

Waszym durnym pomysłem jest - nie palić węgla, drewna, ocieplać...
Ale...
Nie poddajecie żadnego pomysłu - skąd brać kasę na termomodernizację i bardziej czyste ogrzewanie.
Nie stworzyliście żadnego takiego funduszu czy fundacji, nie wpłacacie na ten powszechnie realizowany (co postulujecie) cel WASZEJ kasy...

Nie dajecie zgody na mieszkanie w warunkach, jakie są.
Rozumiem!
Nie rozumiem CZEMU jeszcze nie zabraliście się stad gdzieś daleko, gdzie jest czyściej?

Zauważcie, ze w tym wątku nie ma osób, które by się chciały dowiedzieć czegoś o problemie.
Są sami znawcy i towarzystwo wzajemnej adoracji.
Chcecie zmian?
Wynajmujcie bilbordy i na nich głoście to, co tutaj! Traficie, być może, do osób, które nie pomyślały o ociepleniu, lub nie wiedzą, ze palenie węgla nie jest najlepszym sposobem na ogrzanie domu.
JEST TYLKO NAJTAŃSZYM SPOSOBEM!

ABSOLUTNYM KRETYNIZMEM JEST pomysł, aby zakazywać, nakazywać, wymuszać...
Jak ma być skutecznie - należy tak kreować sytuację gospodarczą, aby najtaniej było ogrzewać się czysto.
BEZ zakazywania, nakazywania i wymuszania czegokolwiek.

Adam M.

muchenz
23-01-2017, 17:12
ABSOLUTNYM KRETYNIZMEM JEST pomysł, aby zakazywać, nakazywać, wymuszać...
Jak ma być skutecznie - należy tak kreować sytuację gospodarczą, aby najtaniej było ogrzewać się czysto.
BEZ zakazywania, nakazywania i wymuszania czegokolwiek.

Adam M.

Oczywiście, że trzeba nakazywać i zakazywać. Bez tego typu regulacji np. wymuszających wywóz szamba, podłączenie się do kanalizacji czy wywóz śmieci, a zakazujących wylewanie szamba na pole, a śmieci do lasu, to Polska wyglądałaby jak kraje trzeciego świata. Wywóz szamba też nie jest tani, a nikt nie protestuje. Katalizatorów, EGR czy DPF w samochodzie też nikt dobrowolnie by nie zainstalował.


Nie poddajecie żadnego pomysłu - skąd brać kasę na termomodernizację i bardziej czyste ogrzewanie.
Nie stworzyliście żadnego takiego funduszu czy fundacji, nie wpłacacie na ten powszechnie realizowany (co postulujecie) cel WASZEJ kasy...


Np. do paliw powodujących niską emisję trzeba doliczyć 'składkę zdrowotną'. Pieniądze zebrane przeznaczyć na długofalową politykę poprawy jakości powietrza.

Liwko
23-01-2017, 17:27
Nie mieliście, nie macie i nie będziecie mieli wpływu na to co jest!


I tu się mylisz Adamie. Wielu na tym forum dało się namówić na rezygnację z węgla na rzecz bardziej czystych rozwiązań. Każda forma presji na społeczeństwo jest dobra, jeżeli służy słusznej sprawie. A służy.


ABSOLUTNYM KRETYNIZMEM JEST pomysł, aby zakazywać, nakazywać, wymuszać...

Pójdźmy dalej, zlikwidujmy kodeks drogowy :)

מרכבה
23-01-2017, 17:40
Już widzę co się dzieje u jednych i drugich rodziców.. zaczyna się oszczędne palenie.. bo zima w tym roku.. bije wszelkie rekordy..
Podkarpacie w tym roku ma zimę z przebłyskami tysiąlecia.. od października atakuje.. pierwszy śnieg w październiku, zawsze -oznaczało kolejny przed Świętami Bożego Narodzenia i lekką zimę, a tu złapało w połowie listopada i trzyma w najlepsze. Pół drewna wypalone.. Tato mówi.. e .. gdzie 30mp drewna..
no tak jak trochę przyoszędzi.. Teść też już ostrożnie węglem szafuje.. bo jak się tłumaczyło jak zrobić elewację, po malutku po cichutku .. to raptownie .. i partacko.. to teraz do Ciebie Panie. Wielu jest takich co głównego winowajcę upatrują w cenie materiału izolacyjnego..i tak można bez końca wymieniać.
Do termomodernizacji jest potrzeba myślenia cel działanie.. a nie tynk na elewacji najważniejszy, a reszta o.. tam.. później płacz.. bo nie idzie grzać.. jak izolacja naszpikowana dziurami, na plackach.. się na YT spotkałem .. z januszami budownictwa .. jak stają nagłowie.. aby bzdurne hipotezy głosić..
Stąd jest ten problem..

KvM
23-01-2017, 20:15
Jesteście, sam już nie wiem, bardziej nudni czy bardziej żałośni...
W kółko trujecie o jednym i tym samym.
Na dodatek, o tym z czym nikt się nie kłóci!
Zauważcie, że Wasza "moc sprawcza" jest ZEROWA!!!
Nie mieliście, nie macie i nie będziecie mieli wpływu na to co jest!

Waszym durnym pomysłem jest - nie palić węgla, drewna, ocieplać...
Ale...
Nie poddajecie żadnego pomysłu - skąd brać kasę na termomodernizację i bardziej czyste ogrzewanie.
Nie stworzyliście żadnego takiego funduszu czy fundacji, nie wpłacacie na ten powszechnie realizowany (co postulujecie) cel WASZEJ kasy...

Nie dajecie zgody na mieszkanie w warunkach, jakie są.
Rozumiem!
Nie rozumiem CZEMU jeszcze nie zabraliście się stad gdzieś daleko, gdzie jest czyściej?

Zauważcie, ze w tym wątku nie ma osób, które by się chciały dowiedzieć czegoś o problemie.
Są sami znawcy i towarzystwo wzajemnej adoracji.
Chcecie zmian?
Wynajmujcie bilbordy i na nich głoście to, co tutaj! Traficie, być może, do osób, które nie pomyślały o ociepleniu, lub nie wiedzą, ze palenie węgla nie jest najlepszym sposobem na ogrzanie domu.
JEST TYLKO NAJTAŃSZYM SPOSOBEM!

ABSOLUTNYM KRETYNIZMEM JEST pomysł, aby zakazywać, nakazywać, wymuszać...
Jak ma być skutecznie - należy tak kreować sytuację gospodarczą, aby najtaniej było ogrzewać się czysto.
BEZ zakazywania, nakazywania i wymuszania czegokolwiek.

Adam M.

Bo na to nie trzeba kasy jesli się myśli od początku do końca. Zresztą dziwnym trafem ludzie kasy maja na to żeby budować domy na 300m2, ale już na to żeby je budować z sensem kasy nie starcza. Problem nie jest w kasie problem jest w myśleniu. Palenie węglem nie jest najtańszym sposobem. Jest najdroższym sposobem. Jest sposobem, ktory niesie choroby i śmierć, których cena jest znacznie wyższa niż rachunek za ogrzewanie. Niestety nie cierpią tylko Ci co tak bezmyślnie robią, ale także wszyscy dookoła.

Chcecie budować niezależność energetyczną kraju? Dlaczego zatem budujecie domy, do których potrzeba tyle energii do ogrzewania? Dlaczego przy okazji zatruwacie siebie i innych?

Konto usunięte_1*
23-01-2017, 20:27
Ale co niektórzy faktycznie są nawiedzeni , wsadzać wszystkich do jednego wora i tylko moje jest najmojsze bo zawsze mam rację i tylko jedyną oczywiście patent na wszelkie zło tego świata

KvM
23-01-2017, 20:48
Nie wiem za bardzo o kim piszesz, ze ma rację i jego racja jest najmojsza.

Sprawa jest naprawdę prosta. Żyj człowieku jak sobie chcesz, buduj sobie domy jakie sobie chcesz, ogrzewaj je sobie jak chcesz, ale nie masz prawa truć innych. Nie masz prawa narażać na szwank zdrowia i życia innych ludzi. To nie jest skomplikowane i nie jest trudne do zrozumienia.

Czy jakbym ja np. sąsiadom przez płot wysypywał arszenik w ilościach niewielkich, takich że po 20-30 latach dopiero może poważnie zaszkodzić zdrowiu, to Wy trujący mnie węglem i jego spalinami nie mielibyście nic przeciwko ? Bo to moje prawo, to mój styl życia i moja racja?

gnago
23-01-2017, 21:05
Zdaje sobie sprawę, że ogrzewanie na węgiel wybierają ludzie bo jest ono tanie. Jednak jeśli zadbacie o odpowiedni poziom energooszczędności budowanego domu może się okazać, że inne źródła ciepła wcale nie są o wiele droższe.
Noo racja
W końcu wystarcza pieniek o masie tych 30 kg biegiem noszony oburącz dookoła chałupy przed snem . Już po paru okrążeniach ociekać będziemy potem z gorąca. Potem wystarczy wsunąć się w ta kopę siana (4x3 m) pachnąca kumaryną i wonnymi ziołami na środku pokoju. Pracowicie ręcznie ściętych latem -umożliwi eliminację kleszczy . Przy mechanice trza chemicznie robactwo wybić

Co z dniem pytacie no cóż zimno konserwuje, a ruch grzeje. Nikotyniści mają lepiej, zwyczajnie rozpalają ogieniek przed nosem i grzeją płuca. W niższych temperaturach bardziej sprawdza sie cygaro. Przy siedzeniu przed TV czy czytaniu zajmującej lektury sprawdzają się koty na kolanach, kosztem ręki zajętej głaskaniem mamy grzejnik na kolanach ok 40 stopni.

Nowocześniejszym a stosowanym przez tysiąclecia sposobem jest gruba warstwa mierzwy na podłodze izolowana szczelnie folią i np polepą glinianą . Fermentuje i ogrzewa . Minusem jest konieczność wymiany corocznej. Ale przy ignorowaniu pewnych niedogodności możemy wprowadzić producenta tegoż gnoju w ilości kilku sztuk do domu. ( uwaga na sypialniana kupę siana zeżrą przy nieuwadze )

Zostaje nam higiena i konieczność ogrzewania łazienki. Najoszczędniej jest kąpać się u życzliwego sąsiada. Ekologicznie potrzeba nam towarzystwa i pomoc drugiej osoby przygotowujemy olej/ maść z kapsaicyną czy dla oszczędności z sproszkowaną papryką chili. Rozbieramy się, a pomocna osoba naciera nam całe ciało i po natarciu ściąga brud skrobakiem. Pozytywnym bonusem jest wrażenie gorąca przez parę dni jak i dobroczynny zdrowotnie wpływ kapsaicyny (http://oczymlekarze.pl/prezentacje/1624-jak-dziala-kapsaicyna) nie można jednak przedawkować i trzeba pamiętać że gorąco to tylko ułuda...... tarzanie się w śniegu nago zlewanie wodą nie skutkuje a oziębia organizm. Prywatnie sądzę że po jednokrotnym czyszczeniu ciała polubicie brud


:no::no::no:

KvM
14-04-2017, 20:27
Zdaje sobie sprawę, że ogrzewanie na węgiel wybierają ludzie bo jest ono tanie. Jednak jeśli zadbacie o odpowiedni poziom energooszczędności budowanego domu może się okazać, że inne źródła ciepła wcale nie są o wiele droższe.
Noo racja
W końcu wystarcza pieniek o masie tych 30 kg biegiem noszony oburącz dookoła chałupy przed snem . Już po paru okrążeniach ociekać będziemy potem z gorąca. Potem wystarczy wsunąć się w ta kopę siana (4x3 m) pachnąca kumaryną i wonnymi ziołami na środku pokoju. Pracowicie ręcznie ściętych latem -umożliwi eliminację kleszczy . Przy mechanice trza chemicznie robactwo wybić

Co z dniem pytacie no cóż zimno konserwuje, a ruch grzeje. Nikotyniści mają lepiej, zwyczajnie rozpalają ogieniek przed nosem i grzeją płuca. W niższych temperaturach bardziej sprawdza sie cygaro. Przy siedzeniu przed TV czy czytaniu zajmującej lektury sprawdzają się koty na kolanach, kosztem ręki zajętej głaskaniem mamy grzejnik na kolanach ok 40 stopni.

Nowocześniejszym a stosowanym przez tysiąclecia sposobem jest gruba warstwa mierzwy na podłodze izolowana szczelnie folią i np polepą glinianą . Fermentuje i ogrzewa . Minusem jest konieczność wymiany corocznej. Ale przy ignorowaniu pewnych niedogodności możemy wprowadzić producenta tegoż gnoju w ilości kilku sztuk do domu. ( uwaga na sypialniana kupę siana zeżrą przy nieuwadze )

Zostaje nam higiena i konieczność ogrzewania łazienki. Najoszczędniej jest kąpać się u życzliwego sąsiada. Ekologicznie potrzeba nam towarzystwa i pomoc drugiej osoby przygotowujemy olej/ maść z kapsaicyną czy dla oszczędności z sproszkowaną papryką chili. Rozbieramy się, a pomocna osoba naciera nam całe ciało i po natarciu ściąga brud skrobakiem. Pozytywnym bonusem jest wrażenie gorąca przez parę dni jak i dobroczynny zdrowotnie wpływ kapsaicyny (http://oczymlekarze.pl/prezentacje/1624-jak-dziala-kapsaicyna) nie można jednak przedawkować i trzeba pamiętać że gorąco to tylko ułuda...... tarzanie się w śniegu nago zlewanie wodą nie skutkuje a oziębia organizm. Prywatnie sądzę że po jednokrotnym czyszczeniu ciała polubicie brud


:no::no::no:
Cóż. Twój post świadczy o bardzo ograniczonej wiedzy o świecie i budowaniu. Zapewne nie słyszałeś o czymś takim jak styropian, wełna mineralna, rekuperator. Co zrobic. Mnie normalne, komfortowe i względnie ekologiczne ogrzewanie gazowe pochłonęło niecały 1000 m3 na rok wraz z obsługa cieplej wody. Gaz kosztuje zwykle ok 1,3 zł z m3 Wiec nietrudno policzyć jaki to koszt rocznie i miesięcznie.
Warunek jest jeden. Trzeba myślec przed rozpoczęciem budowy, a nie po jej zakończeniu. Równie dobrze mógłbym ogrzewać dom prądem i wyszłoby niewiele drożej albo i nie z wykorzystaniem pompy ciepła. Tyle, że zamiast budować kotłownie i kominy przeznaczyłem te pieniądze na lepszej klasy izolacje, rekuperator i okna. Koszt budowy wyszedł na zbliżonym poziomie, bo dodatkowo moja instalacja grzewcza jest znacznie mniejsza niż w domu budowanym tradycyjnie. Gdyby nie błąd w postaci wyboru gazu byłoby nawet taniej.

Pyxis
14-04-2017, 20:50
Zdaje sobie sprawę, że ogrzewanie na węgiel wybierają ludzie bo jest ono tanie.

Raczej powinienes napisac: "...bo rzekomo jest ono tanie".

Podoba mi sie ten watek. Juz sam tytul zapowiada spotkanie z ciekawymi ludzmi. :D

Liwko
15-04-2017, 08:31
Gaz kosztuje zwykle ok 1,3 zł z m3...

Dodaj do tego złotówkę i będzie ok.

fachman19
15-04-2017, 10:01
Widzę, że przemawia przez Ciebie nie troska o atmosferę a zwykły snobizm. Nie każdy musi mieć PC lub gaz i dom najlepiej pasywny. Nie każdy też musi jeździć nowoczesnym suv-em. Pamiętaj, że póki coś nie jest zabronione, jest dozwolone.

Zabronione jest szkodliwe oddziaływanie na sąsiednie działki ( w dowolny sposób).Nawet deszczówka musi pozostać tam gdzie spadła

adam_mk
15-04-2017, 10:30
"Nawet deszczówka musi pozostać tam gdzie spadła "

No...
Szczególnie łatwo o to w górach...
:lol:

Adam M.

wg39070
15-04-2017, 11:34
Cóż. Twój post świadczy o bardzo ograniczonej wiedzy o świecie i budowaniu. Zapewne nie słyszałeś o czymś takim jak styropian, wełna mineralna, rekuperator. Co zrobic. Mnie normalne, komfortowe i względnie ekologiczne ogrzewanie gazowe pochłonęło niecały 1000 m3 na rok wraz z obsługa cieplej wody. Gaz kosztuje zwykle ok 1,3 zł z m3 Wiec nietrudno policzyć jaki to koszt rocznie i miesięcznie.
Warunek jest jeden. Trzeba myślec przed rozpoczęciem budowy, a nie po jej zakończeniu. Równie dobrze mógłbym ogrzewać dom prądem i wyszłoby niewiele drożej albo i nie z wykorzystaniem pompy ciepła. Tyle, że zamiast budować kotłownie i kominy przeznaczyłem te pieniądze na lepszej klasy izolacje, rekuperator i okna. Koszt budowy wyszedł na zbliżonym poziomie, bo dodatkowo moja instalacja grzewcza jest znacznie mniejsza niż w domu budowanym tradycyjnie. Gdyby nie błąd w postaci wyboru gazu byłoby nawet taniej.

A gdzie jest gaz ziemny w tak atrakcyjnej cenie, bo mi wychodzi po 2,2 zł/m3?

fachman19
16-04-2017, 08:03
"Nawet deszczówka musi pozostać tam gdzie spadła "

No...
Szczególnie łatwo o to w górach...
:lol:

Adam M.

spróbuj rynnę wyprowadzić do sąsiada .

adam_mk
16-04-2017, 10:23
Uruchom rozum!
Wkurza mnie bezmyślne uogólnianie.
I wszelkie "jedynie słuszne" prawdy...

Adam M.

Konto usunięte_1*
16-04-2017, 17:20
No i pewnie zakładamy że są tylko nowe domy a starsze niż 15 lat idą do zburzenia co ? pierdoły zwykłe i tyle , nic na razie nie ma tańszego od węgla licząc inwestycje i eksploatację oczywiście jako ogół domów a nie tylko nowobudowanych

Tomaszs131
16-04-2017, 17:30
Kwestią dyskusyjną jest jakość węgla i jego pochodnych, wtedy aspekt ekonomiczny jego stosowania wydaje się dość problematyczny.
Oczywiście odnoszę się do nowo budowanych domów.

adam_mk
16-04-2017, 17:56
Nic tak dobrze nie generuje smogu jak wszelkie kombinacje przy paliwach.
Im lepsze paliwa tym droższe.
Tym bardziej forsownie stosuje się ZAMIENNIKI.
Najczęściej - po prostu śmieci...

Adam M.

Pyxis
16-04-2017, 19:31
To, ze ludzie kupuja najtanszy opal to tylko edna strona medalu.
Druga strona jest taka, ze dla wiekszosci ogrzewajacych sie weglem nie ma roznicy JAK oni dana porcje wegla spala. Sa swiecie przekonani, ze jak by nie "kombinowali", to z wiadra wegla otrzymaja zawsze tyle samo ciepla. To taki weglowy odpowiednik rownowaznosci masy i renergii.

wg39070
16-04-2017, 19:33
Kwestią dyskusyjną jest jakość węgla i jego pochodnych, wtedy aspekt ekonomiczny jego stosowania wydaje się dość problematyczny.
Oczywiście odnoszę się do nowo budowanych domów.

Jakości węgla nie pojmiesz. Na dole nie byłeś i guzik widziałeś! Pytania?

Tomaszs131
16-04-2017, 19:40
Chodzi mi o pochodną węgla- miał, lub o szeroko pojętą kaloryczność okogrochu. Wystarczy prześledzić odpowiednie wątki.
Na przodku nigdy nie byłem, chodź do najbliższej kopalni mam rzut beretem

wg39070
16-04-2017, 19:49
Tomasz, mogę wymienić kopalnie wydobywające dobry węgiel. Żdadna z nich nie oferuje eko grochu!

Tomaszs131
16-04-2017, 19:54
A po co ten wykrzyknik? Coś nie halo?
Wartałoby się pochylić się nad tematem ile gospodarstw domowych spala węgiel z kopalń, a ile opiera spalanie na ekogrochu? Oczywiście wykluczając Śląsk.

wg39070
16-04-2017, 20:41
A po co ten wykrzyknik? Coś nie halo?
Wartałoby się pochylić się nad tematem ile gospodarstw domowych spala węgiel z kopalń, a ile opiera spalanie na ekogrochu? Oczywiście wykluczając Śląsk.
Nie można wykluczyć Śláska.

surgi22
16-04-2017, 21:07
Dodajmy jeszcze sąsiadów segregujących śmieci . Niestety wciąż obecni . Na te które spalają w dzień i te spalane w nocy.

Tomaszs131
16-04-2017, 21:13
Dodajmy jeszcze sąsiadów segregujących śmieci . Niestety wciąż obecni . Na te które spalają w dzień i te spalane w nocy.
Dokładnie.

esteta 2
17-04-2017, 01:02
A po co ten wykrzyknik? Coś nie halo?
Wartałoby się pochylić się nad tematem ile gospodarstw domowych spala węgiel z kopalń, a ile opiera spalanie na ekogrochu? Oczywiście wykluczając Śląsk.

A tzw. "ekogroszek" nie pochodzi z kopalni? Nazwa "ekogroszek" to wielka ściema. Od "zwykłego" węgla różni się tylko wielkością ziarna.

Konto usunięte_1*
17-04-2017, 08:11
A tzw. "ekogroszek" nie pochodzi z kopalni? Nazwa "ekogroszek" to wielka ściema. Od "zwykłego" węgla różni się tylko wielkością ziarna.

No tak ale wytłumacz takiemu że jakiś pieklorz czy sambudrol pochodzi z kopalni przecież kopalnia nie robi groszku , ludzie jacyś ciaśni w swoim myśleniu , kilka kopalń a ktoś skupi ileś ton drobnego węgla pomiesza to do kupy nada temu idiotyczne nazwy i nazywa siebie producentem ekogroszku masakra , wszystkie te durne nazwy powinny być zabronione i nazwywać się groszek węglowy zgodnie z nazwą wielkoścoią , np groszek 1 , groszek2, orzech 1, orzech 2 , z dopiskiem której kopalni pochodzi

Kominki Piotr Batura
17-04-2017, 08:39
Życzenia dla wszystkich przeciwników palenia drewnem!....:) https://www.facebook.com/baturakominki/videos/469623849900972/

fachman19
17-04-2017, 09:37
Życzenia dla wszystkich przeciwników palenia drewnem!....:) https://www.facebook.com/baturakominki/videos/469623849900972/

Ślicznie truje .
Tlenek węgla i pyły i związki aromatyczne są niewidoczne , ale nadal szkodliwe

adam_mk
17-04-2017, 11:22
Mniemasz czy wiesz?
Skąd wiesz?

Adam M.

Wszyscy wiedzą, że ufoludki są ZIELONE!

A.M.

Pyxis
17-04-2017, 12:17
Wszyscy wiedzą, że ufoludki są ZIELONE!


No jak zielone Adam, no jak?
Ufoludki sa wyraznie SELEDYNOWE!

adam_mk
17-04-2017, 12:24
Szmaragdowe się robią jak się wzruszą.
Seledynowe są po łyknięciu smogu.
Ty je widziałeś w Małopolsce...

Adam M.

kulibob
17-04-2017, 12:35
Znowu pierdoły nawiedzonych ekologów

adam_mk
17-04-2017, 12:42
Święta są...
Wytrzymam.
Dawaj te zapowiadane pierdoły...
Nie trzymaj nas w napięciu!

Adam M.

surgi22
17-04-2017, 13:17
Kolega kulibob ma elektrofiltry na kominie z kozy ( a kto zabroni ) i wypuszcza samą parę wodną i CO2 .

fotohobby
17-04-2017, 13:54
A tzw. "ekogroszek" nie pochodzi z kopalni? Nazwa "ekogroszek" to wielka ściema. Od "zwykłego" węgla różni się tylko wielkością ziarna.

Ekogroszek oferuje tylko kilka kopalń. Większosć wydobywa węgiel, który nie może być spalany w domowych paleniskach.
A od "zwykłego" węgla różni się też składem, czy odpadem, jaki pozostawia.

Konto usunięte_1*
17-04-2017, 15:55
Ekogroszek oferuje tylko kilka kopalń. Większosć wydobywa węgiel, który nie może być spalany w domowych paleniskach.
A od "zwykłego" węgla różni się też składem, czy odpadem, jaki pozostawia.

ekogroszek to zwykły węgiel o frakcji takiej jaką łykają podajniki i oczywiście nie mogą to być węgle typu koksującego a cała reszta po przesianiu to najzwyklejszy ekogroszek koniec kropka reszta to czyste bzdury dla wyciągania złotówek z kieszeni
lepiej kupić kociołek z podajnikiem rynnowym i kupować zwykły węgiel o nazwie groszek bo to to samo tylko ciut większa frakcja ale za to 200 zł tańszy niż nazwa eko która niczego nie zmienia w węglu niestety

fotohobby
17-04-2017, 16:02
Drobna frakcja z większości kopalń spieka się w stopniu uniemożliwiającym spalanie w kotłach z podajnikiem.
Ile masz kotłów z podajnikiem rynnowym, spełniających V klasą emisji spalin ?

esteta 2
17-04-2017, 16:37
Ekogroszek oferuje tylko kilka kopalń. Większosć wydobywa węgiel, który nie może być spalany w domowych paleniskach.
A od "zwykłego" węgla różni się też składem, czy odpadem, jaki pozostawia.

Kopalnie są tylko dostarczycielami surowca. Producentami "ekogroszku" są różne prywatne przedsiębiorstwa.
Wszystko opiera się na zaufaniu. Klient ufa, że kupuje produkt "eko" o właściwościach zadeklarowanych na opakowaniu. Ale, czy jest prawdą to co pisze na opakowaniu można stwierdzić tylko w laboratorium przeprowadzając odpowiednie badania. Oczywiście przeciętny kupujący ich nie zleci, bo po co. Jego sumienie jest czyste - przecież kupuje i pali produktem "eko"
Tymczasem już samo pozyskanie odpowiedniego surowca jest trudne. Często zdarza się, że na jednej kopalni eksploatuje się różne pokłady węgla. Węgiel z jednych pokładów jest "eko' a z innych już nie. Rozdzielenie tych lepszych węgli od gorszych już na etapie produkcji jest praktycznie niemożliwe.
Dlatego nazwę "ekogroszek" traktuję raczej jak chwyt marketingowy. W rzeczywistości zapewne jest tak jak z cementem z prywatnych przesypowni. Jaka jest jego jakość wiadomo.

fachman19
17-04-2017, 19:21
Znowu pierdoły nawiedzonych ekologów

Mogę wylać na Twoją dziąlkę szambo albo wyrzucić śmieci. Czy tez będziesz nawiedzonym ekologiem.

mariusz05
28-04-2017, 16:13
https://www.youtube.com/watch?v=otixYNdxXAc
W filmie pomysł na węgiel który obniża 15x emisje spalin przez kotły.

Pyxis
28-04-2017, 18:58
W filmie pomysł na węgiel który obniża 15x emisje spalin przez kotły.

Pomysl? Takie magnetyzery do paliwa i wody mozesz dostac na Allegro juz od lat. Tutaj jest "magnetyzer" do wegla.
Jak doszedlem do "splatania spinowego rozrywanej czasteczki wegla", to sie obsmarkalem :D

Jedyne "odkrycie" w tym materiale jest takie, ze brykiet z mialu spala sie bardziej jednorodnie, niz niejednorodnne brylki wegla roznych gatunkow.

mariusz05
29-04-2017, 10:16
Pomysl? Takie magnetyzery do paliwa i wody mozesz dostac na Allegro juz od lat. Tutaj jest "magnetyzer" do wegla.
Jak doszedlem do "splatania spinowego rozrywanej czasteczki wegla", to sie obsmarkalem :D

Jedyne "odkrycie" w tym materiale jest takie, ze brykiet z mialu spala sie bardziej jednorodnie, niz niejednorodnne brylki wegla roznych gatunkow.
Ja nie przetrwałem do tzw.spalania spinowego cokolwiek to jest bardziej mi chodziło o ten brykiet z miału ale skoro piszesz że to ściema to to mówi się trudno i tak moi sąsiedzi mają w d... czyste spalanie węgla i pochodnych a z koniem nie mam się zamiaru kopać i wychodzić na ekologa oszołoma.

Pyxis
29-04-2017, 10:29
To nie bylo "spalanie" tylko splatanie spinowe. Tu juz wchodzimy w dziednine mechaniki kwantowej i jak sadze stanow splatanych. Jak do tego dodasz slowo "swiatlowod" i bedziesz mowil o "kodowaniu paliwa" na odleglosc (nie tylko wegla, bo tez etyliny) oraz o ogolnoeuropejskim spisku przeciwko niskiej emisji CO2, to.... mozna to pewnie jakos leczyc czy cos.

adam_mk
29-04-2017, 11:41
Polewanie zimną wodą i elektrowstrząsy...
Może pomoże?
A!
I jeszcze logopeda!

Adam M.

noc
29-04-2017, 12:53
Nie zaszkodziłoby obtoczenie w smole i obłożenie piórami.
W dawnej Ameryce skutkowało, to dlaczego teraz nie miałoby pomóc?

mariusz05
29-04-2017, 16:12
Nie zaszkodziłoby obtoczenie w smole i obłożenie piórami.
W dawnej Ameryce skutkowało, to dlaczego teraz nie miałoby pomóc?
Dzieci nieprzyzwyczajone ,pomyślałyby że to ulica sezamkowa przybyła do polski

Konto usunięte_1*
29-04-2017, 21:01
Ja w zeszłym roku nabyłem brykiet węglowy , to chyba muł węglowy sprasowany , nie powiem paliło się to diabelstwo strasznie długo ponad dobę nawet 35 godz ale tylko pod lekkim obciążeniem że tak powiem , ale jak załączyłem podłogówkę w całym domu to na kotle nie szła temperatura wyżej niż 40 st na węglu gotuje w kotle , jednym słowem to się nadaje jak ktoś ma kaloryfery a najlepiej w okresach około zera lub lekki plus

Konty
24-06-2019, 12:52
węgiel to często jedyne wyjście dla biednych rodzin. niestety, ale trzeba mieć świadomość że nie każdego stać na inną formę. znalazłem niedawno fajną akcje :spam: polskiej firmy ktora poruszyla temat biedniejszych ludi i im pomogla. warto poczytać i przemyslec :)

d7d
24-06-2019, 15:18
Na czym ta akcja :spam: polegała ? ;)