PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki podłączyć regulator pokojowy do kotła termet



barteq289
24-10-2013, 11:17
Posiadam piec Termet Unico Elegance 24 GCO-24-00
Pytanie jaki najlepszy sterownik pokojowy kupić?
Zależy mi na tym by był w miarę prosty i właściwie sterował kotłem.
A jeśli już wybiorę dany sterownik to jak go podpiąć pod piec? ma ktoś jakiś schemat lub wytłumaczy gdzie sie wpiąć?

Czy sterownik mógłby być np euroster 2006? dobry sterownik? nie będzie problemu z podłączeniem?
Wyszukałem, że do tego pieca regulator pokojowy należy podpiąć pod kostke znajdującą sie w tylnej cześci sterownika kotła pod zaciski RT usuwająć wcześniej mostek - może to ktoś potwierdzić? zdjecie kostki poniżej.


Gdybym kupił euroster 2006 to jakie zaciski są na regulatorze pokojowym?
na kotle RT jest 1 i 2. Z kotła z zacisków RT 1 i 2 pod eurostera pod co powinienem podpiąć?

montixe
24-10-2013, 13:41
każdy sterownik beznapięciowy ON/OFF będzie dobry. Sterowniki te w momencie załączenia zadziałają jak ta zworka/mostek, którą masz usunąć. Do każdego sterownika jest załączona instrukcja więc nie będziesz miał problemu z podłączeniem. Zastanów się czy nie lepiej kupić bezprzewodowy, Nie trzeba ciągnąć przewodów i zawsze możesz przenieść do innego pomieszczenia. Euroster 2006 wg instr ma styki COM ( i ten zawsze jest używany) oraz styki NC i NO. Podłączając COM i NO do kotła (obojętnie jak, ale pod sekcję RT/OT, czyli jeden kabelek pod zacisk 1 a drugi pod 2) kocioł będzie uruchamiany po żądaniu wysłanym przez sterownik i tak masz Ty podłączyć, podłączając COM i NC będzie odwrotnie czyli będzie rozwierał styki w momencie żądania pracy.

barteq289
25-10-2013, 08:15
montixe bardzo dziękuję za odpowiedź jasną i przejrzystą:D
Dobrze prawisz odnośnie regulatora bezprzewodowego.
Stąd też mam pytanie czy Salus 091RFVF będzie dobrym wyborem? zależy mi na tym by był w miarę tani...a euroster bezprzewodowy to koszt prawie 300zł

barteq289
25-10-2013, 14:00
to kup zwykły przewodowy za ok 100zł

doszedłem do wniosku, że głupio będzie wyglądało jak przez pół salonu bedzie szedł przewód.
Dlatego lepiej kupic bezprzewodowy. ale 300zł to wydaje mi się drogo..dlatego pytam czy ten salus 091RFVF spełni swoją funkcje prawidlowo bo kosztuje połowe tego...a z opisu wygląda, że dysponuje tymi samymi funkcjami.
mam jeszcze pytanie jak ten sterownik wpłynie na ogrzewanie podłogowe? czy nie będzie za bardzo wychładzał jej?

montixe
25-10-2013, 15:07
montixe mam pytanie czy Salus 091RFVF będzie dobrym wyborem? zależy mi na tym by był w miarę tani...a euroster bezprzewodowy to koszt prawie 300zł
będzie dobry, tylko trzeba połączyć kocioł i odbiornik do styków bezpotencjałowych w odbiorniku, czyli tak jak wcześniej COM i NO. Dodatkowo odbiornik zasilasz 230V do zacisku L- 230V (zazwyczaj brązowy), a do N- zero (niebieski). Wszystko jest w instrukcji. Nie ma znaczenia czy sterujesz podłogówką, czy grzejnikami. Zawsze się załączy na podstawie ustawionej temperatury i załączy się jak temp. spadnie o pól wartości nastawionej histerezy, np jeśli ustawisz histerezę "1" a będziesz temp miał ustawioną na 20*C, to start kotła będziesz miał przy 19,5*C a stop przy 20,5*C. Przy histerezie "2" będzie to: start 19*C stop 21*C
powodzenia

popper098
31-10-2014, 19:33
Witam,
ja założyłem Salus 091RFVF do pieca SAS UWT ze sterownikiem eco3,
przewody com i no do pieca a l i n do gniazdka 230v. nadajnik z odbiornikiem sie widzą, na piecu włączyłem prace z regulatorem pokojowym.
w instalacji mam zawór 3d z siłownikiem.
Gdy regulator ustawiony jest na funkcje " grzanie " to wysyła sygnał do pieca na piecu wyskakuje ikonka regulatora ale nic sie nie dzieje a jak włacze na funkcję "chłodzenie" to regulator nic nie wysyła do pieca :(
co robie zle ?

Zdun Darek B
31-10-2014, 21:43
Zmieniam taki z regulacją /ustawieniami w cyklu całotygodniowym na zwykły "na korbę" , zawsze mogę podkręcić zależnie od chwilowej potrzeby ..
Sam piec Termet TERMASTER Turbo to słaby wybór , niby nowy a mam kłopot ze stabilna temperaturą c.w.u.