PDA

Zobacz pełną wersję : Pęknięty chodnik - wylewka



belgrano
25-10-2013, 20:37
Witam.
Mam popękany chodnik wylany z betonu. Czy można reanimować takie pęknięcia czy raczej każde łatanie po zimie spęka i odejdzie. Są jakieś sposoby na pękania? Może zalewać pęknięcia lepikiem lub smołą, może masa asfaltową. Jak się za to zabrać. Szczeliny to 2-3mm ale wiadomo, że z czasem się powiększają robią rowki i beton kruszeje. Szukam rady Kto z Was z tym walczył?

Blechert
27-10-2013, 07:25
Chętnie podzieliłbym się z Panem swoimi doświadczeniami, ponieważ zawodowo zajmuję się granitem i brukarstwem, ale Redakcja Forum nie daje nam profesjonalistom prawa do godnego podpisu. Wielu moich kolegów po fachu przestało już tu pisać, bo Redakcja Forum nie szanuje ich wiedzy. Dlatego jeśli chce Pan, żeby fachowcy chętnie wypowiadali się na tym forum, tak jak za dawniej bywało, to proszę pisać na adres:
[email protected]
Treść petycji:
"Jestem ciekaw co mają profesjonaliści do powiedzenia na tematy budowlane. Proszę stworzyć im GODNE warunki współpracy z forum"

gti11
27-10-2013, 07:48
Miałeś zrobione dylatacje? Jeśli chodnik wylany z betonu w całości bez dzielenia na mniejsze części to spękania to norma po zimie .

m4rsh4ll
29-10-2013, 18:05
Pytanie, co tam pod spodem tego chodnika jest ?

belgrano
08-11-2013, 21:05
Dylatacje są co 1,5m. Pod chodnikiem jest ziemia. Jest to chodnik-plyta betonowa, która ma pekniecia i wchodzi tam woda i rozsadza. W 1 miejscu mam łaczone 2 płyty i jak pada deszcz widzę jak woda ucieka w szpare pod płytę. Moze krety podkopały. Gdzieś spływa nie wiem gdzie. Chcę pozatykać łączenia oraz inna sprawa to ubytki betonu w chodniku. Wczy pogłebić ubytki i podlać betonem, czy skuć do zera gdzieś na 10cm aby trzymało. Wiem, że łatanie ubytków na grubość 1-2 cm nic nie daje i taki beton odpada. Co radzicie?

מרכבה
08-11-2013, 21:41
Wylać nowy beton lepszej klasy.
To znaczy taki w którym będzie min
300 kg cementu na 1m^3 . (32,5R I i 32,5 II popiołowego 50/50%
Ilość wody do cementu np na 100 kg cementu max 40 litrów wody !!! święte !
im mniej tym lepiej ... do 0,25 oczywiście.
Superplastyfikator i zbrojenie rozproszone w ilość 25kg i więcej na kubik betonu.

gołaczyński
23-11-2013, 15:49
Miałem podobny problem. Ja zrobiłem to tak że beton ponacinałem(kratownica) i za zbroiłem drutem. Dokonałem wylewki 3 centymetrowej z betonu gdzie dodałem włókna wzmacniające do betonu, nie duży koszt. Dodam że porawek dokonywałem 5 lat temu i do dziś jest ok :)

brak
09-09-2015, 11:34
Jak poradzić sobie z pękającym krawężnikiem , chodnikiem po wiechaniu na niego auta z węglem 7 ton. ( na koło jakieś 3 tony.)
Mam wiazd z usypu kamienia docelowo puzle będą, potem krawężnik metr trawnika i znowu chodnik i kolejny raz trawnik. auto z węglem musi przejechać przez ten krawężnik i chodnik . Jak wykonać ten chodnik wraz z krawężnikiem by nie pękały ?
krawżnik jest duży wkopany głęboko z podsypkąbetonową, chodnik cieńki bez zbrojenia .

zdjęcie : https://drive.google.com/open?id=0B6iu30lYQtkjQ2RPdXFNbHFXZTg