PDA

Zobacz pełną wersję : montaz bramy garazowej. Jak?



qbrakus
29-07-2004, 08:57
powtarzam temat z "Wymiany doswiadczen"

Pilnie potrzebuję instrukcji montażu segmentowej bramy garażowej Wiśniowskiego. Owa brama wyposażona jest w sprężyny skrętne (obniżone prowadzenie ze względu na niskie nadproże). Przeszukałem serwis producenta i takowej nie znalazłem. Gdyby ktoś posiadał taką dokumentację to proszę o pomoc.

Dzięki

ARi.
29-07-2004, 21:17
mam tylko Hormana wiec nie pomoge :-?
Pozrawiam ARi :wink:

pkotek
26-08-2004, 21:06
Mam instrukcję montażu, która była dołączona do mojej segmentowej bramy Wiśniowski ale niezbyt wiem co to sprężyny skrętne (może u mnie tego nie było) - niemniej jednak jesli jeszcze taka instrukcja będzie przydatna to skopiuję ją lub zeskanuję i chętnie udostepnię. Instrukcja jest napisana przejrzyście i dzieki niej udało mi sie własnoręcznie zmontowac bramę.

ARi.
27-08-2004, 22:47
. Instrukcja jest napisana przejrzyście i dzieki niej udało mi sie własnoręcznie zmontowac bramę.

WOW gratulacje przy Hormanie też można sie bawić w montaż ale sporo czasu trzeba by było poświecić jak ja widziałem jak oni to montowali to sporo roboty było a pozatym jedna cześć była nie od tego kompletu ciekawe jak bym miał sam to zmontować i bym główkował gdzie tą część zamonyować no gdzie :)
Pozdrawiam napewno dla chcącego nic trudnego z zamontowaniem bramy tylko trzeba poświecić cały dzień napewno jak sie pierwszy raz montuje noi sie kase zaoszczdza napewno

pkotek
28-08-2004, 20:45
Przy bramie Wiśniowskiego części były spakowane grupami w woreczki tak, że łatwo było połapać się co do czego służy. W instrukcji są zdjecia poszczególnych etapów montażu, więc generalnie nic trudnego. Swoją bramę montowałem w pojedynkę i udało się to zrobić w ok 5-6 godz, ale trzeba przyznać, że para rąk do pomocy jest bardzo wskazana.

ARi.
28-08-2004, 22:34
gratulacje jak w pojedynke ale co widze na fotce to jest garaz na jedno auto ale i tak jak sam zamontowałeś tzn JESTEŚ WIELKI :)
Pozdrawiam

pkotek
29-08-2004, 18:43
Garaż jest na dwa samochody ale jeden przed drugim - brama 2500x2100.
Dzięki za pochwały ale nie jestem ich godzien :oops: :oops: :oops: .

arek kotłowski
25-09-2010, 08:20
[QUOTE=pkotek;391767]Mam instrukcję montażu, która była dołączona do mojej segmentowej bramy Wiśniowski ale niezbyt wiem co to sprężyny skrętne (może u mnie tego nie było) - niemniej jednak jesli jeszcze taka instrukcja będzie przydatna to skopiuję ją lub zeskanuję i chętnie udostepnię. Instrukcja jest napisana przejrzyście i dzieki niej udało mi sie własnoręcznie zmontowac bramę.
Witam jak możesz proszę o wysłanie insrtukcji do bramy,dzieki z góry

arek kotłowski
25-09-2010, 08:23
proszę o wysłanie instrukcji montażu bramy,z góry dziękuję
[email protected]

edde
25-09-2010, 21:07
sądzisz, że gość 6 lat czekał aż go ktoś w tym temacie poprosi o udostępnienie instrukcji ? :) ;) :)

robertsz
25-09-2010, 21:26
Ja tylko powiem, że w życiu widziałem na oczy dwie różne ekipy montażystów bram w akcji.

Ekipa nr 1 składała się z 4-6 ludzi, którzy przewijali się przez garaż 3 dni.
Mieli VW Transportera i VW Passata, obydwa wyładowane po brzegi narzędziami i duperelami.
Efekt, brama o mało nie zabiła właścicielki (tak naciągnęli sprężyny), a na koniec odpadła od sufitu bo kołki rozporowe nie trzymały w Akermanie.

Ekipa nr 2 składała się z 2 ludzi, którzy przewijali się przez garaż 3 godziny.
Przyjechali VW Golfem, mieli 2 wiertarki, stojak-podnośnik (do podparcia bramy), 2 walizki z narzędziami.
Po 3 godzinach brama chodziła tak lekko, że można ją było palcem posuwać.
Na marginesie to byli emerytowani górnicy, którzy z nudów zaczęli montować bramy garażowe.

Ot taka dygresja na marginesie samodzielnego montażu ;)

Conrad&Beata
16-05-2011, 11:53
a ja am pytanko, do użytkowników bram segmentowych, lub do kogoś kto sam podjął się montażu, wg mnie to nic trudnego, sam z pomocą drugiej osoby zaczęliśmy montaż, jednak jest parę szczegółów o które chce zapytać:
czy pomiędzy panelami zostawiać jakiś minimalny luz w poziomie?
i gdzie zamontować sprężyny skrętne, z tego co widziałem u 3 osób, to nie ma reguły, (ale mogę się mylić) są one zmontowane albo na środku albo na brzegach bramy? jak jest u Was?

compi
20-05-2011, 21:44
Sam zamontowałem u siebie Hormanna z napędem. Uważna, nawet kilkukrotna lektura instrukcji i zaplanowanie każdego etapu przynosi dobre efekty. Jeszcze lepsze przynosi precyzyjne używanie poziomicy i przygotowanie płaszczyzny ściany pod montaż profili ramiaka. A tak obok to więcej miałem problemów z uzyskaniem wszystkich potrzebnych elemetów zestawu od handlowca niż z samym montażem. Co chwila sie okazywało, że coś jeszcze z mojego zamówienia leży sobie na magazynie.

Quaritto
23-05-2011, 20:01
skorzystam z okazji, że temat uaktulniony;) otóż obsadzam brame i jestem na etapie, że zostało mi wypełnić szczeliny między profilami a scianą, co wy na to żeby zrobić to pianką?od wenwątrz i zewnątrz chyba też..

compi
23-05-2011, 20:14
Niskorozprężna daje radę. A od zewnątrz i tak chyba jakieś styro będziesz kleił?

Quaritto
23-05-2011, 20:50
raczej nie, tam jest max 3cm i to nie tak, że stojąc na wprost, bo profil jest schowany do połowy tylko miedzy profilem a scianą patrząc w bok... (bo brama byla wymieniana na miejsce starej) mam nadzieje że wiadomo oc o mi chodzi;)