PDA

Zobacz pełną wersję : Tarasy i schody - na jakim etapie to robić?



szila
30-07-2004, 23:24
Mam niejasno sprecyzowaną umowę z wykonawcą. Mam płacić jakimiś etapami a jest ich 3 + wieźdźba.
Czy byli byście tak mili i uświadomili mnie co zwykle wchodzi w dany etap.
Chodzi mi o 1-stan 0 z zagęszczoną podłogą, 2-parter, 3-poddasze - buduję dom parter. z użytkowym poddaszem.
Zastanawiam się kiedy, na którym etapie powinni zrobić schody i taras?
Dziękuję za pomoc:)

Gosia Łódź
31-07-2004, 05:38
Wszystko zalezy od Twojej umowy z wykonawcą:
za moim przykładem mogę tylko powiedzieć , aby harmonogram prac był jak najbardziej szzcegółowo opisany:
-u mnie było tak: wykopy pod ławy fundamentowe, fundamenty, bloczki fundamentowe, izolacja pionowa i pozioma, przepusty na instalacje, dopływ do kominka, ubijanie piasku pod wylewkę 1, wylewka 1, ściany parteru, kominy, schody do domu, schody w środku,

Strop, układanie, zalewanie, podlewanie wodą

Ściany piętra, wieniec - mi akurat robili też dach.
Robili mi również taras ziemny.

Ponadto moim zdaniem w skład stanu durowego-jest ocieplenie fundamentów - o co np ze mną spierali się że to już ocieplenie domu, choć do ich obowiązku nalezało zasypać piaskiem.

Poszukaj chyba na Prawie-jest piękny elelmentarz-harmonogram prac...forumowicza.
Na co się dokłądnie umówisz, to będzie najlepiej

Zbigniew Rudnicki
31-07-2004, 08:44
Przy budowie domów, także domów wielkich, obowiązuje zasada :
wykonywane są te prace które są niezbędne, aby jak najszybciej budynek zadaszyć.
Inne prace są odkładane jako mniej pilne.
Są wyjątki. M.in. chudy beton pod podłogę niepodpiwniczonego parteru, bo ułatwia komunikację i ustawienie stempli.

szila
31-07-2004, 10:09
Tak rozumiem tylko u mnie panowie wyliczyli
tak:
1 etap - 15 tyś
2 etap - 15 tyś
3 etap - 15 tyś
i nie bardzo wiem co wchodzi w te 15 tyś. a oni twierdzą, że stan 0, parter i poddasze.

Gosia Łódź
31-07-2004, 11:14
szila
Musisz spisać umowe z bardzo szczegółowym harmonogramem prac, gdyż stwierdzenie że to kosztuje 15 000 * 3 jest tak ogólnikowe, ze np. Panowie zażyczą sobie zawsze betonu z gruchy, albo innych najdroższych materiałów.
Nie zgadzaj się na ogólnikowa umowe stan bo będziesz płakał/a.
Poszukaj jak Ci rtadze, tyle umów jest w Prawo i Dokumenty własne....

Marek30022
31-07-2004, 14:05
schody wewnętrzne oraz płyty balkonowe wylewa się razem ze stropem. Jest do drugie użycie pompy do betonu. Zwykle pompa potrzebna jest dwa razy: ławy fundamentowe i strop.

szila
31-07-2004, 17:55
Gosia dzięki za informacje:)
Szczerze mówiąc już mam powody do płaczu.
Ekipa jeszcze nie zaczeła a już mam z nimi schody. Np.w umowie mam, że sprzęt do wyk. robót bud. to oni mają zorganizować i dostarczyć, a od tygodnia słyszę, że potrzebny im wyłącznik do ich pompy 16 amper z obudową , przedłużacz 30 m 2- żyłowy, zamiasy do WC (sami mieli zapewnić sobie bazę socjalną) itp. No i Pan właściciel firmy zaczyna rządzić mną, np. ma Pani być o tej i o tej itp...
Wszyscy doradzają mi, żeby im podziękować już teraz i szukać innych.
To chyba dobre rady.
Jedno jest pewne budujące kobiety mają przechlapane!

MEDYK
31-07-2004, 18:04
Pogoń ich, a tak sobie myślę to co to za dom, że aż 45 tys. za stan surowy. Wg. mnie to za taka cenę powinni nosić cię na rękach i calować po nogach.

Gosia Łódź
31-07-2004, 18:16
TO najlepsza rada, podziękuj im teraz,
Te 45 tys. to mam nadzieję ze budujedsz conajmniej 400m2.

Sama przechodziłam właśnie problemy z ekipą bo nie miałąm szczegółowego kosztorysu i harmonogramu. Póxniej było coraz gorzej, byli złosliwi i niestety chyba po złosci zrobili mi 2 rzeczy xle i ukryli, architekt dojrzał, poprawili, ale ile nerw.

Zastanów się czego niedopełnili ze swojej strony-napewno coś jest i spróbuj dyplomatycznie pożegnac.
Lub wywal na tzw zbity....

Bo chyba to firma która będzie chciała abys zapłaciła 55 000 za chwilę, jak zaczniesz doliczać co oni będa jeszcze chcieli, znam to...

Anna Węgrzyn
31-07-2004, 18:40
U nas i schody i balkon były robione na etapie lania stropów.

ROBINSON
31-07-2004, 18:47
Marek30022 ma rację,
- I etap stan zero - to wszystko do poziomu "0" czyli ok 50 cm ponad
ziemię(łącznie ze schodami wejściowymi, kanalizką, chudy beton pod
posadzkę, tarasy itp.)
- II etap to parter wraz ze schodami na górę, wieniec, strop, balkon
połączyc ze stropem
- III więźba, deskownie(jeżeli występuje), łaty, folie, itp

Z tymi kosztami to chyba żartowali 45tyś za robociznę?? :lol:

ROBINSON
31-07-2004, 18:50
aa!! wyjątkiem jest termin wykonania schodów schodów systemowych, zespolonych czy jak to nazwac chodzi o kupne, nie betonowe - to przy wykończeniówce, bo betonowe trzeba jak balkon związać ze stropem.

Maluszek
31-07-2004, 19:01
U nas tarasy, schody zewnętrzne i chudziak robione były przy stanie zero, natomiast schody wewnętrzne i balkony wylewane były razem ze stropem.

ROBINSON
31-07-2004, 22:06
szila dostałaś moją odpowiedź? bo sa chyba jakies problemy

dana15
31-07-2004, 22:26
Też mi się wydaje, że trochę drogo za ten stan surowy, nawet jeżeli jest to Warszawa. My płaciliśmy 18 tys. też w trzech ratach, ale teraz dopiero wychodzą kwiatki, co panowie murarze zrobili źle. Teraz płacimy za naprawianie ich błędów. Ale człowiek jest mądry po szkodzie :( Za mało czytał Muratora :)

dorta
31-07-2004, 22:58
*****Robinson dziękuję
Dostałam twoją wiadomość i już nawet ci odpisałam, daj znać czy otrzymałeś ją

dorta
31-07-2004, 23:05
Miałam problemy z zalogowanie i zalogowałam na nowy login
ale to ja Szila. Mam nmadzieje że jutro będzie po staremu:)

ROBINSON
01-08-2004, 07:05
ok

_ZBYCH_
01-08-2004, 09:08
szila - sądzę, że otrzymałaś już odpowiedź na Twoje pytanie, więc nie będę powtarzał postów. W jakiej okolicy budujesz dom?

Robinson74
08-02-2017, 23:03
Poszukaj chyba na Prawie-jest piękny elelmentarz-harmonogram prac...forumowicza.
Odświeżę temat.
Może ktoś pomoże znaleźć ten elementarz?
Chyba dawno temu w Muratorze był taki opis. Czy jest on dostępny w internecie?
Dzięki.