PDA

Zobacz pełną wersję : Domy z bali



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56

MODLISHKA
01-10-2007, 14:47
Witam !!!
Jutro jade podpisywać umowę z firmą Stollux na budowe domu drewnianewgo.
dzwonilam i prosiam o kszosztorysy mojego projektu inne firmy. Musze stwierdzic, ze albo niepodobalo mi sie wykonczenie domu ktore dane fimry proponowały albo tez odstarszala mnie cena za m2 np. firma pinea podhale, beardzo drogo sobie licza roznica w wycenach kształowała sie nawet do 64.000 tys. Widziala domy budowane przez firme Stollux, rozmawialma z parcownikami i szefami firmy, ogólniepozytywne wrazenia. Mama nadzieje, ze wszystk bedzie ok, i prosze wszystkich Stolluxowiczów o odezwanie sie i o wymiane dosiwdzcen w sparwach budowy i wykonczenia domu.

pozdrawiam M. ;-)

Agnieszka Czarna
01-10-2007, 19:06
Witam wszystkich!
Najbardzie cieszy mnie,ze znalazl sie ktos w podobnym polozeniu jak ja! :D Trzy tygodnie temu podpisalismy pierwsza umowe-oczywiscie rowniez z firma Stollux,dom ma byc budowany w polowie kwietnia. Wrazenia chyba tez podobne-wycene domu robilom mi kilka firm i ta,ktora wybralam dala nam najlepsza cene i warunki. Mam jeszcze pytanie- czy ktos realizowal projekt "Olesnica Drewniana"?bo taki sobie wlasnie wybralam... Od niedawna sledze to forum..ale mozna tu wiele wyczytac.. Pozdrawiam!

kruszon11
01-10-2007, 19:52
Witam wszystkich!
Najbardzie cieszy mnie,ze znalazl sie ktos w podobnym polozeniu jak ja! :D Trzy tygodnie temu podpisalismy pierwsza umowe-oczywiscie rowniez z firma Stollux,dom ma byc budowany w polowie kwietnia. Wrazenia chyba tez podobne-wycene domu robilom mi kilka firm i ta,ktora wybralam dala nam najlepsza cene i warunki. Mam jeszcze pytanie- czy ktos realizowal projekt "Olesnica Drewniana"?bo taki sobie wlasnie wybralam... Od niedawna sledze to forum..ale mozna tu wiele wyczytac.. Pozdrawiam!

witaj na forum :lol:

no i oczywiście podziel się doświadczeniami ze Stolluxem

Piotr Wlezień
01-10-2007, 20:42
kruszon11

A czy Stollux robił Ci wycenę na podstawie Twojego konkretnego projektu czy tylko na podstawie ogólnych danych?

Mnie Stollux mój dom jakieś dwa lata temu wycenił na prawie 300tys. - nie chcę wiedzieć na ile teraz by mi wycenił, tym bardziej że ceny drzewa też poszły w górę. Nie wiem może coś się zmieniło - fakt że domy budują rzetelnie i pięknie.
Mnie odstraszyła moja wycena i więcej tą firmą się nie interesowałam.
Pozdrowionka

PS. Na priv przesyłam namiary.

Podejrzewam, że jak bym miał czas może znalazłbym tańszą firmę, ale uznałem, że cena 1200 za m2 stan surowy zamknięty z transportem wydaje mi się ceną rozsądną. Natomiast jestem niecierpliwy i tak jak udało mi się uzyskać warunki zabudowy na działce rolnej w 4 tygodnie tak samo chciałbym pchać zgodę na budowę i budowę. A do tego potrzebuję firmę która zgodzi się płacić ewentualne kary za opóżnienia a stollux zgodził się na to

Agnieszka Czarna
01-10-2007, 21:38
Co do Stolluxu- w maju napewno bede mogla powiedziec o tej firmie wiecej, na dzis wszystko mi sie podoba...cena nizsza niz innych wykonawcow z ktorymi mialam kontakt (o wycene pisalam do 16, odpowiedzi bylo 7), do Istebnej mam 580km ale warto bylo pojechac,siedziba firmy pieknie polozona i mozna bylo zobaczyc wszystko- stolarnie,drewno,maszyny...ciesli-itp. Ogladalismy tez 4 wybudowane przez nich domy, zrobione meble w ktore wyposarzony jest jeden z ich domow..zawsze mi sie drewno podobalo a teraz to juz sie nawet zakochalam. Licze, ze nasze dalsze "stosunki" beda takie jak do tej pory. Niewiem co jeszcze dodac-ta firma potraktowala mnie powaznie..

Agnieszka Czarna
01-10-2007, 21:41
...wiec polecam.

ANNNJA
01-10-2007, 23:17
HEJ...
cena 1200zl za 1m juz z transportem jest faktycznie cena DOBRĄ!!!!
do tego dochodzi dobra opinia o Stollux (W.Nitka-nie wypowiadał się negatywnie, tam był artykuł gdzie były opisane 2domki, budowanę 2rodzajami drewna: mokrym i suchym)..a wyraźnie negatywnego zdania na temat Stolluxa ja się nie doczytałam..!!
niedaleko mnie firma z dużo mniejszym doświadczeniem,(chociaż podobno robią dobrze, słyszałam 1duży pozytywny komentarz, oraz widziałam 1domek- ładny- na ile mogłam to ocenić z odległości 100m. ale nie rozmawiałam z właścicielami) - wstępnie podawała cene domku na ok. 1400zł- z transportem, z projektem, stan surowy zamknięty, bale 16cm. kwadratowe, suszone w suszarniach komorowych sterowanych komputerowo...(troche technologi XXIwieku ;) !!!
Nam w naszym domku wstępnie po doliczeniu transportu,projektu, okien, drzwi, + ściany działowe,, etc.. (do stanu zamkniętego) wychodzi wyższa cena niż obie wyżej podane...., bale 32cm. okrągłe, mokre...!

Agnieszka Czarna
02-10-2007, 21:47
Witajcie!
Jak tam MODLISHA, umowa ze Stolluxem podpisana?
Ciekawa jestem tez kiedy budujecie i jaki domek?

MODLISHKA
03-10-2007, 15:47
Hello !!!
Jakie piekne okolice tam mają, troche pobłądziliśmy ale w koncu udało się nam zawitać do firmy Stollux ;-) faktycznie ich siedziba mieści się koło granicy Czeskiej..hahahha,..... bo granica jest jakies 50 metrów dalej.
Pan Mariusz P. ze Stollluxa, z którym niejednokrotnie rozmawiałam przez telefon i który zawsze odpowiadal na moje nawet najbardziej dziwne pytania,przyjął nas bardzo miło, oprowadził po firmie, składach, potem dokładnie opowiedział co i jak z naszym domem ale umowy nie podpisalismu.
Ja jestem juz przekonana do tej firmy ale mój mąż jeszcze nie, stwierdził, że musi to jeszcze wszystko przemysleć i jesteśmy umówienie na piątek. Jeśli zdecydujemy się w piątek, to ruszamy z budową naszego domku w sierpniu .llalalallaallalalala jak ja już sie cieszę...... bo marzenia naprawde są piękne a ich realizacja przynajmnie mnie ;-) nosi jak na skrzydłach.

MODLISHKA
03-10-2007, 15:53
Idę do domu, wpadnę do Was wieczorkiem z domku pappapapa

Agnieszka Czarna
03-10-2007, 16:47
Hej!
Ja w firmie Stollux trafilam na pana Piotra N. i musze przyznac,ze rowniez perfekcyjnie i z cierpliwoscia odpowiadal na tysiace moich pytan- przez meile,telefony i potem na spotkaniu - widac maja tam dobry personel :wink:
Mozna wiedziec jaki wybraliscie projekt, jaka grubosc bala itp.?
Jestem na tym forum nowa, i niewiem czy "wypada" pytac o takie rzeczy :oops: ???
Pozdrawiam
Agnieszka

ankamienna
03-10-2007, 19:36
Balowicze, jakim lakierem impregnowaliscie wnetrza?
:roll: ja własnie szukam jakiegos dobrego, najlepiej matowy oczywiscie bezbarwny. Jaki polecacie?

MODLISHKA
03-10-2007, 20:28
Wybraliśmy bal 24 ciosany, podobno jest to bal na tyle gruby, ze nie potrzeba go docieplać w póżniejszym czasie. Różne są teorie i wiele różnych zdań na ten temat. Ostatnio rozmawiałam z cieślą i który stwierdził, że bal 20 jest wystarczający i tez nie trzeba go ocieplań a budowa domu juz jest wtedy tansza ok 20 tysięcy, wiec warto sie zastanowic.


Uprzejmie proszę wszystkich o info a temat grubości i ocieplania bala ciosanego

Agnieszka Czarna
03-10-2007, 20:34
wybralismy tez 24 cm, ale nic nie wiem o ciosaniu??????

MODLISHKA
03-10-2007, 20:39
Hahahahah

Ja też nie po prostu tak nazwałam bal nie okrągły tylko obciety w kwadrat i chyba tak się to nazywa, bo przecież drzewo jak zworza z lasu jest owalne czy okrągłe potem ustawiają maszyne na daną grubość bala czyli np 20, 24, 30 i obcinaja dlatego powiedziałam ciosany. Sa też domy budowane z płaza i one też inaczej wyglądają niż tez z ciosanego czy tez z okrągłego bala.

Agnieszka Czarna
03-10-2007, 20:47
:oops:
w takim razie,moj dom (o ile mi sie 'noga nie powinie") tez bedzie z bali ciosanych...
Jakie planujecie ogrzewanie? Moj maz marzy o geotermicznym...
Czy ktos to stosowal w domu z bali?

MODLISHKA
03-10-2007, 21:03
UUUUUUUUUUU a co to ?????
My na razie tak daleko jeszce nie wybiegliśmy do przodu, na razie musimy sfinalizować umowę a potem, zacząć starać się o pozwolenia i kredyt.
Chetnie jednak dowiem się coś o tym ogrzewaniu ?????? :o

Agnieszka Czarna
03-10-2007, 21:25
Przed nami tez jeszcze dluga droga...
Moge nawet rzec,ze poza jednym podpisem to jestesmy w tym samym polozeniu.Architekt obiecal "zalatwic" ostatnie pozwolenie jeszcze w tym miesiacu,ale juz powiadomil ze "nie da rady"..
O tym ogrzewaniu wiem narazie malo, ale to chyba to samo co pompy ciepla-jest takie forum o tym jak to o domach z bali,troche poczytalam ale nie wystarczajaco...-wiem napewno, ze drogie ale oplacalne na dluzej

Dzióba
03-10-2007, 22:01
witajcie Balowicze. widząc ile osób zamierza swój los powierzyć firmie Stollux to zobowiazany jestem pare słów dodać od siebie. W tamtym roku mój wymazony dom stawiała właśnie firma stolux. Po wielu komplikacjach których tu nie bede opisywał (ale dzięki nim nastąpiły zmiany personalne w firmie i teraz ta obsługa jest miła), udało mi się podpisać umowę na budowe domu. Sama budowa super, stawiaja dom człowiek jest zachwycony i niezauważa wielu spraw i drobiazgów które potem wychodza. Ale do czego zmierzam - jest to duza firma zatrudniająca wielu ludzi na budowach i czasmi sa to ludzie z przypadku, podwykonawcy itp. którym zalezy na szybkim wykonaniu roboty i przejściu na inna budowę, są też i fachowcy z najwyzszej półki, Są mili sympatyczni ale brakuje im tego czegoś co mają takie ekipy jak np ta która stawiała dom jurandowi ( odsyłam do jego dziennika budowy całkiem interesujący) Po kilku miesiacach dopiero zauwarzyłem ile rzeczy spieprzyli a to nie jest dom murowany gdzie mozna rozwalic postawic jeszcze raz i zatynkować i nie będzie znaku że cos by ło nie tak. także zwracajcie uwagę na tych którzy będą wam stawiąc dom i pamietajcie że płacicie duże pieniądze to i wymagać mozecie. Pozdrawiam i życzę powodzenia w realizacji planów budowlanych

Agnieszka Czarna
03-10-2007, 22:38
Jak Ci "Dzioba" zazdroszcze, ze masz to juz za soba...
Od momentu podpisania umowy mam stresa jak to bedzie - nie znam sie na tym,bo to moj pierwszy dom :-? Wiec nawet niewiem na co zwracac uwage...? Czy budujac Ci dom zmiescili sie w ustalonym terminie?-dla mnie to nie do zawierzenia,ze 3 mezczyzn zlozy taki dom w 4 do 6 tygodni???

Renderman
04-10-2007, 10:17
Cześć Balowicze :)
Postanowiłem wreszcie coś napisać.
Od marca jestem szczęśliwym posiadaczem drewnianego domku, zbudowanego z połówek świerkowych o grubości 30 cm. Dom budowali mi góralscy cieśle. teraz wykańczam się powoli. Jakby coś to chętnie podzielę sie doświadczeniem zdobytym przez ostatnie dwa lata.

ANNNJA
04-10-2007, 10:45
Witamy Renderman,
nie pytaj sie jakby ktoś chciał...tutaj wszyscy są bardzo ciekawi doświadczeń osób z budową ktorą to już mają za soba..
napisz proszę co przysporzyło Ci najwiekszych problemów, zagwozdek, przez co straciłes dużo nerw, i na co należy zwracać szczególną uwagę..
i oczywiście podaj też co mile Was zaskoczyło,
może kilka fotek??
zakładam że podoba ci sie mieszkanie w takim domku?!! tylko to wykańczanie SIE (wzajemnie z domkiem) jest trudne- .....
pisz jak najwiecej, napewno Twoje informację beda cenne i pomogą innym , bo jakoś tak już jest że najwiecej i najcześciej pisze osób ktore bedą sie budować, które sie dopiero uczą,..a potem jak juz domek ma się ku wykończeniu i można wtedy dużo powiedzieć, podpowiedzieć i pokazać innym to niektórzy "znikają"= bo są zajęci właśnie domkiem i na forum ich nie widać, a ich wiedza mogłaby być dla nas WIELKĄ SKARBNICA WIEDZY...
więc zachęcam Ciebie do "retrospekcji na temat swojego domku"......

Renderman
04-10-2007, 11:14
Witamy Renderman,
nie pytaj sie jakby ktoś chciał...tutaj wszyscy są bardzo ciekawi doświadczeń osób z budową ktorą to już mają za soba..
napisz proszę co przysporzyło Ci najwiekszych problemów, zagwozdek, przez co straciłes dużo nerw, i na co należy zwracać szczególną uwagę..
i oczywiście podaj też co mile Was zaskoczyło,
może kilka fotek??
zakładam że podoba ci sie mieszkanie w takim domku?!! tylko to wykańczanie SIE (wzajemnie z domkiem) jest trudne- .....
pisz jak najwiecej, napewno Twoje informację beda cenne i pomogą innym , bo jakoś tak już jest że najwiecej i najcześciej pisze osób ktore bedą sie budować, które sie dopiero uczą,..a potem jak juz domek ma się ku wykończeniu i można wtedy dużo powiedzieć, podpowiedzieć i pokazać innym to niektórzy "znikają"= bo są zajęci właśnie domkiem i na forum ich nie widać, a ich wiedza mogłaby być dla nas WIELKĄ SKARBNICA WIEDZY...
więc zachęcam Ciebie do "retrospekcji na temat swojego domku"......

Trudno pisać tak samemu od siebie bo temat rzeka. Jak chodzi o to co mi sprawiało największe problemy, to były wszelkiej maści prace murarskie: Fundamenty, kominy i teraz kończące się wylewki. Powiem Wam, że gdybym budował murowany dom to bym chyba oszalał. Niestety w domu jeszcze nie mieszkam :( dopiero robią się wylewki. później będę instalował kominek i rozprowadzenie ciepła na góre. Górale skończyli swoją robote i teraz muszę walczyć sam. Chydraulik zrobił mi instalacje, kilka dni temu z kumplem zrobiliśmy instalacje elektryczną. Ogólnie do końca już blisko. W tym roku nie będę robił ścian działowych na poddaszu bo dom jeszcze siada.

JerzyBw
04-10-2007, 11:24
Randerman witaj
Ja jestem fanem stylu podhalańskiego. Napisz jaki ma wymiar Twój dom? ile metrów2? Może jeszcze jaki koszt górale zaśpiewali, bo z tym różnie bywa? Jak daleko górale mieszkali od Ciebie? Jest to firma, czy tylko cieśle? no i jak ich znalazłeś?
Pozdrawiam 8)

Renderman
04-10-2007, 11:43
Randerman witaj
Ja jestem fanem stylu podhalańskiego. Napisz jaki ma wymiar Twój dom? ile metrów2? Może jeszcze jaki koszt górale zaśpiewali, bo z tym różnie bywa? Jak daleko górale mieszkali od Ciebie? Jest to firma, czy tylko cieśle? no i jak ich znalazłeś?
Pozdrawiam 8)

Dom jest 11,5 metra na 9 metrów. Górale wzięli niedużo, ale to może mailem wolałbym na ogólnym forum nie pisać o pieniądzach, zawsze można w ten sposób komuś zaszkodzić. Mieszkali jakieś 70 kilometrów ode mnie. Nie nie firma tylko cieśle. Nigdy bym sie nie zdecydował na firme. Znalazłem ich po poprzez rodzine, okazało się, że kuzyn kiedyś pracował u takiego jednego cieśli i tak go znalazłem

JerzyBw
04-10-2007, 11:50
[/quote]

Górale wzięli niedużo, ale to może mailem wolałbym na ogólnym forum nie pisać o pieniądzach, zawsze można w ten sposób komuś zaszkodzić. [/quote]

To jak chcesz, to na dole jest taki przycisk. Będę stokrotnie wdzęczny.

kruszon11
04-10-2007, 14:44
Górale wzięli niedużo, ale to może mailem wolałbym na ogólnym forum nie pisać o pieniądzach, zawsze można w ten sposób komuś zaszkodzić. [/quote]

To jak chcesz, to na dole jest taki przycisk. Będę stokrotnie wdzęczny.[/quote]


:lol: Ja również będę w takiej samej ilości wdzięczny. Tym bardziej, że jestem na etapie wstępnego poszukiwania wykonawcy.

No i oczywiście zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia :P Podziel się swoim szczęściem z bliźnimi

MODLISHKA
04-10-2007, 20:24
Witaj JerzyBW

Jak wszyscy to wszytscy solidarnie dołanczam się do grupy i poproszę o cenę jaką zaspiewali cieślei za jaki wymiar domku w m2.
ciekawa jestem, z czego budowałeś z jakiej grubości i dlaczego mówisz, że nigdy nie zdecydowałbyę na firmę?

MODLISHKA
04-10-2007, 20:38
hihihihiihi sorki to raczej do Renderman ;-))) uppssss :oops:

doraz
04-10-2007, 20:43
Witaj Dzióba,
a możesz podpowiedzieć na co zwrócić uwagę już przy umowie przedwstępnej z firmą STOLLUX ?

MODLISHKA
04-10-2007, 21:18
Kurczaki :roll: a gdzie się wszyscy pochowali, nikogo nie ma, czyżby rozmowy szły tylko na priv a tu tyle ludzi czeka na info od starych,Stolluxowiczów, którzy są weteranami w budowie z tą firma. Odezwijcie się, piszcze swoje spostrzezenia, ciekawostki, uwagi, przestrogi!!!!!

Piotr Wlezień
04-10-2007, 21:30
Kurczaki :roll: a gdzie się wszyscy pochowali, nikogo nie ma, czyżby rozmowy szły tylko na priv a tu tyle ludzi czeka na info od starych,Stolluxowiczów, którzy są weteranami w budowie z tą firma. Odezwijcie się, piszcze swoje spostrzezenia, ciekawostki, uwagi, przestrogi!!!!!

Cześć tutaj starych stolluxowiczów nie ma!(poza 2 wyjątkami) i co najciekawsze szukałem ich na innym forum i też nie znalazłem

MODLISHKA
04-10-2007, 21:39
Hmmmmm......

Są są tylko milczą, są już tak zakochani w swoich domkach, że zamiast tu z nami dzielić się doświdczeniem, grzeją nogi przy kominku i mówią.. ach Ci nowi balowicze ile pieknych chwil jeszcze przed nimi... :lol:

piterku pośle Ci cos na priva ;-)

Renderman
05-10-2007, 09:36
Kurczaki :roll: a gdzie się wszyscy pochowali, nikogo nie ma, czyżby rozmowy szły tylko na priv a tu tyle ludzi czeka na info od starych,Stolluxowiczów, którzy są weteranami w budowie z tą firma. Odezwijcie się, piszcze swoje spostrzezenia, ciekawostki, uwagi, przestrogi!!!!!

Cześć tutaj starych stolluxowiczów nie ma!(poza 2 wyjątkami) i co najciekawsze szukałem ich na innym forum i też nie znalazłem

Po wybudowaniu domu i wykańczaniu sie to człowiek nie ma czasu praktycznie na nic, więc wsumie nie dziwie się, że starzy balowicze tutaj nie zaglądają. Poza tym po przeprowadzce zdaża się tak, że w domu brak internetu i kontakt z forum utrudniony jest.

MODLISHKA
05-10-2007, 09:47
:lol: właśnie rożmawiałam z panem Mariuszem ze Stolluxa, ostatnie zapytania, rozwianie wątpliwości i decyzja, BUDUJEMY ZE STOLLUXEM. Teraz czas na papierkowe złatwianie wszystkich formalnśći :-)

AHA....... EDZIA..........DZiekuje !!!!!!!! - trzymaj za mnie i moją budowę kciuki udzielaj rad,... ja nadal "studjuję" od początku Twoją budowe i czytam perypetie innych balowiczów.

ANNNJA
05-10-2007, 10:41
Renderman

a czy mogłbyś podzielić się z nami swoimi zdjęciami domku?????
może coś podpatrzymy z pomysłów Twoich?!!
ja bardzo chętnie zerknełabym na Twoj domek ogólnie, oraz ganek, balkon i taras.....

dziekuje z gory

Renderman
05-10-2007, 10:49
Renderman

a czy mogłbyś podzielić się z nami swoimi zdjęciami domku?????
może coś podpatrzymy z pomysłów Twoich?!!
ja bardzo chętnie zerknełabym na Twoj domek ogólnie, oraz ganek, balkon i taras.....

dziekuje z gory

Swoich jak narazie nie mam. Niestety nie posiadam cyfrowego aparatu, a kliszy jeszcze nie wywołałem, postaram się jakoś na dniach z tym uporać.

ANNNJA
05-10-2007, 10:49
Randeman..
juz oglądałam strone
PIEKNIE!!! cudne zdobienia- wpadam w zachwyt......


(nie chciałabym być nietaktowna, ale to jest takie piekne, zachwycające- że może zdecydujesz się wrzucić link na forum aby i inni te cuda obejrzeli???)

Renderman
05-10-2007, 10:55
Randeman..
juz oglądałam strone
PIEKNIE!!! cudne zdobienia- wpadam w zachwyt......


(nie chciałabym być nietaktowna, ale to jest takie piekne, zachwycające- że może zdecydujesz się wrzucić link na forum aby i inni te cuda obejrzeli???)

Dziękuje :)

To są zdjęcia z wiosny teraz jest troszke więcej. Wszelkiej maści zdobienia robię sam. Nawet numer domu z nazwą ulicy wystrugałem w lipowej desce kowal mi zrobił okucia takie jak na drzwiach i na łańcuchu zawieśiłem.

Sloneczko
05-10-2007, 11:00
Rendermanku, nie drocz się z nami, tylko daj linka do swojej galerii http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/ave.gif ;)

krawczyk19
05-10-2007, 12:32
Czy wie ktos cos o firmie HONKA?

Gasol
05-10-2007, 15:35
Czy wie ktos cos o firmie HONKA?

A co chcialbys wiedziec?

DiGM
06-10-2007, 12:32
Po wielu wizytach w rżónych firmach budujących domy z bali, zdecydowaliśmy się na firmę z Lubartowa - chata staropolska. Pierwsze wrażenia bardzo dobre - obejrzeliśmy dom własnie budowany, dużo pytaliśmy o różne rzeczy związane z budową, fiannsami etc. To, co było dla nas ważne - budowa pod klucz, od fundamentów.
Poprosiliśmy o orientacyjny kosztorys i umówiliśmy się na spotkanie, by doprecyzowac sprawy materiałów wykończenia etc i podpisac wstępną umowę rezerwującą termin. Pojechaliśmy. W zasadzie wszystko było ok, wprawdzie na nasze pytania własciciel odpowiadał czasem mało precyzyjnie, ale ustaliliśmy, że zostanie sporządzony dokładny kosztorys, z uwzględnieniem róznych opcji ( np. dach pokryty blachodachówką lub dachówką tradycyjną, podmurówka z kamienia lub bez obłożenia, okna z szybami zwykłymi i P4 etc.). Przed podpisaniem umowy przedwstępnej nagle zepsuła się drukarka, więc umówiliśmy się, że umowa pzryjdzie mailem, a po jej zatwierdzeniu Państwo pzreślą nam podpisany egzemplarz dla nas do podpisania. Zaliczka ( gwarancja terminu) - 5000, po podpisaniu umowy, pzrelewem na konto.
A następnego dnia dostaliśmy mail, że firma ta nie bęđzie dla nas budować, bo ( cytuję): "jesteście zbyt upierdliwi, zadajecie za dużo pytań i nie macie do nas zaufania".
Cóz, wydaje mi się, że jeśłi mam zapłacić za dom 400 000 , to mam prawo wiedziec, np. jakie okna zostały policzone w kosztorycie, poza tym, że drewniane, a kominek ( jaki?) poza tym, że "na pewno dobry".
Szkoda tylko, że Państwo Ci nie mieli odwagi powiedzieć nam tego wprost, tylko wycofali się pod pretekstem zepsutej drukarki.

DM

JerzyBw
06-10-2007, 21:50
>DiGM
Widzisz, teraz jest gorzej dla inwestorów. Nie dość, że płacisz duże pieniądze za postawienie domu, to jeszcze kręcą nosem, że za dużo pytasz i im nie ufasz. A w kolejce mają następnych, może naiwnych, którzy będą cieszyć się i nie marudzić, że coś idzie nie tak. I tak Was skreślili z listy. Takie życie. Może mieliście pecha.
Są tutaj ludzie, którzy są zadowoleni z roboty. Szukajcie dalej.

Pozdrawiam

Gasol
06-10-2007, 22:05
A następnego dnia dostaliśmy mail, że firma ta nie bęđzie dla nas budować, bo ( cytuję): "jesteście zbyt upierdliwi, zadajecie za dużo pytań i nie macie do nas zaufania".
DM

Mieliscie duzo szczescia z ta drukarka - tyle powiem po swoich niemilych doswiadczeniach z moim "Wykonawca". Szukajcie dalej, a jesli macie chocby najmniejsze watpliwosci, to sie wycofujcie, bo szkoda pieniedzy, a jeszcze bardziej zdrowia, jesli mielibyscie sie uzerac z jakims "wszystkowiedzacym".

A w ramach pociechy i dla poprawienia nastroju:

http://youtube.com/watch?v=gC7g5h7VsGA

Renderman
06-10-2007, 22:16
Po wielu wizytach w rżónych firmach budujących domy z bali, zdecydowaliśmy się na firmę z Lubartowa - chata staropolska. Pierwsze wrażenia bardzo dobre - obejrzeliśmy dom własnie budowany, dużo pytaliśmy o różne rzeczy związane z budową, fiannsami etc. To, co było dla nas ważne - budowa pod klucz, od fundamentów.
Poprosiliśmy o orientacyjny kosztorys i umówiliśmy się na spotkanie, by doprecyzowac sprawy materiałów wykończenia etc i podpisac wstępną umowę rezerwującą termin. Pojechaliśmy. W zasadzie wszystko było ok, wprawdzie na nasze pytania własciciel odpowiadał czasem mało precyzyjnie, ale ustaliliśmy, że zostanie sporządzony dokładny kosztorys, z uwzględnieniem róznych opcji ( np. dach pokryty blachodachówką lub dachówką tradycyjną, podmurówka z kamienia lub bez obłożenia, okna z szybami zwykłymi i P4 etc.). Przed podpisaniem umowy przedwstępnej nagle zepsuła się drukarka, więc umówiliśmy się, że umowa pzryjdzie mailem, a po jej zatwierdzeniu Państwo pzreślą nam podpisany egzemplarz dla nas do podpisania. Zaliczka ( gwarancja terminu) - 5000, po podpisaniu umowy, pzrelewem na konto.
A następnego dnia dostaliśmy mail, że firma ta nie bęđzie dla nas budować, bo ( cytuję): "jesteście zbyt upierdliwi, zadajecie za dużo pytań i nie macie do nas zaufania".
Cóz, wydaje mi się, że jeśłi mam zapłacić za dom 400 000 , to mam prawo wiedziec, np. jakie okna zostały policzone w kosztorycie, poza tym, że drewniane, a kominek ( jaki?) poza tym, że "na pewno dobry".
Szkoda tylko, że Państwo Ci nie mieli odwagi powiedzieć nam tego wprost, tylko wycofali się pod pretekstem zepsutej drukarki.

DM

Dokładnie dlatego kilka postów wyżej napisałem, że nigdy bym firmy zie wziął do budowy mojego domu. Prosty Cieśla z podhala, weżmie dwa razy mniej a zrobi staranniej i marudzenia posłucha, a źle nie zrobi bo Bogobaojny i by mu sie nie dażyło jakby robote zepsół

doraz
06-10-2007, 22:40
Po wielu wizytach w rżónych firmach budujących domy z bali, zdecydowaliśmy się na firmę z Lubartowa - chata staropolska. Pierwsze wrażenia bardzo dobre - obejrzeliśmy dom własnie budowany, dużo pytaliśmy o różne rzeczy związane z budową, fiannsami etc. To, co było dla nas ważne - budowa pod klucz, od fundamentów.
Poprosiliśmy o orientacyjny kosztorys i umówiliśmy się na spotkanie, by doprecyzowac sprawy materiałów wykończenia etc i podpisac wstępną umowę rezerwującą termin. Pojechaliśmy. W zasadzie wszystko było ok, wprawdzie na nasze pytania własciciel odpowiadał czasem mało precyzyjnie, ale ustaliliśmy, że zostanie sporządzony dokładny kosztorys, z uwzględnieniem róznych opcji ( np. dach pokryty blachodachówką lub dachówką tradycyjną, podmurówka z kamienia lub bez obłożenia, okna z szybami zwykłymi i P4 etc.). Przed podpisaniem umowy przedwstępnej nagle zepsuła się drukarka, więc umówiliśmy się, że umowa pzryjdzie mailem, a po jej zatwierdzeniu Państwo pzreślą nam podpisany egzemplarz dla nas do podpisania. Zaliczka ( gwarancja terminu) - 5000, po podpisaniu umowy, pzrelewem na konto.
A następnego dnia dostaliśmy mail, że firma ta nie bęðzie dla nas budować, bo ( cytuję): "jesteście zbyt upierdliwi, zadajecie za dużo pytań i nie macie do nas zaufania".
Cóz, wydaje mi się, że jeśłi mam zapłacić za dom 400 000 , to mam prawo wiedziec, np. jakie okna zostały policzone w kosztorycie, poza tym, że drewniane, a kominek ( jaki?) poza tym, że "na pewno dobry".
Szkoda tylko, że Państwo Ci nie mieli odwagi powiedzieć nam tego wprost, tylko wycofali się pod pretekstem zepsutej drukarki.

DM

Dokładnie dlatego kilka postów wyżej napisałem, że nigdy bym firmy zie wziął do budowy mojego domu. Prosty Cieśla z podhala, weżmie dwa razy mniej a zrobi staranniej i marudzenia posłucha, a źle nie zrobi bo Bogobaojny i by mu sie nie dażyło jakby robote zepsół


Tylko gdzie tego cieślę znaleźć, i to takiego , żeby miał jeszcze materiał ?

JerzyBw
07-10-2007, 09:06
No właśnie, gdzie?
Renderman pamiętasz? parę razy prosiłem o kontakt do Twoich cieśli i jak do tej pory cisza.

Sloneczko
07-10-2007, 17:32
Renderman, a ja Cię tak ładnie prosiłam o linka do Twoich zdjęć i traktujesz mnie jak powietrze.
Nie to nie :cry:

ANNNJA
07-10-2007, 20:13
Witajcie ...
DiGM- odpowiedź firmy z lubartowa-..... jest zdecydowanie poniżej poziomu normalności, już nie wspomnę o przyzwoitości i "kodeksie handlowca"......
niesamowite- a szczególnie tekst że jesteście upierdliwi...: !!!!!!!!

nie znam firmy z Lubartowa-ale z tego co gdzies wyczytałam na ich stronie to oni robią "cienkie" domki, w sensie grubości ściany, i chyba tak jakby z gotowych elementów..Kilka dni temu widziałam aukcje firmy z Lubartowa że stawiają domki (albo allegro albo otodom)..
mój wniosek..jeśli firma w dzisiejszych czasach płaci za aukcje i ogłaszą się na allegro to nie ma klientów..,a dlaczego nie ma klientów-....hm..dopowiedzcie sobie sami....
Dlaczego wybieracie firmę z Lubartowa???chodzi o bliską odległość???, macie firmę której siedziba znajduje sie w Radzyniu Podlaskim (widziałam ich 1domek, rozmawiałam z kolejnym gościem- polecał jako Specjalistów, rozmawiając przez telefon z właścicielem- odniosłam bardzo pozytywne wrażenie!!!)
My się na nich nie zdecydowaliśmy bo wtedy (przy szukaniu wykonawcy) jeszcze nie wiedzieliśmy o ich istnieniu, pozatym ich wymiary bala który robią to jest od 10 do 16cm......


Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o wiadomość na priv -podeślę namiary...

aha- ich terminy to jesień 2008r.

AdamF
08-10-2007, 00:04
Witam wszystkich balowiczów.
Ja również chciałbym się ujawnić po dłuższym śledzeniu tego forum.
Od ponad roku budujemy dom z bala w okolicy Łodzi.Ekipa cieśli spod Zakopanego jak i bale.Bale świerkowe 24cm płazy.Dom 230m2.Jesteśmy na etapie uszczelniania bali i zaczynamy kryć blachą .Pozdrawiamy wszystkich budujących z bala i nie tylko. :D

http://picasaweb.google.pl/AdamKasiaF1/DomZBala?authkey=GA0-5tNRfvs

Renderman
08-10-2007, 09:13
..

JerzyBw
08-10-2007, 09:29
No właśnie, gdzie?
Renderman pamiętasz? parę razy prosiłem o kontakt do Twoich cieśli i jak do tej pory cisza.
Dzięki za kontakt 8)

Renderman
08-10-2007, 09:35
Witam wszystkich balowiczów.
Ja również chciałbym się ujawnić po dłuższym śledzeniu tego forum.
Od ponad roku budujemy dom z bala w okolicy Łodzi.Ekipa cieśli spod Zakopanego jak i bale.Bale świerkowe 24cm płazy.Dom 230m2.Jesteśmy na etapie uszczelniania bali i zaczynamy kryć blachą .Pozdrawiamy wszystkich budujących z bala i nie tylko. :D

http://picasaweb.google.pl/AdamKasiaF1/DomZBala?authkey=GA0-5tNRfvs

Cześć. Wielki ten dom ogromny bym powiedział. To będzie dom tylko mieszkalny, czy jeszcze jakieś przeznaczenie gospodarcze będzie?

shafireq
08-10-2007, 11:07
Renderman, a ja Cię tak ładnie prosiłam o linka do Twoich zdjęć i traktujesz mnie jak powietrze.
Nie to nie :cry:

Cześć
Przepraszam, już się poprawiam, oto linka do mojej budowy:
http://www.dom-projekt.pl/realizacje.php?id=110

O, Osiek :) my też się nosimy z zamiarem wybudowania tego domku ;) czy wprowadziłeś jakieś zmiany do projektu? Czy móglbyś mi podać (może być na prv.) ile wyniósł Cię koszt tego domku?

AdamF
08-10-2007, 11:18
Witam wszystkich balowiczów.
Ja również chciałbym się ujawnić po dłuższym śledzeniu tego forum.
Od ponad roku budujemy dom z bala w okolicy Łodzi.Ekipa cieśli spod Zakopanego jak i bale.Bale świerkowe 24cm płazy.Dom 230m2.Jesteśmy na etapie uszczelniania bali i zaczynamy kryć blachą .Pozdrawiamy wszystkich budujących z bala i nie tylko. :D

http://picasaweb.google.pl/AdamKasiaF1/DomZBala?authkey=GA0-5tNRfvs

Cześć. Wielki ten dom ogromny bym powiedział. To będzie dom tylko mieszkalny, czy jeszcze jakieś przeznaczenie gospodarcze będzie?

Cześć.Będzie tylko dom mieszkalny.Z zewnatrz jest rozciągnięty,ale dla mojej żony malutki w środku.... :o

ANNNJA
09-10-2007, 08:37
Witaj ADAM F...
wg. mnie też ten dom jest ogromny.....- będziecie mieli dużo przestrzeni!!!
a żonę pociesz że jak posprząta troszkę taki dom to z pewnością po 2-3latach powie że jest ogromny....
FAJNIE- tylko dlaczego piszesz że juz od roku go budujecie??? tak dłuuugooo????? a może poprostu składacie własnymi siłami?, czy to jest z drewna z innego domku??- albo pewnie domków?....
owocnego i zakańczającego budowania-czyli szybkiego DACHU nad głową Wam życzymy!!!

AdamF
09-10-2007, 12:09
Witaj ANNNJA
Budujemy prawie 1,5roku(od kwietnia 2006r dokładnie) a umowa była zupełnie inna.Miało być na budowie ok.10 osób non stop a są 2-3...Gdyby nie znaczny poślizg nie mielibyśmy zastrzeżeń...Ale ogólnie to jesteśmy bardzo zadowoleni,taki drewniany dom z bala ma swój urok i klimat.Mnie osobiście też wydaje się sporawy, ale takie były założenia ,mamy dwójkę dzieci i pół ogrodu zoologicznego....A drewno jest częściowo z Słowacji ,nie z rozbiórki.Pozdrawiam :lol:

ANNNJA
09-10-2007, 19:14
Więc ten ogród zoologiczny wyjaśnia tak rozłożony dom...-
ale pewnie po budowaniu 1,5roku to macie dosyć...???
ja nie wyobrażam sobie tak długiej budowy, ..ale kto to wie jak będzie u nas... wolałabym oczywiście szybko, bez problemów, dylematów i zagwozdek,..ale wiem że wtedy budowa nie nazywałaby się BUDOWA w pocie czoła tylko np...."przyjemne chwile na działce i budowie.."..... ;) oby jak najwięcej ich było

AdamF
09-10-2007, 22:26
Tak masz rację, za długo już trwa budowa...Mamy lekko dosyć...Myslę ,że jak już zamieszkamy zapomnimy o tych kilkunastu dodatkowych miesiącach...Życzymy Ci szybkiej i sprawnej budowy! :lol:

Domek Krasnoludka
09-10-2007, 23:03
Od ponad roku budujemy dom z bala w okolicy Łodzi.Ekipa cieśli spod Zakopanego jak i bale.Bale świerkowe 24cm płazy.Dom 230m2.Jesteśmy na etapie uszczelniania bali i zaczynamy kryć blachą .
A jak to jest?
Jak można budować dom góralski pod Łodzią? Czy to przypadkiem nie jest herezja? To prawie tak samo jak te dwa domy góralskie stojące w Jastarni na Helu.

Szanujmy budownictwo góralskie - Łódź to secesja a ta nie ma nic wspólnego z budownictwem góralskim.

piotr.nowy
09-10-2007, 23:50
A widziałaś (eś) zdjęcia domu AdamaF ?
Co wnich góralskiego ?
Że drewniany to znaczy góralski ?
Wybacz - to są herezje.
:wink:
Dom góralski w Jastarni? Pewnie że to dysonans.
Zgadzam się , że dom w stylu podhalańskim jest nie na miejscu ... wszędzie poza Podhalem. Ale DREWNIANY DOM pasuje wszędzie o ile jest dobrze zaprojektowany , zgrany z otoczeniem , itp ( na przykład po drugiej stronie Bałtyku niż Jastarnia w Szwecji , gdzie połowa domów jest DREWNIANA ) :o[/b]

ka&pio
10-10-2007, 07:54
AdamF napisał

Budujemy prawie 1,5roku(od kwietnia 2006r dokładnie) a umowa była zupełnie inna.Miało być na budowie ok.10 osób non stop a są 2-3...Gdyby nie znaczny poślizg nie mielibyśmy zastrzeżeń...Ale ogólnie to jesteśmy bardzo zadowoleni,taki drewniany dom z bala ma swój urok i klimat.

masz ten sam problem co my, też zaczęliśmy w zeszłym roku a do końca jeszcze sporo zostało...
ale ciągle mam nadzieję, że mieszkanie w drewnianym domku zrekompensuje nam to oczekiwanie :lol: no po prostu ta budowa musi się kiedyś skończyć....

ANNNJA
10-10-2007, 11:36
Piotr Nowy--- doskonale mówisz!!!,,
pozatym DOMEK KRASNOLUDKA- chyba wychodzisz z założenia że generalnie drewniane domy to tylko daleko, daleko od miasta, czyli zupełnie w głuszy.... ..
bez przesady....rozumiem, Twoje oburzenie jakby ktoś chciał stawiać sobie koło Pałacu KULTURY,,,,..(oglądaliście FILM: Zróbmy sobie wnuka -...... ))??
albo w samym centrum miasta gdzie wkoło same kamienice, albo domy w nowoczesnym stylu,..-to tam nijak drewniana chata się nie wpasuje,.!!
ale na obrzerzach..???..- za każdym razem poprostu trzeba patrzeć na działkę i miejsce czy taki domek się wpasuje,

ale teraz pomęcze WAS z innej beczki:
w jakim banku braliście kredyt- jak dużo zabezpieczeń i papierologi i w jakim Towarzystwie macie Ubezpieczenie???? Proszę o wypowiedzi KREDYTOBIORCOW>..-za co z góry bardzo dziekuje

agagaj
10-10-2007, 12:27
Zgadzam się... Bynajmniej nie z DOMEK KRASNOLUDKA...
My też budujemy w małym miasteczku, a działka graniczy z kościołem. Nie uważam, by nowoczesnej architektury dom z bala 25 cm tam nie pasował!!!
Nie będzie w nim nawet ziarenka ludowości (nic z Kurpiów, Podhala ani Lubelszczyzny). Tylko materiał konstrukcyjny to drewno.
Domek Marcin_Aneta stoi wśród murowańców... I...? I jest najładniejszy, nie razi odmiennością, przyciąga oko w pierwszej kolejności przed nawet murowanymi wypasionymi willami :lol:
Moją uwagę przyciągają nawet murowańce, które fragmenty elewacji mają obłożone drewnem. Drewno jest tak pospolite i ogólnodostępne, a jednocześnie szlachetne w swej naturalności i prostocie, że nic dodać, a już napewno nic ująć :P

Pozdrawiam

Narcyz
10-10-2007, 13:50
RATUJCIE!!
Szukam wykonawcy domu z bali fi 300mm
Mam juz stan zerowy, a dom ma miec 151 m użytkowych :)
Z góry dziękuje

ANNNJA
10-10-2007, 15:10
Narcyz,..
ciezka sprawa- duże i te mniejsze firmy: sprawdzone, profesjonalne i z polecenia są pozajmowana na minimum 1rok!!!
musisz szukać jakiś cieśli, lub innych mejstrów, takich ekip 2- 3 osobowych, może prawdziwych górali, wycieczka w góry jak większość tutaj na forum ma za sobą- wtedy może szybciej coś znajdziesz!!! nie znam żadnej firmy która jest wolna do lata 2008, takie są terminy tych firm co mają strony internetowe...

Domek Krasnoludka
10-10-2007, 17:06
Co wnich góralskiego ?
A optykanie czy jak wolisz łacenie bali to nie góralskie? Dotychczas uważane było za unikatowy na skalę światową, nigdzie poza Podhalem, nie spotykany sposób uszczelniania bali.

A dziś co? I tu wkracza globalizacja?. Stosując optykanie bali na budynkach dookoła kraju obniżamy wartość tego cennego, dotychczas znanego tylko na Podhalu, rzemiosła.

MODLISHKA
10-10-2007, 21:39
Jak Ci "Dzioba" zazdroszcze, ze masz to juz za soba...
Od momentu podpisania umowy mam stresa jak to bedzie - nie znam sie na tym,bo to moj pierwszy dom :-? Wiec nawet niewiem na co zwracac uwage...? Czy budujac Ci dom zmiescili sie w ustalonym terminie?-dla mnie to nie do zawierzenia,ze 3 mezczyzn zlozy taki dom w 4 do 6 tygodni???

Napisała i uciekła :cry: Aga odezwij się co się z Tobą dzieje i dlaczego Cie tu nie ma ???????????? chyba nie zaczynasz przygotowywać się do budowy!!!!

MODLISHKA
10-10-2007, 21:50
[
ale teraz pomęcze WAS z innej beczki:
w jakim banku braliście kredyt- jak dużo zabezpieczeń i papierologi i w jakim Towarzystwie macie Ubezpieczenie???? Proszę o wypowiedzi KREDYTOBIORCOW>..-za co z góry bardzo dziekuje

Ja też chciałam dołączyć się do tego wątku, czy mieliście jakieś odmowy w związku z kredytem na dom drewniany i który bank okazal się tym najbardziej przychylnym i dostępnym i jakie warunki trzeba spełnić oprócz spraw zarobków aby ubiegać się o kredyt hipoteczny :roll:

MODLISHKA
10-10-2007, 21:54
Hmmmmm...... co tu tak sama ze sobą będę gadać :roll: poczekam aż wrócą balowcze :P i się odezwą

piotr.nowy
10-10-2007, 22:23
Co wnich góralskiego ?
A optykanie czy jak wolisz łacenie bali to nie góralskie? Dotychczas uważane było za unikatowy na skalę światową, nigdzie poza Podhalem, nie spotykany sposób uszczelniania bali.

A dziś co? I tu wkracza globalizacja?. Stosując optykanie bali na budynkach dookoła kraju obniżamy wartość tego cennego, dotychczas znanego tylko na Podhalu, rzemiosła.

Dla mnie o "domu góralskim" bardziej decydują proporcje bryły , kąt dachu , charakterystyczne cechy architektury (lukarny daszki itp). Oczywiście sposób wykorzystania budulca (płazy) , sposób ocieplenia (mszenie) i inne detale dopełniają całości ale pojedyńczo nie przesądzają o góralszczyźnie.
Jeśli dajmy na to jakiś zespół muzyczny wykona kawałek z udziałem skrzypiec to nie znaczy przecież , że gra góralską muzykę. Nawet jeśli skrzypek założy kierpce .
Nawiązując do muzyki: jak zaczęło być głosno o Golcach to też podnosiły się głosy , że to profanacja ludowej muzyki góralskiej. Ja mam inne zdanie-dla mnie to jest propagowanie.
Nie sądzę żeby propagowanie czegokolwiek mogło obniżać tego czegoś wartość. Według mnie to dosyc pokrętne stwierdzenie.

:wink:

piotr.nowy
10-10-2007, 22:31
I tak dla jasności sytuacji : jestem zatwardziałym zwolennikiem "ładu architektonicznego". Uważam , że budowane nowe domy powinny zdecydowanie nawiązywać do istniejącej zabudowy. Formą , kształtem, wielkością. Co nie znaczy , że nie należy wykorzystywać nowoczesnych technologii jak również dostosowywać tradycyjnych. Byle z klasą ! :D
Myślę na przykład , że prosty dom z bali z dwuspadowym dachem i szerokimi okapami zdecydowanie bardziej pasuje do starych domów murowanych o podobnej bryle niż murowane gargamelki z wieżyczkami , bardzo wielospadowymi dachami , podniesionymi piwnicami i garażami na trzy samochody.

Piotr Wlezień
10-10-2007, 22:41
[
ale teraz pomęcze WAS z innej beczki:
w jakim banku braliście kredyt- jak dużo zabezpieczeń i papierologi i w jakim Towarzystwie macie Ubezpieczenie???? Proszę o wypowiedzi KREDYTOBIORCOW>..-za co z góry bardzo dziekuje

Ja też chciałam dołączyć się do tego wątku, czy mieliście jakieś odmowy w związku z kredytem na dom drewniany i który bank okazal się tym najbardziej przychylnym i dostępnym i jakie warunki trzeba spełnić oprócz spraw zarobków aby ubiegać się o kredyt hipoteczny :roll:

Ostrzegam przed GE money bank. Wycenili wartość domu 110 m2 użytkowej, wykończonego z podłogami, dachem instalacjami itd na 180 tys i ewentualnie zaproponowali mi taki kredyt na budowę na 100% wartości a trwa to już 8 tygodni.
bez komentarza

GE money bank jest the best

piotr.nowy
10-10-2007, 23:18
Zmień bank.
:(
Napisz na priv w czym jest problem może będę umiał pomóc :o .

Piotr Wlezień
10-10-2007, 23:35
Zmień bank.
:(
Napisz na priv w czym jest problem może będę umiał pomóc :o .

Już właśnie zmieniłem Bank. A jedyny problem to totalna niekompetencja pracowników tego banku. Zdolność kredytową posiadam na co najmniej 400-500 tys. i ewentualnie można zastawić hipotekę na moim mieszkaniu.

GE money bank to najgorszy bank!!!!

piotr.nowy
10-10-2007, 23:43
Znam jeszcze kilka równie "wesołych". A na niekompetencje faktycznie trudno coś poradzić. :evil:

Agnieszka Czarna
11-10-2007, 08:14
Jak Ci "Dzioba" zazdroszcze, ze masz to juz za soba...
Od momentu podpisania umowy mam stresa jak to bedzie - nie znam sie na tym,bo to moj pierwszy dom :-? Wiec nawet niewiem na co zwracac uwage...? Czy budujac Ci dom zmiescili sie w ustalonym terminie?-dla mnie to nie do zawierzenia,ze 3 mezczyzn zlozy taki dom w 4 do 6 tygodni???

Napisała i uciekła :cry: Aga odezwij się co się z Tobą dzieje i dlaczego Cie tu nie ma ???????????? chyba nie zaczynasz przygotowywać się do budowy!!!!


Witaj!!!
Caly czas tu jestem,kazdego dnia! Szukalam Ciebie!Poslalam Ci 2 meile i 2 wiadomasci na priv i tak sie zastanawiam gdzie Ty sie podziewalas i dlaczego nie docieraja do Ciebie moje wiadomasci!?
Ciesze sie ze zdecydowalas sie na te sama firme co ja!
Teraz jest temat kredyty,ktory i mnie niezmiernie interesuje, mozesz mi cos poradzic? Kontaktowalam sie z kilkoma bankami,i posrednikami..ale wciaz niewiem. I w jakiej walucie??? W jednym banku Pani ostrzegala przed frankiem szwajcarskim,bo ponoc jest prognoza ze w przyszlym roku ma pojsc strasznie w gore!(a moze tylko chciala mnie przekonac do kredytu zlotowkowego). Niestety zupelnie sie nie znam na tym, ale roznica wysokosci raty pomiedzy jedna a druga- to jak teraz wezme we franku to rata miesieczna jest o 400 zl nizsza! Co robic?
A co z Twoja poczta? Przeslij mi meil...
Pozdrowionka dla wszystkich balowiczow!!! :D

ANNNJA
11-10-2007, 08:35
Piotr NOWY-
super to ładnie i z wywodem wytlumaczyłes!!!!
JESTEM ZA TWOIMI myślami...
i myślę że temat trzeba skończyc bo tu nie ma co dyskutować co jak pasuje tylko głowić się na 1000 innych tematów, a jak ktoś chce polemizować nad trafnościa bala i jak pasuje to poprostu niech idzie na jakiś inny wątek,...,
(a najgorzej niecierpie jak na innych wątkach obrzucają się "błotkiem"..
mam nadzieję że NIGDY czegoś takiego nie przyjdzie mi przeczytać w tym linku tematycznym???)!!!!!

byłam w lukas BANK-...Pani z okienka powiedziała że nie ma znaczenia że to drewniany dom...(ale nie wiedziała jak jest z ubezpieczeniem)...

MODLISHKA
11-10-2007, 21:32
Witajcie :-)

Co do kredytu jeszcze się nie przygotowałam do tej batalii z bankami :
wiem, że dobry kredyt to dobry bank, fachowa obsłucha, dobry doradca, dobre oprocentowanie, kwota kredytu i czas na jaki ma być on rozłożony.
Czy to złotówki czy franki szwajcarskie wszystko zależy od kwoty kredytu i lat przez które ma być spłacany.Na dzień dzisiejszy nastawiam się na 30 lat i raczej w frankach szwajcarskich. Nawet jeśli stopa franka pójdzie w górę złotówka na pewno nie bedzie stała w miejscu.Widziałam wiel symulacji kredytów na kwotę 200 tyś w gazecie podatkowej i przykładowe kwoty spłat kredytu w frankach i złotówkach na przestrzenie 20 30 i 45 lat.
kwota którą cena spłacić bankowi pnie przeraziła bo niejednokrotnie to kwota odsetek to kwota przewyższająca kwotę zaciągnietego kredytu. Chyba, że źle doczytałam, ale nie wydaje mi się :roll:

MODLISHKA
11-10-2007, 21:41
Zastanawiałam się też nad kredytem preferenycjnym dla młodych małżeństw i samotnie wychowujących matek, ale wydaje mi się mimo wszystko mało korzystny, zobacze co na to specjak=liści od kredytów. Wiem , że kreyt ten dotyczy kredytów zaciągnietych pod mieszkania do 75m2 i domów jednorodzinnych o powierzchnie nie przekraczającej 140m2, oprócz tego zadne z małżonków czy tez osób starających się o ten kredytnie moze miec na siebie zadnej nieruchomosci, zaletą są dofinansowania przez panśtwo spłaty odsetek aha i kredyty preferencyjne mogą być brane tylko w złotówkach.

Jeśli ktoś posiada szesze info na temat tych kredytów prosze o wiadomosc.....

zbysiek4
11-10-2007, 21:54
witam ja dzis jestem po rozmowie z doradca finansowym ...i najlepsze warunki na 200 000 sa w multibanku.....i najszybsza procedura oraz oprocentowanie w chf
a tak wogole budujemy sie od 20.10.2007 pod piasecznem bal 16 mysle ze calosc wyniesie nas pod klucz juz 300 000 :P zdjecia przesle pozniej . mamy
juz fundamenty.....kanalizacje...wode....studnie....po zwolenie na budowe!!!!

Piotr Wlezień
11-10-2007, 22:03
Zastanawiałam się też nad kredytem preferenycjnym dla młodych małżeństw i samotnie wychowujących matek, ale wydaje mi się mimo wszystko mało korzystny, zobacze co na to specjak=liści od kredytów. Wiem , że kreyt ten dotyczy kredytów zaciągnietych pod mieszkania do 75m2 i domów jednorodzinnych o powierzchnie nie przekraczającej 140m2, oprócz tego zadne z małżonków czy tez osób starających się o ten kredytnie moze miec na siebie zadnej nieruchomosci, zaletą są dofinansowania przez panśtwo spłaty odsetek aha i kredyty preferencyjne mogą być brane tylko w złotówkach.

Jeśli ktoś posiada szesze info na temat tych kredytów prosze o wiadomosc.....

Cześć MODLISHKA
Ty pracujesz w banku czy to może twoje prywatne doświadczenia, że jesteś taka obcykana :lol: :lol:

MODLISHKA
11-10-2007, 22:41
Czytam czytam i raz jeszcze czytam, tego rodzaju mam prace :lol:

MODLISHKA
11-10-2007, 22:46
Jak tylko coś więcej będę wiedzieć co i jak z kredytami dam znać, niech fachowcy obecni na forum wtedy się odezwą i doradzą.

pozdrawiam ;-)

piotr.nowy
11-10-2007, 22:56
byłam w lukas BANK-...Pani z okienka powiedziała że nie ma znaczenia że to drewniany dom...(ale nie wiedziała jak jest z ubezpieczeniem)...

W bankach faktycznie raczej już nie ma problemu z tym , że do jest drewniany. Nauczyli się tej ultranowoczesnej technologii budowania !!! :wink:

Kłopoty pojawiają sie przy terminach płatności transz. Firmy budujące domy drewnine najczęściej chcą zaliczkę przy podpisaniu umowy , bo składają dom u siebie i chcą się zabezpieczyć , żeby klient im się nie wycofał w ostatniej chwili. To zrozumiałe.
Banki natomiast bardzo nie lubią wykładać kasy na coś czego nie ma na placu budowy , na działce gdzie mają hipotekę. To też zrozumiałe , bo to ich główne zabezpieczenie.
Jest to pewna "sprzecznośc interesów". Da się to załatwić różnymi sposobami. W ostateczności można zawsze iść do innego banku. :wink: A konkurencja na rynku kredytów jest spora. :D
P.S.
Gdyby ktoś miał problem z bankami , kredytami, itp to piszcie na priva :o

ANNNJA
12-10-2007, 22:07
witam ja dzis jestem po rozmowie z doradca finansowym ...i najlepsze warunki na 200 000 sa w multibanku.....i najszybsza procedura oraz oprocentowanie w chf
a tak wogole budujemy sie od 20.10.2007 pod piasecznem bal 16 mysle ze calosc wyniesie nas pod klucz juz 300 000 :P zdjecia przesle pozniej . mamy
juz fundamenty.....kanalizacje...wode....studnie....po zwolenie na budowe!!!!

a czekamy, czekamy na WASZE zdjęcia..z ciekawościa......
i życzymy spokojnego rozkładania balików z szybkością wyprzedzającą tą brzydką, mokrą, deszczową jesień!!!!!!

arekk
12-10-2007, 23:36
Osoby biorące kredyty w CHF nie nastawiajcie się na terminy 30 letnie gdyż prędzej niż nam się wydaje Polska przyjmie Euro i problem ryzyka kursowego zostanie zmarginalizowany.
Tak to według mnie wygląda.
Prognozy dla PLN są cały czas dobre i nie zapowiada się aby szybko ten trend uległ zmianie.

ANNNJA
14-10-2007, 17:48
WiTAJCIE SZANOWNE GRONO........
to ja szukająca WASZEJ pomocy i wiadomości
czy jest ktoś kto wstawiał do domu z bala okna plastikowe????
jeśli już jesteście po zakupach okien- to zdradźcie w jakich firmach kupowaliście i jak z ich użytkowaniem??? obsługą, terminowością- czasem oczekiwania,..... i montażem- czy montowała je ekipa od okien czy ten kto stawiał wam domek????

Renderman
15-10-2007, 10:13
WiTAJCIE SZANOWNE GRONO........
to ja szukająca WASZEJ pomocy i wiadomości
czy jest ktoś kto wstawiał do domu z bala okna plastikowe????
jeśli już jesteście po zakupach okien- to zdradźcie w jakich firmach kupowaliście i jak z ich użytkowaniem??? obsługą, terminowością- czasem oczekiwania,..... i montażem- czy montowała je ekipa od okien czy ten kto stawiał wam domek????
Cześć
Mnie okna montowała ekipa, która budowała dom. Okna są drewniane i wykonał je stolaż który współpracuje z Cieślą

PawEla
15-10-2007, 10:30
WItajcie. Do użytkowników-balowiczów którzy mają ogrzewanie podłogowe: jak wychodzi z praktyki czy podłoga zrobiona z desek (jodła/ świerk) nie rozsycha się? Bo sie zastanawiam nad podłogówka w całej chacie.....

Renderman
15-10-2007, 10:41
WItajcie. Do użytkowników-balowiczów którzy mają ogrzewanie podłogowe: jak wychodzi z praktyki czy podłoga zrobiona z desek (jodła/ świerk) nie rozsycha się? Bo sie zastanawiam nad podłogówka w całej chacie.....

Nie rob podłogówki pod deskami deski zawsze będą się rozsychać i paczyć. Choćby niewiem jak Cię zapewniali ze nic sie nie stanie to deski źle zniosą podłogówke

pozdr

PawEla
15-10-2007, 11:26
Ano.... Z praktyki czy z teorii wiedza?

JerzyBw
15-10-2007, 11:52
WItajcie. Do użytkowników-balowiczów którzy mają ogrzewanie podłogowe: jak wychodzi z praktyki czy podłoga zrobiona z desek (jodła/ świerk) nie rozsycha się? Bo sie zastanawiam nad podłogówka w całej chacie.....

Nie rob podłogówki pod deskami deski zawsze będą się rozsychać i paczyć. Choćby niewiem jak Cię zapewniali ze nic sie nie stanie to deski źle zniosą podłogówke

pozdr

Nie robi się ogrzewania podłogowego pod deskami, bo nie ogrzejesz domu. Deski do tego sie nie nadają, bo są za dobrym izolatorem ciepła. Ale jak ktoś chce koniecznie ogrzewać przez deski to niech tak zrobi jak chce. W końcu to jego pieniądze i jego zdrowie. Ja nie polecam.

doraz
15-10-2007, 12:23
witam ja dzis jestem po rozmowie z doradca finansowym ...i najlepsze warunki na 200 000 sa w multibanku.....i najszybsza procedura oraz oprocentowanie w chf
a tak wogole budujemy sie od 20.10.2007 pod piasecznem bal 16 mysle ze calosc wyniesie nas pod klucz juz 300 000 :P zdjecia przesle pozniej . mamy
juz fundamenty.....kanalizacje...wode....studnie....po zwolenie na budowe!!!!

Bal 16 ? Czyżby kolejny budowniczy ze Stolluxem ? Bal 16, a więc przewidziane ocieplenie z wełny, a bal jest prostokątny ?
Ja taką wersję planuję, ale ostatnio zostały mi posiane w głowie wątpliwości.
Czy nie lepiej byłoby z bala 24 cm i nie bawić się w dodatkowe ocieplenia ?

alexsandra9
15-10-2007, 16:14
ANNNJA wstawialiśmy okna drewniane, robiła to firma która budowała dom. Okna są z Jaworzna z firmy Igies&Igies. Ponoc dobre... my dopiero sie przekonamy. Po wstawieniu wszystko było ok ale po 2-3 miesiacach każde okno nadawało sie do regulacji. Panowie przyjechali w ramach gwarancji i poprawili co mieli poprawić.
Co do kredytu- braliśmy w Santanderze we frankach. Był to jeden z niewielu banków który chciał z nami rozmawiać- mąż ma własna działalnośc, jest na ryczałcie( mam nadzieję że nic nie pokręciłam :oops: ) i były kłopoty z naszą zdolnościa kredytową.

agagaj
15-10-2007, 17:08
Co do kredytu- braliśmy w Santanderze we frankach. Był to jeden z niewielu banków który chciał z nami rozmawiać- mąż ma własna działalnośc, jest na ryczałcie( mam nadzieję że nic nie pokręciłam :oops: ) i były kłopoty z naszą zdolnościa kredytową.

I znowu coś nas łączy :D
Jesteśmy dokładnie w tej samej sytuacji... Santander jako drugi po Millenium (z banków, które odwiedziliśmy) daje jakikolwiek kredyt osobie bedącej na ryczałcie... W innych bankach kwoty ewentualnie udzielonego kredytu były poprostu śmieszne :x Dlatego jesteśmy poprostu zdani na Santandera...
Sami załatwialiście formalności czy z pomocą jakiegoś magika od kredytów? I jak one przebiegały, tzn. czy nie było większych problemów formalnych?

Pozdrawiam serdecznie

MODLISHKA
15-10-2007, 20:08
Witajcie :D

Troche mnie nie bylo i widzę, że temat się przyjoł apropos kredytów, dobrze zauważył Arekk, że niedługo i tak wejdziemy w strefe euro i wtedy co.......
wchodzi na to, że teraz brać tylko w CHF...??????
Piotr, czy mógłbyś się wypowiedzeic

Fajnie ze juz mam wyjasniona sprawe z ogrzewaniem podlogowym nad ktorym sie równiez zastanawialm,moze napisze ktos kto juz uzywa w praktyce takie ogrzewanie i opisze nam jak sie to sprawdza, czy podlogach drewnianych, płytkach :D

ANNNJA
15-10-2007, 20:17
witam ja dzis jestem po rozmowie z doradca finansowym ...i najlepsze warunki na 200 000 sa w multibanku.....i najszybsza procedura oraz oprocentowanie w chf
a tak wogole budujemy sie od 20.10.2007 pod piasecznem bal 16 mysle ze calosc wyniesie nas pod klucz juz 300 000 :P zdjecia przesle pozniej . mamy
juz fundamenty.....kanalizacje...wode....studnie....po zwolenie na budowe!!!!

Bal 16 ? Czyżby kolejny budowniczy ze Stolluxem ? Bal 16, a więc przewidziane ocieplenie z wełny, a bal jest prostokątny ?
Ja taką wersję planuję, ale ostatnio zostały mi posiane w głowie wątpliwości.
Czy nie lepiej byłoby z bala 24 cm i nie bawić się w dodatkowe ocieplenia ?

Pamiętaj że cieńszy bal też kosztuje...tzn. pieniądze i czas, bo potem taki cienki balik (np 10 czy 12, czy 14) trzeba wołać kolejną ekipę aby ociepliła, zaizolowała róznego typu foliami i wykończyła płytami G-K, lub drewienkiem..a kasiorka i czas leci...oj leci jak holercia...
PLUSEM-w takim wykończeniu jest to że możesz mieć pare ścian kolorowych- i pomalować na dowolny kolorek i poczuć się jak w murowanym... ;),- jeśli ktoś nie lubi za dużo drewna...... ,
MIUSEM-to tak jak pisałam kasa, czas, i pare kolejnych ekip od wykończeń!!

PLUSEM bala np. 24, -placisz więcej ale masz to odrazu jak tylko powstaje domek, jak postawią ci juz ściany to nie zajmujesz się więcej tymi ścianami (no może tylko jak robisz instalacje, i ew. malowanie lub olejowanie wewnątrz- ale to można zrobić i potem i samemu)

piotr.nowy
15-10-2007, 22:13
Witajcie :D

Troche mnie nie bylo i widzę, że temat się przyjoł apropos kredytów, dobrze zauważył Arekk, że niedługo i tak wejdziemy w strefe euro i wtedy co.......
wchodzi na to, że teraz brać tylko w CHF...??????
Piotr, czy mógłbyś się wypowiedzeic


Mógłbym. :wink:
JEśLI wejdziemy do euro , to faktycznie znika problem ryzyka kursowego CHF-PLN.
Tylko czy dzisiaj można mówić o ryzyku kursowym? Złotówka się umacnia i pewnie będzie się umacniać.Przez to realny dług wobec banku się zmniejsza. Oprocentowanie kredytów we frankach jest jakieś 2% niższe niż w złotówkach .Rata przy kredycie 200.000 na 20 lat jest niższa 0 ok.150 zł/m-c. Wniosek : płacę mniej i szybciej spłacam. Nic tylko brać kredyt w CHF. Ale jest kilka "ale".. :Złotówka może przestać się umacniać , Szwajcarzy mogą podnieść stopy procentowe bardziej niż my i wzrośnie oprocentowanie , no i jest jeszcze strata na różnicy kursów kupna i sprzedaży .
Wg mnie jest tak: jeśli kredyt na dłższy czas i jest możliwość bezpłatnego przewalutowania , kwota większa niż 200.000 to CHF ;
Jeśli kredt ma byc tylko na kilka lat , lub kwota jest niska to dla spokoju PLN.
A-ha : Zeby dostać kredyt we frankach trzeba mieć ok 20% większe dochody niż przy tej samej kwocie w PLN.

zbysiek4
15-10-2007, 23:31
witam ja dzis jestem po rozmowie z doradca finansowym ...i najlepsze warunki na 200 000 sa w multibanku.....i najszybsza procedura oraz oprocentowanie w chf
a tak wogole budujemy sie od 20.10.2007 pod piasecznem bal 16 mysle ze calosc wyniesie nas pod klucz juz 300 000 :P zdjecia przesle pozniej . mamy
juz fundamenty.....kanalizacje...wode....studnie....po zwolenie na budowe!!!!

Bal 16 ? Czyżby kolejny budowniczy ze Stolluxem ? Bal 16, a więc przewidziane ocieplenie z wełny, a bal jest prostokątny ?
Ja taką wersję planuję, ale ostatnio zostały mi posiane w głowie wątpliwości.
Czy nie lepiej byłoby z bala 24 cm i nie bawić się w dodatkowe ocieplenia ?
bal 16....widzialem u goscia ktory mial 16 ale ta 16 jest szeroka 40 cm
trudno wloze troszke w welne i folie....ale mam nadzieje ze 300 000 zrobie pod klucz poniewaz za drewno pierwszy gatunek i robocizna wydam ok 100 000 a potem???albo wezme ekipe albo sami cos z tesciem wymyslimy...bo musze sie pochwaic ze bloczki sami zesmy wymurowali a roznica w terenie bylo ze hoho nawet 40 cm .. ale sie udalo juz mam podloge a od poniedziałku 22.10 07 wchodzi ciesla...pozdr

MODLISHKA
16-10-2007, 10:27
Dziekuje Piotr :D ale nie myśl sobie, że to było ostatnie pytanie do Ciebie.....
Nękanie dopiero sie zacznie jak załatwie pozwolenie na budowę hahahaha...... :lol:

piotr.nowy
16-10-2007, 11:05
Pytajcie a bedzie Wam odpowiedziane ! :wink: :D

Mały
16-10-2007, 12:25
P.S.
Gdyby ktoś miał problem z bankami , kredytami, itp to piszcie na priva :o

Problem z bankami najczęściej polega na tym, że wg nich zarobki mamy za niskie.
Zabezpieczenie w postaci domu+działki to 500 tys zł, chcemy kredyt na 100 tys, a bank stwierdzam, że za mało zarabiamy. Zamiast się cieszyć, że w razie czego ma ekstra 400tys. zł. ;-)

doraz
16-10-2007, 19:41
ANNJA,
a jak po zrobieniu ścian z bala 24 cm wykonuje się instalacje ?

ANNNJA
16-10-2007, 23:05
Z tego co widzialam to poprostu w tych grubszych balach nawierca sie otwory i tam wpuszczasz kabelki....w takich specjalnych rurkach...
Oczywiście musisz to robić bal po balu, ..bo inaczej jak położysz 10bali to nie dostaniesz sie zeby nawiercic te otwory na kable...(nie wiem czy te rurki nie nazywają się peszle.....ale mogłam z czymś innym pokręcic)...

mam takie 1 zdjecie jak to wyglada..... moze jutro dorzuce na forum..
ale to wszystko moje obserwacje z boku u kogos,...sami jeszcze tego nie robiliśmy.....
ew. daj mi meila to wrzuce na meila to zdjecie..bedzie szybciej, u mnie strasznie wolno wchodza zdjecia

A jak sie robi te kable w balu np. 10cm...to nie wiem..., ale wtedy trzeba ocieplać więc napewno poprostu pod płytami GK...

EDZIA
17-10-2007, 07:47
Z tego co widzialam to poprostu w tych grubszych balach nawierca sie otwory i tam wpuszczasz kabelki....w takich specjalnych rurkach...
Oczywiście musisz to robić bal po balu, ..bo inaczej jak położysz 10bali to nie dostaniesz sie zeby nawiercic te otwory na kable...(nie wiem czy te rurki nie nazywają się peszle.....ale mogłam z czymś innym pokręcic)...

mam takie 1 zdjecie jak to wyglada..... moze jutro dorzuce na forum..
ale to wszystko moje obserwacje z boku u kogos,...sami jeszcze tego nie robiliśmy.....
ew. daj mi meila to wrzuce na meila to zdjecie..bedzie szybciej, u mnie strasznie wolno wchodza zdjecia

A jak sie robi te kable w balu np. 10cm...to nie wiem..., ale wtedy trzeba ocieplać więc napewno poprostu pod płytami GK...

U nas też elektryk polecony przez firmę proponował wiercenie w balu, ale jakoś tak raz żal nam było "kaleczyć" bale a dwa trochę strach tak mimo iż kable w peszelu w drewnie puszczać.
Mąż z lokalnym elektrykiem rozwiązali to tak: kable do gniazdek idą w podłodze a gniazdka umieszczone są nad samą listwą przypodłogową, w listwie wycięty jest rowek na kabel, tam gdzie gniazda są wyżej tzn. w kuchni kabel zamaskowany jest listewką / narazie jest plastikowa ale docelowo będzie drewniana, choć za piecem i tak prawie ta listewka jest niewidoczna.
Do wyłączników zaś kable prowadzone są w futrynie i wyprowadzone przy opasce futryny, w opasce tak jak w listwie przypodłogowej jest otwór na wyprowadzenie kabla.

Na poddaszu ściany szkieletowe, już nie ma problemu bo tak jak napisała ANNNJA, kable idą w ociepleniu i wychodzą w tam gdzie są potrzebne.

No nareszcie nasze"kablowisko" zostało opanowane i w szystkie kable zamknięte w szafce :wink:
Tyle tego było
http://images22.fotosik.pl/193/f447c58988503857m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f447c58988503857)

pozdrawiam

Edzia

ANNNJA
17-10-2007, 08:46
WITAJ EDZIA>>....

jeju....ileż kabli,.....!! jestem w szoku że aż tyle tego potrzeba!!!!!!!!
Edzia-...dobry ten wasz pomysł, ale czy nawet tam gdzie macie terakote to te kable też idą podłogą,- czyli w betonie pod płytkami???

EDZIA
17-10-2007, 09:19
WITAJ EDZIA>>....

jeju....ileż kabli,.....!! jestem w szoku że aż tyle tego potrzeba!!!!!!!!
Edzia-...dobry ten wasz pomysł, ale czy nawet tam gdzie macie terakote to te kable też idą podłogą,- czyli w betonie pod płytkami???

ANNNJU

Tyle tego trzeba, bo nie ma puszek, od każdego punktu wychodzi osobny kabel.

Myślę, że przy terakocie też da się zastosować "nasze" rozwiązanie, bo przecież nie będziesz kładła płytek do samej ściany, ale istotne czym będziesz wykańczać, cokolikiem z terakoty czy drewnianą listwą przypodłogową?

pozdrawiam

Edzia

doraz
17-10-2007, 10:03
WITAJ EDZIA>>....

jeju....ileż kabli,.....!! jestem w szoku że aż tyle tego potrzeba!!!!!!!!
Edzia-...dobry ten wasz pomysł, ale czy nawet tam gdzie macie terakote to te kable też idą podłogą,- czyli w betonie pod płytkami???

ANNNJU

Tyle tego trzeba, bo nie ma puszek, od każdego punktu wychodzi osobny kabel.

Myślę, że przy terakocie też da się zastosować "nasze" rozwiązanie, bo przecież nie będziesz kładła płytek do samej ściany, ale istotne czym będziesz wykańczać, cokolikiem z terakoty czy drewnianą listwą przypodłogową?

pozdrawiam

Edzia

A to miejsce , które jest na zdjęciu z taką masą kabli, to rozumiem ,że jest to punkt zborny czyli miejsce na szafkę z licznikiem i bezpiecznikami ?
A może lepiej byłoby rozwiązać "światło" przy pomocy pilota , czyli bez okablowania w takiej ilości ?

A jakiej grubości jest ten bal na fotce ? Ze Stolluxu ? Czy była określona klasa drewna ? Jaka ?

EDZIA
17-10-2007, 10:36
A to miejsce , które jest na zdjęciu z taką masą kabli, to rozumiem ,że jest to punkt zborny czyli miejsce na szafkę z licznikiem i bezpiecznikami ?
A może lepiej byłoby rozwiązać "światło" przy pomocy pilota , czyli bez okablowania w takiej ilości ?

A jakiej grubości jest ten bal na fotce ? Ze Stolluxu ? Czy była określona klasa drewna ? Jaka ?

Doraz
Tak to miejsce w którym obecnie umieszczona jest szafka z bezpiecznikami a licznik w skrzynce na zwenątrz
Przez jakiś czas tzn. ponad rok mieliśmy rozwiązanie światła na pilota. Ma to swoje plusy i minusy.
Plus to wygoda, bo z każdego miejsca praktycznie możesz zaplić, zgasić światło no i brak wyłączników w ścianach.
Minus to problem jak akurat gdzieś pilot się zadział :oops: , długo nie mogłam zapamiętać który guziczek co zapala, czasem zapaliłam światło w całym domu zanim trafiłam na właściwy, zdarzało się, ze zapomniało się wyłączyć omyłkowo włączone światło. No i goście zawsze mieli problem z zapaleniem i zgaszeniem światła w łazience.
A klasyczny wyłącznik w ścianie zawsze jest pod ręką, :D

Bal na fotce to grubość 22 cm firmy Stollux, klasa drewna nie była określona, ale mieliśmy taki niezapisany w umowie punkt, że ma to być drewno ze ścinki zimowej...

pozdrawiam

Edzia

ANNNJA
17-10-2007, 14:59
Z obserwacji moich wynika że prawie wszyscy bedziecie mieć okna w kratki....-;) ze szprosikami oczywiście mam na myśli...
o kurcze, to my jakoś nie mieścimy się w te ramki i bedziemy mieć inaczej,.....
i mam nadzieję że powiem za ROK-.... JEST OK bez szprosów!!!

Skłaniamy się na Urzedowskiego.... , chociaż ma troche czerwone te okna, ale przy grafitowym dachu to bedzie OK,
wrzuce wieczorem zdjęcia tej czerwieni....., albo Marchewki....
może ktoś jeszcze bedzie zaraz kupował -bzw. zamawiał jego okna to może możnabyłoby celem wiekszych rabatów dać razem to zamówienie??
a może ktoś dorzuci zdjęcia jeśli ma swoje czeronawe, mahoniowe, meranti, teak etc..okienka???

Piotr Wlezień
17-10-2007, 20:48
P.S.
Gdyby ktoś miał problem z bankami , kredytami, itp to piszcie na priva :o

Problem z bankami najczęściej polega na tym, że wg nich zarobki mamy za niskie.
Zabezpieczenie w postaci domu+działki to 500 tys zł, chcemy kredyt na 100 tys, a bank stwierdzam, że za mało zarabiamy. Zamiast się cieszyć, że w razie czego ma ekstra 400tys. zł. ;-)

Cześć z mojego doświadczenia to nie tylko zdolność kredytowa się liczy. Dzisiaj dostałem zgodę na kredyt w GE Money Bank, na który już nie liczyłem i załatwiłem w innym banku. Przyznali mi kredyt na 306 000 PLN z oprocentowaniem we frankach 6,6% :o :lol: :lol: :lol: . Motywując to tym, że działka jest rolna a to, że mam na siebie wydaną zgodę na zabudowę na 17 ar to ich nie obchodzi!
Słyszałeś o większym absurdzie. Dla mnie to bank porównywalny do Prowidenta

Sloneczko
17-10-2007, 20:53
A w Kredyt Banku próbowałeś?

Piotr Wlezień
17-10-2007, 20:59
A w Kredyt Banku próbowałeś?
Cześć
Właśnie tam trafiłem i to co zajeło GE Money Bank 7 tygodni, w KB załatwiłem w dokładnie 34 godziny z minutami.
A tak jakby ktoś chciał wiedzieć kto załatwia takie tanie kredyt 6,6% w CHF to jest to EXPANDER ci co się znają :lol: :lol: ale nie na kredytach

piotr.nowy
17-10-2007, 21:45
Znają się ale przecież oni też muszą zarobić :wink:

zbysiek4
17-10-2007, 22:03
[quote=Mały]P.S.
Gdyby ktoś miał problem z bankami , kredytami, itp to piszcie na priva :o

Problem z bankami najczęściej polega na tym, że wg nich zarobki mamy za niskie.
Zabezpieczenie w postaci domu+działki to 500 tys zł, chcemy kredyt na 100 tys, a bank stwierdzam, że za mało zarabiamy. Zamiast się cieszyć, że w razie czego ma ekstra 400tys. zł. ;-)

Cześć z mojego doświadczenia to nie tylko zdolność kredytowa się liczy. Dzisiaj dostałem zgodę na kredyt w GE Money Bank, na który już nie liczyłem i załatwiłem w innym banku. Przyznali mi kredyt na 306 000 PLN z oprocentowaniem we frankach 6,6% :o :lol: :lol: :lol: . Motywując to tym, że działka jest rolna a to, że mam na siebie wydaną zgodę na zabudowę na 17 ar to ich nie obchodzi!

co za absurd.......ja mam oferte na 20 lat w multibanku na 200 000 a oprocentowanie jest........duzooooo duzo nizsze i to jest najlepsza oferta na rynku a jak ktos chce moge mailem podac oprocentowanie......super sprawa polecam

a teraz co do mojej budowy.....w piątek przywoża mi bale i bede koczował dzień i noc żeby mi nie znikneły z mojej ogrodzonej działki do poniedziałku....a w poniedziałek papa pod bal i ruszamy......acha i jeszcze jedno znacie metode ocieplania miedzy balami pianką silikonową ? podobna lepsza metoda niż wełna i folia......

Gasol
17-10-2007, 22:27
a teraz co do mojej budowy.....w piątek przywoża mi bale i bede koczował dzień i noc żeby mi nie znikneły z mojej ogrodzonej działki do poniedziałku....a w poniedziałek papa pod bal i ruszamy......acha i jeszcze jedno znacie metode ocieplania miedzy balami pianką silikonową ? podobna lepsza metoda niż wełna i folia......

Najwieksza wada welny to jej 'fruwanie'. Dlatego wewnatrz nalezy welne zaslonic lub usunac spomiedzy bali - przy ocieplaniu tak czy inaczej bedzie zaslonieta, ale przy odkrytych balach bylby to duzy problem.

Druga wada welny to chloniecie wilgoci. Bale drewniane nie sa nigdy co do milimetra ze soba spasowane, wiec jesli do szczeliny dostanie sie wilgoc, to bedzie chlonieta przez welne, co obnizy jej wlasnosci izolacyjne. Z drugiej strony welna szybko wysycha, wiec az tak duzej tragedii nie powinno byc.

A co to za pianka silikonowa? Mozesz napisac wiecej?

ANNNJA
17-10-2007, 23:16
Zbysiek4, więc jak już przyjadą te TWOJE bale to nie zapomnij o nas....!!!

a teraz do wszystkich: jakie dajecie kominy?? robicie standard z cegły czy systemowy i tak jak "Radek???

BANK-....,narazie odłożyłam bo biegam za oknami...
prym wiodą PKO i ew........ lukasBANK,i mBANK-ale z tymi 2-ma ostatnimi ofertami nie zaznajamiałam się za bardzo, więc to jeszcze przed nami....

Red72
18-10-2007, 09:38
6,6% :evil: to "Wołomin" ma lepsze warunki :lol: :lol:

Mały
18-10-2007, 12:03
P.S.
Gdyby ktoś miał problem z bankami , kredytami, itp to piszcie na priva :o

Problem z bankami najczęściej polega na tym, że wg nich zarobki mamy za niskie.
Zabezpieczenie w postaci domu+działki to 500 tys zł, chcemy kredyt na 100 tys, a bank stwierdzam, że za mało zarabiamy. Zamiast się cieszyć, że w razie czego ma ekstra 400tys. zł. ;-)

Cześć z mojego doświadczenia to nie tylko zdolność kredytowa się liczy. Dzisiaj dostałem zgodę na kredyt w GE Money Bank, na który już nie liczyłem i załatwiłem w innym banku. Przyznali mi kredyt na 306 000 PLN z oprocentowaniem we frankach 6,6% :o :lol: :lol: :lol: . Motywując to tym, że działka jest rolna a to, że mam na siebie wydaną zgodę na zabudowę na 17 ar to ich nie obchodzi!
Słyszałeś o większym absurdzie. Dla mnie to bank porównywalny do Prowidenta
Dostałem własnie ofertę z PKO BP - w złotówkach 5,5%, a w CHF ok. 4,7%.I to jako stały klient.
W Sółdzielczym w Rumii jest bez łaski ok. 5,5% w złociszach.
Kombinuje jeszcze przez przyjaciółkę z zagranicznej f-y siedzącej ostro w doradztwie bankowym. Zobaczymy...
Zbysiek - daj znać co z tą pianką, bo za tydzioeń/dwa zaczynam swoja puzzlową układankę. Na razie mam plana na maty lniane ze Stilo.Ewentualnie własnie na wełnę.

Sloik-nie
18-10-2007, 12:24
Witam w gronie balowiczow!!!! bardzo sie ciesze, ze znalazlam to forum, przeszlam przez 40 stron i znalazlam wiele cennych informacji. Mam nadzieje, ze z Wasza pomoca i doswiadczeniem rozwieje sie wiele moich watpliwosci :)

Mam juz zakupiona piekna dzialke w Beskidzie Malym, wiem, ze chce wybudowac dom z bali conajmniej 24 z mszeniem bez ocieplenia i koniecznie dach z trzciny!!!!! plan domu w glowie i na papierze.... bedzie to na pewno projekt indywidualny. Jestem obecnie na etapie szukania wykonawcy i architekta......mam namiary na firme Moj dom w Cieszynie i pana Zenona Sitka z Istebnej firma Projekty Domow. Czy ktos moze mial stycznosc, badz slyszal cos o powyzszych pracowniach, ile mniej wiecej musze liczyc na projekt indywidualny?

Czy kros z Was slyszal opinie o firmach Ciesielstwo z Koniakowa pan Jan Michałka badz o firmie Markos z Istebnej?

Nie wiem czy pokazuje sie tu jeszcze Edzia- czy mozesz napisac ktory to Twoj domek na stronce Stolluxu?

pozdrawiam serdecznie

Red72
18-10-2007, 14:53
Po wizycie w Open Finance.
Kredyt 300.000zł
Wartość działki(zabezpieczenie) 150000zł.

Padło na polbank

oprocentowanie >3,75%
Na 40 lat
raty stałe
waluta franek

Agnieszka Czarna
18-10-2007, 16:35
Po wizycie w Open Finance.
Kredyt 300.000zł
Wartość działki(zabezpieczenie) 150000zł.

Padło na polbank

oprocentowanie >3,75%
Na 40 lat
raty stałe
waluta franek

Odwiedzilam Open Finance i rowniez dowiadywalam sie o te sama kwote..wszystko to samo, tyle ze na 30 lat, rata miesieczna miala wynosic ok.1800zl. Jezeli mozesz to mi napisz,jaka przewiduja wysokosc raty przy 40 latach?
Pozdrawiam

kruszon11
18-10-2007, 16:38
Po wizycie w Open Finance.
Kredyt 300.000zł
Wartość działki(zabezpieczenie) 150000zł.

Padło na polbank

oprocentowanie >3,75%
Na 40 lat
raty stałe
waluta franek

Nie żebym się czepiał :lol: ale o Polbanku naczytałem się sporo....... niedobrych rzeczy. Na internetowym forum gazeta.pl jest osobny dział, radziłbym sprawdzić, bo opinie ludzi, którzy się z nimi zetknęli mogą być pomocne. Nie, żebym mącił, ale warto się upewnić, w końcu to 40 lat.....

http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=46441

Red72
18-10-2007, 17:26
Agnieszka Czarna stan w polbanku na wczoraj >rata 1302zł na okres 40 lat.(oczywiście franek,więc będzie liczył się kurs).

A co do opinii na temat banku,jest mi to obojętne.Podpisuję umowę,sprawdzoną pod każdym względem(prawnik) i to tyle.To ja biorę od nich kasę a nie oni ode mnie.
ps.

Przedstawiłem najlepsze rozwiązanie(...) ,tak jak pisałem powyżej.Oczywiście na dzień dzisiejszy
:)

Aktualnie mam wszelkie wyliczenia na:

millenium,polbank,fortis,mBank :)

ANNNJA
18-10-2007, 18:53
To ja poprosze wyliczenie na mBANK i jeśli masz to jakich dokumentow chcą koniecznie...(lista jest długa, ale może nie wszystko chcą z tego co na swoich stronach piszą???)

Red72
18-10-2007, 19:26
ANNNJA to ja poproszę maila.Nie ma sensu tu tego wypisywać.Wyślę Ci do
kalkulację mBanku.

kruszon11
18-10-2007, 19:56
ja z kolei mogę służyć wyliczeniami przy kwocie 235k z Polbanku, Lukasa, Fortis, BOŚ, ING, KredytBanku, mBanku i Nordea. W PLN i CHF. Zrobionymi przez OpenDirect.

zbysiek4
18-10-2007, 20:39
ja z kolei mogę służyć wyliczeniami przy kwocie 235k z Polbanku, Lukasa, Fortis, BOŚ, ING, KredytBanku, mBanku i Nordea. W PLN i CHF. Zrobionymi przez OpenDirect.
tak jak pisałem 200 000 na 30 lat oprocentowanie 3.94 chf a wyskoosc 1 raty 1800 potem 1500 i malejąco
a co do mojego domu to jutro rano przywożą nam bale i koczuje na dzialce 3 dni
a co do metody ocieplania na pianke to podobno jest to najnowsza metoda , wierci sie dziurki malutkie tak aby mogł wejść wężyk do środka..
ile takich pianek może pojsć to nie wiem,,, ale mysle ze duzo
ale czymze jest duzo i jakies 800-1000 pln za solidne ocieplenie bali ,,,,
wada drogie
zaleta nie chlonie wilgoci i pianka dochodzi wszedzie i nie potrzeba ani folii ani welny....
tak robi moj ciesla i chyba sie zdecyduje,,, bo jak mi bedzie cieplo uciekalo np 15 procent bez tego to wiem ze po roku czy dwoch mi to sie zwroci
a i mam pytanko do admina jak sie wkleja zdjatka albo jak zrobic swoj dziennik na necie pozdr balowiczow ula i zbyszek

ANNNJA
18-10-2007, 22:53
czymżesz jest 800-1000 PLN za piankę w porównaniu do mojej wełny...za 6000PLN ?????
jak sie robi link- przypis do dziennika i jak wklejać zdjęcia masz na samym początku w linkach "dzienniki" wyjaśnione.....-
przyznam że trzeba się skupiać w ciszy i spokoju żeby to zrozumieć, i dokonać wpisów...ale możliwe!!

Mały
19-10-2007, 13:22
Hmmm... a gdyby tak zwykłą piankę? Wtłaczana przez spłaszczoną rurkę?

Gasol
19-10-2007, 15:21
Hmmm... a gdyby tak zwykłą piankę? Wtłaczana przez spłaszczoną rurkę?

Podejrzewam, ze sie pokruszy na skutek ruchow drewna. Moze tez zahamowac naturalne osiadanie bali - skoro pianka mocuje sie okna, to pewnie i 'zamocowac' bale potrafi;-) Takie sa moje przypuszczenia.

kasia_sloneczko
19-10-2007, 15:51
witam po długiej nieobecności, ale tu się dzieje...
A ja mam już w łapce umowę przedwstępną z Trochanowskim i jak bozia da to ruszymy w czerwcu. Termin ostateczny na wykonanie mamy październik 2008. Obyśmy zdążyli latem bo na gwiazdkę marzy mi się mieszkanie we własnym domku. Może być nawet zrobiony jeden pokój i już mi wystarczy :)
Co do ocieplenia tą pianką to może to i dobry pomysł. Coś mi się kojarzy że firma Osada z Wrocławia ociepla pianką, ale mogę się mylić. My będziemy mieć wełnę owczą bo nasz wykonawca robi tak jak buduje się w Kanadzie. Zresztą tam się uczył tego fachu :)
Ponoć też w Skandynawii ocieplają wełną owczą więc coś w tym musi być, jednak budownictwo drewniane u nich zdecydowanie bardziej rozwinięte niż u nas. Jako nie fachowiec nie zajmuję kategorycznego stanowiska, piszę co słyszałam. A wiadomo "każda matka własne dzieci chwali"

Piotr Wlezień
19-10-2007, 21:02
P.S.
Gdyby ktoś miał problem z bankami , kredytami, itp to piszcie na priva :o

Problem z bankami najczęściej polega na tym, że wg nich zarobki mamy za niskie.
Zabezpieczenie w postaci domu+działki to 500 tys zł, chcemy kredyt na 100 tys, a bank stwierdzam, że za mało zarabiamy. Zamiast się cieszyć, że w razie czego ma ekstra 400tys. zł. ;-)

Cześć z mojego doświadczenia to nie tylko zdolność kredytowa się liczy. Dzisiaj dostałem zgodę na kredyt w GE Money Bank, na który już nie liczyłem i załatwiłem w innym banku. Przyznali mi kredyt na 306 000 PLN z oprocentowaniem we frankach 6,6% :o :lol: :lol: :lol: . Motywując to tym, że działka jest rolna a to, że mam na siebie wydaną zgodę na zabudowę na 17 ar to ich nie obchodzi!
Słyszałeś o większym absurdzie. Dla mnie to bank porównywalny do Prowidenta
Dostałem własnie ofertę z PKO BP - w złotówkach 5,5%, a w CHF ok. 4,7%.I to jako stały klient.
W Sółdzielczym w Rumii jest bez łaski ok. 5,5% w złociszach.
Kombinuje jeszcze przez przyjaciółkę z zagranicznej f-y siedzącej ostro w doradztwie bankowym. Zobaczymy...
Zbysiek - daj znać co z tą pianką, bo za tydzioeń/dwa zaczynam swoja puzzlową układankę. Na razie mam plana na maty lniane ze Stilo.Ewentualnie własnie na wełnę.

Podzieliłem kredyt na 2 części jedną na działkę 52 tys w KB 6% w PLN a jeśli chodzi o kredyt na dom to mam jeszcze czas do grudnia i zobaczę co zrobię. Ale najbardziej zdenerwował mnie Expander który załatwiał kredyt przez 2 miesiące i załatwił w GE money bank za 6.6 w CHF. Zrozumiałbym jakbym miał jakąś skomplikowaną sytuację a tu moją zdolność kredytową w KB wyceniono na 500 000 PLN na 20 lat. No cóż chyba Expander i GE chcą zarobić na swoje reklamy. A Expander w tej chwili oceniam na poziomie Providenta.
Ale już mam to za sobą

piotr.nowy
19-10-2007, 23:17
WItajcie. Do użytkowników-balowiczów którzy mają ogrzewanie podłogowe: jak wychodzi z praktyki czy podłoga zrobiona z desek (jodła/ świerk) nie rozsycha się? Bo sie zastanawiam nad podłogówka w całej chacie.....

Poczytaj tutaj : http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1529982#1529982

Tomasz Walczuk
20-10-2007, 20:20
WItajcie. Do użytkowników-balowiczów którzy mają ogrzewanie podłogowe: jak wychodzi z praktyki czy podłoga zrobiona z desek (jodła/ świerk) nie rozsycha się? Bo sie zastanawiam nad podłogówka w całej chacie.....

Poczytaj tutaj : http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1529982#1529982

Witam mam pytanko. Zastanawiam się nad ogrzewaniem w domu z bala. Słyszałem wiele sprzecznych opinii. Ja na chwilę obecną planuję kominek z gorącym nadmuchem powietrza, do tego system solarny do ogrzewania wody latem. Prawdopodobnie też założę małą wężownicę na piecyk po to aby mieć ciepła wodę zimą. Rezygnuję z drugiego pieca i komina. No i tytaj mam szereg opini tzw. "FACHOWCÓW" jedni twierdzą że w domu musi być drugi system grzewczy inni że nie. Proszę o wasze spostrzeżenia z praktyki jak już ktoś ma dom.

marcin_aneta
20-10-2007, 21:23
dobra wiadomosc !!!
bal 25cm
na zewn +6st
przyjechalem zawieszac karnisze napalilem w kozie i po ok 3h wewn mam ok 25st az sie goraco zrobilo... a na poddaszu... ukrop :)

niestety przez zime koza bedzie naszym jedynym zrodlem ciepla ale chyba damy rade przezimowac...

agagaj
21-10-2007, 09:24
Witam mam pytanko. Zastanawiam się nad ogrzewaniem w domu z bala. Słyszałem wiele sprzecznych opinii. Ja na chwilę obecną planuję kominek z gorącym nadmuchem powietrza, do tego system solarny do ogrzewania wody latem. Prawdopodobnie też założę małą wężownicę na piecyk po to aby mieć ciepła wodę zimą. Rezygnuję z drugiego pieca i komina. No i tytaj mam szereg opini tzw. "FACHOWCÓW" jedni twierdzą że w domu musi być drugi system grzewczy inni że nie. Proszę o wasze spostrzeżenia z praktyki jak już ktoś ma dom.

Znam starszych ludzi, którzy przemieszkali 6 lat w drewniaku ogrzewanym tylko kominkiem z DGP. Nie narzekali :lol: Gdy pojawiła się możliwość podłączenia do gazu sieciowego, zakupili piec z zamkniętą komorą spalania - wylot spalin i nawiew powietrza bezpośrednio przez ścianę zewnętrzną z pominięciem komina went. Inwestycję potraktowali jako przyszłościową - na czasy, gdy oboje nie będą mieli siły rozpalać w kominku :wink:

Z doświadczenia w moim remontowanym niegdyś domu murowanym 90 m2...
Kominek bez DGP 12 KW, wiele nieszczelności w budynku nieocieplonym, 5 osób (w tym trójka malutkich dzieciaczków)... A wszystkim cieplutko :P
Jedynie mroźnymi nocami wychładzało się tak bardzo, że mąż prędziutko prowadził nową instalację CO z podłączeniem do istniejącego już w piwnicy wymiennika ciepła z mpecu..
Myśleliśmy zaraz po zakupie i podłączeniu kominka o rezygnacji z mpecu z uwagi na wysokie stałe opłaty. Gdyby dom był bardziej szczelny, może pozostalibyśmy jedynie przy kominku. ale doszliśmy do wniosku, że warto zachować jakąś alternatywę grzewczą, choćby na czas wyjazdu (lub okresowego lenistwa) :wink: Tym bardziej, że mpec był jednocześnie źródłem c.w.u. i nie mieliśmy ochoty inwestować w elektryczne podgrzewacze wody.

Moim zdaniem warto prócz kominka zaplanować dodatkowo inny system grzewczy (a nie należę do przesadnie wygodnych), będący niezależnym od kominka źródłem ciepła i c.w.u. - nigdy nie przewidzisz swojej sytuacji za 5 czy 10 lat..
Z drugiej strony rozwiązanie, o którym mówisz, wydaje mi się być w 100 % sensowne. Pytanie tylko, czy koszt instalacji solarnej do c.w.u. nie będzie relatywnie zbyt wysoki w stosunku do zainstalowania pieca gazowego z zamkniętą komorą (odchodzi budowa komina), który możesz potraktować początkowo jako podgrzewacz c.w.u., później w miarę potrzeb ewentualnie rurki i kaloryferki??

Chyba, że nie masz gazu sieciowego :roll:

PS. W nowym domku z bali stawiam na kominek + mpec, czyli dokładnie to samo sprawdzone rozwiązanie.

saabb
22-10-2007, 16:28
Pytanie: Jak sie teraz ksztaltuje cena m2 dom z bala o srednicy 30cm?
Czy liczy sie tylko powierzchnie zabudowy (dom z zamieszkalym poddaszem do 8m wysokosci) czy tez po podlogach??? Stan z dachem i oknami :) Bede wdzieczny za pomoc. W najblizszym czasie chce podpisac umowe z wykonawca i musze zebrac troche informacji.

kasia_sloneczko
22-10-2007, 17:33
Co do ogrzewania to musisz rozważyć wiele spraw, nie tylko opłacalność danego systemu. Przede wszystkim czy lubisz mieć w domku gorąco czy raczej jesteś ty (i twoja rodzina) zimnolubny. Bo jak już wcześniej na forum ludzie pisali z samym ogrzewaniem kominkiem spokojnie się przeżywa zimę. Druga sprawa jest taka czy zawsze będziesz mieć chęć w kominku rozpalać i popiół wynosić, czy będziesz mieć czas i możliwości na zorganizowanie odpowiedniej ilości drzewa na zimę, czy często wyjeżdżasz i na jak długo. Bo jeśli systematycznie opuszczacie dom na dłużej to raczej powinno być inne źródło ciepła bo kto ci będzie przychodził i w kominku przepalał. U mnie np jest tak, że męża systematycznie nie ma w domu przez dłuższy czas. Normalnie to żaden problem, ale teraz jestem w ciąży i nie wyobrażam sobie że musiałabym sama latać z drewnem i popiołem żeby mieć w domu ciepło. Takich sytuacji może być całe mnóstwo i chyba lepiej rozważyć ten pomysł z drugą połową bardzo dokładnie.

Saab-co wykonawca to inny sposób obliczania cen. Jedni po podłodze inni tylko powierzchnie użytkową, jedni z dachem drudzy bez dachu, u innych płacisz osobno za uszczelnienie a jeszcze innych za zamontowanie okien i drzwi i transport drewna na działkę. Są tacy co sami sobie zapewniają lokal, ale też tacy co będą wymagali tego od ciebie. Najlepszy sposób porozmawiać z tymi wykonawcami którzy cię interesują i dopiero wtedy liczyć który bierze taniej bo naprawdę reguły nie ma żadnej.

madd
22-10-2007, 17:58
Dwa ogrzewania. Ale tak sie zastanawiam - czlowiek z natury jest wygorny, wiec jezeli ma do wyboru gaz i palenie w kominku wybiera gaz :oops:

Agnieszka Czarna
23-10-2007, 15:58
dowiedzialam sie ze nie wolno stawiac domu blizej niz min 12 metrow od lasu, istnieje jednak ponoc cos takiego jak "odstepstwo" od tego przepisu i mozliwosc przesuniecia domu blizej lasu, sa jednak pewne wymogi.....Czy ktos moze mial taka sytuacje???

madd
23-10-2007, 16:58
Chyba wicej niz 12, ale nie jestem pewna. Moze to zalezy od gminy....
Duzo domow widzialam w bezposrednim dasiedztwie lasu, wiec pewnie przepisy mozna jakos obejsc....

arekk
23-10-2007, 19:38
dowiedzialam sie ze nie wolno stawiac domu blizej niz min 12 metrow od lasu, istnieje jednak ponoc cos takiego jak "odstepstwo" od tego przepisu i mozliwosc przesuniecia domu blizej lasu, sa jednak pewne wymogi.....Czy ktos moze mial taka sytuacje???

Ja mam ten sam problem gdyż mocno narzuca mi rozwiązanie układu domu na działce.
Przepisy p.poż. mówią ,że od ściany lasu dom musi być odsunięty na 12m. Ponadto jeśli dach jest z materiałów uważanych za rozprzestrzeniające ogień to odległość tę należy zwiększyć do 18m(o ile dobrze pamiętam)

Agnieszka Czarna
23-10-2007, 21:29
dowiedzialam sie ze nie wolno stawiac domu blizej niz min 12 metrow od lasu, istnieje jednak ponoc cos takiego jak "odstepstwo" od tego przepisu i mozliwosc przesuniecia domu blizej lasu, sa jednak pewne wymogi.....Czy ktos moze mial taka sytuacje???

Ja mam ten sam problem gdyż mocno narzuca mi rozwiązanie układu domu na działce.
Przepisy p.poż. mówią ,że od ściany lasu dom musi być odsunięty na 12m. Ponadto jeśli dach jest z materiałów uważanych za rozprzestrzeniające ogień to odległość tę należy zwiększyć do 18m(o ile dobrze pamiętam)

Tak,to prawda,jest jeszcze wiecej..podobno (tak mi powiedzial moj architekt) jezeli dom ma stac blizej lasu musi od tej strony nie miec okien,albo jedynie okna nieotwierane ze specjalnym atestem p.poz....
Ja chcialabym wiedziec, czy komus udzielono odstepstwa i co trzeba zrobic? Gdzie pisac i skladac wnioski???

arekk
23-10-2007, 22:36
Ja chcialabym wiedziec, czy komus udzielono odstepstwa i co trzeba zrobic? Gdzie pisac i skladac wnioski???[/quote]

Najprościej to będzie pójść na wioskę i zapytać się tych co mieszkają przy lesie.

Poza tym wcześniej ta odległość to była 8m.

poharatek
23-10-2007, 22:44
A w Kredyt Banku próbowałeś?
Cześć
Właśnie tam trafiłem i to co zajeło GE Money Bank 7 tygodni, w KB załatwiłem w dokładnie 34 godziny z minutami.
A tak jakby ktoś chciał wiedzieć kto załatwia takie tanie kredyt 6,6% w CHF to jest to EXPANDER ci co się znają :lol: :lol: ale nie na kredytach

NIESTETY MAM PODOBNE DOŚWIADCZENIA TYLKO MNIE ZWODZONO 4 MSC!!! PRZEPADŁ MI TERMIN, NIESTETY NIE MIAŁEM CZASU SAM SIĘ TYM ZAJĄĆ :cry:
NASZCZEŚCIE STOLLUX ZNALAZŁ NOWY W LISTOPADZIE :lol:
W SANTANDERZE - WIELKIE DZIĘKI piotr.nowy :D
KREDYT NA 500 TYS W CHF DOSTAŁEM W CIAGU 5 DNI, Z PRZELANIEM NA KONTO
I NAPRAWDĘ RADZE WSZYSTKIM, KTÓRZY MYŚLĄ O KREDYCIE - OMIJAJCIE SZEROKIM ŁUKIEM GE I EXPANDERA(SĄ WŁASNOŚCIĄ TEGO BANKU)
SZKODA ZDROWIA

poharatek
23-10-2007, 22:59
A teraz pytanie do Tych balowiczów, którzy juz mieszkają w swoich domach. czy ktos z was budował w listopadzie-lutym? jak sie zachowuje dom? kiedy wykańczac środek? itp.itp

madd
24-10-2007, 10:16
Ja sie wprowadzilam we wrzesniu zeszlego roku i do tej pory cos tam robimy. O jakie wykonczenie ci konkretnie chodzi?

poharatek
24-10-2007, 14:20
Ja sie wprowadzilam we wrzesniu zeszlego roku i do tej pory cos tam robimy. O jakie wykonczenie ci konkretnie chodzi?

Głownie chodzi mi o płyty gips-karton (kazdy mówi o pracujących stelażach, ale wole sie upewnić)
My mamy zamiar wprowadzic sie w maj-czerwiec na tip top. mam nadziję, że nie jestem niepoprwanym optymistą :D

Gagata
24-10-2007, 16:54
No - moi Drodzy, przeczytałam WSZYSTKO. 3 dni. :o
Kopalnia wiedzy - jak to zwykle na tym forum :D

Macie przepiękne domy! I te skończone i te w trakcie..

Pierwszy dom (poniemiecki) remontowałam z tym forum, teraz gospodarstwo na wsi pod lasem - prawktycznie mozna nazwac to BUDOWĄ - znów z forum!

Ale domy z bali sa piękne! I gdzies kiedyś chodzi mi to po głowie.....
pozdrawiam Was serdecznie i trzymam kciuki! Będę tu zaglądać a i może może może .... się przyłączę..

Gagata
24-10-2007, 17:18
A-zapominałabym - jeśli ktoś zajrzy do mojego dziennika - mam tez coś drewnianego - stodołę po przejściach :D

piotr.nowy
24-10-2007, 19:31
Ja chcialabym wiedziec, czy komus udzielono odstepstwa i co trzeba zrobic? Gdzie pisac i skladac wnioski???

Najprościej to będzie pójść na wioskę i zapytać się tych co mieszkają przy lesie.

Poza tym wcześniej ta odległość to była 8m.[/quote]

Była o tym mowa gdzieś kilka lub kilkanaście stron temu... Pan Wojciech Nitka podawał zdaje się odpowiednie akty prawne itd :roll:

ANNNJA
24-10-2007, 22:59
Niestety pójście na wieś pod las i wypytanie mieszkańców nie będzie miarodajne bo:
1. domy budowane kilka lat temu były na innych zasadach, na innych odległościach i wymaganiach.
2. Las ktory widzimy że dziś jest blisko domu, dajmy na to 4- 5m. wcale nie musi być zaznaczony w planie jako las, mogą to być tzw. samosiejki albo posadzone a plan był dawno nie uaktualniany....( i w planie będzie to jako użytki zielone a tak naprawde to będzie prawdziwym wielgachnym lasem)
3. WIEM z własnego doświadczenia jak powyżej- że tak jest bo tak mieliśmy kiedys.....

4. zszokowały mnie wielkości krokwi nad moim użytkowym poddaszem....- 8x20 (toż to niektórzy z tego domy budują)........!!! co 83cm, to wszystko prawie jak pod dachówkę a mamy w planie blachę...-
jak wy macie te plany???
nawet nad garażem który nie ma żadnego użyytkowego poddasza mamy takie same wielkości krokwi...-????? byliśmy w szoku jak odkryliśmy jakie toto wielgachne klocki będa na naszym dachu.....

Gasol
25-10-2007, 09:13
4. zszokowały mnie wielkości krokwi nad moim użytkowym poddaszem....- 8x20 (toż to niektórzy z tego domy budują)........!!! co 83cm, to wszystko prawie jak pod dachówkę a mamy w planie blachę...-
jak wy macie te plany???
nawet nad garażem który nie ma żadnego użyytkowego poddasza mamy takie same wielkości krokwi...-????? byliśmy w szoku jak odkryliśmy jakie toto wielgachne klocki będa na naszym dachu.....

Krokwie rzeczywiscie porzadne:-) Zwlaszcza, jesli macie zamiar pokryc dach blachodachowka. Z czegos to musi wynikac:
- naciagaja Was
- robia od razu konstrukcje pod ciezki dach z zalozeniem, ze moze Wam za jakis czas zmieni sie poglad co do materialu na pokrycie dachu
- z jakiegos powodu dach musi byc dodatkowo wzmocniony (z tym, ze wzmacnianie dachu garazu to chyba troche na wyrost, bo nie sadze, by bryla budynku i dach mialy jakis wymyslny ksztalt)

Radzilbym z projektem zwrocic sie do jakiegos niezaleznego konstruktora, ktory moglby ocenic jego poprawnosc. Moge cos Ci na ten temat podpowiedziec, bo korzystalem z takiej uslugi (priv).

Szop
25-10-2007, 20:43
4. zszokowały mnie wielkości krokwi nad moim użytkowym poddaszem....- 8x20 (toż to niektórzy z tego domy budują)........!!! co 83cm, to wszystko prawie jak pod dachówkę a mamy w planie blachę...-
jak wy macie te plany???
nawet nad garażem który nie ma żadnego użyytkowego poddasza mamy takie same wielkości krokwi...-????? byliśmy w szoku jak odkryliśmy jakie toto wielgachne klocki będa na naszym dachu.....

ANNNJU nie znam Twojego projektu ale myślę, że masz w nim przwidziane płatwie - takie bale równoległe do kalenicy mniej więcej na połowie połaci.
Ze względów estetycznych dobrze by było aby te płatwie (wykonawca nazywa je purlins) były wyeksponowane wewnątrz pomieszczeń na poddaszu.
Zapewne zamierzasz też ocieplić połacie - w zwiąku z tym ocieplenie powinno zmieścić się między płatwią a górną krawędzią krokwi - stąd krokiew 20cm.

Pozdrwiam :D

Seba7207
25-10-2007, 20:44
Witam, jeśli chodzi o uszczelnianie bali mogę opisac jak to wykonywali górale u nas w chatce. Bal 26cmszerokości (kantówka sfazowana) łączony na podwójny wpust i wypust. Pomiedzy bale dawali piankę, następnie ściagali je taśmami z bloczkiem (aby pianka ich nie podniosła), nawiercali otwory i w nie wbijali dyble tak co oko 80cm.
Poszło z 2-2,5 opakowania pianki (około 30 szt) na dom o pow 150 m^2.

U nas aktualnie ocieplanie, dekarz rozpoczął układanie kontrłat. (dach byłby juz dawno położony, tylko, że dekarz polecany przez forumowiczkę Beatka35 wystawił nas do wiatru). Forumowiczka tez nie odpisała na zadane pytania. Zwodził nas przez 1,5 miesiąca, a w koncu telefonów nie odbiera. Dobrze że udało się znaleźć innego.

Pozdrawiam

ANNNJA
25-10-2007, 22:18
dotarliśmy do opisów...
i otóż okazało się że taka szeroka krokiew to ze względu na ocieplanie wełną poddasza, ale w opisie w projekcie mamy napisane że ocieplać wełną 15cm a już w rzucie przekroju wpisana w "ramkę" jest wełna 20cm..-
dziwnie.. i właśnie stąd te 20cm, ale zamiast 8 można było dać 6...
ale ponaddto jak rozmawiałam z tartakiem, to facet powiedział, iż po tej tragedi na Śląsku jak zawaliła się hala, wyraźnie obserwuje zwiększone projektowanie całej wieźby dachowej, a do tego jak kobieta projektowała to juz na BANK wszystko jest dużo szersze, większe, etc....

Standardowe krokwie które były dawane przed 2laty (a dziś też jeszcze często ) to 7 x 14 lub 7 x 16 !!!

zbysiek4
27-10-2007, 15:45
[quote=Mały]P.S.
Gdyby ktoś miał problem z bankami , kredytami, itp to piszcie na priva :o

Problem z bankami najczęściej polega na tym, że wg nich zarobki mamy za niskie.
Zabezpieczenie w postaci domu+działki to 500 tys zł, chcemy kredyt na 100 tys, a bank stwierdzam, że za mało zarabiamy. Zamiast się cieszyć, że w razie czego ma ekstra 400tys. zł. ;-)

Cześć z mojego doświadczenia to nie tylko zdolność kredytowa się liczy. Dzisiaj dostałem zgodę na kredyt w GE Money Bank, na który już nie liczyłem i załatwiłem w innym banku. Przyznali mi kredyt na 306 000 PLN z oprocentowaniem we frankach 6,6% :o :lol: :lol: :lol: . Motywując to tym, że działka jest rolna a to, że mam na siebie wydaną zgodę na zabudowę na 17 ar to ich nie obchodzi!
Słyszałeś o większym absurdzie. Dla mnie to bank porównywalny do Prowidenta
Dostałem własnie ofertę z PKO BP - w złotówkach 5,5%, a w CHF ok. 4,7%.I to jako stały klient.
W Sółdzielczym w Rumii jest bez łaski ok. 5,5% w złociszach.
Kombinuje jeszcze przez przyjaciółkę z zagranicznej f-y siedzącej ostro w doradztwie bankowym. Zobaczymy...
Zbysiek - daj znać co z tą pianką, bo za tydzioeń/dwa zaczynam swoja puzzlową układankę. Na razie mam plana na maty lniane ze Stilo.Ewentualnie własnie na wełnę.

sluchaj juz wiem
najpierw stawiaja bale najlepiej jakby one osiadly, jakies 2 miesiace pozniej nawiercaja dziurki co 30 cm i jada z pianka.
gwarancja ze lepsze niz foila i welna....nie chlonie wilgoci a na pewno uszczelnia co do podnoszenia bali ???ciezar jaki da więżba i reszta bali raczej tego nie podniesie nawet jak pojdzie 50 pianek, to i tak sie oplaca.....
a ja musze sie pochwalic
juz mam podwaline i dwa bale , wyglada pieknie dzis bede wklejal zdjecia od pustego pola do dzis ,,,,\
mój cieśla stawia już 15 chałupę.......jest wielki

zbysiek4
27-10-2007, 16:28
przyznam że trzeba się skupiać w ciszy i spokoju żeby to zrozumieć, i dokonać wpisów...ale możliwe!![/quote]

nadal nie wiem jak robic dziennik i wpisy i wklejac zdjecia
moglby ktos napisac krok po kroku jak to sie robi

ANNNJA
27-10-2007, 20:07
Zbysiek....-musisz studiować, tak na szybko też nie podpowiem bo też się męczyliśmy- ale wkońcu jakoś poszło,,,ale nie pamiętam dokładnie, dlatego nie pisze od siebie nic-tylko linki daje..,(ale dokładnie masz to opisane w tych linkach)... a ostatnio probowałam wstawić ponownie przypis do mojego podpisu z linkiem do dziennika...- próby trwały kilkadziesiąt minut......,ale poszło!!!!
oto linki:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63615&postdays=0&postorder=asc&start=0

i porady MAKSIA_...najlesze!!! dziesiątki osób juz z tego skorzystąło, my też...
http://forum.muratordom.pl/opis-jak-zrobic-w-podpisie-linki-do-dziennika-i-komentarzy,t67202.htm

PawEla
27-10-2007, 22:09
Powitać. Pisze w imieniu kolegi, który postawił dom z bali (przeniesiony) i chce kryć dach gontem drewnianym. jak macie namiary na sprawdzonych producentów i wykonawców gontu/pokrycia to proszę na priv.
Pozdrawki

DiGM
28-10-2007, 10:44
Czy ktoś budował według tego projektu?
http://www.moj-dom.pl/L-73,dowolna,oferta_detail.html#projekt

Chętnie obejrzelibyśmy taki domek, już gotowy...

DiGM

Gagata
28-10-2007, 13:45
A i jeszcze Wwam powiem Balowicze, może to kogoś zainteresuje, że u mnie dachy są kryte gontem osikowym (wiórem) przez ekipe z Suwałk!

zbysiek4
28-10-2007, 19:41
[quote="ANNNJA"]Zbysiek....-musisz studiować, tak na szybko też nie podpowiem bo też się męczyliśmy- ale wkońcu jakoś poszło,,,ale nie pamiętam dokładnie, dlatego nie pisze od siebie nic-tylko linki daje..,(ale dokładnie masz to opisane w tych linkach)... a ostatnio probowałam wstawić ponownie przypis do mojego podpisu z linkiem do dziennika...- próby trwały kilkadziesiąt minut......,ale poszło!!!

http://img146.imageshack.us/img146/5791/0410071530od4.th.jpg (http://img146.imageshack.us/my.php?image=0410071530od4.jpg)

zbysiek4
28-10-2007, 20:15
najpierw było puste pole

http://img146.imageshack.us/img146/6812/1209071651gw5.th.jpg (http://img146.imageshack.us/my.php?image=1209071651gw5.jpg)

pozniej bylo zerwanie humusu

http://img69.imageshack.us/img69/464/1409071137yr5.th.jpg (http://img69.imageshack.us/my.php?image=1409071137yr5.jpg)

potem bylo kopanie fundamentów lanie ław

http://img69.imageshack.us/img69/7363/2109070808jx7.th.jpg (http://img69.imageshack.us/my.php?image=2109070808jx7.jpg)
http://img146.imageshack.us/img146/2396/2209070929cn9.th.jpg (http://img146.imageshack.us/my.php?image=2209070929cn9.jpg)http://img69.imageshack.us/img69/3534/2409071833mg6.th.jpg (http://img69.imageshack.us/my.php?image=2409071833mg6.jpg)

potem było murowanie i ubijanie piasku oraz wylewanie szlichty
http://img91.imageshack.us/img91/9539/zdjcie002zs1.th.jpg (http://img91.imageshack.us/my.php?image=zdjcie002zs1.jpg)
http://img69.imageshack.us/img69/5986/0410071530kr1.th.jpg (http://img69.imageshack.us/my.php?image=0410071530kr1.jpg)
http://img223.imageshack.us/img223/4383/zdjcie007tj0.th.jpg (http://img223.imageshack.us/my.php?image=zdjcie007tj0.jpg)

a potem kanalizacja i wyjscie do wody... a potem transport bali...
http://img223.imageshack.us/img223/5558/zdjcie008jp4.th.jpg (http://img223.imageshack.us/my.php?image=zdjcie008jp4.jpg)

zbysiek4
28-10-2007, 20:28
a teraz praca wre
http://img69.imageshack.us/img69/8206/dsc00801qd0.th.jpg (http://img69.imageshack.us/my.php?image=dsc00801qd0.jpg)
http://img223.imageshack.us/img223/5003/dsc00802do9.th.jpg (http://img223.imageshack.us/my.php?image=dsc00802do9.jpg)
http://img223.imageshack.us/img223/9286/dsc00803ge5.th.jpg (http://img223.imageshack.us/my.php?image=dsc00803ge5.jpg)
http://img232.imageshack.us/img232/2646/dsc00804uy6.th.jpg (http://img232.imageshack.us/my.php?image=dsc00804uy6.jpg)
http://img232.imageshack.us/img232/3593/dsc00805kd7.th.jpg (http://img232.imageshack.us/my.php?image=dsc00805kd7.jpg)
http://img232.imageshack.us/img232/4923/dsc00806dh8.th.jpg (http://img232.imageshack.us/my.php?image=dsc00806dh8.jpg)

to jest do dzis czyli niedziela a do srody będą stały wszystkie sćiany....
nawet nie wiecie jak sie cieszymy

zbysiek4
28-10-2007, 21:00
a projekt l-73 piekny bardzo ja mam inny z wykuszem

ANNNJA
28-10-2007, 21:05
BRAWO>>>PODWOJNIE;
udalo się wstawić wkońcu zdjęcia no i rozpoczeliście budowe!!
po bloczkach sądząc to dość wielgachny ten wasz domek?!!-
napisz ile metrow...drewienko wygląda pięknie!!!!KIBICUJEMAY-..dawaj, dawaj zdjęcia (ew. założ dziennik- bedziesz miał bardziej przejrzyście- i łatwiej i szybciej doszukasz się i swoich zdjęć, ale nie zakładaj na onecie-bardzo małe zdjęcia wychodzą)!!!

cieszymy się razem z WAMI-..wszak to wielkie wydarzenie!!!
no to czekamy najdalej do czwartu na zdjęcia całego drewniaczka...!!!!

vicu
29-10-2007, 07:53
Witam Kochanych Balowiczów,
...szczególnie tych, którzy przenosili stare domy. Mam znowu pytania, bo użeram się z projektantem i wykonawcą.
Czy elementy konstrukcyjne przenoszonego, starego domu muszą mieć jakieś specjalne ekspertyzy, że nadają się jako materiał budowlany (stare bale ścian, elementy więźby)? Jak to przepchnęliście u siebie? Czy projekt był sporządzony na nowe, a faktycznie daliście stare?
Czy ktoś z Was brał kredyt na przenoszony dom? Jak tak to w jaki sposób to załatwił i czy mogą być z tym jakieś problemy?
Jestem aktualnie na etapie podpisywania umowy na rozbiórkę i przeniesienie domu z bali, ale zastanawiam się co będzie z kredytem na jego budowę... Jak pogoda dopisze to zaczynam rozbierać jeszcze w tym roku, a z budową chcę ruszyć od wiosny. Jak ktoś może pomóc, to poproszę na PW (chyba, że jest więcej takich wariatów...) :wink:

Seba7207
29-10-2007, 08:40
Witam, my jesteśmy w trakcie układania łat na dachu. Blachodachówka Ahi Roofing juz czeka na położenie. Dzisiaj rano przegladałem strony internetowe i natrafiłem na sprzedawcę tej blachodachówki. W sumie wychodzi taniej o 5% od sprzedawcy Ahi Roofing: Sprzedają też fonty drewniane.
Może ktoś z balowiczów skorzysta:
http://dach.abc24.pl/default.asp?kat=1389
Pozdrawiam

Red72
29-10-2007, 09:03
zbysiek4 wklejaj zawsze drugi link od góry,wtedy będzie można sobie samemu powiększyć zdjęcia....

ANNNJA
29-10-2007, 11:21
SEBA-my jesteśmy/byliśmy zainteresowani tym AHO- ROOFING,ale jak zobaczyłam cene metra (ponad 50zł za 1m2 to chyba zmieni sie nam wizja..)bo przecież nawet dachówka ceramiczna to juz koło 55zl jest dostępna.....
a może SEBA- razem coś wytargujemy,tylko że 2miejsca dostawy, no i my dopiero na wiosne bedziemy potrzebowac...
a jak Tobie to za metr wychodzi?? u nas w okolicy nie handlują tą blachą Rooofing,,a szkoda!!! uważam że przepieknie wygląda na dachu.... ale TA CENA!!!!!!!

Dlaczego robiliście pełne deskowanie- podajcie konkretne argumenty i SEBA- ile w całości za deski i papy płaciłes?? (moze byc na priv)..
my też sie zastanawiamy deskować czy nie..ale co dekarz to ma inna teorie do tego deskowania z papowaniem....... !!!
OJ SEBA>..dopiero doczytałam że twoj AHO-ROF...juz czeka na połozenie...- to podaj proszę ile płaciłeś za m2 i gdzie kupowałes????

Viciu- nie pomogę, nie znam się na tym temacie,..jak nie uzyskasz odpowiedzi to pozostaje ci:::
1. podpytać innych architektow
2. dzwonic do gminy/ starostwa i też pytać
3. przejażdzka po okolicy i podpytanie tych co przenosili...

Seba7207
29-10-2007, 21:34
Na dom z bali pasuje gont. Gont wychodzi w podobnej cenie jest jednak jedno ale: co 3-4 lata trzeba go impregnować. A nie marzy się nam ganiać po dachu z pędzlem. Wybraliśmy taką blachodachówkę, żeby był spokój na kilkanaście lat. Fakt cena jest dosyć wysoka, ale przecież dachu nie zmienia się co dwa- trzy lata. Lepiej kupić tańsze np. kaloryfery, piec gazowy i później je zmienić np po 8-10 latach. Metr wychodzi ok. 55zł. po upustach. :-? Papy poszło z 15 rolek (15 metrowych). Już nie pamiętam po ile. Deski przywieźli górale i położyli. Była opcja, że jak nie znajdziemy dekarza to do wiosny chata będzie tak stała. Ale że znaleźliśmy chętnego do położenia blachodachówki, to na papę daliśmy kontrłaty i łaty. Dzisiaj zakończyli je układać. Musza jeszcze "obłożyć" kominy kamieniem. Od 31.10 ruszają z blachodachówką. W międzyczasie wstawią okna dachowe.

Ja zajmuję się ocieplaniem. Nie jest to taka tragiczna praca jak większość osób narzeka. Mamy więc: blachodachówkę, łaty 4x6, kontrłaty 2,5x5, papa, deski 2,5cm, przestrzeń 3 cm, wełna 15cm między krokwie, oraz wełna 5cm poziomo na krokwie. Później pójdzie folia paroizolacyjna no i "płazówki" 3,2cm. Także powinno być ciepło. Pozdrawiam

madd
30-10-2007, 12:57
Seba - pilnyj zeby ci porzadnie blache kolo komina zalozyli. Dom siada i moze kiedys zaczac przeciekac. Mi juz raz poprawiali kolo komina.

Sloneczko
30-10-2007, 13:07
Nam uszczelniali te blachy silikonem.

madd
30-10-2007, 13:09
Nam tez, ale cos sie obluzowalo czy cos i jak byly takie ulewy we wrzesniu kilka dni to mi troche sie lalo.
Ale u mnie w oghole mieli problem bo ja mam strzeche na dachu

Sloneczko
30-10-2007, 13:15
Madd, wciąż nie masz swojej galerii? Tak bym chętnie znów zobaczyła parę zdjęć z Twojego przecudnego domku :oops:

madd
30-10-2007, 13:20
Mam juz dawno - ale tam malutko fotek jest.
http://forum.muratordom.pl/chatka-z-bali-madd,t96758.htm

Sloneczko
30-10-2007, 13:47
O, Maddko :D, ale w tym linku znalazłam jeszcze jeden: http://www.madd.fotosik.pl/.

Jak możesz się tak ukrywać z tym BAJKOWYM domem?? http://www.phantasma.info/gfx/emoty/Link_klaps_Over.gif ;)

madd
30-10-2007, 13:51
Bo ja sie TAM ukrywam :lol:
Ale to stare zdjecia. Zauwazylam praktycznie u wszystkich, ze napoczatku budowy robi sie kupe zdjec, a potem to tylko gorzej. A wlasnie to POTEM jest najbardziej interesujace.
Ciesze sie ze ci sie podoba, bo mnie tez!

Sloneczko
30-10-2007, 14:00
Madd, please..., napisz coś więcej na temat Twojej kuchni-pieca :oops:

http://images27.fotosik.pl/67/1da5c4e4991e5bc4med.jpg

Napisałaś króciutko, że jest to kuchnia 2 w 1, tzn. elektryczno paleniskowa. Możesz opisać ją dokładniej?

Jak na taki pomysł wpadłaś? Obudowałaś kafelkami normalną płytę elektryczną i do tego dołożyłaś funkcję z paleniskiem?

Pokochałam ją od pierwszego wejrzenia i zrobię wszystko, by podobna zmieściła się u nas. Podaj mi, proszę, kontakt z Twoim zdunem. Jeśli nie można tu, to na priv http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/ave.gif http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/ave.gif

Sloneczko
30-10-2007, 14:07
Aha, a tu się szukałaś? http://tiny.pl/jhvv Trzeba kliknąć w "satelitę" i kursorem przeciągać obrazek.
Jeśli chcesz mieć go na całym ekranie kliknij w znaczek "<":)

madd
30-10-2007, 14:24
Piec byl planowany od samego poczatku. Pomysl mojego chlopa. Zduna znalezlismy przez przypadek. Bylo tak:
Szukamy kafli i zduna. W Krakowie spiewaja jakies 6 tysiecy za robote + kafle. Przez przypadek w Nowym Targu znalezlismy maly sklepic. Kafle po 8.50 za sztuke. Zamowilismy. Chlop wyrysowal jak to ma mniej wiecej wygladac, pani wszystko policzyla i zamowila kafle. Przy okazji spytalismy sie o zduna. Miala znajomego w Waksmundzie. Zgodzil sie robic. Przyjechali na niecale dwa dni, postawili piec tak jak chcielismy. Za robote wzieli 500 zlotych. Caly piecyk wyszedl nas kolo 2 tysiecy (nie licze plyty elektrycznej). Pod paleniskiem sie pali normalnie + jest tam wlozona tzw. podkowa, ktora grzeje wode w bojlerze. Palenisko oddzielone jest od plyty elektrycznej mata ognioodporna.
Polecam wszystkim taki piecyk. Ja tylk zaluje, ze nie zrobilam wiekszego, razem z miejscem do pieczenia ciast np.

Sloneczko
30-10-2007, 14:34
Brzmi jak bajka :o Pamiętasz namiary na ten sklepik?

madd
30-10-2007, 14:40
Nowy Targ, ul. Ogrodowa 90A
te, 018 266 25 28
Wlasciwie to nie sklepik. Sprzedaz kafli w garazu prowadzi taka starowinka, ktorej maz byl zdunem.

Sloneczko
30-10-2007, 17:23
Dzięęęęki! http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/cmok.gif

PawEla
30-10-2007, 20:12
Czy elementy konstrukcyjne przenoszonego, starego domu muszą mieć jakieś specjalne ekspertyzy, że nadają się jako materiał budowlany (stare bale ścian, elementy więźby)? Jak to przepchnęliście u siebie? Czy projekt był sporządzony na nowe, a faktycznie daliście stare?
Czy ktoś z Was brał kredyt na przenoszony dom? Jak tak to w jaki sposób to załatwił i czy mogą być z tym jakieś problemy?
Jestem aktualnie na etapie podpisywania umowy na rozbiórkę i przeniesienie domu z bali, ale zastanawiam się co będzie z kredytem na jego budowę... Jak pogoda dopisze to zaczynam rozbierać jeszcze w tym roku, a z budową chcę ruszyć od wiosny. Jak ktoś może pomóc, to poproszę na PW (chyba, że jest więcej takich wariatów...) :wink:

Kolega tez miał ze starym domem problem: liczył ze skoro ma projekt z 1932 roku to wystarczy tylko na pozowlenie i juz ALE:
1. projekt MUSI byc zrobiony na nowo ponieważ musi byc zrobiony wg nowych norm czyli architektura, instalacje na nowo na papier u uprawnionych projektantów
2. To z czego zbudujesz to w starostwie nie interesuje byleby bylo zgodne z normą. za to odpowiada KIEROWNIK BUDOWY zeby materiały wkorzystane do budowy spełniały normy
3. Ocenę przydatności elementów warto powierzyć doświadczonemu ciesli a jak trzeba to nawet warto przewiercić bal i zobaczyć jakie wióry leca z wiertła - zeby nie były trociny
4. Kredyt: jak będziesz miał projekt z pozwoleniem na budowe to kreche powinni dać. Nie wiem jak kredytodawca podchodzi do wykonywalności zamierzenia: czy chce rachunki za materiał czy tylko co jakiś czas przyjeźdza na plac budowy robi fote czy coś idzie do góry (np w ING). jak go nie obchdza rachunki to pełny luzik.
5. nie licz że 100% a nawet 90% materiału z rozbiórki bedzie zdatne. kolega sie przeliczył i po generalnym rozebraniu, sprawdzeniu w pełny odrzut poszło 25% a materiał ogólnie był na prawdę super i widac że wykonawstwo rzedwojenne tez (poza tym była to stara plebania więc nie mogli plebanowi byle chaty pobudować :D )
6. sporzadzanie nowego projektu ma tez swoje zalety: jest mozliwośc pokombinowania z elewacjami, wymiarami, oknami, dachem itp itd czyli dokoanie na etapie projektu zmian istotnych w bryle budynku tak by wam było wygodnie. wtkonawstwo - materiał po zamianach - patrz p.5 więc i tak kasy sie dokłada.....
Owocnych przenosin i bacz by to co kupujesz nie okazało sie trefne!!!!
pozdr
PP.

PawEla
30-10-2007, 20:26
Dzięęęęki! http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/cmok.gif
a tak w temacie to co nam sie podoba:
http://www.art-a.com.pl/oferta/katalog/kuchnie/22.jpg

zbysiek4
30-10-2007, 22:03
witam
my mamy 130 metrow powierzchni uzytkowej.....góra i dół
drewno 1 klasa naprawde super jakośc
dziś byłem na budowie juz mam 7 bali wraz z podwaliną fajnie
cały czas zastanawiamy się nad typem ogrzewania , napewno komiek czyli płaszcz wodny, a co dalej albo piec ekogroszek albo gas propan butan....bo ziemnego nie ma......juz sie nie moge doczekać naszego domku pod lasem

JerzyBw
31-10-2007, 11:36
Cześć
Zbysiek4
Powiem Ci, że ta technologia budowania Twojego domu bardzo mi się podoba. 8) Szczególnie połączenie belek na "rybi ogon", który ma dużo zalet i nachodzenie belki ^ jedna na drugą za pomącą wycięcia na całej jej długości tworząc dwa równe spady. Wilgoć tam, między belkami nie dostanie się, bo woda nie będzie miała gdzie się zatrzymać i o to tutaj chodzi.

A teraz sprawa techniczna, która mnie ciekawi: widziałem na fotach, że owe belki na samym początku były niemal w stanie "surowym" to znaczy, że były tylko przetarte z dwóch boków a góra i dół były z korą. Te wycięcia -> ^ na belkach to robili ręcznie z pomocą piły spalinowej? :-?

Dawaj jak najęcej fotek. Proszę i Przepraszam

zbysiek4
01-11-2007, 10:48
[quote="JerzyBw"]Cześć
Zbysiek4
Powiem Ci, że ta technologia budowania Twojego domu bardzo mi się podoba. 8) Szczególnie połączenie belek na "rybi ogon", który ma dużo zalet i nachodzenie belki ^ jedna na drugą za pomącą wycięcia na całej jej długości tworząc dwa równe spady. Wilgoć tam, między belkami nie dostanie się, bo woda nie będzie miała gdzie się zatrzymać i o to tutaj chodzi.

A teraz sprawa techniczna, która mnie ciekawi: widziałem na fotach, że owe belki na samym początku były niemal w stanie "surowym" to znaczy, że były tylko przetarte z dwóch boków a góra i dół były z korą. Te wycięcia -> ^ na belkach to robili ręcznie z pomocą piły spalinowej?

odp wszystko jest robione za pomocą pił spalinowych oraz okragłej tarczowej
dziekuje za pochlebne recenzje....tak jak pisalem ze ocieplenie miedzy balai pojdzie z pianki montazowej , ale dopiero w lutym marcu zeby nie zwinela sie pianka od mokrego drewna, wysyłam fotke w jakim stanie jest nasz domek....
było ciemno bo jak wracam z pracy to juz jest ciemno
http://img136.imageshack.us/img136/7070/zdjcie003bp9.th.jpg (http://img136.imageshack.us/my.php?image=zdjcie003bp9.jpg)

zbysiek4
01-11-2007, 20:46
a to dzisiejsze piekne
http://img444.imageshack.us/img444/5278/zdjcie017oa3.th.jpg (http://img444.imageshack.us/my.php?image=zdjcie017oa3.jpg)

a ty jerzbw masz chalupke czy stawiasz?

JerzyBw
02-11-2007, 08:34
a ty jerzbw masz chalupke czy stawiasz?

Ja będę stawiał chałupę 8) Narazie mam tylko kawałek ziemi

bonetka
04-11-2007, 11:38
Witam wszystkich budujacych domy z bala bardzo serdecznie i bardzo proszę o pomoc !!!

Usiłowałam przeczytać cały wątek ale kiepsko mi szło / dużo tego i bardzo dobrze /. Mieszkam w domu z bala klejonego / 16x18 / ( ocieplenie od wewnątrz ) od roku. Z domu jestem zadowolona ale ...jest jedno ale , bardzo istotne, mianowiecie STROP nad porterem. Niestety, strop przenosi dzwięki i słychać na dole jak się chodzi na górze. Rozumiem stare domy ale NOWY !!!!! coś jest żle . W/g zapewnień wykonawcy wszystko jest zgodnie z normami ale ...albo normy są złe albo mnie takie minimum nie zadawala. Bo co to jest norma : nie można jej przekroczyć na minus ale na plus zawsze.
Idąc od dołu mam takie warstwy:

belki stropowe 112x188
podłoga 38x140mm
styropor 50mm
płyta podłogowa NIDA P 25mm
pianka polietylenowa /gąbka pod panel / 3mm
panel naturalny


Mogłabym zdjąć podłogę i coś dołożyć ale nie mogę bo mam balkony i gdyby były wyższe warstwy, poziom by był za wysoki a progi obniżające przy balkonach odpadają. Mogę się poruszać tylko w obrębie tych 7,5 cm warstwy ocieplająco-wygłuszjacej. Może coś zamiast? tylko co?
Można wygłuszyc od dołu ale co z pięknymi belkami - nie chcę ich zasłaniać ani rezygnować z ich wysokości. Mogę położyć wykładziny, dywany, chodniki i udawać że jest wszystko w porządku ...ale nie jest!!!
Mam kilka pytań : czy tak jest u Państwa?, czy tych warstw nie powinno być więcej? , innych?, jakich?
Na pewno podłoga była robiona jako pływajaca, podkładki filcowe też są. Rozpiętość stropu 6.10 m / nad salonem/, odległość między belkami 87cm .
Może takie stropy żeby się nie uginały i nie przenosiły dzwięków powinny być robione na kratownicy, może pownno się zastosować perlit, styrobeton lub lekką wylewkę? / czym masa stropu większa tym ciszej /.
Co prawda do suchego domu wprowadzać elementy mokre to trochę nie tak
ale może coś za coś.
Wiem , że panel stuka / jest głośniejszy niż parkiet / ale nie można go wskazać jako głównego winowajcę.
Bardzo proszę o pomoc !!!
Pozdrawiam serdecznie

Domek Krasnoludka
04-11-2007, 11:51
Idąc od dołu mam takie warstwy:
belki stropowe 112x188
podłoga 38x140mm
styropor 50mm
płyta podłogowa NIDA P 25mm
pianka polietylenowa /gąbka pod panel / 3mm
panel naturalny

Przenoszenie hałasu może następować poprzez ściany. Czy wszystkie, oczywiście oprócz belek stropowych, warstwy podłogi są odizolowane od ścian? Czy podłoga jest odizolowana od belek stropowych? Czy panele są o zwiększonej izolacyjnosci akustycznej?

bonetka
04-11-2007, 12:30
Dziękuję za odzew P. Krasnoludku

Na pewno podłoga jest odizolowana od ścian. Panele nie są o zwiększonej izolacyjności akustycznej / są firmy Baltic Floor/ale...nawet jak się chodzi boso / eliminuje się stukot panela / to słychać kroki i można dokładnie powiedzieć w którym miejscu pokoju na górze dana osoba przebywa.
Pozdrawiam

MagdalenaK
04-11-2007, 15:26
Witam wszystkich budujących i tych co już zbudowali domki z bali. Na razie nie włączam się czynnie w wasze inspirujące rozmowy, bo czekam na swój domek który postawią nam na wiosnę, więc cóż ja mogę pisać.Ciągle tylko bym wzdychała. Na razie skończyliśmy stan zero (wraz z piwnicą). Beton, coż nie jest jakoś szczególnie atrakcyjny, specjalnie mnie nie zainteresował. Jednak cały czas czytam co piszecie i uczę się, i tak na marginesie czytałam już inne fora (wcześniej) i stwierdzam że jesteśmy najmilszym i najbardziej kulturalnym forum. Aż miło tu zaglądać, pozdrawaim was serdecznie i życzę dalszych inspirujących rozmów i tematów, bo obok są tacy jak ja którzy zawsze chętnie skorzystają z waszych mądrych porad i doświadczeń :wink:

Gasol
04-11-2007, 22:38
Witam wszystkich budujacych domy z bala bardzo serdecznie i bardzo proszę o pomoc !!!

Idąc od dołu mam takie warstwy:

belki stropowe 112x188
podłoga 38x140mm
styropor 50mm
płyta podłogowa NIDA P 25mm
pianka polietylenowa /gąbka pod panel / 3mm
panel naturalny



Jesli styropor to po prostu styropian, to z tego co wiem, to jego izolacyjnosc akustyczna jest raczej niewielka. Chyba jest ona tez zalezna od twardosci styropianu, ale wydaje mi sie, ze welnie mineralnej i tak nie dorowna.

Slyszalem, ze dobry efekt tlumiacy daje polozenie miekkiej plyty pilsniowej na podloge nabita na belki stropowe.

Sloneczko
05-11-2007, 00:05
Czasem bywa na forum baner Isovera, reklamujący Aku-maty: http://www.isover.pl/. Tym bym się zainteresowała :)

moroszka
05-11-2007, 08:37
Madd, czytałam Twoje zmagania z budową w gazecie! Mam to wszystko odłożone, zwłaszcza o piecu, czekające na swój czas. Dzięki Tobie nastąpiła w moim domu pełna mobilizacja. Chcę w przyszłym roku mieszkać już w domu. Serdecznie pozdrawiam.

kirmikolow
05-11-2007, 12:23
POTRZEBNY NAMIAR NA EKIPE

madd
05-11-2007, 15:02
moroszka - milo mi to slyszec. Odzew byl dosc duzy. Zwlaszcza po odcinku o znikajacym kiblu. Duzo zdrowka zycze. A jaki projekt i gdzie?

madd
05-11-2007, 15:04
POTRZEBNY NAMIAR NA EKIPE
Jaka?????

Gagata
05-11-2007, 19:54
Drodzy Balowicze - mam pytanie - co to są PŁAZY? (dom z płazów..)

Domek Krasnoludka
05-11-2007, 20:07
Płaza to rodzaj bala drewnianego grub. 16, 18, 20 cm, powstałego poprzez rozcięcie na pół pnia drzewa (0kreslenie podhalańskie). - to ze strony http://www.szkielet.pl/artykuly.php?show=slowniczek

Płazy charakterystyczne są dla domów podhalańskich. Zobacz - http://www.szkielet.pl/bale/zamieszkac_plazy.php Więcej na stronach - http://www.szkielet.pl/bale/

Gagata
05-11-2007, 20:41
Domek Krasnoludka Dziękuję!

Gagata
05-11-2007, 20:50
Straszliwie podobaja mi się te płazy ze ściętym oflisem!! Tzn. konkretnie domy zbudowane z takich bali (bo to też jak rozumiem, rodzaj bala)

Sloneczko
05-11-2007, 21:39
Będąc w temacie uwielbianych przeze mnie domów drewnianych, wracam co jakiś czas do tej strony: http://www.polskadrewniana.pl/index.php.

Kopalnia wiedzy o budownictwie drewnianym i jeszcze dużo, dużo współczesności.
Baardzo lubię tam bywać :)

O, np. projekt gospodarstwa turystycznego k. Rynu:

http://www.polskadrewniana.pl/img/img_katalog/dodatkowe/D_30_HFYvjw.jpg

datowany na... 2007 rok :)

moroszka
05-11-2007, 22:01
moroszka - milo mi to slyszec. Odzew byl dosc duzy. Zwlaszcza po odcinku o znikajacym kiblu. Duzo zdrowka zycze. A jaki projekt i gdzie?

Póki co projekt jeszcze w głowie, ale mam zamiar się zebrać i zebrać też wszystkie moje pomysły i te podpatrzone mądrosci do kupy, i przedstawić mojej koleżance, która jest architektem. Mam nadzieję, że potem nie będzie przede mną uciekać na ulicy.
Najpierw mieliśmy kupić stary dom, najlepiej taki otoczony sadem, taki dom z klimatem. Uwielbiam te proste rozwiązania w tych domach, no i piece kaflowe. Obiecałam sobie, że muszę taki mieć.Znajomi mają właśnie w takim starym domu i jest rewelacyjny. Jak zobaczyłam zdjęcie Twojego to aż zapiałam z zachwytu. Tylko jakoś tak wyszło, że zdecydowaliśmy się jednak budować i kupiliśmy działkę.
W sumie mąż wolałby murowany dom, bo sam by go wybudował, ale ja jestem chora na drewno. Będziemy budować pod Nowym Sączem. Niedawno byliśmy w Rytrze, oglądaliśmy domy drewniane, które buduje pan stamtąd. Mamy się z nim spotkać. Póki co jestem na etapie ogrodzenia i też jakoś mi idzie jak po gruzie. Chciałabym jakiś niebanalny drewniany płot, ale sama nie wiem do końca jaki.

madd
06-11-2007, 10:09
Dom Przykop z polskidrewnianej
http://www.polskadrewniana.pl/img/img_katalog/dodatkowe/D_3_qDHCyM.jpg

I w mojej realizacji

http://images29.fotosik.pl/104/a3ad4cc249e50121med.jpg



Szkoda, ze od razu nie jest taki stary...
No to Sloneczko do roboty - projekt takiej chatki to 2200.[/list]

madd
06-11-2007, 10:19
Znalazlam jeszcze cos takiego. Gratuluje inwestorowi odwagi

http://polskadrewniana.pl/aktualnosci/wp-content/uploads/2007/10/kamien4.jpg

marcin_aneta
06-11-2007, 10:27
seba: tez mam ahi roofing i jestesmy zadowoleni. troche dekarz pomarudzil bo jest zabawy ale ostateczny efekt powalajacy. nikt nie domyslil sie ze to blacha heheh.

z obrobka komina uwazaj faktycznie bo moze to wygladac tak jak nam dom osiadl i sie wysunela:
http://www.fungous.smsnet.pl/komin.jpg

trzeba zrobic podwojna. dekarz nie bedzie mial klopotow

Gagata
06-11-2007, 12:03
Poradźcie - gdzie w necie można znaleźć najciekawsze projekty domów drewnianych??

Sloneczko
06-11-2007, 13:16
Dom Przykop z polskidrewnianej

I w mojej realizacji

http://images29.fotosik.pl/104/a3ad4cc249e50121med.jpg

Szkoda, ze od razu nie jest taki stary...
No to Sloneczko do roboty - projekt takiej chatki to 2200.

Madd, już wiem, dlaczego Twój domek jest taki piękny :)

Postarzyć go przecież możesz, bejcując na odpowiednio ciemny kolor :)

Za późno "do roboty". Od dziś pracuje u nas instalator... Ale drewna naszemu domowi żałować nie będę :D

Zdjęcia nienajlepsze, bo w złą pogodę i z telefonu:

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/domek_z_drogi.jpg
http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/domek_z_drogi2.jpg

Gagatko, jeszcze się pytasz? ;);)

Gagata
06-11-2007, 13:44
już oglądam... :D

shafireq
06-11-2007, 14:14
Poradźcie - gdzie w necie można znaleźć najciekawsze projekty domów drewnianych??

http://www.dom-projekt.pl/projekty-6.html może tu coś znajdziesz.. my tu znaleźliśmy naszego Ośka ;)

Gagata
06-11-2007, 14:54
Dziękuję shafireq![/b]

krysiagdy
06-11-2007, 15:58
hej Gagata!
a my tu
http://www.moj-dom.pl/ofirmie.html
znalezlismy nasz L-70 :)

Domek Krasnoludka
06-11-2007, 16:08
Poradźcie - gdzie w necie można znaleźć najciekawsze projekty domów drewnianych??

Spróbuj to - http://www.szkielet.com.pl/projekty - ponad 260 typowych projektów domów o konstrukcji drewnianej.

Gagata
06-11-2007, 16:11
O-dziękuję Wam - no to mam zajęcie :D

laura27
06-11-2007, 17:39
http://www.polskadrewniana.pl/img/img_katalog/dodatkowe/D_3_qDHCyM.jpg

śliczny ten domek

djan
08-11-2007, 22:04
przedstawiam mój dom /stan surowy na razie/
http://foto0.m.onet.pl/_m/53094580fb116890c3b0a1045acd650c,5,19,0.jpg

djan
08-11-2007, 22:14
http://foto.onet.pl/gvry,qwtllvvc8l4g,c9lev,u.html?D=1

djan
08-11-2007, 22:20
z drugiej strony
http://foto.onet.pl/gvry,qwtllvvc8l4g,c9lev,u.html

Sloneczko
08-11-2007, 23:36
Djan, mogę zrobić hokus pokus i pokazać oba Twoje zdjęcia :)

I radzę Ci przenieść Album np. na http://www.fotosik.pl/, bo na Onecie zdjęcia nie mają w adresie rozszerzenia "jpg" i dlatego nie można ich wkleić na forum.

http://img138.imageshack.us/img138/1937/djan1wk1.jpg

http://img134.imageshack.us/img134/5906/djan2dk8.jpg

Bardzo ładny domek. Czy całoroczny?

Seba7207
09-11-2007, 20:33
Dzisiaj trochę wiało i dekarze szybciutko uciekli z budowy (ok. 15.00), efekty 3 dni ich pracy widać w dzienniku. Pozdrawiam

rlenski
10-11-2007, 15:53
Witam ! Zainteresowałem się tematem domów z bali i chciałbym zadać kilka pytań. Zaznaczam od razu że jestem zielony w tym temacie.

1. Czy jest możliwość instalacji piorunochronu ? jeżeli tak to w jaki sposób ?

2. Jak wygląda sprawa od strony przepisów ? Mam działkę i wtedy zgłaszam się do firmy, dostaję projekt i idę po pozwolenie na budowę ? czy może tylko zgłaszam się do firmy , oni mi projektują dom i to wszystko ? Najlepiej prosiłbym o opisanie po kolei co trzeba zrobić.

3. Czy istnieje możliwość położenia we wnętrzu np. kafelek w kuchni itp. ? Bo przecież podłoga jest drewniana a tak poprostu beton na drewno ?

4. Jak wygląda sprawa ocieplenia ? Czy da się położyć z zewnątrz w jakiś sposób baranka żeby zamaskować deski ?

5. W jaki sposób jest rozprowadzona elektryka ? Zwyczajnie kable do bali czy w jakichś "rurkach" ?

6. Jak wygląda sprawa ogrzewania w takim domu ? Jakie ogrzewanie wypada najlepiej ? Kominek czy CO ?

pawel_beskid_niski
10-11-2007, 17:21
Witam.
Podczytuje wasz wątek, ponieważ też będziemy budować dom z bali. Jesteśmy na etapie wybory projektu. Bardzo podoba się nam Bartne Drewniane 67 - czy ktoś takie coś budował/ mieszka w takim domu?? Chciałbym zapytać o spostrzeżenia na temat tego projektu, jakie ma wady, a jakie zalety. Link do bartnego:
http://dom-projekt.pl/projekt-domu-195.html

Pozdrawiam wszystkich Balowiczów:)

piotr.nowy
10-11-2007, 19:13
Witam ! Zainteresowałem się tematem domów z bali i chciałbym zadać kilka pytań. Zaznaczam od razu że jestem zielony w tym temacie.

Tak na poczatek to zgodnie ztym co masz napisane pod swoim nickiem najpierw trochę poczytaj. W tym wątku wszystkie twoje pytania były juz przerabiane.

1. Czy jest możliwość instalacji piorunochronu ? jeżeli tak to w jaki sposób ?

Oczywiście jest możliwa. Wtaki sam spoób jak w murowańcach.


2. Jak wygląda sprawa od strony przepisów ? Mam działkę i wtedy zgłaszam się do firmy, dostaję projekt i idę po pozwolenie na budowę ? czy może tylko zgłaszam się do firmy , oni mi projektują dom i to wszystko ? Najlepiej prosiłbym o opisanie po kolei co trzeba zrobić.

Wybierasz technologię (jaki bal, sposób stawiania ścian itp) , znajdujesz firmę która buduje w tej technologii. Firmy często mają swoje projekty. Jeśli nie to mają "zaprzyjaźnionego" architekta który bądź zaprojektuje coś dla Ciebie , bądź zaadoptuje projekt gotowy. Potem składasz wniosek o pozwolenie na budowę .Budujesz ...

3. Czy istnieje możliwość położenia we wnętrzu np. kafelek w kuchni itp. ? Bo przecież podłoga jest drewniana a tak poprostu beton na drewno ?

Podłoga nie musi być drewniana.

4. Jak wygląda sprawa ocieplenia ? Czy da się położyć z zewnątrz w jakiś sposób baranka żeby zamaskować deski ?

No tu to pojechałeś po bandzie!!! Grubych bali (pow. 20 cm) nie trzeba ocieplać. Cieńsze się ociepla ale raczej od wewnątrz, wełną mineralną na stelażu .Od wewnątrz wykańcza się przeważnie drewnem lub płytą g-k. To tak technicznie ale powiedz mi :Po co chcesz budować w technologii z bala drewnianego a później go zasłaniać "barankiem". Nie kumam... .

5. W jaki sposób jest rozprowadzona elektryka ? Zwyczajnie kable do bali czy w jakichś "rurkach" ?

Raczej w peszlach . może być na balach lub wewnątrz.


6. Jak wygląda sprawa ogrzewania w takim domu ? Jakie ogrzewanie wypada najlepiej ? Kominek czy CO ?

Nie ma reguły. Prawie zawsze jest kominek + C.O.


Jeszcze raz polecam w trakcie długich jesiennych wieczorów poczytać wątek od samego początku :wink:

Red72
10-11-2007, 20:32
pawel_beskid_niski,nikt z balowiczów tego domu nie budował :)

Tomasz Walczuk
10-11-2007, 20:36
Witam

Po wizycie u architekta który ma zrobić adaptację domu mam mętlik w głowie.

Facet twierdzi że w ścianie z bala zwłaszcza zimą w miejscu spotkania się ciepłego powietrza z zimnym skrapla się woda. To jest logiczne, ale do czego zmierzam po skropleniu się wody bale bedą mokre od środka w związku z tym po kilkunastu latach dom będzie zbutwiały od środka i nie będzie się nadawał do dalszej eksploatacji.

Proszę o Wasze opinie

Pozdrawiam Tomek

pawel_beskid_niski
10-11-2007, 20:41
Red72 - a, że tak spytam, nikt nie budował bo nie??, czy są jakieś ukryte wady, których nie widzę?:)

Red72
10-11-2007, 21:10
pawel_beskid_niski zwyczajnie nikt nie buduje :)

Red72
10-11-2007, 21:11
Tomasz Walczuk jeśli wszystko wykonasz tak jak należy ,to nic nie będzie zbutwiałe.Architekt jest fantastą,defetystą :)

rlenski
10-11-2007, 21:54
wracając do mojej wypowiedzi to:
chcę zbudować dom z bali bo jego budowa jest o wiele krótsza niż standardowego domu , a druga sprawa to to że jest o wiele tańsza no i trzecia sprawa to baranek poprawia efekt wizualny z zewnątrz z daleka dom wygląda jak murowany, a dopiero po wejściu widać że jest z bali . Aha no i dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Red72
10-11-2007, 21:59
wracając do mojej wypowiedzi to:
chcę zbudować dom z bali bo jego budowa jest o wiele krótsza niż standardowego domu , a druga sprawa to to że jest o wiele tańsza no i trzecia sprawa to baranek poprawia efekt wizualny z zewnątrz z daleka dom wygląda jak murowany, a dopiero po wejściu widać że jest z bali . Aha no i dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Szybsza,zgadzam się,ale tańsza....nie ma mowy.

A baranek na zewnątrz,na bala nie ma żadnego problemu....możesz sobie zrobić,tylko czy w takiej sytuacji jest sens budowania z bala?
Możesz szkielet załatwi sprawę?W/g mnie zdecydowanie tak,jeśli chcesz barana.

djan
11-11-2007, 09:11
Djan, mogę zrobić hokus pokus i pokazać oba Twoje zdjęcia :)

I radzę Ci przenieść Album np. na http://www.fotosik.pl/, bo na Onecie zdjęcia nie mają w adresie rozszerzenia "jpg" i dlatego nie można ich wkleić na forum.

http://img138.imageshack.us/img138/1937/djan1wk1.jpg

http://img134.imageshack.us/img134/5906/djan2dk8.jpg

Bardzo ładny domek. Czy całoroczny?
oczywiście całoroczny
bal 70mm+2cm pustka powietrzna+12cm wełna od środka

djan
11-11-2007, 09:13
SŁONECZKO dzieki za radę
wrzucam zdjęcia z całego procesu budowy

saabb
11-11-2007, 09:26
I teraz mam dylemat zakładać rolety antywłamaniowe czy nie??? Z jednej strony troche więcej bezpieczeństwa a z 2 nie wygląda to fajnie przy okrągłym balu.... Okiennice znowu są kosmicznie drogie:( Czy wy też mieliście z tym problem???

Sloneczko
11-11-2007, 11:48
Kiedy takie rolety są opuszczone, jest to znak, że nie ma nikogo w domu.
A z roletami "specjaliści" i tak sobie radzą.

Słyszałam, że najlepszym zabezpieczeniem są czujniki ruchu, nie wydające dźwięków w domu, lecz wzbudzające alarm w jednostce ochrony, z którą masz podpisaną umowę.
Wtedy takiego delikwenta jest łatwiej ująć.

Gdyby ktoś miał takie zabezpieczenia, niech się wypowie, proszę :)

piotr.nowy
11-11-2007, 12:47
wracając do mojej wypowiedzi to:
chcę zbudować dom z bali bo jego budowa jest o wiele krótsza niż standardowego domu , a druga sprawa to to że jest o wiele tańsza no i trzecia sprawa to baranek poprawia efekt wizualny z zewnątrz z daleka dom wygląda jak murowany, a dopiero po wejściu widać że jest z bali . Aha no i dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Krótsza - niekoniecznie bo DOBRE firmy budujac z bala mają rezerwacje na długo do przodu.

Wiele tańsza - "wiele" zgadza się ,ale droższa a nie tańsza

Baranek wg mnie zdecydowanie pogarsza efekt wizualny

Tak jak pisze Red 72 : z tego co piszesz powinieneś pomyśleć nad budową w syst. szkieletowym. Będzie tańszy , szybszy , i będzie wyglądał jak murowany. :o
Powodzenia!!!

ankamienna
11-11-2007, 20:49
Polecam PKO BP , blagam omijac MBANK!! to koszmar ktory przeslam, 3 miesiace z zycia. PKO BO super szybko, troche meczarni papierkowej ale pozniej super w tydzien kredyt. Teraz tez we franku dobrze sie go u nich splaca.

ANNNJA
11-11-2007, 21:30
Witajcie,...
zgadzam się.... budowa z bala NIE JEST WCALE TAŃSZA JAK W BETONACH..-tzn. dom murowany!!!
nie wiem jak zamknie się całość inwestycji ale z tego co na dzień dzsiejszym mamy zrobione, i co nas w najbliszych wiosennych miesiącach czeka, - za stan surowy zamknięty- zdecydowanie będzie droższy niż domu murowanego..!!!!

na pocieszenie siebie samej i WAS mogę dodać że: odchodzi mi koszt ocieplenia -(dotyczy parteru a nie dachu), płyt gipsowych, wykończenia na zewnątrz- czyli tynki zewnętrzne i wewnętrzne,...ale za to dochodzi mase innych rzeczy- chociażby ciągnięcie całej elektryki która w murowanym domu jest zdecydowanie "krótsza, prostsza i tańsza"!!!!...

ANNNJA
11-11-2007, 21:35
TAK, Piotr masz kolejny raz racje...szybszy jest sam etap budowy, ale obecnie czas oczekiwania na postawienie domu drewnianego jest baaardzo długi..min. 1rok z wyprzedzeniem podpisuje sie umowe!!

Saab OKIENNICE: - faktycznie, skoro okiennice mamy zamontowane to wyjeżdzając teoretycznie zamykamy je- wkońcu niby po to są,....
a jak zamykamy to widoczny znak dla wszystich że właścicieli nie ma w domu..... - a skoro nie ma więc......;) my nie będziemy montować żadnych okiennic..., znam taka opowieść że- nasi znajomi mając domek letniskowy nie zamykają bramy na klucz, a drzwi domku tylko na 1 mały zameczek...- bo jak mówią, że jak mają się GOŚCIE włamać to i tak zrobią, wtedy mniej szkód narobia, nie będa robić wielkiego wyważania bo szybko i lekko to co jest się otworzy...


AnnKamienna-...
ojej..... no to dobrze że piszesz...wpadłabym jak śliwka w kompot... miałam duże nadzieje na kredyt w mBanku...
jeszcze tak podchodzimy jak do jeża z tym kredytem...ale to już tuż tuż przed nami.....
a ktoś brał w LukasBANKu????

Gasol
11-11-2007, 22:46
I teraz mam dylemat zakładać rolety antywłamaniowe czy nie??? Z jednej strony troche więcej bezpieczeństwa a z 2 nie wygląda to fajnie przy okrągłym balu.... Okiennice znowu są kosmicznie drogie:( Czy wy też mieliście z tym problem???

Zaloz okna z szyba P2 lub P4 oraz okuciami antywlamaniowymi WK1 lub WK2.

djan
12-11-2007, 12:35
biorącym kredyt polecam santander
tak jak ja jestem załatwiany to mażenie
wszysko sprawnie szybko i miło
dzisiaj np pan z banku sam sobie pojechał na budowę i zadzwonił że uruchamia drugą transzę
dlamnie rewelacja i żadnych kłopotów

madd
12-11-2007, 12:46
Nie wazne jaki bank - wazne na jakich ludzi trafisz w tym banku!

piotr.nowy
12-11-2007, 18:57
Nie wazne jaki bank - wazne na jakich ludzi trafisz w tym banku!


Absolutnie święte słowa !!! :D