PDA

Zobacz pełną wersję : Domy z bali



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56

ankamienna
09-12-2007, 00:10
Anka a gdzie Ciebie można namierzyć? :)Całą gminę objeździłem ale Twojej chatki nie widziałem.
Chyba jesteś daleko od szosy :)

hihi :lol: bo jak sama nazwa wskazuje moj domek jest na Zielonym Wzgórzu :D


Kasiu- w Wielkim Kacku w miescie goral? serio? :)

JerzyBw
09-12-2007, 08:36
Cześć
Zbysiek4
Już masz dach z papą - szybko. Ilu chłopów buduję Twoją chałupę?
Pozdrawiam

krysiagdy
09-12-2007, 09:01
Anka a gdzie Ciebie można namierzyć? :)Całą gminę objeździłem ale Twojej chatki nie widziałem.
Chyba jesteś daleko od szosy :)

hihi :lol: bo jak sama nazwa wskazuje moj domek jest na Zielonym Wzgórzu :D


Kasiu- w Wielkim Kacku w miescie goral? serio? :)

Domek wprawdzie budowany przez gorali ale w stylu wiejskiej chalupy a nie chaty goralskiej. Zgodę wyrazil miejski konserwator zabytkow wiec sam fachowiec stwierdzil ze w tym miejscu taki dom nie bedzie razil. :)

ankamienna
09-12-2007, 11:32
Anka a gdzie Ciebie można namierzyć? :)Całą gminę objeździłem ale Twojej chatki nie widziałem.
Chyba jesteś daleko od szosy :)

hihi :lol: bo jak sama nazwa wskazuje moj domek jest na Zielonym Wzgórzu :D


Kasiu- w Wielkim Kacku w miescie goral? serio? :)

Domek wprawdzie budowany przez gorali ale w stylu wiejskiej chalupy a nie chaty goralskiej. Zgodę wyrazil miejski konserwator zabytkow wiec sam fachowiec stwierdzil ze w tym miejscu taki dom nie bedzie razil. :)


A obok beda normalne jednorodzinne domki betonowe? czy jakies odludzie macie pod lasem?

:P

zbysiek4
09-12-2007, 13:36
jerzy bw buduje 4 i to tyz z przestojami bo pogoda czasami fatalna a do 20.12 bedzie po wszystkiemu.....

krysiagdy
09-12-2007, 20:33
A obok beda normalne jednorodzinne domki betonowe? czy jakies odludzie macie pod lasem?

:P
Nie jest to odludzie a raczej centrum starej wsi (objete nazdorem konserwatora). Budynki w wiekszosci to zabytkowe chalupy glownie z cegly, niektore tynkowane. Waruni zabudowy bardzo ograniczaly wyglad domu- miedzy innymi szerokosc i wysokosć elewacji, ksztalt dachu, rodzaj pokrycia. Konserwator nie widzi jedank problemu w tym by sciany byly drewaniane.
Tym bardsziej, że w poblizu powstal niedawno budynek zbudowany w prawdzie w technologii tradycyjnej ale spora czesc elewacji jest wynonczona własnie w drewnie.

piotr.nowy
09-12-2007, 21:12
Nie jest to odludzie a raczej centrum starej wsi (objete nazdorem konserwatora). Budynki w wiekszosci to zabytkowe chalupy glownie z cegly, niektore tynkowane. Waruni zabudowy bardzo ograniczaly wyglad domu- miedzy innymi szerokosc i wysokosć elewacji, ksztalt dachu, rodzaj pokrycia. Konserwator nie widzi jedank problemu w tym by sciany byly drewaniane.
Tym bardsziej, że w poblizu powstal niedawno budynek zbudowany w prawdzie w technologii tradycyjnej ale spora czesc elewacji jest wynonczona własnie w drewnie.

Wyrazy szacunku dla Pana Konserwatora.
Bez grama ironii i sarkazmu. :lol:

pawel_beskid_niski
10-12-2007, 10:12
Potrzebuję rady.

Wczoraj byliśmy podpisać umowę na budowę domu i nasz wykonawca dał nam do myślenia.

Mianowicie:

Przyjechaliśmy przekonani, że budujemy bartne 67 + garaż obok (nie w bryle budynku).
Gościu powiedział, że garaż 8 tys (szkielet garażu oczywiście).

Dodał również że jakbyśmy się zdecydowali na ośka drewnianego z garażem w bryle to nam wyjdzie różnicy 2 tys (2 tys drozej jak wybierzemy ośka drewnianego z garażem) niż jakbyśmy budowali bartne plus garaż obok.

I teraz ogromny dylemant bo Osiek jest o 15 m2 większy od Bartnego.

Nie chcę władować się w jakieś super dodatkowe koszty ze względu na to że osiek jest trochę większy.
Jak wy byście postąpili??
Budować Bartne plus garaż obok czy Osiek z garażem w bryle??

HELP:)

Sloneczko
10-12-2007, 10:26
Za garaż wolnostojący będziesz płacił dużo większy podatek, taki jak za pomieszczenie gospodarcze. Dlatego częściej wybiera się projekty z garażem w bryle :)

Renderman
10-12-2007, 10:33
Buduję dom w Tatra House czy ktoś miał z nimi do czynienia.
Bede wdzięczny za info bo wkrótce mam podpisać kontrakt na budowę.
Z góry dzięki za info

Ja mialem z nimi do czynienia. NIe polecam chcieli mnie naciagnac na dodatkowe 20 tys za cos, co bylo dla nich ulatwieniem, ale ze mialem dodatkowe "zyczenie" to chcieli wiecej. Ogolnie nie chcialem aby mi dom budowali sprawdzalem tylko rozpietosci cenowe i przy okazji wyszlo takie cos.

pawel_beskid_niski
10-12-2007, 10:40
Za garaż wolnostojący będziesz płacił dużo większy podatek, taki jak za pomieszczenie gospodarcze. Dlatego częściej wybiera się projekty z garażem w bryle :)

Jedno za Osiek plus garaż:)

Prosiłbym o więcej uwag bardziej doświadczonych budowniczych niż ja:)

ANNNJA
10-12-2007, 11:06
abysmy mogli cos napisac jak my bysmy postąpili to musisz podac więcej danych..tj. jaki metraż jest dokładnie jednego a jaki drugiego domu, ile pokoii, ile TY pokoii potrzebujesz, etc..
garaż dobudowany- nad nim możesz zrobić fajny pokoik,- ale musisz zrobic większe fundamenty, to też kosztuje..ale nie da się wszystkiego przeliczyć bo nieraz warto zaplacić i więcej a coś za to zyskac!!!
-garaż nawet jak jest dobudowany obok, tzn. stoii pod innym dachem ale ma przejście z domu do garażu bezpośrednio, to to liczy się do podatku jak za dom, - tak przynajmniej ja to zrozumiałam.....

pawel_beskid_niski
10-12-2007, 11:15
abysmy mogli cos napisac jak my bysmy postąpili to musisz podac więcej danych..tj. jaki metraż jest dokładnie jednego a jaki drugiego domu, ile pokoii, ile TY pokoii potrzebujesz, etc..
garaż dobudowany- nad nim możesz zrobić fajny pokoik,- ale musisz zrobic większe fundamenty, to też kosztuje..ale nie da się wszystkiego przeliczyć bo nieraz warto zaplacić i więcej a coś za to zyskac!!!
-garaż nawet jak jest dobudowany obok, tzn. stoii pod innym dachem ale ma przejście z domu do garażu bezpośrednio, to to liczy się do podatku jak za dom, - tak przynajmniej ja to zrozumiałam.....

A więc tak:

Czego potrzebuje: 3-4 pokoje plus kuchnia,łazienka, kibelek, salooon i male pomieszczenie techniczne (słoiki, itp. sprawy) oraz na 100% garaż.

W obu to jest (znaczy pomieszczenia nie ma, ale bedzie bo rezygnujemy z lazienki na dole, zostawiamy tylko WC, a w miejsce lazienki robimy pomieszczenie techniczne).

Teraz porównianie
-Bartne - pow. użytkowa 103 m2
-Osiek - 124 m2 plus garaż 23 m2

Tutaj link do Bartne->http://dom-projekt.pl/projekt-domu-195.html, a tutaj do Ośka - >http://dom-projekt.pl/projekt-domu-114.html

Z góry dziękuję za pomoc!!

arekk
10-12-2007, 11:30
Ja będę adaptował Ośka z garażem.

ANNNJA
10-12-2007, 16:53
DUży i przestronny salon jest ważny, ale czy aż tak ważny aby rezygnować z pokoju na dole??
jeśli potrzebujesz 3-4pokoje to dobrze mieć 1pokój na dole...- przeznaczenie: gabinet, sypialnia dla domowników ew. dla gościa który czasem zawita,
poprostu rozplanowanie OSIEK wydaje mi się lepsze,

ten salon w OSIEKU- teoretycznie nie jest wielgaśny ale jak kuchnie troszkę bardziej otworzysz na salon (jednak to zależy od preferencji waszych)
to ten salon nie będzie wcale taki mały,......
nam bardziej podoba się OSIEK + garaż z boku...-
ktoś kiedyś podesłał mi zdjęcia z wykonaniaa takiego osieku z garażem- bardzo sympatyczny domek...,

pawel_beskid_niski
10-12-2007, 18:00
My nie rezygnujemy z pokoju na dole, usuwamy tylko łazienkę (zostawiając sam wc) a z łazienki robimy pomieszczenie gospodarcze.

Stwierdziliśmy, że po kiego nam w takim domku 2 łazienki.
Co do podoba/niepodoba się to Osiek jest ładniejszy, ale:

- o 15m2 większa powierzchnia użytkowa
- lukarna na dachu zamiast okna dachowego (z tego co wiem to lukarny są sporo droższe niż okna dachowe).

Potrzebuje na chłodno przeanalizować za i przeciw, dlatego lepiej zrobić to komuś "z boku".

Sloneczko
10-12-2007, 18:52
- lukarna na dachu zamiast okna dachowego (z tego co wiem to lukarny są sporo droższe niż okna dachowe).

Potrzebuje na chłodno przeanalizować za i przeciw, dlatego lepiej zrobić to komuś "z boku".

Hehehe, to mnie już więcej nie pytaj, bo ja wręcz organicznie nie znoszę "dziur" w dachu, w postaci połaciówek ;) A niestety u nas musiałam się zgodzić, ale tylko na 2 ;)

pawel_beskid_niski
10-12-2007, 18:58
A co budujesz?? Tzn. jaki projekt macie??

Sloneczko
10-12-2007, 20:14
Budujemy wg projektu indywidualnego, niewielkiego bliźniaka. Nie było w necie oferty, która by nam pasowała. Wszystkie były za duże, a mamy ograniczenia w warunkach zabudowy.

Tak się zaczęło:

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/sztachety.jpg

i jest teraz:

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/dom_listopad1.jpg

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/dom_listopad4.jpg

Niestety nie jest to mój wymarzony dom z bala, ale będą drewniane elewacje, przynajmniej całe piętro i strona tarasowa :)

arekk
10-12-2007, 20:26
A zastanawialiście się nad połaciowymi oknami w czasie zimy? :)
Próbował ktoś je odśnieżać żeby wpuścić światło do domu? :)

Sloneczko
10-12-2007, 20:39
Arekk, mnie pytasz?

To już nie moja broszka. U nas miało nie być połaciówek, ale dzieci bardzo chciały, więc je dostały (do łazienek) :)
A że będą miały mieszkanka na górze, niech sobie o te okna dbają ;)

arekk
10-12-2007, 20:51
Pytam tych co mają :)
Bo tak się zacząłem nad tym odśnieżaniem zastanawiać :D

piotr.nowy
10-12-2007, 22:06
Przyjechaliśmy przekonani, że budujemy bartne 67 + garaż obok (nie w bryle budynku).
Gościu powiedział, że garaż 8 tys (szkielet garażu oczywiście).

Dodał również że jakbyśmy się zdecydowali na ośka drewnianego z garażem w bryle to nam wyjdzie różnicy 2 tys (2 tys drozej jak wybierzemy ośka drewnianego z garażem) niż jakbyśmy budowali bartne plus garaż obok.

I teraz ogromny dylemant bo Osiek jest o 15 m2 większy
Budować Bartne plus garaż obok czy Osiek z garażem w bryle??

HELP:)

Jeśli różnica w cenie ma być niewielka to OSIEK.
WG kosztów ze strony biura różnica jest jednak większa - coś koło 60.000 zł. Na pewno bardziej ustawny i funkcjonalny jest Osiek. Te 15 m2 to jedno ale możliwość wykorzstania wszystkich metrów to drugie .
Ja bym brał OSIEK. :roll:

ankamienna
10-12-2007, 22:48
Ja mam polaciowe ;-) w domku rodzicow, snieg topnieje sam z siebie od ciepla ;-) tylko czasem rano jest naturalna zaslonka ;-) ktora pozniej znika

w swoim domku oczywiscie tez mam takie na antresoli ktore super doswietla i widac gwiazdy ;-)

pawel_beskid_niski
11-12-2007, 10:37
Napewno będzie drożej, ale nie aż tyle jak to szacują w biurze.
Sądzę że w 10 tysiącach się wyrobię.

No właśnie ułożenie w ośku pokoi jest trochę nie za bardzo dla mnie, bardziej funkcjonalnie jest w bartnym.

piotr.nowy
11-12-2007, 10:47
No sam widzisz - wszystko kwestia gustu. :P
Mimo wszystko uważam , że pokoje na poddaszu zdecydowanie na plus dla Osiek'a .

pawel_beskid_niski
11-12-2007, 11:34
No sam widzisz - wszystko kwestia gustu. :P
Mimo wszystko uważam , że pokoje na poddaszu zdecydowanie na plus dla Osiek'a .

A czym się ten plus przejawia?? Oprócz oczywiście powierchnii użytkowej?

PawEla
11-12-2007, 12:33
Co do garażu w bryle budynku: mnie sie nie podoba i wg mnie szpeci budynek. dodatkowo mam wrazenie że właściciel takowych chcieliby samochód wprowadzic nawet do swojej sypialni......
DOM to DOM a wóz może sobie stać gdzies dalej albo w garażu pod domem, byleby wjazdu nie było widac w elewacji.
Inna sprawa jest gdy warunki dzialkowe nie pozwalają na wybudowanie drogiego budynku-garazu, albo pod. Wtedy mus to mus albo garaż pod chmurką.....

Sloneczko
11-12-2007, 13:19
A może wiata garażowa?

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/wiata_i_pergola.jpg

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/wiata_Juhas.jpg

_jarl_
11-12-2007, 13:44
Zgadzam się że garaż w bryle budynku to zbyt duży ukłon w stronę wygody kosztem wyglądy całego domu. Podatek od garażu wolnostojącego jest większy ale taki w bryle na pewno pogarsza energooszczędnośc całego domu, inna sprawa że taki wolnostojący trudno ogrzewać. Zawsze jest cos za cos.
Ja zamierzam budować bartne (osiek tez mi sie podoba), jedyna zmiany to powiekszenie dolnego tarasu, likwidacja tego śmiesznego pomieszczenia obok łazienki na poddaszu i dwa dodatkowe okna połaciowe w celu doswietlenia pokojów na górze. Acha i oczywiscie pelne podwpiwniczenie. Jestesmy na etapie czekania na pozwolenie na budowe.

pawel_beskid_niski
11-12-2007, 13:54
Zgadzam się że garaż w bryle budynku to zbyt duży ukłon w stronę wygody kosztem wyglądy całego domu. Podatek od garażu wolnostojącego jest większy ale taki w bryle na pewno pogarsza energooszczędnośc całego domu, inna sprawa że taki wolnostojący trudno ogrzewać. Zawsze jest cos za cos.
Ja zamierzam budować bartne (osiek tez mi sie podoba), jedyna zmiany to powiekszenie dolnego tarasu, likwidacja tego śmiesznego pomieszczenia obok łazienki na poddaszu i dwa dodatkowe okna połaciowe w celu doswietlenia pokojów na górze. Acha i oczywiscie pelne podwpiwniczenie. Jestesmy na etapie czekania na pozwolenie na budowe.

A w jaki sposób pogarsza niby energooszczędność???. Jak nie masz garażu to ocieplasz wszystkie ściany, a jak dobudowujesz, to nie musisz go wcale ocieplać (te 3 dodatkowe ściany).

Masz jeszcze lepsze ocieplenie bo oprócz ocieplenia ściany zewnętrznej masz jeszcze garaż, który choć nie koniecznie musi być ocieplony, to i tak ma wyższą temperaturę niż na zewnątrz.

Wiata odpada, szkoda pieniędzy na takie cos wg mnie.

_jarl_
11-12-2007, 13:59
Jakoś do tego garażu trzeba sie dostać, no chyba że tylko z zewnątrz budynku, to zawsze stwarza ryzyko powstania mostków termicznych. Jeżeli garaz jest tylko dostawiony do budynku a nie stanowi z nim jedenej całości to oczywiscie nic nie pogarsza, ale myslalem ze rozmawiamy o garazu w bryle.

pawel_beskid_niski
11-12-2007, 14:03
Rozmawiamy o Ośku z garażem:
http://dom-projekt.pl/projekt-domu-114.html

_jarl_
11-12-2007, 14:11
Faktycznie nie ma wejscia z wewnątrz. No to faktycznie nawet poprawia energoszczednosc.

pawel_beskid_niski
11-12-2007, 14:22
A tak z ciekawości, dlaczego woleliście Bartne (pomijając to że nie ma projektu gotowego podpiwniczonego Ośka) zamiast Ośka??

Jakie ogrzewanie planujecie, jak ciepłą wodę??

My cały czas się wachamy między gazem + kominek z p.w. a solarami i kominkiem nadmuchowym

_jarl_
11-12-2007, 14:30
Urzekła nas prostota Bartnego, dodatkowo ta wizualizacja na stronie pasuje jak ulał do naszej działki. Bedziemy mieć piec na paliwo stale (pellets), ale myśle tez o solarach (ciepła woda latem i nie tylko). Kominek bedzie ale tylko jako "klimat".

pawel_beskid_niski
11-12-2007, 14:43
Mnie też urzekł, bo faktycznie jest prosty, dach dwuspadowy, żadnych cudów nie ma, łazienki pod sobą i obok kuchni (krótkie prowadzenie instalacji wodnej), ale.... apetyt rośnie w miarę jedzenia...gościu nam buduje Bartne z garażem obok za kwote X, a Ośka z garażem w bryle za kwote X+2000 zł, a osiek większy, garaż w bryle (mniejsze podatki), tylko że więcej powierzchni a więc więcej ocieplenia, posadzek itd. itp., lukarna na dachu....ciężka decyzja a musi zostać podjęta do niedzieli.

_jarl_
11-12-2007, 14:51
Jak bym nie budował piwnicy to chyba by Bartne okazało się ciut za małe, a tak to chyba będzie nawet za duże :)

poharatek
11-12-2007, 15:59
Potrzebuję rady.

Wczoraj byliśmy podpisać umowę na budowę domu i nasz wykonawca dał nam do myślenia.

Mianowicie:

Przyjechaliśmy przekonani, że budujemy bartne 67 + garaż obok (nie w bryle budynku).
Gościu powiedział, że garaż 8 tys (szkielet garażu oczywiście).

Dodał również że jakbyśmy się zdecydowali na ośka drewnianego z garażem w bryle to nam wyjdzie różnicy 2 tys (2 tys drozej jak wybierzemy ośka drewnianego z garażem) niż jakbyśmy budowali bartne plus garaż obok.

I teraz ogromny dylemant bo Osiek jest o 15 m2 większy od Bartnego.

Nie chcę władować się w jakieś super dodatkowe koszty ze względu na to że osiek jest trochę większy.
Jak wy byście postąpili??
Budować Bartne plus garaż obok czy Osiek z garażem w bryle??

HELP:)


Słuchaj budujesz dom swoich marzeń, w którym bedziesz mieszkał kilkanaście- kilkadziesiat lat i nie patrz, że tu zaoszczedzisz tyle, a tam tyle dopłacisz. na czyms zaoszczedzisz najwyżej :wink:
wybierz opcję, która Ci najbardziej odpowiada i już!!!!

piotr.nowy
11-12-2007, 17:04
No sam widzisz - wszystko kwestia gustu. :P
Mimo wszystko uważam , że pokoje na poddaszu zdecydowanie na plus dla Osiek'a .

A czym się ten plus przejawia?? Oprócz oczywiście powierchnii użytkowej?
Chodzi mi o to , że w BARTNE pokoje na poddaszu są naprawde małe. Jak wynika z przekroju pionowego powierzchnia pod poziomym sufitem ma ok. metra szerokości . Reszta to skosy. Przy tym ta najwyższ ściana pomiędzy pokojami jest ciężka do zagospodarowania , bo cokolwiek tam postawisz to stanie na linii drzwi - okno. 8,4 i 9,96 m2 to skromnie newet przy pełnej wysokości ścian. Jeśli prawie cały sufit jest skośny to przestrzeni , tlenu robi się maluuuutko. Trudno jest zagospodarować takie pokoje aby były funkcjonalne i ...ładne.
OSIEK ma niby tylko kilka metrów więcej ale są to metry które naprawdę robią różnicę . Łatwiej wszystko poukładać. Nie ma klaustofobii.:wink: .
Osobiście nie lubię lukarn ale tu na pewno poprawia "ustawność". No chyba żeby połączyć dwa pokoje i zmienić lukarnę na połaciówki.
Napisałeś , że interesują Cię 3-4 pokoje +salon. Gdyby zrezygnować z jednej ze ścianek działowych na górze to byłyby 3 pokoje (poza salonem ) plus pomieszczenie nad garażem , które wyjdzie całkiem spore.

W sumie podpisuję się obiema rękoma pod tekstem poharatka. Twój wybór.Twoja decyzja. Twój ból głowy! :wink:

ANNNJA
11-12-2007, 18:25
Witaj,
nasz domek w środku z rozmieszczenia pomieszczeń jest troszkę podobny do tego ośka...,
inaczej jest tylko u nas wejście, i łazienka, ale garaż, salon, kuchnia, wychodzą podobnie, PLUSEM jest to że garaż ma już 1ściane którą i tak była budowana bo to była ściana domu, nie będzie ogrzewany, ale przez to że jest przy domu to samo to zapewni mu "większą ciepłotę" niż jakby stał samotnie, ponadto z uwagi iż garaż przylega do ściany północnej domu to "ociepla " nasz dom....
A oto w szkicu....:
http://img233.imageshack.us/img233/3573/p1010577kn5.th.jpg (http://img233.imageshack.us/my.php?image=p1010577kn5.jpg)

pawel_beskid_niski
11-12-2007, 18:56
Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc :)

Cały czas się jeszcze zastanawiam, gdzie będę trzymał drewno....hmmmm...troche brak pomyslu, hmmm, jakiś trop ktoś ma??

Red72
11-12-2007, 19:00
Drewno do kominka?Czy na budowę?

pawel_beskid_niski
11-12-2007, 19:01
Drewno do kominka?Czy na budowę?
Kominka

Red72
11-12-2007, 19:05
W ośku na tyle,pod dachem.

pawel_beskid_niski
11-12-2007, 19:12
Przepraszam za takie banalne pytania, ale zmieści się?? Jak będzie w to lało to nie będzie źle.

Dopiero się uczę, ja to taki przedszkolak budowlany narazie :roll:

Red72
11-12-2007, 19:18
Jak poukładasz jeden kawałek na drugi(pocięte) i u góry zakryjesz na wypadek deszczu jakąś folią(czymś podobnym),to masz z głowy kłopot.Nawet jak deszcz zacina,to tylko na czoło pieńków :D

pawel_beskid_niski
11-12-2007, 19:24
Żona będzie wniebowzięta jak jej powiem:)

Same dobre wiadomości (odpukać) na koniec dnia:)

To jeszcze niech ktoś za mnie podejmie decyzję jak ogrzewać dom i wodę to już w ogóle bomba dzień będzie:)

Red72
11-12-2007, 19:26
Lekko z innej beczki......wybrałeś już projekt?

pawel_beskid_niski
11-12-2007, 19:33
Do niedzieli taką decyzję podejmiemy, mamy do wyboru (jak wcześniej czytałeś to pewnie wiesz) Bartne + garaż obok oraz Osiek z garażem (wersja druga o 2 tys droższa).

Jak mi się uda, a nic na to nie wskazuje, że ma się nie udać, to na weekendzie zrobię wycieczkę do wybudowanego Ośka, co na pewno pomoże mi ją podjąć.

arekk
11-12-2007, 20:31
Annnja zrób proszę tak abyśmy mogli powiększyć ten obrazek.
Łatwiej sobie wtedy oglądać.

PawEla
11-12-2007, 20:33
Ogrzewanie? Oto moja koncepcja:
parter: w kuchni podłogówka, w lazience i wiatrolapie też, salon - grzejniki kanałowe, w gabinecie - zwykly konwektor
poddasze: w łazience podłogówka i/lub drabinkowiec, w pokojach konwektory.
Żródło ciepła: piec na paliwa stałe (głownie drewno), w przyszłości jak bedzie gaz (2-3 lata) piec akumulacyjny; dodatkowo kolektory słoneczne.
prawie w środku domu wychodzi komin więc jak sie bedzie palilo w kominku to dodatkowo cieplo (kominek bez plaszcza itp) - sprawdzone najpierw w chatach w Bieszczadach , od niedawna u sąsiada.
W zasobniku na wode dodatkowa grzałka zasilana z wiatraka: jak wieje to grzeje, jak nie wieje to nie grzeje (bez przetrwornic, akumulatorów, itp) - zawsze pare kW można zyskać a jak sie ma brata lotniczego furiata to konstrukcja śmigła bedzie extra wydajna :D
Aha, w kuchni kuchnia węglowa -bardziej na ozdobe ale coby sie uniezależnić od gudzowatych itp albo przyjdą gorsze czasy, putin kurek zakręci a prąd będzie zbyt drogi to zawsze bedzie gdzie strawe ugotować :D
Wybór należy do Ciebie:
paliwa stałe - tanie ale pracochłonne i wymagające opieki
gaz -wygoda, ale nie wszędzie jest
prąd - zabójstwo dla kieszeni
solar - nie nasz klimat
geotermia itp - nie bardzo wierzę że wystarczy (chyba że sie mieszka pod poroninem, zieloną górą itp)
sieć miejska: wygoda, komfort, ktos za nas dba o ciepełko ale nas trzepie po kieszeni (choć sumarycznie nie zawsze) i przede wszystkim nie wszędzie jest

Ale sie opisałem.....
PP

arekk
11-12-2007, 20:35
Do niedzieli taką decyzję podejmiemy, mamy do wyboru (jak wcześniej czytałeś to pewnie wiesz) Bartne + garaż obok oraz Osiek z garażem (wersja druga o 2 tys droższa).
.

2tys. zł przy całej budowie to koszty praktycznie niezauważalne więc tą pozycją bym się nie sugerował. Tym bardziej ,że może akurat tyle wynegocjujesz jakiegoś rabatu gdzieś.

pawel_beskid_niski
11-12-2007, 20:43
Co do ogrzewania to Renderman mnie trochę przekonał do solarów. Nawet nie wiedziałem, że takie są - próżniowe - najważniejsze, żeby było jasno, nie musi słońce świecić.

Co do gazu to mam możliwość, ale trochę mnie wkurza, że wszystkie przyłącza itp. pokrywam ja a potem jeszcze im płacę (ostatnio wyczytałem gdzieś, że znowu podwyżka gazu)

2 tys na etapie stawiania szkieletu domu, a te dodatkowe metry generują potem dalej koszty, wykończenia, okien więcej itp., itd.


Ale podobno kto nie ryzykuje ten nie żyje 8)

arekk
11-12-2007, 20:46
No tak a później będziesz klął ,że przyoszczędziłeś i teraz nie masz gdzie sali kinowej zrobić :)
Ja tam bez ekstrawagancji ale ma być wygodnie :)

pawel_beskid_niski
11-12-2007, 20:55
Z chęcią to bym tak z 200 m2 trzasnął, ale jak zwykle $$

Co do Bartnego to myślę, że spokojnie by wystarczył.

20 lat w mieszakaniu 50m2 w 4 osoby, 5 lat na 16m2 w akademiku (3 lub 4 osoby, a jak impreza to i więcej), a od prawie 1,5 roku na 32 m2 wynajmowanej kawalerki.
Więc jak wpadnę do 100 metrowej "hawiry" a w przypadku Ośka 124 to przecież nie będę wiedział co robić.

Wiem wiem, niektórzy powiedzą, że w swoim domu to się inaczej liczy niż w bloku, ale podwojenie powierzchni użytkowej albo i nawet potrojenie to jest ZNACZĄCA, jak dla mnie, zmiana!

Red72
11-12-2007, 21:06
Faktycznie,w jednym i drugim przypadku musisz mieć garaż....

Gasol
11-12-2007, 21:49
Co do ogrzewania to Renderman mnie trochę przekonał do solarów. Nawet nie wiedziałem, że takie są - próżniowe - najważniejsze, żeby było jasno, nie musi słońce świecić.


Wedlug mojej wiedzy, to kolektory prozniowe nie sa ekonomicznie uzasadnione w naszym klimacie. Opinie potwierdza wielu fachowcow - poszukaj ich na forum Muratora. Najlepiej podobno kupic plaski kolektor Hewalexa (polska produkcja). Ja zostawilem miejsce na dachu, gdyby mnie naszla kiedys ochota na kolektor, to jestem przygotowany.

ANNNJA
12-12-2007, 09:07
z tym okładaniem drewienka kominkowego przy ścianach domu to też myśleliśmy że to super pomysł,...-u nas przewidywaliśmy na tyłach garażu w środku lub na zewnątrz bo mamy dużą powierzchnię wystającego dachu...-
i byłoby pięknie....ALE
czy ktoś z WAS pomyślał o ognioodporności !!????
drewno na dom czymś tam impregnujemy od ognia.. wtedy ma zwiększoną wytrzymałość, a jak położymy takie polanka blisko domu to można to potraktować jak "podpałka".....- i tak mnie to wystraszyło, że stwierdziłam że nie ma co ryzykować i trzeba zbudować jakaś wiatke na drewno, przewiewna, zadaszona, lekko zabudowane boki i najlepiej w pobliżu altany na grila, a od domu ok. 10m. oddalone

Projekt postaram się wieczorem zmniejszyc...ale probowałam wkleić wczoraj już dużych rozmiarów i nie poszło...wogóle zdjęcia na ONECIE to poraniony pomysł, mały zakres edycji.....
Wg. ostatnich waszych wypowiedzi wynika że "jesteśmy stuknięci" bo nastawiamy się na ogrzewanie podłogowe elektryczne, ale skoro drewniany dom ciepły, ogrzewamy powietrze a nie mury, pozatym dogrzewanie bedzie z kominka...- ?? narazie trwamy przy takiej opcji, wiem że prąd kosztuje..-ale są 2taryfy,...
ale butla gazu też kosztuje,: projekt, wynajem, stałe opłaty które ciągle są wyższe, piec i cała instalacja gazowa..,

Red72
12-12-2007, 09:54
Wrzucaj wszystkie fotki na:

http://imageshack.us/

dode
12-12-2007, 09:56
annnja my dokładnie z tych samych powodów nie układamy drewna koło domu, ognioodporność, wybarwianie ściany w miejscu składowania na inny kolor, kilka takich "małych" powodów skłoniło nas bardzo szybko do tego, żeby drewno leżało gdzie indziej.
A jeśli o Wasze ogrzewnie chodzi, to ja Wam kibicuje :P . My mamy podłogówkę ( elektryczną) w kuchni i łazience i jestem zła, że dałam się przekonać, żeby nie robić jej więcej. Komfort jest niesamowity :D , niestety tylko miejscowo :cry:
pozdrawiam
D.

kryzoo
12-12-2007, 10:00
z tym okładaniem drewienka kominkowego przy ścianach domu to też myśleliśmy że to super pomysł,...-u nas przewidywaliśmy na tyłach garażu w środku lub na zewnątrz bo mamy dużą powierzchnię wystającego dachu...-
i byłoby pięknie....ALE
czy ktoś z WAS pomyślał o ognioodporności !!????


poza tym bał bym isę zagrzybienia jeśli drewno będzie układane od strony północnej, gdzie w pewnych okresach utrzymuje się większa wilgotność - to oczywiście zależy od miejsca, mój domek akurat jest blisko rzeki.

poza tym wygląda to nawet ładnie sielsko/wiejsko i jest praktyczne, bo nie trzeba daleko po drewno chodzić

Pozdrawiam

Red72
12-12-2007, 10:14
Napisałem tylko jak będę miał u siebie,bo to idealne rozwiązanie dla mnie :)
Można budować wiaty,studnie,stodoły..... też mi sie podoba
:)

ANNNJA
12-12-2007, 17:52
spójrzcie na nasz projekt..- też proszę o komentarze.....
długo się zastanawialiśmy nad sensownościa/lub jej brakiem jeśli chodzi o bezpośrednie przejście z domu do garażu...-
ostatecznie jednak zrezygnujemy, szkoda mi ciąć tych pięknych bali....- gdyby to był mur to z pewnościa robilibyśmy tak jak projekt mówi i byłoby dla mnie OK....
a jakie jest wasze zdanie????

i jeszcze jeśli chodzi o łazienke...- duża czy nie duża- jak myślicie??? zaznaczam że projektowany był tam piec gazowy i komin....
komin stawiamy bo i tak musi byc bo wentylacja od kuchni,+ łazienka ale z kanału gazowego chyba zrezygnujemy bo nastawiamy się jednak na prąd....,
powiedzcie coś o tym projekcie...ciekawi mnie poprostu Wasze zdanie, chociaż na zmiany to i tak późno ale mimo to prosze.......

piotr.nowy
12-12-2007, 18:51
ANNNJA projekt (parter bo tylko to widzę) jest bardzo fajny. Łazienka zupełnie wystarczająca.
Jedno ALE :
Jeśli nie robicie przejścia do garażu to można , wg mnie nawet trzeba , zmienić układ schodów na piętro. Schody idą wzdłuż ściany pokoju z pierwszym stopniem przy wejściu do garażu (którego u Was nie będzie). Ja bym zmienił 2-biegowe na 3-biegowe z wejściem od strony salonu , za "słupem drewnianym" pierwszy bieg wzdłuż ściany łazienki-zakręt - drugi bieg równoległy do ściany garażu (jakieś 1,5 metra od niej)- zakręt - trzeci bieg tak jak jest. Pierwszy stopień równo ze ścianą na której są drzwi do łazienki , żeby było przejście do pokoju. Jeśli teraz postawisz ściankę za 2-gim biegiem schodów to zyskujesz pomieszczenie , mniej więcej 1,5 na 2 metry, ( między garażem, pokojem , schodami , łazienką) dostepne z łazienki. Pralnia , sauna , inne. Nie wiem jak wygląda poddasze ale ponieważ wejście ze schodów zostaje bez zmian to układ pomieszczeń na górze się nie zmieni. :o
Daj jakiś widoczek domu z zewnątrz , bo z samego rzutu parteru nie wszystko widać... :wink:

piotr.nowy
12-12-2007, 19:11
Trochę mało miejsca na szafki w kuchni. Nie ma szans na wiszące ... . Wstawicie coś między lodówką a stołem ?

Iwona Fuchs-Jamroga
12-12-2007, 20:31
To ja sie teraz pochwale:) Dołączyliśmy do balowiczów i właśnie wykańczamy dom zrobiony przez pana Romana Trochanowskiego z ekipą. A z garażu zrezygnowaliśmy na rzecz wiaty.

ANNNJA
12-12-2007, 21:17
WITAJ IWONA>.
niesamowite!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,
tak własnie sobie myślałam że z tych osób co im buduje to tylko kilka jest na forum!!!!!.....
ciesze się bardzo że wkońcu do nas zawitałaś...!!! jak znaleźliście to forum o balach??? czy dopiero teraz?????
to prosimy o relacje z budowy, a najlepiej fotorelacje w dzienniku lub na forum............ czekamy i kibicujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pozdrawiamy ciepło



Piotr-...ściana w kuchni ma długośc prawie 340cm więc tam zmieści się większość szafek, lodówka jak w planie upchniemy w kącie, a między lodówą a stołem będzie ok. 200cm...to chyba świat na przestrzeń a nic więcej nie planujemy tam wstawiać..no aż tyle szafek nie mamy do kuchni,...
co do schodów to musze jeszcze raz poczytac....-
BARDZO DZIĘKUJEMY ZA TWOJE UWAGI!!!!!!!!!!!

MODLISHKA
12-12-2007, 21:17
Prosze o info na temat okien i namiary na dobre okna, sprawdzone jesli ktos ma !!!!!!!


pozdrawiam wszystkich drewniaków :-)

ANNNJA
12-12-2007, 21:37
PIOTR NOWY>.
więc kolejno:
1. łazienka jest chyba dość spora, sauny nie bedzie, inne łazienkowe gadzety powinny się zmieścić na spokojnie.........
2. na tej ścianie łazienkowej planujemy postawić szafy taaakiie wieelgaśne..,..
3. przy obecnych schodach wejście na poddaszu mamy dokładnie po środku chałupy, a jeśli byłoby bliżej brzegu ściany to można byłoby "oberwać od sufitu poddasza jak wchodziłbyś po schodach"..
4. skoro nie będzie drzwi to myślimy też o ew. np. 30-50cm poszerzeniu całej ściany łazienkowej- ale wtedy te wielgachne szafy musiałby się troche zmniejszyć....
5. poddasze nasz nie ogranicza w rozmieszczeniu schodów
6. pokoju nie da się juz teraz podłużyc......(bo ściany działowe dobrze jest jak lecą pod balami sufitowymi)
7. dziękujemy za 5min. spędzonych nad naszym parterem!!!!!- a kiedy TWÓJ projekt?????

8. SERDECZNIE POZDRAWIAMY....

arekk
12-12-2007, 23:19
To ja sie teraz pochwale:) Dołączyliśmy do balowiczów i właśnie wykańczamy dom zrobiony przez pana Romana Trochanowskiego z ekipą. A z garażu zrezygnowaliśmy na rzecz wiaty.

To chyba na Twoją budowę miałem jechać na wizytację :)
Jak rozmawiałem z Panem Romanem to właśnie do Gdańska mnie zapraszał w listopadzie ale niestety czasowo się nie wyrobiłem.

Podaj na siebie jakieś namiary:) (priv)
Będę wdzięczny mogąc zerknąć na Twój dom.

pozdrawiam
Arek

Red72
13-12-2007, 12:39
Z tym drewnem ,to coś takiego:

http://img512.imageshack.us/img512/3667/drewnoax0.th.png (http://img512.imageshack.us/my.php?image=drewnoax0.png)

pawel_beskid_niski
13-12-2007, 13:15
Po przeanalizowaniu wszystkie za i przeciw to chyba sobie taką drewutnię zrobimy, wiatę na drewno znaczy, w którymś z ostatnich Muratorów nawet była instrukcja "dla opornych".

Tak jak Ty masz też super, tylko faktycznie, podpałka niezła.

piotr.nowy
13-12-2007, 18:53
ANNNJA nie wiem jak to ma być z tymi szafami. Jeśli zrobicie szafy wzdłuż ściany łazienki to jak dojdziesz do schodów? To znaczy dojdziesz ale pierwszy bieg jest "bokiem"... Między 1 schodkiem a ścianą łazienki jest jakieś 90 cm. Przed szafą (zakładam głebokość 60 cm) zostanie jakieś 30 cm do 1-go stopnia. :roll:

ANNNJA
13-12-2007, 20:28
witaj PIOTR..
tak masz racje..tam bedzie ok. 90cm, ale obecnie zrezygnowaliśmy ze schodów, więc jak będą już sciany to wtedy wizualnie zobaczymy ile nam zostało i jak to wygląda...- ścianki działowe będziemy stawiać jak już będą ściany zewnętrzne, i dlatego mamy możliwość ew. przesunięcia ściany łazienkowej...-
tylko sie zastanawiamy z czego stawiać, czy w lekkim szkielecie, czy np. z siporeksu czy np. z cegły....-
jeśli z cegły lub siporeksu to musimy zrobić lekkie wzmocnienie, coś na kształt ław fundamentowych bo inaczej mamy obawy że sam chudziak nie wytrzmyma.----- ma któś w tym temacie jakieś doświadczenia???
jakie macie u Siebie ściany działowe??? pełne drewno???
a wstępna wycena "na oko" schodów dębowych wyszacowana została na ok. 8tys,....
schody robi prawdziwy stolarz który tylko schodami się zajmuje- więc polegam na jego jakości i jakości jego produktów....,

zbysiek4
15-12-2007, 22:47
a oto dalsze nasze foty......
http://img141.imageshack.us/img141/1909/dsc00809nj5.th.jpg (http://img141.imageshack.us/my.php?image=dsc00809nj5.jpg)
http://img257.imageshack.us/img257/6969/dsc00812wt2.th.jpg (http://img257.imageshack.us/my.php?image=dsc00812wt2.jpg)
http://img141.imageshack.us/img141/8579/dsc00813li5.th.jpg (http://img141.imageshack.us/my.php?image=dsc00813li5.jpg)
http://img141.imageshack.us/img141/1416/dsc00815is3.th.jpg (http://img141.imageshack.us/my.php?image=dsc00815is3.jpg)
http://img257.imageshack.us/img257/5386/dsc00814uw7.th.jpg (http://img257.imageshack.us/my.php?image=dsc00814uw7.jpg)
http://img156.imageshack.us/img156/9030/dsc00811jk6.th.jpg (http://img156.imageshack.us/my.php?image=dsc00811jk6.jpg)
http://img257.imageshack.us/img257/7803/dsc00816qe0.th.jpg (http://img257.imageshack.us/my.php?image=dsc00816qe0.jpg)
http://img257.imageshack.us/img257/3382/dsc00817mn9.th.jpg (http://img257.imageshack.us/my.php?image=dsc00817mn9.jpg)


mam nadzieje ze sie podoba.....mi bardzo i mojej zonie rowniez

poharatek
16-12-2007, 14:27
bardzo proszę o kontakt na priv. osoby, które wybudowały swój dom ze stolluxem. mam kilka pytań, bo mam wrażenie, że przestaje być "kolorowo" :evil:

ANNNJA
16-12-2007, 15:06
Bardzo ciekawe rzeźbienia...tylko pamiętaj aby dokładnie to wszystko zaimpregnować,.....
ps. postaraj się następnym razem o zwiedzanie chałupki za dnia...będzie lepszy widok...., SUPER-masz juz swój domek taki "namacalny"...
bo my to jeszcze na papierku, planie i foto!!!!

trzymam kciuki-za bliskie już wykończenia wewnątrz.....

ankamienna
16-12-2007, 22:29
mam pomalowane i wycyklinowane podlogi...caly domek smierdzi lakierem... :o

Red72
16-12-2007, 23:13
mam pomalowane i wycyklinowane podlogi...caly domek smierdzi lakierem...

A ja mam już dotarczony projekt i wycenę mojego domu,pod klucz.Nic nie śmierdzi :D :D

piotr.nowy
16-12-2007, 23:30
mam pomalowane i wycyklinowane podlogi...caly domek smierdzi lakierem...

A ja mam już dotarczony projekt i wycenę mojego domu,pod klucz.Nic nie śmierdzi :D :D


:lol: :lol: :lol:
I oby tak do końca !!! :wink:

Tomasz Walczuk
17-12-2007, 21:49
bardzo proszę o kontakt na priv. osoby, które wybudowały swój dom ze stolluxem. mam kilka pytań, bo mam wrażenie, że przestaje być "kolorowo" :evil:
Witam
Ja miałem z nimi budować ale jak mi podnielśli cenę -wcześniej zapewniali że cena którą uzgodniliśmy jest nie do podniesienia- to zacząłem się zastanawiać czy aby lepiej nie poszukać innej firmy.
Chociaż generalnie nie słyszałem żeby ktoś się na nich skarżył.
Ale moje doświadczenie jest takie lepiej sprawdz dwa razy i jak coś nie pasuje to szukacj kogoś innego.

Pozdrawiam Tomek

cerber
18-12-2007, 22:49
witam
z uwagą śledzę wszystkie posty i czerpię z nich wiedzę ,myślę że jak zacznę stawiać dom z bala to bardzo mi ta wiedza się przyda ale jak mogę to dzielę się też wiedzą jaką zdobyłam mieszkając w betonie, były pytania o okna połaciowe -porażka 1szt to można znieść ale nie w pokoju dziennym dzieci za mało światła,jak śnieg mocny zasypie to tak od razu nie zjedzie pomimo ciepła od wewnątrz,przy wyborze projektu wiem z doświadczenia musi być oprócz salonu 1 pokój w którym w każdej chwili można zrobić sypialnię(w razie choroby) no i oczywiście żeby można było się gdzie umyć (pamiętam jak musiałam zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzać na krześle plastikowym bo teściowa nie mogła już chodzić jak żałowałam że nie mam chociaż prysznica)mamy garaż w bryle budynku ale następny będzie wolnostojący bo;ścianka działowa między garażem a domem jest zawsze zimna garaż- nie ogrzewany drzwi z garażu do kotłowni jak się otworzy to niekiedy trochę czuć paliwem,dobrze że nie ma bezpośredniego wejścia do domu bo by była katastrofa,no i oczywiście nie przesadzać z metrami teraz córka idzie na swoje i na kit mi te metry no dość się rozpisałam ale jeżeli mogłam pomóc to się cieszę pozdrawiam

piotr.nowy
18-12-2007, 23:09
Dobry wieczór.
Miło powitać kolejnego przyszłego balowicza. :wink:

saabb
19-12-2007, 17:20
Pytanko mam odnośnie vat. Wykonawca robi fundamenty, stawia dom z oknami, robi przyłączenia (woda, ścieki, prąd). Czy w takim przypadku jest 7% czy 22%??? Dom bedzie mial 160m2.

Tomasz Walczuk
19-12-2007, 17:45
Pytanko mam odnośnie vat. Wykonawca robi fundamenty, stawia dom z oknami, robi przyłączenia (woda, ścieki, prąd). Czy w takim przypadku jest 7% czy 22%??? Dom bedzie mial 160m2.

Witam

Jeśli wszystkie elementy kupuje wykonawca i sam je montuje to oczywiście jest to 7%. Jeśli jednak to Ty kupujesz okna, cement, stal to w sklepie płacisz 22%. Z tego co wiem to różnicę w Vat' ie Urząd Skarbowy odda, ale tylko do końca grudnia tego roku. Jeśli kupisz jakieś materiały w nowym roku to już nie będziesz mógł się ubiegać o zwrot różnicy Vat między 7 a 22 %

Pozdrawiam Tomek

Tomasz Walczuk
19-12-2007, 17:45
Pytanko mam odnośnie vat. Wykonawca robi fundamenty, stawia dom z oknami, robi przyłączenia (woda, ścieki, prąd). Czy w takim przypadku jest 7% czy 22%??? Dom bedzie mial 160m2.

Witam

Jeśli wszystkie elementy kupuje wykonawca i sam je montuje to oczywiście jest to 7%. Jeśli jednak to Ty kupujesz okna, cement, stal to w sklepie płacisz 22%. Z tego co wiem to różnicę w Vat' ie Urząd Skarbowy odda, ale tylko do końca grudnia tego roku. Jeśli kupisz jakieś materiały w nowym roku to już nie będziesz mógł się ubiegać o zwrot różnicy Vat między 7 a 22 %

Pozdrawiam Tomek

piotr.nowy
19-12-2007, 18:52
Tak jak pisze Tomasz ale nie całkiem. Od 01 stycznia 2008 wchodzą nowe przepisy , na podstawie których będzie przysługiwać bezterminowe prawo do zwrotu VAT i pięcioletnie okresy limitów.
W muratorze 12/2007 jest duży , kompletny artykuł na ten temat . Strona 180. :o

Piotr Wlezień
19-12-2007, 21:09
Masz w zupełności rację. Pytałem się w US


Tak jak pisze Tomasz ale nie całkiem. Od 01 stycznia 2008 wchodzą nowe przepisy , na podstawie których będzie przysługiwać bezterminowe prawo do zwrotu VAT i pięcioletnie okresy limitów.
W muratorze 12/2007 jest duży , kompletny artykuł na ten temat . Strona 180. :o

saabb
19-12-2007, 21:57
właśnie też mi się wydawało, że jeśli kupuje dom już od wykonawcy to jest 7% vat. Kupie ten numer muratora i sprawa się wyjaśni. Dziękuje za pomoc.

piotr.nowy
19-12-2007, 22:23
Jeśli kupujesz dom od dewelopera to było , jest i pewnie jeszcze długo będzie 7%. Zgodnie ze słynną definicją budownictwa społecznego.
Zwrot różnicy Vat dotyczy TYLKO remontów i budowy systemem gospodarczym. W innym wypadku kupujesz usługę (wybudowanie domu ) a usługi są opodatkowane 7%.

Piotr Wlezień
19-12-2007, 23:00
Czy ktoś ostatnio budował ze Stolluxem? Mam podpisać umowę w styczniu, a tu słyszę, że "poharatek" ma bardzo duże problemy. Może ktoś wie czy z tą firmą dzieje się coś złego (bankructwo itd)?

arekk
20-12-2007, 00:02
Czy ktoś ostatnio budował ze Stolluxem? Mam podpisać umowę w styczniu, a tu słyszę, że "poharatek" ma bardzo duże problemy. Może ktoś wie czy z tą firmą dzieje się coś złego (bankructwo itd)?

Jeśli są to istotne wiadomości to nie piszcie na priv tylko tutaj gdyż może komuś uratujecie tyłek przed błędną decyzją.

piotr.nowy
20-12-2007, 00:10
RACJA !!!

poharatek
20-12-2007, 15:40
Czy ktoś ostatnio budował ze Stolluxem? Mam podpisać umowę w styczniu, a tu słyszę, że "poharatek" ma bardzo duże problemy. Może ktoś wie czy z tą firmą dzieje się coś złego (bankructwo itd)?

spokojnie bankructwo im pewnie nie groźi, mam taka nadzieję :wink:
a moje problemy polegają delikatnie mówiąc na braku komunikacji ze stolluxem
i z dojazdem na budowę
a nie pisze na forum, bo nie chce robić zamieszania, bo może Tylko ja mam taki problem. a jak widomo jedna jaskółka wiosny nie czyni
a poza tym, Oni tez, mam nadzieję czytaja to forum i pójda po rozum do głowy (bo dla nich nie trudno sie domyslić o kogo chodzi, no chyba że takich jak ja jest jeszcze kilku :cry: )

naszczęście jutro na tydzien w góry, wiec pociesze oko domami z bala :lol:

POZDRAWIAM WSZYSTKICH I WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE...

Agnieszka Czarna
23-12-2007, 10:01
Radosnych Swiat!!! Niepowtarzalnej atmosfery i Spelnienia Marzen!
Z pozdrowieniami dla wszystkich na tym forum.
Agnieszka

MODLISHKA
23-12-2007, 15:15
Radosnych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich drewniaków

luka chan
23-12-2007, 23:38
Witam wszystkich.

Wie ktos może ile kosztuje przeniesienie starego domu z bali (demontaz, przewoz i zlozenie)?? Znacie jakas firme, badz ludzi, ktorzy sie tym zajmuja w malopolsce i byliby godni polecenia? Planuje zakup takiego starego domku,ale kompletnie nie mam pojecia z jakimi kosztami trzeba sie liczyc (poza kupnem domu no i dzialki). Z góry dzięki wielkie za pomoc!!!

pozdrawiam świąteczenie

vicu
25-12-2007, 13:49
Witaj Luka Chan!
Jestem w trakcie przenosin takiego domu... W tej chwili dom rozebrany i przewieziony (ok. 30km), złożony na stertach i zabezpieczony czeka na wiosnę.
Przez Święta chcę zrobić dziennik, to będzie więcej szczegółów.
Ceny:
za dom - bardzo różnie w zależności od stanu widziałem za 10 - 30 tys.;
za rozbiórkę - ja dałem 20 tys. + moja praca;
za transport - deski itp. rupiecie w cenie rozbiórki, transport bali 1 tys.;
za postawienie budynku na nowo - wstępnie 30 tys. ale zależy od dodatkowych robót.

Do ceny całej inwestycji trzeba oczywiście doliczyć całe koszty administracyjne, projektowe, fundamenty, kominy, pokrycie dachu, ewentualną izolację jak ktoś musi lub chce, instalacje, drewno na konstrukcję i wykończeniówkę wewnętrzną itd....

Ja się cały czas łudzę, że wyjdzie mnie to taniej niż "nówka ze stollux'u" ale troszkę mi uszka oklapły :lol:
Postaram się opisać wszystko w dzienniku i być bardziej aktywny na forum w nowym rocku ;-)

P.S. nie chciałem popsuć Świąt ;-)

Wiktor


Witam wszystkich.

Wie ktos może ile kosztuje przeniesienie starego domu z bali (demontaz, przewoz i zlozenie)?? Znacie jakas firme, badz ludzi, ktorzy sie tym zajmuja w malopolsce i byliby godni polecenia? Planuje zakup takiego starego domku,ale kompletnie nie mam pojecia z jakimi kosztami trzeba sie liczyc (poza kupnem domu no i dzialki). Z góry dzięki wielkie za pomoc!!!

pozdrawiam świąteczenie

ankamienna
25-12-2007, 21:23
witam
z uwagą śledzę wszystkie posty i czerpię z nich wiedzę ,myślę że jak zacznę stawiać dom z bala to bardzo mi ta wiedza się przyda ale jak mogę to dzielę się też wiedzą jaką zdobyłam mieszkając w betonie, były pytania o okna połaciowe -porażka 1szt to można znieść ale nie w pokoju dziennym dzieci za mało światła,jak śnieg mocny zasypie to tak od razu nie zjedzie pomimo ciepła od wewnątrz,przy wyborze projektu wiem z doświadczenia musi być oprócz salonu 1 pokój w którym w każdej chwili można zrobić sypialnię(w razie choroby) no i oczywiście żeby można było się gdzie umyć (pamiętam jak musiałam zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzać na krześle plastikowym bo teściowa nie mogła już chodzić jak żałowałam że nie mam chociaż prysznica)mamy garaż w bryle budynku ale następny będzie wolnostojący bo;ścianka działowa między garażem a domem jest zawsze zimna garaż- nie ogrzewany drzwi z garażu do kotłowni jak się otworzy to niekiedy trochę czuć paliwem,dobrze że nie ma bezpośredniego wejścia do domu bo by była katastrofa,no i oczywiście nie przesadzać z metrami teraz córka idzie na swoje i na kit mi te metry no dość się rozpisałam ale jeżeli mogłam pomóc to się cieszę pozdrawiam

w moim domku schodzi snieg dosc szybko i nie mam problemu ze sniegiem naoknach polaciowych ;-)

WESOLYCH SWIAT WSZYSTKIM DREWNIAKOM!!!

murnau
25-12-2007, 22:25
Witam wszystkich.

Wie ktos może ile kosztuje przeniesienie starego domu z bali (demontaz, przewoz i zlozenie)?? Znacie jakas firme, badz ludzi, ktorzy sie tym zajmuja w malopolsce i byliby godni polecenia? Planuje zakup takiego starego domku,ale kompletnie nie mam pojecia z jakimi kosztami trzeba sie liczyc (poza kupnem domu no i dzialki). Z góry dzięki wielkie za pomoc!!!

pozdrawiam świąteczenie


Hej. Mimo, ze ja juz sobie spokojnie siedze przed koza w moim drewniaku, to czasami zagladam tu, aby sprawdzic co sie u ziomkow po balu dzieje. Jesli chodzi o przenoszenie domow to im dluzej siedze przed ta koza w zimie tym bardziej polecam p. Liszewskiego z Kazimierza.

I nieustajaco zapraszam amatorow takich rozwiazan na strone:
http://homepage.mac.com/rogaleo/robercin/Menu25.html
aby zapoznac sie z rezultatem.

pozdro swiateczne

MagdalenaK
25-12-2007, 22:44
Witam balowiczów i proszę o odpowiedź na pytanie czy instalujecie bądź zainstalowaliście w swoich domkach instalację odgromową? Ponoć trzeba o tym myśleć na poziomie fundamentów, a jeśli się tego nie zrobiło co potem ? Pozdrawaim

doraz
26-12-2007, 17:22
Czy na forum jest ktoś kto mógłby mi polecić osobę na kierownika budowy w z okolic Jeleniej Góry ? Doswiadczenie w budowie domu z bala drewnianego (24 cm) mile widziane. To brzmi jak ogłoszenie, ale pytam osób , które mogą podzielić się swoim doświadczeniem.

Anita1977
26-12-2007, 18:21
Heja!Kochani Balowicze czy ktos mial do czynienia z firma "zajda - domy z bali" z Malopolski? Przymierzam sie do budowy domu z bali i chcialabym sie dowiedziec czegos na temat firmy - czy warto z nimi wspolpracowac?Czy sa solidni? dzieki

piotr.nowy
26-12-2007, 19:22
Czy na forum jest ktoś kto mógłby mi polecić osobę na kierownika budowy w z okolic Jeleniej Góry ? Doswiadczenie w budowie domu z bala drewnianego (24 cm) mile widziane. To brzmi jak ogłoszenie, ale pytam osób , które mogą podzielić się swoim doświadczeniem.

Jerzy , pytałem kilku . Na hasło " dom z bala" ... boją się :cry:
Wg mnie trzeba zatrudnić "standartowego" kierownika , który dopilnuje fundamentów , kominów , przyłączy , itp. A przy budowie ścian zdać się na wykonawcę. Tym bardziej , że zupełnie inaczej buduje góral , inaczej Stollux a jeszcze inaczej np.Trochanowscy. Watpię czy jeden drugiego byłby w stanie skutecznie kontrolować . A po to jest przecież kier.-bud. . :roll:

ANNNJA
26-12-2007, 21:00
Witam jeszcze świątecznie wszystkich.....

Kierownika który nadzoruje budowe domu z drewna (i ma w tym temacie doświadczenie)!!!! trudno dostac....-ale nie wiem nawet czy taki koniecznie ci jest potrzebny, bo samo drewno to stawia Ci i tak ekipa, a kiero "odpowiada" za poszczególne etapy, z czego najważniejsze to te fundamenty a w szczególności ich rozmiary....
A to "odpowiadanie" to u nas ograniczało się w zasadzie do pieczątek....-w zasadzie...., mieliśmy pare pytań ale odpowiedzi kiera nie były niczym odkrywczym, to bardziej my musieliśmy rozgrzebywać temat...., min. na FORUM..,
w naszym przypadku kiero to tylko wydatek pare stówek za pieczątki od czasu do czasu-...to chyba takie czasy- BOOM BUDOWLANY,
p.s. a jak chcesz z prawdziwego zdarzenia to taki kierownik kosztuje pewnie pare tysięcy...!

Domy przenoszone-..hm... znam 2osoby które przenosiły dom i mówią że TO NIE JEST WCALE TANIEJ, i drugi raz nie porywałyby się na takie budowanie...-
zadowoleni domownicy przenoszonych domów- to tylko chyba z forum-..jest tutaj paru takich, między innymi ",murnau" i u niego całkiem sympatycznie to wyszło....!!!!

murnau
26-12-2007, 23:07
...jestem dzieckiem szczescia. (oby!) w kazdym razie: ja swojego kierownika budowy na oczy nie widzialem. role kierownika de facto pelnil zawsze szef ekipy budowlanej - najpierw jeden od fundamentow itd, potem drugi od drewnianego bala i znow ten pierwszy, ktory wrocil by postawic kominy i wykonczyc - obydwaj bardzo mili i fachowi kolezkowie. potem jeden z nich, pod koniec calej zabawy, zawiozl dziennik budowy do jakiegos uprawnionego facia, ktory wszystko opisal i podsteplowal za drobna oplata. Nie namawiam na taka kawaleryjska fantazje - ale - u mnie zadzialalo. (nie wspominajac juz o pozwoleniu na budowe, ktore otrzymalem jak stal stan surowy pod dachem). w kazdym razie dom stoi juz trzeci rok, zadnych fuckapow nie ma, wszystko dziala, nie rozpada sie, nie psuje sie, nie gnije, nie przecieka, nie wykrzywia sie, nie wyziebia sie, nie zacieka, nie podwiewa, nie podmywa, nie trzeszczy, nie zagrzybia sie i nie peka. nie wiem czemu.

murnau
26-12-2007, 23:19
Witam jeszcze świątecznie wszystkich.....

Domy przenoszone-..hm... znam 2osoby które przenosiły dom i mówią że TO NIE JEST WCALE TANIEJ, i drugi raz nie porywałyby się na takie budowanie...-
zadowoleni domownicy przenoszonych domów- to tylko chyba z forum-..jest tutaj paru takich, między innymi ",murnau" i u niego całkiem sympatycznie to wyszło....!!!!

Aha - i jeszcze jedno a propos. Jestem zadowolony z przenoszenia w 100% Ale kazdy ma wlasne zycie i wlasna historie. Mnie osobiscie to bawilo, ze musialem znalezc np. deski ze stuletniej stodoly, zeby zrobic z nich podloge. Ale rozumiem, ze sa ludzie ktorzy uwazaliby to za jakas bezsensowna strate energii i woleliby sobie postawic dom Misoni, ktory ja z kolei uwazam za jakas kiczowata makiete w stylu Asterixa. Jesli chodzi o koszt - na pewno dzis jest inaczej niz 4 lata temu, kiedy ja zaczynalem. Na pewno trudno jest juz dzis znalezc dom powyzej 90 metrow (chalupy wiejskie byly raczej male, wiec wchodza w gre stare szkoly, poczty, plebanie, lub skladanie domu z dwoch domow) Zachodu z tym mnostwo, ale drodzy panstwo, zaprawde powiadam wam: klimat starego domu: bezcenny

MagdalenaK
27-12-2007, 09:55
Podnoszę jeszcze raz moje pytanie bo chyba upadło... czy ktoś z Was zainstalował w swoim domku instalację odgromową? Za wszelkie odpowiedzi będę wdzięczna.

Red72
27-12-2007, 10:24
http://forum.muratordom.pl/odgromowka,t21020.htm

http://forum.muratordom.pl/post2172953.htm?highlight=odgromowa#2172953

http://forum.muratordom.pl/post2074569.htm?highlight=odgromowa#2074569

http://forum.muratordom.pl/post1990881.htm?highlight=odgromowa#1990881

http://forum.muratordom.pl/post1968359.htm?highlight=odgromowa#1968359

http://forum.muratordom.pl/post1872406.htm?highlight=odgromowa#1872406

renjul
27-12-2007, 10:47
Ile kosztuje postawienie domu z bala - sam robocizna, dom około 130 m2 z prostym dwuspadowym dachem. Bedę wdzięczna za odpowiedzi, bo muszę szybko podjąć decyzje co do technologii. A może macie sprawdzone firmy z rejonu Małopolski, Podhala?

Sloneczko
27-12-2007, 11:00
Renjul, pogadaj z Rencią i poczytaj jej arcyciekawy dziennik: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63551 :)

zbysiek4
27-12-2007, 12:50
a oto nasze dalsze zdjecia juz prawie na finiszu
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6551651ada52abff.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c91648a8cc23cb3a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/783e2418b34b8531.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e0a2c63fad378cdc.html
http://www.fotosik.pl/usun_zdjecie.php?dCode=8b4436fc7a35f68709a8df9989c ba0

MagdalenaK
27-12-2007, 13:39
Red72 bardzo dziękuję za odpowiedź w sprawie odgromu, wcześniej trafiałam już na fora na ten temat, jednak ciekawi mnie czy niektórzy z was mają odgromy . Opinie są różne, jedni zakładać inni nie zakładać . My nie pomyśleliśmy o tym na etapie fundamentów, a teraz kiedy niedługo będą stawiać domek to już sama nie wiem. Pozdrawiam Magda

Gasol
27-12-2007, 15:51
Czy na forum jest ktoś kto mógłby mi polecić osobę na kierownika budowy w z okolic Jeleniej Góry ? Doswiadczenie w budowie domu z bala drewnianego (24 cm) mile widziane. To brzmi jak ogłoszenie, ale pytam osób , które mogą podzielić się swoim doświadczeniem.

Jerzy , pytałem kilku . Na hasło " dom z bala" ... boją się :cry:
Wg mnie trzeba zatrudnić "standartowego" kierownika , który dopilnuje fundamentów , kominów , przyłączy , itp. A przy budowie ścian zdać się na wykonawcę. Tym bardziej , że zupełnie inaczej buduje góral , inaczej Stollux a jeszcze inaczej np.Trochanowscy. Watpię czy jeden drugiego byłby w stanie skutecznie kontrolować . A po to jest przecież kier.-bud. . :roll:

Proponuje skontaktowac sie z Panem Wojciechem Nitka. Mozliwe, ze jest w stanie kogos polecic.

Uwazam, ze dobry kierownik budowy (i ewentualnie inspektor nadzoru) to podstawa sukcesu. Nie radze zaniedbywac i brac pierwszego z brzegu z pieczatka. Jesli ktos buduje dom po raz pierwszy w zyciu, i dodatkowo jest to dom z drewna, to nie bedzie w stanie ogarnac sam wszystkich szczegolow budowy i weryfikowac, czy wykonawca nie wciska mu "kitu". Dom drewniany powstaje szybko i czesto nie ma czasu, by zastanowic sie nad tym, czy innym szczegolem. Warto zatrudnic fachowca. Naprawde.

kasia_sloneczko
27-12-2007, 16:23
zbysiek4-piękności ten twój drewniaczek. Czyżby projekt pana Iwanka z Cieszyna :) czy tylko zbieg okoliczności?
A mój domek już się buduje, projekt wreszcie do mnie przyjechał i teraz się adaptuje. Jeszcze tylko pozwolenie na budowę i można ruszać pełną parą.
A kierownik budowy robi nam adaptacje projektu, załatwia pozwolenie na budowę i zna się na drewniakach. Mam nadzieje że się sprawdzi.

renjul
27-12-2007, 17:45
Renjul, pogadaj z Rencią i poczytaj jej arcyciekawy dziennik: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63551 :)
Dzięki Słoneczko :-)

Tomasz Walczuk
27-12-2007, 17:52
Ile kosztuje postawienie domu z bala - sam robocizna, dom około 130 m2 z prostym dwuspadowym dachem. Bedę wdzięczna za odpowiedzi, bo muszę szybko podjąć decyzje co do technologii. A może macie sprawdzone firmy z rejonu Małopolski, Podhala?

Dom kosztuje tylke ile chcesz na niego wydać...

Ale na poważnie to najlepiej pojedź w góry i pytaj szukaj poczytaj forum, dzienniki forumowiczów, cena zależy od wielu elementów powierzchna ale też grubość bala, stan surowy czy pod klucz, itp. etc.
Jedni mówią że szkielet jest tańszy od bala inni i ja do nich należe że bal ma klimat jest ciepły i nie ma całego blihtru związanego z ocieplaniem śican folia wiatroizolacyjna wełna szczelina folia paroizolacyjna deska lub płuta 100 fachowców tygodnie pilnowania a pieniędzy ubywa tak szybko że głowa boli. Dezycji o budowie domu i technologi w jakiej ma być wykonany nie należy podejmować szybko, chyba że masz kupę kasy.

Pozdrawiam Tomek

renjul
27-12-2007, 19:24
Ile kosztuje postawienie domu z bala - sam robocizna, dom około 130 m2 z prostym dwuspadowym dachem. Bedę wdzięczna za odpowiedzi, bo muszę szybko podjąć decyzje co do technologii. A może macie sprawdzone firmy z rejonu Małopolski, Podhala?

Dom kosztuje tylke ile chcesz na niego wydać...

Ale na poważnie to najlepiej pojedź w góry i pytaj szukaj poczytaj forum, dzienniki forumowiczów, cena zależy od wielu elementów powierzchna ale też grubość bala, stan surowy czy pod klucz, itp. etc.
Jedni mówią że szkielet jest tańszy od bala inni i ja do nich należe że bal ma klimat jest ciepły i nie ma całego blihtru związanego z ocieplaniem śican folia wiatroizolacyjna wełna szczelina folia paroizolacyjna deska lub płuta 100 fachowców tygodnie pilnowania a pieniędzy ubywa tak szybko że głowa boli. Dezycji o budowie domu i technologi w jakiej ma być wykonany nie należy podejmować szybko, chyba że masz kupę kasy.

Pozdrawiam Tomek
Właśnie chodzi o to, że nie mam :-? Miałam nadzieję rozpocząć budowę dwa lata temu, ale mieliśmy /mamy strasznie korowody z gminą i WZ. Przez dwa lata okropnie wszystko zdrożało, a nasze zdolności kredytowe wcale nie wzrosły i zastanawiam się na co wogóle mnie stać. Pomysł z balem wziął się stąd, że mamy swój las i drewna mozemy miec ile zechcemy. Wykombinowałam sobie (nie wiem czy słusznie) że na razie w srodku zostawiłabym bale i zaoszczędziłabym na wykończeniówce, tynki itp. Trochę przeraża mnie myśl o tym, że dom z bala powinien posezonopwać i np. ścianki działowe po roku, bo osiada itd. a mnie zależy na czasie. Czy koniecznie ntak musi być? Jestem z gór i jutro zamierzam pojeździć i popytać, ale nie chcę polegac na jednej czy dwóch opiniach, stąd moje pytanie na forum. Oczywiście czytam, ale zeby mi to coś rozjaśniało w głowie to nie powiem ;-)

zbysiek4
27-12-2007, 21:33
tak kasia to ten projekt......
dziekuje za uznanie moi fachowcy sa pierwsza klasa .....koncza dom juz jutro w stanie surowym zamknietym.....okna montuje mi firma ....a w srodku to jeszcze tylko beda czyscili sciany....i piankowali pomiedzy balami.... ale to na wiosne bo teraz niech sobie schna........i ufff bedziemy mieli z zona pierwszy etap za zamkniety prosze o komentarze......

renjul
27-12-2007, 23:22
a oto nasze dalsze zdjecia juz prawie na finiszu
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6551651ada52abff.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c91648a8cc23cb3a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/783e2418b34b8531.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e0a2c63fad378cdc.html
http://www.fotosik.pl/usun_zdjecie.php?dCode=8b4436fc7a35f68709a8df9989c ba0
Piękny domek! Co to za projekt?

Red72
28-12-2007, 10:59
renjul


zbysiek4-piękności ten twój drewniaczek. Czyżby projekt pana Iwanka z Cieszyna czy tylko zbieg okoliczności?
A mój domek już się buduje, projekt wreszcie do mnie przyjechał i teraz się adaptuje. Jeszcze tylko pozwolenie na budowę i można ruszać pełną parą.
A kierownik budowy robi nam adaptacje projektu, załatwia pozwolenie na budowę i zna się na drewniakach. Mam nadzieje że się sprawdzi.

Red72
28-12-2007, 11:01
tak kasia to ten projekt......

kasia_sloneczko
28-12-2007, 14:52
Zbysiek mój domek będzie tak samo wyglądał z zewnątrz, ale w środku mamy zupełnie co innego niż gotowy projekt. Wymyśliliśmy sobie indywidualny rozkład pomieszczeń i Iwanek nam zaprojektował wedle życzenia po cenie jak za gotowca :) Mam tylko nadzieję, że nie ma tam jakiś psikusów konstrukcyjnych.
Ale nie ma obaw, nasze domki nie będą wyglądały tak samo bo my mamy bale od Trochanowskiego i trochę inny układ okien.
W przyszłym tygodniu wrzucę trochę fotek z budowy.
Annja a jak u ciebie-już Roman wycina patyczki?

ANNNJA
28-12-2007, 15:53
HEJ...
te patyczki z lasu zostały juz pod nasza chałupkę wycięte, teraz troche strugania.... ale narazie nie wrzucam zdjęć-....,
tymczasem zajęci mocno jesteśmy wymiarami okien...., już już trzeba składać zamówienie (Urzedowsski ma terminy na okna juz na kwiecień)
a my 100 razy dziennie wałkujemy wymiary okien...,
np. 90x120 1skrzydłowe w kuchni czy jednak 120x120cm-2skrzydłowe..-, (ale co z tego że poszerze do 120cm jak conajmniej 15cm zabierze słupek pośrodku okna...)etc... same dylematy.
i mam wrażenie że WY jesteście jakoś bardziej do wszystkiego zdecydowani, że szybciej podejmujecie decyzje, tylko nam jakoś to opornie idzie....- mam racje????

w salonie wrzuciliśmy takie "kanciaste".....!!!! OBY BYŁO OK, ..chociaż może być dziwnie...tzn. światła będzie duużoooo! ale ponieważ nie robimy żadnych szprosów ani dzieleń okna to stąd moje małe obawy jak to się wpasuje w te bale...
okna w salonie mamy 140 szerokie i 179cm wysokie...- w 1tafli szkła!!!- 2sztuki takiego kwadraciaka....-
może ma ktoś coś takiego podobnego w jednej tafli - naprawde ciekawa jestem efektu......-czy nie przedobrzymy z tym dostępem światła ....

renjul
28-12-2007, 17:03
HEJ...
te patyczki z lasu zostały juz pod nasza chałupkę wycięte, teraz troche strugania.... ale narazie nie wrzucam zdjęć-....,
tymczasem zajęci mocno jesteśmy wymiarami okien...., już już trzeba składać zamówienie (Urzedowsski ma terminy na okna juz na kwiecień)
a my 100 razy dziennie wałkujemy wymiary okien...,
np. 90x120 1skrzydłowe w kuchni czy jednak 120x120cm-2skrzydłowe..-, (ale co z tego że poszerze do 120cm jak conajmniej 15cm zabierze słupek pośrodku okna...)etc... same dylematy.
i mam wrażenie że WY jesteście jakoś bardziej do wszystkiego zdecydowani, że szybciej podejmujecie decyzje, tylko nam jakoś to opornie idzie....- mam racje????

w salonie wrzuciliśmy takie "kanciaste".....!!!! OBY BYŁO OK, ..chociaż może być dziwnie...tzn. światła będzie duużoooo! ale ponieważ nie robimy żadnych szprosów ani dzieleń okna to stąd moje małe obawy jak to się wpasuje w te bale...
okna w salonie mamy 140 szerokie i 179cm wysokie...- w 1tafli szkła!!!- 2sztuki takiego kwadraciaka....-
może ma ktoś coś takiego podobnego w jednej tafli - naprawde ciekawa jestem efektu......-czy nie przedobrzymy z tym dostępem światła ....
Ja tak nie mam, ale chciałabym mieć. Sadzę, że efekt bedzie wspaniały. Światła nigdy za wiele. Jedyny element, który zawsze odstręczał mnie od domu z bali to małe, dzielone szprosami okienka, jakie tradycyjnie wstawiano.

Gasol
28-12-2007, 23:27
okna w salonie mamy 140 szerokie i 179cm wysokie...- w 1tafli szkła!!!- 2sztuki takiego kwadraciaka....-
może ma ktoś coś takiego podobnego w jednej tafli - naprawde ciekawa jestem efektu......-czy nie przedobrzymy z tym dostępem światła ....

Swiatla bedzie duzo, ale zapytaj Wykonawcy, czy nie bedzie problemu z osadzeniem takiego duzego okna. Dom z bali osiada, wiec na wszelki wypadek lepiej sie upewnic.

han-a34
29-12-2007, 00:07
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2920c421679bf44b.html - chcemy zbudować dom z bala o średnicy 30 cm lub więcej. Może coś podpowiecie? Jesteśmy na etapie projektu... Będzie to duży dom (choć nie tak duży jak na obrazku)- ok.260m kwadratowych (parter + piętro)

han-a34
29-12-2007, 00:19
http://images25.fotosik.pl/131/0327de67ed2acb70med.jpg - a to drugi rzut domku

chcemy wybudować coś w tym stylu - może nie tak odjazdowo, ale trochę inaczej niż tradycyjne góralskie chatki... Parter ok.160m kw, piętro ok.100 m kw. zastanawiam się z jakimi kosztami musimy się liczyć...

co o tym myślicie?

zbysiek4
29-12-2007, 00:36
a oto nasze dalsze zdjecia juz prawie na finiszu
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6551651ada52abff.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c91648a8cc23cb3a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/783e2418b34b8531.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e0a2c63fad378cdc.html
http://www.fotosik.pl/usun_zdjecie.php?dCode=8b4436fc7a35f68709a8df9989c ba0
Piękny domek! Co to za projekt?

lukasz iwanek projekt l-58

zbysiek4
29-12-2007, 00:39
Zbysiek mój domek będzie tak samo wyglądał z zewnątrz, ale w środku mamy zupełnie co innego niż gotowy projekt. Wymyśliliśmy sobie indywidualny rozkład pomieszczeń i Iwanek nam zaprojektował wedle życzenia po cenie jak za gotowca :) Mam tylko nadzieję, że nie ma tam jakiś psikusów konstrukcyjnych.
Ale nie ma obaw, nasze domki nie będą wyglądały tak samo bo my mamy bale od Trochanowskiego i trochę inny układ okien.
W przyszłym tygodniu wrzucę trochę fotek z budowy.
Annja a jak u ciebie-już Roman wycina patyczki?


kasia dawaj te fotki czekamy.....

Tomasz Walczuk
29-12-2007, 11:47
http://images25.fotosik.pl/131/0327de67ed2acb70med.jpg - a to drugi rzut domku

chcemy wybudować coś w tym stylu - może nie tak odjazdowo, ale trochę inaczej niż tradycyjne góralskie chatki... Parter ok.160m kw, piętro ok.100 m kw. zastanawiam się z jakimi kosztami musimy się liczyć...

co o tym myślicie?

Pogadajcie z Rendermanem on chyba budował z bala okrągłego. Generalnie jednka bale 30 i większe są najdroższe, z drugiej strony im większy dom się buduje tym mniej się płaci za metr kwadratowy. Zastanówcie się tylko czy napewno chcecie mieć w środku domu półokręgłe ściany.
W karczmach to wygląda ładnie ale w domu nic się nie powiesi na ścianie, jak byłem w górach to niektórzy górale odradzali dom z okrąglego bala, ale to wszystko jest kwestia gustu co kto woli.

Pozdrawiam Tomek

renjul
29-12-2007, 14:43
http://images25.fotosik.pl/131/0327de67ed2acb70med.jpg - a to drugi rzut domku

chcemy wybudować coś w tym stylu - może nie tak odjazdowo, ale trochę inaczej niż tradycyjne góralskie chatki... Parter ok.160m kw, piętro ok.100 m kw. zastanawiam się z jakimi kosztami musimy się liczyć...

co o tym myślicie?

Pogadajcie z Rendermanem on chyba budował z bala okrągłego. Generalnie jednka bale 30 i większe są najdroższe, z drugiej strony im większy dom się buduje tym mniej się płaci za metr kwadratowy. Zastanówcie się tylko czy napewno chcecie mieć w środku domu półokręgłe ściany.
W karczmach to wygląda ładnie ale w domu nic się nie powiesi na ścianie, jak byłem w górach to niektórzy górale odradzali dom z okrąglego bala, ale to wszystko jest kwestia gustu co kto woli.

Pozdrawiam Tomek
Wczoraj rozmawiałam z różnymi ekipami i proponowali mi tez bale półokrągłe - tak że mozna pogodzić wymarzony wygląd zewnętrzny z wygodą wewnątrz.

renjul
29-12-2007, 14:51
Piękny domek! Co to za projekt?[/quote]

lukasz iwanek projekt l-58[/quote]
Dzięki! ja kupiłam dziś gazete z projektami i zainteresowało mnie cos takiego:
http://drewnianedomy.vip.interia.pl/ Nie wiem tylko dlaczego w rzutach nie zaznaczono otwarcia dachu na poddaszu, choc na zdjęciu jest wyraxnie widoczne.

kasia_sloneczko
29-12-2007, 15:08
han-a taki dom nie będzie na pewno tani, bo duże bale okrągłe faktycznie są najdroższe. Poza tym raczej nie najdziesz górala co ci je wystruga bo oni się specjalizują w tym co u nas stawiano od lat, a więc balami kwadratowymi czyli płazami. Tym co interesuje ciebie zajmują się bardziej firmy, które technologie ściągnęły z zagranicy i nie są tanie. Oczywiście mogę się mylić. Myśmy od początku nastawiali się na okrągłe bale i wybraliśmy Trochanowskiego z obawy przed partaczami. Oszczędzić na tym na pewno nam się nie udało, ale śpię spokojnie że mi się ta chatka nie rozleci i nie muszę na każdym kroku pilnować wykonawcy bo mam do niego zaufanie.
Dom będzie wielkości 200 m2 a powierzchni użytkowej wychodzi 180m2. Okno w salonie od strony południowej mamy na szerokość 300 cm i wysokość 210 cm. Wykonawca i architekt stwierdzili że spokojnie takie wymiary mogą być. Będzie to jedna tafla szkła też bez żadnych szprosów. Poza tym będą małe okienka w wykuszu, więc mam nadzieję że światła będzie dosyć.
Annja jak rozmawiałam z Urzędowskim to mówili że czas oczekiwania to ok miesiąca do dwóch, więc nie wiem skąd u ciebie ten kwiecień? Może to zależy od rodzaju zamówionych okien, jeśli z bardziej popularnego drewna to czeka się dłużej?
Ja się bardziej stresuję, ze nam płynność finansową szlag trafi bo jeszcze nie mamy pozwolenia na budowę a bez tego trudno o kredyt. Bez kredytu daleko nie ujedziemy. Więc dylematy pt.wymiary okien zeszły na plan dalszy. Poza tym my działamy intuicyjnie-podoba się albo nie i nie roztrząsamy problemu na wszystkie strony. Może to błąd ale za to mniej nerwów.

ANNNJA
29-12-2007, 16:56
Kasia.... dzieki za opisy i rade (intuicja, wizulaność i decyzja)-...też metoda!!!
my też walczymy obecnie z papierkami kredytowymi...-,,... ciągle im mało podpisów, cyferek,, wyliczeń, dobrze że obsługa miła...,
więc co do okien to owszem zamowienia do 2m-cy jeśli to są standardowe kolory, jeśli cos NIE-standardowego (np. marchewka, JAK U NAS...-) to wtedy 3mcy czas czekania!!!

Bale okrągłe ponad 30cm- TO FAKTYCZNIE BARDZO OGRANICZENIA jeśli chodzi o wystrój wewnętrzny, pozatym na ścianie można zrobić przycinkę pare cm i mamy kwadratowy- np. w łazience pod płytkami lub w kuchni,
ALE- jest jedno ale do domów z bala 30cm..
pamiętajcie że w takich domach robi się 1, max 2ściany wewnętrzne też z takiego samego bala no a reszta- to już należy i do waszej decyzji i do waszego wykonania, ściany takie mogą być w lekkiej konstrukcji obite GK, albo z cegły, albo boazeria, albo drewno- ale jeśli drewno to jakie?????????
bo nie to okrągłe 30cm tylko inne...- ale wykonawcy okrąglaków nie mają innych wymiarów bali, i wtedy trzeba szukać samemu innego drewna i kombinować jak zrobić łączenia ścianek działowych z tymi zewnętrznymi...-
ten temat też przerabiamy na róźne strony z czego teraz robić ścianki działowe w łazience, w kuchni, i 1ściana w pokoju...-
nam wykonawca robi tzw. "5ścian" czyli 4zewnętrzne i 5metrowa ściana wewnętrzna (czyli na 1/2długości domu, patrz projekt strona 60)...
i to z tymi ścianami jest wg. gorsze niż ten wystrój wnętrza..
a jak oglądam dzienniki to ci co mają kwadratowe bale od 10 do 20cm to w większości mają takie wszystkie ściany wewnątrz domu i tym sposobem nie ma problemu co i jak dalej z tymi ścianami...no i wewnątrz mają wszędzie drewienko...drewienko..!!!

Gasol- problemu z montowaniem takich okien nie będzie,.....- mam zapewnienie i wykonawcy i U...,
tylko że przy tych wymiarach i 1skrzydle to b. duże okno, jeśli byłoby do częstego otwierania to nie jest wskazane tylko 1skrzydło, U. zaleca wtedy podział na 2części..- no ale my chcemy to "słońce łapać ile się da" i nie bierzemy dzieleń, pozatym na początku to miały być witryny- ale nie za bardzo można to montować- tzn. można ale pod pewnymi warunkami,
więc wzieliśmy takie, zakładając sporadyczne otwieranie

Han a-34,...
chałupy PIĘKNE!!!!!!!!!!!! odjazdowe,...ale z uwagi na moją bardzo wyrobioną stronę praktyczną, to po podziwianiu 5-minutowym odrazu patrzę na praktyczność polegającą na "opłaceniu" takiego domu, zarówno na etapie budowy, jak też i potem ogrzewania...-
dach- bardzo, bardzo kosztowny, rozciągnięty,,
okna- dużo, dobrze!!,.--ale te łuki w większości firm kosztują Extra, pozatym bardzo rozłożysta forma......, nie wiem czy nie przerasta treści??
podoba mi się, i to bardzo, bardzo..., ale to dom bardziej do podziwniania niż skopiowania na swoje podwórko i zapłacenia za niego!!!!

luka chan
29-12-2007, 20:22
Witaj Luka Chan!
Jestem w trakcie przenosin takiego domu...

Dzieki Vicu za informacje.
Przyznam ze te 20 tys za rozbiorke i 30 za postawienie troche mnie zaskoczylo i bynajmniej nie pozytywnie... a jak wyglada sprawa gdy np (a podobno zdarza sie to zawsze) czesc domu(bali) trzeba wymienic bo do niczego sie nie nadaje?? czy to jest w cenie tych 50 tys?? moze i glupie pytanie, ale dopiero zaczynam.
I jeszcze jedno pytanie do wszystkich ktorzy przeniesli drewniana chalupe: w jakiej kwocie zamyka sie taka przygoda? Nie mowie o super ekstra pracach wykonczeniowych...po prostu domek w ktorym mozna zamieszkac z instalacja elektr. i wod-kan? Z gory dzieki

luka chan
29-12-2007, 20:42
Hej. Mimo, ze ja juz sobie spokojnie siedze przed koza w moim drewniaku, to czasami zagladam tu, aby sprawdzic co sie u ziomkow po balu dzieje. Jesli chodzi o przenoszenie domow to im dluzej siedze przed ta koza w zimie tym bardziej polecam p. Liszewskiego z Kazimierza.


Na ten twoj domek natknalem sie w sieci juz jakis czas temu i przyznam ze swietna robota...no i z duzym gustem - gratuluje. Ile kosztowalo cie przeniesienie i postawienie domu z uzupelnieniem zniszczonych elementow (bez wykonczenia wewnatrz)? Dopiero planuje cos takiego ale nie mam pojecia zielonego jaka kasa minimum (zeby rozebrac, zlozyc i zamieszkac w minimalnie przyzwoitych warunkach) musze dysponowac. Z tego co sie orientuje to mozna taki domek juz za 6 tys kupic, ale to chyba tylko niewielka czesc inwestycji? jak niewielka?

pozdrawiam i z gory dzieki za informacje

piotr.nowy
29-12-2007, 22:02
Dzięki! ja kupiłam dziś gazete z projektami i zainteresowało mnie cos takiego:
http://drewnianedomy.vip.interia.pl/ Nie wiem tylko dlaczego w rzutach nie zaznaczono otwarcia dachu na poddaszu, choc na zdjęciu jest wyraxnie widoczne.

Co masz na myśli z tym otwarciem dachu ? :roll:

piotr.nowy
29-12-2007, 22:09
Ja się bardziej stresuję, ze nam płynność finansową szlag trafi bo jeszcze nie mamy pozwolenia na budowę a bez tego trudno o kredyt. Bez kredytu daleko nie ujedziemy.


Kasia nie stresuj się , bo to nie jest zdrowe. Jeśli temat pozwolenia na budowę będzie się przedłużał możesz próbować z kredytem na refinansowanie kosztów albo pożyczkę hipoteczną zamiast kredytu. Dla działki masz aktualny plan zagospodarowania czy studium ? Jeśli studium to czy masz już warunki zabudowy ? :roll: ewentualnie masz inną nieruchomość ?

poharatek
29-12-2007, 23:58
Ja się bardziej stresuję, ze nam płynność finansową szlag trafi bo jeszcze nie mamy pozwolenia na budowę a bez tego trudno o kredyt. Bez kredytu daleko nie ujedziemy.


Kasia nie stresuj się , bo to nie jest zdrowe. Jeśli temat pozwolenia na budowę będzie się przedłużał możesz próbować z kredytem na refinansowanie kosztów albo pożyczkę hipoteczną zamiast kredytu. Dla działki masz aktualny plan zagospodarowania czy studium ? Jeśli studium to czy masz już warunki zabudowy ? :roll: ewentualnie masz inną nieruchomość ?

a ja z refinansowaniem byłbym bardzo ostrozny, jak chcesz wziąść kredyt to wszyscy mówią, że będą refinansować w 100%. jak podpiszesz umowę to niestety tak kolorowo nie jest.
i nie pisze tylko o swoim przypadku
tylko fv, a ile rzeczy i robót jest bez fv!!!!
a potem jest problem z oddaniem długów lub kupa nerwów, ze lepiej było chwilę poczekać, a te pieniadze "gdzieś" zainwestować a nie "tracić" na budowę

piotr.nowy
30-12-2007, 16:24
Dlatego trzeba wiedzieć co się podpisuje i rozumieć w teorii i praktyce co to oznacza. :o
A że trzeba być ostrożnym to nie ulega dyskusji !

murnau
30-12-2007, 17:06
Hej. Mimo, ze ja juz sobie spokojnie siedze przed koza w moim drewniaku, to czasami zagladam tu, aby sprawdzic co sie u ziomkow po balu dzieje. Jesli chodzi o przenoszenie domow to im dluzej siedze przed ta koza w zimie tym bardziej polecam p. Liszewskiego z Kazimierza.


Na ten twoj domek natknalem sie w sieci juz jakis czas temu i przyznam ze swietna robota...no i z duzym gustem - gratuluje. Ile kosztowalo cie przeniesienie i postawienie domu z uzupelnieniem zniszczonych elementow (bez wykonczenia wewnatrz)? Dopiero planuje cos takiego ale nie mam pojecia zielonego jaka kasa minimum (zeby rozebrac, zlozyc i zamieszkac w minimalnie przyzwoitych warunkach) musze dysponowac. Z tego co sie orientuje to mozna taki domek juz za 6 tys kupic, ale to chyba tylko niewielka czesc inwestycji? jak niewielka?

pozdrawiam i z gory dzieki za informacje

.....Ale to bylo 4 lata temu. Surowy otwarty (fundamenty + drewno + deskopapowanie) ok 50k. A potem mozna i milion w reszte wlozyc.

renjul
30-12-2007, 17:47
Dzięki! ja kupiłam dziś gazete z projektami i zainteresowało mnie cos takiego:
http://drewnianedomy.vip.interia.pl/ Nie wiem tylko dlaczego w rzutach nie zaznaczono otwarcia dachu na poddaszu, choc na zdjęciu jest wyraxnie widoczne.

Co masz na myśli z tym otwarciem dachu ? :roll:
Widzę, że link nie otwierz się bezpośrednio na projekcie. Chodzi mi o gaję 135 z gankiem. Na zdjęciach z realizacji jest balkon z boku (jak dla mnie od południa) a na rzutach nie zaznaczono okien z boku, jedynie na dwóch przeciwległych ścianach.

ankamienna
30-12-2007, 20:34
Jutro wielki dzien pierwszy test instalacji grzewczej - podlogowka, grzanie wody i grzejniki ;-) oj bedzie sie dzialo;-) polecam plyn chlodniczy wlac w przewody wtedy mamy gwarancje ze przy naszej nieobeznosci i mega mrozach nam rurki nie pekną 8)

vicu
31-12-2007, 08:50
Dzieki Vicu za informacje.
Przyznam ze te 20 tys za rozbiorke i 30 za postawienie troche mnie zaskoczylo i bynajmniej nie pozytywnie... a jak wyglada sprawa gdy np (a podobno zdarza sie to zawsze) czesc domu(bali) trzeba wymienic bo do niczego sie nie nadaje?? czy to jest w cenie tych 50 tys?? moze i glupie pytanie, ale dopiero zaczynam.
I jeszcze jedno pytanie do wszystkich ktorzy przeniesli drewniana chalupe: w jakiej kwocie zamyka sie taka przygoda? Nie mowie o super ekstra pracach wykonczeniowych...po prostu domek w ktorym mozna zamieszkac z instalacja elektr. i wod-kan? Z gory dzieki

Niestety koszty podane przeze mnie (50 tys) to robocizna i transport jakiś pierdołek. Kupowanie materiałów w to nie wchodzi. My musimy wymienić kilka belek ze ścian, jedną podwalinę, kilka krokwi - jeżeli chodzi o starą konstrukcję. Oprócz tego jeżeli wprowadzasz jakiekolwiek zmiany do projektu to oczywiście musisz kupić nowy materiał. W moim przypadku cała wykończeniówka też będzie raczej nowa, bo nie udało się odzyskać desek podłogowych itd.

To ile w końcowym rozrachunku zapłacisz za dom zależy od tylu zmiennych, że nikt nie jest Ci w sanie podać ceny. Ja mogę zrobić fundamenty za 20 albo za 55 tys. - i sam jeszcze dokładnie nie wiem jak się to skończy :-)

Chciałbym się zamknąć w 200 tys na gotowo :oops: .

pozdrawiam
wiktor

dode
31-12-2007, 11:15
Dzięki! ja kupiłam dziś gazete z projektami i zainteresowało mnie cos takiego:
http://drewnianedomy.vip.interia.pl/ Nie wiem tylko dlaczego w rzutach nie zaznaczono otwarcia dachu na poddaszu, choc na zdjęciu jest wyraxnie widoczne.

Co masz na myśli z tym otwarciem dachu ? :roll:
Widzę, że link nie otwierz się bezpośrednio na projekcie. Chodzi mi o gaję 135 z gankiem. Na zdjęciach z realizacji jest balkon z boku (jak dla mnie od południa) a na rzutach nie zaznaczono okien z boku, jedynie na dwóch przeciwległych ścianach.

widocznie sa tam tylko drzwi balkonowe. Co zreszta bardzo ładnie wygląda.

grzegorz69
31-12-2007, 16:12
Chciałbym powitać wszystkich balowiczów , przeglądam to forum już od dość dawna ,ale ostatnio nie zaglądałem bo była budowa domu no i brak netu,ale teraz czas się już ujawnić i ewentualnie podzielić z innymi jakimiś doświadczeniem i wiedzą większą lub mniejszą .Przy okazji życzę dużo wytrwałości przy budowach swoich domków na 2008 rok , pozdrawiam serdecznie

http://zorbik.fotosik.pl/zdjecia/1.html

stokrotka 2
02-01-2008, 12:04
Witam serdecznie wszystkich balowiczów w Nowym Roku :)
stwierdziłam, że chyba już najwyższy czas by coś naskrobać na tym topiku
do tej pory nigdy nie pisałam jeszcze tu w tym temacie a muszę się przyznać, że czytuję temat "domy z bali" od mniej więcej kwietnia i codziennie na niego wchodzę :) to między innymi za sprawą balowiczów zdecydowałam się na budowę domu drewnianego :) :D
moja sytuacja wygląda następująco:
- działka kupiona, projekt również, drewno na domek również (już sobie leżakuje w tartaku i czeka na budowę), ekipa ugadana,że jak tylko dostaniemy pozwolenie na budowę, to ruszają z koksem :D
strrrrasznie zależy nam na czasie (sprzedaliśmy mieszkanko, mieszkamy teraz kątem u rodziny i nie jest nam za dobrze :( dlatego marzymy o jak najszybszej wyprowadzce , jeju jak to dobrze że nie stawiamy murowańca, bo tak, to nie wiem za ile byśmy się wyprowadzili ! :-?

Aktualnie jesteśmy na etapie czekania na WZ (powinny być za jakiś miesiąc)
wiem, że pośpieszyliśmy sie może z kupnem projektu,skoro nie mamy jeszcze WZ , ale musieliśmy juz kupic projekt, by zamówić drewno z tartaku jeszcze w 2007r, więc wszystko jest takie trochę na wariackich papierach, ale jak mówiłam, straaasznie zależy nam na czasie :evil:
rozmawiałam z urzednikami w urzedzie gminy i ponoć nie powinno być żadnych problemów, by ten mój domek mógł stanąć na tej działce no i taką mam nadzieję:)
jeśli jednak coś im nie bedzie pasić, to będzie trzeba najwyżej projekt przerobic, ale chyba raczej nie powinno być żadnych problemów
chcę wszystko załatwić najszybciej jak tylko się da, więc myślę o tysiącu rzeczach na raz i najchętniej załatwiałabym i kupowała wszystko już teraz, bo dobija mnie taka bezczynność,więc gorączkowo już przeglądam oferty sprzedaży okien (mam już kilka wycen :lol: ), dachówek , czytam info na wszystkie tematy związane z czymkolwiek co tylko związane jest z budową 8)

chciałabym, byście udzielili mi paru rad, odnośnie tego maksymalnego przyspieszania tej naszej budowy :)

-czy mogłabym już teraz zatrudnić geodetę by zrobił mapki ? z tego co czytałam, może to trwać jakies 2 m-ce , więc chyba najlepiej by zabrał sie za to jak najszybciej? tylko, czy to nie ryzykowne, gdy nie mam jeszcze WZ a poza tym tam, gdzie sie bedziemy budować bedzie teraz powstawało takie małe osiedle, więc wciąz sie coś bedzie zmieniac...a ponoć mapka od geodety jest wazna dopóki coś sie nie zmieni w jej obrębie?
zanim geodeta zrobi mapki do celów projektowych, powinnam mieć juz WZ i wtedy mogłabym juz w opraciu o mapki i Wz zrobić adaptację projektu :)

co radzicie? czekać czy działać?

- kolejna sprawa : oprócz tego że zależy mi na czasie, to zależy mi rzecz jasna na kasie 8) (dlatego właśnie drewno już kupione, bo w tartaku, gdzie zamawiałam, ceny od stycznia idą w górę o 15-20% więc przy takiej ilości, jaka mi potrzebna to baaardzo duża różnica)
boję się podwyżek po Nowym Roku, dlatego myślę o kupnie niektórych materiałów już teraz
Zastanawiam się np. nad kupnem okien już jakoś w tym m-cu, tylko nie wiem, jak by to miało wyglądać, bo też wolałabym je odebrać , gdy już będą potrzebne, nie wiem czy jest możliwość, by np zapłacić jakąs zaliczkę czy nawet całośc juz teraz a odebrac potem?boję się, że gdy będą mi już potrzebne okna, moga być sporo wyższe ceny
To samo tyczy się dachu - wiemy dokładnie jaki chcemy mieć, czy myślicie że można już kupić (gont bitumiczny)teraz?

pozdrawiam serdecznie :)

stokrotka 2
02-01-2008, 12:05
wow ale się rozpisałam :D
mam nadzieję, że będzie Wam się chciało to wszystko przeczytać :lol:

djan
02-01-2008, 13:21
witam
zainteresowanych zapraszam do obejrzenia zdjęć z mojej budowy



http://picasaweb.google.pl/djan62/HistoriaBudowyDomuZBali

dode
02-01-2008, 19:27
djan gratuluje, sliczny domek :D

stokrotka faktycznie, kolejnośc inna niż przyjęte :D . Mapki mozesz robić, jak dostaniesz WZ faktycznie z marszu mozna robic adaptacje. O ile oczywiście w przyszłych tygodniach nie będa ciagnąć przez Twoją działkę jakichś prądów, czy kanalizy dla tego osiedla, o którym piszesz.
A ekipę do czego masz umówioną? Do bali, czy stanu zero? Bo teraz bardzo cięzko o fachowców do stanu zero i tych trzeba tez wcześniej "klepać"
powodzenia
d.

ANNNJA
02-01-2008, 21:03
Kasia- Sloneczko,...
TY szukałas chyba speców od gontu??? wior osikowy??
w murator 1/2008 jest namiar, strona 183,
www.naturalnepokryciadachowe.pl
tel: 085-739-23-80
kom 601493547


Stokrotka.... - mapke możesz zrobic wczesniej-ale tak jak i sama piszesz i inni , pod warunkiem że nic innego się nie zmieni w tym czasie, a tego na 100%nie wiesz!!!!....
my naprzykład sami sobie zrobiliśmy tak że musieliśmy drugi raz wyrabiać mapke.....! i kolejne 200zl,...
BO- po wykonaniu planu podłączenia wody, przyszedł geodeta wytyczył droge przebiegania nitki wodociągowej, odrazu zrobiliśmy wodę i zawołaliśmy geodetę na odbiór-......BŁĄD!!!, bo jak za 2tyg. przyszedł Pan żeby zająć się naszym kablowym przyłączem prądu i robieniem projektu.....to okazało się że mapa którą mieliśmy tuż przed uzyskaniem PNB była już stara-...czyli nieaktualna, bo biegła juz nitka z wodą w mapach geodezyjnych....

zbysiek4
02-01-2008, 23:27
wow ale się rozpisałam :D
mam nadzieję, że będzie Wam się chciało to wszystko przeczytać :lol:

witamy stokrotke na forum....
od czego by tu zaczac.....zastanowic sie czy na pewno dom z bala.....
1.projekt.....kupic.....
2.rozejrzec sie za wykonawca jakie maja terminy....okolo 1 roku...
3.czy placic za drewno...w cenach za 2007 rok???chyba sie nikt na to nie zgodzi bo w polsce sa cyrki z drewnem i wszedzie go malo bo wszedl kapital zagraniczny i wykupuje wszystkie drewno....raczej nie wyjdzie to....
4.sprawdzic czy dzialka ma uregulowane sprawy prawne czy budowlana , czy ma droge dojazdowa,na wlasnosc lub na sluzebnosc,
5.isc do starowstwa powiatowego w celu zamowienia mapki do celow projektowych koszt ok 700-800 pln okres oczekiwania ok 1 miesiaca
6.isc do gminy po mapke wypis i wyrys zagospodarowania przestrzennego...okres oczekiwania ok 2 tyg
7.znalezc dobrego architekta aby rozplanowal wasz domek szambo itp i powiedzial jakie jeszcze dokumenty koszt ok 800 pln
8.w miedzy czasie mozna isc do elektrowni i prosic o przydzial mocy za ktory placi sie ok 1500 a na prad czeka sie okolo roku..jest do potrzebne do uzyskania pozwolenia
9.w starostwie sklada sie podanie o wylaczenie z produkcji rolnej z dzialki ktora posiadacie..
10.taki komplet wraz ze umowa o prad skladacie do pana ktory wydaje w gminie pozwolenia .....i czekacie...
dodam ze jezeli macie jakies wtyczki lub ladne usmiechy mozna to zalatwic szybko......np w do pol roku..a nwet 3-4 miesiace
jak pozniej dostaniecie pozwolenie na budowe
to
geodeta musi naniesc wasz zarys budynku na dzialke
fundamenty , zbrojenie , lanie z gruszki itp...murowanie z bloczkow..itp

wszystkie koszty stanu surowego zamknietego z oknami. 130 m2...bez kominow ...wachaja sie miedzy 170 000 do 200 000 a moze jeszcze drozej....
ja zaplacilem duzo mniej....jak zwykle wszystko po znajomosci......
mam nadzieje ze po krotce wyjasnilem.....co nie co....
ja sobie pomysle ze zrobilismy podzial 4ha na dzialki i postawilismy dom juz w stanie surowym oczywiscie z pozwoleniem w przedziale 6-12 miesiecy.....to nikt mi nie wierzy.....
trzeba byc mocnym i dazyc do celu.....i milym dla ludzi....i nie chodzi tu o jakies lapowki.....mordo ty moja....samo zycie.....
pozdrawiamy zbyski 4

stokrotka 2
03-01-2008, 08:11
stokrotka faktycznie, kolejnośc inna niż przyjęte :D . Mapki mozesz robić, jak dostaniesz WZ faktycznie z marszu mozna robic adaptacje. O ile oczywiście w przyszłych tygodniach nie będa ciagnąć przez Twoją działkę jakichś prądów, czy kanalizy dla tego osiedla, o którym piszesz.
A ekipę do czego masz umówioną? Do bali, czy stanu zero? Bo teraz bardzo cięzko o fachowców do stanu zero i tych trzeba tez wcześniej "klepać"
powodzenia
d.[/quote]

no wiem właśnie, że tak trochę od końca to wszystko robię, no ale cóż zrobić, jak czas tak nagli :) gdybym miała teraz jakieś w miarę znośne warunki mieszkaniowe, to pewnie bym tak nie szalała i nie ryzykowała :D
dziś zadzwonię do geodety i pogadam z nim odnośnie tych mapek (co prawda geodetę miałam wybranego innego, ale jednak chcę wziąć geodetę, który zna tę moją działkę i porusza się w tej gminie, zgadnijcie dlaczego? :wink:
tak, tak - chodzi o czas :lol:
jeśli chodzi o tę moją działkę to sytuacja jest taka, że ona w tej chwili właściwie jeszcze nie istnieje :o , tzn. jest w trakcie wydzielania, tzn. że sprzedawca podzielił wielkie pole, zrobił z niego działki, każdemu kroił ile chciał a teraz w gminie się to wszystko dzieli, i to właśnie takie osiedle powstaje...moja działka również wchodzi w jego skład, a media będą doprowadzane wiosną
i właśnie zamierzam zatrudnić tego samego geodetę, który sprzedawcy dzielił te działki, bo wiadomo, ma papiery, zna sprawę ( i co najważniejsze - ma wszędzie znajomości :D )
no, zobaczymy co powie geodeta, czy jest sens juz teraz robić mapki :-?

a co do ekipy, to umówiliśmy się tak, (źle napisałam wcześniej, że wchodzą jak tylko bedzie pozwolenie) , że jak bedą wylane fundamenty to wtedy wchodza aczkolwiek jest możliwość by oni nam te fundamenty zrobili i być może z tego skorzystamy :wink:
acha domek nie będzie z takich bali, jak u większości z Was (a szkoda :( ) będzie to domek szkieletowy o konstrukcji drewnianej, obity deskami, ale nie takimi jak przewiduje projekt ( co widać na zdjęciu) - cieńkimi niemal jak boazeria, tylko będą to deski 15cm x 5 cm maszynowo wycinane na półokrągło :D mam taką jedną dechę w domu, to pstryknę Wam fotkę :lol:
ekipa ma nam zrobić cała konstrukcję domu plus dachu i obić z zewnątrz, w domu będzie też sporo drewna w środku, ale na razie jeszcze nie wiemy czy ekipie to obicie zlecimy czy nie

stokrotka 2
03-01-2008, 08:17
Stokrotka.... - mapke możesz zrobic wczesniej-ale tak jak i sama piszesz i inni , pod warunkiem że nic innego się nie zmieni w tym czasie, a tego na 100%nie wiesz!!!!....
my naprzykład sami sobie zrobiliśmy tak że musieliśmy drugi raz wyrabiać mapke.....! i kolejne 200zl,...
BO- po wykonaniu planu podłączenia wody, przyszedł geodeta wytyczył droge przebiegania nitki wodociągowej, odrazu zrobiliśmy wodę i zawołaliśmy geodetę na odbiór-......BŁĄD!!!, bo jak za 2tyg. przyszedł Pan żeby zająć się naszym kablowym przyłączem prądu i robieniem projektu.....to okazało się że mapa którą mieliśmy tuż przed uzyskaniem PNB była już stara-...czyli nieaktualna, bo biegła juz nitka z wodą w mapach geodezyjnych....

no właśnie wiem :-?
a zmiany będą, oj będą :evil:
no nic, pogadam z geodetą , zobaczę jak on się na to wszystko zapatruje :x
bo właśnie też się boję tego, że okaże się że mapa będzie nieważna i trzebe będzie robić nową ...no i kasa wyrzucona w błoto, i znów czekanie...

stokrotka 2
03-01-2008, 08:29
wow ale się rozpisałam :D
mam nadzieję, że będzie Wam się chciało to wszystko przeczytać :lol:

witamy stokrotke na forum....
od czego by tu zaczac.....zastanowic sie czy na pewno dom z bala.....
1.projekt.....kupic.....
2.rozejrzec sie za wykonawca jakie maja terminy....okolo 1 roku...
3.czy placic za drewno...w cenach za 2007 rok???chyba sie nikt na to nie zgodzi bo w polsce sa cyrki z drewnem i wszedzie go malo bo wszedl kapital zagraniczny i wykupuje wszystkie drewno....raczej nie wyjdzie to....
4.sprawdzic czy dzialka ma uregulowane sprawy prawne czy budowlana , czy ma droge dojazdowa,na wlasnosc lub na sluzebnosc,
5.isc do starowstwa powiatowego w celu zamowienia mapki do celow projektowych koszt ok 700-800 pln okres oczekiwania ok 1 miesiaca
6.isc do gminy po mapke wypis i wyrys zagospodarowania przestrzennego...okres oczekiwania ok 2 tyg
7.znalezc dobrego architekta aby rozplanowal wasz domek szambo itp i powiedzial jakie jeszcze dokumenty koszt ok 800 pln
8.w miedzy czasie mozna isc do elektrowni i prosic o przydzial mocy za ktory placi sie ok 1500 a na prad czeka sie okolo roku..jest do potrzebne do uzyskania pozwolenia
9.w starostwie sklada sie podanie o wylaczenie z produkcji rolnej z dzialki ktora posiadacie..
10.taki komplet wraz ze umowa o prad skladacie do pana ktory wydaje w gminie pozwolenia .....i czekacie...
dodam ze jezeli macie jakies wtyczki lub ladne usmiechy mozna to zalatwic szybko......np w do pol roku..a nwet 3-4 miesiace
jak pozniej dostaniecie pozwolenie na budowe
to
geodeta musi naniesc wasz zarys budynku na dzialke
fundamenty , zbrojenie , lanie z gruszki itp...murowanie z bloczkow..itp

wszystkie koszty stanu surowego zamknietego z oknami. 130 m2...bez kominow ...wachaja sie miedzy 170 000 do 200 000 a moze jeszcze drozej....
ja zaplacilem duzo mniej....jak zwykle wszystko po znajomosci......
mam nadzieje ze po krotce wyjasnilem.....co nie co....
ja sobie pomysle ze zrobilismy podzial 4ha na dzialki i postawilismy dom juz w stanie surowym oczywiscie z pozwoleniem w przedziale 6-12 miesiecy.....to nikt mi nie wierzy.....
trzeba byc mocnym i dazyc do celu.....i milym dla ludzi....i nie chodzi tu o jakies lapowki.....mordo ty moja....samo zycie.....
pozdrawiamy zbyski 4

dzięki za odp(oczywiście wszystkim)
:)
dom już pisałam jaki ma być i jestem zdecydowana na 100%
1. projekt kupiony 8)
2.wykonawca wybrany i czeka , by zacząć :D
3.drewno już kupione (po cenach z 2007) i sobie czeka :D (kurde, czy ja jestem w czepku urodzona ? :D )
4.działka sprawdzona
5.no właśnie nad mapką się teraz zastanawiam
6.gmina nie ma uchwalonego planu więc wystąpiłam (jakoś na początku grudnia o WZ)
7.architekta jeszcze nie mam ...
8.prąd będzie na działce na wiosnę :o
9.nie muszę występować o wyłączenie z produkcji rolnej (baardzo słaba gleba, poza tym gdy dostanę wz i beda media działka automatycznie przestaje byc rolna)
10.no taki komplet mi się właśnie marzy :D ale kiedy ja to wszystko będę miała? :cry:

gratuluję tak szybkiej budowy 8) ja Ci wierzę :lol:
pozdrawiam serdecznie :D

Gasol
04-01-2008, 16:16
Prosba o porade/pomysl.

Chcialbym zrobic w lazience wneke prysznicowa, ktorej jedna sciana bedzie z bali, czyli patrzac od zewnatrz na wprost:
drzwi prysznicowe
po lewej plyta g-k wylozona plytkami
po prawej plyta g-k wylozona plytkami
w glebi sciana drewniana.

Myslalem, zeby w glebi kabiny wstawic scianke szklana, by zabezpieczyc drewno przed woda. Obawiam sie, ze moze byc i tak problem, bo jakas czesc wilgoci bedzie tam docierac, a w zwiazku z prawdopodobnie utrudniona wentylacja miedzy szklem a drewnem, dojdzie wczesniej czy pozniej do zniszczenia drewna.

Drugi pomysl to zabezpieczyc i polakierowac porzadnie drewno na scianie. Tylko czym?

kasia_sloneczko
04-01-2008, 20:32
Annju dziękuję, ale niestety okazało się że musimy mieć dachówkę (wymóg pani konserwator) więc pomysł z gontem upadł.
No i cieszyłam się z projektu a tu się okazuje że mnóstwo błędów i trzeba teraz architekta przydusić żeby poprawił. Wszystko znowu się opóźni...

ANNNJA
04-01-2008, 20:46
Gasol-
oj to nie jest chyba dobry pomysł z bala robić ściane prysznica????
pokuś się jednak o kolejną sciane GK i płytki.....,

KASIA- S. - to jakie błędy znalazly sie w tym projekcie???? pisalaś chyba kiedyś ile płacicie temu Panu Iwanek za projekt z adaptacja...-ale przypomnij jescze raz....,
ale do wiosno/lata chyba zdąży????
zadaj panu Iwankowi konkretne pytanie na kiedy projekt gotowy , ustal date i przypominaj sie z nia co pare dni....!!-

Tomasz Walczuk
04-01-2008, 20:57
Prosba o porade/pomysl.

Chcialbym zrobic w lazience wneke prysznicowa, ktorej jedna sciana bedzie z bali, czyli patrzac od zewnatrz na wprost:
drzwi prysznicowe
po lewej plyta g-k wylozona plytkami
po prawej plyta g-k wylozona plytkami
w glebi sciana drewniana.

Myslalem, zeby w glebi kabiny wstawic scianke szklana, by zabezpieczyc drewno przed woda. Obawiam sie, ze moze byc i tak problem, bo jakas czesc wilgoci bedzie tam docierac, a w zwiazku z prawdopodobnie utrudniona wentylacja miedzy szklem a drewnem, dojdzie wczesniej czy pozniej do zniszczenia drewna.

Drugi pomysl to zabezpieczyc i polakierowac porzadnie drewno na scianie. Tylko czym?

Sam pomysł jest super bardzo mi się podoba ja też bedę chciał w łazience mieć trochę drewna, ale nie jestem do końca przekonany czy aby na pewno w kabinie prysznicowej. Może zamiast w kabinie to lepiej będzie zrobić całą scianę w łazience. Co do tego ze drewno będzie się psuło to nie ma się czego bać, spójrzcie na sauny wilgotność jest w nich wysoka a nie ma problemów z drewnem.
Pytanie tylko jak to dobrze zabezpieczyć?
Myślę że pomysł z szybą odpada chyba lepiej będzie użyć dobrych środków do ochrony drewna.

Pozdrawiam Tomek

Sloneczko
04-01-2008, 21:12
Przez 20 lat mieliśmy łazienkę z kaflami do wysokości drzwi, a potem na ścianach i na suficie boazerię świerkową. Nad wanną dodatkowo były zbudowane pawlacze z drewna.
Wcześniej deski były zanurzane w płynie grzybobójczym, a potem zabejcowane na ciemny brąz. Drewno utrzymało się w doskonałym stanie.

Mieszkanie sprzedaliśmy 4 lata temu, ale w łazience nowi lokatorzy zostawili wszystko bez zmian :)

vicu
04-01-2008, 22:03
Gasol - pomysł ciekawy :-) i pewnie będzie pięknie wyglądać. Jedynym środkiem, który mi przychodzi do głowy jest lakier do jachtów. Nie wiem, czy wytrzyma i jak długo, ale nie widzę alternatywy. Pomysł z szybą chyba ryzykowny, bo drewno będzie dłużej narażone na wilgoć i niczym tego nie wyczyścisz od strony ściany, także ładne będzie tylko do pierwszego razu :lol:. ściana powinna być idealnie gładka i nie ma raczej mowy o żadnym mszeniu... inaczej grzybki pewne. Powodzenia w realizacji i daj znać co wybrałeś.
Ja chcę sobie zrobić umywalkę z miski drewnianej i będę używał właśnie tego lakieru do jachtów (pomysł z jakiejś gazety).

Gasol
04-01-2008, 22:42
Gasol - pomysł ciekawy :-) i pewnie będzie pięknie wyglądać. Jedynym środkiem, który mi przychodzi do głowy jest lakier do jachtów.

O lakierze do jachtow nie pomyslalem:-) Na pewno sprawdze te opcje! Oczywiscie dam znac o wyniku rozpoznania.

Gasol
04-01-2008, 22:44
Pytanie do tych, ktorzy juz mieszkaja w domach z bali. Moj znajomy strasznie narzeka, ze jego dom szybko sie wychladza, zwlaszcza, gdy wieje silny mrozny wiatr. Czy wasze domy tez maja podobny feler?

ankamienna
04-01-2008, 23:50
Pytanie do tych, ktorzy juz mieszkaja w domach z bali. Moj znajomy strasznie narzeka, ze jego dom szybko sie wychladza, zwlaszcza, gdy wieje silny mrozny wiatr. Czy wasze domy tez maja podobny feler?


U mnie nic nie wieje i jest super cieplo, jak sie nagrzeje to wlasnie trzyma jak termosik ;-)

Co do lazienek.. ja mam troche kafli reszta jest w drewnie.
Malowalam lakierem szkutniczym tikurilli. Naprawde super- mozna rozne kolory oczywiscie wybierac , mieszac a konsystencja jest supre.
Teraz gdy zalana jest sciana to nic... sie nie dzieje - polecam wsz. produkty stosowane do łodzi

pozdrawiam z nad sztormowego dzis Bałtyku!
8)

Sloneczko
05-01-2008, 00:22
Co do lazienek.. ja mam troche kafli reszta jest w drewnie.


Aniu, pokaż fotkę http://img102.imageshack.us/img102/5815/umieszek123zapraszaik9.gif

ankamienna
05-01-2008, 10:50
Co do lazienek.. ja mam troche kafli reszta jest w drewnie.


Aniu, pokaż fotkę http://img102.imageshack.us/img102/5815/umieszek123zapraszaik9.gif



:D kolo okna i wanny jest wlasnie lakier szkutniczy.(mozna go barwic na rozne kolory)

http://img148.imageshack.us/img148/7464/zdjeciaszemud140307016iov9.th.jpg (http://img148.imageshack.us/my.php?image=zdjeciaszemud140307016iov9.jpg)

ankamienna
05-01-2008, 10:53
Prosze o zmniejszenie fotki bo teraz juz nie wiem jak zmiejszyc ... :o

Sloneczko
05-01-2008, 11:14
Aniu, tak:

http://img148.imageshack.us/img148/7464/zdjeciaszemud140307016iov9.th.jpg (http://img148.imageshack.us/my.php?image=zdjeciaszemud140307016iov9.jpg)

Wrzucając zdjęcie na Imageshack, wklejasz ten zaznaczony adres:

http://img148.imageshack.us/img148/4021/ankamiennafv9.jpg

albo wgrywając zdjęcie na ten serwer wybierasz jego rozmiar z paska "resize image" 640x480 i wybierasz ostatni na dole adres: "Direct link to image"

Z tym, że jak już wkleisz mniejsze zdjęcie, musisz usunąć to wielkie, bo strona nadal będzie przez niego rozciągnięta.

To wszystko :) A łazienkę musisz mieć cudną! Chętnie zobaczyłabym jej cały widok :)

ankamienna
05-01-2008, 11:57
Dzieki sloneczko :D

Tomasz Walczuk
05-01-2008, 13:00
Aniu super łazienka u nas też coś takiego będzie .

ANNNJA
05-01-2008, 13:00
ANIA-....nie zmniejszajcie tego wcześniejszego zdjęcia!!!!!!!!!!!
przecież takich cudów nie można podziwiać na obrazeczku 5x5cm..-
BAAAAA.. ależ superowsko- a jak kąpiel?? wygodna?? nie wiem jak sie to nazywa, fass?, beka?? jest prosta z lekkim skosem do samego dołu???
NIESAMOWITE, PIĘKNIE TO WYGLĄDA,....

oj, teraz to prosimy o kolejne foto....., kurcze ta wanna to jak "cukiereczek",,, ale taki trochę zobowiązujący do pozostałego wystroju i klimatu ....

kasia_sloneczko
05-01-2008, 13:11
Ależ masz piękną wannę!! Jak ci się sprawdza?

Annju nasz projekt miał być indywidualny a dostaliśmy go jako gotowy do adaptacji. Fakt mamy drugiego architekta który miał zrobić adaptację ale tylko do warunków terenu a nie całkowitą wraz z instalacjami. No i właśnie on stwierdził że projekt nie spełnia wymagań formalnych. Brakuje podpisów, pieczątek itd. Pod względem projektowym jest w miarę ok ale trzeba poprawić formalności.
No i teraz jestem zadowolona że mam drugiego projektanta który ma nam załatwić pozwolenie na budowę a potem być jej kierownikiem. Bo sama zaniosłabym ten projekt Iwanka do starostwa i wkurzała że nie chcą mi go uwzględnić.
No i przestroga dla wszystkich którzy zamawiają projekty w firmie Mój dom Łukasza Iwanka- dajcie je komuś do sparwdzenia bo z doświadczenia naszego drugiego architekta wynika że Iwanek popełnia dużo błędów.

krysiagdy
05-01-2008, 13:17
ANNJA obrazek 5X5cm jest po to zeby na niego kliknac i wtedy otwiera sie duzy obrazek w osobnym oknie. Natomiast duze obrazki zamieszczane na forum powoduja przesuniecie tekstu co bardzo utrudnia czytanie. Dlatego prosimy o ich zmniejszenie.

grzegorz69
05-01-2008, 20:53
Witam , mam pytanko do forumowiczów którzy maja domy z bala okrągłego czy pozamykały się wam wszystkie łączenia bali na węgłach bo mi właśnie przez te mrozy zamarzła woda w rurce do kuchni która właśnie idzie przy ścianie i przechodzi właśnie przy węgle .Wprawdzie dziś już pozbyłem sie problemu ale jestem ciekaw jak jest u was

http://images23.fotosik.pl/133/1649dc378dd039dam.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1649dc378dd039da.html)

Sloneczko
05-01-2008, 22:33
ANIA-....nie zmniejszajcie tego wcześniejszego zdjęcia!!!!!!!!!!!
przecież takich cudów nie można podziwiać na obrazeczku 5x5cm..-

Eh... Mały obrazeczek po kliknięciu, rozwinie się w ten duży, ale na osobnej stronie, a strona na forum wróci do normy :)

Ankamienna, sama zmień treść posta. Masz taki znaczek w prawym, górnym rogu okienka: "zmień". Wykorzystaj go, by wstawić tam np. inne, ale już zmniejszone zdjęcie :)

ankamienna
06-01-2008, 00:25
Dziekuje za miłe słowa ;-) fakt ta wanna bardzo nadaje styl ktorego pozniej trzeba sie trzymac.. ale jest jedyna w swoim rodzaju.. nie pasuje uwazam inna do domkow drewnianych.. jak pomyslalam o normal to ... dlatego padlo na nią. Nie było jeszcze kąpieli ale nalana była woda poniewaz ją trzeba co jakis czas zwilzac woda lub napelniac aby byla szczelna. Zrobiona jest z drzewa egzotycznego dlatego nie trzeba juz jej dodatkowo impregnowac. Z innego drewna tez mozna ją wykonac ale wtedy trzeba juz impregnowac.

:wink:

ankamienna
06-01-2008, 00:27
ANIA-....nie zmniejszajcie tego wcześniejszego zdjęcia!!!!!!!!!!!
przecież takich cudów nie można podziwiać na obrazeczku 5x5cm..-
BAAAAA.. ależ superowsko- a jak kąpiel?? wygodna?? nie wiem jak sie to nazywa, fass?, beka?? jest prosta z lekkim skosem do samego dołu???
NIESAMOWITE, PIĘKNIE TO WYGLĄDA,....

oj, teraz to prosimy o kolejne foto....., kurcze ta wanna to jak "cukiereczek",,, ale taki trochę zobowiązujący do pozostałego wystroju i klimatu ....

Aniu ona jest prosta, tylko lekki spadek jest podlogi do splywu dlatego mozne taki lekki efekt. Ogolnie jest super wygodna ;-)nazywa sie to bania ;-)
:P

Red72
06-01-2008, 00:32
Nie może być super wygodna,niestety.Chyba że dla dzieciątka które zaczyna siedzieć.....nie dla dorosłego człowieka :)

I zupełnie nie jest praktyczna!

Sloneczko
06-01-2008, 00:59
Aniu, proszę...

ankamienna
06-01-2008, 01:11
Nie może być super wygodna,niestety.Chyba że dla dzieciątka które zaczyna siedzieć.....nie dla dorosłego człowieka :)

I zupełnie nie jest praktyczna!


a to dlaczego nie jest praktyczna?
dla mnie jest bardzo praktyczna... wiadomo cos innego moze dla kogos nie byc praktyczne..ale ja bym jej na zadna inna zwykla nie zamienila

wygodna jest bardzo bo juz byla jedna proba ;-) zaznacza ze osob doroslych :P

Aniu - nie umiem... mozesz zmiejszyc sama? nie wiem o jaki przycisk chodzi i w jakiej edycji...

Sloneczko
06-01-2008, 01:41
Ja już je zmniejszyłam :) Ty tylko w tym poście z olbrzymim zdjęciem kliknij w znaczek "zmień". Masz go w prawym, górnym rogu okienka i wykasuj adres zdjęcia i wstaw jakieś inne, mniejsze, chocby wg sposobu który Ci opisałam.

Poczytaj :)

ponury63
06-01-2008, 02:34
Prosze o zmniejszenie fotki bo teraz juz nie wiem jak zmiejszyc ... :o
zmieniłem zgodnie z prośbą
fotkę zamieszczam również poniżej

[kliknięcie w miniaturkę otwiera większe zdjęcie,
z kolei kliknięcie w to większe otwiera bardzo duże zdjęcie]

http://img148.imageshack.us/img148/7464/zdjeciaszemud140307016iov9.th.jpg (http://img148.imageshack.us/my.php?image=zdjeciaszemud140307016iov9.jpg)

pozdrawiam

ankamienna
06-01-2008, 22:51
Dziekuje Wam :D

astaszel
07-01-2008, 18:52
Szukam projektu tego domu lub podobnego chodzi mi o jakieś rzuty i elewacje. Z góry dzieki.
http://www.andrzej.staszel.com.pl/tmp/003.jpg

P.S Moze ma ktos to gdzies u siebie lub zna linka w necie

tadeusz321
07-01-2008, 19:18
Szukam projektu tego domu lub podobnego chodzi mi o jakieś rzuty i elewacje. Z góry dzieki.
http://www.andrzej.staszel.com.pl/tmp/003.jpg

P.S Moze ma ktos to gdzies u siebie lub zna linka w necie

Masz wybitny gust,wobec tego chcę Ci pomóc w tym i podobnych.

Wejdź na stronę:www.studio51.com.pl

Powodzenia.

ankamienna
07-01-2008, 19:26
ooooo jeeejj :lol:

astaszel
07-01-2008, 19:41
ooooo jeeejj :lol:

czy rzeczywiście śmnieszny ten projekt?

astaszel
07-01-2008, 19:45
Szukam projektu tego domu lub podobnego chodzi mi o jakieś rzuty i elewacje. Z góry dzieki.

P.S Moze ma ktos to gdzies u siebie lub zna linka w necie

Masz wybitny gust,wobec tego chcę Ci pomóc w tym i podobnych.

Wejdź na stronę:www.studio51.com.pl

Powodzenia.

Dzięki, ale ta stronkę znam bardzo dobrze
a gust jak gust dom ma stanąć na Podhalu także sie wpasuje w krajobraz

ANNNJA
07-01-2008, 20:22
Czy to ma być dom rodzinny czy jakaś kanjpka lub pensjonat???, względnie mały hotelik-....tak wygląda z rzutu tego który przedstawiłeś,....

Gasol
07-01-2008, 20:39
Temat: Sciana dzialowa w technologii szkieletowej z plyty gipsowo-kartonowej na poddaszu, oczywiscie na stropie drewnianym (belki stropowe oparte o sciany nosne z bali, wiec bedzie osiadanie stropu). Czy ktos ma moze jakies doswiadczenie lub wskazowki na co zwracac uwage, by uniknac pekania takich scian?

astaszel
07-01-2008, 22:13
Czy to ma być dom rodzinny czy jakaś kanjpka lub pensjonat???, względnie mały hotelik-....tak wygląda z rzutu tego który przedstawiłeś,....

dom ale w pomniejszonej wersji i z paroma zmianami

Tomasz Walczuk
07-01-2008, 22:25
Temat: Sciana dzialowa w technologii szkieletowej z plyty gipsowo-kartonowej na poddaszu, oczywiscie na stropie drewnianym (belki stropowe oparte o sciany nosne z bali, wiec bedzie osiadanie stropu). Czy ktos ma moze jakies doswiadczenie lub wskazowki na co zwracac uwage, by uniknac pekania takich scian?
Witam

Rozmawiałem na ten temat z trzema góralami wszyscy mówili jak jeden mąż że ściany budowane w szkielecie nie osiadają i jeśli będzie osiadała podłoga to wraz z nią siciany działowe kótre są na niej umieszczone, jednym słowem nie będzie problemów z pękaniem płyt GK.

Pozdrawiam Tomek

ankamienna
07-01-2008, 23:03
jak na pensjonat to ok a jak nie to.... hmm wybralabym chyba inny projekt rowniez z widokiem na gory... juz sie rozmarzylam na temat wielkich okien i tarasów... kamien tak ale w zupelnie innej wersji...

moze lepiej pogrzebac jeszcze w projektach? :wink:

Gasol
07-01-2008, 23:07
Rozmawiałem na ten temat z trzema góralami wszyscy mówili jak jeden mąż że ściany budowane w szkielecie nie osiadają i jeśli będzie osiadała podłoga to wraz z nią siciany działowe kótre są na niej umieszczone, jednym słowem nie będzie problemów z pękaniem płyt GK.
Pozdrawiam Tomek

Jasne, ze sciany w szkielecie same nie osiadaja, ale jak pisalem, jesli sa postawione na stropie, ktory osiada, to i one beda poddane temu dzialaniu. A jesli podloga osiadzie nierownomiernie, bo np sciana zewnetrzna poludniowa szybciej wyschnie, a wraz z nia opusci sie belka stropowa?

Sloneczko
08-01-2008, 00:48
Ludzie! Czytajcie też inne wpisy, nie tylko swoje...

Ankamienna, ale c.... kyrk ;)

kasia_sloneczko
08-01-2008, 14:30
Rozmawiałam dziś z facetem od fundamentów i chce 15 tyś za samą robociznę, Jak myślicie to dużo czy mało? Dodam że gość jest polecany jako fachowiec. Jaki jest koszt samych materialów? oczywiście w przybliżeniu

ANNNJA
08-01-2008, 15:44
zależy od wymiaru twojego fundamentu od ilosci ścian, ale chyba pałacu nie budujesz ;) , więc uważam że to jest b.wysoka cena.....,koszt materiału my u siebie dalismy ok. 23 tys, bez chudziaka, bez ubijania piachu ale juz z piachem zasypanym w fundamenty (wymiary 9x10+ garaz dostawiany do domu 3,6 x 7)

ankamienna
08-01-2008, 18:45
sloneczko...a co Ci chodzi :D

dode
08-01-2008, 19:09
Rozmawiałam dziś z facetem od fundamentów i chce 15 tyś za samą robociznę, Jak myślicie to dużo czy mało? Dodam że gość jest polecany jako fachowiec. Jaki jest koszt samych materialów? oczywiście w przybliżeniu

mnie się też wydaje, że to strasznie dużo. Zalezy oczywiście, co musza zrobić, moze masz ogromny dom, robisz piwnicę, wyciagasz wszystko wysoko ponad poziom itd. Może popatrz w innych wątkach- o fundamentach.

Sloneczko
08-01-2008, 19:18
sloneczko...a co Ci chodzi :D

A o to samo, co i Tobie :D

ankamienna
09-01-2008, 00:36
:roll: hmmmm no nie wiem :D :) :P :D

kasia_sloneczko
09-01-2008, 09:39
Patrzyłam na innych wątkach i wygląda na to że trochę za dużo sobie facet policzył. Szukamy teraz innego fachowca co by nam wycenę zrobił.Zobaczymy.
Na razie kurcze terminów im brakuje.

karcio102
09-01-2008, 15:45
Witam.
Niedługo rozpoczynam budową domu z bala.
Buduję to z małą firmą i muszę wpłacić 40% na zakup materiałów.
Sama budowa rozpocznie się w sierpniu a w międzyczasie wykonawca będzie wytaczał bale na ściany.
Jestem ciekaw czy można w jakiś sposób ubezpieczyć (np. w PZU) tą zaliczkę.
Ja oczywiście wierzę w wykonawcę ale zawsze może nastąpić coś nieprzewidywalnego a dla mnie (jak i chyba dla większości ) 50 tys. to kupa pieniędzy.
Będzie oczywiście podpisana umowa.
Poza tym czy można jakoś sprawdzić wykonawcę tj czy nie jest na skraju bankructwa ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
Andrzej

PS
Buduję z bala jodłowego, toczone 25 cm.

kasia_sloneczko
09-01-2008, 15:56
Zgodnie z obietnicą załączam link do fotek budowy mojego domku. Sami zobaczcie jakie śliczne mam patyczki :P

http://picasaweb.google.pl/kasia.sloneczko1/Domek

Sloneczko
09-01-2008, 16:01
Zgodnie z obietnicą załączam link do fotek budowy mojego domku. Sami zobaczcie jakie śliczne mam patyczki :P

Nie tylko patyczki :D

ANNNJA
09-01-2008, 17:28
Kasia- czy u Ciebie wszystkie ściany będa z bala????
Tam gdzie strona tarasowa-tam masz 2x podwójne drzwi tarasowe????, nie było ci szkoda tak ciąć takieee piękne drewnienko???
wyglądają super-..bielutkie, równiutkie... no normalnie super!!!

Karcio102- nie zastanawiałam się nigdy nad ubezpieczeniem wpłaconej zaliczki,- sądzę że nie można tego dokonać tzn.ubezpieczyć zaliczki,
ale napewno są inne formy, tzn. ubezpieczenie budowy na placu wykonawcy- ale takie ubezpieczenie z pewnością powinien mieć Twoj wykonawca- jeśli jest firmą to ma napewno od odpowiedzialnosci cywilnej i od nieszczęsliwych wypadkow, ubezpiecza też możę swój produkt,....(czyli twoj składany dom)...- mozesz go poprosic o te dokumenty,
innej możwliwości nie znam-...ale może jest i jeszcze coś innego...??

ANNNJA
09-01-2008, 21:02
WIAM jeszcze raz..
wybieramy okna...i pytanie co WY byście wybrali:
1. Okna 1-dzielne czyli jedna tafla szkła 120x150
czy
2. Okna 2-dzielne czyli normalnie RU + RU 120x150

jedno okno będzie w łazience a drugie w pokoju,...
wydaje mi się że to w łazience jeśli zrobimy w 1tafli szkła to będzie wieeelkieee okno i może mało wygodne w otwieraniu-uchylaniu,
wielkim plusem to byłoby większa ilość światła która wpadałaby gdyby po środku nie było dzielenia- czyli słupka....
Okna te będą na poddaszu!!! (czyli i tak w jakimś stopniu, pod pewnym kątem słońce będzie nie będzie się dostawało bo i tak zacienione dachem)...- strona wschodnia.....

Czekamy PILNIE na WASZE głosy....

kasia_sloneczko
09-01-2008, 22:12
Annju mam podwójne drzwi tarasowe bo to będzie wyjście z dwóch pokoi tj. z salonu i sypialni. Takie mieliśmy marzenie żeby prosto z sypialni móc sobie na ogródek w piżamie wyskoczyć :)
A będą to gładkie tafle szkła, nie tak jak na rysunku i od strony południowej więc będzie mnóstwo światła.
Jeśli chodzi o twoje okna to wydaje mi się że łazienka nie jest miejscem gdzie musisz mieć duże okna i dużo światła. A jeśli są od strony wschodniej to rano wystarczy ci tego światełka żeby zrobić się na bóstwo ;) nawet jak będziesz miała okno podzielone. No i tak jak mówisz-otwieranie dużego okna wiąże się ze ściągnięciem wszystkiego co masz na parapecie, a parapert wiadomo-lubi być zagracony

arekk
09-01-2008, 23:24
Zgodnie z obietnicą załączam link do fotek budowy mojego domku. Sami zobaczcie jakie śliczne mam patyczki :P

http://picasaweb.google.pl/kasia.sloneczko1/Domek

No proszę :) patyczki znanego nam R.T. :)

ANNNJA
09-01-2008, 23:35
Arek-...
a jakbyś tak nie zgadł????..i nie zgadłes...- podobnie...ale zobacz kasi dziennik....
a co u Ciebie??? co się nic nie chwalisz? umilkłeś na dłuuugo...!!!!

kasia_sloneczko
10-01-2008, 09:44
Dziennika nie posiadam, bo tam należy wklejać dużo fotek, a ja nie potrafię :cry:
Ale na forum będę na bieżąco meldować.
A patyczki i owszem od T. ale nie R. tylko K. znaczy się brata :)

arekk
10-01-2008, 11:01
Dziennika nie posiadam, bo tam należy wklejać dużo fotek, a ja nie potrafię :cry:
Ale na forum będę na bieżąco meldować.
A patyczki i owszem od T. ale nie R. tylko K. znaczy się brata :)

No a że K uczył się od R to miałem prawo się pomylić :):)

Tak się składa ,że często jestem obok K. gdyż działa on w moich rodzinnych stronach. Do R. też miałem swego czasu niedaleko.

ANNNJA: ja niestety ugrzązłem z powodów czysto praktycznych. Przeprowadzka wymusiła niestety odłożenie planów na parę m-cy gdyż są sprawy ważniejsze i one są obecnie priorytetem. Niemniej szykuję wszystko tyle ,że już tempa nie podkręcam.

kasia_sloneczko
10-01-2008, 11:24
My znamy wersję że to R uczył się od K, bo K siedział w Kanadzie i tam się wszystkiego naumiał a jak wrócił to sprzedał wiedzę bratu. Potem sobie pracowali razem a teraz każdy osobno. K. pracuje bardziej hobbystycznie a i tak klienci sami do niego trafiają. R. ma stronę internetową więc go wszyscy znają. Technika ta sama, a bracia są stale w kontakcie. K. to gaduła więc historię jego życia zdążyliśmy poznać :) ale bardzo fajny człowiek i z dużą ilością zapału do pracy. Trudno za nim nadążyć z zarabianiem kasiorki :D

ANNNJA
10-01-2008, 12:33
HEJ KASIA>..-bardzo humorystyczne opisy!!!... uśmiechnełam się szczególnie na to że nie nadążasz z zarabieniem kasiorki-...pociesze CIEBIE WIELCE...- nie TYLKO TY, ja co się zdąże obejrzeć, pare dni pieniążka złapie a tu już znowu kolejne BĘC- kaska..ucieka!
ale z tymi drewniakami to myślę że tak u Wszystkich jest...??
cicho, nic nikt nie chce a potem jak sie zacznie to tylko liczysz, liczysz..i ciągle dziura!!!
ALE kasieńka- błagam....
podaj mi wymiary twoich okien (moze byc na priv,_(
i napisz co sądzisz o oknie 120x150 w 1tafli szkła-tzn. no nie dzielone...?
dawajcie zdjęcia jeśli ktoś takie ma...PLIS,,,, dzielone/NIE dzielone aby miało wymiar 120x150.....

kasia_sloneczko
10-01-2008, 13:15
Annju napisz mi swojego maila to wyślę ci wykaz moich wszystkich okien i drzwi oraz projekt domku, Takich okien jak ty to nie mam. Ale wydaje mi się że dzielone są poręczniejsze i chyba lepiej będą pasowały do domku. Gdybyś wrzuciła nam widok elewacji to byłoby łatwiej coś powiedzieć bo tak po samych wymiarach to trudno sobie wyobrazić.
A my biegamy za kredytem, w sumie to mąż gania a ja z racji zagrożonej ciąży leżę i czekam na marzec. Niech żyje internet bez niego to bylibyśmy daleko w polu ze wszystkim. I jeszcze ci wszyscy dobrzy ludzie co służą bezinteresowną pomocą (tu ukłon do Piotra :)

arekk
10-01-2008, 14:23
Junior najważniejszy więc wyluzuj :)
Chata się sama postawi przy tych wykonawcach więc tylko na kaskę trzeba się sprężać bo faktem jest ,że idzie szybko jak woda.

Ja pocieszam się tym ,że przy balach mniej ekip mi się na budowie przewinie niż przy murowańcu :)

djan
10-01-2008, 16:23
WIAM jeszcze raz..
wybieramy okna...i pytanie co WY byście wybrali:
1. Okna 1-dzielne czyli jedna tafla szkła 120x150
czy
2. Okna 2-dzielne czyli normalnie RU + RU 120x150

jedno okno będzie w łazience a drugie w pokoju,...
wydaje mi się że to w łazience jeśli zrobimy w 1tafli szkła to będzie wieeelkieee okno i może mało wygodne w otwieraniu-uchylaniu,
wielkim plusem to byłoby większa ilość światła która wpadałaby gdyby po środku nie było dzielenia- czyli słupka....
Okna te będą na poddaszu!!! (czyli i tak w jakimś stopniu, pod pewnym kątem słońce będzie nie będzie się dostawało bo i tak zacienione dachem)...- strona wschodnia.....

Czekamy PILNIE na WASZE głosy....
ja polecam dwudzielne
u mnie wymiar 117/114 i są super
można obejrzećhttp://picasaweb.google.pl/djan62/HistoriaBudowyDomuZBali
http://picasaweb.google.pl/djan62/HistoriaBudowyDomuZBali/photo#5153874656860925442

djan
10-01-2008, 16:50
i nie mogęwkleićzdjęcia
nie wiem co robię żle

Seba7207
10-01-2008, 19:50
Dla zainteresowanych balowiczów. Wczoraj zajechał do mnie na budowę jeden gość i żalił się, że ceny budowy domów z bali tak poszły w górę, że głowa boli. Mówi, że wykonawcy liczą (z materiałem) za stan surowy zamknięty już 2200 za m^2. Natomiast wykończenie pod klucz należy liczyć ok 2500 za m^2. Tak średnio to teraz 4500 - 5000 za metr. Przypuszczam, że wykończenie to niższa półka, panele itp, ponadto bal pewnie 16 + docieplenie. Wspominał, że jego kolega pracował w WAKO i twierdził, że do budowy domow stosują drewno 4 klasy (ponoć skręca się po pewnym czasie i mają dużo reklamacji). Ale ręki nie dałbym sobie za to uciąć.

arekk
10-01-2008, 23:05
Seba ty chcesz ludzi o zawał serca przyprawić? :)
Akurat dzisiaj rozmawiałem z jednym budowniczym i wspominał o 1400zł.m2 użytkowej.Stan surowy zamknięty.

doraz
11-01-2008, 09:21
Seba7207
Tak sie przyglądam Twoim ostatnim zdjęciom w dzienniku. Domek fajny, ale zastanawia mnie posadowienie belek na fundamencie. Jeśli dobrze widzę, to fundament wystaje na zewnątrz w stosunku do ściany z belek. Czy nie spowoduje to problemów, że woda spływając po ścianie(deszcz) doprowadzi do szybkiego zawilgocenia pierwszej dolnej belki ? Wydawało mi się, że to dreniana ściana powinna wystawać 1 - 2 cm poza fundament, na zewnątrz oczywiście. Jak to jest ? A jaka jest szerokość/grubość bali, a jaka szerokość fundamentu ? Czy wewnątrz też fundament wystaje spod bali ?

doraz
11-01-2008, 09:27
I jeszcze jedno...
Piszesz (Seba) drewno klasy 4.
Zna ktoś jakieś normy określające klasy drewna ?
Wiem , ze kiedyś stosowało się określenia klasa 1 , klasa 2 itd. Ale teraz to chyba juz nieaktualne. Więc jak klasyfikuje się teraz drewno i jaka klasa jest odpowiednia na dom z bali 24 cm ? Gdzie znaleźć te normy ? Proszę nie pisać , że im wyższa klasa tym lepiej, bo to oczywiste, ale jaka klasa jest wystarczająca dla spokojnego snu, inwestora oczywiście .

Gasol
11-01-2008, 11:58
fundament wystaje na zewnątrz w stosunku do ściany z belek. Czy nie spowoduje to problemów, że woda spływając po ścianie(deszcz) doprowadzi do szybkiego zawilgocenia pierwszej dolnej belki ?

Rozwiazanie poprawne, ale wymaga zrobienia obrobki blacharskiej. Popatrz tu, jak to powinno mniej wiecej wygladac:
http://marcinplos.blogspot.com/2007_03_01_archive.html

marcin_aneta - pozwolilem sobie zacytowac Waszego bloga:-)

Wydaje mi sie, ze taka obrobka blacharska jest wrecz wskazana, nawet jesli bal wystaje na 2-3 cm poza lico sciany fundamentowej.

madd
11-01-2008, 12:49
Seba - jak cie prosze - nie strasz ludzi :lol:

Seba7207
11-01-2008, 16:18
Doraz, prawidłowo fundament (ściana piwnic) powinna być cofnięta (tzn. belki powinny wystawać ok 2-3 cm na zewnątrz. Niestety miałem taką ekipę od piwnic (pożal się Boże), że skaszanili mi piwnice. Nie mogłem ich dopilnować bo miałem w tym czasie wypadek samochodowy. Wymurowali ścianki nie uwzględniając ocieplenia i kamienia na elewacji. Okazało się, że są za szerokie po ok 8 cm z każdej strony. Można to było poprawić w dwojaki sposób. Zastosowac pierwszą belkę podwalinową (np. z dębu) szerszą, odpowiednio wyprofilowaną, tak aby ściekała woda, lub drugi sposób, to wyfrezowanie kawałka belki i zamocowanie obróbki z drewna (w naszym przypadku to będzie modrzew od górali) tzw. okapnik z uszczelnieniem silikonem. Żona powiedziała obróbce blacharskiej stanowcze NIE. Koszty materiału i obróbki pokryje oczywista wykonawca piwnic. Czekamy na przyjazd materiału wraz z deskami do wykończenia wnętrza.
Jeśli chodzi o tą cenę to przypuszczam że gośc udał się do firmy budującej domy z bali i przereklamowanej. Także spokojnie prosze podchodzić do ceny. Tak jak z położeniem płyt G-K. Przyjechała do mnie ekipa powiedzieli panie, 50zł od m^2. Podziękowałem grzecznie, miny im zrzedły i odjechali. Myśleli, że chata z bali, gość pewnie kasy ma jak lodu to trzeba wyciągnąć na maxa. Jest takie powiedzenie: Chyry dwa razy traci. Zarobiliby, ale nie za taką stawkę.
Dzisiaj wstawiałem drzwi pomiędzy garażem a korytarzykiem. Zajęło mi to 2-2,5h roboty. Cena średnia to pomiędzy 50 zł a 100. Naprawdę, proszę uwierzcie, 90% prac można wykonać samemu, nie dajmy się zwariować, chyba że ktoś nie ma ochoty i ma dużo kasy (lepiej te pieniądze przeznaczyć na wycieczkę lub wczasy.
Nas stan zamknięty bez piwnic wyniósł 750-800zł za m^2. Myślę, że 1200-1400 to teraz dobra cena. Pozdrawiam

P.S. 80% wykończeniówki robię samemu, trochę doświadczenia zdobyłem , w razie pytań odnośnie rozprowadzenia przewodów elektrycznych, czyszczenia bali itp. służę radą

djan
11-01-2008, 16:25
wiem jedno : towar jest tyle wart ile kilent chce za niego zapłacić
nie dajmy się zwariować

marcin_aneta
12-01-2008, 19:08
gasol: pytales jakis czas temu o wychladzanie domu !
kiedys juz pisalem ale ze jestem super zadowolony napisze jeszcze raz :)
przy obecnych temperaturach od -2 do +4 w miejscu gdzie mieszkam w domu jest super cieplo
pale tylko kominkiem a w sumie to koza i jak wieczorem zaladuje drewienko to rano tylko zostaje zar. temperatura ok 20stopni zostaje az do nastepnego dnia wieczorem wiec pale raz na 24h. mowie wam ! jestem super zadowolony. malo tego. bardzo czesto otwieraja sie i zamykaja drzwi tarasowe bo psy wychodza i wchodza z domu. normalnie jak za kilka dni odpale piec i bedzie chodzila podlogowka to mam nadzieje ze bedzie orgazm :)
jak spimy na antresoli to na noc jest potrzeba otwarcia okna bo za goraco. oczywiscie pootwieralem do wszystkich innych pomieszczen drzwi zeby cieplo sie rozeszlo i tam tez cieplutko !

piotr.nowy
12-01-2008, 20:44
karcio 102

Witam.
Niedługo rozpoczynam budową domu z bala.
Buduję to z małą firmą i muszę wpłacić 40% na zakup materiałów.
Sama budowa rozpocznie się w sierpniu a w międzyczasie wykonawca będzie wytaczał bale na ściany.
Jestem ciekaw czy można w jakiś sposób ubezpieczyć (np. w PZU) tą zaliczkę.
Ja oczywiście wierzę w wykonawcę ale zawsze może nastąpić coś nieprzewidywalnego a dla mnie (jak i chyba dla większości ) 50 tys. to kupa pieniędzy.
Będzie oczywiście podpisana umowa.
Poza tym czy można jakoś sprawdzić wykonawcę tj czy nie jest na skraju bankructwa ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
Andrzej

PS
Buduję z bala jodłowego, toczone 25 cm.

Jeśli zaliczka ma być zabezpieczeniem dla wykonawcy , że się nie wycofasz (a on zostanie z niesprzedaną konstrukcją ) to można pomysleć o wpłacie zaliczki przez rachunek powierniczy. Jeśli jednak wykonawca ma wydać zaliczkę od razu to tekie zabezpieczenie odpada.
Co do ubezpieczenia wpłaty zaliczki to dam znać w poniedziałek.
Sprawdzić firmę można przez rejestr niesolidnych dłużników. Postaram się gdzieś znaleźć link.

kasia_słoneczko

I jeszcze ci wszyscy dobrzy ludzie co służą bezinteresowną pomocą (tu ukłon do Piotra
Nie ma sprawy. Jak idą mężowi rozmowy w bankach ?

ankamienna
13-01-2008, 20:04
Hej Marcin,
ja mam tez antresole i kominek - potwierdzam ze palenie daje duzo, ja doszlam nawet do 30 st.na antresoli wiec musialam otwierac okna zeby oddyachac;-) ale jednak teraz jak mam piec i podlogowke to jest dopiero super.

:D

Narcyz
15-01-2008, 14:04
Witam serdecznie forumowiczów
SZukam wykonawców domu z bali fi 300 mm w okolicy legnicy
Proszę o pomoc - pozwolenie już mam i stan zero też Tylko budować dalej
Pozdrawiam i z góry dziękuje

turoazja
15-01-2008, 14:11
Mam pytanie do balowiczow, czy ktos z was budowal swoj domek na fundamentach plytowych? Jesli tak to prosze o opinie na temat tej technologi
Wedlug fachowcow tego typu fundamenty sa o wiele bardzie dokladnie wykonywane poziomy/wymiary co dla konstrukcji z bali jest wazne.
Stawiam sobie domek o nazwie debina i wlasnie zastanawiam sie nad takim rozwiazaniem, szybko, sprawnie i dokladnie no i wykonawca pod nosem ;)

ankamienna
15-01-2008, 14:34
To wazne bardzo - wymiary to podstawa. nie slyszalam o tej technologii ale nowinki sa zawsze dobre;-) moze ktos sie wypowie, ja mialam standard i panowie ktorzy stawiali wiedzieli zemusza co do cm wymierzyc zeby pozniej domek sie mogl zlozyc na tym :D

turoazja
15-01-2008, 14:53
Troche zasiegnolem wiedzy i opini na temat fundamentow plytowych.
+ nie potrzebujemy wtedy olbrzymich wykopow fundamentowych
+ szybkosc i dokladnosc realizacji fundamentow
+ dobre dla domow stawianych na podlozach aktywnych
+ duzo plycej sie osadza, plus przy plytkich wodach gruntowych
+ mozliwosc montazu od razu ogrzewania podlogowego
+ ponoc oszczednosc (do 30% taniej od zwyklych fundamentow)
- wciaz nowosc na polskim rynku (mala dostepnosc w wielu regionach polski)
- stosowane tylko do domow bez podpiwniczenia
technologia - http://www.legalett.com.pl/

piotr.nowy
15-01-2008, 21:49
Troche zasiegnolem wiedzy i opini na temat fundamentow plytowych.
+ nie potrzebujemy wtedy olbrzymich wykopow fundamentowych

To się zgadza.

+ szybkosc i dokladnosc realizacji fundamentow

Dokaładność - jak zawsze - zależy od wykonawcy. Można spartaczyć płytę , można wykonać super dokładnie tradycyjne.

+ dobre dla domow stawianych na podlozach aktywnych

Zdecydowanie tak. Nacisk na podłoże rozłożony na więkzej powierzchni.

+ duzo plycej sie osadza, plus przy plytkich wodach gruntowych

Zgadza się

+ mozliwosc montazu od razu ogrzewania podlogowego

Jeśli masz na mysli ogrzewanie typu legalett to tak. Jeśli wodne lub elektryczne to też , ale akumulacyjne. Nagrzewa się kilkanaście ton betonu co ma swoje wady i zalety. To zresztą zależy od płyty i tego czy izolacja termiczna jest pod czy nad samą płytą.

+ ponoc oszczednosc (do 30% taniej od zwyklych fundamentow)

Tutaj BARDZO ostrożnie ! Tu wszystko zależy od projektu. Im więcej
ścian fundamentowych w projekcie tym relatywnie korzystna jest płyta. Przy prostych rzutach płyta wyjdzie drożej.

- wciaz nowosc na polskim rynku (mala dostepnosc w wielu regionach polski)

Nie zgadzam się. Po pierwsze nie jest to absolutnie nowość. Po drugie co to znaczy mała dostepność? Tylko tyle , że wykonawcy i architekci tradycyjnie robią fundamenty na ławach .Nie ma tu rzadnej filozofii. Bardzo wiele projektów gotowych jest juz przewidziana do do budowy z płytą.


- stosowane tylko do domow bez podpiwniczenia

Teoretycznie można w domach z piwnicą też zrobić fundament płytowy , tylko po co?

technologia - http://www.legalett.com.pl/

Legalett to tak jak piszesz raczej technologia z wykorzystaniem płyty fundamentowej. Technologia mocno specyficzna .Więcej na ten temat na forum tutaj:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=2261787#2261787
A dziennik budowy z legalett'em np tu:
http://forum.muratordom.pl/vis-a-vis-c126-budujemy-z-keramzyt-projekt,t96500.htm
Płytę można wykonać bez ogrzewania legelett.
Podsumowując : tak jak pisałem wczesniej - trzeba przeliczyć koszty do konkretnego projektu. Przy domach z bali , które są lżejsze niż murowańce płyta też może być "lżejsza" (tańsza). Każdy architekt robiący adaptację do warunków miejscowych bez kłopotu może przeprojektować fundament tradycyjny na płytę. Wada to brak możliwości zrobienia piwnic.
:o

Ja osobiście na pewno zrobię płytę. Bardzo możliwe , że z legalett'em. :wink:

piotr.nowy
15-01-2008, 21:55
Witam serdecznie forumowiczów
SZukam wykonawców domu z bali fi 300 mm w okolicy legnicy
Proszę o pomoc - pozwolenie już mam i stan zero też Tylko budować dalej
Pozdrawiam i z góry dziękuje

Narcyz -domy z bali okrągłych fi 30cm buduje kilka(może kilkanaście firm w Polsce) . Myślę , że lokalizacja firmy nie jest najistotniejszym kryterium wyboru wykonawcy. Kilkanaście osób na tym forum buduje z jednym z braci Trochanowskich a to właściwie szeroko pojęte okolice Legnicy.
:lol:
Są dwie firmy z Wrocławia ( Osada i Domy Sulimów). Ale ja bym nie zwracał uwagi na lokalizację firmy.

Sloneczko
16-01-2008, 01:42
Ja jeszcze przez przypadek, znalazłam taką firmę: http://www.wz-projekt.pl/index.html, ale nie podoba mi się ich sposób kredytowania ;)

ANNNJA
16-01-2008, 09:03
Narcyz-....
ale TY masz już projekt i fundamenty, ....
więc teraz powinieneś szukać wykonawcy który w tej technologi co masz projekt postawi Ci dom,
ponadto: czas oczekiwania w bardziej znanych firmach to około 1roku, więc prawdopodobnie będziesz musiał udać się na poszukiwania mniejszych ekip góralskich,...
czy zawaliła Ci jakaś ekipa od budowania domku??? bo inaczej nie rozumiem jak to się stało że masz juz projekt, fundament a wykonawcy jeszcze nie masz???

OGÓLNIE:
czy przy składaniu papierków na kredyt potrzebował WASZ bank opini rzeczoznawcy?????

kasia_sloneczko
16-01-2008, 10:32
Narcyz-to prawda, że żeby znaleźć ekipę na już to musisz szukać ekip górali. Większość firm ma odległe terminy, przynajmniej tak wynika z tego co ludzie na forum piszą.
Annju-mąż ostatnio był w banku zapytać o dokumenty do kredytu to mówili tylko o wycenie działki przez rzeczoznawcę. Co zresztą dla nas jest korzystne bo działka jest warta dwa razy tyle niż w chwili jej zakupu co trochę zwiększy naszą zdolność kredytową.A tobie co ma ten rzeczoznawca opiniować oprócz działki?
Wartość domu bank przyjął taką jak mąż podawał, a i tak wszystko pewnie się zmieni jak dostaniemy kosztorys robót od kierownika budowy.

Narcyz
16-01-2008, 10:45
Witam Tak miałem umówioną budowę z panem Kozłowskim - wystawiał się na targach w poznaniu, dał mi namiary na projektanta później walka o pozwolenie i jak juz wszystko było owy pan powiedział że nie ma takiego drzewa i sie niepodejmie I w ten sposób zostałem na lodzie :)
A stan zero juz mam Tylko firmy lub dobrych cieśli brak, których teraz szukam :)
pozdrawiam i dziekuje

stokrotka 2
16-01-2008, 12:14
witam :D
mam prośbę - chciałabym byście mi doradzili jaki gont wybrać do mojego domku :)
koniecznie musi być brązowy-cieniowany i waham się tylko między dwoma kształtami - sześciokątnym :


http://globebud.com.pl/images/gont3.jpg


a takim :


http://www.technonicol.lv/userfiles/lietas/4a4x21-1408_1208_2-s.jpg


(przepraszam, że takie zdjęcia ale nie umiem jeszcze wklejać zdjęć :oops: )


dodam, że okna mają kolor orzechowy a elewacja będzie tikowa :lol:, więc myślę,że taki brązowy goncik będzie idealny 8)

i tak się właśnie zastanawiam nad tym kształtem...
podoba mi się i jeden i drugi...
do tej pory byłam prawie zdecydowana na sześciokątny, ale teraz pomyślałam sobie, że chyba ten sześciokątny bardziej pasuje do domków o bardziej zaokrąglonych kształtach a mój - raczej "kanciasty"...więc może i goncik bardziej kanciasty by lepiej wyglądał?
poza tym wydaje mi się że ten drugi gont jest bardziej taki...chmmm...góralski?

doradźcie, proszę :)

stokrotka 2
16-01-2008, 12:21
spróbuję jednak dodać te fotki, ale wątpię że mi się uda :oops:

sześciokątny:

[/img]http://globebud.com.pl/images/gont3.jpg

ten drugi (nie wiem jak się nazywa :) :

http://www.technonicol.lv/userfiles/lietas/4a4x21-1408_1208_2-s.jpg

stokrotka 2
16-01-2008, 12:23
tak myślałam :x

stokrotka 2
16-01-2008, 12:25
próbuję jeszcze raz :wink:

http://globebud.com.pl/images/gont3.jpg

http://www.technonicol.lv/userfiles/lietas/4a4x21-1408_1208_2-s.jpg

stokrotka 2
16-01-2008, 12:26
HUURRAAAA :D :D :D

no i który lepszy?

djan
16-01-2008, 13:21
HUURRAAAA :D :D :D

no i który lepszy?
witam
jestem na tym samym etapie
mam już położoną papę podkładową
zastanawiałem się nad wzorem i kolorem gontu
oglądałem mnustwo domów z dachami z gontów
i powiem szczerze sześciokąt nijak mi nie pasuje do domów drewnianych
"płytkowy" jako tako
osobiście wybrałem "karpiówkę" bordo cieniowane
wydaje mi się bardziej "tradycyjna"
powiem jescze nieskromnie że trochę sie "znam" na estetyce
ale wybór należy do Ciebie
pozdrawiam

kasia_sloneczko
16-01-2008, 17:22
stokrotko też myślę, że gont kwadratowy jest lepszy do domu drewnianego. Ale sama nie jestem fanką gontu bitumicznego. My wybierzemy taką dachówkę, gontopodobną. Może też ci się spodoba?
http://www.dach.abc24.pl/default.asp?kat=34174&pro=204324
http://www.ahiroofing.com.pl/sub_our_products/product_detail.aspx?pid=3&tid=1

http://www.ahiroofing.com.pl/showcase/showcase_detail.aspx?cid=85

ANNNJA
16-01-2008, 17:57
HEJ, widziałan zielony gont na domu z bali 30cm- okrągłych,
bale w kolorze prawie naturalnym- takie troche słoneczne,...
bardzo ładnie się to komponowało,
okna był ciut ciemniejsze od bali, w kolorze miodowym!!

ten domek jest też widoczny tak z daleka na stronie logsa- w galeri, str. 1.

a w dzienniku na forum jest gdzieś blog Anety..., oni nie mają papy ale jakąś blachę w takim "kwadratowym czymś podobnym do Twojejego gontu"..
i też ładnie to wygląda,...
Jednakże dachówka Ahi- roofing jest najpiękniejsza dla bala patrząc estetycznie...- względnie dachówki,
co nie znaczy że gont się nie nadaje-jeśli dobrany do całości to wygląda OK,...

wg. mnie te sześciokąty są chyba większe więc pasują na duże dachy, natomiast te kwadraciaki wpasują się lepiej w mniejsze połacie dachu - na podobnej zasadzie przecież dobiera się blachodachówki...

Operat rzeczoznawcy-potrzebny (jak mój bank mówi) bo mało takich domów i nie mogą sobie porównać ile taki dom jest warty-tj. za ile mogliby go sprzedac...
a chcą mieć kilka wycen z różnych źródel....

ANNNJA
16-01-2008, 17:59
mam takie 1zdjęcie z kwadraciaka...-podaj meila na priv.. to prześle,-nie chce mi sie bawić w onetowskie zdjęcia....-[/img]