PDA

Zobacz pełną wersję : Domy z bali



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56

kala67
21-07-2009, 21:11
Dzis mielismy spotkanie w sprawie ogrzewania domu.
Wybrana opcja to kominek z płaszczem wodnym + buforowy zbiornik akumulacji ciepła 500/160l. Cała instalacja kominkowa składajaca sie z tego co wyżej + izolacja +naczynia wzbiorcze + przewody, pompy, złaczniki itd + inastalacja, montaż, uruchomienie i regulacja RAZEM 18300 zł
Prosze o uwagi czy to tanio czy drogo?????
bo jestem zielona w tym temacie:(

imported_Kiciuś
24-07-2009, 18:40
To chyba nie tak zle. U kolegi za samą prace 3 dni we dwoch wzięli 6 000 PLN.

Ewa&Maciej
26-07-2009, 19:46
Czy ktoś miał może styczność z tą firmą?
http://www.strongwood.pl/index.html
Niestety nie znalazłem nic na forum...

K160
27-07-2009, 21:49
Czy ktoś z Was wie coś więcej o ocieplaniu domu (z bali) wełną owczą ?
Mam do niej dostęp i lubie ekologiczne rozwiązania.
Na bank jest to rozwiązanie zdrowe i skuteczne. Ponadto jest tanie. Worek wełny kosztuje około 6-10pln.
Podejrzewam, że należałoby ją w jakiś sposób zaimpregnować, np solami boru, ale jak to zrobić ?

Nic więcej mi do głowy nie przychodzi.

Pozdrawiam

Gasol
27-07-2009, 23:07
Na bank jest to rozwiązanie zdrowe i skuteczne. Ponadto jest tanie. Worek wełny kosztuje około 6-10pln.
Podejrzewam, że należałoby ją w jakiś sposób zaimpregnować, np solami boru, ale jak to zrobić ?


Na bank? Wydaje mi sie, ze na bank to welna bylaby dobrym 'gniazdkiem' dla roznych stworzonek... Ale moze nie mam racji

imported_Kiciuś
27-07-2009, 23:42
Słyszałem o molach. Może jednak lepiej wełnę mineralną. Aż tak dużo jej nie potrzeba.

K160
28-07-2009, 09:56
Oczywiście korozja biologiczna jest problemem i właśnie dlatego wspomniałem o solach boru. Solami boru impregnowany jest celulozowy ekofiber co potwierdza skutecznosc tej impregnacji.

Wełna owcza jest zdrowa to pewne. Pewne jest , że oddycha, nie pyli i nigdy nie zostanie uznana za materiał toksyczny w przeciwieństwie do wełny szklanej, która moim zdaniem kiedyś zostanie uznana za taki materiał.

Wełna owcza akumuluje wilgoć , ale równie skutecznie oddaje ją w suchą pogodę.

Dopóki nie jest mokra totalnie to nie porasta grzybami (tak samo jak wełna mineralna).

Pytanie co z palnością .....sama w sobie jest słabo , ale jednak palna. Jednak sole boru służą - z tego co wiem - do impregnowania przeciwogniowego drewna.

Może wykąpać wełnę w impregnacie do drewna - owadobójczym, przeciw grzybiczym i ogniochronnym - następnie wysuszyć na słońcu i upakować na poddaszu ?

No i duma ze znaku "Woolmark czysta żywa wełna" jaki będę mógł umieścić na swoim domu :lol:

piotr.nowy
28-07-2009, 10:21
Masz na myśli ocieplanie całych powierzchni ścian ? Nie słyszałem , żeby ktoś tak robił. Chyba ze względu na koszty... Sporo firm używa owczej wełny do uszczelnień między balami. Może spróbuj skontaktować się z którąś z nich i podpytaj czy i jak impregnują wełnę. :o

Gasol
28-07-2009, 11:57
Pewne jest , że oddycha, nie pyli i nigdy nie zostanie uznana za materiał toksyczny w przeciwieństwie do wełny szklanej, która moim zdaniem kiedyś zostanie uznana za taki materiał.

Może wykąpać wełnę w impregnacie do drewna - owadobójczym, przeciw grzybiczym i ogniochronnym - następnie wysuszyć na słońcu i upakować na poddaszu ?


Jak welne owcza wykapiesz w owadobojczym impregnacie do drewna, to wybacz, ale przestaje to byc material nietoksyczny.

K160
29-07-2009, 09:09
Zgadza się , będzie trochę mniej ekologiczna, ale przecież domry drewniane też wszyscy lub prawie wszyscy impregnują świństwami, a jednak uważają je za ekologiczne i zdrowe.

Bez skrajności. Wyschnięty impregnat w wełnie na bank będzie mnie szkodliwy niż fruwające w powietrzu igły wełny mineralnej zamkniętej w termosie dwóch warstw super zdrowej folii.

Na swoim poddaszu (nie ma na nim łazienki) nie daję żadnej folii , chcę dać ekofiber lub wełnę owczą od góry zamkniętą pełnym deskowaniem, a od dołu "boazerią"...i tyle.

Pozostaje dylemat związany z wyborem impregnatu - solny jest skuteczny, ma szerokie spektrum, ale za to jest higroskopijny...więc muszę szukać dalej.

karcio102
29-07-2009, 09:37
Witam

W sprawie ekologicznego ocieplenia to można jeszcze zastosować wełnę drzewną - niestety drogą.
Można też ocieplać taką "kosmiczną" folią Aluthermo, która mając grubość 1 cm zapewnia ocieplenie równoważne 20 cm wełny. Wada to jak zwykle cena bo 1 m2 kosztuje około 12 Euro - ale za to można łatwo montować nawet samemu.

U mnie właśnie zamontowano okna i drzwi wejściowe.
Budynek został zamknięty. :D
Uruchomiono alarm. :D

Pozdrawiam
Andrzej

kasia_sloneczko
02-08-2009, 01:27
u nas jest welna owcza miedzy balami i sa tez mole...nie wiem czy nie byla zaimpregnowana czy co....teraz juz pozamiatane. zostaja tylko srodki na owady takie do popsikania scian, nie wiem na ile podzialaja

woxtek
09-08-2009, 12:03
Witam wakacyjnie.
Czy ma ktoś z Was założoną instalacje ogrzewania podłogowego pod podłoga drewnianą? Jak sprawdza się takie rozwiązanie. W projekcie mam grzejniki, ale ponieważ zdecydowałem się na pompę ciepła pojawił się problem z ich wymirami na poddaszu. Z wyliczeń wynika, że powinny miec jakieś 2-2,5 m długości. To ogranicza ustawność pomieszczań. Rozmyślam nad zastosowaniem podłogówki na górze. Nie chciałbym, rezygnować na poddaszu z podłogi drewnianej. Spotykam różne opinie i oczywiście stoje na rozdrożu, a czas ucieka.

kasia_sloneczko
09-08-2009, 13:06
hej ja jeszcze nie wiem jak to sie sprawdzi ale ryzykuje i daje drewno na podlogowke. kupuje austriackie podlogi z drewna klejonego warstwowo, ktore maja gwarancje ze na podlogowce nie beda sie paczyly. oczywiscie zakladam ze sezonowo drewno bedzie pracowac i pojawia sie szczeliny jednak taki rodzaj podlogi ma wyeliminowac krzywienie sie dech. deski oczywiscie maja grubosc do 16 mm. podlogowke dajemy tez w sypialni, co nam odradza duzo ludzi. jednak ci ktorzy odradzaja sami nigdy z takiego rozwiazania nie korzystali a jedynie slyszeli ze sie nie powinno.. :roll:
pozyjemy zobaczymy

woxtek
09-08-2009, 14:19
Cześc Kasiu. A jaki rodzaj podłogówki stosowaliście. Tradycyjny z jastrychem na mokro? Czy też specjalne ogrzewanie , tzw. suchą podłogówkę?

kasia_sloneczko
10-08-2009, 12:59
tradycyjnie, z jastrychem

Gasol
10-08-2009, 18:20
tradycyjnie, z jastrychem

Nie popeka na stropie drewnianym?

pit79
10-08-2009, 22:15
Pytanko do Was.
Robię własnie tras , zadaszony.
Taraz jest z plastrów dębiny srednicy 20-60cm i grubosci 10-20cm (różnie pocięta) czym od góry zaimpregnować tą dębinę? Myślałem o oleju jakimś- zastnawiam się czy wogóle mozliwy jest jakiś kolor, bo gdzieś kiedys mi sie obiło o uszy że dębina i tak ścienieje bo ma jakieś tam garbniki czy coś które powoduja ciemnienie. Moglby ktos z was mi pomóc?

kasia_sloneczko
10-08-2009, 22:53
gasol podlogowke mam na parterze nie na poddaszu wiec nie popeka :D sypialnie tez mam na parterze. a na poddaszu zrobilismy tradycyjnie grzejniki. nie chcielismy wchodzic w koszty choc marzylo nam sie ogrzewanie scienne. moze kiedys....

a gdybym miala robic podlogowe ogrzewanie na poddaszu to chyba tylko elektryczne..

ANNNJA
11-08-2009, 09:18
Kasia- jak to są mole??????? niemożliwe....wiem ze wszystko co ma skrzydla to leci do drewna..ale mole miedzy wełną?
a masz fotke?

Pit-
nie jest prawdą ze dębina az tak ciemnieje..owszem, ale to jest dłuugii proces i bardzo powolny, zdecydowanie powolniejszy niż ciemnienie sosny,..

zaimpregnuj olejem do tarasow, daj do tego kolor- bejce albo tez impregnat...- piekny kolor w modrzewiu ma Mayland....-jakoś tak sie pisalo,..- tam znajdziesz dokładnie opis, z tego co pamietam to:
Impregnacja Beckers i olejowanie też Beckers lub można z Tikurilli (to ta sama firma, tylko pod innymi znaczkami sprzedaja rozne produkty)

Szop
11-08-2009, 10:56
Pytanko do Was.
Robię własnie tras , zadaszony.
Taraz jest z plastrów dębiny srednicy 20-60cm i grubosci 10-20cm (różnie pocięta) czym od góry zaimpregnować tą dębinę? Myślałem o oleju jakimś- zastnawiam się czy wogóle mozliwy jest jakiś kolor, bo gdzieś kiedys mi sie obiło o uszy że dębina i tak ścienieje bo ma jakieś tam garbniki czy coś które powoduja ciemnienie. Moglby ktos z was mi pomóc?

Czytałem kiedyś artykuł o budowie klasycznych dębowych łodzi rybackich. Gostek, który je buduje (staruszek zresztą), stosuje następującą technologię impregnacji pokładu:

1) pierwsze malowanie - pokost + rozpuszczalnik (terpentyna balsamiczna) 1:1
2) drugie malowanie - sam pokost - schnie to 4-5 dni
3) po zimie pokost.

Nie sprawdzałem tego ale wydaje mi się interesujące.

A niczym nie zabezpieczona dębina czernieje po miesiącu jeśli jest narażona na opady.

ANNNJA
11-08-2009, 13:59
poprawie się z ciemnieniem dębiny- na myśli miałam juz zaimpregnowaną i to czymś porządnym np. okna/ drzwi = z renomowanej fabryki...

djan
12-08-2009, 21:54
pochwalcie się swoimi tarasami z drewna ---- temat na czasie

Sloneczko
12-08-2009, 22:00
Djan, zdjęcia tarasów są tu: http://forum.muratordom.pl/tarasy-nasze-zdjecia,t95668-600.htm . Nie ma potrzeby dublowania wątków :)

pit79
13-08-2009, 09:04
dziekuje za rady co do mego tarasu, wiem jedo czeka mnie z nim jeszcze długa droga i kupę nozy do struga ;)

kasia_sloneczko
14-08-2009, 00:43
chcialabym pobielic sobie bale wewnatrz biala bejca. czy wczesniej musze je szlifowac jesli nie sa poszarzale? robil tak ktos? a jesli szlifowac to czym skoro to bal okragly? papierem sciernym..?

wiem ze robi sie tak ze najpierw maluje kawalek a potem przeciera szmatka, tylko nie wiem jak duzy kawalek sie maluje... o boshe wymysllilam sobie akurat jak meza nie ma w domu..

kuchcik
14-08-2009, 11:59
Djan, zdjęcia tarasów są tu: http://forum.muratordom.pl/tarasy-nasze-zdjecia,t95668-600.htm . Nie ma potrzeby dublowania wątków

fajne te zdjecia tarasów, my również chętnie z nich skorzystamy,

Wrzuciłem kilka zdjęć z naszego remontu domku, gdyby ktoś mial ochotę skomentować to byłoby super, bo jakiegoś "doła" mamy ostatnio z żoną.

Ciekaw jestem też opini czy przy kominku w salonie może być wykończony w balach, gdyż podobno od kominka strasznie brudzą się ściany ;(


http://forum.muratordom.pl/remont-domku-pod-lipa,t166761.htm

Sloneczko
14-08-2009, 12:33
Wrzuciłem kilka zdjęć z naszego remontu domku, gdyby ktoś mial ochotę skomentować to byłoby super, bo jakiegoś "doła" mamy ostatnio z żoną.

Wiesz co? Ja dostałam doła, jak zobaczyłam Wasz dom, płot i za płotem kawał lasu... U nas trzeba sadzić świerki, sosny i daglezje i to w dziabkę, bo dużo miejsca na las nie ma. Właściwie nie ma go wcale ;)

kasia_sloneczko
14-08-2009, 22:26
Nom wiem cos na temat takiego dola, to juz jest zmeczenie materialu...mija jak sie czlowiek przeprowadzi. A domek macie cudny i podziwiam jak go doprowadzilscie do uzywalnosci. Dzialki zazdrosze, moja przy niej malenka i do tego samo bloto...
glowa do gory, kryzys minia a jak zamieszkacie to wreszcie sobie odpoczniecie.

imported_Kiciuś
14-08-2009, 23:09
chcialabym pobielic sobie bale wewnatrz biala bejca. czy wczesniej musze je szlifowac jesli nie sa poszarzale? robil tak ktos? a jesli szlifowac to czym skoro to bal okragly? papierem sciernym..?

wiem ze robi sie tak ze najpierw maluje kawalek a potem przeciera szmatka, tylko nie wiem jak duzy kawalek sie maluje... o boshe wymysllilam sobie akurat jak meza nie ma w domu..

Przed bejcowaniem i jakimkolwiek malowaniem czegokolwiek należy dobrze przygotować powierzchnie. Naprzód trzeba dobrze odkurzyć. Dobrze sprawdziłaby się mala końcówka do odkurzacza z delikatną szczotka na obwodzie. Wymiata kurz z zakamarków i wsysa go. Ty Słoneczko masz bardzo gładkie okorowane bale. Papierem ściernym zeszlifowałabyś tylko „czubki“ pofałdowanej powierzchni. Straciłaby wtedy urok. Zalecałbym jednak delikatne przetarcie (zmatowanie) powierzchni wełną metalową lub czyscikiem z wlukien z ziarenkami elektrokorundu jak na papierze ściernym. Jedno jak i drugie maja różne grubości (granulacje). Wybrałbym drobniejsze. Nie da się nimi zepsuć powierzchni, są elastyczne i zajdą we wgłębienia. Robiąc w ten sposób będziesz miała pewność że malujesz drewno a nie kurz na balach. Po przetarciu (zmatowaniu) również trzeba odkurzyć.
Przygotowanie powierzchni i bejcowanie możesz wypróbować na innym kawałku drewna niż dom.
Pozdrawiam

kasia_sloneczko
15-08-2009, 00:23
dzieki Kicius, tak wlasnie zrobie.
a jak twoj domek a konkretnie wykusz? przydala sie wizyta u nas i fotki?

imported_Kiciuś
15-08-2009, 13:08
W sumie w ten sposób sam nie bejcowałem, ale wydaje mi się to najwłaściwszym rozwiązaniem. Miejsca wcześniej juz szlifowane papierem trzeba dalej szlifować papierem ściernym, ale drobniejszym.

Z naszym domem bez zmian, ale już mam urlop i na dniach wylejemy płytę fundamentowa. Dom stanie jesienią.
Fotki przydały się jak najbardziej i wizyta też. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

kala67
17-08-2009, 16:19
Witam.
czy ktos może kojarzy na ktorej stronie było coś na temat kominów i kominków???
bo siedze w tym wątku dłuuuuuuugi i chyba ślepa jestem :cry: :o
wypowiedzcie sie, czy w domach z bali jakoś inaczej montowaliście komin i kominek??
jakies dodatkowe zabezpieczenia????

piotr.nowy
17-08-2009, 18:16
WNĘTRZA: kominki:
http://forum.muratordom.pl/kominki-nasze,t40057-3960.htm

KOMINKI :o

kasia_sloneczko
17-08-2009, 19:28
Kala komin musi byc 5 cm od drewna i tyle. A zabezpieczenia przy kominku zawsze musza byc bo iskra nie tylko domy z bali jest w stanie zapalic. U mnie za kominkiem kaflowym jest plyta przeciwogniowa jakas specjalna a wkolo na podlodze sa plytki duze.

Zaczelam bielic bale, dopiero 5 warstwa daje jako taki efekt zadowalajacy. Na razie tylko testowalam na fragmencie i troche sie podlamalam ze tyle bede musiala sie narobic. no ale za to efekt mam nadzieje bedzie :P

kala67
17-08-2009, 19:40
dzięki dziewczyny!! :lol:
kasia ...a czym bielisz te bale?? farba, impregantem, bejcom???

Gasol
17-08-2009, 23:42
Kala komin musi byc 5 cm od drewna i tyle. A zabezpieczenia przy kominku zawsze musza byc bo iskra nie tylko domy z bali jest w stanie zapalic. U mnie za kominkiem kaflowym jest plyta przeciwogniowa jakas specjalna a wkolo na podlodze sa plytki duze.
[...]

Wazne jest uwzglednienie osiadania domu z bali. Krotko mowiac: komin stoi, a wokol niego wszystko co z bala (sciany) lub osadzone na balu (np. dach) opada.

Gasol
18-08-2009, 00:24
[quote]
Wrzuciłem kilka zdjęć z naszego remontu domku, gdyby ktoś mial ochotę skomentować to byłoby super, bo jakiegoś "doła" mamy ostatnio z żoną.


Dom podoba mi sie, a ogrom pracy, odwaga i efekt budzi moj szacunek! Z zewnatrz dom wyszedl bardzo pieknie. Po prostu transformacja!

kala67
18-08-2009, 08:27
dziekuje pieknie za pomoc!! :lol:
a ta odległość komina od ściany 5 cm , to własnie ze wzgledu na osiadanie domu?? czy z jakiegoś innego powodu??
czy ktoś z Was ma komis systemowy Leider??

ANNNJA
18-08-2009, 08:48
Kuchcik.... stworzyliście dzieło!
ale i okolica jest tak bardzo urocza, sielska- no i pośrodku gdzieś wasz domek,,,, bardzo ładny kolor elewacji- co to??? wsród tych pól, lasu, kawałek ogródeczka- bardzo przyjemnie byłoby wypić kawke, pogrilować, a nawet odpocząć przez weckend!-

mogę odnieść się do waszego stanu,....skądś to też znam!!, - a konkretnie sprzed kilku lat!!

a mnie ciekawi bardzo ta piwniczka..... skąd jesteś? daj może na priva- chcielibyśmy takie coś sobie kiedyś wykopać, ale najpierw chcialabym obejrzeć w realu..

ANNNJA
18-08-2009, 08:51
Kala- to Leier a nie Leider!!

5cm z powodu drewna, osiadanie nie ma tu nic do rzeczy-....., tzn. nie mozesz nic montowac na stale do tego komina- ,
my do bali to mamy ze 15- 20cm, ale do legara to prawie na styk...- zostalo może ze 3cm, no i krokwie też są dość blisko, tzn..... blisko ok. 20cm,
komin obłozylismy czerwona płytą

kala67
18-08-2009, 08:57
jeszcze jedno pytanie.....
bo czytam wątek o kominkach... czy w domach z bali kominki tez nie mogą stać przy ścianie??? :o
czy przy kominku też jest zasada - 5 cm od ściany?? czy całkiem na środku jak u Kruszona???
pomocy :lol: :lol: :lol:

kala67
18-08-2009, 09:03
u mnie tak wygląda stan na dziś:
http://lh5.ggpht.com/_QziNhVXF5qI/SomU9QmictI/AAAAAAAAEN8/SxFsCQuguvE/PICT0179.JPG

kasia_sloneczko
18-08-2009, 10:41
Jesli masz sciane drewniana to nie moze stac przy niej kominek tylko musi byc 5cm przerwy. nie wiem jak jest z murowana sciana bo u mnie akurat stoi kominek przed sciana z bali. Sam komin jest oblozony kaflami natomiast kominek zbudowany jak piec kaflowy stoi obok komina a plecy ma zabezpieczone plyta przeciwogniowa ale nie jest to plyta g-k gdyz frima kominkowa nam to odradzala. jakas inna plyte polozyli niestety nie pamietam jej nazwy. wszystko razem wyglada jak jedna calosc co mozna zobaczyc u mnie w galerii.

http://picasaweb.google.pl/kasia.sloneczko1/DomekCd?authkey=Gv1sRgCP7djpv1k9WlFQ&feat=directlink

kurcze widze ze sie opuscilam w robieniu fotek. obiecuje ze w tym tygodniu nadgonie

kala67
18-08-2009, 12:08
kasia.........ale macie super czerwony kominek!!!
daj jakieś aktualne fotki!!
kto wam robił ten kominek?? kafle kupowalaś sama??/

kasia_sloneczko
18-08-2009, 18:15
Kala kominek robila nam firma z wroclawia Michel. samej firmy nie poelcam z uwagi na nieterminowosc wykonywania prac i trudnosci w komunikacji. ale wykonania sie na razie nie czepiam. kafle sciagali oni z kaflarni z krakowa. sa robione na moje zamowienie. niestety nazwy kaflarni nie znam.

Sloneczko
18-08-2009, 19:26
kafle sciagali oni z kaflarni z krakowa. sa robione na moje zamowienie. niestety nazwy kaflarni nie znam.

Proszę: http://www.kafelart.pl/ :)

http://www.kafelart.pl/images/kafle-pejzaz7d.jpg

kasia_sloneczko
18-08-2009, 20:53
Brawo Sloneczko, to wlasnie ta kaflarnia :lol: . Poznalam po ich stronie internetowej ktora wlasciciel firmy kominkowej mi pokazywal i caly czas mowil o wlascicielce kaflarni "lidka" wiec to strzal w 10. Jak kto ma ochote na kominek kaflowy to ta kaflarnia ma kafle naprawde dobrej jakosci. No i kolorki tez niezle jak widac u mnie :D balam sie ze czerwony kominek bedzie meczyl oczy albo za jakis czas sie znudzi. jednak poki co mnie zachwyca a intensywny kolor nie meczy tylko energetyzuje.

ok spadam czyscic bale

aha malowac bede bejca bo ktos tu pytal

Sloneczko
19-08-2009, 00:30
Brawo Sloneczko, to wlasnie ta kaflarnia :lol:

Zdaje się, że nasz forumowy Forest-Natura z nimi współpracuje:
http://www.forestnatura.pl/kontakt/

kuchcik
19-08-2009, 10:12
a mnie ciekawi bardzo ta piwniczka..... skąd jesteś? daj może na priva- chcielibyśmy takie coś sobie kiedyś wykopać, ale najpierw chcialabym obejrzeć w realu..

Cieszę się ze podoba Ci sie nasz domek, nam równiez.
Nad kolorem elewacji zastanawialismy sie dosyć długo (najgorsze sa te wybory i decyzje), zdecywaliśmy na Tikkurile - sosne, zawsze bedziemy mogli przemalowac na ciemniejszy kolor za kilka lat. Czeka nas jeszcze drugie malowanie elewacji, ale to juz moze po wykonaniu opasek wokól okna

Odnośnie piwniczki, to niestety jedną straciliśmy ;( i to akurat tą którą chcieliśmy zachować i przekształcić na spiżarnie. Wiosną zabrałem się do ambitnego planu renowacji tej piwniczki, okpołaem ją wkoło, chciałem zaizolować ściany i sufit, przykryć folią i takie tam. Niestety jak ją odkopałem tą jedna ze ścian się zapadła do środka i już było po piwnicy. Została nam tylko ta w gorszym stanie. Obawiam się ze też się zapadnie któregoś dnia gdyż cała jest popekana. Cudo to to nie jest i funkcji spiżarni to raczej nie spełni, ale jeśli masz ochotę zobaczyć to zapraszam.

kadargo
19-08-2009, 11:09
kasia_sloneczko - podziwiam Wasz domek i muszę powiedzieć że bardzo podobają mi się schody , drzwi wewnętrzne ten konik jest bardzo fajny , pewnie do pokoju maleństwa. No i oczywiście tapety są bardzo fajne, bardzo mi się podobają. Wrażenie robi rówież "krwawa Merry" czyli obudowa kominka. Mam pytanko. Na klatce schodowej masz takie małe drzwiczki, do czego to niby mają one być ? Bardzo mnie to ciekawi.....
A i jeszcze jedno , pooglądałem Wasze regipsy i zauważyłem że nad samymi drzwiami masz tak samo zrobione jak ja. Nie chcę cię martwić ale prawdopodobnie w miejscach łączenia będą one pękały, powinno to być trochę inaczej zrobione, ale człowiek nie jest w stanie wszystkiego przewidzieć bo się na tym nie zna, powinni to wiedzieć ludzie którzy to robią .........
Piękny domek .....
Na koniec jeszcze małe słoneczko z mojego ogródka....


http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/ba/wc/cbzv/PtRna1B7bZhAS26iDB.jpg

Pozdrawiam

Zygmunt

ANNNJA
19-08-2009, 15:35
jakie ONO małe!!! chcialabym miec takie "male " u siebie,,
te co rosną to chyba jest 1/3 Twego! pięknie słoneczne!

jokka
19-08-2009, 18:30
Brawo Sloneczko, to wlasnie ta kaflarnia :lol:

Zdaje się, że nasz forumowy Forest-Natura z nimi współpracuje:
http://www.forestnatura.pl/kontakt/

właśnie Pani Lidka poleciła mi najbliższego naw wg lokalizaji , współpracującego z nimi wykonawce :)
byliśmy, oglądalismy, przepiękne są te kafle, ale dlaczego najbardziej podobają mi się te najdroższe :roll: :evil:

kasia_sloneczko
19-08-2009, 21:00
jokka doskonale rozumiem twoj bol, mam to samo, co nie chwyce w rece to cena mnie "obala" :wink: ....i jakos nie moge znalezc tanszych zamiennikow....

kadargo sliczny slonecznik i dzieki za komplementy. jestem teraz poza domem ale jak wroce to zaraz obejrze sobie te laczenia o ktorych piszesz. poki co pekaja mi laczenia nad balami na poddaszu. pomimo uzycia elastycznych tynkow i innych cudow. no nic tak sobie wybralismy to teraz musze z tym zyc do najbliuzszego remontu za kilka lat...
hehe to smieszne jeszcze nie mam chaty skonczonej a juz mysle o remoncie...

Sloneczko
20-08-2009, 01:49
Kuchciku, nie martw się, zbudujesz nową piwniczkę :)
Jest na forum ciekawy wątek o ziemiankach, ze zdjęciami: http://forum.muratordom.pl/piwnica-ziemianka-czy-ma-ktos-z-was-taka,t30060.htm?highlight=ziemianka .

kasia_sloneczko
24-08-2009, 22:48
Kadargo nie wiem co jest nie tak z moimi regipsami nad drzwiami? chodzi ci o te nad szerokim wejsciem (zdjecie pierwsze) czy zwykle drzwi na poddaszu? i jak to powinno byc zrobione?
a male drzwiczki sa po to by dostac sie do naczynia zbiorczego nad kominkiem z plaszczem wodnym, skoro juz musialy byc to zrobilismy z nich dekoracje. wszyscy sa ciekawi dokad prowadza hehe :wink:

a co do zdejc to jednak nie wkleje wam za wiele na razie. czekam na blat do kuchni i na poprawki w pokojach na gorze. jak bedzie wiecej rzeczy zrobionych na tip top to uzupelnie album. do tej pory skonczone wc na dole (oczywiscie nie ma tak ze skonczone na 100% bo brakuje gniazdka..) zamieszczam na picassie.

agata353
26-08-2009, 21:01
Powiedzcie dobrzy ludzie, czy Tikkurila-olejowa baza oraz kolor nadaje się do pomalowania ścian drewnianych wewnątrz? Trochę się zmartwiłam charakterystyką produktu, który jest dość szodliwy i nic nie pisze na oficjalnej stronie ,że można stosować te preparaty do wnętrz:(
Jakie macie doświadczenia?

kuchcik
26-08-2009, 21:12
pit79 Pewnie było juz w watku ale ale czym impregnujesz/cie bale/szalówke wewnątrz budynku. Zamówiłem szalówkę na sufit i zastanawiam sie czym ja zaimpregnować? Na zewnatrz dawałem 2xfobos pozniej olej z tikurilli i valti expert,

p.s. widze ze sie troszke zdublowalismy zagata353 ale moze tym bardziej ktos sie wypowie

Gasol
28-08-2009, 02:00
czym impregnujesz/cie bale/szalówke wewnątrz budynku

V33 Aqua Stop

http://img21.imageshack.us/img21/7193/sufitpoddasze.th.jpg (http://img21.imageshack.us/i/sufitpoddasze.jpg/)

ANNNJA
28-08-2009, 09:41
ja wewnątrz moje ściany pryskałam Fobos M-4,:



Charakterystyka Fobosu
|

Strona główna Luvena | Impregnaty ť Fobos M-4 - do drewna ť Charakterystyka Fobosu


CHARAKTERYSTYKA

FOBOS M-4 ma postać granulatu proszkowego barwy białożółtej, będącego mieszaniną soli nieorganicznych z niewielkim dodatkiem soli organicznych - potęgującym działanie biochronne. Jest produktem przeznaczonym do konsewacji drewna w celu zabezpieczenia przed działaniem ognia, grzybów domowych, grzybów pleśniowych oraz owadów – technicznych szkodników drewna. Nadaje drewnu cechę niezapalności. Jednocześnie nie obniża wytrzymałości drewna, nie powoduje korozji stali. Do impregnacji stosuje się roztwory wodne preparatu.
Zawartość substancji biologicznie czynnych w przeliczeniu na 1 kg preparatu: tetraboran disodowy – 26 g, czwartorzędowe związki amoniowe, benzylo-C12-C16-alkilodimetylo, chlorki - 17 g, butylokarbaminian 3-jodo-2- -propynylu - 1,3 g. g.

ZASTOSOWANIE

FOBOS M-4 jest przeznaczony do impregnacji drewnianych elementów budowlanych znajdujących się wewnątrz budynków. W szczególności służy do zabezpieczania więźby dachowej, drewnianych elementów podpodłogowych, drewnianych ścian konstrukcyjnych i działowych oraz konstrukcji nośnych z drewna. Na zewnątrz może być stosowany bez kontaktu z gruntem, w warunkach ochrony zaimpregnowanych powierzchni przed oddziaływaniem wody i opadów atmosferycznych powodujących jego wymywanie. FOBOS M-4 może być użyty w budynkach, a także pomieszczeniach przeznaczonych do magazynowania żywności i obiektach przemysłu spożywczego, jednak zabezpieczone elementy nie mogą się stykać bezpośrednio ze środkami spożywczymi.

agagaj
30-08-2009, 08:27
Powiedzcie dobrzy ludzie, czy Tikkurila-olejowa baza oraz kolor nadaje się do pomalowania ścian drewnianych wewnątrz? Trochę się zmartwiłam charakterystyką produktu, który jest dość szodliwy i nic nie pisze na oficjalnej stronie ,że można stosować te preparaty do wnętrz:(
Jakie macie doświadczenia?


Valti Base, Color i Expert to produkty typowo na zewnątrz budynku (info z etykiety na puszce).
Wiem, że Tikkurila robi też produkty do wnętrz, ale jeszcze nie rozejrzałam się w temacie, więc mądrzyć się nie będę :wink:

Może tu:
http://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/produkty/produkty_wewnetrzne/powierzchnie_drewniane

Albo Osmo (niby drogie, ale wydajne):
http://www.osmo.com.pl/pl/wosk_twardy_olejny.php

kuchcik
30-08-2009, 10:28
http://img268.imageshack.us/img268/2636/kuchnia.jpg
a może wiecie gdzie znaleźć producenta takich kafli i w takim kolorze (ecru? kość słoniowa?), bardzo nam się podoba i chcielibyśmy sobie taką zrobić

Sloneczko
30-08-2009, 12:01
Przejrzyj ofertę ceramiki z Końskich (niedroga a dobrej jakości), może tu coś znajdziesz? http://tiny.pl/hhz7h

albo "popracuj" tu: http://www.eplytki.pl/oferta.php?gru=7 ;)

djan
01-09-2009, 17:09
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/C3qCifsDiTHrVCfufNnRHg?feat=directlink
mój dom już z tarasem

piotr.nowy
01-09-2009, 20:01
Pomogę :

http://lh6.ggpht.com/_UR_z732uuP4/Sp0YfTIzlVI/AAAAAAAAAww/ALS4Q5t3q5g/IMG_2521.JPG

kasia_sloneczko
01-09-2009, 21:08
oj jak odswiezam strone to mnie ostrzega komputer ze znaleziono wirusa-kto tu robaka jakiegos wpuscil he?

dode
01-09-2009, 22:21
oj jak odswiezam strone to mnie ostrzega komputer ze znaleziono wirusa-kto tu robaka jakiegos wpuscil he?

u mnie też!!!!!!
i tylko na balowej stronie!

Sloik-nie
03-09-2009, 12:09
Drodzy balowicze,

czy moglibyscie sie podzielic doswiadczeniami w kwestii ubezpieczenia Waszych domow z bali- przede wszystkich od ognia?

Glownie chodzi mi o to gdzie ubezpieczyliscie Wasze domy i na jakim juz etapie skladania?


Pozdrawiam goraco

Gasol
03-09-2009, 23:38
Drodzy balowicze,

czy moglibyscie sie podzielic doswiadczeniami w kwestii ubezpieczenia Waszych domow z bali- przede wszystkich od ognia?

Glownie chodzi mi o to gdzie ubezpieczyliscie Wasze domy i na jakim juz etapie skladania?


Pozdrawiam goraco

Allianz, praktycznie od poczatku budowy

dode
03-09-2009, 23:56
Drodzy balowicze,

czy moglibyscie sie podzielic doswiadczeniami w kwestii ubezpieczenia Waszych domow z bali- przede wszystkich od ognia?

Glownie chodzi mi o to gdzie ubezpieczyliscie Wasze domy i na jakim juz etapie skladania?


Pozdrawiam goraco

Allianz, praktycznie od poczatku budowy

u mnie też.
Najlepiej ubezpieczyć zaraz na początku, bo gdyby się nie daj panie coś stało :( . Wtedy wybiera się opcje "budynek w budowie", jest taniej niż normalne ubezpieczenie domu.

karcio102
04-09-2009, 11:09
Ja prawie od razu ubezpieczyłem budowę w Compensie.
Najpierw było to ubezpieczenie od dowolnych nieszczęśliwych wypadków (ogień, woda i nie wiem co jeszcze). Po założeniu okien i drzwi (zamknięciu budynku) doubezpieczyłem na wypadek kradzieży i aktów wandalizmu. Kosztuje to za rok 3% podanej wartości.
W moim przypadku jest to szczególnie na miejscu bo ja się z budową nie śpieszę (zacząłem w maju poprzedniego roku i może :D za rok skończę)
Pozdrawiam

jokka
04-09-2009, 17:18
znalazłam taki sklep za naszą zachodnią granicą
http://www.bausep.de/cat/Farben/Osmo:::4115_11053.html?XTCsid=2fdb2731f248c547085e 19ba4d43c571
niemieckiego nie znam , nie wiem jaki byłby koszt transportu, ale cena za np osmo uviwax przy 25l. jest o połowę mniejsza niż u polskiego przedstawiciela :roll:

jokka
04-09-2009, 17:21
wolne tłumaczenie google ;)
Czy mogę zamówić wydania poza granicami Niemiec i?
Auch Lieferungen nach Österreich und in die Schweiz sind problemlos möglich. Również dostawy do Austrii i Szwajcarii są łatwo wykonane. Gerne liefern wir auch ins weitere europäische Ausland. Chętnie również dostarczyć w innych krajach europejskich. In diesen Fällen möchten wir Sie bitten individuell anzufragen, so dass wir die entstehenden Transportkosten individuell ermitteln können. W tych przypadkach, chcielibyśmy zadać panu zadać indywidualnie, tak abyśmy mogli ustalić indywidualnie związanych z tym kosztów transportu

jokka
04-09-2009, 17:25
jeśli chodzi o ubezpieczenie, ubezpieczyliśmy się jeszcze zanim dom dojechał na naszą działkę w HDI Gerling, bo teść znajomego jest przedstawicielem ;)

jokka
04-09-2009, 18:11
o niebiosa 8) Pani ze sklepu okazała się Polką :lol: i odpisała po polsku na moją łamaną angielszczyzne :)

piotr.nowy
04-09-2009, 22:00
jokka i jak to wychodzi? :o

ANNNJA
08-09-2009, 09:24
hej,,,, mam pytanie, jak poradziliście sobie (a może nie mieliście takiego przypadku)
w ocieplonej ścianie kolankowej, znalazła sobie jedna myszka swój domek, -
wg. mnie dostała się tam raczej z zewnątrz, np. przez 2cm dziury wentylacyjne pomiędzy deskowaniem a wełną-
jak się do niej dostać żeby ją stamtąd wypłoszyć? nawet kot nie ma szans no bo jak, od środka mamy już obłożone GK, nie mam pomysłu co robic:
1. rozbierać GK aby dostać się do tej wełny w ścianie klankowej,
2. stawiać pułaki na podaszu- ale ona raczej kursuje w tej trójkątnej zabudowie wypełnionej wełna...
3. ....... czekam na Wasze pomysły..


DZIĘKUJE

dode
08-09-2009, 10:29
hej,,,, mam pytanie, jak poradziliście sobie (a może nie mieliście takiego przypadku)
w ocieplonej ścianie kolankowej, znalazła sobie jedna myszka swój domek, -
wg. mnie dostała się tam raczej z zewnątrz, np. przez 2cm dziury wentylacyjne pomiędzy deskowaniem a wełną-
jak się do niej dostać żeby ją stamtąd wypłoszyć? nawet kot nie ma szans no bo jak, od środka mamy już obłożone GK, nie mam pomysłu co robic:
1. rozbierać GK aby dostać się do tej wełny w ścianie klankowej,
2. stawiać pułaki na podaszu- ale ona raczej kursuje w tej trójkątnej zabudowie wypełnionej wełna...
3. ....... czekam na Wasze pomysły..


DZIĘKUJE

ja mam corocznie walkę z myszami :evil: , problem jest taki, ze nie wiemy, którędy wchodzą. Też biegają w ociepleniu, ale wychodzą na strychu.
Sezon rozpoczą się wczoraj , pierwsza myszka złapała się w łapkę.
Ustawiam na strychu łapki i co kilka dni jakaś mi tam wlazie. Pierwszej zimy je trułam, ale miałam wrażenie, ze mi śmierdzi. Wiem, ze te trutki mumifikują, ale jak sobie pomyśle o tych trupkach, co mi za ściana leżą to mnie trzęsie. :evil:

Nie wiem, czy stwianie pułapek na poddaszu coś da, bo jeśli masz wszędzie szczelną zabudowę to nigdzie nie wyjdzie.
niniejszym nic Ci nie doradziłam :cry:

jokka
09-09-2009, 01:06
jokka i jak to wychodzi? :o

już odpowiadam
spedycja do Polski = 50 euro
+
np. osmo uviwax 25 litrów = 556,60 euro

suma : 606,60 euro, co daje w zł (przy dzisiejszym kursie euro 4,08 zł ) - 2474,92 zł

dla porównania polski dystrybutor sprzedaje ten sam produkt w takiej ilości w cenie - 4469.82zł

ANNNJA
09-09-2009, 08:35
Dode- dzieki,
wlaśnie o to chodzi ze nie mogą wyleść z tej ścianki do środka domu i chroboczą i pogryzają coś twardo żęby sie wydostać, -wiec kot też nie wiele pomożę, choc prubował bo widać ślady pazurków na GK,
ale czy ONE są na tyle głupie że nie wyłażą tym miejscem co wlazły z zew??,
ale im codzi raczej o to żęby zostać w środku - przedostać się do wew. i tam łazic,...
no cóż, w nadzieji że kiedyś któraś przeskrobie wkońcu jakiś otwór rozstawie pułaki, a druga możliwośc to dumamy żeby otwory wenty. pod deskami uszczelnić siatką druciną (mieliśmy siatkę białą z jakiegoś tworzywa- ale widać dziury- albo ptaki skubały albo myszki...)

Jokka- jakbyś tam zamawiała to daj znać, moze tez się skuszę na 2l. oleju, dorzuce sie deko do przesyłki , a w PL to już przesyłka do mnie mały koszt,

agata353
10-09-2009, 21:04
A Wy czym zaimpregnowaliście ściany z bala wewnątrz?

jokka
11-09-2009, 10:43
ja wewnątrz moje ściany pryskałam Fobos M-4,:



Charakterystyka Fobosu
|

Strona główna Luvena | Impregnaty » Fobos M-4 - do drewna » Charakterystyka Fobosu


CHARAKTERYSTYKA

FOBOS M-4 ma postać granulatu proszkowego barwy białożółtej, będącego mieszaniną soli nieorganicznych z niewielkim dodatkiem soli organicznych - potęgującym działanie biochronne. Jest produktem przeznaczonym do konsewacji drewna w celu zabezpieczenia przed działaniem ognia, grzybów domowych, grzybów pleśniowych oraz owadów – technicznych szkodników drewna. Nadaje drewnu cechę niezapalności. Jednocześnie nie obniża wytrzymałości drewna, nie powoduje korozji stali. Do impregnacji stosuje się roztwory wodne preparatu.
Zawartość substancji biologicznie czynnych w przeliczeniu na 1 kg preparatu: tetraboran disodowy – 26 g, czwartorzędowe związki amoniowe, benzylo-C12-C16-alkilodimetylo, chlorki - 17 g, butylokarbaminian 3-jodo-2- -propynylu - 1,3 g. g.

ZASTOSOWANIE

FOBOS M-4 jest przeznaczony do impregnacji drewnianych elementów budowlanych znajdujących się wewnątrz budynków. W szczególności służy do zabezpieczania więźby dachowej, drewnianych elementów podpodłogowych, drewnianych ścian konstrukcyjnych i działowych oraz konstrukcji nośnych z drewna. Na zewnątrz może być stosowany bez kontaktu z gruntem, w warunkach ochrony zaimpregnowanych powierzchni przed oddziaływaniem wody i opadów atmosferycznych powodujących jego wymywanie. FOBOS M-4 może być użyty w budynkach, a także pomieszczeniach przeznaczonych do magazynowania żywności i obiektach przemysłu spożywczego, jednak zabezpieczone elementy nie mogą się stykać bezpośrednio ze środkami spożywczymi.

jokka
11-09-2009, 10:46
Jokka- jakbyś tam zamawiała to daj znać, moze tez się skuszę na 2l. oleju, dorzuce sie deko do przesyłki , a w PL to już przesyłka do mnie mały koszt,

Annnja :)
jak tylko zdecyduje się zamawiać dam Ci znać na priw :)

PawEla
13-09-2009, 21:46
Zgadza się , będzie trochę mniej ekologiczna, ale przecież domry drewniane też wszyscy lub prawie wszyscy impregnują świństwami, a jednak uważają je za ekologiczne i zdrowe.

Święta racja.


Bez skrajności. Wyschnięty impregnat w wełnie na bank będzie mnie szkodliwy niż fruwające w powietrzu igły wełny mineralnej zamkniętej w termosie dwóch warstw super zdrowej folii.


Zdrowe podejście do wełny mineral i folii i chwalenia ich jako najlepsze i najzdrowsze rozwiązanie do domów z drewna



Na swoim poddaszu (nie ma na nim łazienki) nie daję żadnej folii , chcę dać ekofiber lub wełnę owczą od góry zamkniętą pełnym deskowaniem, a od dołu "boazerią"...i tyle.

Identycznie jest u mnie , tyle że mam folie wiatroizolacyjną (paroprzepuszczalną) na dachu i nie mam deskowania, jako izolację dałem ekofiber. Między Ekofibrem a deską wykończeniową (boazerią) dałem szary papier (zabezpiecza przed pyleniem w razie nieszczelności drewna)

Ogólnie co do połączenia folii i drewna swoje zdanie mam, i nie przekona mnie nikt że jest ono zdrowe dla drewna (i dla nas). kto nie wierzy niech posłucha starych cieśli; może ci, którzy zbudowali dziesiątki domów własnymi rękami, a które stoją do dziś i nie murszeją, będą dla folioentuzjastów bardziej przekonywujący...

No ale nie budźmy GŁODZILLI, bo niektórzy nas zjedzą do cienkiej nitki

Pozdrav

Sloik-nie
16-09-2009, 23:19
Czy ktoś z Was wie coś więcej o ocieplaniu domu (z bali) wełną owczą ?
Mam do niej dostęp i lubie ekologiczne rozwiązania.
Na bank jest to rozwiązanie zdrowe i skuteczne. Ponadto jest tanie. Worek wełny kosztuje około 6-10pln.
Podejrzewam, że należałoby ją w jakiś sposób zaimpregnować, np solami boru, ale jak to zrobić ?

Nic więcej mi do głowy nie przychodzi.

Pozdrawiam

Witam- odnosnie rozwiazan ekologicznych do ocieplania dachu ja osobiscie zamierzam uzyc w swoim domku z bali mate z wlokna drzewnego Steico Flex- w przyszlym roku dam znac jak sie sprawuje, jesli ktos bylby zainteresowany. Moj wykonawca jeszcze jej nie stosowal, ale jest entuzjastycznie nastawiony!

Pozdrawiam

danek60
18-09-2009, 20:32
Witam Kochani , ja z pytaniem,czy wiadomo coś komuś na temat firmy *Stolarnia pod Giewontem*lub aktualna nazwa tej firmy *tatra-drew*.Firma z Nowego Targu.Spotkalem się już dwa razy z szefem tej firmy,byłem na ich budowie która niedawno ukończyli w Kościelisku oto co tam stworzyli http://www.rysulowka.com/dziennik-budowy-wrzesie%C5%84-2009 Pięknie budują i nie są drodzy jak firmy tupu Dach-gont itp.szef bardzo konkretny i rzeczowo odpowiada na pytania,czekam na kredyt i na 99% jestem przekonany do tej firmy,budują pod klucz łącznie z fundamentem,ale ostatnio nadziałem się na złą opinie o tej firmie a konkretnie rozsiewa ją deweloper dla którego tatra-drew budowała te domy w Kościelisku,dokładnie chodzi o to,że na stronie tatra-drew są zdjęcia tych domków jako wykonane przez nich,deweloper zaś zamieszcza artykuły że te zdjęcia są ich zdjęciami i tatra-drew nie budowała tego osiedla,zarzuty dość poważne i dziwne,bo osobiście spotkałem się z właścicielem tatra-drew właśnie w Kościelisku na tej budowie w czerwcu i widziałem jak jego ekipa łącznie z nim tam pracuje,z kolei tydzień temu uslyszałem od właściciela że dewelepor jest mu dłużny ponad milion złotych za tą właśnie inwestycje,więc może stąd ten konflikt.Osobiscie odniosłem dobre wrazenia po pierwszych rozmowach,więc nie wiem jak to odbierać.

kala67
18-09-2009, 21:15
nasi górale używali FOBOSU.

Gasol
18-09-2009, 23:03
[...]Osobiscie odniosłem dobre wrazenia po pierwszych rozmowach,więc nie wiem jak to odbierać.

Wyjasnij do konca sprawe i nie wierz zadnej ze stron. Cos tam widocznie sie wydarzylo. Nie podpisuj umowy dopoki tego nie wyjasnisz. Wrazenie moze byc bardzo mylne.

kala67
19-09-2009, 07:38
Każdy wykonawca na poczatki robi dobre wrażenie i bardzo sie stara!!!!!!
inaczej nie miałby klientów!!!!
Najlepiej porozmawiać z ludźmi, którym oni juz budowali domy i mieszkają w nich!!
My tak właśnie robiliśmy. Byliśmy w wielu domach i rozmawialismy z mieszkańcami.

danek60
19-09-2009, 21:54
No właśnie Pan z tatra-drew,bardzo opornie podaje co gdzie budowali,ogólnie chwalą się tylko tą inwestycją w Kościelisku,ale prawdopodobnie byli tylko podwykonawcą,co dzień pojawiają się nowe fakty,w ostatnich miesiącach też zmienili nazwę z *stolarnia pod giewontem* na *tatra-drew* to też o czym świadczy.

kala67
19-09-2009, 21:56
to daj sobie spokój :(
w trakcie realizacji Twojej umowy zmienia nazwe firmy znowu...i co wtedy?? od kogo egzekwowac warunki umowy??? :o

danek60
19-09-2009, 22:01
Jeszcze zapytam czy coś wiecie na temat firmy Pinea z Łapsze Niżne,można znależć oczywiście jakieś mega pochwały na necie o tej firmie,ale widać jak na byku że są pisane przez firmę,tak jak w przypadku tatra-drew,podaje przykład w jeden dzień o tym samym czasie kilka mega pochwał na totalnie innych forach i inna nazwa użytkownika,to samo mówi za siebie.Uważajcie przyszli inwestorzy,ci co już wybudowali mają problem z głowy,my musimy się pilnować.

kala67
20-09-2009, 11:30
danek........bądź czujny :wink:

akselek
22-09-2009, 13:44
Czytam czytam i czytam... jestem na 15 stronie ( rok 2003), ale zanim przeczytam moze sie przywitam, bo moze wątek sie zamknie, albo ludzie powyprowadzają się do swoich domków i jak to zwykle bywa, przestana tu zagladać. Też baluję.
Stan surowy zamknięty, bal 24
Pytanie 1
jak rozwiązaliście sprawę obróbki okien, wiem, ze będę miała opaski, ale co z parapetem zewnętrznym, chyba trzeba go obłożyć np blachą. Okno mam zamontowane po środku grubego bala,a z tego co widziałam w necie, dużo domów ma okna skrzynkowe, i okno znajduje sie właściwie równo z licem sciany, wiec sprawa zewnętrznego parapetu odpada.
pytanie 2
czy ktos stawia kuchnie kaflową. Zaczęłam wątek kuchni kaflowych ( które tak bardzo pasuję do balodomów) ale brak odzewu :-(
nikt nie stawia kuchni kaflowej?
pozdrawiam
nowa ballowiczka na forum

ANNNJA
22-09-2009, 14:00
witaj,
bardzo duzo osob stawia kuchnie kaflowe,
ja tez teraz uwazam ze albo kuchnia kaflowa a najlepiej kominek w kaflach...-tak robiłabym dzisiaj!! - wykorzystując szybe kominkową do widoków ognia a kafle do przyjemnego i długiego ogrzewania domu!! wazne aby zdun był "prawdziwy" i fachowy w swym zawodzie i poradach!

akselek
22-09-2009, 14:33
Zduna mam prawdziwego, kuchnia wymyślona, kupuję osprzęt i kafle, kominek średnio sprecyzowany ( kominków takich pasujących do drewniaka niewiele tu widziałam). Jestem nowa na forum i mam klopot z odnalezieniem tego czego szukam. Jako ze mam dom z bala to z wielkim zainteresowaniem wczytuję sie w ten temat, ale nie moge znaleźć tematów kuchennych ( kuchnie kaflowe). I dlatego jako ze dla mnie dom z bali = kuchnia kaflowa, to przyszłam z tym zapytaniem tutaj.

AgaJeżyk
22-09-2009, 19:48
akselek - kuchnie kaflową "zmajstrowała" sobie madd

http://forum.muratordom.pl/chatka-z-bali-madd,t96758.htm

W dzienniku znajdziesz fotki a o dokładne namiary możesz ją podpytać.

djan
22-09-2009, 20:41
mój taras
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/vrp4qJRSvee0j8ksf_cg8Q?feat=directlink

djan
22-09-2009, 20:44
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/C3qCifsDiTHrVCfufNnRHg?feat=directlink

djan
22-09-2009, 20:59
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/C3qCifsDiTHrVCfufNnRHg?feat=directlink

Gasol
22-09-2009, 22:31
[..]
jak rozwiązaliście sprawę obróbki okien, wiem, ze będę miała opaski, ale co z parapetem zewnętrznym, chyba trzeba go obłożyć np blachą. Okno mam zamontowane po środku grubego bala,a z tego co widziałam w necie, dużo domów ma okna skrzynkowe, i okno znajduje sie właściwie równo z licem sciany, wiec sprawa zewnętrznego parapetu odpada.
[..]

Ja oblozylem parapet zewnetrzny blacha.

akselek
23-09-2009, 07:26
akselek - kuchnie kaflową "zmajstrowała" sobie madd

http://forum.muratordom.pl/chatka-z-bali-madd,t96758.htm

W dzienniku znajdziesz fotki a o dokładne namiary możesz ją podpytać.
dzięki jeżyku. Widziałam juz dawno dom Madd i bardzo mnie zainspirował, baaardzo :roll: można powiedziec że Magda ( mimowolnie) wrzuciła swoje trzy grosze do tego, że decyzja padła na dom drewniany. Ale dziek jeżyku za odzew.

Djan piękne masz siedlisko, i piwniczkę, i drzewa i zabudowania gospodarcze. Tylko z drugiej strony przydało by sie trochę drzew, ale stan wyjściowy super :-)
Ja wczoraj rozgladalam sie za dużymi drzewami i dwa sobie za przeproszeniem wsadzę w tym roku :lol:

Gasol wczoraj po oględzinach tez chyba zdecydowaliśmy że musi być blacha na parapetach ale najpierw zrobię opaski, bo nie wiem jak to zgrać, zeby miało wygląd i funkcję

artmach
23-09-2009, 11:31
...
pytanie 2
czy ktos stawia kuchnie kaflową. Zaczęłam wątek kuchni kaflowych ( które tak bardzo pasuję do balodomów) ale brak odzewu :-(
nikt nie stawia kuchni kaflowej?
pozdrawiam
nowa ballowiczka na forum
Podaj mi na PW swój adres mailowy to wyślę ci linka do mojej galerii na picassie gdzie obejrzysz moją kuchnię kaflową, może Cię zainspiruje...

artmach
23-09-2009, 11:50
Gasol wczoraj po oględzinach tez chyba zdecydowaliśmy że musi być blacha na parapetach ale najpierw zrobię opaski, bo nie wiem jak to zgrać, zeby miało wygląd i funkcję
tam też zobaczysz jak są zgrane opaski z parapetami zewnętrznymi...

anna.w77
30-09-2009, 16:35
Drodzy Forumowicze,

Szukam firmy, która dokończy mój dom z bali. Firma budująca nie wywiązała się z umowy. Proszę o namiary na priv na ekipy, które możecie polecić.

danek60
30-09-2009, 18:08
Proponuje smialo podac co to za firma tak ładnie buduje,ze nie konczy budowy,moze inni tego unikną.Sam jestem w trakcie rozmów z kilkoma firmami i decyzja jest naprawdę ciężka.Zlecaliście firmie budowę pod klucz czy tylko pewien zakres prac,napisz coś więcej jeśli możesz.

anna.w77
30-09-2009, 22:01
Jeżeli chodzi o nazwę firmy to nie chciałabym podawać publicznie do czasu aż doprowadzę do oficjalnego zerwania umowy. Firma spod Nowego Sącza. Zaineresowanym podam info na priva.
Efekty budowy jak widać:
http://lh6.ggpht.com/_RStl9ovaZ_U/SsNmYHp-1rI/AAAAAAAAAFY/p7PMXhvZ_Wc/s640/Obraz%20032.jpg
http://lh5.ggpht.com/_RStl9ovaZ_U/SsNma_LmNHI/AAAAAAAAAFc/nxmQaYV5hJM/s640/Obraz%20038.jpg

artmach
01-10-2009, 09:40
o ku.. jaka kaszana i już krzakami porasta - trzeba by było to przykryć przed zimą..

danek60
01-10-2009, 10:37
O rany,to wygląda jakby zostawili tą robote tak poprostu pod wpływem impulsu,bo nawet dachu nie obili listwami do konca i tej lukarny środkowej,musiała być gruuuba sprzeczka.Buduję się w okolicy Nowego Sącza,więc proszę podaj mi na priv co to za firma (tylko dla mojej informacji) i powód dlaczego tak się stało.Dziękuje i życzę rychłego ukończenia domku.

jokka
02-10-2009, 23:16
Pomóżcie Dobrzy Ludzie :)
Czy remmers Aidol HK-Lasur nadaje się by nim pomalować dom z bali z drewna mokrego (tzn ciętego zeszłą zimą )) ??? sprzedawca tweirdzi,że tak, ale wolę się spytać bardziej doświadczonych, daje dobrą cenę :roll:

za to inna Pani odradzała mi tikkurile i poleca Teknos (że niby z samej Finlandii i super rewelacja :roll: http://www.iw.teknos.pl/ - zna ktoś może ??

Pani z niemieckiego skepu w sprawie Osmo niestety nie odpowiada na moej meile już :evil:

Gosc_123
03-10-2009, 20:13
Help, help!
Dziś obejrzałam trzy pierwsze warstwy bali, które zostaly ulozone na fundamencie moje przyszłego domu i zauważylam, że wiele z bali, (ok. połowa) mają widoczną siniznę! Są to bale sosnowe, płaskie, grubości 10cm. Smugi sinizny są przez cała długość bali i są różnej grubości. I teraz mam pytanie, czy powinnam się zgodzić na taki bal???! Rozmawialam z kolegą, który buduje już swój drugi dom z bala i on trochę lekko do tego podszedł - że w sumie to normalka. Poczytałam w necie, ze może to być powodem szybszego gnicia drewna... Jutro będę rozmawiać z wykonawcą i chciałabym być przygotowana. Bale będą impregnowane impregnatem 3v3, w kolorze czereśni (nie jest to kolor ciemny, raczej ze srodka palety) nie wiem czy pokryje i najważniejsze czy w ogóle takie drewno powinno być użyte?!
Co o tym sądzicie?

kala67
03-10-2009, 20:48
nie wiem dokładnie jak wyglada ta sinizna.....
ale u mnie na balach niczego takiego nie zauważyłam. Na żadnym nie mam sinizny !!!
Ale w trakcie stawiania domu nasz góral znalazł dwa bale, które w środku były czarne i je odrzucił!!!! powiedział, że sie nie nadają!!!!
Tylko pewna nie jestem czy to akurat była sinizna!!!
napisz jak te twoje bale z sinizną wyglądają?? sa właśnie czarne???

Gosc_123
03-10-2009, 20:56
Kalu , czarne z pewnością nie są, ale są szare. Bal ma 20cm wysokości i np. z przodu 2 na 3 bale mają po 5cm z góry i z dołu szare pasma na całej długości :(
Gdyby to był jakiś nieduży fragment... no nie wiem, cos mi się to nie podoba :(

kala67
03-10-2009, 21:28
mi tez sie to za bardzo nie podoba:(
a masz z nimi umowe spisaną???
możesz reklamowac to??

labas1
03-10-2009, 22:16
Sinizna jest wadą nieistotną.
Można ją usunąć.

kruszon11
03-10-2009, 22:19
Na tyle nieistotną, że nie jest wadą konstrukcyjną, a jedynie estetyczną....

Najlepiej sprawdź jak głęboko bale są zsiniałe, można to usunąć, najlepiej środkiem na bazie kwasu szczawiowego.

artmach
03-10-2009, 22:21
Sinizna jest wadą nieistotną.
Można ją usunąć.
labas1 dobrze prawi :wink: , można ją (siniznę) wytrawić perhydrolem...

djan
05-10-2009, 09:49
Sinizna jest wadą nieistotną.
Można ją usunąć.
polecam środek PLESTOP
sprawdził sięu mnie to i uciebie pomoże
można go kupić na allegro
łatwy i skuteczny w użyciu
kilka jętek i innych elementów w moim domu odzyskało swój kolor

turoazja
05-10-2009, 09:58
Jesli ktoś jest zainteresowany zakupem materialu na dom z bali to zapraszam do mojego dziennika budowy (w komentarzach):
http://forum.muratordom.pl/dziennik-dom-z-bali-debina,t136656.htm
oraz o kontakt PM lub via mail: [email protected]

artmach
05-10-2009, 11:15
Czyżby feralna "13" :( (patrz data ostatniej aktualizacji dziennika)...

turoazja
05-10-2009, 11:31
Nie ma lekko :(

kala67
05-10-2009, 13:22
zrozumiałam, że stan surowy otwarty juz masz????
bo w dzienniku widac tylko zdjęcia w trakcie stawiania ścian.
Napewno kolejny piekny dom z bali stoi u Ciebie 8)

AgaJeżyk
10-10-2009, 18:59
Muszę się wreszcie tu "zameldować" bo mnie sumienie gryzie ...
Podglądam kogo sie da - komentarze wciskam a nie mam czasu "zabrać się za siebie" ...a przecież to co udało mi się osiągnąć zawdzięczam temu forum a dokładnie magdalenak.Mój dom zbudowała ta sama firma. Hołdując zasadzie „nie chwal dnia przed zachodem…”dotrwałam do ostatniego punktu umowy, zapłaciałam co się należało ( a należało się więcej – uwierzcie) i dzisiaj z całą odpowiedzialnością mogę polecić firmę „Kanadyjskie domy” z Goszczanowa. Jestem właśnie na progu zakładania dziennika bo pewnie czeka mnie jeszcze wiele zmagań a wasze rady i opnie będą bezcenne i będzie to baaardzo pożyteczny sposób spędzania jesiennych wieczorów.
Tymczasem skleciłam coś na wzór albumu – opinie mile widziane …

http://picasaweb.google.com/Jezyk28/HistoriaBudowyJezyka#

Wracając do firmy - chętnie odpowiem na każde pytanie.
Mam pobożne życzenie mieć tylko takich fachowców na budowie ...hmmm optymizm mnie nie opuszcza co?

Sloneczko
11-10-2009, 02:09
Agusiu, jeśli ma się spełnić, nie może być "pobożne" (http://pl.wiktionary.org/wiki/pobo%C5%BCne_%C5%BCyczenie) ;)

AgaJeżyk
11-10-2009, 09:24
No popatrz ...coś podobnego...
Człowiekowi "pobożne" kojarzy sie z pokornym i wymodlonym.
A tu "mosz" - "marzenie ściętej głowy" napisali !
To ja zmieniam na "żądam" ! A co mi tam !
Hmmm - powinnam potupać jeszcze nogą nie ...?

Sloneczko
11-10-2009, 11:08
Jeżyku, nie mogłam sobie odmówić :oops: Cudo, bajka a ten parawan z drzew otaczających domek! Idziesz do moich ulubionych z całym inwentarzem ;) http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/przytul.gif

http://lh4.ggpht.com/_mj9sER9pfg0/SshvSIrfGCI/AAAAAAAABU0/olcgTbWf0wg/s720/DSC_9743.JPG

AgaJeżyk
11-10-2009, 11:29
Znaczy się - z kotką, psicą i jedynym w domu samczykiem - małżem ?

Poddaję się "adopcji".

Wkleiłaś fotkę beż dachóweczki - a lada chwila będzie cały dach!
To ja dołożę drugą stronę chałupki - z dachówką

http://img12.imageshack.us/img12/2372/dsc9803.jpg

Z dachem jest jak z makijażem - trzeba poczekać na wszystkie wykończenia i blaszki - wtedy jest efekt

ANNNJA
12-10-2009, 16:05
agajezyk...
cudny domek,.... i fajny ganek na ścianie długiej.....


ale mam do WAS ja też prośbę, troszkę inna niż dom z bali....
ale kto tam wie co sie kiedyś tam pobuduje,

chodzi o działkę znajomej....,
która sama nie wie którą opcje podziału wybrać i które zło/dobro jest lepsze...

droga od lewej- południowej strony czy droga od prawej wschodniej strony działek....

dziękuje z góry, wyraźcie proszę swoje komentaże w linku SONDAZE...
http://forum.muratordom.pl/wjazd-od-wschodu-czy-od-poludnia-przy-lini-11kw-na-dzialki,t171549.htm

loorien
12-10-2009, 19:36
Witam wszystkich forumowiczów,
od jakiegoś czasu podczytuję to forum, bo były plany budowy domu z bali, ale jakoś ciężko się zebrać i teraz zastanawiamy się w rodzinie nad zakupem domu na wyjazdy, w rodzinie jest dużo dzieci i dosyć dobrze ze sobą żyjemy, marzy nam sie dom w górach - znalazłam takie ogłoszenie:
http://dom.gratka.pl/tresc/402-7944647-slaskie-soblowka.html#78b96c432bc174f2,1
nie do końca jednak orientuję sie co jest ważne w domu z bali i co ewentualnie sprawia ze cena wystawionego domu jest taka wysoka, kontaktowalam sie juz z wystawiającym ale jeszcze domu nie widzialam mamy go zobaczyc w najbliższy weekend, może szanowni forumowicze byliby w stanie pomóc i ocenić czy ten dom wart jest swojej ceny?
pozdrawia,

artmach
13-10-2009, 11:06
Od 500 w dół można by zacząć negocjować, nawet może jeszcze niżej...

JerzyBw
13-10-2009, 11:28
Loorien Cena ogromna. Ale weź pod uwagę, że to cena wraz z ziemią chociaż i tak dla mnie jest baaaaardzo dużo. Ja bym odpuścił.

Kochani, kiedyś na forum napisałem: co by było gdyby samemu postawić dom z bali, ale bałem się wskakiwać od razu do głębokiej wody i postanowiłem, że wybuduję coś mniejszego, taką małą chatkę - jak niektórzy nazywają. Oczywiście najpierw czytałem i uczyłem się jak to się robi i co potrzebuję. Najbardziej przypadła mi do gustu technologia domów kanadyjskich z łączeniem bali na "siodło", bo nie potrzeba traka i wystarczy sama piła spalinowa, parę dłut i inne drobne narzędzia. Narysowałem projekt chatki. Obliczyłem ile drzewa potrzebuję no i stało się. Na wiosnę zakupiłem drzewo (bale 9m z średnicą 25cm po środku) z pobliskiego lasu i zaczęła się przygoda, która razem ze mną idzie w dobrym kierunku. Domek ma wymiary 7 na 4m w tym 2m tarasu. Sama powierzchnia dachu to 60m2. Zaznaczam, że buduję tylko po pracy i jestem przeważnie sam. Brak prądu nie zrażał mnie, bo dawniej też nie było, a chatki jakoś budowali. Większość ludzi z którymi rozmawiałem była sceptyczna do mojego pomysłu ale teraz, kiedy widzą, że coś naprawdę powstaje, zaczynają już tylko kiwać głową i zadawać pytania typu: jak wkładam bale na taką wysokość itp. Wnet jak będzie pogoda zrobię parę fotek i wstawię na forum. Nie wiem, czy zdążę przed zimą postawić dach. Dzień coraz krótszy. Jak się nie uda to czymś tą moją chatkę przykryję i zabezpieczę na zimę. A najważniejsze dla mnie jest to, że ta praca mi się bardzo podoba, jest taka twórcza, trzeba trochę myśleć - taka mała extrema.
Pozdrawiam 8)

karcio102
13-10-2009, 12:33
JerzyBw: Zaznaczam, że buduję tylko po pracy i jestem przeważnie sam.
Podziwiam.
Sam na pełną budowę się nie zdecydowałem. Ściany i dach postawiły firmy ale już środek czyli ściany działowe, ocieplenie i instalacje robię sam. Również strasznie podoba mi się rozwiązywanie na bieżąco problemów bo każda praca jest inna. Dodatkowo dochodzą problemy jak to zrobić w pojedynkę ( np.zamocować 5 metrową deskę).
Podstawa bo brak ciśnienia na szybkie wprowadzenie. 8)
Dzięki temu można trochę zaoszczędzić i chyba najważniejsze nie trzeba się użerać z wykonawcami (takich którzy wszystko robią super ja nie znam :cry: ).

Pozdrawiam
i życzę sukcesów
Andrzej :P

pit79
13-10-2009, 13:27
Loorien Cena ogromna. Ale weź pod uwagę, że to cena wraz z ziemią chociaż i tak dla mnie jest baaaaardzo dużo. Ja bym odpuścił.

Kochani, kiedyś na forum napisałem: co by było gdyby samemu postawić dom z bali, ale bałem się wskakiwać od razu do głębokiej wody i postanowiłem, że wybuduję coś mniejszego, taką małą chatkę - jak niektórzy nazywają. Oczywiście najpierw czytałem i uczyłem się jak to się robi i co potrzebuję. Najbardziej przypadła mi do gustu technologia domów kanadyjskich z łączeniem bali na "siodło", bo nie potrzeba traka i wystarczy sama piła spalinowa, parę dłut i inne drobne narzędzia. Narysowałem projekt chatki. Obliczyłem ile drzewa potrzebuję no i stało się. Na wiosnę zakupiłem drzewo (bale 9m z średnicą 25cm po środku) z pobliskiego lasu i zaczęła się przygoda, która razem ze mną idzie w dobrym kierunku. Domek ma wymiary 7 na 4m w tym 2m tarasu. Sama powierzchnia dachu to 60m2. Zaznaczam, że buduję tylko po pracy i jestem przeważnie sam. Brak prądu nie zrażał mnie, bo dawniej też nie było, a chatki jakoś budowali. Większość ludzi z którymi rozmawiałem była sceptyczna do mojego pomysłu ale teraz, kiedy widzą, że coś naprawdę powstaje, zaczynają już tylko kiwać głową i zadawać pytania typu: jak wkładam bale na taką wysokość itp. Wnet jak będzie pogoda zrobię parę fotek i wstawię na forum. Nie wiem, czy zdążę przed zimą postawić dach. Dzień coraz krótszy. Jak się nie uda to czymś tą moją chatkę przykryję i zabezpieczę na zimę. A najważniejsze dla mnie jest to, że ta praca mi się bardzo podoba, jest taka twórcza, trzeba trochę myśleć - taka mała extrema. Jestem niemal pewny, że za rok będzie moja chatka gotowa.
Pozdrawiam 8)


Gartuluje zawzięcia, i czekam na foty.

Mi z kolei cieścle postawili stan surowy otwarty, bez ścian szczytowych i to była w sumie jedyna ekipa, resztę robię tak jak Ty przeważnie sam, wiec wiem ile pracy to kosztuje.

Pozdrawiam i czekam na zdjęcia.

ANNNJA
13-10-2009, 13:44
JerzyBw-
a więc jednak wystartowałeś z tą budową??? koniecznie prosze o fotki....
PODZIWIAM,

ja jadąc do rodziców co pare tygodni od 2lat obserwuje budowę domu murowanego, z wysoką piwnicą, conajmniej na 220cm, chałupka dosyć spora, dach z lekka skomplikowany, ale nie o tym...
otóż jadąc co pare tygodni wyraźnie widzę zmiany, np. pół piwniczki się postawiło, przybyło 3 rzędy pustkaków, omazano na czarno podmurówkę,.. etc..

i zawsze!!!!!! jest tylko tam 1 OSOBA i 1maluszek..- FIAT,.
ON poprostu buduje SAMODZIELNIE i sam!

rozmawialam z mężem kilka dni temu, że wieźby to napewno nie bedzie stawiał sam bo i jak......,
a dziś jechałam obok i patrze....no facet ma zamocowane już krokwie,..i siedzi SAM na dachu i coś dłubie i dokłada zielone cienkie na tej wieźbie!
szczena mi opadła, aż kiedyś się zatrzymam i pogratuluję takiego samozaparcia!
budować samemu fundamenty - ok, ogrodzenie - da rade, garaź postawić- też jak cierpliwy budowniczy a i bryła garażu prosta ale....DOM??? i wszyściutko samemiuteńkiemu??
nigdy nie widziałam tam ani innego auta, ani innej osoby- zawsze ten sam gościo!

JerzyBw
13-10-2009, 14:21
nie, nie, to nie jest dom, ja to nazywam małą chatką. Nie potrzebowałem żadnego pozwolenia na budowę. Dałem tylko szkic chatki i umieszczenie go na mapce do starostwa. Napisałem w papierach, że to altanka. To wszystko. Dom może kiedyś wybuduję jak nie zabraknie samozaparcia. A czuję, że na chatce się nie skończy :D Na tej chatce uczę się i stwierdzam, że nie taki diabeł straszny jak... mi go malowali.

Co do chatki to nie jest ona okazała jak Wasze "chatki", to maleństwo i proszę się nie śmiać jak zobaczycie na fotkach:wink: .
Dziękuję za dopingujące słowa

djan
13-10-2009, 19:34
witam
podziwiam
ale u mnie jest to samo
fundamenty zrobiłem z synem
firma postawiła stan surowu otwarty
jeden dekarz połorzył mi gont papowy
cała reszta to moja praca
też traktuję budowę jako zajęcie na stare lata aby nie zgnić w domu ale powoli mam doś
nie załamuj sie
fajnie że nie trzeba kombinowac

jaskółeczka
13-10-2009, 20:54
pozdrowienia

JerzyBw
14-10-2009, 08:04
witam
podziwiam
ale u mnie jest to samo
fundamenty zrobiłem z synem
firma postawiła stan surowu otwarty

No nie zupełnie :) Samochód z balami przywieźli mi prosto z lasu. Musiałem je okorować, potem następne etapy, które nie będę opisywał, bo szkoda czasu.
Jeszcze się nie załamuję, mam dużo energii. Teraz pogoda może mnie załamać.

Jaskółeczko. Górale z Podhala mogą sobie dumać, że budowa z bali jest dla znudzonych i niebiednych "ceprów" z nizin. "Dudki" dla nich ważne.
Dom z duszą, to wybudują dla siebie i rodziny, ale dla obcych? hm... za pewną ilość "dudków" - tak. Natomiast śmiało można powiedzieć: jak ktoś kocha to, co robi, to dusza będzie. Powstaje pytanie: czy można kupić duszę za "dudki"? hmm...Żyć trzeba :) a bez "dudków" jest trudno.
Ja nie jestem bogaty, dlatego chcę zrobić coś od "0". :)

ANNNJA
14-10-2009, 09:06
Jaskułeczka:
DOSKONALE ROZUMIEM O CZYM PISZESZ, POPIERAM:

.."Czułam, że potrzebuję kogoś innego, kto tchnie ducha w drewno, aby ożyło w sposób dla mnie wyczuwalny. Zrozumiałam, że taki drewniany dom jest jak skrzypce. Choćby najpiękniejszy kawałek jaworowego drewna lutnik wyrzeźbił, ale nie tchnął by weń ducha, skrzypce by nie zagrały. Nie wystarczy sama wiedza lutnicza. Tak samo jest i z drewnianym góralskim domem..."

i tutaj właśnie chcę powiedzieć, że ja już kilka razy miałam wrażenie że w budowę domu Nasza EKIPA wkładała nie tylko swoją pracę, ale też i serce!
nie mówię o momentach gdzie patrzyłam jak ekipa pracuje, ale o tych momentach które mam/ miałam oglądając nasz/ lub też inny dom w ich wykonaniu!
Ich domy mają poprostu DUCHA, to coś lekko uchwytne dla kogoś kto nie patrzy tylko na dutki...


a propo tych dutków: dom drewniany więcej ich potrzebuje.....

jaskółeczka
14-10-2009, 17:25
Witam,
ANNNJA , dzięki za Twoje słowa, wiedziałam, czułam, że ktoś mnie na Forum zrozumie, że to wcale nie tylko chodzi o dutki, bo za takie same dutki można zbudować bez duszy , albo z duszą.
Najczęsćiej na Forum zadawane są pytania o dutki. Nie o jakość ! Tak naprawdę, kto górali nie miał okazji poznać z bliska ten tylko klepie o nich stereotypy, ale górali jest mało, więc nie wszystkim będzie to dane i nie jest to tylko kwestia dutków. No, cóż... Pozdrawiam

JerzyBw
19-10-2009, 19:34
Witam
Jest poprawa pogody i tak jak obiecałem.
http://img10.imageshack.us/img10/8905/1chatka.jpg
Tak było kiedyś. Rodzina chciała grilla.
http://img301.imageshack.us/img301/1578/chatka.jpg
Tak jest dzisiaj.
http://img12.imageshack.us/img12/8113/chatka1r.jpg
jaka będzie jesień?

Na razie to wszystko.
Pa

AgaJeżyk
19-10-2009, 19:59
... czuję, że na chatce się nie skończy :D Na tej chatce uczę się i stwierdzam, że nie taki diabeł straszny jak... mi go malowali.


No zmajstrował sobie chałupkę !
Skubaniutki (że tak pieszczotliwie sobie pozwolę ) !

Jak sie zaweźmie, to zmajstruje taką jak moja.

JerzyBw - trzymam kciuki - nie kończ na tej chatce ...

Mały
19-10-2009, 21:11
witam
podziwiam
ale u mnie jest to samo
fundamenty zrobiłem z synem
firma postawiła stan surowu otwarty

No nie zupełnie :) Samochód z balami przywieźli mi prosto z lasu. Musiałem je okorować, potem następne etapy, które nie będę opisywał, bo szkoda czasu.
Jeszcze się nie załamuję, mam dużo energii. Teraz pogoda może mnie załamać.

Jaskółeczko. Górale z Podhala mogą sobie dumać, że budowa z bali jest dla znudzonych i niebiednych "ceprów" z nizin. "Dudki" dla nich ważne.
Dom z duszą, to wybudują dla siebie i rodziny, ale dla obcych? hm... za pewną ilość "dudków" - tak. Natomiast śmiało można powiedzieć: jak ktoś kocha to, co robi, to dusza będzie. Powstaje pytanie: czy można kupić duszę za "dudki"? hmm...Żyć trzeba :) a bez "dudków" jest trudno.
Ja nie jestem bogaty, dlatego chcę zrobić coś od "0". :)
Jurku - nie poddawaj się - sam też budowałem swojego balowca mimo złej pogody(ja: technik mechanik z ...fizjoterapeutą ;) ). Dało radę. Nawet solidne wiatrzycho wytrzymał jeszcze nie związany.
A co do samodzielnej robótki - oj tak - daje to sporą całkiem satysfakcję.
Pozdrówka.

turoazja
20-10-2009, 09:08
Zaktualizuje pytanie dotyczace impregnatow do bali,
a wiec czy ktos moze cos polecic?
Czy jest moze jakis srodek impregnujacy na nie do konca wyschniete drewno
(powierzchniowo 5-7 mm jest czuc wilgoc)?

JerzyBw
20-10-2009, 11:48
Ja używam boramon c30. Kupiłem na allegro za ok 100 zł koncentrat 5cio litrowy. Rozrabia się go z wodą 1 do 6. Do tej pory zużyłem połowę. Spryskuję bale ogrodniczym spryskiwaczem. Na naklejce jest napisane, że utrwala się on po 2 dniach o ile nie będzie deszczu. Nie wiem, czy to dobry do końca środek.

AgaJeżyk Taki mam plan, żeby taki zmajstrować, może nie już sam, ale z jakimś pomocnikiem lub dwóch. To nie jest jakaś katedra, żeby było niemożliwe.

Małgorzta
20-10-2009, 12:55
Po wielu wizytach w rżónych firmach budujących domy z bali, zdecydowaliśmy się na firmę z Lubartowa - chata staropolska. Pierwsze wrażenia bardzo dobre - obejrzeliśmy dom własnie budowany, dużo pytaliśmy o różne rzeczy związane z budową, fiannsami etc. To, co było dla nas ważne - budowa pod klucz, od fundamentów.
Poprosiliśmy o orientacyjny kosztorys i umówiliśmy się na spotkanie, by doprecyzowac sprawy materiałów wykończenia etc i podpisac wstępną umowę rezerwującą termin. Pojechaliśmy. W zasadzie wszystko było ok, wprawdzie na nasze pytania własciciel odpowiadał czasem mało precyzyjnie, ale ustaliliśmy, że zostanie sporządzony dokładny kosztorys, z uwzględnieniem róznych opcji ( np. dach pokryty blachodachówką lub dachówką tradycyjną, podmurówka z kamienia lub bez obłożenia, okna z szybami zwykłymi i P4 etc.). Przed podpisaniem umowy przedwstępnej nagle zepsuła się drukarka, więc umówiliśmy się, że umowa pzryjdzie mailem, a po jej zatwierdzeniu Państwo pzreślą nam podpisany egzemplarz dla nas do podpisania. Zaliczka ( gwarancja terminu) - 5000, po podpisaniu umowy, pzrelewem na konto.
A następnego dnia dostaliśmy mail, że firma ta nie bęđzie dla nas budować, bo ( cytuję): "jesteście zbyt upierdliwi, zadajecie za dużo pytań i nie macie do nas zaufania".
Cóz, wydaje mi się, że jeśłi mam zapłacić za dom 400 000 , to mam prawo wiedziec, np. jakie okna zostały policzone w kosztorycie, poza tym, że drewniane, a kominek ( jaki?) poza tym, że "na pewno dobry".
Szkoda tylko, że Państwo Ci nie mieli odwagi powiedzieć nam tego wprost, tylko wycofali się pod pretekstem zepsutej drukarki.

DM

a Ja wrzęcz przeciwnie -BAAArdzo polecam Chatę staropolską mieszkam już 4 lata w domu przez nich wybudowanym i nie dam złego słowa powiedzieć.Choć sama o tym dobrze wiem że jestem bardzo "upierdliwa". Ja zaczynając budowę domu też nie miałam zielonego pojęcia o budownictwie, więc zadawałam mnóstwo pytań najdrobniejszych i najbardziej szczegółowych i zawsze otrzymałam od właścicieli szczegółowe odpowiedzi. Pred wyborem firmy zjeżdziłąm cała Polskę i byłam w wielu firmach, ale wybrałam chatę gdyż ich domy najbardziej mi się podobały, rozmawiałm z ludzmi którm juz wybudowali domy i nikt mi złej opini o nich nie wygłosił.
Z domu jestem zadowlona wszystko zostało zrobione wg. zamówienia i moich wszytkich uwag i próśb. Nie było żadnych problemów co do rozliczenia ( tu warto dodać ze firma ta ustalajac cenę na umowie nie zastrzega sobie prawa jak. np wspomniana na formu firma z radzynia podlaskiego że cena moze sie zmienić np. o 5%).Warto też zanazczyć ze dom został wykonany bez żadnej najmniejszej usterki i ani razu nie musiałm prosić firmy o naprawę gwarancyjna.
Dlatego jak przez przypadek zobaczyłam cytowaną opinie musiałm odpowiedzić. Bo chyba wiem co jest przyczyną takiej rezygnacji - z rozmów z właściclelmi ( w czasie budowy mojego domu oczywiście a nie po przeczytaniu w/w opinii) opowiadali mi że w ciagu roku popredzajacego rok mojej budowy mieli kilku klientów bardzo nieuczciwych, którzy chcieli ich poprostu wykorzystać i musieli z nimi walczyć o pieniadze w sądzie (swoja drogą wygrali) więc przypuszczam ze to Państwo z jakiś powodów nie wzbudzili ich zaufania.wiadomo, że każda firma jest nastwiona na zyski a przy kilku nieudanych tranzakcjach ludzie uczą sie na włąsnych błędach i staraja sie ich unikać. To jest oczywiscie moja oponia z góry przepraszm jeżei uraziłam. A z to drukarką moze była prawda - złoslwosć rzeczy martwych- moja też sie często psuje w momencie kiedy jest najbardziej potrzebna.
co do wypowiedzi Pana który mówił , ze firma ta ogłasz sie na allegro w lubartowie jest jeszcze jedna firma która robi domy są to właśnie szklielety obijane deskami anie jak w przypadku chaty domy z bali buduja z bala gr od 10do 2cm mój bal ma 12 cm.

jokka
22-10-2009, 21:53
Witajcie
mam pytanie
jak technicznie macie rozwiązane podłogi na piętrze
tzn tam gdzie mają być deski to jasna sprawa na legarach, ale jak to wykonać w łazience? jakaś płyta pod to? jaka? planujemy w górnej łaziece maty grzejne, na co by to można połozyć? wylewka odpada, za cięzka by była
wszelkie rady mile widziane, a może jakiś link jak już taki temat gdzieś był

imported_Kiciuś
23-10-2009, 08:01
2 x OSB 22 mm,izolacja termiczna? , na to wylewka ahydrytowa 4-5 cm z ogrzewaniem, plytki. Razem ok 10-11 cm.

kasia_sloneczko
23-10-2009, 09:36
OSB na spod, legary krzyzowo i osb na pioro wpust na gore, pomiedzy welna. w lazience na osb idzie guma albo foila w plynie(nie wiem ktore jest ktore :roll: ) na to cienka wylewka samopoziomujaca i plytki. aha na legary szlo wyciszenie jakies ale kurcze co to bylo...juz nie pamietam

a tak wogole to ja juz rozumiem czemu ci co sie wybudowali juz sie nie odzywaja. doprowadzic dom do porzadku po budowie to jest koszmar. chyba ze tylko u mnie tak wyglada. do tego bale zaczely sie pocic zywica i musze je wszystkie przeleciec papierem sciernym i welna stalowa bo w tej konfiguracji zywica schodzi. potem tylko trzeba je jeszcze raz umyc...no generalnie dla jednej kobiety z dzieckiem kupa roboty..

jest tez konieczne jakies zabezpieczenie wykuszu bo mi w nim wieje. nie jakos mocno ale jednak...chyba pozostaje kupic top chink

aha na picasse wrzucilam pare nowych fotek. kuchnie mam jako tako zrobiona. brakuje oczywisice takich dupereli jak poleczki na przyprawy czy oswietlenia podszafkowego bo bezksutecznie szukam listwy z lampka i dwoma gniazdkami

ANNNJA
23-10-2009, 10:03
jerzy BW-
REWELACJA!!!!!!!!!!, NO TEŻ CHCIAŁABYM MIEĆ TAKI DOMEK GRILOWY...to tak do kompleciku! no chłopie, nieźle musiałeś sie tam umysłowo nagimnastykować jak na pierwszy raz!

kasia słoneczko......, spoko, spoko, nie tylko u Ciebie ciągle jest dużo roboty,
nie wiem gdzie ci zawiewa na tym wykuszu, jeśli między łączeniami to poprostu ponapychaj wełnę od środką- (tą owczą, ta sama co normalnie między balami)
listwy z 2gniazdkami, nie wiem jak ci sie spodobają ale widziałam halogenowe i tam było 1napewno gniazdko, nie pamietam czy 2??

turoazja,.... każdy impregnat będzie dobry, wg. mnie... (byle impregnat a nie lakiero/bejca)
my mieliśmy tikurille- i tą pod względem nie zatykania porów zdecydowanie polecam,

Jokka- nie mam pojęcia, też mi sie wydaje że lanie betonu na te legary to ..... dziwna sprawa, i taka nie do pojęcia jak to zrobić....- ale jestem ciekawa, u nas narazie zieją same legary, wiec podłoga za pare miesięcy bedzie.....

ALE i ja mam do was WIELKĄ PROŚBę:
zabierzcie proszę głos i udzielcie swojej rady, spojrzcie na to jako potencjalny klient, które opcje byłyby dla Was do przyjęcia, a które zdecydowanie odrzucacie i dlaczego??- prosze z komentarzem za które bbbbbbb. dziękuje!

http://forum.muratordom.pl/post3700356.htm#3700356

dode
23-10-2009, 10:37
jokka, u mnie podobnie jak u Kasi, cienka wylewka samopoziomująca, taka aby skryć kable. pod spód na płytę szło coś w płynie i jeszcze jakaś folia, ale sklerotyk jestem i już nie pamiętam. :oops:

kruszon11
23-10-2009, 10:43
W łazience u mnie lOSB 25mm i tak na razie zostało....
Potem folia w płynie i na to można płytki.
Legary są w rozstępach mniej więcej co 80 cm i dołożone dystanse co 50cm.

kasia_sloneczko.... tak to już jakoś jest, że jak już się wprowadzisz to nagle masz o wiele mniej czasu niż przedtem.... a wydawało by się, że wtedy to dopiero robota pójdzie...... nic bardziej mylnego. Ale fakt, uporządkować zagrodę :) po wprowadzinach to sztuka.... Do tej pory w garażu nie parkuję.... bo nie ma miejsca.... :lol: :lol: syf na grandę.... same przydasie....
Natomiast Twoje zdjęcia na picasie są w albumie prywatnym..... niedostępnym.....

ANNNJA
23-10-2009, 11:59
kasia, miałam na myśli taką, i chyba właśnie tą z 2gniazdkami widziałam,
bylo to w dużym elektrycznym sklepie (lokalny)


http://www.luxmarket.pl/asortyment/brilux-elgo/oprawa-podszafkowa-z-gniazdkiem-rega/2654

kasia_sloneczko
23-10-2009, 16:48
ANNNJA dzieki za linka. poszukam na tej stronie bo te biale mi nie pasuja ale moze beda i inne.
upychanie welny nic nie da bo to sa szczeliny pionowe miedzy slupem a balem i welny tam dosyc ale ona jednak wiatru nie zatrzymiuje.

mialam linka wrzucic i "mnie sie zapomło"
http://picasaweb.google.pl/kasia.sloneczko1/DomekCd?authkey=Gv1sRgCP7djpv1k9WlFQ&feat=directlink

Jerzy-podziwiam...

artmach
26-10-2009, 09:51
Witajcie
mam pytanie
jak technicznie macie rozwiązane podłogi na piętrze
tzn tam gdzie mają być deski to jasna sprawa na legarach, ale jak to wykonać w łazience? jakaś płyta pod to? jaka? planujemy w górnej łaziece maty grzejne, na co by to można połozyć? wylewka odpada, za cięzka by była
wszelkie rady mile widziane, a może jakiś link jak już taki temat gdzieś był

Od dołu:
-ślepa podłoga z desek świerkowych
-folia żółta
-legary (10cm) co 50cm, pomiędzy nimi wełna
-płyta osb 22mm
-folia 3mm
-płyta osb 22mm (na zakładkę z tą niżej)
-właściwa podłoga, u mnie parkiet przemysłowy merbau

jaskółeczka
26-10-2009, 17:48
Pozdrowienia

kadargo
27-10-2009, 10:29
.... do tego bale zaczely sie pocic zywica i musze je wszystkie przeleciec papierem sciernym i welna stalowa bo w tej konfiguracji zywica schodzi. potem tylko trzeba je jeszcze raz umyc...no generalnie dla jednej kobiety z dzieckiem kupa roboty..


U mnie też pojawiła sie żywica, ale co się dziwić przecież mamy domki z drzew.
Mam mniej inwazyjny sposób na te wycieki, a mianowicie kupiłem coś takiego
jak Rozcieńczalnik RC 01. Do tego szorstka ściereczka do naczyń i żywica schodzi. Trochę podśmierduje przy myciu ale wydaję mi się że efekt jest o wiele leszy niż po papierze ściernym i wełnie stalowej..
Życzę powodzenia..

Zygmunt

ANNNJA
27-10-2009, 10:58
kasia- sloneczko,
masz PIĘKNE łazieneczki!!!!
i kuchnia urodziwa i ten blacik pośrodku taki subtelny wyszedł!!!

kasia_sloneczko
27-10-2009, 21:41
A dziekowac, dziekowac... :wink:

Kadargo, mialam jakis rozcienczalnik ale nasz spowodowal tyle ze bale zrobily sie bardzo ciemne w tym miejscu i smierdzialy. zywicy jednak nie rozpuscil i nie pomoglo tarcie i szorowanie szczotka ryzowa. za to po welnie stalowej wlasnie u nas fajnie wyglada bo bale sie powygladzaly hehe ale jak nie dam rady to sobie potraktuje tym rozcienczalnikiem co piszesz bo ja mialam jakis inny, widac badziewny

agagaj
28-10-2009, 11:14
Jak już przywołany temat warstw podłogi na stropie drewnianym...

W jakich rozstawach i jakie przekroje macie legarów?? Mi się coś plącze po głowie 60 w osiach, łazienka gęściej :wink: A legary u mnie w projekcie 8x10 cm.

imported_Kiciuś
28-10-2009, 12:37
Witam!

Takie wymiary i rozstaw będą dobre.


Jak już przywołany temat warstw podłogi na stropie drewnianym...

W jakich rozstawach i jakie przekroje macie legarów?? Mi się coś plącze po głowie 60 w osiach, łazienka gęściej :wink: A legary u mnie w projekcie 8x10 cm.

artmach
28-10-2009, 12:37
Jak już przywołany temat warstw podłogi na stropie drewnianym...

W jakich rozstawach i jakie przekroje macie legarów?? Mi się coś plącze po głowie 60 w osiach, łazienka gęściej :wink: A legary u mnie w projekcie 8x10 cm.
Rozstaw w zależności od grubości użytej płyty osb, u mnie co 50cm, a przekrój 5x10cm.

agagaj
28-10-2009, 13:26
Czyli przekrój 8x10 co 60 przy płycie OSB 22 wystarczy, prawda??

Gasol
28-10-2009, 18:31
Czyli przekrój 8x10 co 60 przy płycie OSB 22 wystarczy, prawda??

Moim zdaniem taki legar to az za duzy;-) Spokojnie wystarczy.

agagaj
28-10-2009, 20:05
Dzięki :wink:

Pomiędzy takie legary zmieści się dycha wełny co by wygłuszyć te moje trzy słoniątka buszujące na poddaszu, przy czym mam świadomośc, że ciszej będzie średnio o całe 0,5 dB :wink:
Znajomi swojego żywego słoniątka nie dali rady ani odrobinkę wyciszyć piątką wełny :lol:

imported_Kiciuś
29-10-2009, 08:25
Witam
Trochę pomagają podkładki pod legary np filc. Filc wygłuszy dzwięki udezeniowe, a wełna dzwięki powietrzne

Pozdrawiam

agagaj
29-10-2009, 08:50
Nam zostało sporo materiału, który szedł między bale jako przekładka uszczelniająco-docieplająca, a który ekipa wełnianką zwała. To coś jak gruby puchaty koc i mamy w planach tym wszystkie legary pookładać przed nabiciem podłogi.
Chyba da radę jako zamiennik filcu.

Czy u kogoś z Was kochani zdarzyło się, że na łączeniu krokwi (u mnie tuż przy krokwi koszowej) zaczęły się rozłazić te połączenia krokiew-krokiew?? U nas w jednym miejscu wchodzi duża męska dłoń, przy czym krokwie się nie obsunęły ani nie przemieściły w bok :roll:
Kierbud nie widzi w tym jakiegoś dużego problemu, ale zalecił koniecznie pozabijać klinami. Bardziej zwrócił uwagę na "nieprecyzyjne" połączenia mieczy ze słupami - kazał bezwzględnie poprawić, żeby się słupy nie przemęczały w przenoszeniu obciążeń z dachu.
Co z tym dachem jest, bo wydaje mi się niemożliwe, aby ściany aż tak pracowały :roll:
U Was pewnie poddasza migiem zabudowane i nikt nie zwrócił uwagi na stan więźby... :wink:

Gasol
30-10-2009, 00:22
Dzięki :wink:

Pomiędzy takie legary zmieści się dycha wełny co by wygłuszyć te moje trzy słoniątka buszujące na poddaszu, przy czym mam świadomośc, że ciszej będzie średnio o całe 0,5 dB :wink:
Znajomi swojego żywego słoniątka nie dali rady ani odrobinkę wyciszyć piątką wełny :lol:

Podpowiem, ze dobre efekty daje plyta pilsniowa, taka miekka, koloru brazowego. Ja taka plyte polozylem na calym poddaszu, na to dopiero legary, welna itd. Uwazam, ze mam dobrze wytlumiony strop. Na dole slychac odglosy z gory, ale na pewno nie ma efektu bebna.

agagaj
30-10-2009, 00:32
Dzięki :wink:

Pomiędzy takie legary zmieści się dycha wełny co by wygłuszyć te moje trzy słoniątka buszujące na poddaszu, przy czym mam świadomośc, że ciszej będzie średnio o całe 0,5 dB :wink:
Znajomi swojego żywego słoniątka nie dali rady ani odrobinkę wyciszyć piątką wełny :lol:

Podpowiem, ze dobre efekty daje plyta pilsniowa, taka miekka, koloru brazowego. Ja taka plyte polozylem na calym poddaszu, na to dopiero legary, welna itd. Uwazam, ze mam dobrze wytlumiony strop. Na dole slychac odglosy z gory, ale na pewno nie ma efektu bebna.

Ciekawe rozwiązanie :wink:
A gdyby tak pilśniowa poszła na legary? Hmmm..?

artmach
30-10-2009, 10:27
Czyli przekrój 8x10 co 60 przy płycie OSB 22 wystarczy, prawda??
http://img263.imageshack.us/img263/9941/legary.jpg (http://img263.imageshack.us/i/legary.jpg/)

AgaJeżyk
30-10-2009, 10:34
Jak ja lubię takie rysuneczki :wink:

Już skopiowałam i zaraz mojemu wykładać będę - bo też się zastanawialiśmy jak to ugryźć.

Buziaczki Artmach - jak znajdziesz cos jeszcze to ...poproszę

artmach
30-10-2009, 12:31
Kontynuując wątek legarowy...
A ja dałem pod legary gumę 4mm i legarów oczywiście nie przybijałem do ślepej podłogi coby poprzez gwoździe się drgania nie przenosiły :wink:

AgaJeżyk
30-10-2009, 13:14
My mieliśmy wizję podkładania filcu.

Guma po jakimś czasie może się wykruszyć - filc w najgorszym wypadku - sprasować.

Gasol
30-10-2009, 22:56
Kontynuując wątek legarowy...
A ja dałem pod legary gumę 4mm i legarów oczywiście nie przybijałem do ślepej podłogi coby poprzez gwoździe się drgania nie przenosiły :wink:

To jak przymocowales legary? Leza sobie po prostu?

Gasol
30-10-2009, 23:01
A gdyby tak pilśniowa poszła na legary? Hmmm..?

Mysle, ze jak na plyte pilsniowa dalabys jeszcze plyte OSB, a na to dopiero deski, to bedzie OK. Wydaje mi sie, ze jednak deski powinno byc mocno zwiazane z podlozem, tj. legarami (lub plyta OSB), bo w przeciwnym wypadku plyta pilsniowa po jakims czasie moze sie w miejscach najbardziej naciskanych ugiac, a wtedy powstana szczeliny miedzy deskami, mozliwe jest bujanie desek, itp. Tak mi podpowiada wyobraznia;-)

rysiekf
01-11-2009, 19:09
Mam pytanie do wszystkich balowiczów jakim środkiem malowaliście bale wewnątrz domu.
Z góry dziękuję za odpowiedź

artmach
01-11-2009, 20:51
To jak przymocowales legary? Leza sobie po prostu?
Tak, leżą...

artmach
01-11-2009, 20:53
Mam pytanie do wszystkich balowiczów jakim środkiem malowaliście bale wewnątrz domu.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Roztwór wosku pszczelego z terpentyną.

rysiekf
02-11-2009, 03:35
Artmach proszę podaj gdzie można kupić taki środek .
Mam pytanie jakie j grubości dawałeś deski na sufit?

artmach
02-11-2009, 09:03
Artmach proszę podaj gdzie można kupić taki środek .
Mam pytanie jakie j grubości dawałeś deski na sufit?

:D
Terpentynę kupisz w sklepie chemicznym a wosk u pszczelarza - mieszasz na gorąco w stosunku 1 część wosku - 4 części terpentyny (1kg wosku-4litry terpentyny)- i nakładasz również na gorąco - tylko uwaga z podgrzewaniem bo terpentyna jest łatwopalna.
Deski calówki.

rysiekf
03-11-2009, 06:34
Dziękuję za odpowiedź,Myślałem ,że kupowałeś już gotowy środek.
Napisz czy jesteś zadowolony z tego rozwiązania i jak się tym maluje , bo w kilku postach wcześniej wyczytałem że wosk zostawiał smugi.

Czy możesz podać kto Ci robił instalacje wewnętrzne , ocieplenie poddasza oraz układał podłogi?

artmach
03-11-2009, 11:09
Dziękuję za odpowiedź,Myślałem ,że kupowałeś już gotowy środek.
Napisz czy jesteś zadowolony z tego rozwiązania i jak się tym maluje , bo w kilku postach wcześniej wyczytałem że wosk zostawiał smugi.

Czy możesz podać kto Ci robił instalacje wewnętrzne , ocieplenie poddasza oraz układał podłogi?

O smugach nie słyszałem, natomiast i tak po położeniu trzeba wypolerować (ja już mieszkam ponad 2m a jeszcze tego nie zrobiłem). Instalacje robili lokalny hydraulik oraz elektryk. Wełnę na poddaszu układałem sam 8), podłogi oprócz ostatniej warstwy czyli paneli również sam montowałem 8).

rysiekf
03-11-2009, 12:31
Dziękuję za odpowiedź.
Możesz podać namiary na instalatorów i czy jesteś z ich pracy zadowolony? :)

artmach
03-11-2009, 14:48
rysiekf - czytaj PW

rysiekf
03-11-2009, 19:29
Dziękuję

Wysłałem info na priva.

Pioklara
07-11-2009, 01:30
Proszę o jakieś zdjątka ze sposobu montażu gniazdek i włączników światła na owalnym balu.
Wykańczamy już nasz domek - sami przy tym wykańczając się wzajem :) - i nie za bardzo mamy pomysł na kontakty. Na szczęście kable idą w balu, tak więc nie będą widoczne.
Czekamy za Waszą pomoc :)

kasia_sloneczko
07-11-2009, 18:55
zajrzyj do mnie na picasse(link pare postow wyzej) mysmy bale podrzezbiali dlutkiem tak zeby byly plaskie w miejscu oprawki i nie odstawaly.

Pioklara
07-11-2009, 21:40
Dzięki Kasiu Słoneczko :)
Chociaż jedna problem zdjęłaś mi z głowy.
A swoją drogą ... jesteśmy pod wrażeniem domku, tym bardziej, że do złudzenia przypomina nam nasz. Podobny nastrój i wszechobecne bale. To jest to !!!!!!
Najgorsze jeszcze przed nami .... sprzątanie wewnątrz domu. Masakra. :(
Domyślamy się, że pył po szlifowaniu bala będzie nam dokuczał jeszcze przez jakiś czas. Ale cóż. W końcu to nasz wymarzony dom, tak więc damy radę :)
Jeszcze raz dziękujemy i pozdrawiamy.

piotr.nowy
07-11-2009, 21:54
A ja chciałbym ZOBACZYĆ "Smoczą Jamę"!
I nie uwierzę , że nie robiliście zdjęć ! :wink:

Pioklara
09-11-2009, 10:02
Chętnie podzielimy się z Wami naszym dziełem ( jeszcze nieukończonym ) ale nie wiem ... jak tu umieścić zdjęcie :(
Proszę o wskazówki :)[/code]

piotr.nowy
09-11-2009, 12:57
Pełny zestaw wskazówek macie tutaj:

http://forum.muratordom.pl/kto-mnie-nauczy-wklejania-zdjec,t30921.htm

A tak w skrócie :trzeba umieścić zdjęcie gdzieś w internecie np. na http://picasaweb.google.com
, następnie kopiujesz adres zdjęcia ,wklejasz go na forum , zaznaczasz i klikasz w "IMG" . :roll:

kordzina
09-11-2009, 17:08
hej..pytanie:
od użytkowników z piecem gazowym
jak sobie poradziliście z nastawieniem pieca....tzn. dom drewniany zupełnie inaczej reaguję na temp. nagrzewa sie szybko i wychładza....
my nie możemy sobie jakoś dać radę...
mamy pogodówkę i kominek..
nastawiłam piec tak by od 16 była temp 18stopni i teraz jak rozpalę w kominku to się dusimy...więc go zmieniłam i włącza sie od 1 w nocy do 7... jakoś nie możemy tego zgrać .... może ktoś pomoże jakie macie rozwiązania...jak nastawione piece?????????????????
i jaką macie temp.CWU????
dzięki.............
a wszystkie teorie tych serwisantów biorą w łeb bo nasze domy są inne..... :lol: :lol:

kasia_sloneczko
09-11-2009, 22:15
kordzina nie wiem czy pomoge na razie kominka prawie nie uzywam, nie mam wysezonowanego drewna do niego ale mam tak ustawione ze jak kominek dziala to piec sie automatycznie wylacza (mam plaszcz wodny). do tego mam u siebie podlogowke i raczej jestem wiekszosc czasu w domu wiec ogrzewanie mam ustawione na 21 stopni i jak temp spada to mi sie zalacza. ale na poczatku jak tylko noce byly zimniejsze to grzalam od 1 wnocy do 9 rano, ciepelko trzymalo bardzo dlugo i w dzien nie bylo potrzeby grzania. chyba pozostaje wam metoda prob i bledow..

piotr.nowy
09-11-2009, 23:01
jestem wiekszosc czasu w domu

Kasia_sloneczko - jak się mieszka w balach ? 8)

Pioklara
09-11-2009, 23:43
Nie qmam Piotrze co co chodzi z tym obrazkiem pod moim nickiem, ale chociaż udało mi się założyć album.
Proszę bardzo :)
www.pioklara.jpg.pl

Mam nadzieję, że te parę zdjęć przybliży Wam Smoczą Jamę.

Życzę Wam i sobie kolorowych snów.

Jutro znów wrócę na forum, aby oddać się lekturze, która - lepiej późno niż wcale - otwiera mi szeroko oczy, dzięki czemu zauważam ochoczo, że nie tylko my jesteśmy "ekstremalnie" ORYGINALNI :):)

Sloneczko
09-11-2009, 23:52
Nie qmam Piotrze co co chodzi z tym obrazkiem pod moim nickiem, ale chociaż udało mi się założyć album.

Następny domek z bajki na uroczej działce :)

Pioklara, jeśli chciałaś mieć awatarek z miniaturki Smoczej Jamy, to wpisz ten adres w swoim profilu w pasek na dole strony:

http://img687.imageshack.us/img687/1724/8888k.jpg i obrazek będzie taki:

http://img687.imageshack.us/img687/1724/8888k.jpg

Z tym nie mogłaś sobie poradzić?

Pioklara
09-11-2009, 23:56
Słoneczko .... jak dobrze że wyszłaś zza chmurki :)
Mam nadzieję, że mnie oświeciłaś.
Już pędzę i jeszcze raz spróbuję powalczyć :)

Pioklara
10-11-2009, 00:03
Jest i moje "cacuszko" :)
Noooo, to teraz jestem z Wami pełną .... facjatą :)

Czas na zasłużony sen, chociaż im bardziej jestem zmęczona użeraniem się z wykonawcą, tym trudniej się spokojnie zasypia.
Dobranocka i jeszcze raz Wam wszystkim dziękuję za wszystkie pomocne w realizacji naszych marzeń rady i te inne też :)

kasia_sloneczko
10-11-2009, 01:04
Pioklara sliczna chatka. jeszcze dluugaaa droga przed wami, trzymam kciuki...

Piotrek-jak na poczatku mialam schizy z tym trzeszczeniem bali tak teraz super, nie chce mi sie tylka ruszyc. bylam ostatnio na tydzien u rodzicow w murowancu i bylo mi tam tak koszmarnie zimno ze marzylam o poworocie. i jestem i mam ciepelko i dobrze mi...teraz juz mnie trzaski nie ruszaja, juz nie zagladam do kazdego pokoju w poszukiwaniu czajacego sie zloczyncy hehe jeszcze troche i bede mogla znowu ogladac thillery :wink.
jak bedziesz w okolicy to zapraszam. a twoje domeczki widze rosna...

aha chcialam dodac ze ilosc odwiedzin krewnych i znajomych krolika jest wprost proporcjonalna do ich braku z czasow mieszkania w bloku. to tak tylko na poczatku czy juz na zawsze te tlumy wala do drzwi? do mnie nawet obcy z ulicy chca wejsc i ogladac jak muzeum prawie nic tylko siasc i bilety sprzedawac.. :wink:
dobranoc

Sloneczko
10-11-2009, 01:14
Jest i moje "cacuszko" :)

Moje gratulacje http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/shake.gif :)

kruszon11
10-11-2009, 09:14
aha chcialam dodac ze ilosc odwiedzin krewnych i znajomych krolika jest wprost proporcjonalna do ich braku z czasow mieszkania w bloku. to tak tylko na poczatku czy juz na zawsze te tlumy wala do drzwi? do mnie nawet obcy z ulicy chca wejsc i ogladac jak muzeum prawie nic tylko siasc i bilety sprzedawac.. :wink:
dobranoc

Jest tak samo.... Człowiek nawet nie wie ilu ma znajomych.... :lol: :lol: :lol: Nawet mieliśmy tak samo z obcymi.... Jeden to się nawet w jakąś deszczową niedzielę przypałętał w porze obiadowej.... I nic, tylko ryje się do środka.... Podczas pierwszego miesiąca to pół wsi nagle upodobało sobie naszą okolicę na spacery... Były żniwa, to nagle wszyscy mieli po drodze w pole akurat naszą drogą... A główną drogą to na pewno nie jest...

Ostatnio jakoś się uspokoiło....
Ale jakby ktoś chciał nas odwiedzić, to wystarczy zapytać kogoś we wsi, gdzie jest dom góralski.... Tak o nas mówią....
Kiedyś nawet jak byłem w gminie po numer domu, to kobieta, drugi raz ją widziałem, pyta.... A to pan ma ten dom drewniany ?

kruszon11
10-11-2009, 09:16
Jest i moje "cacuszko" :)
Noooo, to teraz jestem z Wami pełną .... facjatą :)

Czas na zasłużony sen, chociaż im bardziej jestem zmęczona użeraniem się z wykonawcą, tym trudniej się spokojnie zasypia.
Dobranocka i jeszcze raz Wam wszystkim dziękuję za wszystkie pomocne w realizacji naszych marzeń rady i te inne też :)

Piękna chałupa..... oj piękna..... 8) 8)

Pioklara
10-11-2009, 09:48
Moi drodzy.
Dziękujemy Wam bardzo za słowa uznania, tym bardziej, że to Wy najlepiej wiecie, ile stresów, pomysłów i niekonwencjonalnych rozwiązań trzeba użyć, aby powstał taki dom.
Każdy inny, gdy podziwia naszą robotę uważa, że łatwo nam idzie :). Bo przecież wykopy zaczęliśmy 16 kwietnia tego roku a prezenty pod choinkę ( i to tę w domu ) będziemy kłaść już w otoczeniu ścian balowych :). Dużo jeszcze przed mani, ale z dnia na dzień prace posuwają się coraz sprawniej, ogrzewanie funkcjonuje, kominek i schody z półbala mają być za koniec listopada ( mam nadzieje, że te ostatnie w tym terminie faktycznie się pojawią, bo mamy już doświadczenie z naszym nieterminowym, acz dobrym cieślą ).
Pozostały nam jeszcze podłogi w pokojach i glazura w łazienkach. Zabudowa kuchenna już wymierzona - ponoć robi się :)

Teraz czyszczą i impregnują ostatecznie bal wewnątrz - a pyli się !!!

Dziękujemy za trzymanie kciuków - będzie to nam potrzebne.

Miłego dzionka Wszystkim.

Zazdroszczę Wam, że już mieszkacie w swoich "cacuszkach". Niedługo dołączymy do Waszego grona szczęśliwych mieszkańców " domków z bajki " - jak to ujęła Słoneczko :):)

rysiekf
11-11-2009, 14:46
Drodzy Balowicze,

Czy możecie pokazać etapy wykonywania ocieplenia poddasza oraz montaż sufitów oraz podług?
Jaka jest u Was grubość boazerii na poddaszu?
Będę wdzięczny za wszystkie rady oraz zdjęcia.

AgaJeżyk
11-11-2009, 22:43
Drodzy Balowicze,

Czy możecie pokazać etapy wykonywania ocieplenia poddasza oraz montaż sufitów oraz podług?
Jaka jest u Was grubość boazerii na poddaszu?
Będę wdzięczny za wszystkie rady oraz zdjęcia.

No właśnie Drodzy Balowicze - też będę dźwięczna.

Siedzę i skrzętnie konotuję wszystkie mądrości coby na wiosnę za dużo pytań nie zadawać bo wszyscy się do roboty zabierzecie, ja też zresztą ...

rysiekf
13-11-2009, 17:20
Czy nikt z Was nie kład sufitów oraz nie układał podług drewnianych? :D

arekk
16-11-2009, 19:20
Czas wrócić do źródeł i w związku z tym mam parę pytań na wstępie :)

1. Czy ktoś z Was łączył/rozważał postawienie drewniaczka na ogrzewanym fundamencie typu legalett? Myślę, że warto rozważyć połączenie tych dwóch bezwładności.

2. Ocieplanie wełną plus dodatki czy samym ekofibrem?

3.Tradycyjnie już :) czym impregnować jeśli chciałbym zachować jaśniutki koloro sosenki?


Pozdrawiam i życzę bezstresowej budowy.

simluc
16-11-2009, 23:33
tu przykladowe rozwiazania ocieplenia domu z bala wloknami celulozowymi (ekofiber, termex):
http://drevodom.conus.sk/images/stories/obrazky/Stenova%20struktura%20s%20dodatocnou%20exterierovo u%20a%20interierovou%20izolaciou%281%29.jpg


po lewej od wewnatrz, prawej z zewnatrz

1.imtacja bala
2.ekofiber
3.stelaz drewniany
4. papier impregnowany- pelni funkcje paroizolacji
5. wieszak umozliwiajacy niezalezna prace bali i stelaza
6.sciana z bala
7.okladzina zewentrzna- np bal - 6cm, na zdjeciu panele drewniane
8.laty pionowe/poziome
9.plyta lita, np osb- zamiast niej wiatroizolacja
10.ekofiber
11.stelaz drewniany
12.wieszak umozliwiajacy niezalezna prace bali i stelaza
13.sciana bala

Lepiej dac ocieplenie z zewnatrz- korzystamy wtedy z dobrodziejstwa domu z bali- zapach, mikroklimat - koszt imtacja bala- 50 zl/metr, wiatroizolacja dobra 10 zl lub plyty osb - 15 zl, ekofiber 18 zl / 10 cm grubosci/ metr

do tego laty, razem okolo 85 zl /metr kw sciany.

ocieplenie od wewnatrz- tu jest problematyczne odciecie sie od bala papierem pelniacym role paroizolacji (zastanawiam sie po co ta paroizolacja, skoro podobno celuloza dobrze znosi zawilgocenie nie tracac przy tym znaczaco na termoizolacyjnosci-dom wtedy robi sie podobny do szkieletowego.

arekk
17-11-2009, 00:16
Nie dodałem jeszcze jednego, że ja wybrałem wariant bala min.fi30 nieocieplany.

Ocieplany u mnie będzie tylko strop. z tego co wyczytałem jeśli ekofiber to już odpuszczamy te folie i tylko tą cellulozę wdmuchują. Jedyne co jest irytujące to fakt skorzystania z metody razem z usługą.

Gdybym wybrał kanadyjczyka to byłaby zupełnie inna bajka do wtedy folie/gk to standard.

kasia_sloneczko
17-11-2009, 20:14
A propos stropu to zajrzyjcie do moich fotek na picassie. wiem ze tego sporo jest i bajzel ale jest tam na pewno pare fotek stropu w trakcie jego powstawania.
http://picasaweb.google.pl/kasia.sloneczko1/Domek?authkey=Gv1sRgCM_s24LFp-6GIw&feat=directlink

przekroj byl taki
belki stropowe;plyta osb 22;legary; poprzeczne krawedziaki; welna;plyta osb na pioro wpust. wyciszenie-pianka w tasmach, malao efektywne...

byli u mnie fachowcy od podlogi po raz kolejny zmierzyc wilgotnosc i choc to sie wydaje wprost niemozliwe to wylewka nadal jest zbyt mokra by polozyc podloge drewniana. matko kochana ona schnie od kwietnia a od lipca praktycznie jest grzana...wiem ze jst za gruba miejscami bo ma az 12 cm ale mimo wszystko...masakra, na swieta goscie zaproszeni a podlogi nadal nie bedzie...
czy jest mozlwie ze bale tak oddaja wilgoc w podloge? ktos jeszcze mial taki klopot? teraz ma 2,5 % wilgotnosci a powinna miec min. 1,8%

rysiekf
17-11-2009, 20:39
DZIĘKUJĘ kasia_sloneczko za zdjęcia.Bardzo ładny domek :D

Życzę szybkiego wykończenia .

AgaJeżyk
18-11-2009, 00:03
byli u mnie fachowcy od podlogi po raz kolejny zmierzyc wilgotnosc i choc to sie wydaje wprost niemozliwe to wylewka nadal jest zbyt mokra by polozyc podloge drewniana. matko kochana ona schnie od kwietnia a od lipca praktycznie jest grzana...wiem ze jst za gruba miejscami bo ma az 12 cm ale mimo wszystko...masakra, na swieta goscie zaproszeni a podlogi nadal nie bedzie...
czy jest mozlwie ze bale tak oddaja wilgoc w podloge? ktos jeszcze mial taki klopot? teraz ma 2,5 % wilgotnosci a powinna miec min. 1,8%

A jednak !

Rozmwiałam z magikiem, którego wezmę do wylewek (z plecenia - dobry jest) i pierwsze pytanie jakie usłyszałam to : kiedy chcę robić podłogi i z czego.

Tłumaczę mu, że gres będzie na dole - wszędzie. To Ok powiada, bo jak drewniana to robić szybciej i niech z pół roku postoi, jak gres to po dwóch (lepiej trzech) tygodniach można robić. Zdębiałam troszkę ale może miał rację ...

Myślę, że to nie bale oddają wilgoć skoro magik tą recepturę do wszelakich domów odnosił.

Gasol
18-11-2009, 23:33
byli u mnie fachowcy od podlogi po raz kolejny zmierzyc wilgotnosc i choc to sie wydaje wprost niemozliwe to wylewka nadal jest zbyt mokra by polozyc podloge drewniana.

To byla wylewka, czy tzw. suchy beton z miksokreta? Suchy beton schnie duzo szybciej. U mnie po wylaniu posadzek bylo tyle wilgoci, ze po oknach az cieklo. Posadzki byly z miksokreta, robione jesienia w czasie opadow. Wylewka to pewnie prawie jak powodz w domu, a jak nie mozna otworzyc okien, to prawie katastrofa:-) Zartuje, ale na pewno warto to uwzglednic przy planowaniu prac.

Zapytam sie jeszcze, czy na oknach zbiera Ci sie rosa?

kasia_sloneczko
19-11-2009, 00:59
Gasol podloga jest jastrychowa i nie zbiera mi sie rosa na oknach. Gosciu ktory robil posadzki tez jest zdziwiony ze tak dlugo to schnie. Mowil ze owszem warstwa wylewki gruba ale juz pownna byc sucha. Ci od podlog z kolei mowia ze lato takei wilgotne ze na innych budowach tez maja problem z wysychaniem podlog. tylko ze u mnie prawie stale chodzi ogzrewanie podlogowe.... :-?

arekk
19-11-2009, 10:23
Ja będę robił płytę fundamentową grzewczą i mam nadzieję, że jak będzie równo zatarta to nie będę miał problemów podobnych do Waszych.

maniak
21-11-2009, 17:47
Witam Serdecznie wszytkich balowiczów,

Jeżeli chodzi o nas decyzja już zapadła, na 99% bedziemy budować dom z bali. Zobaczymy jak to wyjdzie. Wykonawce już chyba też wybraliśmy.

Niemniej jedak pojawia się zasadniczy problem, działka budowlana :). Puki co szukamy i szukamy ale lekko nie jest. Może ktoś z was ma jakiś namiar na ciekwae miejsce w okolicach Poznania?

Jak w ogóle udało wam się znaleść odpowiednią działke i ile wam to zajeło ? :)

Pozdrawiam

AgaJeżyk
21-11-2009, 18:29
Jak w ogóle udało wam się znaleść odpowiednią działke i ile wam to zajeło ? :)

Pozdrawiam

Hmmm tak delikatnie ...dwa lata
Ale się nie załamuj - ja tam szczęściara nie jestem a tobie może się fuksnąć :lol:

kasia_sloneczko
22-11-2009, 20:20
dzialki szukalam jakies 2 miesiace. powodzenia

Sloneczko
22-11-2009, 21:57
Jak w ogóle udało wam się znaleść odpowiednią działke i ile wam to zajeło ? :)

Szukaliśmy przez gratkę:

http://dom.gratka.pl/dzialki-grunty-sprzedam/lista/wielkopolskie,poznan.html

JerzyBw
22-11-2009, 23:01
Ja ziemię kupiłem przez przypadek. Nie szukałem ziemi. Miałem też szczęście do ceny za ziemię :).

agagaj
26-11-2009, 07:51
Ktoś pisał do mnie na maila, ale dzieciaczki moje ukochane go skasowały (przecież mam tak samo robi z tymi linijkami ) :roll:
Proszę tą osobę o kontakt :wink:

akselek
30-11-2009, 15:01
kto miał taką balustradę troche kuta trochę drewnianą? W domu drewnianym? Czy ktos pamięta?
Patrzyłam właśnie na balustrady na allegro, i naprawdę niektóre są ładne, tylko nie wiem ile mam mietrów bierzących tej balustrady. Czy to wyjdzie duzo drożej niż drewniana?
nie mam siły już do samoobsługi na tym forum, nic nie moge znaleźć to raz a ze od dluzszego czasu awatarka tez nie umiem sobie tu wstawić to też inna sprawa (i nawet zmianiszyla zdjecie, zamiescilam w necie, kopiowalam kazdy z trzech wyskakujacych pod zdjeciem na multiply adresow zdjecia itd itp i du.a)
Jestem na kilku forach (niebudowlanych) ale obsluga wlasnego profilu, wklejanie fotek czy wyszukiwarki jest tam duzo prostsza. Wiem, ze moze to po to zeby ćwiczyć nam budującym charakter i cierpliwosc tak potzrebna podczas budowy, ale wymiękam :roll:

Katarzyna maciejewska
01-12-2009, 13:19
W końcu trafiłam w odpowiednie miejsce. Po miesiącach czytania różnych gazet i forów chyba tu odnajdę wiedzę i spokój. W przyszłym roku, jeśli wszystko dobrze pójdzie ( podział działki na dwie mniejsze i sprzedaż jednej z nich) będziemy budować dom z bala. Dom stanie w okolicach Warszawy, pod lasem. Pozwolicie, że będę podczytywać Wasze forum, bo w tej chwili mam totalny chaos w głowie. Ilość firm budujących z drewna jest duża, ale większość ma negatywne komentarze na różnych forach. I co tu robić? Marzy mi się dom z bali niedocieplanych, prosty jak stodoła, z wielkim podcieniem, tzw. letnią kuchnią. W dom włożymy wszystkie nasze przychody ze sprzedanej działki i oszczędności, więc jego jakość jest bardzo ważna. Teraz mieszkam w domku z 1959 r. kupionym jako działka z domem do rozbiórki. Domek uratowaliśmy, stoi w samej Warszawie, na Marysinie. Cały koszt zakupu domu z działka (400m.)i remontu wyniósł nas 240 tys. w 2006r. Za tyle kupilibyśmy kawalerkę. Remont zrobiliśmy sami, oprócz hydrauliki, bo w domu nie było łazienki ani CO. Nie boje się więc budowy:) Dom jest super, ale ciasny(60m.) i w ciasnej zabudowie. A ja chcę na wieś!
Pozdrawiam, nowa baloinwestorka.

AgaJeżyk
01-12-2009, 13:29
Witaj Kasiu !
Bab z bala budujących jest tu spore stadko - zapraszamy :wink:
Studiuj dzienniki a wszystko Ci się w głowie wyklaruje.
Co do firmy - decyzję musisz podejmować szybko, bo założę się, że terminy wprawią Cię w zawrót głowy ...

kruszon11
01-12-2009, 13:52
... znowu baba....
matko, czy już żadne chłopy nie balują ?? :P :P :P :P

A tak poważnie, to witaj maciejka :lol: :lol: :lol: :lol:
wiem z doświadczenia, że tu na pewno znajdziesz pomoc 8) 8)

PS. Zazdroszczę Ci ....

AgaJeżyk
01-12-2009, 13:57
Kruszon !
A ja myślałam, że się urlopujesz chłopie. Cisza taka zrobiła się w twoim "ogródku" hmm - znaczy dzienniku :wink:

kruszon11
01-12-2009, 14:01
Kruszon !
A ja myślałam, że się urlopujesz chłopie. Cisza taka zrobiła się w twoim "ogródku" hmm - znaczy dzienniku :wink:

Jaki urlop ?? :lol: :lol:
U Ciebie to raczej więcej się dzieje, bądź powinno.....

AgaJeżyk
01-12-2009, 14:07
U mnie zastój budowlany bo cały wysiłek w tatę zainwestowany.
Jeździmy na radioterapię codziennie. 100km w jedną stronę i 100 spowrotem.
Męczące ale grunt, że coś się już dzieje i nie siedzimy bezczynnie !
Tych wycieczek zaplanowali nam 30 ... (jakieś 6 tygodni - brrrr)

kruszon11
01-12-2009, 14:21
No właśnie czytałem w dzienniku, bo nie miałem powiadomień, a tam jak zwykle babiniec się zrobił.....
Oby do przodu :)

AgaJeżyk
01-12-2009, 14:33
No właśnie ! O co chodzi z tymi powiadomieniami - bo do mnie też nie przychodzą i błąkam się ciągle w poszukiwaniu podglądanych dzienników.

Muszę jakąś własną linkownię wypreparować bo ciągle coś przegapię.

A może za dużo na raz podglądam co?

ANNNJA
01-12-2009, 14:54
akselek:
Magda miała taka balustradke...- kute elementy a schody z połówek bala-
bardzo oryginalnie, ładnie i ciekawie to wyglądało!!

Magda nie ma swojego dziennika, ale czasami tu zagląda...(chyba, jeszcze)

AgaJeżyk
01-12-2009, 15:06
http://img269.imageshack.us/img269/9334/1000441ui8.jpg

Tak to wygląda u Magdy (więcej fotek chyba nie wklejała) Akuracik świątecznie i girlanda zasłania :wink:
Zagląda czasem - ale net ma słaby pod lasem ...hmmm mnie też to chyba czeka :cry:

ANNNJA
02-12-2009, 10:24
HEJ.....chcialam sie poradzic,- może mi pomożęcie,

W imie sąsiedzkich stosunków daję prąd sąsiadowi (sami tez tak budowaliśmy)
zarówno siła jak i normalny,
normalny prąd najpier zaczeło wywalać korki przy czajniku, potem przy wiertarce, od jakiegoś czasu wogóle nie bierze 230W bo ledwo podepnie się do gniazda w garażu a już wyleciał bezpiecznik w domu,
ale ostastnio dość często wylatuje też i siła...-
i moje pytanie- czy takie pernamentne wywalanie korków/bezpieczników w jakiś sposób szkodzi na elektrykę w domu???

kruszon11
02-12-2009, 10:47
Nie wiem, czy ma to wpływ na instalację, może tak, może nie...
Ale coś jak dla mnie jest nie halo. Sam prąd pożyczałem i zdarzyło się raptem kilka razy, że wywaliło korki sąsiadowi, czyli coś z tą ekipą.....
Jeśli masz jeszcze kontakt ze swoim elektrykiem to zadzwoń i zapytaj, on najlepiej będzie znał Twoją instalację.....
8)

Tom się napomagał :lol: :lol:

dode
02-12-2009, 11:17
u mnie ciągle wywalało korki, jak przy prowizorycznym podłaczeniu gniazda siły na zewnątrz pomylili zero z fazą. Innym razem jak wilgoć podeszła w przedłużacz, myślę,ze powinnaś sąsiadowi zwrócić uwagę, może nawet nie wie.

Co do elektryki w domu, to pewnie całkiem obojętne nie jest, a już na pewno na urządzenia elektroniczne, komputer na ten przykład może Ci paść. Informatyk kiedyś mówił, że nagły zanik zasilania dla komputera jest zabójczy.

ANNNJA
02-12-2009, 11:52
dzięki chłopaki ;)!!!
może jeszcze ktoś sie wypowie....??

głownie chodzi mi wlaśnie o szkodliwość na instalacje....* jak wiadomo drewno też blisko instalacji wszelakiej...

dode
02-12-2009, 12:20
dzięki chłopaki ;)!!!

nie ma sprawy,
pozdrawiam
Dorota :wink:

kruszon11
02-12-2009, 12:43
dzięki chłopaki ;)!!!

nie ma sprawy,
pozdrawiam
Dorota :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
dobry strzał......
8)

Katarzyna maciejewska
02-12-2009, 13:32
Przeczytałam już większość dzienników i to ja wam zazdroszczę. Mieszkacie, albo niedługo będziecie mieszkali w ciepłym, pachnącym, cichym domu za miastem. Ja kocham bardzo mój domek bo dzięki nam powstał z martwych, że się tak wyrażę. I jakoś pomieścił mnie, męża, synka, 3 koty i 2 psy. Ale te hałasy dniem i nocą,bo z okien mam widok na trzy PRL-owskie wieżowce i psie kupy pod samą furtką...
Kruszon, ja także pochodzę z Rzeszowa, rodem z Baranówki III. Tęsknie bardzo za tym miastem, bo czyste , ładne i okolica przepiękna,blisko w ukochane Bieszczady, no i mój dom, a raczej mieszkanie rodzinne właśnie tam, ale nie byłoby tam dla mnie roboty, bo jestem rzeźbiarką i nawet w stolicy trudno. I zaciekawiło mnie, czego MI można w tej chwili pozazdrościć-bo przede mną użeranie z urzędami. Chyba że samej budowy, patrzenia jak powstaje dom, bo na to się już nie mogę doczekać i mam gdzieś złe doświadczenia i siwiznę przedwczesną budujących znajomych, bo w końcu oni nie budują z drewna, to może mają więcej problemów... Taką mam naiwną nadzieję.
Pozdrowienia ze stolicy:)

ANNNJA
02-12-2009, 13:32
hahahahahahaa!!!!!!!!!!!!!!!
dobre!!!!

dzieki DODE (jakby było A na końcu to byłoby wiadomo co i jak... ;) )

kruszon11
02-12-2009, 13:37
Przeczytałam już większość dzienników i to ja wam zazdroszczę. Mieszkacie, albo niedługo będziecie mieszkali w ciepłym, pachnącym, cichym domu za miastem. Ja kocham bardzo mój domek bo dzięki nam powstał z martwych, że się tak wyrażę. I jakoś pomieścił mnie, męża, synka, 3 koty i 2 psy. Ale te hałasy dniem i nocą,bo z okien mam widok na trzy PRL-owskie wieżowce i psie kupy pod samą furtką...
Kruszon, ja także pochodzę z Rzeszowa, rodem z Baranówki III. Tęsknie bardzo za tym miastem, bo czyste , ładne i okolica przepiękna,blisko w ukochane Bieszczady, no i mój dom, a raczej mieszkanie rodzinne właśnie tam, ale nie byłoby tam dla mnie roboty, bo jestem rzeźbiarką i nawet w stolicy trudno. I zaciekawiło mnie, czego MI można w tej chwili pozazdrościć-bo przede mną użeranie z urzędami. Chyba że samej budowy, patrzenia jak powstaje dom, bo na to się już nie mogę doczekać i mam gdzieś złe doświadczenia i siwiznę przedwczesną budujących znajomych, bo w końcu oni nie budują z drewna, to może mają więcej problemów... Taką mam naiwną nadzieję.
Pozdrowienia ze stolicy:)

Weź normalnie Babo !!!!!!!!
Ja też z Baranówki III :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kruszon11
02-12-2009, 13:45
A zazdroszczę Ci tego, co Cię czeka w najbliższym czasie, miesiącach, latach....
Tego zabiegania za wszystkim, nerwów, podróży, załatwiania, wqrwu totalnego, widoków, zapachów, ulgi, zimnego piwa w mroźny dzień w nieocieplonym domu, upierdliwości wełny, namolności "Wujków Dobra Rada", i wiele innych rzeczy.
Zazdroszczę Ci pierwszego wieczoru po wprowadzinach.....
Zazdroszczę Ci .....
8)

akselek
02-12-2009, 20:04
akselek:
Magda miała taka balustradke...- kute elementy a schody z połówek bala-
bardzo oryginalnie, ładnie i ciekawie to wyglądało!!

Magda nie ma swojego dziennika, ale czasami tu zagląda...(chyba, jeszcze)

ciepło ciepło.... Tylko jeszcze te słupki miedzy przęsłami z drewna i poręcz.... Ale sobie wymysliłam. I nawet ostatnio spotkałam w którymś z domów na forum taka balustradkę ktora prawie w 100 procentach odpowiada temu pomysłowi.
A wnetrze Magdy, no no, prawidziwa swiąteczna i domowa atmosfera. Nie to co murowany zimny korytarz czy klatka schodowa.
Ale dzieki za podpowiedź :-)

AgaJeżyk
02-12-2009, 20:10
Kasia !

O Bieszczadach to ty z Kruszonem nie dyskutuj - bo w życiu nie był :lol: :lol: :lol: Ale jak go masz tak blisko ...to obawiam się, że sam Ci chałupę wybuduje.Nosi go już :lol: :lol: :lol:

Ja tam bym go wykorzystała :wink:

imported_Kiciuś
02-12-2009, 22:00
witam u mnie stawiaja dom strop juz lezy.niedlugo zamieszcze fotki.pogoda dopisuje,pozdrawiam wszystkich

kruszon11
03-12-2009, 08:38
Kasia !

O Bieszczadach to ty z Kruszonem nie dyskutuj - bo w życiu nie był :lol: :lol: :lol: Ale jak go masz tak blisko ...to obawiam się, że sam Ci chałupę wybuduje.Nosi go już :lol: :lol: :lol:

Ja tam bym go wykorzystała :wink:

Maciejka to już tu nie mieszka.... Ino w stolycy....Czyli nie tak blisko.....

A Jeżyk to tylko o jednym.......

AgaJeżyk
03-12-2009, 09:27
No ja nie wiem kto tu ma myśli nie uczesane !

Jeżyk potrzebuje chłopa do roboty na budowie bo rodzony dezercję zastosował :lol: :lol: :lol: - a tobie zaraz się coś marzy :wink:

kruszon11
03-12-2009, 09:34
taaaaa jaaaasne :D

jokka
03-12-2009, 10:55
hahahahahahaa!!!!!!!!!!!!!!!
dobre!!!!

dzieki DODE (jakby było A na końcu to byłoby wiadomo co i jak... ;) )

przy okazji,: Inwestor budowy to wie juz od paru tygodniu, ...nie zrobił nic, nie przejmuje sie w zasadzie, budowe dogląda raz na tydzień, ale wczoraj jak majster i ekipa wchodzili 2razy i pod koniec też im zerwało więc musieliby lecieć trzeci raz w ciągu paru godzin to i mi się wkońcu ulało....,

cos trzeba "mocnego" na nich wymyśleć...,
a tymczasem czekam na kolejne opinie Wasze...


Annnja , moze to nie ten powód, ale nas elektryk ostrzegał, ze jak będziemy mieć za mała moc przyłaczeniowa i za dużo sprzetów na tym będzie chodzić to korki wywalać będzie, a dokladnie u nas ma byc elektryczna podłogówka no i elektryczny przepływowy ogrzewacz wody, a one dużej mocy potrzebują, może to jest tego typu problem u Twego sąsiada?
może by mu delikatnie zasugerować by zainwestował w agregat ;)?
my dopiero teraz mamy prąd z kabla, do tej pory wszystko powstawało na agregacie, da się, chińskie cudo z allegro za jedyne 800 zł :) a moc swoją ma :)

Katarzyna maciejewska
03-12-2009, 12:08
Kruszon, to znamy się jak nic, bośmy chyba wiekowo podobnie. Za panienki nazywałam się Klecha(wiem, wiem, śmiesznie) i bardzo rozrabiałam. Teraz się uspokoiłam, a od kiedy mam synka to nawet stałam się prawie wzorem pani domu;)
Ja też się nie mogę doczekać tego budowlanego zamieszania, pierwszego piwka pod dachem, pierwszego palenia w kominku, i wszystkiego jeszcze pierwszego.
Taki dom budowany od podstaw to chyba jest trochę jak dziecko, całe serce się oddaje i się człowiek zakochuje. A jeszcze spełnienie marzeń, czyli drewniany, na wielkiej łące pod lasem. Żeby w końcu o zmianach pór roku nie dowiadywać się oglądając Agrobiznes;)
Ja już widzę ten dom, mam narysowany projekt, w myślach wybieram uchwyty do mebli kuchennych:)
Widziałam tu wiele pytań o elementy kute, balustrady schodów czy balkonów. To jest drogie i wg. mnie szczególnie wewnątrz drewnianego domu może wyglądać za ciężko.Oczywiście zależy jak zrobione. A nie myśleliście o balustradach np. z giętych prętów? Może to nie jest takie szlachetne jak kute, ale potrafi wyglądać świetnie. Mój mąż robił kiedyś takie rzeczy,balustrady, łóżka, już nie robi niestety, ale może do naszego domu się skusi. Ostatnio w Ikei widziałam białe łóżko z giętych prętów, niedrogie i fajne do domu drewnianego.
Ja tu o wykończeniu a mam iść zamówić mapy do geodezji. bleee.
Pozdrawiam